PDA

View Full Version : Menstruacija

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

vila1702
28.05.2010., 15:46
HEEEELP!
Menge su mi uvijek bile redovne (28. dana) , a posljednji mjesec i ovaj mi kasne po 6-7 dana, traju dva (dobila jučer, danas gotovo)??? jel tko imao sličan problem, kako je završilo?:(

loryyy
29.05.2010., 20:23
Može..ginekolog...:rolleyes:

nesto drugo????

sky5
29.05.2010., 22:38
ako baš ne želiš gin ići, imaš na internetu nekih ginekologa koji odgovaraju na pitanja, ili poslat mejl nekom gin koji odgovara iako mu nisi pacijentica.

croatian_girl
30.05.2010., 14:30
cure,molim vas pomozite :moli:
nisam još dobila mengu a imam 14godina :mig:
primjetila sam neki smeđkasti iscjedak na gaćicama, i ujutro krvi.
bojala sam se da će me počet boljeti pa sam popila ibuprofen :tuzni:

koje bi dnevne uloške mogla uzeti i zašto mi je ovo na gaćicama smeđe?
oće me ovo boljeti :cry:

pomozite :moli:

sky5
30.05.2010., 16:19
nemoj pit lijekove ako te ne boli, ne boli sve žene kad dobiju mengu. mene skoro nikad ne boli, a i ako malo boli ne trebaju mi tablete.
dnevne uloške bilo koje uzmi.
nemoj se brinut,sve je to ok i kako treba biti :)

loryyy
31.05.2010., 12:18
ako baš ne želiš gin ići, imaš na internetu nekih ginekologa koji odgovaraju na pitanja, ili poslat mejl nekom gin koji odgovara iako mu nisi pacijentica.

aaaa.... hvala tii.... zna mozda netko nekoga dobroga, da ne gađam u prazno ????

chica_bomb
22.06.2010., 09:32
uvijek redovita,a ovaj put kasni 1 dan (znam da nije puno,al opet:()
trudnoća ne može bit...pazimo jako na to+uvijek zaštita
istina da sam ovaj mjesec bila jako izložena stresu pa je moguće zbog toga...
prije mi je uvijek siguran znak da ću dobit bio bolne grudi,a ovaj put me ne bole,samo su napete...i to me brine zašto ta bol izostaje ovaj put joooj....osjećam pritisak u trbuhu,a nikako da dođe...:rolleyes::(
mrzim kad mi kasni i sad još i zbog tog moram gubit živce...aaaaa..:facepalm:

sheena20
25.06.2010., 15:54
Zna netko gdje se mogu kupiti provera tablete bez recepta? idem na more a nema šanse da me ginekolog tako brzo naruci :/
hvala :)

Pearl21
05.07.2010., 17:33
Zna netko gdje se mogu kupiti provera tablete bez recepta? idem na more a nema šanse da me ginekolog tako brzo naruci :/
hvala :)
I ja razmišljam o Provera tabletama...
zanima me jel idu isključivo na recept ili ih se može kupiti i bez recepta?
ajde, molim, ako netko zna nek mi javi, hitno je. :(

sunshine-girl
05.07.2010., 19:07
Meni je menga počela danas, pojavilo se nekoliko kapi i onda samo crna mrlja! Otada više ništa. Jednostavno je prestala.:confused:

Može li to biti od iscrpljenosti organizma? Jer povraćam, imam proljev i visoku temperaturu.

lucy07
06.07.2010., 12:26
Meni je menga počela danas, pojavilo se nekoliko kapi i onda samo crna mrlja! Otada više ništa. Jednostavno je prestala.:confused:

Može li to biti od iscrpljenosti organizma? Jer povraćam, imam proljev i visoku temperaturu.

moguce, meni je dosla menga i stala jer sam bila pod strasnim stresom, neispavana, bubana i sl.. tak da.. vjerojatno neki poremecaj s hormonima..

ciganche
07.07.2010., 21:31
meni je do prije 2 mjeseca bila koliko toliko uredna, a onda nekoliko kapi krvi pa idući dan ništa, pa onda smeđe pa ništa i tek nakon par dana pošteno prokrvarim pa onda to i računam kao 1. dan ciklusa

~Tinček~ :)
15.07.2010., 18:40
Pozdrav svima!

Imam 17 godina i prvu mengu sam dobila prije 6 godina.
no, meni se jos uvijek ciklus nije unormalio. nekad je dobijem tocno nakon 28 dana, nekad nakon 35 dana, a nekad se znalo dogoditi da je nisam imala po 3 mjeseca.

U zadnjih 7-8 mjeseci, to je postalo grozno. Kad sam ju dobila, bolovi su bili grozni, trajala je po tjedan dana, i da me je od toga najmanje 5 dana bolio trbuh i bilo onako ful jako. O pms-u da ne pricam. Zivci su mi preslabi, uzasno sam zivcana , razdrazljiva, doslovno dozivljavam male slomove :( :(

u 8 mjeseci imala sam je samo 3 puta, a izmedu svake menstruacije imam neke smeđe iscjetke i bolove( cini mi se u jajnicima). uzasno se osjecam i uopce mi nije lako.
planiram sad ovih dana otici do ginekologa.

pa me zanima jeli mozda koja od vas imala ovakvih problema i kako ste to rjesile?

huskybucka
15.07.2010., 20:15
Najbolji savjet koji ti mogu dati je da odes ginekologu.
Preko ultrazvuka se sve vidi sta ti je.
Nije normalno da menstruciju ne dobijes par mjeseci za redom.
Razlozi mogu biti svakakvi.
Vjerojatno nisi jos bila kod ginekologa, nista se ne boj, nije uopce strasno kao sta pricaju...

Silvery
16.07.2010., 00:03
Ginekologu, a uz UZV (koji i ne mora pokazati jeli je u pitanju neki poremećaj) je svakako vađenje hormona koji će ti odmah biti pokazatelj što ne valja. :mig:

~Tinček~ :)
16.07.2010., 11:41
da, bas iduci tjedan idem pa cu vidjeti.
mene je to vec pocelo dosta zabrinjavati, evo danas opet osjecam neke bolove u jajnicima. :(

posto jos nisam imala spolne odnose, on mi smije raditi samo ultrazvuk, jel?

Pearl21
23.07.2010., 13:26
da, bas iduci tjedan idem pa cu vidjeti.
mene je to vec pocelo dosta zabrinjavati, evo danas opet osjecam neke bolove u jajnicima. :(

posto jos nisam imala spolne odnose, on mi smije raditi samo ultrazvuk, jel?

I ja sam imala slične probleme kad sam imala 16/17 godina. Išla sam ginekologu, nije napravio pregled pošto isto nisam još spavala s dečkom. samo su mi prepisivali tablete, većinom dabroston. S vremenom se sve to sredilo i sad mi je točna ko sat. :mig:
Vjerojatno će napravit samo ultrazvuk i dati ti neke tablete. Barem je tako bilo kada sam ja išla.

magic potion
28.07.2010., 15:50
Je li netko možda imao ovakav slučaj?:rolleyes:
Dobila sam mengu dva tjedna ranije:confused:, što je uslijedilo dan nakon žešćeg sexa.:rofl::rofl: (žestokog sexa, koji je trajao 45 min:brukica:) Pa me zanima je li to mogao biti razlog da se ovo dogodi?:ne zna:

Inače nemam takve probleme. Bar nisam imala od 13. godine.

chocolatecookie
28.07.2010., 17:55
Pa me zanima je li to mogao biti razlog da se ovo dogodi?:ne zna:Ne.

blaa
29.07.2010., 09:45
vjerojatno se ovo pitanje već pojavljivalo, ja ga ne mogu naći, a treba mi savjet. ovako, trebala bi pod kraj 8.mj. ići na more i sad sam skužila da bi baš tada trebala imati mengu. pijem logest pa me zanima mogu li sljedeću turu tableta početi piti kasnije, kako bi se menga pomaknula. nemogu produžit pijenje ove prošle jer sam na pauzi, sutra trebam dobiti. pa me zanim bi li bio problem ako počnem piti nekoliko dana kasnije.
(a odlazak ne more ne mogu odgoditi)

tobleronica
29.07.2010., 11:57
Lijep pozdrav djevojke!
Pitanje je vjerovatno malo glupo ali stvarno sam u frci. Planiram uskoro na more a frka mi je uklopiti sve jer se trebam vratiti do određenog datuma, itd, itd. Pa me zanima da li ima bilo kakav trik da mi menstruacija brže završi. Jer što prije budem čista - prije ću na odmor i duže ću biti... :rofl:

chocolatecookie
31.07.2010., 18:45
vjerojatno se ovo pitanje već pojavljivalo, ja ga ne mogu naći, a treba mi savjet. ovako, trebala bi pod kraj 8.mj. ići na more i sad sam skužila da bi baš tada trebala imati mengu. pijem logest pa me zanima mogu li sljedeću turu tableta početi piti kasnije, kako bi se menga pomaknula. nemogu produžit pijenje ove prošle jer sam na pauzi, sutra trebam dobiti. pa me zanim bi li bio problem ako počnem piti nekoliko dana kasnije.
(a odlazak ne more ne mogu odgoditi)Sigurna sam da u kutiji s Logestom postoje upute u kojima piše što će se dogoditi ako ne popiješ prvih nekoliko pilula u pakiranju.

Lijep pozdrav djevojke!
Pitanje je vjerovatno malo glupo ali stvarno sam u frci. Planiram uskoro na more a frka mi je uklopiti sve jer se trebam vratiti do određenog datuma, itd, itd. Pa me zanima da li ima bilo kakav trik da mi menstruacija brže završi. Jer što prije budem čista - prije ću na odmor i duže ću biti... :rofl:Tamponi.

Za čistoću preporučujem toplu vodu i intimni tekući sapun, ako si u šumi i nemaš vode, intimne vlažne maramice.

magic potion
31.07.2010., 18:55
Uf da čista.:( Prebrutalno.:eek:

Jebemti, mislim da se ta terminologija koristi u Kuranu.:D

kokoshka
03.08.2010., 10:12
imam malo zbrčkanu situaciju s menstruacijom pa ak netko zna može li se odgoda mnstr koristiti dva mjeseca zaredom?

naime, prošli mj sam bila na moru baš kad mi je trebala doć i ginićka mi je dala logest da ih pijem desetak dana (pet prije i pet dok sam na moru), tako da mi je taman došla kad sam se vratila.

e, sad...opet idem na more i opet mi taman treba doć:mad: mogu li opet par dana prije početi s logestom i prestati za desetak dana?

to bi mi se super poklopilo jer imam 13.9. operaciju za vrijeme koje ne smijem imat mengu, pa ako je ovaj mjesexc opet odgodim za npr, 20.8, idući mj će mi taman doć negdje 17.9, taman.

ha? zna netko?

mislim, nazvat ću ja gin, al radi tek u četvrtak, ne mogu se strpit do tad, jer ću morat mijenjat planove ako odgoda nije preporučljiva dvaput zaredom

paullaa
04.08.2010., 17:46
Drage moje žene, što je ovo...4. i 5. dan menge.Navečer dobijem pritisak na mokraćni dio, moram svaki čas na Wc i onda jače krvarenje..tako dvije večeri za redom i gotova menga. To mi je prvi put da mi se tako što desilo. Imam 40 godina. Ponekad imam jaču mengu ali prva 4 dana ove menge imala sam skromnije krvarenje ali ove dvije večeri su me zaprepastile i uplašile. Tokom dana jako skromno krvarenje a navečer bufff..

magic potion
04.08.2010., 23:32
Drage moje žene, što je ovo...4. i 5. dan menge.Navečer dobijem pritisak na mokraćni dio, moram svaki čas na Wc i onda jače krvarenje..tako dvije večeri za redom i gotova menga. To mi je prvi put da mi se tako što desilo. Imam 40 godina. Ponekad imam jaču mengu ali prva 4 dana ove menge imala sam skromnije krvarenje ali ove dvije večeri su me zaprepastile i uplašile. Tokom dana jako skromno krvarenje a navečer bufff..

Hmm...moja je stara imala slične tegobe kad je ulazila u menopauzu. I da, bilo je to u 40-ima.
A sad, koji je razlog u tvom slučaju...:ne zna:

paullaa
05.08.2010., 14:05
Hmm...moja je stara imala slične tegobe kad je ulazila u menopauzu. I da, bilo je to u 40-ima.
A sad, koji je razlog u tvom slučaju...:ne zna:

..pitala sam u bolnici i hvala bogu dobar doktor mi je objasnio da je najverovatnije u pitanju stres i promjena vremena jer mu se je dosta žena obratilo s problemima povezanih s vremenskim prilikama...ovo nema veze s menopauzom

u...prolazu
05.08.2010., 15:15
imam malo zbrčkanu situaciju s menstruacijom pa ak netko zna može li se odgoda mnstr koristiti dva mjeseca zaredom?

naime, prošli mj sam bila na moru baš kad mi je trebala doć i ginićka mi je dala logest da ih pijem desetak dana (pet prije i pet dok sam na moru), tako da mi je taman došla kad sam se vratila.

e, sad...opet idem na more i opet mi taman treba doć:mad: mogu li opet par dana prije početi s logestom i prestati za desetak dana?

to bi mi se super poklopilo jer imam 13.9. operaciju za vrijeme koje ne smijem imat mengu, pa ako je ovaj mjesexc opet odgodim za npr, 20.8, idući mj će mi taman doć negdje 17.9, taman.

ha? zna netko?

mislim, nazvat ću ja gin, al radi tek u četvrtak, ne mogu se strpit do tad, jer ću morat mijenjat planove ako odgoda nije preporučljiva dvaput zaredom

Ne igraj se s hormonima.
Pilule se uzimaju (ako ih vec uzimas cijeli mj) ,a ne da bi odgodila mensturaciju jer ides na more.
To su ipak hormoni i ne gutas ih kao bombončiće.
:mig:

Tamponi.

MiaVita
05.08.2010., 15:37
Pozdrav!

Nešto me malo zabrinjava a ginekologu sad nema šanse još neko vrijeme otići, pošto traju godišnji...

Naime, prvo mi je menga kasnila 3-4 dana, što je kod mene normalno...i onda je počela neka sukrvica+iscjedak, roskasti, ko na prvi dan menge...ali je tako bilo jedno 3 dana, dok nije napokon malo jače krenula...ali i tad je bila neuobičajeno oskudna i trajala svega 4 dana, a inače mi uvijek traje tjedan dana i obilna je, u svih ovih 13-ak god. koliko je imam.

E sad pošto pokušavamo napraviti bebu :cerek: pomislila sam da je možda i trudnoća u pitanju, jer sam čitala da je u ranoj trudnoći moguće dobiti nešto poput menge, samo oskudnije nego inače. No otezala sam s kupnjom testa, ne znam zašto...strah, da se ne razočaram...valjda. I evo sad je prošlo nekih tjedan dana, malo više, od završetka te menge, i mene evo zadnja 2-3 dana opet boli trbuh ko kad trebam dobiti, rastura me...trbuh mi je povećan, napet... i počinje me to brinuti...da li je moguće da ću opet dobiti mengu, nakon samo 7-8 dana? Ili što bi to bilo?

TanjaH
06.08.2010., 06:25
imam 30 godina i nisam sigurna kako bih objasnila svoj problem, a da ne ispadne banalan. do sad sam uvijek imala bolne, ali uredne menstruacije, ali zadnja dva puta sam primjetila kako je menstruacija oskudnija, a menstrualna krv prilično gusta, tj. sluzava, ne potpuno tekuća. prije, kad sam imala menstruaciju, tijekom mokrenja bi se menstrualna krv izmiješala sa mokraćom, ali sad nakon male nužde krv uvijek bude odvojena i nataložena na dnu wc školjke, dok je istodobno mokraća čista kao da uopće nemam menstruaciju. može li to upućivati na nekakav ginekološki problem ili problem sa krvi? usput, na zadnjem ginekološkom pregledu sam bila prije 2 mjeseca i sve je bilo uredno. nalaze krvi sam također nedavno radila i sve vrijednosti su više-manje bile u granicama normale.

kokoshka
06.08.2010., 09:37
Ne igraj se s hormonima.
Pilule se uzimaju (ako ih vec uzimas cijeli mj) ,a ne da bi odgodila mensturaciju jer ides na more.
To su ipak hormoni i ne gutas ih kao bombončiće.
:mig:

Tamponi.

tampone nije dobro koristiti na moru, odnosno kupati se s njima jer možeš navuć razno razne infekcije. imala sam već ljetos problema s time jer sam ih u 6.mj koristila na moru i ginićka mi je rekla da to više nikad ne napravim, radije da ju odgodim.

uglavnom, zvala sam gin u srijedu, kaže da mogu odgoditi dvaput zaredom, ali nakon toga tu "metodu" ne koristiti barem godinu dana. i da, spomenula sam tampone, odgovor je bio - ni slučajno se kupati s njima!

evo i linkić neki: http://www.intimatemedicine.com.hr/zdravlje-i-seks/ojoj-menstruacija-na-ljetovanju/

magic potion
06.08.2010., 10:56
Znam o čemu govoriš.
Mene ta pojava nije nikad baš zabrinjavala, ali možda bi mogao biti hormonalni problem.:ne zna:

Poluplave okice
06.08.2010., 11:06
mislim da ti je to normalno, samo sto se nisi navikla jer nije bio takav slucaj kod tebe prije.
ako ne primjetis neke druge probleme, strpi se do sljedece mjesecnice pa ces vidjeti.
ali mislim da nemas razloga za brigu :)

ta.ja
06.08.2010., 11:23
I meni se to ponekad dogodi, ali se ne sekiram oko toga

TanjaH
06.08.2010., 12:50
meni izgleda nekako čudno, ali može bit da samo nisam navikla ili prije nisam išla za tim. :ne zna: svejedno, cure/žene, hvala vam.

Eshyy
06.08.2010., 13:19
I meni je ponekad tako, ponekad nije. Nema brige, i s godinama se neke stvari mijenjaju.:)

MelodyNine
06.08.2010., 15:58
Pozdrav!

Nešto me malo zabrinjava a ginekologu sad nema šanse još neko vrijeme otići, pošto traju godišnji...

Naime, prvo mi je menga kasnila 3-4 dana, što je kod mene normalno...i onda je počela neka sukrvica+iscjedak, roskasti, ko na prvi dan menge...ali je tako bilo jedno 3 dana, dok nije napokon malo jače krenula...ali i tad je bila neuobičajeno oskudna i trajala svega 4 dana, a inače mi uvijek traje tjedan dana i obilna je, u svih ovih 13-ak god. koliko je imam.

E sad pošto pokušavamo napraviti bebu :cerek: pomislila sam da je možda i trudnoća u pitanju, jer sam čitala da je u ranoj trudnoći moguće dobiti nešto poput menge, samo oskudnije nego inače. No otezala sam s kupnjom testa, ne znam zašto...strah, da se ne razočaram...valjda. I evo sad je prošlo nekih tjedan dana, malo više, od završetka te menge, i mene evo zadnja 2-3 dana opet boli trbuh ko kad trebam dobiti, rastura me...trbuh mi je povećan, napet... i počinje me to brinuti...da li je moguće da ću opet dobiti mengu, nakon samo 7-8 dana? Ili što bi to bilo?

stvarno mi nije jasno zašto nisi kupila test na trudnoću :confused:
ne znam kako bismo mi znali jesi li ti trudna ili nisi :D ili da li ćeš dobiti mengu :D
osim što ti mogu reći da je moja prijateljica kad je bila trudna dobila menstruaciju, oskudnu i kratku, radila test nakon svega - i bio pozitivan.
no, to je sve rekla-kazala. :mig:
dakle, u ljekarnu po test. Uostalom, uvijek ima neki ginekolog koji nije na godišnjem, ako ti se ne da čekati tvog. A ja ne bih čekala na tvome mjestu.

maria 8
09.08.2010., 21:01
Help!

sta da radim?

imam 19.god, obicno dobijem mengu svakih 30-34 dana ali ove god sam polagala prijemni za faks pa sam pokusala da pomerim mengu pomocu tableta yasmin, poslednju mengu sam imala 6.6. i od tada nista.........

ne bih trebalo da sam trudna jer sam poslednji put spavala s deckom negde krajem januara.......

hvala unapred
!

magic potion
09.08.2010., 21:16
A da odeš onome tko ti je Yasmin prepisao?:ne zna:

maria 8
09.08.2010., 21:25
pa to je i problem
ja sam to uzela na svoju ruku........

magic potion
09.08.2010., 21:39
pa to je i problem
ja sam to uzela na svoju ruku........

Yasmin na svoju ruku? Bez kontrole hormona?:confused:

A mislim, što da ti mi sad kažemo. Svakako ti je adresa- ginekolog/ica.:ne zna:
Ili čekaj da dobiješ...

maria 8
09.08.2010., 21:45
znam da sam zesce zabrljala ali znas kako je to, imas samo jednu sansu za upis na fax..........

Silvery
09.08.2010., 23:07
Cure nemojte se igrati hormonima i uzimati na svoju ruku, pogotovo ne zbog ovakvih stvarčica kao što je prijemni na faksu. Sorry, al pretrpiš i to je to, ni prvi ni zadnji put.
Pogotovo je opasno ako se uzima kratko vrijeme i onda prekine. Ja zbog krvne slike ne mogu na pilule, barem ne još neko vrijeme i nije se zezati s tim. Pa vidjeli ste i sami slučajeve u novinama bez prethodne kontrole krvi i hormona.

@maria 8, otiđi svakako u ginekologa.

maria 8
10.08.2010., 19:18
znam, da se sa takvim stvarima neigra ali jbg........

mozda sam se pogresno izjasnila:
yasmin sam uzimala negde krajem maja i onda dobila mengu 6.6. a od tada nisam........

???

8472
17.10.2010., 13:44
Pitanjce.

Menga mi je trajala dan ipo.
Treći dan ništa.
Četvrti dan smeđi obilati spotting, onako samo u jednom šusu.
Nakon toga ništa.
Danas peti dan i još ništa.
Na dan dolaska menge sam pišnula -, tako da T. nije.
:ne zna:

Prošli mjesec sam pila Dufastone, prvi od 3 ciklusa koja bi trebala piti.
Inače su mi i bile oskudnije menge u zadnje vrijeme, ono da traje 3-4 dana pa još 3-4 dana spottinga.
Pa sam se nadala da će se sad s progesteronom počet popravljat.
A ono još gore.
:ne zna:

Suggestion?

Ok, otiću vadit hormone sljedeći ciklus, ali kažite mišljenje do tad :zubo:
Zašto tako kratko traje? :confused:

Sarić
20.10.2010., 11:17
Oprostite ako otvaram novu temu ali nikako da nađem soluciju za moj problem.
Vec sest mjeseci postepeno mi se smanjuje mensurualni ciklus imam 25 imam jedan porod i jedan spontani abortus,u roku ood 6 mjesec od 7 dana ciklus mi se smanjio na 1 dan i mislim da to nije normalno,htjela sam vas pitati vas misljenje,hvala na odgovorima.

joanna_69
21.10.2010., 13:57
imam redovitu menstruaciju (svakih 28 dana), ali ovaj mjesec sam ju dobila 4. 10. (to je bio 28 dan ciklusa) i dobila sam ju danas 21.10 ( 17. dan ciklusa)... dal ima ko sličnog iskustva, i zbog cega bi opće moglo dolazit do neredovitog ciklusa... nisam bila ni pod stresom, ni ništa pa me sad to malo muči...

Eshyy
22.10.2010., 09:07
imam redovitu menstruaciju (svakih 28 dana), ali ovaj mjesec sam ju dobila 4. 10. (to je bio 28 dan ciklusa) i dobila sam ju danas 21.10 ( 17. dan ciklusa)... dal ima ko sličnog iskustva, i zbog cega bi opće moglo dolazit do neredovitog ciklusa... nisam bila ni pod stresom, ni ništa pa me sad to malo muči...

Da nije ovulacijsko krvarenje?
Nisi napisala koliko ti je dana trajala.

Meni se prije desetak godina isto to dogodilo. Prokrvarila sam 15 dan ciklusa, devet dana poslije završetka menstruacije. Štoviše, nije me ni boljelo, samo sam otišla u WC i vidjela krv na gaćicama. Nisam sigurna, mislim da je trajalo samo 2-3 dana, možda i manje. Davno je to bilo. Pitala sam ginića što je to, on mi je rekao da je menstruacija :confused:. I još je reakcija bila sa smiješkom: nije to strašno. I drugim ženama bla, bla... Ja: Hormoni, ciste, ništa... On: I drugim ženama....

Danas kad odvrtim film, cijelu tu godinu imala sam jako bolne menstruacije, što inače nije nikad bio običaj. A stres, ne znam. Sad mi je gore nego inače, a nekih problema sa menstruacijom nemam.

Pa ti sad budi pametan.

joanna_69
22.10.2010., 15:45
Da nije ovulacijsko krvarenje?
Nisi napisala koliko ti je dana trajala.

Meni se prije desetak godina isto to dogodilo. Prokrvarila sam 15 dan ciklusa, devet dana poslije završetka menstruacije. Štoviše, nije me ni boljelo, samo sam otišla u WC i vidjela krv na gaćicama. Nisam sigurna, mislim da je trajalo samo 2-3 dana, možda i manje. Davno je to bilo. Pitala sam ginića što je to, on mi je rekao da je menstruacija :confused:. I još je reakcija bila sa smiješkom: nije to strašno. I drugim ženama bla, bla... Ja: Hormoni, ciste, ništa... On: I drugim ženama....

Danas kad odvrtim film, cijelu tu godinu imala sam jako bolne menstruacije, što inače nije nikad bio običaj. A stres, ne znam. Sad mi je gore nego inače, a nekih problema sa menstruacijom nemam.

Pa ti sad budi pametan.

pa menga mi je trajala 6-7 dana... al mene užasno boli trbuh. tak me inače nikad ne boli dok dobivam mengu na one datume kak treba. curi mi sad 2 dana, ko dok dobijem mengu.... neznam :ne zna:

stvarno smo mi žene zajebane...:rofl:

mucasta666
23.10.2010., 11:35
jaki izljevi su posledica cega?? Prvi dan dobijem lagana je, roskasta, malo boli, nis strasno. ALi drugi da ja obavezo nosim 2 hlace gdje god idem jer mi se krv slijeva niz noge.bez pretjerivanja. Nosim tada duple uloske, gacice, bokse, hulahpke i hlace i probije bez frke...cijeli drugi dan doslovce lije iz mene, cista krv bez sluzi. Treci dan je vec normalna i treje 6 dana. Jel to dovoljno za otici ginekologu?

magic potion
24.10.2010., 09:31
jaki izljevi su posledica cega?? Prvi dan dobijem lagana je, roskasta, malo boli, nis strasno. ALi drugi da ja obavezo nosim 2 hlace gdje god idem jer mi se krv slijeva niz noge.bez pretjerivanja. Nosim tada duple uloske, gacice, bokse, hulahpke i hlace i probije bez frke...cijeli drugi dan doslovce lije iz mene, cista krv bez sluzi. Treci dan je vec normalna i treje 6 dana. Jel to dovoljno za otici ginekologu?

Ja treći dan ležim. Da nije tako, završila bih na transfuziji.:(
A traje 4 dana.

Prvi dan skoro ništa, drugi malo više, a treći totalni izljev. Onda četvrti opet skoro ništa.:ne zna:
Nekad me taj izljev zaobiđe, a nekad ne.:confused:

Evo sad mi je 1.dan, a već me panika hvata od 3.dana.:rolleyes:

zi-gro
24.10.2010., 11:09
Za takve jake menge znaju nekad ginekolozi dat pilule, jer se s njima smanje. A ako niste za to, procitajte na forumu temu menstruacijskih casica, cure koje su ih pocele koristiti zbog jakih mengi su ful zadovoljne

ladybug24
24.10.2010., 21:02
Za takve jake menge znaju nekad ginekolozi dat pilule, jer se s njima smanje. A ako niste za to, procitajte na forumu temu menstruacijskih casica, cure koje su ih pocele koristiti zbog jakih mengi su ful zadovoljne

pa takve menge često imaju uzrok, koji se mora riješiti, a ne staviti čašicu!:s :rofl::rofl:

zi-gro
24.10.2010., 21:59
Hvala na korekciji:) mislila sam u slucaju da su iskljuceni svi medicinski razlozi zbog kojih bi krvarenja mogla biti jaca, naravno da se po pitanju tog treba konzultirat s ginekologom prvo (ok, prvo mozda na forumu pa onda ginekolog:))

bjelovarcanka
24.10.2010., 22:21
ej...cure...imam jedan problem...dakle bolujem od policisticnih jajnika......e sada
menstruacije nemam punih 6-7 mjeseci..zadnja je bila negdje u 2 ili 3 mjesecuu...i otada je nema...a sto se tice policisticnih imam sve simptome vezane za njih...neko vrijeme sam pila diane i stvarno su mi pomogli...ali sam ih morala prestati piti jer mi se je pojavio secer i tlak:( i nakon prestanka pilula ..sve mi se je vratilo na staro stanje...grrrrr....sta da radim!

0merta
26.10.2010., 00:07
Meni se to desilo ovaj mjesec...mislim da sam je isto imala 4.10. i onda odjednom oko 17-og počelo nešto curkat...moguće od stresa i antibiotika...trajalo par dana.

joanna_69
26.10.2010., 20:14
Meni se to desilo ovaj mjesec...mislim da sam je isto imala 4.10. i onda odjednom oko 17-og počelo nešto curkat...moguće od stresa i antibiotika...trajalo par dana.

heh, onda je vjerojatno zbog vremenske prognoze..:rofl:.. neznam.... najskuliranija sam osoba, koja se nikad ne živcira duže od dvije sekunde, a antibiotike il neke tak jače tab nisam pila već valjda 3 god...:)

Begemotica
30.10.2010., 17:16

Ja sam imala takve zadnje dvije, navodno je to posljedica hormoske neravnoteže, vrlo visoki estrogen i ništa progesterona. A mene inače zezaju hormone, od štitnjače pa nadalje.

croatian_girl
08.11.2010., 17:34
Dobila sam mengu prije 10 dana po prvi put. I još je imam. :(
Uzela sam si libresse uloške i mjenjam ih svako 4h. Cure koje poznajem kažu da ne smijem prati kosu dok imam mengu a ja sam je već 2 puta prala i nije mi bilo ništa. :confused:
One kažu da se rjeđe tuširaju, i to mi nije jasno :ne zna: ja sam se svaki dan tuširala.
Ovo mi je već 10. dan i ne boli me toliko puno ali hoću da više završi :( jel i vama toliko dugo traje ili? Jel smijem prat kosu?
Jesu libresse ulošci ok?

Boa Vista
08.11.2010., 17:42
Isuse, koja baba je nekad davno počela priču da se ne smije prati kosa za vrijeme menstruacije? :rolleyes: Najbolje da se ni ne peremo onda :s

leeloo27
08.11.2010., 18:09
Dobila sam mengu prije 10 dana po prvi put. I još je imam. :(
Uzela sam si libresse uloške i mjenjam ih svako 4h. Cure koje poznajem kažu da ne smijem prati kosu dok imam mengu a ja sam je već 2 puta prala i nije mi bilo ništa. :confused:
One kažu da se rjeđe tuširaju, i to mi nije jasno :ne zna: ja sam se svaki dan tuširala.
Ovo mi je već 10. dan i ne boli me toliko puno ali hoću da više završi :( jel i vama toliko dugo traje ili? Jel smijem prat kosu?
Jesu libresse ulošci ok?

Ma smiješ prati kosu normalno i smiješ se tuširati (dapače preporuča se češće tuširanje nego obično), jedino bi trebalo izbjegavati kupanje.

A što se tiče uložaka, tu ćeš već i sama vidjeti koji ti najviše odgovaraju. Ja koristim always al uzimam one što su pamični jer su mi oni plastični užas.

croatian_girl
09.11.2010., 13:20
Isuse, koja baba je nekad davno počela priču da se ne smije prati kosa za vrijeme menstruacije? :rolleyes: Najbolje da se ni ne peremo onda :s

Ma smiješ prati kosu normalno i smiješ se tuširati (dapače preporuča se češće tuširanje nego obično), jedino bi trebalo izbjegavati kupanje.

A što se tiče uložaka, tu ćeš već i sama vidjeti koji ti najviše odgovaraju. Ja koristim always al uzimam one što su pamični jer su mi oni plastični užas.

Hvala. :)
Meni su danas rekle da ću dobit neizdrživu glavobolju ako budem prala kosu :confused: mislm da se i ne tuširaju dok imaju menstruaciju :o
meni mama ni ne zna da iman menstruaciju, da joj kažem počela bi se ponašat kao da sam bolesna i gnjavila bi stalno.
još su mi rekle da sam glupa što perem kosu a ja sam njima da onda smrde tjedan dana i da uživaju u masnoj kosi. baš me briga :ne zna:

leeloo27
09.11.2010., 15:01
Ma boli njih glava od prevelike količine pameti kooju imaju u njoj. :rolleyes:

Sam ti slobodno se tuširaj (izbjegavaj se jedino kupati u kadi) i slobodno peri kosu, ništa ti neće biti. A za legice i njihovo razmišljanje imam prigodan smajlić :rigo:

bubicaa
09.11.2010., 16:43
E ovo za pranje kose ne mogu vjerovati da se i dan danas govori :visi:

Što bismo onda rekli za cure koje se za vrijeme menge kupaju na moru s tamponima, i plivaju i rone? One bi već trebale biti mrtve očito :rofl:

Menga nije bolest (iako se neki puta zbog bolova tako čini), i sve se može normalno raditi i živjeti dok traje

magic potion
09.11.2010., 18:57
Ma boli njih glava od prevelike količine pameti kooju imaju u njoj. :rolleyes:

Sam ti slobodno se tuširaj (izbjegavaj se jedino kupati u kadi) i slobodno peri kosu, ništa ti neće biti. A za legice i njihovo razmišljanje imam prigodan smajlić :rigo:

Da si imala moje iskustvo, nikada to ne bi preporučila. Osim ako se ovo tuširanje odnosi na kratko tuširanje.:ne zna: Jer mene je polusatno tuširanje, vrućom vodom, stajalo tjedan dana strogog ležanja, dok se napokon krvarenje (izrazito jako) nije normaliziralo.
A znam i još dvije cure sa sličnim iskustvima, tako da ako se nekome od vas nije dogodilo, ne znači da ne postoje one koje jesu imale takvu reakciju.

leeloo27
09.11.2010., 19:42
Čekaj, šta hoćeš reći, da se ti uopće ne tuširaš kad imaš mengu? :confused: I ti ne bi ovoj curi gore savjetovala da se tušira? :confused:

Ja se nekad tuširam i po 2-3 puta dnevno kad imam mengu i nije mi ništa. Naravno ne tuširam se po pola sata sa vrelom vodom, al se tuširam normalno po 5-10 minuta, sa normalnom temperaturom vode.

