PDA

View Full Version : Kako se udebljati?

stranice : [1] 2 3

LukaJ
13.05.2003., 22:07
ok. imam 65kg na svojih 190 cm....

stvarno bi htio dobiti nekih 10-15-ako ne i 20 kg

nobrainatall
13.05.2003., 22:40
prestani pušiti

Vlatka
13.05.2003., 22:53
nobrainatall kaže:
prestani pušiti

Ne pali

LukaJ
13.05.2003., 23:21
ne pušim

Secundo
14.05.2003., 06:13
Cekaj dok navrsis 30.-u

Lisa
14.05.2003., 06:27
Secundo kaže:
Cekaj dok navrsis 30.-u
:D ja navrsila tridesetu,rodila dijete i jopet imam 62 kg na 177 cm,i ne pusim i jedem sve u bilo koje noci-dana!
Nekim ljudima se jednostavno ne prima!;)

allegra
14.05.2003., 19:41
Luka

jel' ti ono na nekom drugom topiku pišeš da stalno imaš proljeve?

Pa kako ćeš se udebljati uz proljev?

Ajde brzo doktoru ... čovječe možda imaš parazite u crijevima, pa i njih hraniš :D

LaPerla
14.05.2003., 21:06
Allegra upravo mi je to palo na pamet .
Mislim da bi zaista trebao vidjeti doktora.

Tinchi
14.05.2003., 21:44
65 kg na 190 je stvarno MALO kg... Premalo za dečka, ma za bilo koga pa makar bio i najsitnije moguće građe.

Poslušaj cure i hitno na pregled... Ne čini se to meni kao problem 'neprimanja' hrane već kao nešto ozbiljnije..

Sretno!

Martin
15.05.2003., 07:33
A šta bi ti htio nabaciti, mišiće ili masnoću? ;)

Ako nisi bolestan, trebat ćeš malkice promjeniti životne navike, barem što se tiče prehrane.

*zvijezdica*
15.05.2003., 12:47
LukaJ kaže:
ok. imam 65kg na svojih 190 cm....

za početak bi bilo dobro da nađeš nekoga ko fino kuha, da si opušten i bez nervoze.... i ne bi bilo loše da posjetiš doktora...koliko ti imaš problema sa svojom mršavošću toliko mi drugi imamo problema sa debljinom...

mala_slatka
16.05.2003., 06:16
ja sam imala problema sa tim bila sam jako mrsava a onda sam lijepo izvadila stitnjacu:D i sad sve ok ,stitnjaca mi je ubrzano radila iako Luka sad mi dodje da odem po nju u bolnicu:B sad moram paziti sto jedem:rolleyes:

MaxB
21.05.2003., 20:13
LukaJ kaže:
Teretana... Par mjeseci... Marljivo vjezbaj (dakle - tako dugo dok ti ruke ne otpadnu)... I rezultati ce doci... A tijelo ce ti izgledati bolje nego da samo nabacis kile. ;)

dvajstri
22.05.2003., 08:58
1.Hoćeš li nabaciti kile u kratkom ili dužem vremenu?
2.Hoćeš špek ili mišiće?
3.Jesi li karakter ili ne?

1.Da bi dobio par kila prirodnim putem trebaš jesti kao životinja, i to meso(protein), Rižu, krumpir, tijesto i sl. (ugljikohidrat), a uz to ako se ne želiš samo zašpekaviti trebaš se ubiti u teretani minimalno 1 godinu.
Budući da si žgoljav vjerojatno nećeš nakupiti puno špeksija.

Uz pomoć dodataka prehrani (proteini, ugljikohidrati, amino kiseline) koji su stvarno korisni i naravno uz obilnu prehranu možeš natuči kile u roku od 6 mj.

2. Uz malo vježbe mišići će poćeti bubriti,u protivnom bubrit će ti samo jedan mišić i to onaj oko pupka.

3. Najvažnija stvar u cijeloj priči je tvoja samodisciplina (čitaj" karakter da se pridržavaš prehrane i vježbe od starta do cilja), ako je nemaš zaboravi na sve ovo i budi takav kakav jesi.

Ako imaš koje pitanje u vezi bilo čega samo pitaj.

:top:

dvajstri
22.05.2003., 09:04
:eek: :eek:

Sada sam tek vidio koliko želiš dobiti.

ČOVJEČe bolje ti je da budeš karakter!

Zaboravi 10-15 kg bez dopunske prehrane. i teretane (5x tjedno) min. 2 godine, s obzirom na tvoj metabolizam.:(

Ako imaš volju pitaj!

Bell@ Baggins *
22.05.2003., 11:22
Jedi navečer. navodno sve kaj pojedeš poslije 17 h ide u masne stanice.

viky
22.05.2003., 14:04
Ovo o jedenju na vecer sam i ja cula, ali nekako u praksi ne funkcionira. Zapravo, moje je misljenje da se to odnosi samo na one koji se ne bi htjeli nadebljati.
Mogu samo napisati osobno iskustvo. Jedem bilo kada i to dosta mesa, a vrlo cesto mi je vecera poslije 23 sata. Nisam premrsava, ali nikako ne bih mogla upasti ni u skupinu debljih.
Kada sam imala 15 godina strasno sam se opterecivala s tim zasto se ne mogu nadebljati, a onda mi je jednom lijecnik odrzao lekciju o tome kako cendram bez veze i kako mogu biti sretna jer sam zdrava i vitka i tako me dobro oprao da sam se otrijeznila.
Moj savjet ti je posjet lijecniku i pregled, jer mrsavost moze biti posljedica poremecaja (ili bolesti), s njim se mozes posavjetovati i o eventualno dijeti za debljanje. Ne zaboravi genetiku, ona cesto igra presudnu ulogu.

Vilko
22.05.2003., 15:35
allegra kaže:
Luka

jel' ti ono na nekom drugom topiku pišeš da stalno imaš proljeve?

Pa kako ćeš se udebljati uz proljev?

Ajde brzo doktoru ... čovječe možda imaš parazite u crijevima, pa i njih hraniš :D

Sa obzirom da je to isti Luka"doktor prvo", a on ce presuduti sta se dogada.
Kako kaze Viki "moze biti Geneticko ", kakovi su roditelji ili braca i sestre?.
Formula prihvatljiva za tvoju visinu bi bila (BMI=23) x visina sq=
1.90 x 1.90 =3.61=83 kg bi bilo perfectno.

Sta ne znaci da ne mozes imati malo manje ili vise.
Imas jako dobre savjete ,ali "Doktor "i generalni pregled prvo ...
posebno sta imas i proljev!

Sretno sa pregledima,

:) ;) :cool:

Dav
23.05.2003., 15:22
Ako imas proljeve, onda bi se definitivno prije bilo kakve kure debljanja trebao time pozabaviti. Proljev je znak da nesto ne stima... nadajmo se da nije nista grdo, no (ne bih te hto plasiti, ali...) nikad ne znas. Pogotovo ako traju dulje vrijeme.

Nasi doktori su po tim pitanjima dosta aljkavi i treba im vremena da dijagnosticiraju, no ono sto ti mogu preporuciti je pregled na Internoj na Rebru. Tamo su doktori izuzetno kvalitetni (osim ako im se ne zamjeris, ali to je vec druga duga prica).

U svakom slucju, prvo iskljuci bilo kakvu zarazu i nametnike, a onda ides dalje... proljev je simptom hrpetine raznih bolestina.

koveonline
27.05.2003., 01:06
Evo ti par savjeta koji su mene uvalili u debelo salo

Kad dobiješ ili kupiš čokoladu. Nije bitno je li 50g. ili pola kile. Pojedi do kraja. - vrijedi za sve slatkiše i slastice.

Nemoj jesti slatko da se zasladiš - nego da se najedeš!

Navečer kad legneš u kauč s namjerom da gledaš Zvjezdane staze počasti se sa omletom od sira, colom i nečim za desert.

Počni jesti iz dosade po mogućnosti u nepravilnim razmacima .

Goli kuhar:
Dok kuhaš puding, umjesto tri žlice šečera istresi 1/4 posude, kakaoa nekoliko žlica (velikih), više mljeka pa rijetkost pudinga kompenziraj sa pšeničnim grizom. Izlij u veču zdjelu do pola naguraj nekoliko pettit beuere keksa unutra. Kad se ohladi stavi 3-4 kuglice sladoleda, prelij čokoladom ili čokoladnim mrvicama, malo šečera u prahu i možda par komada kandiranog voća.

E, ekipa od ovog se moraš udebljat. Tako je izgledao moj life style i dogurao sam do 108 kg sa svojih 190cm. Nisam imao zdravstvenih problema niti višak šečera, valjda me sport spašavao.

Sad sam se odrekao slatkog, fast food-a, gaziranog, alkohola (pive) i hrane nakon 7 navecer i ubijam se sklekovima i trbušnima. Tako več živim tri mjeseca i imam 98 kg.

Ja tako moram živjeti želim li biti normalne građe pa mi nije jasno ljudi, zašto se bunite da ne možete se udebljati?

BoLa
28.05.2003., 19:31
Prije tri godine ja sam bio: 194 cm. 70 Kg.

Danas sam: 195 cm. 90 Kg.

Kako? Teretana + zderanje. (s prekidima :))) pno igram kosarke pa puno trosim jebi ga, da ne igram bilo bi vise kg :))) )
Pij mljeka jako puno , 4 l. Jedno mljeko ti je oko 640 kalorija pa ti kontaj. + imas vitamine u njemu
Jedi jaja, banane su ti pravo dobre za ugljikohidrate i td....

soks
28.05.2003., 19:35
koveonline kaže:
Evo ti par savjeta koji su mene uvalili u debelo salo

Kad dobiješ ili kupiš čokoladu. Nije bitno je li 50g. ili pola kile. Pojedi do kraja. - vrijedi za sve slatkiše i slastice.

Nemoj jesti slatko da se zasladiš - nego da se najedeš!

Navečer kad legneš u kauč s namjerom da gledaš Zvjezdane staze počasti se sa omletom od sira, colom i nečim za desert.

Počni jesti iz dosade po mogućnosti u nepravilnim razmacima .

Goli kuhar:
Dok kuhaš puding, umjesto tri žlice šečera istresi 1/4 posude, kakaoa nekoliko žlica (velikih), više mljeka pa rijetkost pudinga kompenziraj sa pšeničnim grizom. Izlij u veču zdjelu do pola naguraj nekoliko pettit beuere keksa unutra. Kad se ohladi stavi 3-4 kuglice sladoleda, prelij čokoladom ili čokoladnim mrvicama, malo šečera u prahu i možda par komada kandiranog voća.

E, ekipa od ovog se moraš udebljat. Tako je izgledao moj life style i dogurao sam do 108 kg sa svojih 190cm. Nisam imao zdravstvenih problema niti višak šečera, valjda me sport spašavao.

:D :D :D koji si ti gurman, odvalila sam se kad sam čitala tvoje recepte

soks
28.05.2003., 19:39
BoLa kaže:
)
Pij mljeka jako puno , 4 l. Jedno mljeko ti je oko 640 kalorija pa ti kontaj. + imas vitamine u njemu

mlijeko baš nije jako zdravo, bar ne ono punomasno jer se mast iz mlijeka taloži po žilama (tamo sam čula) pa bi možda bilo bolje piti niskokalorično mlijeko.

Ali svakako začini salatu s maslinovim uljem, 100 g ulja ima 900 kalorija, a dobro je za žile.

ertuzio
19.06.2003., 13:56
Pozdrav...

Pišem ovu temu u nadi da cu dobiti odgovor na moje pitanje!!! Naime o cemu se radi...prirodno sam mršav i bez obzira što pojeo nemogu se udebljati! Cak sam isao i kod liječnika po savjet, rekao mi je da je stvar u metabolizmu...Od kad sam se rodio nikad nisam imao neku vecu razliku u kilazi (ono da se naglo udebljam ili naglo smršam) nego mi je kilaža konstantno isla prema gore, ali jaaako sporo!!! Sad imam 19 godina, 57kg i visok sam 180cm....katastrofa!!! Problem je i u tome što sam u toku dana vrlo aktivan i nemogu odjednom pojesti veliku količinu hrane...npr: kad se zasitim za vrijeme rucka, mogao bih pojesti tu istu količinu hrane za jedno 2 sata!
Htio bih da mi kazete par savjeta sto se tiće hrane...koja je hrana najbogatija proteinima...sta da jedem??? :)
Ali nemojte sad tu neke skupe kreatine u vrečicama il sta ti ja znam nabrajat, nego mi recite neku hranu koju bi moja mama mogla spraviti za mene....cilj mi je samo da nabacim bar jedno 10-15 kg i ako je moguće u sto kracem vremenu!!!

Htio bih da mi date konkretan recept...npr. radi to i to i za toliko i toliko dana ces dobiti neznam koliko kg...

Eto toliko od mene...aj cujemo se!!!:top:

premjesteno na prikladnu temu by lahor

Shadowfax
14.05.2005., 18:14
Meni jedna draga osoba ima problem s nedostakom tezine ili ti ga mase. :zubo:
Jednostavno ne moze dobit masu :rolleyes: ,a zaista puno jede i to raznovrsnu hranu. Ja mu savjetujem da ode u teretanu :rolleyes: ,al on veli da se tamo ne moze dobit na masi.:rolleyes:
Cula sam da mogu pomoci nekakvi dodaci prehrani koji imaju za kupiti u Vlaškoj :misli: Iako ja mislim da se uz tu prehranu mora baviti i nekom tjelovježbom.

txn :D

Morph
14.05.2005., 19:54
a da prvo ode kod svog liječnika:cool:

IMF-ovac
14.05.2005., 19:58
Morph kaže:
a da prvo ode kod svog liječnika:cool:

Slažem se!
Neka se prvo očisti od glista :D

Shadowfax
14.05.2005., 20:42
Bio je i sve je uredu nema glista,a ni trakavicu. :zubo: Stvarno veoma je bitno pa ako netko zna sto poduzeti neka napiše. Ili ako ima iskustva stim dodacima prehrani koji se prodaju u vlaškoj.

