PDA

View Full Version : Obleka za njega

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

Afraid
29.07.2010., 08:11
u Imp. Galeriji smo to sve kupili

goodgirl29
29.07.2010., 08:45
koliko treba da stigne? pa da mi javiš, da se i ja domognem jedne :D

7 dana :D

ajsika
29.07.2010., 11:07
7 dana? Znaci iduci tjedan imam nausnice :D Aaaaa jedva cekam! :cerek:

imenka
29.07.2010., 12:34
gg, znači to ti je seller odgovorio? ajde kad stigne pošalji kako si zadovoljna, i jel baš bijela, bijela, pa ćemo vidjet onda koje ideje MD. ima:D
iako je on prvobitno razmišljao o mašni, no kako smo kupili odijelo, ne smoking, ne znam dal ta visoka košulja i bijela mašna pašu na takvo što?

ako tko ima kakvu ideju? dečki? cure?
Blue? help help :p

goodgirl29
29.07.2010., 12:53
ok, narucujemo iduci tjedan, pa dobijes fotke, dojmove, sve :mig:

uh, meni masne nikako nisu lovely. ali ok, sto ljudi, sto cudi :)

Blue
29.07.2010., 12:54
Klasično odijelo s visokom košuljom i mašnom ne pašu. Smokinzi su rastezljiv pojam u zadnje vrijeme, znaju ličit i na odijela, ali ako je baš odijelo, onda bi izbjegao mašnu. Poanta je ne raditi stvari na pola, jer bi to bio pokazatelj neukusa i uostalom slabog poznavanja odjevnih pravila. Kao, smoking i bijela mašna su skroz elegantni, mogao bi i ja to, ali nemam smoking, pa ću odijelo, onda mi se ne sviđaju klasične cipele pa bi neke "fora" - i na kraju ispadneš obučen ko cirkus. Jedan stil, jedna filozofija, jedna kombinacija boja, što jednostavnije to bolje.

Još jedna stvar, vezano za ljetno oblačenje za vjenčanje. Vidio sam mladence na Bundeku prije dva tjedna - ona u ogromnoj vjenčanici, on u prsluku, vani 35. Ok, jasno mi je da se ne da baš predvidjeti par mjeseci unaprijed hoće li biti 35 ili 25, ali ako se zna da je vjenčanje ljetno, onda bi bilo zgodno da se mladenci prilagode. On bez prsluka, ona u laganijoj vjenčanici, možda s otkrivenim leđima i slično.

Marginalno vezano za temu: znate koje dvije stvari nikad ne izlaze iz mode? Crne cipele i tvrd kurac. :D

Blue
29.07.2010., 13:00
Vjerujem da je mladoženji najviše od svega teško naći kravatu. Jer je većina kravata po dućanima obična, bezlična i nekako više poslovna nego svečana. Slijedom toga im je lakše staviti crnu kravatu kao da idu na sprovod, pa to prozvati crnom elegancijom, ili staviti neku "šampanj" pizdariju od marame, na koju mora prsluk i eto ga na pola puta do izgleda ukrasne figurice na torti. Tako da je moj prijateljski savjet vama mladenkama da malo potaknete dečka da nađe lijepu svečaniju kravatu koja mu se sviđa. Odite u malo skuplje dućane i tamo ćete vjerojatno naći nešto po vašem ukusu. Ako ste uspjeli uštediti na cipelama koje su bile na sniženju, zatim na popustu za odijelo, dajte lovu barem za taj zadnji detalj. Također, ako vam netko putuje avionom, neka vam na europskim aerodromima kupi gumbe za manšete u dućanu Tie Rack - mislim da su najskuplje oko 200 kuna, ima ih na desetine modela, elegantnih i fora.

goodgirl29
29.07.2010., 13:19
blue, da ne riskiramo onda s onom kravatom s ebaya? ( http://img408.imageshack.us/i/bwonfgqbgkkgrhqziev10fc.jpg/ )
zbunjena sam... zelimo proci jeftinije, a da izgleda lijepo... :ne zna:

Blue
29.07.2010., 14:04
Kravata ti može bit super. Međutim, može bit i bezveze. Ako bude bezveze, onda moraš kupiti novu, pa ispada da si za tu jednu dala 100 kuna više. Mislim da bi bilo bolje da odmah kupiš dobru, koju možeš vidjeti i opipati.

Pazi, ima par problema s kravatama. Prvo, njihova duljina. Nije isključeno da ti stigne kravata koja je malo kraća. Što ne utječe na njeno vezanje, ali utječe na to da ti onaj kraći dio kravate, koji ide iza njenog lica, bude prekratak za provući kroz onu šnalicu koja je ušivena na leđima kravate, pa da ti stalno nestašno izviruje. I to se da sredit nekom malom zihericom ili laganim heftanjem, ali baš da bi si to radio na vjenčanjui... Također, vidio sam slučajeve gdje su ljudima kravate bile preduge, odnosno kad su ih oni nepravilno vezali prekratko, pa tanji dio kravate odozdo izviruje ispod njenog lica. Druga stvar je širina kravate. Nije dobro kad je kravata uska pederska, ali nije baš ni dobro da je neki staromodni model koji zna biti dosta širok na svom donjem dijelu. A to se baš ne vidi preko weba, nego tek kad je primiš u ruku ili zavežeš oko vrata. I treća stvar je materijal, debljina materijala, pa čak i njegov sastav, koji određuju kako će ti izgledati čvor. Tanka "svilena" kravata često znači da će čvor biti tanak i u banani, umjesto onako fino bogat kao na slikama.

Ukratko, za vjenčanje ne bi preporučio kupovinu kravate preko weba. Može bit super, može bit katastrofa, ali definitivno nije vrijedno kockanja i gubljenja vremena. Bolje posjeti Croatin dućan u Oktogonu, možda neki BOSS ili koji od butika po gradu i to je to. Za sat i pol hodanja ziher imaš kravatu, cijena 100 do 400 kuna.

Baj d vej, ako je odijelo tamno, košulja bijela, zašto ne ideš na neku antracit kravatu? Tamno tamno tamno sivo. Kontrast je super, izgleda elegantnije od bijele. Mislim, meni je najveći problem provariti bijelu kravatu na bijeloj košulji, ako se ne radi o smokingu.

imenka
29.07.2010., 20:04
Klasično odijelo s visokom košuljom i mašnom ne pašu.
Još jedna stvar, vezano za ljetno oblačenje za vjenčanje. Vidio sam mladence na Bundeku prije dva tjedna - ona u ogromnoj vjenčanici, on u prsluku, vani 35. Ok, jasno mi je da se ne da baš predvidjeti par mjeseci unaprijed hoće li biti 35 ili 25, ali ako se zna da je vjenčanje ljetno, onda bi bilo zgodno da se mladenci prilagode. On bez prsluka, ona u laganijoj vjenčanici, možda s otkrivenim leđima i slično.

Marginalno vezano za temu: znate koje dvije stvari nikad ne izlaze iz mode? Crne cipele i tvrd kurac. :D

:lol: na zadnje ;)

ah znam ovo za smokinge :hebemu: a baš sam htjela da izgleda vrhunski elegantno, ako ništa drugo, možda mu nabavimo sako smokinški, :rofl:

a vjenčanje je u ranu jesen, recimo to tako, pa vjerujem da neće biti prevruće, a ako bi imao samo odijelo, onda mislim da ne bi stavljao prsluk, nisam njihov poklonik baš.

a tamnoplava kravata. onako dark royal blue? jel se to smije :zubo:

EDIT: dragi si je manžete sam kupio u croati, za 200ak kn, mislim, i super su mu :mig:

fasinain
29.07.2010., 20:07
ako muski mogu imat roze kravate na vjencanjima ne vidin sta ne bi mogli imati i tamno plave :zubo:

inace, nisam ni ja pobornik prsluka.
ja bi najrade dragoga obukla u crno odjelo, bila kosulja i crna kravata.
jesam grozna? :zubo:

Blue
29.07.2010., 20:18
ja bi najrade dragoga obukla u crno odjelo, bila kosulja i crna kravata.
jesam grozna? :zubo:Nisi. To je ionako jedan od najtužnijih dana njegovog života, red je da bude obučen kao za sprovod :D

goodgirl29
29.07.2010., 20:19
ni malo! meni su sexy te, kako blue kaze, sprovod kombinacije...

fasinain
29.07.2010., 20:40
Nisi. To je ionako jedan od najtužnijih dana njegovog života, red je da bude obučen kao za sprovod :D

Ionako moj svekar uvik na vjencanjima mladozenji da saucesce :zubo:

a sta cu ja kad ne volim boje :zubo:

imenka
29.07.2010., 20:41
Nisi. To je ionako jedan od najtužnijih dana njegovog života, red je da bude obučen kao za sprovod :D

LOL :lol:

a tamnoplavo? nou?

ajsika
29.07.2010., 20:42
Hehehe, fas, nisi grozna, ima nas jos :P

Blue
29.07.2010., 21:02
LOL :lol:

a tamnoplavo? nou?Možda bolje svjetloplava:

http://www.blue-neckties.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/05/light-blue-solid-tie.jpg
http://www.ahfashion.com/products_pictures/40901-1-Black-3B-S.jpg

ajsika
29.07.2010., 21:12
Uuuu meni je crvena super, ko u Hitmanu :D
http://www.pearlanddean.com/mediaLibrary/images/english/169913.jpg
I jos onaj njegov kaput... uhhhhh.. :cerek:

imenka
29.07.2010., 21:13
hm.
predložit ćemo :mig:

goodgirl29
10.08.2010., 13:03
http://img408.imageshack.us/img408/3006/bwonfgqbgkkgrhqziev10fc.th.jpg (http://img408.imageshack.us/i/bwonfgqbgkkgrhqziev10fc.jpg/)

ja sam je ipak narucila, i danas je dosla. odlicna je, ista kao na slici, bas ista. po kvaliteti puno bolja nego kravata koju je tata nedavno kupio za 100 kn u nekoj no name trgovini :D

fasinain
10.08.2010., 13:19
bravo gg :cerek:

mi smo danas kupili odjelo za dragoga :cerek:
ipak je uzea i prsluk, iako san ja u pocetku bila protiv njega... ali bas mu lipo stoji :cerek:

cvat_mladosti
10.08.2010., 14:09
Opet sam u dilemi - kupiti odijelo koje ću nositi na vjenčanju i nikada ga više neću obući ili kupiti neko ˝univerzalno˝ svečano odijelo, ali koje ću ipak nekad, u nekim drugim svečanim prigodama moći obući?

Kakva su iskustva drugih forumaša?

fasinain
10.08.2010., 16:16
md je sad kupia jedno, ajmo reci univerzalno odijelo.
sad, ne toliko zbog toga da ga obuce jos koji put, vec vise zato sta nam se klasnicnija odijela vise svidaju :mig:
a opet neku "posebnost" mu daje prsluk i kravata.

savjet ti je da ides probati i onda viditi sta ti najbolje stoji :)

ajsika
10.08.2010., 16:18
Ja sam za univerzalno... ali cuj, ako imas love za razbacivanje, onda si mos kupiti i to ultra-svecano koje ces obuci samo jednom :)

ajsika
10.08.2010., 16:19
ja sam je ipak narucila, i danas je dosla. odlicna je, ista kao na slici, bas ista. po kvaliteti puno bolja nego kravata koju je tata nedavno kupio za 100 kn u nekoj no name trgovini :D

Drago mi je da se rizik isplatio! :)
Ne znam jel negdje prije pisalo, ali, koliko te dosla? Ako nije tajna ;)

goodgirl29
10.08.2010., 16:39
nije, naravno :mig:
£ 9.5

cvat, ja sam isto za klasicno odijelo :)

ajsika
10.08.2010., 16:45
Tako malo? Pa onda si SUPER prosla :) Dragi je zadovoljan?

goodgirl29
10.08.2010., 16:49
prezadovoljan!! sad jos iscekujem kravate za djevere od drugog sellera, one su bile jos jeftinije, nadam se da ce i one biti dobre :zubo:

ajsika
10.08.2010., 16:51
Najs :) Bi li mi na pm nabacila ime tog sellera, cisto da ga imam u vidu za ovog svog? :)

cvat_mladosti
11.08.2010., 08:18
Što se tiče odijela, možda ipak prevlada odluka o kupnji onoga kojeg neću obući samo jednom i nakon vjenčanja ga ˝konzervirati˝ i diviti mu se u ormaru.
Kad sam bio kum, kupio sam prekrasno odijelo koje i dan-danas obučem u svečanim prigodama (moram priznati da me svaki put kad ga oblačim podsjeti na prekrasnu svadbu i tremu uoči nje zbog ˝kumovske odgovornosti˝ :D a sada priželjkujem da i moja svadba bude bar upola dobra kao ta od moga kuma)

melita
13.08.2010., 09:29
md je sam nekidan predložio da idemo gledati odijela, ja ostala :eek:
i našli smo jedno prekrasno, u nekoj žnj trgovini usput, super jeftino na sniženju, al nema njegove veličine :( morala sam vam se požalit, tako mi je krivo :(
danas nastavljamo potragu u inozemstvu :D

fasinain
13.08.2010., 09:30
di idete ? :)

melita
13.08.2010., 09:36
preko save, u b.brod :D
čula sam da se može nać dobrih klasičnih odijela, iako ja to tamo nikad nisam vidjela. al nisam prije ni gledala, tako da baš me zanima :ne zna:

imenka
13.08.2010., 11:44
evo, osim zamjenske košulje, mi sve rješili :mig:

preporučam galileo u rosesu. tamo je akcija kravata 2+2 :D
(doduše nema onih baš jako svečanih kratkih za prsluke)

ajsika
13.08.2010., 14:41
md je sam nekidan predložio da idemo gledati odijela, ja ostala :eek:
i našli smo jedno prekrasno, u nekoj žnj trgovini usput, super jeftino na sniženju, al nema njegove veličine :( morala sam vam se požalit, tako mi je krivo :(
danas nastavljamo potragu u inozemstvu :D

A bas ste pehisti... zelim vam vise srece iduci put :)

maza116
26.08.2010., 18:08
I ja mislim da cemo imati problema s oblekom za mog dragog...

Kao prvo poprilicno je izbirljim sto je i dobro, ali i nervira. Prvo je htio Bossovo odijelo, ali to je palo u vodu jos prosle godine kad je bio kum na jednom vjencanju. Hvala Bogu mozemo si ga priustit, ali problem je bio u broju. Jer moj dragi ima poprilicno jake noge i trebao bi mu zbog toga veci broj hlaca, ali onda mu je u struku siroko. Imaju takve neke smijesne krojeve.

Pa smo onda odlucili pogledati kod nas u Hr. (mi ne zivimo u Hr.) i jako sam se razocarala. Kao prvo losim izborom, a kao drugo katastrofalnim osobljem u takvim trgovinama. Mislim da vecina ljudi ne kupuje svaki dan odjela da tocno zna sto i kako traba izgledati ili kako sto treba stajati i oni bi nas trebali infornirati, ali ne, tako su neprofesionalni, i to u gotovo u svim trgovinama u kojima smo mi bili. U drugim europskim gradovima trgovci se doslovno kidaju da ti prodaju nesto, ali ne laznim komplimentima nego ti zbilja kazu sta i kako i zasto. A kod nas samo sto ti ne kazu evo biraj si sam, ja sam tu da ti naplatim.
I tako, osim toga, opet nismo nasli nista, jer kod nas ni u jednoj trgovini gdje smo bili, pa cak i kod nekih dizajnera, ne prodavaju odvojeno sakoe i hlace sto mom dragom treba, kako sam vec navela. Smijesno... Eto kad i hoces potrositi malo vise novca, ne mozes!

Tako da sad nastavljamo potragu po njemackoj pa cemo viditi.

Ali mogu reci da suosjecam sa svima koji traze odijela u Hr.

imenka
26.08.2010., 19:37
pogledajte u Peek & Cloppenburgu, to imate i gore, a kod nas u WG su nas baš ljubazno uslužili i sve bilo gotovo za 10ak minuta ;)

maza116
26.08.2010., 20:20
Dobro, mi smo se vise bazirali na one trgovine kojih u njemackoj nema. Bilo bi i glupo kupovati u Hr. u takvim trgovinama kojih ima i kod nas kad je ovdje ista roba dosta jeftinija, a vjerojatno i izbor veci.

magjar07
10.09.2010., 15:26
trebam savjet...

što obući ispod krem košulje jer kad se oznojim to će bit katastrofa...

razmišljao sam o nike dri fit majici bijeloj;:D

maza116
10.09.2010., 16:35
Moj dragi oblaci uvijek one uze majice kratkih rukava, bijelu naravno, bolje izgledaju od podkosulje, jer se ne ocrtavaju, a pogotovo kad se malo oznojis onda se to tek vidi... isprobaj, vidit ces da je dobro.

.:m.bellucci:.
12.09.2010., 21:45
mi jos nismo bili niti pogledat....a on je cijeli nestandardan :lol:

široka ramena, uzak u struku, jake noge...katastrofa za nać odgovarajuće odijelo.... :ne zna:

Fas di ste kupili odijelo>?

fasinain
14.09.2010., 17:41
mi? u di capria :)

ispalo nas je negdi oko 3600 kn.
odjelo, kosulja, prsluk, kravata, manzete :misli:

odlicno mu stoji :)

na kraju ce i moj i njegov tata imati puuno skuplja odjela od njega :zubo:

zubičica
14.09.2010., 18:43
Evo jedna preporuka.

Mi smo šivali odijelo kod Ivice Klarića i stvarno nemam niti jednu primjedbu. Čovjek je stvarno uslužan, pokazuje materijale, predlaže modele, a i šiva odlično... Uzeli smo crni smoking, jer je to nešto što se može nositi i kasnije, a već kad se šiva po mjeri nek ne bude samo za jednom obući. U konačnici odijelo je sašiveno savršeno. Jedna sitnica me posebno kupila. Na deklaraciji piše i ime vlasnika odijela :D.

Cijena? Takav tip odijela oko 3500 kn. Nije malo, ali je po mjeri, pa u tom slučaju i nije tako strašno (ako uzmemo u obzir cijene konfekcijskih odijela po dućanima).

.:m.bellucci:.
15.09.2010., 16:10
mi? u di capria :)

ispalo nas je negdi oko 3600 kn.
odjelo, kosulja, prsluk, kravata, manzete :misli:

odlicno mu stoji :)

na kraju ce i moj i njegov tata imati puuno skuplja odjela od njega :zubo:

Odlicno...mislim da i mi idemo danas u potragu....vidit cemo oce bit raspolozen kad dodje s posla :)

ajsika
17.09.2010., 09:36
Evo jedna preporuka.

Mi smo šivali odijelo kod Ivice Klarića i stvarno nemam niti jednu primjedbu. Čovjek je stvarno uslužan, pokazuje materijale, predlaže modele, a i šiva odlično... Uzeli smo crni smoking, jer je to nešto što se može nositi i kasnije, a već kad se šiva po mjeri nek ne bude samo za jednom obući. U konačnici odijelo je sašiveno savršeno. Jedna sitnica me posebno kupila. Na deklaraciji piše i ime vlasnika odijela :D.

Cijena? Takav tip odijela oko 3500 kn. Nije malo, ali je po mjeri, pa u tom slučaju i nije tako strašno (ako uzmemo u obzir cijene konfekcijskih odijela po dućanima).

Oho, mislim da sam dobila konacno rjesenje za odijelo od najdrazeg mi... Njega je odusevilo isto ovo da na deklaracili pise ime vlasnika odijela, pa se odmah poceo interesirati :) Koliko je trebalo covjeku da sasije odijelo i na koliko proba ti je muz isao? To je u ZG?
A 3500 kn nije puno, ako je fino napravljeno. :top:

zubičica
17.09.2010., 16:11
Oho, mislim da sam dobila konacno rjesenje za odijelo od najdrazeg mi... Njega je odusevilo isto ovo da na deklaracili pise ime vlasnika odijela, pa se odmah poceo interesirati :) Koliko je trebalo covjeku da sasije odijelo i na koliko proba ti je muz isao? To je u ZG?
A 3500 kn nije puno, ako je fino napravljeno. :top:

Nama se nije žurilo, a i počeli smo se dogovarati prije godišnjih, tako da je trebalo jedno mjesec dana (ali tak je ispalo zbog toga kaj je Klarić išao na godišnji, a ni mi nismo forsirali). Najbolje da odete do njega i sve se dogovorite. Evo ti njegova stranica

http://www.fluid-dizajn.hr/IK/index1.html

ajsika
17.09.2010., 16:25
Super, hvala ti! :)

rapajic_st
17.09.2010., 17:20
kakva su odijela kod arbanasa? i cijena..ako je tko nedavno kupovao kod njega..

maza116
18.09.2010., 12:12
kakva su odijela kod arbanasa? i cijena..ako je tko nedavno kupovao kod njega..

Mi nismo kupili, jer jos trazimo, ali bili smo tamo... Odijela su lijepa, ali vise onakva koja ces samo na vjencanje obuci i vise nikad, jer su poprilicno svjetlucava i djeluju presvecano za neke druge prigode recimo... Cijena je onako... Poprilicna naspram ostalih... npr. odijelo koje je moj dragi probao, znaci sve sto je imao na sebi (odjelo, kosulja, prsluk i sve dr.) bi kostalo oko 7000 kn. Pa sad...

magjar07
19.09.2010., 12:19
imaš i drugi arbanas! prema cvjetnom više, tam su normalna odijela. i nije prevelka cifra... mislio sam tam kupit svoje al sam naletil na neko sniženje u nekom žblj dućanu i kupio tam...

a frendić kupio nedavno u arbanasu ono svečanije odijelo...platio ga oko 6000 isad ga prodaje za 250k da se to ne isplati baš

Francesca
19.09.2010., 12:59
slažem se, ako niste tip koji nosi inače odijela bolje je kupiti neko svakodnevnije koje ćete moći i nositi i u nekim drugim prilikama

no ako imate u ormaru 3-4-5-6 odjela, onda je možda i vrijeme da nabavite malo svečanije, svjetlucavije odjelo koje ćete u kombinaciji sa nekom drugom koušljom moći nositi na neke druge svadbe ili svečane prilike

No princess
19.09.2010., 15:08
slažem se, ako niste tip koji nosi inače odijela bolje je kupiti neko svakodnevnije koje ćete moći i nositi i u nekim drugim prilikama

no ako imate u ormaru 3-4-5-6 odjela, onda je možda i vrijeme da nabavite malo svečanije, svjetlucavije odjelo koje ćete u kombinaciji sa nekom drugom koušljom moći nositi na neke druge svadbe ili svečane prilike

Ovo je upravo poslužilo da nagovorim dragog da kupi neko fensi odijelo. Javim da li je upalilo.

magjar07
21.09.2010., 17:08
koji čvor da vežem:confused::confused::ne zna:... kravate nosim nikad...

link na jubito kak se taj specifični veže... kravata je klasika...

Mayo
21.09.2010., 17:22
koji čvor da vežem:confused::confused::ne zna:... kravate nosim nikad...

link na jubito kak se taj specifični veže... kravata je klasika...
možda ti ovo pomogne :mig:
Kako zavezati kravatu? (http://www.croata.hr/interesting/tie_a_tie.php?lang=hr)

magjar07
21.09.2010., 17:24
ma još da znam kaj je kasični ovratnik i kaj je french cut....

Mayo
21.09.2010., 17:57
Pretpostavljam da je ovo french:

http://www.mensflair.com/ns/media/french-c.jpg

magjar07
21.09.2010., 18:09
kak to meni sve isto zgleda....

Francesca
21.09.2010., 18:32
:rofl:

Blue
26.10.2010., 12:59
O tome ja pričam. Ljudi kupe odijelo za stavit se ko ukras na tortu i kasnije nemaju pojma što bi s njim. Bolje kupite tamno odijelo klasičnog kroja, pa da imate barem jedno u ormaru za posebne prilike. :amen: Većina ovih odijela koja su kao "za vjenčanje" jednostavno nisu nosiva u drugim prilikama. Pa čak ni na drugom vjenčanju, osim ako ponovo nisi mladoženja :zubo:

maza116
26.10.2010., 17:34
O tome ja pričam. Ljudi kupe odijelo za stavit se ko ukras na tortu i kasnije nemaju pojma što bi s njim. Bolje kupite tamno odijelo klasičnog kroja, pa da imate barem jedno u ormaru za posebne prilike. :amen: Većina ovih odijela koja su kao "za vjenčanje" jednostavno nisu nosiva u drugim prilikama. Pa čak ni na drugom vjenčanju, osim ako ponovo nisi mladoženja :zubo:

I sto je u tome lose... Pa ni ja necu sigurno svoju vjencanicu ponovno oblaciti niti sam ju zato uzela da bi ju jos koji put mogla "iskoristiti", pa zasto onda i musko odjelo ne bi isto bilo takvo, samo za tu namjeru i to je to. Meni osobno je tako puno ljepse, a ne da se pojavis nakon nekog vremena negdje u svom vjencanom odjelu, tek je to glupo...

Blue
27.10.2010., 10:57
Loše je to što žene rade cirkus od vjenčanja, u kojeg počesto uvlače mladoženju ni krivog ni dužnog.

Muškarci odluke o odijelu često donose ili u dogovoru s budućom suprugom ili navodno samostalno, ali nakon razgovora s istom. Rijetko koji muškarac koji inače ne nosi odijela potraži savjet od drugog muškarca koji se u to razumije, možda iz banalnog razloga što takvog nema u njegovoj blizini ili mu je „glupo pitat'“. Kao rezultat tog procesa donošenja odluke, njegov izbor je u većoj mjeri pod utjecajem mladenke, uz neke njegove generalne preference. Na primjer, čini mu se normalno da bude obučen kao za tortu jer mu se to direktno ili indirektno sugeriralo kao poželjno, ali hoće odijelo ili kravatu određene boje, pa je kao „on izabrao“.

Lova koja se troši na odijevanje mladenaca je u pravilu raspoređena u omjeru 2:1 za mladenku. Odnosno, vjenčanica košta duplo više nego odijelo. A nije da nema jednako skupih odijela :mig: Dakle, ili se tu mladenka proteže čitavih 100 posto iznad svojih mogućnosti u želji da sama izgleda što bolje, dok mladoženja ostaje u realnim financijskim okvirima, ili se škrtari na mladoženji, što je pederski.

Zbog gore navedenog dolazi do situacija gdje se i vjenčanice i odijela prodaju. Jer ih nose ljudi koji ih nisu sposobni financijski pratiti, što nameće pitanje zašto ih onda (takve) uopće kupuju. Da sad ne ulazim u priču oko vjenčanica, garantiram da se umjesto „svečanog odijela za vjenčanje“ iz Arbanasa može negdje drugdje kupiti prikladno klasično odijelo jednake ili veće elegancije za upola manju cijenu.

Također, vjenčanice u pravilu nisu nosive u drugim prigodama, dok odijela jesu. Gledano kroz vrijeme, muškarci su rijetko kada nosili posebnu odoru za vjenčanje – oni su u pravilu oblačili svoju najsvečaniju odjevnu kombinaciju, bilo to tamno odijelo (ovisno o kontekstu i podneblju) ili na primjer svečana vojna odora. Jednako obučeni ne da su mogli nego su i trebali dolaziti na neke druge formalne prigode. Sukladno tome, meni je teško razumljiv pojam jednokratnog „odijela za vjenčanje“ koji se raširio među ljudima koji gravitiraju nekakvoj srednjoj klasi, a koji je nastao pod utjecajem mladenki koje potpuno krivo projiciraju jedinstvenost svoje vjenčanice na mladoženju te iz želje da proizvođači dignu neku lovu.

Piccola Ana
27.10.2010., 11:04
O jadni muškarci... :rofl::rofl:

zubičica
27.10.2010., 22:07
Moj dragi bi htio imati pojas na odijelo, a ne prsluk. Radim u blizini Gena dućana, pa sam neki dan nadobudno otišla vidjeti tamo pojaseve. Pala sam u nesvjest skoro. Žena se sva rastapala dok mi je pokazivala komad tkanine, tzv. pojas za 950 kn!!! :eek: U tu cijenu čak idu i dvije maramice, jedna bijela dnevna, i jedna u boji pojasa. :rofl:

sonea
27.10.2010., 22:57
igrom slucaja i dragi i ja se za neke svecanije prilike oblacimo jako jako elegantno,znaci nema nikakve sanse da se ide na neku proslavu ili vencanje ili bilo sta drugo a da on nije u odelu a ja onako tip-top,on takodje voli odela tako da ih ima vise i definitivno cemo za svadbu uzeti neko jako elegantno,pa i po cenu toga da ga nikad vise ne obuce,bas me briga vazno mi je samo da se njemu svidja i da je on svojim izgledom zadovoljan,mada kazem s obzirom da on bas dosta nosi odela to sigurno nece biti promasena investicija i bacen novac:top:

think.pink34
28.10.2010., 16:54
[QUOTE=Blue;29702895]Loše je to što žene rade cirkus od vjenčanja, u kojeg počesto uvlače mladoženju ni krivog ni dužnog.

Potpisujem te, a sad ce me zene razapeti!!!!! Uf!Mislim ipak da tu i godine imaju svoju ulogu, mladje cure ipak vecinom zamisljaju svoje vjencanje kao poseban dan iz snova, a moja generacija ( over 35 ) ima malo izmijenjenu sliku dana vjencanja. Kazem iz vlastitog iskustva jer znam kako sam svoje vjencanje zamisljala kad sam imala 25, a od te ideje nakon 10 godina nije ostalo nista.
Nego, zanima me tvoje misljenje o crnom "slim fit" odijelu na diskretne bijele tanke pruge. Nisam nigdje naisla do sada na ovom podforumu uopce na mladozenju u takvom odijelu, a moj dragi se zaljubio u jedno takvo odijelo, nista specijalno presvecano, ali mu lijepo stoji i super ga nosi....visok je 1,89 cm i super je gradjen....ajde prosvijetli me....bijela kosulja i kakva kravata?
i moram dodati jos nesto za sve cure...stvarno pustite ih neka se obuku kako ih volja....pa makar umrle od smijeha kad ih ugledate! Bilo bi najbolje da mladenka ne smije vidjeti mladozenju prije vjencanja u odijelu...koja bi to zabava bila kad bi ih na dan vjencanja ugledale na vratima!!!

Dadolina
25.11.2010., 08:05
nakon potrage po gradu, odijelo kupljeno u arbanasu...klasicno crno s gotovo neprimjetnim sjajem, strukirano... prodavacica bila izrazito ljubazna. skuzili smo da su sva ta svecana odijela sad izrazito sjajna što se ni meni ni dragom nije svidjelo. jedno je u armaniju bilo savrseno krojem ali sjaaaaj...ajme meni... al ko voli takva odijela, izbora po gradu ima

Piccola Ana
26.11.2010., 18:44
Kolko para?

Dadolina
29.11.2010., 07:24
nešto malo manje od 4000kn... kupljene i cipele u stiefelkonigu ovaj vikend, cca 1000kn.. jos malo i bit ce kompletno obucen!

zlocka
29.11.2010., 08:17
u outletu sv. helena, croata ima odjelo u izlogu 990kn (komplet)
ne znam jel ih imaju još, nisam zavirila

maza116
30.11.2010., 14:26
Loše je to što žene rade cirkus od vjenčanja, u kojeg počesto uvlače mladoženju ni krivog ni dužnog.

Muškarci odluke o odijelu često donose ili u dogovoru s budućom suprugom ili navodno samostalno, ali nakon razgovora s istom. Rijetko koji muškarac koji inače ne nosi odijela...

e pa moj nosi odijela i ima vec i crno i sivo i smede i sa prugicama i bez... i ne treba mu jos jedno za eto "ne daj boze ako mu zatreba nekad u zivotu"

po tvom misljenju ne bi mu ni trebalo onda novo kad vec ima toliko odijela u kojima su ga svi vec vidjeli, pa nek odabere nesto iz ormara.

i da, ja uopce na njega ne uticem, ja sam svoju vjencanicu davno nasla, a on odijelo jos nije, sto znaci da je izbirljiviji od mene -jedne zene. to ti sve kaze... nisu ni svi muskarci isti..

hrčak008
30.11.2010., 14:40
Evo, ja sam imala izbirljivog mladoženju koji je na odijelo potrošio više nego ja na vjenčanicu :D

Za takve bih preporučila Palmanovu, onaj njihov Outlet City (malo naprijed od IKEE :mig: ). Divna muška odijela, raspon cijena 200 - 500 €
Iskreno, slično odijelo koje smo gledali u Rijeci je koštalo 9000 kn, a tu ga je dobio za trećinu cijene.

Blue
30.11.2010., 14:42
@Maza116: Pričamo o različitim stvarima: ja o muškarcima koji inače ne nose odijela a ti o muškarcu koji ima ormar pun odijela.

Dadolina
30.11.2010., 14:50
[QUOTE=hrčak008;30272763]Evo, ja sam imala izbirljivog mladoženju koji je na odijelo potrošio više nego ja na vjenčanicu :D

meni je to sasvim ok i ništa čudno :) i moj dragi ce kad kupi sve biti otprilike na istoj cifri ko ja... kad vec dajemo toliku cifru za vjencanicu, mozemo i za njegovu obleku...
mozda sam trebala štedjeti na njegovom outfitu da meni vise ostane za moj hahaha :mig:

hrčak008
30.11.2010., 14:51
meni je to sasvim ok i ništa čudno :) i moj dragi ce kad kupi sve biti otprilike na istoj cifri ko ja... kad vec dajemo toliku cifru za vjencanicu, mozemo i za njegovu obleku...
mozda sam trebala štedjeti na njegovom outfitu da meni vise ostane za moj hahaha :mig:

Ma neeee, ne kažem da je čudno. :D

Samo želim reći da i oni izbirljivi mogu naći lijepe stvari, a da ne bankrotiraju.

maza116
30.11.2010., 15:11
@Maza116: Pričamo o različitim stvarima: ja o muškarcima koji inače ne nose odijela a ti o muškarcu koji ima ormar pun odijela.

ok, postao si odmah nakon mene pa sam mislila da se na mene odnosi...

nadomak smisla
01.12.2010., 07:57
Haudi pipl.
Dragi ima 2 metra, krakaaat, mršavije građe,kad nađe dovoljno dugi rukav i odgovarajuće rame sve pleše oko struka. Stoga ga ne želim vuć po arbanasima i varteksima jer će se samo zbedirat.
Dakle treba nam dobar krojač. Za odijelo (za košulju znam di ćemo-hvala Blue :top:)
Pa preporuke molim...:cerek:
(Klarića sam već upisala)

nadomak smisla
01.12.2010., 08:01
E da i fensi cipele (lijepe klasične) br 48? :rolleyes:
Zna li ko di da to uopće pitamo?
Ima onaj Big Foot na Ljubljanskoj i u Grazu u Humanicu ima golemih brojeva, al ne znam jel imaju traženi tip cipele...

zlocka
01.12.2010., 08:52
Za takve bih preporučila Palmanovu, onaj njihov Outlet City (malo naprijed od IKEE :mig: ). Divna muška odijela, raspon cijena 200 - 500 €
Iskreno, slično odijelo koje smo gledali u Rijeci je koštalo 9000 kn, a tu ga je dobio za trećinu cijene.

istina, frend kupio boss za 200E (ili čak i manje)

zabut
01.12.2010., 09:07
je li tko vidio gdje ima za kupiti odijelo sa frakom ili ako imate preporuku nekog dobrog krojaca koji bi znao sasiti tako nesto!?btw koliko uopce dodje sivanje odijela,otprilike

hrčak008
01.12.2010., 09:56
je li tko vidio gdje ima za kupiti odijelo sa frakom ili ako imate preporuku nekog dobrog krojaca koji bi znao sasiti tako nesto!?btw koliko uopce dodje sivanje odijela,otprilike

Ne znam gdje živiš, al u Rijeci tvornica RIO šiva super odijela po narudžbi - tamo imaju stvarno profi krojače. A cijena... pa ovisi o materijalu, ali nije ništa prestrašno...

Butterfly:)
08.02.2011., 16:16
Zna netko mozda da li postoji ducan u Rijeci u kojem se mogu kombinirati brojevi hlaca i sakoa? Dragome nikako ne pasu ovako standardni brojevi odijela.. Ma cak ducan i ne mora biti u Rijeci..

ana55
08.02.2011., 16:34
Haudi pipl.
Dragi ima 2 metra, krakaaat, mršavije građe,kad nađe dovoljno dugi rukav i odgovarajuće rame sve pleše oko struka. Stoga ga ne želim vuć po arbanasima i varteksima jer će se samo zbedirat.
Dakle treba nam dobar krojač. Za odijelo (za košulju znam di ćemo-hvala Blue :top:)
Pa preporuke molim...:cerek:
(Klarića sam već upisala)

moj dragi isto ima 2 m, mršav, duge ruke i nema šaaanse da mu nađemo sako koji mu paše. Jedan jako ljubazni prodavač nam je otkrio da Varteks, Di Caprio odijela, šivaju po mjeri. U zagrebu i u Varaždinu. I navodno su gotova za neka 2 tjedna. Tu u zg su naravno malo skuplja (objasnio je zašto ali se ne sjećam) a u Vž jeftinija, navodno od 2500 kn... tako da ćemo mi jedan dan napraviti izlet i da on napokon ima odijelo koje mu stoji kao saliveno! :lol: ionako želi moderno crno odijelo koje će moći poslije nositi pa nam nije žao novaca :mig:

***leona***
09.02.2011., 07:34
Mi bili u Outletu (Galileo) Sv. Križ Začretje. Kupili crno odijelo za 1000,00 kn (točnije 999,00 kn) koje mu stoji mrak! Ko da je po njemu šivano. Nosit će ga i poslije jer nije svečano (a ipak ima malo sjaja, ne previše). Njemu je također trebao produženi rukav. Na to staviš svečanu košulju i svečanu kravatu i izgleda odlično!
:D

zlocka
09.02.2011., 07:44
:cheer:
u AM u Galileu su odjela od 1600kn + 10% manje za keš.
nisam se sjetila da imaju outlet u sv križu, no pitali smo jel imaju međubrojeve i nemaju, a mom dragom treba neki 27 :rolleyes:

***leona***
09.02.2011., 07:53
E to fakat ne znam. Mi smo sasvim slučajno nabasali na to odijelo i baš smo hepi jer mu odlično stoji, a cijena je smiješna

keiTee
09.02.2011., 15:39
moj dragi isto ima 2 m, mršav, duge ruke i nema šaaanse da mu nađemo sako koji mu paše. Jedan jako ljubazni prodavač nam je otkrio da Varteks, Di Caprio odijela, šivaju po mjeri. U zagrebu i u Varaždinu. I navodno su gotova za neka 2 tjedna. Tu u zg su naravno malo skuplja (objasnio je zašto ali se ne sjećam) a u Vž jeftinija, navodno od 2500 kn... tako da ćemo mi jedan dan napraviti izlet i da on napokon ima odijelo koje mu stoji kao saliveno! :lol: ionako želi moderno crno odijelo koje će moći poslije nositi pa nam nije žao novaca :mig:

znaci ima nas jos? :D
i moj je krakat, 2m.

mi cemo probat Klarica ili DiCaprio. nemamo trecu soluciju.

ana55
09.02.2011., 16:21
hehe da :D mi smo bili u Galileu u Arena centru (otud mi i info za šivanje po mjeri) jer smo vidjeli da imaju odlične popuste ali kako njemu treba međubroj... tako da idemo na izlet u Vž po Di Caprio ili outlet! :mig:

Ana St-Zg
10.02.2011., 08:17
jel mi može neko reći kakva su odijela u galileu? mislin na omjer cijene i kvalitete... thnx

zlocka
10.02.2011., 09:11
meni se sviđaju njihova odjela...
cure varteks ima popuste, i ima međubrojeve, probajte tamo...

ana55
10.02.2011., 13:14
meni se sviđaju njihova odjela...
cure varteks ima popuste, i ima međubrojeve, probajte tamo...

potpisujem! :top: mi ćemo uskoro u lov,hehehe! a brat mi je kupio odijelo u Galileu nedavno, jako je zadovoljan :)

***leona***
11.02.2011., 09:42
jel mi može neko reći kakva su odijela u galileu? mislin na omjer cijene i kvalitete... thnx

Odijela su lijepa i jako povoljna. O kvaliteti nebih jer nemam pojma, ali djeluje vrlo solidno.

mishau
02.03.2011., 20:00
evo jučer sam kupio cipele u peku. stvarno su odlične.
inače ja sam pretežno u tenisicama pa skoro svake cipele koje stavim na noge su mi tvrde ili me žuljaju.
nije da su cipele loše nego moja noga nije na to navikla.
ove koje sam kupio su mekane ko putar. jesu malo skuplje ali stvarno vrijede. ako netko od muških ima sličnih problema neka slobodno proba cipel made in peko.

ana55
16.03.2011., 07:19
Joj zaboravila sam reći, kupili smo dragom odijelo!
prvo smo otišli u Branimir u Ilici, ali je žena bila toliko nezainteresirana... stalno nas je pokušavala poslati u Branimir u Vlaškoj..
Onda smo otišli u Di Caprio u Ilici, žena je odlična tamo, odmah ga je odmjerila, preporučila.. nije bilo njegovog međubroja, pa je zvala Trg i Arenu, i u Areni su nam ostavili sa strane njegov broj. Otišli, probali, kupili (nova kolekcija, 1800 kn) :D Odlično!
(inače on nikad ne može naći sako koji mu odgovara jer mu treba slim fit sa dužim rukavima zbog visine, tako da smo presretni! )

kisicnosic
18.03.2011., 00:06
traži se bijelo odjelo :-), ako je tko slčajno vidio neka javi :-)

zlocka
18.03.2011., 07:50
moj je jučer samoinicijativno rekao da ide ovaj vikend gledat odjela. skoro sam opala u nesvijest. :eek: uvijek ga ja tjeram i nikad mu se ništ ne sviđa, sve radi preko oen stvari. baš sam ostala zatečena. mislila sam da će ga doslovce tražit 2 dana prije ili doći u odjelu sa promocije.

alveolina
18.03.2011., 08:09
moj je dao šivati odijelo u Moxl i Banovec. Bili smo na probi i jako je lijepo odijelo. Prezadovoljni smo i on i ja :D šiva odijelo, prsluk, košulju i kravatu mislim... hmmm...i sve skupa će nas izaći 3600kn!:)

zlocka
18.03.2011., 10:48
iz kataloga roses outleta:
galileo odjelo 949,05kn
benetton 866,00kn
siscia 430,00kn
di caprio 850.00kn

goodgirl29
18.03.2011., 10:50
ne znam da li ste kad gledali s.oliverova odijela, kumin decko si je kupio prekrasno za 1000 i nesto kuna. apsolutno vrijedi potraziti :)

iva4567
18.03.2011., 11:47
750 kn C&A odijela s kravatom,prslukom i maramicom :)

valkyra_
18.03.2011., 15:12
bili prije par dana u rosesu od svih dućana možda bi se nešto dalo naći u galileu ako ste standardni konfekcijski broj
ostalo... kolekcije iz prošlog tisućljeća

prevarena_ri
19.03.2011., 13:18
cure, dajte mi preporuke u ri gdje možemo pogledati odijela.. za arbanasa znam, ali me još zanima gdje bi mogli. u biti nas zanimaju odijela tipa arbanas ali možda mrvicu jeftinija? :D ne bih nikako onako klasično s običnom kravatom. dobro, to nije do odijela već do košulje, prsluka i kravate. gdje to još ima za pogledati osim kod arbanasa?

zlocka
19.03.2011., 17:11
mi obišli Roses i West gate.
u Rosesu mi odlično stoje odjela Rio (zapravo mu ta odijela stoje kao salivena, ima jedno s promocije), ali nisu baš svjetlucava kakvo on želi.
Galileo ima lijepe prsluke za 399kn, ali ni jedno odijelo nije odgovaralo.
u jednom dućanu imaju Valentino odjela i bila su mu prevelika.
u WGu u Peeku je probao par i ok su mu, al mu se najviše sviđa p.carden odijelo koje je stavio sa strane dok dobije bonus na plaći... ono je 2500kn.
c.berg su mu isto ok odijela, samo pobogu sva imaju dva proreza iza na sakou, a njemu to ne izgleda baš...bolje mu stoje odjela bez tih proreza.

Gremblina
19.03.2011., 20:13
Jel zna netko jel došla nova kolekcija DiCaprio odijela u trgovine?

Kiki07
19.03.2011., 20:41
Pomagajte!!!

Obišla sam 101 trgovinu košuljama i materijalom i nigdje ne mogu naći košulju sličnu ovoj, niti materijal za nju :( :

http://www.croata.hr/upload/items/110100002958_110108102705_420x420.jpg

(valjda sam dobro stavila sliku :) ), crna sa bijelim prugama.

Je li itko slučajno negdje naletio na sličnu?
Ili ju netko slučajno ima, pa bi prodao?

Ana St-Zg
19.03.2011., 20:45
jesi bila u Galileu.... oni imaju veliki izbor koliko sam vidila kad samo provirila zadnji put....

Kiki07
19.03.2011., 20:50
Jesam, veliki je izbor, ali imaju samo sa puno sitnijim i ''gustim'' prugama, nije to to...

LondonCalling
19.03.2011., 21:35
Vidjela sličnu u neckermannu, samo su tanje prugice...
http://www.neckermann.hr/hr/nm2/muska-moda/muska-kosulja/kosulje-odijela/FH_ZmhfZWRzPSVjMyU5ZiZmaF92aWV3X3NpemU9MTYmJmZoX3J lZnZpZXc9bGlzdGVyJmZoX3JlZmZhY2V0PWNhdGVnb3JpZXMmZ mhfcmVmcGF0aD1mYWNldF8xJmZoX2xvY2F0aW9uPSUyZiUyZm5 lY2tlcm1hbm5faHIlMmZocl9IUiUyZmNhdGVnb3JpZXMlM2MlN 2JuZWNrZXJtYW5uX2hyX2hyXzI2NzY1JTdkJTJmY2F0ZWdvcml lcyUzYyU3Ym5lY2tlcm1hbm5faHJfaHJfMjY3NjVfaHJfMjY3N zYlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdibmVja2VybWFubl9ocl9 ocl8yNjc2NV9ocl8yNjc3Nl9ocl8yNjc3OSU3ZA==/index.html

Kiki07
19.03.2011., 22:28
Vidjela sličnu u neckermannu, samo su tanje prugice...
http://www.neckermann.hr/hr/nm2/muska-moda/muska-kosulja/kosulje-odijela/FH_ZmhfZWRzPSVjMyU5ZiZmaF92aWV3X3NpemU9MTYmJmZoX3J lZnZpZXc9bGlzdGVyJmZoX3JlZmZhY2V0PWNhdGVnb3JpZXMmZ mhfcmVmcGF0aD1mYWNldF8xJmZoX2xvY2F0aW9uPSUyZiUyZm5 lY2tlcm1hbm5faHIlMmZocl9IUiUyZmNhdGVnb3JpZXMlM2MlN 2JuZWNrZXJtYW5uX2hyX2hyXzI2NzY1JTdkJTJmY2F0ZWdvcml lcyUzYyU3Ym5lY2tlcm1hbm5faHJfaHJfMjY3NjVfaHJfMjY3N zYlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdibmVja2VybWFubl9ocl9 ocl8yNjc2NV9ocl8yNjc3Nl9ocl8yNjc3OSU3ZA==/index.html

Aaaaaa, skoro pa ista!!!! :s
I njihov katalog sam gledala prije koji tjedan, ili nisam vidjela ili su je dodali!
Još samo da stvarno je crno-bijela i da imaju veličinu!

Hvalaaaaaaaaaa! Evo ti :kiss:
:lux:

Misery24
20.03.2011., 07:30
Ako ti je negdje usput, pogledaj u OVS (moguće da zadnje slovo nije S), u Garden mallu. Mislim da sam jučer vidjela sličnu.

Matahari
20.03.2011., 13:52
Ima li tko preporuku za krojača u sjeverozapadnoj hr? U krajnjem slučaju ćemo ići u Zg (ali radije bi da ne moramo)...

ana55
20.03.2011., 13:53
Jel zna netko jel došla nova kolekcija DiCaprio odijela u trgovine?

napisala sam ja par postova gore. je, došla je i dolazit će im kroz cijeli 3. i 4. mj nova odijela ;)

maza116
21.03.2011., 17:59
imam pitanje...

kupili smo na divno cudo dragom odjelo i cipele u roku od jednog dana, a ja se toliko bojala toga da mu necemo moci naci, jos k tome je i izbirljiv...
uglavnom nasli smo sve sto smo htijeli, i zadovoljna sam skroz, sve skupa nas je izaslo 650 €, ali nema veze, bitno da mi bude lijep... :cerek:

nego sad me zanima...
meni su se uvijek svidale one visoke, a malo savijene kragne na kosuljama, ali onda nam je teta u trgovini rekla da takve kosulje bas i ne pasu na plastron jer se onda vidi odostraga kako je svezano, i stvarno je tako, o tome nisam ni razmisljala. tako da smo ipak uzeli s obicnom kragnom.
ali zanima me sta vi o tome mislite? kakve cete vi uzeti? ja jos uvijek patim za onom pa...

evo i slike da skuzite o cem pricam, jedna je na slici ta visoka, slomljena a jedna obicna:
http://www.ada.hr/slike/galerija/MartinArbanas.jpg

koja je vama ljepsa?

Dadolina
22.03.2011., 08:04
mi smo dragom uzeli kosulju s kragnom ko na prvoj slici iskljucivo zato sto se to njemu jako svidilo, meni se vise sviđaju ove obicne kragne...

anamaria0811
22.03.2011., 08:13
ali ako ima plastron, najvjerovatnije će imati i prsluk. I onda se to ne vidi. Zar ne? Moj muž je imao odijelo Martin Arbanas i takvu košulju, te bijeli plastron i prsluk. Fenomenalno mu je stajalo! Znam da je sve skupa bilo 5500,00kn. Naravno, košulja stoji već 3 godine u ormaru :) Presvečana je za bilo što drugo osim vlastitog vjenčanja. Meni je ta košulja divna jer je drukčija od ovih "normalnih" koje nosi inače i samo zbog toga. Ali je 2000kn dano za 3 stvari koje više nikada neće obući, za razliku od sakoa i hlača.

maza116
22.03.2011., 14:36
ali ako ima plastron, najvjerovatnije će imati i prsluk. I onda se to ne vidi. Zar ne? Moj muž je imao odijelo Martin Arbanas i takvu košulju, te bijeli plastron i prsluk. Fenomenalno mu je stajalo! Znam da je sve skupa bilo 5500,00kn. Naravno, košulja stoji već 3 godine u ormaru :) Presvečana je za bilo što drugo osim vlastitog vjenčanja. Meni je ta košulja divna jer je drukčija od ovih "normalnih" koje nosi inače i samo zbog toga. Ali je 2000kn dano za 3 stvari koje više nikada neće obući, za razliku od sakoa i hlača.

da, ima prsluk naravno, ali opet se to vidi... ne znam. meni je isto ta kosulja ljepsa ali pati me sad to... ne znam dali je to ruzno ili to i drugi tako nose.

mi smo uzeli cijelo odijelo takvo kakvo vise vjerojatno nece nikad obuci tj.imati priliku za tako svecano, ali nije mi zao...

anamaria0811
22.03.2011., 14:41
ajd baš ću provjeriti na slikama od vjenčanja da li se vidi, pa ti se javim.
nisam sigurna da se vidjelo.
čuj, koliko mi damo za najam vjenčanice koju nosimo tih nekoliko sati, a oni toliko daju za odijelo koje im ostaje u ormaru i mogu ga bilo kada obući. Meni je isto bilo žao toliko dati za košulju,plastron i prsluk, ali kad sam ga vidjela u tome na dan vjenčanja bio mi je ultra maxi prezgodan da sam u istom trenutku na cifru zaboravila. :)

Mayo
23.03.2011., 06:11
meni su se uvijek svidale one visoke, a malo savijene kragne na kosuljama, ali onda nam je teta u trgovini rekla da takve kosulje bas i ne pasu na plastron jer se onda vidi odostraga kako je svezano, i stvarno je tako, o tome nisam ni razmisljala. tako da smo ipak uzeli s obicnom kragnom.
ali zanima me sta vi o tome mislite? kakve cete vi uzeti? ja jos uvijek patim za onom pa...
evo i slike da skuzite o cem pricam, jedna je na slici ta visoka, slomljena a jedna obicna:
http://www.ada.hr/slike/galerija/MartinArbanas.jpg

koja je vama ljepsa?
A koja je tvom dragom ljepsa? :mig:
Ja bih poslusala prvo dragog, a onda tetu iz salona... Ruzno je ako se vidi vezanje.
Doduse, nisam ni ljubitelj plastrona, kao ni moj muz.

anamaria0811
23.03.2011., 08:56
pogledala! ne vidi se nikako! jer onaj uzdignuti dio kao kragnica ti je zapravo samo kao "našiven" - tako ću se izraziti. a ispod njega imaš kao malu kragnu bez onog šiljka na početku. Kragnica ide skroz oko vrata i ispod nje se kopča plastron, tako da se ne vidi ona kopča od plastrona. :)

rapajic_st
23.03.2011., 11:57
a gdje se mogu nać takve košulje osim u arbanasa??

vionko100
23.03.2011., 12:15
jel netko dao praviti tradicionalno trogirsko odijelo? zanima me cijena najvise od svega. hvala

Dadolina
23.03.2011., 12:24
mislis na odijela koje radi gena? ako se ne varam, cijene su mu od 7000 kn navise... e sad, dal u tu cijenu ide i košulja i jos koji dodatak da taj outfit bude potpun ne znam...treba se zaletit do njega il ga kontaktirat..

anamaria0811
23.03.2011., 13:21
ne znam odakle si, ali kod nas ima u gradu. mislim na Vk. I to je bar duplo jeftinija nego u arbanasu. Znam da me streslo kad sam vidjela da je košulja ovdje bila nekih 250-300kn, a moj muž u arbanasu platio 800kn. A to je košulja samo za jednu prigodu, vlastito vjenčanje - čak i da si kum, glupo ju je nositi, jer je zaista prepresvečana, ali je divna! i cijela kombinacija mi je baš lijepa i elegantna za ovu prigodu.

vionko100
23.03.2011., 14:15
ma iz trogira sam, pravi dalmatinac, i zelim imat bas nase odijelo, za vjencanje, ali i da kasnije mogu nositi na svecanijim pigodama :) nisam s nigdi raspitiva jer sam tija prvo ovdje viditi :)

Dadolina
23.03.2011., 14:19
ma iz trogira sam, pravi dalmatinac, i zelim imat bas nase odijelo, za vjencanje, ali i da kasnije mogu nositi na svecanijim pigodama :) nisam s nigdi raspitiva jer sam tija prvo ovdje viditi :)

ja sam isto od doli :mig: gena ima specificna odijela i vjerujem da su dobro krojena, kvalitetna i da su sigurno nosiva..doduse, ja ih bas ne preferiram a i udajem se za purgera pa bi trogirskim odijelom samo dolia ulje na vatru svojima :mig:

maza116
23.03.2011., 16:48
A koja je tvom dragom ljepsa? :mig:
Ja bih poslusala prvo dragog, a onda tetu iz salona... Ruzno je ako se vidi vezanje.
Doduse, nisam ni ljubitelj plastrona, kao ni moj muz.

ma i moj dragi je prvo htio tu slomljenu, ali onda se i on predomislo kad je teta rekla da se to vidi. ali nije ni probao takvu kosulju i to mi je sad krivo. najbolje kad odemo po odjelo da proba jos jednom i s jednom i s drugom pa cemo onda vidjeti koja je bolja i dali se to stvarno vidi ili ne. pa onda mu ova obicna moze biti rezervna, jer kupljena je vec.

yawanna
23.03.2011., 17:02
Genina odjela koštaju od 7000kn na više- dobiješ sako, hlače, pojas(mislim 2) i dvi košulje...
A di imaš dalmatinskih odjela kupit, ne znan, al znan da je dosta momaka svoja šivalo za 2000-3000kn... Možda da pitaš nekoga ko piva u klapi.

ana55
23.03.2011., 19:18
joooj takvo odijelo je veeeeelika želja mom tati! ali se isto raspitivao i puno su mu rekli :( ako saznate gdje ima za 2-3000 kn, vičite ! :)

zlocka
23.03.2011., 19:51
kakva su to trogirska odjela?

maza116
23.03.2011., 21:09

s ravnom kragnom... tzv.ruskom kragnom iako ce dalmatinci reci da je to dalmatinska (ok, mozda ima nekih sitnih razlika), i obicno se nosi crveni remen tj. neka siroka traka oko struka. onako neko odjelo sto vinko coce nosi... da "strucna" slavonka objasni :lol:

zlocka
23.03.2011., 23:12
kum je imao takvo, mislim, ako treba šaljem sliku na pm.
on je našao odijelo u ilici i bio je jako zadovoljan.

Dadolina
24.03.2011., 07:10

http://www.gena-trogir.com/

nemaju sva odijela crveni pojas...mislim da njega najvise stavljaju decki koji pjevaju u klapi i nas slavni vinko coce ;) , u svecanoj verziji geninih odijela (tipa za vjenčanje) tog pojasa ni nema

zlocka
24.03.2011., 07:48
meni je to sve isto. eto ako netko želi da saznam gdje je kupio kum i koliko je platio, javim na pm sa slikom da se usporedi jel to to.

Dadolina
24.03.2011., 07:56
vjerujem ti da ti je to sve isto.. takav ja osjecaj imam kad gledam krinoline :mig:

vionko100
24.03.2011., 10:34
imas tih pojasa i to sve jer je to tradicionalno odijelo, i cuja sam da se to rucno siva i da je do 10 000 kn, ovo na njiovoj stranici je za prodaju, obicna odijela. to sta ima moj prijatelj coce je pravo odijelo ipak cu morati preko njega nabaviti..

yawanna
24.03.2011., 13:34
s ravnom kragnom... tzv.ruskom kragnom iako ce dalmatinci reci da je to dalmatinska (ok, mozda ima nekih sitnih razlika), i obicno se nosi crveni remen tj. neka siroka traka oko struka. onako neko odjelo sto vinko coce nosi... da "strucna" slavonka objasni :lol:

To je tradicionalno dalmatinsko odjelo :p, Trogirani uvik nešto izmišljaju.. Pojas nije nužno crven- može bit crven, bili i crni. Bili se nosi kad se ženiš, crni na sprovodu, a crveni za sve ostalo...

yawanna
24.03.2011., 13:36
imas tih pojasa i to sve jer je to tradicionalno odijelo, i cuja sam da se to rucno siva i da je do 10 000 kn, ovo na njiovoj stranici je za prodaju, obicna odijela. to sta ima moj prijatelj coce je pravo odijelo ipak cu morati preko njega nabaviti..

A kako bi se točno šivalo nego ručno, aj? :ne zna:

nadomak smisla
31.03.2011., 07:53
cipele za vjenčanje br. 48? osim bigfoota? enibadi?

zlocka
31.03.2011., 08:13
uf. bili u brežicama bzvz u šetnji i vidjela te velike brojeve, super elegantne cipele u jednom dućanu. moj tata isto ima velik broj, doduše 46 i rijetko gdje si može naći. i par puta vidjela u borovu ili šimeckom, negdje u jurišićevoj, samo je žena rekla da dobiju par tih velikih. treba baš potrefit.
jedino da date radit, u tvornicu obuće (žitnjak, možda bi tamo već bilo gotovih), u jurišićevoj a ima ih i drugdje...

dakle, dragi odustao od p.cardena i uzeo hugo boss :eek: skuplje je, al on kaže da mu je puno ljepše i bolje. nisam ga vidjela, odnio ih je na skračivanje. ne žalim se što nismo ušparali, starci su mu ga kupili :rofl:

nadomak smisla
06.04.2011., 15:11
dragi kapario odjelo u arbanasu-treba samo SKRATITI :lol: hlače i za centimetar produžiti sako. 202 cm visok, ekstra krakat bio sretan ko malo dijete što je ekšli tamo bilo izbora, a ne ono dva modela. pitali smo prvo u varteksu i riu za šivanje al se ispostavilo da oni šiju ne po svim modelima nego imaju par štofova i par modela...a i bed nam je bilo kaj ne vidiš kak ti stoji, nego onak mačak u vreći.
e da uzelo liejpo klasično, ne pleh sjajno :D

m&š
07.04.2011., 11:48
dragi kapario odjelo u arbanasu-treba samo SKRATITI :lol: hlače i za centimetar produžiti sako. 202 cm visok, ekstra krakat bio sretan ko malo dijete što je ekšli tamo bilo izbora, a ne ono dva modela. pitali smo prvo u varteksu i riu za šivanje al se ispostavilo da oni šiju ne po svim modelima nego imaju par štofova i par modela...a i bed nam je bilo kaj ne vidiš kak ti stoji, nego onak mačak u vreći.
e da uzelo liejpo klasično, ne pleh sjajno :D
koliko dođe odijelo u arbanasa? naime, i moj je dragi ekstra krakat.:D

mumford
07.04.2011., 12:25
...
dakle, dragi odustao od p.cardena i uzeo hugo boss :eek: skuplje je, al on kaže da mu je puno ljepše i bolje. nisam ga vidjela, odnio ih je na skračivanje. ne žalim se što nismo ušparali, starci su mu ga kupili :rofl:

može info, gdje je točno uzeo odijelo (adresa) i koliko novaca?
gdje ste sve tražili odijelo? mi bi trebali sad lagano krenuti u potragu a ne znam ni gdje gledati!

nadomak smisla
07.04.2011., 15:50
koliko dođe odijelo u arbanasa? naime, i moj je dragi ekstra krakat.:D

njegovo 3300 kn za keš, al mislim da ima i za manje klasičnih, svjetlucava svadbena nereciklabilna su skuplja.

zabut
07.04.2011., 18:39
Jel ima uopće u Zagrebu igdje frak i cilindar?

Deedy
08.04.2011., 16:36
cipele za vjenčanje br. 48? osim bigfoota? enibadi?

Ok, pretpostavljam da je to za njega? :D
Osobno bih se za tako svečanu prigodu odlučio za nekog provjerenog privatnika (po preporuci onih koji su dali izrađivati cipele kod istog), čini mi se kao dobar izbor, prvenstveno zbog kvalitete (pa će cipele biti upotrebljive i za dalje u privatnim svećanijim situacijama, okej... osim ako nisu bijele i nešto takvo). :)

zlocka
08.04.2011., 17:17
može info, gdje je točno uzeo odijelo (adresa) i koliko novaca?
gdje ste sve tražili odijelo? mi bi trebali sad lagano krenuti u potragu a ne znam ni gdje gledati!

tražili smo klasično po centru, pa west gate (peek & c :cerek:), roses, varteks i sl
adresa je petrinjska 3, a imaš i u cco (hugo boss)

hatrick
08.04.2011., 22:35
estare culto..ja kupio 1100kn odlično odijelo za nas krakate..prošlogodišnja kolekcija..preporučam

hatrick
08.04.2011., 22:38
odijelo 1100kn estare culto
košulja 230kn isto
prsluk s kravatom 380kn croata outlet sv križ
fale samo cipele broj 47 ima prijedloga?

zlocka
16.04.2011., 13:08
konačno kupili cipele (nera, 470kn), košulju (crnu, dtr, 350kn), kravatu (croata, 350kn). uf i to je gotovo.

Butterfly:)
27.04.2011., 21:41
Da li je ok ako dragi ima bijelu kosulju i bijeli prsluk, a ja sampanj vjencanicu (ali onu najsvjetliju)?
Znam da bi se kao trebali slagati po tim bojama, ali vec smo sve kupili i sad ne znam da li je to bas tragicna greska..

BettyBop
27.04.2011., 22:57
mi smo napravili prometa u Začretju, Roses outlet- Galileo- odijelo su si tamo kupili: moj tata, moj dragi, njegov kum, barjaktar, jedan moj frend, vjerojatno će ga kupovat i moj brat- e još da su svi skupa išli- to bi bio popust godine- cijene odijela se kreću od 800kn na više- a imaju tuto completo- odijela, prsluke, kravate, remene, cipele, čak mislim i gumbe za manžete...

kisicnosic
28.04.2011., 07:09
mi smo napravili prometa u Začretju, Roses outlet- Galileo- odijelo su si tamo kupili: moj tata, moj dragi, njegov kum, barjaktar, jedan moj frend, vjerojatno će ga kupovat i moj brat- e još da su svi skupa išli- to bi bio popust godine- cijene odijela se kreću od 800kn na više- a imaju tuto completo- odijela, prsluke, kravate, remene, cipele, čak mislim i gumbe za manžete...

Danas idemo u Roses outlet u Galileo, nadam se da ima i rozih kravata :)

Mayo
28.04.2011., 07:11
Da li je ok ako dragi ima bijelu kosulju i bijeli prsluk, a ja sampanj vjencanicu (ali onu najsvjetliju)?
Znam da bi se kao trebali slagati po tim bojama, ali vec smo sve kupili i sad ne znam da li je to bas tragicna greska..
Mislim da je kombinacija ok, a i zašto biste se morali slagati po bojama? :mig:

ana55
28.04.2011., 07:12
e ako ima rozih kravata, obavezno javi, pliz :) ali onako skroz blijedo rozih, ne kričavih :D jer smo prošli cijeli zg i niiiigdje nema, jedino u prugicama a to ne bi...

Blue
28.04.2011., 08:11
Roza kravata? Kaj se tip ženi za Ricky Martina?

ana55
28.04.2011., 14:08
vrijeđanje i iskazivanje netrpeljivosti je nedozvoljeno. lijepo piše u pravilima. insinuacija na r.martina je potpuno nepotrebna.

Daninoc
28.04.2011., 14:47
ja o kravatama ne znam nis osim da idu oko vrata :rofl: dragi je u slicnoj poziciji. E sad, odlucio se za odjeli - crno, mrrrvicu sjajno, dobar kroj. Kosulja je bijela, sivana po mjeri, sa jednim srebrnim detaljem koji se vidi tek kad se skine kravata. E sad, kravata. On bi neku tipa svjetlo plavu, ja mislim da je bolje svjetlo ili tamno siva. On misli da je to malo sprovod stil. Kakva su vasa misljenja? i da li vam bolje izgleda onak tanka kravata (ili je to pre... kajaznam, pre metro) ili onak obicne debljine?
Hvala, potpis neznalica :kava:

Aurorica
28.04.2011., 14:54
Danas idemo u Roses outlet u Galileo, nadam se da ima i rozih kravata :)

I??? I mi bi u Galileo i nama treba tanka pink kravata:mig:

Blue
28.04.2011., 22:15
vrijeđanje i iskazivanje netrpeljivosti je nedozvoljeno. lijepo piše u pravilima. insinuacija na r.martina je potpuno nepotrebna.Nije vrijeđanje nego slikovita kritika.

Zašto pink kravata? To je bila njegova ideja?

ana55
29.04.2011., 07:23
jer ja imam blijedo roze detalje na vjenčanici, cvijeću,reverima itd ... a on ne želi crnu, plavu, sivu, crvenu itd... na kraju ostaje bijela i roza ...
meni kad se kaže pink to je kričavo roza, a mi tražimo blijedo rozu..

@ Kisicnosic- javi ako šta nađete ;)

Blue
29.04.2011., 08:24
Bolja bi mu bila tamno ljubičasta, kad već idete u te boje.

ana55
29.04.2011., 08:52
znamo mi i sami izabrati. hvala.

Blue
29.04.2011., 13:23
Vidim da znate, super vam ide :D Sto ljudi - sto ćudi,* ali baš pink za muškarca na vjenčanju... Ok da čovjek ide na plažu pa hrabro nosi pink boju, ok da ide na posao pa razbija monotoniju pink košuljom ili kravatom, ali vjenčanje, brate mili... Ipak se radi o događaju određene kulturne tradicije, važnosti i simbolike, kojemu je za cilj naglašavanje muškog i ženskog principa koji se spajaju u jedno. Po meni tu pink kravata (kakve god nijanse) nema što tražiti. Evo ti danas britansko kraljevsko vjenčanje - arhetipska odjevna postava Nje u bijelom i Njega u muževnoj vojničkoj odori.

*sto žena, dvjesto cica

ana55
29.04.2011., 13:49
a i ja sam se našla raspravljati... kad se ti budeš ženio (ako već nisi) izabrat ćeš boju koju želiš/smatraš da je prikladna. svatko ima svoj izbor. ovo je naš. i gotova rasprava.

KraljicaSparoga
29.04.2011., 14:19
Znači moja vjenčanica je boje šampanja, njegovo buduce odijelo Galileo svecano crno sa tankim crtama. Planiramo kupit košulju boje šampanjca. Sad kakvu kravatu na to stavit? A cvijece i detalji ce bit lila i lavanda boja? Moj slucaj je kao i kod cure gore da ne zeli te crne kravate jer kao ide na sprovod. I da..nema šanse da mu stavim ista pink, lila na njega

slavonka27
29.04.2011., 20:15
Mi idemo u ponedjeljak u potrau za odijelom, planiramo uzeti crno odijelo da ga moze koristiti i u druge prilike, bijelu kosulju a onda bi "zacinili" odijelo tj napravili ga svecanijim sa ivory (posto je takva vjencanica) prslukom i polstronom jer mi je polstron puno svecaniji od kravate a i posto dragi voli odijela ovo mu je jedinisvena prilika za polstron jer se inace to bas ne nosi za svaki dan...

kisicnosic
29.04.2011., 20:17
Nije vrijeđanje nego slikovita kritika.

Zašto pink kravata? To je bila njegova ideja?

Zato što imam crnu vjenčanicu, a on crno odijelo!
A sve ćemo podići sa pink bojom, i da kričavo pink :)...
Ideja je njegova :lol:

KraljicaSparoga
29.04.2011., 20:18
Sto je to polstron? :brukica:

kisicnosic
29.04.2011., 20:20
jer ja imam blijedo roze detalje na vjenčanici, cvijeću,reverima itd ... a on ne želi crnu, plavu, sivu, crvenu itd... na kraju ostaje bijela i roza ...
meni kad se kaže pink to je kričavo roza, a mi tražimo blijedo rozu..

@ Kisicnosic- javi ako šta nađete ;)

Ništa još nismo uspjeli do Rosesa...
Nadam se da idemo sutra pa javim :)

slavonka27
29.04.2011., 20:27
Sto je to polstron? :brukica:

Ono kao svecana kravata samo sire, krace i naborano

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.croata.hr/upload/items/070900000003b_110105010321_190x190.jpg&imgrefurl=http://www.croata.hr/Catalog.aspx%3FcatId%3D446&usg=__LbBq_gniXVFfbH9aSMxEFhp28Os=&h=190&w=190&sz=15&hl=de&start=0&zoom=1&tbnid=7Yb9GEE-6_a7VM:&tbnh=152&tbnw=152&ei=FRG7Tez_NYKN4gbfuKzcBQ&prev=/search%3Fq%3Dsvecana%2Bkravata%26um%3D1%26hl%3Dde% 26biw%3D1280%26bih%3D606%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=372&vpy=124&dur=1606&hovh=152&hovw=152&tx=62&ty=51&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:1,s:0

KraljicaSparoga
29.04.2011., 20:30
a tooo...hheheheh hvala

matarluk
02.05.2011., 11:04
mi smo kupili sve kod arbanasa..kaže da je to njegov novi brend :D svake godine ima novi brend :lol:
tamno sivo odijelo, srebrnu kravatu, i bijelu košulju. jedino sam manžete kupila u galileu, jer su tamo duplo jeftinije.
još cipele, koje nikako ne može naći..ili nađe, pa nema broja...

zlocka
05.05.2011., 07:05
koji broj treba?

dakle moj dragi je nabavio još jednu kombinaciju, uz onu crna košulja, bež kravata. to je tak kad ide s mamom u šoping. znala sam da će tak završiti, al jbg, nek nosi kaj hoće. ugl, moja vjenčanica je ivory, on je uzeo ivory košulju, bijeli prsluk i bijelu kravatu. meni se čini da bi obrnuta varijanta bila bolja, bijela košulja, prsluk i kravata ivory. help.

poslije bi se presvukao u crnu košulju s ivory kravatom, a ja u bijelu haljinu :rolleyes: ma usklađeni smo za 5 na kvadrat :mad:

ana55
05.05.2011., 07:09
i ja mislim da bi tvoja varijanta bila bolja :) al neka, nemoj se živcirati, bit ćete lijepi jer ćete biti sretni :)

zlocka
05.05.2011., 07:13
ooo nema živciranja, sve to stignemo izmjenjat :lol:
kupio je sve u croati, i prsluk iako je rekao da ga ne želi. samo se tješim jer s prslukom izgleda deblje, pa sam rekla da mu kupim još jedan kako bi bila manja od njega :lol:

matarluk
05.05.2011., 09:04
koji broj treba?

dakle moj dragi je nabavio još jednu kombinaciju, uz onu crna košulja, bež kravata. to je tak kad ide s mamom u šoping. znala sam da će tak završiti, al jbg, nek nosi kaj hoće. ugl, moja vjenčanica je ivory, on je uzeo ivory košulju, bijeli prsluk i bijelu kravatu. meni se čini da bi obrnuta varijanta bila bolja, bijela košulja, prsluk i kravata ivory. help.

poslije bi se presvukao u crnu košulju s ivory kravatom, a ja u bijelu haljinu :rolleyes: ma usklađeni smo za 5 na kvadrat :mad:

43 uglavnom.
i meni je bolja tvoja kombinacija, s bijelom košuljom...možda možete zamijeniti.
mi smo zaboravili to presvlačenje.
ja se ne presvlačim, ili se presvlačim u kratku vjenčanicu. a njemu vidiš, to moram napomenuti..već mu mogu zamisliti reakciju...:D

zlocka
05.05.2011., 09:07
ma bit će mu vruće, pa smo zato htjeli da se ne skuha, nešto ugodnije. ionako mora imat par košulja kad se oznoji.

43 i nije problem naći. dragi našao u neri prekrasne, ful sam zadovoljna.

Aurorica
05.05.2011., 10:03
Mi smo bili u P&C, Galileo, Varteks, Rio, Croata i nismo našli, tj, našli smo u P&C ok odjelo, ali nisam pala u trans pa ćemo još malo tražit..ali s košuljom i kravatom imamo provblem. nikako naći lijepe bijel ekošulje s duplim kopčanjem za manžete, a još teže čisto bijelu kravatu:ne zna:

zrikzrikzrikavac
05.05.2011., 10:10
gdje je u zg najveći izbor manšeta?

alveolina
05.05.2011., 10:21
gdje je u zg najveći izbor manšeta?

ja mislim da Croata ima jako veliki izbor ali i jako visoke cijene.
Mi kad smo išli gledati najviše smo ih tamo vidjeli...

alveolina
05.05.2011., 10:29
Nakon naše kalvarije sa šivanjem odijela po mjeri u jednom zagrebačkom salonu (info na pm) konačno smo riješili odijelo i to kod Branimira Kundića u staroj Vlaškoj. Odijelo je tako doooobrooo! Jako fini materijal,prsluk,kravata...ma milina!Arbanasova košulja se odlično uklopila!:cerek: sve preporuke!:top:

zlocka
05.05.2011., 10:42
bijelu kravatu sam mislim vidjela u hugo bossu u centru ali prije 2tj, nisam ziher, a i arbanas bi ju mogao lako imati.
pogledaj i u onom dućanu u ilici, blizu frankopanske, imaju samo odijela i sve za muškarce

Aurorica
05.05.2011., 10:48
bijelu kravatu sam mislim vidjela u hugo bossu u centru ali prije 2tj, nisam ziher, a i arbanas bi ju mogao lako imati.
pogledaj i u onom dućanu u ilici, blizu frankopanske, imaju samo odijela i sve za muškarce

Hvala, baš budemo malo i po gradu prošvrljali!

zlocka
05.05.2011., 11:54
škicni i u namu, na kvatriću imaju velik izbor svega, možda i na trgu

z25
05.05.2011., 14:15
mi smo kupili sve kod arbanasa..kaže da je to njegov novi brend :D svake godine ima novi brend :lol:
tamno sivo odijelo, srebrnu kravatu, i bijelu košulju. jedino sam manžete kupila u galileu, jer su tamo duplo jeftinije.
još cipele, koje nikako ne može naći..ili nađe, pa nema broja...

mi smo isto kupili odijelo kod arbanasa, tamno sivo odijelo i srebrnu kravatu i manžete. jedino smo kosulju uzeli od olympa jer se njihove uzasno guzvaju

zlocka
05.05.2011., 15:02
od arbanasa su mi košulje nekak loše, M je obukao jednu i dok je isprobavao prsluke, košulja se počela cufat, konci naveliko padat, a i još mu se svaki madež ocrtavao nekak čudno. nismo bili zadovoljni. kupio je dvije, jednu u dtru i jednu u croati i kaže da su puno kvalitetnije.

slavonka27
06.05.2011., 22:13
Mi smo jucer kupili kosulju, prsluk i plastron sve ivory (komplet je). Odijelo cemo jos pogledati, ali u biti ima jedno crno Esprit odijelo koje je samo jednom nosio jer je prilicno novo a i super mu stoji i moderno je pa mozda to bude nosio na vjencanju.

Blakey
07.05.2011., 09:15
Mi nikak nemremo naći bijelu košulju, da nije onak mat već da ima neke kao sjajne prugice u tkanju, jel md ne bi neku običnu! Prošli pol grada i našli samo u jednom dućanu u Vlaškoj, ali nije bilo broja! A i cijena 900 kn! :eek: Malo tu mač!

z25
07.05.2011., 09:21
Mi nikak nemremo naći bijelu košulju, da nije onak mat već da ima neke kao sjajne prugice u tkanju, jel md ne bi neku običnu! Prošli pol grada i našli samo u jednom dućanu u Vlaškoj, ali nije bilo broja! A i cijena 900 kn! :eek: Malo tu mač!

moj je kupio dvije u city centru u p&c. ali njemu trebaju produženi rukavi, i uspjeli smo nać rukave za manžete.

zlocka
07.05.2011., 09:56

dragi u croati uzeo takvu ivory, pa ćemo sad probat zamijeniti za bijelu ako imaju.

Deedy
07.05.2011., 11:24
moj je kupio dvije u city centru u p&c. ali njemu trebaju produženi rukavi, i uspjeli smo nać rukave za manžete.

Savjet:
ako nađete košulju koja vam se jako sviđa, a želite manžete- no ta košulja eto baš nema rupice za manžete- upitajte neku od krojačica iz kvarta ima li aparaturu za to- moja ima i napravila mi je to gratis, kad mi je kratila jedne hlače (dakle maknula je gumb, probušila rupu i obrubila je time, aparat to sam radi).
I eto mi bijele košulje s nekim laganim utkanim nitima po sebi (svečane dakle) s rukavima za manžete. :)

ana55
07.05.2011., 17:12
md je kupio 2 bijele košulje u Zari, jedna ima tako crte utkane.. lijepe,strukirane :D bilo nam je užasno teško naći jer je on visok a mršav

valkyra_
08.05.2011., 15:43

šta stvarno u p&c imaju košulje produženi rukav s rukavima za manžete? kad sam bila nisu ih imali

z25
08.05.2011., 16:53
šta stvarno u p&c imaju košulje produženi rukav s rukavima za manžete? kad sam bila nisu ih imali

našli smo olympovu i jakes. imaš posebno jednu vješalicu samo sa produženim rukavima

Aurorica
08.05.2011., 21:21

Prošli vikend je u Peeku bilo jedino CK za 500 kn...u West Gateu

Daninoc
08.05.2011., 21:51
Mi danas kupili sve za dragog!! Crno odijelo s jedva vidljivim drugacije crnim prugicama, mrvicu sjajno. Bijela kosulja, kravata boje lavande onako s primjesom boje leda. Uslikam sutra, kravata je stvarno odlicna :cerek:

Blakey
09.05.2011., 07:13
I mi jučer sve kupili! Našli odličnu biljelu košulju u P&C i bijelu kravatu u Croati! :D

valkyra_
09.05.2011., 09:16
Ja sam bila prije mjesec dana i nisu imali produženi rukav od CK a kamoli još produžen s rukavima za manžete :ne zna:
Ić ću opet, nema druge
hvala :mig:

ana55
09.05.2011., 09:50
zara ljudi moji :) pogotovo za mršave! moj dragi je 196 i mršav je i koma mu je bilo naći i odijelo jer je međubroj (kupio u Di Capriu) i košulju.. ali može se ;)

e da, i može se kombinirati hlače i sako u zari, za one koji nisu isti broj gore i dolje.. a sad imate nekoliko odijela na akciji,hlače za 300, sako za 600 kn (bila ja jučer sa bratom)

Dadolina
09.05.2011., 09:52
zara ljudi moji :) pogotovo za mršave! moj dragi je 196 i mršav je i koma mu je bilo naći i odijelo jer je međubroj (kupio u Di Capriu) i košulju.. ali može se ;)

istina...nas prijatelj ja prije svadbe prosao pola zagreba da nadje odijelo...visok, mrsav...na kraju ga je kupio u zari i bas je komantirao da nije mogao vjerovati ali da je to jedino odijelo koje mu stoji ko saliveno..

valkyra_
09.05.2011., 11:37
moj je 2 m i uporno ignoriramo zaru jer smo oboje bili uvjereni da tamo nema šanse da bude veličine kad nema npr. u di caprio.... baš ću ić vidit

Daninoc
09.05.2011., 12:10
Evo kravata - jucerasnji ulov :D
http://img857.imageshack.us/img857/3598/imag0106e.jpg (http://img857.imageshack.us/i/imag0106e.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

plemkinja
09.05.2011., 12:41
Pozdrav!
Molim Vas, gdje se u Zagrebu mogu iznajmiti muška odijela za vjenčanje?
Hvala, pozdrav!

ana55
09.05.2011., 13:19
Daninoc ! ja ću se udavit od smijeha! jeste vi tu kravatu kupili jučer u westu u Di Capriu ? ?????

Daninoc
09.05.2011., 13:24
A kaj da ti velim, zagreb je selo :D

ana55
09.05.2011., 13:26
:lol: hahahhaha, e da znaš da smo prije vas bili tamo i ja ju gledam i govorim mu da je kupi a on da će još pogledat... i vratimo se kasnije bratu po odijelo i nema kravate! još ja komentiram-jesam ti rekla da će brzo otić? :lol:

Daninoc
09.05.2011., 13:32
Hahaha ne mogu vjerovat :D mi smo vec bili odabrali odjelo kad sam ugledala kravatu i nije trebalo nikakvog nagovaranja. a posto nam je cvijece lavanda, bit cemo ko u pjesmi hladnog piva - sve u paseu :rofl:

Mayo
09.05.2011., 14:25
Pozdrav!
Molim Vas, gdje se u Zagrebu mogu iznajmiti muška odijela za vjenčanje?
Hvala, pozdrav!
Bok Plemkinja, premjestila sam ti post ovdje, vjerujem da ćeš tu dobiti savjet.
Ako netko zna, pls odgovorite :)

zlocka
09.05.2011., 15:17
iznajmiti? po kojoj cijeni?

slavonka27
09.05.2011., 21:05
Evo i nase kombinacije:

http://imageshack.us/photo/my-images/863/dscn3676.jpg/

zlocka
09.05.2011., 21:08
:top:
mi se ipak odlučili za ivory košulju i bež prsluk + kravata
crna košulja i bijela kravat će bit za presvuć, jer sam ja ipak odabrala bijelu haljinu za poslije ponoći.
bijelu kravatu skroz bez ičega vidjeli u galileu (AM) i tu kod nas u kvartu, a u croati lijepe sa uzorkom. već će nešto uzet.

valkyra_
10.05.2011., 21:22
hvala cure na informacijama za košulje :cerek:
kupili smo danas u P&C Olympovu košulju i to sa svim traženim uvjetima slim+produženi rukav+rukav za manžete
:)

sad se bacamo na cipele... znate gdje ima br 47?

Dadolina
11.05.2011., 06:11
sad se bacamo na cipele... znate gdje ima br 47?

u hotelu antunovic imas u prizemlju ducan s muškim cipelama velikih brojeva. kakav je izbor ne znam jer nikad nisam usla ali znam da je tamo...

Ester28
11.05.2011., 06:46
Mi smo jučer bili u isprobavanju,
očekivala sam da će mi to biti naporno jer nisam nikako luda
za muškom oblekom i očekivala sam odjela ko odjela,
al sad baš ima dobrih ovih modernijih svečanih.
ovo će najvjerojatnije uzeti, a mene je oduševilo krojem
i ovim sjajem...izgleda mi kao figurica mladoženje s torte..:D
prsluk neće uzimati, uzet će bijelu kravata sa srebrnim radom, ne vidi se na slici najbolje..

http://img3.imageshack.us/img3/3418/dsc007731as.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc007731as.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Lulu7
11.05.2011., 06:46
Bok curke?
Znate možda kakav je izbor muških odjela u galileu? Da li imaju ona lagano strukirana na dva kopčanja. A arbanas? Ne mogu vjerovati koliko je to teško nači:ne zna:

Ester28
11.05.2011., 07:00
evo ti link na kojem možeš vidjeti reviju Arbanas odjela

http://modamo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=2779&Itemid=114

ana55
11.05.2011., 07:51
lulu, imaš u galileu strukiranih sa 2 gumba :) bar je bilo prije koji tjedan ;)

ester- jaaaaako lijepo mu stoji ! :)

Ester28
11.05.2011., 08:09
Mi nismo kupili, jer jos trazimo, ali bili smo tamo... Odijela su lijepa, ali vise onakva koja ces samo na vjencanje obuci i vise nikad, jer su poprilicno svjetlucava i djeluju presvecano za neke druge prigode recimo... Cijena je onako... Poprilicna naspram ostalih... npr. odijelo koje je moj dragi probao, znaci sve sto je imao na sebi (odjelo, kosulja, prsluk i sve dr.) bi kostalo oko 7000 kn. Pa sad...

možda ja malo 'bestidno' razmišljam, al po meni uopće nije bitno hoće li se odjelo koje se kupuje za vlastito vjenčanje iskoristiti poslije...to je jednom u životu, kao što je maturalna haljina ili takvo nešto...to sam i rekla jučer prodavačici koje ja rekla da bolje da ne uzima sjajno..:D
sad što se tiče cijena, naravno da se treba razmišljati unutar nekih zadanih okvira, ne pretjerivati..

Daninoc
11.05.2011., 09:09
Oko koristenja svadbenog odijela kasnije ima, naravno, razlicitih stavova. Stav mog dragog i mene je bio da ne zelimo 'jednokratno' odijelo vec neko lijepo i svecano ali i upotrebljivo. Isto kao sto je moja vjencanica upotrebljiva uz manje preinake. Zato sto je nesto /vjerojatno/ jednom u zivotu to nije opravdanje za rastrosnost, a koristenje te obleke kasnije ne umanjuje njenu posebnost. Ali kao sto rekoh, svatko radi kako zeli i kako misli da je najbolje sto i jest carolija slobodnog odabira :mig:

Ester28
11.05.2011., 10:29
Oko koristenja svadbenog odijela kasnije ima, naravno, razlicitih stavova. Stav mog dragog i mene je bio da ne zelimo 'jednokratno' odijelo vec neko lijepo i svecano ali i upotrebljivo. Isto kao sto je moja vjencanica upotrebljiva uz manje preinake. Zato sto je nesto /vjerojatno/ jednom u zivotu to nije opravdanje za rastrosnost, a koristenje te obleke kasnije ne umanjuje njenu posebnost. Ali kao sto rekoh, svatko radi kako zeli i kako misli da je najbolje sto i jest carolija slobodnog odabira :mig:

moj stav nije takav, ali poštujem to i smatram neopravdanim prozivanje za neku 'rastrošnost' u ovakvim stvarima, općenito me to iritira, za svoj novac imam pravo odlučiti hoću li kuputi nešto što ću obući sto i jedan put ili neću nijednom..

Daninoc
11.05.2011., 10:37
Naravno. Nisam ni aludirala da si ti rastrosna (a uostalom i da jesi, sto me se to tice, tvoji su novci :D).

Ester28
11.05.2011., 11:19
Naravno. Nisam ni aludirala da si ti rastrosna (a uostalom i da jesi, sto me se to tice, tvoji su novci :D).

naravno...:D samo želim reći da za nas kasnija iskoristivost tog odjela uopće nije jedan od kriterija pri izboru..

T-zone
15.05.2011., 10:32
eto, mi jucer kaparili odjelo kod arbanasa, super mu stoji i jedva cekam da ga podignemo!
hlace su mu malo preduge pa mu se krate.
e sad, kravatu smo rjesili.
ostala kosulja i cipele.
pa me zanima di cete to kupit?
citam da hvalite P&C kaj se tice kosulja, kako se krecu cijene?
u salonu je kosulja 550kn s popustom, vidi se da je kvalitetna, al nije to malo previse?
hm....
a cipele di cete uzimat? naisli slucajno na jedne u mass-u, ok su, cijena ok, al vidim da se nebre zamislit u cipelama (stalno je u patikama) veli da bude ih probal na hlace od odjela i onda videt.
kakva imate iskustva? di ima dobrih, a opet ne s previse napuhanom cijenom?

Mayo
15.05.2011., 11:17
T-zone, kad je svadba? Mi smo prosle godine pocetkom srpnja kupili dragom tri kosulje za ukupno 550 kn, dvije u DTR-u i jednu u Peeku. Bile su na snizenju pa ako nije zurba bolje da pricekate lipanj kad krenu rasprodaje.
Kosulje u DTR-u su isto odlicne :top:

Deedy
15.05.2011., 15:00
Kolega je kupio DTR košulju za vjenčanje, ali su se ipak predomislili i uzeli u Croati, pa provjeri u oba dućana.
Inače, ovu DTR i dalje nosi, odlična je i izgleda skroz elegantno. Preporuka za DTR! :top:

T-zone
15.05.2011., 19:03
T-zone, kad je svadba? Mi smo prosle godine pocetkom srpnja kupili dragom tri kosulje za ukupno 550 kn, dvije u DTR-u i jednu u Peeku. Bile su na snizenju pa ako nije zurba bolje da pricekate lipanj kad krenu rasprodaje.
Kosulje u DTR-u su isto odlicne :top:

svadba je 11.06.
bili u DTR-u, dragi je mrsavi i dala nam zena strukiranu bijelu kosulju, okej je, al dosta se vidi preko i sve rupice od pribadaci se vide, vidli se razlika kosulje u DTR-u i kod arbanasa, a bome i u cijeni, al pronasao je jednu za kasnije, koja je super.
kakve su u peeku kosulje?

KraljicaSparoga
15.05.2011., 19:06
Mi smo sve našli u galileu, od cipela do košulje... A cijena više nego Ok..

zlocka
15.05.2011., 19:41
dtr i croata, dvije košulje za dvije kombinacije na vjenčanju
on je tražio isključivo pamučne i ni jedne druge

valkyra_
15.05.2011., 20:21
galileo ima odličan izbor... i peek...
moj dragi je visok i krakat i oko svega je bila posebna potraga tako da zavidim onima koji nađu sve u jednom dućanu

BettyBop
15.05.2011., 21:02
galileo ima odličan izbor... i peek...

Ma vraga.... mislim, imaju stvarno odličan izbor košulja u svim bojama ali nama treba ivory, ne bijela, ne bež- nego onak, lijepa ivory košulja sa recimo, sjajnim i mat prugicama ili bilo kakvim detaljima koji bi ju označavali kao svečaniju... Našli mi u galileu, savršena- no, nema broja- ni u jednom galileu.... u Peeku mu se nije ništ dopalo, a iskreno ni meni- sve su mi djelovale nekak poluprozirno i ne dovoljno svečano. Sljedeći vikend idemo u zg, centar pa ćemo obić dtr, croatu, branimir, i svega čega se još sjetim- kaj još ima tam oko jelačič placa- potez frankopanska- vlaška? jel zna netko?

KraljicaSparoga
15.05.2011., 21:32
Betty mozda ti ju ja mogu kupit u ri? koji broj ti treba?

BettyBop
15.05.2011., 21:42
Kraljice imaš pm

ana.f1
23.05.2011., 07:48
hej cure...evo mi krenuli na obleku za njega i tak...malo zapeli.
dragi bi odijelo s ruskom kragnom al ih je malo teško nac. znate mozda di ih ima? i dali ima gdje za kupiti posebno hlace a posebno sako? ne pase mu isi broj...a da ne prepravljamo..ako ima gdje za kupit raspreno,bilo bi jednostavnije....
eto, ako ima ko kakav savjet prijedlog bila bih zahvalna!:D

zlocka
23.05.2011., 08:00
u ilici, blizu frankopanske, preko puta one ulice gdje je uspinjača. ne znam kak se zove dućan, ali oni imaju takva odjela.

Deedy
23.05.2011., 22:20
ana.f1- probaj u Branimiru, Stara Vlaška (30tak metara od križanja Draškovićeva- Vlaška). Imali su košulje s ruskom kragnom.
Isto tako su prepravljali odijela, mislim i besplatno.

ana.f1
24.05.2011., 07:16
hvala cure!!:cerek:
malo smo gledali kod sebe (u Karlovcu) pa smo našli u Muri....oni jedini imaju s ruskom kragnom, ali imaju standardne brojeve...i hlace su mu male...na guzi :rofl: a bojim se da nema dosta za proširiti ih, pa bi radije da kupimo odma da je dobro neg da se mora prepravljat.:kava:
budemo do zg-a pa cemo obic te ducane kaj ste mi rekle...hvala!!:cerek:

Deedy
24.05.2011., 12:21
Ubit ću se... :rofl:
na guzi.. :D

Daj odite u City Centar tu na ulazu u ZG, Jankomir, pri Zagrebačkoj... u C&A imaju veliki izbor hlača normalnih brojeva, te polovljenih brojeva (iliti kraćih nogavica, a nešto šire khm... guze, dakle za one niže i malo šire) i poduplanih brojeva (duže nogavice, za dugajlije) i to po vrlo pristojnim cijenama, a kvalitetnih materijala.
Prije 10tak dana sam tamo kupio dvoje hlača i sako (sve crno).

Peek&Cloppenburg (koji je također u City Centru) ima, osim skupljih varijanti markiranih odijela (Boss, Joop) i tamo one povoljnije, pa valja i tamo baciti oko.

The Misfit
25.05.2011., 11:18
E ljudi, ja bih sebi htio kupiti košulju sa normalnom kragnom,
ali sa dvostrukom orukvicom za manžete. Ja sam sa dvostrukom
orukvicom vidio gdje ima za kupiti, ali je kragna ruska, a ja bih
običnu kragnu. Ako znate gdje ima, javite. Hvala... :)

Aurorica
01.06.2011., 07:32
Ljudovi moji, KUPILI I MI ODJELO!!!!!!!! Svašto smo obišli i nadali se u Arbanasu...naravno da nismo našli tamo, većina ih je blješteća i to nikako ne želimo mom dragom priuštit, tako da smo na kraju našli u MEN'S POINTU prekrasno crno odjelo,mat sa odsjajem...jako jako lijepo...a ja sretnija od njega 5 puta:cerek:
Još košujui cipele i gotov i on :lol:

Ana St-Zg
01.06.2011., 11:46
E ljudi, ja bih sebi htio kupiti košulju sa normalnom kragnom,
ali sa dvostrukom orukvicom za manžete. Ja sam sa dvostrukom
orukvicom vidio gdje ima za kupiti, ali je kragna ruska, a ja bih
običnu kragnu. Ako znate gdje ima, javite. Hvala... :)

mi smo obišli cijeli grad da bi to našli i na kraju se vratili u Arbanas i pljunili tih 790 kn za košulju.... šokiralo me da ima i skupljih od toga po ovim nekim drugim dućanima...
dakle, odijelo, košulja i kravata - Martin Arbanas (puno novaca :lol::rofl:)
cipele i remen - Cipele Igrec (fala Bogu poklon inače bi dobio iz Morandija kao i ja :rofl::lol:)

KraljicaSparoga
01.06.2011., 11:50
790 kn za kosulju?? :eek:
Moj je toliko platio cipele.
Nisu normalni s cijenama. Ja sam prvi put cula za tog Martina na ovoj temi :rofl:

Ana St-Zg
01.06.2011., 11:54
790 kn za kosulju?? :eek:
Moj je toliko platio cipele.
Nisu normalni s cijenama. Ja sam prvi put cula za tog Martina na ovoj temi :rofl:

i nama su skoro oči ispale al jbg.... kad nema jeftinije ivory košulje s normalnom kragnom i dvostrukim pregibom za manžete....
al ajde ako mogu ja dat toliko love za haljinu koju ću još morat i vratit može i on dat za odijelo koje će kasnije nosit...
a šta se Martinovih :lol: odijela tiče... mi smo obišli dosta toga i na svakom odijelu nešto nije stajalo kako treba, a sva njihova su mu stajala ko salivena...
tako da nakon prvotnog šoka zbog cijene vratili smo se i kupili :cerek:

Aurorica
01.06.2011., 11:54
mi smo obišli cijeli grad da bi to našli i na kraju se vratili u Arbanas i pljunili tih 790 kn za košulju.... šokiralo me da ima i skupljih od toga po ovim nekim drugim dućanima...
dakle, odijelo, košulja i kravata - Martin Arbanas (puno novaca :lol::rofl:)
cipele i remen - Cipele Igrec (fala Bogu poklon inače bi dobio iz Morandija kao i ja :rofl::lol:)

e i mi smo u Martinu probali odjelo i košulju..odjela nam nisu sjela, a košulja......lijepa je bila samo je nama bila presjajna bijela i meni se to baš nije sviđalo..prije 20ak dana smo vidjeli u Peeku CK za 500 kn i jako lijepo mu stoji, mislim da ćemo po nju, a cipele ćemo u Mr Joseph za 700 kn. Naravno sve to ako bude još u ponudi :rolleyes:

Ana St-Zg
01.06.2011., 11:57
e i mi smo tu probali...lijepa je bila samo je nama bila sjajna jako i meni se to baš nije sviđalo..prije 20ak dana smo vidjeli u Peeku CK za 500 kn i jako lijepo mu stoji, mislim da ćemo po nju, a cipele ćemo u Mr Joseph za 700 kn. Naravno sve to ako bude još u ponudi :rolleyes:

iskreno ni meni, ali rekla sam mu da kupi šta želi jer će on nosit i nek nosi što god hoće ako će se u tome osjećat dobro...

Aurorica
01.06.2011., 12:00
iskreno ni meni, ali rekla sam mu da kupi šta želi jer će on nosit i nek nosi što god hoće ako će se u tome osjećat dobro...

Kako si ti dobra draga...ja i moj se prepiremo u dućanu jel mu valja ili ne valja..i onda on poludi od mojih "pohvala". Prodavačica redovno kaže kako mu je taman, a ja krenem, ma kako, pa pogledajte ramena, u odnsu na struk...a tek hlače....i moj mili dobije živčani i idemo dalje:rofl:

Ana St-Zg
01.06.2011., 12:07
Kako si ti dobra draga...ja i moj se prepiremo u dućanu jel mu valja ili ne valja..i onda on poludi od mojih "pohvala". Prodavačica redovno kaže kako mu je taman, a ja krenem, ma kako, pa pogledajte ramena, u odnsu na struk...a tek hlače....i moj mili dobije živčani i idemo dalje:rofl:

hahahah, tako sam i ja al sam nakon 2 puta odustala jer ipak, iako on voli jednostavnije vjenčanice, ja sam odabrala neku malo veću pa mi on ne prigovara zbog toga :cerek:
tako da, malo sam popričala sama sa sobom i :top:
sad mi je drago kad ga vidim presretnog u odijelu koje je htio :cerek:

Aurorica
01.06.2011., 12:17
hahahah, tako sam i ja al sam nakon 2 puta odustala jer ipak, iako on voli jednostavnije vjenčanice, ja sam odabrala neku malo veću pa mi on ne prigovara zbog toga :cerek:
tako da, malo sam popričala sama sa sobom i :top:
sad mi je drago kad ga vidim presretnog u odijelu koje je htio :cerek:

:mig:
Moj u principu želi isto odjelo kako sam ja zamislila, jedino sam ja zaista perfekcionist i želim da mu savršeno stoji, kod njega to može proći i ako malo zategne s remenom :eek: ali sve u svemu sinoć kad smo našli odjelo ja uzbuđena, odmah sjeli na kavu, a on mrtav hladan..kao ok, obavili smo ti i što sad....ma zamisli frajera:s

kayla
01.06.2011., 12:25
mi kupili jucer kosulju i to je napokon to...

uglavnom u Branimiru radi frajer, mozda je to i vlasnik koji je toliko nenormalan da mi nije jasno kako uopce ista uspije prodat....Nasli smo odijelo kod njega ali smo doslovno odustali zbog frajera i njegovog nastupa....
i jucer trazimo kosulju i odemo u onaj ducan na pocetku ilice kod frankopanske oni koji imaju bas svecano i opet naletimo na tog frajera...nasli smo kosulju tamo ali nam se doslovno zgadio zivot i otisli smo.....frajer je nevjerojatan!

kupili smo super kosulju u bogovicevoj na krizanju s gajevom...imaju akciju i kupili smo odlicnu kvalitetnu talijansku kosulju snizenu sa 600kn na 300....steta kaj nisu imali dvije jer bi kupili i rezervnu kod njih...

herra
01.06.2011., 14:19
mi kupili odijelo :) iz drugog pokusaja.... u gallileu, crno odijelo na tanke prugice, bijelu kosulju, onako malo sjajniju, crnu kravatu (bijelu nisu imali pa smo ostali pri crnoj, na njegovom prvom odabiru), manzete i jos jednu extra kosulju, i to sve za 1673,00kn :DDDDDDD, ja zadovoljna (cipele ima), a i on, mislim da je to najvaznije .)

zlocka
01.06.2011., 14:35
imali su bijelu kravatu u AM. gdje ste vi kupovali?

herra
02.06.2011., 08:31
otisli u roses, veli zena da ce dobiti i bijele iduci tjedan, ali kako je njemu crna primarna, odlucili kupiti pa ako kupim i bijelu mozda mu je uspijem podvaliti do svadbe :)... uglavnom, jucer smo bili u city1, onesti hlace na skracivanje i ostala sam u soku, isto odijelo koje je kupio u rosesu skuplje je za 400kn, kosulja br 2 koja nije za vjencanje skuplja je za cijelih 200 kn, a onda sam odustala od virenja cijene vjencane kosulje i kravate da ne padnem u nesvijest :D