Patuljka
09.11.2010., 22:12
Drage žemske.

Pisala sam negdje već o svom problemu prije jedno mjesec, dva pa su me forumašice umirile, al eto mene s istim.

Dakle, pila sam pilule 2 godine. Nakon što sam prekinula s partnerom, u dogovoru s ginekologom sam ih prestala uzimat. 31.7. nakon prestanka uzimanja dobila sam zadnju menstruaciju :( pustila sam da prođe neko vrijeme jer znam da se to nakon pilula treba regulirat, al sad sam se već dobrano uplašila pa sam otišla ginekologu. Dobila sam terapiju duphastoneom, 10 dana po 2 tablete i piše da bi u roku 2,3 dana trebala dobit mengu. Prekjučer je bio 10 dan, sad ne pijem. Rekao je ginić u slučaju da ni tad ne dobijem, da u kutiji imam još dovoljno tableta za jednu turu koju bi trebala pit 14 dana od zadnje tablete.

Znam da ima vremena, da mogu dobit mengu, al mene sve to brine i postajem već paranoična. Napravio mi je ultrazvuk, lijevi jajnik mi je policističan, nemam nikakvu cistu, zašto nema menge? :( u međuvremenu sam našla novog dečka s kojim imam odnose mjesec dana, sad me već počela pucat paranoja da mi je menga kasnila zbog pilula, a da sam sad zatrudnjela s njim, iako smo koristili zaštitu i kondom nije puknuo, al sam luda već.

Recite mi nešto normalno :D

Silvery
10.11.2010., 00:38
Napravio mi je ultrazvuk, lijevi jajnik mi je policističan, nemam nikakvu cistu, zašto nema menge? :(

Zato što imaš PCOS (sindrom policističnih janika). Vjerovala ili ne, ali jedan od najčešćih i glavnih simptoma jest neredovit ciklus i još mnogo toga. To nisu ciste već brojni folikuli i to nije bolest već sindrom koje prati niz simptoma bilo one koje vidimo (akne, opadanje kose, višak kila, pojačana dlakavost na nekim mjestima kao npr. brada itd.) i one koje ne vidimo: funkcionalne. S tim da uopće ne moraš imati sve ove simptome, dovoljan ti je ovaj - neredoviti ciklusi.

Bez brige, menstruaciju ćeš dobiti, no svakako bi bilo dobro da te ginekolog uputi na vađenje hormona jer ako je na UZV-u PCOS onda bi dobro bilo ispitati hormone da se vidi gdje je nastao "kartki spoj". Negdje jest sigurno. Vjerojatno će te ginekolog nakon toga ili pauze opet staviti na pilule (bude li smatrao potrebnim) ili ćeš pak pokušati sama prirodnim putem nešto napraviti (ima toga na PCOS topicu) jer to je stanje koje te prati, nema lijeka, već prikrivajućih lijekova (pilule) ili je sve na tebi da se potrudiš to držati pod kontrolom koliko god možeš (prehrana, zdrav život, stres na minimumu, loši ugljikohidrati i namirnice out, vježba i sl.). Ali prvo ga zamoli da ti napiše uputnicu za hormone.

Eto, nema beda - trudna nisi. :)

Patuljka
10.11.2010., 00:43
Nemaš ti pojma koliko sam paranoična :rofl: on me na pregledu pitao jesam li trudna možda. Ja sam rekla da nisam jer sam s bivšim prestala spavat još prije prestanka uzimanja pilula, a s novim sam spavala jedno dvaput i nikad nije bilo problema sa zaštitom pa sam rekla da je nemoguće. Al naravno, onda me paranoja šupila pa sam sad počela razmišljat i na taj način. Mislim, on bi vidio da sam trudna za vrijeme ultrazvuka, zar ne?

A što se tiče moje menstruacije, ta nikad nije došla na vrijeme. Taman prije uzimanja pilula prije 2 godine mi je sama od sebe kasnila dva mjeseca i onda sam rekla da mi je dosta i da ne mogu s 20 godina svaki dan nosit uloške i izbjegavat bijelo da se gospođica slučajno ne udostoji doć. I tako sam krenula s pilulama, onda sam našla i dečka pa su mi odgovarale. I sad bi se vratila na njih rado, a s druge strane, ako se pilule daju da ti se ciklus popravi, pa bogami ne vidim da su meni nešto posebno pomogle sad :( kondome ne mogu smislit, al sad sam se počela preispitivat koliko su pilule u biti zdrave ako sam ih uzimala 2g, a sad imam iste tj. još gore probleme.

I da, čisto da spomenem. Ovih zadnjih par mjeseci kako ne uzimam pilule sam počela žderat ko svinja (dobila par kila) i primjećujem povećanu dlakavost. Akne se fala bogu nisu pojavile osim na leđima.

luna10
10.11.2010., 12:57
bok cure! evo ovako...mjesecnica mi kasni nekih 5-6 dana, napravila sam kucni test za trudnocu i negativan je. ja inace imam jakooo jakooo bolne menstuacije, toliko da redovito zavrsim na hitnoj :( . sad... prvi dan zadnje menstruacije sam bila na jednom vjencanju i naravno malo se popilo, mogla bi rec malo vise i kako to vec ide na vjencanjima dosta je iscrpno i mene je jako iscrpilo to sve zajedno, menstruacija, alkohol itd....pa me sad zanima jel moze to bit razlog zakasnjeloj menstruaciji? jos jedna stvar, zadnjih 2mj urin mi ima neki intenzivni cudan miris, sta mislote o tome? dali to moze bit razlog za izostanak menstruacije?p.s.imam blage simptome pms-a ali ne kao obicno, obicno su puno jaci. ugl. narucila sam se za koji dan u ginekologa al me zanima dali ima koja od vas slicna iskustva... hvala :)

tince
10.11.2010., 14:37
Ja preporučam svima da se ostave tih hormonalnih preparata, koliko poprave stanje , sa druge ga pogoršaju. I sama sam koristila kontracepciju kraće vrijeme baš zbog obilnih menstruacija i donijelo mi je takve probleme, em što su jedne tako djelovale na mene da sam završila na transfuziji zbog naglih izljeva krvi. Nakon toga sam odlučila da više posla sa tim u životu neću imati, zbog menstruacija sam se okrenula tradicionalnoj kineskoj medicini, i nakon jedne kure, stanje mi je , da kucnem u drvo dosta dobro već 5, 6 godina...nemam nikakvih ginekoloških problema, menzes mi je vrlo uredan i redovit, malo me boli prvi dan (ne moram piti tablete za bolove), drugi dan malo jače krvarim ali ni blizu onog što je bilo prije 10 ak godina. Sve smatram u okviru normale i mislim da tako i treba biti, menzes je ipak menzes.
Manje stresa, sekiracije, uredan život, fizička aktivnost u prirodi i sve dodje na svoje...

Silvery
10.11.2010., 23:17
I da, čisto da spomenem. Ovih zadnjih par mjeseci kako ne uzimam pilule sam počela žderat ko svinja (dobila par kila) i primjećujem povećanu dlakavost. Akne se fala bogu nisu pojavile osim na leđima.
Pa to je to, samo se treba vratiti u jedno "zdravije" stanje. Nekima je dovoljno skinuti tek pokoji kil, vježbati, tj. šetati i trčakarati dnevno barem 30 minuta i izbaciti slatko. Uz to popiti koji dobar čaj ili jednostavno napraviti koju detoksikaciju, smanjiti stres i to nekako dođe na svoje. Evo ja sam uspjela zadnjih par mjeseci dovest cikluse u red, mada mi je ovaj se ipak sada produžio, a znam i sama zašto. Prestala sam s cigaretama, počela više jest i to sve i svašta, zaredali se pirevi i fešte i nisam pazila, niti vježbala. I sada opet moram nastaviti zdravim tempom jer dosad dam PCOS uspjela dovesti maksimalno u red, jajnici su skroz bili čisti, a cjelokupno stanje i ciklusi odlični i točni. Želim i tebi uspjeha, možeš ti to (ako si odlučila bez pilula) :top:

Patuljka
11.11.2010., 01:41
Pa to je to, samo se treba vratiti u jedno "zdravije" stanje. Nekima je dovoljno skinuti tek pokoji kil, vježbati, tj. šetati i trčakarati dnevno barem 30 minuta i izbaciti slatko. Uz to popiti koji dobar čaj ili jednostavno napraviti koju detoksikaciju, smanjiti stres i to nekako dođe na svoje. Evo ja sam uspjela zadnjih par mjeseci dovest cikluse u red, mada mi je ovaj se ipak sada produžio, a znam i sama zašto. Prestala sam s cigaretama, počela više jest i to sve i svašta, zaredali se pirevi i fešte i nisam pazila, niti vježbala. I sada opet moram nastaviti zdravim tempom jer dosad dam PCOS uspjela dovesti maksimalno u red, jajnici su skroz bili čisti, a cjelokupno stanje i ciklusi odlični i točni. Želim i tebi uspjeha, možeš ti to (ako si odlučila bez pilula) :top:

Ha, možda i bi da nemam dečka. Ovako se jedva čekam vratit na pilule jer kondome ne mogu podnijet :( hvala na lijepim riječima, javim se ak se (kad se?) ovo sve sredi.

Patuljka
11.11.2010., 23:03
Evo dobila sam mengu danas :) samo sad ne znam kaj ak sljedeći mjesec ne dođe, a sve imam takav osjećaj i šta s ovim hormonima što su mi ostali.. eh.

Nespavalica
15.11.2010., 06:47
Pliz help!

Dakle rodila sam prije 14 mjeseci, menga je došla normalno i sve je bilo normalno do ovog mjeseca. Imala sam neku upalu i koristila vaginalete i kremu Canesten po preporuci ginekologinje. Prije dva dana sam dobila mengu (a prije toga klasični pms) ali je ona jako oskudna, za dnevni uložak i ima onako sirastih komadića. Naravno uhvatila me je panika danas zovem gin, a naručena sam opet kod nje krajem tjedna. Što bi to moglo biti? Nikad mi nije bilo tako?

mali slon
19.11.2010., 12:50

Uzmi tampone :ne zna: i ulozak kao dodatnu zastitu. Meni isto lije drugi dan, zato se propisno zapusim i cesto ih menjam i nema frke.

+ Vitamin C je opasna fora. Zveknes onu tbl od 500 ili 1000 mg jednom ili par puta na dan, bas kad treba da se puno kreces, i jako smanji krvarenje. (Pregurala sam tako nekoliko letnjih festivala bez problema..)

I jos jedna stvar, lekovi protiv bolova pojacavaju krvarenje, brufen i andol su katastrofa. Bolje je uzimati paracetamol i/ili neke lekove za opustanje muskulature, Buscopan recimo.

klea606
20.11.2010., 12:56
hej svima!

evo zadnjih godinu dana redovito sam uzimala kontracepcjiu diane 35. nisam osjećala nikakve nuspojave i sve je bilo ok. barem što se tableta tiče i mojih menstruacija, koje nisu više bile bolne :)
prošli mjesec popila sam zadnju kutiju tableta i dobila propisno mjsečnicu i na vrijeme. prije 3 dana trebala sam dobiti mjesečnicu za ovaj mjesec, međutim nisam. jel to ima kakve veze sa prestankom uzimanja tableta i hoću li je dobiti sa zakašnjenjem?
što se spolnih odnosa tiče bili su sa zaštitom ( kondom), tako da trudnoća nebi smjela biti opcija.

Silvery
22.11.2010., 02:17
Diane 35 se obično daju kod PCOS-a, ne znam jesi li prije njih kontrolirala hormone i kakav je UZV jajnika bio prije uzimanja pilula?
Ako si i prije imala neredovite cikluse, onda je to vrlo vjerojatno zbog hormonalnog disbalansa, ne mora značiti da su u "kombinaciji" i policistični jajnici.
Prestankom uzimanja pilula najčešće se stvari vraćaju na staro, dakle ciklus se malo "izneredi", odulji i zato ih kod PCOS-a često nazivamo "prikrivačima", one ušminkaju stanje - dobro je dok ih piješ.

Ako nisi do sada kontrolirala hormone nikako, onda svakako to uradi. Ginekolog će ti napisati uputnicu i trebala bi vaditi: LH, FSH (važan je njihov omjer), prolaktin, estradiol, testosteron (slobodni), totalni testosteron, progesteron, androstendion, DHEAS, te štitnjača. :)

magic potion
22.11.2010., 10:55
Uzmi tampone :ne zna: i ulozak kao dodatnu zastitu. Meni isto lije drugi dan, zato se propisno zapusim i cesto ih menjam i nema frke.

+ Vitamin C je opasna fora. Zveknes onu tbl od 500 ili 1000 mg jednom ili par puta na dan, bas kad treba da se puno kreces, i jako smanji krvarenje. (Pregurala sam tako nekoliko letnjih festivala bez problema..)

I jos jedna stvar, lekovi protiv bolova pojacavaju krvarenje, brufen i andol su katastrofa. Bolje je uzimati paracetamol i/ili neke lekove za opustanje muskulature, Buscopan recimo.

Ma mislim da ne znaš o kakvom je lijevanju riječ.:s Tampon (+ uložak) se meni znao napuniti u 20-ak minuta.:eek::eek:

Ovo s vitaminom C ću pokušati. Bilo bi predobro da upali!:p

Ali malo mi je sad kasno. Upravo mi menga završava!:rofl::rofl:

mali slon
23.11.2010., 09:57
Ma mislim da ne znaš o kakvom je lijevanju riječ.:s Tampon (+ uložak) se meni znao napuniti u 20-ak minuta.:eek::eek:

Ovo s vitaminom C ću pokušati. Bilo bi predobro da upali!:p

Ali malo mi je sad kasno. Upravo mi menga završava!:rofl::rofl:

Ja sam imala slicne odlive kad sam pila andole protiv bolova. Dobro, ne bas 20 minuta, ali za 1 sat bude sve puno... A u svakom slucaju, nije lose posetiti ginica (cak i kad nema nikakvih problema, naravno).

sum41
28.11.2010., 10:21
Pila sam Diane 35- 14 mjeseci i prije nego što ću prestat sam se još na forumu raspitala kakva će biti prva menga i rekle su cure da je svakoj kasnila barem par dana i onda se stabilizirala, a najbolja frendica kaže da joj je čak kasnila 13 dana. Mene je iznenadila 3 dana prije od uobičajenog (kako redovito dolazi kad piješ pilule) da ne govorim uopće o sramoti kako sam na faksu procurila na hlače, a to je bilo prije 17 dana. I danas ustanem i opet sam dobila :confused: prestrašno, nakon 2 i pol tjedna. Isto da ne spominjem kolike strašne količine iscjetka imam u ove dane kad ne curim.Moram dnevne više puta na dan mijenjat jer najbolji bi bili pravi always ulošci svaki dan :rolleyes: grozno nešto. Neki dan su mi hlače isto bile toliko mokre da su mi postali sto puta gori dani kad nemam neg kad imam :flop: a plus ovo što mi je ponovno došla. Jedva čekam da nastavim s pilulama :( Jel netko imao sličnih problema?

Kleine
02.12.2010., 12:29

inace mi je menga onak normalna,jaca, traje 6 dana prezivi se, al ovomjesecna:eek: otkako nisam na pilulama prva dva do tri dana od bolova ni ne pomisljam na tampone, srecom pa sam na bolovanju jer da ne bi nahebala na poslu danas:rolleyes:sad mi je ovako kao tebi 2 dan, morala sam kupit one maxi debele uloske jer mi ovi tanki ne uspiju to upit, utrpala sam dva ta velika nocna u gace, hodam ko pajo patak i lipti iz mene ko ludo, napunim ih u sat vremena, bilo dal hodam, lezim..mislim da se vracam na pill.

bas volem bit zemsko :mad:

Yuna
09.12.2010., 16:39
Mislim da meni menga pre dugo traje i to me zivcira. Uvijek mi kasni 3-6 dana, sto mi ne smeta dapace jos bolje jer sam duze slobodna. Kad dobijem prvih 2-3 dana je onak malo jace i onda jos bar tjedan dana onak kao smeđi iscjedak, par kapljica na dan, pa ispadne da imam mengu i do 13-14 dana!. Ne smeta mi to tolko, ali je uzasno iritantno skoro pola mjeseca nositi uloske!

Dal postoji neki nacin da se skrati to vrijeme trajanja, a da nisu bebi pilule?
Kad mi frendice kazu da nakon 5 dana vise netrebaju uloske, sve mi se place :cry:

magic potion
09.12.2010., 19:31
inace mi je menga onak normalna,jaca, traje 6 dana prezivi se, al ovomjesecna:eek: otkako nisam na pilulama prva dva do tri dana od bolova ni ne pomisljam na tampone, srecom pa sam na bolovanju jer da ne bi nahebala na poslu danas:rolleyes:sad mi je ovako kao tebi 2 dan, morala sam kupit one maxi debele uloske jer mi ovi tanki ne uspiju to upit, utrpala sam dva ta velika nocna u gace, hodam ko pajo patak i lipti iz mene ko ludo, napunim ih u sat vremena, bilo dal hodam, lezim..mislim da se vracam na pill.

bas volem bit zemsko :mad:

Eh, ja već dugo izbjegavam pill, ali izgleda da mi je suđena!:rolleyes:
Moguće je da neću moći izaći na ispit zbog menge!:s :(

Nadam se da će kasniti!:moli:

Što mislite kako stres utječe na nju, tako da je ubrzava ili odgađa?:s

Sunnyday13
10.12.2010., 19:48
ovako,zadnje 3,4 mestruacije su mi bile jako kratke-samo 2 dana,a 3. samo nekakav smeđi iscjedak,a ciklus mi traje 21,22 dana,a normalan mi je bio 30-32..jel imala neka od vas ovakve probleme..jel bi se trebala zabrinut?

lavinia_20
12.12.2010., 21:43
valjda sam na pravom mjestu sa pitanjem...Zanima me je li moguce da poslije terapije sa vaginaletama kasni menstruacija? imala sam neku laganu upalu rodnice i 14 dana stavljala vaginalete. i sad mi kasni....

