PDA

View Full Version : Hiperhidroza - opća tema

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

^chupakabra^
11.05.2009., 08:19
evo mene, koristim perspirex vec 2 dana i zbilja pomaze! ne znojim se uopce, medutim, naravno da nebude sve savrseno, kad ga stavim navecer me TOLKO STRASNO SKAKLJA da jedva izdrzim!!!!! jedva zaspim, i proslu noc sam rekla zaj ti to, znojit cu se sa stilom.

patikus
11.05.2009., 09:02
Evo ja se okrecem lagano alternativi a vidim neki yogi i psihoterapiji, sto je odlicno, jer sto nas vise kopa u razlicitim smjerovima ka putu izlijecenja to cemo ga prije pronaci! Ja trenutno idem kod marokanskog iscjeljitelja na velesajam i pomaze, no mislim da nece biti dovoljno tih 19 puta sto cu ic... uglavnom cim sam krenuo kod njega sam prestao s Al-cl gelom i primjecujem da mi se noge PUNO manje znoje nego prije, kad nije ovako vruce (27-28) skoro da su i suhe... nisam mogo vjerovat. Ruke se takodjer puno manje znoje nego prije kad nisam koristio onaj gel... tako da napretka ima ali nazalost nemam para za ic u Maroko da vidim jel me moze 100% izlijeciti, vjerujem cak da bi i mogao da odem tamo jer ocito je potrebno vise tretmana. Covjek je na moje oci na velesajmu dizo ljude na noge (nepokretne), djeca koja nisu cula im se povratio sluh, nekima okus i njuh, lijecio je tumore, neurodermatitis i psorijazu i jos dosta toga.

Nakon ovog pocinjem s alternativnom medicinom a mozda i ayurvedom... smatram da puno toga lezi u prehrani, VODI, disanju i nacinu zivota. Prestao sam pusiti, sto je veliki korak naprijed :top: Sretno u istrazivanju, ja vjerujem da cemo naci lijek.

Mini&Miki
11.05.2009., 15:08
Koliko sam cuo, u opticaju je novi galmanin. Skuplji doduse ali se ne stavlja cesto. Na tak nacin bi se mogla suzbiti pojava side-effect-a. Sada je pakovalnje 30 maraka umjesto 7.50 ali kazu da je formula bolja.
Provjerim pa javim.:top:

Zar nije 20 KM?Prije mjesec dana su mi rekli da sad kosta 20 KM a kao jedini razlog sto je skuplje je to sto je drugacije pakovanje tj.nije samo ona boca vec se dobije ta boca sad u kartonskoj kutiji nesto kao sirup kad se se kupi a apoteci...A na mom Galmalniniju koji sam kupila nekad krajem prosle godine pise da se stavlja dva puta dnevno a na ovom novom dva puta tjedno pa moze biti da je jaci:ne zna:

onlynina
13.05.2009., 01:08
Grrr Jel iko probao sa hipnozom????
Ja sam dolazila tu u Zagreb kod navodno nekog cijenjenog psihoterapeuta u nadi da ce mi raditi hipnozu jer se bavio sa tim...no...ne da mi nije uradio hipnozu nego sam "bezveze" bacila tolike novce...Mislila sam ja, kako je i on sam naveo, prvi par puta ce me upoznavati...ma vraga! Mozda ja nisam psihoterapeut no nikako nebih mogla reci da sam glupa...za prilazenje osobi, ako je rijec o ovom problemu, svakako treba krenuti od malo dubljnih stvarni nego sto su one "sta bi ja uradila da meni zena dodje jer je muz maltretira, sta bi ja uradila kad bi momak rekao da mu se crveni lice pa da ga je sram" U sustini postovani psihoterapeut me samo pokusao navuci da prihvatim problem iako sam mu par puta objasnila situaciju...OMG! :P
Ja bih molila bilo koga od vas ako zna da u Zagrebu ili bilo gdje u hr. ima neko ko se bavi hipnozom, ili jos bolje ako ima neki centar za hipnozu i hipnoterapiju, da me informise ovdje o tome...
Mislim, ili bolje nadam se :D da bi to moglo funkcionisati... jer ako alkohol (a u mom slucaju alkohol djeluje) znaci da ima neko rjesenje...da mora nesto postojati...naravno alkohol mi ne moze biti rjesenje jer ne mogu da pijem stalno, sem vikendom :) Sad je samo...hehe samopitanje sta to moze jos da djeluje poput alkohola ali samo na znojenje:)
Ja sam unaprijed zahvalna bilo kome ko me informise o tome gdje se radi hipnoza...

Pozdrav svima Vama, mokrim drugovima:)

gala385
13.05.2009., 15:57
Što se tiče hipnoze pogledaj mythbusters epizodu "Voice flame estinguisher".
Djeluje koliko i one spravice što kao ultrazvučno tjeraju komarce :rolleyes:

Što se tiče alkohola valjda misliš na stanje nakon brdo pića i ujutro(dehidracija)? Jer ja se znojim još više dotad, ono gori...priča se, tuče muzika itd.

onlynina
13.05.2009., 19:59
Pogledacu, svakako...
Sto se tice alkohola i znojenja ne treba mi mnogo da se prestanem znojiti...Odprilike cim osjetim da me malo pocelo hvatati prestaju i znojenje, to bi od prilike bilo poslije case vina ili sl. Znaci nije dehidratacija...sto se jutra poslije tice, moje znojne aktivnosti :( su kao i inace, nisu niti smanjene...stavise znojim se i dok spavam uprkos sam popila bog zna koliko poslije te jedne case...
Iako ja mislim, a i drugi oko mene, da sam totalno opustena osoba, nisam...ali ne svjesno nego podsvjesno.
Ne znam da li ste upuceni da postoji svijest, podsvijest i nesvijest. I bas u toj podsvijesti krije se sve sto smo dozivili od prvih dana do sada...E sad da ja ne gnjavim sa podsvjesti recicu samo da ako postoji neki stres ili nesto sl u njoj moze da nam pravi probleme a da nismo svjesni toga:mig: (o tome svemu se mozete informisati u raznim psiholoskim knjigama)
E sad u koliko bi snaga svijesti bila umanjena, uspavana (nikako prekinuta) covjek bi mogao "dotaknuti" podsvjest i mozda naci izvor problema...
Ako bi postojao neko ko zaista zna da radi hipnozu mislim da bi moglo to pomoci...no..ko zna...

Milla_84
14.05.2009., 16:06
Veliki znojni pozdrav svima!!! Evo ja sam nova.. mislim sta se znojenja tice sam stara ali na forumu sam nova i bas sam se iznenadila koliko nas zapravo ima. Mislila sam da sam Pale sam na svijetu hh :)) Kupila sam Perspirex ali dolazi tek za par dana pa cemo vidjet....

d_a_i_s_y
14.05.2009., 19:31
Kada sam prvi puta koristila perspirex bila sam oduševljena, već nakon samo jedne noći korištenja znojenje mi se znatno smanjilo (pod pazuhom) a nakon druge noći korištenja, znojila sam se ko svaka druga osoba (totalno neprimjetno)
To mi je trajalo par dana, i onda sam se opet mazala 2 puta i sve bilo super, i kada sam treći puta trebala mazati više mi ništa nije pomagalo, evo jučer sam drugu noć za redom mazala, a kao da niti nisam..
više mi ne pomaže niti perspirx niti urotropin :eek::(

patikus
14.05.2009., 23:53
To mi je trajalo par dana, i onda sam se opet mazala 2 puta i sve bilo super, i kada sam treći puta trebala mazati više mi ništa nije pomagalo, evo jučer sam drugu noć za redom mazala, a kao da niti nisam..
više mi ne pomaže niti perspirx niti urotropin :eek::(

Da, kao sto sam vec spomenuo i meni je "cudotvorni" Al-cl gel postupno slabio, efekt je bio sve slabiji i slabiji, opet puno bolje nego da ga uopce ne stavljam.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=370788

http://www.nova-medicina.net/index.htm

Evo sto sam ja nasao na forumu Alternativa, pa si malo pogledajte, nije hipnoza, ali cini mi se vrlo slicno jer on navodno tim CT-om mozga moze tocno odrediti vrijeme traume ako sam dobro shvatio i ja sam osobno jako zainteresiran te sam voljan i pokusati cim saznam nesto vise jer mi zvuci vrlo zanimljivo. Ovo bi i nekima ovdje moglo biti dosta zanimljivo :mig: ...spominje se psiha, emocije, traume ali i covjek kao jedinka tj. kao jedna cjelina emocija,psihe,organa itd. Uglavnom, sve vam pise a na stranici od nove medicine ima dosta toga za procitati pa prosvrljajte malo.

dikii
15.05.2009., 07:08
Pozdrav, ljudi!
Bila sam ukljucena u ovu temu tamo negdje na njenom samom pocetku, kada sam i ja patila (molim vas, naglasak je na ovome patila) od odvratne axilarne hiperhidroze koja mi je stvarno zagorcavala zivot. Dugo sam probavala sve i svasta i skoro nista nije imalo zadovoljavajuce rezultate. Cak sam razmisljala o botoxu i odstranjenju zlijezda. Ali, bas kad sam bila izgubila svaku nadu, slucajno naletim na jedan proizvod koji se zove Galmanin, sarajevske firme Semikem (o firmi i proizvodu mozete saznati na www.semikem.com.ba). Vec sam po defaultu razmisljala kako ce to biti jos jedno razocarenje, aliiiii...

Ljetos je to bilo i ujutro ja obucem majicu na kojoj su se mrlje od znoja bas vidjele i krenem po onoj vrucini put faxa, naravno - javnim prevozom. I ljudi, nije bilo ni kapi!!! A noc prije sam poslije kupanja poprskala par puta! Ni kapi! Moze se reci da je to bio jedan od najsretnijih dana u mom zivotu (dobro, mozda pretjerujem, ali znam da sam kod kuce kad sam se vratila skakala od srece). Dan danas ga stavim svakih 10-15 dana, dovoljno je poprskati par puta i to je to! Ja izljecena.

Medjutim, moje odusevljenje ne staje tu. Moj tata, koji ima hiperhidrozu stopala, a koju sam ja ocito nasljedila od njega, samo u axili, je takodjer probao i rezultati su bili fe-no-me-na-lni! Ni kapi!

Galmanin je napravljen na bazi miksture aluminijum hidroksi hlorida, koji je najefikasniji u suzbijanju simptoma hiperhidroze. Da vam to potvrdim, nasla sam jedan naucni rad o tome - http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1605859 (mozete skinuti cijeli text).

Eto, rjesenje postoji i zaista je tako. Ako zelite, mogu vam pomoci u dobavljanju toga pa mi se mozete javiti na pp. S obzirom da jako dobro znam kroz sta sve prolazite, prvo sam ovdje dosla da vam javim rezultate, pa mogu vam slobodno reci, vec visegodisnje potrage. Zato, nasmijte se jer vas cekaju ljepsi dani.

Edit: Vichy meni nist nije pomogao.
Za administratore: Izvinite za reklamu, ali pokusavam pomoci ljudima.

da li si dobila moju p poruku da li jos uvijek koristis galmanin i kad pocinje djelovat zanima me bas jer i ja zelim probat meni se samo kad je vruce dlanovi znoje ispod pazuha takodje ali je to normalno mora nekud izaci znoj???
pozdrav

dikii
15.05.2009., 07:24
da, vjerojatno se radi o tome. znam kako ti je. meni se lijeva strana takoder znoji vise od desne. anxioznost kao sto sam rekao dolazi kod ove bolesti kao posljedica iste, ne obrartno kao u normalnom znojenju. ne znam koliko imas godina i kad ti je to sve pocelo....meni znojenje traje od najranijeg djetinjstva

jeli ti ista pomoglo s obzirom das si ovo davno pisao ima li lijeka

dikii
15.05.2009., 07:28
Koliko sam cuo, u opticaju je novi galmanin. Skuplji doduse ali se ne stavlja cesto. Na tak nacin bi se mogla suzbiti pojava side-effect-a. Sada je pakovalnje 30 maraka umjesto 7.50 ali kazu da je formula bolja.
Provjerim pa javim.:top:

jesi li probao galmanin
u firmi gdje se i proizvodi kosta 20 km u apotekama je skuplji
i ja zelim da probam s tim mada mislim da je problem iznutra al mozda ipak mi djeluje sta mislis

dikii
15.05.2009., 07:45
galmanin nisam koristio mjesec dana, i evo sad malo manje djeluje.
inace ako galmanin prestane zauvijek, a nadam se da nece, uzet cu pistolj, i okoncat ove muke. :ne zna:

reci mi nakon koliko ti je prvi put poceo djelovat galmanin jer i ja zelim pokusat
kako hoda mislim da je to problem iznutra pa ne znam hocel imat ipak efekta sta mislis???najgore je na poslu sto smeta i kad se rukujes a i opteretila sam se s ovim pa mi je jos gore najvise mi je to ljeti kad je vruce ako puse vjetar ne znoje se i kad je hladno isto ne znoje se al ruke su mi uvijek ledene jesil ti iz sarajeva

onlynina
15.05.2009., 14:08
Hej jel' se moze nekako naruciti taj galmanin? Ako bi proljepsao jedan dan mog zivota puno bi mi znacilo...Samo ne znam kako da ga nabavim:(

dvatricetiri
15.05.2009., 14:47
galmanin kupujes u sarajevu. i to je jedini nacin da ga nabavis. stvarno biste se trebali organizovati pa im poslati mail da ima jako puno zainteresiranih van bih za galmanin da omoguce neke isporuke ili nesto :mig:

emiraga
15.05.2009., 20:44
reci mi nakon koliko ti je prvi put poceo djelovat galmanin jer i ja zelim pokusat
kako hoda mislim da je to problem iznutra pa ne znam hocel imat ipak efekta sta mislis???najgore je na poslu sto smeta i kad se rukujes a i opteretila sam se s ovim pa mi je jos gore najvise mi je to ljeti kad je vruce ako puse vjetar ne znoje se i kad je hladno isto ne znoje se al ruke su mi uvijek ledene jesil ti iz sarajeva

kad sam kupio, navecer sam nasprico, ujutro su rezultati bili fenomenalni.
ja sam se znojio ispod pazuha nenormalno. naprimjer ja sad tipkam a meni kapljice silaze niz ruku, do lakta skroz !! mogao si onaj dio iscjedit koliko je toga bilo. ali sada vise nije tako. ponavljam, nisam stavljao galmanin mjesec dana, i evo danas sam isao u skolu, vrijeme oblacno, ali je sparina, vruce, samo malkice sam se oznojio, ali malo malo malo! ali se ne primjeti na majici. znojenje se smanjilo na minimalu. jos obucem majicu da mi ne dodiruje pazuhe, i sve je super. do kada neznam...
jos da kazem da sam galmanin kupio, i prvi put koristio 17.03.2009

onlynina
16.05.2009., 02:48
A taj galamanin ima u svim apotekama u Sarajevu ili samo odredjenoj, i da li se iskljucivo samo u Sarajevu moze naci ili ima i u drugim gradovima u federaciji?

emiraga
16.05.2009., 11:10
A taj galamanin ima u svim apotekama u Sarajevu ili samo odredjenoj, i da li se iskljucivo samo u Sarajevu moze naci ili ima i u drugim gradovima u federaciji?

samo u sarajevu, i to na jednoj lokaciji koliko ja znam-
firma se zove semikem, potrazi na internetu adresu ako te interesuje.

tripper
16.05.2009., 21:14

Ja nisam iz Sarajeva i pokušavam doći do G-a. Apoteka se mislim zove Dina, potraži na internetu br.telefona. Oni valjda jedini vrše prodaju.
U Semikemovoj laboratoriji ne mogu ga kupiti "fizička lica" pa zamolite onu tetu što radi u apoteci da vam ona skonta tj. naruči G. ako ga trenutno nema.:)

jesi li probao galmanin
u firmi gdje se i proizvodi kosta 20 km u apotekama je skuplji
i ja zelim da probam s tim mada mislim da je problem iznutra al mozda ipak mi djeluje sta mislis

Nije mi još uvijek stigao.:kava:
Problem je definitivno negdje unutra, pa dok ne skontamo gdje, možemo samo da pokušavamo riješiti sve to ovim mazivima i kojekakvim hemijama... mada navodno da je G na biljnoj bazi.:ne zna:

galmanin kupujes u sarajevu. i to je jedini nacin da ga nabavis. stvarno biste se trebali organizovati pa im poslati mail da ima jako puno zainteresiranih van bih za galmanin da omoguce neke isporuke ili nesto :mig:

Kada se lično uvjerim u djelotvornost ovog preparata možemo razgovarati.
Do tada opušteno.:top:

dvatricetiri
16.05.2009., 23:36
Kada se lično uvjerim u djelotvornost ovog preparata možemo razgovarati.
Do tada opušteno.:top:

da ne budem pogresno shvacena slucajno, veze nemam sa semikemom, niti ih reklamiram, niti sta podsticem, vec sam kontaktirana nekoliko puta da kupim ljudima van BiH galmanin i to je poprilicna gnjavaza. a mozda da su ljudi obavjesteni i sami bi skontali da im je u koristi i da to nekako dostavljaju za zainteresirane :p

candela
17.05.2009., 01:42
ljudi....kupio sam deopin, i stvarno sam mislio a ce mi pomoci, ali nazalost nakon 5 dana mazanja, nema nikakvog napredka.....naažalost, kontra efekt: ruke mi se znoje nenormalno :(( neznam sta da radim, poludit cu

candela
17.05.2009., 14:31
sta bas nema niko neki odgovor? ljudi poludit cu, mislio sam da gore od onog ne moze , ali izgleda da moze :(

Mini&Miki
17.05.2009., 15:48
Ja koliko znam G-a nema u apotekama bar nije bilo u onim koje sam ja obisla a bilo ih je jako puno jedino ako se sta nije promijenilo.I nije istina da fizicka lica ne mogu kupiti G-a u njihovoj labor. jer sam ja licno kupila taj preparat kod njih

tripper
17.05.2009., 16:52
Ja koliko znam G-a nema u apotekama bar nije bilo u onim koje sam ja obisla a bilo ih je jako puno jedino ako se sta nije promijenilo.I nije istina da fizicka lica ne mogu kupiti G-a u njihovoj labor. jer sam ja licno kupila taj preparat kod njih
Good for you! :top: Meni nisu dali!!!:ne zna:

Mini&Miki
17.05.2009., 18:04
Cuj nisu dali:eek:...Svi ljudi za koje znam da koriste ovaj preparat nabavili su ga tako sto su otisli u Semikem i kupili licno(il im je neko kupio posto ne zive u BiH) uglavnom prodavali su fizickim licima ne znam kakvo im je sad to glupo pravilo nakon sto su tako prodali ko zna kolikooooo G-a

gala385
18.05.2009., 03:13
sta bas nema niko neki odgovor? ljudi poludit cu, mislio sam da gore od onog ne moze , ali izgleda da moze :(

Jebiga, meni ništa nije djelovalo a posebno to. Dobio od toga takav osip da sam poludio. A prsti s kojima sam mazao pazuhe, ogulili se dobra 3 sloja i izgledali tako 3(!) tjedna. Poanta je da nekome nešto djeluje, nekome ništa, netko dobije kompezaciono znojenje. U biti kad dođe smak svijeta, preživjet će žohari i hiperhidroza(preći će na žohare) :lol:

dikii
18.05.2009., 07:08
[QUOTE=tripper;20605473]Good for you! :top: Meni nisu dali!!!:ne zna:[/QUOTE
JA SAM POCELA DA KORISTIM GALMANIN OD SUBOTE 16.5 TJ JEDNOM SAM SE NASPRICALA JER PISE NA UPOSTVU 2-3 PUTA SEDMICNO PA CU STAVLJAT SVAKU DRUGU NOC NE BIH DA PRETJERUJEM...NIGDJE JOS UVIJEK NEMA KUPIT U BOSNI OSIM U SARAJEVU U FIRMI GDJE SE I PROIZVODI SEMIKEM A NEDaLEKO OD TE FIRME JE I APOTEKA GDJE SE PRODAJE MEDJUTIM KOD NJIH JE SKUPLJE SKORO DUPLO...JA JOS NE VIDIM NEKE REZULTATE HEHE TEK SAM JEDNOM NASPRICALA ISPOD PAZUHA I NA DLANOVE AL NECU ODUSTAJAT NO NE BRINITE OBJAVIT CU REZULTATE CIM VIDIM PROMJENE
GALMANIN JE DAKLE LOSION ODNOSNO KAO SPREJ SAMO U MALO VECOJ BOCI I KOSTA 20 KM NA BILJNOJ JE BAZI KAO STO SE I PO MIRISU OSJETI POPUN CAJA NEKOG...MENI SE EVO UPRAVO SAD ZNOJE DLANOVI IAKO JE TEK 8 SATI UJUTRO AL MALO JE SPARINA A SVAKAKO NI NE OCEKUJEM NEKO CUDO OD OVOG GALMANINA AL ZELJA ZA BAR DLANOVIMA SUHIM ME NADJACAVA NADAM SE DA CE SE POBOLJSAT GORE NE MOZE BITI HEH
POZDRAV SVIMA

dikii
18.05.2009., 07:45
Cuj nisu dali:eek:...Svi ljudi za koje znam da koriste ovaj preparat nabavili su ga tako sto su otisli u Semikem i kupili licno(il im je neko kupio posto ne zive u BiH) uglavnom prodavali su fizickim licima ne znam kakvo im je sad to glupo pravilo nakon sto su tako prodali ko zna kolikooooo G-a

I JA SAM 16.5 LICNO KUPILA
UPALILA AUTO OTISLA U SARAJEVO U SEMIKEM DIREKTNO I DALA 20 KM A ONI MENI SPREJ NIKO ME NISTA NIJE PITAO

dikii
19.05.2009., 08:30
kad sam kupio, navecer sam nasprico, ujutro su rezultati bili fenomenalni.
ja sam se znojio ispod pazuha nenormalno. naprimjer ja sad tipkam a meni kapljice silaze niz ruku, do lakta skroz !! mogao si onaj dio iscjedit koliko je toga bilo. ali sada vise nije tako. ponavljam, nisam stavljao galmanin mjesec dana, i evo danas sam isao u skolu, vrijeme oblacno, ali je sparina, vruce, samo malkice sam se oznojio, ali malo malo malo! ali se ne primjeti na majici. znojenje se smanjilo na minimalu. jos obucem majicu da mi ne dodiruje pazuhe, i sve je super. do kada neznam...
jos da kazem da sam galmanin kupio, i prvi put koristio 17.03.2009

ETO JA SAM 16.5 PRVI PUT STAVILA I DO SAD SAM DVA PUTA NASPRICALA DAKLE SVAKU DRUGU NOC STA MISLIS JEL TO PREVISE U KOKIKO VREMENA SI TI KORISTIO I JESUL TI SE RUKE ZNOJILE MENI SE CINI TAKODJE DA MI JE ISPOD PAZUHA NESTALO MADA NIKAD NIJE BILO NESTO PRETJERANO ALI DLANOVI SU MI JOS UVIJEK BEZ PROMIJENA MOKRI

dikii
19.05.2009., 10:45
da ne budem pogresno shvacena slucajno, veze nemam sa semikemom, niti ih reklamiram, niti sta podsticem, vec sam kontaktirana nekoliko puta da kupim ljudima van BiH galmanin i to je poprilicna gnjavaza. a mozda da su ljudi obavjesteni i sami bi skontali da im je u koristi i da to nekako dostavljaju za zainteresirane :p

jesil ti koristila galmanin odakle si inace jel ti pomoglo ista meni su najveci problem dlanovi a dva puta sam naspricala galmanin tek??

dikii
19.05.2009., 10:51
koliko vas ovdje ima položeno i kakva su iskustva s time??

nelice dokle si stigla s dlanovima imal lijeka koristis li ista
meni su mokri dlanovi kad je vruce cijedi bukvalno

Mini&Miki
19.05.2009., 11:25
ETO JA SAM 16.5 PRVI PUT STAVILA I DO SAD SAM DVA PUTA NASPRICALA DAKLE SVAKU DRUGU NOC STA MISLIS JEL TO PREVISE U KOKIKO VREMENA SI TI KORISTIO I JESUL TI SE RUKE ZNOJILE MENI SE CINI TAKODJE DA MI JE ISPOD PAZUHA NESTALO MADA NIKAD NIJE BILO NESTO PRETJERANO ALI DLANOVI SU MI JOS UVIJEK BEZ PROMIJENA MOKRI

Ja sam procitala negdje na net-u da postoje dva G-a jedan za pazuhe,a drugi za stopala i ruke pa mozda nisi uzela pravi.Ja kad sam kupovala naglasila sam da imam probelma sa prekomjernim znojenjem pazuha....

dikii
19.05.2009., 11:43
Ja sam procitala negdje na net-u da postoje dva G-a jedan za pazuhe,a drugi za stopala i ruke pa mozda nisi uzela pravi.Ja kad sam kupovala naglasila sam da imam probelma sa prekomjernim znojenjem pazuha....

pa i ja sam naglasila da je za dlanove i na upustvu pise za pazuhe i dlanove a rekla mi je da nije za noge...cini mi se da se ja vise uopste ne znojim ispod pazuha i to nakon samo jednog koristenja al meni su gori dlanovi
u kojoj si ti fazi vidim koristila si galmanin pa ti vise ne pomaze i??

dvatricetiri
19.05.2009., 15:38
jesil ti koristila galmanin odakle si inace jel ti pomoglo ista meni su najveci problem dlanovi a dva puta sam naspricala galmanin tek??

nisam koristila nijedan galmanin. za dlanove sam citala da nije djelotvoran, a za pazuh necu ni da isprobavam jer, prvo imam osjetljivu kozu i drugo od svih tih kremica, sprejeva, i inih gluposti dobijem kompenzancijsko znojenje negdje drugo na tijelu.
uostalom ne vjerujem da bi u mom slucaju bilo kakva krema ili sprej pomogao jer se znojim kad sam pod bilo kakvim jacim emocijama :rolleyes: cista psiha

Milla_84
19.05.2009., 17:18
Evo ovako..znam da većina vas ne vjeruje u te kremice i slične gluposti ali evo samo sam htjela reć da sam počela koristit perspirex za dlanove i stopala i za sada , napominjem za sada , jaaaaakooo dobro djeluje ali stvarno. inače moji dlanovi glume slapove a noge mi budu katastrofa..i sada se konačno mogu usredotočit na bitnije stvari . i moram napomenuti da je danas tu bilo zbilja toplo , bila je situacija u kojoj bi se bez perspirexa izgubila u znoju....

