PDA

View Full Version : Menstruacija

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

kirota
20.12.2011., 11:20
Pa dar su ti bolovi (malo sarkasticno, jel), a projekt.. Paa.. S moje strane, htjela bih pokusat docarat tu bol, da ljudi vide sto je priroda u stanju napraviti.
Ljudi koji me nisu vidjeli u tom stanju ne mogu shvatiti zasto odlazim s posla svaki put kad dobijem, zasto ne mogu hodat, stajat.. nebitno..
Zadnji put mi se dogodila nezgoda da nisam imala tablete sa sobom prije cca 3 mjeseca, kada sam se trebala upisat na faks. Bio je zadnji dan upisa, a dobila sam ujutro dok sam bila na poslu, i naravno tablete su mi ostale doma, a posto sada vise ne mozes u ljekarni dobiti tablete protiv bolova bez recepta mozes sutit i trpit..
Tako sam otisla do faksa da odradim taj upis dok sam jos mogla hodati, zamolila ih da me prime preko reda jer mi nije dobro, ali sam ipak malo morala cekati i dok sam dosla na red vec je sve oslo u k..
Zanimljiva mi je ta reakcija ljudi, jer vidjele su te zene u kakvom sam stanju, stvarno sam se trudila odrzat se na stolici da se ne srusim, i u 5 min sam bila potpuno mokra, vjerovatno i blijeda (ja se nisam vidjela, ali sigurno nisam super izgledala), a ona se tamo igra, i prica mi kako i zasto..
Sreca u svemu je bila sto mi je frendica bila u gradu, taman u blizini posla kad sam trebala krenuti, pa je isla sa mnom, i organizirala nam prijevoz, jer dok sam zavrsila s tim upisom uspjela sam izaci iz zgrade, dosla do prve travke, izbljuvala se i legla na pod.. Dalje vise nisam mogla..
Od cijele mase ljudi koja je bila tamo samo je 1 djevojka dosla pitati treba li sto pomoci, zvati hitnu, ili nesto..
Jesam li sad skrenula s teme?

Sto se projektica tice.. Moj plan je, prozivjeti opet to.. dakle ne popiti analgetik, i cekati.. Sto zelim postici s tim.. nije mi bitno.. Svaka reakcija je dobra..
Imam ekipu koja bi to radila, zamislila sam negdje kraj proljeca ili ljeto za snimanje. Radimo u Zagrebu... A ako bi mi se jos tko pridruzio mogli bi obogatiti pricu.
Zasto je to art, a ne dokumentarac? Pa.. ne zelim puno price, to bi mi ubilo dozivljaj. Suvremena umjetnost je prilicno surova, i realna (ne znam kako to bolje reci). Drugi "umjetnici" uzimaju kojekakve tablete ili droge (nebitno) da bi snimili reakciju tijela na njih.. Ja zelim snimiti prirodnu reakciju.. bez tableta i ikakvih opijata..

Ako postoji netko tko bi htio sudjelovati bila bih sretna, ali prihvacam one koje to stvarno zele, jer nije mi bas drago da se netko pati cisto zbog mene..
Nadam se da sam uspjela nesto pojasniti.. :)

Hvala..

versa_emerge
08.01.2012., 20:48
pozdrav! ne znam gdje bih upitala pa ću ovdje... :confused:
menstruaciju sam trebala dobit 28. al kako mi dođe 3, 4 dana poslije, nisam se zabrinjavala, a uz to sam i počela dobivat smeđi iscjedak i malo crvenkasti pa sam mislila da je to to, da ću sutradan dobit, no taj iscjedak crvenkasti, više tamniji, se produžio na tjedan dana i sad ne znam šta da radim, da odem ginekologu ili da pričekam par dana pa da vidim šta će bit, možda dobijem? možda je neka upala, jeste se susrele s takvim problemom? hvala unaprijed :mig:

Shadow333
09.01.2012., 11:06
hh curke, pomoć .. ovakva je situacija, prošli mj sam trebala dobiti 10. ali oke kasnila mi je 3 dana ali sam dobila lažu mengu, bar sam tako mislila, jer nije bilo menge samo smeđi iscjedak i to je 6 dana trajalo i onda su me grudi počele boljeti i imala sam onaj iscjedak kao da ću svaki dan dobiti i mislila sam da sam trudna, i htjela sam čekati da prođe 20-tak dana da napravim test, i htjela sam ga danas napraviti, ali ja sam sinoć dobila mengu haha, pravu pravu mengu .. a po mom ciklusu da trebam dobiti, trebala bi tek 20.1 dobiti ://.. znači dobila sam nekih tj dana ranije, a nikad nikad mi to nije bilo .. :ne zna:

monster12
17.01.2012., 13:58
Poz,

Dakle radi se o mojoj djevojci. Uglavnom je uvijek dobivala menstruaciju izmedju 12-tog i 15-tog dana u mjesecu.. Prije 3 mj se desilo nesto cudno.. Dobila ju je 15-tog dana u mjesecu, trajalo je 5 dana i samo 11 dana nakon toga ju je opet dobila ( opet 5 dana ), dakle drugog dana u mjesecu. Posle toga je opet dobila narednu menstruaciju nakon 30 dana tj 2 dana u mjesecu.

Zanima me koliko je normalno da se desi nesto ovako?

hvala

rossi79
18.01.2012., 06:44
Poz,

Dakle radi se o mojoj djevojci. Uglavnom je uvijek dobivala menstruaciju izmedju 12-tog i 15-tog dana u mjesecu.. Prije 3 mj se desilo nesto cudno.. Dobila ju je 15-tog dana u mjesecu, trajalo je 5 dana i samo 11 dana nakon toga ju je opet dobila ( opet 5 dana ), dakle drugog dana u mjesecu. Posle toga je opet dobila narednu menstruaciju nakon 30 dana tj 2 dana u mjesecu.

Zanima me koliko je normalno da se desi nesto ovako?

hvala

pa kad se tako nešto desi ode se ginekologu na pregled i uzv, a ne očekuju se dijagnoze od ne-liječnika. ako je nakon samo 11 dana dobila pravu menstruaciju onda stvarno trk ginekologu...

monster12
18.01.2012., 13:50
pa kad se tako nešto desi ode se ginekologu na pregled i uzv, a ne očekuju se dijagnoze od ne-liječnika. ako je nakon samo 11 dana dobila pravu menstruaciju onda stvarno trk ginekologu...

Problem je sto je neodgovorna, i ja sam joj savjetovao isto..

A fazon je i sto sada nakon tih 11 dana opet ima normalno svakih 30-tak dana, ali po novom datumu..

evelyn
18.01.2012., 15:54
2-5 dana ciklusa trebam ići vaditi neke nalaze...e sad problem je što sam tek jučer ujutro počela baš krvariti(svježa krv),a prije toga 2 dana sam imala par kapi na gaćicama kao krvi,ali ne svježe,i nisam uopće krvarila sve do jučer...I sad me zanima otkad da računam ciklus:confused:Od pojave tih par kapi "osušene" krvi na gaćicama ili baš pojave pravog krvarenja?

Sashica
18.01.2012., 20:54
Prvi dan ciklusa je onaj dan kad imaš pravo krvarenje, ovaj spotting prije se ne računa.

aana_anaa
18.01.2012., 21:08
menga mi kasni jedno 2 i pol mjeseca, bila sam kod ginekologa i prepisao mi je duphaston, rekao da u pet dana MORAM dobit mengu.
Prošao je i šesti dan, i još ništa.
I sad, ne znam, u čemu je problem.:ne zna:
Help!

Eliena
18.01.2012., 21:11
moram i ovdi nesto prijavit, nego, jeste cule kad za ovo.. dobivam 3 mjeseca uvik na isti datum (bez obzira jel mj. ima 30 ili 31.dan) i onda 4.mj.dobijem 5-6 dana nakon tog datuma, i onda ispocetka, uvik na isti datum..wtf..cudni su mi ciklusi nesto zadnji god. i po, 2, al sve u redu na uzv, kaze gin sve ok, al meni nesto drugcije nego prije...stari se valjda...

gymclass
21.01.2012., 23:28
Zdravo svima!

Zanima me da li ima netko na forumu problem kao i ja?!
Otkad znam za sebe imam menga mi traje max 4 dana i imam jake bolove 1.dan,ali da se preživit.
Uglavnom,zadnje dvije menge koje sam dobila, ne znam niti da li ih mogu nazvati tako, jer mi ne traju niti 3 dana max,jako me boli trbuh i nakraju (tresla se brda rodio se miš) nekakav roskasti iscjedak koji nema veze sa menstruacijom????!!! WTF?? I koristim tampone,ali ta zadnja 2 puta jednostavno ih ne mogu staviti tamo gdje bi trebali biti...stane i boli i neće dalje...
Skroz sam zbunjena i nadam se da je netko imao sličnu situaciju da mi da kakav savjet..

Hvala :)

modra
24.01.2012., 07:19
meni je ova menga sad čudna. :|

s 13 godina sam dobila prvu (sad mi je 21).. baš na 13. rođendan :zubo:
ne sjećam se u samom početku koliko je bila redovita, al znam da mi je do zadnje 2, 3 godine bila neredovita (negdje svaki treći mjesec bi dobivala), i onda se stabiliziralo i dobivala sam redovito i uredno.
i sad sam ovu dobila malčice ranije... zadnja mi je završila 2. ili 3.1., a ovu sam dobila 22.1.

onak, nisam se ni snašla, a dobila. :rolleyes: baš mi bilo čudno, ostala sam paf :D
i moram napomenut da je završila, znači trajala je jedva tri dana (inače traje do 6 dana, 6., 7. dan potpuno nestane).. i nisam imala apsolutno nikakve bolove ovaj put.

čudno..

rossi79
24.01.2012., 08:11
meni je ova menga sad čudna. :|

s 13 godina sam dobila prvu (sad mi je 21).. baš na 13. rođendan :zubo:
ne sjećam se u samom početku koliko je bila redovita, al znam da mi je do zadnje 2, 3 godine bila neredovita (negdje svaki treći mjesec bi dobivala), i onda se stabiliziralo i dobivala sam redovito i uredno.
i sad sam ovu dobila malčice ranije... zadnja mi je završila 2. ili 3.1., a ovu sam dobila 22.1.

onak, nisam se ni snašla, a dobila. :rolleyes: baš mi bilo čudno, ostala sam paf :D
i moram napomenut da je završila, znači trajala je jedva tri dana (inače traje do 6 dana, 6., 7. dan potpuno nestane).. i nisam imala apsolutno nikakve bolove ovaj put.

čudno..

pa s obzirom da imaš 21 godinu ne misliš li da bi bilo dobro o ovome porazgovarati sa svojim ginekologom? to se sve može regulirati, a biti će ti jako bitno kad jednog dana odlučiš zatrudniti. u svakom slučaju menstruacija koja dolazi na manje od 21 dan nije normalna pojava i zahtjeva detaljan uzv-čni pregled kod ginekologa. a inače ciklus se računa od prvog dana menstruacije, a ne od trenutka kad je menstruacija završila... prema tome trk ginekologu nakon prestanka krvarenja...

Funk Lizard
25.01.2012., 09:22
hej ljudi :D
eo da ne otvaram novu temu, postavit cu pitanje tu. nekako mi se cini najprikladnije.

dakle ovako. inace uvijek koristim always uloske i sve super. uvijek iste, ti mi nekako pasu. sad, na pocetku ove menstruacije (petak prosli) sam dva dana koristila neke druge, deblje, always uloske. nairitiralo mi se sve, imam onako kao osip. dosta se prosirilo to, peckalo je dok sam hodala ta dva dana, kasnije je okej. no, ne prolazi i ne povlaci se s koze. tamno crveno je i stvarno uzasno izgleda.
kako da se toga rijesim? cim da mazem?

kazem, tu mi se cinilo najprihvatljivije postavit pitanje. :)

rossi79
25.01.2012., 10:33
hej ljudi :D
eo da ne otvaram novu temu, postavit cu pitanje tu. nekako mi se cini najprikladnije.

dakle ovako. inace uvijek koristim always uloske i sve super. uvijek iste, ti mi nekako pasu. sad, na pocetku ove menstruacije (petak prosli) sam dva dana koristila neke druge, deblje, always uloske. nairitiralo mi se sve, imam onako kao osip. dosta se prosirilo to, peckalo je dok sam hodala ta dva dana, kasnije je okej. no, ne prolazi i ne povlaci se s koze. tamno crveno je i stvarno uzasno izgleda.
kako da se toga rijesim? cim da mazem?

kazem, tu mi se cinilo najprihvatljivije postavit pitanje. :)

lako ako je osip zbog nepodnošljivosti određenih uložaka. ali da bi dobila pravu terapiju mislim da trebaš otići na ginekološki pregled jer to mogu biti gljivice, a i neka bakterijska upala. liječenje i kremica ovise o uzročniku osipa....

blue_eyes94
25.01.2012., 15:41
imala sam dosta tesku upalu iscjedak je bio jak,bila sam ko ginekologa dobila vaginalete i gel i sve to u redu..zatim sam dobila mengu evo vec ju imam 3 dan, menga mi je uvijek takva da me boli prije nego sto trebam dobit i za vrijeme prvog dana..drugi dan je vec dosta bolje skoro da me ni ne boli...i sad vec treci dan krvarim jako puno i jako me boli moram napomenuti sam 3 dana doma lezim u krevetu koliko se lose osjecam..da li je netko imali slican problem? da li je to tako mozda zbog upale koju sam imala? :/

Hairdo
05.02.2012., 12:32
molim savjet: nisam imala mjesečnicu 3 mjeseca zbog viška kilograma. te kile sam relativno lako skinula i normalnu mjesečnicu dobila prije 2 tjedna međutim osjećam da ću dobit opet, bolne su mi grudi, boli me trbuh, klasika. da li je to normalno, da li se ciklus samo sad ustaljuje ili postoji mogućnost da se skratio i da ću sad dobivati svaka 2, 3 tjedna?

edit: dobila upravo :D. malo sam guglala o ovoj temi i da moguće je skraćivanje ciklusa a kako se ja već bližim tridesetoj sve je jasno. evo ako može nek ostane ovaj post za one koji bi možda pitali istu stvar.

Mamica4
08.02.2012., 06:21
Hairdo

i ja sam imala takvi problema,da mi se ciklus počeo smanjivat
mislila sam da je od živaca ali nije bilo
nakon 5mj dobivanja menge svako malo(svaka 2tj) otišla sam po pilule da mi se srede hormoni
možda je tako i kod Tebe(hormoni)obzirom da si sredjivala kile

pričekaj da vidiš kad će doć iduća-dal na vrijeme ili ranije,pa shodno tome odi ginu

malena
10.02.2012., 10:55
već dulje vrijeme pijem pilule cilest (oko godinu dana), i do sad nije bilo nikakvih problema, menstruaciju imam 4-5 dana. ali sad vec traje 8 dana i dosta jako, kao na prvi drugi, dan :O, nemam dojam da će prestati, a takvo nešto mi se nije dogodilo nikad odkad pijem cilest. zar ne bi trebale pilule regulirati ciklus, da se ovako nešto ne dogodi? zbunjena sam :S ... što bi mogao biti uzrok tome?

betie
28.02.2012., 07:53
bok!
kirota, mene je zaboljelo dok sam čitala tvoj post i potpuno znam što si proživljavala!
ja sam svoje tegobice uspjela riješiti sa uljem žutog noćurka, pa eto, ako vam može pomoći, zašto ne? biljne su, a djeluju!
http://www.vita-noni.hr/proizvod/evening-primrose-oil-ulje-nocurka/25/
nadam se da će nekome pomoći.
pozdrav

ady-
07.03.2012., 13:17
Hello

pijem pilule Logest i uvijek sam dobivala menstruaciju na tocan dan..
jucer sam ju trebala dobiti medjutim nista...navecer sam pocela dobivat bolove u jajnicima i pomislila da sam dobila ,danas ujutro pogledam i nema je, ali bolovi su prisutni i dosta jaki sve dok nisam popila tabletu protiv bolova.
Spolne odnose sam imala svega 2 u ovom mjesecu i cak decko nije svrsio u mene tako da mislim da trudnoca bas i nije u pitanju. Stresa je bilo ali nekako se time samo tjesim :D

Da li mozda znate sto bi to moglo biti ili itko ima iskustva s tim... strah me jer nikad mi se nije desilo da ne dobijem na tocan dan :ne zna: ????

