PDA

View Full Version : Pjesme za gitaru (tabovi i akordi)

The Guitar player
22.06.2006., 19:10
Imam jako dosta lakih pjesam za gitaru u akordima i tablaturama, neka netko predloži neku pjesmu koju bi svirao i ja cu stavit akorde ili tabove !!!!!
Imam nase stvari ali najvise stranih.

http://www.johnsgriswold.com/Slash%20.jpeg

dzdzihad
22.06.2006., 19:19
može li stairway to heaven?

dzdzihad
22.06.2006., 19:19
il nešto od Doorsa po tvom izboru :top:

Ivory
22.06.2006., 22:29
bez veze
SKINI SAM PO SLUHU...
OD TEBE NIKAD GLAZBENIKA AK' UČIŠ TABLATURE NAPAMET
TAKVI SU NAJGORI
HVALE SE DA ZNAJU AL *URA* SAM ŠTO "NAUĆE" ZNAJU
SVATKO DANAS ZNA SVIRAT...AMA BAŠ SVATKO

Gunsica_89
23.06.2006., 12:51
pa kaj onda ak svira prek tabova il akorda. tak se počinje. ko zna, možda baš on jednog dana postane novi Slash...

Ivory
23.06.2006., 13:19
......lol......

The Guitar player
23.06.2006., 21:38
Samo da rascistimo nesto, zavrsio sam glazbenu skolu za gitaru i sviram u bendu vec 4 godine i ne ucim po tablaturama nego po notama i skidam po sluhu.

Ivory
23.06.2006., 22:20
to se traži...ali zašto nekome davat krivi smijer???
po meni je to krivo jer ako on želi naučit pa naučit će svirat ko i svi koji nikad nisu vidjeli tablaturu...
to je sviranje a ne čisto štrebanje tonova

The Guitar player
24.06.2006., 12:39
Ako sviras gitaru, znas kako je poceti, prsti te ne slusaju, zelis nesto odsvirati a nemozes, sviranje po akordima je po meni pravilno za početnike, ali po tabovima nije, svejedno vecina mojih prijatelja ne zna gdje je koja nota na kojem polju na gitari, sviraju po akordima i po tabovima, čisti pocetnici, to ti je ono - I`m doing nothing but it looks good

Ementaler
24.06.2006., 12:42
Što je loše u tablaturama? Meni one daju smjer u kojem mogu svirati, naravno često su krive pa nedostatke otklonim pomoću sluha, tablature su manje štrebanje tonova od nota zato jer ti note govore i dužinu sviranja a tabovi ne...
Uz to ako želim zapisati melodiju koju sam ja smislio puno mi jednostavnje to učiniti pomoću taba nego pomoću nota...

Ivory
24.06.2006., 12:57
....dobro kako za koga....za mene je to pogresno sviranje i to je to...
sta mislis kako su prije gitaristi svirali??? pomocu tabova...vraga..lijepo su skidali...normalno tesko je na pocetku ne mozes odmah skinut neku solazu ali ako to zaista zelis skinut ces pjesmu....
opet kazem naravno prvo ces one lakse, gdje je manja solaza i sl...ali postepeno ces naucit...i to ti odmah otvara vrata za iducu pjesmu..
a kada skines preko taba odnosno samo procitas i odsviras...nemas blage sto si odsvirao....sad ko voli nek izvoli ali bolje je bez tablatura
rock on ;)

Ementaler
24.06.2006., 13:03
Meni su osobno tabovi pomogli u razvijanju sluha, jer kad par pjesama naučiš pomoću tabova kasnije već automatski imaš osjećaj koji akord netko svira, i koju notu u solaži...

The Guitar player
24.06.2006., 13:39
Nemam ja nista protiv tabova, ali pravilno sviranje je sviranje pomoću nota ili pomocu sluha, pogledaj nekoliko koncerta od Gunsa i vidi da Slash svira na svakom koncertu drugaciji solo za istu pjesmu, a sto bi ti po tabovima svirao svaki put isti solo????????

The Guitar player
24.06.2006., 13:46
Za dzdzihada:

Intro ide:C D F Am C G Am

A ostatak ovako:

C D
There’s a lady who’s sure,
F Am
All that glitters is gold.
C G Am
And she’s buying a Stairway to Heaven.
C D
When she gets there she knows,
F Am
If the stores are all closed,
C G Am
With a word she can get what she came for.
C G Am

Tako ti mislim ide cijela pjesma, probaj. Pazi kad prebacije akorde!!!

Ementaler
24.06.2006., 13:56
Nemam ja nista protiv tabova, ali pravilno sviranje je sviranje pomoću nota ili pomocu sluha, pogledaj nekoliko koncerta od Gunsa i vidi da Slash svira na svakom koncertu drugaciji solo za istu pjesmu, a sto bi ti po tabovima svirao svaki put isti solo????????
Ne rekao sam da ti tabovi pokazuju put i pomažu u razvoju sluha, a to što slash svaki put drukčije svira solo nema nikakve veze s ičim, tabovi nemaju nikakve veze s improvizacijom, mogu ja naučiti neki solo pomoću tabova pa ga malo izmijeniti ili ga još pola improvizirati, tabovi ti pomažu da shvatiš što i kako oni su baza od kojih dalje gradiš ;)
Isto to se može i od nota, ali meni su tabovi prirodniji za gitaru dok su mi note za klavir, to što ti znaš gdje se sve nalazi C na gitari nema nikakve veze sa sluhom, Hendrix npr. nije znao note...

Slash18
24.06.2006., 14:06
Guns rulzzz, posebno Slash!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja sam također počeo s akordima i tabovima al' ipak najveci je gušt kad nesto sam skines!!! no neke stvari su preteške za početnike i za to su tu tabovi!!!!
:):):)

The Guitar player
24.06.2006., 14:09

Ja sam također počeo s akordima i tabovima al' ipak najveci je gušt kad nesto sam skines!!! no neke stvari su preteške za početnike i za to su tu tabovi!!!!
Svaka čast. Guns rulzzzzzzz

The Guitar player
24.06.2006., 14:12
Ne rekao sam da ti tabovi pokazuju put i pomažu u razvoju sluha, a to što slash svaki put drukčije svira solo nema nikakve veze s ičim, tabovi nemaju nikakve veze s improvizacijom, mogu ja naučiti neki solo pomoću tabova pa ga malo izmijeniti ili ga još pola improvizirati, tabovi ti pomažu da shvatiš što i kako oni su baza od kojih dalje gradiš ;)
Isto to se može i od nota, ali meni su tabovi prirodniji za gitaru dok su mi note za klavir, to što ti znaš gdje se sve nalazi C na gitari nema nikakve veze sa sluhom, Hendrix npr. nije znao note...
Po tebi uopce se ne treba uciti note, najprije se na gitari nauče note, zatim se sviraju ljestvice iz različitih durova i molova i kad tako ucis svirati gitaru, solaža ti je zafrkancija

The Guitar player
24.06.2006., 14:15

Jesi li probao skinut od Gunsa Wild Horses????

Ementaler
24.06.2006., 14:17
Ljestvice možeš naučit sviratii i bez znanja nota jedostavno zapamtiš koja polja su OK za svirat, kad tako naučiš svirati tvoje sviranje će više ovisiti o tvom sluhu nego ako učiš što je dominanta, subdominanta i tonika i kada koju treba svirati u ljestvici, po meni je takvo sviranje puno robotskije nego bez nota...
Al eto ja slušam i sviram više glazbu gdje se sviranje orijentira na osjećaj nego na ljestvice...

The Guitar player
24.06.2006., 14:22
Malo sam nervozan, pukla mi zica na gitari,a nemam je gdje za kupit aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ementaler
24.06.2006., 14:33
Jel ti shvačaš što ja govorim? Da volim više glazbu orijentiranu na osjećaju nego na ljestvicama a ti mene pitaš nego pitanje iz glazbene teorije...
Meni je puno zabavnija svirati onako, a gle kad ovo i ovo od sviram to dobro zvuči nego robotski a sada ide terca onda poslije toga kvinta, to ubija zabavu iz glazbe...
Rekao sam da ljestvice možeš naučiti svirati bez da znaš njihove note, jednostavno memoriziraš gdje počinje i koja su dalje polja...

Ivory
24.06.2006., 15:30
Ljestvice možeš naučit sviratii i bez znanja nota jedostavno zapamtiš koja polja su OK za svirat, kad tako naučiš svirati tvoje sviranje će više ovisiti o tvom sluhu nego ako učiš što je dominanta, subdominanta i tonika i kada koju treba svirati u ljestvici, po meni je takvo sviranje puno robotskije nego bez nota...
Al eto ja slušam i sviram više glazbu gdje se sviranje orijentira na osjećaj nego na ljestvice...

Da možeš...ali samo na gitari...TO RAZUMI....na gitari je to lako jer ako naprimjer memoriraš c-dur skalu jednu poziciju onda samo pomaknes za dva polja i odsviras istu shemu i to ti je D-dur skala...e al ako zelis odsvirat c-dur skalu u nekoj drugoj poziciji onda moraš znati koji su tonovi koje skale....jednostavno to moraš znati...ako to ne znaš onda se to opet svodi na učenje tabova i pozicija što je loše....jer ti kad sviraš neku shemu a ne zelis znati koji su tonovi onda to nije sviranje to je izjebavanje i zelis biti faca dok sviras gitaru a nitko takve ne voli....
šta ti misliš da slash, jimi, page, joe, kurt i ostala garda (ovi su mi pali prvi na pamet) nisu/ne znaju skale...stari grdno se varaš....POZNAVANJE SKALA je obavezno ako želiš ZNATI svirati.....i vjeruj mi nije robotskije kada ti znaš koji je koji ton skale i kada znaš koji točno ton treba uz koji akord odsvirat...jer je to onda uspjeh, znanje, melodično, jednostavno znaš šta sviraš.....naravno sve to s osječajem...nitko neće sad uzeti i pičiti skalu od 1 tona do 8 tona ljestvice nego ce to svirati....a sad biži i malo kreni učiti skale....bar da znaš imena nekima ako ništa :D

Meni je puno zabavnija svirati onako, a gle kad ovo i ovo od sviram to dobro zvuči nego robotski a sada ide terca onda poslije toga kvinta, to ubija zabavu iz glazbe...
Rekao sam da ljestvice možeš naučiti svirati bez da znaš njihove note, jednostavno memoriziraš gdje počinje i koja su dalje polja...

sasvim jedno pogrešno razmišljanje....
kada znaš koje se note u kojoj skali nalaze i uz koji akord sviraš onda je tek zabava jer znaš da nije pogrešno i ne može ti nitko ništa prigovoriti...a koliko ja shvaćam sluh ti nije toliko razvijen da raspoznaš da ton ne paše uz akord koji sviraš.....

Ementaler
24.06.2006., 15:53
Argh komp mi se resetirao samo od sebe dok sam pisao poduži post tak da mi se ne da sve ponovo...
Kao prvo ja išao dvije godine na solfeggio i smatram to više manje gubljenjem vremena, pentatonske ljestvice koje su najčešće u soliranju u rock/blues/pop glazbi se uopće niti ne uče u glazbenoj školi, tj. sestra koja je završila srednju glazbenu školu jedva da je čula za njih...
Ipak ne treba se držati ni te ljestvice kao pijan plota treba pokušavati svoje treba razmišljati i izvan ljestvica, eksperimentirati, zato vjerujem da kod monogih ljudi štrebanje tih ljestvica uništava njihovu kreativost jer znaju svirati samo unutar tih ljestvica, jer su eto baš sigurni da će to dobro zvučati...
Što se tiče npr. pentatonskih ljestvica dovoljne je znati samo jednu, a onda se jednostavno pomičeš lijevo desno po poljima ovisno o tonalitetu...

Ivory
24.06.2006., 16:28
da.......ali normalno nečeš se ti ograničiti na jednoj ljestvici pobogu...ima ih masa...
blues, pentatonic, harmonic mol, melodic mol, itd itd....i onda kombiniras medju njima....
improvizacija je veoma bitna stvar ali za improvizaciju moraš poznavat skale, ne jednu (iako je i onda dosta da improviziras) vec 5-6-7-8-9-10 itd skala...
razumiješ?

listopad
24.06.2006., 16:31
Sleya :rozi:

white shadow
19.12.2006., 16:49
jel znas od the obale: evo me... to mi je skroz dobra pjesma al nigdje ne mogu nac akorde :((

_borovnica
02.03.2007., 11:16
jel znas od the obale: evo me... to mi je skroz dobra pjesma al nigdje ne mogu nac akorde :((

ajme, vidim da je ovo staro, al evo ipak link za 'evo me':
http://www.2akordi.net/

Dajte mi neki link(ove) za strane pjesme pliiiiiiiiz, (audioslave, michelle branch, avril, incubus, rem......., na tu temu), google mi nije prijatelj :flop:

Ima ko? :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara:

darkNess(ie)
02.03.2007., 11:55
ajme, vidim da je ovo staro, al evo ipak link za 'evo me':

Dajte mi neki link(ove) za strane pjesme pliiiiiiiiz, (audioslave, michelle branch, avril, incubus, rem......., na tu temu), google mi nije prijatelj :flop:

Ima ko? :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: :gitara:

http://www.rockmagic.net/
http://www.rocktabsonline.com/
http://www.ultimate-guitar.com/
http://rockgtabs.tripod.com/
http://www.guitartabs.net/

google is your frend :)

http://www.google.hr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=hr&q=rock+tabs&meta=&btnG=Google+pretraga

Anria
16.03.2007., 21:28
ej, fajtali ste se tamo oko toga jeli se treba svirat po sluhu ili ne, e, pa da vam rečem:
mislim da vas većina svira gitaru tako dugo da ste zaboravili kako je biti početnik, ali ja sam tek počela s gitarom i znam da svoje melodije, koje ja izmislim, mogu svirat bez problema, ali da ne mogu skidat tuđe pjesme koliko god se trudila, dakle, trebaju ti note, nije svatko posebno nadaren za gitaru kao onaj tip koji je srao o tome....

Anria
16.03.2007., 21:30
sad kad sam vam održala bukvicu =), ako mi možeš pliz nać od Scorpionsa Wind of chage, jer stalno griješim na jednom mjestu i nikako da je skinem kako treba...
tnx

syso
16.03.2007., 23:25
Samo bih nadodao da su takva prepucavanja zaista nepotrebna i da se svode na to čiji je veći. Nije bitno da li ti sviraš po tabovima ili po sluhu jer s vremenom se razvija osjećaj koji ne ovisi o načinu sviranja. Ja sam počeo i još uvijek sviram po tabovima (godinu dana), a znam sve tonove na vratu i nekoliko ljestvica, i mogao bih po sluhu skidati ali to radim samo kada je tab pogrešan ili kada nedostaje improvizacije... Dakle može se početi s tabovima i nije to ništa lošiji način jer sve ostalo dođe s vremenom... I što se tiče onih pentatoničkih ljestvica koje ste spominjali, čini mi se da baš i ne znate o čemu pričate jer iako nisam posječivao neku školu niti akademiju vezanu za muziku i gitaru siguran sam da takve škole poučavaju o tome jer je to osnovna i najjednostavnija ljestvica... Logično je da se krene od nje....

SlaveToTheDark
17.03.2007., 11:23
neka ovi šta govore da ne tribaju tablature prestanu pametovat
kad neko od vas skine npr. speed kills-michael angelo batio ili bilo koju pismo od satriania, vai-a ili bilo šta u tom rangu po sluhu nek se onda dođe kurčit
i najbolji gitaristi koje zanam pogledaju tablature kad zagusti

Ivana2704
17.03.2007., 19:23
Cetrnaest palmi na otoku srece
A E
Zalo po kojem se valja val
A D
I moja draga obasuta cvijecem
A E A E A
Lezi kraj mene, sretan sam ja.

Cetrnaest palmi se nadvilo nad nama
Sa zala sumi zapjenjeni val
A moja draga obasuta cvijecem
Strasno me ljubi, sretan sam ja.

Cetrnaest palmi sad vise ne rastu
Zalom se vise ne valja val
A moja draga obasuta cvijecem
Nije kraj mene, tuzan sam ja.

Al' nema veze sto palme ne rastu
I sto se vise ne valja val
I nema veze sto nema moje drage
Sa drugom sutra sretan bit cu ja.

Ivana2704
17.03.2007., 19:29
C G
Postoji obala gdje more je cisto, daleka obala
C G
Stijene su gole, a djevojke isto, daleka obala, pjevaju ...

F C G C F C G C
R: Dale-ka-o, daleka obala nas mami, dale-ka-o, daleka obala
Oborita riba iz mora me gleda, daleka obala
Ja bi je oborio, a ona se ne da, daleka obala, i mislim ...

Pred obalom igraju se cetiri morska pasa, daleka obala
Koga oni popapaju tome nema spasa, daleka obala

Sunce na zalazu obalu zlati, daleka obala
Pijani mornar se obalom klati, daleka obala, i urla ...

Valovi sume, a brnistra cvate, daleka obala
Ruski spijuni me obalom prate, daleka obala, sapucu ...

Naravno poslije svaka dva reda ide refren.
Svira se tako da se izmjenjuje bas (alternating bass)

Fantom_Slobode
18.03.2007., 16:28
Ma sve Ex Yu stvari imate na www.2akordi.net ,a
strane na www.ultimate-guitar.com već napisano ali nema veze!!!

kokakola
19.03.2007., 16:01
ja, kad za vla:) stite pjesme smisljam solaze otvorim si u guitar pro skale i sviram po sluhu i ponekad bacim pogled jel smijem odsvirati neku notu koja bas ne zvuci ok

jilber
13.10.2007., 11:15
bez veze
SKINI SAM PO SLUHU...
OD TEBE NIKAD GLAZBENIKA AK' UČIŠ TABLATURE NAPAMET
TAKVI SU NAJGORI
HVALE SE DA ZNAJU AL *URA* SAM ŠTO "NAUĆE" ZNAJU
SVATKO DANAS ZNA SVIRAT...AMA BAŠ SVATKO

Kažeš da su najgori oni glazbenici koji sviraju po orginalnim tablaturama.Znači,svi mi koji se trudimo da odsviramo stvar onako kako je autor napisao smo budale. Svi koji idu u glazbene škole su za tebe također budale. Svi mi koji učimo note smo totalni kreteni jer, po tebi, treba skidati 'po sluhu'. Trebao bi znati da se 'po sluhu' mogu uz pomoć 3-4 akorda odsvirati sve pjesme koje postoje. Ne treba ti ništa više. A što se tiče skidanja gitarističkih sola 'po sluhu',naslušao sam se takvih gitarista. Čast iznimkama, al' večina takvih gitarista su prava katastofa. Svaki drugi ton je falš.
Tragikomično je da ti svoju lijenost prikazuješ kao prednost, daješ si za pravo napadati one koji strpljivo uče. Ti vjerovatno nisi sposoban zapamtiti 5 tonova i nizu pa onda sviraš 'po sluhu'. Ti vjerojatno i Hendrixa sviraš 'po sluhu'. To bi baš volio čuti. Santanu isto sviraš 'po sluhu'. Naslušao sam se i takvih. Nije mi jasno samo kako imate hrabrosti izaći na pozornicu i svirati 'po sluhu'.
Imao bih još štošta reći o sviračima 'po sluhu' koji se hvale vlastitim nezanjem i lijenošću ali pametnom je i ovo dosta.

the queen
01.11.2007., 19:59
ako mi molim te možeš napisat akorde za pismu sretan rođendan od fantoma, bila bih ti jako zahvalna.

thanks... :)

guzonjin sin
01.11.2007., 21:16
to si mogla i solo skinut

G Em C D do besvijesti

word
02.11.2007., 18:49
www.gitare.info
ma tamo imaš sveeee

ZepPelinA
18.02.2008., 20:20
fretplay...bolji je od gitara info...opširniji...

otompotom
24.02.2008., 16:24
Slušam ovaj afionov album i jako mi se sviđa gitara, pokušavam skinut, al nejde, pa ako netko ima neke tabove, bio bih zahvalan...

E da, i jel postoji neka stranica s tradicionalom glazbom, jerbo mi je sviranja ex yu pjesmuljaka već preko glave, a nisam baš naletio na netu na neke trad. makedonske, međimurske tabove, il neki sevdah, nema baš toga, a baš je šteta...

jurajj
06.03.2008., 00:30
ima na 2akordi net malo međimurskih i mekedonskih.Daj mi reci neku pjesmu da ti skinem i napravim tablature, nisam dugo niš skidal a nikak da se prisilim da ponovo počnem. :)

geršlo
16.03.2008., 13:28
stavi nešta od miladina šobića ak znaš

mastix
13.05.2008., 16:52
Poz!
Ima li šanse da netko stavi akorde od "Nesanice"
Jednu verziju pjeva Toše.Unaprijed zahvalan.

DENI071
06.06.2008., 09:07
Poz!
Ima li šanse da netko stavi akorde od "Nesanice"
Jednu verziju pjeva Toše.Unaprijed zahvalan.

E a d E
Na srcu mi leži jedna stara rana koja neće iz njedara nigdje

E7 A7 d Dm6 E7
Pa se srce pita moje, bez nje živjeti kako li je , kako li je

E7 A7 d Dm6 E7
Pa se srce pita moje, bez nje živjeti kako li je , kako li je

a d a d
Idi, idi nesanice, da ne vidim tvoje lice, da mi zora bol ne stvara

E7 a
Idi pusti me da je odsanjam

Pozdrav

dupin47
03.07.2008., 19:51
Ako netko zna akorde od pjesme "Ja ljubim" (iz filma "Tko pjeva zlo ne misli"),i pjesme "Kraj kapele svete Ane".Vracam s nekom drugom koju ja imam u arhivi.

jazo1
10.07.2008., 15:42
molio bih ako netko ima akorde pjesme Prazan stan od ET-a. Na gitare.info i akordi2.net nisam ništa pronašao. Bio bih jako zahvalan.

Sagittarius01
13.07.2008., 15:59
Jel skida tko od vas pjesme od Laufera i Urban & 4?

aaaaa
17.07.2008., 15:13
C
prazan mi stan a nas je dvoje tijelo, tvoje moje
Am F
možda bismo mogli mi slušat stare one pjesme
(Dm) G
radit što se nesmje , čekat zoru ljubavi
C
kud god krenem ista lica...
G (F) C
i to me brine jer tko će zvijezde da mi skine
C
i pobjegla...
F G
da sam mu u mislima dok se igra prstima da je moj...

jazo1
19.07.2008., 14:20
puno hvala

aaaaa
27.07.2008., 16:04
evo akordi jos jedne dosta popularne pjesme
Ruža u kamenu

Intro : Dm Dm C C

Dm,Da l' sam jos jedna ja, pomalo nebitna

C koja bi dala sve, Am zivot za tebe

Dm ili me iskreno, onako posteno

C u srcu imas svom i Am gines za mene Dm

Ref.

Dm Da li slika sam pred F ljudima

C ili veca sam ti u Dm grudima

Dm da li ruza sam u F kamenu

C ili ljubav sam na tvom Dm ramenu

Da li sam samo gost ili do jutra most
kog zoves u pomoc da kraca bude noc
ili me zapravo, onako vatreno
darivas ljubavi sto nikad nece proc'

Ref. 3x

morino
27.07.2008., 22:36
evo sad kojih 6-7 godina sviram gitaru i po pitanju ove prepirke
reci cu da je bitno kako kome sta ako je za ekipu onda akordi,ako je sebi za gust onda solo jedino ako nisu dvije gitare.
isao sam vije godine na tecaj gitare di smo sam o pikal i note i to mi je bezveze premda vjerujem da je to pravi nacin.
najbitnije po meni je da sva rock glazba koju ja slusam ionako ima par akordi koji su rastavljeni tu i tam a za solaze idu ljestvice.

poštujem i note i tabove i akorde sam da dobro zvuci.:top:

morino
27.07.2008., 22:38
Jel skida tko od vas pjesme od Laufera i Urban & 4?

kaj te zanima?

morino
27.07.2008., 22:39
aj nek netko baci koji svoj video dok pegla gitru?

Sagittarius01
29.07.2008., 09:34
Evo npr. Bio sam kiša.Skinuo sam akorde,ali me muči uvod.

zng
30.07.2008., 09:07
Za dzdzihada:

Intro ide:C D F Am C G Am

A ostatak ovako:

C D
There’s a lady who’s sure,
F Am
All that glitters is gold.
C G Am
C D
When she gets there she knows,
F Am
If the stores are all closed,
C G Am
With a word she can get what she came for.
C G Am

Tako ti mislim ide cijela pjesma, probaj. Pazi kad prebacije akorde!!!

gdje si ti završio glazbenu školu????Ako je u pitanju mol,piše se malim slovom,dakle "am" a ne Am.

zng
30.07.2008., 09:48
gdje si ti završio glazbenu školu????Ako je u pitanju mol,piše se malim slovom,dakle "am" a ne Am.šala mala,,,,

aaaaa
03.08.2008., 20:40
što se tče raspravljanja oko gitare...znati čitati note ili tabove na gitari uverk je plus.tako se zna što se svira. npr u nekom akordu znaš koji su ti tonovi odsvirani,a ako znaš note lakše ćeš i svirat po sluhu, "uć će ti u uho" bit će lakše skinut nešto...čak se nešto lakše može naučit nego po sluhu, ovisi koliko dugo sviraš..zašto se mučit. btw ako znaš ljestvice lakše ćeš nešto transponirat, povisti, snizit...ali opet i dok nešto sviraš po sluhu razvijaš sluh, tehniku i napreduješ. nikad nije na odmet to da znaš što sviraš, no...na kraju se sve svede na isto. činjenica je da je sviranje ljestvica i učenje teorije možda dosadno, ali to ne može odmoći u sviranju...mnogo glazbenika svira po sluhu i ima minimalno znanje iz teorije, ipak su stručnjaci..sve ovisi o volji

vegy10
05.08.2008., 23:29
Samo vježba, ljudi... Vježba i vježba... I ak još tonove znate, na konju ste...

Sagittarius01
11.08.2008., 11:06
Ljudi može pomoć oko ovog uvoda.Skinuo sam većinu al sam zapeo.Stavio sam na rapid mp3 file i tab djela kojeg sam uspio skinuti.Zahvaljujem na dopuni i ispravkama!

http://rapidshare.com/files/136490225/do__273_i-uvod.rar.html

aaaaa
20.08.2008., 19:31
ako netko zna ima li koja hrvatska stranica na kojoj se mogu stavljati akordi?...nešto tipa azchords i sl...i would be very thankfull :)

Sagittarius01
21.08.2008., 09:06
ako netko zna ima li koja hrvatska stranica na kojoj se mogu stavljati akordi?...nešto tipa azchords i sl...i would be very thankfull :)

http://www.gitare.info/

aaaaa
22.08.2008., 09:58
tnx :-)

normall
22.08.2008., 11:42
gdje si ti završio glazbenu školu????Ako je u pitanju mol,piše se malim slovom,dakle "am" a ne Am.

ma što prije ne reče :rofl: :rofl:

uvijek su se molovi u knjigama i školama pisali Amol, Cmol, Dmol.

e´o imaš tu primjere http://www.all-guitar-chords.com/index.php?ch=A&mm=m7&v=4

e, baš držim knjigetinu Felixa Spillera i on jadan neuk piše Amol :kava:

aaaaa
24.08.2008., 14:48
neki nekad pišu a što bi trebao biti Am. pravilno se piše Am, Dm...i kod gitare i klavira i općenito, vidi i na www.rockknjiga.com

d._m.
24.08.2008., 16:50
ta glupost da se molovi pisu s malim slovom je sam kod klasicara :ne zna:

oni pisu a mol, D dur

svi ostali pisu Am i/ili onak kak im pase
klasicar popizdi ak mu napises A mol :ne zna:

jurajj
28.08.2008., 18:33
Ako netko zna akorde od pjesme "Ja ljubim" (iz filma "Tko pjeva zlo ne misli"),i pjesme "Kraj kapele svete Ane".Vracam s nekom drugom koju ja imam u arhivi.

....na brzinu.redosljed akorda je tocan...pusti pjesmu pa sam skuzi kad se mjenja ......

pocetak:
U tankoj knjizi........

a E E7 a 2x

prelaz

Slusam pjesme mojih prijatelja...

G C a d G G7 C

REF:

Kraj kapele svete ane

C G C C G C

Tamo provodili smo sretne dane.....
d G C G G7 C

marakuja
16.10.2008., 10:16
moze netko napisat tabove od Pipsa "Bog"

edatijeznat
22.10.2008., 23:14
Bok svima!

Jel možda neko ima tablature ili bar akorde nekih pjesama od one stare grupe NOLA...? :misli:
Inače akorde za sve druge pjesme više manje nađem na netu, al za ove ne mogu nikud ( osim za one 3 ''Dio tebe'', ''Grad iz snova'' i ''Pun mjesec'')...
a zanimaju me više ove neke druge pjesme :)

Unaprijed zahvaljujem!
:W

mare74
28.11.2008., 12:47
bok hitno mi trebaju akordi za gitaru pjesme NE MORE MI BIT i RUŽO CRVENA, ima li netko to

hvala hvala

toto tamuz
30.11.2008., 09:41
Jel možda neko zna akorde od karme neke? Ja te noćas nedam nikome, sedam dana, malo pomalo,... Bilo kaj?

zeljko1313
30.11.2008., 13:10
Dobar vam dan... Iman zamolbu!! Dali ima koga ko mi može napisati akorde pjesme naziva PRAZAN DAN od Kočiša Zeca.
Pjesma se nalazi.....http://www.youtube.com/watch?v=cdzVXwLgPv4
Puno hvala!!

zeljko1313
30.11.2008., 13:17
Dobar vam dan... Iman zamolbu!! Dali ima koga ko mi može napisati akorde pjesme naziva PRAZAN DAN od Kočiša Zeca.
Pjesma se nalazi.....http://www.youtube.com/watch?v=cdzVXwLgPv4
Puno hvala!!

Igor1711
30.12.2008., 13:39
clapton - wonderful tonight

p.s.
totalni sam početnik :ne zna:

hvala

progresivan
30.12.2008., 13:42

p.s.

hvala

bolje ne jer tu imas 2 gitare istovremeno.

Igor1711
30.12.2008., 15:30
bolje ne jer tu imas 2 gitare istovremeno.
ok. al i da sam totalni profesionalac, svejedno bi to bile 2 gitare istovremeno. ne? :)

BH Fanaticos
29.01.2009., 23:26
ahahahahaha dobar dobar
evo i ja sam nedavno poceo, skinuo sam par pjesama, sto po tabovima, sto po sluhu a nesto i po gledanju drugih kako sviraju
da nemate mozda slucajno negdje tabove za ove domace bendove kao sto su crvena jabuka, bijelo dugme, parni valjak, plavi orkestar, itd.
nasao sam akorde al ne mogu skontati nikako kako sviraju, ne mogu ponoviti melodiju na gitari pa vjeurjem da bi pomogla ta neka stranica :D

MathUniverse
31.01.2009., 20:29
Akorde jako puno pjesama imate ovdje (http://www.gitare.info/)

stidljiva ljubičica
01.02.2009., 13:49
Kako se to svira (na klasičnoj gitari) sa onim pauzama?

MathUniverse
02.02.2009., 10:05
Kako se to svira (na klasičnoj gitari) sa onim pauzama?

O čemu ti pričaš? :confused: :rolleyes:

Na pauzama se u glazbi ne svira jer pauza označava prekid...
Kakve veze ima to s kojim instrumentom (ne)sviraš na pauzi....:ne zna:

Koja pitanja... :brukica:

Igor1711
09.02.2009., 07:15

p.s.

hvala
evo da se pohvalim. našao jednu jednostavniju verziju koja odlično zvuči na http://www.gitare.info/

i to samo G D C i Em na par mjesta.
:)

Floydream
25.02.2009., 19:07
Ako moze akorde za pjesmu Bolji Zivot (iz istoimene serije) od Dada Topica
Bio bi mnogo mnogo zahvalan! Nasao sam neku transkripciju na net-u,ali ne zvuci kako valja...Znam samo da pjesma pocinje iz Cm :D

stidljiva ljubičica
01.03.2009., 16:28
Lijepo vas molim linkajte mi linkove što više stranica sa kojih mogu skidati akorde za gitaru. Za sada znam samo za:
http://www.gitare.info

Zanimaju me neke stranice koje stavljaju akorde sa više klapskih stvari, i druge hrvatske etno stvari, putokaze isto nemogu naći ...

stidljiva ljubičica
01.03.2009., 20:15
Slušam ovaj afionov album i jako mi se sviđa gitara, pokušavam skinut, al nejde, pa ako netko ima neke tabove, bio bih zahvalan...

E da, i jel postoji neka stranica s tradicionalom glazbom, jerbo mi je sviranja ex yu pjesmuljaka već preko glave, a nisam baš naletio na netu na neke trad. makedonske, međimurske tabove, il neki sevdah, nema baš toga, a baš je šteta...

potpisujem. i mene ovo zanima, afion i ovo ostalo...
+ klapske stvari
našla sam na www.gitare.info samo jednu stvar od klape Kampanel, a oni imaju još toliko dobrih

nemojte mi reć skini sama jer ja to blage veze nemam,nije mi cilj biti neki virtouz na gitari, samo skinem akorde i pivam

stidljiva ljubičica
01.03.2009., 20:24
http://www.naklapskinacin.com/notni-zapisi/2.html
evo tu sam našla notni zapis za ružu crvenu, netko je pitao za to. pa sad, ako netko od ovih virtouza zna note skinit i stavit nam tu kao akorde, i meni bi bilo drago :D

Igor1711
02.03.2009., 10:27
+ klapske stvari
našla sam na www.gitare.info samo jednu stvar od klape Kampanel, a oni imaju još toliko dobrih

nemojte mi reć skini sama jer ja to blage veze nemam,nije mi cilj biti neki virtouz na gitari, samo skinem akorde i pivam

ja tražim od ribara - feral na provi.

imaš?

Igor1711
02.03.2009., 10:32
+ klapske stvari

imaš?

stidljiva ljubičica
03.03.2009., 23:06

imaš?

a nemam... neznam tu stvar
volila bi imati Rusulicu:http://www.youtube.com/watch?v=XHue_Fyt__Q , ili Di je nije u izvedbi Šo Mazgoon
i Letimo

Sticky Spider
29.03.2009., 14:00
Očajnički trebam akorde za pjesmu Jugo od Đulijana!
Stvarno bih bio ful zahvalan...

Frankyo
16.04.2009., 22:52
http://www.youtube.com/watch?v=WGKZwZ2cO-U ,aje nek neko napiše akorde za ovu pismu,nema ih nigdi

slanutkica
06.06.2009., 10:09
evo,skinula po uhu Ružu Crvenu...ali sa klavijature:

D-----------------G--D
RUŽO MOJA CRVENAAA
-----------------G
NEUBRANA JUBAVI

G---------------------------C
RECITE JOJ DA BEZ NJE
------------------D
NESTALE SU SVE
------------------Em
SVE TAJNE LJUBAVI
--------------------C
SVE TUGE, RADOSTI
--------------------G
I DA JE VOLIM JOŠ
------------------------D
I NE MOGU BEZ NJE
--------------------G
BEZ RUŽE CRVENE

d._m.
06.06.2009., 14:12
ali sa klavijature:

dobro da si to napomenula jer se inače na gitari sviraju skroz drugačiji akordi nego na klavijaturi

slanutkica
06.06.2009., 16:50
zašto onda s neta skidam akorde za gitaru,a na klaviru uredu zvuče

d._m.
06.06.2009., 17:17
zato jer je moj gornji post sarkazam

slanutkica
06.06.2009., 19:30
naravno.

Jason Voorhees
27.07.2009., 18:35
Jel neko zna akorde za pjesmu od Mile Hrnića- Tvoja mati je legla da spava....http://www.youtube.com/watch?v=ZumDsbDMnX8

stratocaster
30.07.2009., 11:53
pozdrav svima na forumu...da ne ulazim u pricu za ili protiv tabulatura, imam doticnih nekoliko GB (zipovano) i to za GuitarPro...rado bih podijelio sa svima zainteresiranim...za slanje mailom je preveliko? predlozite neki drugi nacin koji ce nam sacuvati anonimnost po mogucnosti...porijeklo: demonoid.com

Kelly17
01.08.2009., 21:24
Jel netko molim vas zna od ove pjesme akorde bio bih zahvalan

Darko Domijan ruze u snijegu

6isperadun
05.08.2009., 14:39
ruzo moja crvena sviram na isti nacin kao i slanutkica a ovako sviram po sluhu "ne more mi bit"

---------g#--F#-------C#
…a ja ću dušu rastrit po moru
--------g#---F#-------C#
kad se prilije priko ladnih stina.
---------g#------------c#
…tamo di tone sva moja ceznja
---------E-------D#---g#
kad te ovdi za mene nima.

--G#-------C#---------------------G#
…da budes cili moj svit meni ne more bit,
-------C#--------------------------G#-----------f
a kad zaboli stisnit cu zube i necu pustiti ka' i ptica krik
--------------bb-------------D#-----------------C#
…kad sve sta volim i sve sta sanjam …meni ne more bit
--------------G#---D#------G#
meni ne more bit, ne more mi bit…

6isperadun
06.08.2009., 07:49
pozdrav svima na forumu...da ne ulazim u pricu za ili protiv tabulatura, imam doticnih nekoliko GB (zipovano) i to za GuitarPro...rado bih podijelio sa svima zainteresiranim...za slanje mailom je preveliko? predlozite neki drugi nacin koji ce nam sacuvati anonimnost po mogucnosti...porijeklo: demonoid.com

rapidshare?

testistestis
01.02.2010., 13:51
zna li tko akorde "djevojka je zelen bor sadila"?

Shrapnell
25.05.2010., 20:42
zna neko akorde od šajete-evergreen ?
cheers

Strangeways
26.05.2010., 19:48
ak netko ima akorde za "majko zemljo" od pop selekcije i od timea "rock and roll u beogradu"

PhantomRider
17.08.2010., 09:36
e ljudi moze pomoc?
Zna li neko kako ovo odsvirat?

|----------| ---------------| -----|---------------|----------|----------|
|-5-6--5-6-| -5-6--5-6--5-6-| -5-6-|-5-5-—5-6--5-6-|-5-5--8-6-|-5-6--8-6-|
|-6-6--6-6-| -6-6--6-6--5-6-| -6-6-|-6-6—-6-6--3-6-|-6-6--6-4-|-6-6--6-4-|
|-6-6--6-6-| -6-6--6-6--3-4-| -6-6-|-6-6--6-6--3-4-|-6-6--6-4-|-6-6--6-4-|

koliko puta trznem ovo prvo 566 pa onda predjem na 666? ja sam mislila da je jednom sve ali gledala sam na netu i nije vec se vise puta trzne.. kako cu znat? help ako ko zna :)

Smišnica
14.10.2011., 08:52
Ima li tko dobre volje da mi kopira tu ili u inbox akorde za pjesme:
TEŠKA INDUSTRIJA - Jedini
TEŠKA INDUSTRIJA - Ti si mi u krvi
HARI & TAJČI - 17 mi je godina tek

Zahvaljujem se unaprvo!!! :)

googlesa
26.12.2012., 18:02
Akordi za pjesmu Mande, Mande - Mjesni odbor ?? Ima netko??

Psychophobia
28.12.2012., 13:13
e ljudi moze pomoc?
Zna li neko kako ovo odsvirat?

|-5-6--5-6-| -5-6--5-6--5-6-| -5-6-|-5-5-—5-6--5-6-|-5-5--8-6-|-5-6--8-6-|
|-6-6--6-6-| -6-6--6-6--5-6-| -6-6-|-6-6—-6-6--3-6-|-6-6--6-4-|-6-6--6-4-|
|-6-6--6-6-| -6-6--6-6--3-4-| -6-6-|-6-6--6-6--3-4-|-6-6--6-4-|-6-6--6-4-|

koliko puta trznem ovo prvo 566 pa onda predjem na 666? ja sam mislila da je jednom sve ali gledala sam na netu i nije vec se vise puta trzne.. kako cu znat? help ako ko zna :)

4 puta.