PDA

View Full Version : Kako maknuti trbuščić + masno tkivo općenito = tema o mršavljenju

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

dianna
07.04.2009., 19:22
Proteine i samo proteine... evo ja taman krkam tunu pomješanu s posnim :cerek:

Nitko_ništa
07.04.2009., 19:39
Evo što sam sve danas jeo pa vi recite da li je to dobro:
- dorucak (oko 9:40) - integralni kruh i pašteta od tune
-užina (oko 11h) - jabuka
-ručak (prije škole oko 12:30) - komad pečenih pilećih prsa i prilog rižu
-užina (danas nisam ništa jeo za užinu pošto sam bio u školi i nisam htio jesti kupovne sendviče ali ću si sutra ponesti komad posnoh sira pa ču ga pojesti pod velikim odmorom)
-večera (oko 19h) - kuhana jaja - 1 žumanjak i 3 bjelanjka

Danas me je zeznulo to što nisam jeo ništa između ručka i vecere ali evo rekao sam da cu si sutra ponesti posni sir i pojesti ga pod veliki odmorom (oko 16 h) a veceru cu pomaknuti na oko 20 h. Jel to sad dobro ili da još nešto promijenim???

P.s - sutra sam jutarnja smjena pa ću si ponesti jabuku a za doručak ću jesti musle.

dianna
07.04.2009., 19:41
odlično.. samo tako i nastavi :top:

Nitko_ništa
07.04.2009., 19:45
To je bilo ukratko. Kad budem popodnevna smjena onda cu si ponesti posnog sira ili tako nešto i pojesti u školi ( prije škole ću ručati a kad se vratim večerati pa će mi to biti užina), a kad budem jutarnja smjena u jutro cu pojesti musle ili tako nešto i ponesti si nešto od voća i pojesti i to če mi biti užina između doručka i ručka. Eto tako sam si ja to zamislio i nadam se da sam na pravom putu do skidanja kila i dobivanja mišića!!

vendella
07.04.2009., 20:16
To je bilo ukratko. Kad budem popodnevna smjena onda cu si ponesti posnog sira ili tako nešto i pojesti u školi ( prije škole ću ručati a kad se vratim večerati pa će mi to biti užina), a kad budem jutarnja smjena u jutro cu pojesti musle ili tako nešto i ponesti si nešto od voća i pojesti i to če mi biti užina između doručka i ručka. Eto tako sam si ja to zamislio i nadam se da sam na pravom putu do skidanja kila i dobivanja mišića!!

Hm, spominješ dobivanje mišića, a jel vježbaš što? Vidjela sam da trčiš, ali nećeš od toga dobit baš neke mišiće... Mislim da bi za ovaj tvoj cilj bilo bolje da se malo na neke više "muške" teme javiš jer mi ovdje većinom želimo samo skinut kile, a tebi to baš i nije neophodno jer ti bi zapravo trebao i dobit na kilaži...

[Manuel]
07.04.2009., 20:42
cijela jaja jedi

Nitko_ništa
07.04.2009., 20:46
A čuj i meni je primarni cilj skinuti kile, ali bih volio usput i dobiti mišića. Naravno da i dosta vježbam (ne idem u teretanu) ali vježbam kod kuće. Jedan dan trčim, dok drugi dan radim vježbe (trbušnjaci, sklekovi, dižem utege, preskačem uže....). i u zadnje se vrijeme dosta krećem.

venter
08.04.2009., 09:33
Evo danas sam u Konzumu gledao te zobene pahuljice. Imaju Hahne dvije vrste - small leaf (mekane, smljevene valjda) i big leaf (valjda je to cijelo zrno), obje 6kn, imaju isto i neke Kolln koje su skoro duplo skuplje - 11kn (ne znam zašto?) i imaju Bivita 8,50kn valjda isto mekane. Sve pahuljice su od 500g. Dakle koje treba kupiti i koja je razlika između smljevenih i cijelog zrna, koje kupiti? I oustalom, kako se pripremaju te zobene, samo prelijem toplim mlijekom kao i corn flakes ili kak?

tvuk
08.04.2009., 09:52
Koje ti već pašu. Kupi jedne i probaj, pa kupi druge i probaj itd. Ukusi se razlikuju.

Nakon što ih preliješ mlijekom pusti da odstoje malo. Ove sitnije možeš skuhati u mlijeku, pa dobiješ kašicu.

Nitko_ništa
08.04.2009., 12:15
Prehranu sam već promijenio, napisao sam sto sam jeo po novom planu prehrane.... više obroka i više unosa proteina.

_Maya_
08.04.2009., 14:44
Već neko vrijeme se borim sa trbuhom, puno vježbam, a samo nikak da skinem te 2-3 kile koje sam nakupila u zadnje vrijeme. Ne pazim baš na prehranu previše, slatkog se pokušavam odreći, a nejde :mig:

Kupila sam nedavno jednu knjigu o zdravoj prehrani, te o tome o čemu i vi ovdje na topicu rapravljete - o 5 obroka tokom dana (ja sam ih do prije imala max 2 :eek:)

Mislila sam napisati par recepata iz te knjige (doručak/međuobroci/ručak/večera) pa bi najljepše molila one koji se kuže (a vidim da ih tu ima podosta) u pravilan način prehrane, da mi pojasne dal je dobro tak hraniti se il ne!! :D

Evo doručak:
2 bjelanjka, četvrtina šalice posnog sira, rajčica, to se sve zapeče i nareže i stavi na 2 prepečenca

Međuobrok
1 kruška narezana na kriške i po njoj namazan sirni namaz sa manje masnoće i popapreno (nevjerojatno,al fino, bar meni :top: )

Ručak
10dag piletine na kockice narezano, pol šalice nemasnog vrhnja, malo zelene salate, pol šalice kukuruza, začini - to se sve izmješa u salatu

Međuobrok 2
pol šalice nemasnog jogurta, pol šalice nemasnog kiselog vrhnja, malo limunovog soka ,1 kivi - to se sve izmiksa u frape

Večera
1 patlidžan, umak od rajčice, rajčice narezane na ploške, sirni namaz, malo mozarelle - to se sve u pečnici zapeče kao lazanje

-moram napomenuti da nebi svaki dan jela isto, al to je neki okvir
-kaj mislite o tome??

Siki 6
08.04.2009., 15:29
wow ! ovaj jelovnik me odusevio , nikad se nebi sjetila po krusci mazat sirni namaz il s vrhnjem radit frape od kivija ! volim kad su ljudi mastoviti s hranom :)

meni je to sve premalo proteina :mig:
u zurbi sam pa nemam neki bolji komentar :D

dianna
08.04.2009., 16:12
je ok je, al meni je to malo preemalo, i da... definitivno PREMALO proteina, treba puuuuno više... i ovo mi bezveze "malo zelene salate"..brate mili jedi salate kolko te god volja, ja uz ručak pojedem po 300g nekad i više :zubo:

_Maya_
08.04.2009., 19:12
malo salate, pa nebum stavila pol košare :D staviš salate kolko hoćeš, netreba sve doslovno shvatiti :mig:
inače po receptu piše pol glavice salate, meni je to preveć pa sam napisala ''malo'', e sad - kako ko hoće

Nitko_ništa
08.04.2009., 19:20
Evo mog današnjeg menia (heh nije kako sam ocekivao da ce bili ali eto)
-dorucak - musli sa mlijekom (s malo masnoće)
- uzina- jabuka
-rucak - omlet od 2 žumanjka i 3 bjelanjka + šnitica integralnog kruha s lanenim sjemenkama (heh za rucak nije bilo piletine zato što smo u zadnji tren shvatili da nemamo piletine pa sam to ovako na neki naćin nadoknadio)
- uzina - posni sir s paprikom
- i sad cu vjerojatno malo ribice iz konzerve (tune) sa posnim sirom

I danas sam se stvarno PUNO kretao i PUNO vježbao!!!

Shadow Puppet
08.04.2009., 19:23
Evo ja sam se prije godine dana odrekla svega slatkog (i ostala dosljedna), prije mjesec dana i kruha, krećem se više i tako to.. a on je još uvijek tu :mad:
imam zakazano skidanje u badić za mjesec i pol (:rolleyes:) i htjela bih se riješit tog sala što prije.. mislim znam da je nemoguće maknut ga to tad, al bi htjela bar početi, sam ne znam kak.. koje vježbe, kolko vremena itd.

jel ima neko savjet.. ?? iko?? :confused:

Žabica22
08.04.2009., 20:11
ljudi pliz pomagajte :)

već mjesec dana idem 2 put tjedno u teretanu.
radim na skoro svim spravama(traka,orbitrek,2 vrste bicikla,leptir sprava...) i cijelo tijelo mi je učvrsnulo,baš imam lijepi tonus:cerek::cerek:

problem je što imam i manje kila nego što bi trebala,ali ja sam zadovoljna osim.....TRBUHA :mad::mad::mad:

znači sve nategnuto osim tog područja...ok istina nije da se trgam na trbušnjacima jer meni to nikako ne ide!!!:( :( :mad:

a traka očito nije dovoljna pa molim vas preoručite mi neku spravu ili vježbu,samo da nisu klasični trbušnjaci:(

Žabica22
08.04.2009., 20:13
Evo mog današnjeg menia (heh nije kako sam ocekivao da ce bili ali eto)
-dorucak - musli sa mlijekom (s malo masnoće)
- uzina- jabuka
-rucak - omlet od 2 žumanjka i 3 bjelanjka + šnitica integralnog kruha s lanenim sjemenkama (heh za rucak nije bilo piletine zato što smo u zadnji tren shvatili da nemamo piletine pa sam to ovako na neki naćin nadoknadio)
- uzina - posni sir s paprikom
- i sad cu vjerojatno malo ribice iz konzerve (tune) sa posnim sirom

I danas sam se stvarno PUNO kretao i PUNO vježbao!!!

kak vi preživite s tim???:s:s
ja isto vježbam( ne radi skidanja kg nego radi zatezanja)ali i dalje jedem...pa srušila bi se sa ovakvom prehranom....:confused:

Nitko_ništa
08.04.2009., 20:16
Ma ručak mi je inače malo "jači" jedem piletinu ali eto danas nisam!!

Žabica22
08.04.2009., 20:18
Ma ručak mi je inače malo "jači" jedem piletinu ali eto danas nisam!!

salamice? krummpir? tjestenina? kaj mogu zaboraviti na to??:eek:

i kakve su to KARDIO vježbe??:ne zna::ne zna::ne zna:

vidim da to često spominjate a ne znam šta znači konkretno:D

BUBBLE JET
08.04.2009., 20:20
Napisao mi tvuk da ću ovdje naći rješenje, pa please pomognite...vaši prijedlozi za jelovnik za zaposlene, što nositi od kuće (u firmi nema kuhinje, iako je većina žena). btw kupila sam proteine multipower muscle formula 80 evolution, kada ih najbolje piti? tnx

[Manuel]
08.04.2009., 20:35
Napisao mi tvuk da ću ovdje naći rješenje, pa please pomognite...vaši prijedlozi za jelovnik za zaposlene, što nositi od kuće (u firmi nema kuhinje, iako je većina žena). btw kupila sam proteine multipower muscle formula 80 evolution, kada ih najbolje piti? tnx

mozes sendvic, posni sir..
a proteine pij poslije treninga

BUBBLE JET
08.04.2009., 20:43
;19888235']mozes sendvic, posni sir..
a proteine pij poslije treninga
moj trening ti uključuje biciklu, kasno dođem sa posla, obaveze kući, tak da stignem jedino na bajs, jel ok to navečer piti?:)

mishamu
08.04.2009., 20:55
ljudi pliz pomagajte :)

već mjesec dana idem 2 put tjedno u teretanu.
radim na skoro svim spravama(traka,orbitrek,2 vrste bicikla,leptir sprava...) i cijelo tijelo mi je učvrsnulo,baš imam lijepi tonus:cerek::cerek:

problem je što imam i manje kila nego što bi trebala,ali ja sam zadovoljna osim.....TRBUHA :mad::mad:

znači sve nategnuto osim tog područja...ok istina nije da se trgam na trbušnjacima jer meni to nikako ne ide!!!:( :( :mad:

a traka očito nije dovoljna pa molim vas preoručite mi neku spravu ili vježbu,samo da nisu klasični trbušnjaci:(

pa slično i kod mene s tim da ja baš dosta radim trbušnjake, planiram sad i hoolahoop nabacit pać'mo vidit :D

Znatiželjko
09.04.2009., 06:12
Već neko vrijeme se borim sa trbuhom, puno vježbam, a samo nikak da skinem te 2-3 kile koje sam nakupila u zadnje vrijeme. Ne pazim baš na prehranu previše, slatkog se pokušavam odreći, a nejde :mig:

Kupila sam nedavno jednu knjigu o zdravoj prehrani, te o tome o čemu i vi ovdje na topicu rapravljete - o 5 obroka tokom dana (ja sam ih do prije imala max 2 :eek:)

-moram napomenuti da nebi svaki dan jela isto, al to je neki okvir
-kaj mislite o tome??

Ja nisam za knjige o prehrani i slična opterećivanja prehranom...dovoljno je znati par osnovnih pravila i ne pretjerivati,jesti samo kad si gladan a ne kad je po propisu.....inače mršavim s lakoćom ali baš u zadnjih 2 mjeseca otkad sam počeo misliti kada što jesti,ubacio sam ponekad posni i zobene i općenito se malo zdravije hranim nego prošle godine,čisto sam počeo razmišljati o hrani --i zasada mršavljenje ide sporije umjesto suprotno.I to je jedno od glavnih pravila za mršavljenje po meni,što manje razmišljati o hrani.Oni koji rade ceremonije od obroka,izmišljaju svaki puta neš novo,ukrašavaju ga,razmišljaju 3 sata(ili dan unaprijed)što jesti za ručak,sat vremena prije svakog obroka razmišljati o tome što jesti,misliti unaprijed o tome kada si priuštiti slatkiš ...na taj način je preteško smršaviti....treba jesti da bi se preživjelo a ne živjeti da bi se jelo...

Te 2-3 kile ćeš skinuti kad zatopli,tada će ti se smanjiti apetit a više ćeš piti,ljeti svi malo smršave na račun toga.

BUBBLE JET
09.04.2009., 08:01
češ tajnu savladaj HIIT 2 x tjedno ga radiš a buš više napredovala
znam kada i ja dođem sa posla doma ( smjena mi je 12 h svaki dan )

TNX, ali šta je HIIT, nisam baš upućena:ne zna:

Nitko_ništa
09.04.2009., 08:40
povećao si unos ugljikohidrata mijenjaj i dalje odi na dnevnik sportske prehrane
i ja sam isto mislio da unosim dosta proteina dnevno ali ekipa je bila u pravu

Kako to misliš da sam povećao unos ugljikohidrata??? Pa rekli su mi da to jedem jel ima puno proteina i odakle sad tu ugljikohidrati???

Jel mi mozes preporuciti sto da ubacim a što izbacim iz prehrane!?!?
A ja ode sad na jedno trčanje na prazan stomak!

_Maya_
09.04.2009., 09:12
Te 2-3 kile ćeš skinuti kad zatopli,tada će ti se smanjiti apetit a više ćeš piti,ljeti svi malo smršave na račun toga.

Meni je najveći problem slatko, toga se pokušavam odreći. Puno vježbam, zadnja 4 mjeseca svakodnevno vozim orbitrek min 30min, tijelo se oblikovalo, al na kritičnim mjestima još trebam skinuti. Ovaj topic sam pročitala od početka i počela sam se pridržavati nekih savjeta, kaj se tiče one knjige- slični su savjeti ovdje i u njoj. a ceremonijalni obroci jesu- ima puno kerefeka al ja to volim!!

helly
09.04.2009., 09:43
Da se i ja priključim! :D
Pročitala sam cijelu temu,i to 2 puta,i još njih par na ovom podforumu,i pratim vas već dosta dugo.
Pa bi vas molila za savjet.

Dakle,ne trebam smrsaviti,ali bi trebala oblikovati tijelo,dobiti 2 kile,ali mišića :), i malo trbuščić skinut.. Samo primjera radi,BMI mi je 17,6.
Odlučila sam svaki drugi dan raditi vježbe za ruke,ramena i prsa(2 serije svaku vježbu po 15 ponavljanja,ima ih 8), za trbuh(ima ih 8,2 serije po 15), leđa(6 vježbi, isto 2 serije po 15) i za noge(13 vježbi, 2 serije po 20) i jednom ili 2 puta tjedno brzo hodati 40 min,od čega je 25 min uzbrdo. Više od toga ne stignem..
Jel to ok?

I samo da pripomenem, posebnu prehranu(jako puno proteina,i malo ugljikohidrata) nesmijem imati, jer sam prije 3 godine imala anoreksiju i imam još psihičkih posljedica što se hrane tiče..
Mislim,hranim se zdravo kolko-tolko, bijeli kruh ne jedem, slatko umjereno, masno(tipa pohano,pomess fritess,faširance,meso na naglo,svinjetinu) također ne.

Znatiželjko
09.04.2009., 10:05
Meni je najveći problem slatko, toga se pokušavam odreći. Puno vježbam, zadnja 4 mjeseca svakodnevno vozim orbitrek min 30min, tijelo se oblikovalo, al na kritičnim mjestima još trebam skinuti. Ovaj topic sam pročitala od početka i počela sam se pridržavati nekih savjeta, kaj se tiče one knjige- slični su savjeti ovdje i u njoj. a ceremonijalni obroci jesu- ima puno kerefeka al ja to volim!!

Ma slatko ćeš lako riješiti,jednostavno ćeš ga početi sve manje jesti kad odlučiš.

Znatiželjko
09.04.2009., 10:10
Dakle,ne trebam smrsaviti,ali bi trebala oblikovati tijelo,dobiti 2 kile,ali mišića :), i malo trbuščić skinut.. Samo primjera radi,BMI mi je 17,6.
Odlučila sam svaki drugi dan raditi vježbe za ruke,ramena i prsa(2 serije svaku vježbu po 15 ponavljanja,ima ih 8), za trbuh(ima ih 8,2 serije po 15), leđa(6 vježbi, isto 2 serije po 15) i za noge(13 vježbi, 2 serije po 20) i jednom ili 2 puta tjedno brzo hodati 40 min,od čega je 25 min uzbrdo. Više od toga ne stignem..
Jel to ok?
Čini se o.k. ,pogotovo će dati rezultate ako si prije bila manje aktivna.

Nitko_ništa
09.04.2009., 10:39
jedi više mesa, jaja mlijeka i milječnih prozivoda
greška ti je ići na trčanje na prazan želudac , težak katabolizam

Hm pročitao sam da je dobro ici trcati na prazan želudac?!?!?

Evo da li je ovo dobro što sam jeo za doručak:
2 kuhana jaja, oko 150g posnog sira, mala šnitica integralnog kruha s lanenim sjemenkama i malo polutrajne kobasice.

tvuk
09.04.2009., 10:53
Hm pročitao sam da je dobro ici trcati na prazan želudac?!?!?

Evo da li je ovo dobro što sam jeo za doručak:
2 kuhana jaja, oko 150g posnog sira, mala šnitica integralnog kruha s lanenim sjemenkama i malo polutrajne kobasice.

Ne, dobar je lagani aerobni ujutro prije doručka. Trčanje već traži da nešto pojedeš prije.

Izbaci kobasice, obično su uglavnom mast.

Nitko_ništa
09.04.2009., 10:57
Znam da su dosta masne tako da sam jako malo nje pojeo a usput je i bila "dijetalna" - sa 30% manje masti (stvarno je bila skroz krta)a i pojeo sam je stvarno malo. Ali cu je svakako izbaciti iz prehrane!!!

_Maya_
09.04.2009., 16:04
Kaj je najbolje za večeru jesti?

Znatiželjko
09.04.2009., 16:15
Kaj je najbolje za večeru jesti?Da preduhitrim...posni sir se savjetuje za večeru,ili eventualno malo tunjevine u salamuri,jogurt,dodatak možda jedna lagana mala voćka ili tako nešto ništa....

kenlee
09.04.2009., 17:10
još uvijek nisam načisto s tim je li poslije aerobnog treninga bolje pojesti nešto ugljikohidratno, tipa bananu, ili proteinski obrok, npr posni i čašu jogurta ili slično...

maksimalno sam izbacila UH, pojedem dvopek uz sir, jer jednostavno ga ne mogu samog jesti, nadam se da to nije prevelika pogreška. UH se svedu na tri dvopeka dnevno, ako izuzmemo voće.

_Maya_
09.04.2009., 18:13
Da preduhitrim...posni sir se savjetuje za večeru,ili eventualno malo tunjevine u salamuri,jogurt,dodatak možda jedna lagana mala voćka ili tako nešto ništa....

A recimo pahuljice sa jogurtom?

Znatiželjko
09.04.2009., 18:46
još uvijek nisam načisto s tim je li poslije aerobnog treninga bolje pojesti nešto ugljikohidratno, tipa bananu, ili proteinski obrok, npr posni i čašu jogurta ili slično...
maksimalno sam izbacila UH, pojedem dvopek uz sir, jer jednostavno ga ne mogu samog jesti, nadam se da to nije prevelika pogreška. UH se svedu na tri dvopeka dnevno, ako izuzmemo voće.Tri malena dvopeka i recimo 3 voćke nije neka veća doza UH,meni se čini da se može nakon treninga još neš,neznam,možda netko ima i drugačija iskustva.