Lola 27
08.03.2012., 23:57
Hello

pijem pilule Logest i uvijek sam dobivala menstruaciju na tocan dan..
jucer sam ju trebala dobiti medjutim nista...navecer sam pocela dobivat bolove u jajnicima i pomislila da sam dobila ,danas ujutro pogledam i nema je, ali bolovi su prisutni i dosta jaki sve dok nisam popila tabletu protiv bolova.
Spolne odnose sam imala svega 2 u ovom mjesecu i cak decko nije svrsio u mene tako da mislim da trudnoca bas i nije u pitanju. Stresa je bilo ali nekako se time samo tjesim :D

Da li mozda znate sto bi to moglo biti ili itko ima iskustva s tim... strah me jer nikad mi se nije desilo da ne dobijem na tocan dan :ne zna: ????

Meni se dogodilo par puta dok sam pila Cilest da imam bolove i sve a menstruaciju nisam dobila.:ne zna:Otišla bi kod ginekologa i on bi mi dao neke tablete i onda bi dobila.:kava:

Anayi
09.03.2012., 10:15
Prošli četvrtak sam započela terapiju 3 dana canesten tableta u rodnicu i krema (gljivična infekcija) i sada sam dobila menstruaciju kao na vrijeme ali to uopče nije prava menstruacija kao inače nego onak ko da se nemože spustiti kak bi se reklo i ima ostataka tih tableta u iscjedku..pa me zanima dali te tablete na neki način mogu usporavati menstruaciju pa če kasniti?!

Dali ima netko iskustva i dali je to moguče???

Freakette
10.03.2012., 10:03
Bok curke, imam jedno pitanje, pijem Yasmin već dosta dugo, u početku sam ih koristila zbog reguliranja neredovitih ciklusa, a sad mi služe kao zaštita. Prvu tabletu zadnjeg pakiranja sam popila 13.2. i trebala dobit menstruaciju nakon 24 dana, a ja sam ju dobila 20. dan s tim da sam imala još 2 tablete za popit. To sam popila do kraja i sad čekam da mi menstruacija završi jer traje duže nego inače (danas je 8. dan), ali krvarenje je cijelo vrijeme slabije nego inače... Zbog čega se to moglo dogodit?

lila_887
14.03.2012., 15:21
Ak se dobro sjećam Yasmin se pije 21 dan, pa 7 dana pauza (bar tak bilo dok sam ih ja koristila), osim ak ih piješ svih 28 dana bez pauze.
Meni je uvijek kad sam završila sa pilulama u toj pauzi dolazila menga (e sad koji dan više se ne sjećam), ali mislim da ti je to granični slučaj ako si dobila 20. dan, a imaš 21 tabletu, mislim da to što si dobila ranije nije ništa strašno, može bit zbog stresa il tak nekih stvari... ako ti krvarenje potraje duže od 10 dana, ja bi se onda javila ginekologu i pitala ga u čem je stvar, inače ako je oko 8 dana, mislim da to nije zabrinjavajuće pogotovo ako je slabije. To se i meni događalo koji put po 8 dana (ali jako slabo).
I naravno ako ti se još koji put dogodi da je dobiješ ranije ko sad 20 dan, a prije si dobivala 24 dan.
Ali mislim da nešt piše i u uputama. Nisam sigurna :misli: -treba provjeriti -

Freakette
14.03.2012., 19:34
Uvijek sam je dobivala 24. dan, otkad sam počela s njima, sad je ovo prvi put da je došlo tako rano... Do jučer sam imala neki smeđi iscjedak i nekakav čudan osjećaj u donjem djelu trbuha tak da sam se naručila ginekologu, sutra ujutro idem vidjet o čem se radi.

astra_turbo
15.03.2012., 19:55
pozdrav,

imam 22 godine i menstruacija mi traje vec 14 dana ali samo par kapi dnevno, nista me neboli, kupala sam se odma drugi dan i imala spolni odnos.. zanima me dali je netko imao ili upozdat sa slicnom situacijom.. otici cu u ginekologa ako se stanje ne popravi...

leeloo27
15.03.2012., 20:10
pozdrav,

imam 22 godine i menstruacija mi traje vec 14 dana ali samo par kapi dnevno, nista me neboli, kupala sam se odma drugi dan i imala spolni odnos.. zanima me dali je netko imao ili upozdat sa slicnom situacijom.. otici cu u ginekologa ako se stanje ne popravi...

Idi kod ginekologa. Tako nešto slično je bilo i meni pa sam otišla, dobila neke tablete koje sam pila nekih 5 dana (mislim da su bile provera tablete) i nakon toga sam dobila pravu mengu i ciklusi su mi se unormalili.

Vjerovatno su ti se malo zbrčkali spoli hormoni.

mala_plivačica
18.03.2012., 14:41
dobila sam u subotu menstruaciju. obicno mi traje 6,7 dana, znaci trebala bi do sljedece subote.
a nikako mi ne pase da ju imam u cetvrtak iz nekih razloga.
zna li tko da li se moze ista uciniti da se skrati vrijeme?
tampon ne smijem koristit...

Maria Jose
19.03.2012., 17:23
Tako sam otisla do faksa da odradim taj upis dok sam jos mogla hodati, zamolila ih da me prime preko reda jer mi nije dobro, ali sam ipak malo morala cekati i dok sam dosla na red vec je sve oslo u k..
Zanimljiva mi je ta reakcija ljudi, jer vidjele su te zene u kakvom sam stanju, stvarno sam se trudila odrzat se na stolici da se ne srusim, i u 5 min sam bila potpuno mokra, vjerovatno i blijeda (ja se nisam vidjela, ali sigurno nisam super izgledala), a ona se tamo igra, i prica mi kako i zasto..
Sreca u svemu je bila sto mi je frendica bila u gradu, taman u blizini posla kad sam trebala krenuti, pa je isla sa mnom, i organizirala nam prijevoz, jer dok sam zavrsila s tim upisom uspjela sam izaci iz zgrade, dosla do prve travke, izbljuvala se i legla na pod.. Dalje vise nisam mogla..
Od cijele mase ljudi koja je bila tamo samo je 1 djevojka dosla pitati treba li sto pomoci, zvati hitnu, ili nesto..
Jesam li sad skrenula s teme?

Kirota, ja sam imala iste takve bolove kao ti. Jedna forumašica prije mene ti je preporučila kapsule noćurka-i ja se u potpunosti slažem sa njom :). Probaj! Meni su također pomogle-bolova više nemam,čak mi je i ciklus redovitiji. A kad pomislim na sve one godine kojima sam se kljukala glupim analgeticima i uništavala si želudac...:503:.

Tillea
19.03.2012., 19:12
Pijem Logest već 3 i pol godine. Menstruacija mi je uvijek dolazila na vrijeme.

U zadnja 3 mjeseca uvijek kasni i traje manje od 3 dana. Ovaj put je kasnila 3 dana, i trajala je 1 dan s tim da krvi skoro pa ni nije bilo, bila je kapljica promjera 1 cm. Neznam šta da radim, sutra bi trebala početi s novom kutijom. Malo mi je čudno to?

rider_26
24.03.2012., 11:50
Imam pitanje vezano uz Sumamed tablete... Zbog gin.infekcije, pili smo ih partner i ja tri dana svaki po jednu, to je bilo negdje usred moga ciklusa. Trebala sam dobiti menstruaciju u razdoblju između 17. i 20.3., i sad evo već kasni 4 dana. Dosad mi je kasnila samo jedanput, od stresa. Sigurna sam da nisam trudna (imali smo jedan spolni odnos i štitili se kondomom), osjećam se zadnja dva dana jako čudno (debelo i gnjecavo, troma sam i na trenutke me bole leđa i bedra, ali ništa ozbiljno). Kontam da me uhvatio PMS, ali me zanima da li je još nekoj od vas bio ciklus pomaknut zbog Sumameda?

lilalis
26.03.2012., 17:31
prvu menstruaciju sam dobila prije više od 15 godina i uvijek mi traje 4-5 dana, s tim da prva 2-3 dana imam jako krvarenje, a zadnja 2-3 slabije dok skroz ne prestane, a krv je uglavnom tamno crvene boje.

zadnju mengu sam dobila na vrijeme, ali je skroz slaba, kao da sam preskočila prva 3 dana prave menstruacije, a krv je svijetlo crvena. imam li razlog za brigu?

prije 2-3 mjeseca ja i suprug smo krenuli na trudnoću ... ne znam je li to psiha nešto radi, ali od tada osjećam nekakvu nelagodu, pritisak i povremene bolove u području desnog jajnika, prošla menga mi je kasnila 15-ak dana iako inače nikad ne kasni, a ovu zadnju menstruaciju sam dobila na vrijeme, ali jednostavno ne izgleda kao do sad.

any idea?

galebica
28.03.2012., 10:24
Imam jedno pitanje, nakon podužeg pijenja kontr. pilula, odlučila sam prestati, no nakon toga mi je menga kasnila mjesec i pol, da je sada uopće ne dobivam. znači zadnja moja prava menga je bila prošle godine u devetom mjesecu. Išla sam kod ginekologa koji me je pregledao ultrazvukom i vidio da imam polocistične jeajnike te mi dao duphastone tablete. dobila sam mengu sa tim tabletama, a mjesec dana nakon te menge, dobila sam neko lagano, skroz lagano krvarenje. To je bilo u prvom mjesecu. Nakon toga ništa. S obzirom da ne želim piti opet tablete, pokušala sam sa čajem Ginekol koje sam pila tri tjedna, a nakon toga mi je teta u ljekarni dala tinkturu Agnus Cactus.

Zanima me dali je netko to koristio, a da mu je pomogao? Znam da je to sve jako individualno, ali ja se nekako nadam da ciklus mogu urediti prirodnim putem.

ilicicvedran
13.04.2012., 12:24
Prošli mijesec sam trebala iči na propuhivanje , ali prije toga sam trebala kod doktora napraviti bris Cerviksa i kada je nalaz bio gotov imala sam bakteriju i prepiše meni i suprugu antibiotike DOKSICIKLIN 100mg,popili smo terapiju ali sam dobila ranije i sada neznam od kojeg mjerim početak ciklusa 08.04 sam imala samo kapljicu a danas 13.04 mi je izgleda zadnji dan , molim vas pomoč.

loved
15.04.2012., 19:55
ovo mi je već drugi mijesec da imam slabo krvarenje, traje mi normalno samo je slabo, simptomi pmsa-a su normalni kao i uvijek, i sad kad sam dobila boli me trbuh kao i inače, nekakva iskustva?NISAM TRUDNA!!!

Lola 27
16.04.2012., 14:29
ovo mi je već drugi mijesec da imam slabo krvarenje, traje mi normalno samo je slabo, simptomi pmsa-a su normalni kao i uvijek, i sad kad sam dobila boli me trbuh kao i inače, nekakva iskustva?NISAM TRUDNA!!!

Ako nisi trudna šta te briga?Inače ja kad sam pod stresom malo krvarim,kad sam na dijeti malo krvarim.Imaš puno čimbenika zbog kojih se to može događati.Ako piješ pilule ili si pila malo krvariš.:mig:

lorena333
16.04.2012., 16:37
pozdrav...
već sam izluđena od brige pa da pitam vas vaša mišljenja i iskustva...
28.2 sam imala normalnu menstruaciju kao i uvijek...
27.3 počelo je slabo rozo krvarenje,imala sam sve simptome pms-a.
28.3 svijetlosmeđe i stalo.
u petak sam radila test-negativan je.
moram napomenut da imam streptokoku u grlu,pila sam silapen,al mislim da mi nije prošlo jer me još uvijek boli grlo..
čitala sam da to može prijeći i na jajnike.
dosta često pišam, probada me u jajnicima dosta često... težina u želucu kad pojedem,neznam dal to ima kakve veze.
sad sam već i živčana dal od brige ili zbog sljedeće menstruacije ako uopće dođe neznam.
mislim da nisam trudna,al me ipak strah.
čitala sam da test nemora biti točan.
ovih mjeseci sam pod stresom,umorna,dvoje djece,stalno smo prehlađeni,kronično neispavana...
zbunjena sam,inače mi uvijek kasni al bude normalna,zato mi je sad čudno šta se događa...
molim vas pomoć?!

CIPI22
16.04.2012., 23:01
lijepi pozdrav cure. ovako,nova sam no ovoj temi al imam jedno pitanje za vas-dal ima koja čudan problem kao ja?? :D inače imam već 7-8 godina unazad bolne menstruacije,ali zadnjih 6 recimo odvratno bolne,bez tablete mogu uzet bolovanje doslovno. :D eeeh,al nije to sve,mene boli prvi dan ali recimo to je klasična menstrualna bol koja je čak i izdrživa,onda procurim i bol se stiša. drugi dan sam napuhnuta i bol je prisutna u intervalima ali uvijek popijem tabletu da se ne rasplamsa pošto mi je posao fizički naporan i stajaći. ali,mene brine to na kaj se svi moji poznanici križaju-MENE ODVRATNO,JAČI I OD PRVOG I OD DRUGOG DANA BOLI ZADNJI DAN!!! toliko tupa i probadajuća bol da imam osjećaj da će mi se jajnici rasprsnut,ta bol prelazi u prepone i niz noge. moram samo na vrijeme popiti tabletu i onda se brzo stiša. nakon boli "procure" neki manji ugrušci krvi i gotovo. to je to za taj mjesec!!! moj ginekolog kaže da je to normalno a frendice se križaju i pitaju_kak te može bolit zadnji dan,to još nisam čula!!!??? jbg...i ja se čudim,al tako je. dal ima još netko takvih "čudnih" problema sa bolovima?? inače mi je menga normalna,traje po 4-5 dana i dolazi na vrijeme. nisam rodila,nisam imala pobačaj,redovno odlazim na preglede i zdrava sam,osim nekih sitnih upalica koje sam imala prošle godine i izliječila. :504:

Anci_92
30.04.2012., 22:12
pozz cure!
Imam jedan problem. I inače imam vrlo neredovite mjesecnice, ili su vrlo obilne i bolne s nuspojavama kao povracanje i proljev ili skroz slabe. Nisam ju dobila od 1 mj, što mi i nije tako čudno jer ju nisam znala imat čak i dulji period. Tad sam otišla kod doktorice opće prakse koji mi je prepisala folnu kiselinu i rekla da ne brinem jer je to normalno za moje godine i rekla mi je da smanjim stres. Prvi put sam ju dobila u 8 razredu, posljednja od svih cura u razredu. Tad sam bila užasno mršava... hehe...

Strah me otiči doktoru, jer sad je moja doktorica na porodiljnom i umjesto nje je neki mladi nadobudni lječnik koji mi je držao prodike kad sam samo došla po uputnicu za kontrolu kod dermatologa. :rolleyes:

Trenutno me muči to što me dulje vrijeme boli trbuh i jednostavno ne mogu kontrolirati glad (s 61 kg na 66 u 2 tjedna :504:). Imam 17 godina. Stvarno neznam što bih..... I da napomenem, nikad nisam spavala s nikim....
HELP

Bonita barbara
06.05.2012., 21:10
Ok,pomagajte.Danas sam dobila menstuaciju i sad navečer krvarenje je prestalo.Počela sam piti Lyndete danas prvu tabletu.Vadila sam betu prije par dana negativan je.Užasno sam pod stresom i još sad ovo.Imala sam sve simptome pms osim bolova,inače ne mogu hodat kako me boli danas ne.:ne zna:Poludit ću.:503:Moram napomenut da točno prije 12 dana imala žućkasto bijeli isjedak ,ljepljivi i dan poslije počele su me grudi boliti i bradavice su me pekle i bile osjetljive.Tako mi se događa već jedno 6 mjeseci.Jeli to znak ovulacije?Danas kad sam dobila krvarenje grudi su prestale boliti i bradavice.Bila sam na ginekološkom pregledu prije dva tjedna i sve je bilo ok.Tj doktorici se učinilo da nešto vidi na ljevom jajniku ali onda je rekla da je sve ok.Nakon pregleda drugi dan imala sam isjedak smeđe boje.

Sunshine 007
08.05.2012., 08:34
Dakle, imam jedno vjerojatno malo glupo pitanje. Imam određene planove za nadolazeći vikend i sinoć sam dobila menstruaciju. Inače mi traje po 5-6 dana, ali me interesira kako bih je mogla na neki način ubrzati ili zaustaviti da vikend prođe bezbrižno. Btw. Još neki dan sam čitala o odgađanja i našla sam post u kojemu piše da trebam piti Duphaston tih nekoliko dana prije menstruacije da bih je odgodila. Samo da se zna, nije uspjelo :) Bila bih jako zahvalna na odgovoru.

Lola 27
08.05.2012., 11:52
Dakle, imam jedno vjerojatno malo glupo pitanje. Imam određene planove za nadolazeći vikend i sinoć sam dobila menstruaciju. Inače mi traje po 5-6 dana, ali me interesira kako bih je mogla na neki način ubrzati ili zaustaviti da vikend prođe bezbrižno. Btw. Još neki dan sam čitala o odgađanja i našla sam post u kojemu piše da trebam piti Duphaston tih nekoliko dana prije menstruacije da bih je odgodila. Samo da se zna, nije uspjelo :) Bila bih jako zahvalna na odgovoru.

Ja svaki put kad se kupam ili tuširam menstruacija prestane ili se jako smanji.Znači kad se tuširam moram staviti tampon.:503:

catandmouse
09.05.2012., 21:37
Ovako: menstruacija mi traje vrlo kratko i nije jaka (da napomenem pijem kontracepcijske tablete pa to zbog toga). Al da. to nije moj problem. Moj problem unatoč tome što je slaba je to da mi se ta 'krv' prebrzo zgrušava. To mi se sad desilo kod 4-5 zadnjih krvarenja, prije ne. Neznam to opisati, kao da ne stigne steći van neg se prije toga zgruša, i onda to tak iz mene visi. Koma. I onda se ja moram mukomuciti da to nekak donekle potegnem van. Ima nešto krvi i na ulošku, al ono, zašto i ostala normalno ne istece?! I dosta je tamna, skoro crna, u odnosu na prije.
Od čega to?! Živcira me :(

lea9100
12.05.2012., 14:29
Imam jedno pitaje :) imam 16 godina,prvu menstruaciju dobila sam u 9 mjesecu prosle godine.Odonda nisam je nisam imala,nego svaki mjesec ,otprilike u vrijeme menstruacije,ja dobivam nekakav gotovo crni iscjedak,i ima ga dosta.nista me ne boli ali mao se brinem.Pomooc :confused::confused:

potatoo
16.05.2012., 19:00
Neznam jel se ovo pitanje već negdje spominjalo, al evo pitat ću opet. Imam skoro pa 18 godina. Dobila sam menstruaciju tjedan dana ranije i evo danas mi je 18 ili 19 dan kako je imam. Ginekologu ću ići uskoro, ali dali je netko imao sličan problem? Stvarno sam se prepala i neznam šta mogu očekivat zbog čeg mi je ovo...

majicaxx
19.05.2012., 15:13
Je li normalno imati povišenu tjelesnu temperaturu prije i tijekom menstruacije? Meni je danas drugi dan i imam temperaturu 37,4.

Sunshine 007
19.05.2012., 15:38
Je li normalno imati povišenu tjelesnu temperaturu prije i tijekom menstruacije? Meni je danas drugi dan i imam temperaturu 37,4.

Normalno je imati blago povišenu temperaturu. Ne znam ni sama zašto, ali meni je tako uvijek, a koliko znam i još nekim curama

-Cruella-
20.06.2012., 16:13
ja sam prilično zabrinuta.
menstruacija mi inače traje 3 dana. i ovaj mjesec je trajala 3 dana, ali nakon toga već 3. dan pomalo krvarim. toliko da svaki put u wc-u vidim krv na papiru. dosta je svijetla.

fashion-love
30.06.2012., 15:50
bok cure,otvorila sam temu na ovo pitanje,ali svejedno pitam i vas.
Osjecam bol u preponama,jedan mjesec u ljevoj,jedan u desnoj neka 17-20 dana nakon Miss M. Je li to ovulacija ili??? Ovdje je bolje opisano pa bi vas zamolila da mi pomognete. http://www.forum.hr/showthread.php?p=40230951#post40230951
Hvala

holly.
03.07.2012., 23:18
pijem lindnette 20 i htjela bih odgoditi menstraciju na nekoliko dana.. pa me zanima, dakle, nastavim pit tablete iz dodatnog pakiranja koliko želim odgoditi menstruaciju.. i onda tjedan dana nakon zadnje počinjem piti iz novog pakiranja, tj. novi ciklus kao i inače? ili koliko dana nakon zadnje dodatne?

magic potion
15.07.2012., 12:00
Kakav je mehanizam djelovanja ibuprofena na menstrualno krvarenje? Vidim da se preporučuje za smanjenje krvarenja, i da to stvano djeluje na mnoge žene, ali zar on istovremeno i ne razrjeđuje krv?!

mmz<3
17.07.2012., 12:04
Mene zanima jel postoji neki "narodni lijek " za potaknuti menstruaciju. Kasni mi 3 dana, ne vjerujem da je trudnoca u pitanju jer sam prije neki dan bila kod ginicke na redovnome pregledu, nakon toga samo jedan zasticeni odnos. Krenula sam sa dijetom,pa je to moguci razlog kasnjenja. Inace nemam nikakve simptome pms, tako ni sada...

Dustflower
18.07.2012., 17:06
Mene zanima jel postoji neki "narodni lijek " za potaknuti menstruaciju. Kasni mi 3 dana, ne vjerujem da je trudnoca u pitanju jer sam prije neki dan bila kod ginicke na redovnome pregledu, nakon toga samo jedan zasticeni odnos. Krenula sam sa dijetom,pa je to moguci razlog kasnjenja. Inace nemam nikakve simptome pms, tako ni sada...

pricekaj jos koji dan, dijeta sigurno moze utjecati. inace, menstruaciju mogu ubrzati vitamin c, jaki caj od persina, persin vaginalno, caj od stolisnika..

magic potion
18.07.2012., 21:03
pricekaj jos koji dan, dijeta sigurno moze utjecati. inace, menstruaciju mogu ubrzati vitamin c, jaki caj od persina, persin vaginalno, caj od stolisnika..

Čudno. :D
Jer čaj od stolisnika bi trebao smanjiti krvarenje.:ne zna:

mmz<3
18.07.2012., 22:30

Ma vjeroatno,ipak me previse kopkalo jer mi je kasnila samo jednom- u prvoj trudnoci :) Napravila test,negativan je. Nista pricekati cu,pa zvat gin...

Mammi
28.07.2012., 11:16
Htjela bih pitati članice foruma da li imaju sljedeće iskustvo...ili da mi netko objasni što bi to moglo biti...(Znam da je najbolje da odem doktoru i hoću, ali čekam termin, pa u međuvremenu...)

Naime, imam 43 godine, imam mjesečnicu redovito. Ljeti ponekad bude malo obilnija, pa čak i češća nego inače, ali tako je to već godinama bilo i doktor je rekao da je to u granicama normale. No problem je sljedeći: prije 10-ak dana sam imala tu "normalnu" mjesečnicu, ali jučer sam primijetila neko oskudno krvarenje koje me zbunjuje, jer nema one sluzi (i "komadića") koji su inače bili. Samo lagano krvarenje...ne obilno, sasvim blago (ali dovoljno za nositi uložak). Brinem se što je to sad? Ima netko neko slično iskustvo? :(

adastram
29.07.2012., 18:47
Pozz, evo jedno pitanjce...
Inače imam redovitu mjesečnicu, e sad: prije par dana imala sam navečer blago krvarenje,sutra cijeli dan ništa, tek uveče opet malo, sljedeći dan ništa, i dan poslije opet malo,ali samo uveče! Toliko je malo da nisam uložak stavljala niti to računam ko mjesečnicu
Je li se kome slična stvar dogodila? :confused:
Znači li da će mi sljedeća bit obilnija zato jer je ova bila preslaba? :confused:
Unaprijed hvala!

mory222
30.07.2012., 10:07
Pozz, evo jedno pitanjce...
Inače imam redovitu mjesečnicu, e sad: prije par dana imala sam navečer blago krvarenje,sutra cijeli dan ništa, tek uveče opet malo, sljedeći dan ništa, i dan poslije opet malo,ali samo uveče! Toliko je malo da nisam uložak stavljala niti to računam ko mjesečnicu
Je li se kome slična stvar dogodila? :confused:
Znači li da će mi sljedeća bit obilnija zato jer je ova bila preslaba? :confused:
Unaprijed hvala!

Meni je prošlo lito isto tako bilo, al je i došla 10-ak dana prije i isto sam bila zbunjena.. Pričekala sam drugu mjesečnicu i ona je bila normalna..

Vjerojatno se nešto malo poremetilo, al za svaki slučaj, možeš ić na pregled..

melanija
02.08.2012., 11:01
Nisam nasla slicnu temu pa me zanima ima li neko iskustva s tim.
Dakle, menstruaciju sam dobila redovno ali sa znatno slabijim krvarenjem nego inace, moze se reci da sam je jedino drugi dan "posteno" imala, treci slabo a cetvrti skoro nista. Nisam pod stresom, nisam na dijeti i slicno.. Zanima me da li je trudnoca moguci uzrok?

rossi79
03.08.2012., 16:04
Nisam nasla slicnu temu pa me zanima ima li neko iskustva s tim.
Dakle, menstruaciju sam dobila redovno ali sa znatno slabijim krvarenjem nego inace, moze se reci da sam je jedino drugi dan "posteno" imala, treci slabo a cetvrti skoro nista. Nisam pod stresom, nisam na dijeti i slicno.. Zanima me da li je trudnoca moguci uzrok?

trudnoća je definitivno mogući uzrok. napravi test.

loolla
07.08.2012., 15:04
Prije 4 mjeseca sam prestala piti kontracepcijske tablete, i naravno da se sve poremetilo! Prosli mjesec tj prije dva tjedna mi je menstruacija dosla nakon 40 dana od prosle i traje dva tjedna (jos uvijek traje). S tim da je krvarenje jako slabo drugi tjedan, uz neke male komadice ??? Kako sam odlucila da cu kontr. tablete opet piti jer mi ovo nema smisla a ne namjeravam ici na bebu, barem ne jos, pocela sam ih piti kad sam dobila M prije dva tjedna. I sad, je li to sve normalno ili jos bolje pitanje kad ce se sve to unormaliti??

Least123
13.08.2012., 10:02
zadnja menga mi je 20.6, dakle kasni mi danas 50ak dana. imam lijene jajnike tj. nešto prema PCOSu, smao kja nemam nikakvih simptoma poput dklakavosti i sl. osim neredovite i oskudnije menge. od kada sam prestala piti tablete 02/2012 doalzi mi na cc 43 dan, a sada je već pevalilo i taj dan.
kada je alarmantno i kada bi trebala kod ginekologice?

sparina123
20.08.2012., 22:04
ovako....već dvije godine nemam mengu...godinu prije tih dviju bez, imala sam tri puta.....i evo danas dobila, malo mi to čudno, znam da se zna dogodit kad već kreneš u menopauzu nemaš par mj, pa dobiješ....ali ovo nakon dvije godine bez....:ne zna:
redovno sam na kontroli kod gina i sve je ok....sad sam na moru ići ću na pregled kad se vratim....jel nekoj od vas tak bilo...nije mi jasno kak se sad nakon dvije god pojavila:confused:

Ar leith
22.08.2012., 18:55
Ovdje sam da me netko utješi ili mi se javi netko tko je imao sličnu situaciju. Naime, 7 godina imam mjesečnice koje su koliko toliko bile redovite (više neredovite no redovite, no sve unutar nekih granica) i krvarenja nisu bila preobilna. Predzadnja je trajala duže no obično (uključujući i onih par kapi dnevno čak tri tjedna), a slijedeća je započela već doslovno 5 dana nakon završetka prethodne. Što je još gore, krvarenja su jako obilna, nikad nisu bila takva, a javljaju se i nepodnošljivi bolovi. Pišem vam ovo ovdje jer sam zadnjih par dana i slijedećih 2-3 tjedna izvan grada gdje je moj ginekolog i malo paničim jer mi je, jel, situacija podosta neuobičajena. :503:

Muskakurva
06.09.2012., 17:39
Pozdrav cure,..ovako problem nije u meni jer sam musko,vec u mojoj curi hehe
Problem je u tome sto se njoj mjesecnica pomijera,svaki mjesec dodje prije na 2 dana,i tvaki mjesec se datum pomijera i pomijera,....brinem se za curu,...
Ne kuzim se bas u zenske probleme,pa mi treba pomoc od neki cura,....
Pomagajte molim vas :504:

gabriela00
06.09.2012., 17:43
kako to misliš?
npr. jedan mjesec dobije 20-og, a sljedeći 18-og?:ne zna:

pa ako joj nije ciklus 30 dana, mora se "pomijerati":rofl::rofl:

Muskakurva
06.09.2012., 17:46
kako to misliš?
npr. jedan mjesec dobije 20-og, a sljedeći 18-og?:ne zna:

pa ako joj nije ciklus 30 dana, mora se "pomijerati":rofl::rofl:

da jedan mjesec dobije 20-og, a sljedeći 18-og,....jel to problem kakav il sta ?? brinem se za nju :503:

gabriela00
06.09.2012., 17:53
pa to je normalno.:D

mjesec ima 30 dana, ali nema ciklus svake žene 30 dana.

moj je 25 dana. pa ako jedan mjesec dobijem 10-og, drugi ću dobiti 5-og.:)

Muskakurva
06.09.2012., 17:56
pa to je normalno.:D

mjesec ima 30 dana, ali nema ciklus svake žene 30 dana.

moj je 25 dana. pa ako jedan mjesec dobijem 10-og, drugi ću dobiti 5-og.:)

joj hvala ti puno,bio sam se zabrinuo

Tinkerbell 8
06.09.2012., 17:58
Sve je u najboljem redu. :rofl:

Mora biti tako. Budi bez brige.

Lara0912
18.09.2012., 10:50
Imam uzasne bolove tijekom mensturacije. Uhvate me ledja, stomak, noge...znaci tri dana sam u kaosu. Isprobala sam sve moguce tablete, ali rijetko sto pomogne. Isla sam i na preglede, sve je u redu, za bolove mi prepisu neke standardne tablete tipa Neofen i slicno. Ima li koja od vas ovakva iskustva ili slicna i koje tablete koristite?

Pozz :)

Loza
18.09.2012., 20:38
Ja dva mjeseca ne pijem logest tablete. prva mjesečnica je bila ok bez jačih bolova. evo sad me presjeklo u trbuhu, prvi dan. užas. inačeznam imati bolne mjesečnice. pijem tablete jer nemogu bez njih. prije sma pila logest ali su one na recept. sad postoje logest n ili l, neznam koje. kakve su one?

MarilynS
19.09.2012., 17:28
molim pomoć. naime ginekolog mi je prepisao diane 35 koje sam počela piti prvog dana ciklusa... danas sam popila 11 -u tabletu i još uvijek krvarim...neznam dal mi menstrucija ovog puta traje toliko dugo zbog početka uzimanja hormonalnih pilula ili zbog nečeg drugog. :(

Lara0912
20.09.2012., 09:35
molim pomoć. naime ginekolog mi je prepisao diane 35 koje sam počela piti prvog dana ciklusa... danas sam popila 11 -u tabletu i još uvijek krvarim...neznam dal mi menstrucija ovog puta traje toliko dugo zbog početka uzimanja hormonalnih pilula ili zbog nečeg drugog. :(

Vrlo moguce da ti menstruacija traje duze zbog pilula jer je i meni bilo isto kad sam ih tek pocela uzimati.Menstruacija mi je trajala skoro dva puna tjedna. Ali svejedno, ne bi bilo lose da se obratis lijecniku i provjeris. Opet s druge strane, Diane 35 su visenamjenske pilule. Meni ih je lijecnik prepisao kada sam imala problema sa licem i stvarno su mi pomogle i lice mi se ocistilo. Inace nemaju nus pojava. Medjutim, one su u principu kontracepcijske pilule ali sa jako malom dozom hormona i samim tim su slabije i nisu stopostotna zastita od trudnoce. Znam za dosta djevojaka koje su ostale trudne iako su ih uzimale. Ako ih koristis iskljucivo za kontracdepciju, savjetovala bih ti da opet posjetis lijecnika da ti prepise neke druge. Ja koristim Microgynon http://www.bayerhealthcare.rs/bayer-proizvodi/l-p/microgynon.html i prezadovoljna sam s njima. Mada, nista na svoju ruku ne uzimaj.

MarilynS
20.09.2012., 15:42
lijećnik mi ih je zapravo prepisao zbog neredovitog ciklusa + zbog zaštite, meni su one inače ok za sad i nemam nikakvih nuspojava.
hmmm možeš mi napisati kolika je cijena tih Microgynon pilula?

Lara0912
20.09.2012., 17:41
lijećnik mi ih je zapravo prepisao zbog neredovitog ciklusa + zbog zaštite, meni su one inače ok za sad i nemam nikakvih nuspojava.
hmmm možeš mi napisati kolika je cijena tih Microgynon pilula?

