PDA

View Full Version : Menstruacija

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

eleuthera
02.02.2008., 00:35
Lijepo ti je žena napisala. IDI GINEKOLOGU. Koliko god mi ovdje bile pametne :raspa: nismo studirale medicinu (barem većina nije :rofl: ) i specijalizirale ginekologiju.

Ili postavi temu ovdje.

http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=36

Sponza ri
02.02.2008., 00:38
molim vas ne izrugujte se temi nego pomognite:(:tuzni:

pa mogla si nam odmah rec da si trudna :confused:
http://www.forum.hr/showthread.php?p=12452227#post12452227

lovegirl92
02.02.2008., 00:41
pa mogla si nam odmah rec da si trudna :confused:
http://www.forum.hr/showthread.php?p=12452227#post12452227

koliko znam mjesecnica ne bi trebala biti kada sam trudna....radi toga mi je to najvise cudno

Pacificgirl
02.02.2008., 00:47
Mislila sam ti reći da ti preselim temu na Zdravlje (u skladu sa novim odlukama moderatora ŽK-a o ginekološkim temama), ali jedino kaj ti može dati prave odgovore je posjet ginekologu, prema tome, kao što su ti već rekle, obvezno otiđi giniću i nemaš više problema...

nisamlu
02.02.2008., 01:08
:troll: :ban:

Natch
02.02.2008., 09:01
pacific.

susannah
02.02.2008., 11:33
koliko znam mjesecnica ne bi trebala biti kada sam trudna....radi toga mi je to najvise cudno

:rolleyes: krivo mislis
ali jedina varijant je ona vise puta gore napisana - GINEKOLOG. :kava:

FASHION GIRL
02.02.2008., 13:41
Sad sam tek vidjela ovu temu, maloprije sam se javila na topic vezan za ginekologe.

Imam isti problem i meni je također dr. rekla da je to vjerojatno od stresa.
Od tog pregleda je prošlo 3 mjeseca, stanje je isto.
2. menstr. mi dolazi za vrijeme ovulacije i nešto je blaža.
Nisam na tabletama i nemam s njma iskustva jer ih izbjegavam ( al, naravno, neću ako je to jedini način da ozdravim).

Na kojim pregledima da inzistiram?
Na forumu se spomnju 2 vrste ultrazvuka- koja je razlika i koji je bolji?

Nadam se da ćemo to svi riješit što prije !! :s

bok curke!!
ovako i ja imam isti problem- naime skoro uvijek na sredini ciklusa( koji meni traje 30 dana) primjetim malo krvarenje, samo mrvicu.

Sad me zanima dali je to znak da je nastupilo plodno razdoblje i ovulacija??
Ja i dečko se prilikom odnosa većinom oslanjamo na plodne i neplodne dane pa mi je još bitnije...
Molim da odgovorite ako imate sličnih iskustava. :mig:

Ivanicapeca
02.02.2008., 16:28
bok curke!!
ovako i ja imam isti problem- naime skoro uvijek na sredini ciklusa( koji meni traje 30 dana) primjetim malo krvarenje, samo mrvicu.

Sad me zanima dali je to znak da je nastupilo plodno razdoblje i ovulacija??
Ja i dečko se prilikom odnosa većinom oslanjamo na plodne i neplodne dane pa mi je još bitnije...
Molim da odgovorite ako imate sličnih iskustava. :mig:

Hoće se pojaviti trag krvi kod ovulacije.
Nemoj se oslanjati na plodne i neplodne dane, mnogi su se tak pokliznuli. Pij pilse ili koristite gumicu.

Sva ta neuredna krvarenja nisu normalna i odraz su često puta nekog hormonalnog disbalansa koji se mora liječiti. Zato trkom kod dr. vaditi sve žive hormone i naći problem. Neki se vrlo jednostavno srede na AB pilsima.

GiRL
04.02.2008., 17:35
Dakle, na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju (a to je bilo prije 8 dana) dobila sam temperaturu (kako se ispostavilo, radi se o upali sinusa). Menstruacija koja je u međuvremenu trebala doći nije, ima li to kašnjenje kakve veze sa činjenicom da sam još uvijek sva krepana od te upale, pila sam dosta tableta zbog temperature, koristila kapi za nos...?Stres neću ni spominjati, nedavno sam se zaposlila prvi put, pa možete misliti kako mi je krasno.

Nisam trudna, radila sam test i negativan je. Svakako planiram ginekologu čim mi bude malo bolje, ali ima li tko ideju da li je to kašnjenje menstruacije posljedica bolesti ili bi se trebala zabrinuti zbog hormona ili neke upale?
Hvala vam svima na odgovorima, pomogli biste mi!

evelyn
04.02.2008., 17:57
Najvjerojatnije ti je to zbog stresa...ali odi radije ginekologu

krizia
04.02.2008., 22:38
bok
javljam se zbog istog problema..kasne mi već punih deset dana ..nisam trudna ..radila sam test i negativan je.u desetom mjesecu sam prestala pit cileste tablete i imala sam samo dvije menstruacije odonda..no u međuvremenu sam se i preselila i imala radnike i svašta mi se događalo i sad smo nabavili još i psa..ali ne znam da li to sve ima nekakve veze sa stresom..da li je možda povezano s hormonima ...ne znam..osjetim da mi je malo jači miris.:ne zna:

GiRL
05.02.2008., 08:52
Hm, hm, ne znam zbog čega nam se to događa, prije par godina sam imala takvih kašnjenja dok mi se ciklus nije ustalio, vjerojatno su hormoni, nadam se da nisu policistični jajnici, štitnjača ili tak nekaj.... :ne zna: :ne zna:

MALECKA23
05.02.2008., 09:08
[QUOTE=GiRL;12496107]Hm, hm, ne znam zbog čega nam se to događa, prije par godina sam imala takvih kašnjenja dok mi se ciklus nije ustalio, vjerojatno su hormoni, nadam se da nisu policistični jajnici, štitnjača ili tak nekaj.... :ne zna: :ne zna:[/QUOTE

ja sam sad dobila nakon 2,5 mj.počni uzimat kontarcepcijske i bit će ti redovna u dan,mislim to koristi ako opčenito imaš problema menstruacijom,a ako ti kasni samo ovaj put to je od stresa:kava:

GiRL
05.02.2008., 09:13
Dosad mi nije kasnila nikad (ako izuzmem razdoblje od prije desetak godina kada je ciklus sam po sebi neredovit dok se ne ustali), ovo mi se prvi put dogodilo.
Bit će da je kombinacija stresa, povišene temperature, lijekova i upale....

yasmine
05.02.2008., 13:02
Cure koje sad ne planiraju trudnoću mogu uzeti kontracepciju i ciklusi će biti uredni. Ako netko planira trudnoću, a ciklusi izostaju onda će vam ginekolog prepisati dabroston. Tako je kod mene bilo. :top:

GiRL
05.02.2008., 16:31
Ajoj, sad malo pretraživala po netu ovo moje kašnjenje i našla svakakve bolesti koje se s tim vežu, od hipertireoze, do nekog tamo Turnerovog sindroma.... :horor:

Ajde, teto, dođi više, pošizit ću! :bicedobro:

VanDiemenica00
11.02.2008., 10:41
ma meni nije jasna jedna stvar....zašto ljudi s takvim problemima traže pomoć od amatera? Od zadnjeg pregleda (kažeš 6 mjeseci) moglo se desiti svašta. Glupo je i neozbiljno tražiti da ti "ljudi sa sličnim iskustvom" daju prognozu i prepišu terapiju. Ako nešto nešto nije u redu ODI GINEKOLOGU!!!!! Ne igraj se sama sa sobom. Krvarenje svaka dva tjedna u svakom slučaju NIJE NORMALNO! Pošto se problem javio prošli mjesec ja se iskreno nadam si se javila ginekolugu i da je problem riješen.
Mi žene imamo ružnu naviku na svoje zdravstvene probleme odmahnuti rukom i davari . Te bi se navike trebalo riješiti!!! Pogotovo kad su u pitanju ovakve stvari.

deelayla.
11.02.2008., 10:52
ma meni nije jasna jedna stvar....zašto ljudi s takvim problemima traže pomoć od amatera? Od zadnjeg pregleda (kažeš 6 mjeseci) moglo se desiti svašta. Glupo je i neozbiljno tražiti da ti "ljudi sa sličnim iskustvom" daju prognozu i prepišu terapiju. Ako nešto nešto nije u redu ODI GINEKOLOGU!!!!! Ne igraj se sama sa sobom. Krvarenje svaka dva tjedna u svakom slučaju NIJE NORMALNO! Pošto se problem javio prošli mjesec ja se iskreno nadam si se javila ginekolugu i da je problem riješen.
Mi žene imamo ružnu naviku na svoje zdravstvene probleme odmahnuti rukom i davari . Te bi se navike trebalo riješiti!!! Pogotovo kad su u pitanju ovakve stvari.

ma čemu žurba :D
mene je dr Eljuga ( ne znam jel ih se smije navodit) poslala kući i rekla da pogledam hormone,yeaaah sa neurednim ciklusom, na vađenje krvi između 2. i 3. dana ciklusa :rolleyes:
naravno da nisam otišla,niti mi je rekla di da odem ni šta da radim :(

ali kad mi se to desilo drugi put,otišla sam giniću u malešnicu i odma mi je bez gledanja i gatanja po hormonima dao provera tablete da se krvarenje zaustavi, pa onda na yasmin da se sredi stanje stvari, pa onda na krv i hormončeke

uglavnom cure nemojte se zajebavat,i nemojte otić iz ordinacije dok vam ne daju neki recept da to zaustavite!jer dok vi obavite sve pretrage,možete krvarit do iznemoglosti

amis
11.02.2008., 11:10
Pa zna se da (bar tako ginekolozi kazu) normalan ciklus je od 25-6 dana do 31 otprilike...meni je uglavnom bio super ,dobivala sam mengu svakih 28-30 ...a ako je izvan gore navedenih dana je skraćen ili produljen...:)

Normalan ciklus je od 21. dana do 3i nekog, sad zaboravih, ali je normalan od 21. :top: jeste malo kraći,ali šta ćeš,normalan je...

Btw,ja imam endometriozu a nikad nisam imala te krvave iscjetke na sredini ciklusa...ali sam imala preobilne, ali preobilne menstruacije sa trajanjem od 10-12 dana, i opet bih dobila tako obilnu menstuaciju za nekih 10tak dana i manje...

lunalu
15.02.2008., 09:15
Ajoj, sad malo pretraživala po netu ovo moje kašnjenje i našla svakakve bolesti koje se s tim vežu, od hipertireoze, do nekog tamo Turnerovog sindroma.... :horor:

Ajde, teto, dođi više, pošizit ću! :bicedobro:

Jel dosla? i ja imam isti problem, kasni danas ravno 15 dana,prvi put da mi kasni i nisam trudna.

inace sam sat mogla mjerit po ciklusu:eek:

I sad vec osjecam kako se pretvaram u Jeremiju....

mermaids
15.02.2008., 18:47
ja se ne bih previše brinula oko kašnjenja ciklusa, jer koliko sam zadnje vrijeme uspjela skužiti, nema ni jedne osobe koja je ovih mjeseci imala redoviti ciklus. mislim da je tome u dobroj mjeri pridonijelo vrijeme (stalne promjene, vrijeme netipično za ovo doba godine, nagle promjene temperatura), a faktor stresa da i ne spominjemo! neznam što se događa, ali svima je sve isporemećeno i koliko sam primjetila, svima se to na ovaj ili onaj način manifestira preko lica... možda je i do ove galofak hrane koju svakodnevno konzumiramo, konzervansi, gmo i tako to... mislim da sve to pomalo utječe i kad sve zbrojiš imaš opći nered :ne zna:

i meni je prošli mjesec kasnila 10-ak dana, a prije koju godinu na faksu mi je jednostavno preskočila jedan mjesec i onda idući došla točno na vrijeme, ko da se ništa nije dogodilo :ne zna: svi smo zaključili da je to bilo od stresa :)

osim toga, imam priju koja je rođena u australiji. njeni su se vratili u rh prije 5-6 godina i ona ovdje preko zime jednostavno nema stvari :confused: ono, to je njoj normalno i čim zatopli, evo ih nazad :ne zna:

GiRL
16.02.2008., 10:35
Pa da, imaš pravo, ništa čudno da imamo problema s ciklusima, ali bolje do doktora provjeriti pa biti miran.
Meni je sad kasnila 2 tjedna, točno u sat, sljedeći tjedan idem do privatne ginekologinje na kompletan pregled, mislim da nije ništa strašno, ali ipak da provjerim.

GiRL
16.02.2008., 10:55
Jel dosla? i ja imam isti problem, kasni danas ravno 15 dana,prvi put da mi kasni i nisam trudna.

Kao što vidiš iz prethodnog posta, došla je! :tulum:
Meni se to sad isto prvi puta desilo, paničarila sam (kao i uvijek) i moguće da sam si s tim živciranjem još i dodatno odgodila ciklus. Uglavnom, sljedeći ću tjedan na pregled da budem sigurna.

Javi kad tvoja teta stigne! :D

GiRL
16.02.2008., 11:01

Kao što vidiš iz prethodnog posta, došla je! :tulum:
Meni se to sad isto prvi puta desilo, paničarila sam (kao i uvijek) i moguće da sam si s tim živciranjem još i dodatno odgodila ciklus. Uglavnom, sljedeći ću tjedan na pregled da budem sigurna.

Javi kad tvoja teta stigne! :D

GiRL
16.02.2008., 11:04
Isprike na duplom postu, nekaj me zeza forum...

bjelovarcanka
17.02.2008., 12:50
ovako jucer sam dobila menstruaciju,bez tableta, zanima me koliko vam traje dana menstruacija ,bez tableta ,mislim koliko dana.

darin
20.02.2008., 03:23
jel bi mogli sve teme o kasnjenju menstruacije spojiti u jednu? :)

GiRL
20.02.2008., 15:40
Može, tako će biti preglednije! :)

ema emili
03.03.2008., 18:27
Pretproslog mjeseca uzela sam Vikelu i nakon toga redovno dobila mjesecnicu. Prosli mjesec nisam imala odnosa uopste, ali mjesecnica mi kasni 7 dana. Test na trudnocu je negativan. Sto bi mogao biti razlog kasnjenja?

paranoia0105
03.03.2008., 18:29
vjerojatno su se hormoni malo poremetili zbog vikele, bit će to ok :mig:

manubis
03.03.2008., 19:07
stres takodjer moze biti uzrok kasnjenja :)

pramenka
04.03.2008., 15:00
Ne brini doće možda malo stresa ..ne bi ti bilo loše napraviti pretrage na hormone možda su se malo uzburkali ....Puno sreće,,,,:):):):):):):)

viter
04.03.2008., 23:05
malo upadam u temu, ali buduci da se radi o slicnom problemu, ne bih otvarala novu temu..
dakle, mjesecnica kasni, test planiram napraviti ovih dana, ali problem je sljedeci - nemam svog ginekologa (znam da je to iznimno glupo i neodgovorno, sto je najgore ovaj mjesec sam planirala to ici rijesiti), ako je test pozitivan sljedeci korak bi najvjerojatnije bio pobacaj, pa me buduci da se to mora obaviti u relativno kratkom roku zanima moze li se u bolnici napraviti hitno neki test na trudnocu, jer bi kod socijalnog trebala dugo cekati na termin pregleda? nadam se da ste shavtile sto ustvari zelim pitati (iako mi se cini da sam pitanje dosta zapetljala), pa vas molim za pomoc.. hvala

zaručena
04.03.2008., 23:10
sve se može kad se ima novaca. naručiš se kod privatnika na pregled, košta 300 - 500kn

GiRL
05.03.2008., 09:09
malo upadam u temu, ali buduci da se radi o slicnom problemu, ne bih otvarala novu temu..
dakle, mjesecnica kasni, test planiram napraviti ovih dana, ali problem je sljedeci - nemam svog ginekologa (znam da je to iznimno glupo i neodgovorno, sto je najgore ovaj mjesec sam planirala to ici rijesiti), ako je test pozitivan sljedeci korak bi najvjerojatnije bio pobacaj, pa me buduci da se to mora obaviti u relativno kratkom roku zanima moze li se u bolnici napraviti hitno neki test na trudnocu, jer bi kod socijalnog trebala dugo cekati na termin pregleda? nadam se da ste shavtile sto ustvari zelim pitati (iako mi se cini da sam pitanje dosta zapetljala), pa vas molim za pomoc.. hvala

Prvo kupi test za trudnoću u ljekarni, imaš Plivin koji košta nekih 60 kuna, ovako se samo živciraš i time i dodatno odgađaš mjesečnicu. :kava:
Pošto nisi spomenula jesi li imala spolne odnose bez zaštite ili slično, zaista sumnjam da si ostala trudna. Trk' u ljekarnu da se ne živciraš više!
Koliko ti kasni mjesečnica?

viter
06.03.2008., 13:07
dobila ju jucer, jej!
problem je kaj inace ne dolazi bas u dan, pa su to razmaci od 28 do 33 dana, ali sad je premasila i ta 33 dana i stigla tek 41 dan, pa sam pocela lagano dizati paniku (bas zbog spolnog odnosa bez zastite).. valjdaje sad sve ok, al ne znam za one sheme o trudnoci iako je mjesecnica nastupila, jel bi trebala svejedno napraviti test?

