PDA

View Full Version : Tapeciranje namještaja

mank
03.07.2006., 19:35
Bok ljudovi! :) Ispricavam se ak je slicno pitanje vec bilo, ali me zanima kakva su vam iskustva sa tapeciranjem namjestaja. Koliko je to isplativo i da li je vrijedno potrosenog novca? Ja imam dva dvosjeda na razvlacenje koja jako dobro izgledaju ali bi ih volio pretapecirat u bez ili bijelu boju, materijal hmm koza... Jel netko radio nesto slicno i koliko je takvo nesto kostalo? :confused:

Alenko V6
05.07.2006., 09:02
Ja sam tapecirao 6 stolica od blagavaonice. I to samo zato jer nisu bile oštećene i rasklimane, stari su skoro 20 godina a čvrsti ko kamen. Jedino je tapecirung "otišao" Neki majstor mi je rekao 200 kn po stolici pa sam pao u nesvjest. A materijal mu "cote" Raturio sam stolice, prelakirao ih bezbojnim lakom, kupio neku skuplju/deblju tkaninu i novu spužvu, cirka 10 sati posla tijekom tjedan dana, jedna po jedna, sve skupa ispalo oko 500 kn. Sve je super jedino tkaninu nikako nisam mogao napeti tako kako je bilo, ali je ok, usput sam stavio malo deblju spužvu pod guzicu.

oscar13
05.07.2006., 14:14
Ja sam dala pretapecirat kauc , koji je star, ma vec je spadao u antikvitete prakticki :) , al je pravo drvo i majstor je promijenio spuzvu, federe i materijal je bio njegov (imao je dosta na izbor), njegova dostava, jos je i sarafe neke promijenio i skare isto jer su otisle (dakle sve je manje vise otislo:zubo: ) i sad imam fenomenalan kauc = 1200 kuna za sve to. Majstor je inace iz Podsuseda, al dolazi svugdje u Zagreb. Neki majstori iz Zagreba su trazili prevec para i to bez tkanine i bez dostave :confused:

Meni se isplatilo, a kauc je totalno super i drzat ce bar iducih 15 godina.

mank
05.07.2006., 21:12
Ok, hvala.. Po tonu vasih postova zakljucujem da se isplati, pa cu malo jos istrazivat..Slobodno ljudi jos pisite iskustva! Ak moje prodje dobro-javim! :)

VladoK
10.08.2007., 18:34
Oscar13, imas li jos neki kontakt od tog majstora iz Podsuseda?

Unaprijed zahvalan :s

Glupača
15.10.2007., 20:33
i ja bi tapecirala jedan dvosjed...
ali neznam di da nađem nekog ko to radi...
plizzzzzzz help

Tatsha
16.10.2007., 13:09
ja vam preporučam formosus u ZG, imaju kvalitetne štofove iz Sirije, a po cijeni su super :top:

*darcy*
10.12.2007., 21:42
Možda malo kasnim s reakcijom na ovu temu, ali evo zapeo mi post oscara13.
Veli čovjek kako mu neki tapetar radio komplet kauč za 1200 kn.
Pitanje za Oscara13: Kako kauč nakon godinu dana?
Iz prve ruke znam kako samo materijal košta otprilike toliko, a gdje je još posao i dostava?!
Ne želim nikoga podcjenjivati, ili je riječ o teškom fušeru ili je materijal "nabavio" za badava. Jer ovo je ljudi nemoguće da netko tako malo računa tapiciranje i popravak jednog kauča.

mali miš
06.01.2008., 15:15
ja vam preporučam formosus u ZG, imaju kvalitetne štofove iz Sirije, a po cijeni su super :top:

di je to i kakve su cijene ? ja imam dvije stare fotelje koje trebam pretapecirati

mali miš
17.01.2008., 08:43
upomoć! :D
imam 2 stare fotelje...tkanina je vec stara i ocufana, a da i ne govorim odvratno prljava s obzirom da se fotelje ne koriste vec godinama. buduci da renoviram stan i tesko da ce mi ostati novaca za novi namjestaj dosla sam na ideju tapeciranja tih fotelja http://www.cheesebuerger.de/images/midi/froehlich/a057.gif
s obzirom na cijene fotelja po ducanima cini mi se isplativo :ne zna:
e i tu sad nastaje problem... i zato trazim pomoc :D
znate li nekog tko to radi, a tko usput ima i veliku ponudu materijala (uzela bi neku traninu, ne kozu) ?? pomozite ljudi :angeleye:

mimimimi
17.01.2008., 09:04
..ja znam u rijeci...

oona
17.01.2008., 09:14
ja sam to sama radila.
nekoliko puta cak....nabavi si onu "heftericu" sa vecim "klamama" (cisto hrvatske rijeci! :D) i pocni.
materijal mozes nabaviti u prikladnim prodavaonicama tekstila, a moze ti biti identican i zavjesama i ostalom unutarnjem uredjenju....malom stolnjaku, nadstolnjaku, poigraj se malo.

mali miš
17.01.2008., 09:41
mimimimi - ja sam u zagrebu :rolleyes:

oona - eh vidis inace smo mi (mislim na moje starce + ja) to radili sami na stolicama jer je bilo jednostavno ..cak imamo i klamericu (iliti heftericu) za to ali u slucaju mojih fotelja je to neizvedivo jer bas treba sasiti nesto kao jastucnicu i obuci naslon da to nakraju lici na nesto.. donji dio odnosno sjediste bi se mozda dalo i "zaklamat"
tako da sam ipak odlucila to prepustiti strucnjaku..jos samo da ga nadjem i da cijene budu pristupacne :D

kemik
17.01.2008., 09:44
meni su nekoć pričali nešto o tom tapeciranju, pa su mi rekli da je kvalitetno pretapeciranje fotelja tek nešto malo jeftinije od novih fotelja i da se jednostavno ne isplati. a ako je jeftino, ne bu dugo izdržalo, pa će ti opet biti samo trošak.

kažem, nije iz prve ruke, ali nekak mi se čini logično...

mali miš
17.01.2008., 10:16
meni su nekoć pričali nešto o tom tapeciranju, pa su mi rekli da je kvalitetno pretapeciranje fotelja tek nešto malo jeftinije od novih fotelja i da se jednostavno ne isplati. a ako je jeftino, ne bu dugo izdržalo, pa će ti opet biti samo trošak.

kažem, nije iz prve ruke, ali nekak mi se čini logično...

mislim i to je naravno moguce - zato sam se i htjela malo raspitati kod forumasa i kod ljudi koji rade tapeciranje ...
jer ako mi dodje skoro na isto naravno da kupujem nove fotelje :mig:

oona
17.01.2008., 10:30
meni je davno jedan tip tapecirao sofu, nalazi se na kraju ilice.
ima ducan tekstila, cini mi se da se majstor zove pjer, a ducan pamigo.
probaj, nije bio skup.
topla preporuka, jos je sada sve ok.

eto ti link:
http://www.poslovni-imenik.com/index.asp?n=prikazi&i=pamigo

mali miš
17.01.2008., 11:49
meni je davno jedan tip tapecirao sofu, nalazi se na kraju ilice.
ima ducan tekstila, cini mi se da se majstor zove pjer, a ducan pamigo.
probaj, nije bio skup.
topla preporuka, jos je sada sve ok.

eto ti link:
http://www.poslovni-imenik.com/index.asp?n=prikazi&i=pamigo

hvala - to mi je bas blizu posla pa cu svratit do njih jedan dan da se raspitam :)

miš_koji_vrišti
07.02.2008., 11:26
nov kauč, jučer stigo, danas na sebi ima rupu od čika :mama:

uglavnom, trosjed je od eko kože kupljen u lesnini (magalić je inače proizvođač) i sad molim pomoć ak netko ima ideju kak to spasiti bez da se ide kod tapetara ili kupuje novi kauč :(

adios_ayer
07.02.2008., 11:33
ako i inače pušite, (pogotovo tako nepažljivo! :eek:), spalit ćete novu rupu za par dana - tako da ovo vam je odlična prilika da prestanete pušiti :D...

ili su vam to spalili prijatelji koji su došli pogledat novu garnituru? :mad:

miš_koji_vrišti
07.02.2008., 11:47
prijatelji. ma... :(
ne znam kolko bi otprilike koštalo tapeciranje jer sve koje zovem majstore vele da moram prvo dovest kauč da oni to vide da nemogu ovak procijenit, grrr. a pošto je kauč bio dost jeftin (oko 1 400kn) brijem da bi bilo jeftinije kupit novi neg tapecirat :(

mali miš
07.02.2008., 14:44
a mene bas zanima kako izgleda kauc od eko koze za 1400 kn :confused:

a sto se tice tapeciranja - raspitaj se prvo pa ces vidjet sta ti se vise isplati.. ja sam nedavno ptvorila topic o tapeciranju: http://www.forum.hr/showthread.php?t=302671
pa pogledaj mozda ti pomogne :ne zna:

pušimalboro
08.02.2008., 21:17
..ja znam u rijeci...
mene zanima u Rijeci :cerek:
Možeš mi reći tko tapecira ?
Može i na PM ako se ne smije reklamirati javno :)

dubac
10.02.2008., 07:04
Imam dvije altdeutsch foteljice (kad stignem poslikam) koje bih trebala restaurirati u dogledno vrijeme. Zna li netko gdje (Zagreb)?
Na netu sam našla Aktiv i Vajda, nisam ih još pitala za cijenu, i nemam uopće predodžbu koliko bi to koštalo.
Nisu neka velika umjetnička vrijednost (to je jednostavno namještaj kakav se tada prodavao, moj pradjed je išao u Beč po njih), ali zgodničke su.
Ako imate kakve konkretne informacije - recite.
Drvo je u dobrom stanju, ali tapecirung je koma (već su jednom sređivane) i ne smiju teže sobe sjesti na njih :zubo:

mali008
10.02.2008., 08:41
Sjeća li se tko emisija Lov na antikvitete? E, pa tamo su u jednoj zagrebačkoj radionici restaurirali ( tapecirali) jednu stolicu za.... kako li se pobogu zove ona naša simpa i punašna operna pjevačica?
U svakom slučaju dobro odrađen posao. Ako se netko sjeća imena majstora (koji voli operu) iz navedene emisije, možda si riješila problem.
I svakako fotkaj, prije i poslije operacije!

elegant
10.02.2008., 08:42
Imam dvije altdeutsch foteljice (kad stignem poslikam) koje bih trebala restaurirati u dogledno vrijeme. Zna li netko gdje (Zagreb)?
Na netu sam našla Aktiv i Vajda, nisam ih još pitala za cijenu, i nemam uopće predodžbu koliko bi to koštalo.
Nisu neka velika umjetnička vrijednost (to je jednostavno namještaj kakav se tada prodavao, moj pradjed je išao u Beč po njih), ali zgodničke su.
Ako imate kakve konkretne informacije - recite.
Drvo je u dobrom stanju, ali tapecirung je koma (već su jednom sređivane) i ne smiju teže sobe sjesti na njih :zubo:

pa imaš privatnih tapetara ... progooglaj malo ... ali istini za volju, tapetari nikad nisu bili jeftini, pa vjerojatno dosta ljudi to sami rade. Nisam probala, ali moja majka je .... ona je sama pretapecirala francuski krevet! Znači ... provjeri melo kod frendova ... možda bi se netko uhvatio tog posla.

I btw. Aktiv je dobro rješenje :top:

ali bolje od toga je topic Tapeciranje namještaja :zubo:

dubac
10.02.2008., 18:19
.... kako li se pobogu zove ona naša simpa i punašna operna pjevačica?