^chupakabra^
19.05.2009., 19:07
da i meni perspirex pomaze i to jako, koristim ga vec dva tjedna i nekak nema naznaka da ce prestat djelovat, u pocetku uzasno svrbilo al sam onda ponovno procitala upute i skuzila kaj krivo radim pa je sad dobro.
nakon kolko je kod vas prestalo djelovat?

Mini&Miki
19.05.2009., 19:24
pa i ja sam naglasila da je za dlanove i na upustvu pise za pazuhe i dlanove a rekla mi je da nije za noge...cini mi se da se ja vise uopste ne znojim ispod pazuha i to nakon samo jednog koristenja al meni su gori dlanovi
u kojoj si ti fazi vidim koristila si galmanin pa ti vise ne pomaze i??

Koristila sam samo ispod pazuha i bila prezadovoljna 2-3 mjeseca i onda je prestao djelovati.Naravno ne odjednom vec je sve vise slabilo dejstvo dok na kraju nije skroz prestalo djelovanje.Na ruke nisam nikad probala staviti iako mi se i ruke strasno znoje al su mi se pojavile smedje fleke ispod pazuha jednostavno koza je potamnila pa iz tog razloga nisam nikad nanijela na ruke da mi se ne bi desilo isto

baby_gurl
19.05.2009., 19:44
nisan sigurna da li ste upoznati s ovim člankom (ako je već stavljen na forum,sorry)..

www.nacional.hr/clanak/46773/revolucionarna-operacija-protiv-neugodnog-mirisa

ŠTO MISLITE O TOME???

Ja_u_prolazu
20.05.2009., 13:49
Pozdrav svima!

Evo uclanila sam se na forum samo zbog ove teme.
Bas neki dan potaknuta ovim vrucinama i sve jacim znojenjem (koje je naravno izrazeno tokom cijele godine ali u ljetnim danima jos i vise :mad:) krenem ja malo guglat sta se novog pise u zemlji i svijetu o mom dugogodisnjem problemu i naidjem na ovaj forum.....to mi je bilo pravo otkrice :)

Tek sam procitala prvih 10 strana, i dosad nigdje nisam naisla na neke probleme fizicke kao posljedica znojenja, osim standardnih flekova na majicama i sl.
Konkretno u mom slucaju u jednoj fazi zbog abnormalnog znojenja nogu i ruku izbili su mi neki mali mjehurici po nogama i rukama koji su me svrbili za poludit sto je naravno dovelo do rana :( uzassss trebalo mi e dugo vremena da to dovedem u normalu

da li je neko imao jos takvih losih iskustava? da lil vam se to ponavljalo?

P.S stvarno sam iznenadjena koliko ovdje ima ljudi sa tim problemom (ja sam uvijek misla da sam jedina jer nikog nikad nisam upoznala sa slicnim problemom)

Brdo
20.05.2009., 21:29
Pozdrav,

Prvi put tu,prvi put pisem i "drago" mi je sto nisam jedini.Takodjer imam od rodjena problem sa hiperhidrozom i dlanova,i pazusi i noge.Naravno ruke su uvijek daleko najveci problem bile-pisanje,rukovanje,odredjena antipatija kod nekih ljudi koji su puki materijalisti i gledaju samo fizicki izgled,a nekakve veze-nista od toga.Dosad probao galmanin gel za ruke-ne djeluje,galmanin sprej za pazuhe-djeluje ali kompenzacijsko znojenje me odvratilo od njega(kad se na licu pocnes znojiti onda shvatis da pazusi nisu toliki problem),spomenuti deopin koji ublazava znojenje na glup ali efektan nacin(ruke postaju smezurane nakon duzeg koristenja).Pored toga prosao sam gro doktora ali svi salju psiholozima pa sam prestao.Shvatih nakon svega da se moram pomiriti s tim i nastojati zivjeti kao osoba sa fizickim nedostatkom ali Boze moj.Pisem ovdje iz razloga sto mi je sinula ideja da bi trebali barem mi-koji imamo isti problem-malo vise komunicirati,pa na kraju krajeva i dijeliti svakodnevne muke-sto da ne.Znatno je lakse kada imas nekoga ko zna kako se osjecas a i kad se porazgovaras o tome:rolleyes: Moja msn adresa je edin777@live.com pa kome se svidja ideja neka me doda.Nadam se da cemo jednog dana naci rjesenje za nasu bolest:)

dikii
20.05.2009., 22:31
nisam koristila nijedan galmanin. za dlanove sam citala da nije djelotvoran, a za pazuh necu ni da isprobavam jer, prvo imam osjetljivu kozu i drugo od svih tih kremica, sprejeva, i inih gluposti dobijem kompenzancijsko znojenje negdje drugo na tijelu.
uostalom ne vjerujem da bi u mom slucaju bilo kakva krema ili sprej pomogao jer se znojim kad sam pod bilo kakvim jacim emocijama :rolleyes: cista psiha

savjetujem ti galmanin u sarajevu se nabavlja i mislim da je djelotvoran za pazuhe al meni su dlanovi problem i izgleda da mi na to ne djeluje kosta 20 km i pokusaj jednom naspricat kao na biljnoj je bazi nemas sta izgubit

dvatricetiri
20.05.2009., 23:32
savjetujem ti galmanin u sarajevu

meni je ipak draze imati finu mekanu kozu, koja nije crvena i iziritirana :mig:
a i onako mi nista nije problem kao dlanovi ljeti, to je jedino nesnosljivo, a povodom toga nisam nasla nikakvo efikasno rjesenje, osim po par paketa maramica uvijek imati uza se :mig:

onlynina
21.05.2009., 00:49
Opet cu ja sa svojim pitanjima "gdje i kako" ali bih bila zahvalna da mi kazete jel' taj perspirex ima u svim apotekama u zg ili samo odredjenim, pa da i sa tim pokusam???
Unaprijed hvalaaa!!!!

lamador
21.05.2009., 11:24
JEBATE NASTA MENI LICE RUKE... ovo je prva godina da radim u ovo godisnje doba , ljeti sam opcenito uvijek imao naviku dati otkaz i na jesen traziti posao. how sick is that?!?! e pa kao necu ove godine. ali sinoc.... sinoc sam puko... ruke mi izgledaju ko da ih je neko danima namako u vodi i onda gnječio na preši, dodao još malo ljubičaste farbice pa grafički sprejebo u fotošopu. užas. takve me depra zašorala sinoć. počnem se znojiti u 7 ujutro cim se ustanem a prestajem oko 10 navecer.... ako ne vjezbam.

dikii
21.05.2009., 17:22
JEBATE NASTA MENI LICE RUKE... ovo je prva godina da radim u ovo godisnje doba , ljeti sam opcenito uvijek imao naviku dati otkaz i na jesen traziti posao. how sick is that?!?! e pa kao necu ove godine. ali sinoc.... sinoc sam puko... ruke mi izgledaju ko da ih je neko danima namako u vodi i onda gnječio na preši, dodao još malo ljubičaste farbice pa grafički sprejebo u fotošopu. užas. takve me depra zašorala sinoć. počnem se znojiti u 7 ujutro cim se ustanem a prestajem oko 10 navecer.... ako ne vjezbam.

pokusaj s galmaninom nemas sta izgubit al skontajte svi mozda i nije dobro da se ne znojimo nikako mozemo ne daj Boze neku bolest fasovat jer na znoj izlaze necistoce meni su dlanovi problem al sta cu vise sam se opteretila nego sto su oni mokri

josip1980
21.05.2009., 18:46
Veliki znojni pozdrav svima!!! Evo ja sam nova.. mislim sta se znojenja tice sam stara ali na forumu sam nova i bas sam se iznenadila koliko nas zapravo ima. Mislila sam da sam Pale sam na svijetu hh :)) Kupila sam Perspirex ali dolazi tek za par dana pa cemo vidjet....

I ja sam msilio da sm jedini s tim problemom kad gle cuda pola Hrvatske se jebe s hipehidrozom.Cudi me da niakd nisam upoznao nekog s tim problemom.Ili takvi ljudi ne izlaze previse ili to dobro skrivaju.
Trebamo organizirat neki tulum hiperhidrozicara.

tinab14
21.05.2009., 19:02
mah,ne zamaram se više tolko s tim glupostima..nadam se da ću se jedanput toga riješiti,a do tad,imam 15 god i u najljepšim sam godinama,nije mi ni na kraj pameti da sad zbog toga budem u depri,frendovi me razumiju i zaboli me za ostalo.
ima i gorih stvari u životu tak da...jeste da me živcira to znojenje dlanova,ali ako sam mogla dosad živjeti s tim,a imam to odmalena,budem još neko vrijeme..ionak današnji svijet napreduje tak da u budućnosti sigurno bude nekog super rješenja.razumijem vas,većinom ste odrasle osobe i duže se borite s tim problemom,ali to je samo moj stav...

onlynina
22.05.2009., 14:43
Raja postoji li i jedna situacija u kojoj se ne znojite??? Meni se desava, po nekad...PO NEKAD da se ne znojim, jeste da je rijetko ali je dobroooo...:P

Ja se slazem sa ovim tulumom od gore;)

Ne, stvarno bi mi bilo drago da upoznam nekog ko ima ovo sr*nje...

lamador
22.05.2009., 18:39
galmaninom? ajme, dosla mi mama danas i dofurala neki deopin, nisam ga jos ni otvorio., bljuje mi se od svega.,

pokusaj s galmaninom nemas sta izgubit al skontajte svi mozda i nije dobro da se ne znojimo nikako mozemo ne daj Boze neku bolest fasovat jer na znoj izlaze necistoce meni su dlanovi problem al sta cu vise sam se opteretila nego sto su oni mokri

Milla_84
25.05.2009., 06:55
joooj ja ne znam do kada , ali meni je ovaj perspirex totalno uljepšao život!!! kunem se! i sad ga ful malo koristim , iz straha da postanem imuna :) ma stvarno ga obožavam!!! :cheer:

dikii
25.05.2009., 12:25
joooj ja ne znam do kada , ali meni je ovaj perspirex totalno uljepšao život!!! kunem se! i sad ga ful malo koristim , iz straha da postanem imuna :) ma stvarno ga obožavam!!! :cheer:

milla jel ti perspirex i za dlanove pomogao kad si ga prvi put stavila i nakon koliko vremena koristenja nestane znojenje

dikii
25.05.2009., 15:46
galmaninom? ajme, dosla mi mama danas i dofurala neki deopin, nisam ga jos ni otvorio., bljuje mi se od svega.,

previse si ocajan mada sam i ja tu negdje al ne iskazujem tako jer ti to samo pogorsava situaciju malo se umiri i opusti mora se naci neki lijek

Milla_84
25.05.2009., 16:35
milla jel ti perspirex i za dlanove pomogao kad si ga prvi put stavila i nakon koliko vremena koristenja nestane znojenje

Da dikii ja ga koristim za dlanove i stopala , i vec nakon prvog puta mi je smanjilo znojenje ma sigurno za 80 % a vec sljedeci dan u potpunosti!! i vec ga nisam koristila danima i tek danas se znojenje pomalo vraca ali u puuuuno manjim količinama. Tako da ću večeras ponovno stavit perspirex . Ma divan osjećaj kad na poslu mogu radit bezbrižno.... :mig:

nelica8
25.05.2009., 22:29
nelice dokle si stigla s dlanovima imal lijeka koristis li ista
meni su mokri dlanovi kad je vruce cijedi bukvalno

joj ove vrućine me ubijaju ljudi!!! :mad: kupila sam perspireks za pazuhe i ne djeluje mi baš, koristim već tjedan dana s propisanim pauzama i slabo to meni djeluje, probat ću večeras opet, i da - užasno svrbi i peče!!! moram probat s onim za dlanove i stopala, možda će mi taj više djelovat. joj možda ovaj tjedan konačno malo zahladi, ovo se ne može durat!!! :eek:

malecka123
26.05.2009., 02:13
Ej ljudi, javljam se da vam saopstim da sam pronasla resenje.....ja koristim maxim antiperspirant koji i je pomogo u ovom problemu!!! Narucila sam ga kod rodjaka iz Amerike i stigao mi je za 10-ak dana! sad je pocela vrucina a ja jos uvek nosim pamucne majicice u pink, zelenoj, crvenoj, plavoj boji, sto ranije nikako nisam mogla! Osecam se fenomenalno sa saznanjem da mogu da podignem ruku uvece u diskoteci bez bojazni da ce pre mog mahanja nekome, prvo da mahnu moje fleke pod pazuhom! Ako mate mogucnost, narucite ga obavezno...kosta nesto smesno.....tipa 13,99 dolara po bocici koja traje dugo, zato sto se stavlja dvaa puta nedeljno, a mozda i manje, zavisi od problema!!!! puno srece, ja sam se istusirala i stavila maxim, a sutra me ceka ceo dan skitnje po gradu bez razmisljanja da li cu se oznojiti!

malecka123
26.05.2009., 02:15
samo da napomenem i to da se moze pojaviti i osecaj peckanja i svraba.... :( ali mala je to cena za ono sto dobijate od njega!

Vilenica
26.05.2009., 07:01
puno srece, ja sam se istusirala i stavila maxim, a sutra me ceka ceo dan skitnje po gradu bez razmisljanja da li cu se oznojiti!

ovo je čisto pretjerivanje. nemam hiperhidrozu, a jučer sam se 3 puta morala tuširati i presvući koliko sam se znojila. zašto? jako je vruć dan. jedino ako ne živiš u australiji gdje je sada zima

dikii
26.05.2009., 10:59
Da dikii ja ga koristim za dlanove i stopala , i vec nakon prvog puta mi je smanjilo znojenje ma sigurno za 80 % a vec sljedeci dan u potpunosti!! i vec ga nisam koristila danima i tek danas se znojenje pomalo vraca ali u puuuuno manjim količinama. Tako da ću večeras ponovno stavit perspirex . Ma divan osjećaj kad na poslu mogu radit bezbrižno.... :mig:

ipak priznaj da nije zdravo i da se prestanes skroz znojit razmisli ja se i toga bojim koristim galmanin i prilicno djeluje na pazuhe a na dlanove manje ali ne stavljam svaku noc pogotovo na pazuhe mozda 2 puta u sedmici a i tek sam ga kupila prije 10 dana

Mini&Miki
26.05.2009., 11:30
ovo je čisto pretjerivanje. nemam hiperhidrozu, a jučer sam se 3 puta morala tuširati i presvući koliko sam se znojila. zašto? jako je vruć dan. jedino ako ne živiš u australiji gdje je sada zima

Nije pretjerivanje jednostavno ovakvi preparati kad ih tek pocnes korisiti zaustave skroz znojenje tamo gdje naneses(mislim da najvise ucinka imaju na pazuh) naravno to traje odredjeno vrijeme dok zlijezde ne postanu imune na te preparate.

Milla_84
26.05.2009., 16:32
ipak priznaj da nije zdravo i da se prestanes skroz znojit razmisli ja se i toga bojim koristim galmanin i prilicno djeluje na pazuhe a na dlanove manje ali ne stavljam svaku noc pogotovo na pazuhe mozda 2 puta u sedmici a i tek sam ga kupila prije 10 dana

Ma ne ja se apsolutno ne prestanem skroz znojiti jer kao prvo ispod pazuha ne stavljam i svaku vecer idem trčat tako da se pošteno oznojim , vjeruj mi znoj iz mene normalno izlazi .

Milla_84
26.05.2009., 22:38
Ma ne ja se apsolutno ne prestanem skroz znojiti jer kao prvo ispod pazuha ne stavljam i svaku vecer idem trčat tako da se pošteno oznojim , vjeruj mi znoj iz mene normalno izlazi .

krivo sam se izrazila - prestanem se znojiti na rukama i nogama aili pazuhe ne diram , tako da znoj ima druga mjesta gdje izlazi , primjerice primjetim kako mi se sad leđa nešto jače znoje ali ništa strašno.... Ali svaku večer se ja ipak pošteno idem oznojit da se pročistim malo....

dikii
27.05.2009., 07:30
krivo sam se izrazila - prestanem se znojiti na rukama i nogama aili pazuhe ne diram , tako da znoj ima druga mjesta gdje izlazi , primjerice primjetim kako mi se sad leđa nešto jače znoje ali ništa strašno.... Ali svaku večer se ja ipak pošteno idem oznojit da se pročistim malo....

da to je ok dlanovi i jesu problem meni ne smeta ispod pazuha jer znam da se svako znoji to je prirodno ali dlanovi nisu prirodni jel tako
lahko je za pazuhe obuces crnu maicu i to je to naravno samo ljeti
u bosni niko nije cuo za perspirex ne znam sta cu mada izgleda da i od ovog galmanina sto sam u sarajevu nabavila manje mi se dlanovi znoje ma to je sve opterecenje kod nas svih je problem unutra i to se samo izrazava na dlanove jer ja kad osjetim da su malo vlazni uznemirim se i jos mi se vise to poveca
treba znati kako se opustiti u tim momentima ali tesko je stvarno moramo zanemarit to i znam da ne bih vise ni osjetili

Milla_84
27.05.2009., 15:26
da to je ok dlanovi i jesu problem meni ne smeta ispod pazuha jer znam da se svako znoji to je prirodno ali dlanovi nisu prirodni jel tako
lahko je za pazuhe obuces crnu maicu i to je to naravno samo ljeti
u bosni niko nije cuo za perspirex ne znam sta cu mada izgleda da i od ovog galmanina sto sam u sarajevu nabavila manje mi se dlanovi znoje ma to je sve opterecenje kod nas svih je problem unutra i to se samo izrazava na dlanove jer ja kad osjetim da su malo vlazni uznemirim se i jos mi se vise to poveca
treba znati kako se opustiti u tim momentima ali tesko je stvarno moramo zanemarit to i znam da ne bih vise ni osjetili

da , slažem se sa tim , i ja čim osjetim da su mi se malo oznojili ajde onda panika pa krene još više , a ovako i kad ne koristim više dana perspirex nekako sam opuštenija pa sve to skupa dobro završi .

melisa
27.05.2009., 18:14
danas samna reklami vidjela da su poceli prikazivati onaj perspirex,a nikad prije nisam vidjela javno reklamu za to ..
tako da vjerujemda je ljudima dobar i ucinkovit, ali naravno na svakoga drugacije djeluje, UROTRPIN gel je po meni nekakve prosjecne , slabe ucinkovitosti, naravno treba dalje traziti, ....>) al moje muke ljeti uvijek dolaze, dok zimi znojenja nema

finudija
27.05.2009., 19:37
Hvala Bogu da sam ovo sve pročitala ( mislim, nisam sve, ima toga..) ali da se uvjerim kako ja i moja sestra nismo same na svijetu koje se znojimo kao svinje! Ubit ću se, pogotovo sad ovih dana kad se jedino nadam da ne otkliznem iz japanki i ne prebijem nogu koliko mi se kližu stopala za ubit!! Meni najveći problem predstavljaju dlanovi ( znaju svi koji su u istoj situaciji) a bome i stopala! Sutra idem u prvu ljekarnu i kupujem taj perspirex, iako sam već danas pokupovala praškove za kupke nogu i sranja koja " jako pomažu tetama u ljekarnoj" moš mislit kak se te znoje)!!

finudija
27.05.2009., 19:39
E, da i teta s posla će mi sutra donijeti neki puder za noge koji ona koristi i kaže da joj je ok. I ona muku muči...

tripper
02.06.2009., 18:11
Koristila sam samo ispod pazuha i bila prezadovoljna 2-3 mjeseca i onda je prestao djelovati.Naravno ne odjednom vec je sve vise slabilo dejstvo dok na kraju nije skroz prestalo djelovanje.Na ruke nisam nikad probala staviti iako mi se i ruke strasno znoje al su mi se pojavile smedje fleke ispod pazuha jednostavno koza je potamnila pa iz tog razloga nisam nikad nanijela na ruke da mi se ne bi desilo isto
Znači prestao je djelovati?
Majku im njihovu!!!
Dobio sam ga neki dan, stavio naveče, ujutro ni kapi!
Svašta, tako blizu a tako daleko!
I šta sad da čovjek kaže, toliko godina patnje, pojavi se Galmanin i riješi problem za par sati!
E, sad, ostali koji ga koristite duže, recite nam, da li se i vama efekat djelovanja smanjio ili ne? Ipak nismo svi isti.
Čova, probaj Galmanin pa nam reci, baš me interesuje kako će tebi, jednom extremu da djeluje?!
Ovaj moj G sprej se može upotrebljavati i za ruke i noge ali na www.semikem.com.ba na njihovom listingu proizvoda postoji specijalni gel za ruke i noge.
Skeniraću kutiju i onaj papirić iznutra pa da svi vidite o čemu se radi.
Na kutiji piše:
Upotrebljavati 2-3 puta sedmično zatim svakih 10-15 dana do POTPUNOG IZLJEČENJA?!
Ovo mi se ipak čini malo pretjerano!
Komentari?

emiraga
02.06.2009., 20:15
Znači prestao je djelovati?
Majku im njihovu!!!
Dobio sam ga neki dan, stavio naveče, ujutro ni kapi!
Svašta, tako blizu a tako daleko!
I šta sad da čovjek kaže, toliko godina patnje, pojavi se Galmanin i riješi problem za par sati!
E, sad, ostali koji ga koristite duže, recite nam, da li se i vama efekat djelovanja smanjio ili ne? Ipak nismo svi isti.

Čova, probaj Galmanin pa nam reci, baš me interesuje kako će tebi, jednom extremu da djeluje?!
Ovaj moj G sprej se može upotrebljavati i za ruke i noge ali na www.semikem.com.ba na njihovom listingu proizvoda postoji specijalni gel za ruke i noge.
Skeniraću kutiju i onaj papirić iznutra pa da svi vidite o čemu se radi.
Na kutiji piše:
Upotrebljavati 2-3 puta sedmično zatim svakih 10-15 dana do POTPUNOG IZLJEČENJA?!
Ovo mi se ipak čini malo pretjerano!
Komentari?
i meni se isto desilo.
nisam galmanin stavio mjesec i pol.
prestalo je djeluje
i sve danas cu, sutra cu stavit, iskreno bojim se reakcije sljedece

cim prestane da pecka kad stavis, to znaci da je zavrseno sa galmaninom. !!!jbga !!!

tripper
03.06.2009., 00:16
i meni se isto desilo.
nisam galmanin stavio mjesec i pol.
prestalo je djeluje
i sve danas cu, sutra cu stavit, iskreno bojim se reakcije sljedece

cim prestane da pecka kad stavis, to znaci da je zavrseno sa galmaninom. !!!jbga !!!

Mene nije peckao.
Čekaj, nisi ga stavljao mjesec i po pa je prestao da djeluje, ili...?
Ili si ga konstantno koristio a on više nije djelovao?

emiraga
03.06.2009., 08:32
Mene nije peckao.
Čekaj, nisi ga stavljao mjesec i po pa je prestao da djeluje, ili...?
Ili si ga konstantno koristio a on više nije djelovao?

ne, ja sam prije mjesec i pol zadnji put nasprico. i djelovalo je do prije 15tak dana.
neznam stacu. jbem ti ovo.

tripper
03.06.2009., 10:32
ne, ja sam prije mjesec i pol zadnji put nasprico. i djelovalo je do prije 15tak dana.
neznam stacu. jbem ti ovo.

Čovječe, ovdje govorimo o dugotrajnoj konzumaciji.
Dakle, ako se nastavi koristiti, neće prestati da djeluje? To me interesuje.

Mini&Miki
03.06.2009., 11:20
Meni je prestao djelovati nakom par mjeseci iako sam ga redovno koristila i onda sam pocela primjecivati kako djelovanje slabi dok nije skroz prestao djelovati.Nisam ga posle nanosila nekih mjesec dana i onda sam pokusala ponovo da ga koristim al uopste nije djelovao

emiraga
03.06.2009., 21:10
Meni je prestao djelovati nakom par mjeseci iako sam ga redovno koristila i onda sam pocela primjecivati kako djelovanje slabi dok nije skroz prestao djelovati.Nisam ga posle nanosila nekih mjesec dana i onda sam pokusala ponovo da ga koristim al uopste nije djelovao

i sta sad?
na cemu si sada?

dvatricetiri
03.06.2009., 23:27
i sta sad?
na cemu si sada?

http://www.youtube.com/watch?v=Wl37NPpocWY

:rofl::rofl:

Mini&Miki
04.06.2009., 02:06
A na cemu da budem kad nista ne pomaze.Galmanin je stvarno bio dobra stvar (osim onih fleka koje su mi ostale)al ocito za nasu bolest ne postoji trajno rjesenje

tripper
04.06.2009., 10:40
A na cemu da budem kad nista ne pomaze.Galmanin je stvarno bio dobra stvar (osim onih fleka koje su mi ostale)al ocito za nasu bolest ne postoji trajno rjesenje
Biću na Galmaninu dok ne prestane djelovati...
Šta, fleke ti ne prolaze?
Naručio sam i Odaban, vele da je dobar...
http://www.youtube.com/watch?v=Wl37NPpocWY

:rofl::rofl:
:lol:

Milla_84
04.06.2009., 16:37
i sta sad?
na cemu si sada?

ha ha.. zvučimo kao neki junki!! :rofl:

Mini&Miki
04.06.2009., 16:49
Biću na Galmaninu dok ne prestane djelovati...
Šta, fleke ti ne prolaze?
Naručio sam i Odaban, vele da je dobar...

:lol:

Fleke uopste ne prolaze mislim da nece ni proci jer je koza potamnila vjerovatno je Galmanin sprzio.

tripper
04.06.2009., 20:10
Fleke uopste ne prolaze mislim da nece ni proci jer je koza potamnila vjerovatno je Galmanin sprzio.
To je baš loše.
Reci mi kada su se počele pojavljivati (nakon koliko vremenski konzumiranja) kako bi znao stati na vrijeme.
ja sam patio od hiperhidroze 9 godina. Kroz svo vrijeme mi se stanje pogoršavalo, tj. sve sam se više i češće znoji, tako da sam znao stalno biti znojan. Moj najveći problem je bio to što sam se znojio po cijelom tijelu, a najviše me smetalo znojenje glave, jer kad bi se uznojio to bi se samo cijedilo sa mene. Od kad znam za sebe sam se pojačano znojio, ali zadnjih devet godina je to bilo čista patologija. cijelo vrijeme sam mislio takav sam to se ne može promjeniti.
Prije dvije godine mi je otkriven visoki krvni tlak (190/100), a imam 27god.
Poslije svih pretraga, određena mi je terapija. Već sljedeći dan znojenje mi se drastično smanjilo, bio sam najsretniji čovjek na svijetu. ali sreća nije dugo trajala, jer mi se kroz mjesec dana počelo vračati znojenje, jednako tako postupno sve više.
Tada sam počeo razmisljati da bi to moglo biti na psihičkoj bazi. Makar sam vesela, optimistična osoba i glavni sam zafrkant u društvu, nitko ne bi pomislio da bi to moglo biti na psihičkoj bazi i ja sam sam cijelo vrijeme mislio da to nije na psihičkoj bazi.
Učlanio sam se u knjižnicu i poćeo posuđivati sve moguće self help knjige, ali mi nisu bile od prevelike pomoći sve dok nisam posudio knjigu EMOCIONALNA ALKEMIJA, Goleman, njezin suprug je napisao knjigu Emocionalna inteligencija ali ta knjiga mi nije pomogla.
Po knjizi sam počeo prakticirati vipassanu meditaciju koja se bazira samo na disanju i svjesnosti samoga sebe. U početku je bilo jako naporno i teško, čak sam se počeo još više znojiti nego prije, ali sam shvetio i uvidio moj problem kroz meditaciju i u nijednom trenutku nisam pomislio posustati. Kroz mjesec dana svakodnevnih vježbi meditacija i disanja sam počeo primječivat polagano smanjenje znojenja. Danas nakon dvije godine mogu reći da sam se riješio problema.
Predlazem svim hiperhidrotičarima koji su uvjereni da se njihovo pretjerano znojenje ne bazira na njihovoj psihi jos jednom razmisle (ja sam kao što sam već naveo isto bio takvog mišljenja), ali tako da ne razmisljaju kroz masku koju su stvorili sami o sebe. Posudite tu knjigu i vidjet ćete da će te se za vrijeme čitanja početi još više znojiti, a to je samo zato što sve to što piše u knjizi duboko u sebi proživljavate.
Nemojte se obeshrabriti, jer je to proces koji traje mjesecima, nazalost nema istant rješenja.

Ovim mejlom želim vam pomoći jer vidim da patite kao što sam i ja patio cijelo to vrijeme dok nisam uvidio u čemu je problem, tj. da je problem u meni, mojem načinu razmišljanja, u mojoj psihi.

Pozdrav svima posudite / kupite knjigu i budite uporni!

Juče sam malo kopao po internetu da nađem ovo, malo sam čitao i mogu reći da je ovo jedna SJAJNA knjiga.:top:
Počeću praktikovati ove stvari čim završim čitanje.
Ako ova metoda uspije i potvrde se riječi kolege vipassana, ja ću javiti tako da svi možemo poraditi na sebi.
To da će proći mnogo vremena prije rezultata me ne plaši jer i ovako i onako nemam šta izgubiti!
Ponavljam, knjiga je vrh!:s

Milla_84
04.06.2009., 21:02
To je baš loše.
Reci mi kada su se počele pojavljivati (nakon koliko vremenski konzumiranja) kako bi znao stati na vrijeme.

Juče sam malo kopao po internetu da nađem ovo, malo sam čitao i mogu reći da je ovo jedna SJAJNA knjiga.:top:
Počeću praktikovati ove stvari čim završim čitanje.
Ako ova metoda uspije i potvrde se riječi kolege vipassana, ja ću javiti tako da svi možemo poraditi na sebi.
To da će proći mnogo vremena prije rezultata me ne plaši jer i ovako i onako nemam šta izgubiti!
Ponavljam, knjiga je vrh!:s

Mislim da ću se i ja pridružit čitanju i proučavanju i radu na psihi jer mi to nekako ima sve vie smisla od naših perspirexa, galmanina i sličnih proizvoda. Makar moram priznat da meni i dalje perspirex uljepšava život i to jako. Ipak smatram da ova terapija iz knjige ima bolje temelje. Ako ništa drugo , definitivno zdravije. Samo kad prođu ispiti počinjem

tripper
05.06.2009., 02:19
Mislim da ću se i ja pridružit čitanju i proučavanju i radu na psihi jer mi to nekako ima sve vie smisla od naših perspirexa, galmanina i sličnih proizvoda. Makar moram priznat da meni i dalje perspirex uljepšava život i to jako. Ipak smatram da ova terapija iz knjige ima bolje temelje. Ako ništa drugo , definitivno zdravije. Samo kad prođu ispiti počinjem
That is the spirit!
Uspijevalo mi je par puta pobijediti HH, pa sam stalno tražio fizičke zakonitosti u jednačinama svog života!
Sve se vrati zbog nestabilnosti!
Ubjeđen sam da se znojimo jer je u nama neki nemir!
Kladim se dasvi HH pacijenti nose neki problem odnosno traumu na duši.
Stvarno treba pogledati dublje i naći razlog a tada i mir.
The war is on!

Mini&Miki
05.06.2009., 13:10
@Tripper mislim da sam primjetila nakon nekih mjesec dana koristenja male fleke al sam mislila da je to noramlno dok se koza ne privikne na preparat jer sam tako i procitala ovdje na forumu da je jedna osoba koja je koristila Galmanin napisala da je to normalno i da ce proci medjutim meni su se pocele fleke siriti i tamniti.Nemoj me pogresno shvatiti nije mi sad koza crna al je vidno potamnjela i uzasno izgleda.Da sam znala da ce mi se to desiti iskreno dobro bi razmislila oko upotrebe ovog preparata iako mi je omogucio da neka 2-3 mjeseca budem "normalna" osoba zato dobro pazi prilikom koristenja.Cak sam svracala neki dan u Semikem da pitam jel postoji neki preparat kojim bi se rijesila tih fleka al mi je ona zena rekla da ne postoji nista za to i da mi je Galmanin vjerovatno sprzio kozu :eek::(

Milla_84
06.06.2009., 17:33
Ma ja sam primjetila jednu stvar - od kad sam počela koristiti perspirex koji mi je jaaaako puno pomogao ja se toliko sigurnije osjećam da ga ja ustvari sad uopće ne koristim i ne znojim se! ali stvarno... Možda stvarno ta naša hh ima veze sa našom psihom pa sad to djeluje kao placebo.I nemojte sad mislit da ja nemam neku pravu hh jer vjerujte mi ja sam znala propješačit cijeli grad samo da ne idem busom da se ne trebam uhvatit za one štange ili da ne diram nekoga sa svojim grozno znojnin rukama.

tripper
07.06.2009., 13:31
Ma ja sam primjetila jednu stvar - od kad sam počela koristiti perspirex koji mi je jaaaako puno pomogao ja se toliko sigurnije osjećam da ga ja ustvari sad uopće ne koristim i ne znojim se! ali stvarno... Možda stvarno ta naša hh ima veze sa našom psihom pa sad to djeluje kao placebo.I nemojte sad mislit da ja nemam neku pravu hh jer vjerujte mi ja sam znala propješačit cijeli grad samo da ne idem busom da se ne trebam uhvatit za one štange ili da ne diram nekoga sa svojim grozno znojnin rukama.

Bravo!:top:

Semso_90
08.06.2009., 22:36
PoZz svima vidim da nisam jedini imam problema sa HH kupio sam Galmanin koristim ga vec evo 3 dan al nisam promjenio da mi je pomogao pa dal neko zna jel treba vremena da djeluje ili nece nikako djelovat?

dikii
09.06.2009., 10:21
PoZz svima vidim da nisam jedini imam problema sa HH kupio sam Galmanin koristim ga vec evo 3 dan al nisam promjenio da mi je pomogao pa dal neko zna jel treba vremena da djeluje ili nece nikako djelovat?

za sta koristis ispod pazuha bi trebao odmah djelovati ali sve zavisi je li te mozda pockalo
ja sam koristila za pazuhe i dlanove ali na dlanove slabo djeluje jos plus pocnu se ruke gulit uzas sve je ovo psiha pa mi to samo jos umislimo i eto nas mokri ko cep jel tako

tripper
09.06.2009., 15:06
Samo opušteno.
Ja sam zadovoljan Galamaninom, stavljam ga svaka 3-4 dana.
Da li ste vi koji kažete da vas je "spržio" stavljali češće možda?

Semso_90
09.06.2009., 15:29
za sta koristis ispod pazuha bi trebao odmah djelovati ali sve zavisi je li te mozda pockalo
ja sam koristila za pazuhe i dlanove ali na dlanove slabo djeluje jos plus pocnu se ruke gulit uzas sve je ovo psiha pa mi to samo jos umislimo i eto nas mokri ko cep jel tako

Nezz vise stvarno sta da radim jos sad treba na faks ko ce izdrzat a to za peckanje nisam nista primjetio a najvise me smeta po licu kad pocne a eto jos se nadam da ce pomoc ali ipak hvala sto me ohrabrujes...

Semso_90
09.06.2009., 15:31
Samo opušteno.
Ja sam zadovoljan Galamaninom, stavljam ga svaka 3-4 dana.
Da li ste vi koji kažete da vas je "spržio" stavljali češće možda?

Ja koristim evo vec 3 daNA GALMANIN al nisam nsita tolko primjetio da je pomoglo kolko dugo ti koristis i trebal vremena da pocne djelovat.

tripper
09.06.2009., 20:24
Ako ti se znoje pazusi kao meni...
Naveče našpricam i sledeća 3-4 dana (na uputstvu piše da se koristi 2-3 puta sedmično) sam ok.
Djeluje odmah.
Ima li ko da nije dobio one fleke i sl?

Semso_90
09.06.2009., 23:27
Ako ti se znoje pazusi kao meni...
Naveče našpricam i sledeća 3-4 dana (na uputstvu piše da se koristi 2-3 puta sedmično) sam ok.
Djeluje odmah.
Ima li ko da nije dobio one fleke i sl?

Kako da ne uzas pravi a lice mi je najgore zasad te fleke nisam primjetio a vjerovatno ti koji to imaju stavljaju previse nego sto pise u toku jedne sedmice se koristi 2-3 puta nadam se da ce zaista pomoc ako ne stvarno vise neznac sta cu.

dikii
10.06.2009., 09:35
Kako da ne uzas pravi a lice mi je najgore zasad te fleke nisam primjetio a vjerovatno ti koji to imaju stavljaju previse nego sto pise u toku jedne sedmice se koristi 2-3 puta nadam se da ce zaista pomoc ako ne stvarno vise neznac sta cu.

samo navece na cistu kozu i suhu naspricaj i lezi spavat nemoj nista oblacit odmah podigni ruke nek se osusi i onda obuci se i spavaj trebalo bih odma ujutro da djeluje a za lice je malo teze mozda se i ono osusi zajedno kad i pazusi...ili maramicu u ruke i samo se brisi dobro je pa ti nisu dlanovi zamisli kako je meni galmanin mi pomaze sad za sad za pazuhe iako mi oni nisu toliko mokri kao dlanovi a na dlanove mi ni ne djeluje ja ga koristim oko 3 sedmice i ne puno cesto 2-3 puta sedmicno

Semso_90
10.06.2009., 15:13
samo navece na cistu kozu i suhu naspricaj i lezi spavat nemoj nista oblacit odmah podigni ruke nek se osusi i onda obuci se i spavaj trebalo bih odma ujutro da djeluje a za lice je malo teze mozda se i ono osusi zajedno kad i pazusi...ili maramicu u ruke i samo se brisi dobro je pa ti nisu dlanovi zamisli kako je meni galmanin mi pomaze sad za sad za pazuhe iako mi oni nisu toliko mokri kao dlanovi a na dlanove mi ni ne djeluje ja ga koristim oko 3 sedmice i ne puno cesto 2-3 puta sedmicno

Ko je rekao da se dlanovi ne znoje uzas pravi zapravo citavo tijelo ali najvise lice,pazusi i dlanovi ali imas srece sto nemas previse po licu kao i ja sad zamisli mene u tramvaju na velikoj vrucini.

dikii
11.06.2009., 07:53
Ko je rekao da se dlanovi ne znoje uzas pravi zapravo citavo tijelo ali najvise lice,pazusi i dlanovi ali imas srece sto nemas previse po licu kao i ja sad zamisli mene u tramvaju na velikoj vrucini.

razumijem te skroz ali nema vise svrhe da se opterecujes ja sam i plakala ali bezveze sad imam klimu u autu i u kuci na poslu se nekako rashladim i sta cu takvo je ljeto a mislim da bi ti galmanin trebao pomoci za pazuhe sve je do psihe i kad se oslobodimo tog osjecaja sve ce bit ok nadam se da cemo uspjeti jednog dana pozdrav

zelina
12.06.2009., 07:46
lamador,danas sam prosla jedan od gorih dana u mom zivotu,neda mi se objasnjavat ali tice se mog znojenja ispod pazuha,do pupka se oznojila danas..i dosla kuci..i uhvatila me depra..1000 negativnih misli...i rasplakala se..mama dolazi do mene i kaze-to je normalno..svako se triba znojit..sednen za komp.i naidjem na ovu temu koju si ti otvorio i vidin da me bar neko razumije.. i kako si se obrusi na ove sta misle da ce nam caj od kadulje pomoc,ph!..popila apaurin..
skupljan za botox :) drzi mi fige,da i vi ostali :( bas nam je gadno.. uvik u crnom..za poludit.. neka vam je sa sricom
pozdrav s hvara

Znam sve kako to izgleda, godinama sam nosila samo crnu i bijelu boju jer sam se znojila do "pupka". Ništa nije pomagalo dok nisam uzela jaki muški dezodorans. Pokušaj uzeti niveu roll on, mušku
. Ja sam skoro pa prestala da se znojim. Nakon tolikih godina sam se sjetila uzeti muški dezodorans i to nivea - ponavljam onaj "vodeni". Sretno

pink kitty
20.06.2009., 12:00
napokon se javio netko sa iskustvima o laserskoj operaciji! http://www.forum.hr/showthread.php?t=118352&page=2 vec toliko dugo razmisljam o tome ali sam se bojala ali sada sam napokon odlucila, idem na to, ne mogu vise ovako zivjeti. eto pa sam stavila i vama tu ako netko to nije vidio, mozda i nekom drugom pomogne. drzite se :)

tinab14
24.06.2009., 19:01
ima perspirexa u varaždinu za kupiti?

azraphantom
25.06.2009., 20:37
kako se zovu ljekarne u zagrebu u kojima se može kupiti perspirex?

wetwetwet
26.06.2009., 13:48
Cao ljudi!!

evo me da podijelim s vama svoje najnovije iskustvo!
kao sto vec rekoh patim valjda od najtezeg oblika hh, abnormalno znojenje na podrucju dlanova, stopala i pazuha. s obzirom na to i na cinjenicu da sam isprobala dosta skupih i neskupih stvari koje sam nabavljala sa svih dijelova svijeta mislila sam da nema toga sto mi moze bar malo pomoci.
no citajuci vasa iskustva procitala sam da spominjete i DEOPIN gel koji nekom pomaze nekom ne. no kako je svaki covjek jedinka za sebe, odoh ja i kupih ga da i to probam. i ne vjerujem, od svih silnih proizvoda meni pomaze ta mala tubica od tridesetak kuna! presretna sam! znojenje nije nestalo ali je u nekoj mjeri manje. s obzirom na moju kolicinu znojenja svako smanjenje je dobrodoslo. -dlanovi su prihvatljivo mokri,
-pazusi mi ionako ne smetaju jer se tu svi znoje i ne zelim bas zatvarati te zlijezde jer jednom sam probala i jako me bolilo pa sam se usrala od straha,
-i cak nosim i japanke, 1.put u zivotu, jest da se jos malko sklizem al bar ne cure slapovi:s
Nadam se da ce i potrajati..
eto, mislim da bi svatko trebao probati, nekom pomogne, nekom ne, svi smo mi razliciti.

pozdrav veliki svima!

tinab14
27.06.2009., 12:13
je normalno da perpirex prvi dan i ne djeluje baš?
budući da u uputama piše da ga treba koristiti prva 2-3 dana svaku večer....

azraphantom
27.06.2009., 17:47

ja san dobija perspirex sinoć, stavija san ga priko dana, malo kontra pravila čisto da vidin jel valja i zasad mi se pari okej.

od večeras krećen sa pravin ritmom kako piše u uputama... prve 3-4 noći svaku večer, a onda po 2-3 puta tjedno...

:D...

gala385
27.06.2009., 18:57

Posve normalno. A još je normalnije da uopće ne djeluje :flop: (95 posto slučajeva)

tinab14
28.06.2009., 10:34
Posve normalno. A još je normalnije da uopće ne djeluje :flop: (95 posto slučajeva)

malo glupo pitanje........kak da znam kolko ga trebam staviti?
fak.

tinab14
30.06.2009., 21:03
btw,ovo je dosta zanimljivo...
http://www.curemysweatypalms.com/?hop=europe11&gclid=CL3XqLXkspsCFQoTzAodlD48Pg

pa nek neko proba,nadam se da ima toga i u knjižnici,starci mi nisu baš za kupovanje online :(

emiraga
02.07.2009., 11:51
Oprobano sredstvo je soda bikarbona. Razmuti se malo sode u vrlo malo vode, da bude praskasto, poput pudera, i nanese ispod pazuha. Sacekati da se dobro posusi pre nego sto se obuce odeca. Ovo pomaze i u vreme najvecih vrucina, a takodje neutralise i neprijatne mirise.

naletih na ovo. je li iko ovo probao ? ? ? :ne zna:

dikii
06.07.2009., 12:26
Oprobano sredstvo je soda bikarbona. Razmuti se malo sode u vrlo malo vode, da bude praskasto, poput pudera, i nanese ispod pazuha. Sacekati da se dobro posusi pre nego sto se obuce odeca. Ovo pomaze i u vreme najvecih vrucina, a takodje neutralise i neprijatne mirise.

naletih na ovo. je li iko ovo probao ? ? ? :ne zna:

pa jel tebi pomoglo sta je s galmaninom i djelujel ta soda bikarbona na dlanove znas li ove vrucine me pojedose meni se pazusi ne znoje pretjerano narocito kad stavim galmanin nikako se ne znoje al dlanovi poprilicno uvijek mokri kad je sparina i sunce
pozdrav

Atika
06.07.2009., 21:47
ej ljudi...ja prvi put ćujem za takvu bolest i bas sam se iznenadila....moj savjet je da trebate osnovat udrugu i to pod hitno....udruga svašta dobra donosi i država bi vam trebala pomoć,pa će se i ćut za vas a ne kao ja iznenadit,neznam kako bi reagirala da nekog od vas upoznam a da neznam za bolest....baš mi je drago šta sam naletila na vas..ps.možda se snekim i uponam
Kažu kada znaš 6ljudi znaš cjeli svjet

gala385
07.07.2009., 01:47
ej ljudi...ja prvi put ćujem za takvu bolest i bas sam se iznenadila....moj savjet je da trebate osnovat udrugu i to pod hitno....udruga svašta dobra donosi i država bi vam trebala pomoć,pa će se i ćut za vas a ne kao ja iznenadit,neznam kako bi reagirala da nekog od vas upoznam a da neznam za bolest....baš mi je drago šta sam naletila na vas..ps.možda se snekim i uponam
Kažu kada znaš 6ljudi znaš cjeli svjet

To nije bolest. To je stanje. Netko se niti ne uznoji na 30 stupnjeva, a netko se znoji na -15 i ima promočenu zimsku jaknu, neovisno o temperaturi. SRANJE.

Atika
08.07.2009., 21:54
sta si ti pametan..mislim da je boles jer postoji medicinsko rješenje ne baš jednostavno ali..a jel ti opce znas sta je stanje i od svega sta sam napisala to je tvoj komentar..smiri se i ne diži bunu kada mozemo lipo razgovaratiPogledat cu malo u narodnu medicinu mozda se i tu nađe nešto...inace se bavim travama

nekidaniels
09.07.2009., 22:13
biti ću jednostavan,
imam axilarnu HH,
koristim Perspirex, i da, meni djeluje,
javlja mi se kompenzatorno znojenje na podrucju trbuha i ne znam sta je gore ispod ruku bez Perspa ili na trbuhu sa njime,

cinjenica je pored sveg ovog brbljanja da imamo neizljecivu bolest i da je jedini nacin borbe prihvaćanje i prilagođavanje njoj,
zato stay strong nosite svoj križ hrabro i znajte da nas ima i drugih sa istim, a i ljudi sa gorim problemima i nadajmo se
da ce neko nac i za nas ,kad tad, neki lijek :) ;)

gala385
11.07.2009., 21:59
sta si ti pametan..mislim da je boles jer postoji medicinsko rješenje ne baš jednostavno ali..a jel ti opce znas sta je stanje i od svega sta sam napisala to je tvoj komentar..smiri se i ne diži bunu kada mozemo lipo razgovaratiPogledat cu malo u narodnu medicinu mozda se i tu nađe nešto...inace se bavim travama

Pokušao sam pročitati tvoj post s razumijevanjem i uopće ne znam o čemu ti pričaš i gdje vidiš dizanje "bune" i moje pametovanje.
"Lijek" postoji ukoliko se radi o disfunkciji štitnjače, ali u većini slučajeva (kao i kod mene), radi se o genetici, i za izbor imaš nekoliko metoda koje donose više nuspojava nego koristi.
Nekome noge užasno smrde, što je jedan oblik hiperhidroze(možda najčešći),nekome se znoje samo leđa, a netko se ne uznoji ni kap kad je vani +35. Posve normalno.
A trave možeš slobodno zaboraviti....

emiraga
13.07.2009., 06:08

ovdje ni hodzin zapis ne pomaze.

IpakCuPostat
17.07.2009., 10:16
Nekome noge užasno smrde, što je jedan oblik hiperhidroze(možda najčešći),nekome se znoje samo leđa, a netko se ne uznoji ni kap kad je vani +35. Posve normalno.
A trave možeš slobodno zaboraviti....

Sta nismo mi sretnici bas specificni po tome da nam znoj puno manje smrdi, posto je uglavnom voda? Prije bih rekao da je ovo bromhidroza, a to nije oblik hiperhidroze nego nesto valjda jos bolje, a onaj tko ima oboje je stvarno osvojio jack pot.

Jel netko od vas ikad narucivao ljekove iz npr. amerike? Dobio sam recept za lijek koji otprilike ima podjednaku sansu da me ubije* ili da mi ugasi znojenje, ali naravno, posto sam ocajan kao i svi mi htio bih ga isprobati. Nista drugo mi nije od nikakve koristi jer se znojim posvuda.. Mozda da si probat spricat perspirex po faci?

Posto zivim u ovoj odvratnoj crvljivoj trulezi od drzave ne mogu do tog lijeka, na dolcu su mi rekli da ne postoji, a bilo tko sposoban upisati "robinul" u google ce primjetiti da je itekako stvaran.

*naravno da sam preuvelicao, ali svejedno moze imat vrlo neugodne nuspojave

@Atika

I meni je drago da si nasla ovaj topic i pricaj ljudima o toj bolesti jer se zbune i nije im jasno i ne znaju kako reagirati kad vide to. Nama je uzasno tesko progovoriti javno o nasem stanju, ali u interesu nam je da se "sazna" za tu bolest. Isto tako da se promjene neki stavovi.. no to nece tako skoro, npr da osobe koje imaju hh smrde, jer cim netko smrdi u tramvaju meni je 3x gore i tolko se vise znojim jer znam da ce mene gledat svi, a ne nekog retarda koji se nije oprao 2 tjedna. Da smo nekulturni jer vas ne gledamo u oci dok se s nas sve cijedi, a ne gledamo nigdje nego u pod od srama. Da smo sramezljivi, da se bojimo vas ili raditi nesto jer to ljudi misle kad vide da se netko znoji. Nas jedini strah je strah od samog znojenja i kako ce nasa okolina reagirati na to.

Sumnjam da ce ikakve udruge biti, bilo je nekih pokusaja od strane Lamadora, ali nije uspjelo. Iskreno ne vidim nikakvu korist od takve udruge, pogotov ne u hrvatskoj. Neke rijetke, civilizirane, vrlo razvijene zemlje su tek nedavno odobrile da botox i slicno ide preko zdravstvenog, tako da.. a i to ne pomaze svima, nego uglvanom axilracima (pazusi).

Sigurno si vec upoznala nekoga s nekim oblikom hiperhidroze samo to nisi primjetila jer smo mi majstorski izvjezbani da to skrivamo, sto nije ni cudno posto treniramo veci dio svog zivota i samo o tome mislimo. Naravno, nekad se jednostavno ne moze sakriti i onda..sram, osjecaj nemoci, napadaji panike, bijes, ovisi kako kod koga.

melisa
01.08.2009., 10:21
jEBEN JA TAJ PERSPIREX . NISAN ZNALA DA JE MOJE ZNOJENJE TOLIKO RETARDIRANO. DA NI PERSPIREX NE MOZE POMOCI . KORISTILA SAM GA TJEDAN DANA SVAKU VECE, MOZDA SAN 2 DANA IZOSTAVILA SLUCAJNO, ALI I DALJE JE ZNOJENJE ISTO.
IDE U REKLAMIRANJE, AKO S JOS JEDNIM POKUSAJEM NE USPIJEM SVLADATI ZNOJENJE.
P.S. U CEMU JE STVAR DA SE NEKI LJUDE TOLIKO ZNOJE?
PREVIŠE JE NEMIRNIH, ŽIVCANIH LJUDI .. KAO JA ... ZATO JE ZNOJENJE PRISUTNO

tripper
01.08.2009., 22:19
Ja sam jos uvijek na Galmaninu pa reko da iznesem svoje utiske.
Prvo i osnovno, znojenje je prestalo. :top:
Kompenzacijskog znojenja nema odnosno ne mogu baš biti precizan jer je vani preko 35.
Što je vrelili dan, odnosno kako se ja i bavim sportom, znoji se cijelo tijelo što je i normalno ali podjednako... pazusi najmanje.
Moram reći da mi ovaj period bez HH dođe kao neki odmor. Brate, ne moram više da razmišljam o znojenju i manje obraćam pažnju na to... uopšte ne primjećujem ni druge sa "flekicama". Jednostavno uživam i lijepo se osjećam, dođe mi da zaplačem kada pomislim na masu ljudi koji muči ovo stanje! :ne zna:
Što se tiče onih koji ovo čitaju a ranije su koristili Galmanin, kod mene nema onih tamnih mrlja i sl. Ovaj se šprica (barem ja to tako radim) svakih 5 dana.
Pozdrav.

d_a_i_s_y
13.08.2009., 20:11
:w Ne javljate se baš u zadnje vrijeme.. Kako preživljavate ove vrućine?

zingaro
17.08.2009., 13:54
Evo narode registrirao sam se samo da vam dostavim dobru vijest.Nadam se da ce mnogima njihove muke zauvijek nestati..

NA INSTITUTU ZA PLUĆNE BOLESTI U SREMSKOJ KAMENICI BESPLATNO OPERIŠU HIPERHIBROZU
Znojenje više nije problem

SREMSKA KAMENICA - LJudi oboleli od hiperhibroze, bolesti prekomernog znojenja koja može stvoriti velike sociološke, pa čak i psihološke probleme, svog „neprijatnog tereta“ se mogu osloboditi na Klinici za grudnu hirurgiju Instituta za plućne bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici, bezopasnom operacijom koja je besplatna! Prema rečima Ivana Kuhajde, doktora koji obavlja ove operacije, pacijenti su različitog životnog doba, a pošto je bolest nasledna, neretko se događa da na operaciju dođu majka i ćerka ili brat i sestra koji žele da se reše prekomernog znojenja.

Metoda poznata u svetu

Hiperhibroza je bolest koja se u svetu operacijom leči već 30 godina, dok je kod nas nedavno počela da se primenjuje. Od ove bolesti podjednako obolevaju osobe muškog i ženskog pola bez starosnih granica, ali zbog načina na koji se javlja najviše nelagodnosti imaju mladi. Prekomerno znojenje se javlja kod približno tri odsto svetskog stanovništva, dok podaci za Srbiju ne postoje.

- Veliki broj građana, pa čak i doktora ne zna da se hiperhibroza leči u našoj zemlji i zbog toga „posežu“ za drugim metodama kako bi rešili problem - kaže Kuhajda i dodaje da je za sve pacijente sa uputom operacija besplatna, dok se u suprotnom plaća hiljadu evra. Prema njegovim rečima, iako se ova intervencija kod nas obavlja tek dve godine, gužve su velike tako da nedeljno imaju i po 15 pacijenata. Za pomoć se javljaju ljudi kako iz naše zemlje, tako i iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije i drugih zemalja u okruženju.
Inače, Klinika za grudnu hirurgiju Instituta za plućne bolesti Vojvodine je jedina zdravstvena ustanova na Balkanu u kojoj se na ovaj način leči hiperhibroza.
- Operacija traje 30 minuta pod opštom anestezijom, a pacijent već posle tri sata nakon toga može da ide kući. Intervencija je efikasna sto odsto, nije opasna po život i nema negativnih efekata na opšte zdravlje - objašnjava Kuhajda i naglašava da do sada operacija nije mogla biti obavljena samo kod jednog sedamdesetogodišnjeg pacijenta sa težinom od 150 kilograma kod koga se prekomerno znojenje pojavilo zbog šećerne bolesti. U takvim slučajevima, kaže, treba se lečiti primarna bolest, a ne njene posledice. Kuhajda kaže da među pacijentima ima i mališana koje operišu samo uz saglasnost roditelja...

plumica
17.08.2009., 20:42
Bok! Evo i mene. Jako me razveselio kaj vidim da ima još mokrih braće i sestara. Kak vidim ima puno postova pa sad ne stignem sve pročitat , to ću po malo sad tek tolko da se javim. Da vas malo utješim, ha ha , ja imam 49 godina i cijeli se fucking život borim s ovim sranjem. Da ne velim da sam bezbroj puta pokušavala dobit odgovor od doktora ( od opće prakse do naravno psihića) koji mi je vrag, i da naravno nisam dobila suvisli odgovor. Pa možda ste malo nervozni u zadnje vrijeme dajte se malo nafisajte s.... Vidim da su svi isto prošli ta sranja. Sama sam skužila da imam hiperhidrozu. Od uvijek. Svaki dan na poslu sam čekam kad mi bu miš crknul od silne vode, a o tome kak mi se mobitel osjeća da i ne govorim. S dlanova mi se cijedi da kapa, ispod pazuha lokvetine , noge , ako su bose ostavljaju tragove ko da sam sad izašla iz bazena. Čarape nakon pol sata mogu žmikat. LJeto mi je u stvari najteže, jer se ne mogu kamuflirat s vestama, slojkevitim oblačenjem. A sandale sam probala nosit dva puta u životu i nema šanse. Skliže se , moš si samo nogu iskrenut, blato... Sorry kaj sam mao opširna za prvi put , al evo beskrajno me razveselilo kaj sam našla nekoga ko pati od tih istih sranja i ko razumije .:cerek:

emiraga
17.08.2009., 22:59
pozdrav u vama:D
uh evo ja presao ma perspirex, ni kapi:D
galmanin sam stavljo 4,5 puta, pomogo mi je. ali nisam stavljo od kako sam cuo za te fleke, bocica ne skoro netaknuta, pa ako zeli neko da mu posaljem nek se javi nije problem

ja mislim da je fazon i kod perspirexa i kod galmanina da ne stavljas svaku noc.
tamo kod perspirexa pise: staviti na suhu kozu navecer pred spavanje. ujutro se istusirati, i tako ponavjlati svako 4,5 dana. znaci ne stavljati svaku noc.

Mini&Miki
18.08.2009., 22:22
pozdrav u vama:D
uh evo ja presao ma perspirex, ni kapi:D
galmanin sam stavljo 4,5 puta, pomogo mi je. ali nisam stavljo od kako sam cuo za te fleke, bocica ne skoro netaknuta, pa ako zeli neko da mu posaljem nek se javi nije problem

ja mislim da je fazon i kod perspirexa i kod galmanina da ne stavljas svaku noc.
tamo kod perspirexa pise: staviti na suhu kozu navecer pred spavanje. ujutro se istusirati, i tako ponavjlati svako 4,5 dana. znaci ne stavljati svaku noc.

Ej a gdje si kupio Perspirex?

plumica
18.08.2009., 22:33
:jumping:
Evo ja sam osvojila jack pot imam sve.Smrde noge ko vrag( samo noge), znoje se stopala. dlanovi, pazusi..
Zato se perem tristo na sat. A mislim da i svi ostali s hh. Mislim da smo sigurno najčišći ljudi u zemlji. Al definitivno ak te skuže u tramvaju a nekaj smrdi, prvi si na listi za odstrel.
E a da probamo oborit rekord, možda još i nema te kategorije ali ... Nađemo se svi na istom mjestu i da vidimo kolko nam treba za naznojit jedan olimpijski bazen.:kada:

emiraga
19.08.2009., 00:02
Ej a gdje si kupio Perspirex?

e to sam dobio iz Malezije. Drug mi poslao.
procito sam ovdje da ima negdje u Zagrebu, nemam pojma.

gala385
19.08.2009., 21:24
Evo narode registrirao sam se samo da vam dostavim dobru vijest.Nadam se da ce mnogima njihove muke zauvijek nestati..

Ovaj doktor je stvarno uporan. Ista stvar sa laserskom operacijom očiju, sve super bla bla samo ti ne kažu da ćeš čitav život imati još većih sranja s očima.

Mini&Miki
19.08.2009., 22:19
e to sam dobio iz Malezije. Drug mi poslao.
procito sam ovdje da ima negdje u Zagrebu, nemam pojma.

Aha...Ja sam ipak iz BiH a tog preparata nazalost nema kod nas :(

emiraga
20.08.2009., 11:06
Aha...Ja sam ipak iz BiH a tog preparata nazalost nema kod nas :(

pa i ja sam.
probaj u zagrebu naci nekog, mozda neko ima ovdje da zeli pomoci.

lamador
21.08.2009., 07:11
samo kratko upozorenje

NE NASJEDAJTE na postove mutnih koji misle da mi starosjedioci ne čitamo ovdje postove. ne znam zašto bi neko išao na bilo što osim na exit u vojvodinu??!?! ono, wtf, sve te operacije(koje btw ne preporučam nikome!!!) se rade i u zg i st i u hrvatskoj!!! daj molim te ne seruckaj više s tom vojvodinom.

onlynina
26.08.2009., 18:43
Hej Zagrebcani jel' iko bio kod Josipa Grbavca- Brace? Slucajno sam saznala za njega od tete neke u vozu pa sam pomislila da bi bilo dobro i to probati, izgubiti se ne moze nista, ali bih voljela ipak znati jel' vec neko bio tamo.
Pozdrav!!!

blacksmith
27.08.2009., 15:38
bok ljudi,evo ovako,u zadnje vrijeme sam primjetio da imam sličan problem,sad neznam dali je to hiperhidroza?malo sam na netu gledao i čini mi se da imam slične simptome.To več traje nekih 6 mjeseci i stvarno mi već ide na živce da se nemogu normalno ponasat u drustvu,znojenje me ubija.U nekim situacijama me tako probije znoj da mi postane neugodno.jel ima netko da mi pojasni i pomogne???????

emiraga
27.08.2009., 18:43
bok ljudi,evo ovako,u zadnje vrijeme sam primjetio da imam sličan problem,sad neznam dali je to hiperhidroza?malo sam na netu gledao i čini mi se da imam slične simptome.To več traje nekih 6 mjeseci i stvarno mi već ide na živce da se nemogu normalno ponasat u drustvu,znojenje me ubija.U nekim situacijama me tako probije znoj da mi postane neugodno.jel ima netko da mi pojasni i pomogne???????

dobrodosao u klub

melisa
30.08.2009., 21:31
KOME JOŠ NE ODGAVARA PERSPIREX, ODNOSNO UOPĆE NE DJELUJE, NEGO IMAŠ OSJEĆAJ KAO DA SE JOŠ VIŠE ZNOJIŠ . MISLIM NA PERSPIREX ZA DLANOVE I TABANE. POSTOJI LI NEŠTO JAĆE.. MOLIM PREPORUKE .
P.S. NEMOJTE BITI TAKO SEBICNI ZA DATI ODGOVOR. NISTA VAS NE KOŠTA , OSIM MALO TIPKANJA :)

emiraga
30.08.2009., 21:47
KOME JOŠ NE ODGAVARA PERSPIREX, ODNOSNO UOPĆE NE DJELUJE, NEGO IMAŠ OSJEĆAJ KAO DA SE JOŠ VIŠE ZNOJIŠ . MISLIM NA PERSPIREX ZA DLANOVE I TABANE. POSTOJI LI NEŠTO JAĆE.. MOLIM PREPORUKE .
P.S. NEMOJTE BITI TAKO SEBICNI ZA DATI ODGOVOR. NISTA VAS NE KOŠTA , OSIM MALO TIPKANJA :)

negdje sam procitao da perspirex nije djelovao ispod pazuha. meni je sve okej, mislim da se samo trebas drzat upustva.

dlačica
31.08.2009., 17:04
pozdrav svima,
evo da se i ja prijavim u klub....
pratim ovaj forum zadnje dvije godine, i koliko god mi je žao svih ovdje, ipak je dobro znati da nisi sam...
Nedavno sam prešla tridesetu, i mislim da sam uvijek imala hiperhidrozu (mislim da je to kod mene genske prirode - primjećujem iste simptome kod oca).
Najviše se znojim ispod pazuha, a onda ovisno o situaciji i položaju znoje mi se i ruke, prepone, i noge, naravno. Da mi se ne znoje pazusi toliko, sve ovo drugo bi bilo podnošljivo, čak ne bih niti razmišljala da spada van granice normale. Naravno, kao i svi ovdje isprobala sam sva moguća sredstva i na to sve ove godine utukla brdo love.
Prije dvije godine sam otkrila Odaban i preporodila se to ljeto. Prvo vrijeme sam bila oduševljene rezultatima. Preko zime ga ne koristim, a prošlo ljeto sam bila nešto manje oduševljena. Naravno, ovo ljeto još manje. I čini mi se da se po prestanku korištenja znojim još više (ako je to uopće moguće).
Umorna sam od svega toga i stalnog provjeravanja "situacije". To mi toliku energiju oduzima..... :tuzni:
Ali dobro, radim, završila sam faks, imam nekakav društveni život, sad ću krenut i na nekakvu rekreaciju i pokušat što više znoja iscijedit iz sebe u večernjim satima, pa će valjda preko dana biti nešto bolje....
Bitno je ostati pozitivan.....

melisa
31.08.2009., 23:55
ah, upustva, naravno, da se držim .
JEDINSTVEN UČINAK moš mislit .

Primjena samo 2-3 x tjedno za potpunu zaštitu ( jesam rekla mi je i žena u ljekarni do 3 x tjedno ... i onda koji k... opet sve isto kao da ga nisam nikad ni stavljala, onda sam pocela svaki dan stavljati 7 x u 7 dana .. i opet ništa ... STVARNO ZANIMLJIVO, što san ja poseban slučaj kože ...

p.s. ima li tko što jace poput tog galmanina sto li vec, ja bi mu perspirex dala za ruke i noge. bolje da se pod pazuhom znojim,

gala385
01.09.2009., 21:14

Meni uopće nije djelovao, kao ni deopin od kojeg sam dobio užasan osip ispod pazuha, a prsti kojim sam ga nanosio su se ogulili dobra 2 sloja.

d_a_i_s_y
03.09.2009., 00:52
Ja ne mogu vjerovati da nitko nije našao točan uzrok zbog kojeg dolazi do HH i nekakav lijek/operaciju/nešto čime bi to mogla riješiti jednom za svagda a da ne moram strepiti hoću li poslije operacije ostati invalid ili slično. Jbt. kao da smo u 15.st :rolleyes:
Imam 18 god. i već mi je sad pun nos svega. Kupim si novi mob. na touch screen i neće mi raditi jer su mi ruke mokre :rolleyes: evo sad mi je i tipkovnica sva pod vodom :rolleyes: da ne govorim o lokvama ispod pazuha i o tome kako komotno mogu cijediti znoj sa čarapa kad ih skinem, i baciti je*enu bilježnicu u koš nakon tjedan dana namakanja pod vodom. :rolleyes:
Da barem ne moram gladati kad ustanem odnekud je li cijela stolica ostala mokra, i da me nitko više nikada ne ispituje na šta sam mokro sjela!!! :cry:
Želim doživjeti dan od kada ću biti suha, ili se znojiti u nekoj normalnoj količini, ništa mi više ne treba... :s:s:s :ne zna:

lamador
03.09.2009., 10:20
kako nije=?!?! pa postoji primarna i sekundarna, nekad je hh samo simptom, malo se raspitaj.... a opp, simpatektomija pa tko voli....

Ja ne mogu vjerovati da nitko nije našao točan uzrok zbog kojeg dolazi do HH i nekakav lijek/operaciju/nešto čime bi to mogla riješiti jednom za svagda a da ne moram strepiti hoću li poslije operacije ostati invalid ili slično. Jbt. kao da smo u 15.st

dlačica
03.09.2009., 17:16
npr....

http://www.stetoskop.info/Torakoskopska-simpatektomija-nova-metoda-lecenja-pojacanog-znojenja-hiperhidroze-3812-c46-content.htm

plumica
03.09.2009., 20:49
[QUOTE=d_a_i_s_y;22355996] Kupim si novi mob. na touch screen i neće mi raditi jer su mi ruke mokre /QUOTE]
Svaka čast daisy na hrabrosti kaj si ga uopće kupila:top:. A ja jadna već razmišljam kaj ću napravit kad bu samo takvih za kupit. I ovaj običnjak mi svako malo zašteka, pitam se zakaj? Nedavno mi je frend htel nekaj pokazat na novom iPhoneu. Ono daj probaj, a ja si mislim jes lud pa da ti ga utopim. Ja radim s papirima , ljudi moji koji bed kad si svako malo počnem odljepljivat od ruku kad ih podignem. Zato isto pazim da nosim hlače il šos kaj su podobni za neprimjetno brisanje ruku. :lol: Lamador čini mi se da je neko spomenul da si počel nekaj oko osnivanja udruge hh. Kaj je s tim?

lamador
04.09.2009., 09:11
niš nije s tim jer mi treba par clanova, dakle mora nas bit troje, a nitko nece.

plumica
04.09.2009., 11:12
Pa ajde ljudi idemo nekaj napravit, možda si možemo u nekim sitnicama i pomoć udruženi. Joj ljudi kaka vam je danas. Ja umirem. Najrađe bi radila u kadi punoj hladne vode. cjed cjed cjed:kada:

d_a_i_s_y
04.09.2009., 20:03
kako nije=?!?! pa postoji primarna i sekundarna, nekad je hh samo simptom, malo se raspitaj.... a opp, simpatektomija pa tko voli....

Znam za primarnu i sekundarnu, ali po meni su to sve neka nagađanja. Da dođem kod doktorice i da me šalje na kojekakve preglede oni ne bi znali što je točan uzrok tog stanja.
A šta se tiče te simpatektomije, to je ono spaljivanje znojnica u području pazuha. Ali to ne rješava moj problem na dlanovima, stopalima i ostalim dijelovima tijela.
Ili je to ono rezanje živca, ne znam sad, ali to drugo ne dolazi u obzir.

lamador
07.09.2009., 11:31
rezanje

Ili je to ono rezanje živca, ne znam sad, ali to drugo ne dolazi u obzir.

boohoo
10.09.2009., 14:03
Pozdrav svima!
E sad, moj problem.
Počela sam se znojiti ulaskom u pubertet s 12, 13 godina. Sad imam 18 i još nije prestalo. Znojim se najviše ispod pazuha, po ljetu po licu i leđima. Po dlanovima se ne znojim uopće, hvala bogu, inače ne bi mogla završiti srednju glazbenu i svirati gitaru. Ne znoje mi se ni stopala.
Možda je to i genetski, mama mi je pričala da se u mojim godinama i ona znala znojiti, čak sve do lakta, ali da joj je prošlo s vremenom, valjda izlaskom iz puberteta. Bila sam na pregledu štitnjače, pošto i za to imam sve genetske predispozicije, ali je sve u redu.
Više mi je dosta crne odjeće, govora "pa to je normalno, svi se znoje, to je čak i dobro", dosta mi je toga što se znojim makar ne napravila niti jedan korak, i zimi i ljeti. Zanimljivo je da se ne znojim kad sam doma, a gdje god drugdje, potop. Čitala sam da to može biti na psihičkoj bazi, jer stvarno mislim da to nije lijepo vidjeti i sram me pred drugim ljudima, pa se totalno uspaničarim kad se oznojim.
Kupila sam jučer perspirex, ali još ga neću stavljati, jer sam pročitala da se ne smije depilirati 48 sati prije uporabe, a još uvijek nosim majice bez rukava, pa ne želim hodati uokolo dlakava. Iako, iskreno ne znam što mi je gore. Osim toga, bojim se i posljedica. Koliko je perspirex uopće štetan i koliko ima više aluminijevog klorhidrata nego obični dezodoransi i antiperspiransi? Znam da je al.kl. štetan, pogotovo za žene, jer me hvata panika kad čujem da može uzrokovati rak dojke, kojeg je imala moja mama pa sam OPET na meti šugave genetike!!!
Postoji li mogućnost da je to prolazno?!

gala385
11.09.2009., 00:30
Pozdrav svima!
Znam da je al.kl. štetan, pogotovo za žene, jer me hvata panika kad čujem da može uzrokovati rak dojke...

Ne i ne :kava:

plumica
11.09.2009., 21:19
Pozz Obzirom da mi je zbilja puno čitat ovi sedamdesetak stranica,a možda ste već pisali o tome ja ću sad pitat kakva su iskustva sa psihoterapijom. Jel ima ko za preporučit psihoterapeuta, Zg, okolica, al za nas kaj baš nemamo love. Ono na socijalno. Jel ima to? Kaj se joge tiče to mi na žalost ne dolazi u obzir zbog nekih drugih zdravstvenih problema. Kad sam prije puuno godina bila zbog toga kod psihijatrce samo me htela nakljukat s hrpom tableta za smirenje od kojih nemrem funkcionirat , a znojim se i dalje ko konj. Meni se stvarno ne da ić na operacije.:D

gala385
12.09.2009., 17:10
Meni se stvarno ne da ić na operacije.:D

Za psihoterapiju ne znam ,ali botox ti je 3000 kuna (naravno za lokalizirano znojenje)

lamador
13.09.2009., 10:28
da, botox je 3soma za max 6 mj., a psihoterapija, kvalitetna i privatna, traje par godina(ja sam čuo d aje za hh i dosta duže), ali je onda z acijeli život. što se tiče privatno/na uputnicu, mislim d aje ogromna razlika. osobno imam jako loše iskustvo s klinikom na rebru, što ne znači d abi netko drugi imao i ne treba pokušati. 'prava' psihoterapija bi koštala desetke ako ne i stotine(ma sta ne, da stotine) tisuća kuna, u hrvatskoj postoji mozda max desetak strucnjaka koji bi ju mogli radit, za hh. trenutno, tj od jeseni nastavljam s psihodramom kao grupnom metodom psihoterapije, o tome bi se dalo dosta raspravljati, ali mi je jako pomogla. baš za moj odnos prema hiperhidrozi. ono što sam već nekoliko puta rekao jest da mislim kako je izuzetno važno da svi shvate da je zapravo ovo jedini način samopomoći, rad na sebi kroz ovaj ili onaj oblik psihoterapije. u tom smislu i na jogu gledam kao na poblik terapije duse i tijela, dakle, tijelo je samo instrument koji odrzavam u formi(i teretanom) da bi se ovaj drugi dio cjeline osjecao dobro. eto. drago mi je da je netko spomenuo napokon psihoterapiju, bilo bi mi jako drago kada bi vise vas ovdje prepoznalo to kao jedinu i osnovnu metodu liječenja hiperhidroze. na,m, naravno, da je teško, izuzetno, prihvatiti da psiha igra ogromnu ulogu. ali ne morate!

ako promijenimo stav, našu percepciuju ove bolesti, mijenjamo i cijeli svijet oko sebe. ima se tu šta raditi, što se tiče one udruge, isto tako.

Pozz Obzirom da mi je zbilja puno čitat ovi sedamdesetak stranica,a možda ste već pisali o tome ja ću sad pitat kakva su iskustva sa psihoterapijom. Jel ima ko za preporučit psihoterapeuta, Zg, okolica, al za nas kaj baš nemamo love. Ono na socijalno. Jel ima to? Kaj se joge tiče to mi na žalost ne dolazi u obzir zbog nekih drugih zdravstvenih problema. Kad sam prije puuno godina bila zbog toga kod psihijatrce samo me htela nakljukat s hrpom tableta za smirenje od kojih nemrem funkcionirat , a znojim se i dalje ko konj. Meni se stvarno ne da ić na operacije.:D

lamador
13.09.2009., 10:36
to nije dokazano, za rak jer da znamo mehanizam nastanka raka onda bi imali ucinkovite metode da ga lijecimo, ako ne i preveniramo. tako da... ali d aje stetan , je. pa sam svrbez koji osjecam svaki put nakon perspirexa, nemoze biti dobar kako za moju psihu, slabo srćeko, tako ni za kožu...

ali sta cu. evo , ovaj petak navecer, zahladilo, idem ja van ,m ranije , vec oko pol 9 9 navecer., obuvcem spicajzlanu šuljicu, izgledam si jebenica, doslo mi je da sam sebe zbarim dok sam se gledao u hodniku u ogledalu. ono, 15 min imam tu kosulju na sebi i ispod pazuha su mrlje ogromne, nisam ispod oblacio majcu jer mi se jebe, ocu izgledat dobro a ne mislit na ovo sranje kad sam vani., a i znam da kahd dovoljno popijem, znojenje ce prestat ili se bar smanjit... na to obucem jaknu i picim van., dok sam dosao do grada(autom-kad sam se drkao tramvajima bilo je jos i gore) i sjeo u boirc, narucio cugu i cekao frendove, osjetio sam ispod pazuha sve natopljeno., modem do wca, mrlje su jebeno do pupka dosle. i eto, mogu si dopustit da mi sjebe cijeli izlazak, ludi prvodo koji je bio planiran, djelomicno me i sjebe uvijek, pogotvo sad nakon ljeta, svi dolaze pozdravit, pruzaju se ruke, gledaju se face i izrazi lica nakon rukovanja samnom, pizdi se iznutra, samošpouzdanje pada., ali boris se, ne mislis negativno.

nakon svega sam oko 1am otiso na čagicu i dobro se zabavio. kad su miu uletavali frendovi, znojni po celu, ja sam bio taj koji si je brisao njihov znoj s lica nakon sto su ,me grlili i u poziciji reci: daj covjece, kaj si tak znojan! hehe

eto, da sam dozvolio znoju pod rukaama da me sjebe jos nave cer na cugi, otisao doma zbediran, sad bi bio u tezoj depri zbog toga. ovako, niti sam pomislio do sad na to, iuako je tu negdje , backdoor, cijelo vrijeme

zelim reci da znam kako je tesko, ali je vazno ne se ogranicavati i ponoizavati misleci da si drugaciji, manje vrijedan i kkao je mozda bolje da "odem doma da se ne i osramotio jos vise"...

