PDA

View Full Version : Vitiligo - može li se izliječiti? [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

TheMoon
16.08.2010., 14:26
Nadam se da ce mi se ubrzo javiti neko ko je bio ili je jos uvijek na Protopicu ili bar Elidelu buduci da se radi o slicnim kremama po sastavu.Planiram na to preci nakon Dermovata i lampa of course...e sad koliko i ja znam lampu je najbolje koristiti na cistu kozu,a opet kao da sam negdje citala da su se uz Protopic izlagali lampi..helpp..
Pozdrav svima.

ja sam bila na Protopicu, i meni iskreno ta krema nije nikako odgovarala, mazala sam jedno vrijeme, cca 2 mj ako se dobro sjecam, i uzasno me pekla koza oko ociju ( cak i oci ) pa sam prestala...

iako mi je dr Stanimirovic. rekao da daje dobre rezultate i da samo treba biti uporan, ja nisam mogla vise, i naravno rezultati 0 :ne zna:

sad sam na mixu dr Vukadin, i ide jako jako sporo...
i vise ni sama nisam pametna kaj capati na sebe...
do sad mi je najdjelotvorniji bio definitivno Dermovate.

mojana
16.08.2010., 15:02
Lijep pozdrav svima!
Nova sam tu.Imam pozitivni odgovor i dobre vijesti za sve one koji boluju od vitiliga.Ja bolujem 3 godine.Unatrag mjesec dana moje se stanje izmijenilo.Napisaću Vam svoju priču,a ovo je tek toliko za moje prvo javljanje.

mojana
16.08.2010., 15:04
jaao sad vidim da mi poruka prošla-nova sam tu-maloprije napišem cijeli roman i ono u vjetar ode.Sad ću si dati truda da napišem iz nova.

mojana
16.08.2010., 15:56
Kao što rekoh vitiligo imam već 3 godine.Prvo mi se pojavilo na licu sitnih par točkica i proširilo mi se preko cijelih obraza.Tamnoputa sam tako da je ta bjelina vidljiva i zimi,a u ovo vrijeme da ni ne govorim.Nakon biopsije ja nisam mogla doći k sebi,da je to bolest koja nema ni uzroka ni lijeka,ubijalo me.Rekla sam sama sebi da to moram pobjediti.Rečeno mi je da mi jedino alternativa može pomoći.Taj bijeli dio na ništa ne reagira,niti se mogu zacrveniti.Probala sam neke terapije na bazi bilja,nije bilo baš efekta.Na godišnji smo išli doma u dalmaciju.U ne baš lijepim okolnostima sretnem kolegicu koju dugo nisam vidjela.Zateče je izgled moga lica i kaže mi kako joj mali ima dermatoloških problema,da su prošli sve i svašta i da je uspjela preko nekih ljudi koje je upoznala u nekoj od silnih privat.ordinacija doći do neke kreme koja se nabavlja iz vana,100 eur-a da košta,na bazi bilja je,nema naziv.I donese meni ona malo te kreme od maloga.Namažem i počne mi lagano da hladi ko menta,tako nekih pola sata,nakon toga osjetim kako grije i lagano mi roza boja dođe.Najbolje mi je reagiralo na dijelu bliže nosu.Mazala ja taj dan i sutra i nazovem je da mi naruči,platim i dočekam svoju kremicu.Stigla mi 19.7.tj prije nepunih mjesec dana.Mazala sam minimalno 5 puta i na sunce išla i počele mise pojavljivat tamne točke kroz par dana.Sada mi se sve ujednačilo sa bojom lica pokoju točkicu svijetlu imam.Danas sam bila kod dr.ostala je iznenađena izgledom.S obzirom da nije lijek medicinski nego alternativni zamolila me da kontaktiram ljude koji imaju iste probleme,stoga se ovim putem javljam Vama,a njoj sam ostavila svoj broj da me se može da kontaktira.Dragi Bog je dao da neko i meni pomogne,moje je da i ja učinim isto tako za druge ako je u mojoj moći.Moja isprika jer sam odužila ali nisam mogla kraće da napišem.

cumpica
16.08.2010., 16:28
pa dobro možemo cuti naziv te kreme i od kud se nabavlja?

mojana
16.08.2010., 16:38
pa dobro možemo cuti naziv te kreme i od kud se nabavlja?

kao što rekoh,nemam naziv kreme,kolegica je u bosni,al to opet ide nekud putanjom iz vana

sunce5
16.08.2010., 17:43
može mo li dobit adresu il broj telefona od te osobe koja pravi ta kreme, kako bi je kontaktiral i došli do nje...ako možeš da saznaš, pa da nam napišeš....:):):)

sunce5
16.08.2010., 17:55
eeee, pozdrav svima, odavno nisam ništa pisala pa malo da i ja nešto natipkam...

ja sam trenutno na terapiji kreme i čaja koji sam naručila od gospodina rangelova...ima već duže vrijeme kako sam čula za njega i napokon sam odlučila nazvat i naručit kremu...
što se rezultata tiče počelo mi se pojavljivat sitne tamne tačkice nakon dvije sedmice korištenja, dok na drugim djelovima još nema ništa...ja sam uglavnom zadovoljna što je bar reagovalo, što znači da nade ima...inače po njegovoj procjeni prvi rezultati se javljaju tek nakon 22-25 dana...znači meni je počelo ranije:)
danas mi je 20 ti dan kako koristim i nadam se daljim rezultatima...
ono što je bitno jeste da se čaj pije tri puta, i da se mažeš kremom uz sunčanje i pijenje b vitamina...
krema je manja, al ko ima manje fleke može biti nekih mjesec i po, bar sam ja tako proračunala kad je u pitanju moj slučaj, a čaj mjesec dana koliko se i pije pa onda pauza...
pošto ja nisam stalno kući pa ne praktikujem tačno upustva. možda zbog toga sporije ide na drugim djelovima...
uglavnom, što se cjene tiče krema i čaj zajedno koštaju 45 eura, i mora se imat nekog u srbiji, jer jedino tu isporučuje...

eto, da vam javim da nade ipak ima, pa ako je neko zainteresovan može pokušat....:):):):mig:

mojana
16.08.2010., 17:59
[QUOTE=sunce5;28360123]može mo li dobit adresu il broj telefona od te osobe koja pravi ta kreme, kako bi je kontaktiral i došli do nje...ako možeš da saznaš, pa da nam napišeš....:):):)[/QUOT

ono što mogu učiniti je dok naručujem za sebe da naručim i za druge,jer ja kao što već rekoh naručim preko nje a kojom putanjom to ide dalje ne mogu reći,tako to ide nekim lancom bar mi se tako čini,jer ni ona nije rekla točno kako,a meni je bit da do kreme dođem a kojom putanjom i kako nije me briga.
Možda se sve skupa gleda sad s nevjericom cijela ova moja priča al imam nalaze gdje mi je utvrđen vitiligo i sad to stanje da se povuklo

AJCHI
16.08.2010., 18:50
[QUOTE=sunce5;28360123]može mo li dobit adresu il broj telefona od te osobe koja pravi ta kreme, kako bi je kontaktiral i došli do nje...ako možeš da saznaš, pa da nam napišeš....:):):)[/QUOT

ono što mogu učiniti je dok naručujem za sebe da naručim i za druge,jer ja kao što već rekoh naručim preko nje a kojom putanjom to ide dalje ne mogu reći,tako to ide nekim lancom bar mi se tako čini,jer ni ona nije rekla točno kako,a meni je bit da do kreme dođem a kojom putanjom i kako nije me briga.
Možda se sve skupa gleda sad s nevjericom cijela ova moja priča al imam nalaze gdje mi je utvrđen vitiligo i sad to stanje da se povuklo

pozdrav svima nama obiljezenima,ja sam ovdje novi i slucajno sam cuo za ovaj forum i cini mi se jako dobar sa zanimljivim savjetima...

draga mojana,evo neka bude prvo pa musko,zainteresiran sam za tu kremu i mozes slobodno da je narucis i u moje ime,samo reci kako da ti oposaljem podatke

sikeba
17.08.2010., 11:13
ljudi ovo je neki prevarant nemojte nasjedati.a ti neka i tebe trebali ljekovi za sve pare koje zaradis prevarom

decec
17.08.2010., 12:14
Tko je prevarant?

TheMoon
17.08.2010., 12:24

ja se prva ne zelim mazati s necim o cemu nemam pojma...
mislim da nebi trebao biti problem nabaviti broj telefona i ime osobe koja " radi " tu kremu :ne zna:

pa probaj prek te svoje prijateljice doci do malo vise informacija, evo mene osobno je briga tko to radi i od ceg ju radi, pa ako moze malo vise info i detalja ili kontakt te osobe, bilo bi odlicno.

mojana
17.08.2010., 13:54
ljudi ovo je neki prevarant nemojte nasjedati.a ti neka i tebe trebali ljekovi za sve pare koje zaradis prevarom

bjedno ono o čemu pričaš,javila sam se s najboljom namjerom,mene nije briga jel ko vjeruje ili ne,podjelila sam iskreno sa svima Vama ono što me snašlo i kako sam rješila problem,moja dobra volja je to što sam rekla da mogu učiniti za bilo koga tu od Vas da dok naručujem sebi kremu naručim bilo kome drugom,jer je isto to neko za mene učinio

mojana
17.08.2010., 14:09
[QUOTE=mojana;28360414]

ja se prva ne zelim mazati s necim o cemu nemam pojma...
mislim da nebi trebao biti problem nabaviti broj telefona i ime osobe koja " radi " tu kremu :ne zna:

pa probaj prek te svoje prijateljice doci do malo vise informacija, evo mene osobno je briga tko to radi i od ceg ju radi, pa ako moze malo vise info i detalja ili kontakt te osobe, bilo bi odlicno.

Ne želim raspravljati o tome što znamo ili ne znamo o nečemu što koristimo.Moj interes je još veći da znam kako se krema zove i ko ju radi ali do toga doći ne mogu.Kremu dobim u plastičnoj kutiji na kojoj ništa ne piše.Zašto?Alternativa,nije medicina i očito tom nekom nije u interesu reći sastav koji je radi konkurencije.

crni_vrh
17.08.2010., 14:55
I evo taman u vrijeme Gospe, Bog nam pošalje Mojanu.
Napokon čudotvorna kremica! Pa što se mi ovdje mučimo!
Nema veze što ne znamo kako se zove, od koga je, šta je sastav ali zato je samo 100 eura.

100x100= 10 000 eura i evo novog auta...sa full opremom.

mojana
17.08.2010., 15:27
Evo mi se već prepisuje da sam koješta-pa da malo razjasnim neke stvarčice.Ono što jesam je osoba obilježena vitiligom.Mnogi su napisali
bio kod dr.rečeno mu to je vitiligo...
Ja sam radila DERMATOHISTOPATOLOŠKU PRETRAGU u Varaždinu gdje mi je učinjena biopsija-skidanje uzorka dijela kože
na oboljelom dijelu-koji je poslan u KBC Zg na ŠALATU,nalaz PHD dobiven za 3 tjedna.
MIŠLJENJE I DG:nalaz se uklapa u dg.Vitiligo.
Pokušala sam na razne načine kao i mnogi od Vas doći o nečeg što će dati
pozitivan rezultat.I došla sam.Nije moja krivnja što ne znam kako se krema radi ni ko ju pravi.I svaki od Vas da se našao na mom mjestu isto bi napravio.Probaš vidiš da pomaže,kupiš,ma zadnje ti u tom momentu ko napravio i od čega.
Da se razumijemo,niti sam trgovac,niti gledam da se okoristim ili prevarim koga.
Obratila sam se s najboljom namjerom,kako je ko protumačio ili će protumačiti
u to ne ulazim,svako ima pravo na svoje mišljenje.Svaki onaj koji bi uzeo moj nalaz i vidio lice shvatio bi da nije laž.I svi Vi koji nemate negativno mišljenje
uvažite moju ispriku,ne želim se upustiti u to da me neko ide da vrijeđa,do lijeka pokušajte nekako doć sami,znajte da postoji.Ako ikad saznam,što mi naravno je cilj,naziv,ko proizvodi i sastav ,objavit ću.

mojana
17.08.2010., 15:29
I evo taman u vrijeme Gospe, Bog nam pošalje Mojanu.
Napokon čudotvorna kremica! Pa što se mi ovdje mučimo!
Nema veze što ne znamo kako se zove, od koga je, šta je sastav ali zato je samo 100 eura.

100x100= 10 000 eura i evo novog auta...sa full opremom.

TO BI TI TAKO I NAPRAVIO,SUDIŠ SAM PO SEBI,krasno

ivančicaa
17.08.2010., 15:41
Pozdrav! Draga Mojana žao mi je ako griješim ali zar ne misliš da bi bilo lakovjerno od nas da isti sekund poskočimo i naručimo kremu o kojoj neznamo apsolutno ništa. Nakon svega što smo prošli i provali ipak nam treba malo više od nečije riječi " Evo ja se izličila". A sumnja je tim veća što nikakve podatke nedaš, zaista ne vidim razlog zašto nam ne ostaviš broj telefona te osobe kod koje se to može naručit., da mi to sami naručimo kad nam želiš toliko dobro. Zašto tolika tajnovitost??? Nema logike zar ne? Ako ta osoba prodaje kremu za 100 eura pošteno je da znam ko mi prodaje kremu i obećava izlječenje od vitiliga!

mojana
17.08.2010., 16:18
Pozdrav! Draga Mojana žao mi je ako griješim ali zar ne misliš da bi bilo lakovjerno od nas da isti sekund poskočimo i naručimo kremu o kojoj neznamo apsolutno ništa. Nakon svega što smo prošli i provali ipak nam treba malo više od nečije riječi " Evo ja se izličila". A sumnja je tim veća što nikakve podatke nedaš, zaista ne vidim razlog zašto nam ne ostaviš broj telefona te osobe kod koje se to može naručit., da mi to sami naručimo kad nam želiš toliko dobro. Zašto tolika tajnovitost??? Nema logike zar ne? Ako ta osoba prodaje kremu za 100 eura pošteno je da znam ko mi prodaje kremu i obećava izlječenje od vitiliga!

ko je šta obećao???sad ste već svi malo pretjerali.Ja sam kremu probala ne na ničije obećanje da će mi pomoći,kolegica mi dala od svog djeteta,ona došla do kreme preko ljudi koji isto imaju oboljelo dijete,to tako ide tim nizom,jesam ja ijednom riječi rekla zovite me,kupite,obećavam izlječenje,nisam.Niti mi pada na pamet.Meni je pomoglo.To je sve.

cumpica
17.08.2010., 17:10
helou dragi moji..na terapiji sam l-phenylalaninom (pabom. b-12, folnom) i mogu reci da primjecujem male pomake!nažalost nisam provela terapiju kako spada zbog bolesti a sad sam počela raditi pa nemam vremena suncati se!!uglavnom dati cu sve od sebe da pokušam biti što redovitija jer mi se sviđa ovo što vidim:)
Imam jedno pitanje za sve upućene..naime frendica mi je iz Amerike zabunom umjesto l-phenylalanina poslala dl-phenylalanine!
Koja je razlika i dali mi je dl za bacit?
thnx

ivančicaa
17.08.2010., 22:28
cumpica, nažalost mislim da dl-pfenylalanin neće bit baš od pomoći.Ali nakon l-verzije , probaj nastavit s tim dl-pfen. da ga ne bacaš pa ćeš vidit jel se pigment i dalje vraća.

Plenks, doza pfenylalanina se na mnogim stranicama spominje, dakle 50 mg dnevno po kilu težine je dozvoljeno a negdje spominju i dozu do 100 mg. Ja sam ga uzimala cijelo prošlo lito, sad ga uzimam također i nemam baš nikakve nuspojave. Svak ima svoj izbor. L- pfenylalanin je prirodni oblik aminokiseline, za razliku od dl- verzije.

Mirr
18.08.2010., 16:00
TheMoon reci mi je li ti dr.stanimirović odmah nakon Dermovata prepisao Protopic 0.01 i sta ti je od suplementata izmijenio??
Steta sto nisi nastavila,imam osjecaj da Protopic na duze staze pomaze,tako barem kazu iskustva drugih o kojima sam citala.Znas li mozda da li se Protopic koristi uz lampu ili sunce...???
hvala unaprijed na odgovoru..

TheMoon
19.08.2010., 08:48
TheMoon reci mi je li ti dr.stanimirović odmah nakon Dermovata prepisao Protopic 0.01 i sta ti je od suplementata izmijenio??
Steta sto nisi nastavila,imam osjecaj da Protopic na duze staze pomaze,tako barem kazu iskustva drugih o kojima sam citala.Znas li mozda da li se Protopic koristi uz lampu ili sunce...???
hvala unaprijed na odgovoru..

ne, nakon Dermovate mi je propisao Psorcutan ( mislim da se tako zove ) ali i od te mlijecno bijele kremice nije bilo nikakvog pomaka...

tek nakon "Psorcutana" mi je dao Protopic...a oralno je bilo sve isto, bakar, cink i magnezij, tek nakon nekih 6 mj. mi je uz ovo sve dao jos i Heliocare - kao najjaci i najnoviji antioksidans ( barem po njegovim rijecima ).

e da, sa Protopicom sam imala jos jednu nuspojavu, u slucaju da popijem kap alkohola, mjesto koje sam mazala bi uzasno pocrvenilo i peckalo me, tak da je bilo i grdo za vidjeti...na to mi je dr. rekao da je to normalna nuspojava, ali da se ne dogadja kod svih - znaci u tom slucaju alkohol izbaciti u potpunosti. :(

vjerujem da pomaze, ali meni je stvarno uzasno smetala ta krema, mazala sam sigurno 2 mj, ali na zalost nisam vise mogla.

a kaj se tice suncanja, za lampu stvarno ne znam, nemam iskustva s tim posto ju nisam nikada koristila.
Pretpostavljam da nebi trebalo smetati, ako ne lampa, onda svakako suncanje - ali pitaj dr. za svaki slucaj.

sad sam na terapiji dr. Vukadin, ide sve uzasno sporo, ali tko zna..treba sve probati.

nadam se da sam pomogla sa malo poduljim postom, javljaj rezultate i sretno, drzim fige da pomogne :top:

p.s. nadam se da ce tebi krema odgovarati

duffy27
19.08.2010., 12:27
za vitiligo nema lijeka i to je sva filozofija
to nije uopce opasno po zivot , mozda samo malo estetki , osoba se naravno mora klonuti sunca i to je to.

plenks
19.08.2010., 12:57
to nije uopce opasno po zivot , mozda samo malo estetki , osoba se naravno mora klonuti sunca i to je to.

Ne bih se nikako složila da nema lijeka.
Kao i svaka bolest, tako je i vitiligo manifestacija nekog problema u našem organizmu.Kad se spozna i otkloni problem, proći će i uzrok.
Treba otkriti uzrok.Organizam nas obavještava da nešto nije u redu i da ga s nečim nepotrebno tlačimo.
Najlakše ali i najštetnije po nas je zatvoriti oči pred problemom.Ali, da li smo učinili za sebe sve što smo mogli?
Test intolerancije na hranu? Jetrene probe? Želudac? Probava?

sunce5
19.08.2010., 20:27

kao što sam već napisala prije, na terapiji sam kreme i čaja G. rangelova, i nakon odprilike dvije sedmice pojavile su mi se tamne tačice oko očiju gdje imam vitiligo, i kako dani odmiču sve ih je više, gdje se neke i polahko povezuju...
inače se prve reakcije javljaju na licu, a nešto kasnije na drugim djelovima tjela...
dakle, nade ima....pa ako uspjem da se izliječim, ili bar lice što mi je za sad najbitnije javim...

inače, čovjek bez nade je mrtav čovjek.....:)

decec
19.08.2010., 21:54
to nije uopce opasno po zivot ...

Ovakve postove nadahnute iznimnom mudrošću ne želimo u ovoj temi. :flop:

Sabbah
19.08.2010., 23:25
Pozdrav svima :) Evo još jedne nove forumašice. Čitam sve ovo već dugo i evo kucnuo je čas da se i ja pridružim malo i podijelim svama svoja iskustva. :)
Imam vitiligo 5 godina. Počelo je od šake pa dalje svuda okolo. Probala sam neke kineske preparate, čaj,spiruline i raznorazne gluposti...masno platila a niš.
Da ne duljim, nedavno sam bila kod dr.Stanimirovića i dao mi je heliocare,cink,magnezij i dermovate kremu.Kremu sam koristila samo za lice i povuklo mi se skoro sve,sam kaj sam se uprištavila pa sam prestala mazat i sad su mi se neke vratile al blijeđe nego prije. Ugl da ne duljim previše,mislim da je vitiligo izlječiv, jer došao je samo najedanput, znači da se nekaj u organizmu pošeremetilo. Nek svako preispita sebe,sigurno su se prehrambene navike promjenile prije tj poslije vitiliga. :) :w

miss spot
20.08.2010., 11:36
Pozdrav svima :) Evo još jedne nove forumašice. Čitam sve ovo već dugo i evo kucnuo je čas da se i ja pridružim malo i podijelim svama svoja iskustva. :)
Imam vitiligo 5 godina. Počelo je od šake pa dalje svuda okolo. Probala sam neke kineske preparate, čaj,spiruline i raznorazne gluposti...masno platila a niš.
Da ne duljim, nedavno sam bila kod dr.Stanimirovića i dao mi je heliocare,cink,magnezij i dermovate kremu.Kremu sam koristila samo za lice i povuklo mi se skoro sve,sam kaj sam se uprištavila pa sam prestala mazat i sad su mi se neke vratile al blijeđe nego prije. Ugl da ne duljim previše,mislim da je vitiligo izlječiv, jer došao je samo najedanput, znači da se nekaj u organizmu pošeremetilo. Nek svako preispita sebe,sigurno su se prehrambene navike promjenile prije tj poslije vitiliga. :) :w

Hej, hej, da te malo ugnjavim. Ja sam dobila od dr. Stanimirovica istu terapiju kao i ti, pa me zanima da li ti se od Dermovata koza jako osusila? meni su se ti dijelovi koze gdje mazem tu kremu osusili, a na laktovima mi se pocelo malo i ljustiti...a doktor mi je rekao da je to vise manje normalno, ali mi nije ugodno. Mazem skoro vec mjesec dana i nema pomaka...samo su se bijele flekice malo porozile. Kad si ti primjetila da ti je pocelo tamniti? I da li si imala iste nuspojave?

tinka pinka
20.08.2010., 12:48
Pozdrav svima, eto i ja sam nova na ovom forumu. Pratim ovu temu već duže vrijeme i vidim da neki ipak imaju pomaka u lječenju vitiliga.:) Ja imam vitiligo već 18 godina (na području oko očiju, koljeno, genitalije), na žalost ovo ljeto sam primjetila i nove flekice na prstima ruke i to me ful zbediralo.:( Sve ove godine nisam ništa poduzimala jer su mi dermatolozi tvrdili da je neizlječiv. Inače sam izrazito svijetle puti tako da mi se te flekice i ne vide jako, zapravo hrpa ljudi kaže da nebi ni skužili da nisam rekla, osim po ljeti kad malo potamnim onda se više vide, zato se i ne sunčam puno.
Prije 3 godine mi je dijagnosticirana i autoimuna bolest štitnjače, a vidim da su te dvije bolesti često povezane. Bila sam na terapiji hormona godinu dana, a sad sam prestala jer za sad štitnjača dobro radi, zapravo kod mene je bio problem u TSH. Redovito se kontroliram i to je to.

Htjela sam pitati da li je netko čuo za časnu sestru iz Posušja koja travama liječi mnoge bolesti pa čak i vitiligo i dal netko ima iskustva s njom?

Obzirom da ja sada planiram ostati trudna ne znam dal mi je pametno sad ići do dr. Stanimirovića i krenut s nekom terapijom, obzirom da su to sve kortići :confused:
Poradit ću sad malo na svom imunitetu i počet ću uzimat vitamine (radi se o modro zelenim algama) pa ćemo vidjet kaj će biti.:top:

Falco SM
20.08.2010., 15:53

moj stari ima vitiligo već ohoho vremena i briga ga za to - živi kako živi, po njemu to nije bolest jer mu ne smeta i briga ga za fleke, koje ima na rukama, po faci malo i po prsima i ramenima. :ne zna:

kaže da ako mu ne smeta, neka je slobodno tu.

Sabbah
20.08.2010., 22:26
Hej, hej, da te malo ugnjavim. Ja sam dobila od dr. Stanimirovica istu terapiju kao i ti, pa me zanima da li ti se od Dermovata koza jako osusila? meni su se ti dijelovi koze gdje mazem tu kremu osusili, a na laktovima mi se pocelo malo i ljustiti...a doktor mi je rekao da je to vise manje normalno, ali mi nije ugodno. Mazem skoro vec mjesec dana i nema pomaka...samo su se bijele flekice malo porozile. Kad si ti primjetila da ti je pocelo tamniti? I da li si imala iste nuspojave?

Hej,hej ne gnjaviš, zato i jesmo tu :) Meni se nije počela koža sušiti nego sam samo po licu dobila masu sitnih prištića,Drugdje nisam nigdje nit mazala. Za mj i pol mi se sve s lica povuklo, počele su roziti i sam najednom to rozo se više nije vraćalo u bijelo nego je poprimalo normalnu boju kože. :)

mojana
21.08.2010., 05:22
Pozdrav svima, eto i ja sam nova na ovom forumu. Pratim ovu temu već duže vrijeme i vidim da neki ipak imaju pomaka u lječenju vitiliga.:) Ja imam vitiligo već 18 godina (na području oko očiju, koljeno, genitalije), na žalost ovo ljeto sam primjetila i nove flekice na prstima ruke i to me ful zbediralo.:( Sve ove godine nisam ništa poduzimala jer su mi dermatolozi tvrdili da je neizlječiv. Inače sam izrazito svijetle puti tako da mi se te flekice i ne vide jako, zapravo hrpa ljudi kaže da nebi ni skužili da nisam rekla, osim po ljeti kad malo potamnim onda se više vide, zato se i ne sunčam puno.
Prije 3 godine mi je dijagnosticirana i autoimuna bolest štitnjače, a vidim da su te dvije bolesti često povezane. Bila sam na terapiji hormona godinu dana, a sad sam prestala jer za sad štitnjača dobro radi, zapravo kod mene je bio problem u TSH. Redovito se kontroliram i to je to.

Htjela sam pitati da li je netko čuo za časnu sestru iz Posušja koja travama liječi mnoge bolesti pa čak i vitiligo i dal netko ima iskustva s njom?

Obzirom da ja sada planiram ostati trudna ne znam dal mi je pametno sad ići do dr. Stanimirovića i krenut s nekom terapijom, obzirom da su to sve kortići :confused:
Poradit ću sad malo na svom imunitetu i počet ću uzimat vitamine (radi se o modro zelenim algama) pa ćemo vidjet kaj će biti.:top:

pozdrav tinka pinka!
Ja sam čula i koristila terapiju prije 2 godine od časne sestre iz Posušja-sestra Ljubica Kovač.
Koristila sam-lijek za jačanje krvi(med),lijek za cirkulaciju,željezo,kaktusove kapi,lijek za čišćenje kože,kremu za mazanje kože i čaj.
Sve ti je na biljnoj bazi.Što se tiče stanja vitiliga,ono nije imalo promjene,ali što se tiče nalaza kompletne krvne slike-SUPER.Ja sam trudnoću iznijela do kraja bez iti jednog lijeka,vitamina,još dr.rekla da su mi nalazi jedni od rijetkih,da odavno takve dobre nalaze nije vidjela.POKUŠAJ-to je moj savjet.Ja sam isto čula da ima onih kojima je pomogla i nabavila si terapiju.Meni nije pomoglo(za vitiligo)što ne znači da tebi isto neće.Javi svakako dal si se odlučila za terapiju(dal je sve ostalo isto od tih ljekića,naravno i rezultate).
SRETNO !!!

tinka pinka
21.08.2010., 11:55
pozdrav tinka pinka!
Ja sam čula i koristila terapiju prije 2 godine od časne sestre iz Posušja-sestra Ljubica Kovač.
Koristila sam-lijek za jačanje krvi(med),lijek za cirkulaciju,željezo,kaktusove kapi,lijek za čišćenje kože,kremu za mazanje kože i čaj.
Sve ti je na biljnoj bazi.Što se tiče stanja vitiliga,ono nije imalo promjene,ali što se tiče nalaza kompletne krvne slike-SUPER.Ja sam trudnoću iznijela do kraja bez iti jednog lijeka,vitamina,još dr.rekla da su mi nalazi jedni od rijetkih,da odavno takve dobre nalaze nije vidjela.POKUŠAJ-to je moj savjet.Ja sam isto čula da ima onih kojima je pomogla i nabavila si terapiju.Meni nije pomoglo(za vitiligo)što ne znači da tebi isto neće.Javi svakako dal si se odlučila za terapiju(dal je sve ostalo isto od tih ljekića,naravno i rezultate).
SRETNO !!!

Mojana, zahvaljujem na informacijama!
Prijateljica mi je zapravo rekla za tu časnu i bila je kod nje neki dan i dobila hrpu čajeva koje mora piti (ona je išla radi drugih problema - ženskih) pa mi je zato sinulo da bi tu možda moglo biti i nešto za vitiligo. Javit ću ako se odlučim otić do Hercegovine i pokušat s terapijom! Sada mi je prioritet zatrudnit, obzirom da sam nedavno imala spontani pa sam malo pauzirala, a vitiligo me ljeti baci u depru pa mi s vremena na vrijeme dođe da nešto novo poduzmem. Samo da se on meni prestane širiti!:)
Daj mi reci jel se tebi u trudnoći vitiligo proširio il je sve ostalo isto? I dal si ikad koristila kremu vitix?
Pozdrav

mojana
23.08.2010., 09:07
tinka pinka!
Nakon što mi je potvrđeno da je u pitanju vitiligo,od strane dermatologa mi je propisan vitix,ali ga ja nikad nisam koristilajer mi je savjetovana alternativa kao jedino rješenje.Meni se kroz 3 godine proširio od par sitnih točkica na obrazu,tako da mi je na kraju zahvatio cijele obraze.Nisu to nikad bila neka nagla širenja,oku vidna,ali polako iz dana u dan zahvatio je ogromnu površinu.
Ja sam uspjela nekim slučajem doći do neke kremice koja mi pomogla i sve mi se povuklo u nepunih mjesec dana korištenja.Kad sam počela koristiti tu kremu osjetne su bile reakcije i vidne promjene na koži,sve se ujednačilo sa ne zahvaćenim dijelom kože.

miss spot
23.08.2010., 13:13
Hej,hej ne gnjaviš, zato i jesmo tu :) Meni se nije počela koža sušiti nego sam samo po licu dobila masu sitnih prištića,Drugdje nisam nigdje nit mazala. Za mj i pol mi se sve s lica povuklo, počele su roziti i sam najednom to rozo se više nije vraćalo u bijelo nego je poprimalo normalnu boju kože. :)

Ja sam bila na suncu i POROZILA SAM. Na nekim dijelovima me to rozo i malo pece, ali ovo je prvi put da je promijenilo boju....dosad je bilo otporno na sunce. Sad, ne znam sta ce biti dalje...da li ce opet pobijeliti ili ce potamniti...Veselim se razvoju situacije...

mssperfect17
23.08.2010., 16:03
Pojavila mi se prije više od godine dana bjela mrlja na ručnom zglobu.Nije bila uočiljiva tolko niti sam se ja njom zamarala,jer sam bila blida i to.No sad sam podosta potamnila i fleka je vidljiva.Imam je samo tu i nigdje više,100%.Mislim da je nijansu ili dvije bjelja od ostatka kože,ali nije bijela.(Znam to zato sto su mi noge bijele od carapa koje nosim kad radim u patikama).Nisam sigurna jel' se z prošilia ili ne.Ali strah me.Ne svrbi me i u razini je kože,nepravilna oblika.
Pomoć!!!!!!!!!!!!IMAM LI VITILIGO?

mssperfect17
23.08.2010., 16:12
ojavila mi se prije više od godine dana bjela mrlja na ručnom zglobu.Nije bila uočiljiva tolko niti sam se ja njom zamarala,jer sam bila blida i to.No sad sam podosta potamnila i fleka je vidljiva.Imam je samo tu i nigdje više,100%.Mislim da je nijansu ili dvije bjelja od ostatka kože,ali nije bijela.(Znam to zato sto su mi noge bijele od carapa koje nosim kad radim u patikama).Nisam sigurna jel' se z prošilia ili ne.Ali strah me.Ne svrbi me i u razini je kože,nepravilna oblika.
Pomoć!!!!!!!!!!!!IMAM LI VITILIGO?

ivančicaa
23.08.2010., 17:01
miss spot, flke su ti porozile jer si ovaj put bila duže na suncu pa si izgorila, nažalost nakon crvenila opet će bit bijele. Ja san jučer pretjerala sa sunčanjem , prevarilo me malo i sad sam crvena jako na mistima gdje imam vitiligo a bome i peče. Kod mene se vraća točkica po točkica ali ne brzo kako bi tila, nekad mi dođe da se predam , ali ipak idem dalje.

ms perfect, ja mislim da to kod tebe nije vitiligo jer on bude intenzivno bijel s obzirom da nema pigmenta tako da ako je ta flekica nijansu ili dvi samo svjetlija onda vjerovatno nije vitiligo.

Zna li neko kako nabavit protopic, please javite probala bi ga uz vitamine mazat preko zime.

I ja sam planirala stupit u kontakt sa č.sestrom iz posušja ali mi se čini da imam krivi broj. Ako nije problem molim vas napišite mi njen broj da je nazovem ... pozdrav svima!!!

Marola
23.08.2010., 17:13
Samo sam htjela obavijestiti, tko god ima problema s vitiligom, ima jedna krema koja zaista pomaže, a zove se VITIX. :)

zanima me približna cijena te kreme.

tinka pinka!
Nakon što mi je potvrđeno da je u pitanju vitiligo,od strane dermatologa mi je propisan vitix,ali ga ja nikad nisam koristilajer mi je savjetovana alternativa kao jedino rješenje.Meni se kroz 3 godine proširio od par sitnih točkica na obrazu,tako da mi je na kraju zahvatio cijele obraze.Nisu to nikad bila neka nagla širenja,oku vidna,ali polako iz dana u dan zahvatio je ogromnu površinu.
Ja sam uspjela nekim slučajem doći do neke kremice koja mi pomogla i sve mi se povuklo u nepunih mjesec dana korištenja.Kad sam počela koristiti tu kremu osjetne su bile reakcije i vidne promjene na koži,sve se ujednačilo sa ne zahvaćenim dijelom kože.

Pozdrav!
Može li se znat koja je to krema šta ti je pomogla? Iman Vitiligo već nekoliko godina oko očiju (tako je počelo), na rukama, ispod jednog pazuha i nekoliko flekica na leđima i još uvik se lagano širi. Kod mene se vidi stalno, jer u Dalmaciji se sunce ne može izbjegavat, a i ne želin. Stručni ljudi su mi rekli da je Vitiligo bolest koja nastaje zbog velikih trauma (a ko ih nema?!) i da kad sredin život i prominin način razmišljanja, da će se fleke prestat širit, ali da nikad neće nestat. Evo, vidin da ipak postoji mogućnost da se taj nesretni Vitiligo nekako izliječi i molim za savjet.
Hvala!

ivančicaa
23.08.2010., 18:03
draga marola vitix sam probala , meni nije pomoga. Imaš ga kupit u boljim ljekarnama!

sunce5
23.08.2010., 21:27
i ja sam koristila vitix, ali sam odustala, jer je krema skupa a mala...tako da mi od jedne kreme i nije moglo biti promjena...
uglavnom,u sarajevu je 20 ml. 50km... meni je toliko kreme moglo biti jednu sedmicu....
čitajući po drugim forumima našla sam da je nekima pomogla uz duže mazanje sa još tabletama vitix..dok nekima nije nikako pomogla...:ne zna:

plenks
24.08.2010., 10:32
Napravila sam bris nosa, imam zlatni stafilokok.propisan mi je antibiotik i doktorica mi je osim toga preporučila za podizanje imuniteta beta glukan.
Sad sam negdje pročitala da je i M.Jackson jednom imao ozbiljne probleme s tom bakterijom na koži, bilo je čak i dramatično.
A koliko znam i on je imao i vitiligo.
Da li je to slučajnost ili postoji neka poveznica?
Čini mi se interesantno.

Moje bijele fleke uglavnom se još zadržavaju na obje šake.
Popila sam turu vitix tableta i potrošila jednu tubu vitix kreme, ali sam odlučila trenutno prestati s tim i najprije napraviti sve moguće pretrage.

Luis Wu
24.08.2010., 12:31
Imam vitiligo od 2004 godine. Pojavio se točno simetrično s obje strane lica oko očiju i s donje strane lica. Prvo mi je preporučen Vitix koji je bio skup i ništa nije pomogao. Kasnije sam posjetio liječnicu privatne prakse koja je rekla da je taj Vitix beskoristan. Preporučila mi je bijelu mast Kuterid koja stoji samo 17 kuna i, ne bi vjerovali, nakon apliciranja te masti vitiligo se povukao potpuno oko očiju a nešto manje u donjem predjelu lica. Nakon prestanka maznja Kuteridom, vitiligo se ponovno pojavio nešto jače na istim mjestima da bi se kasnije opet povukao kad bi nastavio s mazanjem.
Čini mi se da se ta bolest nikad neće povući, osuđen sa da me vitiligo neprestano vuče za nos :rofl:

mojana
24.08.2010., 16:35
miss spot, flke su ti porozile jer si ovaj put bila duže na suncu pa si izgorila, nažalost nakon crvenila opet će bit bijele. Ja san jučer pretjerala sa sunčanjem , prevarilo me malo i sad sam crvena jako na mistima gdje imam vitiligo a bome i peče. Kod mene se vraća točkica po točkica ali ne brzo kako bi tila, nekad mi dođe da se predam , ali ipak idem dalje.

ms perfect, ja mislim da to kod tebe nije vitiligo jer on bude intenzivno bijel s obzirom da nema pigmenta tako da ako je ta flekica nijansu ili dvi samo svjetlija onda vjerovatno nije vitiligo.

Zna li neko kako nabavit protopic, please javite probala bi ga uz vitamine mazat preko zime.

I ja sam planirala stupit u kontakt sa č.sestrom iz posušja ali mi se čini da imam krivi broj. Ako nije problem molim vas napišite mi njen broj da je nazovem ... pozdrav svima!!!

pozdrav
Ivančice mobilni telefon od sestre Ljubice ti je 00387(0)63/326-324

Sabbah
24.08.2010., 17:45
Meni svako ljeto poroze fleke od sunca i onda se sve vrati...Samo ovo ljeto mi ništa nije porozilo,a izlagala sam se suncu..dvije su mi se počele povlačit. jej :)

ivančicaa
24.08.2010., 17:47
mojana hvala na broju, kontaktirat ću je.

sunce5
24.08.2010., 21:46
evo nešto još što sam našla na drugom forumu:

cit:

Pre par meseci dobila sam recept za melem koji, kako mi je receno, pomaze u borbi protiv vitiliga..Navodno, prilicno je delotvoran, osim na rukama i stopalima..Treba ga koristiti tri puta dnevno uz suncanje (moze i u solarijumu), koje je jako bitno u terapiji...Decko koji mi je dao recept, tvrdi da njemu pomaze..

Jedna kafena soljica cistog pcelinjeg voska
2-2.5 dl maslinovog ulja
1 kasicica destilovane vode

Vosak istopiti i dodati u njega maslinovo ulje. Mesati mikserom dok se ne dobije kompaktna masa (kao bilo koja druga krema) i na kraju dodati destilovanu vodu, pa opet mesati.

Mast koristiti sto cesce, najbolje 3 puta dbevno uz suncanje. Bolje sunce nego solarijum.

i još, čitala sam u jednoj knjizi da je vitiligo povezan sa lošim radom nadbubrežne žlijezde i da se u tu svrhu treba piti čaj od zdravca...:mig::mig::mig:

sikeba
25.08.2010., 16:45
ova mojana truje i vara ljude.nemojte biti toliko naivni.ima je jos pod vise imena

mojana
25.08.2010., 21:35
ova mojana truje i vara ljude.nemojte biti toliko naivni.ima je jos pod vise imena

koga sam ja to otrovala i prevarila i koja druga imena???o čemu ti pričaš?
klevetati nekoga na ovakav način,hmm,sikeba,to košta...
ja se neću spuštati na tvoj nivo,niti ti uzvraćati na uvredljiv način,samo te lijepo molim prezentiraj javnosti koga je mojana TROVALA,PREVARILA I KOJA DRUGA IMENA,a službe koje su zadužene za takve,kakvom si me naveo,će provjeriti istinitost tvojih tvrdnji

miss spot
26.08.2010., 10:23
Daljni razvoj mojih fleka. Jos su malo roze i dobila sam dvije male male tamne tockice, velicine pjegica na laktu. Kako se s ovim vitiligom i detalji primjete...cim se nesto promijeni.

Što se tice vitixa moje iskustvo s njim je nikakvo. Nije mi pomogao. Meni su savjetovali da nakon sto podrucje namazem vitixom da ga odmah izlozim suncu jer on ima neke granule u sebi koje se razgradjuju na suncu. Ima ga se za kupit u svim većim ljekarnama, mislim da kosta oko 300,00 kn.

sikeba
27.08.2010., 13:03
mojana da nisi ti ta ljubica.slucajno

decec
27.08.2010., 15:13
Ne bih ja zvao tu Ljubicu onda, da mi smiješa tko zna što brrrrr :))

jeronime
28.08.2010., 02:50
Ovako:

Koristio sam vitix i iskreno samo sam bacio novce, a čuo sam da od vitix tableta strašno stomak boli , ja sam od toga odustao :)

Od Melagenina plus mi se malo nešto po nosu vratilo pigmenta ali mi je nestalo lijeka , tako da sada to ne koristim....

Čekam novitil iz Kanade i nadam se da će doći do idućeg ljeta, a protopic iz Njemačke isto tako, :)

Što se tiće časne sestra čuo sam da radi strašno dobre i korisne čajeve tako da ću čim budem išao u Hercegovinu otići do nje,

i da čuo sam da pomaže strašno puno neke narodni lijek od jaja, sada nisam siguran da li samo žumanjci ili samo bjelanjci koji se griju na pari dok se ne pretvore u neku kremu ili nešto slično, uglavnom o tome ću vam pisati dok još jednom točno provjerim to :)

mojana
28.08.2010., 04:03
mojana da nisi ti ta ljubica.slucajno

SLUČAJNO???ha ha ha....nisam niti slučajno...
prvo si me oblatio,pa ćeš sada kviza malo da igraš jesi ova ili ona...

nema smisla trošiti retke na ovakve rasprave,jer svi oni koji su tu došli potražiti korisnu informaciju ili izmjeniti svoja iskustva,nisu došli čitati tvoja naklapanja,klevete...

trebao bi stajati iza svojih riječi koje pišeš...stoga ti savjetujem da budeš ubuduće promišljeniji bez obzira kome se obraćaš,u ovom slučaju sam bila ja,sutra može biti neko drugi...

iskreno se nadam da je naša ova tema završena,da se tu nema šta više za reći

pozdrav

stellaa
28.08.2010., 12:47
Dobila sam vitiligo u pubertetu i sa prestankom puberteta (kako mi je tada doktor i rekao) poceo se povlaciti. Medjutim ostalo je na jednom koljenu i oba lakta. Povuklo se sa drugog koljena, kraljeznice, kose....
Te 3 fleke tako su mirovale citavih 20 i kusur godina, do ovog ljeta. Stres nista gori nego inace, s obzirom da sam prosla razvod prije par godina, i ocevu smrt prije pet godina, a vitiligo je mirovao.
I zasto se sad aktivirao , ne znam. Pocele su nove fleke po sakama.
Uvijek sam strahovala od ovog dana. Znala sam da ce doci a opet sam se nadala da nece. Navikla sam zivjeti sa svojim bijelim laktovima i jednim koljenm, ali sada mi je sve teze stalno gledati u ruke i svaki dan vidjeti novu bijelu tocku. Deprimira me.
Inace imam problema sa stitnjacom, hipertireozu , uzimam beta blokatore za aritmiju i smanjenje tremora, i to mi dobro djeluje. Da i dosta sam sklona depresiji, pijem i seroxat.
Citam tjednima ovdje i kombiniram sta bi. Uzela sam sve vitamnie koje Ivancica uzima i danas ih pocela piti. Narucila sam betnovate +dolobene i treba mi doc za koji dan. Pokusat cu jedno po jedno , mozda nesto i pomogne.
Sjecam se kad sam bila cura da sam govorila ,samo da mi se ne siri , pa kad budem stara iza 35 nek mi se rasiri. E mladost ludost. Ja se tako jos osjecam mladom i pozeljnom , i vise mi taj moj vitiligo ni ne smeta ko prije. Sad se osjecam cak nekako posebna. Ali imam potrebu sprijeciti preveliko sirenje. Zivim u Dalmaciji i konstantno sam na suncu, a voljela bi i ja jednom pocrnit onako ravnomjerno...
E da, narucila sam i iz Srbije cajeve i onaj megalenin (kako li se zove), i stvarno nemam pojma kad cu sve to stic uzimat..
Dragi moji, lipo je znat da nisam jedina i da ovdje mogu procitat slicne sudbine. Coviku je lakse...medju svojima...
Pozz veliki, citamo se

Marola
28.08.2010., 17:00
Pozdrav svima.
Ima li koja jeftinija krema koja se može kupit u Hrvatskoj? Bila san u ljekarnu i niti jednu kremu od onih koje san prepisala sa ovoga foruma nemaju. a vitiligo mi se širi. Ne mislin koristit Vitix, jer neman toliko novaca.

Zvonex
31.08.2010., 09:20
pozdrav SIKEBA :):top:

ivančicaa
31.08.2010., 10:51
Dakle časna Ljubica Kovač postoji i živi u Ljubuškom, proguglajte malo pa ćete vidit. Ja sam je već prije mislila kontaktirat ali kako sam bila čula, s vitiligom nije tada imala uspjeha pa sam odustala. to je bilo prije dvi godine. Inače je pomogla puno ljudima u raznim problemima.

sikeba
31.08.2010., 11:16
ima li kakav lijek za besparicu ta ljubica.dajte ljudi pustimo se vraceva i indijanci su ih se odrekli

djmarac
31.08.2010., 15:49
Postoji jedan lijek ali nije bas tako jeftin, to jest moze biti ako imate nekih privilegija. Evo ovako, posto znamo da se na suncu pocrni to jest da kada dodje ljeto da postajemo tamniji. Kako mi postajemo tamniji nase flekice dodju vise do izrazaja. E sada, lijek je taj da mi, kada dodje ljeto, odputujemo lijepo u rusiju ili neke hladnije krajeve te se vratimo na jesen ili zimu i tako necemo pocrniti te "necemo" imati Vitiliga ;)

Malo zezancije

sikeba
01.09.2010., 11:46
djecko zezaj se na pono sajtu

crni_vrh
02.09.2010., 21:31
Pozdrav svima na forumu i onima koji su me kontaktirali putem mail-a.

Nakon dugo testiranja i traganja, gotovo sa sigurnošću mogu reći šta se meni događa. Uz vitiligo, simptome lagane alergije, nedostatak željeza u krvi...simptomi potpuno odgovaraju nedostatku želučane kiseline.

Citirat ću post jedne osobe sa drugog foruma koja je to objasnila bolje nego što bih ja:

Pročitala sam nešto zanimljivo vezano uz ovu temu pa kopiram
(V. Boutenko: Zeleno za zdravlje)

Niska kiselost u želucu (hipoklorhidrija) stanje je koje se javlja kad ljudsko tijelo nije sposobno proizvoditi odgovarajuće količine želučane kiseline. Niska kiselost u želucu neizbježno i dramatično utječe na probavu i apsorpciju većine hranjivih tvari neophodnih za zdravlje. Većina minerala, uključujući i tako važne kao što su željezo, cink, kalcij i vitamine B kompleksa (folnu kiselinu i druge) treba određenu količinu želučane kiseline da bi uopće mogli biti apsorbirani. Bez želučane kiseline, neizbježno dolazi do nedostataka hranjivih tvari koji vode do bolesti.
Pored apsorpcije, želučana kiselina ima mnoge druge važne funkcije. Na primjer, želučana kiselina trebala bi uništavati sve štetne mikroorganizme, patogene bakterije, parazite i njihova jajašca, te gljivice koje uđu u tijelo kroz usta. Zbog toga, kod nedostatka želučane kiseline ne postoji barijera protiv parazita.

Razgovarala sam s gastroenterologom koji uzima uzorke želučane kiseline od svojih pacijenata i često pronalazi raznovrsne parazite koji bujaju upravo tamo gdje bi trebali biti uništeni. Već samo zbog tog razloga htjela bih da je moja želučana kiselina jaka.
Želučana kiselina pomaže kod probavljanja velikih molekula bjelančevina. Ako je razina želučane kiseline niska, nepotpuno probavljeni dijelovi bjelančevina apsorbiraju se u krvotok i izazivaju alergije i imunološke poremećaje.
Prirodna razina solne kiseline (HC1) opada sa starošću osobe, posebno nakon četrdesete. Tada većina ljudi počinje dobivati sijede dlake kao rezultat nedostatka hranjivih tvari uzrokovanog sniženom razinom želučane kiseline. Razina solne kiseline može se početi smanjivati i ranije ako zlostavljamo svoj probavni trakt, ili cijelo tijelo, suvišnim količinama hrane, upotrebom kemikalija i stresom. Prejedanje, posebno pretjeran unos masti i bjelančevina, iscrpljuje stanice
stjenke želuca koje luče HC1…

…Razgovarala sam s jednim liječnikom iz Rusije i zaintrigiralo me kad sam otkrila kako tamo testiraju hipoklorhidriju. Zatraže od ljudi da popiju četvrt šalice soka od cikle i provjere hoće li se boja njihovog urina ili stolice imalo promijeniti prema boji cikle. Pazite sad! Ako se promijene, onda da, vaša razina želučane kiseline je niska.

crni_vrh
02.09.2010., 21:34
Također:

Diseases Associated with Low Stomach Acid

A lot of what we eat contains bacteria. Normally, stomach acid kills harmful bacteria, working to keep diseases at bay. People with low stomach acid have a higher than average incidence of illness because harmful bacteria ends up in their small intestine, rather than being killed off by HCL in their stomachs.

Often, without knowing why, people with low stomach acid simply never feel good. This is hardly surprising since many health problems are associated with low stomach acid.

Conditions Linked to Low Stomach Acid include:

* Allergies
* Asthma
* Autoimmune diseases
* Chronic candida
* Chronic fatigue syndrome (CFS)
* Chronic hepatitis
* Chronic hives
* Dry skin
* Eczema
* Gallbladder disease
* Gastrointestinal (GI) infections and parasites
* Hypoglycemia
* Lupus
* Osteoporosis
* Psoriasis
* Reduced night vision
* Rheumatic arthritis
* Rosacea
* Thyroid disorders
* Type I and II diabetes
* Vitiligo (a skin disorder characterized by white patches or spots)
* Weakened hair, nails, and skin

link http://www.puristat.com/coloncleansing/lowstomachacid.aspx

I da, izvršio test sa ciklom objašnjen u gornjem postu.

sarabanda
03.09.2010., 08:56
Bravo Crni Vrh.....kad sam pročitala to sta si napisao, točno tako ide priča još iz mog djetinjstva....sada vrlo često imam blage bolove u gornjem djelu trbuha..kao da mi je neki kamen u želucu....šta bi se moglo napraviti da se kiselost tj ph želuca vrati na normalu? da li je prehrana u pitanju? inače meni se vitiligo jako proširio bez obzira na bezglutensku djetu ...čak i ona mjesta koja su mi se repigmentirala sada su opet postala bjela....probati ću i ja malo prosurfati i vidjeti sta se može napraviti da bismo nekako promjenili metabolizam .....čujemo se....

kovrcava_mala
03.09.2010., 09:17
pozdrav svima.

nemam vitiligo nego jednu drugu kožnu bolest i liječim se isto s protopicom i heliocareom po preporuci dr.stanimirovića.zanima me da li znate da li je tijekom korištenja protopica zabranjeno konzumiranje alkohola.jer sad kad sam pročitala da je nekom reagiralo područje gdje ima vitiligo, tako i meni reagira, cijelo sam vrijeme mislila od zagušljivih i zapušenih prostora vani, a možda je sve to samo zbog alkohola.hvala

TheMoon
03.09.2010., 12:53
pozdrav svima.

nemam vitiligo nego jednu drugu kožnu bolest i liječim se isto s protopicom i heliocareom po preporuci dr.stanimirovića.zanima me da li znate da li je tijekom korištenja protopica zabranjeno konzumiranje alkohola.jer sad kad sam pročitala da je nekom reagiralo područje gdje ima vitiligo, tako i meni reagira, cijelo sam vrijeme mislila od zagušljivih i zapušenih prostora vani, a možda je sve to samo zbog alkohola.hvala

meni je zabranio, posto me je taj dio nakon konzumacije doslovno receno kapi alkohola crvenio i pekao.

kovrcava_mala
03.09.2010., 14:43
zanimljivo.možda je meni zabroavila spomenuti ili sam prečula to.ja protopic koristim već godinu dana.i primjetila sam da ponekad me peče taj dio koji mi je zahvaćen.ali sam mislila da je od dima.sad mi se sve više čini da je od protopica.hvala ti:D

crni_vrh
03.09.2010., 18:06
Bravo Crni Vrh.....kad sam pročitala to sta si napisao, točno tako ide priča još iz mog djetinjstva....sada vrlo često imam blage bolove u gornjem djelu trbuha..kao da mi je neki kamen u želucu....šta bi se moglo napraviti da se kiselost tj ph želuca vrati na normalu? da li je prehrana u pitanju? inače meni se vitiligo jako proširio bez obzira na bezglutensku djetu ...čak i ona mjesta koja su mi se repigmentirala sada su opet postala bjela....probati ću i ja malo prosurfati i vidjeti sta se može napraviti da bismo nekako promjenili metabolizam .....čujemo se....

Postoje preparati koji se inače koriste u prehrani profesionalnih buildera. Javim ti još koji.
Hrana je što sam za sada našao: brokule, špinat.
Isto, provjeri koja si krvna grupa i koja prehrana odgovara tvojoj grupi.
Ljudi sa krvnom grupom A+ (koju imam) imaju prirodno nisku razinu kiseline, ta grupa mora izbjegavati meso.

Pripazi, simptomi niske želučane kiseline su identični onima visoke želučane kiseline. Obavi testove.

Inače bavio sam se profesionalno sportom pa znam da ljudski organizam mijenja metabolizam u roku od 3 - 6 mjeseci, kako kome. Dakle po jednoj terapiji kojom se mijenja organizam treba "tući " minimalno tri mjeseca da bi se pokazali prvi rezultati.

Eto to je dokle sam stigao za sada.

Ako ti saznaš šta pametno, javi. Čujemo se!

ivančicaa
03.09.2010., 20:51
Pozdrav,ja sam isto k.grupa A+ , i vjerojatno imam slične probleme s želučanom kiselinom. Malo sam guglala pa sam pronašla da za one koji imaju nisku ž.kis je jako dobro popit svaki dan dvi žlice jabučnog octa razrijeđenog u vodi, a i isto tako povećan unos vit C, kao i što više jest citrusa.

miss spot
04.09.2010., 16:30
Našla sam još nešto što pomaže bar u spriječenju širenja vitiliga. Kupila sam to i krenula s konzumacijom pa ćemo vidjeti. Primjetila sam pune tri tamnije točkice na sebi pa sam sretna ali to ide taaakoooo jaaakoooo sporo. To mislim da mi je od kombinacije dermovata+heliocera+cinka +magnezija.
A ova nova stvar se zove ulje crnog kima. ima ga za kupiti u ljekarnama, ne mozda bas u svima, ali u onim malo većim i boljim ima. Ja sam ga kupila na Viškovu, u ljekarni gornji sroki. Košta oko 200 kn. To mi je preporučila jedna žena (zove se Snježana Matešić i br. moba je 091/ 543 6777). Nju sam zvala na prijedlog frendice koja pak ima psorijazu i njoj je isto preporučila neko drugo ulje i malo joj je bolje. Samo to isto naravno ide sporo, ali valjda vrijedi čekati. Ja pijem 30 kapi jedan put dnevno. Pakiranje je u malim bočicama i bočica traje oko mjesec dana. To ulje jača imunitet i tako spriječava da se vitiligo širi. Pa ćemo vidjeti. Samo se ne mogu sjetiti koji je proizvođač jer nemam bočicu pored sebe, ali čim stignem doma i pogledam, javim...

sunce5
04.09.2010., 17:14
ja mislim da je ulje crnog kima isto što i curokotovo ulje, ako jeste onda se za njega kaže da je veliki lijek za razne bolesti...
ja sam jedno vrijeme koristila curokot ulje, ali sam brzo prestala pa valjda zato i nije bilo reakcija na vitiligo...a čitala sam na jednom forumu da ga je jedna djevojka mazala po flekama i sunčala, te da joj se vitiligo povukao...

eto, pa sretnoooo..:):):)

tataratira
04.09.2010., 20:22
dragi svi,

mojem sinu je upravo diagnosticiran vitiligo.... ima 6 godina.... nakon svega pročitanog ne znam od kuda da krenem...

bio sam kod dokotrice Vukadin i mažemo njezinom kremom... koristimo je cca. 2 mjeseca ali ne vidim nekakve specijalne rezultate... Načuo sam da postoji šansa da se Vitiligo povuče u pubertetu...

Bilo bi mi drago da mi se javite ako ste dobili Vitiligo u ranoj mladosti te kako ste se nosili sa njih i kakva je bila progresija... Isto tako me zanima iskustva sa kremama (vitix, novitil i slične).

pozdrav

sikeba
05.09.2010., 18:31
i ja mislim da je problem u zeldcu i preradi hrane.

Marola
06.09.2010., 07:11
Pozdrav svima na forumu i onima koji su me kontaktirali putem mail-a.

Nakon dugo testiranja i traganja, gotovo sa sigurnošću mogu reći šta se meni događa. Uz vitiligo, simptome lagane alergije, nedostatak željeza u krvi...simptomi potpuno odgovaraju nedostatku želučane kiseline.

Citirat ću post jedne osobe sa drugog foruma koja je to objasnila bolje nego što bih ja:

Pročitala sam nešto zanimljivo vezano uz ovu temu pa kopiram
(V. Boutenko: Zeleno za zdravlje)

Niska kiselost u želucu (hipoklorhidrija) stanje je koje se javlja kad ljudsko tijelo nije sposobno proizvoditi odgovarajuće količine želučane kiseline. Niska kiselost u želucu neizbježno i dramatično utječe na probavu i apsorpciju većine hranjivih tvari neophodnih za zdravlje. Većina minerala, uključujući i tako važne kao što su željezo, cink, kalcij i vitamine B kompleksa (folnu kiselinu i druge) treba određenu količinu želučane kiseline da bi uopće mogli biti apsorbirani. Bez želučane kiseline, neizbježno dolazi do nedostataka hranjivih tvari koji vode do bolesti.
Pored apsorpcije, želučana kiselina ima mnoge druge važne funkcije. Na primjer, želučana kiselina trebala bi uništavati sve štetne mikroorganizme, patogene bakterije, parazite i njihova jajašca, te gljivice koje uđu u tijelo kroz usta. Zbog toga, kod nedostatka želučane kiseline ne postoji barijera protiv parazita.

Razgovarala sam s gastroenterologom koji uzima uzorke želučane kiseline od svojih pacijenata i često pronalazi raznovrsne parazite koji bujaju upravo tamo gdje bi trebali biti uništeni. Već samo zbog tog razloga htjela bih da je moja želučana kiselina jaka.
Želučana kiselina pomaže kod probavljanja velikih molekula bjelančevina. Ako je razina želučane kiseline niska, nepotpuno probavljeni dijelovi bjelančevina apsorbiraju se u krvotok i izazivaju alergije i imunološke poremećaje.
Prirodna razina solne kiseline (HC1) opada sa starošću osobe, posebno nakon četrdesete. Tada većina ljudi počinje dobivati sijede dlake kao rezultat nedostatka hranjivih tvari uzrokovanog sniženom razinom želučane kiseline. Razina solne kiseline može se početi smanjivati i ranije ako zlostavljamo svoj probavni trakt, ili cijelo tijelo, suvišnim količinama hrane, upotrebom kemikalija i stresom. Prejedanje, posebno pretjeran unos masti i bjelančevina, iscrpljuje stanice
stjenke želuca koje luče HC1…

…Razgovarala sam s jednim liječnikom iz Rusije i zaintrigiralo me kad sam otkrila kako tamo testiraju hipoklorhidriju. Zatraže od ljudi da popiju četvrt šalice soka od cikle i provjere hoće li se boja njihovog urina ili stolice imalo promijeniti prema boji cikle. Pazite sad! Ako se promijene, onda da, vaša razina želučane kiseline je niska.

Imam vitiligo i višak želučane kiseline i sad sam povezala to dvoje. Upravo kad mi se pojavio taj gastritis. nakon nekog vremena mi se pojavio i vitiligo. a pouzdano znam da je to od stresova i nakupljene nervoze. Ima logike da je problem upravo u toj kiselini bilo manjku ili višku.

Marola
06.09.2010., 07:15
Imam vitiligo i višak želučane kiseline i sad sam povezala to dvoje. Upravo kad mi se pojavio taj gastritis. nakon nekog vremena mi se pojavio i vitiligo. a pouzdano znam da je to od stresova i nakupljene nervoze. Ima logike da je problem upravo u toj kiselini bilo manjku ili višku.

albanikus
07.09.2010., 01:14

Molim Vas, procitajte pricu ove devojke koja je izlijecila vitiligo.Interesantno, i ona povezuje vitiligo sa hranom i nacinom hrane,zivota itd.
>>>>>>>>>>>>>
Hi everybody, my name is Zaklina, and I have Vitiligo. Well I can say that it's almost gone now, and I will tell you how did I manage to cure it. No drugs, no creams, no gels… only a diet. I am on this diet for 3 months now, and believe it or not, the white patches are hardly noticeable. I went to many doctors and they couldn't do anything, so I went to a man who works with herbs and alternative medicine, and he helped me. I will tell u the diet… try it, there is nothing to lose.

Forbidden food: salt, sugar, white wheat, white bread, pasta, cooking oil, olives, oranges, milk and milk products, meat, vinegar, hot spicy food, water from tap, fizzy drinks.

Allowed food: olive oil, lemon vinegar, sea salt, whole wheat bread, nuts, goat cheese, sea food, mineral water (still or sparkling), fruits, vegetables, honey, rice, mushrooms, onion, garlic, and everything else which is not mentioned in the forbidden food

Food that should be consumed more than regularly: carrots, courgettes, pumpkin, unbaked nuts.

These are the ingredients (herbs) of both kinds of tea:

first one: b.alba, ch.majus, th. majus, th. chamaedrus, h. perforatum, a. eupatorija ( in one litter boiled water add one tea spoon of the tea, cover the teapot and leave it for 2 hours, then drain (extract) the herbs, and drink it during the day).

second one: bh. glabra, m. piperita, b. pendula, s.montana, u. dioica, r. frukuosus, h. perforatum (in one litter boiled water add one big spoon of the tea, cover the teapot and leave it for 2 hours, then drain (extract) the herbs, and drink it during the day).

Take one pill beta carotene each day. And noooo stress ;)

I would also recommend girls to go to gynaecologist, because it can be related to some inflamation or infection of, u know where :)

Hope this will help

Greetings, Zaklina:top:

ivančicaa
07.09.2010., 15:30
albanikus jel ova ova priča s nekog foruma, ako možeš reć kojeg da prošvrljam malo . Hvala-))

Zvonex
08.09.2010., 11:36
Ivančice,
to ti je na ovoj adresi.

http://www.mdjunction.com/forums/vitiligo-discussions/introductions-personal-stories/547678-i-cured-vitiligo

decec
08.09.2010., 12:34
Teško bih se prilagodio na takvu prehranu ako uopće ne bih smio jesti meso, mlijeko, sireve ni slatko.

ivančicaa
08.09.2010., 21:42
sol,šećer,brašno, tjestenina, mliko... pa šta jest? Ko će jest neslanu spizu? A tjesteninu obožavam........

Zvonex
09.09.2010., 06:58
Stellaa,
da li si prije probala što koristiti kako bi izliječila vitiligo? Da li si uvijek bila puno na suncu? Što si odlučila sada koristiti?

Kod mene je slično kao i kod tebe. Pojavio mi se s 18.g. malo oko oka, i to nakon smrti u obitelji. Nije se širio dvadesetak godina a onda opet veliki stres i kroz par mjeseci nakon njega se mi proširio po šakama. Kako je stres s vremenom slabio, tako se vitiligo prestao širiti. Ja sam mislio da sam te stresove stoički podnio ali čini se da su me ipak sredili.

Pozdrav,

sarabanda
09.09.2010., 10:13
E dragi moji......treba se samo pogledati u ogledalo i zapitati se šta želimo. Čak i da nemamo vitiligo ovu hranu ili djetu šta nam preporučuju u gornjem postu bi trebalo jesti , pa sam sigurna da bimo se bolje osjećali. To mogu sigurno potvrditi jer sam probala mjesec dana ne jesti slatko , brašno, mljeko i tako ne pijem već 3 godine ni jogurte,meso bilo kakvo......bilo je jako teško, ali sam osjećala da imam puno snage. Jako volim slano, pa sada pokušavam polako smanjivati...pa možda ako netko hoće probati, sigurno bi bilo lakše polako smanjivati ono loše a sve više jesti ono šta bi trebali, naročito voće i povrće...po mogućnosti domaće /iz svog vrta/...i naravno puno volje i snage .....

ivančicaa
09.09.2010., 11:30
Dosta ljudi je bilo koji su rekli da su naručili vitamine i da će pokušati s fenilalaninom. Bilo bi lipo kad bi se javili i rekli kakvi su rezultati i ima li pomaka! Ja sam zadovoljna leđa se lipo točkaju ostralo malo sporije ali ide. Ne prekidam terapiju ni preko zime pa ćemo vidit šta će bit!

albanikus
10.09.2010., 23:07
albanikus jel ova ova priča s nekog foruma, ako možeš reć kojeg da prošvrljam malo . Hvala-))

Ivancicaa, ja sam pronasao ovu pricu u jednom interesantnom forumu, gde ima i ostalih slucajeva koje mozete procitati.Link je:
http://www.experienceproject.com/stories/Have-Vitiligo/590308

ViX01
12.09.2010., 11:16
Svi u svijetu tvrde da nema lijeka, ali mnogi u nas vjeruju da ga ima, pa se baca novac na nepotrbne stvari. Dobro je biti optimista, ali za to mora imati i nekih osnova.

Da li se je netko izlijecio od forumasa?

Kako izgleda je RedHawk, str.32.

Dragi forumaši, nisam vas čitao ni pisao vam duuugo vremena.
Ovako, idem redom.

1. S koliko godina si dobio vitiligo, koliko imaš godina?
- dobio sa nekih 14-15 godina; a sad ih je već 29

2. Boluješ li od neke kronične bolesti?
- kroniči gastritis (i kronična ljenost :p )

3. Ima li netko od članova obitelji također vitiligo, tko?
- nema (srećom)

4. Koja su područja zahvaćena?
- lijevi kapak, laktovi, koljena i područje genitalija

5. Širi li se, ako da koliko često?
- srećom NE!

6. Je li nastupila repigmentacija nekih područja, ako da uz kakvu terapiju?
- je!! :Pivo: ovo da malo pojasnim i dam svima malo sunca!!

Pitanje gore je bilo da li se tko izlječio. Pa ja bih se usudio reći da je sad puuuno bolje ali se nisam "izlječio".
U srednjoj školi, kada se otprilike i pojavio "Vito" :D , starci me natjerali da pijem B vitamine. Naravno, najbolje koncentrat nekakav a gdje ga ima više nego u Pivskom kvascu?! Obzirom da sam to ozbiljno shvatio primio sam se trpanja tog bljakavog "brašna s okusom pive" u sebe. Ne sjećam se točno koliko dnevno (samo pamtim da je bilo bljak). Nakon toga nije bilo puno reakcija ali sam dosta vremena provodio na suncu i nastavio to piti.

Onda sam dobio i taj "pošteni" gastritis. Obavio 3 gastroskopije u 3 godine i staaalno mjenjao terapiju za želudac. Naravno, srednja škola i blesava mladost.. kutija cigareta dnevno, 5 kava i alkohola u neograničenim količinama (to su bili dani). :rofl:

Krajem srednje škole, kad sam se malo uozbiljio, me Vito počeo smetati. I dalje je bio tu.

Onda sam se primio slijedećeg.. samo B vitamin. (prvenstveno pivo u veeeelikim količinama) :lol:
Ali ozbiljno, opet počeo piti pivski kvasac. I to svaki dan 1 jušnu žlicu sa nekim sokom (da isperem okus). Naravno, i sunčanje uz to. Izbjegavao sam one ljetne vrućine od 11:30 do 16h!! Ali obavezno jutarnje sunčanje.. koliko se moglo.

Prije 2 godine sam kupio Vitix. Čitao sam tu po forumu vaša iskustva pa odlučio da nemam što za izgubiti. Dao tih 300-tinjak kuna (ako se dobro sjećam) i mazao. Uz sve to, (soooory što to stalno spominjem al mislim da je važno ili čak ključno) pio i dalje B komplekse. Isto tako, malo si posložio život po pitanju posla, redovite prehrane (pa se i želudac malo primirio), prestao pušiti još prije 4 godine i počeo se više baviti sportom i rekreacijom.

Sad sam uspio doći do slijedećeg:
1) na kapku je u potpunosti nestalo i ne vraća se već 2 godine (daj Bože da tak i ostane)
2) na laktovima i koljenima se skrooz povuklo i ne vraća se također 2 godine ali sad primjećujem maaaale male točkice i samo se preznojavam da se opet ne vrati.. :mama:
3) na genitalijama nikako da se vrate pigmenti.. :mad: Proveo sam 2 tjedna na nudističkim plažama; mazao sa Vitixom i sunčao to mjesto ali bez nekog pomaka ove godine. prošle godine isto sam mazao Vitixom i sunčao i počele su se po rubovima pojavljivati smeđe flekice ali malo.

Sad se držim svog provjerenog recepta: U pivi ima B vitamina pa uživam! :D
Jedem što zdravije mogu i nastojim se ne uzrujavati oko NIČEGA! I bolje mi je općenito u životu. :)

Eto. Ako ima pitanja - tu sam da pomognem koliko mogu.

Eh da, soooooooooooooooooory kaj sam vas udavio pričom!! :zvrko:

sunce5
12.09.2010., 16:40
evo samo da javim da za vitiligo ima lijeka, meni se sa brade skroz povuklo a oko očiju ima još malo:cheer:
a na rukama i nogama još nema reakcije, al za sad sam zadovoljna, ipak lice mi je bilo prioritet...pošto krema koju koristim zahtjeva sunčanje, a u sarajevu ga sve manje, ne znam kako će dalje terapije reagovat, al je namjeravam koristit i bez sunca sa čajem i sušit ću fenom, pa kako bude....
uglavnom lijek postoji i nikad se ne zna koji će lijek kako i kome reagovat....:):):):):)

stellaa
13.09.2010., 11:52
Stellaa,
da li si prije probala što koristiti kako bi izliječila vitiligo? Da li si uvijek bila puno na suncu? Što si odlučila sada koristiti?

Kod mene je slično kao i kod tebe. Pojavio mi se s 18.g. malo oko oka, i to nakon smrti u obitelji. Nije se širio dvadesetak godina a onda opet veliki stres i kroz par mjeseci nakon njega se mi proširio po šakama. Kako je stres s vremenom slabio, tako se vitiligo prestao širiti. Ja sam mislio da sam te stresove stoički podnio ali čini se da su me ipak sredili.

Pozdrav,

Kao cura sam pokusavala mazati neke kreme ali brzo sam od toga odustala. Sad ustvari prvi put lijecim vitiligo. I mogu ti rec da sam ajme... Pola vitamina zaboravim popiti , uzas. Ali popravit cu se. Naravno, od danas. Uzimam vitamine , fenilalalalin, pabu, b-12,folnu, bakar i mazem sa onom kombinacijom koju sam dala u apoteci napravit- betnovate i doloben.
U Splitu zivim i cijeli zivot sam na suncu i ne stitim se , pa ni u podne kad idem.
Stresovi nas ipak kad tad sustignu, valjda se kumuliraju pa onda kad se ne nadas fino te zateknu.
A sta da radimo , treba pokusavati. Ja se bolje osjecam kad nesto pijem , mazem , bar ne kukam nad svojom sudbinom bez borbe.
Eto, pozdrav i tebi , javit cu se sa rezultatima , bilo dobrim bilo losim.

anny...
18.09.2010., 15:04
Dosta ljudi je bilo koji su rekli da su naručili vitamine i da će pokušati s fenilalaninom. Bilo bi lipo kad bi se javili i rekli kakvi su rezultati i ima li pomaka! Ja sam zadovoljna leđa se lipo točkaju ostralo malo sporije ali ide. Ne prekidam terapiju ni preko zime pa ćemo vidit šta će bit!

drago mi je što imaš dobre rezultate i što ti se vitiligo povlači,ja sam isto koristila vitamine i fenilanin cijelo ljeto i samo mi je se istočkalo po laktovima i ramenima.Nažalost morala sam prekinut terapiju jer sam u među vremenu zatrudnijela.Pa neznam šta da radim očajna sam zbog vitiliga a sretna zbog trudnoće,ali izgleda da ću moć tek nekad iduće godine nastavit sa ovom terapijom.Bilo bi mi drago da javljaš rezultate kako napreduješ...veliki pozdrav svima...:)

ivančicaa
18.09.2010., 21:28
Draga Anny , najprije čestitam od srca na trudnoći ! Ni slučajno u trudnoći ne smiješ pit fenilalanin ! Javljaj nam se povremeno kako si i kako se vitiligo ponaša u trudnoći. Kažu da se nekome zna čak i povuć a nekome jako buknut. Ja sam nažalost bila ovaj drugi slučaj. Nadam se da će kod tebe bit sve ok. Pozdrav i čuvaj bebicu -))).

Medvjedic1
21.09.2010., 12:06
Veliki pozdrav najboljem dermatologu. Redovito pogledam sta ima novo na forumu iako se ne javljam. Svaka čast ivančici na odabiru tretmana. Ja koristim sve kao i ti skoro tri mjeseca i sve je se upriliku dobro istackalo. Mislim da je glupo za ocekivati da se sve vrati u roku mjesec dana ako znam da se vitiligo godinama uporno sirio. Vidim da si ti rijesila nastaviti sa tretmanom preko zime pa me zanima otkud ta odluka. Ja u Mostaru nisam u mogućnosti obaviti dodatne naleze kao vi u Splitu pa me zanima na sta si ti posebno obratila pažnju kako nebi nedaj bože narušila zdravlje prevelikim unosom ovih silnih vitamina. Za sada toliko, veliki pozdrav i veliko hvala na svim tvojim postovima.

ivančicaa
23.09.2010., 09:02
Pozdrav svima! Medvjedić drago mi je da si prova koristit i da ti je pomogla terapija koju ja koristim, reci mi samo koliko si se u prosjeku sunča? jesi li svakodnevno i koliko dugo? Što se tiče moje odluke da nastavim zimi , razmišljala sam da ako prekinem terapiju kad više ne bude dovoljno sunca a to će bit za desetak dana , onda moram napravit pauzu do otprilike petog miseca, najmanje. Kad opet na lito počmem s terapijom treba bar 20 dana da ona opet počme djelovat. E sad nakon prestanka terapije krajem prošlog lita primjetila sam da nažalost vitiligo nije potpuno stao već se i dalje širi ali puuuno sporije nego prije terapije. Dakle on izbija na mistima na kojim do sada nije bio , tj nisam ga zaustavila i zato ću nastavit s terapijom da vidim kako će to ić dalje jer koristit samo liti je prekratko vrime i takvim tempom ga se nikada neću rješit. Tako ću ja otić jednom ili dvaput tjedno u solarij i nastavit pit što i do sada pa ćemo vidit.

Što se tiče količine vitamina Fenilalanin pijem u preporučenoj dozi dakle 50 mg po kilog. težine, a ovo ostalo rasporedim po danu da se što manje opterećuje organizam, to su sve vitamini i ne mislim da će mi naštetit. pijem sad pabu, b12, folnu, betakaroten, vit c i neku kombinaciju cinka i magnezija. A osim toga jedna od glavnih teorija oko vitiliga je da naše tijelo apsorbira jako malo vitamina i minerala te da ih trebamo unositi u puno višim dozama nego obični smrtnici.

ivančicaa
23.09.2010., 09:15
Još jedna zanimljivost , našla na the vitiligo.. stranici na faceu.

" My son (aged 9) started getting vitiligo a year ago. His has had one hospital appointment since that and different creams from the doctors. About six months ago i started using cocoa butter on his face at night. The pigmentation is coming back. The doctors have told me that it is good to put the cocoa butter on as the ...skin gets very dry and the pigment will only come back if the skin is moist "

Ja kupila kako maslec pa ću mazat prije spavanja...... vidit ćemo šta bude .

decec
23.09.2010., 18:05
Fora, i ja bi to probao. Ali bojim se da ne bih bio discilpliniran. :D
Jel netko još koristi mix dr. Vukadin, ja sam koristio do ljeta, malo se repigmentiralo, sad bih nastavio, ali ne znam smije li se opet pola godine mazat time?

Mirr
24.09.2010., 08:10
The Moon!Hvala ti na poduzem postu:-).Zao mi je sto nisi ustrajala duze s Protopicom,jer navodno dosta ljudi ima dobre rezultate..tako sam barem procitala na vise strana.Moj dermatolog kaze da on nije stetan kao kortikosteroidi,spada u grupu imunomodulatora,eh sta li to znaci zaboravila sam.i da se moze koristiti na duze staze,ali i da su efekti slabiji nego kod Dermovata npr,no koliko znam Dermovate se ne smije koristiti duze od 6-7 sedmica,a ja sam ga koristila i krace...sugestija moje preoperezne doktorice grrrr.Mislim,ipak sve ovo pigmenta sto mi se vratilo,istackalo se svukuda pomalo,vratilo se zahvaljujući lampi uvb-narrow band,to mi se cini najlogicnije objasnjenje,a vjerovatno ima i uticaja suplemenata.
Sad bih presla na Protopic ali ne znam gdje ga nabaviti -kazu da kosta oko 40 eura tubica...koliko bi mi toga trebalo hmm buduci da imam velike povrsine koje moram tretirati.
Ima li se kupiti protopic u Zg i koliko kosta?..jer u Sarajevu ga nema za nabaviti..
Hajde pls nek mi se javi neko ko je koristio Protopic na ovom forumu,bitno mi je cujem informacije iz prve ruke.
A nek se jave i lampasi,odavno nisam procitala nijedan post onih koji praktikuju fototerapiju.
Ova uvb/narrow band sto imam kazu da je jedno od najboljih fototerapija za vitiligo i ja se tackam svukuda stvarno,doduse sporo,a i pravila sam jednu pauzu od mjesec dana.

Mirr
24.09.2010., 08:18
Ivancice?znaci mislis da mozes koristiti i fenialanin i cijelu tu terapiju zimi bez izlaganja suncu?Mozda bih i ja trebala probati te suplemente uz lampu i bez ikakve kreme..negdje sam citala da mnogi koriste uvb/nb svjetlo i bez ikakve kreme..hmmm??Mislim da bi trebala ukljuciti i bakar uz sve to..kazu da je bitan.
Medvjedic1 jsi li i ti koristila istu terpiju ko Ivancica uz suncanje i sta planiras uraditi zimus?..super da se tackamo pa kako god!
Nadam se vasim odgovorima,veliki pozdrav za sve.

Mirr
24.09.2010., 08:24
Čitala sam i o ishrani po krvnim grupama,interesantno je da sve ono sto pise tamo zaista ima veze sa mnom...a mnogi kazu da im je ovaj pristup pomogao u rjesavanju raznih zdravstvenih tegoba..pa ko je nulta grupa kao i ja mogu proslijediti tekst.

ivančicaa
24.09.2010., 10:00
Mirr lampa je svakako bolja solucija od sunca, tako da sam ja na tvom mjestu uzimala bi fenilalanin i lampu bez krema pa da vidiš kako ide.Bakar je svakako bitan samo pazi na dozu.

Medvjedic1
24.09.2010., 14:02
Ja sam se sunčao skoro svaki dan po sat vremene. Dobro bi pazio da previše ne pocrvenim a u toku dana bi tri puta koristio paradajz salatu u većim količinama.
Kad bih imao ovu lampu svakako da bi nastavio sa tretmanom. Imam osjećaj kao i ivančica da je bas sad pravi trenutak da se nastavi sa terapijom sobzirom da se sve fino pokrenulo. Smatram da kreme nisu pravo riešenje ako znamo da će se vitiligo ako ne miruje sljedeće godine pojaviti na nekom novom mjestu. Dakle ista doza suplemenata uz ovu lampu ako je to muguće.
Zanima me kako si ti Mirr dosla do te lampe i koliko je kostala,kako se koristi i moze li se pretjerat kod tretmena. Za sada toligo.

anny...
24.09.2010., 15:27
Još jedna zanimljivost , našla na the vitiligo.. stranici na faceu.

" My son (aged 9) started getting vitiligo a year ago. His has had one hospital appointment since that and different creams from the doctors. About six months ago i started using cocoa butter on his face at night. The pigmentation is coming back. The doctors have told me that it is good to put the cocoa butter on as the ...skin gets very dry and the pigment will only come back if the skin is moist "

Ja kupila kako maslec pa ću mazat prije spavanja...... vidit ćemo šta bude .

Draga ivančice ma ti si čudo,misliš i na mene mogla bi i ja kupit kakao maslac i mazati...to valjda smijem...:) jesi kupila već maslac gdje to ima u dm možda ili?

Mirr
24.09.2010., 16:00
Ivancice jos dosad nisam cula da je lampa bolja od sunca,gdje si citala o tome?Znam da je ova lampa jako dobra,ali mislim da je bolje sve sto je prirodno...jer tu fakticki vjestacke suncevi spektri iz lampe "sijaju".Mozda se i odlucim za tu varijantu te tvoje kombinacije fenialanin,b12 itd plus lampa bez ikakve kreme bar 2 mjeseca da vidim kako cu reagovati..ne znam....a mislila sam Probati Protopic,pa ako ga je neko koristio pls nek javi ili ako bilo sta neko koristi uz fototerapiju na uvb/narrow band.

Mirr
24.09.2010., 16:11
Medvjedic,mislim da i razne kreme mogu da poognu eh sad kako kome,ali pod nadzorom dermatologa..sve zavii od osobe do osobe,koliko je star vitiligo,uzrok,zahvacene povrsine itd...evo kazu da ce u evropi od zime biti na trzistu i ta cuvena krema na bazi bibera..hm..pa ko zna...
uz suncanje trebas puno betakarotena,a to su ti mrkva,dinje,marelice itd....u paradajzu ima likopena..sve je to zdravo,ali mislim da je nema i betakaroten jako vazan kao i masa drugih vitamina minerala i aminokiselina..
Bas neki dan nadjoh jos jednu pricu kako se zena bas tako vrlo uspjesno lijeci,aisto su joj velike povrsine zahvacene i uz fototerapiju..ona i jeste najbolja sve tamo do proljeca/ljeta.
Lampu sam nabavila preko interneta,jedne firme koja je zvanicni distributer svih mogucih stvari vezanih za fototerapiju.Ims i manjih i vecih lampi sve zavisi kolike su ti povrsine zahvacene vitiligom od 350 eura pa sve do 4000 e.Koristim je tri puta sedmicno onako kako mi pise u uputstvu.s tim sto tretman pocinjes sa 20 sekundi da ti se koza navikne,pa povecavas sve 20 po 20 sekundi..kaka peglancija..dok ne dostignes maksimalnih pet minuta i 33 sekunde...Citala sam da neki ljudi koriste i lampu svaki dan ali manja minutaza kako se dogovore sa dermatologom.Buduci da kod nas dermatolozi bas i ne znaju previse,ja sama nekako pratim,slijedim uputstva iz brosure,a i nisam totalno svijetle,osjetljive koze tako da nisam imala nikakvih stetnih efekata,osim sto se koza ponekad malo zacrveni,ali valjda je to normalno.

ivančicaa
24.09.2010., 16:43
Mirr, svi znamo kakve nuspojave sa sobom donosi dunčanje a narow band lampa nema nikakvih nuspojava, evo npr. tekst dr. kaliterna poznati dermatolog "U posljednje vrijeme fototerapija bilježi velik napredak, a njezina primjena svakim se danom sve više proširuje. Velik napredak nesumnjivo predstavlja UVB narrow band terapija, koja se prema rezultatima mjeri s PUVA terapijom, s tom razlikom što nema nuspojava, pa zato predstavlja veliku prekretnicu u liječenju psorijaze, vitiliga i neurodermatitisa. Nesumnjivo je da fototerapija predstavlja veliku pomoć liječenju mnogih bolesti, tako da u rukama stručne osobe postaje siguran i pouzdan oblik terapije."

Anny, kakao maslo sam našla u ljekarni s tim da ga oni inače ne drže ali su mi ga naručili iz laboratorija. Ne znači da će pomoć al probat ću.Mislim da ga ti možeš koristit bez problema.

svat
24.09.2010., 16:52
Pozdrav svim vitićima, evo već dulje vrijeme vas pratim i primjetila sam da nas ima sve više, pa evo da vas razveselim da sam i ja jedna od Vas; sva sreća da je ljeto iza nas, pogotovo za nas koji smo tamnoputi; šta se tiče mog vitića mogu reći da se ove godine gadno pogoršao obzirom da je mirovao tj. lagano se širio unazad 5 godina, sad imam žarišta veličine oraha po čitavom tijelu, na licu još nemam i mogu reći da me hvata gadna panika, najgore mi je kad sam na moru, uporno tražim zebriće ali ove godine nisam nikog vidjela s našim problemom, od krema sam trošila Vitix, ali bez uspjeha, sad namjeravam možda Noni, neznam ni sama.... Da li ima koga iz sjeverozapadne Hrvatska na forumu?

sarabanda
25.09.2010., 08:45
Svat, evo ja sam ti iz sjeverozapadne hrvatske.....pa kad sam pročitala tvoj post kao da sam ga i ja napisala...tj. isto tako ove godine mi se pogoršalo po cijelom tjelu i isto tako kad dolazi ljeto me hvata panika. Primjetila sam da u proljeće nastaju nove fleke koje se ljeti možda malo repigmentiraju. Prošlo ljeto mi je stvarno krenulo na bolje i već sam se ponadala da ce biti i ovo još bolje, međutim ovo proljeće je bilo strašno kad sam vidjela da mi se strašno proširili....možda ima veze šta sam par puta preko zime bila u solariju po 10 min.....

svat
25.09.2010., 13:50
Evo sarabanda baš mi je drago što si mi se javila ja sam inače iz Varaždina, pa možda ako bude prilike možemo da se nađemo na kakvoj kavici da se ispričamo, mislim da je čovjeku lakše kad vidi da nije sam u tome; inače znam još jednu curu s tim problemom samo što se njoj ne širi, prilično je svijetle puti i ima vitić samo na licu. Jednostavno neznam, ja pomalo gubim nadu jer meni se ništa nije repigmentiralo samo se pogoršava, kako ti kažeš u prolječe mi se pojave nova žarišta, ali meni do izražaja dolaze ljeti i čini mi se da još više prošire. Neznam u čemu je problem ja nisam u nekom stresu već podulje vrijeme, tako da i više nisam sigurna da je isti uzrok tome. Kažu da je ta bolest poligenski uvjetovana, a stres je okidač; i da ta je to bolest onih koji nisu prihvatili sami sebe i nemaju osjećaj pripadnosti zajednici; istina da sam prije 5 godina bila pod velikim stresom i primjetila sam prve simptome tj. gubila sam pigment prvo na prstima kod noktiju i polako mi je prelazilo na šake, te mi se jako proširilo po laktovima i pazusima, to su već vrlo velike krpe, zatim mi se proširilo na bedrima, koljenima i skočnim zglobovima na nozi. Ja sam pomalo odustala od svega; neznam stvarno neko izlječenje ne vidim u kremicama jer mi niti 24 sata ne bilo dovoljno da se natrackam koliko sam istočkana čak i na intimnim dijelovima tijela, te stoga mislim da bi trebala taj problem rješavati iznutra nekavim prirodnim lijekovima, neznam ni sama, ali probat ću prvo sa Nonijem. Sad mi je malo lakše kad je ljeto prošlo, ali znam da ću iduće godine kad će početi proljeće sa strahom pregledavati tijelo u potrazi za novim flekićima i te primisli se već sad užasavam, i nije neka utjeha kad mi obitelj kaže da bi se trebala pomiriti i prihvatiti takva kakva jesam, svakome je njegov problem najveći bez obzira što vitić nije za život opasna bolest. Sad se recimo prihvaćam, lakše mi je jer nisam izložena suncu, dok je ljeti situacija drugačija i prilično sam u depri pogotovo kad vidim na plaži preplanula tijela i sjetim se da sam i ja nekad imala lijepu maslinastu put. Htjela bih pronaći dobru vodootpornu kozmetiku za prekrivanje za ljeto dok sam na plaži, ali je u našim apotekama baš i nema, da li netko zna za vodootporne pudere za čitavo tijelo bilo preko interneta ili apoteka osim Dermablenda? Korisiti li netko od vas sredstva za samotamnjenje i koja su vam najbolja?

ivančicaa
25.09.2010., 14:31
svat, imaš coverderme kupit u boljim ljekarnama, čula sam da je dobro ali nisam provala...

Imam još dvi ideje ali najprije ću probat neko vrimr ovo kakao maslo pa ću vidit.

1. našla sam na netu već davno tekst o onom vitiligo ulju , i jako pozitivne rezultate ( imaju i slike). E sad isto tako sam našla da se to vitiligo ulje sastoji od kokosova ulja, maslinova ulja, kurkuma praha i ulja od senfa. Čini mi se da košta dosta kad se naručuje . Ja sam razmišljala pomišat ovo sve i probat pa da vidimo i to... ali ne još najprije maslo ..;-)

2. druga solucija je crni papar pomiješan s recimo nekom kremom ili uljem i utrljat ga u jednu fleku neko vrime pa vidit ima li to kakve reakcije...

decec
25.09.2010., 16:22
Hehe vidite li kako u banneru na dnu stranice reklamiraju lampu za vitiligo?

http://www.virtuavia.eu/shop/index.php?target=products&product_id=29954&sl=EN&gclid=CJHr087voqQCFYWRzAodom2-6Q

da se udružimo i kupimo je? :)

svat
25.09.2010., 17:43
pozdrav ivančica

sviđa mi se ova tvoja ideja sa crnim paprom jer sam čitala da sastojak u biberu, tzv. piperin potiče razvoj melanina, ja ću isprobati tvoj recept i javiti ti rezultat :top::top:

ivančicaa
26.09.2010., 20:08
Evo mene opet pročitajte ovo-

To help stop the spreading, ginkgo biloba tablets or capsules are sold everywhere. They help! Also, a bottle of apple cider vinegar. Take a little in a teaspoon just before you eat to help your body digest the food and break down the nutrie...nts! That helps a lot! Also, get some sun, without the sunscreen... 10 to 30 minutes, preferably in the mornings. If you're not on a multi vitamin/mineral, please pick one up asap. Make sure it has lots of B vitamins like folic acid, b12, b6, etc... along with zinc and tyrosine. All help to stop spreading/encourage color. If your skin turns reddish / pinkish.. it's okay. That is pigment!

Dakle i ovdje se spominje jabučni ocat, ginko biloba koji smo spominjali na forumu ali ga ja ne uzimam jer mi je i ovo too much, sunčanje , vitamini. Sve se svodi otprilike na isto. Dakle dragi moji najbolje se odlučit na nešto i to uzimat bar šest miseci u kontinuitetu i bit jako discipliniran( što meni sve teže pada).

ivančicaa
27.09.2010., 22:05
Osobe s vitiligom imaju tendenciju da imaju neispravan thyroids i niske želučane kiseline, što dovodi do zagušenja jetre. Jetre dovodi do zagušenja mal-apsorpcije, gdje se hrana razgrađuje se polako i nepotpuno, ako uopće. Ove spor metabolizam pitanja dovesti do slabe probave koja je povezana s vitamina, minerala, enzima i drugih nedostataka koje potiču širenje vitiliga i spriječiti proces ozdravljenja.
Čišćenje jetre dnevno uz pravu hranu je koristan za vitiligo, ali najmanje dva puta godišnje, JA preporučiti temeljitu Vitiligo liječenja očistiti,

Ovo je skinuto s neke strane o vitiligu i mislim da je bitno nać načina kako očistit jetru da bolje funkcionira.

sunce5
28.09.2010., 09:38
evo ja sam neto našla za jetru....

Piti kod bolesti jetre
Uzeti 30 grama suhe bokvice i kuhati u pola litra vode 10 minuta.Ostaviti poklopljeno 15 minuta,procijediti i piti u toku dana.

Čaj za čišćenje jetre II dio

Čaj se pravi ovako:Svjež list celera dodati u vrelu kipuću vodu da kuha nekoliko minuta.skinuti s vatre i pustiti da se ohladi poklopljeno.Procijediti i piti tri puta dnevno prije jela.Čaj je zdrav i vaša jetra će mnogo lakše raditi svoj posao.

Eliksir kod raka jetre
Ovaj lijek je dobar za rad jetre, po nekim travarima liječi rak jetre.
Uzme se 200 grama soka praziluka i 300 grama soka crnog luka (strugati na rende i nakon toga iscijediti)izmiješati sa 600 ml bijelog vina i ostaviti pet dana.
Zatim dodati 200 grama meda i ostaviti još tri dana,uz često mućkanje.
Piti po jednu supenu kašiku pola sata prije jela, 4 puta dnevno.

Mirr
28.09.2010., 14:53
Ivančice hvala na pojasnjenju :).
Ja sam cula da jetru nista ne obnavlja tako kao surutka ili sirutka,kako hocete.
Korisnici Protopoica ili uvb narrow band lampre hoce li se javitiii iko da kaze rezultate terapije?
Pozdrav svima.

annaw
01.10.2010., 17:56
Dragi forumaši i forumašice nakon ovog ljeta mogu vam reći da sam jako zadovoljna sa postignutim rezultatima što se tiče vraćanja pigmenta na oboljena područja vitiligom. Vjerovali ili ne jedino što sam ovo ljeto koristila je NIVEINA krema za sunčanje 6 faktor sa karotenom-možda ste je negdje i vidili-smeđa bočica sa slikom mrkve, eto nju sam koristila i to samo 1 bočicu jer nažalost kad sam skužila da mi se počeo vraćati pigment nisam je više nigdje mogla naći. Evo rezultata: na bradi potpuno vraćen pigment (prije je bila fleka od nekih 2,5x1,5 cm), sa strana usana povuklo se cca po 1cm, na koljenima se također smanjile fleke od po 1cm, na laktovima gdje je meni bilo zahvaćeno oko 18x5cm sad je fleka 7x4 a ostalo je sve istočkano tj počeo se vraćati pigment. Naravno to sve uz sunčanje nekih mj dana na moru.Za mene koja se borim od svoje 8 god a sad ih imam 29 je to jako veliki uspijeh. Sad preko zime ću pokušati piti i beta-karoten tablete jer kad njih pijete ne smijete se izlagati suncu pa ću vidjeti da li će to što pomoći jer sam već 1 prilikom ih pila ali mi je žena u apoteci rekla da je opasno ih piti i izlagati se suncu pa sam prekinula. Eto sretno svima i ako netko dođe do ove kreme molila bi da me obavijesti jer bi je ja nastavila cijelu zimu koristiti-naškoditi ne može.:ne zna:

tinka pinka
03.10.2010., 17:13
Baš mi je drago zbog tebe ako misliš da ti je ta Niveina krema pomogla.:) Čini mi se nevjerojatno nakon svega što su ljudi pokušavali..., al eto nikad ne znaš. I ja se borim s tim od svoje 9 godine, a sad mi je 28, nije mi se puno širio, al nije se ni povlačio. Treba bit uporan i pokušavati sa svačim pa će valjda jednom upalit:top:

voronin92
03.10.2010., 19:42
pozdrav imam 18 godina od vitiliga bolujem od sedme godine.zahvacene su mi samo prsti laktovi i malo oko usana,zanima me dali je netko na terapiji od dr.Vukadin iz Osijeka i kakvi su uspjesi jer imam u planu narucit taj mix.hala

mrvica1989
08.10.2010., 20:59
Pozdrav svima šarenima, koliko vas ima! ;)
Ja imam vitiligo 6 god, sad mi je 21.
Prošle 2 godine boravila sam po mj dana u Izraelu na klimatoterapiji i imala sam odlične rezultate, ali uglavnom na licu.
Nedavno sam naišla na ovu stranicu http://www.wimpoleaesthetics.co.uk/wimpole-aesthetic-procedures/vitiligo.asp (radi se o transplantaciji melanocita) i zanima me jel itko to dosad vidio i zna li nekoga tko je bio ili bilo što zna? jako sam zainteresirana, piše da je pouzdanost tretmana gotovo 100%.
Nadam se da nije još jedna navlakuša poput vitixa, ipak su slike tu.

Dana123
15.10.2010., 19:11
Dali netko naručuje od Georgija Rengelova lijek, ja bi probao s tim ali ne znam kako da dođem do lijeka. a zanimaju me i iskustva s tim lijekom.

voronin92
16.10.2010., 15:46
neznam dali je pametno sada pocet sa terapijom od rangelova posto on preporucuje suncanje,a kod nas je sunca sve manje

sikeba
16.10.2010., 17:28
ljudi kako najbolje da tretiram sake

ivan_zg
18.10.2010., 14:42
zadnji put sam se lijecio od vitiliga u srednjoj skoli fototerapijom na salati u zagrebu. sada mi je 25 pa me zanima ima li smisla da odem opet na pregled na salatu? ima li kakvih novosti u lijecenju?

decec
18.10.2010., 14:44
Nema.

sarabanda
19.10.2010., 21:00
Ljudi, ovo je pravi status qwo....kao u našoj državi.....

svat
21.10.2010., 18:46
da li se može Protopic 0,1% kupiti bez recepta, i u kojoj ljekarni?

nusha1983
30.10.2010., 23:23
da li se može Protopic 0,1% kupiti bez recepta, i u kojoj ljekarni?

s tim se nije za igrati!
moj savjet: otić kod stanimirovića (onaj tko je iz zg, onaj tko nije,neka ode kod dermatologa) i pratit njegovu terapiju

SuperCow
31.10.2010., 11:05
Mom dečku je nedavno dijagnosticiran vitiligo, i moram priznat da smo dosta zbunjeni jer ne znamo puno o tome a doktorica mu ništa nije rekla.
Dala mu je Bepanthen za mazanje :ne zna: Za sad ima jednu mrlju na intimnom dijelu :zubo:, pojavila se prošle godine i sad je već prilično velika.
Ne znam da li bi trebao koristiti neku drugu terapiju, rekla sam mu da pije B vitamin i to je to. S obzirom da je na nezgodnom području, da li mogu naštetiti kondomi i lubrikanti? Znam da onaj Durex ljubičasti ima u sebi B vitamina pa bi možda čak mogao i pomoći :zubo:
Da li postoji veća šansa od pojave melanoma ako se boravi na suncu (s obzirom da ti djelovi kože gube pigment)?

Sara0304
31.10.2010., 12:13
Mom dečku je nedavno dijagnosticiran vitiligo, i moram priznat da smo dosta zbunjeni jer ne znamo puno o tome a doktorica mu ništa nije rekla.
Dala mu je Bepanthen za mazanje :ne zna: Za sad ima jednu mrlju na intimnom dijelu :zubo:, pojavila se prošle godine i sad je već prilično velika.
Ne znam da li bi trebao koristiti neku drugu terapiju, rekla sam mu da pije B vitamin i to je to. S obzirom da je na nezgodnom području, da li mogu naštetiti kondomi i lubrikanti? Znam da onaj Durex ljubičasti ima u sebi B vitamina pa bi možda čak mogao i pomoći :zubo:
Da li postoji veća šansa od pojave melanoma ako se boravi na suncu (s obzirom da ti djelovi kože gube pigment)?

Bepanthen mu sigurno ne bu pomogao,a kaj se tiče kondoma i lubrikanta; to mu nema kaj naškoditi...

SuperCow
31.10.2010., 13:45
Bepanthen mu sigurno ne bu pomogao,a kaj se tiče kondoma i lubrikanta; to mu nema kaj naškoditi...

Hvala, a koja je najbolja terapija?
Jel da ode kod tog Stanimirovića?

nusha1983
01.11.2010., 12:46
Stanimirović je specijalist pogotovo na području vitiliga i dosta ljudi s foruma se liječi kod njega...najbolje otić kod njega,stručnjak zna koju terapiju dat jer nije se za igrat sa kortikosteroidima...
Dok sam živjela u Zagrebu i ja sam se liječila kod njega

Gear
01.11.2010., 13:06
Dragi forumaši i forumašice nakon ovog ljeta mogu vam reći da sam jako zadovoljna sa postignutim rezultatima što se tiče vraćanja pigmenta na oboljena područja vitiligom. Vjerovali ili ne jedino što sam ovo ljeto koristila je NIVEINA krema za sunčanje 6 faktor sa karotenom-možda ste je negdje i vidili-smeđa bočica sa slikom mrkve, eto nju sam koristila i to samo 1 bočicu jer nažalost kad sam skužila da mi se počeo vraćati pigment nisam je više nigdje mogla naći. Evo rezultata: na bradi potpuno vraćen pigment (prije je bila fleka od nekih 2,5x1,5 cm), sa strana usana povuklo se cca po 1cm, na koljenima se također smanjile fleke od po 1cm, na laktovima gdje je meni bilo zahvaćeno oko 18x5cm sad je fleka 7x4 a ostalo je sve istočkano tj počeo se vraćati pigment. Naravno to sve uz sunčanje nekih mj dana na moru.Za mene koja se borim od svoje 8 god a sad ih imam 29 je to jako veliki uspijeh. Sad preko zime ću pokušati piti i beta-karoten tablete jer kad njih pijete ne smijete se izlagati suncu pa ću vidjeti da li će to što pomoći jer sam već 1 prilikom ih pila ali mi je žena u apoteci rekla da je opasno ih piti i izlagati se suncu pa sam prekinula. Eto sretno svima i ako netko dođe do ove kreme molila bi da me obavijesti jer bi je ja nastavila cijelu zimu koristiti-naškoditi ne može.:ne zna:

jel to,to??
http://www.nivea.hr/Proizvodi/Zastita-od-sunca/Brze-tamnjenje/NIVEA-SUN-Losion-s-karotenom

isplati se probati...ja isto imam malo oko očiju i iznad usne,ne vidi se toliko,ali po ljeti kad potamnim,onda se kuži...

ernandez
04.11.2010., 11:06
Ja sam imala jako dobre rezultate, suncanjem i UVB terapijom mi se dosta pigmenta vratilo. bila sam odusevljena i vec sam se zamisljala kao potpuno izlijecenu, ali....Stvar je u tome da, kad prestanem s terapijom gubim i rezultate, istina nesto sporije ali eto....zanima me ima li jos slicnih iskustava npr sta je s ljudima koji se lijece na druge nacine, molim da se javi i osoba koja je imala zadivljujuce rezultate s terapijom dr Vukadin, da cujemo sta se desava.

Mirr
05.11.2010., 07:42
Ernandez,koliko napravis pauzu pa primjetis da ti se gubi pigment na mjestima na kojima se vratio?Uffaa nadam se da to nije pravilo.Ja sam napravila pauzu od dva mjeseca i nisam primjetila da se pigment ponovo izgubio..samo su sve te tackice postale boje koze,buduci da su na pocetku bile dosta tamnije.
Evo ja vec koji put pisem,ali nikako da se javi neko ko je na fototerpiji.Voljela bih znati koja krema daje najbolje rezultate uz lampu,a takodjer i koje vitamine i minerale odabrati.Za tri mjeseca fototerpije ja sam pila vitamin c,magnezijum,betakaroten,b-kompleks,cink i omegu 3-6-9.sad ne bih znala s cime da nastavim,a posebno bih voljela ukljuciti i neku kremu..eto nadam se da ce se neko javiti..ili mozda neko ima rezultata i bez ikakve kreme samo sa lampom?

Mirr
05.11.2010., 08:20
My story - Vitiligo sufferer finds effective treatment after 50 years: a personal story - a personal
www.vitiligoprotocol.co.uk
A personal story of living and coping with vitiligo for 50 years, the practical and psychological effects, the successful and unsuccessful treatments.

A personal story - a personal "cure"
Nutritional supplement details

In order of perceived effectiveness...

1. Boost

The capsules which, together with regular UV exposure, appear to be responsible for my re-pigmentation are called Boost and are marketed (as a natural supplement designed to help those with normal skin to achieve a richer tan more easily when exposed to the sun) by a British manufacturer of natural health, beauty and sports nutrition products called proto-col. The ingredients of this supplement, as listed on the bottle can be found below. Amounts shown are per serving (2 servings are recommended per day for 2 days prior to sun/UV exposure and thereafter until 2 days after exposure - but obviously I am taking them on an ongoing basis). One jar lasts a month.

L-Tyrosine 500mg
PABA 300mg
Copper (as sulphate) 1mg
Vitamin B1 (as Thiamine HCI) 5mg
Vitamin B2 (Riboflavin) 5mg
Vitamin B3 (Nicotinamide) 10mg
Pantothenic Acid (as Calcium Pantothenate) 10mg
Vitamin B6 (Pyroxidine HCI) 10mg
Folic Acid 200mcg
Vitamin B12 12.5mcg
Vitamin C (Asorbic Acid) 100mg
Vitamin D3 (Cholecalciferol) 2.5mg
Vitamin E 100mg
Zinc (as Gluconate) 1.25mg
Choline Bitartrate 30mg
(Other ingredients: magnesium stereate, gelatin)
If you are going to give them a go, my advice would be to take them for several weeks before necessarily expecting to see visible results, although using a Woods light might show early results sooner than that. My vitiligo was very extensive and long term. I imagine the smaller and newer your lesions, the faster you might expect to see results.

__________________________________________________ ___________

2. Green Magic

The other supplement which may or may not be helping my re-pigmentation is Green Magic (the blend of "superfoods" referred to on the My Treatments page of this site). Containing 17 nutrient-dense foods that are rich in natural enzymes, minerals, amino acids, vitamin and antioxidants, it's key ingredients are:

Spirulina
This is a 95% digestible protein with only 1.2 calories per gram. It is loaded with enzymes, minerals and trace minerals. It provides quick energy and is a rich source of natural iron. It also contains all eight essential amino acids.

Chlorella
This is a great source of protein and beta carotene. It is the highest source of chlorophyll (ten times more than alfalfa). It is rich in natural iron and contains 18mg of beta carotene pr gram. Seven grams provides over 100% of the RDA of vitamin B12.

Lecithin
Lecithin emulsifies fat and oil into water and is excellent for memory and nerves. It is brain fuel with over 98% phosphatides including phosphatidylcholine.

Barley Grass juice
Barley grass juice is a good source of potassium and contains 11 times the calcium of dried milk. It also contains 5 times the natural iron content of spinach. It will help to neutralise and remove toxins.

Wheat grass juice
Wheat grass juice contains only three calories pr gram. It is loaded with powerful enzymes and is a good source of chlorophyll. It will help to cleanse and purify the blood.

Kamut Juice
This is an ancient wheat found in the pyramids (over 4000 years old). It is a high energy nutritious food called King Tut’s Wheat.

Rice Kernal Membrane Powder
The best part of rice is the rice kernel membrane (often discarded to make instant rice) .It is an excellent source of fibre and B-complex.

High Pectin Apple Fibre
High pectin apple fibre acts to trap cholesterol. It is also high fibre with an excellent taste and aroma.

Icelandic Kelp and Nova Scotia Dulse
These are sea vegetables containing 28% naturally chelated major and trace minerals. They also contain natural lithium (dulse).

Coenzyme Q10
Coenzyme Q10 is a powerful antioxidant that benefits the immune system and is essential for heart health. Maximum bio-availability. It is used by cells to produce energy. Unfortunately it declines in the body with age, necessitating supplementation.

Royal Jelly
Royal Jelly is a rich source of antioxidants. It contains valuable enzymes, 9 B Vitamins and 22 Amino Acids. Over 5% 10-HAD.

Jerusalem Artichoke Powder
Jerusalem artichoke powder feeds the ‘friendly flora’ and helps correct ph balance. It normalises toxic bacteria and is lactose free.

Lactobacillus acidophilus / Bifidus Probiotic
A great probiotic, full 'friendly flora'. These friendly flora help correct your bodies pH balance. They normalise the toxic bacteria whilst being lactose free.

Additional ingredients include -
Wheat Sprouts and SOD W/Catalase.

__________________________________________________ _____________

3. Bronze

Bronze is the product I discontinued once I started receiving UVB treatment. It contains 5 natural carotnoids along with essential amino acids and the important skin nutrient vitamin E for a natural light tan and extra antioxidant protection. Bronze is designed to work with or without sun exposure. My understanding of this product is that it does not stimulate pigment production but has a purely cosmetic effect - almost like a dye - which creates the appearance of a very light tan. This may be an effective alternative to self tan creams and sprays for those with fair skins, as it does seem to reduce the contrast between the vitiligo patches and the surrounding skin colour. 3. Bronze

__________________________________________________ _______________

4. Collagen Hydrolysate

I must point out that I also take the collagen capsules (containing pure type 1 and type 2 collagen hydrolysate) - available from the same site. I have no particular reason to think that they are contributing to the re-pigmentation but I have certainly noticed a reduction in lines and a firmer skin texture since using them. There is always a possibility that results could be due to a combination of products. But my educated guess is that - whilst Green Magic and collagen have both been generally beneficial to my health - it is the Boost capsules (plus UV exposure) that are responsible for the improvements to my vitiligo.

Please let me know how you get on...

If you do try any of the above, my suggestion would be to start with Boost (as it is the most likely to achieve results for vitiligo) and only introduce the others - if at all - gradually, so you can be more scientific about your observations than I have been. And do please contact me and let me know how you get on. It would be good to build up a picture of results to see if my success with this treatment is going to be typical.

Mirr
05.11.2010., 08:24
Ovo je priča žene koja je nakon decenija izliječila vitiligo...ljeti suncanje,zimi uvb/nb i svi ovi suplementi...potrazite na linku iznad,imaju i slike.Jos kad bi nam neko ko govori perfektno engleski precizno preveo bar ove nutricionističke preporuke :-).

ernandez
06.11.2010., 11:31
Pa, nekih 6 mjeseci ne idem na lampu i na sakama gubim postignuti pigment, a inace ga je tu najteze i dobiti. A koliko sam ja shvatila iz ovih tvojih postova ta zena je na kraju shvatila da se vitiligo lijeci iznutra, tj da mora ojacati imunitet i da se onda tijelo samo bori protiv bolesti.

sunce5
08.11.2010., 18:36
ne znam zašto niko ne pokušava da se liječi terapijom georga ranhelova...

i ja sam bila skeptična u vezi njega, al eto pomogao mi je...na licu su mi ostale još 2-3 flekice i to na očnim kapcima, dok se ispod očiju skroz povukao kao i sa brade...
pošto više nema sunca, terapiju za ruke nastavit ću na proljeće...

samo želim da vam kažem da lijeka ima, i da se ne brinete...
pa, vrijedi pokušat ništa ne gubite...

ja ponovo pišem post o njemu, jer znam kako vam je i jer sam i ja isto sve isprobavala...

želim vam puuuuunooooo sreće, i da i vama uspije i da se riješite vitiliga.....:mig:

gasocigne
08.11.2010., 23:34
Ovako, kod mene se vitiligo pojavio oko desnog oka. Kasnije i jedna tackica na lijevom, ali to je sve. Vise od tri godine se ne pojavljulje na drugim mjestima.
Koliko je moguce da ce ostati samo tu?
Dva mjeseca idem na fototerapiju i koristim gel Novitil. Vec primjecujem rezultate i iznad desnog oka pigment se vratio dobrih 20 %.
Da li je to rjesenje trajno i hoce li se vraceni pigment ponovo gubiti?

ernandez
09.11.2010., 14:57
E to ti niko ne zna sta ce da bude.

Mirr
09.11.2010., 20:26
LoL ernandez :-D...razmisljajmo optimistično,po svim mogućim relevantnim dermatološkim studijama fototerapija Uvb/Narrow band je jedna od najpouzdanijih.Eto i sama kazes koliko si postigla,e sad to sto se na sakama malo izgubilo..mhmm..ne znam ..mozda ti se cini,jer dugo nisi isla na fototerapiju,pa si svjetlije koze sad.Ono sto sam ja postigla za tri mjeseca fototerapijom i vitaminima(mineralima-kao sto rekoh samo je poprimilo prirodnu boju koze,jer vec dva mjeseca pauziram.
A ovo gore je jos jedna u nizu od supjesnih prica,nisam imala zivaca da prevodim od riječi do ricei ali kako sam shvatila..samo lampa i svi ovi pobrojani suplementi i vrijeme of course su doprinijeli izlijecenju...e sad ko ce sta izabrati to je stvar licnog izbora itd...

Mirr
09.11.2010., 20:43
Ja planiram nastaviti fototearpiju po zacrtanoj shemi 3x sedmicno i ukljuciti dosta vitamina i minerala..razmisljam i o nekoj kremi,ali nikako nikako da se javi netko ko je koristio ili koristi Protopoic,elidel,Advantan stagod,sa lampom ili bez lampe..zima valjda,pa vitiligo people spava...ali najvjerovatnije da cu par mjeseci pokusati Uvb/narrow band + suplementi(otprilike ona Ivancicina shema,pa da vidim).
Prekjucer slucajno na jednom forumu naletih na post zene koja je imala 90% koze zahvacene vitiligom i nakon dvije godine fototerapije uvb/nb svjetlom na klinici u Tuzli i Vitixom(iako ja mislim da je tu lampa odigrala kljucnu ulogu) ,pise skoro joj se sve povuklo.WOW.Navodno je i Dr. ostala zaprepastena jer joj je predvidjala povratak pigmenta nekih 30%"realno".
Zamolila sam je da se juavi,pa nadam se i da hoce,da vidim sta je to jos koristila itd.

Mirr
09.11.2010., 20:48
Čini mi se da na ovom forumu ima par ljudi iz Sarajeva,pa ako čitaju nek mi se jave.Kontaktirala sam Twinlab,pa mozda mi uspiju i naručiti PABU krajem mjeseca,a ako nas bude više možda uspijemo naručiti i bakar izolovani i još ponešto što ne nabavljaju jer nemaju konzumenata.
Za one koji koriste ili namjeravaju koristiliti L-Phenyalanin farmaceut mi je dao informaciju da je to skoro pa identično kao L-Thyrosin,a ima ga u Twinlabu.
Pozdrav svima.

gascoigne
10.11.2010., 23:19
Čini mi se da na ovom forumu ima par ljudi iz Sarajeva,pa ako čitaju nek mi se jave.Kontaktirala sam Twinlab,pa mozda mi uspiju i naručiti PABU krajem mjeseca,a ako nas bude više možda uspijemo naručiti i bakar izolovani i još ponešto što ne nabavljaju jer nemaju konzumenata.
Za one koji koriste ili namjeravaju koristiliti L-Phenyalanin farmaceut mi je dao informaciju da je to skoro pa identično kao L-Thyrosin,a ima ga u Twinlabu.
Pozdrav svima.

Da. Ja idem na terapije u Tuzli. Imam bijele fleke oko desnog oka, i jednu tacku ispod lijevog. Nakon 2 mjeseca, rezultat je ocit i pigment se polako vraca. Doktorica kaze da je bas zadovoljna napretkom, ali ja se pribojavam mogucnosti da se pigment izgubi nakon sto prestanem ici na terapije.
Mada ne znam koliko bi onda taj metod lijecenja uopste imao smisla.

ernandez
18.11.2010., 13:20
Ej nisam znala da se od vitiliga umire ! Gdje su svi, nigdje nikog.....ima li zivih ????

Mirr
19.11.2010., 10:48
I ja pišem već ko zna koji put i niko mi ništa ne odgovara....
@Gascoigne-Nešto se ne sjećam da sam čitala da je pravilo da je pravilo da se pigment gubi nakon fototerapije...zimi lampa redovno,ljeti što više sunca,šaka vitamina i minerala,sto manje stresa itditd...
Reci mi je li ti dr.Kamberović savjetovala neku kremu i vitamine uz fototerapiju ili vrsila neke pretrage prije početka fototerapije??
Lampaši javljajte se...
U pravu si ernandez nigdje nikoga :-/...

gascoigne
20.11.2010., 00:04
I ja pišem već ko zna koji put i niko mi ništa ne odgovara....
@Gascoigne-Nešto se ne sjećam da sam čitala da je pravilo da je pravilo da se pigment gubi nakon fototerapije...zimi lampa redovno,ljeti što više sunca,šaka vitamina i minerala,sto manje stresa itditd...
Reci mi je li ti dr.Kamberović savjetovala neku kremu i vitamine uz fototerapiju ili vrsila neke pretrage prije početka fototerapije??
Lampaši javljajte se...
U pravu si ernandez nigdje nikoga :-/...

".zimi lampa redovno" - ovo zvuci jako pesimisticno

zar predvidjeno vrijeme za fototerapiju nije oko 6 mjeseci?
nakon toga je stvar gotova, osim ako se ne vrati.
koliko znam, niko ne ide na fotoreapiju po 5 godina.

Mirr
20.11.2010., 19:48
Koliko se sjećam lampa se koristi do izliječenja..naravno sa pauzama..ali eto nije zgoreg dodatno se raspitati-trebaš pitati svoju dr.u Tuzli,pa javi.
Ta djevojka koju sam našla na jednom forumu što je bila 90% bijela,dvije godine je išla na fototerapiju,a i u Izraelu sam upoznala jednu ženu koja je 3x sedmično godinu dana letila u Tel Aviv na Narrow band terapiju(njima troškove ministarstvo zdravlja plaća) sve dok se nije izliječila..kaze da je imala oko 50% kože zahvaćeno vitiligom.
Čemu pesimizam?Nisam shvatila...

Mirr
20.11.2010., 19:50
I da,Gascoigne,hoćeš biti ljubazan pa mi odgovoriti na moje pitanje vezano za tvoju terapiju iz prošlog mog posta..?kreme,pretrage,suplementi itd..

gascoigne
22.11.2010., 12:57
Koliko se sjećam lampa se koristi do izliječenja..naravno sa pauzama..ali eto nije zgoreg dodatno se raspitati-trebaš pitati svoju dr.u Tuzli,pa javi.
Ta djevojka koju sam našla na jednom forumu što je bila 90% bijela,dvije godine je išla na fototerapiju,a i u Izraelu sam upoznala jednu ženu koja je 3x sedmično godinu dana letila u Tel Aviv na Narrow band terapiju(njima troškove ministarstvo zdravlja plaća) sve dok se nije izliječila..kaze da je imala oko 50% kože zahvaćeno vitiligom.
Čemu pesimizam?Nisam shvatila...

Pa zato sto ja imam fleke oko desnog oka, i to je sve.
Naravno, pribojavam se da se ne pojave negdje drugo, ali vise od 3 godine su samo tu.

Sto se tice preparata, doktorica mi nije propisala nista osim kreme Novitil.
Koristim samo nju.

Mirr
22.11.2010., 16:17
Pa zato sto ja imam fleke oko desnog oka, i to je sve.
Naravno, pribojavam se da se ne pojave negdje drugo, ali vise od 3 godine su samo tu.

Sto se tice preparata, doktorica mi nije propisala nista osim kreme Novitil.
Koristim samo nju.

Ma samo optimistično!Super je to što imaš tako malu površinu zahvaćenu,a posebno to što se ne širi nikako..extra.Čudi me da ti dr. nije prepisala i neke vitamine i minerale.Za Novitil sam čula dobre preporuke,čak sam ga mislila i poručiti,iako je jako skup,a meni bi trebale veće količine....Kako ga ti nabavljaš,budući da se radi o Kanadi?

gascoigne
22.11.2010., 18:46
Ma samo optimistično!Super je to što imaš tako malu površinu zahvaćenu,a posebno to što se ne širi nikako..extra.Čudi me da ti dr. nije prepisala i neke vitamine i minerale.Za Novitil sam čula dobre preporuke,čak sam ga mislila i poručiti,iako je jako skup,a meni bi trebale veće količine....Kako ga ti nabavljaš,budući da se radi o Kanadi?

Mati mi je nabavila dvije bočice preko neko poznanice iz Kanade.

Mir, kad bi se vitiligo rjesavao ovako lako kako mi pisemo o tome, on ne bi bio na listi neizljecivih bolesti. Ja se bojim da su rezultati postignuti fototerapijom kratkog daha i samo kupovanje vremena.

selma_bh
28.11.2010., 16:29
gascoigne jako si pesimistican.. ides na terapiju i vidis da ima pomaka i tako pricas.. ne znam cemu sav taj pesimizam budi sretan sto je krenulo hvala Bogu nabolje, i ja sam prije par dana krenula na fototerapiju kod dr kamberovic i jako je optimisticna doktorica, pokazala mi je dosta slika ljudi koji su se izlijecili.. jedno sto kaze da je super je da se nabavi novitil gel jer uz njega ide puno brze.. i nije toliko skup 125 ml je 79 $ , mislim nije ni jeftino al kad vidis da vitix 20 ml kosta 25 € ovo i ispadne bas jeftino.. eto ljudi zelim i vama i sebi punooo srece u lijecenju .. ja se javljam cim budem nekih rezultate.. pozz za sve **

realista_01
01.12.2010., 17:17
Da. Ja idem na terapije u Tuzli. Imam bijele fleke oko desnog oka, i jednu tacku ispod lijevog. Nakon 2 mjeseca, rezultat je ocit i pigment se polako vraca. Doktorica kaze da je bas zadovoljna napretkom, ali ja se pribojavam mogucnosti da se pigment izgubi nakon sto prestanem ici na terapije.
Mada ne znam koliko bi onda taj metod lijecenja uopste imao smisla.
Zdravo,ja sam IMAO vitiligo i izljecio 95 %!!!
Isao sam ne FOTO-TERAPIJU 4-5 mjeseci.
Imao sam isto misljenje,kao i ti."Da drzi vodu dok majstori odu",Nije istina!!!
Dobio sam vitiligo u 14-15-oj godini.Sada imam 22 godine i mnogo mi je ljepota vazna!Nisam davao vaznost maloj bijeloj flekici oko lijevog oka,koju sam primijetio u 14 godini,vec u 15-oj godini ona je se pocela,mic po mic siriti!
Otisao sam kod dermatologa i dijagnosticiran mi je vitiligo.Svijet mi je se "srusio",ali sam se odlucio boriti,i pobjedio sam tu bolest!
100% je isti slucaj,kao kod tebe,meni je bilo oko lijevog oka fleka,i uz terapiju,voce i povrce,derm.kreme sam hvala Bogu izlijecio ovo "neizljecivu"bolest!Prosle su 4 godine i sve je ok!!!
Samo optimisticno!!!!!I bit ce sve OK......... :)

realista_01
01.12.2010., 17:21
gascoigne jako si pesimistican.. ides na terapiju i vidis da ima pomaka i tako pricas.. ne znam cemu sav taj pesimizam budi sretan sto je krenulo hvala Bogu nabolje, i ja sam prije par dana krenula na fototerapiju kod dr kamberovic i jako je optimisticna doktorica, pokazala mi je dosta slika ljudi koji su se izlijecili.. jedno sto kaze da je super je da se nabavi novitil gel jer uz njega ide puno brze.. i nije toliko skup 125 ml je 79 $ , mislim nije ni jeftino al kad vidis da vitix 20 ml kosta 25 € ovo i ispadne bas jeftino.. eto ljudi zelim i vama i sebi punooo srece u lijecenju .. ja se javljam cim budem nekih rezultate.. pozz za sve **

Selma 100% u pravu.I AKOBOGDA ti ces se 100% izlijeciti!!!
Samo naprijed!!!!

gascoigne
02.12.2010., 01:29
Zdravo,ja sam IMAO vitiligo i izljecio 95 %!!!
Isao sam ne FOTO-TERAPIJU 4-5 mjeseci.
Imao sam isto misljenje,kao i ti."Da drzi vodu dok majstori odu",Nije istina!!!
Dobio sam vitiligo u 14-15-oj godini.Sada imam 22 godine i mnogo mi je ljepota vazna!Nisam davao vaznost maloj bijeloj flekici oko lijevog oka,koju sam primijetio u 14 godini,vec u 15-oj godini ona je se pocela,mic po mic siriti!
Otisao sam kod dermatologa i dijagnosticiran mi je vitiligo.Svijet mi je se "srusio",ali sam se odlucio boriti,i pobjedio sam tu bolest!
100% je isti slucaj,kao kod tebe,meni je bilo oko lijevog oka fleka,i uz terapiju,voce i povrce,derm.kreme sam hvala Bogu izlijecio ovo "neizljecivu"bolest!Prosle su 4 godine i sve je ok!!!
Samo optimisticno!!!!!I bit ce sve OK......... :)

Pa ti onda trebas na Oprah Show druze. Cuj pobijedio vitiligo.
Vitiligo je, kao i psorijaza, autonomna, neizljeciva bolest.
Fototerapije, kreme, ishrana - sve je to kratkog daha. Pomogne nekome mnogo, nekome brzo, ali se ona kad tad vrati.

realista_01
02.12.2010., 08:12
Pa ti onda trebas na Oprah Show druze. Cuj pobijedio vitiligo.
Vitiligo je, kao i psorijaza, autonomna, neizljeciva bolest.
Fototerapije, kreme, ishrana - sve je to kratkog daha. Pomogne nekome mnogo, nekome brzo, ali se ona kad tad vrati.

Da li si ti cu ,da postuji tezi oblik ili laksi oblik vitiliga!?
Nisam jedini koji je se izlijecio!!!
Izgleda,barem sam ja tako zakljucio po tvojim postovima,da s tobom nesto ne stima!!!

Mirr
02.12.2010., 08:57
Slažem se apsoluzno sa realistom_1 i selmom_bih,ovdje nam pesimizam zaista steti i nije apsolutno potreban sve dok se javljaju ljudi koji postizu dobre rezultate s tom "neizljecivom" bolesti...upornost,i samo upornost...

selma_bh
02.12.2010., 10:04
Svakoj bolesti je potreban optimizam. Ako ti na pocetku vjerujes da se neces izljeciti ili eto u tvom slucaju da ce se vratiti, onda vjeruj da ce tako i biti, samo se ti unistavaj tim svojim pesimizmom nama nije potreban .. Ja po prvi puta vjerujem u izljecenje pomocu ove lampe, jer vidim da pomaze, ima dosta raje samnom na terapiji koji idu vec par mjeseci i imaju nevjerovatne razultate, tako da cu ih imat i ja :) Ne slusajte ove negativne komentare i vjerujte ljudi :)))

gascoigne
02.12.2010., 10:50
Da li si ti cu ,da postuji tezi oblik ili laksi oblik vitiliga!?
Nisam jedini koji je se izlijecio!!!
Izgleda,barem sam ja tako zakljucio po tvojim postovima,da s tobom nesto ne stima!!!

Emele, Emele, ljubi te brat.

gascoigne
02.12.2010., 10:52
Svakoj bolesti je potreban optimizam. Ako ti na pocetku vjerujes da se neces izljeciti ili eto u tvom slucaju da ce se vratiti, onda vjeruj da ce tako i biti, samo se ti unistavaj tim svojim pesimizmom nama nije potreban .. Ja po prvi puta vjerujem u izljecenje pomocu ove lampe, jer vidim da pomaze, ima dosta raje samnom na terapiji koji idu vec par mjeseci i imaju nevjerovatne razultate, tako da cu ih imat i ja :) Ne slusajte ove negativne komentare i vjerujte ljudi :)))

Selma, meni bi zapravo trebao pripadati nik REALISTA.
Fototerapija pomaze mnogima, dio pigmenta se vrati, ljudi se osjecaju bolje; ali nakon pola godine, godinu ili dvije, vitiligo napada opet. To je tako.
Ja ne unosim pesimizam, ja sam samo ocajan.

realista_01
02.12.2010., 11:12
Fototerapija pomaze mnogima, dio pigmenta se vrati, ljudi se osjecaju bolje; ali nakon pola godine, godinu ili dvije, vitiligo napada opet. To je tako.

Ti definitivno ne razmisljas normalno,ali hajde eto,neka je to i tako,ali opet razmisljas netacno!A ko je Emel?

gascoigne
02.12.2010., 11:15
Ti definitivno ne razmisljas normalno,ali hajde eto,neka je to i tako,ali opet razmisljas netacno!A ko je Emel?

Moj mali, dobri brat.

realista_01
02.12.2010., 11:52
Moj mali, dobri brat.

Kakve veze on ima sa vit.?
Ako se ne sjecas,ovdje seprica o vit.i iznose se misljenja.Tako sam i ja iznio svoje,a ti samo nagadas!!!

anny...
11.12.2010., 18:21
Osobe s vitiligom imaju tendenciju da imaju neispravan thyroids i niske želučane kiseline, što dovodi do zagušenja jetre. Jetre dovodi do zagušenja mal-apsorpcije, gdje se hrana razgrađuje se polako i nepotpuno, ako uopće. Ove spor metabolizam pitanja dovesti do slabe probave koja je povezana s vitamina, minerala, enzima i drugih nedostataka koje potiču širenje vitiliga i spriječiti proces ozdravljenja.
Čišćenje jetre dnevno uz pravu hranu je koristan za vitiligo, ali najmanje dva puta godišnje, JA preporučiti temeljitu Vitiligo liječenja očistiti,

Ovo je skinuto s neke strane o vitiligu i mislim da je bitno nać načina kako očistit jetru da bolje funkcionira.

Draga ivančice kako si mi evo odavno nisam bila na forumu kako sam prestala sa terapijom.Kakvi su rezultati kod tebe jel uzimaš još one vitamine od twinlaba?
Kakva je reakcija na maslo ima li pomaka,ja ga nisam kupila jel ga nisam našla ni u jednoj ljekarni.Bilo bi mi drago da se javiš...pozzzzzdrav veliki svima...

ViX01
16.12.2010., 20:35

Večer!
Čemu očajan?? Pa i meni se polako vraća... točkica na laktu koje ljetos nije bilo... izgleda kao neki "horror film" ali bože dragi - neće me ubiti! :s
Ma samo glavu gore i nastaviti se "boriti" dok vrli znanstvenici ne izmisle tabletu mladosti i rješenja Vitiliga. :cerek:

Sretno u borbi!!

ernandez
01.01.2011., 09:42
Svima Nama od srca zelim puno srece u 2011 godini, da Nasa borba i dalje traje, bude uspjesna i da do kraja godine konacno pronadju lijek za vitiligo !!!!!:top:

ivančicaa
02.01.2011., 10:43
Najprije pozdrav dragi moji! Želim vam sve najbolje u novoj godini ! Evo ja se uspavala, pa se nisam javljala ali sam redovito virila na forum da vidim šta ima novog!
Što se tiče mog vitiliga malo sam postala neredovita s uzimanjem svih onih preparata, neda mi se ić u solarij priznam malo sam se razlinila. Pijem svakodnevno nešto od vitamina koje sam uzimala ali ne sve svaki dan. Maslo mi baš nije puno pomoglo , iako nisam bila baš uporna. Ali sam zato uzela bergamontovo ulje i pomišala s kantarionom (1:9) i to sam mazala svaki dan jedno vrime , i bila samo pet minuta na suncu i mogu vam reć da u tome ima nešto. Mazala sam samo oko očiju, čelo i oko usta i točkice se puno brže vraćaju nego bez njega. Sad mi je nestalo bergamontovog ulja pa ga planiram kupit. Imala sam i nekih težih privatnih problema pa mi nije bilo ni do čega ali borba s vitiligom ide dalje. Planiram u bližoj budućnosti kupit UVB narrow band lampu pa imam molbu za forumaše koji su je kupili da mi predlože stranicu preko koje da je kupim da mi je najpovoljnije i najsigurnije. Mislim da je lampa uz moje suplemente najbolje rješenje, jer ostala koža ne tamni, pa se ne vidi razlika, brže liječi nego sunce, ima manje štete, a može se koristit i zimi!
E sad čini mi se da je Mirr kupila lampu pa bi je pitala da mi kaže ,šta se događa ( s obzirom da nije baš jeftina ) ako lampe pregore, da li se dobiju neke rezervne i dali se uopće mogu mijenjati te kolika je garancija? E i veliki pozdrav Anny!!!

Mirr
08.01.2011., 01:07
Ćao Ivančicee :-)
Pošalji mi na pp svoj e-mail ,pa ti pošaljem brošuru koju sam dobila uz lampu,kako tamo piše tako je i koristim-tako mi je rekao i dr.stanimirović,a i moj dermatolog ovdje u Sarajevu.Nema tu previše filozofije,ide jako sporo,ali rezultata ima...treba biti čelične volje i strpljenja.

Mirr
12.01.2011., 21:01
I nakon sto je dvije godine uglavnom bio stabilan,iako ne zelim da se zagledam i to pratim..primjetim 3 nove flekice od po 1cm..zna li iko kako sprijeciti da se ne siri dalje??helppp..nikako da se iko javi ko koristi lampu,s cim,kako ide itd..pozdrav svima

ernandez
13.01.2011., 11:49
I ja koristim lampu s prekidima, vitiligo mi miruje a i ja znam primijetit neke sitne bijele tackice kojih prije nije bilo ali se odmah repigmentuju jer su novijeg datuma.Previse se ne sikiram oko toga jer znam da je ta bolest podmukla i nepredvidljiva, ali pomisli samo sta bi bilo da nema i te lampe koliko bi se to rasirilo.
Treba se smiriti, jacati imunitet i sanirati lampom sto se moze i to je to....i cekati dok se ne pojavi neki revolucionarni lijek.

julia3
18.01.2011., 07:22
Pozdrav svima! Ja od ljeta imam pauzu sa Protopicom. Primjetila sam da mi se ispod pazuha počeo širit vitiligo i pojavio se na prstima ruku kod korijena nokta. Prošli sam tjedan bila na kontroli kod dr. Stanimirlovića. Preporučio mi je Dexamethason tab. (kortikosteroid) 2xtjedno 4mg i dalje Heliocar kaps. i solarij. Tim tabletama bi se trebalo zaustaviti širenje. Da li netko ima iskustva sa Dexamethasonom? Nakon 2 mj. ove terapije trebala bi na UVB.

Mirr
20.01.2011., 19:44
Ernandez:-),hvala ti.Na to sam i ja pomislila-da ce se one najprije repigmentovati,svakako me vise brinu ove stoljetne fleke.Nakon pauze koju sam pravila s lampom,evo tek sam neki dan postigla max vrijeme izlaganja od 5 i po minuta,koza se pocela crveniti,pa valjda ce ubro krenuti tackice..nadam se :-/.Voljela bih neku kremu ukljuciti,ali nikako ne znam koja je naj uz fototerapiju.Osim sto ti je vitiligo stabilan hvala Bogu,pojavljuje li ti se pigment?
Pozdrav Julija!Moze malo vise o terapiji Protopicom,kako ga koristis,koliko dugo,kakvi su ti rezultati...i da gdje ga nabavljas i po kojoj cijeni.
Unaprijed hvala.

Fanni
20.01.2011., 19:48
Promocije Formasana u Farmaciji (sigurna sam da bu bilo od koristi)

http://www.farmacia.hr/formasana.html

ivančicaa
24.01.2011., 09:53
Imam jedno pitanje za one koji koriste lampu. Dali ostala koža mijenja boju tj.tamni pod utjecajem lampe??? I Mirr, hvala još jednom -)

Mirr
24.01.2011., 13:52
Tamni,ali tek pomalo,postepeno,ne može se to apsolutno porediti sa tamnjenjem kože pod uticajem sunca...vremenom koza postaje malo tamnija.Meni su cak i tackice pigmenta koje su se pojavile na licu bile puno tamnije od boje koze..pa se poslije to polako ujednacava....i nema na cemu Ivancice!

andergraund
24.01.2011., 15:02
pozdrav svima.. imam vitiligo vec par godina i nisam nista poduzimao do sada po tom pitanju, ali buduci da se postepeno siri mislim da bi bilo vrijeme..
e sad, zanima me kome da se obratim? doktorici opce prakse da me uputi na neke specijalisticke preglede ili da odem odmah kod dr.stanimirovica?
hvala

tomislav93
27.01.2011., 12:21
meni se vitiligo pojavio od malih nogu negdje 7-8 god. i imam ga po rukama malo po nogama i to mi se siri :visi: i cijelo vrijeme sam u bedu zbog toga =( neznam kako da si pomognem kad cijelo vrijeme mislim da necu moci imati normalan zivot kao i svi ostali normalni ljudi i da ce me ljudi poceti ignorirati zbog toga i odbacivat iz drustva =(((( i da necu moci imati nikad djetinjstvo kao sva ostala djeca i sto se tice ljubavi bojim se da ce tu biti problema pogotovo ako mi izbije po faci... jer je danas tesko pronaci predobru curu da me nece iznevjeriti i da joj to nece smetati.... ali jbg polako se smiruje situacija i lagano se pomirujem s tom bolescu :(( a dalje ce mo vidjeti sta ce biti samo se nadam da cu imati predobru zenu i da cu imati svoju obitelj =) :mig:.... molim vas da me malo savjetujete ako je ikako moguce... hvala =)

selma_bh
27.01.2011., 14:41
Joooj tako ti je vjerujem kod nas svih, moras to pobijedit u glavi.. Imaj na umu da je to samo estetski ruzno da to hvala dragom Bogu ne boli i ne umire se od toga hehe.. A uvijek ce biti ljudi koji ce da bulje u tebe i da te pitaju sta je to kao da si sa marsa pao.. al sta ces, takvi su ljudi. I ja isto tako sam se zatvarala u sebe i ono da niko ne vidi , ali sad mi postaje svejedno, ko ce te volit volit ce te svakakvog , tako da mora biti neko za nas ko ce nas prihvatit. hehe nista se ne brini.. nego se potrudi da krenes na fototerapiju ili nabavis tu lampu pa da makar malo to izljecis i zaustavis :))) ja idem vec dva mjeseca na fototerapiju i ima pomaka :))

tomislav93
27.01.2011., 16:28
ajoojjj a hvala ti =)) sad si mi malo podigla moral... i vec sam narucen za prvo fotosuncanje kak se to vise zove nadam se da ce biti bolje :)

decec
27.01.2011., 19:48
Ja već dulje vrijeme niš ne koristim, jer nemam pojma što više da probam. Ljudi, kako je kod vas situacija?
Jel netko koristi mix dr. Vukadin, ili svi vi koji ste koristili je opet depigmentiralo?

selma_bh
27.01.2011., 20:10
ajoojjj a hvala ti =)) sad si mi malo podigla moral... i vec sam narucen za prvo fotosuncanje kak se to vise zove nadam se da ce biti bolje :)

Ma nema na cemu, bas mi je drago da si makar malo boljeg raspolozenja :)) nista ne brini vidis da nisi jedini :) tu smo da jedni drugo podupiremo..

svat
29.01.2011., 13:17
Meni se čini da je vitiligo postala česta bolest u današnje vrijeme, baš sam proučavala; ova tema je otvorena negdje oko 2003 godine i od tada se javlja sve više oboljelih.. recimo kod mene nije nasljedno, a sad da li je to stres, zagađena okolina ili neki drugi faktor, neznam mogla bih raspravljati i razmišljati o tome u nedogled, a ima nas ima sve više i više...

tomislav93
30.01.2011., 10:15
Istina to je sve cesca i cesca bolest i nebi se cudio da to jednom bude normalno kod ljudi da je svi imaju a ja sam cuo da se to javlja prilikom velikog stresa i da se tako sa stresom i siri po tjelu zato manje stresa manje mrlja a i da je nasljedno ali ja nsiam primjetio da to itko ima kod mene u obitelji jedino ja :( :mad: jednostavno nemam srece u ovom glupom zivotu d(-.-)b jbg =(((((

too toxic
30.01.2011., 10:59
Uzimao sam beta karoten i vitami E tri mj. i ti djelovi (depigmentirani) promjenili su znatno boju u crvenkastu. Nisam vjerovao ali jesu. Da sam duže uzimao valjda bi bilo i bolje...

Beta-karoten
Povećava količinu pigmenta u koži te skraćuje vrijeme potrebno za postizanje preplanule puti, štiti kožu od štetnih utjecaja sunčevih zraka i održava preplanulost kroz duže vrijeme. Bitan je u održavanju glatke, meke i zdrave kože. Potreban je za rast novih stanica i obnavljanje tkiva te održavnje dobrog vida. Smanjuje mogućnost infekcija, štiti sluznicu dišnog, probavnog i mokraćnog sustava.
Ima snažna antioksidativna svojstva. :)

Budite uporniji...

E65A3
04.02.2011., 08:29
Imam i ja, pozdrav svima i podrška u borbi s ovom dosadom od bolesti (iako mogu reći da sam se većinom pomirio s tim, ono očito svatko mora imati neku manu, pa i ja :D), nego zanima me (to valjda cure znaju) čime mi je najbolje prekriti to barem malo, ono da nije skroz upadljivo. Do sad nisam s ničim, nisam ni imao na nekim vidljivim mjestima, al sad baš malo googlam pa da vidim jel ima čeg. Vidim nude se na prodaju na netu nekakve blendovi ili što već što piše da traje i po tjedan dana i vodotporno je i sl. To bi bilo ok recimo, jel pali to? Čitam nekakav Dermablend i slično, uglavnom jel pali što od tog? Što ste isprobali i sl. uglavnom ne tražim da skroz prekrije, nego čisto da prijelaz ne bude toliko upadljiv ono.. eto hvala.. i po mogućnosti da je to nešto voodpotporno ili što već. :ne zna: :ne zna: I gdje da to uopće odem tražiti, kupiti, jel ima što u Zg ili je to sve s neta?

sikeba
04.02.2011., 13:40
e65a3 legendo kakve i gdje si blendove vidio da traju tjedan dana.ja bih to uzeo samo gdje

nelica rc
04.02.2011., 14:03
Bok! da li ima koga ko ide ove godine u Izrael?? tražim cimericu....ako ima zainteresiranih nek se jave....

E65A3
04.02.2011., 15:08
e65a3 legendo kakve i gdje si blendove vidio da traju tjedan dana.ja bih to uzeo samo gdje
Pa pun je net ovakvih oglasa, meni to zvuči lažno, pa pitam..

Evo npr. http://shop.vitiligocover.com/ (re-application is usually only necessary 1 time per week)

Uglavnom može preporuka za bilo što? Ono ne tražim ništa posebno jer imam samo malo vidljivog (centimetar, dva), ovo ostalo nema smisla ni pokrivat, pa čisto da tek toliko umanjim kontrast.. pa jel može pomoć, ono ne kužim se u to, kog da pitam? Vidim taj Dermablend, a 130kn ili koliko već, jel to valjda što, jel mogu to negdje isprobat nijansu ili što već ili moram napamet kupit? Može savjet pliz..

selma_bh
04.02.2011., 15:56
[ja sam koristila coverderm prije al ga ne mogu vise naci u BiH.. ne znam mozda ima u Hrvatskoj, sad koristim covermark na isti je fazon a to nabavljam iz Italije jer kod nas nema, al opet kazem mozda u Hrvatskoj ima :))

Mirr
04.02.2011., 19:41
Max Factor Pan stick..ima ga u par nijansi,jako dobro prekriva,cijena vrlo povoljna...

Dana123
07.02.2011., 23:08
Zanima me ima li netko tko naručuje lijek od giorgia rengelova...ne znam kako da dođem do toga lijeka, ako ima netko tko naručuje, da se dogovorimo, platio bi, nije problem...

sunce5
10.02.2011., 22:21
Zanima me ima li netko tko naručuje lijek od giorgia rengelova...ne znam kako da dođem do toga lijeka, ako ima netko tko naručuje, da se dogovorimo, platio bi, nije problem...

ja sam naručivala preko neke djevojke koju ni ja ne poznajem dobro ali eto izašla mi je u susret...
samo ti mogu potvrditi da je mi je njegova krema pomogla da se vitiligo skroz povuče sa lica...sad je ne koristim čekam sunce, pa da krenem sa rukama...jer sunce je jako bitno kod ove terapije i da se strogo pridržavaš upustva...jer tako će i brže liječenje uspjeti....eto, pa sretnooooo:)

TheMoon
11.02.2011., 12:10
pozz svima, nije me dugo bilo pa da se i ja malo javim...

pocela sam sa dermovate, pa nakon toga protopic pa psorcutan (mislim da se tak pise)...nakon toga mix dr. Vukadin koji koristim skoro godinu dana jako disciplinirano, i moram priznati da kod mene pomak i nije nesto revolucionarnan...imam osjecaj kao da su mi za nijansu flekice tamnije, ali to je sve...

Sad sam ponovo pocela sa dermovate (oko ociju) poszo mi je ta krema dala najbolje rezultate do sad...i da, flekice npr. na laktu koje su se povukle nisu se vratile viiii ;))
oko ociju isto dobri rezultati, pa se nadam da ce sad u i drugom krugu mazanja biti isto ok...
znam da je to kortikosteroid i da je krema generalno govoreci koma, ali iskreno bas me vise briga i za to, mazat cu mj dana i opet pauza od godine dana, pa sta bude...

e da, i one vitamine bakar cink i magnezij koje mi je prepisao dr Stanimirovic ne trosim vec duze vrijeme, i mislim da ni necu vise.. iskreno vec me je lagano i strah trpati sve i svasta u sebe...

eto toliko od mene...do tipkanja veliki pozdrav svim flekicama :))...glavu gore !!

machuhica
11.02.2011., 18:20
pzz svima
evo ja sam nova, sad prvi put pišem, ali čitam vas već dugo
uglavnom vitiligo mi se pojavio oko 7 godine
kod mene nije nasljedno bar se moji ne sjećaju da je tako što netko imao
sada sam 3o i imam ga još uvijek
kao malu roditelji su me proveli kroz sve bolnice i svi su im rekli da tu lijeka nema
naručivali smo neke kreme iz njemačke, išla svaki dan na neke injekcije
ma ni točkica se nije povukla
meni vitiligo njie nikada smetao, to je dio mene, ja se sebe niti ne sjećam bez tih mrlja
no, ono što želim reći su se meni bijele fleke počele same od sebe povlačiti bez ikakvih, ali baš ikakvih lijekova
tako da ima nade
meni je najvažnije bilo da niti jedno od moje dvoje djece to nema :-)

Mirr
15.02.2011., 20:43
Machuhica wow!Bas ti se sve povuklo,u kojem vremenskom periodu?Je li to povezuješ sa nekim promjenama u tvom organizmu,psihi,životu inače??
The Moon :-),konačno da mi se neko javi ko je koristio Protopic.Mislim ga naručiti,pa...
Reci mi,molim te kako si ga koristila,koliko dugo,te kakve si rezultate imala?
Koliko znam,iako su mnogi govorili kao da je i on štetan,nije kortikosteroid i znatno je manje stetan nego kortikosteroidi.sjećam se da su pisali i da se ne smije koristiti u kombinaciji s suncem,pa vjerovatno ni sa lampom-razmisljam.
Je li ti dr.Stanimirovic dozvolio da se vratis na Dermovat...?I ja ponekad pomislim pokusati mazati Dermovat bar mjesec,ali ne znam smijem li buduci da sam ga jednom vec koristila mjesec dana prosle godine.
Pozdrav!

TheMoon
16.02.2011., 12:38
Machuhica wow!Bas ti se sve povuklo,u kojem vremenskom periodu?Je li to povezuješ sa nekim promjenama u tvom organizmu,psihi,životu inače??
The Moon :-),konačno da mi se neko javi ko je koristio Protopic.Mislim ga naručiti,pa...
Reci mi,molim te kako si ga koristila,koliko dugo,te kakve si rezultate imala?
Koliko znam,iako su mnogi govorili kao da je i on štetan,nije kortikosteroid i znatno je manje stetan nego kortikosteroidi.sjećam se da su pisali i da se ne smije koristiti u kombinaciji s suncem,pa vjerovatno ni sa lampom-razmisljam.
Je li ti dr.Stanimirovic dozvolio da se vratis na Dermovat...?I ja ponekad pomislim pokusati mazati Dermovat bar mjesec,ali ne znam smijem li buduci da sam ga jednom vec koristila mjesec dana prosle godine.
Pozdrav!

meni je protopic bio ziva koma, koza mi je bila uzasno osjetljiva i peckala me, i jos uz to protopic u kombinaciji sa gutljajem alkohola daje reakciju da ti se zacrveni mjesto koje mazes, ali stvarno zacrveni, ono ziva koma jos pogotovo ako ti je vitiligo oko ociju kao meni, mos si mislit na kaj je to licilo :eek:

meni nije odgovarao i prestala sam, a za Dermovate je rekao da se treba napraviti pauza pa da ga se moze opet kratko koristiti.

machuhica
17.02.2011., 18:09
ne, ne, nije mi se baš sve povuklo i dugo, dugo to traje
u 1.razr osnovne se pojavio, a tek pred kraj faksa sa 22-24 god sam primjetila da se točkica po točkica (doslovno) povlači
ja imam fleke po svim zglobovima, najviše su me smetale one na koljenima i kukovima, pogotovo ljeti
na kukovima ne vidim promjene ali na koljenima je ostalo samo pola od onog što je prije bilo
u toku povlačenja na laktu mi se formirao oblik srca od te bijele mrlje, to mi je bilo zgodno
a pošto se već 10-15 godina ne mažem ničim mislim da možda ima veze s psihom, jer npr. kad sam polagala stručni bila sam i trudna i kod kuće malo dijete, uglavnom stresan period jako, onda mi se i vitiligo ponovno javio na rukama, prstima

Mirr
19.02.2011., 17:20
@The Moon...ah da sjećam s te priče i alkohola oko Protopica..ne znam vidjet ću da možda probam onda Dermovate jedan mjesec doko se ne odlučim sta dalje...
@Machuhica:ma da meni je stres direktni okidač za vitiligo...nasmijah se tome oko srcadi tako sam i ja par puta primjetila da je flekica u tom obliku ili dio zdrave kože izmedju fleka.

sunshine24
01.03.2011., 12:54
zdravo, ja sam nova ovdje, mada sam par puta citala vase postove i ranije. ja imam vitiligo od jedanaeste, dvanaeste godine. svasta sam koristila, nista nije pomoglo. u jednom periodu fleke su se same od sebe pocele smanjivati, ali ne svugdje, samo na koljenima ( a imam fleke ne laktovima, šakama, ispod pazuha...). vec sam se bila navikla na te svoje flekice, al u posljednjih par mjeseci su se prosirile prilicno pa sam odlucila da nesto poduzmem. jedna poznanica mi je preporucila carotenoid complex (proizvodjac: gnld) da koristim tri mjeseca i poslije toga da se suncam svaki dan. njoj je pomoglo, sve fleke su joj se povukle, odnosno, kako kaze, pocele su se popunjavati malim tockicama i na kraju potpuno nestale. zanima me dal je neko josh koristio ovaj proizvod, kakve su reakcije? izvinjavam se ako vec negdje na temi ima odgovor na ovo moje pitanje, al nisam uspjela sve da pregledam :). pozdrav

Mirr
01.03.2011., 21:09
Pozdrav sunshine24,ja nisam čula za taj preparat,ali mnogi koriste betakaroten u terapijama i navodno im fleke budu manje upadljive,poprime neku žućkastu boju-tako sam čitala...e sad nisam čula da se nekome od toga vratio pigment.I ja sam uzimala betakaroten u tabletama,ali sam prestala jer sam čula da pušači imaju rizik piti sintetski betakaroten zbog pluća..pa ću pokušati da ga nadoknadim sokom od mrkve..sta znam...

Teicy_007
03.03.2011., 12:22
bok svima :)
ja vec mjesec i pol idem na fototerapiju laserom, nedavno je otvorena privatna ordinacija u Rijeci pa idem tamo...kaze on da to ide jako sporo...ali nisam bas i nesto zadovoljna...ali znate sta, jedan cijenjeni travar iz Karlovca je reko da mnogi nemaju pojma, tj doktori...da to moze proci, da treba pit vitamine B24 I B26 i da ce to proci nakon mjesec dana...ali tih vitamina nema kod nas, nema vani,, sve mi se cini da ih ima samo u americi....mislim da bi mi od toga proslo, sto posto...

katijana
05.03.2011., 15:11
hej ekipa ja sam prije godinu dobila bijele mrlje a imam 22 godine, jako ruzno izgledaju ali na srecu imam ih u podrucju prepona i pazuha nisu bas vidljivi. Pokusala sam sa vitixom ali ne djeluje ima netko neku bolju ideju? Hvala...

Teicy_007
07.03.2011., 07:16
hej ekipa ja sam prije godinu dobila bijele mrlje a imam 22 godine, jako ruzno izgledaju ali na srecu imam ih u podrucju prepona i pazuha nisu bas vidljivi. Pokusala sam sa vitixom ali ne djeluje ima netko neku bolju ideju? Hvala...

vitix ti nece nista pomoci. moj savjet ti je da odes u osijek kod dr vukadin, ja sam koristila njenu kremu, i fleke mi vise nisu tako bijele, mozda tebi bude jos bolje...

TheMoon
07.03.2011., 12:21
vitix ti nece nista pomoci. moj savjet ti je da odes u osijek kod dr vukadin, ja sam koristila njenu kremu, i fleke mi vise nisu tako bijele, mozda tebi bude jos bolje...

ja se mazem s tom kremom godinu dana i slabo, jako slabo djeluje...
:ne zna:

Teicy_007
07.03.2011., 13:41
ja se mazem s tom kremom godinu dana i slabo, jako slabo djeluje...
:ne zna:

a vidis meni su malo manje bijele, valjda kako kome...ja sada idem na fototerapiju laserom, ali i u to sumnjam.
pokusavam nabaviti te vitamine, mislim da je to sve stvar unutar tijela, da nam fale neki vitamini.ja se nadam da cu se domoci tih vitamina pa cemo vidjeti :ne zna: sad dolaze suncaniji dani a meni lice sve tamnije i tako ce fleke doci vise do izrazaja :mad:
da mi je biti na plazi bezbrizna i suncati se....ali nesmije se:flop:

Dana123
07.03.2011., 16:46
ja sam naručivala preko neke djevojke koju ni ja ne poznajem dobro ali eto izašla mi je u susret...
samo ti mogu potvrditi da je mi je njegova krema pomogla da se vitiligo skroz povuče sa lica...sad je ne koristim čekam sunce, pa da krenem sa rukama...jer sunce je jako bitno kod ove terapije i da se strogo pridržavaš upustva...jer tako će i brže liječenje uspjeti....eto, pa sretnooooo:)

A daj mi reci kako si došla do te djevojke...i koliko dugo je trebalo da ti se vitiligo povuče s lica? I kako to da se strogo pridržavam uputstva...jel ima nekih stvari koje ću morati izbjegavati, ili se odricati nečega? i hoćeš li ti opet naručivati taj paket?

limun666
07.03.2011., 18:35
100% dalmatinac: javi se u inbox..ja sam bila lani..idem i ove godine...rezultata dosta ima...

TheMoon
08.03.2011., 10:36
a vidis meni su malo manje bijele, valjda kako kome...ja sada idem na fototerapiju laserom, ali i u to sumnjam.
pokusavam nabaviti te vitamine, mislim da je to sve stvar unutar tijela, da nam fale neki vitamini.ja se nadam da cu se domoci tih vitamina pa cemo vidjeti :ne zna: sad dolaze suncaniji dani a meni lice sve tamnije i tako ce fleke doci vise do izrazaja :mad:
da mi je biti na plazi bezbrizna i suncati se....ali nesmije se:flop:

je to je istina da su mrvicu manje bijele, ali ja sam iskreno ocekivala malo bolje rezultate, a nemam ojma vise, capamo po sebi sve i svasta a na kraju sve slabo :ne zna:
ja cu nastaviti i dalje s tim pa tko zna...mozda se nesto i desi iako sumnjam posto je proslo god dana a rezultati su slabi skroz..

sunce5
08.03.2011., 19:03
A daj mi reci kako si došla do te djevojke...i koliko dugo je trebalo da ti se vitiligo povuče s lica? I kako to da se strogo pridržavam uputstva...jel ima nekih stvari koje ću morati izbjegavati, ili se odricati nečega? i hoćeš li ti opet naručivati taj paket?

Što se tiče upustva, uglavnom zahtijeva sunčanje tri sata na dan, te korištenje fena da se zagrijavaju fleke dva do tri puta na dan….kremom fleke mažeš isto dva do tri puta na dan i piješ čaj i b-vitamin…to je to uglavnom, i ničeg se ne odričeš...ono što je najbitnije jeste sunčanje, jer tad i terapija brže napreduje..uglavnom dobiješ upustvo, čaj i kremu…čaj može biti više od mjesec dana a krema zavisi od veličine flekica…meni je trajala mjesec i par dana, ne sjećam se tačno…
Ja se nisam redovno sunčala,a prve reakcije su mi se pojavile nakon prve ili druge sedmice,mada on piše da se prve reakcije javljaju nakon 20-22 dana, a nakon potrošene kreme na licu više nemam vitiliga. Dakle povukao se skroz, a imala sam ga oko očiju puno, i na bradi.. što se šaka tiče tu ide sporije, pojavilo mi se par tačkica..međutim, pošto je krenula zima i nema sunca terapiju ne koristim, pa ću sa rukama nastaviti kad krene sunčanje..

Što se djevojke tiče, ona sad živi u sarajevu, ali prije nego se vratila naručila sam još jednu kremu koju sam ostavila za ruke…

Ja ti iskreno preporučujem da pokušaš, jer sam i ja unazad godinu dana sve moguće isprobala dok se napokon nisam odlučila za ovu terapiju i hvala Bogu uspjelo je…

Punoooooo sreće u liječenju ti želiiim…

Mirr
09.03.2011., 01:18
Cao Sunce...i ja sam nekad davnooo..preciznije prije 2,5 god narucila tu kremu ,ali je nikad nisam koristila..pokolebala su me razna svjedocenja po forumima-najgore od svega bilo je procitati krema mi je pomogla ,vratilo mi se toliko i toliko pigmenta,a onda kroz odredjeno vrijeme su mi ta podrucja opet pobijelila...tako da sam odustala od te opcije..pitam se je li joj prosao rok trajanja i bi li je smjela koristiti s uvb/narrow band lampom...mhmm..
Sretno svima sta god da pomogne

sunce5
09.03.2011., 09:24
Cao Sunce...i ja sam nekad davnooo..preciznije prije 2,5 god narucila tu kremu ,ali je nikad nisam koristila..pokolebala su me razna svjedocenja po forumima-najgore od svega bilo je procitati krema mi je pomogla ,vratilo mi se toliko i toliko pigmenta,a onda kroz odredjeno vrijeme su mi ta podrucja opet pobijelila...tako da sam odustala od te opcije..pitam se je li joj prosao rok trajanja i bi li je smjela koristiti s uvb/narrow band lampom...mhmm..
Sretno svima sta god da pomogne

meni se nije ništa vratilo, uglavnom lice je čisto...
ja cu svoju kremu koristiti kad sunce opet starta, iako ima, mislim više od pola godine kako sam je naručila...a ako već kremu imaš, vrijedi pokušati...

a iako mi se ponovo vrati vitiligo ja bih opet kremu naručila, jer ovaj period koliko nemam vitiliga ja sam prezadovoljna ali ipak se nadam da neće...ukoliko se vrati ja vam javim....:mig:

Mirr
15.03.2011., 01:17
Neko je jednom ovdje spomenuo da je čuo kako se neko uspjesno liječio naftalanom,a cini mi se da sam i ja to negdje procitala na netu.Kontaktirala sam tu kliniku u Ivanic gradu i rekli su mi da vrlo uspjesno tretiraju kozne bolesti,prvenstveno psorijazu,ali da s vitiligom nemaju iskustva i da ako neko zeli moze pokusati.Tretman traje minimum 5 sedmica,kupas se(namaces) u kupki od naftalana ,a nakon toga tusiranje,pa na lampu..i tako svaki dan..eto samo da spomenem.
Meni se s mojom lampom trenutno pigment jako sporo vraca,ne uzimam vitamine mjsecima i imjesecima ne koristim nikakvu kremu izmedju ostalog,pa sigurno i zbog toga..borba se nastavlja...ali nemam ideju koju kremu ukjuciti u terapiju.Nikako da se javi neko ko koristi lampu...

nano1986
20.03.2011., 20:48
Pozdrav svima ! :) Zanima me da li se boja moze vratiti na dio obrve koju je zahvatio vitiligo ?

Malla90
28.03.2011., 11:21
Hello-u,

mene zanima dali je itko od vas radio tattoo? Ja ga planiram stavit, ali nisam sigurna hoće li mi koža pobijelit na tom dijelu? :)

Već dugo godina imam vitiligo, i pomirila sam se s time! Jedino preko ljeta jako pazim na moje flekice! Koristim kremu za sunce faktor 50+. Tako spriječim vidljivost fleka na licu. :) Isto sam primjetila, da većinom imam vitiligo na mjestima koja sam tako reć "ugnjetavala". Na licu su mi se pojavile fleke na mjestima gdje sam većinom stiskala prištiće, a na nogama i ispod pazuha zbog čestog brijanja. Također imam po leđima i na kukovima, većinom zbog prijašnjih ozljeda (pada,....). :D

Pozdrav :D

albanikus
17.04.2011., 00:41
Ja već dulje vrijeme niš ne koristim, jer nemam pojma što više da probam. Ljudi, kako je kod vas situacija?
Jel netko koristi mix dr. Vukadin, ili svi vi koji ste koristili je opet depigmentiralo?

Koristio sam ga 3-4 meseci, ali ne redovno,posto trebalo bi barem 2-3 puta na dan.Takodje, nisam nista drugo upotrijebio jer vitiligo mi se ne siri.Rezultati su bili dobri, dobio sam nove tockice na prstima ruke koje se ne blede,ali kazem vam nisam bio disciplinovan i uporan da bi rezultat bio sigurno jos bolji.

Viggova mama
27.04.2011., 08:09
Vitiligo?
Možda.... od svih mogućih komentara koje sam pokušavala pronači na net-u, nisam, osim u jednom slučaju, naišla na situaciju kada se dijete rodi s blijedom flekicom. ovaj put na kutu vanjskog dijela desnog oka i donjeg kapka (??) Radi se o dječaku koji sada ima 4 godine, ta flekica se sada više primjeti jer raste s djetetovom dobi, mislim da nije površinski veća već raste proporcionalno kako dijete odrasta. Sinoć sam po prvi put išla provjeriti što bi to moglo biti i naišla sam na podatke o Vitiligu. Nisam se umirila, dapače!
Jutros sam još jednom pregledala malca, nisam našla niti jednu sličnu depigmentaciju na tijelu. Hm. Kažu da obično ukoliko je na licu, mrlje budu simetrične, ali ovdje to nije slučaj. Sjetila sam se da je moja sestra također bila rođena sa sličnom flekom na vratu, koja je s godinama nestala bez tretmana. Netko pak spominje urođeni biljeg, i sve bi bilo OK da on to nema tipično baš na oku (nema niti jednu bijelu trepavicu na donjem kapku gdje ima dio flekice).
MEĐUTIM, eto pronašla sam i slijedeće što me pak jako uznemirilo - povezanost s autoimunim bolestima.
Za vrijeme trudnoče sam već bolovala od uznapredovale autoimune bolesti štitnjače (rodila sam u 33. godini), a za koju sam saznala tek 6 mjeseci nakon poroda!
Nikada nisam imala problema niti sumnji, trudnoča je bila savršena, nikakvih problema, ostala trudna iz prve; no veliki stres pod kojim sam bila nakon poroda okinuo je sve moguće simptome zbog kojih sam na kraju tražila liječnički pregled na kojem je potvrđen hašimoto, hipotireoza.
Pedijatrica je još davno, dok je bio mali mali, rekla da to nije ništa. ALI, sad ću tražiti stručno mišljenje dermatologa.
Molim vas napišite pokoji komentar ukoliko ste čuli ili znate za sličnu situaciju kod novorođenčadi.

Puno hvala!

limun666
28.04.2011., 12:59
draga Viggova mama...evo ja sam čula sličnu priču..nemoj da te to pokoleba..nemora biti da je to vitiligo..možda je flekica koja često bude po tijelu djece koja su tamne puti..
cura koja sada ima nekih 18-19 godina, rodila se sa flekicom...koja je bila mislim na nozi...i širila se kako je i ona rasla...da bi sa nekih 13 god.imala vitiligo na 70-80% tijela...uspiješno već godinama odlazi na mrtvo more ;) sad joj se vratilo pigmenta dosta...ona ne odustaje...SVAKA JOJ ČAST!!! uzor je i meni...koja ove godine putujem 2.put...:))) odmor koji nemožete zamisliti, u pustari, na 50 stupnjeva...za dušu i tijelo odmor, mir...a to je ono što nama vitićima treba...aha...da,da...mir, ne stres...

znam da je teško biti pošteđen stresa u današnje vrijeme..i ja sam kažem 100puti neću se sekirat za ništa...ma jok...nemože čovik protiv sebe..i kad god sam luda od nervoze moje flekice luuuduju, al doslovno luduju!!!

Lijep pozdrav lipi moji bijeli, mali, slaaatki vitići...;)

superkul
29.04.2011., 13:47
dragi vitiligovci, koristio sam i kreme georgija rangelova i doktorice vukadin i mogu reći da su obje bile djelotvorne, rangleov mi je najviše pomogao u rješavanju vitiliga s ruku, a vukadin s lica (na kapcima i trunčicu uz usne).. no, nikad se nije sve povuklo.. no, niti ja nisam savršeno slijedio upute, jer tada bih samo mogao biti kod kuće i trackati se kojekakvim preparatima.. ali, sve što se povuklo uz dodatne se rate i vratilo :( dobih vitiligo na mjestima gdje ga nikada nisam imao.. a bio je relativno lokaliziran, tu i tamo se sporo širio, a sada je buknulo.. stoga, preporučujem svima pripaziti kako koriste te preparate, tj. nastaviti se mazati i kada se vitiligo povuče! eto, ako ima tko kakvih novih informacija o nekom novom čudotovornom lijeku, javite :)

i da, vitix ne preporučujem nikome, posebice tablete, od njih me bolio stomak i bilo mi muka!

iskreno, pomalo me već i strah svih mogućih nuspojava od mazanja kože kojekakvim preparatima!

jeronime
30.04.2011., 11:59
Pozdrav ljudi!
Evo da vas pozdravi, dolazi nam ljeto (meni najgori dio godine baš zbog fleka). Inače već dugo ništa ne koristim, ali baš ništa osim vode i sapuna, hahaha... Čitam malo postove, i kada vidim šta ste sve koristili divim vam se, ja već 3 godine ne idem doktorima, tako da mi je sve to nepoznato :) A imam vitiliga strašno mnogo skoro cijelo lice i šake (dobio sam ga u 18. godini)... uglavnom vidim ovdje ima stručnijih ljudi od mojih doktora, al iskreno, samo još da kažem da tražim novitil gel još uvijek (jedini lijek u koji sam se uvjerio svojim očima da djeluje) ali ne mogu ga nigdje naći :)
Svi vaši doktori u Hrvatskoj koje hvalite su mi strašno daleko, tako da ostajem ovako na ovome , eh da btw. ne bih da se unaprijed veselim ali na području čela i oko očiju mi se javljaju neke smeđe flekice, valjda je pigment, samo od sebe nit ga diram nit ga mazim nit pazim, samo pijem vitamin c, posljedica gripe :))))

KuiperBelt
01.05.2011., 12:52
Pozdrav svima!
Imala bi pitanje u vezi Vitiliga.
Da li kada se Vitiligo pojavi, fleke budu odmah porculansko bijele ili najprije mogu biti nekoliko nijansi svjetlije od boje kože pa tek s vremenom postanu porucalnsko bijele?

KuiperBelt
01.05.2011., 13:30
Još jedno pitanje.
Ima dvije forme Vitiliga, generalni simetrični, i lokalni nesimetrični.
Kod ovog generalnog se pojavljuju fleke istovremeno na dvije simetrične strane, a kod ovog lokalnog kao ne, pojave se samo na jednoj strani malo se šire i uglavnom ostanu tak kak jesu, ne šire se dalje i navodno ne nastaju na drugim mjestima. Ima tko iskustva i jel to zbilja tako?

decec
01.05.2011., 19:46
Fleke nisu odmah bijele, ponekad budu ružičaste, pa s vremenom dođu bijele, i ne moraju biti simetrične. Kod mene baš nisu npr., a širile su se. :o

KuiperBelt
01.05.2011., 20:51
Kod moje maličke nisu ružičaste nego par nijansi svjetlije od njene boje kože, recimo te dvije flekice (u obliku malih karta kak obično je kod Vitiliga) jedna odmah ispod druge (pored lijeve prepone) su recimo to tako boje bijele kave u odnosu na njenu kožu koja je malo tamnija od toga.

Jel se takve nijanse isto javljaju kod Vitiliga? (kod doktora idemo krajem tjedna)

I reci molim te kako je to kod tebe, dakle ipak su se širile i imaš ih više iako se nisu simetrično pojavile?

decec
02.05.2011., 06:20
Teško je ovako reći što je kod nje, ali kod mene je znalo početi sa svijetlijim nijansama od boje kože, preko ružičaste, da na kraju dođe bijelo. :flop:

Da, širilo se, kroz par godina (sad par godina već nisam dobio niš novoga, ali se nije ni povuklo niš), i nije simetrično. :o

Mirr
04.05.2011., 13:29
Jeronime ispricaj nam jos jednom to sto si cuo o pozitivnom iskustvu s Novitilom ako ti nije problem?Pitam se koliko treba vremena da stigne kad bi se narucivao preko neta...
AnnaDBK jesi li ti to s lampom izlijecila viti,pa ti vise ne treba?
Eto sunca,eto briga...

kalifornija11
09.05.2011., 00:45
bok, citam forum vec neko vrijeme i upoznat sam sa problemom vitiliga isto tako vec neko duze vrijeme nazalost; i ovo ljeto imam plan otici na mrtvo more, ali imam financijski problem placanja smjestaja koji je za jednu osobu naprosto previse, pa zato ja trazim nekoga tko isto zeli otici na mrtvo more pa da podijelimo sobu i prepolovimo troskove. ako netko planira ici i zainteresiran je ili zna nekoga drugog ko ide bilo bi super kad bi mi javili na PM

*privatni brojevi i mailovi se ne ostavljaju!

kalifornija11
09.05.2011., 02:41
evo sad citam postove iz 2008 koji kazu da su cijene hotela bile 120-140 dolara za dvokrevetne sobe, dok su sada 280 dolara, jes da je dolar pao ali opet mi se cini da su previse poskupili. ne znam i da li su u cijenu ukljucili i lijecnicki tretman. inace radi se o hotelu Lot. bilo bi super ako bi netko mogao napisati detaljnije o cijenama za smjestaj tamo, pogotovo ako imaju svjeza iskustva, hvala unaprijed

Silvery
09.05.2011., 16:33
bilo bi super ako bi netko mogao napisati detaljnije o cijenama za smjestaj tamo, pogotovo ako imaju svjeza iskustva, hvala unaprijed
To možda najbolje da pitaš na podforum Turizam (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=43).

Carica_
17.05.2011., 20:41
Pozdrav svim vitićima, i ja sam jedna od vas i očajna sam. :-( Imam ga od svoje 5. godine, a sada imam 19, a moj vitiligo se sve više i više širi. Moja dermatologica mi je jedino preporučila vitix koji mi ništa nije pomogao. Vidim da ima dosta ljudi koji su se barem djelomično izliječili i to mi je vratilo nadu da ću i ja jednog dana. Previše ima postova da ih pročitam sve, pa bih molila nekoga da mi ukratko samo napiše što je najbolje za lječenje. Također, vidjela sam da je netko spomenuo dr. Stanimirovića, pa ću i njega posjetiti. Hvala onome tko će mi išta odgovoriti :)

Brz povratak pogmentacije svima želim! ;)

Mirr
29.05.2011., 02:30
Ukratko-nema pravila-nazalost.Sto nekome puno pomogne,god drugog nema skoro nikakav efekat,ali to nikako ne znaci da treba odustajati,ni pod razno,i na ovom forumu kao i na mnogim drugim postoje raznorazna pozitivna svjedocanstva..dobra terapija,istrajnost celicna,vjera itd......mislim da je jako bitan nadzor dermatologa koji je dobro upucen u vitiligo..a mislim da ih je na ex Yu prostoru jako malo...pokusaj s dr.Stanimirovicem iz Zg..?Nadam se da ti je vitiligo svjez jer nepisano je pravilo da se tako brze lijeci i da ti nisu velike povrsine zahvacene...
Od krema ..neko koristi kortikosterodide kao sto je Dermovate i sl,imunomodulatore kao sto je Protopic 0,01%...Advantan,Vitix,Novitil iz Kanade..ma dug spisak,a sve razliciti rezultati....Nadam se da razumijes prilicno engl,pa googlaj...
Ucinkvita je i fototerapija sa ili bez ikakve kreme..a svi se slazu da ja narocito efikasna lampa uvb-narrow band...
Mislim da je jako bitno jacati i imunitet zdravim nacinom zivota i obavezno uzimati suplemente vitamine,minerale...i sto ali sto manje stresa....nekima cak pomaze i samo suncanje u vrijeme kada sunce nije prejako...prijepodne i poslije podne...nekome krema i caj travara iz Bugarske Il famous Rangelov...odlazak na Mrtvo more....ma brojna svjedocanstva...ali kao sto rekoh nigdje pravila recimo...uglavnom celicno strpljenje u svakom slucaju...
Toliko,ukratko i nabrzaka..nadam se da sam bila od ikakve pomoci..svako dobro zelim.

kadcenaciljek
29.05.2011., 12:49
kupujem lampu za vitiligo imam na rukama tj na prstima,probao sam 1000 razni kremica,jos cu pokusati s lampom ako netko ima kupujem,ili ako je se slucajno pronašao ljek kupujem hhaaaa---

Carica_
29.05.2011., 21:20
Ukratko-nema pravila-nazalost.Sto nekome puno pomogne,god drugog nema skoro nikakav efekat,ali to nikako ne znaci da treba odustajati,ni pod razno,i na ovom forumu kao i na mnogim drugim postoje raznorazna pozitivna svjedocanstva..dobra terapija,istrajnost celicna,vjera itd......mislim da je jako bitan nadzor dermatologa koji je dobro upucen u vitiligo..a mislim da ih je na ex Yu prostoru jako malo...pokusaj s dr.Stanimirovicem iz Zg..?Nadam se da ti je vitiligo svjez jer nepisano je pravilo da se tako brze lijeci i da ti nisu velike povrsine zahvacene...
Od krema ..neko koristi kortikosterodide kao sto je Dermovate i sl,imunomodulatore kao sto je Protopic 0,01%...Advantan,Vitix,Novitil iz Kanade..ma dug spisak,a sve razliciti rezultati....Nadam se da razumijes prilicno engl,pa googlaj...
Ucinkvita je i fototerapija sa ili bez ikakve kreme..a svi se slazu da ja narocito efikasna lampa uvb-narrow band...
Mislim da je jako bitno jacati i imunitet zdravim nacinom zivota i obavezno uzimati suplemente vitamine,minerale...i sto ali sto manje stresa....nekima cak pomaze i samo suncanje u vrijeme kada sunce nije prejako...prijepodne i poslije podne...nekome krema i caj travara iz Bugarske Il famous Rangelov...odlazak na Mrtvo more....ma brojna svjedocanstva...ali kao sto rekoh nigdje pravila recimo...uglavnom celicno strpljenje u svakom slucaju...
Toliko,ukratko i nabrzaka..nadam se da sam bila od ikakve pomoci..svako dobro zelim.

hvala ti! ;-) ma ja ga imam već od 15 godina, ali nije mi jako zahvatilo, malo na bokovima i lijevom stopalu (tu mi se skoro skroz vratio pigment). ja sam koristila vitix dosta dugo i ne mogu reći da mi nije pomogao, ali nije mi spriječio daljnje širenje. evo, bila sam kod dr. stanimirovića i sad pijem njegovu terapiju (one 3 vrste lijekova i dermovate), pa ćemo vidjeti kolika će biti uspješnost.

lijep pozdrav! ;-)

Mirr
30.05.2011., 01:05
Nema na čemu,sreca pa su ti tako male povrsine zahvacene.obavezno javljaj rezultate...sjećam se da se meni od Dermovate fino pocelo tackati,samo eto treba oprezno s tom kremom...ali 5-6 sedmica se moze koristiti bez ikakvih stetnih efekata...

Carica_
30.05.2011., 09:38
Nema na čemu,sreca pa su ti tako male povrsine zahvacene.obavezno javljaj rezultate...sjećam se da se meni od Dermovate fino pocelo tackati,samo eto treba oprezno s tom kremom...ali 5-6 sedmica se moze koristiti bez ikakvih stetnih efekata...

štetni efekti?! ojoj, u to nisam upućena. što se misli pritom?

decec
30.05.2011., 16:36
Dakle, da se ponovno malo uključim, za male površine, recimo do 1 cm2, probajte mazati bergamotovim uljem (to je ulje na bazi psoralena), pa osunčati, ali postepeno po 1,2,3,4 do najviše 5 minuta dnevno. Meni je pomoglo, prije nekih 10 godina...

Mirr
30.05.2011., 22:04
A sta sa velikim povrsinama???? :-/ Ne znam sta je ovaj forum ovako utihnuo,nitko ne javlja rezultate i uspjesnost odredjene terapije koju sprovodi....ima li iko uopste na ovom forumu, a znam da ima,sa veliikik depigmentiranim podrucjima da nam javi kako je i st postigao...??
Carica ne znam ti ja previse o tome,valjda zato sto je ta krema kortikosteroid...a opet kazem sam dr.Stanimirovic mi je rekao da se moze koristiti 5,6,7 sedmica sasvim bezbjedno.---bez brige..

Victoria 08
31.05.2011., 07:38
Moja sestra ima vitiligo,jos kao djete je imala par bjelih flekica oko usta,da bi nakon teske prometne nesrece prosirio se po cjelom tjelu i to bas jako.
Isprobala je svasta od skupih krema do nekakvih suncanja,al nista nije pomoglo,sad mislim da je vec i odustala od pokusaja lijecenja i pomirila se sa time.

semma21
06.06.2011., 00:15
Pozdrav svim forumašima, prvi put pišem, a čitam ovaj forum, prije svega ovu temu par godina. Imam vitiligo već nekih osam godina, dobio sam ga kad sam bio u osnovnoj školi, sad studiram, radim itd i svakako vitiligo mi mnogo smeta, želio bih ga se riješiti....vjerovatno kao i svi koji pišu na ovoj temi...Pogotovo sada kad je ljeto, kratki rukavi i slično jako mi je neprijatno , znate već kak je...
Kod mene nema puno tih fleka, imam na stopalima, šakama i laktovima, to je primjetno, a o stalo je zanemarljivo.

Nego, prije sam čitao o odlascima na Mrtvo more, da li je to još aktuelno, preko koga se ide, da li je jo neko zainteresiran itd Ja bih volio to pokušati, naravno ne mogu sam, pa ako ima kakva grupa ili šta bio bi dobro....!!! Naravno ako neko ima i još kakvih informacija o nekim lijekovima nije na odmet....ps:ja sam koristio pivski kvasac od NV-a, med, bkompleks, dosta povrća isl i zasad sam zaustavio širenje, a naravno želio bi se riješiti bar s laktova ovih užasnih fleka....

pozdrav svima!

:)

Mirr
06.06.2011., 10:36
Ja sam isla 2008 sama.Rezervisala hotel,sjela na avion i stvorila se u pustinji.Čula sam da dr.Stanimirovic organizuje te grupe.2008. ja sam sobu placala 120$,a evo citam kazu da su sada cijene skocile :-/....opet je drugacije kad s nekim dijelis sobu,pa samim tim i troskove.Sretno.

krampussy
06.06.2011., 15:29
ja imam taj vitiligo(nadam se da je to, isto je gubitak pigmentacije) na penisu....sato na njemu, ni oko njega ni nigdje drugdje....ne smeta mi uopce, samo sam htio pitat dali to moze biti opasno, ili ako to nije vitiligo, jel postoji i nesto drugo s tim simptomom a da bi moglo bit opasno....

leeloo27
06.06.2011., 17:58
ja imam taj vitiligo(nadam se da je to, isto je gubitak pigmentacije) na penisu....sato na njemu, ni oko njega ni nigdje drugdje....ne smeta mi uopce, samo sam htio pitat dali to moze biti opasno, ili ako to nije vitiligo, jel postoji i nesto drugo s tim simptomom a da bi moglo bit opasno....

Mogu biti i gljivice. A da odeš kod doktora?

AnnaDBK
10.06.2011., 14:41
kupujem lampu za vitiligo imam na rukama tj na prstima,probao sam 1000 razni kremica,jos cu pokusati s lampom ako netko ima kupujem,ili ako je se slucajno pronašao ljek kupujem hhaaaa---

Ja imam iskustvo s navedenom lampom, te mi se možete javiti na mail annadbk9@hotmail.com

kadcenaciljek
13.06.2011., 11:49
ima li tko da je koristio lampu za vitiligo,namjeravam kupiti malo je skupa 1500 kuna ,nebi bacao novce ako nema ucinka.....

Carica_
13.06.2011., 16:02
Evo, samo da kažem da sam totalno razočarana u dermovate kremu. Koristim ju nešto manje od mjesec dana i mogu reći da mi se počeo vraćati pogment, ali isto tako na područjima gdje sam mazala, popucale su mi kapilare (što je jedna od nuspojave kortikosteroida) i ne mogu nastaviti s terapijom. Budući da ja nisam imala sreće, želim ju drugima. Lijep pozdrav!

ShabbyShe
14.06.2011., 08:26
Cao svima. Samo želim da upozorim sve koji koriste kremu Dermovate sa kortikosteroidima da budu veeeeoma oprezni jer ta krema zna da napravi haos u organizmu. Ja sam prošle godine bila kod dr. Stanimirovića i dobila njegovu terapiju zajedno sa kremom. Tačno sam se pridržavala njegovih uputa i pigment je počeo da se vraća u tačkicama na pojedinim mjestima ali sam terapiju morala da prekinem jer mi se menstrualni ciklus skroz poremetio krvarila sam i po dvadeset dana, a sve zbog kortikosteroida. Jedva sam uspjela da regulišem mecu, naravno do danas nisam više koristila tu kremu niti više imam namjeru. Eto, to je moje iskustvo koje sam željela da podjelim sa vama...Pozdrav!

FANI FANI
16.06.2011., 16:46
Pozdrav svim forumašima!
Evo sam se maloprije registrirala, a nije mi se detaljno čitalo sva ona pravila sada, pa valjda neću štagod falit.Uglavnom, imam vitiligo od 2008. a imam 35 g. i kad dodje lito onda me muka uvati jer se tada više vidi, a zimi se jedva vidi, jer san blide puti. Iman osjećaj da svi gledaju u te moje fleke, i vata me malo depresija, i jedva čekan da lito prođe. Uglavnom, kad sam tek primjetila prvu fleku, išla sam u dermatologice, i dala mi je vitix i beloderm, ja mislim. Ma to nisam koristila dugo, jer mi se parilo da ne pomaže uopće. A još me je odma ubila u pojam da nema lijeka. Onda sam čula za Rangelova, pa sam to prvo lito provala njegovu kremu, čaj, vitamin B. I odlučila bit uporna, ali se tribalo dnevno sunčat po 4 ure. I neko vrime sam se toga držala, pa je tribalo grijat fenom te fleke, i pocrvenila su mi sva ta područja di su fleke, može se reć izgorila pomalo. I malo je to bilo sve pomoglo, ali sam shvatila da nema smisla toliko se pržit na suncu, a još san blide puti, nisan tila navuć još rak kože. Pa sam od toga odustala. Drugo lito san čula za nekog travara iz Metkovića, Andrija Hajvaz se zove, i posla mi je melem za mazat, i stranicu teksta kako se hranit, i šta je zabranjeno jest. Problem mi je bija tu šta je melem bija žućkaste boje, i lipljiv ka med, tako da sa tim melemom sam se mogla mazat samo po plaži. A kako san ovisnik o slatkišima, i šećeru, a to je zabranjeno jest ( a ja se nisam mogla otkačit od kolača ), naravno da nije moglo uspit. Uglavnom, tribalo je pit pivski kvasac, pit sokove od raznog voća u koji smiksaš mrkvu, med, paštrnjak... jest smokve- liti svježe, zimi suhe, pazit na prehranu, koromač čini mi se.. ma ne mogu se sad sitit svega, na poslu sam, i nemam taj papir kod sebe, ali ako ko bude zainteresiran mogu prepisat točno šta je napisa tamo. Reka je da je sve u prehrani, a to je i logično. Melem je pomoć prehrani, i triba se malo osunčat, ne pretjerivat. I to mi se svidilo, jer ne visi mi se satima po suncu. Nije mi pomoglo, jer sam izludila sa tim lipljivim melemom, a i jela sam slatko ka luda. E sad, treće lito, malo sam surfala po internetu, pa vidila neki Vitiligo oil, pa svašta nešto šta se po forumima ne spominje koliko sam uspila vidit, al odlučila sam naručit Novitil ( nije mi još stiga ), i tribat ću naručit Omega 3, Whey, Quercetin i Vitamins and Minerals. Pa ću pokušat s tim, iako mi nije drago kljukat se sa ovoliko tableta, bolje se parilo ono od Hajvaza, bar je sve na prirodnoj bazi. Neman pojma, vidit ću šta će bit od Novitila. Ja imam ispod pazuha fleke, po preponama, laktu, kraj livog i desnog oka, na bradi, i na šakama zasad. Raširilo se u ove tri god. kad je tek krenilo bilo je manje, ali bila sam pod stalnim stresom, godinama, užas. Sad se triban pokušat smirit, i izbjegavat stres ( koliko je moguće ), a imam i hipertireozu. Eto, pa ako koga bude zanimalo ovo od Hajvaza, napisat ću vam. Veliki pozdrav i virujte mi, nisam imala pojma da ovoliko svita pati od vitiliga, jer otkad ga imam, nisam vidila puno svita sa tim, bar ne ovde po mom gradu. Nekako, detektiramo se kad ga neko ima, jer kad imaš vitiligo odma ga primjetiš na nekome. A da me ne baca u depresiju, lagala bi kad bi to tvrdila, a pogotovo kad se približi lito, i nikako se skinit u kratki rukav zbog njega, uf!
Veliki pozdrav svima sa dosadnim flekicama!! Ima nas još :)

ShabbyShe
17.06.2011., 08:51
Cao Fani Fani! Poslala sam ti poruku na pp :) Molim te pročitaj, interesuje me taj čovjek u Metkoviću... Pozdrav!

milena84
18.06.2011., 14:49
prvo da podravim sve koji su na ovom forumu i koji se bore sa ovim vitiligom :). vitiligo sam dobila ima 5god,nisam se nešto previše opterećivala tim jer sam konstantno mislila da će mi proći samo od sebe,al međutim malo po malo kroz ove god mi se počeo širiti što me već pomalo frustrira. imam ga na boku,oko usne,očiju,na koljenu i rukama,to nisu neke velelike fleke već samo neke točkice. bila sam kod dermatologa i naravno rekao mi je da nema lijeka al jednostavno ja to nisam mogla prihvatiti. koristila sam vitix kremu al ništa i od tada nikakve kreme nisam više željela kupovati. uglavnom,prošlo ljeto sam se odlučila osunčati (iako svi kažu da se ne smije ići na sunce) i za vrijeme čak prvog sunčanja pojavile su mi se crne točkice na tom bijelom polju,bila sam prezadovoljna,al kako mi posao nije dopuštao toliko slobodnog vremena tako se nisam ni sunčala previše,al te crnr točkice su i dalje tu i da se još malo osunčam vjerujem da bi se to moglo spojiti. e sad da to još malo više ubrzam odlučila sam se za RANGELOV terapiju,krema bi trebala doći sljedeći tjedan al o toj terapiji sam svašta pročitala netko kaže širi se,a netko kaže liječi se pa ni sama više ne znam al znam da ako je to na prirodnoj bazi kako može naštetiti koži,nikako zar ne??

sunce5
19.06.2011., 21:33
prvo da podravim sve koji su na ovom forumu i koji se bore sa ovim vitiligom :). vitiligo sam dobila ima 5god,nisam se nešto previše opterećivala tim jer sam konstantno mislila da će mi proći samo od sebe,al međutim malo po malo kroz ove god mi se počeo širiti što me već pomalo frustrira. imam ga na boku,oko usne,očiju,na koljenu i rukama,to nisu neke velelike fleke već samo neke točkice. bila sam kod dermatologa i naravno rekao mi je da nema lijeka al jednostavno ja to nisam mogla prihvatiti. koristila sam vitix kremu al ništa i od tada nikakve kreme nisam više željela kupovati. uglavnom,prošlo ljeto sam se odlučila osunčati (iako svi kažu da se ne smije ići na sunce) i za vrijeme čak prvog sunčanja pojavile su mi se crne točkice na tom bijelom polju,bila sam prezadovoljna,al kako mi posao nije dopuštao toliko slobodnog vremena tako se nisam ni sunčala previše,al te crnr točkice su i dalje tu i da se još malo osunčam vjerujem da bi se to moglo spojiti. e sad da to još malo više ubrzam odlučila sam se za RANGELOV terapiju,krema bi trebala doći sljedeći tjedan al o toj terapiji sam svašta pročitala netko kaže širi se,a netko kaže liječi se pa ni sama više ne znam al znam da ako je to na prirodnoj bazi kako može naštetiti koži,nikako zar ne??

ja sam pila njegov čaj, al nisam razmišljala da li može škoditi...travkice u čaju su tako sitne da sam uspjela možda prepoznati dvije ili tri biljke za koje sam čula da su dobre...a kremica ne znam od čega se sastoji... ukoliko se radi o tako malim flekama na licu ja vjerujem da će ti pomoći i ako se još budeš pridržavala sunčanja bit će još i brže, jer se ja nisam baš u sunčanju pridržavala ali je ipak uspjelo...samo ne znam kako ide sa ostalim dijelovima tijela, jer sam ja mazala po rukama i pojavilo se par crnih tačkica i onda sam prestala jer se završilo ljeto i nije bilo sunčanja, pa počinjem opet ovih dana jer mi je ostalo još kreme za mazat...

iskreno nisam sigurna da li nešto od njegove terapije škodi, i da li će svakom terapija reagovati isto, jer mislim da ide malo sporije ukoliko se radi o većim flekama, i nisam sigurna da li se fleke opet vrate nakon određenog vremena, ali ono što vam sigurno tvrdim jeste da sam bila presrećna ovo proljeće bez fleka na licu, i da se opet vrati vitiligo vrijedilo je osjetit ovaj osjećaj i opet bi ponovila terapiju i ne bi žalila samo bar da na licu više fleka nema...želim vam svima punoooo sreće da uspijete i nađete ono što vama odgovara..:):)

ShabbyShe
20.06.2011., 08:59
@sunce5
Da li su ti se te tačkice koje si dobila prošle godine zdržale na rukama do danas?! Ja imam iskustvo, doduše ne sa Rangelovim lijekom, da kada mi se i pojave tamne tačkice u tragovima, sav taj trud nestane tokom zime jer prekinem terapiju, pigment se ponovo izgubi i ja sam na istom... Sve mi se čini kao jedan veliki začarani krug :(