PDA

View Full Version : Grčevi, kolike - združeni topic

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

vedra
15.12.2010., 13:24
:top::top::top: Tooo bravo! Stara pa ti rodila! Sjecam se kad si samnom bila na 35+ temi i bila mi podrska u mom jadanju i nedoumicama oko puknutog vodenjaka :cerek: Pusaaaaa!

rodila, da!!!i već borba s grčevima..
al sve drugo super, pa mora nešto!!!

morsko prase
15.12.2010., 13:37
rodila, da!!!i već borba s grčevima..
al sve drugo super, pa mora nešto!!!

Ma i nama su poceli u drugom tjednu, to je trend :rofl: Prezivjet cemo! :top:

Lako meni pricat kad mi mali upravo andjeoski spava, bez grcenja trenutno :rolleyes: :cerek:

vedra
15.12.2010., 14:02
Ma i nama su poceli u drugom tjednu, to je trend :rofl: Prezivjet cemo! :top:

Lako meni pricat kad mi mali upravo andjeoski spava, bez grcenja trenutno :rolleyes: :cerek:

a moja jede cijeeeeeli dan!!!danas je 17 dana stara, jel moguće da je to skok u razvoju????

morsko prase
15.12.2010., 14:44
a moja jede cijeeeeeli dan!!!danas je 17 dana stara, jel moguće da je to skok u razvoju????

Da! Prvi je sa 3 dana, a drugi sa 2, 3 tjedna! Imali to i mi, ja se sva isprepadala a moj delija navlacio mlijeko :cerek: i grcio se jasno pritom :rolleyes:

sky captain
16.12.2010., 11:11
Kada ste počeli sa primjenom kapi (u kojem tjednu starosti bebe)? ?
Nama je danas 3. tjedan, iako vjerujem da zapravo starosne granice za prirodnim probioticima nema, nekako sam
skeptična već sada započeti sa kapima. Možda griješim i trebalo bi što ranije, mislim početi sa BioGaia kapima.

Hvala!

morsko prase
16.12.2010., 11:27
Kada ste počeli sa primjenom kapi (u kojem tjednu starosti bebe)? ?
Nama je danas 3. tjedan, iako vjerujem da zapravo starosne granice za prirodnim probioticima nema, nekako sam
skeptična već sada započeti sa kapima. Možda griješim i trebalo bi što ranije, mislim početi sa BioGaia kapima.

Hvala!

U drugom tjednu. Naime, kad smo se vratili iz bolnice odmah je pocelo.... Moram reci da sada ima 5 tjedana i vec jedno tjedan dana smo skroz bez grceva :s (boze molim te nemoj da ureknem sad jezikpregrizla :moli: )!
Treba im jedno 2 tjedna da prodjeluju, ipak je to prirodni pripravak...ako beba ima grceve, ja bih odmah pocela s njima.
Odabrali smo ih jer su najmanje kemija od svih drugih sredstava borbe :D

vedra
16.12.2010., 12:57
a jel netko koristio homeopatiju za grčeve..ja sinoć počela davati kuglice rastopljene u malo, al stvarno minimalno vode i čini mi se da joj iritiraju želudčić..naime danas bljuca cijeli dan i to dosta, a do sad je stvarno jako malo bljucala..
doduše jučer je jela ko luda, al ne bljuca danas zbog toga..čak mi se čini da nešto manje i jede danas!!
sad ne znam dal da dajem dalje te granulice ili šta!!!

nedoumica
16.12.2010., 15:34
one ti se daju samo 5 kapi dnevno i drže se u hladnjaku. nemoj odustajat od dojenja ako se djete ne buni i hoće, moj nije htio i prošli smo svašta i danas mi je žao što nismo uspijeli al eto valjda je tako moralo bit. i diži na podrigivanje čak i u toku jela da ti mjehurići zraka isplivaju što prije van na površinu...

Pametno! :top:

Evo, danas je bolje, jutros popila 5 kapi, iako sumnjam da je to već počelo djelovati. Mislim da je bolje jer smo našli par položaja koji pomažu... pitam se kako će biti po noći.

Može, izbacujem prihranu od adaptiranog, mislim da je ovo izdajanje urodilo plodom, imam po preko 90 mililitara vlastitog mlijeka za svaki obrok, bit će ok. Jedino me i dalje strah bilo što pojesti, da joj ne natovarim još grčeva...

Siroto prvo dijete, sve lekcije moram na njoj naučiti...

seni001
16.12.2010., 16:20
Pametno! :top:

Evo, danas je bolje, jutros popila 5 kapi, iako sumnjam da je to već počelo djelovati. Mislim da je bolje jer smo našli par položaja koji pomažu... pitam se kako će biti po noći.

Može, izbacujem prihranu od adaptiranog, mislim da je ovo izdajanje urodilo plodom, imam po preko 90 mililitara vlastitog mlijeka za svaki obrok, bit će ok. Jedino me i dalje strah bilo što pojesti, da joj ne natovarim još grčeva...

Siroto prvo dijete, sve lekcije moram na njoj naučiti...

Nemoj jesti mahunarke i ono kaj tebe napuhuje..ostalo normalno...ja sam jučer jela i cvjetaču i brokulu i ne vidim da ima ikakvog utjecaja na nju...

morsko prase
16.12.2010., 16:34
Nemoj jesti mahunarke i ono kaj tebe napuhuje..ostalo normalno...i agrume...makar, ja sam jučer jela i cvjetaču i brokulu i ne vidim da ima ikakvog utjecaja na nju...

I ja jucer jela brokulu i nema grceve :top: Ali zato ima jos uvijek smrklju u nosu/grlu koju nemre izbacit usprkos fizioloskoj pa ga malo zivcira i danas i jucer nacicava van svakog reda cijeeeeeeeeeeeeeeeeli bozji dan. Uzas, luda sam :horor:

Strah me otic na 10 min van kad mi dodje muz da ne bi vristao da oce jest :mad:

morsko prase
20.12.2010., 06:50
Dobro jutro. Evo mene nakon neprospavane noci, mali N se cijeeeeeeeeeeeeeeeeelu noc grcio :( Nisam oka sklopila, a ni on :(
Preispitujem sta sam jela jucer i prekjucer i dolazim do zakljucka da nista neuobicajeno nisam stavila u zube, nista sto inace ne jedem, ma uzas.... uh.
Najradje bi da ga mogu piknut nekom iglicom i da se on ispuse ko balon frrrrrrrrrrrrrrr...napinjao se jadnik cijelu noc, strah me da ne dobije kilu od svega. Ja bih vec 3x hemeroide dobila da se tak stiscem.

smeđa
20.12.2010., 12:40
http://www.paulsmarteurope.com/products/Weleda-Stilltee-Aufgussbtl.--40g.html

savrseni caj koji pomaze kod kolika i grceva
preporučam , može se naruciti na dolcu ili austrija dm

majaks
20.12.2010., 14:07
Bok cure! Ne znam da li je tko pisao,nisam sve čitala,ali ispričati ću naše iskustvo. Sužila sam da su se našem L.pojačali grčevi i to turbo od Plivinih D3 kapi i izbacili smo ih na par dana. Nakon toga počeli smo koristiti Oleovit D3 kapi kupljene u onoj apoteci na Dolcu. Uput mu dajem sirup Torminalis,ima ga u svakoj ljekarni i da kucnem ni g od grčeva,a prije toga je jadan urlao po cijele dane dok navečer ne bi zaspao od iscrpljenosti. Nama Sab simplex skoro ništa nije pomogao. Kada bi išlo kakonje ili prduckanje vrištao je od bolova,sad ni ne trepne kad prducne.
Nadam se da sam nekome pomogla sa našim iskustvom.

seni001
20.12.2010., 14:10
Bok cure! Ne znam da li je tko pisao,nisam sve čitala,ali ispričati ću naše iskustvo. Sužila sam da su se našem L.pojačali grčevi i to turbo od Plivinih D3 kapi i izbacili smo ih na par dana. Nakon toga počeli smo koristiti Oleovit D3 kapi kupljene u onoj apoteci na Dolcu. Uput mu dajem sirup Torminalis,ima ga u svakoj ljekarni i da kucnem ni g od grčeva,a prije toga je jadan urlao po cijele dane dok navečer ne bi zaspao od iscrpljenosti. Nama Sab simplex skoro ništa nije pomogao. Kada bi išlo kakonje ili prduckanje vrištao je od bolova,sad ni ne trepne kad prducne.

Kad mu daješ Torminalis...prije, za vrijeme ili poslije hranjenja:confused:

majaks
20.12.2010., 14:16
Sada mu dajem u jutro i navečer neposredno prije bočice i lud je za njimjer je fini slatkasti. Na žličicu mu dam i cmakče kao pravi.

majaks
20.12.2010., 14:19
E,da! Kupili smo i one dr.Brown bočice jer bi iz nukove posrkao sve u dahu,a sa ovom bočicom puno sporije i ljepše pije,nema zagrcavanja i preljevanja kao kod drugih bočica. Nije bilo nikakvih problema sa prelaskom na te bočice.

BoniZG
20.12.2010., 14:22
da li citate deklaraciju na kapima?? navodno da neke sadrze alkohol :ne zna:

majaks
20.12.2010., 14:26
Torminalis nema. Ima eterična ulja kima i komorača,ostalo je destilirana voda,fruktoza i još neke pomoćne tvari.

seni001
20.12.2010., 14:26
da li citate deklaraciju na kapima?? navodno da neke sadrze alkohol :ne zna:
Naravo, bar ja...Torminalis nema...
Trojke:cerek: nisu imale frku s grčevima?

BoniZG
20.12.2010., 14:46
Naravo, bar ja...Torminalis nema...
Trojke:cerek: nisu imale frku s grčevima?

si si ali oni su ad -u...pa sam promjenila hranu....kako smo presli na aptamil svi redom su prestali imati grceve...to je inace bilo prestrasno....:(

seni001
20.12.2010., 14:52
si si ali oni su ad -u...pa sam promjenila hranu....kako smo presli na aptamil svi redom su prestali imati grceve...to je inace bilo prestrasno....:(

Ja nekako mislim da grčevi nemaju veze s prehranom....osim ako stvarn neka vrsta AD ne odgovara...ma nemam pojima..uglavnom mi se mučimo s grčevima isto tu i tamo još, poslije klope...valjda zbog nagutanog zraka...nemam pojima:ne zna:

BoniZG
20.12.2010., 14:57
...kod nas je imalo veze...kad smo promjenili grcevi su prestali...prije smo bili na nanu

morsko prase
20.12.2010., 17:17

Daaaaaaaa i ovom mom od prekjucer krenuli grcevi i to kad sam mu dala D3 :mad::mad::mad:

Morat cemo na Oleovit i mi......

morsko prase
21.12.2010., 10:11
Jebemti Plivit D3 kapljice i onog koji i izmisli! Dabogda mu ih djeca pila :mad: :mad: :mad: :mad:

Uzas! Vec 3 dana grceva samo zato kaj smo u subotu uzeli 3 kapljice.

BoniZG
21.12.2010., 10:17
Jebemti Plivit D3 kapljice i onog koji i izmisli! Dabogda mu ih djeca pila :mad: :mad: :mad: :mad:

Uzas! Vec 3 dana grceva samo zato kaj smo u subotu uzeli 3 kapljice.

veli moj pedijatar i neonatalogica da nema sanse da djeca imaju grceve od D3

morsko prase
21.12.2010., 10:26
veli moj pedijatar i neonatalogica da nema sanse da djeca imaju grceve od D3

Ma da. A ja imam upozorenje od svoje pedijatrice da Plivitove kapi uzrokuju grceve i zatvor. Da se pripremim, ak krene da je od toga.
Malom taman pred dve, tri tjedna prestali grcevi....:( :( :( tvoji nemaju od toga nis?

BoniZG
21.12.2010., 10:58
Ma da. A ja imam upozorenje od svoje pedijatrice da Plivitove kapi uzrokuju grceve i zatvor. Da se pripremim, ak krene da je od toga.
Malom taman pred dve, tri tjedna prestali grcevi....:( :( :( tvoji nemaju od toga nis?

ne...ni d3 ni fe ..nista...:ne zna: ,,,i ja sam mislila da su kapi ali se na kraju ispostavilo da je hrana....velim ti da sam pitala i neonat. i ped. koji su mi rekli da nema sanse

morsko prase
21.12.2010., 13:43
ne...ni d3 ni fe ..nista...:ne zna: ,,,i ja sam mislila da su kapi ali se na kraju ispostavilo da je hrana....velim ti da sam pitala i neonat. i ped. koji su mi rekli da nema sanse

Fak. kome vjerovat.

Nis, ja cu probat sa Oleovitom od sutra, nadam se da ce biti bolje :top: a kod mene nema teorije da je hrana jer od subote do danas nisam pojela nista ali nista drugacije nego inace, a pazim na to...

Tihi-vz
21.12.2010., 16:32
moja imala sad zatvor 5 dana, a prije toga 3 dana, a taman tolko koristimo d3. a i grčevi su počeli. e sad ga znat, jel od d3 ili kaj....
a taman poslala muža po čaj od komorača :( ( a inače isključivo dojim).

nikej, bude čajek pričekal, ja probam izbacit d3 na par dana-ništ joj nebude, ali baš da vidim jel od toga.

seni001
21.12.2010., 16:39
moja imala sad zatvor 5 dana, a prije toga 3 dana, a taman tolko koristimo d3. a i grčevi su počeli. e sad ga znat, jel od d3 ili kaj....
a taman poslala muža po čaj od komorača :( ( a inače isključivo dojim).

nikej, bude čajek pričekal, ja probam izbacit d3 na par dana-ništ joj nebude, ali baš da vidim jel od toga.

dojena beba nema zatvor u klasičnom smislu...one mogu kakati iza svakog podoja ili do 12 dana da nemaju stolicu i to je normalno

majaks
22.12.2010., 07:12
Tiki jeste probali bez D3 kapi? Našemu su grčevi stali odmah idući dan. Oleovit stvarno nije skup(30kn),ma sve i da je ne bi ga više mučila sa tim plivinim kapima. Isti je sastav,samo malo koncentriraniji,pa mu umjesto 4 kapi dajem 2. Važno je da dobije određenu količinu jedinica. Kapnem mu direkt u usta dok ga presvlačim jer je inače puno ostajalo na žličici.

morsko prase
22.12.2010., 08:28
Tiki jeste probali bez D3 kapi? Našemu su grčevi stali odmah idući dan. Oleovit stvarno nije skup(30kn),ma sve i da je ne bi ga više mučila sa tim plivinim kapima. Isti je sastav,samo malo koncentriraniji,pa mu umjesto 4 kapi dajem 2. Važno je da dobije određenu količinu jedinica. Kapnem mu direkt u usta dok ga presvlačim jer je inače puno ostajalo na žličici.

Evo ja jucer nabavila Oleovit pa cu krenut s tim.... ali mom grcevi ne prestaju od subote, kad sam mu prvi puta dala 3 kapljice tog Plivinog otrova :(
Nadam se da ce se danas smanjiti....cak nema tako puno onog klasicnog izvijanja, vriske i deranja nego vise ne moze spavat, smeta ga, kenjka, cendra, a kad zaspi onda se previja u snu i onako meko place, kao da se zali. Ma uzas, ja sam luda vec 3 noci :(

rijeka511
24.12.2010., 15:35
smijem li milicon kapi davati prije svakog podoja? tako smo davali sab, ali nije pomagao. Ima li netko iskustva? Pedijatar mi ne radi više do pon da ga pitam.
Koristili smo engleske kapi, isti sastav prije svakog podoja i sad ostali bez i eto opet vriska za poludit.

Kijara
26.12.2010., 22:01
moj Junior je patio od pravih dojenachkih grcheva. mogla sam sat navijati po njemu, svaku vecher u isto vrijeme.

prvo vrijeme sam muchila i njega i sebe pokushavajuci ga natjerati da podrigne, hraneci ga manje ili vishe, drzhala ga na povishenom i snizhenom, okretala na trbuh, izbacivala iz svoje prehrane sve i svashta, pojila ga kojekakvim chajevima i kapima i na kraju ustanovila da pomazhe samo - njeznost.

nosala sam ga, prichala mu, pjevala mu, masirala trbushchic, izvela u to vrijeme u shetnju - ako je bilo moguce, jer ga je truckanje u kolicima umirivalo, ili bih ga u stanu drzhala u kolicima i tresuckala rukom. od tada mi je ostao 'tik' pa tresem i kolicima u billi :rofl:

vidim ja da se ovdje svašta piše...ono što sam ja primjetila na osnovu pročitanog i iz iskustva prijateljica je da su grčevi češći kod nervoznih roditelja...ono kad ne znate što ćete a on se dere, u biti ste vi u grču...
nema tu nikakve veze prehrana, vidim da su neke majke izbacivale koješta iz prehrane, što je potpuno krivo. majka koja doji smije i treba jesti zdravo i raznoliko.

svi ovdje govore o tome kako beba ima grčeve od određene stvari, npr. majka nešto pojela ili od D3 kapi...a kako vi to zapravo znate...to je samo vaša pretpostavka.

najčešči uzrok grčeva je nervoza i strah kod roditelja, to je u vašoj psihi, vi to očekujete i to vam se događa a mislite da je prestalo ako uvedete čaj od komorača...to su sve mitovi.

kod mene se točno vidi da mi je beba nemirna kad mi dolazi svekrva...ono što osjećam ja kao da osjeti beba i to se manifestira kroz nemir, plač, a izgleda kao grčevi jer bebe obično skupljaju nogice prema sebi i kad se namještaju i protežu..pa mi kažemo grčevi. padne mi kamen sa srca kad ode i još se pitam kako mi dijete nikad nije veselo i nasmijano kad ona dolazi i onda njoj to bude čudno..

sigurno postoje i oni pravi grčevi kad bebu zaista boli stomak ali kod većine je to nemir zbog roditeljske nervoze i straha, pogotovo u društvu.

ovi grčevi nakon podoja su tzv. aerokolike, čim beba podrigne to prestaje jer se beba nagutala zraka.

moji prijatelji imaju bebu koja se dere čim tata uđe u prostoriju, tata je toliko nervozan da automatski prenese nervozu na mamu do njenog plača. mali se dere jer ga tata uopće ne umiruje, on ga uzme i čvrso stisne, treska ga kao lud i dere mu se na uho ŠŠŠŠŠŠ, ŠŠŠŠŠŠŠŠŠ ma katastrofa...oni misle npr. da mali ima grčeve:confused: to je njegov izgovor jer ne zna šta bi rekao i ne vidi da malome svojim ponašanjem ne pomaže već odmaže...da vam ne pričam kakvu paniku pravi kad mali štuca, doslovce se dere na ženu jer ona ne zna zaustaviti štucanje.

dakle nježnost i smirenost su ključni!

Saille
27.12.2010., 21:13
Vecer!Malo da se i ja ubacim!Imam bebaca od 5 mj.Dojila sam ga 10 dana i mlijeka je nestalo!Presli smo na bebimil,krenuli su grcevi!To su svi pravdali sa klasicnim djecjim grcevima i govorili da se strpim do 3 mj.kad to sve prestaje!To je trajalo mj.i pol dok nisam popiz.... jer dijete nije spavalo cijeli dan,bilo nervozno a poslije savakog hranjenja plac od pola sata!Presli smo na aptamil comfort(da imali smo i zatvor od bebimila)grcevi su prestali!Tako da hrana ima veze s tim sigurno,a pogotovo prehrana kod mama koje doje!Ja mu od samom pocetka dajem caj od koromaca i to mu je super!:Dkad vam bebe imaju grceve samo hrabro i privijte ih uz sebe neka vam cuju mirne otkucaje srca,jer kad ste vi smirene i njima je lakse iako ih boli,a jos ni jedan Dr. nije dokazao zasto bebe imaju grceve i zbog cega nastaju!jedina je utjeha da su oni prolazni....:mig:

Kijara
27.12.2010., 23:50
Vecer!Malo da se i ja ubacim!Imam bebaca od 5 mj.Dojila sam ga 10 dana i mlijeka je nestalo!Presli smo na bebimil,krenuli su grcevi!To su svi pravdali sa klasicnim djecjim grcevima i govorili da se strpim do 3 mj.kad to sve prestaje!To je trajalo mj.i pol dok nisam popiz.... jer dijete nije spavalo cijeli dan,bilo nervozno a poslije savakog hranjenja plac od pola sata!Presli smo na aptamil comfort(da imali smo i zatvor od bebimila)grcevi su prestali!Tako da hrana ima veze s tim sigurno,a pogotovo prehrana kod mama koje doje!Ja mu od samom pocetka dajem caj od koromaca i to mu je super!:Dkad vam bebe imaju grceve samo hrabro i privijte ih uz sebe neka vam cuju mirne otkucaje srca,jer kad ste vi smirene i njima je lakse iako ih boli,a jos ni jedan Dr. nije dokazao zasto bebe imaju grceve i zbog cega nastaju!jedina je utjeha da su oni prolazni....:mig:

Mlijeko ne može nestati, mlijeko se stvara i to sisanje bebe. ako ti je nestalo mlijeko negdje si napravila grešku..ili ti je beba češće dudala dudu nego siku ili ju nisi budila da papa svaka 2-3 sata...jednostavno beba si nije navukla dovoljno mlijeka. ali dobro nisi ti kriva što te u bolnici nisu dobro informirali. nije to sad niti bitno. ako budeš imala još dječice i htjela dojiti onda se informiraš eto baš na ovom forumu ima dobrih tema i podrške. Za prehranu majki koje doji si u potpunom krivu, to nije istina! to je mit. majka koja doji smije i treba jesti sve, zdravo i raznovrsno...također informacije postoje na ovom forumu na temi dojenje. za ovo ostalo si u pravu iako neki znanstvenici govore da su grčevi češči kod nervoznih i uplašenih roditelja!:cerek:

Tihi-vz
28.12.2010., 15:32
čim na jedan ili dva dana preskočim d3, pokaka se, inače-NIŠTA!!!! evo, sad joj redovito dajem kapi i već više ne brojim kolko nije kakala (makar, ako se ne varam, ništa od 22.12.). grčeve smo imali prekjučer katastrofa-a ja taj dan za ručak jela francusku-s graškom (zaboravila da je nutra grašak-biserka). onda je jučer bilo super, bez grčeva, ali sam ja za večeru opet jela francusku (nemrem odoljet) i eto danas se opet malo grči (jučer nisam puno francuske). tak da, ako neko veli da nije do hrane, vara se grdno!!!

Saille
29.12.2010., 10:27
Svaka beba je jedinka za sebe i nemoze svakoj sve odgovarati!Bebama se do 3 mj.razvija probavni trakt,pa odredjene bebe imaju i radi toga grceve!majke koje doje da,mogu jesti sve ali treba vidjeti dali to sve odgovara bebi i kako ona reagira na tu hranu!Ako se primjeti da bebi ne odgovara nesto sta ste pojele,ne treba to prestat jest nego malo prolongirati tu hranu za kasnije.Jer nas neka hrana napuhuje ili nesto drugo a onda mozete mislit kako je njima!S vitaminom D mi nemamo problema,ja mu dajem na zlicicu s cajem,a moja frendica na zlicicu s mlijekom!

rijeka511
30.12.2010., 15:06
nama je počelo grčenje i za vrijeme dojenja:rolleyes:
strašno, ne znam šta više napravit. da znam da će joj pomoć ad odmah bi prešla iako jaako zagovaram dojenje.
zadnjih 3 dana je gore nego ikad, a još mjesec i pol do 3. mj. uf

morsko prase
30.12.2010., 15:24
strašno, ne znam šta više napravit. da znam da će joj pomoć ad odmah bi prešla iako jaako zagovaram dojenje.

Jel joj dajes ista tipa sab simplex, bio gaia? Nece pomoc ad, samo ju doji....moj mali N je 3 dana mladji i mogu rec da mu bio gaia pomaze...sad kad smo se rijesili grceva od D3 kapi :mad:

Tihi-vz
30.12.2010., 15:38
morsko prase, a šta, onda više ne daješ d3 kapi???

rijeka511
30.12.2010., 15:43
Jel joj dajes ista tipa sab simplex, bio gaia? Nece pomoc ad, samo ju doji....moj mali N je 3 dana mladji i mogu rec da mu bio gaia pomaze...sad kad smo se rijesili grceva od D3 kapi :mad:

dajem talijansku verziju sab-a i sirup Tormi kako već...
probat ću još s tom bio gaiom. gdje to kupim, u bio i bio? ili ljekarni

seni001
30.12.2010., 15:54

I mojoj ti je tak...:(mi još malo...valjda:D

rijeka511
30.12.2010., 16:00

ajme ima da poludim. sad još i ti lišajevi po licu, tjemenica od jučer... ma daj

btw. čekam dan da ti objaviš kraj toj patnji pa da se imam čemu nadat:)

svesami
30.12.2010., 16:27
samo da objavim da biogaia nama ne šljakaju..a još me i dokica upozorila da je bila na edukaciji gdje upozoravaju kako probiotici mogu biti opasni ako te kolonizirane bakterije prođu kroz stijenku crijeva i uđu u krvotok...ma mislim ja nisam stručna, ona je spomenula oštećenje crijeva, kao ulcerozni kolitis, ali kakva je stijenka malih nezrelih crijeva-neznam.
ugl. rekla da prestanem davati. jaaako se muči pa ja nisam prekidala ali nema efekta, od sutra smo na torminalisu..

Tihi-vz
30.12.2010., 16:28
rijeka, u ljekarni, 85kn bočica od 5ml

seni001
30.12.2010., 16:50
ajme ima da poludim. sad još i ti lišajevi po licu, tjemenica od jučer... ma daj

odmah ti javim:mig:

morsko prase
30.12.2010., 18:02
morsko prase, a šta, onda više ne daješ d3 kapi???

Jok, napravila pauzu do danas i danas dala Oleovit kapi - austrijska proizvodnja, u Zg se mogu naci u ljekarni na Dolcu, oni ih narucuju.
Dala sam ih ujutro, za sada mogu primjetiti samo lagane grceve gok spava, dakle nisu ga ni probudili :s
Javim kak ce bit do sutra...

Ako bude ok bacam fakin plivino smece u smece kam i spada. uh!

Kaj se bio gaia kapi tice, njima je trebalo cca 3 tjedna da prorade kod nas i to postupno....

blalla
01.01.2011., 21:14
noćas se malac probudio u 5, pojeo i kad sam ga vratila u krevet,
krenula je vriska, nikako ga nisam uspjela smiriti, došli smo u dnevni, na kauč, malo sam ga ljujala na rukama
i kad se pokako , smirio se!
tad je već bilo 7 i po!!

danas je napunio mjesec dana, pa si mislim da nisu krenuli grčevi:misli:

rijeka511
02.01.2011., 13:27
noćas se malac probudio u 5, pojeo i kad sam ga vratila u krevet,
krenula je vriska, nikako ga nisam uspjela smiriti, došli smo u dnevni, na kauč, malo sam ga ljujala na rukama
i kad se pokako , smirio se!
tad je već bilo 7 i po!!

danas je napunio mjesec dana, pa si mislim da nisu krenuli grčevi:misli:

nama su grčevi krenuli sa 10 dana:(

inače su nam tokom čitavog dana, al nekako najjače ujutro rano (to doba kao tebi) i kasno popodne pa do uvečer:rolleyes:

i čestitam na mjesec dana, nama danas 50 dana i odrojavam dane do punih 3 mj

blalla
02.01.2011., 14:02
ova noć je bila divna!!
tako da ću se nadati da ono ipak nisu bili grčevi :moli:

abattoir
02.01.2011., 18:05
cure nas su spasile kapi dr perovića koje se mogu kupiti u zd! znam kako se mučite! nama je prvih mjesec dana trajalo ko 800 godina doslovno!

Tihi-vz
02.01.2011., 19:13
za sad, biogaia nam djeluju :s

seni001
03.01.2011., 08:19

Ovak...nisam htjela prije tipkati...i sad me strah da je ne ureknem:Dali...... ima 1 cicanje u noći i jedno oko 5 ujutro...a spava od 19:30, 20:00 na dalje...pa se budi u razmaku od 4-6 sati:moli:samo da tako i ostane...
Više ne zaspiva isključivo u okomitom položaju na meni kroz dan neg u kolicima...mazi se s medom i za takve dnevne prilike malo podudla dudu, izbaci je i ćori:s
još je muči, ali puuuuuuuuuuuuno manje...bliži se magičan 3. mj.:D
Tako da...izdrži...ak je nama bolje...biti će i vama:mig:

Kijara
03.01.2011., 16:39
čim na jedan ili dva dana preskočim d3, pokaka se, inače-NIŠTA!!!! evo, sad joj redovito dajem kapi i već više ne brojim kolko nije kakala (makar, ako se ne varam, ništa od 22.12.). grčeve smo imali prekjučer katastrofa-a ja taj dan za ručak jela francusku-s graškom (zaboravila da je nutra grašak-biserka). onda je jučer bilo super, bez grčeva, ali sam ja za večeru opet jela francusku (nemrem odoljet) i eto danas se opet malo grči (jučer nisam puno francuske). tak da, ako neko veli da nije do hrane, vara se grdno!!!

onda je to sve individualno. probaš pa vidiš smeta li bebi. ja od prvoga dana jedem sve, pa evo i francusku sad za blagdane. moje dijete normalno papa, kaka, piški. smije se i spava. nema grčeva.

blalla
03.01.2011., 19:17
ok, priznajem, ipak su to grčevi, danas je plakao od 4 do 7 i po!!
sutra idem u ljekarnu po bilo što!!
dakle sab simplex ili torminalis!!??

morsko prase
03.01.2011., 19:20
za sad, biogaia nam djeluju :s

:top::top::top::top::top: TOOOOOOOO! Bas mi je drago :D

seni001
03.01.2011., 19:38
onda je to sve individualno. probaš pa vidiš smeta li bebi. ja od prvoga dana jedem sve, pa evo i francusku sad za blagdane. moje dijete normalno papa, kaka, piški. smije se i spava. nema grčeva.

Ovisi i o starosti bebe...

lola1415
03.01.2011., 19:40
Cure, znam kako je meni bilo i ja sam molila da mi se jave ljudi koliko su trajali grčevi, kad su završili... Moja cura je imala, ggrozne grčeve još u bolnici je vrištala tako da je nitko nije mogao smiriti. Trajalo je negdje do 2 i pol, tri mjeseca, kad se sjetim plače mi se. To nitko ne može shvatiti tko nije to prošao. Plakanje za vrijeme dojenja, plakanje nakon, pa potpuno poremećen san.., Plakala sam svaki dan s njom više puta, šta da vam kažem, naplakale smo se skupa ta tri mjeseca. I koristili smo valjda sve što postoji, ništa baš pretjerano nij pomoglo, eventualno Biogaia. Ali prošlo je, preživjeli smo svi troje to grozno razdoblje i sada, koliko god to grozno nekome zvučalo, mogu potpuno uživati u svom djetetu. Dok su trajali ti grčevi, malo je bilo užitka, a puno umora, plača... Drž'te se, proći će.

_gabrijelana_
03.01.2011., 20:35

Da te malo utješim. Moja mala (6 dana mlađa od tvog djeteta) je imala grčeve, grozne... ali evo iz dana u dan je bolje. Ja mislim da će skroz proći kroz kojih tjedan-dva.

Meni nije ništa pomagalo. Možda malo kim... dva zrna kima na 2 deci vode.

seni001
03.01.2011., 20:43
Ovak...nisam htjela prije tipkati...i sad me strah da je ne ureknem:Dali...... ima 1 cicanje u noći i jedno oko 5 ujutro...a spava od 19:30, 20:00 na dalje...pa se budi u razmaku od 4-6 sati:moli:samo da tako i ostane...
Više ne zaspiva isključivo u okomitom položaju na meni kroz dan neg u kolicima...mazi se s medom i za takve dnevne prilike malo podudla dudu, izbaci je i ćori:s

Gabrijelana..gle...kvotam samu sebe:mig:
TNX na podršci...:cerek:

f@ye
04.01.2011., 16:05
I mi smo ušli u magičan 3. mjesec i kolike su skoro pa prestale :rock: Već se skoro tjedan dana nije probudio plačući od bolova, prdi i kaka ko veliki bez napora, ma pjesma...:cerek:
U kritično doba su nam pomagale sab simplex kapi da se isprdi, topla pelena na bušu i najviše masažice i joga za bebe protiv grčeva.

blalla
04.01.2011., 16:13
U kritično doba su nam pomagale sab simplex kapi da se isprdi, topla pelena na bušu i najviše masažice i joga za bebe protiv grčeva.

joga za bebe'???
imaš neki link''?

f@ye
04.01.2011., 16:24
joga za bebe'???
imaš neki link''?

Evo ih
http://www.youtube.com/watch?v=hi3zJRz6U1w
http://www.youtube.com/watch?v=7PF9aMaLbGc

blalla
04.01.2011., 18:48
f@ye hvala

rijeka511
04.01.2011., 18:52

držim fige:mig:
ja joj prestala davat tal.verziju sab-a i torminalis ostala na biogaia-i i danas popodne od 3.30 do 5.30 majko mila, suze do poda i meni i njoj:(

seni001
04.01.2011., 21:02
držim fige:mig:
ja joj prestala davat tal.verziju sab-a i torminalis ostala na biogaia-i i danas popodne od 3.30 do 5.30 majko mila, suze do poda i meni i njoj:(

Jooooooooooj, znam kako ti je:grli:

ela
05.01.2011., 00:12
ovak, ovo je još uvijek u fazi eksperimenta kod mene. Naime, kad sam rodila neko vrijeme sam imala zatvor, sve dok mi mama nije donijela "čaj" u boci u bolnicu. Ja sam onako uvjerena da je riječ o čaju progutnula iz boce i popila - maslinovo ulje, mama se malo zeznula i pomiješala boce. Tu noć sam imala nešto nalik na klistiranje, odnosno tako je to maslinovo ulje djelovalo na mene. Mislila sam da sastav majčinog mlijeka nema previše veze s onim što jedemo, međutim kad sam nedavno pojela svinjetinu, malom je kakica smrdila po svinjetini - intenzivno. Kad mi je klinac počeo dobivati grčeve palo mi je na pamet da pokušam ponovo s maslinovim uljem, popila sam ujutro gutljaj maslinovog ulja nadajući se da će to utjecati na sastav mlijeka. I mogu reći da danas grčevi nisu ni približno takvi kakvi su bili zadnjih nekoliko dana. Ali jedna lasta ne čini proljeće, pa ćemo vidjeti kako će biti dalje. :ne zna:

ela
05.01.2011., 22:19
ok, danas uopće nije imao grčeve, a i prvi put do sad je kakao 3 puta. do sad je uvijek to bilo dva puta, ujutro i navečer. druga lasta, ali neću se prerano veseliti :)

Mznatizeljna
06.01.2011., 12:32
Nama su knjiski prestali sa navrsena 3 mjeseca, probali smo sve i jedino je vrijeme pomagalo

blalla
06.01.2011., 12:49
dva dana smo na kapima, sab simplex,
dajem mu ih prije obroka, kao da pomaže, još je prerano

rijeka511
06.01.2011., 13:04
ok, danas uopće nije imao grčeve, a i prvi put do sad je kakao 3 puta. do sad je uvijek to bilo dva puta, ujutro i navečer. druga lasta, ali neću se prerano veseliti :)

javi kako ide dalje da znam. sve već pokušala pa ću i to...
a nije da mi se pije ulje na blef:lol:

ela
06.01.2011., 21:40
evo već drugi dan kako nema grčeva :top: ja ne mogu tvrditi je li to neka koincidencija ili zaista zato kaj svaki dan popijem gutljaj maslinovog ulja, ali zadnjih par dana zaista nema grčeve i kada to usporedim s ona dva dana kada je plakao od 6 navečer do 1 ujutro svako toliko ovo je stvarno spas. Prekosutra navršava tri tjedna moj mali miš.

ela
07.01.2011., 15:59
našla sam jedan zanimljiv link, nisam imala pojma da je u majčinom mlijeku 50% zastupljena oleinska masna kiselina koja se nalazi i u maslinovom ulju :ne zna:

http://www.vitamini.hr/6888.aspx

paprenjak
07.01.2011., 22:41
Dođe mi da skočim kroz prozor zbog grčeva:(...pijemo bio gaiu,sab simplex,čaj od koromača i ja i ona,iako dojim...palim fen da ju smiri...danas ništa nije pomoglo...užas,a tek ima mjesec i tjedan dana:(:(,cendra kad kaka,smeta joj dok prdi...užas:ne zna: koliko prije obroka uzimate sab simplex,i koliko puta na dan..nama je pedica rekla pol sata prije,ali to je teško potrefi kad ona nema pravilne razmake i stalno bi papala...

blalla
08.01.2011., 20:52
koliko prije obroka uzimate sab simplex,i koliko puta na dan..nama je pedica rekla pol sata prije,ali to je teško potrefi kad ona nema pravilne razmake i stalno bi papala...

ja mu dajem par minuta prije obroka:ne zna:
nekad kao da djeluju, a nekad bi najradije ja popila cijelu bočicu:visi:

ela
09.01.2011., 19:20
da pokucam o drvo, moj mali je do sad imao grčeve samo dva dana i to baš gadne, pitala sam se kako ću preživjet 3 mjeseca dok to ne prođe. otkako pijem maslinovo ulje on nema više grčeve, a sad jel li to zbog ulja ili se naprosto rodio pod sretnom zvijezdom zaista ne znam.

paprenjak
09.01.2011., 19:22
da pokucam o drvo, moj mali je do sad imao grčeve samo dva dana i to baš gadne, pitala sam se kako ću preživjet 3 mjeseca dok to ne prođe. otkako pijem maslinovo ulje on nema više grčeve, a sad jel li to zbog ulja ili se naprosto rodio pod sretnom zvijezdom zaista ne znam.

To znači,žlica maslinovog ulja ujutro ili kako?:confused:

ela
09.01.2011., 20:22
To znači,žlica maslinovog ulja ujutro ili kako?:confused:

tri velike žlice, jednom dnevno. bar sat vremena prije nego što ćeš podojiti dijete. javi rezultate :top:
Nađi ulje koje je pravljeno isključivo mahaničkim putem jer ima i onih koji su dobivena kemijski pomoću benzena. mislim da to čak nije ni zdravo.

zameomevjetar
09.01.2011., 20:48
curke koje samo dojite, kako dajete bio gaiu?
ne stignem sve čitati i tražiti, na njihovoj stranici su samo slikice.
kaj bi trebala nakapati cicku prije hranjenja? sa svih 5 kapi odjednom ili...? i to dajem samo tipa navečer ili....? uffff....

Ilova Blues
09.01.2011., 20:48
Dakle, pretražio sam cijeli forum i nisam naišao nigdje na temu grčeva.
S obzirom da sam novi tata i nemam vremena pročitati sve topice dajte ljudi par savjeta kako djetetu ublažiti grčeve???
Ili pomoči nema?

P.S. kapi Sab simplex ne pomažu:(

Ako mogu pomoći iz svojeg iskustva : za isti problem sam se interesirao i našao sam slijedeće : Macerat (ulje) ljekovite biljke gospina trava....našao biljku i napravio ulje ( ima sve na netu)... doista je funkcionalno... ja sam karlovačka županija

vedra
09.01.2011., 21:16
kaj bi trebala nakapati cicku prije hranjenja? sa svih 5 kapi odjednom ili...? i to dajem samo tipa navečer ili....? uffff....

žlicom i to samalo mlijeka u žlici da lakše kliznu

Magda09
10.01.2011., 07:49
Dođe mi da skočim kroz prozor zbog grčeva:(...pijemo bio gaiu,sab simplex,čaj od koromača i ja i ona,iako dojim...palim fen da ju smiri...danas ništa nije pomoglo...užas,a tek ima mjesec i tjedan dana:(:(,cendra kad kaka,smeta joj dok prdi...užas:ne zna: koliko prije obroka uzimate sab simplex,i koliko puta na dan..nama je pedica rekla pol sata prije,ali to je teško potrefi kad ona nema pravilne razmake i stalno bi papala...

I mi smo se mučili do 3 mj. sa grčevima (fizičke prirode) i kolikama (zrak u crijevima kojega se naguta). Čajevi nam nisu pomagali što je i sama pedijatrica rekla da čajevi ne pomažu, koristili smo biogaia kapi i sab simplex i aptamil comfort (namijenjen bebama sa grčevima). Biogaia kapi davala sam ujutro dok sab simplex najprije odmah nakon svakog obroka i kada se "malo" smirilo davala sam svakih 4 sata. Od čajeva kuhala sam kim ( u prokuhanu vodu stavila bih nekoliko zrna kima i čekala da se ohladi, takav čaj je malo gorak ali pomoglo nam je ). Grčevi su u potpunosti prestali onog trenutka kada sam mu u mlijeko stavila jednu mjericu rižinih pahuljica na 150 ml. mlijeka (mi smo na AD-u od početka), sada ima 4 mjeseca i papamo proso, bananu, gris-vaniliju, rižu-kukuruz,a od kašica bananu, jabuku, mrkvicu sa povrćem (ništa puno, samo malo liže sa žličice i cmakče).

Bilo je teško gledati kako se grči od bolova (imao ih je cijelo vrijeme, a trajali bi od 30 min. pa do sat i pol i to nekoliko puta dnevno) ,ali prošlo je i sada uživamo.

Treba samo strpljenja,drugo ne znam što bih mogla još reći samo drži se i proći će.

paprenjak
10.01.2011., 07:58

U plastičnu žlicu za bebe svih pet kapi bez ičeg,čak se i oblizuje,za razliku od sab simplexa,na koji se mršti,al od ničeg pomoći ni koristi:mama:...sad ću probat sa maslinovim uljem...
Hvala cure na pomoći i podršci:grli:

mambi
12.01.2011., 12:55
cure šta je bio gaiu??? :ne zna:
mislim da su kod nas krenuli grčevi,čekat ću da se još uvjerim...pa sam mislila počet davati sab simplex,i sad pročitam ovdje da dajete i ovo....
kaj je to?dali pomaže?od kad se smije bebama dati?

morsko prase
12.01.2011., 14:27
cure šta je bio gaiu??? :ne zna:
mislim da su kod nas krenuli grčevi,čekat ću da se još uvjerim...pa sam mislila počet davati sab simplex,i sad pročitam ovdje da dajete i ovo....
kaj je to?dali pomaže?od kad se smije bebama dati?

Probiotske kapi: http://www.biogaia.com.hr/index.cfm?A383C0B49497D5790EF90D3272BD5CC2

Ja pocela davat na prvi znak grceva, u drugom tjednu zivota i evo sad ima 2 mjeseca i mogu reci da nema grceve osim ako se mama obzdere francuskom za Novu, ako mama ne jede zelenu salatu, muesli i jos par stvari (kiselo zelje podnosi ko veliki :cerek:).
One djeluju polako, moraju se redovito uzimati i kod nas mogu reci da im je trebalo oko 2, 3 tjedna da se grcevi postupno smanje.
Ali zato bar mislim da ne dajem djetetu lijek nego probiotik, kao prirodno i to... Pitaj ako te jos kaj zanima za te kapi.

mambi
12.01.2011., 15:02
morsko prase hvala puno na linku :)
ja kod svoje bebe isto uočavam prve znakove grčeva,sinoć je neutješno plakala od 20 do 22 h...sva se jadna grčila,i tresla...:(
sad...čitala sam za ove kapi sab simplex,nekima su pomogle a nekima ne...
pa sad neznam šta bi bilo bolje bebi počet davati od tog dvoje????

groficaaa
12.01.2011., 15:25
morsko prase hvala puno na linku :)
ja kod svoje bebe isto uočavam prve znakove grčeva,sinoć je neutješno plakala od 20 do 22 h...sva se jadna grčila,i tresla...:(
sad...čitala sam za ove kapi sab simplex,nekima su pomogle a nekima ne...
pa sad neznam šta bi bilo bolje bebi počet davati od tog dvoje????

Naše iskustvo- grčeve imamo od desetog dana... prvo probali s sabsimplexom... pomagalo, malčice... onda uveli i biogaiu nakon desetak dana..njoj ti treba tjedan dana da počne djelovati, tako da smo taj period davali i jedno i drugo.. uhh jadan malac...ali pomoglo je.. sad smo taman potrošili bočicu biogaie, i kupili novu... i znači u zadnja 2 tjedna je imao eventualno koji grč, kasno navečer-mogu ih na prste nabrojati... što je odlično... tako da biogaia je zakon, ali nakon nekog vremena.. tako da, kreni s oboje, pa ćeš vidjeti.. on od biogaie prducka ko lud, što je odlično...

mambi
12.01.2011., 15:37
dali se to smije davati na svoju ruku,pa onda uz to još paralelno...
dali nešto od toga,mislim na kapi prije svega mogu našteti....
i nama se plač kao sinoć javio prvi put kad je malena imala 10 dana i onda tek sinoć opet sa 16 dana...
dali su to grčevi ako se neredovito javlja takav duži i bolni plač?

Tihi-vz
12.01.2011., 17:18
biogaia je nas spasila!!! ja isto samo dojim,a ovo stavim na žlićicu (bez mješanja s mlijekom) i samo joj ulijem u usta. a ako se baš u tom trenu plače, onda joj nakapam direkt.

mambi
12.01.2011., 17:35
kupili smo.farmaceut mi je preporučio prije to nego sabsimplex.kaže da bi trebalo pomoći ukoliko ima grčeve ali i olakšati ove njene muke prilikom kakanja...jer ona se dosta napreže,stenje i po pola sata.Kaže da bi i tu to trebalo djelovati...pa se ja nadam da će zbilja pomoći.

angelinakc
12.01.2011., 18:18
I nas muče grčevi i to jaki. Svaki put se javljaju oko 17h nakon kupanja i traju po 1 h. Teško mi ga je gledati kako plače, ali pokušali smo svašta. Kupila sam sab simplex kapi i stavljali svaki put u hranu po 10 kapi i kuhali čaj od komorača, ali nije nam pomoglo. Jede bebimil i ne znam jel bi ga mjenjala??Nema proljev niti ne povrača.

Lena0609
12.01.2011., 22:13
moja malena ima 3 mjeseca i tjedan dana i još uvijek nas muče grčevi,
čak su i jači nego prije... :(:(:(:(:(

mafri
13.01.2011., 08:32
I moju su poceli mucit grcevi ima vec 3 dana...Jave se uglavnom navece i traju 2-3 sata...
Dajem joj sb simplex al nevidim da je bolje.. :(
Sa malim nisam imala problema sa grcevima...valjda je to bila sreca....

ANE10
13.01.2011., 08:53
čak su i jači nego prije... :(:(:(:(:(

ista stvar i kod nas :( hoće li to ikad proć??? sad mi se čini da se opet vraćaju, bilo se smirilo :ne zna:

sinoć je išla na spavanac u 20, malo plakala zbog grčeva, zaspala u 20:20...i probudila se u 21 i ajmo, sve iznova, do 23:30 :(

taan kad sam rekla da su Biogaia kapi pomogle, dajem joj ih skoro mjesec dana :rolleyes:

mambi
13.01.2011., 09:21
ovo kod nas su izgleda definitivno grčevi...javili su se sinoć opet u isto vrijeme :( nakon koliko dana ste primjetile da biogaia kapi počinju djelovati???

seni001
13.01.2011., 09:26
čak su i jači nego prije...:(:(:(:(

ista stvar i kod nas :( hoće li to ikad proć??? sad mi se čini da se opet vraćaju, bilo se smirilo :ne zna:

sinoć je išla na spavanac u 20, malo plakala zbog grčeva, zaspala u 20:20...i probudila se u 21 i ajmo, sve iznova, do 23:30 :(

taan kad sam rekla da su Biogaia kapi pomogle, dajem joj ih skoro mjesec dana :rolleyes:

i kod nas:rolleyes:sad mi bljucka puuuuuuno više nego inače...boli je ispuštanje vjetrova...muka dok ne podrigne...a u subotu proplakala pola dana dok se nije pokakala...
a bila sretna da je sve iza nas...idila trajala tjedan dana:(

Lena0609
13.01.2011., 13:25
i kod nas:rolleyes:sad mi bljucka puuuuuuno više nego inače...boli je ispuštanje vjetrova...muka dok ne podrigne...a u subotu proplakala pola dana dok se nije pokakala...

ej, naše cure se prate u stopu...
sve ovo i kod nas...
počela bljuckat, prije nikad nije...
vrišti kad prdne...
pa nije kakala nedjelju i ponedjeljak i u utorak je plakala cijelo jutro dok se konačno nije pokakala.
lude smo već...

f@ye
13.01.2011., 13:59

Točno tak je bilo i kod nas, i bljuckanje i prđenje i sve... i malo prestalo pa se vratilo još gore nego prije :mad:
Ali evo za utjehu sad smo već 2 tjedna bez problema. Samo treba proći vremena da im sazrije probavni sustav, moj više niti ne trepne dok prdi, a prije je cijelo susjedstvo znalo da kreće rafal :D

ela
13.01.2011., 14:16
probajte s maslinovima uljem, vi koje dojite, znam da sam dosadna, ali rezultati se vide isti dan. ujutro popijte dvije do tri žlice maslinovog ulja sat vremena prije nego što podojite dijete.

ANE10
13.01.2011., 14:35

nama je ovo 2.put da su se vratili, kad sam pomislila da su prošli :ne zna:

jedino me malo brine šta su se taman pojavili nakon cjepiva, jel to može biti povezano?? dan kad smo je cjepili mi je plakala nakon svakog hranjenja :ne zna: i evo već 3 dana...

ela
13.01.2011., 15:31
nama je ovo 2.put da su se vratili, kad sam pomislila da su prošli :ne zna:

jedino me malo brine šta su se taman pojavili nakon cjepiva, jel to može biti povezano?? dan kad smo je cjepili mi je plakala nakon svakog hranjenja :ne zna: i evo već 3 dana...

koje cjepivo je primila?

ANE10
13.01.2011., 15:38
koje cjepivo je primila?

ono prvo sa P.. :misli: i 5u1 odjedanput :rolleyes:

ela
13.01.2011., 15:55
ono prvo sa P.. :misli: i 5u1 odjedanput :rolleyes:

teutonija je napisao/la:Nama je dokica rekla da je cjepivo od drugog proivođača(sad je od Pasteura, a prije bilo od Glaxa -ono koje smo plaćali)) i da ima neke komponenete koje mogu izazvati jaču reakciju tj upozorila nas je na nju .

ovo je kljucna stvar!
majka mi je lijecnica, doduse nije pedijatar ali je obiteljski lijecnik i ima pacijente od 0 do 99 godina ..... bila je nedavno na jednom seminaru na kojem je bilo rijeci i o tom cjepivu koje je sada besplatno......uglavnom, to je katastrofa cjepivo.....kak veli Teutonija drugi je proizvodjac ......ali cinjenica je da je to puno losije cjepivo po kvaliteti od ovog Glaxovog! naime, njih su na seminaru upozorili da se radi o cjepivu koje je u nekim zemljama Eu zabranjeno!!!!
isto tako, navodno nasi nisu uopce ni preveli dio uputa koje idu uz samo cjepivo jer je u njima pisalo puno vise toga koje su moguce lose reakcije od ovog kaj su stavili nasi u upute ......u vrijeme kad sam ja R. cjepila mama mi je detaljno objasnila zbog cega je to tako i argumentirala mi zakaj su se mnogi lijecnici na tom simpoziju ostro tom cjepivu usporotivili a kada su trazili odgovore na neka pitanja jednostavno (tipa, kako mogu uopce dopustiti da se djecu cijepi sa cjepivom koje je u nekim Eu zemljama zabranjeno!!?!) ih nisu dobili!
uglavnom, ocito je da se radi o necijem interesu a i budimo realni (iako sam osobno protivnik generaliziranja)kaj je u ovoj drzavi dobre kvalitete besplatno?
zato sam osobno svim svojim frendicama prepricala i objasnila sve kaj mi je majka objasnila na ovu temu i preporucila im da radje plate Glaxovo, nego uzmu ovo besplatno!

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=49&t=44895

Tihi-vz
13.01.2011., 15:59
mene sve strah danas večeri. dala sam joj biogaiu, i bljucnula je nakon kojih 10 minuta. sad neznam dal je išta ostalo u želučeku, da joj ponovno dajem ili kaj?

ANE10
13.01.2011., 16:16
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=49&t=44895

ma i mislila sam da je to povezano s cjepivom, mada ona nije imala ni temperaturu, niti joj je nateklo mjesto uboda :o možda je malo nervoznija nego inače, pogotovo 1.dan...mrzim cijepljenja i gotovo :amen:

ANE10
13.01.2011., 16:17
mene sve strah danas večeri. dala sam joj biogaiu, i bljucnula je nakon kojih 10 minuta. sad neznam dal je išta ostalo u želučeku, da joj ponovno dajem ili kaj?

mislim da nema potrebe al ako joj i daš nema veze, piše da se može dat i više od 5 kapi :ne zna:

paprenjak
14.01.2011., 16:12
probajte s maslinovima uljem, vi koje dojite, znam da sam dosadna, ali rezultati se vide isti dan. ujutro popijte dvije do tri žlice maslinovog ulja sat vremena prije nego što podojite dijete.

Ako i ne prestanu,smanje se puno,i ja preporučam:top:

ela
14.01.2011., 22:18
Ako i ne prestanu,smanje se puno,i ja preporučam:top:

:top:

vidim da se zene zale da im bebe placu kad prde, moj mali prdi ko veliki bez ikakvih problema. sve mi je bilo neugodno pred susjedom, cisto sumnjam da je pomislio da beba od mjesec dana tako prdi:o.

seni001
15.01.2011., 10:35
Točno tak je bilo i kod nas, i bljuckanje i prđenje i sve... i malo prestalo pa se vratilo još gore nego prije :mad:
Ali evo za utjehu sad smo već 2 tjedna bez problema. Samo treba proći vremena da im sazrije probavni sustav, moj više niti ne trepne dok prdi, a prije je cijelo susjedstvo znalo da kreće rafal :D

koliko je star?

mambi
15.01.2011., 11:33
cure nakon koliko dana ste primjetile da vam je Biogaia pomogla(Ukolilo vam je pomogla)

Tihi-vz
15.01.2011., 11:36
mambi, kod nas već 2. dan bilo puuuno manje grčeva. sad, ako i ima grčeve, to je zbog nečeg što ja pojedem krivo, i traju 5-10min max, samo je zagrlim, stavim termofor na bušu i malo se pomazimo i ona zaspi bez problema. generalno mogu reći da je moja mala bez grčeva.

mambi
15.01.2011., 11:41
mambi, kod nas već 2. dan bilo puuuno manje grčeva. sad, ako i ima grčeve, to je zbog nečeg što ja pojedem krivo, i traju 5-10min max, samo je zagrlim, stavim termofor na bušu i malo se pomazimo i ona zaspi bez problema. generalno mogu reći da je moja mala bez grčeva.

kod nas je jučer bio treći dan kako joj dajem te kapi,i baš kad sam pomislila da to čudom djeluje jer ih u četvrtak nije imala,sinoć opet u isto vrijeme od-do....i ne vjerujem da je od moje hrane,mislim da su klasični grčevi jer da je od moje hrane onda bi valjda plakala u bilo koje doba dana ili noći :ne zna:
a moja se baš muči i sa kakanjem uz to...pola sata nervoze,muke i stanjanja dok to obavi

groficaaa
15.01.2011., 14:02
cure nakon koliko dana ste primjetile da vam je Biogaia pomogla(Ukolilo vam je pomogla)

oko tjedan dana... sad ujutro oko 6 fino pođne prduckanje, stenjanje i fino se pokaka.. a grčeva više nema :s:s:s jupiii... to mora da je od biogaie!! obzirom da je ona probiotik i djeluje na rad crijevca... prije nje je kakao sva 2,3 dana...bila sam luda...

groficaaa
15.01.2011., 14:05
i nemoj si razbijat glavu da je to od tvoje hrane... tak sam se i ja ubijala u pojam, a on je vrištao.... šta god ja pojela... nama je pedijatrica rekla da je to jednostavno tak, 99% beba ima grčeve, i to je to... proći će... samo ćeš odjenom skužiti da ti je neka čudna tišina... jer moje dijete napokon spava kao beba, par puta dnevno.. kad je imao grčeve cijeli dan je bio budan...

groficaaa
17.01.2011., 10:52
oko tjedan dana... sad ujutro oko 6 fino pođne prduckanje, stenjanje i fino se pokaka.. a grčeva više nema :s:s:s jupiii... to mora da je od biogaie!! obzirom da je ona probiotik i djeluje na rad crijevca... prije nje je kakao sva 2,3 dana...bila sam luda...

eto, hvalila se i dobila po nosu.... sinoć smo imali sat vremena takvih grčeva da sam mislila da ću puknuti... sat vremena je urlao, jecao i vrištao ko nikad dosad... nadam se da se to neće ponoviti... a brijem da je to od d3 kapi, jer sam mu ih jučer dala oko 18h...pa ga je navečer čopilo..inače dajem ujutro i nema problema... užassss

mambi
17.01.2011., 11:01
hmmm i mene je strah hvaliti se,da su se zadnje dvije noći grčevi smanjili...još je tu plača,i nervoze ali naočigled manje nego dane prije...
samo da tako ostane :s

groficaaa
17.01.2011., 11:02
hmmm i mene je strah hvaliti se,da su se zadnje dvije noći grčevi smanjili...još je tu plača,i nervoze ali naočigled manje nego dane prije...
samo da tako ostane :s

baš mi je drago!!:top::top::top:

Tihi-vz
17.01.2011., 12:09
curke, od biogaie inače ne nestanu grčevi (osim ak imate sreće), nego se SMANJUJE UKUPNO VRIJEME TRAJANJA GRČEVA.

mambi
17.01.2011., 17:46
curke, od biogaie inače ne nestanu grčevi (osim ak imate sreće), nego se SMANJUJE UKUPNO VRIJEME TRAJANJA GRČEVA.

pa za sad baš to i primjećujem zadnje dvije noći...da se intenzitet i trajanje smanjilo...
i primjećujem da lakše kaka....
e sad ako oni ne uklanjaju potpuno grčeve,ovdje sam pročitala da neke mame uz te kapi daju paralelno i sab simplex...a meni je ljekarnik rekao da ili jedno ili drugo...a ne oboje :ne zna:

buffy24
17.01.2011., 18:59
pa za sad baš to i primjećujem zadnje dvije noći...da se intenzitet i trajanje smanjilo...
i primjećujem da lakše kaka....
e sad ako oni ne uklanjaju potpuno grčeve,ovdje sam pročitala da neke mame uz te kapi daju paralelno i sab simplex...a meni je ljekarnik rekao da ili jedno ili drugo...a ne oboje :ne zna:

ja sam mu davala oboje i sab simplex i biogaiu! biogaia nam je pomogla najviše i kod stolice i kod grčeva!:mig:

flečka
20.01.2011., 11:37
Pozdrav!
Interesira me imaju li grčeve stvarno samo djeca koja su na sisi ili i ona koja su na AD?
U tekstovima koje sam čitala najčešće se spominju djeca koja sisaju.

BoniZG
20.01.2011., 11:40
Pozdrav!
Interesira me imaju li grčeve stvarno samo djeca koja su na sisi ili i ona koja su na AD?
U tekstovima koje sam čitala najčešće se spominju djeca koja sisaju.

nema pravila

flečka
20.01.2011., 12:03
Pa zašto pobogu onda pišu takve gluposti? Ispada da ja dojenjem direktno štetim svom djetetu! To mi je već 100 puta kroz glavu prošlo

BoniZG
20.01.2011., 12:14
Pa zašto pobogu onda pišu takve gluposti? Ispada da ja dojenjem direktno štetim svom djetetu! To mi je već 100 puta kroz glavu prošlo

ma gluposti...majcino mlijeko je najbolje za dijete i nemoj se obazirati na to kaj drugi pisu.......malo je beba koje nemaju grceve

Tihi-vz
23.01.2011., 20:39
evo da prijavim: tjedan i pol nisam davala vitamin d. i sve je bilo savršeno.

jučer sam rekla-idemo ponovno probati, pazila sam da iskuljučivo jedem ono što ni malo ne napuhuje. jučer je bilo ok, danas sam opet dala vitamin d i evo grčeva!!!! prdi, kvrči noge, urliče. sad je napokon zaspala sva izmučena.

sutra idem u pohod po našim apotekama ako negdje ima d vit od olevita, ako nema, idemo u sloveniju ili ću naručit iz zg-a.
katastrofa i vit d u smeće!!!!!!!!!!!

mafri
23.01.2011., 21:05
ja sam mu davala oboje i sab simplex i biogaiu! biogaia nam je pomogla najviše i kod stolice i kod grčeva!:mig:

Znaci mogu oboje?Ja sam sab simplex pa sam sad presla na biogaiu...
A biogaia se daje samo jedanput na dan 5 kapi dok sab simplex svaki obrok...
Kako si ti to kombinirala?

mafri
23.01.2011., 21:06

A ja opet citala da dojena djeca nemaju grceve ili ako imaju to je minimum...:lol:
A eto informacija i net....:rofl:

mafri
23.01.2011., 21:10

jučer sam rekla-idemo ponovno probati, pazila sam da iskuljučivo jedem ono što ni malo ne napuhuje. jučer je bilo ok, danas sam opet dala vitamin d i evo grčeva!!!! prdi, kvrči noge, urliče. sad je napokon zaspala sva izmučena.

sutra idem u pohod po našim apotekama ako negdje ima d vit od olevita, ako nema, idemo u sloveniju ili ću naručit iz zg-a.

Ma ja znam za taj vitamin D jos sa prvim klincem da je imao uzasne grceve od njega...na kraju mu ga nisam ni davala jbga...rekla mi pedica da ni nemoram ako mu toliko smeta jer bio je na bebimilu a on ga ima u sebi a i u dalmaciji zivim pa smo stalno bili vani na suncu kad god smo stigli...
Al to su bili krikovi od grceva uzasni od tih kapi.... :(

morsko prase
24.01.2011., 14:37

:grli: drzite se!
Samo da prijavim, dajem Oleovit vec jedno 3 tjedna 2 kapi svakodnevno i nikakvih grceva nema od njega :s
Ak budes imala problema u nalazenju kapi javi se!

OOOOOOO
30.01.2011., 17:28
danas sam dala prvi put kapi bio gaia(ima 2tj) uz hranu i nakon toga je jedno 3 puta dosta izbljucao se i tesko kao dise kao da ga muci u zelucicu nesto,i stalno se budi ne spava,inace nakon obroka zaspi bar 2h u komadu.jel moguce da mu one smetaju?kakve su nuspojave od njih?na kutijici nista ne pise osim 5 kapi dnevno...i kako se one doziraju svaki dan znaci 5 kapi ili? koliko vremena se mogu koristiti?

ela
30.01.2011., 21:05
danas sam dala prvi put kapi bio gaia(ima 2tj) uz hranu i nakon toga je jedno 3 puta dosta izbljucao se i tesko kao dise kao da ga muci u zelucicu nesto,i stalno se budi ne spava,inace nakon obroka zaspi bar 2h u komadu.jel moguce da mu one smetaju?kakve su nuspojave od njih?na kutijici nista ne pise osim 5 kapi dnevno...i kako se one doziraju svaki dan znaci 5 kapi ili? koliko vremena se mogu koristiti?

Draga, slušaj mene, ako dojiš dijete samo popij svaki dan malo maslinovog ulja i nećeš imati većih problema s grčevima. Maslinovo ulje ti sadrži iste masnoće koje su prisutne u majčinom mlijeku, ako ga konzumiraš utječe na sastav mlijeka i olakšava stolicu.

OOOOOOO
30.01.2011., 21:12
Draga, slušaj mene, ako dojiš dijete samo popij svaki dan malo maslinovog ulja i nećeš imati većih problema s grčevima. Maslinovo ulje ti sadrži iste masnoće koje su prisutne u majčinom mlijeku, ako ga konzumiraš utječe na sastav mlijeka i olakšava stolicu.

a kad ne dojim....:(

ela
31.01.2011., 00:01
šteta :( ima jedan trik s pilates loptom, mama s bebom sjedne na loptu i lagano skakuče - kao lagano tresenje. Ja probala - fakat radi. Ali to mi je za smirivanje i uspavljivanje bebe.

OOOOOOO
31.01.2011., 09:33
šteta :( ima jedan trik s pilates loptom, mama s bebom sjedne na loptu i lagano skakuče - kao lagano tresenje. Ja probala - fakat radi. Ali to mi je za smirivanje i uspavljivanje bebe.

a kad nemam loptu,a i nema sanse da bi mogla skakutat na njoj jis,savovi me zatezu za poludit ni sjedit ne mogu normalno

svesami
31.01.2011., 10:52
evo mi muku mučimo sa bronhiolitisom već 2 put ovaj mjesec pa su grčevi pali u 2. plan, sa njima i biogaia i torminalis kojeg sam mu doslovce 3 puta dala i eto sad ga frknula u smeće. bliži nam se 3. mjesec, grčevi se smanjili, prorijedili, bitno je samo izdržati sve to vrijeme što sabranije.
meni sa ovim 3. pilates lopta nije bila od koristi, njega spasi kad mu skinem pelenicu i on lamaće sa nožicama, isprdi se, obučem ga, okrenem na trbuhić i bude bolje.
želim da vam svima što prije prođu!!

groficaaa
31.01.2011., 10:58

sigurno ti to nije od biogaie.... moj bljuca uredno nakon svakog obroka....previše se nanjupa, il neš... biogaia ti je probiotik, koji je nama pomogao da uredno kaka i prducka... prije toga su bile muke.. mi upravo potrošili drugu bočicu, dakle već 2 mjeseca je koristimo... heh tj otkad smo došli iz bolnice :rolleyes: i sad idemo na treću... a grčeve više nemamo, eventualno jednom u 2 tjedna ga operu... daješ ih jednom dnevno 5 kapi, ja ih dajem ujutro prije klopanja, na žličicu.. to ti je u principu laneno ulje i sl, ja ih probala, okey su...

groficaaa
31.01.2011., 11:00
i probaj ga staviti na trbušćić, mome je to bilo spas... otkad sam to počela, spava ko beba :) što prije baš i nije bio slučaj hehe

Dadaika
31.01.2011., 11:37
ja sam primjetila da moj Goran nakon sto mu dam vit.D u roku pola sata ima uzasne grceve.bas se jadnik cijeli grci.i to traje nekih sat vremena.jucer mu nisam dala i bilo je sve ok.malo se navecer grcio,al to su njegovi svakodnevni grcevi,koje ublazi caj od komoraca.a danas ce baka donjet i kapi.
neko je bio napisal da se u zg na dolcu moze nac vit.D od drugog proizvodaca.jel oni imaju to za kupit kad se dode tamo il narucuju ako ih zatrazis?

svijet27
31.01.2011., 13:09

beba ti se prejela zato ti bljucka, izbacuje višak. vjerovatno ga malo muče aerokolike jer se nagutao zraka.

svijet27
31.01.2011., 13:10

i ja kažem...meni žao bebice jer sad joj je majčino mlijeko najpotrebnije!

OOOOOOO
31.01.2011., 13:18
beba ti se prejela zato ti bljucka, izbacuje višak. vjerovatno ga malo muče aerokolike jer se nagutao zraka.

ali uvijek istu dozu papa jel je na AD pa znam koliko pojede,evo danas vec nije tako jako bljucao

malalana
31.01.2011., 13:32
uf, vidim i vi imate problema sa grčevima kod bebica..

moja se sirota mučila , mučila..pa sam joj dala sab simplex kapi na preporuku tete u ljekarni, samo onda je još više mala ponorela , imala sam feeling da joj te kapi pogoršavaju stanje..

i brijem da je to stvarno tak..
prestala sam sa davanjem kemije, i masirala joj bušicu, nosala, stavljala termofor medu na bušicu da je ugrije, i grčevi se smanjili ( da kucnem o drvo) spava ko malo janje :D

mafri
03.02.2011., 10:05
Nema ni u jednoj apoteci d vitamin od Olevita I kad trazim svi me gledaju ko budaletinu...Pitaju me za sto je to...kad kazem da mi od obicnog vitamina d ima grceve uzasne svi me gledaju ko nenormalnu i govore da novorodjence mora imat grceve...ko da sam glupa pa ne znam da mora imat grceve,al ne tolikog intenziteta jbga...uostalom moj stariji sin nije ni imao grceve osim kad bi popio plivin d vitamin...tad bi cjeli dan vristao i dero se od bolova..
I sad nemam pojma sta cu...plivin joj davat necu....

mambi
03.02.2011., 10:08
Znaci mogu oboje?Ja sam sab simplex pa sam sad presla na biogaiu...
A biogaia se daje samo jedanput na dan 5 kapi dok sab simplex svaki obrok...
Kako si ti to kombinirala?

meni u ljekarni rekli da ne zajedno davati...ili jedno ili drugo :ne zna:

mafri
03.02.2011., 10:10
ja dam oboje...i nema ona neke grceve bas...mi uglavnom spavamo od 1 sat po noci do 9-10 sati ujutro...samo eto sto je ja budim u 6 sati da jede jer mi zao da toliko bude bez hrane...ipak je malena

mambi
03.02.2011., 10:14

ja ću probat i ovo...nama je situacija nakon d3 kapi ostala ista...nemogu reći da nam one štete...nemogu reći ni da nam biogai išta pomaže...više neznam ni dali su to klasični grčevi...jer zna se desiti da jednu noć urla,drugo u to vrijeme mirno spava,pa opet tako....jedino dobro je kaj se više ne muči tako sa stolicom,mislim da se to samo od sebe izreguliralo kako je sada ipak starija malo...sa tako malim bebama nikada nemožeš sto posto znati i biti siguran :confused:

mambi
03.02.2011., 10:17
ja dam oboje...i nema ona neke grceve bas...mi uglavnom spavamo od 1 sat po noci do 9-10 sati ujutro...samo eto sto je ja budim u 6 sati da jede jer mi zao da toliko bude bez hrane...ipak je malena

pa sad kažeš da nema baš neke grčeve,gore pišeš da ima jake od kapi :confused: nama te kapi ne smetaju :s još sam mi to nedostaje pored svega :kava:

OOOOOOO
03.02.2011., 10:19
bio gaia se daju 5 odjednom,jednom dnevno?

mambi
03.02.2011., 10:21

da,ja dajem na žlicu a možeš staviti i u mlijeko,čaj ili isto samo na žlicu

mafri
03.02.2011., 10:42
pa sad kažeš da nema baš neke grčeve,gore pišeš da ima jake od kapi :confused: nama te kapi ne smetaju :s još sam mi to nedostaje pored svega :kava:

Od plivinih d kapi ima jake grceve pa joj nedajem...:ne zna:
inace nema nesto posebno....spava od 1-2 sata do 9-10 sati ujutro u komadu ak je neprobudim...
Preko dana uopce neplace ako nije gladna onda urla...kad je budna uglavnom lezi i gleda oko sebe i nesto guguce i smije se...:cerek:
A d kapi od plive joj necu davat...

mafri
03.02.2011., 10:44

aha...ja pomjesam sa par kapi mlijeka...njoj su gadne same pljuje ih i place

stinaa
04.02.2011., 11:19
ovako, prema mom saznanju znam da bebe imaju grčeve do navršenih 3 mjeseca. ja imam curicu koja će navršit 4 mj. za koji tjedan i pol. prije tri dana mi se počela svako večer između 21:30 i 22:00 grčiti, tj jako plakati nenormalno... jel moguće da djeca imaju grčeve i nakon tri mjeseca... ako je netko upućen više u to molim vas pomagajte.ne znam mi sama. inače to mi je prvo dijete pa paničarim možda i bez razloga....hvala unaprijed....

e da da još nešto nadodam. ona je možda svega imala 5 puta grčeve od rođenja.nije ih imala eto do prije tri dana. znači dva mjeseca, malo više ili kasnije ne znam točno je bila bez grčeva...prvih mjesec dana sam ju dojila od tada je na adaptiranoj hrani...

frupy
04.02.2011., 20:38
Vidim da dosta vas pise da bebe imaju jake grceve od plivinog d vitamina.
Ja ga drzim doma i zbog toga ga se nikako ne usudim dati jer mi beba ionako ima grceve. Pitala sam pedicu da li taj d vitamin uzrokuje grceve, a ona me prakticki ismijala da je to apsolutno nemoguce.
I sad sta da radim? Nemam mu srca dati to sranje...:(

groficaaa
05.02.2011., 07:59
Vidim da dosta vas pise da bebe imaju jake grceve od plivinog d vitamina.
Ja ga drzim doma i zbog toga ga se nikako ne usudim dati jer mi beba ionako ima grceve. Pitala sam pedicu da li taj d vitamin uzrokuje grceve, a ona me prakticki ismijala da je to apsolutno nemoguce.
I sad sta da radim? Nemam mu srca dati to sranje...:(

tak sam i ja mislila kad sam ih krenula davati, jer je počeo dobivati grčeve i popodne... ja sada dajem biogaiu oko 8,9, ovisno kad se probudi i njupa, a d3 sa sljedećim njupanjem, tj do 12 sati... i nema nikakvih problema... hehe opet se idem hvaliti, ali grčeve nije imao već jedno 2 tjedna :s:s:s
kad sam mu znala dati d3 popodne(jer ujutro zaboravila) navečer smo imali katastrofu... probaj pa buš vidla..jer ak ih već ima, kapi ti nebuju niš promjenile...

mafri
05.02.2011., 09:11
Ja sam prestala davat biogaiu jer sam se evo vec drugi put uvjerila da je od nje imao jace grceve neg inace... :ne zna:
Davala sam joj sedam dana i tih 7 dana je bilo ajme majko....prestala davat dva dana jer sam zaboravila i malo se smirilo i onda sam ponovo pocela davat jer sam se htjela uvjerit da je od biogaie i davala opet i opet poceli grcevi do 4 sata ujutro se grcila i po cjeli dan je kenjala i bila razdrazljiva....evo vec par dana nedajem i sinoc je imala neznatne grceve koji su prosli do ponoci....
Sad nakon par dana cu joj opet dat i ak opet bude onda stvarno je od njih...
E da i dok pije gaiu stalno konstantno bljucka i to podosta....kad nepije onda bljucka samo kad pojede malo,normalno...
Jbga,mozda njoj te kapi nepasu....

majaks
05.02.2011., 09:22
Nema ni u jednoj apoteci d vitamin od Olevita I kad trazim svi me gledaju ko budaletinu...Pitaju me za sto je to...kad kazem da mi od obicnog vitamina d ima grceve uzasne svi me gledaju ko nenormalnu i govore da novorodjence mora imat grceve...ko da sam glupa pa ne znam da mora imat grceve,al ne tolikog intenziteta jbga...uostalom moj stariji sin nije ni imao grceve osim kad bi popio plivin d vitamin...tad bi cjeli dan vristao i dero se od bolova..
I sad nemam pojma sta cu...plivin joj davat necu....

Imaš na Dolcu u apoteci za kupiti,ne moraš naručivati,nekih 35kn.

mafri
05.02.2011., 09:24
Imaš na Dolcu u apoteci za kupiti,ne moraš naručivati,nekih 35kn.

Ma nisam iz Zg :(
Al hvala na info budem sogicu poslala tamo onda da neluta i netrazi ...:top::mig:

majaks
05.02.2011., 09:24
http://www.zdravstveni-vodic.com/zdravstveni-vodic/oglasi/ljekarne/ljekarna-frebel-ljekarna-dolac/2751/

majaks
05.02.2011., 09:27
Ja sam ih nazvala prije da provjerim da ih slučajno nema i teta kaže da imaju. onako je kao ulje i imaš kapaljku tako da se ne mučiš sa kapanjem. Ja mome direkt u usta kapnem kad ga presvlačim. Da se pohvalimo već 3-4 dana nemamo grčeve. Torminalis rules!!!!

mafri
05.02.2011., 09:34
Ja sam ih nazvala prije da provjerim da ih slučajno nema i teta kaže da imaju. onako je kao ulje i imaš kapaljku tako da se ne mučiš sa kapanjem. Ja mome direkt u usta kapnem kad ga presvlačim. Da se pohvalimo već 3-4 dana nemamo grčeve. Torminalis rules!!!!

Taj Torminalis je protiv grceva?

ivana0906
05.02.2011., 10:30
evo i mene...
beba od 15 dana već par dana plače od 22h do 03h! Vidi se da ga boli, stisnute šake, grčenje, histeričan plač... :(

Dojim, nisam ništa od hrane do sad izbjegavala al evo izbacujem mlijeko, mahunarke, salate... još nešto?
jabuke? rižu? paštu? meso?
:kava:

Zaraa
05.02.2011., 13:17
evo i mene...
beba od 15 dana već par dana plače od 22h do 03h! Vidi se da ga boli, stisnute šake, grčenje, histeričan plač... :(

Dojim, nisam ništa od hrane do sad izbjegavala al evo izbacujem mlijeko, mahunarke, salate... još nešto?

Ja sam pila dukatovo mlijeko s malo laktoze jer nisam mogla bez mlijeka, litre čaja Ciciban, jela lagano i lešo, puno juhe.

Koristili smo kapi sabsimplex, nama se pomogle, ali trebaš ih dozirati kako piše - prije svakog hranjenja.

I puno strpljenja, nama je prestalo sa 3mj., samo preko noći :top:

Oduševila me jedna priča gdje su mama i tata bebu koja je imala jake grčeve stavili u plahtu i nježno ljuljali :cerek:
Isprobavaš svašta i u međuvremenu prođe vrijeme :zubo:

E i masirala sam joj trbušćić i podignula uzglavlje kreveta.

ivana0906
05.02.2011., 13:27
Ja sam pila dukatovo mlijeko s malo laktoze jer nisam mogla bez mlijeka, litre čaja Ciciban, jela lagano i lešo, puno juhe.

Koristili smo kapi sabsimplex, nama se pomogle, ali trebaš ih dozirati kako piše - prije svakog hranjenja.

ti si dojila? Imam te kapi al ne znam kako ih koristiti kad ga hranim na zahtjev a na uputama piše 15 kapi prije svakog hranjenja... :o

Da mogu najrađe bi korigirala svoju prehranu, no koliko vidim nema dokaza da išta smeta!:ne zna:

frupy
05.02.2011., 14:28
ti si dojila? Imam te kapi al ne znam kako ih koristiti kad ga hranim na zahtjev a na uputama piše 15 kapi prije svakog hranjenja... :o

Da mogu najrađe bi korigirala svoju prehranu, no koliko vidim nema dokaza da išta smeta!:ne zna:

Uf, to ti je puno previse za tako malu bebu. Nama je patronazna rekla 5 kapi 3 puta dnevno. Malo se izdojis u zlicicu, pomijesas s kapima i to je to.
Nama su pomogle, hvala bogu.
I da, jako su se prorijedili grcevi otkad ne jedem mlijecne proizvode.:mig:

Tihi-vz
05.02.2011., 16:13
evo i mene...

izbaci eventualno mahunarke jer one znaju napuhavat. drugo ništa ne trebaš izbacivat, pobogu, pa nećeš živjeti na kruhu i vodi!!!!!
subsimpleks je meni bio bačen novac, ali sa BioGaia kapima smo se preporodili :s (apoteka, 85kn)-daju se jednom dnevno 5 kapi, najbolje ujutro.
subsimpleks košta 45kn bočica i potrošiš je za 9 dana ako daješ prije svakog podoja-i to ti ne računam ono večernje papanje, jer ko bi se dizal po noći dok beba plače, još je dodatno iritirat s tim kapanjem (a treba nakapat 15kapi, sporo ide).

najbolje ovako, ako se beba grči samo navečer, onda to teško da može biti od neznam...šalice mlijeka koju si popila ujutro. jer u sljedećem podoju beba već jede ono što si ti pojela par sati prije, i to se do navečer izgubi. ako si za večeru jela grah, a beba plače, može, ali i ne mora biti od toga.
ja sam dobila savjet da izbacim barem prva tri mjeseca mahunarke i ono što je zelene boje, znači salatu, zelenu papriku, zelje itd. te namirnice i nas znaju napuhnut.

navečer kad se beba najede, recimo oko 7, najbolje prije kupanja, kad je "voljna" i ne cendra, onda radit malo antikolik masažicu i vježbice-masirat prstima trbuščić u smjeru kazaljke na sat, stisnut nožice tako da koljenima pritišće trbuščić (tak se može ili isprdit ili pokakat, pa pazi), sa tak stisnutim koljenima radit isto kružne pokrete... okrenut je na trbuh, ponekad tak lakše podrignu da se oslobodi zrak iz trbuščića, nakon podoja obavezno podrignut (ako halapljivo jede, onda može i za vrijeme podoja-prekinut, podrignut i nastavit), čuvat u rukama pod kutem od otprilike 45% bar 15 minuta jer tak lakše ti mjehurići zraka iz želudca dođu na površinu pa će se vjerojatno još par puta podrignut (bez brige, može tak i spavat malo na rukama).

PAR LINKIĆA S VJEŽBICAMA (http://www.youtube.com/results?search_query=Massaging+a+Baby+With+Colic+&aq=f)

nama podizanje madraca u krevetu nije pomoglo u ničem :ne zna: nit je manje bljuckala, nit bolje spavala, ništa.

i da, ako ste počeli koristiti vitamin D Plivit, probajte umjesto toga uzeti vitamin D OLEOVIT, mi smo otkrili da su grčevi baš od plivita.

ivana0906
05.02.2011., 17:19
tnx! :cerek:

javimo za 2 dana jel što upalilo...

majaks
06.02.2011., 11:46
Taj Torminalis je protiv grceva?

Je,je protiv grčeva,tako lagano se isprduckaju,milina.

Zaraa
06.02.2011., 12:22

Da beba je dojena.
Znam da se čini puno - ali po onome što sam ja čitala od tih kapi se ne može predozirati :ne zna:, one rade na principu da velike mjehzre zraka razbiju u manje pa se lakše isprduckaju.
S tim da su nama bile klasične aerokolike.

I mi nismo koristili plivin d vitamin nego oleovit. I puno je pomagalo nosanje na podlaktici. Kažu da je dobra i pilates lopta.
Bio gaia su nama eto bile promašaj.

Ma sve ti je to sustav pokušaja i pogrešaka. I u međuvremenu prođe vrijeme :D

ivana0906
06.02.2011., 12:51
jbt!!!!!!!!! :hebemu: 2 dana provedem na net-u čitajući o tome na što da pazim da beba nema grčeve a svekrva mi za ručak pošalje paštu fažol!

mafri
06.02.2011., 14:45
Je,je protiv grčeva,tako lagano se isprduckaju,milina.

Ma moja stalno prducka...kad opali napadnem mm a ono ona to radi....:rofl::lol:
Ja sab simplex dajem po 10-15 kapi kako kad...
Nedajem uvjek za svaki obrok...ujutro nedajem jer ujutro ni nema grceva...pocne joj od popodnevnog obroka davat....

mambi
06.02.2011., 15:24
evo sad sam i ja kupila sab simplex kapi...više neznam šta je tom mom djetetu :( ponekad mislim da su zbilja grčevi,ali kako biti siguran kad se ne javljaju uvijek u isto vrijeme...a ona tako plače :( da pomislim da nema šta drugo biti :ne zna:
uglavnom,kako je dojim dala sam pred dojenje na žlićicu same kapi...sad opet mislim pa kaj nije puno davati joj prije svakog obroka po 15 kapi...meni se nekako i 15 kapi čini puno :confused:

mafri
06.02.2011., 16:40
evo sad sam i ja kupila sab simplex kapi...više neznam šta je tom mom djetetu :( ponekad mislim da su zbilja grčevi,ali kako biti siguran kad se ne javljaju uvijek u isto vrijeme...a ona tako plače :( da pomislim da nema šta drugo biti :ne zna:
uglavnom,kako je dojim dala sam pred dojenje na žlićicu same kapi...sad opet mislim pa kaj nije puno davati joj prije svakog obroka po 15 kapi...meni se nekako i 15 kapi čini puno :confused:

pa ni moja nedere se uvjek u isto vrijeme al pop danu je ok a kako noc se blizi vise je nervoznija i vise je grcevi fataju

ivana0906
06.02.2011., 17:21
moj je jucer plakao od 19h do 02h! :( A dan prije od 22h do 03h, sto nas ceka veceras... :kava:

spava mi se... :(
e da, kad bi ove kapi sab simplex trebale poceti djelovati? pijemo ih 2 dana, promjene nema! :ne zna:

mambi
06.02.2011., 17:33
moj je jucer plakao od 19h do 02h! :( A dan prije od 22h do 03h, sto nas ceka veceras... :kava:

spava mi se... :(
e da, kad bi ove kapi sab simplex trebale poceti djelovati? pijemo ih 2 dana, promjene nema! :ne zna:

koliko kapi vi dnevno dajete? i negdje sam pročitala ako i kad počnu djelovati ne prekidati ili davati ne redovito...
evo moja je plakala od 16 do 18 h,da plakala urlala...sad se smirila i kunja a ja iščekujem dali će biti nastavka...nadam se da neće...
znači ipak može biti da grčevi nisu svaki dan u isto vrijeme :confused: :ne zna:

ivana0906
06.02.2011., 17:45
koliko kapi vi dnevno dajete? i negdje sam pročitala ako i kad počnu djelovati ne prekidati ili davati ne redovito...
evo moja je plakala od 16 do 18 h,da plakala urlala...sad se smirila i kunja a ja iščekujem dali će biti nastavka...nadam se da neće...
znači ipak može biti da grčevi nisu svaki dan u isto vrijeme :confused: :ne zna:
:ne zna: nama te epizode plakanja traju dugo, više od 4h...

Na uputama piše 15 kapi kod svakog hranjenja ali ja dojim i non-stop je na cici pa mu dajem 4-5 puta po 10-15 kapi! Iskreno, ne vidim pomak na bolje pa razmisljam da kupim ove dr. kapi, sto ih spominje majaks

groficaaa
06.02.2011., 17:53

trebale bi odmah..nama su odmah...al su nam pomagale samo par dana pa smo prešli na biogaiu... a tko će ti to više znat...
bitno da ti se podrigne nakon njupanja, 2,3puta... probaj ga stavljat na trbušćić, možda pomogne-nama je(znao se i podrignuti)...masirati...

mafri
06.02.2011., 17:56
A vidis,meni ta biogaia nije bila dobra za nju...imala je vece grceve i stolica joj bila tvrda...cim sam joj prestala davat manje ima grceve i stolica joj je redovna i meksa....

ivana0906
06.02.2011., 18:05
trebale bi odmah..nama su odmah...al su nam pomagale samo par dana pa smo prešli na biogaiu... a tko će ti to više znat...
bitno da ti se podrigne nakon njupanja, 2,3puta... probaj ga stavljat na trbušćić, možda pomogne-nama je(znao se i podrignuti)...masirati...

da... i to je problem, moj ne podriguje tj. podriguje nekad i nedovoljno... Možda nakon svakog drugog hranjenja po jedan ili dva puta podrigne.

mambi
06.02.2011., 18:05
:ne zna: nama te epizode plakanja traju dugo, više od 4h...

Na uputama piše 15 kapi kod svakog hranjenja ali ja dojim i non-stop je na cici pa mu dajem 4-5 puta po 10-15 kapi! Iskreno, ne vidim pomak na bolje pa razmisljam da kupim ove dr. kapi, sto ih spominje majaks

nama biogaia nit je pomogla,nit je odmogla :ne zna:
sad kad sam ih potrošila,odlučila sam probat sa ovim.
I ja dojim,pa si mislim da od sutra krenem sa jako laganom hranom.Ono samo lešo i juha,jer više nisam pametna ima li ili nema kod nje to veze sa hranom ikakve :confused:

mafri
06.02.2011., 18:11
nama biogaia nit je pomogla,nit je odmogla :ne zna:
sad kad sam ih potrošila,odlučila sam probat sa ovim.
I ja dojim,pa si mislim da od sutra krenem sa jako laganom hranom.Ono samo lešo i juha,jer više nisam pametna ima li ili nema kod nje to veze sa hranom ikakve :confused:

ja mislim da to nema veze sa hranom...a i svi kazu da nema veze sa hranom...a ti probaj pa vidi...ako za dva dana dok se tak hranis nevidis pomaka onda nije do tog...:ne zna:

mambi
06.02.2011., 18:20
ja mislim da to nema veze sa hranom...a i svi kazu da nema veze sa hranom...a ti probaj pa vidi...ako za dva dana dok se tak hranis nevidis pomaka onda nije do tog...:ne zna:

ma i ja tako mislim,jer jedem raznoliko po tome njoj ništa onda ne paše...
kad prestaju ti famozni grčevi?

groficaaa
06.02.2011., 18:20
da... i to je problem, moj ne podriguje tj. podriguje nekad i nedovoljno... Možda nakon svakog drugog hranjenja po jedan ili dva puta podrigne.

tak je i nama bilo...nosaj ga dok ne podrigne... i probaj na trbušćić... meni se tak podrigivao u početku...

groficaaa
06.02.2011., 18:23
nama evo već treća bočica biogaie... podriguje, prducka, kaka... čitala sam da je ona dobra i za imunitet. tak da i dalje dajem...

paprenjak
06.02.2011., 19:26
Koliko dugo ste davale bio gaiu? Mi smo potrrošili već dvije bočice:ne zna:

frupy
06.02.2011., 19:49

Ne znam.. I meni su svi rekli da jedem sve pa se nama pokazalo da mu jako smetaju mlijecni proizvodi. Kad ih ne jedem - grceva nema.:s
Isto tako mu smeta sve sto ima malo "jaci" okus.
Stvari koje napuhavaju i citruse nisam ni pokusavala probati, iako mi je cak i pedijatrica rekla da mu od jedne narance dnevno ne bi bilo nista.:ne zna:

OOOOOOO
06.02.2011., 19:59
evo i mi poceli svaki dan uzimat bio gaiu ali ne vidim neko poboljsanje..i dalje place histericno...mozda treba vremena da pocne djelovat:ne zna:

vedra
06.02.2011., 22:00
evo i mi poceli svaki dan uzimat bio gaiu ali ne vidim neko poboljsanje..i dalje place histericno...mozda treba vremena da pocne djelovat:ne zna:

treba otprilike 10-tak dana do 2 tjedna da počne djelovat kako spada!!
nas je spasila za grčeve, nestali ko rukom odnešeni nakon desetak dana, čak nešto i manje!!
al moja malena je počela jako bljucat prije otprilike mjesec dana, a sad vidim da ste vi povezale bljucanje sa biogaiom!
baš ću probat par dana ne davat da vidim ako će bljucat manje!!!

nama isto 3 bočica biogaie!!ja je sad isto dajem zbog imuniteta

mafri
07.02.2011., 07:46
ma i ja tako mislim,jer jedem raznoliko po tome njoj ništa onda ne paše...
kad prestaju ti famozni grčevi?

A kazu sa 3 mjeseca :rolleyes:
Poludicemo jbte.....:eek:

mafri
07.02.2011., 07:48
Moja znatno manje bljucka,al bljucka i dalje,al puuuunoooo anje neg kad biogaiu je pila ...

blalla
07.02.2011., 07:49

i ja dajem sab simplex, ali samo prije dnevnih obroka, i to ne onog prvog ujutro, znači dajem mu 15 kapi u 11h,16h i u 20h.
dal mu pomaže ne mogu reći s sigurnošću,al prije nego smo ih počeli koristiti imali smo par vrlo mučnih epizoda, vrištao je i grčio se po 4 sata.

mambi
07.02.2011., 08:16
od danas se vračamo i iznova dajemo biogaiu.Jer sam konačno povezala da ima 4 dana kak joj ne dajem te kapi a ona već 3 noći plače,muči se sa zrakom i ne spava...mislim da je povezano...uglavnom davala bi joj i biogaiu i sab simpleks...e sad neznam dali to zbilja može paralelno i koliko je maks dnevno sab s. kapi :lupam glavom od zid:

mambi
07.02.2011., 08:22
i ja dajem sab simplex, ali samo prije dnevnih obroka, i to ne onog prvog ujutro, znači dajem mu 15 kapi u 11h,16h i u 20h.dal mu pomaže ne mogu reći s sigurnošću,al prije nego smo ih počeli koristiti imali smo par vrlo mučnih epizoda, vrištao je i grčio se po 4 sata.

e tako ću nekako i ja davati ...ja sam primjetila da prije nego što uspije podrignut plače jako...čim podrigne smiri se...dok smo uzimali biogaiu nije tak bilo....ma znate kaj ...dobro mi je jedna žena rekla...majka će svašta probati,samo da se može nadati...i dok svašta nešto probam,na kraju će prestati...ali u nadi je spas :s

Tihi-vz
07.02.2011., 12:27
ma u biti vam je generalno da svaki "lijek" isprobavate par dana...pa dok ih sve isprobate, već prođe 3 mj :D

jedino kaj ja mogu POUZDANO reći, da su kod moje grčeve izazivale plivit d3. jer joj nisam davala 2 tjedna i onda joj 3 dana davala i to je bilo plača i plača opet. maknula kapi, milina. sad dajem oleovit i ALELUJA!!!!!

ela
07.02.2011., 12:47
ma u biti vam je generalno da svaki "lijek" isprobavate par dana...pa dok ih sve isprobate, već prođe 3 mj :D

jedino kaj ja mogu POUZDANO reći, da su kod moje grčeve izazivale plivit d3. jer joj nisam davala 2 tjedna i onda joj 3 dana davala i to je bilo plača i plača opet. maknula kapi, milina. sad dajem oleovit i ALELUJA!!!!!

ja svom malcu tih par kapi razmutim u cijeloj bočici Bebimila. Ali dobro, on ionako nema grčeve. :ne zna:

mafri
07.02.2011., 12:58

jes brate...dok sve isprobas brze ti vrijeme prodje i prodje u nadi i iscekivanju ocel bit bolje....tjesimo se...u nadi je spas....:lol:

mambi
07.02.2011., 15:58
jes brate...dok sve isprobas brze ti vrijeme prodje i prodje u nadi i iscekivanju ocel bit bolje....tjesimo se...u nadi je spas....:lol:

od muke da se smijem :lol:

ali evo moja danas cijeli dan prducka,inače bome ne prducka...dajem joj od jučer sab simpleks...i uvjerena sam da je od njih...tak i piše da se te kapi ne apsorbiraju nego se izlučuju sa ostalim crijevnim sadržajem...

mambi
08.02.2011., 08:07
ima li netko iskustva sa sirupom Nurse?Dali vam je pomogao?

groficaaa
08.02.2011., 08:51
evo, dvije večeri zaredom od 6-8 grčevi!!!! prvo sam mislila pa kak, pa kak-a ja mujo već 2 dana zaboravila komorač popiti... :bonk::bonk::bonk: evo danas mi je već druga šalica, pa ćemo vidjeti večeras kaj bu bilo....

zameomevjetar
08.02.2011., 16:16
ja imam bebu od 7 tjedana i uz grčeve, sad imamo još jedan problem.
uz histerično plakanje promuklo mu je grlo, i sad još i plače uz muku.
ne znam kaj da radim, samo ga dojim i ne pije ništa drugo (osim kapi)

Albera
08.02.2011., 16:20
ima li netko iskustva sa sirupom Nurse?Dali vam je pomogao?

Misliš na Nurse Harvey's?

Starijem mi je pomagao. On je imao baš strašne grčeve i bilo mu je lakše kad smo mu počeli davati taj sirup.

ivana0906
08.02.2011., 16:49

koje kapi? ako ne djeluju probaj neke druge...
mi smo u fazi isprobavanja, sve samo da ga ne gledam kako pati... :(

zameomevjetar
08.02.2011., 17:04
bio gaia mjesec dana, sad prešli na sab simplex
i ja sve isprobavam
al sad me grlo brine, ne znam kak da mu pomognem, a sa novim plakanjem mu je još gore

mambi
08.02.2011., 17:08
Misliš na Nurse Harvey's?

Starijem mi je pomagao. On je imao baš strašne grčeve i bilo mu je lakše kad smo mu počeli davati taj sirup.

da,mislim na taj...ukoliko nam sab s. i biogaia ne pomognu,pokušat ću sa tim sirupom onda.

groficaaa
08.02.2011., 17:14

moj je prije 2tjedna počeo često kihati i kašljati...isto samo dojen.. ja počela tamaniti med, češnjak, naranče i eto, djelovalo je na njega i sad je sve supač!!
s tim da ja sad dajem biogaiu za imunutet-mislim da i to pomaže...

mafri
08.02.2011., 18:59
http://www.torminalis.com.hr/ Ja cu i ovaj probat cim sab sad potrosim...

soks
08.02.2011., 20:23

Je li ti zrak u sobi suh? Meni je bebač u bolnici izgubio glas zbog suhog zraka.
I moraš jako paziti da ti ne bude prevruće u sobi da ti klinac ne dehidrira.
Ma ja bih mu dala čaj, bez problema, moj pije ko spužva čaj od komorača za bebe.

mambi
09.02.2011., 08:36
http://www.torminalis.com.hr/ Ja cu i ovaj probat cim sab sad potrosim...

a zašto mijenjaš tako brzo? ipak svemu treba vremena da krene djelovati...
ja mislim da nam sab pomaže,strah me i napisati da opet nebi jezik pregrizla...ali bar podriguje puno lakše i više,i prducka,i nema silnog plača,smanjio se...samo je nespavanje ostalo :D

eh da još nešto,sjetila sam se baš tebe sinoć...počni kao i ja D3 kapi davati ujutro kad su najmirnije jer onda budeš znala dali ti one zbilja utječu ili ne.

mafri
09.02.2011., 09:38
a zašto mijenjaš tako brzo? ipak svemu treba vremena da krene djelovati...
ja mislim da nam sab pomaže,strah me i napisati da opet nebi jezik pregrizla...ali bar podriguje puno lakše i više,i prducka,i nema silnog plača,smanjio se...samo je nespavanje ostalo :D

eh da još nešto,sjetila sam se baš tebe sinoć...počni kao i ja D3 kapi davati ujutro kad su najmirnije jer onda budeš znala dali ti one zbilja utječu ili ne.

Pa tako sam i davala i nakon jedno sat vremena pocnu grcevi koji se protezu kroz cjeli dan i noc....nemirna bude stalno kmezi,vristi....uzas!
Meni je vec druga bocica sab simplex-a pri kraju...
Bolje je neg sa gaiom...zali boze love za gaiu...

Ona je sinoc bila puno mirnija...zaspali smo oko 2 i pol inace prije 4 sata nema sanse i jos se dere ko vol...a sinoc nije puno plakala vise se nekak grcila i cmizdrila kroz to al brzo je prolazilo...i da ,cak je 10 min sa nom gugutala i smijala se na sav glas...ajme kako je bila medena :cerek::cerek:
Suze su mi isle na oci od miline i ljepote....:D:cerek:

OOOOOOO
09.02.2011., 09:42
u koje doba dana je najbolje dati bio gaiu?

mafri
09.02.2011., 09:44
u koje doba dana je najbolje dati bio gaiu?

Kad oces das...nema nist odredjeno..mozda najbolje povako u jutarnjim satima

OOOOOOO
09.02.2011., 09:57
Kad oces das...nema nist odredjeno..mozda najbolje povako u jutarnjim satima

aha,ok... tako mu i dajem u jutarnjim satima

mambi
09.02.2011., 12:07
aha,ok... tako mu i dajem u jutarnjim satima

a vidiš ja sam se baš sa tim kapima vodila po nekoj svojoj briji da ih je najbolje dati u poslijepodnevnim satima da recimo počnu djelovati baš do večeri,grčeva,nervoze i plača.Naravno to može ali i nemora biti tako.
Tko to zapravo može znati :ne zna:

OOOOOOO
09.02.2011., 12:08
a vidiš ja sam se baš sa tim kapima vodila po nekoj svojoj briji da ih je najbolje dati u poslijepodnevnim satima da recimo počnu djelovati baš do večeri,grčeva,nervoze i plača.Naravno to može ali i nemora biti tako.
Tko to zapravo može znati :ne zna:

a nisam pametna ni sama to sam i ja mislila pa da mu djeluje za vecer,noc ali opet kad kenjka po cijeli dan dala mu ujutro kad ne znam jesu mozda grcici ili sta ga drugo muci:ne zna:

mafri
09.02.2011., 13:06
Aj sta se sekirate vas dvi i onak im nist pomoc nece...osudjene smo na tri mjeseca nespavanja,nosanja i mozemo se jebat u lakat lagano,,,,
Ja sam se pomirila s tim vise....bude bolje za mjesec i pol...Bogu fala na max tv-u pa imam sta gledat cjelu noc.... :lol:
U medjuvremenu cemo isprobavat i nadat se da ce nesto od pizdarija tih pomoc...u biti nece nista pomoc....Taka su nam djeca i aj cao...
Mom starijem nist nije trebalo od kapi kad nije ni imao grceve....
Aj nek su nam zivi i zdravi i nek ostane sve na tim grcevima i usredotocimo se molit se Bogu da nam nepizde jos i dok zube pocnu dobijat...jer to nam onda negine bar dvi godine normale...a onda nakon tog mi ostaje da lagano usetam u 40tu godinu i tamo u ludari proslavim sa rajom jubilej.... :lol:
mozda se sretnemo,budemo cimerke...
Eto,ode ja sad odspavat jednu turu,pripremit se za vecerasnji show.... :cerek:

morsko prase
09.02.2011., 15:54

Jel valja? Aj bas mi je drago :cerek::top:

mafri
09.02.2011., 15:57
Ja jos nemogu zbavit taj oleovit....

mambi
09.02.2011., 16:31
Aj sta se sekirate vas dvi i onak im nist pomoc nece...osudjene smo na tri mjeseca nespavanja,nosanja i mozemo se jebat u lakat lagano,,,,
Ja sam se pomirila s tim vise....bude bolje za mjesec i pol...Bogu fala na max tv-u pa imam sta gledat cjelu noc.... :lol:
U medjuvremenu cemo isprobavat i nadat se da ce nesto od pizdarija tih pomoc...u biti nece nista pomoc....Taka su nam djeca i aj cao...
Mom starijem nist nije trebalo od kapi kad nije ni imao grceve....
Aj nek su nam zivi i zdravi i nek ostane sve na tim grcevima i usredotocimo se molit se Bogu da nam nepizde jos i dok zube pocnu dobijat...jer to nam onda negine bar dvi godine normale...a onda nakon tog mi ostaje da lagano usetam u 40tu godinu i tamo u ludari proslavim sa rajom jubilej.... :lol:
mozda se sretnemo,budemo cimerke...
Eto,ode ja sad odspavat jednu turu,pripremit se za vecerasnji show.... :cerek:

kaj je tebi danas,neka pozitiva te pere :zubo:
jesi odspavala....znaš kakva sam ja,nakon 5 noći ne spavanja....:visi:
eh da dok mi sve isprobamo,to će prestat samo od sebe :raspa:

mafri
09.02.2011., 19:04
kaj je tebi danas,neka pozitiva te pere :zubo:
jesi odspavala....znaš kakva sam ja,nakon 5 noći ne spavanja....:visi:
eh da dok mi sve isprobamo,to će prestat samo od sebe :raspa:

ma nisam uopce spavala jer je ona bila sa mnom i stalno se nesto vrpoljila i onda kad sam odustala od spavanca onda je zaspala ona tvrdo....:rolleyes:
a kad sam se pred sinom pozalila kak mi se spava samo je reka,mama zao mi je al morat ces poves malu sa sobom spavat baka i ja ti je nemozemo cuvat jer idemo van.....ahahahaha

mambi
11.02.2011., 15:24
već nakon dva dana sam primjetila,ali me bilo strah nadat se i to napisati ali izgleda da nama sab simpleks kapi zbilja pomažu :D
dajem ih već tjedan dana i beba je počela od njih prduckat i to često,kao i podrigivat lakše...i nema više plača :)
samo da tako ostane :moli:
I da još dajem biogaiu,pijem rooibus čaj prek litre dnevno,dojim i normalno se hranim.
Uh sam da tak ostane :)

sucha
11.02.2011., 19:27
bok cure! evo i mene sa svim ljepotama grceva.
moja L ima 4 ipo mjeseca i povremeno joj se dogada( na precesto hvala bogu) da uhvati jadnica plakat i plakat i dok ne izbaci sav zrak podrigivanjem ne smiri se. zna podrignut oko 5 puta dok je nosam dok se ne smiri.
e tada ja :
1. skakucem na pilates lopti s njom da podrigne
2. mazim je, umirujem itd...
3. pocmem plakat skupa s njom i histericnom zovem mater da dode:o
4. zovem ( doduse samo jedanput) klaicevu-otpile me, zatim neki broj za zdravstveno savjetovaliste-teta dr.super smiri me
5. proklinjem kapi d3 jer je jelte mozda to pogorsalo
6. proklinjem aptamil jer je mozda to mlijeko tesko za njen zeludcic

dam joj nekad te sab simplex al ne znam jeli to one pomognu ili ne buduci da ima dana kod je sve ok i nista je ne muci
zasto joj se to dogada kad mi uredno podrigne poslije jela? pedijatrica kaze da je cesto drzim na prsima i fakat mala zna tako opet podrignut i sat nakon jela :ne zna: da li da joj probam promijenit AD ?

seni001
11.02.2011., 20:02
bok cure! evo i mene sa svim ljepotama grceva.
moja L ima 4 ipo mjeseca i povremeno joj se dogada( na precesto hvala bogu) da uhvati jadnica plakat i plakat i dok ne izbaci sav zrak podrigivanjem ne smiri se. zna podrignut oko 5 puta dok je nosam dok se ne smiri.
e tada ja :
1. skakucem na pilates lopti s njom da podrigne
2. mazim je, umirujem itd...
3. pocmem plakat skupa s njom i histericnom zovem mater da dode:o
4. zovem ( doduse samo jedanput) klaicevu-otpile me, zatim neki broj za zdravstveno savjetovaliste-teta dr.super smiri me
5. proklinjem kapi d3 jer je jelte mozda to pogorsalo
6. proklinjem aptamil jer je mozda to mlijeko tesko za njen zeludcic

dam joj nekad te sab simplex al ne znam jeli to one pomognu ili ne buduci da ima dana kod je sve ok i nista je ne muci
zasto joj se to dogada kad mi uredno podrigne poslije jela? pedijatrica kaze da je cesto drzim na prsima i fakat mala zna tako opet podrignut i sat nakon jela :ne zna: da li da joj probam promijenit AD ?

Moja ti je isključivo dojena pa identično to radi..ima 4 mj i 5 dana...
Tak da nije do Aptamila..takve su nam curke....

sucha
11.02.2011., 21:50
Moja ti je isključivo dojena pa identično to radi..ima 4 mj i 5 dana...
Tak da nije do Aptamila..takve su nam curke....

mora bit da se nagutaju previse zraka onda:ne zna:
mislila sam da su grcevi do 3 mj, a kad ono...
jadno dijete toliko je stavljam na prsa da izbaci sav zrak da je vec ojacala ko mali tyson:D

mafri
11.02.2011., 22:33
Moja proslu noc i dan nije imala grceva...eto,necu se vise hvalit....

mambi
12.02.2011., 07:33
mora bit da se nagutaju previse zraka onda:ne zna:
mislila sam da su grcevi do 3 mj, a kad ono...

e sad si mi ubila nadu :rofl:
i ja sam se nadala i tješila da će proć do 3 mj...a ti me sad ovako razočarala

seni001
12.02.2011., 07:43
e sad si mi ubila nadu :rofl:
i ja sam se nadala i tješila da će proć do 3 mj...a ti me sad ovako razočarala

al je puuno rijeđe i brže gotovo:mig:

groficaaa
12.02.2011., 08:27
evo ja moram reći-opet se hvalim pa bum dobila po nosu- ali mi uz biogaiu, i čaj od komorača nemamo više grčeve...bez obzira na d3 kapi i kaj ja pojela... 2 dana nisam popila komorač i hopa navečer urlici...
tako da sada obavezno ujutro njemu kapi, i meni čaj :D

mafri
12.02.2011., 09:10
I ova noc bez grceva... :s

ivana0906
14.02.2011., 13:28
http://www.pic4ever.com/images/putertired.gif još jedna neprospavana noć! nama ne pomažu ni sab simplex ni biogaiu kapi... :( Par dana smo bili OK i imali grčeve možda 1h dnevno ali sinoć... Od 22h-03h, pa opet u 05h pa od 11h do sad...

Pazim što jedem... Mlijeko, jogurt i sireve sam izbacila! Citruse i začinjeno ne jedem! Još jedno da kavu i čokoladu izbacim mada ne virujem da bi bilo od toga, kavu popijem jednu dnevno (čak ne cijelu) a čokolade par kockica ili redova. :rolleyes:

ivana0906
16.02.2011., 19:22
:ne zna:osjećam se kao da samo ja imam problem s grčevima! :D

još jedna neprospavana noć... došlo mi da zovem mamu da ga uzme sebi samo jednu noć!:kava:

BoniZG
16.02.2011., 19:29
Ivana...mislim da ti tu nema bas pretjerano pomoci jer dojis...jednostavno ces trebati cekati da to prodje...moj pedijatar je rekao da to uopce ne ovisi o tome sto majka jede...

ivana0906
16.02.2011., 19:42
Ivana...mislim da ti tu nema bas pretjerano pomoci jer dojis...jednostavno ces trebati cekati da to prodje...moj pedijatar je rekao da to uopce ne ovisi o tome sto majka jede...

dobro, jer sam danas toliko luda (nenaspavana) da sam odmah za doručak uzela mlijeko! :D

Još dva mjeseca nespavanja... :bang:

seni001
16.02.2011., 19:49

Boni i djeca na AD imaju grčeve:kava:

Sunčica_
16.02.2011., 19:57
Evo, da vam se izjadam...Moja beba ima dva mjeseca i već nešto više od mjesec dana skoro svaku noć, i skoro cijelu noć, mučimo muku s podrigivanjem. Beba je isključivo dojena. Jede "na zahtjev", a zahtijeva prečesto, toliko da je u dva mjeseca dobila 2 kg. Koji put podrigne odmah, nakon par minuta, koji put nakon pola sata, a nekad se dogodi da zakasni 2,3 sata. Nije problem danju kad sam pri sebi, nego noću nakon hranjenja, a tad više ne znam za sebe. Tad čekam pola sata, stavim ga u krevetić i nakon nekog vremena počinje vrzmanje, meškoljenje, stenjanje, mlataranje ručicama, sve to radi u snu,i ne plače. Naravno da ne mogu zaspati. Dignem se, pa ga dignem, opet polegnem i tako do jutra. Jedva čekam kad će sedam ujutro. Kad sam bila na 1. kontroli, nisam još bila shvatila o čemu se radi jer su me uvjeravali da su to grčevi ili da se proteže , i opisala sam pedijatrici što se zbiva. Rekla je da beba proživljava svoj porod iznova, i da joj je to bilo neugodno, pa stoga takva reakcija. ?!???!!! Ne bih to komentirala. Zar je bilo tako neugodno i stresno da ga proživljava svaku noć od dva nadalje ??!
Koristimo čaj od koromača, mast Babynos i kapi Simplex.
Malo me ohrabrite i recite da će se s vremenom problem s podrigivanjem riješiti ?
I na koji način da "otežem" vrijeme do svakog sljedećeg obroka ? Beba jede svaka dva sata, koji put češće, koji put rjeđe, nismo ustaljeni.
Hvala na savjetima.

BoniZG
16.02.2011., 20:01
su sve te kapi bile drekec....bio gaia su navodno dobre za probavu...pedijatrica ti pusi dobru travu...eh sad da te pitam...si bebu nakon hranjenja pokusala zabacit preko koljena???

BoniZG
16.02.2011., 20:04
Boni i djeca na AD imaju grčeve:kava:

imaju...imala su i moja ali uvijek imas opciju mjenjanja hrane dok ne nadjes onu koju najbolje podnose...a kad dojis bas i nemas puno opcija

Sunčica_
16.02.2011., 20:04
Ne bih ni ja ulazila u te sfere trauma iz djetinjstva i sl. Valjda je na drogici. U petak idem na kontrolu, snimit ću malog na diktafon i uključiti kameru pa da vidi o čemu se radi. Nisam koristila te kapi. Gdje se kupuju te kapi ? I meni se čini da je sve ono što koristim bez veze.

BoniZG
16.02.2011., 20:05
dobro, jer sam danas toliko luda (nenaspavana) da sam odmah za doručak uzela mlijeko! :D

Još dva mjeseca nespavanja... :bang:

bu to za cas proslo

Sunčica_
16.02.2011., 20:06
Boni, ma jesam, probala sam i to, ali najbolje podrigne kad ga dignem preko ramena. Koji put je to diskretno, a koji put malo manje diskretno, i ja se sva stresem.

BoniZG
16.02.2011., 20:07
[QUOTE=Sunčica_;31799634]Ne bih ni ja ulazila u te sfere trauma iz djetinjstva i sl. Valjda je na drogici. U petak idem na kontrolu, snimit ću malog na diktafon i uključiti kameru pa da vidi o čemu se radi. Nisam koristila te kapi. Gdje se kupuju te kapi ? I meni se čini da je sve ono što koristim bez veze.[/QUOT

u apoteci

BoniZG
16.02.2011., 20:08
Boni, ma jesam, probala sam i to, ali najbolje podrigne kad ga dignem preko ramena. Koji put je to diskretno, a koji put malo manje diskretno, i ja se sva stresem.

:rofl::rofl:

FIGICA
17.02.2011., 11:49
Znam da se o tome pisalo ali nemam vremena sada čitati unatrag pa se ispričavam :)
Koliko koštaju probiotske kapi Biogaia?

OOOOOOO
17.02.2011., 12:04
Znam da se o tome pisalo ali nemam vremena sada čitati unatrag pa se ispričavam :)
Koliko koštaju probiotske kapi Biogaia?

bio gaia ti je 80kn

FIGICA
17.02.2011., 12:20
bio gaia ti je 80kn

Hvala :)
Zasada mi je imao par puta grčeve ali nije bilo strašno,od tada mu u svaku bočicu stavim 15 kapi Sab simplexa i u zadnje vrijeme nam je super,planiram mu još kupiti Torminalis sirup,skroz biljni na bazi komorača..
A i te Biogaia moraju biti dobre i za crijeva i općenito za jačanje imuniteta :top:

OOOOOOO
17.02.2011., 12:26
Hvala :)
Zasada mi je imao par puta grčeve ali nije bilo strašno,od tada mu u svaku bočicu stavim 15 kapi Sab simplexa i u zadnje vrijeme nam je super,planiram mu još kupiti Torminalis sirup,skroz biljni na bazi komorača..
A i te Biogaia moraju biti dobre i za crijeva i općenito za jačanje imuniteta :top:

kazu da jesu kao probiotik,za grcice,imunitet i za odrasle da su super,a i za mame koje doje ima zvakace pa da isto pomaze

maluci
17.02.2011., 22:29
Ej cure,ako nekom trebaju Sab Simplex kapi.Mi smo ih kuipli prije 4 mj. i koristili samo jednom tako da je bočica skroz puna.Sva sreća,nisu nam trebale.Rok trajanja 09/12.
Koštale su oko 45 kn mi ih dajemo za 20,00 s poštarinom.

cezar5
19.02.2011., 15:01
malecki mi ima malo više od mjesec dana i čini mi se da su počeli grčevi! dali vama bebe sumanuto traže ciku dok imaju grčeve? moj se grči i traži i onda kada mu probam dati, vrišti još više

majaks
19.02.2011., 16:58
malecki mi ima malo više od mjesec dana i čini mi se da su počeli grčevi! dali vama bebe sumanuto traže ciku dok imaju grčeve? moj se grči i traži i onda kada mu probam dati, vrišti još više

Nama je isto tako bilo,gladan a kad mu nešto mlijeka dođe do želučića još bolje urlanje jer mu to još optereti želudac.

mambi
19.02.2011., 18:50
Nama je isto tako bilo,gladan a kad mu nešto mlijeka dođe do želučića još bolje urlanje jer mu to još optereti želudac.

I još se urlajući naguta zraka,što još više otežava.Tako je i nama bilo.
Nama su stali...beba se vidljivo smirila...puno manje i plača i nervoze...
Ja već preko mjesec dana pijem Rooibos čaj.Njega zovu i majčino čudo.
http://www.coolinarika.com/clanak/rooibos-caj/

...Atribut "Majčino čudo" stekao je zahvaljujući blagotvornom djelovanju na majke dojilje i male bebe. Majke su prve primijetile umirujuće djelovanje rooibosa na svoju djecu, kada su nakon par šalica čaja podojile djecu. Nervozne bebe obično se umire, a prestaju i mučni grčevi, česti u male djece. Kupke i oblozi od rooibos čaja kuhanog 10 minuta, mogu pomoći kod nadražene kože i osipa od pelena, te smanjiti kožne upale koje su posljedica iritacije...

Dojim,normalno se hranim.Konačno sam se uvjerila da nije od moje hrane :s
Također dajem redovito Biogaiu,te sab simplex.
Šta je točno pomoglo,koje kapi ili možda čaj....neznam :ne zna:
Ali kažem...stalo je...grčenje,plač,nervoza...beba je punoooo mirnija a ja mislim nastavit kapi davati i čaj piti(pijem ga preko litre dnevno) do 4 mj.
Kaj je ziher ziher je :mig:
Sam se nadam da se nebudem sutra žalila tu,zato kaj se danas hvalim :kava:
:držim fige:

Edit : i da beba sada bez problema i muke kaka,a imali smo muke i sa tim..dobro to se možda konačno samo od sebe izreguliralo :)

groficaaa
19.02.2011., 20:06
eh mambi, slobodno se hvali :) i ja se hvalim... pa dok smo mi isprobali sve te kapi, čajeve, jelo, nejelo eto prošla 2 mjeseca i grčeva više nema... hehe treba to jednostavno odguglat... plakala sam skupa s njime, al to valjda tak mora biti.. bilo, prošlo, zaboravljeno ... al komorač i biogaia i dalje u uprabi... just in case.. :cerek: