PDA

View Full Version : Hiperhidroza - opća tema

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15

bananarama
03.09.2007., 13:04
U spomen poginulim vatrogascima!!!

melisa
03.09.2007., 17:50
ajoj nisam znala . . . sorryyyyy . . .

fat slut
03.09.2007., 23:11
izvinite, ali stvarno je previse ovoga da sve citam.

uglavnom, ja imam taj problem. samo nema veze sa stresom. znojim se neovisno o tome. najvise po glavi zapravo. i to mi je cudno. svi ovdje pricate o pazusima, rukama, stopalima. ja se po tijelu znojim poprilicno normalno, mozda malo pojacano. ali po glavi... to je uzas.
kosa mi izgleda mokro da me ljudi pitaju jesam prala kosu ili... preko ljeta uopce ne mogu nosit kosu raspustenu jer se sve slijepi, a i kad ju pokupim, svejedno se znojim ko stoka. iznad gornje usnice, po nosu, po celu, po obrvama, svuda. curi niz vrat. bas me bude sramota.
vidim okolo ljude koji se znoje i ne vidim da se neko znoji ko ja, osim sportasa. :) znojim se i zimi, stavim kapu jer je vani hladno i oznojim se pod njom. pri najmanjoj fizickoj aktivnosti, iako mi ne predstavlja neki napor, ja sam mokra. pogotovo preko ljeta. trebali ste me vidjeti neki dan kad sam usisavala. strasno. kad ljudi kazu, uf, sto mi je vruce, na meni se to vec dobrano vidi.

okej, pricali ste o rjesavanju tog problema sto se tice ostalih dijelova tijela. sta da ja radim sa svojom glavom?

xtra_zg
04.09.2007., 10:56
sta da ja radim sa svojom glavom?

:mikroval:

fat slut
04.09.2007., 16:35
mnogo hvala.

[Ciara]
04.09.2007., 19:15
znojim se neovisno o tome. najvise po glavi...okej, pricali ste o rjesavanju tog problema sto se tice ostalih dijelova tijela. sta da ja radim sa svojom glavom?

Po licu se znojim najviše kada, naprimjer, uđem iz hladnije prostorije (ili izvana) u topliju (odnosno općenito u zagrijanu prostoriju). Tada mi se svaki put lice oznoji.
Stvarno ne znam kako bi se to moglo spriječiti osim maramicama.
Isto s kosom...
Sve to valjda spada pod hiperhidrozu, svakome je fokus negdje drugdje. Meni je na početku, a vjerojatno i sad, najgore ispod pazuha, ali niti drugi dijelovi tijela ne zaostaju u posebno stresnim situacijama.

fat slut
04.09.2007., 19:33
da, i meni je tako. ali, kad mi je vruce, znojim se stalno. iz tog razloga izbjegavam ici u kafice i klubove jer je tamo uvijek guzva i vruce, i, premda je svima vruce, jedino ja se uzasno znojim. ne mogu se uopce opustit jer cijelo vrijeme brisem taj znoj s lica. a kosa je mokra i ne mogu ju ni osusit nikako. tu mi maramice i ne pomazu. usto, ne mora bit ni vruce ni guzva, ako krenem plesat, oznojim se. volim plesat, al zbog toga to rijetko cinim. ako igram pikado, znaci bacam strelice, isto se oznojim.

moje je pitanje jel se moze tu sta uciniti ili se trebam pomiriti s time nekako?
a tesko je pomiriti se u okolini koja sve sto je drukcije od njih samih osudjuje.

nessa 123
04.09.2007., 21:21
hej, prije svega imas pozdrav od mene:)
sigurno se jako opterecujes zbog toga, mislim kao i svi mi, i posto stalno razmisljas o tome to je pojacano. ne znam, ja sam isto u procesu rada sama na sebi da se pomirim s time da se moje tijelo pri svakoj aktivnosti pojacano znoji, kad se netko drugi pri takvoj nekakvoj setnji ni ne uznoji mrvicu. rado bi ti pomogla, ali znam da kad bi uspjela se oslobodit frustracije u vezi toga da bi ti se sigurno smanjilo.

fat slut
04.09.2007., 21:28
pozdrav i tebi. :)

ipak, mislim da se ne znojim jer se zivciram, nego da se zivciram zbog znojenja. :) mnogo mi je lakse otkad sam citala o raznim iskustvima ovdje. bas kao sto je dosta njih reklo, i meni se cinilo da se ja jedina obilato znojim. :)

[Ciara]
05.09.2007., 00:54
da, i meni je tako. ali, kad mi je vruce, znojim se stalno. iz tog razloga izbjegavam ici u kafice i klubove jer je tamo uvijek guzva i vruce, i, premda je svima vruce, jedino ja se uzasno znojim. ne mogu se uopce opustit jer cijelo vrijeme brisem taj znoj s lica. a kosa je mokra i ne mogu ju ni osusit nikako. tu mi maramice i ne pomazu. usto, ne mora bit ni vruce ni guzva, ako krenem plesat, oznojim se. volim plesat, al zbog toga to rijetko cinim. ako igram pikado, znaci bacam strelice, isto se oznojim.

moje je pitanje jel se moze tu sta uciniti ili se trebam pomiriti s time nekako?
a tesko je pomiriti se u okolini koja sve sto je drukcije od njih samih osudjuje.

Kad bih se našla negdje gdje su oni puhači umjesto papira za obrisati ruke... Onda bi ti ja fino stala ispred i pokušala osušiti pazuha :zubo:
Koje su to komične situacije bile kad bi neko iznenada naletio u wc!
Da ne pričam o pokušajima lijepljenja dnevnih uložaka s unutarnje strane odjeće... Odlično zvuči u teoriji, ali bi obavezno nakon nekog vremena provirili kroz rukav... I to duge rukave! :rofl:

Ali isto mi se dešava s plesom... Zbog čega mi je jako žao...
Užasno se loše osjećam kad osjetim da se odjeća lijepi po meni... bježim od fizičkog dodira, trčim u wc, živciram se, nervozna sam...
Ali na neki način se ipak nešto manje živciram sad nego na početku. Da li je vrijeme učinilo svoje ili su mi ti kratki trenuci kad je bilo bolje malo pomogli? Ili pak jednostavno sad imam toliko stvari na pameti da me niti jedna ne opsjeda potpuno? Ah, vjerojatno je sve pomalo...

fat slut
05.09.2007., 11:12
ovo s 'puhacima' sam i ja probavala. :) al mi nije palo na pamet lijepit uloske na odjecu. nice one. :rofl:

xtra_zg
06.09.2007., 15:08
Mislim da se lagano približavam fazi prihvaćanja hh i činjenici da ne mogu promijeniti ono što imam, zadnjih dana uopće se i ne brinem kolko i di će procuriti jer mi je dio jutarnjeg rituala ljepljenje jastučeka pod majcu, ne koristim više nikakve pespirexe i sl. sranja, i cijela ta preokupacija znojenjem mi uzima previše živaca i vremena.....ali još uvijek se nadam nekom čudu!:lux: :headbang:

[Ciara]
07.09.2007., 00:53
Ponekad je dobro oznojiti se i ne mariti previše za to.
Opsesivno razmišljanje i pritisak na same sebe sigurno pojačava, ako ne i direktno uzrokuje u nekim slučajevima, pojačano znojenje...
Nekad si samo kažem... ma zaboli me ***** i postojim tako s mokrim pazusima i gotovo me uopće ne smeta.
A nada u neko čudo... mislim da čuči u svima nama! Jebiga, ne možeš si pomoć.
:moli:

Pozdrav, odo ja :zzz:

hehehe8
08.09.2007., 23:27
ja se ovih dana nisam uopce znojila, a nisam koristila perspirex! ne znam jel to posljedica sto sam vec par dana stalno doma (moram ucit) ili jer je malo zahladilo ili jer uopce ne razmisljam o znojenju al u svakom slucaju:top:

da bar potraje

dvatricetiri
09.09.2007., 08:40
ja se ovih dana nisam uopce znojila, a nisam koristila perspirex! ne znam jel to posljedica sto sam vec par dana stalno doma (moram ucit) ili jer je malo zahladilo ili jer uopce ne razmisljam o znojenju al u svakom slucaju:top:

da bar potraje

identicna situacija je i kod mene bila zadnjih par dana. pa cak i kada sam izlazila i na ispitu, nisam se pretjerano znojila, kao sto je bio slucaj prosli mjesec recimo. mislim da je to najvise do vremena, jer su sad popustile visoke temperature, a i time onaj dodatni psihicki pritisak.

nego da pitam one koji inace imaju hladne ruke i mokre dlanove, a koristili su urotropin je li se i vama desilo da vam ruke vise nisu bile hladne?
meni su inace uzasno hladne ruke uvijek, ali ljetos dok sam koristila urotropin primjetila sam da su mi ruke bile normalno umjereno tople. mislim da to ima veze bas sa znojenjem, (jer se tada zbog urotropina nisu ni znojili) zato i pitam.

patikus
09.09.2007., 14:23
Meni nije dobar urotropin,sad sam malo stao nakon cca mjesec dana svakodnevnog koristenja jer mi je doslo malo izmedju prstiju te sad imam neke crne fleke uzduz 2-3 prsta i tocno izmedju njih di je doslo malo urotropina se skorilo i skroz osusilo.Prsti su mi se cijelo vrijeme znojili,istina ruke su toplije ali prsti se nece osusit.Dlanovi su se meni samo malo manje znojili,ali su se znojili i dalje...

cinderella 85
09.09.2007., 19:44
@ patikus
nisi trebao svaki dan da koristis, najbolje je da stavljas nekoliko dana 4 npr, pa pauziras 2. ja stavljam nekad 7 dana za redom, pa 10 ne stavljam uopste...
ne smes svaki dan da stavljas na duzi vremenski period
sad nemoj da ga koristis uopste dok ti se ruke ne vrate na normalno stanje, i koristi sto vise kreme, bice ti lakse malo...

Hypno
10.09.2007., 12:33
Nisam nista koristio par mjeseci,samo se tusirao,manje opterecavao dal se vidi il ne,i rezulatati su mi super.znojim se samo kad je vruce,sparno,dizem ruke i pazuhe na sve strane,nije me briga dal se vidi,i sve je u granicama normale.:)
ne znam kad mi je zadnji put bili mokri dlanovi,noge,pazuh prije par dana kad sam trcao do fakulteta.:)
rascistite sa sobom,vas 70% koji pisete tu,rezlutati su unutar vas.:)

hvala za pomoc,ostanite i mokri vani ali zdravi unutra,to je najbitnije,;)

Hypno
10.09.2007., 12:34
identicna situacija je i kod mene bila zadnjih par dana. pa cak i kada sam izlazila i na ispitu, nisam se pretjerano znojila, kao sto je bio slucaj prosli mjesec recimo. mislim da je to najvise do vremena, jer su sad popustile visoke temperature, a i time onaj dodatni psihicki pritisak.

nego da pitam one koji inace imaju hladne ruke i mokre dlanove, a koristili su urotropin je li se i vama desilo da vam ruke vise nisu bile hladne?
meni su inace uzasno hladne ruke uvijek, ali ljetos dok sam koristila urotropin primjetila sam da su mi ruke bile normalno umjereno tople. mislim da to ima veze bas sa znojenjem, (jer se tada zbog urotropina nisu ni znojili) zato i pitam.

Jos da mi kazes na kojem si faksu:rofl:

hehehe8
17.09.2007., 10:55
ajme, nitko nista nije napisao vec tjedan dana :(

nego, opet sam se oznojila danas, unatoc tome sto sam stavila perspirex prije 3 dana...nekak mi je prije dulje trajalo pa sam malo u bedu :(

eto morala sam se pozalit..

to je sve tak relativno, vise nema pravila, nekad se oznojim nekad ni malo... morat cu si malo porazgovarat sa sobom, otkrit problem..

roxy12
17.09.2007., 12:06
Evo nešto što će vam možda pomoći!
Znojim se ispod pazuha već desetak godina, i to stvarno pretjerano! Npr. sjedim kući, za kompjuterom, sama, i osjećam kako mi se cijedi znoj! Stvarno frustrirajuće! prošli petak sam kupila Vichyev deo roll on u ljekarni i skoro mi je skroz prestalo! Zadnjih dana namjerno nosim majice na kojima mi se inače vidi kad se oznojim i... ništa! Eventualno nešto malo u situacijama kad se i inače više znojim, ali u principu ništa! Vichy stoji 70 kn, traje 48 sati a može se koristiti svaki dan jer je hipoalergijski! Zasada sam superzadovoljna pa probajte!

cinderella 85
17.09.2007., 19:51
@roxy12
vec smo pricali o tome, vecini ovde vichy nije pomogao
meni licno, ni malo

peggy
17.09.2007., 19:55
...

:s
pa da...
kak se toga nitko nije sjetio na ovih 70ak stranica teme?

roxy12
18.09.2007., 09:34
Inače ovo je bilo namijenjeno ljudima koji prvi put čitaju ove ove stranice, čisto jedan feedback o jednom proizvodu koji se lako nabavi pa eto ako kome pomogne...

nessa 123
21.09.2007., 21:27
hvala roxy, ja sam ovdje 'stara', i recimo razmisljam o tom da probam vischy... reci koliko ga vec koristis i jesi primjetila neke reakcije na kozi?? meni npr od nekih jacih antipers. koza se osusi, crveni se, itd. uzasss.
i kako to da ako je 48 h, se moze koristit i svaki dan? nije to malo puno..?
i jel istina da nakon nekog vremena koristenja se znojenje stvarno smanji?
pozz

hehehe8
21.09.2007., 23:25
nessa, ja ti mogu rec svoja iskustva s vichyem...

meni osobno nije nista pomogo al sto se tice utjecaja na kozu cini mi se jako blag (kao opcenito svi njihovi proizvodi) tak da sto se toga tice ne moras se brinut. probaj mozda tebi pomogne!

explosion
25.09.2007., 07:51
Ljudi shvatite da nam nema lijeka. Sudjeno je da nam ovako bude. Pomirite se sa ovim i krenite dalje, sto vise razmisljate o ovome vise ce te se znojiti. Znam to iz izkustva. Sta god sam probao il' nije pomoglo nikako, ili pomogne dan dva i onda opet isto sranje.

xtra_zg
26.09.2007., 10:44
Ljudi shvatite da nam nema lijeka. Sudjeno je da nam ovako bude. Pomirite se sa ovim i krenite dalje, sto vise razmisljate o ovome vise ce te se znojiti. Znam to iz izkustva. Sta god sam probao il' nije pomoglo nikako, ili pomogne dan dva i onda opet isto sranje.

Svaka ti je na mjestu što si rekao, ali reci mi kako se pomiriti s tim kad radiš cca 10 h dnevno u istoj odjeći koja curi na sve strane, radiš sa ljudima, sa strankama i nitko ne zna što imaš jer se bojiš kako će te ljudi poslje toga doživljavati, a s tim ljudima se susrećeš svaki dan? nosiš crnu odjeću i rađe ćeš da ljudi misle da si darker nego da imaš hh.:vidiga: :headbang:
a ne možeš doživotno ljepiti jastučiće i skrivati jer se to prije ili poslije skuži.
mentalni sklop ljudi je još uvijek takav da to odmah povezuju sa činjenicom da nismo normalni.:tuzni:

xtra_zg
26.09.2007., 10:46
Jedan neugodnjak od jučer- cura u tramvaju se ustane dedeku i on nije htio sjesti jer je na stolici od njenih leđa ostao mokri trag.
on ju odmjeri i prokomentira na glas "da bi ova trebala otići doktoru".

i zar vas ovakvi slučajevi ne natjeraju da se borite i dalje?:top:

hehehe8
26.09.2007., 11:19
Jedan neugodnjak od jučer- cura u tramvaju se ustane dedeku i on nije htio sjesti jer je na stolici od njenih leđa ostao mokri trag.
on ju odmjeri i prokomentira na glas "da bi ova trebala otići doktoru".

i zar vas ovakvi slučajevi ne natjeraju da se borite i dalje?:top:

ajme grozno!! eto, to ti je taj nas mentalitet... strasno, ja bi na njenom mjestu u tom slucaju sjela nazad, pa nek stoji!

nego, da, mene to tjera da se borim i dalje. ne vjerujem u sudbinu i ne vjerujem da to tako mora bit. za sve postoji neko rjesenje i kad tad ce se pronac i za nas!!!

nema potrebe da si tu ubijamo moral nego da ga poticemo! pozitivu molim :)

xtra_zg
26.09.2007., 12:46
mene to tjera da se borim i dalje. ne vjerujem u sudbinu i ne vjerujem da to tako mora bit. za sve postoji neko rjesenje i kad tad ce se pronac i za nas!!!

Pa makar se to riješenje zvalo botox..

dvatricetiri
27.09.2007., 14:50
Jos da mi kazes na kojem si faksu:rofl:

preferiram anonimnost :zubo:
inace ne znam kako vi ali mene vrijeme ubija. svaka promjena vremena mi se manifestuje kroz glavobolje i plus jos kako sam prestala koristiti urotropin ima vec preko mjesec dana pa se znojenje dlanova vratilo.
skroz sam nikakva :flop:
morala sam negdje da se izjadam :rolleyes:

znojnica
29.09.2007., 10:57
Evo i mene, samo da vas pozdravim, sve ostalo je manje-više rečeno.
Izgleda mi kao da je opao interes za ovu temu.
Sad to može značiti 2 stvari:
1. Ili ste naučili razne tehnike "plivanja" u znoju i prihvatili činjenicu da će još dugo to biti vaš svakodnevni sport, s povremenim preskakanjima treninga kad vanka zahladi (ja sam čak bila pošteđena tjedan dana od kad je enormno pala temperatura nedavno; nekim ljudima sam napravila rane od stiskanja i rukovanja, a smeće bi išla bacat u štiklama da iskoristim ama baš svaku priliku.)
2. Ili i dalje između svoja 4 zida utrljajete,miksate pripravke, lipite jastučiće, skupljate za botoks i boga molite.. :rofl:

Šta god izabrali želim vam sreću po tko zna koji put i da nađete mir u svemu.

Pozdrav!

bananarama
29.09.2007., 18:17
Ja se nisam javljala već dugo na ovu temu, jer smatram da nemam više hh. Tako da nitko ne gubi nadu, jer sam ja uspjela pa možete i vi!!!
Najviše mi je pomogao rad na samoj sebi i svojim problemima!
Nemojte odustajati!

cloud-xz
29.09.2007., 23:14
Ovako.......iskreno imam isti problem, ruke i ispod pazuha..jezero...znoja,..nego...sad mi ovo nije jasno inace sam vecinom napet i hiperaktivan, i zivcan od sebe......primjetio sam (mozda navodim malo poglup primjer),kad malo vise,popijem.. suh sam ko pustinja,ni kapi s mene,jednostavno se osjecam..opusteno,jedino se tad ne znojim,.....i nekad kad sam ono uspavan opusten,....i onda ne kuzim u cemu je stvar? :mad:

nessa 123
30.09.2007., 16:22
eto i mene malo. neko vrijeme se nisam bas puno opterecivala, valjda jer mi je i psihicko stanje bilo malo bolje, ali sad nekako opet me to pocelo opterecivat...
morat cu opet se bacit na isprobavanje, itd.
moram malo komentirat, znam da svatko ima pravo na svoje misljenje ali ljudi sa tim stavom 'nama nema pomoci, dajte se pomirite s tim, osudjeni ste do kraja zivota, itd'- samo dodatno izazivaju frustracije i nista nije bolje onda!!! pa naslo se rijesenje i za gore stvari, ajmo radje bit opet svi optimisticni, pa makar davali neke banalne savjete ali pomazimo si, halooo?
bas me to ljuti nekad:(

uglavnom, ostatak koji je raspolozen za razgovore:) mene muci to sto u zadnjih god. dana sam primjetila da recimo cim malo brze hodam, zurim se negdje, vec mi je vruce, vec se uspusem, naravno znojenje ne moram ni spominjat. najgore je zurba na faks, vani hladnoo i kad udjem u tramvaj svi se fino griju jer su napokon usli u toplo, a ja kanta vode i vrucina.
s cim je to povezano? ponavljam, to mi se prije dogadjalo. normalno kad sam vjezbala, trcala, da, pojacano se znojila, ali ovo ovako tek u zadnjih god. dana. jesu to hormoni? manjak kondicije? nisam pretila, imam malo spekeca, dve, tri kile, sve u granici normale.

eto, pisite
pusa svima

hehehe8
01.10.2007., 16:27
pretpostavljam da se radi o nedostatku kondicije.. tako se i ja osjecam cesto, a sigurna sam da nemam kondicije...

da slazem se s tim da bi trebalo malo pozitivnije razmisljat i pisat jer smo tu zapravo da se podrzavamo!

Snjofkic
02.10.2007., 00:33
Pozdrav, ljudi!
Bila sam ukljucena u ovu temu tamo negdje na njenom samom pocetku, kada sam i ja patila (molim vas, naglasak je na ovome patila) od odvratne axilarne hiperhidroze koja mi je stvarno zagorcavala zivot. Dugo sam probavala sve i svasta i skoro nista nije imalo zadovoljavajuce rezultate. Cak sam razmisljala o botoxu i odstranjenju zlijezda. Ali, bas kad sam bila izgubila svaku nadu, slucajno naletim na jedan proizvod koji se zove Galmanin, sarajevske firme Semikem (o firmi i proizvodu mozete saznati na www.semikem.com.ba). Vec sam po defaultu razmisljala kako ce to biti jos jedno razocarenje, aliiiii...

Ljetos je to bilo i ujutro ja obucem majicu na kojoj su se mrlje od znoja bas vidjele i krenem po onoj vrucini put faxa, naravno - javnim prevozom. I ljudi, nije bilo ni kapi!!! A noc prije sam poslije kupanja poprskala par puta! Ni kapi! Moze se reci da je to bio jedan od najsretnijih dana u mom zivotu (dobro, mozda pretjerujem, ali znam da sam kod kuce kad sam se vratila skakala od srece). Dan danas ga stavim svakih 10-15 dana, dovoljno je poprskati par puta i to je to! Ja izljecena.

Medjutim, moje odusevljenje ne staje tu. Moj tata, koji ima hiperhidrozu stopala, a koju sam ja ocito nasljedila od njega, samo u axili, je takodjer probao i rezultati su bili fe-no-me-na-lni! Ni kapi!

Galmanin je napravljen na bazi miksture aluminijum hidroksi hlorida, koji je najefikasniji u suzbijanju simptoma hiperhidroze. Da vam to potvrdim, nasla sam jedan naucni rad o tome - http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=1605859 (mozete skinuti cijeli text).

Eto, rjesenje postoji i zaista je tako. Ako zelite, mogu vam pomoci u dobavljanju toga pa mi se mozete javiti na pp. S obzirom da jako dobro znam kroz sta sve prolazite, prvo sam ovdje dosla da vam javim rezultate, pa mogu vam slobodno reci, vec visegodisnje potrage. Zato, nasmijte se jer vas cekaju ljepsi dani.

Edit: Vichy meni nist nije pomogao.
Za administratore: Izvinite za reklamu, ali pokusavam pomoci ljudima.

gala385
02.10.2007., 02:10
Pa kako se nismo sjetili samo tog aluminij hidroksida??!! Spasioče naš!! :s
Sad će svi navalit na Galmanin ko prije na Perspirex. Halo ljudi sve te maze su bazirane na aluminijevim solima...Jedinu zanimljivost ima cloud-xz,stvarno koji bog ne curimo kad smo smireni žešće? Kad se dobro najedem i umoran sam,ili napušen,pijan itd. nema ni kapi...a ovako ne mogu na kavi bit sat vremena da ne pocnem šmrcat od znoja. Znači da hormoni utječu na to,ali naravno moja štitnjača normala radi majku joj...džaba trabunjam. "Živila suha i čista majica!" Over & out....

gala385
02.10.2007., 02:16
E da...i još uvijek ne vjerujem ovoj nekolicini čudesno izliječenih...nema medicinskog razloga da na vas (ako se znojite isto kao i ja) djeluje aluminijeva sol a na mene ne. Jedino ako vam je na bazi psihe ala placebo...

Snjofkic
02.10.2007., 13:39
@gala385: Prije par mjeseci i ja bih isto reagovala. Izvini, a u kojem obliku si probavao aluminijum hidroksi hlorid? U sklopu Perspirexa i slicnih komercijalnih gluposti?

Uostalom, da je ovdje u pitanju placebo, sto mi se onda znojenje nije smanjilo sa Vichyem, ExcipialDeo i milijardu drugih stvari koje su mi preporucivali doktori, apotekari i ostali?

gala385
02.10.2007., 16:13
Kao sto sam rekao sve te "maze" sadrže aluminijeve soli svejedno u kojem obliku. Probao sam doslovno sve,pa i ljekarnicke pripravke(koji su takodjer na istoj bazi) i prošao hrpu liječničkih testova. Ako ti je pomoglo-svaka čast. Osim toga Galmanin uopće ne sadrži aluminij već je na biljnoj bazi(sad našo),a ne vjerujem da bi mi "čaj" pomogao....Jedini lijek je,kao što mi je i rekao doktor-MOŠ SE J..... Pardon.