Vjerojatno misliš na Ivanku Boljkovac.
Ma nekako ne bih to dala nekom tko se bavi tapeciranjem namještaja. Ipak tu ima i fragilnog drveta i tak....
Doduše, sad ionako nemamo para s obzirom na kupovinu stana.
Svakako ću ih pofotkati kad ih stavim na neko zgodno mjesto u stanu (onda će konačno slikice stana ići u javnost). Trebali bi se preseliti za kojih 2 tjedna.

laella
10.02.2008., 19:26
Dubac, imaš u tvom novom kvartu (točnije u Margalićima) tapetarsko stolarski obrt upravo za takve stvari. Vidi www.margalic.hr (http://www.margalic.hr) za kontakt podatke

dubac
11.02.2008., 09:55
Dubac, imaš u tvom novom kvartu (točnije u Margalićima) tapetarsko stolarski obrt upravo za takve stvari. Vidi www.margalic.hr (http://www.margalic.hr) za kontakt podatke

Poslala sam im mail, al mi nisu odgovorili. Malo su teški ti stolari za mejlanje. Morat ću ih nazvati, a ja inače zazirem od telefona http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/g065.gif, no mislim da ću morati pobijediti svoju fobiju.
Sreća da sad nemam novaca za uređenje pa tek skupljam informacije :D

dubac
26.02.2008., 22:24
Poštovanje,
Zovem se Marko. Školovani sam restaurator (o tome možemo na mailu)
reklama
Lijep pozdrav

Zahvaljujem.

kwame
15.03.2008., 09:42
Pozdrav ppl

Ovako - jednu sam stolicu koja ima "krema" sjedalicu zalio crnim vinom i naravski to se vise ne moze oprati. Obzirom da je garnitura nova i sto je najvaznije, nije moja, moram sad to nekako popraviti. Pa sam se sjetio ovog tapiciranja, ali me zanima da li postoje tapiceri koji mogu nabaviti identicnu ili vrlo slicnu tkaninu, ili ja moram istu sam nabaviti, pa tek onda dat na tapiciranje? Ako bi sam nabavljao tkaninu, gdje je najveci izbor, jer mi se cini da ona koja mi treba i nije bas uobicajna? Ili sto je najbolje, jel postoji neko sredstvo koje bi fleku ocistilo? Probao sam s nekim sredstvom iz dm-a "tuba" (za tepihe inace), al nije uspjelo..

Bilo kakav savjet molim plizzz

svastamorac
19.03.2008., 12:19
U Ilici 75/1 Dekori MV imaju odličan izbor materijala za tapeciranje, ako tamo nema ne znam gdje da tražiš. Danas sam bila tamo i oduševila se:s

Ovako - jednu sam stolicu koja ima "krema" sjedalicu zalio crnim vinom i naravski to se vise ne moze oprati. Obzirom da je garnitura nova i sto je najvaznije, nije moja, moram sad to nekako popraviti. Pa sam se sjetio ovog tapiciranja, ali me zanima da li postoje tapiceri koji mogu nabaviti identicnu ili vrlo slicnu tkaninu, ili ja moram istu sam nabaviti, pa tek onda dat na tapiciranje? Ako bi sam nabavljao tkaninu, gdje je najveci izbor, jer mi se cini da ona koja mi treba i nije bas uobicajna? Ili sto je najbolje, jel postoji neko sredstvo koje bi fleku ocistilo? Probao sam s nekim sredstvom iz dm-a "tuba" (za tepihe inace), al nije uspjelo..

Bilo kakav savjet molim plizzz[/QUOTE]

mali miš
19.03.2008., 14:04
U Ilici 75/1 Dekori MV imaju odličan izbor materijala za tapeciranje, ako tamo nema ne znam gdje da tražiš. Danas sam bila tamo i oduševila se:s

cula sam da su skupi :rolleyes: frendica mi je tamo radila neko vrijeme... ali imaju veliki izbor. ali posto tebi treba samo za jednu stolicu svakako pogledaj kod njih :)

Tatsha
20.03.2008., 12:46
Pozdrav ppl

Bilo kakav savjet molim plizzz

a da saznaš koji je proizvođač garniture, pa njega kontaktiraš??

mama Dalton
23.07.2008., 12:19
Imam trosjed i dvje fotelje od umjetne kože koji su se nakon 12 godina i troje dječice skroz izlizali, i trebalo bi ih dati pretapecirat. Zna li netko nekakvog tapetara za preporučit, pogotovo tapetara koji namještaj odvozi i tapecira ga negdje drugdje? I, ako imate neke ideje vezane uz cijene.. ja nemam nikakve predodžbe o tome, pa ne znam jel jeftinije pretapecirat, ili kupit novo.

Ribice
24.07.2008., 19:54
Meni su radili www.margalic.hr i odvezu naprave i dovezu, u kratkom roku.
Materijal se može izabrati ili sam ga kupiti, profesionalno.

mama Dalton
25.07.2008., 08:02
Ribice, puno fala. Budem ih nazvala.

Sandra October
25.07.2008., 08:32
vrlo dobar. brz. ca 3 tjedna. cijene normalne
http://www.tapetar-ferrari.hr/tapeciranje.htm

-haf-
08.08.2008., 12:17
Bok,
Kopao sam po netu no nisam naišao na trgovinu sa šrikim spektrom materijala za tapeciranje namještaja.
Da li znate gdje bi se u zagrebu mogao naći veći izbor materijala za presvlačenje namještaja?

anna65
08.08.2008., 13:45
bok!
dali možda netko zna gdje bih mogla nabaviti spužve za trosjed a da nije preskupo :)
gledao je muž u nekom dućanu u martićevoj pa nam je računica ispala cca 1000 kn za spužvu od 15cm :ne zna:

jeronimo
08.08.2008., 18:20
http://www.pan-prom.hr/spuzva.html

anna65
09.10.2008., 14:25
dali netko možda zna gdje bi se mogla kupiti spužva za kutnu garnituru?
imam garnituru od ratana i ne bih ju htjela mijenjati, a spužva mi se sva izobličila ... :rolleyes:
trebam nove spužve i nove presvlake, pa ako netko gdje bih to mogla kupiti, zna bila bih mu zahvalna

-haf-
25.11.2008., 19:34
Ljudi gdje u ZG ima dobar izbor materijala za za tapeciranje namještaja?

Zvrksa
25.11.2008., 19:43
imaš Dut...pogledaj http://www.dut.hr/

mrs. kaby
25.11.2008., 19:44
u Martićevoj, kad se ide prema Bauerovoj na lijevoj je strani (na žalost, ne mogu se sjetiti kako se zove, između Ratkajevog prolaza i Bauerove). ne znam postoji li još jer nisam već neko vrijeme išla tamo. uglavnom, oni su imali dosta dobar izbor! ali opet sve ovisi što tražiš...

*Fay*
23.01.2009., 16:27
vrlo dobar. brz. ca 3 tjedna. cijene normalne
http://www.tapetar-ferrari.hr/tapeciranje.htm

Šta to znači "cijene normalne"? Nisam jako dugo dala nešto pretapecirati, pa uopće nemam pojma o cijenama. :ne zna: Zna li mi netko možda reći koliko košta (u Zagrebu) tapeciranje, recimo, jednog trosjeda?
I koliko su otprilike materijali?
Znam, puno pitanja, ali možda je netko nedavno to radio, pa je dobro upućen.

*Fay*
23.01.2009., 16:31
imaš Dut...pogledaj http://www.dut.hr/

A gdje je taj Dut? Nigdje im ne mogu naći adresu na toj njihovoj web-stranici.

laella
23.01.2009., 16:40
Ja sam bila u Dut-u na Sveticama, u onoj zgradi preko puta ekonomskog faksa.

*Fay*
23.01.2009., 16:41
Ja sam bila u Dut-u na Sveticama, u onoj zgradi preko puta ekonomskog faksa.

Hvala, znaš li možda nešto o cijenama tapeciranja?

laella
23.01.2009., 16:44
To će Zvrksa bolje znati :mig:
Mene je svojedobno zanimalo kakve zavjese rade, ali 'nismo se našli' Dut i ja. U mom slučaju je pobijedila Kreativa za zavjese, a Margalića bi definitivno preporučila za tapeciranje.

Zvrksa
23.01.2009., 21:27
pa piše adresa na stranici... Donje Svetice 10
inače...eto, nismo se našli ni ja i DUT, al sam ja to prekasno skužila:(

iskreno, ne znam koje su cijene tapeciranja, jer sam ja dala šivati navlaku za fotelju... bila je oko 650kn, s tim da sam imala nekih 20% popusta s ambiente, pa je ispalo 400 i nešto

pa nazovite tamo i provjerite koje su im cijene... mislim da to ovisi dosta i o samom materijalu od kojeg se radi navlaka

al kao što rekoh - ja s njima nemam dobro iskustvo

poason
20.04.2009., 23:33
Bok,
Kopao sam po netu no nisam naišao na trgovinu sa šrikim spektrom materijala za tapeciranje namještaja.
Da li znate gdje bi se u zagrebu mogao naći veći izbor materijala za presvlačenje namještaja?
koliko se ja sjećam, u matrićevoj su 2 dučana sa materijalima za tapeciranje. vrijedi pogledat

poason
20.04.2009., 23:41
bok!
dali možda netko zna gdje bih mogla nabaviti spužve za trosjed a da nije preskupo :)
gledao je muž u nekom dućanu u martićevoj pa nam je računica ispala cca 1000 kn za spužvu od 15cm :ne zna:
pitajte telefonski "šubektekstil" oroslavje , znam da je spužva od 1http://www.forum.hr/images/smilies/Hail.gif
:s cm 26 kna:s

dijetlic
25.06.2009., 21:47
Kao prvo svima veliki pozdrav s obzirom da sam nova clanica :)

a sada ono bitno
nakon cetiri godine sjedenja, jedenja ... po kutnoj odlucili smo se da bi mogli skinuti navlaku i oprati ju u kemiskoj cistioni
sve je bilo krasno dok ju nismo trebali vratiti natrag, mm i frend su klijestima pokusavali navuci navlaku kako bi ju dobili u prvobitno stanje ali
normalno da se na tri mjesta po rubu rasparala :rolleyes: (ovo nije upuceno mm-u i frendu) i nakon cca mjesec dana vise nije nista zategnuto

ako netko ima/zna za preporucit dobrog i povoljnog tapetara s podrucja Novog Zagreba koji ce zasit navlaku gdje je malo pukla po savovima i
koji ce ju ponovno stavit i zategnut u prvobitno stanje (navlaku mozemo mi dovest na sivanje)

btw.
prilikom kupovine kutne pitali smo prodavace da li se navlaka moze skinuti i prati i da li se sto je najbitnije moze natrag vratiti bez problema
odgovor je bio nema problema, to je jako jednostavno ... najrade bih ih ... :azdaja:

stressee
10.07.2009., 09:26
Zanima me gdje mogu pronaći dekorativne tkanine, za tapeciranje recimo, umjetnu kožu i slično

bila sam u Emporiu u zagrebu i izbor je prilično jadan

znam da ima u Puli u trgovini restlova prilčno dobar izbor, ali tko će potegnuti do tamo

i ako netko ima iskustva sa tapeciranjem dobro bi mi došao i neki savjet

fermina-daza
10.07.2009., 10:33
Dekorativne tkanine imaš u dva specijalizirana dućana u Martićevoj (ugao s Bauerovom) prema Trgu, s desne strane.

Svojevremeno sam ovdje na forumu čula i za dućan nekog Sirijca, u Dubravi, u ulici Leopolda Mandića. Nisam išla. Postoji li još taj dućan? Navodno da je imao povoljnije cijene, a i nešto drugačiji izbor materijala.

Napišem još, ako se sjetim. :)

Evo, dok forum štrajka i neće poslati poruku, da i u shopping centru Prečko postoji dućan (ali manji izbor, zavjese su im na prvom mjestu).

Ne znam drži li Kika uz zavjese i 'tapecirung'? :misli:

Eh, da! I u Maksimirskoj (nešto prije Harambašićeve, u smjeru Svetica) mali dućan sa zavjesama, ali drži i druge dekorativne tkanine.

stressee
10.07.2009., 19:04
hvala

iako, ne sjećam se da sam u kiki vidjela, ima materijala za zavjese ai nisam naišla na materijale za tapecirung

laella
11.07.2009., 21:07
Ima i tu ponešto : http://www.forum.hr/showthread.php?t=152830

roberat
12.07.2009., 18:59
Između Miramarske, NSK i autoputa imaš dučan s velikim izborom tkanina za tapeciranje. Nažalost ne znam kako se zove ali ne bi ti trebao biti problem pronaći ga. Izbor je ogroman a puno toga i naručuju po narudžbi tako da ga svakako preporučujem.

muukigirl
12.08.2009., 13:21
pozdrav svima, zna li možda netko koji dućani u Osijeku prodaju dekore? Ima li uopće tako nešto?
I tko uopće tapecira namještaj osim Taposa?

jeenny
01.02.2010., 19:51
Naime u dnevnom boravku imam 6 bijelih stolica od tkanine, uz malu bebu sve s uspjelo upraljat, skidala sam navlake i prala , ali fleke nisu izašle i još su mi se navalake skupile
:rolleyes::(

sad ne znam što da radim , išla sam gledat materijal i kad sam uzela u obzir koliko bi me koštalo šivanje dolazim do zaključka da kupim nove stolice...

netko mi je rekao da probam pitat kod tapetara...

ima li tko nekakav pametan savjet?

*darcy*
03.02.2010., 14:47
A čuj, ako su ti stolci ok uščuvani i općenito nisu izgubili na kvaliteti, isplati ih se dati pretapicirati kod tapetara.
Ima to svojih prednosti,npr izbor materijala je daleko veći nego kad kupuješ gotove stolce. Kako imaš bebu kao i ja, znam koji je problem uščuvati čistoću tapiciranog namještaja. Zato smo mi našu garnituru tapicirali u tkaninu koja je lako održava i čisti. Sto puta se svašta po njoj prolilo, ali i dan danas izgleda ko nova i nema nigdje mrlja.
MM se time bavi, pa otud ovo znanje:mig:

bababa
03.02.2010., 16:36
imam pitanje!
da li netko od vas ima iskustva s salonom namještaja f-ambienti? Oni rade tapicirani namještaj po mjeri.plizzz!

mali miš
27.03.2010., 13:34
ok, procitala sam cijelu temu, ali svejedo mi fale neki podaci. Naime, trazim tkanine kojima bi tapecirala 2 stare fotelje. Tapetara imam, ali on nema tkanine tako da ih moram nabaviti sama. Citajuci temu spomenuli ste nekoliko ducana - Dut na Sveticama (neki nisu bili zadovoljni njihovom uslugom, ali to nemora znaciti da im tkanine nisu dobre, zar ne?), i neka dva ducana u Marticevoj. Zna li netko ime tih ducana u Marticevoj???
I ako nekome padne napamet jos koji ducan - napisite!!!
tnx ;)

cropunk
29.03.2010., 06:59
Meni se trebao srediti krevet,veliki.Sredeni su svi djelovi,oni koji su otisli i tapeciran sav.Napokon na nomrlanoj podlozi za spavanje ;) A zadovoljan, moram reci prezadovoljan.Nikakvih problema bilo,a vjerujem da ce takakv krevet trajat jako dugo.
Ako vas zanima kontakt mogu vam na privat poslat a ako zelite vidjeti radove pogledajte slobodno na fejsu imaju.
I naravno nije preskupo i sve se moze dogovoriti,dode pogleda kod vas napravi kako se dogovorite i donese,uglavnom sve se mozete dogovoriti ;)

http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?aid=15440&id=100000044445450

Netko ce reci dobra reklama,ja kazem zasto ne ako covjek napravi dobar posao,a ljudi ostanu zadovoljni.ja znam jer ja jesam :top::top:

heky
13.04.2010., 14:12
Ja već drugu sezonu pokušavam naći nekoga tko bi mi napravio jastuke za vrtnu garnituru... Od one debele spužve i nekog materijala malo otpornijeg (ne mora biti vodonepropusan)... Ima li nekoga tu na području Rijeke tko bi se toga uhvatio? Može čak i u Zagrebu, dosta često idemo gore pa se možemo dogovoriti oko preuzimanj itd. Pokušavala sam i po oglasnicima, čak sam i našla jednog čovjeka kojem sam dva put slala mjere, pa sam mjesec dana čekala da napravi, pa mi je na kraju javio da mu se to ne isplati :(
Imate koga za preporučiti? Firme su uglavnom preskupe za tako nešto, a mjere koje mi trebaju (mislim da je cca 120x45) se jako teško nađu gotove.

sunce moje
03.08.2010., 08:52
Spremam se tapecirati i farbati 2 stolice. Da li netko ima neki link na kakav tutorial, ja nemogu ništa iskopati?
Hvala

heda.haha
23.08.2010., 16:45
Molim vas, ako netko ima preporuku za majstora za tapeciranje namještaja u Osijeku.
Hvala!

Wisteria
25.08.2010., 09:51
Spremam se tapecirati i farbati 2 stolice. Da li netko ima neki link na kakav tutorial, ja nemogu ništa iskopati?
Hvala

Ovako nešto?

http://www.bhg.com/decorating/makeovers/furniture-makeovers/

b@y@
21.09.2010., 09:29
Pozdrav svima,

jeli netko negdje naletio na tkaninu za tapaciranje s uzorkom krave (crno/bijelo)?

Unaprjed zahvalan.

bzunac
07.10.2010., 17:56
Ja već drugu sezonu pokušavam naći nekoga tko bi mi napravio jastuke za vrtnu garnituru... Od one debele spužve i nekog materijala malo otpornijeg (ne mora biti vodonepropusan)... Ima li nekoga tu na području Rijeke tko bi se toga uhvatio? Može čak i u Zagrebu, dosta često idemo gore pa se možemo dogovoriti oko preuzimanj itd. Pokušavala sam i po oglasnicima, čak sam i našla jednog čovjeka kojem sam dva put slala mjere, pa sam mjesec dana čekala da napravi, pa mi je na kraju javio da mu se to ne isplati :(
Imate koga za preporučiti? Firme su uglavnom preskupe za tako nešto, a mjere koje mi trebaju (mislim da je cca 120x45) se jako teško nađu gotove.

- ako još nisi rešila problem reci mi točne mjere da ti mogu izračunati znači: širina x visina x debljina jastuka. inače po ovoj mjeri koju si napisala cijena je; spužva oko 100 kn, platno oko 130 kn i posal oko 100 kn to ti je neka srednj cijena naravno sve može biti skuplje i jeftinije.

TheProvense
25.12.2010., 10:01
za božić sam se nagradila presvlakom kutne garniture..
zvala sam margalić, kada su mi rekli cijenu osstala sam paf- samo rad za moju garnituru u "L" bi došao oko 4,000 kn + materijal,
znači da bio ispalo preko 5,500 :eek:
dobila sam preporuku od "tapetarija toni" i prezadovoljna sam..garnitura je bila ondje 3 dana, njihove ruke su oko 1500kn i toliko me došao materijal.
skoro pa u pola jeftinije od margalića.
odlučila sam se za presvlaku, ne tapeciranje, jer imamo psa i bebača pa da se može prati (uzela sam boju slonove kosti),
ali je napravljeno kao tapecirung- presvlaka je u dijelovima, što mi se sviđa-jer mislim da presvlaka u komadu ne odaje dojam "kao iz dućana",
na čičke je koji se nalaze duboko u unutrašnjosti,
sve je lijepo napeto, skrojeno na milimetar, ja prezadovoljna..
a i mogu mijenjati sa originalom, pa kao da imam dvije garniture :)
njihov je odvoz garniture, daje se samo kapara (moja je bila 200kn), oni garnituru rastave, matreijal operu i nakon toga donesu garnituru u dijelovima i slože sa presvlakom.
uu to su išla i 5 velika jastuka od 90cm i 5 malih..preporučam :mig:
www.tapetarijatoni.com

Larson
18.01.2011., 21:34
Imam sobnu garnituru koju bi htio dati tapecirati. Trazio sam po googlu i nasao stranicu
Radovi koji su na slikama fino izgledaju i zanima me dali je netko vec dao kod njih nesto raditi. Hvala na odgovorima.

anamaria0811
19.01.2011., 14:54
povoljnih tkanina i to puno povoljnijih nego bilo gdje ima u BIH. mi smo kupovali eko kožu za 12km, odnosno 48 kuna po metru, dok je majstor za svoju eko kožu koju nabavlja kod istog tog lika tražio 72kn. na 18metara kože nam se isplatilo. Dok nam je majstor za ruke uzeo mislim 1200kn za garnituru u L i veliki tabure.
Kad usporedim cijene sa Zagrebom, mi smo super prošli.

Dankos
14.06.2011., 10:00
Trebao bih tapecirati antikni namještaj (stolice i sofa). Molim savjet za nekog kvalitetnog majstora ili firmu s područja Rijeke.

Asphodel
06.07.2011., 10:04
Molim da mi netko pošalje neki kontakt osobe koja se time bavi...
Negdje sam pročitala da je netko šivao negdje a više ne mogu pronaći...

hvala

AmarieZgb
14.07.2011., 16:12
zelim tapecirati L/kutnu sjedecu garnituru... molim preporuku za kvalitetan tapetarski obrt

FreeFlyer
25.08.2011., 13:45
Ne bi želio otvarat novu temu, pa da ovdje pitam.

U Zg, za preporučiti, da li znate tko radi kutne garniture po mjeri.

Ne mora biti po mjeri, može biti i modularne gotove, pa se izkombinira nekoliko modula (trosjed + kut + dvosjed + damski ležaj.. npr).

Hvala i pozdrav,

FF

hay
04.09.2011., 20:33
Pukla nam je godinu dana stara kutna garnitura od eko kože i to se šav rasparao:504:.
Da li netko zna tko bi mi to u Splitu mogao srediti, a da nije preskup?
Razmišljamo o tapeciranje cijele kutne garniture!

Bila bih Vam zahvalna ako bi mi pomogli:cerek:!

BUBBLE JET
05.09.2011., 22:30
Imam kutnu garnituru kombinacije kože+mikrofibra (sjedeći dio). Nasloni su napravljeni od velikih jastuka i ja bi to presvukla, jer je svijetle boje i dobilo je fleke (beba+muž:D). mislila sam dati šivati presvlake u neku antracit boju, al neznam šta da radim sa naslonom za ruke koji je od smeđe kože. Da li se to može pretapecirati ili sašiti navlaka, da li u tom slučaju koža ode kvragu?

Galadriela911
11.09.2011., 14:07
Procitala sam negdje da tapetar moze popraviti i lomove na namjestaju.. Zanima me jel to svaki radi ili samo neki?
Imam kutnu garnituru i pukla mi je šperploča ispod sjedista pa imam udubinu.. Osim toga, savinula mi se sipka koja drzi dio garniture koji se izvlaci.. Jel tapetar moze uz presvlacenje i to sve srediti ili za to trebam traziti stolara?

Crnileptir00
16.09.2011., 06:25
Pitala na tapeciranju, al me nitko ne doživljava...zna li netko od vas

Imam kutnu garnituru kombinacije kože+mikrofibra (sjedeći dio). Nasloni su napravljeni od velikih jastuka i ja bi to presvukla, jer je svijetle boje i dobilo je fleke (beba+muž). mislila sam dati šivati presvlake u neku antracit boju, al neznam šta da radim sa naslonom za ruke koji je od smeđe kože. Da li se to može pretapecirati ili sašiti navlaka, da li u tom slučaju koža ode kvragu?

što si teči presvlake kao presvlake...znaći koju možemo skinuti i oprati...koliko ja znam oni se kompletno rade i za naslon za ruke :ne zna:
meni je mama prošle godine šivala presvlaku..jedan dio je bio spužvasti, a jedan drveni...kada sam presvlaku stavila, nije se ni jedan djelić namještaja vidio :ne zna: možda ja krivo tumačim presvlaku za garnituru...a što se tiće presvlačenje garniture, svatko tko to radi, i naslone za ruku presvuće...mislim da po tom pitanju možeš biti mirna.. :mig:

BUBBLE JET
17.09.2011., 23:57
http://i54.tinypic.com/34pl83a.jpg

evo ovakav je kauč (druge dimenzije, kutni je, al to nije bitno), pa kad sam već na temi savjeti (na tapeciranju nitko se nije javio), please savjet šta da radim. Jel se isplati tapecirat u antracit ili crno?

BUBBLE JET
19.09.2011., 08:25
Bubble,ako ti je taj kauč udoban,a tapeciranje ne odveć skupo svakako se isplati jer si bar sigurna po pitanju udobnosti.Ja npr.imam super novu kutnu,dosta plaćenu...ali neudobnu za dulje izležavanje il sjedenje a to nekada u salonu ne možemo prepoznati.

super je udoban, i slegnuo se od našeg ležanja :)
ja bi htjela da na kraju izgleda kao iz Ikee :rolleyes:
http://i54.tinypic.com/2ngwppw.jpg

Aoife
19.09.2011., 10:08
Što se tiče održavanja, mislim da je antracit dobra opcija... A što se tiče tapeciranja kože, to pitaj stričeka koji tapecira :ne zna:

*darcy*
19.09.2011., 20:25
Procitala sam negdje da tapetar moze popraviti i lomove na namjestaju.. Zanima me jel to svaki radi ili samo neki?
Imam kutnu garnituru i pukla mi je šperploča ispod sjedista pa imam udubinu.. Osim toga, savinula mi se sipka koja drzi dio garniture koji se izvlaci.. Jel tapetar moze uz presvlacenje i to sve srediti ili za to trebam traziti stolara?

Te popravke radi tapetar, nema potrebe ići stolaru. Onaj tapetar koji kaže da to ne radi, nije tapetar :mig:

Milivojka2
17.10.2011., 21:48
Evo mene, naravno da postoji pdf o tapeciranju :D
Moj novi projekt zvan retro fotelja naletio na prvi problem, tražim štof u tamno ljubičastoj boji, a na netu nemrem naći ništa pristojno, zna li netko gdje se ti materijali mogu u ZG pogledati, potražiti, naručiti IŠTA :503:

hvala :D

Aoife
17.10.2011., 21:52
Pa pitaj slajku - ona je nedavno tapecirala teh maltretirala pučanstvo izborom tkanina :ne zna:

TheProvense
17.10.2011., 21:53
Moj novi projekt zvan retro fotelja naletio na prvi problem, tražim štof u tamno ljubičastoj boji, a na netu nemrem naći ništa pristojno, zna li netko gdje se ti materijali mogu u ZG pogledati, potražiti, naručiti IŠTA :503:

u martićevoj ima dobar izbor materijala za tapecirung :mig:
http://www.aktiv-zg.hr/trgovina.php
http://www.pan-prom.hr/o_nama.html
od firmi koja se bavi tapeciranjem, ja sam jako zadovoljna sa "tapetarijom toni"..

Milivojka2
17.10.2011., 22:03
Pa pitaj slajku - ona je nedavno tapecirala teh maltretirala pučanstvo izborom tkanina :ne zna:

:504: jesam ti rekla kolko već puta, ništa ja zapamtit korisnog ne mogu, NIŠTA :503: : ide tražit Slajku po forumu :

od firmi koja se bavi tapeciranjem, ja sam jako zadovoljna sa "tapetarijom toni"..

hvala puno :mig:

vlovrec
18.10.2011., 16:12

dut
čateks
mislim da je bio i neki dućan na velesajmu u paviljnu 12 u prizemlju sa platnima ali nisam sigurna da još postoji, sa ulice mu je bio izlog

free spirit
19.10.2011., 08:32
mislim da je bio i neki dućan na velesajmu u paviljnu 12 u prizemlju sa platnima ali nisam sigurna da još postoji, sa ulice mu je bio izlog

to je vjerojatno bio ALTO, ali nema ga više na Velesajmu. Imaju dućan u Solidumu i u Kaptol Centru.

ima i jedan dosta dobar dućan sa štofovima za tapeciranje u Smičiklasovoj, preko puta Importane Galerije.

mare11
29.10.2011., 10:18
Zanima me zna li tko gdje mogu nabaviti bijelu eko kožu kojom bih presvukla uzglavlje kreveta? Koje su cijene eko kože uopće? Da vidim da li mi se to isplati?:D

bababa
29.10.2011., 19:48
odi u dućan koji prodaje materijale za tapiciranje:)

mare11
31.10.2011., 08:51
Koji je dobar?

*darcy*
31.10.2011., 20:37
Koji je dobar?

"Pan-prom" u Martićevoj i u Sesvetama. Oni su specijalizirana trgovina za tapiciranje namještaja i stvarno imaju sve;od onih malih ukrasnih čavlića za stilski namještaj do jezgri sa oprugama. Izbor materijala im odličan.
Često kod njih kupujem i jako sam zadovoljna:)

U Martićevoj je trgovina spojena sa dućanom zavjesama i dekorima te u produžetku sa još jednim prostorom gdje se nalazi stvarno velik izbor materijala za tapicirung. A i cijene im nisu previsoke:mig:

tomo1234
01.11.2011., 13:27
Gdje j etapetarija toni, ne otvara se nikakava stranica na internetu, ako netko ima kontakt?
Hvala

murtila
01.11.2011., 14:30

moj stari projekt zvan retro fotelja i kauč:D stoji i dalje na mjestu:rolleyes::503:
zvala sam više tih tapetara i svi oni imaju materijale kakve hoćeš, i boja i vrsta
jedan je došao pogledat i reći mi cijenu i donio je sa sobom nešto uzoraka, ono otprilike što sam mu rekla da želim, i stvarno je toga bilo poprilično, a nije donio sve uzorke sa sobom
kako sam i ja htjela jednu fotelju u ljubičasto...bilo je te boje ustvari više različitih ljubičastih
kod drugog sam bila u radionu, i isto ima dosta toga, neke ima tu ali dosta toga i on sam naručuje po uzorku...i on imao ljubičaste
i bolje sam našla kod njih nego u samim dućanima koji prodaju baš samo te materijale za tapiciranje,

mislim da ti je glupo to gledat na netu...ipak treba to uživo vidit, opipat, pa debljina, sastav....
i mislim da je puno veći izbor kod tebe nego kod mene...

Te popravke radi tapetar, nema potrebe ići stolaru. Onaj tapetar koji kaže da to ne radi, nije tapetar :mig:

ove koje sam ja pitala, nisu se ponudili da će mi to napravit, zvala sam par njih radi cijene
rekla sam da trebam to sredit pa da ću onda dat njemu tapicirat ali da tko zna kad ću ja to napravit (mislim ovo sa drvom)
kako on nije ništa spomenuo, nije mi ni palo na pamet da bi oni to mogli radit

ono što mi je on trebao napravit je promjenit spužvu i tapicirat
kod kauča sam trebala samo jednu dasku promjenit

*darcy*
01.11.2011., 18:25
ove koje sam ja pitala, nisu se ponudili da će mi to napravit, zvala sam par njih radi cijene
rekla sam da trebam to sredit pa da ću onda dat njemu tapicirat ali da tko zna kad ću ja to napravit (mislim ovo sa drvom)
kako on nije ništa spomenuo, nije mi ni palo na pamet da bi oni to mogli radit

ono što mi je on trebao napravit je promjenit spužvu i tapicirat
kod kauča sam trebala samo jednu dasku promjenit

To me ne čudi jer im se to ne radi. S takvim popravcima zna biti dosta zafrkancije, a u konačnici im se taj rad ne isplati previše. Ljudima samo tapiciranje izgleda skupa investicija i još kad bi im tapetar uračunao taj dio posla, cifra bi mogla biti poveća.
No, opet kažem sve ovisi o tapetaru, pa i tome o koliko teškom popravku je riječ:ne zna:

free spirit
02.11.2011., 13:39
ne znam da li je ovo za savjete ili za tapeciranje, pa ću probati na savjetima, jer mi se čini da na tapeciranju nema tapetara....
već neko (dulje) vrijeme tražim karirani materijal za fotelju, ali bezuspješno. nije valjda modreno karirano, pa to nitko nema.
sad sam maloprije našla ovu fotku i palo mi je na pamet probati umjesto meblštofa kupiti neki deblji karirani materijal za kapute, sakoe, kostime.... otprilike ovako nešto kao na lampi na slici.
što mislite?

http://img407.imageshack.us/img407/576/lampenkap.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/407/lampenkap.jpg/)

murtila
02.11.2011., 15:05
To me ne čudi jer im se to ne radi. S takvim popravcima zna biti dosta zafrkancije, a u konačnici im se taj rad ne isplati previše. Ljudima samo tapiciranje izgleda skupa investicija i još kad bi im tapetar uračunao taj dio posla, cifra bi mogla biti poveća.
No, opet kažem sve ovisi o tapetaru, pa i tome o koliko teškom popravku je riječ:ne zna:

kod mene stvarno nije bio neki popravak, zamjena jedne daske, koja u Bauhausa dođe nešto sitno
ustvari daska( više kao greda 6X6 cm , otprilike, dužine kao kauč, znači 2m) i nije pukla, nego je puna rupica(napala je biša), mogla sam ja te rupice i tretirati sredstvom protiv biše, u svaku špricom uštrcati i poslije lakirati
ali mi je jednostavnije zamjeniti

olivera0
02.11.2011., 15:21
free spirit,
probaj potražiti u Mercis trgovini ( Samoborska, ne znam broj ), u Meblu, A&A, MV dekori...
U svakom slučaju, ne bih ti preporučila štof koji nije namjenjen za tapeciranje, posebno ne za fotelju koja će se koristiti svakodnevno. Da je riječ o lampi ili nekom drugom dekorativnom predmetu, to bi još moglo. Ali štof za kapute, npr, bi prije svega bio nespretan za samu izvedbu tapeciranja, jer uglavnom sadrži velik udio ili pamuka ili vune. Takve tkanine se razvlače i teško je njima rukovati prilikom tapeciranja. A osim toga, takve tkanine nisu osobito otporne na habanje i sigurno ne bi dugo izdržale u jednom komadu na fotelji.

*darcy*
02.11.2011., 17:08
ne znam da li je ovo za savjete ili za tapeciranje, pa ću probati na savjetima, jer mi se čini da na tapeciranju nema tapetara....

O ima, ima :cerek:

Olivera0 ti je odlično odgovorila u vezi kariranog materijala. Nikako ne tapicirati namještaj sa štofovima i materijalima koji nisu predviđeni za tapiciranje. Em je to jako teško za izvesti, em takav štof na kauču ili fotelji ne bi dugo izdržao.
Što se tiče samih kariranih materijala za tapiciranje, njih već nema jako dugo na tržištu. Možda ima koji proizvođač vani, ali šanse su jako male. Za Mercis ti pouzdano mogu reći da nemaju, ali eto probaj u Meblu; oni znaju svašta imati.

free spirit
02.11.2011., 21:35
*darcy*, hvala na tapetarskom in-sightu! dobro je znati da ima tapetara, pogotovo sad kad mi jedan takav treba.
nego, što misliš o kombinaciji poduplanog običnog štofa, pa nakon toga preštepavanja tako duplo složenog štofa u obliku rešetke? ima li šanse da taj postupak od običnog štofa napravi nešto sa čim ima smisla tapecirati?
naime, ne odustajem od kariranog, a izvorni štof za tapeciranje teško da ću naći, pa smišljam alternativu......

crvenkapica33
02.11.2011., 21:47
jesi pogledala u martićevoj?

http://www.pan-prom.hr/tkanine.html

nekad su tamo bila dva dućana s tim za tapeciranje. i bio je jedan dućan u gundulićevoj. ali stvarno davno.

free spirit
02.11.2011., 22:28
pogledala sam sve za što znam da postoji u zg: martićeva (2 dućana), jedan mali na trešnjevci (mislim da se ulica zove stubička - oni čak imaju nešto karirano, ali pogrešni stil i dosadnjikavih boja), alto, meblo, outlet u smičiklasovoj, nešto na dnu maksimirske, nešto na kustošiji, emporio (ima nešto sitno asortimana i za tapeciranje)... nisam sigurna jel to sve.
nisam bila u MV dekorima jer nemam love na bacanje i nisam našla jedan dućan koji je do prije par godina postojao u maksimirskoj, skoro na kvatriću, zvao se kreativa.
nitko ne drži karirane materijale, bar ne ovog tipa koji se meni sviđa (kao onaj širm na lampi sa slike), veselih boja, koji podsjećaju na škotske suknje ili starinske dekice.

silver mist
03.11.2011., 09:13
free spirit,
jesi probala pogledati ovdje www.pamigo.net . Imaju isto dobar izbor tkanina pa možda nešto nađeš.

*darcy*
03.11.2011., 19:53
*darcy*, hvala na tapetarskom in-sightu! dobro je znati da ima tapetara, pogotovo sad kad mi jedan takav treba.
nego, što misliš o kombinaciji poduplanog običnog štofa, pa nakon toga preštepavanja tako duplo složenog štofa u obliku rešetke? ima li šanse da taj postupak od običnog štofa napravi nešto sa čim ima smisla tapecirati?
naime, ne odustajem od kariranog, a izvorni štof za tapeciranje teško da ću naći, pa smišljam alternativu......

Nema problema, moj dragi je uvijek spreman pomoći kojim savjetom:mig:

Bojim se da će tvoj karirani uzorak još malo pričekati, barem dok ga ne nađeš za kupiti,
jer ovo preštepavanje zaista nema smisla.
Time možemo dobiti samo predebeli materijal kojeg bi se bojim se, teško dalo šivati.
Naročito rubove i kutne dijelove fotelje.
Trenutno ni meni ne pada na pamet nikakva alternativa...Ako nešto smislim, javit ću ti:)

cici1810
04.11.2011., 11:02
pogledala sam sve za što znam da postoji u zg: martićeva (2 dućana), jedan mali na trešnjevci (mislim da se ulica zove stubička - oni čak imaju nešto karirano, ali pogrešni stil i dosadnjikavih boja), alto, meblo, outlet u smičiklasovoj, nešto na dnu maksimirske, nešto na kustošiji, emporio (ima nešto sitno asortimana i za tapeciranje)... nisam sigurna jel to sve.
nisam bila u MV dekorima jer nemam love na bacanje i nisam našla jedan dućan koji je do prije par godina postojao u maksimirskoj, skoro na kvatriću, zvao se kreativa.
nitko ne drži karirane materijale, bar ne ovog tipa koji se meni sviđa (kao onaj širm na lampi sa slike), veselih boja, koji podsjećaju na škotske suknje ili starinske dekice.

Probaj u Vladić d.o.o.

adresu imaš u http://hr.kompass.com/live/hr/HR279548/vladic-doo.html
oni su tamo u novom zagrebu i imaju dosta štofova na izbor, i prije cca godinu i pol su imali i odlične cijene, ali ne znam kako stoje s kariranim.

sly47
05.11.2011., 13:33
Probaj u Vladić d.o.o.

adresu imaš u http://hr.kompass.com/live/hr/HR279548/vladic-doo.html
oni su tamo u novom zagrebu i imaju dosta štofova na izbor, i prije cca godinu i pol su imali i odlične cijene, ali ne znam kako stoje s kariranim.

tamo ne bu našla niš karirano :ne zna:

imaju zgodnih štofofa al sve u rangu onoga što se može vidjeti po dućanima sa namještajem.

cvjetni uzorci i sl.

Bila sam tamo pred cca 3-4 mj. Cijene zavise od štofa do štofa al sve je to uglavnom sintetika u pitanju bez ikakve primjese pamuka.

Pogledaju u Dut, istina bog je da su mi malo onak kaj se tiče poslovnosti al imaju dosta velik izbor štofova. Mislim da sam tam čak i vidjela neš karirano :misli:

pljucpljuc
08.11.2011., 11:10
Koliko otprilike dođe tapeciranje? Zanima me neka srednja cijena za trosjed+2fotelje...da li se radi o stotinama kuna ili nekoj četveroznamenkastoj svoti :zubo:

free spirit
09.11.2011., 08:36
ja sam prije cca. 6 godina platila tapeciranje trosjeda 900,00 kn.

martinchi
16.11.2011., 07:44
free spirit, imas jedan ducan sa kariranim materijalima na zelenom valu. Ne znam tocno broj, ali je na križanju Palmotićeva/Ruđera bokovica (to je zeleni val prema zapadu) i onda druga zgrada desno prema dzamiji.
a sto ima u tom outletu u smiciklasovoj? oni imaju materijale za tapeciranje?

free spirit
16.11.2011., 13:39
vidiš, nisam znala da taj dućan na zelenom valu ima materijala za tapeciranje! hvala ti.
iako je to teška skupoća od dućana, mislim čak u vlasništvu žene jednog poznatog ex-političara/gospodarstvenika-sada-izvan-javnog-života (da ne ulazim u detalje). čini mi se da uglavnom uvoze stvari iz francuske.
u smičiklasovoj imaju materijale za tapeciranje, srednje skupoće, uglavnom ok dezena, ali nisam našla ništa što bi mi odgovaralo.

GALAXY mini
18.11.2011., 17:41
pozdrav,
bila bih zahvalna na preporuci za dobrog tapetara u zg,po mogućnosti istočni dio grada (dubrava,sesvete).

purple_haze
05.12.2011., 12:00
Je li se tko sam upustio u tapeciranje da podijeli dojmove? :)

Naime, kupila sam nešto između taburea i stolića za noge. Jednostavne je konstrukcije pa bih ga sama pokušala srediti.

sijandraffm
05.12.2011., 12:52
Je li se tko sam upustio u tapeciranje da podijeli dojmove? :)

Naime, kupila sam nešto između taburea i stolića za noge. Jednostavne je konstrukcije pa bih ga sama pokušala srediti.

yeah, me:D
trenutno tapaciram neku staru fotelju, e sad neznam, za sad mi ide, ali nisam jos dosla do kompliciranih zona i podrucija, ali ako se radi o nekome jednosttavnome stolicu ili tabureu, onda mislim da nema neke mudrolije tu, stavis material, zategnes i s donje strane zatakas:ne zna:
bilo bi korisno da si stavila neku sliku tog stolica, da se vidi o cemu se radi, jel bas tabure gdje moras najprije sašit material ili je stolic, gdje samo zategnes i zatakas.

purple_haze
05.12.2011., 13:38
Budem stavila slike kasnije. Baterije prazne, mobitel loš. Pokušat ću pojasniti riječima :D

Osnovica sjedišta je drveni pravokutnik 54x35x7 cm. Ovom dužom stranicom (paralelno s njom) razvučene su 3 opruge (u obliku sinusoide. Uh, što objašnjavam :rofl:). Na tim trima oprugama je bilo punjenje do nekih prirodnih materijala i na kraju tanka spužva. Stari tepecirung je bio šivan. Išao je sve do ispod drvenog okvira.

Mislila sam preko tih oprguga razvući neku čvršću tkaninu da spužva ne ide direktno na opruge jer bi opruge mogle probiti samu spužvu pod težinom. Je li to ok, staviti tkaninu preko opruga? Znaš li možda kakvu? Hoće li to biti dovoljno i je li ok odmah na to nalijepiti deblju spužvu? Vidjela sam da imaju u Bauhausu spužvu debljine 20-tak cm. Ili je to ipak previše? :ne zna:

sijandraffm
05.12.2011., 13:55
:misli:
mislim da bi slika puno pomogla, ovako bas ne kuzim najjasnije o cemu pricas:confused:

u savkome slucaju, ako ce se intenzivno koristit, kupi bas material za tapeciranje, oni su puno čvršći.

purple_haze
05.12.2011., 13:57
:misli:
mislim da bi slika puno pomogla, ovako bas ne kuzim najjasnije o cemu pricas:confused:

u savkome slucaju, ako ce se intenzivno koristit, kupi bas material za tapeciranje, oni su puno čvršći.

Sorry :D

Zapravo me zanima čime i kako da "napunim" stolac budući da materijal za tapeciranje ne može direktno na opruge.

Budem pofotkala stolić pa stavim slike.

gabi_zg
06.12.2011., 16:32
pozdrav,
bila bih zahvalna na preporuci za dobrog tapetara u zg,po mogućnosti istočni dio grada (dubrava,sesvete).

paše Rugvica? nije tak blizu ali čovjek super radi! "Bule" se zove, proguglaj na netu.... frendovima je na kutnoj i tabureu promijenio spužve i cijelu ju je obuko za 2500kn (radi se o velikoj garnituri)

*darcy*
09.12.2011., 17:14
Zapravo me zanima čime i kako da "napunim" stolac budući da materijal za tapeciranje ne može direktno na opruge.

Preko opruga se stavlja filc, pa spužva i preko toga dolazi materijal- tako se jedino neće "osjetiti" opruge pri sjedenju:mig:

purple_haze
10.12.2011., 08:59
Hvala, *darcy*. Nekoliko dana proučavam upravo to, kako se puni stolac. Stavila sam na opruge jutu, a na nju budem stavila neku vatu koju sam našla u trgovini za tapeciranje. Vidjela sam na nekom tutorialu da na to ide spužva pa opet neki materijal i onda tek završna tkanina. Ti se baviš time? :)

Još samo da nađem nekog stolara koji bi mi ošmirglao okrugle noge stolca da se ne patim ručno s time.
Rade to stolari, jelda? :D

*darcy*
10.12.2011., 15:17
Da, stolar ti ih može ošmirglati da se još i s tim ne zamaraš:mig:
Pa dobro kad si već stavila jutu, valjda će biti ok i tako, mada je filc daleko bolje i jednostavnije rješenje.
Kad stavljaš spužvu, gledaj da bude od 2 cm, ne treba deblja (u bauhausu si vidla od 20 cm:confused: - puno previše).
Nemoj stavljati nikakav dodatni materijal na spužvu, samo direkt tapicirung.

Eto, nešto i ja pokupila tapetarskog znanja od mm :D

purple_haze
10.12.2011., 15:55
Hvala na savjetima ;) Budem nešto iskemijala već.

Sigurno ne treba deblja spužva?
Čini mi se ta od 2 cm pretanka pa sam mislila lijepiti spužvu na spužvu odnosno staviti dva sloja spužve od 2 cm. Bi li molim te pitala dragog što kaže struka na ovu laičku ideju? :D

*darcy*
10.12.2011., 16:06
Kaže struka da je "dvocentimerka" dovoljna za stolce i taburee i da nikako ne ljepiš spužvu na spužvu:)

purple_haze
10.12.2011., 16:20
Kaže struka da je "dvocentimerka" dovoljna za stolce i taburee i da nikako ne ljepiš spužvu na spužvu:)

Hvala! :cerek:

GALAXY mini
12.12.2011., 10:07
pozdrav,
evo samo da prijavim da smo mi našli dobrog tapetara - jučer kutna stigla sa dorade - k'o nova.:)
p.s. hvala darcy :):)

a10t
12.12.2011., 19:28
evo samo da prijavim da smo mi našli dobrog tapetara - jučer kutna stigla sa dorade - k'o nova.:)

Bok, mene zanima kontakt podaci od tapetara, imam fotelju i tabure za tapecirati, zanima me i dali oni imaju tkanine da mogu izabrati ili ja posebno moram kupiti.. i naravno kakve su im cijene...veeliko hvala..

purple_haze
15.12.2011., 13:20
Evo mene da prijavim svoj uradak. Stavila sam spužvu debelu 2 cm. Budući da mi nije bila dovoljno široka, rezela sam i lijepila je. Ljepilo se osjeti pod prstima, a zalijepljeni dio mogla bi osjetiti i osjetljivija guza. :D Ali nema veze. Ja sam zadovljna.

Na spužvu sam stavila vatelinu što bi rekli ovdje u Splitu i tapecirung. And I'm in love. :cerek:

Još da noge izbrusim i obojam u bijelo i moja ljubičasta ljepotica je spremna.

Dajte mi da tapeciraaaam...!!! :D

bioaktiv
17.12.2011., 07:18
Za početak malo samohvale sa svojim uratkom:

http://i41.tinypic.com/ormg7o.jpg

http://i40.tinypic.com/256ss9s.jpg

:rofl:

A sad pitanje: gdje u Zgb mogu kupiti spužvu debljine 1 cm te kolika je cijena po m2 ili kom? Treba mi za jastučiće za stolice.

:moli:

peachwoman
21.12.2011., 01:07
A ja trazim zlatnu i srebrnu eko kozu za stolce i spuzvu,tata kaze da ce on to zrihtati,a ja da nadjem di da kupim i koliko para?

Merry Gentry
26.12.2011., 12:04

molim i meni preporuku na PP (ako može i slike prije/poslije) :mig:

mi imamo veliki kut od eko-kože (:rolleyes:),koji se nakon 5 godina jako ljušti,sama konstrukcija i punjenje su u redu nego samo taj sjedaći dio izgleda grozno i trebalo bi ga zamijeniti...
eko-kožu više ne bih nikako,materijala me strah jer imamo malu bebu+pas pa ne znam kako je to za održavanje...:ne zna:
najradije bih kožu ali koliko bi to otprilike koštalo (kutna cca 250x280) i isplati li se ili je bolje kupiti novu?

tinchylo
26.12.2011., 19:58

mi imamo veliki kut od eko-kože (:rolleyes:),koji se nakon 5 godina jako ljušti,sama konstrukcija i punjenje su u redu nego samo taj sjedaći dio izgleda grozno i trebalo bi ga zamijeniti...
eko-kožu više ne bih nikako,materijala me strah jer imamo malu bebu+pas pa ne znam kako je to za održavanje...:ne zna:
najradije bih kožu ali koliko bi to otprilike koštalo (kutna cca 250x280) i isplati li se ili je bolje kupiti novu?

molim te ako može i meni to sve :) imam slični situaciju i kutnu tih dimenzija....hvala

TheProvense
26.12.2011., 20:15
A sad pitanje: gdje u Zgb mogu kupiti spužvu debljine 1 cm te kolika je cijena po m2 ili kom? Treba mi za jastučiće za stolice.
:moli:

u martićevoj ima spužvi raznih debljina..ne znam cijenu jer nisam išla za njima, znam samo da ih ima..

*darcy*
26.12.2011., 20:41

Zašto te je strah materijala? Danas postoje materijali koji se lako održavaju i nisu jako osjetljivi.
Mi smo si prije par godina radili kutnu u pamučnom materijalu koji nas još uvijek jako dobro služi unatoč dvoje djece(jedno je bilo beba kad je kutna stigla u kuću:mig:) Stranice su u eko koži.
Kutna od GALAXY mini je super ispala; nadam se da će staviti slikicu.
Mi nismo slikali, a i ne bi bilo s naše strane OK da objavljujemo tuđi namještaj ovdje na forumu.
Jest da je naš rad, ali nije naše vlasništvo:mig:

Što se tiče tvoje kutne, teško je reći da li se isplati tapicirati ili kupiti novo,treba se pogledati :ne zna:

ornella
29.12.2011., 11:15
Imam dvije fotelje iz 70god.....kostur i mobilni jastuci na njima...e sad me interesira ima li tko u Zadru da bi komplet izrenovirao fotelje, izbrusio i prefarbao drvo i istapecirao jastuke?????

dalion
02.01.2012., 12:00
pozdrav svima,
imam takodjer potrebu tapacirat trosjed i dvosjed koji su od koze koja se vec lagano potrosila.

Molio bih nekoga da mi posalje broj od majstora.

Hvala

mufloncic
07.02.2012., 10:31
zna li netko dobrog tapetara u Splitu? imamo tapecirani bračni krevet al se na mjestima ofucao i sad bi ga ponovo tapecirali.
hvala

bojanwish
07.02.2012., 10:40
Sve staro u svom poslovnom objektu i kuci sam tapacirao i kao novo je. Ako neko treba dobrog tapacera u okolini sl.broda nek se javi

tweed
08.02.2012., 18:57
zna li netko dobrog tapetara u Splitu? imamo tapecirani bračni krevet al se na mjestima ofucao i sad bi ga ponovo tapecirali.
hvala

a zasto ti mene ne pitas takve stvari? :ne zna:

Andreja182
14.02.2012., 12:47
Trazi se dobar majstor :confused: koji bi se uhvatio u kostac sa mojom garniturom od eko koze koja se je pocela ljustiti :503:, treba ju presvuc dimenzije su 160x200. Ako neko zna nek mi se javi, iz Zagreba sam.:)

HollyG
24.02.2012., 13:15
Andreja182 - znam ja dobrog majstora. poslala sam ti PM :)

stereo
04.03.2012., 12:06
Andreja182, možeš please poslati i meni na PM? Imam isti problem s ljuštenjem eko kože. Thanks

black berry
06.03.2012., 11:54
Ima li netko preporuku za firmu/ nekoga tko tapecira u fušu na području Osijeka?
Radi se o jednoj starijoj retro fotelji?
Google mi je ponudio sam samo 2 firme koje se tim bave, a mislim da bi ih trebalo biti više.
Molim pomoć :)

Elle Vk
08.03.2012., 20:39
Ima li netko preporuku za firmu/ nekoga tko tapecira u fušu na području Osijeka?
Radi se o jednoj starijoj retro fotelji?
Google mi je ponudio sam samo 2 firme koje se tim bave, a mislim da bi ih trebalo biti više.
Molim pomoć :)

Imaš Tapetariju Franjić iz Donjih Andrijevaca, dolaze i u Osijek i u Vinkovce. Rade i za Naš dom i još neke salone namještaja. Mojoj kolegici su napravili kutnu garnituru i krevet za spavaću i isporučli u Zagreb.

Annie Lou
10.03.2012., 09:39
Pozdrav, može pomoć;
raspao nam se plastični tapecirung na dječjoj hranilici pa me zanima ima li tko iskustva sa majstorima u Zagrebu i jel' itko nosio dječje stolice na tapeciranje? Povoljno je poželjno, ali da napravi posao kako spada je najbitnije :)

SandManSat
21.03.2012., 22:25
Gdje ima kupiti materijal na metre za presvlake za kauče i fotelje. Za početak mi je potrebno nekih 60-ak metara. Ako tko zna neku internet adresu ili negdi di mogu pogledat uzorke i boje.

hvala.

Kladi
21.03.2012., 23:00
prvo što mi je palo na pamet je ovo: http://www.dut.hr/

ne znam kako je ovdje samo vlaška navedena kad imaju i dućan na sveticama, bliže branimirovoj. zgodnije je zbog parkiranja, pa ih pitaj:mig:

vlovrec
23.03.2012., 15:37
http://www.cateks.hr/

Ja kupila kod njih. Imaju i Dutove robe, kompenzacije...

Francesca
23.03.2012., 15:46
A gdje ste dali sivat presvlake?

vlovrec
25.03.2012., 16:33
Ja sam pitala u Dutu, cijena samo šivanja je bila viša nego da si kupim novi trosjed, i još plus platno, šta su inzistirali da bude njihovo jer sa tuđim ne rade.

Ne sjećam se nažalost točne cifre ali se još sjećam tih omjera.
Pitala sam i jednog privatnika, ne sjećam se gdje sam ga našla, ista otprilike je bila cijena.

Onda smo sami iztapecirali trosjed, posudili kvalitetnu klamericu, rastavili trosjed i obavili posao.
Trosjed nema onih zavijutaka, to ne znam kako bi izveli, onako sve ravno, tako da nije bilo komplicirano, nategneš i zaklamaš.

Francesca
25.03.2012., 16:40
Ma meni ustvari treba presvlaka koja bi se skidala, dakle kao na gumicu

vlovrec
25.03.2012., 18:53
Ma meni ustvari treba presvlaka koja bi se skidala, dakle kao na gumicu

Pa da, o tome pričam i ja sam to htjela.
Onda sam na kraju odustala kad su bile takve svemirske cijene.

Francesca
25.03.2012., 22:12
Pa da, o tome pričam i ja sam to htjela.
Onda sam na kraju odustala kad su bile takve svemirske cijene.

Ma daj??? Ja sam shvatila da je ti bila cijena za tapeciranje bas

A nis, bude onda bebo bljuckal po natuzziju :zubo:

wlenarsi
22.05.2012., 00:13
:cerek:.pozdrav svima..

i ja bi rtebala tapaciranje :D

Možda znate nekoga u Međimurju,Varaždinu,.. tko se time bavi.
Hvala za info u svakom slućaju :kava:

peachwoman
10.06.2012., 16:22
Ljudi možda nisam na pravom mjestu ali više ne znam gdje da gledam ili pitam...:ne zna:
Znači, meni trebaju obični crni jastučići za stolice (bez naslona), nije važno da li su okrugli ili kockasti. Jel vidio netko negdje?
Također, ne moraju biti jako debeli.

Hvala unaprijed:)

Aoife
11.06.2012., 12:54
Pretpostavljam da se to može naći u raznim Kikama/Lesninama itd., ali ako nema baš nigdje, ima u Ikei

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10150094/

peachwoman
11.06.2012., 14:23
Pretpostavljam da se to može naći u raznim Kikama/Lesninama itd., ali ako nema baš nigdje, ima u Ikei

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10150094/

Pregledala sam sve živo pješke i ni ja ne mogu vjerovati da nitko nema običan i crni jastučić bez zaslona:503:

novka
29.06.2012., 13:27
imam stari trosjed na razvlačenje. čelična konstrukcija je dobra iako jastuci sjedišta upadaju kao u rupu. dali mi se to isplati renovirat pošto drugi trosjed takvih dimenzija nemogu nač. znali neko koliko bi to tprilike koštalo.zahvaljujem

didianna
12.09.2012., 11:24
Bok! Trebala bi tapecirati dvosjed, fotelju i tabure u tkaninu. Molim preporuke i kontakte... u ZG-u. HVALA :)

free spirit
12.09.2012., 17:33
didianna, javi se forumašici *darcy*, njen dragi je tapetar.

marija82
26.09.2012., 08:56
trebala bih pretapecirati vrata ulazna od stana, s unutarnje strane. molim preporuke za dobrog tapetara u Rijeci i okolici, jer ovaj kojeg znam traži malo previše novca za svoj rad (850 kn + još sami kupimo tapecirung i čavliće, nekako mi se previše čini :ne zna:) hvala!

*darcy*
29.09.2012., 13:34
Marija82, šteta što nismo blizu jer bi tvoj problem bio riješen na obostrano zadovoljstvo. MM od svega najviše voli tapicirati baš vrata:D.
Moram ti priznati da bi te taj tvoj tapetar dobro oženio za te novce - posao i sav materijal mm ti ne bi toliko računao.
Ne znam kakva je situacija s tapetarima u Rijeci,možda nema nešto konkurencije pa su zato cijene rada tako visoke:ne zna:
U svakom slučaju nadam se da ćeš naći kakvog pouzdanog i dobrog tapetara s čijim češ poslom i cijenom biti zadovoljna:)

marija82
29.09.2012., 15:13
darcy, hvala ti puno! našli smo super majstora, s kvalitetnijim skajem od ovog prvog će nam pretapecirat vrata, vidjela sam i rad, zaista je super, cijena 750 kn za sve! kome treba info, nek mi se javi na pm! :)

*darcy*
30.09.2012., 11:51
:top: za cijenu !

Baš mi je drago što si brzo našla ok majstora :)

marija82
30.09.2012., 12:45
googlala sam tapetarske radnje u Rijeci i okolici i zivkala i pitala cijenu. mislim da smo super prošli. javim i rezultate kad sve bude gotovo! :)

free spirit
08.10.2012., 10:52
ovo je u subotu na baazaru bilo na prodaju. jako mi se svidjelo, pogotovo što je izvorno stiglo s krupnog otpada (a to je moj omiljeni izvor "novog" namještaja). slijedeći termin baazara je za otprilike mjesec dana. stara klaonica je na heinzlovoj (mislim broj 66), u dvorištu iza veterinarske stanice.

http://imageshack.us/a/img850/4603/img00286201210061206.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/img00286201210061206.jpg/)

http://imageshack.us/a/img694/5928/img00287201210061206.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/694/img00287201210061206.jpg/)

http://imageshack.us/a/img836/6919/img00289201210061209.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/836/img00289201210061209.jpg/)

http://imageshack.us/a/img713/2649/img00288201210061207.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/713/img00288201210061207.jpg/)

finky
08.10.2012., 13:47
i koliko su tražili za tu šarenu fotelju, s obzirom na sve?

free spirit
08.10.2012., 14:05
cijena je bila 800 kn, no možda se moglo cjenkati :ne zna:
vjerujem da uz kupnju meblštofa (ovakvog nisam nigdje kod nas vidjela, a ove zime nema dućana koji nisam obišla), nove spužve i rada tapetara, ne možeš proći bitno jeftinije ni da ju sama nađeš na krupnom otpadu.

finky
08.10.2012., 14:16
tnx :)

ja sam sama svoj tapetar, doduše, tako da imam neke druge kalkulacije kad je riječ o make overima a pitala sam prvenstveno iz znatiželje...

ima na toj prodaji i neuređenih komada? trenutno sam u potrazi za stolicama...

free spirit
08.10.2012., 14:38
nije bilo neuređenih komada.
a za stolice toplo preporučam krupni otpad. nemaš pojma kako se dobrih stvari može naći. pogotovo ako si sama svoj tapetar, onda si na konju!

Milivojka2
08.10.2012., 16:46
bem ti svega znala sam da na istu mislimo :cerek:

mene je moja fotelja koštala 200 kn s tapetarom i materijalom, ali ja sam fotelju dobila besplatno, u perfektnom stanju tako da sam samo materijal kupila i dala 50 kn čovjeku da ju presvuče i to je bilo to nja nja nja nja nja :D
zločesta sam :D

Inače bilo ih na njuškalo, u orginalu, po 250 kn, nije ni to puno.

murtila
09.10.2012., 20:04
cijena je bila 800 kn, no možda se moglo cjenkati :ne zna:
vjerujem da uz kupnju meblštofa (ovakvog nisam nigdje kod nas vidjela, a ove zime nema dućana koji nisam obišla), nove spužve i rada tapetara, ne možeš proći bitno jeftinije ni da ju sama nađeš na krupnom otpadu.

ajmeeeee koja dobra fotelja :cerek:
koji dezen :s:s zanima me koja je to vrsta materijala, jesi li to malo opipala :zubo:

a i stolica :cerek:

moja fotelja je vrlo slična toj, ručke i nogice i evo sam napokon nakon 3 god napokon krenila sa renoviranjem,
obrusila sam je sama, jer čekajući muža da krene, još bi 3 god bila u garaži i čekala...pituravanje ću isto sama, fotelja je oduvik moja, tako da će me doć jeftinije, računam max 800 kn za 2 fotelje, možda i više, ovisno o cijeni materijala
znači spužvu trebam novu, i materijal, lak...
samo najveći je problem materijal...ja ih gledam svako malo, od kada sam se i odlučila na to...znači ima preko 3 god. :rolleyes::504::503:
oni materijal koji mi se sviđa je većinom jednobojan, znači materijal za tapiciranje...ne bi onu običnu robu kao nekakvu telu, pa da moram svaku godinu mjenjat
šarenih tako zanimljivih kod nas nema...a ja bi baš takve..e jbg

free spirit
09.10.2012., 20:49
ajmeeeee koja dobra fotelja :cerek:
koji dezen :s:s zanima me koja je to vrsta materijala, jesi li to malo opipala :zubo:

da opipala! pitala gdje je kupljen i može li ga prodati ako ima viška. ali, tip kaže da ga je kupio negdje vani, nije htio reći gdje. materijal se čini odličan - prilično tanak, ali gust i rastezljiv. kao neki mako.
uzela sam broj telefona, pa ću ti ga poslati na pp sutra (na poslu mi je ostao), možda se može s tipom dogovoriti da ti kupi materijal kad ide u svoju "nabavku".
čovjek djeluje vrlo simpatično i normalno.

*darcy*
10.10.2012., 08:08
Cure, meni se čini da to nije materijal za tapiciranje a i samim time nepogodan je za sjedenje.
Možda jedino za ukras.
Što tanji materijal i još k tome rastezljiv brzo se od sjedenja pohaba.

Nisam vam željela srušiti snove o foteljici koja je btw. preslatka, ali sam morala skrenuti pažnju na kvalitetu materijala :mig:

free spirit
10.10.2012., 09:23
Što tanji materijal i još k tome rastezljiv brzo se od sjedenja pohaba.

Nisam vam željela srušiti snove o foteljici koja je btw. preslatka, ali sam morala skrenuti pažnju na kvalitetu materijala :mig:

pih! baš sam mislila da je to dobar materijal jer je rastezljiv.
darcy, obavezno odi na slijedeći baazar u klaonicu (navodno za mjesec dana), jer će tih stvari sigurno biti stalno. možda ja nisam dobro opisala materijal :ne zna:

*darcy*
10.10.2012., 12:49
darcy, obavezno odi na slijedeći baazar u klaonicu (navodno za mjesec dana), jer će tih stvari sigurno biti stalno. možda ja nisam dobro opisala materijal :ne zna:

Možda i odem, djeluje mi interesantno. Samo javi kad saznaš datum :mig:

murtila
10.10.2012., 13:01
da opipala! pitala gdje je kupljen i može li ga prodati ako ima viška. ali, tip kaže da ga je kupio negdje vani, nije htio reći gdje. materijal se čini odličan - prilično tanak, ali gust i rastezljiv. kao neki mako.
uzela sam broj telefona, pa ću ti ga poslati na pp sutra (na poslu mi je ostao), možda se može s tipom dogovoriti da ti kupi materijal kad ide u svoju "nabavku".
čovjek djeluje vrlo simpatično i normalno.

nisam ni sumnjala :D

meni čak djeluje onako kao da svilenkast, ali ne sjajno
ako je takav kakav mislin onda možda i nije toliko loš:ne zna:
iako mako nije nikako za to
samo ti meni pošalji broj pa ću ja zovnit, vidit, možda ima kakvih drugih zanimljivih a prodao bi :ne zna:

bitno mi je kakav je materijal, jer kako kaže darcy, ako se od sjedenja ofuca, ne bi baš to mjenjala nakon par mjeseci
rastezljivi bi mi bio super ali samo kao nekakva navlaka preko fotelje, kauča pa da lipo legne, mislim da i one navlake od ikee su takve i super...

mislim da i onaj od Milivojke (koliko god mi se sviđa:cerek:) isto nije baš prikladan, mislim da je to više obična roba i prikladan za nekakve kušiniće koji se mogu skinit i oprat...e sad nek to Milica naša kaže detaljnije...kako joj se drži vezano za sjedenje a ne Višnjicu :D

ywana
10.10.2012., 21:39
mistery solved :D

http://www.dut.hr/products-page/dekorativne-tkanine/dekor-tkanine-za-tapeciranje/dekor-tkanina-za-tapeciranje-york-newspaper-color-04/

free spirit
10.10.2012., 22:30
bravo ywana! fakat si prava mysterysolverica. nikad ne bih pomislila da tip tajanstveno krije izvor materijala koji se nalazi iza čoška. baš sam naivna ko sobarica (:razmišlja o još nekim naivnim potezima:): )
ali sad samo bar sigurni da je materijal zaista namijenjen tapeciranju.

murtila
12.10.2012., 18:09
jebemu naivnost free :zubo:

eto, rješen i materijal...idem sad čirnit i sve ostale :D
ali opet ne znam koliko je dobar...piše da je za tapiciranje ali mislim da se dosta razlikuje od nekih drugih prikladnijih za tu namjenu
kod ovoga ne piše sastav, gustoča ...dok kod ovih običnijih piše
po meni je i dalje to više kao neka navlaka

cijena je super, još i popust....ali ja isto to sve moram opipat:zubo:
ali se sad mislim da uzmem neki pa ako mi nije po volji kao materijal, napravim ga ja lako kao navlaku :D

woman1
15.10.2012., 11:44
možete li mi reći kako se kreću cijene za presvlačenje trosjeda. naime, trosjed je od eko kože te je koža pukla i nezaustavljivo se širi i kida :( što mogu napraviti da spasim stvar?

*darcy*
15.10.2012., 11:58
Nažalost eko koža je vrlo nezahvalan materijal na sjedećem namještaju upravo zbog navedene situacije.

Što se može napraviti?

Bojim se da spasa nema osim kompletne zamjene tj. novog tapiciranja.
Cijenu ne znam ovako na blef (mužić mi nije u blizini), ali računaj da kupnja novog materijala dođe od 70 kn na dalje po metru.
Koliko za trosjed treba :ne zna: ali najmanje 6 metara ziher.

monika33
15.10.2012., 19:59
@darcy: pozdrav, mene zanima koliko bi otprilike došlo tapeciranje ovakvih fotelja?

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S09830490/

pincica
23.11.2012., 11:20
Znade li netko povoljnog tapetara u Zagrebu? Molim info u PM. Hvala!

maza beti
27.01.2013., 22:08
Molila bih ako mi netko može preporučiti krojača ili tapetara za namjesštaj (u biti imam materijal od kojeg bih napravila presvlake koje mogu prati) koji nije preskup, na području Zagreba.

jeeleenaa
11.02.2013., 14:01
MOLIM VAS ZA HITNU PREPORUKU DOBROG TAPETARA U ZAGREBU! Naime imam ogromnu kutnu garnituru od eko kože koja se sada raspada, sva se koža izmrvila i htjela bi je presvući u alkantara materijal u bež boji, te naravno da mi to napravi kvalitetan tapetar koji će znati ocijeniti je li potrebno mjenjati i spužve, sve uz prihvatljivu cijenu. Pliz da mi javite kontakte tapetara sa kojima ste bili zadovoljni tako da mogu početi zvat jednog po jednog jer uskoro neću imati gdje sjediti u dnevnom boravku :503:
HVALA UNAPRIJED

gabOnica
15.02.2013., 12:02
savjet molim.. želim "presvuć" stolice za šank. nisu poderane, samo su prljave i malo je popucala tkanina. planiram ih sam "presvuć" s tim da neću skidati staru tkaninu ni spužvu, već ću samo navući novu tkaninu i zaheftat :) treba mi savjet kakvu da tkaninu kupim. znam da mora biti neka deblja, al bi ipak htjela čuti vaše ideje :)
hvala

lavica71
13.03.2013., 09:38
Gdje mogu kupiti dekor za obnoviti dio namještaja
Navodno da ima negdje na Kvatriću dućan s povoljnim španjolskim materijalima

ali gdje?

malatajna
13.03.2013., 12:39
Da li netko mozda zna koliko bi otprilike kostalo tapeciranje 4 stolca i koliko je tkanine potrebno? Ovako izgledaju:
http://img208.imageshack.us/img208/4651/cachesrc81392e231fe8ba4.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/208/cachesrc81392e231fe8ba4.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Xanthe
17.03.2013., 22:50
Ima li tko preporuku za tapetara u Rijeci?

Može i PM.

Hvala! :)

tiziana
25.05.2013., 09:15
Ima li tko preporuku za tapetara u Rijeci?

Može i PM.

Hvala! :)

I ja trazim preporuku za tapetara u Rijeci.

terra_zg
08.07.2013., 00:11
MOLIM VAS ZA HITNU PREPORUKU DOBROG TAPETARA U ZAGREBU! ...

Moja je od stofa i isto trazim preporuku za dobrog tapetara u Zagrebu

Terranea
13.07.2013., 10:43
Također! :zubo:

Malapanda
26.07.2013., 12:20
Bok!

Upravo se useljavam u iznajmljeni stan u kojem je u spavaćoj sobi jedan stari bakin ormar koji mi se ne sviđa,a i ne slaže se s ostatkom stana. E sad, ja sam pitala vlasnika mogu li na njega staviti tapete, on je odobrio, ali pod uvjetom da ne uništim ormar sa ljepilom i predložio mi vodeno ljepilo. Budući da se tu na forumu kreću jako iskusni ljudi htjela sam pitati bi li metko mogao predložiti što da radim?

Hvala vam!

*darcy*
21.08.2013., 13:23
Još uvijek mi je simpatično kad ljudi misle da je tapeciranje ustvari ljepljenje tapeta :)

Žao mi je da ovaj post nije primjećen i premješten na odgovarajuću temu.

Možda još nije kasno :ne zna:

charlotte
20.10.2013., 23:21
Ima li tko preporuku, savjet? Ili mozda okvirnu cijenu tapeciranja ovakve kutne garniture.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/30973375/IMG_3665.JPG

Dimenzije su 300x200, sirina sjedeceg dijela na najsirem dijelu 110, debljina cca 30. Tri su jastuka 75x50x15.

Znam da cijena varira ovisno o materijalu (planiram mebl stof neke srednje cijene, eventualno ne znam procijeniti koliko metara je potrebno), navise me zanima cijena rada.

tachkrle
30.10.2013., 12:51
Ovim putem želim pohvaliti rad druge polovice *darcy*. Stolice su ispale super. D je napravio izvrstan posao. Izvrstan majstor. Od prve ti bude jasno da je čovjek pošten i vrijedan i da će dat sve od sebe da i njegov rad bude takav.

free spirit
31.10.2013., 05:37
hvala na ovoj recenziji :)
ja se isto spremam (pa tako već jedno dulje, ako ne i predugo, vrijeme) napraviti neke zahvate s darcynom boljom/lošijom/muškom polovicom.
ako ti se bude dalo - stavi slike uradaka.

*darcy*
31.10.2013., 19:34
Ovim putem želim pohvaliti rad druge polovice *darcy*. Stolice su ispale super. D je napravio izvrstan posao. Izvrstan majstor. Od prve ti bude jasno da je čovjek pošten i vrijedan i da će dat sve od sebe da i njegov rad bude takav.

Zahvaljujemo na pohvalama :)

Na raspolaganju smo za daljnju suradnju :mig:

hvala na ovoj recenziji :)
ja se isto spremam (pa tako već jedno dulje, ako ne i predugo, vrijeme) napraviti neke zahvate s darcynom boljom/lošijom/muškom polovicom.
ako ti se bude dalo - stavi slike uradaka.

Već sam pomislila da si odustala od svog malog projekta :D

Kad budeš spremna, moja bolja (:p) polovica i ja smo tu :)

City
31.10.2013., 20:04
Darsi, a šta tvoja bolja polovica sve radi? :)

*darcy*
01.11.2013., 06:48
Darsi, a šta tvoja bolja polovica sve radi? :)

A reci što te zanima :ne zna:
U principu zna sve raditi što se tapiciranja namještaja tiče.
Međutim sa stvarima poput ove (http://www.youtube.com/watch?v=GDaHpCMGIo4) ili onoga iz tvog potpisa se ne želi upuštati, jer to zaista nema cijene :)

free spirit
01.11.2013., 08:27
darcy, da li to znači da ne radi uopće s federima ili da ne radi takve komplicirane stvari kao što je chesterfield?

*darcy*
01.11.2013., 12:00
Radi s federima, ali ovo "nagužvavanje" kože je :504:

To je posao za dvojicu, sam se stvarno namučiš i zato velim da to nema cijenu.

Žao mi je što nemam neki foto dnevnik radova koje je radio.
Bilo je tu stvarno krasnih stvari; od običnih taburea do biedermeiera, od novih komada do namještaja starog i do sto godina.

free spirit
01.11.2013., 12:23
aha, to nagužvavanje mi je ionako bezveze.
nego, moju fotelju (ili dvije) ćemo svakako slikati, a ti bi mogla prizvati par ljudi čije kontakte imaš da vam pošalju fotke muževih radova. zašto ne.

City
01.11.2013., 13:46
Ma ima to cijenu, ali jedino kod "težih" klijenata. Platili bi oni to. :D

*darcy*
01.11.2013., 17:01
:top:

evelina
07.11.2013., 14:36
trebala bih par informacija vezano uz tapeciranje namjestajakao i preporuku za kvalitetnog tapetara:
- koliko bi otprilike doslo pretapicirati kutnu garnituru cca. 220 x 280; u umjetnu ili regeneriranu kozu; dio kuta i dvosjeda na garnituri je kao nov, jedino je tkanina poderana po savu na dijelu trosjeda; a posto se ne moze pretapicirati samo taj dio u identicnu tkaninu, trebalo bi sve promijeniti
- 6 stolica takodjer u umjetnu ili regeneriranu kozu; stolice su kao nove, puno drvo, samo sto mi se eto ne svidja tapecirung na njima

unaprijed hvala

*darcy*
07.11.2013., 14:46
Kutnu garnituru bi prije trebalo vidjeti.

Za stolice mi se možeš javiti na pm ako si u Zg ili okolici:mig:

jawalica
18.11.2013., 10:22
Da se i ja pohvalim sa mužem tapetarom.
Registriran, nije u sustavu PDV-a, ali naravno izdaje račune.
Što radi?
Stolice, fotelje, garniture, vrata, sjedala za vozila, "nebo" u vozilima....i štošta drugo prema željama.
Također, radi i s kožom, npr. futrole za lovačke puške, noževe, oružje, bisage za motore....
Ne znam da li smijem staviti mail ili je to reklama...pa ako ne, sve upite može na pm

paprenjak
22.01.2014., 20:59
E sad ne znam jel pitanje za tapetara al idem probati..dakle na kutnoj garnituri imam naslonjace-jastuke koji su pricvrsceni na čičak..nisu fiksni. Imaju i cif ali je glupa izrada pa se nedaju skroz skinuti. E sad ja sam otvorila cif i skužila da je unutra skoro raspadnuta "jastucnica" ispunjena komadicima spuzve..dakle ja bi htjela da mi netko ponovo skroji te unutrasnje jastuke da ih mogu normalno vaditi i prati vanjski šlifer..tko bi to mogao napravit?

zvjezdanašabjan
19.02.2014., 10:21
Hej curke jel mi možete odgovorit kolika bi otprilike bila cijena tapeciranja kutne garniture, dali sama moram nabavit ili vaši muževi već imaju neki izbor( Vi koje ste rekle da Vaše bolje polovice to rade)
Imam slike na kompu pa mogu poslati gdje treba, nova sam na forumu pa neznam kako da postavim tu
Hvala

pipi1
24.02.2014., 07:40
MOlim savjet za nekoga tko radi presvlake za fotelju koje bi se mogle skidati i prati.
Može li me netko uputiti na forum ili dati direktan savjet za osobu koja se bavi manjim popravcima namještaja i farbanjem starog namještaja u bijelo. Unaprijed zahvalan.

nona lucy
24.02.2014., 22:30
Već sam neko vrijeme u potrazi za odgovarajućim materijalom za tapeciranje fotelje. Od svih jednobojnih i cvjetnih dezena ja sam zapela za dezen sa slovima, ali ga ne mogu naći. Zna li netko gdje bih mogla kupiti takav materijal.

free spirit
24.02.2014., 22:43
znam za ove dvije (York newspaper color 01 i color 04):
http://www.dut.hr/products-page/dekorativne-tkanine/dekor-tkanine-za-tapeciranje/

nona lucy
24.02.2014., 23:16
Free spirit, nije loš ni ovaj newspaper 01. Hvala ti na pomoći. Ako nikako ne budem mogla pronaći taj sa slovima, a on mi je trenutno najdraži, mogao bi i ovaj biti dobra zamjena.

*darcy*
25.02.2014., 13:26
Već sam neko vrijeme u potrazi za odgovarajućim materijalom za tapeciranje fotelje. Od svih jednobojnih i cvjetnih dezena ja sam zapela za dezen sa slovima, ali ga ne mogu naći. Zna li netko gdje bih mogla kupiti takav materijal.

Meni je simpa ovaj (http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80173365/) iz Ikee :cerek:

Elle Vk
05.03.2014., 12:20
Evo još jedan sa slovima:
http://aninetkanine.com/proizvodi/brojke-i-slova-41

City
05.03.2014., 12:28
Imaju svega: http://aninetkanine.com/proizvodi/retro-uzorci-31

*darcy*
05.03.2014., 12:50
Prekrasni dezeni materijala, samo nisu svi za tapeciranje :(

No i ono što imaju nije loše tkanine za tapeciranje (http://aninetkanine.com/proizvodi/tkanine-za-tapeciranje-6)

ovaj (http://aninetkanine.com/proizvodi-vise/tkanine-za-tapeciranje/heirloom-hd-ornate-floral-sepia-qvjd015-sepia-34) mi je baš lijep :)

Elle Vk
05.03.2014., 14:03
Meni su super otkriće. Imaju baš lijepe tkanine, sve je 100% pamuk, a možeš kupiti i samo 20 cm što je super za sve koji se bave rukotvorinama pa prave jastučiće, lutkice i slične sitne stvari ....

scorpio women
15.03.2014., 10:59
http://imageshack.com/a/img854/2509/69gy.jpg

zanima me, ako netko zna ofkors, kakvu spuzvu da stavim u ovaj tapecirani dio oko kreveta, kolika debljina, gustoća, dali mogu staviti nesta drugo umjesto spuzve??? Meni osobno bi taj tapecirani dio bio samo za ukras jer ovaj komad kod uznozja bi bio duplo manji nego na slici..

marela23
03.04.2014., 17:57
jel zna kog dobrog tapetara na podrcuku trogira,marine,rogoznice!

katjes
08.04.2014., 14:02
gledam ja našu odbačenu fotelju, to je ona jeftinjara iz jyska (http://www.jysk.com/hr/130/726/3638000/a/catalog). tkanina je poderana, punjenje (spužva) je otišlo.. ali ona je zapravo jako udobna i žao mi je baciti. nije uopće upitno da bi tapiciranje koštalo više nego nova.
:D
al vidjela sam lijepe tkanine i baš bi mi bila slatka da joj netko može udahnuti novi život.

al nisam sigurna da je li to posao za tapecera ili krojačicu? ta cijela navlaka u kojoj je jastuk samo se natakne na drvenu konstrukciju. :ne zna:
mogu je podfrknut pod ruku i odnijeti kom već treba.
a taj netko bi trebao napraviti novo punjenje i novu navlaku. ne bi bilo loše kad bi punjenje bilo malo deblje.

kom da se obratim za spas fotelje? :kava:

ellaos
15.04.2014., 17:42
Ja sam tapecirao 6 stolica od blagavaonice. I to samo zato jer nisu bile oštećene i rasklimane, stari su skoro 20 godina a čvrsti ko kamen. Jedino je tapecirung "otišao" Neki majstor mi je rekao 200 kn po stolici pa sam pao u nesvjest. A materijal mu "cote" Raturio sam stolice, prelakirao ih bezbojnim lakom, kupio neku skuplju/deblju tkaninu i novu spužvu, cirka 10 sati posla tijekom tjedan dana, jedna po jedna, sve skupa ispalo oko 500 kn. Sve je super jedino tkaninu nikako nisam mogao napeti tako kako je bilo, ali je ok, usput sam stavio malo deblju spužvu pod guzicu.

odlično :D malo se namučit al vrijedi na kraju. budem i ja tako :D hvala na primjeru