GiRL
06.03.2008., 19:20
Čuj, mislim da ti to ne treba, ali daj sljedeći put odvagni da li je spolni odnos bez zaštite zaista vrijedan rizika od trudnoće....

zaručena
06.03.2008., 21:11
al ne znam za one sheme o trudnoci iako je mjesecnica nastupila, jel bi trebala svejedno napraviti test?

pa ne znam baš jel u pitanju jednako jaka mjesečnica ili tek nešto slabo, tek toliko da zavara

viter
06.03.2008., 22:52
pa za sad je jednako jaka kao i inace, bar mi se tako cini..
hvala na savjetima cure :mig:

chiara88
09.03.2008., 12:46
ovako...kasni mi menga,al to je zato sto sam pod stresom.naime,iduci tjedan idem na neku operaciju,al ce me operirati tek kad mi prodje,a ona nikako da dodje..vec sam jedan termin u bolnici morala odgoditi pa mi se neda i ovaj..ni sad mene zanima jel postoji sta,ista sta bi ubrzalo njezin dolazak..???možda ce ovo sad bit glupo,al cula sam neke price ako se kupas u vrucoj vodi da ce doc..mislim,vjerojatno su to bapske price,al ono...ak neko ima kakav savjet bila bih zahvalna!!!

iva2110
09.03.2008., 13:49
skužila sam da su 2. i 5. dan najbolniji onak za poludit od bolova:eek::eek::eek:
i da vas pitam , dane otvaram novu temu, a povezano je:mig:
nedavno sam vadila i urin i pokazali su mi se povišeni leukociti, pa mi je liječnica rekla da odem giniću?
kaj bi to moglo značit?da napomenem da dam išla u lab dan poslije mjesečnice?

anicaanica
09.03.2008., 21:22
Knavon forte.
Ništa mi drugo ne pomaže, kao da progutam bombon. Ali knavon je zakon, ako izuzmem da razara želudac...

GiRL
10.03.2008., 08:43
Hm, hm, prestani se živcirati, to ti je isto jedan dobar bapski savjet.... :)

manzzini
13.03.2008., 08:52
probajte čaj od rusomače

Tiambia
13.03.2008., 18:35
probajte čaj od rusomače

kakav je to pripravak?

tereza_7
15.03.2008., 15:24
osim toga, prvi mi je put bio. mjesecnicu sam dobila u 16 popodne, seksali smo se bez kondoma u 4 ujutro i trajalo je dosta dugo, s tim da nije svrsio u mene. isla sam u ginekologa koji mi je ispio krv nebuloznim pitanjima o hrvatskim selima i gledao me kao posljednju drolju, trazio da mu dam podatke kad dobivam mjesecnicu, lagala sam mu jer ne brojim tocno vec neko vrijeme. ali vecinom prodje 30ak dana. izmedju ostalog, od srama sam i rekla da smo koristili kondom koji je pukao a ne da smo se jebali bez kondoma i da nije svrsio u mene. . rekao je da ne uzimam pilulu jer bih imala problema s menstruacijom. samo je rekao da dodjem na pregled kad mi zavrsi menstruacija. sto da radim, kolike su sanse da zatrudnim, ne znam....u soku sam, ne mogu mislit uopce i umirem iscekujuci da mi prodje mjesecnica i da uzmem test za trudnocu......
:bljak: :( :( :(

dainty
15.03.2008., 15:29
dobro a šta ti sad hoćeš od nas ovdje?

CosmaShiva
15.03.2008., 15:34
šta se bojiš da si trudna,e pa nisi.
a i neznam šta će ti on utvrditi pregledom nakon menge i da jesi ostala trudna.
nakon 4 dana on ti pregledom ili ultrazvukom to i ovako nebi mogao reći
mislim dali jesi ili nisi trudna.

tereza_7
15.03.2008., 15:35
pretpostavljam da si musko.

sto da radim, kolike su sanse da zatrudnim?

jasnije?

CosmaShiva
15.03.2008., 15:36
pretpostavljam da si musko.

jasnije?

nikakve :amen:

bliss
15.03.2008., 15:40
Tereza, nadam se da nećeš nakon svakog seksa ovak paničarit :rofl:

Znaš valjda što su plodni dani i kad može doći do začeća? :mig:

tereza_7
15.03.2008., 15:44
ne..........help me.................... :(:(

bliss
15.03.2008., 15:58
Imaš 22 godine i ne znaš šta su plodni dani? :eek:

Sad bi alexxx vjerojatno izbacila hrpu linkova i rekla da drugi put koristiš tražilicu :D ali meni se ne da :zubo:

Isuse, daj se nemoj seksat dok ne naučiš osnove o svom tijelu. I počni pratit ciklus.

tereza_7
15.03.2008., 16:00
znam sto su, trazim samo jebenu utjehu ili barem necije realno misljenje.

Dada :)
15.03.2008., 16:02
O Isuse...Nevjerovatno.

Anaaaaaa
15.03.2008., 17:02
gle, menstrualni ciklus se sastoji od plodnih i neplodnih dana. znaci, dok su plodni, mozes zatrudniti. dok su neplodni, ne mozes. plodni dani su oko 15. dana od pocetka menstruacije. to se moze tak odrediti jedino ak ti menstrualni ciklus uredan ( 28 dana +-5). al i onda je tesko odrediti.

ako si taj dan bas dobila mengu, ne mozes ostati trudna. malo se raspitaj oko toga, trebala bi to znati...

Marinela Krkalic
15.03.2008., 18:38
[Još]
100% nisi

Gzena
15.03.2008., 18:45
Trudna si, al dijete nije tvoje. :(

TincH
15.03.2008., 18:47
Nek neko zatvori ovog

skyhoper
16.03.2008., 10:42
gle, menstrualni ciklus se sastoji od plodnih i neplodnih dana. znaci, dok su plodni, mozes zatrudniti. dok su neplodni, ne mozes. plodni dani su oko 15. dana od pocetka menstruacije. to se moze tak odrediti jedino ak ti menstrualni ciklus uredan ( 28 dana +-5). al i onda je tesko odrediti.

ako si taj dan bas dobila mengu, ne mozes ostati trudna. malo se raspitaj oko toga, trebala bi to znati...

Nije potpuna istina da se tijekom menge ne može ostati trudan jer može, ali to su doista rijetki slučajevi i čisto sumnjam da si ti jedna od takvih slučajeva stoga, ne beri brigu. Ujedno menzes nije baš ugodno okruženje za spermiće i teško da bi preživjelo tih par koji su mogli izaći (obzirom da nije svršio).

mala_garava16
16.03.2008., 19:55
Ajde nisi trudna, sta brines.. Ja sam se nedavno poseksala isto bez kondom tj.imali smo na pocetku pa skinili..svrsio u mene i jos mi bili plodni dani i HVALA BOGU dosla i menga.. Sretnija ja nikad bila... :) :)

Anaaaaaa
16.03.2008., 21:28
Nije potpuna istina da se tijekom menge ne može ostati trudan jer može, ali to su doista rijetki slučajevi i čisto sumnjam da si ti jedna od takvih slučajeva stoga, ne beri brigu. Ujedno menzes nije baš ugodno okruženje za spermiće i teško da bi preživjelo tih par koji su mogli izaći (obzirom da nije svršio).

pa da, al to su sanse 1:1000000...
ja se nadam da sam i ja jedan dio ovog milijuna :D

ciganche
16.03.2008., 22:05
ma ne brini nisi trudna. iako je moguće, šanse su ti minimalne, osim ako baš nisi peh :mig:
nije baš lako ostat trudan, bar večini žena. Recimo, već dvije godine on u mene svršava usred plodnih dana pa još nisam zatrudnila

Taun We
16.03.2008., 22:15
Jeste vi normalne? :eek:

Splenda
16.03.2008., 23:00
sreća prati __________. :eek:

Taun We
16.03.2008., 23:09
Budale, reci slobodno. ;)

eeennniii
17.03.2008., 01:00
trol

betiboop
17.03.2008., 01:16

ma i ja cujem takve price, ne mogu vjerovat. imas kakav link di to objasnjavaju? inace, trudna se moze ostati i izvan plodnih dana, postoji dupla ovulacija, nije bas jako cesto, ali nekad se dogodi da hipofiza nakon jednog jajnika pocne stimulirati i drugi, tako da 6-10 dana nakon 1. ovulacije moze uslijedit i 2. na drugom jajniku. to se cesto dogadja ljeti kad smo vise izlozene suncu ili kad smo zaljubljene :mig:

a drugo, ovulacija se nekim curama lako posemeri, tj. ciklus, pa ako je i samo jedna ovulacija mjesecno, ne mora se dogoditi u sredini ciklusa nego recimo na 20. dan. svasta ima, ali ovo s menzisom me uzasava, pa zar nikad nemamo mira :(

inace, ja jednom pitala ginekologicu je se mogu sexat za vrime mjesecnice. nisam ni dobila zadovoljavajuce odgovore jer se zena nije stala zgrazat kako je to fuj, kako je to sve krvavo i bilo mi je za propast u zemlju od srama. svakakvi cudaci rade u studentskoj poliklinici :rolleyes:

maratonka
17.03.2008., 10:11
ok, mene stvarno zabrinjava da vama toliko nije jasno kako se može ostati trudna pod mengom?!

evo ovako: inače su plodni dani 13.- 17. dan ciklusa ako vam je cikluc 28 dana. Ako vam je ciklus inaće kraći ili uslijed stresa, putovanja, bolesti etc. se "skrati" na recimo 23-24 dana, onda vam plodni dani počinju već ca. 8-9 dana, ako se seksate recimo 3 ili 4 dan menge, on svrši u vas, a dodate na to da spermići mogu preživjeti 3-5 dana(dokazano da ima i izdržljivijih primjeraka do 7 dana!!!) onda kad to zbrojie ispadne da vam spermić preživi i "dočeka" plodne dane makar se vi poslje ševile strogo sa kondomom i onda čuđenje" pa kako je otala trudna???"

Pogotovo cure koje imajuu kraći ciklus, što vam je ciklus kraći to su vam veće šanse da zatrudnite sexom za vrijeme menge.

Ja ga osobno ne prakticiram, jer, recite da sam konzerva ili kaj god, ali TO SE TAD NE RADI. zašto? zato što su to "njeni" dani čišćenja, ljuštenja i ostalih priprema za preostalih 24 dana svakodnevnog jeb...!:))) a u ostalom, pa to je samo 3-4 dana, to se da preživit, a i obožavam nakon tih 3-4 dana apstinencije ludi, napaljeni, "potrgamo" jedno drugo i moram priznati da nam je to svaki put najbolji sex:) slično ko pomirdbeni:)

AFRODITA69
17.03.2008., 18:01
osim toga, prvi mi je put bio. mjesecnicu sam dobila u 16 popodne, seksali smo se bez kondoma u 4 ujutro i trajalo je dosta dugo, s tim da nije svrsio u mene. isla sam u ginekologa koji mi je ispio krv nebuloznim pitanjima o hrvatskim selima i gledao me kao posljednju drolju, trazio da mu dam podatke kad dobivam mjesecnicu, lagala sam mu jer ne brojim tocno vec neko vrijeme. ali vecinom prodje 30ak dana. izmedju ostalog, od srama sam i rekla da smo koristili kondom koji je pukao a ne da smo se jebali bez kondoma i da nije svrsio u mene. . rekao je da ne uzimam pilulu jer bih imala problema s menstruacijom. samo je rekao da dodjem na pregled kad mi zavrsi menstruacija. sto da radim, kolike su sanse da zatrudnim, ne znam....u soku sam, ne mogu mislit uopce i umirem iscekujuci da mi prodje mjesecnica i da uzmem test za trudnocu......
:bljak: :( :( :(

pocetak ti nema veze...ali zadnja dva dana-se trudni ko sasavo!been there,done that i imam dovje djece,hahaha,sa zadnja dva dana menge.

betiboop
17.03.2008., 20:21
pocetak ti nema veze...ali zadnja dva dana-se trudni ko sasavo!been there,done that i imam dovje djece,hahaha,sa zadnja dva dana menge.

a jel ti ciklus ultra kratak?

pa kome je prva dva dana uopce do sexa.... al od 3. dana ja budem strasno napaljena :confused: ono, zivot se u meni budi :ne zna:

tereza_7
18.03.2008., 18:45
ovakvo je trenutno stanje-
sinoc sam brojala, dakle ovu mjesecnicu sam dobila 8-10 dana RANIJE...ima li to kakve veze s mojim pitanjem u prvom postu? :(
jutros sam se testirala. posljednji mi je dan menzesa, sicusni tragovi kapljica je sve sto jos imam. test je pokazao 1 crtu, znaci nisam trudna.
medjutim na uputama pise da se treba testirati prvog dana izostanka menstruacije.
znaci li to sad da sam se testirala za bezveze i da moram cekat AKO mi dodje iduca menstruacija?? :confused: :(

deelayla.
18.03.2008., 19:39
ovakvo je trenutno stanje-
sinoc sam brojala, dakle ovu mjesecnicu sam dobila 8-10 dana RANIJE...ima li to kakve veze s mojim pitanjem u prvom postu? :(
jutros sam se testirala. posljednji mi je dan menzesa, sicusni tragovi kapljica je sve sto jos imam. test je pokazao 1 crtu, znaci nisam trudna.
medjutim na uputama pise da se treba testirati prvog dana izostanka menstruacije.
znaci li to sad da sam se testirala za bezveze i da moram cekat AKO mi dodje iduca menstruacija?? :confused: :(

da.
prerano je za test,treba proč minimalno 3 tjedna od rizičnog snošaja ili jedan dan kašnjenja menge.

blackstar
19.03.2008., 10:22
Ja sam za odgađanje otišla u ginekologa i dao mi je primolut-nor. Trebala bih ga početi piti 15 dan ciklusa(dakle 13 dana prije nego trebam dobiti menstruaciju) po 2 tablete dnevno sve dok je ne budem željela dobiti. Čitala sam ovdje i vidim da svi pričate da se tablete uzmu po par dana prije pa mi se sad čini puno piti 13 dana prije. Šta vi mislite o tome?

hope21
19.03.2008., 16:40
a ja sam imala odnos bez kondoma jucer,to mi je bio prvi put bez zastite da sam ..eh sad.. nije svrsio u meni (nije ni svriso nikako) i trebam dobiti za par dana (imam simptome pmsa -bolne grudi,grcevi u donjem dijelu stomaka,zivcana sam i sve to ) al eto mene opet strah da ne bi mogla kako ostati trudna .Ne planiram vise bez kondoma ,nema sanse i prelazim na pilule . Dajte mi sad koju utjesnu rijec :D

tereza_7
19.03.2008., 17:05
pa jesi uzela pilule nakon toga? ja sam htjela al mi je ginekolog-kurcolog rekao da radije ne jer cu si sjebat menstrualni ciklus i nastat ce komplikacije.

hope21
19.03.2008., 17:09
pa jesi uzela pilule nakon toga? ja sam htjela al mi je ginekolog-kurcolog rekao da radije ne jer cu si sjebat menstrualni ciklus i nastat ce komplikacije.
jel ti to meni?

Onaj nisam uzela jer mislim da nema potrebe sad jer su valjda mi neplodni dani ja sam to uradila 18. a dobila sam zadnji put 23. Zadnja tri mjeseca dobijem svaki 33. dan... + nije svrsio u meni.

betiboop
19.03.2008., 17:11

pa bio je u pravu. mozda, ustvari. nece svakoj zeni sjebat ciklus. al velika je vjerojatnost ako ti je ciklus sklon zbunjivanju da ce ga pilule jos vise sjebat. postoje i drugi nacini na koje ti pilule mogu nastetiti. po meni, to je odvratna stvar. cak mi je i jedna vrhunska doktorica to rekla da je to odvratan izum. ali i ona ih pije makar joj stete.

skyhoper
19.03.2008., 18:53
pa da, al to su sanse 1:1000000...
ja se nadam da sam i ja jedan dio ovog milijuna :D

Znaci nadaš se, ajde držim fige :D

Čuj, znam curu koja je bila s druge strane dvotočke (bila onih 1 od 1 000 000) i sad ima predivnu klinku,ali to je stvarno valjda kad se ima dogoditi, dogodi se i u vrijeme M.

Teeja
19.03.2008., 18:59
ja inače redovito pijem te kontr. pilule i samo sam nastavila novo pakovanje i time bi odgodila mengu koja bi trebala stic. to je dosta pouzdana metoda, a sad ako ne koristite opcenito pilule, ne znam sta da vam kazem. raspitajte se u gin.

*mademoiselle*
19.03.2008., 23:23
inace, ja jednom pitala ginekologicu je se mogu sexat za vrime mjesecnice. nisam ni dobila zadovoljavajuce odgovore jer se zena nije stala zgrazat kako je to fuj, kako je to sve krvavo i bilo mi je za propast u zemlju od srama. svakakvi cudaci rade u studentskoj poliklinici :rolleyes:

heheehhe....:lol: ma te zene nisu normalneeeee...ja se sexam za vrijeme menge i jos sam ziva! :mig: hehe..

blackstar
20.03.2008., 08:04
Ja i jesam pitala ginekologa.....Ma vjerujem ja njemu,al eto uvik sam bila protiv tih tableta bez obzira na okolnost,al sam mi je stvarno važno da ne dobijem menstruaciju kad idem na malo dalji put. A vidim da je to česta metoda odgađanja pa sam pristala. Osobito što mijenjam klimu i kontinent pa bi mi se bez tableta moglo dogodit i da dobijem prije što bi mi omelo uživanje na plaži.... :) Valjda ću danas uspiti doći do tableta..... :)

betiboop
20.03.2008., 14:17
heheehhe....:lol: ma te zene nisu normalneeeee...ja se sexam za vrijeme menge i jos sam ziva! :mig: hehe..

pa da, mislim da se to muzjaka pita jel mu se gadi ili ne, a ona se stala zgrazat i prenemagat ko da bi se ona tribala sexat sa mnom :lol:

joj ti doktori, sto si sve dopustaju :rolleyes:

malady
21.03.2008., 21:48
Meni ne smeta sex za vrijeme menzisa al taj sex bi obično bio oko 4 ili 5 dana tj. kad je već pri kraju,pa je bilo sve ok,stavila bi tampon,netom prije sexa ga izvadila tako da momak nije ni vidija krv. Al onda je on jednom došao kod mene taman kad sam dobila i navečer je sve bilo ok pošto je bio mrak,al kad smo imali jutarnji sex pa kad je on skužija da je kondom krvav i da je posteljina krvava skoro se onesvjestija. I to je bija dan kad sam se morala oprostiti od sexa za vrime menzisa :rofl:

HappyWorm
21.03.2008., 21:58
ko se normalan može uopće s menstruacijom seksat, jedine dane kad se žena čisti od svega vi se ne možete strpit, uz to glupo je da cura tvojih godina nezna neke osnovne stvari...ovo mi je tema za teens

HappyWorm
21.03.2008., 21:59
ma i ja cujem takve price, ne mogu vjerovat. imas kakav link di to objasnjavaju? inace, trudna se moze ostati i izvan plodnih dana, postoji dupla ovulacija, nije bas jako cesto, ali nekad se dogodi da hipofiza nakon jednog jajnika pocne stimulirati i drugi, tako da 6-10 dana nakon 1. ovulacije moze uslijedit i 2. na drugom jajniku. to se cesto dogadja ljeti kad smo vise izlozene suncu ili kad smo zaljubljene :mig:

a drugo, ovulacija se nekim curama lako posemeri, tj. ciklus, pa ako je i samo jedna ovulacija mjesecno, ne mora se dogoditi u sredini ciklusa nego recimo na 20. dan. svasta ima, ali ovo s menzisom me uzasava, pa zar nikad nemamo mira :(

pa jer je fuj!

Dr.Vito Dugonoga
21.03.2008., 22:04
pocisti pm

betiboop
22.03.2008., 23:22
pa jer je fuj!

dobro, znam, puno toga je fuj pa se isto radi :rolleyes:

Sarićeva
22.03.2008., 23:33
ja se sevin za vrime menge i savrseno mi je...momak mi to isto voli...kasnije samo odemo pod tus i to je to...nema tu sta bit gadljivo ili neznan ni ja sta...cak se posevimo i prvi dan kad mi je...pa sta...i nikad ne koristimo zastitu i uvik svrsava u mene (imala ja mengu ili ne)
nego,iman usput jedno pitanje..nedavno san uzimala pilule za "dan posli" i dobila san ka laznu mengu...e pa sad ako neko zna,jel nakon zavrsetka te menge dolaze plodni dani ili kako? ako ko zna nek mi odgovori ako ne,nema veze :cerek:

Knina
23.03.2008., 14:42
joj... šta, ti stvarno imaš 22 godine? ja sam prije pilula štitila na "Božju ispomoć", ono, svrši van...ali u vrijeme menze je uvijek svršio u mene i ništ-3 godine sam u vezi, a pilule pijem 2 mjeseca.. nije bilo pametno,al eto- da znaš da nisi trudna!!!!!!!!!!

Kristina19
23.03.2008., 22:39
Jesi čula za za pilule? I dan poslije? :rolleyes:

mirjanazg
24.03.2008., 00:31
Imaš 22 godine i ne znaš šta su plodni dani? :eek:

Sad bi alexxx vjerojatno izbacila hrpu linkova i rekla da drugi put koristiš tražilicu :D ali meni se ne da :zubo:

Isuse, daj se nemoj seksat dok ne naučiš osnove o svom tijelu. I počni pratit ciklus.

1995. sam ostala trudna 1 dan nakon zavrsetka mjesecnice, cetvrtog dana od pocetka mjesecnice koja mi traje samo 3 dana. sokirala sam se. nema zabune, frend mi tada dolazio 1x mjesecno jer je zivio u drugom gradu.toliko o formuli za izracunavanje plodnih dana.

j.a.
24.03.2008., 08:54
Dajte mi sad koju utjesnu rijec :D

tebi ćemo dati i utješnu nagradu: http://www.apinchofthis.com/forum/images/smilies/baby.gif

Tiny dancer
24.03.2008., 15:03
Joj to mi je tak fujček...

Aubrey
24.03.2008., 21:53
ko se normalan može uopće s menstruacijom seksat, jedine dane kad se žena čisti od svega vi se ne možete strpit, uz to glupo je da cura tvojih godina nezna neke osnovne stvari...ovo mi je tema za teens

:D :rofl:

Sheeva
24.03.2008., 21:57
Meni ne smeta sex za vrijeme menzisa al taj sex bi obično bio oko 4 ili 5 dana tj. kad je već pri kraju,pa je bilo sve ok,stavila bi tampon,netom prije sexa ga izvadila tako da momak nije ni vidija krv. ...

Na ovaj nacin i mi prakticiramo ak je bas frka :rofl: Ono, kad je sve pri kraju, ili izvadim tampon netom ili smo pod tusem od pocetka..

Samo, trebalo bi izbjegavat sex bas u vrijeme mjesecnice, jer kao sto su vec mnogi napomenuli, to je vrijeme ciscenja, a takodjer je veca sansa od infekcija jer je "mala" osjetljivija - reko mi tako ginić.

A suosjecam s ovim djevojkama koje umiru od straha dal su trudne.. Bokte kolko sam se nastrepila oko tih mengi, kad ce doc - oce doc... Upravo zbog toga sto spremiji znaju prezivjeti do 5 dana bez problema, pa sto moze doci do oplodnje i bez da decko svrsi u tebe, pa sto menga koju tako zeljko ocekujes kad dodje moze i dalje znaciti da si trudna.. pa sto plodni/neplodni dani nisu 100% ziher... Ufff sva sreca da sam to prezivila :)
Rezultat - 5 god isti decko i dalje netrudna :)
Rjesenje - pilule.. Mi smo se preporodili :cerek:

Splenda
24.03.2008., 22:01
tebi ćemo dati i utješnu nagradu: http://www.apinchofthis.com/forum/images/smilies/baby.gif

:rofl:

MOLOKAI
24.03.2008., 22:02
za vrieme miesecnice se koristi vibrator ili se pozove frendicu lezbijku na lizz:lol:

Tiny dancer
24.03.2008., 23:38
LOL... pa di bas na liz?!?!?! hahaha :)

racingbaby
24.03.2008., 23:53
haj
sto se tice zaceca tijekom menstruacije je skoro pa nemoguce
izuzetno su male snse za to zbog razine hormona, oljustavanja stijenke maternice gdje se jajasce i ako se oplodi nemoze ugnjezditi itd
ali najbolje bi ti bilo da si racunas plodne dane a to mozes i na kompu, sam na googlu upisi plodni dani i izbacit ce ti stranicu mef.hr ili tako nesti i tamo si mozes izracunati za svaki mjesec tocno

gottcha
25.03.2008., 02:55
pa kome je prva dva dana uopce do sexa....

:w

ma bedastoce neki brbljaju :D

sex bilo gdje, bilo kad, sve sto treba je želja :D s mengom il bez nje :raspa:

manzzini
25.03.2008., 08:01
običan čaj koji možeš kupiti u svakoj ljekarni

MALECKA23
25.03.2008., 09:07
molim vas za pomoć!

naime, imam jako bolne menstruacije!
toliko da ću izludit!
sve počne sa temperaturom od 37,2 i sl., počnu me bolit prsa, lagani pritisak na donji dio leđa, a onda razvaljivanje:eek:
stidne kosti mi postanu ledene, povraća mi se, trbuh mi se napuše ko da sam 5 mjeseci trudna, a glava puca!da ne spominjem da jedva sjedim jer mi je pritisak prejak!
sinoć sam se probudila u lokvi krvi do koljena, morala sam bacit pidžamu jer je cijela nastradala, bila kod ginićke, a ona rekla hebiga, to je tak i kaj sad možemo, a ja svaka 3 tjedna umirem:eek:

ak netko ima slična iskustva i znate si pomoć, molim vas da i meni pomognete jer znate kak je to neugodno i bolno:(
unaprijed zahvalna:)

ja sam imala isto takve probleme, i na kraju sam završila na kontracepcijskim pilulama. mislila sam da su samo priče kad su mi cure govorile da kontracepcijske ublažuju bolove, pa sam ja napravila mali test . 3 mj. sam ih pila, menstruacija točna u dan prvi dan malo zabolilo i to je to ...nije bilo onih bolova,krvarenja i neznam ni ja čega:)Onda nakon 3 mj. sam rekla sad neću više pit pa ćemo vidit... 1. j. sve bilo ok, nakon toga nisam dobila 2 mj. a kad sam dobila nisam znala šta bi od bolova,doslovce bi popila bilo što samo da prestane...na kraju sam se vratila na tablete i sad sve super:) Zato moj savjet je probaj pit kontracepcijske

majam25
25.03.2008., 16:30
Bok. Ja nikada nisam imala toliko bolne i dugotrajne menstruacije ali sam ponekad imala stravične grčeve (srećom, rijetko). Definitivno ti preporučujem čaj od kadulje (žalfija) iako sam sigurna da bi ti i drugi preporučeni čajevi pomogli.
Renesansa se dogodila kad sam počela prakticirati yogu (počela sam vježbati da bi malo smršavila, a općenito zdravlje mi se poboljšalo). Ako nisi tip za yogu probaj bilo kakvu sportsku rekreaciju, što god ti odgovara. Vjeruj mi, sigurno zvuči banalno i nevjerovatno ali sport i rekreacija pomažu. Znam da ti to neće pomoći skroz ali sigurna sam da ti ne bi ni odmoglo. Giniću je puno lakše pripisati ti neke tablete nego se baviti tom problematikom.
Sretno.

paloma_blanca
03.04.2008., 17:40
neznam...ja sam zu velikoj brizi..naime uvijek mi je bila točna..28 dana.. i sad mi kasni već 7 dana..imala sam ovaj zadnji put sam imala spolni odnos prije tjedan dana..točnije prije 8 dana..i bez zaštite ali ziher nije niš moglo bit.. i sad se s tim već jako mučim a ovaj cijeli mjesec je bio stresni za mene jer mi se dosta toga promjenilo u životu...uvijek kad moram dobiti mengu osjećam bol u grudima i grčeve u želucu a to osječam i ova zadnja 2 dana ali nje nema.. nadam se da je sve to samo zbog stresa.. moram kupiti test..:(

Red Tears
03.04.2008., 18:28
to sam čula od puno žena u zadnje vrijeme,vjerojatno nam se opet nama(ženama)sve to dešava od svih ovih pustih poremećaja u prirodi,pa pravi dolazak proljeća i sl,pa onda malo kasni.
Može kasniti iz više razloga:prvo trudni ste(kupite test-pa riješite brigu ili ne brigu),drugo poremećaj hormona, a treće preuranjeni klimakterij.
Za vidjeti jeli klimax ili trudnoća vadi se prolaktin:D
Ovo treće mi nešto jako poznato:D Dobila tablete za dobivanje menzisa,ali neće i neće!!(samo kap po kap svaki treći dan)
Zovu se Dabroston.Ja sam žena na rubu živčanog sloma!!Prvo sam mislila da ih ne pijem uopće,kao super nema menzisa više,ali onda sam shvatila ej tuko premlada si,odu ti kosti,kalcij i slično i na kraju me počela vatati takvi živčani ispadi da to nije normalno.Onda sam ih ipak uzela.Ispadi su nestali,ali menzis došao nije)da napišem pjesmu:cerek:) :cry: trudna nisam :Ko kaže da nije genetika nek si objesi mačku o rep.
Kod mene jest čini se ipak genetika u pitanju.Naslijedila od bake i mame.