Snjofkic
02.10.2007., 18:15
Ja tebe u potpusnosti razumijem, bila sam u istom stanju.
A sto se tice Galmanina, ovo u sastavu sto pise "...i dr." znaci i aluminijum hlorid, jer meni na naljepnici koja se nalazi na spreju pise da je na bazi tinkture oktopiroksa, lavande, ruzmarina i aluminijum hlorida. Ovaj dio "biljni" u nazivu proizvoda podrazumijeva ove biljcice, koje su tu, po mom misljenju, da ublaze iritaciju koze visokoprocentnim alkoholom, koji je glavni rastvarac u ovom spreju. Sto se tice cajeva, to je glupost, meni nista nisu pomogli.
Ne znam, meni je stvarno pomoglo, ali eto, ti gubis.

chrascar
03.10.2007., 10:43
Bok svima! Dulje me nije bilo pa sam odlučil da opet malo "potkurim" forum. Vidim da ima i dosta novih (lijenih čitati), pa se postovi ponavljaju, ali to je već nekaj kaj je normalno. Eto, pomiril sam se s tim. Potegla se (između ostalih) neka raspravica o Galmaninu kao novom spasitelju mokrih pazuha :) . Nisam nikad čul za to, a kamo li isprobal i iako nije naveden potpuni sastav (dakle, nije certificirano da je unutra bilo kakav Al kloridni preparat), barem je navedeno da djeluje tako da sužava žljezde znojnice (ne i način na koji to radi). Proizvodi na bazi aluminijevih soli fizički čepe pore i kemijski reagiraju sa znojem, pa je vrlo vjerojatno da je i u Galmaninu prisutan neki AlCl (kak veli Snjofkic). Isprobani su od mnogih, mnogi preparati i zaključak je da je djelovanje izrazito individualno kaj upućuje na to da je vrlo bitan sastav preparata, omjeri pojedinih sastojaka u njemu, kao i kemija kože osobe koja ga koristi. Zato mislim da nema razloga da svi koji isprobavaju razne anti... ne probaju i Galmamin... pa makar to bio i "placebo" efekt.
Netko je ponovo spomenuo povezanost alkohola i smanjenja znojenja što je dokazano točno. Alkohol isto tako pomaže i kad si u bedu i kad ti stvari idu nizbrdo, a pomaže i kod blažeg šoka i jako brzo stabilizira organizam. Iako ima gomilu nuspojava i dalekosežnih loših posljedica po organizam, u praksi sam rijetko čuo da se netko boji da se ne navuče na alkohol, al ima nevjerojatan strah da se ne navleče na raznorazne psihofarmatike. Alkohol djeluje tako da podražava "centre sreće" u mozgu, a deprimira CNS, što onda dovodi do intervala blage euforije. Kemijski, zakiseljava organizam i potiče izlučivanje tekućina putem bubrega. Pojednostavnjeno: alkohol nas čini sretnima, potiskuje misli o problemima i istodobno smanjuje aktivnost CNS-a (čija je pretjerana aktivnost i odgovorna za pojačano znojenje), tjelesne tekućine su kiselije, a 90% se izlučuje kroz bubrege (onih 10% kad se rasporedi po cijelom tijelu ne može ni na jednom mjestu napraviti poplavu). Dakle, da ga ne prati toliko štetnih djelovanja na organizam, alkohol bi, definitivno, bio lijek prvog izbora za HH. Zaboravite alkohol!!!
Dok sam čital članak koji je snjofkic poslala (link), upalo mi u oči da je objavljen u British Medical Journalu 1978. g. i sve o čemu govori poznato je i danas. Dakle, 31 godinu tapkaju u mraku i osim pojave gomile preparata AlCla raznih marki raznih kozmetičkih konglomerata, ništa novo nije napravljeno za liječenje HH iz čega mogu izvest nekoliko zaključaka:
1. HH stanje je toliko marginalizirano da ga nitko ili rijetki istražuju; to mi je malo vjerojatno jer valjda barem jedan dermatolog u svijetu pati od HH, pa ako ništa drugo pomogao bi sebi.
2. Toliko dobro ide prodaja kremica, dezića, tinktura, vodica ... da se nitko pametan ne usudi "čačkati mečku" (npr... koliko dugo bi živio neki lumen koji bi otkrio lijek protiv karijesa?)
3. Većina se "baca" na simptome, a ne na uzroke, pa se onda, po meni krivo, kreće od znojenja, a ne od osobe.
Kao i Bananarama, mogu reći da više nemam HH i to ne zahvaljujući kremicama i alkoholu. Radom na svojoj osobnosti i fiksiranjem pažnje na trenutne događaje istodobno se ne opterećujući razmišljanjem o nadolazećem, doveo sam organizam u nekakvo stanje opijenosti bez alkohola. Nekad ide lako, nekad teže, ali ide! Pokušajte.

nessa 123
03.10.2007., 15:30
:) dobra je fora ovo za lumena i karijes:)
ma ima istine u tome sta kazes.
ali moj problem je i fizicke prirode, bar mislim. ja cim malo brze hodam se usaftam,a u danu sigurno covijek mora par puta ubrzat, a da ne govorim da na faks usred promjena hladno(vani)/toplo(tramvaj) dodjem opet mokra ispod pazuha. to je frustrirajuce. kako da na to djelujem?
za neke meni mrske i neugodne situacije znam da se znojim zbog zivaca, i to trebam rijesit na neki drugi nacin ali ja i kad sam presretna i odmorna i secem npr. psa eto ga opet, i mokra ja. i to vec u velikim kolicinama, prije sam se barem znojila pri vec fizickim aktivnostima, sad sam i u najmanjim banalnim ja mokra i po licu, ledjima, pazusi da ne pricam.
kak da onda ne trazis spas u anti ovo anti ono, a fakat bi htjela ne....

chrashar: sta ti koristis btw od dezica (ako koristis), eto da spomenes bar:)

ALYANA
03.10.2007., 16:27
bok ljudi!!ja sam nova.ispale su mi oci dok sam procitala sve skupa ali se sd bolje osjecam

hehehe8
03.10.2007., 19:07
@chrascar

znam da si pisao vec o tome, al molila bi te da jednom kad ces imat vremena malo se (ponovno) raspises o tome na koji nacin si radio na sebi da ti je to pomoglo u toj mjeri...

ja sam puno bolje, ali opet ovisi kako kad, no mogu reci da se puno manje znojim i da to mogu relativno kontrolirat...

hvala

dvatricetiri
04.10.2007., 08:51
ja sam puno bolje, ali opet ovisi kako kad, no mogu reci da se puno manje znojim i da to mogu relativno kontrolirat...

slicno je stanje i kod mene. imam osjecaj da nikad necu regulisati svoje dlanove u odredjenim situacijama :( no onako gledano u cjelini napredak je vidan.
samo sto imam osjecaj da bi mi puno bolje islo uz strucnu pomoc, jednostavno nekog ko zna sta i kako treba da radim. ja se nekad samo vrtim u krug i gubim dragocjeno vrijeme :rolleyes:

ALYANA
04.10.2007., 12:58
ej ljudi!!s obzirom da vas ovdje ima puno sa svakakvim iskustvima bas je lipo procitati kako se ko bori s tim na odredjeni nacin!slazem se sa "hehehe8" bilo bi super da neko napise kako je radio na sebi..mislim ako izuzmemo sve te kemijske pripravke jer je ocito da u vecini slucajeva to ne pomaze..mislim da ako bas imas problem u pravom smislu rijeci tada ti nikakav vichy i slicna sranja ne pomazu..da oprostite na izrazu!!do skorog vidjenja..

potencijalni pomocni
04.10.2007., 21:08
Pozdrav,odmah da vam kazem znam kako vam je,naravno iz licnog iskustva.I ja sam do nedavno PATILA od istog problema.Cim ustanem pocinje da se znoji pazuh,2 min posle tusiranja mokra mi je majica,prakticno ni ne izadjem iz stana,a vec imam fleku pod pazuhom koja se dalje siri i siri i siri...Ovaj problem nije samo estetski,nazalost on ostavlja velike traume na psihi.
Ali ljudi,ukoliko ne patite od metabolickog poremecaja,pojacanog rada stitne zlezde ili nekog drugog oboljenja postoji resenje.Mozda ce nekima sad zvucati trash,ali meni je pomogla psihoterapija i to posle samo jedne seanse!!!
Ja sam primetila da po ceo dan citam forume o hiperhidrozi,prvo sam procitala sve na srpskom,hrvatskom...zatim sam presla na engleski,na kraju sam vec pokusavala da citam spanski(koji nemam pojma).Napolju sam gledala ljudima u pazuhe i cudila se kako je moguce da budu potpuno suvi???Znam za sve moguce kreme,lekove,dezodoranse,botox,operacije...Dovela sam sebe u stanje depresije,socijalne izolovanosti,i ocaja.Sve dok me mama nije poslala kod psihologa(doduse u bg,ali psihologa ima svuda:) )Nisam prestala da se znojim,naravno,jer ljudi se znojeeeeeeeeee,ali nemam vise one bare pod rukama,i jako je lepo biti suv.Poslusajte moj savet,ukoliko vam to i dalje bude glavni problem u zivotu,preci ce u opsesiju.Dokle god se bojite da li cete se oznojiti-HOCETE 100%.Znam.Nemojte se pipkati da vidite da li je morko,nemojte gledati da li se vidi fleka,nosite pamucne majice,za pocetak u bojama koje se ne promene kad se pokvase.I sad ono glavno,dok putujete u busu,hodate ka faxu...Dok ste sami sa svojim mislima,ponavljate:Moje telo se znoji onoliko koliko mu je potrebno da bi se ohladilo.Jer zato sluzi znoj.On ne postoji da bi bas vama unistio zivot,jedino sto treba da uradite je da ga prihvatite i on ce se smanjiti.Verujte mi...
Sto se mene tice ja cu nastaviti moju psihoterapiju,i kao sto sam vec rekla necu vise posecivati forume...bar ne sa ovom temom.

nessa 123
04.10.2007., 22:35
potencijalna pomocna:)
pomocna si, lijepo si to napisala, ajde navrati koji put i ubaci koji savjet, pliz... za nas koji ne idemo na psiho bar zasad:(
thanks

gala385
05.10.2007., 02:54
Pozdrav,odmah da vam kazem znam kako vam je,naravno iz licnog iskustva.I ja sam do nedavno PATILA od istog problema.Cim ustanem pocinje da se znoji pazuh,2 min posle tusiranja mokra mi je majica,prakticno ni ne izadjem iz stana,a vec imam fleku pod pazuhom koja se dalje siri i siri i siri...Ovaj problem nije samo estetski,nazalost on ostavlja velike traume na psihi.
Ali ljudi,ukoliko ne patite od metabolickog poremecaja,pojacanog rada stitne zlezde ili nekog drugog oboljenja postoji resenje.Mozda ce nekima sad zvucati trash,ali meni je pomogla psihoterapija i to posle samo jedne seanse!!!
Ja sam primetila da po ceo dan citam forume o hiperhidrozi,prvo sam procitala sve na srpskom,hrvatskom...zatim sam presla na engleski,na kraju sam vec pokusavala da citam spanski(koji nemam pojma).Napolju sam gledala ljudima u pazuhe i cudila se kako je moguce da budu potpuno suvi???Znam za sve moguce kreme,lekove,dezodoranse,botox,operacije...Dovela sam sebe u stanje depresije,socijalne izolovanosti,i ocaja.Sve dok me mama nije poslala kod psihologa(doduse u bg,ali psihologa ima svuda:) )Nisam prestala da se znojim,naravno,jer ljudi se znojeeeeeeeeee,ali nemam vise one bare pod rukama,i jako je lepo biti suv.Poslusajte moj savet,ukoliko vam to i dalje bude glavni problem u zivotu,preci ce u opsesiju.Dokle god se bojite da li cete se oznojiti-HOCETE 100%.Znam.Nemojte se pipkati da vidite da li je morko,nemojte gledati da li se vidi fleka,nosite pamucne majice,za pocetak u bojama koje se ne promene kad se pokvase.I sad ono glavno,dok putujete u busu,hodate ka faxu...Dok ste sami sa svojim mislima,ponavljate:Moje telo se znoji onoliko koliko mu je potrebno da bi se ohladilo.Jer zato sluzi znoj.On ne postoji da bi bas vama unistio zivot,jedino sto treba da uradite je da ga prihvatite i on ce se smanjiti.Verujte mi...
Sto se mene tice ja cu nastaviti moju psihoterapiju,i kao sto sam vec rekla necu vise posecivati forume...bar ne sa ovom temom.

Zašto svi uporno govore o psihoterapiji? Koji vam je..Hvala bogu ako pomaže,ali ja se ne znojim zbog anksioznosti i ostalih sranja. Nikad me nije bilo toga sram ili strah. Znojim se isto pred malom s kojom sam 5 godina i pred hrpom ljudi.. imam osjećaj da je pola vas puklo zbog tog...Svi moji prijatelji znaju i vide moje lokve,ali ja se smijem na svoj račun i nitko na to ne obraća pažnju...

nessa 123
05.10.2007., 12:03
ajde blago tebi, kaj se onda javljas tu ak ti je sve tak super? onda seci okolo mokar i budi sretna kaj se ne bediras:) i sve 5, bez ljutnje.
ja nazalost nemrem tak, pa trazim druge nacine

nessa 123
05.10.2007., 12:04
sretan, :)

[Ciara]
05.10.2007., 12:09
Zašto svi uporno govore o psihoterapiji? Koji vam je..Hvala bogu ako pomaže,ali ja se ne znojim zbog anksioznosti i ostalih sranja. Nikad me nije bilo toga sram ili strah. Znojim se isto pred malom s kojom sam 5 godina i pred hrpom ljudi.. imam osjećaj da je pola vas puklo zbog tog...Svi moji prijatelji znaju i vide moje lokve,ali ja se smijem na svoj račun i nitko na to ne obraća pažnju...

Jednostavno... Ima nas koji smo uvjereni (tu spadam i ja) da je pretjerano znojenje psihosomatski simptom tjeskobe, straha, nezadovoljstva... A ima i onih kojima je hiperhidroza posljedica hormonalnih poremećaja, štitnjače... Tu je i nasljedni faktor.

Ovi prvi najviše koristi i trajne rezultate mogu dobiti iz tog famoznog rada na sebi. Što to točno uključuje, to ovisi o svakome pojedinačno. Psihoterapija je sigurno jedan od alata.

hehehe8
05.10.2007., 23:15
slazem se, vecina toga je u glavi. mozda toga nismo ni svjesni ali (vecina) nas ima neki problem koji se manifestira kroz znojenje. treba radit na sebi...

sad kako, to je (bar za mene) malo veci problem..

ne ide mi se psiholozima i bla bla jer nemam ni vremena ni volje za njih, a i nekak ne mislim da mi bas trebaju..
trebala bi to rjesit sama sa sobom i zato apeliram na one koji su uspjeli neka nam malo pomognu!

nessa 123
06.10.2007., 14:38
slazem se! :D

kaza_314
06.10.2007., 17:36
Ja sam se isto znojio ko lud (svejedno jel mirovo il radio nešt) i onda sam naišao na ovo

http://www.sweat-off.de/

stvar je hebena ludnica kada stavim sweat off nema šanse da se uznojim,nema veze gdje ruke ,noge....naručio sam ga preko ebay-a platio sam knap 300kn, sada ga koristim još možda jednom tjedno i nisam do pola potrošio stvarno se isplati.

[Ciara]
07.10.2007., 10:49
Doista ne znam. Mogu li nam druge osobe pomoći da se mi suočimo sa samima osobom? Možda nam osobe koje poznajemo, obitelj mogu pomoći sagledati neke stvari iz drugačije perspektive, biti nam potpora... Stručna osoba može te voditi kroz probleme, tjerati da o njima razmišljaš, davati nekakva objašnjenja kako su oni nastali, kako su povezani i slično... Ali da nam pomogne ili nas inspirira netko anoniman s foruma za nešto što je suštinski vrlo intimno? Tu sam dosta skeptična s obzirom na svoja iskustva s forumom i ovakvim načinom komunikacija generalno.

nessa 123
07.10.2007., 11:49
zasto ne? nekad je lakse biti anoniman, lakse se otvorit i rec neke stvari koje mozda ne bi ni najboljem prijatelju rekao u facu. ovdje su svi s istim problemom...
najvaznije je naravno rijesit to sam sa sobom, a kad netko uspije zasto ne podijelit to s drugima:)

dvatricetiri
07.10.2007., 17:13
Samo sto ih je jako malo zaista uspjelo da se izbori...
Kod mene nekad naidje period kada se osjecam u potpunom psiho-fizickom balansu, znaci jedem normalno, spavam normalno, ne osjecam nikakav pritisak, nervozu, ne znojim se i pomislim haa evo ga i pokusam da se drzim toga.
i sta se desi... bude to tako, do prve gluposti koja me nanervira na netu, ili na tv-u ili do prvog ispita.
Ispiti su mi definitivno najgori i pred-ispitni period. nekad dobijem takve napade nervoze i panike da zaista imam osjecaj da se gubim.
Inace sam primjetila od kako sam upisala fax pa evo citavu godinu dana stanje mi se u svakom anksiozno-oznojenom pogledu pogorsalo. Ma koliko se ja trudila i pokusavala da to stabilizujem, prosao je i period adaptacije i prvobitnih strahova, ali nista se nije promjenilo.
Doduse ja jos nisam trazila nikakvu strucnu pomoc iz vise razloga, a jedan je i jer iskreno ne znam ni kome bih se povjerila ili mogla vjerovati da mi nece samo jos vise stete nanijeti. :rolleyes:

[Ciara]
07.10.2007., 18:50
zasto ne? nekad je lakse biti anoniman, lakse se otvorit i rec neke stvari koje mozda ne bi ni najboljem prijatelju rekao u facu. ovdje su svi s istim problemom...
najvaznije je naravno rijesit to sam sa sobom, a kad netko uspije zasto ne podijelit to s drugima:)

Može pomoći sa suočavanjem sa simptomima, ali što je uzrocima?
A tu je i činjenica da se ne izražava svatko jednako dobro i lako nastaju nesporazumi u komunikaciji, svatko promatra tuđe probleme kroz svoje predrasude, iskustva i mišljenja.
Naravno da je super pročitati kako se netko uspješno oporavio, ali shvatiti to kao siguran recepte za uspjeh drugih je po meni dvojbeno čisto iz razloga što nas jednako toliko stvari razlikuje i razdvaja, koliko nas naizgled spaja. Ja se često pitam da li ima uopće smisla ovim putem tražiti pomoć jer svi smo mi ranjivi i osjetljivi na ovu temu i jako podložni sugestiji. Na svaki osjećaj olakšanja i utjehe koji sam doživjela postajući i čitajući tuđe postove dolazi barem jednak broj razočaranja, boli, nelagode... nažalost i pogoršanje. Ovdje doduše ciljam na svoj problem s anksioznošću više nego na hiperhidrozu, ali sve je to povezano i za oboje je potrebno to famozno suočavanje sa samim sobom, pa eto poveznice...

Penguin66
08.10.2007., 18:09
Pozdrav svima...
Vec nekoliko godina posjecujem strane forume o hiperhidrozi,a tek mi je sada palo na pamet da potrazim neki domaci forum...ne znam zasto...mozda zato sto vecina ljudi ni ne zna sta je to hiperhidroza...a koliko bih ja samo srecan bio da takodje ne znam sta je to...ali sta da se radi...
Dobra stvar u tome sto nisam jedini sa ovim problemom je ta sto znam da neko moze da razumije kako se osjecam...
Imam 20 godina,i vec dvije godine sam "svjestan" svog stanja,prije toga sam znao da nesto nije u redu,ali sam mislio (kao i vecina glupih doktora) da je problem u nervozi...Prije dvije godine sam otisao na google i ukucao "sweaty hands" i prvo sto me je docekalo je bilo "hyperhidrosis"...ipak sam se ponadao da cu pronaci odmah i "lijek" na internetu sa kojim cu se osloboditi ove kletve,ali sam uskoro vidio da to nece biti tako lako...
Da skratim pricu,"bolujem" od svih vrsta hiperhidroze - dlanovi,stopala,pazuh,skalp...ma sve...
Vec pomalo upadam u depresiju ovih dana...opsjednut sam sa ovim problemom,kao da svakih 5 minuta razmisljam o tome...
Kolega sa fakulteta takodje ima ovaj problem,mada mislim da on ne zna sa cim ima posla...ponekad mi dodje da ga pitam - "znas li uopste zasto se znojis toliko?",ali onda pomislim da je mozda bolje da ni ne zna za to...

Napokon sam zavrsio sa kukanjem,i sada cu da prelistam temu od pocetka do kraja...

[Ciara]
09.10.2007., 14:50
@ Penguin66 Pozdrav i dobrodošao!
Istina je da jako malo ljudi zna o čemu se radi, a da im i kažeš, vjerojatno bi ti većina preporučila nešto tipa; odi u teretanu, tamo se pošteno iznoji pa nećeš preko dana imat s tim problema... Još bolje: nemoj toliko razmišljati o tome!
Mogu se pohvalit time da nešto manje razmišljam o znoju nego prije. Ali kad otvorim ormar, zapuhne me taj ustajali miris znoja. Svugdje se uvukao :( A i dosta odjeće sam uništila zbog prečestog pranja... Jedino kako sam se sjetila tome doskočiti su umjetni materijali na kojima se manje vidi znoj. Tako da kad nosim tako nešto, manje se opterećujem vide li se mrlje i kolike su. Nije neki savjet, ali eto probaj...

ANTI
09.10.2007., 15:15
;10666449']Ali kad otvorim ormar, zapuhne me taj ustajali miris znoja. Svugdje se uvukao :( A i dosta odjeće sam uništila zbog prečestog pranja... Jedino kako sam se sjetila tome doskočiti su umjetni materijali na kojima se manje vidi znoj. Tako da kad nosim tako nešto, manje se opterećujem vide li se mrlje i kolike su.

Ali upravo se na umjetnim materijalima znoj puno jače osjeti, jer koža ne može disati, pa se i više znoji.

[Ciara]
09.10.2007., 17:05
Ali upravo se na umjetnim materijalima znoj puno jače osjeti, jer koža ne može disati, pa se i više znoji.

Htjela sam to i napomenuti, ne znam zašto nisam. Umjetni materijali mogu samo dodatno iritirati i začepiti pore!
Opet, pošto je moja hiperhidroza, po mom mišljenju, uzrokovana emocionalnim problemima, tako mi je svejedno imam li na sebi u tom trenutku pamuk i lan ili lycru i džerzej kad se kod ovih barem ne vidi koliko sam se preznojila.

rose1985
10.10.2007., 19:37
Nisam bas procitala sve postove (veliki dio jesam), pa me zanima jel tko isprobao cajevac? Navodno djeluje za stopala, mozda i za pazuh funkcionira?
Posto sam s godinama isprobala razno razne kombinacije nadam se da ce ova uspjeti... Zanimljivo kako nikad ne gubim nadu a jos mi nista nije pomoglo...

xtra_zg
12.10.2007., 14:09
Posto sam s godinama isprobala razno razne kombinacije nadam se da ce ova uspjeti... Zanimljivo kako nikad ne gubim nadu a jos mi nista nije pomoglo...

Smiješno mi je kak se zavaravamo- svi samo gledamo kako riješiti simptom, a niko nije svjestan da ako ne otkrijemo i ne riješimo uzrok problema, on ostaje.
Kako ne bi odmah svi išli kritizirati ovu izjavu, krećem od sebe...probala sam čuda i čudesa, nekako došla čak i do drysola (koji je bolja verzija perspirexa) ali ne znojim se jedino u situacijama kad sam mirna i "čista" u glavi :ne zna: , kad ne vrtim film o glupostima koje me muče i kad se jednostavno prepustim da stvari idu onako kako trebaju, bez da ih ja požurujem i kontroliram, jer to kad tad prijeđe u opsesiju.

Rose1985, ovo nije bila kritika na tvoj post, nego samo povod da napišem nešto pametno :)

xtra_zg
12.10.2007., 14:10
i :top: onima koji su se uspjeli "srediti u glavi":s

znojnica
12.10.2007., 16:45
Ne znam jel tko gleda Oprah danas; bilo je za ismijat se.
Glupi Ameri su se još jednom dokazali.. Ka gost u emisiji je bia neki doktor koji se zove Dr.Oz i sad taj "čarobnjak" odgovara na misterije koji zanimaju ljude. Npr. alergija na spermu,smrdljivi iscjedak iz pupka,neugodan miris stopala i naravno da nije moglo proć bez hiperhidroze.
I sad neka gospođa crne boje kože upita tog Oza da može li joj objasit zašto se stalno znoji po licu u abnormalnim količinama čak i kad je pod klimom, kad ne obavlja fizičku aktivnost, bla, bla,bla
A lumen na to odgovori da prvo ode provjeriti štitnjaču (aj to može proć) a onda kad sam mislila da će počet o hiperhidrozi on ga posere ovako nekako: kaže joj da provjeri jel ima visok tlak i kad gospođa kaže da ga ima on i Oprah udruženim snagama iskonstatiraju da je to zbog toga jer svi Afroamerikanci u sebi drže visak soli koja se znači mora znojenjem izbaciti van a rezultat toga je njihova prilagodba kad su kao robovi prelazili Atlantik. Dakle ta žena je znojenje nasljedila genetski od svojih pretaka robova sa plantaža.
I njih dvoje cili samozadovoljni kako su riješili tu zagonetku...a ova jadnica u publici (oznojena naravno) zahvali im kroz zube i zavapi nešto kao: "KAKO DA TO SUZBIJEM, SMETA MI...?"
Naravno da odgovora nije bilo jer su slijedile reklame.

Ako je tko gleda, skužajte na mom pilanju, ali ovo mi je bia odličan primjer ljudske neinformiranosti i to još od strane jednoh doktora koji sebe naziva Oz i misli da zna odgovor na sve.
U pm i raznorazni Ozovi,sa ko zna kavim diplomama.

PS. Ako Lamador još tu i tamo navrati ovde, zanima me jel šta bilo od one skupe psihoterapije?
Uzadnje vrime čak i o tome razmišljam s obzirom na to da se osjećam istrošeno na momente koji su kratkotrajni i prođu ali ne bi tila ni da uopće dolaze.
Xtra zg samo da ti kažem da "sređivanje glave" je pravi ali teži put. Sretno!

melisa
12.10.2007., 17:02
e da svi se obaziru kao da to nije toliko važno . .. naravno da je onimA KOJI BOLUJU OD HH
hvala bogu patim od sekundarne hh zbog glupe psuhe . .

primjer . . kad sam u društvu eto nastupa moja hh . . ili prije upoznavanja .. ili bilo kakvog kontakta ruku . . . .

dođe mi da sve ove jebene doktore spalim . . . . ništa ne pokušavaju otkriti nekakva ljek bilo šta što bi nam pomoglo . . .

e da ovo što je znojnica napisala stvarno su doktori jadni . . . nije me dugo bilo zbog kvara na računalu sad sam u gradskoj na netu

fat slut
13.10.2007., 12:04
jesam ja onda zapravo crnkinja? :rofl:

prviapril
13.10.2007., 20:45
ČAJ:

Salviae folium 20g
Hyssopi herba 20g
Leonuri herba 20g
Lupuli strobulus 10g
Solidaginis herba 20g
Equiseti folium 10g
(3 puta dnavno, nakon obroka staviti po jednu žličicu mješavine u čašu sa kipućom vodom, pustiti poklopljeno 5 min, filtrirati i po želji zasladii)

Kapi:

Salviae tinctura 20ml
Leonuri tinctura 10 ml
Lupuli tinctura 10ml
Solidaginis tinctura
(3 puta dnavno, prije obroka, 15-25 kapi razrjeđeno s vodom)

"Naturlich gesund mit Heilpflanzen" - Bruno Vonarburg
("Prirodno zdravi sa ljekovitim biljem")

Nadam se da će netkome pomoći, Sretno... :)

rose1985
15.10.2007., 08:54
Smiješno mi je kak se zavaravamo- svi samo gledamo kako riješiti simptom, a niko nije svjestan da ako ne otkrijemo i ne riješimo uzrok problema, on ostaje.

Ma ja tocno znam sto je kod mene uzrok i pokusavam nekako sama sa sobom "rijesiti" taj psihicki dio, ali dok ga rijesavam, ne bi bilo lose pronaci nesto sto bi bar umanjilo znojenje, neki koristan pripravak. Inace vjerujem u biljke, mora postojati nesto.

patikus
18.10.2007., 14:54
Za nas kod kojih uzrok nije psiha lijeka nema.Da li ce ikad biti,nitko ne zna.Cisto sumnjam da cemo to dozivjeti,s obzirom da su uzroci kod primarnih HH jos uvijek nepoznati,samo se nagadjaju bez nekih konkretnih dokaza.Prema tome,uzrok se ne zna,trazenje lijeka ne moze ni zapoceti.ETS rjesava problem no natovaruje gomilu drugih.Ja trenutno pokusavam sa 20% aluminij klorid gelom koji su mi napravili u ljekarni,onaj puder s urotropinom mi nista nije pomogao,sto ne znaci da drugima nece.Javim rezultate nakon 2-3 tjedna..

