PDA

View Full Version : Makedonija

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

buemba
27.05.2010., 12:32
HVala na savjetima
zanima me jos kolko ima voznje od kruseva do ohrida?
ima neko nekog u ohridu ko iznajmljuje sobe s kupaonom?

Cant wait 2 go :cerek:

Krusevo - Ohrid je 1 i pol sat kolima.
Pa koliko ja znam...svi izdaju sobe sa kupaonom:D pa...samo reci sto trazis!

sjajna07
27.05.2010., 13:54
Evo ja sam sad zadnje bila u
http://www.travel-library.com/accommodations/europe/macedonia/ohrid/blue_apartments.html
i platila sam 10 Eur noć u sobi s kupaonicom.
Lijepa sobica, sve čisto.. ugodna gazdarica, i skroz ti je blizu jezera i centra.
:mig:

petra_wb
27.05.2010., 15:50

Sa kolima...
A ako ide redovnom linijom, s kombijem ce onda tek malo odmaknut od Bitole...
U sezoni vozi direktna linija Krusevo - Ohrid (preko D. Hisar i Bitola), mislim da negdje oko 5.30 ujutro krece, ne sjecam se vise...
A ako ta linija jos nije uvedena, onda se hvata veza preko Prilep - Bitola pa dalje za Ohrid. Vrlo vjerovatno prevoznik Transkop.

kinder_lada
27.05.2010., 20:19
O BOZEEEEEEEEEEEEEEEEEEE...STO JE SA VAMA LJUDI?????
pa kako pitas dal netko iznajmljuje sobe sa kupaonom..pa sve sobe su sa kupaonom.u ohridu pogotovo.osim ako nisi mislila/o ono dali dobis svoju vlastitu kupaonu umjesto da dijelis? ako je tako onda navedi sto tocno trazis jel ovako ispada smjesno...:)

U cemu je tvoj problem????
Pitam da li netko ima ima za preporucit nekog poznatog koji iznajmljuje sobe s kupaonom,a ne da li postoje sobe s kupaonom.
I da ,zelim sobu s vlastitom kupaonom.
Hvala..

kinder_lada
27.05.2010., 20:21
Sa kolima...
A ako ide redovnom linijom, s kombijem ce onda tek malo odmaknut od Bitole...
U sezoni vozi direktna linija Krusevo - Ohrid (preko D. Hisar i Bitola), mislim da negdje oko 5.30 ujutro krece, ne sjecam se vise...
A ako ta linija jos nije uvedena, onda se hvata veza preko Prilep - Bitola pa dalje za Ohrid. Vrlo vjerovatno prevoznik Transkop.Petra hvala na svakom svajetu.
Idemo vlastitim autom pa nas zanimaju najkraci putevi.

AFRODITA69
27.05.2010., 20:49
U cemu je tvoj problem????
Pitam da li netko ima ima za preporucit nekog poznatog koji iznajmljuje sobe s kupaonom,a ne da li postoje sobe s kupaonom.
I da ,zelim sobu s vlastitom kupaonom.
Hvala..

Nemam probleme:) fala na pitanje! Za sad(fala Bogu)...samo nisi postavila pitanje pravilno...slicilo je na ona uobicajena ponizna pitanja-tipa-dali u sk ima ducani sa robom...:D
Inace sve su vl.kupaone..samo cijena nije 5e nego malkicu vise za vlastitio:)
Sretno!

kinder_lada
27.05.2010., 21:14
Nemam probleme:) fala na pitanje! Za sad(fala Bogu)...samo nisi postavila pitanje pravilno...slicilo je na ona uobicajena ponizna pitanja-tipa-dali u sk ima ducani sa robom...:D
Inace sve su vl.kupaone..samo cijena nije 5e nego malkicu vise za vlastitio:)
Sretno!
Pitanje je postavljeno pravilno,ali treba znat hrvatski jezik:p

Btw...nisu ponizna pitanja nego ponizavajuca:)

Ja sam rodjena dolje ,ali nisam bila jako dugo i znam jako dobro sta mogu ocekivat ili ne ocekivat

AFRODITA69
28.05.2010., 00:18
Pitanje je postavljeno pravilno,ali treba znat hrvatski jezik:p

Btw...nisu ponizna pitanja nego ponizavajuca:)

Ja sam rodjena dolje ,ali nisam bila jako dugo i znam jako dobro sta mogu ocekivat ili ne ocekivat

Oh izvini...ali desava se ako zivis izvan Hrv preko 20-ak god...pa jos kad svakodnevno pricas tri jezika...no kad je netko inteligentan,razumije sto zelis reci cak i ako ne upotrebis tocnu rijec.Al kad netko kaze-dali ima tamo soba sa kupaonom za iznajmiti-onda neznas dal taj misli da zato sto je to Mak takvo nesto ne postoji pa pita ili dali trazi prostoriju(sobu) koja u sklopu ima i kupaonu...A ako si negdje roden,ne znaci da znas sto treba ocekivati a sto ne-ja sam mozda udata samo tamo(i tu na odmoru vec nekoliko mjeseci)a mogu znati vise nego ti koja od rodenja nisi bila tamo...kuzis?
Inace,opet ponavljam-OHRID JE KRCAT SA APARTMANIMA I KUPAONAMA A NE SAMO SOBAMA I KUPAONAMA...Ali ti kako kazes,znas sto ocekivati pa ti odgovor vjerovatno i nije tolko bitan :)
Evo pisuci o Ohridu-mi smo bas jutros rezervirali apartman za jun..znaci centar,nova kuca,terasa,sve novo,tri sobe,kupaona super nova, i sve to za 10 dana za 4000den...prvo zato jel u junu jos nije sezona a drugo jel smo lani bili tamo pa nas se gazdarica sijeca...inace cijene su tu-3000-4000 sada do jula a posle je puno vise..no ja neznam dal cu biti dole u julu pa da iskoristimo sad posto je toplo...Tamo bar nema problem,trce za tobom da rentas sobu/apartman...ali ono-TRCE doslovce,cak su i neugodni kolko napadaju.Pa se nadam da ces naci nesto... Poz

kinder_lada
28.05.2010., 01:04
AFrodita malo si prevec zabrijala
nisam pitala da li ima soba s kupaonom vec da li netko ima nekog poznatog tko to iznajmljuje,
a ti si to krivo shvatila

hvala na informacijama
lijepo s eprovedi...ko zna...mozda se i sretnemo jer je idem krajem lipnja u ohrid

sjajna07
28.05.2010., 21:57
Uživajte i jedna i druga!!!
Pusa :cerek:

AFRODITA69
28.05.2010., 23:51
AFrodita malo si prevec zabrijala
nisam pitala da li ima soba s kupaonom vec da li netko ima nekog poznatog tko to iznajmljuje,
a ti si to krivo shvatila

hvala na informacijama
lijepo s eprovedi...ko zna...mozda se i sretnemo jer je idem krajem lipnja u ohrid

:) i mi...da smo sigurni da bude toplo bas onak stalno...lani smo bili u augustu,bilo je preljepo..taman super vrijeme.
Ajd uzivajte!

sjajna07
08.06.2010., 10:15
Fantastično je što je su u Ohridu za ljeto dani topli... za ljenčarenje
na plažama, pijuckanje Nesa u kafićima uz jezero..
a večeri ugodne jer ih hladi jezero.
Sve mi to jako nedostaje..
Definitivno preporučam da se što prije uputite na jug.. :cerek:

AFRODITA69
09.06.2010., 18:18

:D ocito nisam jedina !
Poz

C.C.C.P.agent001
12.06.2010., 12:15
jel može malo informacija o bitoli, prilepu, tetovu, kumanovu, nacionalnom parku mavrovo... ili ste svi samo bili u skopju i ohridu

i jeli netko usput skočio do pogradeca u albaniji?

Guide
13.06.2010., 11:22
jel može malo informacija o bitoli, prilepu, tetovu, kumanovu, nacionalnom parku mavrovo... ili ste svi samo bili u skopju i ohridu

Skočio do Pogradeca, ali ti nemoj dalje od sv. Nauma - obiđi brodom izvore i prošetaj do manastira.
Bitola - dovoljan đir po glavnoj ulici i eventualno izlet do Herakleje vidjeti ranokršćanske mozaike (par minuta autom, na rubu grada).
A za ostalo se sam potrudi otkriti jer nije fora da ti mi što smo bili i van Ohrida i Skoplja - sve otkrijemo ;)

petra_wb
13.06.2010., 20:58

Ovo moram komentirat, iskljucivo zbog Bitole :D
Bitola je jedino sto me u Makedoniji istinski razocaralo.
Tamo uopce nemam osjecaj da sam u Makedoniji.
Grad ko grad, par sati je dovoljno da se sve obidje.
U Herakleu definitivno vrijedi otici.
Onda tu ostaju jos famozni Siroki sokak (mnogima je
jako slican sa rijeckim korzom), stara carsija i to je vise manje to...
U ljetnim mjesecima grad je teski pakao, vrucina ubija li ga ubija...

Sto se tice Prilepa, it's ok...
Nije da mi taj grad nesto posebno ima...
Ima zanimljiv manastir iznad grada, nisam jos uspjela zapamtit kako
se zove :ne zna: ali po slikama koje sam vidjela jamcim da tamo vrijedi otici...
Kao i u Bitoli, i u Pp je ljeti przionica zesca...
Sredinom 7. mjeseca (barem je prosle godine tako bilo) odrzava se pivo fest,
pa onda bude zivo u gradu...

Kroz Kumanovo samo prosla :ne zna:
NP Mavrovo takodjer.
Ali svakome tko ima priliku da tom rutom ide do Ohrida,
od srca to preporucujem.
Krajolik je impresivan, neusporedivo zanimljivija trasa nego Skopje-Bitola-Ohrid.

Albaniju vidjela samo iz Sv.Nauma pa opet nisam od koristi :ne zna:

C.C.C.P.agent001
14.06.2010., 09:35
Skočio do Pogradeca, ali ti nemoj dalje od sv. Nauma

zašto

Guide
14.06.2010., 11:53
zašto

To je već tema Albanija, ali evo kratko: ne isplati se, granice etc., nemaš što ljepše vidjeti nego li na makedonskoj strani.

majki
27.06.2010., 21:47
jel ima netko neki prijedlog za smještaj u Skopju? Bila sam prije par godina i meni se čini da je bila priča da se jedan studentski dom preko ljeta pretvara u hostel? uglavnom, 8.mj., cca. 5 dana, dvokrevetna soba, što bliže centru i što jeftinije, a da je ok. Jel ima i kod njih ona fora sa iznajmljivanjem apartmana, odnosno nekih malih stanova na par dana?

sjajna07
28.06.2010., 10:24
Slabo je sa smještajem u SK.
Ja sam bila u jednom hostelu, onako je.. za kojih 10tak EUR noć za 1 osobu.
U toj ulici imaš dva hostela pa nemoj da se zezneš.
http://www.hostel-skopje.com/ ovaj mi se čak čini bolji.
http://www.art-hostel.com.mk/ nije baš nešto u smještaj u prizemlju jer sam ga vidjela. Tražite na katu. Ljudi na recepciji su veoma ugodni.
To ti se nalazi u Kiseloj vodi tako da imaš pješke 10 min do centra, pratiš jednu ulicu koja je paralelna s Ulicom Makedonija.
Na apartmane i sobe nit ne pomišljam.. to je nemoguće za naći, a ako i jest onda ti je nekih min. 25 EUR/noć, a bome toliko te ispadne i hotel u centru pa..
:ne zna:
Evo primjer takvog: http://www.skopjeapartments.com/

YoungMummy
05.07.2010., 12:39
e sad da ne citam cijeli topic jer je poveci - ima li tko iskustva s kampiranjem na ohridu?
vidim da imaju 2 kampa - Gradista i Ljubanista (ima mozda jos koji?) ali nisam uspjela izgooglati cijene, uvijete tamo (sanitarni cvor kakav je npr.) a bitno mi je jer idemo s djetetom...
Pa ako ima tko iskustva molim da podijeli!

sjajna07
05.07.2010., 16:36
Ono što ja znam da su ti i Gradište i Ljubaništa poprilično udaljeni od Ohrida,
pa ne znam što točno tražite.. jer nećete moći pješke svaki dan do grada. :ne zna: jedan 20 km, a drugi 30 km.
Našla sam još ovo:
Auto kamp „Elešec„ - +389 96 22 023 (10 km)
Auto kamp "Andon Dukov" - +389 96 21 035 (4 km)
Auto kamp "Partizan" - +389 46 270 052 (ne znam točno gdje)

Nažalost nikakva web stranica ne postoji, sve nešto u komi.
A pregledavala sam i na ćirilici. :(
Sretno! :top:

snezana mk
05.07.2010., 17:02
e sad da ne citam cijeli topic jer je poveci - ima li tko iskustva s kampiranjem na ohridu?
vidim da imaju 2 kampa - Gradista i Ljubanista (ima mozda jos koji?) ali nisam uspjela izgooglati cijene, uvijete tamo (sanitarni cvor kakav je npr.) a bitno mi je jer idemo s djetetom...
Pa ako ima tko iskustva molim da podijeli!

Ljubaništa
tel ++389 96 58 811

Gradište
Тел ++389 96 264 418

I Gradište i Ljubanište su prilično udaljeni od Ohrida,ali ako je izbor kamp onda ili Ljubaništa ili Elešec.
Ljubanište ima vrlo lepu plažu sa sitnim peskom.Gradište više je mladih ,yabve i slično,plaža u Ljubaništu je bolja.
Inače u Oh se nađe i vrlo povoljan smeštaj ko ovaj ovdje recimo 5 eura,pa neznam da li vam se uopće isplati ići sa djetetom u kamp.
http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=784713
Ili ovo 300 metra od keja u samom centru,7,5 eura.
http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=804511

Ili tražite smeštaj u selu Trpejca odmah do Ljubaništa.

YoungMummy
05.07.2010., 21:42
Hvala puno cure!
Mi jako volimo kampirati, ali obzirom da nam je Ohrid zadnja destinacija mozda ce nam zapravo i biti draze ne rasklapati jos jednom sator, nego se ubaciti u neku sobicu.
A stvarno je jeftino :top:

sjajna07
05.07.2010., 22:26
Uživajte i pozdravite mi moju najdražu zemlju na svijetu.. <3
p.s. obvezno probajte palačinke koje se prodaju na svakom koraku,
njamiiiiiiiii :cerek:
I napravite đir do Sv. Nauma kad ste već tamo.. prekrasna priroda, kupanac, uživancija..

C.C.C.P.agent001
11.07.2010., 21:31
koji je najbolji put (mislim na dobre ceste) za otic iz makedonije do crne gore? jel od ohrida pa preko tirane ili iz skopja preko kosova

sjajna07
11.07.2010., 22:40
Ceste su ti jednako dobre i s jedne i druge strane.
Recimo da je preko Kosova sve kao naša jadranska magistrala,
jedino je ful brz dio sa 4 trake, 80km od Prištine do Skopja.
Albanija ubrzano gradi ceste s 4 trake, i piči se svugdje preko stotke,
mislim da je najstariji dio oko Skadra.
Pitanje je samo otkud-dokud želiš doći brzo. :kava:
Tipa ja ako želim doći u Skopje prvo onda uvijek idem preko Kosova i Podgorice
jer je u tom slučaju najbrža relacija.
A ako želim u Ohrid onda naravno preko Albanije idem.
:cerek:

Tipi
12.07.2010., 11:40
koji je najbolji put (mislim na dobre ceste) za otic iz makedonije do crne gore? jel od ohrida pa preko tirane ili iz skopja preko kosova

Ovu relaciju prevaljujem nekoliko puta godisnje: Skopje - Pristina - Pec - Rozaje - Podgorica. Ceste nisu nesto, meni je prosecna brzina (ukljucujuci i stajanje na granicnim prelazima) oko 50 km/h, ali je put zivopisan. Uvek ga sa zadovoljstvom vozim.

Ne vjerujem da ces po nekoj drugoj trasi prevaliti put brze.

Vanity
14.07.2010., 11:40
Evo jedno brzinsko pitanje za vas koji idete tom rutom autom, ja sam išao više puta busom ali mi nijednom nije palo na pamet pogledati cijene:

Idemo osobnim autom iz smjera Zagreba, preko Beograda do Skopja pa dalje za Ohrid, znam da je kroz hrvatsku cestarina 105kn, a kolko mi novaca treba za cestarinu kroz Srbiju pa onda još do Skopja? I jel se može platiti eurima? Hvala.

petra_wb
14.07.2010., 12:34
Odma na ulasku u Srbiju imaš auto put Šid-Šimanovci (4 eura
nakon 120 km ulaziš u BG,nemaju zaobilaznicu nego voziš kroz grad,pa ti zna biti gužva,nakon 40ak km ulaziš na autoput BG-Niš (8 eura),posli toga ulaziš na Niš-Leskovac (2 eura) Možeš platiti u eurima,čak ti i kusur vračaju u eurima.Nakon izlaska iz Leskovca do makedonske granice imaš 100tinjak km bez autoputa.
Od granice do Skoplja imaš 60ak km i dvi naplatne postaje.Prva naplata ti je 50 a druga 30 denara(60denara =1euro) Možeš platiti u eurima ali ti ostatak vračaju u denarima.
Od Zagreba do Skoplja imaš 860km,možeš doči za cca.7 sati(zavisi i o gužvi na granici)

Vanity, za tebe :mig:

Vanity
14.07.2010., 19:05
zahvaljujem ;)

greenman
17.07.2010., 08:28
Jedno pitanje, tj. pomoć od sviju onih koji su prošli rutu Mostar - Skopje. Kuda je najpametnije ići, odnosno kako najbrže, najlakše proći do makedonske prijestolnice? Južna Srbija, Kosovo, nešto treće?? Koliko objektivno traje put bez zadržavanja na granici?

Također, primam i sugestije onih koji su iz Dubrovnika išli prema Skopju, igra i ta opcija!?

Unaprijed zahvaljujem!

sjajna07
17.07.2010., 19:45
Ja sam triput išla DU-SK-DU.. i zaista je ok ruta preko Kosova.
Ovdje si nađi Michelin reccomended.
VIA MICHELIN (http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDIxYW0xMGNOREl1TmpReE 9Eaz1jTVRndU1UQTJOVEk9&strDestLocid=31NDIxZ2YxMGNOREl1TURBMk5EYz1jTWpFdU5 ETTRNRFk9&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=17/07/2010&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6)
Jedna ide preko Trebinja i Nikšića..
A imaš i opciju preko Kotora, Cetinja i onda na Podgoricu, Kolašin, Peć Prištinu, SK. :D

Lorraine
17.07.2010., 21:15
Proputovala sam dobar dio Makedonije i oduševila se.
Lijep krajolik, ljubazni domaćini, odlična hrana i fenomenalna vibra.
Svakako ću se vratiti :)

sjajna07
18.07.2010., 15:47
Proputovala sam dobar dio Makedonije i oduševila se.
Lijep krajolik, ljubazni domaćini, odlična hrana i fenomenalna vibra.
Svakako ću se vratiti :)

Baš mi je drago vidjeti pozitivne komentare! :top:
Ma ja mislim da se svima mora svidjeti bar nešto... to je magično mjesto.. :cerek:

Vanity
21.07.2010., 11:24
A jel zna netko dal ima u Bitoli neko ko iznajmljuje sobe ili tak nekaj? Treba nam nekaj čim jeftinije samo za prespavati jednu noć, a na netu sam našel samo hotel koji traži 22E po osobi po noćenju, a tolko me koštaju 3 noćenja na Ohridu. Sad bi neko rekel da nek idem na Ohrid spavati, da nije to daleko od Bitole. Pa i nije daleko, ali bitno mi je da prespavam u Bitoli jer ujutro idem u smjeru Grčke pa trebam biti što bliže granici moguće da ne gubim puno vremena. A i dopada mi se Bitola :)

Hvala ;)

petra_wb
21.07.2010., 13:30
Ja sam proslog ljeta jedno vrijeme zivjela u privatnom studentskom domu.
Kako preko ljeta nema studenata onda izdaju sobe.
Taj se dom nalazi preko puta glavnog autobusnog kolodvora.
Lokacija je stvarno super, 5 min pjehe od famoznog Sirokok sokaka.

To je jedino sto znam o smjestaju... :ne zna:

Mozda ovdje sta uspijes naci,
prosvrljaj malo :mig:

http://www.pazar3.mk/list.aspx?adtype=&advertiseras=&category=122&categorytype=&municipality=180&search=

sesyc
04.08.2010., 07:28
jedva cekam da idem ponovo u Krusevo <3

sjajna07
05.08.2010., 16:31
Za one koji ne znaju.. malo fotkice ove idile...
ove ljepote od grada... :cerek: Kruševo <3

http://img838.imageshack.us/img838/5909/krusevo.th.jpg (http://img838.imageshack.us/i/krusevo.jpg/) http://img192.imageshack.us/img192/9686/makedonium.th.jpg (http://img192.imageshack.us/i/makedonium.jpg/) http://img41.imageshack.us/img41/4395/makedonskiubavinikrusev.th.jpg (http://img41.imageshack.us/i/makedonskiubavinikrusev.jpg/)

sjajna07
20.08.2010., 18:13
A jel zna netko dal ima u Bitoli neko ko iznajmljuje sobe ili tak nekaj? Treba nam nekaj čim jeftinije samo za prespavati jednu noć, a na netu sam našel samo hotel koji traži 22E po osobi po noćenju, a tolko me koštaju 3 noćenja na Ohridu. Sad bi neko rekel da nek idem na Ohrid spavati, da nije to daleko od Bitole. Pa i nije daleko, ali bitno mi je da prespavam u Bitoli jer ujutro idem u smjeru Grčke pa trebam biti što bliže granici moguće da ne gubim puno vremena. A i dopada mi se Bitola :)

Hvala ;)

Heeeej Vanity, sjetila sam se da si nam najavio put u Makedoniju..
Daj javi kako si se snašao?
Kako si se proveo u MK? Jesi našao neki dobar smještaj u Bitoli?
Sve želim znati!
:D

Vanity
20.08.2010., 21:07
Ej, nisam našao u Bitoli, spavali smo na Prespanskom jezeru, iznajmili smo si kamp-kućicu na plaži, par metara od jezera za 10 eura po noćenju za nas 4.
Imam napisan kompletni putopis, samo ga moram prebaciti u digitalni oblik i nabaciti neke slike. Stavil bum na blog kroz koji dan.

Trebaš čuti priču iz Kruševa :)

petra_wb
20.08.2010., 23:20
Vanity,
sada ti pod lokacija vidim Varazdin.
Da te pitam, jeste vi mozda bili s nekim malim crnim sportskim autom,
VZ registracije? Ne sjecam se dali je bio suzuki Swift ili tako nesto...
2 cure i 2 decka?
Ako da, onda smo se sreli na Gumenju u Krusevu :cerek:
Ja sam bila ona frikusa koja se uzvrtila oko vaseg auta :cerek: :rofl:

Vanity
21.08.2010., 02:24
Ma da? Sjećam se da je bila neka koja je hodala oko auta, malo mi je bilo čudno :lol:

E, da si rekla da si naša, bi popili nekaj ;)

sjajna07
21.08.2010., 07:16
Ahahahahah
ne moš' vjerovat! :eek:
Freaky!
Ajd daj priču iz Kruševa.. :s

petra_wb
21.08.2010., 10:41
Ma da? Sjećam se da je bila neka koja je hodala oko auta, malo mi je bilo čudno :lol:

E, da si rekla da si naša, bi popili nekaj ;)

A sta ces, ja samo imam bolesnu potrebu za tim da znam tko su svi Hrvati koji dolaze u Krusevo :D

Nadam se samo da nisi zbog mene onako stisnuo gas i brzinski nestao sa Gumenja :lol:

Ne znam dali ste vi primjetili, ali bas onda kada ste i vi bili gore, bilo je jos dvoje Hrvata, sa ZG reg.

Ajde, znat cu za iduci put, ima da vas precekam negdje na cesti, zapamtila sam auto :p

Vanity
21.08.2010., 12:04
Nije zbog tebe, još smo išli gore do Manastira, pa smo htjeli doći na Prespansko jezero prije mraka :)

Slobodno se onda javiš ako se negdje sretnemo ;)

Vanity
21.08.2010., 14:50
BTW, kaj se tiče Kruševa, vraćamo se od manastira, prolazimo kroz Kruševo i dolazim do jedne uličice, primjećujem auto iz suprotnog smjera pa skrećem u drugu uličicu i pokušavam se vratiti dolje prema centru, pa van iz grada. Primjećujem tri auta u koloni, stojadina, ladu 1200 i jugića, registracije Bitola, Tetovo i Skopje. Reko, super, očito idu iz grada pa idem za njima. Vozimo se nekim čudnim ulicama, neki dostavni kombi nam se miče s puta u rikverc jer nema mjesta da se dva auta mimoiđu. Nakon par minuta spuštamo se strmo dolje i ulazimo u neko dvorište, a primjećujem da su ove aute vozila neka djeca! Onda sam shvatio da ovi nejdu van iz grada, pa brzo prebacujem u rikverc i nazad na brdo. Pitam dečka na biciklu kojim putem prema centru, ali mi kaže da nezna. Ma da, živiš tu i neznaš kud do centra, ko da smo u Tokiju. Ali dobro, budemo se sami snašli. Odlazim i primjećujem u retrovizoru kako dečko odlazi u ono dvorište iz kojeg sam ja izašao, i onda je od oca/brata dobio takvu šamarčinu da je skoro pao sa bicikla. Jel to bilo zato jer je pričao sa nama, jer nam nije pomogao, ili iz nekog drugog razloga, nikad nećemo saznati.

sjajna07
21.08.2010., 15:55
Ahahhahah.... :rofl:
Zanimljiva zgoda.. hahahha.... Baš me sad zanima gdje je ta kuća i tko je taj dečkić. :D
Baš lijepo što ste otišli do Kruševa.. :cerek:

Vanity
22.08.2010., 10:50
BTW Petra, ti si iz Kruševa?

sjajna07
22.08.2010., 14:07
Petrica je zasad još jedan od čestih posjetitelja..
no nadamo se da će nas uskoro sve dočekivati,
barem vikendom.. hehehehe :cerek:
I kuhat mi ponovno kavu u 4 ujutro, zar ne darling? :*

skvoter
24.08.2010., 12:04
Pozdrav ljudi
Putujem ubrzo u Strugu na Ohridskom jezeru
Pa eto ako ima tko kakav dobronamjerni savjet
di jesti, izaći, što vidjeti i tako
hvala

sjajna07
25.08.2010., 10:45
Pozdrav ljudi
Putujem ubrzo u Strugu na Ohridskom jezeru
Pa eto ako ima tko kakav dobronamjerni savjet
di jesti, izaći, što vidjeti i tako
hvala

Nažalost nisam bila nešto pretjerano dugo tako da nemam iskustva...
Znam za samo jedan dobar kafić/klub zove se: "Album".
Ima žive svirke, partije itd.
Definitivno preporučam! :top:

ctconn
30.08.2010., 22:55
Pozdrav svima, nadam se da će se naći neka dobra duša sa malo strpljenja i volje, pa mi odgovoriti na par pitanja. :)

Dakle, spremamo se za Novu godinu u Makedoniju. Ide ekipa od sigurnih 5 ljudi, a možda nas bude i 6 ili 7. Odluka je pala da se ide vlakom. Avion nam je preskup, a bus nudi premalo komoditeta. E sad, na netu ima jako malo informacija, tj. ne uspijevam nigdje naći informacije o onom vlaku koji navodno putuje na relaciji Ljubljana-Zagreb-Beograd-Skoplje. Pročitao sam na nekim drugim forumima kako taj vlak kreće negde oko ponoći iz Zagreba.
1. Da li netko zna pouzdanu informaciju o ovome, tj. mogu li se negdje na internetu provjeriti podaci? Koliko vlak putuje i kolika je cijena povratne karte. Također i kada otprilike vlak ide iz Zagreba dalje i kada se vlak vraća iz Skoplja? Linija ide svaki dan ili?

Dakle krenuli bi najvjerojatnije u utorak 28.12.2010. pretpostavljam u večernjim satima i stigli u Skoplje nekad drugi dan popodne. Ostajemo u nekom od hostela koje nađemo preko ove stranice: http://www.hostelworld.com/ Kao prva tri izbora stranica nudi Hostel-Hostel, Art-Hostel i City Hostel. Pretpostavljam da ćemo odsjesti u jednom od njih dvije noći.

A sada slijedi onaj teži dio. To putovanje je zapravo bazirano na ostanku u Bitoli. A preko gore navedene stranice izbacuje samo jedan hostel, tj. Villu Dihovo. A to je zapravo selo kraj Bitole udaljeno kojih 5 km koliko sam shvatio.

Međutim, prvo da pitam jednu drugu stvar. Kako doći od Skoplja do Bitole? U Bitolu bi dakle krenuli nekad 31.12. Udaljenost je oko 110km, što samo po sebi nije previše.
2. Kako doći do Bitole? Vlak, bus, eventualno taksi? Cijene?

Dakle sad pretpostavimo da smo došli u Bitoli. Gdje odsjesti? Ova Villa Dihovo mi se čini ok, ali to nam je malo daleko i više penzionerski odmor :D Mi bi htjeli negdje u centru ali slabo nalazim informacije na netu. Naišao sam na ovaj hotel: http://www.tokin-house.com/ Međutim nigdje ne vidim informaciju da li rade oko Nove godine. Koliko sam skužio dvokrevetna soba je 40 eura, dakle 20 eura po osobi što nam je i više nego ok cijena.
3. Dakle, je li ovo ok, tj. ima li netko od vas saznanja vezano za ovaj hotel? Ili imate za preporučiti neki drugi? Može li se njih nazvati, tj. ima li problema sa hrvatskim jezikom?

Tamo bi ostali par dana, vjerojatno do ponedjeljka 3.1.2011. i onda bi se vratili u Skoplje na jednu večer prespavati pa natrag za Hrvatsku.

Kakve su cijene po Makedoniji? Standard je navodno dosta niži nego kod nas pa su i cijene nešto niže. Planirali smo da bi potrošili nekih 1200-1500 kn na put i smještaj i još nekih 1000-1500 kn za ostalo u tih 5-6 dana.

To je za sada to, vjerojatno će mi na pamet pasti još milijardu pitanja ali ova tri su za sada najbitnija, pogotovo ovo treće pitanje.

Unaprijed zahvaljujem nekoj dobroj duši na odgovorima :)

AFRODITA69
31.08.2010., 02:25
Papa Makedonija do sljedece godine!!! We're off to USA soon!

Vanity
31.08.2010., 05:46
Za prijevoz do Skopja neznam jer sam išel autom, ali City hostel i Art hostel (u istoj ulici se nalaze) u Skopju su 10-ak minuta pješice od centra, cijene su 8-10 eura po noćenju s doručkom po osobi. Od Skopja do Bitole nisam siguran dal postoji vlak. Taksi nije skup u Makedoniji. U Bitoli kolko ja znam ima samo jedan hotel, ja sam isto imal problema sa nalaženjem smještaja, na kraju nismo spavali u Bitoli. Jezik nije problem, svi razumiju hrvatski/srpski. Cijene su dosta niže nego kod nas,za 100-ak kuna se dvije osobe mogu dobro najesti (uključena litra i voda) :)

ctconn
31.08.2010., 14:10
Za prijevoz do Skopja neznam jer sam išel autom, ali City hostel i Art hostel (u istoj ulici se nalaze) u Skopju su 10-ak minuta pješice od centra, cijene su 8-10 eura po noćenju s doručkom po osobi. Od Skopja do Bitole nisam siguran dal postoji vlak. Taksi nije skup u Makedoniji. U Bitoli kolko ja znam ima samo jedan hotel, ja sam isto imal problema sa nalaženjem smještaja, na kraju nismo spavali u Bitoli. Jezik nije problem, svi razumiju hrvatski/srpski. Cijene su dosta niže nego kod nas,za 100-ak kuna se dvije osobe mogu dobro najesti (uključena litra i voda) :)

Hvala :)

Ove situacije s Bitolom se i najviše bojim. Jer su informacije na internetu dosta šture. Našao sam par hotela na internetu ali ne mogu nigdje naći informaciju da li rade u vremenu oko Nove godine. A negdje dalje nam se ne da biti, tj. ekipa je protiv toga. Ovaj hotel Tokin house se čini kao lijepo i dobro mjesto, morati ću nazvati i raspitati se jer preko interneta stvarno ne nalazim korisne informacije :/

ctconn
06.09.2010., 10:44
Pozdrav svima, nadam se da će se naći neka dobra duša sa malo strpljenja i volje, pa mi odgovoriti na par pitanja. :)

Dakle, spremamo se za Novu godinu u Makedoniju. Ide ekipa od sigurnih 5 ljudi, a možda nas bude i 6 ili 7. Odluka je pala da se ide vlakom. Avion nam je preskup, a bus nudi premalo komoditeta. E sad, na netu ima jako malo informacija, tj. ne uspijevam nigdje naći informacije o onom vlaku koji navodno putuje na relaciji Ljubljana-Zagreb-Beograd-Skoplje. Pročitao sam na nekim drugim forumima kako taj vlak kreće negde oko ponoći iz Zagreba.
1. Da li netko zna pouzdanu informaciju o ovome, tj. mogu li se negdje na internetu provjeriti podaci? Koliko vlak putuje i kolika je cijena povratne karte. Također i kada otprilike vlak ide iz Zagreba dalje i kada se vlak vraća iz Skoplja? Linija ide svaki dan ili?

Dakle krenuli bi najvjerojatnije u utorak 28.12.2010. pretpostavljam u večernjim satima i stigli u Skoplje nekad drugi dan popodne. Ostajemo u nekom od hostela koje nađemo preko ove stranice: http://www.hostelworld.com/ Kao prva tri izbora stranica nudi Hostel-Hostel, Art-Hostel i City Hostel. Pretpostavljam da ćemo odsjesti u jednom od njih dvije noći.

A sada slijedi onaj teži dio. To putovanje je zapravo bazirano na ostanku u Bitoli. A preko gore navedene stranice izbacuje samo jedan hostel, tj. Villu Dihovo. A to je zapravo selo kraj Bitole udaljeno kojih 5 km koliko sam shvatio.

Međutim, prvo da pitam jednu drugu stvar. Kako doći od Skoplja do Bitole? U Bitolu bi dakle krenuli nekad 31.12. Udaljenost je oko 110km, što samo po sebi nije previše.
2. Kako doći do Bitole? Vlak, bus, eventualno taksi? Cijene?

Dakle sad pretpostavimo da smo došli u Bitoli. Gdje odsjesti? Ova Villa Dihovo mi se čini ok, ali to nam je malo daleko i više penzionerski odmor :D Mi bi htjeli negdje u centru ali slabo nalazim informacije na netu. Naišao sam na ovaj hotel: http://www.tokin-house.com/ Međutim nigdje ne vidim informaciju da li rade oko Nove godine. Koliko sam skužio dvokrevetna soba je 40 eura, dakle 20 eura po osobi što nam je i više nego ok cijena.
3. Dakle, je li ovo ok, tj. ima li netko od vas saznanja vezano za ovaj hotel? Ili imate za preporučiti neki drugi? Može li se njih nazvati, tj. ima li problema sa hrvatskim jezikom?

Tamo bi ostali par dana, vjerojatno do ponedjeljka 3.1.2011. i onda bi se vratili u Skoplje na jednu večer prespavati pa natrag za Hrvatsku.

Kakve su cijene po Makedoniji? Standard je navodno dosta niži nego kod nas pa su i cijene nešto niže. Planirali smo da bi potrošili nekih 1200-1500 kn na put i smještaj i još nekih 1000-1500 kn za ostalo u tih 5-6 dana.

To je za sada to, vjerojatno će mi na pamet pasti još milijardu pitanja ali ova tri su za sada najbitnija, pogotovo ovo treće pitanje.

Unaprijed zahvaljujem nekoj dobroj duši na odgovorima :)

Dižem, možda netko uleti pa odgovori :moli: :moli:

Postajem očajan :/

coollerica
09.09.2010., 17:22
A nije ni lako nać smještaj u Skopju, nek ih ima puno...hoteli su preskupi, hosteli ili daleko ili nisu baš dobri, većina i zauzeta (već rezervirana) za božićne blagdane...aarrrg. Jel ima neko savjet; zanima me smještaj (dvokrevetni, sa wc-om u sobi, 2-3 noći, da je koliko-toliko okej; uredan i sl., da nije više od 30-tak eura), mislim da ne tražim puno :D

sjajna07
11.09.2010., 15:13

Najbolje ti je bus uzeti do Bitole. Putovanje traje cijelu vječnost ali tu ćete uštediti pare. Pogotovo si uzmite povratnu ako se preko Skopja i vraćate.
Smještaj u hostelima koje si naveo je sasvim solidan. City hostel mi još izgleda najčišći od svih, iz mog iskustva. No obvezno unaprijed rezerviraj da se ne popuni jer najviše tad idu te grupice po desetak ljudi. Znam da je meni već jedna prija rezervirala za njih 13. :ne zna:
Cijene po SK su ok. Ako baš želite dane provoditi ispijajući kavu na keju onda ćete potrošiti ko u HR. No, ako pomno birate sasvim dobro se možete za sitnu lovu provesti. Ostatak Makedonije ima puno manje, za njihov standard normalne cijene.
Za vlak iz ZG baš ti i ne znam. Daj pošalji mail HR željeznicama ili još bolje nazovi informacije. Znam samo da sigurno svaki dan ima vlak za SK i nazad.

A nije ni lako nać smještaj u Skopju, nek ih ima puno...hoteli su preskupi, hosteli ili daleko ili nisu baš dobri, većina i zauzeta (već rezervirana) za božićne blagdane...aarrrg. Jel ima neko savjet; zanima me smještaj (dvokrevetni, sa wc-om u sobi, 2-3 noći, da je koliko-toliko okej; uredan i sl., da nije više od 30-tak eura), mislim da ne tražim puno :D

Imaš ovdje izbor privatnog smještaja u SK: http://www.skopjeapartments.com/

Merkat0890
12.09.2010., 00:02
Pozdrav svima

eto vidim da govorite o makedoniji pa da i ja podijelim svoja iskustva...
inače sam iz dalmacije, hrvat
bio sam tamo prije 4 godine u posjeti kod rodbine (jedan rođak je otišao na vojni rok u skopje i oženio tamo jednu makedonku, dobio dvoje djece i ostao evo, već 28 godina , skoro je zaboravio i hrvatski hhahhaa) pošto sam ostao kod rođaka ne mogu vam reći ništa o nekakvom traženju smještaja inače rođaci žive u kvartu koji se zove Aerodrom i najveći je kvart u skopju ima stanovnika skoro kao zadar npr.
putovao sam od zagreba do skopja busom i zapravo sam se iznenadio koliko brzo mi je prošlo inače, ima jedan grad blizu same granice srbije i makedonije Kumanovo kada su me rođaci pitali gdje sam mislim nazvali me mobitelom, ja kažem pa evo tu u nekom selu ne znam kako se zove evo table piše kumanovo, a oni se uvrijedili jer kumanovo je jedan od najvećih makedonskih gradova (100 000 ljudi otprilike) ali meni je stvarno izgledalo na početku kao selo bile su neke krave po ulicama, neki cigani nose željezo neki ljudi kuhaju nešto na ulici, sve razbijeno i zaraslo u travu, uglavnom s tog dijela gdje smo mi prolazili izgledalo je kao selo a oni su mislili da ih zajebavam ali dobro...
u skopju sam ostao 28 dana, i to 28 prekrasnih dana makedonija je nevjerojatna u životu nisam sreo čovjeka koji ne voli tu zemlju vidio sam čitavo skopje centar grada, pravoslavne crkve sv. kliment i sv. petka zapravo kad sam bio tamo mislim da je bio blagdan te svetice, njihova gradska fešta ajmo to tako reći bio je osmi mjesec, pa brdo nad gradom Vodno gdje oni često idu na izlete nešto kao Medvednica nad Zagrebom, bio sam na nekoj rječici mislim da se zove treska i nešto što se zove matka, kušao sam sva njihova najbolja jela i pića shvatio da mi zapravo puno bolje leži takva hrana od dalmatinske koja je lagana, u makedoniji je sve ljuto i začinjeno s puno papra, paprike, itd... baš kako ja volim, a poslije toga se i žedni a onda na red dolazi rakija mastika to nemojte probati ako nemate iskustva u alkoholu ozbiljno...hahhaha
naravno, postoji i druga strana priče, skopje je ogroman grad otprilike kao sarajevo, mislim da većina vas zna za napetu situaciju u samoj makedoniji, netko je prije mene rekao, albanci vs makedonci, osjećaj nelagode kada shvate da niste njihovi, mudžahedinski suveniri po tržnicama, puno prljavštine i nereda, prometni kaos, krave i konji seru po najvećim gradskim avenijama, zamislite na primjer da vidite u ilici u zagrebu da se posere konj ispred vas ili da neki cigani ne dozvoljavaju da se slobodno krećete određenim dijelovima grada, čak sam vidio jedanput mi idemo gradom ono nasred raskrižja dođe mali cigo baš kod semafora skine gaće i posere se tek tako mislim ja nisam mogao vjerovati i vidio sam da je rođacma baš bilo neugodno što sam vidio takve stvari, sramili su se nekad čak da me vode ili da mi objašnjavaju zašto su neke stvari takve kakve jesu, ipak nemojte ovo shvatiti preozbiljno ako idete gradskim centrom , ne radite probleme i ne vičete na sav glas, nećete imati problema , ali istina je da postoje neki problemi tamo koji su čini mi se nažalost nerješivi, politička situacija a onda i ekonomska i društvena i sportska i ovakva i onakva je jako teška makedonija se nalazi u ozbiljnim problemima, svi njezini susjedi na neki način žele joj propast, inače tamo se čak nalaze i snage američke vojske kao da paze da makedonci ne bi gnjavili albance što ti ja znam...
šteta, velika šteta što je sve to ovako jer makedonija ima ogromne potencijale može postati bogata i uspješna država, ali eto....
opet kažem nemojte da vas ovo uplaši hrvate generalno govoreći vole i makedonci i albanci i ne biste trebali imati nikakvih problema ali samo prođite ulicom i osjetit ćete kako se oni međusobno mrze , mislim da su odnosi srba i hrvata danas daleko bolji nego odnos makedonaca i albanaca eto sad sam vam sve rekao ...inače tamo sam kupio kao suvenir jednu pravoslavnu ikonu bogorodice i ja i rođak se vraćamo kući i prolazimo kroz jedno naselje gdje je velik broj albanaca i on mi kaže daj da to stavim u torbu ne treba da oni shvate da nismo baš njihovi, nisam mogao vjerovati a on kaže daj stavi to u torbu za čas se skupi njih 30 s noževima i imaš problem....
opet kažem ne bih želio da ovo shvatite kao upozorenje da ne idete u makedoniju, ja volim tu zemlju i doći ću opet za par godina, samo kažem da ne izazivate vraga i da budete svjesni situacije u koju dolazite,, to je sve, nemojte pričati naglas o politici (jeste li primjetili kako albance stalno zovem tako a ne šip....) također nemam ništa protiv albanaca i primjetio sam kako rođaci uglavnom pretjeravaju kad govore o njima oni ih mrze, ne znam kako bih vam objasni zapravo dođite i pogledajte sami makedonija ima puno za ponuditi ali narod je tamo jako izmučen i tamo se više osjećaju neki problemi vezani za rat nego u hrvatskoj gdje je poginulo puno više ljudi, šteta šteta velika šteta...makedonija u srcu...

Vanity
12.09.2010., 09:57
Pozdrav svima
(jeste li primjetili kako albance stalno zovem tako a ne šip....) također nemam ništa protiv albanaca i primjetio sam kako rođaci uglavnom pretjeravaju kad govore o njima oni ih mrze,

Pa kaj Albanci nisu šiptari? Šiptar je pogrdni naziv za albanca jedino kod nas. Kod njih nije, pa i država im se zove Shqipëria.

Više put sam odlazil u Makedoniju i nikad nisam imal nikakvih problema (osim s dosadnim ciganima, ali to sam si sam kriv jer sam jednom malom dal nekaj sitnoga kaj sam imal ali on je htel još i trčal je za menom i vukel me za majcu da mu dam još).
Politika? Pričal sam s domaćim makedoncima o albancima i o grcima na Ploshtadi, usred podneva, isto tak i po staroj čaršiji. Tak da mislim da ipak pretjeruješ s tim upozorenjima. Pa nije to sjeverna koreja da nebi smel izražavati svoje mišljenje.

Merkat0890
12.09.2010., 23:54
vanity imaš pravo pretjerano sam reagirao, mislim da je stvar u tome što sam ja tamo prvi put bio s 14 godina pa su me svi napunili pričama nemoj ovo nemoj ono, kao kada se malom djetetu puni glava pričama o babarogi da ne ide samo negdje gdje je kao opasno..., inače rođakova žena radi u vojsci a njezin je otac također makedonski ja mislim nadpukovnik ili tako nešto pa moguće da su osjetljiviji na neke stvari

što se tiče sigurnosti, pa sad kad pogledam nije ni kod nas puno bolje kada igraju hajduk i dinamo, pa zapravo sjetio sam se da je za vrijeme rukometnog prvenstva u rh u zadru pretučen jedan makedonac a napadači su kao rekli policiji: pa mislili smo da je srbin, rekao je bre, pa ostavite nas...(pazi debili imaju opravdanja za takve stvari...) shvaćam da ako netko pročita ili čuje takve stvari može pomisliti da je hrvatska afganistan ili ne znam što, iako to veze s vezom nema...e pa ja sam prije polaska čuo desetak takvih priča o makedoniji, i naravno većina toga su bile gluposti ...

inače se bavim poviješću i posebno me zanima povijest balkana, aleksandar makedonski, bugari, makedonci , srbi, albanci, grci, egej, pirin, itd....onda se koji put zanesem i počnem pričati ka da smo u 1903. godini ili 323. pr. Kr., hhahahhaha....ispričavam se ali eto, profesionalna deformacija...

što se tiče albanaca, pa vidiš i ja inače njih zovem šiptari, mislim otkad sam se rodio tako ih svi oko mene zovu ,ali gledao sam nedavno neke emisije u kojima njihovi političari ( Ali Ahmeti, pokojni Rugova, itd...) govore stalno mi albanci, mi albanci....pa eto ako oni žele da ih se tako zove onda u redu meni nije problem, mislim da svatko ima pravo da ga se zove onako kako on želi ( pa zar nije to glavni princip za koji se republika makedonija zalaže u svom sporu s grčkom? )

inače sa mnom je u osnovnu školu išao jedan albanac/šiptar s kosova koji je inzistirao da ga se zove albanac i u suprotnom bi se do groba uvrijedio iako ti nisi nužno imao loše namjere...ovdje mu je u dalmaciji bilo teško, nije znao hrvatski baš dobro pa su ga zajebavali a koji put i tukli i uvijek mi ga je bilo žao, nedavno sam ga vidio na zadarskom kolodvoru, radi u fast foodu i čini se da je nekako zadovoljan, ajde neka je a moj najbolji prijatelj njegova cura je albanka što nije baš drago njegovoj familiji, pa pomalo suosjećam i s s njom, iako su susretljivost i suosjećanje rijetke osobine danas, kako mi se čini....

uglavnom, makedoniju svakako treba posjetiti a to mislim i napraviti za jedno 2,3 godine kad financije ako bog dadođu na mjesto

veliki pozdrav za braću makedonce i pogotovo za makedonke, vidimo se...

AFRODITA69
13.09.2010., 01:58
Pozdrav svima

eto vidim da govorite o makedoniji pa da i ja podijelim svoja iskustva...
inače sam iz dalmacije, hrvat
bio sam tamo prije 4 godine u posjeti kod rodbine (jedan rođak je otišao na vojni rok u skopje i oženio tamo jednu makedonku, dobio dvoje djece i ostao evo, već 28 godina , skoro je zaboravio i hrvatski hhahhaa) pošto sam ostao kod rođaka ne mogu vam reći ništa o nekakvom traženju smještaja inače rođaci žive u kvartu koji se zove Aerodrom i najveći je kvart u skopju ima stanovnika skoro kao zadar npr.
putovao sam od zagreba do skopja busom i zapravo sam se iznenadio koliko brzo mi je prošlo inače, ima jedan grad blizu same granice srbije i makedonije Kumanovo kada su me rođaci pitali gdje sam mislim nazvali me mobitelom, ja kažem pa evo tu u nekom selu ne znam kako se zove evo table piše kumanovo, a oni se uvrijedili jer kumanovo je jedan od najvećih makedonskih gradova (100 000 ljudi otprilike) ali meni je stvarno izgledalo na početku kao selo bile su neke krave po ulicama, neki cigani nose željezo neki ljudi kuhaju nešto na ulici, sve razbijeno i zaraslo u travu, uglavnom s tog dijela gdje smo mi prolazili izgledalo je kao selo a oni su mislili da ih zajebavam ali dobro...
u skopju sam ostao 28 dana, i to 28 prekrasnih dana makedonija je nevjerojatna u životu nisam sreo čovjeka koji ne voli tu zemlju vidio sam čitavo skopje centar grada, pravoslavne crkve sv. kliment i sv. petka zapravo kad sam bio tamo mislim da je bio blagdan te svetice, njihova gradska fešta ajmo to tako reći bio je osmi mjesec, pa brdo nad gradom Vodno gdje oni često idu na izlete nešto kao Medvednica nad Zagrebom, bio sam na nekoj rječici mislim da se zove treska i nešto što se zove matka, kušao sam sva njihova najbolja jela i pića shvatio da mi zapravo puno bolje leži takva hrana od dalmatinske koja je lagana, u makedoniji je sve ljuto i začinjeno s puno papra, paprike, itd... baš kako ja volim, a poslije toga se i žedni a onda na red dolazi rakija mastika to nemojte probati ako nemate iskustva u alkoholu ozbiljno...hahhaha
naravno, postoji i druga strana priče, skopje je ogroman grad otprilike kao sarajevo, mislim da većina vas zna za napetu situaciju u samoj makedoniji, netko je prije mene rekao, albanci vs makedonci, osjećaj nelagode kada shvate da niste njihovi, mudžahedinski suveniri po tržnicama, puno prljavštine i nereda, prometni kaos, krave i konji seru po najvećim gradskim avenijama, zamislite na primjer da vidite u ilici u zagrebu da se posere konj ispred vas ili da neki cigani ne dozvoljavaju da se slobodno krećete određenim dijelovima grada, čak sam vidio jedanput mi idemo gradom ono nasred raskrižja dođe mali cigo baš kod semafora skine gaće i posere se tek tako mislim ja nisam mogao vjerovati i vidio sam da je rođacma baš bilo neugodno što sam vidio takve stvari, sramili su se nekad čak da me vode ili da mi objašnjavaju zašto su neke stvari takve kakve jesu, ipak nemojte ovo shvatiti preozbiljno ako idete gradskim centrom , ne radite probleme i ne vičete na sav glas, nećete imati problema , ali istina je da postoje neki problemi tamo koji su čini mi se nažalost nerješivi, politička situacija a onda i ekonomska i društvena i sportska i ovakva i onakva je jako teška makedonija se nalazi u ozbiljnim problemima, svi njezini susjedi na neki način žele joj propast, inače tamo se čak nalaze i snage američke vojske kao da paze da makedonci ne bi gnjavili albance što ti ja znam...
šteta, velika šteta što je sve to ovako jer makedonija ima ogromne potencijale može postati bogata i uspješna država, ali eto....
opet kažem nemojte da vas ovo uplaši hrvate generalno govoreći vole i makedonci i albanci i ne biste trebali imati nikakvih problema ali samo prođite ulicom i osjetit ćete kako se oni međusobno mrze , mislim da su odnosi srba i hrvata danas daleko bolji nego odnos makedonaca i albanaca eto sad sam vam sve rekao ...inače tamo sam kupio kao suvenir jednu pravoslavnu ikonu bogorodice i ja i rođak se vraćamo kući i prolazimo kroz jedno naselje gdje je velik broj albanaca i on mi kaže daj da to stavim u torbu ne treba da oni shvate da nismo baš njihovi, nisam mogao vjerovati a on kaže daj stavi to u torbu za čas se skupi njih 30 s noževima i imaš problem....
opet kažem ne bih želio da ovo shvatite kao upozorenje da ne idete u makedoniju, ja volim tu zemlju i doći ću opet za par godina, samo kažem da ne izazivate vraga i da budete svjesni situacije u koju dolazite,, to je sve, nemojte pričati naglas o politici (jeste li primjetili kako albance stalno zovem tako a ne šip....) također nemam ništa protiv albanaca i primjetio sam kako rođaci uglavnom pretjeravaju kad govore o njima oni ih mrze, ne znam kako bih vam objasni zapravo dođite i pogledajte sami makedonija ima puno za ponuditi ali narod je tamo jako izmučen i tamo se više osjećaju neki problemi vezani za rat nego u hrvatskoj gdje je poginulo puno više ljudi, šteta šteta velika šteta...makedonija u srcu...

Ovo je tocno napisano! Da im je politika drugacija,da nema tolike uzasne korupcije i problema sa albancima(podjela grada i sl) bilo bi super...Inace i ja sam bila u Aerodromu i svaki dan u Biseru na kavici :)

AFRODITA69
13.09.2010., 02:01
Pa kaj Albanci nisu šiptari? Šiptar je pogrdni naziv za albanca jedino kod nas. Kod njih nije, pa i država im se zove Shqipëria.

Više put sam odlazil u Makedoniju i nikad nisam imal nikakvih problema (osim s dosadnim ciganima, ali to sam si sam kriv jer sam jednom malom dal nekaj sitnoga kaj sam imal ali on je htel još i trčal je za menom i vukel me za majcu da mu dam još).
Politika? Pričal sam s domaćim makedoncima o albancima i o grcima na Ploshtadi, usred podneva, isto tak i po staroj čaršiji. Tak da mislim da ipak pretjeruješ s tim upozorenjima. Pa nije to sjeverna koreja da nebi smel izražavati svoje mišljenje.

da,mozes ti o svemu pricati,nema to veze,istina...ja bi kao najneugodnije svakako izdvojila cigane.I to narocito decu.Dosadni su strasno,mada sam to isto dozvijela i usred Zagreba na kavi,kad se lijepe za tebe i nedaju ti mira.No ipak skopski su malcice dosadniji-imala sam okrsaje s njima,hahahaha.A i ako skuze da si turist,drz torbicu uz sebe!!!

sjajna07
13.09.2010., 21:55
Ovo je tocno napisano! Da im je politika drugacija,da nema tolike uzasne korupcije i problema sa albancima(podjela grada i sl) bilo bi super...Inace i ja sam bila u Aerodromu i svaki dan u Biseru na kavici :)

Mislim da smo se sretali tamo... hehehehe :D
Lijepo je u Aerodromu.. sve ti je blizu. I centar, a i začas si van grada ako želiš.

Meni je žao što se ne radi na nekoj strategiji turizma, što se ne ulaže u značajne stvari poput knjižnica, bolnica, škola itd. To je najveća vrijednost nekog grada, a ne neki kipovi.
Jedino im kapu skidam za Tošinu fontanu vo Novo Lisiče. :s

AFRODITA69
13.09.2010., 23:10
oni kipovi su uzas,sve nametano zbrda zdola kako se kaze..tek toliko...nikako mi se to ne dopada.Al sto da se ja zamaram,ne zivim tamo i tako.A za god dana,kad ja otprilike mislim opet ici tamo-valjda ce srediti nesto...

tafa
15.09.2010., 10:39

zdravo ja sam iz Bitole .U gradu imas desetak hotela i jedan hostel u samoj okolici na planini Pelister imas jos nekoliko i nesto vila koje se izdaju .cjene u hotelima su negde oko 20 eura ili 25 PP imas samo spavanje od 20 eura dvokrevetna soba u samom centru ,po 10 eura od osobe.Ja mislim da svi rade preko cjele godine .Od Skoplja do Bitola imas voz ali bolje ti je autobusom cjena je negde oko 70-80 kuna mislim povratna karta .Jezik ti nije problem svi razumeju .Puno pozdrava ,vec sedam godina ljetujem u HR.Ako jos nesto ti treba slobodno pitaj!!

evo ti jedan link gdje mozes naci puno toga o Bitoli i okolica!!!http://www.visitpelagonia.mk/mk/smestuvanje/hoteli
http://www.visitpelagonia.mk/

Putnik92
15.09.2010., 19:57
...samo kažem da ne izazivate vraga i da budete svjesni situacije u koju dolazite

Hah, ja sam bio dole prije par dana i baš nisam stekao takav dojam, a bio sam u zapadnoj Makedoniji.

Fuerteventura
16.09.2010., 13:20
Meni je super njihov jezik:

kafeava znaci smedja, a
portokalova znaci narancasta :s

AFRODITA69
16.09.2010., 23:53
Meni je super njihov jezik:

kafeava znaci smedja, a
portokalova znaci narancasta :s

teget i sino...

sjajna07
23.09.2010., 21:09
Meni je makedonski jezik od pocetka prekrasan..
Melodican.. Pitak..
Kad god imam priliku upalim si neku od televizija na www.zulu.mk i ostavim da zuji dok spremam stan, pa nekako imam osjecaj kao da sam dolje..
Jedino nikako da zapamtim sto znaci "vpročem" jer
mi je pre cudna rijec.. Hehehehe
I sto Strumicane teze razumijem kad zabrzaju.. Ahhahahah

Sokosivi
24.09.2010., 04:23
Meni je makedonski jezik od pocetka prekrasan..
Melodican.. Pitak..
Kad god imam priliku upalim si neku od televizija na www.zulu.mk i ostavim da zuji dok spremam stan, pa nekako imam osjecaj kao da sam dolje..
Jedino nikako da zapamtim sto znaci "vpročem" jer
mi je pre cudna rijec.. Hehehehe
I sto Strumicane teze razumijem kad zabrzaju.. Ahhahahah

Ova rech "vprocem" znaci "uostalom" mada je rec koju skoro niko ne koristi i mozda se jedino se cuje na televiziji :top:

Gucci girl
25.09.2010., 00:34
cudno..znam jednu ivu koja se udala za nikolce lani ili prije par mjeseci..on je iz kruseva i kao on je tošin bratic ili bliski rodjak, sad zive u zg..

Ma nije on Tošin bratić... sad svi iz Kr bi htjeli da su bratići i najbolji frendovi itd... znam ja kak to ide, već sam navikla.

Gucci girl
25.09.2010., 00:38
Joj, ja znam da ima neko mjesto "Po hrastom".. ili slično.
Na autocesti ima odvojak za to..
Tamo staje žuti Hisarov bus. Mirno je, lijepo..
zgodno za ručak.
Znat će ti petra_wb točnije jer se ona češće tim pravcem vozi.
:cerek:

Da, da tamo uvijek stanemo dok idem... joooj bude mi se uspomene i nostalgija :cerek::cerek::cerek:
ah ta divna, predivna Makedonijica moja:cerek:

Gucci girl
25.09.2010., 00:44
Stari hrast :cerek:
100 km nakon Beograda...
Lijepo mjesto za protegnut noge,
ali tamo je samo taj motel, nema benzinske...
Sjecas se kad smo se ono skupa vracale
i stekao im je wireless?
Jos uvijek ga nisu sredili :rofl:

A sto se tice benzinske,
bila sam stajala na JP pumpi,
prvoj nakon Beogradske arene,
s desne strane naravno, u smjeru Makedonije kad se ide.
Tamo najcesce staju turisticki autobusi i tako to,
nije klasika samo benzinska, ima odvojeno i neki restorancic,
ima cak i zelenila, tako da nije klasik samo benzinska s kaficem
pa bi moglo bit zgodno za stat s djecom, kao sta je netko gore pitao...

p.s. Imate mozda mjesto viska u autu? :D

Joj ljudi rasplakali ste me sad...:(
Ja bi u Kruševo:cerek:
Užasno sam vezana uz taj grad i čitajući sve ovo emocije su prejake.
Sjećanja mi nedaju mira.

Gucci girl
25.09.2010., 00:54

Ma meni je Kruševo centar svijeta :top::cerek:

Gucci girl
25.09.2010., 01:04
BTW, kaj se tiče Kruševa, vraćamo se od manastira, prolazimo kroz Kruševo i dolazim do jedne uličice, primjećujem auto iz suprotnog smjera pa skrećem u drugu uličicu i pokušavam se vratiti dolje prema centru, pa van iz grada. Primjećujem tri auta u koloni, stojadina, ladu 1200 i jugića, registracije Bitola, Tetovo i Skopje. Reko, super, očito idu iz grada pa idem za njima. Vozimo se nekim čudnim ulicama, neki dostavni kombi nam se miče s puta u rikverc jer nema mjesta da se dva auta mimoiđu. Nakon par minuta spuštamo se strmo dolje i ulazimo u neko dvorište, a primjećujem da su ove aute vozila neka djeca! Onda sam shvatio da ovi nejdu van iz grada, pa brzo prebacujem u rikverc i nazad na brdo. Pitam dečka na biciklu kojim putem prema centru, ali mi kaže da nezna. Ma da, živiš tu i neznaš kud do centra, ko da smo u Tokiju. Ali dobro, budemo se sami snašli. Odlazim i primjećujem u retrovizoru kako dečko odlazi u ono dvorište iz kojeg sam ja izašao, i onda je od oca/brata dobio takvu šamarčinu da je skoro pao sa bicikla. Jel to bilo zato jer je pričao sa nama, jer nam nije pomogao, ili iz nekog drugog razloga, nikad nećemo saznati.

:lol::lol::lol:
Neću više ništa komentirati jer svaka je riječ suvišna...
Reči ću samo KRUŠEVO VOLIM TE DO TOŠKE I NAZAD :cerek:

PS: AK SE IDE NEKOM U KRUŠEVO SAD OD 10.10 do 17.10 NEKA MI SE JAVI U INBOX

sjajna07
26.09.2010., 15:21
Da, da tamo uvijek stanemo dok idem... joooj bude mi se uspomene i nostalgija :cerek:
ah ta divna, predivna Makedonijica moja

Joj ljudi rasplakali ste me sad...
Ja bi u Kruševo
Užasno sam vezana uz taj grad i čitajući sve ovo emocije su prejake.
Sjećanja mi nedaju mira.
Joj draga. baš se vidi da voliš naše malečko ubavo Kruševo! :s
Drago mi je da ima još fanova ovdje.. i sigurno ćemo se jednom
sresti dolje. <3

Ma meni je Kruševo centar svijeta :cerek:
I ja uvijek kažem da mi je Kruševo baza, iako obožavam Skopje..
al ne mogu bez tog malog pitoresknog čuda. :)

:lol::lol::lol:
Neću više ništa komentirati jer svaka je riječ suvišna...
Reči ću samo KRUŠEVO VOLIM TE DO TOŠKE I NAZAD :cerek:

PS: AK SE IDE NEKOM U KRUŠEVO SAD OD 10.10 do 17.10 NEKA MI SE JAVI U INBOX

Sretno ako ideš uskoro.. i ja bih, ali bila sam nedavno i nikako da mi
se financije spoje sa željama.. :cerek:
Среќен пат!
Uživaj... :mig:

Gucci girl
26.09.2010., 22:25
ah mila BLAGODARAM OD SRCE, ama ništo sega :(
Za žal... :(

Cure sa kojima sam trebala ići su mi sve do jedne otkazale u zadnji čas.
Nemaš pojma koliko sam tužna. Srce mi plače.
Prošle godine bila 2 puta, ove ni jednom.

Ti kada si bila zadnji puta?

sjajna07
29.09.2010., 13:57
ah mila BLAGODARAM OD SRCE, ama ništo sega :(
Za žal... :(

Cure sa kojima sam trebala ići su mi sve do jedne otkazale u zadnji čas.
Nemaš pojma koliko sam tužna. Srce mi plače.
Prošle godine bila 2 puta, ove ni jednom.

Ti kada si bila zadnji puta?
Bila sam sada od 30.08. nekih 8-9 dana. :)

Žao mi je mila.. pokušaj na Tošinom Fan club forumu napisati da bi išla pa bi se
mogao netko i javiti.
Ja zasad ne znam nikog osobno tko je izrazio želju.. al, sigurno ima
netko tko se isto boji ići sam.. a možeš i otići na neki od sastanaka
ako će bit uskoro pa se upoznat s još ljudi.
:*

coollerica
30.09.2010., 16:13
1. Zna li netko možda šta je sa ovim vlakom koji ide Zg-Skopje...ima li nekakvih točnih informacija koje bi mogla saznati preko neta (svako koliko vozi, cijene i sl..)...? Iz Splita sam pa mi je net recimo jedini prek kojeg se informiran ;)
2. Ima li po knjižarama kakvih knjiga o Mkd, išla bi za koji mjesec tamo (u svom aranžmanu) pa da znam kaj pogledat/obić u Skopju i ostalim gradovima (al posebno Skopje)? Znam da se mogu educirat i na internetu, ali nekak mi je knjiga draži izbor :D

ps. fala gore na odgovoru o smještaju, nać će se valjda nešto :)

buemba
02.10.2010., 11:21
1. Zna li netko možda šta je sa ovim vlakom koji ide Zg-Skopje...ima li nekakvih točnih informacija koje bi mogla saznati preko neta (svako koliko vozi, cijene i sl..)...? Iz Splita sam pa mi je net recimo jedini prek kojeg se informiran ;)
2. Ima li po knjižarama kakvih knjiga o Mkd, išla bi za koji mjesec tamo (u svom aranžmanu) pa da znam kaj pogledat/obić u Skopju i ostalim gradovima (al posebno Skopje)? Znam da se mogu educirat i na internetu, ali nekak mi je knjiga draži izbor :D

http://www.mz.com.mk/uploads/vozenred2010.pdf
ovdje ti je vozni red Makedonskih zeleznica,mada nema informacije direktno za Zagreb.Ako zelis doci u Skoplje vlakom,trebas krenuti Zagreb-Beograd pa onda iz Beograda uzeti vlak za SK.
http://www.skopjeonline.com.mk/ za Skopje
http://www.exploringmacedonia.com/ za Makedonija
za Skopje-u centru,obidji obavezno staru carsiju a u okolini obavezno kanjon Matka(15-20 minuta kolima)<
za unutrasnjost MKD-pokraj obaveznog Ohrida(da ne nabrajam sve u njemu i sto videti mnogo je)i njegove okoline(Sv.Naum-izvori reke Drim,nac.parkGalichica-sa druge strane je i Prespansko jezero-imas fantasrtican view sa koga se vide dva jezera,na nadmorskoj visini 1500 metara,ide se kolima prema Oteshevu),Vevchanske izvore prema Struzi),treba obici i Strugu koja je 15tak minuta voznje od Ohrida;Bitola-drugi Makedonski grad sa specificnom arhitekturom,prelepom planinom Baba i vrha Pelister(prelepo za planinarenje ako si za)bogatom istorijom i nekada jedan od glavnih trgovackih raskrizja na ovom delu Balkana)70km od Ohrida.Ako ides kolima Od Skoplja prema Bitole obavezno poseti anticki grad Stobi(uz put ti je)i Heraklea linkestis kod Bitole.
A ako ides zimi i skijas,mozes posetiti ski centar Popovu Shapku(na Shar Planini iznad Tetova u zapadnoj MKD i 50tak km prema Gostivaru je nac.park i ski centar Mavrovo s starim mijackim selima(Galicnik-fenomenalno).
Ima i puno drugoga ako trebas kakav bilo info slobodno pitaj!

sjajna07
12.10.2010., 16:16
Iskreno, ako krećeš iz Splita, tebi je možda najekonomičnije poći preko Dubrovnika s busom. Jer ovako i onako ćeš gubiti vrijeme do ZG i platiti kartu do gore, a vjerojatno ćeš se više načekati za taj vlak + 5 sati čekanja u Beogradu.

Iz Dubrovnika ti bus kreće u 15:30h popodne, što znači da ti je dovoljno da kreneš iz ST ujutro do 10:30. U Skopju si oko 4 ujutro, a dobit ćeš poprilično na vremenu provedenom u busu..
Cijena povratne karte busa DU-SK-DU ti je 529 kn,
a ST-DU-ST oko 150 kn (ako si student ili mlađa od 27 ili neki drugi popust).

Ja sam čula da ima i neki bus iz Splita, al da to znaju samo makedonci koji češće putuju na toj relaciji jer ne kupi na kolodvoru nego ide na dogovor. Pokušaj se raspitati u makedonskom društvu u ST. :cerek:

Seven of Nine
27.10.2010., 19:32
da,mozes ti o svemu pricati,nema to veze,istina...ja bi kao najneugodnije svakako izdvojila cigane.I to narocito decu.Dosadni su strasno,mada sam to isto dozvijela i usred Zagreba na kavi,kad se lijepe za tebe i nedaju ti mira.No ipak skopski su malcice dosadniji-imala sam okrsaje s njima,hahahaha.A i ako skuze da si turist,drz torbicu uz sebe!!!

Da se uključim o SK i MK pošto sam često tamo. Ovo je potpuno točno, mali Romi su preagresivni. Da dodam još malo crnjaka: usluga je često spora i neljubazna, vozi se luđački, taksisti su često i prljavi a takvi su im često i auti itd itd...ALI, svi koje znam iz HR, pa i ja obožavaju Skopje jer mada nema neku ljepotu ni čistoću, ima dušu. Teško je to opisati ali to je neki spoj komunističkog procvata šezdesetih, jugo renesanse i romantike i modernizma današnjice. Osobno meni naj glavni grad bivših republika. Restorani imaju super hranu, skara ili na žaru je uglavnom odlična, još uz makedonsku muziku i povoljne cijene...Preporučam restorane Lira i Jana, pečenjarnicu Žabar na keju, posjet gradkom parku, staroj čaršiji, brdu Vodno, šoping u socrealističkom GTC trgovačkom kompleksu i mnogo toga još. A i cijela MK je interesantna, voziš i stalno misliš da nije nešto posebno a stalno imaš super relaksirani osjećaj...preporučam svakako posjetiti Ohrid i Bitolu ako već ne ostatak. I da, Makedonci su cool, Albanci isto.

2nice
01.11.2010., 10:15
Pretražujem forum i ne nailazim na nikakve iskustvene informacije o glavnom gradu Makedonije, Skopju..

Preporuke? Gastronomija, zabava, lokalni običaji..?

sjajna07
01.11.2010., 11:45
Da se uključim o SK i MK pošto sam često tamo. Ovo je potpuno točno, mali Romi su preagresivni. Da dodam još malo crnjaka: usluga je često spora i neljubazna, vozi se luđački, taksisti su često i prljavi a takvi su im često i auti itd itd...ALI, svi koje znam iz HR, pa i ja obožavaju Skopje jer mada nema neku ljepotu ni čistoću, ima dušu. Teško je to opisati ali to je neki spoj komunističkog procvata šezdesetih, jugo renesanse i romantike i modernizma današnjice. Osobno meni naj glavni grad bivših republika. Restorani imaju super hranu, skara ili na žaru je uglavnom odlična, još uz makedonsku muziku i povoljne cijene...Preporučam restorane Lira i Jana, pečenjarnicu Žabar na keju, posjet gradkom parku, staroj čaršiji, brdu Vodno, šoping u socrealističkom GTC trgovačkom kompleksu i mnogo toga još. A i cijela MK je interesantna, voziš i stalno misliš da nije nešto posebno a stalno imaš super relaksirani osjećaj...preporučam svakako posjetiti Ohrid i Bitolu ako već ne ostatak. I da, Makedonci su cool, Albanci isto.

Da, ima dušu Makedonija.. ima ono "nešto".. :cerek:
Jednostavno moraš ići dolje da to osjetiš.. ne može se opisati riječima.. :s

sjajna07
02.11.2010., 10:54
Pretražujem forum i ne nailazim na nikakve iskustvene informacije o glavnom gradu Makedonije, Skopju..

Preporuke? Gastronomija, zabava, lokalni običaji..?

Evo Seven of Nine ti je već lijepo napisala.. neke tips and tricks.
A ja ću ti detaljno čim uhvatim malo više vremena.
Obožavam taj grad, i detaljno ga istražujem.. :cerek:
Mislim da sam vidjela dobar vodič o Makedoniji u Algoritmu.
Barem za početak ti može pomoći, a imaš i tu u pdf-u besplatan "In your pocket" vodič za Skopje: http://www.inyourpocket.com/macedonia/skopje

p.s. Veoma mi se sviđa što koristiš makedonski SkopJe, a ne hrvatsku inačicu SkopLJE. Hvala ti.. :s

Vanity
03.11.2010., 11:07
Ja bi ti u Skopju preporučil restoran Kaj Maršalot :)

Odlična hrana i pristojne cijene.

Seven of Nine
03.11.2010., 18:54
Ja bi ti u Skopju preporučil restoran Kaj Maršalot :)

Odlična hrana i pristojne cijene.

Da to je super doživljaj, pioniri maleni serviraju luda jela sa menija sa nazivima poput 'kapitalistička daska' i slično. Svakako posjetiti i restoran (i hotel) 'Pelister' na glavnom trgu, super hrana. Ima interesantnih restorana i u starom gradu preko puta mosta, uvjetno rečeno na albansko-turskoj strani.

sjajna07
04.11.2010., 11:01
Meni je odličan Dion na keju.. i Dal Met Fu na ploštadu.
Mmmmmmm...
a tek DM u Karpošu. <3
:top:

Seven of Nine
04.11.2010., 18:53
Meni je odličan Dion na keju.. i Dal Met Fu na ploštadu.
Mmmmmmm...
a tek DM u Karpošu. <3
:top:

Dal met FU je sadašnji Pelister, to je isto mjesto. Nego, gdje je taj DM u Karpošu, taj dio baš ne znam?

sjajna07
04.11.2010., 20:21
Dal met FU je sadašnji Pelister, to je isto mjesto. Nego, gdje je taj DM u Karpošu, taj dio baš ne znam?

DM ti je na križanju Ruzveltove i Partizanske. :) Tamo blizu Univerzalne sale,
samo sa suprotne strane ulice.
Super hrana, a nije skupo.
Ajme hvala ti za Pelister što si me podsjetila.. nikako da zapamtim da se sad drugačije zove. :lol:
Oooo.... da i ne zaboravim.
"Kaj Zlate".. skroz dolje u GTC-u. Prava domaća hrana..
uvijek malo teško naći stol :cerek:

2nice
05.11.2010., 09:03
Evo Seven of Nine ti je već lijepo napisala.. neke tips and tricks.
A ja ću ti detaljno čim uhvatim malo više vremena.
Obožavam taj grad, i detaljno ga istražujem.. :cerek:

p.s. Veoma mi se sviđa što koristiš makedonski SkopJe, a ne hrvatsku inačicu SkopLJE. Hvala ti.. :s

Hvala unaprijed, ali nemoj se previše truditi oko opisa samog grada, trebao bih samo update aktualnih restorana i klubova, da ne lutamo previše, jer bio sam tamo davne '88., poznajem grad .. a i kako se pravilno izgovara ..:mig:

2nice
05.11.2010., 09:08
Inače, pokrenuo sam topic "Skopje", ali su ga modovi prebacili ovdje.
Ne znam zašto Beograd, Sarajevo, Ljubljana i drugi gradovi mogu imati zaseban topic, a Skopje to ne "zaslužuje"..??

sjajna07
05.11.2010., 10:24
Pa dosta toga za Skopje je već napisano ovdje..
samo treba pročitati prethodne stranice.

Restorane smo ti već otprilike naveli,
a što se tiče klubova, sad su već otvoreni ovi zimski.. najbolji su
po meni Midnight na keju, klub 69, i Colloseum na željezničkoj stanici.
Osim toga, prijatelji mi uvijek govore da je dobro poć do Hard Rock-a,
ali nisam još stigla.
Što se tiče kavica i druženja prije samog tulumarenja, za to je sad "in" Lenjinova ulica u Debar Maalo.. kafići s dobrom mjuzom.. dobro i za popit kavu preko dana. Mani je tamo Kala najdraži.

Na keju mi je uvijek dobra atmosfera u kubanskom restoranu/baru "La Bodeguita del Medio". Ako još naletiš na živu muziku, nećeš požaliti taj izlazak uz predobar Mojito. :)

Za šoping obiđi novi Vero centar na putu od autobusne do keja, ili Ramstore kod stare željezničke na vrhu ulice Makedonija.

Za sve šetnje slobodno koristi taxi jer je zaista jeftin..

Što te još zanima? :mig:

Seven of Nine
21.11.2010., 22:14
Pa dosta toga za Skopje je već napisano ovdje..
samo treba pročitati prethodne stranice.

Restorane smo ti već otprilike naveli,
a što se tiče klubova, sad su već otvoreni ovi zimski.. najbolji su
po meni Midnight na keju, klub 69, i Colloseum na željezničkoj stanici.
Osim toga, prijatelji mi uvijek govore da je dobro poć do Hard Rock-a,
ali nisam još stigla.
Što se tiče kavica i druženja prije samog tulumarenja, za to je sad "in" Lenjinova ulica u Debar Maalo.. kafići s dobrom mjuzom.. dobro i za popit kavu preko dana. Mani je tamo Kala najdraži.

Na keju mi je uvijek dobra atmosfera u kubanskom restoranu/baru "La Bodeguita del Medio". Ako još naletiš na živu muziku, nećeš požaliti taj izlazak uz predobar Mojito. :)

Za šoping obiđi novi Vero centar na putu od autobusne do keja, ili Ramstore kod stare željezničke na vrhu ulice Makedonija.

Za sve šetnje slobodno koristi taxi jer je zaista jeftin..

Što te još zanima? :mig:

E a da li znaš kako je u Skopju za Novu, jel ima šta na Ploštadu ili neko dobro mjesto?

sjajna07
25.11.2010., 08:50
E a da li znaš kako je u Skopju za Novu, jel ima šta na Ploštadu ili neko dobro mjesto?

Na ploštadu uvijek ima neka žurka! Nisam još čula najave tko će nastupati. Uvijek bude neka grupa u kombinaciji s nekim pjevačima. Eno bili su i Prljavci prošle godine, Gibonni itd..
Kad vam to dosadi uvijek se možete preseliti na kej, sigurno će biti dj-eva i razne vrste glazbe po kafićima i klubovima. Meni je frendica bila prošli doček u New York-u (bivši Kartel), i rekla je da su se rasturili. Muzika Ex-yu hitovi itd.
:s
Pretpostavljam da se za klubove tipa Colloseum itd. treba unaprijed kupiti ulaznica za cijeli paket dočeka s hranom i pićem.. te bi informacije sve sad uskoro trebale izaći, pa kad ugledam nešto postat ću vam ovdje. ;)

boni1
25.11.2010., 14:54
Evo, ja preporučujem čaršiju sto se tice hrane, zaista je prejeftino, možeš rucati za 20 kn, a burek u čarsiji je 2 kn. :top:

Što se tiče keja, naravno da je tamo malo skuplje, preporučam restoran Anja na keju, hrana odlična, usluga vrhunska.

sjajna07
29.11.2010., 13:43
Evo, ja preporučujem čaršiju sto se tice hrane, zaista je prejeftino, možeš rucati za 20 kn, a burek u čarsiji je 2 kn. :top:

Što se tiče keja, naravno da je tamo malo skuplje, preporučam restoran Anja na keju, hrana odlična, usluga vrhunska.

Istina, na čaršiji je jeftinije.. i ima super hrane. Joj, ja se sjećam kako su me
frendovi vodili "Kaj Goce" koji je među ovim prvima bliže kamenog mosta. :D

Pljeskavica i krumpirići za 1 eur, Nafora za 0,5 eur i Skopsko pivo oko 6 kn - točeno.
:s

Signorina Despi
17.01.2011., 21:19
Ajmo ne smije tema zamrijeti :lux:
ide li tko na jug ubrzo?? :D

turbododo
17.01.2011., 23:14

1) zg-bg 23:55 dolazak u bg 06:16
bg-sk 07:50 dolazak 17:07

2) zg-bg 11:03 dolazak u bg 17:05
bg-sk 21:15 dolazak 06:52

obe kombinacije voze svaki dan s tim da ona prva ima manje čekanja u bg - vlak kroz srbiju je spor po meni bolje direktno autobusom iz zagreba ili autom (iz dalmacije najbrže preko crne gore i albanije)

Mario S
13.03.2011., 21:27
Poštovani Forumaši
Najprije lijep pozdrav. Sa prijateljem dolazim krajem mjeseca u Makedoniju i željeli bi napraviti jednu kratku turu po Makedoniji prije dolaska u Ohrid. U Skoplju ćemo se sami snaći, a interesira nas je li moguće organizirati izlet, ili iznajmiti auto/taxi sa soferom za cijelodnevni izlet tj:
- Skopje – Stobi – Prilep (Markova utvrda) – Bitola (centar+Heraklea) – Ohrid.
Nakon izleta mi ostajemo u Ohridu.
Koliko je to km u totalu, koliko bi to koštalo i imate li kakav prijedlog glede agencije, taxija ili šofera ??

U Ohridu ostajemo 2 puna dana, osim grada (1 dan), imate li kakav prijedlog što treba vidjeti u bližoj ili daljoj okolici 2.dan?? Kako smo kratki sa vremenom, mislite da je ipak, van grada, najbolje ići sv Neum, Struga, Galičica ili ??

Najljepše hvala za sve informacije
:)

Vanity
14.03.2011., 09:04
Skopje-Stobi 80km
Stobi - Prilep 50km
Prilep - Bitola 47km
Bitola - Ohrid 75km

To su otprilike kilometraže, plus minus koji kilometar.

Od Bitole obavezno na Ohrid preko Galičice, krajolik je prekrasan a onda vam je i Sv.Naum usput.

Mario S
14.03.2011., 12:32
Hvala, Vanity,

Vidim da i nije to puno km, oko 250 km, sa odlaskom u 7 h ujutro, da se sve to napraviti do poslije podnevnog dolaska u Ohrid.
Galicicu i sv.Naumu cu ipak napraviti detaljnije drugi dan, nego samo "u prolazu" tokom tog dugog dnevnog izleta.

No da li može netko preporučiti dobru agenciju ili sofera u Skoplju koji bi nas odvezao na tu turu (sa postajama Stobi, Prilep,Bitola..).
Citao sam na forumima o Nase taxi ili Lotus agenciji u Skoplju. Ima li netko iz Skoplja sa kakvim prijedlogom i cijenom. Bitna nam je točnost i pouzdanost

Hvala i pozdrav svima. :)
Mario

Vanity
14.03.2011., 13:45
Dok je po meni recimo Galičica jako lijepa za provozati se kroz nju, iako iskreno osim prirode baš i nemaš što za vidjeti, pogled na Prespansko i Ohridsko jezero je lijep, ali još bi bilo ljepše pridružiti se paraglajderima koji kruže nad njima.

Za Sv.Naum ti netreba puno vremena, jedno prijepodne ti je dovoljno da vidiš uglavnom sve. Možeš razgledati manastir na vrhu, oprati oči kod crkve Sv.Petke, otići brodicom na izvor Crnog Drima i eventualno se malo okupati u jezeru.

petra_wb
14.03.2011., 14:09
Zvala sam sada Nase taksi.
Danas ili sutra ce mi znat rec tocnu cijenu,
dok izrade troskovnik vezano uz kilometrazu, putarine i sve sta ide uz to.
Sistem je takav da su 3 sata cekanja gratis, a nakon toga se svaki sat cekanja naplacuje 350 den (cca 6 eura).
Kad mi se budu javili sa konkretnim cjenikom pustim ti ovdje info :mig:

Abanaba
15.03.2011., 14:43
Ohrid je prva liga!
Ja sam bio sa zenom bez auta u ljeto 2007. Privatan smještaj 20 EUR soba sa kupatilom.
Preporuke:
1. kupanje odmah ispod Sv. Jovana Kanea (jedan od simbola Ohrida),
2. izlet brodom do sv. Neuma i kupanje na ušću Drima (jezero 25- jedna noga, a druga u rijeci - bar 10 stupnjeva manje).
3. koncert Leb i So u starom amfiteatru - tamo se inaće organiziraju ljetne muzičke i kazališne večeri
4. klopa (gravče na tavče, veliki šiš čevapi sa točkicama od zapečenog sira kačkavalja, pastrva na ohridski sa bademima i rajčicama, jeftino dobro vino - 27 kn u restačima botelje a po 17 kn domaće stolno odlično vino "Smederevka")
5. Planinarenje na Galičicu - gledali paraglajdere i onu filmsku karaulu iz R. Grlićevog filma
6. Kupanje u Strugi - skočiš sa pješačkog mosta u centru mjesta i pustiš se da te rijeka nosi do stepeništa. Poslije išli papati jegulju, kuhala se preko 4 sata ali brate - vrijedi čekati.
7. Izlet u Albaniju do prvog mjesta, kupanje i prilika da probate pravu ohridsku pastrvu jer je u Makedoniji zabranjen izlov. Koristili gradski bus pa se spustili pješke kilometar do njihovog gr. busa, dali tipu kovanicu od 1 EUR pa nas vodio do centra oboje. Natrag se vratili busom sa albanske strane do malo prije granice, prešli granicu pješaka i umjesto makedonskog gr. busa vratili se iz Sv. Nauma taxijem za 30 kn (32 km).
8. Obavezno provati "Pastermajli"- makedonsku pizzu, specijalitet istočne makedonije. Tijesto od pizze ovalnog oblika sa zapečenom sjeckanom suhom ovčetinom- delikatesa! Prije ju je bilo jako teško pronaći , kad sam bio u JNA prije 20-tak godina u Makedoniji, a sad je ima svuda, u Ohridu je najbolja tamo na ohridskim izvorima gdje "Biljana platno beleše...
9. Rajčica od 1.75 kg (težina jedne rajčice- nemožeš vjerovati - a nije GMO- sigurno, nemaju oni za to para) na zelenoj tržnici.
10. Trešnje, pečeni kukuruz i pivica od 4 kn na plaži - prodaju ih dečki na biciklima i malim frižiderima.
11. Muzika 80 tih EX Yu na radio stanicama (za one koji su bili tad mladji- kao neki vremeplov).
12. Originalni Ohridski Biseri kod gospodina Taleva u radnji (tu netreba veliki komentar)!
Ako sam kome pomogao, drago mi je...

Prolaznica
15.03.2011., 20:03
Makedonija :cerek:
Još jedna zanimljivost vezana uz tu divnu zemlju je da su među prvima u svijetu uveli besplatni wi-fi, i stvarno, ima ga svugdje. Ako je slučajno zaštićena mreža u kafiću, piše vam šifra ili na računu ili pitate konobara. Sjećam se da i je plaža u kampu Gradište na Ohridu pokrivena.
U Ohridu moje tople preporuke idu restoranu Suvo piperče.
Preporučam i posjet Prilepu, gradu koji nas je oduševio, kao i njegovoj okolici (Markovi Kuli - UNESCO baština, manastir Treskavec i muzej duhana) i Kruševu (najpoznatiji po lokumu, spomeniku Ilindenskom ustanku) a i grad je na najvišoj nadmorskoj visini na Balkanu.
Ja bih mogla satima pričati o Makedoniji, koliko nas je oduševila. :cerek:

Lolala*
18.03.2011., 00:05
Bok svima :)

Zajedno s nekoliko prijatelja planiram ovo ljeto, pretežito vlakom, obići istočnu Europu. Jedna od destinacija bit će svakako Makedonija. Zanima me što je sve zanimljivo posjetiti osim Ohrida i Skopja, a da nije preudaljeno od tih mjesta?
Postoji li linija vlakom Ohrid - Skopje?
Ako postoji, koliko traje i koliko otprilike košta?
Je li brže doći od Skopja do Beograda vlakom ili busom?
Zna netko za nekakav zanimljiv studentski smještaj u Ohridu?

Bila bi jako sretna kada bi saznala odgovore

Hvala puno :romeo:

Vanity
18.03.2011., 09:44
Jezero Matka blizu Skopja, Mavrovo jezero, Kruševo ako si Toše-fan ili te zanima povijest Kruševske republike, Stobi i Bitola (Heraclea Lyncestis) ako voliš iskopine. Pogledaj si na mojem blogu kaj sam ja obišel, možda dobiješ kakvu ideju.

Nisam siguran za vlak od Ohrida, ali od Bitole znam da ima, vožnja traje oko 3.5h.

Vlak od SKopja do Beograda vozi oko 9 sati. Bus je sigurno brži od toga.

Buseva imaš, ali ako hoćeš biti fleksibilnija u razgledavanju Makedonije preporučam taxi jer u Mk nije skup.

Abanaba
18.03.2011., 11:32
Vlak ne postoji Skoplje Ohrid! (Mislim da je postojala neka stara uskotračna pruga ili tako nešto što je ukinuto više od 30 godina).
Imaš autobus, vozi čini mi se oko 3 sata ali je jako učestao, mislim svaki sat ili dva, po sezoni zna biti velika gužva jer je to njihova glavna rivijera, mislim da nije moguća unaprijed rezervacija. Autobusna stanica je odmah uz stanicu vlaka u Skoplju.
Zna biti i vrlo jeftinih avinskih letova u sezoni iz Beograda za Ohrid (Jat), bilo ih je oko 60-tak EUR povratna karata. Ima i noćnih jeftinih busova iz Beograda direkt za Ohrid.
Sve to možete pogledat na njihovim web sitovima. Ja sam ih 2007. kad sam bio sam pronašao bez problema.

Abanaba
18.03.2011., 11:36
Taj "brzi" bus Beograd-Ohrid vozi preko 11-12 sati- vidio sam face ljudi kad su izlazili vani- nisu baš bili nešto happy!

telmo
18.03.2011., 13:36
Makedonija :cerek:
Još jedna zanimljivost vezana uz tu divnu zemlju je da su među prvima u svijetu uveli besplatni wi-fi, i stvarno, ima ga svugdje. Ako je slučajno zaštićena mreža u kafiću, piše vam šifra ili na računu ili pitate konobara. Sjećam se da i je plaža u kampu Gradište na Ohridu pokrivena.
U Ohridu moje tople preporuke idu restoranu Suvo piperče.
Preporučam i posjet Prilepu, gradu koji nas je oduševio, kao i njegovoj okolici (Markovi Kuli - UNESCO baština, manastir Treskavec i muzej duhana) i Kruševu (najpoznatiji po lokumu, spomeniku Ilindenskom ustanku) a i grad je na najvišoj nadmorskoj visini na Balkanu.
Ja bih mogla satima pričati o Makedoniji, koliko nas je oduševila. :cerek:

ja idem 25.03. 5.put od 10.mjeseca u skopje pa onda možeš mislit kako je mene oduševila:cerek:
mogao bi napisati vodič po skopskim restoranima:D:D

Supervisor
05.04.2011., 12:16
Ako netko dolazi u SK slobodno neka pise PP poruka.

stef_zg
19.04.2011., 15:57
Poštovanje,
vjerojatno ću u dogledno vrijeme ići za SK pa me zanima nekoliko stvari:
1.) koja je cijena povratne autobusne karte ZG-SK, koliko otprilike traje put te s kojim prijevoznikom je najbolje ići?
2.) drugo pitanje je vezano za smještaj ... treba mi nešto relativno blizu centra za 2-3 dana boravka (računam neki OK hotel s 3 zvjezdice). Na netu sam iskopao hotel Kapistec koji mi se čini OK, al otvoren sam za prijedloge po tom pitanju. Može i na PP, da ne bude reklama :).

telmo
19.04.2011., 17:40
Poštovanje,
vjerojatno ću u dogledno vrijeme ići za SK pa me zanima nekoliko stvari:
1.) koja je cijena povratne autobusne karte ZG-SK, koliko otprilike traje put te s kojim prijevoznikom je najbolje ići?
2.) drugo pitanje je vezano za smještaj ... treba mi nešto relativno blizu centra za 2-3 dana boravka (računam neki OK hotel s 3 zvjezdice). Na netu sam iskopao hotel Kapistec koji mi se čini OK, al otvoren sam za prijedloge po tom pitanju. Može i na PP, da ne bude reklama :).

ja uvijek idem avionom (jednom autom),a busom je predugo barem za mene koji sam zaposlen i nemam vremena trošiti na put tamo i nazad više od 20 sati
u kapištec ne idi ni u teoriji jer su to lopovi kakvih nema,za 2.krevetnu sobu rez.preko booking.com za oko 100 eura tražili su me na licu mjesta 120 eura pravdajući to nekom pogreškom i uvjeravajići me da to nema veze s istinom,kad su otvorili booking.com i vidjeli tu moju cijenu opet su se izmotavali i predlagali mi ako nisam zadovoljan da mogu ići u 2.hotel ikao da mi neće teretiti karicu (kakva dobrota),bilo je prekasno i nisasm imao volje se prepirati,platio sam im 120 eura i rekao NEVER MORE.
zato predlažem hotel ani kod grčke ambasade,cjena na booking.com je 148 eura dvokrevetna 3 noći (tako nešto),al ja im svaki put pošaljem mail i dogovorim cijenu 7000 denara za 3 noći (oko 115 eura)
teško da ćeš išta naći jeftinije,u skopju je smještaj s obzirom na ostalu ponudu jako,jako skup

Vanity
20.04.2011., 05:39
Bus Zg-Skopje ti je 375kn u jednom smjeru. Za povratnu neznam.

Prijevoznik je Čazmatrans, kreće u 18:00 svaki dan i dolazak u Skopje je u 05:45.

Spori Lori
27.04.2011., 13:51
Pozdrav svima,

imam pitanje :)

Na ljeto, krajem srpnja, planiram s dečkom malu turu po Balkanu, motorom :)
Jednu noć proveli bismo u Skopju, pa tražim smještaj. Uvjet je da to bude soba s bračnim krevetom i kupaonicom, te postoji garaža ili natkriveni parking za motor. Ako znate nešto što bi nam odgovaralo, bila bih jako zahvalna :cerek:

Također vas molim da podijelite sa mnom neka mjesta koja bismo trebali vidjeti u Makedoniji. Nakon Skopja, idemo na nekoliko dana na Ohrid, pa onda sve što je oko 100 km u okolici dolazi u obzir. Hvala :)

Putnik92
27.04.2011., 21:09
Nakon Skopja, idemo na nekoliko dana na Ohrid, pa onda sve što je oko 100 km u okolici dolazi u obzir. Hvala :)

Na putu Skopje-Ohrid preporučam da umjesto kroz Kičevo odete zapadnom cestom kroz Nacionalni park Mavrovo.

Prolaznica
28.04.2011., 10:08
Moja preporuka: Prilep s okolicom, Kruševo i Kamene kukle kod Kratova.

Robierre
14.05.2011., 14:43
Makedonija. :cerek:

Upravo se vratio s putovanja po Balkanu (Zagreb-Beograd-Skopje-Ohrid-Struga-Tirana-Drač-Tirana-Tetovo-Skopje-Niš-Beograd-Zagreb), pa da ostavim nekoliko utisaka:

Netko je napisao da su Makedonci najbolji dio Makedonije, ja bih se složio. :D Skopje mi se svidjelo. U prvom dijelu puta sma bio smješten u hotelu Continental na Bd. Aleksandar Makedonski. Hotel je tipično socijalistički, ali je prvi kat obnovljen i sobe su vrlo pristojnih 3*. Malo je udaljeniji od centra, ali taksi ne bi trebao prelaziti 10kn. Na povratku sam noćio u hotelu Bristol, koji se nalazi na početku ulice Makedonija (mislim da se taj dio zove Maršala Tita). Odlična pozicija na glavnoj trgovačkoj ulici; hotel je također soc, ali ima neki šarm - takvi hoteli će nažalost uskoro postati povijest. Ljubazna recepcionarka mi je spustila cijenu s 42 na 30 eura. :) U restoranu za doručak nema dosadnog švedskog stola, nego te konobar dođe pitati što bi jeo. :D Onda ti pripreme finu kajganu ili omlet ili kobasicu...ili nešto za namazati. :) A kad još čuju da pričaš srpsko-hrvatski, još su ljubazniji prema tebi. Nigdje vas s toliko topline i nostalgije neće dočekati kao u Makedoniji (osim možda u Bosni). :cerek:

U Skopju se puno gradi. Uz Vardar niće svašta nešto - jedan dio mi miriše na kič, jedan dio mi se sviđa, poput improvizirane plaže ili fontane koja bi trebala štrcati iz Vardara. Turska čaršija je zanimljiva, šire se mirisi roštilja. S druge strane rijeke je sve modernije, ima lijepih dućana, fino uređen Krašev dućan, ugodni kafići. Izdvojio bih kafanu na glavnom trgu gdje se jede odlična pizza s tankim tijestom, kvalitetnim sastojcima. Ja sam naručio pizzu s vrganjima i to su doslovno bili ogromni komadi vrganja...a ne nekakvi suženi listići koji se poslužuju kod nas za skupe pare. Osoblje užasno ljubazno i doslovno te oblijeću cijelo vrijeme, jako brza usluga. Drugo mjesto je fast-food na ulici Makedonija, mislim da je jedini koji pravi giros...i taj giros je fantastičan. Rade ga od svinjskog mesa i u njega ne ide klasičan ljuti/blagi umak nego sir s ljutim začinima. Zajedno sa skopskim pivom (odlično!) košta dvadesetak kuna.

Ohrid je predivan...isplati se otići. Smještaj u apartmanu, Villa Stefano (ima stranicu na facebooku), 15 eura noćenje, doslovno nov-novacat apartman, još miriše po tvorničkom namještaju. :D Ujutro nas gazdarica dočeka na vratima s pladnjem punim kave, slatkog kompota, keksića - kao, "da se malo razbudite". :cerek: Vožnja barkom po jezeru, platio sam nekom dedici 2 eura...i čim smo ušli na barku natočio mi pola čaše od 2dl rakije i navio tamburaše. Nevjerojatni su. :cerek:

Neću pisati o tome što treba vidjeti na Ohridu...mislim da je bilo već riječi o svim crkvicama i manastirima. Nismo baš naišli na ludi noćni život...možda zato jer nije počela sezona. Ali smo slučajno upali u neki diskač u kojem su klinci od kojih 14 god zagrljeni pjevali Lipe cvatu :D ...maturalac neki...i onda nas je gazda zadržao, počastio pivicom, Dab nije kao Skopsko, ali ponijela nas je atmosfera i sve je bilo jako veselo.

Vigo
15.05.2011., 04:43
Zvuci savrseno. :cerek:

Vanity
17.05.2011., 08:43
@Robierre: Trebal si u Skopju otići i do restorana Kaj Maršalot da vidiš socijalizma dok te pioniri poslužuju a drug Tito te gleda sa zida ;)

Robierre
17.05.2011., 11:51
@Robierre: Trebal si u Skopju otići i do restorana Kaj Maršalot da vidiš socijalizma dok te pioniri poslužuju a drug Tito te gleda sa zida ;)

Zvuči fora...to ćemo next time! :)

Vanity
17.05.2011., 12:17
Isplati se, hrana je odlična :)

mkdn
06.06.2011., 16:35
Pozdrav

ima li netko prijedlog gdje da prespavamo u Skopju? U obzir dolaze hoteli i apartmani, sa privatnim parkingom ili garažom, što bliže centru ako je moguće.

Hvala!

Vanity
06.06.2011., 17:34
Ja sam bil u City Hostelu, par minuta pješice od željezničke. Slijepa ulica je pa nemaš frke za ostaviti auto. U istoj ulici ti je i Art Hostel ako se dobro sjećam.

EDIT: sori sad sam videl da si napisal hoteli i apartmani. Ipak...

mkdn
06.06.2011., 21:13
Da da, rađe da bude malo bolji hotel ili privatno nego hostel. Plus, auto da ne bude na ulici nego pod nadzorom.

telmo
06.06.2011., 22:47
Da da, rađe da bude malo bolji hotel ili privatno nego hostel. Plus, auto da ne bude na ulici nego pod nadzorom.

http://www.hostelld.mk/

od ovog hostela/hotela teško da ćeš naći bolji i jeftiniji - parking,velika komforna soba,besplatni net,jacuzzi kada,šugamani,u principu kako su mi objasnili to je po svemu hotel jedino nemaju kuhinju,odnosno ne mogu posluživati doručak i zbog toga nemaju dozvolu da se zovu hotel...

ovaj hostel je inače vrlo teško naći na netu,mislim da se nigdje ne može rezervirati,al to su već male tajne velikih majstora kako sam došao do njega:cerek::cerek:

Michael Collins
06.06.2011., 23:17
Neću pisati o tome što treba vidjeti na Ohridu...mislim da je bilo već riječi o svim crkvicama i manastirima. Nismo baš naišli na ludi noćni život...možda zato jer nije počela sezona. Ali smo slučajno upali u neki diskač u kojem su klinci od kojih 14 god zagrljeni pjevali Lipe cvatu :D ...maturalac neki...i onda nas je gazda zadržao, počastio pivicom, Dab nije kao Skopsko, ali ponijela nas je atmosfera i sve je bilo jako veselo.

kakve su cure,žene? :D
jesu li tamnije puti ili je to stereotip?
ja sam vidio Makedonce po SAD-u jer sam bio u njihovom klubu i restoranu i ne razlikuju se previše,nemaju tamnu ni kosu ni kožu ni oči

petra_wb
07.06.2011., 02:50
ja sam vidio Makedonce po SAD-u jer sam bio u njihovom klubu i restoranu i ne razlikuju se previše,nemaju tamnu ni kosu ni kožu ni oči

A kakvi bi po tebi trebali biti? :kava:
Bas kao i kod nas, ima ih od svjetloputih/svjetlokosih/svjetlookih do svega toga u tamnoj nijansi.
Ono sto mi je najvise upalo u oko kao fizicka razlika, je to da su rastom dosta nizi od nas, i da veliki postotak populacije ima klempave usi :D
Sorry Makedonci :cerek:)

petra_wb
07.06.2011., 02:55

od ovog hostela/hotela teško da ćeš naći bolji i jeftiniji - parking,velika komforna soba,besplatni net,jacuzzi kada,šugamani,u principu kako su mi objasnili to je po svemu hotel jedino nemaju kuhinju,odnosno ne mogu posluživati doručak i zbog toga nemaju dozvolu da se zovu hotel...

ovaj hostel je inače vrlo teško naći na netu,mislim da se nigdje ne može rezervirati,al to su već male tajne velikih majstora kako sam došao do njega:cerek::cerek:

Ovo je kod mene u susjedstvu :cerek:
Lokacija je bomba, izolirano, a opet, treba ti nekih desetak minuta pjeske do Plostada.
Moji su prijatelji u jednom navratu bili smjesteni tamo, i dojmovi su super pozitivni. To je novogradnja, i sve je komplet novouredjeno. Preporuka definitivno :top:

mkdn
07.06.2011., 07:52

Opa :top: :top:

Daj mi reci još da li je parking na ulici ili imaju ograđeno i za koliko ljudi su sobe?

telmo
07.06.2011., 10:18
Opa :top: :top:

Daj mi reci još da li je parking na ulici ili imaju ograđeno i za koliko ljudi su sobe?

imaju ograđeni parking ko što se vidi na slikama i pokriveno je kamerama tako da na lcd-u u sobi možeš gledat svoj auto:D
sobe su najveće trokrevetne mislim bar,malo je teško za naći jer ni taksisti ne znaju di jeto,samo kažeš kod klinike (glavna bolnica) pa kad dođeš tamo preatiš table,male su uske uličice

mkdn
07.06.2011., 14:19
imaju ograđeni parking ko što se vidi na slikama i pokriveno je kamerama tako da na lcd-u u sobi možeš gledat svoj auto:D
sobe su najveće trokrevetne mislim bar,malo je teško za naći jer ni taksisti ne znaju di jeto,samo kažeš kod klinike (glavna bolnica) pa kad dođeš tamo preatiš table,male su uske uličice

Hvala, idem ih nazvat! :top:

Robierre
07.06.2011., 17:33

Južnoslavenska ljepota :D

telmo
07.06.2011., 19:55
Južnoslavenska ljepota :D

najbolje cure...
nisu ko naše kojima treba vadit riječi klještima iz usta,opuštene,normalne,komunikativne,još kad si dalmatinac:top:

Gilach
13.07.2011., 20:39
Ovo ljeto ću možda skočit autom na kraću rutu Balkanom do Makedonije pa me zanima može li se tamo naći kakav smještaj u rangu 10-15 eura ? Kako se opcenito kreću cijene privatnog smještaja u Skopju, Bitoli, Ohridu ? Budući da bi išao autom, nije mi nikakav problem ako je smještaj i u nekom selu u okolici gradova.
Malo po netu gledam hostele i nisu baš neke ultra povoljne cijene kako bi se očekivalo obzirom na njihov standard.

E da i kakve su im ceste ? :zubo:

MaliZeleni10
13.07.2011., 23:03
Ja bio u Ohridu tjedan dana, bilo mi super, apartman dobijes za 20-30 eura noc (ne po osobi), ja stojim na semaforu i kucaju na prozor je li trebam smjestaj.

Autocesta od srpske granice je katastrofa, skopska obilaznica dobra ali malo malo cestarina, lokalne ceste u prosjeku losije od nasih.

sjajna07
14.07.2011., 10:09
Ovo ljeto ću možda skočit autom na kraću rutu Balkanom do Makedonije pa me zanima može li se tamo naći kakav smještaj u rangu 10-15 eura ? Kako se opcenito kreću cijene privatnog smještaja u Skopju, Bitoli, Ohridu ? Budući da bi išao autom, nije mi nikakav problem ako je smještaj i u nekom selu u okolici gradova.
Malo po netu gledam hostele i nisu baš neke ultra povoljne cijene kako bi se očekivalo obzirom na njihov standard.

Ceste su im npr. kao naša Jadranska magistrala. Solidno. Autoput im je isto ok, no nije baš nešto dug. :D

Možeš naći smještaj i 7-8 eur/osoba ako dobro naletiš. Najviše ponuđača smještaja u Ohridu npr imaš na autobusnom kolodvoru, tako da možeš nešto upecati. Ja sam u OH bila u ovom apartmanu, 2 min od glavne šetnice uz OH jezero, a 5-6 min pješke od samog centra. http://smestaj-ohrid.webs.com/
Za Bitolu će ti morati netko drugi preporučiti, a u SK tu i tamo netko nudi stanove za najam i nisu nešto jeftini, bolje da probate ove hostele:
http://www.hostel-skopje.com/
http://www.hostelworld.com/findabed.php/ChosenCity.Skopje/ChosenCountry.Macedonia

Sretno! :mig:

Gilach
14.07.2011., 12:15
Hvala na iskustvima i linkovima !
Ovaj apartman u kojem si ti bila sam vidio jučer dok sam malo istraživao, ali nisam obraćao previše pozornost jer nisu napisali cijenu, piše jedino cijena ovisi o veličini sobe i broju osoba, wow, nemojte zezat :D
Nego, zar je stvarno tu gdje si odsjela smještaj 7-8 eura po osobi ? :eek: Djeluje mi malo predobro uređeno za tu lovu u odnosu na hostele :ne zna:, al super ako je tako.
Ovaj hostel Skopje je prihvatljiv :top:

I da, zaboravio sam napomenuti da bi tamo išao iz Makarske, dakle preko CG i Albanije, nadam se da je cesta od Tirane do makedonske granice i Ohrida asfaltirana :zubo:

sjajna07
14.07.2011., 12:41
Ne, ovaj smještaj gdje sam ja bila je bio 12 eur/noć ali zato jer sam bila samo jedan dan. Vjerojatno spuste cijenu ako je još na malo duže i ako je dvoje ljudi. Odlično je uređeno, sve novo, čisto i ljudi su jaaako srdačni.
Jeftiniji smještaj ćeš naći ako naletiš na ljude na cesti koji su očajni da nešto iznajme.. znam jer su mi frendovi Makedonci bili u jednoj sobi za 5 eur/noć po osobi, ali za to nemam kontakt, sorry. :D

To što napišu na webu da cijena ovisi je ok od njih jer formiraju po broju dana i osoba, pošalji upit što ti treba pa će ti reći i možda i spustiti cijenu. Cesta od Tirane prema Ohridu je odlična! Odi na topic o Albaniji pa potraži linkove i slike. Imaju full brze autoceste sad. Jedino ti je bzvz cesta od AL-MK granice do Ohrida. :kava:

buemba
14.07.2011., 13:20

Prijatelju,evo ti ukratko oko smjestaja u Bitoli.
Preporucujem-Gala Garden,Premier,De Niro,Tokin...znam da su jeftini,dobri i u centru.
Ako te nesto zanima pitaj slobodno!

Gilach
14.07.2011., 14:17
Puno hvala svima, posebno mi je drago za pročitati da je ova cesta od Tirane do MK granice friško sređena obzirom kakve su bile donedavno :D
Tražim jeftine oblike smještaja jer imam u planu kada već idem tamo obići više gradova i država (CG, Albanija, Makedonija, Srbija, možda i komadić BIH ako bude dovoljno para. U vecini mjesta se mislim zadržati jedan dan, ponegdje 2, no puno je to gradova i noćenja i vremena ukupno pa je mi je dosta bitno da su cijene što niže, dakle po mogućnosti do 15 eura :D Nikakav luksuz mi nije bitan osim da je riječ o sobi za 2 osobe i da postoji upotrebljiv tuš jer želim što više toga vidjeti, smještaj mi je bitan samo za prespavati i otuširat se :D

Buemba, hvala na preporukama za Bitolu, pogledat cu ih kasnije malo bolje :top:

reeena
15.07.2011., 17:01
ciao svima,
malo je komplicirano preko interneta naci info kako cemo sredinom augusta do atene. jel ima netko neki prijedlog? koliko sam shvatila, ohrid-bitola busom, pa taksijem do florine u grckoj, pa mozda do thessalonikija, jer ni na tzv. grckim stranicama nista pametno ne nalazimo...pa onda dalje...
ako netko ima pojma, hvala:) jedva cekamo posjetit ohrid, cijeli zivot o tome slusam:)
pozdrav!

Natch
15.07.2011., 17:07
treba mi informacija, koja je najpovoljnija varijanta za prijevoz iz hrvatske do skopja/ohrida?

Robierre
15.07.2011., 19:41
treba mi informacija, koja je najpovoljnija varijanta za prijevoz iz hrvatske do skopja/ohrida?
Iz Zagreba vlakom za Skopje...cca 500 kn povratna. Skopje - Ohrid, bus, ne znam točno koliko, ali ne bi trebalo biti više od 100kn.
Nažalost put traje dosta dugo. Zato sam ja u Beogradu uzimao autobus Niš-express za Skopje.

sjajna07
16.07.2011., 16:12
Iz Zagreba vlakom za Skopje...cca 500 kn povratna. Skopje - Ohrid, bus, ne znam točno koliko, ali ne bi trebalo biti više od 100kn.
Nažalost put traje dosta dugo. Zato sam ja u Beogradu uzimao autobus Niš-express za Skopje.

Ni slučajno Niš Express jer on staje svugdje i put duže traje. Imate drugih izravnih linija koje odvoze Beograd-Skopje za 6 sati max. Slobodno se raspitajte na aut. kolodvoru u BG o tome.
SK-Ohrid dođe cca 500-600 denara povratna ovisno o prijevozniku, znači oko 60-75kn.

črni
17.07.2011., 08:25
Je li moguće da je ta varijanta jeftinija od Zg-Dubrovnik (205kn 1 smjer) + Dubrovnik - Gora Crna - Ohrid (ne znam koliko je karta) ali kontam da je jeftinije i brže južnom frontom. :)

Gilach
17.07.2011., 09:41
Autoput preko Beograda i Niša je daleko najbrži put za doći u Skopje iz Zagreba, a vjerojatno i najjeftiniji. Priobalnim cestama je put dosta duži i puno sporiji, pogotovo preko ljeta.

sjajna07
17.07.2011., 11:56
Je li moguće da je ta varijanta jeftinija od Zg-Dubrovnik (205kn 1 smjer) + Dubrovnik - Gora Crna - Ohrid (ne znam koliko je karta) ali kontam da je jeftinije i brže južnom frontom. :)

Karta DU-Skopje busom ti je cca 530 kn.
Ako ideš za Ohrid kombijem ti je bus cca 80kn od DU do trajekta Kamenari Lepetane + 50€ povratna Lepetane-Ohrid-Lepetane kombi - i natrag 80kn od trajekta do DU.
Ako ideš iz ZG najisplativije ti je preko Srbije i vremenski i novčano. I to vlakom. Samo ovima iz ST i i DU je bliže preko Crne Gore ići.

Btw postoji linija busom Zadar-Beograd koja prolazi i kupi ljude u Sisku. Iz Zadra je povratna oko 440 kn, pa je ako kreneš iz Siska još jeftinije za doći do Beograda. Bus kreće ujutro rano iz Zadra i popodne oko 17h je u Beogradu što znači da stižeš u Skopje prije ponoći. No ne znam kolike su cijene ZG-Sisak. Provjeri i tu opciju. :top:

peachy rose
22.07.2011., 17:37
Aaaaa idem u 8. mjesecuuu!
kak sam sretnaaa:cerek::cerek:

abanica
23.07.2011., 17:55
Putujem u Ohrid u 8. mjesecu, tri dana. Radi se o organiziranom putovanju jedne udruge, moramo nešto službeno odraditi, ali biti će (valjda) i vremena za vidjeti nešto.
Uglavnom, ne znam puno o Ohridu pa me zanima što je must see tamo.
Mislim, mogla bih pretraživati Internet, ali stvarno se ne stignem baviti time.
Molim vas kratak osvrt na vaš boravak u Ohridu, što pogledati, što probati, kupiti (osim bisera)...
Može i link na stranicu.
:ceka:

puskica1234
04.08.2011., 11:53
imam pitance.. u nedelju idem u Makeodniju do Skopja ( karta rezervirana u zagrebu) te nakon toga u Skopju presijedam na bus za Strumicu.. dali ima tko kakva iskustva s tim putovanjem ili dali zna tko koliko traje put od Skopja do Strumice te dali je problem kupit kartu itd. u Skopju ?!!

mkBG
04.08.2011., 13:57
imam pitance.. u nedelju idem u Makeodniju do Skopja ( karta rezervirana u zagrebu) te nakon toga u Skopju presijedam na bus za Strumicu.. dali ima tko kakva iskustva s tim putovanjem ili dali zna tko koliko traje put od Skopja do Strumice te dali je problem kupit kartu itd. u Skopju ?!!
Put Skopje Strumica je oko 2:45 do 3 sata, ali u 15:00 ima direktni autobus Skopje Strumica koji putuje 2 sata. Nije nikakav problem kupiti kartu, autobusi na 1 sat, a zadnji je u 19:00. Cena povratne karte je oko 10 eura, a u jednom pravcu je oko 6-7 eura. Dve kompanije voze tu relaciju i svak od nih ima zasebnu povratnu kartu, tako da ako uzmesh povratnu tada ste obvrzani da korisite njihove linije. Ako nije vam do tih 5 eura koje zashtedite ondak kupite jednosmernu kartu. Napomena, direktni autobusi su samo u radnim danima (Pon-Pet)!
Direktni autobus Strumica-Skopje je u 6:00.Ako imate josh pitananja tu sam!

puskica1234
04.08.2011., 14:56
Put Skopje Strumica je oko 2:45 do 3 sata, ali u 15:00 ima direktni autobus Skopje Strumica koji putuje 2 sata. Nije nikakav problem kupiti kartu, autobusi na 1 sat, a zadnji je u 19:00. Cena povratne karte je oko 10 eura, a u jednom pravcu je oko 6-7 eura. Dve kompanije voze tu relaciju i svak od nih ima zasebnu povratnu kartu, tako da ako uzmesh povratnu tada ste obvrzani da korisite njihove linije. Ako nije vam do tih 5 eura koje zashtedite ondak kupite jednosmernu kartu. Napomena, direktni autobusi su samo u radnim danima (Pon-Pet)!
Direktni autobus Strumica-Skopje je u 6:00.Ako imate josh pitananja tu sam!

tnx.. meni treba jednosmjerna karta jer neznam točno kolko ću ostati jer idem poslovno ali cca 2-3 tjedna..

mkBG
04.08.2011., 16:48
tnx.. meni treba jednosmjerna karta jer neznam točno kolko ću ostati jer idem poslovno ali cca 2-3 tjedna..
smestaj je od 20 eura u samom centru grada Hotel "404", malo dajle hotel "Ilinden", hotel "Tiveriopolis" isto tu (radius 500 m), Hotel "Sirius" najbolji van grada (taxi sa centra do hotela je oko 1 euro, uopshte taxi svugda u gradu je oko 50 MKD=0,85 eura). Tu je i hotel "Gligorov" na periferii, kao i hotel "Tierminal" isto u periferii i hotel "Studio" isto vrlo OK. Za pristojan smestaj preporucujem "404", za malo vishe lux onda "Sirius".
Hrana i pice vrlo eftna, cena kafe i denevnim satima je 0,5 euro uvece duplo. Najbolji resturant ribni a i ostalo je "Pelikatnik", tamo se ide samo za dobru Dojransku (ezero u blizini) ribu. Za roshtilj "Dukat" ili Lebed ali to je u Novom Selu 25km na samu granicu za Bugarskoj.

Cim je takav prestoj ondak moze da idete da vidite vodopade na bliznoj planini Belasica Kolesino, Smolare, Mokrievo http://travel2macedonia.com.mk/tourist-attraction/kolesino-waterfall-strumica a tamo i blizi ima dobra klopa u oveome restorantu http://www.podgorskian.com/ .
U blizini su, ali na drugoj strani grada su i stari manastiri Vodoca i Veljusa (losh put do njima). Kako i da je domacini sigurno uputice vas na sve to! Sigurno i na rimsku banju u blizine s. Bansko!

Cim je u pitanje nekoliko tjedna, ako se ima vremena, za vikende preporucujem jednodnevni (povratna karta od 8-12 eura) ili celi vikend na Halkidikima (Grcka) blizina je samo od 180 km. (Lezajke na plazi 3 eura ili kupis kafu 3 eura i imiash je celi dan, giros 2-3 eura, pizza 10 eura, hrana u restorantima rucak iznad 15 eura). Grci su vrlo OK kad su i pitanju takve jednodnevne sheme. Pitajte lokalne turisticke agencije sve je tu u blizini centra. Shteta je da ce covek ne okupa na vrlo ljepu plazu u Kalitei.

http://www.skala-travel.com/ ili http://www.atlantis.mk/ ili http://ta-novatravel.com.mk/

Moze i vikend u susednoj Bugarskoj, grad Sandanski, spa masaze samo 70 km od Strumice i tamo je vrlo eftino.

http://www.visitbulgaria.net/en/sandanski/sandanski.html ili http://www.visitbulgaria.net/en/sandanski/sandanski.html

To je to! Ljep vam put i prestoj u MKD!