Cijena im je 40 kn. Meni su se pokazale kao odlicne i ne bih ih mjenjala zasada. Mada svejedno, prvo se savjetuj sa lijecnikom .:mig:

Bajadoibera
24.09.2012., 19:17
Dakle, curi je kasnila menstruacija, naravno, panika nastala, međutim nista od trudnoce nego je kasnila jer je dosta bila pod stresom, promjenila klimu, dosta putovala i tako... otisla je za svaki slucaj i kod doktorice koja joj je dala tablete da pije svakih 12 sati dok menstruacija ne dođe... danas je i dosla. Stvar je u tome sto smo odlucili pratit njen ciklus, njega normalno pocinjemo pratiti od danas, nema veze sto menga kasni cca 17 dana? dakle nova menga ce bit za cca mjesec dana od danas, a onaj stari ciklus mozemo zaboravit? hoce li joj ta "prisiljena" menstruacija trajat jednako kao i inace? hoce li bit sve jednako?

Lexyka
27.09.2012., 03:03
Ne znam vise sto da radim, pa evo me, nasla sam se opet kako pisem ovdje...
Stvari stoje ovako: kasni mi mjesecnica 12 dana! Luda sam vise... Inace imam redovite cikluse, uvijek mi dodu stvari tocno mjesec dana nakon zadnje. Ali evo sad vec treci mjesec za redom mi kasni. Prvi mjesec sam bila malo zabrinuta jer smo decko i ja nesto izvodili gluposti bez kondoma, ali me mjesecnica nakon 10 dana kasnjenja iznenadila na rodendan... Drugi mjesec, odnosno sad u 8.mjesecu mi je opet kasnila i to 14 dana pa sam poludila mada sam bila sigurna da nismo nista izvodili bez zastite (koristimo kondome!), napravila test (negativan) i to popodne mi dodu stvari.
Tu vecer (prvi dan mjesecnice u 8.mj) smo spavali bez zastite, izvadio ga je prije nego je svrsio... Tako i iduca dva dan: svaki put ga je izvadio na vrijeme i ja bi odradila posao do kraja rukom. Poslije toga je otisao u Zagreb na tri tjedna, odnosno tocno kad su meni bili plodni dani njega nije bilo. Kad se vratio, od tada pa do sada, imali smo odnose 4 puta, svaki put sa kondomom, svaki put je kondom bio ispravan. Usput, mozda je bitno da spomenem: ni kad ima kondom ne dam mu da svrsi u mene, prije nego svrsi ga izvuce vani, za svaki slucaj.

Sad vise ne znam sto da radim! Prije tjedan ipo dana sam radila nalaze krvi, urina, cisto onako preventivno to radim svakih 6 mjeseci, svi su besprijekorni. Ginekologica mi je prije 3 tjedna otkazala pregled radi njezinog godisnjeg (hvala, doktorice, jos jednom, divni ste!)... Moram hitno minjati doktoricu!

Ludim! Zivot mi je u zadnje vrijeme poprilicno stresan i bez ovog sto mi kasne stvari!!! Da li je moguce da sam trudna? Mislim, ni sama ne vjerujem u to? E da, inace mi sestra ima nepravilne cikluse, obje imamo policisticne jajnike. Ona je to rjesavala kontracepcijskim pilulama, ja ne smijem piti nista sto sadrzi hormone zbog bolesti (lezala sam na Rebru jedno vrijeme zbog poremecaja hormona i od onda ne smijem piti nista sto sadrzi neke jace hormone)...

dire Dawn
14.11.2012., 23:39
.....

Ludim! Zivot mi je u zadnje vrijeme poprilicno stresan i bez ovog sto mi kasne stvari!!! Da li je moguce da sam trudna? Mislim, ni sama ne vjerujem u to? E da, inace mi sestra ima nepravilne cikluse, obje imamo policisticne jajnike. Ona je to rjesavala kontracepcijskim pilulama, ja ne smijem piti nista sto sadrzi hormone zbog bolesti (lezala sam na Rebru jedno vrijeme zbog poremecaja hormona i od onda ne smijem piti nista sto sadrzi neke jace hormone)...

a da se odgovor ne krije u boldu? barem dio krivice kašnjenja? jer stres najčešće utječe na mjesečnicu, npr moja stara zbog stresa dobiva ranije pa su joj nekad ciklusi 23 dana, a meni je (dok sam još mogla dobit prirodno) stres obično produžavao cikluse na 35-40 dana.

martinatina
17.11.2012., 21:15
Pozdrav, možda mi može neko pomoci... zadnja 3 mj menga mi je čudna, kasni po nekoliko dana inace mi je uvijek tocna u dan. ovaj mj mi je kasnila 7 dana, prije nego sam ju dobila imala sam 2 dana smeđi iscjedak... nakon toga 1 dan ništa i tada sam dobila menstruaciju i imam ju jos i sad i traje mi već 10 dana. dali je neko imao sličan problem ili zna zašto mi menga ne prestaje? drugi tj idem doktoru... hvala!

xx..viva..xx
25.11.2012., 12:23
Dakle cure, zanima me i vase misljenje.
Nemam m vec 2 mj,od 11.9. ne,nisam unutar ta 2 mj imala odnose:D, zadnji odnos sam imala 1.8. otad sam imala 2 menstruacije,trudnoca iskljucena (i kondomi se koriste redovno) isla sam prosli tjedan kod gin., radila mi je papu,uzv...ustanovila mi je mikrocistice na desnom jajniku nista sto bi trebalo zabrinjavati, rekla je da je zuto tijelo formirano i da vidi da je ovulacije bilo iako je DOSTA zakasnjela:)
Htjela sam kontracepciju, i uz uredan krvni nalaz i urednu papu,propisala mi je Belaru, dakle da ih pocnem pit kad dobijem.
No medutim,jos nisam dobila.Stalno imam osjecaj, a nista, mozda sam vec prosvikala:rofl:
Ona mi je rekla da cu dobit unutar 10ak dana sama,bez ikakve tablete za izazivanje menge (koju sam ja zatrazila kako bi mogla pocet pit Belaru) no evo danas je 10.dan kako sam bila kod nje i jos nista.
Sta mislite, da idem kod nje po tu tabletu ili, koliko jos da cekam??Vec sam luda, ko bi reko da cu ju ovoliko iscekivat:rofl:

Kocka13
03.12.2012., 12:30
curke pitanje... kasni mi već 9. dan a par dana prije toga tj cijelo vrijeme sam imala čudan iscjedak... koristila sam vaginalete zbog upale, pokačila se malo sa šeficom, kaj je bilo dosta stresno, i nisam baš dobro spavala... unazad 2 dana imam lagane bolove na području maternice i imam osjećaj kao da moram dobiti ali nikako :(( jel bi to mogao biti uzrok kašnjenja ?? obično su mi redovite i kasne samo dan dva ...

pocetnica2
05.12.2012., 14:25
cure,pomozite,danas mi je 3 dan menge a inace ciklus mi je s27-28 dana,sljedecu mengu moram odlozit za 10 dana kada trebbam pocet piti logest jel odma ili par dana prije ocekivane menge ,citala sam svasta o tome i jako sam zbunjena pomozite

Silvery
08.12.2012., 13:10
curke pitanje... kasni mi već 9. dan a par dana prije toga tj cijelo vrijeme sam imala čudan iscjedak... koristila sam vaginalete zbog upale, pokačila se malo sa šeficom, kaj je bilo dosta stresno, i nisam baš dobro spavala... unazad 2 dana imam lagane bolove na području maternice i imam osjećaj kao da moram dobiti ali nikako :(( jel bi to mogao biti uzrok kašnjenja ?? obično su mi redovite i kasne samo dan dva ...
Baš zbog upale da može biti hmmm, ali stres - you never know. Ako imaš lagane bolove, mogla bi dobiti uskoro. :)
cure,pomozite,danas mi je 3 dan menge a inace ciklus mi je s27-28 dana,sljedecu mengu moram odlozit za 10 dana kada trebbam pocet piti logest jel odma ili par dana prije ocekivane menge ,citala sam svasta o tome i jako sam zbunjena pomozite
Možda najbolje da pitaš na topicu o Logestu ili na opći topic o pilulama. ;)

nuka nuka
04.01.2013., 13:07
hej poz svima...evo neznam točno jesam potrefila di trebam pisat ili nisam ...al ako je neko imao situaciju nek javi...ovako ...rodila sam prie 11 mj i menga mi od poroda nikako redovita...dva mj nemam pa jedan mj dobiem i sad nikako da dobiem zadnju sam imala 7.11 .2012 i kasnije nisam dobila ...a bole me leđa več par dana užasno a još ništa od menge imam iscjedak onako smečkasti ://
tnx svima

coma black!
12.01.2013., 10:40
pozdrav,

malo sm zbunjena pa ako netko zna, pliz help....

imala sam menstruaciju za božić i trajala je normalno i sve to, e sad jučer sam malo više vježbala (vrtim hula hop, ali onaj lagani ) i nekih par sati nakon toga sam prokrvarila( sorry na slikovitosti, ne baš čistu krv nego još neke sluzave djelove), nije bilo puno.... jutros se dignem i vidim da krvarim dosta kao kad imam menstruaciju:confused:

sad mene zanima jel moguće da sam ju ja nekako ˝izazvala˝ s ovim dvosatnim hula hopom- znam da je pitanje na razini teen-a i ok-a:lol:

i isto tako, ako netko ima cistu pa ona pukne, jel isto krvariš ili?( ne znam imam li ju, kad sam zadnji put bila kod ginekologa na temelju onog vanjskog ultrazvuka je rekao da on ne vidi ništa abnormalno, iako sam i tad nekad osjećala ne bol nego neugodu u području lijevog jajnika :/ i imala sam problema s nedolaženjem menstruacije zbog čega sam pila proveru..)

i jel mogu nastaviti s hulahopom danas? nsam si izbila jajnik ili nešto takvo? :zubo:

still*alive
22.02.2013., 10:23
pozz... neznam di da točno napiše pa evo...imam policistične jajnike i više od godinu dana pijem diane 35... zbog njih mi menstruacija dođe uvijek u subotu popodne i gotova je u petak... al problem je u tome što sam se prehladila ili imam gripu i pila sam aspirine i lekadol, te bi mi danas trebala završit, al je zapravo jača nego prvi dan, pa mi nije jasno i ak neko ima iskustva nek se javi.... uglavnom jako kašljam već par dana i kaj se tiče trbuha, on me ne boli nego mišići, al mislim da je to od kašljanja, imam lagano temperaturu, izgubila sam apetit i osjećam se malo slabo...pošto više ne stignem, ako se ovo nastavi u ponedjeljak idem do ginekologa, al ak imate savijet racite slobodno..unaprijed hvala

sanja192
22.02.2013., 13:45
žene pomozite sa savjetom..nemam redovne cikluse ali ipak mi je nekim cudom menstruacija došla 18.prethodna dva mjeseca no ovaj mjesec kasni vec 4 dana a osjecam jako probadanje u donjem djelu trbuha i u predjelu lijevog jajnika,rizicnog odnosa nije bilo no ja sam za svaki slucaj napravila test jucer ujutro koji se pokazao negativan ,zanima me vaše mišljenje dali bi se moglo radoiti o upali jajnika?:503:

klompica
01.03.2013., 09:27
imam jedno glupo pitanje al ipak se nadam da će netko imati savjet

dobila sam danas menstruaciju a partner nakon što se nismo vidjeli 4 mjeseca dolazi u nedjelju (menstruacija uranila od uzbuđenja, a da ne kažem koliko smo računali za koji datum da uzme kartu za avion i sad se sve poklopilo kako nije trebalo)

postoji li način da se krvarenja ubrza i potraje 3 dana umjesto uobičajenih 6 dana?
trbušnjaci? vježbanje? vruća / hladna voda?!

odbojan mi je spolni odnos s menstruacijom (nemojte me na to nagovarati), a on dolazi na 2 dana i opet ga neće biti mjesecima :(

Zleep
01.03.2013., 09:56
Imam uzasne bolove tijekom mensturacije. Uhvate me ledja, stomak, noge...znaci tri dana sam u kaosu. Isprobala sam sve moguce tablete, ali rijetko sto pomogne. Isla sam i na preglede, sve je u redu, za bolove mi prepisu neke standardne tablete tipa Neofen i slicno. Ima li koja od vas ovakva iskustva ili slicna i koje tablete koristite?

Pozz :)

Malo kasnim s odgovorom, ali sam se tek nedavno uključila na forum. Meni su stvarno puno pomogle Femisan A kapi i preporučila bih ih svim curkama koje imaju bolne menge. Proizvode se negdje istočno (Bosna/Srbija), ali ih odnedavno ima i kod nas za kupiti. Možeš recimo piti samo 3-5 dana prije menge i tijekom menge. Ja sam pila cijeli mjesec jer imam i ciste, a te kapi pomažu oko toga, pa nisam htjela samo kratko uzimati.

Uglavnom, PMS nisam ni osjetila (inače me bole križa i trbuh i budem sva onako bljak), kad mi je došla menga, ujutro me malo bolilo, čim sam popila kapi, odmah ti se mišići opuste. Pila sam ih tijekom menge 4 puta na dan po 30 kapi i nisam trebala nikakve tablete, štoviše prvi dan sam otpičila na šetnju uz more, jedno 5 km. Bez problema. Na prvi dan (!!!!). Inače prvi dan mogu samo odležati u krevetu nakljukana s Nalgesinom ili onim jakim Brufenima u vrećicama/prahu. Jedini problem s tim kapima je što kod nas koštaju nekih 90-100 kn i nema ih u svim gradovima (jedna bočica traje oko tri tjedna-mjesec dana, ako redovito piješ), a u Bosni ih imaš za 13-14 maraka što je skoro upola jeftinije. Pa eto, nema kemikalija a opet pomaže.

Glavni sastojci su vrkulja, hajdučka trava, neven, zdravac, troskot i peršun. Vrkulja 30%, sve ostalo po manje, pa možda ima u apotekama nekih tinktura samo od te biljke, tko zna..

doda13
01.03.2013., 21:47
Bok!
Ovako...mengu sam dobila prije dvije godine i sad ono po mom misljenju se malo stabiliziralo,I mama mi je rekla da ce me odvesti ginekologu da vidi jel sve u redu s time svime.Jedno od mojih pitanja je jel trebam li uovce ici ginekologu i zasto?
Osim toga u sjecnju sam dva puta dobila mengu ,sto me drugi put iznenadilo i zaprepastilo jer znam da ce mi zeznuti cijelu godinu?:ne zna: I sad moje drugo pitanje je dali se trebam brinuti zbog toga ,jer moja mama je rekla da je to zbog toga sto ne nosim papuce (što iskreno mrzim) ,a ja se sa njom ne slazem.A nisam (a da ne ispadne)imala odnosne.

Tinkerbell 8
01.03.2013., 21:52
čisto sumnjam da je to zbog papuča.:rofl:
ne znam, meni se nije stabilizirala 2-3 godine (s 11 sam dobila) nisam išla ginekologu i sve se samo od sebe sredilo.:D

Zleep
01.03.2013., 22:59
Odi ginekologu naravno! Barem da ti napravi ultrazvuk, nije to ništa posebno, da nemaš slučajno kakve ciste i slično.. Ako je nešto, čim prije počneš rješavati, tim si prije gotova i imaš normalne menstruacije poslije.

namedey
08.03.2013., 13:39
Menustracija mi kasni vec 12 dana, inace je redovna ali sam u vrijeme kada sam trebala dobiti se razbolila i pocela piti antibiotike, prije toga sam imala sve simptome PMS-a.. Dali je moguce da mi se ciklus promjenio zbog antibiotika koje jos uvijek pijem? Simptomi pms-a koje sam imala su se potpuno povukli.

petrek
19.03.2013., 20:59
Pozdrav!

Zanima me jedna stvar. Da li se prvi dan menge racuna kada je smedjkasti iscjedak .vise vidljiv na papiru toalet a skoro nista na ulosku ili je prvi dan kada je prava krv obilna?

Hvala!