E da, da li mu se isplati ici u teretanu ili ne?

txn

J-C
14.05.2005., 22:00
Shadowfax kaže:
Cula sam da mogu pomoci nekakvi dodaci prehrani ...

Zašto 'nekakvi'? Sigurno da mogu pomoći jer uzalud je jesti hranu ako ne sadrži sve ono nepohodno za naš organizam.

Ja sam se udebljao par kila koristeći Tianshi spirulinu.

Ivory
14.05.2005., 22:12
e i mene zanima nesto. da li ja mogu uzimati te dodatke a da ne idem u teretanu, jer bih zelio sa neta narucit pa da onda dode kod mene jer nema kod mene teretane...
koliko inace dode takav preparat?

J-C
14.05.2005., 22:23
Ivory kaže:
e i mene zanima nesto. da li ja mogu uzimati te dodatke a da ne idem u teretanu, jer bih zelio sa neta narucit pa da onda dode kod mene jer nema kod mene teretane...

Naravno da možeš.

Ivory
15.05.2005., 13:43
i koliko dode tako nesto???

Morph
15.05.2005., 17:07
Ivory kaže:
da li ja mogu uzimati te dodatke a da ne idem u teretanu,

jer bih zelio sa neta narucit pa da onda dode kod mene jer nema kod mene teretane...

koji preparat, možda neki anabolik, sintetski testosteron:p

Morph
15.05.2005., 17:10
mislim da smo u osnovnoj učili da je masa mjera za tromost tijela,
nije mi jasno zašto bi neko htio postat tromiji nego što je:rolleyes:

Morph
15.05.2005., 17:20
Shadowfax kaže:
Ja mu savjetujem da ode u teretanu :rolleyes: ,al on veli da se tamo ne moze dobit na masi.:rolleyes:
to kaj mu ti veliš za teretanu to se zove radna hipertrofija mišića iliti po domači pumpanje mišića

a on bi bez teretane, ako bi unosio viška kalorija (ugljikohidrata, masti, proteina) tovario to u spremište koje se zove masno tkivo, točnije u masne stanice. To je inače vrlo zdravo :rolleyes:
mislim koliko on uopće ima godina:confused:

meni se ovo čini kao zona sumraka

Morph
15.05.2005., 18:52
čitao sam već ranije tu na forumu da se kod tog bildanja na rubovima mišićne stanice dijele u dvije........
nebuloze prvoklasne

kaj se događa.
mišićna vlakna postaju deblja, a sama riječ hipertrofija govori da postaju punija hranjivih tvari

dizanjem utega (a i općenito) pojačava se metabolizam, povečava se osmotski tlak u tkivima koje rade (mišići)

zbog dizanja zapanjujućih težina utega, za što je potrebno urnebesno puno energije i kisika,dolazi do nakupljanja ugljičnog dioksida kao konačnog produkta metabolizma u kojem se dobija energija. Nakupljanje obilnije količine ugljičnog dioksida čini mišićnu stanicu, odnosno njen koloid pojačano prihvatljivom za tekućinu. Pojačanim prodiranjem tekućine zajedno ulaze i hranjive tvari. Aktivnim radom mišića povećava se površina i propustljivost njhovih stanica, što još više potpomaže prodiranju hranjivih tvari u mišićno tkivo. Rezulzat- mišićna vlakna postaju deblja

Kaj se tiče prehrane
ovi kaj dižu utege (metabolizam je anaeroban - nema dovoljno kisika, zbog pretjerivanja), mislim da ne smiju baš masno jer ono u dobivanju energije treba puno kisika,
glikogen je mislim za njih idealan, no kad se potroši može se nadomjestiti jedino iz proteina, tj glukoplastičnih aminokiselina, tako da ti tipovi kaj bildaju pojedu 2-3 kokoši dnevno i još si zdrmaju par čaša proteina, vit., min........ hm nekak mi se čini da je to skup sport.
koja je svrha toga :confused:

ako sam nešto gadno fulao (a to je vrlo moguće jer nisam pročitao nikakvu knjigu u vezi ovoga) molim lijepo da se obrecnete, :D

Ovi kaj trče maraton, rade umjerene vježbe (za izdržljivost), oni jedu više ugljikohidrata koji se pretvara u glikogen (rezerva glukoze), a ostatak se pretvara u mast. Inače pošto oni umjerenije rade, ima dovoljno kisika da se usput iskorištavju i masti (masne kiseline - 2.25x više energije nego ugljikohidrati,; glicerol - glukozu)

Hmmm
15.05.2005., 19:04
Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje ...
pomnozi to sa 5 i dodaj prehrani i dobit ces masu.

Mesine , tijesta ... fast food , spek , kulen prsut s puno kruha.

Nek ti prijatelj promjeni navike u prehrani .. neka jede kruh sa svakim jelom , dodaje vise ulja i dresinga u salate .
Masno i slatko ......

Morph
15.05.2005., 19:08
inače na TV-u je prije nekih 10-15 god, Neven Čorak (mislim da se tak zove), bodibilder govorio kako se u jednom periodu prije natjecanja, možda 2-3 mj. prije, ukrme, ili kak se to veli, usvinje , da se nakupi mast između mišićnih vlakana i tako da stvore dodatno mjesta okolo kako bi se te mišićne st. mogle još više napumpati kada se rješe masnog tkiva prilagođenom prehranom.
se možda nekom čini da je to :bang:

inače prije natjecanja 48h (nemojte me za riječ uzimat) jede se riža svaka, ne znam 4h i trenira se, pumpa, onda spavanje pa opet , itd.
jedu se valjda ugljikohidrati kako se ne bi gubili proteini, pad glukoze izaziva mobilizaciju proteina, hm to su samo moja promišljanja :misli:

Shadowfax
15.05.2005., 19:09
Morph kaže:
to kaj mu ti veliš za teretanu to se zove radna hipertrofija mišića iliti po domači pumpanje mišića

a on bi bez teretane, ako bi unosio viška kalorija (ugljikohidrata, masti, proteina) tovario to u spremište koje se zove masno tkivo, točnije u masne stanice. To je inače vrlo zdravo :rolleyes:
mislim koliko on uopće ima godina:confused:

meni se ovo čini kao zona sumraka

Ima 30 godina i sta kolutaš toliko ocima. :D

Ja o tome nemam pojma zato sam i postavila temu da mi netko odgovori. Ne,on ne zeli salo nego normalnu kilazu na svoju visinu,jebem te smotanog.
Samo mi nije jasno kako misicnom masu mozes biti trom
:confused:

Naravno da masno tkivo nije zdravo ne moraš to govorit,to svatko zna. Ja trazim samo savjet. :D

I ne zeli izgledat ko bodi bilderi itd..

Covjek zeli samo imat normalnu tezinu na svoju vesinu. Jeduci pizdarije kao fast fud moze dobiti samo povišen kolesterol. :D

Morph
15.05.2005., 19:11
Hmmm kaže:
Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje ...

to su standardne propagandne poruke za ispiranje mozag

Gooran
15.05.2005., 21:10
Nabacivanje mase tek tako neide..ako ce vec nabacivat
masu onda neka to budu misici a ne salo zbog kojeg ce kasnije
imati problema..i samo jos hocu reci ..kad sam ja krenuo u teretanu prije par godina dobio sam cc 10kg (misica)..tako da bi svakako preporucio vjezbanje...a sve informacije sto se tice
vjezbanja,prehrane,fitnessa
mozete pogledati na http://www.hr-fitness.net

aola
15.05.2005., 22:16
jedi uvijek zajedno bjelancevine i ugljikohidrate

puffko
16.05.2005., 10:58
aola kaže:

Mozes li ovo objasniti? Zanima me.

Inace, Shadowfax, ako je covjek zdrav, pa da ne znam kako brz metabolizam imao, ako dosta jede ce sigurno dobiti na tezini. Nasi se metabolizmi ipak ne razlikuju tako drasticno; mrsavi ljudi ipak jedu - malo, ili se pak iznimno puno krecu. Tako da on mozda ipak ne jede toliko ili je pak izrazito aktivan.

Mozda covjek pusi pa ima slabiji apetit?

Trebao bi kroz tjedan dana voditi dnevnik prehrane i utvrditi koliku on energetsku vrijednost stvarno unese u organizam - a usput i dnevnik aktivnosti da se otprilike vidi koliko potrosi. Na Internetu ima dosta site-ova s tablicama energetske vrijednosti hrane te kolika je potrosnja (ugrubo) pri aktivnostima.

Inace, teretana je vjerojatno dobro rjesenje, ali u kombinaciji s kardiovaskularnim aktivnostima, npr plivanjem ili biciklizmom. Organizam je obicno fino izreguliran pa kad se rezerve energije isprazne, osjeti se glad, nek si tada jednostavno priusti obilniji obrok koji ce ukljucivati i bjelancevine i ugljikohidrate i, naravno, vitamine itd u povrcu.

Sve ovo je, naravno, jako ugrubo. On ima izbor da se upise u teretanu i zatrazi da mu trener napravi program vjezbe i prehrane, a moze se obrazovati i sam (poput mnogih ljudi ovdje na forumu) . Samo treba biti strpljiv i dati si vremena.

Shadowfax
16.05.2005., 11:17
Txn puffko :D

Osoba je pušac,al moram priznat da ima jako dobar apetit. Kad sam vidla da može pojest 6 komada mesa(šnicli) s krumpirom salatom ja ostala paf. :rolleyes: . Budem mu rekla da si pogleda na netu. :mig:

Nego cula sam za taj Multipower :rolleyes: Ne znam jel valjaju šta ti njihovi proizvodi. :D :rolleyes: :D

magic
16.05.2005., 11:19
aola kaže:

uravnotezhen obrok sadrzhi kombinaciju bjeanchevina, ugljikohidrata i masnoca. ukoliko su kolichine normalne, od te kombinacije nitko se ne mozhe debljati.

aola
16.05.2005., 13:10
magic kaže:
uravnotezhen obrok sadrzhi kombinaciju bjeanchevina, ugljikohidrata i masnoca. ukoliko su kolichine normalne, od te kombinacije nitko se ne mozhe debljati.

a bas su jucer na TVu (RTL) neki nutricionisti objasnjavali da se ljudi debljaju ako zajedno jedu bjalancevine i ugljikohidrate

magic
16.05.2005., 13:12
i ja sam to gledala, dodushe povrshno i nisu tako rekli.

bash su govorili kako uprkos kojekakvim novim trendovima, uravnotezhena prehrana sadrzhi sve ono nabrojano.

aola
16.05.2005., 13:34
magic kaže:

bash su govorili kako uprkos kojekakvim novim trendovima, uravnotezhena prehrana sadrzhi sve ono nabrojano.

ona sijeda zena na pocetku koja je izgubila 40 kila (ili mozda vise) je to rekla.

magic
16.05.2005., 13:43
ona sijeda zhena nije nutricionista.

ona je zhena koja je smrshavila 40 kila.

Billi
16.05.2005., 13:55
gledala sam ja jednom jelovnik za masu, to znaci da treba samo jesti i jesti, brdo jakih obroka dnevno, a trenkat treba zbog zdravlja pa onda jos i za masu.

puffko
16.05.2005., 14:07
magic kaže:

Ja bih bas voljela dobiti odgovor od ljudi koji zagovaraju tu vrstu prehrane - tj odvajanje bjelancevina i ugljikohidrata za gubljenje mase (ili odrzavanje).

Mislim, ja sam to svojevremeno probala i izgubila to kila sto sam zeljela (cca 5-6) medjutim izgubila sam ih jer sam fakat manje jela - jer su mi ti obroci bili dosadni i nezanimljivi. Cini mi se da je upravo u tome point.

Cak mi se cini da je taj nacin prehrane potencijalno problematican jer se organizam odjednom pretovari s ugljikohidratima (sto s dijabeticarima?), a u drugoj navratu s mastima uz proteine (primjerice ako se jede veliki becki snicl...).

naravno mozda to i nije problem ako su obroci jako mali, ali tko moze trajno zivjeti na malo hrane?

Jesu li nutricionisti nesto rekli u tome smislu?

Martin
16.05.2005., 14:19
Shadowfax,

Osoba koja želi dobiti masu mora prvo odlučiti kakvu masu želi, mišićnu ili masnu. I za jedno i za drugo treba jesti puno više (i u slučaju mišićne mase, puno češće) nego što to trenutno čini.

Onaj tko kaže da se u teretani ne može dobiti masa ili dobro ne vidi ili ima nekih problema u logičkom zaključivanju.

Uzimanje preparata za povećanje mišićne mase (tipa proteina i sl) nema puno smisla ukoliko se ne vježba (mišići bez vježbanja ne mogu sami od sebe značajnije povećati masu).

I za kraj, osobe koje su po prirodi mršave trebaju uložiti puno truda u prehranu i vježbanje (ako ne žele samo salo) da bi svoju težinu podigle na zadovoljavajuću razinu. Drugim riječima, puno lakše će smršaviti prosječna osoba koja se udebljala zbog nemarne prehrane, nego što će taj tvoj frend doći na prosječnu težinu za svoju visinu.

Morph
16.05.2005., 17:13
puffko kaže:
Ja bih bas voljela dobiti odgovor od ljudi koji zagovaraju tu vrstu prehrane - tj odvajanje bjelancevina i ugljikohidrata za gubljenje mase (ili odrzavanje).

iz ugljikohidrata se podmiruju potrebe za glukozom u krvi i zalihe gllukoze u obliku glikogena u jetri i mišićima

višak ugh. se pretvara u mast

Mast se nemože pretvoriti u glukozu
Mast iz masnih depoa se razlaže na masne kis. i glicerol (glicerol se može pretvorit u glukozu ali to je sitno)

Kad padne koncentracija glukoze, ona se podmiruje iz rezerva glikogena

rezerve glikogena se mogu podmiriti ako nema ugljikohidrata iz probave, jedino iz proteina (glukoplastičnih aminokiselina) a ako nisu došli iz probave onda ih se pozove iz mišića, degradacija nmišića

ako ležiš u bolnici i nisi u stanju jesti, dobijaš glukozu ne samo kako bi pogmirio energetske potrebe, već i kako organizam ne bi koristio tjelesne bjelančevine za podmirenje svojih energetskih potreba

puffko
16.05.2005., 17:21
Morph kaže:
iz ugljikohidrata se podmiruju potrebe za glukozom u krvi i zalihe gllukoze u obliku glikogena u jetri i mišićima

višak ugh. se pretvara u mast

Mast se nemože pretvoriti u glukozu
Mast iz masnih depoa se razlaže na masne kis. i glicerol (glicerol se može pretvorit u glukozu ali to je sitno)

Kad padne koncentracija glukoze, ona se podmiruje iz rezerva glikogena

rezerve glikogena se mogu podmiriti ako nema ugljikohidrata iz probave, jedino iz proteina (glukoplastičnih aminokiselina) a ako nisu došli iz probave onda ih se pozove iz mišića, degradacija nmišića

ako ležiš u bolnici i nisi u stanju jesti, dobijaš glukozu ne samo kako bi pogmirio energetske potrebe, već i kako organizam ne bi koristio tjelesne bjelančevine za podmirenje svojih energetskih potreba

Morph - znam ja dobro metabolizam masti, bjelancevina i ugljikohidrata, ali to nije bilo moje pitanje.

Da ponovim: pitanje je bilo na kojem principu dijeta koju Aola spominje radi? Zasto bi, da bi se gubilo na masi, trebalo striktno odvajati bjelancevine i ugljikohidrate tj ne jesti ih nikada u jednom obroku?

Ista dijeta trazi da se proteini jedu tek npr 4 sata nakon ugljikohidrata i obratno (ili tu negdje). Zasto?

Pitanje je ponajvise upuceno onima koji ovaj nacin prehrane prakticiraju i/ili zagovaraju.

umjereno_sjeban
16.05.2005., 17:49
Osobno iskustvo: oko 30-te prestao sam pušiti na 4 mjeseca. Rezultat je skok s 63 na 82 kg (visok sam 182cm). Dobio sam skoro 20 kg najnekvalitetnije masti na strateškim mjestima; većinom šlauh.
Nervozu zbog manjka nikotina ubijao sam pivom i napolitankama, stvar provjereno radi.
Dolazimo do količina, cca. 15-20 velikih "žuja" dnevno i paket napolitanki 0,5-1 kg.
Nakon cijele pizdarije propušio sam ali ni grama nisam uspio izgubiti. Približno godinu kasnije čvrsto sam odlučio dovesti se do fizionomije čovjeka. Dva mjeseca bazena (600 m dnevno) svako jutro prije posla = 76kg. Nije baš bilo zadovoljavajuće, ali i to je bilo neko poboljšanje. 8 mjeseci kasnije počeo sam ponovo aktivno plesati (nakon deset godina pauze). Pao sam na 72kg, bez grama špeka, s pločicama na trbuhu.
Objašnjenje: muskulatura se prilagodila povećanoj masi i tih 72 mi je i danas referentna kilaža mada me i danas hvata nostalgija pri pomisli na onih savršenih 63.

umjereno_sjeban
16.05.2005., 17:57
greška

magriz
16.05.2005., 17:58
umjereno_sjeban kaže:

72 mi je i danas referentna kilaža mada me i danas hvata nostalgija pri pomisli na onih savršenih 63.

koliko si visok ako ti je 63 idealno? :eek:

Morph
16.05.2005., 20:04
umjereno_sjeban kaže:

Nervozu zbog manjka nikotina ubijao sam pivom i napolitankama, stvar provjereno radi.

Dolazimo do količina, cca. 15-20 velikih "žuja" dnevno i paket napolitanki 0,5-1 kg.

Nakon cijele pizdarije propušio sam ali ni grama nisam uspio izgubiti.
.
ubijao si ti i jetru

gle ti si napolitankama morao podmiriti potrebe za glukozom i glikogenom, a mast trošiti mišićima aktivnim dugotrajnim radom
( to nejde prek noći, recimo 150 g masti dnevno možeš, ovo više je gubitak glikogena
1g glikogena veže 4g vode, potrošiš ga 400g + 1.6kg vode = 2kg, to nije gubitak težine jer se to treba podmiriti iz ugljikohidrata (napolitanke) ili iz proteina mišića
gubitak težine je samo 150 g masti
višak ugljikohidrata iz napolitanka kad je popunjen glikogen odlazi u mast)

Morph
16.05.2005., 20:42
puffko kaže:
Morph - znam ja dobro metabolizam masti, bjelancevina i ugljikohidrata, ali to nije bilo moje pitanje.

Da ponovim: pitanje je bilo na kojem principu dijeta koju Aola spominje radi? Zasto bi, da bi se gubilo na masi, trebalo striktno odvajati bjelancevine i ugljikohidrate tj ne jesti ih nikada u jednom obroku?

Ista dijeta trazi da se proteini jedu tek npr 4 sata nakon ugljikohidrata i obratno (ili tu negdje). Zasto?

sve dijete su smišljene kako bi onaj koji je to smislio mogao uživati u svojoj velikosti tj. narcisoidnosti kad vidi kako se ljudi hvataju na nju kao na zadnju slamku spasa

sve te dijete su totalno sranje

dobro veli magic, samo izbalansirani obrok

vama treba u izbalansiranom obroku (vit., min., 0.8-1.0g proteina /kg tj mase, smanjeni unos ugljikoh. , i smanjen unos masti )
+ vježba u smisli dugotrajnog laganog trčanja, vožnje bicikla jer tako mišići troše masne kiseline za svoj rad za što je potrebno puno kisika

drugo je prehrana ovih kaj bildaju (anaerobno), oni ne troše mast dok dižu utege od 350kg jer za to nema vremena a ni kisika, za to se koristi glukoza iz glikogena

i opet druga prehrana ovih kaj se normalno igraju sa spravama
(aerobno= oni kao i vi kaj ste na dijeti osim glukoze iz glikogena troše i masti iz masnog depoa, jer su njihove vježbe umjerene i mišići primaju dovoljno kisika za razgradnju masti.)

glikogen se treba obavezno podmiriti ugljikohidratima iz hrane, jer inače dolazi do povlačenja proteina koji izgrađuju mišiće za pretvorbu u glukozu, glikogen
iz masti se nemože dobiti glukoza, glikogen
mislim da sam to reko sad već 100-ti put

prvo ugljh. pa za 4h bjelančevine
zbog gore navedenih razloga, da se podmire zalihe glikogena, glukoze, a bjelančevine iskoriste za gradnju mišića, enzima, neurotransmisera................

Shadowfax
16.05.2005., 20:52
ockej ljudovi hvala na savjetima :D budem mu isprintala pa nek proucava.:D
Mislim da bi mu najpametnije bilo da prestane pušit,odma kile idu gore :D :D

Morph
16.05.2005., 21:02
Shadowfax kaže:
Ima 30 godina i sta kolutaš toliko ocima. :D

Ne,on ne zeli salo nego normalnu kilazu na svoju visinu,jebem te smotanog.
Samo mi nije jasno kako misicnom masu mozes biti trom

:D

I ne zeli izgledat ko bodi bilderi itd..

Covjek zeli samo imat normalnu tezinu na svoju vesinu. Jeduci pizdarije kao fast fud moze dobiti samo povišen kolesterol. :D
kakvo pitanje takav odgovor

normalnu tezinu,
znate vi opće koja je njegova normalna težina (masa):confused:

koji je njegov indeks tjelesne mase:confused:

puffko
16.05.2005., 21:20
Morph kaže:

prvo ugljh. pa za 4h bjelančevine
zbog gore navedenih razloga, da se podmire zalihe glikogena, glukoze, a bjelančevine iskoriste za gradnju mišića, enzima, neurotransmisera................

Hm no to u stvari ne objasnjava tu dijetu, jer ne kaze zasto je potreban razmak, a zasto se obje grupe ne bi uzele u istom obroku.

Inace, ohladi malo s patronizirajucim tonom. To sto ti pises o metabolizmu - dobro znam (a na dijetama nisam od 16. godine). Ja sam pitanje postavila ljudima koji zagovaraju tu dijetu jer me zanimalo imaju li ikakvo (ukljucujuci naravno pogresno) objasnjenje.

Nisi obavezan na bas svaki post odgovoriti.

Vincenzo
16.05.2005., 23:06
Ekipa ako vam treba sastavit prehranu,trening i pojasnit ulogu suplemenata tj. koji su korisni i kako ih treba uzimat slobodno mi se javite na PM, rado cu vam pomoc ;)

Ovim stvarima se bavim vec dugo vremena ,a i ucia san od najboljih :)

Inace za povecanje misicne mase su potrebna 3 faktora:1. Pravilna prehrana (kvalitetni proteini bogati aminokiselinama ,kompleksni ugljikohidrati,a masti šta manje (samo masne nezasicene kiseline omega3). Sve to rasporedjeno u 5-6 obroka dnevno.

2. PRAVILAN TRENING prilagođen vašim potrebama.

3. Dovoljno sna (8-10 sati dnevno), jer se samo u tom periodu izgrađuju mišići.

Zivila hipertrofija

:W

Mr. Robato
17.05.2005., 07:11
umjereno_sjeban kaže:
Osobno iskustvo: oko 30-te prestao sam pušiti na 4 mjeseca. Rezultat je skok s 63 na 82 kg (visok sam 182cm). Dobio sam skoro 20 kg najnekvalitetnije masti na strateškim mjestima; većinom šlauh.
Nakon cijele pizdarije propušio sam ali ni grama nisam uspio izgubiti. Približno godinu kasnije čvrsto sam odlučio dovesti se do fizionomije čovjeka. Dva mjeseca bazena (600 m dnevno) svako jutro prije posla = 76kg. Nije baš bilo zadovoljavajuće, ali i to je bilo neko poboljšanje. 8 mjeseci kasnije počeo sam ponovo aktivno plesati (nakon deset godina pauze). Pao sam na 72kg, bez grama špeka, s pločicama na trbuhu.
Objašnjenje: muskulatura se prilagodila povećanoj masi i tih 72 mi je i danas referentna kilaža mada me i danas hvata nostalgija pri pomisli na onih savršenih 63.
Škaf?:lol:

s3v3n
17.05.2005., 10:50
Mr. Robato kaže:
Škaf?:lol:

:rofl:

inače da budem ontopic, nek se ne kreće puno i jede ko stoka
meni je upalilo

Martin
17.05.2005., 13:32
puffko,

Točan odgovor na tvoje pitanje vjerovatno ne znaju ni oni koji zagovaraju tu vrstu dijete. Metabolizam je kontinuirani proces koji istovremeno troši i ugljikohidrate i proteine, pa njihova odvojena konzumacija eventualno može dovesti do neke vrste poremećaja u metabolizmu, a zatim i do (kratkotrajnog) gubitka kilograma.

Ali upitno je koliko je takva dijeta kvalitetna, jer se npr. konzumacijom isključivo ugljikohidrata, nedostatak unesenih proteina nadoknađuje iz mišićne mase, dakle umjesto masnoće gube se mišići, a to malo tko želi. Dok se istovremeno stvara trenutni višak ugljikohidrata koji po defaultu ide u salo.

Isto tako, unosom proteina, bez ugljikohidrata, iskorištava se samo manji dio proteina, a ostatak ide van kroz mokraću (dakle pate bubrezi). Uzimanje većih količina proteina ima smisla samo ako se taj protein i troši u uzgradnji mišića (a toga bez vježbe nema).

Ipak, izgleda da kod 'širokih narodnih masa' uvijek pale čudne dijete koje obećavaju čudesne rezultate.

Vincenzo,

:top: svaka čast za kratak, jezgrovit i nadasve poučan post :top:

Tinchi
17.05.2005., 18:56
Glede hrane, postoje namirnice za tzv. zdravo debljanje

To su banane, kikiriki i ostale sjemenke, čokolada s više kakaa, plava riba, maslinovo ulje, morski plodovi....

To je ono što ja znam :)

Morph
17.05.2005., 19:02
Vincenzo kaže:
Ekipa ako vam treba sastavit prehranu,trening i pojasnit ulogu suplemenata tj. koji su korisni i kako ih treba uzimat slobodno mi se javite na PM, rado cu vam pomoc ;)

Ovim stvarima se bavim vec dugo vremena ,a i ucia san od najboljih :)

Inace za povecanje misicne mase su potrebna 3 faktora:1. Pravilna prehrana (kvalitetni proteini bogati aminokiselinama ,kompleksni ugljikohidrati,a masti šta manje (samo masne nezasicene kiseline omega3). Sve to rasporedjeno u 5-6 obroka dnevno.

2. PRAVILAN TRENING prilagođen vašim potrebama.

3. Dovoljno sna (8-10 sati dnevno), jer se samo u tom periodu izgrađuju mišići.

Zivila hipertrofija

konačno nešt normalnog :top:

ja sam za umjerenu hipertrpfiju :cool:

Morph
17.05.2005., 19:15
puffko kaže:
Hm no to u stvari ne objasnjava tu dijetu, jer ne kaze zasto je potreban razmak, a zasto se obje grupe ne bi uzele u istom obroku.

Inace, ohladi malo s patronizirajucim tonom. To sto ti pises o metabolizmu - dobro znam (a na dijetama nisam od 16. godine). Ja sam pitanje postavila ljudima koji zagovaraju tu dijetu jer me zanimalo imaju li ikakvo (ukljucujuci naravno pogresno) objasnjenje.

Nisi obavezan na bas svaki post odgovoriti.
ovo objašnjava to da ti ne čitaš sve postove

da znaš to što sam pisao ne bi opet postavljala to pitanje

puffko
18.05.2005., 10:36
Martin kaže:
puffko,

Točan odgovor na tvoje pitanje vjerovatno ne znaju ni oni koji zagovaraju tu vrstu dijete. Metabolizam je kontinuirani proces koji istovremeno troši i ugljikohidrate i proteine, pa njihova odvojena konzumacija eventualno može dovesti do neke vrste poremećaja u metabolizmu, a zatim i do (kratkotrajnog) gubitka kilograma.

Ali upitno je koliko je takva dijeta kvalitetna, jer se npr. konzumacijom isključivo ugljikohidrata, nedostatak unesenih proteina nadoknađuje iz mišićne mase, dakle umjesto masnoće gube se mišići, a to malo tko želi. Dok se istovremeno stvara trenutni višak ugljikohidrata koji po defaultu ide u salo.

Isto tako, unosom proteina, bez ugljikohidrata, iskorištava se samo manji dio proteina, a ostatak ide van kroz mokraću (dakle pate bubrezi). Uzimanje većih količina proteina ima smisla samo ako se taj protein i troši u uzgradnji mišića (a toga bez vježbe nema).

Ipak, izgleda da kod 'širokih narodnih masa' uvijek pale čudne dijete koje obećavaju čudesne rezultate.

Vincenzo,

Hvala! Dobar post :top:

Nazalost nikako da cujem od zagovaraca, sto cijelo vrijeme pokusavam. Jer (sto nikako ne uspijevam objasniti Morphu) me ne zanima tocan odgovor (jer tocnog odgovora-nema), nego sto ljudi koji su na odredjenim nacinima prehrane poput ovoga (i Atkinsa itd itd) misle da se dogadja u njihovom organizmu. No, nema veze....

crna-pantera
19.05.2005., 10:29
Shadowfax kaže:
Meni jedna draga osoba ima problem s nedostakom tezine ili ti ga mase. :zubo:
Jednostavno ne moze dobit masu :rolleyes: ,a zaista puno jede i to raznovrsnu hranu. Ja mu savjetujem da ode u teretanu :rolleyes: ,al on veli da se tamo ne moze dobit na masi.:rolleyes:
Cula sam da mogu pomoci nekakvi dodaci prehrani koji imaju za kupiti u Vlaškoj :misli: Iako ja mislim da se uz tu prehranu mora baviti i nekom tjelovježbom.

Moja prijateljica je imala istih problema, i na kraju se ustanovilo da je alergična na konzerviranu hranu...Otkako se počela zdravije hranit, udebljala se 10 kila...

jimmy jazz
19.05.2005., 10:53
kakvih to problema ima? jel stalno bolestan, iscrpljen? il nekaj drugo?

ak je sve ok, onda je dobro tak..bolje biti mrshav nego debel, otapa ti se manje stetnih tvari u organizmu ;)

ali kvalitetno jesti.

Vincenzo
20.05.2005., 18:32
Tinchi kaže:
Glede hrane, postoje namirnice za tzv. zdravo debljanje

To su banane, kikiriki i ostale sjemenke, čokolada s više kakaa, plava riba, maslinovo ulje, morski plodovi....

To je ono što ja znam :)

Misliš da je bilo kakav oblik debljanja zdrav??

Naravno pod debljanje smatram povecanje tjelesne masnoce odnosno sala da ne bude zabune

Vincenzo
20.05.2005., 18:41
Martin kaže:
puffko,

Vincenzo,

Nastojin pomoc koliko mogu :W

netocna
28.09.2005., 13:45
mrsava sam od kad znam za sebe i nikad se nisam mogla udebljati imam oko 45 kila visoka sam 170cm
kako se udebljatii :confused:
ne nisam bolesna niti povracam kad jedem
imam apetit i sve to..
sad neznam u cemu je problem..:klopa:

general Martok
28.09.2005., 14:03
Udri po prasetini, janjetini, govedini i sl, pa ćeš vidjeti kako kila skaču. ;)

talos
28.09.2005., 14:04
netocna kaže:
mrsava sam od kad znam za sebe i nikad se nisam mogla udebljati imam oko 45 kila visoka sam 170cm
imam apetit i sve to..

puno slatkog po cijele dane i mora upaliti

netocna
28.09.2005., 14:45
jedem puno slatkog, i mesa.. :confused:

Veky
28.09.2005., 14:47
Kao da slušamo svoju dragu. Cijeli život je bila mršavica. A onda je upoznala mene i fijuuu zdebljala se 5kg. Kaže da s epočela debljati nakon akuponkture protiv glavobolje u našem medicinskom centru (iliti Bolnici). uglavnom, debljanje je stalo a ona se popunila i zaoblila baš tamo gdje treba :cerek:

Neki ljudi ne mogu nakupiti masu zbog prebrzog organizma. Pogledaj u apoteci Twinlabove proizvode, imaju nešto baš za tu namjenu. Povećaj unos nekih vitamina i hrani se zdravom hranom. Ako već unosiš kalorije i želiš s epopuniti popuni se zdravom mišićnom masom, a ne salom koje ćeš dobiti od slatkiša.

Valjda ima nekih nutricionista na forumu?

gottcha
28.09.2005., 15:58
a kolko godina imaš?

jedini način na koji ćeš se "na silu" zdebljat je da ćeš dobit škembu :D a mislim da to ne želiš :D

zato budi sretna mršavica a kile će doć s godinama :o

netocna
28.09.2005., 16:01
hvala
ma spremna sam da sve zivo pokusam
da popunim ove kosti malo hehe ;)

gottcha
28.09.2005., 16:02
potrebne su i godine za dobar savjet ;)

nećeš nam reći? :o

netocna
28.09.2005., 16:04
gottcha kaže:
a kolko godina imaš?

jedini način na koji ćeš se "na silu" zdebljat je da ćeš dobit škembu :D a mislim da to ne želiš :D

zato budi sretna mršavica a kile će doć s godinama :o
\
ma starim vec mi je 23 godine i jos sam mrsava :(
ali naravno nista nebi na silu..

gottcha
28.09.2005., 16:06
onda bi bilo najbolje da ojačaš tijelo, kreni u teretanu :cool:

netocna
28.09.2005., 16:11
neznam mogla bi pokusati mozda teretana mi nabiju koju kilu :)

Xavi
28.09.2005., 16:20
gottcha kaže:
onda bi bilo najbolje da ojačaš tijelo, kreni u teretanu :cool:
Upravo tako,jedi zdravo i idi u teretanu. Najbolje da dobijes misicnu masu, a ne salo preko slatkisa i masne hrane koje ces kasnije morati skidati.
Ja sam do negdje 20-bila jako mrsava 175 cm 53 kg i onda se za mjesec dana udebljala nekih 8 kg.Ali gdje?Dobila salo na trbuhu,O.k. grudi mi se povecale, a dupe je zaista bilo veliko.Noge,ruke,nista.
Onda sam isla svaki drugi dan u teretanu i skinula to salo za mjesec dana.

netocna
28.09.2005., 17:03
aha ali jesi li se udebljala? da razumijem skinila si salo sto je bilo na guzi stomaku.. ali dali si se udebljala s vremenom? ruke noge i ostalo?

gottcha
28.09.2005., 19:07
pa naravno da dobiješ na masi kad si mišiće razradiš... ne moraš bildat al lagano.. :D

wuk
28.09.2005., 20:20
Xavi kaže:
Upravo tako,jedi zdravo i idi u teretanu. Najbolje da dobijes misicnu masu, a ne salo preko slatkisa i masne hrane koje ces kasnije morati skidati. Tako je.

Povećaj tjelesnu aktivnost (potražnju tijela za energijom) čime će ti se povećati i apetit. Jedi što češće. Nemoj preskakati obroke, nakon nekog intenzivnijeg treninga unesi malo više proteina u sebe i to je to.

Doduše, ovo je sporiji način "debljanja", nego onaj s špekom i kruhom, ali za par mjeseci bi trebala imati koju kilu mišića više (a ne još više kila sala više).

netocna
28.09.2005., 20:25
hvala vam! pokusat cu..

Gooran
28.09.2005., 20:48
Sve o prehrani,sta valja a sta ne valja
mozes naci na http://www.hr-fitness.net

netocna
29.09.2005., 07:44
Gooran kaže:
Sve o prehrani,sta valja a sta ne valja
mozes naci na http://www.hr-fitness.net
hvala gorane

absolon
29.09.2005., 08:33
pocni jesti tako da pojedes normalan obrok i tek nakon njega jedi slatko a ne prije jer neces dobiti zeljeni efekt debljanja

i pocni jesti kada se probudis ujutro obavezno i to ne corn flakes i musle nego malo jacu hranu kao jaja, tjestenina

teretana ne bi bila losa ideja zapravo je skroz u redu, 3x tjedno i udri po tezinama jer od malih neces imati puno efekta

rencica
29.09.2005., 16:16
netocna kaže:
imam apetit i sve to..

ajme koje pitanje....cemo se mijenjat?:)jedi prije spavanja,jedi u krevetu,jediii....

netocna
30.09.2005., 09:40
moguce da mi debljanje ne ide od ruke jer nisam aktiva puno ali evo pokusat cu malo teretana i tako to, jedem puno i cesto ali eto koce znati izgleda jer nevjezbam i to mozda i neide.. hvala vam! :w

Ivanaa
01.10.2005., 19:37
netocna kaže:
imam apetit i sve to..

dođi na seminar pa buš znala. :)

res publica
03.10.2005., 01:11
netocna,jako dobro znam kako ti je.sa mnom je bila ista stvar,cijeli život mršava,na kraju razvoja to se ustalilo na 170cm i 45 kg.trpjela sam svakojaka poniženja i ruganja,najgore je bilo u osnovnoj-ja izađem na ploču,a učiteljica me pita kad ću se više udebljati-iako odlikašica,bila sam optužena za prepisivanje u testu koji sam jedina riješila 100% s objašnjenjem da tako mršava ne mogu biti toliko pametna:rolleyes: . ogovaranja i probleme s odjećom da i ne spominjem. inače sam se normalno i zdravo hranila.
uglavnom,s 21 sam odlučila tome stati na kraj.dečko mi je isto bio malo mršaviji,pa smo se počeli zajedno prežderavati pekarskim proizvodima nakon ponoći i nakon žderanja spavanje.nakon nekoliko mjeseci dobila sam 7-8kg,ali sam samu sebe još uvijek vidjela kao mršavicu,pa sam dobila i višak od par kila,koji sam bez problema skinula vrativši se normalnim prehrambenim navikama u roku od 10ak dana.
kako sam sklona mršavljenju,a pretpostavljam i ti,i danas trebam extra kalorije da bi održala željenu težinu(54-55kg).više se ne prežderavam,ali navečer pojedem malo više kruha i sl.
ako si i ovako aktivna,ne bih ti ispočetka preporučila odlazak u teretanu.prvo nabaci koji kg,pa makar i sala,jer mišići na kosti izgledaju grozno(primjer caliste flockhart koja se tako pokušala udebljati). i kad kreneš,ne pretjeruj,meni se dogodilo da sam napokon zadovoljna svojom težinom krenula 3x tjedno na tenis i opet sam počela rapidno mršaviti,pa sam smanjila na1x i to mi je ok.
nadam se da sam ti bar malo pomogla. sretno:w

Xavi
03.10.2005., 08:51
netocna kaže:
aha ali jesi li se udebljala? da razumijem skinila si salo sto je bilo na guzi stomaku.. ali dali si se udebljala s vremenom? ruke noge i ostalo?
Nisam se udebljala, ali sto je zanimljivo skinula sam to salo, a kilaza je ostala ista, sto znaci da polako dobivam misicnu masu sto zaista super izgleda, listovi su mi bili jako tanki, a sad su vec malo izrazeni. No,polako ne ocekujem cudo za par mjeseci, kad za dvije godine postignem ono sto zelim bit cu i vise nego zadovoljna, vec sam super ucvrstila misice i mislim da se ti misici najprije ucvrste, bar je to kod mene slucaj. Guza mi je isto puno cvrsca, ma sva sam si nekako tvrdja i to se nikako ne moze usporediti s nabijanjem kila przederavanjem. Zato samo vjezbaj, lai budi jako strpljiva, jer ce potrajati, ali onda ces imat prekrasno jako tijelo, a ne salo.Znaci svaki drugi dan u fitness po 2, 2 i pol sata i rezultati ce polako nadolaziti.
I naravno moras puno jesti, pogotovo crveno meso i zelen, odakle bi mogla crpiti snagu.

netocna
03.10.2005., 10:13
hvala vam na pomoci..
neznam vidjecemo hoce li mi pomoci ako budem vise aktiva.
kao sto u postu pise res plublica kako su je zezali i to znam kako je a isto tako nekad i deblji mi govore blago tebi mrsava si a pojma nemaju kako je tesko.. a jos sa odijecom da nepricam tesko naci sta mi stoji.
valjda cu nabiti koju kilu
neki kazu kad budem imala prvo djete da cu se udebljat
koce znati vidicemo

absolon
03.10.2005., 10:25
ma samo ti kreni u teretanu da ne dobijes na krivim mjestima podebljanje

joujou
03.10.2005., 10:28
kako mene zivcira ova tema :D :D

magic
03.10.2005., 10:31
upravo sam htjela napisati slichan post :D

djevojke bi dale svoju desnu ruku da imaju tvoj 'problem' ;)

ako je tvoje zdravstveno stanje u redu, shto mozhesh provjeriti kod lijechnika, jer extremna mrshavost i nemogucnost dobivanja na tezhini mozhe biti i simptom bolesnog stanja, ne vidim mjesta brizi. dapache.

viky
03.10.2005., 13:14
netocna kaže:
hvala vam na pomoci..
kao sto u postu pise res plublica kako su je zezali i to znam kako je a isto tako nekad i deblji mi govore blago tebi mrsava si a pojma nemaju kako je tesko.. a jos sa odijecom da nepricam tesko naci sta mi stoji.
koce znati vidicemo

Ni jedna od ovih tvrdnji- godine, vjezba, porod ... nije nesto sto vrijedi za sve. Evo dati cu ti primjer jedne dosta starije osobe, a to je moja mama. Ona je cijeli zivot na granici izmedu prevelike mrsavosti i neke umjerene, do dana danasnjeg. Rodila je i nakon poroda se odmah vratila na tezinu prije trudnoce, a trudnoca joj se tako malo primjecivala da je jedna susjeda koja nije znala da je trudna, nakon sto je prvi put vidjela s bebom pitala cije joj je to dijete. Redovito je vjezbala i uvijek bila jako aktivna (jos uvijek je), jede sasvim normalno, bez prezderavanja nego umjereno. Uvijek je bila zdrava, naravno ako izuzmemo povremene boljke koje svakoga zadese. I dan danas je jos uvijek prilicno mrsava.
Namjerno ti nisam dala svoj primjer, je kod mene je isti slucaj, s tom razlikom da sam ja malo drugacije gradena i zato sto ja nisam radala. Normalno jedem i redovito vjezbam (s manjim prekidima kada sam bas morala prestati s vjezbanjem, ali u pravilu 3 puta tjedno)
I sve u svemu, ako si zdrava i nemas problema, nemoj se ni opterecivati. Svi savjeti su vrlo individualni tako da ono sto je nekome pomoglo tebi mozda hoce, a mozda i nece i na kraju mozda ti nista od tih savjeta nece pomoci kao ni mojoj mami ni meni.
Ajde, opterecujes se bezveze (kao da slusam sebe prije desetak godina :D)
:w

netocna
03.10.2005., 17:01
haha :) viky najvise mi smeta jer dosta me ljudi znaju zezati i slicno zbog toga sto sam mrsava zvati me kosturom oliva(popay haha) i slice gluposti koje su smijeshne i nasmijem se nesmetaju mi u trenutku al kad nekad razmislim i jes bi volila da imam jos koju kilu
zdrava sam i sve to samo mozda sam sama od sebe takva mrsavica il mozda rutina moja od jutra do noci nije bas sasvim ok pa zato se nemogu udebljati
eto pokusat cu vase savjete da odradim da vidim hoce li sta pomoci
vidicemo.. hvala mnogo svima!

Xavi
04.10.2005., 08:58
netocna kaže:
hvala vam na pomoci..
koce znati vidicemo
Hoces izgledati punije i jace ako budes puno vjezbala i naravno puno jela da dobijes energiju, ali moras jesti zdravo, znaci izbaciti slatko i masno i jesti kvalitetno.
Moras znati da se misicna masa ne dobiva preko noci dok salo mozes prezderavanjem jako brzo dobiti i ono se nakupi uglavnom na trbuhu, znaci neces se ravnomjerno udebljati a to sigurno ne zelis.
Znaci papaj puno crvenog mesa, ribe i jako puno povrca, uglavnom zelenog, spinat, grasak, mahune i sl. I vjezbaj, rezultati ce doci, vjeruj mi, moras biti uporna i strpljiva. Puno srece!:W

NITEWORKS
04.10.2005., 11:17
netocna kaže:
imam apetit i sve to..

Udebljati i dobiti na težini su dva različita pojma, cilj je dobiti mišičnu masu a ne masne naslage.

Manjak težine može biti isto problem kao i prekomjerna težina ali se on malo teže rješava, u odnosu je 1:7, dakle, lakše je debelima skinuti 7kg nego mršavima dobiti 1kg.

Probaj svoju prehranu pojačati sa proteinima jer od proteina ovisi mišićna masa, koju ti trebaš povečati.

Veky kaže:
Neki ljudi ne mogu nakupiti masu zbog prebrzog organizma. Pogledaj u apoteci Twinlabove proizvode, imaju nešto baš za tu namjenu.

Opasno je na neki "umjetan" način usporavat metabolizam, kao i ubrzavat, i to ne bi nikako preporučio.

wuk kaže:
Povećaj tjelesnu aktivnost (potražnju tijela za energijom) čime će ti se povećati i apetit. Jedi što češće. Nemoj preskakati obroke, nakon nekog intenzivnijeg treninga unesi malo više proteina u sebe i to je to.

Doduše, ovo je sporiji način "debljanja", nego onaj s špekom i kruhom, ali za par mjeseci bi trebala imati koju kilu mišića više (a ne još više kila sala više).

Slažem se, sve kratko i jasno. :top:

Što više obroka u toku dana, pij puno vode da se hranjive tvari iz tih obroka uspiju transportirat do tvojih stanica, puno proteina i budi aktivna da mišići dobiju potrebu vezanja proteina u sebe (obnova).

netocna
05.10.2005., 14:47
slazem se, potrudicu se da bude sve kako treba biti
s malo truda i strpljenja valjda cu doci sebi i popuniti se.. :W

cicap
04.04.2006., 14:01
Naime, svi govore o tome kako smršaviti, ali mene bi zanimalo obrnuto - kako se udebljati!

Visina 186 cm, a težina 69 kg!

I tako godinama, nikako da prijeđem barem 71 kg, trudim se i ne ide!
Svi frendovi su barem 15 kg teži od mene. :o

Zar metabolizam može biti toliko brz, inače jedem normalno - čak i više, u većini slučajevima!?

chupava&dlakava
04.04.2006., 15:54
moj recept je linolada...:cerek:
ja to za doručak i večeru...i u tjedan dana 2kile gore...:cerek:
odi u mc'donalds, il još bolje u menzu(ak si student), tam je sve masno, boli glava...ko stvoreno za debljanje, pogotovo pomfri, iz kojeg se cijedi ulje :D
ne kažem da je zdravo, al je učinkovito:cerek:

chupava&dlakava
04.04.2006., 15:57
ehh..tek sad vidla dipl.oec. ...normalno da se nemreš debljat kad jedeš finu hranu :zubo:

emergence
04.04.2006., 16:47
ubijaj se s cevasima, mekdonaldsom i kineskom kuhinjom.
brzo bus ti dosel na svoje:P

fic1984hr
04.04.2006., 20:24
ja ti ne bi preporucio ovo sto oni pisu!
Ima i drugih nacina!
Svakako da treba povecati unos kalorija ali ne na taj nacin...iako moze i to ponekad jer ti metabolizam nece "osjetiti".
Probaj malo sa teretanom.
Ako se informiras vidjet ces kakav program otprilike treba biti za masu.
Prehrana je obavezna!
Obroci moraju biti obilniji i rjeđi.
Svi mi "mrsavi" mislimo da imamo super prehranu i da puno jedemo, ali kad to stavimo na papir izgleda smjesno!!!
Nije lako se posvetiti tom. Trebas dane, tjedne i mjesece da bi postigao cilj!
Nisam napisao godine zato sto ces se iznenaditi koliko ces napraviti discipliniranom prehranom i radom.
Ja sam imao isti "problem" kao i ti pa sam ga rijesio.
Ali zbog nekih drugis stvari sam se vratio na staro!
Znaci - moze se!
Cak i do ljeta (8 mj. i more:D ) mozes nesto napraviti!!!

Danio
04.04.2006., 20:35
Ovaj savjet s teretanom uopće nije loš. Ovaj forum bi ti mogo dosta pomoći.

http://forum.teretana.net/

Probaj si svaki dan smiksati par banana, 2-3 kuhana jaja i eventualno whey protein, ili neki drugi weight gainer.
Rulja na ovom forumu koji sam ti predložio je puno kompetentnija od mene, tak da ti preporučujem da malo baciš oko na ono kaj ti tam piše.

Gizm0
05.04.2006., 00:13
Napuni džepove kamenjima kad se vagaš i uzmi par utega u ruke, ovisno o tome koliko kila želiš imat :zubo:

Špranja
05.04.2006., 01:51
Ako ti nije predaleko, pretplati se na ručkove kod moje svekrve u Splitu!:rofl: :rofl: :rofl: Garantiram uspjeh! Kuha puno, a tajna fenomenalnog ukusa njene hrane je u potajnom stavljanju svinjske masti :cerek: u sve što nije lešo ili salata (tu se ipak drži maslinjaka)!

cicap
05.04.2006., 07:35
Hvala na informacijama.

Mcdonalds ne dolazi u obzir, ali ćevapi zato dolaze!
I naravno tamna čokolada (Fantasy od Zvečeva, može i sa chilijem), jer mi je obična postala dosadna, kao i sve vrste kolača i slatkoga, etc...

Inače skoro svaki dan idem u menzu (na Cvjetno) na večeru, jer radim, pa se tek za večeru stignem pošteno najesti (nažderati). Ali u zadnje vrijeme nema "pomfrija", samo pire svaki dan bude!

I uopće ne biram što jesti, svi se čude oko mene koliko mogu pojesti.

A što se tiče teretane, to mi se ne da solo ići zato što mi ekipa tamo baš i ne paše. Inače imam doma par utega pa to natežem irasteže + trbušnjaci i sklekovi. Ali očito bi mi to moglo biti jedino rješenje. Inače svaki dan si pojedem 2-3 banane, i prije posla i za vrijeme pauze, mlijeka (muesli).

:)

zokiiii
05.04.2006., 18:13
pojedi nesto junky ili puno ugljikohidrata i odi spavat ..
i tako par puta i da vidis kila ..

Najedi se prije spavanja svega i svacega i odi spat :zubo:

res publica
05.04.2006., 23:58
pojedi nesto junky ili puno ugljikohidrata i odi spavat ..
i tako par puta i da vidis kila ..

Najedi se prije spavanja svega i svacega i odi spat :zubo:

istina. sad će neki dignut viku, ali ja smatram da je ovo bolji savjet od teretane, govorim iz iskustva. teretana nije loša kad se malo popuniš, ali dok se debljaš, mislim da je važno čuvat svaku kaloriju.
naravno, fizičke aktivnost mora biti, ali mislim da je primjerenija lagana šetnja od agresivnih vježbi.
za dečke je teretana još ok, jer njima je poželjna mišićna masa koja se dobiva bildanjem, dok cura koja samo nabije mišiće na mršavom tijelu, bez "mesa" ne može izgledati atraktivno. to je napravila calista flockhart u pokušaju da se udeblja i rezultat je bio grozan.

cicap
06.04.2006., 11:52
Budući da u većini slučajeva idem pješke do jela i nazad, na taj način izgubim u velikoj mjeri ono što pokušavam nabaciti.

Šetam se prosječno 1 h na dan, pa tu odu sve kalorije!
:tuzni:

res publica
06.04.2006., 18:50
Budući da u većini slučajeva idem pješke do jela i nazad, na taj način izgubim u velikoj mjeri ono što pokušavam nabaciti.

u tom slučaju još ić u teretanu bi bilo suludo.

kem
06.04.2006., 18:55

Ovako, povećaj unos masti, to ti je najlakše. Dakle, salatu obilno zalij maslinovim uljem, jedi bademe, lješnjake, i sl.

banky
06.04.2006., 19:37
ajd napisi sta jedes u jednom prosjecnom danu

Ifrit
06.04.2006., 19:45
Ja nemam problema s kilama (pošto sam, jel, savršen :mirko:) pa ću napisat što jede moja pička.

Ujutro: dva tvrdo kuhana jaja i kobasicu.

Popodne: dva meko kuhana jaja i kobasicu.

Navečer: dva polumekotvrdo kuhana jaja i kobasicu. :cerek:

Grgica Mali
06.04.2006., 19:47
E sad kad ti trebice dođu i pročitaju ovo, brijem da će te skalpirat :zubo:

chupava&dlakava
06.04.2006., 21:26
zašto? ...cura mu ima jednoličnu prehranu...i zatvor:(

El Pájaro
06.04.2006., 21:30
zašto? ...cura mu ima jednoličnu prehranu...i zatvor:(

Neki ne bi imali zatvor i da kamenja jedu. :cool:

cicap
07.04.2006., 07:36

1. Ujutro prije posla pojedem bananu, par suhih marelica i napolitanki.

2. Na poslu opet bananu, pa burek sa sirom i bioaktiv.

3. Poslije posla raženoga kruha sa margarinom i kakao + pureće šunke.

4. Za večeru odem u menzu i tamo tek bude show: trpam sve što mi stane na onu tacnu - nema biranja!

I naravno između svega bude poneki red tamne čokolade, Karlovačkoga...

Eh, da, petkom ne jedem meso (za Korizmu 100% ne, a inače kada god ne zaboravim). Tijesto i ribe + maslinova ulja u velikoj količini.

:zubo:

Očito bi bilo nepotrebno ići još u teretanu...

"boliglava"
07.04.2006., 07:50

4. Za večeru odem u menzu i tamo tek bude show: trpam sve što mi stane na onu tacnu - nema biranja!

Sorry na iskrenosti al prehrana ti je katastrofa ako se želiš udebljati :D
Ovako, doručkuj: dvije šnite kruha s maslacem il nekim namazom, između ručka i večere, kad možeš, pojedi 1 ili 2 jaja.
Ručaj ljepo obilno, kuhanoga, juhicu, meso, krumpira, tjestenine....
Za užinu možeš pojesti voća ili nekakve mliječne namaze i napitke a za večeru nemoj pretjerivat, voćka ili neka fina salata je sasvim dovoljna.
Uz ovo je bitno i kretati se jer pretpostavljam da se ne želiš pretvoriti u vreću sala nego lijepo popuniti.
Sretno! :)

cicap
07.04.2006., 07:58
Ne mogu tako jesti, osim vikendom i za večeru, kada radim!?

banky
07.04.2006., 08:20

Eh, da, petkom ne jedem meso (za Korizmu 100% ne, a inače kada god ne zaboravim). Tijesto i ribe + maslinova ulja u velikoj količini.

A cuj prehrana ti je ocajana,kronicno ti fali proteina u prehrani jer sto ce ti graditi misice?
Neko je vec rekao http://forum.teretana.net/ je spas za tebe.
Jedi nekih 5-6 puta dnevno kompleksne ugljikohidrate te sto vise proteina iz mesa,ribe,jaja znaci minimum bi bio nekih 30g po obroku.
Frend je isto ektomorf ko i ti pretpostavljam i uspio je ovo ljeto doc sa 70 kg na 85 pa nemoj pricat da se to ne moze.
Na posao si mozes nositi Tupperware i unutra rizu i piletinu ili proteinski shake i to su vec 2 kvalitetna obroka.
Sad sve ostaje na tebi da li ti to stvarno zelis.

Financial advisor
07.04.2006., 08:20
Pošalji upit na jacques.houdek@net.hr i dobit ćeš odgovor...

cicap
07.04.2006., 09:17
Dosta korisnih savjeta.
Sada treba razmisliti, jer, kao što je rečeno, sve ovisi o meni.
Naravno da se može sve, ali prvo treba u glavi riješiti neke stvari.

i prijeći na forum teretana.

:top:

El Pájaro
07.04.2006., 09:23
Ne mogu tako jesti, osim vikendom i za večeru, kada radim!?

Sve se moze kad se hoce. Nema izvlacenja. I ja radim pa opet nekako (uz suplemente) uspijem nagurat na 7, 8 obroka dnevno. Samo malo maste, improvizacije i vidit ces da se moze. ;)
Btw, ja jedem bar duplo vise od onoga sto si napisao. Da bi rastao moras puuuno papati i nikako preskakati obroke. :)

res publica
09.04.2006., 01:42
@cicap, premalo je to koliko jedeš, i količinski i kalorijski. tako se nikad nećeš udebljat, a nije ni zdravo, jer je premalo kuhanog. dobar je onaj savjet da na posao nosiš sa sobom kuhanu hranu u kutiji ili ako ti nije preskupo, naruči si za ručak pizzu, lasagne, tjesteninu itd.

svakako pazi da jedeš kaloričniju hranu i bilo bi dobro da navečer prije spavanja pojedeš kolače, burek ili nešto sl.

cicap
10.04.2006., 09:49
Jedem ja kuhano navečer kada odem na večeru, i za vikend obavezno.

Nije svaki dan onako kako sam napisao, ima i izuzetaka ,kako kada.
Ali uglavnom sve nadoknadim za večeru, koliko god se mogu natrpati.

Premalo kalorija unesem s obzirom koliko potrošim, na raznorazne aktivnosti.

Taroth
10.04.2006., 12:59
teretanom i vegetarijanskom hranom... ja bio tjedan dana na soji i sl. i prvi put u zivotu dobio 2 kile

Uranus
11.04.2006., 09:51
Savjeti za debljanje iz knjige N.Gelenčir: 'Prirodno liječenje biljem':

1. Krišku kruha debelo namazati kravljim maslom ili pčelinjim medom i svaki dan natašte pojesti. To se ponavlja dok se ne dobije normalna težina.

2. Svako jutro natašte i navečer prije spavanja popiti šalicu mlijeka u kojoj se kuha žlica pravog meda. Uzima se dulje vremena.

3. Osim uobičajene hrane svaki dan pojedite tri meko kuhana jaja. Ujutro i navečer popijte jednu žlicu ribljeg ulja. Naročito koristi za vrijeme zime. Uspjeh siguran.

bliss
11.04.2006., 09:55
3. Osim uobičajene hrane svaki dan pojedite tri meko kuhana jaja.

21 jaje tjedno? :eek: To je puno previše i jako loše za kolesterol.

Uranus
11.04.2006., 09:59

hehe...al zato deblja...a onda će poslije na dijetu protiv kolesterola...:rofl:

El Pájaro
11.04.2006., 10:29

Pa ja tako otprilike radim skoro 5 godina, 3 zutanjka i 10-ak bjelanjaka dnevno. A kolesterolu ni traga. Postoji za to riblje, laneno ulje koje je dobro protiv kolesterola, jos malo sporta i eto ga. ;)

cicap
11.04.2006., 10:46
Meda pojedem jednu žlicu dnevno, ne paše mi toliko slatkoga (meda) odjednom pojesti.

A to za jaja je stvarno zanimljivo, ali i dosta, količinski.

dersu
11.04.2006., 11:04
pij pivo svako vece.

pomaze, vjeruj!

kem
11.04.2006., 18:26
Pa ja tako otprilike radim skoro 5 godina, 3 zutanjka i 10-ak bjelanjaka dnevno. A kolesterolu ni traga. Postoji za to riblje, laneno ulje koje je dobro protiv kolesterola, jos malo sporta i eto ga. ;)

Naše tijelo samo stvara kolesterol. Ovaj koji se unese hranom stvara probleme manjem broju ljudi. A koristi od jedenja jaja su višestruke.

Ja opet ostajem pri svom - šaku badema u usta i eto ti kalorija. :zubo:

anya
13.04.2006., 06:36
Ja bi ti svakako preporučila zdraviji način kako se udebljati.
Uzimaj puno zdravih masnoća koje imaš u orasima, bademima, lješnjacima, i ostalim sjemenkama da sad ne nabrajam, i puno masninovog ulja.
Ujutro uzimaj razne vrste muslija, ima i onih puno kaloričnih. I sve integralno ako voliš (tjestenina, riža, kruh) puno je ukusnije (bar meni ) i zdravije. Od proteina preporučam masnu ribu, (imaš i sardina u konzervama koje možeš začiniti maslinovim uljem), a nemoj zaboraviti ni povrće!

jooker
18.04.2006., 19:51
i ja sam mislio da puno jedem, dok nisam vidio sta prava mrcina pojede!:zvrko:

Elektra
18.04.2006., 21:07
Evo, da i ja pitam za svog brata. On je još gori od začetnika topika. :zubo:
Uglavnom, ima 1,75m i niti 50kg. Trebao bi se udebljati minimalno 10kn. Oke, znam, u pubertetu je, ali jučer kad sam mu vidjela noge ostala sam :eek: Jadničak izgleda k'o anoreksičar. :(

A najgore je to da njega nikad ne pita da jede. Jednostavno, kao da nema potrebu za hranom. Može cijeli dan proći i ako ga ne natjeraš on neće jesti. Nemam pojma zašto. :(

Ima netko savjet?

p.s. prepisat ću si neke naputke što ste ovdje naveli pa ćemo i tako probati. Inače, mama mu je kupila Plibex kako bi mu potaknula metabolizam ili što već.

NeVeR
18.04.2006., 21:15
Ja sam jedno ljeto dosao do 66 kila a imam 178 cm..

Frend mi je reko da je pio B-complex i preporucio...reko da mu se brzo otvorio apetit.
Fakat se ni meni nije jelo(ok, nije bas da nisam uopce bio gladan cijeli dan, al svejedno nisam mogo puno pojest).

Popijes jednu tu (jako malu) tableticu jedno 30-60 minuta prije jela..i tako za dorucak, rucak i veceru koliko se sjecam.
I da..poceo sam tada jest kruh uz sve :zubo:

Pomoglo je...dosao sam oko 73-74 kg(idealno za mene)..Ne znam kak brzo...al toliko sam imao slijedece ljeto :)

E sad, dal ce to pomoci tvom burazu, neam pojma..

Elektra
18.04.2006., 21:24
Hvala NeVeR. Budem otišla u apoteku pa se raspitala o tome. Lako moguće i da kupim. :)

NeVeR
18.04.2006., 21:25
No frx

Stana
21.04.2006., 20:47
svaki dan 5 kila banana
svaki dan 2 kile kuhanih jaja
svaki dan 3 kile kruha

mrkvich
22.04.2006., 14:05
Frend mi je reko da je pio B-complex i preporucio.....

meni je se od b-complexa apetit zatvarao.pila sam i pivski kvasac koj je pun b vitamina i jednostavno ne bi bila gladna nakon toga.
za otvaranje apetita navodno je jako dobar caj od Kečice tak se nekak biljka zove.evo neki mi dan rekla frendicina mama koja se prepolovila na pola kolko je izgubila apetit.sad jede svako malo:zubo: a meni to bash treba jer na svojih 174 imam oko 53-4 kg a od apetita ni a.

da,i za one koji se oce udebljat...jedite gris.

Stana
22.04.2006., 23:14
visok 174 , težina 52kg -uffffffff

počeo danas sa žderanjem pojeo tri kuhana jaja oko 20h i tako ću narednih 6 mjeseci pa da vidimo jel ima rezultata........
inače čitao sam negdje u gornjem postu da neki tip može izdržati cijeli dan a da ništa ne jede, e pa tako mogu i ja -- da me stara ne tjera da jedem ne bih uopće jeo

Stana
23.04.2006., 18:36
evo kupujem MEAL REPLACEMENT PROTEIN SHAKE
ALOE VERA PLUS

skupo je ali korisno, valjda , vidjet ćemo uskoro rezultate

NeVeR
23.04.2006., 18:39
Jedi kruh uz sve...uz krumpir...uz tijesto...uz sve...

Stana
23.04.2006., 18:43
e hebiga meni se baš kruh ne jede

uzmem salamu i pojedem ju cijelu bez kruha, a za pola sata opet glad i tako stalno

Elektron
23.04.2006., 18:53
evo ja sam taj koji moze a da ne jede cijeli dan nista...evo odma cu otjerat sestru u apoteku...ja kad uz nesto uzmem kruh da jedem pojedem jako malo jer se prebrzo najedem...evo sad cu pocet redovito pit Plibex pa cu vam javit rezultate...ako ne upali prtobat cu sa tim b-complexom...

little wonder
23.04.2006., 18:54
za otvaranje apetita navodno je jako dobar caj od Kečice tak se nekak biljka zove

Kičica (Centaurium erythraea)

Zego
23.04.2006., 19:21
možete pojesti i pečenog vola, al se pojedinci neće udebljati. i zavisi koliko ste stari. ak ste u pubertete imate vremena za debljanje. ak ste u godinama ni tablete ne pomažu. to je nešt genetski. zdrastveni poremečaj. ima i psihički faktor. moj se brat udebljao tek kad se odselio od nas, promijenio okolinu. ovi koji su za pivu. neko se deblja i od vode, a kamoli ne od pive koja sadrži kvasac, poboljšovač apetita i ječam, prehrambrenu tvar. a nekog može ona prevariti i zatvoriti sistem.

NeVeR
23.04.2006., 19:26
e hebiga meni se baš kruh ne jede

uzmem salamu i pojedem ju cijelu bez kruha, a za pola sata opet glad i tako stalno

Stari..ni ja nisam jeo kruh uz skoro nista...nit samo mogao..ali sam se prisilio..uskoro sam dobio toliko kila da sam morao prestat jest kruh :rofl:

rossonero
23.04.2006., 19:26
Vidim da nas ima vise :D

Ja sam 176, sad je 58-59, bilo je i gore.

Prije tjedan dana poceo pit Plibex, nadam se da ce pomoc :moli:

kad bi do 65 dosao :s

Stana
23.04.2006., 19:46

ja sam "trošio" Plibex bezuspješno

kem
23.04.2006., 20:01
Dečki, jedite pet puta dnevno. I nemojte štediti na ulju. Preporučujem maslinovo.

rossonero
24.04.2006., 07:28
ja sam "trošio" Plibex bezuspješno
sve se bojim da ce i u mojem slucaju tako bit :(

ima sta da je uspjesno?
mada znam, sve ovisi od covjeka da covjeka

Elektron
24.04.2006., 21:19
meni se cini da nece bit tako...cesto ogladnjujem...drago mi je zbog toga...:D ja se molim da dodem do 60 :D :s

res publica
24.04.2006., 23:17
ima i nešto dobro u "mršavom" metabolizmu. i kad dođeš do normalne težine, možeš jest bilošto, bilokad i koliko želiš, a da se nikad ne uprasiš. jako zgodno, pogotovo kad si žensko. kad vidim one što ne jedu ugljikohidrate ili žive na jabuci i jogurtu dnevno, a salo ne ide, pa ne ide, milo mi ih dođe.

Zego
25.04.2006., 14:04
meni svi viču da je dobro da sam takav, da sam barem zdrav, da se nemoram bojati tlakova, infarkta, blabla, da sam hitar i lagan, kad sam bolji u nekom od sportova i sl. drugi put kad je drugačija situacija, viču na što izgledam. a nisam ni ružan, ali opet onda nevalja.

krpica
25.04.2006., 14:41
a kaj da vam velim ..tražite savjete onih kaj se muče s dijetam ..

nek vam vele kaj jedu dok su na dijeti......tri tjedna njihove dijete i eto vam 5 kg u plusu ( znam ja )

Zego
25.04.2006., 19:08
a kaj da vam velim ..tražite savjete onih kaj se muče s dijetam ..

nek vam vele kaj jedu dok su na dijeti......tri tjedna njihove dijete i eto vam 5 kg u plusu ( znam ja )

valjda kad nisu na dijeti. kad su na dijeti onda su na kruhu i vodi. ili na tabletama, napicima i sl.

Elektron
25.04.2006., 19:17
ma svejedno...i hranom iz njihove dijete se mi mrsavi udebljamo :D

res publica
25.04.2006., 19:22
meni svi viču da je dobro da sam takav, da sam barem zdrav, da se nemoram bojati tlakova, infarkta, blabla, da sam hitar i lagan, kad sam bolji u nekom od sportova i sl. drugi put kad je drugačija situacija, viču na što izgledam. a nisam ni ružan, ali opet onda nevalja.

meni su govorili svakakve grozne stvari i neznam uopće što ljude nagoni na takvo nešto. ja nikad nikome nisam rekla:"tako si debeo/la, grozno izgledaš". danas kad gledam s distance, vidim u tim izjavama dosta jala, jer su uglavnom dolazile od "ugodno popunjenih" cura.
nemojte se bojati da vam ništa neće upalit, hoće, ali treba malo muke. moja sestra je imala takav stav i još je mršava, dok sam se ja malo pomučila i uspjela.

Ken
25.04.2006., 19:29

A ja sa 2 cm više, imam oko 75 kg vjerovatno i više i opet nisam debel :misli:
Znači rosso, ti si stvarno, stvarno mršav? :D

rossonero
25.04.2006., 22:21
Znači rosso, ti si stvarno, stvarno mršav? :D
stvarno :D

:mirko:

al zato npr. imam solidan odraz, i solidnu kondiciju, sta mi je vazno kad igram kosaricu s frendovima :D
al da treba centra odigrat :rofl:

Ken
25.04.2006., 22:41
Znači više bekšuter si :D
ne znam, teško se udebljati ako si takve građe da se na tebe ništa ne ljepi. Možda da probaš sa nečim slatkim, punim šećera?

rossonero
26.04.2006., 11:17
Možda da probaš sa nečim slatkim, punim šećera?
Cisto sumnjam da bi pomoglo.

No tek sam zadnjih 2 tj poceo s misijom debljanja, i imam feeling da sam dobio 1.5 kg :zubo:
Idem se sad jos vise potrudit. Idem jest :D.

Znači više bekšuter si :D
Tako nesto :D.

Upravo odradio jedan lagani suterski trening.

Katastrofa :rofl:

rossonero
01.05.2006., 18:24
evo kupujem MEAL REPLACEMENT PROTEIN SHAKE
ALOE VERA PLUS

skupo je ali korisno, valjda , vidjet ćemo uskoro rezultate
daj pojasni malo :)
cijena?

ima li pomaka nakon tjedan dana :D

Zego
02.05.2006., 08:18
super gainers fuel od twin laba je jedno od sredstava za debljanje. može se naći ili naručiti u apotekama. dosta je skupo, oko 250 kn, a uz korištenje toga preporučuju uzimati kojekakve enzime i vitamine. što opet poskupljuje. ima više okusa, čoko, vanilija itd, ali je jako slatko pa je neugodno za pijenje.

Stana
02.05.2006., 19:55
je ču trošiti neke proteinske praškove , oko 200kn mjesečno

koliko sam ćuo iz POUZDANIH IZVORA korisni su

El Pájaro
02.05.2006., 21:25
je ču trošiti neke proteinske praškove , oko 200kn mjesečno

koliko sam ćuo iz POUZDANIH IZVORA korisni su

Jesu ako se vjezba i trenira, inace zavrse u wc skoljci, kao i sve ostalo. ;)

Stana
05.05.2006., 23:28
Jesu ako se vjezba i trenira, inace zavrse u wc skoljci, kao i sve ostalo. ;)

e onda ću vježbati ...:s :s :s

beryozinka
08.05.2006., 19:14
Uh, vidim da prema svima vama ja uopće nisam mršava :zubo: . Većinom vam je razlika između visine i težine 120 :zubo: . Meni je 115.

Stana
08.05.2006., 19:17
Uh, vidim da prema svima vama ja uopće nisam mršava :zubo: . Većinom vam je razlika između visine i težine 120 :zubo: . Meni je 115.

dobro da znamo

beryozinka
08.05.2006., 19:18
dobro da znamo

Što sam nešto krivo rekla?

Stana
08.05.2006., 19:21
Što sam nešto krivo rekla?

nisi, ali treba unijeti malo šale u svu ovu ozbiljnu spiku...;) :kiss:

beryozinka
08.05.2006., 19:45
nisi, ali treba unijeti malo šale u svu ovu ozbiljnu spiku...;) :kiss:

He he... šta je je, netko bi rekao "pih, lako se udebljati", ali iz svog primjera znam da nije. Ako ne voliš jesti + imaš takvu građu, eto ti vraga :zubo: .
Barem nećemo kasnije biti debeli :cerek: ... nadajmo se! :zubo: :s

rossonero
08.05.2006., 22:02
Barem nećemo kasnije biti debeli :cerek: ... nadajmo se! :zubo: :s

Ma bas me briga kakav cu bit za 20 godina. :D

Sad mi je bitno.:D

beryozinka
08.05.2006., 22:21
Ma bas me briga kakav cu bit za 20 godina. :D

Sad mi je bitno.:D

A slušaj... čovjek se mora naučiti zadovoljavati malim stvarima :cerek: :D

edomali
20.05.2006., 22:05
imas gliste?

alexxx
20.05.2006., 22:24
evo sad cu pocet redovito pit Plibex pa cu vam javit rezultate...ako ne upali prtobat cu sa tim b-complexom...
plibex je be kompleks.

Nimoy
20.05.2006., 22:42
brijem da ako se oces udebljat trebala bi jest cca litru sladoleda dnevno.

Danio
20.05.2006., 23:52
Ovaj savjet s teretanom uopće nije loš. Ovaj forum bi ti mogo dosta pomoći.

http://forum.teretana.net/

Probaj si svaki dan smiksati par banana, 2-3 kuhana jaja i eventualno whey protein, ili neki drugi weight gainer.
Rulja na ovom forumu koji sam ti predložio je puno kompetentnija od mene, tak da ti preporučujem da malo baciš oko na ono kaj ti tam piše.

Zaboravio sam najočitiji način. :bonk:
Jesi razmišljao o braku? Većina ljudi koje znam je u roku od par mjeseci natukla popriličnu težinu...:rofl:

katjaa
27.06.2006., 02:01
imam problema sa težinom. naima, imam 52 kg (maksimalno do sada...) na 167-8 cm, što je premalo. nije da sam naglo smršavila već sam takva cijeli život i ne mogu se "ugojiti" nikako:mad: . jedem non stop, od nezdrave hrane kao što su hamburgeri, čokolada i te pizdarije do voća i povrća itd, ali nema rezultata. ja ovako više ne mogu!! ne znam što da radim. mislila sam početi uzimati kontracepcijske pilule - možda bi mi one pomogle, mislim bilo bi super kad bi se udebljala bar još 4 kg... jel mi treba pregled kod ginekologa za to ili mu mogu samo reći da me ne gnjavi nego da mi da neke sa visokom dozom hormona? šta vi mislite o tome?:confused:
ja više ne znam....:s

blondie_30
27.06.2006., 07:57
:) katjaa :)

ovak, 52 kg na 170 nije tako kriticno, to sam i ja imala, recimo da bi idealka bila 55-57 ali i to ovisi o gradji

OK, ako ti hoces dobiti koju kilu, onda: za pocetak odi endokrinologu i vidi hormone (primarno stitnjacu) - nemoj uzimati antibebi samo tako jer na kraju krajeva u zadnje vrijeme proizvode antibebi koje sve manje imaju efekt debljanja

i jos nesto - kad predjes 30, otprilike, skupit ce se kile same od sebe - ne znam koliko imas godina ali metabolizam se usporava starenjem i kilice dodju

a generalno, ako hoces natuci koju kilu a nejde - za pocetak probaj vise manjih obroka kroz dan (umjesto jednog velikog) - naravno, mozes jesti "jacu" hranu - s vise manjih obroka ces ustabiliti metabolizam

Einherjer
27.06.2006., 08:02
Situacija zajebana do jaja.

Tatsha
27.06.2006., 08:54
imam problema sa težinom. naima, imam 52 kg (maksimalno do sada...) na 167-8 cm, što je premalo. nije da sam naglo smršavila već sam takva cijeli život i ne mogu se "ugojiti" nikako:mad: .
ovisi kak ti je raspoređeno, al to uopće nije premalo, sasvim ok ;)

Ipanema
27.06.2006., 09:06
imam problema sa težinom. naima, imam 52 kg (maksimalno do sada...) na 167-8 cm, što je premalo. nije da sam naglo smršavila već sam takva cijeli život i ne mogu se "ugojiti" nikako:mad: . jedem non stop, od nezdrave hrane kao što su hamburgeri, čokolada i te pizdarije do voća i povrća itd, ali nema rezultata. ja ovako više ne mogu!! ne znam što da radim. mislila sam početi uzimati kontracepcijske pilule - možda bi mi one pomogle, mislim bilo bi super kad bi se udebljala bar još 4 kg... jel mi treba pregled kod ginekologa za to ili mu mogu samo reći da me ne gnjavi nego da mi da neke sa visokom dozom hormona? šta vi mislite o tome?:confused:

Ako se zelis udebljati, to ne znaci da se i trebas trovati sa junk hranom.
Ne debljaju se svi od kontracepcijskih pilula, pa tako mozda neces niti ti.
A i postoji razlog za uzimanje kontr.pilula, a to sigurno nije nabacivanje kila.
I mislim da ti kilaža uopće nije premala naspram visine.
Primi se fitnesa i nabij mišićne mase. To ti je odmah par kila gore ako si uporna ;)

green_eyes
27.06.2006., 10:07
Ne kužim zašto od ničega radiš problem. I zašto zaboga jedeš junk food da se zdebljaš??:confused: Tako ćeš si samo nabit celulit i probleme s tenom. Mene je dok sam bila mlađa strašno mučila mršavost, onda dok sam se prestala opterećivat s tim kile su počele dolazit same od sebe...;) Sad imam 61 kg na 176 i nadam se da će tako i ostat.:) Zamisli samo koliko ljudi ima problema s debljinom i koliko ti je njih zavidno na liniji! A uostalom, kao što je blondie napisala, nakon 30-te kile će počet dolazit same od sebe...:cry:

Emo§ion:D
27.06.2006., 10:22
Zatrudni, pa onda nakon prve trudnoće , pošto se tada još ne prima, zatrudni drugi puta..
Garantiram ti da ćeš u roku od 2 godine plakat za svojom sadašnjom kilažom:mig:

katjaa
27.06.2006., 13:50
e, tenks. ovako, odlucila sam da cu se upisat u teretanu. ok, necu sada neko za koji mjesec ipak su vrucine... do tada cu onak malo sama nesto pokusati, nekakvo vjezbanje i tako. to vam je ljudi moji sve stavr proklete genetike, stari mi je bio mrsav ko stapic i tek oko 30-te se formirao u ljudsko bice... ja ne mogu cekat do 30-te (imam 20) to mi je ono, 10 god..:eek:
mozda da posjetim i nutricionista?
sad mi je najgore to sta je ljeto pa opcenito ljudi manje jedu i malo i smrsave, pa tako da u naredna 2 mjeseca ne ocekujem neke kilice...

6isperadun
27.06.2006., 14:09
mozda da posjetim i nutricionista?
sad mi je najgore to sta je ljeto pa opcenito ljudi manje jedu i malo i smrsave, pa tako da u naredna 2 mjeseca ne ocekujem neke kilice...

ovi moji savjeti bi tribali djelovati kod muskarca, za zene nisam siguran ;) pa bi volio da me neko odma ispravi ako ovo nije ok

ma netriba ti nutricionist(za sad). moze biti kao sto su ti rekli problem sa stitnjacom, prebrz metabolizam bla bla...

provaj vise jesti al ne junk food, nikako! jedi minimalno 5 put na dan. obavezno doruckuj! najbolje ti je za dorucak recimo 100-150g musli zitarica sa mlikom. od mesa najvise jedi pileca prsa, teletinu i ribu!

znaci uz glavne obroke(dorucak, rucak, vecera) ubaci jos 2-3 medjuobroka. savjet za medjuobroke na prvom mistu je posni (nemasni svjezi kravlji) sir od 250g. takodjer odlican medjuobrok je i konzerva tunjevine, bjelanci... uz sve to jedi puno povrca...
mislim da bi to bilo to, da ubacis malo vise proteinsku prehranu, e da i kreni na fitness :D

impoSIBILA
27.06.2006., 14:29
Zatrudni, pa onda nakon prve trudnoće , pošto se tada još ne prima, zatrudni drugi puta..
Garantiram ti da ćeš u roku od 2 godine plakat za svojom sadašnjom kilažom:mig:

apsolutno!:mama:

chickeneye
27.06.2006., 16:11
ili pij mliko,sokove umjesto vode i drugih nekaloricnih napitaka,obavezno doruckuj I veceraj!....
uzivaj u krafnama,burecima
a mozda si đanketa pa ti se nista ne prima

farki_
27.06.2006., 16:16
...iako tito nije uopće kritično, ali ok... :lol: - malo manje vode popij poslije obroka... :kava:

lala
27.06.2006., 20:14

dosta mi te je:mad: :zubo:

MangoAnanas
27.06.2006., 21:01
Upoce nisi tak mrsava!

A ako te to tak brine, prouci malapsorpcijski sindrom. Mozda imas nekog parazita, a mozda celijakiju.....

bodul
27.06.2006., 21:40
Kad budes imala 50 godina slican savijet ces traziti , ALI za smrsati .

kem
27.06.2006., 22:34
KEMIK GDJE SI???

Daj prebaci ovo na Drustvo za mrsavljenje. :E

on topic: zeno, tko ti je rekao da se trebas udebljati? Odi na pretrage i ako je sve ok, uzivaj.

katjaa
27.06.2006., 23:22
da, uzivat cu 100 %, kako je debelima frustracija težina, dobro, nekima ne, trako je i meni ovo. ok, pitala sam samo za savjet.

:mig: tenks svima

alexxx
30.06.2006., 01:20
bolje da si zdrava i mršava nego da se šopaš smećem.

banderas
30.06.2006., 10:22
znaci uz glavne obroke(dorucak, rucak, vecera) ubaci jos 2-3 medjuobroka. savjet za medjuobroke na prvom mistu je posni (nemasni svjezi kravlji) sir od 250g. takodjer odlican medjuobrok je i konzerva tunjevine, bjelanci... uz sve to jedi puno povrca...
mislim da bi to bilo to, da ubacis malo vise proteinsku prehranu, e da i kreni na fitness :D
Meni ovo više liči na dijetu za mršavljenje :D

chickeneye
30.06.2006., 19:16
...iako tito nije uopće kritično, ali ok... :lol: - malo manje vode popij poslije obroka... :kava:
zasto voda posli obroka,ol to ne smanjuje kalorije?

6isperadun
30.06.2006., 19:52
Meni ovo više liči na dijetu za mršavljenje :D

posni sir, tunjevina, pileca prsa i bjelanci su visokoproteinska hrana sa minimum masti... to je ako se oce onako lipo udebljati bez sala

loolu
30.06.2006., 20:00
isti problem kao i moj....ovako ginekolog cisto sumnjam da ce ti samo tako dati kontr.pilule,bez da ti zna stanje s hormonima...netko ti je vec napisao,lijepo kod endokrinologa,ako ustanove da imas manjka nekog hormona (vjerojatno nekog od estrogena)...preporucit ce ti pracenje ako nije tako strasno,pa ti kasnije propisat hormone...a mozda ih dobis odmah...:)
a ove price u najboljoj namjeri jedi ovo ono...bas ne pale ako je takav metabolizam...jedino probaj piti b komplex mozda ti malo pomogne...:zubo:

loolu
30.06.2006., 20:03
a i ITM ti nije toliko los 18.5 to ti je ja mislim minimum za normalu...ak se ne varam...
...i probaj neku teretanicu ili fitnes upisat..
tak se bar ja trudim :cerek:

okana
01.07.2006., 01:02
Onda sam ja mrsavija od tebe,jer sam visoka 1,73 na 52 kg.Ali samo jedi redovito i zdravu hranu i bit ce efekta.Vidi ja ti dajem savjet kako se udebljati :rofl:

loolu
01.07.2006., 09:27
Onda sam ja mrsavija od tebe,jer sam visoka 1,73 na 52 kg.Ali samo jedi redovito i zdravu hranu i bit ce efekta.Vidi ja ti dajem savjet kako se udebljati :rofl:

...a i ti si jos dobra :zubo: ja se moram pohvaliti sa 176 cm i 55 kg :cerek:

Moyzan
01.07.2006., 10:44
To je dobra ideja za teretanu, ali ne s utezima, nego malo kardio sprave i tako to! Za debljanje su ti najvažniji ugljikohidrati, a ne ova nezdrava hrana! Jedi jela bogata ugljikohidratima (tjestenina, riža, krumpir), ali pripremljena na zdrav način i uz malo vježbanja ćeš si nabaciti kvalitetne kile! Sretno

ps, ako pomogne očekujem sliku u badiću, hehe:D

okana
01.07.2006., 12:18
...a i ti si jos dobra :zubo: ja se moram pohvaliti sa 176 cm i 55 kg :cerek:
:rofl: Najbolje da se negdje nademo i najedemo ko ljudi.:zubo:

nordea
02.07.2006., 16:10
Uf, teska situacija...i ja sam mrsava ko grana, pokusala sam se nadebljati vise puta... ne ide...ljudi se krste kad vide sta i koliko jedem, ali opet mene drzi53kg +2kg kad sam dobro raspolozena.
Jedem i kad treba i kad ne treba, sve i svasta, ali opet...nista.
I nemam se cemu nadati ni u buducnosti ako ostane sve stvar genetike, jer mi je familija mrsava. Mamina mama je rodila 5 djece i umrla je sa 55kg.

Kakadu
02.07.2006., 19:34
Po kojem si kriteriju ti mršava? Ja imam 54/170 i mislim da sam taman (imam čak i trbiščić :rofl:, ali samo navečer.)

chickeneye
03.07.2006., 16:53
e, da :rofl: :rofl: :rofl:
i ja se nikako udebljat imam sto kila na 150cm jedem sve i svasta, al kile nikako gore!
:rofl: :rofl: :rofl:

katjaa
03.07.2006., 18:54
:rofl: Najbolje da se negdje nademo i najedemo ko ljudi.:zubo:
stvarno bi trebali!

meni ljudi i inače govore da sam mršava pa me to još više ubija u pojam , možda kad mi nitko ne bi komentirao onda bi mi bilo sve jedno.
ovo šta sam se udebljala 2 kila to mi se uopće ne vidi, samo mi se malo kuži na trbuhu, a ovo šta sam pročitala tu negdje da trebam jesti tjestenine, po tom bi ja trebala imati 100 kila, jer tu glupu tjesteninu jedem svaki dan.
Prijatelj mi je reko da uživam dok sam mršava jel ću se samo jedno jušto probudit sa 20 kila viška od puste hrane koju sam u stannju pojesti.

znate šta me najviše živcira, oni proizvodi za mršavljenje:rofl:
smršajte pomoću čarobne juhe, pomoću jabučnog octa, smršajte 5 kila u 1 dan, smršajte ovako, smršajte onako... zašto nema nešto u stilu
UDEBLJAJTE se 5 kila preko noć
diskriminacija:E

t1na
03.07.2006., 18:59
i ja sam se s time bedirala..naime imam 53kg/165cm -takodjer sam htjela nabit kilazu bar 2-3 kg..znam doci do 55kg.. al u zimsko doba...onda se ipak bolje papa neg sad.. a netko je dobro napisal tu..vise obroka tokom dana garantiraju uspjeh!!;)

NeVeR
03.07.2006., 19:01
Jedi kruh uz sve, jedi kad god i sto god(bilo 10 ujutro ili 2 po noci) i ne kreci se puno....
Natuci ces kila sam tak...ako ne, fenomen si :D

alexxx
03.07.2006., 19:47
a možda da jednostavno prihvatite vlastito tijelo umjesto da ga mučite da bi izgledalo kako mislite da bi trebalo.. :rolleyes:

okana
04.07.2006., 11:58
stvarno bi trebali!

meni ljudi i inače govore da sam mršava pa me to još više ubija u pojam , možda kad mi nitko ne bi komentirao onda bi mi bilo sve jedno.
ovo šta sam se udebljala 2 kila to mi se uopće ne vidi, samo mi se malo kuži na trbuhu, a ovo šta sam pročitala tu negdje da trebam jesti tjestenine, po tom bi ja trebala imati 100 kila, jer tu glupu tjesteninu jedem svaki dan.
Prijatelj mi je reko da uživam dok sam mršava jel ću se samo jedno jušto probudit sa 20 kila viška od puste hrane koju sam u stannju pojesti.

znate šta me najviše živcira, oni proizvodi za mršavljenje:rofl:
smršajte pomoću čarobne juhe, pomoću jabučnog octa, smršajte 5 kila u 1 dan, smršajte ovako, smršajte onako... zašto nema nešto u stilu
UDEBLJAJTE se 5 kila preko noć
diskriminacija:E
Joj i mene to zivcira!:mad:

katjaa
05.07.2006., 12:05
drukcije je kad je netko visok i mrsav, meni je to lijepo, a ja sa svojih 167-8 cm sam preniska i onda to izgleda boze oslobodi.
a dobro, sta je tu je. ocito mi nema pomoci, kad doslovce zderem svasta i stalno i nema rezultata. :klopa:

kem
05.07.2006., 12:43
drukcije je kad je netko visok i mrsav, meni je to lijepo, a ja sa svojih 167-8 cm sam preniska i onda to izgleda boze oslobodi.
a dobro, sta je tu je. ocito mi nema pomoci, kad doslovce zderem svasta i stalno i nema rezultata. :klopa:

167-8 NIJE nisko. (jest meni koja mjerim 180 :zubo: , ali ja nisam mjerodavna)
to je otprilike prosjecna visina.
btw, meni visoke i mrsave zene izgledaju kao rode. :zubo:

i jedan dobronamjeran savjet: nemoj zderati svasta. jedi zdravu hranu (voce, povrce, nemasno meso, mlijeko i ml. proizvode).

silko_game
06.07.2006., 14:59
Imam 21 godinu, muško sam. Visok sam 176 cm i imam 54 kg. Htio bih se udebljati barem 15 kg. Krećem od 20. 08. u teretanu i jel mislite da će mi to pomoći, što da radim? thx

katjaa
06.07.2006., 15:05
e lipi moj čovik, to ti je sudbina, meni je isto tako
posjeti www.gaz.hr :top:
tamo imaš forum pa možeš postavit pitanje šta bi trebao uzimati od gainera i tako toga kad već ideš u teretanu

peepman
06.07.2006., 16:12
e da se more pritakat, pritocija bi ti ja ako ces i 25. mukte :)

malady
06.07.2006., 23:02
Otiđi kod moje babe na 2 tjedna i definitivno ćeš dobiti bar 3 kile.

Šalu na stranu al dosta ćeš teško to postići. I ja sam prije puberteta bila kost i koža i isprobavali su na meni neki stari recept sa kruhom i jebiga ne mogu se više sitit šta se mazalo na njega.
Uglavnom jedi više nego inače al nemoj jesti samo junk food jer cilj ti je dobit koju kilu a ne višak kolesterola.

A uvik možeš vježbati pa ćeš dobiti na mišićnoj masi i eto ti par kila više

t1na
07.07.2006., 13:51
ma treba jest sve kaj je jestivo i u umjerenim kolicinama i dakako vise puta na dan..onako 5-6 puta..
dost su djelotvorni oni razni napitci(shake-ovi) kao dodaci prehrani..samo bi trebalo vjezbat uz njih..i ako si uporan/na da vidis kilica i miska :cerek:

Unstopable_sk
08.07.2006., 15:02
Evo ako netko ima neke dobre savjete da se mogu dobro udebljati.Ja jedem dosta,ali imam sheban metabolizam i ne mogu se udebljati.To mi je problem jer sam dosta visok,a znate i sami kako je glupo vidjeti visokog i mršavog muškarca:rolleyes:

Pa evo ako netko ima par savjeta,ali po mogućnosti sigurnih,a ne sprdnje kako bi se zadovoljio vlastiti ego:s :s

spy
08.07.2006., 15:09
Evo ako netko ima neke dobre savjete da se mogu dobro udebljati.Ja jedem dosta,ali imam sheban metabolizam i ne mogu se udebljati.To mi je problem jer sam dosta visok,a znate i sami kako je glupo vidjeti visokog i mršavog muškarca:rolleyes:

Pa evo ako netko ima par savjeta,ali po mogućnosti sigurnih,a ne sprdnje kako bi se zadovoljio vlastiti ego:s :s
Nabavi si nešto ovakvo
http://www.gaz.hr/dodaci_art.php?ArtiklID=19
Šta si temu postavio tu? Niko te ne voli jer si mršav il šta:confused:

daenerys_targaryen
08.07.2006., 15:09
ne znam zašto ti to predstavlja takav problem. moj dečko je naprimjer isto tako jako visok i dosta mršav, ali meni to uopće ne smeta. :) bolje to nego da si predebeo.
no ako se baš tako jako želiš udebljati, počni jesti dosta hrane bogate bjelančevinama i masti, te kreni u teretanu. na taj način će ti se nakupiti dosta mase, i to mišićne ;)

aktovka
08.07.2006., 15:10
Kreni u teretanu kako bi postigao neku mišicnu masu i jedi puno. :confused:

Daiquiri
08.07.2006., 15:38
Nabavi si nešto ovakvo
http://www.gaz.hr/dodaci_art.php?ArtiklID=19

Strasan ti je savjet... Nadam se zbog njega da te nece poslusati.

spy
08.07.2006., 15:48
Strasan ti je savjet... Nadam se zbog njega da te nece poslusati.
U čem je problem:confused:

Eli_jana
08.07.2006., 15:48
To mi je problem jer sam dosta visok,a znate i sami kako je glupo vidjeti visokog i mršavog muškarca:rolleyes:

meni nije glupo vidjeti mršavog i visokog. jesi baš ono ko čačkalica?
možda ti je to genetski.

Moyzan
08.07.2006., 15:53
Za početak bi bilo dobro da napišeš koliko imaš godina, koliko si visok i koliko težak! Jer ovako ti ne mogu dati neki suvisli savjet, niti reći koji preparat da uzimaš, kad kreneš u teretanu...naravno ako imaš namjeru krenuti u teretanu! Mogu ti reći samo da jedeš puuuuno ugljikohidrata, dok mi ne daš ostale informacije:top:

frenchkiss
08.07.2006., 16:09
pij b vitamin!

Unstopable_sk
08.07.2006., 17:48
Hvala puno na savjetima!Ne,nisam ko čačkalica,ali premršav za moju visinu.Namjeravao sam krenuti u teretanu,ali mislim da to nebi imalo koristi.Visok sam 178cm,a težak malo manje od 60kg.Sada ću navršiti 16 godina.

Noob_do_jaja!
08.07.2006., 18:12
haha, bolji sam te! imam 180 i 58! :p:p

boaa
08.07.2006., 18:21
ma opterećuješ se bezveze. još si jako mlad, pa ako nešto stigneš, onda je to udebljati se. :))

uostalom, 178 je prosječna visina dečka, tako da nisi visok i mršav da izgledaš ko bandera da ga jebeš.
moj ti je savjet da se počneš baviti nekim sportom, ali bez ikakvih sranja za nabijanje mišićne mase.

vernon_
08.07.2006., 18:25
ma opterećuješ se bezveze. još si jako mlad, pa ako nešto stigneš, onda je to udebljati se. :))

uostalom, 178 je prosječna visina dečka, tako da nisi visok i mršav da izgledaš ko bandera da ga jebeš.
moj ti je savjet da se počneš baviti nekim sportom, ali bez ikakvih sranja za nabijanje mišićne mase.

dobro ti je ovaj rekao

spy
08.07.2006., 18:44
Hvala puno na savjetima!Ne,nisam ko čačkalica,ali premršav za moju visinu.Namjeravao sam krenuti u teretanu,ali mislim da to nebi imalo koristi.Visok sam 178cm,a težak malo manje od 60kg.Sada ću navršiti 16 godina.

Povlačim ono prije napisano:p

Počni jebat...to će ti dat masu:)

Brown Acid
09.07.2006., 01:56
haha, bolji sam te! imam 180 i 58! :p:p

Ja sam najbolji 185 i 117:rozi::zubo:

Zmajchek
09.07.2006., 12:03
Namjeravao sam krenuti u teretanu,ali mislim da to nebi imalo koristi.Visok sam 178cm,a težak malo manje od 60kg.Sada ću navršiti 16 godina.

Ja imam skoro 22 godine, 178 cm i 63/64 kg - premalo, ali se ne opterećujem. Razlog zašto imam tako malo kila je što jednostavno nemam apetit, ma koliko to nekom bilo neshvatljivo. E sad, sa 15 godina sam bio koji cm niži i imao još koju kilu manje i znam kakvo je to u tim godinama opterećenje. Krenuo sam u teretanu tri puta tjedno; kako bi se u teretani trošio tako je organizam tražio dodatni unos hrane :klopa: . Rezultat: 7 kila u mjesec dana. :mirko:

Ni slučajno ne tvrdim da bi to i tebi pomoglo, možda su naši organizmi i razlozi mršavosti bitno različiti, samo navodim crticu iz svog života da na koncu kada ti se skupe još neki savjeti možeš odvagnuti.

Na kraju, da sam sebe citiram:

Ja imam skoro 22 godine, 178 cm i 63/64 kg - premalo, ali se ne opterećujem.

juliette
09.07.2006., 18:34
a možda da jednostavno prihvatite vlastito tijelo umjesto da ga mučite da bi izgledalo kako mislite da bi trebalo.. :rolleyes:

:klap: :klap: :klap: :klap:

kaj vi ocete, ja sam 170 i vecinom 47kg i kaj sad :D
jedem zdravo a ak mi pukne mogu pojest cevape i pol kile sladoleda bez imalo grizodusja, nisam zakrzljala neka, normalno sam gradjena, KO MI KAJ MOZE :zubo:

Stana
10.07.2006., 19:40
ma bolje je biti mršav pa da se možeš kretati i jesti što god hoćeš, a ne _____ pa da stalno moraš paziti što ćeš jesti...