PDA

View Full Version : Solarij, sunčanje, beta karoten tablete...

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Shiney
15.03.2004., 17:11
Voljela bih dobiti malu bojicu za proljeće,pa me zanima može li mi itko preporučiti SOLARIJ u Zagrebu?(neki dobar)
Hvala,pusa!:kiss:

iggix
15.03.2004., 20:14
Pripremi se za kamenovanje. :Pop:

P.S.: Ovdje ti je to tabu tema. :mig:

Ava Adore
15.03.2004., 20:16
ja cu napisat :D

imas moje sunce u savskoj, preko puta zagrepcanke

Tinach
15.03.2004., 22:31
kolko je minuta u zg- u? u vž je 3 kn za turbo solarij

maristella69
16.03.2004., 07:53
Ma sve će ići u solarij i pričati da im je to od sunca.:rolleyes: hm, hm...
Ja ću vjerojatno samo tijelo malo zgrijati, tek toliko da se ne osjetim ugroženo od UVA&UVB, a i mlada šogorica će srediti neki popust, pa možda padne i koja sauna.
Mora se.:)

Prolaznica
16.03.2004., 07:56
Tinach kaže:
kolko je minuta u zg- u? u vž je 3 kn za turbo solarij
Ovisno o tipu i snazi solarija, minuta je od 2 do 6 kn.

Billi
16.03.2004., 08:17
moje sunce je na tri lokacije, savska, ilica kod gunduliceve i ilica kod frankopanske. 4 kn/min turbo. ja sam zadovoljna. bila sam 4 puta i ima super boju, sad odlazim 1 tjedno na odrzavanje.

LadyInRed
16.03.2004., 08:22
tu gdje ja živim:D ;) se žene razgolite već krajem 4.mjeseca jer je pretoplo i onda mi je stvarno bed biti onako odvratno bijela, a ne stignem se još posunčati. oke na kraju 5. mjeseca sam već crna total:cool: ali do tada idem malo u solarij. samo izgleda da to na mene ne djeluje:( ili su te lampe slabe. ali nakon 10 puta jedva da imam nekakvu nijansu. inače lako, brzo i jako tamnim na suncu. ah ne znam.....žao mi davat pare kad ne djeluje:(

Winona
16.03.2004., 12:27
Billi kaže:
moje sunce je na tri lokacije, savska, ilica kod gunduliceve i ilica kod frankopanske. 4 kn/min turbo. ja sam zadovoljna. bila sam 4 puta i ima super boju, sad odlazim 1 tjedno na odrzavanje.

e tam sam i ja isla ( kod frankopanske) u podrumu ne?

Cure su bile uvijek ljubazne.

Lady moguce su stare lampe, ako lako pocrnis na suncu ( i ja tako) nema sanse da te se solarij ne bi lovio. Meni se vidjelo vec nakon drugog posjeta, ne puno ali je. I izbjegavala sam turbo solarije

Zmijica
16.03.2004., 14:29
Meni je super Suncokret, Savska 150, kod meksickog restorana.
Imaju od 2-6 kn/min, ovisi koji uzmes.
Ugodno, cisto, nema guzve.
Nema onih ocajnih plavih neonki na ulazu i u cekaonici kao
kod mojeg sunca (u Ilici) :bljak:
Nego je sve zuto i svijetlo.
Ja sam inace boje bijelog kruha, isla sam 6 puta po 15 min i ulovilo me... boja meda, taman da ne izgorim na "pravom" suncu :cool:

dominatrix
16.03.2004., 14:42
Ja bila na Jarunu tj. u Stagliscu u jednom solariju lani 4 dana za redom po 20 minuta i NISTA BOJE NISAM DOBILA..niti mrvicu nijanse!!!:rolleyes: :mad:

Ava Adore
16.03.2004., 15:24
dominatrix kaže:
Ja bila na Jarunu tj. u Stagliscu u jednom solariju lani 4 dana za redom po 20 minuta i NISTA BOJE NISAM DOBILA..niti mrvicu nijanse!!!:rolleyes: :mad:

Ma kako je to moguce?!

I po 20 minuta si isla? :eek: :eek:

Pa jel nije da prvo krenes s 5 minuta recimo, drugi put 6 minuta i tako polako povecavas? Najvise sto sam cula da je netko bio je 15 min (to su one zagorene skroz :D )

frxy
16.03.2004., 17:54
Ja sam isla u solarijum samo jednom i to malo prije nove godine (inace sam sirko :D ) i bila sam 10 minuta... slabo pocrnim i samo sam malo boje dobila...

Ava Adore
16.03.2004., 18:37
a jednom ko nijednom... odi 2-3 puta u recimo 10 dana...

Clea
16.03.2004., 22:02
pa moraš imat neku pauzu, ne smiješ ići svaki dan...

niti odmah 20 min...

meni je jedino bed to što ne smiješ stavljat ništa na kožu prije solarija, a kažu da se nije dobro ni tuširati poslije jedno dva-tri sata...

ja se osjećam da tako smrdim nakon toga...ne znam zašto...neki čudan misris imam...

jel kome još tako?

Principess@
16.03.2004., 23:28
Clea kaže:
pa moraš imat neku pauzu, ne smiješ ići svaki dan...

niti odmah 20 min...

meni je jedino bed to što ne smiješ stavljat ništa na kožu prije solarija, a kažu da se nije dobro ni tuširati poslije jedno dva-tri sata...

ja se osjećam da tako smrdim nakon toga...ne znam zašto...neki čudan misris imam...

jel kome još tako?

Joj da, ja sam primjetila isto neki miris, ali nisam bila sigurna dal je to kosa poprimila nesto ... sad vidim da si nisam umislila. I da, ja sam prvo isla na 6 min (inace na suncu jako brzo potamnim), pa onda nakon par puta sam povecala na 12. Nikad nisam bila duze. I kad sam odlazila 1-2 tjedno, dobila sam sasvim laganu bojicu.

AFRODITA69
17.03.2004., 02:59
ja pa nisam nikad probala solarij..samo pravo sunce!

Billi
17.03.2004., 08:23
ja se odmah poslije suncanja obrisem mokrim maramicama koje nosim u torbi i ne osjeti se onda onaj miris :)

LadyInRed
17.03.2004., 09:12
Billi kaže:
ja se odmah poslije suncanja obrisem mokrim maramicama koje nosim u torbi i ne osjeti se onda onaj miris :)
:eek: meni bi trebala 4 paketa da se cijela obrišem:D

je osjeti se onaj miris po plastici izmješan sa znojem svih prije tebe i sa zagušljivim mirisom samog onog zatvorenog prostora koji se pregrijava. odvratno. zato ja preferiram stajaći solarij a ne ležeći jer mi se gade:bljak:

inače, ja ne šljivim te njihove preporuke, ja se otuširam i namažem debelim slojem kreme nakon solarija jer me sve svrbi i pecka.

lahor
17.03.2004., 09:46
4 dana za redom po 20 minuta....j... pa trebala si biti resh pecena od toga. Ja znam da sam jednom u napadu gluposti otisla dva dana za redom, 10 i 15 minuta i dobila takvu alergiju da je to bilo strasno. To je bilo u onom kod Mex Cantine i Savskoj.

Inace sam isla tamo Kod uspinjace, ne sjecam se kako se zove.

Meni se inace poslije prvog vidi skroz malo, ali poslije treceg se definitivno vidi bojica.

Noemi
17.03.2004., 10:11
Jel suncate i lice? Mene nekako strah bora po licu i vratu.

Lahor koliko sam shvatila i ti si svjetloputa. Koliko da odem za prvi put i kako cesto?Ali ja sam ono bas bijelo bijela...

lahor
17.03.2004., 10:17
5-6 minuta za prvi put i to ne u najjaci (imas raspon cijena od 2-6kn uglavnom, uzmi onaj srednji) i napravi bar 3 dana pauze. Poslije mozes postepeno povecavati do najvise 15 minuta.

Glede lica - bolje ne.

Noemi
17.03.2004., 10:29
Da ga pokrijem rucnikom?
I da li vec moram poceti u solarij da do sredine 5 mjeseca imam neku lijepu bojicu?

Thx:)
E da,kupila sam u kozmetickom salonu gel bas za solarij koji ubrzava tamnjenje i koza se manje isusi.Kazu mi frendice da je super.

dominatrix
17.03.2004., 10:53
mozda nisam dobila boju jer se prije toga suncah proslo ljeto,a prije njega me 10 godina sunce nije taknulo.....:) :top:

Clea
17.03.2004., 11:19
ja sam išla na neki ergoline...jer je taj kao najslabiji...i to samo kratko, 5 min...

i uvijek ima onih maramica, al kaj da im sad potrošim cijelu kutiju:D

a i par minuta mi je od kuće, tak da bi brzo hop pod tuš...

uvijek stavim bluzu preko lica....vrat nekad ostavim , nekad ne...ovisi...

znači, ima neki gel za prije sunčanja...možda to kupim...

lahor
17.03.2004., 11:42
Noemi kaže:
Da ga pokrijem rucnikom?
I da li vec moram poceti u solarij da do sredine 5 mjeseca imam neku lijepu bojicu?

Negdje se te lampe za lice mogu i iskljuciti.

Ne moras vec sad, za lijepu bojicu potrebno je 5-6-7 odlazaka. Sad, ne znam sto je tebi lijepa bojica, ali ja ne volim previse.

Ne zaboravi staviti naocale u solariju, uvijek stoje negdje na ormaricu ili na samom lezaju i to bez obzira sto zmiris.

Ava Adore
17.03.2004., 11:44
lahor kaže:
Negdje se te lampe za lice mogu i iskljuciti.

da imas onaj gumbic (negdje pored glave) na kojem je nacrtano lice (valjda) pa si to ugasi ako ne zelis :D

Zmijica
17.03.2004., 12:22
Noemi kaže:
Da ga pokrijem rucnikom?

Kao sto je netko rekao - lampe se mogu iskljucit.
Ako ne mogu - stari je i jeftini stroj, bjezi od njega.
Lice inace 5 min, s OBAVEZNIM naocalama. I ne, nece ostat bijelo
oko ociju :)
Ja ga volim malo posuncat da mi bas ne bude sir u usporedbi s tijelom.

E da,kupila sam u kozmetickom salonu gel bas za solarij koji ubrzava tamnjenje i koza se manje isusi.Kazu mi frendice da je super.
Hmmmm.... jel ga namazes prije ili poslije?
Ako je poslije, OK, ali ak je prije - bilo u UK Cosmou prije mjesec-dva da od tih stvari mozes dobit gadne opekline i alergije.
Posebno ako si svijetla i ako ides rijetko.
Inace, taj clanak nije bas bio za solarije, zbog raka koze.
Rekose radije nemojte, a ako bas hocete - obavezan test tipa
koze, 5 min za pocetak, 15 min max.
Al HR je selendra...

Noemi
18.03.2004., 07:55
Gel je za prije,uzela sam ga u Decleorovom salonu,oni to nabave na veliko pa prodaju u malim loncicima.
Sad ste me zbunile s tim...KOrisiti ili ne?LAni sam bila jednom i probala sam tu kremicu cinila mi se ok:confused:A ja mislila da je gore ako nista ne stavis.
Sto kazu o raku koze,to me zanima.

I da,na solarij sam mislila u gym,jeftino dodje za clanove ali mislim da se lampe za lice ne mogu iskljucit.Ali mjenjaju lampe redovito.
DA se upustam u tu avanturu ili ne?

thx

Annie1
18.03.2004., 09:02
Preporuka za solarij - AEROfitness, Sv Duh. Ima o solariju kakav imaju na www.aerofitness.hr

Meni je solarij tam super, lampe su mjenjane prije 1,5 mj. 1 min=2 kn, a imaju periode, obicno par mjeseci po ljeti ) kad je 1 min=1 kn

:W

croft
18.03.2004., 12:03
nisam nikad bila u solariju,bojim se ovisnosti,a i nisam jako bijela

znam jednu,koja ne moze bez solarija bar jednom nedjeljno (vec tako 4-5 godina)..
a kakav joj je ten,o tome necu... :no:

Annie1
18.03.2004., 13:12
Meni je solarij guba stvar. Naravno, pretjerivanje ne dolazi u obzir, to izgleda bolesno. Ali, onak, malo da dobis bojicu, odma bolje zgledas, a i celulit se manje vidi (to sam otkrila);)

Noemi
18.03.2004., 15:00
Annie1 kaže:
Preporuka za solarij - AEROfitness, Sv Duh. Ima o solariju kakav imaju na www.aerofitness.hr

Trenutno sam u Rijeci:(
Ali kad odem u Zgb navratit cu.
Za sad sam pocela sa suncanjem na balkonu,danas bila pola sata na veselje susjeda.Tjesim se da cu i tako do boje:p

Zmijica
18.03.2004., 15:22
Noemi kaže:
Gel je za prije,uzela sam ga u Decleorovom salonu,oni to nabave na veliko pa prodaju u malim loncicima.
Sad ste me zbunile s tim...KOrisiti ili ne?LAni sam bila jednom i probala sam tu kremicu cinila mi se ok:confused:A ja mislila da je gore ako nista ne stavis.
Sto kazu o raku koze,to me zanima.
Well, sto se tice kreme - ja ne bih. A ti kako znas :cool:
A rak koze - pa, solarij povecava mogucnost, jednako kao i bilo
koje "obicno" suncanje. Ovi kazu max. 20 suncanja godisnje, pogotovo ako si svijetla.
Naveli su primjer cure koja ima 26 god i rak koze, isla je 2-3 godine 2 puta tjedno u solarij. A onda si ga je kupila za doma, pa je isla svaku vecer, jos dvije godine. I hop :(
Sad, to je zbiljam :eek: :eek: :eek: da netko moze bit tako blentav.

I da,na solarij sam mislila u gym,jeftino dodje za clanove ali mislim da se lampe za lice ne mogu iskljucit.Ali mjenjaju lampe redovito.
DA se upustam u tu avanturu ili ne?
thx
Uh, provjeri to s lampom zalice. Bilo bi bolje da ima odvojenu.
I obavezno naocale (znam dosadna sam, ali ostecenje roznice je gadnije od ostecenja koze, i neporavljivo je!)
Sa solarijem ti je kao s cokoladom - konzumirat, ali umjereno i s oprezom :)

Zmijica
18.03.2004., 15:23
Annie1 kaže:

Meni je solarij tam super, lampe su mjenjane prije 1,5 mj. 1 min=2 kn, a imaju periode, obicno par mjeseci po ljeti ) kad je 1 min=1 kn
Zimi, a ne ljeti :) Evo, bas im je prosao jedan takav popust.
Ej, jel ti radis tamo kad ih tako reklamiras? ;)

Annie1
19.03.2004., 07:02
Ne, idem tamo na aerobic i tai chi, al sam jako zadovoljna. To je valjda najbolja reklama. Ti ides tam?

Diavola
19.03.2004., 13:14
Principess@ kaže:
Joj da, ja sam primjetila isto neki miris,

I ja sam isto to osjetila, onak' na trenutke te zapahne kad izađeš van.. smrdi bljak! E onda sam jednom slučajno ostavila onaj glas da trkelja o samom uređaju i njegovim mogućnostima i tamo je u jednom trenutku rečeno (vezano uz onu tekućinu da te šprica po tijelu) "kako bi uklonili neugodni UV zadah s Vašeg tijela pritisnite" blabla..

Ja sam isto čula da se ne bi trebalo čak 5-6 sati tuširati poslije solarija, što mi se ne čini normalnim uopće.. otuširam se čim dođem kući poslije solarija i svejedno mi ostaje boja. Inače, ja naočale maknem s očiju kad ispritiskam sve što želim da mi bude uključeno.. Naravno, nakon toga više ne otvaram oči dok se ne ugasi.. ;)

Idem jednom tjedno po 5 minuta (srednja jačina), ali znam i po 10 dana da ne odem pa mi se i dalje vidi.. Cure koje idete po ne znam koliko minuta i ne znam koliko puta pa vam se ništa ne vidi fakat bježite iz tih salona, nešto nije u redu sa samim uređajem.

babe
19.03.2004., 14:39
[QUOTE]Diavola kaže:
[B
Ja sam isto čula da se ne bi trebalo čak 5-6 sati tuširati poslije solarija, što mi se ne čini normalnim uopće.. otuširam se čim dođem kući poslije solarija i svejedno mi ostaje boja

isla sam u solarij u nekoliko salona, i sve zenskice su rekle isto....prije solarija napravit dobar peeling koze i kozu dobro nahraniti, preporucuju tusiranje tek 2 sata nakon suncanja, da bi se boja bolje primila. i naocale obavezno!:W

Winona
20.03.2004., 10:51
croft kaže:
nisam nikad bila u solariju,bojim se ovisnosti,a i nisam jako bijela

znam jednu,koja ne moze bez solarija bar jednom nedjeljno (vec tako 4-5 godina)..
a kakav joj je ten,o tome necu... :no:

neces postati ovisna od sporadicih odlazaka.

Ja sam ranije zanala uplatiti paket od nekoliko odlazaka ( 5-10) pred more, jer imam svijetlu kozu, da malo boje dobijem.

Prvu zimu ovdje sam isla i par puta zimi jer su mi svi govorili kako sam prozirna. Sad te iste zene izgledaju ( samo 3 godine nakon) 10-15 godina starije.

To su one koje idu svaki drugi dan, recimo dakle preko 180 tretmana u godini.:rolleyes:

Noemi
20.03.2004., 11:02
Znam taj look.Res-peceno,najdraza nijansa:D

Winona
20.03.2004., 11:12
Noemi kaže:
Znam taj look.Res-peceno,najdraza nijansa:D

je, to je bas u Njemackoj popularno. Znam da sam s tom jednom frendicom isla kod kozmeticarke, imale termin u isto vrijeme i sad zena komentira njenu kozu i kaze - vasa koza je krnoloski starija od vas 15 godina. A zena na pocetku tridesetih :eek:

Clea
20.03.2004., 13:20
ja isključim lampu za lice, stavim naočale i preko lica majicu...

a za ono reš speceno ne znam kaj da velim:rolleyes:

Tinach
20.03.2004., 15:06
ja bum krenula uskoro..
i to definitivno u turbosolarij, ne da mi se biti nutra 20 min..ja sam prošle godine išla 5x po 10 min i boja mi je bila super... (čak i nakon kaj sam redovito zaboravljala poklopiti se s onim gore dijelom :lol: ).. sad mi je jedino zbunjola to lice... sunčala bi ga, neću da bude bijelo (jer sam inače ja snjeguljica), a bed mi je da ne dobijem mrlje od pilula..

Winona
20.03.2004., 15:20
ne znam da li razlicite tablete razlicito djeluju na te fleke po kozi, ja ih od mojih tableta nisam dobila. Koristila sam kontracepcijske godinama.

Nisam dobila ni na moru fleke ali ima cura koje jesu.

Za lice je bolje slabiji solarij pa 20 minuta nego jaci a krace vrijeme.

debelakrava
20.03.2004., 15:49
ma gle, ja sam onak svjetloputa al mogu ful dobro pocrnit. mislim imam prirodno plavu kosu i zelene oci al pocrnim bez frke.
e , zato ja odem prije mora jedno 5,6 puta u solarij (turbo stojeci u salonu ana u shopping centru precko) i dobijem fenomenalnu boju - onak da nisam zagorela ali i da nisam najbjelja na plazi.
i onda kad dodjem na plazu krenem se mazat prvi tjedan sa spf 16,17 a drugi za 5,6. i tako en izgorim a potamnim jos koju nijansu.
odi u precko. super je...neznam kolko para mislimd a je bilo 4 kn proslo ljeto.nemoras se najvaljivat samo upadnes.

ane
25.03.2004., 20:48
malo ste me prestrašile sa tim spikama o raku kože. ali isto mislim da ću poći par put sada kad zatopli. nisam nikad bila pa bi tila malo pocrniti prije ljeta jer na suncu nema šanse da pocrnim. probati ću pa ću viditi. :) čime se mazati nakon sunčanja kad se otuširam. je obični losion za tijelo ok? i jedno glupo pitanje: je se treba namazati kremom za zaštitnim faktorom prije odlaska u solarij?

lahor
25.03.2004., 21:54
Ne, na solarij ides "na suho". Dakle najbolje (ako mozes to izvesti) sa cistom kozom, bez parfema, sminke te nikako s kremom sa zastitnim faktorom.

Poslije solarija mozes nakon tusiranja nanijeti obican losion, neki malo vlazniji.

ane
25.03.2004., 22:29
lahor kaže:
Ne, na solarij ides "na suho". Dakle najbolje (ako mozes to izvesti) sa cistom kozom, bez parfema, sminke te nikako s kremom sa zastitnim faktorom.

Poslije solarija mozes nakon tusiranja nanijeti obican losion, neki malo vlazniji.

puno thanks! samo ja sumnjam da ću uhvatiti nešto boje... ali probati ću :)

Zmijica
26.03.2004., 12:39
Annie1 kaže:
Ne, idem tamo na aerobic i tai chi, al sam jako zadovoljna. To je valjda najbolja reklama. Ti ides tam?
Idem :)
I ja sam jako zadovoljna, al ih necu reklamirat jer je ionak prevelika guzva. :cool:
Nadam se da ce bapci koji bi liniju do ljeta nestat za koji dan, ustraseni prejakim treningom (svaki put velim voditeljici: brze! jace! :D :D :D

Annie1
26.03.2004., 12:46
Zmijica kaže:
Idem :)
I ja sam jako zadovoljna, al ih necu reklamirat jer je ionak prevelika guzva. :cool:
Nadam se da ce bapci koji bi liniju do ljeta nestat za koji dan, ustraseni prejakim treningom (svaki put velim voditeljici: brze! jace! :D :D :D

Imas PM!

xiola bleu
27.03.2004., 12:08
croft kaže:
nisam nikad bila u solariju.

ni ja.. niti ne namjeravam.. u principu izbjegavam suncanje i na suncu.. :Pop: jednostavno mi to nije nekaj. a i ponosim se na svoju bijelu put. :frajer: pa makar to nekome izgledalo ko 'sirela'.. :D

ane
27.03.2004., 12:44
xiola bleu kaže:
ni ja.. niti ne namjeravam.. u principu izbjegavam suncanje i na suncu.. :Pop: jednostavno mi to nije nekaj. a i ponosim se na svoju bijelu put. :frajer: pa makar to nekome izgledalo ko 'sirela'.. :D

tako sam i ja razmišljala do sada. ali ipak je vrijeme da malo poradim na svome izgledu (ošišala sam se, staviti ću protezu, počela sam za ozbiljno se baviti fizičkim aktivnostima, počela jesti zelenilo... čujte ljudi, mora se :D ) pa ću i malo boje nabaciti. i svijetla put mi ne stoji baš uz žute majce koje planiram nositi ovo ljeto.

croft
27.03.2004., 18:17
xiola bleu kaže:

ma meni je ljepse da netko i izgleda kao sirela nego umjetno tamnije (ta mi boja nije ni priblizno lijepa kao kod onih koje su to prirodno)
sve je to jos u redu ako se ne pretjera sa solarijem

ane
27.03.2004., 18:31
croft kaže:
ma meni je ljepse da netko i izgleda kao sirela nego umjetno tamnije (ta mi boja nije ni priblizno lijepa kao kod onih koje su to prirodno)
sve je to jos u redu ako se ne pretjera sa solarijem

da, baš mi je komično viditi žene tipa one stare babe iz filma 'all about mary''

AFRODITA69
29.03.2004., 20:02
ok...u jednom od topika sam navela taj novi spray od sally hanson..i posto je danas bio na snizenju,rekoh-ajde da to kupim i isprobam!
dakle zene,dok jos nemate sansu za sncanje a toplo je i rado biste otkrili svoje noge..ali bi radije da su malo tamnije-to je nesto za vas(i mene)
nime,posprejas si noge(ima u tri tona-svjetlo,tamnje i najtamnije)i onda blendas...i fakat izgledaju osuncane...naravno-to se sve ispere,medutim dobro je to da ti se ne skida od robe ili cak vrucine...i naravno -samo za ono prvo pokazivanje nogu nakon duge zime...ipak mislim da bi se cim mozete morale prebaciti na suncanje suncem.ali za onaj prelaz-:top:

croft
29.03.2004., 20:38
Vec tri godine koristim kremu za samotamnjenje,samo u vrijeme kad jos nije tako vruce za suncati se,a rado bi nosila suknjice,pa da ne budem bas bijela.
Imala sam i onaj Lorealov u spreju ali draze su mi kreme.

Ipak,jedva cekam suncanje.:zubo:

AFRODITA69
29.03.2004., 21:03
al ovo nije krema za tamnjenje..ovo je spray za instant glow,ujutro metnes-navecer skines kao make up...i da pokriva kapilare i zile i smanjuje izgled celulita...tak bar pise.inace ova najtamnija nijansa je ustvari ono kao suncane noge...one dve su valjda jako svetle...inace ja isto imam tu za tamnjenje kremu-clarinsova je dobra i lancomova(frendica mi radi za lancome pami dofura svega toga jos prije nego stave u pravu prodajnu ambalazu!)i koristim za dekolte samo ili nekad ruke...ne volim puno jer se kad se pocne guliti dole-izgleda uzasno!i to samo zimi...a inace nema mi drazeg nego sunce!ove godine mi fali calif.tam bi vec sad bila totalno crna...a ovak jos cekam!
narucila sam jedan kao bronzer u kremi zove se brazilian...nekaj...od becce i to je super na faci-bas onak pravi preplanuli prirodan ten...

pink_cat
29.03.2004., 21:04
ja sam neki dan na cnn-u gledala da u japanu imaju nekakav sprej, nasprejaš ga po nogama i onda ti noge izgledaju kao da imaš najlonke :eek: , a nemaš onaj ružni šav na prstima

inače ja na noge stavljam nivein sprej za tamnjenje i to mi je skroz ok dok ne pocrnim :top:

AFRODITA69
29.03.2004., 21:07
pa to je to o cemu pisem!!!!!!!!!!izgleda ko najlonke...ali izblize vidis da je koza samo tamna!

pink_cat
29.03.2004., 21:11
AFRODITA69 kaže:
pa to je to o cemu pisem!!!!!!!!!!izgleda ko najlonke...ali izblize vidis da je koza samo tamna!

ovo što su pokazivali je fakat izgledalo kao da žena ima najlonke, onak je malo svjetlucalo. a kak je to u živo? kolko košta?

Srn@
29.03.2004., 21:11
Znam taj sprej, ne volim tu firmu i ja se osobno s tim ne bi sprejala...

AFRODITA69
29.03.2004., 21:15
pa moje sve hulahopke su bez sava na prstima!??ima na biranje-sa savom,bez,sa tamnim savom...kaj su kod tebe sve sa savovima???????

pink_cat
29.03.2004., 21:16
AFRODITA69 kaže:
pa moje sve hulahopke su bez sava na prstima!??ima na biranje-sa savom,bez,sa tamnim savom...kaj su kod tebe sve sa savovima???????

ma oni su to tak reklamirali, izgleda kao najlonka a nema šav.

AFRODITA69
29.03.2004., 21:20
ne volim ni ja tu firmu,ali ajde nekad nekaj za nokte kupim od njih,kao recimo ridge filler...
inace ovo e ne svjetluca.posprejas i onda ti bude kao puder po nogama,onda to onak-zblendas-i izgleda kao da imas osuncane noge...bez svjetlucanja,bez ikkvih pizdarijica...cisto dobro zgleda za kak velim prvu silu!kosta oko 10$,danas je bilo sa cvs kuponom za 6!
a ima takvo i za facu...da ti ten bude onak ljepi bez sristica,sranja kojekakvih...nego gladak...al nisam to nikad probala jer mi je ten dosta dobar i ovak.

debelakrava
29.03.2004., 21:48
nisam vidla da ima u hr za kupit. a inace...od ovih krema za samtamnjenje razocaro me delial i dior.
super je lancome. nivea face mi ostavila fleke po faci. 3 dana sam ko musava hodala gradom. sad jos nisam krenula al budem. moram se ispilingirat, izdepilirat, nahidratizirat kozu i onda...

Samantha
29.03.2004., 22:04
meni je Lancome grozan,neprirodna boja,narandjasta-oker...

Sanja :o)
29.03.2004., 22:06
Naime, ono sto ja znam o tome... Od solarija i suncanja mogu natati promjene na koze. Te su promjene posljedica krivog spajanja nukleinskih baza u povrsinskim stanicama koze . Naravno, tijelo ima neke mehanizme protiv takvog krivog spajanja baza. No ti se mehanizmi aktiviraju samo na svjetlu. Zato cure, kad dodete doma sa solarija, malo prosecite bez odjece po stanu...

Mislim da ce decki-muzevi inzistirati na cescem odlasku u solarij! :D

Pozdrav!:w

AFRODITA69
29.03.2004., 22:09
meni ispadne ziva bronca...to ovisi o pigmentu isto.

magic
30.03.2004., 08:07
AFRODITA69 kaže:

Kaj ti nosish hulahopke :horor: :bljak:

Razocharana sam...a skoro pa si mi postala idol....:rolleyes:

chiquita
30.03.2004., 08:22
sprej za samotamnjenje...
what's next afrodita?

magic
30.03.2004., 08:31
letlampa

Lorelai
30.03.2004., 08:45
A zašto bi ja htjela da mi izgleda KAO da imam hulahopke???
AKo je hladno,onda ću ih i obuć,a ako nije onda ne želim ni da se vide ni da ih imam!!!

A što se tiče samotamnjenja,meni je to bezveze.

Svaka druga šeta gradom zagorena.:flop:

LadyInRed
30.03.2004., 09:03
a ja sam mislila da provodim torturu nad svojim tijelom zbog ljepote:rolleyes: :D

ne znam što bi mi se moralo u mozgu dogoditi da pored sve njege koju si priuštim i svakodnevnog make-upa još kupujem i stavljam te kreme za samotamnjenje i sl. gluparije. jel' vi ženske išta u životu još radite, ono jel vas išta zanima još osim uljepšavanja?:p :D

šalim se, nemojte me krivo shvatiti. zapravo vam se divim na silnoj volji i trudu:)

Porkbutts'n'tatters
30.03.2004., 09:05
jao hvala Lorelai....:D napokon!!!! mislim o ukusima se ne raspravlja, al kad vidim sve one zagorene zene po ulici u VELJACI(?????) nazbukane sa jos pola kile pudera na faci.......zar netko stvarno misli da je to lijepo????? neka im netko kaze!! smilujmo im se! pa jebote za godinu,dvije ce im koza samo otpast!

maristella69
30.03.2004., 11:23
Vidjeh neki dan na sekundu prelijep lik Josipe Pavičić:rolleyes: u onoj groznoj roza haljini (ma, pogled mi je privukao onaj facer u šarenoj obleki s kojim je spikala), pa sam odmah primijetila njene gole noge, izgledale su ružno jer su bile posve bijele, sjajne, svako zimsko nesavršenstvo se vidjelo na njima.
Mislim da bi u takvim prilikama, dakle 'estradne' osobe, trebale posegnuti za jednim od preparata nad kojim se gnušate.
Ne vidim u tome ništa loše, ionako pred kamerama i najćelaviji političari moraju imati šminku (zbog reflektora i refleksije svjetla, jerbo bi taj sjaj privukao na kameru previše vizualne energije.;)

magic
30.03.2004., 11:29
Pa ne gnushaju se takvih proizvoda...koliko chitam, jako veliki broj forumashica koristi proizvode za samotamnjenje.

Ovdje je naglasak bio shto to sredstvo koje spominje afrodita stvara na nogama dojam charapa.

chiquita
30.03.2004., 11:36
i + ako smijem dodati, naglasak bi bio na samotamnjenje (afrodita op.a.)

magic
30.03.2004., 11:37
:lol:

to mi se vishe ne da ni kometirati...mislila sam da su to SVI razumjeli :D

AFRODITA69
30.03.2004., 16:04
ti produkti za samotamnjenje su meni smece...kako rekoh u sred decembra ili januara-ovde u ny ako imam dekolte onda stavim...ili pomjesam u kremu za ruke...u cali mi to nije trebalo jer sam vec u martu bila crna...inace cjela da se mazem u to narandasto smece-ne dolazi u obzir...ima par doduse koji daju broncanu boju ali za cjelu mene-ne hvala.radije pricekam aprilcek...pa se sjednem pred kucu...
nego magic-hulahopke su ti sve kaj je kao najlonka...naravno da ne nosim one do gore do cicih...boze me sacuvaj...a i ovako ih rjetko stavim...bas ono kad je zima...inace imam gole noge.

AFRODITA69
30.03.2004., 16:06
ma nije dojam carapa..nego je boja nanesena ravnomjerno kao carapa...neznam..kupite pa probajte...

anya
02.04.2004., 10:59
Pa to ima i u hr ali u obliku kreme a ne spreja. Ja sam imala od covederm. S tim bi se mazala i ljeti jer noge uvijek sporije tamne od ostalog dijela tijela, a i ružan mi je osjećaj golih nogu doći na posao, ovako izgleda kao da imaš hulahopke. Mana je što ipak ostavlja traga na odjeći i teško se skida. Ja bi pomiješala sa običnim mlijekom, onda se lakše i ravnomjernije namaže.
Ja bi volila da postoji nešto tako slično s čime se možeš pošpricati, da boja traje po mogućnosti cjelo ljeto:) da izgleda kao da si se prirodno osunčao i da se skida ravnomjerno a to još nije izumljeno:)
Inače od krema za samotamnjenje mažem samo lice i dobra mi je jeftina od delial. Imala sam i gel od diora koji sam dobila na poklon i taj mi je isto bio super.

traxdata
02.04.2004., 11:17
ja sam isto cula da se tesko skida taj cover derm..frendica ga zna koristiti da si prekrije kapilare ne nogama..kaze da dobro prekriva, ali ga nemres skinuti poslije:D

maristella69
02.04.2004., 12:49
Gdje prodaju taj Cover Derm?

violent_femmes9
02.04.2004., 13:35
U istom onom gdje prodaju sredstva za sprecavanje privlacenja na kameru previse vizualne energije. :cool:

Hana_
02.04.2004., 19:08
grozim se tih prozvoda za samotamnjenje a jos gore je d a mi recimo noge izgledaju ko da imam carape sto se tice tog spreja kaj su izmislili..radje si onda obucem obicne najlonke..bez obzira na to sta se mogu poderat...

NoWa
02.04.2004., 19:12
AFRODITA69 kaže:
ali bi radije da su malo tamnije- zasto me to ne iznenađuje?

btw, svaka boja koja nije prirodna je za izrigat. jasno se vidi sta je krema, rezultata kvarcanja i slicnih metoda, a sta je dobiveno suncanjem na pravom suncu.

AFRODITA69
03.04.2004., 02:43
ja sam olive puti pa onda mi ne ispadne narandasto..i jest dasam za osuncanu put...ovo je samo -u slucaju da zatreba-a dekolte mi nije ni malo neprirodan...inace kao velis i je za:bljak:

nego,najbolji selftanner je fake bake-njega korite spearsica,madonna i sl. i st tropez chocolate mousse...oni su cokoladno braun i ni malo oranz...mala flasicka kosta 30$ali je super..kupujem si ga u petak-jer je i za facu dobar...
http://skincarerx.com/fake-bake.html
ili
http://tanforless.com/whipbroninse.html
toga ima u evropi...

anya
03.04.2004., 08:59
maristella69 kaže:
Gdje prodaju taj Cover Derm?

Ima ga u skoro svakoj ljekarni. Ja sam ga našla u onoj gdje prodaju i Darphin, Avene i sl.
Ima više nijasni i treba pogoditi onu koja ti najviše odgovara. Meni je to super jer prekrije sitne nedostatke na koži. Inače sam zadovoljna oblikom nogu ali me nerviraju one sitne točkice nakon depilacije. Treba ga jako malo i dosta dugo traje.
Osim tih vodootpornih pudera za lice i tijelo imaju i tu posebnu kremu s kojom se namažeš kao da si potamnio, mislim da je u dvije nijanse.
Još da naglasim, ako želite imati spoj s dragim, nikako se nemojte namazati s tim "čudom" :)

Urbana
10.04.2004., 23:22
ma cujte, ja sam proslog ljeta otkrila da imam rak koze, na svu srecu u ranom stadiju
mozda pretjerujem ali mislim da nikakva preplanulost ma koliko sexi izgleda nije vrijedna zdravlja

Štrikalica
13.05.2004., 12:40
Diavola kaže:
I ja sam isto to osjetila, onak' na trenutke te zapahne kad izađeš van.. smrdi bljak! E onda sam jednom slučajno ostavila onaj glas da trkelja o samom uređaju i njegovim mogućnostima i tamo je u jednom trenutku rečeno (vezano uz onu tekućinu da te šprica po tijelu) "kako bi uklonili neugodni UV zadah s Vašeg tijela pritisnite" blabla..

dovraga i bestraga! pa kaj se ti u Enterprajzu sunčaš??? :confused:

di je to? oću to!

izgubljena
13.05.2004., 16:39
Zmijica kaže:

Al HR je selendra...
Baš...zato se stranci u tolikom broju u zadnje vrijeme doseljavaju u HR. Očito ih privlači seoski mentalitet :cool:

kuštronjica
13.05.2004., 17:45
I ja sam se planirala ovu godinu ubacit malo u solarij, dugo se nisam sunčala jer sam kako dijete sam dosta puta izgorila na suncu a svijetlije sam puti, tako da sam se trudila zadnjih godina malo zaobilazit sunce.
Al evo sad mi je više dosadilo bit bljedolika, al mi nije baš svejedno. Kako si ti Urbana otkrila rak, jel se neki madež promjenio ili? A jesi se puno sunčala? Nadam se da je sad sve u redu! :)

Sophia
14.05.2004., 08:40
kuštronjica kaže:
I ja sam se planirala ovu godinu ubacit malo u solarij, dugo se nisam sunčala jer sam kako dijete sam dosta puta izgorila na suncu a svijetlije sam puti, tako da sam se trudila zadnjih godina malo zaobilazit sunce.
Al evo sad mi je više dosadilo bit bljedolika, al mi nije baš svejedno. Kako si ti Urbana otkrila rak, jel se neki madež promjenio ili? A jesi se puno sunčala? Nadam se da je sad sve u redu! :)

I ja sam cijeli život gorila na suncu,ali ono ful..to su bile doslovno opekline..inače mi je koža osjetljivija i nisu pomagali nikakvi zaštitni fatori,pa niti ona "kreč krema" od 30!:D
A onda sam otkrila solarij..idem u ovo doba godine nekoliko puta po 10 min..možda jednom ostanem 15 min i to mi je maximum...dobijem super labanu boju i cijelo ljeto se mogu bez brige cijeli dan kao gušter izležavati na suncu:cheer:

hana
21.06.2004., 21:23
dakle cure...
koje ste puti i koliko cesto ga koristite?
prvi put 5 min ili odmah na 10, 15?
koliko puta na tjedan?
da vise ne gorimo pod onim sta placamo :D

masterblaster
21.06.2004., 22:17
ja sam jako svijetla, sa pjegama.idem uvijek iskljucivo na 5 minuta. i smanjim si lampe za facu na minimum.

Alyssa
21.06.2004., 23:17
Prvi put samisla 15 min, sad idem i dalje 15 min a ako idem na turbo odem 10 min

Hana_
22.06.2004., 00:01
...bila sam prvi put 5 min

..danas sam bila drugi put u zivotu, i opet 5 min jer nisam imala jos 15 kn da budem deset minuta:( :D i ovo sam joj sve u sitnom dala u lipama i kunama ...:)

nego, kad sam bila prvi put, i ostala sam u toj prostoriji sa solarijem, par minuta smo se on i ja gledali :D , malo me bilo frka uc nutra:D

..naime to mi je nekak ko da sma u lijesu

..onda onaj zeton nisam znala ubacit..pa sma morala zvat zensku...

pa sam onak gola cekala da to cudo pocne radit...pa sam gledala okolo di se pali...i na kraju poceo sam od sebe :D

unutra mi je bilo ful oke, taman kad sam se super namjestila vec je bilo gotovo :(

danas kad sam dosla..zenska me pitala jer sam bila vec kod njih i dal znam kak to ide..ja ponosno rekla da :D

sve u svemu super iskustvo:)

Acid
22.06.2004., 00:49
ja nikad nisam bila :( ma otići ću jednom... da i ja vidim to čudo. ne očekujem ikakav efekt. ja sam ponosno bijela.

debelakrava
22.06.2004., 07:47
prvi put 6 minuta (24kn majku im cigansku:D ) a onda svaki tjedan jednom po 9 min

Štrikalica
22.06.2004., 08:40
prvo da napomenem: JA SAM BLESAVA! JA NISAM MJERILO!

vako, imam svijetlu kožu i to jaaako..i onda kad mi dosadi bit ko lignja zapalim na divljačko tostiranje.. :zubo:

znači - prvi put 6 minuta, drugi put (ako ne izgorim) 10 i tako par puta dok ne dobijem neku boju, a zatim po 15 minuta - svaki dan (samo pazim da je razmak 24 sata..as if će mi to pomoći :rolleyes:)

pritom se mažem kojekakvim pojačivačima boje i uvijek se posmucnem prema dolje da mi i faca bude pod jakim lampama jer teško pocrni, odmah se skida boja i neću da budem ko obrnuti slučaj šibice :D

i bogami, rezultati se vide :mig:

Daemona
22.06.2004., 10:54
ja sam inace tamna..ali kako sve vise ucim a sve se manje suncam ovih zadnjih dve godine onda sam uletila malo u solarij..2 puta po 10 minuta..i ako budem isla jos koji put bit ce tako..
odmah primim boju pa se sve vidi...

Spirit
22.06.2004., 11:08
..prvi put 10, dalje 15 min...jednom tjedno i sve u svemu...se dosta slabo vidi....

..pa sad pitanje..jel bi bilo dobro zapalit na tostiranje ko i Kali :D , jer ima svjetlu kozu...pa recimo barem svaki 2. dan po 10min jedno 3x, pa kasnije jednom tjedno po 15 za odrzavanje...:confused:

xxGaladrielxx
22.06.2004., 11:17
probajte piti betakaroten, narocito ako imate jako svjetlu kozu :)

masterblaster
22.06.2004., 11:22
betakaroten?? ne daje li on onaj "lijepi" narandzasti stih kojeg svi pokusavamo izbjeci?

xxGaladrielxx
22.06.2004., 11:26
masterblaster kaže:
betakaroten?? ne daje li on onaj "lijepi" narandzasti stih kojeg svi pokusavamo izbjeci?
ne, taj ton boje dobit ces eventualno ako se uopce ne izlazes suncu, al ovako ti pomaze kod tamnjenja koze, a narocito kod alergija.

masterblaster
22.06.2004., 11:31
prije sam uzimala plibex.ne znam bas da je djelovao-osim sto su me komarci zaobilazili u sirokom luku!:D
al vjerujem ti na rijec.

Spirit
22.06.2004., 11:34
betakaroten...."Kada unosite velike koncentracije beta-karotena može se desiti da koža dobije žuto- narančastu boju, ali to vas ne treba plašiti, to je znak da je postignuta maksimalna zasićenost perifernih tkiva i da možete napraviti malu pauzu u konzumiranju"

eto..isli smo se malo informirati...:D no ipak nisam ziher da bi se pile kapsulice.. :(

masterblaster
22.06.2004., 11:37
to me ne treba plasiti?:confused:
a to kaj izgledam ko narandza nije vazno,jel...glavno da sam kupila proizvod.

xxGaladrielxx
22.06.2004., 11:38
spirit, koristim betakaroten godinama prvenstveno zbog alergije. a kurom pocnem cca mjesec dana prije izlaganja suncu. narancasti ton (ali samo na dlanovima) dobila sam jedne godine kad sam ga nastavila piti do negdje 11 mj (kao, zadrzat ce se meni boja dulje :D ). pijem jednu dnevno, ali ne mora se tako inteznzivna kura provodit. uostalom, ako slucajno primijetis promjene u boji, prestani piti i nakon 3-4 dana vrnut ce ti se na staro (toliko je trebalo mojim dlanovima :D )

xxGaladrielxx
22.06.2004., 11:42
Bavital sun (http://www.tegobe.com/samolijecenje/belupo/detaljnije/bevital_sun_kapsule.html)

LadyInRed
22.06.2004., 12:09
istina bevital sun je fantastična stvar. ja to pijem već godinama. kako imam sklonost prištićima, onim sitnim od znoja i sunca, od bevital suna toga nema :cheer: jedino što mi malo otvara apetiti taj b-vitamin, ali ajde. potrpi se.

inače, dobijem totalno drugačiju i trajniju boju sa bevital sunom nego bez.:top:

Spirit
22.06.2004., 12:39
..neznam..bevital mi se cini drugaciji...al bumo vidli jos...opet nisam tolki freak :cool: moje najvece izlaganje suncu je u autu...i najgore mi je kad mi ruke izgore hehe...dok se cijeli dan vozim...

xxGaladrielxx
22.06.2004., 12:54
Spirit kaže:
neznam..bevital mi se cini drugaciji....
od cega? :confused:

dora
22.06.2004., 13:09
Nisam nikad bila u solariju, a niti necu. Jedino me zanima kakav je to filing? Ko na suncu ili ne osjetis nist na kozi a pocrnis (pocrvenis)? :confused: I jel se kad se ide u solarij treba namazati npr. ko mlijekom za suncanje il dodes sam ovak, bez iceg?

hana
22.06.2004., 13:25
osjecaj u solariju onako malo vruce ali dobar solarij ima ventilatore pa ti onako puse znaci ko na suncu dok je vjetar :) ali oznojis se - to da...
a dal ces se mazat prije... ja se ne mazem i mislim da se ne treba mazat jer ako tempirat pravilno koliko ces minuta bit neces izgorit
a sad ove kremnice za bolje tamnjenje... e vidis to bi probala ali jos nismo dokucili di ih ima za kupit osimna ebayu :mig:

Spirit
22.06.2004., 13:30
kaj se kremica tice..nebi bilo dobro bacat reklame...al ima ih...kod tebe na PM-u ;)

Spirit
22.06.2004., 13:37
xxGaladrielxx kaže:
od cega? :confused:

betakarotena...no ipak nisam iskusan da bi mogao presuditi...

Clea
22.06.2004., 16:48
hana kaže:
osjecaj u solariju onako malo vruce ali dobar solarij ima ventilatore pa ti onako puse znaci ko na suncu dok je vjetar :) ali oznojis se - to da...
a dal ces se mazat prije... ja se ne mazem i mislim da se ne treba mazat jer ako tempirat pravilno koliko ces minuta bit neces izgorit
a sad ove kremnice za bolje tamnjenje... e vidis to bi probala ali jos nismo dokucili di ih ima za kupit osimna ebayu :mig:

im u onom solariju u palmoticevoj, preko puta saxa, tih krema...

Kristina19
22.06.2004., 21:16
Ja sam čula da se ne smije mazati prije solarija onim "običnim" kremama za sunčanje. U obzir dolaze samo te posebne kreme i losioni za sunčanje u solariju. Tak sam ja čula. Nemojte me :tuctuc: ako nisam u pravu.

Samantha
22.06.2004., 22:01
jel istina da pred ulazak u solarij ne smije na tijelu,licu biti nimalo kreme za lice,mlijeka za tijelo i sl. u protivnom ostaju fleke na licu?

xxGaladrielxx
22.06.2004., 22:27
Spirit kaže:
betakarotena...no ipak nisam iskusan da bi mogao presuditi...
pa to ti je beta-karoten :)

Samantha
22.06.2004., 23:33
trebaju li se skinut lece u solarijumu i stavit kakve zastitine cvike?

xxGaladrielxx
22.06.2004., 23:41
ne trebas lece skinut. i u solariju imas male ocalice (kao one za zavarivace :D ). Takodjer ti tam stave mijeko za skidanje sminka i vatu. Najbolje je ne imat nikaj na licu kak i kad na plazu ides. Ponesi si kremu za lice pa si stavi po izlasku.

Štrikalica
23.06.2004., 07:34
Samantha kaže:
jel istina da pred ulazak u solarij ne smije na tijelu,licu biti nimalo kreme za lice,mlijeka za tijelo i sl. u protivnom ostaju fleke na licu?

ja mislim da nije :confused:

ja si masu puta (kad idem poslije posla) na licu mjesta skinem šminku s onim njihovim mlijekom..što bi značilo da imam mlijeka na licu..ali nikad nisam dobila fleke.. :)

Spirit
23.06.2004., 08:54
...a cime se najbolje nalickati poslje solarija?...:cool:

xxGaladrielxx
23.06.2004., 09:57
ma sve isto prakticirate kao kad se vrnete s plaze :)
btw i ja mlijekom tam skidam sminku.

KatyCat
23.06.2004., 10:16
A koliko kosta taj beta-karoten ili Bevital? Jel ko probao onu kremu ATTIVA BRONZ 40+ koja kao povecava ucinak suncanja? ( da li barem neko zna cijenu?)

Štrikalica
23.06.2004., 10:26
KatyCat kaže:
Jel ko probao onu kremu ATTIVA BRONZ 40+ koja kao povecava ucinak suncanja? ( da li barem neko zna cijenu?)

jel to ono za što su ispred privatnih ljekarni izvjesili histerične natpise "MIIIIIIIIIIII IMAMOOOOOOOOOOO KREMU KOJA VAM TAKO STRAŠNO POJAČAVA EFEKT SUNČANJA DA SE NEBUTE U MRAKU VIDLE! UUUĐITEEE...KUUUUPITEEE..VIII STE U NAŠOOJ VLAAASTIII...:zvrko:"

meni je to sumnjivo na prvu loptu..:rolleyes:

vjeverica
23.06.2004., 10:30
isla sam u jednoj turi tri suncanja i vise nebum isla , neda mi se.:rolleyes:
meni je to predosadno, previse gnjavaze:flop: i puno previse bacanja novca za nekaj kaj mogu i doma napraviti.

Cim sunce malo zasja , ja se radje suncam doma, a sunce me odmah primi , tak da nemam potrebe suncanja prije mora ili onak da uhvatim podlogu. A prek zime smo ionak svi malje vise neosuncani , a nije mi lijepo vidjeti skvarcanu zensku kad nije sezona. Ali svatko ima svoj ukus:rolleyes:

Little Mermaid
23.06.2004., 10:32
Spirit kaže:
...a cime se najbolje nalickati poslje solarija?...:cool:
Ima delial nesto za poslije solarija.Vidla u dm-u:)

hana
23.06.2004., 16:23
KatyCat kaže:
A koliko kosta taj beta-karoten ili Bevital? Jel ko probao onu kremu ATTIVA BRONZ 40+ koja kao povecava ucinak suncanja? ( da li barem neko zna cijenu?)

pijem bevital kosta oko 50-tak kuna
kremu sam kupila danas.... navecer idem na solarij pa cemo vidjet... u apoteci mi zenska rekla da su ljudi jako zadovoljno a kosta 120 kuna

Štrikalica
24.06.2004., 07:43
hana kaže:
u apoteci mi zenska rekla da su ljudi jako zadovoljno a kosta 120 kuna

aha - zato ju tako i propagiraju..kaj ja znam, možda nekaj i valja. neću pljuvati po nečemu što nisam probala :rolleyes:

ali uvijek mi je sumnjivo to sa spikama "duplo ćete smršaviti", "kosa će vam narasti za 60% više!" itd..nemrem si pomoći :)

Samantha
24.06.2004., 13:05
jos jedno vazno pitanje pred odlazak u solarij

ima li na solariju brojac sati,odnosno koliko su radile lampe...i koliki je limit?

Štrikalica
24.06.2004., 13:39
Samantha kaže:
ima li na solariju brojac sati

joooo, nedo dragi bog! :eek: jedva i 15 minuta zdržim..al zato bleknem jednu pivu pa zaspim :zubo:

p.s. ima brojač minuta koji ide u rikverc pa kad dođe do kraja počne pištati ako se zanjanjala :)

Samantha
24.06.2004., 16:51
ma nisam mislila da odlezim sate u solariju,nego ima li brojac koliko su lampe odradile sati...da se ne uvalim pod istrosene lampe

Spirit
24.06.2004., 19:24
ili uletis pod nove kad ih promjene, pa izgoris..isto kak je frend prico....da je lik zgoril...promjenili lampe....i vidi vraga..:mad:.(crvenoga)

Štrikalica
28.06.2004., 09:32
Samantha kaže:
ma nisam mislila da odlezim sate u solariju,nego ima li brojac koliko su lampe odradile sati...da se ne uvalim pod istrosene lampe

uh..e to bi bilo dobro..ja to nisam nigdje vidjela..

Spirit
10.07.2004., 09:55
------------------------------------------------------
......da opet povucemo pitanje solarija.......

..ovak, dodjem ja doma sa solarija, bacim pogled u ogledalo, kad ono what the fuck :mad: , kakve bjele mrlje (svjetlija koza) na ledjima....

tocnije...imam dvije tocke na ledjima di su mi kosti lopatice na kojima lezim u solariju, sad dal je to, bar ja mislim zato kaj zena koja je bila tam i cistila solarij prije mene, neka nova ja ju nisam nikad vidio i brijem da ga nije dobro obrisala, pa mozda ono sredstvo za ciscenje, ili tko zna....

..lood...prije mi se to nije dogodilo nikad....zenu treba za jaja objesit koja nema...

...jel ima tko kakvih iskutava s tim...

P.S. reklamacija.....pa da vidimo oce li je uvaziti hehe

emy
10.07.2004., 10:04
Spirit kaže:
......da opet povucemo pitanje solarija.......

..ovak, dodjem ja doma sa solarija, bacim pogled u ogledalo, kad ono what the fuck :mad: , kakve bjele mrlje (svjetlija koza) na ledjima....

tocnije...imam dvije tocke na ledjima di su mi kosti lopatice na kojima lezim u solariju, sad dal je to, bar ja mislim zato kaj zena koja je bila tam i cistila solarij prije mene, neka nova ja ju nisam nikad vidio i brijem da ga nije dobro obrisala, pa mozda ono sredstvo za ciscenje, ili tko zna....

..lood...prije mi se to nije dogodilo nikad....zenu treba za jaja objesit koja nema...

...jel ima tko kakvih iskutava s tim...

P.S. reklamacija.....pa da vidimo oce li je uvaziti hehe

Je je,i meni se dogadja sam ne na lopaticama neg na guzi(ona kost gore-trtica!?)Nemam pojma od cega to,al uvijek mi taj dio ostane bijel
:rolleyes: :confused:

Spirit
10.07.2004., 11:19
to sam tek kasnije pogledo i meni je trtica....al ok to se jos ne vidi....tolko hehe, al gore na ledjima...:eek:

SaraTroroga
11.07.2004., 01:32
Hoce taj deo da ostane beo(ali ne od sredstva za ciscenje:nono: )vec kada se lezi na ledjima tu je cirkulacija najslabija,pa se zato preporucuje da se u toku suncanja okrene na stomak,da bi se i ti delovi osuncali:D

cheghanna
11.07.2004., 16:11
spirit zas ne odes u stojeci? tak ti je boja puno ravnomjernija, bar se meni cini

Spirit
11.07.2004., 20:42
ja sam ti lijena osoba, tko ce stajat 15min "mirno", osim ako je turbo....a i nemam pojma di ima stojeci...

cheghanna
12.07.2004., 20:42
gle i ja sam totalni ljenivac, tako da ako mogu ja mozes i ti :) svira ti fino radio i pjevusis si tamo nesto dok stojis, prodje vrijeme bez beda. ja idem u tomicevu, tamo ima turbo, a ima sigurno i na hrpi drugih mjesta.

debelakrava
13.07.2004., 09:11
meni je stojeci super jer, osim sto je higijenskiji, fakat mozes cagat. ovi moji u salonu uvijek pustaju neku ljetnu muzikicu pa ja tresem salom dok se suncam. e da, idem na 9 minuta pa mi bude zao kad prodje

Spirit
13.07.2004., 12:49
nis morat cu i ja onda zapalit.....
a kolko je min u turbachu = 15 do 10 min u obicnom? ;)

LadyInRed
14.07.2004., 07:08
ja sam jučer bila u jednom novom, ekskluzivnom:D ima posebna pojačanja za noge, prska te mirisna vodica svaku minutu, imaš muziku koju si možeš pojačat', ma super:cerek: turbo je, ležeći i maksimum je 8 min.

DeeDee
14.07.2004., 08:46
LadyInRed kaže:
ja sam jučer bila u jednom novom, ekskluzivnom:D ima posebna pojačanja za noge, prska te mirisna vodica svaku minutu, imaš muziku koju si možeš pojačat', ma super:cerek: turbo je, ležeći i maksimum je 8 min.

A gdje to?
Opcenito me zanima gdje ima solarij sa pajačanjima za noge?

LadyInRed
14.07.2004., 09:15
DeeDee kaže:
A gdje to?
Opcenito me zanima gdje ima solarij sa pajačanjima za noge?

u Rijeci. Megasun. pojačanja dopiru točno negdje do iznad koljena, za vrijeme kvarcanja se onako zažare lampe, imaju tamno rozu boju, ono, gorrrrrriiiiiii:D. samo moje noge bi trebale na to svaki dan pola sata:rolleyes: ok, tek sam jednom bila. vidjet ćemo još:)

DeeDee
14.07.2004., 09:33
LadyInRed kaže:
u Rijeci. Megasun. pojačanja dopiru točno negdje do iznad koljena, za vrijeme kvarcanja se onako zažare lampe, imaju tamno rozu boju, ono, gorrrrrriiiiiii:D. samo moje noge bi trebale na to svaki dan pola sata:rolleyes: ok, tek sam jednom bila. vidjet ćemo još:)

ah, i meni bi za noge trebalo poprilicno... :rolleyes:
a ja sam u Zagrebu...

Alissa_7
14.07.2004., 21:38
Imam jedno pitanjce... Jel zna netko je li istina da je opasno ici u solarij ako imas one malo vece m(l)adeze?
Ja bi bas isla u solarij, al tako me strah jer sam cula da je to opasno? :cry: :misli:

piccola
14.07.2004., 21:48
Alissa_7 kaže:
Imam jedno pitanjce... Jel zna netko je li istina da je opasno ici u solarij ako imas one malo vece m(l)adeze?
Ja bi bas isla u solarij, al tako me strah jer sam cula da je to opasno? :cry: :misli:

ja to nisam cula, ali po toj logici ne bi se smila ni suncati :confused:

Alissa_7
14.07.2004., 22:01
Ali sunce je ipak prirodno...donekle... ;)

Spirit
15.07.2004., 07:11
ja znam pricu da, ak ti je koza pjegava nebi smjela bit dugo na solariju.....sto se minutaze tice..jer je koza vjerojatnije svjetlije puti i bla bla.....to ti je ona prica o tipovima koze....al za madeze nisam nikad cuo....ja ih imam...recimo dosta i idem normalno....

Zmijica
16.07.2004., 13:02
Alissa_7 kaže:
Jest, opasno je. I suncanje je opasno. A cula sam da i zivot nije
bas najzdraviji :zubo:
Sad ozbiljno: ne pretjeruj, pazi na madeze (kontroliraj redovno
sama ili neka ti netko pomogne za one na ledjima) i mozes u
solarij.
Ak si svijetla, 10 min je max. A za prvi put 5 min.
Ako nisi, samo imas madeza, onda 10 min. Pa 15 kad se malo
zalaufas.
Inace, sve sto je vece od 5 mm je najbolje pod noz. Za svaki slucaj.

Alissa_7
16.07.2004., 23:12
Ma kakav noz?! :horor: Neka njih meni na svom mjestu. :)

AFRODITA69
08.08.2004., 20:09
neki na plazi,neki u solariju, a neki pak sa selftannerima.
zasto??????????????
zanima me sta dobivate s time?tj ako ne vi onda vasi susjedi,frendovi,rodaci...pune su ih plaze i solariji!
onako,zanima me ta misterija suncanja!

heureka
08.08.2004., 20:31
ne suncam se:) nekako mi se svida moja mlijecna boja tena i onda to cuvam.. ljeti se mazem kremama sa zastitnim faktorom 30 ako slucajno na sebi nemam bluzu dugih rukava ili hlace/suknju do gleznjeva.. jedino su mi noge od clanaka i sake malo tamnije.. al ne puno..

zasto se drugi ljudi suncaju, e to ne znam;)

Iva
08.08.2004., 21:21
ni ja se ne suncam. :rolleyes: mislim da bijelija ne bi mogla biti... ali ja ne mogu potamnit, a neda mi se zajebavati po solarijima, ili nedaj bože kremama. :flop:

T@nja
08.08.2004., 21:23
AFRODITA69 kaže:
zasto??????????????
zanima me sta dobivate s time?tj ako ne vi onda vasi susjedi,frendovi,rodaci...pune su ih plaze i solariji!

Je l' to pita Afrodita ili njezin muz? :afro: :D

LadyInRed
08.08.2004., 21:38
ja se ne selftanniram (:bljak: ), u solarij idem rijetko, samo kao pripremu za sunce...a sunčam se jer (meni se čini) nemam lijepu boju puti pa si sa malo tamne boje izgledam svježije i zdravije. ali ne pretjerujem sa sunčanjem.

inače, kad pocrnim pitaju me jel sam mulatkinja:raspa: da da Afro zato sam i ljubomorna cijelo vrijeme na tebe jer si mi uzor:)

:kava:

kem
08.08.2004., 21:43
Ne suncam se. Bljedilo je "nobl". :kava: (J***ga, imam prirodno lijep ten, sto da ga kvarim?)

:B

Kiki
09.08.2004., 01:39
Ja se selftanniram i suncam, jedino na solarije ne idem.
Suncam si tijelo, al na lice stavim faktor 30 i nastojim da mi lice bude u hladu (zbog bora) pa onda samo stavim self-tan za lice.
A zasto? Pa zato jer sam bez tana totalno zuta...ne bijela, nego jebeno zuta. Ko bolest.
A sa tan izgledam ko Brazilka. :D

*Girlie*
09.08.2004., 01:50
behehehe

da bi ti imala sta pitat

377chiara
09.08.2004., 11:58
AFRODITA69 kaže:
zasto??????????????

suncas li se ti?

nikad nisam rekla - idem se suncat-:rolleyes:
nes ti zanimacije
nego volim more
volim osjecat sunce na kozi
volim se osusit nakon kupanja
al nikad
ne lezim na rucniku
sta ja znam
sat vremena
nista ne radeci
umrla bi od dosade

vrabac
09.08.2004., 12:49
Ja bih se trebala sunčat. Jer sam blijeda ko sir. Ono nezdravo. Ali mi se ne da. To mi je tlaka, pržit se na suncu bez pametnijeg posla. Čak ni čitat ne možeš kad te stalno žulja nešto i sunce blješti u bijeli papir... :D

A stvarno bi se trebala osunčat. Zato da ne izgledam ko smrznuta polovica. Nego onako da dobijem malo zdrave boje. Mislim da bi se i bolje osjećala. Al šta ću kad to ne volim.

Leeloo
09.08.2004., 12:51
Jebote... sad ispade da se niko ne sunča.... :rolleyes:

Ja sam kratko ošišana plavuša plavih koja kad pocrni izgleda pravo dobro... Inače sam blijeda... barem jedan mjesec budem hot .... eto zato se sunčam

Solarije i kreme za samozatamnjivanje nikad sam koristila... ali ko zna...

Štrikalica
09.08.2004., 12:55
Leeloo kaže:
Jebote... sad ispade da se niko ne sunča.... :rolleyes:

Ja sam kratko ošišana plavuša plavih koja kad pocrni izgleda pravo dobro... Inače sam blijeda... barem jedan mjesec budem hot .... eto zato se sunčam

Solarije i kreme za samozatamnjivanje nikad sam koristila... ali ko zna...

ja se isto sunčam zato jer si osunčana izgledam hebeno :zubo:

eto - u tome je cijeli misterij mog prženja..znam, znam..nedokučivo :D

mrkvich
09.08.2004., 12:56
meni svejedno koje sam boje jer se tak i tak izgubi boja tokom vremena pa ko ju hebe jel.
prosle godine sam sa frendicom zaspala na plazi,bile smo 7 sati tamo i ledja su mi jos ove godine crna ko u zohara:D .u solarij se bojim ici jer imam osjetljivu kozu, operirala madeze, a jedan od njih je bio pred melanomom pa su mi rekli da bolje ne...ovako sam sada sarena ko zebra, noge bijele, ruke tamne, ledja prugasta (od badica), prsica bijela(mama rekla da sta sam nosila gornji dio badica kad mi ne treba:( ).sto se krema za samotamnjenje tice, koristila par puta za svoje bolesno blijedo lice, kupila u dmu neko, al fakat je dobro, daje potpuno prirodnu boju, nije ono broncano...odustala i od tog.;)

Zmijica
09.08.2004., 13:26
Solarij malo prije ljeta, jer me sram bit najbjelija na plazi.
A bijela jesam, jako. I kad pocrnim, jedva sam bakrena.
Volim kako izgledam kad pocrnim. Ono, odu sve male
nesavrsenosti na kozi. Volim i svoje pjegice po faci :)
Eh da, i uzivam u osjecaju topline, sparine, vrucine....
super mi je to.

Lali Puna
09.08.2004., 13:51
jer obožavam ležat i upijati sunce u sebe
nadoknađujem energiju, pospravljam raspoloženje

jednostavno moram određenu količinu sunca godišnje upit u sebe

ja se ne sunčam zbog boje(štoviše, vrlo sam rijetko savršeno preplanula, obično sam vrlo neravnomjerna, osim ako se ne zalomi kojih par dana na brodu, onda moraš lijepo potamnit hoćeš-nećeš)

Ja volim upijati sunce u sebe

samotamnejnje je prevelika procedura za mene
u solarij mi se neda

Štrikalica
09.08.2004., 13:55
goldberry kaže:
jer obožavam ležat i upijati sunce u sebe
nadoknađujem energiju, pospravljam raspoloženje

jednostavno moram određenu količinu sunca godišnje upit u sebe

ja se ne sunčam zbog boje(štoviše, vrlo sam rijetko savršeno preplanula, obično sam vrlo neravnomjerna, osim ako se ne zalomi kojih par dana na brodu, onda moraš lijepo potamnit hoćeš-nećeš)

Ja volim upijati sunce u sebe

samotamnejnje je prevelika procedura za mene
u solarij mi se neda

ok, to..ali voliš li upijati sunce u sebe?! :zubo:

NHF - :kiss: - nego, upij i u mene malo..ja MRZIM ležati na suncu ili u onom tosteru..ali zato volim biti čokoladična :cool: ;)

Lali Puna
09.08.2004., 14:14
e, vidiš, ja OBOŽAVAM ležati na suncu....

boja je samo usputni bonus

Štrikalica
09.08.2004., 14:20
goldberry kaže:
e, vidiš, ja OBOŽAVAM ležati na suncu....

boja je samo usputni bonus

blago tebi :)

ja sam razvila cijelu nauku oko sunčanja - x minuta na trbuhu, y na leđima, pa okret prema suncu pa mazanje maslinovim uljem pa sve po određenom rasporedu sati :rolleyes:

a pritom mi se cijelo vrijeme sere od te procedure :zubo:

(i bjesnim jer dečko bezbrižno skakuće naokolo ko kozlić i uopće se ne mrcvari, a crnji je od mene 5 puta :2up: )

Leona81
09.08.2004., 14:53
...bolje si izgledam tamnija, jerbo imam prozirno bijelu boju puti...hebes ga, trebala sam biti princeza i zivjeti davno, davno iza sedam gora i sedam mora pa bi si valjda bila super...je da, dream on Leona..:D

...na moru mi je gust lezati u laganoj hladovini i osjecati sunceve zrake kak bride nosene laganim povjetarcem...tak i i punim svoje Duracell-ke...naravno i fatam boju...a ovako kad sam na asfaltu idem u kvarcerajkoji je ujedno i sauna..evo bas sa narucena u pet...

..no uglavnom ljepse mi se vidjeti preplanulu, imam svjetle oci i kosu tak da me farbica malko podigne kak bi se reklo...:D

...jel vi svetlace kakva sam i ja brzo fatate boju ili vam treba gro vremena?

hirondelle
09.08.2004., 15:06
AFRODITA69 kaže:
zasto??????????????

daj nam pliz reci (uopće nemam blage dume o njujorkerima, stil života - one krimi komedije monaliza i slično ne računam), sad je kaktiga ljeto i tamo (?), pa gdje se ide
martavinjardz? :misli:
daj pliz jedan brzinski info - mi u crikvu, a gdje ti&tvoja femili npr.; ono - normalni prosječni ljudi; vidim da tu pišeš o nekakvim špagama oko noge za plažu....... meni je NY betonbetonbeton

vrabac
09.08.2004., 15:25
Leona81 kaže:
...jel vi svetlace kakva sam i ja brzo fatate boju ili vam treba gro vremena? Joj ja nikad ne ufatim boju :mad: ostanem bijela od početka do kraja ljeta, možda promjenim jednu nijansu i to je to. Ako sam predugo na suncu odjednom i pocrvenim malo, drugi dan je to opet bijelo... tako da mi u biti nema smisla pržit se, kad nema efekta.

Ove godine sam se doduše šopala beta-karotenom na proljeće, pa mi se malo farbe i uhvatilo kad sam izašla na sunce tamo u 6. mjesecu, ali već je i to prošlo... no od idućeg tjedna sam na GO pa možda se natjeram još koji put na plažu, ako bude sunca... nadam se... jer fakat bolesno izgledam.

AFRODITA69
09.08.2004., 16:16
pa nisu plaze beton!doduse,ako prodes po sparnom vrucem danu gradskom ulicom gdje su manje vise stanbene zgrade i kuce,ima puno rulje koja si stolce iznese van na cestu pred ulaz pa tam sedi.kraj mene je ogroman park,jedan od najvecih,ciji se oveliki dio nalazi izmedu juzne i sjeverne strane prometnice-uglavnom residential area,s obje strane,gdje rulja koja ne ide na plazu opet dofura stolce ili dekice i sjedi na suncu.tu je odma blizu i plaza-susjedstvo takoreci-zove se orchard beach i do nje mozes busom koji ide svake 3 min narocito ljeti na vikende.a mozes i autom ,ali onda platis parking za cjeli dan.uglavnom do tamo ti uzme oko 20 min.ima i drugih manjih plazica uokolo...
jersey shores su ok,za suncanje sluze i hamptons na li.ako gledas mtv,ili onaj spring break na mtv-u onda vidis rulju na plazi,pa promotri da nije beton samo!obicno tamo idu mladi,makar ima ih jos okolo.realno gledajuci nyc je na atlantiku...znaci na moru.
a obicno rulja ide prek ljeta u floridu,jamaicu,santo domingo,bahamas i sl.
licno,ja sam se posuncala par puta ove god.na obliznjoj plazici...jer je uzasno opasno sunce.ove god. kao nikad do sad nakon kaj pocrnis,dobis neke fleke koje nikad ne odu...ili kao male sitne madeze koji se sire...pa kad to vidim na ogromnom broju rulje samo od ove god.ne zelim se vise bas ono suncati...doduse stavim kokosvo ulje kad idem van s djecom ili to...po kolko potamnim-potamnim.

kemik
09.08.2004., 16:18
zakaj se suncam? Pa da se vidi da sam bila na moru, postoji li ijedan drugi razlog?!?!?! :confused:

AFRODITA69
09.08.2004., 16:20
377chiara kaže:
suncas li se ti?

nikad nisam rekla - idem se suncat-:rolleyes:
nes ti zanimacije
nego volim more
volim osjecat sunce na kozi
volim se osusit nakon kupanja
al nikad
ne lezim na rucniku
sta ja znam
sat vremena
nista ne radeci
umrla bi od dosade

ja se jesam do ove godine.imali smo bazen tu gdje smo zivjeli pa cim sam dosla s posla ili na slobodne dane,visela sam tam..jest da je bilo dosadno,ali meni dok je samo muzike,ajde vrjeme nekak prolazi.uglavnom bila sam na suncu od feb do oktobra svake godine,i bila sam uzasno uzasno tamna-kak je rekla moja mama,sve grdo za videti!:D
ove god,se ne suncam...isla sam par puta na sat dva,dobila sam dobru boju,ali kako rekoh gore-prestrasile me te fleke koje vidim i madezi na rulji koja to nikad nije do ove godine imala...jer je ove godine uzasno opasno.sad se suncam hodajuci!

hirondelle
09.08.2004., 16:27
zvuči grozno to s mrljama....:horor:
stvarno nema potrebe pacati se na suncu kad te ono dohvati već u samom gradu, dok prelaziš cestu, na putu do tramvaja i slično;
ovo ljeto sam otišla s frendicom na Cmrok, sjedile smo na suncu nekih 15 minuta, i izgorile (ekvivalentno nekadašnjem, prije nekih 10 godina, p.podnevnom hotimičnom ćorenju izvan dometa suncobrana)
stolac van pred zgradu.....cool

hirondelle
09.08.2004., 16:47
AFRODITA69 kaže:
fleke koje vidim i madezi na rulji koja to nikad nije do ove godine imala...

e a da nije to - related to .....hiv? :confused:

AFRODITA69
09.08.2004., 16:49
ne,nema veze sa hiv.ili ti nemas pojma kak se dobiva hiv?
uglavnom,to je alergija na sunce koja nikad kao do ove god. nije bila toliko razvijena.u nasu kliniku dolaze,pa zato znam!;)

Cinik
09.08.2004., 16:50
Pa nije bas da lezim satima na suncu, a u solarij nebi isel.... al, kaj je, je: kad pocrnim puuuno bolje zgledam. Kao i vecina ljudi. Nisi to dosad skuzila?

AFRODITA69
09.08.2004., 16:52
jesam,zato i pitam...

LAMA
09.08.2004., 16:54
Ja sam se ove godine s mora vratila lagano tonirana. Em me boja neće, em sam se mazala s faktorom 25. A i sunce je opasno, pogotovo za ljude s madežima. Solarij je još gori! Bolje da sam ja zdrava i bijela! :)

hirondelle
09.08.2004., 16:54
AFRODITA69 kaže:
ne,nema veze sa hiv.ili ti nemas pojma kak se dobiva hiv?

pfiuhhh, već sam počela proklinjat onih 15min cmroka :D

Urbana
09.08.2004., 18:45
ja se ne sunčam zbog zdravstvenih razloga, a momak mi je tamnijeg tena pa izgledamo ko eurokrem :)
nekada pozelim da imam onu finu osuncanu boju al eto, neda mi se, a da se mazem kremama za samotamnjenje nemam zivaca, bolje ovako bijela, pa ko voli nek izvoli
ljeti koristim kremu sa SPF 40 za otkrivene dijelove tijela, i za lice isto tako, a inace SPF 15 za lice

Dwarf980
10.08.2004., 05:21
Evo da se i ja malo ukljucim...tu....

u solarij nebi ulazio ni mrtav....nema sanse......

a kaj se tice suncanja kad sam na moru.....jedino zbog cega sam na suncu a time se automatski i suncam...je zato kaj mi se neda trazit hlad ili iznajmljivat suncobran.....a veliku vecinu vremena sam tako i tako u vodi....a posto i tamo nisam zasticen od suncanja ....automatski me to previse ne dira....

e da inace mi za pocrnit niti i ne treba neki dulji period izlaganja nasuncu(obicno po crnim kroz prvih par dana)....

Dwarf980
10.08.2004., 05:23
hirondelle kaže:

stolac van pred zgradu.....cool

a si zaboravila mozda ogledalce......:D

Rita
10.08.2004., 06:29
Ja sam puno zbog posla na suncu i lice mazem sa 60 faktorom i nis ne pomaze,crno ko ugljen. Tijelo onak na strafte ko gradjevinac. Ako nisam dan provela na suncu onda odem na bazen pred kucom i upijam ga. Obozavam se pacat na suncu i ko klinka sam znala zaspat na plazi na +37 bes problema. Jednostavno volim sunce i volim osjetit vrucinu sunca na tjelu. Imam dosta madeza i lagano ih skidam kirurski,mazem se kremama sa jakim faktorom i fakat ne izgorim ali zato spavat na suncu mi je gust i kaj mogu.Istina i bog volim biti crna, prek ljeta izgledam onak opaljeno suncem sa posuncanim pramenovima, tipicna CA girl:D:D,jos mi samo daska za surfanje pod rukom fali:D
Osim ove godine s ovom trbusinom nikak ne mogu proc pod CA girl,ali ten i kosa su tu:top:

377chiara
10.08.2004., 06:59
jesi ti ono trudna? znam da nisi pitala za savjet
samo
nije se bas zdravo pacat onda tako na suncu
ne znam sad strucno objasnjenje
al sve trudnice koje znam
su u hladovinu isle
i tamo isto sunca ulovile

diadora
10.08.2004., 18:32
Ima nekog gusta kad izades iz mora i legnes na rucnik pa cekas da ti se kupaci osusi i da se malo zagrijes....
Ja inace ni uz najbolju volju ne mogu pocrniti, kao klinka sma znala izgoriti, oguliti se, pa opet izgoriti, sad se trackam kremama i ne smata mi , fino mi mirisu na kokos i more....
Ne volim se na plazi prziti po cijeli dan ali mi je drago poci brodom u neku uvalu ili se samo spustiti do plaze oko tri i po pa sve negdje do sedam-osam i gledati zalazak sunca....

Rita
10.08.2004., 21:08
Chiara draga,pazim ,ne brini. Nisam sad bas non stop na suncu kad sam trudna, ali kad i odem onda se sjednem na lezaljku sa ledjima prema suncu a trbuh cuvam i vise sam u vodi nego vani. ;)Ono je bilo prije trudnoce i biti ce sljedece ljeto:). Sad sam fakat sva strafasta,ko gradjevinka:D

Zmijica
11.08.2004., 11:53
Leona81 kaže:
[B
...jel vi svetlace kakva sam i ja brzo fatate boju ili vam treba gro vremena? [/B]
Gro vremena :D
al solarij to ubrza. 3 puta 10 minuta u 10 dana, i vec nakon 3 dana mora sam bakrena. A dalje od toga... teeesko.
Doduse, ja se suncam samo od 16-20h. Ujutro sam prelijena za plazu :zubo:, a prije cetiri NIKAD - sa svim svojim madezima,
jos bi i kakvo sranje mogla navuc.
Ak bas moram bit na suncu u to doba, faktor 30.

Zmijica
11.08.2004., 12:00
AFRODITA69 kaže:
...jer je ove godine uzasno opasno.
Ne znam bas... meni to djeluje kao zavjera kozmeticke industrije,
da bi se sredstva za suncanje sto vise prodavala.
Prije 10 godina je bilo 2-3 firme, a danas svaka drek-firma iz
Mrduse Donje ima u asortimanu kremu za suncanje, faktor 30...
Kao i s celulitom...prije 10 god. si imao dva-tri preparata.
Moja mama nije ni cula za to do prije godinu-dvije.
A nije da ga nema :)
Samo nije bio vazan.
Mislim da je tak i sa suncanjem. Ak si na plazi od 12 do cetiri,
isprzis se danas kao i prije 10 godina.

Ja sam kao tinejdzerica svake godine imala krvavocrvena,
oguljena ledja jer mi je bilo fuj bit masna od kreme, a ko
ce durat u hladu kraj takvog lijepog sunca i mora.
Sad sam pametnija.
Mozda ne u svemu, al bar u suncanju :zubo:

LadyInRed
11.08.2004., 12:15
Zmijica kaže:
Ne znam bas... meni to djeluje kao zavjera kozmeticke industrije,
da bi se sredstva za suncanje sto vise prodavala.

............
A nije da ga nema :)
Samo nije bio vazan.
Mislim da je tak i sa suncanjem. Ak si na plazi od 12 do cetiri,
isprzis se danas kao i prije 10 godina.

ma ja isto tako mislim:kava: sve je to jebena reklama i zarada kozm. industrije. još kad pročitam da je najveći postotak raka kože Europljana među Skandinavcima, sve mi je jasno.

ajde molim te, jučer me frajer zamalo pokupio na cesti, uletio je u zavoj na nizbrdici sa stotkom, ma neću ni pričat, okrenuo se na cesti predamnom:eek:. dakle, umreš začas, uvijek nešto iza ugla vreba...sad ću se tu ubijat' s faktorima i opasnošću sunca, ma daj bježi, dosta mi je problema svaki dan. sunce i more su da se uživa i t o č k a:D prestanite nasjedati hipnotičkim reklamama i šarenilu bočica pliiiiiiiiz:moli:

Urbana
11.08.2004., 15:37
Zmijica kaže:

Ja sam kao tinejdzerica svake godine imala krvavocrvena,
oguljena ledja jer mi je bilo fuj bit masna od kreme, a ko
ce durat u hladu kraj takvog lijepog sunca i mora.
Sad sam pametnija.
Mozda ne u svemu, al bar u suncanju :zubo:

I ja sam se ovako par puta sprzila, sada imam melanom (najopasniji oblik raka koze)

LadyInRed
11.08.2004., 15:52
au urbana:( :(

ja sam kao dijete također gorila. mjehuri na ramenima svako ljeto. pa sva djeca izgore nažalost:( ali ne dobiju svi melanom.....
:(
iako, ja izgorim ponekad po poluoblačnom i s faktorom. ma nema mi logike više ništa. zapravo hoću reći da ne vjerujem kozm. industriji i da je spf 20 ponekad 3. bar se meni na mojoj koži tako čini:rolleyes: prodali bi i muda pod bubrege:flop:

Urbana
11.08.2004., 21:22
ma slazem se ja i za kreme za suncanje, za anticelulitne kreme i jos puno toga sto stvarno da se toliko ne vrti po reklamama nikom ne bi ni trebalo samo sto ja sad i na hladno pusem, valja mi se mazati htjela ne htjela
a za svaki rak postoji vise uzroka, kao i razne kombinacije, bilo nesljedno ili uzrokovano stilom zivota, ja sam ovaj put imala srece da otkrijem na vrijeme, pa mi se valja paziti

LadyInRed
11.08.2004., 21:43
sretno urbana:)

Karmela
11.08.2004., 22:04
LadyInRed kaže:
au urbana:( :(

ja sam kao dijete također gorila. mjehuri na ramenima svako ljeto. pa sva djeca izgore nažalost:( ali ne dobiju svi melanom.....
:(
iako, ja izgorim ponekad po poluoblačnom i s faktorom. ma nema mi logike više ništa. zapravo hoću reći da ne vjerujem kozm. industriji i da je spf 20 ponekad 3. bar se meni na mojoj koži tako čini:rolleyes: prodali bi i muda pod bubrege:flop:

-------------------------------------------------------------

Pa jos kad su javili vijest da kreme za zastitinim faktorom u stvari samo preventiraju opekotine, ali ne stite kozu od promijena koje nastaju suncanjem (melanomas i drugi problemi), kozmetickim kompanijama ne vjerujem niti ja.
Ovdje u US ima jedan tim dermatologa sto pokusavaju napraviti kremu koja ne samo da stiti od opekotina, nego i od unistavanja koznog DNA-a ( uslijed cega dobijamo melanome).
Na zalost takva krema ne postoji. I svi koji misle da se sa zastitnim faktorom 30, 40,60 mogu bezbrizno peci na suncu u krivu su.

LadyInRed
11.08.2004., 22:09
slažem se Karmela, i ja sam o tome čitala.

volim sunce i riskiram. ali trackam se maslinovim uljem i kakao maslacem jer se bojim preranih bora. a kakao maslac i masl. ulje su za kožu najbolji prijatelji.

ispod toga stavim faktor, ali znam da varam sebe. ponekad izgorim, ponekad ne, ali od raka kože će me spasiti samo sreća. ako mi nije suđeno, jbg:( mislim, neću se još i s tim opterećivati. od nečeg se umrijeti mora. s jedne strane se trackamo faktorima i mislimo da smo si ne znam kakvu uslugu napravile, a onda odemo i roknemo hamburger ili čips:D pa to je gore za organizam nego 2 sata sunčanja:D;)

nego urbana, kako si otkrila da imaš melanom, koje si simptome imala?

Karmela
11.08.2004., 22:21
Ma i ja se volim osuncati ali fakat ne smijem vise. Vec tri godine ne idem u solarij, suncam se minimalno i to pod "zastitom" ali tezak je to zivot.
Trackam se bronzerom po citavo ljeto i mogu ti reci da je boja fina, ali se fakat nikad necu naviknuti na taj odvratni miris.
Ja imam nekoliko mladeza koje pazim, ako primjetim da se mijenjaju, svrbe ili sto moram doktoru.
Meni je lijecnik jos dao opciju da ih se rijesim sada prije nego potencijalni problemi nastanu, brrr.

LadyInRed
11.08.2004., 23:05
a jesu to veliki madeži, ispupčeni ili? jer ja imam puno puno malih sitnih. pa tko će o tome voditi računa i gledati stalno jel se što mijenja! pa ne mogu ih obuhvatiti pogledom gdje sve nisu:D ima li neki drugi način osim po promjeni oblika madeža?

Zmijica
12.08.2004., 09:58
Karmela kaže:
Meni je lijecnik jos dao opciju da ih se rijesim sada prije nego potencijalni problemi nastanu, brrr.
Uh, i mene to muci.
Imam dva koja su kandidati za odstanit - jedan je jako veliki
(skoro cm), a drugi lako zakvacim...
Al mi je za qurac sto ce mi onda ostat stonoge na ledjima.

Urbana, :grli:
Super sto je sve bilo na vrijeme, melanom je skoro stoposto
izljeciv ako se na vrijeme nadje...

Lady - meni muz pregledava madeze koje ja nemrem vidit sama.
Pomno... posebno onaj kod guze :E :D

kemik
12.08.2004., 10:01
Zmijica kaže:
Uh, i mene to muci.
Imam dva koja su kandidati za odstanit - jedan je jako veliki
(skoro cm), a drugi lako zakvacim...
Al mi je za qurac sto ce mi onda ostat stonoge na ledjima.

Urbana, :grli:

Lady - meni muz pregledava madeze koje ja nemrem vidit sama.
Pomno... posebno onaj kod guze :E :D

Ne mislim da ce ti neminovno ostat stonoge na ledjima. Madeze ti izmedju ostalog uklanjaju i estetski kirurzi, ja bas skoro idem na uklanjanje 3 madeza kod jednog est. kirurga i on me uvjerio da nece bit nikakvih vidljivih oziljaka... ja mu naivno vjerujem!

Urbana
12.08.2004., 10:16
ma nikakvi simptomi, zato i jesam imala srece, kad se pojave prvi simptomi onda si vec u govnima
imala sam jedan tamniji madez s vanjske strane lista na nozi, i pojavi mi se jos jedan tamni skroz koji se lagano povecavao, ja sam to skontala kroz pola godine i postane mi sumnjivo a posto inace gutam Vita novine odlucim ja da odem doktoru. On pogleda i posalje me na plasticnu hirurgiju i doktorica kaze da ga treba skinuti. Onda sam cekala na rezultate oko dvije sedmice, i kad su bili gotovi doktorica mi kaze sta je u pitanju, melanom clark I (imas nula, I, II, III i IV). Zeni nije bilo jasno kako sam dosla na vijeme posto ljudi obicno dodju u III ili IV stadiju. Za svaki slucaj malo mi je prosirila rez da budem sigurna da je sve uklonjeno. Isla sam i na onkoloski konziliji i sve je ok, nije mi trebala hemoterapija ni zracenje, redovne kontrole svaka 2 mjeseca a sad svakih 6. I valja se cuvati sunca posto sad imam mnogo vece sanse od drugih ljudi da mi se pojavi na nekom drugom dijelu tijela
uglavnom, bicu ja na forumu jos dugo dugo godina:W

Štrikalica
12.08.2004., 10:19
Urbana kaže:
ma nikakvi simptomi, zato i jesam imala srece, kad se pojave prvi simptomi onda si vec u govnima
imala sam jedan tamniji madez s vanjske strane lista na nozi, i pojavi mi se jos jedan tamni skroz koji se lagano povecavao, ja sam to skontala kroz pola godine i postane mi sumnjivo a posto inace gutam Vita novine odlucim ja da odem doktoru. On pogleda i posalje me na plasticnu hirurgiju i doktorica kaze da ga treba skinuti. Onda sam cekala na rezultate oko dvije sedmice, i kad su bili gotovi doktorica mi kaze sta je u pitanju, melanom clark I (imas nula, I, II, III i IV). Zeni nije bilo jasno kako sam dosla na vijeme posto ljudi obicno dodju u III ili IV stadiju. Za svaki slucaj malo mi je prosirila rez da budem sigurna da je sve uklonjeno. Isla sam i na onkoloski konziliji i sve je ok, nije mi trebala hemoterapija ni zracenje, redovne kontrole svaka 2 mjeseca a sad svakih 6. I valja se cuvati sunca posto sad imam mnogo vece sanse od drugih ljudi da mi se pojavi na nekom drugom dijelu tijela
uglavnom, bicu ja na forumu jos dugo dugo godina:W

isuse, pa sad sam tek skužila! imala si melanom??? :cry:

ajde - hvala bogu što je sve prošlo super! baš mi je jako drago zbog tebe :top:

Billi
12.08.2004., 10:22
Zmijica kaže:

mislim, a ispravite me ako grijesim, da sam citala da je jedna o najvecih smrtnosti bas od melanoma jer se ne otkriva na vrijeme.

Zmijica
12.08.2004., 10:23
kemik kaže:
Ne mislim da ce ti neminovno ostat stonoge na ledjima. Madeze ti izmedju ostalog uklanjaju i estetski kirurzi, ja bas skoro idem na uklanjanje 3 madeza kod jednog est. kirurga i on me uvjerio da nece bit nikakvih vidljivih oziljaka... ja mu naivno vjerujem!
Jel to mozda laserom?
Laser ja ne bih jer ne mos poslije dat madez na analizu...
Spale ti ga skroz.
Ak je rezom, aj pliz javi kako je proslo i kakav je oziljak,
mozes i na PM.

charlize
12.08.2004., 11:02
ako se bojite oziljaka, cure, radije skinite madeze hirurski a poslije oziljke uklanjajte laserom.

urbana drago mi je da se sve dobro zavrsilo.

LadyInRed, koliko sam ja upucena, ti mali, narocito ako su ravni, nisu opasni, mada nema pravila.

ja sam prije par mjeseci uklonila samo jedan, a doktori ne savjetuju da uklonim jos par stvarno velikih, ispupcenih jer ih je nekad bolje ne dirati. jako mi je tesko zivjeti s njima al sta mogu kad doktori tako kazu (isto mi je bilo receno jos davno u Bosni).

ne suncam se vec godinama ama bas ni malo.

ja se svojih madeza plasim toliko da mi se bilo tesko i ovdje javiti s tim u vezi.

LadyInRed
12.08.2004., 11:08
huh hvala Charlize:) :brišemznojsačela:

:)

charlize
12.08.2004., 11:17
ma, svakako se ti cuvaj, draga. nema ti tu nikakve garancije.

a od cega da se cuvas, ne bih ti znala reci. nije samo sunce u pitanju.

al treba znati s njim. mislim da sam citala da procentualno najveci broj britanaca godisnje oboljeva od malignog melanoma jer prosto ne znaju sa suncem, a najmanji broj australaca (tamo je, valjda, tako sam citala, zabranjeno djecu slati u skolu bez sesirica i tako to, i uciteljice moraju paziti da djeca osigurana od sunca napuste skolu).

drugi oblici raka koze, koje sunce takodjer moze izazvati, uglavnom su manje opasni ali melanom je najsmrtniji od svih.

Cinik
12.08.2004., 15:09
Billi kaže:
mislim, a ispravite me ako grijesim, da sam citala da je jedna o najvecih smrtnosti bas od melanoma jer se ne otkriva na vrijeme.

Ne grijesis, i nebih htio nikog ovdje plasiti, pogotovo ne tebe Urbana (na kraju nisam ni doktor, a kamoli dermatolog). Ali sto kazete na primjer zene kojoj je u trudnoci podivljao madez (melanom) ide na operaciju, sve bude ok, 2-3 godine ide na kontrole, jos uvijek sve ok, umire sa 42 godine, ca. 3 mjeseca nakon zadnje kontrole na kojoj je isto sve bilo ok. To je doduse prica stara 15ak godina, i mozda se danas zna vise o tome...

Vjerojatno je istina da je izljeciv, ali samo u jako ranom stadiju...

Razmisljao sam da li da ovo napisem ili ne, nebih htio da se Urbana sad skroz zbedira (kaj vjerojatno ipak bude). Ali nebi bilo fer da ljudi misle kak je melanom pljuga, kad nije.

Urbana
12.08.2004., 16:00
Cinik kaže:
Ne grijesis, i nebih htio nikog ovdje plasiti, pogotovo ne tebe Urbana (na kraju nisam ni doktor, a kamoli dermatolog). Ali sto kazete na primjer zene kojoj je u trudnoci podivljao madez (melanom) ide na operaciju, sve bude ok, 2-3 godine ide na kontrole, jos uvijek sve ok, umire sa 42 godine, ca. 3 mjeseca nakon zadnje kontrole na kojoj je isto sve bilo ok. To je doduse prica stara 15ak godina, i mozda se danas zna vise o tome...

Vjerojatno je istina da je izljeciv, ali samo u jako ranom stadiju...

Razmisljao sam da li da ovo napisem ili ne, nebih htio da se Urbana sad skroz zbedira (kaj vjerojatno ipak bude). Ali nebi bilo fer da ljudi misle kak je melanom pljuga, kad nije.

ma ne brini za mene, ja sam zadnja osoba ovdje koja ce se ucrniti, evo vec godinu zivim s tim i svjesna sam svoje situacije i prognoza (otac mi je umro od raka debelog crijeva, on ga je nazalost otkrio prekasno) al zivot ide dalje i ja se trudim da ga sto bolje ikoristim (nevjerovatno je to koliko se pogled na zivot promijeni nakon ovakvih stvari)

puno hvala svima na podrsci

seawave
12.08.2004., 16:04
AFRODITA69 kaže:
zasto??????????????

Da sem pizde čude!:hekla: :hekla:

klio
12.08.2004., 23:12
Ja se mrzim sunčat. Ide mi na živce ležat i pržit se na suncu, automatski me zaboli glava. Užas!
Inače sam plava al imam malo tamniji ten pa relativno brzo pocrnim. Sve šta sam pocrnila to sam pocrnila usput, bez posebnog sunčanja. :cool:
Doduše ovo ljeto sam stvarno dobila boju,rekli mi da izgledan ko bjelo ciganče :D

maristella69
13.08.2004., 10:11
Volim ljeto, more, sunce, bikinije i mogućnost da se ne nosi puno odjeće, pa onda neka ne čudi da i mene silno voli sunce, čak toliko da sam sva crna od njegove ljubavne strasti!
Pusa mačke!;)

Štrikalica
13.08.2004., 10:13
maristella69 kaže:
Volim ljeto, more, sunce, bikinije i mogućnost da se ne nosi puno odjeće, pa onda neka ne čudi da i mene silno voli sunce, čak toliko da sam sva crna od njegove ljubavne strasti!
Pusa mačke!;)

damn! jutros se pitam di si ti i stvoriš se :eek:

(idem se sad pitati di je entoni kidis :E )

maristella69
13.08.2004., 10:21
:K

(kako ljubav?!;) )

Štrikalica
13.08.2004., 10:35
maristella69 kaže:
:K

(kako ljubav?!;) )

napustio me, zaboravio me, ostao je na moru dva tjedna duže od mene i još ga nema :cry:

al će sve da se praši za koji dan..if ju nou vot aj min..vink vink :mig:

:D

maristella69
13.08.2004., 10:41
Rodger that, baby!;) ;)

Zmijica
13.08.2004., 10:42
Billi kaže:
Nazalost ne grijesis :(

Takodjer - i ono sto ti kazes i ono sto sam ja rekla se ne tuce.
Kao sto rekoh, ako se na vrijeme nadje...

Jednom sam citala Scientific American specijalno izdanje
posveceno svim mogucim rakovima...
I skoro svi (osim raka mekanih organa - pluca, jetra, gusterace - ali ti su dosta rijetki u odnosu na npr. melanom ili rak dojke)
daju ti sansu da ces prezivjet 5 god. (to se smatra izlijecenim) izmedju 85 i 98 posto, ako su ti ga otkrili u prvoj fazi, znaci
lokalizirano i bez prosirenja na limfne cvorove...

A sto se tice straha od madeza - melanom nesto cesce nastaje na
njima, ali moze i sam od sebe...
Nema nekog pravila...
Samo paznja, gledanje i osluskivanje vlastitog tijela...

Kao sto rece LadyInRed, tko ce jos o tome stalno mislit...
Statisticki, prije ce me zgazit na cesti...
Enjoy life :)

Djis, jesam ga zachatala... :D Sori, znam da bi ovo trebalo na Zdravlje...

croft
24.08.2004., 14:51
Suncam se jer sebi ljepse izgledam preplanulo.Ljeti sam dosta gola :D ,volim oblaciti minice,kratke hlacice, topice i ljepse izgleda kad sam tamnija.
Ali isto zdravlje mi je ipak vaznije,pa tako ne izlazim iz kuce ako nisam stavila kremu sa visokim zastitnim faktorom i ne suncam se od podne do 16h.

maristella69
24.08.2004., 15:20
croft kaže:
Suncam se jer sebi ljepse izgledam preplanulo.Ljeti sam dosta gola :D ,volim oblaciti minice,kratke hlacice, topice i ljepse izgleda kad sam tamnija.
Ali isto zdravlje mi je ipak vaznije,pa tako ne izlazim iz kuce ako nisam stavila kremu sa visokim zastitnim faktorom i ne suncam se od podne do 16h.

Moj čovjek!:top:

:)

Amalka
24.08.2004., 17:22
AFRODITA69 kaže:
zasto??????????????

Ne suncam se. Vecina mojih susjeda, frendova, rodaka sunca se iz razloga sto to voli ciniti ili pak voli preplanulu put. Zasto? A zasto ne ;) Nema tu neke velike misterije, ili ti je gust ili ti nije. A mozda ti i nije gust, al volis biti preplanuo :D

dora
24.08.2004., 17:37
AFRODITA69 kaže:
zasto??????????????

Ne prakticiram :D suncanje niti fingiranje suncanja :D E sad, zasto to ljudi rade? Valjda zato jer im je gust. Jednostavno. :) Dobro se zastititi, ne suncati se od 12-16 sati i uzivati na plazi u blagodatima sunca :cool:

smjeskica
25.08.2004., 19:01
Vec dugo se ne suncam,kao mala sam izgorila i od tada imam pjege na ramenima,rekli su mi da to moze biti prilicno opasno.A osim toga nikada ne mogu "nabaciti" onu finu bronzanu boju,jedino se mogu zacrveniti,ali naucila sam da volim svoju mlijecnobijelu boju i bas sam cool sebi kada ljeti odskacem od svih svojih frendica:cool:

Tinchi
26.08.2004., 18:31
Sunčam se jer sam si ljepša tamna. Jednostavno :) A volim i sunčevu toplinu, ljeto općenito.

U solarije ne idem.

Ava Adore
26.08.2004., 18:35
Tinchi kaže:
Sunčam se jer sam si ljepša tamna. Jednostavno :) A volim i sunčevu toplinu, ljeto općenito.

Tinchiiiiiii! :mama:

Sad mi je tek sjelo u glavu... nakon 10 dana...

Da se nisam nis suncala :cry:

3 puta po pola sata :cry:

Hodanje po gradu ne racunam :D :D

:mama:

Tinchi
27.08.2004., 10:20
Ajde ajde :tapš tapš:

Dobila si boju, šta pričaš? :) Da smo bili svaki dan bila bi garava ko mali cigo.

Jebeš sunčanje kad ga moraš upražnjavat na kanalizaciji :D (al ipak - u društvu Tonyja Soprana :lol: )

Ava Adore
27.08.2004., 14:03
Tinchi kaže:

Dobila si boju, šta pričaš? :) Da smo bili svaki dan bila bi garava ko mali cigo.

Jebeš sunčanje kad ga moraš upražnjavat na kanalizaciji :D (al ipak - u društvu Tonyja Soprana :lol: )

koju boju? :eek: kak se onda zove ono tvoje? :D :kiss:

da, da je bila bolja plaza vise bih visila dolje... valjda :D

i jos mi nije jasno zasto nisam pitala tonyja soprana da se slikam s njim :cry: gdje mi je bio mozak?
:confused:

Ava Adore
27.08.2004., 14:07
Tinchi kaže:

koju boju? :eek: kak se onda zove ono tvoje? :D :kiss:

da, da je bila bolja plaza vise bih visila dolje... valjda :D

i jos mi nije jasno zasto nisam pitala tonyja soprana da se slikam s njim :cry: gdje mi je bio mozak? :confused:

Leeloo
27.08.2004., 14:22
Ja se tek odoh sunčati...

Odoh sutra na more

tralalalalala...

A zašto se sunčam... zato što izgledam pravo dobro kad pocrnim

goddess11211
11.03.2005., 04:02
Koliko ce se vas zenski uputiti u solarije ovo proljece?

Ja padam u napast, mada znam da je stetno (ne stetnije od sunca) ali uzrokuje pjege i bore i neznam da li da to se u to upustam ili ne...

Koja su vasa iskustva, da li imate kakve savjete ili preporuke...

Jeeeee, proljece nam dolazi!!!!!

:w

Billi
11.03.2005., 07:58
ja redovito odlazim nedjeljom na happy hour i tak cijelu zimu.

magic
11.03.2005., 08:01
a shto bi to bio happy hour u solariju :confused:

ti lezhish - oni te zabavljaju?

Billi
11.03.2005., 08:03
ne onE nego onI:D

popust 30%.

magic
11.03.2005., 08:10
oni lezhe - ti ih zabavljash :confused:

josh uvijek ne razumijem...

kemik
11.03.2005., 08:13
Billi kaže:
popust 30%.

pa lijepo ti je rekla: ona je happy jer je popust 30 %

Billi
11.03.2005., 08:16
kemik kaže:
pa lijepo ti je rekla: ona je happy jer je popust 30 %

nisam napisla da sam happy :confused:

kemik
11.03.2005., 08:17
kaj si nesretna i pogodjena kaj ti daju popust?

Orlanda
11.03.2005., 08:18
Meni uopće ne bi bilo loše otići par puta i dobiti podlogu jer sam svijetle puti i dosta lako izgorim, ali nažalost imam dosta madeža, čak i onih nešto većih pa se ne usudim jer ne znam kako bi se ponašali. Uglavnom se pazim na moru i vratim se s ljetovanja gotovo jednako svijetla. Jedina mi je utjeha to što veće izlaganje suncu uzrokuje borice:D

Billi
11.03.2005., 08:19
kemik kaže:
kaj si nesretna i pogodjena kaj ti daju popust?

aha! htjela bi 50% :D

rachelst
11.03.2005., 08:22
ja sam maslinaste puti i jako brzo hvatam boju do prije dvi godine nisam nikad posjetila solarij al onda sam se udavala u proljeće i tila sam se malčice nijansirat pa sam bila 2-3 puta pred veliki događaj i dobila finu boju...pa sam onda najesen opet otišla par puta čisto da produžim boju (sviđa mi se kad imam malo boje jer mi se onda na licu taoliko ne ističu podočnjaci) tako da sam u solarijus vega bila 10-ak puta u životu i mislim da onda nije štetno...meni se u principu ne sviđa ona pregorenost koja se na nekima vidi cijelu godinu jerbo posjećuju solarije često...al nemam ništa protiv toha ko voli nek izvoli mislim da nije štetnije od sunca

prepelica
11.03.2005., 08:28
U solariju nisam nikako do sad bila, mislim ni da necu.
Ljeti mi je to onako i ok, bar ko mala prirema za izlaganje suncu, al brate mili kad zimi vidim one nakvarcane zene :horor: smuci mi se ! To bude neka narancasto-zemljasta boja :bljak: i sve je vise onih plavusa izblajhanih koje tako izgledaju :horor: Fakat ljudi ne znaju kad treba stat :rolleyes:

Billi
11.03.2005., 08:33
prepelica, u pravui si za takve boje. ja cesto vidjam one beskonacno jako nakvarcane. zenska kaj tamo radi mi veli da one dolaze svaki drugi dan po 25 minuta u turbo solarij. to je far too much!!!
i ruzno izgledaju!

goddess11211
11.03.2005., 09:17
mogu si i zamislit kako je to ruzno...

ja kad bih isla, hocu samo naglasit malo boju i odrzat je kolko tolko preko ljeta...

no, strah me je jer sam bijela i imam madeza...ne izgorim lako, no sva sam uplasena zbog raka koze i ostalih gluposti...

zar za turbo solarije nemaju ono ogranicenje 10 minuta ili oni jaci cak su samo do 8 minuta. kada dobijes zeljenu boju dovoljno je da dolazis samo dva puta mjesecno...ja procitala:o

rachelst
11.03.2005., 09:22
goddess u pravu si to bi za normalne bilo dovoljno al ljudi jednostavno izgube mjeru i krivo vide ...jer valjda kad se pogledaju u ogledalo njima je to prekrasno ne vide ono što drugi vide.....al to je njihovo pravo...mislim da će im u kasnijim godinama koža vratit za to