Red Tears
03.04.2008., 18:29
neznam...ja sam zu velikoj brizi..naime uvijek mi je bila točna..28 dana.. i sad mi kasni već 7 dana..imala sam ovaj zadnji put sam imala spolni odnos prije tjedan dana..točnije prije 8 dana..i bez zaštite ali ziher nije niš moglo bit.. i sad se s tim već jako mučim a ovaj cijeli mjesec je bio stresni za mene jer mi se dosta toga promjenilo u životu...uvijek kad moram dobiti mengu osjećam bol u grudima i grčeve u želucu a to osječam i ova zadnja 2 dana ali nje nema.. nadam se da je sve to samo zbog stresa.. moram kupiti test..:(
i mnei je nkad bila točna u minutu,onda dođe dan kad to više nije....prije nego si se ikad nadao

petra-pan
05.04.2008., 21:16
potaknuta vecerasnjom scenom odlucila sam malo prosurfati netom, ali nisam nasla nesto sto me konkretno zanima, tako da se obracam svekolikoj forumskoj naciji u nadi da je netko prosao slicnu situaciju i zna kako ju rijesiti.

dakle...
inace su u mojoj obitelji, najmanje tri generacije (koliko je meni poznato) prisutne bolne mjesecnice. imala ih je moja baka, ima ih moja mama, a imam ih i ja.
ja sam to pitanje uspjela rijesiti kontracepcijskim flasterima, a do tada sam ih drzala pod kontrolom uz nekoliko ketonala forte.

problem je moja mama.
nakon trudnoce dobila je trombozu, tako da bilo kakvi hormonalni kontraceptivi ne dolaze u obzir.
no, unutar zadnjih godinu dana dobila je miome na maternici, pa se radi njih bolovi pojacavaju. i to toliko, da nikakve tablete ne pomazu.
ni ketonal, voltaren, ibuprufen, neofen, nista, nista, nista.

nedavno (prije koji dan) je bila kod ginekologa na pregledu i rekao je da su miomi jos uvijek pod kontrolom, pa ih nece za sada odstranjivati kirurskim putem.

sto napraviti? kako joj olaksati, kako smanjiti bolove (ako vec ne mogu u potpunosti nestati).
izvan sebe sam i ne znam sto vise da radim. previja mi se u krevetu od bolova, stenje i place. probala sam sa cajevima, toplim i hladnim oblozima, nekim zgrcenim pozama u kojima da lezi..

ovu ce mjesecnicu morati ovako prebroditi, ali do iduce bi voljela biti spremna, da znam kako joj pomoci.
zato lijepo molim, ako itko ista zna po ovom pitanju, neka podijeli sa mnom svoju mudrost...

darkNess(ie)
06.04.2008., 10:40
raspitaj se za Mirenu, navodno od nje se miomi povuku, to je kao spirala, ali pretrazi malo net, ima i na forumu topica o tome, a najbolje pitaj ginekologa

petra-pan
06.04.2008., 22:11
raspitaj se za Mirenu, navodno od nje se miomi povuku, to je kao spirala, ali pretrazi malo net, ima i na forumu topica o tome, a najbolje pitaj ginekologa

mirena isto otpusta hormone... a hormoni nikako ne dolaze u obzir.

griva091
07.04.2008., 10:51
Bok! Imam jedan problem. Moestruacija mi je samo od sebe pocla dolaziti svaka 2 mjeseca, a ne svaki mjesec kao sto bi bilo normalo. Nisam bila nikada u nikakvoj rizicnoj skupini i nikada nisam imala nezasticeni odnos. Sto bi moglo biti uzrok?

MALECKA23
07.04.2008., 11:04
Bok! Imam jedan problem. Moestruacija mi je samo od sebe pocla dolaziti svaka 2 mjeseca, a ne svaki mjesec kao sto bi bilo normalo. Nisam bila nikada u nikakvoj rizicnoj skupini i nikada nisam imala nezasticeni odnos. Sto bi moglo biti uzrok?

stres, upala ili i nesto pobrala..bakteriju neku il nesto slicno:kava:

GiRL
07.04.2008., 11:24
A da odeš giniću? Može biti svašta - hormonalni poremećaj,štitnjača, cista, stres, upalni proces....

dancy.kiss
07.04.2008., 13:55
bok! ja imam isti problem... ovo mi je vec 3 mj. da nisam dobila menzis,trudna nisam sigurno! nikada mi nije bila redovita, ali mi je sad pocela dolaziti svaka 2,3 mjeseca... :eek: :confused: :ne zna:

GiRL
07.04.2008., 20:33
Žene, hitno ginekologu, pobogu! :)

leona4
08.04.2008., 06:34
prije 1,5 god. dogodilo mi se kašnjenje mjes. kako bi kasnije potpuno nestala.

razlog je bio stres, jer iste godine nekoliko mj. ranije mama je imala teški moždani i sve se to kod mene kasnije akumuliralo.

uglavnom rješila sam to uspješno dabroston terapijom u trajanju od 6 mj.

teško sam podnosila te tablete, posebno u početku, i nakon 6 mj (terapija se ne predlaže duže od 6 mjl.) mjes. je točna svaki mjesec u dan.

Sadie G.
08.04.2008., 13:16
Dakle... informiram se o mogućim uzrocima navedenih razloga već nekoliko dana, i ništa ne odgovara u potpunosti. Imam 16. g., od prve menstruacije pred pet godina imam redovito svakih 28 dana, sat se mogao po meni navit. U zadnjih nekoliko mjeseci mi je počela kasniti, predzadnja mi je kasnila 4 dana, i onda sam odmah nakon 14 dana opet dobila. Nakon završetka mi se počeo pojavljivati gusti smeđi, gotovo crni iscjedak. Ne pijem pilule, djevica sam. Nadam se da je samo posljedica stresa ili hormona, ali svejedno planiram otići ginekologu. Ako itko ima ikakvih sugestija što bi to moglo biti, i je li uopće išta, javite se.

Nije te briga
08.04.2008., 13:31
Dakle... informiram se o mogućim uzrocima navedenih razloga već nekoliko dana, i ništa ne odgovara u potpunosti. Imam 16. g., od prve menstruacije pred pet godina imam redovito svakih 28 dana, sat se mogao po meni navit. U zadnjih nekoliko mjeseci mi je počela kasniti, predzadnja mi je kasnila 4 dana, i onda sam odmah nakon 14 dana opet dobila. Nakon završetka mi se počeo pojavljivati gusti smeđi, gotovo crni iscjedak. Ne pijem pilule, djevica sam. Nadam se da je samo posljedica stresa ili hormona, ali svejedno planiram otići ginekologu. Ako itko ima ikakvih sugestija što bi to moglo biti, i je li uopće išta, javite se.

Stvarno bi trebala kod ginekologa, sad neznam kaj da ti kažem. Jer, inaće mjesećnica nije redovita do 16, a ti taman u 16. Još to što ti kasni, ajde ok, ali frka je kod iscjedka. Jer, kako kažeš, skoro pa crni.....Neznam....
Ajde drš`se.

Sadie G.
08.04.2008., 14:15
Frka me, ali se nadam da samo pretjerujem i da fkt nije ništa, da mi se poremetilo zbog stresa ili nečeg.

argentina
08.04.2008., 14:19
mogu biti policisticni jajnici, ali najbolje da odes na pregled.

Nije te briga
08.04.2008., 14:45
Frka me, ali se nadam da samo pretjerujem i da fkt nije ništa, da mi se poremetilo zbog stresa ili nečeg.

Čuj, bolje da napraviš frku(a da ti nije ništa), nego da ti je nešt, a to ignoriraš.
Ajde držim fige:top:

Sadie G.
08.04.2008., 15:52
Čuj, bolje da napraviš frku(a da ti nije ništa), nego da ti je nešt, a to ignoriraš.
Ajde držim fige:top:

Da, znam, zato ću i otić na pregled.
Hvala. :)

sox25
10.04.2008., 20:50
ajme cure ja sam skroz zbunjena..moze li mi molim vas neko pomoci!zelim odgoditi mengu na 2-3 dana i sad neznam sto da radim..da li da samo popijem jos ekstra 2-3 tablete,onda napravim pauzu od 7 dana i nastavim sa novim 21 tabletama i sve po starom?
ili pak moram popiti ne samo 2-3 neg odma 21 iz novog pakovanja i tek onda dobiti mengu?to me nekako bedira jer mi se cini brutalno skroz preskociti mengu na tak dugo..
I da li je mozda bolje sada preskociti na jedan dan pa sljedeci mjesec jos na dan pa da sve skupa ispadne 2 dana (tj dal je za organizam manji stres 2 put produziti po jedan dan neg odjednom na 2 dana) ?

uglavnom nadam se da ce mi netko moci pomoci jer mi je stvarno hitno i SKROZ sam zbunjena!
pozdravi

sox25
10.04.2008., 20:55
meni frendica savjetovala neku cudnu metodu al ona kaze da je ona tako radila i savrseno djeluje pa sam se htjela savjetovati:ona je htjela odgoditi mengu na jedan dan pa je pri kraj pakovanja jedan dan neuzela nista pa sljedeci dan uzela zadnju pilulu ko da nis nije bilo onda tj dana dobila mengu i onda opet pocela piti drugo pakovanje..sto mislite o tome?jel neko imao iskustva sa takvom metodom?

Piggy
10.04.2008., 21:02
Uh! Zajebaje se ona naveliko s tim.

moment
10.04.2008., 22:41
Ovako....idem na more 7.8. i onda moram bas dobiti menstruaciju.... Pa sad....htjela bi mengu odgoditi ili ju ako je moguce ubrzati.... Koje tablete trebam piti? kad trabam poceti, kolko na dan piti???:confused:
postoje tablete.piju ih plivačice.pitaj ginića.
personal opinion:sto fali tamponima?

moment
10.04.2008., 22:43
no.
,sa druge strane, pitanje je postavila 2006-te.pa je prosla i menga i par ljeta.
i? kako je proslo?

_In3s_
10.04.2008., 23:16
ja sam pila tablete za odgodu proslo ljeto i uzasno su djelovale

osim sto su odgodile nisu nish drugo dobrog donijele

uzasne promjene raspolozenja nisam imala volje ni za sto a to ne zelis da ti se desi na ljetovanju

zato uzmi tampone i uzivaj

sox25
11.04.2008., 08:49
hahahaa ova cura je postavila pitanje 2006 i mislim da joj vasi savjeti sada nisu od velike pomoci:)
ali sto mislite o ovoj metodi odgadanja menge koju je savjetovala moja frendica (malo povise sam ju opisala) cudno mi je ali ona kaze da joj je savrseno djelovalo,da je to napravila par puta i nije imala nikakvih problema..

Alia
11.04.2008., 15:58
Ja inače odgađam s pilulama, i to ona metoda "bez pauze".. tako da..

aurora83
17.04.2008., 13:30
ja imam taj problem vec godinama...zapravo menstruaciju dobivam 5 puta godisnje...obisla sam jako puno doktora, kako po Hrvatskoj tako i u Njemackoj. Jednostavno nitko ne zna zasto je to tako, sa mnom je sve u redu ali eto menstruaciju ne dobivam. To je stvarno grozan osjecaj, jer normalno nije u redu da se to skuplja u meni a nitko ne zna kako da mi pomogne. sad trenutno pijem neke cajeve, mozda od toga bude pomoci:ne zna:

belly_dance_girl
17.04.2008., 20:18
kolko imaš godina?moguće da se ciklus još nije ustalio.ne brini previše.meni znaju kasnit i po 35-40 dana....don't worry,be happy

Desiree
18.04.2008., 02:24
Mozda neki blagi oblik PCOSa? Jesu to odbacili kao dijagnozu?

aurora83
18.04.2008., 08:08
Mozda neki blagi oblik PCOSa? Jesu to odbacili kao dijagnozu?

A rekli su da nemam policisticne jajnike:ne zna:
Ja se bojim dal cu moci imati djece, zapravo je to moj najveci strah...mada me svaki od tih doktora ubjedjivao da nemam razloga za brigu..ali kako da se ne bojim:(
jel itko od vas imao takvih problema a ispak uspio normalno zatrudniti i roditi zivo i zdravo dijete..

GiRL
18.04.2008., 10:12
Imam 23,uskoro 24, i sada mi opet teta točna u dan (svakih 28), ne znam kaj je bilo kaj mi je kasnila taj jedan mjesec. :)

Het
19.04.2008., 21:23
A rekli su da nemam policisticne jajnike:ne zna:
Ja se bojim dal cu moci imati djece, zapravo je to moj najveci strah...mada me svaki od tih doktora ubjedjivao da nemam razloga za brigu..ali kako da se ne bojim:(
jel itko od vas imao takvih problema a ispak uspio normalno zatrudniti i roditi zivo i zdravo dijete..

neznam dali ista znaci ali eto..
sestra mi je imala (valjda i sad ima) te policisticne jajnike i hrpe problema uz to ..dvoje lijepe zdrave djece..zaceto prirodnim putem bez pomoci icega
frendica..uz policisticne jajnike i velikih problema..jer bi bilo dobro da dobije mengu dva puta godisnje...troje zdrave djece (trece je IVF djete)..sve u svemu ima nade
one su se obje bojale da nikad nece rodit..no svejedno kuzim da ti nije lako

belly_dance_girl
19.04.2008., 22:28
onda je vjerovatno od stresa.stres zna napravit poremećeje u ciklusu.ako je ovo jedini put,nemoj se prevše brinit.a u slučaju da se dešava inače,ginekolog ti može dat šta je potrebno da se ciklus ustali.ma sve ok:top:

Sex-machine
20.04.2008., 04:03
i ja mislim da je stres ipak. jer koliko sam ja s curom (bivsom, da nebi odma mislile da imam curu, ne brinite ,slobodan sam) tako mislio da je trudna. kasnilo joj i po mj dana. pa kad dobila, mi svi sretni..tako da cekaj. cekaj. ako ti trbuh naraste onda se zapitaj

larazg
20.04.2008., 09:34
Imam 23,uskoro 24, i sada mi opet teta točna u dan (svakih 28), ne znam kaj je bilo kaj mi je kasnila taj jedan mjesec. :)

meni je jednom menga kasnila 15 dana od termina kada sam trebala ju dobiti a nikad nije. Otišla ginekologu dao mi debrustone i nakon 5 dana pijenja procurila.

Hormoni su čudesni, uvjek te nanovo iznenade

belly_dance_girl
20.04.2008., 12:15
i ja mislim da je stres ipak. jer koliko sam ja s curom (bivsom, da nebi odma mislile da imam curu, ne brinite ,slobodan sam) tako mislio da je trudna. kasnilo joj i po mj dana. pa kad dobila, mi svi sretni..tako da cekaj. cekaj. ako ti trbuh naraste onda se zapitaj

prosvjetli me,pa mi objasni šta ti radiš na raspravama o mjesečnici:confused:

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopazuze: podforum za intimne ženske zdravstvene probleme

GiRL
20.04.2008., 14:46

:eek:

prestrašno.... stav iz kamenog doba, kao i ta tvoja bivša koja je bila u stanju mjesec dana čekati i ne poduzimati ništa, pa imaš ljekarni i testova za trudnoću na svakom uglu....

mrnjau
20.04.2008., 15:43
m'daaaj koje bolestine si gore spominjala? ja sam ju (sad vec s dvajs i nesto) navikla docekat svaka 3,4 mjeseca. i ne sekiram se. necu umrit. ako i da, wtvr

Sex-machine
20.04.2008., 16:08
doso malo vas obic, da vidim kako je kod vas:

curka111
21.04.2008., 13:45
Ljudi, pomagajte......
Imala sam seks bez zaštite (znam, glupa sam) 28. dan ciklusa... Tj. jučer.... menge još nema. A inače dođe 26.-27. dan. Znam da bi to trebali bit neplodni dani, al ipak me malo brine...

GiRL
21.04.2008., 20:01
m'daaaj koje bolestine si gore spominjala? ja sam ju (sad vec s dvajs i nesto) navikla docekat svaka 3,4 mjeseca. i ne sekiram se. necu umrit. ako i da, wtvr

Draga moja, da se malo informiraš znala bi da ja nisam spominjala nikakve "boleštine" nego poremećaje koji mogu dovesti do problema s ciklusom, a koji mogu biti hormonalne ili organske prirode. :eek:

I tebi tako neredovit ciklus, a nije ti palo na pamet provjeriti kod ginekologa da li možda imaš policistične jajnike ili neki hormonalni disbalans uslijed poremećene funkcije štitnjače, recimo?