Koliko je perspirex uopće štetan i koliko ima više aluminijevog klorhidrata nego obični dezodoransi i antiperspiransi? Znam da je al.kl. štetan, pogotovo za žene, jer me hvata panika kad čujem da može uzrokovati rak dojke, kojeg je imala moja mama pa sam OPET na meti šugave genetike!!!

lamador
13.09.2009., 10:40
i sori za brzopis, ne dami s eispravljat sad.

lamador
13.09.2009., 10:43
to je tendceija vecine koji nemaju vremena, ali kako procijenit jeli ti antidepresiv zaista potreban., ja zaista mislim da je odgovornost na njima, a odluka na nama. meni je osobno prozac jako pomogao, znam da to nisam umislio, pio sam ga 2 godine i izasao iz ajko teske depre tako da... a 300 kn mjesecno i nije neka lova za neku grupnu psihoterapiju,m tipa psihodrama, kognitivno bihevioralna i td. to cak ima i jeftinije., u domovima zdravlja i td. raspitaj se kod svoje opce praxe.

Kad sam prije puuno godina bila zbog toga kod psihijatrce samo me htela nakljukat s hrpom tableta za smirenje od kojih nemrem funkcionirat , a znojim se i dalje ko konj. Meni se stvarno ne da ić na operacije.:D

plumica
13.09.2009., 20:47
Naravno da znam da je liječenje psihoterapijom dugotrajno , al nije to bitno. To bi po mom mišljenju svima dobro došlo bez obzira na ovakve probleme koje mi imamao. E da ovo s a psihodramom sam čitala negdje i jako mi se sviđa. Jel to ima ono točno neki raspored kad počinje ili se možeš uključiti kad hoćeš? Malo sam sad u nekakvoj frci pa se na žalost ne mogu posvetit ovim svojim problemima, pa će to još malo pričekati. Ma definitivno je ,barem dio problema u psihi. Vjerujem da su svi primjetili da se ipak intenzivnije znoje kad su u nekim neugodnim, nelagodnim, uzbudljivim i tak malo drugačijim situacijama. Znojimo se mi i inače al ipak se kuži i da situacije igraju ulogu. A to je sigurno znak da je negdje u psihi neki klik. Kaj se tiče lijekova nisam ja protiv toga nego hoću reć da samo pijenje lijekova bez nekakve psih. terapije niš ne naapravi.Meni je dala Lexaurine, ali sad imam Helex . Al od toga sam smušena , a moram imat bistru glavu na poslu , pa si to mrknem prije spavanja ( imam i s tim problem). Inače nisam u depri, niti tome sklona, nepopravljivivi optimist. A možda sam i malo retard kad sam tak. Botox ne bi, jer rješava problem kratkotrajno ,a i mislim da se ne smijem pikat u stopala. A jel neko probal one jastučiće kaj se stave ispod pazuha pa upijaju ? Jel to kaj pomaže? Mislim na kamuflažu, da se ne vide fleke, naravno da ne zaustavlja znojenje.:top:

gala385
14.09.2009., 02:40
A jel neko probal one jastučiće kaj se stave ispod pazuha pa upijaju ? Jel to kaj pomaže? Mislim na kamuflažu, da se ne vide fleke, naravno da ne zaustavlja znojenje.:top:

Djeluju pola sata. Poslije tog.. :rozi:

dlačica
14.09.2009., 12:56
ali sta cu. evo , ovaj petak navecer, zahladilo, idem ja van ,m ranije , vec oko pol 9 9 navecer., obuvcem spicajzlanu šuljicu, izgledam si jebenica, doslo mi je da sam sebe zbarim dok sam se gledao u hodniku u ogledalu. ono, 15 min imam tu kosulju na sebi i ispod pazuha su mrlje ogromne, nisam ispod oblacio majcu jer mi se jebe, ocu izgledat dobro a ne mislit na ovo sranje kad sam vani., a i znam da kahd dovoljno popijem, znojenje ce prestat ili se bar smanjit... na to obucem jaknu i picim van., dok sam dosao do grada(autom-kad sam se drkao tramvajima bilo je jos i gore) i sjeo u boirc, narucio cugu i cekao frendove, osjetio sam ispod pazuha sve natopljeno., modem do wca, mrlje su jebeno do pupka dosle. i eto, mogu si dopustit da mi sjebe cijeli izlazak, ludi prvodo koji je bio planiran, djelomicno me i sjebe uvijek, pogotvo sad nakon ljeta, svi dolaze pozdravit, pruzaju se ruke, gledaju se face i izrazi lica nakon rukovanja samnom, pizdi se iznutra, samošpouzdanje pada., ali boris se, ne mislis negativno.

nakon svega sam oko 1am otiso na čagicu i dobro se zabavio. kad su miu uletavali frendovi, znojni po celu, ja sam bio taj koji si je brisao njihov znoj s lica nakon sto su ,me grlili i u poziciji reci: daj covjece, kaj si tak znojan! hehe

eto, da sam dozvolio znoju pod rukaama da me sjebe jos nave cer na cugi, otisao doma zbediran, sad bi bio u tezoj depri zbog toga. ovako, niti sam pomislio do sad na to, iuako je tu negdje , backdoor, cijelo vrijeme

zelim reci da znam kako je tesko, ali je vazno ne se ogranicavati i ponoizavati misleci da si drugaciji, manje vrijedan i kkao je mozda bolje da "odem doma da se ne i osramotio jos vise"...

bravo, lamador....
ja jučer izašla u 4 popodne na sunce s društvom na kavu.....
pobjegla sam doma nakon samo sat vremena.....:(

lamador
16.09.2009., 09:01
ONE MORE TRY

da li je netko zainteresiran za pisanje i prikupljanje članaka o hh? ideja za web site mi se nekeko vratila, nesto sam bio prčkao onda, sada mislimd a sam spreman napraviti kvalitetniji dizajn, a što se tiče sadržaja, tu bi mi definitivno trebala pomoć. isto tako bi na tom sajtu bio mini forum ili nešto slično na koji bi se prebacili odavdje. jer onda tamo imamo mogucnost napraviti hrpe kategorija, ono, tipa generalizirana hh, palnmarna, hrana i hh, sexualnpost i hh blah blah....

to je nekako prvi korak i prema udruzi, što mislite? savjeti dobrodošli-....

lamador
16.09.2009., 12:48
ne znam koliko se tko od vas kuži u domene, zvao sam sad carnet, da bi dobili .hr domenu potrebna su čuda. dsoslovno. prvo moram napisati zahtjev koji šaljem ministarstvu zdravstva i8 čekam njihovo odobrenje, ono tipa, okej, to je bolest, otvoroite si informativni sajt blah blah. zatim to odobrenje oi zahtjev,m zajedno sa zahtjevom za domenu šaljem u carnet i čekam da mi otvore domenu što se plaća 300 kn za 2 god. to je bez hostinga. hosting košta dodatnih 200 godišnje. e sad, da imamo otvorenu udrugu, bilo bi lakše jer bi mogli tražit donacije ili nečije sponzorstvo, dakle nekome damo malo mjesta na webu da se oglašava, recimo perspirexu, hihi i on nam sve to plati. enbivej, bit će nešto.. smao se dvoumim da li da to bude forum ili baš web stranica.

tips and tricks (and for the bravest welcome drinks) are very welcome!!!

plumica
16.09.2009., 19:43
Ja sam za. Lamador pišem ti pp jer bum možda malo opširnija.

Elaa
17.09.2009., 10:27
samo kratko upozorenje

NE NASJEDAJTE na postove mutnih koji misle da mi starosjedioci ne čitamo ovdje postove. ne znam zašto bi neko išao na bilo što osim na exit u vojvodinu??!?! ono, wtf, sve te operacije(koje btw ne preporučam nikome!!!) se rade i u zg i st i u hrvatskoj!!! daj molim te ne seruckaj više s tom vojvodinom.

Mislila sam da je ovo tema o hiperhidrozi a ne o nacionalnoj netrepeljivosti. To sto se tebi ne svidja Vojvodina nije razlog da je prozivas na ovoj temi jer ima i nas iz Vojvodine koji pratimo ovaj forum. Tu smo da podelimo iskustva i pokusamo da resimo nas problem a ne da vredjamo jedni druge.

Elizana
17.09.2009., 15:49
hi everyone :) evo i ja se pridržujem sa svojim hh-mukama. više puta sam se prepoznala u nekim postovima na forumu, pa ne bih sada sve detalje navodila iz mog iskustva sa hh. apsolutno podržavam prijedlog lamadora. željela bih i ja tomu doprinjet. imam popis stranica o hh na internetu u pdf-u (Hyperhidrosis - A medical dictionary, bibliography, and annotated research guide to internet references - James Parker, M.D., Philip Parker, Ph.D., 2004). Ukoliko nekog interesira, rado bih njoj/mu poslala.

lamador
17.09.2009., 17:57
ma o čemu ti pričaš?!?!

hani, ja imam rođake u vojvodini!!!

i uopće se neću trudit ponovo objašnjavaqt besmislenost postova kojima se poziva na izuzetno rizičnu operaciju koju bi eventualno napravio negdje u zg(rebru možda) ali samo kada bi bio toliko očajan i lud da se u to zaista upustim. dakle, ne tvrdim uopće da je neki kirurg iz vojvodine manje stručan od onoga iz7 zagreba, ali bome tvrdima da više stručan nije!!! samo se o tome radi. i napominjem, nikakve netrpeljivosti porema narodima bratskim nema niti će je ikada biti! oslobodi bože. to sam sada pročitao potpuno smiren nakon što sam se prijavio za ocu akciju kao volonter:

http://danmira.vcz.hr/

ali eto, imam potrebu to reći jer priznajem, malo je arogantno napisan post, ali to sam ja! i to priznajem. il me voliš il me nemreš smislit!!!

dakle, ako se bilo tko iz vojvodine našao proz van, to se nije odnosilo na vas kao na narod nego na osobu koja poziva.... blah blah da se ne ponavljam

Mislila sam da je ovo tema o hiperhidrozi a ne o nacionalnoj netrepeljivosti. To sto se tebi ne svidja Vojvodina nije razlog da je prozivas na ovoj temi jer ima i nas iz Vojvodine koji pratimo ovaj forum. Tu smo da podelimo iskustva i pokusamo da resimo nas problem a ne da vredjamo jedni druge.

lamador
17.09.2009., 18:08
ovak, ja sam pronašao besplatnu domenu i hosting, ajmo step by step.

dakle necemo placati njista, cak je ispalo super, samo umjesto tipa : hiperhidroza.com ce biti hiperhidroza.nešto.com i td. al cim uhvatim vremena, nabacim neki jednostavniji forum gore, obavijestim vas i mozemo se pocet registirravat tamo,

ste se tice sadrzaja, dakle to bi onda otpalo u ovom obliku, u formatu članaka, iako tko zna, mozemo iskombinirat tamo neki veliki sajt kasnije tipa forum.,-web site informativnog tipa pa ce bit potrebno i pisat , kopi špejstat članke....

hi everyone :) evo i ja se pridržujem sa svojim hh-mukama. više puta sam se prepoznala u nekim postovima na forumu, pa ne bih sada sve detalje navodila iz mog iskustva sa hh. apsolutno podržavam prijedlog lamadora. željela bih i ja tomu doprinjet. imam popis stranica o hh na internetu u pdf-u (Hyperhidrosis - A medical dictionary, bibliography, and annotated research guide to internet references - James Parker, M.D., Philip Parker, Ph.D., 2004). Ukoliko nekog interesira, rado bih njoj/mu poslala.

gala385
19.09.2009., 19:38
Evo primjetih da od početka ove teme nije bilo ovakve ideje (nisam valjda jedini koji se sjetio), pa predlažem kako bi oživili temu da postamo slikovne učinke hiperhidroze naše svagdašnje.
Trebalo bi biti zanimljivo... eek
Eto moje majice nakon sat vremena na laganoj kavi....

8472

emiraga
20.09.2009., 07:29
Evo primjetih da od početka ove teme nije bilo ovakve ideje (nisam valjda jedini koji se sjetio), pa predlažem kako bi oživili temu da postamo slikovne učinke hiperhidroze naše svagdašnje.

8472

koristis li ista od preparata ?

lamador
20.09.2009., 13:35
cool, da , meni je odavno palo na pamet, ali najveca zapreka je sto forumhaaer ne risajza slika automatski., stvarno iritantno., e sad, ovo sto te pitaju je odlicno jer razlika prije i nakon perspirexa je nevjerojatna! ne promoviram ga niti išta slično, al eto., objasnio sam vam kako gledam na to. govno smecarsko koje djeluje!!!

nije loše za one koji slučajno nabasaju tiu pa da vide iz prve ruke. ali mi hiperhidrotičari svi jako dobro znamo kako to izgleda. ali eto, i moj doprinos: wright about few minutes ago(od pečenja palančinki)

8475

8476

8472

gala385
20.09.2009., 15:20
koristis li ista od preparata ?

Probao sve osim krajnjih solucija ali niks, par puta udarao šakama pazuha i čak razmišljao o žigosanju (ali ne daju se) :D

@ Lamador

Ludnica....bio bi vrlo tražen za fisting :D

Guzvaje
20.09.2009., 17:38
Ja se jako znojim ispod pazuha jer se, tek nedavno sam postala svjesna toga, jako svega bojim. Što se više bojim, to se više znojim! Najgori od svih strahova je socijalna fobija koju već dugo trpim (od djetinjstva valjda) koja postepeno prerasta u nešto još gore. To se vidi u onome: ne znojim se kod kuće, ali čim izađem na ulicu... Javljaju se različite brije u glavi, čak i panika. Sve u svemu, velik nedostatak samopouzdanja. I tako hodaš ulicom, na poslu si, s prijateljima u kafiću i trudiš se i trudiš biti dio društva, a patiš jer ti je cijelo vrijeme nelagodno i brineš se zbog umišljene negativne procjene drugih ljudi koji te u realnosti niti ne primjećuju koliko ti misliš (a uostalom bitno je ono što ti misliš o sebi). Kao da si stalno izložen nekakvim napadima od kojih se moraš obraniti. A onda sve te strahove svedeš na brigu oko mokrih mrlja na majici i tražiš rješenje za to, a problem leži negdje drugdje. Želim da to prođe i da dođe dan kada ću se osjećati dobro u svim situacijama pa makar i s kantama za skupljanje znoja ispod pazuha. Ljudi, dobri smo takvi kakvi jesmo samo nam je to teško shvatiti.

plumica
20.09.2009., 18:19
Ja se jako znojim ispod pazuha jer se, tek nedavno sam postala svjesna toga, jako svega bojim. Što se više bojim, to se više znojim! Najgori od svih strahova je socijalna fobija koju već dugo trpim (od djetinjstva valjda) koja postepeno prerasta u nešto još gore.

Evo još jedan od dokaza da je ipak , barem dio problema, u psihi. Mislim da nam je tak svima. Svako ima nekakve situacije koje više ili manje utječu na to. Makar se ja močim i kad sam doma, bez nekakvih uznemirujučih situacija, al one to ipak još više potenciraju.
Veselim se samo našem forumu i stranicama. Ja ću žicat kćer da me poslika, al čuvam fotke za naše stranice. Inače dlanovi mi izgledaju ko tvoji Lamador. Često odmah ujutro kad se ustanem. Možete si mislit kak mi miš na poslu pati. A kad moram kolegici dodat telefon, koji dijelimo. :top:Naprijed mokri:lol:

emiraga
20.09.2009., 18:45
@gala385 jesi li uzimo perspirex, galmanin ? ?

@lamador ja nikad u zivotu nisam vidio takvo nesto. strava. ja imam problema sa pazuhom, kad vidim to tvoje, onda kazem da je kod mene pjesma, super.

gala385
21.09.2009., 00:28
@gala385 jesi li uzimo perspirex, galmanin ? ?

Oba dva + svi ostali, apsolutno nikakav rezultat.....

emiraga
21.09.2009., 00:40
Oba dva + svi ostali, apsolutno nikakav rezultat.....

kako jbte, meni je super i sad jednim i sa drugim
jesi li se pridrzavao upustva
navecer, pred spavanje na cist, suh i obrijan pazuh, i ujutro ponovo istusirati sve.

gala385
21.09.2009., 01:18
kako jbte, meni je super i sad jednim i sa drugim
jesi li se pridrzavao upustva
navecer, pred spavanje na cist, suh i obrijan pazuh, i ujutro ponovo istusirati sve.

Prosurfaj malo thread , nekom djeluje 100 posto, a velikoj većini nimalo, kao i meni (a medicinski opravdan razlog ne nalazim) :mad:

lamador
21.09.2009., 07:09
hahahah, prostak! iul prostača!?!?! nikad ne znam tko je muško a tko žensko!?

Probao sve osim krajnjih solucija ali niks, par puta udarao šakama pazuha i čak razmišljao o žigosanju (ali ne daju se) :D

@ Lamador

Ludnica....bio bi vrlo tražen za fisting :D

lamador
21.09.2009., 07:16
ako imas samo axilarnu hh i ne znojiš se kod kuće, mislim da (gotovo sam siguran), d aje u pitanju sekundarna hh kao simptom stanja koje imaš tj fpobije. mislim da je izuzetno važno da se u tom slučaju potraži pomoć i radi tj trenutno počne raditi na sebi kroz neki oblik psihoterapije. jer , raspravljali smo o tome, kokoš ili jaje- kod mene primjerice, nisam siguran da je moj oblik hh uzrokovan zbog anxioznosti u tako ranim godinama života, zbog nekog stresa(kao naučena psihosomatksa reakcija psihe i tijela kao cjeline) definitivno je, ali mi se često čini da je upravo suprotno. ali bilo kakav oblik fobije u mome slučaju uvijek je dolazio kao posljedica znojenja, a nikada obrnuto! ispirčao sam vam kakve sam borbe vodio sad nedavno, za jednog izlaska petkom., i odlučio ne dopustit onom vragu koji te tjera u depru i fobije da prevlada. ali trebalo je prilično puno psihoterapije i 2 godine prozaca da bih došao sada, kad imam 29 god, do ovog stanja u kojuem mogu apsolutno mokrih ruku s kojih se cijedi najnormalnije sjedit vani i brisat s eu hlače bez da mi to ometa komunikaciju s drugima. vrag bi ga znal, sve što možemo jest pokušati si pomoći ovako ili onako...

javi kako napreduje, znam da će ti biti teško, ali napravi taj šprivi korak za sebe!

Ja se jako znojim ispod pazuha jer se, tek nedavno sam postala svjesna toga, jako svega bojim. Što se više bojim, to se više znojim! Najgori od svih strahova je socijalna fobija koju već dugo trpim (od djetinjstva valjda) koja postepeno prerasta u nešto još gore. T

jooop
21.09.2009., 11:50
Evo moj prvi post.. mozda kome pomogne.
Godinama se borim protiv znojenja dlanova, samo dlanova. Na ljestvici od 1-10, jačina HH je 7. Probao sam perspirex, excipial deoforte, deopin, urotropin, itd itd. Čak sam razmišljao o botoxu.
No prije tjedan 10 dana sam odlučio probati još sa ANTIHYDRALOM (krema), tri dana sam mazao navečer, i sad već 4 dana ne mažem a ruke su mi suhe ko pijesak u sahari. Neugodno mi je nekome ruku dati koliko su suhe i ispucane. Upravo sam se vrati iz ljekarne sa netrogena masti da malo ovlažim ruke jer ovo je čudo. Presuhe, sva koža mi je ispucala. Ko neki ribar sam koji 50 godina svaki dan vuče rukama mrežu van iz mora.:top:

gala385
21.09.2009., 18:00
hahahah, prostak! iul prostača!?!?! nikad ne znam tko je muško a tko žensko!?

? "Probao sam"

Mini&Miki
21.09.2009., 21:28
Godinama se borim protiv znojenja dlanova, samo dlanova. Na ljestvici od 1-10, jačina HH je 7. Probao sam perspirex, excipial deoforte, deopin, urotropin, itd itd. Čak sam razmišljao o botoxu.
No prije tjedan 10 dana sam odlučio probati još sa ANTIHYDRALOM (krema), tri dana sam mazao navečer, i sad već 4 dana ne mažem a ruke su mi suhe ko pijesak u sahari. Neugodno mi je nekome ruku dati koliko su suhe i ispucane. Upravo sam se vrati iz ljekarne sa netrogena masti da malo ovlažim ruke jer ovo je čudo. Presuhe, sva koža mi je ispucala. Ko neki ribar sam koji 50 godina svaki dan vuče rukama mrežu van iz mora.:top:

Jel se ima kupiti Antihydral u apotekama il se mora naruciti preko net-a?

jooop
21.09.2009., 22:13
Ja sam je naručio u Zagrebu, Ljekarna neznam kako se zove, al adresa je Dolac 9. Naručuju sve strane lijkove. Cijena je oko 50kn

d_a_i_s_y
21.09.2009., 23:51

:eek::eek::eek: o Bože, jel to moguće? I to nije puno... 50 kn... da ti nije jedna nula ispala? :zubo:
Moram to isprobati. :s :s :s :s :s

mate-os
22.09.2009., 08:26
pozdrav svima,
naletio sam na ovaj forum i registriro se jer imam slican problem.Problem nije toliko izrazen.
znoj mi se javlja na rukama i nogama i to vrlo malo tako da su samo vlazne i naravno pod pazuhom i to promjera cd-a.
imam 17 godina i poceo sam se znojiti kad sam krenuo u srednju.u osnovnoj se nisam nikad znojio.svi mi govore da je to normalno za vrijeme puberteta ali kako citam ovaj forum vidim da samo blaza verzija hiperhidroze tada pocinje.znojim se samo kad izdem iz kuce,kad god izadem ,udem u bus, imam lokvu koja bas i nije velika ali se da nekako sakriti.mene zanima dali to mozda ima veze sa kilazom jer ima 22-23 kile viska??
kile sam poceo lagano skidat ali neznam dali ce znojenje prestati time.znojenje nogu i ruku me toliko ne zabrinjava jer su samo vlazne.
nisam stigo procitat cjeli topic ali probat cu bar dio kad nadem vremena.probat cu sa kremama i javit vam rezulatate.

Mini&Miki
22.09.2009., 10:04
[QUOTE=jooop;22682511]Ja sam je naručio u Zagrebu, Ljekarna neznam kako se zove, al adresa je Dolac 9. Naručuju sve strane lijkove. Cijena je oko 50kn[/QUOTE

Ja zivim u drugoj zemlji i ne znam da ima i jedna apoteka preko koje se mogu naruciti lijekovi iz inostranstva :mad:

dvatricetiri
22.09.2009., 12:23
Pozdrav staroj i novoj raji

Poodavno nisam zalazila ovdje, uglavnom jer je tema zastranila totalno, ali i dobrim dijelom jer sam prevazisla vecinu vlastitih strahova oko hh i znojnih dlanova. Dosla sam cak do stepena od stalnog opsesivnog razmisljanja o tome do trenutnog stanja gdje mi to padne napamet tek kad primjetim da mi curi s dlanova. Elem javljam se zato sto sam u odredjenoj dilemi... pa bi mi dobro doslo misljenje ljudi koji me mogu shvatiti i prolaze kroz isto sranje.
Prije par dana se javila prilika da gostujem na jednoj radio stanici povodom odredjenog projekta na kojem radim. Iako sam izuzetno obradovana zbog toga, jer sam se tome dosta posvetila u posljednjih par mjeseci, projekat je dosta uspjesan i ponosna sam na vlastiti uspjeh, ipak jucer sam zvanicno dobila poziv da ugovorim sastanak i snimanje naredne sedmice. Sve je islo dobro do momenta kada sam, nakon telefonskog razgovora i price o tome, spustila telefon i shvatila da je kompletno mokar. I onda se sjetih... dlanovi, prokleti dlanovi i nervoza. :rofl:
Tremu cu SIGURNO imati, ok mogu popiti nesto za smirenje, da to suzbijem i svedem na minimum, alii kako se nositi sa dlanovima. Sve sto dotaknem ce biti mokro :rolleyes: tu ce biti ljudi koji me ne poznaju, koji ce mi postavljat pitanja.... Sve mi je to traumaticno :lol: Sad razmisljam da posaljem nekoga da o tome prica umjesto mene, iako mi je to strasno deprimirajuce jer ipak sam dio tog projekta i bilo bi mi glupo da nakon silnog rada ja ne pricam o njemu, vec neko drugi, a opet ne bih da to sve uprskam, bukvalno :rofl:
Procitala sam lamadorov post o vecernjem izlasku i to mi je strasno motivirajuce, mada opet nisam totalno uvjerena da ja to mogu, jer nije rijec o vecernjem izlasku s poznanicima i prijateljima...
Eto to je dilema... Imali sugestija, misljenja za i protiv, bilo kakvih savjeta, od drugova forumasa znojnih dlanova?

Elizana
22.09.2009., 16:57
zanima me kako je vaše iskustvo sa polaganjem za vozačku dozvolu? ja sam do sada uvijek imala nekakve izgovore da ne radim, npr. obaveze na faksu, posao, stres, nemam volje :p itd... svi se čude kako to da "ja" nemam vozačku dozvolu, a u svem drugom borim se da dobijem što želim :mljacko: ... hmmm, međutim, ja vrlo dobro znam koji je glavni uzrok mog odlaganja da polažem - a to je i dalje prokleta hh! flekice na pazusima mogu se kamuflirati, ali što sa dlanovima?? možda bi bilo jednostavnije na početku objasniti instruktoru/instruktorici o čemu se radi kako bih kasnije izbjegla neugodne poglede zbog mokrog volana etc... ma pojma nemam :ne zna:
pokušavala sam suzbiti hh na dlanovima pomoću nekih proizvoda "na prirodnoj bazi", ali ništa :rolleyes: razmišljam da pokušam nabaviti antihydral možda bude pomogao, barem dok dobijem vozačku dozvolu.
glavu si razbijam i kada pomislim na poslovni život... baš me sad obuze neka depra, i pročitavši tvoj (dvatricetiri) post.... bolje da ne razmišljam kakve sam sve prilike propustila samo zbog toga jer sam satima prebirala što da obučem, a da se flekice ne vide, satima sam u glavi prolazila kroz moguće situacije i kako izbjeći rukovanje, da bih na kraju ipak prospustila priliku i ostala doma - u depri, naravno. okej vremenom sam se navikla na sve i ima situacija kada mi se fućka zbog toga hoće li se vidjeti flekice, hoće li neko promijetiti moje mokre i ranjave (da, rane! nastala je infekcija zbog toga jer je znoj izjeo kožu između prstiju) dlanove, no ima i situacija kada sam pomišljala da ovako ne mogu dalje :bicedobro:
sorry, raspisala se....

Mini&Miki
22.09.2009., 19:17
Pozdrav staroj i novoj raji

Poodavno nisam zalazila ovdje, uglavnom jer je tema zastranila totalno, ali i dobrim dijelom jer sam prevazisla vecinu vlastitih strahova oko hh i znojnih dlanova. Dosla sam cak do stepena od stalnog opsesivnog razmisljanja o tome do trenutnog stanja gdje mi to padne napamet tek kad primjetim da mi curi s dlanova. Elem javljam se zato sto sam u odredjenoj dilemi... pa bi mi dobro doslo misljenje ljudi koji me mogu shvatiti i prolaze kroz isto sranje.
Prije par dana se javila prilika da gostujem na jednoj radio stanici povodom odredjenog projekta na kojem radim. Iako sam izuzetno obradovana zbog toga, jer sam se tome dosta posvetila u posljednjih par mjeseci, projekat je dosta uspjesan i ponosna sam na vlastiti uspjeh, ipak jucer sam zvanicno dobila poziv da ugovorim sastanak i snimanje naredne sedmice. Sve je islo dobro do momenta kada sam, nakon telefonskog razgovora i price o tome, spustila telefon i shvatila da je kompletno mokar. I onda se sjetih... dlanovi, prokleti dlanovi i nervoza. :rofl:
Tremu cu SIGURNO imati, ok mogu popiti nesto za smirenje, da to suzbijem i svedem na minimum, alii kako se nositi sa dlanovima. Sve sto dotaknem ce biti mokro :rolleyes: tu ce biti ljudi koji me ne poznaju, koji ce mi postavljat pitanja.... Sve mi je to traumaticno :lol: Sad razmisljam da posaljem nekoga da o tome prica umjesto mene, iako mi je to strasno deprimirajuce jer ipak sam dio tog projekta i bilo bi mi glupo da nakon silnog rada ja ne pricam o njemu, vec neko drugi, a opet ne bih da to sve uprskam, bukvalno :rofl:
Procitala sam lamadorov post o vecernjem izlasku i to mi je strasno motivirajuce, mada opet nisam totalno uvjerena da ja to mogu, jer nije rijec o vecernjem izlasku s poznanicima i prijateljima...
Eto to je dilema... Imali sugestija, misljenja za i protiv, bilo kakvih savjeta, od drugova forumasa znojnih dlanova?

Obavezno otidji, nemoj dopustiti da te hh sprijeci ....Javi kako je proslo :top:

plumica
22.09.2009., 20:38
Obavezno otidji, nemoj dopustiti da te hh sprijeci ....Javi kako je proslo :top:

:top::top::top:slažem se u potpunosti. Nemoj si nikada dopustiti da te hh koči u bilo kakvim važnim stvarima,a naročito ne u ovakvoj. Da ne duljim puno,a govorim iz deeeebelog iskustva, kasnije se mlatiš po glavi,:bonk: jer je neko nesposobniji... pobrao lovorike.... Odnosi se na sve aspekte života. Malo je teže u početku to zanemariti ,a li poslije te to sve manje smeta. Ljudi prihvatite me takvu i kvit. Ako je druženje zbog posla onda je jedini kriterij dobro obavljen posao, ako je druženje, bez brige neće te nijedan pravi frend,( ili dečko, cura), ostaviti zbog tako nečega. Nije ugodno, ali svako ima nekakvu manu. Evo ovak s godinama malo skuliraš, pa tu onda valjda dolazi onaj moment da se s godinama malo manje znojiš. Samo hrabro nemoj da te hh sprječava.:five:

Elizana probaj s onim rukavicama za vožnju od tanke kože. To je nekad davno bilo popularno možda se još negdje nađu.

FabulousN
23.09.2009., 14:53
Ja patim od hiperhidroze od malena,sad imam 18 godina i situacija se pogorshava. Bila sam i kod lekara opshte prakse i kod dermatologa ali svi gledaju kroz prozor dok se ja preznojavam i objashnjavam svoje stanje a onda me poshalju kod psihologa jer je po njihovom mishljenju uzrok psiholoshke prirode. I da jeste,to je zacharani krug i verujem da sam vishe upucena od doktora u mom gradu u stanje hiperhidroze!!! Ja sam takodje razvila mnogobrojne tehnike za prikrivanje ovog problema ali veoma je tezhak zhivot kada vam je konstantno u podsvesti znojenje i prepreke koje mozhe postavljati.
Kod mene lichno,znojenje se javlja non-stop i to na licu najpre(nos,oko usta,chelo,obrve,vrat) i to je stalan hladan znoj,ne ispushtam maramicu iz ruke i ljudima stalno pricham kako sam prehladjena,alergichna i slichno. Takodje se svi ischudjavaju kada dodjem u shkolu do koje mi treba peshice 2 minuta jer zhivim preko puta,a kroz moju majicu ili lagani dzhemper je probio znoj na ledjima ili kod grudi. O pazuhu da ne pricham,stalno nosim crno ili materijale na kojima se znoj ne primecuje. Previshe mi smeta i kvalitet zhivota bi mi bio sigurno 80% bolji ukoliko bih se reshila ovog horora. I reshila sam da odem u Sremsku Kamenicu,danas sam zvala da se raspitam,porazgovaracu sa doktorom,poslednjih godinu dana sam poklonila istrazhivanju o negativnim efektima i svemu vezanom za operaciju i i dalje mislim da to mozhe biti potez vredan rizika u mom sluchaju! Javicu vam shta je bilo a jako bi mi znachilo kada bi neko ko ima iskustva sa ovom operacijom takodje mogao da izrazi svoj stav u vezi sa istom. Hvala unapred! Natasha iz Novog Sada.

lamador
24.09.2009., 10:36
ja sam nekako skuzio da kada radim nesto strastveno, nekako i zaboravim. onaj pocetak je uvijek najgori, ali eto, pricao sam izlasku nedavno, u meduvremenu mi se javilo jos par stresnih situacija u kojima sam moram nma svjetlo dana pred ljudima staviti(pokazati) ruke koje su mokre, ali sto ces. mene vise pate te situacije u kojima sam tipa okruzen ljudima i sad ce svi vidjeti, a nemam ni mogucnost bijega. heh. u svakom slucaju, moje je misljenje da je izuzetno vazno da ne odustajemo od svojih obaveza, snova, zelja, mogucnosti zbog vrazje hh. kako god ispalo, normalno je biti pod stresom kada dajes neku izjavu, radijski studiji su zamračeniji od recimo tv studija, osobno se jezim od pomisli da sam na tvu, u studiju....ma nije da ne bi nego bi mislio da ne bi. tu bi se stvarno vjerojatno povukao iako znam da se i to moze rijesiti.,

neki dan gledam tv, o snimanju nekog filma i razmisljam-

recimo da sam glumac. i da mi toi ide. dobar sam u tome sto radim. da li bih ikako i na neki normalan nacin mogao objasniti svojim kolegama da sam ja u stvari skroz normalan(sto oni i vide), ali da pripaze da mi ne snimaju ruke, a isto tako da ih upoozorim(sto bi bilo nuzno) da se ne brecnu kada ih dotaknem ili me prime za ruku.

ali to se razmisljanje nekako provlaciu kroz sve poslove koje sam radio. prijatelji mi svi znaju za moj poremečajčić, ali nije bas pozeljno govoriti kolegama ,mbar ne u pocetku., imao sam jedan slucaj s jednim +klijentom i to mi je bilo tako uzasno (pred svojom nadređenom) da sam imao nocne more tjednima poslije... ali eto, to su te nenadane situacije na koje ne mozes utjecati i koje su po meni pouno groznije od ovih za koje se pripremiš. moj savijet , prijedlog, poticaj je da svakako odes!!! jer onaj osjecaj posloije, kada napravis nesto za sto si bio uvjeren da neces moci ili da ces se posramotiti, kada to prode i bolje nego sto si mogao sanjati, onda je to osjecaj za koji u stvari vrijedi zivjeti!

onaj moj izlazak je samo jedan od primjera s kojima se susrecem svaki dan.

ono sto konkretno mozes napraviti jest pokusati s excipial deoforte, samo moj savjet je da ju naneseš par sati prije emisije. meni osobne nekako aku,mulira kapljice pa se prvih sat vremena cini kao da se dlanovi znoje jos vise.

drugi, mozda bitniji savijet, koncentriraj se na to zbog cega si tamo!! vizualiziraj cilj(odlazak iz studija) i sredstvo(tvoje znanje o projektu). ako si stvarno sigurna u to zbog cega si tamo onda je ovo sve nevazno. nije da moras, ali mislim d abi bilo jako dobro da to obavis!!!

Tremu cu SIGURNO imati, ok mogu popiti nesto za smirenje, da to suzbijem i svedem na minimum, alii kako se nositi sa dlanovima. gestija, misljenja za i protiv, bilo kakvih savjeta, od drugova forumasa znojnih dlanova?

lamador
24.09.2009., 10:45
ljudi, ajde se nemojte ispricavati sto pisete!!! ovo je i otvoreno da se pise, koga ne zanima neka ne cita!

hm , da. to je jos samo jedan od onih , uh uh, kako cu ja to. ja se susrecem svakodnevno s time.

eto, trenutno voilontiram u sc-u na festivalu ecxperimentalnog filma. svakodnevno sam tamo okruzen s cca 200 ljudi koji se naguraju oko standa, traze svoje akreditacije koje moram zapisati na papir da sam ih dao, dati im knjige, vezice, papirnate vrecice. trebao sam i stajati i trgati karte na ulazu na projekcije, ali sam to jucer odbio nakon sto sam shvatio da se od te mase ljudi jednpostavno ne stignem brisati tj stalvjati ruke u đepove( jedini nacin da obises da nitko ne skuzi!). ali eto, rpobao sam, ljudi su vidjeli crveno-ljubicastu boju ruku, znoj koji je u stvari hladan... blah blah. i ne znam, nekako me zaboli!

sto se tice vozacke. polozio sam negdje s 18. isto sam se tako grozno bedirao pa sam cekao ono jako zimu da bude bar hladno. kod voznje j efora u tome da se fakat sav oznojis jer si pod jebenim stresom. na to budite spremni! ali nije da se ne moze. prvo i osnovno, mislim d amozes birati instruktora. a u stvari je u tome problem, jel, da si sam/a u autu, ne bi te bilo briga, ti se u stvari brines zbog instruktora. tako sam i ja, a onda mi je dosao lik, 120kn, seljan poganin, koji se prije svake moje voznje najeo cevapa-. i kako je bilo zima, bilo mu je prehladno da ja otvorim proizor., cackalica u ustima i pali! tak da sam vrlo brzo zaboravio na svoju sramotiu., e sad, nije velika mogucnost da ces biti te srece pa ti predlazem da jednostavno krenes, obavis svoju prvu , drugu, trecu voznju pod svojim uvjetiuma, dakle u koje vrijeme ti pase, eventualno ako ce bit zima stavis neke rukavice(ne znam jel ces to smjet!) i td. ali samo kreni! kada upises je gotovo. jer budimo realni, on je tamo zbog tebe, ti mu to placas, barem ja tako gledam na stvari i nije me jednostavno briga sto ce on misliti.

opet se i tu moze primijeniti pravilo, vizaliziraj cilj i sredstvo.

me ni je recimo groznije kada mi u auto sjednu ljudi koje ne znam do bro i koji ne znaju za moju hh pa jel ce skuzit i td()pogotovo ako mi sjede otraga). ali boze moj, tako sam vozio iz ri do zg, i skuzili su, bilo je 40 stupnjeva(nemam klimu u autu), o moj boze, naravno da su skuzili jer sam se brisapo coijelo vrijeme u amramiice.

ja sam se nedavno bojao putovanja., uzas. kako cu ja to. ali onda sam rekao, kada rezterviram let, to je to. dao sam previse love da ne bi isao!" tako je nekako i voo., nmoramo sami sebe nekad malo pritisnut i pregriust govno, ali kasnije se isplati, za onaj osjecaj : uspio sam!

zanima me kako je vaše iskustvo sa polaganjem za vozačku dozvolu?

lamador
24.09.2009., 10:57
boik natasa,

prvo i posnovno, molim te promisli 117 puta prije te sremske kamenice i operacije kojom ces si mozda jos pojacati znoijenje!! jesi li to znala?????????????

sto se tice doktora. nije bas istina da oni ne znaju nista o tome, a osim toga mi smo tu da ih uputimo u to jer o hh se ne rade istrazivanja, ne misli se da je to tako veliki problem pa.... ali evidentno jest. ja sam nekako naisoa na istu stvar, ali onda je eto moja doktorica opce praxe rekla da neka joj dam neko vrijeme da procui to doma. isto tako, kod psihijatara, naravno da oni ipak znaju bolje od nas, naravno ne svi i naravno da ce ti pripisati ljekove ako ne ides privatno. ali dajmo im priliku! mislim da ne bi trebali zanemarivati i odbacivati taj psiholoski faktor koji je od ogromnog utjecaja kod nas, kako u startu tako i pri utjecaju na bas ovo, mogu li ja to,(ma neeee, bolje da se povučem-mozda je taj i najvazniji).

i da ponovim, molim te promisli za tu nesretnu operaciju!!!

Ja patim od hiperhidroze od malena,sad imam 18 godina i situacija se pogorshava.

dvatricetiri
25.09.2009., 19:04
Pozdrav

Prvo hvala za podrsku svima :mig: Puno to covjeku znaci kada ni sam ne zna sta da uradi.
Drugo da javim, danas je bilo snimanje. Otisla sam lijepo bez nekog velikog razmisljanja i proslo je odlicno. Mislim prezadovoljna sam sobom jer sam bila mirna, sabrana :) Vec poslije prvih par odgovora, treme je nestalo, sve je islo samo od sebe, kao najobicniji dijalog, a otisla sam trijezne glave, ni sta ni za smirenje nisam uzela, ni neke kremice za dlanove, nista nista.
Na kraju sam bila ponosna na sebe, kao sto odavno nisam, a osjecaj kada uradis nesto sto mislis da nisi u stanju i to jos i prilicno dobro, je nevjerovatan. Definitivno je imalo pozitivnog odraza na oslobadjanje od strahova :rofl: Poslije toga mi se evo ni sekunde nisu dlanovi znojili i sad su suhi i hladni a meni diiiivno :D

:top: sad se jos samo nadam da me nece smontirati levatski :lol:

FabulousN
25.09.2009., 19:16
Pa ja se o toj operaciji raspitujem vec 2 godine!!! I znam sve moguce komplikacije i nezheljene efekte kojih u stvari i nema ukoliko su doktori struchni i ukoliko ne dodje do komplikacija TOKOM operacije. Ja sam se chula sa 2 hirurga iz Sremske Kamenice,pored toga sa cenjenim dr.Ilinchicem koji je operisao i svog kolegu od iste "bolesti" ili kako vec da je nazovem. Uglavnom,od 100 operisanih ove godine,ni jedna komplikacija a kod 1/3 se javilo kompenzatorno znojenje koje nestaje posle par meseci(to se javlja na ledjima,stomaku i slichno a to su mesta na kojima se ja i inache nenormalno znojim). Zamislite samo da vam je lice 24h dnevno i po zimi a tek leti ulepljeno,da vam kaplje znoj sa obrva i nosa chim se malo unervozite i da ne mozhete da nanesete shminku gotovo nikad. Moje stanje je stvarno ozbiljno i bolje bi mi bilo i da se znojim josh vishe po ledjima i stomaku nego po licu! Verujte mi na rech... Dlanovi mi se umereno znoje ali ja to ni ne primecujem pored problema sa licom,kao shto pochinjem da ne primecujem i ogromne kolutove na mojim majicama,pa tako stalno nosim pogodne materijale i boje.

plumica
25.09.2009., 19:59
:klap::klap::klap:čestitam dvatricetiri. Jako mi je drago zbog tebe. Evo vidiš, malo ti je prije nego počne frka, al kad krene ak radiš ono u čem si dobra, ili strastveno kak veli Lamador onda uopće ne misliš na znojenje nego se skoncentriraš na ono kaj je bitno. I ide.:top: To je to kaj velim, kad s vremenom stekneš više samopouzdanja jer znaš da ono kaj radiš radiš dobro, onda se , barem u tim znanim situacijama, puno manje ili nimalo znojiš. I to je taj faktor godina, jer kad si dokažeš da to možeš, nema one frke jel ću nekaj zaje... pa nema ni znojenja. Dobro ja se sa svojih 50 još uvijek znojim pred neke neugodne situacije, ali puno manje u onima koje sam već prošla. Npr ako idem na razgovor za novi posao, zalijevanje znojem je naravno obavezno, i ajme meni neprimjetno brisanje ruku pred rukovanje. Al kad se malo udomačiš onda je već bolje.
Btw jel su još uvijek dobri čevapi kod Želje? Mrkve? Aj pliz mrkni jedne s kajmakom za mene,a za desert jednu tufahiju i kadaif.:klopa:

Elizana
26.09.2009., 13:10
:top: dvatricetiri zaista mi je drago što si uspješna bila. a također mi je svaki put izuzetno drago čitati da je neko istrajao u onome što želi bez obzira na hh, na mene djeluje kao motivator, kao oblik podrške da ne odustajem :cheer:
i hvala na odgovorima u vezi polaganja za vozačku dozvolu. lamador, u pravu si kada kažeš da u biti ja plaćam za njihove usluge tak' da ... uostalom kada važem između blamiranja zbog hh tijekom tih nekoliko susreta i života bez vozačke dozvole, onda radije biram prvu opciju i krećem u akciju :driver: ionak' mogu biti sigurna da nije posljednja takva blamaža, a zasigurno neće biti niti prva :zubo:

što se tiče operiranja... hmmm i ja sam duuuugo razmišljala o tome kada sam prije nekoliko godina prvi put čula o tome i vidjela dokumentarac o jednoj mladoj njemici koja se "preporodila" nakon zahvata, i slavila je taj dan kao svoj drugi rođendan... ma sve je bilo kao u bajci "ako još nije umrla i dalje se ne znoji"... i tad sam se bila počela raspitivati o tom zahvatu, čitala bezbroj članaka, izvještaja, itd činilo mi se kao idealno. no, slučajno sam na njemačkom tv-u vidjela kroz kakve patnje ustvari prolaze osobe koje su se operirale... od kompenzatornog znojenja pa do kolapsa organizma. užasss :horor: radije ću živjeti sa znojenjem koje je za mene predvidljivo, poznato i koliko-toliko imam pod kontrolom jer znam gdje i kada ću se preznojavati, a da mi se pojavi na mjestima za koje nisam ni slutila da se mogu znojiti.

moram ispričati situaciju koja se desila neki dan... noćila sam kod frendice, prije toga bile na javnoj diskusiji - nebitno kakvoj, samo da shvatite koliko je znoj curio iz mene. taj dan sam obukla crvenu majičicu i preko džemperčić - logično, je li, da se ne bih pojavila u crvenoj majici, pihh :lol: došle smo doma, i ja jedva čekam da se presvučem, i tak' skinula tu crvenu majicu kada moja frendica vrisnu.... ja pitam "što ti je??", a ona "pa ti, ti, krvariš ispod pazuha" :bang: majica je pustila boju...jeva sam je i oprala kasnije :rofl:
priča se završava happy end-om, objasnila sam joj da imam hh, djevojka se iznenadila, jer kao nikad nije primjetila flekice ili što drugo na meni. i ja sam bila iznenađena da moja kvazi-kamuflaža ustvari i nije tako kvazi nego sam dobra u tome :D

Kirk
27.09.2009., 11:31
Pozdrav.
Zanima me ova krema ANTIHYDRAL moželi se uzeti u Splitu ili negdje u okolici.

matrix000
30.09.2009., 18:15

jel moze ta krema ispod pazuha?

dvatricetiri
01.10.2009., 00:27
@ plumica

Ćevapi i dalje neprevaziđeni :) ako kad navratiš u Sarajevo, javi se i častim te porcijom s kajmakom i desertom :mig:

Sve ostalo slažem se, čovjek treba da se osjeća ugodno u svojoj koži čak i kada je najgore, možda ne ugodno, ali barem da se odupre porivu da iskoči iz nje :D Ja se dobro držim i nadam se da ću za par godina sa životnim iskustvom dovoljno ojačati da se ne zamaram svojim dlanovima ni najmanje :top:

@ Elizana

Hvala ti na podršci. Što se tiče vozačkog i ja ti imam te strahove, mada ni finansijski nisam baš jaka, pa odgađam to polaganje već godinama. Kada se malo trgnem iz lične novčane krize planiram vožnju odraditi zimi i nabavit sebi fino rukavice i zdravo :rofl: Ako ne bude moglo s rukavicama, onda ću smanjivati grijanje na temperaturu da mi se dlanovi lede pa barem neće curiti :D
Tako da bitno je imati vizualiziran cilj, kako kaže lamador, zamisliš fino sebe kako to uspjevaš i bit će ti lakše sigurno zaista to i učiniti.

bran000
01.10.2009., 21:57
pozdrav. zanima me dali netko zna da se u Hrvatskoj vrši zahvat torakalna simpatektomija? puno hvala

FEX
01.10.2009., 22:03
Kupio perspirex prije dva dana i djeluje. Prije toga probao vichy, deoforte, kamen i ništa nije djelovalo,ma ni da bi umanjilo. Perspirex djeluje, suh sam ko barut.

Mini&Miki
02.10.2009., 14:25
Kupio perspirex prije dva dana i djeluje. Prije toga probao vichy, deoforte, kamen i ništa nije djelovalo,ma ni da bi umanjilo. Perspirex djeluje, suh sam ko barut.

Najveci problem je sto svi ti preparati:perspirex,odaban,galmanin i drugi slicni pomazu neko vrijeme i onda prestanu da djeluju:mad:

FEX
02.10.2009., 15:15
Ma dobro, i da bude tako. Ne moram ga stavljat stalno. Bitno mi je da ima bar nešto što pomaže. Bar da ga imam za neke prilike. Ne moram svaki dan i u svakoj situaciji bit suh. Sve prije nije imalo ama baš nikakvog učinka pa mi je ovo super.

bato87
05.10.2009., 15:38
Da se i ja javim.Bio sam pre jedno mesec dana na operaciji u Sremskoj Kamenici.Imao sam problem sa znojenjem dlanova i tabana.Posle operacije znojenje na dlanovima je prestalo,a na tabanima je ostalo ko pre,ali mi je doktor i pre operacije rekao da će mi tabani najverovatnije ostati isti.Nakon operacije počela su da mi se znoje leđa i stomak,ali činimi se da se to sad polako stabilizuje.Sve u svemu ja sam jako zadovoljan.

tripper
05.10.2009., 21:16
Najveci problem je sto svi ti preparati:perspirex,odaban,galmanin i drugi slicni pomazu neko vrijeme i onda prestanu da djeluju:mad:
Miki&Miki, ja koristim Galmanin već više od 4 mjeseca i jako sam zadovoljan. Stavljam ga jednom sedmično sada i znojim se u prirodnoj količini. Bitno je da se malo čovjek odmori od toga i da pokuša da se više opusti. Ja otkad znam za sebe bio sam napet i slično i to smatram da je razlog znojenju. Možemo mi mirovati tijelom koliko hoćemo, ali ako nam je u glavi zbrka to će se manifestovati kroz ovakav problem.
Kada spavamo, nema znojenja, zar ne? Tada nismo opterećeni dnevnim "rutinama" i sopstvenim tripovima pa nismo ni napeti i znojenja nema.
Pozdravljam vas sve i očekujem komentare. :kava:

Mini&Miki
06.10.2009., 12:32
Miki&Miki, ja koristim Galmanin već više od 4 mjeseca i jako sam zadovoljan. Stavljam ga jednom sedmično sada i znojim se u prirodnoj količini. Bitno je da se malo čovjek odmori od toga i da pokuša da se više opusti. Ja otkad znam za sebe bio sam napet i slično i to smatram da je razlog znojenju. Možemo mi mirovati tijelom koliko hoćemo, ali ako nam je u glavi zbrka to će se manifestovati kroz ovakav problem.
Kada spavamo, nema znojenja, zar ne? Tada nismo opterećeni dnevnim "rutinama" i sopstvenim tripovima pa nismo ni napeti i znojenja nema.
Pozdravljam vas sve i očekujem komentare. :kava:

Drago mi je da ti jos uvijek pomaze.Mei je prestao djelovati posle neka 3 mjeseca.Dok sam koristila Galmanin nisam se uopste znojila i onda je pocelo posle neka 2,5 mjeseca da se javlja znojenje koje se sve vise i vise pogorsavalo dok se na kraju nije vratilo sve na staro.Ja koliko god da razmisljam ne mogu da shvatim sta to dovodi do tog znojenja jer ja za razliku od tebe nisam napeta osoba,ne razmisljam o znojenju kad izadjem vani sve dok u neka doba ne osjetim kako me hvata zima do mokrog pazuha il kako mi cure kapiljice znoja dok se svi oko mene smrzavaju jer je vani hladno

lamador
06.10.2009., 22:23
vau, ovo je super, da ljudi koji su prošli tu operaciju, nimalo bezazlenu, dijele ovdje iskustva s nama, postoperativni tijek i to. cijenio bih da se i dalje javljaš,m zanima me kako će, kada i oće li uopće prestati to kompenzacijsko znojenje po trbuhu i leđima. pozdrav i drž se!

Da se i ja javim.Bio sam pre jedno mesec dana na operaciji u Sremskoj Kamenici.Imao sam problem sa znojenjem dlanova i tabana.Posle operacije znojenje na dlanovima je prestalo,a na tabanima je ostalo ko pre,ali mi je doktor i pre operacije rekao da će mi tabani najverovatnije ostati isti.Nakon operacije počela su da mi se znoje leđa i stomak,ali činimi se da se to sad polako stabilizuje.Sve u svemu ja sam jako zadovoljan.

bato87
08.10.2009., 19:59
I ja sam pre mislio da od te operacije moze biti samo gore.Citao sam i na ovome forumu da su se javljli ljudi koji su bili na operaciji u Hrvatskoj i da im je posle bilo jos gore.Moze se reci da je meni bolje,jos se privikavam na to da su mi dlanovi suvi.Sad kad se malo unervozim pocnu da mi se znoje ledja a stomak malo manje,a ponekad se znojim i u predelu kolena.Ne znam stvarno sto ste ovde na forumu napali dr Kuhajdu koji se bio javio.Kad sam bio kod njega covek mi je sve objasnio i rekao da su svi pacijenti bili zadovoljni.Meni je ovo predstavljalo veliki problem,ali ako je neko zadovoljan sa raznim sprejovima i kremama koji su spominjani i ko moze da se nosi sa znojenjem,mislim da nema potrebe da ide na operaciju.Ako neko ima pitanja slobodno se javite,praticu forum i dalje.

lamador
09.10.2009., 07:56
dakle, nitko nikoga nije nigdje napao, samo smo rekli da se operacija radi i u hrv. a u tvom tonu pisanja sada nekako kao da sam načuo da promoviraš opet tpog nekog doktora, čak kažeš da si čuo da je više kompenzacijskog nakon operacija u hrvatskoj. ajde to molim te nemoj govoriti jer je u najmanju ruku smiješno. dosta o tome!!!!!!!!!!

ono što nas zanima jest tvoj postoperativni tijek. ne zato jer si op radio u srbiji, libiji, uzbekistanu, ili na rodeo drive kod dr 90210, nego zato jer se u extremnim slucajevima(visokim temp) ja osobno oznojim po koljenima, leđima, trbuhu pa nekako mislim da bi kod mene to kompenzacijsko udaralo bas tamo, taman da napravim operaciju kod babe jage ili pak kod najcjenjenijeg kirurga u svemiru. eto. i jednostavno ako cujem jos jednom ime tog doktora, mislim da cu odluciti u buducnosti posve ignorirati svakoga tko bude u vezi s tim.

bato87
09.10.2009., 10:40
Ne promovišem ja nikoga i stvarno ne znam zašto bi to radio.Nisam se dobro izrazio,hteo sam da kažem da su se javljali ovde na forumu ljudi koji su bili na operaciji,a ne sećam se da li su to uradili u Hrvatskoj ili negde drugo.Hteo bih samo da kažem svoja iskustva,možda nekome pomognem,pošto je za mene ovo znojenje bio veliki problem.Što se tiče kompenzacijskog znojenje čitao sam na nekom forumu iskustva drugih koji su bili na operaciji,i da mu se znojenje stabilizalo posle dva,tri meseca.Nadam se da će i meni biti tako.

lamador
09.10.2009., 16:29
i ja se bome nadam., drzim fige!

user100
10.10.2009., 09:56

Evo da se i ja pohvalim, koristim odaban više od 6 mjeseci i prezadovoljan sam, više se nikako ne znojim, nekad ga stavim jednom tjedno, nekad jednom u 2 tjedna, ma više se i ne zamaram time, a bio sam stvarno težak slučaj, tj. bio sam poludio od znojenja ispod pazuha.

pozzz!!!!

Kleine
10.10.2009., 13:47
kopiram s kozmetike di sam napisala post.

vec godinama muku mucim sa znojenjem pazuha, garderoba vecinom crna i uvijek neke veste preko da se nevidi iako je mozda toplo za pop..) prije par godina sam si cak i botox spricala, pomogao je kratko vrijeme i ne bas skroz ali ipak, a ja sam bila laksa za 500 eura

ugl.neki dan sam bila u apoteci kupit aspirin i pitam tipa usput dali imaju nesto sta stvarno djeluje protiv znojenja jer nakon tusiranja 5 min imam kolutove ogromne. i da mi neku tekucinu YERKA. 50 ml platila 11 eura. navecer sam se tusirala, poslije toga natapkala s tim i isla spat, ujutro oprala i krenula u grad. tek nakon dugo vremena ( a i bilo je toplo) mi se mala flekica pojavila. sinoc sam ponovila postupak i danas nakon ciscenja i divljanja po kuci nema ni kapljice znoja, vriskala bi od srece.
pise na kutiji da pomaze i kod znojenja dlanova i nogu (razrijedi se s vodom) kod uboda komaraca i slicno, pomaze da kad se porezete rana brze zacijeli, i da jos pise da ne sprecava kozu da i dalje dise.
svaka cast izumitelju te tekucine. :s

Mini&Miki
10.10.2009., 22:15
kopiram s kozmetike di sam napisala post.

vec godinama muku mucim sa znojenjem pazuha, garderoba vecinom crna i uvijek neke veste preko da se nevidi iako je mozda toplo za pop..) prije par godina sam si cak i botox spricala, pomogao je kratko vrijeme i ne bas skroz ali ipak, a ja sam bila laksa za 500 eura

ugl.neki dan sam bila u apoteci kupit aspirin i pitam tipa usput dali imaju nesto sta stvarno djeluje protiv znojenja jer nakon tusiranja 5 min imam kolutove ogromne. i da mi neku tekucinu YERKA. 50 ml platila 11 eura. navecer sam se tusirala, poslije toga natapkala s tim i isla spat, ujutro oprala i krenula u grad. tek nakon dugo vremena ( a i bilo je toplo) mi se mala flekica pojavila. sinoc sam ponovila postupak i danas nakon ciscenja i divljanja po kuci nema ni kapljice znoja, vriskala bi od srece.
pise na kutiji da pomaze i kod znojenja dlanova i nogu (razrijedi se s vodom) kod uboda komaraca i slicno, pomaze da kad se porezete rana brze zacijeli, i da jos pise da ne sprecava kozu da i dalje dise.
svaka cast izumitelju te tekucine. :s

Nisam cula za taj preparat,a volila bi probati samo to sigurno u BiH nema:(

Elizana
11.10.2009., 16:58
hmmm što se tiče kremica i ostalih sličnih preparata... prije nekoliko dana počela sam upotrebljavati galmanin. o tome sam saznala ovdje na forumu. nisam imala nikakva fenomenalna očekivanja jer sam se i načitala tuđih iskustava. ni onda kada sam prvi put nanijela i čudo se desilo kada sam ostala suha sljedeća dva dana, nisam skala od sreće... jednostavno znam da je to samo trenutačno. upotrebljam i dalje galmanin, nanosim svaku treću noć. pomaže još uvijek, znojim se umjereno ispod pazuha (na dlanovima i stopala ništa ne djeluje). međutim, ne mogu sa sigurnošću reći je li to do jedino galmanina ili je tako što sam trenutačno "psihološki uravnotežena" i što je vani relativno hladno. dakle, ne može se sigurno zaključiti koliki je samostalan učinak galmanina kod umanjenog znojenja... :confused:

btw i mene zanima kako doći do te kremice yerka. kako sam tražila na netu, to je u biti još jedan antiperspirant sa sličnim sastojcima kao perspirex, galmanin itd. ma ne znam... :ne zna:

RonhilLajt
13.10.2009., 21:48
okej ljudi, ajmo polako.

nikome ne preporučam torakalnu simpatektomija, d aodmah b udemo jasni, a pogotovone zbog crvenjenjea, o moj bože. ne umanjujem nimalo tvoj problem, niti mislim da je hiperhidroza veći problem od tvog, samo mislim da je više indicirana za ovaj operativni zahvat.

enivej, ne razumijem se dovoljno i nisam dovoljno upucen u statiskiku, osim one vezane uz pogoršanje stanja u hiperhidrozi, a nakon simpatektomije(a ta statistika je vjerovali ili ne, negdje napola), ali u svakom slucaju mislim da je rizik ogroman i da ga ne treba niti razmatrati.

brojke poput 95% uspješnosti simpatektomije jednostavno nisu istina.

uspješna je možda u 50%, ali je u tih 50% uspješna! dakle, ako netko želi to napraviti, neka stane na loptu, razmisli i tako jedno godinu dvije pa tek onda neka se zaputi na kirurgiju. to je cisto moj savjet. ali bas da nikome nije uspjela ta operacija, budimo realni, to je vrlo malo vjeroajatno.

vrlo su česti slučajevi slični tvojima, ljudi idu na op zbog znohjenja dlanova koji se na koncu ne znoje a znojenje se preseli na druga mjesta i pojača. e ad, netko će reći(ja pred nekolicinu godina): ma nek se znoji što god samo ne ruke. ta osoba vjerojatno nije svjesna obima tog posopp. znojenja, tzuv kompenzacijskog. ono je vjerpojatno vrlo jezovito.

žao mi je da ti operacija nije uspjela i ujedna stvarno drago za ovo podijeljeno iskust vo.

pozdrav

Eh,imao sam tu sreću,a vidim i još nekoličina njih,što znači da je očito uvezano da imam eritrofobiju i hiperhidrozu.Imam hiperhidrozu stopala,ne tabana,već stopala,moja komplet stopala i sa gornje i sa donje strane su potpuno mokra,kao ,netko je stavio sliku dlanova tj ruku,jednako toj slici.Nikakva mejnjanja čarapa ne pomažu,znoj leti na sve strane,Nije problem znoja kolko mirisa koji ta obuća ispušta.Nadalje entko je spomenio da žene nemaju tih problema,hjer imaju brdo obuće ,nebih rekao da ta teorija valja,jer ja imam desetak pari i laganih cipela i tenisica,svejedno ne drži:)
Perspirex mi zasad pomaže,kažem zasad jer sve što sam probao valjalo je
neko vrijeme zatim potpuno stalo.Glavni razlog zašto sam se javio sada,iako ovu temu čitam od početka je,moguća usporedba eritrofobije i hiperhidroze.
Naime usporedba je nemoguća i nema tog čovjeka koji bi mogao reći da je jedno lakše a drugo teže.Šta želim reći? Pa eto ja sam uspjeo pobjediti eritrofobiju,potpuno.Da više je nemam i više se necrvenim i ima tome već godina dana.Nakon gotovo 5 godina mrcvarenja općeg psihičkog i fizičkog,ja sam jednostavno odustao od živciranja za moje crvenjenje.Ta bolest me satrala,totalno.Ta bolest je ubila u meni svako samopouzdanje kojeg ionako niakd nisam imao,svaku volju da stanem u red sa ostalim ljudima,da odem u kazalište ili na nekakv skup,ta bolest je ubila čovjeka u meni.Sad će ostali pitati kako sam uspjeo,pa eto odgovor sam dao,ja sam odustao od živciranja,ja sam doslovce postao živčan na svoje crvenjenje. I jednostavno počela je slabiti.Slabila je postepeno kroz nekih pola godine,zatim potpuno isčeznula.Izgleda vam ovo glupo,neistinito? Nemože vam izgledati,jer sam vjerno predočio stanje u kojem se i vi nalaziote,dragi eritrofobičari,a ja nemam volje i još manje razloga lagati.Osjetim li danas onaj filing kad prilikom situacije -lice naglo počima crvenjeti? Osjećam ,ali recimo svaki treći četvri put,stim da kad osjetim tu situaciju na koju sam se inače potpuno zacrvenio,ja jednosatvno ostanem potpuno bijela obraza.Kako ,neznam,objašnjenje za koje ja mislim da je vjerojatnmo sam dao. Eto tolko,žao mi je što malo otišao offtopic,ali siguran sam da ima onih koji će ovo rado pročitati,barem sam ja nekad jako volio,ako netko želi može kopirati post na eritrofobiju.

A vama dragi hipehidrotičari ,lagani pozdrav,moja stoapala su zasad korektna prema meni:) nadam se da će ovo zadovoljstvo potrajati,živjeli mi.

onlynina
14.10.2009., 00:07
Hello!

Prvo da dam sve pohvale RonhilLajt-u zbog rjesavanja jednog svog "problema", svaka cast! ...a onda da nadovezem da vjerujem da se tako moze rijesiti, ili bar ublaziti i ovaj "nas" problem. Kazem to jer se meni u zadnjih dva mjeseca toliko malo znoje dlanovi i pazusi da postajem ponosna na sebe::raspa:

Kako sam to uspjela? Pa eto, jednostavno tako sto mi se vise nije dalo misliti na to, nije mi se dalo plakati i izvcirati zbog tog, pocela sam prihvatati to i pocela sam pricati o tom kao o sasvim normalnoj stvari, jer to sam ja! Sta vise, toliko sam usla u tu pricu da sam to ja, da je to dio mene, da nisam ni primjetila da mi se ne znoje ruke toliko, dok nisam jednom hipoerhidrozu opet spomenula pred momkom i on je pitao "pa kako imas tu bolest kad ti se ruke ne znoje vise?" Tad sam i ja primjetila da je to stvarno tako i da se ne sjecam kad su se oznojile zadnji put, onako kako znaju :p Hocu i da naglasim da ja nisam rijesila svoj problem, jos se meni oznoje ruke i pazusi po nekad, ali se to desava dosta rjedje, toliko da se usudim izaci van u majicama raznih boja, i da bez srama pruzam ruku kad se pozdravljam.
Sto se tice stopala i prepona, to je i dalje isto...mogu mi i ruke i pazusi biti suvi ali stopala i prepone kao da su dio za sebe, oni svoje rade i dalje:mad::(

Sto se tice operacije u Sremskoj Kamenici, ja sam bila na korak od nje i onda sam zbog svojih roditelja odustala, pokusala sa svim moguccim i nisam uspjela, potrosila pare za operaciju pa se nisam mogla vratiti na ideju iste. Sad kad bih mozda opet htjela da idem na operaciju znojenje mi se smanjilo i zao mi je sjeci u meni bilo sta kad vidim da postoji mogucnost regulisanja toga, koliko toliko.

Sto se tice doktora koji rade operaciju, i promovisanja iste, rekla bih da se oni nebi smjeli usuditi promovisati je toliko...Naime, jako puno sam se dopisivala sa doktorom koji obavlja operaciju i cula sam se tamo sa ljudima tim i u slucaju kad bih otisla na operaciju a da dodje do tezih nezeljenih efekata (doktori ih ne navode) ili pogresnog loseg ucinka operacije (doktori ih ne navode) fakticki unistili bi sami sebi karijeru. Sta moze znaciti rijec doktora- nista! A sta moze znaciti napisana rijec doktora-puno! Cudni su putevi zakona:) tako da nesto ne vjerujem da bi oni bili toliko glupi da urade to sebi.

I jos za kraj bih zamolila ako neko zna da neko u hr radi hipnozu, neka mi javi tu na forum ili u privatne poruke. Hvala unaprijed!

patikus
14.10.2009., 11:39
Super je to kad smirivanjem samog sebe i prestankom zivciranja mozete rijesiti neki od ovih nasih problema, to samo pokazuje da je vas problem bio psihicke prirode a ne kao kod nekih od nas, fizicke. Jer mi, koji patimo sa fizicke strane (primarna HH npr.) nama nece pomoci nikakvo smirivanje, osim mozda napit se ko zvijer, ja sam ne znam koliko puta bio potpuno smiren, uopce ne razmisljajuci o HH a ruke su uvijek bile potpuno mokre, bio doma, bio vani, bio okruzen strancima ili bliskim prijateljima/clanovima obitelji.

onlynina
14.10.2009., 19:35
Razumijem ja tebe potpuno. Ja se sa hiperhidrozom borim od kad znam za sebe...jos iz rane mladosti i nikad nista mi nije pomagalo. Necu ni da ti pricam koliko puta sam se posvadjala sa roditeljima, pa i raznoraznim doktorima kad su mi govorili prihvati to i prestace! Ja sam uvijek pokusavala prihvatiti ali nikad zapravo nisam prihvatala. Citam sto si napisao, to sam ja isto govorila svim onim doktorima i psihoterapeutima...Nista mi nije moglo pomoci da se ne znojim, pa cak ni ona hrpa tableta za smirenje sto sam pila kao neke vrazje terapije, jebene! Jedino sto je moglo da smiri znojenje je upravo taj alkohol koji spominjes. Izlazak vikendom bez ubijanja od alkohola mi je bio ne zamisiv...ali sam se bas zbog toga jednom zapitala "kako alkohol uspijeva to?"
A sta mislis?
"Već nakon samo jedne popijene čaše, uneseni alkohol krv će dopremiti u mozak"

Ako je problem iskljucivo fizicke prirode, pa to se moze rijesiti, moze se naci uzrok... a mislim da vecina nas ne zna uzrok i da doktori nemaju rjesenje za to...e zato ja mislim da je to splatka naseg 1% istrazenog mozga...da je to ne svjesna vec podsvjesna spletka, i zato jos nije smisljen happy and za nasu pricu.

lamador
15.10.2009., 08:14
a ništa, u čaši je spas! aa anonymous, here we come!

stopthink
16.10.2009., 05:53
Cao svima, evo i ja da se javim. Isti problem vec 15 godina, od moje 12-e. Pazusi od 12-e, a ruke od relativno skoro i to od kada sam citajuci o hiperhidrozi pocela da razmisljam o tome. Ranije su mi se dlanovi znojili u nekim bas stresnim situacijama i to cesto samo u jednom trenutku budu mokri, a onda se osuse i nista. Medjutim sada sam nekako postala opterecena time, i stalno su vlazni dok o tome razmisljam. Evo recimo prosle subote sam izasla i nisam mogla da izbacim tu misao o mokrim dlanovima iz glave, bukvalno ni na 1 sekund i naravno oni su bili mokri non stop. Onda sam u jednom trenutku zaboravila(to je trajalo 10 min od cele veceri) i kada sam posle tih 10 min naravno ponovo pomislila na to, brzo sam pogledala svoje dlanove i oni su bili potpuno suvi. To je trajalo bukvalno jos 5 sekundi i ponovo su bili mokri. Ja ne mogu da verujem da je to moguce, da je moja psiha takva, da ja samo pomislim na to i to se desi. Ono sto je najgore od svega, ja nekad ne mogu da prestanem da mislim o tome, bukvalkno ni na minut cak iako znam da ce prestati kad ja prestanem da razmisljam. Kada bi ta misao nestala iz moje glave nestao bi i problem dlanova, ali recimo sa pazusima to nije slucaj, o njima ne razmisljam, a znoje se, i ja stalno osecam neku nervozu u sebi nesto kao strah, i ta nervoza nije posledica znojenja vec obrnuto. Unervozim se i pocinje da curi. A ono sto me najvise nervira je cinjenica da za ovo ne postoji jebeni lek, da li je moguce da niko ne zeli ovim da se bavi, a ima toliko ljudi sa ovim problemom, ljudi koji pate svaki dan, ili mozda misle da to nije nista, jer dok te ne strefi ne znas! Sto neko od nasih ne postane neki naucnik pa nas resi ove bede. Pozdrav svima.

gala385
17.10.2009., 17:11
Alkohol kao način "ubijanja znojenja"? Hmm....na mene nije nikad djelovao u tom smislu....još sam se više znojio jer je u pitanju društvo, kretanje među ljudima, hodanje od birtije do birtije bla bla....nisam još vidio da je nekog "spustio" :D

dlačica
31.10.2009., 08:21
Zna li netko gdje se u Rijeci može napraviti tretman botoksom (pazuha npr.)?

hiperhidroza
04.11.2009., 21:09
Pozdrav, kako sam naletjela na ovu stranicu mogla bi vam ponuditi jedno od hrvatskih rješenja za prekomjerno znojenje exkluzivni su zastupnici i tek su počeli sa mximom u Hrvatskoj njihova adresa je www.virido.hr

eva25
10.11.2009., 10:34
ja imam taj problem več 7 godina.Sad imama 17.Ja mislim da nije prošao dan kad nisam mislila na znojenje pazuha.meni se ruke ne znoje ali to onda nadoknađuju se pod pazuhom.Ovih 7 godina nisam tražila nikakve alternative da to riješim već sam samo kupovala svakakve dezodoranse,već imam cijelu kupaonu natrpanu njima,a kaj je još gore svi ti sprejevi u kombinaciji sa znojem počnu intenzivno smrdit,i sad nemam više volje ni to stavljat na sebe jer za sat vremena bum već smrdela,a nemrem u školu bez dezića pod pazuhom,i sad opet neznam kaj da stavljam roll on je mokar od toga se više znojim stikovi su mi prije bili dobri al sad kao da se koža naviknula i razvija se još gori miris nego kad sprej koristim.Dajte mi prosim vas recite dal sam ja luda pa umišljam da smrdim jer meni je sad veći problem miris od ogromnih mokrih flekova,mislim kad god se približim nekom ,on stavi ruku pod nos,! i kak da ja to rišim,šta da koristim a da se razvije i nakon 2,4 sata ugodan blagi ili neutralan miris a da opet ne smrdi ,jer ja sam u školi svaki dan 8 sati i stvarno mi je potrebno to prije nego mi uistinu ne veli da smrdim ,a i onda kad mi to veli ja nem mogla ništ promijeniti jer ni sama ne znam kaj krivo radim al znam da mi ovi u dm dezodoransi više ništ ne pomažu nego samo pogoršavaju stvar:: Molim vas POMOZITE!!

gala385
11.11.2009., 01:54
ja imam taj problem več 7 godina.Sad imama 17.Ja mislim da nije prošao dan kad nisam mislila na znojenje pazuha.meni se ruke ne znoje ali to onda nadoknađuju se pod pazuhom.Ovih 7 godina nisam tražila nikakve alternative da to riješim već sam samo kupovala svakakve dezodoranse,već imam cijelu kupaonu natrpanu njima,a kaj je još gore svi ti sprejevi u kombinaciji sa znojem počnu intenzivno smrdit,i sad nemam više volje ni to stavljat na sebe jer za sat vremena bum već smrdela,a nemrem u školu bez dezića pod pazuhom,i sad opet neznam kaj da stavljam roll on je mokar od toga se više znojim stikovi su mi prije bili dobri al sad kao da se koža naviknula i razvija se još gori miris nego kad sprej koristim.Dajte mi prosim vas recite dal sam ja luda pa umišljam da smrdim jer meni je sad veći problem miris od ogromnih mokrih flekova,mislim kad god se približim nekom ,on stavi ruku pod nos,! i kak da ja to rišim,šta da koristim a da se razvije i nakon 2,4 sata ugodan blagi ili neutralan miris a da opet ne smrdi ,jer ja sam u školi svaki dan 8 sati i stvarno mi je potrebno to prije nego mi uistinu ne veli da smrdim ,a i onda kad mi to veli ja nem mogla ništ promijeniti jer ni sama ne znam kaj krivo radim al znam da mi ovi u dm dezodoransi više ništ ne pomažu nego samo pogoršavaju stvar:: Molim vas POMOZITE!!

Jesi probala LIDERA kremu (dezodorans u tubi)? Nekih manje od 20 kuna u dm-u. Ako nisi, tvoje muke s mirisom su riješene. Jebiga, sa znojenjem ti ne mogu pomoć, imamo potpuno isti problem...probaj ako nisi, dok se nisam znojio znala je držat po 5 dana(i nakon tuširanja)....odlična stvar...

eva25
11.11.2009., 14:13
oke probat ću! hvala!

eva25
12.11.2009., 16:14
al meni ta lidera smrdi već sama po sebi,kak je kak dođe sa znojem u kontakt?

gala385
12.11.2009., 17:11
al meni ta lidera smrdi već sama po sebi,kak je kak dođe sa znojem u kontakt?

Probaj, j...š 19 kuna.

lamador
16.11.2009., 16:54
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=17495

IpakCuPostat
16.11.2009., 20:46
...ali sam se bas zbog toga jednom zapitala "kako alkohol uspijeva to?"
A sta mislis?
"Već nakon samo jedne popijene čaše, uneseni alkohol krv će dopremiti u mozak"

Alkohol dehidrira organizam. I to puno bolje nego sto mozes sam jednostavno ne pijuci tekucinu. Naravno ovisi sto pijes. Vrlo dobro se sjecam nekih jutara kad bih se digao skroz isusen, a bilo je ljeto i blizu podneva. Cak bi mi i alergija stala (nos ne bi curio jer nema nicega sto bi moglo iscuriti) Izasao bih van i krenuo se ukrcati u neko sredstvo javnoga prijevoza i gledao u sunce i smijao se (sto od posljedica opijanja, sto od cistog zadovoljstva jer bih bio potpuno suh). Na zalost prije ili kasnije moras poceti nadomjestat tu tekucinu, a onda krene i znojenje.

I to ti je misterij alkohola, naravno utjece i na mozak i cijeli zivcani sustav (al taj dio nema isti efeket na svaku osobu), tako da pokriva i psihicku i fizicku bazu i prilicno sam siguran da bi svakome od nas uz odgovarajucu kolicinu i vrstu alkohola prije ili kasnije znojenje stalo.

A sad kolko je ova metoda prakticna za dugotrajnije provodenje..

ANTI
16.11.2009., 21:00
draga eva25, ti nemaš hiper- nego BROMHIDROZU.

drako
16.11.2009., 21:05
alkohol? Da, malo alkohola te zagrije, a puno ubije. Ak uneseš u sebe alkohol, on mora nekak van, između ostalog i znojem..a, to tek smrdi..Dakle, teorija o tome da treba pit alkohol za "nesmrđenje" pada u vodu.

IpakCuPostat
16.11.2009., 21:25
A tko je uopce postavio tu teoriju? Ja (mi) pricamo o pretjeranom znojenju (hiperhidrozi), ne o bromhidrozi.

Jako me vesele oni pogledi u tramvajima/autobusima kada nesto smrdi, a ja se znojim pa naravno svi pretpostavljaju da JA smrdim. Sto me ozbiljno ide na k vise jer su ljudi istrenirani od medija i drustva da nas etiketiraju kao ljigave, smrdljive i nesposobne, nije ni cudo da nam ovakva bolest unistava zivot kada je misljenje takvo, a ljudi sa (objektivno gledajuci) puno tezim stanjima imaju puno visu kvalitetu zivota.

Btw. moram spomenuti jednu ogromnu ironiju, rexona, proizvodac dezodorana i slicnih proizdova je po svojim reklamama uvjerljivo najveci diskriminator ljudi s ovim oboljenjem.

I opet kazem, ovisi sto pijes.

lamador
17.11.2009., 10:07
alkohol je prvenstveno depresor živčanog sustava i osjetila. za raliku recimo od thca. dakle, to je još jedan dokaz povezanosti tog sustava s našim problemom.

Alkohol dehidrira organizam.

llollipop
19.11.2009., 12:17
zanima me gdje mogu kupiti one ¨"štiitnike", jastučiće za ispod pazuha!
naime čula sam da su pamučni te da znojenje se koristeći njih malo smiri!
jedna meni draga osoba ima problem sa znojenjem pa bi joj to kupila da proba:mig:
zato mi odgovor treba što brže:)
hvala:)

gala385
19.11.2009., 22:05
zanima me gdje mogu kupiti one ¨"štiitnike", jastučiće za ispod pazuha!
naime čula sam da su pamučni te da znojenje se koristeći njih malo smiri!
jedna meni draga osoba ima problem sa znojenjem pa bi joj to kupila da proba:mig:
zato mi odgovor treba što brže:)
hvala:)

U DM-u, "Till flai"- žuto plava kutija, meni je bila korisna pola sata :mad:

eva25
20.11.2009., 10:19
pa kaj je to bromhidroza ???

llollipop
20.11.2009., 11:32
U DM-u, "Till flai"- žuto plava kutija, meni je bila korisna pola sata :mad:

gala385 hvala puno:)
budem kupila pa će vidjeti da li joj pomažu!!:mig:

IpakCuPostat
25.11.2009., 11:37
pa kaj je to bromhidroza ???

http://www.google.hr/search?hl=hr&source=hp&q=bromhidroza&meta=&aq=f&oq=

Kunpir
07.12.2009., 13:02
Evo da se i ja priključim klubu. Imam 24 godine, hiperhidracija je počela u pubertetu i do 18. godine postala poprilično gadna.

Moj najveći problem je znojenje lica. Društveni život mi dosta pati jer ljeti odbijam izlaske kad su večeri sparne a zimi ne želim ići u prepune i zagrijane kafiće. Zna se dogoditi da osjetim početak znojenja pa brzo odmaglim od društva uz neko glupo opravdanje, jer ne želim da vide kako mi se niz lice slijevaju potočići pri sasvim normalnoj temperaturi.

E sad, je li moguće da čaj od kadulje bar malo ublaži znojenje kod ovako teškog slučaja hiperhidracije?

gala385
10.12.2009., 01:44
Evo da se i ja priključim klubu. Imam 24 godine, hiperhidracija je počela u pubertetu i do 18. godine postala poprilično gadna.

Moj najveći problem je znojenje lica. Društveni život mi dosta pati jer ljeti odbijam izlaske kad su večeri sparne a zimi ne želim ići u prepune i zagrijane kafiće. Zna se dogoditi da osjetim početak znojenja pa brzo odmaglim od društva uz neko glupo opravdanje, jer ne želim da vide kako mi se niz lice slijevaju potočići pri sasvim normalnoj temperaturi.

E sad, je li moguće da čaj od kadulje bar malo ublaži znojenje kod ovako teškog slučaja hiperhidracije?

Ne vjerujem da će ti čaj išta pomoći...i smiri se, ljudi takve stvari primjećuju mnogo manje nego što misliš. Moja ekipa se odavno već sprda s mojim znojenjem a i ja zajedno s njima.....

Kunpir
10.12.2009., 12:25
Taj poremećaj potpuno upravlja mojim životom, imam gotovo paničnu tremu prije običnog odlaska s prijateljima na piće. O upoznavanju novih ljudi i susretu sa starim prijateljima da ne govorim.

Kad se samo sjetim svih propuštenih izlazaka, putovanja, novih prijatelja, cura, poslova... sve zbog jebenog znoja... Da sam mogao birati bolest, to sigurno nebi bila hiperhidroza. Nadam se da ću se toga nekako riješiti dok sam još mlad pa da normalno nastavim sa životom.

IpakCuPostat
11.12.2009., 11:01
@Kunpir

Dobrodosao..

I mene muci znojenje lica, iako se znojim skoro po svuda, lice je definitivno najgore jer se ne moze nikako sakriti i najupadljivije je.

Pio sam caj od kadulje jedno cijelo ljeto (i to sam ga sam kuhao od kupljene susene kadulje). Kolko god zdrav i koristan taj caj bio na znojenje nije imao nikakvog utjecaja.

Jedino sto pouzdano zaustavlja znojenje je alkohol..i to po mogucnosti zestice jer manje tekucine, a vise alkohola je najbolja kombinacija, al ocekuj da ces sljedeci dan, mozda i dva iznojiti sve sto nisi tu vecer pa sad dal se isplati..

I ja sam propustio previse toga, a imam tek 22 godine. Najveci problem je sto zapravo ne mozes nikad za sigurno znati jel znojenje primarno ili sekundarno, sto otezava pronalazenje razloga za isto. Moze biti neka trauma iz djetinjstva, posljedica neke operacije, lijeka, a mozda nam je jednostavno sudeno da se znojimo previse cijeli zivot (ili negdje do 50ih godina kad ipak malo popusti, yes!..).

Jedino sto mozes je dobro planirati i unaprijed se pripremiti, prilagoditi situacijama..pratiti temperature, izbjegavati vruce prostore, izlaziti kasnije ljeti.. ali prije ili kasnije ce te nesto iznenaditi i uhvatiti dok nisi spreman, a onda sve pode krivo :(

Kunpir
11.12.2009., 11:44
Je, jutro poslije pijanstva je najljepše, nebi se oznojio ni da me zaključaju u kotlovnicu:s

Do sad sam svoje znojenje uzimao zdravo za gotovo. Tek prije par dana sam malo proguglao i shvatio da je to bolest od koje, kao što ovdje vidim, pati dosta ljudi.

Moja je sreća što mi se pravo, bolesno preznojavanje događa dosta rijetko ali to je dovoljno da me ograničava u dosta stvari.

Pokušat ću s nekakvom meditacijom jer sam primjetio da se nikad nisam jako oznojio dok sam bio opušten, vjerovatno je kod mene dosta toga na psihičkoj bazi:ne zna:

IpakCuPostat
15.12.2009., 10:08
A to bi bilo super za tebe, ja se nekad znojim ko svinja i dok pokusavam meditirati :D

Phantomrider483
19.12.2009., 00:59
Jeste li vi ikada razmišljali kako je to sve počelo? od kada bolujete od hh?
Koliko znam, ja sam se počela polako znojiti odkada sam krenula u školu (zapravo negdje od 3. ili 4 raz.) i jedan dan sam prelazila cestu i išla u školu i skoro me pogazio auto..i mislim da mi je to kao neka vrsta traume i da je zapravo sve s tim započelo....

Jel se sjećate odprilike kako je to kod vas krenulo?
možete li to možda ukratko opisati?

pozdrav svima!
ja se sad malo vracam unazad, zanimljivo mi je ovo gore, mislim da kod vecine ili barem kod onih kojima je uzrok hh-e "psihički" ili "emocionalni" (a to i meni govore) taj sam početak treba nesto govorit...
kod daisy vjerojatno i je neka trauma iz djetinjstva :ne zna:
necete vjerovat, al ja se tocno sijecam TRENUTKA kad su mi se pocele znojit ruke. bio je to prvi dan ljeta i moj 6. rodendan (!! jel mi se cini il sam ja hh dobila najranije?) i isli smo na more... dok smo kupovali tortu ja se tocno sijecam kak sam onak klinka ispitivala stariju sestricnu sta je to, zasto mi se najednom ruke znoje? ona je (kao i svi usrani doktori) rekla da sam samo nervozna zbog rodendana. :kava:
ali to nije nikakva usrana trauma :confused:
i znate sto neznam dal bi prvo zaplakala il opalila samarcinu (popracenu slapovima Niagare) svim tim doktorima sta su mi rekli da sam SAMO NERVOZNA. :mad: ugh u takvim trenutcima pomislim da nikad nisam ni trebala priznat da imam takav problem, postedila bih sebe muke a budalama bi bilo isto. a o dermatologu da ne govorim, taj me fino ispipa svugdje i na kraju niš koristi.
čitam vaše ranije postove i totalno gubim nadu, užasno mi je u školi a ne mogu zamislit kako je vama na faksu!!! i još kad imam super ocjene! odustala sam od klavira, plesa, gitare, obozavam crtat a ne mogu, SVE ZBOG USRANE HH!
ne zelim se udavat, ne zelim uopce razmisljat o buducnosti, izluduje me to!
kad mi netko samo kaze da se moram pomirit s tim rasplacem se, ne znam sto da vise radim!
sad mi se znoje samo dlanovi (najvise), tabani, a u posljednje 2 godine i pazdusi (i pogorsavaju se), užasno se bojim da će počet i drugi djelovi tijela, stražnjica, lice!??!

imam malo pitanjce, ja po noci dok spavam i pogotovo kad sanjam nesto ili sam pokrita dekom, negdje dok spavam zapocne znojenje i uvijek me probudi u 5 sati, piđama mokra i moram se presvlačit... užas!
zanima me ima li jos netko taj slucaj?

emiraga
20.12.2009., 19:09
jebem ti. ja kad vase postove citam ja zahvalim bogu sto mi nije takvo.
vidim dlanovi, noge, lice, pa citavo tijelo se znoji.
nedo bog nikom.
a ja paniku digo, pazusi me zajebaju . . .

guarana
29.12.2009., 11:21
http://www.stetoskop.info/Torakoskopska-simpatektomija-nova-metoda-lecenja-pojacanog-znojenja-hiperhidroze-3812-s1-content.htm

:D

igor26
03.01.2010., 19:35
Pozdrav svima i srecna nova godina,

Dosta sam procitao na ovu temu i vidim da bas dosta ljudi ima problem sa hh, pa bih vas pitao nekoliko stvari u nadi da ce mi neko odgovoriti.

Ja sada imam 26 godina, zavrsio sam fakultet i zaista u zivotu se nikada nisam preterano znojio, cak sam se znojio mozda i manje nego ostali ljudi. Bio sam sklon znojenju dlanova u nekoj umerenoj kolicini samo onda kada je bilo jasno da je u pitanju trema. To bi trajalo par sekundi, ili minuta u umerenoj kolicini, predpostavljam onako kako je normalno da se svakome malo oznoje ruke kada je velika trema u pitanju, i proslo bi, a ja tome ne bih pridavao ni najmanju paznju.

Medjutim od pre par meseci, posle jednog stresnijeg razdoblja u zivotu i trazenjem posla, primetio sam da sam cesce uzbudjen zbog cestih razgovora i intervjua i da su mi ruke vlazne, a onda me je jedan poslodavac malo zezao zbog toga. Od tada sam poceo u napred da razimsljam kako ce mi se ruke oznojiti i one bi se oznojile kada bih trebao da se rukujem sa nekim, ali i dalje bi bile suve u ostalim situacijama. E onda ja krecem da citam po internetu i nailazim po prvi put u svom zivotu na termin hh, i citam sve vec sto ide uz to. Od tog momenta meni ruke postaju konstatno mokre, a ja ne mogu da prekinem da razmilsjam o tome. Uspem tek ponekad da se zaludim sa necim drugim, bas kao sto je neko pre mene napisao ovde, ali cim se setim ruku i uvidim da su suve one se oznoje za 5 sekundi. Citajuci dalje sam cak poceo u pojedinim situacijama (kada udjem u toplo, ili kada sedim u nekom drustvu) da se znojim malo i po ledjima, celu i ispod pazuha, ali to nije toliko strasno i to se desava samo u pomenutim situacijama, ali opet kao posledica toga da ja unapred razmilsjam kako cu se oznojiti. Ipak, to sam nekako prevazisao, tako da se to sada retko desava, ali dlanovi i tabani ne prestaju.

E sad, ono sto mi je interesantno je da recimo posle pola 12 - 12 uvece, tj. iza ponoci, meni prestaje znojenje dlanova i tabana u potpunosti. Takodje ako ustanem rano ujutru, neispavan, u prvih par sati, recimo od 8 ujutru do 10-11 mi se ne znoje ili tek po malo, iako ja razimsljam o tome i nocu i rano ujutru. Ali cim ja razmilsjam, a ono se ne desi, ja prestanem i da razmisljam. Medjutim u toku dana tj. od podneva do ponoci, kako oci otvorim (ako malo duze spavam), ja razimlsjam o tome, a ono se i desi, pa ja normalno razmisljam i dalje, ono se i dalje desava i postajem opsednut onda ceo dan. U poslednje vreme mi se bas jako, jako retko desi da se okupiram necim drugim i da znojenje prestane. Ali ipak desi se i to najcesce kada se puno uzivim u neku pricu. Voznja automobila mi je postala nocna mora, iako oduvek volim voznju i ne izlazim iz auta vec skoro 8 godina. Ipak kada pustim onaj vazduh da mi duva direktno u levu ruku, onda je ona suva i mogu da vozim. :) Pre neki dan sam recimo vozio sigurno nekih 15-ak minuta bez ikakvog vazduha da duva u sred bela dana, ali sam imao neko zucno ubedjivanje sa devojkom koja je sedela pored mene. Mleo sam, mleso sam, usta nisam zatvarao, stigosmo skoro kuci i ja se setim kako su meni sve vreme bile suve ruke, jer nisam ni pomislio na njih, ali normalno istog trenutka su se opet oznojile. Nisam probao da pijem nista od lekova za smirenje ili antidepresiva, ali bitno je reci da jesam anksiozne prirode i da sam ranije isto tako imao fiksacije na neki organ (preskakanje srca, nedostatak vazduha, slabost u rukama), i to se zaista i desavalo, a ja imao isti ovaj osecaj besmopoci kao sada. Ipak ovo mi je nekako najgore, jer ono pre okolina nije mogla da primeti, a ovo me stvarno izludjuje, drugi mogu primetiti, a vala smeta i meni samom, kad treba bilo sta da uradim sa rukama. Da, primetio sam i da se znojenje izrazito pojaca u momentima kada uzmem u ruku telefon, olovku da pisem, uhvatim volan da vozim auto, itd... Cak nekada uspem kuci u sred dana da gledam film neki, da skroz ruke opustim sa strane i one se skroz osuse ili eventulano samo malo budu vlazne, ali onda zazvoni telefon ja ga uzmem u ruku i istog momenta se oznoje.

Sada mi se konstatno vrte prisilne misli kako cu ja tako kroz zivot, kako cu da nadjem posao, kako cu da ostvarujem kontakt sa ljudima, kako cu da radim sve ono sto sam radio i u cemu sam uzivao. A sa druge strane opet sumnjam da je kod mene to prava hh citajuci ove vase silne postove, vec mislim da ima veze sa nekim psihickim poremecajem.

Da ne duzim vise, mene zanima sta vi mislite i kako bi uporedili moj slucaj sa vasim. Znaci neke osnovne cinjenice su da mi je sve pocelo sa skoro 26 godina, zatim da traje najvise od podne do ponoci, a da rano ujutru (pogotovo kada sam neispavan) ili tokom cele noci ma sta god radio, znojenja nema ama bas ni malo (dlanovi i tabani suvi kao barut). Dalje da se izrazito pojacava kada nesto uzmem u ruku i kada nesto radim rukama, a recimo dosta se smanji ili cak prestane cim ohladim ruke, bilo hladnom vodom ili recimo kada su ovako hladniji dani. Vec na temperaturi manjoj od recimo 5 stepeni, ruke mi budu suve. I na kraju ono najbitnije da sam ja potpuno opsednut time i da ne mogu da izbacim iz glave tu misao, a da sam pri tome ranije kroz zivot imao epizode slicnih fiksacija za neke bolesti i stanja (takodje citajuci po internetu) ali vezano za druge organe (srce, pluca, nervni sistem, itd...). Interesatno je reci i to da sam bio na moru pocetkom devetog meseca, nekih mesec dana od pojave problema, posto se problem javio polovinom osmog meseca i dok sam bio na moru nekih 4-5 dana, ni dlanovi ni tabani mi se uopste nisu znojili, a bio sam konstatno bos. Uz to je i temperatura bila 25-30 stepeni.

Po ovome sto sam napisao koliko se to razlikuje od neke vase price i da li mislite da ovo kod mene moze biti hh kao stanje, a da su mi onda anskioznost i crne misli posledica hh, ili je slucaj obrnut, tj. imam neki anskiozni, fobicni, ili opsesivni poremecaj koji se trenutno vezao za znojenje u momentu kada je ono pocelo da se javlja zbog pojacanih i cescih uzbudjenja, a ja na internetu krenuo da citam o hh i saznao sve sto ide uz to.

Sada mi je nekako i najgore iz razloga sto se kod hh vrti upravo ona recenica "da je to stanje kod zdravih ljudi". Prakticno kada sam imao osecaj preskakanja srca i gusenja, trajalo je par meseci, ja sam onda uhvatio da trcim svaki dan kilometre i kilometre u nameri da ili prezivim ili padnem mrtvav, a uz to sam otisao na detaljan kardioloski pregled i kada je to sve proslo OK, ja sam sebe ubedio da sam zdrav i to je proslo. Sada mi je uzasno sto hh i jeste stanje kod inace zdravih ljudi, tj. nema tog pregleda koji ce da me razuveri da to moze da prodje.

Eto toliko, bas se raspisah, nadam se da vas nece mrzeti da procitate.

Puno pozdrava!

igor26
03.01.2010., 20:11
Dodao bih jos da sam pre 2 meseca uradio nalaze krvi ukljucujuci i stitnu zlezdu i svi nalazi su u granicama normale. Jedino sto je malo poviseno je ukupni holesterol koji je 6, a preporuceno je do 5.2, mada su onaj los i dobar i njihovi odnosi u redu. Lekar opste prakse je rekao da nemam razloga za brigu i pitao me da je da li sam se prezderavao u poslednje vreme, na sta sam ja potvrdno odgovorio, jer i jeste tako bilo.

Kasnije sam i proverio, sam holesterol cak iako je drasticno povecan, ne bi trebalo da ima ikakve veze sa znojenjem.

Takodje sam se i u poslednjih godinu dana ugojio oko 10-ak kg, i dogurao do sadasnjih 80 kg bas neposredno pre nego sto je sve pocelo, znaci tamo negde tokom sredine leta. Inace sam visok oko 183-4, tako da sam ranije bio premrsav sa 70 kila, odnosno ne mogu govoriti sada o nekoj gojaznosti sa 80, vec sad imam koliko bi trebalo. Ovaj podatak sam izneo iz razloga sto su kroz glavu krenule i da mi se vrzmaju misli da je kod mene neki zakasneli pubertet, da sam tek sada dostigao svoju tezinu, pa su tek sada i poceli problemi. Ali zapravo mislim da ta teorija nema veze sa mozgom, jer sam ja usao u pubertet kada i svi jos pre 10 ili vise godina. I pre 5-6 godina sam bio isto ovoliko dlakav, i rasla mi je brada, doduse sada mozda malo brze :), i skoro da sam isto i izgledao. Nikakve bitnije promene. U tih poslednjih godinu dana sam bukvalno dosta vise jeo, pomalo i vezbao i nabacio malo misicne mase u ramenima, bicepsima i butinama, i mozda malo masnih naslaga u stomaku i zadnjici, tj. povecali su se malo. Samo je na tom polju ta promena u kilazi, ali daleko od nekih promena kakve su bile na pocetku puberteta.

igor26
04.01.2010., 00:32
Uh sad sam video one slike sto su neki od vas kacili. Dlanovi i pazuh. Mozda ce mi to pomoci da shvatim sta je prava hh, a sta je kada neko samo uvrti u glavu neku bolest ili stanje.

Ja kada se najvise oznojim ispod pazuha fleka bude velicine samog pazuha, znaci da kazemo par cm u precniku i to cak bude u tom momentu kada se oznojim pa se dosta brzo posle osusi. Nekada bude bas onako samo kruzic od centimetar, dva u precniku. Inace to je sve kada ne stavljam nikakav antiperspirant. Kada stavim bilo sta od sredstava skoro da se ni ne oznojim ispod pazuha celi dan sta god radio.

Ali kao sto rekoh moj najveci problem su dlanovi. Medjutim kada sam video slike od Lamadora shvatio sam da meni ni u najgorem slucaju nije ni blizu tako. Tebi je bas kao da si ispod cesme izvukao ruke cele se sijaju. Meni se ponekad vizuelno ni ne vidi da je mokro, ali ja osecam tu neku vlaznost i hladnocu, a kada mi se bas oznoje onda znaju ostaviti malo traga na predmetima koje hvatam ili dodirujem, a kada ih pogledam to je vise kao neki skup koncentrisanih mikroskopskih kapljica znoja, najvise na jagodicama pristuju i na samoj saci Ali zaista nikada nisu bile kao da sam ih namocio u vodu.

Ono sto je kod mene prisutno je ta nekonstantnost problema. Znaci stalne, ali stalne varijacije. U jednom momentu potpuno suve ruke, a onda pomislim na to pa postanu vlazne, pa se onda skroz ubedacim ili uhvatim nesto u ruke i onda dodje do te faze veoma sitnih kapljica, pa se ja onda tu maksimalno izbedacim, pomirim se sa sudbinom, a ono posle 10 min opet samo malo vlazne ili cak suve. I naravno ono cuveno sto sam vec pominjao gore, tokom noci nista. Evo vec od pre 2 sata su mi potpuno suve ruke, cak i dok ovo kucam. Mada iskren da budem kada sam gledao one slike, oznojile su se malo, ali je brzo proslo.

Stvarno nisam pametan sta je ciniti, ali izgleda da sam ja bas psihicki pukao, pa mi se zbog toga sve ovo i desava.

lamador
06.01.2010., 11:16
what a load of bollocks. nova metoda???? svaka cast onome koji j episao clanak. vidim, razunmije se pretjerano dobro. dao bi se u ruke tom novinaru da mi preporuci strucnjaka kirurga, :D :D:D

http://www.stetoskop.info/Torakoskopska-simpatektomija-nova-metoda-lecenja-pojacanog-znojenja-hiperhidroze-3812-s1-content.htm

:D

lamador
06.01.2010., 11:28
@igor : Psycho killer, qu'est que c'est.... :D

IpakCuPostat
09.01.2010., 12:06
Najjaci su mi ti koji periodicno zaspamaju forum sa revolucionarnim metodama, jedino cega se bojim da dosta ljudi koji ne citaju cijeli thread nego traze brze odgovore i rjesenja popuse s tim operacijama.

@Igor, ocito je psiha, al problem je sto vjerojatno neces pronaci psihijatra koji je pod: a) cuo za hiperhidrozu pod b) kada mu objasnis sto je to raditi s tobom na pravilan nacin

Tako da ovisi o sreci, al mozda da pokusas svejedno? Iako ima nekih stvari koje se ne mogu "izljeciti". I ja imam prilicnih problema sa nacinom razmisljanja, ne mogu se koncentrirati da ne mislim na nista, za mene je to jednostavno nemoguca misija (najvise smeta kad pokusavas zaspati, a mozak ne prestaje vrititi gluposti, ali i jos kod nekih stvari gdje ne bi trebao razmisljati o nicemu..). A sigurno bi pomoglo da imas prazninu u glavi, a ne "znojim se, znojim se, cijeli zivot cu se znojiti, kako cu pred one ljude ovakav mokar, opet je ljeto, necu izac iz stana 3 mjeseca", al eto, ne ide. Nit mogu meditirati, u najboljem slucaju kada pokusavam ne misliti na nista razmisljam o tome kako mi bas i ne ide da ne razmisljam o nicemu. Sumnjam da itko lijeci takva stanja, to se mora promjeniti u samom tebi, a kako.. da bar znam, svima bih rekao.

Aha, zaboravio sam prokomentirati o povecanju tezine i kako ti je pocelo znojenje. Tako i ja nesto pamtim, kada sam sa 74 (sto je bilo premalo za moju visinu od 187) dosao na 86, 87 cini se da je postalo problem. Isto tako i meni, a i vecini je bas pocelo preko ljeta, meni od prsa, pa uskoro i celo (prvo kad sam bio nervozan, kasnije i kad je vruce), nakon toga skoro cijelo lice, pa leda, guzica, cak i noge i ruke kompletne mi se znaju znojiti kada je toliko vruce da se i normalni ljudi znoje.. Dlanovi, pazusi i stopala mi se jos najmanje znoje, skoro bih se usudio reci isto kao i kod svih ostalih (a to su inace zone koje su najzahvacenije). Sta onda da smrsavimo tih 10 kila i budemo premrsavi? :) Inace muskarci se u prosjeku znoje vise od zena zbog vece misicne mase, a misici proizvode vise topline od sala tako da neko intenzivno vjezbanje mozda i nije najbolja ideja ako patis od ove bolesti.