A recimo pahuljice sa jogurtom?
Ako imaš volje gledati detalje onda radije niti malo proizvoda od žitarica navečer.

castanea
09.04.2009., 18:55
Kaj je najbolje za večeru jesti?

ja jedem meso (piletina, puretina, teletina, zečetina...), zatim ribu (i rječnu i morsku), sve vrste salata i povrća kao prilog, ponekad posni sir ( sa začinima jer mi je sam nikakav)... ono što navečer izbjegavam je tjestenina sa raznim masnim umacima, kruh, riža, njoke i slično.

ray ban
09.04.2009., 21:10
Ja nisam za knjige o prehrani i slična opterećivanja prehranom...dovoljno je znati par osnovnih pravila i ne pretjerivati,jesti samo kad si gladan a ne kad je po propisu.....inače mršavim s lakoćom ali baš u zadnjih 2 mjeseca otkad sam počeo misliti kada što jesti,ubacio sam ponekad posni i zobene i općenito se malo zdravije hranim nego prošle godine,čisto sam počeo razmišljati o hrani --i zasada mršavljenje ide sporije umjesto suprotno.I to je jedno od glavnih pravila za mršavljenje po meni,što manje razmišljati o hrani.Oni koji rade ceremonije od obroka,izmišljaju svaki puta neš novo,ukrašavaju ga,razmišljaju 3 sata(ili dan unaprijed)što jesti za ručak,sat vremena prije svakog obroka razmišljati o tome što jesti,misliti unaprijed o tome kada si priuštiti slatkiš ...na taj način je preteško smršaviti....treba jesti da bi se preživjelo a ne živjeti da bi se jelo...

odličan post! :top:

Znatiželjko
09.04.2009., 22:43
odličan post! :top:

Ti si vjerovatno nova čim si mi pohvalila post ... hvala,hvala,od srca je napisan.

_Maya_
10.04.2009., 09:58
Ako imaš volje gledati detalje onda radije niti malo proizvoda od žitarica navečer.

A za doručak recimo 2 bjelanjka zapečena sa posnim sirom?

Žabica22
10.04.2009., 11:47
pa slično i kod mene s tim da ja baš dosta radim trbušnjake, planiram sad i hoolahoop nabacit pać'mo vidit :D

sretno ti bilo :D

ali molim još odgovora??
:(:confused:

tvuk
10.04.2009., 16:07

Nikad nisam probao tak neš pa ne znam... kaj tu sve ide?

Znatiželjko
10.04.2009., 17:21

Može ,i još kruha ili nekih drugih ugljikohidrata uz to slobodno...Za doručak je kao najbolje zobene pahuljice u mlijeku (4-5 žlica zobenih),ali može se za taj obrok imati malo više slobode.

Ipak za mršavljenje nije dovoljno teoretsko znanje,treba probati kako to ide kod kojeg pojedinca u praksi,jer nekome i malo lošega smeta,netko ima u startu prespor metabolizam zbog ljenčarenja ili dugotrajne djete,netko ima prebrz metabolizam pa mu nebi bio dobar ni nagli prelazak na posni sir i totalno smanjivanje ugljikohidrata itd itd...

_Maya_
10.04.2009., 20:33
Može ,i još kruha ili nekih drugih ugljikohidrata uz to slobodno...Za doručak je kao najbolje zobene pahuljice u mlijeku (4-5 žlica zobenih),ali može se za taj obrok imati malo više slobode.

Obično uz jaja pojedem i šnitu kruha, integralnog uglavnom. Kaj još sve mogu za doručak? Kapučino deblja? Svaki dan ga pijem i to sa mlijekom.

Nikad nisam probao tak neš pa ne znam... kaj tu sve ide?

Pa ja si malo popečem brokulu ili rajčicu, pa na to stavim bjelanjke pomješane sa posnim sirom i to sve skupa zapečem. I naravno začine, malo soli i bibera. Meni je to fino. Senf na to smijem stavit? Senf je kaloričan??

Nitko_ništa
10.04.2009., 20:40
slušaj jedi ama baš sve imaš tek 16 god
odi neš trenirati imaš valjda neš u blizini
za doručak se ne jedne posni sir jer su to sporo apsorbirajući proteini

recimo ovako 150 g zobenih u 0,5l mlijeka 0,9%mm
3 jaja i neko voće tipa banana ti je sasvim dosta

Ok puno hvala na pomoći.... a znam da bih trebao sve jesti ali onda bi stvarno bio kao bomba već i sad ionako imam dosta sala na trbuhu tako da želim to skinuti i malo mišića dobiti. Kad se to dogodi onda ću sve jesti i održavati kilažu a do tad treba još dosta muke!!!

Barica
10.04.2009., 21:16
jel jedete dimce s kruhom ili ? i posni kruh ili bez ?

Barica
10.04.2009., 21:18
dimcek *

btw jel moze proci ona vindijina delux sunkica?

tvuk
10.04.2009., 22:13
Pa ja si malo popečem brokulu ili rajčicu, pa na to stavim bjelanjke pomješane sa posnim sirom i to sve skupa zapečem. I naravno začine, malo soli i bibera. Meni je to fino. Senf na to smijem stavit? Senf je kaloričan??

Kako popečeš? Na ulju ili?

jel jedete dimce s kruhom ili ? i posni kruh ili bez ?

Ja jedem dimcek sa posnim :zubo:

LTLPNS
10.04.2009., 23:26
Pozdrav imam 14 godina sad cu 15.Visok sam 172 i 72 kila imam.Zanimam kako da maknem ovo salo sa stomaka poceo sam sa nekom dijetom pre 2-3 nedelje sa vezbanjem a od Utorak sa nekim novim rezimom vezbanja.Znaci samo mi treba da skinem salo samo posto su ispod njega plocice.Znaci e ovako izgleda moj raspored jedenja pa vi kazite sta da ubacim a sta da izbacim samo da ne koristim pilule...i te preparate necu tako
Dorucak zavisi kad idem u skolu nekad uzmem rol virslu ili neku integralnu kiflu ili neki bareni djevrek ili Musli sa jogurtom
Rucak Supa neka neko voce i ako ima nesto kuvano ne puno neka salata paradajz,zelena....
vecera isto nesto kuvano i 2 belanca ili musli sa jogurtom
pa vezbam od utorka ovako inace pre sam radio manje serija znaci obucem i gore i dole suskavac i duks neki ne debeo ne mogu da raidm lepo onda znaci uradim 525 trbusnjaka 60 sklekova 20 zgibova pravilnih skorz se spustim malo dizem tegove od 5 kg i nek eebze i vozim 12 kilometara bajs iznad 25 km na sat za jedno vece i tako vebzma medjutim nisam skoro nista primetio u promeni jos uvek imam salo iako se oznojim ceo znaci cela majca je mokra...molim za odgovor....

LTLPNS
10.04.2009., 23:36
.......

emy
10.04.2009., 23:46
Procitala sam sve, ali mislim da mi je nesto promaknulo:
Jel bolje raditi aerobne poslije anaerobnih i zasto?
Hvala:mig:

_Maya_
11.04.2009., 10:39
Kako popečeš? Na ulju ili

Da na ulju, al mrvicu ulja stavim i to razmažem po tavi. Tek tolko da je tava premazana.

Znatiželjko
11.04.2009., 12:53
Obično uz jaja pojedem i šnitu kruha, integralnog uglavnom. Kaj još sve mogu za doručak? Kapučino deblja? Svaki dan ga pijem i to sa mlijekom.
Senf na to smijem stavit? Senf je kaloričan??

Kad te već toliko namirnica zanima evo ti jedna tabelica kalorija: http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx ova kolona kcal je uz kolonu ugljikohidrata ( UH ) najkorisnija pri mršavljenju.

Nisam primjetio kapučino i senf,ali kladio bi se da nisu kalorični...pa i da se natrpa šlaga u kavu on je ful lagan pa ne ispada kalorično.

Procitala sam sve, ali mislim da mi je nesto promaknulo:
Jel bolje raditi aerobne poslije anaerobnih i zasto?
Hvala:mig:

Da.Učinkovitije je za mršavljenje.Po čistoj logici onako iscrpljen utezima,bez snage u mišićima,lagano ogladnio ,ako netko ide trčati još pol sata normalno da će mršaviti samo tako,ako ne nadoknadi poslije u kuhinji....
Anaerobne vježbe tj.utezi potroše ''hranu''(ako se ne jede puno UH za vrijeme treninga i odmah nakon treninga) i onda trčanje poslije tjera organizam da topi masno tkivo u potrazi za energijom.

Nitko_ništa
11.04.2009., 14:20
Heh ma bas je full bilo sala ali sam u zadnjih mjesec i pol izbacio slatko, sokove slatkiše..... i skinuo sam oko 10 kila. Sad jedem 5 obroko na dan sa što više proteina a što manje ugljikohidrata (tako ste mi vi tu s foruma savjetovali) i dosta vježbam u zadnje vrijeme i puno se krećem i već osjecam polako da imam više kondicije i da mi se tijelo mijenja, sad kile stoje na vagi ali se tijelo mijenja i super se osjecam. Taman još sad koju kilu skinuti i oblikovati tijelo i to bi mi bilo stvarno super.

runJa
12.04.2009., 11:59
Pozdrav...
Uglavnom vas čitam tu i zanima me sad jedna stvar, a to je kolko košta ta zdrava prehrana, naime nikad nisam nešto posebno pratio što jedem, jer sam sve manje više potrošio na treninzima i tak... a sad me zanima kolka je cijena tog, jer kad čujem da ribu treba jesti tri puta tjedno... ono jeo bih je ja svaki dan tri puta, al kad je skupa... i još to što bih morao paraleno kupovat hranu sa ostatkom obitelji?

Hvala!

mishamu
12.04.2009., 12:15
Pozdrav...
Uglavnom vas čitam tu i zanima me sad jedna stvar, a to je kolko košta ta zdrava prehrana, naime nikad nisam nešto posebno pratio što jedem, jer sam sve manje više potrošio na treninzima i tak... a sad me zanima kolka je cijena tog, jer kad čujem da ribu treba jesti tri puta tjedno... ono jeo bih je ja svaki dan tri puta, al kad je skupa... i još to što bih morao paraleno kupovat hranu sa ostatkom obitelji?

Hvala!

mislim da je McDonalds, razni slatkiši i pizzerije skuplje od većine riba :ne zna:
a kad se sjetim da sam prije cca 15-20 kn/dnevno davala za cigarete nije mi žao dat za hranu.
al ne pazim baš šta jedem, ja baš i volim zdrave stvari, ne volim slatko pa se ničeg ni ne odričem.
a jbg, na pekare sam prisiljena.

-azra-
12.04.2009., 15:59
pa evo- zobene su 6 kuna za pola kile... to nie nimalo skupo. ako dnevno uzmes 40 grama,imas tjedan i pol vec gotov dorucak, fali samo med i mlijeko..
ako ne jedes kruh, tu vec full stedis .. za cijenu jednog boljeg kruha racunaj koliko mozes kupit npr.jabuka
pogotovo kao sta kaze mishamu, -netko tko izbaci cigarete a pusio je kutiju dvije = ušteda samo takva..
i ima jos brdo primjera al zurim...

emy
13.04.2009., 11:04
Kad te već toliko namirnica zanima evo ti jedna tabelica kalorija: http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx ova kolona kcal je uz kolonu ugljikohidrata ( UH ) najkorisnija pri mršavljenju.
Da.Učinkovitije je za mršavljenje.Po čistoj logici onako iscrpljen utezima,bez snage u mišićima,lagano ogladnio ,ako netko ide trčati još pol sata normalno da će mršaviti samo tako,ako ne nadoknadi poslije u kuhinji....
Anaerobne vježbe tj.utezi potroše ''hranu''(ako se ne jede puno UH za vrijeme treninga i odmah nakon treninga) i onda trčanje poslije tjera organizam da topi masno tkivo u potrazi za energijom.

Ah, tako znaci. Medjutim, nije mi primarni cilj smrsaviti vec se utegnuti.
Visoka sam 166, imam 53 kg, ali primjecujem malo sala na trbuhu.
Sto dalje?

BUBBLE JET
14.04.2009., 11:22
Zanima me dali je sljedeća prehrana ok za smanjiti trbuščić, a i noge:
doručak: zobene +light jogurt
na poslu dva puta popiti shake multipower formula 80
jabuka
ručak (oko 16-17): nešto lagano, tipa meso+povrće
predvečer bicikla sat vremena
poslije bicikle svježi sir
Molim komentare, ako je ok, i ako nije, gdje griješim:)

tvuk
14.04.2009., 12:28
Zanima me dali je sljedeća prehrana ok za smanjiti trbuščić, a i noge:
doručak: zobene +light jogurt
na poslu dva puta popiti shake multipower formula 80
jabuka
ručak (oko 16-17): nešto lagano, tipa meso+povrće
predvečer bicikla sat vremena
poslije bicikle svježi sir
Molim komentare, ako je ok, i ako nije, gdje griješim:)

Izbaci taj shake, jedi voće, salate...

BUBBLE JET
14.04.2009., 12:36
Izbaci taj shake, jedi voće, salate...

TNX tvuk, već kad ga imam (da opskrbim mali dućan proteinima)
dali je ok da ga trošim(dok ga ne potrošim) ili će mi napraviti suprotan efekt?

Siki 6
14.04.2009., 15:13
kolko sala možeš imati sa 16 god :rolleyes:

zas ne ?
kaj nisi vidio onu new age buhtlavu dijecu ?
50 % curica su deblje od mene u 12-oj ! ... :rofl:
nije ni cudo kad vecina istih zivi na pekarama,sendvicima i fast foodu ! ocito je lakse odstavit 20kn za jelo neg doc doma i skuhat nes :kava:

btw skuzila sam da stariji ljudi nis neznaju skuhat ak unura nema tonu ulja,masti,putra i slicnog ... ja kad nes skuham robini ne vjeruju da u pol jela nema grama masti , ja neznam kaj je to , npr moji starci, baka i ostali sve rade na tonu ulja , a i kod drugih kad dodem jelovnik je poprilicno nauljen i namascen ! :ne zna:

tvuk
14.04.2009., 16:12
TNX tvuk, već kad ga imam (da opskrbim mali dućan proteinima)
dali je ok da ga trošim(dok ga ne potrošim) ili će mi napraviti suprotan efekt?

A pij, iako ja tako nešto ne bih nikad kupio ni koristio. Piše da je zamjenski obrok al nije baš neš pretjerano koristan niti će te zasititi.

SilvrBckGorilla
14.04.2009., 16:12
kolko sala možeš imati sa 16 god :rolleyes:

jako puno, posebno ako si cura(zbog estrogena)

Jaranka
14.04.2009., 16:53
nitaaa bez vježbiceeee:)

SilvrBckGorilla
14.04.2009., 16:55
zapravo to nije posve tocno.

ima nekakvih preparata koji prze salo i kad nista neradis, tipa: HGH,DNP,Cytomel i sl.

LaTiTeA
14.04.2009., 19:36
Ajme... upadam samo tako, pocela sam citati neke topice, ali daleko sam ja od toga da sve procitam, pa eto... ako moze mali sazetak... :D

Dakle, ono sto sam pohvatala je Posni sir navecer! :mudri: Zobene za dorucak!... :s

Ugljikohidrate smanjiti na minimum (mene jako zeza koja namirnica sadrzi sto), grickati jabuke na poslu svako malo, piti 2 litre vode...

Izbaciti krumpir, rizu smanjiti...

Dakle... poslije posla bi bilo dobro jesti bijelo od piletine i povrce kao prilog, jel?

A peceno jaje? Radije ne? :D

A kus kus... jel se to smije kao zamjena za rizu?

I povrce... tikvice, poriluk, patlidzani, gljive, brokula... to je sve ok za papati za rucak-veceru? Pa daju se cudesa s tim povrcem napraviti tko voli. :)
(rucak-vecera zato sto s posla dodjem oko 5, jelo mi je gotovo oko 6, ako ne i poslije...)

Ajte mali sazetak s tom prehranom (ali konkretno u namirnicama, ne poslije treninga ti trebaju proteini i malo ugljikohidrata) za nas lijene koji smo se kasnije prikljucili... :moli:

I da... znam, znam... zobene ujutro, posni sir navecer... :zubo:

A dalje?
Ajte, ajte... ko papagaji jos jednom... :moli:

tvuk
14.04.2009., 20:40
Ajde dobro, nek ti bude :zubo:

Dakle, ono sto sam pohvatala je Posni sir navecer! :mudri: Zobene za dorucak!... :s

Više-manje :rofl:

Ugljikohidrate smanjiti na minimum (mene jako zeza koja namirnica sadrzi sto), grickati jabuke na poslu svako malo, piti 2 litre vode...

Izbaciti krumpir, rizu smanjiti...

Okvirno gledajući namirnice životinjskog podrijetla su bogate bjelančevinama, a namirnice biljnog podrijetla su bogate ugljikohidratima. Doduše kad se kaže da treba ugljikohidrate smanjiti na minimum misli se na kaloričnije ugljikohidrate - žitarice, krumpir, grah, riža... ništa ne treba izbaciti, samo smanjiti.

Masti su svakako raspodijeljene, ima ih posvuda. Neke namirnice su bogatije, neke siromašnije... pronađi neke prehrambene tablice online (npr. http://web.archive.org/web/20060111065938/hrana.com/pt/index.htm ) pa pogledaj kalorijske vrijednosti, sastav itd.

Dakle... poslije posla bi bilo dobro jesti bijelo od piletine i povrce kao prilog, jel?

To je jedna od varijanti. Možeš jesti sve vrste mesa, ribe... niskokaloričnog povrća u pravilu jedi koliko želiš. Naravno ako ga pošteno zamastiš onda moraš i o toj masti voditi računa.

A peceno jaje? Radije ne? :D

A kus kus... jel se to smije kao zamjena za rizu?

I povrce... tikvice, poriluk, patlidzani, gljive, brokula... to je sve ok za papati za rucak-veceru? Pa daju se cudesa s tim povrcem napraviti tko voli. :)
(rucak-vecera zato sto s posla dodjem oko 5, jelo mi je gotovo oko 6, ako ne i poslije...)

Jaja slobodno jedi kako god ti paše i kad god ti paše. Nije riža toliko loša, možeš ju jesti samo smanji količinu, a možeš ju i zamijeniti kus kusom ako to više voliš.

Svo nabrojano povrće (plus gljive) je niskokalorijsko i može se jesti bilo kada. Gljive su skoro sama voda i minerali, jako im je niska kalorijska vrijednost :top:

Ajte mali sazetak s tom prehranom (ali konkretno u namirnicama, ne poslije treninga ti trebaju proteini i malo ugljikohidrata) za nas lijene koji smo se kasnije prikljucili... :moli:

Pa recimo piletina sa malo riže i salatom, ili riba sa kuhanim krumpirom itd. Ono normalan obrok, samo možda malo manje ugljikohidrata.

Trebala bi obroke u toku dana raspodijeliti na:

- obroke sa ugljikohidratima i bjelančevinama
- obroke sa mastima i bjelančevinama

U prijevodu kombinacija veće količine masti i ugljikohidrata u jednom obroku je loša (primjer: jedeš ili sir sa vrhnjem ili sir sa kruhom, ali ne i svo troje u istom obroku). Ako planiraš obrok sa malo više ugljikohidrata onda štedi na masti. Daju se jako fini obroci napraviti i sa minimumom masti, samo treba malo eksperimentirati. Peci jaja na teflonskoj tavi bez masti. Preprži luk na mrvici maslinovog, fakat ga ne treba puno, ono staviš ulja da jedva vidiš da si išta stavila, samo onda treba fest miješati :). Pohano i slično izbaci, počni više kuhati i dinstati a manje peći.

Igraj se, kombiniraj :top:

Znatiželjko
15.04.2009., 07:13
zas ne ?
nije ni cudo kad vecina istih zivi na pekarama,sendvicima i fast foodu ! ocito je lakse odstavit 20kn za jelo neg doc doma i skuhat nes :kava:

btw skuzila sam da stariji ljudi nis neznaju skuhat ak unura nema tonu ulja,masti,putra i slicnog ... ja kad nes skuham robini ne vjeruju da u pol jela nema grama masti , ja neznam kaj je to , npr moji starci, baka i ostali sve rade na tonu ulja , a i kod drugih kad dodem jelovnik je poprilicno nauljen i namascen ! :ne zna:

Stvarno neznam otkud Vidri da djeca ne mogu biti debela :D
Ali nije stvar do suhe hrane koju jede krdo djece(i ja sam),već do količine hrane i da li se ta djeca rekreiraju ili im je maksimum rekreacije ono mrvicu na tjelesnom a ostalo se svodi na rekreaciju prstiju pritiščući gamepad igrajući neku video igricu....

Ah, tako znaci. Medjutim, nije mi primarni cilj smrsaviti vec se utegnuti.
Visoka sam 166, imam 53 kg, ali primjecujem malo sala na trbuhu.
Sto dalje?

Po meni je smršaviti i utegnuti se isto,jer se ne možeš utegnuti bez da skineš nešto mekanog sala......zvalo se to utezanje,zatezanje,mršavljenje,učvršćivanje,savjet je uvijek isti,paziti na prehranu i trenirati......i to je super da nema drugog riješenja osim tog :cerek:

Nitko_ništa
15.04.2009., 08:43
jako puno, posebno ako si cura(zbog estrogena)

Ma muško sam, ali nisam baš debel kao što vi to govorite 100 kg viška. Imam malo problema sa stomakom ali to je sve umjereno...

LaTiTeA
15.04.2009., 08:45
Ajde dobro, nek ti bude :zubo:

A hvala, hvala... :cerek:

Jaja slobodno jedi kako god ti paše i kad god ti paše. Nije riža toliko loša, možeš ju jesti samo smanji količinu, a možeš ju i zamijeniti kus kusom ako to više voliš.

Jesi ti siguran za jaja? :eek:
Ne mislim na kuhana jaja, vec pecena jaja na kapljici suncokretovog ulja. :D
To se smije navecer?
Mislim, navecer... oko 6-7 kad dodjem s posla...
Bez kruha, naravno... :D

Trebala bi obroke u toku dana raspodijeliti na:

- obroke sa ugljikohidratima i bjelančevinama
- obroke sa mastima i bjelančevinama

U prijevodu kombinacija veće količine masti i ugljikohidrata u jednom obroku je loša (primjer: jedeš ili sir sa vrhnjem ili sir sa kruhom, ali ne i svo troje u istom obroku). Ako planiraš obrok sa malo više ugljikohidrata onda štedi na masti. Daju se jako fini obroci napraviti i sa minimumom masti, samo treba malo eksperimentirati. Peci jaja na teflonskoj tavi bez masti. Preprži luk na mrvici maslinovog, fakat ga ne treba puno, ono staviš ulja da jedva vidiš da si išta stavila, samo onda treba fest miješati :). Pohano i slično izbaci, počni više kuhati i dinstati a manje peći.

Igraj se, kombiniraj :top:

Ok, super... sve sam ovo uzela u obzir... :)

Sada samo jos molim da mi netko kaze...
Hm... ok, ako ujutro pojedem zobene, kroz dan na poslu grickam jabuke (3 samo, svakih par sati) i za rucak na poslu oko 11 pojedem pola porcije neceg sto narucimo (meso, krumpir, riba... sto li)... sto da pojedem kad dodjem doma prije treninga... a sto kad se vratim s treninga (vracam se tek oko 8 i obicno ko kokos idem spavati vec u 10).

A znam da vam je vec pun kufer takvih pitanja, ali evo... samo jos meni ponovite... katastrofa je kad naletis na nekoliko dobrih topica i skuzis da moras oko 300 stranica procitati ako zelis sve pohvatati. :o

emy
15.04.2009., 09:36
Po meni je smršaviti i utegnuti se isto,jer se ne možeš utegnuti bez da skineš nešto mekanog sala......zvalo se to utezanje,zatezanje,mršavljenje,učvršćivanje,savjet je uvijek isti,paziti na prehranu i trenirati......i to je super da nema drugog riješenja osim tog :cerek:

No dobro, mozemo to i tako nazvati:mig:
Proucila sam cijeli topic "kako maknuti trbuscic", ali i dalje mi nije najjasniji taj dio s vjezbanjem.
Vjezbam nekih 4 mjeseca svaki dan, rezultata naravno ima ali sad bih htjela izvuci maksimum. Ne idem u teretanu jer sam vremenski ogranicena, a i volim vjezbati sama. Imam orbitrek, bucice, leg magic, gumu, Renatu Sopek, Jillian i yourself fitness pa kombiniram:D
Znaci, prvo anaerobno a onda aerobno? Koliko dugo?
Obicno vjezbam 45 min do sat vremena, al sad mi se to cini nekak premalo:ne zna:

tvuk
15.04.2009., 11:40
A hvala, hvala... :cerek:

Ma ulažem u budućnost, tko zna, možda ću se ja pojavit na ljesu sa nekim bedastim pitanjem ili seksualnim problemima :rofl:

Jesi ti siguran za jaja? :eek:
Ne mislim na kuhana jaja, vec pecena jaja na kapljici suncokretovog ulja. :D
To se smije navecer?
Mislim, navecer... oko 6-7 kad dodjem s posla...
Bez kruha, naravno... :D

Jaja su klasični obrok sa bjelančevinama i masti. Možeš ih i za večeru, iako se ona probavljaju brže od sira tako da je sir bolji.

Sada samo jos molim da mi netko kaze...
Hm... ok, ako ujutro pojedem zobene, kroz dan na poslu grickam jabuke (3 samo, svakih par sati) i za rucak na poslu oko 11 pojedem pola porcije neceg sto narucimo (meso, krumpir, riba... sto li)... sto da pojedem kad dodjem doma prije treninga... a sto kad se vratim s treninga (vracam se tek oko 8 i obicno ko kokos idem spavati vec u 10).

Kakvog treninga? Aerobnog? Probaj prije treninga jesti obrok sa bjelančevinama i masti (dakle npr. piletinu sa niskokaloričnim povrćem) a poslije treninga obrok sa bjelančevinama i ugljikohidratima (umjesto povrća malo kuhanog krumpira ili tako nešto).

Time nećeš dizati inzulin prije treninga, pa će više iskorištene energije dolaziti iz masnih zaliha.

A znam da vam je vec pun kufer takvih pitanja, ali evo... samo jos meni ponovite... katastrofa je kad naletis na nekoliko dobrih topica i skuzis da moras oko 300 stranica procitati ako zelis sve pohvatati. :o

Lijenčino :zubo:

Znatiželjko
15.04.2009., 12:07
Proucila sam cijeli topic "kako maknuti trbuscic", ali i dalje mi nije najjasniji taj dio s vjezbanjem.
Vjezbam nekih 4 mjeseca svaki dan, rezultata naravno ima ali sad bih htjela izvuci maksimum. Ne idem u teretanu jer sam vremenski ogranicena, a i volim vjezbati sama. Imam orbitrek, bucice, leg magic, gumu, Renatu Sopek, Jillian i yourself fitness pa kombiniram:D
Znaci, prvo anaerobno a onda aerobno? Koliko dugo?
Obicno vjezbam 45 min do sat vremena, al sad mi se to cini nekak premalo:ne zna:

Ako je prehrana umjerena i zna se par osnovnih pravila što kada izbjegavati ,te ako je trening koliko toliko intenzivan ,45 minuta dnevno je po meni i više nego dovoljno...

Ovim bučicama nećeš ništa viška skinuti,treniraj pretežno taj orbitrek što intenzivnije,da se iscrpiš...na početku će ti biti teže a poslije ćeš s vremenom taj jači intenzitet sve lakše i lakše svladavati....a i vidjet će se bolje rezultati pa ćeš imati motivaciju za dalje. :top:

_Maya_
15.04.2009., 17:24
Vjezbam nekih 4 mjeseca svaki dan, rezultata naravno ima ali sad bih htjela izvuci maksimum. Imam orbitrek, (...) Obicno vjezbam 45 min do sat vremena, al sad mi se to cini nekak premalo:ne zna:

Ista stvar je i kod mene. Orbitrek gotovo svaki dan vozim po 45 min, nekad i više, a uz to i cindy i imam neki dvd sa yogom i pilatesom. Rezultati se vide, al kilaža mi je ista!! Ista!! Nisam ništa skinula! Pokušavam se hraniti zdravo, al svaki dan mi se potkrade neki kolač il čokolada... danas sam jela čajnu. :mama: Inače ne kupujem takve poslastice nego mi il dragi donese doma il starci, pa kad onda oni počnu jesti i još kad me nagovaraju da si i ja uzmem grrrrrr! :hebemu:

Kaj vi radite u tim situacijama? Ja si već mislim da odem na neku dijetu, recimo UN , da smršavim tih 4 kile koje me muče. :azdaja:

Ribica_no1
15.04.2009., 17:29
Ja imam jedan veliki problem a taj je kada pocnem bilo sta trenirati pocnem se i debljati, prvo krene trbuscic naravno onaj donji koji mi je i najkriticnija tacka. A kada se to desi nakon 2-3 mjeseca treniranja odustajem i taj stomacic sam spadne (jedem sve normalno, i dosta slatkog). Do sada mi niko nije objasnio zasto se ovo desava, tako da sam totalno :confused:??? Zadnja tri mjeseca sam opet krenula na latino-ples medjutim opet stomacic, cak sam isla i na ultrazvuk gdje se vidi da imam 10 cm sala:confused: mada to toliko ne izgleda ali se ipak malo osjeti. trebala bih jedno 5cm skinuti ali onaj pregipcic kad se sjedne da li se to moze trbusnjacima i da li je nuzno potrebno i odricanje slatka jer to mi je jedini porok s obzirom da ne pusim cigarete niti konzumiram alkohol i jedino sto jedem jeste meso :(!? Help pleaseeee pocinje mi uzasno ovo smetati!?

_Maya_
15.04.2009., 17:39

btw skuzila sam da stariji ljudi nis neznaju skuhat ak unura nema tonu ulja,masti,putra i slicnog ...

ovo za klince je istina!! kad sam ja išla u osnovnu školu u razredu smo imali valjda 2 djece sa više kg, a danas - skoro svako drugo dijete ima višak kilograma i ne 2-3kile više nego valjda 10!! :eek: to je sve zbog invatije mc donald'sa, čipseva, keksi i sl.

Hehe moji starci su prije sve kuhali na mašćobama, meso se pohalo u 5 litri ulja i onda nisam imala tih par kila za skinuti,a sad kad stavim 2 kapi ulja u salatu, jedem ribice i čisto meseko mi se sve lijepi na trbuh :tuzni: ajde tu i tam znam navaliti na kolače, al svejedno :mama:

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 17:41
nevjerujem da je to sve salo nego vise voda
ali i sumnjam da ti u prehrani nesto nestima

Znatiželjko
15.04.2009., 17:51
Ista stvar je i kod mene. Orbitrek gotovo svaki dan vozim po 45 min, nekad i više, a uz to i cindy i imam neki dvd sa yogom i pilatesom. Rezultati se vide, al kilaža mi je ista!! Ista!! Nisam ništa skinula! Pokušavam se hraniti zdravo, al svaki dan mi se potkrade neki kolač il čokolada... danas sam jela čajnu. :mama: Inače ne kupujem takve poslastice nego mi il dragi donese doma il starci, pa kad onda oni počnu jesti i još kad me nagovaraju da si i ja uzmem grrrrrr! :hebemu:

Kaj vi radite u tim situacijama? Ja si već mislim da odem na neku dijetu, recimo UN , da smršavim tih 4 kile koje me muče. :azdaja:

UN-ka,zašto,zato jer tamo paziš više na prehranu.Pa pazi onda i u ovoj situaciji na taj kolačič ili čokoladicu pa će ti to biti puno bolje od UN-a.

Htio sam reći da lagano pedaliranje bicikle ili 45 min orbitrka u sporom trmpu koji ne izmara može biti razlog slabog mršavljenja.Ako je već organizam u takvom stanju da se svaka hrana prima i teško se skida višak ,onda ga treba razbuditi vraškim naporom,iscrpljivanjem....nešto fakat treba promjeniti :ne zna: Lagano pedaliranje mi je recimo u rangu brzog hodanja,realno to nije ništa.....Ja se više iscrpim u 6 minuta max sprinta biciklom nego u preostalih 2 sata vožnje.btw.sprint mi se čini bolja stvar za ubrzavanje metabolizma,a za kondiciju je bolji -u to nema sumnje.

suzuki750
15.04.2009., 19:17
pozdrav! neznam na koju temu da postam, al zanima me dal mogu oblikovat svoje tjelo bez stroge sportske prehrane?

prije sam vodila racuna o ugljikohidratima, proteinima, omjeru, bla bla.. al sam izgledala uzasno, i tak sam se i osijecala...jednostavno to nemogu.. sad trcim svaki drugi dan, svaki dan radim trbusnjake, a one dane kad ne trcim vozim bicikl.. od malesnice do savskog gaja i natrag.. uglavnom, pazim na prehranu, ne jedem kruh skoro uopce.. jucer sam slucajno pojela smokice :D ujuto sam jela posni sir, za rucak tjesto i tunu.. uglavnom nikad ne veceram (osim nekad petkom ja i decko znamo napravit kokice, slane, ne s maslacom) ja ne pazim jako na prehranu al pazim u tim malim stvarima.. poslije trcanja pijem proteine, trcim navecer i poslije toga ne jedem nista..

jel moguce oblikovat svoje tijelo (samo ga ucvrstit, jer nisam debela, visoka sam 173, a imam oko 56 kg) s takvom prehranom i "vjezbanjem"?

LaTiTeA
15.04.2009., 19:32
Ma ulažem u budućnost, tko zna, možda ću se ja pojavit na ljesu sa nekim bedastim pitanjem ili seksualnim problemima :rofl:

TI na LJESu??
Pa jesi li ti ikad i posta ostavio na LJESu?
Mislim... ne izgledas mi ko netko tko cita LJES cak ni iz prikrajka... :D

Kakvog treninga? Aerobnog? Probaj prije treninga jesti obrok sa bjelančevinama i masti (dakle npr. piletinu sa niskokaloričnim povrćem) a poslije treninga obrok sa bjelančevinama i ugljikohidratima (umjesto povrća malo kuhanog krumpira ili tako nešto).

Time nećeš dizati inzulin prije treninga, pa će više iskorištene energije dolaziti iz masnih zaliha.

Obrok prije treninga i obrok poslije treninga?
Da nije to malo previse? :misli:

Prije treninga sam pojela jedno jaje peceno s gljivama i malo posnog sira (fini mi je, sto cu :D).... poslije treninga nisam ni gladna. :D

Jel bas obavezno jesti poslije treninga?

Pilatus
15.04.2009., 19:37
kakve su sardine:zubo:

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 19:39
TI na LJESu??

Prije treninga sam pojela jedno jaje peceno s gljivama i malo posnog sira (fini mi je, sto cu :D).... poslije treninga nisam ni gladna. :D

trening si đabe radila ako ne pojedes poslje njega. Pojedi oko 100g riže i 30minuta nakon toga posni sir ribu i sl.

LaTiTeA
15.04.2009., 19:41
Jel ti mene zezas?

A moze samo posni sir?
Ribu ne volim... a riza mi se sada ne kuha... :D

LaTiTeA
15.04.2009., 19:45
Ja si uzela dvije jusne zlice... :D

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 20:06
riza je jos najvaznija, pojedi nju ili 120g tjestenine

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 20:07
ja moram napravit fazu punjnenja jer neam vise snage

LaTiTeA
15.04.2009., 20:09
Sto? Da idem sad kuhati tijesto? :D
Pa kasno je, jebemu... :D

Drugi put.
Tjestenina s posnim sirom skupa... moze to?
To je fino. :cerek:

Pricamo o kuhanoj tjestenini, jel?
Koliko bi bilo 120 grama?
Jedna saka pa koliko zahvatis sirovog tijesta? :misli:

tvuk
15.04.2009., 20:12
TI na LJESu??

Kak ne, čitam kad mi je dosadno, iako ne postam. Zna bit zanimljivih tema, nakon što profiltriram sve one kojima cura ne da u guzu (otprilike trećina), cure koje misle da su trudne jer ih je dečko primio za sisu (cca četvrtina) itd. :rofl:

Nije, jer obrok prije treninga bi trebao biti barem sat vremena prije dotičnog (da ti ne pozli na treningu), pa sat vremena treninga, pa dok dođeš doma, neš si napraviš itd. prođe 2.5-3 sata između dva obroka. Naravno, ni u jednom od ta dva se ne prejedeš.

Probaj pojesti nešto. Ne mora bit puno, al bi bilo dobro da nešto pojedeš. To ti neće otić u salo jer su mišići prazni pa prvo njih treba napuniti.

Pricamo o kuhanoj tjestenini, jel?
Koliko bi bilo 120 grama?
Jedna saka pa koliko zahvatis sirovog tijesta? :misli:

Skuhaj si unaprijed pa samo podgrij u mikrovalnoj il neš. 120g tjestenine je puno, to je čak i meni ponekad previše.

Pajo pl. Patak
15.04.2009., 20:29
Ja sam sad istrčao 8km i mislim da budem umro od gladi.Kaj mrknuti???

suzuki750
15.04.2009., 20:33
suzuki hitno mjenjaj prehranu ako boga znadeš inače buš išla kao swift

hvala, bas ko swift nebum tak skoro isla! :D

al nemogu sad trenutno drasticno promjenit prehranu.. :o samo me zanimalo dal ce se vidjet rezultati s takvom kakvom prehranom.. :D

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 20:38
tvuk ima pravo ja sam malo previse reko, prepolovi to.

BUBBLE JET
15.04.2009., 20:55
Čitala sam onu tablicu kalorija, pa tablice koliko treba proteina, uh, itd i sve me malo zbunjuje. dakle ako želim smršaviti, koju kilažu računam za potrebne kalorije, sadašnju ili željenu:) please help malo oko tih brojčica

tvuk
15.04.2009., 20:56
Trenutnu.

BUBBLE JET
15.04.2009., 21:08
Trenutnu.

TNX tvuk, pomogao si mi dosta i neki dan, javim rezultate nove linije:)

black/purple
15.04.2009., 21:21
upravo sam došla s treninga, i uopće nisam gladna, trbuh mi pun vodeee.
pokušavam izgubiti na težini... znam da se treba jesti posle treninga, al... velika šteta ako ne jedem?

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 21:26
gubiš postojeću mišićnu masu

_Maya_
15.04.2009., 21:28
UN-ka,zašto,zato jer tamo paziš više na prehranu.Pa pazi onda i u ovoj situaciji na taj kolačič ili čokoladicu pa će ti to biti puno bolje od UN-a.

Htio sam reći da lagano pedaliranje bicikle ili 45 min orbitrka u sporom trmpu koji ne izmara može biti razlog slabog mršavljenja.Ako je već organizam u takvom stanju da se svaka hrana prima i teško se skida višak ,onda ga treba razbuditi vraškim naporom,iscrpljivanjem....nešto fakat treba promjeniti :ne zna: Lagano pedaliranje mi je recimo u rangu brzog hodanja,realno to nije ništa.....Ja se više iscrpim u 6 minuta max sprinta biciklom nego u preostalih 2 sata vožnje.btw.sprint mi se čini bolja stvar za ubrzavanje metabolizma,a za kondiciju je bolji -u to nema sumnje.

pa zašto un? zato jer kad sam na dijeti više pazim kaj jedem. u zadnje vrijeme jedem 5 obroka na dan, al jako malih obroka i skinula sam kilu,al pošto je sad uskrs bio sam tu kilu dobila opet. ma ja baš imam neke faze kad su mi kile super bez obzira kaj jela, ono imam 56 i ne miče se, a nekad me primi faza da natučem 3 kile u dva dana.

kaj se tiče orbitreka, budem tu žešće vozila. prije sam na razini 4 vozila,al sam tu pročitala da za mršavljenje je bolje voziti na nižim razinama i polaganije i da se na taj način topi salo. sad sam smanjila na stupanj opterećenja 2 i odvozim recimo 2 min onak brzo, žestoko i onda 10 min polako i to kombiniram tokom treninga.

čini mi se da kad sam se najmanje zamarala sa kilama, manje sam ih imala.

_Maya_
15.04.2009., 21:31
Baš se mora jesti poslije treninga? Ja inače vježbam navečer, oko 10 pa mi se poslije toga baš i ne jede.

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 21:38
Baš se mora jesti poslije treninga? Ja inače vježbam navečer, oko 10 pa mi se poslije toga baš i ne jede.

ovisi što ti je cilj

_Maya_
15.04.2009., 21:44
ovisi što ti je cilj

smršaviti par kila i riješiti se sala na trbuhu i bedrima

tvuk
15.04.2009., 21:46
ovisi što ti je cilj

Kako to misliš "ovisi što ti je cilj"? Pa mora se jesti nakon treninga neovisno o cilju... još je to zadnji obrok prije spavanja...

SilvrBckGorilla
15.04.2009., 21:47
ako nejedes poslje treninga gubis postojecu misicnu masu-kao što sam već rekao.

smanji unos ugljikohidrata, jedi ih samo ujutro i poslje treninga. Poslje treninga jabuku i 50g riže i pola sata poslje ribu

edit: tvuk, gle neki žele smršavit pod svaku cijenu pritom žrtvujući i kvalitetnu masu pa....

tvuk
15.04.2009., 21:51
edit: tvuk, gle neki žele smršavit pod svaku cijenu pritom žrtvujući i kvalitetnu masu pa....

To ne znači da im bilo tko na ovom podforumu u tome treba pomagati savjetima. Poslije treninga treba jesti, katabolizam je loš, neovisno o cilju i željama. Ak netko želi gladovati nek ode na UN dijeta topik na prehrani ili di već.

Znatiželjko
15.04.2009., 21:52
čini mi se da kad sam se najmanje zamarala sa kilama, manje sam ih imala.

Ovo je živa istina,i meni se isto čini,jer se tada prečesto čovjek sjeti hrane a to nije dobro za mršavljenje....
btw.one loše faze te unište kao što si napisala,njih ćeš imati i na uN-u ne brini.....to moraš jednostavno sama sa sobom rasčistiti što želiš i jesi li se spremna oko toga potruditi dovoljno da uspiješ.....

_Maya_
15.04.2009., 22:00

smanji unos ugljikohidrata, jedi ih samo ujutro i poslje treninga. Poslje treninga jabuku i 50g riže i pola sata poslje ribu

ajde jabuku poslije treninga, to mi je ok, al baš da u pol noći idem jesti ribu i rižu. ne znam. nebi od toga još dobila kila? ne znam, zato sam tu da pitam vas iskusnije. ima mi to smisla ako recimo netko vježba oko 4 sata popodne pa poslije toga jede. nije mi to prekasno. al ja vježbam tek navečer, 10-11 nekad i kasnije. tako mi najviše odgovara. eventualno si poslije toga pojedem bananu ili jogurt.