Meni je jako žalosno da se mlade žene danas ne brinu o sebi i svom tijelu, a imamo sve mogućnosti, od liječnika do lijekova. Ne, nećeš umrijeti, nije da te plašim, ali takva kašnjenja nisu normalna i svakako bi morala to ginekološki provjeriti, ne mora biti ništa,a opet, može biti svašta.

Anniemal
26.04.2008., 17:41
dali je odgađanje moguće sa trinovum tabletama?

sanja53
27.04.2008., 14:31
Svaki mjesec kad dođu "oni dani" umirem od bolova, prvi i drugi dan su najgori, nemogu ustati iz kreveta, povraćam bar 5-6 puta na dan, nemogu ništa jesti, zadnji put sam u hitnoj pala u nesvijest, neznam više šta da radim! Pijem sve moguće lijekove protiv bolova, analgin, baralgin, voltaren, ali ništa ne pomaže! Susjeda mi je medicinska sestra pa mi ponekad dođe dati injekciju analgina pa mi bude malo bolje ali ne svaki put jer kaže da je to previše štetno za organizam. Dok sam imala dečka (čitaj: redovite spolne odnose) nisam ni osjetila kad dobijem mengu ali sad je postalo nepodnošljivo, nemogu se ustati da odem na predavanja od boli. Doktor kaže da je to normalno i da svaku ženu više ili manje boli ali mislim da sam ja među onima koje najviše boli.
Zanima me postoje li neki čajevi, druge tablete, terapije ili nešto kako bi malo ublažila svoju muku...? :(

_Anchy_
27.04.2008., 14:43
pa možeš 1. naći dečka
2. kupiti vibrator
3. ići k doktoru i rećeš mu da ti da nekaj protiv bolova
pa sad ti odluči :kava:

nephthys
27.04.2008., 14:44
ček, ček, ček....jesi ti išla na ultrazvuke, vadit markere, hormone, itd itd?

tek kada si to riješila, onda se možemo razgovarati o alternativnim metodama. kada znaš da je to stvarno bol nepoznata podrijetla.

edit: doktor ti je bedak, ništa nije normalno ako boli!

sanja53
27.04.2008., 14:51
lol očekivala sam ovaj odgovor da nađem dečka :D

@nephthys nisam išla na ništa od toga, doktor mi kaže pij lekadole a njih mogu jesti ko bombonice pa mi ništ ne pomognu

amis
27.04.2008., 15:23
Evo da se i ja malo požalim,dobila sam maloprije,umirem od bolova,muka mi je...popila sam 2 brufena i sad idem leći :( :( :(

Ivanicapeca
27.04.2008., 16:57
Cure, odite na ultrazvuk. Užasni bolovi mogu biti jedan od simptoma endometrioze i policističnih jajnika koji se moraju liječiti i držati pod kontrolom.

nephthys
27.04.2008., 18:55
dakle, pozdravit doktora u moje ime i tražit uputnicu za ultrazvuk, ili otić privatno to obavit, mislim da je oko 200 kn. onda, ako je endo, ići vaditi markere, ako su policistični, hormone, ako se ne varam. a može i oboje za svaki slučaj.
i to promptno!
zaboga, patiš se tu u bolovima (a znamo i ivanica i ja kako ti je, vjeruj nam) a nije ti to potrebno. zbog stava nekog doktora da je normalno da boli. :rolleyes: za doktora

btw, koliko imaš godina?

i iz iskustva osobe kojoj su voltareni, baralgini i slično ko tic-tac i koja je prošla višednevna povraćanja i na kraju gušenja, posjete hitnoj, vrištanja i tako dalje.....ketonali su najžešći i najvjerojatnije je da će djelovati. tek toliko da držiš pod kontrolom dok ne dobiješ neku terapiju, najvjerojatnije pilule. a za baralgine sam čitala da su jako štetni, tako da ih se ostavi.

blondie_girl
27.04.2008., 19:09
ja imam isto ovaj problem, obavila sam sve moguce pretrage i ultrazvuk i rekla mi je ginekologica da mi nije nista.... nego jednostavno, svaka zena drugacije reagira na to, meni je vjerojatno doslo do tog poremecaja jer sam naglo smrsala prije par godina do kada je sve bilo normalno i od tada su bolovi nepodnosljivi, koji put vise-koji manje.... nekad su takvi da bih najradje samo vristala, ali znam da to ne pomaze, ne mogu hodat jer mi se noge i sve grci, povracam po nekoliko puta, ne mogu nista jest, ma uzas.... ali povracanje ti zapravo izazivaju tablete, tako da je meni doktorica preporucila ketonal cepice jer oni ne djeluju na zeludac i kao imaju brze djelovanje... ali jos ih se nisam usudila probati...:p

Allexis
27.04.2008., 22:08
mene otkad sam dobila mengu, oko 12 god. redovito mučili isti problemi...nisam se dizala iz kreveta 2-3 dana svaki mjesec....nisam mogla spavati od bolova....užas....pila sam voltarene i spasmexe.....spasmex mi je donekle pomagao....al tijekom godina sam spala na pijenje 4-5 spasmexa dnevno...sve je prestalo kad sam zbog toga otišla kod ginekologice, obavila sve pretrage....pa mi je dala pilule zbog hormona....od tada sve manje bolji....zna 1. i 2. dan, al nije ni upola tako strašno kao prije....a tada uzmem Suban čaj za menstrualne bolove i 1 spasmex forte....prije nikad nisam mislila da će mi ti bolovi prestati, al sada je podnošljivo...finally....nakon 10 godina mučenja...a i menga nije toliko obilna kao prije....što je u kombinaciji s mojom anemijom dovodilo do toga da se onesvijestim koji put...

sanja53
27.04.2008., 22:48
btw, koliko imaš godina?

imam 20 god. a prvu mengu sam dobila sa 12.

xxx22
28.04.2008., 15:40
Suosjećam...znam kako ti je.. I meni su grozne menge, a pogotovo prvi dan,
takoeđer sam znala povraćat i provodit sate na wc-u :D
Počela sam piti kontracepcijske.. i imala sam samo jednom mengu otad i bilo mi je lakše, osjećala sam bol, ali daaleko je to od one boli..

nephthys
29.04.2008., 18:30
imam 20 god. a prvu mengu sam dobila sa 12.

ne znam, meni vuče na cistu. ja sam mengu dobila s deset, jedanaest, a bolne su počele biti već u trinaestoj...malo ti je dugo trebalo, ali nekako mi baš zbog tog dugog razdoblja više izgleda kao cista...ona nastaje s vremenom, kako kome, a policistične bi po nekoj mojoj logici valjda trebala imati čitavo vrijeme, ili godinu, dvije nakon što prorade jajnici punom parom.

dreamer~dreams
29.04.2008., 18:35
meni samo ketonal forte pomaže. ili voltaren rapid, al on mi loše sjedne na želudac.
počela sam pit pilule prije skoro godinu dana i samo me neznatno manje boli... al i to je nešto, i guess :(

crnka st
29.04.2008., 19:47
Vrkuta:s stvarno pomaže, ne umanji bol kao tablete ali pomaže!!!
˝Ona skuplja i zateže tkivo, zato je izrazita taninska droga, ujedno je i adstrigens i tonik.
Potpomaže izbacivanje vode iz organizma, jača srčani mišić, liječi upale, čireve, čak i ako su zapušteni. Kod slabunjave djece - i odraslih - djeluje protiv mišićne slabosti i slabosti udova – doduše neznatno, ali ipak korisno pomoćno sredstvo, koje je neškodljivo, i treba ga piti najmanje godinu dana. Vrkuta je vrlo ljekovita biljka, preporučuje se kod niza bolesti - sve ženske bolesti: poteškoće u vrijeme klimakterija, menstruacijske tegobe, bijelo pranje, bolovi u trbuhu, povrede nakon poroda, mlitavi trbuh nakon teškog poroda, spuštena maternica, preponske kile; vrkutom se jača stjenka maternice i time sprečava pobačaj, ona liječi zapuštene čireve, gnojne rane, ubode i posjekotine te groznicu uslijed povreda, liječi epilepsiju, jača mišice kod djece, zaustavlja povećanje šećera u krvi i zakrečenje krvnih žila;
liječi upalu dišnih organa, zaustavlja krvarenje desni poslije vađenja zuba, umanjuje bolove kod gihta i reume i dr.
Najnovija znanstvena istraživanja pokazala su da neke tvari u gospinom plaštu čak sprečavaju rast stafilokoka – bakterije koja je postala otporna na mnoge antibiotike. Japanski znanstvenici su otkrili da tvar iz vrkute (agrimonin) zaustavlja rak dojke!
Vrkuta jača i na taj način što djeluje protiv malokrvnosti. Ipak treba istaknuti najvažnije: vrkuta liječi pojačani sekret, bolne menstruacije, koje i regulira, a pospješuje i olakšava porođaj. Pomaže kako u klimakteričnim, tako i u pubertetskim smetnjama (za ove zadnje pije se čaj od vrkute i hajdučke trave, u omjeru 1:1).Ne smiju je uzimati oni koji boluju na zuč ili imaju gastro probleme.
Kod djece vrkuta prekida proljev bez ikakvih neugodnih pojava.
Kod žena koje se teško porađaju liječi slabost maternice, a zaštita je i od pobačaja. Bilo bi poželjno da svaka buduća majka od trećeg mjeseca trudnoće pije čaj od ove biljke. Kad se pomiješa sa rusomačom (hoću-neću travom) (Capsella bursa-pastoris) vrkuta predstavlja univerzalan lijek protiv svih ženskih bolesti, čak i protiv ispadanja maternice.
Poznavaoci kažu da "Dvije trećine ginekoloških operacija bilo bi nepotrebno ako bi na vrijeme i to u dužem vremenskom periodu pacijentkinje uzimale gospin plašt, ona liječi sve bolesti donjeg dijela tijela, upale, čireve i prelome.
Svaka žena bi posle porođaja trebala piti čaj od gospinog plašta. Izvana, smrvljena i kao oblog, ova biljka liječi rane, ubode i posjekotine... ojačava djecu kojoj su, iako se dobro hrane, slabi mišići".
Vrkuta je odlična i kao sredstvo protiv debljine, dovoljna je količina od 2-3 šalice na dan, i vitka linija je osigurana.˝

donedi
29.04.2008., 21:58
Vrkuta:s stvarno pomaže, ne umanji bol kao tablete ali pomaže!!!

a di to ima kupit?i kako konzumiraš?dok nisam rodila nije me bolilo a sada ajmeeee

larazg
29.04.2008., 22:11
meni su najbolje one doktorske spike...poslije poroda ne boli...ma vraga poslije poroda me je još jače bolilo

petra593
30.04.2008., 21:30
ee, ja sam jedna od tih sretnica iz doktorskih priča:D...
dok moja sestra i iza poroda ima istu situaciju kao i vi.
Meni su dosta pomagali čajevi protiv menstrualnih bolova koje sam kupovala kod travara. Mješavina svega i svačega, ali funkcionira...meni su simptomi bili svaki put drugačiji, nekad povraćanje, nekad bolovi u preponama, abdomenu, nekad glavobolja a nekad me i sve skupa znalo sastaviti, ali bolne su počele biti tek oko 16-te godine (dobila sa 13.).

Suey
02.05.2008., 11:45
meni su definitivno pomogle kontracepcijske pilule, a one ujedno i lijece policisticne jajnike.

MilaVila
03.05.2008., 23:25
menstruacija mi traje inače 7 dana, ciklus uredan, ali ovaj mjesec - u čet.dobijem, u subotu gotovo!doktorica mi kaže da postoji mogućnost trudnoće, (iako nisam imala sa suprugom odnose za vrijeme plodnih dana), ili mogućnost horm.poremećaja!sada me s vremena na vrijeme nešto probada u donjem dijelu trbuha!ostalih simptoma trudnoće nemam!

da li netko ima neko slično iskustvo?
p.s.još je prerano da napravim test - kroz tjedan dana tek mi je preporučeno!

larazg
04.05.2008., 00:16
menstruacija mi traje inače 7 dana, ciklus uredan, ali ovaj mjesec - u čet.dobijem, u subotu gotovo!doktorica mi kaže da postoji mogućnost trudnoće, (iako nisam imala sa suprugom odnose za vrijeme plodnih dana), ili mogućnost horm.poremećaja!sada me s vremena na vrijeme nešto probada u donjem dijelu trbuha!ostalih simptoma trudnoće nemam!

p.s.još je prerano da napravim test - kroz tjedan dana tek mi je preporučeno!

a može biti svašta. i poremećaj i trudnoća i stres.

nemaš izbora čekaj slijedeći tjedan ali moj svajt je zajebi testove odi vatiti krv BETA HCG hormon - jer on je najpouzdaniji

valneahana
04.05.2008., 08:19
meni se jednom dogodilo da sam imala "menstruaciju" koja je trajala tri dana i bila svijetlo crvena,gotovo roza i baš radi straha od moguće trudnoće sam otišla giniću i dao mi je tablete dabroston,rekao da ih pijem pet dana i nakon toga bih u sljedećih pet trebala vdobiti pravu menstruaciju a ako ju nedobijem da sam onda trudna,ja sam ju dobila što znači da sam imala hormonski poremećaj koji se na svu sreću nije više ponavljo

Satine
05.05.2008., 18:58
ja bih pila tablete a dečko se ne slaže, boji se da će mi se organizam poremetiti i da ću imati problema?kako da mu objasnim??helllp:(

Lamb Of God
05.05.2008., 19:02
ovako, koliko imate godina? i da li će vam to biti prvi puta ili?

susannah
05.05.2008., 19:03
a gle, to su hormoni, i u svakom slucaju nisu zdravi. ali, mozes i ne imati nuspojave, mogu ti potpuno ne smetati, npr. ja dok sam ih pila nisam imala nikakvih problema. :ne zna:
ali treba i piti one koje tebi odgovaraju.

Satine
05.05.2008., 19:18
ja imam 20, on 24, zajedno smo 2 godine...

grčka kiparica
05.05.2008., 20:03
Meni su jako škodile, ali to je sve individualno,susanah ima pravo to su hormoni najbolje ih je ne piti, ali ponekad treba između 2 zla odabrati ono manje.
Meni je najveći problem bio libido na nuli i to je ključan razlog zbog kojeg ih nikada ne bih pila.

jesicca
05.05.2008., 20:34
ovako, kao prvo, malo mi se taj tvoj razgovor i zajednicka odluka o kontracepcijskim cini nepotrebnim...
naime ti si dovoljno sama zrela da odlucis zelis li se stiti s kontracepcijskim tabletama i na tu tvoju odluku nebi trebao utjecati decko...

e sad, tvoj decko ti tvrdi da ce ti poremetiti hormone kontracepcijske...no cini se da je on premalo educiran o tome..., jer mnoge cure upravo piju kontracepcijske da bi regulirale hormone...
a osim toga, danas postoji puno vrsta kontracepcijskih, od nisko doziranih do visoko doziranih...

iz osobnog iskustva, pijem nisko dozirane kontracepcijske i nemam nikakvih problema ni nuspojava, a ne moram ti ni reci koliko sam opustenija i bezbriznija sta se tice zastite, jer ukoliko ih redovito pijes, mogucnosti trudnoce su vrlo male...

ako se i desi da dobijes neke pilule koje ti ne odgovaraju, mozes ih uvijek promijeniti...
e sad o tome koliko su pilule zdrave, a koliko ne...statistika svasta pokazuje, al razgovarajuci sa svakim ginekologom danasnje niskodozirane kontracepcijske nisu stetne, dapace vise nije ni potrebno raditi pauzu, koristenjem kontracepcijskih smanjuje se mogucnost za rak grlica maternice..itd...

sad, na tebi je da sama odlucis i prvo objasnis decku da on ima pravo na svoje misljenje, al da je to ipak tvoja odluka..

ssanja
05.05.2008., 20:49
ja bih pila tablete a dečko se ne slaže, boji se da će mi se organizam poremetiti i da ću imati problema?kako da mu objasnim??helllp:(

Prvo bih željela izraziti divljenje tvom dečku koji altruistično nastupa! Pretpostavljam da je svjestan alternative - kondom!

Iz osobnog iskustva mogu reći da sam danas apsolutno protiv tableta. Koristila sam ih tijekom deset godina-od prvog dana pod liječničkim nadzorom,dok prije 6 godina nisam operirala tumor dojke.

Mišljenja tri specijalista endokrinologa i jednog kirurga bila su istovjetna: uzrok su ab pilule!!!!

Bdw, "jetrene fleke" imam još uvijek po licu.

Unazad 6 god.,muž i ja smo "na Durexu",i ništa nam nije manje kvalitetan sex.

Možda sam ja samo imala peh,ali nikada ne znaš da li si baš ti jedna od tisuću( tolika je statistička vjerojatnost).

geforce
05.05.2008., 20:52
ovako, kao prvo, malo mi se taj tvoj razgovor i zajednicka odluka o kontracepcijskim cini nepotrebnim...
naime ti si dovoljno sama zrela da odlucis zelis li se stiti s kontracepcijskim tabletama i na tu tvoju odluku nebi trebao utjecati decko...

a jaaao,meni je bas slatko sto se on brine....:cerek::cerek:
vjerojatno je slabo i nikako educiran o tome,al je ipak pazljiv i brizan.
uglavnom,ja mislim da bi ga ti trebala malo educirat,proucite zajedno brosure,pogledajte na netu i tako to.
dobit ces neke koje ti pasu i rijesena stvar. bude li nekih nuspojava,uvijek mozes prestati.:top:

gnjavež
05.05.2008., 21:00
moguce je i da ces imati nuspojava, a i ne moras.ja sam bila stravicno mrzovoljna, stalno sam mijenjala raspolozenje a i uopce mi se nije dalo sexat, iako sam ih probala vise.probaj, al nemoj uzimati kao ssanja 10 godina, rizike za neki rak smanjuju a za neki povecavaju:ne zna:

IVANA1985
06.05.2008., 06:45

Evo ovako ja ću ti reć moje iskustvo:)Pošto imam problema sa menstruacijom doktorica mi je pripisala kontracepcijske, naime ja bi dobila jednom u 2 mj. i bile bi jako bolne.1. sam pila logest,strašno nešto udebljala se deset kila( dan danas se još borim s njima) menstruacije u dan točne prvi dan malo zabolile i gotovo trajale 3 dana i meni super.E ali pošto sam vidila da ovo s kilama prelazi granicu,prestala sam ih pi.Par mj. ništa menstruacije nema a k kad bi došla bolilo bi ko sam vrag,pa se ja opet vratila na yasmin.E sad s yasminom se nisam udebljala jedina nuspojeva koju ja imam je dlakavost, al to lako rješiš,bar puno lakše nego 10 kg skinut..jednostvno odeš kod kozmetičarke i u 15 min nema dlaka:)i da menstruacija mi uredna bezbolna jedino što me tamo u sredini mjeseca uhvate malo živci pa vičem na svih:)

TincH
06.05.2008., 07:06
Ja pijem Diane već pun q zato jer moram (PCOS) al upravo radim krvne pretrage s ciljem prebacivanja na Yasmine.

Ne moram ni govoriti da je meni uz tablete mnogo bolje nego bez njih. Rješila sam se dlakavosti i katastrofalnog tena, menstruacija je redovita, i nije pretjerano bolna (doduše, nije bila ni prije). Nemam prištića na leđima (kao prije terapije) i općenito koža bolje izgleda. Plus naravno zaštita :)

Mane su nakupljanje vode (to je jedan od razloga zakaj prelazim na Yasmine) - doista znam nenormalno nateći (kilaža mi skače i pada do 3 kg preko noći) i nemrem skinut prsten. Također, pojavile su mi se sitne ispucale kapilare na bedrima i iznad dupeta. Celulit, eh, neki kažu da i njega potencira, iako se meni čini da je to stvar godina :D (nakon 20-te se nekako po defaultu počne pojavljivat). Promjene raspoloženja? Pa da, razdražljiva sam i nagla, ali to nekako ne pripisujem tabletama :ne zna:
Možda zato kaj ih pijem od 16-te, pa ne znam ni kakva sam bez njih :rofl:

tercijarni dodatak
06.05.2008., 11:39
Ja pijem Yasmin mjesec dana... I ne primjecujem nikakve promjene i nuspojave... Jedino sto me nekad uhvati mala mucnina ako ih popijem na prazan zeludac al to je to... Jednom me uhvatila jaka glavobolja koja je možda imala veze s njima, al nista zabrinjavajuce... Za neke stvari to se pretrpi :D

kamali
06.05.2008., 14:22
Ja sam pila Yasmin 1,5 god. Sve je bilo divno,krasno...menstruacija tocna u dan, 3 dana trajala, bolovi skoro pa nikakvi, sve super, i onda prije par mjeseci su mi pocele trajat po 5-6 dana, bolne i obilne, glavobolje sam imala skoro svaki dan, a celulit mi se pojavil u rok u 2mj, osipala sam se pristicima(prije dok sam ih pila sam se skroz ocistilla),ma uzas! Sad ih vise ne pijem 2mj. i stvari jos nisam dobila... Nije mi jasno zasto je na pocetku sve bilo ok., i onda se promjenilo,a kod ginica sam tak u 6.mj narucena!

argentina
06.05.2008., 15:02
ja sam yasmin pila 2 godine i bile su mi loše... osjećala sam se loše,a problemi sa tenom su ostali.
prebacila sam se na diane koje pijem nekih 8 mjeseci. bolje mi pasu sto se tice raspolozenja, a sto se tena tice - ne znam, jer sam zavrsila na roaccutane-u koji je stavr popravio.

nadam se da cu se uskoro skinuti s tog otrova (mislim na hormone) i da necu imati problema radi toga.

da ih barem nisam nikad ni pocela piti.

Anastasia
06.05.2008., 16:53
Moje iskustvo s cilestom je bilo pozitivno i negativno.
Nisam dobila na kilaži, PMS nisam uopće imala, nisu mi nikada bile obilne, nije me ništa bolilo, nisam dobila vene zbog tableta i takve neke stvari itd... nisam zbog njih imala problema s prištevima i slično.
negativno jest što su potakle stvaranje melazmi na licu, koje su se povukle kako sam prestala uzimati hormonalnu kontracepciju.
To je recimo bila ta negativnost, koja je opet, prilično velika.

amis
07.05.2008., 09:00

e sad, tvoj decko ti tvrdi da ce ti poremetiti hormone kontracepcijske...no cini se da je on premalo educiran o tome..., jer mnoge cure upravo piju kontracepcijske da bi regulirale hormone...a osim toga, danas postoji puno vrsta kontracepcijskih, od nisko doziranih do visoko doziranih...

iz osobnog iskustva, pijem nisko dozirane kontracepcijske i nemam nikakvih problema ni nuspojava, a ne moram ti ni reci koliko sam opustenija i bezbriznija sta se tice zastite, jer ukoliko ih redovito pijes, mogucnosti trudnoce su vrlo male...

ako se i desi da dobijes neke pilule koje ti ne odgovaraju, mozes ih uvijek promijeniti...
e sad o tome koliko su pilule zdrave, a koliko ne...statistika svasta pokazuje, al razgovarajuci sa svakim ginekologom danasnje niskodozirane kontracepcijske nisu stetne, dapace vise nije ni potrebno raditi pauzu, koristenjem kontracepcijskih smanjuje se mogucnost za rak grlica maternice..itd...

sad, na tebi je da sama odlucis i prvo objasnis decku da on ima pravo na svoje misljenje, al da je to ipak tvoja odluka..

Mnoge cure koje piju kontracepciju da bi regulisale hormone su one koje su imale poremećene hormone prije nego su im date pilule,ali radi regulisanja poremećenih hormona...
A ako imaš normalne hormone prije uzimanja kontracepcije,vrlo lako može poremetiti hormone u organizmu,jer ga iz čistog mira bombarduješ umjetnim hormonima...

Razgovarajući sa ginekolozima,da, ali magistri i dr. faramcije,koji malo više znaju o pozitivnim,ali i štetnim učincima kontracepcije baš i ne dijele mišljene ginekologa (bar oni koje ja poznajem) :mig:

Naravno,na njoj je da odluči hoće li ih koristiti ili ne..

argentina
07.05.2008., 10:45
ako ikako moze bez hormona, toplo prepoprucujem.
da sam to tada znala, ustedjela bih si puno muke.
danas zaista postoje razne metode kontracepcije.

bubicaa
07.05.2008., 11:12
meni su kontracepcijske pomogle regulirati ciklus, više nemam užasnih bolova za vrijeme menge. nisam dobila kile (čak one stare kg uspijevam skidati). imala sam par sitnih cisti na jajniku, i rekao mi dr da će mi tablete i s time pomoći. problema s tenom isto nemam

ma sve smo mi različite, i na svaku od nas tablete drugačije djeluju. tako da mislim da se ne može s tim generalizirati

more & dupin
07.05.2008., 15:05
ja pijem kontracepciju godinama. točnije 6 godina. naravno svakih 2 godine radim pauzu i redovite ginekološke preglede. i jedina nus pojava koju imam je savršen ten, stabilan cikulus, cice broj veće i lijepu kosu.
ali sve je to invidualno...

i da... nisam ostala trudna neplanirano i donjela malo čudo na svijet a da nisam bila spremna.

Satine
07.05.2008., 19:50
hvala cure na savjetima i iskustvima :ziba: :cerek:

Leontina..
09.05.2008., 09:12
Možda malo glup naslov, al trenutno mi bolji nije padao na pamet :)
Naime, vidjela sam da postoji tema suprotna ovoj, odgađanje menge, tak nešto...
No mene sad zanima postoje li kakvi načini da se ona potakne da krene što prije?

S obzirom da sam u laganoj panici što mi kasni par dana, a iskreno se nadam da ću je dobit :)
A znam da ova moja nervoza samo još otežava i pod stresom sam pa još više kasni...može li se kako "ubrzati" dolazak?

Leontina..
09.05.2008., 09:17
mene zanima postoji li način ubrzavanja menge, poticanja da dođe što prije? ne pijem kontracepcijske ni niš, čisto da se riješim neizvjesnosti jer mi kasni par dana...kak da ju potaknem? ima neka metoda, prirodna? :)

Elana
09.05.2008., 09:18
Iz mog iskustva koje je: Logest -tri godine neprekidno, mogu reći da sam tijekom korištenja tableta imala dosta pogodnosti po pitanju redovitog ciklusa ( u dan) što inače nije slučaj kod mene. Ten je došao do savršenstva, koža ko baršun glatka, grudi broj veće... Ali isto tako: udebljala se 6 kg i muku mučim da ih skinem i libido mi je bio praktički nikakav. Sada sam unatrag dva mjeseca prestala s tabletama, libido super, koža ostala relativno ok, ne nakupljam više toliko vode kao prije i kilogrami polako idu dolje ( uz puuuuno truda ) Ono najlošije je posljedice koje liječim od Logesta. Infekcije koje riješavam uglavnom vaginaletama a koje su nastale zbog vaginalne suhoće uzrokovane tabletama. Ukatko - toga se ne bih riješila dokle god koristim Logest. To mi je rekla nova ginekologica (prebacila sam se od one prijašnje koja mi je Logest i propisala a koja uopće nije reagirala na ove probleme niti me je na to upozorila a kamoli propisala liječenje)

Ivanicapeca
09.05.2008., 12:56
Možda malo glup naslov, al trenutno mi bolji nije padao na pamet :)
Naime, vidjela sam da postoji tema suprotna ovoj, odgađanje menge, tak nešto...
No mene sad zanima postoje li kakvi načini da se ona potakne da krene što prije?

S obzirom da sam u laganoj panici što mi kasni par dana, a iskreno se nadam da ću je dobit :)
A znam da ova moja nervoza samo još otežava i pod stresom sam pa još više kasni...može li se kako "ubrzati" dolazak?

Pa baš i nema nekog načina, osim kad si na pilsima pa u zadnjem tjednu prestaneš piti pa onda dobiš prije menzes.
Opusti se, bit će sve ok:mig:

alexxx
09.05.2008., 20:22
odi napravi test na trudnoću ako je to ono što te muči.

Leontina..
10.05.2008., 12:42
ic okej...dobila sam danas hvala Bogu :cerek:

Elektra
10.05.2008., 13:38
Uglavnom, vidim kako ima dosta tema koje imaju po svega par postova, a dosta ih je vezano upravo uz menstrualni ciklus, pa bi možda bilo dobro da se to spoji u jednu temu gdje bi se postavljala pitanja tog tipa?

No dobro, moje pitanje je vezano uz trajanje ciklusa. Naime,on traje najmanje 38 dana, a prošli mjesec je to bilo čak 41 dan. Ginekologica mi je rekla kako to nije ništa loše i da ne trebam ništa piti pošto je unutar 42 dana trajanja, što se smatra valjda normalnim.

Da li bih se možda trebala zabrinuti ili nešto?
Zaista se ne mogu požaliti da imam nekih problema, osim što mi ciklus traje tih 38 dana. Čak mi u zadnje vrijeme ni menstruacije nisu nešto posebno bolne, iako sam nakon prestanka uzimanja pilula mislila kako ću se onesvijestiti od bolova. :(

I da, menstruacija mi traje po nekih 5-7 dana recimo.

Ivanicapeca
10.05.2008., 13:42
ic okej...dobila sam danas hvala Bogu :cerek:

E pa kad ti stara coprnjica tak kaže....:mig:

Splenda
10.05.2008., 15:22
čaj od mente. :mig:

gica
10.05.2008., 20:29
...par mojih frendica tvrdi da su primjetile da im menga urani ako se napiju par dana za redom...

sweet_jane
11.05.2008., 09:29
meni se dogada slicna stvar. u petak sam dobila menstruaciju i onako je, za nist. jedan dan-jedan ulozak. pijem yasmin i znam da on to reducira cesto, ali ne znam da li je bas ovako normalno?
hvala :)

mafri
11.05.2008., 18:06
Evo ja dobila u srijedu i danas vise uopce nemam!U petak i juce mi je islo tako malo da sam bila na dnevnim uloscima!Nikad mi tako nije bilo osim kad sam bila na kontrecepcijskim pilulama!Nekontam!
Nije ni bila neka obilna ko sto je bila zadnja dva mjeseca!I nikad mi nije trajala manje od 7 dana!

Hobby
11.05.2008., 22:40
Ako ti ciklus stalno toliko traje, a menstruacije dobivaš redovito, znači da je to za tebe normalno i nemaš se zašto brinuti.
Znam da se ponekada ciklusi znaju produžiti zbog policističnih jajnika, ali su onda menstruacije neredovite i ciklus jako varira.

Mislim da ti nemaš nikakvog razloga za brigu. pogotovo ako te je ginekolog pregledao i rekao da je sve u redu.

Htjela bih tebe nešto pitati - jesi li možda imala problema sa kašljenjem menstruacije nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta?

High_Hopes
12.05.2008., 11:22
Ak je ovaka tema već bila onda jebiga,al pišite (ženske)...
Prije 3mj sam imala prvi spolni odnos,i nigdje na netu ne nađem ono što me zanima.A to je...dal nakon prvog sexa postoje mogućnosti da menstruacije postanu neredovite...da kasne dosta il dolaze ranije??!! Prošla mi je kasnila 10 dana i sad ova mi kasni 9 dana... pa u čemu je štos ??:kava:

Splitski Heretic
12.05.2008., 11:24
ne vidin ništa od tog tvog retardiranog fonta

High_Hopes
12.05.2008., 11:30
ne vidin ništa od tog tvog retardiranog fonta

To je već tvoj problem

silanecista
12.05.2008., 11:30
mlade djevojke uglavnom imaju neredovite menstruacije i treba (dosta) vremena da se sve to porikta. odi kod doktora ako se već toliko brineš pa se s njim posavjetuj kako regulirati cikluse da budu redoviti

Violently happy
12.05.2008., 11:31
možda je i neka upala u pitanju.
Ti lijepo prestani tražiti odgovore na netu,i trk kod ginića.:kava:

prolaznica-
12.05.2008., 11:34
Može biti a i ne mora. Sasvim je normalno da mladim osobama ženskog spola bude neredovita mjesečnica, postane redovita do neke 20 godine. Sasvim normalna stvar! Ali ako te to brine posavjetuj se sa doktorom ili ginekologom čisto radi sebe.

Violently happy
12.05.2008., 11:39
Može biti a i ne mora. Sasvim je normalno da mladim osobama ženskog spola bude neredovita mjesečnica, postane redovita do neke 20 godine. Sasvim normalna stvar! Ali ako te to brine posavjetuj se sa doktorom ili ginekologom čisto radi sebe.

naravno da može biti i ne mora.
I naravno da MORA ginekologu bez obzira na sve.
Najbolje bi bilo kad bi internet rješavao sve probleme,pa kad bi se još nekako mogle i poroditi online..:rolleyes:

prolaznica-
12.05.2008., 11:40
Najbolje bi bilo kad bi internet rješavao sve probleme,pa kad bi se još nekako mogle i poroditi online..:rolleyes:

:D:D:D

High_Hopes
12.05.2008., 11:44
Imam 18god,bila sam kod ginekologa.Nisam glupa,neg me čisto informativno zanimalo da li je bilo tako i vama.Jer zadnjih 6mj prije spolnog odnosa bile su mi redovne i sad postalne neredovite,pa vjerovatno se tijelo privikava...ili tak nešt

bobby-j
12.05.2008., 11:45

:lol::lol: i opet :lol:

ot: ginekologu

maza1
12.05.2008., 14:18
moja frendica je imala redovite menge i jedan mjesec joj je bila jako kratka 2,3 dana i slaba. idući mjesec je išla gin na redoviti pregled i ispostavilo se da je trudna i da ima hematom ( ugrušak ) u maternici koji je ostao nakon krvarenja.

Viasat2008
12.05.2008., 15:08
Ako traje tako kratko i ako je vrlo oskudna, ne radi se o menstruaciji već o implementacijskom krvarenju, dakle, jajašce se susrelo sa stijenkama i krvnim žilicama maternice i pritom je izazvalo blago krvarenje koje traje do 3 dana.

No kao što neke cure ovdje kažu, nije isključena ni mogućnost hormonalnog poremećaja pa da se radi o oskudnoj menstruaciji, no s druge strane u daleko većem broju slučajeva radi se o implementacijskom krvarenju koje se događa upravo u drugom dijelu ciklusa (neposredno prije prave menstruacije).

jagodica_bobica
12.05.2008., 16:00
mislim da nemaš razloga za brigu sve dok ne osjećaš nikakve tegobe.. da te utješim i uvjerim da je s tvojim ciklusom sve u redu:), meni je nakon prestanka pilula menga dolazilaa...nakon jedno 6 mjeseci:eek:

High_Hopes
12.05.2008., 19:29

Šta si glup/a...ja sam lijepo pitala za mišljenje,za to ovaj jebeni forum vald i služi,il ne?! A ti se sam porađaj online :kava:

Het
12.05.2008., 20:05
prvo..bez vrijedjanja molim..

ontopic..ja nisam imala nikakve promjene ..u svih 20+ godina koliko se vec bavim tim sportom sve je uvijek isto osim par poremecaja nakon poroda i spirale (koja mi je toliko shebala sve da mi je trebalo 6 mjeseci da tijelo dodje sebi nakon sta sam se rijesila vraga)

Lutijena
13.05.2008., 03:03
Imam i ja jedno pitanje,mislim da cu ovh dana otici kod ginekologa,ali prvo da pitam vas;Ja naime nemam nikakvih problema sa menstruacijom,dolazi tacno na 28 dana,nikada ne kasni,nemam bolove,i uvek mi traje 5-6 dana,ali zadnje tri menstruacije su se produzile na 7 dana,mozda je glupo pitanje,ali mene to brine,jer stvarno nikada nisam imala 7 dana,uglavnom tada bude braonkaste boje,ali nikako da se zavrsi.Poslednji put sam bila kod doktora pre 6 meseci,radila sam i papa test,bilo je sve ok,ali ovo me zbunjuje..

gottcha
13.05.2008., 07:34
Imam 18god,bila sam kod ginekologa.Nisam glupa,neg me čisto informativno zanimalo da li je bilo tako i vama.Jer zadnjih 6mj prije spolnog odnosa bile su mi redovne i sad postalne neredovite,pa vjerovatno se tijelo privikava...ili tak nešt

ajd onda ti nama pametna reci kakve veze prodiranje spolnog uda u vaginu ima veze sa jajnicima, jajascima, jajnom stanicom, maternicom, hormonima i menstruacijom?

Lolly Pop
13.05.2008., 10:01
opće je poznato da početak spolnog života nosi s sobom i razne upalne procese,promjene,primjetne ili neprimjetne...ipak je to strano tijelo koje ulazi u rodnicu s stranim bakterijama (ne mislim na klamidiju itd,nego na prirodne bakterije koje su na spolovilu),pa stoga je potrebno i vrijeme da se organizam privikne...

x-girl22
13.05.2008., 16:26
..ja isto imam slican problem, samo sta se meni i ciklus poremetio i sve, stvari su mi pocele dolazit svako 15-20 dana zadnja 2 miseca i traju pa neki 7 dana, a onda samo nesto smedje koje nikad zavrsit.. dajte molim vas ako itko zna sta bi to moglo bit neka pise, vec me lagana panika vata i naravno znam da moram u ginka al cekam da mi ovo prestane??

sweet_jane
13.05.2008., 23:14
Ak je ovaka tema već bila onda jebiga,al pišite (ženske)...
Prije 3mj sam imala prvi spolni odnos,i nigdje na netu ne nađem ono što me zanima.A to je...dal nakon prvog sexa postoje mogućnosti da menstruacije postanu neredovite...da kasne dosta il dolaze ranije??!! Prošla mi je kasnila 10 dana i sad ova mi kasni 9 dana... pa u čemu je štos ??:kava:

ja sam imala sličnih problema i mislila sam da su ispizdit. menstruacija mi je nakon prvog seksa kasnila 2 mjeseca sto mi nikad prije nije. znala je kasniti malo ali ovo je bilo rekordno. mozes si mislit kak sam se osjecala. piskila sam na stapic koji se pak pokazao nevaljanim, ma poludit sam htjela. i onda, nakon sto sam vec posjedila eto ti nje. ravno dva mjeseca. i sljedeca onda opet tako. nakon toga sam pocela pit pilule i sad je sve super, dolazi mi ko na uricu! :cerek:
fino si od ginekologice trazi pilule, napravi sve te pretrage koje su potrebne za njih i onda uzivaj u blagodatima koje ti pruzaju! :)

Elektra
13.05.2008., 23:31
Htjela bih tebe nešto pitati - jesi li možda imala problema sa kašljenjem menstruacije nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta?

Pa, nisam zapravo, uvijek mi je tu negdje dolazila. Jedino tih zadnjih 4 mjeseca dolazi dakle tek nakon 38 dana.

Inače mi je zaista sve ok. Čak su se i bolovi smirili. :)

..ja isto imam slican problem, samo sta se meni i ciklus poremetio i sve, stvari su mi pocele dolazit svako 15-20 dana zadnja 2 miseca i traju pa neki 7 dana, a onda samo nesto smedje koje nikad zavrsit.. dajte molim vas ako itko zna sta bi to moglo bit neka pise, vec me lagana panika vata i naravno znam da moram u ginka al cekam da mi ovo prestane??

Hmm, možda imaš neki lagani poremećaj, stres ili ništa, ali odi za svaki slučaj kod ginekologa. To je ipak najsigurnije, da bezveze ovako glavu ne razbijaš. :)

Splenda
14.05.2008., 00:07
opće je poznato da početak spolnog života nosi s sobom i razne upalne procese,promjene,primjetne ili neprimjetne...ipak je to strano tijelo koje ulazi u rodnicu s stranim bakterijama (ne mislim na klamidiju itd,nego na prirodne bakterije koje su na spolovilu),pa stoga je potrebno i vrijeme da se organizam privikne...

pametni ljudi koriste kondome.:kava:

Lutijena
14.05.2008., 01:26
Elektra,jel to vazi i za mene?6 dana je bilo normalno kao i uvek,a 7 i 8.dan moram dnevne uloske da koristim,jer se jos pojavljuje po malo cokoladne boje.Mozda nije nista strasno,ali ja sam se zabrinula,jer nisam ranije imala tako.Mozda sam i prehladila stomak.

SamoMaloSebe
14.05.2008., 07:56
Sve mi je jasno... otprilike. Alli s obzirom na produženi vikend ja bi trebala pomaknuti priču za samo dva dana - da ne dođe u subotu, nego u ponedjeljak. S obzirom da sam zbog hormona na piluli to je točno kao sat. Jel se išta dogodi ako uzmem sada recimo dvije više, pa onaj drugi ciklus skratim za toliko ili je to premala doza da tijelo uopće išta shvati i učini kako meni paše? Bedasto mi je sada piti odmah drugu kutiju bez pauze za dva pišiva dana...

Elektra
14.05.2008., 11:05
Elektra,jel to vazi i za mene?6 dana je bilo normalno kao i uvek,a 7 i 8.dan moram dnevne uloske da koristim,jer se jos pojavljuje po malo cokoladne boje.Mozda nije nista strasno,ali ja sam se zabrinula,jer nisam ranije imala tako.Mozda sam i prehladila stomak.

Ne znam, najvjerojatnije da nije nešto, ali ako si stvarno zabrinuta odi ginekologu samo da ga pitaš :)

Lolly Pop
14.05.2008., 14:03
pametni ljudi koriste kondome.:kava:
pa dobro,neozbiljni ljudi bi trebali koristit kondome...ali ozbiljni u ozbiljnoj vezi,mislim da ne...doživljaj nije potpun,kondom puca,često isušuje rodnicu...sex je prilično lošiji.Mene osobno prilično boli s kondomom,a dečku često i puca...ali šta je je,ja sam definitivno "premala" za "njega"...što nije loše,kad nema kondoma,ni njemu ni meni.

Naravno,pričamo o vezi koja plovi ka bračnoj luci...

Za sve ostalo,kondomi...uostalom,i mi smo u početku koristili kondome,zadnjih godinu dana bez...

ajmemeni
14.05.2008., 14:49
Može ti m kasniti i ako se bojiš trudnoće,pogotovo ako si pri početku spolnog života.odi kod ginića da ti da pilule jer ćeš ovako popizdit od brige.čuvaj živce dok si mlada.ja sam jednom skoro posjedila kad mi je kasnila mjesec dana.a jesi sigurna da su ti prije bila baš redovite? Ili si sada počela malo točnije računat nakon prvog sexa?

Lutijena
14.05.2008., 18:25
Hvala Elektra,mislim da cu otici ovih dana,i onda cu vam javiti.

x-girl22
14.05.2008., 20:57
..nazovem ja danas gina u vezi ovog problema sta sam gori pisala i on mi kaze da si kupim ergometrin, popijem i javim mu se.. naravno meni vrag nije da mira i malo proguglam o njemu; navodno se to daje zenama iza poroda, abortusa i sl. (ja niti sam rodila niti pobacila) ne kuzim zasto mi je to da?? zanima me je li ko to pio, iskustva?

Kristina19
14.05.2008., 21:34
..nazovem ja danas gina u vezi ovog problema sta sam gori pisala i on mi kaze da si kupim ergometrin, popijem i javim mu se.. naravno meni vrag nije da mira i malo proguglam o njemu; navodno se to daje zenama iza poroda, abortusa i sl. (ja niti sam rodila niti pobacila) ne kuzim zasto mi je to da?? zanima me je li ko to pio, iskustva?

Možda da ti brže prođe menga, da se brže očisti. Koliko sam ja uspjela skužit... Ja sam čitala ovdje (http://www.tegobe.com/vademecumi/lek/ergometrin.htm)

Danka Bananka
15.05.2008., 17:24
Koliko shvacam trazis argumentirano objasnjenje zasto koristiti kontracepcijske tablete da bi mogla to objasniti decku?
Prvo samim time sto ih ti zelis koristiti, ako zbog nicega onda da bi se osjecala sigurno, dovoljan je argument, odnosno cinjenica je da je to najsigurniji nacin kontracepcije. Vjerujem da i on to moze razumjeti.
I nisu tablete tako lose, to sta su u pitanju hormoni samo po sebi ne znaci puno.
Mogu postojati ovakve i onakve poteskoce, ali treba i naci one koje ti odgovaraju.

Prije nego sam se informirala vise, onako laicki i ja sam mislila da 'to nikako ne moze biti dobro, jer meni trebaju moji hormoni, a ne neki iz tablete'.. Medjutim kad sam se malo bolje informirala, i vidila sto drugi kazu zakljucila sam da bi od mene bilo najodgovornije odlucit se za to, probati neke, pa vidjeti.

Neki decki kazu i da kondom zapravo ne treba, e a kako nekome dokazati, ovisi o osobi...

Leylah
17.05.2008., 10:16
evo i meni je mjesecnica dosla jucer i skoro pa prosla. krvarim slabo nesto (inace puuuuno vise). trudna sigurno nisam, to sto posto iskljucujem. znaci hormonalni poremecaj. sta me sad ceka? u ponediljak tek mogu zvat ginica (za termin, koji cu dobiti tek za 2-3 tjedna), sad sam nervozna i place mi se...
koliko je to opasno?? koliko je ljecenje uopce moguce? 27 godina i nisam uzimala pilule nikad...

Hobby
17.05.2008., 12:34
evo i meni je mjesecnica dosla jucer i skoro pa prosla. krvarim slabo nesto (inace puuuuno vise). trudna sigurno nisam, to sto posto iskljucujem. znaci hormonalni poremecaj. sta me sad ceka? u ponediljak tek mogu zvat ginica (za termin, koji cu dobiti tek za 2-3 tjedna), sad sam nervozna i place mi se...
koliko je to opasno?? koliko je ljecenje uopce moguce? 27 godina i nisam uzimala pilule nikad...

Imaš li još kakve simptome, osim toga?
Vjerojatno ti je od stresa ili ti se nešto malo poremetilo.
Jesi li imala PMS?

Inače, ja sam uvijek imala jako oskudne i kratkotrajne menstruacije (3-4 dana), osim tu i tamo kada se javila koja jača menstruacija i trajala 5-6 dana, ali to se javljalo bez ikakvog pravila.

Sada mi se dogodilo da mi kasni (trebala sam dobiti 6.4. - još je nema).
Bila sam kod ginekologa i dijagnosticirani su mi policistični jajnici - ne ovuliram uopće.
A imam 25 godina i nitko nikada prije to nije skužio.

Ne kažem da i ti imaš policistične jajnike, ali sve je moguće.
Pa, vidiš kakve su stalne promjene vremena i oscilacije temperature - sve se to može odraziti na ciklus, pogotovo ako si k tome i bila pod stresom.
Ne brini, nije to vjerojatno ništa.
Odi ginekologu da pogleda na ultrazvuku, da budeš sigurna da je sve OK.

