PDA

View Full Version : Makedonija

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

Zimske Radosti
20.06.2006., 07:57
Tko može nešto reći o Ohridu i Ohridskom jezeru?

Npr.
- Kako do tamo doći autom, kakve su ceste i sl.
- Kakve su plaže i kupanje (ljeti)?
- Što ima u okolici zanimljivo?
- Kakav je grad, cijene i slično....

KILLERDOG
20.06.2006., 13:47
i mene zanima cura i ja ćemo u grčku idemo autom tako da mislimo tamo na par dana stati
našo sam smještaj 10 eur po osobi dvokrevetna soba

Zimske Radosti
22.06.2006., 22:59
Zar stvarno nitko nije bio tamo, da nam kaže barem da li se isplati ići?

ja i bash ja
23.06.2006., 10:54
IDI IDI IDI !!! http://www.ohrid.org.mk/
http://www.ohrid.gov.mk/angliska%20verzija/City%20of%20Ohrid.htm
Ohrid je "must go" destinacija , zgrabite ga još sad dok je jeftin, za koju godinu bi mogao bit skup ko Dubrovnik

ja osobno sam za putovanje avionom, ali mladi ste pa vam vožnja neće teško pasti a pokupit ćete i par lijepih vidika uz put

mausdonia
24.06.2006., 11:58
Ako tražite ljetnu destinaciju za miran i romantičan odmor, onda je Ohrid pravo mjesto za vas. Cijene privatnog smještaja se kreću od 5 do 10 eura po osobi, hrana je jeftina, pa preporučam isprobati što više gastronomskih specijaliteta. Što se tiće noćnog života i zabave, ponuda nije na zavidnom nivou, međutim postoje 2 kultna jazz kluba, a nije loše otići i u restoranima gdje sviraju čalgije (orkestri sa starogradskom muzikom). Svake godine se održava i Ohridsko kulturno ljeto pa uvijek možete pogledati dobru predstavu ili koncert na otvorenom. Ohrid je grad pod zaštitom UNESCO-a, na svakom koraku nalaze se kulturno - povijesni spomenici, ponajviše crkve, muzeji i arheološki lokaliteti. Plaže su izvan grada, one najudaljenije od grada su i najbolje. Do njih možete doći autom, busom ili brodićem. Svakako posjetite turistički kompleks Sv. Naum (30 km od grada, na granici s Albanijom), Samuilovu tvrđavu, Struga (grad udaljen 20 km od Ohrida, također na jezeru), nacionalni park Galičica...
Ljudi su jako gostoljubivi, klima je idealna, sve u svemu toplo preporučam.

x-type
24.06.2006., 12:06
Ohrid je meni prva destinacija iz bivše Juge koju bih posjetio! toliko mi je privlačno jezero, sam grad, iako ne znam mnogo o njemu.

zakan14
25.06.2006., 12:43
Svakako poći, svakako. Jedno od mjesta kamo bih i sam sada (ponovno) pošao. Odlična atmosfera, odlična klopa, otvoreni ljudi. A ako imaš imalo rajca za kulturno-povijesne atrakcije, uživanje zajamčeno.
Zadnji sam put bio u godini početka rada (posljednji let koji je sletio na Pleso iz Skoplja). Sjećam se da je Ohridsko ljeto imalo izvrstan program.
A ako si dolje autom, svakako obiđi što više. Makedonija je više nego lijepa i više nego srdačna zemlja. Ono što vrijedi kod nas na Jadranu "uzmi novac i bježi" kod njih je nekako simpatičnije izvedeno (i jeftinije).
Ja se tada bijah navukao na makedonsku glazbu, i otada ne puštam... Ne samo Stefanovski, ima toga ohoho još.

Taarna
26.06.2006., 09:43
Helou! Idem na 10ak dana u Makedoniju u sedmom mjesecu sa gorom polovicom :cerek: i planiramo obići Skopje, Ohrid i jos neka manja mjesta pa bih molila ukoliko netko ima preporuku prenoćišta/hotela u navedenim mjestima (da nisu preskupi, nije bitan luksuz, ali čistoća je prioritet). Bilo kakva iskustva ar veri mač velkam :zubo:

Roštala sam malo po forumu, ali nisam našla temu pa ako već postoji dajte link :D

Hvala puno! :s
Zahvalna ja

Taarna
26.06.2006., 10:24
šta nitko nije bio u Makedoniji? :)

KILLERDOG
26.06.2006., 10:38
imaš malo niže za ohrid

Julls
26.06.2006., 10:44
Ja sam iz Makedonije, tako da ti mogu reci sve shto te zanima...inache sam rodjena u Ohridu, i do pre 6 meseci zhivela u Skoplju.
Skoplje ti je pravi pakao od vrucine u toku leta (znachi, zadrzhite se ipak na predivnom Ohridu malo vishe). Ima shta da se vidi u oba grada, s tim shto stari Ohridski grad i uopshte Ohrid ce ti biti interesantniji.
Ohridsko jezero je najstarije u Evropi, drugo u svetu. Ohrid i okolina ima 365 hramova (vizantijse crkve), po jedna za svaki dan u godini. Jezero je jedno od najchistijih u svetu, najvece na Balkanu, a zovu ga "biser Makedonije"...
Ne znam shta i kako planirate oko smeshtaja uopshte tokom vashe posete i opshto o celom vashem putovanju, ali ako zhelish malo vishe javi mi na pm shta te najvishe zanima...

KILLERDOG
26.06.2006., 11:00
jel nammožeš preeporučit kakav jeftiniji smještaj
na ohridu i u skopju

Julls
26.06.2006., 11:11
http://www.skopjeonline.com.mk/ Za Skoplje
A za Ohrid imash i privatni smeshtaj, i hotele...zavisi shta zhelite...

KILLERDOG
26.06.2006., 13:34
svejedno bitnanam je cijena (studoši):)

Julls
26.06.2006., 13:48
svejedno bitnanam je cijena (studoši):)

Pa mislim da na ovom linku ima hotele i hostele...a sigurna sam da se mozhe naci neshto za pristojnu cenu.
Ohrid, privatni smeshtaj je 10-12 evra. Naci cesh na svakom coshku nekog ko nudi!

KILLERDOG
26.06.2006., 13:54
ima adrese al nema cjenika
svejedno hvala
kak je s privatnim smještajem u skopju
kam bi još trebali otići u makedoniji*

Julls
26.06.2006., 15:03
Moja preporuka je da posetite Berovo, Strumicu, Gevgeliju na istoku, a na zapadu Mavrovo, Ohrid, manastir Sv.Jovan Bigorski. U svim, ovim manjim mestima sigurno mozhete naci privatan smeshtaj po ceni od max 10-12 evra...za Skoplje stvarno ne znam, ali raspitacu se..

chrissy
26.06.2006., 15:13
...da nisu preskupi, nije bitan luksuz, ali čistoća je prioritet). Bilo kakva iskustva ar veri mač velkam :zubo:

Bila sam u Ohridu, privatan smještaj; imam samo riječi pohvale, pogotovo kaj se čistoće tiče, urednije ljude nisam srela... a i nije skupo...
Nažalost, izgubila sam adresu ljudi kod kojih sam bila, ali i iz tuđih iskustava mogu reći da jako drže do čistoće...

Taarna
26.06.2006., 15:44
Bila sam u Ohridu, privatan smještaj; imam samo riječi pohvale, pogotovo kaj se čistoće tiče, urednije ljude nisam srela... a i nije skupo...
Nažalost, izgubila sam adresu ljudi kod kojih sam bila, ali i iz tuđih iskustava mogu reći da jako drže do čistoće...

Joooj, iz ovog posta ispada kao da sam mislila da su Makedonci neuredni ljudi :eek: , a to uopće nisam mislila pa ne bih htjela da netko krivo shvati :cerek: : htjela sam samo reći da često puta jeftiniji hoteli znaju biti poprilično zapušteni (neovisno o zemlji u kojoj se nalaze :zubo: )

M-klasse
26.06.2006., 16:10
davno bio.. Skopje :flop: ali zato Ohrid je bio :top: :top: (ne mogu ti puno reci o smjestaju jer smo odsjedali kod prijatelja).. ak' ja mogu dati savjet -- ja se ne bih previse zadrzavao u Skopju..

Medjutim najbolji dio MK su ljudi -- makedonci su super.

Schnitzel
26.06.2006., 17:23
ja bila.
skopje je meni ružan grad, ali se definitivno isplati posjetiti ga jer su ljudi jako susretljivi i dragi. i zabava je super :cerek:

ohrid je, kao što se vidi iz drugih komentara, prekrasan :cerek:

u gevgeliji sam bila na kratko, ali izgleda simpatično.

bila sam i na dojranskom jezeru koje se jako smanjuje, tužno ti bude pogledati što su grci učinili :flop:

možda biste trebali otići malo planinariti jer je priroda prekrasna... a i planinarski domovi sigurno nisu skupi.
ako ste studenti, lako se javite tamošnjim studentima sa sličnih fakulteta i probate nešto iskombinirati - svi su stvarno vrlo dragi i uvijek će ti pomoći.

p.s. ja sma bila smještena u stanovima prijateljica i njihovog društva, tako da ti tu ne mogu pomoći.

Julls
26.06.2006., 18:22
ja bila.
skopje je meni ružan grad
Shmrc :( Nije mi nikad bio lep grad, ali od kad ne zhivim tamo, volim ga, moram priznati...i lep mi je uvek kad odem..nostalgija verovatno :)
U svakom sluchaju, nocni se zhivot u Skoplju ne mozhe uporediti sa bilo kojim u drugim, manjim gradovima u MKD. Ali Ohrid leti je full, pa se zabava preseli tamo..
Kako i da je, ja jedva chekam da odem dole, ali ja ne volim stanove, kuce i hotele...kampiramo na samoj plazhi Ljubanishte (tako se selo iznad zove), to je 2km pre granice sa Albanijom, ili 2km pre SV.Nauma (ovo morate posetiti, to vam je 30km od grada). Mi imamo svoj plac tamo, i svoje prikolice....i svoj raj! Stvarno je raj, najchistija voda, najmanje guzhve, peshchana plazha...uh, jedva chekam :cerek:

Schnitzel
26.06.2006., 18:38
oprosti, zvuči ružno, ali stvarno nisu lijepe one zgrade neobnovljene još od 70ih. ali bude to s vremenom :)
ali ljudi to sve nadoknađuju :cerek:
i nije da se tamo nema ništa za vidjeti - stari most, tvrđava, pa pazari...:cerek:

i uvijek bih se rado vratila u skopje ;)

Taarna
26.06.2006., 19:38
sad stvarno jedva čekam! :D

KILLERDOG
27.06.2006., 07:18
i ja kad ce 8 mjesec :(

chrissy
27.06.2006., 08:13
Joooj, iz ovog posta ispada kao da sam mislila da su Makedonci neuredni ljudi :eek: , a to uopće nisam mislila pa ne bih htjela da netko krivo shvati :cerek: : htjela sam samo reći da često puta jeftiniji hoteli znaju biti poprilično zapušteni (neovisno o zemlji u kojoj se nalaze :zubo: )

Ma, nisam ni ja htjela da tak ispadne... :zubo:
Inače, u pravu si kaj se tih jeftinijih hotela tiče, to je malo zapušteno (bar je bilo tak prije 2 godine)...

Julls
27.06.2006., 10:22
oprosti, zvuči ružno, ali stvarno nisu lijepe one zgrade neobnovljene još od 70ih. ali bude to s vremenom :)
ali ljudi to sve nadoknađuju :cerek:
i nije da se tamo nema ništa za vidjeti - stari most, tvrđava, pa pazari...:cerek:

i uvijek bih se rado vratila u skopje ;)

Tachno! Kad nisu obnovili stare zgrade izgleda ruzhno...sada je vec punoo puno bolje, ili ja odavde tako vidim mozhda ;)
Off topic...ne znam dali si bila u Sofiji, ali kad sam i pred 5 godine bila, a i pre mesec dana...tek tamo koliko nishta nije promenjeno i nechisto, joj! Totalno me Bugari razocharali...sam centar grada okej, drugo nishta! Tek to da vidish kako nije obnovljeno od drugog svetskog rata :flop:

Sdrafac
27.06.2006., 11:34
sad ste i mene zaintrigirale za dogodine...jel se u mak može s osobnom iz rh ili treba putovnica ?
e, da, i kakve su ceste ?

Julls
27.06.2006., 12:56
sad ste i mene zaintrigirale za dogodine...jel se u mak može s osobnom iz rh ili treba putovnica ?
Naravno da treba putovnica (ako je ovo pasosh). Putevi su odlichni, ne morash se plashiti za to...

Taarna
28.06.2006., 07:55
Što se tiče plaćanja koje kartice primaju? koliko su rasprostranjeni bankomati?

nukac
28.06.2006., 08:47

Trebas imati putovnicu.

Sdrafac
28.06.2006., 15:45
kakva je situacija s komarcima ?? ohrid je ipak slatka voda?
i kakve su cijene u restoranima, primaju li se kartice ili samo keš ?
ostalo ću nastojat otkrit sam.....e, da, koji se granični prijelaz preporuča? mislim da kosmet nije baš u trendu....

Julls
29.06.2006., 19:26
kakva je situacija s komarcima ?? ohrid je ipak slatka voda?
i kakve su cijene u restoranima, primaju li se kartice ili samo keš ?
ostalo ću nastojat otkrit sam.....e, da, koji se granični prijelaz preporuča? mislim da kosmet nije baš u trendu....
Komaraca ima gde i zelenila. Recimo na plazhama gde je shuma blizu.
Cene su razlichite, ima i jeftine restorane i skupe, naravno. Mozhesh placati keshom i karticama, Master, Visa, Diners...sve to funkcionishe.
Granichni prelaz Tabanovce ili Sv.Prohor Pchinski (ako na drugom ima guzhve, blizu su), SR-MK. Od samog prelaza do Skoplja ima 40 minuta, a do Ohrida ima oko 4 chasa vozhnje. Pishi shta te ostalo zanima...

xiola bleu
29.06.2006., 19:58
...u gevgeliji sam bila na kratko, ali izgleda simpatično.

bila sam i na dojranskom jezeru koje se jako smanjuje, tužno ti bude pogledati što su grci učinili :flop:

ajme, gevgelija... :cerek: no, pristrana sam jerbo su mi tamo rodjaci.

i bila si na dojranskom jezeru :cerek: :cerek: :cerek:????? a grke mi ne spominji, grkljan bih im pregrizla sto su ga tako sjebali. mene su jednom rodjaci stavili da prodajem sladoled iz skrinje. u starom dojranu. pravu su nasli: nisam bila znala vratit baksis. eh.

sa smjestajem isto ne mogu pomoc, uvijek odsjedam kod rodjaka.