DeeJaa
20.03.2013., 19:06
Ekipa, tribala bi mi pomoć.
Apsolutno nisam znala gdje da pitam, pa sam evo ovdje...
Prija mi ima mengu, kako je boli pije nekakve tablete (nisam upoznata koje al pretpostavka je da su Neofen il tako nešto). I u subotu joj je rođendan, pa smije li piti koju čašicu alkohola ako ne popije taj dan tabletu, tj. ako ostavi da prođe 24 sata? Ili treba čekati duže?
Hvala vam puno, i molim vas brz odgovor. ;)

LilMisSunshine
20.03.2013., 20:34
Ekipa, tribala bi mi pomoć.
Apsolutno nisam znala gdje da pitam, pa sam evo ovdje...
Prija mi ima mengu, kako je boli pije nekakve tablete (nisam upoznata koje al pretpostavka je da su Neofen il tako nešto). I u subotu joj je rođendan, pa smije li piti koju čašicu alkohola ako ne popije taj dan tabletu, tj. ako ostavi da prođe 24 sata? Ili treba čekati duže?
Hvala vam puno, i molim vas brz odgovor. ;)

Ma joj, ne treba ni 24h. Naravno, ne treba sad to ucestalo prakticirati, al nece joj se apsolutno nista dogoditi. Nek joj bude sretan :D

DeeJaa
21.03.2013., 20:35
Ma joj, ne treba ni 24h. Naravno, ne treba sad to ucestalo prakticirati, al nece joj se apsolutno nista dogoditi. Nek joj bude sretan :D

Hahahha ma nije ona takva, al znaš, jednom se slavi 18. :)
Sad pije Brufen, potvrdila mi je. Hvala ti puno :*

Blue_Moon91
25.03.2013., 10:56
Da li je moguće imati lažnu menstruaciju, a da nisi trudna recimo? Pitam zato sto sam imala nezasticen odnos par dana prije menstruacije prave (u neplodnim danima) i prvo mi je pojavio smeđi iscjedak dva dana prije 28. dana ciklusa, i danas, 28. dan krv, ali jako jako malo, i curi jedino kad idem na wc, dok lezim nista nejde u ulozak, sto je vrlo cudno i nikad nije tako bilo, sad dal je to zbog stresa ili sam fakat ostala trudna. Čitala sam da se u ranoj trudnoci pojavi ta lazna menstruacija pa me strah

Nia154
29.03.2013., 13:57
Imam problem. Dakle, rodila sam prije godinu dana, evo bit ce sada 15.4.
Prvih 9 mjeseci menstruacija je bila tocna kao svicarski sat, ne samo da je dolazila u dan, nego cak i u sat. Međutim zadnja 3 mjeseca me pomalo zabrinjava. Prvi je mjesec kasnila, bila je izrazito obilna (inace imam obilne mjesecnice, ali ne ovoliko), krv je bila vrlo vrlo tamna. Sljedeci je mjesec dosla 10 dana ranije i bila je izrazito svijetla, a sada sam ju opet dobila nakon samo 2 tjedna. Imam li razloga za zabrinutost? :(

Kninjanka
31.03.2013., 17:47
zadnju mjesečnicu sam imala 18.02 2013god da bi prokrvarila 03.03 2013god, obratila se liječnici 07.03 2013god dala mi terapiju dabrastona i rekla da joj dođem na pregled za dva mjeseca,,ja i dalje krvarim nekad malo a nekada se izlije iz mene da neznam više šta da radim, uz to se javljaju jaki bolovi u trbuhu da se nemogu dotaketi. Šta da radim više, neznam kome se obratiti..:ne zna::ne zna:

leeloo27
31.03.2013., 20:49
Pa bože, odi ponovo kod nje. Ovo za kontrolu mislim da ti je rekla misleći ako sve bude ok, budući da još uvijek krvariš idi ponovo. :)

nausikaja123
31.03.2013., 20:55
zadnju mjesečnicu sam imala 18.02 2013god da bi prokrvarila 03.03 2013god, obratila se liječnici 07.03 2013god dala mi terapiju dabrastona i rekla da joj dođem na pregled za dva mjeseca,,ja i dalje krvarim nekad malo a nekada se izlije iz mene da neznam više šta da radim, uz to se javljaju jaki bolovi u trbuhu da se nemogu dotaketi. Šta da radim više, neznam kome se obratiti..:ne zna::ne zna:

Idi pod hitno. Ja sam tako jednom zaradila vrlo tesku anemiju. Na tvom mjestu, otisla bih na hitnu.

surpassing
01.04.2013., 12:40
Molim vas za pomoć, tj.savjet jer stvarno više ne znam što da radim, do mene dolazi stotine informacija sa svih strana, a ginekologica mi nikad ništa konkretno ne kaže!

Pročitala sam temu i po svemu što pišete sumnjam da imam ciste sigurno. Dakle, kao prvo, iako sumnjam da to ima ikakve veze, htjela bih napomenuti kako mi je baka preko mame imala rak maternice i sve su morali odstraniti, dok je mama imala cin 1. Dalje, dobila sam prvu menstruaciju prije 7 godina i ciklusi su nenormalni. Ili ju nemam po par mjeseci, ili je razmak između dvije menstruacije po par dana. Krvarenja su uglavnom vrlo vrlo slaba i znaju trajati i po mjesec dana. Inače nikad nemam bolove kada dobijem, nekad niti ne osjetim dok ne vidim da je krenulo. Nisam nikad imala problema s prištićima, no s dlakavošću imam. Prvi ginekolog mi je napravio ultrazvuk nakon kojega me poslao vadit hormone i ispostavilo se da imam višak muških. Nije me pregledavao jer sam bila djevica. Zatim sam se prebacila jer sam se preselila i novoj ginekologici sam ispričala cijelu situaciju na što se ona nije mogla prestat čudit. (činjenici da menge znaju trajat i po mjesec dana) Poslala me vaditi krv i dala bi mi pilule. I ja sam sad luda jer ona mene kao prvo uopće ne sluša što joj pričam. Po svemu što ovdje pišete ne vidim smisla da uzimam pilule jer imam osječaj da će se kad se maknem s njih sve vratiti na staro a i ne želim trovati tijelo bespotrebno.

Zanima me što da radim, da uzimam pilule, može li se to sve ikako drugačije riješiti? Gin.meni uopće nije spominjala mogućnost da imam neke ciste i nije to uopće išla provjeravat. Da idem kod privatnika? Help please

leeloo27
01.04.2013., 19:48
A šta bi po tvome ginekologinja trebala napraviti? Imaš hormonalni poremećaj očigledno koji neće proći sam od sebe, dobila si hormonalne pilule, ne vidim u čemu je problem. Pa bolje i sa pilulama srediti cikluse nego pustiti tijelo da se ovako pati. :ne zna:

I pročitaj si malo temu o PCOS, sve mi nekako ovo tvoje vuče na policistične jajnike.

surpassing
02.04.2013., 08:38
A šta bi po tvome ginekologinja trebala napraviti? Imaš hormonalni poremećaj očigledno koji neće proći sam od sebe, dobila si hormonalne pilule, ne vidim u čemu je problem. Pa bolje i sa pilulama srediti cikluse nego pustiti tijelo da se ovako pati. :ne zna:

I pročitaj si malo temu o PCOS, sve mi nekako ovo tvoje vuče na policistične jajnike.

Pročitala sam temu, ne brini, ovdje sam se obratila za pomoć jer mi moja ginekologica nije htjela reći zašto mi propisuje pilule, i kad sam ju pitala hoće li mi raditi ultrazvuk da vidi imam li ciste, rekla je da ću prvo par mjeseci biti na pilulama. To je kao prvo, a kao drugo, pitah ovdje može li se to ikako riješiti na prirodan način (pročitala sam kasnije da su cure sve regulirale dijetom i kretanjem), jer sam i na ostalim područjima dosta slaba sa zdravljem i ne želim se izlagati još i štetnom utjecaju pilula za koje sam u većini slučajeva čula da su kratkotrajno riješenje i da ostavljaju posljedice vidljive u starijoj dobi.

leeloo27
02.04.2013., 13:20
Imaš temu o čajevima koji su dobri za ginekološke probleme, škicni si tamo, neke su curke pisale da su si s nekima uspjele izregulirati cikluse (ako sam dobro upamtila neki od čajeva su vrkuta, marulja, stolisnik). Ali i to ti uglavnom funkcionira dok piješ, kad se prestane opet si na istome.

Gle, najgore je pustiti da ovako divljaju hormoni. Manja je šteta i piti pilule nego imati ovakve zbrčkane hormone, oni su tek šansa za zaraditi koješta od karcinoma do autoimunih oboljenja.

Kažem meni ovo tvoje zvuči ko pcos, ako je da se to donekle držati pod kontrolom sa dijetama, kretanjem, čajevima, ali ako ne ide na taj način pij pilule, bolje i to nego stalno krvaruckati, imati neredovne cikluse i sl. jer se tijelo užasno pati.

surpassing
02.04.2013., 17:37
Imaš temu o čajevima koji su dobri za ginekološke probleme, škicni si tamo, neke su curke pisale da su si s nekima uspjele izregulirati cikluse (ako sam dobro upamtila neki od čajeva su vrkuta, marulja, stolisnik). Ali i to ti uglavnom funkcionira dok piješ, kad se prestane opet si na istome.

Gle, najgore je pustiti da ovako divljaju hormoni. Manja je šteta i piti pilule nego imati ovakve zbrčkane hormone, oni su tek šansa za zaraditi koješta od karcinoma do autoimunih oboljenja.

Kažem meni ovo tvoje zvuči ko pcos, ako je da se to donekle držati pod kontrolom sa dijetama, kretanjem, čajevima, ali ako ne ide na taj način pij pilule, bolje i to nego stalno krvaruckati, imati neredovne cikluse i sl. jer se tijelo užasno pati.

Naravno, dobro to zvuči, nekako kao najbolje riješenje, ali opet u zadnje vrijeme stalno čitam kako u velikom slučaju izazivaju neplodnost, i to me frustrira, jer već i ovako sumnjam da postoji mogućnost da jednog dana neću moći zanijeti i onda još, ajmo se kljukati pilulama koje bi i neke najmanje mogućnosti mogle smanjit... Eto to me tako frustrira i zato valjda okolo tražim alternativna riješenja :(

Stella82
02.04.2013., 20:22
poz!

jeli znate da li mogu ici ginekologu na pap-a test ako sam pri kraju menstruacije?

-helgaa-
09.04.2013., 23:52
hej dame upomoć! prvi puta koristim forum, pa se unaprijed ispričavam ako nisam pogodila temu...uglavnom, imam 20 godina, dosta boležljiva...prošle godine u 3. mj, sam završila u bolnici zbog krvarenja od 21 dana, našli su mi puuno cisti na oba jajnika i prepisali diane 35, sve je bilo u redu do u nazad 2 mjeseca kada sam ih prestala piti zbog mučnina i gubljenja kose...od tada imam još obilnije i bolnije menstruacije s NEUGODNIM MIRISOM...:( jučer sam dobila menstruaciju, ima neugodan miris. pazim na higijenu, naravno, ali ne pomaže. nakon samo 10-15 minuta od kupanja se smrad/miris osjeti...ja ga osjetim, pretpostavljam da i drugi oko mene, a ja si ne mogu pomoći...:rolleyes: šta da radim? ima li to veze s cistama? pomozite miii! :( :mama:

pikol1911
10.04.2013., 07:55
hej dame upomoć! prvi puta koristim forum, pa se unaprijed ispričavam ako nisam pogodila temu...uglavnom, imam 20 godina, dosta boležljiva...prošle godine u 3. mj, sam završila u bolnici zbog krvarenja od 21 dana, našli su mi puuno cisti na oba jajnika i prepisali diane 35, sve je bilo u redu do u nazad 2 mjeseca kada sam ih prestala piti zbog mučnina i gubljenja kose...od tada imam još obilnije i bolnije menstruacije s NEUGODNIM MIRISOM...:( jučer sam dobila menstruaciju, ima neugodan miris. pazim na higijenu, naravno, ali ne pomaže. nakon samo 10-15 minuta od kupanja se smrad/miris osjeti...ja ga osjetim, pretpostavljam da i drugi oko mene, a ja si ne mogu pomoći...:rolleyes: šta da radim? ima li to veze s cistama? pomozite miii! :( :mama:

kakve uloske koristis ? platnene ili onu plastiku (tipa always) ? meni je znalo smrdit kada sam koristila always bas radi te plastike jer mi se dolje sve znojilo :o

-helgaa-
10.04.2013., 14:20
kakve uloske koristis ? platnene ili onu plastiku (tipa always) ? meni je znalo smrdit kada sam koristila always bas radi te plastike jer mi se dolje sve znojilo :o

ne koristim always jer mi iziritira kožu, koristim libresse. :ne zna:

pikol1911
11.04.2013., 10:33
ne koristim always jer mi iziritira kožu, koristim libresse. :ne zna:

hmm... onda stvarno ne znam, najpametnije ti je otic (ili nazvat) ginekologicu

-helgaa-
11.04.2013., 12:11
hmm... onda stvarno ne znam, najpametnije ti je otic (ili nazvat) ginekologicu

da, morat ću. hvala svejedno :)

buba u uhu:p
11.04.2013., 16:24
jel imao neko iskustva sa ovulacionim krvarenjem i koliko vam je to otprl.trajalo?

magic potion
11.04.2013., 18:31
Imam ja svaki mjesec.:D
Ali ne mogu to ni nazvati krvarenjem, jer je toliko blago. Dva-tri dana traje i dovoljan mi je dnevni uložak.:ne zna:

Mademoiselle X
11.04.2013., 20:10
Žene, pomoć :) Trebam vaditi leukocite sutra ujutro, a danas sam dobila menstruaciju, mogu li svejedno ići ili da pričekam?

tanveer
11.04.2013., 20:14
... Trebam vaditi leukocite sutra ujutro, a danas sam dobila menstruaciju, mogu li svejedno ići ili da pričekam?

na pretrage krvi možeš bez problema (samo bi imala s eventualnim pretragama urina, ali i to se može zaobići s tamponima)

leeloo27
11.04.2013., 20:18
Ne, urin se ne preporuča davati ni sa tamponom jer se znaju svejedno naći eritrociti u njemu. :)

Mademoiselle X
11.04.2013., 20:21
hm, hm, sad više ni sama ne znam :misli:
ali da, koristim tampone

edit:
ma budem ipak pričekala do idućeg tjedna, hvala na odgovorima :mig:

buba u uhu:p
11.04.2013., 20:40
Ja bas imam krvarenje,rekla bih da je menstruacija.
Traje vec 3 dana i trajace sigurno jos toliko.
Krenula bi na pilule pa ne znam jel meca ili ovulacija,zato mi treba neko da mi kaze u cemu je razlika!

leeloo27
11.04.2013., 21:01
hm, hm, sad više ni sama ne znam :misli:
ali da, koristim tampone

edit:
ma budem ipak pričekala do idućeg tjedna, hvala na odgovorima :mig:

Ako trebaš vaditi samo krv onda možeš, ako moraš davati i urin bolje pričekaj.

Vodenbuha
16.04.2013., 19:59
:confused:
Dakle, imala sam cikluse od 28 dana, pa se to odjednom promijenilo na 20. Pa 23, 25, 24 i sad je 15.
15!!
Zašto? :(

(Nisam bila pod stresom, ne hranim se ništa drugačije i nisam nigdje putovala. Dakle sve je kao i prije od uvjeta u kojima živim. :( )

buzi-vuzi
16.04.2013., 21:26
Dakle: imam policisticki jajnik, a na zadnjem pregledu ustanovljena mi je klamidija zbog koje sam pila antibiotike. Menge mi dolaze izmedu 35-40 dana, u trajanju od 5 dana, s tim da sam imala 15.1., pa u veljaci ne, nego tek 18.03. Ono sto me brine je da sam 11.04.dobila smedjkasti iscjedak, koji je drugi dan prerastao u krvarenje koje nije bilo obilno kao dok imam mengu, ali to je bila svjeza tamnocrvena krv i morala sam stavljat higijenske uloske. Treci dan je bilo slabije i cetvrti samo u tragovima na ulosku i prilikom brisanja papirom. Prije toga nisam imsla znakove pms-a, samo me jako blago bolio trbuh. Vise kao grijalo.
Seksualne odnose sam imala 4x i svaki put je decko svrsio u kondom koji nije puknuo. Zadnji odnos je bio 7.4.

Sad kad sam sve opisala jel bi neko znao sto je to? Kod ginica sam narucena tek za mjesec i pol :/

p!nk bunny
17.04.2013., 10:54
Pozdrav, evo samo da vidim dok ne odem do ginekologice sta bi ovo moglo biti :D
ZM: 29.3. s tim da sam 3.4. bila na pregledu a nalaz je bio ovakav: endometrij je trolinijski, mjeri 0,9 cm. Oba jajnika su uredne veličine. Desni jajnik ima više od 12 manjih folikula poredanih u nizu (PCO), na lijevom jajniku je vodeći folikul promjera 1,6x1,8 cm.

i sad sam 14.4. imala smeđi iscjedaak koji je 15.4. prešao u krvarenje (krv je svijetlo crvene boje, nema većih ugrušaka već samo sitnijih komadića), trbuh me malo boli ali ne kao kad imam mengu a krvarenje evo traje već 3 dana + ned.kad je bio samo smeđi iscjedak. Da li je moguće da sam dobila mengu ili je ovo nešto drugo? Prvo sam mislila da se radi o ovulacijskom krvarenju ali ne to nije to :/
e sad promijenila sam prehranu u zadnjih 2 tjedna (izbacila secer, bijelo brasno...), ubacila tjelovježbu pa može li biti da je do toga?

Tinkerbell 8
17.04.2013., 11:10
:confused:
Dakle, imala sam cikluse od 28 dana, pa se to odjednom promijenilo na 20. Pa 23, 25, 24 i sad je 15.
15!!
Zašto? :(

(Nisam bila pod stresom, ne hranim se ništa drugačije i nisam nigdje putovala. Dakle sve je kao i prije od uvjeta u kojima živim. :( )

Pozdrav, evo samo da vidim dok ne odem do ginekologice sta bi ovo moglo biti :D

zanimljivo. evo i ja ću izgleda dobiti 10 dana ranije.:rolleyes: nije mi se to nikad događalo.:ne zna:

p!nk bunny
17.04.2013., 11:23
nije ni meni :503:

Minnie11
22.04.2013., 15:00
Žene pomoć, za par tjedana idem na jedno putovanje i trebam dobiti menstruaciju doslovno u busu, a budući da idem na more to će mi sve zakomplicirati... pa sam htjela pitati da li netka zna iz osobnog iskustva za one neke tablete za odgodu menstruacije? je li njih tražim od doktorice ili ginekologice? kakv je ciklus nakon njih? ili da odustanem od te ideje? :)

majacujica
24.04.2013., 17:28
Bokić curke :) ...imam jedno pitanje, jel normalno da menstruacija traje doslovno 2 dana( mislim na krvarenje), a ostalih 1,max 2 dana smeđi isjedak?

garfield01
24.04.2013., 19:14
Bokić curke :) ...imam jedno pitanje, jel normalno da menstruacija traje doslovno 2 dana( mislim na krvarenje), a ostalih 1,max 2 dana smeđi isjedak?

Meni je bilo tako jednom, nisam se zabrinjavala. Idući put mi je bila normalna uz nenormalne bolove dva dana. :D
Ako ti je svaki put tako, obrati se doktoru.

cokolada_mljeko
24.04.2013., 21:39

Meni se znalo događat i da mi bude po jedan dan, a nekad i dva dana, i da, taj smeđi iscjedan narednih dan-dva (jedno dva do tri puta mi se to dogodilo). Išla sam kod ginekologa na pregled, reko je da sam još mlada pa mi se nije ustabiliziralo kao.

A jednom mi se čak dogodilo da sam dobila kao dvije menstruacije za redom, taman je jedna završila i nakon dan-dva počela mi je druga.

Možda da odeš kod ginekologa? Al vjerujem da ti nije ništa :)

majacujica
24.04.2013., 21:54
Hvala na odg.cure :) ...ma odkad imam mng (vise od 10g) nikad nije bila nezz kak duga,uvijek se radilo doslovno o par dana....al ova je bas bila nekak slabasna i kratka :/pa me zabrinulo,al sam zato ima uzasne bolove...kod dr idem sad skoro,pa bum je bas pitala,al me zanimalo cist da se smirim do tad...cak sam sad i test radila neg. je :)...

p!nk bunny
24.04.2013., 22:23
meni se takva menga dogodila par puta u mjesecima kada nisam ovulirala...a i moga ginekologica mi je to objasnila tako...ali ti za svaki slučaj pitaj...

majacujica
25.04.2013., 07:52
A nezz baš jer baš sam ovaj mj imala ovulacijsko krvarenje(barem mislim da je to to bilo) :/ ... meni se takva menga dogodila par puta u mjesecima kada nisam ovulirala...a i moga ginekologica mi je to objasnila tako...ali ti za svaki slučaj pitaj...

KikaPikaRika
27.04.2013., 19:06
Da li se netkom desava da mengu dobije uvijek kada su kisni dani? Meni se to uvijek desava. Menga mi zna varirati od 23 do 32 dana, ali se uvijek pojavi kada je vani kisa ili oblacno. Znam da mozda zvuci cudno, ali nisam o tome nista nasla na netu...

cokolada_mljeko
28.04.2013., 01:54
Cure dal ginekolog može iz nalaza krvi vidjet trudnocu? naime, u roku dva tjedna dva puta sam vadila krv, jednom me poslala doktorica opce prakse u labaratorij, rekla je da je nalaz super. Zatim sam isla kod ginekologa, došla sam samo na pregled ali mi je vadio i krv. Nalaz je u redu, samo mi je dao neke vitamine jer mi to kao nesta fali.

Sad me zanima dal je moguce da mi (ako sam npr.trudna) ni doktorica ni ginekolog nisu posumnjali trudnocu?

Ovo pitam zato jer mi je pocela curit prvo neka smeđkasta krv dva-tri dana pa onda sljedeca dva dana bas ful crvena krv. Ali to je puno oskudnije nego je prava menstruacija, a i došlo mi je oko 5 dana prije (menga mi je inace neredovita (90% kasni, 6% dođe prije, 4% točno)). Sve to sto mi je iscurilo u tih 5 dana bi mogla stavit maltene u jedan ulozak.

Inace imam zasticene odnose, samo sam dva imala nezasticena, ali i to smo pazili...al ono, ipak me zanima koje su mi šanse da sam uopce trudna i da mi ni doktorica ni ginekolog na temelju detaljnog nalaza krvi i urina nisu nista posumnjali? Na netu sam se svašt nacitala tak da ni sama ne znam šta da više mislim.

lorena5
29.04.2013., 21:30
Inače imam redovne menstruacije, obilne, 6 dana traju.. Sada sam ju dobila točno na vrijeme samo što je jako oskudna..2 dana nešto slabo-po noći ništa, a sljedeća dva dana krvarim samo kod mokrenja?!? inače mi se to ne događa, m imam više od 10 god.. i točna je kao sat.. i nikada nikakvih problema.. Test mi je negativan, samo imam jake glavobolje i mučninu?
Netko?

Moni225
06.05.2013., 09:16
Imam pitanje, mjesečnica mi treba doći tek za 10-tak dana. Jučer uvečer mi se pojavilo nešto malo krvi, mislila sam da je mjesečnica uranila no danas je više nema, kao da se ništa nije dogodilo. Zbog čega se to događa? Može li biti zbog stresa, nekakve upale ili nešto drugo? Postoji li mogućnost trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem :)

miskacrna
08.05.2013., 11:04
Poštovane, molim pomoć...naime, 24.3. dobila sam mjesečnicu koja mi je kasnila kakvi 10-tak dana i nije bila obilna ko inače. Točno na dan 24.04. vrijeme kad sam trebala dobiti sljedeću ( dobijem svakih 30 dana) pojavio mi se smeđi, čak crni iscjedak koji je trajao 4 dana. Znači koliko bi trajala i prava mjesečnica. Nakon toga su mi se tek javili simptomi koji se javljaju pred mengu kao što su bolovi u jajnicima, trbuhu, križima, grudima, težina ili pritisak na spolovilo, glavobolje... tako traju već par dana. Kako prakticiram spolni odnos sa prekinutim snošajem već oko 4 godine i za sad se pokazao sigurnim, ipak sam odlučila napraviti test na trudnoću i ispostavio se negativan. Zanima me da li je koja od vas imala takav slučaj i što bi moglo biti!? Hvala

Lijeha
17.05.2013., 23:34
Inače imam redovne menstruacije, obilne, 6 dana traju.. Sada sam ju dobila točno na vrijeme samo što je jako oskudna..2 dana nešto slabo-po noći ništa, a sljedeća dva dana krvarim samo kod mokrenja?!? inače mi se to ne događa, m imam više od 10 god.. i točna je kao sat.. i nikada nikakvih problema.. Test mi je negativan, samo imam jake glavobolje i mučninu?
Netko?
Kod mene slična situacija samo je kasnila par dana i nemam glavobolje/mučninu. Nekako mi je čudno jer mi nikad nije kasnila, a 10 godina je dostatan period. :confused:

mala rencyy
20.05.2013., 17:06
Imam jedan problemčić! Pa i ako sam malo zalutala nemojte zamjerit,
ako tko zna neka mi savjet neki da,bila bi pre zahvalna!
Prošle godine u osmom mjesecu imala sam Spontani radi bakterije Mycoplasme.
Rdila sam briseve nakon toga,ali bezuspješno,beštija se ne povlači.
Prošli tjedan bila sam kod ginekologice jer sam krvarila,dobila sam menstruaciju prije nego što sam trebala. Sada mi je pripisala Duphaston tablete i Folacin.
Rekla mi da Folacin odma mogu piti a Duphaston od 15-25 dana ciklusa.
Sad me jedna stvar zanima. Da li se za vrijeme menstruacije prekidaju ove tablete Folacin ili ih i dalje pijem. ? I kakva vi imate iskustva sa tim tabletama?!
Naime moj M i ja več godinu dana radimo na bebi pa nikako da se primi!
Sad se iskreno nadam da če ovaj Folacin pomoč.!:) Hvala svima koji ikako pomognu!

Sashica
23.05.2013., 15:07
Sad me jedna stvar zanima. Da li se za vrijeme menstruacije prekidaju ove tablete Folacin ili ih i dalje pijem. ? I kakva vi imate iskustva sa tim tabletama?!
Naime moj M i ja več godinu dana radimo na bebi pa nikako da se primi!
Sad se iskreno nadam da če ovaj Folacin pomoč.!:) Hvala svima koji ikako pomognu!

Nema potrebe da prekidaš uzimanje folacina za vrijeme menstruacije, jer je to običan vitamin skupine B (folna kiselina).

djevojcurak
14.06.2013., 07:02
Zdravo, imam 19 godina i do sada sam imala poprilično "uredne" i jednake menstruacije. Ono što me zabrinjava je ovaj mjesec. Jučer sam kao dobila menstruaciju ali krvarenje je jako jako slabo, jedva da napuni jedan manji uložak. Nisam imala nikakvih bolova u donjem dijelu tijela, a imala sam i svoje simptome koje i inače imam tako da mi ništa nije jasno. Da li je neka od vas ovo iskusila? Trebam li da se brinem ili odem kod doktora?
Hvala

menezanimanesto
14.06.2013., 21:36
pomagajte! sutra se MORAM farbat a danas tocnije maloprije sam ddobila men. sta da radim??:confused:

Depeche E.
24.06.2013., 12:24
pomagajte! sutra se MORAM farbat a danas tocnije maloprije sam ddobila men. sta da radim??:confused:

Ovo mi je totalno nejasno :confused:

Kakve to veze ima? :D Ja od početka imanja menge, već jedno 6-7 godina, perem kosu dok imam mengu i nikada mi ništa nije bilo. Farbaj se :cerek:

Btw. umireeeem :mama: :visi: Menga mi je kasnila mjesec i pol dana i imam osjećaj da kad god kasni - uvijek je bolnije :zubo:

Najradije bih prespavala tih 4-5 dana :zzz:

garfield01
24.06.2013., 16:06
Kakve to veze ima? :D Ja od početka imanja menge, već jedno 6-7 godina, perem kosu dok imam mengu i nikada mi ništa nije bilo. Farbaj se :cerek:

Kakve sad veze ima pranje kose s mengom? :confused:

Talija444
24.06.2013., 20:09
da vas pitam...

menstruacije mi traju samo oko 3 dana i namjeravam ić kod giničke,
imala sam spolni odnos ali me nije skroz probio, na koji način će me onda
pregledat, odnosno dali da joj kažem da sam legla ili ne?
Savjet? :)

Depeche E.
24.06.2013., 22:20
Kakve sad veze ima pranje kose s mengom? :confused:

Koliko sam shvatila, pitala je može li se farbati iako je dobila mengu, a kada farbaš kosu, moraš je i oprati :D Inaće, imam par frendica koje nisu prale kosu jedno 5-6 dana dok im menga nije prošla :kukuc: Nikada nisam vidjela poveznicu između te dvije stvari, ali one očito jesu :rofl:

I još uvijek vide :lol:

anna9
25.06.2013., 21:06
Nova sam i trebam pomoc... decko je svrsio u mene prije par dana, bili su plodni dani.. M sam dobila pet dana ranije... trebam li se brinuti?

Pollly
26.06.2013., 19:57
Koji sve uzroci (osim trudnoće) nedolaska M mogu biti?

Nisam trudna, nisam pod stresom, već 12 godina imam ultra redovite cikluse, zadnji put mi je M bila 16.5.:eek: Dakle, danas mi je 42. dan ciklusa.
Sutra planiram ići ginekologici, ali nisam sigurna hoću li moću zbog ispita na faksu. Moja doktorica je Bokićka u Prečkom i moram se naoružati živcima i strpljenjem za 'najdražu':503: sestru i nadati se da će me primiti iako nisam naručena. Čak sam razmišljanja da idem njoj privatno, ali studentica sam, a 500kn je prilično za moj buđet.

Ja se osjećam dobro, s tim da sam na dane kad je M trebala doći imala grčeve u donjem dijelu trbuha, ali nije bilo nikakvog iscjetka ni ičeg. Bolesna nisam bila, trudnoća je isključena, jedino ne znam za upale. PAPA test je uvijek redovit, u monogamnoj sam vezi već 7 godina. Ne osjećam nikakvo probadanje, bolove, temperaturu što bi moglo pokazati da je upala u pitanju.:ne zna:

Stvarno se nadam da se sve malo poremetilo od ovog ludog vremena i da će me sutra doktorica primit inače ne znam šta ću. Nije baš zdravo toliko ne imati menstruaciju...:(

garfield01
26.06.2013., 21:25
Možda stres?

anna9
26.06.2013., 21:45
Molim vas cure.. trebam li se brinuti..bili su plodni dani decko je svrsio u meni, M sam dobila pet dana ranije... sta da radim?

Pollly
27.06.2013., 08:38
Nisam baš pod stresom... Mislim, imala sam sad ispite na faksu, jučer mi je bio zadnji ikad u životu :lux: i za dva tjedna imam obranu diplomskog, ali je sve super prošlo. Jako sretna zbog toga, ali pod stresom nisam. Imala sam puno težih situacija u životu i nije kasnila...

Danas idem doktorici i molim se da me primi :moli:, inače ne znam šta ću. Čitala sam da postoje neke tablete koje potaknu M ako ne dođe, ali ne bi to na svoju ruku uzimala.

Pollly
27.06.2013., 08:41
Molim vas cure.. trebam li se brinuti..bili su plodni dani decko je svrsio u meni, M sam dobila pet dana ranije... sta da radim?

Da trebaš brinuti jer je tad najpogodnije da zatrudniš i nije odgovorno da se tako ponašate.:504: Ovo što si dobila možda nije M nego implantacijsko krvarenje kad se plod gnijezdi u maternicu. Ili radi test ili idi doktoru. I ubuduće budite oprezni. Sjećam se što je meni moja mama rekla kad sam počela imati spolne odose: Slobodno to radi, ali budi spremna na sve u svakom trenutku, nikakva zaštita nije sigurna.

anna9
27.06.2013., 23:35
Da ali M je normalna i trajala je pet dana... samo sto je dosla pet dana ranije...:rolleyes:

leeloo27
27.06.2013., 23:39
Nisi trudna.

anna9
27.06.2013., 23:48
Jako sam se uplasila... neznam zasto je dosla pet dana ranije... nikad se to nije dogodilo-..

:(

leeloo27
27.06.2013., 23:52
A poremeti se to od stresa. Jel bila normalna menstruacija? Ono da je jednake jačine ko inače i da se ljuštio endometrij?

anna9
27.06.2013., 23:55
Trajala je normalno... pet dana kao i uvijek... ali nikad nije toliko boljelo...

leeloo27
28.06.2013., 11:58
Ako je sve bilo normalno ko i inače nema nemaš brige. Mene recimo menge uvijek bole i to nenormalno, ali mi se zna 2-3 ciklusa godišnje dogoditi da me praktički ništa ne boli. Nisu svi ciklusi isti pa nisu uvijek ni popratne tegobe iste.

Ali ako ne želiš ostati trudna štiti se, sad si imala sreću. :)

Tinkerbell 8
01.07.2013., 19:41
zadnja dva ciklusa su mi bila skraćena, oko 21 dan.:confused: s tim da sam sad čak dobila iznenada nakon 21 dan, bez ikakvih simptoma pms-a, što inače uvijek prethodi menstruaciji.
ne znam što da mislim.:(

Pollly
04.07.2013., 10:54
Ja sam na Duphastonima već 7. dan i M mi traje jedno 5 dana, s tim da je tek prekjučer počela kao i inače.

