PDA

View Full Version : Masna kosa

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7

pure evil
15.01.2010., 22:08
ja sam prije kosu prala svaki dan,pa svaki drugi.a kak imam dugačku kosu,nije mi to baš lako za posušit i dovest ju u red.
pa sam si kupila asebon šampon(30kn u dm-u) koji je protiv peruti,našamponirala ga 2x, i kosa mi je izdržala 4 dana da oke izgleda,a 5.dan sam ju prala..i tak sam par puta njega koristila, pa mi je kosa 3 dana sada oke,3.dan navečer ju perem... nekad ju ostavim i 4 dana,ali mi je već jako masna pa to samo radim kad znam da sam taj cijeli dan doma :D
eto ti je moje iskustvo..
trenutačno perem kosu sa šamponom/regeneratorom(2u 1) iz lusha,Godiva,kruti šampon ;)
doduše,bolje bi bilo da sam kupila šampon posebno i regenerator posebno,al ovo sam si kupila za početak ;)
šamponiram jedanput ;)

kokoshka
15.01.2010., 22:51
ja sam se ipak odvažila i kupila marbo losion. sutra perem kosu njime, pa javim dojmove ;)

tina88
16.01.2010., 18:24
Danas sam otišla u DM kupiti šampon. Nisam. Zašto? Nisam se mogla odlučiti, trebaju mi savjeti iskusnih :) Dakle, trojba je između Subrine za masnu kosu, Garniera s mentolom protiv peruti, Fitovala protiv ispadanja kose a čak u obzir za razmatranje dolazi i najskuplji među njima Neutrogena T Gel protiv peruti za masnu kosu. Naime, ja imam masnu kosu ali i masnu perut :mad: te mi kosa ispada pozamašno :eek: Znam da mi ovi šamponi neće mnogo pomoći (koliko para, toliko muzike) ali svejedno molim ako je netko imao iskustva s navedenima da podijeli ta iskustva i pomogne mi u odabiru. Tnx

nastja
17.01.2010., 19:48
Danas sam otišla u DM kupiti šampon. Nisam. Zašto? Nisam se mogla odlučiti, trebaju mi savjeti iskusnih :) Dakle, trojba je između Subrine za masnu kosu, Garniera s mentolom protiv peruti, Fitovala protiv ispadanja kose a čak u obzir za razmatranje dolazi i najskuplji među njima Neutrogena T Gel protiv peruti za masnu kosu. Naime, ja imam masnu kosu ali i masnu perut :mad: te mi kosa ispada pozamašno :eek: Znam da mi ovi šamponi neće mnogo pomoći (koliko para, toliko muzike) ali svejedno molim ako je netko imao iskustva s navedenima da podijeli ta iskustva i pomogne mi u odabiru. Tnx

ja sam probala fitoval-meni je samo pogoršao stanje(isto masna kosa i masna perut), kosa se brže mastila na tjemenu, a ostatak kose ko slama:flop:
garnier- kosa po dužini ok, nije slama, ali nekako splasne, to ne volim.inače, još mi više padala kosa:flop:
subrina nije ništa posebno, nije rješila problem ni mašćenja ni ispadanja.
neutrogenu nisam probala.ma ja sam svoju kosu liječila gotovo dvije godine i tek je sad došla sebi, a probala sam stvarno puno šampona.ugl, savjetujem ti što prirodnije i/ ili što nježnije šampone, a od ovih iz dma najbolji su mi se pokazali baby šamponi.

tina88
18.01.2010., 08:49
Ma i meni se zasad najboljom kombinacijom pokazala upotreba Alverde šapona s kaduljom i brezom za osjetljivo tjeme (uistinu šamponiram samo tjeme) i Niveinog šampona s kamilicom za bebe (s njim operem ostatak kose). Kosa ne prestaje ispadati i ima peruti ali ipak makar 2 dana izgleda super čisto i meko.

pure evil
18.01.2010., 14:06

ajd probaj kupit asebon,košta ti 30kn u dm-u. meni je to pomoglo oko masne kose,ali to je inače šampon protiv peruti. šamponiraš ga 2x ;)

hellie
18.01.2010., 17:22
..preeodličan vam je također klorane od koprive za suho pranje :s :s :s ako vam se kosa već drugi dan zamasti - probajte svakako! :cerek:
nanese se ravnomjerno na kosu kao sprej, i u roku od 3 min imate kosu kao da ste ju oprali :eek: :cerek: nit je masna,nit se lijepi,i čak ima volumena :top: :top:
savršen proizvod za "masnokosaše" xD
jeidno mu je cijena mali minus :misli:

da li može i na tamnu kosu taj suhi šampon. jer do sad sam koristila SET puder sprey za suho pranje ali problem je što imam tamno smeđu kosu pa mi se na svijetlu kosa bijeli bez obzira koliko ga dobro istrljala.
inače je super, kosa izgleda stvarno čisto i može izdržati bez pranja još dva dana.

probala sam phyto i nisam zadovoljna, isto mi se kosa zamasti za jedan dan, ali čak toliko ne visi kad ju pustim, izdrži cijeli dan da ne izgleda masno ali samo ako ju operem ujutro. ako ju operem noć prije ujutro je već masna. inače sa ostalim šamponima kad operem ujutro do popodneva je već masna.

danas sam uzela klorane pa ću ga probati. koliko često vi perete kosu s njime.

blue_flash
18.01.2010., 19:05
da li može i na tamnu kosu taj suhi šampon. jer do sad sam koristila SET puder sprey za suho pranje ali problem je što imam tamno smeđu kosu pa mi se na svijetlu kosa bijeli bez obzira koliko ga dobro istrljala.
inače je super, kosa izgleda stvarno čisto i može izdržati bez pranja još dva dana.

probala sam phyto i nisam zadovoljna, isto mi se kosa zamasti za jedan dan, ali čak toliko ne visi kad ju pustim, izdrži cijeli dan da ne izgleda masno ali samo ako ju operem ujutro. ako ju operem noć prije ujutro je već masna. inače sa ostalim šamponima kad operem ujutro do popodneva je već masna.

danas sam uzela klorane pa ću ga probati. koliko često vi perete kosu s njime.

..hmm mislim da može,pa evo probaj kad si ga uzela.. meni je odličan, doduše ja imam plavu kosu pa se ne primjeti,ne znam kako će izgeldati na tamnoj..
..ja ti njega koristim onda idući dan kad operem kosu,ili čak isti kasnije, jer mi se jako brzo masti... i kad ga stavim izgleda kao da sam je oprala :top:
nema nikakvih vidljivih tragova masnoći :zubo:
probaj pa javi kakav ti je :mig:

hellie
18.01.2010., 19:08
nisma još uzela taj suhi. nije bilo u ljekarnama (neke u zabiti). za sad imam samo onaj normalni šampon za masnu kosu. budem ovih dana kupila i taj suhi.

pure evil
18.01.2010., 20:28
i mene zanima kak taj sprej djeluje na tamnoj kosi,tak da svakako javi ako ga kupiš ;)

hellie
19.01.2010., 15:31
probat ću ga u četvrtak, petak pa vam javim iskustva

saharasaharović
20.01.2010., 09:06
ja koristim elseve roze boje šampon i regenerator za dugu tanku kosu koja se brzo masti i zadovoljna sam...točno se zove nutri gloss light sa dodatkom kašmira... iako nemam tanku kosu (gusta je) meni stvarno pomaže...

hellie
21.01.2010., 14:17
isprobala sam klorane suhi šampon od koprive. jako je dobar i za tamnu kosu. čestice su jako sitne tako da se lako isčetkaju i poslije se uopće ništa ne vidi. i uopće ga ne treba puno. samo malo pošpricati po tjemenu di je baš masno. meni se jako masti baš na vrhu tjemena i samo tamo pošpricam. ne špricam nikad cijelu kosu jer mi je samo tjeme masno (nekih 2-3 cm od tjemena) a ostatak kose izgleda normalno.

zasad sam samo jednom probala klorane normalni šampon i što se tiče izgleda kose nakon pranja bolji mi je phyto. kod njega je kosa više lepršava i nije toliko priljepljena uz glavu. morat ću drugi put oprati dvaput kosu. možda onda onda bude bolja. nadam se da nakon dužeg korištenja bude došlo do poboljšanja.

UnusualMe
22.01.2010., 09:39
ja koristim elseve roze boje šampon i regenerator za dugu tanku kosu koja se brzo masti i zadovoljna sam...točno se zove nutri gloss light sa dodatkom kašmira... iako nemam tanku kosu (gusta je) meni stvarno pomaže...

Ja kupila jučer, to je 2654. šampon koji ću isprobat :rofl:

saharasaharović
22.01.2010., 14:08
nadam se da će ti ovaj konačno biti od pomoći...i ja sam probavala svašta dok nisam do ovog došla...i dugo ga koristim...

tina88
23.01.2010., 11:10
I ja sam koristila taj L'Orealov šampon za dugu kosu koja se masti, nije polučio nikakav rezultat tj. pomak, kosa mi je i dalje masna, i dalje imam masnu perut, svrbi me tjeme i kosa otpada. Izgleda da meni nema pomoći :( Trenutno koristim Garnierov za masnu kosu i protiv peruti, to je neki novi Citrus Detox, baš sam jučer prvi put oprala kosu njime i odmah sam primjetila kako mi je lepršavija negoli s itijednim drugim šamponom a vrijeme će pokazati hoće li biti kakvog pomaka mada sam skeptik.

hellie
23.01.2010., 12:11
za perut bi ovo trebalo pomoći. umasiraš u tjeme svinjske masti. ali dobrano natrackaš s time i zamotaš glavu u vrećicu i ostaviš nekih 30 min do 1 h. trebala bi se sva perut dići i onda samo opereš kosu šamponom. također pomaže ako kosu ispereš sa razblaženim octom.

Ivana213
23.01.2010., 16:28
Ljudi moji...
Zadnjih sat vremena pregledavam ovu temu i nisam puno pametnija nego prije. Ovako:
Imam masnu tanku kosu koja već zadnjih deset godina zahtijeva pranje svaki drugi dan a zadnjih pet svaki dan(dakle nisam u ovome od jučer). I s obzirom da mi je kosa tanka, teško mogu zakamuflirat masnoću, eventualno drugi dan je skupim i navečer obavezno pranje.Nema kakve šampone nisam probala- od onih specijaliziranih u ljekarni do onih "seljačkih" jeftinih frizerskih.Tu i tamo bude koji svijetli trenutak ali situacija je uglavnom godinama ista. I upoznata sam sa principima funkcioniranja tijela pa tako i kose tako da mi stvarno ne trebaju oni opći savjeti( ne prevruća voda, ne agresivni šampon, ne trackati kosu svim i svačim itd..).
Mene zanima ima li itko tko ima sličan problem da je -ako ne riješio- onda stavio pod kontrolu( pod time mislim pranje svaki 3-4dan) problem masne kose nekim šamponom,preparatom i sl?
Hvala unaprijed

metropolitan
23.01.2010., 16:45
I upoznata sam sa principima funkcioniranja tijela pa tako i kose tako da mi stvarno ne trebaju oni opći savjeti( ne prevruća voda, ne agresivni šampon, ne trackati kosu svim i svačim itd..).

Da li to znaci da si provjerila i svoje hormone? One iste koji su zasluzni i za masnu kozu lica i akne i opadanje kose itd itd...

Ivana213
23.01.2010., 16:51
Da li to znaci da si provjerila i svoje hormone? One iste koji su zasluzni i za masnu kozu lica i akne i opadanje kose itd itd...

Hormoni su u granicama normale, uvijek bili. Čak i kada sam pila antibebi pilule stanje se nije puno popravilo(mogla sam prati svaki drugi dan)

yslp
23.01.2010., 17:02
Hormoni su u granicama normale, uvijek bili. Čak i kada sam pila antibebi pilule stanje se nije puno popravilo(mogla sam prati svaki drugi dan)

Meni se tek sad na pilulama masti ko luda

Ivana213
23.01.2010., 17:25
inače sada koristim od Keune-a blagi šampon za svaki dan- jedino zato što je blag pa da koliko-toliko minimiziram štetu svakodnevnog pranja. Inače stvarno mi je nemoguće pročitati sve postove pa me zanima je li stvarno netko primjetio poboljšanje vrijedno spomena koristeći nekakav preparat. Moram ubrzo kupiti novi šampon pa sam u dilemi...
kakva su vam iskustva sa šamponom za jačanje i rast kose od Aromatice?

tina88
24.01.2010., 17:36
za perut bi ovo trebalo pomoći. umasiraš u tjeme svinjske masti. ali dobrano natrackaš s time i zamotaš glavu u vrećicu i ostaviš nekih 30 min do 1 h. trebala bi se sva perut dići i onda samo opereš kosu šamponom. također pomaže ako kosu ispereš sa razblaženim octom.

Hellie, ti to ozbiljno ili zezaš? :ne zna: (pitam prvenstveno za ovo sa svinjskom masti) Pomaže li to na duge staze ili se mora ponavljati kod svakog pranja kose? Imaš li ti s tim iskustva?

hellie
24.01.2010., 17:48
ja nemam perut pa nisam to nikad radila, ali mama kaže da se tako sva perut ukloni. ne treba svaki put, probaš jedanput i onda možda još jednom ako ne ode sva. to ti je jedan od onih prastarih narodnih recepata.

Zdravka
24.01.2010., 17:51
bol svima,i sama sam probala klorane za suho pranje,nije loš ali košta,zato ja stavim običan dječji puder,malo na kosu ,ostaviš da se upije ,ručnikom ragano protrljam ili s češlje i to je to, jeftinije je i duže traje.. a pranje završim sa malo ohlađenog čaja od kamilice i limunova soka a dobar je i suhi stolisnik ako se ne varam ovog trena..

pure evil
24.01.2010., 17:59
zdravka,kolko ti traje klorane sprej?

ajetam
24.01.2010., 18:08
Ljudi moji...
Zadnjih sat vremena pregledavam ovu temu i nisam puno pametnija nego prije. Ovako:
Imam masnu tanku kosu koja već zadnjih deset godina zahtijeva pranje svaki drugi dan a zadnjih pet svaki dan(dakle nisam u ovome od jučer). I s obzirom da mi je kosa tanka, teško mogu zakamuflirat masnoću, eventualno drugi dan je skupim i navečer obavezno pranje.Nema kakve šampone nisam probala- od onih specijaliziranih u ljekarni do onih "seljačkih" jeftinih frizerskih.Tu i tamo bude koji svijetli trenutak ali situacija je uglavnom godinama ista. I upoznata sam sa principima funkcioniranja tijela pa tako i kose tako da mi stvarno ne trebaju oni opći savjeti( ne prevruća voda, ne agresivni šampon, ne trackati kosu svim i svačim itd..).
Mene zanima ima li itko tko ima sličan problem da je -ako ne riješio- onda stavio pod kontrolu( pod time mislim pranje svaki 3-4dan) problem masne kose nekim šamponom,preparatom i sl?
Hvala unaprijed

isti problem..i nemam ti niš utješno za reći,jedino šta ću sad možda probat neki šampon za volumen da mi malo ako je to moguće na mojoj ravnoj kosi podigne..ili ću probat oped od dr.tempt crni šampon davno sam ga koristila,imali su i zeleni kao za masnu kosu neznam dal još..

hellie
24.01.2010., 18:08
zdravka,kolko ti traje klorane sprej?
75 kn 150 ml. ali dobar je i onaj set sprej za suho pranje koji ima u dm-u. mislim da je 200 ml 40 kn.

meni je za volumen bio dobar onaj syossov. nije ništa pomogao za mast ali bar je lijepo izgledala.

blue_flash
24.01.2010., 18:45
75 kn 150 ml. ali dobar je i onaj set sprej za suho pranje koji ima u dm-u. mislim da je 200 ml 40 kn.

meni je za volumen bio dobar onaj syossov. nije ništa pomogao za mast ali bar je lijepo izgledala.

..meni je klorane trajao mj dana :mama: s tim da sam ga stavljala svaki drugi dan na kosu,jer mi isti dan kad operem još koliko-toliko izdržljivo,al sutra dan je katastrofa.
A onaj set iz dm-a, barem meni nije baš bio dobar jer ostavlja bijeli trag, ja imam plavu kosu pa se vidi, ne znam kako izgleda na nekom tko ima tamniju :flop:
..još su mi to prijateljice primjetile, kao šta ti kosa izgleda kao da je sjeda :rofl:

hellie
24.01.2010., 19:16
na tamnoj se još više vidi. u biti zavisi koliko dobro istrljam. nekad se vidi nekad ne.

pure evil
24.01.2010., 21:15
oke,tenks na odgovoru ;)
ovo iz dm-a ne dolazi u obzir jer imam tamno smeđu kosu ;)

kokoshka
25.01.2010., 10:22
inače sada koristim od Keune-a blagi šampon za svaki dan- jedino zato što je blag pa da koliko-toliko minimiziram štetu svakodnevnog pranja. Inače stvarno mi je nemoguće pročitati sve postove pa me zanima je li stvarno netko primjetio poboljšanje vrijedno spomena koristeći nekakav preparat. Moram ubrzo kupiti novi šampon pa sam u dilemi...
kakva su vam iskustva sa šamponom za jačanje i rast kose od Aromatice?

ivana, ja ti preporučam o'rising preparate, ako imaš vremena i novaca za to ja ti ih od srca preporučam, meni je pomoglo, ali sad nemam vremena toliko prati kosu s tim, no na proljeće opet krećem.

hellie
25.01.2010., 14:37
meni ti nisu ništa pomogli. čaj je bilo bolje kad sam kosu prala najobičnijm šamponima. a izgled da sve zavisi od osobe do osobe.

Ivana213
25.01.2010., 17:27
Mislim da sam jednom imala šampon od risinga-neki zeleni-baš za masnu kosu.Očigledno nisam baš bila oduševljena:)

kokoshka
25.01.2010., 21:57
ma ja ti koristim brdo stvari od njih, samo sampon nije dovoljan.pronaći ću sutra post u kojem sam detaljno objasnila kako i što koristim pa ti linkam sutra tu, meni je to fakat pomoglo, ali samo dok to koristim. čim prestanem, za neka tri mj se sve na staro vratim. jako puno me to košta, skupi su ko vrag, al si ja to uzmem na karticu za soma i pol kuna, pa na pet rata, koliko mi sve to traje /uzmem toga za 5 mjeseci/ pa onda ne osjetim toliko.

kokoshka
26.01.2010., 08:48
http://www.forum.hr/showpost.php?p=12329431&postcount=387

evo to je taj post, tu sam detaljno objasnila što i kako radim, što koristim. meni je to pomoglo, trebala su mi neka dva mjeseca da uopće skuzim da mi je počela rasti nova kosa, vlasiste mi se lijepo očistilo, s tim sam preparatima skroz riješila problem masne prhuti. kažem, je skupo, ali meni pomaže. nakon što to nisam koristila sad jedno godinu dana, za mjesec dva planiram opet kupiti, jer ne mogu više kosu prati svaki dan, totalno mi je dehidrirana!

btw, jel netko probao bonacure piling za vlasište (nešto je jeftiniji od orisingova) i revlon sebum balance šampon? ovaj revlonov navodno sprečava dehidraciju kose uslijed čestog pranja.ja bi ga možda probala, dok ne kupim ovo.

i da, evo mog iskustva s marbo losionom - ne valja nikaj!!!!!

Ivana213
26.01.2010., 10:52
aha sad mi je jasno zašto si rekla da nemaš vremena, isprva sam mislila - pa koliko vremena treba ovoj ženi za pranje kose?!
cijena mi je malo previsoka s obzirom da tek čekam prvo zaposlenje, a nemam ni vremena jer učim za državni ispit. Imat ću to u vidu ali za sada mi to ne dolazi u obzir.
Ipak hvala

kokoshka
26.01.2010., 11:07
aha sad mi je jasno zašto si rekla da nemaš vremena, isprva sam mislila - pa koliko vremena treba ovoj ženi za pranje kose?! http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
cijena mi je malo previsoka s obzirom da tek čekam prvo zaposlenje, a nemam ni vremena jer učim za državni ispit. Imat ću to u vidu ali za sada mi to ne dolazi u obzir.
Ipak hvala http://www.monitor.hr/smilies/mig.gif

da, da, kažem ti, pranje s tim traje sat i pol! je, skupo je, ja sam još student, ali skupim si nekako, jer ne želim ostati bez ovo malo kose što imam ;)

boogieman
27.01.2010., 13:22
Lushov šampon, zove se Rehab, je odličan protiv masne kose, a i obnavlja oštećenu kosu, ne svrbi tjeme...
osim njega, I love juicy ili Daddy-o, isto super...
male bočice od 100ml su oko 50-60 kuna, a od 250ml su oko 100 kuna.
Lush dućani (sve prirodni proizvodi), nažalost, samo u većim gradovima.

pure evil
27.01.2010., 23:29
a mogu se naručit prek neta ;)

hellie
27.01.2010., 23:53
ja sam koristila onaj baš za masnu kosu od borovnice od lusha, ne sjećam se koliko je bio učinkovit ali nije baš. onda sam probala neki šampon za volumen sa krupnom soli i limunovim sokom, nije baš bio dobar za kosu jer ju je užasno mrsio, iako ju je fino čistio, ali je bio super piling za tijelo

nastja
30.01.2010., 12:02
i da, evo mog iskustva s marbo losionom - ne valja nikaj!!!!!

Šta je tako loš? šta ti je mastio kosu ili? ja koristim šampon, i ok je, pa sam mislila probat i taj losion jer sam čitala da su ljudi bili zadovoljni..

Vanessa Btk
31.01.2010., 11:25
AAaa.
I meni se uzasno kosa mastii ://
Nezz sta cuu.Obozavamm svoju kosu umrla bi da se moram sisat.
Al svaki dan perem kosu i sve mi je rjedja i rjedja :((
Nezz sta da radiim :confused:

BlackCandy
31.01.2010., 11:32
AAaa.
I meni se uzasno kosa mastii ://
Nezz sta cuu.Obozavamm svoju kosu umrla bi da se moram sisat.
Al svaki dan perem kosu i sve mi je rjedja i rjedja :((
Nezz sta da radiim :confused:

a koji sampon koristis?
meni svi za masnu kosu ispiru boju :( djecji mi spuste kosu :(

trenutno koristim toni&guy daily sampon i odlican je
odgodi mi pranje za 2-3 dana

Vanessa Btk
31.01.2010., 11:37
Ma koristim Head&Shoulders.
protiv peruti :/
Al mi je svejedno svaki dan masna. :(

BlackCandy
31.01.2010., 11:44
to je prejak sampon za svaki dan

Vanessa Btk
31.01.2010., 12:23
Da znam.
Al sam upravo skuzila da moram promjenit sampon.Jer Head&Sholders samo uklanja perute ali masti kosu jako. :mad:
Probat cu kupit onaj keune. Il kak vec kazu da je oke :rolleyes:

BlackCandy
31.01.2010., 12:48
onaj od narance?

meni je taj bio jako los! izazvao mi je suhocu vlasista i prhut

Vanessa Btk
31.01.2010., 21:30
onaj od narance?

meni je taj bio jako los! izazvao mi je suhocu vlasista i prhut

Ma neznam.Kazu svi da je oke ://
Nezz probat cu pa ak ne uspije probat cu ovai tvoj :mig:

kokoshka
01.02.2010., 18:23
Šta je tako loš? šta ti je mastio kosu ili? ja koristim šampon, i ok je, pa sam mislila probat i taj losion jer sam čitala da su ljudi bili zadovoljni..

nije toliko loš, produzio mi je pranje kose sa svaki dan na svaki drugi, ali to mi je premalo , premali učinak za tolike novce. ako želiš, mogu ti ga prodati za neku simboličnu cijenu, potrošila sam ga možda četvrtinu.

sjajna07
01.02.2010., 18:33
Jao jao..
u svom 24 godišnjem životu namučila sam se sa masnom kosom,
i raznim preparatima.. od onih što frizerke preporučuju do onih DM-ovih marki.
I onda sam našla jednostavno rješenje a i odlično za moj slabi novčanik.
Schauma šampon 7 trava. :s
400 ml za 20 kn i manje u nekim dućanima! ;)
Lijepo očisti tjeme.. nemam više problema s masnoćom a kosa nije presuha,
a da bi vrhovi ostali mekani onda si uzmem isto njihov regenerator za izravnavanje kose ljubičasti, ili neki Keuneov.
Moram priznat da mi nakon ovoga više ni ne pucaju vrhovi... :)
Ja sam haaaapppppyyyyy :)

BlackCandy
01.02.2010., 18:35
meni je i taj izazvao prhut

sjajna07
02.02.2010., 00:32
:(
Žao mi je..
A eto.. tako je to.. moramo svi isprobati sve moguće opcije dok ne nađemo savršenu! :cerek:
Sretno u toj ekspediciji! :mig:

bejo
02.02.2010., 05:26
klorane od zobi mi je definitivno jedno od najvećih otkrića ovog foruma :D ali nisam još probala za suho pranje; cure koje ste ga koristile - jel čemu?

hellie
02.02.2010., 10:36
ja sam ga koristila i super je.jedino je skup.

Yoela
02.02.2010., 12:26
ja sam ga koristila i super je.jedino je skup.
koja je cijena? ja svoju kosu perem svako dva dana, pa bi mogla s tim produžit da ne perem treći dan...

Yoela
02.02.2010., 12:29
Jao jao..
Schauma šampon 7 trava. :s
400 ml za 20 kn i manje u nekim dućanima! ;)
Lijepo očisti tjeme.. nemam više problema s masnoćom a kosa nije presuha,
a da bi vrhovi ostali mekani onda si uzmem isto njihov regenerator za izravnavanje kose ljubičasti, ili neki Keuneov.
Moram priznat da mi nakon ovoga više ni ne pucaju vrhovi... :)
Ja sam haaaapppppyyyyy :)
Baš bi ovaj mogla probati, uzela sam Shaumu u ljubičastoj boci nije da mi baš odgovara, nisam vidjela da ima taj sa 7 trava, ali ako kažeš da dodatno ne osuši vrhove to je dobro. Čim ovaj istrošim, kupim taj:mig:

hellie
02.02.2010., 12:50
koja je cijena? ja svoju kosu perem svako dva dana, pa bi mogla s tim produžit da ne perem treći dan...

70-75 kn 150 ml

atina123
02.02.2010., 15:30
Treba mi savjet :)
naime, imam masnu kosu ali suhe vrhove (jer mi je kovrčava)
i naravno, uza sve to i perut.
i dođem ja u ljekarnu, htjela sam kupit od vichyja šampon protiv peruti i žena mi je dala za suhu perut...pitala me jel mi pada perut na majicu, i rekla sam joj da da ali malo...i ona mi je rekla da kod masne peruti ne pada uopće i dala mi šampon za suhu perut al sve mi se čini da je to ipak krivo.
jel moguće da imam masnu kosu ali suhu perut ili me žena stvarno zeznula?

amali
03.02.2010., 20:25
I ja sam koristila taj L'Orealov šampon za dugu kosu koja se masti, nije polučio nikakav rezultat tj. pomak, kosa mi je i dalje masna, i dalje imam masnu perut, svrbi me tjeme i kosa otpada. Izgleda da meni nema pomoći :( Trenutno koristim Garnierov za masnu kosu i protiv peruti, to je neki novi Citrus Detox, baš sam jučer prvi put oprala kosu njime i odmah sam primjetila kako mi je lepršavija negoli s itijednim drugim šamponom a vrijeme će pokazati hoće li biti kakvog pomaka mada sam skeptik.

sa ovim simptomima šta si nabrojala ne bi baš smila koristit te komercijalne šampone jer neće ti pomoć viruj mi. z apočetak pravac dermatolog jer to ti je najvjerojatnije seboreja...ako ti se ne da ić u dematologa onda u ljekarnu obavezno kupit šampon. meni je recimo pomoga Asebon. imaš ga i u dm kupit al s njim samo jednom tjedno pereš kosu. a ja sam za ove dane u međuvremenu koristila Fitoval protiv ispadanja kose. dugoročno mi je pomoglo. bar sam se riješila peruti i svrbeža koji je bio neizdrživ. a probala sam sve i svašta od preparata. E i bolje ti je kupit radije neki šampon obični od koprive ili tako nešto a ne ove tipa garnier i sl. samo ćeš gore napravit. E i dobar je od Vichya šampon samo je malo skuplji. uglavnom, malo proguglaj pa vidi šta je najbolje za te simptome. i sretno! :top:

hellie
03.02.2010., 20:31
kupila sam lushov jumping juniper ponovo nakon dugog vremena, i rehab. za sad sam isprobala samo juniper. jučer sam oprala kosu navečer i danas je ujutro bila čista. za ne povjerovati. obično mi ujutro kosa bude odmah masna ako je operem navečer. izdržala je da se ne zamasti do popodneva, s tim da sam dosta prolazila rukama po kosi jer je bilo vjetrovito pa je letila na sve strane.

također, davno sam probala dercos za masnu kosu i ništa ne valja.

Yoela
04.02.2010., 14:58
Hvala hellie, također koristila dercos, očajan je. Jesi koristila one ORising kapsule, imaju jako čudan miris..uzela sam jednu za probu, samo sam zaboravila šta mi je ova u ljekarni rekla stavljaju se poslije pranja na suhu ili još neosušenu kosu?

hellie
04.02.2010., 15:41
samo sam koristila šampon, ništa drugo. jedna cura tu je postala šta je sve koristila od orinsinga i da je bilo uspješno ali to je toliki posao.

kokoshka
04.02.2010., 15:59
samo sam koristila šampon, ništa drugo. jedna cura tu je postala šta je sve koristila od orinsinga i da je bilo uspješno ali to je toliki posao.

ja! sve su te stvari odlične, ali jako dugo traje. iako sam ja odlučila opet se tome vratit, pa makar tri sata kosu prala! imaš na prethodnoj stranici link na moj post o tome.

hellie
04.02.2010., 20:44
nemam ja za to vremena :D. ja operem i osušim kosu ujutro prije nego što idem van i za 10 min gotova. ako imam vremena, čak se potrudim oko friza.

tina88
09.02.2010., 09:30
sa ovim simptomima šta si nabrojala ne bi baš smila koristit te komercijalne šampone jer neće ti pomoć viruj mi. z apočetak pravac dermatolog jer to ti je najvjerojatnije seboreja...ako ti se ne da ić u dematologa onda u ljekarnu obavezno kupit šampon. meni je recimo pomoga Asebon. imaš ga i u dm kupit al s njim samo jednom tjedno pereš kosu. a ja sam za ove dane u međuvremenu koristila Fitoval protiv ispadanja kose. dugoročno mi je pomoglo. bar sam se riješila peruti i svrbeža koji je bio neizdrživ. a probala sam sve i svašta od preparata. E i bolje ti je kupit radije neki šampon obični od koprive ili tako nešto a ne ove tipa garnier i sl. samo ćeš gore napravit. E i dobar je od Vichya šampon samo je malo skuplji. uglavnom, malo proguglaj pa vidi šta je najbolje za te simptome. i sretno! :top:

Hvala ti :) Al sad ću ispasti totalni tukac i pitati; što je to seboreja? :confused::ne zna:

Kao što sam nedavno napisala, koristim Garnierov citrus detox i naravno, ne pomaže mi apsolutno ništa (gle čuda :rolleyes:). Dapače, ovo je jedan od gorih šampona koji sam koristila jer mi je kosa masna već 2. dan a svrbež i perut su neizdrživi :o Ipak, potrošit ću ga do kraja jer nemam više živaca za natezanje i isprobavanje svega i svačega...A za 3 tjedan, trk po uputnicu za dermatologa jer ću ovim tempom ostati bez kose do 30e.:eek:

viky78
09.02.2010., 09:42
meni je super afroditin šampon od koprive i biotina za masnu kosu,kupila u dm-u i zadovoljna sam

sjajna07
09.02.2010., 09:55
Baš bi ovaj mogla probati, uzela sam Shaumu u ljubičastoj boci nije da mi baš odgovara, nisam vidjela da ima taj sa 7 trava, ali ako kažeš da dodatno ne osuši vrhove to je dobro. Čim ovaj istrošim, kupim taj:mig:

Samo nemoj zaboraviti staviti neki dobar regenerator.
Šampon super očisti masnu kosu, ali isto je važna zaštita vrhova
nekim mekanim regeneratorom.
Javi kako je prošlo! :mig:

Mopsly
10.02.2010., 14:26
Da li je tko od vas probao Subrina recept losion za masnu kosu?
Ja sam si to upravo kupila pa ćemo vidjeti kako će funkcionirati :ne zna:

Mopsly
15.02.2010., 07:54
Evo da sama sebe iskomentiram - prvi put kosu nisam morala prati nakon dva dana - "izdržala" je bez problema 4 dana :s:s

sjajna07
15.02.2010., 16:20
Wow... drago mi je čuti! pozz :cerek:

blue_flash
15.02.2010., 20:53
Evo da sama sebe iskomentiram - prvi put kosu nisam morala prati nakon dva dana - "izdržala" je bez problema 4 dana :s:s

..čestitam :zubo:
je li za to zaslušna subrina recept šampon za masnu kosu ili neki drugi preparat ?

Mopsly
16.02.2010., 12:33
Subrina mi pomaže - losion :mig:

hellie
16.02.2010., 14:05
evo što je meni djelomično pomoglo. četka od prirodne dlake (imam avonovu, ali sigurno pomaže svaka takvog tipa) drugi dan kad našpricam kosu sa onim klorane sprejem za suho pranje bude kosa ok. onda navečer sa četkom sve isčetkam. izađe sav taj prah ali kosa ostane čista. jedino što uvijek kosu četkam suprotno od rasta. znači zabacim glavu dolje i četkam u svim smjerovima. jer ako ju normalno četkam sva se zalijepi za tjeme. i tako produžim još jedan dan. još nisam probala ju četkati drugi dan prije nego stavim bilo kakve preparate ali vjerujem da bi također bilo učinkovito, jedino što ja nemam vremena da četkam kosu 10-tak minuta, pa onda to radim fino navečer. jučer sam stavila ulje za vrhove i dobrano isčetkala i kosa uopće više ne izgleda masno.

Stupid Cupid
16.02.2010., 16:33
Subrina mi pomaže - losion :mig:

Oprosti što te gnjavim,ali kako losion funkcionira?
Staviš ga prije pranja kose? Na suhu ili vlažnu kosu ga umasiraš? Koliko dugo ga držiš? Poslije ga sa šamponom ispereš?
Ili ga staviš nakon pranja kose?
To je onaj od naranče,jel tako? Protiv prhuti i masne kose?

Ajme,koliko pitanja. Oprosti.

Mopsly
16.02.2010., 17:11
Dakle to je losion samo za masnu kosu (nije i za prhut :mig:)
Stavlja se na opranu kosu (ima aplikator s kojim naneseš taj losion po tjemenu i samo s prstima utrljaš u tjeme) i ne ispire se :mig:
To je jako rijetki losion (proziran je) - kao vodica i ima miris naranče i alkohola (zato valjda i isušuje) alij a imam i inače jako osjetljivo tjeme ali me ne peče ni ne svrbi - dakle sve 5 :top:
Evo to je taj losion :mig:
http://www.subrina.si/f/pics/For_greasy_hair/lotion_za_mastne_lase_INTENSIVE_b.jpg

Stupid Cupid
16.02.2010., 17:30
Puno hvala na odgovoru! :)
Već odavno mjerkam taj losion i šampon,ali ga nikad nisam probala.
Sad sam kupila sebi i bratu šampon Afrodita kopriva isto za masnu kosu pa ćemo vidjeti. Ako ne bude bio dobar, probat ću i Subrinu.

Oduvijek sam kukala kako imam masnu kosu jer mi se zamasti treći dan,ali mogu i četiri izdržati, sve dok nisam malo ovaj topic pročitala i vidjela da ima ljudi kojima se odmah drugi dan zamasti.

deya
16.02.2010., 19:37
Rougj čisteća pjena je također dobra (125ml, 68kn),

izgled: miris biljni, konzistencija rijeđeg šampona, boja žućkasta.
Djelujući sastojci: lavanda, limun, kajeput, hmelj.
Princip djelovanja: mehaničko čišćenje vlasišta - putem masaže, i sastojci koji rade čišćenje, pora, znoja, loja, peruti.

Time se zaista pere s a m o
tjeme, a kosa nekim blažim šamponom.
Trlja se i kratko ostavi pa ispere. Koristi se 2x tjedno.

I ja sam se zaista iznenadila što mogu sad kosu prati svaki 3. dan - a još prije mjesec dana prala sam je svakodnevno. Nabavila sam je prije mj. i pol.

Doduše, ja volim prati kosu, tak da sam se iznenadila što mi i 2. i 3. dan nakon pranja kosa skroz OK.:cerek:

missm
17.02.2010., 11:59
Dakle to je losion samo za masnu kosu (nije i za prhut :mig:)
Stavlja se na opranu kosu (ima aplikator s kojim naneseš taj losion po tjemenu i samo s prstima utrljaš u tjeme) i ne ispire se :mig:
To je jako rijetki losion (proziran je) - kao vodica i ima miris naranče i alkohola (zato valjda i isušuje) alij a imam i inače jako osjetljivo tjeme ali me ne peče ni ne svrbi - dakle sve 5 :top:
Evo to je taj losion :mig:
http://www.subrina.si/f/pics/For_greasy_hair/lotion_za_mastne_lase_INTENSIVE_b.jpg

Koristila sam taj losion,
isprva je bilo Ok čak nekih mjesec dana mi je bio dobar, zaista se manje mastilo tjeme (pisala sam o tome na ovoj temi).
No onda - razočarenje - mastilo se sve više i više, dok na kraju nisam odustala od njega. Valjda se tjeme zasitilo...nadam se da kod tebe to neće biti slučaj.
Možda bi ga trebalo koristiti samo povremeno - u mom slučaju.

missm
17.02.2010., 12:04
meni je super afroditin šampon od koprive i biotina za masnu kosu,kupila u dm-u i zadovoljna sam

Imam ga i ja doma, ponekad poludim i perem desetak dana s njim.
Dobar je, prilično jak za vrhove kose, no treba ih prije pranja namazati uljem ili regeneratorom i onda je OK.
Kosa se lijepo sjaji nakon pranja, ispere valjda sve prijašnje naslage raznih preparata.

Yoela
18.02.2010., 09:13
Samo nemoj zaboraviti staviti neki dobar regenerator.
Šampon super očisti masnu kosu, ali isto je važna zaštita vrhova
nekim mekanim regeneratorom.
Javi kako je prošlo! :mig:
Evo počela sam ga koristiti, moram priznati da je dobar. Skroz je lagan, no imaš pravo posli imam problema s češljanjem:D, koristim Elseve balzam za suhu kosu(narančasta boja kutije), nije loš...
Koristila sam 2x ampule od ORising , nisu mi dobre, možda treba malo više vremena ali onaj miris ne mogu baš podnit..:D

ladyhawke
18.02.2010., 09:25
Meni je bio odličan subrinin losion za masnu kosu jer nekako podigne, učvrsti kosu da izgleda bujnija, ali sam ga prestala koristiti nakon par bočica jer mi se čini da na duže pruge radi više štete nego koristi jer je prepun, ali stvarno prepun alkohola.
A kakav je taj sprej za suho pranje od klorana, kolko košta? Ja sam imala onaj iz dm-a, čini mi se da se zove set i bio je očajan. Smrdio i kosu ostavljao bijelom.

deya
18.02.2010., 12:50
Da bi riješili problem masne kose potrebno je odrediti pravu dijagnozu, te liječiti uzrok. Ukoliko Vam se pojavila prhut, svrbež, crvenilo vlasišta, sitni prištići, teška, tanka i masna kosa tada je riječ o seborejičkom dermatitisu, odnosno seboreji.

Seboreja je poremećaj u radu žlijezda lojnica koje su smještene u koži i na njenu površinu izlučuju pojačano loj. Žlijezde lojnice su najaktivnije u seborejičkim predjelima vlasišta, lica, prsa, leđa i kožnih pregiba.

Sam uzrok bolesti nije poznat, a važni su činioci genetska predispozicija uz djelovanje hormona koji stimuliraju funkciju lojnica (muški spolni hormon- testosteron), dok je npr. ženski spolni hormoni (estrogeni) inhibiraju. Također veliki utjecaj ima poremećaj probavnog sustava i prehrana bogata mastima, koncentriranim ugljikohidratima i jakim začinima. Trebali bi obratiti pažnju na emocionalni stres koji ima veliki značaj za seboreju (neprospavane noći, teški umni rad), te velike promjene temperature (česta su pogoršanja u jesen i zimu).

U nastanku upale ulogu imaju i mikroorganizmi od kojih je važan Pityrosporum ovale koji uvijek dolazi u simbiozi s drugim bakterijama, nikad sam. Također pomankanje vitamina B6 (piridoksin) dovodi u vezu sa seborejom. Primjenom velikih količina vitamina E dolazi do pojačane seboreje, bez obzira što male količine tog vitamina povoljno djeluju.

S obzirom da seboreja ima kronični tijek pravilnom njegom kose, te pravilnom prehranom, tjelovježbom i smanjenim stresom može se smanjiti broj recidiva. Dok se samo liječenje sastoji u lokalnoj aplikaciji različitih alkoholnih otopina i posipa koji sadrže sumpor, salicilnu kiselinu... Po potrebi se koriste kortikosteroidni pripravci, a kod teših slučajeva sistemski se daju kontraceptivi sa estrogenim djelovanjem, te retinoična kiselina, naravno sve u dogovoru s dermatovenerologom.

Nadam se da će biti od male pomoći, barem s teoretske strane gledajući.:)

deya
18.02.2010., 12:54
Obavezno treba hraniti kosu iznutra koristeći određene vitamine i minerale za kosu: biotin, cink, vitamin C, vitamin B.

Prijedlog jednog recepta pakunga za seborejični dermatitis:

50 ml ekstrakta djevičanskog maslinovog ulja
5 kapi eteričnog ulja kamilice
8 kapi eteričnog ulja lavande
2 kapsule E vitamina ili ulje noćurka

Zanimljivosti iz kuhinjskog ormarića:

za uklanjanje viška masnoće ispirite kosu destiliranom vodom u koju ste dodali malo limunova soka
ukoliko utrljate žlicu ricinusova ulja u vlasište dva sata prije pranja, kosa će Vam biti sjajna, a zaštitit ćete i ispucale vrhove
da bi se oslobodili prhuti prokuhajte četiri žlice suhog timijana u dvije šalice vode, kad se ohladi, nanesite na čisto i vlažno vlasište
prilikom pranja oslabljene kose, isperite kosu s vodom u kojoj je prokuhana svježa ili osušene kopriva, uspjeh je očit: kosa je gušća, mekša, lepršava i bez prhuti

Yoela
18.02.2010., 18:48
Meni je bio odličan subrinin losion za masnu kosu jer nekako podigne, učvrsti kosu da izgleda bujnija, ali sam ga prestala koristiti nakon par bočica jer mi se čini da na duže pruge radi više štete nego koristi jer je prepun, ali stvarno prepun alkohola.
A kakav je taj sprej za suho pranje od klorana, kolko košta? Ja sam imala onaj iz dm-a, čini mi se da se zove set i bio je očajan. Smrdio i kosu ostavljao bijelom.
Oko 75kn je:mig:, sve nažalost trebaš isprobati...
nemam baš povjerenja u te subrinine proizvode, a i ne odgovaraju mi preagresivni proizvodi.

Yoela
18.02.2010., 19:01
Da bi riješili problem masne kose potrebno je odrediti pravu dijagnozu, te liječiti uzrok. Ukoliko Vam se pojavila prhut, svrbež, crvenilo vlasišta, sitni prištići, teška, tanka i masna kosa tada je riječ o seborejičkom dermatitisu, odnosno seboreji.

Seboreja je poremećaj u radu žlijezda lojnica koje su smještene u koži i na njenu površinu izlučuju pojačano loj. Žlijezde lojnice su najaktivnije u seborejičkim predjelima vlasišta, lica, prsa, leđa i kožnih pregiba.

Sam uzrok bolesti nije poznat, a važni su činioci genetska predispozicija uz djelovanje hormona koji stimuliraju funkciju lojnica (muški spolni hormon- testosteron), dok je npr. ženski spolni hormoni (estrogeni) inhibiraju. Također veliki utjecaj ima poremećaj probavnog sustava i prehrana bogata mastima, koncentriranim ugljikohidratima i jakim začinima. Trebali bi obratiti pažnju na emocionalni stres koji ima veliki značaj za seboreju (neprospavane noći, teški umni rad), te velike promjene temperature (česta su pogoršanja u jesen i zimu).

U nastanku upale ulogu imaju i mikroorganizmi od kojih je važan Pityrosporum ovale koji uvijek dolazi u simbiozi s drugim bakterijama, nikad sam. Također pomankanje vitamina B6 (piridoksin) dovodi u vezu sa seborejom. Primjenom velikih količina vitamina E dolazi do pojačane seboreje, bez obzira što male količine tog vitamina povoljno djeluju.

Nadam se da će biti od male pomoći, barem s teoretske strane gledajući.:)

Evo ja nemam ništa od toga, ni prhut, crvenilo, prištiće, doduše kosa mi se istanjila od farbanja i pramenova. Nemam povišeni testosteron, ne jedem masno ni prezačinjeno, mislim da imam čak manjak E vitamina, za B6 neznam..
Ipak, mislim da mi se koisa najviše masti kad boravim u zadimljenim prostorijama i naravno kad je puno vlage u zraku. Sad da li je to jedini uzrok neznam, teško je ponekad pronaći pravi uzrok...:ne zna:

blue_flash
18.02.2010., 21:53
..mislim da bi bilo najbolje otići na onaj besplatni pregled u apoteku pa da oni kažu točno koje proizvode bi trebalo koristiti... ovako se previše novca i vremena potroši dok se ne isproba pravi proizvod :/

hellie
18.02.2010., 22:04
obično oni tamo preporuče neki svoj ful skup proizovd koji može i ne mora pomoći. ne znam, ne vjerujem onima u apoteci ništa. radije tu pogledam iskustva drugih ljudi. ona u apoteci mi uvijek pokušava neke skupe uvaliti a ništa ne valjaju. kupila sam onaj phyto šampon na preporuku apotekarke i dercos i nijedan nije ništa učinkovit. još mi je najbolji avonov šampon za dubinsko čišćenje. fakat opere kosu. sad ću koristiti klorane dok ga ne potrošim pa preći na phyto ponovo. pa onda ovi od lusha. uzela bi onu rougj pjenu jer nju samo 2 tjedno treba koristiti pa računam da ostale dane mogu ove običnije.

ladyhawke
19.02.2010., 06:52
Istina, bila sam i ja na tom pregledu mikrokamerom i uvalili mi sto čuda od o'risinga i ja ajd, da probam, jer "nema koristi ako se sve skupa ne koristi", i uglavnom - bacila hrpu love. Nula bodova.
Kupila jučer klorane za suho pranje. Nadam se da će biti ok jer ponekad kad mi je frka, naprašim kosu običnim puderom u prahu i dobro iščetkam pa je princip više-manje isti.

hellie
19.02.2010., 13:05
korane za suho pranje je super.

yslp
19.02.2010., 15:04
Rougj čisteća pjena je također dobra (125ml, 68kn),

izgled: miris biljni, konzistencija rijeđeg šampona, boja žućkasta.
Djelujući sastojci: lavanda, limun, kajeput, hmelj.
Princip djelovanja: mehaničko čišćenje vlasišta - putem masaže, i sastojci koji rade čišćenje, pora, znoja, loja, peruti.

Time se zaista pere s a m o
tjeme, a kosa nekim blažim šamponom.
Trlja se i kratko ostavi pa ispere. Koristi se 2x tjedno.

I ja sam se zaista iznenadila što mogu sad kosu prati svaki 3. dan - a još prije mjesec dana prala sam je svakodnevno. Nabavila sam je prije mj. i pol.

Doduše, ja volim prati kosu, tak da sam se iznenadila što mi i 2. i 3. dan nakon pranja kosa skroz OK.:cerek:

Ovo bih mogla isprobat :hekla:

srcheko007
21.02.2010., 14:28
a kaj radite dok vam je masna kosa?
ja ne mogu izaci iz kuce raspustene kose ako mi je makar mrvicu masna, moram je svezati u visoki rep ili u pundzu.
ne kuzim osobe koje konstantno imaju onak masnu raspustenu kosu ,tj. rezance. nekaj najgore mi je iza takve osobe stajat u tramvaju :eek:

hellie
21.02.2010., 14:33
našpricam ju sa klorane sprejem za suho pranje, ili sa onim set. i onda vežem u rep. definitivno ne izlazim van sa raspuštenom kosom. ni u ludilu. :eek:
jedini je problem što mi je kosa sad postala oštećena od stalnog nošenja u repu. tjeme mi je masno a ostatak dosta suh. nije ono jako suh ali nije baš ni dobro. ali rep je najjednostavnije rješenje kad je kosa užasna.

yslp
21.02.2010., 15:35
našpricam ju sa klorane sprejem za suho pranje, ili sa onim set. i onda vežem u rep. definitivno ne izlazim van sa raspuštenom kosom. ni u ludilu. :eek:
jedini je problem što mi je kosa sad postala oštećena od stalnog nošenja u repu. tjeme mi je masno a ostatak dosta suh. nije ono jako suh ali nije baš ni dobro. ali rep je najjednostavnije rješenje kad je kosa užasna.

Ja radim isto:mig:

Ichi
21.02.2010., 15:40
Idi liječniku. Možda je problem u hormonima.

Doduše, i količina šampona je bitna, posebno kod jakih - ako nemaš jako gustu kosu, stavljaj malu količinu.

tina88
21.02.2010., 21:07
vežem u rep. definitivno ne izlazim van sa raspuštenom kosom. ni u ludilu. :eek:

Točno tako i meni, raspuštena samo prvi dan a druge dane pretežito neka na brzinu sklepana punđa.

@Ichi, kome ti to? :D

amali
23.02.2010., 13:34
Hvala ti :) Al sad ću ispasti totalni tukac i pitati; što je to seboreja? :confused::ne zna:

Kao što sam nedavno napisala, koristim Garnierov citrus detox i naravno, ne pomaže mi apsolutno ništa (gle čuda :rolleyes:). Dapače, ovo je jedan od gorih šampona koji sam koristila jer mi je kosa masna već 2. dan a svrbež i perut su neizdrživi :o Ipak, potrošit ću ga do kraja jer nemam više živaca za natezanje i isprobavanje svega i svačega...A za 3 tjedan, trk po uputnicu za dermatologa jer ću ovim tempom ostati bez kose do 30e.:eek:

a seboreja ti je stručni izraz za tu svrbež vlasišta i perut, odn. namnožili su se ti mikroorganizmi po vlasištu i to ne možeš liječit običnim šamponom. to će ti samo pogoršat stvari. nemoj prat kosu u vruću vodu, kupi u apoteci šampon ili imaš u DM (meni je pomogao ASEBON), dok mi Vichyev nije bio od pomoći... pokušaj šta rijeđe nadraživat vlasište (lakovi, gelovi...). proguglaj malo o seboreji pa možda i nađeš sama neko rješenje :top:

tina88
23.02.2010., 13:56
a seboreja ti je stručni izraz za tu svrbež vlasišta i perut, odn. namnožili su se ti mikroorganizmi po vlasištu i to ne možeš liječit običnim šamponom. to će ti samo pogoršat stvari. nemoj prat kosu u vruću vodu, kupi u apoteci šampon ili imaš u DM (meni je pomogao ASEBON), dok mi Vichyev nije bio od pomoći... pokušaj šta rijeđe nadraživat vlasište (lakovi, gelovi...). proguglaj malo o seboreji pa možda i nađeš sama neko rješenje :top:

Hvala ti :top:
Ne perem u vrućoj vodi, zapravo ispirem šampon u toploj, malo hladnijoj vodi. Vichy sam nekad davno imala i ja, ali sam tad još uvijek bila u osnovnoj školi i sjećam se da mi nije bio od pomoći. Lakove i gelove ne koristim uopće, čak niti regenerator. Garnier sam bacila u smeće, posljednjih par puta sam oprala kosu blagim Niveinim od kamilice za bebe. Čim uzmognem; pravac dermatolog!

day n nite
08.03.2010., 15:08
Ovo bih mogla isprobat :hekla:

ja tek počela koristit tu čisteću pjenu,rekli mi na pregledu vlasišta da mi se sve začepilo iznutra i da ne moze kosa rast,zaista mi se jako prorijedila na tjemenu u zadnjih pol godine..i jos počela kapat od istog proizvođača caduta sebo za rast kose(na biljnoj je bazi)..jel ko koristio to a da mu je pomoglo?

hellie
08.03.2010., 15:13
ja sam čitala komentare za te ampule. ljudi su rekli da su učinkovite ali im se nakon par mjeseci kosa počela mastit.

Calenia
09.03.2010., 12:30
Pozdrav!

Nakon nekoliko sati čitanja svih savjeta zavrtilo mi se u glavi od silnih šampona =)
Uglavnom, ja odnedavno patim od problema zvanog "dosadna glupa nepotrebna masna kosa", i došla sam do zaključka da bi voljela isprobati:

a) Afrodita fuš šampon od koprive u mega litarskom pakiranju (pa ako mi nije dobar uvalim ga tati,njemu sve paše)

b)Schauma šampon 7 trava (volim salatu pa eto)

Što vi mislite koji mi je bolji?

I isto me zanima ova Subrina Recept losion za masnu kosu...koja je stvar s tim? dobro/loše??:ne zna:

Hvala svima koji odgovore, ovo mi je prvi post... :eek:[/SIZE]

day n nite
09.03.2010., 14:05
može mi netko preporučiti šampon koji istodobno smanjuje mašćenje vlasišta i ispadanje kose uzrokovane hormonalnim poremećajima? :)

hellie
09.03.2010., 14:06
možda onaj kron. moja prijateljica ga koristi, on je kao za problematično vlasište.

Catherine
09.03.2010., 16:22
Pozdrav!

a) Afrodita fuš šampon od koprive u mega litarskom pakiranju (pa ako mi nije dobar uvalim ga tati,njemu sve paše)

b)Schauma šampon 7 trava (volim salatu pa eto)

Hvala svima koji odgovore, ovo mi je prvi post... :eek:[/SIZE]

a) Afrodita sampon jako isusuje kosu i dobila sam perut

b) Schauma je blagi sampon, al mi nije bas puno pomogao da se rijesim masnoce..

Al ako vec dvoumis izmedju ta dva radije uzmi schaumu :)

zrinkazg
10.03.2010., 13:01
ja tek počela koristit tu čisteću pjenu,rekli mi na pregledu vlasišta da mi se sve začepilo iznutra i da ne moze kosa rast,zaista mi se jako prorijedila na tjemenu u zadnjih pol godine..i jos počela kapat od istog proizvođača caduta sebo za rast kose(na biljnoj je bazi)..jel ko koristio to a da mu je pomoglo?

Ja sam prije oko 6 mjeseci koristila Rougj, ali mi ništa nije pomoglo.

jedna mala....
10.03.2010., 15:14
Eeej...ovak ja imam jedan problemčić...
ovak imam rijetku kosu...onak duga mi je do pola leđa...
i masna mi je svaki 3 dan...ja kad nju operem bude mi lijepa glatka i bujna..al čim prespavam drugi dan mi splasne i bude bezze :rolleyes:...perem ju svaki 2-3 dan...sad trenutno koristim Head&Shoulders sa limunom...i imate li kakav home made recept za masnu kosu..PLS!! :cerek:

maja_bubamara
10.03.2010., 15:57
Eeej...ovak ja imam jedan problemčić...
ovak imam rijetku kosu...onak duga mi je do pola leđa...
i masna mi je svaki 3 dan...ja kad nju operem bude mi lijepa glatka i bujna..al čim prespavam drugi dan mi splasne i bude bezze :rolleyes:...perem ju svaki 2-3 dan...sad trenutno koristim Head&Shoulders sa limunom...i imate li kakav home made recept za masnu kosu..PLS!! :cerek:

tako i ja. moja je ravna tanka i ispod ramena. kad ju operem bude lepršava i fino pada, a drugi dan sve spljošteno i nikakvo. nema tu neke pomoći. a ja se šišat ne želim. prvi dan raspuštena, drugi dan rep i treći dan opet perem. samo ja koristim blage šampone, ti mi puno više odgovaraju.

hellie
10.03.2010., 17:31
kupila rougjhair pa ću vidjet da li će pomoći. stavila sam trajnu pa nije kosa tako ravna više, ali ni to nije pomoglo da se manje masti. još kad pofarbam, možda uspijem da mi se ne masti dva dana.

EllaVanSaar
10.03.2010., 17:53
Calenia

Za Afroditu ti ja mogu dat recenziju,a ti meni javi za ostalo :D :mig:

Neutralni miris,sadrži BIOTIN za jačanje kose i u upustvima piše - nanjeti na kosu te odmah isprati kako bi se uklonile nečistoće,a zatim nanjeti na vlasište i držati 3-4 minute pa isprati

moje iskustvo: koristim ju tek 2 tjedna,ali zasada ne pokazuje veliki napredak,kosa izdrži 2 dana,a ujutro 3.dana je spremna za pranje :D

i mislim da mi se pojavila perut ali samo u rubnim područjima (na čelu) :tuzni:

EllaVanSaar
10.03.2010., 18:25
http://www.saloniljepote.com/najbolji-sampon-za-masnu-kosu/

zanimljivo,nema tog šampona :(

kokoshka
12.03.2010., 19:36
vidis, tu piše da dermatolozi preporučuju prati masnu kosu svaki dan (ja ju perem svaki dan), a većina dermatologa kod kojih sam ja bila su mi rekli da ju perem što rjeđe. je, rajt. sad sam si kupila od revlona neki hydra capture sistem, za masno vlasište, pa ćemo vidjet.

hellie
12.03.2010., 19:44
ja sam danas opala prvo s koraneom cijelu kosu (nisam prala 4 dana). i onda s rougjhair samo tjeme i to dobrano utrljala.vidjet ću sutra koliko dugo bude izdržala.

jedna mala....
12.03.2010., 21:44
tako i ja. moja je ravna tanka i ispod ramena. kad ju operem bude lepršava i fino pada, a drugi dan sve spljošteno i nikakvo. nema tu neke pomoći. a ja se šišat ne želim. prvi dan raspuštena, drugi dan rep i treći dan opet perem. samo ja koristim blage šampone, ti mi puno više odgovaraju.

Šmrc...:confused:...
ja stvarno neznam ludiiim...a moja frendica ima stvarno preljepu kosu...gustu i sve čak joj je malo i uvijena a ona bi ovakvu kosu a ja bi onakvu...joooj..ja i ti onda imamo isti problem..ono tak mi bude neugodno kad sam negdi sve iman osjećaj da svi bulje u masnu kosu...a i meni je to osobno jako ruzno vidit al nemogu ja protiv tog...a sad da ju perem svaki dan..i don't think so..:eek:

Yoela
13.03.2010., 21:24
Meni je dobar Shauma 7 trava, Keunne ultra mild..ako budem šta mijenjala imam namjeru probati od Logone;
Šampon za ravnotežu Limunov balzam
Posebna formula namijenjena za njegu prekomjerno masne kose i osjetljivog vlasišta. Šampon za ravnotežu pomaže uspostaviti balans kože vlasišta. Nježni pročišćavajući sastojci biljnog betaina, proteina svile i pšeničnih mekinja odstranjuju višak masnoće i uravnotežuju funkciju vlasišta i žlijezda lojnica. Blagi sastojci limunovog balzama i pšeničnih mekinja i prirodni hidratantni sastojci učvršćuju kosu. Kosa postaje zdrava, čvrsta i lijepa.

Vidim na njihovoj stranici da košta 70kn.

hellie
13.03.2010., 21:31
više neću kupovati skupe šampone. sad imam za potrošit klorane, rougjhair, phyto, i od lusha juniper i rehab. sad dok to ne potrošim nema kupovanja drugih.

Yoela
13.03.2010., 23:23
To i ja kažem, ali nešto me kopka da istražujem stalno nešto novo:D
Šta se tiče ovih jeftinih, imam u vidu i šampon od breze ili koprive od Annyera, oko 9kn, ako i ne vridi neće mi bit žao novaca :p

šećerna vata
14.03.2010., 20:32
A gdje ima za kupiti tih Annyer proizvoda? jel u ljekarni? i šta stvarno njihovi šamponi dođu 9kn, jel ja to dobro vidim?:eek::eek:

Catherine
14.03.2010., 21:10
A gdje ima za kupiti tih Annyer proizvoda? jel u ljekarni? i šta stvarno njihovi šamponi dođu 9kn, jel ja to dobro vidim?:eek::eek:

Imas ih kupit u svakom konzumu :)

šećerna vata
15.03.2010., 17:47
stvarno? e supač, thanks:cerek:

M.B.
17.03.2010., 08:25
jel mi može netko preporučiti šampon protiv masnoće za mušku kosu (redovito se šiša pa vrhovi nisu bitni), a da ne izaziva perut?
kupila sam dečku od Garniera za masnu kosu i nije mu dobar, preblag mu je. prije toga onaj neki u zelenim bočicama, ne mogu se sjetiti kak se zove, niti taj mu nije bio dobar. dobar mu je bio Head&shoulders, al sam čula (mislim da na ovom forumu) da izaziva opadanje kose (ionak mu dosta opada :rolleyes:).

Angel2
18.03.2010., 13:23
help ljudi..imam dugu kosu koja mi se i masti i imam i perut:(..izluđuje me to...Probala nivea šampon,loreal,schauma,fructis..nema tog šapona koji nisam skoro isprobala..Postoji li neki šampon za perut i masnu kosu..hvala svima na svakoj informaciji.:)

pure evil
18.03.2010., 15:12
asebon šampon,u dm-u ga ima za kupit,oko 30kn košta, 2 puta se nanosi i ispire, ode i perut i masnoća...
samo on je dosta jak,pa kad ti prođe perut,trebala bi ga zamijenit s nečim kasnije.. :mig:

Angel2
18.03.2010., 15:48
asebon šampon,u dm-u ga ima za kupit,oko 30kn košta, 2 puta se nanosi i ispire, ode i perut i masnoća...
samo on je dosta jak,pa kad ti prođe perut,trebala bi ga zamijenit s nečim kasnije.. :mig:

hvala ti puno,probam pa javim.:)

ayasha
18.03.2010., 17:11
evo da i ja podijelim svoja iskustva s masnom kosom :D

isprobala sam sve zive sampone, vichy, phyto, recept, rougj, itd, itd... i nis mi nije pomoglo. svejedno moram prat kosu svaki drugi dan i jos se pocela prorjedjivat zadnjih godina

pun mi je k svega pa sam otisla kod dermatologice koja mi je rekla sljedece:
1. masna kosa se ne moze izlijeciti :( ali se moze sprijecit da ne opada
2. ne mijenjat sampone nikako, nije bitno koji koristis, ali ga se drzi godinama!
3. pilule zamascuju kosu
4. ishrana je jaaako bitna, jesti vise puta na dan
5. i najvaznije.. prati kosu 1 put tjedno!!!! ni slucajno cesce jer ce godinama opast sva

dakle.. moram izabrat hocu li hodat okolo s masnom kosom ili celava.. ne znam sta je gore :rofl::mad:

ayasha
18.03.2010., 17:13
i da.. zaboravila sam.. trebam se sisat na sto krace jer kod duge kose kosa vise ispada jer je teska :rofl:

ludilo..

nastja
18.03.2010., 18:56
to sigurno nisu univerzalna pravila primjenjiva na svako vlasište. slažem se s ovim za prehranu i pilule, ali prati kosu jednom tjedno- nema šanse.barem ne s mojom kosom, em što ne bi smjela nakon 3. dana izać na ulicu jer bi se ljudi prestrašili em što sam primjetila da je vlasištu lakše kada ga perem svaki 2.,3. dan. ak imaš neki blaži šampon pranje može biti puno češće, sve zavisi od vlasišta ofkors.i da, ak ti neki šampon ne valja pa nećeš valjda ga nastaviti koristit sam zat jer je neka dermatologica rekla da to nije dobro, barem ja to nebi napravila.ja sam isprobavala 2 godine hrpetinu šampona dok nisam našla onog koji mi odgovara, a da sam ostala na nekima koje sam koristila tko zna koliko bi mi dlaka na glavi ostalo ili bi li ih uopće imala.

Angel2
18.03.2010., 19:01
[QUOTE=ayasha;25623258]evo da i ja podijelim svoja iskustva s masnom kosom :D

2. ne mijenjat sampone nikako, nije bitno koji koristis, ali ga se drzi godinama!

prvi glas,ja sam primjetila da mi sejoš više masti ako koristim jedan šampon duže vremena i s time dobijem užasan perut.:(
3. pilule zamascuju kosu

ne koristim pilule godinama,a planirala opet piti i sad šta ću??

4. ishrana je jaaako bitna, jesti vise puta na dan

e,da je bitnas svuda,al ja jedem uvijek na brzinu,koma..:(

5. i najvaznije.. prati kosu 1 put tjedno!!!! ni slucajno cesce jer ce godinama opast sva

nema šanse,prilijepi mi se za glavu sva ona mast:eek::eek:već nakon 3 dana..

Angel2
18.03.2010., 19:03
zaboravila sam napomenuti,ja imam jako gustu i dugu kosu,ne ispada mi nešto..samo mi se jako peruta i masti:mad:..i jako mi kosa brzo raste što me jako izluđuje..:mad:

hellie
18.03.2010., 19:06
ta dermatologinja očito nema masnu kosu. baš me zanima kako bi ona došla na posao a da joj se mast cijedi s kratke kose. ajde kad je duga pa u rep pa koliko toliko sakriješ ali nakon trećeg dana više nema šanse u javnost. možeš kosu prat jednom tjedno ali onda i van izlaziš jednom tjedno.

Catherine
18.03.2010., 21:02
help ljudi..imam dugu kosu koja mi se i masti i imam i perut:(..izluđuje me to...Probala nivea šampon,loreal,schauma,fructis..nema tog šapona koji nisam skoro isprobala..Postoji li neki šampon za perut i masnu kosu..hvala svima na svakoj informaciji.:)

Probala sam skoro sve sampone u DM-u za masnu kosu i perut i najbolji mi je subrina recept sampon za masnu kosu i perut s narancom:mig:

Angel2
18.03.2010., 23:16
Probala sam skoro sve sampone u DM-u za masnu kosu i perut i najbolji mi je subrina recept sampon za masnu kosu i perut s narancom:mig:

to je šampon i za masnu kosu i perut.?.hvala ti,probam ga..:)

pure evil
18.03.2010., 23:24
ta dermatologinja očito nema masnu kosu. baš me zanima kako bi ona došla na posao a da joj se mast cijedi s kratke kose. ajde kad je duga pa u rep pa koliko toliko sakriješ ali nakon trećeg dana više nema šanse u javnost. možeš kosu prat jednom tjedno ali onda i van izlaziš jednom tjedno.

to i mene zanima, kaj bi svi trebali hodat masni okolo?
i ne samo to,mene počne ful svrbit ta mast,a perem kosu svaka 3 dana,ako ju ne operem 3.dan, već 4. odma ujutro ju moram oprat jer inače poludim..
i kod mene ne pali skrivanje u rep.. :zubo:

hellie
18.03.2010., 23:29
ma jedino da kapu stavim. prvi dan je fino čista, drugi dan s puderom naprašim i u rep pa izgleda čisto. treći dan ne idem van :D
mogu to prakticirati sad dok ne radim. zamislite, dođem na razgovor za posao, sva se upicanila a mast se cijedi jer samo jednom tjedno treba prat kosu. pa ne bi prošla ni pored recepcionarke a kamoli dalje. mene ne svrbi već mi se počne stvarat masna perut.

ayasha
19.03.2010., 12:39
a cure, znam.. i meni je to katastrofa..
ali meni je kosa iz godine u godinu sve rjedja i rekla mi je da je to zato jer je perem svaki drugi dan..

evo sad prije pregleda je nisam smjela prat 5 dana i 3. dan je izgledala vec sva slijepljena uzasno, ali isto tako je izgledala i 4. i 5. dan, ostala je na tome :D

ja cu probat kako ona kaze, prat cu samo siske, a ostalo u rep. radije to nego da za 5 godina imam duplo manje kose, a ionako je rijetka ful.

probat cu ovaj klorane od zobi o kojem se pisalo pred par stranica, valjda ce pomoc

suncokret-ica
19.03.2010., 13:09
Čekaj malo, pa kad je kosa u repu isto se uništava! Kaj ne? ;-)

ayasha
19.03.2010., 13:21
Čekaj malo, pa kad je kosa u repu isto se uništava! Kaj ne? ;-)

je, isto jace opada :(
zato mi je i rekla dermatologica da je sisam na sto krace..

ma katastrofa, ne znam sta cu sama sa sobom :rofl:

mardar
19.03.2010., 13:23
više neću kupovati skupe šampone. sad imam za potrošit klorane, rougjhair, phyto, i od lusha juniper i rehab. sad dok to ne potrošim nema kupovanja drugih.

kako si zadovoljna sa rougj pjenom,ja sam prije mjesec dana bila na pregledu vlasista i cura mi nju preporucila.koristila sam je mjesec dana i neki dan na kontrolu isla,kosu sam u 11h oprala,a u nje dosla u 1h,moje vlasiste je bilo cijelo masno i dalje puno masne prhuti,i rekla mi je da moramo pocet s losionima jer imam dermatitis vlasista i lica,ja sam ostala sokirana,jos mi je posla kosa i uzasno opadat,ne znam sta ucinit:flop::mad:

ajetam
19.03.2010., 13:44
ja sam trenutno za probu uzela palmolive za volumen kose ,da mi je odigne ako je ikako moguće bar malo od tjemena jer mi je kosa jako tanka i ravna skroz(1koristila za sad još ništa)... a jedino kaj sam ostala paf da mi je isušilo malo vlasište je sprej za volumen od j.frieda-nemogu reć da mi je stvorio neki volumen(neznam kak je kad se ima cijeli set sa šamponom) al to si pošpricam po vlasištu i baš nekak "isuši" drugi dan na tom mjestu mi nije bilo masno a tam di nisam špricala je..kupila sam ga u mileru za 15kn to je ono mini pakovanje od 25ml..možda uzmem i šampon za probu jer više neznam kak spriječit da mi se ne masti ono u roku manje od 24 sata

hellie
19.03.2010., 14:00
kako si zadovoljna sa rougj pjenom,ja sam prije mjesec dana bila na pregledu vlasista i cura mi nju preporucila.koristila sam je mjesec dana i neki dan na kontrolu isla,kosu sam u 11h oprala,a u nje dosla u 1h,moje vlasiste je bilo cijelo masno i dalje puno masne prhuti,i rekla mi je da moramo pocet s losionima jer imam dermatitis vlasista i lica,ja sam ostala sokirana,jos mi je posla kosa i uzasno opadat,ne znam sta ucinit:flop::mad:

za sad sam tek drugi put oprala. i perem prvo s kloraneom cijelu kosu, onda sa rougj samo tjeme. to sigurno nije dobro toliko agresivnih šampona, al ionako ne djeluju baš nešto specijalno pa nema veze.
ako ju ne počešljam nakon pranja, onda ujutro i cijeli dan bude dobra, ne zamasti se.to vrijedi sad od kad imam trajnu. dan nakon toga naravno već bude masna pa našpricam sa onim sprejem za suho pranje. prvi put kad sam oprala kosu malo me svrbilo ali ovaj put sve ok.

jedan dan ću isprobati oprat kosu sa sapunom s ugljenom koji inače koristim za lice.

ja sam trenutno za probu uzela palmolive za volumen kose ,da mi je odigne ako je ikako moguće bar malo od tjemena jer mi je kosa jako tanka i ravna skroz(1koristila za sad još ništa)... a jedino kaj sam ostala paf da mi je isušilo malo vlasište je sprej za volumen od j.frieda-nemogu reć da mi je stvorio neki volumen(neznam kak je kad se ima cijeli set sa šamponom) al to si pošpricam po vlasištu i baš nekak "isuši" drugi dan na tom mjestu mi nije bilo masno a tam di nisam špricala je..kupila sam ga u mileru za 15kn to je ono mini pakovanje od 25ml..možda uzmem i šampon za probu jer više neznam kak spriječit da mi se ne masti ono u roku manje od 24 sata

vjerojatno je krcat alkoholom pa isuši. što je ok na početku ali kasnije se kosa još gore počne mastit.

ajetam
19.03.2010., 14:19
alcohol denat,aqua,pvp,vp/va copolymer,vp/dmapa acrylates copolymer,peg-75 lanolin,polysorbate 20,parfum,butylphenyl methyl-propional,citronellol,linalol -nažalost ja ti nemam pojma kaj to sve znači

mardar
19.03.2010., 17:07
[QUOTE=hellie;25638360]za sad sam tek drugi put oprala. i perem prvo s kloraneom cijelu kosu, onda sa rougj samo tjeme. to sigurno nije dobro toliko agresivnih šampona, al ionako ne djeluju baš nešto specijalno pa nema veze.
ako ju ne počešljam nakon pranja, onda ujutro i cijeli dan bude dobra, ne zamasti se.to vrijedi sad od kad imam trajnu. dan nakon toga naravno već bude masna pa našpricam sa onim sprejem za suho pranje. prvi put kad sam oprala kosu malo me svrbilo ali ovaj put sve ok

a koji klorane koristis,probat cu ga kupit sutra,ono malo pakiranje

nastja
19.03.2010., 18:36
alcohol denat,aqua,pvp,vp/va copolymer,vp/dmapa acrylates copolymer,peg-75 lanolin,polysorbate 20,parfum,butylphenyl methyl-propional,citronellol,linalol -nažalost ja ti nemam pojma kaj to sve znači

imaš stranicu cosmeticsdatabase.com i tam možeš upisat naziv tih kemikalija pa ti dosta detaljno ispišu kako djeluju na kožu i piše ti razina štetnosti na ljestvici od 1-10. ne znam koliko je to točno, al svjdno volim baciti pogled prije nego što nešt kupim.

Catherine
19.03.2010., 19:40
to je šampon i za masnu kosu i perut.?.hvala ti,probam ga..:)

Da :)..meni je stvarno odlican..kosa mi se manje masti..sad perem svaki treci dan prije sam svaki drugi , vlasiste me ne svrbi..stvarno je odlican

hellie
20.03.2010., 17:45
[QUOTE=hellie;25638360]za sad sam tek drugi put oprala. i perem prvo s kloraneom cijelu kosu, onda sa rougj samo tjeme. to sigurno nije dobro toliko agresivnih šampona, al ionako ne djeluju baš nešto specijalno pa nema veze.
ako ju ne počešljam nakon pranja, onda ujutro i cijeli dan bude dobra, ne zamasti se.to vrijedi sad od kad imam trajnu. dan nakon toga naravno već bude masna pa našpricam sa onim sprejem za suho pranje. prvi put kad sam oprala kosu malo me svrbilo ali ovaj put sve ok

a koji klorane koristis,probat cu ga kupit sutra,ono malo pakiranje

od koprive za masnu kosu

blue kitty
24.03.2010., 20:33
Cure drage, čitam vaše komentare i definitivno se nalazim u svakom postu. Ja imam isto masnu kosu i super-ultra tanke vlasi. Za poludit. Nema mi pomoći. A jedini šampon koji mi nešto vrijedi je Gliss Kur koji sam trenutno kupila na bazi ružinog ulja, ali naj naj naj mi je onaj roza za sjaj kose. Sijećam se da kad sam ga koristila sam po 3 dana imala divnu kosu, jako sjajnu i lepršavu. Inače, pola tih šampona koje ste vi navele uopće ne poznajem. Gdje ih kupujete?

hellie
24.03.2010., 20:38
u ljekarnama.
evo izvještaj za rougj hair. ako operem samo s njime kosa se zamasti odmah ujutro. ako operem prvo s nekim drugim pa onda s njime onda bude fina čista cijeli dan. naravno to je kad kosu perem navečer prije spavanja i ne počešljam. ako ju operem ujutro opet bude čista cijeli dan ali sutradan je koma.
još mi je najbolji šampon bio syos za volumen. nije nešto pomagao za masnoću ali bar je bila lijepo izgledala

blue kitty
24.03.2010., 20:40
A šta nisu skupi ti šamponi u ljekarni? Po koliko su? I kako znaš izabrat najboljeg?

hellie
24.03.2010., 20:47
jesu, redom isprobavaš dok ne potrefiš onaj koji ti je najbolji. anisu svi jakpo skupi oko 60 kn su klorane i rougj

ma najbolje je uzet neki ultra blagi šampon i prati kosu svaki, svak idrugi dan, ovisno o potrebi i možda jednom dvaput mejsečno oprati s nekim bolesnim za dubinsko čišćenje

yslp
24.03.2010., 22:27
u ljekarnama.
evo izvještaj za rougj hair. ako operem samo s njime kosa se zamasti odmah ujutro. ako operem prvo s nekim drugim pa onda s njime onda bude fina čista cijeli dan. naravno to je kad kosu perem navečer prije spavanja i ne počešljam. ako ju operem ujutro opet bude čista cijeli dan ali sutradan je koma.
još mi je najbolji šampon bio syos za volumen. nije nešto pomagao za masnoću ali bar je bila lijepo izgledala

:tuzni: baš sam mislila da će biti dobra ta pjena

hellie
24.03.2010., 23:09
možda je dobra nakon duljeg korištenja, ja sam ju koristila tek 4 puta. a i na kosu stavim još svega i svačega jer imam i trajnu i ofarbana je tako da se nikad ne zna, vjerojatno se i brže zamasti od tih preparata. a i zavisi kakva mi je frizura, odnosno koliko često po kosi prtljam tijekom dana
kad sam oprala samo s kloraneom i to dvaput brzo bi se zamastila. ista stvar i sa phytom. u kombinaciji s rougj bude dulje čista.
sad ću drugi put probat oprati dvaput s rougj da vidim onda kakva bude

yslp
25.03.2010., 13:58
možda je dobra nakon duljeg korištenja, ja sam ju koristila tek 4 puta. a i na kosu stavim još svega i svačega jer imam i trajnu i ofarbana je tako da se nikad ne zna, vjerojatno se i brže zamasti od tih preparata. a i zavisi kakva mi je frizura, odnosno koliko često po kosi prtljam tijekom dana
kad sam oprala samo s kloraneom i to dvaput brzo bi se zamastila. ista stvar i sa phytom. u kombinaciji s rougj bude dulje čista.
sad ću drugi put probat oprati dvaput s rougj da vidim onda kakva bude

a vjerojatno ću isprobat jer mi vrag neće dati mira, inače perem svaki drugi dan ili u kombinaciji s suhim šamponom svaki treći

Yoela
26.03.2010., 10:02
a cure, znam.. i meni je to katastrofa..
ali meni je kosa iz godine u godinu sve rjedja i rekla mi je da je to zato jer je perem svaki drugi dan..

Moš mislit, ja mislim da to nema veze, pa šta da je pereš i svaki dan? Možda je mislila na agresivne proizvode, al ako je svaki dan pereš u biljnom ili nekom blagom šamponu, neće ti od toga otpadati kosa..Prije da ti je neki problem iznutra(manjak vitamina, stres, loša prehrana, pol.jajnici..).
Od ovih vanjskih farbanje kose, nošenje kopči i frizura kao konjski rep.

šećerna vata
30.03.2010., 13:06
jel netko od vas koristio šampon Ducray Kelual za masno vlasište i svrbež vlasišta? meni ga je prepisala dermatologica i koristim ga već preko 2 tjedna, ali kosa mi nikad nije bila masnija!! i to taj tren kad ju operem, ne znam u čemu je fora, jel stvarno tako agresivan ili šta??!:( sad sam baš opralakosu i osušila ali masna je toliko kako mi nikad nije bila, ni 3 dana nakon pranja.. kao treba se koristiti oko 6 tjedanan za konkretne rezultate, pa sad ne znam dal da nastavim koristiti taj Ducray?:rolleyes:

Bluegirl
30.03.2010., 17:46
Meni nije djelovao, ali zato nemoj posustati!

Frizerka mi je rekla da bi mi mogla staviti neke Revlonove ampulice protiv maščenja, čak da bi ih mogla i doma koristiti. Kako je moja sestra jednom sa dodatnim tretmanima platila 180 eura :o (ali fakat je otherwise savršena, samo je skupa :() pa sam radije sama naručila te ampulice da ih probam. Zove se Revlon dermal cleansing clay.

http://www.beautyspion.de/spionneu/wp-content/uploads/2009/04/revlon-professional-dermal-cleansing-clay.jpg

Kupila sam na ebayu 3 ampule za 18 eura, kad probam javim.
Btw. Roughjeva pjena meni djeluje, 2 dana mi je kosa bila okej!

hellie
30.03.2010., 17:51
i meni je sad drugi dan recimo ok. ako je puštena ne izgleda masno, a ako podignem šiške vidi se da je masna ali tako je prije bila masna na kraju dana. znači malo. ali ipak pošpricam sa kloraneom za suho pranje. u međuvremenu između dva pranja sa rougj koristim druge za masnu kosu. sad je na red došao phyto. klorane sam potršila.

blue_flash
30.03.2010., 20:04
..meni je počela otpadat kosa,a užasno mi je tanka i uz to se isti dan zamasti pa sam prisiljena prati svaki drugi dan.. :/ znate možda neki šampon za ispadanje kose a da nije preagresivan :misli:

-Snjegulj@st@-
01.04.2010., 14:44
jel itko probao od L*erbolaria (il kako već) šampon s propolisom ?

Ima ga u ljekarnama, mislim da je oko 60 kn.

Planiram ga uzeti

third eye
03.04.2010., 19:47
ja sam uzela od ducray-a kelual i presavršen mi je. nakon samo 3 upotrebe kosa mi se manje masti i nema prhuti. ja zadovoljna

kikicockta
03.04.2010., 22:41
pisala sam ovaj post na temi crvena kosa pa cu ga samo copy

u obicni litarski sampon od koprive ( afrodita) staviti pola bocice pantenol rastvora (ima ga u svakog apoteci), a-d kapi vodeni rastvor ( vitamini a i d), i ukoliko mozes nabaviti b komplex rastvor i koprivine kapi... dakle se po pola bocice.
Sampon bude malo rjedji nego inace, i nakon sto operes kosu imas osjecaj da "škripi" pod rukom...
Meni je od koristenja tog sampona kosa ( nisam imala a d kapi ) znatno ojacala, proguscala i pojavila mi se ona mala kosica ( ja to zovem paperje) i prestala gotovo skroz opadati ( a prije sam pramenove i pramenove mogla izvlaciti) i sto je najbolje mnogo manje se masti...

ako ti se da eksperimentisati, ovo je totalno prirodno... najgore sto ti se moze desiti je da rezultat izostane... naskoditi sigurno nece...
pozdrav!

šećerna vata
04.04.2010., 11:29
ja sam uzela od ducray-a kelual i presavršen mi je. nakon samo 3 upotrebe kosa mi se manje masti i nema prhuti. ja zadovoljna

ja ga isto koristim na preporuku dermatologice, i nakon 1. i 2. pranja kosa mi je bila super - lepršava, čista, ali sad ga več koristim preko 3 tjedna i kosa mi nikad nije bila tako masna..ajde pliz javi kako ti bude nakon 2-3 tjedna, baš me zanima, možda je to tako samo meni...:ne zna:

moja sestra kaže da takvi šamponi trebaju vremena da dobro isčiste kosu jer malo-pomalo izvlače masnoću iz kose pa mi možda zato je tako masna podmah nakon pranja, al mene užasno svrbi vlasište prije ovog šampona me svrbilo ali puno manje, možda je to ipak znak da djeluje... nadam se...:moli:

Just a Girl
04.04.2010., 12:08
jel neko probao melvita sampon za masnu kosu (http://usa.melvita.com/4/1/314/1258/hair-care/oily-hair-shampoo.htm):
http://img24.imageshack.us/img24/7462/paspx.jpg

dojmovi?

third eye
04.04.2010., 14:11
ja ga isto koristim na preporuku dermatologice, i nakon 1. i 2. pranja kosa mi je bila super - lepršava, čista, ali sad ga več koristim preko 3 tjedna i kosa mi nikad nije bila tako masna..ajde pliz javi kako ti bude nakon 2-3 tjedna, baš me zanima, možda je to tako samo meni...:ne zna:

moja sestra kaže da takvi šamponi trebaju vremena da dobro isčiste kosu jer malo-pomalo izvlače masnoću iz kose pa mi možda zato je tako masna podmah nakon pranja, al mene užasno svrbi vlasište prije ovog šampona me svrbilo ali puno manje, možda je to ipak znak da djeluje... nadam se...:moli:

ja sam i prije koristila ducray,ali ne ovaj.zaboravila sam kako se već zove. imala sam svrbež vlasišta,prhut,manje masnu kosu,ali sam ga koristila par mjeseci i trebalo je neko vrijeme da se kosa oporavi,ali na kraju je bila savršena.
prestala sam i nakon godinu dana kosa mi je propala. ok,ja imam jako slabu kosu,imala sam velikih problema s s ispadanjem kad sam imala 16 i nakon toga se nije oporavila totalno.
možda je sve to zbog ogromnog stresa u kojem se trenutno nalazim,vjerojatno,ali evo prošao je 4. dan nakon pranja,nije masna,nema prhuti i još uvijek lijepo izgleda,što prije nije bio slučaj.

ne znam,probaj još neko vrijeme koristit,možda ti pomogne,meni osobno je super.

šećerna vata
04.04.2010., 18:56
ja sam i prije koristila ducray,ali ne ovaj.zaboravila sam kako se već zove. imala sam svrbež vlasišta,prhut,manje masnu kosu,ali sam ga koristila par mjeseci i trebalo je neko vrijeme da se kosa oporavi,ali na kraju je bila savršena.
prestala sam i nakon godinu dana kosa mi je propala. ok,ja imam jako slabu kosu,imala sam velikih problema s s ispadanjem kad sam imala 16 i nakon toga se nije oporavila totalno.
možda je sve to zbog ogromnog stresa u kojem se trenutno nalazim,vjerojatno,ali evo prošao je 4. dan nakon pranja,nije masna,nema prhuti i još uvijek lijepo izgleda,što prije nije bio slučaj.

ne znam,probaj još neko vrijeme koristit,možda ti pomogne,meni osobno je super.

a to prije kad si ga koristila, jel ti se mastila u tom periodu nakon pranja, dok ti se nije do kraja iščistila...

third eye
04.04.2010., 21:34
ajoj...memorija me ne služi najbolje. znam da mi je bila kao slama jedno vrijeme,ali onda je procvijetala. Nije mi se mastila,to znam,ali onda nije bila tako masna kao sad,još k tome kovrčava je.
mislim da sam jedina koja ima kovrčavu masnu kosu. fali mi ono sušilo na glavi.

goranka
08.04.2010., 20:55
Jedini šampon koji je meni zaista pomogao da mi se kosa drasticno manje masti jest Biokap za masnu kosu - ima ga kupit u Milleru i nekim ljekarnama. Kosta 65 kuna.

Bluegirl
09.04.2010., 10:53
Ja sam isprobala ove suhe šampone za kosu...i neznam kako sam zivjela prije toga :eek:. Super, mogu kosu nositi puštenu 3 dana :eek::cerek:.

kokoshka
15.04.2010., 11:21
samo da prijavim da sam opet na orisingu i za sad ju perem svaki drugi dan, što je zbilja veliki pomak s obzirom da sam ju prije prala svaki dan, iako je trebalo i dvaput dnevno! :cerek:
jedva čekam da dođem na pranje svaka tri dana!

btw, curke, kakav fiz imater, dugu ili kratku kosu? ja opet razmišljam o drastičnom šišanju na centimetar :cerek:

hellie
15.04.2010., 16:00
moja je do ramena, i onako tanka i ravna i ne drži ništa ni 5 min. ako ju slučajno navijem za pola sata potpuno ravna bez obzira na količine i količine pjene i laka.

blue_flash
15.04.2010., 16:16
samo da prijavim da sam opet na orisingu i za sad ju perem svaki drugi dan, što je zbilja veliki pomak s obzirom da sam ju prije prala svaki dan, iako je trebalo i dvaput dnevno! :cerek:
jedva čekam da dođem na pranje svaka tri dana!

btw, curke, kakav fiz imater, dugu ili kratku kosu? ja opet razmišljam o drastičnom šišanju na centimetar :cerek:

..možeš reći gdje nabavljaš taj šampon i po kojoj cijeni?
hvala :)

EllaVanSaar
15.04.2010., 21:32

također :s

kokoshka
16.04.2010., 08:09
..možeš reći gdje nabavljaš taj šampon i po kojoj cijeni?
hvala :)

imaš na ovoj temi link na moj post gdje sam detaljno objasnila kako i što koristrim. kupujem u irisu, skupo je, ali jeftinije nego u nami.

mala.malisanka
18.04.2010., 16:57
i meni se masti kosa i sve mi je rjeda i rjeda--- zanimljivo je to kad je perem svaki dan tijekom pranja mi ispadne jako malo kose, kad je operem nakon 48 sati onda mi je kada puna dlaka da se zastopa sifon... masnu kosu i perut smo naslijedili.... ja sam se pocela farbati zato sto farbe isusuju vlasiste ali svejedno se masti. pa onak, kad je masna svezem u rep i to je to...

mala.malisanka
18.04.2010., 19:38
imaš na ovoj temi link na moj post gdje sam detaljno objasnila kako i što koristrim. kupujem u irisu, skupo je, ali jeftinije nego u nami.

Ja sam koristila ducrey sampon za masnu kosu bez peruti i pomoglo samo mj dana, napon mj dana koristenja sve se vratilo na staro ito jos u puno gorem stanju... .sad koristim Johnsonov sampon za kosu i regenerator i ok mi je, masti se, ali me barem ne svrbi glava kad se zamasti......

moja sestra je isto imala problem masne kose i natjerala se da je ne opere tjedan dana, i tako barem pola godine za redom je prava jednom tjedno,... i sad zna proci 5 dana a kosa joj izgleda kao da ju je oprala prije pola sata

medis232
22.04.2010., 19:12
Imam masnu kosu.. ako se naprimjer ostuširam u utorak operem kosu Head & Sholders šamponom kosu..i tjelo gelom za tuširanje.. i sutra dan se probudim sve ok.. i u četvrtak ujutro mi ej već ujutro masna.. :/// i navečer se opet tuširam i opeti isto napravim.. i za 2 dana opet isto.. Da promjenim šampon ima neko neki dobar prijedlog molim vas.. ..

Maiya
22.04.2010., 19:25
i meni se masti kosa i sve mi je rjeda i rjeda--- zanimljivo je to kad je perem svaki dan tijekom pranja mi ispadne jako malo kose, kad je operem nakon 48 sati onda mi je kada puna dlaka da se zastopa sifon... masnu kosu i perut smo naslijedili.... ja sam se pocela farbati zato sto farbe isusuju vlasiste ali svejedno se masti. pa onak, kad je masna svezem u rep i to je to...

Meni je kosa katastrofalno masna. Također se farbam i to na mojem vlasištu nema utjecaja na mašćenje. Koristila sam kruti šampon New iz Lusha. On bi trebao pomoći s rješavanjem problema ispadanja kose. Riješio ga je djelomično. Možda bi i potpuno da sam ga nastavila koristiti duže. Zatim sam prešla na njihov kruti šampon za masnu kosu, Jumping Juniper. E od njega mi je kosa jednostavno sasvim prestala ispadati, a mašćenje se smanjilo nešto neznatno eventualno. I meni je prije bilo isto kao i tebi, sve puno dlaka ono, mogla bi zaštopat bilo koji odvod. :rolleyes: A sad apsolutno ništa, pri pranju mi ništa ne ispadne...jedino par dlaka kad se češljam. S te strane sam prezadovoljna. No, ja imam problema i s perutanjem, a ovaj šampon taj problem ne rješava pa ću vidjeti što ću dalje.

Koristila sam i Head & Shoulders šampone. Skroz su mi riješili perut al je kosa ispadala kao blesava. :o

marin-12
05.05.2010., 12:55
ljudi šampon BIOKAP-a(Bios line)za masnu kosu je nevjerovatan!!!korisitim ga već jako dugoo vrijeme jer je prirodan, dobar i ne tako skup(60 kn) i može se kupiti samo u Mulleru ili u nekim biljnim ljekarnama, a ovo kaj se prodaju po dm i takvim dućanima koji "rješavaju" problem masne kose to bi ja sve u jednu kutiju bacio jer od toga nema koristi!!!:E a što se tiče garniera naturals i naše neponovljive schaume sa 7 trava ili još bolje head i shouldersa bolje bi vam bilo da pročitate odozada kaj sve piše pod sastav jer samo bacate novce 10, 20 kn a rezultata nigdje tako da vam svima toplo preporučam navedeni šampon jer znam što pričam :top:

tinc
05.05.2010., 14:12
[QUOTE=Bluegirl;26015353]Ja sam isprobala ove suhe šampone za kosu...i neznam kako sam zivjela prije toga :eek:. Super, mogu kosu nositi puštenu 3 dana :eek::cerek:.[/QUOTE

Gdje to kupujes?

TheEmpress
05.05.2010., 19:12
ljudi šampon BIOKAP-a(Bios line)za masnu kosu je nevjerovatan!!!korisitim ga već jako dugoo vrijeme jer je prirodan, dobar i ne tako skup(60 kn) i može se kupiti samo u Mulleru ili u nekim biljnim ljekarnama, a ovo kaj se prodaju po dm i takvim dućanima koji "rješavaju" problem masne kose to bi ja sve u jednu kutiju bacio jer od toga nema koristi!!!:E a što se tiče garniera naturals i naše neponovljive schaume sa 7 trava ili još bolje head i shouldersa bolje bi vam bilo da pročitate odozada kaj sve piše pod sastav jer samo bacate novce 10, 20 kn a rezultata nigdje tako da vam svima toplo preporučam navedeni šampon jer znam što pričam :top:
Aha... :rolleyes: Probala, na preporuku. Kosa mi je grozna bila. :o

hellie
05.05.2010., 19:36
Ja sam isprobala ove suhe šampone za kosu...i neznam kako sam zivjela prije toga :eek:. Super, mogu kosu nositi puštenu 3 dana :eek::cerek:.

Gdje to kupujes?

u ljekarni. klorane od koprive suhi šampon. jer ima još jedan suhi šampon, ali od koprive je za masnu kosu

thinkpinky
05.05.2010., 22:20
Ja imam dugu kosu koja je na tjemenu masna ( sa masnom peruti,ali nju držim pod kontrolom ) a na vrhovima jako suha.U biti nije samo na vrhovima već do pola dužine.Pretpostavljam da mi to napravila jedna Palette boja koju sam koristila prije 2 god.I sad...trenutno koristim Afroditin šampon od koprive+biotin i ok mi je,ali što da radim s tim oštećenim vrhovima?Mislim,nije vidljivo da su ispucali,a ne želim se šišati pa se pitam kako vi to rješavate?Koristite li regenerator i koji?Negdje na nekoj temi sam čitala da u nekom salonu ili institutu kao prvo stave regenerator na vlažnu kosu pa isperu pa onda šampon i sad ne znam što dalje...a zaboravila sam gdje sam to vidjela :ne zna: ...pa ako se netko sjeća molila bih da stavi link...

hellie
05.05.2010., 22:31
tu je cura pisala da nanesu regenerator na vrhove i šampon samo na tjeme i onda se kosa ispire regenerator ode zajedno sa šamponom, odnosno šampon koji se cijedi sa tjemena odmah isprere regenerator na vrhovima. inače hranjiva ulja i maske mogu koliko toliko oporaviti suhi dio. možeš jednom tjedno, navečer staviš masku samo na vrhove u poštenom sloju i sutradan tek opereš kosu.

thinkpinky
05.05.2010., 22:42
A to je baš na ovoj temi?Jer nema baš toliko puno stranica pa ću si sutra uzeti vremena i sve pročitati.
Znači,stavim regenerator na vrhove i držim po uputstvima i onda stavim šampon na tjeme i sve normalno operem?Ako sam dobro skužila :D Ali ako nije baš tako slobodno me ispravi :mig: Onda poslije ne trebam stavljati više regenerator,ne?

hellie
05.05.2010., 22:53
ne sjećam se točno, pogledaj malo unazad par stranica pa da vidiš sigurno točan redoslijed

thinkpinky
05.05.2010., 22:55
Ok,hvala :mig:

tinc
06.05.2010., 14:44
u ljekarni. klorane od koprive suhi šampon. jer ima još jedan suhi šampon, ali od koprive je za masnu kosu

Hvala:) odmah kupujem!!

roga27
06.05.2010., 15:58
Ja sam imala užasno masnu kosu, masnu perut i svrbež tjemena. Pokušala sam sa svim i svačim dok nisam otišla na pregled tjemena u jednu od ljekarna. Tamo je žena sa mikroskopom pogledala tjeme.... jao užasa...:eek: ostala sam u šoku... zbog takvog vlasišta sam i gubila kosu do te mjere da sam u godinu dana izgubila 1/3 kose!!!! što je očaj jer i tako imam tanku i rijetku. Tamo mi je žena rekla da kupim neki proizvod koji je nudila, ali sam bila skeptična.

Zato sam kupila od Vichy-a Derkos šampon. Je skup, ali vrijedi svake kune.
http://www.vichy.com/HR-HR/htmlref/produits/STA00001.html

Jedino što mi je žena u ljekarni rekla da neka kosu ispirem u hladnoj vodi, izbjegavam stavljanje regeneratora na tjeme (dakle samo na vrhove i dobro isprati), masku isto tako (imam jako suhe vrhove zbog bojenja kose) i da svakih mj dana tjedan dana perem u beby shamponu, pa onda opet se vratim na Vichy. Ta promjena je bitna da se koža ne nauči na Vichy-ev šampon.

Duže mi ostaje čista - naravno pod uvijetom da ne petljam svaki tren po kosi... jedan od razloga zašto vam se može brže zamastiti. Ako je svaki tren dirate i mrsite i ako se jako znojite to vam također može mastiti kosu. Dakle poslije treninga oprati kosu, a ne samo tijelo.

Prhut je skoro pa nestala, a kosa se oporavila. Sad nisam baš primjetila da se nešto zgusnula, ali vidim da na tjemenu imam puno "antenica" što znaći da kosa raste :D

Tussaud
06.05.2010., 18:46
Mala slatka - nemoj ni u kojem slučaju prati kosu Johnoson dječijim šamponom jer oni sadrže dodatna ulja, jer su za dječiju kosu. Ja isto imam masnu kosu, morma je prati isto svaki drugi dan, ne mogu svaki, rekla mi doktorica da nije dobro za tjeme, jer se taj masni sloj ispire pa se još češće luči, navikne se kosa. Meni najgore što to kad je masno, tjeme i ima ružan miris ali to zasad pripisujem svojim godinama u pubertetu. Nisam isto našla neki dobar šampon, ništa mi nije pomoglo... a oni od žare šamponi, od njih me peče tjeme... i ne korisitm ni regeneerator ni balzame često da se ne bi mastila. Evo razmišljam da kupim ovaj vichy.

kokoshka
07.05.2010., 10:16
cure, vi koje perete kosu svaki dan - ne dođe li vam da se rasplačete od muke kad se morate ranije dić radi toga? meni dođe ;( mrzim svoju kosu, uzasna je, niš ne mogu s njom! sad sam opet počela koristiti orising preparate i za sad me dovelo do pranja svaki drugi dan...kad sam ga koristila prije tri godine, relativno sam brzo došla do toga da ju perem svaki 4. dan, a sad...uzas! i da, jel vi dobijete ponekad prištiće na tjemenu? meni je koža inače čista, al zadnje vrijeme mi je poludila, dobila sam prištiće na najčudnijim mjestima na tijelu, plus na tjemenu! ;(

marin-12
07.05.2010., 11:27
Aha... :rolleyes: Probala, na preporuku. Kosa mi je grozna bila. :o

daj ne *** to je prirodni šampon i nemože ti bit ama baš ništa od njega jedino ti nevalja ako si stvljala malo jer ti se taj šampon zapjeni nakon 3-4 ispiranja! :kava:

hellie
07.05.2010., 11:45
cure, vi koje perete kosu svaki dan - ne dođe li vam da se rasplačete od muke kad se morate ranije dić radi toga? meni dođe ;( mrzim svoju kosu, uzasna je, niš ne mogu s njom! sad sam opet počela koristiti orising preparate i za sad me dovelo do pranja svaki drugi dan...kad sam ga koristila prije tri godine, relativno sam brzo došla do toga da ju perem svaki 4. dan, a sad...uzas! i da, jel vi dobijete ponekad prištiće na tjemenu? meni je koža inače čista, al zadnje vrijeme mi je poludila, dobila sam prištiće na najčudnijim mjestima na tijelu, plus na tjemenu! ;(

navikla sam već na to. ali otkad koristim šampone za suho pranje može do tri dana bez pranja u repu
meni dolaze prištići ispod uha s lijeve strane pa se spuštaju od uha po vratu i tu mi tih par stalno izlazi, a ianče ne dobiajm prištiće ovako po licu ni nigdje, već samo to po vratu i na leđima u visini ramena me stalno svrbi
ali moguće i d ami ti prištići doalze ako alergija na miceke ili na šampon. kad koristim rougj hair obavezno se izbaci par na zatiljku i svrbi ko vrag, ond ase češem ko da imam buhe

kokoshka
07.05.2010., 12:42
navikla sam već na to. ali otkad koristim šampone za suho pranje može do tri dana bez pranja u repu
meni dolaze prištići ispod uha s lijeve strane pa se spuštaju od uha po vratu i tu mi tih par stalno izlazi, a ianče ne dobiajm prištiće ovako po licu ni nigdje, već samo to po vratu i na leđima u visini ramena me stalno svrbi
ali moguće i d ami ti prištići doalze ako alergija na miceke ili na šampon. kad koristim rougj hair obavezno se izbaci par na zatiljku i svrbi ko vrag, ond ase češem ko da imam buhe

hahahahah :)
kak misliš, alergija na miceke? na mačke? moj dečko ima mačku i odkad sam zadnji put bila kod njega doma stalno dobivam prištiće po tijelu, leđa, noge, nije bitno, pa kaj je to od mačke?????
a ove na vlasištu dobivam vjerojatno od začepljenih folikula.
nego, taj šampon za suho pranje, ja bi ga probala, al me strah da ću opet bacit novce. klorane od zobi mi nije bio baš nešto. čitala sam negdje da ti šamponi za suho pranje nisu efikasni jer prikriju masnoću, a ne očiste vlasište. to je kao kad imaš ulje pa po njemu staviš brašno - nije čisto, samo se to ulje upilo, tak nekak mi je netko jednom objasnio.

hellie
07.05.2010., 12:53
ja sam inače alergična na dlaku i na prašinu a mačak mi voli ležat blizu vrata pa možda bude i od njih. jer mi po rukama znaju izaći plikovi ko da sam se u koprivama valjala kad ih tlačim, a tako mi dođe i od rougj hair po zatiljku. a ovi na vratu još ih nisam povezala sigurno s ničim ali mislim da je ipak od kose.

pa ovi za suho pranje upravo to rade upiju masnoću pa kosa izgleda čisto. ali bolje i to nego da perem svaki dan

kokoshka
07.05.2010., 12:57
ja kao reakciju na mačku dobijem samo one crvene flekice na ruci, većeg promjera, prištiće još nisam imala...al možda jesu od mačke.

taj suhi šampon, samo ga na tjeme metneš ili duz cijele kose? ja ne nosim rep, pa ne znam kak će to izgledat na raspuštenoj kosi.

hellie
07.05.2010., 13:03
samo po tjemenu, ostavim par minuta i dobro istrljam. ako nosiš razdjeljak onda našpricaš samo po razdjeljku, ako nosiš onako da ti kosa ide sva iza onda na tom dijelu gjde ti se najviše vidi da je masno. uglavnom samo po tjemenu, možeš onako kosu na tjemenu podijeliti u više slojeva pa pošricati svaki dio

TheEmpress
07.05.2010., 13:05
daj ne *** to je prirodni šampon i nemože ti bit ama baš ništa od njega jedino ti nevalja ako si stvljala malo jer ti se taj šampon zapjeni nakon 3-4 ispiranja! :kava:
A ti baš znaš kak je moja kosa reagirala na taj šampon. -.- Pa ja bar znam kakvu kosu imam i zakaj mi nije valjao. Sad ćeš me napast jer sam rekla da meni ne valja. Stvarno, kakvih ljudi ima. :rolleyes:

patientia
07.05.2010., 13:25

Je je, poznato je da je sve prirodno dobro, a sve umjetno lose. Os kupt zelenih pupavki?

marin-12
08.05.2010., 16:59
A ti baš znaš kak je moja kosa reagirala na taj šampon. -.- Pa ja bar znam kakvu kosu imam i zakaj mi nije valjao. Sad ćeš me napast jer sam rekla da meni ne valja. Stvarno, kakvih ljudi ima. :rolleyes:

stvarno kakvih ljudi ima :lol::lol::lol:

mala_zg23
08.05.2010., 18:46
a po mom skromnom mišljenju ne odgovara svakoj kosi neki šampon kako god on skup ili jeftin bio ili bilo što drugo.

TheEmpress
08.05.2010., 19:33
Neeeee, to je biljni šampon, to mora svima odgovarat, kak ne kužiš? :rolleyes:

:zubo:

šminkerica
08.05.2010., 19:40
ni meni taj šampon nije odgovarao! bože, jesam li normalna!!! :ne zna: :zubo:

marin - naravno da ne mora svima svaki šampon odgovarat, pa ma kako on bio skup i hvaljen! ne treba odma tako vrijeđat ljude jer su samo normalno rekli da im ne odgovara šampon koji je tebi super. pa nisu time tebe uvridili!

TheEmpress
08.05.2010., 19:42
Nego, jel imao tko iskustva s ova dva proizvoda? http://www.subrina.si/en/For_greasy_hair/ Odnosno, više me zanima ovaj losion koji se ne ispire. :misli: Imam dosta masno tjeme, a normalan ostatak kose, čak malo suhe vrhove.

roga27
08.05.2010., 20:49
Nego, jel imao tko iskustva s ova dva proizvoda? http://www.subrina.si/en/For_greasy_hair/ Odnosno, više me zanima ovaj losion koji se ne ispire. :misli: Imam dosta masno tjeme, a normalan ostatak kose, čak malo suhe vrhove.

Moja seka frizerka kaže da ljudi masne kose bi trebali izbjegavati losione koji se ne ispiru jer brže maste kosu. Ako imaš suhe vrhove radije nanesi masku na njih da ih nahraniš i onda kosu dobro isperi.

TheEmpress
08.05.2010., 21:23
A ovo je losion baš za masnu kosu, tak da... :ne zna: Uostalom, nisam primjetila da mi se kosa brže masti kad koristim stvari koje se ne ispiru.

marin-12
12.05.2010., 13:10
a dobro šamon nikom nevalja samo meni OK!nemam ja ništa protiv toga da ljudima neodgovara neki šampon, ali me strašno nervira što se kupcima daje krivi dojam o nekom prizvodu...npr.garnier naturals već od 15kn sa 100% prirodnim sastojcima:rofl: od kojih je odmah drugi Sodium Laureth Sulfath, pa niste valjda tolko naivni da vjerujete da prirodni sastojci mogu biti tako jeftini, a što se tiče Sodium Laureth Sulfatha i drugih da ih ne nabrajam pa bi bilo pametno da se malo
pročita sastav ako vam to nije problem http://www.seljacionline-forum.com/showthread.php?1581-Opasni-sastojci-kozmetike ,a ako je onda kupite prvi šampon koji dođe pod ruku i vjerujte reklama!toliko od mene svima sve
najbolje:mig:

patientia
12.05.2010., 14:15
Neeeeee opeeeeeeeeet! Stalno ista prica samo s drugim ljudima, te SLS ne valja, te SLES ne valja, te parabeni ne valjaju, te je mineralno ulje kancerogeno, ajmeeeeeeeee!

marin-12
12.05.2010., 16:13
Neeeeee opeeeeeeeeet! Stalno ista prica samo s drugim ljudima, te SLS ne valja, te SLES ne valja, te parabeni ne valjaju, te je mineralno ulje kancerogeno, ajmeeeeeeeee!

pa kad je tako XD

TheEmpress
13.05.2010., 12:16
Boli me neka stvar kak se zove koji šampon. -.- Znam pročitat popis sastojaka i otkrit kaj je od toga prirodno, a kaj nije. Inače imam Garnier naturals za obojenu kosu i šampon je odličan. I nitko nije tolko naivan da misli da je sto posto prirodan. Po tebi smo očito svi ovdje blesavi.

patientia
13.05.2010., 13:28
Zasto bi samponi uopce bili prirodni? Jel vama bitno da je proizvod prirodan ili da je najbolji kojeg mozete nac na trzistu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature

http://en.wikipedia.org/wiki/Chemophobia

marin-12
13.05.2010., 15:36
Boli me neka stvar kak se zove koji šampon. -.- Znam pročitat popis sastojaka i otkrit kaj je od toga prirodno, a kaj nije. Inače imam Garnier naturals za obojenu kosu i šampon je odličan. I nitko nije tolko naivan da misli da je sto posto prirodan. Po tebi smo očito svi ovdje blesavi.

ej ej ko je rekao da ste vi svi blesavi:confused: ako već čitaš sastav onda bi trebala znati za SLS ako neznaš evo linka :lux:http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_laureth_sulfate on ti se stavlja zato što je jeftin, a puno se kosa pjeni od njega tako da od tebe izvuku 15kn, a nevrijedi ni 5kn(po sastojcima),jer sam i ja koristio te Garnier prekrasne i jeftine šampone dok nisam skužio šta je pravi šampon...npr stavim garnier za masnu kosu i kosa mi se ne masti 1-2 dana, a kad stavim biokapov šampon kosa mi bude i do 4-5 dana da nije masna, zato ako si neupućena bolje ne piši

marin-12
13.05.2010., 15:38
Zasto bi samponi uopce bili prirodni? Jel vama bitno da je proizvod prirodan ili da je najbolji kojeg mozete nac na trzistu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature

http://en.wikipedia.org/wiki/Chemophobia

e molim te znaš šta ništa se ja ne bojim kemikalija nego želim samo ne trovat sebe i druge, a to što si ti ljubomorna briga me :cice:

marin-12
13.05.2010., 15:40

http://www.wisegeek.com/what-is-sodium-lauryl-sulfate.htm još sam se i ovog sjetio ako neznaš engleski imaš google prevoditelja

Meravigliosa Creatura
13.05.2010., 17:00
Umirem.. :rofl:

Ja koji god sam šampon probala mastio mi je kosu...pa i BIOKAP..
Moš me j... kad mi ne paše.. :ne zna::D:p

Maiya
13.05.2010., 17:09
Gle ak njemu paše, mora svima i spreman je upilat te linkovima o općepoznatim stvarima i općenito svakakvim komentarima. Ne kužim te ljude s nedostatkom najosnovnije kulture.

Inače, moram kupit šampon. Planiram opet kupit od Lusha jer su mi oni jedini riješili problem ispadanja moje masne kosetine, i sad se "bojim" kupit šampon od drugog proizvođača da ne bi opet bilo više dlaka u kadi nego na glavi. :rofl: Iako me privlače razni drugi i stalno ih škicam :D Ali je činjenica da mi je kosa na vrhuncu otkad je Lush u pitanju.
Probala bih I Love Juicy. Navodno odličan za masnu kosu. Imala sam tester jednom, ali tester nije dovoljan da zaključim nešto posebno osim da šampon miriši prekrasno. S tim ću probat pa ćemo vidjet.

patientia
13.05.2010., 18:49
...

http://www.snopes.com/inboxer/household/shampoo.asp

patientia
13.05.2010., 21:13
Dobre sise imas Marin. Jel ti to mozda od priiiiiiiirodne lavande i priiiiiiiirodnog cajevca iz priiiiiiiiiiiiiiiiiirodnog sampona?

http://www.nih.gov/news/pr/jan2007/niehs-31.htm

Mopsly
14.05.2010., 07:10
Kupila sam Biokap i mogu samo reći da je OK ali niš posebno :kava:
Dobro očisti tjeme, ne isušuje ostatak kose ali je moram kao i s drugim šamponima prati dvaki drugi dan :ne zna:
Možda nakon dužeg korištenja se to vrijeme prolongira ali za sada još ništa od toga - inače koristim ga tjedan dana i kosu sam oprala 4 puta do sada s njim :mig:
E da; dobra stvar je s njim što kosa ne ispada skoro niš kad se opere :mig:

Torresita
14.05.2010., 09:54
Gle ak njemu paše, mora svima i spreman je upilat te linkovima o općepoznatim stvarima i općenito svakakvim komentarima. Ne kužim te ljude s nedostatkom najosnovnije kulture.

Inače, moram kupit šampon. Planiram opet kupit od Lusha jer su mi oni jedini riješili problem ispadanja moje masne kosetine, i sad se "bojim" kupit šampon od drugog proizvođača da ne bi opet bilo više dlaka u kadi nego na glavi. :rofl: Iako me privlače razni drugi i stalno ih škicam :D Ali je činjenica da mi je kosa na vrhuncu otkad je Lush u pitanju.
Probala bih I Love Juicy. Navodno odličan za masnu kosu. Imala sam tester jednom, ali tester nije dovoljan da zaključim nešto posebno osim da šampon miriši prekrasno. S tim ću probat pa ćemo vidjet.

Meni je I love juicy bio dobar dva pranja, a onda mi je počeo stvarati perut i mastit kosu. Možda sam ga previše stavljala jer ga stvarno malo treba. Al daje divan volumen i miriše voćno.

Rin0a
14.05.2010., 12:44
Ban in 3... 2... 1... :rofl:

Ja sam se pomirila sa svojom umastit-cu-se-za-dva-dana-cime-god-da-me-operes kosom :p
Takva je i gotovo. Sad je ionak u 10 min operem i posusim. Lush CSS :cerek:

kokoshka
14.05.2010., 13:49
kak se pomiriš s tim? kak????

Maiya
14.05.2010., 14:36
@Torresita - Uf, ma vjerojatno ti jednostavno ne odgovara. Mislim da će meni bit ok, a hoću i Rehab. 10 stvari bi odjednom. :facepalm:

kak se pomiriš s tim? kak????

Kosa te godinama trenira, i onda te jednog dana jednostavno slomi. :D

hellie
14.05.2010., 15:24

ja imam onaj jumping juniper koji je baš za masnu kosu i uzela sam rehab jer je taj kao za sve moguće. za masnu kosu, ispucanu, bojanu a moja je sve to pa možda da probaš i taj. znam da je i tu bio dosta hvaljen pa je to prevagnulo kod kupovine. nisam ga još probala, ne stigne na red pa ne znam kakav je.

a i ja sam se odavno pomirila da će se kosa mastiti što god ja napravila. ne pomaže ni trajna ni bojanje ni nikakvi šamponi. sad sam pri kraju sa phyto i kosa mi se već počela brže mastiti. u početku je u kombinaciji sa rougj mogla biti dva dana da se ne zamasti a sad drugi dan gotovo, masna. klorane je isto bio ok ali ništa posebno, ko i svaki drugi šampon, i ovako i onako sam morala svaki drugi treći dan prati.
jedino što pomaže su suhi šamponi koji me spašavaju da ne perem kosu dvaput na dan. odustala sam potpuno od tih specijalnih šampona. sad kad sve potrošim koje imam, možda uzmem onaj od afrodite od koprive jer se sjećam da sam ga jednom probala kod bake i bio mi je sasvim ok. ili onaj od subrine s onim losionom ako uspijem pronaći losion.

jednom sam kupila lushev big za volumen jer u sebi sadrži zrnca soli i limun pa kao da napravi lagani piling. šampon je super ali nema šanse da se nakon njega počešljaš. fakat je kosa bila puna volumena, i previše. nije puno pomagao kod masti. :D

Sarajka_Mazza
15.05.2010., 19:40
Ja sam se pomirila sa tim da je moram prati svaki drugi dan :kava:
Muka mi je od tih "specijalnih" sampona, nista to ne pomaze...barem ne na duze staze.
Uzela sam Afroditinu koprivu i odlicna mi je. Ne susi, niti je dodatno masti, ostajem pri njoj :kava:
Jedina prednost kose cije se tjeme brzo masti jeste sto takva kosa nije suha, ispucala, ostecena itd. :cerek: Nego uvijek izgleda jako zdravo :cerek: (naravno uz redovno sisanje...

Bubamaraaaa
16.05.2010., 21:31
Meni je Afroditin od koprive bez veze, ali nisam nasla jos nijedan zbog kojeg bih mogla rjedje prati kosu. Jedino sam skuzila da mi vise pase kad je sve bez silikona.

kokoshka
17.05.2010., 09:51
ja se ne mogu pomirit s tim, jednostavno sam živčana od pomisli da moram svako drugo jutro prat kosu!
inače, ja sam probala sve mogue šampone, iz ljekarni, iz dm-a, ma od kud god i jedino od čega mi je kosa cijela dva dana ok je orising. s tim je muka prat jer moram stavljat pet preparata i svaki mora odstajat neko vrijeme pa se moram sat i pol ranije probudit, i skupo je ko vrag, ali barem ne dobivam prištiće po tjemenu i kosa mi je jako lijepa nakon pranja. baš se vidi da je čista. nekad sam s tim šamponima mogla izdržat po cijela tri dana i onda prala tek četvrti dan ujutro, ne znam zakaj sad moram već treći dan prat.
pa eto, ak netko ima hrabrosti uložiti novaca u ovo, nek proba, vjerujem da će pomoć, pogotovo ako vam to mašćenje nije zbilja daleko otišlo kao kod mene, da vam uopće ne raste nova kosa.

marin-12
17.05.2010., 12:39
Dobre sise imas Marin. Jel ti to mozda od priiiiiiiirodne lavande i priiiiiiiirodnog cajevca iz priiiiiiiiiiiiiiiiiirodnog sampona?

http://www.nih.gov/news/pr/jan2007/niehs-31.htm

da da od toga :rofl: :cice::cice::cice: i nisam ja Marin to je izmišljeno ime ja sam women :raspa:

patientia
17.05.2010., 12:42
da da od toga :rofl: :cice::cice::cice: i nisam ja Marin to je izmišljeno ime ja sam women :raspa:

Pa koliko vas je?

EllaVanSaar
17.05.2010., 12:49
Plače mi se,ne mogu više,ludim radi kose i lica! I jedno i drugo masno pa se zajedno još više maste :mad::mad::mad:

Za kosu sam već toliko toga isprobala,od jeftinih proizvoda tipa Subrine i Afrodite koji mi nimalo nisu pomogle do skupih tipa Ducray,Vichy,pHyto koji bi mi privremeno pomogli... :tuzni: ne mogu više svaka 2 dana prat kosu,a ne mogu ni među ljude masna,gadi mi se to :(

i skužila sam kako mučim vlasište da mi se pojavila sitna perut :eek::mad:

cure kako stojite sa head&shoulders proizvodima? njih sam zanemarila pa ću probat sad s njima

TheEmpress
17.05.2010., 13:17
Meni su h&s šamponi samo još više mastili kosu. Godinama sam prala kosu s njima, jer sam imala malo peruti i masna mi je bila kosa. I perem ja s tim, perut se pogoršala, imam je punu glavu, al niš, perem ja i dalje, kao bude šampon pomogao. Dok mi jednog dana nije ponestalo šampona, pa sam oprala kosu nekim drugim. E, preporod. :s Od peruti ništa, kosa se manje masti... Otad nkad više h&s nisam kupila i uopće nemam perut više. A s masnom kosom sam se pomirila, perem ju svaka tri dana i gotovo. :o

nastja
17.05.2010., 13:29
@ellavansaar
jesi li probala tinkturu od koprive? ja sam imala užasno masnu kosu s onom peruti koja se ne vidi na oko neg tek kad s noktom ostružeš s tjemena(grooozno) i rješavam to s tom tinkturom i za zadnje pranje koristim čaj od kadulje i češnjaka.i ja sam probala sve moguće i nemoguće šampone i nijedan mi nije pomogao, pogotovo ovi iz ljekarne specijalizirani za masnu kosu pa sam odustala i okrenula ploču.ugl, nakon dva, tri mjeseca što to koristim kosa mi se vidno oporavila tak da sam zadovoljna.

ajetam
17.05.2010., 21:24
meni je dermatolog dala neki recept da si dam napravit losion u ljekarni ,stim da ono može se desit da ti previše isuši pa ti s počne perutat treba bit oprezan...moram ga dat napravit...
btw zasto ducray sabal nema kod nas ,nemogu nigdje nać kad trazim na netu po ljekarnama...?
ovo je užas pa to već nakon 12 h ne izgleda dobro,već ja kuzim da se malo zamastila

millly
18.05.2010., 00:42
heh sucajno sam ovdje naletila, nisam znala sa stvarno postoje ljudi ko ja jer me svi gledaju i smatraju ludom kad idem na putovanje od 3 dana i furam fen i sampone. zavidna sam ljudima koji moraju kosu prat svaki drugi dan jer ju ja moram svaki j.... dan!!! sto se tice sampona, mislim da je to sve za k...
blagi sampon i peri cesto, osisaj se na poludugo ili kratko..
jedino svako malo kupim biodermu node ds antirecidive,skuzila sam da mi to povremeno pase, nekako ocisti tjeme..
inace najvece smece po mom iskustvu opcenito vichy!
a one fore sa nemoj tj dana prat kosu pa ce se manje lucit su price za malu djecu od strane ljudi koji nemaju pojma sto je masna kosa.

mala_zg23
18.05.2010., 08:27
ja svoju kosu perem svaki dan ali na svu sreću brzo ju uspijem osušiti ali jedino ne znam da li ima kakve veze da li je šampon za svaki dan ili ne? i da suhi su mi vrhovi i jako zapinje kad češljam jel ima netko savjet?

hellie
18.05.2010., 10:17
@ellavansaar
jesi li probala tinkturu od koprive? ja sam imala užasno masnu kosu s onom peruti koja se ne vidi na oko neg tek kad s noktom ostružeš s tjemena(grooozno) i rješavam to s tom tinkturom i za zadnje pranje koristim čaj od kadulje i češnjaka.i ja sam probala sve moguće i nemoguće šampone i nijedan mi nije pomogao, pogotovo ovi iz ljekarne specijalizirani za masnu kosu pa sam odustala i okrenula ploču.ugl, nakon dva, tri mjeseca što to koristim kosa mi se vidno oporavila tak da sam zadovoljna.

gdje si kupila tinkturu koprive da ne lunjam okolo po gradu u potrazi za time.

marin-12
18.05.2010., 10:46
Plače mi se,ne mogu više,ludim radi kose i lica! I jedno i drugo masno pa se zajedno još više maste :mad::mad::mad:

Za kosu sam već toliko toga isprobala,od jeftinih proizvoda tipa Subrine i Afrodite koji mi nimalo nisu pomogle do skupih tipa Ducray,Vichy,pHyto koji bi mi privremeno pomogli... :tuzni: ne mogu više svaka 2 dana prat kosu,a ne mogu ni među ljude masna,gadi mi se to :(

i skužila sam kako mučim vlasište da mi se pojavila sitna perut :eek::mad:

cure kako stojite sa head&shoulders proizvodima? njih sam zanemarila pa ću probat sad s njima

h&s ni slučajno po meni živa kemikalija:mudri:

nastja
18.05.2010., 12:25
gdje si kupila tinkturu koprive da ne lunjam okolo po gradu u potrazi za time.

ja kupujem u aromatici, ne znam prodaju li gdje drugdje. tam je 20 ml nekih 27 kn ak se ne varam.

EllaVanSaar
20.05.2010., 18:59
hvala cure :grli:

Empress a čime sada pereš kosu da ti drži 3 dana?

nastja imala sam šampon od koprive iz ljekarne...ne mogu se sjetiti imena,uglavom onaj od 58 kn :D bila mi je kosa živa slama a tjeme masno opet nakon 2 dana,a za pranje sa čajevima,češnjakom itd.iskreno nemam vremena :(

sada mi je na umu Ducray sa bijelom glinom

čitala sam da se inače bijela glina koristi u medicinske svrhe i da jako povlači masnoću :eek: nadam se da je istina

može savjet ako je itko probao?

EllaVanSaar
20.05.2010., 19:00
ja svoju kosu perem svaki dan ali na svu sreću brzo ju uspijem osušiti ali jedino ne znam da li ima kakve veze da li je šampon za svaki dan ili ne? i da suhi su mi vrhovi i jako zapinje kad češljam jel ima netko savjet?

čula sam da je dobar Keune šampon za svakodnevno pranje,ima i u DM-u
ali ja baš tražim nešto da se odmaknem od tog svakodnevnog pranja :(

mala_zg23
20.05.2010., 19:13
a i ja bi vrlo rado bar svaki drugi dan pogledat ću od keune za svakodnevno pranje kose

EllaVanSaar
20.05.2010., 20:11
a kaj kažete na ispiranje kose vodom s morskom soli?

to sam isto čula.

ako se nema izvorska morska :zubo: onda samo u običnu umiješati kupovnu morsku sol

TheEmpress
20.05.2010., 23:46
Garnier Ultra Naturals za obojenu kosu. Inače mi kosa nije previše masna, tjeme da, al ostatak kose ne. Al čim počnem koristit neki šampon baš za masnu kosu, onda se počne brže mastit. :horor: Ne znam na koju to foru, al eto. :rofl: Treći dan obični svežem rep ili ju zakopčam ako je jače masna.

third eye
21.05.2010., 10:59

to sam isto čula.

ako se nema izvorska morska :zubo: onda samo u običnu umiješati kupovnu morsku sol

e to sam ja učinila.razlog nije bila masna kosa nego su mi kovrče bile predivne nakon soli. kao mozartu mi je bila kosa. ugl.jako je kruta i ja osobno,nakon toga nisam prala kosu više od tjedan dana kako mi je izgledala predivno.
(s kuhinjskom soli). ali sam stavila jaako puno. ne da mi se više,niti regenerator ne koristim jer mi odmaže.
samo ducray i to je to. kosa mi je koliko toliko ok.

kokoshka
21.05.2010., 11:53

to sam isto čula.

nemoj to radit jer će ti to samo isušiti kosu..sjeti se samo kakva ti je na moru. jest da se frčkice ljepše, ali to jako isušuje i oštećuje kosu, a tjemenu ti neće bogzna kaj pomoć!

Just a Girl
21.05.2010., 12:02
isprobala sam hrpu sampona za masnu kosu i najbolji mi je kerastase (s ostalim kosu moram prat drugi ili treci dan, a s njim mi izdrzi do 5 dana). al vec sam ga se pomalo zasitila pa sad planiram kupit nesto novo, tj melvita sampon. vec sam vas pitala, al evo opet cu :D, jel ko probao taj sampon i kakvi su dojmovi?

Blair:)
23.05.2010., 12:39
od svih moguci, najbolji mi je obicni head&shoulders od mentola, kosu perem svaki 3 dan, prva 2 dana je nosim raspustenu, 3. dan u repu jer ne mogu iz kuce izaci s mrvicu masnom kosom :mad: s ostaim samponima moram prati svaki drugi dan.

EllaVanSaar
23.05.2010., 17:32
Garnier Ultra Naturals za obojenu kosu. Inače mi kosa nije previše masna, tjeme da, al ostatak kose ne. Al čim počnem koristit neki šampon baš za masnu kosu, onda se počne brže mastit. :horor: Ne znam na koju to foru, al eto. :rofl: Treći dan obični svežem rep ili ju zakopčam ako je jače masna.

imala sam ga,nije loš :top: hvala ne odg.

baš sam se sjetila da Loreal šamponi nemaju verziju za masnu kosu? :ne zna::confused:

a Loreal je dosta dobar po ljeti kada koristim onaj sa UV faktorom

Pacificgirl
24.05.2010., 14:30
imala sam ga,nije loš :top: hvala ne odg.

baš sam se sjetila da Loreal šamponi nemaju verziju za masnu kosu? :ne zna::confused:

a Loreal je dosta dobar po ljeti kada koristim onaj sa UV faktorom

Samo rozi (koji je inače za sjaj ili tako nešto) postoji u verziji za masnu kosu,Nutri Gloss Light :

http://www.echemist.co.uk/productmedia/371490273.Jpeg

mala_zg23
24.05.2010., 15:09
pacificgirl jel dobar taj od loreala?

mateja122
24.05.2010., 17:20
ja sam imala taj rozi od loreala za "tanku kosu koja se brzo masti"..i meni nije bas pomogao.. :(

Srceta
24.05.2010., 17:43
Hmmm....kad si zadnji put bila kod ginekologa?? Ne bi bilo lose da odes i prekontrolises se malo,i hormone dakako,pogotovo ako to nikad nisi radila.
I kod mene je inace masna kosa....al prije 2 godine morala sam je prati svaka 2-3 dana...a onda u zadnjih 5 mjeseci skoro svaki dan...danas operem ,sutra masna :S (ali bila mi je i koza jako masno,i postala sam dlakavija hehe) ....posto sam imala problem sa ciklusom otisla sam ginekologu. Dijagnoza -policisticni jajnici ....jajnici i maternica u uzasnom stanju ....hormoni -uzas. Nakon sto sam pocela piti lijekove smanjilo se opet sve...sad vec opet mogu prati svako 2-3 dana,koza se uopste ne masti kao prije a i drugi problemi koje sam imala se smanjuju ( plac,depresija,razdrazljivost,gubitak apetita,cesti bolovi u stomaku,uzasan pms,nepodnosljivi bolovi za vrijeme menstruacije ...itd itd...)

Takodjer obrati paznju na hranu koju jedes. I mozes pokusati prati kosu cak djecijim samponom,mozda su ti svi ostali prejaki pa koza tako reaguje...sta znam...mozda kao neka vrsta alergijske reakcije ... lupam ali ...moguce je :)

Pacificgirl
24.05.2010., 17:47
pacificgirl jel dobar taj od loreala?

Sto se tice mascenja mi je bio dobar, tj. cini mi se da se manje mastila, ali ga nisam opet kupila jer mi nije davao volumen, a mojoj kosi to treba jer je i peglam, pa ako nema volumena od sampona pegla je slijepi dodatno i ne bude bas fina...Ako ti je mascenje jedini problem, probaj ga, za to je bio ucinkovit, i imao je super miris.