Pokondirena tikva
29.06.2006., 22:35
I ja idem uskoro u Makedoniju (prvi put) i presretna sam zbog toga!
Ono što svakako želim vidjeti jest Šutka - gledala sam dokumentarac i oduševljena sam, moram to vidjeti. Jeste li bili?

KILLERDOG
30.06.2006., 08:38
Ono što svakako želim vidjeti jest Šutka - gledala sam dokumentarac i oduševljena sam, moram to vidjeti. Jeste li bili?

di je to i kaj je to?

Julls
30.06.2006., 09:04
Ne znam iskreno shta je to da se odushevish od romskog naselja...ali dobro, na TV-u sve izgleda tako zabavno i interesantno.
Shutka je naselje u Skoplju, naseljeno Romima, koji zhive bash kao Romi (troshne kuce, kreveti napolju, kartoni, kutije...).
Ne secam se da ima necheg bash tako interesantnog tamo, iskreno :confused:

Pokondirena tikva
30.06.2006., 09:29
di je to i kaj je to?
Šutka je neformalni glavni grad Roma (u svijetu). Dokumentarac se zove "Šutka - knjiga rekorda", prikazuje njihovu svakodnevicu koja je u najmanju ruku fascinantna. Naravno, teško da ću u turističkom obilasku vidjeti "natjecanje u puštanju turske muzike", "natjecanje u pjevanju kanarinaca", "istjerivanje džinova" i ostalo što me jako nasmijalo i oduševilo u dokumentarcu, ali, eto, voljela bih to vidjeti.

@ Julls - a zašto romsko naselje ne bi bilo interesantno?

mhadina
30.06.2006., 12:42
kako autom, busom, vlakom ili avio do Ohrida?
šta se nudi, gdje gledati?
hvala

Taarna
30.06.2006., 14:47
malo sam se raspitivala za vlak i avion. najjefitnija verzija povratne avio karte ZG - Skopje - ZG uključujući takse koju sam mogla naći iznosi oko 2000 kn (7-16.07. ako netko ima info o jeftinijoj javite :cerek:) Vlak vozi svaki dan u 00:10 i stiže u Skopje oko 15:45, povratna karta je oko 546 kn mislim, a spavaća kola (couche or samting )nadpolaćuju se 75 kn (time da ima 6 ležaja). Na Glavnom su mi rekli da će možda od 01.07. dodati još jedan baš spavaći vagon gdje će u kabini biti dva ležaja, ali još ne znaju 100 %.
Moj dragi i ja se još dvoumimo jer je vlakom 16h putovanja plus idemo sami pa ne znamo kakva će nas atomsfera dočekat u vlkau :zubo:, a let traje mislim sat i pol, ali 2000,00 kn puta dva :( :(

Julls
30.06.2006., 15:40
@ Julls - a zašto romsko naselje ne bi bilo interesantno?

Nagledala sam se njih ja dok sam zhivela u Skoplju, bila i na njihovim festivalima u Indiji, to je interesantno, a ne Shutka...
Valjda mi nije interesantno vishe gledati bedu, smrad i nechistocu kojom odishe Shutka. Prerasla sam Kusturicu u svim tim predstavama o Romima i njihovom zhivotu, posebno kad ih gledash "uzhivo".
I da, meni to nije interesantno, ako nekom jeste, eto, neka ide u SK-u, nek potrazhi naselje i videce.

Ostalima koji pitaju:
Najbrzhe avionom za Ohrid. Ne znam koliko eura je 2000 kuna ali JAT ima neku promociju letos za njihove destinacije, pa onda bi vam bilo blizhe da idete do Beograda i iz Beograda za Ohrid avionom (99 eura povratna za dvoje), s tim shto se morate raspitati za aerodromske takse koje nisu ukljuchene u ceni karata. Znam da je na BGD aerodromska taksa negde oko 20 eura, za OH ne znam. Raspitacu se.
http://www.jat.com/active/sr-latin/home/main_menu/special_offer/promotional_fares.html

Ohrid nudi puno toga za videti. Priroda pre svega. Chista jezerska voda, lepe planine okolo, arheoloshko-istoriski ostaci...grad sa velikom istorijom.
http://www.ohrid.org.mk/eng/index.htm
Google...da sve shto zhelish videti.

medo101
30.06.2006., 21:21
Sviđa mi se ova tema, stalno razmišljam kako bi bilo dobro "skočit" do Makedonije...od bivše države stvarno me fasciniraju CG i MK...

želja i plan je preko Dubrovnika u Boku Kotorsku, Budva, Sv. Stefan, Cetinje, Lovcen pa preko Podgorice i Skadarskog jezera u Albaniju, Skadar, Tirana, Elbasan pa Makedonija......Ohrid, Skopje, istočna Makedonija...jooooj

Ima netko sa iskustvom takvog puta?

El Cosmo
30.06.2006., 22:55
Moj dragi i ja se još dvoumimo jer je vlakom 16h putovanja plus idemo sami pa ne znamo kakva će nas atomsfera dočekat u vlkau :zubo:, a let traje mislim sat i pol, ali 2000,00 kn puta dva :( :(

Iz ovoga pretpostavljam da vam putovanje autom uopće nije izvedivo, ali ako je razlog tome možda samo strah od mogućih neugodnosti bilo kojeg tipa (od prolaska kroz Srbiju do lošeg stanja cesta), mogu posvjedočiti da sam dvaput usred zime išao autom do Skopja i jedini mi je problem bila mećava između Beograda i Niša na jednom od tih putovanja.

Ukupno je 850-900 km, od čega cca. 600 km autoceste. Ovisi o tome koliko se čovjek voli odmarati na takvim rutama i vozi li više ljudi ili jedan, ali da se izvoziti relativno ležerno za ukupno 10-ak sati.

KILLERDOG
01.07.2006., 07:14
evo ti jedna malo još kompliciranija verzija ak te strah kroz srbiju
odete u veneciju i trajektom do krfa od tamo ti je ohrid bliže nego od skopja (bar na karti)
karta za trajekt ti je 50e u jednom smjeru (povratna je neš jeftinija) na palubi
mi idemo do athene (150e za dvoje + auto:) )pa ćemo se poslje vraćati autom

Pokondirena tikva
01.07.2006., 17:54
Nagledala sam se njih ja dok sam zhivela u Skoplju, bila i na njihovim festivalima u Indiji, to je interesantno, a ne Shutka...
Valjda mi nije interesantno vishe gledati bedu, smrad i nechistocu kojom odishe Shutka. Prerasla sam Kusturicu u svim tim predstavama o Romima i njihovom zhivotu, posebno kad ih gledash "uzhivo".
I da, meni to nije interesantno, ako nekom jeste, eto, neka ide u SK-u, nek potrazhi naselje i videce.

Hej, ne brzaj sa stereotipima. Nit' je riječ o Kusturici, nit' su mi Romi "egzotika".
Jedan dio moje profesionalne djelatnosti vezan je za "romsko pitanje", pa dopusti da postoje ljudi kojima su romske zajednice interesantne i iz netrendovskih razloga.

Taarna
03.07.2006., 11:26
Koliko je sigurno putovati vlakom? imate li neugodnih iskustava? danas se trebamo odlučiti hoćemo li vlakom ili avionom, a mene je pomalo strah ići vlakom...help :(

Julls
03.07.2006., 22:30
Hej, ne brzaj sa stereotipima. Nit' je riječ o Kusturici, nit' su mi Romi "egzotika".
Jedan dio moje profesionalne djelatnosti vezan je za "romsko pitanje", pa dopusti da postoje ljudi kojima su romske zajednice interesantne i iz netrendovskih razloga.

Okay, nesporazum....anyway, ko voli nek izvoli!
Meni je isto bio u jednom periodu posao povezan sa Romima, i zabavno mi bilo...i ovo moje mishljenje nije iz ne-trendovskih razloga, vec jednostavno iskreno mislim da je Shutka samo mit..bar vec sada! Biznis im cveta ;) pa verovatno zato!

Taarna
04.07.2006., 06:21
Kupili smo karteee :klap: :cheer: idemo u petak navečer :zubo: - avionom :headbang:

KILLERDOG
04.07.2006., 08:05
kad se vratiš obvezno svrati da daš raport

Taarna
04.07.2006., 08:13
kad se vratiš obvezno svrati da daš raport

naravno..bit će i par slikica :cerek:

KILLERDOG
04.07.2006., 19:03
super kad se vratiš javi pa slike mogu i na mail:)

dador
05.07.2006., 13:03
Koliko je sigurno putovati vlakom? imate li neugodnih iskustava? danas se trebamo odlučiti hoćemo li vlakom ili avionom, a mene je pomalo strah ići vlakom...help :(

vozio se ja vlakom beograd-nis vise puta, busom nis-podgorica, , skopje-tetovo-ohrid, beograd-struga busom-to mi je bila najgora voznja u zivotu(cjelonocna) , ali samo zato sto je bus bio u k.i sto se u njemu pusilo, inace nikakizi problema. jednom sam i prespavao na kolodvoru u nisu, uredno pokazao hr-putovnicu frajeru na salteru u 1 ujutro kad sam ostavljao backpack kod njega(samo me malo blijedo pogledao)...ni dlaka s glave. ohrid je super, lezis na plazi, grickas leskovacki voz, pijes skopsko i gledas albaniju preko puta...u skopju ti dosta 1 dan, otidji i na sutku ako te zanimaju kartonske kutije sa satelitskom antenom, makedonci su zaaakon...

Taarna
05.07.2006., 14:22
vozio se ja vlakom beograd-nis vise puta, busom nis-podgorica, , skopje-tetovo-ohrid, beograd-struga busom-to mi je bila najgora voznja u zivotu(cjelonocna) , ali samo zato sto je bus bio u k.i sto se u njemu pusilo, inace nikakizi problema. jednom sam i prespavao na kolodvoru u nisu, uredno pokazao hr-putovnicu frajeru na salteru u 1 ujutro kad sam ostavljao backpack kod njega(samo me malo blijedo pogledao)...ni dlaka s glave. ohrid je super, lezis na plazi, grickas leskovacki voz, pijes skopsko i gledas albaniju preko puta...u skopju ti dosta 1 dan, otidji i na sutku ako te zanimaju kartonske kutije sa satelitskom antenom, makedonci su zaaakon...

Već kupih kartu za avion...drugi put kad nas bude više ćemo ići vlakom. Šutku trenutno nemam baš želju vidjeti (dragi je već bio pa imam fotke) jer me iskreno malo strah...al tko zna kad dođem tamo možda i odem. U Skopju ćemo biti 2 dana, a onda put pod noge prema Bosilovu pa na kraju Ohrid - pravi trokut :cerek: Jedva cekam da probam vise to Skopsko :zubo:

Curetak
06.07.2006., 13:41
ja sam bila ove zime u MK, Popova Šapka na skijanje, točnije bordanju i Makedonija me oduševila... Doduše ima autom kojih 10-12-sati vožnje (ovisi koliko puta i na koliko se staje), ali je najveći dio autoput, pa je put barem nama bio ok.
U Skopju smo bili samo jedan dan i fora je grad, cijene su niske naspram naših (u HR), a ljudi su mi genijalni - veseli, srdačni... zaustavljali su nas po cesti kad bi vidli ZG regu - otkud vi tu? svaka čast...
A Šapka je nešto posebno, bilo je brdo snijega, jedva smo se kretali, ali pravi zimski ugođaj. Spavali smo u privatnoj kući (vikendici)od nekog lika za neku smiješnu lovu (smještaj nam je sredila frendica Makedonka što živi u Zg), klopali u nekom ''vojnom'' restoranu za male pare, ali tako dobro :top: ubijanje u šarskoj pljeskavici i šopskoj salati svaki dan:klopa: eh, da mi je sad jedna............. jedino je dosta sve ''zastarjelo'', ima malo staza, pola ih nije radilo... ali za off road bordanje dušu dalo:s nama je bilo zakon. svi su znali tko smo, kod koga spavamo, upoznali smo puno super ljudi...
sve u svemu, Makedonija:top: toplo preporučam svima
žao mi je jedino kaj nismo mogli više toga obići, npr. Ohrid, ali pretpostavljam da je ljeti bolji doživljaj nego zimi, pa...

Zimske Radosti
18.07.2006., 09:07
A što mislite o kratkuom izletu vlastitim autom u Albaniju (makar na sat-dva) iz Ohrida?

dador
18.07.2006., 09:45
A što mislite o kratkuom izletu vlastitim autom u Albaniju (makar na sat-dva) iz Ohrida?
mi smo to (prije 2 godine) također htjeli, ali domaći su nas odgovorili-prvo sto treba dat neke pare na granici, drugo što je navodno opasno....jedva smo ih nagovorili da nas otfuraju do bar do granice.
inace, u Ohridu obavezno gravce na tavce i skopsko pivo. kupanje je isto super, nije more, ali je cisto, i samo po sebi-lezis na plazi i gledas albaniju preko puta! :cool:

chrissy
18.07.2006., 10:10
Bila je nedavno tema o ohridu...
U svakom slučaju bi preporučila da ideš, ja sam išla busom; da idem ponovo, odabrala bi ipak avion...
Slažem se ovim postom gore, obavezno gravče na tavče probati; probala sam i skopsko pivo, al me više oduševila tga za jug (super kaj ima i kod nas toga za kupiti!)...
U samom ohridu baš i nema plaža, moraš se voziti nekud van grada, al je super! Mi smo bili na kupanju kod sv. Nauma - blizu albanske granice - dosta je daleko, al se ima dosta toga za pogledati usput...

dersu
11.09.2006., 19:30
Pri poseti Skopja, najbolje je ostat oko tri dana. Grad nije lijep, ali ima se sta vidjet. Obavezno posjetit kanon Matka koji je u blizini Skopja (zovu ga mala Sveta Gora), fantastican je. To mi je jedno od najomiljenijih mjesta. Onda obavezno posjetit Manastir Pantelejmon koji se nalazi na sredini planine Vodno, isto u blizini Skopja. U Skopje posjetit Muzej grada Skopja i ostale muzeje po volji, Tursku carsiju, tvrdinu Kale, crkvu Sv. Spas, a interesantno je posjetit i Bit Pazar, pijaca koja kao da se nalazi u Iranu:D...

sto se tice Sutke, dozivljaj je ako za vrijeme posete neki Rom pravi svadbu. Ciganska svadba je zakon! :s

Ohrid je naravno lijep, al ima se jos puno toga vidjet u Makedoniji. Pisacu vise ako vas interesuje.

KILLERDOG
11.09.2006., 21:44
di je točno bit pazar jer od trga preko glavne ceste?

dersu
12.09.2006., 10:04
u blizini turske carsije.

KILLERDOG
12.09.2006., 10:20
a onda bio ajde predloži nekej osim ohrida i skopja di ima zabave za mlade i nekej zanimljivo za vidjet

Taarna
13.09.2006., 07:03
a onda bio ajde predloži nekej osim ohrida i skopja di ima zabave za mlade i nekej zanimljivo za vidjet

Sto se tice zabave za mlade tamo je popularna Strumica gdje ima dosta diskoteka i nocnih klubova. Bijah u jednom od njih i iako to nije bas moj preferirani nacin zabave cisto je ok (to vecer je bio muski striptiz :cerek: )

dersu
13.09.2006., 18:45

sta podrazumevas pod zabavu za mlade? jel samo kafice i diskac? to imas u svaki grad, jer Makedonija je "kafic" drzava:D (na moj veliki uzas)

ako volis drugi vid zabave:
- kajak- fenomenalno mjesto za to je kanon Matka u blizini Skopja
- alipinizam, ekstremni na karpe- kanjon Matka i Demir Kapija
- planinarenje: Sar Planina (Titov vrv), Pelister (vrv Baba), Kozuf Planina itd...ustvari sve planine su lepe u MK.
- Posjeta raznih manastira sa mogucnost prespivanja: Manastir Bigorski, Manastir Joakim Osogovski, Zrze, Sv. Naum, u blizini Prilepa ima jedan veoma lijepi manastir koji je Milco Mancevski snimao za Before the rain, itd...
- observatorija Kokina u blizini Kumanova iz II veka prije Hrista...

itd.

Pisi sta te konkretno zanima.

Saki89
03.05.2007., 00:07
Evo ljudi, ja danas, pošto je prošla ponoć, putujem u Makedoniju na natjecanje, tj u Skoplje, vraćam se u utorak pa da vas pozdravim i pitam dal zna netko gde mogu da jedem tamo dobre čevape........... :lol: :lol: :lol:
Uglavnom, jeli netko bio tamo, zna li kako je gore i tako, navodno je vrlo jeftino! Ajde imate fore da mi pišete do 17 h pa krećem, pozz.... :s

ady-
03.05.2007., 00:11
čuj...ja neam pojma ali samo da ti kažem....
SRETAN PUT !! :) :kiss:

Dungeon Keeper
03.05.2007., 10:47
Evo ljudi, ja danas, pošto je prošla ponoć, putujem u Makedoniju na natjecanje, tj u Skoplje, vraćam se u utorak pa da vas pozdravim i pitam dal zna netko gde mogu da jedem tamo dobre čevape........... :lol: :lol: :lol:
Uglavnom, jeli netko bio tamo, zna li kako je gore i tako, navodno je vrlo jeftino! Ajde imate fore da mi pišete do 17 h pa krećem, pozz.... :s

Makedonija ti ima neke svoje specijalitete. Imas hrpu mesa sa povrcem preliveno s nekim sirom. Neznam za cevape, jebiga. U makedoniji si, lako ces nac nesto za jest. Nije to ko da trazis makedonski restoran u Bukovici.

Saki89
03.05.2007., 10:48
To znam, ćujem da su čevapi tamo đabe i da su najbolji u svijetu! :s

Saki89
03.05.2007., 10:49
čuj...ja neam pojma ali samo da ti kažem....
SRETAN PUT !! :) :kiss:

Hvala! ;)

ana..:)
03.05.2007., 14:52
nisam nikad bila tamo, pa pojma nemam o ćevapima..
ali imam frenda koji je iz skoplja, tako da ti jedino mogu potvrdit da su cijene navodno dosta niže od naših..
e, da..i sretan put!

Midnight Mover
03.05.2007., 15:32

-ovdje možeš saznat sve o makedoniji !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5mEuIl2RXZs

Dado Topić i Time-Makedonija

-uživaj,sretan put !!!;)

Maisie
03.05.2007., 15:38
Selim na turizam :o

party bracker
07.05.2007., 11:46

Jesi li se vratio?Na kakvom natjecanju si bio?Kakva iskustva imash?:top: :flop:

Leonee
15.05.2007., 16:13
Da li tko ima za preporuciti neki dobar vodic Skopja i/ili Makedonije?

S@ntiago
16.05.2007., 06:49
Ja sam iz Makedonije, tako da ti mogu reci sve shto te zanima...

poz Julls:top:

molim te informaciju ...planiramo put u Ohrid,Grčku i Tursku...i sada slažemo plan puta.Zanima me prometna povezanost Ohrida...kako sa Krfa doći do Ohrida?:confused: (auto isključen)

Blagajnica
24.05.2007., 21:31
Evo moje iskustvo sa Makedonijom.
predivna zemlja. prije dva tjedna bila. ljudi savrseno ljubazni i to mislim bez ikakvog pretjerivanja jer sam presla mnoge zemlje Evrope, Tunis, Turska, Grcka i slicno. sve je dvostruko jefitinije nego RH. Taksi u gradovima ne vise od 10kn.
Hrana zakon. vegeterijanci kao ja imaju salate. mesojedi ce biti na svojem. rucak za dvije osobe oko 30kn sa picem.
Ohrid je super. za kupanje i ne bas, ali za vidjet i uzivat definitivno.
Najvaznija mjesto u Mk za mene Sv. Naum na Ohribu. Nesto predivno.
Isto tako Sv. Kliment, Plausnik.
Strumica je ok. najljubazniji ljudi u makedoniji.
vino tece u potocima.
vozila se sa autom. iz zg preko srbije iz 10 sati. autocesta gotovo kroz cijelu srbiju i dobar dio Mk. Cestarine 50eura tamo i nazad.
Bitola, ok. vidite centar grada, ali se nemojte zadrzavati.
Skopje prljavo, bucno, neuredno. tu se ljudi ponose da su balkanci.
Otici u Mk. Solun 130km od makedonije. skupa grcka pa se naoruzati u Mk.
spavati u autu dva-tri dana.
ima pitanja?

Blagajnica
24.05.2007., 22:30
Zaboravih.
Prije no sto odete u makedoniju obvezno pogledajte film pre kise. savrsenstvo.
Uz to i Dust. prva liga. vlatko stefanovski. padotna vizantija.
Pijte mastiku. kazu da kad u mastiku suza kapne inace bijela postne kao mlijeko.
Dado Topic: Tamo gde Zlatno Sonce sja.

zula
30.05.2007., 08:09
prošle dvije zime sam proveo u skopju stvarno bolestan grad ,jeftino,dobra spiza,dobre žene veselica žešća.
disco coloseum čini mi se u centru jako dobra stvar

beare
08.06.2007., 14:39
Trebao bih doći u skopje u kasnim satima pa uhvatiti bus za bitolu. Zanima me kako im je organiziran prijevoz busevima, cijene itd.?

espana
12.06.2007., 11:41
Prije par dana sam se vratila iz Skopja. Grad je zakon!:s Totalno me oduševio. Auto parkirali ispred hostela i vozili se taxijem po gradu. Vožnju smo plačali oko 50-60 denara ( 60 denara= 1 euro ). Preporučujem za jesti leskovačku plesku ispred Alkaloidove tvornice i restoran Kaj Zlate. Svi taxisti znaju za to. 7 skopskih, dvije rakije, platu mesa i salatu platili 90 kuna. Presmiješno! Grad je prljav, a bircevi u centru super izgledaju i obavezno otići u stari dio grada, ali samo po danu. Smještaja u hotelima nema ispod 50 eura, a hostel smo platili 43 eura za dvije osobe. Soba doslovno 3x3. Preporučujem naći neki alternativni smještaj i sa 50 eura se tamo osjećaš kao kralj. U Skopje se definitivno vraćam! Ali nama je prvi dan tamo padala kiša, tak da Dado Topić laže.

pionir_pula
16.06.2007., 10:46
ekipica dajte pomagajte.

privatni smještaj u Makedoniji i to u Sk.-Bitoli-Ohridu

Kako da dođem do nekog tko me neće oderat.
Kontaktirah jednu agenciju koja me uvjerava da tamo niš nije ispod 30-tak evrića. Pa je meni malo glupo jer tu kod nas u Puli spavam za manje u privatnom smještaju usred ferragosta.

dajte, šaljite mi preko PM da ne brišu postove.

gordos
25.06.2007., 21:47
ja idem samo poslovno u skopje. što se tiče hrane, obavezno otići u trgovački centar u blizini holiday inn-a u restoran "Gino" i naručiti platu koja se popularno zove "procedura". Nećete vjerovati, ali čovjek se može najesti samo od povrća i sira. Od piva preporučam SKOPSKO i DUB

Fadolf
26.06.2007., 13:00
Bio sam ja prije dva mjeseca u Ohridu na razmjeni učenika... Predobro je bilo... Cijene su vrlo povoljne (ponekad i smiješno niske), ali pazite jer lokalni znaju nenadano podići cijenu ulaza u disko s obrazloženjem da ziher upadate ili da će vas dobro čuvati.

Gradić je vrlo simpatičan, ljudi su pristupačni, srpski turisti kojih je dosta također. Nisam naišao na nikakvu nacionalnu netrpeljivost što je veliki plus. U gradu ima za razgledati nekoliko crkvica, tradicionalnu makedonsku kuću (ovo je odlično), tvrđavu koja se nalazi izvan grada i još dosta znamenitosti.

Dobra stvar je što je cijena taxija vrlo pristupačna pa ćete se za euro odvesti preko cijelog grada, a za manje od 2 eura ćete moći doći do izletišta Ljubanište koje preporučam jer je napravljeno za rekreaciju, ali i kao plaža.

Od klope preporučam probati njihov roštilj koji fakat znaju složiti, a od cuge apsolutno probati rakiju "mastiku" i Skopsko pivo koje je odlično. Ne smijete zaboraviti probati specijalitet tavče gravče (gravče na tavče kako mi iskrivljeno kažemo) i njihov ajvar.

Nefertiti
22.08.2007., 08:39
Dobar dan, idem u Makedoniju krajem 9 mjeseca. :cerek:
Bili bismo u Skopju i u Ohridu.

Interesira me da li netko može da preporuči neki smještaj za 4 osobe u oba grada, blizu centra, da je čisto, i da kupaonica nije zajednička sa cijelim katom, kućom....

Cijena nije bitna ;)

Hm, može i na PM, ukoliko bi zbog reklame brisali postove.

Leonee
22.08.2007., 15:33
ja sam bila u holiday inn skopje i bilo je ok..

stoneisland
22.08.2007., 15:41
skopje je u usporedbi s ostatkom zemlje definitivno preeeeskupo, u rangu cijena u hrvatskoj - zagrebu

primjer kola i sok od jagode u bircu na keju (uz vardar, sredjeniji bircevi) kostaju 200 denara sto je oko 25 kuna.

ostatak makedonije je stravicno jeftiniji, primjerice veles (50 km od skopja) gdje je omanje drustvo (6) navecer popilo 4 flase vina, x piva i sokova, zamezilo sasvim solidno tipa plata mesa, pa hrpa piroski punjene sunkom i sirom, brojne porcije pomfrita s naribanim sirom i to je u restacu s zivom muzikom (ex-yu) kostalo oko 180kn
taksi bolesno jeftin, taksimetar uglavnom nemaju, a ako imaju ne ukljuce ga, voznja od 4 km kosta do 1 euro.
kuglica sladoleda 5 denara :zubo:, skopsko 60 denara u bircu, kila lubenica oko 7-8 den, i to je kao skupo :rofl:
na ohridu stravicna guzva, izbjeci to u jeku sezone.

Nefertiti
22.08.2007., 15:43
ja sam bila u holiday inn skopje i bilo je ok..

Koliko je koštalo noćenje?
Hotel je blizu centra ili....

Nefertiti
22.08.2007., 15:44
na ohridu stravicna guzva, izbjeci to u jeku sezone.

Hm, kad završava jek sezone u Ohridu? :confused:

stoneisland
22.08.2007., 15:48
Dobar dan, idem u Makedoniju krajem 9 mjeseca. :cerek:
Bili bismo u Skopju i u Ohridu.

Interesira me da li netko može da preporuči neki smještaj za 4 osobe u oba grada, blizu centra, da je čisto, i da kupaonica nije zajednička sa cijelim katom, kućom....

Cijena nije bitna ;)

Hm, može i na PM, ukoliko bi zbog reklame brisali postove.

ne znam sad vise adrese. al ne brini imas dovoljno za izbor kad dodjes u ohrid,apartman za 4 osobe nadjes za manje od 40 e dnevno.

u skopju holiday inn ima dobru lokaciju, kraj vardara, na keju, pored ti je soping centar, trg makedonija, s druge strane rijeke ti je tvrdjava kale...

stoneisland
22.08.2007., 15:51
Hm, kad završava jek sezone u Ohridu? :confused:

iskreno, ne znam. al kak velis, ides krajem 9. mjeseca, cisto sumnjam da ce bit vise puno ljudi. pocinje skola, fax...
ja se vratio nekidan iz grcke i makedonije i bilo je :top:

beare
22.08.2007., 18:34
imaš jedan hotel u Skopju preko puta grčke ambasade, mislim da je ok 30-ak eura noćenje, a hotel je dobar i lokacija. jedino ne znam ime, no svi znaju gdje je ambasada.

Nefertiti
22.08.2007., 22:10
u skopju holiday inn ima dobru lokaciju, kraj vardara, na keju, pored ti je soping centar, trg makedonija, s druge strane rijeke ti je tvrdjava kale...

Hvala, nekako mi je "veći problem" smještaj u Skopju, mislim da smo pronašle nešto u Ohridu.

Koliko dođe noćenje u Hoiday inn-u u Skopju (neki red veličine)?

Nefertiti
22.08.2007., 22:14
@beare - Odoh "guglati" možda i pronađem. :cool:
Nemerem si pomoć, štreberica sam, moram smještaj srediti prije nego krenem. :zubo:

Nefertiti
23.08.2007., 08:35
Možda nekome pomogne:

http://www.priceline-europe.com/city/mk/skopje.html?aid=307252;label=G_Macedonia7;sid=aa10 fa0db1ad20101afa6417f7934420

Leonee
23.08.2007., 12:38
Koliko je koštalo noćenje?
Hotel je blizu centra ili....

sta nisi rekla da cijena nije bitna? :zubo:
neznam kolika je cijena, jer nisam ja placala..
ali da. blizu centra je.. tj. u centru je. i ima pogled na vardar (neš ti pogleda, al aj..:D )

Nefertiti
23.08.2007., 15:08
sta nisi rekla da cijena nije bitna? :zubo:
Jesam, rekla sam :D ali to ne znači da me ne interesira cijena :zubo:

neznam kolika je cijena, jer nisam ja placala..
Ah, ta službena putovanja....;)

ima pogled na vardar (neš ti pogleda, al aj..:D )

Svaki pogled je dobar dok ne gledaš u zid susjedne zgrade. :cool:

Nefertiti
09.10.2007., 16:27
Bilo je super.
Bile u Skopju, dovoljno jedan dan za vidjeti, šteta što im je čaršija postala mjesto prodaje robe nabavljene iz Turske, nema zanatlija koji sami izrađuju svoje artikle ali tako je to danas...:(
Ohrid je jako lijep i ima se što raditi nekoliko dana, ako je ružno vrijeme ne voze brodići do svetog Nauma, pa smo išle taksijem - koji je jeftin da je to strašno :rofl: - u usporedbi sa ZG taksijem :mad:, nije isti dojam kao kad ideš brodom ali viša sila...
Pogodile smo se sa taksistom da idemo iz Ohrida do Bitole nas 3 za 50 €. Ljupčo (tako je ime taksisti) je zakon, k'o turistički vodič. Pa nas odveze pa nam pokaže pa ispriča, fakat je zakon. Ako ste zainteresirani mislim da frendica ima broj mobitela pa ga možete u Ohridu kontaktirati. Naime tih 50€ nas je došla vožnja do Bitole raznoraznim putevima i trjajala je 7 sati. Vidjeli smo i neke stvari koje ljudi koji tamo žive nisu vidjeli ali su samo čuli i čudili se kako smo sve uspjele vidjeti...
Hrana u Makedoniji je za 10+. Niti jedan obrok (aperitiv, predjelo, glavno jelo, piće dva uz jelo) nsa nije došlo više od 10€. Po tom pitanju se nismo štedile.:cerek:
Imale smo vodič po Makedoniji koji je jako dobar, tu smo našli sva dobra mjesta za klopu.

Jedina malo tamnija točka na putovanju je otkazivanje leta za Zagreb, ali Croatia airlines nas je smjetila u hotel u centru Skopja sa 4* :s, ali sutra je na aerodromu bio totalni kaos (Balkane moj...:eek: ) svi ljudi načičkani, stoje ispred neke trake koja ti priječi da ideš do carine, a ljudi stoje u svim mogućim smjerovima okrenuti i ne znaš di je početak reda a di kraj. A neka teta (gospodarica života i smrti) pušta ljude po prioritetu letova, pa moraš dobro slušati kad se ona zadere koji let pušta....:lol:
Saznali smo da se letovi tako otkazuju jer je jeftinije smjestiti ljude u hotel i onda let za Split poslati preko Zagreba nego letjeti u naznačeno vrijeme, i da se te stvari jako često dešavaju. Ali najveće zlo bilo u tome...
U svakom slučaju vrijedi otići, vidjeti i uživati....:top:

pionir_pula
09.10.2007., 17:08
Pionir je ljubomoran!:kukuc:

beare
10.10.2007., 14:37
Bilo je super.
Bile u Skopju, dovoljno jedan dan za vidjeti, šteta što im je čaršija postala mjesto prodaje robe nabavljene iz Turske, nema zanatlija koji sami izrađuju svoje artikle ali tako je to danas...:(
Ohrid je jako lijep i ima se što raditi nekoliko dana, ako je ružno vrijeme ne voze brodići do svetog Nauma, pa smo išle taksijem - koji je jeftin da je to strašno :rofl: - u usporedbi sa ZG taksijem :mad:, nije isti dojam kao kad ideš brodom ali viša sila...
Pogodile smo se sa taksistom da idemo iz Ohrida do Bitole nas 3 za 50 €. Ljupčo (tako je ime taksisti) je zakon, k'o turistički vodič. Pa nas odveze pa nam pokaže pa ispriča, fakat je zakon. Ako ste zainteresirani mislim da frendica ima broj mobitela pa ga možete u Ohridu kontaktirati. Naime tih 50€ nas je došla vožnja do Bitole raznoraznim putevima i trjajala je 7 sati. Vidjeli smo i neke stvari koje ljudi koji tamo žive nisu vidjeli ali su samo čuli i čudili se kako smo sve uspjele vidjeti...
Hrana u Makedoniji je za 10+. Niti jedan obrok (aperitiv, predjelo, glavno jelo, piće dva uz jelo) nsa nije došlo više od 10€. Po tom pitanju se nismo štedile.:cerek:
Imale smo vodič po Makedoniji koji je jako dobar, tu smo našli sva dobra mjesta za klopu.

Jedina malo tamnija točka na putovanju je otkazivanje leta za Zagreb, ali Croatia airlines nas je smjetila u hotel u centru Skopja sa 4* :s, ali sutra je na aerodromu bio totalni kaos (Balkane moj...:eek: ) svi ljudi načičkani, stoje ispred neke trake koja ti priječi da ideš do carine, a ljudi stoje u svim mogućim smjerovima okrenuti i ne znaš di je početak reda a di kraj. A neka teta (gospodarica života i smrti) pušta ljude po prioritetu letova, pa moraš dobro slušati kad se ona zadere koji let pušta....:lol:
Saznali smo da se letovi tako otkazuju jer je jeftinije smjestiti ljude u hotel i onda let za Split poslati preko Zagreba nego letjeti u naznačeno vrijeme, i da se te stvari jako često dešavaju. Ali najveće zlo bilo u tome...
U svakom slučaju vrijedi otići, vidjeti i uživati....:top:

je kad izađeš iz zracne luke "aleksandar veliki ili makedonski" kad da si došao u novi svijet, moram priznati još to nisam bio doživio.
Sam Ohrid nije loš, no nisam ljubitelj jezera....no Sv. Naum -prekrasno :top:
hrana je što kažeš predobra i ono što je najvažnije jeftina.
ne znam jeste li išli u np "pelister", moram priznati da se mene nije dojmio, Ohrid je bolji.
Bitola, jako dobar noćni provod, što je je - svjetski:s

Nefertiti
15.10.2007., 11:09
Pionir je ljubomoran!:kukuc:

:confused:
Zar i ti nisi trebao ići?

Nefertiti
15.10.2007., 11:19
ne znam jeste li išli u np "pelister", moram priznati da se mene nije dojmio, Ohrid je bolji.
Bitola, jako dobar noćni provod, što je je - svjetski:s

Pelister samo vidjeli iz auta, nismo izrazile želju ići tamo. :D

Nas su uputili u kanjon Matka (mislim da se tako zove) ima i neka hidrocentrala tamo.
Kanjon je stvarno dobar i to je njihovo izletište, i vjerojatno je super za otići tamo i penjati se do nekih manastira, ali kad tamo odeš u ponedjeljak oko 10 sati bez zelje da se pentraš okolo, nema nigdje nikoga, niti ikavu nemaš gdje popiti jer se birtija otvara nekad... :( ...a u hotelu nam je to preporučeno kao nešto jako dobro...ali eto ukusi se razlikuju - srećom. :)

DaemonZG
15.10.2007., 11:34
Bila u Makedoniji u 5.mj. ove godine, sama putovala autom od Zagreba do Skoplja, cesta je dosta dobra... Noćni život Skoplja je stvarno super, zatim svratila u okolne gradiće, Tetovo, Gostivar... Idući put je na redu Ohrid, Bitola i dr.. Meni prekrasno bilo..

pionir_pula
15.10.2007., 12:56
:confused:
Zar i ti nisi trebao ići?

Dva dana prije nego sam trebao krenuti razbolio se moj suputnik i od puta ništa. :mad: Pa je počeo fax i opet ništa.:(
Izgleda da ću to morati nadoknaditi što prije.

rabarbara
21.10.2007., 01:31
Moram bit neskroman pa uputiti na svibanjski dnevnik iz Makedonije...možda nekome bude koristan, naročito uoči tekme...

http://www.udruga-spectrum.hr/default.asp?itemid=203&title=Svibanj%2007.

rokoo
26.10.2007., 13:37
da li neko zna za neki smjestaj u skoplju

povredzena
27.10.2007., 15:15
ja san iz makedonije-skoplje i kad citam sve ove poruke cudim se...pa sta bre ljudi vi trazite...imate predivna drzava, more...sta ce vi mkd? ohrid je idealan za oni ljudi koji nisu vidjeli more ili ocean u zivotu, sta znaci nije za vas
pozzz
pusa

pionir_pula
27.10.2007., 16:50
Možda volimo Balkan?
A možda volimo nešto drugo ?

povredzena
27.10.2007., 16:57
Možda volimo Balkan?
A možda volimo nešto drugo ?

a to nesto grugo je.....

sasa80
27.10.2007., 18:27
meni su u Skopju najjači taxiji...tolko jeftino da je smješno...ali i sve ostalo je 5+
cakam ckopcko!!!

beare
27.10.2007., 18:51
I najedeš se kao prasac za male pare :mig:

pionir_pula
27.10.2007., 21:01
a to nesto grugo je.....
ako počnem pisati o tome ovo će prerasti u čet, a ako ovo preraste u čet to onda postaje spam, kad postane spam onda modovi reagiraju brisanjem i banovima.
A ako zbilja želiš znati ima i PM.:top:

Nefertiti
29.10.2007., 15:08
ja san iz makedonije-skoplje i kad citam sve ove poruke cudim se...pa sta bre ljudi vi trazite...imate predivna drzava, more...sta ce vi mkd? ohrid je idealan za oni ljudi koji nisu vidjeli more ili ocean u zivotu, sta znaci nije za vas
pozzz
pusa

Imate i vi predivnu državu. Bar ono malo što sam vidjela.:cerek:
Nije sve u prirodnim ljepotama ima nešto i u ljudima i atmosferi države koju posjećuješ. :D

Caka je u tome, da se vidi nešto drugačije, upoznaju nove kulture, običaji...:top:

Nefertiti
29.10.2007., 15:09
I najedeš se kao prasac za male pare :mig:

Ali najdeš se dobre i ukusne hrane....:s :s :s

Nefertiti
29.10.2007., 15:10
ups fali mi e kod najedeš :eek:

Fleur Delacour
30.10.2007., 10:53
Jebote, ispada da svi samo idu žderat u Makedoniju. Svaki drugi komentar je "Možeš se najest za malo para" i neizostavni ekstatični ":top:" na kraju.

Nije sve u prirodnim ljepotama ima nešto i u ljudima i atmosferi države koju posjećuješ.

Iz ove tvoje rečenice bi se moglo zaključiti da Makedonija nema prirodnih ljepota. Ima ih itekako.

Fleur Delacour
30.10.2007., 10:58
Nas su uputili u kanjon Matka (mislim da se tako zove) ima i neka hidrocentrala tamo.
Kanjon je stvarno dobar i to je njihovo izletište, i vjerojatno je super za otići tamo i penjati se do nekih manastira, ali kad tamo odeš u ponedjeljak oko 10 sati bez zelje da se pentraš okolo, nema nigdje nikoga, niti ikavu nemaš gdje popiti jer se birtija otvara nekad... :( ...a u hotelu nam je to preporučeno kao nešto jako dobro...ali eto ukusi se razlikuju - srećom. :)

Nadam se da ovaj post neće nekoga odvratiti od posjeta Matki jer je prekrasna i to stvarno treba vidjeti. Pa makar bio i ponedjeljak ujutro.

Nefertiti
30.10.2007., 14:42
Jebote, ispada da svi samo idu žderat u Makedoniju. Svaki drugi komentar je "Možeš se najest za malo para" i neizostavni ekstatični ":top:" na kraju.

Pa, ako odeš u London sigurno nećeš tako jeftino i dobro jesti. Naravno da me to oduševljava dobra hrana. Hrana je prijesvega jako ukusna, a to što je još i jeftina je samo dodatan plus svemu. :s

Iz ove tvoje rečenice bi se moglo zaključiti da Makedonija nema prirodnih ljepota. Ima ih itekako.

Pa i ispada kad vadiš iz konteksta. :kava:

Nefertiti
30.10.2007., 14:49
Nadam se da ovaj post neće nekoga odvratiti od posjeta Matki jer je prekrasna i to stvarno treba vidjeti. Pa makar bio i ponedjeljak ujutro.

Ovako ovo je moje osobno mišljenje vezano za Matku. Kanjon je OK, ali ako se ne misliš penjati, nemaš što za raditi dolje više od 15 - 20 minuta (ili ja nisam dobro upućena). :rolleyes:

povredzena
30.10.2007., 20:38
[QUOTE=Fleur Delacour;11013352]Jebote, ispada da svi samo idu žderat u Makedoniju. Svaki drugi komentar je "Možeš se najest za malo para" i neizostavni ekstatični ":top:" na kraju.

slazem se!
pa dobro sta je vama...skoro svi odgovori su bili iste...jeftino taxi, jeftina hrana...pa 1000 km ocete polupat samo da biste jeli jeftino...ne mogu razumjet, takva stvar mi je bas bezveze....

povredzena
30.10.2007., 20:41
Ovako ovo je moje osobno mišljenje vezano za Matku. Kanjon je OK, ali ako se ne misliš penjati, nemaš što za raditi dolje više od 15 - 20 minuta (ili ja nisam dobro upućena). :rolleyes:

tvoje misljenje je tacno....
ali nije samo kanjon sta mozete posetit u makledoniji, ima puno toga istoriske i kulturne stvarcice koji su jako zanimljivi:)

Nefertiti
31.10.2007., 09:02
@ Fleur Delacour & povredzena

Budite malo tolerantnije, svatko ima stvari koje mu se sviđaju a koje ne. I svatko doživljava stvari subjektivno. Neko se oduševljava noćnim životom u Bitoli, netko manastirima, neko poviješću, netko hranom...
:kava:

Gledate stvari površno i vadite iz konteksta, jer nitko ne prevaljuje tolike kilometre da bi dobro jeo i vozio se taksijem (bar ne ja, jer to mogu i ovdje).

Otišla sam turistički, jer mi je destinacija zanimljiva bogatom kulturom i poviješću i nisam se razočarala.

Svako putovanje me ispuni radošću i vratim se doma bogatija za neka znanja i iskustva. Tako i ovo putovanje u Makedoniju. :cerek:

pionir_pula
31.10.2007., 13:32
Ali ipak moraš priznati da je strumička Mastika predobra. :D

Annnete
31.10.2007., 13:55
Ja sam isla u skopje i ohrid pocetkom 8. miseca, ljudi u makedoniji nisu mogli vjerovat da ja s mora idem na jezero, al toliko je bilo dobro da cu ponovo:)
I da, super sam jela u makedoniji:mig:

Latina
31.10.2007., 15:14
Alo ekipa, eto ja već neko vrijeme sa prijateljem namjeravam otputovati do Makedonije, malo do Skoplja zatim pravac Ohrid, pa me zanima, pošto smo obadvoje studenti na koji način je najjednostavnije i najjeftinije doći i pronaći smještaj, nazivi nekih hostela ili bilo čega u Skoplju gdje nas neće opeljušiti i sl.
I da li osim jednodnevne vožnje vlakom i skupog avio-prijevoza, postoji kakav autobus od Zg do Beograda pa do Skoplja i jeli to isplativije od vlaka?
Na kraju krajeva, imate li vi kakve veze i poznanstva tamo dolje, tko je voljan iznajmiti kakvu sobu...?
Sva pomoć je dobrodošla...
:jumping:

pionir_pula
31.10.2007., 16:03
Najjeftinije je autobusom. Najkomotnije vlakom.
Ideš na stranice od kolodvora Zagreb. Sve ćeš naći.

batik
03.11.2007., 10:41
U Ohridu proporučujem hotel "Spektar Slavija". Na samoj je obali jezera, ugodan, povoljan i što je najvažnije jako, jako čist...

Road warrior
08.11.2007., 19:14
Najbrži put od Zagreba do Skopja je autobusom Hisar Čazmatrans. Krećeš iz Zg u 18 sati, u Sk si u 6 ujutro. Cijena povratne karte 550 kn. Vlak košta isto, ali put traje duže, najmanje 16 sati, često kasni.. Makedonija je prekrasna! Ljudi su jako siromašni i teško se živi, ali svi nasmijani i prijateljski nastrojeni, pogotovo kad čuju da si iz Hrvatske. U Skopju postoji hostel za mlade, najpovoljnija opcija, na Ohridu ti nuđaju čim izađeš iz busa apartmane po 10 EUR. Najljepša mjesta na Ohridskom jezeru su malo dalje od samog grada, prekrasno mjesto je Trpejca, cca 35 min vožnje busom od grada Ohrida, kristalno čista voda. U Trpejci preporučam apartman Villa Filip (ima internet stranu), cijena noćenja 20 EUR po apartmanu, ali si 10 metara od jezera. Makedonija je zemlja s dušom!

povredzena
09.11.2007., 09:53
Najbrži put od Zagreba do Skopja je autobusom Hisar Čazmatrans. Krećeš iz Zg u 18 sati, u Sk si u 6 ujutro. Cijena povratne karte 550 kn. Vlak košta isto, ali put traje duže, najmanje 16 sati, često kasni.. Makedonija je prekrasna! Ljudi su jako siromašni i teško se živi, ali svi nasmijani i prijateljski nastrojeni, pogotovo kad čuju da si iz Hrvatske. U Skopju postoji hostel za mlade, najpovoljnija opcija, na Ohridu ti nuđaju čim izađeš iz busa apartmane po 10 EUR. Najljepša mjesta na Ohridskom jezeru su malo dalje od samog grada, prekrasno mjesto je Trpejca, cca 35 min vožnje busom od grada Ohrida, kristalno čista voda. U Trpejci preporučam apartman Villa Filip (ima internet stranu), cijena noćenja 20 EUR po apartmanu, ali si 10 metara od jezera. Makedonija je zemlja s dušom!

hhahahaha, ja sam naucila puno toga-a sam iz makedonije....pa nikad nisam znala cjene.....
a to sta kazes da su ljudi jako siromasni-ZAVISI KOJI! NI SU SVI!!!
pozz iz zemlja s dusom!:)

Latina
12.11.2007., 09:57

joooj, baš si srce! HVALA ti puno na ovim informacijama... :mig:
i naravno, ako se sjetiš još kakvih bitnih stvari samo javi! :klap:

Explorer
12.11.2007., 10:11
Eto i ja bih u Makedoniju...a zašto?
Pa na Jadranu sam godišnje 4 do 5 puta i znam već skoro sve napamet a ovo bi bilo novo, jeftino a svi hvale...i što ćeš bolje preporuke?
A još kad bi se spojilo s planinarenjem, pentranjem bilo bi super.

bonifacio
12.11.2007., 11:05
joooj, baš si srce! HVALA ti puno na ovim informacijama... :mig:
i naravno, ako se sjetiš još kakvih bitnih stvari samo javi! :klap:

najbolji kolega mi stalno putuje za skoplje.jako je dobar decko i uvijek putuje sam.jako dobro poznaje skopje zato jer ima i neku rodbinu.ako hoces povezem vas.Preporuka nemoj sa Hisarom!!

daniko
12.11.2007., 13:24
dragi ljudi iz skopja,

hoćemo na doček u neki restoran toplog ugođaja i da ima neki program. Ne mora biti ništa fensi-šmensi ali bi , onako, neki etno štih. (ne da nam se u nikave jazz, fusion i sl klubove).
kako da saznamo gdje se šta događa i rezerviramo?
Molim pomagajte.

isto tako, unajmili bi stan u SK na jedno 4 ili 5 noći (28.12. do 2ili 3. 1.) pa ako neko ima informaciju kako to izvest...

zahvaluvam i edvaj čekam pak da dojdam vo makedonija

Road warrior
12.11.2007., 20:38
Na Ohridu obavezno razgledati Samuilovu tvrđavu s koje je prekrasan pogled na citavo jezero i okolicu, arheološke iskopine, Sv. Kaneo, Sv. Sofija, amfiteatar. Klopa: pizzeria Leonardo i restoran Momir. Oni koje zanima planinarenje ili paragliding u blizini Ohrida je krasna planina Galicica, s koje se pruža pogled na Ohridsko i Prespansko jezero. E da, i posjetiti Sv. Naum.. Jedini problem u Mkd je prijevoz. Lokalni busevi su prihvatljivi cijenom, ali cesto jako kasne. S taksistima na divlje se da pregovarati oko cijene, jedino ovisi na koga se naide, neki stvarno voze divlje.. U svakom slucaju naorizat se celicnim zivcima po tom pitanju :) Inace, sve pet!

Kupina
13.11.2007., 10:12
Sv. Naum obavezno :s
I tamo otići na vožnju čamcem po ohridskim izvorima, prekrasno je. Cijena je 100 denara (11 kuna). Sjećam se i da je ulaznica za Samuilovu tvrđavu bila 30 denara (3 kune) :D i da ponedjeljkom ne radi.

Loreb
14.11.2007., 14:21
molim pomoć.. treba nam jeftini smještaj u Skoplju na 2 noći (petak i subota 16. i 17.11.). Ima nas 4. Molim ako ima tko kakvi link, broj telefona, preporuku, bilo što..

Hvala

Latina
14.11.2007., 16:13
najbolji kolega mi stalno putuje za skoplje.jako je dobar decko i uvijek putuje sam.jako dobro poznaje skopje zato jer ima i neku rodbinu.ako hoces povezem vas.Preporuka nemoj sa Hisarom!!

Ha i o ovom bi se dalo razmislit! Ako ti frend ne vozi divljački i nije lovac na zdrave mlade unutarnje organe (čujem da se prodaju po velikoj cijeni na crnom tržištu :buum: ), mogli bi se dogovoriti i naravno podijeliti troškove, nas je 2 i jako malo prtljage :) al na putovanje smo se odlučili tek tamo na proljeće... početkom svibnja da nas baš ne uhvati ljuta zima... :D

AFRODITA69
15.01.2008., 16:31
e ovak..nemam vam ja pojma,ali meni trebaju neki linkovi koji prikazuju kako bi covjek,kada, i za kolko love mogel dospeti iz zg do sk?? dakle,avio kompanije koje idu,busevi,vlak..ili gdje da to nadem...jel ima neki redosljed za april,maj???
ajde ak netko zna..nek podjeli!

pionir_pula
15.01.2008., 16:42
Avion???
bus stranice zagrebačkog autobusnog
vlak odi do tete na Hž i tamo pitaj.

AFRODITA69
15.01.2008., 17:50

nisam nikad bila,ali rekla mi je lani frendica da ovakve ljude jos nigdje nije upoznala..toliko srdacni narod da fakat nije vidjela-a putuje uzasno puo cura..ja bi isla u proljece..imam par njih tam iz kumanova,bitole,i iz skoplja..pa bi se nasla s njima u skoplju..cujem da je sve dosta jeftino tamo,vidim ni hoteli nisu nesto preskupi..ja bi mozda ostala dva dana,zavisno kako mi se dopada drustvo.naime,ja bi isla zbog kruseva,pa bi tamo provela dan..meni je samo da se dovucem do skoplja..ali ova satnica mi je grozna,sa busom..od 6-6...uzas..vlak je kazete bolja opcija iako duze traje,sto mi je isto grozno.a jel zna netko gdje staje i kolko puta sa busom posto je nocni put manje vise??

2lava
16.01.2008., 10:57
croatia airlines vise puta tjedno zagreb-skopje u normalna vremena.
sjednes, popijes pivicu i u skopju si.
kakav tramak po busevima i vlakovima?

bila sam prije 3 godine u skopju 4 dana u najgorem hotelu gdje me covjek docekao u pidjami, 3 minute razgovora sa zagrebom naplatio 50 EUR (tj.pokusao naplatiti), soba bez zarulja, hladna voda u tusu, hranu ne spominjem.
imala sam sastanak u "konferencijskoj sali" koja je zapravo restoran koju su grijali grijalicom iz kuhinje, pa smo svi za 15 minuta smrdili po pomfriju. hotel je bio u centru grada, desno od mosta sa 4 zvjezdice.

zaista mi nije bio nikakav dobar osjecaj. ipak, najjace je bilo kad su odjednom dosli cigani i svirali podno mosta kojih pola sata. ljudi su samo proilazili, jer im je valjda normalno. ja sam bila odusevljena.

na ohridu sam bila pred nekih uh 20 godina i pamtim ga kao vrlo lijepog i uokolo puno smeca. hrana je bila i ostala divna. a tek vina...

iskreno, ne bih se vracala. jedno od onih mjesta; bila, vidjela i ne bih vise.

pionir_pula
16.01.2008., 13:40
Mora da zbilja imaš novca kada put ZG-SK-ZG plaćaš oko 1500 kn.
Obična (seljačka) bus linija je 600 kn.

2lava
16.01.2008., 14:56

islo se poslovno. i bilo je malo vise.

pionir_pula
16.01.2008., 16:24
Svaka čast i ja bih išao poslovno za malo više... :)

stoneisland
16.01.2008., 22:05
putovao sam u grcku i makedoniju par puta vlakom i dvaput isao avionom do skopja.

najbolja opcija vlakom, krece u ponoc, tek popodne si u skopju. spor dozlaboga, kasni, hrpa ljudi, granice, nemas mira...treba ti 16-17 sati. cijena do 600 kuna, ovisi o karti (tete iz croatia expressa na tomislavcu uvijek nekaj jeftino skombiniraju) ali i avantura.

avion, dobijes sokic, sendvic i paprenjak u croatia airlinesu, letis oko sat vremena i za manje od 3 sata si od centra zg do centra skopja s checkinom i carinama. jos obavis soping u djuticu na plesu. onaj u skopju je velicine manjeg kioska. cijena do 200 eura, ali bez zivciranja.

razlika u cijeni stvarno nije vrijedna mrcvarenja ako zelis komfor i nemas vremena na pretek, osim ako ne zelis vidjeti jad i bijedu juga srbije iz vlaka.

wiwi
17.01.2008., 00:38
hej! ja planiram ic u makedoniju krajem 2.mjeseca..plan mi je vidit skopje,krusevo i ohrid..ajde,kako-tako nesto mogu i nac o skopju i ohridu al o krusevu ama bas nista...zato vas molim,ako itko ista zna,koliko je vremenski udaljen od skopja i ohrida,neki hosteli i bilo kakve informacije,bit ce korisne i bit cu vam jako zahvalna...buduci da je krusevo razlog zbog kojeg uopce idem u makedoniju.hvala i pozdrav :)

snezana mk
17.01.2008., 01:05
hej! ja planiram ic u makedoniju krajem 2.mjeseca..plan mi je vidit skopje,krusevo i ohrid..ajde,kako-tako nesto mogu i nac o skopju i ohridu al o krusevu ama bas nista...zato vas molim,ako itko ista zna,koliko je vremenski udaljen od skopja i ohrida,neki hosteli i bilo kakve informacije,bit ce korisne i bit cu vam jako zahvalna...buduci da je krusevo razlog zbog kojeg uopce idem u makedoniju.hvala i pozdrav :)

Krusevo je udaljeno od Skoplja 150 km inace je turisticko mesto ski centar imas hotel Montana tamo ali i svi izdaju sobe privatno nije skupo izdaju sobe za 5-10 eura zavisi od smestaja ,planinski je to grad i vjecni dom naseg Tose.

wiwi
17.01.2008., 22:03
Krusevo je udaljeno od Skoplja 150 km inace je turisticko mesto ski centar imas hotel Montana tamo ali i svi izdaju sobe privatno nije skupo izdaju sobe za 5-10 eura zavisi od smestaja ,planinski je to grad i vjecni dom naseg Tose.

hvala ti na informacijama...upravo zbog tose i idem tamo...

AFRODITA69
19.01.2008., 17:26

bila sam prije 3 godine u skopju 4 dana u najgorem hotelu gdje me covjek docekao u pidjami, 3 minute razgovora sa zagrebom naplatio 50 EUR (tj.pokusao naplatiti), soba bez zarulja, hladna voda u tusu, hranu ne spominjem.
imala sam sastanak u "konferencijskoj sali" koja je zapravo restoran koju su grijali grijalicom iz kuhinje, pa smo svi za 15 minuta smrdili po pomfriju. hotel je bio u centru grada, desno od mosta sa 4 zvjezdice.

zaista mi nije bio nikakav dobar osjecaj. ipak, najjace je bilo kad su odjednom dosli cigani i svirali podno mosta kojih pola sata. ljudi su samo proilazili, jer im je valjda normalno. ja sam bila odusevljena.

na ohridu sam bila pred nekih uh 20 godina i pamtim ga kao vrlo lijepog i uokolo puno smeca. hrana je bila i ostala divna. a tek vina...

cek..kakav je to hotel da te doceka netko u pidami???hostel mozda,ali hotel??
pa nije skoplje opet takva zabit...mislim..da je neko seoce ajde ali grad...ne mogu vjerovati da nema nesto bolje..ma ja bi i tako mozda ostala kod ovih mojih curka(ili decki-mada je to malko manje moguce:D)a svi su oko bitole..pa za jedan dan,dva,izdrzim!
samo da se dovucem do tamo...:)

AFRODITA69
19.01.2008., 17:28
ali si tamo za sat,dva...a sa busom se drndas 12 sati i jos ti je srce u petama..bar je meni ,od onih nasih cesta i buseva..

AFRODITA69
19.01.2008., 17:31

a kolko je od bitole? kaze mi prijatelka oko pola sata voznje,ok,45 min-brat bratu...a od skoplje sad imaju buseve cesce do kruseva..prije je isel svaku vecer jedan..pa za 5-10 e prespavati tamo,to je badave!

pionir_pula
19.01.2008., 18:14
ali si tamo za sat,dva...a sa busom se drndas 12 sati i jos ti je srce u petama..bar je meni ,od onih nasih cesta i buseva..

Kad si student imaš vremena nemaš keša. Tako da meni bus ne smeta.

2lava
21.01.2008., 09:18
cek..kakav je to hotel da te doceka netko u pidami???hostel mozda,ali hotel??
pa nije skoplje opet takva zabit...mislim..da je neko seoce ajde ali grad...ne mogu vjerovati da nema nesto bolje..ma ja bi i tako mozda ostala kod ovih mojih curka(ili decki-mada je to malko manje moguce:D)a svi su oko bitole..pa za jedan dan,dva,izdrzim!
samo da se dovucem do tamo...:)

HOTEL je. i na netu je.
nije zabit u svakom slucaju, ali nemam neko visoko misljenje. ljudi su ljubazni.
mislim da kad dodjes iz nyc, da ce te malo zaprepastiti, bez obzira na prijatelje is to zivis u maloj makedoniji.
za izdrzati je.

x-type
21.01.2008., 09:57
@Afro: multiquote je proradio ;) ljepše je multiquotati nego quotati 100 puta. onak, čisto estet'ke radi ;)

AFRODITA69
25.02.2008., 20:05
ej,trebam info za kraj aprila,poc maja...neznam cime idem jos iz zg-a ali mozda avionom..ovisno o cjeni..pa me zanima ako netko zna,gdje ima neki ok hotel a da nije preskupo i predaleko od aerodoroma recimo..a ni od grada..info mi treba gdje je najbolje ostati par dana i cime je najbolje ici iz zg-a??
slusam vas...:)

AFRODITA69
26.02.2008., 18:52
HOTEL je. i na netu je.
nije zabit u svakom slucaju, ali nemam neko visoko misljenje. ljudi su ljubazni.
mislim da kad dodjes iz nyc, da ce te malo zaprepastiti, bez obzira na prijatelje is to zivis u maloj makedoniji.
za izdrzati je.

a sta da me prepastava?pa nije ny ono sto mislis da je...hehehehe...ovakove zmazanoce nema n najveca zabit na kosovom...za prespati je ok..valjda..pa glavno da nije ko harlem,jebate...

povredzena
29.02.2008., 17:39

hahahahahaha, nisam mogla a da se ne nasmjesim...pa dobro be curo opisujes skopje kao da je pakao, a ne glavni grad jedna mala ali vrlo lepa drzava. Ocito da si ti bila u hotelu Holliday Inn i ne mogu rec da je najbolji hotel u gradu, al definitivno nije onak kak si ga ti opisala da jest.
moram napomenuti da si bila u mk prije 20 god.....yuhuuuu znas koliko toga se promenilo sad??????tada nismo ni bili samostojnu drzavu, bili smo Yugoslaviji......mislim nemoj pricat ovakve stvari jer NISTA NIJE ISTO kao tada.....a ti se ne moras vracati tu ako neces!
Veliki pozz iz SKOPJA

povredzena
29.02.2008., 17:45
ej,trebam info za kraj aprila,poc maja...neznam cime idem jos iz zg-a ali mozda avionom..ovisno o cjeni..pa me zanima ako netko zna,gdje ima neki ok hotel a da nije preskupo i predaleko od aerodoroma recimo..a ni od grada..info mi treba gdje je najbolje ostati par dana i cime je najbolje ici iz zg-a??
slusam vas...:)

najbolje ti je avionom a bogami i najbrze....kad je ljetna sezona imas redovnu liniju zg-sk i sk-zg za samo 200 Eura...a kad nije (evo kao sto zelis ti) onda ti je cjena malo nize(mislim 150Eura) ali za to nisam 100%sigurna..bitno najbolje resenje ti je avionom.
pozz

AFRODITA69
29.02.2008., 17:57
gledala sam na net neki dan i karta jedan smjer je bogme dosta...kao i u ljeto.mene vise zanim,gde da ja tamo budem??necu nista preskupo ali da je ok..za dan dva mozda..ako...

ja i bash ja
29.02.2008., 20:28
gledala sam na net neki dan i karta jedan smjer je bogme dosta...kao i u ljeto.mene vise zanim,gde da ja tamo budem??necu nista preskupo ali da je ok..za dan dva mozda..ako...

probaj vidjet Adriu iz Ljubljane (Brnika) ...mislim da je super jeftinije i bolje veze :top:

miriva
03.03.2008., 15:41
Apsolutno obožavam Makedoniju :cerek:
Prvi put sam bila prije 8 godina kod prijateljice s kojom sam provodila lude dane za vrijeme našeg londonskog života. Moj prvi odlazak u Makedoniju bio je dovoljan da se zaljubim u tu zemlju, prvenstveno njene ljude.

U međuvremenu mi je ta prijateljica postala kuma i bila sam u Makedoniji u ovih 8 godina 4 puta i opet planiramo putovanje sredinom travnja. 3 puta sam išla avionom Zagreb-Skopje, a jednom autom preko Kosova.

Sada opet idemo avionom. Ne mogu vam opisati to veselje. Inače sam veliki obožavatelj putovanja i stalno sam negdje, ali kad idem u Makedoniju to pruža posebno veselje. Iako me taj put košta više nego većina agencijiskih aranžmana (put + pokloni), uvijek rado izaberem tu opciju.

Dakle, ljudi, tko nije bio, neka ode, sigurna sam na neće požaliti!!! Puno je toga za vidjeti!!

Blagajnica
03.03.2008., 21:32
Slažem se!
Mene MK očekuje za vrijeme godišnjeg. druga polovica 8. mjeseca.

žena
10.03.2008., 20:46
Bila sam davno,davno u Makedoniji; najviše pamtim izrazitu ljubaznost stanovništva. Sjećam se kako sam prolazila ulicom i netko me zove imenom s balkona i viče da dođem na kavu. Pogledam i nemam pojma tko je to i čudom se čudim od kud ta djevojka zna moje ime. Na kraju je ispalo da smo se prije nekoliko večeri upoznale u nekakvom disku, ali samo usput, ono ja sam ta i ta i gotova spika. Ja joj facu nisam upamtila, a kamo li ime. Ono, ženu "nisam vidjela nikad u životu!". Na kavu sam otišla.
Ukratko, ljudi su vrlo topli, otvoreni i ljubazni.:top:

Road warrior
11.03.2008., 18:59
Apsolutno se slažem s gore navedenim! Isto sam dosta proputovala, ali Makedonija je stvarno nešto posebno :cerek: Ma treba otići, a nakon toga će vam biti jasno zašto smo mi koji smo bili toliko oduševljeni!

mica-cica
29.03.2008., 17:01
EJ LJUDI IZ SKOPJA IMAM JEDNO PITANJE. ZANIMA ME DAL IMATE NEKAKVE DISKOTEKE DI IZLAZI TZV. ZLATNA MLADEŽ SKOPJA TOČNIJE FENSI ŠMENSI LJUDI, NOGOMETAŠI I OSTALA KREMA

AFRODITA69
31.03.2008., 19:10
a mene zanima koji hoteli su u blizini busnog kolodvora u sk????a da nisu nesto gadno.

dersu
01.04.2008., 14:36
EJ LJUDI IZ SKOPJA IMAM JEDNO PITANJE. ZANIMA ME DAL IMATE NEKAKVE DISKOTEKE DI IZLAZI TZV. ZLATNA MLADEŽ SKOPJA TOČNIJE FENSI ŠMENSI LJUDI, NOGOMETAŠI I OSTALA KREMA

diskoteka Koloseum.

dersu
01.04.2008., 14:38
a mene zanima koji hoteli su u blizini busnog kolodvora u sk????a da nisu nesto gadno.

ma mogla bi ti i kod mene prespavat da mi bebica nije tako mala.

AFRODITA69
01.04.2008., 15:58
a cuj...ma za spavanje je ok,nadem ja nesto..a za krusevo(tam idem)tam vec imam decke koji ce mi naci nesto prije nego dodem(a vjerujem im jer su on naseg angelaka toseka prijatelji najbolji) ali u sk moram da vidim..nije neki problem samo nebi daleko bas ono negde..

i JOS JEDNO PITANJE-KAZE MI NEKI TIP IZ MKD DA IMA BUS IZ ZG ZA SK SVAKI DAN..ALI JA VIDIM DA NEMA NA NETU,NA KOLODVORSKOM SITE-U..MOZDA NIJE SVE LISTANO ILI????GDE BI COVJEK ZNAO ZA ISTINU?

AFRODITA69
01.04.2008., 16:00
I JOS NESTO...U SK KOD BUS STANICE..IMA KAFICA PRISTOJNIH???JER TAMO MORAM DA SACEKAM KO CE ME VEC SUSRESTI...PA DA NISAM U NEKOM CUMEZU,SAMA ZENA..HEHE..SA BAGAZOM...

dersu
02.04.2008., 12:34
a cuj...ma za spavanje je ok,nadem ja nesto..a za krusevo(tam idem)tam vec imam decke koji ce mi naci nesto prije nego dodem(a vjerujem im jer su on naseg angelaka toseka prijatelji najbolji) ali u sk moram da vidim..nije neki problem samo nebi daleko bas ono negde..

i JOS JEDNO PITANJE-KAZE MI NEKI TIP IZ MKD DA IMA BUS IZ ZG ZA SK SVAKI DAN..ALI JA VIDIM DA NEMA NA NETU,NA KOLODVORSKOM SITE-U..MOZDA NIJE SVE LISTANO ILI????GDE BI COVJEK ZNAO ZA ISTINU?

afro,

mislim da bi ti Ferijalen dom bas odgovarao za smestaj. Nije hotel sa 5 zvijezda ali je sasvim ok i nije preskupo (40$ za single room) kao drugi hoteli (100$ za jedno vece:eek:).

evo ti sajt:
http://www.hihostels.com/dba/hostels-Skopje---Ferijalen-Dom-096272.en.htm

imas i bus Skopje - Zagreb:

http://www.skopje.com.mk/angliski/megju.asp

dersu
02.04.2008., 12:38
I JOS NESTO...U SK KOD BUS STANICE..IMA KAFICA PRISTOJNIH???JER TAMO MORAM DA SACEKAM KO CE ME VEC SUSRESTI...PA DA NISAM U NEKOM CUMEZU,SAMA ZENA..HEHE..SA BAGAZOM...

ma naci ces nesto. bus stanica je u centru grada i ne moze ti se nisto lose dogodit.

AFRODITA69
02.04.2008., 13:18
afro,

mislim da bi ti Ferijalen dom bas odgovarao za smestaj. Nije hotel sa 5 zvijezda ali je sasvim ok i nije preskupo (40$ za single room) kao drugi hoteli (100$ za jedno vece:eek:).

evo ti sajt:
http://www.hihostels.com/dba/hostels-Skopje---Ferijalen-Dom-096272.en.htm

imas i bus Skopje - Zagreb:

http://www.skopje.com.mk/angliski/megju.asp

a cuj,jer taj ferijalen zatrazuje neke posebne dobne granice???ili je bez granica,hehe..ili moras biti student ili sta?
pa nije lose,meni fakat treba samo za prenociti i ono,odmoriti..i znam da su oko 120e..ma ovo bi bilo idealno.ali gde je prolet?jel to negde daleko od busa i uopce svega?

a sad vidim da ima bus za zg samo od srede do sub...hm...onda a moram biti tamo 8 dana...a i za krusevo je drugo vreme nego sa bus stop site-a,tamo nema 3 sata..nego u 7 jutro i 5 popodne.sad me sve smotalo

dersu
03.04.2008., 09:58
[QUOTE=AFRODITA69;13372731]a cuj,jer taj ferijalen zatrazuje neke posebne dobne granice???ili je bez granica,hehe..ili moras biti student ili sta?
pa nije lose,meni fakat treba samo za prenociti i ono,odmoriti..i znam da su oko 120e..ma ovo bi bilo idealno.ali gde je prolet?jel to negde daleko od busa i uopce svega?

ne, nema dobne granice. svako moze dobit sobu. inace nalazi se na 500 metara od autobuske stanice, a 700 od strogog centra grada.

AFRODITA69
07.04.2008., 16:11
pa trazim nekog frenda koji tamo zivi da mi pogleda a on kaze,aj..ma ne moras sada,kad dodes cemo naci..pa neznam jer takvih ima vise,hehe da on misli da ce mene cekati soba ili sta ja znam sta covek prica.glavnom valjda zna ako je tamo da ne treba ranije nista nego na licu mjesta.sta ti mislis???

mislim,da nebi bilo nisamo znali kad dodem pa mi samo on ostane,hehehehehee.jer to nebi.

AFRODITA69
07.04.2008., 16:15
sad tek vidim da su sobe dvokrevetne..ama ja nebi da sam sa nekim jos..to nije moj stil,hehe..ako je to opcija jedina,osim ako frendica nije samnom..onda bi ja radije hotelcek..neznam...nekako,nisam bas nesto luda da budem sa nekim nepoznatim,hehe...malo sam opicena po tom pitanju.

dersu
08.04.2008., 17:53
sad tek vidim da su sobe dvokrevetne..ama ja nebi da sam sa nekim jos..to nije moj stil,hehe..ako je to opcija jedina,osim ako frendica nije samnom..onda bi ja radije hotelcek..neznam...nekako,nisam bas nesto luda da budem sa nekim nepoznatim,hehe...malo sam opicena po tom pitanju.

ma mozes i sama bit u sobi. bili su sad nasi strani gosti tamo i znam da je tako.

AFRODITA69
08.04.2008., 18:12
da..ne volim neke nepoznate face samnom..onda mogu i kod'domacina'hehe..neznam..ja mislim da cu ja zletavat zadnju minutu da trazim prenociste..a mozda to ovaj moj tako radi namjerno pa da mi ponudi svoje,hehe..neznam ja.muski su smesni.nego,nije mi jasno,recimo sa zg kolodvora bus ne ide svaki dan u sk niti dolazi iz sk a na sk site dolazi u zg na dane na koje nema na zg sajt..sva sam se pomotala...

dersu
10.04.2008., 19:56
afro, podsjeti me na pm da nazovem telefonom autobusku stanicu. pitat cu ih jel ima autobus za zagreb i kad.

grm65
07.05.2008., 23:04
i ja kad ce 8 mjesec :(

poskupili su i Makedonci smještaj sve to rjeđi je za 10 eura, sve češći za 15 eura, izgleda da su im Albanci puno iscrpili financije. Ohrid ludilo, ali sve ostalo žalost, Prespansko jezero neuredna močvara, zapadna Makedonija neki novi svijet, sami Šiptari, ne volim kad pretjeravaju sa vješanjem svojih zastava, ipak su u MK, a istok presiromašan, kao da je još doba Goce Delčeva.Svakako posjetiti Skopje i njegovo predgrađe Arančinovo ,to još niste vidjeli.:s

ivan06
08.05.2008., 18:52
Upravo sam procitao cijeli topic, ima dosta korisnih informacija..
I sam se spremam u Makedoniju ovo ljeto, najvjerojatnije vlakom ili autobusom i imam dva pitanja:
-koji je najjeftiniji nacin putovanja po Mk (recimo, od Skopja do Ohrida, a mozda cu i negdje drugdje ici)? Vlak, autobus, stopiranje?
-da li boravak na Ohridskom jezeru i u Skopju moze biti dobar supstitut za ljetovanje na Jadranu?
Hvala!

Ivan, ck

dersu
08.05.2008., 18:55
autobus. i najsigurniji je. mada od skopje od Ohrid vozices se jedno 4-5 sata, ali ima lijepih predela.

Ohrid je jako lijep i moze biti substitut za Jadran. Ima se puno toga videjti.

dersu
08.05.2008., 18:58
poskupili su i Makedonci smještaj sve to rjeđi je za 10 eura, sve češći za 15 eura, izgleda da su im Albanci puno iscrpili financije. Ohrid ludilo, ali sve ostalo žalost, Prespansko jezero neuredna močvara, zapadna Makedonija neki novi svijet, sami Šiptari, ne volim kad pretjeravaju sa vješanjem svojih zastava, ipak su u MK, a istok presiromašan, kao da je još doba Goce Delčeva.Svakako posjetiti Skopje i njegovo predgrađe Arančinovo ,to još niste vidjeli.:s

Shutka je ipak najzabavnija. Tamo zive romi i zovu je Mali Bombaj.

dersu
08.05.2008., 18:59
Za oni koji ce doci u Skoplju, obavezno da posete kanjon Matka!

Blagajnica
08.05.2008., 19:30
Jel imaš neku sliku Matke?
Jedino nju nisam stigla vidjeti.

P.S. ovo ljeto bi i ja mogla do MK. ako se ne dogodi nešto nepredviđeno.

ivan06
09.05.2008., 11:11
Dersu, hvala na odgovoru. A kako je kroz ljeto (recimo, 8, 9 mjesec) sto se tice zabave i mladih? Naravno da me zanimaju sve ljepote Ohrida i jezera, no mladi smo, treba se i zabavljat :)

snezana mk
09.05.2008., 11:30
Smeštaj u Ohrid počinje od 5 eura pa nagore ,nije što platiš to i dobiješ, za 5 eura imaš pristojan smeštaj,a kako jedan dio godine živim tamo mogu ti reći da nije skup uopšte .Ohrid se vredi posjetiti što zbog prekrasnog jezera tako i zbog crkvi jer je jedini grad na svijetu koji ima 365 crkvi za svaki dan u godini.
Evo slike
http://i30.tinypic.com/2hntee9.jpg
http://i32.tinypic.com/27yqvk8.jpg
http://i25.tinypic.com/k0jyjb.jpg
http://i29.tinypic.com/24wbtb4.jpg

snezana mk
09.05.2008., 13:40
Dersu, hvala na odgovoru. A kako je kroz ljeto (recimo, 8, 9 mjesec) sto se tice zabave i mladih? Naravno da me zanimaju sve ljepote Ohrida i jezera, no mladi smo, treba se i zabavljat :)

Cjelo ljeto traje program "Ohridsko ljeto",gde razni izvođači gostuju ,zabave ima za svakoga, razne grupe,opere ,mjuzikli,sve za svaki ukus,za ovu godinu znam da 03 08 gostuje Lenny Kravitz,karta oko 1000 den ili manje od 20 eura.

dersu
09.05.2008., 15:13

vec su ti odgovorili. zabave imas cak sto vise previse. i naravno pored zabave, mozda se zaljubis u makedonsko devojce...:D

dersu
09.05.2008., 15:22
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/FYR_of_Macedonia/Skopje-451990/Things_To_Do-Skopje-Matka_Lake_Canyon-BR-1.html

tu ima nekoliko fotografija od Matke.

licno nemam svoje fotke.

ivan06
09.05.2008., 16:43
vec su ti odgovorili. zabave imas cak sto vise previse. i naravno pored zabave, mozda se zaljubis u makedonsko devojce...:D

Ako su lijepe kao srpkinje i hrvatice, to je vrlo moguce ;)

ivan06
09.05.2008., 16:48
Evo slike

Wow, predivno! Mislim da ce Makedonija ovo ljeto biti pun pogodak :) Tim vise sto imam daljnju rodbinu u Ohridu, pa cemo vec sredit neki smjestaj :)

snezana mk
09.05.2008., 16:50
Ako su lijepe kao srpkinje i hrvatice, to je vrlo moguce ;)

Pa možda smo i bolje :D

ivan06
09.05.2008., 16:58

PRODANO! :)

pionir_pula
09.05.2008., 20:07

Šta je ovo neka propaganda? :eek::lol::rofl::rofl::lol:

Blagajnica
10.05.2008., 19:07
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/FYR_of_Macedonia/Skopje-451990/Things_To_Do-Skopje-Matka_Lake_Canyon-BR-1.html

tu ima nekoliko fotografija od Matke.

licno nemam svoje fotke.

Hvala. :top:

P.S. koliko je Martka pristupna automobilom i jel ima neki organizirani prijevoz po njoj?

Blagajnica
10.05.2008., 19:14
Ohrid se vredi posjetiti što zbog prekrasnog jezera tako i zbog crkvi jer je jedini grad na svijetu koji ima 365 crkvi za svaki dan u godini.

meni je to dobar marketinški trik o 365 crkava.
a što ako je prijestupna godina. :s

P.S. i nisu crkve nego hramovi (većina). ako možemo to nazvati uopće hramom.
svako dalmatinsko selo ima veću i ukrašeniju crkvu od pol Makedonije.
ako se netko nada vidjeti velebne hramove bojim se da će se razočarati.
ti mali hramovi više sliče na rimokatoličke kapelice.
Naravno nije sve u kiću i ornamentici. a ni u velični. :D
ja se osobno ložim na mistiku i meditaciju i upravo zbog toga ću ići u MK.
želim osjetiti malu drugačiji tempo, života, vidjeti nasmiješenja lica, ljude koje kapitalizam nije još uvijek uništio, probati sunce juga, utopiti se u tuzi za jugom :top:

LuckyLuke
10.05.2008., 20:23

želim osjetiti malu drugačiji tempo, života, vidjeti nasmiješenja lica, ljude koje kapitalizam nije još uvijek uništio, probati sunce juga, utopiti se u tuzi za jugom :top:

Pa u prestupnu godinu nemoras ici u Ohrid... nego mozes posecivati Dalmatinska sela i gledati njihove crkve...:mig:
Crkve u Ohridu kao i u velikom djelu Makedonije o kojem govoris su sagradjene u rano-kriscanskom periodu i takve su kakve su onda bile....tamo su crkve i manastiri koje su podigli sv.Kliment, sv.Naum....a ne neke moderne gradbe iz proslog stoljeca...
...Ali samo u Ohridu mozes vidjeti europske korjene kriscanstva...

pulj-anka
18.05.2008., 19:59
Pozdravljam vas društvo. Razveselilo me čitanje vaših razgovora jer nisam slučajno naišla na ovu temu. Može li mi molim vas netko pomoći? Trebam naći prijateljicu koju godinama nisam vidjela. Rođena je u Rovinju a živi u Skopju. Zna li netko kako mogu pogledati telefonski imenik Skopja? Možda neku e-adresu naravno iz Makedonije, njihov forum npr.?
Naravno da mislim putovati u Makedoniju, a bilo bi šteta ne saznati prije što se sve može i mora vidjeti.
:top:

ratep
18.05.2008., 22:03
Pozdravljam vas društvo. Razveselilo me čitanje vaših razgovora jer nisam slučajno naišla na ovu temu. Može li mi molim vas netko pomoći? Trebam naći prijateljicu koju godinama nisam vidjela. Rođena je u Rovinju a živi u Skopju. Zna li netko kako mogu pogledati telefonski imenik Skopja? Možda neku e-adresu naravno iz Makedonije, njihov forum npr.?
Naravno da mislim putovati u Makedoniju, a bilo bi šteta ne saznati prije što se sve može i mora vidjeti.
:top:

Nazovi inf. 00389 988

pulj-anka
18.05.2008., 22:58
Nazovi inf. 00389 988
Petre moj, tko bi to platio? A i dok bih se razumijela na makedonskom....bankrotirala bih..:rolleyes: nema šanse. Ipak, hvala na savjetu

dersu
19.05.2008., 11:54
pisi mi na PM kako je ime i prezime njenog oca, pa cu ja nazvat informacije. U slucaju da je udata onda mi moras poslat ime i prezime njenog muza. Ako imas samo njenu adresu, onda mi je to dovoljno.

Inace Petre broj informacija nije vise 988 nego 188.

Tipi
19.05.2008., 12:07
Zna li netko kako mogu pogledati telefonski imenik Skopja?

http://whitepages.com.mk/index_eng.asp

dersu
19.05.2008., 12:07

prije deset godina odem ja posjetit Mont St Michel. To je ostrov u Francuskoj na kojem se nalazi crkva.
http://www.sacred-destinations.com/france/mont-st-michel.htm
I nosi nas vodic u najstarijoj sobi ove crkve za koju se kaze da je od devetog vijeka. I osjetim se ja kao kod kuce, osjetim kao da se nalazim u nekoj maloj crkvi u Ohridu. Onda poce vodic: " Evo ovo je najstarija soba crkve. Moj slavni profesor arhitekture mi je jedan put rekao da se nesto ovakvo moze vidjet samo na prostorima u Srbiju i Makedoniju, u njihovim starijim manastirima."

e sad ti idi i vidi!

Obavezno posjetit pesterske crkve. Tu imas puno mistike.

a sto se tice kapitalizma, pa naravno da ga i mi imamo preko glave.:D

dersu
19.05.2008., 12:10
Nego, Afro nam se nije javila....

cekame aber od tebe Afro!

pulj-anka
19.05.2008., 16:55
http://whitepages.com.mk/index_eng.asp

Hvala, tražim, tražim, možda nađem uz vašu pomoć :)

micicici
21.05.2008., 19:40
Planiram z agodisnji odmor u julu da idem u Ohrid,pa mi je onda palo na pamet da obidjem i Skoplje...zanima me ako neko moze da pomogne,neki jeftiniji smestaj u SK ,a da nije ovaj pominjani hostel od 65$...da li moze da se nadje nesto privatno ? Ukoliko ima neko neki telefon za rezervaciju smestaja na Ohridskom jezeru,opet privatnog,bila bi mu jako zahvalna!

AFRODITA69
21.05.2008., 19:45
ja se upravo vratila iz makedonije...bilo mi je super.upoznala sam super ljude i naravno zaljubila se u makedonsko momceto...hehehehe...vidi mi sig pod avatar-sve receno.
ama bilo mi je super super super.najbolji godisnji do sada.definitivno se vracam sto prije mogu.steta da sam tako daleko...a jebiga,sta se moze.

dersu
22.05.2008., 07:19
ja se upravo vratila iz makedonije...bilo mi je super.upoznala sam super ljude i naravno zaljubila se u makedonsko momceto...hehehehe...vidi mi sig pod avatar-sve receno.
ama bilo mi je super super super.najbolji godisnji do sada.definitivno se vracam sto prije mogu.steta da sam tako daleko...a jebiga,sta se moze.

bravo Afro, znas kako pesna kaze "Zemi momce makedonce, pa da vidis sto e raj...":D

i moram to potvrdit, jer mi je muz super.

sledeci put kad dodjes, moramo ici na kolace.

AFRODITA69
23.05.2008., 00:41
ma zela bi ga odma...ali smo daleko..ama sad mi je uzasno...ja bi sada u green na toplu cokoladu(znas u biser)..to mi je mesto puno memorija,ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.....aerodro m i taj kvart...

dersu
23.05.2008., 05:54
pa pisi kako si stigla autobusem, pa gde si spavala na pocetku, pa jel si posetila Tosetov grob...

micicici
23.05.2008., 17:34
...da,ajde malo detaljnije,molim te,gde si spavala,sta obisla,videla.....za nas koji se tek spremamo u MK :)

ivan06
25.05.2008., 19:46
Afrodita, da se nisi utopila u ljubavi? :) Pisi kako je bilo, sto treba pogledati, sve sve... :)

AFRODITA69
25.05.2008., 22:35
pa pisi kako si stigla autobusem, pa gde si spavala na pocetku, pa jel si posetila Tosetov grob...

PA VAKA-isl sam s busom-8 ljudi sve skupa haha,nocnoo putovanje,super,sta da kazem? u par momenata sam pomislila da bi bila sasava da sam dala 1800 kn za avion kad sam fakat bila zadovoljna sa busem od 300 kn.i jos mi je vreme preletelo..dosla sam u sk umesto u 9 u 6 i nesto.u sk sam se nasla sa njih par s kojima se prije nisam videla ali sad su mi kao najbolji prijatelji..tolko dragi ljudi da u 20 godina u ovoj nedodziji nisam upoznala tako nekoga.inace bila sam u jednom hotelu koji nije nesto ali za spavanje je ok (30e po noci)onaj preko puta grcke ambasade,hehe..i tamo su svi ok bili kao da si doma,hehe..dva dana sam bila u krusevom da,isto super apartman za samo 6 e na noc..sa svime nutra,kuhinja sve ono nutra od tanjura,ranjgli,ulja octa svega...hahaha..samo je bilo zima uzasna ali ok radijatori su radili na veliko,ujutro smo bili ko u parnoj kupelji..posle sam opet dosla u sk i tamo bila do kraja...a cuj,manje vise smo hodali po kavama,i tako po vani.nisamo bas nesto razgledavali-aerodrom sam upoznala najvise,hahahahahaha,bas lepi kvart makar su zgrade,svida mi se biser i cokolada u green,haha...ma imam jednu veliku veliku uspomenu na to mesto o kojoj nebi jer nije mesto ali sta da kazem,srcka mi ostala u sk i sad patim.ma e,sutra bi isla dole da zivim samo da je posla za mene.....

AFRODITA69
25.05.2008., 22:37
Afrodita, da se nisi utopila u ljubavi? :) Pisi kako je bilo, sto treba pogledati, sve sve... :)

hahaha...tonem jos.gledaj nismo isli nesto specijalno gledati mada vjerujem da ima dosta za vidjeti..moj dolzak u sk je bio da upoznam ljude koje sam zeljela upoznati i da s anjim provedem vrijeme..i naravno jedan-ON- i sad sam ..a sta da kazem.ljuta sto sam bila,sto sam se vratila.sto ne mogu tamo dokle ne idem na odmor opet u hrv.a isla bi sutra.:top:

eferenci
26.05.2008., 01:39
hahaha...tonem jos.gledaj nismo isli nesto specijalno gledati mada vjerujem da ima dosta za vidjeti..moj dolzak u sk je bio da upoznam ljude koje sam zeljela upoznati i da s anjim provedem vrijeme..i naravno jedan-ON- i sad sam ..a sta da kazem.ljuta sto sam bila,sto sam se vratila.sto ne mogu tamo dokle ne idem na odmor opet u hrv.a isla bi sutra.:top:

Ohrid je odlican, predivan, jezero puno zmija....
A Skopje....imala sam osjecaj da sam u nekoj full komunistickoj zemlji jer pogled na zgrade me samo na to podsjecao....
Ok je grad ali stvarno me nicim nije netjerao da uopce i pomislim da se vratim tamo ikad.

AFRODITA69
26.05.2008., 01:48
hahahaha...moras to "duboko" osjetiti...onda bi se vratila,hahahahahahahahhaahah.bas u tom komunjara kvartu,hehe.dublja vibra treba biti,inace nema nista.sfakas?
evo
http://www.aerodrom.gov.mk/Images/galerija/hi-rez/DSC00348.JPG
http://www.aerodrom.gov.mk/Images/galerija/hi-rez/DSC00354.JPG
http://www.aerodrom.gov.mk/Images/galerija/hi-rez/DSC00350.JPG
http://www.aerodrom.gov.mk/Images/galerija/hi-rez/DSC00371.JPG

AFRODITA69
26.05.2008., 01:50
ma razumijem tebe..zezam se samo,ali ja imam neku vezu sa ovim kvartom vec dugo i zato me dojmio tolko.
nema veze sa zgradama ili izgledom.al ima sa emocijama.a to je dovoljno da zavolim dio.onako oko srca me strecne.

eferenci
26.05.2008., 03:31
ma razumijem tebe..zezam se samo,ali ja imam neku vezu sa ovim kvartom vec dugo i zato me dojmio tolko.
nema veze sa zgradama ili izgledom.al ima sa emocijama.a to je dovoljno da zavolim dio.onako oko srca me strecne.

Imala sam i ja vezu i jos me uvijek steze oko srca.
Ali ipak se ne bi nikad tamo vratila...samo u slucaju da bas moram

AFRODITA69
26.05.2008., 03:50
neznam...mislim ja sam iz zg i naravno da se vracam od ovamo zivjeti negdje doma,ocito bi isla u zg.ali bas da
recimo iz nekog razloga moram tamo zivjeti-nebi nista imala protiv.
ja sam inace malko luckasta,hehe,ne zameri.meni su se cudili svi recimo da iz ny idem u sk sa time da sam
isla od zg drndat se 12 sati tamo i nazad zbog nekog hahah...ok bilo je vise stvari,zasto sam isla ali nitko koga znam nebi.
a ja sam malcice avanturist ali moram imati inspiraciju,ama onda mi nista nije tesko.

dersu
26.05.2008., 07:16
vidim ja ne volite nasu '"arhitekturu":D.
ipak aerodrom zna imat ljubavnu vibru...he-he...

ali bre momcinjata ni se super!!!

afro, da imas od cega da zivis u Mk, super bi ti bilo. ja sam zivjela 11 godina u inostranstvo. profesionalno je bilo super, ali emocionalno nula. eh, sad posto opet zivim u Mk, emocionalno je odlicno, a profesionalno ok.

AFRODITA69
26.05.2008., 17:07
ja bi vo aerodromceto....jeeeeeeee......svaki dan bi bila u biseru,hahahaha,aj suti dersu
ne podsecaj me na taj kraj,izludet cu!

ombia
01.06.2008., 17:35
a sto kazete na stari kolodvor, tamo kod bristola :D

Ali, ima arhitekture dapace pod unesco zastitom i opcenito i vino i klima i ljudi :cerek:

A carsija i cevapi :cerek: a tamo paradajz i paprika jos imaju okus po istome i opcenito su Hrvati rado vidjeni.

http://balwois.viabloga.com/images/ohrid_400_02.jpg

I nigdje nema ljepsih a povoljnijih bisera i koralja, evo d amogu sutra bih se tamo preselila, naravno sa eu placom.:mig:

AFRODITA69
01.06.2008., 19:29
lepo za posjetiti,ali ja patim na gradove.zivi u gradu a po paprike i paradajz tamo,hahahahaha...
mene ipak vise vlece ovo
http://galerija.vmacedonia.net/albums/userpics/10001/normal_skopje_03.jpg
GRAD.

ombia
01.06.2008., 20:28
Ok je Ohrid je premali za zivot, moze onako od travnja do rujna, a ostatak grad, uostalom skopje je jako blizu, ako ne uzmes bus :D

despina
07.06.2008., 19:05
:rofl:Ajme slučajno sam naletila ma ovaj pdf,i tako sam sretna!!!!!!!!!!!!!! :cerek:

Ja bi sad na kavicu u biser!!!! :(

AFRODITA69
07.06.2008., 21:15
:rofl:Ajme slučajno sam naletila ma ovaj pdf,i tako sam sretna!!!!!!!!!!!!!! :cerek:

Ja bi sad na kavicu u biser!!!! :(

i ja bi...ja bi na toplu cokoladu u green,hehe...znas green u biseru?ili navecer u kartel malo sesti van(plostad)??
ma ovde cu ja da zivim jedan dan...vec sam rekla frendici da mozemo skupa kao cimerke,hehe...ama neznas nikad!:mig:

a zasto si tako:cerek:,jer to iz istog razloga kao i ja(:mig:)ili nesto drugo?

http://img209.imageshack.us/img209/2162/img0685rj8.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/9818/img0671ye6.jpg

AFRODITA69
07.06.2008., 21:22
quote;
"ipak aerodrom zna imat ljubavnu vibru...he-he..."

hehe...uf..istina je to.to samo oni koji su to 'iskusili' znaju!;)

AFRODITA69
07.06.2008., 21:25
Ok je Ohrid je premali za zivot, moze onako od travnja do rujna, a ostatak grad, uostalom skopje je jako blizu, ako ne uzmes bus :D

ma kakav bus..pa iz kruseva sam se drndala skoro 4 sata..hehe,pa nikako,pa nikako..jos su nam dali da kafedamo u prilepu pola sata kao da putujemo iz hrv u mkd a ne iz kruseva u sk.....daj ti meni sk a u ohrid cemo svakih dva meseca...:)ili po potrebi i zelji.al svako ne voli grad.jebiga.

Beautiful Girl
08.06.2008., 16:56
Hajdete svi u Makeoniju cekamo vas :) odlicno je imate sve u jedno :) voda je super,mi makedonci kao ljudi smo odlicni jako gostoprimljivi i izuzetno drustveni....
ako hocete da se provedite stvarno dobro zaboravite one destinacije kao egipet,tunis :))) dodzite kod nas da uzivamo u rajuu :)))))))

AFRODITA69
08.06.2008., 19:14
ocemoooooooooooooooooooooo....hebes tunis...i egipat..
http://www.youtube.com/watch?v=aO_8RG28WRo
' Tamo gdje vjecno sunce sja
Tamo je Makedonija
Narod I zemlja koju volim ja

Dok Vardar grli polja zrelog zita
Ponosna I gorda kao gorska ptica
Pjesmom je svojom zemlja ta ocarala srca sva
I vino sa izvora njenih sad pijem ja

Besmrtna k'o srce sto vjekovima bije
Tudjinska nikad ona bila nije
Zastava njena nek' se vjecno vije

Kad si sam, kad je sve tuzno, ti se sjeti nje
Makedonija ti pruza ljubavi sve '

E bas taka..cista vistina e..

despina
08.06.2008., 20:55
Hajdete svi u Makeoniju cekamo vas :) odlicno je imate sve u jedno :) voda je super,mi makedonci kao ljudi smo odlicni jako gostoprimljivi i izuzetno drustveni....
ako hocete da se provedite stvarno dobro zaboravite one destinacije kao egipet,tunis :))) dodzite kod nas da uzivamo u rajuu :)))))))

:rofl:

miriva
08.06.2008., 21:04

Eto mene za 4 mjeseca :top: Svaki put se neizmjerno radujem kad idem, i plačem kad Makedoniju moram ostaviti do mog idućeg posjeta.

A što se makedonaca tiće, stvarno tako gostoljubljive, srdačne i tople ljude nigdje nisam uspjela upoznati. Zakon ste!!!! :cerek:

AFRODITA69
08.06.2008., 21:35
to me najvise odusevilo...mada skopski decki znaju biti-ligavi-kako kaze moja frendica,hahaha...znas ono-misle da su neko i nesto..tog tipa...ili to ovisi cime se bave..neznam.(ne pricam za prijateljstvo nego malcice dublje vezice i poznanstva)

miriva
08.06.2008., 21:45
to me najvise odusevilo...mada skopski decki znaju biti-ligavi-kako kaze moja frendica,hahaha...znas ono-misle da su neko i nesto..tog tipa...ili to ovisi cime se bave..neznam.(ne pricam za prijateljstvo nego malcice dublje vezice i poznanstva)

Ja znam samo jednog skopskog dečka, i to ga nisam upoznala u SK, nego u Zagrebu :D. Bila je to OPAKA planktonska ljubav, ali nikad ništa konkretno, niti će biti. I dalje smo dragi jedan drugom, tipkamo se prek maila, sms-a, vidjeli smo se na neutralnom terenu, dok je on živio vani... i sada ću ga iznanaditi kad odem u MK u listopadu.

Možda sam mogla biti makedonska snaška, ali s jednim drugim tipom, s kojim sam petljala dok smo živjeli u Londonu i bili jakoooooo mladi.

Sve u svemu, ja sam u Makedoniji uvijek imala problema s dečkima, jer sam prilično visoka, a oni baš i nisu, al zato kad bi mi se neki mali nakačio na vrat, e, tog se teško dalo riješiti :lol:

Beautiful Girl
09.06.2008., 00:58
ooo znas to je uvek tako...ono sta imas kuci ti se ne svidza...:) meni na primer se svidzaju hrvate :D :D :D a vas makedonce...ima samo jedan problem kod makedoncima:trebas se puno trudit za da primjeti da ti se svidza..pa ondla sljedi period dok ti pridze itd...:) znaci hocu rec da nisu onako ekspeditivni kao sto su momci u eu na primjer...ali znam samo jedno....BALKANCI su najlepsi :)))) to sam oduvek znala ali i desilo mi se nesto dok sam pila kavu u jedan kafic u minhenu dosli su 3 muskarci i ja onaka kazem u sebi e ovo mora da se balkanci :) i eto vidis oni su poceli pricat na hrvatskom :) nisam pogresila

AFRODITA69
09.06.2008., 01:47
a kako koji..ali da..i ja sam sa doticnim bila inicijator iako sse vidjelo da je to cekao,hahaha.ali sudeci po nasem prvom susretu u rl,hahaha,nebi rekla da im treba dugo,hahahahahaha...izgubih glavu doslovno.ma i prije sam izgubila-ali posle susreta i potpunog 'zblizavanja'-totalno!
tako da mi je sk ostalo u jako ljepom sjecanju...i vracam mu se nazad cim mogu.pa da pak malo prosvrljam po biseru...

inace ja nisam trazila makedonca..nisam trazila nikog,desilo se posve slucajno..nije se cak ni cinilo da ce ikad biti i neko povrsno poznanstvo iz tog upoznavanja ali vibra koja se rodila medu nama je bila tolko jaka da nas je oboje posve pomjesalo.a isto tako sam iz tog izleta dobila par dragih i bliskih prijatelja(doslovno)s kojima zaista zelim odrzati kontakt i vidati se kad god mi prilika to dozvoli.zaista drag narod.

Beautiful Girl
09.06.2008., 02:04
jaoo vidi se da stvarno si se zaljubila :) ali znas sve to ovisi i od muskarac..jas sam to rekla opsto onaka za svi...a za narod nemamo mislim ravnog :) kad ustanemo odna prvo popijemo kafu u neki kafic za drustvom...onda idemo kuci da rucamo i da se spremimo za veceras...:) znaci uvjek na prvo mjesto je druzba,prijatelji i sve ono...ali zato odna moramo da sedimo ispred knige po cjele noci evo bas kao ja sad :) :) :)
ali ko dodze u makedoniju nikad ne zaboravi i uvjek zeli da dodze opet :) a mogu mislit kako je tebi kad si se tako zblizila sa puno ljudi :) kako pjeva antonija sola :) ovo je moja zemja moji svi ali u srce majko on je jedini

AFRODITA69
09.06.2008., 02:13
e to je.druzenje,izlaski,ma tako je bilo gde kad imas super ljude oko sebe..a zbiljam,bas sve koje sam videla po prvi put sam se osecala kao da ih znam vec dugo vreme.svi.a to je ono sto volim ko dljudi.i znas sta?ja nikad nisam se druzila sa nekime od tamo,dakle niti praktcirala jezik ali svi su pricali makedonski stalno i sve sam razumela kao da sam od tamo.to je valjda ono kad nesto ti je lepo kad volis,odma pokupis,bez problema...a odakle si tocno?

AFRODITA69
09.06.2008., 02:21
http://i108.photobucket.com/albums/n16/djurob/606panorama.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:22
http://i108.photobucket.com/albums/n16/djurob/143Risticevapalata.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:27
http://img352.imageshack.us/img352/369/img04bp4.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:29
moj dragi kvart!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://img517.imageshack.us/img517/5200/img07gz3.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:30
http://img65.imageshack.us/img65/5244/img13ew4.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:32
http://img54.imageshack.us/img54/3653/img20jn8.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:33
http://img67.imageshack.us/img67/8325/img0363vz3.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:35
http://i108.photobucket.com/albums/n16/djurob/DSC00358.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:36
http://i108.photobucket.com/albums/n16/djurob/DSC00343.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 02:39
aerodromcetoooooo moe
http://i108.photobucket.com/albums/n16/djurob/282AERODROMATNIGHT.jpg

AFRODITA69
09.06.2008., 04:03
uh,jesam vas nagnjavila sa slikama...

Beautiful Girl
09.06.2008., 05:01
jas sam od Veles to je juznije od skopjle nekih 50 km...kad skontam kako da stavim sliki onda uradicu to da vidis kakov grad je ako nisi bila svakako :) a ono za jezik znas tu skoro su svi isti...ja primjer razumem srpski hrvatski bugarski jos kad sam imala 5 godine zato sto oduvek sam gledala tv pa mozda zbog to...ali uglavnom i ja se svuda tu na balkani osecam kao kod kuce zato sto smo svi isti mentalitet...obisla sam puno u zivotu iako imam samo 19 godina ali kao tu nije nigde drugog...sad studiram u nemacku i super mi je stvarno...ucim zabavljuljem se....ako kad stapnem na kopnu Balkana ima tu nesto :)
a sta si rekla kad dolazis tu u makedoniju?

despina
09.06.2008., 09:18
http://i108.photobucket.com/albums/n16/djurob/DSC00343.jpg

Partizanska....:D