Hobby
17.05.2008., 12:38

Ako si 100 % sigurna da nije moguća trudnoća - opasno vjerojatno nije ni najmanje.
Možda ti uopće neće ni biti potrebno nikakvo liječenje, jer ja mislim da ti se samo nešto malo poremetilo, pogotovo ako nikada prije nisi imala problema sa ciklusom.
A ako ipak tvoj ginekolog odluči to regulirati, dat će ti neke tablete od kojih ćeš dobiti "pravu" menstruaciju ili će ti jednostavno reći da pričekaš do iduće menstruacije da vidiš hoće li doći na vrijeme i kakva će biti.

Samo po ovim simptomima nemaš nikakvih razloga za zabrinutost.

nikky55
17.05.2008., 13:41
Koliko shvacam trazis argumentirano objasnjenje zasto koristiti kontracepcijske tablete da bi mogla to objasniti decku?
Prvo samim time sto ih ti zelis koristiti, ako zbog nicega onda da bi se osjecala sigurno, dovoljan je argument, odnosno cinjenica je da je to najsigurniji nacin kontracepcije. Vjerujem da i on to moze razumjeti.
I nisu tablete tako lose, to sta su u pitanju hormoni samo po sebi ne znaci puno.
Mogu postojati ovakve i onakve poteskoce, ali treba i naci one koje ti odgovaraju.

Prije nego sam se informirala vise, onako laicki i ja sam mislila da 'to nikako ne moze biti dobro, jer meni trebaju moji hormoni, a ne neki iz tablete'.. Medjutim kad sam se malo bolje informirala, i vidila sto drugi kazu zakljucila sam da bi od mene bilo najodgovornije odlucit se za to, probati neke, pa vidjeti.

Neki decki kazu i da kondom zapravo ne treba, e a kako nekome dokazati, ovisi o osobi...

eto i ja malo čitala vaše komentare.. slažem se sa svakom osobom koja je tu nešto napisala.. sve što probamo je na individalni rizik.. ništa nije 100 % da će biti savršeno niti se to smije od nečega očekivati... organizam od organizma se razlikuje.. ja osobno ne koristim ništa.. nikada nisam.. imam 25 godina. nisam bila trudna... ono što bih rekla je to da jesam i nisam za kontracepciju.. odnosno svako si mora prevagnuti što će kasnije manje žaliti.. ja imam sreće da su menge ne toliko bolne.. a što se tiče redovnog ciklusa.. ha stres je taj koji te uvijek bez obzira kaj koristila može poremetiti.. jer organizam ima zadnju riječ i on reagira na svaku promijenu..

tessaa
18.05.2008., 11:28
Iz osobnog iskustva mogu reći da sam danas apsolutno protiv tableta. Koristila sam ih tijekom deset godina-od prvog dana pod liječničkim nadzorom,dok prije 6 godina nisam operirala tumor dojke.

Mišljenja tri specijalista endokrinologa i jednog kirurga bila su istovjetna: uzrok su ab pilule!!!!

.

Pozdrav, evo moram se i ovdje uključiti :mig:, ali i ja sam striktno protiv pilula... doduše čitala sam dosta i o njihovim "dobrim" stranama, ali nekako... ne znam... Kažu da "pomažu" kod cista, ali da su loše za dojke...
Ja imam preko 30 godina, a nikad nisam imali ciste ni na jajncima ni na grudima, i nikad naravno pila tablete...

E sad ovako:
Imam kolegicu, 26 godina, sumnjiva cista na dojci (UZV, punkcija...) i kažem joj - prestani s pilulom, ali ona kaže kako njoj doktori- ginekolozi kažu da nema potrebe...
Ne znam, nekako sumnjam da joj to kažu, pa i u uputama za tablete kaže da se ne preporuča kod bolesti dojke... po mom mišljenju, to je jako neodgovorno od nje, a opet, nisam baš o ovome tako puno čitala, pa ne znam...

Het
18.05.2008., 11:43
Pozdrav, evo moram se i ovdje uključiti :mig:, ali i ja sam striktno protiv pilula... doduše čitala sam dosta i o njihovim "dobrim" stranama, ali nekako... ne znam... Kažu da "pomažu" kod cista, ali da su loše za dojke...
Ja imam preko 30 godina, a nikad nisam imali ciste ni na jajncima ni na grudima, i nikad naravno pila tablete...

E sad ovako:
Imam kolegicu, 26 godina, sumnjiva cista na dojci (UZV, punkcija...) i kažem joj - prestani s pilulom, ali ona kaže kako njoj doktori- ginekolozi kažu da nema potrebe...
Ne znam, nekako sumnjam da joj to kažu, pa i u uputama za tablete kaže da se ne preporuča kod bolesti dojke... po mom mišljenju, to je jako neodgovorno od nje, a opet, nisam baš o ovome tako puno čitala, pa ne znam...

tabletama nisam sklona zbog drugih razloga..ali sa ovim se moram u maloj mjeri slozit..zasto..jer
prvi put sam pocela pit tablete sa 18..nekih godinu dana kasnije mi se pojavila jedna gadno upaljena i ogormna cista ispod pazuha ...doktor je to pokusao lijec svime i svacime..u medjuvremenu smo odlucili imat djecu pa sam ostala trudna i primjetila sam da je cista nestala..nakon male probavala sam neke razlicite metode kontracepcije cisto jer mi se nije svidjelo kako su mi po nogama izbile vene prosli put..medjutim na kraju sam se vratila tabletama jer su mi najvise pasale tempu zivota tad..u roku od par mjeseci se ista cista vratila..s vremenom sam se sa tableta prebacila na personu(kontroliranje plodnih dana provjeravanjem mokrace) i taman negdje prije nego sam zatrudnjela cista je opet nestala..ja sam bila zahvalna tome i nisam puno razmisljala o tome...par god kasnije u nekom razgovoru sa frendicama dosli smo bas do toga antibebi i razne ciste..cinjenica koja nije bila meni jako poznata..sve u svemu..sad opet razmisljam o nekoj drugoj metodi i naravno tablete su mi nekako najlakse za uklopit..ali prvo ne zelim da mi se ionako uzasne vene na nogama pogorsaju i definitivno nebi htjela cistu natrag

ne kazem da su tablete 'krive' ali zar je moguca takva slucajnost da se pojavljivala samo dok sam pila tablete

tessaa
18.05.2008., 13:03
Het, nije slučajnost... evo, upravo razgovarala s jednom drugom kolegicom... ona je također zbog pilula imala probleme sa cistama... sam ginekolog joj je to rekao...:ne zna:
Mislim da bi skoro svaki ginekolog savjetovao u slučaju ciste da se prekine s pilulama, a opet, ne znam... :confused:

nikky55
18.05.2008., 15:09
tabletama nisam sklona zbog drugih razloga..ali sa ovim se moram u maloj mjeri slozit..zasto..jer
prvi put sam pocela pit tablete sa 18..nekih godinu dana kasnije mi se pojavila jedna gadno upaljena i ogormna cista ispod pazuha ...doktor je to pokusao lijec svime i svacime..u medjuvremenu smo odlucili imat djecu pa sam ostala trudna i primjetila sam da je cista nestala..nakon male probavala sam neke razlicite metode kontracepcije cisto jer mi se nije svidjelo kako su mi po nogama izbile vene prosli put..medjutim na kraju sam se vratila tabletama jer su mi najvise pasale tempu zivota tad..u roku od par mjeseci se ista cista vratila..s vremenom sam se sa tableta prebacila na personu(kontroliranje plodnih dana provjeravanjem mokrace) i taman negdje prije nego sam zatrudnjela cista je opet nestala..ja sam bila zahvalna tome i nisam puno razmisljala o tome...par god kasnije u nekom razgovoru sa frendicama dosli smo bas do toga antibebi i razne ciste..cinjenica koja nije bila meni jako poznata..sve u svemu..sad opet razmisljam o nekoj drugoj metodi i naravno tablete su mi nekako najlakse za uklopit..ali prvo ne zelim da mi se ionako uzasne vene na nogama pogorsaju i definitivno nebi htjela cistu natrag

ne kazem da su tablete 'krive' ali zar je moguca takva slucajnost da se pojavljivala samo dok sam pila tablete

da... a gle.. ja bi vjerovala da je to tako.. zašto?.. jer kada samo pomisliš na običnu tabletu svaka tableta ti nećemu koristi, a nećemu šteti.. to jednostavno tako.. pa tako i kontracepcijeske pilule.. nema toga što možeš kontinuirano piti, a da se kad tada neke nuspojave ili neki štetni učinci neće pojaviti.. a i poslovica kaže.. Sve je dobro u malim dozama!.. sve što se prečesto radi, koristi i forsa naštetit će ti negdje.. ja studirala biologiju.. i iskreno poznanstvo hormona mi je takvo da se sa njima ne bi nikada igrala ako mi priroda nije nametnula neke poremećaje .. a sva sreća nije.. dakle stvarno mislim da je svaka žena toliko sposobna brinuti se o svom tijelu i malo se potruditi pratiti svoje cikluse i znati kad su postojeći plodni dani.. a i Bože moj.. neki dan se i možeš sudržat od sexa.... možda se neke ne bi složile.. ali zdravlje je najbitnija stvar u životu i sa fizičkog a pogotovo sa psihičkog gledišta.. ništa nije toga vrijedno!!!

Het
18.05.2008., 16:54
da... a gle.. ja bi vjerovala da je to tako.. zašto?.. jer kada samo pomisliš na običnu tabletu svaka tableta ti nećemu koristi, a nećemu šteti.. to jednostavno tako.. pa tako i kontracepcijeske pilule.. nema toga što možeš kontinuirano piti, a da se kad tada neke nuspojave ili neki štetni učinci neće pojaviti.. a i poslovica kaže.. Sve je dobro u malim dozama!.. sve što se prečesto radi, koristi i forsa naštetit će ti negdje.. ja studirala biologiju.. i iskreno poznanstvo hormona mi je takvo da se sa njima ne bi nikada igrala ako mi priroda nije nametnula neke poremećaje .. a sva sreća nije.. dakle stvarno mislim da je svaka žena toliko sposobna brinuti se o svom tijelu i malo se potruditi pratiti svoje cikluse i znati kad su postojeći plodni dani.. a i Bože moj.. neki dan se i možeš sudržat od sexa.... možda se neke ne bi složile.. ali zdravlje je najbitnija stvar u životu i sa fizičkog a pogotovo sa psihičkog gledišta.. ništa nije toga vrijedno!!!

a cuj ja sam u oba navrata pila tablete max god dana..i meni je bilo svasta od vena po nogama koje mi je muka gledat do ciste koja je izbijala i bila je toliko bolna da sam ruku morala drzat u cudnom polozaju samo da me ne boli

sta se tek onda desava sa zenam koje godinama piju tablete:ne zna:

nikky55
18.05.2008., 18:19
a cuj ja sam u oba navrata pila tablete max god dana..i meni je bilo svasta od vena po nogama koje mi je muka gledat do ciste koja je izbijala i bila je toliko bolna da sam ruku morala drzat u cudnom polozaju samo da me ne boli

pa vjerujem da im nije bilo lako i nekima još uvijek nije.. a neke nisu ni znale da im je to možda i od toga.. jer kao što vidim ginekolozi različito pričaju i uvjeravaju pacjente da tu nema ništa loše.. a svaki normalni čovjek sa imalo soli u glavi zna da je to glupost.. jer sve što nije prirodno i unaša se u organizam nije 100 % sigurnost da je dobro..

msflapper
18.05.2008., 19:29
menstruacija mi traje inače 7 dana, ciklus uredan, ali ovaj mjesec - u čet.dobijem, u subotu gotovo!

okej apsolutno ista situacija. samo sto sam ja na pilulama oko dvije godine i uvijek je bilo sve uredno. menstruacija dolazi 4 dana nakon zadnje pilule, traje sedam dana, a u meduvremenu vec pocmem piti novi paketic.

ovaj put je dosla nakon 4 dana i trajala samo tri?!

trudnoca?? stres?? poremecaj?? nesto??

Hobby
18.05.2008., 20:33
okej apsolutno ista situacija. samo sto sam ja na pilulama oko dvije godine i uvijek je bilo sve uredno. menstruacija dolazi 4 dana nakon zadnje pilule, traje sedam dana, a u meduvremenu vec pocmem piti novi paketic.

ovaj put je dosla nakon 4 dana i trajala samo tri?!

trudnoca?? stres?? poremecaj?? nesto??

Moguće je sve troje što si nabrojala, makar je najvjerojatnije u pitanju stres.
Sigurno nije ništa, svima se ponekada dogodi da imaju neuobičajen ciklus i menstruaciju.

Ako si baš zabrinuta, napravi test na trudnoću, za svaki slučaj, makar mislim da nema šanse da je to u pitanju - a ako odeš ginekologu, on će ti vjerojatno prvo napraviti test.
Mene je ginekologica pregledala ultrazvukom, nije vidjela ništa, ali je ipak napravila test za svaki slučaj.
Ako bude negativan (a bit će 100 %), pričekaj da vidiš kakva će ti biti iduća menga.

Nije mi namjera plašiti te da si trudna, stvarno ne vjerujem da jesi - ali po meni bi to bilo odgovorno napraviti, koliko god male šanse bile.
I možda da odeš ginekologu, ali ako ne ideš kod privatnika, svi znamo da ne budeš skoro mjesec dana došla na red.

more & dupin
19.05.2008., 10:10

kako sam i već napisala, pijem godinama tablete i ništa, apsulutno ništa mi nije. osim većih sisa, uredinih ciklusa i savršenog tena

nana_22
19.05.2008., 12:06
Ja ih isto pijem tri godine i nemam nikakvih problema.

Tj, kako je more&dupin napisala, ništa osim većih sisa, urednog ciklusa i savršenog tena. :)

nikky55
19.05.2008., 12:55
Ja ih isto pijem tri godine i nemam nikakvih problema.

Tj, kako je more&dupin napisala, ništa osim većih sisa, urednog ciklusa i savršenog tena. :)

lijepo! drago mi je da ima i dobrih primjera! ali vidjet ćete jer će tako biti i nakon 10 godina.. ali nadam se da će ostat na ovome.. :top:
a što se tiče proširenih vena.. one su najčešće posljedica kod trudnoće.. zato što žene ne miruju dovoljno nakon trudnoće.. to su mi sve žene koje su prošle trudonoću rekle.. tako da što se tiče vena ne bih pridavala pilulama..

Het
19.05.2008., 17:01
kako sam i već napisala, pijem godinama tablete i ništa, apsulutno ništa mi nije. osim većih sisa, uredinih ciklusa i savršenog tena

zavidim ti jer je meni muka pomisljat na tablete a 'najlaksa' su opcija

nephthys
19.05.2008., 19:39
ja samo čitam.
pa da nešto i kažem.

meni su osobno, yasmin lansirale životni standard u orbitu. nit tako bolnih mengi (sa 20 knavona forte na do max 10 normalnih neofena u 3 dana), nit tako dugih, endo sad malo pizdi, ali vjerujem da bi bilo puno gore da ih ne pijem, nemam problema s kožom, celulita imam koliko sam imala, kilaža ista od početka srednje škole (a sad sam na trećoj godini faksa), kosa- ništa posebno, seks bez opterećenja, libido...sad smo u bdsm fazi i :ne zna:

meni dobro.
za dva mjeseca započinjem četvrtu godinu korištenja i ne namjeravam prestati prije bebe, što bi reklo još bar 5-6 godina (iako niti ne smijem zbog endometrioze, ali ne znam zašto bih i da nije to u pitanju).

eto, samo riječi hvale.

Maslina
20.05.2008., 07:47

Ja sam trenutno usred tvog iskustva. :D Možda sam trudna. Prošli mjesec sam imala menzes samo dva dana i sad me probada u donjem dijelu trbuha. Nisam išla kod ginekologice jer je glupa i nesposobna, čekam da vidim hoću li dobiti ovaj mjesec. Tih dana sam jako naporno planinarila pa sam to pripisala tome.