ALYANA
18.10.2007., 18:41
patikus u kojoj ljekarni si dobio taj gel? ....mislim jer mogu upast u bilo koju i rec smjesajte mi to il moras imat nekakav recept za to??

patikus
19.10.2007., 18:35
Probaj gradske ljekarne i trazi gel protiv znojenja,20% aluminij klorid i pitaj da li ga mogu napraviti.Izgleda ti kao prozirna bocica,a na vrhu kao deodorant ima roll-on i onda ga utrljavas di se znojis...
Meni je stara uzela pa ne znam tocno di,ako ne uspijes nabavit javi se pa cu je pitat tocnu lokaciju,po meni bi se to trebalo moc nabavit u svakoj ljekarni.

xtra_zg
21.10.2007., 21:11
ETS rjesava problem no natovaruje gomilu drugih.Ja trenutno pokusavam sa 20% aluminij klorid gelom koji su mi napravili u ljekarni,onaj puder s urotropinom mi nista nije pomogao,sto ne znaci da drugima nece.Javim rezultate nakon 2-3 tjedna..

Joj joj, od tih silnih kemijanja s aluminijem, ne bi se čudila kad za 15-20 god svi počnemo hodati unatraške!:lol:

Ja isto kemijam s tim drysolom, i svaki put kad ga stavljam sjetim se da imam madež ispod pazuha i držim si fige da se od toga nikad ništa neće izroditi.

patikus
22.10.2007., 19:10
Zao mi je axiliaraca jer izgleda da je za pazuhe botox ipak najpogodnije rjesenje,ujedno u americi i besplatno (pokriva ga zdravstveno) ukoliko pacijent pati od hiperhidroze.
Ja koristim ovaj 20% AlCl gel tek od srijede s tim da sam u petak propustio stavit (islo se van jebiga :) i moram priznati da su rezultati ohrabrujuci.Neki spominju peckanje i svrbez,ja ne primjecujem nijedno od toga zasad,vec sad sam postigao nevjerojatne rezultate u usporedbi s urotropinom,nema vise kapanja i puno duze treba da mi se ruke uznoje.Isto tako puno brze se sad osuse ako se slucajno uznoje,mogu cak i razmisljati o znojenju,vise ne utjece toliko.Inace ruke su mi sad 85% dana suhe,no ne zabrijavam si previse da sam otkrio cudotvorno rjesenje,cak ako takvi rezultati ostanu i na 30+ temperaturama uvijek ce ostati ona boljka da cim prestanem koristiti AlCl se sve vraca na staro u roku od 7 dana...

xtra_zg
23.10.2007., 14:21
Nije mi jasno zašto svi proizvođači ovih čudesa kaj koristimo protiv znojenja, koji sadrže AlCl napominju da se ne smije koristiti dezić nakon što se sredstvo opere s kože???:ne zna:
Oznojiš se barem malo tokom dana, bar ja nisam naišla na neko jako sredstvo da to blokira, čak i drysol koji mi se čini najjači do sad ipak malo propusti tokom dana.

nessa 123
23.10.2007., 17:29
hej xtra, gdje si nabavila drysol? si zadovoljna s njim? ajd napisi koju:)
i ja isto to ne kuzim, valjda da se ne mjesaju sve te kemije koje stavimo...

dvatricetiri
23.10.2007., 17:36
Uzadnje vrime čak i o tome razmišljam s obzirom na to da se osjećam istrošeno na momente koji su kratkotrajni i prođu ali ne bi tila ni da uopće dolaze.

u istoj sam dilemi. ozbiljno sam pocela razmisljati o psihoterapiji jer sam pocela otkrivati toliko "neispravnosti" u psihi, da vise ne znam da li je to sve zaista tako, ili onako nasumice rovarim po psihi za mogucim uzrocima, cak i tamo gdje ih nema :ne zna:

xtra_zg
29.10.2007., 10:42
hej xtra, gdje si nabavila drysol? si zadovoljna s njim? ajd napisi koju:)
i ja isto to ne kuzim, valjda da se ne mjesaju sve te kemije koje stavimo...

Nažalost, drysol se ne može naručiti iz Hrvatske jer navodno ljekarne imaju nekakvih problema s dostavom iz Amerike, pa sam ga ja naručila preko nekoga izvana.
to je tekućina slična perspirexu samo mi se čini dosta jače, nemam roll on nego bočicu s prozirnom tekućinom (strong varijanta) koja se stavlja svaku večer na određena mjesta dok se znojenje ne unormali, a kasnije 2 puta tjedno.
Čak mogu reći da postajem zadovoljna jer tek sad, nakon cca 3 tjedna korištenja počinje djelovati.
jedini je bed kaj stravično svrbi ako ga staviš svaki dan, pa ja stavim svaki drugi ili treći dan.
sve u svemu:top:

melisa
30.10.2007., 13:07
ja sam negdje pročitaka da se drysol koristi tek nakon navršenih 35 godina .. .

drysol je u obiku spreja zar ne?

ja duže vrijeme već ništa ne koristim jer mi trenutno nije potrebno . .. valjda kako je svježi zrak . . .
znojenje "nastupa" kad je dosta toplo vrime . . . a sad na jesen ne primječujem neko veliko znojenje kao ljeti . . .
naravno znojenje bude i kad sam psihički nemirna
. ..
jel tko zadovoljan perspirexom kad su u pitanju dlanovi . ..?????

xtra_zg
30.10.2007., 15:29
Nisam čula da drysol ima nekakve veze s godinama.
Mislim da postoji u obliku spreya, roll-ona i tekućina, ja imam ovo treće

moody
31.10.2007., 15:00
pozdrav svima, i ja imam taj vražji problem, od puberteta sigurno ako ne i prije, a sada imam 38 g....kod mene je problem ispod pazuha, dlanovi i stopala srećom ne, oduvijek sam "živac" pa sam uvijek mislila da to ima veze s tim, ali možda i nema..nije me to do sada spriječilo ni u čemu:) , naravno da kupujem samo kamuflažnu obleku, ali nekako sam se već navikla na to, isto po ljudima tražim fleke, ali rijetko ih nađem...mislim da moja okolina niti ne zna za moj problem, super ga skrivam, u braku sam skoro 11 godina, ali moj muž to uopće ne zarezuje, često se perem pa valjda zato:top: ..a i doma se skoro i ne znojim, ali na posao obavezno nosim dezodorirajuće maramice, jastučiće za ispod majice...imam dvoje djece, curicu i dečka i samo se nadam da neće to preći i na njih, možda budu imali sreće pa budu na tatu jer se on pak skoro ni ne znoji, može nosit majicu po tjedan dana i ništa, a ja nikad ne nosim dva dana istu stvar..uskoro idem na operaciju mandula, imam godinama kronični tonzilitis pa sam si sad nekako utuvila u glavu da će se time riješiti i ovaj problem, jel ko ikad čuo za vezu između krajnika i znojenja??!:confused: kavu ne pijem jer mi je od nje definitivno gore, zapravo ne samo da se znojim više nego onda taj znoj i smrdi, bez kave je to više obična voda..eto to je dosta za početak, svima pozdrav:cerek:

micamacazg
03.11.2007., 18:10
Meni se dlanovi i tabani znoje užasno, skoro pa mi curi po rukama, ali meni je to od paničnih napadaja i anksioznosti. Prije mi se to nije dešavalo, ali sad mi je to znojenje svakodnevno, sve me ruke peku od znoja :confused:

patikus
04.11.2007., 00:31
Ovaj Al-Cl i ne pomaze bas nesto,jest da se puno manje znojim ali opet se znojim kad ne bi trebao.Nakon tjedan dana svakodnevnog koristenja poceo sam nanositi svaki drugi dan kao sto kazu upute i vec se pocelo vracati znojenje nakon prvog propustenog dana....tako da je meni ovo definitivno preslabo.Nasao sam neku klinicku studiju gdje pise da Al-Cl sa vecim postotkom od onog koji se nabavlja u ljekarni (20%) pomaze ali di to nabavit ne znam.Ova iz ljekarne tvrdi da ne postoji veci od 20% :confused:

rose1985
04.11.2007., 13:59
Jel tko probao onaj recept s kamilicom i limunom? Navodno se popije caj od kamilice i pola limuna s malo secera, prije spavanja.
Probat cu to veceras...

moody
05.11.2007., 07:46
Možda će nekog razveseliti da se znojenje smanjuje s godinama:) , o tome sam čitala, a i kod mene je to slučaj, najgore je bilo od puberteta pa do nekih 25 godina, nakon toga se više ne sjećam da mi je ikad (osim u ekstremno stresnim situacijama)doslovce znoj curio niz tijelo. Također me je tad stalno mučilo (pogotovo ljeti) znojenje nosa i znojni "brkovi". Sada se to nikad ne događa. Pitala sam mamu kako je to sad kod nje (ima 70 godina, ali je vrlo vitalna i aktivna, izgleda kao da ima najviše 60) jer ona kaže da se i ona jako znojila u mladosti. Sad se skoro ni ne znoji osim u normalnim situacijama (fizički napor, vrućina).

jay_kay
05.11.2007., 14:23
shefe, napravi si sam 25-30 %-tni AlCl. Kupi u ljekarni alkohol i naruči preko firme KUNA d.o.o. ili KEMIKA d.d. (prosurfaj malo.., kemika proizvodi tako da probaš preko njih direktno) aluminij klorid heksahidrat. jedna doza košta nekih 250 kn ali ti je dosta za godinu dana. uz malo znanja matematike lako ces smiješati otopinu koja će biti 30% od alcl i 70% alkohola. to je vjerojatno i maksimum topivosti alcl-a u alkoholu, realnije je 25%.. ne dodavati vodu..

[Ciara]
05.11.2007., 15:50
Brine li vas to što neki tvrde da postoji kakva takva veza između antiperspiranata i raka dojke?

I malo me jeza prođe od nanošenja koncentriranih kemikalija tipa AlCl izravno na kožu koja je već jako izritirana.

patikus
05.11.2007., 18:23
shefe, napravi si sam 25-30 %-tni AlCl. Kupi u ljekarni alkohol i naruči preko firme KUNA d.o.o. ili KEMIKA d.d. (prosurfaj malo.., kemika proizvodi tako da probaš preko njih direktno) aluminij klorid heksahidrat. jedna doza košta nekih 250 kn ali ti je dosta za godinu dana. uz malo znanja matematike lako ces smiješati otopinu koja će biti 30% od alcl i 70% alkohola. to je vjerojatno i maksimum topivosti alcl-a u alkoholu, realnije je 25%.. ne dodavati vodu..

Hvala na savjetu,probat cu.Ma znao sam da postoji veci od 20% kad se spominje u jednoj neovisnoj klinickoj studiji Al-Cla i utjecaja na HH da je palmarnim HH-ovcima bilo potrebno 30-40%.Za pazuhe je i 20% bio dovoljan..

ketty blue
05.11.2007., 21:35
ciara: i mene je to frka, ali opet stvarno milijuni ljudi s tim problemom koriste ta sredstva pa si mislim valjda su te studije o nepovezanosti tocne. i meni je koza iziritirana ali uvijek se sjetim tog odvratnog filinga mokrih pazuha a vani hladno i shvatim da ako mi to pomaze, sta cu. jednostavno mi to unistava svakodnevnicu. ne znam... ostali??
kakva je situacija sa perspireksom???

moody
07.11.2007., 07:51
gledala sam prekjučer "Mostove okruga Madison", nad tim filmom uvijek plačem, ali ovaj put sam uočila nešto novo: u onoj sceni na mostu, kada Meryl Streep uzima sok iz auta, lijepo joj se vide ogromne fleke ispod pazuha!! i to nije Clintu smetalo da se u nju zaljubi u filmu, niti njoj smeta da to vidi cijeli svijet i da bude vrhunska glumica :top: (za mene najbolja!)..znam da to možda nije nikakva utjeha, ali je dokaz da nam mokri flekovi mogu utjecati na život samo ako im to dopustimo, ne vjerujem da normalni ljudi najprije vide fleku pa mene jer je moja osobnost jača od mojih mokrih pazuha, a Meryline fleke su vjerojatno uočili samo hiperhidrotičari..naravno to ne znači da eksponiram svoje fleke gdje god stignem, ali kad ih ne mogu sakriti onda kažem da mi je jako vruće i baš se znojim (pa ionako se vidi)i odmah se osjećam bolje...:)

patikus
07.11.2007., 12:50
Mene u zadnje vrijeme soraju depre...ne znam,Al-Cl gel sve manje pomaze,gotovo nista,sto sam mogao i pretpostaviti s obzirom da je moja HH extremna.Propustio sam dvije veze,tj. odbio uci u njih u zadnja 2 mjeseca,i to me izjeda iznutra.Probat cu jos s 30 ili 40% Al-Clom ali ne znam,stvarno mi koji put dodje da napravim ETS uz sve moguce rizike jer je ovo neizdrzivo.Imam osjecaj da cu poludit i skocit kroz prozor koliko sam zivcan od svega ovog.Evo trenutno mi se sve slijeva niz dlanove.Divota jedna..

ketty blue
07.11.2007., 19:30
uf patikus, razumijem te, i ja sam tako nekako. meni prespireks kao djelomicno djeluje ali uz svakodnevno peckanje i svrbez i crvenilo. pa ako ga ne stavim sam u komi jer sam usaftana, a ako ga stavim onda opet me muci kaj ak je to stetno, kaj cu sve dobit, bolest, itd itd. i tako u nedogled.
samo sto se vise nerviram to je gore.
ja sam krenula sa psihoterapijom, kod jednog divnog covjeka i danas nakon prvog puta se osjecam kako vec dugo nisam. e sad, nije on meni izljecio hh ali me doveo u stanje da sam opustena i da se ne opterecujem.. znam da su vec svi pametovali o tome ali mislim da bez toga nema poboljsanja. a i pred menom je tezak put. eto, samo da znas nisi jedini. i ja negdje na kraju grada pizdim kao i ti:) pozz

xtra_zg
08.11.2007., 11:32
;11116766']Brine li vas to što neki tvrde da postoji kakva takva veza između antiperspiranata i raka dojke?

I malo me jeza prođe od nanošenja koncentriranih kemikalija tipa AlCl izravno na kožu koja je već jako izritirana.

ja sam prije par mjeseci pitala jednu internisticu jel ima kakve veza tih kemikalija i raka dojke i rekla je da nema znanstvenih dokaza za takvo što, samo priče.
Al opet mi nije jasno ovo- ako preparat sadrži visoku koncentraciju AlCl koji nije za zajebanciju ako može "blokirati vodu" iz tijela, kako mogu onda na kutijicu perspirexa ili drysola napisati "da se ne upija u kožu" i staviti napomenu "obavezno oprati ujutro". Di je tu logika, kak ta vodica s aluminijem ostaje na koži preko noći, ali se NE upija u nju?

mene je isto frka od raka i dojke i kože, i svaki put kad stavljam ta sranja nije mi baš svejedno

patikus
08.11.2007., 16:06
Valjda udje onoliko koliko je potrebno da se zacepe zlijezde znojnice.Meni osobno slabo djeluje ovaj 20%-ni,za koji se ionako navodi da je dovoljan eventualno za pazuhe,dok je za dlanove i stopala potreban 30-40%-ni... inace na noge djeluje puno bolje,onemogucava dyshidrozu koja obicno nastaje zbog gumenih tenisica ili cipela koje ne dozvoljavaju isparavanje znoja,ili vlaznih carapa.Tako da je s te strane ok i tu fakat pomaze cak i taj 20%-ni...

Inace,magistrica iz ljekarne mi je natukunula da ce mi mozda nabaviti jaci od 20% :top:

ketty blue
08.11.2007., 22:58
od kud sad rak koze??? jao ljudi...

melisa
12.11.2007., 11:33
mislim da gel s urotropinom bolje djeluje kod ljudi s malo manje izraženom hh . . .

jer meni je pomogao . . . no kad sam ga previše bila stavljala i kad se nisam držala upute koža dlanova mi je ispucala . . .

mislim gadi mi se to sve kad znam da ne mogu iz psihe izbaciti tu bolest hh ako je možemo tako nazvati . .

ja vam želim puno sreće da uspijete naci rješenje za svoj problem . . .

hehehe8
12.11.2007., 14:21
evo i mene malo.. nije me bilo neko vrijeme.
netko je pitao za perspirex --> u zadnje vijeme ga stavljam svakih 5 dana, mozda cak i jednom tjedno i pomaze mi.
ali opet napominjem, sto manje mislim o znojenju to mi je bolje, od kad se manje opterecujem super mi je!!

pozdrav novima i drzte se!!

patikus
12.11.2007., 21:52
Ja mislim da cu se malo povuc iz ovog topika jer ne zelim previse sirit negativu.Zao mi je sto se lamador ne javlja,zanima me kako napreduju one terapije ako je s njima krenuo.Izgleda da nama sa ekstremnom HH jedino jos to preostaje,jer ovi antiperspirantici,kremice gelovi i pizdarijice jednostavno ne pomazu,bar meni.Evo,stat cu ovdje jer bi se mogao raspisat a to ne zelim.Bolje da se siri pozitiva i optimizam :)

ketty blue
12.11.2007., 22:09
evo i mene malo.. nije me bilo neko vrijeme.
netko je pitao za perspirex --> u zadnje vijeme ga stavljam svakih 5 dana, mozda cak i jednom tjedno i pomaze mi.
ali opet napominjem, sto manje mislim o znojenju to mi je bolje, od kad se manje opterecujem super mi je!!

pozdrav novima i drzte se!!

hej hej:)
drago mi je da se javio netko sa perspireksom jer i ja ga pocela koristit. zanima me, da li si primjetila da ti mozda znoj ima jace neugodan miris kad se malo uznojis nakon par dana, ono kad se smanji djelovanje (meni da i bas mi je to koma, inace kad sam se jako znojila bar nije smrdilo, ovo je koma, i tek kad ga opet stavim prestane), i drugo, da li te svrbi dan nakon nanosenja (mene cijeli taj dan svrbi i onda prolazi lagano ali polako...)
malo me frka, vise zbog koze nego zbog tih prica o raku dojke itd. mene sad brine rak koze:( znam da malo ludo zvucim
eto, javi:D

Kleine
12.11.2007., 23:49
pozdrav,
nisam citala sve, ne zamjerite mi:)

htjela sam samo napisati da sam jednom bila da mi uspricaju botox- ne pomaze:mad: problem je i dalje tu, (znojim se samo ispod ruku na bilo kojoj temperaturi, mogu se i smrzavat al mokra ispod ruku:rolleyes: )

ketty blue
13.11.2007., 14:22
jako utjesno.
:(:(:( a jadni li smo

mary
14.11.2007., 18:07
cao svima ja sam iz Srbije,(18.god),imam preteranih problema sa znojenjem NAROCITO DLANOVA,ali i stopala i pazuha ali pazuha ne previse za sad.Lekari u Srbiji su mi rekli da uzimam samo vitamin b6i nista vise.Medjutim ovo moje stanje je nepodnosljivo a oni kao da nisu zainteresovani za moj slucaj.Molim vas recite mi,zelim sama da preuzmem kotrolu,hocu da kupim taj perspirex,ali ga izgleda nema.Kako da ga pronadjem i sta da radim?:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

plavuša_xy
14.11.2007., 22:48
Pozdrav svima!!! Ne mogu vjerovati da ima još dosta ljudi s problemom prekomjernog znojenja i na neki način mi je drago jer znam da nisam jedina kojoj je neugodno prilikom rukovanja i bilo kakvog kontakta s rukama. Osim ruku, znoje mi se i noge,odnosno stopala i područje ispod pazuha... Zato imam većinu crnih majci jer se na njima fleke bar malo manje ističu... Znojim se otkad znam za sebe i pokušavam se pomiriti s tim, ali nekako mi ne ide... Jednostavno se sramim kapljica sa dlanova koje liju kao iz kabla, dok me ljudi gledaju kao da nisam normalna. Zato ako imate nekakvo rješenje koje vam je bar malo ublažilo znojenje, molim vas javite. Hvala!

patikus
15.11.2007., 12:00
Probaj s aluminij-klorid gelom a.k.a gelom protiv znojenja,mada meni ne pomaze tj. jako malo pomaze,mozda tebi pomogne.Pitaj u obliznjoj ljekarni da li ti ga mogu napraviti.To ti je 20% aluminij-klorid u alkoholu.

mary
16.11.2007., 16:14
Imate li mozda neki sajt(neke apoteke ili slicno)preko koga mogu poruciti perspirex.Ovde ga nema!MOLIM VAS ODGOVORITE HITNO NE MOGU VISE!!!!!!!!!!!!:(

VeronikaN
16.11.2007., 17:05
Iskreno,nije mi se dalo topić ćitati od početka,ali nedavno sam gledala jednu njem emisiju o istoj problematiki.
Tamo se ekstremni slučajevi liječe operativnim putem,odstranjivanjem žlijezda znojnica.
Pokazali su ljude prije i poslije zahvata,promjena je nevjerojatna,a operirani nemaju evidentnih loših posljedica.
Iskreno me dirnulo,kada sam vidjela dvije mlade sestre blizanke,koje nisu mogle ni nositi odjeću ni izlaziti kao njihovi vršnjaci,
s kojim oduševljenjem kupuju nakon op zahvata,prvi put odjeću,kakvu nose svi njihovi vršnjaci.
Zar kod nas još nema takve op.mogućnosti?

chrascar
16.11.2007., 17:40
http://www.forum.hr/showthread.php?t=231872

na gornjoj adresi je otvoren topic o perspirexu pa se dragi štovatelji istog mogu preseliti i prepustiti ovaj topic raspravama o znojenju.

chrascar
16.11.2007., 17:52
Kaj su to ameri delali emisiju?

patikus
18.11.2007., 18:01
Ako se ne varam odstranjivanje zlijezda znojnica pomaze samo kod axiliarne HH,isto kao i ona najnovija metoda liposukcije zlijezda znojnica.Sve u svemu,drago mi je da bar jednoj grani hiperhidroze ima pomoci.

[Ciara]
20.11.2007., 17:07
Sorry na spominjanju povezanosti uporabe dezodoransa i raka, nije mi bila namjera uplašiti nekoga nečime što nije znanstveno utemeljno, ali u što, eto, neki sumnjaju.

Meni je drago što u zadnje vrijeme zbog dezića manje smrdim po znoju pa se mogu lakše opustiti i ne razmišljati toliko o tome koliko se zapravo znojim... A ne moram ni raditi grimase kad skidam odjeću preko nosa :D

Za agresivnija sredstva... zvuči primamljivo, ali nekako se zbog stanja u kojem mi je koža ipak ne bih upuštala u to. Unatoč nekim pozitivnim iskustvima ovdje.

Ali svejedno, čim uđem s hladnog na toplo, oblije me najviše po licu, dekolteu, leđima i pazuhu... :(

lamador
23.11.2007., 15:29
mze koji detalj, kak se emiosija ztvala, koji progr???

Iskreno,nije mi se dalo topić ćitati od početka,ali nedavno sam gledala jednu njem emisiju o istoj problematiki.

lamador
23.11.2007., 15:33
poceo sam odnedavno citati o kognitivno bihevioralonoj, konkretno knjiga se zove emocionalna kogn bihev terapija, odlicna je i dosta mi je pomogla. nisamjos ni procitao do kraja jer uvijek imam drugog posla, ali bih svima preporucio da se tim stvarima pocnu preventivno baviti puno ranije nego se razviju prvi simptomi depresije. o tome je pisao chrascar pa potrazite malo onih par textova za pocetak.

Mene u zadnje vrijeme soraju depre...ne znam,A

lamador
23.11.2007., 16:10
evo meeeeee...

imam dakle sve manje vremena pa sam rjede ovdje, a i kad jesam, iz razloga iz kojeg je chrascar otvorio persp topic, sutim. i sad sam se isao vracati unazad, od negdje tamo pedesete str pa prema ovamo da vidim sto sam uopce pisao o tim knjigama koje citam. nisam krenuo na konkretnu terapiju, iz straha vjerojatno, kao i svi ostali, kao i za sve ostalo u zivotu. uostalom. jer svi nasi problemi idu negdje iz nekog straha kad malo dublje prokopamo. otvoren sam prema tome i mislim da budem uskoro. lovu za pravu psihoterapiju nisam skupio, odnosno, nisam se jos odlucio dici kredit s kojim bi mogao kupiti stan pa umjesto stana dao ga za psihu, ali zato sam odlucio pokusati sam, makar se usmjeriti u smjer koji ce me u konacnici odvesti do toga da odem u dom zdravlja i rapitam se jesu li sessioni kbt-a u mome kvartu srijedom ili cetvrtkom...

i da, odrzavaju se u dosta domova zdravlja, u mnogim zagrebackim kvartima, prema mojim saznanjima!!! jeste li to znali? ne vi kojima psiha ne predstalja nikakav problem, ili bar tvrdite da ste sigurni kako psiha s tim nema veze(uostalom i sam sam tako tvrdio u pocetku-prvi pa i kasniji postovi) vi ste tek na pocetku. to kazem ne zato jer mislim kako psiha zaista nuzno mora imati veze, ali cak i da je obratno, da je onako kako sam ja tvrdio da jest, da mi cijelo to sranje uizrokuje ratove moralnih i ostalih osoba unutar mene, cak i tom slucaju sjebanu strukturu licnosti ne mogu lijeciti konjskom masti, maslinovim uljem ili maticnom mlijeci, perspirexima i botoxima...

__________________________________________________ ___________

i jedan komentarm, da se vratim patikusu.

meni je stari jako dosadilo ovdje ne citati chrascarove, znojnicine i postove ostalih filozofa, sam sam se nekoliko puta povukao jer ste se svi bili slozili da sam presirok, ne u struku(nedo bog, iako sve je gore s godinama). isto tako mislim da je jako vazno da mozemo ovdje lupati sto zelimo bez ikakvog straha i srama. volio bi napokon vidjeti dulji post nekoga od vas, bilokakav, zamarajuc, crn, pesimistican, veseo, zdrav, bolestan, uopce nije vazno, vazno je da tema ostane tema, citat ce oni koji ce citat, kao sto ja ne odgovaram na postove o persp i nekim aelceletrinaestcijelihsedam otopinama za ispirtnje mozga i susenje noktiju, tako ce, siguran sam, dozvoliti i svi ti novi malisani da se mi starjesine(lol) vratimo na svoje!

pozdrav svima, citamo se uskoro.