Muči me to što je sve nekako drugačije.:503: Ne izgleda kao uobičajena menstruacija, tamnije je i ima više ugrušaka pa me to brine. I kao da ima više sluzi, a ne krvi. Oprostite na opisu... :( I ne znam kad će prestati jer je meni obično trajala 3,4 dana obilnije, a onda dan-dva prestajala. Hoće li mi trajati dok god pijem te tablete?

Što očekivati poslije? Da normalno očekujem sljedeću M nakon 29-32 dana kao i inače? Da brojim prvi dan ciklusa kad mi je ta slaba M počela ili ova 'normalnija'?:confused:

Idem na more u iduću srijedu i nadam se da ću se moći normalno kupati...

cd-doll
06.07.2013., 00:51
Ja sam samo došla reć da je stres gadna stvar. Imala sam uvijek redovne menstruacije (ciklus cca 28 dana), a sada nakon što sam bila izložena jakom stresu mi svakak dolaze; 34 dana, 36 pa onda 25 grozno. Inaće imam dosta bolne menstruacije, a ni na tom području stres nije pomogao. :rofl:

lost_17
10.07.2013., 17:03
inače imam redovite i veoma bolne menstruacije. godišnje me u prosjeku ne boli mjesec, dva.
no u zadnjih par mjeseci mi pred menstruaciju iskaču masnice po nogama. koliko znam, ne lupim se. to bude u prosjeku oko 5,6 masnica. povećih. spontano se povuku za par dana. krvna slika uredna.
da li je netko imao sličnih iskustava? nije da me nešto posebno brine nego me čisto zanima zašto iskaču pred svaku mengu :ne zna:

deisler
30.07.2013., 23:07
kaze frendica da je toliko naporno da nekad zavrsi i na infuziji, ima li kakvo rjesenje, mozda tablete ili vjezbe? iako kaze da ne pomazu tablete......

Lorchi
05.08.2013., 20:22
Dakle ovako. Jučer sam imala manje od centimetra prozirne tekućine na wc papiru. Danas sam imala malo više i onda sam tek počela razmišljat dal mi se bliži prva menga. Malo prije sam se samo išla papirom obrisat (a nisam prije tog obavljala nuždu) i bilo je malo smeđe tekućine :ne zna: . A inače na jesen idem u 7. razred, u 10. mjesecu ću navršiti 13 godina. Moja mama je dobila prvu mengu u 7. razredu. Visoka sam 152 cm i imam 40 kg ako to ima kakve veze. Grudi mi rastu, a i stidne dlačice. I nije da silno želim dobit mengu, uopće nisam ni razmišljala, nego samo informativno da znam. :) Molim pišite svoja iskustva! Unaprijed hvala, i molim bez uvreda i neprimjerenih komentara.

Lorchi
06.08.2013., 08:20
Oprostite, ovaj prošli post je napisala moja prijateljica s mog računa, ali sad i ona ima račun tak da se to više neće događat. Uglavnom, nemojte se uopće trudit odgovorit na taj post, molim vas nemojte uopće ništa pisat, jer će mi doći obavijest o odgovoru u inbox, a to može pročitat onda i moj brat, još će mislit da sam to ja pisala... i ugl. pravite se da niste pročitali. :503:

aaa90
15.08.2013., 16:47
Postovane,imam 23 godine i ja imam sledeci problem... Zadnju menstruaciju sam imala 24.07 i trajala je 5 dana i pocela sam da pijem kontracepcijske pilule loette. Na 20. dan ciklusa tj.11.08 mi se pojavio smedji iscjedak koji je mnogo gust, zgusan i taman i jos nije prestao . Takodjer imam simptome kao pred menstruaciju. Odnose sam imala redovne. Nejasno mi je sada da li mi je pocela sledeca menstruacija ili su ovo neke promjene koje se desavaju zbog pocetka koristenja pilula jer sada ne znam kada da krenem piti sledece pakovanje i da li ovo moze biti opasno jer bila sam kod ginekologa prije 2 mjeseca i radila UZ i sve je bilo uredu.
Unaprijed hvala i pozz

smile4
06.09.2013., 16:40
bok..mene zanima sljedeće...zimi mi se ciklus ful produzi i do prkeo 30 dana..a sad sam dobila prošli mjesec na 23 .dan a ovaj mjesec na 20.dana..i to paralelno s itm praćeno prehladom-ovaj put kao gripa...isjedka.kihanje..lose.vrtoglavice.mucnine. .nemoc.bole kosti i misici..obilna menzis..i plus curi krv iz nosa...ubi me menzis svaki put...sto raditi-pretrage..pojacati imunitet il sto?im ali netko slična iskustva?

svaki menzi smene zdrma ful..istina prije 8-9 godina sma imal anekih 15 i vise kila...dakle smrsavila sam ali ne naglo...al ovo me vec zabrinjava...

kajjetebi
07.09.2013., 19:43
imam jedno pitanje pa ako netko ima iskustva nek mi javi.....zapravo neznam dal sam na dobroj temi uopce....
da li je netko od vas pio kapsule ulje nocurka u kombinaciji s vitaminom E i B.....iz DM-a su.....
ginekologica mi je preporucila zbog PMS-a pa me cisto zanima ako netko pije da mi kaze dal su mu pomogle....

mrvica8
13.09.2013., 08:51
par dana mi kasni, valjda od stresa. imam sve simptome no nikako da stigne i izluđuje me to :503: postoji li neki način potenciranja da konačno stigne?

Mali miško
13.09.2013., 09:33
par dana mi kasni, valjda od stresa. imam sve simptome no nikako da stigne i izluđuje me to :503: postoji li neki način potenciranja da konačno stigne?

Popiješ 3 šalice vrućeg čaja od mente i trebala bi dobiti u roku 1 dan :)
(ja tu metodu koristim samo kad mi kasni više dana i kad stvarno nemam izbora)

Oprez: menta potiče kontrakcije maternice što znači da bi ti menstruacija mogla biti jača i bolnija. Ovu metodu koristi baš onda kad nemaš drugog izbora :mig:

mrvica8
13.09.2013., 10:19
Popiješ 3 šalice vrućeg čaja od mente i trebala bi dobiti u roku 1 dan :)
(ja tu metodu koristim samo kad mi kasni više dana i kad stvarno nemam izbora)

Oprez: menta potiče kontrakcije maternice što znači da bi ti menstruacija mogla biti jača i bolnija. Ovu metodu koristi baš onda kad nemaš drugog izbora :mig:

hvala :) inače ju dobijem svaki 30. dan, sad je 32. i ništa. vidjet ću do kraja dana...ako ne, ide menta :)
ps. pročitala sam da i čaj od matičnjaka ima efekt kod toga....jesi to probala?

neprikosnovena
14.09.2013., 20:27
imam 45 godina, nije mi jasno što se dešava sa menstruacijama, bila 5 puta kod ginekologa u zadnjih pola godine, sve u najboljem redu, niti ciste, niti menopauza, jajnici normalno rade, maternica normalna, papa test savršen, nigdje ničega, a meni se sve poremetilo, jel to može imati veze sa stresom, obzirom sam trenutno na dijagnosticiranju za jednu sasvim desetu bolest? ja sam više luda od te menstruacije, traje mi po 3 tjedna, pa je nema, pa dođe normalno i prođe normalno, kad evo je opet za tjedan dana, ne znam više kako to da saberem, ginekolog kaže da mi nisu potrebni nikakvi hormoni, niti ništa, nego da eto to su neke epizode pojedinačne koje se povremeno dešavaju, samo ovo je meni već peta takva epizoda u 9 mjeseci, sve mi je u najboljem redu, a menstruacije mi divljaju, jel može to biti tako dugi period od stresa poremećen?

gabriela00
15.09.2013., 10:59
hvala :) inače ju dobijem svaki 30. dan, sad je 32. i ništa. vidjet ću do kraja dana...ako ne, ide menta :)
ps. pročitala sam da i čaj od matičnjaka ima efekt kod toga....jesi to probala?

i je li djelovalo?:D
moram priznati da mi to zvuči nevjerojatno.

Yamas
15.09.2013., 11:55
imam 45 godina, nije mi jasno što se dešava sa menstruacijama, bila 5 puta kod ginekologa u zadnjih pola godine, sve u najboljem redu, niti ciste, niti menopauza, jajnici normalno rade, maternica normalna, papa test savršen, nigdje ničega, a meni se sve poremetilo, jel to može imati veze sa stresom, obzirom sam trenutno na dijagnosticiranju za jednu sasvim desetu bolest? ja sam više luda od te menstruacije, traje mi po 3 tjedna, pa je nema, pa dođe normalno i prođe normalno, kad evo je opet za tjedan dana, ne znam više kako to da saberem, ginekolog kaže da mi nisu potrebni nikakvi hormoni, niti ništa, nego da eto to su neke epizode pojedinačne koje se povremeno dešavaju, samo ovo je meni već peta takva epizoda u 9 mjeseci, sve mi je u najboljem redu, a menstruacije mi divljaju, jel može to biti tako dugi period od stresa poremećen?

Naravno da može. Tijelo osjeti i najmanji stres, a pogotovo onaj koji traje duže vremena. Probaj riješiti ili ublažiti uzrok stresa ako ikako možeš.

Meni su jajnici zbog jednog dugog stresa postali policistični i takvo je stanje trajalo godinu dana (koliko i stres). Tek kad se situacija počela pomalo rješavati, sve se vratilo u normalu i sad je sve OK.

Nemoj se jako brinuti zbog toga. Taj stres mora izaći negdje van. Držim fige da se što prije riješiš stresa:)

neprikosnovena
15.09.2013., 13:07
a očito je od stresa, trenutno ga se ne mogu riješiti, jedna druga bolest me očito previše zabrinjava, koja nema veze sa ginekologijom, imam sve simptome menopauze, nesanica, noćno znojenje, ali to može i od stresa biti, u svakom slučaju hvala, valjda će se stanje normalizirati

mrvica8
15.09.2013., 14:53
i je li djelovalo?:D
moram priznati da mi to zvuči nevjerojatno.

nisam probala :D iako još nije stigla, pričekat ću...pa kad dođe dođe, nije da mi nedostaje ahahaha. a ako prođe previše vremena, probat ću :)

Trance Girl87
16.09.2013., 22:30
Drage moje dame,
imam jedan problemčić od danas koji me dosta muči pa bih bila zahvalna na bilo kakvom komentaru/odgovoru na pitanje ako netko zna/(eventualnoj podjeli istog/sličnog iskustva).
Naime, kada bi sve redovno išlo menstruaciju bih trebala dobiti cca 22.9. (ne znam točno jer glupača nisam pratila kalendar al ok).
danas je 16.9. i ja imam čitav dan neko blago krvarenje, skroz slabo. Uz to imam tipične menstrualne bolove koji su također blaži no inače.
To što sam dobila 5,6 dana ranije me ne zabrinjava jer kažu da je 10 dana gore,dolje normalno. Pored toga, bila sam pod stresom koji je sretno okončan početkom 9.mjeseca tako da to pripisujem tome :)

I da još napomenem, inače imam problema sa štitnjačom (hašimoto, hipotireoza) i pijem euthyrox već dva mjeseca, a usput sam trenutno i bolesna (tipična viroza-nos curi,muči me kašalj i sl.)
Imam li razloga za brigu, tj.je li moguće da je ova prehlada odnosno hipotireoza povezana sa takvom mensturacijom?

P.S. bila bih zahvalna kad bi mi na ovaj post odgovorio neki liječnik/ca ili netko tko je imao baš takvo identično iskutvo.....kad je zdravlje u pitanju , ljudi ne vole nagađanja ;)

Mali miško
17.09.2013., 13:00
Drage moje dame,
imam jedan problemčić od danas koji me dosta muči pa bih bila zahvalna na bilo kakvom komentaru/odgovoru na pitanje ako netko zna/(eventualnoj podjeli istog/sličnog iskustva).
Naime, kada bi sve redovno išlo menstruaciju bih trebala dobiti cca 22.9. (ne znam točno jer glupača nisam pratila kalendar al ok).
danas je 16.9. i ja imam čitav dan neko blago krvarenje, skroz slabo. Uz to imam tipične menstrualne bolove koji su također blaži no inače.
To što sam dobila 5,6 dana ranije me ne zabrinjava jer kažu da je 10 dana gore,dolje normalno. Pored toga, bila sam pod stresom koji je sretno okončan početkom 9.mjeseca tako da to pripisujem tome :)

I da još napomenem, inače imam problema sa štitnjačom (hašimoto, hipotireoza) i pijem euthyrox već dva mjeseca, a usput sam trenutno i bolesna (tipična viroza-nos curi,muči me kašalj i sl.)
Imam li razloga za brigu, tj.je li moguće da je ova prehlada odnosno hipotireoza povezana sa takvom mensturacijom?

P.S. bila bih zahvalna kad bi mi na ovaj post odgovorio neki liječnik/ca ili netko tko je imao baš takvo identično iskutvo.....kad je zdravlje u pitanju , ljudi ne vole nagađanja ;)

Pozdrav,

kod hipotireoze se ćešće događa da menstruacija kasni nego da dođe ranije no kako si ti tek počela piti hormone vrlo lako moguće da ti je to zbog toga.

Ja imam hipertireozu i sijećam se da su mi menstruacije ludovale i trebalo je proći dosta vremena dok se hormoni nisu ustalili pa tako i ciklus.
Ako ti je to blago krvarenje smeđe boje, to ti je još jedan znak hormonalnog disbalansa.

Sve što sam ti rekla, dolazi iz usta moje endokrinologice :)

Trance Girl87
17.09.2013., 14:32
Pozdrav,

kod hipotireoze se ćešće događa da menstruacija kasni nego da dođe ranije no kako si ti tek počela piti hormone vrlo lako moguće da ti je to zbog toga.

Ja imam hipertireozu i sijećam se da su mi menstruacije ludovale i trebalo je proći dosta vremena dok se hormoni nisu ustalili pa tako i ciklus.
Ako ti je to blago krvarenje smeđe boje, to ti je još jedan znak hormonalnog disbalansa.

Sve što sam ti rekla, dolazi iz usta moje endokrinologice :)

hvala ti puno :)
da, čitala sam da kod hipotireoze kasni menga pa sam se zato i prepala što mi em dolazi ranije, em tako slabo ide....
Inače, to krvarenje jučer (ako se to uopće može nazvati krvarenjem) nije bilo smećkaste boje, već čisto crvene...
Danas prokrvarila normalno...ni previše ni premalo ali svakako mi je bolje nego jučer :)
bit će da sam samu sebe lažno uspaničila, a eto - završilo je sve ok :D

brlaa
20.09.2013., 08:34
Pozdrav!
Zanima me kako se piju ove femisan a kapi?
Jednu čašu piti 3 puta dnevno ili 3 čaše tri puta dnevno? :ne zna:

stupidgirl
30.09.2013., 16:48
imam pitanje.. mjesečnicu sam dobila prije otprilike godinu i 6 mjeseci, dosta je neredovita i ciklus mi je zasada 20 dana, trebam li se brinuti zbog tako kratkog ciklusa i poci ginekologu ili je to normalno s obzirom na to sto sam mlada... ?

mrvica8
16.11.2013., 15:49
može li se na neki način smanjiti krvarenje, bar na nekoliko sati učinka?

Annonimnaa
24.11.2013., 13:38
Bok! Zanima me kako mogu ubrzati ciklus?

Tinkerbell 8
24.11.2013., 18:24
može li se na neki način smanjiti krvarenje, bar na nekoliko sati učinka?

može. npr. tinkturom rusomače. ne znam baš ima li u svakoj ljekarni. ali mene je spasila.

heylolita
15.12.2013., 08:59
imala sam nezaštićeni spolni odnos prije otprilike mjesec dana, ali nije svršio u mene, i tad su mi bili neplodni dani. inače imam neredovite cikluse i znala mi je kasniti i po 20ak dana. sada kasni 27. dosta sam pod stresom, a i imam neku infekciju dolje, svrbi me užasno.
kao da sam imala pms, bila sam živčana, prištići po licu, zadnjih par dana me zaboli u donjem dijelu trbuha kao da ću dobiti ali ništa.
je li moguće da sam trudna, ili stres i ta infekcija odgađaju M?

chemgirl
27.12.2013., 14:39
Pozdrav.
Imam pitanje. Ovqj mjesec mi je kasnilo dosta,u deseti je nisam uopce imala vec eto u studenom i sad je imam.
Jutros sam imala bolove,nista mi nije pomoglo ni jastuk ni leza nje cekala sam da prodje samo od sebe i proslo.je. Sad moram mjenjat uloske svaka
dva sata . Sad isto nesto malo osjecam ali ne kao jutros. Zanima me je li to normalno. Inace nemam ovakvih problema,boli malo prvi dan. Ujutro i gotovo a kasni stalno. Hvala na odgovoru.

cokolladica
29.12.2013., 21:55
Bok svima. Malo sam u nedoumici, pa ako se netko našao u istoj situaciji neka pomogne :)

Naručena sam na pregled kod ginekologice i problem je što je dan kad sam naručena zapravo 6. i zadnji dan menge. Kad sam zvala bila sam sigurna da taj dan neću imati mengu, i sad sam shvatila da ću ju imati :504:
Inaće pijem diane 35 već godinu dana i idem na pregled (ultrazvuk, papu) i da mi prepiše neke druge slabije jer diane više ne želim piti, a i imam još jedan i pol blister. Mislila sam samo nastaviti piti bez pauze, no strah me da se unatoč tome ipak ne javi krvarenje, a i idem na ultrazvuk pa ne znam da li se na njemu mogu vidjeti neželjene posljedice, tipa ciste pošto taj mjesec nisam dobila menstruaciju? :rolleyes:

tina sch
04.01.2014., 11:33
Poštovane, imam jednu situaciju... Na pilulama (Lindynette 20) sam nešto više od dvije godine, pijem ih u podne. Krvarenje mi je počinjalo 24. dan ciklusa - u petak oko ponoći tj. u noći s petka na subotu i tako je bilo svaki put. Zadnjih 3-4 ciklusa se početak krvarenja pomaknuo za 12 sati i sad počinje u subotu oko podneva. Osim toga, prije je završavalo 28. dakle zadnji dan ciklusa a sad završava dan-dva kasnije nego prije. Zbunjuje me to što se pomaknulo i bila bih zahvalna ako mi netko može objasniti zašto se to dogodilo.

suncee1
04.01.2014., 14:20
Pozdrav.
Pila sam Dufaston u 10. mj zbog jedne ciste, nakon toga cista nestala ne zbog 1 mj dufastona, nego biljnih čajeva, dobila sam nakon toga mengu točno na 28. dan.
Mjesec nakon, dobila sam par dana ranije. To je bilo oko 20.11.
U 12. mjesecu nisam dobila, a prije par dana imala sam malo krvi malo, malo, jedan dan i par dana malo smeđeg, povremeno, više kod napinjanja.
Inače godinama imam neredovite cikluse. Prošle godine 6 mjeseci nisam imala mengu uopće.
E, sad, zanima me dal menga može izostati od stresa i što znači to malo smeđe?
Inače imam jake menstruacije i traju oko tjedna dana.
Nekad imam jako smeđeg, ali poslije tog pravu mengu.

Latiosa
10.01.2014., 12:07
Zanima me dali je uobičajeno da se pred menstruaciju javljaju kvrgave grudi?

leeloo27
10.01.2014., 23:29
Da, barem kod mene. Nekad i bole da ne smijem pipnuti to mjesto. :)

Latiosa
13.01.2014., 21:50
Meni je užasno. Ne smijem se nasloniti niti išta. Boli ko sam vrag. I znam da ću imati obilnu i jako bolnu.

Nakamai
21.02.2014., 18:57
Ja nisam dobila menstruaciju 52 dana.
Prije sam svakih 35 dana dobivala redovito. S tim da sam dobila kandidu i to liječenje je pri kraju, ali menstruacija nikako da dodje, jel se trebam zabrinuti?

harare
27.02.2014., 20:51
Prije mjesec i pol sam imala spolni odnos(na ovulacijski dan:/) i decko nije svrsil u mene. menga je poslije dosla normalno al sam 18. dan od te menge imala neki crvenkasto smedi iscjedak koji je trajal nekih 3 dana(uz to i peckanje). sad mi kasni vec 7 dana. ne bi rekla da sam trudna al ipak postoji sansa? Prije bi rekla da je neka upala, infekcija. Idem kod ginekologa za dva tjedna tek, zato trazim vasa misljenja.

srceko23
05.03.2014., 18:09
Hej curke.
Znam da je normalno imati ugruske krvi tokom menge, ali mene zanima kada to postaje alarmantno?
Dakle, danas sam dobila mengu i zbog određenih okolnosti bila sam prisiljena imati ulozak...na ulosku je bilo malo krvi...doslovce par kapi tokom cijelog dana...e sad sto mene brine je to sto kad idem piskiti tek tad krvarim, tj.krv sa ugruscima...dakle, ocito nema krvi na ulosku zbog tih ugrusaka koji ocito ometaju normalno krvarenje...isto tako je i bilo maloprije dok sam se tusirala...bas jeziva scena:eek:
ima koja slicnih iskustva?

elsewhere
16.03.2014., 20:58
Pozdrav,
Mene zanima ima li neko iskustva sa jako kratkim menstruacijama (1-2 dana)???
Ja sam prvu menstruaciju dobila sa 12 godina, sad cu u 25. skoro i primijetila sam što sam starija to mi sve kraće traje. Počelo je sa 7 dana, pa onda par godina 4-5, pa onda 3, i zadnje 2 god bude 1-2 dana. Bila sam na pregledu, ginekolog kaže da je sve ok, i na moje pitanje zašto mi traje tako kratko rekao je da to nije bitno, dok god je ima svaki mjesec pa makar to bio samo jedan dan. O.o
Meni je i dalje to sumnjivo, posebno što se s godinama smanjuje, imam osjećaj da je neće biti uskoro nikako :/
Iko išta za dodati??
Hvala.

0merta
24.03.2014., 12:43
Inače su mi ciklusi u prosjeku 30 dana... Unazad 3-4 mjeseca od 29-32.
Zadnju menstruaciju sam imala 24.02. i po računanju trebala je stići 26.03., no ja evo već zadnja 3-4dana imam blaže krvarenje, bez ikakvih grčeva koji se inače pojave drugi dan kad je menstruacija najjača.

Odnose sam imala 08. i 10.03., tokom plodnih dana te sam pomislila da je iscjedak koji sam imala 20.03. bio implantacijsko, jer je tako izgledao... Krvarenje se dalje nastavilo, uglavnom oskudnije no inače, uz uloške koje koristim zadnjih 10tak dana zbog iscjetka od lasera. Ovaj petak sam bila na kontroli i zacijeljuje normalno.

Eh sad, pošto mi vrag neda mira, guglala sam i saznala da je dosta žena bilo u sličnoj/istoj situaciji gdje nisu znale da li je riječ o ranoj menstruaciji ili implantacijskom krvarenju, koje također u nekim slučajevima može biti kao blaža menstruacija.

Znači, dio iscjetka (žućkasto do smeđe) je od laserskog zahvata pošto zacijeljuje (rađen je na malim usnama s unutarnje strane), ali me zbunjuje što je ovo drugo pošto mi mestruacija koliko se sjećam nikad nije uranila toliko osim ako bi promijenila klimu (s kopna na more). Istina prije 10-ak dana sam došla iz Danske, ali vračala sam se i ranije pa nije bilo takvih promjena. Dakle, da li je moguće da je ovo ipak bilo implantacijsko koje je iz nekog razloga kod mene pojačano ili mislite da je tetka mogla doći tako rano na 25-i dan ciklusa i odjednom biti blaža no inače?

Nije me strah trudnoće, u vezi sam i voljeli bi imati bebu kroz neko vrijeme...

Što mislite, ako kupim test kada bi ga bilo najbolje napraviti, a da ne bude lažnih rezulatata, dan nakon prvotno (ne)očekivane menge ili?

Ps: ako sam fulala temu, slobodno prebacite gdje je prikladnije. Hvala.

Ivanicapeca
25.03.2014., 10:35
Inače su mi ciklusi u prosjeku 30 dana... Unazad 3-4 mjeseca od 29-32.
Zadnju menstruaciju sam imala 24.02. i po računanju trebala je stići 26.03., no ja evo već zadnja 3-4dana imam blaže krvarenje, bez ikakvih grčeva koji se inače pojave drugi dan kad je menstruacija najjača.

Odnose sam imala 08. i 10.03., tokom plodnih dana te sam pomislila da je iscjedak koji sam imala 20.03. bio implantacijsko, jer je tako izgledao... Krvarenje se dalje nastavilo, uglavnom oskudnije no inače, uz uloške koje koristim zadnjih 10tak dana zbog iscjetka od lasera. Ovaj petak sam bila na kontroli i zacijeljuje normalno.

Eh sad, pošto mi vrag neda mira, guglala sam i saznala da je dosta žena bilo u sličnoj/istoj situaciji gdje nisu znale da li je riječ o ranoj menstruaciji ili implantacijskom krvarenju, koje također u nekim slučajevima može biti kao blaža menstruacija.

Znači, dio iscjetka (žućkasto do smeđe) je od laserskog zahvata pošto zacijeljuje (rađen je na malim usnama s unutarnje strane), ali me zbunjuje što je ovo drugo pošto mi mestruacija koliko se sjećam nikad nije uranila toliko osim ako bi promijenila klimu (s kopna na more). Istina prije 10-ak dana sam došla iz Danske, ali vračala sam se i ranije pa nije bilo takvih promjena. Dakle, da li je moguće da je ovo ipak bilo implantacijsko koje je iz nekog razloga kod mene pojačano ili mislite da je tetka mogla doći tako rano na 25-i dan ciklusa i odjednom biti blaža no inače?

Nije me strah trudnoće, u vezi sam i voljeli bi imati bebu kroz neko vrijeme...

Što mislite, ako kupim test kada bi ga bilo najbolje napraviti, a da ne bude lažnih rezulatata, dan nakon prvotno (ne)očekivane menge ili?

Ps: ako sam fulala temu, slobodno prebacite gdje je prikladnije. Hvala.
Pričekaj da ti zakasni bar jedno 5-6 dana pa obavi test. Moguće je da je implatacijsko al je moguće da je i neki lagani hormonalni disbalans pa imaš to neko kao probojno krvarenje. Meni je to bilo prošli mjesec, imala sam osjećaj ko da sam trudna, tako mi je bilo sa zadnjom trudnoćom, a sterilizirana sam. Već sam svašta bila zabrijala i htjela otić zaklat dr. kad je žena stigla :D

jessic
26.03.2014., 10:03
Pozdrav,
Mene zanima ima li neko iskustva sa jako kratkim menstruacijama (1-2 dana)???
Ja sam prvu menstruaciju dobila sa 12 godina, sad cu u 25. skoro i primijetila sam što sam starija to mi sve kraće traje. Počelo je sa 7 dana, pa onda par godina 4-5, pa onda 3, i zadnje 2 god bude 1-2 dana. Bila sam na pregledu, ginekolog kaže da je sve ok, i na moje pitanje zašto mi traje tako kratko rekao je da to nije bitno, dok god je ima svaki mjesec pa makar to bio samo jedan dan. O.o
Meni je i dalje to sumnjivo, posebno što se s godinama smanjuje, imam osjećaj da je neće biti uskoro nikako :/
Iko išta za dodati??
Hvala.

Ista stvar kod mene. Počelo je s 6-7 dana, onda se sve više skraćivala, i sad je već par godina tako (1-2 dan), tj. kad sam pila pilule onda se produljilo na 3-4 dana ali čim sam prestala piti opet 1-2 traje. I moja ginićka kaže da je to sve ok i da je to normalno. Bitno da je redovita.

zaged
28.03.2014., 13:01
Dobila sam 15.3. i trajala je kao uvijek 6 dana.Ali evo vec 13 dan ja jos krvarim,svjetlo crvena i tamna krv a boli me stomak na lijevu stranu bas jako.Mogu tek u utorak gin jer nemam kome ostavit malog,muz na terenu do tad a i predaleko mi je ic bez auta!!
Znam da bi moglo biti svasta ali sam se htjela samo malo pozaliti :/

melpomena22
28.03.2014., 14:20
Vidim da ovdje zapravo većinom cure samo postavljaju pitanja, rijetko koji odgovor, ali vrijedi pokušati :)

Ja se već godinama mučim s neredovitim mjesečnicama. Počelo je s 15 kad sam prvi put dobila i dobivala svaka 3 mjeseca, nakon čega mi je ginekolog rekao da imam policistične jajnike. Pila sam kontracepcijske pilule zbog toga, dobivala redovno, nakon čega sam opet počela dobivati svaka 3-4 mjeseca. Zadnjih godinu i pol dobivam svaki mjesec, svaka 32-35 dana, nekad i malo više prođe. Na pregledu mi je rečeno da imam blago mikrocistične jajnike i da nema nikakvih razloga za zabrinutost niti to treba nekako tretirati, ali evo, pretprošli mjesec nisam dobila mjesečnicu, prošli jesam, sad mi opet kasni već 3 tjedna... Ginekolog kaže da je to zbog stresa :confused:

Problem je u tom što redovito imam odnose pa mi nije svejedno kad iz mjeseca u mjesec ne znam o čemu se radi... Planiram opet piti kontracepcijske pilule, ali ne znam koliko je to pametno jer sam dobivala jako rijetko kad sam ih prestala piti..

Ikakvi savjeti, mišljenja?

chemgirl
30.03.2014., 16:01
Moze pomoc cure.
Evo danas osjecam laganu povremenu bol u desnom jajniku i ledjima pa me zanima je li to ovulacija ili sta ? Inac3 uvjek bas prije nego dobijem imam bolove ne traju dugo ali boli i neredovite su mi mjesecnice

May the Force be with you

Min24
01.04.2014., 11:22
Bok cure :)
imam jedan problem i neznam kaj napraviti.
Dakle, menstruaciju nisam imala 2 mjeseca, pa sam ju prošli mjesec dobila, sve super, 5 dana traje, najnormalnije ko i dosad.
Međutim, prošli tjedan sam imala dosta jake grčeve u donjem djelu trbuha i u petak sam opet dobila menstruaciju. U subotu sam se probudila sa takvim bolovima da ništ nisam mogla (inače nije toliko bolna) i s jakim krvarenjem. danas je već 5.dan. krvarim jako puno, slabo mi je, mjenjam uloške svakih sat vremena, a to mi se ne čini normalnim :(
pa me sad zanimaju vaši savjeti.
i dalje jake grčeve imam

chemgirl
01.04.2014., 20:56
Nije normalno imas preobilno krvarenje i to moze dovesti do anemije. Savjetujem ti da nazoves svog ginekologa i objasnis mu problem , za bolove probaj neke jace tablete reklamiraju onaj nalgesin. Ili termofor ne znam ni ja. U svakom slucaju odi na pregled. Sretno.

Ivanicapeca
01.04.2014., 22:35
Bok cure :)
imam jedan problem i neznam kaj napraviti.
Dakle, menstruaciju nisam imala 2 mjeseca, pa sam ju prošli mjesec dobila, sve super, 5 dana traje, najnormalnije ko i dosad.
Međutim, prošli tjedan sam imala dosta jake grčeve u donjem djelu trbuha i u petak sam opet dobila menstruaciju. U subotu sam se probudila sa takvim bolovima da ništ nisam mogla (inače nije toliko bolna) i s jakim krvarenjem. danas je već 5.dan. krvarim jako puno, slabo mi je, mjenjam uloške svakih sat vremena, a to mi se ne čini normalnim :(
pa me sad zanimaju vaši savjeti.
i dalje jake grčeve imam
jesi ti sigurna da nisi bila u drugom stanju i da je došlo do spontanog ili možda da se radi o vanmaterničnoj trudnoći? U svakom slučaju trebala bi što prije, ako ne i odmah, potražiti liječničku pomoć ukoliko postoji i najmanja šansa da si bila/jesi trudna.

Min24
04.04.2014., 17:52
Nije normalno imas preobilno krvarenje i to moze dovesti do anemije. Savjetujem ti da nazoves svog ginekologa i objasnis mu problem , za bolove probaj neke jace tablete reklamiraju onaj nalgesin. Ili termofor ne znam ni ja. U svakom slucaju odi na pregled. Sretno.

pa hvala vam na odgovorima :)
ipak si bila u pravu, radi se o anemiji, sad sam dobro, ginekološki pregled je uredan, hvala puno još jednom :kiss::kiss:

chemgirl
05.04.2014., 17:34
Nista...drago mi je da si dobro

chemgirl
06.04.2014., 10:05
Cure pomoc. Dobila sam danas i onaj prvi tren me bas bolilo i uzela sam lekadol sad je bolje ali me boli glava na vrhu i opcenito se osjecam nekako bez snage,lose