Znatiželjko
15.04.2009., 22:04
Ako si umorna poslije treninga u 22 h i ne jede ti se onda nemoj jesti,jer ti organizam i metabolizam ne traže hranu u to doba...otišlo bi ti direktno u salo pogotovo ako je više od pola sata nakon treninga i ako su ugljikohidrati.

Trebaš jesti kad osjećaš glad a ne kad je zapisano da moraš jesti ili kad ti je tvuk rekao da trebaš jesti.

tvuk
15.04.2009., 22:09
Ako si umorna poslije treninga u 22 h i ne jede ti se onda nemoj jesti,jer ti organizam i metabolizam ne traže hranu u to doba...otišlo bi ti direktno u salo pogotovo ako je više od pola sata nakon treninga i ako su ugljikohidrati.

Trebaš jesti kad osjećaš glad a ne kad je zapisano da moraš jesti ili kad ti je tvuk rekao da trebaš jesti.

O čemu ti pričaš? Poslije treninga su mišići prazni, fali im glikogena. Sve što pojedeš u obroku nakon treninga (naravno ako ne pretjeraš) će se potrošiti za punjenje zaliha šećera u mišićima te za oporavak samih mišića (zato bi trebalo pojesti i nešto sa bjelančevinama).

Ako ne jedeš nakon treninga doći ćeš u stanje katabolizma - mišićima fali energije koje nema, pa će početi trošiti sami sebe kao izvor energije, što je i najgora moguća opcija. Bolje da pojede mrvicu ugljikohidrata previše nego da se to desi.

_Maya_
15.04.2009., 22:11

Obično se poslije treninga istuširam i idem direktno u krevet.
Gornji dio trbuha mi se super oblikoval, jedino je sad ostal donji dio s kojim muku mučim već jako dugo i unutrašnji dio bedara. To su dvije stvari koje me muče. Al ne znam dal možda nekaj radim krivo jer mi se uvijek donji dio trbuha (bez obzira kolko kila imala) oblikuje u neki ''kružić'' ko da mi se još više ispupči.

_Maya_
15.04.2009., 22:13
Ako ne jedeš nakon treninga doći ćeš u stanje katabolizma - mišićima fali energije koje nema, pa će početi trošiti sami sebe kao izvor energije, što je i najgora moguća opcija. Bolje da pojede mrvicu ugljikohidrata previše nego da se to desi.

Kaj točno bi trebala pojesti nakon treniga? Koje namirnice?

tvuk
15.04.2009., 22:15
Kaj točno bi trebala pojesti nakon treniga? Koje namirnice?

Pa ak niš drugo onda ovo što si nabrojala - bananu i jogurt. Najbolje malo posnog sira umjesto jogurta, banana je OK.

_Maya_
15.04.2009., 22:17
Pa ak niš drugo onda ovo što si nabrojala - bananu i jogurt. Najbolje malo posnog sira umjesto jogurta, banana je OK.

Thanx!! :top:
Kaj recimo da jedem umjesto slatkoga? Kompoti su ok?

tvuk
15.04.2009., 22:20
Thanx!! :top:
Kaj recimo da jedem umjesto slatkoga? Kompoti su ok?

Kompoti su isto slatko? Jedi voće. Svježe, naravno, ne suho.

Znatiželjko
15.04.2009., 22:20
Obično se poslije treninga istuširam i idem direktno u krevet.
Napraviš ono što osjećaš,ako s vremenom budeš počela osjećati glad obavezno pojedi po mogućnosti bjelančevine ili voćku.Vjerovatno ti se metabolizam još nije dovoljno ubrzao,ali kad bude počet ćeš i glad osjećati nakon tog noćnog treninga....ali ja nebi jeo ako ne osjećam glad,znam iz vlastitog iskustva,a dovoljno sam dugo već mršav da znam kako stoje stvari..

Gornji dio trbuha mi se super oblikoval, jedino je sad ostal donji dio s kojim muku mučim već jako dugo i unutrašnji dio bedara. To su dvije stvari koje me muče. Al ne znam dal možda nekaj radim krivo jer mi se uvijek donji dio trbuha (bez obzira kolko kila imala) oblikuje u neki ''kružić'' ko da mi se još više ispupči.Samo aerobne i sve će se poravnat,i zategnut,ne brini...

_Maya_
15.04.2009., 22:28
Kompoti su isto slatko? Jedi voće. Svježe, naravno, ne suho.

Jedem u zadnje vrijeme dosta voća i baš sam zadovoljna zbog toga. :) Zakaj ne suho? Recimo grožđice.

Samo aerobne i sve će se poravnat,i zategnut,ne brini...

Ma nadam se :D Ak se sve ostalo zategnulo bude i ovo.

tvuk
15.04.2009., 22:31
Jedem u zadnje vrijeme dosta voća i baš sam zadovoljna zbog toga. :) Zakaj ne suho? Recimo grožđice.

Grožđice imaju jako puno glukoze i shodno tome jako visoki glikemijski indeks. Generalno suho voće ima visoki glikemijski indeks i visoku kalorijsku vrijednost.

_Maya_
15.04.2009., 22:35
Grožđice imaju jako puno glukoze i shodno tome jako visoki glikemijski indeks. Generalno suho voće ima visoki glikemijski indeks i visoku kalorijsku vrijednost.

E vidiš to nisam znala. Tek sad kad sam se počela informirati o prehrani, shvaćam kolko sam prije malo znala o hrani i kolko se općenito na krivi način hranim. :flop: Prije mi bilo svejedno kaj jedem glavno da nisam bila gladna. Makar imam faze kad me dnevno zadovolji jedan obrok i to tek tolko da nešto stavim u usta, a nekad bi vola pojela. Baš se želim informirati o prehrani, i sa zdrastvene strane, jer hoću zadržati svoje zdravlje, a i zbog izgleda. Tak da mi je svaki savjet ljudi koji se u to kuže, zlata vrijedan.

mishamu
15.04.2009., 23:07
sad ste me podsjetili, neke novine si pratile djetu i mršavljenje Denisa Latina, izgladnjivao se, jeo je samo minimum svega i puno kikirikija-čisto da nešto žvače.
pa se naravno i udebljao od kikirikija (koji je inače prilično kaloričan) :zubo:
treba bit informiran :)

_Maya_
15.04.2009., 23:30
da, treba, jer neke namirnice mogu debljati a da ni ne znaš. upravo to saznah za grožđice

poison_eLf
16.04.2009., 08:55

pa ubiiit ću seee..više mi niš nije jasno..
oke..ajd sad meni moolim vas još jednom, ko debilu objasnite..
da rezimirm: jaujutro jedem zobene..i jabuku u međuobroku......ostatak dana samo proteini,osim što tu i tamo doleti za ručak kakva riža/tjestenina ili povrće(dobro ajd povrće je svaki dan u obliku salate il nečeg na lešo)..
ok..
jedi poslije treninga.
jedem.ali posni........il bjelanjke..
a ovdje sad piše UH:ne zna: a kak....zašto? osim toga trening mi je uvjek navečer,znači ne smijem UH :zubo:

oprostite što gnjavim,ali moolim vas razbistrite mi ovo :D

LaTiTeA
16.04.2009., 09:45
Kak ne, čitam kad mi je dosadno, iako ne postam. Zna bit zanimljivih tema, nakon što profiltriram sve one kojima cura ne da u guzu (otprilike trećina), cure koje misle da su trudne jer ih je dečko primio za sisu (cca četvrtina) itd.

A vidi ti njega... ipak citas, znaci... :D
A cuj, onda bi mogao i post ostaviti tu i tamo.... vidis kak sam ja na tvoj podforum dosla. :D
Doduse, silom prilika... :zubo:

Probaj pojesti nešto. Ne mora bit puno, al bi bilo dobro da nešto pojedeš. To ti neće otić u salo jer su mišići prazni pa prvo njih treba napuniti.

A sir i vrhnje poslije treninga?
Pod sto vrhnje spada? To nema ugljikohidrata?
E, ubijate me s tim... sir su proteini? :misli:
A joj, sad kad se negdje brukam s nepoznavanjem nekakvih osnova... :brukica: :D

Skuhaj si unaprijed pa samo podgrij u mikrovalnoj il neš. 120g tjestenine je puno, to je čak i meni ponekad previše.

A jel ok onda u jednom obroku poslije treninga saka tjestenine i posni sir?
Jel previse?

Poison, cak sam i ja naucila... :D
Ugljikohidrate ne navecer... OSIM ako imas trening navecer... tada treba malo ugljikohidrata i proteina poslije treninga... :D

Jesam dobro naucila? :cheer:

E da... jel voznja orbitreka spada pod trening?
Meni je to vise onak... rekreacija... :D

suzuki750
16.04.2009., 10:09
a jel ok to sve jest prije treninga pa poslije treninga samo popit proteine s grožđanim šećerom? naravno, trening je navecer..

micek<3
16.04.2009., 10:10
čarobnim štapićem:rofl:

:lol:

poison_eLf
16.04.2009., 10:13
Poison, cak sam i ja naucila... :D
Ugljikohidrate ne navecer... OSIM ako imas trening navecer... tada treba malo ugljikohidrata i proteina poslije treninga... :D

hehehe onda znači poslije treninga bi mogla ić npr. jabuka + posni..jer uvijek imam navečer trening :D
orbitrek je lijepi kardio trening,ovisi kolko ga radiš..i kad :D

suzuki750
16.04.2009., 10:14
suzuki hitno mjenjaj prehranu ako boga znadeš inače buš išla kao swift

zbog ove tvoje recenice nisam mogla spavat cijelu noc!! :tuctuc: :D

i tak sam si malo razmisljala, imam dosta prijateljica koje su se bavila il se bave sportom.. nikad nisu pazile na prehranu, zapravo jele su dosta puno i jakoo nezdravo.. al su uvijek imale definiciju, bez sala i celulita.. kak onda to objasnjavate?

Znatiželjko
16.04.2009., 10:33
i tak sam si malo razmisljala, imam dosta prijateljica koje su se bavila il se bave sportom.. nikad nisu pazile na prehranu, zapravo jele su dosta puno i jakoo nezdravo.. al su uvijek imale definiciju, bez sala i celulita.. kak onda to objasnjavate?

Obično oni koji se bave sportom ne gube vrijeme na utege već su pretežno u aerobnom treningu koji troši puno više kalorija od nekog prosječnog zabavljanja sa utezima....ja isto viđam pretežno elegantne osobe ove koji se rekreiraju trčanjem,tenisom,biciklom,plesom,karateom, nogometom,košarkom...a za teretanu i utege jedva da su ikad čuli.....

Osim toga oni koji su u nekom sportu obično se više troše od onih koji se rekreativno zabavljaju,jer ponekad trener tjera,pa je i zabavnije u društvu ili ekipnom sportu,pa su posrijedi i bolje motivacije jer osoba koja je upisala neki sport obično ga voli...

Rocky Balboa
16.04.2009., 10:56
zbog ove tvoje recenice nisam mogla spavat cijelu noc!! :tuctuc: :D

Moguće da imaš problema sa štitnjačom, hipotireozu, pa ti se salo više skuplja nego inače. Isti problem imam ja.

narone
16.04.2009., 11:30
prije bi bilo 90% prehrana, 10% sve ostalo, a od toga 1% trbušnjaci.
Zapravo svi već znamo da trbušnjaci dodaju masu na trbuhu pa to onako ispod sala izgleda još nekako ružnije.
Stoga, pravilna prehrana i neki vid sporta (najbolje trčanje ili bicikl) svakodnevno...te tek onda egzibicije kao što su trbušnjaci...

narone
16.04.2009., 11:36
Nemojte mješati ugljikohidrate sa mastima, ustvari najbolje je jesti ugljikohidrate u posebnom obroku, a proteine i masti u posebnom.
Formula ugljikohidrati+masti=salo i to gotovo 100%, pogotovo ako se to jede navečer.
Ako baš morate tako jesti gledajte da to bude koji sat prije bavljenja nekom aktivnošću...

Jedino pravo pravilo prehrane glasi:
Uvijek jedi za ono šta ćeš raditi, a ne za ono šta si radio! I problema nema... :):)

tvuk
16.04.2009., 11:50
A cuj, onda bi mogao i post ostaviti tu i tamo.... vidis kak sam ja na tvoj podforum dosla.
Doduse, silom prilika...

Da, meni nije baš sila :rofl:, al ostavio sam jučer par postova. Neki topik dal bi bili sa debelim curama, tak nekak...

A sir i vrhnje poslije treninga?
Pod sto vrhnje spada? To nema ugljikohidrata?
E, ubijate me s tim... sir su proteini?
A joj, sad kad se negdje brukam s nepoznavanjem nekakvih osnova...

Ne, u mliječnim proizvodima nema puno ugljikohidrata. Mlijeko samo za sebe ima nešto laktoze (mliječnog šećera), ali sir, vrhnje itd. ga imaju jako malo (fermentira). Vrhnje ima malo viši postotak masti, tako da je sir i vrhnje proteini+masti obrok.

U pravilu ak nisi sigurna za neku namirnicu - pogledaj sastav :mig:

A jel ok onda u jednom obroku poslije treninga saka tjestenine i posni sir?
Jel previse?

Nije. Naravno ovisi o šaci :rofl:

Poison, cak sam i ja naucila...

Svak čast, sjedi pet :top:

Da :)

Jedino pravo pravilo prehrane glasi:
Uvijek jedi za ono šta ćeš raditi, a ne za ono šta si radio! I problema nema... :):)

Odakle si ti sad ispao? Koga ispravljaš? To što si napisao piše već više puta.

suzuki750
16.04.2009., 12:25
Obično oni koji se bave sportom ne gube vrijeme na utege već su pretežno u aerobnom treningu koji troši puno više kalorija od nekog prosječnog zabavljanja sa utezima....ja isto viđam pretežno elegantne osobe ove koji se rekreiraju trčanjem,tenisom,biciklom,plesom,karateom, nogometom,košarkom...a za teretanu i utege jedva da su ikad čuli.....

Osim toga oni koji su u nekom sportu obično se više troše od onih koji se rekreativno zabavljaju,jer ponekad trener tjera,pa je i zabavnije u društvu ili ekipnom sportu,pa su posrijedi i bolje motivacije jer osoba koja je upisala neki sport obično ga voli...

mislim da ste vi svi mene krivo skuzili... :D ja ne dizem utege niti one, nego samo trcim (svaki drugi dan) a te dane kad ne trcim isto sam aktivna.. duge setnje, voznja bicikla, rolanje... + svaki dan trbusnjaci..

nisam debela niti imam puno sala, nego bi samo htjela ucvrstit svoje tijelo.. niti nemam problema sa nakupljanjem sala.. brzo mogu skinut kile, al to nije moj problem, nego samo to ucvrscivanje.. i definicija... eto, i moje pitanje je bilo dal mogu s kakvom takvom prehranom to postic?

nejdem svaki dan u mc donalds i jedem cevape i pizze i takve masne kerefeke.. uglavnom jedem dorucak, rucak i veceru ne (vec jako dugo imam takvu naviku) poslije treninga uzimam proteine i groždani secer (trcanja) a trcim navecer.. ja recimo pazim malo na prehranu, jedem ono sto mi se jede, ak mi se jedu kokice, uzet cu prije slane nego s maslacem, ako moja obitelj jede za rucak salatu s puno ulja, bijeli kruh, pomfri i meso, ja jedem salatu bez ulja, ne jedem kruh, jedem bijelo meso i recimo malo pomfrija.. ja na taj nacin "pazim" na prehranu.. znaci, ne pazim strogo na prehranu al ipak malo pazim..

Znatiželjko
16.04.2009., 12:48
Suzuki s prehranom ćeš se najbolje upoznati na topicu ''dnevnik sportske prehrane'' tamo su čista nabrajanja namirnica kao na tržnici,a oni koji jedu junk i ja među njima ne smijemo tamo pisati :mig:

----ali nije mi jasno iz tvog posta ,kažeš prvo da kile sa lakoćom skidaš ,a onda napišeš da ti fali definicija :confused: Jer definicija se zove kada nisi mekana od sala već tvrda,kad si zategnuta...ako s lakoćom skidaš višak onda bi to značilo isto kao da kažeš s lakoćom postižem definiciju....Ti vjerovatno želiš ustvari postići više mišića ?

suzuki750
16.04.2009., 14:12
Suzuki s prehranom ćeš se najbolje upoznati na topicu ''dnevnik sportske prehrane'' tamo su čista nabrajanja namirnica kao na tržnici,a oni koji jedu junk i ja među njima ne smijemo tamo pisati :mig:

----ali nije mi jasno iz tvog posta ,kažeš prvo da kile sa lakoćom skidaš ,a onda napišeš da ti fali definicija :confused: Jer definicija se zove kada nisi mekana od sala već tvrda,kad si zategnuta...ako s lakoćom skidaš višak onda bi to značilo isto kao da kažeš s lakoćom postižem definiciju....Ti vjerovatno želiš ustvari postići više mišića ?

ma pregledala sam vec sve to, prvo sam tam postala pa su me premjestili :D
pa s lakocom skidam kile, al to ne znaci da mi odlazi masnoca a misici se ucvrscuju! :) ja zelim ucvrstit guzu i noge.. samo to..kad sam se zdravo hranila pala sam na 54 kg, dobro to nije tak strasno al nisam imala energije ic na posao i onda jos navecer trcat po nasipu.. jednostavno nisam mogla.. i ta prehrana me zamarala... izdrzala sam tak 3 mj.. i posustala :D sad pazim al zelim podić guzu, i ucvrstit ju, isto kao i noge.. iznad koljena.. s ovom mojom kakvom takvom prehranom imam snage i energije za trcat al je problem u tome jel to ok da se ucvrstim?

eto... :D

_Maya_
16.04.2009., 15:17
Suzuki (...)

----ali nije mi jasno iz tvog posta ,kažeš prvo da kile sa lakoćom skidaš ,a onda napišeš da ti fali definicija :confused: želiš ustvari postići više mišića ?

Krivo si shvatio curu - lako skida kile, al bez vježbanja salo na određenim mjestima ostaje. Svatko ima neke svoje kritične točke. Cura je pitala kako da prehranom te nedostatke riješi. :mig:

Obično oni koji se bave sportom ne gube vrijeme na utege već su pretežno u aerobnom treningu (... ) ja isto viđam pretežno elegantne osobe ove koji se rekreiraju trčanjem,tenisom,biciklom,plesom,karateom, nogometom,košarkom...a za teretanu i utege jedva da su ikad čuli.....

(...)pa su posrijedi i bolje motivacije jer osoba koja je upisala neki sport obično ga voli...

Istina!! Ovo potpisujem! Do nedavno sam plesala trbušni ples i s-faktor i svaki dan sam imala trening i vježbala sam zabavljajući se i uživajući,a opet sam se fenomenalno oblikovala u jako kratkom roku!! Sad ne tancam neko vrijeme, al uskoro ću opet sa time početi. :D

posuda
16.04.2009., 15:22
Ljudi molim vas pomoc!!!!Iman 15 godina visok sam 172 i tezak 78 kg iman stomak i podbradak koji bi zelio skinuti,a sportmom sam se bavio do prije par mjeseci i otada su se pocelo nakupljati salo.Posto stvarno vise nemam zivaca pregladavti po internetu i neda mi se stvarno citati pa bi vas molija pomoc od kada sam se poceja debljati ponajvise zbog puno cole i kasnih vecera pa tako da su mi sise porasle i pocinju visiti pa bi vas molija kako da to ucvrstin znaci drob i prsa.I neke dodatke prehrane jer se u to ne razumin znaci neke shakove kao dodatak znaci kruh mi nije problem izbaciti,ali iden u skolu pa cesto priko odmora korisitin fast food.Nemojte me sasmo uputiti na pocetnu stranicu jer mi stvarno trebaju informacije a neman zivaca citat ispocetka

suzuki750
16.04.2009., 15:35
a da se opet poces bavit sportom? zasto si uopce prestao?

posuda
16.04.2009., 15:46
visemi to nije napeto trneira san balun.Bili triba ici trca ili vise voznja biciklon

posuda
16.04.2009., 15:50
ma nema to veze s treniranjen jer san vec duze debel posto nisan trenira nista to obiljno

suzuki750
16.04.2009., 15:51
idi trcat, smanji obroke i ne jedi kasno navecer..

[Manuel]
16.04.2009., 16:02
i promjeni prehranu :Pop:

posuda
16.04.2009., 16:10
koliko bi tribalo da skinen jedno 7-8 kila i recite mi nek shakove ako znate

Znatiželjko
16.04.2009., 16:18
ma pregledala sam vec sve to, prvo sam tam postala pa su me premjestili :D
pa s lakocom skidam kile, al to ne znaci da mi odlazi masnoca a misici se ucvrscuju! :) ja zelim ucvrstit guzu i noge.. samo to..kad sam se zdravo hranila pala sam na 54 kg, dobro to nije tak strasno al nisam imala energije ic na posao i onda jos navecer trcat po nasipu.. jednostavno nisam mogla.. i ta prehrana me zamarala... izdrzala sam tak 3 mj.. i posustala :D sad pazim al zelim podić guzu, i ucvrstit ju, isto kao i noge.. iznad koljena.. s ovom mojom kakvom takvom prehranom imam snage i energije za trcat al je problem u tome jel to ok da se ucvrstim?

Najbolje vježbe za jačanje stražnjice i gornjeg dijela nogu su čučnjevi i iskoraci.A višak će se kad tad skinuti aerobnim vježbama ako se postupa ispravno.

Evo ova prezgodna :cerek: cura radi 3 ovakve serije po 40 ponavljanja.Tih 40 je podjeljeno na 4 vrste (sporije,brže...) po 10.Ukupno dođe 120.
Btw.Rekla je da ona kada radi sa utezima onda uvijek izvodi vježbe sa puno ponavljanja i sa lakšim utezima da dobije ljepše mišiće i atletsko tijelo. :s
http://www.youtube.com/watch?v=ssPAC282BWA&feature=related

Evo i ovdje radi odlične vježbe za taj dio(guza i noge)
http://www.youtube.com/watch?v=pF1bo7DM5QQ&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=LCuMCFmgF9I&feature=channel

Naravno za početak sve ove vježbe se mogu izvoditi bez ikakvih utega...
Ona radi najčešće sa sitnim utezima i više vremena posvećuje aerobnim vježbama kako je izjavila u jednom svojem videu...
Inače cura ima svoj blog,sa pojašnjenjima svoje prehrane i krdo vježbi koje izvodi.To je za vas koji još niste upoznati s tom stranicom :mig:

http://bodyrock.tv/

suzuki750
16.04.2009., 16:52
Najbolje vježbe za jačanje stražnjice i gornjeg dijela nogu su čučnjevi i iskoraci.A višak će se kad tad skinuti aerobnim vježbama ako se postupa ispravno.

Evo ova prezgodna :cerek: cura radi 3 ovakve serije po 40 ponavljanja.Tih 40 je podjeljeno na 4 vrste (sporije,brže...) po 10.Ukupno dođe 120.
Btw.Rekla je da ona kada radi sa utezima onda uvijek izvodi vježbe sa puno ponavljanja i sa lakšim utezima da dobije ljepše mišiće i atletsko tijelo. :s

Ona radi najčešće sa sitnim utezima i više vremena posvećuje aerobnim vježbama kako je izjavila u jednom svojem videu...
Inače cura ima svoj blog,sa pojašnjenjima svoje prehrane i krdo vježbi koje izvodi.To je za vas koji još niste upoznati s tom stranicom :mig:

okei.. budem si to pogledala, al ovdje sam pocela pisat samo jer me zanimalo dal mogu to sve postic (znaci ucvrstit guzu i noge) sa trcanjem i recimo ovim vjezbama i kakvom takvom prehranom? ne strogom sportskom... recimo danas sam jela posni sir, i za rucak tunu i tijesto... jbg i gumene bombone.. haribo crviće :D to me zanima.. ne pazim ko neki na ugh, masti (dobro to da, al ne jako) proteine, njihovom omjeru itd

Znatiželjko
16.04.2009., 17:11
okei.. budem si to pogledala, al ovdje sam pocela pisat samo jer me zanimalo dal mogu to sve postic (znaci ucvrstit guzu i noge) sa trcanjem i recimo ovim vjezbama i kakvom takvom prehranom? ne strogom sportskom... recimo danas sam jela posni sir, i za rucak tunu i tijesto... jbg i gumene bombone.. haribo crviće :D to me zanima.. ne pazim ko neki na ugh, masti (dobro to da, al ne jako) proteine, njihovom omjeru itd

Aha kužim.Pa može se i bez stroge prehrane ojačati mišiće guze i nogu ,dapače ,što više jedeš i ugljikohidrata(kruh,slatkiši) imati ćeš više snage trenirati pa će mišići brže rasti,i bjelančevine ako jedeš onda će se imati od čega kvalitetno napraviti ti mišići......ali uz nešto lošiju prehranu ćeš osim mišića dobivati i sala.Dobit ćeš veću guzu i jače noge od treninga ali neće biti baš potpuno zategnute zbog tog viška---to je u pravilu tako....možda si ti među iznimkama ,a možda budeš radila i dosta aerobnih pa višak kalorija potrošila ,onda se za zategnutu i čvrstu guzu ne trebaš brinuti :ne zna:

_Maya_
16.04.2009., 17:17
Hvala Znatiželjko na linkovima, svakak budem probala!
Evo ja za noge vježbam ove vježbe --- (jezik zanemarite :D )

Cindy
http://www.youtube.com/watch?v=q0UOkdM_F3Q&feature=related

posuda
16.04.2009., 17:22
Ljudi molim vas pomoc!!!!Iman 15 godina visok sam 172 i tezak 78 kg iman stomak i podbradak koji bi zelio skinuti,a sportmom sam se bavio do prije par mjeseci i otada su se pocelo nakupljati salo.Posto stvarno vise nemam zivaca pregladavti po internetu i neda mi se stvarno citati pa bi vas molija pomoc od kada sam se poceja debljati ponajvise zbog puno cole i kasnih vecera pa tako da su mi sise porasle i pocinju visiti pa bi vas molija kako da to ucvrstin znaci drob i prsa.I neke dodatke prehrane jer se u to ne razumin znaci neke shakove kao dodatak znaci kruh mi nije problem izbaciti,ali iden u skolu pa cesto priko odmora korisitin fast food.Nemojte me sasmo uputiti na pocetnu stranicu jer mi stvarno trebaju informacije a neman zivaca citat ispocetka

moze li ko odgovoriti na ovo!

_Maya_
16.04.2009., 17:36
(...) od kada sam se poceja debljati ponajvise zbog puno cole i kasnih vecera

za početak izbaci kolu i kasne, teške večere. i sam veliš da se od toga debljaš,a za ostatak pričekaj da ti iskusniji odgovore!! :top:

vendella
16.04.2009., 17:42

S 15 godina bi trebao imati više živaca. Općeniti savjeti su napisani na jako puno mjesta i nije teško prošetat kroz par stranica. Uči se strpljenju i upornosti - trebat će ti i za izgubiti kile :)

castanea
16.04.2009., 17:43

što se prehrane tiče: izbaci fast food, grickalice, sendviče s majonezom i slično. jedi meso (piletina, puretina, teletina, zečetina...), ribu (sve vrste), jaja, zatim voće i povrće. cola ti ne treba.

imaš 15 godina? igraj nogomet, košarku, bicikliraj, rolaj, trči, plivaj, kreći se bilo kako. vani je lijepo vrijeme i izađi i rekreiraj se. ili solo ili s društvom. odaberi šta ti odgovara i kreni. imaš mali milion mogućnosti.

poison_eLf
16.04.2009., 17:49
okej...evo sad sam sve pregledala po netu i zaključila da mi je najbolje poslije mog treninga navečer uzeti mix banane i posnog, smiksanog s malo vode?
oko 55g sve skupa.......
jel to ok?:ne zna::confused:
trening mi je ono kombinacija aerobnog i snage, intenzivan..hjoj.

posuda
16.04.2009., 18:06
fala ekipa na savjetima a reci te mi koliko bi trebalo da skinem 7-8 kila znaci bez vecera,ali umisto vecere voce,rucak stamater napravi ne se prejedat i marenda sendvic uz aktivno igranje nogometa i voznje bivikle 45-minuta oko mrajna

poison_eLf
16.04.2009., 18:11
fala ekipa na savjetima a reci te mi koliko bi trebalo da skinem 7-8 kila znaci bez vecera,ali umisto vecere voce,rucak stamater napravi ne se prejedat i marenda sendvic uz aktivno igranje nogometa i voznje bivikle 45-minuta oko mrajna

izbaci sendviče za marendu..rađe marendaj tunu ili posni sir ili voće
izbaci općenito te sendviče,fast food,zašećerene sokove..jedi više manjih obroka dnevno......gore su ti pisali već o tome..i imaš na sportskoj prehrani super jelovnika..
imaš 15 godina,rasteš i razvijaš se,trebaju ti zdravi raznovrsni obroci, (voće+povrće+meso+riba) i uz puno kretanja do ljeta ćeš već biti tip top.. :D
samo onda nema kompromisa

-azra-
16.04.2009., 18:43
jel treba uz orbitrek radit i s utezima + čučnjeve itd.. il da se prvo posvetimo skidanju svog viska pa tek onda na utege.. to mi samo ije jasno..ima koja dobra duša da mi objasni?

posuda
16.04.2009., 19:48
a bili uz to sta ste napislai triba jos nekakve posebne vjezbe teretana,ili samo trcanje i bicikla.

Lerk
16.04.2009., 19:54
ne znam kako kome sta treba, ali cini mi se da je neko pitao kako da skine 7-8 kila...eto recimo ja sam to uradio za 3 sedmice, mozda dvije slagat cu,...u jutro sam jeo zitarice sa suhim vocem...medjuobrok banana...ruchak (apsolutno sve sam jeo...samo sto sam izbacio kruh, majonezu, kobasice, pomfrit i ostale slicne gluposti)...i konacno vecera...takodjer sve zivo osim navedenog...nit sam trcao nit vozio biciklo(taj period)...i sad imam 78 kila vec jedno tri mjeseca :)....dakle sta zelim reci uz redovan trening mozete jesti sve...osim gluposti kao sto su majoneza(naveo sam gore), grickalice, napolitanki, razni kolacica(mozete to jesti ali umjereno)....meni je zao da poslije napornog treninga takvo nesto jedem...pa nisam dzaba trenirao :)

_Maya_
16.04.2009., 19:56
a bili uz to sta ste napislai triba jos nekakve posebne vjezbe teretana,ili samo trcanje i bicikla.

kombiniraj, al po meni najunčikovitije ti je trčanje i tererana. al polako, nemoj odjednom se prenaprezati. recimo kad sam ja počela voziti orbitrek sam prvo mogla odvoziti max 10min dnevno. i tak malo po malo i sat vremena. sa utezima (ili teretanom) isto tak, imaš jako puno linkova na youtube-u. recimo sad ove koje je Znatiželjko stavil. i najvažnije nemoj odustati- jer rezultati ne nastaju preko noći, za to treba mjeseci i mjeseci rada!! :top: samo treba biti uporan. evo toliko od mene kaj se vježbanja tiče, a za prehranu ti ne mogu reći jer i ja kaj se tiče prehrane tek učim kak se pravilno hraniti.

_Maya_
16.04.2009., 19:58
ne znam kako kome sta treba, ali cini mi se da je neko pitao kako da skine 7-8 kila...eto recimo ja sam to uradio za 3 sedmice,

:eek: a daj!! stvarno?? za 3 tjedna 7kila?

Siki 6
16.04.2009., 20:58
ja nemogu skuzit kako neki ljudi muku muce sa skidanjem kila, ja recimo mogu skinut 3 kile u 2 dana vjerojatno , samo ako jedan dan jedem malo manje nego inace , a jedem puno , izgubim kilu !
meni je puno gora situacija kad moras dobit kile, jer se naviknes prejedat !
meni je sad puno lakse za zamislit izgubit 5 kg i znala bi tocno kako bi ih izgubila nego stavit 2 na sebe, jer em ih dobivam ko na kapaljku a gubim odma, em kad mrsavis planiras obroke bolje nego kad pokusas dobit kile, ja sad jedem vise neg ikad i iskreno uzasno mi je to :ne zna:
nemam vise nikakve discipline oko hrane, meni mali obrok nista ne znaci jer me ne zasiti uopce, trebam unjet 50% vise hrane neg prije da bi osjecala sitost i kad dobis kile tesko se opet vratit u stadij kad trebas manje jest jer ti se zeludac prosirio , tako da kolko god glupo zvucalo meni bi lakse bilo skidat kile ! :(

_Maya_
16.04.2009., 21:40
Pa mogu i ja izgubiti 3kile u par dana, al na način da sam na dijeti, al problem mi je te kile zadržati. Ne želim na taj način skidati. Na taj način sam i dobila još kila gore jer sam sa 57 došla na 59 i onda sam UN-om te kile htela skinut, pa sam dva dana bila na dijeti, dva dana nisam i tak par mjeseci i eto ti 60kila.

LTLPNS
17.04.2009., 00:11
Pozdrav imam 14 godina sad cu 15.Visok sam 172 i 72 kila imam.Zanimam kako da maknem ovo salo sa stomaka poceo sam sa nekom dijetom pre 2-3 nedelje sa vezbanjem a od Utorak sa nekim novim rezimom vezbanja.Znaci samo mi treba da skinem salo samo posto su ispod njega plocice.Znaci e ovako izgleda moj raspored jedenja pa vi kazite sta da ubacim a sta da izbacim samo da ne koristim pilule...i te preparate necu tako
Dorucak zavisi kad idem u skolu nekad uzmem rol virslu ili neku integralnu kiflu ili neki bareni djevrek ili Musli sa jogurtom
Rucak Supa neka neko voce i ako ima nesto kuvano ne puno neka salata paradajz,zelena....
vecera isto nesto kuvano i 2 belanca ili musli sa jogurtom
pa vezbam od utorka ovako inace pre sam radio manje serija znaci obucem i gore i dole suskavac i duks neki ne debeo ne mogu da raidm lepo onda znaci uradim 525 trbusnjaka 60 sklekova 20 zgibova pravilnih skorz se spustim malo dizem tegove od 5 kg i nek eebze i vozim 12 kilometara bajs iznad 25 km na sat za jedno vece i tako vebzma medjutim nisam skoro nista primetio u promeni jos uvek imam salo iako se oznojim ceo znaci cela majca je mokra...molim za odgovor....

Znatiželjko
17.04.2009., 07:22
koliko bi tribalo da skinen jedno 7-8 kila i recite mi nek shakove ako znatefala ekipa na savjetima a reci te mi koliko bi trebalo da skinem 7-8 kila znaci bez vecera,ali umisto vecere voce,rucak stamater napravi ne se prejedat i marenda sendvic uz aktivno igranje nogometa i voznje bivikle 45-minuta oko mrajnaa bili uz to sta ste napislai triba jos nekakve posebne vjezbe teretana,ili samo trcanje i bicikla.

7-8 kila bi bilo o.k. skinuti u nekih 2 mjeseca pošto imaš dosta viška i na početku bi ti trebale te kile ići brže dole...ali nemoj očekivati da ćeš nakon prva dva treninga skinuti već jednu pravu kilu,prije će to biti izgubljena voda znojenjem...treba biti strpljiv i dati organizmu vremena da shvati da si počeo ozbiljno postupati zdravije.
Ja bi radije samo trčanje i biciklu na tvom mjestu,ali nije greška i ako ubaciš malo utega.

okej...evo sad sam sve pregledala po netu i zaključila da mi je najbolje poslije mog treninga navečer uzeti mix banane i posnog, smiksanog s malo vode?
oko 55g sve skupa.......
jel to ok?:ne zna::confused:
trening mi je ono kombinacija aerobnog i snage, intenzivan..hjoj.Djeluje o.k. 55g banana + posni

jel treba uz orbitrek radit i s utezima + čučnjeve itd.. il da se prvo posvetimo skidanju svog viska pa tek onda na utege.. to mi samo ije jasno..ima koja dobra duša da mi objasni?

Ja sam pročitao u spominjanom Men's Health-u(čak sam i kopirao na rekreaciju) da se savjetuje za nekoga tko je početnik u treniranju a ima višak kg da prvo počne sa aerobnim treninzima(trčanje i sl.) koji tjedan .Sa objašnjenjem da se na taj način tijelo navikne izvlačiti energiju iz masnog tkiva i da je to bitno za početak....poslije par tjedana se tek počinje ubacivati utege.

dianna
17.04.2009., 07:37
željko rekla je 55g SVE SKUPA znači s bananom i posnim, to je meni preeeeeeeeeemalo

Znatiželjko
17.04.2009., 07:47
ja nemogu skuzit kako neki ljudi muku muce sa skidanjem kila, ja recimo mogu skinut 3 kile u 2 dana vjerojatno , samo ako jedan dan jedem malo manje nego inace , a jedem puno , izgubim kilu !
meni je puno gora situacija kad moras dobit kile, jer se naviknes prejedat !
meni je sad puno lakse za zamislit izgubit 5 kg i znala bi tocno kako bi ih izgubila nego stavit 2 na sebe, jer em ih dobivam ko na kapaljku a gubim odma, em kad mrsavis planiras obroke bolje nego kad pokusas dobit kile, ja sad jedem vise neg ikad i iskreno uzasno mi je to :ne zna:
nemam vise nikakve discipline oko hrane, meni mali obrok nista ne znaci jer me ne zasiti uopce, trebam unjet 50% vise hrane neg prije da bi osjecala sitost i kad dobis kile tesko se opet vratit u stadij kad trebas manje jest jer ti se zeludac prosirio , tako da kolko god glupo zvucalo meni bi lakse bilo skidat kile ! :(

Ti imaš odlično ubrzan metabolizam zbog krdo aerobnog treninga.I ja koji nemam baš toliko brz metabolizam koliko ti, ako jedem maleni obrok prema savjetima,onda sam opet gladan za najviše 60 minuta ,probao sam ,taj dan sam žvakao jedno 10 obroka iako poslije 18 nisam ništa.To mi je debilana živa.Imao sam osjećaj kao da stalno jedem.
Da bude konkretnije taj maleni obrok je nešto kao feta kruha i 2-3 fete salame ili sira....ili nananča+jabuka ,ili 3 suhe šljive+ 3dcl jogurta.

Tako da je i meni malo čudno da neko piše onako malo hrane na zdravoj prehrani a kile jedva da se miču.Mora biti do sporog metabolizma jer netko tko ima malo brži teško da može duže vremena malo jesti...I da je jači trening ne bi se moglo stalno tako malo jesti,a neznam možda su prirodni energetski napici i shake-ovi čudo. :ne zna:

----------btw.dianna skužio sam da je to za ukupno.Nisam probao,zavisi koliko je gladna nakon treninga,jer taj je obrok više za energiju ,čovjek se navikne iako djeluje premalo u startu,poslije ti bude dovoljno i zasiti te.

ADD: Ona je rekla da uopće nije gladna nakon tog noćnog treninga,znači da je tako navikla i to joj se zbog toga upisalo u trenutni bioritam.Zato vjerovatno jede ujutro više nego većina ,kao što i ja jedem više ujutro,a navečer malo.

Pajo pl. Patak
17.04.2009., 08:20
Ja vodim bitke s kilama.Od Stareka do danas sam se uprasil 5kg.A trčim skoro svaki dan.I pazim na prehranu.I kaj da radim???.A kad sam baš na dijeti onda ne mogu trčati.Ak ne trčim onda sam nervozan.Kad sam nervozan onda sam gladan.Kužite krug???

Znatiželjko
17.04.2009., 09:12
Ja vodim bitke s kilama.Od Stareka do danas sam se uprasil 5kg.A trčim skoro svaki dan.I pazim na prehranu.I kaj da radim???.A kad sam baš na dijeti onda ne mogu trčati.Ak ne trčim onda sam nervozan.Kad sam nervozan onda sam gladan.Kužite krug???

Kužim krug......trebaš negdje pregristi i patiti malo dok se ne navikneš,tako to ide.....bez muke nema nauke.

Ili pogledaj jelovnik i raspored treninga ovog momka kojeg imaš na avataru pa ga primjeni na sebi :cerek: Šalim se :cerek:

poison_eLf
17.04.2009., 10:11
željko rekla je 55g SVE SKUPA znači s bananom i posnim, to je meni preeeeeeeeeemalo

ja sam lošaaa s gramažooom pa sam išla vagat tu bananu i imala je negdje 20 grama bez kore..a lijepa velika banana :zubo:
i dodala sam veliku jušnu žlicu posnog
pola deci vode
smiksala i njamnjamala..............nije mi se činilo malo.

ne znam....trening mi je završio u 22h ,pojela sam to u 22.30h i poslije još čitala neku ispitnu literaturu do 2h ujutro (jebiga,ne učim inače do tak kasno ali kratka sam s vremenom)....i kad sam išla spavat krulio mi je želudac od gladi :ne zna:
iako sam imala fine obroke proteinske po danu,sve po pravilima...........
ne znam.....ja trebam smršavit :cerek:

, inače ko što kaže znatiželjko,nikad nisam imala naviku jesti navečer, ja bi poslije ručka pojela možda jabuku i niš više.....ali tad još nisam ni trenirala.....ah blažene tinejdžerske godine :cerek:

a sad muka živa..prokleti ispiti..dižem se u 6 i učim,,raznorazne dnevne aktivnosti,šetanje psa,šetanje dragog :cerek:, treninzi svaki dan,učenje,učenje,učenje....i non stp sam gladadna....:zubo:

uglavnom natrućkala sam svašta gore,ali to je više onako bio neki retorički monolog..
ono što me zanimalo samo je bilo to pitanje ugljikohidrata u 22h nakon treninga...da ili ne s obzirom na to da ja trebam gubiti salo..........
a ovo mi se čini fina kombinacija posni i banana,i UH i proteini..a i fino je :zubo:

dianna
17.04.2009., 10:16
bila si gladna jer si malo pojela , ja pojedem 250g posnog npr. , a i kad te u 2 uhvatila glad mogla si komotno pojesti još posnoga, tak ja radim, jer nemogu leć gladna :zubo:

suzuki750
17.04.2009., 11:03

hvala na tome! malo sam švrljala po forumu i odlucila da cu radit ovo
http://www.youtube.com/watch?v=6-NxJEbdcPE i ovo:

i trcanje (trbusnjaci svaki dan + voznja s biciklom i rolanje pogotovo sad dok je lijepo vrijeme)

jedan dan trcanje a drugi ove vjezbe za guzu.. pa onda opet trcanje i tak u krug :D ja mislim da je to ok da se ucvrstim, kaj ne? .. pa ce se mozda neki rezultati vidjet i do 8 mj i mora! :D

narone
17.04.2009., 11:24
Da, meni nije baš sila :rofl:, al ostavio sam jučer par postova. Neki topik dal bi bili sa debelim curama, tak nekak...

Ne, u mliječnim proizvodima nema puno ugljikohidrata. Mlijeko samo za sebe ima nešto laktoze (mliječnog šećera), ali sir, vrhnje itd. ga imaju jako malo (fermentira). Vrhnje ima malo viši postotak masti, tako da je sir i vrhnje proteini+masti obrok.

U pravilu ak nisi sigurna za neku namirnicu - pogledaj sastav :mig:

Nije. Naravno ovisi o šaci :rofl:

Svak čast, sjedi pet :top:

Da :)

Odakle si ti sad ispao? Koga ispravljaš? To što si napisao piše već više puta.

pa dobro...ispao, bar imam zivot mimo foruma :)

posuda
17.04.2009., 11:28
bi li mogao neko ko se malo bolje razumi da mi sasatvi nekiih par jelovnika a moze i neke dodatke(shakove)napisati jer tamo u sportskoj prehrani ima dosta jelovnika ali neznan koji su dobri pa ako neko moze napisati ko se razumi.

suzuki750
17.04.2009., 11:53
bi li mogao neko ko se malo bolje razumi da mi sasatvi nekiih par jelovnika a moze i neke dodatke(shakove)napisati jer tamo u sportskoj prehrani ima dosta jelovnika ali neznan koji su dobri pa ako neko moze napisati ko se razumi.

imas napisane jelovnike na onoj sportskoj prehrani.. izbjegavaj sve slatko, i fast foodove, bijeli kruh, mascobu... za dorucak mozes jest neke pahuljice (zobene, al meni su one malko fuj :D) s mljekom (0.9% m.m.) nema ti nekih shakeova koje ces si zmiksat i popit prije spavanja i ujutro se probudit 10 kg laksi..

ja pijem prije trcanja tekuci l-carnitin, sad neznam jel to kaj uopce pomaze.. da ti masnoca brze sagorjeva, tj. odmah kad pocnes trcat.. navecer jedi posni sir, za rucak ribu, piletinu, puno povrca, za medu obroke neki lagani jogurt i voce..

poslije treninga si mozes popit proteine, da ti se misici brze ucvrste :ne zna: jos kaj da ti kazem.. trazi tu po forumu, s vecina jelovninika sa sportske prehrane nemozes fulat.. (osim ak netko radi na masi :rofl: )

i treniranje, znojenje i znojenje... jesi poceo trcat? odi trcat, budi sto aktivniji!

eto, to je to od mene, nek ti strucnije savjete daju malo veci znalci! :) sretno!!!

Siki 6
17.04.2009., 12:10
ja sam lošaaa s gramažooom pa sam išla vagat tu bananu i imala je negdje 20 grama bez kore..a lijepa velika banana :zubo:

ne znam....trening mi je završio u 22h ,pojela sam to u 22.30h i poslije još čitala neku ispitnu literaturu do 2h ujutro (jebiga,ne učim inače do tak kasno ali kratka sam s vremenom)....i kad sam išla spavat krulio mi je želudac od gladi :ne zna:
iako sam imala fine obroke proteinske po danu,sve po pravilima...........
ne znam.....ja trebam smršavit :cerek:

a sad muka živa..prokleti ispiti..dižem se u 6 i učim,,raznorazne dnevne aktivnosti,šetanje psa,šetanje dragog :cerek:, treninzi svaki dan,učenje,učenje,učenje....i non stp sam gladadna....:zubo:

banana od 20 grama :misli:

ja neznam zas svi odrede kad nece jest i neznam zas ljudi misle da ak pojedu nesto kasnije navecer da ce se to odmah zaljepit za njih !
da se razumijemo ti u snu trosis vise kalorija nego kad si budan i sjedis doma pred kompjutorom, pa ak ti nije bed pojest nesto onda zas ti je bed pred spavanje !bitno je da se drzis odredenog kalorijskog unosa, koji je tebi dovoljan, tijelo nije glupo, gladno je jer mu fali energije i zas ga mucis i nedas mu je, recimo ja svaki dan idem spavat u 2-3 ujutro i naravno da cu bit gladna , pa bila bi gladna i da od 1 popodne ne jedem nesto do 5 popodne, pa onda ... :ne zna:
ovo da se ne jede nikakav ugh poslije neznam 6-7 navecer je meni totalna glupost, citam ovu temu i ovijek se pitam od kud ljudi vade sve te informacije ?
jel iz neke stucne knjige, nekog strucnog web site-a , ili u 99.99% slucajeva sami trkeljaju ono sto su od nekud jednom culi i uvjerili se da je tako najsigurnije , a odma se ugh naso na tapeti .
opcenito cudenje da si gladan a ubijas se u treninzima je meni presmjesno, to je ko da se vozis u autu i cudis se kaj se trosi benzin , meni se apetit odkad treniram prosirio za 50 i vise posto , ja sam prije eventualno mogla jest prije male obroke, ne bas vremenski bliske i takvi obroci bi me zasitili, jer isla sam u teretanu 4 puta tjedno po sat-dva i nisam se uopce zamarala treninzima,vjezbanjem i slicno !
ako zelis skinut kile pojacaj rade vjezbanje nego da smanjujes hranu iako ako imas trening thai boksa svaki dan neznam kako ne gubis salo ? :ne zna::mig:

poison_eLf
17.04.2009., 12:22
banana od 20 grama :misli:

ja neznam zas svi odrede kad nece jest i neznam zas ljudi misle da ak pojedu nesto kasnije navecer da ce se to odmah zaljepit za njih !
da se razumijemo ti u snu trosis vise kalorija nego kad si budan i sjedis doma pred kompjutorom, pa ak ti nije bed pojest nesto onda zas ti je bed pred spavanje !bitno je da se drzis odredenog kalorijskog unosa, koji je tebi dovoljan, tijelo nije glupo, gladno je jer mu fali energije i zas ga mucis i nedas mu je, recimo ja svaki dan idem spavat u 2-3 ujutro i naravno da cu bit gladna , pa bila bi gladna i da od 1 popodne ne jedem nesto do 5 popodne, pa onda ... :ne zna:
ovo da se ne jede nikakav ugh poslije neznam 6-7 navecer je meni totalna glupost, citam ovu temu i ovijek se pitam od kud ljudi vade sve te informacije ?
jel iz neke stucne knjige, nekog strucnog web site-a , ili u 99.99% slucajeva sami trkeljaju ono sto su od nekud jednom culi i uvjerili se da je tako najsigurnije , a odma se ugh naso na tapeti .
opcenito cudenje da si gladan a ubijas se u treninzima je meni presmjesno, to je ko da se vozis u autu i cudis se kaj se trosi benzin , meni se apetit odkad treniram prosirio za 50 i vise posto , ja sam prije eventualno mogla jest prije male obroke, ne bas vremenski bliske i takvi obroci bi me zasitili, jer isla sam u teretanu 4 puta tjedno po sat-dva i nisam se uopce zamarala treninzima,vjezbanjem i slicno !
ako zelis skinut kile pojacaj rade vjezbanje nego da smanjujes hranu iako ako imas trening thai boksa svaki dan neznam kako ne gubis salo ? :ne zna::mig:

a jooj siki srećice :cerek: hvala na trudu ali mislim da sam ja malo krivo shvaćena.......
mene je prvenstveno interesiralo što jesti poslije treninga..što se preporuča.
ovo s bananom i posnim,sam došla listajući teme ovdje i guglajući.
pokazatelj koliki sam zvekan je banana od 20g....prije bi to bilo 20 dag :zubo:

ne opterećujem se ja baš vaganjem obroka,već jedem onako kako smatram da mom organizmu odgovara..zbog napornih treninga traži mnogo proteina..i 5 obroka dnevno..
tako se hranim..iako možda ne baš zadnjih dana zbog tog kuršlusa sa ispitom :rigo:
a za gubljenje sala-hah pa čeeekaaaaj,tek sam od prekjučer krenulča svki dan-3 puta tjedno idem na mt,polako da se ufuram, a 3 puta tjedno na aerogym......rezultati će se pokazati....
ja svoj posljednji obrok pojedem tako oko 23h recimo....ako ogladnim oko 1h.....neću ići jesti..iz prostog razloga što sam oprala zube i neda mi se ponovno :zubo:

dakle ono što je mene zanimalo-onavljam još jednom, jest, da li je dobra ta kombinacija UH i proteina navečer poslije treninga, jer mi je zvučalo kontradiktorno na prvu loptu,a kasnije dok sam sve malo proučila, više nemam dileme.............
hvala svima :top:

-azra-
17.04.2009., 12:26
[QUOTE=

Ja sam pročitao u spominjanom Men's Health-u(čak sam i kopirao na rekreaciju) da se savjetuje za nekoga tko je početnik u treniranju a ima višak kg da prvo počne sa aerobnim treninzima(trčanje i sl.) koji tjedan .Sa objašnjenjem da se na taj način tijelo navikne izvlačiti energiju iz masnog tkiva i da je to bitno za početak....poslije par tjedana se tek počinje ubacivati utege.[/QUOTE]

evo i ja sam danas imala vremena pa sam izguglala neke inf. sta se tog tiče
i svugdje se naglašava ILI :
1)tuci po aerobnom dok ne makneš salo pa onda utezi da učvrstiš mišiće koji se sad vide nakon skidanja sloja sa njih ILI:

2)kombiniraj aerobni sa tzv.Tabatom i utezima da bi paralelno trošio
masti a dobivao (sačuvao) mišiće koji troše više kalorija

al čini se da koju god opciju uzeli dođe na isto..

terby
17.04.2009., 12:57
Zna li tko kako (ako je to moguće) samo maknut salo sa trbuha? Meni je ITM 22 što je kolko ja znam super, ali imam višak sala na trbuhu. Imam 65 kg i visok sam 171.

Hvala

itapita
17.04.2009., 13:16
Pozdrav svima

pročitala sam dosta od topica, al ne baš sredinu

moje je stanje alarlmantno, u tolikoj mjeri da se nisam kupala na bazenu prije koji dan u zbilja finom hotelu - zbog srama

daklem, visoka 1,74 i 65 kila od kojih je pet apsolutni višak

kako smršaviti mi je jasno jer sam nakon poroda imala 15 kila više koje sam uspjela ubit (i informirala se, aerobne vježbe, trbušnjaci ne pomažu nego samo rad velike grupe mišića tipa nogu, prehrana, bla, bla)

ovdje sam malo više saznala o redu vježbi, ne aerobne prije anaerobnih itd..

moj problem je pet kila više, prevelik trbuh i apsolutni nedostatak mišića..imam mišića taman toliko da otključam auto na parkingu, pomičem miš i dišem

ostalo je mekana masa

u robi još uvijek imam super figuru pa me nitko ne doživljava

moje pitanje, da li je moguće istovremeno izgubiti salo tj. mršaviti, ali i povećavati mišićnu masu, za sada sam mislila samo prestati jesti svašta i u bilo koje doba dana i početi sa aerobnim vježbama (čitaj trčanje)

da li u ovoj preeliminarnoj fazi treba ubaciti i nešto anaerobno, za mišiće ili kasnije kad izgubim kile?

ray ban
17.04.2009., 14:17
ja pijem prije trcanja tekuci l-carnitin

gdje kupuješ to?

Blade_000
17.04.2009., 14:19
Pozdrav svima

pročitala sam dosta od topica, al ne baš sredinu

moje je stanje alarlmantno, u tolikoj mjeri da se nisam kupala na bazenu prije koji dan u zbilja finom hotelu - zbog srama

daklem, visoka 1,74 i 65 kila od kojih je pet apsolutni višak

kako smršaviti mi je jasno jer sam nakon poroda imala 15 kila više koje sam uspjela ubit (i informirala se, aerobne vježbe, trbušnjaci ne pomažu nego samo rad velike grupe mišića tipa nogu, prehrana, bla, bla)

ovdje sam malo više saznala o redu vježbi, ne aerobne prije anaerobnih itd..

moj problem je pet kila više, prevelik trbuh i apsolutni nedostatak mišića..imam mišića taman toliko da otključam auto na parkingu, pomičem miš i dišem

ostalo je mekana masa

u robi još uvijek imam super figuru pa me nitko ne doživljava

moje pitanje, da li je moguće istovremeno izgubiti salo tj. mršaviti, ali i povećavati mišićnu masu, za sada sam mislila samo prestati jesti svašta i u bilo koje doba dana i početi sa aerobnim vježbama (čitaj trčanje)

da li u ovoj preeliminarnoj fazi treba ubaciti i nešto anaerobno, za mišiće ili kasnije kad izgubim kile?

Pročitaj si ovdje malo http://www.womensworkoutguide.com/home.html, ja sam koristio sličan takav program, samo za muškarce i upalilo je.

suzuki750
17.04.2009., 14:37
gdje kupuješ to?

u scitecu, tam kod baschiere 2, zg.. 170 kn, 335 ml na bocici ti pise CarniTech

itapita
17.04.2009., 14:40
baš zgodno, hvala

ray ban
17.04.2009., 15:04
u scitecu, tam kod baschiere 2, zg.. 170 kn, 335 ml na bocici ti pise CarniTech

hvala :)
poslala sam ti PM

tvuk
17.04.2009., 16:43
Unošenje L-Carnitine-a nema smisla i čisto je bacanje para, to sam već valjda 500 puta napisao tu na forumu...

Pajo pl. Patak
17.04.2009., 16:52
Kužim krug......trebaš negdje pregristi i patiti malo dok se ne navikneš,tako to ide.....bez muke nema nauke.

Ili pogledaj jelovnik i raspored treninga ovog momka kojeg imaš na avataru pa ga primjeni na sebi :cerek: Šalim se :cerek:

da taj momak iz mojeg avatara dođe tjedan dana meni na prehranu više nikad ne bi ništa osvojil :zubo:

Znatiželjko
17.04.2009., 17:54
i dodala sam veliku jušnu žlicu posnog
pola deci vode
smiksala i njamnjamala..............nije mi se činilo malo.

poison srce,jedino bananko banana može imati 20 grama,posrijedi su bili dekagrami......po tvojim mjerama tih 55grama za večeru nakon treninga ja nikako nebi uspio ugurati u sebe...to bi došlo dvije velike banane i posni...a ustvari 55 grama nije skoro nikakva težina,to ti je težina one malene vrećice čipsa....

poison_eLf
17.04.2009., 19:16
poison srce,jedino bananko banana može imati 20 grama,posrijedi su bili dekagrami......po tvojim mjerama tih 55grama za večeru nakon treninga ja nikako nebi uspio ugurati u sebe...to bi došlo dvije velike banane i posni...a ustvari 55 grama nije skoro nikakva težina,to ti je težina one malene vrećice čipsa....
:rofl: :rofl:
bam bam!!!
jes,već sam konstatirala da sam tenkre..
na stranu mjere: to ti je bila jedna velika banana i velika jušna žlica posnog, te pol deci vode.
Dakl e to je dobar PWM?

Tulkas
17.04.2009., 19:49
E ovako.. Posto se niko ne javlja na onaj novi topic koji postavih pitanje ide ovdje.. dakle ne interesira me prehrana (ne vise) jer nisam poslusan niti zelim da si uskracujem ono sto mi se svidja..Ipak drzim se ne jedenja masnog i previse slatkog..
Zadovoljan sam, za sada, svojim izgledom ali trebam savjete u vezi kondicijskih vjezbi. Znaci, cista izdrzljivost.. Dolazi ljeto a , priznat ce te, tu ce izdrzljivost biti bitnija od super extra izgleda...
Hvala na savjetima

Znatiželjko
17.04.2009., 19:52
:rofl: :rofl:
bam bam!!!
jes,već sam konstatirala da sam tenkre..
na stranu mjere: to ti je bila jedna velika banana i velika jušna žlica posnog, te pol deci vode.
Dakl e to je dobar PWM?

Meni je previše jedna banana odjednom za navečer osim ako sam baš gladan...zavisi koliko si gladna nakon treninga,lako si smanjiš ili povećaš dozu.

Znatiželjko
17.04.2009., 20:07
Zna li tko kako (ako je to moguće) samo maknut salo sa trbuha? Meni je ITM 22 što je kolko ja znam super, ali imam višak sala na trbuhu. Imam 65 kg i visok sam 171.
HvalaSa trbuha kao i sa svakog drugog dijela,aerobnim vježbama što znači trčanjem,biciklom,plivanjem,tenisom,plesom,orbitre kom,steperom,bilo kakvim aktivnim kretanjem ili skakutanjem u mjestu :)

Pošto su ti kile najveći problem kreni prvo bez utega,lako ih poslije ubaciš...a možeš i odmah kombinirati aerobne aktivnosti sa malo utega,zaš ne,važno da odlučno kreneš i da neke promjene usvojiš za stalno,dug je put i muka startati od nule,želim ti puno sreće i da imaš volje,inata i upornosti :moli:

LTLPNS
17.04.2009., 22:06
el zna neko kako da skinem salo sa trbuha.Bez tableta i tih preparata samo prirodno.El bolje mleko ili jogurt da pijem?

Ruralna
18.04.2009., 18:27
Šta vi jutarnji trkači ujutro pijete/jedete prije trčanja?
Jel bolje ništa ili neki sok, banana nešto?
Znam da garant ima tu negdje odgovor na to pitanje, ali se ne sjećam gdje,pa ako ima dobra duša da me poštedi čitanja 79 stranica postova i odgovori mi:moli:

Siki 6
18.04.2009., 18:33
koji fat burner nije bacanje novaca i stvarno djeluje ? ozbiljno pitam !

-azra-
18.04.2009., 18:54
Ruralna, evo ja cu odg. al moš još i proguglat.. kava cista bez icega- dva gutljaja 5 min, prije bilo koje vrste kardia pomaže sagoritit masti.. ako ne kava, moze i zeleni caj ili tableta guarane.. dakle, nesto s kofeinom.. ne previse.. Eto
Od hrane nista, doruckuj obilno nakon toga...

ray ban
18.04.2009., 19:03
koji fat burner nije bacanje novaca i stvarno djeluje ? ozbiljno pitam !

i ja bih ovo htjela znati,ali mislim da je tvuk pisao da djeluje jedino efedrin,ako sam dobro zapamtila.
ja ću probati l-carnitin pa javim.
tj.jednom sam u teretani kupila sok sa tim l-carnitinom,jer sam vidjela da na boci piše power burn,i taj dan sam izgubila pola kg,a nisam radila aerobne taj dan.
inače kilaža mi je prije tog dana tjednima stagnirala,nisam mogla izgubiti ni 100 g,bez obzira što svaki dan radim aerobne po sat vremena.
e sad jel to bila slučajnost ili ne,nemam pojma,ali svakako ću probati taj tekući l-carnitin,nisu neki novci,a možda meni bude djelovalo.

Siki 6
18.04.2009., 19:26
i ja bih ovo htjela znati,ali mislim da je tvuk pisao da djeluje jedino efedrin,ako sam dobro zapamtila.
ja ću probati l-carnitin pa javim.
tj.jednom sam u teretani kupila sok sa tim l-carnitinom,jer sam vidjela da na boci piše power burn,i taj dan sam izgubila pola kg,a nisam radila aerobne taj dan.
inače kilaža mi je prije tog dana tjednima stagnirala,nisam mogla izgubiti ni 100 g,bez obzira što svaki dan radim aerobne po sat vremena.
e sad jel to bila slučajnost ili ne,nemam pojma,ali svakako ću probati taj tekući l-carnitin,nisu neki novci,a možda meni bude djelovalo.

ja sam pila l-carnitine prije neke 2 godine, za mene je to oduvjek bio samo fini sok, pila sam ga jer potice izdrzljivost, navodno ! :ne zna:
a efedrin ni u ludilu nebi uzimala :eek: , pa kaj nije to lijek pritv astme, bronhitisa ??
efedrin ima slican ucinak kao amfetamin samo slabiji...uglavnom radi se o tome da covjek osjeca dosta povisenu razinu energije tokom iduca 3-4 sata od uzimanja, prate ga nuspojave kao sto je ubrzani puls, lagano povisen tlak, drhtanje ruku, blaga ushicenost od viska energije .

ovo sam sad na netu nasla :
Efedrin je alkaloid s efektom stimuliranja simpatikusa uz karakteristično pokretanje adrenalinskog učinka, zbog čega se u medicini koristi protiv astme, bronhitisa i kongestije nazalnih prohoda (naglo otvara dišne puteve). Budući da snažno stimulira alfa i beta receptore, nikada se ne zna kako će korisnik reagirati. Poseban psihički osjećaj kod toga se može opisati kao kad se ljuljate na stolici i odjednom izgubite ravnotežu i krenete da padate unazad ! Stimulacija nije kao kod kafe (blaga euforija) već s jakim uzbuđenjima koja nemaju vidljivog uzroka. Takva tjeskoba vrlo je nepoželjna u vrijeme natjecanja i traje ovisno o dozi 30-40 minuta. Ako se namjerno ili nenamjerno kombiniraju kofein i efedrin, situacija se pogoršava i za tren korisnik može biti u kolapsu zbog pada pritiska. Sredstvo je toliko snažno da su i male doze problematične (10-20 mg) pogotovo ako se duže uzimaju. Mora se naglasiti da reakcije ovise o osjetljivosti pojedinca; nervoza, razdražljivost, drhtanje, bezrazložni strah (tjeskoba). nesanica i glavobolja su blagi sporedni učinci, pa ako se takvi učinci primjete, s velikom sigurnosti se može posumnjati na efedrin. Kod većih doza javljaju se lupanje srca, porast pritiska, gušenje i hipoglikemija .

hvala al ko to sebi zeli unjet u organizam i s tim riskirat je za mene idiot ! najbolje da mi jos nece savjetovat da povucem line speeda za fat burning ! :kava:

tipa ja kad tokom treninga pijem topli zeleni caj , nenormalno se oznoim ! :ne zna:

ray ban
18.04.2009., 19:31
da,efedrin je lijek.
ni ja ga ni u ludilu ne bi uzimala,da sam ne znam kako debela.
ali čula sam da ga neki bodybuilderi uzimaju.

mislim da je tvuk bio napisao da to jedino djeluje,ne sjećam se više.

Siki,pa jesi imala više energije kada si pila l-carnitin?

Ruralna
18.04.2009., 19:37
Ruralna, evo ja cu odg. al moš još i proguglat.. kava cista bez icega- dva gutljaja 5 min, prije bilo koje vrste kardia pomaže sagoritit masti.. ako ne kava, moze i zeleni caj ili tableta guarane.. dakle, nesto s kofeinom.. ne previse.. Eto
Od hrane nista, doruckuj obilno nakon toga...

Ok, hvala:top:!
Bila mi je namjera doručak iza, ali čisto nisam bila sigurna jel ok upustiti se u trčanje natašte.
Šta više čitam, više mi se informacija miješa po glavi:D

Siki 6
18.04.2009., 19:44
Ok, hvala:top:!
Bila mi je namjera doručak iza, ali čisto nisam bila sigurna jel ok upustiti se u trčanje natašte.
Šta više čitam, više mi se informacija miješa po glavi:D

dok ne probas sama neces ni znat !
ne pase svakom trcat na taste ... nekom se vrti u glavi od tog, padne secer, neko nemoze zamislit da se probudi a ne pojede nes, gle sve je individualno isto ko i to, probaj na taste trcat ak ces se osjecat ok onda to radi, ak ce ti se javit neka "nuspojava" nemoj nego jedi prije !

ray ban - a cuj ja iskreno od l-carnitina nisam primjetila nista, nit neki fat burning efekt, nit vise energije, na mene to nije imalo apsolutno niakkav ucinak ! ja sam ga uzimala u koncentraciji od 1000mg po soku ! :ne zna:

ray ban
18.04.2009., 20:10
evo našla sam temu o fat burnerima:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=401034&highlight=L-carnitine

suzuki750
18.04.2009., 20:11
ray ban - a cuj ja iskreno od l-carnitina nisam primjetila nista, nit neki fat burning efekt, nit vise energije, na mene to nije imalo apsolutno niakkav ucinak ! ja sam ga uzimala u koncentraciji od 1000mg po soku ! :ne zna:

ni nisam primjetila visak energije, a i za fat burning efekt isto neznam.. dobro , jos nisam popila ni jednu cijelu bocicu..al mislim da neceg ima u tome.. neznam, mislim da se nebi onda toliko spominjao uvijek u vezi "mrsavljenja"

neki su za neki protiv, svatko svoju politiku vodi, ja kad sam bila u scitecu lik mi je to preporucio, mislim da mu nije bilo bas u cilju prodat jer sam ja htjela kupit sve i svasta i na kraju me odgovorio od tog sveg, ostavila bi mu u ducanu poprilicno velik iznos.. preporucio mi je da uzmem taj l-carnitin i ciste proteine i to one manje.. i na toj bocici pise da se stavljaju 2-4 zlicice u 2 deci vode, al mi je i to reko da bi mi bilo pejako..da stavim maximum 2.. znaci, odmah mi i duze traje

sad :ne zna:

Siki 6
18.04.2009., 20:17
evo jedna super stranica koja tocno pojasnjava sto je l-carnitine da nemoram ja pisat ono sto ja znam o njemu !
http://www.nutrix.hr/Suplementi/carnitin/carnitin.htm

izdvojit cu samo ovo, sto potvrduje ono sto sam ja na sebi i osjetila !

Studije koje su promatrale rezultate dijeta koje su koristile karnitin kao dodatak prehrani malobrojne su i prilično nejasne. Više istraživanja provedeno je u slučajevima u kojima se karnitin koristio kao dodatak koji povećava sportsko-energetske perfomanse. Nažalost, niti ova istraživanja nisu impresivna. Pokazalo se da zdravi ljudi imaju dovoljno karnitina u svojim stanicama i da im nije potreban kao dodatak prehrani.

Iskustveno, povratne informacije korisnika karnitina su razočaravajuće. Kroz sve ove godine koje sam proveo kao sportaš, trener i pisac, još nisam sreo osobu koja je uspjela smanjiti postotak masnog tkiva samo dodavanjem karnitina svojoj prehrani.

Karnitin može eventualno utjecati na snižavanje LDL (lošeg) kolesterola i povišenje HDL (dobrog) kolesterola.

tvuk
18.04.2009., 23:24

Pa to sam ja jučer i napisao :misli:, više puta sam tu na forum stavljao znanstvena istraživanja koja su točno to potvrdila - da je unošenje dodatnog L-Carnitine-a besmisleno.

suzuki750
22.04.2009., 21:28
imam jedno pitanjce, nisam znala pod koju temu da ga smjestim..

jel bolje vjezbat svaki dan (mislim na trcanje, cucnjeve i trbusnjake) ili svaki drugi dan? negdje sam citala da je dobro recimo svaki dan umjereno vjezbat (a ja to nemogu, ili sve ili nista) onda sam procitala da je najbolje svaki drugi dan ili 6 dana pa se 7. odmarat...

kaj vi mislite? zelim cut malo vise misljenja od jednog :cerek:

fala fala

Znatiželjko
22.04.2009., 21:48
imam jedno pitanjce, nisam znala pod koju temu da ga smjestim..

jel bolje vjezbat svaki dan (mislim na trcanje, cucnjeve i trbusnjake) ili svaki drugi dan? negdje sam citala da je dobro recimo svaki dan umjereno vjezbat (a ja to nemogu, ili sve ili nista) onda sam procitala da je najbolje svaki drugi dan ili 6 dana pa se 7. odmarat...

kaj vi mislite? zelim cut malo vise misljenja od jednog :cerek:

fala fala

Meni je odlično dva do tri puta tjedno po otprilike 60 min i to dosta jakim intenzitetom da me iscrpi i podigne kondiciju,aerobno naravno.To se u mom slučaju pokazalo učinkovitim,i zanimljivo mi je jer je to obično u malom nogometu u kojem obožavam davati maksimum....a svaki dan pomalo sigurno nebih imao volje kroz cijelu godinu,radije kad se odlučim na trening da to bude intenzivnije,a ostale dane odmor,šetnja,relaksacija uz plivanje eventualno...

ray ban
22.04.2009., 22:01
ja vježbam svaki dan 2-3 sata,od kojih je 1 sat aerobno.
super sam zadovoljna napretkom.
neki kažu da je bolje vježbati svaki drugi dan,ali meni to nije davalo baš neke rezultate. :ne zna:

bojanka
23.04.2009., 04:27
Obicno za dorucak jedem zobene pahuljice, e sad me zanima da li je bolje te pahuljice pojesti prije treninga ili poslije?

I jos jedno pitanje, da li je u redu poslije treninga popiti recimo casu mlijeka?

Znam da se vjerovatno vrte ista pitanja, ali eto nova sam ovdje..valjda ce mi biti oprosteno:)

Plavi Lav
23.04.2009., 10:15
Obicno za dorucak jedem zobene pahuljice, e sad me zanima da li je bolje te pahuljice pojesti prije treninga ili poslije?

I jos jedno pitanje, da li je u redu poslije treninga popiti recimo casu mlijeka?

Znam da se vjerovatno vrte ista pitanja, ali eto nova sam ovdje..valjda ce mi biti oprosteno:)

Zobene je dobro jesti za doručak i to je preporuka.
Znači zobene s mlijekom(makar neki jedu s vodm jer im je ukusnije tako).

Jedno 2 sata prije treninga čak i možeš pojesti zobene ali poslije treninga moraš izbjegavati mlijeko.
Dobro bi bilo pojesti tunu i neki izvor ugljikohidrata(nakon treninga).
Npr riža.

Mlijeko se ne preporuča nakon treninga i trebalo bi ga izbjegavati(nakon treninga).

Debeli_Don_Juan
24.04.2009., 12:44
Napisano 80 stranica...

Ne znam da li da uzmem da citam od pocetka ili da idem trcati dok na padnem u nesvijest ili da se jednostavno ubijem jer sam mastan i gojazan....

Popijem 20 piva odjednom....Ne jedem masno....Ne jedem mnogo...Ali imam stomak pravi....Tijelo mi je sad omeksalo i ulazi u fazu kada idem ka onoj populaciji ekstremno debelih...

CosmaShiva
24.04.2009., 12:47
zašto piješ gajbu piva odjednom pa ti si alkić.

Debeli_Don_Juan
24.04.2009., 12:49
zašto piješ gajbu piva odjednom pa ti si alkić.

Ma ne, od alkoholnih pica vec dugo vremena pijem samo pivo jer se ne mogu tako lako napiti i praviti gluposti od sebe..A i zavolio sam pivo, zaista ga dobro osjetim, kako ono dobro tako prepoznam i lose pivo...Pivo make me happy....:-)))))

No stomak mi je otisao u onu stvar od kada sam samo presao na pivo...

tvuk
24.04.2009., 12:50
Napisano 80 stranica...

Zašto misliš da na tih 80 stranica ne pišu korisne informacije? Već na prvih 10 imaš skoro sve što ti treba.

Ne znam da li da uzmem da citam od pocetka ili da idem trcati dok na padnem u nesvijest ili da se jednostavno ubijem jer sam mastan i gojazan....

Popijem 20 piva odjednom....Ne jedem masno....Ne jedem mnogo...Ali imam stomak pravi....Tijelo mi je sad omeksalo i ulazi u fazu kada idem ka onoj populaciji ekstremno debelih...

Prestani piti i pušiti. Deblja se od sve hrane a ne samo od masti.

Debeli_Don_Juan
24.04.2009., 12:52
Buduci da sam sada totalno van forme zbog duge zimske pauze, zanima me sa kojim trenongom poceti??

Imam osjecaj da nekako mogu u intervalima pretrcati 3-4 km a pitam se da li je bolje ici na taj maksimum ili poceti sa manjim trenizima pa povecavati??

Debeli_Don_Juan
24.04.2009., 12:54
Ja ne pusim vec 4 godine i uopce ne jedem masno...No van sam kondicije i svi misici na tijelu koje sam imao su isceznuli...

Siki 6
24.04.2009., 14:29

cemu ovakav stav , masan sam,gojazan, ruzan ... gle samopouzdanje je bitno , ako ga nemas lako ces se vratit na staro i odustat ! :ne zna:
ne jedes masno , sto je po tebi masno ? kao prvo ...
od cega si debel, od neceg mora bit, u necemu pretjerujes sigurno , piva je prehrambeni proizvod , cisti ugh-ovi , nije to "voda" koju samo izlucis iz tijela !
mislim da ova 3 mjeseca zime nije jedina tvoja pauza u rekreaciji, dalje savjetovala bi te da se konzultiras sa doktorom malo oko intenziteta vjezbanja bar dok ne skines jedno 5-10 kg i ne dodes u neku kondiciju, jer deblje osobe cesto imaju problema sa srcem, previse se uspusu i izmore i mozes past u nesvjest usred treninga a to ti nije cilj !
odi u teretanu radi puno aerobnih vjezbi, sredi prehranu i promjeni pogled na sebe , gledaj cilj a ne trenutno stanje ! :mig:

Lucas525
24.04.2009., 18:37
Buduci da sam sada totalno van forme zbog duge zimske pauze, zanima me sa kojim trenongom poceti??

Imam osjecaj da nekako mogu u intervalima pretrcati 3-4 km a pitam se da li je bolje ici na taj maksimum ili poceti sa manjim trenizima pa povecavati??

Najbolje ti je u teretanu i radit kardio.
Imaš na http://forum.teretana.net/ sve od A do Ž kako i šta raditi za kakve "probleme". Točno ti kažu koje vježbe raditi, koliko serija, ponavljanja,... nemoraš ništa ni pitat ima toliko obrađenih tema samo čitaj.

Lucas525
24.04.2009., 18:41
Prestani piti i pušiti. Deblja se od sve hrane a ne samo od masti.

Piti i pušiti bi najprije trebalo prestati, ako se želi smršavjeti, ali ima ljudi koji se nakon cigareta udebljaju jako jer zbog njih imaju slab apetit(ali ne vrijedi za svakoga).
Hrana, ima i tu svakakvih rezultata npr jučer je bio u novinama tip se hranio samo u McDonald's-u mjesec dana i smršavio 7 kila, ali je vježbao. Radio je u teretani točno određene vježbe za ono što želi. Uglavnom, vježba je najbitnija.

camundongo
25.04.2009., 04:16
Trcanjem 15km dnevno u 90minuta, svaki dan, tijekom 4 tjedna, gubi se 5kg tjelesne tezine, uz normalnu prehranu od 1500 kalorija (naravno izbjegavajuci slatko i masno). Provjereno :top:

Joggiranjem 15km na dan (ne sporije od 90min) se trosi oko 1000 kalorija. :mig:

Sto se tice prehrane:
1. hrana koja se reklamira kao bezmasna, je cesto kolesterolska bomba: jaja, perad, posni sir, tuna
(dakle vrlo je lako natuci si visok kolesterol prehranom u kojoj takva hrana prevladava)
2. masnoce ne valja izbjegavati, preporuca se unos maslinova ulja, masne ribe (sardine, skuse, haringe), sjemenki lana, oraha, pistacija, badema
[sve ovo sadrzi zdrave omega-3 masne kiselina]
3. za unos proteina su najbolji: soja, grahorice, bjelanjak i masna riba (sardine)
4. valja unositi puno vlakana, voce i povrce (od voca posebno odlicne za dijetu: jabuke!)
5. izbjegavati pod svaku cijenu zacisene masne kiseline (iz mesa i gotovih proizvoda), te trans-nezasicene (przena hrana, gotova hrana, sladoled, slatkisi)
6. secer zamijeniti Natrenom (skrob [tijesto, krumpir, riza] ne izbaciti jer je mozgu potrebna glukoza za rad, ali izbaciti saharozu [obicni secer] - fruktoza iz saharoze opterecuje jetru)

PS
Hrana u McDonaldsu je nezdrava, npr. Nuggets 9 ima 30g masnoca, ali se radi o najgorem obliku masnoca: zasicene+trans-nezasicene masne kiseline,
bolje pojesti pola kile sardina u soku od rajcice ili tri sake oraha, time dobivate 30g kvalitetnih masnoca (prije svega omega-3 masne kiseline koje
stite organizam od infarkta i mozdanog udara). jedino sto u Mcdonaldsu uzimam je crna kava s Natrenom (7 kuna).

PS2
Zasto nije dobro totalno prekinuti unos masnoca, zato jer ce organizam to kompenzirati sintezom masnoca iz ugljikohidrata, pa cak i iz proteina (ako ne uzmate ni ugljikohidrate):
tako npr. masna jetra ([I]metamorphosis adiposa hepatis) nastaje i u gojaznih osoba (zbog prevelikog unosa masti), ali i kod gladovanja (zbog kompenzatorne sinteze masnih kiselina u jetri).

PS3
Da li ste znali da prosjecna pizza ima 2000 kcal i 100g masnoca (prije svega iz sira)? :(

Znatiželjko
25.04.2009., 07:50
Debeli_Don_Juan želiš skinuti između ostalog i pivski trbuh a ne želiš da ti neko slučajno izbaci pivu s jelovnika ,osobno prema tvojim komentarima mislim da si izgubljen slučaj što se mršavljenja tiče.

camundongo hvala na dosta zanimljivih podataka.Čuo sam više lošega za žumance jajeta,ali nisam znao da sirevi,a pogotovo posni ima kolesterola.Ovdje na rekreaciji se savjetuje svakodnevno konzumiranje posnog sira,pa čak i jaja,valjda se računa na spaljivanje loših supstanci prilikom napornih treninga :ne zna: Ne brine me, jer posni,jaja i tunu jedva da i jedem.Ali jedem ostale sireve u normalnim količinama.

Nisam našao samo za posni,već općenito za sireve ovo na netu:
''Američki Centar za znanosti od javnog interesa utvrdio je da su sirevi najveći izvor zasićenih masnoća u američkoj prehrani. Naravno, radi se o zasićenoj mliječnoj masti koja podiže LDL kolesterol i na taj način pomaže procesu aterogeneze. A nikako nije zanemariv ni prisutan kolesterol. Međutim, sirevi ostaju dragocjen izvor kalcija, proteina i fosfora kako za djecu tako i za odrasle.''

A za žumance osim kolesterola sam čuo da ima neki sastojak (arahidonska kiselina) koji povezuju s tumorom.I savjet maksimalno 1 žumance tjedno,a ovdje neki jedu 10 jaja na dan.

Znatiželjko
25.04.2009., 08:51
Inače kolega sportski profesionalac mi je na liječenju kod neurokirurga Josipa Paladina,vjerovatno najpoznatijeg liječnika u hrvatskoj i ravnatelja KBC-a Rebro,dosta je pričao sa njime i prenio mi je par detalja.

Kaže da je u sportu i zdravom životu jako važan kontinuitet,ali to je ono što je i najteže,svatko se može držati zdravog plana par dana ali to nije ništa.
Tijelu treba vremena da se navikne na neki tjedni režim treninga,spavanja,buđenja,obroka ali poslije je i tijelu lakše,ima svoj ritam.Rekao je da svatko za sebe osjeti kada se najbolje osjeća,i kako je postupao da se tako dobro osjeća,i onda bi se toga trebalo držati.

Najbolja jutarnja prehrambena rutina po njemu je da nakon pranja zubiju treba svako jutro popiti 2 dcl vode(ne jedan,nego baš dva),time se dobiva da nakon par mjeseci počinje dolaziti do redovitog pravilnog čišćenja organizma stolicom.Zatim doručak treba biti obilniji i to što ranije ,odmah nakon buđenja,a preporučio je Margo :confused: namazan na kruh ,i malo marmelade .Naravno i zobene su mu poznate i o.k.
Za večeru on kaže ništa nakon 20 sati,jer je tijelo u fazi odmaranja a da ni ne primjećujemo.Kasne večere su katastrofa ne samo zbog toga što se hrana pretvara u salo već i puno drugih stvari...

Spot Perdita
25.04.2009., 10:55
1. hrana koja se reklamira kao bezmasna, je cesto kolesterolska bomba: jaja, perad, posni sir, tuna
(dakle vrlo je lako natuci si visok kolesterol prehranom u kojoj takva hrana prevladava(...)

Mozes li ukratko objasniti sto je kolestorol, i koja je razlika izmedu HDL i LDL kolestorola?

Walker_CRO
25.04.2009., 11:52
Da li ste znali da prosjecna pizza ima 2000 kcal i 100g masnoca (prije svega iz sira)? :(

ovdje se vjerojatno misli na one americke pizze gdje ima 1 cm sira, za ove "nase" cisto sumnjam da su takvi podaci...

jusus
25.04.2009., 12:03
Naime iako sam trbuscic vratila zahvaljujuci svojoj lijenosti i jednostavnom nea kontroliranom zeljom za cokoladom :rofl:ali eto ipak imam nacin kako skinuti jer sam prije dvije godine to i uspijela..naime jesti se mora..ovako jeftino, ucinkovito i neoduzima puno vremena..kupi pilates loptu, 70-80 kn..pogledaj po netu nadi 5-6 vjezbica..
Pocni sa tim da svaku vjezbicu napravis po 10 puta..10*svaka vjezbica nakon svake ture uzmi predah..sjedi na lopti i duboko disi...
Tako to ponavljaj tjedan dana...

Nakon toga svaki tjedan dizi za 5 vise..

Rezultati nece doci odmah ali nakon par mjeseci ces imati zavidne trbusne misice :)
Poslala bih ti svoje slike before/after ali nemam pojma kako :)
Tako da me eto ako zelis uzmi za rijec :top:
Drzi se! :raspa:

Siki 6
25.04.2009., 14:10
tvuk zasto si mi izbiso post ? :ceka:

Debeli_Don_Juan
25.04.2009., 15:07
Mnogo hvala svima na napisanim komentarima i prijedlozima....

Sto se tice ishrane, da odatle krenem, pridrzavam se vecine onoga sto je kolega Camundongo napisao. Rekao sam da u ishrani nije problem i vecine ovoga sto je on napisao pridrzavam se zadnjih par godina no i pored toga sam povecao svoj broj kg...Moj je problem minimalno kretanje, trening i bilo kakva druga aktivnost a pogotovo u zimskom periodu.....

Ja pivo ne zelim izbaciti iz prehrane ali daleko od toga da ga svakodnevno konzumiram..Tu i tamo se popije i nekada se bas mnogo popije ali mislim da od toga imam posljedicu samo to da mi je stomak nesto vise narastao nego bi trebao i da je ruzno oblikovan...Dakle moj problem je u smanjenim aktivnostim i toga sam svjestan...

No sada me plasi taj podatak da dnevnim trcanjem na dionici od 15 km se gubi samo 4 kg za mjesec a da pri tome se hranis sa samo 1500 kalorija dnevno..To su mi jako nerealni podaci...:ne zna:

Ja sam protiv teretane jer meni treba smanjenje kilograma a ne oblikovanje tijela..Ja imam lijepo oblikovano tijelo samo da smanjim neki 5-8 kg...

sol
25.04.2009., 17:04
Mnogo hvala svima na napisanim komentarima i prijedlozima....

Sto se tice ishrane, da odatle krenem, pridrzavam se vecine onoga sto je kolega Camundongo napisao. Rekao sam da u ishrani nije problem i vecine ovoga sto je on napisao pridrzavam se zadnjih par godina no i pored toga sam povecao svoj broj kg...Moj je problem minimalno kretanje, trening i bilo kakva druga aktivnost a pogotovo u zimskom periodu.....

Ja pivo ne zelim izbaciti iz prehrane ali daleko od toga da ga svakodnevno konzumiram..Tu i tamo se popije i nekada se bas mnogo popije ali mislim da od toga imam posljedicu samo to da mi je stomak nesto vise narastao nego bi trebao i da je ruzno oblikovan...Dakle moj problem je u smanjenim aktivnostim i toga sam svjestan...

No sada me plasi taj podatak da dnevnim trcanjem na dionici od 15 km se gubi samo 4 kg za mjesec a da pri tome se hranis sa samo 1500 kalorija dnevno..To su mi jako nerealni podaci...:ne zna:

Ja sam protiv teretane jer meni treba smanjenje kilograma a ne oblikovanje tijela..Ja imam lijepo oblikovano tijelo samo da smanjim neki 5-8 kg...

5 do 8 kilograma možeš skinuti za 2 tjedna bez problema ako imaš oko sto kilograma.Najefikasnije skidanje kilograma ti je treningom ujutro natašte.
Eventualno popiti čašu vode prije treninga,ni kavu,ni mlijeko.Organizam tada crpi energiju iz masti i topiš salo.Lagano trčkaranje koliko možeš pa brzi hod,pa opet trčkaranje,pa brzi hod.Nemoj previše forsirati trčanje prve dane dok ne uđeš u formu.Trening mora trajati neprekidno bar sat vremena,oko stomaka možeš omotati najlon za pakiranje hrane da se bolje oznojiš.
Ja imam 120 kila,jučer sam na takvom treningu izgubio 3 kile,vjerojatno oko 1 kilu čistog sala. Tijelo najbolje troši mast kada su otkucaji srca oko 120 na minutu.To ti je lagano trčkaranje otprilike.

tsh
25.04.2009., 18:42
Ja imam 120 kila,jučer sam na takvom treningu izgubio 3 kile,vjerojatno oko 1 kilu čistog sala.
Da bi covjek izgubio kg sala potrebno je da bude u kalorijskom deficitu sa ca 7000kcal, tako da mislim da si u toj svojoj racunici "malo" pogrijesio.

Ruralna
25.04.2009., 19:19

Dec pive ima 42 kalorije, boca 3,3 deca, pa to puta 20= 2772 kalorije i to samo od pive. Neću ni računati koliko je to kalorija ako piješ pivu od pol lite;)

sol
25.04.2009., 20:17
Da bi covjek izgubio kg sala potrebno je da bude u kalorijskom deficitu sa ca 7000kcal, tako da mislim da si u toj svojoj racunici "malo" pogrijesio.

Pa koliko se kalorija gubi satom laganog trčanja?

Debeli_Don_Juan
25.04.2009., 22:29

Pa evo jedan gospodin je gore objasnio da ako se mjesec dana trci svaki dan po 15 km i to malo intezivnije, dakle 15 km u periodu od 90 a da pri tome svaki dan u sebe unosis oko 1500 kalorija dnevno, da ce se tako na kraju mjeseca smrsati 4 kg !!!!
Onda smrsati 5-8 kg izgleda umjetnost ako kazem da ne mogu svaki dan sebi priustiti takav trening a da takodje ne mogu se ograniciti na tih 1500 kalorija dnevno...Kako drugarica gore izracuna, ako sjednem samo jednom tjedno sa drustvom i popijem 20 piva to je onda samo 2772 kalorije a da nista taj dan ne jedem...
Da ne govorim da se sa nekom gluposcu tih 1500 kalorija unese u organizam dok kazes keks...

Pilatus
25.04.2009., 22:38
Najbolja jutarnja prehrambena rutina po njemu je da nakon pranja zubiju treba svako jutro popiti 2 dcl vode(ne jedan,nego baš dva),time se dobiva da nakon par mjeseci počinje dolaziti do redovitog pravilnog čišćenja organizma stolicom.Zatim doručak treba biti obilniji i to što ranije ,odmah nakon buđenja,a preporučio je Margo :confused: namazan na kruh ,i malo marmelade .Naravno i zobene su mu poznate i o.k.
Za večeru on kaže ništa nakon 20 sati,jer je tijelo u fazi odmaranja a da ni ne primjećujemo.Kasne večere su katastrofa ne samo zbog toga što se hrana pretvara u salo već i puno drugih stvari...

neurokirurg :rolleyes:

to što je netko stručnjak na jednom području ne mora značiti da je i stručnjak
za ostalo.

Dr. Paladino je očiti primjer

camundongo
26.04.2009., 03:14
Mozes li ukratko objasniti sto je kolestorol, i koja je razlika izmedu HDL i LDL kolestorola?

Kolesterol je lipidni sastojak membrane zivotinjskih (i ljudskih stanica), dakle nema ga u hrani biljnog porijekla. :)
Prevelika koncentracija kolesterola u krvi (>5mmol/L) povezana je sa stvaranjem aterosklerotskog plaka u krvnim zilama (laicki: ''masnoce se taloze na krvne zile'') i tako je povecana opasnost od vaskularnog incidenta: tromboze, embolije, infarkta, mozdanog udara.

Organizmu je potrebno samo malo kolesterola, prije svega za sintezu hormona, i u mogucnosti je sam sintetizirati kolesterol, kad mu zatreba.

Sto se tice HDL i LDL, to cu cestice (lipoproteini) koje prenose kolesterol krvlju do jetre,

HDL: high density lipoprotein (ima puno proteina a malo lipiida/kolesterola),
onda se to u govoru zove ''dobar kolesterol'' ali je to pogresno, jer je jedino dobro u HDLu to sto ima vise proteina, a malo kolesterola :)

LDL: low density lipoprotein (ima malo proteina, a puno lipida/kolesterola), tzv. ''losi kolesterol'' i najzasluzniji za bolest krvnih zila i srca.

Sto se tice aerobne vjezbe i kolesterola:

1. gubljenje 3500 kCal tjedno aerobnom vjezbom (recimo 4x sat trcanja tjedno) smanjuje rizik od infarkta za 50 %
2. ali trcanje vise od toga ne smanjuje dalje rizik, iako je korisno jer se npr. moze smanjiti prekomjereno masno tkivo

E sad, joggiranje, trcanje ili setnja?
1. joggiranje je trcanje brzinom < 10 km/h
2. trcanjem se smatra se sve brze od toga

Najvise kalorija se izgubi trcanjem, zatim hodanjem, a tek onda joggiranjem.
Osim toga hodanjem se ''cuvaju'' zglobovi i tetive. Jedina prednost joggiranja nad hodanjem je to da cijelo tijelo radi, dok se hodanjem vise oblikuju misici nogu, a manje respiratorna muskulatura.

I nemojte se bojati kad vam kazu: prebrzim trcanjem cete izgubiti misice, to je istina samo ako ne radite vjezbe za noge (bicepse i kvadriceps), nego samo trcite.
Prije svakog trcanja pozeljno je ''zagrijati'' noge, 20-40 cucnjeva s opterecenjem (utezi) ili slicno ce jako puno pomoci, jer bez zagrijavanja i nije neki gust trcati...

I naravno bitan je stav kod trcanja, trcati uspravno (a nikako ne pognuto prema naprijed), kut u laktu uvijek oko 90 stupnjeva, kad ubrzavate cinite to gornjim dijelom tijela (iz ramena),
nastojte sto manje staviti napor na koljeno a vise na zglob kuka :) I naravno, ne trcati uvijek istim tempom, pozeljno je 10 minuta brzo, pa 10 sporo, pa 2min sprinta i tako,
ovisno o ritmu pjesme s vaseg mp3 playera ;) Preporucam dance, rock i latino za trcanje, nikako ne neke spore balade ;)

Znatiželjko
26.04.2009., 10:05
Najvise kalorija se izgubi trcanjem, zatim hodanjem, a tek onda joggiranjem.Kad već radi cijelo tijelo kod joggiranja nekako mi je logičnije da troši više kalorija...ali da je ful brzo hodanje napornije od vrlo laganog joggiranja moguće.

I nemojte se bojati kad vam kazu: prebrzim trcanjem cete izgubiti misice, to je istina samo ako ne radite vjezbe za noge (bicepse i kvadriceps), nego samo trcite.
To mi je logiično...a stalno se pričalo o tom gubitku mišićne mase,na sreću samo iz bilderskih krugova.

Ja samo trčim i igram mali nogomet,godinama(u prosjeku dvaput tjedno) bez ikakvih vježbi s utezima ,noge su mi stalno iste,ali i nemam baš što mišića ali i sala izgubiti na njima istina :) Zanima me što ti kažeš na odlaske u teretanu sa idejom da se radi samo par mišićnih skupina ? Ostale mišićne skupine su mi dobre jedino što nisu nabildane ,a niti ne želim da budu. Unaprijed hvala na odgovoru ! (konkretno želim raditi prsa i malo noge,ništa drugo)

bibač ribač
26.04.2009., 11:51
bok ljudi! trebam pomoć, imam 68kg, želja mi je doći na 56-58kg. najviše me smeta trbuh i jače ruke, a i noge moram smanjit. išla sam na plivanje, rolam vikendom i preko tjedna šećem. također pazim što jedem i kada jedem. bila bih vam zahvalna na pomoći, kako da tijelo dovedem do ljepšeg izgleda

ZTS
26.04.2009., 12:13
samo maalo vise imas temu o mrsavljenju, i to jos stickanu ;)

Ruralna
26.04.2009., 14:36
To ne znam , ali sam čitala jedan članak u kojem je pisalo da za doslovce istopiti 1kg masti iz tijela, muškarac to učini u 14 sati trčanja, a žena u 17:eek:
Pala sam na dupe kad sam to pročitala.

Pilatus
26.04.2009., 15:15

suprotno-što sporije trčanje,a što duži tempo, to jako troši mišiće.
za (prebrzo) trčanje se može reći da razvija mišiće.

I naravno, ne trcati uvijek istim tempom, pozeljno je 10 minuta brzo, pa 10 sporo, pa 2min sprinta i tako,

2 minute sprinta?

ovisno o ritmu pjesme s vaseg mp3 playera ;) Preporucam dance, rock i latino za trcanje, nikako ne neke spore balade ;)
:rolleyes:

sol
26.04.2009., 19:16
Pa evo jedan gospodin je gore objasnio da ako se mjesec dana trci svaki dan po 15 km i to malo intezivnije, dakle 15 km u periodu od 90 a da pri tome svaki dan u sebe unosis oko 1500 kalorija dnevno, da ce se tako na kraju mjeseca smrsati 4 kg !!!!
Onda smrsati 5-8 kg izgleda umjetnost ako kazem da ne mogu svaki dan sebi priustiti takav trening a da takodje ne mogu se ograniciti na tih 1500 kalorija dnevno...Kako drugarica gore izracuna, ako sjednem samo jednom tjedno sa drustvom i popijem 20 piva to je onda samo 2772 kalorije a da nista taj dan ne jedem...
Da ne govorim da se sa nekom gluposcu tih 1500 kalorija unese u organizam dok kazes keks...

Tebi je cilj skinuti salo? Salo se najbolje skida jogingom ili brzim hodanjem natašte.Treningom od tri sata skinuti ćeš bar kilu sala,trening mora biti kontinuiran,bez prekida.Tijelo prvu minutu treninga troši mišiće,nakon 20 minuta pola mišiće,a pola salo.Čim duže trening traje,to se brže salo troši.
Izvaži se,kreni na trening joging,brzo hodanje,pa opet joging itd. Izvaži se nakon treninga i vidijeti ćeš drastičnu razliku.Najmršaviji sportaši su maratonci i biciklisti,kontinuirani višesatni trening topi svo salo!

tvuk
26.04.2009., 19:36
Tebi je cilj skinuti salo? Salo se najbolje skida jogingom ili brzim hodanjem natašte.Treningom od tri sata skinuti ćeš bar kilu sala,trening mora biti kontinuiran,bez prekida.Tijelo prvu minutu treninga troši mišiće,nakon 20 minuta pola mišiće,a pola salo.Čim duže trening traje,to se brže salo troši.
Izvaži se,kreni na trening joging,brzo hodanje,pa opet joging itd. Izvaži se nakon treninga i vidijeti ćeš drastičnu razliku.Najmršaviji sportaši su maratonci i biciklisti,kontinuirani višesatni trening topi svo salo!

O čemu ti pričaš? Koji to trening za tri sata potroši kilu sala? To bi bilo 7000/3=2333kcal po satu. Nema toga. Zaboravi. Priče za malu djecu. A naročito ne laganim treningom.

Također kod dužeg treninga natašte (cca sat vremena pa naviše) se tijelo nakon nekog vremena vraća u stanje katabolizma (trošenja mišića), potrošnja sala ne može trajati unedogled.

sol
26.04.2009., 19:46
O čemu ti pričaš? Koji to trening za tri sata potroši kilu sala? To bi bilo 7000/3=2333kcal po satu. Nema toga. Zaboravi. Priče za malu djecu. A naročito ne laganim treningom.

Također kod dužeg treninga natašte (cca sat vremena pa naviše) se tijelo nakon nekog vremena vraća u stanje katabolizma (trošenja mišića), potrošnja sala ne može trajati unedogled.

Nije točno,mišići se najviše troše početkom treninga,čim duže trening traje tim se veći postotak masti troši,a manji mišića!:)

tvuk
26.04.2009., 19:55
Nije točno,mišići se najviše troše početkom treninga,čim duže trening traje tim se veći postotak masti troši,a manji mišića!:)

Mda, onda bi ljudi lagano vježbali cijeli dan i trošili samo salo. Ne moraju niš ni jest, dapače i bolje da ne jedu jer onda više ne bi bili natašte :rolleyes:

Mislim stvarno, savjeti i pol. Još mi nisi ni odgovorio za kilu sala na tri sata treninga.

ray ban
26.04.2009., 20:08
Tebi je cilj skinuti salo? Salo se najbolje skida jogingom ili brzim hodanjem natašte.Treningom od tri sata skinuti ćeš bar kilu sala,trening mora biti kontinuiran,bez prekida.
Najmršaviji sportaši su maratonci i biciklisti,kontinuirani višesatni trening topi svo salo!

sol,znači ok je vježbati aerobne više od sat vremena u komadu(npr.orbitrek)?
ja radim samo 1 sat orbitreka dnevno,znači ako želim gubiti više sala da povećam na bar 2 sata?

sol
26.04.2009., 20:12
Mda, onda bi ljudi lagano vježbali cijeli dan i trošili samo salo. Ne moraju niš ni jest, dapače i bolje da ne jedu jer onda više ne bi bili natašte :rolleyes:

Mislim stvarno, savjeti i pol. Još mi nisi ni odgovorio za kilu sala na tri sata treninga.

Koliko ćeš sala skinuti to ovisi o tvojoj kilaži,tko je teži on troši više sala jer mu je potrebno više energije.Mišićaviji ljudi troše više energije od debelih,a muškarci više od žena iste kilaže.Ništa se ne jede zato da tijelo ne bi trošilo hranu iz krvi,onda nema skidanja sala.Cijeli dan se ne može trenirati,jer intenzitet treninga mora biti takav da ti je puls 120,to je najefikasnije.

Zli Mali Medo
26.04.2009., 21:09

:D Najmrsaviji sportasi nisu maratonci i biciklisti, oni su mozda najtanji sportasi, jer osim sto nemaju sala, imaju i vrlo malo misica. Jednako mjeru BF-a imaju i sprinteri i mnogi drugi sportasi. Drasticna razlika prije i poslije treninga nije zbog topljenja sala (1 kg :rofl:), nego zbog manjka vode. Tijelo nije tako jednostavno da se nakon x minuta trosi misici, a onda nakon y minuta samo salo. Trosi se svasta, a 3 sata treninga je izniman stres za organizam i to nije nacin za mrsavljenje, pogotovo ne na pulsu od 120 :D

Ovo da se salo najvise trosi aerobnim treninzima je mit.

tvuk
26.04.2009., 21:46
Koliko ćeš sala skinuti to ovisi o tvojoj kilaži,tko je teži on troši više sala jer mu je potrebno više energije.Mišićaviji ljudi troše više energije od debelih,a muškarci više od žena iste kilaže.Ništa se ne jede zato da tijelo ne bi trošilo hranu iz krvi,onda nema skidanja sala.Cijeli dan se ne može trenirati,jer intenzitet treninga mora biti takav da ti je puls 120,to je najefikasnije.

Joj kaj ti pišeš. Pa nisi mi na apsolutno ništa odgovorio, samo si nabrojao hrpu općepoznatih činjenica koje nemaju veze sa stvarima koje sam te pitao. Prestani dijeliti bezvezne savjete drugima, pročitaj što sam te točno pitao i odgovori.

Zli Mali Medo
26.04.2009., 22:20
Tko mi je izbrisao post?

sol
27.04.2009., 00:30

Brzo hodanje,boks,veslanje troše do 16 kcal po kg tjelesne mase na sat.
Npr. ja imam 120 kg,što znači da ću tim sportovima potrošiti za 3 sata

16x 120x3= 5760 kalorija

Ako je kila sala 7000 kalorija,treba oko 3,5 sata pravilnog treninga da se to eliminira.Normalno da to nije lagan trening zbog dužine trajanja,ja govorim o laganom intenzitetu treninga sa optimalnim otkucajima srca za izgaranje masnog tkiva!:)

Monika25
27.04.2009., 00:52
procitala sam pola topica, i nasla sam na puno korisnih savjeta. ali ipak moze jos neki korisni...

moja situacija : 27 godina, 175cm, 65kg

s time da do prije pola godine - godinu dana nisam nikakvih problema imala sa tezinom. uvijek sam cak bila jako mrsava, djetinjstvo, pubertet,sve do nedavno

medjutim prije osam mjeseci sam pocela uzimati anti baby pilulu (prestala sam nedavno) i prestala sam pusit prije par mjeseci (uspjela sam nekoliko tjedana) i odmah sam se udebljala 3-4 kg jer uopce nisam pazila sta jedem (nisam nikada imala naviku da pazim na hranu, jer sam imala jako dobar metabolizam i tu srecu da sam mogla puno gluposti da jedem a da se ne debljam). prestankom pusenja kile su dosle vrlo brzo...

ja i sad nisam predebela, ali imam stomak, koji nikad nisam imala, ne mogu zakopcat hlace, salo mi viri sa svih strana..uglavnom danas mi je puko film i zelim smrsati 5 kg za dva mjeseca.

imam doma steper - nisam ga do sad koristila ali evo danas sam pocela sa 10 min, sto cu povecavati.

1x tjedno idem na jogu, a ostale dane sam mislila radit steper oko pola sata.....i trbusnjake + vjezbe za kraljeznicu jer imam malo krivu kicmu...

doruckujem rijetko, ali i to ce se promjeniti.

mama ujutro jede zobene pahulijce sa suhim vocem i suncokretovim sjemenkama, pa je rekla da ce to i meni pripremiti.
problem je sto sam se u ono vrijeme kad sam prestala pusit jako navikla na slatko, i opcenito na losu, kaloricnu hranu, nemam naviku da pijem puno vode,, jedem puno ugljikohidrata, losih masnoca...uglavnom ishrana mi je koma.
nadam se da cu uspjeti da izdrzim tj da promjenim nacin ishrane..

...pit cu polumasno mlijeko, jest margarin umjesto putera, piti 2 l vode, jest mozarellu, uh ne navecer, povrce, voce, slatko minimalno, chips i sl. nikako...sokove ionako ne pijem.

na sta jos da obratim paznju?

camundongo
27.04.2009., 03:22
...pit cu polumasno mlijeko, jest margarin umjesto putera, piti 2 l vode, jest mozarellu, uh ne navecer, povrce, voce, slatko minimalno, chips i sl. nikako...sokove ionako ne pijem.

na sta jos da obratim paznju?

1. od margarina preporucam samo onaj Margo mazivi margarin, i to light verziju obogacenu omega3 masnim kiselinama
2. voda je ok, ali smijes i vocne sokove sa smanjenom kalorijskom vrijednosti (npr. Vindi Light ili Juicy sa sladilima ima oko 150 kCal/L, sto je 3-4 puta manje od obicnog juicea, sa secerom)
3. mozarella je ok, ali najbezmasniji sir (i s najmanje kolesterola je): parmezan :cerek:
4. povrce i voce da, ali preferiraj kiselo voce (jabuke, maline), a izbjegavaj tropsko voce (mango, banane) jer ima puno secera
5. ne moras se u potpunosti odreci slatkog, ja cesto doruckujem Cokolino :D:lol: ili vocni jogurt s 0.1 % mlijecne masti (Fruchtegut :cerek: )