PDA

View Full Version : Grčevi, kolike - združeni topic

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

dazzling
20.12.2009., 21:41
meni su to zvukovi slični kako kad sam ja gladna.. samo kaj ona nije gladna jer se bas najela.. a i primijetila sam da kada je muče ti problemi i kada treba prdnuti da počne divljati na cici, i cendrati.. ajde recite nam da će to brzo proći :moli:

eberlin
21.12.2009., 14:44
evo bas i ja imam taj problem, moja je 9 tj. a nismo se cijepili (tek sa 3mj)...imala je grcice i stenjanje, pa su grcici donekle prosli, tjedan dana smo spavale super i evo vec 5 dana od 4 ujutro tortura...ona se pati, tiska,stenje, a pokaka se tek u 10 ujutro... i ja pokusavam sve i masiranje i vjezbe nogicama i okretanje na trbuh, ali jednostavno nista ne pomaze... sve se nadam da ce proci kroz par tjedana,iskusne mame su mi rekle da prolazi... zao mi je najvise nje sto nema mira jadna da se naspava..cesto je tako i po danu kad spava, a kad se pokaka olaksanje...onda spava bez problema...

eberlin
21.12.2009., 14:45
e da i ja kod nje cujem isto nekakvo preljevanje u trbuscicu, cak osjetim pod rukom dok je drzim...

dazzling
21.12.2009., 15:54
Znam kako ti je... ne znam kad prolazi:ne zna:.. evo mi sutra punimo tri mjeseca, i još je jednakog intenziteta:(.. isto osjetim pod rukom.. i svako jutro oko 5-6 se javlja..

majaa
23.12.2009., 08:30
imam pitanje.. moja curka je prva dva mjeseca imala grceve od 22-1 po noci i urlala je bez prestanka i bilo je nepodnosljivo..zadnja tri tjedna je to proslost :s
u zadnje vrijeme imamo novi problem.. misek se budi dva-tri puta po noci i stenje, prdi, cvili, mase rukicama i nogicama.. to se dogadja svake druge-trece noci.. ne znam kako da joj (a i sebi, jer nespavanje je :visi:) pomognem.. masirala sam trbuscic, privlacila nozice trbuhu da se lakse isprdi, ali nista ne pomaze.. za koji dan ce imati puna tri mjeseca, jel bi to moglo prestati u trecem mjesecu, ili me ocekuje dugi period besanih noci? :tuzni:

hm, to se i nama događa zadnjih nekoliko večeri al ju smiri i uspava sisa. budi se svakih 2 sata i počne se tako vrtit i bacati i stenjati (tako nešto) al ja mislim da je samo gladna (češće nego po danu, al ajd...). vjerujem da je to skok u razvoju pa je više gladna :ne zna:

btw nemamo zadnja 3 dana grčeve :tulum:
dočekali smo i to jeeeeeeeeeeeeee

div08
09.01.2010., 12:06
Nasa beba ima grceve od 10tog dana i ponekad traju i po nekoliko sati ili cijeli dan. Nocu stenje iako mu se spava, nece da spava poslije hranjenja. Dajemo mu Sab simplex i mislimo da ponekad ima vise grceva nego inace. Isto mu dajemo caj od komoraca, anisa i kamilice (Hippov u granulama) i to mu donekle pomaze. Sa 7 dana je presao na Aptamil a sad ima 1.5 mjesec, te od tada ima samo 2 stolice dnevno(proljevaste) a prije je ima po 5. Ima li jos ko sa slicnim problemima i zna li sta novo, jer mislim da smo zbilja SVE isprobali jer nam je to drugo dijete i znam kako to ide. Jer se i dvoumimo da cak i hranu promjenimo?!?!??!?!?!

plagra
09.01.2010., 13:52
mi smo probali sa čajem od komorača,još gore mu je bilo,još više je imao plinova i derao se.sad smo samo na kapima...

SummerNight
09.01.2010., 14:09
Nasa beba ima grceve od 10tog dana i ponekad traju i po nekoliko sati ili cijeli dan. Nocu stenje iako mu se spava, nece da spava poslije hranjenja. Dajemo mu Sab simplex i mislimo da ponekad ima vise grceva nego inace. Isto mu dajemo caj od komoraca, anisa i kamilice (Hippov u granulama) i to mu donekle pomaze. Sa 7 dana je presao na Aptamil a sad ima 1.5 mjesec, te od tada ima samo 2 stolice dnevno(proljevaste) a prije je ima po 5. Ima li jos ko sa slicnim problemima i zna li sta novo, jer mislim da smo zbilja SVE isprobali jer nam je to drugo dijete i znam kako to ide. Jer se i dvoumimo da cak i hranu promjenimo?!?!??!?!?!

Vidim da niste probali Nurse harveys, nama je ponekad pomagalo. Ali nema prave pomoci za grcice, najcesce bas nista ne pomaze osim vremena.

ribica0603
09.01.2010., 14:29
a jeste probale sa cajem od kima...

ja sam u 1 dcl prokuhane vode stavila 2-3 zrnca kima...pustila da malo odstoji i procijedila...davala sam joj na zlicicu prije dojenja...malo se ublazilo...i sad ih ima svakih 4-5 dana i to dosta slabije...ne znam jel od toga,ali lakse joj je...

Mama i Neo
09.01.2010., 19:33
Kako ''izgledaju'' grčevi? Moj mali ima 16 dana i ima grčeve nakon svakog sisanja. Niti neznam dal su to grčevi jer traju dok ne prdne ili podrigne, možda malo duže i jednostavno se počne grčiti i plače. Ali to nije svaki dan u isto vrijeme i istog trajanja nego jednostavno nakon svakog sisanja. Jesu to grčevi ili nešto drugo? Da li hipp čaj za dojilje sa anisom, komoračem i kimom pomaže??

lana1313!
10.01.2010., 14:29
Kako ''izgledaju'' grčevi? Moj mali ima 16 dana i ima grčeve nakon svakog sisanja. Niti neznam dal su to grčevi jer traju dok ne prdne ili podrigne, možda malo duže i jednostavno se počne grčiti i plače. Ali to nije svaki dan u isto vrijeme i istog trajanja nego jednostavno nakon svakog sisanja. Jesu to grčevi ili nešto drugo? Da li hipp čaj za dojilje sa anisom, komoračem i kimom pomaže??

malisa nije imao uvijek grceve u isto vrijeme,ali skuzila bi ih jer bi se bas jako deao,plakao i nista nije moglo pomoc. bas se grcio jadnicak.... :(

taj caj za dijilje sam pila,ali nije pomogao. probajte sa sab simplexom. nama nije pomoglo, ali nekim bebama je.

div08
12.01.2010., 10:54

To su ti klasicni grcevi, jer cim skuplja nogice ili kao da vozi bicikl, ili se zacrveni pa zaplace to je to :ne zna:

eberlin
12.01.2010., 11:24

e tako isto radi i moja, identicno, pocela je odavno..tj.isto rano,a sad ima vec 12 tjedana i to jos traje...kad sisa pocne plakati i dok se ne pokaka ili podrigne stalno kenca... ja svoju uvijek nakon sisanja stavim na koljena, tako da joj je glava na mojim koljenima (drzim joj glavu naravno) a noge su joj skvrcene lagano i meni na prsima (gleda u mene) i onda pricamo i ona kaka...i naucila je da u toj pozi kaka tako da cim je stavim pocinje tiskanje...eto jedino tako mi se iskaka i bude sretna :cerek:
onda slijedi poza za podrigivanje, to je normalna poza, sad je vec veca,pa je uzmem samo okrenutu prema sebi,ona me kao zagrli, zaburi glavu u moje rame i malo je masiram po ledima (i krizima-to je bitno za podrigivanje) i tako podrigne...imamo cijele peripetije,al sve samo da bude bolje...
nadam se da ces skoro sve proci i da ce prerasti napokon tu fazu...:s

eberlin
12.01.2010., 11:26
e da zaboravih-koristili smo sab simplex,ali vise ne i mogu reci da joj je sad i bolje bez tih kapi,ali sad koristimo kimovo ulje kojim joj izmasiram trbuscic oko pupka u smjeru kazaljke na satu i to joj pomaze takodjer da se iskaka,a sve je na prirodnoj bazi,pa mozes probati,..ulje sam kupila u apoteci...

frogy
12.01.2010., 11:34
Mi smo koristili babynose kapi. I ako ste u prilici ići u Sloveniju, kupite si Plantex čaj, to je baš za grčeve, jako je dobar. Ima ga u svim slovenskim ljekarnama.

Peky
13.01.2010., 11:21
evo da vam se i ja javim sa svojim iskustvima - mali se plakao cijeli dan, kad god je bio budan, kad bi prdnuo ili se pokakao smirio bi se na 10-ak sekundi i onda opet počeo.... ruke su me već boljele od nosanja jer bi se smirio samo ako ga držiš ispred sebe, jednom rukom ispod jednog pazduha a drugom ispod drugog, ostatak tijela mu visi....i tako sat-dva koliko je budan, onda bi si malo odspavao, ali samo na trbuhu.... i ponoći je poslije jela znao vrištat, ali "samo" po pola sata... kupila sam mu prošli tjedan Pandu ( http://www.vitality-international.hr/vijest.asp?id=302 ), rekle su mi frendice da je njima pomogao pa sam išla probat (sa prvim djetetom sam probala i sab simplex i kremice za masiranje trbuha i čajeve i za mene i nju i ništa nije pomoglo)... zasad vidim poboljšanje, mali je puuuno mirniji, kad mu je sila malo mu podignem nogice i izmasiram trbuščić i pokaka se, ne plače više toliko, ili bar ne onako jako da ga ne mogu smirit... po noći ne plače više uopće.... malo je skuplje i u nekim apotekama ne znaju da pomaže za grčeve (jer ne piše ni na kutiji ni u prospektu) ali sam našla ovo na netu...

Sagitta
05.02.2010., 09:10
moj beban ima 5 tjedana i hranim ga kombinirano izdojeno mlijeko + AD kad nema dovoljno izdojenog...u zadnje vrijeme je jako nervozan, plače poslije hranjenja, teško ga je smiriti, grči se i ima jake vjetrove...
jučer smo kupili Sab simplex i već nakon prve primjene je bilo puno bolje...e sad, zanima me koliko ste često davale svojim bebačima te kapi?

u uputama piše u svaku bočicu?! jel stvarno treba toliko?:ne zna:

*jeja*
10.02.2010., 12:48
nisam u hr, ali vi cije bebice imaju problema sa grcevima toplo preporucam kapi Infacol .. jedina kvaka je u tome da se te kapi kupuje preko neta tj narucuju iz UK... mi smo prezadovoljni...
da nebi mislili da smo mi to na ''svoju ruku'' poceli davati, to je po preporuci nase pedice... :mig:

pugollina
21.02.2010., 08:44
Da li se itko susreo s pojavom grčeva ( kao aerokolike) kod starije dojenčadi - drugih 6mj...nakon uvođenja dohrane?
Mi već imamo 11mj i sad nam taj problem kulminira...cijele noći stenje i lagano prducka,neovisno o tome šta pojede taj dan.... :(

SummerNight
21.02.2010., 10:37
A da joj probas dati nesto sto smanjuje te plinove? Namam pojma kaj. :rofl:

pugollina
21.02.2010., 11:08
A da joj probas dati nesto sto smanjuje te plinove? Namam pojma kaj. :rofl:

:rofl: a bar si me nasmijala... Ako saznaš kaj - javi :mig:

SummerNight
21.02.2010., 14:34
:rofl: a bar si me nasmijala... Ako saznaš kaj - javi :mig:

:rofl:
Ma znam kako zvuci ali ziher sam da sam citala da ima namirnica koje smanjuju plinove, sad me ubi ne mogu se sjetiti. Budem napregnula sive mozdane celije. :cerek:

žeeljka
21.04.2010., 22:07
meni se ovj članak učinio korisnim, pogotovo jer je super objašnjeno nastajanje grčeva i našla sam dosta informacija koje su mi bile nepoznate npr. povišen madrac ili prekidanje obroka radi podrigivanja.... nadam se da će nekome pomoći.

i moj malac kad ima grčeve ne skuplja nožice nego ih potpuno ispravi, da li se to još nekome događa? mislim da je i to možda reakcija na veliku bol:ne zna:

Dječak je rođen prije mjesec dana. Svaki dan u isto vrijeme dva do tri sata neutješno plače, vrišti i grči se. Jesu li u pitanju grčevi i što učiniti? Pokušali smo s masiranjem, utopljavanjem, čajem... i ništa ne pomaže. Možemo li mu pomoći na neki drugi način?

Najvjerojatnije se radi o grčevima, smetnje koje ste naveli su tipičan opis. Tekst koji slijedi mogao bi Vam biti od pomoći.

GRČEVI U TRBUHU (aerokolike)

Grčevi u trbuhu uzrokovani progutanim zrakom javljaju se kod mlade dojenčadi (obično izmedu 1. i 4. mjeseca života). Progutani zrak dolazi u crijevo i kod idućeg obroka širenje želuca izaziva pojačani rad crijeva. Zbog toga djeca obično imaju stolicu za vrijeme ili neposredno nakon jela.

Ako je u crijevu zrak, javljaju se bolni grčevi, dijete prekida sisanje, napinje se, zacrveni u licu i ima bolni izraz, a nogice podiže prema trbuhu.

Kako je prirodni ritam rada crijeva nešto živahniji noću, tako se i grčevi javljaju predveče i noću. Ako su kolike učestale i jake, stolice mogu biti rjeđe i zelene jer dolazi do ubrzanog rada crijeva.

Učestali bolovi, isprekidani san i nedovoljno sna čine dijete razdražljivim, pri čemu se ubrzava peristaltika crijeva i grčevi postaju još izraženiji.

Nemir koji se prenosi iz okoline (nervoza roditelja, nadglasavanje plača djeteta s ciljem umirivanja, drmanje ili učestalo okretanje djeteta) ne djeluju umirujuće i dodatno ubrzavaju rad crijeva, a samim time i grčeve.

ŠTO TREBA UČINITI?

Ako je dijete na prsima, treba mu osigurati mir te pripaziti da zahvati cijelu bradavicu, zajedno s areolom. Ako se hrani na bočicu, duda treba imati dobar odzračni ventil, a otvor mora biti dovoljno velik da dijete bez većih naprezanja može povući sadržaj, dok s druge strane dotok ne smije biti tako velik da su usta puna mlijeka, koje se pokraj dude prelijeva van.

Dobro je na pola obroka podići dijete na rame, pritom ga treba u potpunosti ispružiti u uspravnom položaju. Ako ostane pognuto prema naprijed, puno će teže izbaciti višak zraka. Nakon toga ima više mjesta u želucu i može mu se dati drugi dio obroka, te potom ponoviti zahvat za izbacivanje zraka. Pri tome se može nježno lupkati po leđima kako bi se eliminacija zraka olakšala. No i nakon toga u mlijeku koje je u želucu ima još dosta sitnih mjehurića zraka.

Stoga je dobro poleći dijete na povišeno mjesto (45 stupnjeva), u sjedalicu ili na tvrdi jastuk, još 45 minuta kako bi mjehurići isplivali prema vrhu želuca i kako bi se taj zrak mogao izbaciti. Svakako treba u krevetiću povisiti madrac ispod glave (za oko 10 cm) kako bi se spriječilo jače bljuckanje. Naime, zrak u crijevima povećava ukupni tlak u trbuhu te se kod napona (zbog grčeva) tlak povećava do te mjere da hrana ne ostaje u želucu nego se diže prema ustima. Kiseli želučani sadržaj dodatno podražuje jednjak i može izazvati bolove.

Cjelokupno ozračje u kojem se dijete nalazi treba biti umirujuće: glas i kretnje majke trebaju biti nježni, a buku i jako svjetlo treba izbjegavati. Iako je ponekad teško zadržati smirenost dok beba neutješno plače, upravo time ćete najučinkovitije pomoći smanjenju tegoba.

Zrak koji je u crijevima može se "usitniti" kako bi lakše izašao van. To se postiže simethiconom (kod nas SAB Simplex kapi) koji se daje uz svaki obrok. Riječ je o preparatu koji se ne resorbira, dakle ne prelazi iz crijeva u organizam, a sprečava nastajanje velikih mjehura zraka koje onda crijevo nastoji istisnuti (tada se javljaju bolovi). nego poput deterdženta napravi puno sitnih mjehurića koji lakše prolaze kroz crijevo.

Ležanje na trbuhu ili nošenje na podlaktici u potrbušnom položaju također olakšavaju eliminaciju zraka. Bliski kontakt djetetove i majčine kože (skin to skin contact) djeluje izrazito povoljno na smirenje grčeva.

Postoje dva praktična položaja koja osiguravaju bliski kontakt i povišeni položaj gornjeg dijela tijela bebe.

U prvom položaju dijete je samo u peleni i leži priljubljeno na majčinom prsnom košu. Pri tome majka leži na značajno povišenom uzglavlju, a gornji dio pidžame zakopčava preko djeteta tako da samo glavica ostaje vani (klokan-sistem).

Drugi položaj: majka sjedi i oslanja svoja stopala na drugi stolac ili niski stolić, pri čemu su njezine natkoljenice uzdignute pod 45%. Postavlja dijete na svoje natkoljenice licem prema sebi. Ovaj položaj također osigurava dosta veliku površinu kontakta djeteta s majkom, a istovremeno omogućava dobar kontakt očima (eye to eye contact).

Povremeno se može primijeniti masaža trbuha u smjeru kazaljke na satu kojom se potiskuje zrak duž debelog crijeva prema vanjskom otvoru.

U kritičnim trenucima neutješnog plača mogu se nogice savinute u koljenima potisnuti na trbuh djeteta, a u debelo crijevo se može uvesti toplomjer koji će otvoriti "ventil" izlaznog dijela debelog crijeva i podražiti crijevo da istisne sadržaj.

Bilo da se evakuira stolica ili zrak slijedi olakšanje (najčešće se dobije pjenasta stolica - stolica pomiješana sa zrakom).

Ne preopruča se upotreba nekih "tradicionalnih" pripravaka kao što je čaj od kima jer on može stvoriti dodatne plinove.

Ako navedene mjere ne poluče značajniji efekt, treba se obratiti liječniku kako bi se isključili drugi mogući uzroci bolova u trbuhu i primijenila dodatna terapija kao što su spazmolitici - lijekovi koji umanjuju grčeve crijevne muskulature.

Odgovorio:
dr. sc. Milivoj Jovančević,
pedijatar

lola1415
27.04.2010., 18:20
Zna li netko u kojoj ljekarni-ma u Zagrebu ima za kupiti sirup Nurse Harveys protiv grčeva? Zvala sam nekoliko ljekarni, ali nigdje nemaju. To nam je preporučila patronažna, a vidim po netu da su dobri komentari.

elcielo
27.04.2010., 19:22
ponavljam svoj post s "dojenje - tips, ..." od prije nekoliko dana, ali ovaj put na pravom topicu, pa ako netko ima slično iskustvo, neka se javi...

pozdrav svima!

inače samo čitam, ali već 2 mjeseca imamo problem s kolikama, koji me ponukao da prestanem samo lurkati i da s nekim podijelim problem.

naime, koliko god da sam čitala i kopala po netu, nisam naišla na sličan slučaj. naša malena (upravo napunila 3 mjeseca) ima grčeve koji se manifestiraju tako da je gladna, pregladna, i čim je približim cici, to je nenormalno vrištanje. znači, aerokolike sigurno nisu jer ona plače, a cicu ni ne primi, a kamoli da povuče (a i kad uspije jesti, lijepo se podrigne).

kako je onda hranim? tako da 10, 20, stoputa pokušavam dati cicu, onda ona krešti, sve dok se ne desi klik u glavi (ne znam kako da drugačije to opišem) i onda taj deseti, dvadeseti ili stoti put ona prihvati i počne luđački vući i papati.
ili se pak toliko isplače da zaspe od umora, a onda je hvatam u polusnu, kad uglavnom nije problem je nahraniti.

odmah da preduhitrim moguće savjete i pitanja:

- to se događa uglavnom popodne i navečer. 1-2 puta tjedno traje od jutra do mraka.
po noći nema problema (a doji 2-3 puta).
- nije u pitanju moja prehrana. prvih mjesec i pol sam živjela samo na juhi, kuhanom mesu, cikli, tjestenini pa su bile kolike, kao i sad kad mi je pedijatar potvrdio da mogu jesti baš sve što je zdravo.
- dobro dobiva na težini, i što je nazamornije od svega, jede svakih sat i pol do dva. što znači da je svakih sat i pol do dva drama.
- ima stolicu 1-2 puta u 24 sata. nema nekih velikih problema s vjetrovima
- dosad je isključivo dojena, sab simplex smo koristili mjesec i pol, baš nikakve koristi

s pedijatrom sam pričala, on je rekao da neke bebe razdraži i sam miris mlijeka. pa nije valjda to u pitanju?

jel' itko prošao išta slično?
meni se čini da su kolike kod nas zbilja prvenstveno pitanje živčanog, a ne probavnog sistema, njoj očito smeta sam podražaj.

kako smo upravo prešli ta famozna 3 mjeseca starosti, želim iskrene odgovore dokad zapravo kolike mogu trajati, da se mogu psihički primpremiti. uh.
zapravo ne očekujem rješenje, samo neku utjehu...

charlyse
15.05.2010., 19:39
S koliko tjedana počinju grčići?
Moj ima 6 i pol tjedana i zadnjih sat vremena neutješno plače, dojim ga i do sada je bilo sve ok?
Da mu dam hippov čaj od komorača ako dojim?

adriatica
15.05.2010., 22:26
S koliko tjedana počinju grčići?
Moj ima 6 i pol tjedana i zadnjih sat vremena neutješno plače, dojim ga i do sada je bilo sve ok?
Da mu dam hippov čaj od komorača ako dojim?
Počinju sa otprilike cca mjesec dana, nekom ranije nekom kasnije. Nema potrebe da mu daješ čaj dok dojiš, ali može mu pomoći da se ti njime natankavaš ;) Mom je pomoglo što sam pila čaj od kamilice u koji sam kad je voda kuhala dodala zrnca kima, ako me sjećanje ne vara mislim da sam na cca litru čaja stavljala žličicu zrnaca, nuspojava je što se od toga prducka i tebi, ali bitno da se bebi olakša ;)

lola1415
23.05.2010., 13:00
Ima li na forumu roditelja koji su preživjeli grčeve pa da nama koji to još prolazimo malo dignu moral? i pitanje, kad se kaže da prestajes tri mjeseca misli se na 12 tjedana ili baš puna tri mjeseca?

mikica_zg
23.05.2010., 21:49
Ima li na forumu roditelja koji su preživjeli grčeve pa da nama koji to još prolazimo malo dignu moral? i pitanje, kad se kaže da prestajes tri mjeseca misli se na 12 tjedana ili baš puna tri mjeseca?

Evo da Vas utješim.....mom malom su grčevi prestali kad je imao 2,5 mjeseca....s time da su mu počeli sa 2 tjedna. Mislila sam da je to nešto što nikada neću preživjeti, ali prošlo je...i nikakve kapi ni čajevi mu nisu pomogli...jednostavno je moralo proći samo od sebe. Sad su na redu zubi, svrbe ga desni pa opet plače...jedno prođe drugo dođe:top:

lola1415
24.05.2010., 10:55
Evo da Vas utješim.....mom malom su grčevi prestali kad je imao 2,5 mjeseca....s time da su mu počeli sa 2 tjedna. Mislila sam da je to nešto što nikada neću preživjeti, ali prošlo je...i nikakve kapi ni čajevi mu nisu pomogli...jednostavno je moralo proći samo od sebe. Sad su na redu zubi, svrbe ga desni pa opet plače...jedno prođe drugo dođe:top:

Joj hvala ti na malo utjehe! Nma su istopočeli rano, s nekih desetak dana. I probali smo sve. Cijele dane se grči i plače kad je počne šarafiti u buši. Srce me boli kad je gledam. Noćas je satima u snu stenjala i grčila se sva. Jel i vaš imao te cjelodnevne?

Kako je prestalo - postupno ili samo odjednom? Jel istina da su pred kraj najjači?

elcielo
24.05.2010., 13:22

evo, nakon što sam nedavno (par postova gore) detaljno opisala svoje iskustvo s neuobičajenim slučajem kolika, da te utješim - fakat prođe.
nama je prošlo s 3,5 mjeseca (a počelo je s 3 tjedna).
i prolazi postepeno, tek nakon tjedan dana sam shvatila da bi to moglo biti to.

lola1415
24.05.2010., 15:25
evo, nakon što sam nedavno (par postova gore) detaljno opisala svoje iskustvo s neuobičajenim slučajem kolika, da te utješim - fakat prođe.
nama je prošlo s 3,5 mjeseca (a počelo je s 3 tjedna).
i prolazi postepeno, tek nakon tjedan dana sam shvatila da bi to moglo biti to.

Joj čitala sam taj tvoj post i baš mi je drago da se više ne grčite! :o))))))))))))
Nadam se da ću uskoro i ja nekoga tješiti! Daj mi reci jel vama to prošlo s njena puna tri pol mjeseca ili s 14 tjedana?

ina22
24.05.2010., 18:53

ovo i meni treba, dizanje morala :s danas sam rekla da bi ga radije 10 puta za redom rodila nego gledala ovaj plač strašni :tuzni:

lola1415
24.05.2010., 18:59
ovo i meni treba, dizanje morala :s danas sam rekla da bi ga radije 10 puta za redom rodila nego gledala ovaj plač strašni :tuzni:

I ja isto! Makar mi je porod bio težak!hahha Koliko tvoja bebica ima? Naša je napunila osam tjedana - valjda ćemo izdržati još toliko. Javim ti se kad uspavam bebicu sa malo dužim postom ili pp da se malo tješimo!

ina22
24.05.2010., 19:05
I ja isto! Makar mi je porod bio težak!hahha Koliko tvoja bebica ima? Naša je napunila osam tjedana - valjda ćemo izdržati još toliko. Javim ti se kad uspavam bebicu sa malo dužim postom ili pp da se malo tješimo!

a moj tek tri tjedna bude u srijedu, nama je to počelo četvrti dan pomalo. Zato smo već s dva tjedna bili kod pedijatrice koja je rekla da je on super zdrav i da su grčevi normalni, nažalost. I u tih 10 dana od izlaska iz bolnice je dobio 500 grama!! Dakle s njim je stvarno sve ok, ali taj plač, uh! I mi sada idemo na spremanje za spavanje, odgovorim ti kad budem opet ovdje....da se tješimo :)

elcielo
24.05.2010., 20:45
Joj čitala sam taj tvoj post i baš mi je drago da se više ne grčite! :o))))))))))))
Nadam se da ću uskoro i ja nekoga tješiti! Daj mi reci jel vama to prošlo s njena puna tri pol mjeseca ili s 14 tjedana?

3 mjeseca+2 tjedna.

drž'te se cure, to je stvarno teško.
ja sam na kraju oguglala na taj plač, k'o fol me ne bi diralo, iako znam da se stres samo skupljao negdje duboko u meni.
i nemojte si predbacivati ako još u potpunosti ne uživate u svojim bebicama. ja sam baš bila u bedu zbog toga. sad je skroz neka druga priča. :)

lola1415
24.05.2010., 21:13
3 mjeseca+2 tjedna.

drž'te se cure, to je stvarno teško.
ja sam na kraju oguglala na taj plač, k'o fol me ne bi diralo, iako znam da se stres samo skupljao negdje duboko u meni.
i nemojte si predbacivati ako još u potpunosti ne uživate u svojim bebicama. ja sam baš bila u bedu zbog toga. sad je skroz neka druga priča. :)

Je, to kuže samo oni koji kroz to prolaze ili su prošli! Hvala na potpori!

lola1415
25.05.2010., 09:20
ina imaš pp

yvonchi
25.05.2010., 21:33
curke izdrziteeeeee! bu brzo proslo, kasnije cete se smijati kako ste tjesili i mazili bebe...
joj kad se ja sjetim sta sam sve svojoj radila, maltene sam kosu cupala od jada, derala sam se skupa s njom.
kad se sjetim da nisam zbog toga mogla na jarun u setnje, ili ne daj boze kod frendova u posjeti između 17 i 20 sati...

brzo ce proci...

i btw, elcielo ima praf - ni slucajno se ne krivite zbog grceva, nemojte misliti da ste lose majke zato sto ne mozete umiriti bebu.
meni je dugo trebalo da to shvatim...

EllaH
25.05.2010., 22:36
Joj hvala ti na malo utjehe! Nma su istopočeli rano, s nekih desetak dana. I probali smo sve. Cijele dane se grči i plače kad je počne šarafiti u buši. Srce me boli kad je gledam. Noćas je satima u snu stenjala i grčila se sva. Jel i vaš imao te cjelodnevne?

Kako je prestalo - postupno ili samo odjednom? Jel istina da su pred kraj najjači?

moj je imao cjelodnevne dok ja nisam izbacila mlijeko (jogurt i kisela mlijeka moze..) i zelenu salatu.. a ispocetka mi organizam bas trazio mlijeko pa sam ga konzumirala kroz cijeli dan.. a nakon svake konzumacije 4-5 sati kasnije on nije mogao doci do zraka koliko je plakao i vristao.. zna i sada imati problema s probavom, ali nestali su ti dani bespomocnosti kad sam izbacila mlijeko..

maso
26.05.2010., 08:03
Kod nas su grcevi trajali do 5. mjeseca, to je bilo strasno kod curice pogotovo, decko je to lakse podnosio s manje placa (blizanci su) ... i nista nije pomagalo nikakve kapi, ni sirupi samo nosenje na ruci potrbuske, mazenje i vjerovali ili ne, fen za kosu :))) ...kad je uhvati jako ukljucimo fen i djete se smiri u sekundi ...dok su jos tako mali jako mi pasu ti zvukovi fena, usisavaca, centrifuge jer ih podsjeca na zvukove u stomaku ...to kad su nam rekli za fen bilo mi je presmjesno nisam ni htjela probati, no kako nista nije pomagalo upalali smo fen i zao mi sto nismo ranije probali sa tom "zvucnom " terapijom :) ...mamice probajte nemate sto izgubiti osim malo veci racun za struju :) i drzite se, sve ce to proci !

ina22
26.05.2010., 08:26
i btw, elcielo ima praf - ni slucajno se ne krivite zbog grceva, nemojte misliti da ste lose majke zato sto ne mozete umiriti bebu.
meni je dugo trebalo da to shvatim...

mene je jučer grozna grižnja svjesti uhvatila jer kad ga je primila moja mama on se smiri, a kad ga ja primim isto tako poludi :tuzni: al sam se skulirala- mazim ga, nosim, pričam stalno, nakon nekog vremena zaspi pa ga spustim dok se ne probudi i sve ispočetka. Skužila sam da čim ga ja primim traži cicu, i ja mu dam a on neće jest (naravno kad je sit), on bi se malo igrao :) Ja sam njemu sad samo cica, al se ne dam, ja ću po svom (maziti ga i paziti) a on po svom (vikati) dok ti grčevi ne prođu :)

,kad je uhvati jako ukljucimo fen i djete se smiri u sekundi ...dok su jos tako mto kad su nam rekli za fen bilo mi je presmjesno nisam ni htjela probati, no kako nista nije pomagalo upalali smo fen i zao mi sto nismo ranije probali sa tom "zvucnom " terapijom :) ...mamice probajte nemate sto izgubiti osim malo veci racun za struju :) i drzite se, sve ce to proci !

ovo sam i ja čula... jučer u trenutku najvećeg urlanja mm je išao usisavati, mali je stao u tren. Ne znam jel slučajno ili stvarno djeluje, probat ćemo danas opet. Samo je problem kad smo isključili usisivač sve ispočetka!

lola1415
26.05.2010., 08:57
moj je imao cjelodnevne dok ja nisam izbacila mlijeko (jogurt i kisela mlijeka moze..) i zelenu salatu.. a ispocetka mi organizam bas trazio mlijeko pa sam ga konzumirala kroz cijeli dan.. a nakon svake konzumacije 4-5 sati kasnije on nije mogao doci do zraka koliko je plakao i vristao.. zna i sada imati problema s probavom, ali nestali su ti dani bespomocnosti kad sam izbacila mlijeko..

Ja baš ne volim mlijeko tako da ga osim par kapi u kavi i ne konzumiram... brojim dane do kraja trećeg mjeseca. :o)

ixi
26.05.2010., 10:05
Pridružujem se u klub!:(
Mališa ima 8 tjedana i grčeve od drugog tjedna. Imala mi je i prva beba, pa nisam više u takvoj panici, ali da je ugodno - nije. Duša me boli kad se plače.
Probala sam sve i svašta i bez obzira na to što jedem kod njega je isto.
Sab simpleks dajemo jer ipak usitni taj zrak, pa lakše izađe. Nurse Harveys sam naručila preko neta jer ga u HR više nema za kupiti, ali ne pomaže tj. još pojačava grčeve, dok je mojoj prvoj bebici pomagao.
Kako pomažem djetetu: hranim na rate uz pauze za podrigivanje, nakon obroka dugo nosim na ramenu, masiram trbušćić... i to je sve.
"Feniranje" nisam isprobala.
Jedva sam dočekala lijepo vrijeme da idemo u šetnje, a sada zbog tog vječitog plakanja ne mogu se pomaknuti, ne usudim se daleko od kuće.
Mojoj curici su grčevi prošli s 3,5 mjeseci. Dakle, još cca. mjesec i pol su pred nama...izdržat ćemo nekako, u nadi da će proći i prije.
I vama želim isto!

yvonchi
26.05.2010., 10:45
mene je jučer grozna grižnja svjesti uhvatila jer kad ga je primila moja mama on se smiri, a kad ga ja primim isto tako poludi :tuzni: al sam se skulirala- mazim ga, nosim, pričam stalno, nakon nekog vremena zaspi pa ga spustim dok se ne probudi i sve ispočetka. Skužila sam da čim ga ja primim traži cicu, i ja mu dam a on neće jest (naravno kad je sit), on bi se malo igrao :) Ja sam njemu sad samo cica, al se ne dam, ja ću po svom (maziti ga i paziti) a on po svom (vikati) dok ti grčevi ne prođu :)

i ja sam tako mislila, da maloj predstavljam jednu veeeeliku cicu, nista drugo.
mm bi ju nosakao svake noci skoro do ponoci, onda bi se ispodrignula pa bi bila mirna do negdje 3, pa onda sve nanovo - opet na cicu.

iako sam sve probavala - ukljucen fen, vesmasina, nurse harvey kapi, neke engleske kapi, komorac za nju i mene, prokuhani kim, tapsanja, mazenja, lagana tapšanja po guzici, setnje po stanju u svim mogucim pozama... nista nije pomoglo, ali je polako nestalo nakon 3.mj.

izdrzite, vi ste najbolje mame na svijetu!!!

lola1415
01.06.2010., 14:55
Pridružujem se u klub!:(
Mališa ima 8 tjedana i grčeve od drugog tjedna. Imala mi je i prva beba, pa nisam više u takvoj panici, ali da je ugodno - nije. Duša me boli kad se plače.
Probala sam sve i svašta i bez obzira na to što jedem kod njega je isto.
Sab simpleks dajemo jer ipak usitni taj zrak, pa lakše izađe. Nurse Harveys sam naručila preko neta jer ga u HR više nema za kupiti, ali ne pomaže tj. još pojačava grčeve, dok je mojoj prvoj bebici pomagao.
Kako pomažem djetetu: hranim na rate uz pauze za podrigivanje, nakon obroka dugo nosim na ramenu, masiram trbušćić... i to je sve.
"Feniranje" nisam isprobala.
Jedva sam dočekala lijepo vrijeme da idemo u šetnje, a sada zbog tog vječitog plakanja ne mogu se pomaknuti, ne usudim se daleko od kuće.
Mojoj curici su grčevi prošli s 3,5 mjeseci. Dakle, još cca. mjesec i pol su pred nama...izdržat ćemo nekako, u nadi da će proći i prije.
I vama želim isto!

Ja sam isto nabavila taj Nurse Harveys Jedva sam čekala da napuni mjesec dana da joj ga mogu dati. Fakat sam se nadala da će joj pomoći, ali ništa. Ne znam da li da joj prestanem davati ili da nastavim. :ne zna: Možda bi bili i gori da joj ne dajemm. Dam joj i malo komorača i ja pijem čaj od komorača i crveni čaj, ali čini mi se da su zadnjih par dana još gori. Jel istina da su najgori prije nego stanu. Imamo još par tjedana do puna tri mjeseca... nadam se da će proći, jer sam stvarno već psihički slomljena od stalnog plakanja. Tako bih htjela malo uživati u njoj, da guguće i da je sretna i zadovoljna. Susjedi vjerojatno misle da je koljem. :(

ina22
01.06.2010., 15:03
i ja sam tako mislila, da maloj predstavljam jednu veeeeliku cicu, nista drugo.
mm bi ju nosakao svake noci skoro do ponoci, onda bi se ispodrignula pa bi bila mirna do negdje 3, pa onda sve nanovo - opet na cicu.

kod mene se stanje totalno promijenilo...uz to što sam shvatila da mi dijete uopće nema grčeve nego vrišti samo kad jede jer se mora pokakati i jer ima probavne smetnje, još smo ga počeli i manje oblačiti pa isto više ne vrišti, i ja pijem onaj čaj od hippa- možda mu je i on pomogao nešto :ne zna: ali u zadnjih tjedan dana on se totalno promijenio, ne vrišti više cijele dane da ne znam što mu je niti u neko određeno vrijeme :s... i najbitnije počeo je mene doživljavati!!!! :cerek::cerek: sad ga samo ja mogu smiriti kad plače. i zato sam ga počela nositi :rofl: ne mogu više slušati to urlikanje i radije ću ga malo ponositi i uživati i kad na meni zaspi (i dalje ne dam spavati na meni, ide u kinder kad zaspi) jer taj period stvarno kratko traje, a on se smiri. i sad samo spava i jede!

MonyB
01.06.2010., 17:24
Evo da se i ja pridruzim neutjesnim majkama..moja malena ima punih 6 tjedana a grcevi su poceli sa 2 tjedna,tek sad su u punom zamahu..hvataju je najjaci u noci i to od 11 sati pa do 3 i u isti sat i po danu samo sto su ti dnevni puno manjeg inteziteta..e sad,stvar je u tome sto je moja prva kcerkica imala grceve punih 4 mjeseca i bojala sam se ko vraga da mi i drugo dijete ne bude imalo..nazalost ima:(,i vjerujte da sam isto bespomocna ko i sa starijom..narucili smo u ljekarni kapi Babynose pa cemo vidjeti hoce li biti ikakvog pomaka..imamo vec neke kapi iz Australije ali nazalost ne pomazu..cak smo probali i sa cepicima iz Njemacke koje su nam toplo preporucili ali isto nije pomoglo:(..i uvjek se iznova muz i ja tjesimo da ce nesto vec pomoci:cerek:nadam se da cemo otkriti neku formulu bar da joj uspijemo umiriti onaj nevjerovatno glasni plac:o..
A probat cemo veceras i ono s fenom!!:D

lola1415
01.06.2010., 17:31
Evo da se i ja pridruzim neutjesnim majkama..moja malena ima punih 6 tjedana a grcevi su poceli sa 2 tjedna,tek sad su u punom zamahu..hvataju je najjaci u noci i to od 11 sati pa do 3 i u isti sat i po danu samo sto su ti dnevni puno manjeg inteziteta..e sad,stvar je u tome sto je moja prva kcerkica imala grceve punih 4 mjeseca i bojala sam se ko vraga da mi i drugo dijete ne bude imalo..nazalost ima:(,i vjerujte da sam isto bespomocna ko i sa starijom..narucili smo u ljekarni kapi Babynose pa cemo vidjeti hoce li biti ikakvog pomaka..imamo vec neke kapi iz Australije ali nazalost ne pomazu..cak smo probali i sa cepicima iz Njemacke koje su nam toplo preporucili ali isto nije pomoglo:(..i uvjek se iznova muz i ja tjesimo da ce nesto vec pomoci:cerek:nadam se da cemo otkriti neku formulu bar da joj uspijemo umiriti onaj nevjerovatno glasni plac:o..
A probat cemo veceras i ono s fenom!!:D

Ja sam probala i fen i napu...ali djeluje samo privremeno nažalost. Razmižljala sam da naručim na Dolcu one kapi iz Italije Milicon ili tako nešto se zovu, ali malo sam ih googlala i vidim da je to isto simetikon kao i Sab Simplex. :ne zna: Ja svoju po cijele dane nosim u Slingu i to je smiruje. Evo i sad mi spava u marami, a vrištala je jako, jako prije nego sam je stavila. Mislim da sve to što im dajemo više pomaže nama - da imamo osjećaj da nešto bar radimo da im pokušamo pomoći, a pravi efekt ima samo vrijeme.

MonyB
01.06.2010., 19:40
Ja sam probala i fen i napu...ali djeluje samo privremeno nažalost. Razmižljala sam da naručim na Dolcu one kapi iz Italije Milicon ili tako nešto se zovu, ali malo sam ih googlala i vidim da je to isto simetikon kao i Sab Simplex. :ne zna: Ja svoju po cijele dane nosim u Slingu i to je smiruje. Evo i sad mi spava u marami, a vrištala je jako, jako prije nego sam je stavila. Mislim da sve to što im dajemo više pomaže nama - da imamo osjećaj da nešto bar radimo da im pokušamo pomoći, a pravi efekt ima samo vrijeme.

A bit cu sretna ako joj bar i privremeno na kratko mogu umanjiti bol..onda je i moja bol manja:(..Ali se slazem s tim da jednostavno to treba pretrpiti i cekati da prođe:)

lola1415
02.06.2010., 09:13
A bit cu sretna ako joj bar i privremeno na kratko mogu umanjiti bol..onda je i moja bol manja:(..Ali se slazem s tim da jednostavno to treba pretrpiti i cekati da prođe:)

Ma naravno, tako i mi! Probat ću vidjeti da li imaju ove tal. kapi u onoj ljekarni na Dolcu, ili, koliko se čeka da dođu ako ih mogu naručiti. Znaš što mi je super - svako malo mi netko dolazi sa savjetima - nas je spasilo ovo, nas je spasilo ono, a kad pitam do kad su trajali grčevi - svi kažu - pa do trećeg mjeseca! :rofl::rofl::rofl:

lola1415
02.06.2010., 13:11
I btw. svečano obećavam, da ću kad nam prestanu grčevi doći ovdje i objaviti o kako bih utješila one koji to još prolaze.

MonyB
02.06.2010., 13:39
Probali smo nocas ono s fenom!nevjerovatno ali djeluje!:D..djeluje utoliko sto ne place,grci se ali se brzo umiri..ako i pocne plakati muz upali fen i ona prestane,dapace i zaspe:)suze su mi od smijeha(i srece:cerek:)isle:cerek:..da se ne zavaravamo,grcevi su i dalje tu ali s puno manje muke..evo sad ih je imala ali je uspjela zaspati uz fen:top:..nadam se da joj nece preci u naviku jer ce mama i tata puuuuuuuuuno kuna za struju davati:lol:

zlatna ivkica
02.06.2010., 16:27
Moj maleni ima grčeve od svog 2. tjedna starosti (sad smo 2 i pol tjedna stari :) ). e sad, kupili smo mu sab simplex kapi- i stavljam mu do 8 kapi, izgleda da mu malo pomaže, malo je mirniji,ne jeca i dere se toliko sad malo tuli samo a sad jel će to skroz prestati il neće uz pomoć kapi :ne zna:
jel imaju još kakve bolje kapi ili nesto od ovih?

lola1415
02.06.2010., 17:30
Moj maleni ima grčeve od svog 2. tjedna starosti (sad smo 2 i pol tjedna stari :) ). e sad, kupili smo mu sab simplex kapi- i stavljam mu do 8 kapi, izgleda da mu malo pomaže, malo je mirniji,ne jeca i dere se toliko sad malo tuli samo a sad jel će to skroz prestati il neće uz pomoć kapi :ne zna:
jel imaju još kakve bolje kapi ili nesto od ovih?

Ja sam nabavila poznati sirup Nurse Harveys, ali nije nam pomogao. Imaš i neke kapi Millicom, iz Italije, one su istog sastava kao Sab simplex, neki kažu da su bolje. Nema ih kod nas za kupiti. Imaš i Babinos kapi, i to smo probali, ali nije ni to pomoglo. Nama su grčevi počeli s desetak dana i traju i dalje. Sad smo u trećem mjesecu i nadam se da će agoniji uskoro doći kraj, jer ću se javljati na forum iz Vrapča. :(

zlatna ivkica
02.06.2010., 17:57
Ja sam nabavila poznati sirup Nurse Harveys, ali nije nam pomogao. Imaš i neke kapi Millicom, iz Italije, one su istog sastava kao Sab simplex, neki kažu da su bolje. Nema ih kod nas za kupiti. Imaš i Babinos kapi, i to smo probali, ali nije ni to pomoglo. Nama su grčevi počeli s desetak dana i traju i dalje. Sad smo u trećem mjesecu i nadam se da će agoniji uskoro doći kraj, jer ću se javljati na forum iz Vrapča. :(

katasrtofa! znači, ostaje mi samo nada da će brzo proči?? :eek:

lola1415
02.06.2010., 18:03
katasrtofa! znači, ostaje mi samo nada da će brzo proči?? :eek:

Nadam se da ću te uskoro moći utješiti! Možda vama pomognu neke kapi, ako nama nisu ne znači da vama neće. A i ne znači da će vam trajati ovako dugo kao nama. Držim fige da prođu čim prije!

zlatna ivkica
03.06.2010., 14:14
Nadam se da ću te uskoro moći utješiti! Možda vama pomognu neke kapi, ako nama nisu ne znači da vama neće. A i ne znači da će vam trajati ovako dugo kao nama. Držim fige da prođu čim prije!

Joj, hvala ti, ali neznam šta da radim- nočas smo na smjenu tješili maloga jer je imo grčeve u par navrata. a taman sam mislila da je malo bolje, eto opet po starom..

ina22
03.06.2010., 14:25
Joj, hvala ti, ali neznam šta da radim- nočas smo na smjenu tješili maloga jer je imo grčeve u par navrata. a taman sam mislila da je malo bolje, eto opet po starom..

i ja sam sa 10 dana starosti bebe mislila da mi Vito ima grčeve. Ne želim vam soliti pamet, ali puno toga sam pročitala, proučila i raspitala se i shvatila da on uopće nije imao grčeve nego probavne smetnje. Razlika je od grčeva utoliko što bebu kod grčeva ni nakon pola sata urlanja ne možeš smiriti, i to nikako, ni fenom (i Vito se smiri kad čuje fen i usisivač). i grčevi se javljaju u isto vrijeme svaki dan.. Probavne smetnje su vrlo slične samo što se ne javljaju u isto vrijeme i može se beba smiriti kroz neko kratko vrijeme. Mi smo kupili sve moguće i nemoguće kapi i ništa nije pomoglo za taj naš problem, samo vrijeme. on sada ima mjesec dana i očito mu se želudac i crijeva polako navikavaju, sada mi se grči samo kratko dok jede, i onako se baca. Malo ga podignem i rješena stvar. E sad, što sam vam htjela reći (onima čije bebe imaju probavne smetnje, jer grčeve je očito nemoguće riješiti dok ne prođe određeni period). Moj bebač je jučer cijeli dan spavao na trbuhu. Mama bila ovdje cijeli dan i testirala ga :) Cure moje, on se toliko isprdio i ispodrigivao da ja to u životu od neke bebe nisam čula :eek: a da vam ne kažem da ga apsolutno ništa nije mučilo pa čak ni kad je jeo :cerek: Prespavao je cijeeeeeli dan. Po noći sam ga stavila na bok. Danas opet na trbuh preko dana, i opet ista stvar... pa koga nije strah (a ne vidim zašto bi vas bilo, svi smo mi na trbuhu spavali :)) i tko želi neka proba.

zlatna ivkica
03.06.2010., 16:02
Budem sutra probala, pa javim, sve je moguče!

Zvrksa
03.06.2010., 18:03
uf ina, sad si me malo splašila... ja sam mislila da ovo što ima spada pod grčeve, a sad prema ovome što si napisala vidim da mogu očekivati nešto puno, puno gore:(

cvijetić
03.06.2010., 18:54
moja nije imala grčeve, ali je imala nekad probavne smetnje, ovo što ina spominje...
mene je bilo ispočetka strah ju stavit na trbuh spavat, ali nam je pedica savjetovala da ju nosimo na ramenu tako da joj je trbušćić na našem ramenu i zasta bi se tako smirila.
ja ju nisam mogla tako nositi( bilo me strah da ne padne), ali muž je...

Zvrksa
03.06.2010., 19:07
ja još nisam isprobala s njim spavanje na trbuhu, ali ga stavim povremeno na kratko da leži na trbuhu, no kad ga muče te smetnje imam osjećaj da ga to još više iritira
ni to prebacivanje na rame ne umiruje duže od par minuta
jednostavno trebam čekati da mu prođe

nego, jel vama klinci kad im počnu te smetnje strašno traže sisu? moj se na njoj smiri iako se i dalje grči i meni to izgleda kao neki začarani krug, jer kad pojede naravno da opet krene nova tura takvog grčenja

ina22
03.06.2010., 19:25
nego, jel vama klinci kad im počnu te smetnje strašno traže sisu? moj se na njoj smiri iako se i dalje grči i meni to izgleda kao neki začarani krug, jer kad pojede naravno da opet krene nova tura takvog grčenja

da, da, da, ni sam ne zna šta hoće... onak se baca, bi cicu ne bi cicu. svi smo u istim problemima a ja ću danas poludit s dojenjem, ne mogu više. sad ga trpam spavat i nadam se da do ponoći (kao i svaki dan) misli odspavati, jer ću stvarno ispalit s tim nacicavanjem i igranjem

Anaia
03.06.2010., 20:09
Pozdrav svima!

Mi smo sad vec veliki, imamo godinu i tri mjeseca... ali, kad smo bili maaali, imali smo grceve i puno smo plakali... :(

Tada smo sasvim slucajno dosli do jedne tete iz Londona, koja se bavi Bowen terapijom, a jedan vikend je bila u Zagrebu... Nismo tada nista znali o Bowen terapiji, samo smo culi da pomaze (procitajte na netu o tome) pri kojekakvim problemima, između ostalog i bebama s grcevima...

Mi smo probali, trajalo je svega 5 minuta i nakon toga se stanje drasticno popravilo...

Ugl, nesto slicno akupunkturi (koliko sam ja skuzila), samo sto se radi s prstima...

Tada o tome nisam htjela pisati, jer se u Hrvatskoj nitko nije bavio Bowenom na bebama, pa nisam vidjela previse smisla, a sad znam da se u Osijeku jedna fizioterapeutica bavi time i znam da pomaze bebicama...

Pa, ako koga zanima moze se javiti...

metix
03.06.2010., 22:15
ami smo do sad imali samo probavne smetnje, ali se grčeva bojimo:(
ima li neko vrijeme kad se oni jave (starost djeteta) jer neki ih imaju od početka pa mi nije baš jasno..
Anaia..daleko je Osijek..

dijana128
03.06.2010., 22:28
ami smo do sad imali samo probavne smetnje, ali se grčeva bojimo:(
ima li neko vrijeme kad se oni jave (starost djeteta) jer neki ih imaju od početka pa mi nije baš jasno..
Anaia..daleko je Osijek..

Ufff,i ja se bojim toga,bar koliko sam citala toga neutjesnog plakanja,do sad ih nije bilo i svaki dan kucam u drvo da ih i nema,ima ono neko bacanje po ciki i malo grcenja nogica,ali onda ga obavezno dignem i nosim dok ne podrigne ili se ne isprdi ili kaka,i onda bude ok:top:
I ja od pocetka dojenja pijem onaj hippov caj od komoraca i neznam cega sve ne,pa eto,neznam,ali mozda i to bar malo pomaze:rolleyes:

lola1415
04.06.2010., 10:16
Pozdrav svima!

Mi smo sad vec veliki, imamo godinu i tri mjeseca... ali, kad smo bili maaali, imali smo grceve i puno smo plakali... :(

Tada smo sasvim slucajno dosli do jedne tete iz Londona, koja se bavi Bowen terapijom, a jedan vikend je bila u Zagrebu... Nismo tada nista znali o Bowen terapiji, samo smo culi da pomaze (procitajte na netu o tome) pri kojekakvim problemima, između ostalog i bebama s grcevima...

Mi smo probali, trajalo je svega 5 minuta i nakon toga se stanje drasticno popravilo...

Ugl, nesto slicno akupunkturi (koliko sam ja skuzila), samo sto se radi s prstima...

Tada o tome nisam htjela pisati, jer se u Hrvatskoj nitko nije bavio Bowenom na bebama, pa nisam vidjela previse smisla, a sad znam da se u Osijeku jedna fizioterapeutica bavi time i znam da pomaze bebicama...

Pa, ako koga zanima moze se javiti...

a koja je cijena?

Zvrksa
04.06.2010., 10:46
e baš sam ja htjela pitati za taj hippov čaj za dojilje - vidjela sam da njemu piše da je za poticanje mlijeka, ali mislim da mi to još ne treba, nego me zanima jel ujedno djeluje i na ublažavanje grčeva...
inače, ja poslala dragog da mi kupi taj čaj, a on se vratio s hippovim čajem za bebe, pa sad njega pijem:rolleyes:

lola1415
04.06.2010., 10:51
ja još nisam isprobala s njim spavanje na trbuhu, ali ga stavim povremeno na kratko da leži na trbuhu, no kad ga muče te smetnje imam osjećaj da ga to još više iritira
ni to prebacivanje na rame ne umiruje duže od par minuta
jednostavno trebam čekati da mu prođe

I moju curu kad je to baš mući ležanje na trbuhu još više iziritira.:ne zna: Meni je pedijatar Jovančević rekao da i te probavne smetnje spadaju pod grčeve i da će proći do kraja trećeg ili četvrtog mjeseca jer bi se do tada probavni sustav trebao srediti, ojačati i to. Pa evo nadam se da bude.
Meni moja baš suprotno, obično počne kakati kad je već na cici i onda poludi i trga se. Dignem je, podrigne, pokaka se i onda bude ok. Ali negdje pola sata, sat nakon dojenja opet počne plakati jer je šarafi u buši. Ljubav moja mala, tako bi joj rado pomogla.

zlatna ivkica
04.06.2010., 11:00
moj je nočas izludio i mene i muža, a opet mi ga bilo jako žao a nemrem mu pomoč..
probala ga stavit na trbuh, al onda je tek popi.. i dao se u jaku dreku..
evo sad dok ovo pisem, stavila sam je na rame pa budemo vidjeli jel bude funkcioniralo..

dijana128
04.06.2010., 11:10
e baš sam ja htjela pitati za taj hippov čaj za dojilje - vidjela sam da njemu piše da je za poticanje mlijeka, ali mislim da mi to još ne treba, nego me zanima jel ujedno djeluje i na ublažavanje grčeva...
inače, ja poslala dragog da mi kupi taj čaj, a on se vratio s hippovim čajem za bebe, pa sad njega pijem:rolleyes:

E,taj caj ti je meni preporucila patronazna,jer ja nisam imala bas mlijeka,a ja sam tek nakon par dana procitala da je od komoraca i za ublazavanje grceva tako je da to to valjda,2u1! Ja ga pijem ujutro i navecer!
Malo off-meni je mm kupio prva dva caja u ljekarni i placao ga 40kn,i onda smo prije par dana isli u dm i ja vidim isti taj caj za 26,50kn:eek::eek: Sto reci!!!

Zvrksa
04.06.2010., 11:29
lola, jesi ga pitala možda jel postoji mogućnost da to postane još gore?

dijana, budem i ja počela piti makar sam čitala da nekim curama to nije niš pomoglo

zlatna ivkica
04.06.2010., 11:33
moja nije imala grčeve, ali je imala nekad probavne smetnje, ovo što ina spominje...
mene je bilo ispočetka strah ju stavit na trbuh spavat, ali nam je pedica savjetovala da ju nosimo na ramenu tako da joj je trbušćić na našem ramenu i zasta bi se tako smirila.
ja ju nisam mogla tako nositi( bilo me strah da ne padne), ali muž je...

Puno ti hvala na ovom savjetu, lezao mi je na ramenu jedno 15min, zaspao pa sam ga samo polegla na leđa na krevet i sad i dalje spava :s
budem ovu foru isprobala i ubuduće, pa čemo vidjet jel bude i drugi puta djelovalo..

metix
04.06.2010., 11:36

e taj ja pije,.. za bebe.. nisam ni znala da postoji za dojilje..
jednom, dvaput dnevno.. i baš mi je fini :)

Anaia
04.06.2010., 11:38
@ lola1415- mislim da ona bebama ne naplaćuje :)

dijana128
04.06.2010., 11:39
e taj ja pije,.. za bebe.. nisam ni znala da postoji za dojilje..
jednom, dvaput dnevno.. i baš mi je fini :)

I meni,samo sta ja stavim pola zlice smedeg secera!:rofl:

metix
04.06.2010., 11:41

:top: svaka čast

LaaL
04.06.2010., 11:51
mi smo isto mislili da L ima grčeve, a na kraju su ispale probavne smetnje... traju još i danas, nekad su jače, nekad slabije izražene...jučer je bilo grozno!! plakao je kao nikad u životu i zbilja smo ga teško smirili, nije htio podrignuti uopće...danas malo bolje!! nakon što se pokaka odmah se vidi da mu je puno lakše... nosimo ga na podlaktici, po danu mi spava na trbuhu... mama me nekoliko dana nagovarala da ga stavim, nakraju sam popustila i vidim da mu to baš odgovara...i po noći se frajer nekad s boka okrene na trbuh!
ja pijem dm-ov čaj za dojilje i neki za bebe ( taj bi protiv grčeva trebao biti) i baš su mi fini...pila sam i hippov za dojilje,isto nije loš, a ovaj dm-ov je jeftiniji...

lola1415
04.06.2010., 12:46

dijana, budem i ja počela piti makar sam čitala da nekim curama to nije niš pomoglo

evo mog maila i njegovog odgovora.

Poštovani dr. Jovačević,

Prijateljica čija je curica Vaša pacijentica preporučila mi je da se Vama obratim za savjet. Imam curicu koja je u osmom tjednu, a ima grčeve od 10og dana. Ne znam jesu li to pravi grčevi jer se ne javljaju svaki dan u isto vrijeme (mada ima i te, oni traju od 19:30-20:30 navečer i njih smo riješili umatanjem i maženjem) nego nakon hranjenja. Isključivo je dojim i dobro prihvati bradavicu, ali svejedno se naguta dosta zraka. Vrlo rijetko uspijemo postići da se podrigne iako smo pokušavali svakakve tehnike i položaje. Zna se podrignuti po sat dva nakon obroka. Ti grčevi, odnosno probava, uzrokovani su valjda tim zrakom. Kad kaka ili ispušta vjetrove najčešće plače. Počne se grčiti, napinje se nogicama i rukicama, počne plakati, onda prestane na kratko, pa opet kad je valjda zaboli. Nosimo je gotovo cijele dane ili na rukama ili u slingu, nadam se da joj to bar malo pomaže. Probali smo Sab Simplex, Babynos, Nurse Harveys i BioGaia probiotske kapi ali ništa od toga joj nije pomoglo. Masirala sam joj trbuščić, stavljala toplu pelenu... Preko noći je to puno manje muči, tu i tamo se dogodi noć kad satima stenje i grči se, ali onako u snu, a zna se i pokakati bez plakanja. Jesu li to grčevi i imate li kakav savjet kako da joj pomognemo? Kad se kaže da traju tri mjeseca - misli se na njena puna tri mjeseca ili 12 tjedana? Napominejm da je unatoč grčevima u prvom mjesecu dobila 960 grama, a u prvih 14 dana drugog mjeseca 670 g tako da stvarno lijepo napreduje.

njegov odgovor -
Pozdrav,

Prema opisu bit ce rijec o grcevima. Oni prestaju najcesce sa navrsena 3 mjeseca života (po prilici). Redovito dajte SAB Simplex – 5x 15 kap zlicicom prije podoja. Vazno je smanjiti sve podrazaje izvana – utisati se, usporiti kretnje, govor , iskljuciti TV. Moze tiha umirujuca glazba. Mozete je staviti da lezi na prsnom kosu (Vasem ili suprugovom) dok lezite s uzdignutim uzglavljem pod 45 stupnjeva. Budite strpljivi, proci ce.

lola1415
04.06.2010., 12:48

Super, to je stvarno super, sad trebam naći način da odem do Osijeka! Anaia, koliko tretmana ste vi trebali, kako to izgleda? jel bebicama to neugodno? i koliko je zapravo bilo efekta?

ina22
04.06.2010., 13:46
mi smo isto mislili da L ima grčeve, a na kraju su ispale probavne smetnje... traju još i danas, nekad su jače, nekad slabije izražene...jučer je bilo grozno!! plakao je kao nikad u životu i zbilja smo ga teško smirili, nije htio podrignuti uopće...danas malo bolje!! nakon što se pokaka odmah se vidi da mu je puno lakše... nosimo ga na podlaktici, po danu mi spava na trbuhu... mama me nekoliko dana nagovarala da ga stavim, nakraju sam popustila i vidim da mu to baš odgovara...i po noći se frajer nekad s boka okrene na trbuh!
ja pijem dm-ov čaj za dojilje i neki za bebe ( taj bi protiv grčeva trebao biti) i baš su mi fini...pila sam i hippov za dojilje,isto nije loš, a ovaj dm-ov je jeftiniji...

ovo sve ko da sam ja pisala, ali sve, od ne podrigivanja, do podlaktice i spavanja na trbuhu (isto mama rekla i puuuno mu je bolje, odnosno puno prducka, uspije i podrignuti). i pijem čaj :) ali mislim da ću prestati kad ovaj popijem pa da vidim hoće biti kakva razlika..

metix
05.06.2010., 10:16
ovo sve ko da sam ja pisala, ali sve, od ne podrigivanja, do podlaktice i spavanja na trbuhu (isto mama rekla i puuuno mu je bolje, odnosno puno prducka, uspije i podrignuti). i pijem čaj :) ali mislim da ću prestati kad ovaj popijem pa da vidim hoće biti kakva razlika..

A koji čaj piješ.. onaj za dojilje ili onaj dječji Hipp..
Ja pijem dječji.. :ne zna: Nije bilo onog za dojilje..

MonyB
05.06.2010., 13:13
Evo nisam se javljala par dana dok nisam isprobala kapi..prvo babynos koje joj uopce nisu pomogle a i pregorke su pa mi ju je bili zao muciti s njima..sad joj vec 2 dana dajem SAB Simplex i svi smo odahnuli a ponajvise ona:)..nakon duuuuugo vremena jadnica je uspjela zaspati prije ponoci,bez grceva i ikakvih probavnih smetnji sve do 4 sata ujutro..podojila sam je(naravno prije joj dala kapi)i opet je nastavila sve do 7.30...Ja sam se preporodila(citaj;NASPAVALA:D)..Bitno je ne preskociti davati kapi i da napomenem da i ja svoju malenu bez straha polegnem na trbuh,e onda nastupi rapsodija vjetrova:lol:(bez boli i placa)..jako mi tesko podrigne pa je moram dosta vremena drzati dok to ne napravi..mislim da trebamo biti strpljivi i sve ce proci:mig:..Evo i sad spava,blazeno..tu i tamo bolno zaplace ali puuuuuno manje nego zadnjih dana i puno brze se sve umiri..nadam se da ce tako i ostati..:)

cvijetić
05.06.2010., 16:01

ja sam ga pila par mjeseci...i mislim da iskreno više djeluje kao placebo kad ti je još samopouzdanje slabo i bojiš se za količinu mlijeka..
na njemu ionako piše da povećava količinu mlijeka za čini mi se 12 %.
ali ajd ako je djelovalo kod grčeva onda je očito kod nas djelovalo...

lola1415
05.06.2010., 17:19
ja sam ga pila par mjeseci...i mislim da iskreno više djeluje kao placebo kad ti je još samopouzdanje slabo i bojiš se za količinu mlijeka..
na njemu ionako piše da povećava količinu mlijeka za čini mi se 12 %.
ali ajd ako je djelovalo kod grčeva onda je očito kod nas djelovalo...

Ma to baš je placebo. Baš me zanima kako su dokazali da se za točno 12% povećava količina mlijeka kad ja ne znm ni koliko pojede moje dijete u jednom obroku. :ne zna:

cvijetić
05.06.2010., 18:46
Ma to baš je placebo. Baš me zanima kako su dokazali da se za točno 12% povećava količina mlijeka kad ja ne znm ni koliko pojede moje dijete u jednom obroku. :ne zna:

kako su dokazali- ne znam...samo kažem što sam na njemu čitala dok sam ga pila...
i pila sam ga više radi samopuzdanja u početku, iako vjerujem da je samo bitno piti dovoljno tekućine...

Zvrksa
06.06.2010., 08:53
da prijavim...noćas nam je bila prva gotovo besana noć...između 22 i 9 otspavao je samo 4,5h... cijelu noć se mučio i s disanjem i grčevima...dva puta sam ga premotavala, sisao je ne znam koliko puta i ništa nije pomoglo da se umiri...tek sad ujutro sam ga stavila malko potrbuške i iako se prvu minutu ljutio, nakon što je počeo prduckati, napokon je zaspao i počeo normalno disati:s

i pitanje...što napraviti kad beba svojim nervoznim ponašanjem pokazuje da je gladna, a jela je nedavno i to dugo...a paralelno ju muče grčevi? ja mu svaki put dam da sisa, ali to mi se čini kao začarani krug, jer samo taloži još mlijeka i zraka na već ovo prijašnje što mu stvara probleme, ali jednostavno ne mogu da mu ne dam kad se ponaša toliko nervozno kao da nije jeo pol dana:ne zna::confused:

lola1415
06.06.2010., 12:13
da prijavim...noćas nam je bila prva gotovo besana noć...između 22 i 9 otspavao je samo 4,5h... cijelu noć se mučio i s disanjem i grčevima...dva puta sam ga premotavala, sisao je ne znam koliko puta i ništa nije pomoglo da se umiri...tek sad ujutro sam ga stavila malko potrbuške i iako se prvu minutu ljutio, nakon što je počeo prduckati, napokon je zaspao i počeo normalno disati:s

i pitanje...što napraviti kad beba svojim nervoznim ponašanjem pokazuje da je gladna, a jela je nedavno i to dugo...a paralelno ju muče grčevi? ja mu svaki put dam da sisa, ali to mi se čini kao začarani krug, jer samo taloži još mlijeka i zraka na već ovo prijašnje što mu stvara probleme, ali jednostavno ne mogu da mu ne dam kad se ponaša toliko nervozno kao da nije jeo pol dana:ne zna::confused:

Imali smo i mi nekoliko takvih, drž se, znam kako ti je. Sad će ti vjerojatno spavati cijeli dan. Ja sam joj uvijek nudila ciku, i onda bi mi poslje stalno bljucala. Sad to više ne radim, jer vidim da joj je tako samo gore. Dam joj dudu.

Zvrksa
06.06.2010., 13:00
moj na ponudu dude ili ju uzme na kratko ili ne želi uopće i još više plače
ma preživjet ćemo mi to, najbitnije mi je da on bude zdrav... ovo ostalo će proći kad tad

lola1415
08.06.2010., 16:18
Ja sam odustala od britanskog sirupa Nurse Harveys. Bočica je poprilično velika, i mora se potrošiti u roku od mjesec dana. Otvorena je 28.05. pa ako netko želi pokušati s tim sirupom, a ne da mu se plaćati poštarine - nek mi se javi na pm. Ja sam u zg.

ina22
08.06.2010., 20:17
A koji čaj piješ.. onaj za dojilje ili onaj dječji Hipp..
Ja pijem dječji.. :ne zna: Nije bilo onog za dojilje..

za dojilje...ali sad sam ga zaboravila dva dana popiti, a mali danas prespavao cijeli dan praktički bez grčenja. Ma ja mislim da je samo vrijeme izlječitelj grčeva i tih smetnji. I kod nas- spavanje na trbuhu, baš puno prdi otkad tako spava i vjerujem da mu je lakše.

spalatina
09.06.2010., 09:34
evo i mi imamo problema sa grčevima - probavnim smetnjama zbog progutanog zraka. podrigivanje nam ide nekad bolje nekad lošije, ali svejedno maleni često plače zbog zraka koji završi u crijevima. za par dana će napunit 3 mjeseca, a meni se čini da situacija ide samo na gore. probala sam piti čajeve, nije pomoglo, njemu izbjegavam dati čaj jer ga dojim, mada sam i to probala, ali nije nešto pomoglo. ostaju kapi - babynos na bazi alkohola ili sab simplex koji bolje pomaže, ali koji sadrži natrij ciklamat, a google kaže da je taj umjetni zaslađivač u hrpi država zabranjen ili u proizvodima za malu djecu ili u potpunosti!!! za sad smo se odlučili da nam mali bude alkoholičar...:rolleyes:

lola1415
09.06.2010., 11:50
evo i mi imamo problema sa grčevima - probavnim smetnjama zbog progutanog zraka. podrigivanje nam ide nekad bolje nekad lošije, ali svejedno maleni često plače zbog zraka koji završi u crijevima. za par dana će napunit 3 mjeseca, a meni se čini da situacija ide samo na gore. probala sam piti čajeve, nije pomoglo, njemu izbjegavam dati čaj jer ga dojim, mada sam i to probala, ali nije nešto pomoglo. ostaju kapi - babynos na bazi alkohola ili sab simplex koji bolje pomaže, ali koji sadrži natrij ciklamat, a google kaže da je taj umjetni zaslađivač u hrpi država zabranjen ili u proizvodima za malu djecu ili u potpunosti!!! za sad smo se odlučili da nam mali bude alkoholičar...:rolleyes:

Iza nas je neprospavana noć... Kad su krenuli grčevi? Ako ste blizu trećeg mjeseca možda će vam uskoro prestati. I ja se tome nadam... Meni se isto čini da su u zadnje vrijeme intenzivniji, ali više ne traju cijeli dan, nego po negdje 5-6 puta je uhavate i traju 15-30 minuta. Kažu da su najgori pred kraj. Drž' te se.

Anaia
09.06.2010., 21:55
Super, to je stvarno super, sad trebam naći način da odem do Osijeka! Anaia, koliko tretmana ste vi trebali, kako to izgleda? jel bebicama to neugodno? i koliko je zapravo bilo efekta?

Mi smo bili samo jednom i to je trajalo 10 minuta... Bebica lezi na nekoj podlozi, a teta ju, kao, njezno masira, svega par pokreta po leđima i trbuscicu, uopce nije neugodno, dapace :) Trebalo je doci jos jednom, ali ona se tada vratila u UK pa nismo mogli, ali i ovo je jaaako popravilo stvar. Klasicni grcevi su nakon toga prestali i jos je bilo ostalo malo probavnih smetnji kod kakanja i sl., ali rekli su nam, da smo bili dosli jos taj jedan put, to bi bilo to...

Eto, to ti je od mene :)

inoxica
10.06.2010., 08:41
Iza nas je neprospavana noć... Kad su krenuli grčevi? Ako ste blizu trećeg mjeseca možda će vam uskoro prestati. I ja se tome nadam... Meni se isto čini da su u zadnje vrijeme intenzivniji, ali više ne traju cijeli dan, nego po negdje 5-6 puta je uhavate i traju 15-30 minuta. Kažu da su najgori pred kraj. Drž' te se.

moja curica ima 3,5 mjeseca i nama je sad izgleda pred kraj s grčevima,ali noćas je bila koma....jadna je plakala,pomagalo je samo uspravno nosanje i lagano treskanje,jutros sam čak hitnu zvala da pitam jel to normalno da ju toliko boli, jer ju boli i plače i onda kad prdne,bude bolje...idemo danas kod pedice pa ću vidjeti i s njom hoću mjenjati hranu ili ne...

mamin prvak
28.06.2010., 12:52
evo pozdrav svima
i ja i moj malecni trenutno imamo problema s grcevima
al uveliko pomazu sab simplex kapi...dajem ih po potrebi:rolleyes:

mamin prvak
28.06.2010., 16:39
eeej
imamo i mi problema sa viskom progutang zraka...al bebu hrani pomalo i svaki put je digni da podgrine dobro i malo sacekaj pa opet nastavi sa hranjenjem..ja svom malom isto pocela davat sab simplex i super mu pomazu...sad spava super i ne vrsiti od bolova..
a svaki ti pripravak ima nesto sta na googlu mozes naci da ne valja tako da se ne otperecuj previse s tim..ako pedijatri to preporucuju onda nemaj brige

lola1415
05.07.2010., 13:04
Evo, obećala sam da ću prijaviti kad nam prestanu grčevi! Sa dva i pol mjeseca su počeli slabiti, a sad ih od kad smo napunili tri mjeseca više nema. Svima koji se još muče želim da im prestanu čim prije! :)

abattoir
05.07.2010., 13:21
molim vas pomoć..jel moguće da moja malena već sa 8 dana ima problema s grčićima?:( jadno moje dijete...
obično počne nakon dojenja ako se ne podrigne dobro (što je često).. sva se počne grčiti, odiže nogice, stišće šakice, plače. plače po minutu dvije, malo stane, opet počne i tako u nedogled. ne javljaju se u određeno doba dana..
ne znam, kako joj pomoći...i sebi i tati... ja sam od nervoze dobila proljev i povraćam, osjećam se ko najgora majka ikad i samo plačem. znam da joj to dodatno otežava ali kad joj ne mogu pomoći a gledam je tako jadnu..:(:( molim vas pomozite, ovo pišem u ovih par minuta što je zaspala.. idem čitati temu koliko uspijem.

nightfall
05.07.2010., 13:33
molim vas pomoć..jel moguće da moja malena već sa 8 dana ima problema s grčićima?:( jadno moje dijete...
obično počne nakon dojenja ako se ne podrigne dobro (što je često).. sva se počne grčiti, odiže nogice, stišće šakice, plače. plače po minutu dvije, malo stane, opet počne i tako u nedogled. ne javljaju se u određeno doba dana..
ne znam, kako joj pomoći...i sebi i tati... ja sam od nervoze dobila proljev i povraćam, osjećam se ko najgora majka ikad i samo plačem. znam da joj to dodatno otežava ali kad joj ne mogu pomoći a gledam je tako jadnu..:(:( molim vas pomozite, ovo pišem u ovih par minuta što je zaspala.. idem čitati temu koliko uspijem.

Hej, prvo se pokušaj koliko toliko smirit :). Znam da je naporno i da ti je teško ali proći će.
Moje iskustvo...moguće je da ima grčiće već sad, tak je i moja. POčelo je kad smo došlo iz rodilišta i patronažna se čudila da već ima grčeve, ali je rekla da je moguće. Moja je zapravo imala aerokolike, grčeve zbog progutanog zraka. Oni se javljaju u bilo koje doba dana (ili noći, moja ih je imala pred jutro i poslije svakog dojenja). Nama je pomoglo :...VRIJEME.
Prošli su s kojih 2 i pol mj...postupno. Pomagalo je i da sam je vrlo često dizala da podrigne tijekom podoja. Pa masiranje trbuščića u smjeru kazaljke na satu, dizanje nogica i prislanjanje na trbuščić (pomaže da se isprducka), čak i grijanje trbuščića pelenom ili fenom (ja sam to zvala feniranje :D). Klince često upravo "bijela buka" (fen, usisavač) smiruje pa probaj i tako. Moja je doslovno prestajala cvilit i drijemala je dok sam je "fenirala", grijala joj trbuščić, a čim bi isključila fen počela bi zavijat :D.
Znam da je iscrpljujuće , ali bitno je da će proći, ti joj možeš probat olakšat na ove načine. Meni je patronažna dala savjet da probam izbacit mlijeko iz svoje prehrane, jogurte može, sireve isto. MOjoj je i to malo pomoglo, bar sam imala takav dojam, prestali su ti grčevi rano ujutro i mirnije je spavala. Ali to je samo moje iskustvo.Posavjetuje se s patronažnom u vezi toga.

ina22
05.07.2010., 13:34
Evo, obećala sam da ću prijaviti kad nam prestanu grčevi! Sa dva i pol mjeseca su počeli slabiti, a sad ih od kad smo napunili tri mjeseca više nema. Svima koji se još muče želim da im prestanu čim prije! :)

baš mi je drago zbog vas :mig:

draga moja :cerek: kao prvo da ti čestitam na bebici jer ne znam kako sam to propustila na trudnicama, sori. Dakle čestitam!!!!! :cerek:

e sad, ovo što pišeš identično se meni (odnosno V. događalo), i mi smo mislili da su grčevi, na kraju vjerojatno samo probavne smetnje bile. Meni ti je jednom prilikom netko objasnio da su njima crijeva sljepljena i treba vremena da to dođe u normalu. Nama su kapi malo pomogle ali mislim da je više pomoglo meni što sam znala da mu nešto kao dajem. Prošlo je sa otprilike mjesec dana. Nemoj plakati, znam da ti je grozno teško, i meni je bilo, strašno kako je on urlao. ali vjeruj mi, proći će, i ti ne radiš ništa krivo, jednostavno se moraš naviknuti na taj plač. Grčevi se javljaju uvijek u isto vrijeme i oni traju, bebu se ne može u tom periodu nikako smiriti. Ja vjerujem da su i kod vas probavne smetnje.

edit: ono što je malo pomagalo je spavanje na trbuh, prdio je kao lud i onda mu je valjda bilo bolje :ne zna:

lola1415
05.07.2010., 13:45
Moguće je. I nama su tada krenuli, točno osmi dan. Jeste u Zg? Probajte se raspitati o Bowenovoj terapiji. Ti rade fizijatri. A u ljekarni za BioGaia probiotske kapi.

Zvrksa
05.07.2010., 13:46

s obzirom da su ti cure već dale savjete u vezi grčeva, ja ću ti samo reći da se pokušaš smiriti i shvatiti da nisi kriva što bebu boli i što se muči...možeš joj pokušati pomoći ovako kak su ti cure napisale, ali ipak je potrebno vrijeme da se to izregulira...
nama je bila najteža 1. noć kad smo došli iz rodilišta, a njega su primili ti grčevi i 1. noć kad smo mu dali kapi...također sam se nakon par sati pokušavanja svega i svačega da mu pomognem rasplakala od žalosti i jada što mu ne mogu pomoći, no onda sam se malo skulirala i shvatila da time ne pomažem ni sebi ni njemu i da nema smisla...
znam da je teško, ali znaj da je tak skoro svima (možda čak i svima) u to prvo vrijeme (i poslije kad su bubani) i da to jednostavno treba "pregrmiti2 i da je prolazno:top:

ina22
05.07.2010., 14:09
,znam da je teško, ali znaj da je tak skoro svima (možda čak i svima) u to prvo vrijeme (i poslije kad su bubani) i da to jednostavno treba "pregrmiti2 i da je prolazno:top:

ma to je ono što je najgore, svima je tako, prvih mjesec dana je stvarno teško, ali to ti nitko ne govori. Ili glume super mame ili su zaboravile :ne zna: ovdje vidim da svi imamo iste probleme.

zlatna ivkica
05.07.2010., 14:10
Moj sad nema grčeve jer mu dajem kapi sab simplex, čak sam bila napravila i pauzu (od 2 dana), ali se grčevi vratili, i mi ponovno na kapima.. počeli su s njegova tjedan i pol dana, kazu da je nemoguče, ali nije.. obavezno neka ti podgigne poslije svakog obroka, cure spominju fen, a nama napa radi večinu vremena, a radio po noči i malo je mirniji.. stavljam ga na trbuh (po danu), malo prdi i odma valjda od olakšanja zaspe, ili sam ga (neznam po čijem postu unatrag) stavljala trbuščić na rame,želudac proradio, on podrigno prdnuo i odma je došao k sebi.... ja sam isto bila kao i ti nervozna, živčana, još sam ostala bez mljeka i to mi bio dodatni šok.. ali čim je malenom bilo malo lakše, i meni je , takoreci sam dolazila polako k sebi.. nesikiraj se sve če proči, probaj s kapima, sa svim što su cure nabrojale, pa če nesto i upaliti.. sretno!

lavamp
05.07.2010., 14:20
Bok, svima. Nisam mogla odoljeti da vam kažem svoje iskustvo tj. možda dam savjet koji će nekome pomoći. Moj sinčić je nedonošče, grčevi su mu počeli još dok smo bili u bolnici s oko 3 tjedna starosti. Stanje se pogoršalo kod kuće, znao je toliko plakati da mu lišce bude crveno od plača (a bome i meni), vjetrovi, problemi sa stolicom...Probala sam sve živo i ništa nije pomagalo, a kako ga dojim izbacila sam iz prehrane sve mahunarke, banane, luk, ma sve što je itko ikad napisao da može smetati bebi. Onda sam jedno jutro slučajno u kavu stavila sojino mlijeko, jer mi je nestalo kravljeg - dijete je taj dan bilo puuuuno bolje. Zatim sam izbacila iz prehrane sve što sadrži kravlje mlijeko - to je sada druga beba. I dalje je zahtijevan, ali bar nema grčevitog plača, prduckanja, napinjanja...nevjerojatna promjena...:):):) o tome ima malo na netu, čini se da su i pedijatri sad počeli savjetovati da dojilje izbace kravlje mlijeko iz prehrane, jer u njemu ima proteina koji prelaze u majčino, a dijete ih ne može probaviti

abattoir
05.07.2010., 15:25
zasad ono što prakticiramo je da je dižem da podrigne nakon 10ak minuta podoja pa jeonda vratim na sisu. nekad ju hoće natrag nekad zaspi i neće. ugl, trudimo se da podrigne, ali ponekad nam to ne uspije. dignem je onako kako ste pisale, ko vreću preko ramena i tako zaspi većinom. problem mi je što se neki put i ukaka dok tako stoji ali ako je idem presvući se prodbudi i plače, a ne mogu je ostaviti da spava u tom ukakanom..:ne zna: neki put i kad se podrigne, svejedno se zna probuditi za nekoliko minuta i početi se grčiti.
pijem onaj čaj za dojilje, ja sam ga bila kupila u dm-u. pijem ga 2 put na dan.
mislim da ćemo sutra ići kupiti seb simplex u ljekarnu. se može bez recepta?
e patronažna mi je rekla da si uzmem te kapi a i čaj od komorača da joj dajem ali ja ne bi baš, nekako mi to ne ide uz dojenje...
znači, ina, misliš da su ovo više probavne smetnje a ne grčevi?..ne znam dal da kažem da bar ili....

ina22
05.07.2010., 15:32
znači, ina, misliš da su ovo više probavne smetnje a ne grčevi?..ne znam dal da kažem da bar ili....

nadam se i vjerujem da je tako :mig: jel vam se to događa cijeli dan? grčevi se javljaju uvijek u isto vrijeme. ako je cijeli dan nisu grčevi, tako je i nama bilo. mada ja mislim da su te probavne smetnje i grčevi zapravo vrlo slični, samo što probavne smetnje nekako možeš riješiti. beba podrigne, prdne, pokaka se i lakše joj je. Kod grčeva nema baš pomoći. Ali probaj se tješiti da smo sve to i mi prošli i sve bebe uostalom prolaze i nemoj se živcirati. Neće mu ništa biti od plakanja, oni ne znaju drugačije reći da ih nešto smeta, boli... :mig: tvoje je jedino da mu budeš blizu, maziš ga, pričaj mu, samo da te osjeća i već će mu biti lakše! Ali to jednostavno mora proći, nema lijeka nažalost.

abattoir
05.07.2010., 15:35
pa da, baš je tako kako ti opisuješ.. dok ne podrigne dobro ili se pokaka, isprducka - plače i grči se. i javlja se cijeli dan tj. kad ne obavi gore navedeno. nisam shvstila što je vama pomoglo, jesi kupila kapi?
edit: sad sam vidila da ste uzimali kapi ;) što vam je još pomoglo?

ina22
05.07.2010., 15:46
pa da, baš je tako kako ti opisuješ.. dok ne podrigne dobro ili se pokaka, isprducka - plače i grči se. i javlja se cijeli dan tj. kad ne obavi gore navedeno. nisam shvstila što je vama pomoglo, jesi kupila kapi?
edit: sad sam vidila da ste uzimali kapi ;) što vam je još pomoglo?

uzeli smo kapi, dvije vrste. prvo mi se za jedne učinilo da pomažu pa opet za par dana ništa...pa druge kapi, pa opet malo kao pomoglo, al sve si nekak mislim da je to u našim glavama tak bilo. i spavanje na trbuh, kako je prdio kad bi ga tako stavila...strašno :)

abattoir
05.07.2010., 16:01
a kako staviš na trbuh? onda glavicu okreneš u jedan smjer jel, a rukice? jel ga tako staviš kad ide popodne spavati?

ina22
05.07.2010., 16:44
a kako staviš na trbuh? onda glavicu okreneš u jedan smjer jel, a rukice? jel ga tako staviš kad ide popodne spavati?

da, staviš ga na trbuh i glavicu na jednu stranu, ali vjerojatno će ju i sam staviti. Stavi ga jedno dnevno spavanje tako pa ćeš vidjeti što će raditi, sve će on sam :) rukice mu možeš staviti pokraj glave ali brzo će ih on sam namještati. Moj je počeo spavati na trbuh sa dva tjedna i već je sam okretao glavu gdje je htio, vidjet ćeš. Rekla je jedna sestra u bolnici da bebe kad se rode već mogu okretati glavicu toliko da se ne uguše kad ih staviš na trbuh. Kažem ti, stavi ga na svoj krevet na plahtu i gledaj što će raditi, ne moraš se bojati, to je njima jako dobra vježba, to se i preporuča raditi :) moj je znao i na nos leći, pa sam jedva znala skužiti kako diše, al uvijek je neka rupica negdje bila.

edit: moj tako spava od dva tjedna starosti. puno ljepše spava na trbuhu nego na boku. Na boku mi se mlatarao rukama i budio sam sebe. Samo treba paziti da je ispod ravna podloga koju si on ne može u usta staviti. Mi na kindaču imamo onu plahtu s gumicom što ide ispod madraca i nema brige.

zlatna ivkica
05.07.2010., 18:03
Sab simplex ti je 40 i neku kunu.. moja kolegica koja doji malu, i mala ima grčeve patronažna je uz kapi preporučila hippov čaj kombinacija kamilice i komorača. iako piše da je za bebe od 2.mj na dalje, može se davati i skroz malim bebama.. i njoj je malo pomoglo, tak da probaj i s tim..

abattoir
05.07.2010., 19:27
evo i danas je imala grčiće..pokušala sam je stavit na trbuh ali nije pomoglo nažalost... i za vrijeme dojenja bi je prekidala i dizala za podrigivanje i to je radila, čak se i izbljuckala malo na kraju i svejedno dobila grčiće...

kikica02
05.07.2010., 19:52
kada je L bio na cici bio je lijen vući i uvijek je divljao pa se znao nagutati zraka. tada su grčevi bili koma. odnosno to nisu grčevi već zrak kojeg se djete naguta tijekom hranjenja a ne podrigne. na žličicu sam mu davala sab simplex kapi prije jela koje, navodno, te mjehuriće zraka smanjuju pa djete lakše podrigne ili prdne. isto tako pijem hipp-ov čaj za dojilje a kada mi je bio na cici sam pila i čaj od komorača (koji je odvratan!). obzirom da L jako hlapljivo jede i sada kada je na bočici (izdajam se) ima još lagane grčeve tako da mu u bočicu stavljam kapi ali ne u svako hranjenje. planiram izbaciti kapi na nekoliko dana da vidim da li će ga i dalje mučiti progutani zrak. nadam se najboljem:top:

zlatna ivkica
06.07.2010., 10:43
evo i danas je imala grčiće..pokušala sam je stavit na trbuh ali nije pomoglo nažalost... i za vrijeme dojenja bi je prekidala i dizala za podrigivanje i to je radila, čak se i izbljuckala malo na kraju i svejedno dobila grčiće...

Slušaj kupi su te kapi i čaj kapi daj prije SVAKOG podoja, a čaj složi pa daj mna flašicu..

zlatna ivkica
06.07.2010., 10:45
kada je L bio na cici bio je lijen vući i uvijek je divljao pa se znao nagutati zraka. tada su grčevi bili koma. odnosno to nisu grčevi već zrak kojeg se djete naguta tijekom hranjenja a ne podrigne. na žličicu sam mu davala sab simplex kapi prije jela koje, navodno, te mjehuriće zraka smanjuju pa djete lakše podrigne ili prdne. isto tako pijem hipp-ov čaj za dojilje a kada mi je bio na cici sam pila i čaj od komorača (koji je odvratan!). obzirom da L jako hlapljivo jede i sada kada je na bočici (izdajam se) ima još lagane grčeve tako da mu u bočicu stavljam kapi ali ne u svako hranjenje. planiram izbaciti kapi na nekoliko dana da vidim da li će ga i dalje mučiti progutani zrak. nadam se najboljem:top:

Stavljaj kapi prije svakog podoja.. probaj, ali mi smo napravili pauzu pa se grcevi vratili.. i samo da znas, trebala bi mu na bočicu dati čaj, jer ono što dobije čaja preko tvojih sisa to ti je jaaako malo (tako barem patronažna reče)..

_renchi_
06.07.2010., 11:16
evo za sve koji imaju probleme sa grcevima meni su preporucili kapi lefax od bayera,jesu najskuplje ali kao najbolje. Bocica od 50 ml je 100 kn i u zagrebu se moze samo naruciti u ljekarni na dolcu 9 i ceka se par dana. upravo sam narucila u petak ih dobivam pa kad budem u mogucnosti posto doma nemam net javim reakcije

kikica02
06.07.2010., 11:19
Stavljaj kapi prije svakog podoja.. probaj, ali mi smo napravili pauzu pa se grcevi vratili.. i samo da znas, trebala bi mu na bočicu dati čaj, jer ono što dobije čaja preko tvojih sisa to ti je jaaako malo (tako barem patronažna reče)..

hvala:D
dajem mu čaj na bočicu ali mu i nije baš fini (u potpunosti ga razumijem:rofl: )

abattoir
06.07.2010., 13:55
moja dobro spavala, ali od jutarnjeg hranjenja je spavala možda 3 sata sve skupa. u međuvremenu je dojim ili plače. :( koliko često tokom podoja da je dižem da odrigne? do sad bi to radila 3,4 puta s time da bi je znala držati i po 20min i ne bi podrignula ponekad. onda bi se to oteglo na sat ipo dojenja i poslije više ne znam jel plače od grčeva, gladi ili čega već... ako zaspi, spava samo meni na ramenu. iscrpljena sam već, a kad pomislim da moramo čekati do 4.mj...očajna sam...

ina22
06.07.2010., 14:03
ako zaspi, spava samo meni na ramenu. iscrpljena sam već, a kad pomislim da moramo čekati do 4.mj...očajna sam...

tako sam i ja mislila...no, s mjesec dana prošle sve tegobe...odnosno polako počele prolaziti ali je već bilo lakše. i danas baš mami na telefon pričam kako tek sad za ozbiljno uživam u bebi, znam koji je plač za što (mada jako rijetko i plače sada), totalno smo ušli u neki ritam spavanja, hranjenja, šetnje......tako da ako nisu pravi grčevi, možda i prije bude bolje :) Bebica se mora naviknuti na vanjski svijet, zamisli koji je to šok, uopće izaći iz trbuha, onda je došla tu negdje doma, mora papati ciku, a muče ju crijeva.... samo strpljivo, proći će stvarno :mig:

A što neće spavati u kinderu? Još je mala, probaj ju čim više stavljati unutra pa ti sa strane pričaj ili mazi. To bi ti mogao biti još veći problem ako će ti spavati samo na rukama.

abattoir
06.07.2010., 14:09
samo krene plakati kad ju stavim u krevetić i grči se ponovno.. ali na rukama samo dok je to boli, tj. dok joj prolazi, onda uznemireno diše i ko da još malo plače.. evo sad sam je stavila na naš krevet, na leđima je trenutno. po noći je u svom krevetiću spavala.
još me i frendica zvala i tješila da je njima prošlo sa 4 mj :(
kako znati jesu pravi grčevi ili te aerokolike...imam osjećaj da ja nikad neću moći uživati u svom djetetu ko ti..nit imamo ritma, nit ništa.. više ni ne znam kad sam joj dala jesti, kad bi trebala opet, koliko je spavala ni niš..
još mi se čini i da mi se sisa upalila..koma

ina22
06.07.2010., 14:16
,
kako znati jesu pravi grčevi ili te aerokolike...imam osjećaj da ja nikad neću moći uživati u svom djetetu ko ti..nit imamo ritma, nit ništa.. više ni ne znam kad sam joj dala jesti, kad bi trebala opet, koliko je spavala ni niš..
još mi se čini i da mi se sisa upalila..koma

da li su pravi grčevi, odnosno kako znati, nemam pojma. Jedino ako se ne varam, pravi grčevi se javljaju u određeno doba dana, najviše navečer. Možda ti odgovori netko tko ima s tim problema.

a ovo drugo, tvoj osjećaj, ajme kako te razumijem!!! Ja sam se prvih mjesec dana čudila i čudila 'ko pura dreku', pa kak je moguće da je s bebom tako teško, mislila da ću poluditi, pitala se zašto ne uživam. Da, obožavam ga ali ne mogu uživati. Vjeruj mi, doći će i vaše vrijeme, sigurna sam!! :grli: Kažeš da cujica ima 8 dana, jaaaako je mala još. Ja sam mamu stalno zvala u to doba i govorila joj kako plače i da ne znam šta da radim. Činit će ti se ko vječnost, ali i vi ćete se skužiti i sve će biti za 5!! :mig:

edit: nije čak bitno ni u taj ritam ući, može se nama sutra poremetiti (što se nadam da neće, barem onaj noćni), već će beba biti smirenija, neće ju mučiti bušica, ti ćeš znati što napraviti u kojem trenutku i to je onda to, dovoljno! Znam da si sad zbunjena, normalno je to

Zvrksa
06.07.2010., 15:57
moja dobro spavala, ali od jutarnjeg hranjenja je spavala možda 3 sata sve skupa. u međuvremenu je dojim ili plače. :( koliko često tokom podoja da je dižem da odrigne? do sad bi to radila 3,4 puta s time da bi je znala držati i po 20min i ne bi podrignula ponekad. onda bi se to oteglo na sat ipo dojenja i poslije više ne znam jel plače od grčeva, gladi ili čega već... ako zaspi, spava samo meni na ramenu. iscrpljena sam već, a kad pomislim da moramo čekati do 4.mj...očajna sam...

a jel ju pokušaš nečime zabaviti malko - npr. zvečkicama ili malo u kolica ili staviti na prematalicu, skinuti, vježbati s njom, masirati trbuščić?

ja ne bih tako dugo držala na ramenu za podrigivanje

e našla sam jedan super tekst s fotkicama o baby handlingu http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf pa možda nekome bude zanimljiv..sad vidim da i ja neke stvari radim krivo jer mi ih je patronažna krivo pokazala:confused:

zlatna ivkica
06.07.2010., 18:50
hvala:D
dajem mu čaj na bočicu ali mu i nije baš fini (u potpunosti ga razumijem:rofl: )

Ma znam i ja svojem dajem, i bas je fuj.. :D , a vidjet ces kroz dva, tri dana jel mu sta bolje... samo nemoj zaboravit na kapi obavezno prije svakog podoja.. kod nas je upalilo! :top:

kikica02
06.07.2010., 19:38
Ma znam i ja svojem dajem, i bas je fuj.. :D , a vidjet ces kroz dva, tri dana jel mu sta bolje... samo nemoj zaboravit na kapi obavezno prije svakog podoja.. kod nas je upalilo! :top:

koristimo mi kapi već duže vrijeme (stavljam ih u bočicu jer više nije na mojim cicama-izdajam se). te kapi kako kome pomognu, čitala sam da nekoj djeci nisu uopće pomogle.
ina22 je napisala da se djete stavi na trbuh-to je i L pomoglo jer baš puno onda prdi i lakše mu je:D

Lepa26
07.07.2010., 07:59
Da, ali ima bebača, koji ne žele biti na trbuhu, kao npr. moj....:D
Ja ga stavim na trbuh, on se odmah počne derat i protestirat....i kad čitam da vaši vole biti na trbuhu, ljubomorna sam...:lol:

Zaraa
07.07.2010., 08:15
Evo da se prijavim u klub :kava:
Jučer je bio show od 2 popodne do 10 navečer - nosanje, hranjenja, bljucanje, prduckanje, plakanje, vrištanje, cenjenje....kako kojim redom već.....
Kapi sab simplex - dajete ih prije svakog hranjenja? Koliko - onih 15 kapi što piše??

Ovo za stavljanje na svoj trbuh - kod mene nema šanse, a evo sada spava MM-u na trbuhu :ne zna:

Lepa26
07.07.2010., 08:21
Evo da se prijavim u klub :kava:
Jučer je bio show od 2 popodne do 10 navečer - nosanje, hranjenja, bljucanje, prduckanje, plakanje, vrištanje, cenjenje....kako kojim redom već.....
Kapi sab simplex - dajete ih prije svakog hranjenja? Koliko - onih 15 kapi što piše??

Ovo za stavljanje na svoj trbuh - kod mene nema šanse, a evo sada spava MM-u na trbuhu :ne zna:

E tako je i kod mene, na meni zaspe, ali na krevetu na trbuhu, NIKAKO!!!
Ja sab simplex dajem kod svakog obroka, ali pošto mi imamo puno obroka, nemamo ritam, dam mu po 5-7 kapi....a nekad i kad ne papa, a vidim da ga muči, jer ga smiri taj okus, fino mu je....:cerek:

emeral
07.07.2010., 08:30
E tako je i kod mene, na meni zaspe, ali na krevetu na trbuhu, NIKAKO!!!
Ja sab simplex dajem kod svakog obroka, ali pošto mi imamo puno obroka, nemamo ritam, dam mu po 5-7 kapi....a nekad i kad ne papa, a vidim da ga muči, jer ga smiri taj okus, fino mu je....:cerek:

cure jel ima dajete te kapi u klopu ili na žlicu?
meni su rekli da je bolje na žlicu, jer se u bočici kapi mogu poljepit za stjenku bočice.
iako nama nisu neš pomagele:zubo:

Lepa26
07.07.2010., 08:52
cure jel ima dajete te kapi u klopu ili na žlicu?
meni su rekli da je bolje na žlicu, jer se u bočici kapi mogu poljepit za stjenku bočice.
iako nama nisu neš pomagele:zubo:

Ja mu ih nakapam na dudu, i turnem ju u usta....i on cica ko lud...:lol:
Pošto moj cica....

prevarena_ri
07.07.2010., 10:05
imam sinčića od mjesec dana i nisam sigurna ali mislim da ima te vražje kolike... većinu dana ne spava, a i kada spava zaspi na pola sata i onda se budi uz plač. po noći je super (koliko beba može biti) i budi mi se 3-4 puta za papanje i to odradi u polusnu tako da se ni ne najede kako treba a već spava. ujutro (oko 6) je najgori. probudi se uz puno režanja i drugih zvukova i onda krene plakati. i neće ni spavati ni ležati samo bi se nosao. a i tada zna malo zakenjkati. prdi dosta a s podrigivanjem nikako. kada kaka se strašno napreže i zacrveni i zaplače. uopće mi neda da se maknem od njega, odmah plače i moram ga uzeti u ruke... otkrila sam da hoće spavati u autosjedalici i da ga ljuljam u njoj pa sada to preko dana prakticiram. znam da nije najzdravije ali doslovno ni na wc ne mogu a da ne vrišti. nema kod njega kenjkanja-odmah je vriska da čujem kako grlo reže. kupila mi je mama onu ljuljačku ali nikako da mi je donese pa se nadam da će u tome moći spavati preko dana.
što vi mislite? jesu kolike ili je samo "razmažen"?

EDIT: e da, i voli zaspati na meni neznam da li je to bitno. u bilokojoj pozi (bočno, leđa, trbuh)...

lola1415
07.07.2010., 10:32
imam sinčića od mjesec dana i nisam sigurna ali mislim da ima te vražje kolike... većinu dana ne spava, a i kada spava zaspi na pola sata i onda se budi uz plač. po noći je super (koliko beba može biti) i budi mi se 3-4 puta za papanje i to odradi u polusnu tako da se ni ne najede kako treba a već spava. ujutro (oko 6) je najgori. probudi se uz puno režanja i drugih zvukova i onda krene plakati. i neće ni spavati ni ležati samo bi se nosao. a i tada zna malo zakenjkati. prdi dosta a s podrigivanjem nikako. kada kaka se strašno napreže i zacrveni i zaplače. uopće mi neda da se maknem od njega, odmah plače i moram ga uzeti u ruke... otkrila sam da hoće spavati u autosjedalici i da ga ljuljam u njoj pa sada to preko dana prakticiram. znam da nije najzdravije ali doslovno ni na wc ne mogu a da ne vrišti. nema kod njega kenjkanja-odmah je vriska da čujem kako grlo reže. kupila mi je mama onu ljuljačku ali nikako da mi je donese pa se nadam da će u tome moći spavati preko dana.

EDIT: e da, i voli zaspati na meni neznam da li je to bitno. u bilokojoj pozi (bočno, leđa, trbuh)...

Premala je to beba da bi bila razmažena. Kupi si sling maramu i nosi, to je meni puno pomoglo. Oni ti jednostavno prva tri mjeseca trebaju našu blizinu. Joj, kad se sjetim, doslovce ni na wc. Tko nije prošao, ne može razumjeti kako to izgleda kad si sam doma sa djetetom koje veći dio dana plače. Bojala sam se da neće htjeti u kolica nikad i da ću je nositi do 18te, ali s dva i pol mjeseca sam je počela odvikavati i sad je puno, puno bolje. Iako i sad zna biti dana kad je muči buša.

kikica02
07.07.2010., 10:53

nije razmažen :D
tako je bilo i sa L, mučio ga je taj zrak kojeg se bio navukao kad bi jeo i dosta se mučio. to što želi biti stalno kod tebe je zato što tako malena bebica još ne vidi a kada ga uzmeš u naručje onda on osjeti svoju majku pa je mirniji. ovo sa AS i mi koristimo jer L od kada je "progledao" uopće ne želi biti u košari, gospodin mora vidjeti sve:cerek: ali ga nikada ne držim dulje od sat i pol u njoj a tada ga premjestim u sleepy wrap gdje je blizu mene a opet sve vidi:D
probaj ga držati i na rukama ali tako da je kao na trbuhu (da ti je dlan na njegovoj buši) i stavljaj ga na trbuh na krevetu, probaj sa kapima..i naoružaj se strpljenjem..sretno :grli:

Zaraa
07.07.2010., 11:21
imam sinčića od mjesec dana i nisam sigurna ali mislim da ima te vražje kolike... većinu dana ne spava, a i kada spava zaspi na pola sata i onda se budi uz plač.

:rofl::grli::kiss:

ista situacija, nije razmažen.....muči ih trbušćić. Evo dala sam joj kapi, puštala muziku i ljuljuškala (gibonni, maksim mrvica :cerek:); zaspala je :s (vidjeti ćemo koliko...)

Zaraa
07.07.2010., 11:23
evo meni koristan linkić - ja sam radila krivo pod 1.
http://www.mojedijete.com/dojenje/grcevi-kod-dojenih-beba/

Zaraa
07.07.2010., 11:39
...probudila se :rolleyes: i to vrišteći :D

prevarena_ri
07.07.2010., 13:43
moj nažalost ima samo jednu cicu na raspolaganju jer je ova druga prestala proizvoditi kada sam je štedila 3-4 dana zbog teških ragada... još ona proizvodi ali kada se izdojim to bude 10-20 a to je naravno ništa... stavim ga na nju par puta dnevno jer se nekako nadam da još nije kasno za nju ali vidim koliko mu treba da ju "riješi"...

znači to jesu kolike? da li mogu kupiti te kapi na svoju ruku? i da li mu može nešto biti od njih ako ipak nisu kolike?

Zaraa
07.07.2010., 14:24
moj nažalost ima samo jednu cicu na raspolaganju jer je ova druga prestala proizvoditi kada sam je štedila 3-4 dana zbog teških ragada... još ona proizvodi ali kada se izdojim to bude 10-20 a to je naravno ništa... stavim ga na nju par puta dnevno jer se nekako nadam da još nije kasno za nju ali vidim koliko mu treba da ju "riješi"...

znači to jesu kolike? da li mogu kupiti te kapi na svoju ruku? i da li mu može nešto biti od njih ako ipak nisu kolike?

Uff, a jesi probala na šeširić na tu drugu? Stavljaj ga što više, pa će se vratiti 100%. Ja kupila kapi i evo od danas ih koristimo, a kako sam čula treba dan da počnu djelovati. Po onome što piše na simpexxu - piše da se nikako ne može s njima otrovati :lol: tj. da se može uzeti neznam koja količina i da nema negativnog učinka na organizam :ne zna:

Zaraa
07.07.2010., 14:29
Da i uz kapi sam je stavila na povišeno da spava (kao pod kutem od 45 stupnjeva), negdje pročitala, a ako se sjećate u bolnici u onim krevetićima su bili tako nagnuti....
I možda nekome pomogne - inače oni ful vole biti umotani posebno prvih mjesec, dva; kako je prevruće ostavila sam je u bodiću kr. rukav i švedskoj ali sam je "zbuksala" tj. oko nje postavljala rolice od pamučnih dekica. Ful je mirnija kada spava tako.

Sutra bi trebali znati da li išta djeluje....

zlatna ivkica
07.07.2010., 14:33
Uff, a jesi probala na šeširić na tu drugu? Stavljaj ga što više, pa će se vratiti 100%. Ja kupila kapi i evo od danas ih koristimo, a kako sam čula treba dan da počnu djelovati. Po onome što piše na simpexxu - piše da se nikako ne može s njima otrovati :lol: tj. da se može uzeti neznam koja količina i da nema negativnog učinka na organizam :ne zna:

Istina, mi smo počeli sa tj i pol dana sa 7 kapi dnevno, a kada smo navršili mj dana na dalje pijemo 15kapi i po je sasvim dosta.. ili če djelovati ili nece, pa taman da se stavi neznam koliko..
vidjet češ nakon, dan ili dva jel je šta bolje..

prevarena_ri
07.07.2010., 15:38

ma ona se sada oporavila pa mu je dajem normalno. i potrudim se nju dati prvu jer se zna da najviše "vuče" dok je jako gladan. a onda kada nju riješim ga prebacim na ovu punu.

ništa, probati ćemo i mi s tim kapima. možda pomogne.

hvala cure :)

Zaraa
07.07.2010., 16:13
ma ona se sada oporavila pa mu je dajem normalno. i potrudim se nju dati prvu jer se zna da najviše "vuče" dok je jako gladan. a onda kada nju riješim ga prebacim na ovu punu.

ništa, probati ćemo i mi s tim kapima. možda pomogne.

hvala cure :)

Eeeee vidiš gore na onom linku što sam dakla piše da u istom podoju se ne smiju davati obje cice jer to pogoduje grčevima, a piše i detaljno zašto. To sam i ja radila, prvo bi je stavila na zadnju da budem sigurna da je popila ono najhranjivije mliko, pa onda na drugu (a vodila se po sebi da se prvo dobro najedem pa napijem :rolleyes:) i pročitam da je to no-no....

Koliko kapi da joj onda dajem - sada ima 3 tjedna i par dana?

nika7
07.07.2010., 17:00

Ajme ovo kao da sam ja napisala. Sve identično. Evo ja mu jučer počela davati kapi po preporuci patronažne pa ćemo vidjeti. Pijem i čaj za dojilje i od komorača pa mi je jučer manje plakao i manje se stiskao od boli pa se nadam da će biti sve ok. Tako mi ga je žao jer ima tek 3 tjedna, ali poštteno me umori od ovog nosanja pa jedva dočekam da muž dođe s posla da mogu ručati i otuširati se na "miru ". :)

prevarena_ri
07.07.2010., 18:58
zaraa ali mislim da se to na nas baš i ne odnosi jer u ovoj stvarno nema mlijeka... a da mu dam samo nju nije mu dosta... neznam... :ne zna:

nika7 ja ti taj čaj pijem od početka. nisam primjetila da mu je nešto bolje/gore ako ga ne pijem... možda tebi bude više pomogao. i ja sam uzela kapi i sada čekam slijedeće dojenje da mu dam te kapi pa da vidimo.

inače, danas sam si dala truda (nakon guglanja kolika) pa sam mu i masirala trbuščić (što mu je pasalo jako-nije plakao :D) i koljenima sam mu malo trbuh pritiskala pa je prdio. ovo s koljenima sam i prije radila (one vježbe za kukove) ali mi nije baš prdio kao danas. i sada spava :cerek: nadam se da mu je to pomoglo... čak sam i ja pola sata zakunjala pored njega :cerek:

Zaraa
07.07.2010., 19:27
Evo spavala je od 3 do 7, probudila se, presvukla je, nahranila i već se nabrijala da ćemo sada malo gugutati, a ona zaspala ko top opet :s:s:s
Kapi sam joj dala već 3 puta. I prducka i dalje ali se ne grči više :s
Je li do kapi ili što nemam pojama, ali u stanu je blaženi mir :D

prevarena da li mu dodaješ onda AD?

prevarena_ri
08.07.2010., 19:06
nama kapi nisu pomogle :( sinoć sam pomislila da jesu ali od jutros stara pjesma...

zaraa ne dajem mu ad jer dobiva na težini. u ovih mjesec dana je dobio kilu tako da mu nije potrebno.

abattoir
09.07.2010., 08:57
nama kapi pomogle izgleda prvi dan, poslije toga ne baš.. sinoć i preksinoć plač do 3 ujutro.razmišljam da je počnem hraniti na bočicu jer mi se čini da se više zraka naguta kad mi je na sisi (imam previše mlijeka i počne se daviti nakon nekoliko gutljaja i tako usrče zrak).
mrzim ovo.

Renata
09.07.2010., 09:07
moj maleni zadnja 2-3 tjedna svaki dan oko 4 sata u jutro počinje mrckati u snu, a oko 6 se probudi sa velikim plačom i boli u trbuhu. prestane tek kad se pokaka a od te najveće boli treba još negdje 10 minuta proći, nekad pomogne što mu dam sisu, ali nekad ga toliko boli da ne može niti sisati.
dal si to kolike, budući se javljaju u jutro ili je to samo neki zatvor kod bebe.
razmišljala sam da se možda teže pokakak u jutro jer spava cijelu noć, nije aktivan kao preko dana, a preko dana puno maše nogicama i dosta je aktivan pa mu možda i to pomaže kod probave. ima 7 tjedana tek.

prevarena_ri
09.07.2010., 09:25
renata i moj ti ujutro najviše plače i to baš tako oko 6. nama su to kolike. baš se skuži da su grčevi jer između boli (tih par sekundi) mi se nasmije i onda se opet zacrveni, napne i u vrisku...

probaj mu masirati trbuh i koljena lagano gurati na trbuh odmah ujutro. ja to radim zadnja 2 dana i lijepo mi se isprdi i pokaka i onda je ok.

Renata
09.07.2010., 09:29
masiram mu trbušćić i onda se pokaka i sve je u redu.
ne znam da li su kolike dok se beba mora pokakati ili je to samo prazna bol, jer moj se baš mora pokakati

abattoir
09.07.2010., 09:30
prevarena koliko ti dugo treba da to isprducka i pokaka se? jel mu stišćeš koljena na trbuh dok je u peleni ili ga svučeš? ja ne znam kako da masiram trbušćić kad joj još pupak nije otpao.

jojne
09.07.2010., 11:02
Mi smo u komi s grcevima. Beba ima malo manje od tjedana, katastrofa. zadnjih 2 dana nemoguce, do nocas je spavala 8h od nekih 40 :(
Doslovno nije spavala od prekjucer od 16h do 5 ujutro, onda je spavala nekih 5h i urlali smo do 1 ujutro nocas kad je napokon uspjela zaspati na meni, pa sam ju tako ostavila do 5 jer me bilo strah mrdnuti ju. Ali od onda spava i jede opet, budemo vidjeli.
Promijenili smo hranu jucer s Aptamila na Aptamil comfort, otisla bih se pomoliti negdje da djeluje i da bude bolje jer je jadno dijete toliko izmuceno da je to uzas. Jutros u 7 kad se probudila mi se plakalo nad njom kako je umorno i izmuceno izgledala.
I da, sab simplex nama 0 bodova, osim sto mi je dobro jer razbije mjehurice u bocici. Babynos nesto malo pomagao 2 dana, jucer opet nista :( Spremam se u Sloveniju po Nurse Harveys ako ne bude bolje, svi ga hvale. Mada mi je vec bed djetetu bilo sto davati, ali ovo s njenim grcevima je vec nemoguce. Samo me strah da nece proci s 3mj, ili da nisu grcevi :(
A ni masaza nam ne pomaze bas nesto posebno, ni jednom se jos nije uspjela isprditi ili pokakati dok sam ju masirala, jedino se popiski od naprezanja :)

lola1415
09.07.2010., 11:58
Mi smo u komi s grcevima. Beba ima malo manje od tjedana, katastrofa. zadnjih 2 dana nemoguce, do nocas je spavala 8h od nekih 40 :(
Doslovno nije spavala od prekjucer od 16h do 5 ujutro, onda je spavala nekih 5h i urlali smo do 1 ujutro nocas kad je napokon uspjela zaspati na meni, pa sam ju tako ostavila do 5 jer me bilo strah mrdnuti ju. Ali od onda spava i jede opet, budemo vidjeli.
Promijenili smo hranu jucer s Aptamila na Aptamil comfort, otisla bih se pomoliti negdje da djeluje i da bude bolje jer je jadno dijete toliko izmuceno da je to uzas. Jutros u 7 kad se probudila mi se plakalo nad njom kako je umorno i izmuceno izgledala.
I da, sab simplex nama 0 bodova, osim sto mi je dobro jer razbije mjehurice u bocici. Babynos nesto malo pomagao 2 dana, jucer opet nista :( Spremam se u Sloveniju po Nurse Harveys ako ne bude bolje, svi ga hvale. Mada mi je vec bed djetetu bilo sto davati, ali ovo s njenim grcevima je vec nemoguce. Samo me strah da nece proci s 3mj, ili da nisu grcevi :(
A ni masaza nam ne pomaze bas nesto posebno, ni jednom se jos nije uspjela isprditi ili pokakati dok sam ju masirala, jedino se popiski od naprezanja :)

Mislim da Nurse Harveys nema ni u Sloveniji trenutno. Ja imam načetu bočicu, ali rok trajanja je mjesec dana tako da nikakve koristi od toga. Probaj nazvati hrvatskog distributera i zamoliti da ti daju koju bočicu. Sigurno imaju na zalihi. Nama nije pomogao, ali eto...
Probaj s Bowenovom terapijom i BioGaia probiotskim kapima. Nama je to najbolje rezultate davalo. BioGaiu joj još uvijek dajem - za svaki slučaj.

jojne
09.07.2010., 12:09
Mislim da Nurse Harveys nema ni u Sloveniji trenutno. Ja imam načetu bočicu, ali rok trajanja je mjesec dana tako da nikakve koristi od toga. Probaj nazvati hrvatskog distributera i zamoliti da ti daju koju bočicu. Sigurno imaju na zalihi. Nama nije pomogao, ali eto...
Probaj s Bowenovom terapijom i BioGaia probiotskim kapima. Nama je to najbolje rezultate davalo. BioGaiu joj još uvijek dajem - za svaki slučaj.

A dobro jel netko zna sto se dogadja i zasto je nestasica tog sirupa?

lola1415
09.07.2010., 12:12
A dobro jel netko zna sto se dogadja i zasto je nestasica tog sirupa?

Ja sam zvala distributera i rekli su mi da je nekakva preregistracija proizvoda u tijeku.

jojne
09.07.2010., 13:52
Evo da dodam da sam se i ja danas cula s njima. Sljedeci tjedan ide u prodaju ovaj sirup: http://www.nemus.hr/torminalis/index.html. Kazu da je isti kao Nurse Harveys samo malo poboljsan

rtg1
09.07.2010., 15:20
Cure, meni je puno mama i tata bilo jaako zadovoljno s homeopatskim perlama protiv grceva..Homeolab Colocynthis 15x, 80 perla dode oko 70kuna, daju se 3 puta po 3 perlice otopljene u malo vode ili caja

Zvrksa
10.07.2010., 10:32
otkad smo počeli davati D vitamin moj malac više ne kaka kao prva 4 tjedna svakodnevno nego svakih par dana... ne znam jel to povezano s kapima, ali stvarno se otad sve poremetilo i siroček se otada strašno muči, grči, napreže, prdi, al po 3-4 dana od kakanja ništa...evo, danas je 4.dan i stvarno se strašno muči
jel bi za to mogle pomoći te sab simplex i slične kapi i/ili čaj za bebe i jel taj čaj uopće dobro davati dojenim bebama?:confused:

prevarena_ri
12.07.2010., 13:46
prevarena koliko ti dugo treba da to isprducka i pokaka se? jel mu stišćeš koljena na trbuh dok je u peleni ili ga svučeš? ja ne znam kako da masiram trbušćić kad joj još pupak nije otpao.

ej sorry što ti tek sada odgovaram, nisam na forumu bila.

ovako ti ja to radim: prvo nekih 2-3 minute mu lagano masiram trbuh kružnim pokretima i onda mu stišćem koljena na trbuh i odmah počne prduckati. neki puta to radim u peleni (jednokratnoj, ovu pamučnu skinem) a neki puta bez. on već zna kada ga grčevi ulove i kada ga krenem skidati da ću ga masirati pa mi između vrištanja da jedan mali osmjeh :)

teško ćeš joj masirati trbuščić ako joj pupak nije otpao... neznam kako bi to mogla dok ne otpadne. probaj malo guglati možda :ne zna: sigurno ima način.

e da i možda nekome pomogne: skužila sam da nakon tog svog prduckanja ako ga stavim u AS na par minuta da će mi se pokakati. to je sada već kod nas sigurno, pa probajte i vi. nakon toga mi je odlične volje i obično zaspi kao klada... zvrska možda tebi to pomogne... valjda im taj položaj paše na trbuščiću...

Zvrksa
12.07.2010., 14:20
bio je moj jučer u autu u As pa niš...koliko dugo ti bude u As prije nego obavi?

lola1415
12.07.2010., 14:58
otkad smo počeli davati D vitamin moj malac više ne kaka kao prva 4 tjedna svakodnevno nego svakih par dana... ne znam jel to povezano s kapima, ali stvarno se otad sve poremetilo i siroček se otada strašno muči, grči, napreže, prdi, al po 3-4 dana od kakanja ništa...evo, danas je 4.dan i stvarno se strašno muči
jel bi za to mogle pomoći te sab simplex i slične kapi i/ili čaj za bebe i jel taj čaj uopće dobro davati dojenim bebama?:confused:

Palo mi je na pamet da većina beba nakon prvih mjesec dana prestane tako često kao na početku kakati pa ti to možda nije povezano s D3 kapima. Probaj pojesti krušku pa mu možda nešto dođe kroz mlijeko i pomogne mu kakati. Ili šljive?

Zvrksa
12.07.2010., 15:24
jedem šljive, nalijevam se sa sokom od marelica al ništa:ne zna:

prevarena_ri
12.07.2010., 21:31
bio je moj jučer u autu u As pa niš...koliko dugo ti bude u As prije nego obavi?

minutu-dvije.. ali to ti je cijeli proces prije kakanja. bitno je masirati pa gurati koljena i onda u AS.

ana12
13.07.2010., 12:20
moja curka ima 6 mjeseci grčevi su počeli 6.dan i još uvijek traju :( ima li netko da je prošao ili prolazi isto,da ovako dugo traje.isprobali smo sve ali BAŠ SVE i ništa nije pomoglo.sada je puno lakše nego prije ali još uvijek ju muče.:confused:

lola1415
13.07.2010., 13:30
moja curka ima 6 mjeseci grčevi su počeli 6.dan i još uvijek traju :( ima li netko da je prošao ili prolazi isto,da ovako dugo traje.isprobali smo sve ali BAŠ SVE i ništa nije pomoglo.sada je puno lakše nego prije ali još uvijek ju muče.:confused:

Nama su isto počeli 6. dan. Počeli su se smanjivati s oko 2,5, ali i sad ih ponekad ima. Pomogle su nam BioGaia kapi i Bowenova terapija, ako si u Zg, javi mi se na PM pa ti pošaljem broj od fizioterapeuta koji je radi. Mi smo bili dva puta, to je nešto kao masažica. Jako nježno, malo po leđima i malo po buši.

prevarena_ri
17.07.2010., 19:17
evo jedne preporuke ako imate nekoga vani (neznam da li ima u HR). ja sam od tete iz engleske dobila infacol (dala mi ga je sinoć) i već danas vidim razliku!! probajte nabaviti..

abattoir
18.07.2010., 14:43
prevarena, moja ne želi biti u as-u, osim ako se vozimo u autu..
otpao joj je pupkić ali je imala granulom pa sad to još nije zaraslo i još moramo previjati do daljnjeg tako da ništa od masaže zasad. i primijetila sam da manje kaka nego prije, prije je svako prematanje bila pokakana, a sad nekoliko puta u danu..valjda je to normalno, molim boga da se uspostavlja ta kontrola crijeva.

pitanje u vezi prehrane: jel jedete sve ili? meni se čini da ona jednako reagira na svu hranu koju ja pojedem. dogodi se da dva dana zaredom isto jedem i ona jedan dan s jednim grčićima, a drugi dan cijeli dan plače. :ne zna:

lola1415
18.07.2010., 15:40
evo jedne preporuke ako imate nekoga vani (neznam da li ima u HR). ja sam od tete iz engleske dobila infacol (dala mi ga je sinoć) i već danas vidim razliku!! probajte nabaviti..

Super! Infacol je inače isto kao i SabSimplex simetikon. Valjda su različiti.

prevarena_ri
18.07.2010., 22:58
a onda ti nemam savjeta jer ja i dalje tako svog riješim da isprazni crijeva...

inače što se tiče stolice, i moj je par dana nakon što smo došli iz bolnice počeo manje kakati i bilo je nekako gušće i tamnije. prije bi bio mlaz kada bi ga skinula i obično bi i mene pokakao a onda je to sve stalo. i sada nakon što sam dobila kapi za kolike iz engleske stolica opet rijetka, zlatno-žuta i česta.. mislim da se stolica promjeni zbog kolika...

a što se tiče prehrane to ti ni ja još neznam. i ja još testiram. evo sada sam pojela krišku lubenice pa ću sutra vidjeti kako će reagirati. inače već sam probala breskve i čini mi se da mu je to ok. a što se tiče ovoga što kuham jedem baš sve. svaku nedjelju roštilj, pašte, pečeno pile, ma baš sve jedino ne ljuto. i jedino mi se učinilo da mu pečeno pile nije pasalo. ili je to bila slučajnost.. neznam.. probati ću još jednom sada kada je sve ok uz ove kapi.

prevarena_ri
18.07.2010., 22:59
Super! Infacol je inače isto kao i SabSimplex simetikon. Valjda su različiti.

nemam pojma što je ali je upalilo :) kuc kuc kuc :D evo spava već 4 sata bez prekida!!

Dajci
05.08.2010., 19:18
Moja L ima grčeve otkad smo stigli iz rodilišta...najprije sam mislila da je radi loše probave (nije bilo stolice), nakon dva tjedna morala uvest dohranu pa počeli s Bebimilom, grčevi još jači, probala Sab simplex - nikakvih rezultata, promjenili hranu na Aptamil comfort, grčevi malo popustili, ali još uvijek prisutni, neki dan sestra donesla Infacol, ali meni se situacija činila lošijom nego bez njih, čak joj je i stolica bila nešto tvrđa, pa odustala...s obzirom da grčevi nisu prestrašni, mislim da odustajem od raznoraznih kapi i čekamo famoznih 3 mjeseca da prestanu!!!

lola1415
05.08.2010., 20:25
Moja L ima grčeve otkad smo stigli iz rodilišta...najprije sam mislila da je radi loše probave (nije bilo stolice), nakon dva tjedna morala uvest dohranu pa počeli s Bebimilom, grčevi još jači, probala Sab simplex - nikakvih rezultata, promjenili hranu na Aptamil comfort, grčevi malo popustili, ali još uvijek prisutni, neki dan sestra donesla Infacol, ali meni se situacija činila lošijom nego bez njih, čak joj je i stolica bila nešto tvrđa, pa odustala...s obzirom da grčevi nisu prestrašni, mislim da odustajem od raznoraznih kapi i čekamo famoznih 3 mjeseca da prestanu!!!

Probaj BioGaia kapi. Nama su olakšale. I sad joj ih dajem kad se sjetim jer su to probiotske kapi i uvijek dobro dođu. Drž te se!

Blackie
07.08.2010., 08:11
evo ovako....isključivo dojim.

moja N je dobila grčeve s neka 2 tjedna...trajalo je do negdje 7 tjedna i preko noći je prestalo. koristili smo babynos kapi.

sad ima 13 tjedana i već dva dana navečer jako plače i kao da se nateže kakati a ne može...opet joj dam kapi, smiri se i zaspe i ujutro se jaaaako pokaka. dal su to opet grčevi ili problemi sa probavom? :ne zna:

tina79
25.08.2010., 15:35
Moj maleni Daniel ima mijesec dana..mislim da nema problema sa grcevima..jer normalno spava..skoro nikad ne place..al ponekad se ono zgrci i lice mu pocrveni..u zadnja dva dana imao je problema sa stolicom..i odmah sam mu dala kapi a nakon nekog vremena i 100 ml caja od komoraca koje je on odmah popio..pitanje je..koliko mu puta smijem davati caj na dan? i koju kolicinu..prije ili poslje jela?razmisljam da mu dajem caj svaki dan i ako ne vidim da ima ikakvih problema..dali je to u redu?? :)

_renchi_
25.08.2010., 22:10
toplo preporucam kapi Lefax ob Bayera,u hrvatskoj se ne mogu kupiti ali se mogu naruciti u ljekarnama.To su kapi u obliku sirupa i daje se prije svakog obroka,ne mijesa se s mlijekom ako beba pije na bocicu.Moja mala je imala jake grceve,dnevno je znala vristati po 2-3 sata predvecer,grcila se po cijeli dan,slabo je spavala.Otkad uzima te kapi zaboravila sam sta su to grcevi,potpuno su nestali,jedino ako joj nekad zaboravim dati kapi vidim da jos nisu nestali grcevi.Promjena se vidjela odmah,pocela je puno bolje jesti i spavati,a kad joj povremeno zaboravim dati prije hranjenja pa pocne plakati ili vristati jer joj pocnu grcevi smiri se za 20 min nakon sto jo dam te kapi.Toplo preporucam svima koji imaj:mig:u problema sa kolikima

tina79
27.08.2010., 10:44
da imam i neke kapi koje se zovu sab simplex ..ali neznam dal da mu ih dajem..posto on meni nikada ne place..samo se ono malo buni jer izgleda kao da nemoze da kaki :) jedino onda se pomalo buni...odlicno spava..i nema toga da on nekoliko sati provede budan...vristajuci..kao sto su mnoge napisale da njihova dijeca rade kad imaju grceve... on normalno jede, spava i ono pustim ga da podrigne poslije jela..e da i sa ispustanjem zraka ..hehe nikakvih problema...
zato razmisljam dajem mu caj od komoraca sad svaki dan..i vidim da se je prestao grciti ono kao ranije..dali je potrebno davati mu kapi..sprem toga..a nisam sigurna dal to jesu grcevi???

ajam1891
27.08.2010., 12:06
Nemoj mu davati kapi (a mnogi savjetuju ni čaj) ako misliš da nema grčeve...
I moja je super spavala i jela i bila dobre volje, ali eto negdje oko prvog mjeseca zaredala plač oko 20-21 sat i tako 40-ak minuta na faze...
Već sam pisala ali ću ponoviti. Mi smo davali Sab Simplex, na žličicu s izdojenim ili u bočicu izdojenog mlijeka (znači može i s AD) ali NE svih 15 kako piše, već 5-10 kapi i u svaki drugi-treći obrok. Nama je pomoglo. Odmah je počela prduckati i ispuštati nagomilan zrak (iako je nakon svakog obroka podrignula). I stolica nam je bila redovna i zlatno žute boje.
Kapi navodno nisu nimalo opasne, ali sam čula (rekla-kazala) da mogu ipak u većim količinama uzrokovati neki problem u crijevima i da je kapi dobro davati, ali u manjim količinama...
Eh, da i masiranje trbuščića pomaže. I dan danas joj znam malo masirati trbuščić i nemamo problema sa stolicom...

ivicazg
27.08.2010., 14:59
ej,ja sam martina i mi smo našem petru davali simblex kapi i ti 5-10 kapi i njemu je pomoglo.isto sam čula da mogu nekak naškoditi pa nismo htjeli riskirati!kupili smo neku kremu za trbuh na bazi kima,ali to nije davalo nekakve rezultate.to mora proć samo od sebe,pomoć može masaža ili da se beba stisne uz sebe da joj se grije trbušek pa lakše zaspi-barem je tako bilo kod nas.teško je dok ne prođe,ali tješite se da će proći!:top:

santa.rka
11.09.2010., 11:09
Nisu klasične kolike...ali možda je problem najsličniji ovoj temi....
Da li je netko imao ovakav slučaj i kako ga je riješio?

Oni klasični grčevi (vrištanje/plakanje u isto vrijeme) prošli su nam s cca 5,5 mj (i BTW nije nam ništa pomoglo..niti kapi, niti komorač, niti kim, niti drugi čajevi, niti vježbe s nogicama, niti masaža trbuha...) jednostavno su se ugasili sami od sebe...
Ali od početka se zadržao jedan problem... sada iako već ima 7 mj. plače/vrišti kad ima vjetrove. To je nešto rjeđe izraženo preko dana (iako ima onih rijetkih trenutaka kada mu ne smetaju vjetrovi već se istovremeno s njima smije), ali posebno je izraženo noću (čujem ga da počne plakati i onda čujem istovremeno vjetrove ili prvo čujem vjetrove i onda plač)... ne spavamo od kad se rodio :rolleyes: (i dalje dojim pa se ionako budimo svakih cca 2,5-3h, ali ima noći kada je buđenje svakih sat, sat i pol radi opisanog problema).
Pitala pedijatricu još na prošlom pregledu za to... samo je odmahnula rukom i rekla je da ima i takvih rijetkih slučajeva i da će s vremenom proći :eek: (o kojem vremenu pričamo... tjedan, mjesec, godina ili...:ne zna: )
Ako ste imali ovakav problem s vjetrovima i plakanjem, javite se i dajte neki savjet...

Dajci
12.09.2010., 11:27
Nisu klasične kolike...ali možda je problem najsličniji ovoj temi....
Da li je netko imao ovakav slučaj i kako ga je riješio?

Oni klasični grčevi (vrištanje/plakanje u isto vrijeme) prošli su nam s cca 5,5 mj (i BTW nije nam ništa pomoglo..niti kapi, niti komorač, niti kim, niti drugi čajevi, niti vježbe s nogicama, niti masaža trbuha...) jednostavno su se ugasili sami od sebe...
Ali od početka se zadržao jedan problem... sada iako već ima 7 mj. plače/vrišti kad ima vjetrove. To je nešto rjeđe izraženo preko dana (iako ima onih rijetkih trenutaka kada mu ne smetaju vjetrovi već se istovremeno s njima smije), ali posebno je izraženo noću (čujem ga da počne plakati i onda čujem istovremeno vjetrove ili prvo čujem vjetrove i onda plač)... ne spavamo od kad se rodio :rolleyes: (i dalje dojim pa se ionako budimo svakih cca 2,5-3h, ali ima noći kada je buđenje svakih sat, sat i pol radi opisanog problema).
Pitala pedijatricu još na prošlom pregledu za to... samo je odmahnula rukom i rekla je da ima i takvih rijetkih slučajeva i da će s vremenom proći :eek: (o kojem vremenu pričamo... tjedan, mjesec, godina ili...:ne zna: )
Ako ste imali ovakav problem s vjetrovima i plakanjem, javite se i dajte neki savjet...

Ne želim te obeshrabrit, ali ja mislim da će grčevi najvjerojatnije prestat kad prestaneš dojit ili barem onda kad mu veći dio prehrane ne bude tvoje mlijeko...ja imam bebicu od 3 mjeseca, ispočetka imali grčeve, koji su se primirili tjedan - dva nakon dohrane s Aptamil confortom ...sada bebica počela bojkotirat bočicu, pa je samo na cici, i grčevi su se vratili...ne znam je li slučaj isti kao kod mene, ali već sam čula nekoliko primjera da su grčevi trajali dok je beba bila dojena...

santa.rka
12.09.2010., 11:51
Ne želim te obeshrabrit, ali ja mislim da će grčevi najvjerojatnije prestat kad prestaneš dojit ili barem onda kad mu veći dio prehrane ne bude tvoje mlijeko...ja imam bebicu od 3 mjeseca, ispočetka imali grčeve, koji su se primirili tjedan - dva nakon dohrane s Aptamil confortom ...sada bebica počela bojkotirat bočicu, pa je samo na cici, i grčevi su se vratili...ne znam je li slučaj isti kao kod mene, ali već sam čula nekoliko primjera da su grčevi trajali dok je beba bila dojena...

hvala Dajci :)
moguće i da je to zbog dojenja, stvarno ne znam...:ne zna:
stalno se nadam da je baš danas zadnji dan s našim problemom...
nada umire zadnja :D

ashley
28.09.2010., 17:34
Mi smo mjesec i 3 dana i izgleda da nas jako pate grcevi...danas place cijeli dan, grci se se jadna, ajme...ali stalno prducka, podrigne, ima stolicu, a opet place i grci se...sad sam bila po kapi Sab S. pa se nadam da ce malo barem pomoci...jadno djetesce! :(

valneahana
28.09.2010., 18:20
Mi smo mjesec i 3 dana i izgleda da nas jako pate grcevi...danas place cijeli dan, grci se se jadna, ajme...ali stalno prducka, podrigne, ima stolicu, a opet place i grci se...sad sam bila po kapi Sab S. pa se nadam da ce malo barem pomoci...jadno djetesce! :(

čim se grči i prducka to su ti grčevi,grčevi NEMORAJU nužno biti od neredovite stolice iako se i onda javljaju već od zraka u crijevima a sab simplex radi to nešto sa zrakom(pročitaj u uputstvima) i nemoj očekivati da će ti djelovati odmah,trebalo bi se kontinuirano uzimati više dana da prodjeluje,moja i dan danas ima grčeve,doduše ne jake,i ne grči se ali plač je drukčiji nego kad je glada i prducka i prema tome znam da jesu,nema ih svaki dan i ako ih ima to ju čopi jedan put u danu i traje po pol sata recimo i onda je ko nova e sad dali ih ima tako rijetko od tih kapi neznam ali ih ima,možda da joj ne dajem bi imala više ali to neznam stoga nastavljam s nijima

extreme
28.09.2010., 18:34
moja ponekad prducka,jako rijetko, al ja nisam primjetila d aju to nešto muči :ne zna:
kako izgleda to grčenje?
jel moguće da beba prdi a da ju to ne muči, tj, da nema grčeve?? :misli:

valneahana
28.09.2010., 18:38
moja ponekad prducka,jako rijetko, al ja nisam primjetila d aju to nešto muči :ne zna:
kako izgleda to grčenje?
jel moguće da beba prdi a da ju to ne muči, tj, da nema grčeve?? :misli:

pa kako da ne pa i nas ne boli kad prdimo pa nemora ni svu djecu:mig:

grčenje izgleda tako da kvrči nogice prema sebi i pruži od sebe i tako stalno dok oni traju ruke su ukočene,šake čvrsto stisnute i ruke od grčenja primiče prsima,zacrvene se u licu ,oznoje se i plač je drugačiji

andy7
30.09.2010., 11:32

znam kako ti je, jesu pomogle kapi?

ashley
30.09.2010., 12:39
znam kako ti je, jesu pomogle kapi?

Pa bas i ne. Jos cu pricekat dan ili dva pa cu ako se stanje ne promijeni vidjeti za homeopatiju. Jel i vi muku mucite s tm...jel vam sta pomaze

Leptiricazg
30.09.2010., 13:01
i moj malac ima grčeve - počeli su kad je imao 3. tjedn - isključivo je dojen

bila sam kod pedijatra i rekla čaj od komorča - dajme ga njemu i ja ga pijem + simplex kapi i nakon tjedan dana se smanjili grčevi - trajali 10 tak min. ,a ne 2-3 sata kao inače
i tako je bilo tjedan dana i već 2-3 dana opet taraju dugo i jako ....pazim na prehranu - mliječno sam gotovo izbacila

imate li još koji savjet kako mu pomoći?

lola1415
30.09.2010., 13:04
Pa bas i ne. Jos cu pricekat dan ili dva pa cu ako se stanje ne promijeni vidjeti za homeopatiju. Jel i vi muku mucite s tm...jel vam sta pomaze

Ajme, kad se sjetim... 2 i pol mjeseca muke... Nama nije pomagao ni Sab simplex, ni Nurse Harveys, ni Bebynos. Najviše su joj olakašle ove nove kapi - BioGaia koje djeluju na posve drugačijem principu. O Bože, imam osjećaj kao da sam magistrirala grčeve dok ovo pišem. Dakle to su probiotske kapi s jednom dobrom bakterijom (Lactobacilus Reuteri ili tako nešto) koja i inače živi u našim crijevima. Za nju je dokazano istraživanjima da djeca koja je imaju u optimalnim količinama u svojim crijevima manje plaču zbog grčeva i manje ih muče. Imaš ih u ljekarnama. Ja sam negdje plaćala oko 70 kuna (na moru), ovdje u Zagrebu nisam nigdje prošla ispod 85 kuna. A neki dan sam vidjela da bivši distributer Nures Harveysa, kojeg više nema na našem tržištu ima neki novi proizvod isto za grčeve. Zguglam pa napišem.

Edit: Evo zguglala - zove se Torminalis, mislim da je to kopija Nurse harveysa. Nama nije pomoglo, ali nekima jest.

Sretno, i nadam se da se nećete dugo mučiti.

kjava
30.09.2010., 13:05
mi sutra imamo 3 mjeseca i već 5 dana nema grčeva, iskreno se nadam da je tome došao kraj! ništa nam nije pomagalo osim tople tetre na trbuhu, tad nije plakao. tih dana pegla je radila 100 na sat.

e, sad nas čekaju zubi za koji mjesec i nove borbe...

svim mama strpljenja, a bebama što manje bolova želim...

andy7
30.09.2010., 13:05
Moja malena se smiri kada spava na mom trbuhu... a naveće joj dam malo čaja od komorača, okupam i stavim sebi na trbuh pa kada skroz zaspi u kindić

lola1415
30.09.2010., 13:12

bila sam kod pedijatra i rekla čaj od komorča - dajme ga njemu i ja ga pijem + simplex kapi i nakon tjedan dana se smanjili grčevi - trajali 10 tak min. ,a ne 2-3 sata kao inače
i tako je bilo tjedan dana i već 2-3 dana opet taraju dugo i jako ....pazim na prehranu - mliječno sam gotovo izbacila

Čisto savjet. I ja dojim i svi su mi govorili da dam taj čaj da će joj pomoći, Popustila sam i tri tjedna joj davala prije većine podoja malo čaja kima i komorača. Nije bilo nikakve promjene, ali taj mjesec mi je dijete dobilo samo 350 grama, a inače je dobivala po 800-1200. Njima taj čaj napuni želučić i onda ne stignu do masnog mlijeka, a već su siti. Ne znam, ako već daješ daj joj između podoja žlicu dvije ili nakon podoja da ti se ne dogodi što i nama.:mig:

smeđa
30.09.2010., 13:23
mame imate na dolcu za naručiti odličan čaj

proizvođač je WELEDA a čaj se zove STILL TEE

to je čaj za mame jako je dobar kod grčeva jako jako jako
inače ga ima za kupiti u dm u austriji ali kod nas se mora naručiti brzo dođe i stvarno pomaže

Leptiricazg
30.09.2010., 13:48
Čisto savjet. I ja dojim i svi su mi govorili da dam taj čaj da će joj pomoći, Popustila sam i tri tjedna joj davala prije većine podoja malo čaja kima i komorača. Nije bilo nikakve promjene, ali taj mjesec mi je dijete dobilo samo 350 grama, a inače je dobivala po 800-1200. Njima taj čaj napuni želučić i onda ne stignu do masnog mlijeka, a već su siti. Ne znam, ako već daješ daj joj između podoja žlicu dvije ili nakon podoja da ti se ne dogodi što i nama.:mig:

hvala ti na savjetu

mislim da čaj ne utiče kod njega na to...dobio je u mjesec dana 1500 g...dale i više nego dovoljno, a on popije vrlo malo tog čaja...cca 10 ml

ne znam razmišljam da probam te nove kapi biogaia

Leptiricazg
01.10.2010., 13:11
Kupila sam i ove kapi. Kako ih dati dojenoj bebi i u koje doba dana?

kukuc
01.10.2010., 14:08
evo ovako....isključivo dojim.

moja N je dobila grčeve s neka 2 tjedna...trajalo je do negdje 7 tjedna i preko noći je prestalo. koristili smo babynos kapi.

sad ima 13 tjedana i već dva dana navečer jako plače i kao da se nateže kakati a ne može...opet joj dam kapi, smiri se i zaspe i ujutro se jaaaako pokaka. dal su to opet grčevi ili problemi sa probavom? :ne zna:

jesu vama djelovale te kapi i jeste ih davali 3 puta dnevno kako i piše?

mi smo već ludi od svih metoda i kapi i grijanja i masaže i krema i ja pijem čajeve i sto čuda pa ništa ne čini razliku, a ovih Babynos kapi se malo bojim jer imaju etanol u sebi, no ako djeluje bumo probali:ne zna:

kukuc
01.10.2010., 14:10
Kupila sam i ove kapi. Kako ih dati dojenoj bebi i u koje doba dana?

njih mi koristimo već dva tjedna i to samo jednom dnevno pet kapi u žličicu s malo mlijeka mog prije hranjenja. Dr nam je rekao da s tim treba biti uporan jer treba vremena da ti laktobacili prorade u probavnom sustavu...

kukuc
01.10.2010., 14:12
Moja malena se smiri kada spava na mom trbuhu... a naveće joj dam malo čaja od komorača, okupam i stavim sebi na trbuh pa kada skroz zaspi u kindić

i mi spavamo isključivo na trbuhu, zaspi na mom, ili nekad na ramenu, a nastavi na svom, ali i tako se stalno budi i stenje ali bar nastavi spavati:mig:

goran12
01.10.2010., 17:45
mame i tate u ovoj knjizi imate korisnih informacija,

http://www.cps.org.rs/Knjige/zakoni_zdravlja.pdf

kjava
01.10.2010., 18:02
mi smo koristili i babynos, tek sam sad saznala da u njemu ima alkohola...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Death-of-Art
01.10.2010., 19:34
kad je moj imao grčeve ja sam pila čaj od koromača (ili onaj hippov čaj za dojilje) pa se valjda nešto od toga lučilo i u mlijeko.
osim toga nam je puno pomoglo zajedničko tuširanje.
malo je nezgodno jer se radi o maloj bebici koja još ne drži glavicu pa onda ga držiš u jednoj ruci a tuš u drugoj.
nakon toga bih ga izvela van držeći ga na rukama a tako da je on gleda naprijed (kolica uglavnom nisu dolazila u obzir sve dok nije počeo sjediti)...
i kad smo to počeli prakticirati grčevi su prošli bez da sam stigla i prdnut. :zubo:

Leptiricazg
03.10.2010., 07:58
koristim već 3 dana bio gaia kapi i nema grčeva, ali se bebi promjenila boja stolice - zelenkasta i beba jako pušta vjetrove
jer ta boja stolice za zabrinut se ili normalno(bebu dojim)?

valneahana
03.10.2010., 08:02
koristim već 3 dana bio gaia kapi i nema grčeva, ali se bebi promjenila boja stolice - zelenkasta i beba jako pušta vjetrove
jer ta boja stolice za zabrinut se ili normalno(bebu dojim)?

normalna je kod grčeva,stolica je oksidirala jer je duže bila u crijevima,zato im se i javljaju grčići ili od zraka u crijevima

čak i ja imam grčeve nekada i kad se napokon pokenjam stolica mi je rjeđa nego inače,drukčije boje i smrdljivija

Magg
03.10.2010., 08:03
Nisam citala sve, moji nisu imali grceve hvala bogu, samo ti i tamo koji dan... Evo sto smo mi uzimali. Sab simplex, ali to vise za smirenje i cuclanje tog secera, jastuk sa kosticama tresnje, ugrije se i stavi na trbuscic pa to smiri sve.. masaza sa masti od kima, masira se oko pupka, inace se moze skuhati zlica kima u vodi i to kao caj davat ili staviti u to mlijeko (ako je na AD beba).. isto pomaze..
ali sve je individualno.....

Leptiricazg
03.10.2010., 08:06
normalna je kod grčeva,stolica je oksidirala jer je duže bila u crijevima,zato im se i javljaju grčići ili od zraka u crijevima

čak i ja imam grčeve nekada i kad se napokon pokenjam stolica mi je rjeđa nego inače,drukčije boje i smrdljivija

hvala na brzom odgovoru

ava1
03.10.2010., 21:45

naručiti kapi iz ljekarne Zadar u Zadru (preko puta općine) koje se rade po receptu pokojnog zadarskog pedijatra-koštaju 15 kn i traju 6 dana-oni ih mučkaju u ljekarni i u tih 6 dana nestaju grčevi-ja se osvjedočila i kod 1. djeteta i kod Tonija koji je za 2 dana 2 mjeseca..pozdrav

BobicaBo
03.10.2010., 22:09
pazi sad :
nama nisu pomogle ni kapi
ni čajevi
ni reguliranje moje prehrane
a pogotovo ne mislim da bi beba imala grčeve dok ne prestanem dojiti jer bi moja beba imala grčeve 14mjeseci!?!?!?

puno sam čitala pa evo koje zrnce mudrosti -
neka istraživanja govore da bebin probavni sustav nije spreman kad se beba rodi i da se prva tri mjeseca on još razvija - zato ga neki zovu još i četvrto tromjesečje trudnoće
u ta prva tri mjeseca bebi treba posebna pažnja da se osjeća što sličnije maternici
jeste li kada razmišljale o ovome - u našem trbuhu beba se ljuljala cijeli dan praktički svaki naš korak i pokret je zaljuljao bebu , a kad se rodi govore nam daje ne nosimo i da je ne ljuljamo?!?!
što li jadna beba osjeća kad je tako naglo umirimo - da ljuljamo bebu po par sati dnevno to je još uvijek puuuuuuuuuuuno manje nego li se ljuljala u našem trbuhu!

primjetila sam i da je beba mirna dok cica - znači nešto se dešava - a poslje sam naučila da cicanjem/cuclanjem beba aktivira refleks umirivanja i da se čak i neka kemija dešava u mozgu za vrijeme cuclanja!

i da skratim priču - nama je pomogla tzv 5S metoda
pet koraka umirivanja bebe po Dr.Karpu - Najsretnija beba u kvartu - the Happiest Baby on the Block
1. bebu se zamota u štrucu
2. postavi se u bočni položaj - koji pomaže kod probave
3. šuškanje na uho - kao zvukovi iz maternice
4. ljuljanje bebice
5. cuclanje - duda, cica ili bočica

eto i da završim u duhu reklama
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
;)

sretno!
;)

mladenka:))
16.10.2010., 20:13
:w

vidim ovdje puno mojih cura s trudnica :cerek:

mi imamo danas 16 dana i već se mučimo s grčevima...mene brine što nisu klasični, ona ne plače, već stenje i grči se u snu...kaže patronažna da su to grčevi, a i pedijatrica je rekla da je beba puna zraka (inače jako je proždrljiva i brzo jede pa se i zraka naguta).

Nju to boli u snu, što ni nama ne da spavati jer stalno trzamo, inače spava na boku, a kad zaspi na rukama ništa ju ne boli...pojma nemam...koristimo sab simplex par dana...stolica od zlatno žute kruće postala proljevkasta i zelenkasta :ne zna:

beba inače histerično plače samo kad je gladna i naravno ne voli se baš presvlačit....

jel ima netko takve ne klasične grčeve u snu? :ne zna:

MonyB
16.10.2010., 20:43
[QUOTE=mladenka:));29530181]:w

mi imamo danas 16 dana i već se mučimo s grčevima...mene brine što nisu klasični, ona ne plače, već stenje i grči se u snu...kaže patronažna da su to grčevi, a i pedijatrica je rekla da je beba puna zraka (inače jako je proždrljiva i brzo jede pa se i zraka naguta).

Nju to boli u snu, što ni nama ne da spavati jer stalno trzamo, inače spava na boku, a kad zaspi na rukama ništa ju ne boli...pojma nemam...koristimo sab simplex par dana...stolica od zlatno žute kruće postala proljevkasta i zelenkasta :ne zna:

beba inače histerično plače samo kad je gladna i naravno ne voli se baš presvlačit....

Mi smo imali puno problema s grcevima..to kod tvoje malene su aerokolike,kada se crijeva napune zrakom pa te mjehurice zraka tesko izbace van..sab simplex bi trebao pomoci ali budi redovita u davanju..nama su kapi puno pomogle,a pomoglo je i to sto sam iz prehrane izbacila mlijeko i mlijecne proizvode(samo sam malo kasno skuzila da joj skode:rolleyes:)..stolica joj je rijetko kad bila zlatno zuta,skoro uvjek zelenkasta i vodenasta,cak sa malo sluzi..dijete je super napredovalo i to je najbitnije:)

inace grceve je imala punih 5 mjeseci,za par dana puni 6 i jos uvjek zna plakati prije stolice:(..i da dodam,znala je plakati satima posebno po noci a pomagao bi joj upaljeni fen kraj glave:) ili kad bi je lagano pritisnula uz svoj trbuh..zato tvojoj pase kad je na rukama:)

meow
16.10.2010., 21:00
Evo i mene na ovoj temi... procitat cu malo unazad kad uhvatim vremena.

Imamo mi :(
U snu stenje i grci se, a ponekad se i rasplace i probudi se.
Kad ih ima preko dana najbolje mi se smiri u viperu, stavim ruku na njegov trup i tako ga rukom lagano ljuljam, jako brzo zaspi.
Kad je budan, stavim mu na dudu kapljicu malta (jel bi to bio slad :misli:), obzirom da je na adaptiranom rekli su ako nema stolice da mu umjesamo pol zlicice malta u klopu - a otkrila sam da kapljica tog cuda na dudi i u usta jako pomogne da se smiri .. kao da ga distraktira od grca - naravno, to ne djeluje na uzrok, samo na posljedicu :(

I radim mu adaptirano na laganoj kamilici sad dva dana.. al ne vidim neke razlike... mozda da probam na sjemenkama anisa? :ne zna:

Nemam nikakve kapi, pa ako moze koja preporuka neceg sto djeluje (znam da nista ne djeluje svakome, a nekome nista ne djeluje) pa da kazem mami da mi kup, strpa u paketic i posalje.

no_nic
16.10.2010., 21:37
I mi. :( S tim da je mali imao klasične kolike, neutješni plač u u večernjim satima, neka 3 tjedna. Paralelno s tim mučili su ga grčevi za vrijeme svakog podoja. To je izgledalo tako da se grčio, crvenio i vrištao svaki put kad bi jeo. Katafakingstrofa. To je prošlo kad sam mu počela davati colocynthis homeopatiju.

Ma zapravo ne znam od čega je prošlo, primjenjivala sam sve tehnike: masaže, vježbe, topli oblozi, pila čaj od komorača, davala mu homeopatiju...sve paralelno.

Još uvijek mu traju ovi grčevi sa stenjanjem, počinju najčešće oko 4-5 ujutro. Mislim da je razlog tome što ga za vrijeme noćnih podoja ne dižem na podrigivanje, zaspi mi na cici. Pa mu se jadnome nakupi zraka do ujutro. Pedijatrica kaže da je to radi proždrljivosti (dobio 2 kile u prvih mjesec dana).

Najbolje mu pomaže masaža trbuha u smjeru kazaljke na satu. Nekad ga masiram i po sat vremena, uvijek se nakon toga pošteno pokenja. :rofl: I onda mirno zaspe.

Ali grozno je s tim grčevima kako god okreneš.

meow
16.10.2010., 21:42
Evo i mene na ovoj temi... procitat cu malo unazad kad uhvatim vremena.

Imamo mi :(
U snu stenje i grci se, a ponekad se i rasplace i probudi se.
Kad ih ima preko dana najbolje mi se smiri u viperu, stavim ruku na njegov trup i tako ga rukom lagano ljuljam, jako brzo zaspi.
Kad je budan, stavim mu na dudu kapljicu malta (jel bi to bio slad :misli:), obzirom da je na adaptiranom rekli su ako nema stolice da mu umjesamo pol zlicice malta u klopu - a otkrila sam da kapljica tog cuda na dudi i u usta jako pomogne da se smiri .. kao da ga distraktira od grca - naravno, to ne djeluje na uzrok, samo na posljedicu :(

I radim mu adaptirano na laganoj kamilici sad dva dana.. al ne vidim neke razlike... mozda da probam na sjemenkama anisa? :ne zna:

Nemam nikakve kapi, pa ako moze koja preporuka neceg sto djeluje (znam da nista ne djeluje svakome, a nekome nista ne djeluje) pa da kazem mami da mi kup, strpa u paketic i posalje.

no_nic
16.10.2010., 21:51

Nek ti kupi ovu homeopatiju, 70 kn u svakoj ljekarni. Zove se Colocynthis, od Homeolaba. Možda pomogne. :) 3x3 kuglice mu otopiš u mlijeku. Nemoj dirati kuglice prstima ni metalnim žlicama, samo plastičnom ili drvenom žlicom.

GOTA
16.10.2010., 21:53

hej! evo nas sad ovdje. to ti isto muči moju malenu. svako jutro od nekih 5 pa do 8 to grčenje u snu. da je pustim u krevetiću budila bi se stalno. zato ti je nama već rutina da je u to vrijeme uzmem, preselimo u dnevni gdje se nalegnem na kauč u poluležeću pozu a nju na moj trbuh i onda spava bez problema. isto se tu i tamo grči ali puno rijeđe a i ja je odmah malo jače stisnem i zaljuljam pa brzo prođe tako da se uopće ne budi i ne muči. jedino što ja moram odguliti 3ata u jednoj pozi ne mičući se :D, drugi lijek nisam našla. imamo i mi kapi ali ovo nije prošlo.

Magda09
17.10.2010., 17:27
Za kolike koristim od prvoga dana sab simplex i djeluju. Dajem ih 15 kapi na žličicu ili ih po 20 kapi ukapam na 120 ml u mlijeko.
Ispočetka ( od prvoga dana ) sam davala 3 dana po 15 kapi na žličicu u razmaku od 4-6 sati, sada nakon mjesec dana dajem ili žličicom ili ukapam u mlijeko samo navečer ( 2-3 hranjenja ), jer sada tokom dana nema potrebe.

Čitam uputstva u sab simplex-u način davanja i doziranja pa sam ostala malo iznenađena kako vrlo šturo sve opisuju, sva sreća što imam uputstva od prije 12 god. , pa sam se po tome ravnala.

17.10.2010., 18:17
uh, lakše mi je kad znam da nismo jedini i da nije ništa nenormalno...

znači, možemo još pokušati te granule od 70 kn....
noćas je bilo strašno, a ni dan nije bolji....
a kako davati sab simplex....ja dajem svakih 12 sati.....

17.10.2010., 18:19
uh, lakše mi je kad znam da nismo jedini i da nije ništa nenormalno...

znači, možemo još pokušati te granule od 70 kn....
noćas je bilo strašno, a ni dan nije bolji....
a kako davati sab simplex....ja dajem svakih 12 sati.....

osvojena
17.10.2010., 19:36
i mi imamo ovaj problem...nažalost..upavo tako opisan..strahovito grčenje u snu,crvenjenje,stenjanje...počela sam i ja davati sab simplex,ali još ne vidim konkretne rezultate...dajem mu i čaj od komorača,ali ga baš i ne voli...ljujanje,maženje i masiranje trbuščića jedino je što za sada pali...očito im je svima zajedničko-halapljivost...jvaljajte ako vam štogod upali...

MonyB
17.10.2010., 20:41
Sab simplex kapi se mogu davati prije svakog dojenja sto bi otprilike znacilo svaka 2-3 sata..oni velike mjehure zraka u crijevima razbijaju u manje i dijete lakse prducka:D..ako ih ne dajemo redovito crijeva se opet pune ti vecim mjehurima a na njih se slazu dodatni "nerazbiveni"mjehuri zraka..

Pokusajte ne preskakati davanje kapi ali postepeno mozete smanjivati dozu,sa 15 na 12 itd..

BoniZG
18.10.2010., 06:40
mi smo imali grceve sve dok nismo hranu promjenili....sad smo na aptamili confort i ar ...malci vise nemaju grceve ( puj puj) ....nikakv sab simplex , bio gaia , cajevi nam nisu pomogli....

18.10.2010., 18:49
ima li među vama onih koji kombiniraju cicu i bočicu? Ja nemam dovoljno mlijeka pa joj prvo dam cicu koliko posisa pa nadohranu (aptamil comfort). Bojim se da je zbog toga možda došlo do grčeva, jer se miješaju dva mlijeka. Ima netko neko iskustvo?

mafri
18.10.2010., 18:58
Ja cu probat dojit ak bude mlijeka,a ako ne kupicu one bocice dr.Brown
Kazu da su super protiv grceva....

kika78
18.10.2010., 20:11
Čitam i ne vjerujem...

Nama pedica rekla da dajemo Sab Simplex po 5 kapi dnevno :confused:
Vi svi dajete po 15 prije svakog obroka? Ili svaka 4-6 sata?

Nije ni čudo što nam nisu pomagale :lol:...

Sad smo na Biogaia i ne vidim da djeluje neš... sve si razmišljam preći na Colocythis (homeopatija) :misli:

morsko prase
13.12.2010., 10:15
Ej cure evo i nas na grcevima!
Mali N je poceo u drugom tjednu, par dana kak smo dosli doma iz bolnice. Odmah sam mu pocela davati Bio Gaia kapljice i naravno nije bilo nekog spektakularnog pomaka, ali sada kad ima mjesec dana (dakle cca 2,3 tjedna od pocetka sa kaljicama) kuzim da grceve ima puno puno manje.
S tim da sam ga pocela dizati da podrigne nakon svakog podoja.
Uglavnom, Bio Gaia kapljicama treba malo vremena da prodjeluju, tj nasele crijeva dobrim bakterijama - kako ja to shvacam. Redovito ih dajem svako jutro na zlicicu i nadam se da ce uskoro i skroz eliminirati aerokolike...... :moli:
Vecernju nervozu nis ne umiruje osim nunanja :D

marinella
13.12.2010., 11:31
mom su nejbolje pasale vježbe nogicama (skupit prema trbuhu pa na stranu)-to bi ga smirilo odmah il nunat ga al stomak da mu je na mojoj ruci.koristili onaj sirup nurse kako li nisam sigurna jel pomagao..ugl nema nekog recepta,samo strpljenja,proći će!:mig:

Amric
13.12.2010., 11:37
ima li među vama onih koji kombiniraju cicu i bočicu? Ja nemam dovoljno mlijeka pa joj prvo dam cicu koliko posisa pa nadohranu (aptamil comfort). Bojim se da je zbog toga možda došlo do grčeva, jer se miješaju dva mlijeka. Ima netko neko iskustvo?

Mi imamo istu situaciju,kombinacija mog mlijeka i AD-a...jedan obrok jedno,drugi drugo...užasne grčeve,stenjanje tako jako da se trese zgrada,postane crven u licu...jadan,ali ne plače...onda mu stisnem malo nogice prema stomaku,ili masiram isprducka svoje i idemo dalje...samo on jadan poslije svakog obroka bar pola sata ima grčeve:(

maalena
13.12.2010., 11:44
da vas utješim, nije kombiniranje dojenja i ad-a krivo za grčeve. ja sam samo dojila pa smo neko vrijeme ludili od grčeva.

Amric
13.12.2010., 11:56
da vas utješim, nije kombiniranje dojenja i ad-a krivo za grčeve. ja sam samo dojila pa smo neko vrijeme ludili od grčeva.

Ma znam...i nema druge nego čekati da prođe...moj hrabrica ne plače,on se jadan samo napinje,stenje,ispušta neke jedne zvukove i grči se:(

maalena
13.12.2010., 13:05
Ma znam...i nema druge nego čekati da prođe...moj hrabrica ne plače,on se jadan samo napinje,stenje,ispušta neke jedne zvukove i grči se:(

proći će, znam da sad i nije neka utjeha, ali strpljen-spašen.

ja sam isprobavala skoro sve što sam našla na forumu kako bih mu ublažila muke, ali s ničim se grčevi ne mogu spriječiti ili ukloniti. nažalost, sammo treba čekati da prođu a do tada olakšati bebaču kako god se može.

Crab Nebula
13.12.2010., 13:36
i nas muče grčevi :(
probali i bio gaia, pa sab simplex, pa torminalis (prijašnji Nurse Harveys).. onda je bilo nekih 2 tjedna blaženstva!! i dalje se grčila, ali sasvim malo.. nije više bilo onih vriskanja i patničkih grimasa da ti se srce prepolovi...
sad kao da se opet vračaju :mad:
kad je baš muče nema spavanja do 2 ujutro, kad ne znam što se desi i napokon zaspe..
pomaže nam i da je zamotamo skroz u dekicu kao u mumiju da su joj sputane ruke pa na bok i duda i šuškanje i tako to.. sinoć je tako zaspala u 23 :s

Wedding
13.12.2010., 13:57
probali i bio gaia, pa sab simplex, pa torminalis (prijašnji Nurse Harveys).. onda je bilo nekih 2 tjedna blaženstva!! i dalje se grčila, ali sasvim malo.. nije više bilo onih vriskanja i patničkih grimasa da ti se srce prepolovi...
kad je baš muče nema spavanja do 2 ujutro, kad ne znam što se desi i napokon zaspe..
pomaže nam i da je zamotamo skroz u dekicu kao u mumiju da su joj sputane ruke pa na bok i duda i šuškanje i tako to.. sinoć je tako zaspala u 23 :s

kupite BioGaia kapi:mig:

Crab Nebula
13.12.2010., 14:10
kupite BioGaia kapi:mig:

njih smo prve probali.. nisam primjetila da joj je pomoglo :ne zna:
imam ih još u frižideru, možda da probam opet.. škodit joj neće..

Wedding
13.12.2010., 14:21
njih smo prve probali.. nisam primjetila da joj je pomoglo :ne zna:
imam ih još u frižideru, možda da probam opet.. škodit joj neće..

pazi jer vrijede 30 dana od kada se otvore:mig:

morsko prase
13.12.2010., 20:04
Cure BioGaia ne djeluju odmah nego kroz neko vrijeme - kod nas 2 tjedna, s tim da se uzimaju redovito...

marinella
14.12.2010., 09:39
ajme moj mali je pola noći provrištao jesu bile kolike aerokolike koji li vrag ne znam..ugl prduckao i vrištao.pomagalo samo nosanje..e sad, dala mu par gutljaja zašećerene kamilice i uz bocu espumisan kapi protiv grčeva,šta je pomoglo od tog ne znam.nakon toga se pokakao i ko novi je! :s

buffy24
14.12.2010., 10:17
Biogaia kapi su :top::top::top: i homeopatske kids relief colic :top::top::top: mi probali oboje i ostali na biogaia kapima jer su dostupne u svakoj ljekarni za razliku od ovih drugih.

cvijetić
14.12.2010., 12:28
Biogaia kapi su :top::top::top: i homeopatske kids relief colic :top::top::top: mi probali oboje i ostali na biogaia kapima jer su dostupne u svakoj ljekarni za razliku od ovih drugih.

bio gaiu sam počela davati s 2 tjedna...radi imuniteta. kod kolika nam nisu pomogle, ali smo zato trenutno olakšanje osjetili baš sa kids relief colic .

bio gaiu dajem i dalje, a grčevi su prošli...

meow
14.12.2010., 12:51
I nas i dalje muce grcevi... ali kolike nema. Boguhvala, bar nesto :s :s :s

Prvo sto smo probali za grceve, granulice Homeolaba, 3x3 i nakon par dana je pocelo ic na bolje i onda super. Al onda nam ih je nestalo. Onda smo nabavili neke kapi, i bilo je malo bolje, ali ne kao sa homeopatijom. Narucim iz Hr homeopatiju i cekam ju ko ozebli sunce.. stigne - i ne djeluje vise?? :misli: Ja uporna, dajem tjedan dana.. potrosim jednu kutijicu, kao da je nes bolje, ali ne tako kako je bilo na pocetku... onda sam smanjila dozu na 3x2 i cini mi se da je tako bolje.
Skoro nam je 4 mj... i cekamo dan kad ce prestati.
Inace, i on rijetko sad vise place, samo se napinje, stenje, cvili.. ponekad se bas jako rasplace dok jede, ono, prvo ni ne skuzis da place, jer ne pusta glasa.. valjda ga onda bas jako scopi :(

Amric
14.12.2010., 12:57
Moram pohvaliti čaj Plantex...nakon dana agonije jer nije mogao da se pokaki,nakon čaja,ije prošlo ni pola sata puna pelena a on ko nov...jadničak,on samo jauče,grči se i pocrveni u licu ali ne plače,sunce mamino :(

nedoumica
15.12.2010., 11:12
Pomagajte narode!
Jučer su nam bebu ćopili grčevi - stara je 2 tjedna. Ono je boljelo za gledat, na kraju se sirota pokakila (inače kaki nekoliko puta dnevno, a jučer samo ujutro i onda čitav dan ništa do navečer). Ali držali su je grčevi ponovo preko noći, ujutro nije kakila, a drže je i sada, mada slabije. Vidim da se grči dok spava :(
Što da radim?

Je li moguće da je do moje prehrane? Pojela sam jučer i prekjučer navečer sendvič, a bilo je malo majoneze namazano po njemu i sad čujem da bi to moglo biti uzrok. Ne znam što da radim, i što da jedem. Patronažna mi kaže da jedem svega po malo, ali ne smijem jaja, grah, grašak, mrkvu, pečeno vrhnje, prženu hranu, masno... ja uopće više ne znam kad pogledam komad hrane dal smijem ili ne? Dijete mi krepava od žličice majoneze, kako da jedem normalno i svega pomalo? :confused: Gladna sam a ne usuđujem se zinuti - ispada da bi joj i čokolino mogao smetati ako ga pojedem.

Inače, grčevi su se javili kad smo joj dali adaptirano napravljeno s prokuhanom vodom (do sada smo davali u adaptirano onu Humana vodu koju ne treba prokuhavati). Ja dojim, ali s vremena na vrijeme usfali, pa joj damo malo adaptiranog.

Nisam načisto dal da je podojim sada, ili da dam adaptiranog? :confused:
Ne znam što je uzrokovalo te proklete grčeve :mad:

buffy24
15.12.2010., 11:17
Pomagajte narode!
Jučer su nam bebu ćopili grčevi - stara je 2 tjedna. Ono je boljelo za gledat, na kraju se sirota pokakila (inače kaki nekoliko puta dnevno, a jučer samo ujutro i onda čitav dan ništa do navečer). Ali držali su je grčevi ponovo preko noći, ujutro nije kakila, a drže je i sada, mada slabije. Vidim da se grči dok spava :(
Što da radim?

Je li moguće da je do moje prehrane? Pojela sam jučer i prekjučer navečer sendvič, a bilo je malo majoneze namazano po njemu i sad čujem da bi to moglo biti uzrok. Ne znam što da radim, i što da jedem. Patronažna mi kaže da jedem svega po malo, ali ne smijem jaja, grah, grašak, mrkvu, pečeno vrhnje, prženu hranu, masno... ja uopće više ne znam kad pogledam komad hrane dal smijem ili ne? Dijete mi krepava od žličice majoneze, kako da jedem normalno i svega pomalo? :confused: Gladna sam a ne usuđujem se zinuti - ispada da bi joj i čokolino mogao smetati ako ga pojedem.

Inače, grčevi su se javili kad smo joj dali adaptirano napravljeno s prokuhanom vodom (do sada smo davali u adaptirano onu Humana vodu koju ne treba prokuhavati). Ja dojim, ali s vremena na vrijeme usfali, pa joj damo malo adaptiranog.

Nisam načisto dal da je podojim sada, ili da dam adaptiranog? :confused:
Ne znam što je uzrokovalo te proklete grčeve :mad:

ako hoće dojit daj joj prvo sisu a ad tek ako vidiš da joj zbilja fali... i jedi svega pomalo...ja sad svoju patronažnu ni vidjet ne mogu, gladna sam bila jer sam na kraju ovisila na 3 namirnice... nemoj jest grah i mahune ostalog svega pomalo... kupi probiotičke kapi BoioGaia imaš ih u svakoj ljekarni mi smo još uz to davali i Sabsimplex kapi al one nam nisu pomogle a ti svakako probaj... bilo je noći kad je naš plakao i do dva ujutro i mi skupa s njim! drži se!!

ANE10
15.12.2010., 11:55

jooooj, kod nas ista stvar...otvorila sam ovaj topic da pitam jesu li kome grčevi prošli pa se opet vratili i nađem ovaj post :s

moja cura ima 2 mj i 7 dana...jedno 2-3 tjedna smo bili mirni, uhvatili bi je jedanput u 5-6 dana...po noći je spavala i budila me svakih 4-5 sati :s
i prije 10 dana odjedanput sve iznova, ne spava ni po danu ni po noći...počne se grčit i sat nakon obroka a ja se svaki dan mislim šta sam to jela...više mi se ništa ni ni jede...a sve se mislim da nešto s njom nije u redu...:(

nisam spavala 10 dana kako spada...nikad tako...ni kad su joj bili najjači :ne zna: dobili smo ih inače čim smo doma došli :kava:

jel ima još ko da mu se isto desilo ili dešava? :ne zna:

groficaaa
15.12.2010., 12:14
evo mi imamo 10 dana...prekjučer počeli grčevi... mišek mali, sav se zgrči, stiska šake, crveni se... uglavnom muka živa... ja jedem lagano, kuhano, pijem čaj od komorača, za dojilje, kompote i sl... kaka normalno... ali ipak ga uhvatilo... kupili sinoć simbex kapi... pa dali za početak 5 kapi... malo sam se izdojila pa umiješali u mlijeko i na bočicu...
sad opet ista priča... opet počelo...dala mu 10 tak kapi... i onda ga nahranila... jel tko zna koliko često bi se smjele davati? piše prije svakog podoja, no nekak mi je to previše.. one bi morale odmah djelovati, jelda? hellllllllllppppp baš mi ga je grozno gledati kako se muči!!

buffy24
15.12.2010., 12:22
evo mi imamo 10 dana...prekjučer počeli grčevi... mišek mali, sav se zgrči, stiska šake, crveni se... uglavnom muka živa... ja jedem lagano, kuhano, pijem čaj od komorača, za dojilje, kompote i sl... kaka normalno... ali ipak ga uhvatilo... kupili sinoć simbex kapi... pa dali za početak 5 kapi... malo sam se izdojila pa umiješali u mlijeko i na bočicu...
sad opet ista priča... opet počelo...dala mu 10 tak kapi... i onda ga nahranila... jel tko zna koliko često bi se smjele davati? piše prije svakog podoja, no nekak mi je to previše.. one bi morale odmah djelovati, jelda? hellllllllllppppp baš mi ga je grozno gledati kako se muči!!

ja sam mu davala prije svakog obroka kako i piše al nama te kapi nisu pomogle ti probaj onako kako piše pa češ vidjet!

nedoumica
15.12.2010., 12:49
ako hoće dojit daj joj prvo sisu a ad tek ako vidiš da joj zbilja fali... i jedi svega pomalo...ja sad svoju patronažnu ni vidjet ne mogu, gladna sam bila jer sam na kraju ovisila na 3 namirnice... nemoj jest grah i mahune ostalog svega pomalo... kupi probiotičke kapi BoioGaia imaš ih u svakoj ljekarni mi smo još uz to davali i Sabsimplex kapi al one nam nisu pomogle a ti svakako probaj... bilo je noći kad je naš plakao i do dva ujutro i mi skupa s njim! drži se!!

Hvala Buffy!
Evo, dala cicu, sad čekam da vidim kako će biti. :(
Javila mužu da kupi te Gaia kapi.

vedra
15.12.2010., 12:52

ja sam davala prije svakog podoja 15 kapi, al nama su pomogle na 3 dana i opet sve ispočetka..trenutačno dajemo biogaiu i vidim pomak na bolje..nočas spavala cijelu noć sa 3 buđenja za jest bez plača..iako još uvijek ima grčeve u snu!!!
danas ću počet i s homeopatijom!!!rekli su mi da mogu slobodno kombinirat biogaiu i homeopatiju jer je biogaia probiotik koji se može stalno uzimati!!!

buffy24
15.12.2010., 12:54
Hvala Buffy!
Evo, dala cicu, sad čekam da vidim kako će biti. :(
Javila mužu da kupi te Gaia kapi.

one ti se daju samo 5 kapi dnevno i drže se u hladnjaku. nemoj odustajat od dojenja ako se djete ne buni i hoće, moj nije htio i prošli smo svašta i danas mi je žao što nismo uspijeli al eto valjda je tako moralo bit. i diži na podrigivanje čak i u toku jela da ti mjehurići zraka isplivaju što prije van na površinu...

morsko prase
15.12.2010., 12:57
ja sam davala prije svakog podoja 15 kapi, al nama su pomogle na 3 dana i opet sve ispočetka..trenutačno dajemo biogaiu i vidim pomak na bolje..nočas spavala cijelu noć sa 3 buđenja za jest bez plača..iako još uvijek ima grčeve u snu!!!
danas ću počet i s homeopatijom!!!rekli su mi da mogu slobodno kombinirat biogaiu i homeopatiju jer je biogaia probiotik koji se može stalno uzimati!!!

:top::top::top: Tooo bravo! Stara pa ti rodila! Sjecam se kad si samnom bila na 35+ temi i bila mi podrska u mom jadanju i nedoumicama oko puknutog vodenjaka :cerek: Pusaaaaa!