Silvery
12.12.2010., 23:24
ovako,zadnje 3,4 mestruacije su mi bile jako kratke-samo 2 dana,a 3. samo nekakav smeđi iscjedak,a ciklus mi traje 21,22 dana,a normalan mi je bio 30-32..jel imala neka od vas ovakve probleme..jel bi se trebala zabrinut?
Ako već toliko traje i ako se ciklus poeremtio onda svakako otiđi provjeriti hormone i neka ti ginekolog pogleda jajnike na UZV. Moguće je da si pod malo većim stresom.
Zanima me je li moguce da poslije terapije sa vaginaletama kasni menstruacija? imala sam neku laganu upalu rodnice i 14 dana stavljala vaginalete. i sad mi kasni....
Ne. Utjecaj na ciklus imaju naši hormoni, tj. rad jajnika koji su pod utjecajem istih, a opet ti hormoni su podložni stresu, bolestima (štitnjača itd.), načinu života, prehrani, genima itd.

Ajmeee
16.12.2010., 23:50
Dobila sam menstruaciju danas, ali brine me jer je tamno smeđe boje. Ne znam je li to normalno?

Blondy-ri
16.12.2010., 23:52
I moja ponekad zna biti takva prvi dan kad je tek dobijem.

Ajmeee
16.12.2010., 23:56
Hvala na odgovoru :) Baš me zabrinulo to danas

Blondy-ri
17.12.2010., 00:00
Ne znam piješ li možda pilule? Ja sam primijetila da mi se to dogodilo nekoliko puta otkako ih pijem, prije to nisam primjećivala.

Ajmeee
17.12.2010., 00:02
Ne, ne pijem, pila sam ih 6 mjeseci, ali prije dvije godine. Nisu mi odgovarale.

Blondy-ri
17.12.2010., 00:06
Aha. Ma u svakom slučaju, ako ti dalje sve bude normalno, mislim da nema potrebe da se zabrinjavaš. Kažem ti, meni se dogodilo nekoliko puta, isto sam se bila zabrinula, a onda sam skužila da to događa samo na početku i da je sve ostalo normalno.

Ajmeee
17.12.2010., 07:57
Aha. Ma u svakom slučaju, ako ti dalje sve bude normalno, mislim da nema potrebe da se zabrinjavaš. Kažem ti, meni se dogodilo nekoliko puta, isto sam se bila zabrinula, a onda sam skužila da to događa samo na početku i da je sve ostalo normalno.

:) Danas je sve normalno, hvala puno

Blondy-ri
17.12.2010., 11:09
Eto vidiš, baš mi je drago. Nema na čemu, i drugi put. :mig:

Ginger jam
24.12.2010., 00:24
Ljudi pomoc hitno ako je netko imao slican slucaj!
Trenutno imam mengu. Danas se tusiram i skuzim na dnu kade nekakav komad tkiva. Prvo sam mislila da je ugrusak, ali kad sam ga uzela u ruku (!) bio je pa ne znam kak da objasnim kao komad mesa dimenzija 4x1 cm i nije se ispirao kao obicni ugrusak krvi vec je bio bas tkivo..
Citala sam na netu i vidim da sve zenske pisu da im je to nakon poroda tako moguce ako posteljica jos izlazi, ali ja nit sam rodila, nit sam ikad bila trudna!
Jel zna netko bar priblizno sta bi to moglo biti? Prvi put da mi se dogodilo..
i da napomenem da sam neki dan dobila nalaze pape i sve je bilo uredno...

leeloo27
24.12.2010., 11:02
Ma to ti je normalno. :) Prilikom menstruacije ljušti se maternica i mogu ispadati i veći i manji komadići, meni ovisi od menge do menge. Nekad se maternica jače zadeblja, nekad manje pa i o tome ovisi koliko će se izljuštiti.

Isto nikad nisam bila trudna niti sam rodila, tako da nemaš razloga za brigu. Jedino ako primjetiš da ti stalno ispadaju veliki komadi i da jako krvariš, onda pravac doktoru.

Ginger jam
24.12.2010., 12:05
Ma znam ja da je normalno da se maternica ljusti, ali vise onako kao u listicima nekim, ovo je bio poveci komad..
joj leeloo sta bi ja bez tebe, spasavas me na svakoj temi :)

leeloo27
24.12.2010., 12:10
Ma znam ja da je normalno da se maternica ljusti, ali vise onako kao u listicima nekim, ovo je bio poveci komad..

Ma dogodi se i meni nekad neki malo veći komad, kažem ti da ti to ovisi od ciklusa do ciklusa. Ne zadeblja se maternica uvijek isto, naravno da ako se malo jače zadebljala da će biti i malo veći komadi.

Ma nemoj se brinuti :), meni je isto znalo dogoditi da mi ispadne komad da se zasereš. I onda sam u priči sa legicama skontala da se to svima zna povremeno dogoditi.

Sigurna
24.12.2010., 16:02
Ja sam imala slicne odlive kad sam pila andole protiv bolova. Dobro, ne bas 20 minuta, ali za 1 sat bude sve puno... A u svakom slucaju, nije lose posetiti ginica (cak i kad nema nikakvih problema, naravno).

ANDOL (ASPIRIN) širi žile i time povećava krvarenje. Sasvim normalna stvar. Zato andol i piju ljudi koji imaju problema sa cirkulacijom.

tascha
26.12.2010., 11:56
Ljudi pomoc hitno ako je netko imao slican slucaj!
Trenutno imam mengu. Danas se tusiram i skuzim na dnu kade nekakav komad tkiva. Prvo sam mislila da je ugrusak, ali kad sam ga uzela u ruku (!) bio je pa ne znam kak da objasnim kao komad mesa dimenzija 4x1 cm i nije se ispirao kao obicni ugrusak krvi vec je bio bas tkivo..
Citala sam na netu i vidim da sve zenske pisu da im je to nakon poroda tako moguce ako posteljica jos izlazi, ali ja nit sam rodila, nit sam ikad bila trudna!
Jel zna netko bar priblizno sta bi to moglo biti? Prvi put da mi se dogodilo..
i da napomenem da sam neki dan dobila nalaze pape i sve je bilo uredno...

ne brini... meni se također nekad zna tako desit.. bljak :rofl:
sve je uredu :)

Begemotica
26.12.2010., 14:33

Ponekad odljepi se odjednom cijeli bazalni sloj. Ako si se tuširala vrelom vodom, vrlo je vjerojatno da baš to se dogodilo (a događa se i kod pretjerivanja s vježbama).

Ginger jam
26.12.2010., 17:18
Hvala vam na odgovorima.
Nisam se tusirala vrelom vodom, sad kad razmislim, osjetila sam da mi nesto cudno izlazi u gradu dok sam bila, ne znam kak je izaslo tek tijekom tusiranja.. xD
bljak bljak bljak..
al dobro ak je normalno :)

Patuljka
29.12.2010., 13:15
Eo mene opet tu :zubo:
Dakle, situacija je 'vaka:

Pila sam pilule 2 godine, sve do ovog ljeta kad sam napravila pauzu. Krajem 7. mjeseca popila sam zadnju i dobila zadnju mengu i onda je nisam imala sve do 11.11, kad sam je dobila jer mi je ginekolog propisao duphastone. Sad je 29.12. i ja menge opet nemam :) kod mog ginića je inače lutrija naručit se i nisam ga mogla dobit zadnjih par dana tako da ispitujem ovdje. Koji je sad sljedeći postupak? Ja sam htjela počet pit pilule opet, prvo zbog kontracepcije, a drugo da si opet reguliram mengu, al strah me kak je sve otišlo kvragu pa ne znam jel bi si trebala sredit ciklus prije ponovnog uzimanja pilula il ću ga sredit pilulama.. samo da napomenem; i prije pilula sam imala dosta neredovite cikluse, točnije, baš prije uzimanja pilula mengu nisam imala 2 i pol mjeseca..

leeloo27
29.12.2010., 14:25
A jesi ikad kontrolirala spolne hormone, hormone štitnjače da vidiš zbog čega ti tako kasni menga?

Ja sam imala neredovite cikluse, znala sam ne dobiti mengu i po 2,3 mjeseca pa je na kraju ispalo da mi je to od sjebane štitnjače. Sad otkako pijem terapiju za štitnjaču koliko toliko su mi se unormalili ciklusi (variraju od 30-35 dana)

Patuljka
29.12.2010., 15:11
Nisam. Trebala bih ovih dana ići do svoje doktorice opće prakse, može li mi ona dat uputnicu za to, a ne ginić?

leeloo27
29.12.2010., 15:16
Za štitnjaču da, za spolne nemam pojma jer u zadnje vrijeme neke pretrage i recepte koje inače trebaju prepisati ginovi doktori opće prakse ne mogu prepisivati (do prije par godina su mogli). A pitaj doktoricu, nemaš šta izgubiti.

Za štitnjaču znam da 100 % možeš jer ja i recepte za lijekove i uputnice za hormone i za endokrinologa dobivam od doktorice opće prakse.

Patuljka
29.12.2010., 15:39
Za štitnjaču da, za spolne nemam pojma jer u zadnje vrijeme neke pretrage i recepte koje inače trebaju prepisati ginovi doktori opće prakse ne mogu prepisivati (do prije par godina su mogli). A pitaj doktoricu, nemaš šta izgubiti.

Za štitnjaču znam da 100 % možeš jer ja i recepte za lijekove i uputnice za hormone i za endokrinologa dobivam od doktorice opće prakse.

Ok, hvala na savjetu :)

sweet ivi
29.12.2010., 22:01
Drage forumašice,
jeste li se ikada susrele s nečim sličnim:
naime, već nekoliko mjeseci mi se događa sljedeće - kad trebam dobiti, prvo mi procuri jedna kapljica, onda i više od 24 sata ne bude nikakvog krvarenja, ali imam užasne bolove i grčeve u trbuhu te glavobolje, a nakon tih 24 sata mi odjednom rukne poplava, a takvo jako i obilno krvarenje uz bolove mi traje 2 dana, a onda jos 4 do 5 dana treba da posve prestane. ciklusi su mi uredni (28 dana), ne pijem kontracepciju i nisam spolno aktivna. i
mam izražene simptome pms-a (otečene i bolne grudi, grčevi, prištići, izražena želja za slatkim, razdražljivost i osjetljivost, dekoncetriranost), koji se javljaju i do 7 dana prije početka krvarenja (jedanput čak i 14 dana, dakle odmah nakon završetka ovulacije!).
Bi li se trebala brinuti zbog toga?
Ginekologica je razmatrala da mi da pilule zbog jakog pms-a, bolova i jakogog krvarenja, ali nikako da mi ih prepiše, jer mislim da čeka da se to pokuša samo od sebe malo srediti, ne želi tek tako dijeliti tablete. Ali to me muči već godinama otkad sm dobila prvu (sa 11, znači prije nepunih 9 godina), i nikako da se ti bolovi i krvarenje smire, pms mi je ipak malkice popustio.

leeloo27
29.12.2010., 22:46
A jesi razmišljala da odeš do doktora opće prakse i tražiš uputnice za neke pretrage?

Ne znam, meni se ne sviđa ovo što si napisala da ti poplave ruke. Mislim da ti nešto s cirkulacijom šteka čim imaš užasne glavobolje i plave ti ruke. Sam ti trži uputnice, ne daj se otpiliti. :)

Sashica
30.12.2010., 12:27
:rofl:

Sorry što se smijem, ja sam isto isprva pročitala da joj poplave ruke, ali mislim da je htjela reći da joj krene poplava, tj. obilni izljevi :D

sweet ivi, vjerojatno imaš ''spotting'' prije menstruacije, dakle, samo 1-2 kapljice, to se zapravo niti ne računa kao početak menstruacije, nego tek kad ti krene krv.

Dobro je što imaš uredne cikluse, a obilne i bolne menstruacije su nešto s čime se suočava mnogo žena, i ja među njima :mig:

Jesi radila UZV?

Posavjetuj se još jednom sa svojom ginekologicom, neka ti napravi UZV (da isključi ciste) i obavi krvne pretrage, ako svi nalazi budu uredni, onda bi mogla biti pilule. Ali, sve prema savjetu ginekologa.

leeloo27
30.12.2010., 13:39

Sorry što se smijem, ja sam isto isprva pročitala da joj poplave ruke, ali mislim da je htjela reći da joj krene poplava, tj. obilni izljevi :D

:rofl::rofl: Jebeš mene i moju koncentraciju. :facepalm:

Stvarno se počinjem brinuti za svoje mentalno zdravlje. :D

Sorry sweet ivi ja sam te krivo skontala. Ovo što ti opisuješ je normalno, tak i meni zna biti. :)

Silvery
31.12.2010., 01:54
:rofl: sorry, moram se i ja malo nasmijat (ne možemo uvijek bit ozbiljni :D)

U svakom slučaju, @sweet ivi, normalno ti je ovo sa poplavama :cerek:

d_a_i_s_y
06.01.2011., 23:16
Je li normalno da menstruacija traje 8 dana?
Uvijek mi je trajala 5-6 dana, s vremenom se povećavalo na 6-7 dana, a sad je već došla na 8 :eek:
Malo mi je to previše.Ne znam da li imam razloga za brigu..

leeloo27
07.01.2011., 18:02
Je li normalno da menstruacija traje 8 dana?
Uvijek mi je trajala 5-6 dana, s vremenom se povećavalo na 6-7 dana, a sad je već došla na 8 :eek:
Malo mi je to previše.Ne znam da li imam razloga za brigu..

Je. :) Ja ima legicu kojoj recimo traje 3-4 dana, pa joj je ginekologinja rekla da je normalno. Ma nemožemo svi biti u tom njihovom prosjeku, to ti je ko i sa ciklusima, nemamo svi cikluse 28 dana.

Novopecena
09.01.2011., 11:52
Pozdrav svima, interesuje me ako mi ko moze pomoci, naime imala sam odnos s momkom i sutra dan sam dobila menstruaciju, sve normalno kako treba da li postoji ikakva sansa da ostane se trudna :/ Hvala svima, Bok ljudii :*

tina2701
10.01.2011., 05:51
Pozdrav svima, interesuje me ako mi ko moze pomoci, naime imala sam odnos s momkom i sutra dan sam dobila menstruaciju, sve normalno kako treba da li postoji ikakva sansa da ostane se trudna :/ Hvala svima, Bok ljudii :*

najvjerojatnije ne...iako postoje slučajevi žena koje su i za vrijeme M ostale trudne...no to je stvarno rijetkost....

Nanuša
23.01.2011., 10:59
Imam jedan neobičan problem, i to prvi put ovaj mjesec. Prije 3 dana sam dobila menstruaciju, ali bila je vidljiva samo na toalet papiru kad sam se brisala. Otad normalno nosim uložak, ali ništa se na njemu ne vidi, samo kad se brišem nakon mokrenja ili stavim tampon, ali ni tada nema baš krvi, nego to što na njemu vidim više podsjeća na nekakvo blato :ne zna:. Ništa ne teče.

Ne boli me skoro uopće, a inače su mi mjesečnice jako bolne. Može li se tu raditi o nekakvoj "staroj" krvi, pa će prava mjesečnica tek doći ili je ovo nekakva iznimka i ovo što se sad događa je zapravo moja mjesečnica?

Hvala :)

daancing queen
23.01.2011., 19:58
Ista stvar i samnom neki dan. :ne zna::confused:

ajam24
23.01.2011., 20:06
Bok svima! Ne znam da li sam na pravoj temi, ako nisam, slobodno prebacite post.. uglavnom, pijem triqilar skoro godinu dana i ovaj sam mjesec dobila nešto nalik mengi(jako je smeđe) tjedan dana prije, dok još nisam popila sve pilule do kraja. Da li je netko imao takvih problema?

leeloo27
23.01.2011., 21:15
Bok svima! Ne znam da li sam na pravoj temi, ako nisam, slobodno prebacite post.. uglavnom, pijem triqilar skoro godinu dana i ovaj sam mjesec dobila nešto nalik mengi(jako je smeđe) tjedan dana prije, dok još nisam popila sve pilule do kraja. Da li je netko imao takvih problema?

Probaj pitati na temi o pilulama, tamo ćeš prije dobiti odgovor.

cupanka
26.01.2011., 14:44
Imate li ih,kakvi su vam,u kojem danu menge,kakva im je struktura,bole li vas?
Meni se sinoć sesilo nešto čudno,menga mi je trajala 2 dana,treći dan jako slaba i sinoć me zaboli stomak kao prvi dan menge i počne mi curiti krv,kad sam se obrisala na papiru je bila malo veća gruda koja se rastezala,stavila sam je pod vodu i kad se oprala krv ostalo je nešto kao neka ovojnica,kožica,jako je sličilo na spermu u kokošjem jajetu:confused:
Danas me malo boli ljeva strana trbuha i imam sukrvicu.
Cure šta bi to moglo biti i jeli takav ugrušak normalan?

Silvery
26.01.2011., 15:05
...jako je sličilo na spermu u kokošjem jajetu:confused:
:lol: Sorry, al stvarno sam se odvalila od smijeha :lol:

Sve to što opisuješ je itekako normalno. Ne možeš očekivati da bude uvijek samo tekuća krv - to tek onda ne bi bilo normalno. Jer menstruacija je ništa drugo nego ljuštenje maternice, a to podrazumijeva krv i to oljušteno tkivo maternice koje se izlučuje kroz rodnicu.

cupanka
26.01.2011., 18:26
:lol: Sorry, al stvarno sam se odvalila od smijeha :lol:

Sve to što opisuješ je itekako normalno. Ne možeš očekivati da bude uvijek samo tekuća krv - to tek onda ne bi bilo normalno. Jer menstruacija je ništa drugo nego ljuštenje maternice, a to podrazumijeva krv i to oljušteno tkivo maternice koje se izlučuje kroz rodnicu.

:rolleyes: Pa kad je bilo takvo :D
Isprika moderatorima,nije mi bila namjera "zauzimati prostor"ili nešto slično,otvorila sam temu zato jer je ova slabo posječivana a ja sam trebala hitan odgovor jer sam se usr... od straha pošto mi se to nikad nije dogodilo:(
Eto! ! !

leeloo27
26.01.2011., 18:34
Kako je slabo posječena kad ima 80-tak stranica. :D Evo baš smo prije 2 stranice raspravljale o tome, to ti je sasvim normalno.

Silvery
26.01.2011., 22:01
:rolleyes: Pa kad je bilo takvo :D
Isprika moderatorima,nije mi bila namjera "zauzimati prostor"ili nešto slično,otvorila sam temu zato jer je ova slabo posječivana a ja sam trebala hitan odgovor jer sam se usr... od straha pošto mi se to nikad nije dogodilo:(
Eto! ! !
Ovdje i dolaze svi koji su zabrinuti i hitno im je, pa na što bi podforum ličio kad bi svi otvarali teme od dva posta na brzinu?

A to što imaš je sasvim normalna pojava, što si, između ostalog, mogla i pročitati na ovoj velikoj temi.

cupanka
26.01.2011., 22:09
Ne se ljutit na mene :)
Vidim ja da ima dosta stranica i pročitala sam prvih par ali nije ništa pisalo o mom slučaju već o tome kako odgoditi mengu,no u svakom slučaju ispričavam se još jednom,neću više
Hvala vam što ste mi odgovorile,pogotovo mojoj osječanki!

Silvery
26.01.2011., 22:54
Ma nitko se ne ljuti na tebe :grli:. Malo smo te zekile (sorry, meni još smješna ona usporedba :p). Anyway, uživaj kad nemaš problema (barem ne onih ženskih) :mig:

leeloo27
27.01.2011., 08:45
Ne se ljutit na mene :)
Vidim ja da ima dosta stranica i pročitala sam prvih par ali nije ništa pisalo o mom slučaju već o tome kako odgoditi mengu,no u svakom slučaju ispričavam se još jednom,neću više
Hvala vam što ste mi odgovorile,pogotovo mojoj osječanki!

:kiss:

Ma ima svačega na ovoj temi, al baš smo prije 2 stranice pisale o tome kako je sasvim normalno da povremeno ispadne i koji veći komadić.

Jedino što nije normalno je kad jako krvariš i kad ispadaju stalno veliki komadi, tako je od poznanice mama završila na hitnoj pa su joj skontali da ima tumor na maternici.

cupanka
27.01.2011., 14:12
Jadna žena,nadam se da je sad ok.
Znam ja da su ugrušci normalni,imala sam ih i prije ali ovo je bilo drugaćije,kao neka kožica (ili predhodno opisana kokošija sperma,Silvery ;) ),a uz to me bolio lijevi jajnik za pop...,inaće tek sam krenula kod gina,prva dijagnoza PCOS,bojim se da nije bila cista pa je puknula,a valjda bi na UZ ginić vidio da je bila kakva cista,ma zbunjena sam totalno :( ,krvna slika mi nije dobra,anemična sam,povišeni lipidi i SE,ne znam dali je to od PCOS-a..............

leeloo27
27.01.2011., 14:24
Je, sa ženom je sad sve u redu. :top:

A znači sumnjaju ti na PCOS? Imaš gore na vrhu stranice ogromnu temu o policističnim jajnicima, pa možeš i tamo pitati curke za savjet ili mišljenje.

A to sa cistama ovisi koje je vrste, al uglavnom kad puknu nema nikakvih ugrušaka. Ja sam imala neku koja je bila ko polip, bila je veličine negdje oko centimetar i bila sam dobila neke tablete i otišla mi je sa mengom. Al to sam odmah skontala da je cista čim sam vidjela na ulošku, uopće nije ličilo na nikakav ugrušak.

Silvery
27.01.2011., 16:55
...,inaće tek sam krenula kod gina,prva dijagnoza PCOS,bojim se da nije bila cista pa je puknula...
Welcome to the club! Ne, nije ti to od PCOS jer pco nisu ciste već folikuli koji na UZV-u nalikuju na ciste pa otuda i naziv policistični jajnici. Tako da ne može biti "izlučevina" neke od cista. Bez brige. Ako te što bude zanimalo, gore je top tema o tome ;)

majchy_m
31.01.2011., 12:56
Prvo pozdrav svima,
trebam savjet, ili bar neko strucno misljenje da me smiri prije nego odem ginekologu.
Prije 7 mj sam prestala pit yasmin . Uredno dobila M nakon 30 dana, ciklusi su mi 27-30 dana. Zadnja 3 ciklusa su mi jako jako cudna , 2 su bila 25 dana, i sad ovaj 35 dana.
I ta zadnja tri ciklusa mi je menstruacija skroz cudna, oskudna, tamne je boje, i kao neki ugrusci. Danas mi je 3 dan menstruacije i gotovo nista ne ide. Ovaj mjesec sam radila i test na trudnocu jer me bilo frka ( nije bilo odnosa, nego samo mazenje 18.12 , mengu dobila 26.12) i test je bio negativan, radila sam ga na 33. dan ciklusa , dakle 7tjedana nakon mazenja.
da li itko ima ikakvih iskustava sa tamnom i oskudnom menstruacijom? ja sam malo hipohondar. ne znam kada da se narucujem kod ginica jer ne znam hoce li mi ova moja menga krenut ili ne.
unaprijed vam hvala na odgv

magic potion
03.02.2011., 11:42
Ne znam je li ovo prava tema, ali zanima me je li normalno da me za vrijeme ovulacije tako boli jajnik, da moram popiti Ketonal? Ja inače osjetim ovulaciju, neku tupu bol u lijevom jajniku, ali nikad dosad nije došlo do toga da me tako boljelo, da bih morala popiti jaču tabletu.
Pokušala sam najprije s Neofenom, ali kako nije bilo rezultata, posegnuh za blaženim Ketonalom!:D
Osim toga, imala sam i malo jače ovulacijsko krvarenje, nego inače. Uobičajena krvava sluz, ali u većim količinama!:tuzni:

Mysterious girl
06.02.2011., 13:47
Neredovita menstruacija u mene, dobila prije 5 i po godina. Kaže mamina ginekologica da je u redu do 5 godina. Izgleda da mi se sad ustaljuje.
Ne trebam se brinuti?

Silvery
08.02.2011., 22:41
Ne znam je li ovo prava tema, ali zanima me je li normalno da me za vrijeme ovulacije tako boli jajnik, da moram popiti Ketonal? Ja inače osjetim ovulaciju, neku tupu bol u lijevom jajniku, ali nikad dosad nije došlo do toga da me tako boljelo, da bih morala popiti jaču tabletu.

Malo žešća ovulacija, ništa strašno, mnoge je dožive u životu. Evo ja ti mogu kazati da su mi čak dvije prijateljice završile na hitnoj zbog toga. Jedna od njih je provela rođendan u krevetu zbog toga. MOžeš zamisliti kad smo je vodili na hitnu i mislili na je slijepo crijevo, da je neka cista, svašta nešto...a ono pregledali je i kaže doktor - o pa vi imate jako lijepu ovulaciju. I sutra dan ko nova. Druga je isto tako prije par mjeseci išla na hitnu u 2 sata ujutro i rekli joj da ovulira, najnormalnija pojava. Desi se i to ponekad. ;)

Neredovita menstruacija u mene, dobila prije 5 i po godina. Kaže mamina ginekologica da je u redu do 5 godina. Izgleda da mi se sad ustaljuje. Ne trebam se brinuti?
Ako ti se ustaljuje onda OK, može proći par godina dok se sasvim ne ustali. Ako i dalje pleše onda nek te ginekolog uputi na vađenje hormona, za svaki slučaj. Ne znam koliko godina imaš, ali ako ovo potraje još par mjeseci onda ne bi bilo loše provjeriti hormonalni status.

Mysterious girl
11.02.2011., 11:00
Ako ti se ustaljuje onda OK, može proći par godina dok se sasvim ne ustali. Ako i dalje pleše onda nek te ginekolog uputi na vađenje hormona, za svaki slučaj. Ne znam koliko godina imaš, ali ako ovo potraje još par mjeseci onda ne bi bilo loše provjeriti hormonalni status.

17 i po...a imam i nekih problema sa štitnjačom, moglo bi biti i od toga? :confused: Taj doktor za štitnjaču kod kojeg idem, uvijek me pita za ciklus.

leeloo27
11.02.2011., 16:37
17 i po...a imam i nekih problema sa štitnjačom, moglo bi biti i od toga? :confused: Taj doktor za štitnjaču kod kojeg idem, uvijek me pita za ciklus.

Cklusi mogu biti neredoviti zbog problema sa štitnjačom. Meni dok nisam pila terapiju su bili katastrofalni, znala mi je kasniti po mjesec, dva.

shmu
21.02.2011., 14:31
Trebalo je da dobijem 5. februara. I delovalo mi je da jesam, dobila sam nekakvo krvarenje, prvo bledocrveno, staklasto pa sam pomislila da je ovulacija. Sacekala sam nedelju dana a to je postepeno preslo u bordo braon krvarenje pa sam mislila da je menstruacija. Ali to nije prestalo, niti je obilno,sve ukupno 2 i po nedelje to traje.. :eek: sta je to uopste, da li neko zna?

Kiss80
21.02.2011., 14:49
Pozdrav !

A da li koristis neku kontracepciju ? Pilule mozda ?

Ja koristim pilule, i desavalo mi se tako slicno. A mozda je i neki hematom u materici pukao ( ne brini, ne mora biti nista opasno ). Uglavnom, sta god da je, otidji ginekologu, to je uvijek najbolje...

shmu
21.02.2011., 16:40
Pozdrav !

A da li koristis neku kontracepciju ? Pilule mozda ?

Ja koristim pilule, i desavalo mi se tako slicno. A mozda je i neki hematom u materici pukao ( ne brini, ne mora biti nista opasno ). Uglavnom, sta god da je, otidji ginekologu, to je uvijek najbolje...

nista, imam 18 godina i ne pijem pilule jer su mi rekli da ne bi trebalo jos zbog nekakve respiratorne aritmije srca :confused:
a, sta je tacno hematom? :rolleyes:

Kiss80
21.02.2011., 17:38
nista, imam 18 godina i ne pijem pilule jer su mi rekli da ne bi trebalo jos zbog nekakve respiratorne aritmije srca :confused:
a, sta je tacno hematom? :rolleyes:

Kako mi je doktorica rekla, to je kao ugrusak krvi, koji pocni da se ljusti, i pojavljuje se u vidu krvarenja, tj. smedjkastog ili tamnocrvenog iscjedka...Meni je to bilo u 2. mjesecu trudnoce, umrla sam od straha, mislila sam da je spontani:(, ali srecom bio je samo hematom...
Uglavnom, ultrazvukom se sve moze utvrditi, ne brini, i naruci se kod ginekologa. Javi sta je bilo, ako odlicis otici !

Sretno !

leeloo27
21.02.2011., 20:04
Ma kakav crni hematom? :confused:

Ako cura nije trudna, kako može imati hematom? Koliko ja znam hematom nastaje kad se jajašce gnijezdi u maternicu.

Najvjerovatnije je riječ o nekom manjem hormonalnom poremećaju.

Kiss80
22.02.2011., 08:22
Ma kakav crni hematom? :confused:

Ako cura nije trudna, kako može imati hematom? Koliko ja znam hematom nastaje kad se jajašce gnijezdi u maternicu.

Najvjerovatnije je riječ o nekom manjem hormonalnom poremećaju.

Ne znam da li hematom dolazi samo ako je trudnoca u pitanju. Meni je doktorica na tom ultrazvucnom pregledu rekla da ima neka "crna tackica" u materici, ali da nije sigurna da li je to vec plod ili nesto drugo, i zbog toga me je uputila da izvadim betu iz krvi, koja je pokazala da postoji trudnoca, ali je bila tako mala da se na UZV jos nista nije vidjelo...Znaci , moguce je vjerovatno, bez obzira na trudnocu:mig:

leeloo27
22.02.2011., 15:32
Ajd uguglaj si malo hematom na maternici pa ćeš vidjeti šta će ti izbaciti.

Hematom nastaje kada se jajašce gnijezdi u maternicu i kada prilikom toga pukne neka žilica ili žila. Znači nastaje u trudnoći i jako je opasan jer može uzrokovati spontani ako pukne.

A crna točka na ultrazvuku može značiti svašta, kod mene je recimo bilo riječ o cisti koja je otišla kad sam dobila neke hormone koje sam pila 10-tak dana.

A kod ove cure se radi o nekakvom manjem hormonalnom poremećaju. Ništa čudno, nisu nam ciklusi svaki mjesec identični (nekad se dogodi da ciklus bude bez ovulacije) pa tako nam nisu ni menstruacije identične svaki mjesec.

sweet7
26.02.2011., 11:21
Ovako žene cure zanima me dali se smije ići na fizikalne terapije u vrijeme menge?? :rolleyes:

Tily13
28.02.2011., 11:24
Curke, imam malu nedoumicu.....bolne menge i obilno krvarenje zadnjih par godina zamjenili su lagani bolovi i 3dnevna menga "više serucka nego kaj curi" zadnja dva mjeseca.....nakon par komentara tipa "kaj se žališ", odlučih pitati vas jel imala koja slično iskustvo....ne, ne žalim se, nego se brinem da se nekaj nije pošemerilo....fala unaprije na pomoći (ako će je biti....):cerek:

mali slon
28.02.2011., 11:29
Tila meni se to desilo, poslednjih 5-6 godina jedva i primetim menstruaciju, za razliku od trauma od ranije. A zdrava sam.

Tily13
28.02.2011., 11:37
Tila meni se to desilo, poslednjih 5-6 godina jedva i primetim menstruaciju, za razliku od trauma od ranije. A zdrava sam.

Uh.....:cerek:

baš ti hvala, mala utjeha...ja odmah zabrijem na najgore.....

jesam pod stresom-blaženi stres za sve kriv :cerek: (zadnji ispit i to), al očekivala bih onda da me rastura da nemrem iz kreveta.....:cerek:

mali slon
28.02.2011., 11:44
Uh.....:cerek:

baš ti hvala, mala utjeha...ja odmah zabrijem na najgore.....

jesam pod stresom-blaženi stres za sve kriv :cerek: (zadnji ispit i to), al očekivala bih onda da me rastura da nemrem iz kreveta.....:cerek:

E nemam pojma dal to ide s godinama, meni je ginic rekao da su mi se verovatno hormoni sredili ili tako vec nesto. (Ranije sam i ja zaista ostajala u krevetu po dva dana i onesvescavala se od bolova.)

Evo sad mi je poslednja bila bas bolna (prvi put posle sigurno 4 godine), idem sutra na proveru da vi'm sta ima novo. A ti pitaj ginica svakako, ne moze da skodi :)

Tily13
28.02.2011., 12:27
E nemam pojma dal to ide s godinama, meni je ginic rekao da su mi se verovatno hormoni sredili ili tako vec nesto. (Ranije sam i ja zaista ostajala u krevetu po dva dana i onesvescavala se od bolova.)

Evo sad mi je poslednja bila bas bolna (prvi put posle sigurno 4 godine), idem sutra na proveru da vi'm sta ima novo. A ti pitaj ginica svakako, ne moze da skodi :)

Upravo sam neki dan skužila da imam mengu već 20 godina....taman je u siječnju bilo toliko kad su krenula te lagane, pa možda fakat ima veze s godinama...... :ne zna:

Lila
01.03.2011., 07:09
Upravo sam neki dan skužila da imam mengu već 20 godina....taman je u siječnju bilo toliko kad su krenula te lagane, pa možda fakat ima veze s godinama...... :ne zna:

Jao, nemas pojma kako ti zavidim. Citav zivot imam obilne menge i stalno cekam da mi se dogodi to sto i tebi, ali izgleda nisam te srece.
Ali kad kazem obilne - mislim na situacije u kojima mi se ulozak napuni u roku od minute nakon sto recimo ustanem iz sjedeceg ili lezeceg polozaja; samo mi "fljaknu" komadi. Bila sam na pretragama i nista; naprosto spadam u onaj (unhappy) postotak zena kojima je svaka menga nocna mora. Inace su redovite i tocne, godinama svaki 28. dan, u zadnje vrijeme 26. Traju 5 - 6 dana. Prvi dan jako malo krvarenje bez ugrusaka uz bolove. Drugi i treci globalna poplava, cetvrti i peti povratak u normalu, tj. kraj.
S obzirom da sam vec navikla zivjeti s tim, evo par savjeta za sve supatnice;
-Nikad nisam koristila tampone jer mi je receno da ih izbjegavam ukoliko sam sklona upalama (a bila sam), nego dobri stari ulosci i, da parafraziram jedan od prijasnjih postova, "paja patak modni look" :mig:.
Najbolji ulosci - Carefree ultra 10 super plus . Nisu debeli, a imaju ogromnu moc upijanja. (Inace trosim 3 paketa u svakom ciklusu. Ozbiljno razmisljam o opciji da predjem na pelene. Tja).
-Drugi i treci dan pijem Ketonal forte koji smanjuje krvarenje. Jedan ujutro cim se probudim i jedan navecer prije spavanja; savrsena pomoc, probajte, ukoliko imate obilno krvarenje, popiti Ketonal cak i ako nemate bolove. Garantiram da pomaze.
- Nemojte piti kontracepcijske pilule ako bas ne morate; dobila sam ih jos u srednjoj skoli za reguliranje krvarenja i cim sam ih prestala piti, opet sve po starom, a ionako ih nisam dobro podnosila - bila sam uzasno depresivna.
- Nemojte nepotrebno gutati hormone i stavljati hormonske spirale (osim ako nije neophodno) nego si pokusajte pomoci pravilnom prehranom i fizickom aktivnoscu. Pijte svaki dan C vitamin 500mg, nije lose piti i magnezij, kalcij i cink ako ste pod stresom i osjecate da vam je opce stanje organizma lose. Nakon 2 -3 mjeseca cete osjetiti poboljsanje.
- I za utjehu, koliko god bile neugodne, obilne menstruacije, ugrusci i "komadi", nisu nesto sto se dogadja samo vama, niti nuzno znace da je u pitanju bolest. (Treba naravno redovito ici kod gina).

Tinkerbell 8
01.03.2011., 08:30
Jao, nemas pojma kako ti zavidim. Citav zivot imam obilne menge i stalno cekam da mi se dogodi to sto i tebi, ali izgleda nisam te srece.
Ali kad kazem obilne - mislim na situacije u kojima mi se ulozak napuni u roku od minute nakon sto recimo ustanem iz sjedeceg ili lezeceg polozaja; samo mi "fljaknu" komadi. Bila sam na pretragama i nista; naprosto spadam u onaj (unhappy) postotak zena kojima je svaka menga nocna mora. Inace su redovite i tocne, godinama svaki 28. dan, u zadnje vrijeme 26. Traju 5 - 6 dana. Prvi dan jako malo krvarenje bez ugrusaka uz bolove. Drugi i treci globalna poplava, cetvrti i peti povratak u normalu, tj. kraj.
S obzirom da sam vec navikla zivjeti s tim, evo par savjeta za sve supatnice;
-Nikad nisam koristila tampone jer mi je receno da ih izbjegavam ukoliko sam sklona upalama (a bila sam), nego dobri stari ulosci i, da parafraziram jedan od prijasnjih postova, "paja patak modni look" :mig:.

:eek::eek: Pa kako funkcioniraš npr. na poslu?!:ne zna: jednom prije 4-5 godina, sam imala takvu situaciju, da sam krenula na fax s uloškom i tamponom, i u roku od 5 min. mi je procurilo po hlačama!:s :rolleyes:
vratila sam se doma i ležala. jedno vrijeme sam bila pravi rob svoje menge.:lol: ona mi je diktirala što i kako ću raditi, gdje ću ili neću ići. a čak i sad me te fobije prate, iako odavno nisam imala takav problem.:rolleyes:

Lila
01.03.2011., 09:07
:eek::eek: Pa kako funkcioniraš npr. na poslu?!:ne zna: jednom prije 4-5 godina, sam imala takvu situaciju, da sam krenula na fax s uloškom i tamponom, i u roku od 5 min. mi je procurilo po hlačama!:s :rolleyes:
vratila sam se doma i ležala. jedno vrijeme sam bila pravi rob svoje menge.:lol: ona mi je diktirala što i kako ću raditi, gdje ću ili neću ići. a čak i sad me te fobije prate, iako odavno nisam imala takav problem.:rolleyes:

Da, zato sam i spomenula Ketonal. Popijem ga obavezno 40 min. prije nego sto idem na posao i sljedecih 6 -7 h je stvar pod kontrolom. Uglavnom dovoljno dok ne stignem doma. Cim Ketonal prestane djelovati, potop ponovo krene, ali obicno trpim dok ne odem na spavanje, kad popijem drugi (i onda sam preko noci opet mirna). Uglavnom, izguram nekako ta dva dana samo zahvaljujuci Ketonalu.

Tinkerbell 8
01.03.2011., 09:14
Da, zato sam i spomenula Ketonal. Popijem ga obavezno 40 min. prije nego sto idem na posao i sljedecih 6 -7 h je stvar pod kontrolom. Uglavnom dovoljno dok ne stignem doma. Cim Ketonal prestane djelovati, potop ponovo krene, ali obicno trpim dok ne odem na spavanje, kad popijem drugi (i onda sam preko noci opet mirna). Uglavnom, izguram nekako ta dva dana samo zahvaljujuci Ketonalu.

Nikad ne bih pomislila da Ketonal tako djeluje.:ne zna: Ali hvala na savjetu!:s Nadam se da mi ipak neće trebati!:rofl:

MilaVila
01.03.2011., 10:56
dobila sam 18.dan ciklusa menstruaciju-ali,nije bilo ono tipično krvarenje za m.,nego baš prava krv!sad je 7.dan,pri kraju je,ali iscjedak je postao smeđ i više nije obilan!inače mi je ciklus redovit ko urica,svakih 28 dana i nikad nisam imala nikakvih gin.problema!naručena sam za 5 dana na pregled,papa-test i uzv!osjećam povremeno neko probadanje u donjem dijelu abdomena,ali nikad na istom mjestu!
zanima me što bi to moglo biti?(nisam trudna sigurno)
u razgovoru s frendicama to bi moglo biti ili puknuće ciste ili hormonalni poremećaj, ili sindrom policističnih jajnika?!

Sashica
01.03.2011., 11:40
Ako ti je ciklus inače izuzetno uredan, moguće je da je došlo do nekog disbalansa hormona. A možda si bila pod velikim stresom pa ti je došla ranije? U svakom slučaju, pregled kod ginekologa (UZV) će pokazati imaš li kakvu cistu (s obzirom da osjećaš probadanje u abdomenu) i je li sve u redu.

MilaVila
01.03.2011., 19:56
hvala na odgovoru!

bloody sorrow
13.03.2011., 15:04
čitala sam da nije normalno da mjesečnica traje duže od sedam dana. Meni uvijek traje bar osam. Krvarenje nije obilno. I često me grudi bole. Neki mi vele da rastu, ali imam 15, sad su 75C, valjda više ne budu pretjerano rasle. Pa, u biti, ako me tko može prosvijetliti, bila bih vrlo zahvalna.

dire Dawn
13.03.2011., 15:48
duža ti je samo jedan dan od 'normale' pa to nebi trebalo biti alarmantno, a za vrijeme mjesečnice mnoge cure osječaju ili napetost ili bol u grudima..
mene osobno nikad nisu bolile kad su rasle, uostalom, ako bole i rastu to znači da se taj proces odvija naglo i dobit ćeš strije. ako ih nemaš, onda ne rastu. to je samo uobičajena napetost.

bloody sorrow
13.03.2011., 16:04
kužim da mnoge bole za vrijeme mjesečnice ili u pms-u, ali mene bole cijeli mjesec, ponekad jedva izdržim u grudnjaku.

dire Dawn
13.03.2011., 22:09
kužim da mnoge bole za vrijeme mjesečnice ili u pms-u, ali mene bole cijeli mjesec, ponekad jedva izdržim u grudnjaku.

a da probaš otići kod doktora da ti ih pregleda? znam curu sa sličnim simptomima i dijagnozom dobroćudnih tumora. nije da te strašim, nego samo kažem da budeš spremna na sve.

dorica505
29.03.2011., 23:35
Oprostite,znam da je tisucu puta bilo postavljeno isto pitanje,ali trazila sam postove novijeg datuma,i nisam nista nasla a stvarno mi je hića-pa ako ima neka dobra duša da mi pomogne :) Naime,htjela bih odgoditi menstruaciju na nekih 10ak dana,i ovo nije hir,i napravila bi to samo ovaj jedan put.Inače ne uzimam kontracepcijske pilule,a čitala sam dosta o tome i ginekolozi kazu da je u redu.Mene zanima kako se to točno uzima,i što je najvažnije znati kod toga?Naravno,naodmet ne bi bilo nečije iskustvo :)
Još jednom,fkt pardon ako je itko imao IDENTIČAN post ;P

leeloo27
30.03.2011., 19:48
Pa to bi ti trebao objasniti sve gin koji ti daje takve pilule. :)

Malinnna
21.04.2011., 11:33
Koji su uzroci za slabije menstrualno krvarenje od uobicajenog?

Ovaj mjesec sam imala menstruaciju koja je trajala kao i uobicajeno, ali je bila jako slaba. Bukvalno sam mogla koristiti dnevne uloske.

Mene zanima koji su razlozi da se nesto tako dogodi. :ne zna:
Menst. imam vec desetak godina i u zadnjih 5 god je redovna, istog inenziteta, duzine trajanja i sl.
I ovo me sada zabrinulo. :confused:
p.s. nisam trudna. :D

magic potion
02.05.2011., 21:46
Ima li itko ideju o čemu bi se ovdje moglo raditi?!:s
Menge su mi prilično oskudne. Traju 3 dana. Max. 4. Prvi i drugi dan je sve u redu, ali 3. doživim takav izljev da nema tog uloška koji bi to izdržao. To stanje traje nekoliko sati, i ja za to vrijeme moram ležati. Samo odem promijeniti uložak.
Nakon što to prođe, menga skoro potpuno stane!:s Jedva da ima koja kap. Nevjerojatno. Nakon tog nenormalnog izljeva, menga odmah završava. I to je to, za taj mjesec!:confused: :ne zna:

hondaCBR
03.05.2011., 11:14
Dali znate koji bi uzrok mogao biti jer curi mi je zadnja menga došla sredinom 2mj.? Testirala se nije trudna, ali stalno ima problema sa kašnjenjem imala je i neke ciste kojih se riješila. Ona kaže da joj dosta utječe stres na to.... kaj vi mislite o tom kašnjenju i dali je to jako kritično?

Silvery
03.05.2011., 18:34
Te neke ciste kojih se "rješila" je najvjerojatnije PCOS iliti sindrom policističnih jajnika (imamo top temu o tome). Ako se radi o tome, onda će je to i dalje pratiti jer je to neizlječiv sindrom kojeg treba i može držati pod kontrolom (prehrana i ostalo) ili pak biti na piluama do planirane trudnoće. Stres ima ulogu, ali i dosta toga drugog.

Obično se radi o izostanku mesntruacije, tj. neredovitim produljenim ciklusima (vječno kasni). Dakle, trebala bi otići u ginekologa opet na UZV da joj vidi jajnike, ali i da isključi jel se možda radi o endometriozi i neka je pošalje na vađenje hormona. Nakon toga će joj vjerojatno dati pilule - hormonsku terapiju s obzirom da STALNO ima problema s kašnjenjem. Dok ih bude pila imat će uredne cikluse. Dakle, trudnoća ovdje nije slučaj.

Begemotica
09.05.2011., 12:09
Ima li itko ideju o čemu bi se ovdje moglo raditi?!:s
Menge su mi prilično oskudne. Traju 3 dana. Max. 4. Prvi i drugi dan je sve u redu, ali 3. doživim takav izljev da nema tog uloška koji bi to izdržao. To stanje traje nekoliko sati, i ja za to vrijeme moram ležati. Samo odem promijeniti uložak.
Nakon što to prođe, menga skoro potpuno stane!:s Jedva da ima koja kap. Nevjerojatno. Nakon tog nenormalnog izljeva, menga odmah završava. I to je to, za taj mjesec!:confused: :ne zna:

Ja isto 3 dan ne smijem promoliti nos iz kući, a predzadnji put još sam imala nešto kao trudove. Ginićka rekla da je to zbog toga što mi pretjerano buja endometrij. Samo ja inače imam jaču mengu, i traje mi 7 dana.

Laraa1
09.05.2011., 13:45
Imam 15 god, a prvu mengu sam dobila sa 13 god i negdje pola godine dobila bi mengu svaki mjesec.Od tada pa sve do sad dobijem mengu samo 2 godisnje.Jel to uredu?

leeloo27
09.05.2011., 15:11
Imam 15 god, a prvu mengu sam dobila sa 13 god i negdje pola godine dobila bi mengu svaki mjesec.Od tada pa sve do sad dobijem mengu samo 2 godisnje.Jel to uredu?

Nije baš normalno, iako kod nekih cura treba neko vrijeme da se ciklusi unormalne. Ja bi svejedno na tvom mjestu otišla od gina (nećeš imati pravi pregled ako si djevica), barem da ti izvadi krv i pogleda kakvo je stanje sa hormonima.

magic potion
09.05.2011., 18:03
Ja isto 3 dan ne smijem promoliti nos iz kući, a predzadnji put još sam imala nešto kao trudove. Ginićka rekla da je to zbog toga što mi pretjerano buja endometrij. Samo ja inače imam jaču mengu, i traje mi 7 dana.

kod mene će prije biti neki hormonalni disbalans...a ne želim piti hormone.:(

Begemotica
09.05.2011., 20:21
I kod mene je. A hormoni ne smijem uzimati zbog štitnjače.

NFD
09.05.2011., 20:35
Ajde, iman i ja pitanje na ovu temu :).

Dakle, s 10 godina dobila mengu i otad (sad iman 24) sve savršeno redovito i normalno. Ali zadnjih par miseci krv je drukčija, nekako svjetlija i rjeđa :ne zna:. Sve drugo je ostalo isto, traje mi 5 dana, istog intenziteta, dolazi svakih 28 +- 2 dana, najčešće ne boli ...

Anything to worry about?

magic potion
10.05.2011., 10:20
I kod mene je. A hormoni ne smijem uzimati zbog štitnjače.

Pa kako to "rješavaš"? Osim što ne smiješ izaći iz kuće. Zar se tu stvarno ne može ništa napraviti? (ako se izuzmu hormoni)

lave024
10.05.2011., 17:32
Postovani,
Evo u kratko moj problem. Vec 13-14 mjeseci sam na pilulama TriCycle. Nisu bas neke jer mi nisu odgovarale bas najbolje. Ostalo mi je jos jedno pakovanje pa sam odlucila da prestanem. Predzadnja menstruacija mi je kasnila 4 dana, to je uobicajno. Medjutim na zadnjem pakovanju sam dobila 7 dana ranije. Bas me iznenadilo. Osjecala sam se cudnije jer sam bila u PMS-u znaci bilile su me grudi ali sam mislila da je to od pilula. I tako sam ja pila moju 3. red (zadnji) prije nego sto napravim pauzu i dobijem u Ponedeljak. Prva 2 dana je bilo braon boje i stomak je bolio kao i obicno, grcevi. Treci dan je pocelo da bude crveno i malo oskudnije, cetvrti se vec smanjivalo i peti a sesti dan je gotovo stalo i bilo opet braon.
Ja sam se prepala jer se bojim da ovo nije znak trudnoce. Ne znam da li da uradim test. Posto mi je ovo bila zadnja kuti ja sam odma u utorak prestala piti pilule cim sam dobila u ponedeljak.
Sada ne znam sta da mislim. Nemam vise nikakvih simptoma, osim sto ponekad umislim ni sama ne znam sta.
Pretezno smo koristili kondom i uvjek "izvadi na vrijeme" pa sada ni sama ne znam da li je moguce na pilulama zatrudniti. A pila sam ih redovno u minut uvjek.
Hvala

Begemotica
10.05.2011., 21:58
Pa kako to "rješavaš"? Osim što ne smiješ izaći iz kuće. Zar se tu stvarno ne može ništa napraviti? (ako se izuzmu hormoni)

Pokušavam s uljem noćurka + E vitamin, i čajnom mješavinom od stolisnika, vrkute, bazge, nevena i kamilice. I radim vježbe za unormalivanje hormona.

Silvery
10.05.2011., 22:55
Pokušavam s uljem noćurka + E vitamin, i čajnom mješavinom od stolisnika, vrkute, bazge, nevena i kamilice. I radim vježbe za unormalivanje hormona.
Koje su to vježbe? Daj please koji hint i za nas PCOS-ovke.

leeloo27
11.05.2011., 08:07

I jel ti pomaže šta?

Begi mi ne smijemo hormone piti ne samo zbog štitnjače, nego i zbog one druge autoimune bolesti. Meni je imunologinja rekla ni slučajno da ne pijem pilule.

Begemotica
11.05.2011., 09:39
Koje su to vježbe? Daj please koji hint i za nas PCOS-ovke.

Yoga, takozvani kompleks Škorpiona, evo link (http://yoga.zdrava.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2010-01-14-15-25-16&catid=8:2009-12-14-12-38-06)

Inače, štitnjaču sam potpuno sredila (barem zasada se ponaša normalno) samo s yoga vježbama.

I jel ti pomaže šta?

Begi mi ne smijemo hormone piti ne samo zbog štitnjače, nego i zbog one druge autoimune bolesti. Meni je imunologinja rekla ni slučajno da ne pijem pilule.

Znam, zato i ne pijem. Jedva sam unormalila štitnjaču, ne treba mi da opet podivlja. Da li pomaže, vidjet ću kod slijedeće menge. Drži mi palčeve.

Silvery
11.05.2011., 22:52
Yoga, takozvani kompleks Škorpiona, evo link (http://yoga.zdrava.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=85:2010-01-14-15-25-16&catid=8:2009-12-14-12-38-06)

Erm, ćirilicu sam učila u školi, ali je ne znam ni približno dobro da bi razumjela sve što piše. Ima li nešto na latiničnom pismu? :D

Begemotica
12.05.2011., 07:40
Erm, ćirilicu sam učila u školi, ali je ne znam ni približno dobro da bi razumjela sve što piše. Ima li nešto na latiničnom pismu? :D

Nema, ali mogu ti dati linkovi na video gdje instruktorica pokazuje vježbe, a ako ćeš imati pitanja, možeš na PM. Ili, ako dolaziš kada u Istru, osobno ću ti pokazati :)

Begemotica
12.05.2011., 21:25
Kompleks se sastoji od 8 asana:

1. Viparita karani (http://www.youtube.com/watch?v=R5ggZ6OsRi8)

2. Paschimotanasana (http://www.all-yoga.ru/page/pashchimottanasana-1)

3. Yoga mudra (http://www.youtube.com/watch?v=fEp1SgJJPZg)

4. Bhudzhangasana (http://www.all-yoga.ru/page/bhudzhangasana-rolik)

5. Dhanurasana (http://www.youtube.com/watch?v=obHligwWR1k)

6. Ardha shalabhasana (http://www.all-yoga.ru/page/ardha-shalabhasana-rolik)

7. Ardha matsyendrasana (http://www.youtube.com/watch?v=a3AzI9a6sjY)

8. Vrikshasana (http://www.all-yoga.ru/page/vrikshasana-video)

Silvery
12.05.2011., 22:00
Evo sad se uključih na forumčić, zgodno je ovo, nadam se da će koristiti ženskim tijelima i podivljalim hormonima. Hvala ti puno, a za ostalo ćemo na PM ako što još bude trebalo da ne skrećemo u off. :)
P.S. :ako budem išla u Istru, javim ti se svakako. ;)

Pay
12.06.2011., 12:47
Dobar dan, kao prvo poštovanje svom ženskom spolu ovdje na forumu i onima koji su voljni pomoći, naravno, ako nešto znaju o tome.

Postavljam pitanja ovdje za svoju curu koja je trenutno u bolnici, bila je na operaciji ušiju, pa sad leži, na previjanjima je i to.

Moje pitanje je; prije jedno 2 tjedna, vjerojatno čak i manje je imala mengu. Konstantno je bila u pod stresom zbog škole, naporno je radila i učila da se rješi tih školskih muka i tegoba, pričala mi je kako joj je to zaista bilo naporno i tako. Kada je otišla na operaciju, dobivala je od injekcija do tableta, pa čak i čepića. Naravno uključujemo anesteziju, vjerojatno i stres kod operacije. Leži tamo 4 dana i danas mi je rekla kako je dobila menzis (?!). Inače joj ciklus u zadnje vrijeme rani, ali nikad ovoliko puno, znači realno bi mengu trebala dobit za jedno 2 tjedna, da toliko može uranit, u to ne vjerujem (ili se varam). Ključno pitanje je to da li se mogu desiti nekakva ranija krvarenja iliti poticaj toliko ranijeg menzisa zbog stresa, ili možda zbog lokalne, injekcija, čepića i tih gluposti ?

Da si nasolim malo na ranu, trenutno nas brine to što nas zastrašuje jedan trudnički simptom koji se zove "implantacijsko krvarenje" (a taman je prošlo jedno 8 dana nakon odnosa), a svi znamo što je to. Odnos smo imali par dana nakon njene menstruacije, znači tjedan dana prije operacije. Odnos je bio s prezervativom, ali čak nisam ni svršio u njoj, izvadio sam ga bez obzira na prezervativ. Nakon toga smo pričekali 15-20 min, i na suvu žalost nismo imali više prezervativa, naravno sve se isušilo što je ostalo na penisu i obrisao sam sve maramicom. Nastavili smo odnos (koji je jako kratko trajao) i nisam svršio u nju, zapravo, uopće nisam ni svršio.

Danas mi je poslala poruku, i u tolikom smo strahu oboje da ne znamo šta da radimo, da li je to krvarenje (za koje ona misli da je menzis) dobila zbog stresa i svega, ili pak zbog zastrašujuće pomisli na ono najgadnije ? Kome da se obratimo, što da radimo ? Molim vas, pomozite. Hvala svima unaprijed.

Silvery
12.06.2011., 14:47
Moguće je da je menstruacija osobito ako je zaista krvari kao i inače za vrijeme menstruacije. Ako je tek sukrvica, blago krvarenje u vidu smeđeg iscjetka i sl. onda je moguće da je to ono implatacijsko, mada ne mora uopće biti jer dosta slični ismptomi se znaju pojaviti kod anovulatornog ciklisa (ciklus bez ovulacije), osobito ako je krvarenje smeđe boje.
Vjerojatno je ovaj stresan period odigrao ulogu, a s obzirom da joj u zadnje vrijeme ciklus nije baš švicarski sat moguće da je blagi hormonalni disbalans.
Što se moguće trudnoće tiče, postoji šansa bez obzira na brisanje, ali test može napraviti tek na dan( ili nakon) očekivane menstruacije, tj. minimalno 2 tjedna od rizičnog odnosa.

Pay
13.06.2011., 08:48
Hvala na odgovoru, skužili smo neke stvari. Sinoć mi je javila da je imala užasno bolne grčeve, i rekla je da takve ima i inače kad ima mengu. Da li da se olakšam napokon ?

LadyMA
17.06.2011., 13:24
Ne znam gdje bih pitala pa ću pitati tu.
Menga mi kasni već više od tri tjedna. Nisam trudna jer ne mogu biti (provjereno), a i dogodilo mi se isto prije dva mjeseca, da kasni tri tjedna.
No, ovaj mjesec sam imala upalu mjehura, cistitis i pila sam antibiotike. Može li se zbog upale pomaknuti menga, kasniti ili da čak izostane?

Simptome imam. Od raspoloženja do prištića. Čak i lagana temepratura navečer.

BALOOG
19.06.2011., 11:43
pozzz.
imam 16 godina i mislim da imam problem oko menge naime dobila sam mengu prije 5 dana inace mene mens. drzi 5 dana stime da mi je 5. dan ciscenje no sad mi se pojavio problem 5.dan nije niceg bilo nego mi je sad preslo u 6. dan kad sam bila na wc-u na gacicama sam vidla krv.
molim neku zensku osobu da mi kaze u cemu je problem. HVALA

scoutgirl
21.06.2011., 13:17
Menstruacije mi ni inače nisu redovite, al ovo me je malo zabrinulo. U svibnju sam dobila men.dva tjedna ranije, zbog promjene klime vjerojatno(u 24h s 100m nadmorske visine na 2500m) i sad nakon tri tjedna sam dobila opet. Ovog puta je obilnija nego inače, i imam dosta jake bolove(skoro pa grčeve), mučninu i skoro sam se srušila. I to sve usred ispitnih rokova i puno stresa. Imate kakav savjet?

Kelj
22.06.2011., 10:45
meni dosta često bude tako, nije samo mučnina nego i povraćanje. ne možeš tu previše nego zdurat, osim ako nemaš nekih problema s jajnicima i sl. knavon, termofor, fetalni položaj. ako nisi bila kod ginekologa zbog tog, svakako idi:)

Kate...92
26.06.2011., 09:39
Ovakva je situacija,znam da za to vjerojatno nema riješenja ali želim biti sigurna...POčinje sezona kupanja, na moru sam,prijateljice me zovu na kupanje, vrijeme mi je menstruacije i znam da je vrijeme jer osječam to a i uvijek dolazi na vrijeme...neznam šta da im kažem zašto se ne idem kupat, ali to nije problem lako je njih nekako otpilit ali ja nemogu odoljeti da ih gledam kako uživaju a da među njima nisam ja...neznam šta da radim, nebi željela tampone jer ih nikad nisam koristila a niti oni mini mi nisu neka opcija....ima li netko neko riješenje! :confused:

kemik
26.06.2011., 09:40
pa ako nebi željela tampone onda nemaš drugog rješenja :ne zna: sjedi na plaži i pati, pritom razmišljajući o razlozima zašto ne želiš tampone :zubo:

Kate...92
26.06.2011., 09:43
a nemogu zamisli kako je to gledati prijateljice kako uživaju, kako se smijuljkaju a ti sjediš tamo, gledaš i dosađuješ se!

kemik
26.06.2011., 09:56
da, nemam pojma kako je to, ja jednostavno stavim tampon i hitim se u more :ne zna:

Moschino_girl
26.06.2011., 09:57
onda turni tampon i odi se kupat. :amen:

a koji je tvoj razlog zašto ne bi stavila tampon?

Silvery
26.06.2011., 15:42
pozzz.
imam 16 godina i mislim da imam problem oko menge naime dobila sam mengu prije 5 dana inace mene mens. drzi 5 dana stime da mi je 5. dan ciscenje no sad mi se pojavio problem 5.dan nije niceg bilo nego mi je sad preslo u 6. dan kad sam bila na wc-u na gacicama sam vidla krv.
molim neku zensku osobu da mi kaze u cemu je problem. HVALA
Vjerojatno u ničemu, zna se koji put i tako dogoditi. Ništa strašno.
Menstruacije mi ni inače nisu redovite, al ovo me je malo zabrinulo. U svibnju sam dobila men.dva tjedna ranije, zbog promjene klime vjerojatno(u 24h s 100m nadmorske visine na 2500m) i sad nakon tri tjedna sam dobila opet. Ovog puta je obilnija nego inače, i imam dosta jake bolove(skoro pa grčeve), mučninu i skoro sam se srušila. I to sve usred ispitnih rokova i puno stresa. Imate kakav savjet?
S obzirom da su ti inače neredovite, to je već stvar s hormonima koji utječu na rad jajnika, moguće da ima koja priraslica(a možda je sad i neko ekstra stresno razdoblje za tebe) pa bi bilo najbolje da te pogleda ginekolog i obavi obavezno UZV.
...ima li netko neko riješenje! :confused:
Ostaneš doma.
Ako ti je menstruacija pri kraju - lijepo se malo bućneš u more.

bambinaaaa
27.06.2011., 15:46
Meni se prvi put u životu dogodilo da sam dobila drugi put mengu u mjesecu..i to je i ovaj drugi put obilna:confused:

tynsy
08.07.2011., 20:34
kasni mi menga već 2 tjedna :confused: baš sam nakon ove posljednje bila na redovnom ginekološkom pregledu - na ultrazvuku, i s maternicom i jajnicima je bilo sve ok! imala sam zadnjih mjesec dana dosta stresno razdoblje i želučane probleme zbog kojih tjedan dana nisam skoro ništa mogla jesti pa sam izgubila 3 kile. trudna nisam. znam da je moguće da zbog stresa i naglog gubitka težine kasni, ali već me pomalo to brine :( je li moguće da zbog toga toliko kasni?

Aneley777
22.07.2011., 14:46
Nadam se da će netko odgovoriti jer me ovo polako počinje brinuti... Imala sam zadnji put normalnu M u 5.mjesecu... Onda sam bila bolesna (sinusi, temp., kašalj...) pa sam dobila M ranije nego inače i bila je čudna, slabo krvarenje, smeđe boje ili pomiješano s krvi... Imala sam i kao blage simptome PMS-a prije toga, ali zbog prehlade nisam obraćala pozornost na to... M je trajala normalno kao i uvijek, oko 6 dana, samo slabija, tako da su mi bili dovoljni dnevni ulošci... Zbog bolesti sam pila sumamed, a i bila sam pod stresom, pa ne znam jel to ima kakve veze. I evo prije nekih tjedan dana dobijem opet... Imala sam opet kao neki PMS, dakle znala sam da ću dobiti, iako mi nikad ne rani tako, jer mi je završila prije 2 tjedna... To me brine... Opet je stvar ista, smeđe-crno krvarenje koje više liči na iscjedak, samo obojani i krvarenje je slabo... Evo već 8.dan imam to i ne znam što da radim... Ginekolog mi na godišnjem i bit će naredna 2 tj... Jel se ikome nešto slično događalo?

dianna
28.07.2011., 13:23
Cure help ! :moli:

postoje li kakve tablete da ranije dobijem mengu ? ne pijem nikakve kontracepcijske ali trebala bi ovaj mjesec "ubrzat" menstruaciju zbog nekih stvari ..... ima li takvo nešto?

Fourwinds
03.08.2011., 19:53
mjesečnica mi uvijek traje barem 7-8 dana. ovaj mjesec je počela normalno, da bi nakon 2 dana počela slabjeti i na kraju potpuno prestala 5. dan. ne čini se kao velika razlika, ali nikada prije se nije događalo. zanima me kakve to veze može imati s tamponima. koristim ih i inače ali ne baš često, a ovaj put sam ih koristila cijelo vrijeme, osim po noći. imate neka takva iskustva? dosta žena na internetu povezuje ovo s trudnoćom pa sam malo paranoična :D iako dečko i ja uvijek koristimo kondome i nismo imali nikakve probleme s njima :rolleyes:

tina2701
04.08.2011., 10:20
krvarenje ti nema veze s tamponima ili ulošcima...nego s debljinom endometrija koji se ljušti...

mimoza40
08.08.2011., 11:24
Cure help ! :moli:

postoje li kakve tablete da ranije dobijem mengu ? ne pijem nikakve kontracepcijske ali trebala bi ovaj mjesec "ubrzat" menstruaciju zbog nekih stvari ..... ima li takvo nešto?

Postoje tbl koje odgađaju menstruaciju, ali za njih moraš imati recept od ginekologa,zato se obrati njemu da na vrijeme kreneš s uzimanjem!

Erato321
14.08.2011., 22:21
ako se piju te tablete za odgodu menstruacije, da li je potrebna veca paznja pri odnosima? povecavaju li takve tablete plodnost? :s

LadyMoonlight
15.08.2011., 12:20
Uglavnom, na prvoj kutiji tableta sam sad i vec 16 dana imam mengu. Prije je do 10 dana uvrh glave, a sad 16 i to ista jacina svaki dan. Ajd da manje curi, covjek bi jos rekao, al to isto curi.
Gospoda majka mi je rekla da ne zna zasto je to tako, vjerojatno dok mi se ne stabilizira sve to.
Sad mene zanima ako mi menga jos bude trajala, imam 6 tableta do kraja kutije. Cak da i danas prestane, kad dodem do sedmodnevne pauze, hocu opet dobit mengu ili? I zasto pobogu toliko traje vec? Boli me maternica, bole me jajnici, bas me probada nesto.

SamaraMorgan
17.08.2011., 19:25
znam da menstruacija može kasniti/izostati zbog stresa, ali može li doći ranije iz istog razloga?
meni su zadnja dva ciklusa bila kraća za tjedan dana, a jedino gore navedenom razlogu mogu to pripisati.:ne zna:

Eddita
27.08.2011., 22:59
Pozdrav svima!

Danas sam iznenada dobila, menstruacija mi traje od 4-5 dana, a jako mi je bitno da do utorka budem zdrava. :(

Znaci, nije nikakav hir, vec potreba.

Postoje li tablete kojim bih prekinula i kako ih trebam koristiti?

Ako moze odgovor sto pre kako bih znala sta da radim.

Zahvaljujem se unapred.

ak1981
29.08.2011., 20:05
Curke

Imali tko da dva - tri dana pred menstruaciju osjeća bolove u donjem dijelu trbuha i jajnicima i ima osjećaj kao da će sve eksplodirati? Ja do prije godinu dana nisam imala baš nikakvih problema sa mengom, međutim od kad sam imala ureaplasmu i gardeneliu sve se promijenilo. Menga mi je bolna, a i ne krvarim kao inače. Jedva da mi se uložak zamaže, a prije sam tri dana krvarila obilnije i onda se polako smanjivalo. Sve je trajalo 7 dana, a sad 5. Jel itko imao slično iskustvo

mabyAnn
31.08.2011., 15:01
kolko vam je trebalo da vam se menstruacija ustali?
ja je imam vec 3 godine i ne mogu odredit nikad kad ce mi doc jer dolazi u razmacima od 23 do 28 dana
Na proljece mi je jendo 2 mj dolazila svakih 10 do 14 dana i nikad nije bila previse obilna. Sad se napokon smirila, i zadnja 3 puta mi dolazi u razmaku od 24/25 dana. Ali tako je bilo i prije. Par puta uredno dodje na vrijeme, i onda odjednom nakon 19 dana, pa iduca nakon 28. :ne zna:

*ArWen*
18.09.2011., 14:07
Hello svima...Nadam se da ne postavljam glupo pitanje ili pitanje koje je već milijun puta postavljeno...

Situacija je ovakva... Zadnju menstruaciju dobila sam 15. kolovoza, ciklus mi traje oko 26 dana, dakle sljedeću sam trebala dobiti otprilike 11. kolovoza... Negdje oko 25. kolovoza dobila sam smećkasti iscjedak koji je potrajao par dana. 7. rujna otišla sam na prvi pregleda ginekologa koji mi je rekao da je to bilo od te ciste koja je pukla al da je inače sve ok... Sad mene zanima, da li netko ima iskustva s tim i da li je moguće da mi menstruacija kasni zbog te ciste? Napominjem da od zadnje menstruacije nisam imala nikakav spolni odnos, ali i dosta prije zadnje menstruacije...

Hvala puno! Lp :)

Tinkerbell 8
04.10.2011., 16:05
jel još netko ima za vrijeme menstruacije malo povišenu temp.?
zadnje 3 mi je bilo tako.:ne zna:

hope_010
06.10.2011., 14:28
hmmm a krvarenja između menstruacije? moguća cista? to sam već imala ali sad nisam sigurna. Idem giniću tek za par tjedana, nemaju termina.

mala kisela6
20.10.2011., 17:17
zanima me gdje se mogu uzeti oni mali menstruacijski kalendarici... hvala

bitchy-as-usual
20.10.2011., 23:49
zanima me gdje se mogu uzeti oni mali menstruacijski kalendarici... hvala

imas ih u ljekarnama.. ako ne mozes nabaviti posalji mi na pm adresu. ja ih imam na bacanje :)

wawaa
27.10.2011., 00:17
Bok cure. Krvarim vec mjesec dana.Znaci ciklusi su bili manje vise uredni u zadnjih godinu dana, zadnju sam dobila na vrijeme, prestala je na 2-3 dana a onda je opet pocelo, prvo manje kolicine, onda sam imala komade i puno krvi izgubila, zatim se opet smirilo na manje, i evo sad opet pocelo jace.. I to sve između 2 ciklusa..Slijedecu normalnu menstruaciju sam trebala dobiti 31.10. Bila sam kod ginekologa, na ultrazvuku je sve bilo ok, rekao mi je da je mozda zbog prehlade, ali prehlada je davno nestala.. Iscrpljena sam.. :( Nadam se da ovdje ima netko tko slucajno zna ili pretpostavlja u cemu je problem. Hvala

mandy
28.10.2011., 12:23
Jel spotting normalna pojava tokom ovulacije?

leeloo27
28.10.2011., 14:02

Da. :)

Ja sam čak jednom kod gina bila, nisam ni imala pojma da mi je baš taj dan ovulacija i rekao mi je da ovuliram jer vidi da ima sukrvice (a zna mi to tako povremeno biti).

Sashica
28.10.2011., 14:03

Da :)

mandy
07.11.2011., 09:13
Dobro je, sad mi je lakše :)

To mi se dogodilo prvi put prošli mjesec, zvala gin al nije je bilo, sestra po datumu zadnje M rekla da je vjerojatno O i da ako ne prestane za dan dva da dođem. To je bio 10i dan od prvog dana M, a inače mi je O 14-16 dana (i inače osjetim jajnike što prošli mjesec nisam)

evelyn
12.11.2011., 13:55
Zanima me može li se vidjeti razlika između mjesečnice i vagnalnog krvarenja tijekom rane trudnoće ?

leeloo27
12.11.2011., 14:24
Pitaj možda na trudnicama kako izgleda krvarenje u trudnoći, one će ti bolje znati odgovoriti.

Moja neka logika mi govori da kod menge ima ljuštenja maternice a kod krvarenja u trudnoći nema nego bude čista svježa krv (a možda se i varam) pa da se po tome može prepoznati. :ne zna: Stvarno ne znam, nadam se da će ti netko stručan odgovoriti.

El Gato Félix
12.11.2011., 14:47
Zanima me može li se vidjeti razlika između mjesečnice i vagnalnog krvarenja tijekom rane trudnoće ?

Poštovana evelyn,

Iako nisam ginekolog, pokušat ću odgovoriti na Vaš upit.

Postoje neke karakteristike krvarenja u ranoj trudnoći po kojem se ono razlikuje od menstruacijskog. Primjerice, krvarenje u ranoj trudnoći (tzv. "lažna menstruacija") je obično kraće od menstruacije, slabije je, obično u vidu smeđkastog iscjetka, javlja se nakon očekivane menstruacije.

Međutim, moguće je da i krvarenje u ranoj trudnoći bude vrlo slično menstruacijskom.

U svakom slučaju, krvarenje koje je drugačije od dosadašnjih menstruacija, kraćeg trajanja, manjeg intenziteta, nakon očekivane menstrucije, moglo bi predstavljati tzv. "lažnu menstruaciju".

Ali, kako sam ranije i naveo, neki puta i takvo krvarenje bude slično menstruciji, stoga sigurni možete biti jedino nakon ginekološkog pregleda.

aircooper
12.11.2011., 17:18
Zdravo!
Imam veoma neredovitu menstruaciju (ljeti je nema dva mjeseca, onda dođe nakon 35 dana, pa nakon 39, sada je došla nakon 40 dana) i zanima me da li to može biti posljedica premale tjelesne težine. Naime, imam 47 kila na 165 cm i to ne zato što ne jedem nego zato što imam brz metabolizam. Zadnjih 4 mjeseci pijem duphaston da mi se izregulira ali baš i ne pomaže (prva doza 35 dana, druga 39, sad treća 40). Osim što se trebam zdebljati (radim na tome), jel bi možda mogla početi uzimati i kontracepcijske pilule? Javit ću se ginekologici za par dana pa ću vidjeti što će ona reći. Kontracepcijske pilule bi mi dobro došle i da mi izreguliraju ciklus i još me štite od trudnoće :) jer mi ova neredovita menstruacija pojede živce svaki mjesec, stalno se bojim da nisam trudna.

I da još nešto, od ljeta (kada nisam imala 63 dana) mi se menstruacija nekako promjenila, kraće traje (3, 4 dana) i manje je ima, samo 2 dana curi krv a sve ostalo je neki smeđi iscjedak, i uglavnom curi kad idem na wc. Je li to normalno? Prije mi je uvijek trajala nekih 6, 5 dana s time da je 2 dana obilno curila i onda sve manje i manje.
I u zadnje vrijeme sam primjetila da moram češće na wc, da nemam možda neku upalu mjehura pa da to utječe na mensutraciju?

El Gato Félix
14.11.2011., 18:36
Poštovana,

Na prvi dio pitanje odgovor je pozitivan, dakle, tjelesna težina utječe na ciklus. I time bi se trebalo pozabaviti, a trebali biste učiniti i neke hormonske pretrage (štitnjača, spolni hormoni).

Češće mokrenje moglo bi biti povezano s nekom urinarnom infekcijom te biste trebali napraviti sediment mokraće i biokemijski pregled test-trakom, a prema potrebi i urinokulturu. Mislim da ove dvije pojave (ćešće mokrenje i oskudnije menstruacije) nisu povezane.

U svakom slučaju, trebali biste napraviti ginekološki pregled i neke osnovne pretrage da se utvrdi jeste li kandidatkinja za oralne kontraceptive.

Lijepi pozdrav. :)

Bayta
17.11.2011., 22:22
Danas mi je 7. dan menstrualnog krvarenja. Ovaj put mi je strašno puno curilo i jako me bolio trbuh. Inače mi curi možda 3 dana, a nakon toga se mijenja boja i prestaje. No danas mi je i dalje crveno i boli me u navratima trbuh u donjem dijelu.

Ako odem kod ginekologa, što mi može napraviti (samo pregled kao inače ili što) s obzirom na to da inače ne obavljaju preglede dok se krvari. Možda prerano paničarim, ali ne bih htjela ako je neka upala ili bolest da se zahukta i postane još gore. :(

rossi79
18.11.2011., 08:44
Danas mi je 7. dan menstrualnog krvarenja. Ovaj put mi je strašno puno curilo i jako me bolio trbuh. Inače mi curi možda 3 dana, a nakon toga se mijenja boja i prestaje. No danas mi je i dalje crveno i boli me u navratima trbuh u donjem dijelu.

Ako odem kod ginekologa, što mi može napraviti (samo pregled kao inače ili što) s obzirom na to da inače ne obavljaju preglede dok se krvari. Možda prerano paničarim, ali ne bih htjela ako je neka upala ili bolest da se zahukta i postane još gore. :(

odi ginekologu. može ti napraviti uzv i eventualno vidjeti razlog krvarenju. ako i dalje krvariš kao prvi dan menstruacije nemaš što čekati nego podhitno ginekologu.

Sashica
18.11.2011., 12:50

Naravno da ginekolozi obavljaju preglede i za vrijeme menstruacije, nema veze što krvariš, ja sam nekoliko puta bila na hitnoj radi ogromnih bolova za vrijeme menstruacije (pogotovo kad sam imala ogromnu cistu) i svaki put su me pregledali, palpatorno i ultrazvučno, bez obzira na krvarenje.

bublegirl
21.11.2011., 17:01
Imam ja pitanje jedno...dali može cura/žena biti trudna ako nema mengu 6 mjeseci?

Mamica4
21.11.2011., 18:04
Imam ja pitanje jedno...dali može cura/žena biti trudna ako nema mengu 6 mjeseci?

mozes malo objasniti pitanje??

-mislis da u tih 6mj su bili odnosi bez zastite pa dali zbog toga kasni-sumnjas na trudnoću
ili nemas vec 6mj zbog drugih razloga pa te zanima ako imas odnos bez zastite dali mozes biti trudna?

tasha0705
22.11.2011., 13:17
Pozdrav! Može li mi netko objasniti ovo stanje: uvijek mi je neposredno pred menstruaciju loše; vrti mi se, imam odvratne navale vrućine, slabost... I naravno, vidim da je menga krenula. O čemu se tu radi?

Mamica4
22.11.2011., 13:34
Pozdrav! Može li mi netko objasniti ovo stanje: uvijek mi je neposredno pred menstruaciju loše; vrti mi se, imam odvratne navale vrućine, slabost... I naravno, vidim da je menga krenula. O čemu se tu radi?

kad ja imam takove simptome onda si popijem vode sa šecerom,sjednem i odmorim,,ili malo čokolade...

ili ti padne tlak ili šećer--u svakom slucaju nesto slatko u usta i odmaraj

tasha0705
22.11.2011., 13:35
hvala, mamica ;)

bublegirl
22.11.2011., 13:55

-mislis da u tih 6mj su bili odnosi bez zastite pa dali zbog toga kasni-sumnjas na trudnoću
ili nemas vec 6mj zbog drugih razloga pa te zanima ako imas odnos bez zastite dali mozes biti trudna?

ovo drugo :)

Mamica4
22.11.2011., 17:09

ovo drugo :)

hm-iskreno ne znam...:ne zna: mozda i mozes mozda i ne
jesi li isla kod ginica ili na neke pretrage?
menga ne izostaje samo tako,ja bi se ipak savjetovala sa ginom,a ak bas zeliš imati odnose-onda ipak koristiti i kondom

Forthe
28.11.2011., 19:40
Ako je maternica smještena u sredini zašto mene kod svake menstruacije boli lijeva strana trbuha?

Zaboravila pitati ginekologa kad sam bila nekidan. :rolleyes:

Mamica4
29.11.2011., 11:50
Ako je maternica smještena u sredini zašto mene kod svake menstruacije boli lijeva strana trbuha?

Zaboravila pitati ginekologa kad sam bila nekidan. :rolleyes:

a da te ne boli lijevi jajnik?-oni nisu u sredini

Forthe
29.11.2011., 12:27
a da te ne boli lijevi jajnik?-oni nisu u sredini

Ne znam, dosta njih s kojima sam pričala boli isto lijeva strana pa mi nije jasno.

Da li je pravilo da svaki mjesec jaje izlazi iz drugog jajnika, dakle mijenjaju se?
To su nam rekli u školi, sjećam se.

Mamica4
29.11.2011., 17:16
Ne znam, dosta njih s kojima sam pričala boli isto lijeva strana pa mi nije jasno.

Da li je pravilo da svaki mjesec jaje izlazi iz drugog jajnika, dakle mijenjaju se?

nemam pojma,,mene ili boli sve ili ne boli nista...
možda je taj aktivnij,:ne zna: nisam gin

Forthe
29.11.2011., 21:24

Svejedno, hvala na odgovoru. :mig:

magic potion
30.11.2011., 10:57

Vidiš, to nisam znala.:confused:

A možda je i upala jajnika. Znam da je mene puno jače bolio jedan jajnik i ispostavilo se da je upala.:ne zna:

Heather
30.11.2011., 12:39
Ovaj mjesec sam menstruaciju trebala dobiti 6. ili eventualno dan-dva prije što mi je česta pojava, ciklus mi je uredan. Tjedan dana prije nego sam trebala dobiti išla sam u gin. na pregled i papa test, i sve je bilo u redu, dapače, bila sam pred ovulacijom. Međutim, nisam je dobila.
Samo mi je 1x u životu izostala zbog šoka kojeg sam proživjela. Nakon tjedan i pol dana kašnjenja sam ponovno otišla na pregled jer sam se bojala moguće trudnoće, nisam baš imala razloga za brigu (paničar po prirodi) i nisam bila trudna. Dobila sam Provera tablete koje sam pila 2x dnevno po jednu. Sada je već prošlo tjedan dana i još nisam dobila ništa.
Imala sam odnose i prije i poslije svega toga, koristila sam kao i uvijek kondome, stalni partner.

Zadnja dva dana imam simptome koje obično imam za vrijeme menstruacije ,bolovi i grčevi u oba jajnika i maternici.
Također mi je i stresno razdoblje trenutno u životu plus i to što sam se odlučila na kontracepciju na predzadnjem pregledu pa sam bila u većem iščekivanju menstruacije.

Forthe
30.11.2011., 13:32
Vidiš, to nisam znala.:confused:

A možda je i upala jajnika. Znam da je mene puno jače bolio jedan jajnik i ispostavilo se da je upala.:ne zna:

Nemoj me držati za riječ, koliko sam ja sama uspjela naći iz literature to se baš i ne spominje, i to još ne mora izbaciti samo jedno jaje.

Glupo mi je da ne znam toliko toga o svom tijelu. Ako je upala onda stvarno imam super ginekologa koji to nije prepoznao.

mandy
30.11.2011., 14:15
Mene kad ovuliram obično boli desna strana tj desni jajnik, nekad jače nekad slabije.
Treba pratiti i vidjeti kad se bol javlja i koliko traje.
Ugl normalno je da se osjeti i jedna i druga strana,

Forthe
30.11.2011., 17:04
Imaš pravo. Najbolje bi bilo zapisivati pa ću točno znati u koje vrijeme i gdje se bol javlja.

Madamoissele
01.12.2011., 13:14
Ako netko zna,o čemu ovisi intenzitet krvarenja? Prošli mjesec mi je bilo baš jako krvarenje,
a ovaj mjesec je bilo normalno krvarenje 1. i 2. dan onda je 3.dan nestala na par sati:confused:,a 4. i 5.dan
nastavila normalnim tempom.. razlog za brigu?
Malo me zabrinjava to što mi je kao "nestala" na par sati tj. nije bilo kontinuirano krvarenje kao inače..

magic potion
01.12.2011., 13:41
Ako netko zna,o čemu ovisi intenzitet krvarenja? Prošli mjesec mi je bilo baš jako krvarenje,
a ovaj mjesec je bilo normalno krvarenje 1. i 2. dan onda je 3.dan nestala na par sati:confused:,a 4. i 5.dan
nastavila normalnim tempom.. razlog za brigu?
Malo me zabrinjava to što mi je kao "nestala" na par sati tj. nije bilo kontinuirano krvarenje kao inače..

Meni je tako uvijek.:ne zna: Prva dva dana ide kontinuirano, a onda pola trećeg dana skoro ništa, i onda opet krene. 4. dan je gotovo.

Mmmushroom
13.12.2011., 09:22
jutros sam se probudila s blagom temperaturom i onim bolovima u cijelom tijelu tipičnim za groznicu. ne boli me grlo, ne kašljem ili kišem, ne curi mi nos, a nemam ni probavnih smetnji. jedino što bih mogla povezati s tim je činjenica da sam jučer dobila menstruaciju (na vrijeme, kad smo kod toga).
je li se ikad ikome dogodilo isto i trebam li se zabrinuti? imam frendicu koja uvijek dobije temperaturu za vrijeme menstruacije, ali njoj je tako od kad zna za sebe. je li moguće da sam nakon 9 godina i ja razvila taj sindrom ili je riječ o nečem ozbiljnijem? :S

kirota
19.12.2011., 12:13
Drage zene,

ispricavam se ako ovaj post nije idealan za ovaj topic, ali, potrebne su mi zenske osobe, sa bolovima kakve i sama imam kod menstruacije.
Pokusala bih napraviti nekakav art projekt na tu temu, jer zelim podijeliti sa ljudima dar koji sam dobila, a mozda i nisam sama?
Citala sam negdje da ima zena sa slicnim bolovima, osobno nisam jos niti jednu upoznala.
Dakle, to je tesko opisiva bol, ona koja rusi, od koje se povraca, koja trga tijelo.
Paa.. ako ima koja da bi htjela sudjelovati neka mi se slobodno javi na pm.

pozz

Silvery
19.12.2011., 17:26
Postoji tema na ovom podforumu o tome, konkretno baš o jakim bolovima. Zna se dogoditi mnogima, a neke se nažalost muče jako dugo. Različiti su uzroci, ali prije nego krenemo u detalje, možeš li nam kazati o čemu se točno radi? O kakvom art projektu/daru i sl.? Pitam čisto da znamo jeli tema za naš pdf ili ne. :mig: