PDA

View Full Version : Masna kosa

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7

lada13
24.08.2011., 16:39
Savršeno za sve koji imaju masnu kosu, tanku i bez volumena...got2b puder za kosu...fenomenalno....staviš malo pudera na dijelove koji ti izgledaju bez volumena i osuši ti kosu a volumen savršen...i traje 2-3 dana na kosi bez problema....

a dal ima i efekt suhog pranja? da kosa koja masna izgleda čistije.

hellie
24.08.2011., 19:14
ima jedan got2be puder baš za suho pranje a drugi je za volumen. ovaj za volumen baš ne postiže nikakav efekt, bar meni, jer kad ga razmažeš po rukama, postane onako ljepljiv ko pjena i razbrušiš si kosu, ali isto postignem i s običnim sprejem za suho pranje a ima ga puno više za istu cijenu

maza<3
26.08.2011., 12:06
...kakve su vam preporuke za fructis ili panten...sve sam ih vec isprobala i vise se ne sjecam koji je kakav heh... od h&s je kosa najsvjezija i najduze izdrzi, ali je on preagresivan za farbu i vlasiste...

funky.dream1
27.08.2011., 12:13
ja isto imam problema s masnom kosom. imam 16, skoro 17 godina, dugu, kovrcavu kosu i dosta mi se brzo masti. za vrijeme skole sam ju prala svaki dan. svi kazu da to nije pametno i da se samo jos bolje masti. ne znam kak da si pomognem. pretpostavljam da ce s vremenom, s godinama prestat ti problemi, al ne sjecam se kad sam zadnji put kosu oprala manje od 4 puta u tjednu. :S koristila sam shaumu, sad trenutno palmolive, al ono. okej je. izdrzi dva dana. samo kaj je problem kaj imam siske i onda ruzno izgleda ak su one masne. ko da se ne perem. >.<

mimimozica
27.08.2011., 12:15
Ak ti je ostatak kose ok, operi samo šiške!

funky.dream1
27.08.2011., 12:22
Ak ti je ostatak kose ok, operi samo šiške!

ma radila sam i to, al nije to to. :D a ne znam. onda se opet nekak brzo zamaste. frizerka mi je rekla da si po razdjeljku iscjedim limunova soka, da ce on isusit, al nikak da to sprobam. jel netko od vas probao?

mimimozica
27.08.2011., 12:36
Za to konkretno neznam, ali ako malo prevrtiš i isčitaš temu, vidjet ćeš da skoro nitko ili je jako mali broj forumašica uspio napraviti išta značajnije po pitanju mašćenja kose. Uglavnom s nekim šamponom ili tretmanom dobiješ eventualno dan između više između pranja.
S tim da imaš 17 godina, moguće da ti se mašćenje javlja zbog raznih hormonskih promjena u tijelu. Jeesi prekontrolirala jajnike, štitnjaču i imaš li problema sa tenom? Nekima oko poboljšanja tena i smanjenja mašćenja kose pomognu kontracepcijske pilule, koje ti može prepisati ginekolog. Nažalost ja neznam nikoga kome se kosa sama od sebe prestala mastiti.
Najvažnije ti je imati dobar šampon koji ti neće dodatno nadraživati i isušivati vlasište i samu kosu i neki regenerator koji koristi samo na dužini od uha do vrhaova, da ti se kosa ne isuši previše.

funky.dream1
27.08.2011., 14:57
Za to konkretno neznam, ali ako malo prevrtiš i isčitaš temu, vidjet ćeš da skoro nitko ili je jako mali broj forumašica uspio napraviti išta značajnije po pitanju mašćenja kose. Uglavnom s nekim šamponom ili tretmanom dobiješ eventualno dan između više između pranja.
S tim da imaš 17 godina, moguće da ti se mašćenje javlja zbog raznih hormonskih promjena u tijelu. Jeesi prekontrolirala jajnike, štitnjaču i imaš li problema sa tenom? Nekima oko poboljšanja tena i smanjenja mašćenja kose pomognu kontracepcijske pilule, koje ti može prepisati ginekolog. Nažalost ja neznam nikoga kome se kosa sama od sebe prestala mastiti.
Najvažnije ti je imati dobar šampon koji ti neće dodatno nadraživati i isušivati vlasište i samu kosu i neki regenerator koji koristi samo na dužini od uha do vrhaova, da ti se kosa ne isuši previše.

ma znam da je to cest problem, al mene zivcira kaj doslovce mogu svaki dan prat kosu. >.<
ne, nemam stvarno problema sa tenom. tu i tamo nesto, al stvarno sam sto se toga tice zahvalna. koza mi je masnija, al inace nemam nikakvih problema sa zdravljem. :) a vidjet cemo, svejedno, hvala na savjetima. :)

hellie
27.08.2011., 16:34
jedino što pomaže su suhi šamponi. lijepo produlje vrijeme između dva pranja na 3-4 dana. na žalost, ne postoji nikav magični šampon ni tretman koji bi spriječio mašćenje kose.

BlueBell19
02.09.2011., 02:12
ja imam farbanu kosu koja se često masti -.- i perem je svaka dva dana sa šamponom za farbanu, al nemam pojma što da učinim po pitanju mašćenja. mislila sam da bi od farbanja to moglo i prestati... itko?

lada13
04.09.2011., 11:01
ja imam farbanu kosu koja se često masti -.- i perem je svaka dva dana sa šamponom za farbanu, al nemam pojma što da učinim po pitanju mašćenja. mislila sam da bi od farbanja to moglo i prestati... itko?

ja sam se dugo farbala, sad više ne. neko kraće vrijeme nakon farbanja, recimo 2 tjedna, primjećivala sam da mi se malo manje masti, izdržala je pola dana duže (perem svaki drugi dan). gotovo zanemarivo.

hellie
04.09.2011., 11:37
meni bi se počela još brže mastiti nakon farbanja.

Osgiliath
04.09.2011., 12:37
ej...

imam jako jako masnu kosu koja ne moze izdrzat ni 24h normalna...perem ju svaki drugi dan zato jer nije zdravo prat ju svaki dan...

koristim garnier fructis za normalnu kosu koja se brzo masti...

i ak itko ima kakav savjet (za shampon il sta ja znam sta) pliz...jer me stvarno zivcira ovako masna.....

HELP!!!

ko vam utuvi u glavu da prat kosu nije zdravo :504: puno je nezdravije kad sebum guši skalp i dolazi do otpadanja kose i popratnih pojava. probaj neki šampon na prirodnoj bazi, bez silikona, idealno bi bilo da sadrži ekstrakt ružmarina i/ili koprive jer su oni dobri za odmašćivanje vlasišta. i nemoj šamponirati više od jedan put ako se kosa zapjeni, nema potrebe, bezveze ju isušuješ i time potičeš stvaranje sebuma. sretno

edit: sad sam se sjetila, postoji i opcija ispiranja kose u čaju od koprive.

metropolitan
04.09.2011., 16:19
Od puberteta perem kosu svakog dana (posebno ljeti, zimi je nekad pustim 2 dana bez pranja) i vise nemam taj problem mascenja. (sad mi je 35 godina.) Vazno mi je da je uvijek cista. Jos nisam vidjela da netko ima problem sa kosom zato sto ju cesto pere.

frutabel
04.09.2011., 21:00
Ne oštećuje kosu svakodnevno pranje, nego friziranje, barem meni. Struktura vlasi mi ne dopušta da ju samo pustim da se osuši, to ne liči ni na šta. Neko vrijeme sam i ja prala svaki dan, ali nakon što sam ju blajhala ne masti mi se više pa ju perem svaki drugi dan.

ernela
05.09.2011., 11:30
Nije problem u čestom pranju kose već u regeneratoru, pjeni i laku za kosu. Negdje sam pročitala(sad nemrem naći članak) da su za mašćenje kose najviše kriva sredstva za volumen jer se "naljepe" direkt na tjeme i sve zamaste.

metropolitan
05.09.2011., 13:41
Ja sam odavno oslobodila svoju kosu i farbanja i balzama, maski i ostalih sranja. Samo sampon brate (mijenjam ih kako mi se koji svidi) i nema problema:ne zna:

Anita2507
05.09.2011., 15:40
Pa regeneratori i maske se samo stavljaju na vrhove, tj na kosu od ramena.

hellie
05.09.2011., 16:08
Nije problem u čestom pranju kose već u regeneratoru, pjeni i laku za kosu. Negdje sam pročitala(sad nemrem naći članak) da su za mašćenje kose najviše kriva sredstva za volumen jer se "naljepe" direkt na tjeme i sve zamaste.

ne koristim ništa, ni regeneratore ni maske ni lakove i pjene i sl. sranja za kosu pa se opet masti ko luda. navečer ju prije spavanja operem, ujutro je masna.

metropolitan
05.09.2011., 16:57
ne koristim ništa, ni regeneratore ni maske ni lakove i pjene i sl. sranja za kosu pa se opet masti ko luda. navečer ju prije spavanja operem, ujutro je masna.

A kakvo ti je lice?

hellie
05.09.2011., 16:58
pa i lice mi se masti. ali s obzirom da mi se kosa masti već zadnjih 15-tak godina, navikla sam. i uopće se ne zamaram s nikakvim budalaštinama više.

metropolitan
05.09.2011., 17:26
pa i lice mi se masti. ali s obzirom da mi se kosa masti već zadnjih 15-tak godina, navikla sam. i uopće se ne zamaram s nikakvim budalaštinama više.

Pa dobro ako si navikla, ja reko zanima te da promjenis to stanje...

hellie
05.09.2011., 18:28
ako u ovih 15 god nisam uspjela a sve sam živo isprobala, sumnjam da ću sad odjednom uspijeti

blue kitty
11.09.2011., 09:46
Postoji jedna ''caka'' u svemu tome. Skužila sam da mi najviše odgovaraju oni šamponi koji su za sve vrste kose ili za suhu (a ja imam strašno masnu kosu) i onda kad njima operem kosa je poprilično gruba, škripi pod prstima. Tada treba koristiti dobar regenerator ili masku.

Ja koristim kombinaciju Garnier od aloe vere + Gliss Kur u rozoj tubi (maska) i preeezadovoljna sam. Kosa mi je čista puna 3 dana! A inače bi bila dan i pol, drugi bi već bila masna.

Stvar je u tome što trebate naći šampon koji vam odgovara da vam ne oštećuje vlasište (da nema svrbeža, crvenila, prištića) i da naravno nije pre grubo, ali da vam kolko tolko isuši kosu. Onda sa dobrim regeneratorom ili maskom vratite sjaj i život kosi (silikoni su obavezni, ne slušajte one koji govore da su štetni jer to nije istina. Stvaraju sloj oko kose i daju lijep izgled, a mislim da je svima do toga stalo).

Ja inače ne koristim nikakve dodatne preparate osim root booster od Avona, a to je sprej koji se šprica na korijenu i daje lagani volumen. Mogu reći da ne čini čuda, ali da je se razlika sa ili bez njega lijepo vidi.

A kakve veze ima koža lica sa kosom? :confused: Ja imam masnu kosu i suho lice :ne zna:

Anita2507
12.09.2011., 09:26
Koje silikone koristiš??

ljubaznagospodja
12.09.2011., 18:19
Postoji jedna ''caka'' u svemu tome. Skužila sam da mi najviše odgovaraju oni šamponi koji su za sve vrste kose ili za suhu

i ja sam slicno primijetila.

ima stvarno kvalitetnih sampona za masnu kosu ali oni jednostavno nisu za cesto pranje, nego samo povremeno, a ja ne mogu niti ne zelim kosu prati rjedje nego svaki drugi dan. a niti cesce.

kod mene je cesto pranje na zalost uzrokovalo da mi se kosa jos brze masti.

missm
13.09.2011., 08:51
U zadnje vrijeme koristim dva šampona kod jednog pranja kose.
Prvo šamponiranje - za masnu kosu (Schauma svijetlo plavi - za 48 sati svježine- tako piše).
Drugo šamponiranje - šampon za volumen u vrlo maaaaloj količini.
Kombinacija mi je zasad odlična. Ne stavljam nikšta drugo za stiliziranje jer mi i ne treba ali moram obavezno osušiti kosu fenom i četkom na način da odignem kosu od korijena - napravim volumen u korijenu kose - i tako mi izdrži čak 3 dana, mada ja perem kosu svaki drugi dan iz navike.

missm
13.09.2011., 14:01
http://i55.tinypic.com/2hhm8i8.jpg

jedan od jeftinih koje sam imala
jako mi je dobar - zasada

mimimozica
13.09.2011., 19:50
Gdje si našla tu Schaumu? Vidjela sam reklamu u Intersparu, ali nisu imali šampon :nezna:

yslp
13.09.2011., 21:15
imaju ga svuda, ja sam ga snimila u dm-u i u billi

mimimozica
13.09.2011., 21:18
Hvala ti, budem pogledala:-)

Sarajka_Mazza
17.09.2011., 01:53
Ok, kupila sam Vichy sampon, zeleni za normalno do masnu kosu.
Jos uvijek ne mogu da vjerujem da sam za sampon dala 11 eura :503: ali nadam se da ce se isplatiti. Za rezultate se treba koristiti mjesec dana. Pa cemo vidjeti...

ljubaznagospodja
19.09.2011., 10:54
schauma cotton...

jedan od jeftinih koje sam imala
jako mi je dobar - zasada

kupila ga jučer u mülleru, za sada super, odličan volumen, kosa mekana, glatka i lagana kao nakon frizera a nisam čak ni sušila fenom :cerek:

pao je i schwarzkopf puder za volumen koji ste hvalile, i on mi se isto čini super

Sailor Moon7
19.09.2011., 15:46
Hej curke :)

Evo ako imate problem s masnom kosom ili sa prečestim pranjem toplo preporučam Taar šampone.Možete ih kupiti u bilo kojoj ljekarni. Najbolje da same pogledate stranicu.:) http://www.taar.eu/...Ako kupujete uzmite čisteću pjenu i šampon za masnu kosu. Šampon stavite prvi (malu količinu) pa nakon toga čisteću pjenu,isto jako malo.Ona se ne ispire. Kosa vam bude jako rasčupana i tvrda na dodir,ali dobra je stvar što slobodno perete kosu svaki dan ili svaki drugi.Nakon tjedan dana perete svaka dva dana,pa svaka 3.Koristite ga koja 3 tjedna (meni su rekli 6 :D:D),ali naravno nisam slušala.Ne,zezam se. Kosa vam je normalna za koja 2,3 tjedna pa više nema potrebe. Perete manje i lijepo miriši.I da,glatka je :)..Nadam se da sam nekome pomogla s ovim romanom :P

Pozzdravvv:)

Nicole_Lilly
23.09.2011., 20:54
Kupila sam prije par tjedana Afroditin šampon od koprive za masnu kosu. Ne napravi ne znam kakvo čudo, ali svakako mi se manje masti kosa. Drži mi čak dva dana dulje. Malo mi isuši vrhove, ali silikon sve riješi.

lada13
24.09.2011., 12:04
Hej curke :)

Evo ako imate problem s masnom kosom ili sa prečestim pranjem toplo preporučam Taar šampone.Možete ih kupiti u bilo kojoj ljekarni. Najbolje da same pogledate stranicu.:) http://www.taar.eu/...Ako kupujete uzmite čisteću pjenu i šampon za masnu kosu. Šampon stavite prvi (malu količinu) pa nakon toga čisteću pjenu,isto jako malo.Ona se ne ispire. Kosa vam bude jako rasčupana i tvrda na dodir,ali dobra je stvar što slobodno perete kosu svaki dan ili svaki drugi.Nakon tjedan dana perete svaka dva dana,pa svaka 3.Koristite ga koja 3 tjedna (meni su rekli 6 :D:D),ali naravno nisam slušala.Ne,zezam se. Kosa vam je normalna za koja 2,3 tjedna pa više nema potrebe. Perete manje i lijepo miriši.I da,glatka je :)..Nadam se da sam nekome pomogla s ovim romanom :P

Pozzdravvv:)

u ljekarni košta isto kao što piše na web stranici?

lada13
24.09.2011., 12:08
i ja sam nedavno kupila afroditivu koprivu. piše i da je protiv ispadanja kose, ne samo protiv mašćenja. prava kombinacija za mene :)
zasad mi se čini dobar, ali još ga prekratko koristim da bi vidjela efekt.

nakon kolko vremena ste primijetile promjenu (tko ga je probao)?

i dal kosu perete prema uputi na ambalaži? kaže prvo šamponiranje odmah ispereš, time odu nečistoće. kod drugog šamponiranja bi trebalo ostaviti šampon nekoliko minuta na kosi da počne djelovati. to mi baš ne odgovara je rkosu obično perem ujutro prije posla, nemam vremena čekati s šamponom na kosi a ne znam ni dal to stvarno pomaže.

yslp
24.09.2011., 15:34
ne znam, ja ga ne pustim, ali opet s druge strane, ne perem stalno kosu s njim, jer nakon nekog vremena dosta isuši, a još imam i pramenove, pa da mi kosa ne bude u totalnoj komi, ali znam oprati s vremena na vrijeme i baš mi odgovara, kao da dubinski očisti svu "prljavštinu" iz kose

Tratinci
08.10.2011., 15:38
Book ! :)
Imam par problema: masna,rijetka kosa i moram je prati svaka dva dana..
Dali mozda imate koji savjet kako da to vise rijesim.. Hvala :)

mimimozica
11.10.2011., 17:24

Isprobala sam ovu novu Schaumu za masnu kosu - šampon skroz lijevo na slici i nisam zadovoljna:durica
Već nakon prvog pranja svrbilo me vlasište, dala sam mu još jednu priliku, ali kosa je baš nekako jadna nakon pranja s njim, samo beživotno pada i nema sjaja i sljepljena je na vlasištu

Good evil
12.10.2011., 19:05
Dal je možda netko koristio i Selsun blue i asebon, pa da mi može reći razliku - koji je bolji?

Bubsi
13.10.2011., 12:57

Isprobala sam ovu novu Schaumu za masnu kosu - šampon skroz lijevo na slici i nisam zadovoljna:durica
Već nakon prvog pranja svrbilo me vlasište, dala sam mu još jednu priliku, ali kosa je baš nekako jadna nakon pranja s njim, samo beživotno pada i nema sjaja i sljepljena je na vlasištu

Meni baš suprotno, kosa glatka, sjajna, mekana :cerek: Sinoć sam oprala i baš me zanima kad će se zamastit :D Inače mi je prosjek 2-3 dana kad sam u ZG, a kad sam u ST onda i duže. Eh, velegrad :503:

mimimozica
13.10.2011., 14:03
:eek: 2-3 dana? Pa nije to niš:504::cerek: blago ti se:durica
ja svaki dan perem, i navečer mi je već sljepljena i masna :-( :503:

Bubsi
13.10.2011., 14:42

A najčešće 3. dan posprejam šamponom za suho pranje :mig:
Šiznula bi da ju moram svaki dan prat, i ovako mi ide na živce kako se masti :503:

Deniii
14.10.2011., 09:25

ista stvar nakon prvog pranja me vlasište svrbilo ajme....al mi nije ni palo na pamet da je do šampona..jutros em me svrbi em mi se perut pojavila.....izgleda kao da mi se isušilo tjeme i kad se počešem iz toga se digne mnoštvo prhuti grozno :504::504:..odmah danas dem kupit dobru staru provjerenu schaumu sa 7 trava

Acid_2
18.10.2011., 21:59
Kupila sam prije par tjedana Afroditin šampon od koprive za masnu kosu. Ne napravi ne znam kakvo čudo, ali svakako mi se manje masti kosa. Drži mi čak dva dana dulje. Malo mi isuši vrhove, ali silikon sve riješi.

ja sam danas dobila preporuku za taj, imam masno vlastište a perem i njegujem kosu sa totalno krivim prozvodima :facepalm:
ja bih kupila taj šampon i onda ga kombinirala sa nekim blagim za svakodnevno pranje, npr. Keune. jel to dobro i ako se može tako, može itko preporuka za neki ful blagi šampon za svakodnevno pranje masne kose, povoljnije cijene?
i s čim njeguješ vrhove? ja imam kraću kosu i sve što stavim izgleda da ode na tjeme :( a u procesu sam puštanja kose... ne znam s čim da njegujem vrhove, a da mi se lakše rasčešljava kosa. nemrem regenerator jer mi nakon pranja odmah kosa u startu masna čim izađem iz tuša zbog dužine (kosa mi je duga 10ak cm trenutno) :ne zna: HEEEELP

_melanie
05.11.2011., 11:05
ej...

imam jako jako masnu kosu koja ne moze izdrzat ni 24h normalna...perem ju svaki drugi dan zato jer nije zdravo prat ju svaki dan...

koristim garnier fructis za normalnu kosu koja se brzo masti...

i ak itko ima kakav savjet (za shampon il sta ja znam sta) pliz...jer me stvarno zivcira ovako masna.....

HELP!!!

Ovako: kad pereš kosu,peri je mlakom do hladnom vodom i nemoj koristiti regenerator jer on masti kosu.
Ja koristim ovaj i meni je super.
http://www.headandshoulders.com.hr/hr-HR/collection/citrusima.jspx

lada13
06.11.2011., 09:25
Probala sam Syoss sprej za suho pranje. Mislim da je bolji od Klorane i Tony&Guy. Duže kosa izdrži do pranja. I jeftiniji je, 30-40 kn. Ono po čemu je lošiji je da je sprej 'tvrđi' za spricanje, treba jače stisnuti i više ga izlazi van, a nešto onda i padne na odjeću, ali se lako istrese. Vrijedi probati, ja odsad kupujem isključivo taj.

ivancica_32
15.11.2011., 18:34

Isto tako :503:
ako želim da je čista moram prati svaki dan, ako preskočim prođe skupljena u rep ali su šiške rezanci.
Koma.

Sad su me nagovorili na čitavi ritual ;
1.) antioxidant sistem za čišćenje vlasišta držati 10-15min
2.) oprati sa šamponom za masno vlasište
3.) pomiješati masku za masno vlašište i ulje protiv seboreje i držati 5 min
4.) oprati sa šamponom za masno vlasište
5.) osušiti kosu ručnikom i staviti na vlasiište ampulu za masnu kosu
6.) osušiti

A inače sam tip osobe koja opere kosu za 3 min i osuši fenom (uvijek 15 min prije kretanja na posao) pa me živo zanima :rolleyes:

Ako ovo ne bude funkcioniralo predajam se:ne zna:

ivancica_32
15.11.2011., 18:36
Probala sam Syoss sprej za suho pranje. Mislim da je bolji od Klorane i Tony&Guy. Duže kosa izdrži do pranja. I jeftiniji je, 30-40 kn. Ono po čemu je lošiji je da je sprej 'tvrđi' za spricanje, treba jače stisnuti i više ga izlazi van, a nešto onda i padne na odjeću, ali se lako istrese. Vrijedi probati, ja odsad kupujem isključivo taj.

Baš sam ga kupila neki dan i iznenadila se što ne ostanem brašnasta (čitaj sijeda) nakon špricanja,
možda nisam stisnula dovoljno ?:confused:
Inače mi se čini ok, slabiji malo od ova 2

Anita2507
15.11.2011., 19:39
Meni nekad šprica odmah bijelo, nekad ne, možda ovisi koliko jako promućkam bočicu.

lada13
16.11.2011., 20:16
da, puno ovisi o tome koliko protreseš.
meni malo ostaje bijeli prah na kosi, ali vrlo lako ga očešljam van. čak se i vidi kad zrnca lete :)
meni nije bio slabiji od ova dva. ali možda sam ga više stavila, ne znam. znam samo da sam ga relativno brzo potrošila, sad mi je na spisku za šoping.

ivancica_32
17.11.2011., 15:36
Sad sam vidjela da su dva, plavi i zeleni.
Koji imate?
Ja ovaj za masnu kosu iako ni volumen ne bi bio loš :rolleyes:

6ftunder
20.11.2011., 09:51
meni sto je dosad najbolje pomoglo je bio balein sampon s marelicom i mlijekom iako ne pise da je za masnu kosu. Ja, iako imam masnu kosu, afroditin sampon od koprive ne podnosim jer mi vec kod prvog pranja toliko osusi tjeme da mi se ljuste veliki komadi :/ zna li netko jos jedan sampon koji je dobar za kosu koja se brzo masti a opet imam takvo tjeme koje se ljusti...

lilly55
21.11.2011., 08:22
Ja sam oduvijek imala problema s masnom kosom, morala sam je prati svaki dan, u protivnom bi mi izgledala kao masni, sjajni rezanci. U nekih desetak godina sam probala valjda svaki šampon za masnu kosu koji sam našla u dm-u, kozmu i nikad mi niti jedan nije pomogao. Zapravo, činili su i gore, ili se mastila još više, ili mi se perut stvarala, koma (i to s onim super/extra poznatim šamponima tipa loreal, elseve, keune i kompanija). I onda sam prije otprilike godinu dana otkrila Afroditin zeleni od koprive. I koristim ga već godinu dana, malo više. I kosa mi je preporodila, perem je svaki treći dan, ima je više, sjajnija je, ma super. Meni odgovara, i ne mičem se više od njega. :cerek: :cerek: I koristim dva puta tjedno onu masku za kosu od Pantena, ono nešto nature, ne znam kako se zove. Kosa mi kao iz reklame :D

lada13
21.11.2011., 19:30
Sad sam vidjela da su dva, plavi i zeleni.
Koji imate?
Ja ovaj za masnu kosu iako ni volumen ne bi bio loš :rolleyes:

ja sam imala zamasnu kosu. ne sjećam se koje je on boje. potrošila sam ga i bacila ambalažu.
sad pokušavam kupiti novi ali izgleda da je ova reklama učinila što je trebala - ni traga bilo kakvom šamponu za suho pranje u kozmu, bipi, dm-u. sve rasprodano. ipak bi htjela syoss zbog cijene. ima u apotekama klorane za 70tak kn ili recimo u bipi tigi za 109kn (ko bi to kupio uopće :confused:), ali syoss je bio 30 i nešto kn a nije mi nimalo lošiji od kloranea.

leonidas27
26.11.2011., 10:55
koji je šampon dobar za masnu kosu koja nema niti je ikad imala prhuti?

kodo
29.11.2011., 17:04
koji je šampon dobar za masnu kosu koja nema niti je ikad imala prhuti?

preporučam Elseve Nutri Gloss light šampon i ima balzam Elseve Nutri Gloss light rozo pakiranje

leonidas27
05.12.2011., 08:29
preporučam Elseve Nutri Gloss light šampon i ima balzam Elseve Nutri Gloss light rozo pakiranje

Hvala puno na preporuci!
Proban!
Prvi dojam zadovoljavajući!

kodo
08.12.2011., 16:59
Hvala puno na preporuci!
Proban!

drago mi je:mig:

xena01
16.12.2011., 16:43
Savršeno za sve koji imaju masnu kosu, tanku i bez volumena...got2b puder za kosu...fenomenalno....staviš malo pudera na dijelove koji ti izgledaju bez volumena i osuši ti kosu a volumen savršen...i traje 2-3 dana na kosi bez problema....

meni je to totalna katastorfa... baš sam ga bila poklonila prijateljici koja si voli tapirat kosu....
da, osuši kosu, u smislu da izgleda totalno mat i katastrofa...inaće koristim šampone za suho pranje i uvijek mi je kod njih metalo što kosa više nije onako lijepo sjajna i lepršava ko kad ju operem tj bude takva nakon što nakon jedan dan stavim puder za suho pranje, ali kad ga idem stavlajt sutradan, po drugi put, više ne bude takva..
a od ovog pudera kosa mi bude takva katastrofa da bi za taj "efekt" morala neprat kosu tjedan dana i svaki dan stavljat puder za suho pranje.....

a što se tiče tzv volumena... da dobije se volumen ako ga utrljaš u kosu, ali onda dobijem efekt rasčupane kokoške i onda se moram svakih apr minuta gledat na ogledalo da popravim to rasčupano, a kad se to rasčupano popravi, naravno da onda nema volumena..

takvo je barme moje iskustvo

xena01
16.12.2011., 16:46
jedino što pomaže su suhi šamponi. lijepo produlje vrijeme između dva pranja na 3-4 dana. na žalost, ne postoji nikav magični šampon ni tretman koji bi spriječio mašćenje kose.

joj pa to je super ako ti produži na 3-4 dana.. ja bi inaće morala prat kosu svaki dan jer se zamasti nakon nepuni jedan dan i onda već na kraju tog prvog dana bude masna pa moram stavit puder za suho pranje i onda mi kosa izdrži još jedan dan i onda ju moram prat:(

xena01
16.12.2011., 16:53

ja ta sredstva nisam uopće, ali uopće koristila do prije 3-4 mjeseca, znači, čitav život samo operem kosu i stavim regenrator samo na vrhove ko što sam par godina ne stavljala regenerator i ko što sad, zadnja 3-4 mj korisitm pjenu za voluen i apsolutno nema nikakve razlike u smislu da mi se kosa manej masti ili više..
premda kontam da i dalje vjerovatno postoje ljudi kojima to može bit uzrok mašćenja.. to stoji.. tako da nije loše probat pa tko zna, možda spadate u sretnike kome je to pravilo problem...
ko što postoje ljudi kojima promjena šampona promijeni stvar i ko što postoje ljudi kojima je ne pranje pomoglo (iako nikad nisam čula za takvu osobu)..
ja osobno sam isto jedan dugi period, 3-4 godine isprobavala tu foru nemoj prat kosu i ugl nije upalilo, to je onaj period u kojem nisam ni regenerator koristila.. ništa nikad nije upalilo...
ali i dalje sam u potrazi sa savršenim šamponom :) u nadi da ću ga jednog dana pronać..

xena01
16.12.2011., 17:02
Hvala puno na preporuci!
Proban!

meni je i taj bezveze tj od njega mi se je još više mastila kosa:( nakon cca 6-8 h

xena01
16.12.2011., 17:07
Ok, kupila sam Vichy sampon, zeleni za normalno do masnu kosu.
Jos uvijek ne mogu da vjerujem da sam za sampon dala 11 eura :503: ali nadam se da ce se isplatiti. Za rezultate se treba koristiti mjesec dana. Pa cemo vidjeti...

i.. i... kakvi su dojmovi? ja ga baš neki dan kupila... oprala kosu već 2 puta.... zasad ništa, masna nakon 18 h:( nadam se da će pomoć.. iako sumnjam.. bojim se da za mene nema lijeka:(

Isto tako :503:
ako želim da je čista moram prati svaki dan, ako preskočim prođe skupljena u rep ali su šiške rezanci.
Koma.
Sad su me nagovorili na čitavi ritual ;
1.) antioxidant sistem za čišćenje vlasišta držati 10-15min
2.) oprati sa šamponom za masno vlasište
3.) pomiješati masku za masno vlašište i ulje protiv seboreje i držati 5 min
4.) oprati sa šamponom za masno vlasište
5.) osušiti kosu ručnikom i staviti na vlasiište ampulu za masnu kosu
6.) osušiti
A inače sam tip osobe koja opere kosu za 3 min i osuši fenom (uvijek 15 min prije kretanja na posao) pa me živo zanima :rolleyes:
Ako ovo ne bude funkcioniralo predajam se:ne zna:

i jel ti ovo funkcionira? joooj nadam se da je pomoglo i da nije previše isušilo kosu

hellie
16.12.2011., 17:18
joj pa to je super ako ti produži na 3-4 dana.. ja bi inaće morala prat kosu svaki dan jer se zamasti nakon nepuni jedan dan i onda već na kraju tog prvog dana bude masna pa moram stavit puder za suho pranje i onda mi kosa izdrži još jedan dan i onda ju moram prat:(

takva je i moja kosa. ako operem ujutro do popodneva već onako sva obješena a do navečer je već lagano masna. ako operem navečer prije spavanja ujutro je masna. nije sad ko da nism tri dana prala kosu ali nije više ni onako lijepo čista.
ne koristim ni regeneratore ni nikakva sredstva za učvršćivanje (gelovi, pjene, lakovi).
čak i ako ju počešljam nakon pranja brže se masti. kad je onako sva zamršena izgleda manje masno.

xena01
18.12.2011., 15:13
takva je i moja kosa. ako operem ujutro do popodneva već onako sva obješena a do navečer je već lagano masna. ako operem navečer prije spavanja ujutro je masna. nije sad ko da nism tri dana prala kosu ali nije više ni onako lijepo čista.
ne koristim ni regeneratore ni nikakva sredstva za učvršćivanje (gelovi, pjene, lakovi).
čak i ako ju počešljam nakon pranja brže se masti. kad je onako sva zamršena izgleda manje masno.

to sam i ja skontala, da kada furam rasčupan look da se onda manje vidi, ali fora kod mene je ta da ja ne mogu furat tu frizuru jer imam jako tanku vlas i sva mi se zapetlja i onda ju svu pokidam:( dok npr moja sestra može i to onda super izgleda:)
ma baš grozno:( netko tko nema takvu kosu, nema pojma kakve su to brige:( prije su cure sa suhom kosom vodiel čitave bitke oko toga, ali sada su izmislii toliko preparata da djevojke koje imaju suhu i debelu vlas i kojima kosa inaće izgleda ko metla sada uspijevaju od te kose napravit čistu svilu, a za nas sa masnom kosom još uvijek nitko nije smislio ništa:( nadam se da ću doživjet taj dan

hellie
18.12.2011., 15:19
i ja imam tanku vlas :503:. kad operem sa redkenovim šamponom za dubinsko pranje on sam već skroz sve zamrsi i uopće se onda ne češljam do drugog pranja, jer nema šanse da ju rasčešljam bez kile regeneratora.
inače dobar mi je onaj taft/got2be puder za volumen, podigne malo i ne masti kosu, ali ne sviđa mi se kako sve bude ukočeno pa ga samo u posebnim prilikama stavim.

Tamara21
18.12.2011., 19:02
imam masno vlasište,a suhe vrhove...afrodita kopriva s biotinom mi savršeno odgovara...

hellie
18.12.2011., 19:49
taj mi je šampon tako isušio kosu,ko slama je bila. to je prvi šampon da mi se tako nešto dogodilo. a čak ga nisam ni puno koristila.

xena01
18.12.2011., 21:12
i ja imam tanku vlas :503:. kad operem sa redkenovim šamponom za dubinsko pranje on sam već skroz sve zamrsi i uopće se onda ne češljam do drugog pranja, jer nema šanse da ju rasčešljam bez kile regeneratora.
inače dobar mi je onaj taft/got2be puder za volumen, podigne malo i ne masti kosu, ali ne sviđa mi se kako sve bude ukočeno pa ga samo u posebnim prilikama stavim.

baš sam pisala na str prije kako mi je taj got2be puder za volumen katastrofa, previše mi osuši kosu i bude previše mat i previše budem rasčupana:(
nego rekla si da koristiš redkenov šampon za dubinsko pranje.. ugl jel ti se od njega manje masti kosa? i jel se smije stavit regenerator na vrhove? i kak to da ga ti ne stavljaš? jel se tebi masti kosa od regeneratora?

imam masno vlasište,a suhe vrhove...afrodita kopriva s biotinom mi savršeno odgovara...

taj mi je šampon tako isušio kosu,ko slama je bila. to je prvi šampon da mi se tako nešto dogodilo. a čak ga nisam ni puno koristila.

meni nije isušio kosu, ali nije ni uopće pomogao:(

E da, pitanje za sve.. ugl negjde sam bila pročitala da mi sa masnom kosom koji imamo jako tanku vlas, da bi mi trebali obrnut proces šamponiranja i stavljanja regeneratora tj da bi prvo trebale stavit regenerator, osušit kosu 5 min fenom da se sastoji bolje upiju (ja to nisam kontala radit, taj dio sa sušenjem) i onda našamponirat kosu.... i akžu da onda kosa neće onako ravno padat i bit bzv bez volumena...ugl jel netko to od vas radi? jel mu to pomoglo?
I vidjela sam ovdje da netko stavi prvo regenerator pa šampon, ali nisam skontala jel to radi kako piše u tom članku, ono normalno regenerator pa isprat pa onda šamponirat 2 puta ili istovremeno stavi regenerator na vrhove, a šampon na tjeme pa onda ta pjena dok se ispire kosa opere i regenerator?

hellie
18.12.2011., 21:27
masti mi se kosa jednako i od redkena. s njime perem jednom tjedno da skine sve naslage.
got2be stavim ispod kose. počešljam kosu kako ju normalno nosim i onda podignem pramen i stavim ispod i tako na par mjesta.

ne stavljam regenerator uopće jer mi se jako masti kosa do njih. znam povremeno na cijelu kosu staviti masku i onda zamotam kosu u vrećicu (kapu za tuširanje) i gore ručnik i tako ostavim nekoliko sati. poslije operem kosu 2x i bude super. nahranjena a nije masna. ne primjećujem neku razliku po pitanju volumena jer uvijek perem kosu navečer prije spavanja pa mi volumen nije uopće bitan.

nekad stavim na vrhove serume i imam neki preparat od Rolanda koji se inače koristi uz infrared peglu pa kao "integrira" proteine u kosu i obnavlja ju. ali može se i bez te pegle koristiti prije raznih mrcvarenja kose, prije bilo kakvog toplinskog tretmana, feniranje, peglanje, uvijanje, prije i nakon šišanja, prije i nakon kemijskih tretmana. njega mogu po cijeloj kosi jer ne masti ju, ali ipak ne stavljam na samo tjeme već samo po dužini kose.

yslp
19.12.2011., 10:34
u, sviđa mi se ideja, znači masku staviš na "prljavu kosu", mislim, prije samog pranja i onda pereš, mogla bih isprobat :D

hellie
19.12.2011., 12:33
da na prljavu, suhu kosu natrpam hrpu maske ili ulja, već što mi je pri ruci i ostavim tako satima :) to radim vikendom kad ne idem nikamo :D

Anita2507
19.12.2011., 17:40
Za masnu kosu

Limunov sok i jabučni ocat odličan su tretman za masnu kosu. Masna kosa vrlo brzo gubi sjaj i ta dva sastojka definitivno mogu pomoći da kosa izgleda prekrasno. Koristite ili sok od limuna ili jabučni ocat razrijeđene s malo vode prije ispiranja prethodno oprane kose. Dobro utrljajte u kosu i isperite.

Eve*
20.12.2011., 22:05
Gdje u Zg-u kupiti batiste suhi šampon za srednje smeđu kosu? U dmovima sam našla samo blush, a on je svijetli jel?

Tnx:)

nerve_LuLu
20.12.2011., 22:32
Je li možda koja od vas probala aubrey organics - zeleni čaj šampon?
Mene tako vuče da ga kupim.
Na mua ima 4,5 ocjenu. http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=32675/Green_Tea_Hair_Treatment_Shampoo/Aubrey_Organics/Shampoo

hellie
20.12.2011., 22:51
zvuči zanimljivo prema reviews. samo još gdje ga ima za kupiti a da je pristojna cijena :)

nerve_LuLu
20.12.2011., 23:02
zvuči zanimljivo prema reviews. samo još gdje ga ima za kupiti a da je pristojna cijena :)

Ja sam ga našla na ebay-u, oko 13 funti sa shippingom.

hellie
20.12.2011., 23:12
ja sam našla njihovu uk stranicu (http://www.aubreyorganicsuk.co.uk/index.html):), sa poštarinom 16 i nešto sitno funti
vjerojatno ću ga uzeti poslije NG pa probati

nerve_LuLu
21.12.2011., 10:15
ja sam našla njihovu uk stranicu (http://www.aubreyorganicsuk.co.uk/index.html):), sa poštarinom 16 i nešto sitno funti
vjerojatno ću ga uzeti poslije NG pa probati

Hvala na stranici. :) ja ću si naručiti gel za tuširanje, a možda i šampon. :) ukoliko ga naručiš prije mene, javi kako si zadovoljna.

leonidas27
21.12.2011., 12:46
za kosu koja nije klinički masna i nema prhuti nego samo "masnjikava" tj. ovjesi se drugi dan i nije onako živa kao kad se tek opere, ovaj šampon je super jer je s njim dva dana kosa lijepa, živa,sjajna,...
http://www.lorealparis.com.hr/img/l10n/products/305x262/HCa10_1.jpg
nikad u životu nisam bila 3 dana neoprane kose pa da je ne znam kakav šampon. To mi je nehigijenski. Brate mili, od miomirisa od kuhanja,dima,smoga, prašine,...nezamislivo mi je to nositi na glavi 4-5 i više dana

Mare1983
07.01.2012., 14:24
Evo mene ovdje po prvi put i trebala bih vas savjet. Imam dosta masnu kosu, ali bez peruti i frizerka mi je preporucila sampon za masnu kosu od la r. posaya. Ja danas u apoteci, pitam taj, donesem kuci, ali na njemu pise za masnu kosu s peruti. Da perem kosu s njim ili ne? Hvala :)

DeeJaa
07.01.2012., 16:55
Evo mene ovdje po prvi put i trebala bih vas savjet. Imam dosta masnu kosu, ali bez peruti i frizerka mi je preporucila sampon za masnu kosu od la r. posaya. Ja danas u apoteci, pitam taj, donesem kuci, ali na njemu pise za masnu kosu s peruti. Da perem kosu s njim ili ne? Hvala :)

Ja sam ti koristila, imaš 2 takva : za masnu perut (zeleni) i za suhu perut (crveni). Ma koristi ga, ne može ti štetit.

DeeJaa
07.01.2012., 16:59
E sad da se ja malo žalim. Ja imam ravnu, gustu kosu koja se umasti nakon 2 dana i ko šlag na torti imam perut (okej ne baš doslovno) . I sad, koristila sam bila šampon La Roche Posay za masnu perut i pomagao mi je jedno 2 mjeseca, kasnije su rezultati bili nikakvi. Sve sam isprobala, i to sa hladnom vodom, i da je rjeđe perem (a i jesan, 2 puta sedmično), ali ja ludim kad vidim da mi je kosa masna, mlitava i šta ja znan. E ima li netko od vas odi savjet za neki šampon ili neki domaći recept il nešto? Dođe mi da se naćelavo ošišan kad je vidin masnu. Hvala :)

Eejla
08.01.2012., 07:01
D vas pitam .
I moja kosa je grozno masna , bez peruti , samo je jednostavno masna ,,, imam osječaj još dok ju sušim da se pretvara u masne rezance . E sad , do sada sam uvjek imala pramenove , oni nisu utjecali na mašćenje ili ne mašćenje :D, ali čula sam da kad se ofarba cijela kosa manje se masti . Ima li neka od vas masnu kosu , a da se redovno farba i ima li razlike ?

hellie
08.01.2012., 11:10
meni se samo jače masti kad se pofarbam

Tonnie
08.01.2012., 13:28
Evo me, treci dan otkad sam oprala kosu i vec je sva nikakva.
Naslutih tu 'nikakvost' jos jucer ali nije bila tako strasna da je nisam mogla raspustiti, ionako je valovita pa se u toj njenoj cupavosti ne kuzi kad je malo masna.

Danas cu je vec svezati jer je ne stignem oprati, buduci da je to proces od sat vremena za mene.
Ne pitajte :facepalm:

Nego, valja li ovo na kraju ili ne ? Makar sprej ?

http://zena-in.cz/media/2011/09/19/cot2.jpg

DeeJaa
08.01.2012., 13:59
D vas pitam .
I moja kosa je grozno masna , bez peruti , samo je jednostavno masna ,,, imam osječaj još dok ju sušim da se pretvara u masne rezance . E sad , do sada sam uvjek imala pramenove , oni nisu utjecali na mašćenje ili ne mašćenje :D, ali čula sam da kad se ofarba cijela kosa manje se masti . Ima li neka od vas masnu kosu , a da se redovno farba i ima li razlike ?

Moja mama ima cijelu ofarbanu kosu, sa crnke u plavo (bisera) i ima masnu kosu bez peruti. I ništa joj nije bolje, isto joj se masti. :confused: :ne zna:

Eejla
08.01.2012., 17:28
Evo me, treci dan otkad sam oprala kosu i vec je sva nikakva.
Naslutih tu 'nikakvost' jos jucer ali nije bila tako strasna da je nisam mogla raspustiti, ionako je valovita pa se u toj njenoj cupavosti ne kuzi kad je malo masna.

Danas cu je vec svezati jer je ne stignem oprati, buduci da je to proces od sat vremena za mene.
Ne pitajte :facepalm:

Nego, valja li ovo na kraju ili ne ? Makar sprej ?

http://zena-in.cz/media/2011/09/19/cot2.jpg

Šampon isproban - ne valja ! Sprej nemam pojma ... kad probam javim .:)

Vermillion 7
08.01.2012., 17:33
Mislim da je Garnier Fructis najbolji za masnu kosu. Iako moju malo previše isuši pa moram stavljati regenerator kasnije :/ Ali kosa mi ostane čista 3 dana dok s drugima to trjae po 1-2 dana

Eejla
08.01.2012., 17:44
Meni Garnier toliko isuši kosu da bude kao žica upetljana ... A shauma cotton mi ne valja jer se umastim već drugi dan i svrbi me glava od njega . Bolji mi je Shauma - 7 trava , zeleni,,, ali nije manje masna od njega ,,, samo kosa bude lijepa od njega .

Vermillion 7
08.01.2012., 17:46
Shaumu inače ne koristim. Kupila sam nekoliko puta i nije bilo ništa posebno. A Fructis je za jaaako masnu kosu pa ga spominjem. Inače, Garnier ima neke nove šampone koji su meni savršeni :D a nisu ni skupi.

Tonnie
09.01.2012., 01:25
Mislim da je Garnier Fructis najbolji za masnu kosu.

kaj nije Garnier Fructis za ofarbanu kosu ?
ili sam u zabludi ? :misli:

u la la
09.01.2012., 08:54
ja koristim johnsons dječji šampon. imam tanku kosu, bez volumena, koja se brzo masti. jedino s dječjim sam postigla da mi izdrži kosa 2 dana.

Vermillion 7
09.01.2012., 11:03
kaj nije Garnier Fructis za ofarbanu kosu ?
ili sam u zabludi ? :misli:

Imaš više vrsta..Ono za ofarbanu, protiv peruti itd. Kao i svaki šampon.

lovemakeup
11.01.2012., 21:14
Moja kosa se jako brzo zamasti,danas operem a sutra je vec masna :503: nema sta nisam probala i nista nije pomoglo do afroditinog sampona od koprive s biotinom (onaj litarski) ..sad izdrzi dva dana :mig:

jeroen
12.01.2012., 14:22
Molio bih savjet strucnije osobe oko ove situacije, naime problem je dakako masna kosa, vec za 3 dana se zamasti.
Negdje na pocetku ove teme sam procitao post nekog korisnika koji je napisao da to moze biti povezano s jetrom pa je to eto jos jedan razlog da napisem ovaj post.
Sad imam 25 godina ali kao klinac pa i u srednjoskolskoj dobi sam imao problem iznimno suhe kose tako da me ova sadasnja situacija potice na razmisljanje. Koristio sam cak i ulja za kosu kako bih obuzdao leprsavost jer je to bilo zbilja tesko kontrolirati, ili pak nositi kapu neko vijeme poslije pranja da se kosa "slegne" :-D

Potaknut nekim sumnjama odlucio sam izvaditi krv za analizu pred 3 tjedna gdje je ustanovljeno
da je sve uglavnom uredno osim povisenih enzima jetre gdje se u nalazu vidi sljedece:
S-ALT: 121 (ref. interval 12-48)
S-AST 83 (ref. interval 11-38)
S-GGT 136 (ref. interval 11-55)
Takoder je obavljen UZV abdomena gdje je utvrdeno da je sve u redu.
Drugi tjedan bi trebao stici nalaz iz Klinike za Inf. bolesti u Zagrebu (trazeni markeri na hepatitise)
pa cu znati nesto vise detalja.

Odmah da eliminiram neke ceste sumnje jer su me doktori pitali pijem li ovo ili ono, nisam alkoholicar, nego samo u iznimnim rijetkim prilikama takoder umjereno, ne pusim, ne pijem gazirana pica, nikad nisam pio cesto no na to posebno pazim zadnjih godinu dana tako da je to sada iznimno rijetko, ne jedem brzu hranu, pizza ponekad, produ mjeseci da ne pojedem nijednu, ne uzimam proteine, ne pijem lijekove, vitaminski pripravci takoder rijetko...
Jedina sumnja koja mi sada preostaje su doticaj s otrovnim supstancama u jednoj metalskoj industriji gdje radim, naime metoda antikorozivne zastite proizvoda koju oni koriste je stetna za zdravlje sto je jasno oznaceno.
Radim tamo vec 4 godine ali sumnja na to mi je tim veca buduci da se moj problem poceo javljati otkad sam poceo raditi u toj firmi. Ne odmah ali u prvih godinu dana sam poceo primijecivati da situacija s kosom nije kako je bila ranijih godina.
Uglavnom mene zanima povezanost povisenih enzima jetre i masne kose i informacije sto da dalje poduzmem kako bih utvrdio i bio potpuno siguran sto izaziva moj poremecaj.

Hvala.

xena01
17.01.2012., 16:33
D vas pitam .

ja se redovno farbam.. nisam primjetila nikakvu razliku.. ni kad se redovno farbam ni kad se ne farbam :(

xena01
17.01.2012., 16:38
evo da se javim nakon mjesec dana upotrebe vichyevog šampona za masnu kosu.. onog samo za masnu.. ugl, šampon je užasan!!! ali stvarno.. uopće dobro ne opere kosu, odmah nakon pranja padne mrtva.. nemam čak ni par sati volumen... a kosa mi i je i dalje super naelektrizirana.. i uopće mi se ne masti manje.. i dalje ne izdrži jedan dan..
Čak je onaj Lorealova roza za koji sam rekla da je loš, čak je i on super u odnosu na njega.. barem imam neki volumen...
i sad bi se najrađe bacila sa mosta jer sam bacila 90 kn u vjetar :(

ugl zanima me.. jel ima negdje kod nas za kupit šampon za dubinsko pranje?

lada13
18.01.2012., 18:25

a što smatraš dubinskim pranjem?

Tonnie
19.01.2012., 00:22

a što smatraš dubinskim pranjem?

ne znam gdje ih ima, pretpostavljam da ima nesto u Mulleru. i mene zanima to ustvari.

a Lada, samponi za dubinsko pranje su oni koji su bas namijenjeni tome, to im je primarna svrha znaci i skidaju sve necistoce i naslage s kose ( od regeneratora, maski, ostalih preparata, itd. ).

MOANI
19.01.2012., 09:22
evo da se javim nakon mjesec dana upotrebe vichyevog šampona za masnu kosu.. onog samo za masnu.. ugl, šampon je užasan!!! ali stvarno.. uopće dobro ne opere kosu, odmah nakon pranja padne mrtva.. nemam čak ni par sati volumen... a kosa mi i je i dalje super naelektrizirana.. i uopće mi se ne masti manje.. i dalje ne izdrži jedan dan..
Čak je onaj Lorealova roza za koji sam rekla da je loš, čak je i on super u odnosu na njega.. barem imam neki volumen...
i sad bi se najrađe bacila sa mosta jer sam bacila 90 kn u vjetar :(

I ja koristim vichyev šampon za masnu kosu oko 2 mjeseca..Šampon meni zbilja dobro opere kosu i kosa mi je čista i bolja od njega nego od većine šampona..Što se volumena tiče nemam ga bez obzira na šampon koji koristim tako da mi tu ne igra veliku ulogu,ali pošto je šampon namjenjen masnoj kosi i košta 90 kn slažem se s tobom da je to bačen novac.
Meni je kosa prvi dan nakon pranja super,drugi ok a treći dan rep ili pranje..S vichyevim nikakve pomoći jer mi je isti kao i drugi šamponi,ne produžuje mi čistu kosu ni za dan.Kosa mi je zbilja čista nakon njega ali mi je bila takva i od keune šampona za duplo manje novaca tako da ga sigurno ne planiram više kupovati. :flop:

europe11
24.01.2012., 21:22
Perem kosu svaka dva dana,i probala svasta,od Nivea,Garnier,W&G ali nista.Sad sam uzela Vichy protiv masne kose,pa budemo vidjeli :raspa:

Nego,moze li se ikako rjesiti ovaj problem,ili nestati sam od sebe s obzirom da sam i sama na kraju puberteta,pa je to i do hormona.Jer,ako ce me ovo pratit citav zivot,ubit cu se,majkemi :zubo:

tockicha
25.01.2012., 11:19
isprobavala sam sve i svasta, al nekak se uvijek vracam Elseve-u :)

http://www.makeup4all.com/wp-content/uploads/2009/10/Loreal-Elseve-nutri-gloss.gif

jel netko od vas isprobal onaj novi schauma cotton fresh? se isplati uopce pokusavati ili ? :D

xena01
01.02.2012., 15:50
aaa!!! izludit ću!
počela sam koristit šampon protiv prhuti, od neutrogene, a prije toga sam probala od asebona.. i ugl, ono što me nervira..
e da.. ne znam jesam li napisala da mi jefrizerka ustanovila da imam masnu perut...
znači super mi se sviđa što stvarno dobro očisti kosu, sada ima volumena ko nikad, ali nikad prije, ne treba mi ni pjena.. ali me totalno, ali totalno nervira što mi totalno, ali totalno :D isuši vrhove, sad mi sva kosa strši, sve sitne dlačice, ugl vrhovi su totalno isušeni, previše.. jučer sam stavila silk serum na vrhove kad sam se fenirala i to je debelo popravilo stvar, ali i dalje postoji taj problem..
znači, ti šamponi mi toliko isuše kosu da je toliko naelektrizirana da se ne mogu uopće isfenirat koliko sve leti, samo se približim četkom i sva je u zraku (toliko o tome da nalektirziranost nema veze sa isušivanjem i da se ona ne može spriječit sa serumima za vrhove, jer tako je meni moja frizerka bila rekla, da ja ne smijem koristi nikakve serume za vrhove jer imam tanku kosu koja se jako brzo masti pa će mi se od toga još brže zamastit i sva će bit u rezancima, a uopće nije tako, i rekla mi je da elektirziranost nema veze s tim serumima iako sam ja još ranije debelo shvatila da kad stavim neki serum da mi se kosa ne elektrizira)...
a kad koristim one normlane šampone, DM-šampone, od njih mi svih opet totalno padne kosa jer ju opće dobro ne operu..
ko što sam probala i vichyev i ducreyev šampon za masnu kosu, koji isto uopće dobro ne operu kosu, sva bude mlitava i pada, jer su očito suviše nježni, a ne pomažu čak ni u smislu da se kosa manje masti....
ugl jel ima tko kakav dobar savjet ili preporuku za neki šampon za masnu kosu koji će dobro očistit kosu tako da dobijem taj volumen i poletnost a da je opet neće isušit? ili ja tražim previše? :(

Mopsly
01.02.2012., 17:55
Ja sam sa Feeluniqua naručila ovaj šampon i za sada sam jako zadovoljna; odlično opere vlasište a ostatak kose uopće ne isušuje i ne petlja :cerek:
http://img.feelunique.com/img/products/Tisserand_Balancing_Shampoo_Tea_Tree_Lemon___Rosem 1314700587.jpg

http://www.feelunique.com/p/Tisserand-Balancing-Shampoo-150ml

xena01
01.02.2012., 18:05
i da.. ugl, kako sam uzduž i popreko proučila ovaj topik, ostalo mi je par pitanja :)
1. netko je napisao da mu je dobar kerastas šampon za masnu kosu.. zanima me jel ima vas više kojima je on dobar i jel ima netko kome nije? i koji je to uopće njihov šampon, ako vam se da stavit link :)
i gdje u ZG-u kupujete njihove proizvode?
2. biokap šampon, za njega sam skontala od vas da ga ima u Mulleru i nekim ljekarnama.. ugl zanima me jel postoji više vas kojima je on odgovarao i netko kome nije?
3. gdje se ima za kupit phytocedrat? i također, kome je pomoagao, kome nije?
4. revlon hydra capture.. ista ta pitanja.. gdje ga ima za kupit i kome je pomogao, a kome nije?
5. zatim sebasphane od Biorga.. gdje ima za kupit? kome je pomgao, kome nije?
6. i tko je još probao onaj od indole za masnu kosu? i kome je pomogao, a kome nije?
7. jel tko probao onaj orising? neka djevojka je pisala da joj je dobar, ali osim nje nisam vidjela da ga je itko drugi probao? njega ima u iris parfumeriji? koliko dođe?
hvala :)
ugl znači meni vichy i ducrey ne valjaju... uriage neću jer jako isušuje vrhove ako sam vas dobro skontala, klorane neću jer je isto puno podjeljenih mišljenja, iz istog razloga neću ni Lush.. DM-ovo više neću ništa..
cilj: nać šampon od kojeg će mi se manje mastit kosa, a da mi neće isušit vrhove..
btw... netko je tu pisao kako u one jeftine šampone stavljaju puno sulfata koji isušuju kosu, a stavljaju se da se šampono više pjene, ugl koliko sam ja skontala, to stavljaju u skoro sve šampone, uključujući i one skupe... pa ako je netko naišao na neki čudesni koji to ne sadrži bila bi mu jako zahvalna na toj informaciji :)

hellie
01.02.2012., 19:35
meni je phyto bio totalno razočarenje, čisto bacanje novca. jako riejdak šampon koji uopće ne bi oprao kosu i ništa nije pomogao da spriječi ili smanji mašćenje

bioderma node (samo node bez dodatnih slova) šampon ne sadrži sulfate, solidno opere kosu, blag je, ne iritira ali opet ništa posebno ne utječe na mašćenje.

xena01
01.02.2012., 19:54
Ja sam sa Feeluniqua naručila ovaj šampon i za sada sam jako zadovoljna; odlično opere vlasište a ostatak kose uopće ne isušuje i ne petlja :cerek:
http://img.feelunique.com/img/products/Tisserand_Balancing_Shampoo_Tea_Tree_Lemon___Rosem 1314700587.jpg

http://www.feelunique.com/p/Tisserand-Balancing-Shampoo-150ml

jel ti se bar malo manje masti kosa od njega? :)
koliko si ga platila? :)

xena01
01.02.2012., 19:55
meni je phyto bio totalno razočarenje, čisto bacanje novca. jako riejdak šampon koji uopće ne bi oprao kosu i ništa nije pomogao da spriječi ili smanji mašćenje

bioderma node (samo node bez dodatnih slova) šampon ne sadrži sulfate, solidno opere kosu, blag je, ne iritira ali opet ništa posebno ne utječe na mašćenje.

znači ne padne ti od njega kosa? u smislu, ne oteža ti onako kosu već bude volumna, poletna?

hellie
01.02.2012., 20:03
lijepo opere kosu, nisam primjetila neki wow volumen ali to mu i nije cilj. on je za osjetljivo tjeme i često pranje kose. definitivno ne bude kosa onako zaljepljena uz glavu, bude normalna.

Mopsly
01.02.2012., 21:03
jel ti se bar malo manje masti kosa od njega? :)
koliko si ga platila? :)
Da!
Ja kosu inače moram prati svaki dan a s ovim svaki drugi ali ono što je meni "najzanimljivije" je da kosa doslovno i sljedeći dan ima "svjež" miris :cerek:
Platila sam ga nekih 6 funti mislim :mig: što i nije puno za šampon bez parabena i SLES-a :mig:

Inače, cure, ne mora se svaki šampon jako pjeniti da bi oprao kosu dobro; to se samo kemikalije "pjene" :mig:
Probala sam ja dosta šampona koji se praktički uopće nisu pjenili pa su mi odlično oprali tjeme :mig:

lulicca
01.02.2012., 21:06
i decki:)probajte sampon za masnu kosu od amwaya.malo procitajte o njima unpr,ja kad sam probala njihov sampon za masnu kosu,rekla sam nakon dva tjedna aaaazali boze para,naravno gospodja koja mi ga je dostavila kaze da se strpim jos dva tri djedna,te da cu je zvat i rec pa imali ste pravo,naravno ja sam jos dva tjedna nastavila prati sa njim,valjda je trebalo da se naviknem,da naviknem tjeme na njega,ja sam sada bez drige ,svaka 4 dana perem kosu,ne masti se brzo uopce,uzela sam na nagovor gos od litre bocu,jeftinija je veca boca,ispaltivija da kazem naspram manjih doza,vec god dana imam tu bocu te jos vjerujem za pola god da ima,ima pumpicu,ne baca se kao druga pakovanja i njihovo rukovanje je drugacije,ova pumpica je prava stvar,kosta 200 kuna,i po meni ni malo nije skupo kad vidite rezulat,regenerator se ne stavlja na masnu kosu,imaju silikoni za vrhove ,sto je dovoljno,a na cjelu kosu ne stavljat reg,dokazano da nije dobro,nema potrebe,uzivajte te mi javite kako kosa škripi kako je cista,vidjet cete...:mig::mig:

xena01
02.02.2012., 00:09
Da!
Ja kosu inače moram prati svaki dan a s ovim svaki drugi ali ono što je meni "najzanimljivije" je da kosa doslovno i sljedeći dan ima "svjež" miris :cerek:
Platila sam ga nekih 6 funti mislim :mig: što i nije puno za šampon bez parabena i SLES-a :mig:

Inače, cure, ne mora se svaki šampon jako pjeniti da bi oprao kosu dobro; to se samo kemikalije "pjene" :mig:
Probala sam ja dosta šampona koji se praktički uopće nisu pjenili pa su mi odlično oprali tjeme :mig:

znači dobro ti opere kosu?
pitam jer sam čitala o tim proizvodima bez SLS-a I SLES-a i neki se bune da im dobro ne opere kosu, da im bude sva mlitava, a s druge strane, pričaju o njihovoj štetnosti :ne zna:

Mopsly
02.02.2012., 14:06
znači dobro ti opere kosu?
pitam jer sam čitala o tim proizvodima bez SLS-a I SLES-a i neki se bune da im dobro ne opere kosu, da im bude sva mlitava, a s druge strane, pričaju o njihovoj štetnosti :ne zna:
Meni odlično opere kosu! :mig:
Dobro se i pjeni i čak je ne moram ni dva puta šamponirati što je kod mene vrlo čest (da ne kažem pravilo) slučaj :(
Imam dugu, blago valovitu kosu ali nikako nije ni mlitava ni ništa slično poslije pranja ovim šamponom :ne zna:

xena01
02.02.2012., 17:25
Meni odlično opere kosu! :mig:
Dobro se i pjeni i čak je ne moram ni dva puta šamponirati što je kod mene vrlo čest (da ne kažem pravilo) slučaj :(
Imam dugu, blago valovitu kosu ali nikako nije ni mlitava ni ništa slično poslije pranja ovim šamponom :ne zna:

onda ću definitivno uzet ili njega ili neki od loccitana za perut, ali za osjetiljivo vlasište.. čitala sam recenzije i nitko se nije pobunio da im isuši kosu, a niti da ju zamasti, netko je čak komentirao da mu se manje masti.... tako da sam kontala možda da prvo uzmem njega da si riješim taj problem.. ali definitivno ću probat i taj tvoj jer stvarno nije skup :)
i zaljepila sam se i za nekim kerastasov, za masno tjeme i suhe vrhove i ima još neki za masnu kosu, ali kao ne isušuje vrhove..
ugl ta 3 tj 4 su mi sad totalno zapela za oči i njih ću prve probat, s tim da ću pričekat da vidim što će reć ovi na ispitivanju vlasišta tako da više ne bacam novce na sve i svašta :)

Mopsly
02.02.2012., 19:48
Da te odmah riješim djela "trileme" :D....
Kerastase šampon za masno tjeme i suhe vrhove - Bain divalent - imala sam ga i bezveze bačen novac :rolleyes:
Hvala Bogu što sam ga uzela na Feelunique na nekoj akciji pa me koštao oko 80 kuna jer bi poludila da sam ga kupila u HR po "punoj" cijeni

xena01
02.02.2012., 21:34
Da te odmah riješim djela "trileme" :D....
Kerastase šampon za masno tjeme i suhe vrhove - Bain divalent - imala sam ga i bezveze bačen novac :rolleyes:
Hvala Bogu što sam ga uzela na Feelunique na nekoj akciji pa me koštao oko 80 kuna jer bi poludila da sam ga kupila u HR po "punoj" cijeni

jaoo hvala ti :)
a jesi probala i onaj njihov za masnu kosu? tj samo za masnu kosu?
znači, da rezimiramo :) kosa ti se nije ništa manje mastila? a jel ti bar pravio neki veći volumen u smislu u kojem ga znaju napravit šamponi koji dobro operu kosu? i jel ti je isušivao i dalje vrhove ko većinma drugih šampona za masnu kosu?
ug :) sačuvala si me novaca :) ali ovo sve pitam tako da kasnije ponovno en dođem u napast :cerek:

mimimozica
02.02.2012., 21:46
xena01 Ako misliš na ovaj kerastasse za masnu kosu http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Specifique-Bain-Clarifiant-250ml , ušparaj si novce i preskoči ga. Meni ni nakon 2 šamponiranja ne opere kosu (ostane sljepljena uz tjeme). O volumenu uopće nema govora, sjaj također nula.

Mopsly
02.02.2012., 23:37
jaoo hvala ti :)
a jesi probala i onaj njihov za masnu kosu? tj samo za masnu kosu?
znači, da rezimiramo :) kosa ti se nije ništa manje mastila? a jel ti bar pravio neki veći volumen u smislu u kojem ga znaju napravit šamponi koji dobro operu kosu? i jel ti je isušivao i dalje vrhove ko većinma drugih šampona za masnu kosu?
ug :) sačuvala si me novaca :) ali ovo sve pitam tako da kasnije ponovno en dođem u napast :cerek:

Nisam probala taj njihov baš za masnu kosu jer me strah da mi još više ne isuši ionako suh ostatak kose a šamponi za masnu kosu mi u pravilu skoro svaki to "radi" :ne zna:
Sa ovim Divalentom koji sam probala kosu sam prala svaka dva dana (ok i to je donekle uspjeh) ali jedva; naime ako sam je ujutro oprala do navečer sam već imala masno tjeme i nekako sljepljenu kosu i jedino sam sutradan moglakosu staviti u rep a šiške "srediti" nekim od šampona za suho pranje kose ili baby puderom :ne zna: I da, isušivao je vrhove kao i bilo koji drugi "obični" šampon za masnu kosu :mig:

xena01
03.02.2012., 00:42
xena01 Ako misliš na ovaj kerastasse za masnu kosu http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Specifique-Bain-Clarifiant-250ml , ušparaj si novce i preskoči ga. Meni ni nakon 2 šamponiranja ne opere kosu (ostane sljepljena uz tjeme). O volumenu uopće nema govora, sjaj također nula.

ajme hvala ti!!! :) da, na njega sam mislila :)
jaooo... samo da uspijem saznat od frizerke koja je to linija šampona za masnu kosu koju ona naručuje... koza neće da mi kaže jer eto bolje da ja dođem kod nje prvo probat masku i losion, a to će me doć 100 kn, a ovako to sve troje platim 250 kn pa i da meni ne valja, onda prodam... a sad ni da želim ne mogu doć kod nje na to jer je rekla da se prvo moram riješit peruti koju ja uopće ne vidim niti itko drugi na meni :( i baš me zanima kako onda uopće mogu znat jesam li je se riješila ili ne kad ju ne vidim :(
ugl čim saznam, podijelim to sa svima vama jer taj šampon mi je napravio da sam puna 2 dana imala čsitu, čistu kosu, a to nisam uspjela s niti jednim ikad jer mi kosa nikad ne izdrži preko 18 h i to da baš bude masna :(
ugl hvala vam svima! :)

xena01
03.02.2012., 00:45
e da.. saznala sam od frizerke da onaj od loreala iz proff linije isto uopće ne valja :(
ona ima istu kosu ko ja, zapravo još rijeđu, ali masti se isto ko moja :(
jedino čega se bojim je to da mi se kosa možda nije manje zamastila zbog tog šampona, nego zbog lorelove pjene za volumen koju mi je stavila... tako da slijedeći put kada dođem, na tu i masku i losion reći ću joj da mi ne stavlja pjenu tako da baš vidim jel u tome riječ

hellie
03.02.2012., 13:10
prije će biti da ti se kosa manje mastila jer ju ona dobro oriba. i ja kad odem kod frizera pa mi oriba kosu puno dulje ostane čista jer one uvijek dobro umasiraju šampon i onda poslije one silne masaže.

xena01
03.02.2012., 16:44
prije će biti da ti se kosa manje mastila jer ju ona dobro oriba. i ja kad odem kod frizera pa mi oriba kosu puno dulje ostane čista jer one uvijek dobro umasiraju šampon i onda poslije one silne masaže.

i ja se nadam da je šampon :)
ma nije me uopće baš nešto masirala... ne sjećam se kad me je zadnji put neka dobro izmasirala.. sve to meni kratko.. minutica..
ja si uvijek masiram malo kosu kad ju perem, uvijek.. ne brutalno, nego ono nježno, ko one... iako to meni uopće nije neka ugoda ko što rekoh :D

hellie
03.02.2012., 17:20
ja kad odem kod frizera tako me izmrcvare da odmah dobijem glavobolju :D. baš pošteno oribaju sve, i obično im kažem bez masaže jer me to više boli nego ribanje. i još mi i regenerator stave pa kosa opet bude dulje čista nego kad sama operem. inače ja ne koristim regenerator nikad jer nema smisla. ako ga stavim mogu odmah ponovo prati kosu .i baš oribam i sama, ali očito nedovoljno.

xena01
03.02.2012., 18:37
ja kad odem kod frizera tako me izmrcvare da odmah dobijem glavobolju :D. baš pošteno oribaju sve, i obično im kažem bez masaže jer me to više boli nego ribanje. i još mi i regenerator stave pa kosa opet bude dulje čista nego kad sama operem. inače ja ne koristim regenerator nikad jer nema smisla. ako ga stavim mogu odmah ponovo prati kosu .i baš oribam i sama, ali očito nedovoljno.

a jesi probala možda ga samo ostavit minutu na glavi? ja kad to napravim, bolje mi očisti kosu.. iako tu pazi da si ne isušiš previše, ali to se brzo skonta nakon pranja :D
a možda one imaju šampone bez silikona ili tako nešto?
a možda je i to jednostavno tako sa tvojom kosom :)
ja opet kada odem kod njih na pranje, moram kosu prat ćim dođem kuć koliko bude masna.. i ovo mi je prva frizerka kod koje mi je kosa bila duže čista.. jer one druge mi uvijek tutnu na glavu neki soft šampon za sve tipove kose od kojih se ja odmah zamastim i pored toga mi redovno stave regenrtor na tjeme iako im uporno govorim da to ne rade, a one uporno da neće i onda uporno to ponovno naprave jer kad mi idu raščešljavat kosu povuku mi regenerator i na tjeme jer raščešljavaju sve do gore.. dok kad ja stavim regenerator stavljam ga samo na vrhove, od brade pa naniže i raščešljavam samo te vrhove jer oni mi se petljaju ako ih ne raščešljam, uopće nemam potrebu raščešljavat si i gore kosu dok je mokra jer se ne petlja gore

hellie
03.02.2012., 18:52
inače kad perem ostavim par minuta ali ne pomaže. a ove u mom frizerskom navodno koriste keune ali stave u bočicu kojekakve jeftilen šampone samo neće to reći. jednom mi je prala kosu i šampon predivno mirisao po jabukama i pitam ju koji je to šampon, i sva se zbunila i na kraju izvalila keune za sve tipove kose a nije. ali nema veze, bitno da on lijepo opere :D
ma uostalom, već sam se pomirila da nema tog šampona koji će pomoći da mi se kosa manje masti, sve je to bacanje novca. radije neki nježan šampon da ne isuši vrhove i to je to.

xena01
04.02.2012., 01:17
inače kad perem ostavim par minuta ali ne pomaže. a ove u mom frizerskom navodno koriste keune ali stave u bočicu kojekakve jeftilen šampone samo neće to reći. jednom mi je prala kosu i šampon predivno mirisao po jabukama i pitam ju koji je to šampon, i sva se zbunila i na kraju izvalila keune za sve tipove kose a nije. ali nema veze, bitno da on lijepo opere :D
ma uostalom, već sam se pomirila da nema tog šampona koji će pomoći da mi se kosa manje masti, sve je to bacanje novca. radije neki nježan šampon da ne isuši vrhove i to je to.

meni su super oni za volumen :) najmanje mi zamaste kosu.. možda jer imaju u sebi te neke "čudesne" fore za volumen koje mi nikad nisu napravile volumen, ali možda kako jel oni ne smiju ljepit i otežavat kosu, možda mi se zato od njih najmanje masti.. pod najmanje zamaste kosu mislim da izdrži 18 sati čista.. od svih drugih dobijem masnu kosu nakon 3-4 h max 6 h, a eventualno 12 h...
kod ovih nježnih se znam zeznut jer znaju bit prenježni pa mi se isto brzo zamasti kosa..
eh što bi sad dala sa ona puna 2 dana čiste kose kakvu sam imala do prije par godina... a ja i onda mislila da mi se kosa puno masti... još da sam onda znala za one pudere za suho pranje, gjde bi mi bio kraj :) morala bi prat kosu samo 2 puta tjedno

crvenkapica5
04.02.2012., 21:47

:rofl: hihihihi a jadna frizerka :D
uh, koliko ste se vi raspisale na ovoj temi :) seciranje proizvoda za kosu :top:

xena01
05.02.2012., 01:13
:rofl: hihihihi a jadna frizerka :D
uh, koliko ste se vi raspisale na ovoj temi :) seciranje proizvoda za kosu :top:

pa zato ih i plaćamo :D bolje da rade kako treba za te novce koje uzmu :eek:
iako to često nije slučaj :(

lada13
05.02.2012., 09:43
probala sam dječji puder kao zamjena za šampon za suho pranje. ali mi se čini da rezultat nije ni blizu tako dobar kao s šamponom. i još mi se kosa naelektrizirala dok sa utrljavala šampon s ručnikom :/
kakva su vaša iskustva? mislim da se ovdje pisalo da je sve to isto, ali kod mene nije takav slučaj. a i da je stvarno svejedno što koristiš, zašto bi uopće itko ikad kupovao šampon za suho pranje, kad je puder puno jeftiniji?

Galadriel
05.02.2012., 15:01
meni je puno bolji baby puder od suhog sampona :ne zna:
koristila sam do sad samo balea suhi sampon i grozan mi se,, jedino sto je bolje kod njega je to sto se lakse nanosi,,,ali obicni baby puder mi puno bolje upije masnocu a kada ga dobro umasiram/rascesljam ne ostaje nista po kosi :mig:

cula sam da je batiste suhi sampon puno bolji ali jos neznam da li da trosim pare na njega ili da i dalje koristim baby sampon :misli:

hellie
05.02.2012., 15:03
balein je baš loš, najgori od svih suhih šampona

xena01
05.02.2012., 16:39
probala sam dječji puder kao zamjena za šampon za suho pranje. ali mi se čini da rezultat nije ni blizu tako dobar kao s šamponom. i još mi se kosa naelektrizirala dok sa utrljavala šampon s ručnikom :/
kakva su vaša iskustva? mislim da se ovdje pisalo da je sve to isto, ali kod mene nije takav slučaj. a i da je stvarno svejedno što koristiš, zašto bi uopće itko ikad kupovao šampon za suho pranje, kad je puder puno jeftiniji?

meni opet bolje odgovara dječji puder.. oni mirišljavi ta tijelo ne, ali dječji da..
jer mi kosa ostane svilenkasta, dok od onih pudera za suho pranje ne ostane.. oni mi nekako "osuše" kosu, izgubi sjaj..
možda ih proizvode zato da nam uzmu novce :D
da mi i odg ti šamponi ne bi ih kupovala jer mi je to stvarno preskupo.. ajde da se ne troše tako brzo, ne bi ništa rekla... ali za 10-ak primjena, to mi je preskupo... ne dam iz principa...
s time da ne mogu bit objektivna kada meni dječji puder odgovara...
ne znam, možda nisu svi sprejevi takvi, ali onaj iz DM, koji dođe oko 40-50 kn, neki bijeli sa nečim šarenim po sebi, on mi je loš... a za druge da postoje nisam ni znala dok nisam došla tu na forum.. ali oni su još skuplji..
koliko sam skontala postoji od syosa na koji nikad nisam naletila, a on je relativno povoljan... i od klorane koji baš i nije... za druge koji postoje ne znam, ali kontam da su još skuplji :(
koje si ti probala?

hellie
05.02.2012., 16:51
taj iz DM-a bijeli sa šarama je SET i taj je dugo godina bio jedini suhi šampon ali on je isto jako loš jer su čestice prekrupne i teško se čisti iz kose pa bude bijela. meni batiste (isto dm, 30 kn) traje oko 2-3 mjeseca a koristim ga bar 4x tjedno. i on mi je najbolji od svih. isti je kao i klorane samo upola jeftiniji. nisam, probala syoss i baleu ali svi kažu da je balea užasno loš.
dječji puder mi ne pomaže jer imam tamno smeđu kosu pa se sve vidi, koliko god ga trljala van.

xena01
06.02.2012., 00:20
taj iz DM-a bijeli sa šarama je SET i taj je dugo godina bio jedini suhi šampon ali on je isto jako loš jer su čestice prekrupne i teško se čisti iz kose pa bude bijela. meni batiste (isto dm, 30 kn) traje oko 2-3 mjeseca a koristim ga bar 4x tjedno. i on mi je najbolji od svih. isti je kao i klorane samo upola jeftiniji. nisam, probala syoss i baleu ali svi kažu da je balea užasno loš.
dječji puder mi ne pomaže jer imam tamno smeđu kosu pa se sve vidi, koliko god ga trljala van.

batiste? ja ni njega ni balein nisam nikad vidjela u DM-u.. baš nikad :( doduše ja sam iz OS pa možda zato jer sam skontala da kod nas fali poprilično asortimana.. morat ću još jednom potražit, a u krajnoj liniji, zadužit ću nekog u ZG da mi ga kupi :)
imam i ja smeđu kosu, više nije tamno smeđa, ali koristila sam te pudere i kad sam bila tamno smeđa, praktički crna..
ja ga uspijem bez problema maknut, ali meni jedino odg od jonhsona dječji puder, onaj od lavande.. jer je puno svilenkastiji po strukturi os svihdrugih koje sam probala, a pored toga nema miris na beybi puder, nego neki sasvim normalan, neutralan.. ne osjetim ja tu lavandu :D
da bar nađem taj batiste, da vidim hoće li mi uspjet toliko trajat.. jer ako toliko traje, to je sasvim ok, a nije ni skup uopće

lada13
06.02.2012., 18:15
ja sam od suhih šampona probala samo klorane i syoss i oba su mi bila super. syoss je duplo jeftiniji od klorane ali ga nigdje nema otkad su ga počeli reklamirati. samo jednom sam ga kupila.
za ove ostale koje ste spomenule nisam ni čula :)
a ima neki kojeg sam vidjela u kozmu, ne mogu se sjetiti sad koja marka, uglavnom poznatija, ali košta oko 150 kn.
ali koji god da je, definitivno se slažem da su preskupi, jako brzo se troše pa radije operem kosu pravim šamponom. već sam i naviknuta na to svaki drugi dan :/

xena01
06.02.2012., 22:16
ja sam od suhih šampona probala samo klorane i syoss i oba su mi bila super. syoss je duplo jeftiniji od klorane ali ga nigdje nema otkad su ga počeli reklamirati. samo jednom sam ga kupila.
za ove ostale koje ste spomenule nisam ni čula :)
a ima neki kojeg sam vidjela u kozmu, ne mogu se sjetiti sad koja marka, uglavnom poznatija, ali košta oko 150 kn.
ali koji god da je, definitivno se slažem da su preskupi, jako brzo se troše pa radije operem kosu pravim šamponom. već sam i naviknuta na to svaki drugi dan :/

ja ne mogu svaki drugi dan jer bi morala svaki, jer nakon jednog dana nije ni za zavezat, baš se zamasti jako na tjemenu.. ali sam beybi puder odgodim na 3 dana.. jer kad nakon jednog dana stavim puder, taj drugi dan je mogu furat raspuštenu i onda nakon toga ponovno moram stavit puder, ali onda više nije tako poletna, ali je definitivno mogu furat u rupu taj treći dan, a da izgleda flu čisto.. mogla bi tako i četvrti dan, ali to radim samo kad sam kod kuće jer me jako boli glava od repa pa ga onda izbjegavam.. ne boli me jedino od niskog repa, ali to ne volim nosit...
ja ću baš probat taj baptiste, ali čisto sumnjam da će mi trajat 2-3 mjeseca...
jer ja taj puder znači koristim 4 puta tjedno tako da perem kosu 2-3 puta tjedno i to mi je ok..
tj sad mi je od kad sam prestala koristi pjenu za volumen jer kad ju koristim i stavim taj puder, kosa mi bude sljepljena pa je već drugi dan za rep i onda bi ju morala prat svaki drugi dan, a ovako kad ne koristim ništa za stiliziranje, onda mogu imat kosu 3 dana..
kontam da možda i potraje 2-3 mjeseca ako se stvalja jednom tjedno.. ne znam..
ali eto sad kad budem imala popust u DM-u baš ću probat, da još jednom dan priliku tome

lada13
07.02.2012., 18:04
ako taj baptiste stvarno traje 2-3 mjeseca uz tako često korištenje, onda se isplati skoro više od šampona. nadam se da to ne vrijedi kad ga stavljaš samo na šiške, nego i na ostatak glave ;)
ako ga vidim,, odmah kupujem! :)

xena01
07.02.2012., 18:33
ako taj baptiste stvarno traje 2-3 mjeseca uz tako često korištenje, onda se isplati skoro više od šampona. nadam se da to ne vrijedi kad ga stavljaš samo na šiške, nego i na ostatak glave ;)
ako ga vidim,, odmah kupujem! :)

hahaha.. ko i ja :)
nadam se da ćemo s njim imat pozitivno iskustvo tj da će nam stvarno trajat 2-3 mjeseca, iako iskreno sumnjam :( ali moram probat :)
eto onda ćemo ga uskoro obje recenzirat ovdje :) jako se nadam da ćemo imat dobre recenzije :cerek:

hellie
07.02.2012., 18:45
stavim ga na šiške i razdjeljak i malo sa strana. ne stavljam ga tamo di se niš ne vidi, odnosno ne odignem dio kose pa da pošpricam ispod dijelove. sutradan opet malo pošpricam. i onda sljedeći dan perem kosu ako nekamo idem, ako ne onda se ne zamaram. tako da ispadne da kosu perem 2x tjedno. ako operem kosu ujutro onda mi bude dulje čista. pa ga ne moram trošiti toliko. najčešće ga koristim 3X tjedno.

lada13
07.02.2012., 20:33
stavim ga na šiške i razdjeljak i malo sa strana. ne stavljam ga tamo di se niš ne vidi, odnosno ne odignem dio kose pa da pošpricam ispod dijelove. sutradan opet malo pošpricam. i onda sljedeći dan perem kosu ako nekamo idem, ako ne onda se ne zamaram. tako da ispadne da kosu perem 2x tjedno. ako operem kosu ujutro onda mi bude dulje čista. pa ga ne moram trošiti toliko. najčešće ga koristim 3X tjedno.

ovo kod mene nažalost ne bi upalilo :(
imam dosta rijetku kosu i kad se zamasti, onda se odvajaju slijepljeni pramenovi (čitaj: rezanci :rolleyes:), vidi mi se vlasište i to grozno izgleda. kad koristim sprej, onda obično špricam i ispod vanjskih slojeva kose.

hellie
07.02.2012., 20:34
i moja je tanka i sva u rezancima, ali kad pošricam s ovim čudom i dobro istraljam odmah dobijem volumen :D.

xena01
09.02.2012., 22:52
ovo kod mene nažalost ne bi upalilo :(
imam dosta rijetku kosu i kad se zamasti, onda se odvajaju slijepljeni pramenovi (čitaj: rezanci :rolleyes:), vidi mi se vlasište i to grozno izgleda. kad koristim sprej, onda obično špricam i ispod vanjskih slojeva kose.

i ja isto špricam sve slojeve... u biti.. podijeli kosu po sredini i onda pošpricam to tom ogromnom razdjeljku, od čela do baze lubanje.. i onda svaku od te dvije strane podijelim na pola i istom cijelom dužinom i onda još na kraju pošpricam i onaj iznad ušiju tj oko ošiju jer mi i tu bude masna, ugl rubovi rasta kose... moram ja maknut tu svu masnoću koja je nastala :D

hm.. onda bi nama dvijema možda i taj baptiste trajao za 10-ak upotreba...
e sad ću ga baš kupit pa da vidim :D
ako kupiš i ti, ajde onda i ti bilježi ko ja pa da baš svi zajedno vidimo :)
iako mislim da će nam se poduduarat rezultati

lada13
10.02.2012., 19:58
i ja isto špricam sve slojeve... u biti.. podijeli kosu po sredini i onda pošpricam to tom ogromnom razdjeljku, od čela do baze lubanje.. i onda svaku od te dvije strane podijelim na pola i istom cijelom dužinom i onda još na kraju pošpricam i onaj iznad ušiju tj oko ošiju jer mi i tu bude masna, ugl rubovi rasta kose... moram ja maknut tu svu masnoću koja je nastala :D

hm.. onda bi nama dvijema možda i taj baptiste trajao za 10-ak upotreba...
e sad ću ga baš kupit pa da vidim :D
ako kupiš i ti, ajde onda i ti bilježi ko ja pa da baš svi zajedno vidimo :)
iako mislim da će nam se poduduarat rezultati

ok :)

Ninabella
11.02.2012., 14:34
pozdrav,

trebam savjet... Imam dugu valovitu kosu na kojoj su mi vrhovi prilično suhi, dok mi se tjeme često masti.. Imate li možda kakav savjet za određeni preparat?

LP.

RenataOriflame
13.02.2012., 16:10
I meni se kosa užasno brzo masti i moram ju prati svaki drugi dan, s tim da dan prije pranja stavim puder. I onda sam probala šampon za obojenu kosu iz Oriflamea (sa suncokretom i borovnicom) i kosa mi je tek treći dan bila masna s tim da nisam puder stavljala. Znači da sam ga stavila taj dan kad sam ju oprala mogla bih izdržati još jedan dan bez pranja :)

alice1987
19.02.2012., 07:58
jel netko probao: L'Oréal Professionnel Serie Expert Pure Resource Shampoo??
Očajna sam više nezznam koji bi šampon kupila. svašta sam isprobala, od onih iz trgovine za masnu pa sve do šampona za suhu, a i šampone za prof. upotrebu. Imam masno tjeme a vrhovi su mi suhi :( moram prati kosu svaki drugi dan, užasno privači mirise i to je ono što mi najviše smeta.

onlooker
19.02.2012., 11:29
eto, da i ja podijelim iskustva...

Batiste - nisam probala makar sam zbog dobrih kritika bila spremna. Naime, ima ga samo za tamnu kosu u dm-u na Cvjetnom i na Glavnom kolodvoru (pitajte tetu gdje stoji, nemoguce ga je naci inace)

got2be - najbolje mirisi, super izgleda na kosi, jeftin, u dm-u, ma, najbolja ocijena da nema jednu manu - iscuri odmah, odnosno, imas ga samo za jedan put, pa ispadne najskuplji (oko 40kn)... kasnije na stranim forumima vidjela da i druge curke imale isti problem...

neki osmo, u biljnoj ljekarni, oko 60kn, nevrijedan spomena, malo slabije suri, ali ipak curi, a nije suhi, vec ostavlja vlazan talk, koji se zatim susi :/... ne bih ga uzela opet...

i dolazimo do najskupljeg, ali meni najboljeg... Klorane, oko75kn, ali traaajeeee i traje, ne curi i kosa ima osjecaj cistoce... jedino sto sam uzela koprivu za masnu kosu, pa mi malo presuho izgleda, drugi put cu uzeti za osjetljivu kosu...

inace, stvarno mi je zao zbog got2be, daleko najbolje mi je legao... a i za taj Batiste, kaj ga svi hvalite, da ga vise nema u neutralnoj boji ili za svijetlu kosu...

hellie
19.02.2012., 11:58
ma postoje i drugi batiste, nisu ih povukli iz prodaje samo ih je pronaći jer očito rijetko obnavljaju zalihe.

xena01
19.02.2012., 13:57
jel netko probao: L'Oréal Professionnel Serie Expert Pure Resource Shampoo??
Očajna sam više nezznam koji bi šampon kupila. svašta sam isprobala, od onih iz trgovine za masnu pa sve do šampona za suhu, a i šampone za prof. upotrebu. Imam masno tjeme a vrhovi su mi suhi :( moram prati kosu svaki drugi dan, užasno privači mirise i to je ono što mi najviše smeta.

moja frizerka koristi sve lorealovo i ima naš problem, premasna kosa i ugl probala je taj i kaže da ništ ne valja :( bačen novac :( tako kaže

alice1987
23.02.2012., 16:47
moja frizerka koristi sve lorealovo i ima naš problem, premasna kosa i ugl probala je taj i kaže da ništ ne valja :( bačen novac :( tako kaže

ah šteta :rolleyes:
dobila sam savjet da probam ukapati par kapi eteričnog ulja čajevca u šampon koji inače koristim i da bi to trebalo pomoći...baš budem probala, jeftinije će me ispasti nego da idem kupovati taj L'orealov šampon.

xena01
23.02.2012., 21:10
i ja mislim da bi ti se to definitivno više isplatilo..
jedino eto dok sam čitala sam naišla da neki preporučuju da je bolje koristit losione namjenjene baš za tjeme, nego šampone..
ja ću se sad baš bacit na to pa da baš vidim jer evo dijagnosticirali su mi seboreju što nije nikakvo čudo s obzirom na to koliko mi se masti..
a nakon toga idem do friezrke na onaj šampon, losion i masku da vidim hoće li mi se manje mastit jer kad je oprala s tim šamponom izdržala je punih 48 h čista.. a koza mi ne želi reć kako se zove ta marka sve dok ne dođem na losion i masku jer kao bezveze da bacam novce na to ako mi ne odgovara, a znam da mi odgovara, a pored toga ništa ni ne možeš skontat nakon jednog pranja....

xena01
23.02.2012., 23:17
molim cure koje su hvalile čisteću pjenu od Rougja da mi pomognu, ako ikako mogu :)
ugl na pregledu vlasišta mi je žena rekla da imam seboreju.. rekla je i da imam suhu seboreju što mi nije jasno iz više razloga.. 1. meni se kosa zamasti ua manje od jednog dana, 2. meni je "perut" zaljepljena za tjeme tako da ju uopće ne vidim, a kamoli da pata, što je slučaj sa suhom, 3 . možda ipak i može biti suha seboreja jer seboreja je pojačan rad žlijezda lojnica koji se može manifestirat u vidu suhe ili masne peruti iako mi mehanizam nastanka suhe uopće nije jasan ako je tjeme masno.. ugl to je sad zapravo ne bitno...

nego... ugl preporučila mi je tu čisteću pjenu i losion protiv prhuti, ali od Taara.. i to je onako preskupo, ko i od Rougja ko što i same znate.. ok čisteća pjena je 100 kn i kontam da se ona može imat dugo, ali taj losion dođe 200 kn a ima ga 40 ml i treba ga se stavljat 5 ml 2 puta tjedno što ispadne da će mi to trajat samo 4 tjedna...

i onda je meni palo na pamet da si kupim samo pjenu jer sam se sjetila da ste mnoge govrile da vam je pjena super i da ju i dalje koristite, a da su vam losioni glupost... pa me zanima stoga vaše mišljenje? u slučaju da ste i vi imale perut.. jel vam je i sama pjena pomogla? ili si pak trebam kupit i losion?

i ta pjena.. na web str i Rougja i Taara sam pročitala da se to koristi umjesto šampona, a opet pišu i da se se stavlja samo na vlasište i sad mi nije jasno što od tog dvoje? meni je ta žena rekla da prvo normalno operem kosu sa nekim nježni šamponom i onda stavim pjenu, a opet na forumu sam vidjela da su neke cure to koristile baš umjesto šampona.... i također me zanima jel ta pjena u biti nešto slično šamponu za dubinsko pranje? to pitam jer sam si kontala kupit i takav šampon i koristit ga jednom tjedno jer sam pročitala da je to super za masnu kosu i ugl kako sam vidjela tu čisteću pjenu da čisti pomislila sam da je to zapravo ko šampon za dubinsko pranje ili?

i vidjela sam da Rougj pjena ima u sebi Piroctone olamine što se koristi u šamponima protiv prhuti i time više mi je palo na pamet da si ne trebam kupovat losion, s time da taj sastojak nisam našla kod Taar pjene, ali tome je možda razlog što za Taaar pjenu nigdje ni ne piše sastav..

i da, koliko dođe Rougj pjena? i u kojim ljekarnaam se može kupit? jel ju drži ona farmacia ili kako već se zove?

hellie
24.02.2012., 01:23
rougj pjena ti je dubinski šampon. zato ju treba samo na tjeme. i onda kad ispireš kosu šampon se cijedi po ostatku i tako ti opere ostalo. cijena je oko 65 kn i imaš je u svim ljekarnama koje drže rougj, tako da vjerojatno ima u farmaciji.

mimimozica
24.02.2012., 16:22
molim cure koje su hvalile čisteću pjenu od Rougja da mi pomognu, ako ikako mogu :)
....

Napisala sam ti odgovor na rougj temi, al nek se nađe i ovdje...Evo linka
http://www.forum.hr/showpost.php?p=38256904&postcount=181

xena01
25.02.2012., 02:01
rougj pjena ti je dubinski šampon. zato ju treba samo na tjeme. i onda kad ispireš kosu šampon se cijedi po ostatku i tako ti opere ostalo. cijena je oko 65 kn i imaš je u svim ljekarnama koje drže rougj, tako da vjerojatno ima u farmaciji.

a jesi li koristila pored nje i losion ili samo nju? i koje ti je više pomoglo (ako ti je išta pomoglo)?
pitam zbog svoje seboreje i prhuti jer sam razmišljala o tome da koritim samo pjenu u nadi da će mi pomoć da se riješim peruti i pored toga da će mi smanjit i mašćenje....
koji si losion koristila u slučaju da jesi neki?

hellie
25.02.2012., 02:29
samo sam pjenu koristila i nije ništa pomogla. ali moj problem je isključivo masna kosa, nemam perut. primjetila sam da otkad koristim šampon za dubinsko čišćenje jednom tjedno i ostale dane perem blagim šamponom puno mi je bolja kosa i dulje ostaje čista. i dalje se masti ali npr. operem ju navečer i sutradan mogu imati puštenu kosu bez da stavljam sprej za suho pranje. sljedeći dan ju pošpricam sprejem i opet mogu imati puštenu kosu. prije bi ako navečer operem ujutro morala našpricati i vezati u rep.

*ivancica*
25.02.2012., 16:26
možete stavit sliku ili link toga, jer ja to ne mogu nać :confused::o

mimimozica
25.02.2012., 22:01
možete stavit sliku ili link toga, jer ja to ne mogu nać :confused::o

Ak si mislila na rougj...
http://www.rougj.com/index.php?lang=EN&page=prodotti&catProdotti=6
šampon ti je prvi, a dolje razni losioni ovisno o potrebi vlasišta.

xena01
25.02.2012., 22:01
http://www.ljekarna-bjelovar.hr/Default.aspx?tabid=243
i
http://www.taar.eu/Taar/cisteca-pjena.html

tu možeš i njihove ostale proizvode pogledat :)

*ivancica*
26.02.2012., 01:41
hvala cure :) kupila sam i ja neki čistač u ljekarni za nekih 70-ak kn.. il sam ja glupa il ne mogu to uopće izguglat :ne zna: smeđa bočica, bijela naljepnica i skroz uski otvor kroz koji ide šampon.. :kava: ugl. kolko često je preporučeno to koristit ??

Daisy.L
27.02.2012., 10:46
Jel mi može neko preporučiti sredstvo za suho pranje kose?!
Obzirom da kosu moram oprati svaku večer i do popodneva idućeg dana ponovno je masna htjela bih samo da volumen popravim i opći izgled, da ne djelujem kao da se nisam okupala 10 dana!

Anita2507
27.02.2012., 14:02
Svi hvale baptiste iz dm-a. Meni je syossov iscurio nakon par korištenja, sad imam swiss o par iz mullera i dobar mi je, za 24kn.

Daisy.L
27.02.2012., 19:48
Ajojj ne vidjeh to danas u dmu :( nego kupila taft powder za veći instant volumen kose i puder za bebice pa sam mislila kombinirati.
Najteže je volumen održati jer mi je masna kosa i tanka dlaka, užas.

lada13
28.02.2012., 18:41
Ajojj ne vidjeh to danas u dmu :( nego kupila taft powder za veći instant volumen kose i puder za bebice pa sam mislila kombinirati.
Najteže je volumen održati jer mi je masna kosa i tanka dlaka, užas.

obavezno javi kakav bude ti taft powder! :)

xena01
01.03.2012., 00:24
ja vidjela u DM-u da imaju i neki njhov, DM, za suho pranje..
i u Mulleru imaju neke dvije žnj marke za 24 kn.. sad sam si uzela jednu tu žnj pa da vidim koliko će trajat.. ne ostavlja bijelo.. nego je ko lak za kosu... ali mi se ne sviđa jer ga moram puno stavit za razliku od onog šarenog iz DM-a koji me je opet nervirao jer se je brzo trošio i jel je ostavljao bijelo..
potraga se nastavlja :D

alice1987
02.03.2012., 17:21
Moram podijeliti svoje iskustvo s vama koje isto kao ja vodite "rat" s masnom kosom.
Prije dva dana sam kupila jojobino hladno prešano bazno ulje za lice i tijelo.
Prvenstveno sam ga mislila koristiti kao odstranjivač šminke i za to je stvarno odlično, lice mi je predivno, mekano, nahranjeno a opet nije uopće masno. Usput sam sasvim slučajno naletila na informaciju da je to ulje dobro i za masnu kosu, da ga se može dodati u šampon s kojim inaće peremo kosu ili se može nanjeti na tjeme i pustiti da djeluje 20 minuta.
(evo teksta s jedne int. stranice o upotrebi jojobinog ulja:
"Jojoba se upotrebljava i kod njege kose i tjemena. Stvrdnuti sebum uzrokuje mnoge probleme tjemena jer začepljuje folikule dlake. Ukoliko se ta otvrdnuća ne uklone može na kraju doći do uništenja folikula. Jojobino ulje prodire do korijena dlake, vrlo brzo omekšava i rastvara otvrdnuća te na taj način omogućuje tjemenu i folikulama dlake da normalno obavljaju svoju funkciju.
Povremeni pakunzi za kosu s jojobinim uljem uz masažu će pridonijeti ljepšem, zdravijem izgledu i kosi će vratiti prirodnu boju i sjaj. Jojobino uljem možete dodati i šamponu za kosu, a za izrazito suhu i lomljivu kosu ulje nanesite na mokru kosu prije sušenja. Za suhe vrhove kose sklone pucanju jojobu možete nanijeti i na suhu kosu.")
Jučer sam prala kosu i dodala sam ga u šampon, prvo malo jer sam mislila da će mi kosa biti sva sljepljena, al nije bila pa sam dodala još. Isprala sam kosu sve normalno i na kraju stavila malo balzama na vrhove, kao što inaće radim. Kad sam osušila kosu ugodno sam se iznenadila :D:D kosa mi je bila predivna, sjaja, lepršava, nimalo sljepljena ili otežana od tog ulja... ma nešto za ne vjerovat. Baš me interesira kako će mi se tjeme i kosa se ponašati sutra i prekosutra. Inače ju perem svaki drugi dan. Iskreno se nadam da sa pronašla lijek za moju masnu kosu jer me izluđuje.

C.Mariù
03.03.2012., 12:57
Moram podijeliti svoje iskustvo s vama koje isto kao ja vodite "rat" s masnom kosom.
Prije dva dana sam kupila jojobino hladno prešano bazno ulje za lice i tijelo.
Prvenstveno sam ga mislila koristiti kao odstranjivač šminke i za to je stvarno odlično, lice mi je predivno, mekano, nahranjeno a opet nije uopće masno. Usput sam sasvim slučajno naletila na informaciju da je to ulje dobro i za masnu kosu, da ga se može dodati u šampon s kojim inaće peremo kosu ili se može nanjeti na tjeme i pustiti da djeluje 20 minuta.
(evo teksta s jedne int. stranice o upotrebi jojobinog ulja:
"Jojoba se upotrebljava i kod njege kose i tjemena. Stvrdnuti sebum uzrokuje mnoge probleme tjemena jer začepljuje folikule dlake. Ukoliko se ta otvrdnuća ne uklone može na kraju doći do uništenja folikula. Jojobino ulje prodire do korijena dlake, vrlo brzo omekšava i rastvara otvrdnuća te na taj način omogućuje tjemenu i folikulama dlake da normalno obavljaju svoju funkciju.
Povremeni pakunzi za kosu s jojobinim uljem uz masažu će pridonijeti ljepšem, zdravijem izgledu i kosi će vratiti prirodnu boju i sjaj. Jojobino uljem možete dodati i šamponu za kosu, a za izrazito suhu i lomljivu kosu ulje nanesite na mokru kosu prije sušenja. Za suhe vrhove kose sklone pucanju jojobu možete nanijeti i na suhu kosu.")
Jučer sam prala kosu i dodala sam ga u šampon, prvo malo jer sam mislila da će mi kosa biti sva sljepljena, al nije bila pa sam dodala još. Isprala sam kosu sve normalno i na kraju stavila malo balzama na vrhove, kao što inaće radim. Kad sam osušila kosu ugodno sam se iznenadila :D:D kosa mi je bila predivna, sjaja, lepršava, nimalo sljepljena ili otežana od tog ulja... ma nešto za ne vjerovat. Baš me interesira kako će mi se tjeme i kosa se ponašati sutra i prekosutra. Inače ju perem svaki drugi dan. Iskreno se nadam da sa pronašla lijek za moju masnu kosu jer me izluđuje.

E ovo mi je baš nešto novo, znala sam da je jojoba za lice. Ne usudim se staviti ulje u šampon ali mislim da bi mogla probati staviti 1h-30 min prije pranja na tjeme j.ulje.Šta kažeš na to? Jel ti se kosa zamastila nakon 2 dana isto ko inače ili manje?

alice1987
03.03.2012., 15:53
Čudno al kosa mi nije ništa masnija nego inače. Većinom kosu perem svaka dva dana i evo danas je 2 drugi dan i moram ju prati :rolleyes: istao kao da nisam koristila to ulje tokom pranja, ali kosa mi izgleda puno zdravija i sjajnija nego kad ju operem s normalnim šamponima, možda ga trebam koristiti neko vrijeme da bi se vidio nekakav pomak. Sljedeći put ću ga staviti na tjeme prije pranja i držat tako oko 30 minuta. Čitala sam da je i ulje neema isto jako dobro za masnu kosu i tjeme, al to budem kupila sljedeći mjesec. :D

C.Mariù
03.03.2012., 20:47
neem ?? sta je to? prvi put cujem..ja cu isto probat jojobu na tjeme pa cemo vidjet.. :-)

alice1987
04.03.2012., 08:54
evo ovdje ti neš piše o neemu ili nimu :D
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/neem/
a sad ne mogu točno naći gdje sam pročitala da je dobro za masnu kosu, mislim negdje na forumu, al se ne mogu sjetiti po kojom temom.

kitty katty
04.03.2012., 22:18
Nedavno sam kupila Lushov šampon I love juicy i moram reći da je fenomenalan za masnu kosu. Prije sam je trebala prati svaki dan, sad svaki treći. A i krasno mi miriši :cerek:.

C.Mariù
05.03.2012., 09:58
po čemu miriši taj iz lusha?

missm
05.03.2012., 12:18
evo ovdje ti neš piše o neemu ili nimu :D
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/neem/
a sad ne mogu točno naći gdje sam pročitala da je dobro za masnu kosu, mislim negdje na forumu, al se ne mogu sjetiti po kojom temom.

kupila sam prah neema
u prah stavim malo limunovog soka i rižinog ulja pa čistim kožu lica
ponekad stavim i na kosu pa trljam po vlasištu (stavit ću ubuduće jojoba ulje)
svojevremeno sam koristila jojobu za lice ali mi je bilo presuho - jojoba je inače tekući vosak - nije ulje

nije loše, ali čim prestanem s tom "terapijom" masti mi se tjeme kao i obično

missm
05.03.2012., 12:20
Kad mi se baš posebno brzo masti kosa, poludim skroz, nacjedim limun i nerazrjeđeni utrljam u glavu.
Tjeme mi inače nije osjetljivo i znam da mu ta kiselina baš ne godi previše, ali barem se manje masti ( za kosu mi ne šteti )

Pacificgirl
05.03.2012., 12:30
Nedavno sam kupila Lushov šampon I love juicy i moram reći da je fenomenalan za masnu kosu. Prije sam je trebala prati svaki dan, sad svaki treći. A i krasno mi miriši :cerek:.

Potpisujem, i ja ga trenutno koristim i preprodila sam se po pitanju masne kose, nema je vise.:cerek:

mimimozica
05.03.2012., 13:12
Baš niste fora, sad ću i ja morati probati taj lush :durica: :zubo: Jel isušuje kosu? Stavljate neki regić poslije?

alice1987
05.03.2012., 13:51
kupila sam prah neema
u prah stavim malo limunovog soka i rižinog ulja pa čistim kožu lica
ponekad stavim i na kosu pa trljam po vlasištu (stavit ću ubuduće jojoba ulje)
svojevremeno sam koristila jojobu za lice ali mi je bilo presuho - jojoba je inače tekući vosak - nije ulje

nije loše, ali čim prestanem s tom "terapijom" masti mi se tjeme kao i obično

kakva ti bude kosa nakon neema? ja sam danas stavila jojobu na tjeme i držala jedno 30 minuta. Ah što sam se namučila dok sam ju stavljala, al dobro vrijedilo je truda, kosa mi je sad baš lijepa, sjajna i mekana.
mislim da ću i dalje povremeno korititi jojobu kao neku vrstu pakunga za kosu ,al još nisam pronašla ok šampon za tu moju maščobu na glavi :503: šteta što se kod nas zatvorio lush :durica ajde ako netko još proba taj lushov neka javi dojmove.

kitty katty
05.03.2012., 17:09
po čemu miriši taj iz lusha?

Meni miriše voćno, po agrumima.

kitty katty
05.03.2012., 17:10
Baš niste fora, sad ću i ja morati probati taj lush :durica: :zubo: Jel isušuje kosu? Stavljate neki regić poslije?

Za sad nemam problema s isušivanjem ali obavezno stavljam regenerator i marokansko ulje na vrhove.

C.Mariù
05.03.2012., 17:50
mmm fino..jel imaju oni mala putna pakiranja?

kitty katty
05.03.2012., 20:23
mmm fino..jel imaju oni mala putna pakiranja?

Imaju. A šampon je dosta koncentriran i dugo traje pa ta mala boca i nije tako mala :mig:.

mimimozica
05.03.2012., 20:24
Za sad nemam problema s isušivanjem ali obavezno stavljam regenerator i marokansko ulje na vrhove.

Hvala:)

Danas sam u dm-u vidla i ovaj neki novi gliss kur. Probao netko?
http://www.glisskur.schwarzkopf.de/glisskur/de/de/home/produkte-loesungen/produktlinien/ultimate-volume/ultimate-volume-shampoo.html

missm
06.03.2012., 08:21
kakva ti bude kosa nakon neema? ja sam danas stavila jojobu na tjeme i držala jedno 30 minuta. Ah što sam se namučila dok sam ju stavljala, al dobro vrijedilo je truda, kosa mi je sad baš lijepa, sjajna i mekana.
mislim da ću i dalje povremeno korititi jojobu kao neku vrstu pakunga za kosu ,al još nisam pronašla ok šampon za tu moju maščobu na glavi :503: šteta što se kod nas zatvorio lush :durica ajde ako netko još proba taj lushov neka javi dojmove.

namrljam tu masku na tjeme ( prah neema+limun+malo ulja nekog)
masiram nježno tjeme a onda perem cijelu kosu u lavoru s malo vode i sokom jednog limuna
kasnije ispirem pod tušem (malo je teže isprati neem - to je mljeveno lišće)
neem jako lijepo čisti kožu, kosu i zube
kosa je sjajna i mekana, i da, manje se masti ali samo taj put nakon tog tretmana, već idući put kad operem šamponom, ista pjesma
svaki put prati s neemom nemam živaca

missm
06.03.2012., 08:27

dobila sam jednom tester tog šampona... nije bio loš... ali mi je kosa bila spljoštena, onako više sljepljena uz tjeme

ali... bio mi je ispiracija za cijediti agrume u maske i šampone :)

Daisy.L
06.03.2012., 11:43
obavezno javi kakav bude ti taft powder! :)

Taft powder je odličan, doista drži volumen a kosa nije prljava ni neuredna nakon korištenja.
Zadovoljna sam jer više nisam bez volumena i kao pokisla, takk da preporučam volumenljupcima

lada13
06.03.2012., 18:13
Taft powder je odličan, doista drži volumen a kosa nije prljava ni neuredna nakon korištenja.
Zadovoljna sam jer više nisam bez volumena i kao pokisla, takk da preporučam volumenljupcima

super, ide mi na listu za šoping :)

aneri46
10.03.2012., 13:56
Joj ja sam više luda, ne znam šta da radim Godinama sam koristila H&S jer imam suho tjeme i prhut mi je nestala skroz, ali u zadnje vrijeme mi se kosa počela toliko mastit da to nije normalno. Kažu da kad duže vrijeme koristiš jedan te isti šampon znaju se takve stvari dešavat pa je dobro malo promijet :ne zna: To sam i napravila ali niš :confused: i dalje se masti - mislim da mi je masna sutradan od kad ju operem :503: Sve bi bilo ok da imam kraću kosu pa da mogu prat kosu svako malo, ali na ultra dugu to nije moguće. Jel imao netko sličnih problema?.....I bojim se koristit šampon za masnu kosu jer će mi se peeut opet pojavit :504:

Anita2507
10.03.2012., 14:02
Probaj s šamponima za suho pranje, dobiješ dodatni dan nepranja.

janaelena
10.03.2012., 15:46

gdje to ima za kupiti???

alice1987
10.03.2012., 16:46
gdje to ima za kupiti???

u Lush-u...evo možeš kupit i preko neta
http://www.lush.hr/?lang=hr&section=proizvodi_proizvod&id=205

aneri46
13.03.2012., 10:56
Probaj s šamponima za suho pranje, dobiješ dodatni dan nepranja.

A nisam to nikad probavala ali morat ću :ne zna:

Astona
15.03.2012., 17:42
Alfaparf Balance šampon! Jedini koji meni stvarno smanjuje mašćenje.

mimi123
16.03.2012., 07:39
A nisam to nikad probavala ali morat ću :ne zna:

Ja sam od tog šampona za suho pranje toliko dobila peruti da se uopće ne mogu rjesiti..

xena01
24.03.2012., 15:31
evo mene sa recenzijama onog šampona za suho pranje iz Mullerea, što je koštao 24 kin..
potrošila sam ga za 4 puta! i jako loše upija masnoću... sve u svemu, katastorfa!
riječ je o Algemarina šamponu za suho pranje s vitaminom, za kosu koja se brzo masti i za osjelljivo vlasište

fire-flies
31.03.2012., 09:40
Cure zasto nitko ne proba balein biljni sampon, za 10 kuna ima ga pola litre, stvarno drzi, kad dva puta dobro operem tjeme. Kupila sam ga na savjet frizerke i meni je odlican (naravno regenerator ju umasti pa ga ja stavljam doslovno samo na vrhove i super mi je:D )

heidi05
31.03.2012., 15:38
Meni je puno pomogao taj Balein biljni šampon i Afroditina kopriva. Također kupila na savjet frizerke :D

fire-flies
31.03.2012., 18:58
da ja sam isto htjela probati afroditin ali cinio mi se nekako kremast, a znam da kremasti dosta maste, ali super jos jedna opcija ;D

lada13
01.04.2012., 17:04
ja koristim afroditinu koprivu već nekoliko mjeseci ali nema promjene, jednako se masti (perem svaka 2 dana).
mislim da je ipak problem u nekom drugom uzroku (valjda stres), a ne u vlasištu ili hormonima, barem kod mene.

heidi05
02.04.2012., 19:14
moguće, ali dosta ljudi s kojima sam pričala o tome kažu da imaju isti problem i da su probali bezbroj šampona i svakakvih preparata, ali eto očito nema tu baš previše pomoći. tu i tamo se može ublažiti s odgovarajućim šamponom, ali stres i taj svakodnevni smog u zraku čine svoje.

matejach
03.04.2012., 09:33
neznam dal je netko to možda već napisao, ali probajte sa sodom bikarbonom. kad perete kosu, u šampon treba umiješati žličicu sode bikarbone i time oprati kosu. meni je super pomoglo, tjedan dana kosa može izdržati a da nije masna (iako si ja ipak češće perem). jedino što mi se zna pojaviti ponekad perut, al nije strašno... probajte :)

hellie
03.04.2012., 12:40
probala, nije loše ali nije ništa pomoglo da se manje masti. sviđa mi se kao piling skalpa, dobro mu dođe :)

alice1987
03.04.2012., 14:00
i ja sam isto probala sa sodom prat kosu, otopila bi i žl u 2 dcl vode, nije mi se ništa manje mastila nego inače. Pokušavam se jednostavno pomiriti s time da ju moram prati svaka 2 dan eventualno 3 ako koristim šampon za suho pranje, kupila sam Batiste za tamnu kosu, odličan mi je, lijepo miriše, uopće se ne vidi na kosi i dugo traje.

katica zlatica
10.04.2012., 08:39
Bok svima,
Evo da se i ja pridružim diskusiji, pošto cijeli život patim od masne kose (osim u trudnoćama). trebam ju prati svako drugi, a ako mi paše neki šampon onda eventualno svako treći dan. Probala sam većinu savjeta sa ovog topica, čak i ovo zadnje sa sodom. Nažalost, meni jedino mini val riješi problem masne kose. Kada dam mini val, mogu slobodno prati 1x tjedno. Nažalost, ne smijem ga davati prečesto, a i ljepše mi je kada mi je ravna kosa. Dajem mini val otprilike svako 1 - 1,5 godinu. Prvih 4-5 mjeseci perem kosu 1X tjedno, onda se već počne pomalo mastiti pa do kraja godine dana od davanja mini vala dođem negdje do pranja 2 x tjedno. Poslje toga se već počne uobičajeno mastiti, pa onda isprobavam razne nove šampone za masnu kosu i nadam se da će mi pomoći. Nakon još par mjeseci izgubim strpljenje, pa ponovo dam mini val...

hellie
10.04.2012., 11:19
ne moraš davati minival ako želiš ravnu kosu, mogu ti oni s istim kiselinama tretirati ali da ti kosa ostane ravna. to se inače radilo davno prije na kuštravoj kosi

katica zlatica
10.04.2012., 14:07
ne moraš davati minival ako želiš ravnu kosu, mogu ti oni s istim kiselinama tretirati ali da ti kosa ostane ravna. to se inače radilo davno prije na kuštravoj kosi

A zašto se to radilo na kuštravoj kosi???? Meni se čini da se samo ravna kosa masti?

mini wanda
10.04.2012., 16:38
Bok svima

i ja patim od problema masne kose... moram priznat da sam jako puno toga isprobala, ali nisam baš zadovoljna sa rezultatima.
Suho pranje mi uopće ne pomaže a probala sam od više proizvođaa, čak sam imala i ja problema sa peruti nakon korištenja suhog pranja.

jedno vrijeme sam čak samo šamponom prala kosu da ne koristim regenerator ili bilo kakve maske, i isto mi nije pomoglo. čak i bez toga šta kao masti kosa se i dalje jednako brzo mastila.
U mene je isto svako drugi dan pranje obavezna radnje ,nekad i svaki dan, a ako ću ju zavezat u rep onda može izdržat eventualno svaki treći dan..

čula sam od par ljudi za taj lush,da im je pomogao pa će mi on biti sad sljedeći na listi za isrobavanje :)

hellie
10.04.2012., 18:51
A zašto se to radilo na kuštravoj kosi???? Meni se čini da se samo ravna kosa masti?

pa neke žene koje su imale prirodno kuštravu kosu, ravnale bi ju na taj način. to je bilo popularno u 90-tima. nema veze sa masnom kosom.
čini ti se, na ravnoj kosi se samo bolje kuži, jer se sva slijepi, ovi s kuštravom bar imaju koliko toliko volumena

katica zlatica
11.04.2012., 07:22
@hellie
Neka, držat ću se ja "ricavog" mini vala. Na velike viklere nije tako strašno, a kao šta si rekla , na kovrdžavoj kosi se manje vidi mast, pa tako dobijem još koji dan između pranja.

xena01
16.06.2012., 16:20
evo moje recenzije i syossovog šampona za suho pranje.. uzela sam onaj za volumen..
ugl i on mi je otiašo za 4 korištenja ko i onaj Algemarin u Mulleru koji je kao šrot i kao onaj Set..
ugl uzela sam ovaj Syossov jer su mi tu tu rekli da on sigurno neće otić tako brzo, ali meni je otišao :(
očito svi imamo različite defincije zamasti mi se kosa za jedan dan :D jer ako vam se stvarno zamasti onda će te i trebat toga puno stavit..
ugl vraćam se ja na bejbi puder :) najjeftinija upcija i djelotvornija od tih šampona za suho pranje jer s njim mi kosa bude čista narednih 24 h i više, a s ovima, ko do dobro ne očiste. pogotovo Sysov.. preloše

hellie
16.06.2012., 16:23
koliko ti toga našpricaš odjednom.

Martinella
16.06.2012., 19:30
neznam dal je netko to možda već napisao, ali probajte sa sodom bikarbonom. kad perete kosu, u šampon treba umiješati žličicu sode bikarbone i time oprati kosu. meni je super pomoglo, tjedan dana kosa može izdržati a da nije masna (iako si ja ipak češće perem). jedino što mi se zna pojaviti ponekad perut, al nije strašno... probajte :)

probala, u četvrtak navečer sam ju oprala tako da sam u svoj usual šapon od masline od palmolive nadodala veliku žlicu sode..
normalno sam stavila regenerator samo na vrhove...
rezultat
pa malo teže sam ju počešljala, ali ništa strašno, a što se tiče mašćenja...e pa tu je zakazala...i to žešće, i nije mi jasno kako...umastila mi se jedan dan prije nego inače
niš probat ću još jednom jer mi je ostalo dovoljno toga za još jednom oprat kosu

inače mi kosa drži ovak- prvi dan kad ju operem super je, jako lijepa , sjajna...drugi dan se već vidi oko područja čela da se lagano masti...a treći dan je ne nosiva...naravno masna je samo na području tjemena, ali kad se tako počešljam mogu je jedino furat u repu, a i to dosta loše izgleda..doslovno kao da me krava lizala

fakat bi voljela da ju nemoram prati svaki drugi dan, da bar izdrži 3 dana i ja bi bila zadovoljna

mene je osobno tog šampona od koprive strah
tu vjerojatno nema ni k od koprive, ai svaki put kad ga vidim u dućanu toliko me podsjeća na čarli..
strah me da bu mi sva kosa popucala od njega, ali kupit ću ga...baš da probam, ak niš bude poslužio za oprat noge...

imate li savjet koji da kupim, znam da su u konzumu tri vrste- onaj stadard ili k plus za 6 kn ( :confused: ), te afrodita i neki 3 čije ime neznam od 18 kn ak se ne varam
koji da kupim ?:confused:

xena01
16.06.2012., 23:29
koliko ti toga našpricaš odjednom.

pa šprcam dok ne upije svu masnoću.. ne odjednom.. nego prvo podijelim kosu na pola, po sredini i to pošpricam od šišaka do tjemena lagano, onda tu polovicu glave podijelim ponovno na 2 dijela i tako pošpricam i to i zatim tako i sa druge strane i onda to pustim malo, min-dvije da upije i ako i dalje ima masnoće onda ponovno špricam i tako više puta dok napokon ne upije svu masnoću... pošpricam i korijen kose iza uha tj tu liniju kad se kosa potpuno stavi na stranu..
s time da mi syossov najgori, baš je loše upijao.. preloše.. ona druga 2 dobro upijaju, ali se isto prebrzo potroše...
dok bjebi puder to upije sve i to odmah i ne treba mi tona..
zašto pitaš? :) tebi to traje dugo? :)

lada13
17.06.2012., 10:18
meni su syoss i klorane jednako dobri. i jednako brzo se potroše. ako sam cijela masna onda operem kosu. ali često ga stavim samo na šiške jer su one najuočljivije.

puder sam probala ali trebam malo više raščešljavati jer imam tamnu kosu da se ne vidi. a onda mi se od toga naelektrizira kosa i elektricitet drži nekoliko dana ili tjedana, tako da puder uopće ne koristim.

xena01
17.06.2012., 11:25
probala, u četvrtak navečer sam ju oprala tako da sam u svoj usual šapon od masline od palmolive nadodala veliku žlicu sode..
rezultat
pa malo teže sam ju počešljala, ali ništa strašno, a što se tiče mašćenja...e pa tu je zakazala...i to žešće, i nije mi jasno kako...umastila mi se jedan dan prije nego inače
niš probat ću još jednom jer mi je ostalo dovoljno toga za još jednom oprat kosu

inače mi kosa drži ovak- prvi dan kad ju operem super je, jako lijepa , sjajna...drugi dan se već vidi oko područja čela da se lagano masti...a treći dan je ne nosiva...naravno masna je samo na području tjemena, ali kad se tako počešljam mogu je jedino furat u repu, a i to dosta loše izgleda..doslovno kao da me krava lizala

fakat bi voljela da ju nemoram prati svaki drugi dan, da bar izdrži 3 dana i ja bi bila zadovoljna

tu vjerojatno nema ni k od koprive, ai svaki put kad ga vidim u dućanu toliko me podsjeća na čarli..
strah me da bu mi sva kosa popucala od njega, ali kupit ću ga...baš da probam, ak niš bude poslužio za oprat noge...

imate li savjet koji da kupim, znam da su u konzumu tri vrste- onaj stadard ili k plus za 6 kn ( :confused: ), te afrodita i neki 3 čije ime neznam od 18 kn ak se ne varam
šamponi su sasvim dobri, barem ovi od afrodite.. najbolje očiste kosu... stavi regenerator na vrhove i bit će ti super..
ja sam neki dan uzela tatin šapmon, neka jeftinjara od Aragana za sve tipove kose koji je kupio u Srbiji, i šampon mi super opere kose, imam volumen itd itd, nije pomogao ništa za mašćenje, ali imam od njega volumen i čistoću ko od John Friede koji košta 150 kn, šampon i regenerator..
i s obzirom na tvoj opis mašćenja, nemaš uoopće masnu kosu 2 dana ti je čista, treći moraš prat, ko i svaka doslovno druga djevojka.. to ti je pranje kose od 2 puta tjedno i to je nešto sasvim normalno

meni su syoss i klorane jednako dobri. i jednako brzo se potroše. ako sam cijela masna onda operem kosu. ali često ga stavim samo na šiške jer su one najuočljivije.
puder sam probala ali trebam malo više raščešljavati jer imam tamnu kosu da se ne vidi. a onda mi se od toga naelektrizira kosa i elektricitet drži nekoliko dana ili tjedana, tako da puder uopće ne koristim.
ako si cijela masna onda opereš kosu? po tome bi ja onda trebala prat kosu svaki dan jer je cijela masna nakon 18 h... tj lažem, sad kako koristim ove šampone, nakon 18 h se i dalje umasti, ali samo "malo" tj onako kako nekom sa normalnom kosom izgleda treći dan, inaće sam nakon 18 h imala kosu ko koad ju netko sa normlanom kosom nije oprao tjedan dana...
a na šiške ništa ni ne špricam, njih operem svako jutro...
to za puder je točno, da se naelektrizira, ali to se ne dogodi ako samo staviš na tjeme i ako ne koristiš "svilenkaste" šampone.. meni osobno ćim stavim neki lorela šampon ili bilo kakav od tih za sjaj i ovo i ono pa još regenerator, kosa mi buse premakana i presjajna i elektrizira se.. ali od kad koristim ove šampone koji mi "suše" kosu, nemam tih problema.. bude glatka, sjajna, mekana, ali volumnija i nekako teža i ne znam, odsad se držim tih šampona...
ali ovisi ti od vrste kose jel ih uopće možeš koristit.. npr ovaj koji sad imam, od John Friede za volumen, ne bi mi nikad palo na pamet kupit nešto toliko skupo, ali moja prijateljica, koja kao ima masnu kosu, kažem kao jer joj se umasti nakon 3 dana, i ugl, imam ravnu kosu i htjela je volumen i kupila si je to, ali ona kad to stavi nema šanse da si može rasčešljat kosu, nema, enormno joj isuši kosu, a ona se još boja i u plavo (mislim da je i to razlog) dok ja nemam nikakvih problema s tim..
ko ni s onim Afroditinim od koprive ili od čega je to već za masnu kosu.. mojoj sestri je grozan, meni super..
iako i ja imam tanku vlas ko ta moja prijateljica i sestra tj još i tanju, ali meni ne suše kosu.. stavim malo regeneratora i meni super..
iako mi je taj od Friede ipak bolji, u odnosu na ovaj Argan jer taj Argan mi je više isušio kosu što sam skontala po dlačicama na tjemenu koje su stršale na sve strane, a to inaće imam od onih šampona protiv prhuti, previše isuše, dok mi Frieda to ne radi..
e da.. našla sam šamopon protiv prhuti koji mi ne isuši toliko kosu.. ona pjena za pranje od Rougja.. isuši naravno, ali ne do te mjere da mi se digne svaka vlas na tjemenu i da me onda zateže i svrbi tjeme...

i čula sam da je dobar sapun od lavande? jel netko čuo za to? protiv ispadanja i mašćenja?

hellie
17.06.2012., 13:48
pa šprcam dok ne upije svu masnoću.. ne odjednom.. nego prvo podijelim kosu na pola, po sredini i to pošpricam od šišaka do tjemena lagano, onda tu polovicu glave podijelim ponovno na 2 dijela i tako pošpricam i to i zatim tako i sa druge strane i onda to pustim malo, min-dvije da upije i ako i dalje ima masnoće onda ponovno špricam i tako više puta dok napokon ne upije svu masnoću... pošpricam i korijen kose iza uha tj tu liniju kad se kosa potpuno stavi na stranu..
s time da mi syossov najgori, baš je loše upijao.. preloše.. ona druga 2 dobro upijaju, ali se isto prebrzo potroše...
dok bjebi puder to upije sve i to odmah i ne treba mi tona..
zašto pitaš? :) tebi to traje dugo? :)

traje mi dugo jer ne špricam toliko :). iako mi se kosa masti ko luda. ako ujutro operem i uopće ju ne diram ( vežem ju u rep i ne diram više rukama) do navečer je već masna.
ma bitno da si našla nešto s čime si zadovoljna :)

amali
17.06.2012., 14:40
Hello people, evo ja već nekoliko godina vodim bitku s kosom...masnooo i povremeno perut...pranje svaki dan, iako pokušavam produžit na svaki drugi al ne ide :503:
nema šta nisam probala...od dermatologa nikakva korist, bila sam čak i u ljekarni na pregled vlasišta dobila neke skupe preparate...moram priznat da mi je odgodilo mašćenje za jedan dan al mi se pojavila nepodnošljiva svrbež vlasišta i perut... nisam mogla to više izdržat.
od šampona sve probala...od običnih dm tipa do apotekarskih... najbolji mi se pokaza Klorane od koprive, i od mirte nije loš. upravo sam i kupila njihov za suho pranje al nisam još isprobala.
ugl, izbjegavajte one šampone dm tipa jer su puni silikona šta dodatno opterečuje, iritira i masti vlasište.
sreća da sad ide ljeto...jer sunce pogoduje vlasištu tako da će se malo stanje popravit :mig:

xena01
17.06.2012., 15:34
traje mi dugo jer ne špricam toliko :). iako mi se kosa masti ko luda. ako ujutro operem i uopće ju ne diram ( vežem ju u rep i ne diram više rukama) do navečer je već masna.
ma bitno da si našla nešto s čime si zadovoljna :)

ja sam čak probala i bez hidrogena i bez ikakvog diranja kose, ništa nije upalilo :(
pa tebi se onda masti ko i meni :( kako onda uspiješ pošpricat malo, a da sve upije? ti to ne stavljaš tako da dobiješ totalni efekt ko da si oprala kosu?

Hello people, evo ja već nekoliko godina vodim bitku s kosom...masnooo i povremeno perut...pranje svaki dan, iako pokušavam produžit na svaki drugi al ne ide :503:
nema šta nisam probala...od dermatologa nikakva korist, bila sam čak i u ljekarni na pregled vlasišta dobila neke skupe preparate...moram priznat da mi je odgodilo mašćenje za jedan dan al mi se pojavila nepodnošljiva svrbež vlasišta i perut... nisam mogla to više izdržat.
od šampona sve probala...od običnih dm tipa do apotekarskih... najbolji mi se pokaza Klorane od koprive, i od mirte nije loš. upravo sam i kupila njihov za suho pranje al nisam još isprobala.
ugl, izbjegavajte one šampone dm tipa jer su puni silikona šta dodatno opterečuje, iritira i masti vlasište.
sreća da sad ide ljeto...jer sunce pogoduje vlasištu tako da će se malo stanje popravit :mig:
e baš to :) nema za nas silky šampona za sjaj i ne znam ni ja što.. ali oni za masnu kosu od afrodite, što ima za kupit u DM-u, oni su dobri tj bez silikona i tih svih krasnih dumina :D
baš bi bilo dobro kad bi i za nas sa masnom kosom izumili nešto da nam kosa dulje bude čista, volumnija itd itd jer sve što postoji i što su razvili do savršenstva je za tu suhu, oštećenu itd itd kosu i one sad lijepo mogu imat glatku i sjajnu ko mi, a mi ne možemo imat volumnu i čistu ko one, nepravda :503:

amali
17.06.2012., 16:56
Meni ni taj od Afrodite nije odgovarao :( uglavnom ništa mi nije odgovaralo :D i nema više regeneratora, niti maski za kosu..ne ne... samo prirodna masnoća :D sjaji se od toga heheh
ma užas! uglavnom mislim da svak treba ispobavat i vidit šta mu paše, nema univarzalnog rješenja jer smo svi različiti s različitim vlasištem :cerek:

xena01
17.06.2012., 23:56
Meni ni taj od Afrodite nije odgovarao :( uglavnom ništa mi nije odgovaralo :D i nema više regeneratora, niti maski za kosu..ne ne... samo prirodna masnoća :D sjaji se od toga heheh
ma užas! uglavnom mislim da svak treba ispobavat i vidit šta mu paše, nema univarzalnog rješenja jer smo svi različiti s različitim vlasištem :cerek:

to si totalno u pravu :)
jedino što ovaj forum ipak odlično dođe jer nekom npr super pomaže kad ne koristi regenerator ili tako nešto..
ja mogu stavljat i serume i koje šta na kosu pa mi se on ničeg od tog kosa ne masti više ili manje.. jedino ne smijem na tjeme stavljat i to je to...dok nekim curama čim izbace npr regenerator, druga priča..

chikijeva
18.06.2012., 13:00
bit ću grozna ali nekako mi je lakše kad vidim da nisam sama .. :D
meni mnogo pomogao silverex tuš, sad sam od pranja svaki dan došla do 3-4 dana između pranja.. iskreno mogla bi i još koji dan ali vrhovi traže malo njege.

preporučam i Burt Bee's regenerator od grejpa i Avonov serum za zaštitu

amali
18.06.2012., 17:27
Kloranov šampon za suho pranje od koprive isproban danas...nešto genijalno! zašto ga dovraga i prije nisam kupila nego se mučila cilu zimu...a da ne govorim zadnje 3 godine :504:

bozo24
18.06.2012., 18:41
amali
Koliko ml i cijena :D

amali
18.06.2012., 20:28
150 ml i negdi oko 70ak kuna...ovisi od ljekarne do ljekarne. malo je skup s obzirom na militražu, al nadam se da će potrajat. danas sam ga tek prvi put koristila...inače svaki dan moram prat kosu... u 2 minute je očistio masnoću i kosa mi je bila puna volumena. nadam se da će moje oduševljenje potrajat šta duže :D

bozo24
19.06.2012., 10:29
Hvala!
nadam se da nije preagresivan,jer meni baš ti šamponi sa svakakvim travama i limunom kao da još više isuše i zamaste tjeme.Sad perem kosu svaki drugi dan,s tim da mi je taj drugi dan toliko masna kosa da je to prestrašno...
Prije sam imala pramenove pa mi se činilo da mi se manje masti...sad se farbam,ali svejedno nekad čak i svaki dan perem kosu,da ne pričam koliko mi se masti kad imam svoju pririodnu(a to je neka pepeljasta)...

amali
19.06.2012., 17:24
Nije ti agresivan, kopriva ti je inače ljekovita za tjeme jer djeluje antiseptički. Pogledaj na njihovim stanicama Klorane.com tamo ti je detaljnije opisano.
ja sam isto sve živo isprobavala i morala svaki dan kosu prat, ne bi doživila niti drugi dan čista- fuj... i onda sam kopala po netu i našla klorane, prvi put sam kupila od mirte (on je isto za regulaciju sebuma) i odmah sam primjetila promjenu...sad sam uzela koprivu jer je za masnoću i perut a imam oboje trenutno...i dobar mi je.
drugi dan kad se zamasti samo koristim taj u spreju za suho šamponiranje i zasad funkcionira. jer kosu sam izmučila sa svakodnevnim pranjem, ovo je pravo osvježenje.
ja sam zasad zadovoljna. pogledaj stranicu, lakše ćeš dokučit koji ti od njihovih šampona paše.

mimimozica
19.06.2012., 20:18
Meni nikako ne paše šampon za suho pranje. Efekt nije ni približno dobar kao kad operem kosu, a nakon upotrebe kreće svrbež i dobijem perut :( Imala sam Batiste :(
A šampon sa kojim će mi kosa ostati barem 1 i pol dan čista valjda nikad neću naći :rolleyes: :(

amali
20.06.2012., 20:06
to je onaj iz dm-a šampon? ako imaš problema sa tjemenom nemoj kupovat dm, kozmo i sl. kategoriju šampona...prezasičeni su i inače a pogotovo za problematično tjeme. raspitaj se u ljekarni. meni je ovaj klorane odličan...a ispobala sam ih sam bog zna koliko...imala sam groooznu svrbež vlasišta, kosa užas! zasad se kunem u njega :) a valjda će ljubav potrajat. u svakom slučaju sad svaki drugi dan perem kosu.

hellie
23.06.2012., 20:07
ja sam čak probala i bez hidrogena i bez ikakvog diranja kose, ništa nije upalilo :(
pa tebi se onda masti ko i meni :( kako onda uspiješ pošpricat malo, a da sve upije? ti to ne stavljaš tako da dobiješ totalni efekt ko da si oprala kosu?

stavim dovoljno da mi kosa izgleda čisto. bude sva matirana. podijelim kosu po sredini, pošpricam i onda još odignem sa strana i pošpricam. i to je to. sačekam koji minut, dobro istrljam ručnikom i rasčešljam kosu i ne izgleda više masno.

još nisam našla šampon koji će pomoći da se kosa manje masti, isprobala sam većinu ponude u ljekarnama, ništa nije pomoglo. sad trenutno perem nekim blagim da koliko toliko zaštitim ostatak kose. uopće više ne kupujem šampone za masnu kosu, dosta mi je bacanja novca.
kako mi je donja polovica kose prilično suha, koristim Roland H-restore proteinski integrator. jako olakšava rasčešljavanje a ne masti kosu. čak ga mogu i na mokru staviti.
masku stavim par sati prije pranja kose i dobro zamotam u vrećicu i gore ručnik i tako držim do pranja. nakon pranja kosa bude nahranjena i zaglađena a nije masna

Suzie Stark
01.07.2012., 20:17
pozdrav svima :)
Nekako mi je lakse kad vidim da nisam jedina sa problemom masne kose i da jos ima ljudi koji ju peru svaka dva dana.
Od uvijek imam masnu kosu...tjeme mi se zamasti za manje od 24 sata i isprobala sam sve moguce i nemoguce sampone i 90% tih sampona je napravilo jos veci problem......pa sam prala svaki dan :)

Kosa mi je duga,gusta ,ostre vlasi....prije sam se farbala mada ni ti nije pomoglo..sad vec jedno 3 godine imam prirodnu boju i ni to ne pomaze.....Ujutro operem kosu..navecer je vec tjeme poprimilo mast i drugo jutro je vec koma...
e sad kad sam se izjadala :D..prije par mjeseci sam opet uzela Lushev I love juicy..kazem opet jer prvi put kad sam ga koristila naravno nije pomogao...i sad ga koristim tako da samo jednom nasamponiram kosu,stavim regenerator na vrhove i gotovo. trebalo je jedno 2-3 tjedna da se kosa nauci na to da ju samo jednom nasamponiram al kad se naucila......perem ju svaki treci dan....a mislila sam da je to nemoguce......
tako da probajte samponirat samo jednom...
nadam se da ce nekome moje iskustvo pomoc :)

amali
04.07.2012., 19:38
I ja sam isto sve živo probala...uključujući i puštanje prirodne kose...i ništa. dermatolog- ništa nisu ti šamponi pomogli, oni pregledi u apotekama- nikakva pomoć... na kraju: uzdaj se u se i u svoje kljuse.
istražujem po netu. zaključak: prelazim na prirodne šampone. bez silikona, bez derivata...
regenerator nemoj koristit. to će ti najviše mastit kosu jer su prezasićeni, puni silikona. radije kupi neko ulje za kosu, tipa arganovo.

nikakvi šamponi iz dm i sl. lush bi trebao biti dobar jer rade prirodne stvari. i keune je isto izbacio liniju SO PURE, šampona i regeneratora od prirodnih sastojaka. Frizerka mi nikidan oprala s tim kosu...predivno nešto. Samo košta...al definitvno ću uložit u to čim budem mogla. u kombinaciji s Kloranom od koprive. to bi trebalo bit dobro.

meni je već veliki pomak šta perem svaki drugi dan umisto svaki.
a i ljeto pomaže odn. sunce....on umiruje vlasište i seboreju....tako da možda malo i odahnemo sad priko lita:cerek:

Suzie Stark
07.07.2012., 13:55
meni sunce i toplina naprave jos vecu pizd.....samo sad kako samponiram kosu samo jednom nekako mi se cini da mi je stanje kao i preko zime..tako da sam za sad zadovoljna....samo da nemoram prati svaki dan

pattie_boyd
11.07.2012., 14:17
dal ima netko slučajno problem kao ja?ovako,meni je kosa na nekim djelovima ljepljiva,mislila sam da je to samo zato što mi se kosa brzo zamasti,ali ne...ni nakon pranja se to ne miče...kaže mi frizerka na to da vjerojatno koristim kriv šampon koji mi samo dodatno otežava kosu ili da ju ne operem kako spada,tj.da mi je to nastalo kroz godine sakupljavanja raznoraznih šampona,regeneratora i sl...rekla mi je da si kosu 3 puta operem jarom da bi mi on trebao skinuti tu masnoću i ja sam oprala,skinuo je,ali ne skroz i čim sam ga prestala koristit opet mi se vratila ta masnoća,iako sam u međuvremenu promijenila i šampon(prije sam koristila onaj syosov za volumen,a sada onaj garnierov protiv kamenca što mi je rekla da je dobar za to)...stvarno ne znam što da radim...

hellie
12.07.2012., 19:13
uzmi jedan od onih šampona za dubinsko čišćenje. rougj, redken i sl i jednom tjedno s njima dobrano oribati kosu. možeš napraviti pastu od sode bikarbone (smočiti sodu ili pomiješati sa malo šampona) i s time oprati. nemoj koristiti ova sranja iz dm-a, kozma i sl. radije kupi u ljekarni bioderma node (ne sadrži detergente, silikone i sl.) i nježan je za kosu. ili neki drugi, obavezno bez silikona.
dobro isperi kosu, i na kraju možeš još jabučnim octom isprati. par žlica osta u par litara vode, otprilike smiksaš.

Junona 88
18.07.2012., 13:37
najbolji šampon swiss o parr sa uljem čajevca za kosu do sada, smiri vlasište, manje se masti, košta samo 25 kn ali ga se rijetko može naći i to samo u mulleru...

i kosa je poslije mekana i ne treba regenerator, ako je jako masna šamponiram dvaput osjeti se po rukama mekoća kose kad je čista...:):)

probala rughi, vichy, durcay svašta i niša nije pomoglo kao taj šampon...

http://i47.tinypic.com/296nqr6.jpg

zelenček
07.08.2012., 11:44
probajte revlon profesional za dubinsko pranje....šampon je predobar..meni kosa nije mogla od jutra do navečer izdržat....ovo koristim već dva tjedna i oprala sam kosu 4 puta!!!!! probala sam sve iz dm-a, ljekarni i frizerskih salona....ovo je za mene pravo otkrićee...

laryca
08.08.2012., 14:27
probajte revlon profesional za dubinsko pranje....šampon je predobar..meni kosa nije mogla od jutra do navečer izdržat....ovo koristim već dva tjedna i oprala sam kosu 4 puta!!!!! probala sam sve iz dm-a, ljekarni i frizerskih salona....ovo je za mene pravo otkrićee...

možeš mi reći gdje si ga kupila i koliko košta?

Mopsly
08.08.2012., 22:51
Svi šamponi za dubinsko pranje kose nisu za "svakodnevno" korištenje; znači dva puta mjesečno ili jednom tjedno je i više nego dovoljno za takve šampone :mig:

luliana
15.08.2012., 13:18
rezultat

Nemoj uzeti Standard. Ja sam koristila od koprive, svrbež i perut su se samo pogoršali. Čak me je i dragi pitao kakav je to šampon, da mu nešto sa kosom nije u redu, a inače nema nikakvih problema sa vlasištem. Mislim da je preagresivan, uglavnom završio je u smeću.

Sad koristimo k plus od limuna pa ćemo vidjeti.....

pattie_boyd
27.08.2012., 11:24
uzmi jedan od onih šampona za dubinsko čišćenje. rougj, redken i sl i jednom tjedno s njima dobrano oribati kosu. možeš napraviti pastu od sode bikarbone (smočiti sodu ili pomiješati sa malo šampona) i s time oprati. nemoj koristiti ova sranja iz dm-a, kozma i sl. radije kupi u ljekarni bioderma node (ne sadrži detergente, silikone i sl.) i nježan je za kosu. ili neki drugi, obavezno bez silikona.
dobro isperi kosu, i na kraju možeš još jabučnim octom isprati. par žlica osta u par litara vode, otprilike smiksaš.

more mi je pomoglo uklonit taj talog,a i sad sam prešla na Garnier Fructis bez silikona i parabena onaj protiv tvrde vode i super mi je...nema više tog taloga i kosa mi je mekša i ne zamasti se i po 3-4 dana:cerek:

Utamirka
28.08.2012., 23:07
stavim dovoljno da mi kosa izgleda čisto. bude sva matirana. podijelim kosu po sredini, pošpricam i onda još odignem sa strana i pošpricam. i to je to. sačekam koji minut, dobro istrljam ručnikom i rasčešljam kosu i ne izgleda više masno.

još nisam našla šampon koji će pomoći da se kosa manje masti, isprobala sam većinu ponude u ljekarnama, ništa nije pomoglo. sad trenutno perem nekim blagim da koliko toliko zaštitim ostatak kose. uopće više ne kupujem šampone za masnu kosu, dosta mi je bacanja novca.
kako mi je donja polovica kose prilično suha, koristim Roland H-restore proteinski integrator. jako olakšava rasčešljavanje a ne masti kosu. čak ga mogu i na mokru staviti.
masku stavim par sati prije pranja kose i dobro zamotam u vrećicu i gore ručnik i tako držim do pranja. nakon pranja kosa bude nahranjena i zaglađena a nije masna

Pozdrav Hellie,
molim te info gdje kupuješ taj Cloranov suhi šampon i Roland H masku?

Meni je kosa cijeli život užasno masna (jedino kad sam bila trudna je bila super i mogla sam je prati svaki 3, 4 dan.
Grozno je to što se vlasište zamasti već isti dan navečer a vrhovi budu suhi kao barut i očerupani.
A bojim se više išta stavljati za vrhove (osim regeneratora) jer mi sve što sam do sada probala onda još više zamasti kosu.

Hvala:)

hellie
28.08.2012., 23:39
klorane suhi šampon u ljekarnama. a rollandov h-restore sam kupila u trgovini koja drži profi preparate za kosu.
phyto 7 dnevna krema je isto izvrsna. ne masti uopće kosu, a lijepo ju hidratizira i omekša. nju koristim cijelo ljeto i super sam zadovoljna. (isto ima u ljekarnama)

Utamirka
29.08.2012., 05:33
Hvala ti,
Molim te jos koji bi bilo uzeti od njihovih "normalnih" šampona? Uzevši u obzir da se brzo masti, suhe vrhove, bez peruti.
A regenerator?
Jos jednom hvala.

hellie
29.08.2012., 14:32
ako misliš klorane šampone, imaš od zobi (za često pranje) i koprive (za masnu kosu). teško je preporučiti šampon i regić jer svakome odgovara nešto drugo.

blind_sense
01.11.2012., 20:25
Pozdrav cure :)

Čitam ovdje kako većini regenerator još više masti kosu pa me zanima postoji li neka zamjena ili neki poseban regenerator koji NE MASTI kosu? :D Imam neki bez silikona ali mislim da to baš i ne pomaže. Konkretno ovaj:

http://i.ebayimg.com/t/Schwarzkopf-Gliss-Ultimate-Repair-and-VOLUME-Conditioner-200ml-/00/s/MTYwMFg2NjQ=/$(KGrHqJ,!h!E9oZvvGFrBPfvUiGl!Q~~60_35.JPG

Ne mogu a da ga ne koristim jer mi se kosa užasno zapetlja(imam pramenove) nakon pranja..ne znam što da napravim.. :rolleyes:

Jabuka_Ja
03.11.2012., 17:18
i ja sam dugo muku mučila s masnom kosom. Sve dok sam koristila proizvode protiv masne kose, kosa mi je uvijek bila masna. Trenutačno korisitim stvari za normalnu kosu i stanje se stvarno popravilo.

Cyberskurk
03.11.2012., 17:48
Evo nakon mnogo vremena napokon mi je pomoglo koliko sam novca potrosio uzalud sta je najgore nitko mi nije preporucio sampon zvan Oronazol dok nisam otisao u dermatologa za masnu kosu i prhut. Nakon mjesec dana sve mi je nestalo totalno sve vam zavisi do vlasista preporucujem svima taj sampon vise informacije mozete pogledati na http://www.krenizdravo.com/korisno/upute/oronazol-sampon-ketoconazolum je da je malo skuplji oko 90kn ja mislim ali stvarno se isplati
Koristite ga bar 1 put tjedno i koristite sta laganije sampone i recite masnoj kosni i perutu stop :)

hellie
03.11.2012., 17:59
oronazol je inače za gljivična oboljenja tako da ako netko samo ima masnu kosu, ne treba se s time zafrkavati da si ne bi još više zeznuo tjeme. treba najprije provjeriti uzroke masne kose i peruti (kod dermatologa)

slažem se s jabukom, svi šamoni za masnu kosu su preagresivni i tjeme reagira tako da proizvodi još više sebuma. treba koristiti blage šampone, bez silikona