O da malo u Strumici http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=52134B158893F8428A440F8AFF8419E5.
BTW oni jednodnevi izleti za Grckoj su pretzno sa mladima to znaci 18-25 godina, nije putovanje ala India. Familije sa decom idu kolima. Vikendima je guzva sada u Grckoj jer je sezona, a i sami Grci navele na ta mesta.

mkBG
04.08.2011., 17:13
ciao svima,
malo je komplicirano preko interneta naci info kako cemo sredinom augusta do atene. jel ima netko neki prijedlog? koliko sam shvatila, ohrid-bitola busom, pa taksijem do florine u grckoj, pa mozda do thessalonikija, jer ni na tzv. grckim stranicama nista pametno ne nalazimo...pa onda dalje...
ako netko ima pojma, hvala:) jedva cekamo posjetit ohrid, cijeli zivot o tome slusam:)
pozdrav!
To je to!

puskica1234
04.08.2011., 18:06
smestaj je od 20 eura u samom centru grada Hotel "404", malo dajle hotel "Ilinden", hotel "Tiveriopolis" isto tu (radius 500 m), Hotel "Sirius" najbolji van grada (taxi sa centra do hotela je oko 1 euro, uopshte taxi svugda u gradu je oko 50 MKD=0,85 eura). Tu je i hotel "Gligorov" na periferii, kao i hotel "Tierminal" isto u periferii i hotel "Studio" isto vrlo OK. Za pristojan smestaj preporucujem "404", za malo vishe lux onda "Sirius".
Hrana i pice vrlo eftna, cena kafe i denevnim satima je 0,5 euro uvece duplo. Najbolji resturant ribni a i ostalo je "Pelikatnik", tamo se ide samo za dobru Dojransku (ezero u blizini) ribu. Za roshtilj "Dukat" ili Lebed ali to je u Novom Selu 25km na samu granicu za Bugarskoj.

Cim je takav prestoj ondak moze da idete da vidite vodopade na bliznoj planini Belasica Kolesino, Smolare, Mokrievo http://travel2macedonia.com.mk/tourist-attraction/kolesino-waterfall-strumica a tamo i blizi ima dobra klopa u oveome restorantu http://www.podgorskian.com/ .
U blizini su, ali na drugoj strani grada su i stari manastiri Vodoca i Veljusa (losh put do njima). Kako i da je domacini sigurno uputice vas na sve to! Sigurno i na rimsku banju u blizine s. Bansko!

Cim je u pitanje nekoliko tjedna, ako se ima vremena, za vikende preporucujem jednodnevni (povratna karta od 8-12 eura) ili celi vikend na Halkidikima (Grcka) blizina je samo od 180 km. (Lezajke na plazi 3 eura ili kupis kafu 3 eura i imiash je celi dan, giros 2-3 eura, pizza 10 eura, hrana u restorantima rucak iznad 15 eura). Grci su vrlo OK kad su i pitanju takve jednodnevne sheme. Pitajte lokalne turisticke agencije sve je tu u blizini centra. Shteta je da ce covek ne okupa na vrlo ljepu plazu u Kalitei.

http://www.skala-travel.com/ ili http://www.atlantis.mk/ ili http://ta-novatravel.com.mk/

Moze i vikend u susednoj Bugarskoj, grad Sandanski, spa masaze samo 70 km od Strumice i tamo je vrlo eftino.

http://www.visitbulgaria.net/en/sandanski/sandanski.html ili http://www.visitbulgaria.net/en/sandanski/sandanski.html

To je to! Ljep vam put i prestoj u MKD!

O da malo u Strumici http://www.exploringmacedonia.com/?ItemID=52134B158893F8428A440F8AFF8419E5.
BTW oni jednodnevi izleti za Grckoj su pretzno sa mladima to znaci 18-25 godina, nije putovanje ala India. Familije sa decom idu kolima. Vikendima je guzva sada u Grckoj jer je sezona, a i sami Grci navele na ta mesta.

hvala na opširnom opisu... ja imam smještaj jer su neki ljudi moji već dolje u centru strumice iznajmili apartman,hrana im je odlična, mjesto još bolje, ljudi odlični itd. iako idem poslovno imat ću slobodnog vremena na pretek jer idem samo vidjet dolje kako moji ljudi rade itd(radi se o otkupnom centru agrofructus u Strumici-KONZUM) tako da idem više ležerno... jedino je šta me brine šta idem dolje sama a imam samo nešto više od 18 godina... pa je malo bojim kak ću sve to na putu skopje-strumica da izađem na pravom mjestu van itd. jer znam da i ovdje kod nas u Hrvatskoj kad se putuje sa autobusom nitko ti u autobusu ne veli koja je stanica i slično... ali nadam se da ću se snaći..kada ja dođem u apartman onda je to to i uživancija a do onda se grizu nokti ;))

mkBG
04.08.2011., 20:52
hvala na opširnom opisu... ja imam smještaj jer su neki ljudi moji već dolje u centru strumice iznajmili apartman,hrana im je odlična, mjesto još bolje, ljudi odlični itd. iako idem poslovno imat ću slobodnog vremena na pretek jer idem samo vidjet dolje kako moji ljudi rade itd(radi se o otkupnom centru agrofructus u Strumici-KONZUM) tako da idem više ležerno... jedino je šta me brine šta idem dolje sama a imam samo nešto više od 18 godina... pa je malo bojim kak ću sve to na putu skopje-strumica da izađem na pravom mjestu van itd. jer znam da i ovdje kod nas u Hrvatskoj kad se putuje sa autobusom nitko ti u autobusu ne veli koja je stanica i slično... ali nadam se da ću se snaći..kada ja dođem u apartman onda je to to i uživancija a do onda se grizu nokti ;))

Super, da znam toga oko neki otkupni centar za zemjodelske produkte. Ne boj se nishta nije strasno.
Organizuj da te neko cheka na autobuskoj stanici u Strumici, malo je na periferiji grada.
Ako ste drustvo i imate auto ondak mast go Halkidiki Greece i Sandanski Bulgaria. Ako nemate auto ondak mislim da je sa taksijem Strumica-Halkidiki neki 80 eura, to je da vas taksi tamo ceka i vrati nazad. Kallithea je moj izbor. Lokalci che vas uputit u te sheme. Rent a car ne mi je poznato da ima toga u Strumici.
Najbolja pizza u TC Global, dnevna shema u kaficu "19", vecerna u "Selekt". Sve je to u centru grada!

puskica1234
05.08.2011., 09:45
Super, da znam toga oko neki otkupni centar za zemjodelske produkte. Ne boj se nishta nije strasno.
Organizuj da te neko cheka na autobuskoj stanici u Strumici, malo je na periferiji grada.
Ako ste drustvo i imate auto ondak mast go Halkidiki Greece i Sandanski Bulgaria. Ako nemate auto ondak mislim da je sa taksijem Strumica-Halkidiki neki 80 eura, to je da vas taksi tamo ceka i vrati nazad. Kallithea je moj izbor. Lokalci che vas uputit u te sheme. Rent a car ne mi je poznato da ima toga u Strumici.
Najbolja pizza u TC Global, dnevna shema u kaficu "19", vecerna u "Selekt". Sve je to u centru grada!

Imam već dogovoreno tko će me u Strumici saćekati tako da to nije problem..saznala sam da ima u Skopju mjenjačnica odmah do šaltera gdje se kupuje karta za Strumicu tako da mogu prvo promijenit novce i onda kupit kartu, jer kao EUR ne može... pričali su mi također da je TC Global odličan, te da su vam cijene i više nego dobre, puno jeftinije nego kod nas u Hrvatskoj tak da idem dolje i zbog shoppinga :)
nažalost dolje nitko od nas neće iamt auto jer su neki išli sa avionom, a ostali sa autobusom jer im se nije islatilo ić sa autom. ali za ono za šta ćemo imat vremena otić ćemo taxijem.
Najbolje mi je to šta sam u samom centru grada(Strumice) dakle sa terase iz apartmana gledam na centar tako da mi neće nadam se bit dosadno :)))
kad se vratim javit ću vam kako mi je bilo. možda ostajem samo 1 tjedan a možda do 25.8!

blabla5858
09.08.2011., 10:34
Upravo se vratio iz Skopja. Nisam bio skoro dvije godine, a od onda se svašta promjenilo - najviše glavni trg Makedonija zbog raznih spomenika koji se grade, do zgrada u blizini. Možda je malo sve prenatrupano, ali u konačnici izgleda dobro, evo na Dan neovisnosti 8. rujna bit će predstavljena velika fontana oko spomenika Aleksandra Makedonskog. Usto, u blizini trga s druge strane Vardara gradi se par zgrada - kazalište, muzej i nekaj drugog. Pozitivno je i što se neke ulice proširuju tako da nema gužvi u prometu kak i inače. Cijene hrane, smještaja i ostalog, kao što je već napisano su vrlo povoljne. Svakako preporučam da posjetite Skopje.

A moja najbolja preporuka je da se provozate uspinjačom koja vodi od Srednjeg Vodna (planina Vodno s južne strane Skopja) do vrha od tisuću i nešto metara gdje se nalazi Milenijumski križ. Do Srednjeg Vodna možete doći autom ili organiziranim autobusima po dobrom asfaltiranom putu.

veky13
19.08.2011., 12:43
Ohrid, Ohrid, Ohrid.... zaljubila sam se u taj gradić!!! Nedavno sam se vratila iz Makedonije i apsolutno sam oduševljena i prirodnim ljepotama i divnim ljudima. Svima preporučam Ohrid kao destinaciju, al ne kraće od tjedan dana, a i Skopje triba doživit.

c?assius
21.08.2011., 18:28
Kakvo je Skoplje u vrijeme nove godine , vremenski, je li jako hladno?

mkBG
22.08.2011., 15:20
Kakvo je Skoplje u vrijeme nove godine , vremenski, je li jako hladno?
"izgor leto kocan zima" tako pjeva Leb i Sol u svojoj pjesmi "Skopje" i je apsolutno u pravu. Znaci maglovito i hladno. A suncano i hladno je Mavrovo zimski rekreativni centar na oko 70-80 km od Skopje.

puskica1234
28.08.2011., 12:15
jučer sam se vratila iz Makedonije(Strumica)... bilo je odličnooo.... ljudi su fenomenalni, pristupačni, vrlo ljubazni... Strumica me je oduševila...cijene su vrlo niske... što se tiče odječe,hrane,taxi...sve je odličnooo....taxi če vas odvesti za nekih 5kn po cijelom gradu.. a od Strumice do Skopja taxi dođe nekih 160kn(a u pitanju je 170km u jednom smijeru)....
Strumica je vrlo uredan grad, ima ljepih parkova za šetnju, naravno ima i ogroman shopping centar Global, fenomenalan je, nema čega nema a cijene su smiješne... Noćni život je mrraakkk, preporučila bih kafić 19(tako se zove), pa Zair, Inside,Maf-maf,Pinada. šta se tiče restorana Bonita definitivno-jedan od vlasnika je i naš čovjek Hrvat tako da je dobrodošlica fenomenalna a hrana još bolja.Dolje je *svaki dan vikend*,,,, vani se ostaje do 3-4h svak dan..puno se sluša Hr. glazba, a kad čuju da ste iz Hr. to je takva ljubaznost, čašćenje, razgovor itd da je to nevjerojatno..
Što se tiče smještaja-stan od 4sobe, 2 kupaone, 2 terase, kuhinja te dnevni boravak u samom centru Strumice(250eur-1mj), a također mogu preporučiti hotel Sirius, malo je skuplji ali fenomenalan je(nisam bila osobno nego prijatelji).
Putovala sam dolje sa autobusom ZG-Skopje 378kn karta(1 smijer) Hisar turizam...jako dobri vozači, dobivali smo čak i hladnu vodu u autobusu,maximalno su bili uslužni, krenusli smo u 18h iz Zg I u pola 7 ujutro smo bili u Skopju. sve odličnoo... Definitivno preporučam da posjetite Strumicu jer je fenomenalna...ja definitvno za mjesec dana idem ponovno!!!a planiramo čak i doček dolje!!..... ako tko ima kakva pitanje pitajte...

_Marica_
02.09.2011., 13:25
jučer sam se vratila iz Makedonije(Strumica)... bilo je odličnooo.... ljudi su fenomenalni, pristupačni, vrlo ljubazni... Strumica me je oduševila...cijene su vrlo niske... što se tiče odječe,hrane,taxi...sve je odličnooo....taxi če vas odvesti za nekih 5kn po cijelom gradu.. a od Strumice do Skopja taxi dođe nekih 160kn(a u pitanju je 170km u jednom smijeru)....
Strumica je vrlo uredan grad, ima ljepih parkova za šetnju, naravno ima i ogroman shopping centar Global, fenomenalan je, nema čega nema a cijene su smiješne... Noćni život je mrraakkk, preporučila bih kafić 19(tako se zove), pa Zair, Inside,Maf-maf,Pinada. šta se tiče restorana Bonita definitivno-jedan od vlasnika je i naš čovjek Hrvat tako da je dobrodošlica fenomenalna a hrana još bolja.Dolje je *svaki dan vikend*,,,, vani se ostaje do 3-4h svak dan..puno se sluša Hr. glazba, a kad čuju da ste iz Hr. to je takva ljubaznost, čašćenje, razgovor itd da je to nevjerojatno..
Što se tiče smještaja-stan od 4sobe, 2 kupaone, 2 terase, kuhinja te dnevni boravak u samom centru Strumice(250eur-1mj), a također mogu preporučiti hotel Sirius, malo je skuplji ali fenomenalan je(nisam bila osobno nego prijatelji).
Putovala sam dolje sa autobusom ZG-Skopje 378kn karta(1 smijer) Hisar turizam...jako dobri vozači, dobivali smo čak i hladnu vodu u autobusu,maximalno su bili uslužni, krenusli smo u 18h iz Zg I u pola 7 ujutro smo bili u Skopju. sve odličnoo... Definitivno preporučam da posjetite Strumicu jer je fenomenalna...ja definitvno za mjesec dana idem ponovno!!!a planiramo čak i doček dolje!!..... ako tko ima kakva pitanje pitajte...

ahah ne mogu vjerovati ja sam se vratila iz Strumice 28. sad kad si ti napisala post.Tamo sam svako ljeto jer mi je tata iz Strumice.Isto tako mogu reći stvarno sve najbolje o njoj,a i općenito o Makedoniji.Odakle si inače?

Goran_Pele
09.09.2011., 12:48
Inače sam iz Makedonije,ali živim ovdje u Hr. pošto svoju ženu nisam vodio nikada tamo na kraju 9mj. idemo vlakom jer imamo viška vremena a i trudna je pa da može na wc i sl.
Da li znate kakva je pruga sada?i kvalitetu vlaka??

puskica1234
09.09.2011., 19:02
ahah ne mogu vjerovati ja sam se vratila iz Strumice 28. sad kad si ti napisala post.Tamo sam svako ljeto jer mi je tata iz Strumice.Isto tako mogu reći stvarno sve najbolje o njoj,a i općenito o Makedoniji.Odakle si inače?

ja isto živi u Hrvatskoj iz Varaždina sam....

pepeljuga212
10.09.2011., 12:25
Hey !
Ja i frendica se spremamo sredinom 10.mj u skopje
to je već dugoooo planiran put,ali eto tek sad cemo ga realizirat u djelo
pa me zanima ,makar vjerojatno negdje pise,ali na knap sam sa vremenom da sve citam,koja je naj jednostavnija solucija za ic tamo ?
avion ? bus ? vlak ? imamo love ali opet ne na bacanje pa bolje da prodjemo sto jeftinije ( nije nam problem tiskat se u busu ili vlaku ) :D skuzila sam da vlak presjeda i da se jako dugo ceka pa mi je to malo glupo,ali opet nista zato,izdrzat cemo ;) smjestaj vec imamo osiguran kod jednih prijatelja tamo
ali nas zanima ako nam netko moze reci tocnu cijenu : koliko kosta povratna karta busom ili vlakom zg-sk ??? :confused: mislimo ic u cetvrtak tako da smo u petak vec tamo i u ponedjeljak ujutro natrag pa me opet zanima koliko po vasem misljenju novaca da ponesemo ? sta je skupo a sta nije !mislim,hvala bogu pa nama troskove dodatno srezuje to sto imamo gdje spavat,ali opet ;) eee i dali se kod njih mogu mjenjat kune,ako da onda gdje ili primaju eure ? ;))) hvalaaaaaa unaprijed onom tko mi da dobar odgovor :mig:

Gilach
10.09.2011., 13:32
Za cijene busa i vlaka ne znam jer sam tamo bio svojim autom, ali što se cijena u dućanima tiče mogu reći da su za naše pojmove izuzetno niske, mislim da je Makedonija najjeftinija zemlja na Balkanu, mnogi prehrambeni proizvodi, slatkiši pogotovo itd. su doslovno i do duplo jeftiniji nego kod nas tako da oko toga ne morate brinuti. Cijene u kafićima i restoranima su slične našima, tj. malo niže.

puskica1234
10.09.2011., 17:58
Hey !
Ja i frendica se spremamo sredinom 10.mj u skopje
to je već dugoooo planiran put,ali eto tek sad cemo ga realizirat u djelo
pa me zanima ,makar vjerojatno negdje pise,ali na knap sam sa vremenom da sve citam,koja je naj jednostavnija solucija za ic tamo ?
avion ? bus ? vlak ? imamo love ali opet ne na bacanje pa bolje da prodjemo sto jeftinije ( nije nam problem tiskat se u busu ili vlaku ) :D skuzila sam da vlak presjeda i da se jako dugo ceka pa mi je to malo glupo,ali opet nista zato,izdrzat cemo ;) smjestaj vec imamo osiguran kod jednih prijatelja tamo
ali nas zanima ako nam netko moze reci tocnu cijenu : koliko kosta povratna karta busom ili vlakom zg-sk ??? :confused: mislimo ic u cetvrtak tako da smo u petak vec tamo i u ponedjeljak ujutro natrag pa me opet zanima koliko po vasem misljenju novaca da ponesemo ? sta je skupo a sta nije !mislim,hvala bogu pa nama troskove dodatno srezuje to sto imamo gdje spavat,ali opet ;) eee i dali se kod njih mogu mjenjat kune,ako da onda gdje ili primaju eure ? ;))) hvalaaaaaa unaprijed onom tko mi da dobar odgovor :mig:

ovako, ja ti preporučam definitivno autobus.. kreneš iz zg navečer u 18 i ujutro si oko 6h u Skopju. ja znam da je jednosmjerna karta 378kn-zg-sk...udobnost je zajamčena, autobus nije puno, dobiš hladnu vodu svako malo od vozača i stvarno je sve super... staje se 4 puta i sve super.. samo što moraš imat srpski novac-dinare ako želiš šta kupit(vodu itd) ali preporučam ti da si nosiš sama iz zg pa da nemaš brige... dolje nemožeš mijenjat kune nego imat eure i već na autobusnoj postaji u skopju možeš promijenit u njihove denare- 10 denara= 1,20kn
ali kartu moraš rezervirati par dana prije obavezno i uzmi si kod HISARTURIZAM jer sam ja putovala u mk sa njima i natrag i najpouzdaniji su. autobus je super klima itd...
što se tiče cijena presmiješne su... hrana je jeftina totalno, osobito voće itd.. imaš puno naših hrvatskih proizvoda od hrenovka,jogurta,raznih namaza,mesnih proizvoda pa sve to slatkoga tak da nemaš brige...
što se tiće odječe također cijene su niske totalno još ti je sad razdoblje rasprodaje ljetne robe pa je to stvarno smiješno, adidasove trenirke za 200kn, majice, tunike, haljinice od 40kn,50kn i to sve šta možeš kod nas pronać za 300,400kn... tak da je razlika ogromna...
a u kafićima isto smiješno i restorani također (3 srednje pizze, 3 cole, 3 kave s mlijekom -92kn) cola-6kn, kava-3kn, icecaffe-7kn itd... stvarno su cijene duplo manje nego kod nas...
ja osobno pričam za cijene u Strumici ali ni u Skopju se ne razlikuju nešto više od toga šta sam napisala...
ako te još što zanima samo pita!

puskica1234
10.09.2011., 18:00
Za cijene busa i vlaka ne znam jer sam tamo bio svojim autom, ali što se cijena u dućanima tiče mogu reći da su za naše pojmove izuzetno niske, mislim da je Makedonija najjeftinija zemlja na Balkanu, mnogi prehrambeni proizvodi, slatkiši pogotovo itd. su doslovno i do duplo jeftiniji nego kod nas tako da oko toga ne morate brinuti. Cijene u kafićima i restoranima su slične našima, tj. malo niže.

kafići i restorani, tj. cijene su ogromna razlika nego kod nas!
cola 6kn,fanta-5kn, mineralna-2kn, kava iz aparata-1kn tako da je stvarno jeftino !

puskica1234
10.09.2011., 18:04
Inače sam iz Makedonije,ali živim ovdje u Hr. pošto svoju ženu nisam vodio nikada tamo na kraju 9mj. idemo vlakom jer imamo viška vremena a i trudna je pa da može na wc i sl.

nemam iskustva putovanja sa vlakom ali čula sam od prijatelja da je jako loše, kasne dosta i to po 1-2h, pa ne stigneš na drugi(jer moraš presijedat) pa čekat po 4-5h drugi vlak itd... tak da nezz baš dali se upuštati u to... autobus ti staje 4-5 puta, možeš se dog. sa vozačem da stane i više ali da imate samo pauzu za wc znači nekih 5-10 min da ne gube puno vremena... kreče se u 18h iz zg i u 6h ujutro si u skopju..a cijena je 378kn 1 smijer

Gilach
10.09.2011., 18:14
kafići i restorani, tj. cijene su ogromna razlika nego kod nas!
cola 6kn,fanta-5kn, mineralna-2kn, kava iz aparata-1kn tako da je stvarno jeftino !

Moguće, iskreno ja sam u 4 dana što sam bio u Makedoniji u restoran/kafić zašao samo 2 puta i to očito na "skuplja" mjesta gdje je cola bila oko 10 i pizza 30-35kn (jedan restoran na glavnom trgu u Skopju i jedan u Ohridu) tako da ne znam, ali obzirom na položaj ovih, sigurno ima i jeftinijih mjesta iako su i ova prihvatljiva :D

U trgovinama je stvarno sve jako jeftino, osjećao sam se bogato, barem na tih par dana :zubo:

petra_wb
10.09.2011., 19:07
ovako, ja ti preporučam definitivno autobus.. kreneš iz zg navečer u 18 i ujutro si oko 6h u Skopju. ja znam da je jednosmjerna karta 378kn-zg-sk...udobnost je zajamčena, autobus nije puno, dobiš hladnu vodu svako malo od vozača i stvarno je sve super... staje se 4 puta i sve super.. samo što moraš imat srpski novac-dinare ako želiš šta kupit(vodu itd) ali preporučam ti da si nosiš sama iz zg pa da nemaš brige... dolje nemožeš mijenjat kune nego imat eure i već na autobusnoj postaji u skopju možeš promijenit u njihove denare- 10 denara= 1,20kn
ali kartu moraš rezervirati par dana prije obavezno i uzmi si kod HISARTURIZAM jer sam ja putovala u mk sa njima i natrag i najpouzdaniji su. autobus je super klima itd...
što se tiče cijena presmiješne su... hrana je jeftina totalno, osobito voće itd.. imaš puno naših hrvatskih proizvoda od hrenovka,jogurta,raznih namaza,mesnih proizvoda pa sve to slatkoga tak da nemaš brige...
što se tiće odječe također cijene su niske totalno još ti je sad razdoblje rasprodaje ljetne robe pa je to stvarno smiješno, adidasove trenirke za 200kn, majice, tunike, haljinice od 40kn,50kn i to sve šta možeš kod nas pronać za 300,400kn... tak da je razlika ogromna...
a u kafićima isto smiješno i restorani također (3 srednje pizze, 3 cole, 3 kave s mlijekom -92kn) cola-6kn, kava-3kn, icecaffe-7kn itd... stvarno su cijene duplo manje nego kod nas...
ja osobno pričam za cijene u Strumici ali ni u Skopju se ne razlikuju nešto više od toga šta sam napisala...
ako te još što zanima samo pita!

sorry ali pises dosta stvari koje bas i nemaju previse veze s istinom.
cim spominjes polazak autobusa u 18h iz zagreba ocito je da putujes s hisarom. ovo sta si ti dozivila da ste od vozaca svako malo dobili hladnu vodu je iznimka (putovala s njima +20 puta).
povratna karta zagreb skopje je oko 650 kn.

nije istina da je za bilo kakvu kupnju u srbiji potrebno imat iskljucivo srpske dinare, primaju i eure. preporucam da se uzmu kovanice....

i da, u skopju je moguce promjeniti hrvatske kune...

takodjer, nebuloza je reci da se cijene po kaficima i restoranima ne razliku previse u strumici i skopju. o da, itekako se razlikuju...

Gilach
10.09.2011., 19:59
Što se mijenjanja novca tiče, ja preporučam da se za razmjenu nose euri, u kojoj god mjenjačnici sam pitao bi uglavnom primili kune, ali po vrlo nepovoljnom tečaju dok je za euro realan pa ih je dobro imati sa sobom.

Goran_Pele
12.09.2011., 07:02
Koliko je onda povratna karta za bus u Hisaru??

mkBG
12.09.2011., 07:49
Vlak ne je opcija posebno za trudnom zenom!

puskica1234
12.09.2011., 17:39
sorry ali pises dosta stvari koje bas i nemaju previse veze s istinom.
cim spominjes polazak autobusa u 18h iz zagreba ocito je da putujes s hisarom. ovo sta si ti dozivila da ste od vozaca svako malo dobili hladnu vodu je iznimka (putovala s njima +20 puta).
povratna karta zagreb skopje je oko 650 kn.

nije istina da je za bilo kakvu kupnju u srbiji potrebno imat iskljucivo srpske dinare, primaju i eure. preporucam da se uzmu kovanice....

i da, u skopju je moguce promjeniti hrvatske kune...

takodjer, nebuloza je reci da se cijene po kaficima i restoranima ne razliku previse u strumici i skopju. o da, itekako se razlikuju...

ja sam putovala 4 puta sa histarom, moj otac 6 puta a i radnici 7 puta i svi su uvijek dobili vodu itd.. tako da očito u zadnje vrijeme je to normalno..

u Srbiji mi nisu primali eure, samo dinare su tražili i to na mjestu gdje je neki ko resoran-odmaralište...

a što se tiče cjena skopje-strumica, isto sam platila colu u strumici u kafiču i u skopju na kolodvoru tako da...

i kune mi nisu željeli promijeit u strumici i samo su me blijedo gledli i tražili eure...
samo pričam kako je meni bili i što sam doživjela!

vilma 81
13.09.2011., 10:18
Pozdrav!:)
Planiram sredinom 10 mj. zapalit do Makedonije s dečkom, pa me zanima kakvo je vrijeme na Ohridu u to doba godine?

Hvala!

dr. van Nostrand
15.09.2011., 12:57
Zna li itko kojim danom vozi autobus iz Skopja za Herceg Novi (idem do Podgorice). Piše svaki drugi, al zanima me koji drugi :D

I kolika je cijena linije Skopje-Podgorica? Barem otprilike? :)

petra_wb
17.09.2011., 20:25
ja sam putovala 4 puta sa histarom, moj otac 6 puta a i radnici 7 puta i svi su uvijek dobili vodu itd.. tako da očito u zadnje vrijeme je to normalno..

u Srbiji mi nisu primali eure, samo dinare su tražili i to na mjestu gdje je neki ko resoran-odmaralište...

a što se tiče cjena skopje-strumica, isto sam platila colu u strumici u kafiču i u skopju na kolodvoru tako da...

i kune mi nisu željeli promijeit u strumici i samo su me blijedo gledli i tražili eure...
samo pričam kako je meni bili i što sam doživjela!

i dalje mi tvoje price ne drze vodu...
nikako mi to s vodom i sl. u zadnje vrijeme nije normalno jer redovito putujem tom linijom i ne primjecujem takve stvari...
u srbiji ste stajali u motelu stari hrast u markovcu, i prvi put cujem da tamo ne primaju eure...
cudno mi to tvoje iskustvo...
zivim u mk, i ne pricam na temelju jednog niti dva putovanja, tako da mi ovo sta ti pises bas i ne drzi vodu...

Milko63
17.10.2011., 12:41
pozdrav ekipa!

kakav je doček nove godine u skopju? pretpostavljam da je luda zabava

iz zadra sam pa me zanima dal je najbolje ić busem iz zagreba, il ima neka varijanta sa busom iz splita recimo.

hvala

sjajna07
28.10.2011., 18:56
pozdrav ekipa!

kakav je doček nove godine u skopju? pretpostavljam da je luda zabava

iz zadra sam pa me zanima dal je najbolje ić busem iz zagreba, il ima neka varijanta sa busom iz splita recimo.

hvala

Imaš bus koji ide iz Zadra u 7 ujutro, do Beograda, a onda u BG hvataš prvi bus za Skopje koji stigneš pa tako već navečer možeš biti u Skopju.
Provjeri linije na http://www.bas.rs
Ili preko ZG pa gubiš jednu noć na putovanje + koliko ti treba do ZG.
Doček je ludilo, i oduševili su se moji frendovi koji su došli prošle godine iz HR. Baš bude prva liga, puni kafići, klubovi a vani isto genijalna atmosfera.
Preporučam! ;)

mediteranea
04.11.2011., 09:12
Razmišljamo o Makedoniji za novu godinu (Skopje-Ohrid cca 5 dana). Pokušavamo naći povoljnu avionsku kartu, ima li tko kakv ideju i savjet po tom pitanju?
Odsjeli bi u Skopju cca 3 noći a jednu noć na Ohridu, preporuke smještaja su dobro došle.
Da li su nam dva dana dovoljna za Ohrid? Kakve su cijene renta cara, taxia, javnog prijevoza?
S obzirom da bi nam ovo bio prvi posjet Makedoniji, molim savjete što bi svakako trebali vidjeti, probati...
Preporuke restorana (kakve su cijene, kakva je hrana)?
Kakvo je vrijeme tamo za novu godnu?
Svaki savjet, ideja, preporuka su dobro došli :)
Hvala

telmo
04.11.2011., 09:51
Razmišljamo o Makedoniji za novu godinu (Skopje-Ohrid cca 5 dana). Pokušavamo naći povoljnu avionsku kartu, ima li tko kakv ideju i savjet po tom pitanju?
Odsjeli bi u Skopju cca 3 noći a jednu noć na Ohridu, preporuke smještaja su dobro došle.
Da li su nam dva dana dovoljna za Ohrid? Kakve su cijene renta cara, taxia, javnog prijevoza?
S obzirom da bi nam ovo bio prvi posjet Makedoniji, molim savjete što bi svakako trebali vidjeti, probati...
Preporuke restorana (kakve su cijene, kakva je hrana)?
Kakvo je vrijeme tamo za novu godnu?
Svaki savjet, ideja, preporuka su dobro došli :)
Hvala

avio karte za mkd su oko 1200 kn,za manje osim u nekim akcijama specijalnim nema niže
taxi i javni prijevoz je jako jeftin,npr taxi ćete rijetko ikad bilo gdje po gradu platiti više od 3 eura tako da se javni prijevoz praktično ni ne isplati mada je skopje nedavno dobilo nove crvene buseve na kat (kineske proizvodnje:D) pa napravite jednu vožnju i recite da ste bili u londonu za novu godinu
najbolje je uzeti neki stan jer to je stvarno jako jeftino i super je komfor (recimo stan za 4 osobe je oko 40 eura ukupno za noć,ne znam da li je za ng skuplje)
u skopju za obići tvrđava kale,stara čaršiji,ploštad makedonija,popeti se novom žičarom na vrh vodna,otići na mali izlet na jezero matka (15-20 km od centra skopja)
u skopje se u principu i ide radi odličnih restorana i provoda,u većini restorana je navečer (vikendom uvijek) živa muzika,hrana je jeftina,meso odlično,prilozi (ajvar,makalo,pinđur) fenomenalni...u svakom slučaju za provod i gastronomski užitak sve preporuke....a i ljudi,mada siromašniji nego u hrvatskoj,nekako su opušteniji,manje opterećeni,ljubazniji....

mediteranea
04.11.2011., 10:06
avio karte za mkd su oko 1200 kn,za manje osim u nekim akcijama specijalnim nema niže
taxi i javni prijevoz je jako jeftin,npr taxi ćete rijetko ikad bilo gdje po gradu platiti više od 3 eura tako da se javni prijevoz praktično ni ne isplati mada je skopje nedavno dobilo nove crvene buseve na kat (kineske proizvodnje:D) pa napravite jednu vožnju i recite da ste bili u londonu za novu godinu
najbolje je uzeti neki stan jer to je stvarno jako jeftino i super je komfor (recimo stan za 4 osobe je oko 40 eura ukupno za noć,ne znam da li je za ng skuplje)
u skopju za obići tvrđava kale,stara čaršiji,ploštad makedonija,popeti se novom žičarom na vrh vodna,otići na mali izlet na jezero matka (15-20 km od centra skopja)
u skopje se u principu i ide radi odličnih restorana i provoda,u većini restorana je navečer (vikendom uvijek) živa muzika,hrana je jeftina,meso odlično,prilozi (ajvar,makalo,pinđur) fenomenalni...u svakom slučaju za provod i gastronomski užitak sve preporuke....a i ljudi,mada siromašniji nego u hrvatskoj,nekako su opušteniji,manje opterećeni,ljubazniji....

U Londonu smo bili tako da su autobusi manje bitni, ali zašto ne :)
Upravo to se traži, živost - doba hrana, mjuza i još ak je za malo novaca, pa kud ćeš bolje :)
Inače, putujući primjetila sam da su ljudi što manje imaju to su opušteniji, ljubazniji.
Sam da nađemo nkartu i eto nas. Baš se veselim :)

Gilach
04.11.2011., 10:15
Da li su nam dva dana dovoljna za Ohrid?

Cuj, dovoljan ti je i jedan dan i za Ohrid i za Skopje, zapravo gotovo svaki grad osim onih najvećih možeš donekle vidjeti u jednom danu :D
Ja bi ti preporučio ako će biti 4 noćenja da budu 2 u Skopju i 2 u Ohridu, Ohrid je super mjesto, mislim da je zanimljivije mjesto za provesti koji dan nego Skopje pa bi vam moglo na kraju biti žao da ste tamo boravili 3 dana, u Ohridu samo jedan.
Privatni smještaj u Ohridu se nađe bez problema za 10 eura na odličnim lokacijama.

Makar, iskreno nova godina i nije neko razdoblje za turistička razgledavanja ako se potrefi loše vrijeme :ne zna:

telmo
04.11.2011., 10:21
evo baš gledam na CA,karte za ng su dosta skuplje,između 1600-1900 kn tako da je moj savjet ako vas je više da idete autom (a pogotovo ako imate vremena)
provod je zagarantiran,i svaki dan se može naći neko dobro mjesto za provod,nije sve ograničeno na vikende,naprotiv....

mediteranea
04.11.2011., 10:25
evo baš gledam na CA,karte za ng su dosta skuplje,između 1600-1900 kn tako da je moj savjet ako vas je više da idete autom (a pogotovo ako imate vremena)
provod je zagarantiran,i svaki dan se može naći neko dobro mjesto za provod,nije sve ograničeno na vikende,naprotiv....

I mi smo to vidjeli :(, avidjet ćemo ako nađemo kakvu povljniju kartu onda ćemo avionom, ako ne, razmotrit ćemo opciju busem. Autom nam se baš ine isplati jer idemo samo nas dvoje.
A ovaj novogodišnji termin nam odgovara zbog godišnjeg.

telmo
04.11.2011., 10:26
I mi smo to vidjeli :(, avidjet ćemo ako nađemo kakvu povljniju kartu onda ćemo avionom, ako ne, razmotrit ćemo opciju busem. Autom nam se baš ine isplati jer idemo samo nas dvoje.

pa isplati se ako je i samo dvoje jer bus i nije baš jeftin,došlo bi vas otprilike na isto...a onda ste opet puno komotniji i za ohrid i do matke otić....

Gilach
04.11.2011., 16:23

A koji je auto ? Ako je neki dizel, isplati se, a i auto je neusporedivo komotniji izbor od busa i pruža veliku slobodu da idete gdje god zaželite :ne zna:
Jedino ako imate kakvog žednog benzinca koji troši 15l, onda i nije baš najpovoljnija opcija :D

Ja sam sa curom išao krajem ljeta u Crnu Goru, Albaniju, Makedoniju i Srbiju, ruta od Makarske preko Kotora i Podgorice, Tirane, Ohrida, Skopja i Djerdapa do Osijeka, tjedan dana putovanja sa svim troškovima (gorivo, hrana, cestarine u MK i SRB, noćenja, eko taksa (CG) itd.) je ispalo ukupno 2800kn ili 1400 po osobi :ne zna: Do duše auto mi je vrlo štedljiv i s jednim punjenjem može prijeći 900-1000km.

Ja bi osobno i u Kinu s autom, kamo li u MK, ništa ne može nadomijestiti slobodu auta da odeš gdje hoćeš kad ti tako dođe :D

petra_wb
05.11.2011., 18:37

sto se tice taksija, to od proljeca ove godine vise nije tako, cijene taksija su sada primjetno skuplje.
po starom sistemu start je bio 50 denara, a taksimetar je poceo vrtit tek nakon 2,5 km.
dok je sada po novim cijenama start 40 denara i taksimetar odmah pocinje otkucavat...
ali imamo lijepe nove autobuse pa se njima vozimo :D
takodjer, tvrdjava kale je, zbog nekih incidenata, vec nekih godinu dana zatvorena za posjetitelje...

a nova zicara koja vodi na vrh vodno je nesto sto se obavezno mora isprobati.
zicara radi svakim danom osim ponedjeljkom, karta je cca 12 kn.
organiziran je javni prijevoz do mjesta srednje vodno, otkud krece zicara.
evo i link za sve zainteresirane

http://zicnica.jsp.com.mk/

mediteranea
06.11.2011., 20:08
Trebamo preporuke za novogodišnji smještaj u Skopju i Ohridu. Okvirno Skopje od 28. ili 29. do 1.1. i Ohrid od 1.1. do 3.1.
Poželjno je da smještaj bude u centru ili blizu centra i da naravno bude povoljno :)
Da li ima kakav noćni bus iz Ohrida do Skopja jer ako ćemo ići avionom, avion imamo u 5 ujutro.
Hvala!

telmo
06.11.2011., 20:55
znam,znam za taxi,al i po ovim novim skupljim cijenama za nekoga ko dođe u skopje na par dana iz hrvatske taxi je i dalje jako jeftin,osim naravno ovog sa i do aerodroma

Milko63
08.11.2011., 21:33
1. jel izvedivo doć busom od ohrida do podgorice preko albanije u jednom danu? po mogučnosti preko tirane (čisto turistički, al nije toliko ni bitno)

2. jel bio tko na šar planini? kakvi su dojmovi? mislio sam otić na 2dana na popovu šapku pa malo lutat okolo, popet se na koji vrh od 2700m tijekom siječnja

Gilach
09.11.2011., 10:51
Trebamo preporuke za novogodišnji smještaj u Skopju i Ohridu. Okvirno Skopje od 28. ili 29. do 1.1. i Ohrid od 1.1. do 3.1.
Poželjno je da smještaj bude u centru ili blizu centra i da naravno bude povoljno :)
Da li ima kakav noćni bus iz Ohrida do Skopja jer ako ćemo ići avionom, avion imamo u 5 ujutro.
Hvala!

Za Skopje ne znam točno što se sve nudi, ja sam na brzinu kada sam bio dan prije našao jedan hostel koji ima sobe za dvoje pa smo tamo išli, mislim da se zove City Hostel i smješten je otprilike 1km južno od glavnog trga, nije neki problem pješačiti do tamo. Cijena je bila 12 eura po osobi (uključuje i doručak, makar nemam pojma što je bilo jer nam se nije dalo jesti tamo :zubo:).
Smještaj je onako, za prespavat ok, meni je svejedno jer ionako nam je samo to trebalo, no ako mislite boraviti unutra, radje potražite neki hotel jer ovo je skučeno i ne baš pretjerano čisto. Na netu imate tih smještaja pa pogledajte.

U Ohridu pak nema potrebe nešto posebno rezervirati unaprijed, dođete tamo, prošetate i uzmete si smještaj gdje vam paše (zimmer frei princip :D). Za 10 eura se može naći vrlo pristojan smještaj :top:
Mi smo bili u ulici Jane Sandanski, odmah blizu jezera, ali kažem, apartmana ima puno pa se može i birati (ne znam da li ima gužve za Novu godinu doduše). Ima ih i u samoj staroj jezgri puno i uz duugu šetnicu uz jezero.

Gilach
09.11.2011., 11:02
1. jel izvedivo doć busom od ohrida do podgorice preko albanije u jednom danu? po mogučnosti preko tirane (čisto turistički, al nije toliko ni bitno)

Vremenski je izvedivo, a sad da li postoji linija Ohrid - Podgorica, to ne znam.
Ja sam vozio krajem ljeta tom rutom samo u drugom smijeru (uz noćenje u Tirani jer sam htio malo vidjeti grad).

S tim da ako ima bus, vjerujem da u Crnu Goru ulazi na prijelazu južno od Skadarskog jezera blizu Ulcinja jer je cesta od Skadra do granice na sjeveru (što je najizravniji put do Podgorice) neasfaltirana i puna rupa (30ak km drndanja max 20 na sat) što sam doznao na teži način, uživo :zubo:

coollerica
12.11.2011., 12:30
zanima me najjeftinija opcija prijevoza hrv-skopje (jel ide iz zagreba ili ima i iz drugih gradova)...ja sam iz splita ali računam da odavde nema bus/vlak... putovala bih sama (kazem to jer sam čula da ak se ide sam vlak i nije neka opcija) pa ako ima netko tko zna točne info bila bih zahvalna da ih udijeli...znači kad otprilike ima, cijena, jel se više isplati povratnu uzet i sl...i još, pročitala sam negdje tu da ide kombi skopje-kruševo, pa ak bi netko mogao reći kako taj kombi vozi i koliko je karta?

Gilach
12.11.2011., 17:35
Ne znam za bus linije, ali nema smisla ići preko Zagreba, to je skoro duplo duži put nego iz Splita i neotvariv je busom u jednom danu. Ako nema izravnog busa do Skopja, potraži da li ima koji iz Podgorice (a ima skoro sigurno) pa složi neku rutu Split - Podgorica pa tamo na njihov bus za Skopje :mig:

črni
13.11.2011., 15:15
ima u 15h bus dubrovnik - podgorica
jednom u podgorici - vjerujem da imaju nekoliko polazaka dnevno prema skopju...
za cijene bi trebalo nazvati kolodvore ili mejlati im. najčešće odgovre u roku dan/dva :)

coollerica
13.11.2011., 19:03
Ne znam za bus linije, ali nema smisla ići preko Zagreba, to je skoro duplo duži put nego iz Splita i neotvariv je busom u jednom danu. Ako nema izravnog busa do Skopja, potraži da li ima koji iz Podgorice (a ima skoro sigurno) pa složi neku rutu Split - Podgorica pa tamo na njihov bus za Skopje :mig:

hmmmm, a zg-skopje mi je bila opcija samo zbog cijene, ali pogledat cu ima li sta preko podgorice...hvala svakako

branko_s
14.11.2011., 13:24
Zanimljiv link sam nasao na net: Hotels in Macedonia (http://macedonian-hotels.mk/)

Ima ovde zaista puno informacija, za Skoplju i Ohridu.

coollerica
14.11.2011., 16:25
evo malo sam trazila al kako vidim, iuzgleda da uopće nema busa na relaciji st-podgorica :/

ps. nasla sam na netu neki hotel skopje, pise da je 2.5 km od centra na planini skopje...zna li tko nes o njemu, kakav je smjestaj?

Gilach
14.11.2011., 17:15
Napisao ti je črni prije par postova da imaš bus iz Dubrovnika za Podgoricu u 15h.

črni
14.11.2011., 20:35
rajt
preko zegea je samo još više presedanja nego južnom rutom.

God only knows
15.11.2011., 02:28
Bok svima:)
Novi sam ovdje i nadam se da ne smetam.Ja sam Makedonac i zivim u Skoplju, pa ako ga nekoga nesto zanima slobodno pitajte:).Sto se tice turizma u Skoplju zadnju godinu ima oko 30% vise turista od prethodne godine.Grad menja totalni lik.Grade se nove administrativne zgrade, bulevari, trgovske centre, spomenici makedonske istorije i red druge rabote.Sto se tice zabave, to moze samo da dozivite u zivo, nikako drugacije.Puni lokali, kafane, diskoteke, kafici.Jazz, rock, house koncerti svaki dan.Sto se tice cure to mogu samo Hrvati da potvrde sta su bili u Skoplju:D.Mozda jedni od najlepsih zena u Evropa.Raj svakog mladica:D.
Grad je mnogo cist gdje zive makedonsko(hriscansko) stanovnistvo, a dok gdje zive Siptari(muslimani) je kao u Palestini:D.Nemoj vas nista iznenaditi ako vidite neku zenu kao mumiju(pokrijenu).Postoi velika razlika gdje zive Makedonci, a gdje zive Siptari.

U Skoplju imate preko 10 trgovski centra, a najnovi je u izgradnji
http://www.creinternational.com/projects/city-mall-skopje.php
A, vako treba Skoplje izgledati u 2014.Projekt je oko 70 % gotov.

http://www.youtube.com/watch?v=iybmt-iLysU
Za vas standard grad nije uopste skup, hrana je odlicna, imamo vrvne restorane i hotele, a usluga je fenomenalna.

Za Ohrid nema sta da se prica.Evropski Jerusalim sa 357 crkve, plus oko 50 manastira :).Hram civilizacije, centar slavjanski naroda, cirilica je tamo izmisljena.Preko ljeta je full sa jazz, rock, house concerta.Lenny Kravitz, Tiesto su samo jedni od glazbenici koji su bili proteklih godina.Mozete uzivati u klasicne glazbe na jedan od najboljih festivala u Evropi-Ohridsko ljeto.Tu su gostovali Careras, violinist Nigel Kennedy i red drugi.

Ima jos mnogo, mnogo ljepih mesta.Koga nesto zanima slobodno pitajte.Makedonci jako vole Hrvate i Hrvatsku osobito Hrvatice:grli:.Nemamo standard kao vas, nismo bogate kao vas, ali mozemo vi ponuditi prijateljstvo, ljubaznost, gostoprimljivost sve ono po sto smo poznati Makedonci.Veliki pozdrav do preljepu Hrvatsku, a osobito do preljepe Hrvatice:rock:

coollerica
15.11.2011., 13:54
Napisao ti je črni prije par postova da imaš bus iz Dubrovnika za Podgoricu u 15h.

da, znam da je napisao, ali to mi nikakvu ulogu ne igra, pa doć će me skuplje nego da iden avionom; mislim trebam platit 3 puta bus i to samo u jednom smjeru (st-du, du-podg, podg-sk) :ne zna:...studentica sam i bitno mi je da je sta jeftinije

Gilach
15.11.2011., 14:36
Pa koliko bi te koštala karta od ST do Zagreba pa od Zagreba do Skopja ? Nema šanse da je to jeftinije jer put je skoro duplo duži nego preko Podgorice, a to što 3 puta presjedaš nema veze, pa ne plaća se bus po broju ulazaka u njega nego kilometraži otprilike :ne zna:

Nisam se vozio busom ni vlakom 200 godina pa ne znam kako se kreću karte i kada voze, al kako se ne javlja nitko tko zna kakav je bus/vlak promet na tim relacijama samo ti želim predložiti da istražiš par opcija jer ova preko ZG je užasno nepraktična, ta ruta ima preko 1200 km, preko Podgorice je nešto preko 700km.
Možeš pogledati i preko Sarajeva da li ima tamo bus za Skopje (morao bi biti), i to ti je bolje (i skoro sigurno jeftinije) nego preko ZG.

Obzirom na udaljenost, prijevoz će ti biti skup kako god okreneš, probaj stopirat :D

Al kažem, provjeri sve cijene jer nije nemoguće na kraju i da preko ZG bude najjeftinije, makar nema nikakve logike :D, samo treba istražit sve opcije ako želiš proc najjeftinije, a veća je šansa da je kraći put jeftiniji, pogotovo uz prijevoznike iz BIH, CG, MK...

Čiribimbaš
15.11.2011., 16:49
Ako ideš za Ohrid kombijem ti je bus cca 80kn od DU do trajekta Kamenari Lepetane + 50€ povratna Lepetane-Ohrid-Lepetane kombi - i natrag 80kn od trajekta do DU.
Ako ideš iz ZG najisplativije ti je preko Srbije i vremenski i novčano. I to vlakom. Samo ovima iz ST i i DU je bliže preko Crne Gore ići.

Ovo je forumasica Sjajna napisala prije par stranica..znaci tebi se nikako ni vremenski no novcano ne isplati nikako drukcije ic nego preko Dubrovnika..znam da imas i autobus Split - Ulcinj otidi na kolodvor i pitaj kolika je povratna karta tog autobusa..ja san isto ima zelju ic u Makedoniju, ali nekako me odbijala ta cijene karte..javi na kraju sta je ispalo najjeftinije..

coollerica
16.11.2011., 13:23

Ovo je forumasica Sjajna napisala prije par stranica..znaci tebi se nikako ni vremenski no novcano ne isplati nikako drukcije ic nego preko Dubrovnika..znam da imas i autobus Split - Ulcinj otidi na kolodvor i pitaj kolika je povratna karta tog autobusa..ja san isto ima zelju ic u Makedoniju, ali nekako me odbijala ta cijene karte..javi na kraju sta je ispalo najjeftinije..

ma nekako mi je to preko Du strasno izgledalo, jer kontam ovak: imam povratnu studentsku st-zg 190 kn, neko je vec prije napisa da je u jednom smjeru bus iz zg-a za skopje (koji opet ide pari mi se prek bg, alli nemojte me uzet za rič) 250 kn, znači povratna oko 500, sve skupa vamo-tamo oko 700 kn...znači imala san tu cifru okvirno. Svakako slazen se, ic za zagreb i ruta tog busa je široka, je masu voznje, al fala bogu...
Ovo gore cu provjerit, jer san i sama malo švrljala i zaklj. da bi se moglo preko Bosne i mozd ne bi ni bilo puno odstupanja sta se tiče cijene...
Ako iskombiniram povoljnu i ne predugu rutu, javim :D

Čiribimbaš
16.11.2011., 18:39
taj autobus zg- Skopje ti je 370 kuna smjer mislin da je neko tu cifru napisa , a ne 250 ..e da je bar 250 ..a ovo priko Dubrovnika je stvarno tarapana..nazvat cu ja drustvo Makedonaca u Splitu pa mozda oni sta znaju..mozda kakav kombi s radnicima ide iz Splita..ili mozda Split- Beograd pa onda autobus do Skoplja..

coollerica
16.11.2011., 20:25
taj autobus zg- Skopje ti je 370 kuna smjer mislin da je neko tu cifru napisa , a ne 250 ..e da je bar 250 ..a ovo priko Dubrovnika je stvarno tarapana..nazvat cu ja drustvo Makedonaca u Splitu pa mozda oni sta znaju..mozda kakav kombi s radnicima ide iz Splita..ili mozda Split- Beograd pa onda autobus do Skoplja..

a dobro, da je i 370, mozda i sta manje ak je studentska i povratna...Sad samo gledan šta i kako, ne bi zbog raznoraznih obaveza prije bozica ni mogla ic, al fala ti, svaka informacija je dobrodošla :D volin bit pripremljena, hehe
ps. e nisan se ni sitila njih, imaju mi starci tamo neke poznanike, pa budem se i ja raspitala =)

Čiribimbaš
21.11.2011., 12:06
Kopan okolo cijene karata pa me zanima koliko ste placali povratnu kartu Zagreb - Beograd-Skopje? ja sam dosao do cifre od 450 kuna ,ali pod uvjetom da se karta kupi do Beograda povratna i to sa skupnim popustom za dvoje i da se onda kupi karta u Beogradu do Skopja povratna za 32 eura tako pise na stranicma zeljeznice Srbije..sad me zanima jeli ovo tocno jer neki pisu da je karta 600 kuna ,na kolodvoru mi govori 550..pa ako netko moze reci iz osobnog iskustva ..autobus sam eliminirao zbog cijene ,a i zbog toga sto s valakom u odlasku i povratku mogu provesti cijeli dan u Beogradu te putovati nocnim vlakom...

kongres
21.11.2011., 14:56
samo da ostavim jednu informaciju vezano za ohrid!nasao sam clanak (necu ostavljati link),u kojem pise kako je gradonacelnik ohrida aleksandar petreski odlucio da uvede turisticku taksu od 1 e,za sve koji zele da posete ohrid!to je sve u cilju borbe sa vikend turistima koji uzivaju u gradu,a nisu veliki potrosaci!kao ponesu hranu,pice,zauzimaju parking,ostave djubre i pokupe se i odu!cak ce uvesti i godisnje takse za vlasnike vikendica i apartmana u iznosu od 100 do 200 e!

Čiribimbaš
21.11.2011., 17:19
e ovo je najjeftinija kombinacija osim stopa , a nemate vlastiti prijevoz..vlak iz Zagreba do Beograda povratna skupna karta moze i ako vas je dvoje u tom je slucaju 215 kuna..ako vas je vise bude i po 160..i onda kupite kartu Beograd- Skopje povratnu specijal koja kosta 33 eura ,a ako zelite jos ustedit na toj dionici imate ovdje sve opisano..http://www.serbiatravelers.org/forum/index.php?topic=1013.0..i jos Split -Zagreb Croatia express 220 kuna povratna ..znaci 700 kuna negdi samo za put iz Splita..ajde ako neko zna nesto jeftinije neka javi..ili ako netko ima kontakt drustva Makedonaca u Splitu jer na netu ga ne mogu nac...hvala..

TeskoVremeZaMatore
22.11.2011., 10:09
Kopan okolo cijene karata pa me zanima koliko ste placali povratnu kartu Zagreb - Beograd-Skopje? ja sam dosao do cifre od 450 kuna ,ali pod uvjetom da se karta kupi do Beograda povratna i to sa skupnim popustom za dvoje i da se onda kupi karta u Beogradu do Skopja povratna za 32 eura tako pise na stranicma zeljeznice Srbije..sad me zanima jeli ovo tocno jer neki pisu da je karta 600 kuna ,na kolodvoru mi govori 550..pa ako netko moze reci iz osobnog iskustva ..autobus sam eliminirao zbog cijene ,a i zbog toga sto s valakom u odlasku i povratku mogu provesti cijeli dan u Beogradu te putovati nocnim vlakom...

Ja bih ti preporucio direktnu linihu Zagreb/Skoplje/Zagreb sa Hisar Turizam company. Kosta 90 eura povratni ticket ali je direktna linija i ima bus svaki dan.

črni
22.11.2011., 22:42
e ovo je najjeftinija kombinacija osim stopa , a nemate vlastiti prijevoz..vlak iz Zagreba do Beograda povratna skupna karta moze i ako vas je dvoje u tom je slucaju 215 kuna..ako vas je vise bude i po 160..i onda kupite kartu Beograd- Skopje povratnu specijal koja kosta 33 eura ,a ako zelite jos ustedit na toj dionici imate ovdje sve opisano..http://www.serbiatravelers.org/forum/index.php?topic=1013.0..i jos Split -Zagreb Croatia express 220 kuna povratna ..znaci 700 kuna negdi samo za put iz Splita..ajde ako neko zna nesto jeftinije neka javi..ili ako netko ima kontakt drustva Makedonaca u Splitu jer na netu ga ne mogu nac...hvala..

nisam siguran da je najeftinija...
ima jedna kombinacija koja mi se čini jeftinija ali bi ju trebalo provjeriti još...
malo je avanturistička :D ali hajde, kad je već o cijeni riječ, a da nije stopiranje...
znači vako:
split ploče autobus
vlak ploče sarajevo strizvojna/vrpolje vinkovci beograd skopje sa balkan fleksipasom je 50eura 5 dana putovanja unutar 1 mjeseca ako si mlađi od 27
s time da BF karta ne vrijedi za hrv ali vrijedi za bih, srb, mk...
čini mi se da je 5 dana putovanja do tamo i nazad sasvim dovoljno...
jeste istražili? što vam se čini? :ne zna:
onaj dio hrv pruge u slavoniji je nadoplata oko 30kn a za južni cijena karte do granice nebi trebala biti puno...

Čiribimbaš
23.11.2011., 15:55
ah to je malo zeznuto..nije avanturisticki nego na prvi pogled ne mozes uskladit linije..ka drugo balkan fleksipass je do 26 bar je tako bilo prije, a ja san napunia 26 tako da nista od toga..i problem je di ces kupit balkan fleksi pass sumnjan da ga mozes kupit u Capljini..na stranicama bih zeljeznica ga ne spominju uopce..

črni
23.11.2011., 16:09
da, izgleda da se u bih skoro nigdje ne spominje bf karta

malo sam se raspitao i postoji varijanta da ti neko pošalje iz beograda kartu...a bf ima i za starije od 26 ali je onda nešto skuplja...
sve zajedno bi trebalo biti jeftinije ali kažem, trebalo bi istražiti do u detalj :kava:

Čiribimbaš
23.11.2011., 21:56
pa kako je jeftinije ako si stariji od 26 onda je 80 eura mislim..znaci da je skuplje..a da si mlađi neko ti mora to slat iz Beograda..a šta ako nemaš nikoga u Beogradu?a i linije su loše tako da se to nikako ne isplati..prije bi krenia stopon i vjerojatno bi prije dosa nego na taj način..već kad kupiš balkan flexipass i mlađi si od 26 onda tirba u Istanbul ić ili istok Turske možeš sve do Sirije doć..onda se isplati i ako imaš i više od 26..

stonder
25.11.2011., 18:47
Ide nas ekipa jedno 12-ak u Skopje za doček nove godine. E sad trebao bi nam smještaj, sve opcije dolaze u obzir: stan, apartman, hotel hostel .... Tražimo nešto da je solidno ali ne baš preskupo.

Ako imate kakvu preporuku bio bi zahvalan !

Čiribimbaš
25.11.2011., 19:14
Stonder kako putujete u Makedoniju?

stonder
25.11.2011., 19:57
kao što rekoh, za novu godinu. recimo od 30.12 do 3.1.

Čiribimbaš
26.11.2011., 18:48
ja san te pita nesto drugo, ali dobro nema veze..

a_machine
27.11.2011., 22:50
Pozdrav,

Evo mi planiramo u bitolu za novu god. Istraživao sam kako je bi bilo najjednostavnije i najisplativije da se dodje do tamo... Postoji vlak iz zagreba za skopje , povratna grupna karta dodje cca 360 kn po osobi (ako ide 5 ljudi). Druga opcija je da idemo autom iz splita i sad me zanima bili se isplatilo izdvojit za gorivo i cestarine do tamo (vjerovatno bi išli preko crne gore i albanije)..
Koliko je potrebno izdvojit za stan di bi bilo 5 osoba? Koliko je potrebno izdvojit na hranu (ne mislim na restorane)?

coollerica
28.11.2011., 11:17
pa kako je jeftinije ako si stariji od 26 onda je 80 eura mislim..znaci da je skuplje..a da si mlađi neko ti mora to slat iz Beograda..a šta ako nemaš nikoga u Beogradu?a i linije su loše tako da se to nikako ne isplati..prije bi krenia stopon i vjerojatno bi prije dosa nego na taj način..već kad kupiš balkan flexipass i mlađi si od 26 onda tirba u Istanbul ić ili istok Turske možeš sve do Sirije doć..onda se isplati i ako imaš i više od 26..

po meni dvi najjeftinije verzije (s tim da je ova preko zg duuuuza) znači st-zg uzet povratnu bus pa opet busom za sk...i druga je st-sarajevo 265 kn povratna i onda sarajevo-sk povratna cca 2oo km :D

ps. evo tu bi se dalo nac neke korisne info, pise da je vlakom povratna nešto jeftino (iz zg-a ofkors) http://sta-zagreb.com/forum/q/zapisi/729

Čiribimbaš
28.11.2011., 14:42
coolerice kako to moze bit jeftino priko Sarajeva pa to je 1000 kuna i jos se vozis godinama mozes avionon ic ..najeftinije je ic u Zagreb buson i onda vlakon..ili auton ka sta machine pita...machine uzmi u obzir ta je tamo sve jeftinije 30 posto amo rec..vjerojatno je i sa kucama tako..to ti ne znan koliko bi to doslo..ali sigurno da je meso, riba i to jeftinije nego kod nas a i ostale namirnice..a koliko mislite bit u Bitoli?imas na stranicama prije opisan put s autom..opisana ti je ruta..triba imat dobro auto i zimske gume, lance..

coollerica
28.11.2011., 16:28
coolerice kako to moze bit jeftino priko Sarajeva pa to je 1000 kuna i jos se vozis godinama mozes avionon ic ..najeftinije je ic u Zagreb buson i onda vlakon..ili auton ka sta machine pita...machine uzmi u obzir ta je tamo sve jeftinije 30 posto amo rec..vjerojatno je i sa kucama tako..to ti ne znan koliko bi to doslo..ali sigurno da je meso, riba i to jeftinije nego kod nas a i ostale namirnice..a koliko mislite bit u Bitoli?imas na stranicama prije opisan put s autom..opisana ti je ruta..triba imat dobro auto i zimske gume, lance..

je, upravu si... :)
ps. smjestaj vo mkd je dosta jeftin, da se za 20-tak eura (mozda i jeftinije ako ih ide više) nac pristojan smjestaj :d

stonder
28.11.2011., 19:46
Stonder kako putujete u Makedoniju?

Ajme sory, krivo sam pročitao pitanje:D

znači idemo autom iz DU preko crne gore - albanije (tirana) pa makedonija. Vec sam jednom putovao tim putem za skoplje kad je igrala reprezentacija u Skopju. Tada smo se vračali preko Kosova - puno je bliže. I tada je bilo nekih trzavica tamo ali sada mi se čini da je ipak nešto nesigurnije. Iako teoretski ti neredi su na granici sa Srbijom ali ....

Što se tiče smještaja nisam još ništa našao, poslao sam mail u jedan hostel ali ne vraćaju ništa. Hoteli su ipak malo preskupi a apartmane ne nalzim za 12- ak ljudi :ne zna:

črni
28.11.2011., 20:47
nema potrebe onda da ideš do tirane
kontam da je bolje leže, milot, kukeš, prizren, skopje
ako već idete autom

sukoba nema u prizrenu i kroz kraj koji vi trebate proći. nemoj da brigaš :)

Čiribimbaš
28.11.2011., 21:56
Črni jel ti živiš doli?kakva je Priština za otić na jedan dan iz Skopja?koliko se ima vozit buson?hvala..

Sofija77
29.11.2011., 09:18
za smjestaj u skopju pogledaj Hostel "Hostel" :)

mozes rezervirati preko hostelbookersa, imaju dovoljno mjesta, ja sam jucer rezervirala

coollerica
29.11.2011., 13:08

021/ 346-943 treba bi to bit broj tel. drustva maked. u splitu...ne znan jel jos vazeci, al eto bar nes :D

črni
29.11.2011., 13:28
Črni jel ti živiš doli?kakva je Priština za otić na jedan dan iz Skopja?koliko se ima vozit buson?hvala..
jok
bio sam dole prije 2,3 godine
u skopje sam išao iz prištine busom...mislim da mi je trebali jedno 2-3h max
fina je priština...prava balkanska palanka
ni sva silna ministarstva u tako malom gradu ne mogu nadomjestiti manjak urbaniteta...
a i zaprežna kola nisu rijetka pojava...
a još kad vidiš bulevar bila klinktona :cerek: i ostalih mafijaša sa zapada da pukneš od smjeha...

ja bi ti preporučio da probaš sa vlakom, mislim da je prava avantura. :cerek: uzmi u obzir da je to jedina linija koja prometuje na kosovu a priština nema svoju željezničku stanicu (mislim da trebaš izači u mjestu fuše kosova (kosovo polje))
e sad, znam da je hž obnavljao neke lokomotive za kosovo, ali ne znam što je s vagonima...:ne zna:
busevi voze često, povratnu se ne isplati kupovati jer se moraš vratiti s itsim prijevoznikom ali tamo ih je mali milion a ne kao kod nas 2 ili 3 za jednu destinaciju,
karte su dosta jeftine...a ponekad dobiš i kafu u busu, poslužuju je iz termos boce u malim plastičnim čašama :kava:

odi u prištinu mada je meni zanimljiviji prizren, onako otmjeniji, sa nekim svojim posebnim štihom poput sarajeva ili varaždina kod nas :mig:

črni
29.11.2011., 16:07
pardon
nije hž obnavljao lokomotive nego tžv gredelj

stonder
29.11.2011., 18:15
nema potrebe onda da ideš do tirane
kontam da je bolje leže, milot, kukeš, prizren, skopje
ako već idete autom

sukoba nema u prizrenu i kroz kraj koji vi trebate proći. nemoj da brigaš :)

evo gledam taj put koji si rekao, cini se logican. Je li ima opasnosti od snjega i nečišćenih cesta tuda? Mi iz Du nismo bas navikli na snjegove:D još jedno pitanje: da li iz Prizrena ići na Štimlj i Uroševac kako mi preporuča viamichelin ili kracim putem preko Sredske i Brezovice ?

črni
29.11.2011., 18:34
Mislim da je bolje preko ferizaja (uroševca) jer je cesta bolja nego preko šar planine koja ima dosta serpentina ali bi zato šarplaninska mogla biti ljepša i zanimljivija od ove preko ferizaja, pa ti vidi kućeš i štaćeš :D

buemba
30.11.2011., 13:24
Pozdrav,

Evo mi planiramo u bitolu za novu god. Istraživao sam kako je bi bilo najjednostavnije i najisplativije da se dodje do tamo... Postoji vlak iz zagreba za skopje , povratna grupna karta dodje cca 360 kn po osobi (ako ide 5 ljudi). Druga opcija je da idemo autom iz splita i sad me zanima bili se isplatilo izdvojit za gorivo i cestarine do tamo (vjerovatno bi išli preko crne gore i albanije)..
Koliko je potrebno izdvojit za stan di bi bilo 5 osoba? Koliko je potrebno izdvojit na hranu (ne mislim na restorane)?

Stan za koliko vrijemena zelite uzet?
A hrana u marketima vam je jeftina, na pr.:
Kruh 20 den, fenomenalni sirevi za 300 den kg., cena mesa od 200 do 400 den, pivo 1,5l 70-120 den limenke 50den, fantasticna vina za 150 do 500 den... (1 eur = 61,5 denara)

Gilach
01.12.2011., 22:54
Pozdrav,

Inače bi uvijek preporučio auto, ali obzirom na doba godine i velike šanse za snijeg u planinama između Tirane i Elbasana, nisam baš ziher da je to dobra opcija i ako idete autom, raspitajte se negdje u kakvom je stanju ta cesta zimi.

Za stan u Bitoli nemam pojma, no što se cijena hrane tiče, za naše pojmove su vrlo niske, jako velik broj artikala je doslovno i duplo jeftiniji nego u HR, neke stvari i više od toga, osobito su slatkiši jeftini pa si ostavite nešto love za šverc čokolada i sličnih stvarčica :D

Maxxy
03.12.2011., 10:05
evo gledam taj put koji si rekao, cini se logican. Je li ima opasnosti od snjega i nečišćenih cesta tuda? Mi iz Du nismo bas navikli na snjegove:D još jedno pitanje: da li iz Prizrena ići na Štimlj i Uroševac kako mi preporuča viamichelin ili kracim putem preko Sredske i Brezovice ?

Nemoj preko Sar Planine ako ne volis snijeg!!! :zubo:
Kad nema snijega tu cestu zbilja vrijedi proci!

balkycf
15.12.2011., 17:12
ej ekipa idem na tj dana sluzbeno u skopje ajd neki jeftini hosteli a da nije bas neka faking rupa

labello red
15.12.2011., 20:46
http://lmgtfy.com/?q=hostels+in+skopje :kava:

jel to bilo tesko? stvarno ste gotovani, jel vas sram doc s ovakvim pitanjima u doba kad svako kucanstvo ima internet?

mercury06
21.12.2011., 13:00
Nadam se da ima netko domaci da mi pripomogne :)

Gledam po netu, i cini mi se da zadnji bus iz Skopja za Ohrid ide oko 18 sati.
Vlak iz Zagreba dolazi nam u Skopje u 17.47, a trebali bi isto vecer nekako doci do Ohrida.

Kako??

snezana mk
21.12.2011., 18:19
Nadam se da ima netko domaci da mi pripomogne :)

Gledam po netu, i cini mi se da zadnji bus iz Skopja za Ohrid ide oko 18 sati.
Vlak iz Zagreba dolazi nam u Skopje u 17.47, a trebali bi isto vecer nekako doci do Ohrida.

Kako??

http://www.avtobus.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=17198%3A2011-07-03-19-23-30

Ovde piše da ima za Oh.i u 19.30 i 21.30.

God only knows
25.12.2011., 17:54
Sretan Bozic svih katolika i Hrvata.Mnogo vise srekja i ljubav.Nek je vama najlepsi.Pozz od Makedonca.

marinica777
26.12.2011., 19:17
Pozdrav svima..! Nova sam na forumu, ali jako sretna jer vidim da vas ide dosta u Makedoniju za Novu godinu..
Mi idemo kombijem (ne znam jos plan puta) iz Dubrovnika.. 2 dana na Ohridu, posjet Kruševu i Skopje.. Bas se veselim..

petra_wb
26.12.2011., 20:05
http://www.avtobus.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=17198%3A2011-07-03-19-23-30

Ovde piše da ima za Oh.i u 19.30 i 21.30.

Snezana, mislim da ovo nije tocno :ne zna:
Nisam 100% sigurna, ali rekla bih da nije.
Ljetos sam zadnji put putovala na toj relaciji,
i isla sam tom linijom u 19.30h koja je bila zadnja linija.
A ako sam dobro zapamtila, rijec je o liniji sezonskog karaktera.

mercury06
30.12.2011., 19:23
Snezana, mislim da ovo nije tocno :ne zna:
Nisam 100% sigurna, ali rekla bih da nije.
Ljetos sam zadnji put putovala na toj relaciji,
i isla sam tom linijom u 19.30h koja je bila zadnja linija.
A ako sam dobro zapamtila, rijec je o liniji sezonskog karaktera.

Ja sam im pisala mail i pitala ih za tu liniju.
Odgovorili su mi kakvih sve buseva ima, kojim putem idu,
kolika je cijena karte, ako je bus pun karta vrijedi za sljedeci itd. itd.,
ali nisu mi odgovorili na pitanje vozi li bus u 19.30 :(