PDA

View Full Version : Menstruacija

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

anelej25
14.08.2008., 18:29
Kaj je to "spotting" ? :confused:

Malina
14.08.2008., 21:03
jedno pitanjce za vas cure koje imate obicaj kupati se za vrijeme menstruacije. nisam dosad koristila tampone, pa me zanima dal je potrebno uzeti nesto vecu velicinu radi kupanja i opasnosti da ne procuri ili to nema veze. i da li je potrebno poslije svakog kupanja ga promijeniti ili moze izdrzati recimo jedno popodne? u pitanju je normalna menstruacija, 3 dan..

Velicina tampona se odredjuje prema jacini krvarenja,a sto kaze blody promijeni ga nakon kupanja:)

Het
14.08.2008., 23:34
jedno pitanjce za vas cure koje imate obicaj kupati se za vrijeme menstruacije. nisam dosad koristila tampone, pa me zanima dal je potrebno uzeti nesto vecu velicinu radi kupanja i opasnosti da ne procuri ili to nema veze. i da li je potrebno poslije svakog kupanja ga promijeniti ili moze izdrzati recimo jedno popodne? u pitanju je normalna menstruacija, 3 dan..

Tampon ce izdrzat jedno popodne bez beda ako koristis velicinu prikladnu za kolicinu krvarenja. Ja nista drugo ni ne koristim osim tampona pa znam.

Het
14.08.2008., 23:41
Kaj je to "spotting" ? :confused:

tockasto lagano krvarenje

tigress_ri
15.08.2008., 16:36
Ak je ovaka tema već bila onda jebiga,al pišite (ženske)...
Prije 3mj sam imala prvi spolni odnos,i nigdje na netu ne nađem ono što me zanima.A to je...dal nakon prvog sexa postoje mogućnosti da menstruacije postanu neredovite...da kasne dosta il dolaze ranije??!! Prošla mi je kasnila 10 dana i sad ova mi kasni 9 dana... pa u čemu je štos ??:kava:

meni je tako nešto bilo, neznam sada točno koliko su kasnile ili ranile ali isto su mi bile neredovite nekih 3 mjeseca tako nešto i kasnije točno u dan su mi dolazile

mmb1003
21.08.2008., 18:17
Imala sam prije 2 mjeseca abortus. Nakon krvarenja poslije abortusa, nakon nekog vremena sam dobila jednu menstruaciju normalno. Sada vec skoro 20 dana cekam iducu, drugu po redu. Uvijek su mi kasnile menstruacije i taj rok nije nesto sto bi me trebalo plasiti. trudna nisam ponovno jer sam napravila test za svaki slucaj. Zanima me dogadaju li se takve situacije kasnjenja menstruacije nakon abortusa?

mooooa
22.08.2008., 14:39
dobar dan!
ovako,pila san AB pilule nekih7miseci i sve je bilo okej i ima 2miseca sad da san prestala i prvu
menstruaciju san dobila normalno nakon 29dana,a sad je vec31 dan i nisan jos dobila.:confused:
imala san pms i jucer i danas me nesto bolucka drob ali nista jos..
jeli moguce da se hormoni još nisu unormalizirali pa da zato kasni!?
inace i prije tableta san imala stvari redovito svakih 28 do 31 dan...
mislin nije da mi nesto kasni sad extra al ono isto me malo straj...

hvala na odgovoru!:)

riba_kc
27.08.2008., 19:20
Imam problem! Zakazana mi je operacija koljena za 22.9. a tad bi po mojim proracunima trebala dobiti mengu. Nije mi nikad redovita pa ne znam tocno koji dan ce doci... Da li postoje kakve tablete ili ISTA da se mjesecnica odgodi za par dana kada mi operacija prođe (jer upravo zadnji put su me poslali doma iz bolnice jer mi je dosla na dan operacije)??? POMOC! A na operaciju se ceka mjesecima, odnosno, ako ju odgodim, tko zna kada ce biti slijedeci termin... :ne zna:

osjecajna
27.08.2008., 19:26
kakve to ima veze ?

Razmisli samo koliko je zena operisalo bilo sta u toku mjesecnice.

Preko 1000...

riba_kc
27.08.2008., 19:32
Dobro, ako nema veze, odi to objasni u bolnicu doktorima koji TE NE ZELE OPERIRATI u toku mjesecnice! Takvo je pravilo i tocka!kakve to ima veze ?

Razmisli samo koliko je zena operisalo bilo sta u toku mjesecnice.

Preko 1000...

LazyFox
27.08.2008., 19:38
Ovako, mjesecnicu mozes odgoditi kontracepcijskim pilulama, tako da ne napravis pauzu izmedju dva pakiranja. Ali, pretpostavljam da nisi na pilulama, jer si rekla da ti mjesecnica nije uvijek redovita. Mozda bi ti najbolja sansa bila da nazoves ginekologa, objasnis mu situaciju i probate nesto srediti...

riba_kc
27.08.2008., 20:24
Ovako, mjesecnicu mozes odgoditi kontracepcijskim pilulama, tako da ne napravis pauzu izmedju dva pakiranja. Ali, pretpostavljam da nisi na pilulama, jer si rekla da ti mjesecnica nije uvijek redovita. Mozda bi ti najbolja sansa bila da nazoves ginekologa, objasnis mu situaciju i probate nesto srediti...

Recimo samo da nemam ginekologa... Pa kako onda rijesiti stvar? :ne zna:

Lamb Of God
27.08.2008., 20:33
hej cure.. ovako, imam jedan problemčić pa ako znate kaj..
menga mi nije redovita i stoga sam bila kod ginekologa i redovito idem. a kako bi se menga dovela u red tj. i došla, pijem tablete Provera prema dogovoru s liječnikom. ugl i sad sam ih pila od 20. do 25. i sad je trebalo nastupit krvarenje ali ni traga ni glasa. da, imala sam odnose s dečkom, ali koristimo kondome svaki put, nijednom nije pukao niti išta takvog. danas i jučer me jajnici dosta bole pa je to možda kao predznak da će doć, ali isto tako sam pod stresom pa možda da i zato nije došla odmah sad u ova dva dana otkako ne pijem tablete? ili će jednostavno doć? jer užasno sam paranoična makar nam kondom nije nijednom pukao niti ništa, ali mene prca neki strah da sam trudna jbt i to nikako da izbijem iz glave pošto nisam dobila u ova dva dana..

Lamb Of God
27.08.2008., 21:10
hej cure.. ovako, imam jedan problemčić pa ako znate kaj..
menga mi nije redovita i stoga sam bila kod ginekologa i redovito idem. a kako bi se menga dovela u red tj. i došla, pijem tablete Provera prema dogovoru s liječnikom. ugl i sad sam ih pila od 20. do 25. i sad je trebalo nastupit krvarenje ali ni traga ni glasa. da, imala sam odnose s dečkom, ali koristimo kondome svaki put, nijednom nije pukao niti išta takvog. danas i jučer me jajnici dosta bole i zlomi je pa je to možda kao predznak da će doć, ali isto tako sam pod stresom pa možda da i zato nije došla odmah sad u ova dva dana otkako ne pijem tablete? ili će jednostavno doć? jer užasno sam paranoična makar nam kondom nije nijednom pukao niti ništa, ali mene prca neki strah da sam trudna jbt i to nikako da izbijem iz glave pošto nisam dobila u ova dva dana..

đepna_venera
27.08.2008., 21:13
kako misliš nemaš ginekologa?? pa ima privatnih na svakom koraku:ne zna:

larazg
27.08.2008., 21:18
e moja draga..ništa se ti ne brini.. to je samo neki poremećaj...dobiti ćeš ju ti već.
Da je tako lagano ostati trudan kako misliš..iz svakog seksa bi sasmo djeca iskakala.

smiri se i odi ponovno doktoru i reci da ti menstruacija ne dolazi.

trudna nisi to je 100%

Peyton Marie S.
27.08.2008., 21:18
ja sam čula da postoje nekakve tablete baš za odgađanje menge neznam sigurno možda sam zamjenila sa ovim kontracepcijskim al i nije preporučljivo odgađat duže od 10 dana, al mislim da idu na recept pa ti opet moraš kod ginekologa uostalom ako ti se neda pitaj u apoteci valjda i oni nešto znaju

Lamb Of God
27.08.2008., 22:30
ovo kaj mi je zlo, to mi je jer iam kronični gastritis iako iam samo 17, a menga mi je total luda, bez tih tableta ja je ne dobivam..

ludica
28.08.2008., 22:32
Može se dogodit da imaš sve simptome trudnoće jer ti je to u glavi...tako mi je rekla ginekologica kad sam joj ja došla i rekla, mislim da sam trudna..imali su par slučajeva, žene si to zamišljaju i dobe simptome ali onda ništa ili žene imaju mengu cijelo vrijeme (pogotovo one malo pupunjene) misle da se debljaju od nekog poremećaja, a kad ono za 9 mjeseci hopa, netko viče da bi izašlo u novi svijet...

Lamb Of God
28.08.2008., 22:45
ajoj gadno je to kad i trudan a nit neaš pojma da se mali bebač krije u tvom trbuhu..

majushka
01.09.2008., 16:00
bok curke...eto moj prvi post ovdje...imam 'problemcic'...pijem pilule vec skoro godinu dana i od njih sam prestala imat strasno bolne menge...e sad...prije mora sam pomocu njih 'preskocila' jednu mengu i tjedan dana nakon sto sam tu mengu trebala dobit mi je poceo ic nekakv iscjedak i trajao je sve do sljedece menge i procitala sam da je to ok kod preskakanja menge (inace pijem cilest).....sad je vec slijedeci mjesec i trebam dobit mengu za 6 dana a meni vec par dana ide nekakav sluzavi krvavi iscjedak kojeg ima dosta i tu i tamo me jajnici zabole...nije bas prava bol neg vise tako da ih 'osjetim' da ih imam....:(...ima ko takvih iskustava?..pliz recite da nije nis strasno..inace kod tete ginic sam narucena za 2 tjedna tek( prvi papa i ultrazvuk) al bi rado koji utjesni odgovor..:(...:(

Azar'i
01.09.2008., 21:24
evo mene nesto zanima.. nije neki neznam kakav problem ali dobro bi mi doslo misljenje. prvi put u zivotu mi kasne stvari, imala sam i prije problema sa njima ali obrnutih, u srednjoj skoli sam dobivala svako dva tjedna. kasnije se stabiliziralo na nekih 20 - 25 dana a zadnjih mjeseci i na 28. nikad mi ciklus nije trajao ni dan vise od toga. sada mi kasni vec tjedan dana. hormoni su mi uvijek bili u redu, nalazi uvijek super. pa me zanima, da li bi odmah ponovno trebala napraviti pretragu hormona ili neku drugu? ili da jos malo pricekam? je li normalno da nekad kasne? moze li biti od stresa, vrucine ili neznam vec cega? sto prije, po uputnicu za ginekologa ili za krv i hormone?

Adonia
01.09.2008., 21:26
evo mene nesto zanima.. nije neki neznam kakav problem ali dobro bi mi doslo misljenje. prvi put u zivotu mi kasne stvari, imala sam i prije problema sa njima ali obrnutih, u srednjoj skoli sam dobivala svako dva tjedna. kasnije se stabiliziralo na nekih 20 - 25 dana a zadnjih mjeseci i na 28. nikad mi ciklus nije trajao ni dan vise od toga. sada mi kasni vec tjedan dana. hormoni su mi uvijek bili u redu, nalazi uvijek super. pa me zanima, da li bi odmah ponovno trebala napraviti pretragu hormona ili neku drugu? ili da jos malo pricekam? je li normalno da nekad kasne? moze li biti od stresa, vrucine ili neznam vec cega? sto prije, po uputnicu za ginekologa ili za krv i hormone?

kad si dobila 1.menstruaciju?

majushka
01.09.2008., 22:23
itko odgovor na moje pitanjce?..da stavim pod drugi topic?..:/..nemam pojma kak to ovdje ide pa pitam...fala unaprijed..:)

florenca
01.09.2008., 23:00
itko odgovor na moje pitanjce?..da stavim pod drugi topic?..:/..nemam pojma kak to ovdje ide pa pitam...fala unaprijed..:)

imaš ciste koje ti nisu popucale, malo si "zbunila" organizam sa tabletama, trebala bi možda i pauzu za "čišćenje", ništa strašno, svaka druga izlazi iz ordinacije s 1-2 cistice malih promjera , koje se lako riješe 1-3mjesečnom terapijom i to ti je to ....
naravno moraš imat dobrog ginekologa, koji će sve to lijepo prepoznat , a ne ko neki po dispanzerima,,,citiram:aha, tu ima malo cista , da da d a, to će popucati u slijedećoj menstruaciji,,,,e pa neće, ali to su ti ovi šta se nakon faksa više ne educiraju i neobrazuju

ništa ne brini-glavno da se brineš o sebi i to nezanemaruješ, potpisujem

ciao:)

majushka
02.09.2008., 06:40
fala funo :)..ja sam vec u glavi smisljala ko zna sta to moze bit i svakave uzasne stvari neke..:)...super je ova ginekologica kod koje idem tako da nebi trebalo s njom biti problema!! fala puuuuno jos jednom!!!:mig:

Azar'i
02.09.2008., 16:44
kad si dobila 1.menstruaciju?

sa 10 godina, znaci prije 14

Blondy-ri
02.09.2008., 17:00
Ma može ti ona kasnit zbog raznih razloga, naročito ako ti je i inače neredovita, a jest. Svakako napravi krvne i hormonske pretrage, a možda dobiješ i pilule da ti se to regulira. Idi ginekologu i za njega ti ne treba nikakva uputnica!

Adonia
02.09.2008., 17:05
curke:

OPREZ (http://www.net.hr/zdravlje/page/2008/09/02/0184006.html)

Blondy-ri
02.09.2008., 17:11
Ajd' nemoj i ti. Već se na dvije teme o tome razglaba. Cura se nije obratila doktoru, a imala je nuspojave, još jedan dokaz da treba brinuti o svom zdravlju i pratit promjene.

Kristina19
02.09.2008., 17:24
Ajd' nemoj i ti. Već se na dvije teme o tome razglaba. Cura se nije obratila doktoru, a imala je nuspojave, još jedan dokaz da treba brinuti o svom zdravlju i pratit promjene.

I na svakim pilulama piše da je moguće stvaranje ugrušaka i slični kronični simptomi. Tak da... Na žalost, statistički gledano, mora se nać jedna osoba koja će na žalost tako završiti :(

castanea
04.09.2008., 19:52
jel ima netko glavobolje za vrijeme menstruacije? zadnjih par mjeseci mi se to događa. i to su užasno bolne glavobolje. danas sam jedva izdržala na poslu. imala sam osjećaj da će mi se glava raspuknut. inače pijem triquilar 2 godine, menstruacija nije bolna, traje samo 3-4 dana i nikakvih nuspojava od kontracepcije nisam nikad imala. nalazi od ginekologa su svi uredni. ne znam jel ovo povezano s tim ili ne.

garfield01
06.09.2008., 12:10
ucila sam u skoli i citala po internetu da prve dvije godine (nakon menarhe) menstruacija nije redovita...ali meni i nakon 5 godina ciklus traje i do 55 dana :confused:

Kristina19
06.09.2008., 12:15
ucila sam u skoli i citala po internetu da prve dvije godine (nakon menarhe) menstruacija nije redovita...ali meni i nakon 5 godina ciklus traje i do 55 dana :confused:

Meni su stalno govorili da će se popraviti pa nikad nije. Mislim da bi bilo dobro da odeš na ultrazvuk.

garfield01
06.09.2008., 12:17
Meni su stalno govorili da će se popraviti pa nikad nije. Mislim da bi bilo dobro da odeš na ultrazvuk.

ici cu sljedeci tjedan kod ginekologice...zbog neceg drugog pa sam mislila da bi bilo dobro i to spomenuti...

Kristina19
06.09.2008., 12:18
ici cu sljedeci tjedan kod ginekologice...zbog neceg drugog pa sam mislila da bi bilo dobro i to spomenuti...

Naravno, obavezno joj to spomeni. Makar je meni moj bivši ginić rekao da će mi se još sve uskladit, a imala sam mengu već 4-5 godina. Nije baš to shvatio ozbiljno. :(

heyley
09.09.2008., 11:34
hej!!
imam jedno pitanje... radi se o sljedećem: menga mi kasni 5 dana. naravno zabrinuta sam da sam trudna,iako znam da sam s dečkom koristila kondome i nisu pukli, al opet taj fakin strah... prije 2 mj sam zadnji put koristila koristila Yasmin (koristila sam ga inače oko pola godine), pa sam na 1 mj prestala s uzimanjem tableta, i onda sam nakon mjesec dana ponovno popila 1 kutiju i tada mi je menga normalno stigla i nakon toga sam opet prestala piti yasmin i sad menga nikako da dođe, naravno opet napominjem da smo koristili kondom i nije puko. da li postoji mogućnost da mi kasni zbog tog nepravilnog uzimanja tableta, a bila sam i na moru, prije 3 dana sam doživila 1 šok koji je bio između života i smrti-eto s tim se ja tješim možete li me vi još nekako utješiti :-) ak mi ne dođe do četvrtka idem kog ginekologa.hvala

Balkanka
09.09.2008., 16:31
pa..baš ti i nije najpametnije što si ih malo pila malo ne...to je isto šok..možda ti kasni baš zbog toga

pogresna
09.09.2008., 21:26
Pilule i ozastanak menstruacije!!!!!!!!!!
Pijem Logest 1,5 god. Uvjek sam imala redovnu menstruaciju, ovaj put je ona izostala;( Da, bila sam kod ginekologa, na ultrazvuku nije vidjela trudnocu, zatim sam radila Papa test koji je pokazao tek poneku bakteriju i nesto malo gljivica, sasvim ok, tako da to rjesavam vaginaletama....
Da li je moguce da menstruacija izostane tek tako? Da li je moguce da je trudnoca rana pa se nije vidjela?

p.s. prestala sam pit tablete po savjetu doktorice dok ne dobijem
pogresna is offline Odgovori s citatom

Het
09.09.2008., 21:28
Ti sad zbunjeno nosi crveni karton i dok ga nosis lijepo procitaj 'OBAVEZNO' citanje svakom korisniku ovog pdf-a

Fala lipa

Adonia
10.09.2008., 07:32
Ti sad zbunjeno nosi crveni karton i dok ga nosis lijepo procitaj 'OBAVEZNO' citanje svakom korisniku ovog pdf-a

Fala lipa

zasto srveni? pa nije otvorila novu temu kako OVDJE (http://www.forum.hr/showthread.php?t=370716) pise da se se kaznjavat crvenim kartonom nego je imala pitanje o mengi :ne zna:
odnosno dal' je moguce da menga izostane tek tako. Ok, pisala je i o tabletama, ali one su bile u njenom postu direktno vezane uz mengu. I mogla je dobiti zuti ili upozorenje, ne odmah crveni

Het
10.09.2008., 09:36
zasto srveni? pa nije otvorila novu temu kako OVDJE (http://www.forum.hr/showthread.php?t=370716) pise da se se kaznjavat crvenim kartonom nego je imala pitanje o mengi :ne zna:
odnosno dal' je moguce da menga izostane tek tako. Ok, pisala je i o tabletama, ali one su bile u njenom postu direktno vezane uz mengu. I mogla je dobiti zuti ili upozorenje, ne odmah crveni

Tema je bila otvorena, ali sam ja spojila, stvar je sta je ona otvorila dvije a ne samo jednu temu i to u istom danu sa par sati razmaka:kava:
Na vasu srecu vi ne vidite pola toga pa vam mi modovi izgledamo pomalo kao zlocesta cudovista.
Prvu temu joj je Suey kulturno spojila bez previse drame , ali kad je napravila istu gresku drugi put u istom danu ...do kad treba bit fin?
Ako pogledas njen profil vidjet ces da su joj dva identicna posta spojena u vec postojece teme.:)

Adonia
10.09.2008., 15:08
Tema je bila otvorena, ali sam ja spojila, stvar je sta je ona otvorila dvije a ne samo jednu temu i to u istom danu sa par sati razmaka:kava:
Na vasu srecu vi ne vidite pola toga pa vam mi modovi izgledamo pomalo kao zlocesta cudovista.
Prvu temu joj je Suey kulturno spojila bez previse drame , ali kad je napravila istu gresku drugi put u istom danu ...do kad treba bit fin?
Ako pogledas njen profil vidjet ces da su joj dva identicna posta spojena u vec postojece teme.:)
obicno pise: prebacena bla bla...

moje isprike. :s nema vise offtopica.

Het
10.09.2008., 18:25
obicno pise: prebacena bla bla...

moje isprike. :s nema vise offtopica.

hehe ma nije bed, ne smeta meni odgovorit na pitanje:top:

Balkanka
10.09.2008., 21:30
hehe ma nije bed, ne smeta meni odgovorit na pitanje:top:

lalalalalala sad bi Het trebala dobit crveni jer je offtopic lalala :p(sad kad ja dobijem crveni a uopće ne sumljam u to) :(

Het
11.09.2008., 16:26
lalalalalala sad bi Het trebala dobit crveni jer je offtopic lalala :p(sad kad ja dobijem crveni a uopće ne sumljam u to) :(

Jedno je odgovorit zeni na validno pitanje a drugo zachatat sve zar ne? A ne vidim zasto bi ti dobila karton na malu zajebanciju (naravno sve dok ti to ne pocne prelazit u naviku).

pogresna
11.09.2008., 22:59
Dovoljno sam kulturna, da se izvinem za ucinjenu gresku! Stvar je u tome da sam nova ovdje, i registrovala sam se upravo zbog svog pitanja,ali sta se moze.. Dalje, komentari prouzrokovani vasim crvenim kartonom uopce nemaju veze sa temom, sto mi je malo neobicno za forum sa tako strogim pravilima.

ivana789
17.09.2008., 20:25
pozdrav.
imam jedno pitanje. prvi spolni odnos(jucer) bio je dan prije dolaska menstruacije(danas) i danas jutro primjetila sam mali krvavi flek a kasnije nista...da li je to normalno ?

Septembar
17.09.2008., 20:35
jeste normalno je
jel te boljelo, jel ti pukao himen? naravno da ce malo krvariti.

a menzec nemoras uvijek dobiti isti dan

ivana789
17.09.2008., 20:37
da al me zabrinjava to da sam danas trebala dobit jel (menst) i nista. boljelo je malo pa smo prekinuli pa opet. nema veze ako nisam danas dobila makar sam trebala il ?

Septembar
18.09.2008., 09:02
da, nema veze to, dobices za dan dva tri. pa nije ti bas uvijek kao urica

Malina
18.09.2008., 22:36
Imam i ja pitanje:)

Menstruacija mi inace kasni 7 do 12 dana i to je kao ok,medjutim prije zadnje mens promijenila sam grad i klimu i to strasno utice na mene pa sam dobila mens tacno na isti dan kao predhodnu,medjutim ova sad mi kasni dvije sedmice.

Sva sam natecena imam blage bolove u donjem dijelu stomaka,al nje nema nikako?!:confused:

Ima li neko objasnjenje?:)

Septembar
19.09.2008., 08:37
pa ako vec "kasni 7-12 dana" znaci da je tvoj noramaln ciklus 35 a ne 28 dana, i onda ne kasni ak dodje svakih 35 dana
plus tolika odstupanja i govore da ti je nestabilna
btw kolik imas godina?
btw2 jesi bila kod ginica za to, nije bas ok da KONSTATNO neredovna bude

to sa promjenom klime, grad, stresa, lala to se svima desava, al ako je iz mjeseca u mjsesec neredovno onda bi se trebala barem pregledat, da nisu ciste il ensto

Malina
19.09.2008., 09:54
pa ako vec "kasni 7-12 dana" znaci da je tvoj noramaln ciklus 35 a ne 28 dana, i onda ne kasni ak dodje svakih 35 dana
plus tolika odstupanja i govore da ti je nestabilna
btw kolik imas godina?
btw2 jesi bila kod ginica za to, nije bas ok da KONSTATNO neredovna bude

to sa promjenom klime, grad, stresa, lala to se svima desava, al ako je iz mjeseca u mjsesec neredovno onda bi se trebala barem pregledat, da nisu ciste il ensto

Bila sam kod ginekologa prije tri sedmice, sve ok,al moja menstruacija i dalje kasni...doktorica nije izrazila neku zabrinutost za ovo kasnjenje :ne zna:

Edit:imam 20 godina:)

kleica_ri
22.09.2008., 11:50
curke, moze pitanje?

ovako, pijem jasmin tablete vec godinu dana i zadnja 2 mjeseca mi je menga cudna. nije normalne boje vec smeda i jako malo mi ide. i traje maksimum 3 dana.
ne znam da li je to povezano s tabletama, samo me strasi zbog boje. jel nekome isto tako bilo?

pozz

Kristina19
22.09.2008., 12:39
curke, moze pitanje?

ovako, pijem jasmin tablete vec godinu dana i zadnja 2 mjeseca mi je menga cudna. nije normalne boje vec smeda i jako malo mi ide. i traje maksimum 3 dana.
ne znam da li je to povezano s tabletama, samo me strasi zbog boje. jel nekome isto tako bilo?

pozz

Meni je stalno tak. Pijem ih 4mj

Pješčani sat
23.09.2008., 14:46
Imam i ja pitanje:)

Menstruacija mi inace kasni 7 do 12 dana i to je kao ok,medjutim prije zadnje mens promijenila sam grad i klimu i to strasno utice na mene pa sam dobila mens tacno na isti dan kao predhodnu,medjutim ova sad mi kasni dvije sedmice.

Sva sam natecena imam blage bolove u donjem dijelu stomaka,al nje nema nikako?!:confused:

Ima li neko objasnjenje?:)

Frendica prošla kroz isto, promjena grada i klime, ciklus skočio na 40tak dana dvaput za redom, ginekolog rekao da je to ok, samo daj vremena tijelu da se prilagodi...nakon par tjedana sve sjelo na svoje mjesto.
Btw. meni se zna desit kad odem na more/ s mora na primjer da urani/kasni po 4-5 dana samo zbog promjene klime na par dana, tako da...

Sheeva
24.09.2008., 18:22
Ovo nije išlo na "jesam li trudna" topic jer sam napravila test prekjučer (ja to ravno u glavu, nije mi se dalo strepiti) i nisam... a sudeći kakvo je ljeto bilo moglo je ići i tamo :cerek:

nego, ciklus mi je inače uredan ko vurica.. 26 dana.. s time da sam prestala piti pilule prije jedno 4 mjeseca tako da se malo poremetilo u smislu da je postalo na nekih 27-28 dana.

E sad, tak jasno da nemre sve bit divno krasno i da mi odjednom kasni. I to solidno, evo danas mi je 33. dan i jos nista.. S time da moram naglasit da tamo negdje 12.-i dan na par dana sam imala neki iscjedak (iss kako ovo grozno zvuči. šta nema neka ljepša riječ), kao menga ali nije bila jer je bila preoskudna. Inače nikad, ali nikad nisam imala neke među-menge u sred ciklusa.

Malo sam čitala postove, i ono što sam prvi puta čula da promjena klime i prebivališta može utjecati na ciklus. A ja taman kad sam dobila zadnju mengu, nakon par dana sam se vratila s mora gdje sam bila mjesec i pol dana, i još 2 puta tokom ovog mjeseca putovala u Dalmaciju pa se vraćala.

Ajme kolki post, dajte mi samo recite da je sve okej, da je to zbog klime ili čegaveć, da ne trebam paničariti, da nije niš ozbiljno i da mirno dočekam rutinski pregled kod ginića koji je ionako zakazan za 3 tjedna.

Možda je ta međumenga pomakla dolazak normalne menge? I zakaj je uopće došlo do te međumenge?

huh, hvala :cerek:

Malina
24.09.2008., 23:04
Vjerovatno je zbog klime...
Na mene to nevjerovatno utice,meni je zbog toga kasnila 19 dana:D

Smiri se,bude ona uskoro dosla :)

Sheeva
25.09.2008., 10:09
ajme 19 dana?? :eek:

ja bi posijedila od čekanja..

Hvala ti, nadam se da si u pravu.. jer još uvijek ništa.. :(

Blondy-ri
25.09.2008., 13:15
Itekako je moguće da ti kasne zbog promjene klime. Tako bude curama koje studiraju sa mnom, a nisu inače iz Rijeke. Sad mi je jedna radila na Pagu do kraja 8.mjeseca, i tamo ih je dobila 19.7., a onda tek prekjučer, znači kasnile su joj čitav mjesec i još malo.

Malina
25.09.2008., 19:20
ajme 19 dana?? :eek:

ja bi posijedila od čekanja..

Hvala ti, nadam se da si u pravu.. jer još uvijek ništa.. :(

Zasto,nisam nisat rizicno radila:D

Lamb Of God
27.09.2008., 12:33
hej..ovoga,imam problem mali..pošto imam neredovite cikluse pijem tablete Provera i sad mi je kao trebala doć menga ali nikako ne dolazi. da,imala sam odnose s dečkom, ali s kondomom tako da isto.. treba mi doć od 26.9. do 2.10. kakva sam ja, ja već sad gubim glavu.. imala sam i prehladu urinarnog toka sad ovaj tjedan tako da sam piškila i krv, a ne znam dal ima kakvog utjecaja prehlada sad.. :(

Lamb Of God
27.09.2008., 13:22
hej..ovoga,imam problem mali..pošto imam neredovite cikluse pijem tablete Provera i sad mi je kao trebala doć menga ali nikako ne dolazi. da,imala sam odnose s dečkom, ali s kondomom tako da isto.. treba mi doć od 26.9. do 30.9. a kakva sam ja, ja već sad gubim glavu.. imala sam i prehladu urinarnog toka sad ovaj tjedan tako da sam piškila i krv, a ne znam dal ima kakvog utjecaja prehlada sad..

mory222
27.09.2008., 13:57
Ma ne brini,doći će....

Lamb Of God
27.09.2008., 14:08
ja se nadam.....

Malina
27.09.2008., 15:59
Vjerovatno je do prehlade.

Sheeva
27.09.2008., 23:05
Ja još čekam svoju... huh...

Lamb Of God
28.09.2008., 11:11
haaah došla jučer! ja se onako fino spremam za van i baš evo nje.. ko naručena, grrr al dobro, bitno da je došla :D
e da, preporučujem vam ovu stranicu da se ne mučite zbrajanjem plodnih i neplodnih dana, računanjem kad će doći, bla bla
http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=kalendar
copy, paste, enjoy :D

Sheeva
30.09.2008., 13:14
Ja još čekam svoju... huh...

omajgad, konačno! izludila sam više... stigla jutros.. jedva dočekana :cerek:
ovo je definitivno rekord.. 39 dana ciklus :eek:

M.B.
01.10.2008., 09:23
trebam jedan savjet.
21.8. sam popila svoju zadnju kontracepcijsku pilulu nakon 3 godine, jer moram biti na pauzi (zbog kolesterola). imala sam menstruaciju normalno, 23.8. no sljedeća menga mi je trebala stići 19.9. (po onom kalkulatoru plodnih i neplodnih dana) i još uvijek nije došla, uskoro će kasniti dva tjedna.
jutros sam napravila test za trudnoću i negativan je.

trebam li odmah otići ginekologu, ili je to uobičajeno za te pauze od pilula pa da još čekam?

Marcelina
01.10.2008., 18:44
trebam jedan savjet.
21.8. sam popila svoju zadnju kontracepcijsku pilulu nakon 3 godine, jer moram biti na pauzi (zbog kolesterola). imala sam menstruaciju normalno, 23.8. no sljedeća menga mi je trebala stići 19.9. (po onom kalkulatoru plodnih i neplodnih dana) i još uvijek nije došla, uskoro će kasniti dva tjedna.

trebam li odmah otići ginekologu, ili je to uobičajeno za te pauze od pilula pa da još čekam?

ja mislim da se ne trebas zabrinjavat, nisi taj ciklus uzimala pilule pa vjerovatno tijelu treba malo da se prilaodi... a test ti je vjerujem tocno pokazao, kod tilikog kasnjenja ako je trusnoca - pokazao bi

nego, moj PROBLEM:
trebam dobit sutra, ili u iducih par dana
al zadnja 3 - 4 dana se ocajno osjecam
boli me donji dio stomaka, umorna sam grozno, ne mogu nikakve fizicke aktivnosti obavljat jer nemam snage, problemi sa probavom, mucnine, grozno me boli u krizima... nemam pojma koji mi je...
teoretski ne bi trebala bit trudna
al nikad se nisam ovako ocajno osjecala par dana prije M
pretpostavljam da kako idem starija tako to ide, al ovaj put me ovo tako iscrpljava da cu poludit ako bude svaki put tako...

Balkanka
02.10.2008., 14:32
mene zanima da li nekoga za vrijeme menstruacije bole usne? prošlu menstruaciju sam poludila. imala sam osjećaj ko da sam sva suha iznutra a usne bolile za poludit

žužika
03.10.2008., 11:33
Kolegica i ja raspravljamo...
Pila je Yasmin i početkom ovih afera je prestala piti.. znači ovih dana treba dobiti prvu mengu nakon 8 mjeseci pijenja tableta.
Kako je imala odnos 12 ili 13 dan od početka menge..
znači početak plodnih dana... dali postoji mogućnost da je trudna?
pazili su i nije svršio u nju...
ja joj kažem da je mala vjerojatnost da je trudna..

Blondy-ri
03.10.2008., 12:57
trebam jedan savjet.

Uobičajeno je, no ipak nemoj predugo čekati. Ako ništa, barem nazovi ginekologicu, ne moraš odmah ići kod nje.
A što se tiče kolesterola, nije ti valjda ginićka rekla da je povećan zbog pilula? Mislim, jasno mi je da ih ne smiješ više uzimat (ili barem trenutno) dok ti se ne spusti, ali nadam se da znaš da je to ponajviše stvar prehrane i/li genetike, a ne pilula.

nego, moj PROBLEM:
trebam dobit sutra, ili u iducih par dana
al zadnja 3 - 4 dana se ocajno osjecam
boli me donji dio stomaka, umorna sam grozno, ne mogu nikakve fizicke aktivnosti obavljat jer nemam snage, problemi sa probavom, mucnine, grozno me boli u krizima... nemam pojma koji mi je...
teoretski ne bi trebala bit trudna
al nikad se nisam ovako ocajno osjecala par dana prije M
pretpostavljam da kako idem starija tako to ide, al ovaj put me ovo tako iscrpljava da cu poludit ako bude svaki put tako...

Ja ponekad imam neke simptome ili bolove koji mi se rijetko pojave, ali se zna dogodit. Tako da...nažalost je svašta moguće kod te mjesečnice...

mene zanima da li nekoga za vrijeme menstruacije bole usne? prošlu menstruaciju sam poludila. imala sam osjećaj ko da sam sva suha iznutra a usne bolile za poludit

Sorry, ne pratim sve, piješ li pilule? Jer je i to jedna od nuspojava...

Kolegica i ja raspravljamo...
Pila je Yasmin i početkom ovih afera je prestala piti.. znači ovih dana treba dobiti prvu mengu nakon 8 mjeseci pijenja tableta.
Kako je imala odnos 12 ili 13 dan od početka menge..
znači početak plodnih dana... dali postoji mogućnost da je trudna?
pazili su i nije svršio u nju...
ja joj kažem da je mala vjerojatnost da je trudna..

Kako su pazili? Ako su pazili samo tako da on nije svršio u nju, onda joj šanse postoje. Jebiga. Vadigavan nije dovoljno dobra kontracepcijska metoda, naročito ne za vrijeme plodnih dana.

žužika
03.10.2008., 15:53
napravila je danas test za trudnoću i negativan je...
očekivala je mengu oko utorka ...srijede...
danas je petak... valjda nije prerano napravila...

Balkanka
03.10.2008., 17:28
@ blondy-ri - da pijem ih ali nisam pročitala to kao nuspojavu negdje

Blondy-ri
03.10.2008., 18:02
napravila je danas test za trudnoću i negativan je...
očekivala je mengu oko utorka ...srijede...
danas je petak... valjda nije prerano napravila...

Nije prerano napravila, ali ako ne dođe do sljedećeg tjedna neka napravi još jedan ili zna se - pravac ginekologu.

@ blondy-ri - da pijem ih ali nisam pročitala to kao nuspojavu negdje

Pa ovako, bolne usne možda i nisu, ali suhoća jest. To ti se samo taj put dogodilo i to samo za vrijeme menge?

Balkanka
03.10.2008., 18:59
a prije mi se 2-3 pu dogodilo da me prije menge onako usne zabole, prije nego što sam pilule pila. ovo mi je sad prvi put od kad ih pijem(pijem logest).inače nisam suha, ne.mogu se smatrat sretnicom jer nemam nikakve nuspojave od pilula,osim kaj mi sise narasle

vrana22
06.10.2008., 10:50
Ne znam kome da se obratim,ginekologu sam naručena tek za dva tjedna.Dobila sam mengu već treći put u mjesec i pol dana,da li možda zna netko što bi moglo biti u pitanju,jer se brinem jako zbog toga?

Pješčani sat
06.10.2008., 19:26
nisi nam navela nikakve druge pojedinosti, pa ne znam koliko imaš godina, trudna, ne trudna, kontracepcija, bolesti...
ali termin kod ginekologa nije kao termin kod frizerke, pa ako tako često krvariš nazovi čovjeka i reci da je hitno i promijeni termin!! i nacrtaj se u ordinaciji što prije da vidiš šta ti je !!
i javi kako je bilo

meelitaa
06.10.2008., 20:14
ja sam imala mengu mjesec dana isto uz bolove u području jajnika.meni su dali inekciju da zaustave krvarenje i neki ljek mislim da je bio utrogestan da mi regulira ciklus, napravili su mi pretrage hormona jer je u takvim slučajevima moguć poremećaj hormona. tako da vidi hormone i kog gin na ultrazvuk što prije
također možda imaš policistične jajnike pa ako cista pukne zna ić krv, al to većinom boli
meni je sve bilo uredu pa su zaključili da je od stresa i to je točno ako sam imalo pod većim stresom krvarim duže ( a bolilo me tada jer sam imala upalu)
meni su na kraju našli da imam cin1+promjene povezane uz hpv al to nije mogo bit uzrok krvarenju pa su ga pripisali stresu kao što sam već rekla

M.B.
08.10.2008., 13:14
samo da javim da sam jučer išla kod ginekologice da je pitam šta je samnom i mojim kašnjenjem menstruacije sad već skoro 3 tjedna. ulovila sam je kad je išla doma (zabrijala sam da radi do 8 :bonk:) i strpljivo me saslušala i ispričala u detalje od kojeg sam zapamtila da je sluznica maternica prije menstruacije dovoljno zadebljana da se može oljuštiti, a da moja sluznica očito nije dovoljno zadebljana (zbog dugogodišnjeg unošenja hormonalne kontracepcije), pa se nema šta oljuštiti. rekla je i kako se "to" zove, ali to nisam zapamtila. rekla je i da treba proći neko vrijeme da se sve to vrati u normalu, ali da se ja svejedno naručim na pregled. i naručila sam se, al tek sam slobodan termin dobila 17.11.:ceka:, nema veze, mirnija sam.

Jenny Lewis
08.10.2008., 22:05
Ovakva je situacija... Već 6 mjeseci pijem Yasmin tablete.
Pred 2 dana mi je bio 8 dan, tj. dan kada bih trebala početi novo pakiranje i zadnji dan menstruacije.
Problem je u tome što ja nisam nastavila piti, a imala sam odnos u tjednu prije i taj zadnji dan menstruacije.
Sad ne znam bih li trebala opet početi novo pakiranje i dalje paziti ili jednostavno ne uzimati ništa ovaj mjesec i početkom nove menstruacije početi novo pakiranje.
Ima li netko s tim iskustva?

Sheeva
14.10.2008., 11:14
omajgad, konačno! izludila sam više... stigla jutros.. jedva dočekana :cerek:
ovo je definitivno rekord.. 39 dana ciklus :eek:

evo bila kod ginekologa, policistični jajnici su uzrok ovakvog ciklusa.. :eek:
S obzirom da je ovo prvi puta da mi je menga bila neredovna i ciklus sjeban, vidit cemo dal ce se nakon par mjeseci sredit sam od sebe, ili ce mi pripisat neke pilule.

Eto, za sve postoji prvi puta :rofl:
Ajde, bar nije nis ozbiljno...

ivana1990
18.10.2008., 11:51
bok imam jedan problem..dana 10.10 trebala sam dobit mengu ali smo ja decko 11.10 imali spolni odnos bez zastit nije svrsio u mene ali imam problem danas je 18.10 i jos nisam dobil..ali moram napomenit da mi je prosli mjesec menga dosla tono u dan a mjesec prije i mjesec prije toga mi je ksanila po 10 dana..sad me zabrinjava kako kasni tocno tjedan dana da nisammozda slucajno trudna??..molimvas odg.sto prije u odma mi napisete neke testove na trudnocu i kad bi bilo najbolje da odem se testirat.puno hvala..e da ja i decko imamo 17 gofina

nikola12
19.10.2008., 04:03
nisan stručnjak,ali cca 7 dana prije megne i cca 7 dana poslije je teško ili skoro "nemoguće" zatrudnit...ispravite me ako griješim

ivana1990
19.10.2008., 10:04
nisan stručnjak,ali cca 7 dana prije megne i cca 7 dana poslije je teško ili skoro "nemoguće" zatrudnit...ispravite me ako griješim

jooj nikola nadama se da si u pravu al booljela bi da bi mi neka cura odgovori na ovo pitanje ali i tvoje dosta pomoglo samo ada te napomenem da NA DAN KAD SAM TREBALA DOBIT POCELI SU MI PLODNI DANI.

Jenny Lewis
20.10.2008., 14:04
bok imam jedan problem..dana 10.10 trebala sam dobit mengu ali smo ja decko 11.10 imali spolni odnos bez zastit nije svrsio u mene ali imam problem danas je 18.10 i jos nisam dobil..ali moram napomenit da mi je prosli mjesec menga dosla tono u dan a mjesec prije i mjesec prije toga mi je ksanila po 10 dana..sad me zabrinjava kako kasni tocno tjedan dana da nisammozda slucajno trudna??..molimvas odg.sto prije u odma mi napisete neke testove na trudnocu i kad bi bilo najbolje da odem se testirat.puno hvala..e da ja i decko imamo 17 gofina

Pa ako nije svršio u tebe, onda su šanse veoma male ali ipak postoje, najbolje bi bilo da odeš ginekologu, ili ako još nisi bila onda skokni u ljekarnu po test za trudnoću.
Mislim da bi ti trebala doći menga, problem je što ti menge nisu uravnotežene pa zapravo sigurno ni ne možeš znati jesu li ti plodni ili neplodni dani. (ali ako nije svršio u tebe nije to niti važno, osim ako si baš teške nesreće.:ne zna:

Nikolinica
20.10.2008., 21:27
Ima jedno pitanje : prestala sam piti yasmin pilule od 26. 9 (tada sam trebala normalno nastaviti piti) kasni mi menga 2 dana pa me zanima jeli normalno to da kasni dok se opet hormoni ne reguliraju ili nije? hvala.

cura_
21.10.2008., 09:01
Da, ja sam isto prestala s Dianama prije koji dan. Doktorica mi je rekla da će mi kasniti čak i do 3 tjedna, dok se jajnici ne priviknu na rad.

Nikolinica
21.10.2008., 10:31
Da, ja sam isto prestala s Dianama prije koji dan. Doktorica mi je rekla da će mi kasniti čak i do 3 tjedna, dok se jajnici ne priviknu na rad.

jeli te jajnici bole? hvala na odgovoru:)

cura_
21.10.2008., 10:35
Još me ništa ne boli jer sutra tek trebam dobiti još ovu "umjetnu" menstruaciju.
Vidjet ćemo nakon toga...

Dr.Lecter
23.10.2008., 15:40
Ne znam gdje da strpam pitanje ali eto hajd ovdje ću pa premjestite ako sam fulala...

Može li se za vrijeme menge vaditi nalazi i to za polne hormone(vadi se krv) ako me razumijete,hoće li to i ima li kakvog utjecaja na rezultate nalaza?

Marcelina
23.10.2008., 17:50
pa spolni hormoni se i vade ovisno o danu ciklusa, 3 -5. dan, ili 21. dan, ovisi koje hormone trebas vadit..dakle, vazno je obratit paznju koji dan ti je ciklusa i sta vadis

Zea Mays
23.10.2008., 19:43
Zanima me ško mislite o ovoj situaciji tj o ishodu.
Prije mjesec i nešto pila sam cilest kao za dan poslije jer je kondom pukao.poslije toga sam na vrijeme dobila menstruaciju koja je bila uobičajena u svakom pogledu.ali,onda sam nakon tjedan dana dobila opet menstruaciju tj.neko krvarenje koje je trajalo 4 dana i bilo je kao malo oskudnija menstruacija.
i danas sam išla kod ginekologice i radila mi je ultrazvuk.vidila mi je da mi je endometrij zadebljan. ne znam kada bi mi trebala sljedeća menstruacija doc.ako računam od one uobičajene ,sada sam u 21.danu i trebala bi uskoro.

ali ginekologica se nešto nećkala zbog tog zadebljanog endometrija i neke rupice od 2mm.
Osobno smatram da je šansa za trudnoću manja od 0.0001% jer koristim uvijek kondome i provjeravam ih.

Zea Mays
23.10.2008., 19:47
zaboravih,radila sam test za trudnocu i ispao je negativan (ali rekla mi je da je bilo malo urina ,i da svejedno misli da je negativan)

Malina
24.10.2008., 21:40

Da,grijesis.
Uvijek je moguce samo je pitanje kolike su sanse.

Malina
24.10.2008., 21:42
Pa ako nije svršio u tebe, onda su šanse veoma male ali ipak postoje, najbolje bi bilo da odeš ginekologu, ili ako još nisi bila onda skokni u ljekarnu po test za trudnoću.
Mislim da bi ti trebala doći menga, problem je što ti menge nisu uravnotežene pa zapravo sigurno ni ne možeš znati jesu li ti plodni ili neplodni dani. (ali ako nije svršio u tebe nije to niti važno, osim ako si baš teške nesreće.:ne zna:

A i da jesu uravnotezeno samo racunanje dana nikako nije pouzdan metod.

mmb1003
03.11.2008., 10:32
kasni mi menstruacija uvijek. ovoga puta mi kasni vise nego inace, 45 dana. normalno mi je bilo do 30 dana. na zadnjem pregledu krvi imala sam manjak zeljeza. moze li to biti uzrok?

mousse od čokolade
03.11.2008., 10:50
oj oj.. htjela bi si malo pomaknut ciklus tak da mi menga dolazi 2 dana ranije nego inace (da sam mirna za novu godinu :D).. pa me zanima, dal da pocnem pit pilule 2 dana prije isteka pauze (dakle, 5. dan pauze) ili da ih prestanem piti 2 dana prije pocetka nove pauze?
kaj mi je pametnije ili je svejedno?

Jenny Lewis
03.11.2008., 13:20
oj oj.. htjela bi si malo pomaknut ciklus tak da mi menga dolazi 2 dana ranije nego inace (da sam mirna za novu godinu :D).. pa me zanima, dal da pocnem pit pilule 2 dana prije isteka pauze (dakle, 5. dan pauze) ili da ih prestanem piti 2 dana prije pocetka nove pauze?
kaj mi je pametnije ili je svejedno?

2 dana prije isteka pauze, znači 5. dan pauze ;)

Jenny Lewis
03.11.2008., 13:23

e da, što se tiče ovoga, ja sam isto prestala piti i kasnila mi je menga 3 dana (tj. došla mi je ko i uvijek dok nisam pila pilule, dakle, 31. dan)
samo problem je u tome da mi je menga jako jako slaba, a inače mi je jaka.
ne znam ima li to isto ikakve veze s tim što nisam pila pilule taj mjesec.:confused:

nephthys
03.11.2008., 17:48
manjak željeza se obično veže u obilne menge, s tim da nije točno utvrđeno što uzrokuje što.
odi ginekologu, možda imaš PCOS, možda si trudna, možda, možda....

mousse od čokolade
03.11.2008., 19:53
2 dana prije isteka pauze, znači 5. dan pauze ;)

zahvaljujem :)

TryckyS
04.11.2008., 22:19
moja prijateljica ima problema sa štitnjačom i sa menstruacijom. išla je par puta kod ginekologa zbog abnormalno dugačkih krvarenja i prepisao joj je Yasmin. prestala ih je piti i par tjedana poslije prijateljica je umrla od plućne embolije izazvane Yasminom. sada ona nema menstruaciju već... 4 mjeseca ja mislim. i ja i ona mislimo da treba kod ginekologa ali njena mama ne želi da ide jer će joj opet prepisati Yasminke, koje žestoko bojkotiramo. uz sve što se pisalo o ugrušcima i vragovima, saznali smo da joj se zbog prevelike masnoće krv lagano zgrušava... pa sad... ja stvarno ne znam što da joj kažem, kako da joj pomognem. kad je bila na prvom pregledu rekao je ginekolog da možda neće moći imati djece... i meni nije jasno kako da ju uvjerim da kaže mami da MORA ići... postoje li neke druge pilule koje bi pomogle ili tako nešto? hvala na savjetima...

mya_7920
05.11.2008., 21:06
Nikako ne mogu iskopati di je tema o PMS pa da pitam ovdje... Zna li možda netko koliko dođe PMS balance? Ovo postaje prestrašno.. Izluđujem samu sebe, a dečka još više.

mya_7920
06.11.2008., 14:33
Saznala sam. 62 kune. :D Nadam se da će pomoć.

Malina
06.11.2008., 23:21
Saznala sam. 62 kune. :D Nadam se da će pomoć.

Sretno.
Javi :)

mya_7920
08.11.2008., 20:44
:s:s:s

Ne znam koja je droga unutra, ali ovo djeluje! Itekako! Više nisam nad*kano čudovište koje grize na svaku krivu riječ! :lux: Toplo preporučam.

M@Lecka
09.11.2008., 04:18
imam i ja jedno pitanje...ima li tko toliko bolnu menstruaciju (trbuh) da svaki put zavrsi na hitnu na voltaren u dupe,s povracanjem ili koji put pada u nesvijest? doktor mi govori da je za neke normalno,pa kad budem rodila da ce proci,no ja mislim da i nije bas normalno da svakih 28-30 dana trcim na hitnu jer lupam glavom u zid od nepodnosljivih bolova... ima li tko slicna iskustva pa ih zna kako lijeciti najbolje? p.s. potrebne su mi bar 4-6 jacih tableta prije i tokom menge da mi malo ublazi... or I'm just crazy =)

chichita
09.11.2008., 19:43
moja frendica je isto tako... povraćala, na hitnu i prvo su joj doktori isto to rekli "kad rodi bit će bolje..." no budući da joj je to tako otkako je dobila skoro prvu menstruaciju to joj je ipak dugo čekati :D... ustanovljen joj je neki hormonalni poremećaj, prepisane Diane i bol prestala... dok druga je mrvicu u blažoj situaciji bila, počela piti Triqular i puuuuunoooooo joj je bolje... eto, nadam se da pomaže...

TryckyS
09.11.2008., 23:12
moja prijateljica ima problema sa štitnjačom i sa menstruacijom. išla je par puta kod ginekologa zbog abnormalno dugačkih krvarenja i prepisao joj je Yasmin. prestala ih je piti i par tjedana poslije prijateljica je umrla od plućne embolije izazvane Yasminom. sada ona nema menstruaciju već... 4 mjeseca ja mislim. i ja i ona mislimo da treba kod ginekologa ali njena mama ne želi da ide jer će joj opet prepisati Yasminke, koje žestoko bojkotiramo. uz sve što se pisalo o ugrušcima i vragovima, saznali smo da joj se zbog prevelike masnoće krv lagano zgrušava... pa sad... ja stvarno ne znam što da joj kažem, kako da joj pomognem. kad je bila na prvom pregledu rekao je ginekolog da možda neće moći imati djece... i meni nije jasno kako da ju uvjerim da kaže mami da MORA ići... postoje li neke druge pilule koje bi pomogle ili tako nešto? hvala na savjetima...

no comment?

Kupusich
10.11.2008., 12:45
pila sam yasmin i prestala sam prije 2 mjeseca...prva menstruacija mi je došla na vrijeme, a sad mi druga kasni već tjedan dana.... s tim da imam mučnine, bole me jajnici, baš sve simptome kakve imam obično prije nego dobim mengu... da li je to normalno da mi nakon prestanka uzimanja pilula toliko kasni ili je problem u meni :) please help!!!!!

Goldylady
10.11.2008., 13:07
pila sam yasmin i prestala sam prije 2 mjeseca...prva menstruacija mi je došla na vrijeme, a sad mi druga kasni već tjedan dana.... s tim da imam mučnine, bole me jajnici, baš sve simptome kakve imam obično prije nego dobim mengu... da li je to normalno da mi nakon prestanka uzimanja pilula toliko kasni ili je problem u meni :) please help!!!!!

Ne znam ti odgovor, ali ja sam isto prestala piti hormone, trebala dobiti menstruaciju 25. 10. , a još je nema. Znači, nisam dobila niti jednu "normalnu", osim onu nakon prestanka uzimanja zadnje pilule. Trudna nisam, to je sto posto.

Kupusich
10.11.2008., 13:29
ja sam dobila tu nakon uzimanja pilula....i dobila sam jos jednu nakon toga....koja je kasnila dan, dva....a sad sam trebala dobiti 2.11. i još ništa....a cijelo vrijeme imam mučnine i nervozna sam, a i jajnici me bole....a nikak da dođe menga....sad vec lagano ludim zbog toga....nisam ziher trudna....al me više živcira što nije došla na vrijeme....

M.B.
10.11.2008., 21:24
ja sam dobila tu nakon uzimanja pilula....i dobila sam jos jednu nakon toga....koja je kasnila dan, dva....a sad sam trebala dobiti 2.11. i još ništa....a cijelo vrijeme imam mučnine i nervozna sam, a i jajnici me bole....a nikak da dođe menga....sad vec lagano ludim zbog toga....nisam ziher trudna....al me više živcira što nije došla na vrijeme....

uf... blago tebi, tebi kasni tek 10 dana... a meni KASNI DVA MJESECA!!!
izludit ću... išla sam ginekologici po savjet prije mjesec dana, ona je rekla da je to normalno za nekog ko je na pauzi od pilula i naručila sam se za pregled, al pregled mi je tek za tjedan dana! izludit ću više, bila sam uvjerena da ću dobiti prije pregleda, al sve mi se više čini da neću. već sam radila dva testa za trudnoću, negaivno! a opet mengi nigdje... doduše, tu i tamo koji dan osjetim jajnike i kao lagano bockanje u trbuhu, pa se ponadam i onda opet ništa!:mad:

morala sam se ispuhati...:(

Jenny Lewis
10.11.2008., 22:01

Ja sam prestala piti i kasnila mi je samo 3 dana, ustvari, došla mi je kao i prije nego što sam počela piti pilule.
Meni je problem što sam opet počela piti na dan kad sam procurila ali menga nikako da ode!! Prvi dan je bila strašno slaba, a drugi dan sam se prolila cijela i tako sve do 4. dana se polako povlačila i taman dok sam mislila da je već gotovo, nakon 5. dana mi svako jutro dolazi skroz malo ali gusto. Samo ujutro i onda cijeli dan ništa.
Sad ću pričekati još koji dan pa ako ne prestane odoh ginekologu (btw, danas mi je 8. dan pa je isto bilo opet ujutro malo).
A što vi mislite da to može biti? :confused:

Kupusich
11.11.2008., 10:40
izludit ću... išla sam ginekologici po savjet prije mjesec dana, ona je rekla da je to normalno za nekog ko je na pauzi od pilula i naručila sam se za pregled, al pregled mi je tek za tjedan dana! izludit ću više, bila sam uvjerena da ću dobiti prije pregleda, al sve mi se više čini da neću. već sam radila dva testa za trudnoću, negaivno! a opet mengi nigdje... doduše, tu i tamo koji dan osjetim jajnike i kao lagano bockanje u trbuhu, pa se ponadam i onda opet ništa!:mad:

ma mene vec dva tjedna bockaju jajnici...i luda sam...mogu mislit kolko si ti luda kad ti kasni 2 mjeseca....Isuse Bože nadam se da će meni ipak doć prije....mislim čula sam da je to normalno da ti kasni kad prekineš s terapijom...al ja ću poludit ak ne dobim uskoro :)

mary bell
11.11.2008., 11:29
pozdrav.
dobila sam mjesečnicu prije 2 tjedna i još uvijek je imam.
prošli tjedan sam bila kod doktora zbog bolova u bubrezima,rekla mi je da imam pijelonefritis i dala mi cefalin kapsule.u mokraći sam imala sluz i bakterije,ostalo je sve bilo u redu.
jeli to predugo krvarenje možda povezano s pijelonefritisom?moram nadodati da mi je zadnjih mjesec dana bilo izuzetno stresno,te nisam uopće redovito uzimala obroke,
nekad sam prolazila i par dana po samo dva ili tri obroka.
imam 17god i nisam seksualno aktivna.

JustForFun
11.11.2008., 12:38
ne znam ništa o tim lijekovima koje si pila i mogu li biti povezani sa tako dugim krvarenjem, ali dugo krvarenje je obično povezano sa nekim hormonalnim disbalansom i moj ti je savjet da posjetiš ginekologa, on će ti dati uputnicu da izvadiš hormone ili će ti dati tablete da ti menstruacija prestane

freeland44
12.11.2008., 07:39
Miom mi se pojavio u periodu kada sam imala mirenu, pa ti onda znaj. I zbog jednog mioma na petljci, veličine73x42 i ciste na jajnik21x22x32 u 46 godini starosti preporuka vađenja materice,jajnika i jajovoda-komplet,dva mišljenja potvrđena.

Tursiops truncatus
12.11.2008., 08:30
Miom mi se pojavio u periodu kada sam imala mirenu, pa ti onda znaj. I zbog jednog mioma na petljci, veličine73x42 i ciste na jajnik21x22x32 u 46 godini starosti preporuka vađenja materice,jajnika i jajovoda-komplet,dva mišljenja potvrđena.

Meni su ove godine izvadili (laparoskopski, morcelatorom) miom na peteljci (cca 80x25), izvan maternice. Unazad par godina je rastao. Kontrole sam svakih 1-2 godine radila kod 3 razlicitih ginekologa - sto privatno, sto u 2 Zg bolnice, a dobila sam jos par misljenja na osnovu nalaza. Na pocetku (dok je jos bio puno manji) su mi svi govorili da miom obavezno mora van, a na kraju, kad sam se napokon odlucila izvaditi ga, moja sadasnja ginekologinja i dr. koji je na kraju i operirao, rekli su da zapravo ne treba i da bih mogla zatrudnjeti pa to rijesiti nakon poroda.
Ipak mi je drago da je miom napokon vani :)
Cula sam dosta razlicitih iskustava glede mioma. Nekim zenama prouzrokuju razne probleme, dosta ovisi gdje su smjesteni, a neke ih nikad ne uklone. Ne znam kako je s tobom, ali ako su lijecnici obrazlozili svoja misljenja mozda ih treba prihvatiti... ili ipak traziti jos jedno? Mozda mozes izbjeci vadjenje jajnika? Al, tu je ta cista - ne znam koliki je ona zapravo problem.
Mislim da je s miomima nezgodno da, ako smo tome sklone, velika je vjerojatnost da ce nastati i vise njih.
Mozda racunaju da neces vise radjati i da ce zahvat kakav predlazu rijesiti moguce buduce probleme. Kad bolje razmislim, dosta zena iz moje okoline (doduse, malo starijih od tebe... svekrva, susjeda, kuma...) izvadila je barem maternicu, a neke i jajnike. Kazu da to nije nista strasno.
Hm, vidim da imam previse "mozda" pa ne znam da li sam pomogla ili te zbunila...
Nadam se da ces uspjesno rijesiti problem - vjerojatno nije tako strasno kao sto se uprvi tren cini.

IVANA1985
19.11.2008., 16:07
Evo da se i ja javim sa svojim problemom.pila sam god. dana yasmin tablete,nakon što je bila frka s njima prestala sam. Od tada je prošlo 3 mj. nakon toga dobila bi menstruaciju svaki mj. ciklus je bio 30 - 34 dana. E sad, ovaj mjesec trebala sam dobiti 13.međutim 1 ii 2 sam imala nezaštičeni sex. odnos.Trbuh me boli , povraća mi se ( ali zasad još nisam), temp. mi je 37. do 37.2 svaki dan.promjene raspoloženja jedem puno više nego prije mj. dana.piškim svaka 3 4 sata i barem jednom se dignem po noći za piškit. e sad jutros sam napravila test , negativan je.Dali da pričekam par dana i da vidim dali ću dobit mengu , pa ak ne dobijem ponovim test ili šta?Neznam dali je možda prerano da bi test pokazao trudnoću s tim da ako jesam da sam trudna 2 - 3 tj. Molim vaš savjet , jer me strah bilo šta popit od lijekova za slučaju da nisam trudna.hvala:)

Baba Jaga
19.11.2008., 17:37
Menga mi se se skroz poremetila , a svakodnevno imam lagana krvarenja (ne mogu bez dnevnog uloška), ima tko kakvu ideju šta bi to bilo? Naručena sam kod ginekologa za dva tjedna, izludit ću do tada.

Sheeva
20.11.2008., 08:09

Draga, ista stvar... Kad sam bila kod ginica prije mjesec i pol, taman sam dobila menu nakon 39 dana.. Na ultrazvuku se vidilo da ju jajnici malo pilicistički (valjda se tak piše). Isto sam na pauzi od pilula, prestala sam ih piti na proljeće..
Kako mi je menga prije uvijek bila redovna, reko je da pricekam 2-3 mjeseca, mozda se sve sredi samo od sebe, ali ja evo cekam mengu vec 50 dana!! OMG :eek:

Nakon kolko bi se trebala početi zabrinjavati i reagirati ako menga nikako da stigne?? :ne zna:

besana
28.11.2008., 10:52
Vec par dana jako sam uzrujana.Nikada nisam radila papa test i mislim da je krajnje vrijeme....
Ranije su mi menstruacije dolazile svaki 28-29 dan,zadnji put je dosla par dana ranije.I nebi me zabrinjavalo da sinoc(a proslo mi je prije 2 dana)nisam nasla iz cista mira tragove grvi kao par kapljica.Malo prije izlaska sam se brijala(nije bilo posjekotine)a decko se zanio,malo me dirao sto me jako boljelo,poslije sam nasla tu krv.
Usput,Prije mjesec dana naticala mi je desna noga(mozda od stisnute gume carapa)i cesto me znaju boljeti noge i krsta.Ima li to ikakve veze sa onim cije ime necu da spominjem ili od straha umisljam?Pomozite

JustForFun
28.11.2008., 12:07
nisam najbolje razumjela tvoj post

svakako je dobro otići i uraditi papa test, ali nemoj od muhe praviti slona, uopće ne zvuči to tako strašno
za to što pišeš može biti milijun razloga

leptirica 2
28.11.2008., 14:06
što te najviše brine,na što sumnjaš,možeš li konkretnije reći što te muči?Par kapi krvi ili?:ne zna:

kit-kat
28.11.2008., 15:05
ako jos nisi dosad radila papa-test a imas spolne odnose pothitno napravit, ne mora ti biti nista a preventive radi pa si mirna
da ja nisam otisla (prvi mi je partner) nebih na vrijeme otkrila ako sto imam (jos cekam rezultate)

DraMaRi
28.11.2008., 15:24
Evo ovako:
Pila sam logest 2 godine i sad završavam s pauzom od 2 mjeseca. Na prvoj sljedecoj menstruaciji koja bi trebala doć za oko 5 dana počinjem ponovo pit logest. Po mojoj računici (ako bude sve po planu) trebala bi dobit menstruaciju 1-2 dana prije Nove godine (21 dan tableta + 3-4 dana dok dođe). Kako idem na put, htjela bi ju odgodit.
Ako produžim pit tablete
- dal da ih produžim tjedan dana ili svih 21?
- Dal je netko imao kakva loša iskustva s tim pijenjem bez pauze? Za sad mi je sve bilo super :s (bez ikakvih nuspojava, osim celulita) čak je i u ovoj pauzi došla ko naručena (sad ćemo vidjet za koji dan dal ce se to nastavit), pa ne bi htjela da mi se sad nešto poremeti...
- I jel ima kakve veze što bi produžila odmah prvu kutiju?

Još postoji šansa da mi to neće trebat - ako mi menstruacija urani (u sljedeća 2 dana :top:) ili zakasni (dođe za min 11 dana :flop:), ali bolje da se ja pripremim za sve opcije.. :kava:

Lamb Of God
28.11.2008., 15:29
evo ja sam baš jučer išla. samo se smiri i odi. makar je i meni ovo sad prvi partner, doktor mi je svejedno preporučio da idem pa ćemo vidjet za svaki slučaj kakvo je stanje. ovo što si rekla ne treba odmah biti znak nekog velikog zla, ali opet, odi bolje nego da se ovako živciraš i grizeš i na kraju radi ničega. odi i javi kaj je bilo.

just meggy
28.11.2008., 16:02
I ja imam skoro isti problem kod mene su ciste na jajnicima koje za vrijeme svake mjesecnice pucaju,a za vrijeme ovulacije zna se pojaviti i malo krvavog iscjetka,ledja me skoro svaki mjesec bole sve zavisi od cista,grudi takodjer.Osim papa testa dobro je uraditi i ultrazvuk jajnika,a uostalom doktor ce to najbolje znati reci.

besana
28.11.2008., 16:27
Hvala vam puno.Otici cu privatno sljedece sedmice .Danas nema krvi bas nimalo samo imam mnogo bijelog pranja koje je vise zuckasto i cesto idem u wc.Mene samo bole krsta ,nekada stomak kao pred menzu i udara mi u noge.Bas sam isprepadana.....

just meggy
28.11.2008., 16:39
Bijelo pranje prelazi u zuckasto poslije ovulacije,a cesce mokrenje dolazi najcesce pred menstruaciju.

besana
28.11.2008., 16:46
Zadnja menstruacija je bila 20.11,znaci tek mi je prosla.Ovulaciju mi vecinom prate 14 ili 15 dan mala sukrvica i na to sam navikla.Ona juce krv mogla je biti i od ciscenja polije menze medjutim nije jer je prosla prije 2-3 dana.A danas imam dosta bijelog pranja koje je kao zuckasto,nije gusto vise mogu reci rijetko.

just meggy
28.11.2008., 16:53
Onda stvarno ne znam sto bi to moglo biti ili kako ti navodis kao ciscenje i to mi se znalo dogoditi,a uostalom najbolje je posjetiti ginekologa,jer sa takvim stvarima ne valja se zezati

besana
28.11.2008., 17:01
Znam,svakako idem da uradim papa test i ginekoloski pregled iza vikenda ,ali do tada me zanima da li je iko imao slicne simptome(najvise me brine sto me bole krsta i noge)

Pješčani sat
28.11.2008., 17:28
ma vjerojatno nije nista strasno. moze biti da ti je ostao krvni ugrusak koji sad izlazi. preporucam papu i uzv da budes sigurna. Papom ces utvrditi promjene na grlicu maternice, upale..ultrazvuk ce pokazati imas li mozda kakvu cisticu koja j epukla pa zato krv...sretno!

nikola12
29.11.2008., 11:24
zanima ma od kad se računa da treba doć menzis,od prvog dana menzisa ili od dana kad menzis završi?

besana
30.11.2008., 09:48
Od prvog dana menzesa

besana
30.11.2008., 23:09
Ja sam danas opet primjetila blagu sukrvicu,tek kapljica tj mali trag vise sukrvice nego krvi.Bas sam se prepala.Strasno se plasim .Boli me u predjelu jajnika a nije ovulacija(zadnja mjesecnica bila je 20.11.tacnije prije 10 dana:(

just meggy
02.12.2008., 16:28
Ja sam danas opet primjetila blagu sukrvicu,tek kapljica tj mali trag vise sukrvice nego krvi.Bas sam se prepala.Strasno se plasim .Boli me u predjelu jajnika a nije ovulacija(zadnja mjesecnica bila je 20.11.tacnije prije 10 dana:(

Jesi li bila kod ginekologa?Ako te to tjesi i ja uvijek imam slicnih problema kako ih ti i opisujes i vjerujem da nije nista strasno.I meni je sad pet dana pred menstruaciju krvarilo,pa se nisam prepala.Nikad ne znas kad ce se pojaviti ta sukrvica.Moze se desiti da si se samo prehladila i prehlada uzrokuje bol u jajnicima,krstima i krvarenje,a uostalom najbolje je poci ginekologu!

besana
02.12.2008., 21:30
Nisam isla,narucila sam se bila privatno kod jedne doktorice ali sam cula da nije doobra pa sam odustala.Nasla sam dobrog ginekologa i sutra cu se naruciti kod njega pa ovih dana bih trebala otici,I danas me jako boljelo u predjelu jajnika i udara u krsta i nogu desnu.Sada mi je malo lakse.Lrv se vise ne pojavljuje,ni sukrvica niti bijelo pranje.Kao da nema nicega ali jos cesto idem da mokrim.Meni bi trebala ovulacija nastupiti za 2-3 da i ako se tada pojavi sukrvica ne plasim se jer mi je to uobicajeno,ali NIKADA se ne pojavljuje izmedju ciklusa pa sam se prepala.Znaci i ti si imala tih problema)

just meggy
03.12.2008., 13:51
Nisam isla,narucila sam se bila privatno kod jedne doktorice ali sam cula da nije doobra pa sam odustala.Nasla sam dobrog ginekologa i sutra cu se naruciti kod njega pa ovih dana bih trebala otici,I danas me jako boljelo u predjelu jajnika i udara u krsta i nogu desnu.Sada mi je malo lakse.Lrv se vise ne pojavljuje,ni sukrvica niti bijelo pranje.Kao da nema nicega ali jos cesto idem da mokrim.Meni bi trebala ovulacija nastupiti za 2-3 da i ako se tada pojavi sukrvica ne plasim se jer mi je to uobicajeno,ali NIKADA se ne pojavljuje izmedju ciklusa pa sam se prepala.Znaci i ti si imala tih problema)

Nije da sam imala te probleme nego se skoro malo nesto pojavi.Nista se ne boj sve ces znati kad budes gotova kod ginekologa.

besana
03.12.2008., 14:57
Posto sam trazila dobrog ginekologa slobodan je tek sljedeci cetvrtak.Do tada cu da poludim mada me malo

just meggy
04.12.2008., 16:15
Posto sam trazila dobrog ginekologa slobodan je tek sljedeci cetvrtak.Do tada cu da poludim mada me malo

Mada me malo-sto?

besana
04.12.2008., 16:51
Mada me malo strah.....Ali je strah bio bezrazlozan.Isla sam danas privatno u drugu kliniku i uradila papa test,pregled i vaginalni ultrazvuk.Ustanovljena mi je upala jajnika i vjerovatno odatle svi bolovi i smetnje.A ovulacija mi je danas pa jos vise boli.Usput,poslije svih pregleda malo je krvarilo.Da li je to normalno?

just meggy
05.12.2008., 12:46
Mada me malo strah.....Ali je strah bio bezrazlozan.Isla sam danas privatno u drugu kliniku i uradila papa test,pregled i vaginalni ultrazvuk.Ustanovljena mi je upala jajnika i vjerovatno odatle svi bolovi i smetnje.A ovulacija mi je danas pa jos vise boli.Usput,poslije svih pregleda malo je krvarilo.Da li je to normalno?

Posto je ovulacija vjerovatno je i krvarenje malo pojacano.Da li si dobila ista od tableta ili caj za upalu jajnika?Sta ti je rekao ginekolog?

besana
05.12.2008., 13:50
Doktor je rekao da je jaka upala jajnika,bukvalno me bas zaboljelo kada me pregledao,ultrazvuk je bio uredu i kaze da nema potrebe za panikom i da je sve uredu osim upale,nalaze papa testa jos cekam,a od tableta sam dobila vaginalete i 2 vrste antibiotika-aksef i efloran.Kontrola za 10 dana

just meggy
05.12.2008., 14:26
Vidjet ces s vremenom kako ce da bude.Drago mi je pa nije nesto gore.

besana
05.12.2008., 17:42
Ako Bog da,i ja se nadam da je to sve.Samo cu poludjeti dok ne bude gotov papa test!

hentai_girl
06.12.2008., 10:58
ovako... mjesecnica mi traje malo vise od 2 tjedna... svaki dan, bez prestanka, krvari ko ludo... sto je razlog tome?
prvu mjesecnicu sam dobila prije 4 god. a zadnjih 1,5 god je uredno dolazila i trajala po 5-7 dana...

nety
06.12.2008., 14:27
Moja mjesecnica ima svoju neku volju Nikad ne dolazi na vrijeme dode po 30 i nekoliko dana od zadnjeg dana Jedan mjesec u godini mi preskoci
probala sam to regulirati sa hormnima ali odustala -u losem sam psihickom stanju od hormona ---luda sam blagoreceno:lol: i neznam uopce sta bi na to sve rekla

hentai_girl
06.12.2008., 14:35
moja dolazi na vrijeme, svakih mjesec dana, ali mi je sad ovo malo cudno to sto mi TRAJE vec 16 dana... nikak da zavrsi...

Jenny Lewis
06.12.2008., 18:43
moja dolazi na vrijeme, svakih mjesec dana, ali mi je sad ovo malo cudno to sto mi TRAJE vec 16 dana... nikak da zavrsi...

Jel' piješ pilule?

hentai_girl
06.12.2008., 21:19
Jel' piješ pilule?

ne.....

JustForFun
08.12.2008., 11:37

to je vjerojatno neki hormonalni disbalans, trebaš otići ginekologu, vjerojatno će ti dati dabroston da ti prestane ili će te uputiti da napraviš nalaz hormona

ja sam imala problema s tim, dabroston pomaže, ali kod mene je bio i visok šećer i dok nisam svela šećer na normalu (pomoću inzulina) nisam ni to riješila

da nemaš slučajno policistične janike?

bo*
09.12.2008., 21:49
hmmm, predpostavljam da je nesmotreno neodgovorno rizično i sve ... ali idući vikend mi dolazi dečko (živi u londonu) i vraća se za tri dana tamo, i nećemo se vidjet do polovice prvog mjeseca.. bla bala.. ja u to vrijeme trebam dobit, a to mi nikako ne paše :rolleyes: ne pijem pilule.. e sad jel postoje kakve tablete, čula sam za primolut nor?? imali neka od vas neke informacije o tome, ili neko riješenje za mene :) ?

Malina
09.12.2008., 22:14
hmmm, predpostavljam da je nesmotreno neodgovorno rizično i sve ... ali idući vikend mi dolazi dečko (živi u londonu) i vraća se za tri dana tamo, i nećemo se vidjet do polovice prvog mjeseca.. bla bala.. ja u to vrijeme trebam dobit, a to mi nikako ne paše :rolleyes: ne pijem pilule.. e sad jel postoje kakve tablete, čula sam za primolut nor?? imali neka od vas neke informacije o tome, ili neko riješenje za mene :) ?

Sto prije kod kinekologa na savjetovanje.
Jer sjedeci u sobi za compom na forumu :D nista konkretno neces dobiti a ni postici.

Sretno :)

bo*
09.12.2008., 22:37
pa nisam idijot, idem 16-tog, pa ćemo vidjet šta kaže... ali mislim, poznavajući nju, reći da nisam normalna.. ali do tada me zanima kakva su iskustva i ima li nešto..

hentai_girl
09.12.2008., 22:47
ufff, danas mi je prestala.... vec sam se prestrasila da je nes ozbiljno... nadam se da se nece ovo ponoviti, bar ne na tako dugo vrijeme (imala 17dana... scarry)

Malina
10.12.2008., 14:19
pa nisam idijot, idem 16-tog, pa ćemo vidjet šta kaže... ali mislim, poznavajući nju, reći da nisam normalna.. ali do tada me zanima kakva su iskustva i ima li nešto..

Smiri dozivljaj, nisam ni rekla da jesi.
"idi na savjetovanje kod ginekologa" nije bilo u zlonamjerno cak sto vise u najboljoj namjeri sam ti to rekla jer ovdje nista konkretno neces postici.

U svakom slucaju sretno :mig:

cujesTi
10.12.2008., 15:24
ei cure..
jel se vam desilo da pijete jasmin i dobijete mengu dok jos niste popile sve tablete?

naime, dosad mi je sve u redu bilo. Popila sam svih 21 tabletu i vec drugi dan mengu dobila (u tjednu pauze). A sad evo, jos mi fali 6 tableta da popijem pa da dobijem mengu..al ja ju vec imam.. kak je to moguce?

pijem ih svaki dan na vrijeme.. u 7 h ujutro... al jednom sam zaboravila pa sam popila u 16:00 h... jel to moguce da mi je poremetilo ciklus?

ili, je nešto drugo? :confused:

Što sad? da ih popijem do kraja ili..?

jer možda kad popijem do kraja, menga će mi prestati i onda taktički nemam tjedan dana pauze već moram s novom kutijom? :confused:

Niki2710
10.12.2008., 19:45
evo da ja nešto pitam, menstruaciju sam prvi put dobila prije negdje 5 godina, prve i druge godine je bila redovita, i onda ju odjednom nisam imala, dobijem možda dva puta godišnje. bila sam naravno kod ginekologa i on mi je rekao da je sve u redu,da je to vjerojatno zbog stresa ili smanjene kilaže, dobila sam dabrostone i kad ih pijem sve je u redu, ali čim prestanem nestane i menstruacija. pijem ih negdje 2 godine i već mi je to nekako glupo, jer ginekolog svaki put kaže to je samo stres i da novi recept za dabrostone.. išla sam na pregled štitnjače (ali ne vađenje krvi nego mi je doktorica samo pogledala je li natečena ali sve je ok). više stvarno neznam šta bi..šta ću sad do kraja života piti dabrostone?? ima netko možda slično iskustvo ili savjet? hvala! ;)

bo*
10.12.2008., 20:05
Smiri dozivljaj, nisam ni rekla da jesi.
"idi na savjetovanje kod ginekologa" nije bilo u zlonamjerno cak sto vise u najboljoj namjeri sam ti to rekla jer ovdje nista konkretno neces postici.

U svakom slucaju sretno :mig:

ma nisam mislila ništa loše niti da si me ti nešto.. nego sam se jrivo izrazila sorry..:mig: ak je grubo ispalo.. samo me zanima jel ima tko kakvog iskustva?

Malina
11.12.2008., 00:19
evo da ja nešto pitam, menstruaciju sam prvi put dobila prije negdje 5 godina, prve i druge godine je bila redovita, i onda ju odjednom nisam imala, dobijem možda dva puta godišnje. bila sam naravno kod ginekologa i on mi je rekao da je sve u redu,da je to vjerojatno zbog stresa ili smanjene kilaže, dobila sam dabrostone i kad ih pijem sve je u redu, ali čim prestanem nestane i menstruacija. pijem ih negdje 2 godine i već mi je to nekako glupo, jer ginekolog svaki put kaže to je samo stres i da novi recept za dabrostone.. išla sam na pregled štitnjače (ali ne vađenje krvi nego mi je doktorica samo pogledala je li natečena ali sve je ok). više stvarno neznam šta bi..šta ću sad do kraja života piti dabrostone?? ima netko možda slično iskustvo ili savjet? hvala! ;)

Da promjenis doktore??

Malina
11.12.2008., 00:19
ma nisam mislila ništa loše niti da si me ti nešto.. nego sam se jrivo izrazila sorry..:mig: ak je grubo ispalo.. samo me zanima jel ima tko kakvog iskustva?

:mig:

Ennna
11.12.2008., 07:58
Evo da i ja "podijelim "svoj problem.Prije su mi menge bile ne redovite,jedan mjesec imam dva-tri nemam,čak sam jedno vrijeme pila diane 35.Ostala sam trudna i nakon poroda nakon 7 mj pauze dobila mengu.No evo ne prestaje već 12 dana imam.S tim da drugi i treći dan najjače a sad je onako normalno niti više niti manje.Dali je možda netko imao sličnih problema??:ne zna:

JustForFun
11.12.2008., 11:16
trebaš ići kod ginekologa da ti da dabroston ili šta već treba da ti stane

ja sam imala takvih problema nevezano za trudnoću (nikad nisam ni bila trudna)

a u biti nakon koliko menge počnu dolaziti nakon poroda?

Ennna
11.12.2008., 14:01
Pa ne znam ni ja točno to ovisi o dojenju,jer moj bebač još doji.

besana
11.12.2008., 14:11
Meni su stigli nalazi papa testa i hvala Bogu sve je bilo od upale.Papa je 2 i nalaz je sasvim normalan.....:)

besana
12.12.2008., 08:54
Ja sam radila ginekoloski pregled,papa i ultrazvuk(vaginalni),papa je u redu,mada sam imala jacu upalu jajnika i pila 2 vrste antibiotika i vaginalete.Mislim ,jos uvjek ih pijem.E sada,nisam znala gdje da stavim ovo pa ovdje mi najvise pripada.Naime,trebam dobiti za 5-6 dana,ali danas mi se pojavio smedjkasti iscjedak,maLO vise grudvicast a veceras malo smedjkasto zuckasti.Boli me sve kao da cu dobiti svaki dan....Sta bi moglo biti u pitanju

miki1
12.12.2008., 09:04
Evo da i ja postavim pitanje.Naime imam mengu svakih 30 dana a pretprosli mjesec dosla je 32.dan a prosli 27.dan.Danas mi je 34.dan i jos uvijek nista,malo me bole ledja ali nema nista ni iscjetka.vec ludim strah me napravit test za trudnocu.

just meggy
13.12.2008., 14:55
Ja sam radila ginekoloski pregled,papa i ultrazvuk(vaginalni),papa je u redu,mada sam imala jacu upalu jajnika i pila 2 vrste antibiotika i vaginalete.Mislim ,jos uvjek ih pijem.E sada,nisam znala gdje da stavim ovo pa ovdje mi najvise pripada.Naime,trebam dobiti za 5-6 dana,ali danas mi se pojavio smedjkasti iscjedak,maLO vise grudvicast a veceras malo smedjkasto zuckasti.Boli me sve kao da cu dobiti svaki dan....Sta bi moglo biti u pitanju

Mozda ti je to od vaginaleta

besana
13.12.2008., 17:01
Moguce je.Vise se nije pojavljivalo.Vazno mi je da je papa 2 grupa i da su sve moje tegobe bile od upale jajnika.Sada je upala prosla-prosli su i simptomi!:)

Ivancica7
16.12.2008., 10:28
bok cure

ovako, zadnjih godinu i pol pijem pilule, prvo yasmin, pa sam presla na logest (prije 8,9 mjeseci).. jos od yasmina me muci candida, a sad kad pijem logest zadnjih par dana mjesečnice me počne uuužasno svrbit i imam nekakav čudni iscjedak (nije bijeli kao kod candide)... ima li itko pojma o čem se radi?
e da, imam hpv visokorizicni (al papa mi je uredan) - mozda to ima neke veze...

besana
17.12.2008., 09:28
Imala sam upalu jajnika i pila 2 vrste tableta i vaginalete.Taman kada sam tablete popila dobila sam neki smedji iscjedak,jako cudan i gust koji je trajao samo jedan dan.Poslije me poceli simptomi kao da cu dobiti i evo-jos nisam dobila ,a proslo je vec 6 dana.O cemu se radi i zasto mi sada kasni?(obavila sam sve pretrage,papa je 2,ultrazvuk uredu)

Paullina
17.12.2008., 12:10
Imam jedno malo pitanje. Pod velikim sam stresom i šokom odnedavno, i dobila sam mengu 15.dan umjesto oko 28. Događa li se to? trebam li se brinuti?

Ennna
18.12.2008., 07:58
mislim da stres i šok utječu na sve pa tako i na mengu.Neznam di ali jednom sam čitala da sve utječe čak i ako se udebljaš ili skineš kile.Sve je to promjena za organizam.Sorry ako griješim!

Malina
18.12.2008., 22:52
Imam jedno malo pitanje. Pod velikim sam stresom i šokom odnedavno, i dobila sam mengu 15.dan umjesto oko 28. Događa li se to? trebam li se brinuti?

Da dogadja, dva puta mi se desilo da u jednom mjesecu dobijem 2 mens.

Ajizar
19.12.2008., 23:25
Ovdi se puno pita a malo odgovara,:I ja imam pitanja do sad mi je menga bila uredu pokusavam ostati trudna i sve ide naopako nema je po mjesec dva a ni traga trudnoce jos pocinjem dobivat na tezini?Hoceli se naci ko da odgonetne moju zagonetku?

cura_
20.12.2008., 18:41
Ovdi se puno pita a malo odgovara,:I ja imam pitanja do sad mi je menga bila uredu pokusavam ostati trudna i sve ide naopako nema je po mjesec dva a ni traga trudnoce jos pocinjem dobivat na tezini?Hoceli se naci ko da odgonetne moju zagonetku?

Ginekolog.

-Adele-
21.12.2008., 02:24
prestala sam uzimati yasmin nakon god i pol i sad cekam prvu M ,vec je 33-dan i nista .znam da je vjerojatnost da kasni jel se nije jos organizam prilagodio velika,no sve simptome osjecam vec tj i pol kao da ce svaki cas i nista!! da li da uzmem test ili da pricekam jos koji dan ?

annie25
21.12.2008., 12:51
prestala sam uzimati yasmin nakon god i pol i sad cekam prvu M ,vec je 33-dan i nista .znam da je vjerojatnost da kasni jel se nije jos organizam prilagodio velika,no sve simptome osjecam vec tj i pol kao da ce svaki cas i nista!! da li da uzmem test ili da pricekam jos koji dan ?

ne znam koliki ti je inace ciklus bio prije uzimanja yasmin tableta al to da ti malo kasni nakon prestanka pilula je normalno... meni inace dolazi od 30 do 35og dana

-Adele-
21.12.2008., 14:55
ne znam koliki ti je inace ciklus bio prije uzimanja yasmin tableta al to da ti malo kasni nakon prestanka pilula je normalno... meni inace dolazi od 30 do 35og dana

prije pilula je bio svakih 28 dana i tocna na vrijeme uvijek

annie25
21.12.2008., 16:27
pa to ti je vjerojatno dok se ne ustali sad poslije pilula...pricekaj jos koji dan za test

cura_
21.12.2008., 21:17

tako je i meni bilo :)
10 dana ranije sam osjecala sve simptome da ce doci. i to svaki cas.
i dosla mi je 34. dana

Annabel Lee
21.12.2008., 23:28
Imam pitanje - imam 30. godina i do sada nisam nikada imala problema sa menstrualnim ciklusom, uvijek sve točno. Prije osam dana sam imala plodne dane i tada se pojavilo lagano krvarenje. Na trenutke je bilo smeđe, na trenutke crveno, ali je bilo stalno prisutno. Tih dana sam bila i pod laganim stresom pa sam krvarenje tome pripisala. Par dana prije toga me je jako boljela glava, ne znam jel to ima veze s ičim. No, prije tri dana je krvarenje postalo obilno, sa ugrušcima (stalno ih imam). Boli me donji dio trbuha, imam čudan osjećaj tamo, kao neku groznicu. Imam osjećaj kao da mi sve ovo utječe i na probavu, ne znam. Mislim da ću sutra kod ginekologa, ali me zanima jel koja imala iskustva s nečim sličnim?

Zadnji ginekološki pregled sam imala prije 6 mjeseci i tada mi je rekao da nema nikakvih cisti i sve je bilo u redu (jedino gljivice). Nemam partnera tako da isključujem mogućnost mehaničke ozlijede.

aeiou_88
22.12.2008., 13:11

ma to je normalno, ja sam ih pila samo 4 mjeseca al mi je isto kasnila par dana kad sam prestala pit, a inače mi je ciklus (prije yasmina i sad opet) između 30-35 dana tak da se nisam zabrinjavala...

-Adele-
22.12.2008., 22:13
tnx curke !:)

Patuljka
23.12.2008., 16:18
Drage moje..

Pijem Yasmin 5mj. Trebala bih dobiti menstruaciju sad u petak, no sestra mi se udaje u subotu, a meni je 2. dan najgori i i htjela bi si pomaknuti menstruaciju za 3 dana.. jel to uopće moguće, jer sam čitala da si svi pomiču za jedno tjedan dana, a meni bi ovako više pasalo jer bi mi se onda i promijenio dan menstruacije?

Druga stvar je što mi je frendica koja je to radila i konzultirala se s ginekologom (ja svog nažalost ne mogu dobiti, valjda je na godišnjem) rekla da uzmem cijelu kutiju. Koliko je to štetnije od odgađanja samo par dana i smanjuje li se ikako zaštita? Puno hvala unaprijed.

P.S. znam da je individualno, ali je li tko imao kakvih nuspojava?

Marcelina
25.12.2008., 17:08
moje pitanje je u vezi ovulacije, znate li mozda koliko dana nakon O dolazi menstruacija? da li je to otprilike neki period u kojem mora doc? mislim da sam jednom citala da je to od 14 - 17 dana...
mozda je pitanje malo glupo, znam da nema tu garancije, al mislim da ima neki boj dana određen...
a pitam jer mi je ovi mj. dosta kasnije ovualcija bila nego inace, a kako dobivam svaki mj. na isti datum nadam se da cu sl. mj. onda dobit kasnije, jer cu i ja bit na putu, al :ne zna:

Blondy-ri
25.12.2008., 20:45
Drage moje..

Pijem Yasmin 5mj. Trebala bih dobiti menstruaciju sad u petak, no sestra mi se udaje u subotu, a meni je 2. dan najgori i i htjela bi si pomaknuti menstruaciju za 3 dana.. jel to uopće moguće, jer sam čitala da si svi pomiču za jedno tjedan dana, a meni bi ovako više pasalo jer bi mi se onda i promijenio dan menstruacije?

Druga stvar je što mi je frendica koja je to radila i konzultirala se s ginekologom (ja svog nažalost ne mogu dobiti, valjda je na godišnjem) rekla da uzmem cijelu kutiju. Koliko je to štetnije od odgađanja samo par dana i smanjuje li se ikako zaštita? Puno hvala unaprijed.

P.S. znam da je individualno, ali je li tko imao kakvih nuspojava?

Možeš uzeti cijelu kutiju odmah nakon što završiš sa sadašnjom i zaštita ti na taj način neće biti smanjena, ali postoji mogućnost probojnog krvarenja dok budeš uzimala pilule iz druge kutije, to ti je, eto, eventualna nuspojava.

cameron diaz
27.12.2008., 11:58
pozdrav!!!imam pitanje i molim za odgovo????Uuzimam reductil 15 mg da bih mal prije doćeka skinula koji kg,ali oproblem je sljrdeći:ovaj mjesec mi je izostala menstruacija,napravila sam kućni test i nisam trudna,dr mi je na godišnjem i ne mogu na pregled,a čitala sam na jednom forumu da se to zna dogoditi kao nuspojava....jel zn anetko što više o tome....help.zabrinuta sam....što mi se najgore može dogoditi?????

Kleine
27.12.2008., 14:01
ovako.
poslije poroda sam uzimala cerazette (otvorila sam topic, al valjda nisu toliko poznate pa..) i 2 godine nisam imala mengu. prestala sam ih pit, nakon toga sam imala nesto slicno mengi. danas mi je 36/37 dc i nista od menge. probada me, boli me trbuh i sve mi se cini kao da ce svaki cas krenut ali nista. osim prozirnog iscjetka.
e sad vrag mi nije dao mira i kupila sam kucni test za trudnocu ( iako znam da nisam, al neka) i trakice koje kao pokazu ovulaciju...

sazetak :D : trudna nisam, al je ovulacija tu :eek: pa mi nije jasno kako je moguca ovulacija tako kasno, nemam koga pitat, em je subota, em je moj ginic do 7.1. na godisnjem, a ja se uopce ne osjecam dobro,napuhnuta sam, grudi me bole, ko tempirana bomba sam i samo zelim da napokon krene. a i glupo mi je stalno trcat provjeravat:hekla:

help:)

aime
27.12.2008., 18:53
kasni mi 5 dana....što je za mene neuobčajno..dolazi u pravilnim razmacima, osim predzadnji put kad je došla 3 dana kasnije, zato je zadnji došla malo ranije...inače, seksam se sa zaštitom, ali momak je par puta ušao u mene bez zaštite na par trenutaka...al nije bio ni blizu svršavanju...zadnji put kad se to desilo to je bilo prije dva tjedna...mislim da su s obzirom na moj ciklus baš to bili moji plodni dani...zato se bojim...mada mi svi govore da nisam normalna...da nije tako lako zatrudnit...dakle, nikakvo svršavanje bez zaštite ni blizu toga..ali eto, možda je nešto ipak ušlo...jer se zna, da muški ispuštaju nešto i prije orgazma....užasno me strah....jel imate koji savjet? šta mislite o svemu? možda je pitanje postavljeno na krivoj temi..ispričavam se...
enivej, kupila sam test, smijem se sama sebi..jer se potajno nadam da je to sve neka velika ludost...ujutro radim test, pa ćemo vidit....svi kažu nema šanse, ja kažem da ima...al je jaaako mala...sad jesam li pehist...vidit ćemo...:(:(:(

Marcelina
28.12.2008., 23:04
....inače, seksam se sa zaštitom, ali momak je par puta ušao u mene bez zaštite na par trenutaka...al nije bio ni blizu svršavanju...zadnji put kad se to desilo to je bilo prije dva tjedna...mislim da su s obzirom na moj ciklus baš to bili moji plodni dani...zato se bojim...mada mi svi govore da nisam normalna...da nije tako lako zatrudnit...dakle, nikakvo svršavanje bez zaštite ni blizu toga..ali eto, možda je nešto ipak ušlo...jer se zna, da muški ispuštaju nešto i prije orgazma....užasno me strah....jel imate koji savjet? šta mislite o svemu? možda je pitanje postavljeno na krivoj temi..ispričavam se...
enivej, kupila sam test, smijem se sama sebi..jer se potajno nadam da je to sve neka velika ludost...ujutro radim test, pa ćemo vidit....svi kažu nema šanse, ja kažem da ima...al je jaaako mala...sad jesam li pehist...vidit ćemo...:(:(:(

hej, ma ne vjerujem da si trudna, teko da ces na taj nacin zatrudnit...tesko, ali teoretski ne i ne moguce, preejakulat sadrzi nesto spermica...ja cesto imam takve izlete bez kondoma, to bude po 5 - 10 min, i za plodnih dana, pa nista...al i mene zanima da li je tako stvarno ko zatrudnia? hm...
aj javi ako slucajno jesi
(drzim fige da bude sve ok!)

tonya
29.12.2008., 09:18
@Kleine - baš sam pisala na topicu o yasminu da je meni menga nakon prestanka uzimanja pilula kasnila više od dva tjedna, tako da je moguće da si ti zapravo sad negdje na sredini ciklusa. :) Vjerojatno će ti doći tek za tjedan-dva.
I, da, ja sam bila napuhana dva tjedna, bolili me jajnici, ma grozan PMS. :zubo:
@aime - ni ja ne vjerujem da si trudna. Kako je prošao test?

-Adele-
29.12.2008., 20:04
mene trgaju jajnici ko nikad i vec je 39 dan od prestanka uzimanja yasmina i jos nis aaaaaaaaaaaaaaaa

cura_
29.12.2008., 21:24
mene trgaju jajnici ko nikad i vec je 39 dan od prestanka uzimanja yasmina i jos nis aaaaaaaaaaaaaaaa

Meni je to dr. objasnila na sljedeći način.
Jajnici ti u biti ni ne rade dok pijes pilule. I treba im neko vrijeme da prorade.
Mogu proraditi za dan, dva, tri, tjedan, pa i do 4 tjedna. I onda počinje tvoj ciklus. :)
Znači da ti može kasniti čak i 4 tjedna, a da nije ništa abnormalno.

A i bolovi u jajnicima su normalna pojava.
Mene su također užasno boljeli nakon prestanka s pilulama. (Kasnila mi je tjedan dana)

Anna_maca
29.12.2008., 23:21
bokić :w

imam problemček
zadanjih 4 mjeseca mi menga uvijek dolazi ranije. 3 mjeseca mi je dolazila 3 dana ranije, ali ovaj mjesec mi je uranila 6 dana. do prije 4 mjeseca mi je uvijek dolazila točno na dan, i uvijek sam imala uredan točan ciklus (osim nekih stresnih razdoblja u životu), ali uglavnom točna menga. ali ovih mjeseci nisam bila pod nikakvim neoubičajenim stresom. jedino bi mogao biti problem što zadnjih 8 mj muž i ja radimo na bebi. i baš sad kad čekam da menga ne dođe, ona urani. to me izluđuje.
zato molim vas cure, recite mi svoja iskustva. kod ginića neidem jer sam bila prije 2 mj i rekla mi je da je sve u redu.
hvala :kiss:

frupy
30.12.2008., 09:44

Znam da si vec vjerojatno luda od iscekivanja, ali nemoj se puno zivcirati. Meni se nakon yasmina ciklus rastegnuo na 45-47 dana i tako vec 6 mj. :( I to ne bi bilo tako strasno da mi pms traje po 3 tjedna...
Strpi se, doci ce. Drzim fige da to bude sto prije. Jel imas mozda pcos? Ja imam, pa i u tome lezi dio problema.

-Adele-
30.12.2008., 19:11
hvala vam :):) nemam pcos niti sam ikad imala problema do sad.ahhh koma ziva
pa i ja sam vec sva u pmsu tjednima i sa svim simptomima zato me to toliko i cudi da nista pa nista

emanuella986
03.01.2009., 10:28
pozdrav svima..
moje su mjesečnice dosta nepravilne, zapravo traju 30-40 dana ovisno o mojem psihičkom i fizičkom stanju. Zadnju sam imala 05.11. a u međuvremenu sam imala i spolne odnose, ali napravila sam 19.12. i 29.12. testove na trudnoću i bili su negativni (što je i logično jer smo uvijek imali zastitu), ali brine me zasto jos uvijek nema menge??? Već se znalo dogoditi da mi preskoci mjesec a i u 12. mjesecu sam imala neku virozu pa sve pripisujem tome što sam i izgubila par kila i bila pod stresom...ici cu ginicu vjerojatno u ponedjeljak al me zanima jel ima i netko od vas takvih problama i što su vam ginekolozi na to rekli...nekako mi sae ne piju hormonske tablete ali ako je to nuzno hocu...
eto, ako ima neki savijet bit cu vam zahvalna.

aurora83
04.01.2009., 12:22
Prvu mjesecnicu sam dobila prije 13 godina. U tih 13 godina dobivala sam 4-5 puta godisnje.Obisla sam sve doktore i rekli su da je sve u redu.
Zadnja 4 mjeseca dobila sam redovno svaku menstruaciju..Medjutim samo je jedna od njih bila s pravim krvarenjem. Ovo ostalo je neki crni iscjedak s tragovima krvi i uopce nije obilno, dovoljno mi je da nosim dnevni ulozak koliko je to slabo. Sta mislite o cemu se radi? Unaprijed vam zahvaljujem:)

moon girl
04.01.2009., 18:48
hej.
nisam znala gdje da stavim pitanje, pa ovdje, nadam se da će netko znati. zadnju mjesečnicu sam imala od 19. do 26.12.
jučer na večer smo se dragi i ja malo zaigrali i ja sam prokrvarila. onako, baš mnogo. kad imam mj. nikada toliko ne krvarim. vratila sam se kući, kupala se, stavila uložak i izišlo je još malo krvi a primjetila sam neke ugruške. više nisam krvarila, sada je u redu. nije me ništa boljelo. stvar je u tome da sam se tek u srijedu naručila doktoru. ne pijem kontracepcijske. dečko nije bio grub i ne znam da me je mogao povrijediti. ima netko neku ideju?
hvala mnogo.

nephthys
05.01.2009., 12:02
nokti, prstenje, upala? da li imaš neku upalu zbog koje bi mogla biti nadražena i zbog koje bi i ako malo zapne mogao ti izazvati krvarenje. ako je prestalo, sačekaj, mislim da ćeš preživjeti do doktora :D ako još traje, onda bani doktoru n vrata.

i da te pitam, iako mi se nekako čini suvišno, ali ipak- jesi li možda djevica?

annie25
05.01.2009., 14:26
ima li neko iskustva sa naglim prestankom pijenja pilula?? ja sam sad popila 4 iz nove kutije i prestala bi jer se stvarno lose osjecam,mislila sam da ce mi s ovom kutijom bit bolje al nije..... da li to znaci da cu prokrvarit opet nakon par dana i kad bi trebala dobit iducu mengu, jel ikome tako bilo???

Amy88
05.01.2009., 16:06
ima li neko iskustva sa naglim prestankom pijenja pilula?? ja sam sad popila 4 iz nove kutije i prestala bi jer se stvarno lose osjecam,mislila sam da ce mi s ovom kutijom bit bolje al nije..... da li to znaci da cu prokrvarit opet nakon par dana i kad bi trebala dobit iducu mengu, jel ikome tako bilo???

ja sam bila prestala popila sam bila tri tablete iz nove kutije i prestala jer mi je bilo jako zlo i nisam prokrvarila dobila sam ju za 28 dana

moon girl
05.01.2009., 17:43
nisam djevica=)
a prestalo je, mislim da ću preživjeti. bar do posjete doktoru. sačekat ću. hvala:). samo se bojim. krv. :flop::(

morcego
06.01.2009., 12:54
Ja imam isto nekih "pitanja" ili tako sličnih stvari, koje su se sigurno već pojavile na forumu jer nisu ništa ekstra ekstra ekstra neobična, ali ne mogu ih pronaći.

Zadnju sam menstruaciju imala u travnju, a kako mi nikad nisu bile redovite, nisam se posebno brinula kad je nisam dobila sve do lipnja. Ne seksam se ima godinu dana pa me nije brinulo. Onda su došli ispiti pa je nisam imala cijeli srpanj, ali sam to, samodijagnostički jelte, pripisala strasu. Onda sam preko ljeta putovala pa sam to pripisala tom moovingu, a istinabog, pasalo mi je da se cijelo ljteo mogu kupati :klap: Kad sam se vratila u Zg, negdje kroz rujan, počelo me malo brinuti jer pet mjeseci mi ipak nikad nije kasnila. E, sad; pronaći ginekologa u Zg-u je muka po svim apostolima i ja kad god bih našla nekog, uskoro mi se dogodilo da dobijem od nekog loše kritike (znam, glupo je) u vezi tog doktora i onda ne bih otišla. Malo pomalo, eto ti i afere Yasmin - presrala sam se da će me puknut na pilulu, koju zbog genetskih predispozicija ionako ne bih smjela piti.
Tako ja nisam još bila kod ginekologa, ali sam vačjda proguglala sve moguće što bi mi moglo biti i , uglavnom, nemam simptome ni za što: PCOS - niti sam prištava, niti se debljam, niti mršavim, niti me boli, niti mi otpada kosa... - ništa. Ne kažem da nije, ali nemam druge pokazatelje. Preuranjena menopauza (iako to znam da nije) - ni to ne može bti po svemu ostalom.
Uglavnom, ja sam ima par dana konačno dobila menstruaciju i sad ću sigurno otići kod doktora jer se barem ne bojim da će mi vikat da šta sam radila do sada, iako ima pravo na to. Čisto me zanima:

-imam li pravo inzistirati na milijun pretraga prije nego me stavi na pilulu?
-šta vi, na koncu, mislite da je meni?? Mislim, znam da je to jako smiješno pitati ovako preko foruma, ali ja uopće nemam ideje koji je meni kurac.. :confused:

idač
06.01.2009., 23:59
e ovako :D imam 16 godina [evo uskoro 17] i vrlo vrlo mučne mjesecnice posljednja 3-4 mjeseca. prije mi se znalo događat da me trbuh boli, ali to je trajalo nekoliko sati i nestalo. evo zadnjih mjeseci bol ne prestaje, pa zna trajati i po dva dana. evo danas sam ispovraćala sve što sam imala u sebi :(
znam da mogu uzet tablete, znam za termofor.. izležavam se i šećem po kući s njim cijeli dan ali gotovo da ništa ne pomaže.
kaj da radim? mama kaže da nije nikaj, da je to to doba.. ali ne znam, nekak mi se čini da ovo kaj ja proživljavam nije baš normalno :ne zna:

zaljubljena-cura000
07.01.2009., 07:23
e ovako :D imam 16 godina [evo uskoro 17] i vrlo vrlo mučne mjesecnice posljednja 3-4 mjeseca. prije mi se znalo događat da me trbuh boli, ali to je trajalo nekoliko sati i nestalo. evo zadnjih mjeseci bol ne prestaje, pa zna trajati i po dva dana. evo danas sam ispovraćala sve što sam imala u sebi :(
znam da mogu uzet tablete, znam za termofor.. izležavam se i šećem po kući s njim cijeli dan ali gotovo da ništa ne pomaže.
kaj da radim? mama kaže da nije nikaj, da je to to doba.. ali ne znam, nekak mi se čini da ovo kaj ja proživljavam nije baš normalno :ne zna:

Ja ti mogu savjetovati da odeš ginekologu al to ti nije niš neobično draga. Ja sam se puno puta rušila u nesvijest od bolova. Uvijek popijem 2 ketonala prvi dan i 2 drugi i stvarno mogu reć da mi to skoro uvijek pomogne. Tak je kak je. Kad ti je loše, odmaraj, nejdi u školu, jedi puno voća... Eto, tolko od mene..

A sad ja imam pitanje :D
Već tjedan dana imam sve simptome pms-a. AL stvarno sve. ja ih inače imam i više nego ostali. Uglavnom. Zadnja 2 dana osjećam se ko da zapravo imam mengu. Nevjerojatno. A nemam. Ujutro danas se probudim uvjerena da sam dobila. Imam osjećaj da mi curi i boli me trbuh i baš sam ono... Jel se to nekom već desilo? Pa kolko taj pms može trajat? :confused:

Kleine
07.01.2009., 13:44
meni danas 47 /48 dc i jos nisam dobila, pms me pere ludo, grudi bolee a nis, u petak idem kod ginica ako do onda ne dobijem. osjecam se ko tempirana bomba

annie25
07.01.2009., 15:11
A sad ja imam pitanje :D
Već tjedan dana imam sve simptome pms-a. AL stvarno sve. ja ih inače imam i više nego ostali. Uglavnom. Zadnja 2 dana osjećam se ko da zapravo imam mengu. Nevjerojatno. A nemam. Ujutro danas se probudim uvjerena da sam dobila. Imam osjećaj da mi curi i boli me trbuh i baš sam ono... Jel se to nekom već desilo? Pa kolko taj pms može trajat? :confused:

ja bi ti znala imat simptome pms-a puna dva tjedna....kad bi mi menga kasnila zbog stresa ili necega pa bi mi se pms produzio a svaki dan san bila uvjerena da cu bas taj dan bolit jer me stomak bolio i stalno sam mislila da mi nesto curi

annie25
07.01.2009., 15:13
evo ja sam prestala pit pilule nakon cetvrte pilule u novoj kutiji i imam osjecaj da cu svaki dan dobit, place mi se, boli me stomak... a imala san prije tjedan dana mengu:eek:

zaljubljena-cura000
07.01.2009., 16:24
ja bi ti znala imat simptome pms-a puna dva tjedna....kad bi mi menga kasnila zbog stresa ili necega pa bi mi se pms produzio a svaki dan san bila uvjerena da cu bas taj dan bolit jer me stomak bolio i stalno sam mislila da mi nesto curi

Hvala! Na svu sreću sam dobila... :D Uf... AL fakat trbuh me užasno bolio i stvarno sam imala osjećaj da nekaj curi iz mene dosta dugo. Da, zbog stresa je bilo. Na svu sreću sad je sve ok. Al znam za ubuduće da je to normalno!

idač
07.01.2009., 20:07
Ja ti mogu savjetovati da odeš ginekologu al to ti nije niš neobično draga. Ja sam se puno puta rušila u nesvijest od bolova. Uvijek popijem 2 ketonala prvi dan i 2 drugi i stvarno mogu reć da mi to skoro uvijek pomogne. Tak je kak je. Kad ti je loše, odmaraj, nejdi u školu, jedi puno voća... Eto, tolko od mene..

a to i radim. a svejedno hvala :mig:

zaljubljena-cura000
07.01.2009., 21:43
a to i radim. a svejedno hvala :mig:

A znam da radiš. To je tak. Neke nesretnice poput nas s tim moraju živjet. AL to ti je idvidualno. Npr. moje sve frendice piju neofen i to im je super kad imaju. Meni ne pomaže uopće. Ni termofor. Istražuj! Al ak stvarno misliš da nije normalno, otiđi ginekologu.

Lady_Q
08.01.2009., 13:34
Pozdrav svima!
Pročitala sam stranica i starnica, a nigdje nisam našla malo detaljnije.

Idem na put, duži, menstruaciju trebam dobiti točno na dan puta, da ne kažem da me tamo čeka dragi i..., s obzirom kako ne bi željela imati problema u tom razdoblju, da li postoji neki način dobivanja - izazivanja menstruacije ranije. Ne uzimam nikakve tablete (mislim na kontarcepcijske), tako da se ne mogu skartiti ili produljiti ciklus na taj nači. Molim pomoć, stvarno mi je frka. Nije mi problem ići kod ginića po recept, ali volim čut i mišljenja iz prakse.

Hvala!:s

The_Mala
11.01.2009., 15:22
ovako... pijem yasmin već 5 mjeseci, i svaki put sam mengu dobivala 4.dan pauze... tako je bilo i sada. dobila sam u četvrtak, ali noćas i danas cijeli dan uopće nisam curila. ni kapi. zna li netko u čemu je problem?

ako netko smatra da je i to bitno - imala sam odnos sa dečkom sinoć, bez kondoma...

hvala unaprijed :mig:

tinchika
11.01.2009., 17:15
znam da je ovo stara tema ali imam sličan problem pa...
ovako...zadnja menstruacija bila je 10.12.(kasnila je 9dana, a inače imam redovit ciklus, 30dana) i nakon par dana sam imala analni odnos s dečkom i svršio je u meni (u guzi) ali smo se prepali da nije otišlo i tamo di ne smije pa sam popila tabletu...nakon otprilike tjedan dana sam dobila mengu koja je završila 29.12. i na novu smo dečko i ja imali odnos i ostao mu je kondom u meni (ali NIJE svršio i uspjela sam ga izvadit), a pošto uopće nije bio duboko pretpostavili smo da je ispao dok je vadio penis. pri tome smo skužili da smo oboje u krvi i nije mi bilo jasno zašto jer mi je menga već završila. sutradan sam skužila da imam neku ranicu (kao poderotinu na vagini pa sam tome pripisala krv pošto je ta poderotina bila dosta velika). e i prekjučer sam dobila mengu koja je više ko neki sirasti ugrušci tamne krvi i skroz je oskudna... sad me brine da li postoji mogućnost da sam trudna?? molim vas za savjet dok ne odem gin. (trenutno nisam u mogućnosti) :confused: :(

SSDM
11.01.2009., 17:42
sigurno ti se nesto poremetilo od tablete koju si popila jer si time poremetila cijeli svoj ciklus.

hamstergirl
11.01.2009., 18:15

Ja sam prestala piti, dobila nakon 4 dana od zadnje pilule, sljedeća je menga je došla 20 dana nakon prve.

hamstergirl
11.01.2009., 20:25
Nije ništa čudno ako se uz tablete pojavi krvarenje. S toga cure, no panic!:)

mejan
11.01.2009., 21:08
i nakon par dana sam imala analni odnos s dečkom i svršio je u meni (u guzi) ali smo se prepali da nije otišlo i tamo di ne smije

po kojoj logici bi ti sperma mogla zavrsit u maternici ako te shevio u guzu?????? :lol:

pa sam popila tabletu...

i koju si ti to tbl popila??? ne valjda pilulu poslije??? :confused:

valneahana
11.01.2009., 21:56
po kojoj logici bi ti sperma mogla zavrsit u maternici ako te shevio u guzu?????? :lol:

i koju si ti to tbl popila??? ne valjda pilulu poslije??? :confused:

pa sperma je tekuća pa je tako mogla iscuriti iz guze i dospijeti čak skroz do maternice,naš onako se uvukla u vaginu i došla:lol::rolleyes:

Jenny Lewis
11.01.2009., 22:14
Ovaj mjesec me strašno boli donji dio trbuha već 4 dana.
Imam točno 10 dana do kad trebam dobiti mengu tako da sumnjam da je pms.
Možda sam jednostavno prehladila jajnike?
Inače otkad pijem pilule nisam imala gotovo nikakvih bolova sredinom mjeseca i ne znam koji je uzrok ovome.

tinchika
12.01.2009., 15:47
baš je bzvz kad se obratiš nekome za pomoć pa te ovako izblamira... :(
uopće nije bitno sad to s analnim nego mene brine ovo od nove god...pošto je ispao kondom, a kažu da se i od onih "suzica" koje se izlučuju i prije nego što dečko svrši može zatrudniti...pa me to brine. i zašto mi je menga tako oskudna i tamna? ...ak mi želite pomoć, dajte, ali ako mislite ismijavat, rađe zadržite svoje misli za sebe...

hvala

holbela
12.01.2009., 17:19
Draga tinchika,ne znam šta bi ti rekla..kao možeš i pomisliti da ti sperma iz guze dođe do maternice?? ne znam koliko godina imaš,ali mislim da bi trebala više znati o svom tijelu i da se ne bi trebala blamirati na ovakvom mjestu.Žao mi je što ti to ovako kažem,ali jednostavno ne znam kako drugačije.Ja sam malo starija,pa ti mogu reći šta mislim.Nemoj se ljutiti.ali to je stvarno glupost stoljeća šta si ti rekla.Molim te uzmi enciklopediju,pa malo prouči žensko tijelo,a mislim ako si zrela za sex da bi to trebala znati.

tinchika
12.01.2009., 21:18
gle, nije da smo se iz vedra neba sjetili da iz guze može doć u vaginu...nešto je bilo i opravdano sam se bojala (a ne moram tu pisat detalje što je bilo itd., zar ne?!) i bez brige, znam dosta o svemu tome, ali nikad mi se nije dogodilo da kondom ostane u meni i da imam ovakvu mengu i zbog toga sam se javila ovdje, a ne zbog analnog pa zato niti nisam situaciju s analnim detaljno opisivala...pa te molim da se na to ne obazireš nego da mi odgovoriš na ono kaj me muči...ako znaš što je i zašto je to tako?

katy_60
13.01.2009., 13:03
Imam 16 godina,menstruacija mi kasni 5 dana.
Sa dečkom imam redovite spolne odnose,uvjek koristimo kondom,ali jedan dan nakon menge smo imali odnos bez kondoma ali nije svršio u mene.
Moguće da sam trudna?:confused::confused:
I sad su bili praznici i spavala sam do 2-3 popodne,a kad je škola se uvjek jako rano dižem,može to biti razlog zbog kojeg mi kasni?

Hvala.

OOOOOOO
13.01.2009., 13:35
svasta moze biti,sacekaj jos koji dan pa napravi test...

teeeeaa
13.01.2009., 13:54
Sa dečkom imam redovite spolne odnose,uvjek koristimo kondom,ali jedan dan nakon menge smo imali odnos bez kondoma ali nije svršio u mene.
I sad su bili praznici i spavala sam do 2-3 popodne,a kad je škola se uvjek jako rano dižem,može to biti razlog zbog kojeg mi kasni?

Hvala.
ne se sexati kad nemaš pojma o tome:confused:
koliko ti već kasni?

katy_60
13.01.2009., 14:25
koliko ti već kasni?

Pa piše ti,5 dana...

lotus_flower
13.01.2009., 14:28
koliko ti već kasni?

tako i netko drugi može tebi reći: ne odgovarati kad ne znaš čitati. :rolleyes:
kasni joj 5 dana.

katy, budući da ti već dosta kasni, odi do ljekarne i kupi test. Ne mora biti najskuplji, može i onaj jeftiniji jer s obzirom da je od ovulacije vjerojatno već dosta prošlo, i onaj manje osjetljivi će ti pokazati točno. Pričekaj jutro i s prvim urinom se testiraj slijedeći upute s pakiranja! Sretno!

teeeeaa
13.01.2009., 14:31
tako i netko drugi može tebi reći: ne odgovarati kad ne znaš čitati. :rolleyes:
kasni joj 5 dana.

katy, budući da ti već dosta kasni, odi do ljekarne i kupi test. Ne mora biti najskuplji, može i onaj jeftiniji jer s obzirom da je od ovulacije vjerojatno već dosta prošlo, i onaj manje osjetljivi će ti pokazati točno. Pričekaj jutro i s prvim urinom se testiraj slijedeći upute s pakiranja! Sretno!

imaš pravo,ha,ha:D
nisam mislila pamtovati nego reći da ipak treba pričekati s nekim stvarima. Međutim,ako kasni tih par dana,kao što kažeš nek kupi test pa otkloni nejasnoće.

lotus_flower
13.01.2009., 14:33
teeeaa, sve pet :mig: Eto, Katy, znaš što ti je činiti!

teeeeaa
13.01.2009., 14:40
teeeaa, sve pet :mig: Eto, Katy, znaš što ti je činiti!
ja bi rado da joj mi možemo dati odgovor koji bi htjela čuti ali to samo ona može. Sretno!

mejan
13.01.2009., 15:42
gle, nije da smo se iz vedra neba sjetili da iz guze može doć u vaginu...nešto je bilo i opravdano sam se bojala (a ne moram tu pisat detalje što je bilo itd., zar ne?!) i bez brige, znam dosta o svemu tome, ali nikad mi se nije dogodilo da kondom ostane u meni i da imam ovakvu mengu i zbog toga sam se javila ovdje, a ne zbog analnog pa zato niti nisam situaciju s analnim detaljno opisivala...pa te molim da se na to ne obazireš nego da mi odgovoriš na ono kaj me muči...ako znaš što je i zašto je to tako?

uglavnom se od onih "suzica" koje ti opisujes ne moze zatrudniti. te "suzice" su zapravo sperma koju decko izbacuje, jednako kao sto se i ti vlazis prije sexa. no, ta sprema nije dovoljno aktivna da bi oplodila jajnu stanicu. za to je potrebno da decko svrsi u tebe!!

ali meni jos uvijek nije jasno koju si ti to tabletu popila?? mislim,ako se smije znat.
ok, necemo te vise ismijavat (bar ja). al nemoj radit gluposti i onda pitat po forumima.
ta pilula - jel to pilula posije ili?????? :confused:

aina_mo
13.01.2009., 16:10
i bez brige, znam dosta o svemu tome

e bas "ovakvi" nemaju pojma...da znaju nebi pitali gluposti...sorry, nisam mogla odolit...

tinchika
13.01.2009., 17:24
mejan - da, tabletu poslije sam popila.

aina_mo - gle, nije sramota ne znati nešto i priznati, sramota je misliti da znaš sve!! nitko ne zna sve i nitko nije najpametniji, svi mi učimo dok smo živi!!! a očito je da ti to ne kužiš...zato, lijepo te molim, okani me se!

mejan
13.01.2009., 18:21
mejan - da, tabletu poslije sam popila.

ajme curo....ne znam sta da ti kazem!!!!
jesi ti svjesna koliko je pilula poslije stetna???? ti si je popila jer si mislila da ti je sperma mozda usla iz guze u vaginu?!?
ne brini,ne ismijavam te - samo te zelim nesto nauciti.
molim te - prvo radi sebe, a poslije toga radi mene i ostalih - nauci ponesto o mogucnosti zaceca prije nego se pocnes ponovo sexat!
kad bi zena zatrudnila svaki put kad kad bi joj jedan spermic slucajno usao u maternicu - nema zene koja danas ne bi bila trudna! :ne zna:

dat cu ti ovdje neke osnovne crte, a ti malo googlaj za detalje:
1) za trudnocu je potrebno da decko svrsi u tebe (dakle duboko u tebe, u maternicu!!), a ne samo da te dotakne prstima na kojima je mozda sperma
2) da bi mogla zatrudnit - decko mora svrsit u tebe za vrijeme plodnih dana
3) sprema ne moze slucajno uci u rodnicu osim ako je s "necim" ne stavis (penis ili bilo koja druga "pomagala" ;))
4) od par kapi sperme se ne moze zatrudniti. pogotovo ne od onih prvih "mlazova" koje decku "iscure" prije nego svrsi (gore sam ti opisala sto je to zapravo)
5) pilula poslije se ne pije - osim u slucajevima da si 100% sigurna da postoji mogucnost da ostanes trudna (pr. decko je svrsio u tebe za vrijeme plodnih dana)

dakle, molim te, googlaj, pricaj s deckom/mamom/frendicama, posjeti ginekologa, kupi knjigu.... sta god... samo se raspitaj malo o nekim stvarima. ovako samo sebi radis stetu :(
kao sto si i sama rekla - nije sram pitat - ali je sram ne znat, odn. ne poznavat svoje tijelo i kako ono funkcionira :ne zna:

aina_mo
14.01.2009., 00:13

:s da ima pojma nebi dolazila s ovakvim pitanjima

lotus_flower
14.01.2009., 10:05
:s da ima pojma nebi dolazila s ovakvim pitanjima

Joj daj pliz. Baš joj sad treba pametovanje. I tebi bi valjda prsti otpali da nisi natipkala ovu rečenicu. Reci mi, čemu služi ovaj komentar?

Da se razumijemo, i ja smatram da bi se cura trebala educirati prije nego što stupi u spolne odnose, no to se može i lijepo, argumentirano, sročeno napisati a ne tu doći i s visoka joj nafrljiti komentar kako je glupa i otići. Najlakše je tako. :rolleyes:

aina_mo
14.01.2009., 18:46
gdje u popm postu pise da je glupa=? kupi naocale... :-D

Malina
14.01.2009., 20:17
Ovaj mjesec me strašno boli donji dio trbuha već 4 dana.
Imam točno 10 dana do kad trebam dobiti mengu tako da sumnjam da je pms.
Možda sam jednostavno prehladila jajnike?
Inače otkad pijem pilule nisam imala gotovo nikakvih bolova sredinom mjeseca i ne znam koji je uzrok ovome.

Moguce, jer ja sam prehladjena i sve me boli :D

leptirica 2
14.01.2009., 20:51

Hvala.Menga može kasniti i zbog stresa koje trpi naše tijelo,može da.Dok ne dobiješ sve je moguće...jedino ako si 100 posto sigurna da mu nije slučajno pobjeglo...tako da sve je mouće:kava:

tinchika
14.01.2009., 21:43
ok, možda nisam trebala popit...i ne mislim to više radit, nego ću zamolit gin da mi prepiše kontracepcijske! gle, to šta si ti tu napisala zvuči prilično utješno, ali opet...cijelo vrijeme nam svi bruje o tome da se MOŽE zatrudnit i od tih "suzica" i više je teško znat kaj je istina i kome vjerovat!!