Ja mislim da cu se malo povuc iz ovog topika jer ne zelim previse sirit negativu.Zao mi je sto se lamador ne javlja,zanima me kako napreduju one terapije ako je s njima krenuo.Izgleda da nama sa ekstremnom HH jedino jos to preostaje,jer ovi antiperspirantici,kremice gelovi i pizdarijice jednostavno ne pomazu,bar meni.Evo,stat cu ovdje jer bi se mogao raspisat a to ne zelim.Bolje da se siri pozitiva i optimizam :)

znojnica
24.11.2007., 11:07
Tako mi je drago da si se vratio!!! Ja također nisan nekih mjesec dana navraćala,vidim da se samo redaju postovi ovih upustava, savjeta o pripravcima... I onda naletim na neki svoj srcedrapajuće-relno-životni i mislin se koji k... ja radin ovde?
Iman osjećaj da samo odmažen ili da govorim u vitar.
Kako god, evo me opet i samo ću reć da mi je bilo teško jedan period od nekih 15 dana, ali kad kažem teško onda to i zaista mislim. Toliko da je skoro došlo i do prekida veze sa meni dragom osobom. Na sreću nije.
Ni ja nisan išla na nikakve psihoterapije. Crasharove savjete sam prestala koristit jer me zaokupiralo puno ozbiljnijih stvari, a sa njima ili bez njih ruke i dalje kapaju (o ostalim djelovima da ne govorim)
A između ostalog me i uhvatila bromohidroza pazuha i nogu šta NIKAD do sad nisam doživila. Doslovce zemljo progutaj me. Sve to je rezultiralo mojim neizlaženjem iz kuće i svakodnevnim poniranjem u psihu. Sam bog zna kako me glava bolila tih dana. Ne mogu reć da sam izašla kao pobjednik jer me ovo sve skupa malo poljuljalo ali ipak ne dam se.
Trebalo mi je malo samoće ali iz vlastitig iskustva Vam mogu reć da bižite glavom bez obzira od nje. Meni su se iskotile svakakve misli u glavi i tek razgovorom sa ljudima san prodisala. Starci su mi obećali čim odslušam 4god dat za psihijatra i vozački paralelno jer mislim da će to bit korisno jedno uz drugo i uz treće (hiperhidrozu).
Inače iz dana u dan mi raspoloženje varira, jedan obični seminar šta ga držim pred kolegama me UBIJE/SMOČI.
Tješi me da je sutra ipak novi dan. Iako mi počinje praksa i svim silama želim bit profesor i predavat pa makar po zamjenama idućih 10god. opet sam skeptična. Naravno zbog hiperhidroze.
Kako bilo,probat ću, pa nek drugi procjene.
Treba se znoju suprostavljat šta više,moramo mi njega jest ne da on nas jede (iako mu bolje polazi za rukom)
Ja svoju hiperhidrozu provociram do te mjere da će joj jednog dana morat dopizdit.
Iz tog razloga sutra radim na izborima; primam osobne i poslje brojim glasove golim rukama. Eto ako vidite da se u X. izbornoj jedinici poništilo glasovanje znate i zbog koga! :rofl:

hehehe8
24.11.2007., 21:40
hej hej:)
drago mi je da se javio netko sa perspireksom jer i ja ga pocela koristit. zanima me, da li si primjetila da ti mozda znoj ima jace neugodan miris kad se malo uznojis nakon par dana, ono kad se smanji djelovanje (meni da i bas mi je to koma, inace kad sam se jako znojila bar nije smrdilo, ovo je koma, i tek kad ga opet stavim prestane), i drugo, da li te svrbi dan nakon nanosenja (mene cijeli taj dan svrbi i onda prolazi lagano ali polako...)
malo me frka, vise zbog koze nego zbog tih prica o raku dojke itd. mene sad brine rak koze:( znam da malo ludo zvucim
eto, javi:D

odgovor ti je na ovom linku
http://www.forum.hr/showthread.php?p=11437531&posted=1#post11437531

chrascar
25.11.2007., 20:27
... Crasharove savjete sam prestala koristit jer me zaokupiralo puno ozbiljnijih stvari, a sa njima ili bez njih ruke i dalje kapaju (o ostalim djelovima da ne govorim)

Bok! Žal mi je kaj ti je tak jer sam ponovo pročital tvoje PM di si pisala kak ti je dobro krenulo i da si imala rezultata sa KBT-om. Ali opet, kak veliš da imaš puno ozbiljnijih stvari koje te okupiraju to je dobro jer pokazuje da nisi toliko fokusirana na znojenje (ili je to zabluda??). Vrati se opet KBT-u. Eto, čak je i Lamador nabavio knjigu o KBT (se sjećaš njegovog stava o tome??) i raspitao se o terapijama pri domovima zdravlja i ima preko socijalnog.

... Kako bilo,probat ću, pa nek drugi procjene.
Treba se znoju suprostavljat šta više,moramo mi njega jest ne da on nas jede (iako mu bolje polazi za rukom)
Ja svoju hiperhidrozu provociram do te mjere da će joj jednog dana morat dopizdit.
Iz tog razloga sutra radim na izborima; primam osobne i poslje brojim glasove golim rukama. Eto ako vidite da se u X. izbornoj jedinici poništilo glasovanje znate i zbog koga! :rofl:

A za ovo BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! :s

jk20
26.11.2007., 18:39
bok svima! ne bih vas htjela plašiti ali meni je izbila neka alergijska reakcija(osip po cijelom tijelu). zanima me dali još netko ima takav problem. strah me da nije od perspireksa koristim ga već 7 mj. molim vas javite!!!

patikus
27.11.2007., 16:21
Oho,vratio se lamador...pozdrav :)
Slazem se btw da trebaju biti 2 odvojene teme,jedna o hiperhidrozi i striktno hiperhidrozi te njenoj povezanosti sa psihom,a druga za antiperspirante.Sad kad ih imamo pitanje je da li ce ljudi skuziti o cemu se radi...mozda da ju chrascar preimenuje u "Antiperspiranti"..

Da se vratim lamadoru,da i ja sam razmisljao o KBT-u,no jos me ceka ono najvaznije,a to je prihvacanje hiperhidroze,s tim se jos najteze nosim,ne mogu to jos prihvatiti.Kad to uspijem,onda idemo dalje...no da mislim da bi mi psihoterapija trebala i nakon sto bi nekim cudom ostao izlijecen - mislim,jer posljedice i emocionalni oziljci su preduboki.Za tzv. "simptome depresije" je vec prekasno,jer to mene sora na mahove,i to vec negdje od srednje skole,dakle godinama...u osnovnjaku sam bio svjestan svega ali se nisam toliko opterecivao.
Isto tako sam svjestan da vjerojatno necemo dozivjeti lijek,jebiga,mozda pesimisticno razmisljanje no ja sam prije realista nego pesimista.Ocito je da nam jedino manipulacija gena moze pomoci,a dok se to razvije najzadnje o cemu cemo mi brinuti ce biti hiperhidroza...evo,malo utjehe za kraj :mig:

[Ciara]
27.11.2007., 17:24
Ja se ispucam u Anksioznosti, pa najnesuvislije, najmračnije i sve ostale naj postove ostavljam tamo... Ovdje mi je ko after party... chillam. :zubo:

A ako ću ikad ić na terapiju, to će sigurno biti KBT pa vam javim da li pali. Xanax nije zaustavio znojenje, samo da znate.

dvatricetiri
27.11.2007., 19:12
Redovno citam, ali se odavno nisam javljala, nekako se neprestano vrtila ista prica pa nisam imala razloga da se ukljucujem. Vidim sad razdvojena je tema, sve pohvale chrascaru za to :top (koliko se sjecam on je pokretac perspirex i antiperspiranti teme.)
Ne znam kako vi, ali ja uzivam u zimi i niskim temperaturama, trudeci se da ne mislim o neizbjeznom, a to je da ce zima kad tad proci :rofl:
Znojim se standardno za zimu, najvise ovisno o situaciji. Nekad prodje cijeli dan da sam fino suha i ponosna na sebe, a nekad posebice kad su kolokviji i testovi nedavno bili nisam znala sta da radim s rukama zbog kojih bih bukvalno predavala izdeformisane i mrljave, smocene papire dok su me ass gledali kao freakushu :rolleyes: tesku. Kako sam se pocela prilagodjavati na takve (neugodne) situacije manje se zamaram time 'sta ce ljudi pomislit' a i opcenito nisam vise u onako jakom grcu neprestance kao ranije.
Neki dan sam cak i sa starcima pricala o svojoj anksioznosti (redovno i tamo citam postove, ali ne sudjelujem) po prvi puta, medjutim ionako je to gubitak vremena, jer oni to uopce ne registruju i nonsalantno okrenu temu na kupovinu carapa u konzumu :kava: Sa starom sam ranije nesto kao raspravljala o tome i iznenadilo me sto mi ranije nije rekla da je meni ustvari dijagnosticiran stres jos u osnovnoj (negdje od 7-8 razreda pa cak i I srednje imala sam uzasne migrene od kojih sam padala u nesvijest od boli i odveli su me doktoru i do dana danasnjeg meni je objasnjeno da je to bio pubertet i da sam osjetljiva, ali ono sto mi niko nije spomenuo jeste da je neka stara doktorica ustvari prvo pitala moju staru imam li ja nekih problema jer je sumnjala na depresiju i teski oblik stresa, a moja stara je zakljucila da sam ja presretno dijete koje nema nikakvih problema, pa je doc onda zakljucila - pubertet).
sto je najgore to je BAS bio period kada se i sama sjecam da sam bila totalno smusena i kada sam dozivjela ustvari neke poprilicne sokove i ne mogu da vjerujem da mi je to rodjena mater sve ovo vrijeme presucivala.
uglavnom sad mi se, htjela ja to ili ne htjela, neprestano mota po glavi dijagnoza te doktorice i sta bi bilo kad bi bilo... recimo da se odmah tada nesto poduzelo, terapija, razgovori, bilo sta...mozda danas ne bih upce pisala ovaj gigantski post koji pola vas nece ni procitati :D

roxy12
28.11.2007., 18:43
Evo javljam se nakon 2 mjeseca korištenja vichya. meni djeluje i to izvrsno; mogu nosit tanke majice bilo kakvih boja, oznojim se malo (ako i toliko) a stvarno sam imala problema s tim! Stavljam ga navečer nakon tuširanja pa onda ujutro stavim još neki klasični antiperspirant (Dove u sticku) i drži mi cijeli dan! nemam nikakvih nuspojava i ne popušta mu djelovanje, pa eto, toliko od mene!

Nika1
28.11.2007., 18:48
Evo javljam se nakon 2 mjeseca korištenja vichya. meni djeluje i to izvrsno; mogu nosit tanke majice bilo kakvih boja, oznojim se malo (ako i toliko) a stvarno sam imala problema s tim! Stavljam ga navečer nakon tuširanja pa onda ujutro stavim još neki klasični antiperspirant (Dove u sticku) i drži mi cijeli dan! nemam nikakvih nuspojava i ne popušta mu djelovanje, pa eto, toliko od mene!

Baš mi je drago zbog tebe! :) Koji je to točno Vichy i da li ti ostavlja bijele mrlje na tamnijoj odjeći?

roxy12
28.11.2007., 18:57
Vichy koji djeluje 48 sati, zeleni čep (bez parfema), u biti roll on! ne ostavlja bijelo! ja sam stvarno isto bila skeptična jer već 10 godina imam problema s tim (sad su mi 22 god.). Ja još ne mogu vjerovat koliko mi je pomoglo, pa se nadam da će i tebi!

Nika1
28.11.2007., 22:09
Vichy koji djeluje 48 sati, zeleni čep (bez parfema), u biti roll on! ne ostavlja bijelo! ja sam stvarno isto bila skeptična jer već 10 godina imam problema s tim (sad su mi 22 god.). Ja još ne mogu vjerovat koliko mi je pomoglo, pa se nadam da će i tebi!

Puno ti hvala!:mig:

patikus
29.11.2007., 10:15
Ljudi,tema je podijeljena te o antiperspirantima mozete raspravljati ovdje:

http://www.forum.hr/showthread.php?p=11437531&posted=1#post11437531

Malo pazljivije citati postove.Molio bih chrascara jos jednom da preimenuje temu ako je moguce u antiperspiranti pa da obuhvati sve antiperspirante a ne samo perspirex.

chrascar
02.12.2007., 22:05
http://www.forum.hr/showthread.php?t=217239

chrascar
02.12.2007., 22:23
Molio bih chrascara jos jednom da preimenuje temu ako je moguce u antiperspiranti pa da obuhvati sve antiperspirante a ne samo perspirex.

Ma bi ja, samo da doznam kak :kava:

[Ciara]
02.12.2007., 23:54
Mislim da to ide ovako... Odi na prvi post u topicu, klikni Edit, odi na napredne funkcije ili kako već piše i promijeni naslov! I to je to... ako nije to to, onda ne znam šta je to.

patikus
03.12.2007., 09:01
;11584556']Mislim da to ide ovako... Odi na prvi post u topicu, klikni Edit, odi na napredne funkcije ili kako već piše i promijeni naslov! I to je to... ako nije to to, onda ne znam šta je to.

Trebalo bi tako funkcionirati,ako ne zamoli moderatora tog foruma da promijeni naslov,tako da ces ili postat u taj topic ili poslat pm moderatoru.

lamador
03.12.2007., 12:40
vratia se shemale pa ga opet nema.,.. hehe... da ponovim i d ate ohrabrim, naravno da ne odmazes svojim postovima, da ti budem iskren tvoji su mi postovi najvise i pomogli jer imas stav slican moemu, ili se ja barem trudim imati takav stav. nekako mi se cini da imas zdrave mehanizme kojima sve to procesuiras i da se ne uvlacim dublje u dupence tvoje, necu te vise hvalit da se ne umislis, al upoznat ciu te makar mi to bilo posljednje sto cu uciniti u zivotu. ihahahaha,...

i btw, pegi, koja je isto nestala je takoder profesor pa bi mogla s njom malo popricat o tome, nadam se da

Tako mi je drago da si se vratio!!!

__________________________________________________ ____________

u srednjoj sam imao strasnu urtikariju koja je prekrivala gotovo cijelo tijelo i lice i to u par navrata. bila je toliko extremna da su stalno u bolnici pozivali studente da vide. al ne znam koliko je imala veze s hh. inace, kao klinac sam bio alergican na skoro svu hranu.

bok svima! ne bih vas htjela plašiti ali meni je izbila neka alergijska reakcija(osip po cijelom tijelu). zanima me dali još netko ima takav problem. strah me da nije od perspireksa koristim ga već 7 mj. molim vas javite!!!

__________________________________________________ _____________

..ali onda ti je sad odlicni trenutak da krenes jer ce ti ona pomoci upravo u tome...

da i ja sam razmisljao o KBT-u,no jos me ceka ono najvaznije,a to je prihvacanje hiperhidroze,s tim se jos najteze nosim,ne mogu to jos prihvatiti.Kad to uspijem,onda idemo dalje...

ahahaha, after velish....

pa xanax ni ne moze pomoci u znojenju, nije namijenjen tome nego da te smiri. je li pomogao u tome?

;11489811']Ja se ispucam u Anksioznosti, pa najnesuvislije, najmračnije i sve ostale naj postove ostavljam tamo... Ovdje mi je ko after party. A ako ću ikad ić na terapiju, to će sigurno biti KBT pa vam javim da li pali. Xanax nije zaustavio znojenje, samo da znate.

__________________________________________________ ______________

o daaa, iako sve ima svoje. ljeti sam nekako slobodniji, mokriji , ali slobodniji, zimi se znojim puno manje i rijede, ali kad se oznojim(pisao sam o ta dva stanja kod mene, ili skroz mokar ili skroz suh, nema izmedu) onda je to jednakog intenziteta kao i ljeti ako sam na sobnoj temperaturi, ono sto je super zimi je sto se ruke brzo posuse ako sam vani, ono sto je grozno je podhladivanje. ja sam kronicno podhladen ako sam znojan vani. sve pocinje oko ledne mozdine i pocnem se tresti iz leda nekako pa se kao valovi prenosi na ramena i glavu. ono sto je lose je kako sve ot izgleda, nekad se osjecam kao narkoman u krizi, a vidim da me ekipa tak i gleda. hvala bogu na autu....

isto tako zimi ne volim biti dugo(dulkje od sat vremena) u bircu, ducanima, trgovckim centrima jer u onim dugim majcama(veste ionako izbjegavam dok je iznad nule) mi postane jebeno vruce i O!znojenje je neizbjezno...

ono sto radim kad znam da idem negdje u diskach il tako negdje je da se na neku foru probam oznojiti jos dok sam doma tako da tih pocetnih 17 L istekne odmah-to je slicno kao ljeti...

Ne znam kako vi, ali ja uzivam u zimi i niskim temperaturama, trudeci se da ne mislim o neizbjeznom, a to je da ce zima kad tad proci :rofl:

[Ciara]
03.12.2007., 12:59
ahahaha, after velish....

pa xanax ni ne moze pomoci u znojenju, nije namijenjen tome nego da te smiri. je li pomogao u tome?

Nisam ni dobila Xanax zbog hiperhidroze, zapravo, da ju imam sam priznala tek sad par ljudi... :rolleyes: :D Ali kad sam ga dobila, eto mislila sam da on kao može liječiti anksioznost, pa me to navelo da pomislim da bi mi mogao smanjiti i hh, kad sam već uvjerena da je ona na čisto psihosomatskoj bazi. Samo eto, Xanax ne liječi ništa, zapravo. :cerek: Neke stvari moraš naučit na teži način, ali onda ih barem usvojiš.

Ja se sad manje time opterećujem, a zima je sigurno za sve nas manje stresno razdoblje, iako ima i dana da je sve kao i na početku... I ispod neke veste može se desit da imam mrlje do pola trbuha... pogotovo kad se radi o fizičkoj aktivnosti jer sam se oko toga koliko sama ubijala u pojam da se znojim mnogo više nego što neki oblik aktivnosti zaslužuje... A i lice mi se redovno orosi s promjenom temperature... :eek: Ali eto, barem sam našla nešto od čega se ne osjeti miris znoja toliko jako i to mi je doista pomoglo da zaboravim na znoj. Ovo mi se ljeto čak bilo desilo da sam na negdje 38 i žarkom suncu bila suha... A onda sam počela previše o tome razmišljat i upropastila trenutak... :rolleyes:

chrascar
03.12.2007., 15:20
Trebalo bi tako funkcionirati,ako ne zamoli moderatora tog foruma da promijeni naslov,tako da ces ili postat u taj topic ili poslat pm moderatoru.

nejde mi tak! Već sam zamolil moderatora da mi to napravi (jer ni njegovi savjeti nisu pomogli), ali bi htel i sam znati. Možda moram uključiti neke dodatne opcije. :ne zna: BO???

patikus
03.12.2007., 15:52
nejde mi tak! Već sam zamolil moderatora da mi to napravi (jer ni njegovi savjeti nisu pomogli), ali bi htel i sam znati. Možda moram uključiti neke dodatne opcije. :ne zna: BO???

E pa sad,ako ni sam moderator ne zna onda nadji nekog koji nekog vraga i zna :mig: Obicno se to tako radi,bio sam aktivan na 10-ak razlicitih foruma i princip je uvijek isti,kliknes na edit u originalnoj (prvoj) poruci i promijenis naslov teme.
Osim ako ovaj forum nema neka posebna ogranicenja..

..ali onda ti je sad odlicni trenutak da krenes jer ce ti ona pomoci upravo u tome...

Kad bi krenuo s njom to bi vec znacilo da sam spreman prihvatiti je,a to jos nisam.Inace meni zimsko razdoblje bas i ne olaksava situaciju previse...vani je prehladno pa su mi ruke u dzepovima,konstantno oznojene.U tramvaju takodjer,ma gdje god bio,pogotovo na sobnoj temperaturi.Stvarno znam biti zivcan,emocije su mi sve sjebane,naginju afektima,reakcije isto tako no pokusavam se kontrolirati.Jos na to sve dodaj depresiju i super mi je.Fizicki mi se tu i tamo znaju trzati neki misici,sami od sebe,kako facijalni tako i na ostalim dijelovima tijela,uglavnom nikad mi nije dosadno osluskivati i promatrati svoje tijelo :D
Inace kod mene zna curit i po ledjima i pod pazuhom,kad se malo toplije obucem npr.Eh i da,lamador,znam jako dobro kakav je osjecaj pothladjenosti,doslovno mi je vilica znala skakat od zime kad bi setao psa navecer a nisam bio tako lagano obucen vec kroz znojne noge (ja bi reko prije nego ruke) zima prodire u kosti.
Koji put mi dodje da napravim taj jebeni ETS samo da smirim te zivce i psihu i trzanje misica.

Inace mislim da svi sa hh imaju taj gen u sebi,kod nekih je aktiviran od rodjenja a kod nekih je trigger (okidac) neko stresno ili traumaticno iskustvo.Jer mi nije jasno koliko ljudi prozivi svakakvih stresova i raznih situacija pa im nista nije.

hehehe8
03.12.2007., 21:03
Inace mislim da svi sa hh imaju taj gen u sebi,kod nekih je aktiviran od rodjenja a kod nekih je trigger (okidac) neko stresno ili traumaticno iskustvo.Jer mi nije jasno koliko ljudi prozivi svakakvih stresova i raznih situacija pa im nista nije.

ne mora znacit da im nije nista. mozda im se jednostavno to ne realizira kroz znojenje nego na neki drugi nacin..
eto, mi smo ti "sretnici" koji se znoje...

u svakom slucaju probaj mislit pozitivno meni to puno pomaze.. :)

lamador
05.12.2007., 13:40
ma gle, lijeci xanax itekako, samo ga treba redovito uzimat, ja ot nisam mogao jer sam bio jebeni zombi. necu ni pokusavat glumit psihijatra, ali mozda u kombinaciji s nekom dizalicom tipa za lucenje serotonina.....

iskreno, ja sam isto mislio da ce mi ljekovi pomoci jer ce primarno smiriti moju anxioznost uzrokovanu svim i svacim, njavise hiperhidrozom, ali nisu. to je valjda zato jer je cijeli taj mentalno somatski sklop pomaknut kod nas u neku od strana pa treba visa sila zua takve stvari. inace sam dosta protiv medikamentoznih pristupa, u zadnje se vrijeme vise priklanjam ovim drugim metodama.

;11590638']Nisam ni dobila Xanax zbog hiperhidroze, zapravo, da ju imam sam priznala tek sad par ljudi... :rolleyes: :D Ali kad sam ga dohiperhibila, eto mislila sam da on kao može liječiti anksioznost, pa me to navelo da pomislim da bi mi mogao smanjiti i hh, kad sam već uvjerena da je ona na čisto psihosomatskoj bazi. Samo eto, Xanax ne liječi ništa, zapravo. :cerek: Neke stvari moraš naučit na teži način, ali onda ih barem usvojiš.

lamador
05.12.2007., 14:00
ma previse ti to nekako rasclanjujes po mom misljenju, vidis i sam koje probleme imas, ne mozes rec da uzivas u tome. stoga si spreman i tocka!

sto se tice trzajeva, probaj s magnezijem, sigurno ti ga fali. vrlo je jeftin, ja kupujem u dm-u onaj sumeci(8kn) i nekakvi odurni prah, imas i u tabletama za cuclanje , taj je dvajst, sve u deemu.

sto se tice podhladenosti sam i napoisao da ruke zimi i nisu toliki problem ako sam vani, u toplom prostoru imam osjecaj da je stvar s rukama jos i gora jer sam toplo obucen, a ako sam znojan i skinem se u kratke rukave, recimo u bircu, netko otvori vrata triput i postane mi strasno hladno. problem je u nogama jer ako su mokre, ne mogu se posusit s obzirom da su zatvorene u cipeli i napacane u svom tom safteku. strasno zna bit., njagore mi je oduvijek takozvano probijanje, kroz tenisice, ne da j boze kupit cipele od brusene koze ili nesto slicno.,...

Kad bi krenuo s njom to bi vec znacilo da sam spreman prihvatiti je,a to jos nisam.

Fizicki mi se tu i tamo znaju trzati neki misici,sami od sebe,kako facijalni tako i na ostalim dijelovima tijela,uglavnom nikad mi nije dosadno osluskivati i promatrati svoje tijelo :D

Inace kod mene zna curit i po ledjima i pod pazuhom,kad se malo toplije obucem npr.Eh i da,lamador,znam jako dobro kakav je osjecaj pothladjenosti,doslovno mi je vilica znala skakat od zime kad bi setao psa navecer a nisam bio tako lagano obucen vec kroz znojne noge (ja bi reko prije nego ruke) zima prodire u kosti.

ponorel ali spasen
08.12.2007., 11:51
Pozdrav svima!
Kao i svi vi prisutni na ovom forumu imao sam jako velikih problema sa znojenjem. Bilo gdje da sam isao uvijek sam bio mokar. To me psihicki ubijalo. Cijeli zivot mi se vrtio samo oko mojeg „preznojavanja“. Kao sto je neko vec napomenuo ja sam takodjer mislio cijelo vrijeme da moji psihicki problemi i nemogucnost koncentriranja su posljedica moje opsjednutosti znojenjem, ali srecom sam bio u krivu vec je znojenje bila posljedica mojeg psihickog stanja..
Oduvijek sam se pojaćano znojio od vecine ljudi ali tih zadnjih par godina nevjerojatno puno (uvijek sam sa sobom morao imati par rezervnih majci da ih mogu zamjeniti).
Znao sam da trebam nesto promjeniti u zivotu ali nisam znao sto, te sam zato u knjiznicama poceo posudjivati razne knjige samopomoci, ali niti jedna knjiga mi nije pomogla dok nisam poceo citati knjigu EMOCIONALNA ALKEMIJA od Tare Bennett Goleman.
Cijela knjiga se bazira na prakticiranju USREDOTOČENOSTI (svjesno disanje kojim pokusavamo kontrolirati svoje osjecaje). Prvih par tjedana usredotocenost nevjerojatno iscrpljuje jer sam tek ucio kontrolirati emocije koje sam nesvjesno tokom zivota potiskivao.
Kako vjezbati?
Legnete na krevet. Disite kroz nos i samo se koncentrirajte na pravilno disanje. Nakon nekoliko minuta osjecaji ce vam poceti navirati (srce jako lupa, pocinjete se znojiti...), ali vi svoju koncentraciju pokusajte zadrzati samo na pravilnom disanju (nije lako ali je vrijedno truda). Bit svega je svoje osjecaje dovesti do svjesnosti i znati ih kontrolirati. Nakon tjedan dana redovitog prakticiranja vas um ce biti slobodniji te cete moci usredotocenost prakticirati i u ostalim situacijama (gledanje TVa, ucenja, setnje, voznje u autobusu...). Najteze ce biti kontrolirati disanje i emocije u razgovoru s drugim ljudima ali praksom cete i to uspjeti.
Obaveno posudite tu knjigu i pocnite se njome voditi u zivotu, meni je jako pomogla, tek sam sada poceo zivjeti punim plucima i napokon uzivati u zivotu te sada radim mnoge stvari koje prije nisam mogao.
Usredotocenost ce vam postati normalna stvar, te vise necete trebati trositi veliku energiju da bi se koncentrirali. Ali svakim danom cete se osjecati bolje.

ZELIM VAM PUNO USPJEHA!

patikus
08.12.2007., 12:50
ma previse ti to nekako rasclanjujes po mom misljenju, vidis i sam koje probleme imas, ne mozes rec da uzivas u tome. stoga si spreman i tocka!

Pa...to je vise bila autoironija,naravno da ne uzivam,no nisam jos spreman ali imam osjecaj da cu uskoro biti jer nema druge.

sto se tice trzajeva, probaj s magnezijem, sigurno ti ga fali. vrlo je jeftin, ja kupujem u dm-u onaj sumeci(8kn) i nekakvi odurni prah, imas i u tabletama za cuclanje , taj je dvajst, sve u deemu.

I to pomaze? Jel i ti imas problema s tim trzanjem? Hvala na savjetu,probat cu.

sto se tice podhladenosti sam i napoisao da ruke zimi i nisu toliki problem ako sam vani, u toplom prostoru imam osjecaj da je stvar s rukama jos i gora jer sam toplo obucen, a ako sam znojan i skinem se u kratke rukave, recimo u bircu, netko otvori vrata triput i postane mi strasno hladno. problem je u nogama jer ako su mokre, ne mogu se posusit s obzirom da su zatvorene u cipeli i napacane u svom tom safteku. strasno zna bit., njagore mi je oduvijek takozvano probijanje, kroz tenisice, ne da j boze kupit cipele od brusene koze ili nesto slicno.,...

Nama trebaju cipele s mikro klima uredjajem,kako su Japanci krenuli s onom klimatizirajucom odjecom mogli bi nam uskoro i izac u susret :)

PS
Cisto me zanima,i sam sam protiv bilo kakvih tableta ili medikamenata jer mi stara radi u zdravstvu pa znam koliko to sjebava organizam,pogotovo dugorocno...ali me zanima da li je netko probao one tablete koje uzimaju pacijenti nakon ETS-a za kompenzacijsko znojenje,mislim da se zovu oxybutinin i robynol ili tako nekako?

lamador
09.12.2007., 17:43
nisam cuo za te tablete, ali mi nekako nema smisla ako sluze necemu poslije ets-a uzimati ih ako nisam napravio ets. sto se tice trzajeva, mg ce pomoci ako se radi o grcevima, a vrlo je vjerojatno da se radi o blagim grcenjima kao posljedici pomanjkanja minerala koje gubimo znojenjem.

I to pomaze? Jel i ti imas problema s tim trzanjem? Hvala na savjetu,probat cu......
mislim da se zovu oxybutinin i robynol ili tako nekako?

lamador
09.12.2007., 17:47
h. lindemann : autogeni trening(alternativno: v. gruden), same old, its all good, sve 5, razlika je jedino u tome koliko netko shati to ozbiljno. uostalom, ista je stvar i s KBT om. pozdrav

EMOCIONALNA ALKEMIJA od Tare Bennett Goleman.

patikus
10.12.2007., 19:10
nisam cuo za te tablete, ali mi nekako nema smisla ako sluze necemu poslije ets-a uzimati ih ako nisam napravio ets. sto se tice trzajeva, mg ce pomoci ako se radi o grcevima, a vrlo je vjerojatno da se radi o blagim grcenjima kao posljedici pomanjkanja minerala koje gubimo znojenjem.

Moglo bi se nazvat i grcenje,misic pulsira tj. trza se kao da imas zilu kucavicu na tom mjestu,a svaki put je drugo mjesto i svaki put je drukciji intenzitet,kad je jace onda se osjeca malo zatezanje poput grca,koji put se osjeti na vratu,koji put na licu,koji put na ruci,biceps npr..

Inace te tablete se najvise spominju kod kompenzacijskog znojenja,i navodno su efektivne,a znojenje je znojenje ne? pa ako su djelotvorne na tako velikoj povrsini kao sto su to ledja ili noge,zasto ne bi bili i na dlanovima...vjerojatno se ne preporucuju (a kod nas vjerojatno nitko ni ne zna za njih) zbog nekih nuspojava poput ubrzanog rada srca ali ljudi ih koriste.

http://en.wikipedia.org/wiki/Oxybutynin

Oxybutynin is also a very effective drug for treatment of hyperhidrosis, or hyper-active sweating.

patikus
12.12.2007., 17:53
Zaintrigiran i potaknut nekim postovima i razmisljanjima s ove teme (pozdrav lamadoru i chrascaru :) citam u zadnje vrijeme bas malo strane HH forume o KBT-u,ali ne samo o tome vec o nekim zen-buda treninzima,adji shio meditaciji i te spike,za koje uglavnom kazu da pomazu,ali problemi su i dalje tu,tj. u manjoj mjeri,KBT inace pomaze kod anksioznosti te nekih socijalnih fobija,uglavnom na tim stranim forumima se spominje kako doktori salju ekipu na raznorazne zadatke,npr. da odu rec medicinskoj sestri da je u sobi prevruce,itd...najcesce se za KBT odlucuju oni koji pate od FB-a (facial blushing) ili opcenite anksioznosti,ja smatram da ne spadam u nijednu od te dvije grupe jer da se ne znojim ne bi imao tih nekih neugodnih situacija (mogu ih nabrojati na prste dvije ruke).Isto tako KBT ne rjesava problem znojenja,tako da bi moje neugodne situacije ostale...

Osobno,ne vidim kako bi meni KBT pomogao kod znojenja jer i dalje smatram da je ono iskljucivo fizicko,bar u mom slucaju,a isto tako smatram da ja zapravo i ne patim od tih fobija i anksioznosti koje se spominju na tim forumima,npr. strah da ces pocrvenit u licu,strah od velikog broja ljudi,itd. Samopouzdanja mi isto ne fali osim kad trebam nekome dat ruku no cak i u tim situacijama se vise stvarno previse ne nerviram jer nema smisla,boli me ona stvar sta ce neko mislit.Pomoglo bi mi eventualno kod straha od visina,koji je kod mne itekako izrazen i odmah sam se pronasao u chrascarovim postovima kad je opisivao kako se panicno lovi za obliznji zid noktima :) Isto tako KBT bi mogao biti od pomoci kad osjetim neki napad anksioznosti,da se smirim i naucim to drzati pod kontrolom,no ponovit cu jos jednom,ja se znojim i kad sam savrseno miran i opusten (i tu ne mislim na uvjeravanje seme samog kako sam opusten vec na tehnike opustanja koje sam radio iz nekih drugih razloga) te kad mislim o sasvim necem desetom,dakle to je kod mene fizicki.

E,pa mogu vam reci da u zadnje vrijeme upravo to i radim,tu i tamo sam znao imati napade tjeskobe no sad vise uopce ne mislim da bi mi moglo postati neugodno u odredjenom trenutku vec samo picim kao i svi normalni ljudi,a samopouzdanje mi raste iz dana u dan,zapravo mislim da nikome od nas ne treba KBT vec da smo itekako u stanju sami sposobni promijeniti neke stvari,ja npr. vec primjecujem da se puno bolje osjecam u zadnje vrijeme i optimisticnijeg sam duha,nadam se da ce potrajati,dat cu sve od sebe.Zelim reci da je kljuc u nama samima,bar je to moje misljenje,cak i kad nam se pokazu neke tehnike,principi itd. na nama je da ih primijenimo i da ih usvojimo.

A sada da malo prebacimo lopticu na drugu stranu terena...
Na ovoj temi se spominjao ETS,odstranjivanje zlijezda znojnica isto kao i liposukcija zlijezda,no cini mi se da nisam vidio da se spominje percutaneous sympathectomy iliti potkozna (kemijska) simpatektomija koja se primjenjuje na ledjima,a radi se o injekciji phenola koji umrtvi zivac te tako prekine znojenje.Ako se ovo je spominjalo,duboka isprika,ako nije recite pa cu dati vise informacija o onome sto sam nasao.Uglavnom,neke manje natuknice u usporedbi za zloglasnim ETS-om: (koristit cu kraticu PS)

- PS je minimalno invazivna,daje se pod lokalnom anestezijom i postupak navodno traje 20 minuta,pacijent legne na stol na trbuh a tim radiologa uz pomoc CT fluoroskopije ubrizga injekciju fenola u specificno mjesto na ledjima

- PS je puno jeftinija od ETS-a (zasad jedina cifra koju sam nasao je bila 1000 dolara)

- kod PS nema rezuckanja zivaca niti kompletne destrukcije zivca i navodno je reverzabilna (otom potom,treba dublje istraziti)

- PS obavlja tim radiologa a ne plasticnih kirurga kojima je u interesu samo zarada

- za PS kazu da je trenutno najpreciznija i najpouzdanija metoda lijecenja HH,nasao sam studiju gdje su mjerili stvari poput tlaka,temperatura na odredjenim mjestima na kozi itd,stvarno zanimljivo.Uglavnom javili su se neki simptomi kao i nakon ETS-a no VELIKA razlika je sto su isti (malo nizi puls npr.) bili privremeni te su se stvari z par dana vratile u normalu,za razliku kod ETS-a gdje su oni trajni

Jedino nisam siguran za dugorocne efekte,ali kazu da se postupak moze ponoviti bez problema,ako i potraje par godina mislim da je apsolutno isplativo.

PS
Da ne bi ispalo da samo lamador pise dugacke postove odlucio sam i ja malo "pustit ruku" ;)

chrascar
12.12.2007., 23:15
Moglo bi se nazvat i grcenje,misic pulsira tj. trza se kao da imas zilu kucavicu na tom mjestu,a svaki put je drugo mjesto i svaki put je drukciji intenzitet,kad je jace onda se osjeca malo zatezanje poput grca,koji put se osjeti na vratu,koji put na licu,koji put na ruci,biceps npr..

Ako je "grčenje" lagano bolno, onda bi uzrok mogao biti u nedostatku minerala, a ako je sličnije trzanju (a prema tvom opisu - pulsiranju) onda je problem u elktroprovodljivosti (ili probijanju) živaca. Kako bilo, Mg koji je savjetovao Lamador ionako nije na odmet (osim ako nemaš frke sa hipertenzijom), a ovo trzanje - kako došlo ...

patikus
13.12.2007., 09:18
Ako je "grčenje" lagano bolno, onda bi uzrok mogao biti u nedostatku minerala, a ako je sličnije trzanju (a prema tvom opisu - pulsiranju) onda je problem u elktroprovodljivosti (ili probijanju) živaca. Kako bilo, Mg koji je savjetovao Lamador ionako nije na odmet (osim ako nemaš frke sa hipertenzijom), a ovo trzanje - kako došlo ...

Nije nista bolno,prije je ovo drugo.A sta je s posljedicama dugorocnog uzimanja?

lamador
13.12.2007., 09:29
ovo sam ja pred par mjeseci(prije ljeta), tocnije, kada sam otvorio temu. naravno da nemamo svi sve simptome, nbaravno da ce ovba ili ona terapija pomoci nekome za jedno nekome za drugo i naravno da ti ni bog ni vrag nece pomoci ALI NI ODMOCI kod znojenja. cilj je prihvacanje zivota kao takvog i shvacanje da kemija djeluje kratkorocno, a da je cilj osjecati se potpun i smiren sam sa sobom. prihvacen od sebe upravo onoliko koliko trazis prihvacanje od drugih.

Osobno,ne vidim kako bi meni KBT pomogao kod znojenja

http://www.youtube.com/watch?v=Dd2XjgzbYE0&mode=related&search=

koliko ja znam, a znam jer sam se o simpatektomiji kao jedinoj metodi koja je ajmo rec krajnja i cjelovita(mosh mislit) raspitivao jos tamo negdje dvijetisucite, zivci koji se prerezu zarastu!!! to je ona glavna zabluda koja se ne spominje na stranicam doktora koji oglasavaju po netu, dodite na moj ranch u texasu , sjebat cu vam zivce i necete se vise znojiti.

dakle kod simpatektomije se nakon 5 godina(ostala min ej negdje ta informacija) sve moze i ne mora vratiti u prijasnje stanje nakon sto se sinapse ponovo pohvataju. kako je kod te tvoje metode ubijanja zivaca, ne znam prvi put cujem za to, ali iskreno, ono cijelo iskustvo s botoxom u shape mi je bilo sasvim dovoljno for a lifetime.

dkale simpatektomija se prepusta slucaju, kao nije reverzibilna jer se ne moze kirurskim putem spojiti zivac, ali on moze sam zarasti pa se moze reci da je uvjetno reverzibilna!!! nove metofde su uvijek upitne dok se ne razradi sve to skupa, ali ono sto meni u startu nije jasno je kakve veze radiolozi imaju s tim???

Uglavnom,neke manje natuknice u usporedbi za zloglasnim ETS-om: (koristit cu kraticu PS)

dianica
13.12.2007., 09:57
možda sam se javila godinu i pol kasnije od otvaranja ove teme, al eto, sada sam tu... samo bih htjela reć da od hiperhidroze patim od kad znam za sebe, sad imam 17 godina i oduvijek su mi se znojili dlanovi i stopala tako jako da je znalo kapati sa njih... nikada nisam imala previše problema sa znojenjem pazuha, ali sada se i to počelo događati,... kad sam saznala da nisam sama, osjetila sam veliko olakšanje ali također nikako da upoznam nekog tko je kao ja... ili to ljudi dobro skrivaju ili? psihički sam postala jako nestabilna, mislim da je to čak posljedica ove moje bolesti, jer je to veliki pritisak i zbog toga se nalazim pod užasno velikim stresom i noćima znam plakati... ne volim baš pričati o tome jer mi je neugodno, i uvijek se nekako nadam da ljudi neće primjetiti, ali nešto takvo se ne može sakriti... ponekad mi dođe da se zatvorim u kuću, bez ikakvih ljudi oko sebe s kojima bih se morala nedajbože rukovati...argh ...stvarno je teško i osjećam se skroz ludom više od toga... histerična sam....ne mogu više

patikus
13.12.2007., 16:36
cilj je prihvacanje zivota kao takvog i shvacanje da kemija djeluje kratkorocno, a da je cilj osjecati se potpun i smiren sam sa sobom. prihvacen od sebe upravo onoliko koliko trazis prihvacanje od drugih.

Znam da je to cilj no poznavajuci sebe kao prilicno tvrdoglavog i upornog,to mi i je problem,prihvatiti takav zivot.No radim na sebi,bez KBT-a,pokusavam sto manje misliti o tome i ponasati se sto normalnije,zasad mi dobro ide,nije da cu skakati ko ona jedna curica na youtubeu koja s ponosom pokazuje svoju HH frendovima u razredu i to shvaca kao igru i zajebanciju (svaka cast na hrabrosti) no to ni ne zelim,zelim se samo osjecati bolje,a zasad vidim da sam na dobrom putu.

koliko ja znam, a znam jer sam se o simpatektomiji kao jedinoj metodi koja je ajmo rec krajnja i cjelovita(mosh mislit) raspitivao jos tamo negdje dvijetisucite, zivci koji se prerezu zarastu!!! to je ona glavna zabluda koja se ne spominje na stranicam doktora koji oglasavaju po netu, dodite na moj ranch u texasu , sjebat cu vam zivce i necete se vise znojiti.

dakle kod simpatektomije se nakon 5 godina(ostala min ej negdje ta informacija) sve moze i ne mora vratiti u prijasnje stanje nakon sto se sinapse ponovo pohvataju. kako je kod te tvoje metode ubijanja zivaca, ne znam prvi put cujem za to, ali iskreno, ono cijelo iskustvo s botoxom u shape mi je bilo sasvim dovoljno for a lifetime.

dkale simpatektomija se prepusta slucaju, kao nije reverzibilna jer se ne moze kirurskim putem spojiti zivac, ali on moze sam zarasti pa se moze reci da je uvjetno reverzibilna!!! nove metofde su uvijek upitne dok se ne razradi sve to skupa, ali ono sto meni u startu nije jasno je kakve veze radiolozi imaju s tim???

Trebao bih uskoro popricati s jednim nasim radiologom iz ZG-a,jer me bas zanima da li je uopce cuo za taj postupak.Ne ocekujem previse niti cu se previse nadati,cini se da je ovo novi postupak jer se ne spominje bas cesto,to mi je malo cudno,mada sam nasao da se provodi vec nekoliko godina.Ili se ne spominje posto je ETS "mainstream" i zlatna koka za plasticne kirurge (usporedite 5-10000 dolara za ETS i 1000$ za PS...sto je kirurzima vise u interesu da se reklamira i provodi? A da plasticnjaci imaju para za samo-reklame,itekako imaju.)

Evo jos malo o tom famoznom postupku,tu pise da su rezultati suhoce dlanova ostali i nakon cak 4 godine,ako je to istina...ah,vidjet cemo,ne se zaletavati :) Inace,taj fenol (phenol) je neka vrsta anestetika..

http://www.rsna.org/rsna/media/pr2005/CT-guided_injection.cfm

I neke slike: http://www.rsna.org/rsna/media/pr2005/Brat-SweatyHands/brat.cfm

Edit: sad sam tek vidio datum tog clanka,iz 2005,gdje su tek predstavili tu studiju,spominje se da su poceli provoditi taj postupak oko '01 i ima logike ako su zaista pratili te pacijente 4 godine...valjda to objasnjava stvar,dakle relativno novi postupak.

rafaela55
14.12.2007., 10:15
cao ljudi...
Evo presretna sam sto sam procitala da mnogo ludi ovdje zivi sa istim problemom kao sto je moj. Dugo sam bila sama u tome svemu, nocu plakala molila boga za izljecenje dok nisam upoznala jednu curu iz Amerike koja mi je uvelike po0mogla ali to jos uvijek nije dovoljno. Koristim ponekad drysol....Htjela sam predložiti ako ima tko zelje i volje da se nademo i razmjenjujemo iskustva jedni s drugima jer sam sigurna da bi nam bilo lakse a i ismijali bi se sami sa sobom na racun ove vodurine koja tece i tece...ako je tko za nek se javi. Ne daj mo se i malo optimizma treba imati u ovom svemu...puno vas sve voli mala iz Splita:)

kukuljica
14.12.2007., 12:32
pozdrav svima nakon dugo vremena!!

evo sam da kazem da kod mene perspirex i dalje djeluje savrseno vec vise od pola godine i da nikada nisam imao nikakvih problema...jedino sto me muci je cinjenica da cu ga morati koristiti cijeli zivot...

pokusao sam koristiti ga jednom tjedno no znojenje se vratilo vec peti dan...i to obilno... odonda ga opet koristim 3 puta tjedno.

e sad ako cu tako citav zivot... muci me jer mislim da nije bas potpuno bezopasan.

aniway pozdrav svima i jos jednom zahvaljujem sto sam uz vasu pomoc pronasao svoje rijesenje i preporucam da uzivate u ovom hladnom vremenu - makar se ja i danas jace oznojim od hladnoce nego vrucine sto mi je fascinantno..po ljeti +40 ni kapi, po jakoj hladnoci se i danas znam usositi..naravno vise nista ne ostaje na majici al ono osjeti se malo...

ketty blue
14.12.2007., 14:52
slazem se da je stvar u nama samima. ali da ne govorim u tudje ime komentirat cu za sebe. ja sam potpuno svjesna da onog dana kad prihvatim sebe bas takvu kakvu zelim da me i drugi prihvate, da mi to znojenje glupo nece biti bitno.
svjesna sam da su moje zljezde takve kakve jesu, i da se fizicki sigurno vise znojim nego ostali i to sam ja, moje tijelo, kaj sad, nemrem se ubit. ali najvise zbog toga imam i problema sa psihickim djelom, znaci ako je 30 posto fizicki, onih 70 je psihicki.
a ne mogu prestat razmisljat. trebala bi izbrisat pamcenje skroz ispocetka pa da ne razmisljam jer mi je misao o znojenju usadjena duboko nadublje i budim se s njom svako jutro.

to je divno jelda?:(

pozz svima

[Ciara]
14.12.2007., 15:08
ma gle, lijeci xanax itekako, samo ga treba redovito uzimat, ja ot nisam mogao jer sam bio jebeni zombi. necu ni pokusavat glumit psihijatra, ali mozda u kombinaciji s nekom dizalicom tipa za lucenje serotonina.....

iskreno, ja sam isto mislio da ce mi ljekovi pomoci jer ce primarno smiriti moju anxioznost uzrokovanu svim i svacim, njavise hiperhidrozom, ali nisu. to je valjda zato jer je cijeli taj mentalno somatski sklop pomaknut kod nas u neku od strana pa treba visa sila zua takve stvari. inace sam dosta protiv medikamentoznih pristupa, u zadnje se vrijeme vise priklanjam ovim drugim metodama.

Ne, anksiolitici ne liječe. Oni su dodatna pomoć dok AD ne počnu djelovati ili za krizne situacije, ali nema anksiolitika koji se preporuča na dulje vrijeme jer svi izazivaju stvaranje otpornosti a time i ovisnost. Ne treba se igrati s njima.

lamador
14.12.2007., 17:05
cek cek, jel tu pricamo o akutnim acting outima ii o cemu? ne mozes rei da kod akutnih anxioznih stanja ne pomazu. lijeciti bilo kakav psiho poremecaj je uvijek najbolje kvalitetnom psihoterapijom, ali preko socijalnog je tendencija uvijek dati ljekove. ako nemas drugu mogucnost i to je nesto i mislim d ane bi trebalo bjezati od toga, ali nikako ocekivati da ce izlijeciti jedan ovakav psihosomatski poremecaj.

;11782788']Ne, anksiolitici ne liječe. Oni su dodatna pomoć dok AD ne počnu djelovati ili za krizne situacije, ali nema anksiolitika koji se preporuča na dulje vrijeme jer svi izazivaju stvaranje otpornosti a time i ovisnost. Ne treba se igrati s njima.

irogul31
14.12.2007., 18:50
ej ljudi da vas pitan u vezi one knjige emocionalna alkemija.jeli ti pomogla da se ne znojiš ili manje opterećuješ time.koliko si dugo vježbao dok je počelo djelovat?
i u vezi onog vichy-evog dezića.jeste li se vi znojili radi vrućine ili nerviranja.neznam bi li ga kupila .ja se znojin radi živaca
ppppppppplllllllllliiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzz odgovorite

irogul31
14.12.2007., 18:53
ej ljudi da vas pitan u vezi one kljige emocionalna alkemija.jeli ti pomogla da se manje znojiš ili manje opterećuješ time ,koliko si dugo vježbao dok nije počelo djelovat? pliz odgovorite

znojnica
17.12.2007., 20:47
KBT ILI ETS pitanje je sad!? kako se samo nakon nekog vrimena sve izokrene.
A prije je bilo BOTOX ili PRESPIREX!? hehehe, mozda iduće godine izume spoj svega ovoga, nekog robota koji bi nam zamjenio ruke i noge, a pazuhe ne bismo ni imali jer bi robot mutirao pa bi ruke direktno izlazile iz nogu.
Malo karikiram ali presmišno mi je. Ovaj patikus bude na dobrom putu-piči naprid, samopouzdanje raste ali isto napiše roman o ETS-u (čisto da se nađe)
Ne umanjavam nikom nadu, probala sam i ja s KBT-om na svoj način ništa stručno, zabavljalo me neko vrime ali da se znojenje smanjilo e, pa nije. Mogla bi reć da se utrostručilo plus šta san dobila i bromohidrozu baš taj period kad san se bavila sa pisanjem dnevnika, opisa, stanja odvraćanja misli...ali s druge strane imala san ispitni rok, neka privatna sranja, nezadovoljstvo sa sobom i mix svega toga dovelo je do odustajanja od svega po stoti put.
Ja se borin na svoj način, kao i uvik a kao i svi mi uostalom!
Lamadore hvala na uvlačenju u guzicu.. To uvik dobro dođe.Šala-mala!
Sumnjam da bi ja i Pegi našle zajednički jezik,ja ga mislim neću nikad ni nać s nekim ko ima isti problem sa znojenjem. A i praksa mi je već počela.Uf šta to kapa, u potocima,čak mogu brisat kredu rukom.Spužva nema smisla.
A i primjetila sam da je previše toga na što moram vodit računa,pa se znojenje automatski smanji čim više nije glavno i osnovno.
Mislim da će ista stvar bit s vožnjom. Naravno , ne očekujem da će ikad stat ali čim mislimo na druge stvari ovo bar malo posustane.
A i da ne posustane šta sad, još najbolje da napravimo ETS pa postanemo sami znoj.
Ne dajte se zavarat tim kraćenicama,nego vjerujte u sebe!
Pozdrav od mene!

lamador
18.12.2007., 10:56
ajme pa od svih da ti kazes nesto ovako, da ne kazem... pa kako bi ti se smanjilo od toga majko mila???? to je kao da kazes kako sam jos uvijek gladna a popila sam hrpu vode? nije to isto sto si ti doma radila, ja ne razumijem kako vi ne razumijete da :

1. mozete vjezbe(bkt, autogeni trening, citanje new age bljuvotina)raditi sami, ali ce ucinka imati prvenstveno kao terapija kod terapeuta(grupna ili ne).

2. i dalje cete se znojiti, o moj boze, ko prasci, vise , manje, ovisi o nizu faktora, ali cete znati da NE MORATE biti drugaciji i da NE TREBATE nista vise od onoga sto vec imate. osim love, to uvijek volim nadodati, suprotno onim duhovnim vodama, tvrdim da lova donosi srecu!!!

i to je to. ta dva glagola, morati i trebati su ono sto nas sve vodi u apsolutizme iz kojih se radaju strahovi pa iz njih i svi nasi problemi !!!

__________________________________________________ _________________________________

Ne umanjavam nikom nadu, probala sam i ja s KBT-om na svoj način ništa stručno, zabavljalo me neko vrime ali da se znojenje smanjilo e, pa nije.

chrascar
18.12.2007., 14:33
i to je to. ta dva glagola, morati i trebati su ono sto nas sve vodi u apsolutizme iz kojih se radaju strahovi pa iz njih i svi nasi problemi !!!

Bravo majstore! Sažeo si cijeli ovaj topic u jednu rečenicu - ALI PRAVU REČENICU!
Potpisujem!!!!!!!

patikus
18.12.2007., 15:40
Znojnica,citaj malo pazljivije,ja ne govorim o ETS-u vec o varijanti istog koja navodno ima jednak ucinak kao i pravi ets samo sto nema kirurga i nema rezuckanja.
Uostalom,svatko od nas ce se nositi s ovim najbolje kako zna,support grupu ocito nismo u stanju osnovati,jedino sto nam preostaje je ovaj forum a sumnjam da cemo jednog dana isti otvoriti i naci post o cudotvornom lijeku.Lamador je davno predlozio osnivanje,ja bi bio za no neki stavovi nam se jednostavno kose i sumnjam da bi to funkcioniralo kako treba.Mozda je netko drugi zainteresiran...

Lamadore,sta je sa glagolom zeljeti?

Da,ne moram biti drugaciji niti sam to zelio,no to je nepobitna cinjenica.Postoje odredjene razlike izmedju nas i zdravih ljudi (npr. limiti nekih poslova i svakodnevnih uobicajenih radnji) i nepriznavanje istih je po meni nista drugo nego zavaravanje samog sebe.Htio bi ovdje istaknuti vrlo bitnu razliku izmedju uvjeravanja samog sebe kako "sam normalan,nista drugaciji od drugih,itd. itd." i razliku izmedju jednostavnog blokiranja razmisljanja o tome (znojenju) i UOPCE ne razmisljati o tome,sto upravo ja radim mada sam svjestan koliko sam sjeban... ali sasvim mi dobro ide.Stovise,ovaj forum me samo baca unazad kad god ga otvorim.Cini mi se da sam primjenjivanjem ove samo-terapije uspio popraviti i ad,kao da sam postao otporniji.

znojnica
18.12.2007., 17:28
Lamadore šta da ne kažeš...? glupo? djetinjasto? sanjarski?
Pa zar nisi ti pokrenuo ovu temu da bi ti bilo lakše, da bi se izjadao,poslušao savjete ili se životinjski isvađao kad bi ti bio loš dan. A zbog čega sve to? Nemoj mi reć da nisi ni pomislio da bi ta jedna vrsta "terapije" mogla pomoć, smanjit ako ne i uklonit znoj, a u kolikoj mjeri nije ni bitno.
Oprosti ako kažem da mi sad to MORATI i TREBATI pomalo ide na neku stvar. Jer na ovom topiku je oduvijek bilo samo bitno jedno a to je šta Patikus dobro kaže: ŽELJETI.
Da me još jedanput krivo ne shvatiš i nedajbože ne kažeš da sam glupa,probat ću opet. :D
Valjda barem vi šta ovde duže pišete znate da san ja ta koja je glagole "morati" i "trebati" savladala davno prije i da ih nikad nisam zaboravila!
Zar ne bi bilo licemjerno od mene da nakon šta san isprobala čudo krema, losiona,botoxa, antiperspiranata,terapija, kuraca, palaca dođem ovde i pametujem o tome kako Mi nismo drugačiji i kako to ne trebamo biti. Paradoksalno je da sam jedino to i govorila počevši od prvog posta.Ako ništa drugo bila sam dosljedna, nisam pokleknila. Kad sam Chrascara pitala za savjete o Kbt-u zar stvarno misliš da sam se nadala čudu?! Tj. da se od jedne čaše vode najedem ka svinja?
Famozni glagoli su bili u mojoj glavi i prije kbt-a tako da s njenom pomoći ili ne ja sam ostala ista.
Ovim nesretnicima šta tragaju za rješenjem, vape i mole da se bar smanji da ne kažem prestane, sam pokušala reć da to ne očekuju od kbt-a; što pretpostavljam da očekuju..Uostalom zar svi mi ne očekujemo bar mali pomak kad čujemo za nešto novo sočnog naziva kao npr. BOTOX, PRESPIREX ili možda GRUDEN?
Ali razlikujemo se upravo po tome šta taj "pomak" kome od nas predstavlja.
Jer šta misliš da netko od 17 god. misli kad čita neku bljuvotinu od knjige, ovaj forum,o kbtu, kod posjeta stručnjacima...zar stvarno misliš da njima trebaju ta 2 glagola!
E pa ja ne mislim tako. Jebe se njih ako će imati love, shvatit da ne TREBAJU ili MORAJU ako je znojenje i dalje tu...Jedino što žele je glagol NESTATI. Da hiperhidroza bude samo ružan san...
Pitan se zašto je pomaknuta priča o prespirexu u neki drugi podforum?
Jel smo mi sa ovoga kao to prevazišli i sad smo na jednoj novoj duhovnoj razini.
Bojim se da nismo.
Svak gura na svoj način, ja san svoj odgurala,meni je KBT-bila vrsta zabave i kao što sam jednom rekla shavtila sam da je moja HH premoćna, i na isti način kako je došla s menom ne ovaj svijet tako će i otić.Naglašavam MOJA a ne VAŠA. Vi radite kako znate i mislite da je najbolje. Mislim da je sve ostalo postalo stvarno suviše.

lamador
18.12.2007., 22:27
pa rekao bih da je usko povezan s ova dva ili mozda jos bolje, da je njihov odraz tako da ajmo mi na morati i trebati, jebes sad zeljeti. ljudi se cesto zajebu u zivotu jer su mislili da zele upisati neki fax pa ispadne da s pedeset popizde jer shvate da su fulali poziv. jer su zbog morati i trebati uvjerili sami sebe da zele ovo ili ono.

Lamadore,sta je sa glagolom zeljeti?

lamador
18.12.2007., 22:50
nije ni jedno od toga sto ti kazes, a s obzirom na gomile govana koje sam ja nasrao ovdje na stranicama prije ne samo da ti toleriram ovo sto si napisala nego sam vec zavboravio! ne brini!

s obzirom da je to kao neki temelj kbt-a, a ti kazes da si radila nesto doma sama u vezi toga, ne kuzim kako ti to sad ide na neku stvar. onda si vjerojatno nisi bas dala previse truda. nisam ni ja, osim sto sam priocitao tih par knjiga, to je sve. nakon toga sam shvatio da je cijela stvar odlicna i da necu ubuduce govoriti nista o stvarima o kojima ne znam gotovo nista.

totalno te kuzim, to sto imas los dan, uvjeren sam da cu ih imati i ja pa cu vjerojatno ovdje napisati nesto kao ti sada, ali se onda nadam naici na nekog tko ce me podici i ne dozvoliti da padnem kao sto ja sad pokusavam tebe. jednostavnije je nego sto izgleda, ali naravno da je u ljudskoj prirodi jednostavne stvari uciniti kompliciranima jer misle da tako moraju i da ce jedino iz jada i teskog nacina nauciti nesto dobro.

postoji realna mogucnost da je moj optimizam rezultat jednostavne jednadbe zima+ja=sretno NEznojenje jer u mom slucaju znojenje uglavnom (neuzevsi u obzir stres) ovisi o tempereturi prostora u kojem boravim, razlika od onih s normalnom regulacijom znojenja bila bi jedino u kolicini i pomaknutoj toleranciji na temperaturne razlike. stoga napominjem kako cu se vjerojatno i ja na proljece i pred ljeto vratiti sav ocajan ovdje jer kao sto smo zakljucili lijeka nema, jedini je u radu na sebi, a rad na sebi je put razlicit za svakoga od nas, ovisan o gomile toga, od inteligencije(OVDJE NE MISLIM NISTA KONKRETNO, nego opcenito i ne NE MISLIM DA SI GLUPAM, upravo suprotno!!!), zivotnih okruzenja, intenzita problema i sl.

imam osjecaj da djelomicno svoju pozitivnu energiju usmjeravas u neku vrstu bijesa kroz potvrdu i prihvacanje, ali opet prihvacanje koje granici s bizarnoscu. a kako si ti iskreno i bezdlacna na jeziku, biti cu i ja pa cu ti reci da imam osjecaj da si na jebeno dobrom putu koji samo malcice trebas modificirati. i da sad ne zvucim kao neki duhovni voda koji vas uci pameti, kazem da je to samo moje misljenje. sto se tice samih glagola, da sam to procitao sa 17, a ne tek sad s 27 tko zna gdje bi mi bio kraj. kako sam i u nekom od predhodnih postova rekao, netko moze otici jednom na jogu i shvatiti da je cijeli zivot cekao taj dan, a netko moze ici 10 puta i shvatiti kaiko mu ikad nije bilo dosadnije. nismo mi nikakvu stepenicu iznad ionih koji su tek dosli na ovaj forum, niti smo vazniji od onih koji su i dalje na perspirexu(stovise ja ga koristim jednom-dvaput mejsecno), jednostavno svoja saznanja zelimo podijeliti s ostalima. danas sam recimo kontaktirao djevojku s cisticnom fibrozom na info standu UDRUGE RIJETKIH BOLESTI na cvjetnom trgu koju je dosta interesirao ovaj nas forum i rekla je da ga je citala. nazalost, izgubio sam putem njen papiric s mailom na koji joj se moram javiti pa ju ovim putem molim da i se se javi ovdje ako ovo procita.

znam samo da sam se osjecao grozno kada sam zelio da hh nestane(onako kako se sad osjecaju ti kolinci koji to zele) i mislim da nije dobro to zeljeti jer jednostavno nije u skladu s realnoscu i predstvalja iracionalno postavjanje zahtjeva prema sebi i drugima(u smislu da smo drugaciji od njih) sto je dosta opasno. isto kao i neuskladeni zahtjevi vezani uz ove glagole. i tocka,. uf,.

Oprosti ako kažem da mi sad to MORATI i TREBATI pomalo ide na neku stvar. Jer na ovom topiku je oduvijek bilo samo bitno jedno a to je šta Patikus dobro kaže: ŽELJETI.

melisa
19.12.2007., 10:35
gel urotropin je stvarno nekvalitetan , ne znam za druge preparate ali meni se užasno ljušti koža, hrapava je, i žute boje . ..držala sam se pravilne upute ali sve je isto . . . samo što ti se prvi tjedan ne znoju dlanovi .. . nego vec izbije na drugim djelovima tijela . .

nemam tako izraženu hh da bih se osjecala loše u svome životu, ali
ipak ako vam male stvari zagorčavaju život što je onda s onim večim problemima . . .

znojnica
19.12.2007., 16:02
lamdore, cijenim tvoj savjet i tvoje mišljenje.
Razočarat ću te pa reći da mi jučer nije bio loš dan. :) Da si mi najgori neprijatelj ne bi ti priuštila jedan moj loš dan.
Ali svejedno kritiku mi je uvijek drago primit bila ona pozitivna ili negativna. Moram ti reć da mi je ubola oči odma ova riječ 'bizarno'.
Nisi jedini koji kaže da ovo moje prihvaćanje graniči s bizarnošću. Imala san prilike to čuti sa više strana. Čak od meni dragih ljudi koji su me iskreno pitali šta to zapravo predstavlja? jel ja na taj način liječim svoje komplekse? nedam gušta ovim ZDRAVIM kojima se ne znoje ruke, noge,pazuh, lice, kolina, itd, itd,itd, pa sam znala i čuti da je to zapravo produkt moje umišljenosti i preseravanja putem kojeg dokazujem da sam drugačija...
Koja bi bila tvoja rekacija da takvo nešto čuješ od nekog prijatelja u afektu ili sasvim slučajno šta se meni dogodilo jer danas je nažalost rijetkost nekom nešto reć u facu. Ja kažem pa pojedem govno, ali nije me puno briga.

Ne želim se vraćat na prijašnje postove ali sigurno ne znaš razlog mog upornog navraćanja na ovaj forum i uopće početka pisanja. Zato jel si me zaintrigirao ti kao osoba, koja je ovo pokrenila, također bez dlake na jeziku zbog kojeg si upada u konflikte i izaziva erupcije emocija i litara znoja. (pogotovo u ljetnom periodu kad bi svi čitali postove u nadi da će u kojem pisat čudotvorni lijek pa je u nedostatku i prespirex dobro doša.)
Ali nažalost iz toga se nije izrodilo ništa pametno, ja sam se registrirala ne zbog toga da iz posta u post tragam za lijekom nego čisto da pokušam svojim svakodnevnim životnim situacijama na neki način pomoć drugima a također i sebi olakšat dušu.prenoseći dio svog razmišljanja ovde, stvarno sam tila ubit malo tu sumornu atmosferu, traganje za riješenjem, bacit sve na zezanciju šta inače radim svakodnevno, čak san se i dovodila u sukobe sa određenim ljudima zbog mojih burnih reakcija na određene kemijske inovacije koje od milja sve skupa zovem otrovi. Pa smo čak ustanovili da i mlijeko danas može bit kancerogeno,zrak šta udišemo itd. pa zašto se onda ne bi natrljali prespirexom od glave do pete, doživotno ako treba. I pretvorit se svi u male Kukuljice kao ovaj iz par postova poviše.
Lamdore kao što vidiš karikiram, preuveličavam i jedino što mi ide na neku stvar su ti instant preparati koji će donit samo kratkotrajnu sreću i onda opet bacit u onaj mokri očaj od kojeg svi bježe.. A taj se očaj sastoji od samo ona 2 nesretna glagola.

Da budem iskrena sa pojavom Chrascara i njegovih kilometarskih postova u meni je nešto zaiskrilo. Neka jebena nada koja zadnja umire.
S jedne strane duboko u sebi sam znala da jedino što mogu dobit je još jače pojačat taj rad na sebi, a s druge strane sam mislila da ću tom novom vrstom okupacije, usredotočenjem na disanje, opise, dnevnik,malo po malo počet ja samostalno snagom uma utjecat na znojenje.
Nažalost, prvo se ostvarilo, drugo ni približno, šta me nije uopće razočaralo ali razbjesnilo je.

Daleko od toga da ja iman averziju prema kbt-u, tebi,ili bilo kome ali činjenica je da sam ovde došla kad je glagol ŽELJETI bio u punom mahu, i kod tebe i kod pegi i kod mene potajice ali sam urlikala na svoj način da LIJEKA nema i da prekinete s tim jer kad skužite di će vam bit kraj- baš kako ti kažeš, rukovat ćemo se, vodit ljubav bez čarapa, pozdravljat sunce u uskoj majici u punom kafiću na špici npr. Pa nek svi čuju ako imamo i bromohidrozu nas to neće bit briga više!

Kod tebe se dogodila enormna pozitivna promjena koja zaslužuje svaku pohvalu. Kao neko ljubomorno čuvanje ta 2 glagola, kao da su samo moji jer sam ja to prije shvatila. Sad i meni zvuči bizarno. A ti si također na dobrom putu i ne sumnjaj da ćeš krenit krivim kad dođe ljeto i temperature. Kad jednom shvatiš teško će te nešto izbacit iz ritma. Eventualno koji loš dan,teški ljudi bez razumjevanja...ali to je sve kratkotrajno i prođe u trenu.
Sad uživaj u zimi, čula sam da je Zagreb grad pobjelio. Blago vam se.
Ja nikako da se udostojim doć,ali nadam se susretu jednog dana. Mislim da nakon ovoliko pisanja ne bi više imali šta reć jedan drugome!HEHE
Pozdrav!

melisa
20.12.2007., 09:15
bravo znojnica lipo si ovo sve napisala i svakako si u pravu i
puno ti srece zelim . . .

a naravno i vama ostalima da pronadete za sebe najbolje i odgovarajuce rjesenje

lamador
20.12.2007., 11:32
kad sam poceo exponirati hh jos davnih dana isao sam dosta na zivce frendovima koji su po brzom postupku smislisi: nemoj toliko o tome pricati i fixirati se na to, mozda ti se onda i smanji. ili jos bolje, oni savjeti tipa, ne pridaj tome toliku pozornost, svi se znojimo, evo vidi i mei su sad vlazne ruke, sta i ja onda imam hh? ajme, tako da znam kako je slusat svakakve gluposti sa strane. totalno znam.

no sve to nije bitno, mic po mic, korak po rak, rad na sebi, kakav god, je dobar. i mislim da ne moras odustajati od toga. samo sam to htio reci. jer ono bizarno sto sam spomenuo se u stvari odnosi na retoriku i bezizlaznost situacije u kojoj tvrdimo da ne zelimo kemiju niti skalpel, a onda s druge strane jedinu preostalu mogucnost, rad na sebi kroz ovo ili ono stavljamo u neke tamne okvire jer ocito da je previse truda potrebno uloziti za tako sitnu nagradu kao sto je najobicnije prihvacanje sebe od sebe. snagom uma utjecat na znojenje? vjerujem da je moguce kroz autogeni trening u kombinaciji mozda s ovim nasim terapijama, ali isto tako vjerujem da je izuzetno tesko. zato ne budi tako stroga prema sebi, bio bi izniman uspjeh koji gotovo granici s nemogucim da si uspjekla od prve. znam da ja nisam i da cu morati jos puno vremena truda(i znoja) utrositi na cijelu stvar kako bi mogao reci da sam se pomaknuo s mjesta. pri tome necu ni komentirat neke postove (iskreno niti se ne sjecam kojih ljudi-nickova) ovdje o cudotvornim izlijecenjima perspirexom ili majko mila, o majko mila new age(ja sam predivan covjek i mogu prestati pusiti kad pozelim) bullshit knjigama.

ima tih nekih stvari koje znamo sami po sebi, ali ih ipak trebamo negdje prositati ili nam ih netko treba reci kako bi ih osvijestili. mislim da je u cijeloj ovoj prici najvaznije postati svjestan svojih (ne)mogucnosti, shvatiti sto i kako se da promijeniti, bas onako kako anonimni alkoholicari kazu u svom programu: zahvaljujem bogu koji mi je dao snage da promijenim one stvari koje mogu promijeniti, da prihvatim one koje ne mogu i mudrost da raspoznam razliku!

lamdore, cijenim tvoj savjet i tvoje mišljenje.

[Ciara]
20.12.2007., 12:37
cek cek, jel tu pricamo o akutnim acting outima ii o cemu? ne mozes rei da kod akutnih anxioznih stanja ne pomazu. lijeciti bilo kakav psiho poremecaj je uvijek najbolje kvalitetnom psihoterapijom, ali preko socijalnog je tendencija uvijek dati ljekove. ako nemas drugu mogucnost i to je nesto i mislim d ane bi trebalo bjezati od toga, ali nikako ocekivati da ce izlijeciti jedan ovakav psihosomatski poremecaj.

Ček, o kakvoj anksioznosti pričamo? Akutnoj u smislu paničnih napada, povišene tjeskobe? Ma stvar je u tome što se anksioliciti ne mogu uzimati redovno više od recimo mjesec dana jer stvaraju otpornost i kreće ovisnost. Dakle na duge staze mogu napraviti i puno više štete nego koristi. A čvaknut si jednog tu i tamo je druga priča. Zato ti se anksiolitici propisuju zajedno s antidepresivima jer antidepresivi imaju, ovisno o lijeku i osobi, odgođeno djelovanje, ali zato čim počnu djelovati savjetuje se prestanak uzimanja anksiolitika jer s vremenom antidepresiv preuzima ulogu oba lijeka. A antidepresivi, navodno, ne izazivaju ovisnost pa je manja šteta na duge staze i mogu se piti i do kraja života.

Da li je itko s psihosomatskim korijenom hh uspio lijekovima smanjiti znojenje i izliječiti se, ja ne znam. Treba prvo osvijestit uopće kako je sve krenulo i izbacit nekakve organske uzroke.

VaaD
23.12.2007., 02:59
Imam 19 god. , zivim u Sarajevu , imam HH od svoje 15 god. !
Kao i svi vi trazim tracak nade za svoj problem pa me tako ta potraga dovela na ovaj forum . Procitao sam prvih 7-8 stranica i nasao sam se u vecini vasih postova . Iz dosade prebacio na zadnju stranicu i vidio da je tema otvorena vec vise od 1 god. i stvarno sam se razocarao . Zanima da li je iko od vas sa istim problemom uspio da se rijesi ovog problema tj. ove bolesti ?!?
Zivot mi prolazi pred ocima a ja vec 4 godine cekam neko cudo i stvarno mi malo fali da se rastanem od ovog svijeta , jer nekad imam osjecaj da bi tak oolaksao sebi i svima oko sebe !!!

melisa
24.12.2007., 12:41
nemoj jer si mlad i jer moras zivjeti . . .
ja zbog toga nikad nisam rekla ubiti cu se . . . moram umrijeti . .
treba imati strpljenja, znam da problemi nece nestati tek tako
mladost je tvoja prednost, imas vemen a to promjeniti

reci svima koji su ti bliznji , sto te muci . . biti ce lakse . . znam po sebi
sretno i pozz

legenda89
01.01.2008., 18:12
imam jedno pitanje.Nisam siguran da li i ja imam to.U pubertetu sam pa mislim da se zbog toga znojim. Znojim se samo u školi i kad idem van ispod pazuha ali kad sam doma uopče ne.I ak ima netko kakav savjet neču se žalit

patikus
02.01.2008., 10:02
imam jedno pitanje.Nisam siguran da li i ja imam to.U pubertetu sam pa mislim da se zbog toga znojim. Znojim se samo u školi i kad idem van ispod pazuha ali kad sam doma uopče ne.I ak ima netko kakav savjet neču se žalit

Ima..budi sretan sto ti nije po dlanovima ili nogama,ili licu.A pokusaj sa 20% aluminij kloridom ili perspirexom,navodno su dosta djelotvorni za pazuhe.Za daljnja pitanja o istima,na forumu Zdravlje postoji tema koja se zove Perspirex ili antiperspiranti,ako imas daljnjih pitanja o istima,postavi ih na toj temi.

legenda89
02.01.2008., 15:42
a gdje da kupim to bio sam u par ljekarni i nigdje nije bilo

legenda89
02.01.2008., 21:08
molim vas pomoć gdje da kupim taj aluminijev klorid

patikus
03.01.2008., 16:11
PM proslijedjen.

Pitanje ostalima,palmarnim HH - kako vam je protekao prvi dan nakon Nove,bilo na poslu ili negdje gdje ste se morali cijelo vrijeme rukovati? Mene je spasio onaj 40% Al-Cl u zadnji cas,nije napravio cudo ali je bitno smanjio znojenje,da ga nisam stavio 2.1. bi mi vjerojatno bio jedan od najgorih dana u zivotu.2-3 puta sam ohrabren privremenom suhocom ruku cak i sam inicirao rukovanje...naravno nije dugo potrajalo :rofl:

rafaela55
04.01.2008., 08:44
hej...imam jedno pitanje....gdje se može nabaviti 40% drysol?ja sam jedino do sada imala 20%

xtra_zg
04.01.2008., 12:10
hej...imam jedno pitanje....gdje se može nabaviti 40% drysol?ja sam jedino do sada imala 20%

Kolko ja znam, naručiti se može jedino preko interneta, direktno od proizvođača

rafaela55
04.01.2008., 16:40
ok hvala!a da li znas jel pomaze sta vise nego 20% drysol?

rafaela55
05.01.2008., 10:42
Bok ljudi....gledala sam na internetu o drionicu,koji radi na principu jontoforeze, da li je netko od vas vec to koristio? da li djeluje?

melisa
06.01.2008., 15:05
ejjj !!!! svaki put novi , neinformirani članovi oduzmu po 1-2 stranice,
prelistajte prijašnje potove, i sve če vam biti jasnije, nije lako, al tko traži taj i nađe . . . stvarno je glupo već odgovarati na ista ponovljena pitanja . ..

P.s. Svima Sretna Nova godina i da s eu 2008 manje znojite . . .
pussaa . . .

rafaela55
07.01.2008., 07:21
a sta je netko drzak..:)

dvatricetiri
07.01.2008., 12:35
a sta je netko drzak..:)

Za daljnja pitanja o istima,na forumu Zdravlje postoji tema koja se zove Perspirex ili antiperspiranti,ako imas daljnjih pitanja o istima,postavi ih na toj temi.

nije niko drzak, samo te kao novopridoslicu upucuju gdje se sta raspravlja, da se ne bi po milion puta iznova procesljavale jedne te iste stvari :D

lamador
07.01.2008., 21:21
Psihodrama: (http://www.net.hr/infocentar/zagreb/page/2007/12/10/0025006.html)

Psihodrama je akcijski oblik grupne psihoterapije, u kojoj se životne situacije ili unutarnji svijet pojedinca odigravaju na sceni uz pomoć članova i vođa grupe, onako kako ih taj pojedinac doživljava. Na taj se način ne samo kroz riječi, već i kroz govor tijela, pokret i međusobnu udaljenost likova istražuju ljudske relacije i spoznaje sebe. Scensko odigravanje omogućuje protagonistu psihodrame da izvede ili dovrši ono što u životu nije mogao, nije znao ili možda nije smio, otkrivajući tako vlastita ograničenja i učeći kako da misli i osjećaje slobodno izražava kroz svoje ponašanje.

Što se gubi na psihodrami? Gube se iluzije o sebi i drugima!

patikus
11.01.2008., 19:25
Ili drugim rijecima - kognitivno bihevioralna terapija :)

upadljivo_tih__
11.01.2008., 20:23
Kao zacetnik teme duznost mi je izvijestiti vas da bolujem od iste cijeli svoj zivot.
Bolest patoloskog pretjeranog znojenje nije uzrokovana psihickim poremecajem nego do njih dovodi. Dakle, upravo suprotno od onog znojenja koje se pri psihozama dogada u ostalih ljudi. To i jest glavna zabluda rasirena medu ljudima o ovoj bolesti, alui moram priznati i medu mnogim lijecnicima.

Dakle, etiologija je nepoznata, a lijeci se tzv. ETS - ENDOSKOPSKOM TORAKALNOM SIMPATEKTOMIJOM koja se u hrvatskoj ne radi. Kosta 7000 us dolara.

Ne vjerujem i ne ocekujem neki odgovor na temu, ali eto, cisto da vidim ima li mozda jos ljudi u hrvatskoj koji od toga boluju.

Isto tako molim cijenjene forumashe da ne pisu o tome kako im se ruke znoje kad su pod stresom i kako mozda imaju to s(r)tanje. Ako ga imaju, rijec mozda nije opcija, to ce sigurno znati.

jbg psihotican nisam, al sam imao preterano znojenje, i izlecio se od toga, bilo je zbog psihe a ne zbog neceg drugog, u mom slucaju. Dakle, od neke neuroze moze da bude.

nessa 123
11.01.2008., 20:55
kako si se izljecio? i kod mene je psiha. pisi.

mMickey
11.01.2008., 23:15
evo mene posle 6 meseci opet otvorih ovaj sajt. Drago mi je da vidim da se lamador vratio :)
za sad toliko.....

/edit: i drago mi je da vidim da je imao sposobnost da okrene plocu za 180 stepeni. Doslednost nije kvalitet...

njakus
12.01.2008., 00:29
zaista nisam mislila da ovoliko ljudi ima problemhiperhidroze poput mene, ja nikog osobno e poznajem ali naravno opsesivno promatram ljudima pazuhe čim podignu ruke, a pogotovo čeznem za lijepom odjećom u boji.
Uglavom moram nositi crno pa ljudi koji me manje vide znaju pomisliti da mi je možda netko umro...
Uglavnom i ja sam problem pretjeranog znojenja pod pazuhom (dok su mi ruke i noge suhe ko barut) primjetila još u srednjoj školi, a sad imam 30.
Mislim da je kulminacija definitivno bila na faksu gdje sam uvijek bila mokra pa čak i za vrijeme predavanja!!!
Inače imam posao u kojem svakodnevno komuniciram s dosta ljudi pa mi ovaj problem polako predstavlja i opsesiju a da ne spominjem želju za normalnom odjećom.
Inače koristim uvijem obične antiperspirante i nisam još probala ništa drugo, ali sam evo večeras čitala malo starije postove i čula za Maxim (naručila sam ga odmah pa da vidimo kako će funkcionirati i hoće li mi šta pomoći).
Imala bih pitanje ukoliko ga je netko već probao, kako djeluje i je li pomaže?

upadljivo_tih__
12.01.2008., 13:14
kako si se izljecio? i kod mene je psiha. pisi.

hehe... kako znas da je psiha?

nessa 123
12.01.2008., 21:33
hm. pa zato sto vec duze vrijeme pratim i proucavam sebe u tome.
ima situacija kad je jako vruce ali se ne uznojim skoro nista jer sam opustena, neopterecena. cim pomislim na to katastrofa. val vrucine i znojenje.
mislim, prirodno se vise znojim, u sportu, i ako su vrucine sigurno cu se uznojit vise nego drugi, ali u puno situacija je to jako pojacano sa psihicke strane. vjeruj mi,

a sad ti?? :)

patikus
13.01.2008., 12:01
hehe... kako znas da je psiha?

Isto pitanje sam i ja tebi htio postaviti.Ja recimo znam da kod mene nije,stara kaze da su mi noge mokre totalka od rodjenja,kasnije se prosirilo i na ruke,s godinama i hormonima valjda.Kod mene to ovisi o temperaturi i vlaznosti zraka,ako je velika vlaga ruke ce mi se znojit od 0-24 bez prestanka i to doslovno teku potoci mislio ja o tome ili ne.No primjecujem da kad postanem nervozan ili lagano anksiozan te kad mi je jako vruce da se znojim i po ostalim dijelovima tijela,najvise celo i pod pazuhom.

Ajde,raspisi se malo,znatizeljni smo ;)

lamador
16.01.2008., 09:09
kada bi netko(ja recim0) isao napraviti prvu stranicu o hh na hrvatskom koja bi bila aktivna(barem sljedecih godinu dana), sto bi se po vasem misljenju sve na njoj trebalo nalaziti? dakle ovdje ne mislim na dizajn nego na sadrzaj same stranice? ili mozda sto nije potrrebno da se nalazi??? ideja je da zazivi i tako nesto kao uvod u udrugu mozda. otvoren sam za sve vrste prijedloga i sugestija, rok izrade je dva tjedna pocevsi od danas...

azucena
16.01.2008., 09:48
To je super ideja, ako bi se još i udruga osnovala, ja joj se odmah pridružujem.:)

Što se tiče stranice, na nju bih prvo stavila nešto općenito o hiperhidrozi, o osjećajima koje stvara kod ljudi, riječi potpore za sve one koji se loše osjećaju zbog nje, eventualne prijedloge kojim proizvodima ju je moguće suzbiti (u mom slučaju ih nažalost nema), stavljati raznorazne članke koje bi se moglo komentirati...

Baš si mi uljepšao ovo tmurno jutro!;)

patikus
17.01.2008., 21:37
Ideja je dobra i podrzavam je 100%.Sad,ne znam sto ti je cilj,samo pribliziti hiperhidrozu hrvatskom narodu i nasim doktorima i napraviti stranicu kakvih vec na netu ima stotinjak,samo ne na hr ili napraviti nesto svoje,jer predlozaka za stranicu o HH ima koliko hoces,klasicne podjele na primarnu i sekundarnu,uzroci,cime se moze pokusati lijeciti,operativni zahvati pa onda psihometode itd...znas vec i sam.Tesko je tu izmisliti toplu vodu jer sam vidio zaista detaljnih stranica koje su obuhvatile sve aspekte HH no uvijek mozes dodati nesto svoje...Pazi samo da bude jednostavna i pregledna i mozda ne bi bilo lose da ubacis i neke slike.

nessa 123
17.01.2008., 22:32
o svim mogucim sredstvima, antipersp. i slicno smo vec rekli masu masu stvari... i uglavnom je sve jasno.

eto moje pitanje: (ako netko komentira meni srcu drago:) )
kako prihvatiti hh? kako prihvatiti sebe kao takvog i ne smatrat se manje vrijednim ili 'necistim' zbog toga?
ja to recimo jos uvijek ne mogu, i jos uvijek mi koci puno stvari u zivotu.
i znam da se zbog toga znojim sigurno 2/3 vise nego da sam opustena s tim i sama sa sobom.
eto...

patikus
18.01.2008., 12:39
eto moje pitanje: (ako netko komentira meni srcu drago:) )
kako prihvatiti hh? kako prihvatiti sebe kao takvog i ne smatrat se manje vrijednim ili 'necistim' zbog toga?
ja to recimo jos uvijek ne mogu, i jos uvijek mi koci puno stvari u zivotu.
i znam da se zbog toga znojim sigurno 2/3 vise nego da sam opustena s tim i sama sa sobom.
eto...

I ja bi volio znati,izgleda da ovisi od osobe do osobe.Sumnjam da ti netko moze reci prihvati situaciju kakva je i da ces ti to napraviti preko noci.Treba do toga doci sam,ja sam isto pokusavao cijeli zivot i jos uvijek pokusavam no ne uspijeva mi,ne mogu se s time pomiriti.Sto je najgore,vrijeme ide,godine lete i treba poduzeti neke konkretne mjere prije nego bude prekasno,previse toga sam propustio radi HH.

lamador
19.01.2008., 11:43
a cuj ako cu tako razmisljat odmah cu odustat. nisi me bas ohrabrio, a imam zadatak napraviti stranicu kao zavrsnju radnju tecaja iz web dizajna pa mi je sinulo zasto raditi nesto bez veze kad me ovo pod jedan zanima, pod dva korisnije je od neceg(neke firme) koja ne postoji itd. plus, imam domenu na godinu dana koju dijelim s ostalim polaznicima pa... mozda sam trebao sutit dok sve nije gotovo. naravno da nece biti nista posebno, ustvari, MOJA JE IDEJA DA TAMO PISEMO SVOJA ISKUSTVA, u obliku kracih i duljih textova kojima bismo autori bili svi mi. eto. ako s enekome da nesto napisati neka to slobodno i ucini kad uhvati vremena i volje, samo molim bez pesimizma i zescih negativizama.

Ideja je dobra i podrzavam je 100%.Sad,ne znam sto ti je cilj,samo pribliziti hiperhidrozu hrvatskom narodu i nasim doktorima i napraviti stranicu kakvih vec na netu ima stotinjak,samo ne na hr ili napraviti nesto svoje,jer predlozaka za stranicu o HH ima koliko hoces,klasicne podjele na primarnu i sekundarnu,uzroci,cime se moze pokusati lijeciti,operativni zahvati pa onda psihometode itd...znas vec i sam.Tesko je tu izmisliti toplu vodu jer sam vidio zaista detaljnih stranica koje su obuhvatile sve aspekte HH no uvijek mozes dodati nesto svoje...Pazi samo da bude jednostavna i pregledna i mozda ne bi bilo lose da ubacis i neke slike.

nessa 123
19.01.2008., 19:49
I ja bi volio znati,izgleda da ovisi od osobe do osobe.Sumnjam da ti netko moze reci prihvati situaciju kakva je i da ces ti to napraviti preko noci.Treba do toga doci sam,ja sam isto pokusavao cijeli zivot i jos uvijek pokusavam no ne uspijeva mi,ne mogu se s time pomiriti.Sto je najgore,vrijeme ide,godine lete i treba poduzeti neke konkretne mjere prije nego bude prekasno,previse toga sam propustio radi HH.

pa tocno to, ja vidim da ja propustam masu stvari zbog toga. evo trenutno npr. svidja mi se jako taj tip, i mislim da bi bas moglo biti dobro, ali ja vec podsvjesno njega guram od sebe iako je zagrizao, jer nemam snage suocit se s tim da on to skuzi, pogotovo ako zbog toga odustane,
eto, to je jedna od situacija, a o ostalim da ne pricam.

e sad, kako poduzet konkretne mjere..?

patikus
20.01.2008., 13:14
a cuj ako cu tako razmisljat odmah cu odustat. nisi me bas ohrabrio, a imam zadatak napraviti stranicu kao zavrsnju radnju tecaja iz web dizajna pa mi je sinulo zasto raditi nesto bez veze kad me ovo pod jedan zanima, pod dva korisnije je od neceg(neke firme) koja ne postoji itd. plus, imam domenu na godinu dana koju dijelim s ostalim polaznicima pa... mozda sam trebao sutit dok sve nije gotovo. naravno da nece biti nista posebno, ustvari, MOJA JE IDEJA DA TAMO PISEMO SVOJA ISKUSTVA, u obliku kracih i duljih textova kojima bismo autori bili svi mi. eto. ako s enekome da nesto napisati neka to slobodno i ucini kad uhvati vremena i volje, samo molim bez pesimizma i zescih negativizama.

Pa ne znam zasto bi bio obeshrabren,dapace,sad si i mene jako zaintrigirao jer smatram da nam je takva stranica itekako potrebna,ja sam samo rekao da takvih stranica ima dosta ali na engleskom,koliko mi je poznato nijedna tako detaljna stranica ne postoji na hrvatskom i ovo bi vjerojatno bila prva.Ideja da pisemo svoja iskustva je odlicna,mozda bi bilo dobro kad bi se napravio mali forum sa 2-3 sekcije gdje bi mogli bar iznijeti svoja iskustva,ili da se napravi neki predlozak,tj. formular koji ce svatko od nas popuniti i poslati ti na mail/pm te ces ti isti pregledati,urediti i samo kopi pejstati na stranicu,nesto kao:

Godine:
Spol:
Mjesto: (nije nuzno no nije ni lose,bar grad):
Primarna/sekundarna HH (i da li jos koja bolest za koju sumnjate da je povezana sa HH):
Alkohol/droge:
Pusac/nepusac:
Iskustva i pokusane metode lijecenja:
ETS (da li je napravljen): DA/NE

Ili taj isti formular popunimo ovdje na forumu.
Kao sto vidis,u sekciji iskustva i pokusane metode lijecenja bi moglo biti tih negativa i pesimizama koje si spominjao pa ce tu sekciju mozda biti potrebno malo editirati.Mislim da bi takva stranica cak bila i bolja od vecine postojecih jer nisam vidio nijednu da ima tu sekciju,osim na jednoj koja je imala forum sa slicnim formularom.Sto vise ljudi se ukljuci u ovo,i bude li sto vise ideja i prijedloga,stranica ce biti kvalitetnija.

patikus
20.01.2008., 13:17
e sad, kako poduzet konkretne mjere..?

Posto sam i sam u istim problemima i to gotovo neprekidno,samo se redaju takve situacije stvarno ti ne bi znao reci,ali cuj,ako ti ne upali s tim tipom moj pm je otvoren 24/7 :D

nessa 123
20.01.2008., 13:25
Posto sam i sam u istim problemima i to gotovo neprekidno,samo se redaju takve situacije stvarno ti ne bi znao reci,ali cuj,ako ti ne upali s tim tipom moj pm je otvoren 24/7 :D

heheh:top::mig:, hvala, uzimam na znanje...:)

ma joj, lako i za tog tipa, mene brine ostatak zivota u svim drugim segmentima...:eek:

i nije mi jasno zasto se nitko jos ne javlja i ne komentira, pogotovo oni koji su uspjeli, a sjecam se da ih je bilo dok sam manicno citala sve postove proslo ljeto... valjda ih vise nije briga, blago njima.

ali eto, ono sto je cinjenica treba stvarno pocet radit sam na sebi. i krenut od dubljih stvari nego sto je znojenje, ono, bas napravit od sebe crvrstu i sigurnu osobu. hm:ne zna:

azucena
21.01.2008., 07:15
heheh:top::mig:, hvala, uzimam na znanje...:)

ma joj, lako i za tog tipa, mene brine ostatak zivota u svim drugim segmentima...:eek:

i nije mi jasno zasto se nitko jos ne javlja i ne komentira, pogotovo oni koji su uspjeli, a sjecam se da ih je bilo dok sam manicno citala sve postove proslo ljeto... valjda ih vise nije briga, blago njima.

ali eto, ono sto je cinjenica treba stvarno pocet radit sam na sebi. i krenut od dubljih stvari nego sto je znojenje, ono, bas napravit od sebe crvrstu i sigurnu osobu. hm:ne zna:

Iskreno već sam krenula pisati neke savjete i pozitivne afirmacije i onda sam shvatila da i mene brine isto, koliko god to pokušala negirati. :rolleyes:

nessa 123
21.01.2008., 08:01
ok, onda cu ja....:):)

pa ja sam recimo puno bolje nego sam bila, iako je to daleko od onog sto bi htjela.
prosle godine sam bila katastrofa, razmisljala sam o tome od 0-24, povlacila se u sebe, nisam htjela izlazit ni sa najboljim frendovima, pred kojima stvarno mogu biti opustena u vezi znojenja. ali isto tako u tom periodu sam bila psihicki sva nikakva, znaci totalno nesigurna u svakom ostalom smislu, puna nekih frustracija.

i onda sam pocetkom zime bila na par razgovora sa psihologom koji me recimo vratio u normalu sto se tice tih nekih ostalih stvari, i stanje se poboljsalo i sa ovim.
uglavnom, da skratim, ono sto je pozitivno sto sam ja napokon shvatila u teoriji da se je moguce sebe prihvatit takav kakav jesi, znaci i to sa hh, i cak sam par dana (nikad to necu zaboravit:cerek:) to provela u praksu i super se osjecala i naravno manje se znojila i zabolilo me za to!

ali eto, iako sam shvatila i dalje me nesto stalno vraca nazad i opet se uhvatim da se ujutro budim s grcem, i da poludim kad se cim udjem u tram preznojim i onda na faks dodjem mokra itd itd. i bojim se ljeta.

tako da eto, moguce je, samo treba pronaci taj kliker u sebi, ja jesam ali ga ne znam ukljucit:D

nadam se da vam ovo ne zvuci sve ludo i smjesno, eto ja samo zelim da zajedno uspijemo:)

pozz i pisite

intercooler
22.01.2008., 01:28
bok
evo i ja imam sličnih problema,tj samo sa pazuhama i čelom,naime u neugodnim situacijama ili zagušljivim prostorima mi curi s lica znoj i sav pocrvenim.ili kod konzumacije alkoholnih pića(ali to ne uvijek)
što se samnom događa?

tina29
22.01.2008., 18:43
drago mi je da vidim da stvarno nisam sama. eto imam 21 godinu i znojim se ko ludak, kod mene u obitelji nitko nema tih problema. znam da problem nije na psihi jer nisam zivcana dok gledam film. :rolleyes: najvise od svega mi se znoje ruke i noge (stopala). ljeti mogu samo platnene japanke nositi ili tenisice jer one obicne morske ne dolaze u obzir , sklizem se ko manijak, tako sam nadobudna skoro nekoliko puta nogu strgala, a i zglob. ruke su katastrofa, kad na poslu mis drzim a sve mokro, svako malo bijezim u kupaonu i pustam hladnu vodu da mi se zljezde suze.lijek za pazuhe sam nasla od VICHY ANTI-PERSPIRANT. skupa je ali za pazuhe pomaze, dok za ruke nikako. dane provodim u izbjegavanju doticaja s ljudima, a ako mi netko zeli pruzit ruku, neprimjetno ju prvo obrisem, jer znoj kapa. jednom sam cak promatrala kojom brzinom kapljice znoja izbijaju, nevjerojatno, ni sekunda a vec su vani. naravno ljudi s kojima sam u doticaju to ne shvacaju jer kao sto se zna to je njima gadno, necije znojenje. samo zelim reci da se znojim bilo kada i bilo gdje, bez obzira na situaciju, bila ja sretna ili ne. zadaje mi ogromne probleme i neugodne situacije. puno nas je, ali zapravo nas je malo, jer tu su dosli oni koji imaju taj problem, a ne neko drugi. :(:(:(

nessa 123
22.01.2008., 19:13
uf meni vichy nije pomogao. cak sam ga pocela stavljat navecer pa ujutro jos nesto.
reci mi jel ti je odmah pomogao i smanjio znojenje ili iz tjedna u tjedan kako pise na njemu? (sorite ljudi, znam da smo rekli da necemo tu o dezicima ali samo ova iznimka..)
evo ja danas se znojila cijeli dan, a jos mi je bilo hladno!! a meni sve mokro pod pauzhom. bila sam malo nervozna ujutro, ali popodne cist ok, i opet. zato kaj sam razmisljala htjela ne htjela o tome...

tina 29, jesi probala nesto od tih preparata za ruke? ljudima stvarno znaju pomoc, vise nego kod pazuha....

tina29
22.01.2008., 19:33
vichy mi je pomogao postepeno, a sad ga stavljam kako koji dan jer mi je koza naviknuta pa jace djeluje. probala sam ga za ruke, ali nista ne pomaze. ruke i stopala su mi katastrofa i neznam sta da radim, ludim :mad:

i meni je najgore kad su mi ruke led a znojim se, od kuda znoj pobogu ako mi je hladno, evo sad su mi ruke koma, a samo sjedim doma za kompom i tipkam. no stress :(

pitanje jel pomaze otopina od orahova lista, cula sam da je to ok :confused::confused:

patikus
23.01.2008., 17:12
i meni je najgore kad su mi ruke led a znojim se, od kuda znoj pobogu ako mi je hladno, evo sad su mi ruke koma, a samo sjedim doma za kompom i tipkam. no stress :(

Radi se o poremecaju regulacije tjelesne temperature na odredjenim podrucjima/dijelovima tijela koji je najcesce uvjetovan genetski,ni kod mene se nitko u familiji ne znoji osim mene.A sad bih zamolio pridoslice da komentiraju o antiperspirantima za na to predvidjenoj temi koja se nalazi na forumu zdravlje.Ako smo rekli da necemo,onda necemo...nema iznimaka.Hvala..

Nego,lamadore,sta je sa stranicom? Vidim da su ljudi ovdje jako zainteresirani,pa slozili se vi s mojom idejom ili ne,ja cu ispuniti upitnik koji sam predlozio,mozda se nesto pokrene,mozda ne.

Godine: 23
Spol: M
Mjesto: Zagreb
Primarna/sekundarna HH: jos nije strucno utvrdjeno,po mom misljenju je primarna no ne iskljucujem psihobazu u ranom djetinjstvu zbog nekih traumi a i atopijski dermatitis je najvjerojatnije vrlo usko povezan s HH
Alkohol/droge: Pio,probao,vise nista,tu i tamo koja piva no jako rijetko,izbjegavam alkohol.
Pusac/nepusac: Pusac i kavopija
Iskustva i pokusane metode lijecenja: Raznorazni preparati,puderi,kreme kojima se vise ni ne sjecam imena,kao klinca su me vodili svim mogucim doktorima pa cak i van zg i nitko nije znao sto je to,kompletne retrage su pokazale da je sve u redu,nikada u 23 godine nisam naisao na nesto sto bi bilo djelotvorno za znojenje ruku osim jedne stvari koju sam tek nedavno otkrio a to je 40% Al-Cl gel koji je zaista djelotvoran,no znojenje ruku je nemoguce suzbiti 100%,ali recimo da sam ga suzbio 70-80%.Kao i sve HH,traumaticna iskustva su me pratila cijeli zivot,rukovanje s drugim ljudima,namakanje tipkovnice i misa,unistavanje odjece zbog dodirivanja znojnim rukama,nemogucnost nekih aktivnosti poput zaserafljivanja vijaka ili okretanja kvake na vratima,fobija od vozackog ispita,doslo je do te tocke da sam 100% odlucio napraviti ETS,samo zahvaljujuci lamadoru koji me razuvjerio odustao sam,kada sam bio na toj prijelomnici nisam jos imao financijska sredstva za istu,sada ih imam i jos jednom hvala lamadoru sto si nisam zamalo sjebao zivot do daske.Trenutno pokusavam skupiti sto vise informacija o tzv. kemijskoj simpatektomiji no nisam si zacrtao da cu je i napraviti,previse je tu faktora tj. posljedica nakon operacije na koje treba biti spreman... Sad se nadam da ce mi aluminij klorid pomoci da polozim vozacki,vec se puno bolje osjecam.
ETS (da li je napravljen): NE (ali bio sam blizu)

Beth:)
23.01.2008., 20:50
Nije me dosta dugo bilo,ali morala sam opet doći. Ta jeb... hiperhidroza me ubija... Ali ne moram to vama objašnjavati-nažalost,znate i sami! I što je najgore od svega,sve više sam sigurna da mi je to na psihičkoj bazi. Iako ne razumijem zašto su mi i sad ruke poput jezera,a sama sjedim u svojoj sobi.
Zabrinuta sam da to odvratno znojenje sve više utječe na moj život i da će se taj utjecaj samo još više povećavati. Moj instruktor vožnje me gleda kao da sam luđak dok mi kapljice znoja padaju po volanu i sl. Dosad sam to još koliko toliko uspjela sakriti,ali i moj dečko to počinje sve više primjećivati. Stvarno me strah iskreno mu reći koliko je to zapravo strašno. Možda će glupo zvučati,ali to me koči i u mom seksualnom životu. Pa tko bi želio tuširanje svaki put kad se mazimo?! Mislite li da bih mu trebala baš sve reći? Imate li takvih iskustava? A tako mi je neugodno... Kako nešto objasniti kad ni sama ne razumijem?!
A kako sam shvatila da je vjerojatno na psihičkoj bazi? Kadgod malo više popijem odnosno alkohol me opusti,nema ni traga znoju. Eto! OTKRILA SAM LIJEK_BUDIMO SVI ALKOHOLIČARI! Žao mi je... :(

tina29
23.01.2008., 21:54
beth svi te razumijemo i svi bjezimo od dodira sa drugima jer je to nama strasno jer to drugi ne shvacaju. reci decku problem i ako te stvarno voli nekako ce razumijeti i to prihvatiti.

pa nastavljam s upitnikom

Godine: 21
Spol: Ž
Primarna/sekundarna HH: iskreno neznam vise ni sama, nisam bila kod lijecnika nikada jer to moji nisu ozbiljno shvacali i nisu gledali kao problem, stalno su govorili da sam nervozna i da se zato znojim. i od tuda meni strah od svega, jer ako nemogu roditeljima i obitelji objasnit svoj problem i oni to ne razumiju kako cu nekome drugome :(
Alkohol/droge: ponekad alkohol i onda je ista situacija
Pusac/nepusac: ne pusim, ali pijem samo kapucino
Iskustva i pokusane metode lijecenja: iskustva su sva losa, nitko nije shvatio da je to problem, pa sam uvijek mislila da sam ja kriva. nikad nisam isla na nikakvo ljecenje jer moji doma su mislili da su to samo moji zivci. sa 21-om godinom sam pocela poduzimat drasticne mjere i trazit rijesenja za ovu bolest. nadam se da ce se to smanjit s vremenom.
ETS (da li je napravljen): NE , ali sam jednom u podsvijesti razmisljala o tome jer sam bila ocajna

23.01.2008., 22:07
beth svi te razumijemo i svi bjezimo od dodira sa drugima jer je to nama strasno jer to drugi ne shvacaju. reci decku problem i ako te stvarno voli nekako ce razumijeti i to prihvatiti.

Godine: 21
Spol: Ž
Primarna/sekundarna HH: iskreno neznam vise ni sama, nisam bila kod lijecnika nikada jer to moji nisu ozbiljno shvacali i nisu gledali kao problem, stalno su govorili da sam nervozna i da se zato znojim. i od tuda meni strah od svega, jer ako nemogu roditeljima i obitelji objasnit svoj problem i oni to ne razumiju kako cu nekome drugome :(
Alkohol/droge: ponekad alkohol i onda je ista situacija
Pusac/nepusac: ne pusim, ali pijem samo kapucino
Iskustva i pokusane metode lijecenja: iskustva su sva losa, nitko nije shvatio da je to problem, pa sam uvijek mislila da sam ja kriva. nikad nisam isla na nikakvo ljecenje jer moji doma su mislili da su to samo moji zivci. sa 21-om godinom sam pocela poduzimat drasticne mjere i trazit rijesenja za ovu bolest. nadam se da ce se to smanjit s vremenom.
ETS (da li je napravljen): NE , ali sam jednom u podsvijesti razmisljala o tome jer sam bila ocajna

Puno ti hvala na tješenju! On je prva osoba s kojom sam se uopće odvažila započeti nešto jer uvijek me bilo prestrah reakcije drugih na sve to. Nadam se da ću mu uspjeti objasniti,a još više da će on shvatiti.
A što se tiče tvog upitnika... Skoro ista stvar sa mnom,osim što imam 18 godina i živim u okolici Slavonskog Broda. Moja obitelj sve pripisuje tome da sam prenervozna,ali kao da drugi ljudi nisu pa im ne teku potoci iz ruku!? Tako da osim neke kreme i par tableta za smirenje Persen nisam ništa drugo probala. A ovo,naravno nije upalilo... :( A dala bih sve da se toga riješim... Strah me hoće li to utjecati možda i na moju buduću karijeru(planiram upisati građevinu). Mislim da još ni nisam svjesna koliki će to biti problem... :confused:

dvatricetiri
23.01.2008., 22:09
Nije me dosta dugo bilo,ali morala sam opet doći. Ta jeb... hiperhidroza me ubija... Ali ne moram to vama objašnjavati-nažalost,znate i sami! I što je najgore od svega,sve više sam sigurna da mi je to na psihičkoj bazi. Iako ne razumijem zašto su mi i sad ruke poput jezera,a sama sjedim u svojoj sobi.
Zabrinuta sam da to odvratno znojenje sve više utječe na moj život i da će se taj utjecaj samo još više povećavati. Moj instruktor vožnje me gleda kao da sam luđak dok mi kapljice znoja padaju po volanu i sl. Dosad sam to još koliko toliko uspjela sakriti,ali i moj dečko to počinje sve više primjećivati. Stvarno me strah iskreno mu reći koliko je to zapravo strašno. Možda će glupo zvučati,ali to me koči i u mom seksualnom životu. Pa tko bi želio tuširanje svaki put kad se mazimo?! Mislite li da bih mu trebala baš sve reći? Imate li takvih iskustava? A tako mi je neugodno... Kako nešto objasniti kad ni sama ne razumijem?!
A kako sam shvatila da je vjerojatno na psihičkoj bazi? Kadgod malo više popijem odnosno alkohol me opusti,nema ni traga znoju. Eto! OTKRILA SAM LIJEK_BUDIMO SVI ALKOHOLIČARI! Žao mi je... :(

mislim da je to vise pitanje naseg trenutacnog psihickog stanja, nego pitanje utjecaja drugih (mada je vrlo vjerovatno da u masi, tipa redovi ili neke vece grupe ljudi zbog nervoze i znojenje poraste)... recimo i ja sam sama trenutno u sobi, daleko od tv-a, svega, sasvim suha, super raspolozena, ali cim otvorim ovaj dio foruma i pocnem citati obavezno su dlanovi mokri... eto jednostavno je dovoljno da mi neko spomene (ili u ovom slucaju procitam) u istoj recenici vodu/znoj i ruku i meni je to okidac.
a sto se veze i decka tice, mozda je dobro da mu kazes, ne moras biti detaljna :D ali vjerujem da ce i tebi biti lakse kad/ako to prihvati, a ako mu je stalo do tebe zasto bi mu to predstavljalo problem.
s druge strane tebi ce sigurno biti veliko olaksanje :)

23.01.2008., 22:22
Ne možete ni zamisliti kakvo bi to bilo olakšanje da vidim u njegovim očima da mu stvarno ne smeta. I ne želim zvučati patetično ili ne daj Bože da se samosažaljevam...
Ali slažem se s tobom. U jednom trenu mogu biti skroz mirna,a kad se sjetim neke tako banalne situacije drugima kao što je upoznavanje/rukovanje,plesanje,držanje za ruku... odmah curi...

maxur
24.01.2008., 02:46
Ne možete ni zamisliti kakvo bi to bilo olakšanje da vidim u njegovim očima da mu stvarno ne smeta. I ne želim zvučati patetično ili ne daj Bože da se samosažaljevam...
Ali slažem se s tobom. U jednom trenu mogu biti skroz mirna,a kad se sjetim neke tako banalne situacije drugima kao što je upoznavanje/rukovanje,plesanje,držanje za ruku... odmah curi...

Najbolje je da razgovaraš s njim o tome, jer u početku će mu bit užasno strano al kad počne razumjet što mi sa HH proživljavamo potpuno će prihvatit :)

I imam pitanje, često mi se događa da eto, sjedim u sobi, otvoren prozor, u sobi ledeno, a ja se naravno, kao i uvijek znojim. naravno, svakih 45 minuta moram promijenit majicu jer postane skoro teška koliko je mokra, a ruke mi postanu ledeno hladne, a nova majica ostane suha samo par minuta. Mogu i po 5 majci promijeniti, i dalje će mi ruke bil ledene i iz mene će lijevat znoj. Čak i kad se istuširam, nekad često se znojenje nastavlja i opet "poledenim" :D Zanimalo bi me kako bi to rješavate...

I druga stvar, imate li problem da se ujutro budite sa izrazito intenzivnim osjećajem žeđi i suhim ustima?

i za kraj, meni i svima :mig::mig::D:D:D osmijeh :D:D:D

lamador
24.01.2008., 10:11
iskreno, u strci sam s vremenom, ali ne vidim da seb as netko interesira oko toga osim tebe. no dobro. dakle stranica je od prilike gotova samo jos nije na serveru nego u mom kompu gdje ce i ostati do 1.2. kada imam izlaganje tamo na ucilistu pa cemo vidjet, sljedeci tj cu ic na konzultacije, ono , da se vidi jel sve ok i treba li sto popravljat. vrlo je jednostavna, ne zato jer tako zelim nego zato jer za sada ne znam bolje! ajde da ne budem tkao skroman, znam al mi se ne da, vazno mi je da prodem taj tecaj pa cu onda nastavit uredivat. apropo toga, dakle nemam ednostavno vremena pisat skripte u obliku upitnika koje cete vi tmao ispunjavat, a iskreno nije mi znajne php-a na nekoj razini, dakle mogu uzet skripte s neta, ideja stoji, ako netko zna i zeli pomoci neka skritu skine ili napise on pa neka me kontaktira i stavit cu je gore. moja je ideja i mali chat sa strane pa bi svi mogli direktno pricat tamo. eto, ima milion ideja, da ne pricam o kontaktiranju recimo vichy evog marketinga pa prikupljanja novca za udrugu kroz njihovo ciljano oglasavanje na stranici - samo tih proizvoda i td. da su
e tu puno napravcit samo treba imat volje.

ono sto je vazno je da sada imam sadrzaj stranice, ono , recimo sad imam problema s mozganjem koji linkovi bi trebali uoce biti, pustimo sa dupitnike i price koje cemo pisat kjasnije tmao o osbnim iskustvima. za sada sam stavio linkove:

1.Onama -tu ce stajat podaci o udruzi ako ju i kad ju otvorimo, nas pravilnik i sl

2.hiperhidroza-o bolesti - E S OVIM IMAM PROBLEMA JER BI ZELIO DA SE OVAJ LINK ZOVE NEKAKO DRUGACIJE, A NEMAM IDEJE - podjele, ukratko, informacije, lijecenje i slicno

KAKO BI MOGAO NAZVATI OVAJ LINK????

3.kontakt - moj mail i link na forum
4.forum- link na ovaj forum, mozda se s vremenom prebaci
5.linkovi
6.MOZDA - galerije slika??

7. ovo mi je nadrazi link - ZDRAVLJAK ili tako nesto bi ga nazvao i tu bi se pisalo opcenito o nasim zdravstvenim problemima vezanim uz hh, tipa manjak minerala, tipa vrtoglavice, kozne iritacije i oboljenja, ALI, sad se ovo nece svidjeti svima, veci dio ovog dijela bi odlazio na PSIHOS, dakle psiholoske aspekte cijele price, ovdje bi se valjda ubacivale i te nase price i eseji(hehe) koje bi pisali...

ovdje bi se uz to dvoje nalazio dio s apdejtanim vijestima, mozda cak i opceniti dio o zdravlju, fitnessu, malo manje vzean uz hh, cisto zato jer mene zanima do te mjere da sam i sam poceo pisati za jedan portal vezan uz zdravlja za minimalnu naknadu koju jos nisam ni dobio od 12. mj.

eto dakle, MOLIO BI DA MI SALJETE POZITIVNU VIBRU I IDEJE KOJE IMATE, je runatoc kreativnosti imam problema s idejama jer sam se koncentrirao na dizajn i gdje ce sto stajati samo da prodem taj tecaj, a sadrzajno ce se stranica uredivati kasnije.

Nego,lamadore,sta je sa stranicom? Vidim da su ljudi ovdje jako zainteresirani,pa slozili se vi s mojom idejom ili ne,ja cu ispuniti upitnik koji sam predlozio,mozda se nesto pokrene,mozda ne.

lamador
24.01.2008., 10:15
malo mi je zbrka sad u glavi pa nemojte molim vas sad ovdje upitnike ispunjavat, ispisite ih u notepadu i imajte doma. meni su iskreno VAZNIJI TEXTOVI VASIH ISKUSTAVA, probajte sto krace i opisnije, bez koristenja strucnih izraza i kopi pejstanja napisati par svojih emotivnih iskustava, faza koje prolazite, zivotnih dilema, recimo vezanih uz decke/cure, posao, odabir zanimanbja, sve ot moze jako zanimljivo zvucat, tkao da netko ko je cuo za hh pa dode do te nase stranice moze iz prve ruke procitat svjedocanstva ljudi koji se s tim bore. kada cemo imati to i napravljenu formu za taj upitnik, lako cemo s tim onda!

invisibleman
25.01.2008., 22:31
Pozdrav svima!
Novi sam clan, al u gadnoj frci...treba mi hitno upustvo za koristenje tecnog pudera sa orotropinom!!!...sutra pocinjem raditi,al moram u kratkoj majici,posao nalaze, a ja se znojim uzas ispod pazuha...opsirnije cu o sebi drugi put, a sad neko hitno da mi to posalje...tzazio sam na forumu negdje sam visio, al sad nisam uspio...belaj zivi!!!

znojnica
26.01.2008., 16:29
Lamdore, super mi je ideja i hvala šta nešto poduzimaš. Ja ne stignen više ni ćirnit na forum, ovih dana ću detaljnije pročitat iman ideja ali neman vremena. U zadnje vrime nastupam pred ljudima i to je nešto neopisivo, mislila sam da me više ne može ništa iznenadit kad ono..ruke mi se više ne mogu niti obrisat jer te kapljice su veličine graška bez pretjerivanja ne mogu se skoncetrirat na vlastito predavanje nikako,i to nisan očekivala da će tako bit, jednostavno me koči do te mjere da ne vidim neku budućnost u struci.
Nadam se da je ovo početnička nervoza i da će se ovi potoci stabilizirat. Nažalost sporo ide, a nesigurnost prouzrokovana ovim je stalno prisutna. Čujemo se i pokušat ću se češće oglašavat.

sunčeko99
26.01.2008., 18:14
da li je još netko primjetio da se znoji kad mu je hladno????
naime, meni hladne ruke ili noge znace mokre kooolutove ispod pazuha. pijem ginko za cirkulaciju vec 2 tj i nisam još bas primjetila neku razliku...

tina29
26.01.2008., 18:26
bila sam u apoteci i trazila ginko. prodavacica mi je rekla da to ne uzimam jer to nije za mene, premlada sam. nisam uzela.

a sto se tice znojenja dok si leden, nista novo, svakodnevna pojava, vise ni neznam kako da se ne znojim. samo se nadam da kad cu imat nekoga da ce to taj netko shvatit, do sada nisam bila te srece :(

sunčeko99
26.01.2008., 18:43
ja imam 20 god... meni nije nista rekla... znam da to neki uzimaju zbog pamcenja... ja se znojim od 2 srednje... probala sam sve moguce dezodoranse i antitranspirante... nista... pokusavam naci uzrok mog znojenja jer sam shvatila da se različiti ljudi znije zbog različitih stvari- štitnjača, stres, cirkulacija, nemam pojma-ja...

tina29
26.01.2008., 18:50
ja imam 21. i nekako sam radije njoj povjerovala. muku mucim sa pronalazenjem pravog lijeka. mislim da cu uskoro stvarno otic kod doktora da me posteno pregledaju i naprave sve moguce pretrage, jer ovo je prevec. eto danas sam bila sa frendom na cugi ruke ledene, a znojne, pa mislim kako cemu, izasli smo van, puhnuo vjetric ledene ruke, nema znoja. :ne zna: luda sam. trazit cu radno mjesto na otvorenom i da mi stalno puse po rukama :rofl: . radim u banci i stalno sam u kontaktu sa ljudima, em strankama em kolegama. :(

ketty blue
26.01.2008., 19:05
ja sam probala pit taj ginko ali nije mo pomogao. imam 21 isto. ne znam, ja imam generalno velikih problema sa cirkulacijom, i uvijek se znojim ispod pazuha kad mi je hladno, ili vlazno vani. vrucinu ne moram ni spominjat. i jos je kod mene to sve pojacano psihom.

ja mislim da je moguce da je to povezano jako s cirkulacijom, i opcenito sa tjelesnom regulacijom, koja kod mene bas ne stima.

ne znam, bila sam na svakakvim pretragama i sve je ok.
ovime vas naravno ne zelim obeshrabrit jer uvijek mislim da ima rjesenja. mora bit:):)

samo, ja bi htjela prihvatit sebe i to znojenje dok me ne izludi vise. ma kome ne pase ne mora...

sunčeko99
26.01.2008., 19:11
u svojoj prvoj fazi- isprobala sam sve moguce dezice i antipers
bila sam kod doktorice i nije me ozbiljno shvatila-rekla je da bih se trbala zabrinjavat kad se nebih znojila jer je kao znojenje normalno i ne treba ga sprecavat. na moje inzistiranje poslala me na pretragu hormona stitnjace... bilo ke sve u redu. dala mi je vitamin b kompleks. ne znam zasto valjda da se smirim... bila mi je ljepsa koza- znojenje nista... probala sam excipial deo forte.. mozda se malo smanjilo ne znam, pila sam kadulju... i odustala nakon tjedan dana jer mi je bila odvratna. sad cu joj se vratit. procitala sam da blagi caj od kadulje pospjesuje znojenje a jaki sprecava- tako ako to probas- nemoj pit blagi da ne stvoris kontraefekt

sunčeko99
26.01.2008., 19:14
ja sam se nadala da mi je stvarno povzano s cirkulacijom jer se ljeti ne znojim!!! :)))) VOLIM LJETO!!!! :))) MISLIM, ZNOJIM SE ALI U NORMALNIM KOLIČINAMA... a meni je to ko da ne...

lamador
27.01.2008., 11:06
evo , gotova je u principu, samo jos nemam sadrzaj, dakle textove, ajme kolko posla. to i je najgori dio, prikupit sve, sto je hh, etiologija, podjele, sve , ajme kako mi se to ne da, u totalnom sam otporu prema tome , predpostavljam zato jer se bojim da cu otkrit nesto novo.

http://i29.tinypic.com/2uq1vlj.jpg

a jedan dan cu otic u knjiznicu jedne klinike u zg pa se posluzit njihovom arhivom i racunalima koje imaju neke posebne trazilice i pristup vecini znanstvenih medicinskih stranica na webu u cilju pronalaska bar nekog istrazivanja koje je porovedeno za hh i kako bih stavio bar neke nove informacije na stranicu, a ne samo ove standardne definicije.

napominjem d au pocetku nece dizajn biti nista posebno, obicna plavo bijela str, kasnije cmeo stabvljat chatove, mozda svoj, noivi forum tamo i td, sta cemo god htjet. iskrsnuo je i neki problem oko domene, ali uvijek ju mogu stavit na t-comovu stranicu gdje imam korisnicki racun za net.

ne znam sto bi ti savjetovao sto se tice prezentacijskih problema je rsmo svi u istoj gaqbuli, sto smo emotivniji, to je cijeli problem gori, sto nam je veci stres pri pomisli da sutra nastupamo pred ljudima, to cemo se sutra tamo vise znojit. ispada da je tako. a kako to rijesit? kad saznam javit cu ti... da nije polutragicno bilo bi i smijesno ovo sto sam napisao...

Lamdore, super mi je ideja i hvala šta nešto poduzimaš. Ja ne stignen više ni ćirnit na forum, ovih dana ću detaljnije pročitat iman ideja ali neman vremena. U zadnje vrime nastupam pred ljudima i to je nešto neopisivo, mislila sam da me više ne može ništa iznenadit kad ono..ruke mi se više ne mogu niti obrisat jer te kapljice su veličine graška bez pretjerivanja ne mogu se skoncetrirat na vlastito predavanje nikako,i to nisan očekivala da će tako bit, jednostavno me koči do te mjere da ne vidim neku budućnost u struci.
Nadam se da je ovo početnička nervoza i da će se ovi potoci stabilizirat. Nažalost sporo ide, a nesigurnost prouzrokovana ovim je stalno prisutna. Čujemo se i pokušat ću se češće oglašavat.

lamador
27.01.2008., 11:17
pegi ti je imala taj problem, meni je skroz nejasan, ocito se radi o poremecaju poremecaja., hjehe, opet, bilo bi smijesno da nije tragicno. ona se vise ne javlja tu , ali probaj ju kontaktirat...

da li je još netko primjetio da se znoji kad mu je hladno????
naime, meni hladne ruke ili noge znace mokre kooolutove ispod pazuha. pijem ginko za cirkulaciju vec 2 tj i nisam još bas primjetila neku razliku...

lamador
27.01.2008., 11:19
tako sma i ja razmisljao, djelomicno jos uvijek, ali tesko je nac kvalitetan posao koji nije u uredu, a opet ima i to svojih nedostataka. sad sam shvatio da je ured puno bolji pogotovo ako radis sam neovisno o bilo kome, a uvijek imas i wc u kojem peres ruke jedno 15 put au sat vremena itd.

trazit cu radno mjesto na otvorenom i da mi stalno puse po rukama :rofl: . radim u banci i stalno sam u kontaktu sa ljudima, em strankama em kolegama. :(

tina29
27.01.2008., 11:28
a uvijek imas i wc u kojem peres ruke jedno 15 put au sat vremena itd.

mislis 15 puta u 5 minuta :rofl: , vec mi je to komicno koliko je zalosno, a najgore je to sto moji jos ne razumiju da imam tu prokletu bolest :mad::mad::mad:

sunčeko99
27.01.2008., 12:17
ja sam poremeceno poremecena... :)))
he,he... barem nisam "obicna" :)

sunčeko99
27.01.2008., 12:43
ja cu trazit radno mjesto u ložani- nemam pojma...
mozda preselim u afriku... samo, sumnjam da imaju igdje ovakav pravni sustav kao u hrvatskoj.. ja bih htjela da nam malo bolje zagriju dvorane na faksu..
lamador, jesi li ti svjestan koliko ces ljudima s tim pomoci...? ionako nas (barem mene iz iskustva) lijecnici ne shvacaju previse ozbiljno..
meni i ovako izgleda stranica super, tako da se ne zabrinjavas previse oko dizajna, meni je ionako bitno sto cu gore procitat..

tina29
27.01.2008., 12:49
stranica mi izgleda zakon, jedva cekam kad ce biti skroz gotova. dat cu svima link da pogledaju

ketty blue
27.01.2008., 14:14
lamadore, svaka cast.

skidam kapu (znojnu:) )
pozz

tina29
28.01.2008., 10:41
ovak znam da ste protiv da se ovdje pise o kremama i dezoicima. ali moram ovo napisat. evo prosli sam tjedan kupila urotropin gel:flop:, kao pomoci ce kod znojenja jer suzuje znojne zljezde. nadobudna sam pocela koristit i vec 5 dana mazem svaku vecer. danas sam pogledala malo bolje ruke, a ruke su mi tako uzasne da je to nevjerojatno. bijele od kreme i to uzasno:(:(:(:(:(, a znojenje ne prestaje. tako da kako za koga to djeluje, za mene nikako. :mad::mad::mad:

njakus
30.01.2008., 21:34
Htjela bi se zahvaliti onom tko je pokrenuo ovu temu jer zahvaljujući postovima ovdje našla sam rješenje za svoj problem pretjeranog znojenja koje traje od srednje škole (a sad mi je preko 30)!!!
Vidjela sam da neki spominju Maxim i odmah sam ga naručila jer sam valjda sve već isprobala, i nakon 10 dana (mislila sam već da su me nasamarili) dobila sam ga na adresu i već nakon 2 dana bila sam suha kao barut pod pazuhom (da mi je netko to pričao pred koju godinu mislila bih da je lud).
Zadnjih 7 dana toliko uživam u svemu a naročito u odjeći u boji koju prije nisam smjela nositi (pa mi je crna boja prevladavala u ormaru),
dakle, da ne dužim hvala svima i žao mi je ako nekome Maxim nije pomogao (očito moja hiperhidroza nije bila tako izražena kao njihova)

josip1980
30.01.2008., 22:05
ovak znam da ste protiv da se ovdje pise o kremama i dezoicima. ali moram ovo napisat. evo prosli sam tjedan kupila urotropin gel:flop:, kao pomoci ce kod znojenja jer suzuje znojne zljezde. nadobudna sam pocela koristit i vec 5 dana mazem svaku vecer. danas sam pogledala malo bolje ruke, a ruke su mi tako uzasne da je to nevjerojatno. bijele od kreme i to uzasno:(:(:(:(:(, a znojenje ne prestaje. tako da kako za koga to djeluje, za mene nikako. :mad::mad::mad:

Urotropin gel i bilo kakv preparat slicne naravi ti nece pomoci za hiperhidrozu.
Vidio sam da je Balica sa europsku prvenstvo spasio jedan od najpoznatijih iscjeljitelja na ovim prostorima.Zdenko Domancic iz Kranjske gore.
Koliko sam saznao o njemu nema tog problema koji ne moze rijesiti.Kladim se da bi on mogao pomoci i oko hiperhidroze.Najbolje je to sto on nista ne naplacuje nego mu ljudi placaju ukoliko to zele i u iznosu koji smatraju da je zasluzio.

patikus
31.01.2008., 20:12
Urotropin gel i bilo kakv preparat slicne naravi ti nece pomoci za hiperhidrozu.
Vidio sam da je Balica sa europsku prvenstvo spasio jedan od najpoznatijih iscjeljitelja na ovim prostorima.Zdenko Domancic iz Kranjske gore.
Koliko sam saznao o njemu nema tog problema koji ne moze rijesiti.Kladim se da bi on mogao pomoci i oko hiperhidroze.Najbolje je to sto on nista ne naplacuje nego mu ljudi placaju ukoliko to zele i u iznosu koji smatraju da je zasluzio.

On je bioenergeticar ako se ne varam a po meni se hiperhidroza ne moze izlijeciti bioenergijom,jer da moze,onda bi se vjerojatno mogle i ostale patogenetske bolesti.

Crko mi bio komp pa me nije bilo neko vrijeme,vidim da stranica ima solidan dizajn,iskreno,izgleda bolje nego sto sam mislio :top: Samo zadrzi jednostavnost,ovako vec izgleda super.Sto se tice ideja,ja ih vise nemam.Chat bi bio super,ako mislis da mozes to izvesti.Htio sam ti ponuditi pomoc oko pronalaska sadrzaja za stranicu,no onda sam procitao ono za knjiznicu klinike,za sto prvi put cujem.Moze bilo tko doci u njihovu knjiznicu i koristiti se tim pristupom? Znam da se ti clanci inace masno placaju...

PS
Ne boj se otkrivanja novih stvari,mozda otkrijes nesto pozitivno.Ne znam sta bi to moralo bit o HH da te toliko baci u depru a da vec ne znamo..

black bitch
03.02.2008., 14:54
Od kad znam za sebe znojim se nenormalno. Ruke, noge, ispod pazuha....čak i dok su mi ruke i noge hladne, znoj kapa. Sa štitnjačom mi je sve u redu, i nitko ne zna u čemu je problem, uglavnom znojim se pretjerano. Misilia sam da sam ja jedini slučaj, ali vidim da nas ima još... A ima li lijeka?!

josip1980
03.02.2008., 15:25
eto dakle, MOLIO BI DA MI SALJETE POZITIVNU VIBRU I IDEJE KOJE IMATE, je runatoc kreativnosti imam problema s idejama jer sam se koncentrirao na dizajn i gdje ce sto stajati samo da prodem taj tecaj, a sadrzajno ce se stranica uredivati kasnije.[/QUOTE]

Stavi link povijest bolesti:znaci ako je netko imao neku bolest i za nju uzimao određene lijekove koji su mogli dovesti do kemisjkih promejna u tijelu i uzrokovati trajno pojačano znojenje....
Nesto u tom stilu da se vidi da li svi ovi ljudi koji pate od hiprhidroze mozda imaju neku zajednicku povijest bolesti.milsim da se nitko nije rodio s hiperhidrozom nego mu se ona manifestirala u jednoj fazi zivota.Ja se ne sjecam da sam prije 4 razreda osnovne skole imao problema sa znojenjem

sexyass
03.02.2008., 16:24
klik (http://www.unreal-net.com/cgi-bin/imenik/jump.cgi?ID=5570)

lamador
03.02.2008., 21:50
klik (http://www.unreal-net.com/cgi-bin/imenik/jump.cgi?ID=5570)

o moj b(l)ože!

lamador
04.02.2008., 15:35
stranica je tu:

http://www.a-grupa.net/goran

OBAVEZNO PROCITAJTE ONO STO PISE NA UVODNOJ STRANICI jer je vazno, preporucam koristenje intenet explorera, u stvari molim vas da ga koristite jer u firefoxu ne lici na nista!!! isto tako, na nekim ekranim, kojima rezolucija nije 1024*760 oni gore logachi se il ne vide il nekaj. tak da eto, tako stvari sa mojim (ne)znanjem o web dizajnu za sad funkcioniraju. ovih dana cu uzeti novu domenu pa ce bit bas h.nesto.

trudio sam se biti jednostavan, ali je dosta ispalo lose, al jbga. i da,m sto se tice sadrzaja, stvarno nisam imao vremena za to, linkove imate pa ako se netko odluci napisati nesto, makar malo kopipejstati s neta neka mi posalje u nekom dokumenticu s naznakom za kud bi to islo(pod sto) i td, isto tako su vise nego dobrodosli textovi za "iskustva", svoje cu isto napisati uskoro. chat cu staviti isto kasnije, skinupo sam ga s neta. idem sad spavat. laku noc mokra moja nacijo!

lamador
04.02.2008., 15:48
da, eto, s etioloske strane bi mogli imati nekih dodirnih tocaka, ali ja sam eto taj za kojeg mislis da ne postoji. od najranije dobi mi funkcija zlijezda znojnica ne stima, dakle vec s godinu dvije mama prvi puta primjecuje, tete u vrticu i td. slucaj kod tebe je mozda za razmotriti kroz neku psiholosku stranu, iskren da ti budem, ni kod mene psiholoska strana nije beznacajna. odmah nakon rodenja sam isao u operacijsku salu... gipsevi na obje noge od prvog tjedna zivota do mjeces i pol dana zivota. tko zna, ti sokovi, separacija od mame, ili ne jer mnogima se desila ista, slicna, ili jos gora stvar pa nemaju tu moju "stvar". sigurno je genetika u igri i niz faktora koji utjecu na razvoj jedne ovakve disfunkcije vegetativnog zivcanog sustava. vrag bi ga znal. samo htjedoh reci da po tome sto se znojim od najranijeg djetinjstva, dakle puno prije onih svih razvojnih psiholoskih faza kroz koje dijete prolazti do puberteta i kasnije koje bi, lose odradene i nezavrsene mogle biti odlicna podloga kasnijem razvitku anxioznosti i hiperhidorze kao poslejdice iste. opcija postoji i kod mene, samo u jos gorem obliku jer sam bio premali da bi se sad vracao na psihoterapisjkim postupcima u to i odradivao. ali nije nemoguce, to sam siguran!!! jedino sto opet po neznamkoji put napominjem da vjerujem kako se radi o geneticki fizioloskom poremecaju i anxioznosti kao poslejdici, a ne kao pri marnom uzroku!

]milsim da se nitko nije rodio s hiperhidrozom nego mu se ona manifestirala u jednoj fazi zivota.Ja se ne sjecam da sam prije 4 razreda osnovne skole imao problema sa znojenjem

patikus
05.02.2008., 20:04
milsim da se nitko nije rodio s hiperhidrozom nego mu se ona manifestirala u jednoj fazi zivota.Ja se ne sjecam da sam prije 4 razreda osnovne skole imao problema sa znojenjem

Tu si u krivu...meni su noge bile mokre otkad sam ispao iz maternice,ruke su se pojacavale s godinama i hormonima sve vise i vise.Sada,sa 23 godine,prosirilo se i na ledja i pazuhe,no to ovisi o vremenskim uvjetima i tome da li se koristi al-cl gel ili ne.

Lamadore,svaka cast! Nema veze sto je stranica sva sjebana :) Salim se,postavio si odlican kamen temeljac koji sad samo treba doradjivati,ako treba,imam ja dosta online frendova koji su profi web dizajneri pa uvijek mogu pitati za savjet ili ti dati njihove kontakte da pitas sto te zanima.
Preko msn-a je ipak brze nego prtljati po googleu... super,bit ce to odlicna stranica!

EXP
05.02.2008., 23:45
Pozdrav svima...imam 20 godina i mogu reći da imam problem sa prekomjernim znojenjem.problem se pojavio sa mojih 12 godina i od tada me nemilosrdno prati kroz život.u početku je znoj izbivao na području dlanova i pazuha u malim količinama,u pubertetu se stvar naglo pogoršala,uz dlanove i ruke znojenje se proširilo na stopala i prsa.netrebam ni spominjati koliko se čovjek može nelagodno osjećati u određenim situacijama gdje je potreban fizički kontakt a ruka je vlažna.pošto sam nakon dugog vremena riješio nelagode vezane uz znojenje i prihvatio to kao dio svoga života još mi je jedan problem ostao koji se nadam da ću uspijeti riješiti.problem se javlja kod žena i zanimaju me vaša iskustva.ženama prilazim jedino kad sam pijan jel mi se tada nejavlja strah i ne znojim se.prije par dana sam skupio hrabrosti i prvi puta rekao jednoj djevojci da imam problema sa prekomjernim znojenjem nemoram ni napominjati da sam se u tom trenutku što bi kod nas rekli znojio ko svinja.bilo mi je malo čudno što me nije ništa pitala u vezi toga nego je samo zašutila na što sam se još više počeo znojiti,a bilo mi je neugodno dalje nastaviti pričati o tome problemu.ovo mi u ovom trenutku služi kao ispušni ventil a ako mi netko da neki koristan savjet rado ću ga poslušati.
Nešto ste pisali i o nekoj udruzi,ako šta bude od toga moju podršku imate.

[Ciara]
06.02.2008., 01:27
stranica je tu:

http://www.a-grupa.net/goran

OBAVEZNO PROCITAJTE ONO STO PISE NA UVODNOJ STRANICI jer je vazno, preporucam koristenje intenet explorera, u stvari molim vas da ga koristite jer u firefoxu ne lici na nista!!! isto tako, na nekim ekranim, kojima rezolucija nije 1024*760 oni gore logachi se il ne vide il nekaj. tak da eto, tako stvari sa mojim (ne)znanjem o web dizajnu za sad funkcioniraju. ovih dana cu uzeti novu domenu pa ce bit bas h.nesto.

trudio sam se biti jednostavan, ali je dosta ispalo lose, al jbga. i da,m sto se tice sadrzaja, stvarno nisam imao vremena za to, linkove imate pa ako se netko odluci napisati nesto, makar malo kopipejstati s neta neka mi posalje u nekom dokumenticu s naznakom za kud bi to islo(pod sto) i td, isto tako su vise nego dobrodosli textovi za "iskustva", svoje cu isto napisati uskoro. chat cu staviti isto kasnije, skinupo sam ga s neta. idem sad spavat. laku noc mokra moja nacijo!

Pa odlično! Hvala ti na trudu, sigurno će pomoći mnogima! :top:

brighter
07.02.2008., 10:08
do jucer sam mislila da sam jedina na svijetu s ovim problemom... drago mi je da nas ima :D uglavnom. sad sam prvi srednje i fakat sam ocajna. prvi put sam se pocela jace znojiti kad sam imala 8 godina, al rekli su mi da je to "normalno". mos mislit. stanje se pogorsavalo i sad ne moze biti gore. ovaj mjesec na tjelesnom ucimo plesati s deckima. a ti decki s kojima plesemo... boze sacuvaj. njima se gadi i kapljica znoja, a kamoli tek slap s moje ruke kad je moraju primiti. hvala bogu, imam decka kojem to ne smeta pa mi je malo lakse, ali jedino sto me nervira i stvarno moze izbaciti iz takta je kad mi neko kaze: "mokre su ti ruke". onooo, thank you for stating the obvious! ZNAM da mi se znoje ruke! sad cu ti opalit jednu mokru samarcinu! sorry al na takve stvari fakat poludim... zapravo... samo sam htjela reci da mi je drago da nisam jedina i da valjda ima ljudi koji me razumiju jer ovo fakat vise nemrem podnosit. nemrem normalno pisat jer mi olovka klizi iz ruke a papir se izvine, u tramvaju stavim jaknu prek ruke pa me ljudi jos cudnije gledaju, a kad mi neko hoce dodat neku sitnu stvarcicu, onda neznam kaj da radim od ocaja :/ stari kaze da se moram pomirit s tim, al ja nemogu, MORA postojat neko rjesenje. doktoricu sam pitala za iontoforezu, ona nikad nije ni cula za to... uf sta sam se raspisala. FAK moram u skolu. ajd drzite mi fige za tjelesni :confused::confused::confused: