PDA

View Full Version : Nosiljke - marama, sling, MT, MH, klokanica...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

proab
21.03.2011., 05:52
moj je bio star 4 dana, docekali patronaznu u marami. zena samo sto se nije srusila kad nas je vidjela :zubo:

Bas super... Ja se nekako potajice nadam da cu se i ja sa svojom (opet) sresti dok je mala u marami pa da vidim reakciju. Prosli put mi je dosla u stan, beba spava u narucju nakon sto je papala a ona meni doslovce s vrata "Nesmijete tako je pustati da spava, naucit ce se na ruke." I ja idiot joj se jos opravdavam, grrrr :Snajper:

Da ne spominjem ostale gluposti sto mi je nadrobila, ali to je za neku drugu temu...

altermama
30.03.2011., 14:13
II. besplatna škola nošenja beba u alternativnim nosiljkama Rijeka.

Škola će se održati 08.travnja 2011. godine u prostorijama Dječjeg odjela Stribor na adresi Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6 u 18h. Pozvani ste svi vi, mame, tate, bake, djedovi, koji doma imate neku od nosiljki (sling, tkana marama, elastična marama, pouch, mei tai, s...truktuirane nosiljke, mei hip, …), a nije vam baš jasno što s njima raditi. Pozvani ste i ako nemate nosiljke, a zanimaju vas, jer smo osigurali znatan broj različitih testnih nosiljki. Dobrodošle ste i vi trudnice, kao i svi koji jednostavno volite nositi svoju djecu.

Za školu su potrebne prijave, tako da nam se javite na telefon 099 539 55 22 ili e-adresu altermama@gmail.com sa svojim imenom i prezimenom, kontakt-telefonom, bebinom dobi i podacima o tome koju nosiljku želite naučiti nositi u školi. Broj polaznika/ca je ograničen, stoga požurite, pa se vidimo 08.04.2011 u Striboru.

onelove27
07.04.2011., 10:34
Može li mi netko napisati koji model Baby Bjorn nosiljke je najbolji.
Probala sam Mei Tai, ali to mi se čini nekako nepraktično. Curica mi ima 2 mj. i stvarno je čvrsta
ali u MT mi se sva zgužvala... Možda je stvar prakse, ali mi se nekako više svidjela klokanica.

extreme
07.04.2011., 22:24
Može li mi netko napisati koji model Baby Bjorn nosiljke je najbolji.
Probala sam Mei Tai, ali to mi se čini nekako nepraktično. Curica mi ima 2 mj. i stvarno je čvrsta
ali u MT mi se sva zgužvala... Možda je stvar prakse, ali mi se nekako više svidjela klokanica.

a ženo- pa beba od 2 mjeseca ne bi ni smjela ići u mt! MT je za bebe koje čvrsto drže glavu, a beba od 2 mjeseca ju sigurno ne drži..

Albera
08.04.2011., 13:37
Imamo 3 mjeseca,
negdje do 2 mjeseca smo se nosili u elast. marami u kolijevka položaju
i baš je uživao.

Onda smo probali t2t i uopće mu ne paše, ljuti se.

Dobro drži glavicu, pa sam ga jučer pokušala postaviti u budha položaj,
al mi se čini da ga nikako ne mogu dobro namjestit.

Jel ima ko kakav link di se dobro vidi kako to treba ić,
sad nemam baš vremena za traženje?!

elly
11.04.2011., 10:09
budha te zanima u marami ili slingu?

Albera
11.04.2011., 11:01
budha te zanima u marami ili slingu?

u marami.

elly
11.04.2011., 14:57
na ovom (http://www.youtube.com/watch?v=fVWFUj-GNUA) filmiću najbolje možeš vidjeti u kojem položaju beba treba biti (koljena visoko iznad guze), ali sad ne mogu nikako naći filmić s drugim tipom vezanja u elastičnoj marami :ne zna:
Ja rijetko nosim u budi jer je meni neudobno i teško ali onih par puta što sam nosila, vezala sam sve isto kao za obično nošenje kad je beba okrenuta prema tebi i ubacila sam ga isto u onaj križ samo okrenutog prema naprijed, smotala nogice gore i sve prekrila onim poprečnim dijelom.
Ufff, idem dalje tražiti filmić

elly
11.04.2011., 15:26
evo...
na ovom (http://www.youtube.com/watch?v=b4rVtjr4ra8) filmiću ćeš kasnije vidjeti dobru buddhu u marami a čak i kako treba izgledati i nošenje na boku. Ali kvaka je da nema uputa kako staviti bebu nego nekakav "romantični" film o tati i nošenju bebe :lol:
ovdje ima (http://www.youtube.com/watch?v=ZIZpLztjhXQ&feature=related) početak kako bebu staviti u taj križ da gleda naprijed, ali zanemari kako je riješila stvar s poprečnim dijelom. Skoro svi filmići upućuju na "sumo vez", ali nikako naći filmić baš s buddhom u marami. Dakle, kreneš kao na ovom filmiću ali kad si bebu ubacila u križ, smotaj joj nogice u buddhu (gore i turski sjed) i onda sve prekrij s poprečnim dijelom marame

njasa
11.04.2011., 16:49
nama je duje od 2 miseca bija u elasticnoj marami (fala meli :cerek:) gusta je spavat u njoj! to je jedan od najboljih proizvoda za dicu!!! ima misec dana da smo uveli MT, jer ga sad sa 7 miseci vise zanima svit oko njega i sve gleda i promatra! a sa 8 kg je i malo tezak za elasticnu.
ma on se voli i u kolicima vozit, ali nama je jednostavnije nosid ga u MT.

preporucam svima!

Albera
12.04.2011., 13:24
na ovom (http://www.youtube.com/watch?v=fVWFUj-GNUA) filmiću najbolje možeš vidjeti u kojem položaju beba treba biti (koljena visoko iznad guze), ali sad ne mogu nikako naći filmić s drugim tipom vezanja u elastičnoj marami :ne zna:
Ja rijetko nosim u budi jer je meni neudobno i teško ali onih par puta što sam nosila, vezala sam sve isto kao za obično nošenje kad je beba okrenuta prema tebi i ubacila sam ga isto u onaj križ samo okrenutog prema naprijed, smotala nogice gore i sve prekrila onim poprečnim dijelom.
Ufff, idem dalje tražiti filmić

Hvala šta si se potrudila sa linkovima :D
Pogledala sam filmiće, pokušat ću pa javim kako ide.

dreamer~dreams
12.04.2011., 16:06
evo, ja sam danas drugi put stavila bebu u maramu... a prvi put smo se baš nosili duže. :cerek: jel ok izgleda ovo?

http://img859.imageshack.us/img859/2144/unled2zv.jpg

mislim da mi je malo nisko bila... možda mi je prelabavo marama bila zavezana. pokušat ću bolje stegnuti idući put

bblack
12.04.2011., 17:10
dreamer, neznam dal je dobro svezana marama al beba izgleda preslatko :cerek::cerek::cerek: (ispričavam se na off-u)

anonymous_13
12.04.2011., 17:45
možda je netko ranije objasnio, ali da ne čitam sad 100 stranica - imam namjeru kupiti maramu s obzirom da mi se čini da su one najbolje za novorođenče pa do 6-7 mjeseci a meni baš i treba za to razdoblje :)

muči me samo onaj položaj u koji se novorođenče - bak kako sam stekla dojam - stavlja - sa nogicama unutra sasvim.. strah me da mu guza ne proklizne dolje i ne ispadne :ne zna: možda je debilno moje razmišljanje ali stvarno mi izgleda da bi moglo.. :ne zna:

ima li neki način za nositi bebu od 2-3 tjedna a da bar nešto ima i između nogica, da je sigurnija? ili zbilja nema šanse da beba isklizne? :ne zna:

danila
12.04.2011., 19:01
ja sam bebu od 5 dana nosila u ovom polozaju koji je dreamer dreams stavila, nema sanse da ispadne

tabita
12.04.2011., 19:01
možda je netko ranije objasnio, ali da ne čitam sad 100 stranica - imam namjeru kupiti maramu s obzirom da mi se čini da su one najbolje za novorođenče pa do 6-7 mjeseci a meni baš i treba za to razdoblje :)

muči me samo onaj položaj u koji se novorođenče - bak kako sam stekla dojam - stavlja - sa nogicama unutra sasvim.. strah me da mu guza ne proklizne dolje i ne ispadne :ne zna: možda je debilno moje razmišljanje ali stvarno mi izgleda da bi moglo.. :ne zna:

ima li neki način za nositi bebu od 2-3 tjedna a da bar nešto ima i između nogica, da je sigurnija? ili zbilja nema šanse da beba isklizne? :ne zna:

I novorođenče se od prvog dana može nositi sa nogicama van marame pa onda bebina guza ide u križ i ima to " nešto" između nogica. I osijećaj je jako sigurannnn.

PO meni je ovakan način i bolji i jednostavniji od onog sa stavljanjem nogica unutar marame

anonymous_13
12.04.2011., 19:22
I novorođenče se od prvog dana može nositi sa nogicama van marame pa onda bebina guza ide u križ i ima to " nešto" između nogica. I osijećaj je jako sigurannnn.

PO meni je ovakan način i bolji i jednostavniji od onog sa stavljanjem nogica unutar marame

nda, o ovome sam položaju i ja razmišljala da mi je najsigurniji :) samo negdje - sad nikako da to opet nađem gdje - sam pročitala kao da je bolje sa nogicama unutar marame, bar za dječake, da im nije pritisak na jajca i pimpek :ne zna::confused::ne zna: sad, jel to glupost ili stoji, ne znam.. :ne zna:

dreamer~dreams
12.04.2011., 22:50
dreamer, neznam dal je dobro svezana marama al beba izgleda preslatko :cerek::cerek::cerek: (ispričavam se na off-u)

hvala u bebino ime :D :cerek:

pljucpljuc
12.04.2011., 23:10
evo, ja sam danas drugi put stavila bebu u maramu... a prvi put smo se baš nosili duže. :cerek: jel ok izgleda ovo?

http://img859.imageshack.us/img859/2144/unled2zv.jpg

mislim da mi je malo nisko bila... možda mi je prelabavo marama bila zavezana. pokušat ću bolje stegnuti idući put

ovako na slici mi se čini kao da bebi nisu nogice u onom žabica položaju, koljena iznad guze....ja sam u početku stalno držala nogice prekrivene poprečnim dijelom marame, tako da budem sigurna da su kao žabica...kasnije se počeo odgurivat, pa mi je bilo lakše noge držat ovako otvorene kao i na slici

dreamer~dreams
13.04.2011., 00:11
moguće da nisu. pazila sam da rub marame pridržava nogicu ispod koljena tj. potisnula sam joj stopala prema gore da joj koljena dođu iznad guze, ali ne znam koliko je to bilo uspješno. budem sutra ponovo pokušala. (nadam se da nije bed što smo se ovako prošetali malo ako je bila krivo svezana.) :/
kako ti je poprečni dio marame pomagao da nogice budu u žabica položaju... ne kužim?
nakon ove slike sam je ponovo imala u marami i taj mi je put nekako išla u stranu... imala sam osjećaj da nije ravno, da se ukosila. kako to spriječiti?
e da. još nešto. moramo široko povijati. jel ok da je izvadim iz širokog povijanja kad je u marami?

dreamer~dreams
13.04.2011., 00:15
hm... mislim da kužim to s poprečnim dijelom.. .al nije li to malo drugačiji vez? kao ovdje: http://www.didymos.de/html/bindeanleitungen/wkreuz/anleitung.htm

fakat izgleda kao da joj nožice vise na gornjoj slici. evo još jedne slike, tu se bolje vidi valjda...

http://img862.imageshack.us/img862/323/marama.jpg

jel to ovako? - http://www.sleepywrap.com/instructions/newborn-hold/

samo se ostave nogice skvrčene unutra, ne šire se?

dreamer~dreams
13.04.2011., 01:55
evo mene opet :D

idem se izdojiti pa rekoh da svratim ovdje...

pročitala sam da za taj položaj žabice moraju stopala biti u ravnini s guzom, ali nije mi to uspjelo, a skroz sam raširila rub marame..

altermama
13.04.2011., 09:13
evo mene opet :D

idem se izdojiti pa rekoh da svratim ovdje...

pročitala sam da za taj položaj žabice moraju stopala biti u ravnini s guzom, ali nije mi to uspjelo, a skroz sam raširila rub marame..

Koljena, ne stopala. Moraš u koljenima postići kut 90 stupnjeva, ali ako maramu dobro namjestiš ti bebine noge automatski stavi u taj položaj.

Na slici je skroz ok (onaj poprečni dio si jako povukla preko nogica ali ispod se može vidjeti da su nogice ok, možda da samo još malo rastegneš onaj dio koji ide izmjedu nogica) jedino ako te je boljela kična stavi bebu više, kaže se da se mora beba staviti tako da je možete poljubiti na tjeme.

elly
13.04.2011., 09:30
nda, o ovome sam položaju i ja razmišljala da mi je najsigurniji :) samo negdje - sad nikako da to opet nađem gdje - sam pročitala kao da je bolje sa nogicama unutar marame, bar za dječake, da im nije pritisak na jajca i pimpek :ne zna::confused::ne zna: sad, jel to glupost ili stoji, ne znam.. :ne zna:

ne, s ovim nemaš brige ako je bebač dobro namješten unutra a to je da su koljena visoko gore i u razini s guzom. Tada NEMA PRITISKA ni na zdjelicu ni na pimpača ni išta drugo. Bez straha si uzmi elastičnu maramu i nosi svog frajera :mig:

elly
13.04.2011., 09:33
hm... mislim da kužim to s poprečnim dijelom.. .al nije li to malo drugačiji vez? kao ovdje: http://www.didymos.de/html/bindeanleitungen/wkreuz/anleitung.htm

ne, mislim da je pljuc mislila da poprečnim dijelom prekriješ i stopala (dakle, vežeš sve kao i do sada samo ne podigneš poprečni dio da su stopala otkrivena nego tim poprečnim dijelom prekriješ stopala i time još dobiješ na podizanju žabice). Jesi uspjela skužiti? Tu taktiku sam i ja koristila dok je J beio maaaali

dreamer~dreams
13.04.2011., 11:10
altermama i elly, hvala vam na odgovorima

elly, mislim da kužim... pokušat ću iskoristiti poprečni dio tako :)

annnna
13.04.2011., 11:13
pitanje za malo iskusnije... do koliko mjeseci se beba moze nositi u elasticnoj marami?

anonymous_13
13.04.2011., 11:40
jel to ovako? - http://www.sleepywrap.com/instructions/newborn-hold/

samo se ostave nogice skvrčene unutra, ne šire se?

da, da, na taj sam mislila.. izgleda mi nekako nesiguran :ne zna:

ne, s ovim nemaš brige ako je bebač dobro namješten unutra a to je da su koljena visoko gore i u razini s guzom. Tada NEMA PRITISKA ni na zdjelicu ni na pimpača ni išta drugo. Bez straha si uzmi elastičnu maramu i nosi svog frajera :mig:

thanx :top::)

Albera
14.04.2011., 12:44
Nosila sam maloga u budhi jučer prvi put, uspjela sam ga namjestiti u pravilan položaj.
On je baš uživao ali slažem se s elly, lakše mi je nositi kolijevku i t2t nego budhu.

mariuanna
14.04.2011., 12:53
Molim vas, možete li mi reći ima li tko možda iskustva sa mei tai nosiljkom naručenom preko njuškala....
pretpostavljam da su te nosiljke šivane u kućnoj radinosti, pa me zanima da li su one jednako dobre kao npr. one od pixiekida ili tabitine... Cijena im je 150 kn, pa bi radije kupila tu nosiljku (znate kakva je danas situacija), osim ako nisu loše za moje dijete...

Evo slike jedne od njih:

http://www.njuskalo.hr/image-w185/oprema-bebe-ostalo/mei-tai-slika-6337117.jpg

dreamer~dreams
14.04.2011., 12:54
jel se vi usudite voziti u busu ili tramvaju s bebom u marami odnosno nekoj drugoj nosiljci?

elly
14.04.2011., 14:26
Molim vas, možete li mi reći ima li tko možda iskustva sa mei tai nosiljkom naručenom preko njuškala....
pretpostavljam da su te nosiljke šivane u kućnoj radinosti, pa me zanima da li su one jednako dobre kao npr. one od pixiekida ili tabitine... Cijena im je 150 kn, pa bi radije kupila tu nosiljku (znate kakva je danas situacija), osim ako nisu loše za moje dijete...

Evo slike jedne od njih:

http://www.njuskalo.hr/image-w185/oprema-bebe-ostalo/mei-tai-slika-6337117.jpg

ovako izgleda ok, ali znaš li tko šiva? možda je koja od naših mama šivalica s foruma? ovako sa slike je teško bilo što reći. jesu podstavljene naramenice i struk?

elly
14.04.2011., 14:27
jel se vi usudite voziti u busu ili tramvaju s bebom u marami odnosno nekoj drugoj nosiljci?

ja jesam ali sam tražila da mi se netko ustane i sjela sam

mariuanna
14.04.2011., 15:36
ovako izgleda ok, ali znaš li tko šiva? možda je koja od naših mama šivalica s foruma? ovako sa slike je teško bilo što reći. jesu podstavljene naramenice i struk?

Ne znam ni ja, koliko vidim sa slike, čini mi se da je podebljano... U kontaktu piše lorazg. evo još par slikica:

http://www.njuskalo.hr/scripts/get_image_variation.php?image_id=6337038&quality=90&var_suff=w450

http://www.njuskalo.hr/scripts/get_image_variation.php?image_id=6337041&quality=90&var_suff=w450

A kako mogu stupiti u kontakt sa mamama šivalicama sa foruma? jesi ti kupila od koje mame sa foruma mei tai maramu i ako da bi li mi mogla dati njen kontakt pa bi od nje kupila onda ako si ti zadovoljna?

dreamer~dreams
14.04.2011., 15:56
ja jesam ali sam tražila da mi se netko ustane i sjela sam

hmm.. ma mene je strah naglog kočenja na primjer... i ako sjedim i ako stojim. ako sjedim, strah me da me inercija ne povuče naprijed pa da ne udarim o bebu... uglavnom, strah me. :(

al ja sam općenito anksiozna :rolleyes::D

pljucpljuc
14.04.2011., 16:17

da, jako često, ja i beba i vrećice iz dm-a, baby dućana ili tržnice...uvijek nas puno putuje :D
nikad nisam imala problema, busevi u rijeci voze koma, ali čak i babe i dede i pubertetlije skaču se ustat kad me vide s bebom...sjednem do vrata tako da mogu lakše izaći(u ri je običaj da se stanicu prije ciljne već kreneš nakeljit na vrata, vozači ne vole čekat, odmah zatvaraju vrata, jednom se na invalida izvikao šta nije brže izašao:rolleyes:)

altermama
14.04.2011., 20:22
Ja se jesam vozila u busu, sa slingom i boba carrierjem...Uvijek se okrenem suprotno od sjera vožnje da se lakše ulovim u sl. naglog kočenja.

A home made mei tai - probaj kod Dolise, imaš je na Fb.

elly
14.04.2011., 21:00
Ne znam ni ja, koliko vidim sa slike, čini mi se da je podebljano... U kontaktu piše lorazg. evo još par slikica:

http://www.njuskalo.hr/scripts/get_image_variation.php?image_id=6337038&quality=90&var_suff=w450

http://www.njuskalo.hr/scripts/get_image_variation.php?image_id=6337041&quality=90&var_suff=w450

A kako mogu stupiti u kontakt sa mamama šivalicama sa foruma? jesi ti kupila od koje mame sa foruma mei tai maramu i ako da bi li mi mogla dati njen kontakt pa bi od nje kupila onda ako si ti zadovoljna?

I dalje kažem da mi se čini ok, ali opet... nisam ga vidjela a kamoli probala.
Od šivalica sam imala prilike vidjeti samo od Naide (https://picasaweb.google.com/tablicoman) i fakat je ok a altermama kaže Dolisa (njezin nisam vidjela :ne zna:).
Ja imam Pixiekid i predobar je MT ali meni ima preuzak panel pa mi se zato recimo Naidin više svidio (njezin je širi) ali Pixie ima deblje ovo futranje pa ti se na kraju svodi na to što je nekome bitno. Ja bi recimo rađe širi panel ali će ti puno više mama reći da im je bitna debljina futranja.Teško je savjetovati kad smo svi različiti.
Za pixie mislim da još uvijek vrijedi onaj nekakav kod za 100kn popusta pa ako ti to nešto znači....

mariuanna
14.04.2011., 21:55
Za pixie mislim da još uvijek vrijedi onaj nekakav kod za 100kn popusta pa ako ti to nešto znači....

Koji to popust?

altermama
15.04.2011., 07:44
Mariuanna, Dolisin je kao profi, stvarno...Ona ima industrijske mašine tako da može napraviti stvarno kvalitetno i čvrsto. Kod tih home made mei tai-a zna biti problem gužvanje materiala poslije prvog pranja(jer material nije opran prije šivanja, pa se onda skupi kod pranja), pa tamniji materiali (recimo jeans...) znaju puštati boju,... Recimo meni Dolisin ništa ne zaostaje za Pixikidovim, jedino što izza pixikida stoji dobar marketing i podrška a tete šivalice toga nemaju. Vjerujem da je i Tabitin ok, pa i od ostalih šivalica. Ja sam u živo vidjela dolisine, kozy mai tai, pixikid,tabitin i nema baš neke razlike osim onoga što kaže Elly - širine panela, podstavljene naramenice, pa podstava oko struka i takve stvari...
E, sada, u zadnje vrijeme se je pojavio bezbroj tih šivalica, neki mt stvarno izgledaju kao da sam jih ja sašila koja o šivanju nemam pojma, tako da ja bih na tvome išla na jeftiniju a opet isprobanu variantu (tipa Naida, Dolisa,...).

altermama
15.04.2011., 07:45
Koji to popust?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=598722
pogledaj si zadnjih par stranica, bilo je price o tome, imaš čak i kod negdje napisan :)

Nessych
16.04.2011., 13:46
Ja imam od Dolise MT i super sam zadovoljna.

elly
16.04.2011., 20:59
a hoće li i Dolisa biti na nadolazećem sajmu?

altermama
16.04.2011., 23:35
a hoće li i Dolisa biti na nadolazećem sajmu?

Mislim da sam je vidjela na popisu izlagača :-)

katjes
06.05.2011., 21:20
molim pomoć vezano uz el. maramu; nakon što šetamo više od pola sata il sat, bebica mi sklizne za pedalj niže; da li to čvor lagano popušta? ili se materijal otegne?

u startu kad je stavljam sve je poprilično zategnuto, onako baš taman.
e sad..ima li neki trik, može li se nekako marama kad je već smontirana malo pritegnuti? :ne zna:

katjes
07.05.2011., 08:51
i drugo pitanje na ovu temu je što da radimo kad utopli?? trenutno maramu imam kao slamku spasa kad curka poludi u kolicima. (nikako je ne smatram glavnim pomagalom kao što neke cure tu. nama je marama samo pomoćno pomagalo). idealne temperature za maramu su 15-20°..
kad je toplije zakuhavamo jedna i druga (čak i ako se laganije odjenemo) -kako živimo na brdu, nizbrdo ići je ugodno ali uzbrdo usaftam se sva :rolleyes: (da, nosim pamučnu odjeću, da, koristim dezić :p)

tako da bismo sad trebali smisliti nešto drugo, što mi predlažete u čemu je najmanje vruće? svileni sling navodno jako klizi..neka druga nosiljka u koju može beba koja ne sjedi? :ne zna:

simba
07.05.2011., 08:53
tako da bismo sad trebali smisliti nešto drugo, što mi predlažete u čemu je najmanje vruće? svileni sling navodno jako klizi..neka druga nosiljka u koju može beba koja ne sjedi? :ne zna:

MT? ja sam ga sad kupila...nisam nešto oduševljena skroz, imam dojam da bi trebao biti veći sa svih strana, neznam šta bi rekla....:ne zna:

sad zasad imamo to pa ćemo probat, premda mislim da bi trebale naše bebie i sa MT pričekat još neko vrijeme

extreme
07.05.2011., 08:56
molim pomoć vezano uz el. maramu; nakon što šetamo više od pola sata il sat, bebica mi sklizne za pedalj niže; da li to čvor lagano popušta? ili se materijal otegne?

u startu kad je stavljam sve je poprilično zategnuto, onako baš taman.
e sad..ima li neki trik, može li se nekako marama kad je već smontirana malo pritegnuti? :ne zna:
ovo je kod mene bio problem s prvom maramom koja nije bila od dobrog materijala. ne znam koju maramu imaš, ali možda je stvar u lošem materijalu.
druga stvar je da stvarno, stvarno dobro svežeš i stisneš maramu, tako da kad ubacuješ bebu da ti se čini da nema šanse da stane unutra :D, naravno stat će i materijal će se prilagoditi njoj. koju maramu imaš?
i drugo pitanje na ovu temu je što da radimo kad utopli?? trenutno maramu imam kao slamku spasa kad curka poludi u kolicima. (nikako je ne smatram glavnim pomagalom kao što neke cure tu. nama je marama samo pomoćno pomagalo). idealne temperature za maramu su 15-20°..
kad je toplije zakuhavamo jedna i druga (čak i ako se laganije odjenemo) -kako živimo na brdu, nizbrdo ići je ugodno ali uzbrdo usaftam se sva :rolleyes: (da, nosim pamučnu odjeću, da, koristim dezić :p)

nema rješenja. ak je vruće- vruće je. njoj samo lagani bodi, sebi što tanju majicu i dok ide-ide. kad zapeče 35 neće ništa pomagati.
kad je izvadiš iz marame, odmah je presvuci ako je znojna

katjes
07.05.2011., 09:59
MT? ja sam ga sad kupila...nisam nešto oduševljena skroz, imam dojam da bi trebao biti veći sa svih strana, neznam šta bi rekla....:ne zna:

sad zasad imamo to pa ćemo probat, premda mislim da bi trebale naše bebie i sa MT pričekat još neko vrijeme

i ja mislim da bi trebale..hmm a koji, kakav, čiji si kupila?

ovo je kod mene bio problem s prvom maramom koja nije bila od dobrog materijala. ne znam koju maramu imaš, ali možda je stvar u lošem materijalu.
druga stvar je da stvarno, stvarno dobro svežeš i stisneš maramu, tako da kad ubacuješ bebu da ti se čini da nema šanse da stane unutra :D, naravno stat će i materijal će se prilagoditi njoj. koju maramu imaš?

nema rješenja. ak je vruće- vruće je. njoj samo lagani bodi, sebi što tanju majicu i dok ide-ide. kad zapeče 35 neće ništa pomagati.
kad je izvadiš iz marame, odmah je presvuci ako je znojna

imamo original sleepywrap stigo iz daleke amerke. e al nije da sad baš stvaarno jako stisnem kad vežem. onako..na prvu je taman. poslije nije.. očito onda treba na prvu da nije taman da bi poslije bilo :D

a ništa..kuhat ćemo se dokle ide..poslije ne znam..možda zavoli kolica ili planinarski backpack pa u grad :D

extreme
07.05.2011., 10:18
imamo original sleepywrap stigo iz daleke amerke. e al nije da sad baš stvaarno jako stisnem kad vežem. onako..na prvu je taman. poslije nije.. očito onda treba na prvu da nije taman da bi poslije bilo :D

onda nije stvar u marami, nego moraš jače stegnuti

simba
07.05.2011., 10:40
i ja mislim da bi trebale..hmm a koji, kakav, čiji si kupila?

D

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300551530340&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1543wt_905

ovaj...! Evo sad sam ga malo bolje stavila....nije loše...trebamo se naviknuti....premda mislim da još malo treba ojačati da bi ga koristila !

u biti je dobar, svi su manje više slični!:top:

katjes
07.05.2011., 15:55
a je li "legalno" nositi na leđima meitai? mislim da sam tu čitala da bi isključivo na prsima trebao biti radi pravilnog položaja :ne zna:

extreme
07.05.2011., 16:01
a je li "legalno" nositi na leđima meitai? mislim da sam tu čitala da bi isključivo na prsima trebao biti radi pravilnog položaja :ne zna:

mt se može nositi na leđima, na boku i na prsima. u svakom slučaju je pravilan položaj.

ali na leđima- mislim da je to ok tek za veću djecu.
ja sam sa svojom to probala, ali po doma- bilo joj je smiješno, ali sam vidila i da joj nije baš svejedno što mi ne vidi lice. a ima 9 mj

cranky
07.05.2011., 19:49
Hej komadi :cerek:
mi imamo sleepywrap, kad ste počele svoje bebije nosit u tome? Mi sad imamo 4 tjedna i sve nisam pametna da li da je stavim u maramu ili ne :ne zna:

extreme
07.05.2011., 20:43
Hej komadi :cerek:
mi imamo sleepywrap, kad ste počele svoje bebije nosit u tome? Mi sad imamo 4 tjedna i sve nisam pametna da li da je stavim u maramu ili ne :ne zna:

ja sam svoju počela sa 2 tjedna. i neću prežaliti što nisam od prvog dana :(

slobodno je ubaci u maramu i nosaj.:cerek:

annnna
08.05.2011., 07:07
ja sam dobila na posudbu sling maramu, i jedva je cekam isprobat... :D
inace mi se jako svidja ona elasticna marama, pa ako vidim da se bebici svidja nosanje kupujem i to :cerek:

znaci, koliko sam shvatila, u sling bebica isto moze od prvog dana?

Yehane
08.05.2011., 08:49

Ja se baš propitkivala sad na velesajmu; kažu da može. Vjerovatno griješim jer nemam iskustva, ali meni to uopće ne djeluje ok za pridržavanje glave baš tako na samom početku... pojma nemam :ne zna:

elly
08.05.2011., 10:04
u sling bebač stvarno može od prvog dana. Mi smo se nosili od 3.dana kako smo izašli iz bolnice. Ne treba pidržavati glavicu nego samo navući tkaninu slinga da ju drži. Ali opet za te, skroz male bebače, ništa ne može konkurirati elastičnoj marami :s Čvsto omota bebača, friške nosilice se osjećaju sigurno da beba neće ispasti od samog početka, što često nije slučaj kod slinga iteret se apsolutno ne osjeća.

cranky
08.05.2011., 22:35
ja sam svoju počela sa 2 tjedna. i neću prežaliti što nisam od prvog dana :(

slobodno je ubaci u maramu i nosaj.:cerek:

Moram se odvažit :cerek: i krenut :D

megyyy
09.05.2011., 08:51
Ej cure,molim pomoć!:)
Imam bebu od 4.tj. koja je dosta zahtjevna pa nemam baš vremena čitat sve ove stranice.Ako mi možete odgovorit na par pitanja...
Htjela bi uzet neku maramu za moju bebujer se jako voli nositi...e sad nemam pojma koju.
Elastičnu?Gdje da ju nabavim?Mogu li odmah bebu nosit u njoj?Imate možda neki link kako pravilno zavezati maramu?I od kojeg materijala bi trebala biti jer nam ide ljeto,pa da se ne skuhamo beba i ja?

extreme
09.05.2011., 10:16
Imam bebu od 4.tj. koja je dosta zahtjevna pa nemam baš vremena čitat sve ove stranice.Ako mi možete odgovorit na par pitanja...
Htjela bi uzet neku maramu za moju bebujer se jako voli nositi...e sad nemam pojma koju.
Elastičnu?Gdje da ju nabavim?Mogu li odmah bebu nosit u njoj?Imate možda neki link kako pravilno zavezati maramu?I od kojeg materijala bi trebala biti jer nam ide ljeto,pa da se ne skuhamo beba i ja?

elastična marama je najbolja. imaš tu kod altermame- ona prodaje original sleepywrap. materijal je svim elastičnima više-manje isti- i bit će vam vruće bez obzira na sve. zato ćeš ju nositi dok jako ne zapeče, a onda u jutarnjim/večernjim satima.

linkova na you tube-u ima hrpa- ukucaj sleepy wrap.
mislim da kod altermame uz original sleepywrap dobiješ i knjižicu s uputama

elly
09.05.2011., 10:19
eh, ljeto i elastične marame..... Ne znam što bih ti na to rekla... Bit' će vam vruće jer ipak ide nekoliko slojeva tkanine preko tebe i bebača. Nemam iskustva s maramama teta šivalica ali Sleepy Wrap je odličan. Ima ga altermama (http://www.altermama.com/sleepy-wrap.htm). A za filmiće si pogleday na You tube (samo ukucaj sleepy wrap)

elly
09.05.2011., 10:24
ah, extreme brža od mene ali informacije su iste :rofl:

extreme
09.05.2011., 10:36
ah, extreme brža od mene ali informacije su iste :rofl:
:top:
veliki umovi isto misle :rofl:

mandy
09.05.2011., 12:36

ako nema druge opcije osim nosanja isto ti je vruće u marami ili da nosiš dijete na rukama, samo što marama uvelike olakša, meni nije bilo ništa posebno teže/vruće sa malcem u marami, kad bi zaspao stavila bi gazu na svoj dekolte da se njegovo lice ne ljepi za mene :D

mandy
09.05.2011., 12:37
ja sam dobila na posudbu sling maramu, i jedva je cekam isprobat... :D
inace mi se jako svidja ona elasticna marama, pa ako vidim da se bebici svidja nosanje kupujem i to :cerek:

sling i marame mogu od prvog dana :)

mandy
09.05.2011., 12:42

ja imam elastičnu NosiMe, platila je 100 kn na forumskoj burzi...ovdje cura prodaje za 150 http://public.fotki.com/Tonija/marame/p1010443.html#media.. moja je ista takva i još super drži malca koji ima skoro 13 kg :)

megyyy
09.05.2011., 12:52
Puno vam hvala na informacijama!Krećemo u kupovinu jer će mi ruke otpast uskoro.:)

pljucpljuc
09.05.2011., 20:30
meni je sve teže nosit bebu u elastičnoj, a on nije ništa značajnije teži, 7.4kg ima tek
uopće ne kužim u čemu je stvar
ali nosila sam ga u šetnju 3h i idući dan sam jedva okretala glavu, ramena byebye
ne znam na koju iduću nosiljku preći, jer u MT mi je samo još veće opterećenje na ramena
a strukturirane nosiljke su mi odbojne
u zadnje vrijeme se najčešće nosimo u slingu, postao mi je on najpraktičniji, tik tak van i tik tak unutra...samo što u tome ga ne mogu dulje od pol sata imat
problemi

altermama
10.05.2011., 08:29
A koju elastičnu maramu imaš? Do koliko kg je testirana? Mislim, stvarno testirana, na više beba i roditelja, a ne da samo piše da je testirana a ono niš (ma, kužiš me što želim reć :mig:)...Naš najmanji ima 12 kg i skoro 2g i stvarno ga još uvijek mogu nosit u sleepy wrapu na duže, drugi problem je što on to ne voli :mad::mad: A zato je tu moj Boba, he he...

mandy
10.05.2011., 11:43
meni je sve teže nosit bebu u elastičnoj, a on nije ništa značajnije teži, 7.4kg ima tek
uopće ne kužim u čemu je stvar
ali nosila sam ga u šetnju 3h i idući dan sam jedva okretala glavu, ramena byebye
ne znam na koju iduću nosiljku preći, jer u MT mi je samo još veće opterećenje na ramena
a strukturirane nosiljke su mi odbojne
u zadnje vrijeme se najčešće nosimo u slingu, postao mi je on najpraktičniji, tik tak van i tik tak unutra...samo što u tome ga ne mogu dulje od pol sata imat
problemi

Jel rastegneš trake preko ramena i leđa da budu što šire?
Jel ti možda previsoko?

paula.
10.05.2011., 13:27
Mene bole leđa dok nosim malu u klokanici...ima 7.2 kg...izdržim pola sata...

simba
10.05.2011., 13:58
cure koje se kuže u MT....

moja bebica ne drži baš skoz sigurno glavu, ona leluja joj....to bi znaćilo da je rano za MT?...na slikama mi je izledalo kao da onaj gornji dio podupire glavu, a u biti jedva dođe do vrata/glave i ful je tanak...:rolleyes:

Nessych
10.05.2011., 14:32

moja bebica ne drži baš skoz sigurno glavu, ona leluja joj....to bi znaćilo da je rano za MT?...na slikama mi je izledalo kao da onaj gornji dio podupire glavu, a u biti jedva dođe do vrata/glave i ful je tanak...:rolleyes:

Ja ne bi u MT stavljala bebu koja ne drži dobro glavu. Taj dio ne pridržava dobro glavu, više je "kozmetičke prirode".

simba
10.05.2011., 15:53
Ja ne bi u MT stavljala bebu koja ne drži dobro glavu. Taj dio ne pridržava dobro glavu, više je "kozmetičke prirode".

:bonk: ....meni je na slikama izgledalo kao da nećem služi!....ni čekamo još sa nosiljkom :rolleyes:

mandy
10.05.2011., 17:02

ako nemaš ništa drugo probaj ubacit zarolanu tetru iza bebine glave da fiksiraš glavicu...ne bi smjeli u MT ako glavu ne drži čvrsto

extreme
10.05.2011., 19:20

kako ti je ful tanak? ja imam pixiekidov i debel je i još joj dođe do pol glave, a ima 9 mjeseci.

kakav mt imaš?:confused:

dreamer~dreams
10.05.2011., 19:44

i ja tražim nešto za ljeto i naišla sam na informaciju da postoje tanke marame - Calin Bleu, Gypsy Mama Bali Breeze, Ellaroo (ta je malo deblja od ove prve dvije navodno).

googlaj gauze wrap

kažu da će ti u svakoj biti vruće, ali ove su ok za ljeto i podnošljivo je u njima - nećete se ti i beba znojiti od tkanine nego od vrućine zbog visoke temperature. a više od toga i ne možemo očekivati, i guess.

pljucpljuc
10.05.2011., 21:16
Jel ti možda previsoko?

nisam ju nikad rastezala baš onako od lakta do vrata, kako se zna vidjet na nekim slikama, jer me tako rategnuta ograničava pri dizanju ruke...a ja s maramom idem i u bus i obavljam shopping pa moram s lakoćom dizat ruke
mislim da je samo stvar u tome da sam ja slaba i da je meni beba preteška, jer odavno je on meni na ruke za nosit pretežak, izdržim samo do kuhinje i odmah ga oslanjam da kuhinjske elemente

_Candy Candy_
11.05.2011., 22:00
i ja tražim nešto za ljeto i naišla sam na informaciju da postoje tanke marame - Calin Bleu, Gypsy Mama Bali Breeze, Ellaroo (ta je malo deblja od ove prve dvije navodno).

googlaj gauze wrap

kažu da će ti u svakoj biti vruće, ali ove su ok za ljeto i podnošljivo je u njima - nećete se ti i beba znojiti od tkanine nego od vrućine zbog visoke temperature. a više od toga i ne možemo očekivati, i guess.

Potpisujem. Ja imam Ellaroo. Mislila sam uzeti MT sad kad je malo veća, ali sam odustala baš zbog ljeta, najbolja mi je marama za vrućine i mogu je namjestiti tako da samo jedna traka ide njoj preko leđa.

OOOOOOO
11.05.2011., 22:04
Mene bole leđa dok nosim malu u klokanici...ima 7.2 kg...izdržim pola sata...

joj i mene otpadnu mi leđa,ustvari vise vratna kraljeznica,takve bolove imam i vrtoglavice,pritisce mi neki zivac cim ga nosim,nebi uopce smjela a najbolje mi je kad idem ovako ujutro do ducana da ne teglim sa 3.kata kolica.sad ima 6,5kg sta ce biti poslije:rolleyes:

Zaraa
11.05.2011., 22:07

Ja sam čekala 6 mj. za MT iako je i ranije dobro držala glavu.

_Candy Candy_
11.05.2011., 22:35
joj i mene otpadnu mi leđa,ustvari vise vratna kraljeznica,takve bolove imam i vrtoglavice,pritisce mi neki zivac cim ga nosim,nebi uopce smjela a najbolje mi je kad idem ovako ujutro do ducana da ne teglim sa 3.kata kolica.sad ima 6,5kg sta ce biti poslije:rolleyes:

Klokanica je katastrofa za leđa. Imala sam je s malim, ali brzo sam odustala od nje, kad je imao 6kg nisam mogla izdržati više od pola sata s klokanicom. Sad malenu u marami i ne osjetim, i gušt mi je nosit je.

simba
12.05.2011., 07:09
kako ti je ful tanak? ja imam pixiekidov i debel je i još joj dođe do pol glave, a ima 9 mjeseci.

kakav mt imaš?:confused:

palm&pond...ma možda sam ja zabrijala da to treba biti deblje :P

Ja sam čekala 6 mj. za MT iako je i ranije dobro držala glavu.
hmmm....tolko :D....ma morat ću i ja

pljucpljuc
12.05.2011., 16:29
Jel ti možda previsoko?

ipak je stvar u rastezanju traka:), ovaj put sam rastegnula malo više po ramenima, kao što je u tutorijalima i super smo se nosili :top:

ivana0906
12.05.2011., 18:02
pomagajte!!!! Naručila sam ovu nosiljku, preko ebaya... al smije li beba u ovaj položaj? Pogledajte koliko su nogice raširene!?! :ne zna:

http://i52.tinypic.com/zvao40.jpg

I od kojeg mjeseca starosti se bebe mogu nositi okrenute prema naprid?
Ovaj moj je radoznao... ja sam mu sve manje zanimljiva... :o

pljucpljuc
12.05.2011., 20:23
ne vidim u čemu je problem :confused:
pa u kojem su ti nogice položaju kad si ga nosila u elastičnoj marami?
ja mom još uvijek širim što više noge dok ga nosim, kao da su što više abducirane :rofl:, iako odavno znam da su mu kukovi super

Prvi put vidim ovu nosiljku, ali mi se čiin da je nešto kao mt (traka oko struka i naramenice), a u njemu se beba ne nosi okrenuta naprijed

dreamer~dreams
12.05.2011., 20:28
pomagajte!!!! Naručila sam ovu nosiljku, preko ebaya... al smije li beba u ovaj položaj? Pogledajte koliko su nogice raširene!?! :ne zna:

odgovorila sam ti i na onom drugom topicu
to je najprirodniji položaj za nositi bebu

to je ergobaby carrier i super je nosiljka! (ili je u ovom slučaju to imitacija ergo baby nosiljke... mislim, alibaba.com.cn... cn - china. :confused: )

aj daj link na ebay!

googlaj ergobaby carrier... ili pogledaj ovdje: www.ergobaby.hr

jedino ti za jako malu bebu treba umetak za novorođenče (dok ne bude stabilno držala beba glavu, do oko 4-6 mj)

dreamer~dreams
12.05.2011., 20:36
kao što pljuc kaže, u ovoj nosiljci ne možeš bebu nositi okrenutu prema naprijed. možeš kao u mt-u trbuh na trbuh, na boku i na leđima.

OOOOOOO
12.05.2011., 22:18
Klokanica je katastrofa za leđa. Imala sam je s malim, ali brzo sam odustala od nje, kad je imao 6kg nisam mogla izdržati više od pola sata s klokanicom. Sad malenu u marami i ne osjetim, i gušt mi je nosit je.

a kad ja nisam bas za maram,ne znam zasto:ne zna:

Tummy
12.05.2011., 22:28

Ja sam ovu ergo nosiljku isprobala na licu mista u Prenatala i dobro da jesam jer bebač nije mogao unutra nikako nasisti, jednostavno je prevelika, a on bome i nije bio majušan s 4 miseca - 7 kg i 66 cm. Uglavnom, odustala sam jer mi je bilo preskupo da kupujem i umetak koji se ekstra prodaje, kao za novorođenčad :rolleyes:.Upravo o ovome je pisala Arorua na RiDu na istoj temi o nosiljkama pa pogledaj - ona je kupila umetak i prezadovoljna je, bez njega je imala isto iskustvo kao i ja!

Tummy
12.05.2011., 22:32
a kad ja nisam bas za maram,ne znam zasto:ne zna:
Onda mei tai :top: definitivno, ja sam danas postala ponosna vlasnica jednog, odmah sam ga isprobala i super je za nošenje, a doma imam 3 klokanice, sve katastrofa :flop:!

OOOOOOO
12.05.2011., 22:46
Onda mei tai :top: definitivno, ja sam danas postala ponosna vlasnica jednog, odmah sam ga isprobala i super je za nošenje, a doma imam 3 klokanice, sve katastrofa :flop:!

koji si uzela?

FIGICA
12.05.2011., 23:42
Ja imam običnu klokanicu ali nju koristimo samo kada idemo po spizu i to ga nosi mm i od Quinnija nosiljku koja ide na bok ali ona je tek od 6 mj
Ja sam više za kolica,unutra potrpam sve što nam treba,bilo bi mi nezgodno njega nosat i još neku torbu ili ruksak sa stvarima

altermama
13.05.2011., 08:41
odgovorila sam ti i na onom drugom topicu
to je najprirodniji položaj za nositi bebu

to je ergobaby carrier i super je nosiljka! (ili je u ovom slučaju to imitacija ergo baby nosiljke... mislim, alibaba.com.cn... cn - china. :confused: )

aj daj link na ebay!

googlaj ergobaby carrier... ili pogledaj ovdje: www.ergobaby.hr

jedino ti za jako malu bebu treba umetak za novorođenče (dok ne bude stabilno držala beba glavu, do oko 4-6 mj)

Nije imitacija, pa što mislite gdje se Ergo proizvodi? Sve je to made in China, na žalost....

Tummy
13.05.2011., 09:20
koji si uzela?
Tabitin :cerek:, gledala sam Pixiekid, ali kod nas su 5oo kn,a svrha je ista! Evo, sad baš pakujem sebe i bebača i odosmo u đir,a klokanice ću sve podijeliti!

pljucpljuc
13.05.2011., 09:59
čini mi se da sunčica ima sada sniženje na mt, 200kuna su ili tak nešto

elly
13.05.2011., 11:13
nisam još sigurna bi li ga prodala, ali me možda lova namami :D... razmišljam o prodaji Pixiekid MeiTai Tillia Nui (http://www.pixiekid.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=68&products_id=286&zenid=480a60b3b6dfe4268db8c856ca77bd0f). Još ga nisam ni oprala ali sam malo nosila frajera po kući. Dakle stvarno je novi ali malo izgužvan od kućnog nosanja. Prije sam imala Pixie Hanabi pa prodala jer sam htjela frajerskiji uzorak, ali sam se sad navikla na nošenje J na leđima u Ergu pa mi MT stoji u ormaru.

mandy
13.05.2011., 11:38
ipak je stvar u rastezanju traka:), ovaj put sam rastegnula malo više po ramenima, kao što je u tutorijalima i super smo se nosili :top:

super :)...ni ja ne rastegnem skroz do lakta jer su mi opet ruke sputane, al raširim da malo ide od ramena po nadlaktici

mandy
13.05.2011., 11:40

ne bi trebao biti problem...ja sam svog od prvog dana vezala tako u marami, raširiš nogice koliko idu prematvom struku, guza bude malo niža i normalno se nosili, ovo je dobar položaj u početku zbog kukova :)

dreamer~dreams
13.05.2011., 13:44
Nije imitacija, pa što mislite gdje se Ergo proizvodi? Sve je to made in China, na žalost....

istina...

ja bi link! :D

pljucpljuc
13.05.2011., 15:55
Mi smo se sada šetali, morali smo malo ranije izaći
obukla sam mu tanke duge hlačice i majcu na kratke rukave
nismo se ni oznojili
ali cijelim putem je bio nešto aktivan, rekla bi skoro nervozan, nije zaspao
došli doma, izvadila ga iz marame, a on u neki tužni plač kao da ga nešto boli, jako ljuti :( :confused:
gladan nije, neće jesti
sad ja ne znam, je li mu bilo vruće, pa je ljut
je li mu sunce smetalo, jer vražja šilterica niš ne štiti
jesam li ga previše stegnula, je li maramu uopće moguće previše stegnut? :confused: bio mi je u normalnoj visini, pa bi rekla da ga nisam zategla previše
:ne zna:
kako vaše bebe reagiraju na nošenje sada po ovim vrućinama?

extreme
13.05.2011., 19:23
kako vaše bebe reagiraju na nošenje sada po ovim vrućinama?

ja sam se od nekidan opet vratila marami (zadnja 2 mj smo u MT)- zato jer mi je udobnija, ipak tanja od MT, i mogu je nositi tako da su joj ruke kompletno vani- navučem joj maramu do pol leđa, pa joj je manje vruće..

ma ne znam- moja se nikad ne buni u tim nosiljkama :ne zna:

Mory
13.05.2011., 20:25
Evo da i ja dam svoj doprinos ovoj temi :cerek:

Najprije sam kupila sling.. nosila F. svega 2x u njoj.. bio mi je pretežak (po 2-3 sata smo šetali) i rame mi je odvalilo..
Prošli tjedan sam kupila MT, od ponedjeljka ga koristim.. obožava se nositi :D
A ja ga ubacim u MT i kad trebam nešto pospremiti, skuhati, a on je budan i nervozan.. savršena stvar.. namontiram ga na leđa i vozi miško :D

Toplo, je.. ali ja mu obučem 3/4 hlačice i majicu kratkih rukava, i nema problema :mig: i ne buni se :cerek:

Lindelia
14.05.2011., 01:44
pixiekidov MT ili tabitin? može pomoć u odabiru?
razlika u cijeni nije zanemariva, ali htjela bih kupiti "bolji"...

extreme
14.05.2011., 06:53

pixiked :top:
vidjela sam oba, meni je pixiekid puuuuno bolji i mi smo taj uzeli

tabita
14.05.2011., 13:17

ne želim uspoređivati, ali samo želim da znaš da se tabita mei tai nosiljke mogu naručiti i ako vidiš da ti to nije "To" slobodno vratiš.Iako se do sada nikada nije desilo da je netko vraćao jer su nosiljke vrhunske ( pogotovo sada kada je došla i druga generacija tabita mei tai nosiljki).
Potfudran je točno tamo gdje treba biti potfudran i to dobro radi veće ugodnosti nošenja.
Nije nepotrebno potfudrano cijelo tijelo nosiljke sa sintetičkim punilima jer je to nepotrebo.

Mory
14.05.2011., 21:40

pixiked :top:
vidjela sam oba, meni je pixiekid puuuuno bolji i mi smo taj uzeli

I mi imamo Pixiekid :top:
Sad sam ga uzela, prošli vikend, kad su stavili sajamske cijene.. :D
Za Tabitin ne mogu ništa reći, jer ga nisam uživo vidjela..
..a ni tu nije potfudrano cijelo tijelo nosiljke :mig:

svesami
16.05.2011., 10:47
E Tabita a šta bi sa onom nagradnom igrom? Ja poslala fotke i ništa, niti kakve obavijesti niti fotki u tvom albumu..:ne zna:

altermama
16.05.2011., 13:00
Meni su Dolisini mei taievi isto prekrasni, pogotovo ovi novi dezeni :cerek: A kvalitetni su, ja sam imala njezin i sada je kod mene Pixikid ali meni se Dolisin više svidja....

Pljucpljuc, možda mu je vruće, naš srednji ne voli vručine, baš bude sav nervozan i nikakav...

dreamer~dreams
16.05.2011., 15:48
Meni su Dolisini mei taievi isto prekrasni, pogotovo ovi novi dezeni :cerek: A kvalitetni su, ja sam imala njezin i sada je kod mene Pixikid ali meni se Dolisin više svidja....

Pljucpljuc, možda mu je vruće, naš srednji ne voli vručine, baš bude sav nervozan i nikakav...

zašto ti se dolisin više sviđa?

dreamer~dreams
16.05.2011., 15:49
kakav je to umetak za novorođenče za MT koji sam vidjela među tabitinim slikicama?! kako se beba u tome nosi, u kojem položaju?

Mischa
16.05.2011., 16:53
Ja danas narucila sleepy wrap i bas sam si happy :jumping:

pet
16.05.2011., 20:40
Ja danas narucila sleepy wrap i bas sam si happy :jumping:

koje boje? :cerek: ja sam htjela rozi pa mi je reko mm da nece on malog furat u tome :zubo: tako da sam naručila sivi ali još nije stigao :( i jesi sa baš SW stranice ili od ovih nasih zastupnika?

Mischa
17.05.2011., 05:47
koje boje? :cerek: ja sam htjela rozi pa mi je reko mm da nece on malog furat u tome :zubo: tako da sam naručila sivi ali još nije stigao :( i jesi sa baš SW stranice ili od ovih nasih zastupnika?

Uzela sam tamno plavi, jer je to moja boja :) rozu ne podnosim, tak da to nije dolazilo u obzir.. A narucila sam prek altermame, jer sam skuzila da ne bi nis jeftinije prosla da sam narucivala sa ebaya npr.

tabita
17.05.2011., 06:08
kakav je to umetak za novorođenče za MT koji sam vidjela među tabitinim slikicama?! kako se beba u tome nosi, u kojem položaju?

to je identičan umetak kao umetak za ergo carrier samo što ga više neču proizvoditi jer sam mišljenja da je elastićna marama i easy wrap daleko bolji odabir za novorođenče od mei tai + umetak.

tabita
17.05.2011., 06:13
E Tabita a šta bi sa onom nagradnom igrom? Ja poslala fotke i ništa, niti kakve obavijesti niti fotki u tvom albumu..:ne zna:

nagradna igra je odavno završila i pobjednice su dobile nagrade. A sve je bilo objavljeno na web stranici.

dreamer~dreams
17.05.2011., 10:55
to je identičan umetak kao umetak za ergo carrier samo što ga više neču proizvoditi jer sam mišljenja da je elastićna marama i easy wrap daleko bolji odabir za novorođenče od mei tai + umetak.

aha... onda je ideja bila da bude trbuh na trbuh, jel?

istina, marama je za novorođenče bez premca

svesami
17.05.2011., 15:50
nagradna igra je odavno završila i pobjednice su dobile nagrade. A sve je bilo objavljeno na web stranici.

aha propustila sam. :D

pljucpljuc
18.05.2011., 18:19
Danas je neka baba, kategorija čangrizavih i s potrebom da se kritiziraju
u prolazu se zaustavila i s velikim osmjehom kliknula "Kako lijepo bebu nosiš!"
od babe bi očekivala neki pogrdni komentar tipa: gle ju, ko cigani ili siročad, nemate za kolica ili tak nešto
baš me iznenadila da se i njoj sviđa elastična marama :D

altermama
18.05.2011., 19:20
Dolisin mei tai (onaj koji sam ja imala) nije bio podstavljen oko struka (ovi novi njezini jesu) i imao je šire naramenice (meni je to bolje nego ove uske pixijeve) i nekako je viši, veći, bolje podupire bebu (pogotovo manju). Imam jedan ljetni model, nije podstavljen - zakon je. Posudila sam ga frendici za njezinu bebu i isto je oduševljena.

pet
19.05.2011., 12:12
pitanje! na koliko stupnjeva perete sleepy wrap? piše na etiketi machine wash cold gentle cycle - jel to 30? jel to hladno? ili da ga na ruke operem samo da ubijem onaj miris novog?

fala :cerek:

ima me- nema me
19.05.2011., 15:05
Molim ako ima koja dobra dušica da mi pomogne!

Malca od mjesec dana treba često nositi. Sad teži cca 5kg. DOjim ga. Problem je što sam ja prilično visoka a krhke građe tako da mi već sad nakon 10ak min nošenja leđa otpadaju.

Htjela bi kupiti nekakvu nosiljku koja bi mi olakšala nošenje i istovremeno mi omogućila obavljanje sitnih poslića po kući. Bilo bi dobro kad bi imala i mogućnost dojenja.
Apsolutno se ne kužim u sva ta moderna čuda- marame, slingove, klokanice, mei taie- možda je nešto od toga i samo različiti naziv za istu stvar.

Vidjela sam baby bjorn klokanice i pomislila da bi to bilo dobro rješenje, al sam onda na netu naišla na komentare da nisu baš dobre za bebinu kičmicu,u slingu (valjda!) mi beba izgleda nekako zgureno. Kakva je razlika između njega i marame nemam pojma!?!

I tako... stvarno nemam pojma šta uzeti, pa ako imate savjet ii prijedlog dobro bi došao.

E da, najviše bi nosila bebu u položaju trbuh o trbuh, i molim vas recite mi gdje se vaši prijedlozi mogu nabavit? i koliko koštaju?

Hvala!

altermama
19.05.2011., 18:14
pitanje! na koliko stupnjeva perete sleepy wrap? piše na etiketi machine wash cold gentle cycle - jel to 30? jel to hladno? ili da ga na ruke operem samo da ubijem onaj miris novog?

fala :cerek:

U mašini na 30 komotno, ja ga i osušim u sušilici koja suši na 60 stupnjeva. I još uvijek je ok :-))

altermama
19.05.2011., 18:19
Molim ako ima koja dobra dušica da mi pomogne!

Malca od mjesec dana treba često nositi. Sad teži cca 5kg. DOjim ga. Problem je što sam ja prilično visoka a krhke građe tako da mi već sad nakon 10ak min nošenja leđa otpadaju.

Htjela bi kupiti nekakvu nosiljku koja bi mi olakšala nošenje i istovremeno mi omogućila obavljanje sitnih poslića po kući. Bilo bi dobro kad bi imala i mogućnost dojenja.
Apsolutno se ne kužim u sva ta moderna čuda- marame, slingove, klokanice, mei taie- možda je nešto od toga i samo različiti naziv za istu stvar.

Vidjela sam baby bjorn klokanice i pomislila da bi to bilo dobro rješenje, al sam onda na netu naišla na komentare da nisu baš dobre za bebinu kičmicu,u slingu (valjda!) mi beba izgleda nekako zgureno. Kakva je razlika između njega i marame nemam pojma!?!

I tako... stvarno nemam pojma šta uzeti, pa ako imate savjet ii prijedlog dobro bi došao.

E da, najviše bi nosila bebu u položaju trbuh o trbuh, i molim vas recite mi gdje se vaši prijedlozi mogu nabavit? i koliko koštaju?

Hvala!

Ma, već sam i sama sebi dosadna :lol:, ali za malene bebice su najbolje elastične marame. Ja imam Sleepy Wrap, a postoje i druge.

pet
19.05.2011., 18:24
U mašini na 30 komotno, ja ga i osušim u sušilici koja suši na 60 stupnjeva. I još uvijek je ok :-))

hvalaaaaa :cerek:

fuzzy73
19.05.2011., 20:58
početničko pitanje: od kada se bebe mogu nositi u mei taiju?

ima me- nema me
19.05.2011., 21:48
Ma, već sam i sama sebi dosadna :lol:, ali za malene bebice su najbolje elastične marame. Ja imam Sleepy Wrap, a postoje i druge.

Hvala! Pogledala sam malo na netu kako to izgleda- hm, kad je beba unutra je super samo me strah da ja smotana ne budem došla do tog koraka:ne zna:
I još nešto- čini mi se da je u tom sleepy wrapu ljeti malo vruće- ako je uzmem za po doma gdje mogu koliko toliko kontrolirat temp. šta bi mi preporučili ljeti za van? Za kratke izlaske npr. do samoposluge i slično?
Ah da, i može li se dojiti u sleepy wrapu? A trgovine s opremom za bebe to ne drže- naručuje se preko neta?

Imam 100 pitanja, znam da sam dosadna, al s malom bebicom ne stignem puno guglati pa mi je ovako lakše doći do info.

altermama
19.05.2011., 22:51
Meni najbolja ljetna nosiljka je pouch http://www.google.hr/search?q=baby%20pouch&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=1280&bih=656

Ja sam rodila u 6mj i nosali smo se u marami, a za vručine u pouchu (od rođenja). Lagana za namjestit, ja imam neku iz laganog, tankog materiala. A od marama su super Calin bleu marame http://www.calinbleu.com/categories/Woven-wraps/ ali jih nema u Hr.

U dućanima možeš pronaći sling ili mei tai, marame mislim da nitko ne drži.

altermama
19.05.2011., 23:22
Primorke, ovaj vikend nas možete naći na sajmu za bebe na Zametu, štand imamo zajedno sa Natura pelenicama. :cerek::cerek:

elly
20.05.2011., 09:46
Hvala! Pogledala sam malo na netu kako to izgleda- hm, kad je beba unutra je super samo me strah da ja smotana ne budem došla do tog koraka:ne zna:
I još nešto- čini mi se da je u tom sleepy wrapu ljeti malo vruće- ako je uzmem za po doma gdje mogu koliko toliko kontrolirat temp. šta bi mi preporučili ljeti za van? Za kratke izlaske npr. do samoposluge i slično?
Ah da, i može li se dojiti u sleepy wrapu? A trgovine s opremom za bebe to ne drže- naručuje se preko neta?

Imam 100 pitanja, znam da sam dosadna, al s malom bebicom ne stignem puno guglati pa mi je ovako lakše doći do info.

bez brige s elastičnim maramama nema puno nauke jer nju prvo smontiraš na sebe pa tek kad si gotova s motanjem staviš bebu u gotovi proizvod i spremni ste. Za razliku od pamučnih marama koje ne možeš zategnuti koliko trebaš nego ih samo tako staviš, staviš bebu pa tek onda udri namještanje.
Da, u SW će vam biti vruće ljeti ali niti jedna nosiljka ne parira po udobnosti nošenja i bezbrižnosti da je beba sigurna od marame. Ostaje ti eventualno izbor Calin Bleu, Bali Breeze ili možda Ellaroo marame (nje imaš kod nas u Bebuški ali nije tako tanka kao prve dvije) i praksiranje zatezanja.
Dojenje u SW je lako kad malo uđeš u štos, radit po kući po meni možeš SAMO s maramom jer ona jedina pruža toliku sigurnost tebi i bebi (kasnije to može biti MT ali ne prije nego što bude ČVRSTO držao glavu).
Na brzaka po kvartu svakako sling (imaš Pixiekid ili od šivalica s foruma: Tabita, Naida, Dolisa...)

tabita
20.05.2011., 09:57
I Tabita ( www.dodoty.com) će biti na sajmu u Rijeci ovaj vikend. Možete doći i isprobati sve nosiljke, opipati platnene pelene i kupovati po sajamskim cijanama.

ima me- nema me
20.05.2011., 10:12
Hvala svima na info!
Recimo da mi je sad nešto malo jasnije..
Najbolje bi bilo da dođem na taj sajam u RI, al sumnjam da će biti izvedivo. Ipak, ako uspijem, molim vas koji izlažete tamo da mi kažete gdje se to točno na Zametu održava i u kojem vremenskom periodu?

tina_m
20.05.2011., 17:28
ovako da vas pitam
razmišlam se između mei tai i sling marame

ja bi već sad počela nositi malu, znači nebi htjela čekati da joj glavica očvrsne, pa me zanima da li se i u jednom i u drugome može beba nositi!!

pljucpljuc
20.05.2011., 17:32
Kako je pouch za veću bebu?
Je li manje opterećenje nego u slingu?

Misilim da je našem maramarenju došao kraj, već je 3 puta za redom bio težak za nošenje, odgurivao se, poskakivao, bacakao....probat ću sutra nošenje u mt, pa ako i u tome bude jahanja po meni, onda mislim da je došao općenito kraj nošenju za nas :tuzni:

pljucpljuc
20.05.2011., 17:33
ovako da vas pitam
razmišlam se između mei tai i sling marame

ja bi već sad počela nositi malu, znači nebi htjela čekati da joj glavica očvrsne, pa me zanima da li se i u jednom i u drugome može beba nositi!!

mt ne može
a u slingu može od samog početka
iako je meni u slingu bilo neizvedivo i nespretno, a i sad mi je skroz nezgodno ga nosit u slingu ako mi zaspe

tina_m
20.05.2011., 17:40
mt ne može
a u slingu može od samog početka
iako je meni u slingu bilo neizvedivo i nespretno, a i sad mi je skroz nezgodno ga nosit u slingu ako mi zaspe

ma ja si nebi i jedno i drugo kupovala, ipak je to dosta love
ja bi odmah nešto u koje bi ju mogla i kasnije nositi, a ne tipa, sling za malu, a mt za veću bebu.

znači ja bi nešto što bi mi potrajalo

pljucpljuc
20.05.2011., 17:48
sling možeš koliko god ti leđa dopuste, on je od 0+ do težine djeteta na koju su ringovi slinga testirani

meni je sling bio nezgodan za bebu koja ne drži glavu, a sada mi je nemoguće ga u njemu nosit dulje od pola sata, odvali mi rame

ako želiš nešto u čemu ćete se dugo nosit onda ti je i elastična marama dobra opcija, u njoj isto možeš do 15kg, a najbolji je izbor za novorođenčad i bebe koje ne drže glavu

i naravno, ne moraš kupovat najskuplje, malo guglanja i nać ćeš jeftine nosiljke
moj sling je koštao 150kuna, marama mi se čini da nešto manje, a mt mi je sašila mama

tina_m
20.05.2011., 17:58
sling možeš koliko god ti leđa dopuste, on je od 0+ do težine djeteta na koju su ringovi slinga testirani

meni je sling bio nezgodan za bebu koja ne drži glavu, a sada mi je nemoguće ga u njemu nosit dulje od pola sata, odvali mi rame

ako želiš nešto u čemu ćete se dugo nosit onda ti je i elastična marama dobra opcija, u njoj isto možeš do 15kg, a najbolji je izbor za novorođenčad i bebe koje ne drže glavu

i naravno, ne moraš kupovat najskuplje, malo guglanja i nać ćeš jeftine nosiljke
moj sling je koštao 150kuna, marama mi se čini da nešto manje, a mt mi je sašila mama

evo našla sam na njuškalu sling i mt po 150kn od iste osobe
onda da oboje kupim mi nij tak puno, al 300kn samo za jedno bi mi bilo

al moram još malo istražiti, više informacija o proizvodima skupiti

pljucpljuc
20.05.2011., 18:05
ma da, malo su precijenili te krpe
par metara materijala, samo ga nazovu elastična marama i nabiju mu cijenu od 300i nešto kuna
isto i mt, neš ti konstrukcije, sašije se u par sati iz materijala koji dođu sve skupa 60kuna
meni ne da je 300kuna skupo, nego mi se ni ne daje
možeš i na ebayu nać novih nosiljki, samo treba malo dat si truda i tražit i ubost
kad jeftino platiš nije ti ni bed ako se beba na kraju ne želi u tome nosit
mi sling jedva da smo koristili, ali tak mi je svejedno kad je bio samo 150kuna :mig:

tina_m
20.05.2011., 18:08
pa zato mi i nije jasno kak je to tak skupo, a obična marama
mislim da bi me muž masakriral kad bi mu pokazala da jedan komad porubljn tkanine dođe 300kn

altermama
21.05.2011., 05:46
Hvala svima na info!
Recimo da mi je sad nešto malo jasnije..
Najbolje bi bilo da dođem na taj sajam u RI, al sumnjam da će biti izvedivo. Ipak, ako uspijem, molim vas koji izlažete tamo da mi kažete gdje se to točno na Zametu održava i u kojem vremenskom periodu?

U novoj dvorani na Zametu.

Ako uspiješ probaj doć jer je stvarno najbolje kada možeš sve probati i onda vidiš kako ti nešto odgovara. Dali ti uopće odgovara...

Pljucpljuc, pouch ti je isto kao i sling, samo što nema obruča.

A cijene kod legalnih proizvođaća i uvoznika jesu kakve jesu, pa naravno da ne mogu konkurirati nekome tko radi na crno, ne plača niti pdv, niti druge poreze. A zato dobijete garanciju da je marama ok, testiran proizvod korišten od milijon mama, a ne samo neku krpu...

extreme
21.05.2011., 21:02
ma ja si nebi i jedno i drugo kupovala, ipak je to dosta love
ja bi odmah nešto u koje bi ju mogla i kasnije nositi, a ne tipa, sling za malu, a mt za veću bebu.

znači ja bi nešto što bi mi potrajalo

elastična marama će ti sigurno trajati. u nju beba može od prvog dana, pa do 13-15/16 kg.. (a to je težina djeteta sa cca godinu i pol, možda čak i više.)

mt nije za malu bebu, sling djeluje jako lijepo, al računaj da će te u njemu boliti leđa jer težina nije raspoređena kao kod marame.
još ovdje na temi nisam čula da je netko rekao da u slingu može izdurati duže od pola-sata-max sat, a da mu ne otpadnu leđa.
tako da imaj to na umu.

pljucpljuc
21.05.2011., 21:10
U novoj dvorani na Zametu.

Ako uspiješ probaj doć jer je stvarno najbolje kada možeš sve probati i onda vidiš kako ti nešto odgovara. Dali ti uopće odgovara...

Pljucpljuc, pouch ti je isto kao i sling, samo što nema obruča.

A cijene kod legalnih proizvođaća i uvoznika jesu kakve jesu, pa naravno da ne mogu konkurirati nekome tko radi na crno, ne plača niti pdv, niti druge poreze. A zato dobijete garanciju da je marama ok, testiran proizvod korišten od milijon mama, a ne samo neku krpu...

e bemu, već sam se ponadala da je možda udobnije
danas smo slingali do dućana i natrag, toliko me rame bolilo da sam ga jedva bebu digla u zrak kad sam ga vadila iz slinga, a sad sam sva ukočena na toj strani
na moju žalost, bebić je bolji bio u slingu, nego u marami ovih dana...probala sam ga u mt prije šetnje stavit, ali isto se otimao kao u marami

tina_m
21.05.2011., 21:31
elastična marama će ti sigurno trajati. u nju beba može od prvog dana, pa do 13-15/16 kg.. (a to je težina djeteta sa cca godinu i pol, možda čak i više.)

mt nije za malu bebu, sling djeluje jako lijepo, al računaj da će te u njemu boliti leđa jer težina nije raspoređena kao kod marame.
još ovdje na temi nisam čula da je netko rekao da u slingu može izdurati duže od pola-sata-max sat, a da mu ne otpadnu leđa.
tako da imaj to na umu.

ma sling bi mi bio onako za po kući i tako, nisam ni mislila dugo nositi
tek toliko da mogu nešto napraviti po kući il kad bude nemirna u šetnji da se uspava
naručila sam si i sling i mt, tako da čim naraste ide u mt

za marame sam čula da u njima zna biti vruće bbi, a sad ljeto dolazi

dreamer~dreams
22.05.2011., 00:36

e, pljuc, što je bilo s onim MT koji si bila kupila prek ebaya?

inače, našla sam na ebayu neke navodno lightweight marame i jednu kupila (120 kn :s) pa javim dojmove kad mi dođe. teta šivalica ih prodaje, nisu neke marke.

također sam danas našla zanimljive lagane ljetne marame (cotton gauze) od američkih teta šivalica (po oko 35 dolara plus oko 15 dolara poštarina) pa razmišljam i o takvoj... ovisi koliko ću biti zadovoljna s ovom ebayanom.

pljucpljuc
22.05.2011., 00:45
HIp carry u wrapu
:confused:
baaa, niš ja one tutorijale ne kužim, svaki je drugčiji
svi imaju neki svoj način vezanja

Ima li netko neki za preporučit?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
podaegi
da li je bolje ovako http://www.youtube.com/watch?v=x9liEo6UtB8&feature=related nosit bebu, tako da trake prolaze prvo ispod pazuha
ili je bolje klasično http://www.youtube.com/watch?v=1kDnoT2CNck&feature=related tako da trake idu preko ramena
:confused:

čini mi se da mom smeta kad je ovako klasično nošen što mu zaglavlje tijela nosiljke reducira vidno polje, kao što je i bebi u ovom 2. videu
nisam ga probala nosit uz vezanje kao u 1. videu, ali me brine šta ću mu sa glavicom kad zaspe, čini mi se kao da mu na taj način neće biti pridržavana glava : ne zna:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hip carry podaegi ili mt
gdje se postavlja beba, da li da bebu oslonim na moj bok ili ne, nego da su samo svežem kako god?

pljucpljuc
22.05.2011., 00:47
e, pljuc, što je bilo s onim MT koji si bila kupila prek ebaya?

inače, našla sam na ebayu neke navodno lightweight marame i jednu kupila (120 kn :s) pa javim dojmove kad mi dođe. teta šivalica ih prodaje, nisu neke marke.

također sam danas našla zanimljive lagane ljetne marame (cotton gauze) od američkih teta šivalica (po oko 35 dolara plus oko 15 dolara poštarina) pa razmišljam i o takvoj... ovisi koliko ću biti zadovoljna s ovom ebayanom.

nisam kupila

je li marama 100% cotton jersey ili ima spandex?
baš sam gledala marame od nekoliko šivalica na ebayu i sve su 100% cotton, čak je i moby wrap 100% cotton....ispada da je samo sleepy wrap 95+5%spandex

dreamer~dreams
22.05.2011., 01:01
nisi? :ne zna:
onda sam neš pobrkala... mislila sam na onaj MT koji se prodavao na nekim našim stranicama za duplo više... ili čak još više nego duplo više.

mislim da je 100% cotton marama. a ove druge koje sam našla su baš gauze wraps. evo slike: http://img821.imageshack.us/img821/5714/gauzewrap.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/gauzewrap.jpg/) čini se super za ljeto!

dreamer~dreams
22.05.2011., 01:08
podaegi? što je sad pak to? :zubo:

pljucpljuc
22.05.2011., 08:47
nisi? :ne zna:
onda sam neš pobrkala... mislila sam na onaj MT koji se prodavao na nekim našim stranicama za duplo više... ili čak još više nego duplo više.

mislim da je 100% cotton marama. a ove druge koje sam našla su baš gauze wraps. evo slike: http://img821.imageshack.us/img821/5714/gauzewrap.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/821/gauzewrap.jpg/) čini se super za ljeto!

ona koji je na smile4me puno skuplji, mislim da ga je andy7 kupila ili netko već, vidjela sam ovdje sliku

ova se čini baš prozračna, ali 30+15dollara mi je too much

podaegi j eisto što i mt samo nema onu donju traku koja se u struku veže, već sa naramenicama omotaš, kombinacija marame i mt

pljucpljuc
22.05.2011., 11:44
Čitam malo reviewe za te gauze wrapove
i većina ih kaže da su ok za kratka nošenja i za male bebe
da s težim bebama je teško nosit
kako se urezuju u ramena i blabla
ali hvale ih da su za tople vremenske uvijete

I upravo sam saznala da postoje
woven wraps
i
stretchy wraps
da su stretchy bolji za male bebe
a da su woven manje rastezljivi, da su tkani tako da pružaju adekvatni suport za nošenje težih beba i do 30-35pounds, a u reviewima sam pročitala da ih sve mame hvale da im je taj tip najbolji kad su bebe otežale

Dakle, ja odo tražit woven wrap :zubo:

pljucpljuc
22.05.2011., 11:54
I da, čitala sam i malo razglabanja o šivanju gauze wrapa
piše da se ne treba ni rubit, nego tkanina kakva se kupi,
odreže se na širinu veću od širine uobičajenih ovih naših elastičnih marama
zato što se kao širinom dobije veća udobnost kod tako laganog materijala

I naravno, već sam našla na ebayu gauze....hehe, ne uopće nije velika vjerojatnost da ću imat uskoro i gauze wrap :zubo: (cijena je 1dollar po yardu, 5dollara shipping i 3 dollara svaki idući yard, to je 1+5+(4x3)=18dollara, a širina materijala mi se čini da je skoro dupla nego potrebna....dakle, nosiljku i puno krpica za brisanje za 18dollara se može dobit, nije loše :mig:)

dreamer~dreams
22.05.2011., 16:03
e, da, i ja sam mislila kupiti materijal samo :D ali ne znam točno kakav treba biti...

nisam još stigla pretraživati ebay. ove marame spomenute gore sam našla na etsyju i porubljene su.

koliko si mislila yards kupiti? mislila sam da je negdje 5-6 yards za dužinu optimalno? ili?

dreamer~dreams
22.05.2011., 17:16
pljuc jel to indian gauze što si ti našla? to nije 1 dolar po yardu, pogledaj bolje

pljucpljuc
22.05.2011., 19:36
da, kasnije sam skužila da nije 1 dollar za yard, nego je to za komadić ili nemam pojma šta
ali 5 yarda (meni je 5 i preivše za moju visinu i širinu) bi me s poštarinom došlo 28-29dollara

altermama
22.05.2011., 21:23
Woven wraps su tkane marame, digonalno tkana tkanina - najbolja je Dydimos, pa hoppediz, pa...Skuplje su od elastičnih,puuunooo, barem one prave :)

E, da malo komentiram marame od teta šivalica - došla mi na sajmu mama koja ima malenu bebu i kaže da ima elastičnu maramu u koju ne može smejstiti bebu. Pokaže mi tu maramu i bila je od jedne tete šivalice ali to što je ta šivalica njoj prodala nije bilo uopče elastično, samo onako malo malo (original sleepy wrap je jako elastičan i rastezljiv) i više se je ponašala kao tkana marama ( znaći nemoguče je bilo prvo zavezati maramu pa onda ubacit bebu)...Koma u glavnom, tako da cure pazite od koga i što naručujete!!! I bili su mi roditelji sa mei taiom za 150 kuna - katastrofa čista.
A sa druge strane mi je došlo brdo mama sa Sleepy Wrapom i sve su bile :cerek::cerek::cerek:!

Kod marama je materila jako bitan, ali netko tko nije probao i original i nešto onako s ebaya ili od teta šivalice ne može znat.

pljucpljuc
22.05.2011., 21:39
ja sam malo pipkala sw na štandu i nisam imala pojma da je to tako debelo

moja marama je dosta tanja, a danas mi se beba otapala u marami :visi: čak i kad sam ga skinula tako da je bio samo u majci i peleni, s tim da sam modificirala vezanje, sada nema 3 sloja tkranine preko sebe, nego samo 1, a naramenice idu samo pod guzu, tj. pod nogice

dreamer~dreams
22.05.2011., 22:03
da, ja ne mogu zamisliti sebe i bebu u sw preko ljeta... zato ili moram nabaviti nešto tanje ili moram odustati od nošenja tijekom ljeta, a to ne želim. :D

altermama
23.05.2011., 07:29
ja sam malo pipkala sw na štandu i nisam imala pojma da je to tako debelo

moja marama je dosta tanja, a danas mi se beba otapala u marami :visi: čak i kad sam ga skinula tako da je bio samo u majci i peleni, s tim da sam modificirala vezanje, sada nema 3 sloja tkranine preko sebe, nego samo 1, a naramenice idu samo pod guzu, tj. pod nogice

Da, ali takve jesu prave elastične marame koje skupljaju nagrade diljem svijeta :mig: Nije nigdje napisano da je marama tanka i lagana za ljeto. Ali zato se u njoj komotno nose bebe do 12 kilograma (ako to žele) i nema se nikakvih problema sa rastezanjem i slično ( ide na živce da svaka šivalica koja šije kao elastične marame to prodaje kao sleepy wrap ali to je druga priča koja se zove dobrodošli u Hrvatskoj gdje si as ako nešto radiš na crno a svi mi koji plačamo poreze smo budale :flop:)

A za ljeto - definitivno pouc, tamo je najmanje tkanine. Ili neki tanak sling, imali su ga na SlingByMama. A nekako stvarno rijedko viđam mame sa nosiljkama ljeti ako već onda negdje unutra gdje je klima ili rano rano ujutro ili kasno navećer ako je malo hladnije. A i iz iskustva znam da se po največim vručinama ne može bebe baš nositi zalijepljene za sebe (doduše je sam u 7mj nosila vuneno maramu ali smo bili u Sloveniji u planinama pa je bilo dosta hladnije nego negdje na moru).

Na kraju krajeva, nosiljku si možete napraviti i tako da uzmete komad plahte , zavežete klizni čvor i eto vam pouc, sling...Neće biti udobna kao nega testirana i original ali poslužit će za onih 15 min ljetnog nošenje :mig: Ili za isprobati dali se beba uopće želi nositi u nosiljkama...

altermama
23.05.2011., 08:32
Filmići za bok
http://www.youtube.com/watch?v=0KDw31gwx_4

Ima još jedan dobar, mislim da je na stranici Kari me.

A ovo piše za ljeto na SW stranici
What is the thickness of the Sleepy Wrap? Will it be too hot to wear in the summer? How does it compare to other wraps, both stretchy and woven regarding the heat?The Sleepy Wrap is a higher quality fabric that is denser than the other cotton stretchy wraps on the market (i.e. the Moby or the CuddlyWrap). With the greater density comes the benefits of durability, extra support, and security. On the other hand, there is the factor of added warmth. It is 95% cotton so it is breathable and not as hot as a thick woven wrap (like a Storchenweige). I wasn’t deterred from using it in the hot desert in Egypt on a camel safari. There are many happy mothers all over the world who are wearing their babies in the summer with no problem.

proab
23.05.2011., 16:07
Moje iskustvo je bilo da sam kupila jedan sling preko neta ali ga nikako nisam mogla dobro zategnuti... jednostavno tkanina je bila precvrsta/predebela. Onda sam pred ljeto bila na M&B sajmu i zaljubila se u jedan jako tanki lagani sling i s njime nisam imala nikakvih problema za staviti i nositi, cak ni ljeti - naravno nije za nositi satima ali za 20-ak minuta setnje dok beba ne zaspi ili od grada do kampa taman... I jos ima "rep" za pokriti bebu kad zaspi da joj sunce ne smeta dok spava... Meni se za ljeto sling cini kao najbolji izbor.

Naravno, ja sam nosila samo tanku majcu na bretele a beba u bodicu i kapici i nista vise...

tina_m
24.05.2011., 09:30
Moje iskustvo je bilo da sam kupila jedan sling preko neta ali ga nikako nisam mogla dobro zategnuti... jednostavno tkanina je bila precvrsta/predebela. Onda sam pred ljeto bila na M&B sajmu i zaljubila se u jedan jako tanki lagani sling i s njime nisam imala nikakvih problema za staviti i nositi, cak ni ljeti - naravno nije za nositi satima ali za 20-ak minuta setnje dok beba ne zaspi ili od grada do kampa taman... I jos ima "rep" za pokriti bebu kad zaspi da joj sunce ne smeta dok spava... Meni se za ljeto sling cini kao najbolji izbor.

Naravno, ja sam nosila samo tanku majcu na bretele a beba u bodicu i kapici i nista vise...

upravo sam si i ja naručila sling zbog tog razloga
ono da odem do dućana, a da kolica ne moram vući jer je dućan mali i ima velike stepenice, pa moram kolica vući gore zbog dvije stvari

a za kasnije budem imala mt

Ereshkigal
25.05.2011., 10:52
da, ja ne mogu zamisliti sebe i bebu u sw preko ljeta... zato ili moram nabaviti nešto tanje ili moram odustati od nošenja tijekom ljeta, a to ne želim. :D

Ovo potpisujem. Moja iam 25 dana i marama me spašava jer voli biti po rukama i da nemam maramu ne bih ništa drugo radila nego je nosala. Ali već sada se obje oznojimo jako.
Daj, ako nađeš nešto s čime si zadovoljna javi!:D

tabita
25.05.2011., 14:37
ja u ponudi imam stvarno tanke, pamučne marame. Za ljeto su :top:. To su tzv. gauze wrap. i povoljnije su od klasičnih el. marama.
Samo što tih tankih imam u samo 3-4 boje. Ako tko želi mogu u kovertici poslati uzorak materijala da vidite o kojoj debljini se radi.
Slobodno se javite na pp.

elly
25.05.2011., 14:39
ja u ponudi imam stvarno tanke, pamučne marame. Za ljeto su :top:. To su tzv. gauze wrap. i povoljnije su od klasičnih el. marama.
Samo što tih tankih imam u samo 3-4 boje. Ako tko želi mogu u kovertici poslati uzorak materijala da vidite o kojoj debljini se radi.
Slobodno se javite na pp.

a koje su to u albumu?

tabita
27.05.2011., 08:10
a koje su to u albumu?

upravo sam makla album iz potpisa jer je na njemu sve bilo jako zastarijelo.

Nemam slike tih marama, ali uslikat ću ovih dana pa ti javim.

cranky
28.05.2011., 16:38
Da li i vi ovako skvrčite nogice bebačima u marami?
http://www.youtube.com/watch?v=OjEUTPRo7dA
:ne zna: Nekako mi to ne izgleda zdravo :confused:

tabita
29.05.2011., 07:07
Da li i vi ovako skvrčite nogice bebačima u marami?
http://www.youtube.com/watch?v=OjEUTPRo7dA
:ne zna: Nekako mi to ne izgleda zdravo :confused:

ja sam svoju djecu od samog početka nosila tako da su im noge vam marame jer mi je tako izgledalo ugodnije.

Iako ima smisla ovaj položaj na filmiću. MIslim da sve male bebe kada ih legnete na prsa spavaju na koljenima vjerojatno im odgovara tako.

ima me- nema me
30.05.2011., 12:46
Nije vezano samo za marame i nošenje, al mi je palo na pamet nakon što sam pogledala ovaj filmić od Cranky- do kad se dijete smatra novorođenčetom (newborn).
Moj sad ima mjesec i tjedan dana- jel još uvjek spada u novorođenče?

Ispričavam se za off!

Ereshkigal
30.05.2011., 13:29
Nije vezano samo za marame i nošenje, al mi je palo na pamet nakon što sam pogledala ovaj filmić od Cranky- do kad se dijete smatra novorođenčetom (newborn).

Ispričavam se za off!

Nisam sigurna, ali mislim da se novorođenčetom smatra prvih mjesec dana.

Merry Gentry
30.05.2011., 13:37
Što preporučujete kao bolje za novorođenče-sling ili maramu?

Koliko sam shvatila oboje može od rođenja,sling je na jedno rame a marama ima težinu na oba ramena.Cijena je vidim gotovo ista (oko 350kn) :ne zna:

Preporuke za proizvođača/trgovinu?

Puno hvala!:mig:

elly
30.05.2011., 14:02
Što preporučujete kao bolje za novorođenče-sling ili maramu?

Koliko sam shvatila oboje može od rođenja,sling je na jedno rame a marama ima težinu na oba ramena.Cijena je vidim gotovo ista (oko 350kn) :ne zna:

Preporuke za proizvođača/trgovinu?

Puno hvala!:mig:

mislim da novorođenče smatraju do 3 mjeseca ali :ne zna:
Što se tiče nosiljke za malene, apsolutno marama i to najbolje elastična (Sleepy wrap). E sad je kvaka još u ljetu i vrućini pa nije baš ugodno biti omotan s 5 tkanine a još ste ti i bebač sljubljeni jedno uz drugo. Iz pozicije vrućine, bolji je sling (meni najbolje "the baby sleeping productions" ali njih nema kod nas pa onda valjda Pixie. Od teta šivalica nisam baš sve isprobala pa ne znam)

Merry Gentry
30.05.2011., 14:18
elly,hvala!:)

I mene nekako najviše vuče da kupim elastičnu maramu-sleepy wrap :mig:

A šta kažete na ovo? Čini se super,ima netko iskustvo?
http://www.dodoty.com/easy-wrap-nosiljke.html

(izgleda kao elastična marama i mei-tai u jednom,sviđa mi se što izgleda lakše za dotezanje od marame :ne zna: i ima podstavljene naramenice).

elly
30.05.2011., 14:22
to je od naše drage šivalice s tabite s foruma. Iskreno, ja nema iskustva s njom pa ti netko drugi bude od veće pomoći ;)

pljucpljuc
30.05.2011., 15:25
dolisina se ne rasteže kao sleepy wrap, rasteže se samo u širinu, ne i u dužinu, po debljini je mrvu tanja od sw, ali ipak je debela az ljeto
ja sam ju kupila, pa vratila, jer ako kupujem elastičnu maramu očekujem da je elastična potpuno, a ne jednosmjerno

pljucpljuc
30.05.2011., 15:26

Ispričavam se za off!

28dana je novorođenče, starije je dojenče

ima me- nema me
31.05.2011., 10:58
Hvala na info cure!

katjes
19.06.2011., 17:04
morati ću tu pokušati postaviti pitanje koje sam prije nekoliko dana postavila na temi o nosiljkama na RiDu
c/p:

jel tko vidio u njuškalu (prodavačica lorazg) mei taije prodaje po 100 -150-200 kn
http://www.njuskalo.hr/korisnik/lorazg

mislim da je šivalica jer ima u ponudi i nove platnene pelene.
ima netko iskustva s njom? msilim, kao trgovkinjom

jesu čemu ti meitaiji?

a ebay britanski; http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Car...nd=Mei%2520Tai

svi su po 20 funti. kupio netko? ok?

edit:čini mi se da je simba ovakav neki kupila, simba, jel valja? zadnje što si rekla da ćete još čekati jer beba još ne drži dobro glavu..

da dodam: a dolisa šivalica? njeni dođu cca 250ak kn i izgledaju mrak, al ne znam kakvih su performansi, al djeluju uvjerljivo :cerek:

Nessych
19.06.2011., 19:44
Ja imam od Dolise MT i odličan mi je. Platila sam ga 250kn. Nemam nikakvih zamjerki.

tina_m
20.06.2011., 09:16
morati ću tu pokušati postaviti pitanje koje sam prije nekoliko dana postavila na temi o nosiljkama na RiDu
c/p:

jel tko vidio u njuškalu (prodavačica lorazg) mei taije prodaje po 100 -150-200 kn

ja sam od nje kupila i sling i mt
plaćaš pouzeću, sve zajedno sam platila oko 350kn
mislim da je poslala paket u četvrtak, a ja sam dobila u ponedjeljak

ja sam zadovoljna sa slingom, a mt ima kraće one trake koje se vežu od mt-a od pixie kid
gledala sam video o mt-u, pa sam vidjela da su kraće, al ne tolko da se nedaju zavezati
mt, još nismo nosili

elly
20.06.2011., 10:58
c/p:

jesu čemu ti meitaiji?

a ebay britanski; http://baby.shop.ebay.co.uk/Baby-Car...nd=Mei%2520Tai

svi su po 20 funti. kupio netko? ok?

edit:čini mi se da je simba ovakav neki kupila, simba, jel valja? zadnje što si rekla da ćete još čekati jer beba još ne drži dobro glavu..

da dodam: a dolisa šivalica? njeni dođu cca 250ak kn i izgledaju mrak, al ne znam kakvih su performansi, al djeluju uvjerljivo :cerek:

nisam probala ni jedan ni drugi pa nisam od konkretne pomoći ali sam vidjela palm&pond (ebay slika) i pričala s tom mamom koja ga ima i kaže da nije prezadovoljna jer da joj se naramenice urezuju i previše idu uz vrat. Eto, mišljenje iz druge ruke ali to je sve što znam

elly
20.06.2011., 10:59
i prijavljujem da u vrućim danima isključivo uzimam sling... sve ostale varijante su neprihvatljive mom malom frajeru i meni. Oboje teško podnosimo vrućine a k tome se on straaaaašnooooo znoji

bblack
20.06.2011., 14:16
i prijavljujem da u vrućim danima isključivo uzimam sling... sve ostale varijante su neprihvatljive mom malom frajeru i meni. Oboje teško podnosimo vrućine a k tome se on straaaaašnooooo znoji

hmmm ovoga sam se bojala...
uzela sam elastičnu maramu, probati ću par puta (pošto mi je uskoro termin) ga staviti unutra, pa ćemo vidjeti...
al ako mu bude prevruće da li je bolja onda ona marama gaza ili sling?
ako sling, onda koji preporučate (tete šivalice ili pixiekid?)

elly
20.06.2011., 14:34
vidim po tickeru da ti je stvarno skoro termin :cerek:
Sad nemoj kupovati ništa... kad dođe bebač i kad odlučiš krenuti van probaj sa elastičnom pa ćeš vidjeti i kakvo će vrijeme biti (možda neće biti vruće ljeto :D ) i kako se to sviđa bebaču i tebi. Ako bude neizdržljivo, za malog bebača moja preporuka bi bila gauze marama jer marame ipak daju daleko bolje podupiranje bebe od slinga iako i on stvarno može od rođenja, ali ipak... marama je bolja... Ali opet, ako se navučete na nošenje, vjerujem da ćeš kupiti i sling jer je on stvarno širokouporabna nosiljka (za kraće relacije - dućan, po kvartu prošetati...) pogotovo za malo veće bebače (od cca 3 mjeseca)

rtg1
20.06.2011., 14:37
Curka ima 10mj i 10kila, za godisnji idemo u planine..
Imate kakav pametan prijedlog a nosenje??Nemamo iskustva s nicim osim rukama:D

bblack
20.06.2011., 14:38
vidim po tickeru da ti je stvarno skoro termin :cerek:
Sad nemoj kupovati ništa... kad dođe bebač i kad odlučiš krenuti van probaj sa elastičnom pa ćeš vidjeti i kakvo će vrijeme biti (možda neće biti vruće ljeto :D ) i kako se to sviđa bebaču i tebi. Ako bude neizdržljivo, za malog bebača moja preporuka bi bila gauze marama jer marame ipak daju daleko bolje podupiranje bebe od slinga iako i on stvarno može od rođenja, ali ipak... marama je bolja... Ali opet, ako se navučete na nošenje, vjerujem da ćeš kupiti i sling jer je on stvarno širokouporabna nosiljka (za kraće relacije - dućan, po kvartu prošetati...) pogotovo za malo veće bebače (od cca 3 mjeseca)

:top:
hvala ti!

elly
20.06.2011., 14:39
Curka ima 10mj i 10kila, za godisnji idemo u planine..
Imate kakav pametan prijedlog a nosenje??Nemamo iskustva s nicim osim rukama:D

Ergo (http://www.baby-carrier.com.au/wp-content/uploads/2010/07/Ergo-baby-Carrier.jpg) ako će i tata nositi :mig:

elly
20.06.2011., 14:40
evo naše službene stranice (http://ergobaby.hr/) . Nosiljka je stvarno :top:

edit: pod naše sam mislila hrvatske web stranice da ne misliš da radim za ergo :lol:

bummby
20.06.2011., 18:35
Koja je razlika između MT i ergo nosiljke? Šta je bolje?

elly
21.06.2011., 08:40
MT je marama like nosiljka tj. ima trake kojima se veže oko tijela nositelja dok je ergo strukturirana nosiljka pa je zatezanje pomoću kopči odnosno dobiješ nešto najsličnije "ruksaku"
Dakle, ovo je MT (http://farm2.static.flickr.com/1299/544033766_d7aa8af1fb_o.jpg) , a ovo ergo (http://www.peppyparents.com/catalog/ergo_blacktan300_pp.jpg)
Sad, što je bolje stvarno ovisi od čovjeka do čovjeka. Prije godinu dana ja sam se klela u MT a sad sam prije par mjeseci prodala MT i sad malca nosim samo u Ergu. Ergo je onako malo glomazniji pa se sitnije bebe možda izgube u njemu, ali otkad mi je J navršio 6 mjeseci, ergo na leđima nam je apsolutni hit. J se ne želi baš predugo nositi okrenut prema meni pa mi je odličan sistem nošenje visoko na leđima a to je neusporedivo lakše i ugodnije u ergu nego u MT jer su mi trake gnječile cice ako su išle u križ sprijeda i izgledalo je grozno, a ako sam slagala ruksak style jednostavno mi nije bilo ugodno kao u ergu. Tako da meni ergo rules iako i dalje mislim da je i MT super nosiljka.

Rainbow75
21.06.2011., 09:59
Je li ergo prikladan za bebu od 1 mjesec? Kao trebao bi biti uz onaj dodatak za novorođenče! JE li bebačima vruće u tome preko ljeta? Ipak je to investicija, pa se mislim... Što ako joj se ne bude sviđao?! :rolleyes:
Idemo...iskustva! :mig:

boGhi
21.06.2011., 11:59
drage, jel netko zna što je slično ovim maramama..http://www.wombfruits.blogspot.com/
one mi se čine odlične za ljeto i za novorođenče, a baš ovu ne mogu nabaviti.
htjela bih nešto slično, ako netko ima iskustvo ili informaciju :s
pamuk lagani i prozračni!

bummby
21.06.2011., 12:06
MT je marama like nosiljka tj. ima trake kojima se veže oko tijela nositelja dok je ergo strukturirana nosiljka pa je zatezanje pomoću kopči odnosno dobiješ nešto najsličnije "ruksaku"
Dakle, ovo je MT (http://farm2.static.flickr.com/1299/544033766_d7aa8af1fb_o.jpg) , a ovo ergo (http://www.peppyparents.com/catalog/ergo_blacktan300_pp.jpg)
Sad, što je bolje stvarno ovisi od čovjeka do čovjeka. Prije godinu dana ja sam se klela u MT a sad sam prije par mjeseci prodala MT i sad malca nosim samo u Ergu. Ergo je onako malo glomazniji pa se sitnije bebe možda izgube u njemu, ali otkad mi je J navršio 6 mjeseci, ergo na leđima nam je apsolutni hit. J se ne želi baš predugo nositi okrenut prema meni pa mi je odličan sistem nošenje visoko na leđima a to je neusporedivo lakše i ugodnije u ergu nego u MT jer su mi trake gnječile cice ako su išle u križ sprijeda i izgledalo je grozno, a ako sam slagala ruksak style jednostavno mi nije bilo ugodno kao u ergu. Tako da meni ergo rules iako i dalje mislim da je i MT super nosiljka.

Hvala ti puno na odgovoru :)
Ja imam MT, još ga nismo isprobali jer je bebač premalen, ali ja bi sad najrađe kupila i ergo :D I po slici a i po tvom opisu čini mi se puno bolji.

elly
21.06.2011., 12:28
Je li ergo prikladan za bebu od 1 mjesec? Kao trebao bi biti uz onaj dodatak za novorođenče! JE li bebačima vruće u tome preko ljeta? Ipak je to investicija, pa se mislim... Što ako joj se ne bude sviđao?! :rolleyes:
Idemo...iskustva! :mig:

da, prikladan je za bebače uz taj umetak a sad o vrućini bi se dalo diskutirati. Vruće je fakat u svemu a nadam se da će ti se javiti mame s iskustvom iz prve ruke. Ja ga nosim tek od cca 6 mjeseci

elly
21.06.2011., 12:41
drage, jel netko zna što je slično ovim maramama..http://www.wombfruits.blogspot.com/
one mi se čine odlične za ljeto i za novorođenče, a baš ovu ne mogu nabaviti.
htjela bih nešto slično, ako netko ima iskustvo ili informaciju :s
pamuk lagani i prozračni!

da gauze marame su odlične za ljeto ali je fakat teško doći do njih i skuuupeeee su. Znam da ima Didymos (mislim da nije gauze ali svakako ljetna varijanta), Bali breeze

Nolina
22.06.2011., 13:00
Ima li netko tabitin sling? Kako ste zadovoljni?

edit: sad vidim da je tabita aktivna ovdje, pa neznam da li pitanje ima smisla :rofl: :rofl: :rofl: ugl. dvoumim se između pixxie i tabita slingova, uglavnom su u pitanju uzorci, ništa drugo, a svi ljudi koje poznam imaju pixxie tak da nisam uživo vidjela/opipala niti jedan tabitin

proab
22.06.2011., 14:01
Evo ja imam Tabitinu "suho zlato" sling maramu, bas mi je bila ok kao ljetna (nije bilo prevruce - koliko je to uopce moguce, slagala mi se s vecinom odjece jer je neutralne boje, jedino se dosta guzva ali sam navikla to ignorirati). Ta je na opip kao neko lagano laneno platno, meni jako ugodno, a naravno koristila sam je i zimi i proljece, i jesen... :D Nigdje se nije ostetila u godinu dana koristenja, lako se namjesta, ponekad ju usred nosenja treba zategnuti ali to je valjda normalno... Planiram je koristiti i za drugu bebu

Imam samo jednu zamjerku - a to je da nema torbice za sling, tako da mi je uvijek bilo nezgodno za staviti u torbu, nego sam nesto kemijati morala s vrecicama... Bilo bi super kad bi radila i torbice za sling.

Nolina
22.06.2011., 14:06
Hvala proab! :kiss:
Suho zlato - to je ova bijela? :misli: To se prlja jako, jel da? Kak se pere?

proab
22.06.2011., 14:39
Hvala proab! :kiss:
Suho zlato - to je ova bijela? :misli: To se prlja jako, jel da? Kak se pere?

Nije bijela, boje lana je (bež). Ja sam prala u vešmašini najnormalnije, samo bi ringove zamotala 2-3 puta u tkaninu i čvrsto zavezala. Ne smiješ staviti omekšivač. Osuši se za čas i samo opeglaš...

Pošali mi na pm mail adresu, pa ti pošaljem sliku kako izgleda uživo...

boGhi
22.06.2011., 22:34
Evo ja imam Tabitinu "suho zlato" sling maramu, bas mi je bila ok kao ljetna (nije bilo prevruce - koliko je to uopce moguce, slagala mi se s vecinom odjece jer je neutralne boje, jedino se dosta guzva ali sam navikla to ignorirati). Ta je na opip kao neko lagano laneno platno, meni jako ugodno, a naravno koristila sam je i zimi i proljece, i jesen... :D Nigdje se nije ostetila u godinu dana koristenja, lako se namjesta, ponekad ju usred nosenja treba zategnuti ali to je valjda normalno... Planiram je koristiti i za drugu bebu

Imam samo jednu zamjerku - a to je da nema torbice za sling, tako da mi je uvijek bilo nezgodno za staviti u torbu, nego sam nesto kemijati morala s vrecicama... Bilo bi super kad bi radila i torbice za sling.

e, pa ovo bi bila dobra zamjena za ovo što ja tražim..:cerek:..hvala :s
kažeš više je boje lana nego bijela jel..
ajde ti stavi sliku ovdje da svi vidimo :moli:

proab
23.06.2011., 02:57
Evo ovako izgleda "uzivo"

http://img4.imageshack.us/img4/7706/dsc02034li.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/4/dsc02034li.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

boGhi
23.06.2011., 09:19
:s hvala puno draga :grli:

da ta mi izgleda prihvatljivo, dapače najbolja što sam vidjela do sada u nas.
i svi kazete da je lakše baratati sa slingom, od marame?!
a kako možeš riješiti ovaj višak marame koji visi..to mi je onako..kao da smeta :ne zna::confused:..ima li on posebnu funkciju?

i još jedno pitanje..ima li neki dučan koji prodaje ovu maramu? da mogu fino doći i kupit s kešom, a ne preko neta, pa čekati dostavu...a i voljela bi vidjeti ju uživo prvo!

i još jedno :zubo:...u biti isto pitanje za sleepy wrap! ima li gdje kupiti uživo?
u zagrebu!!

hvala :s

proab
23.06.2011., 09:58
Ja sam ovu kupila na nekom sajmu... ne znam da li ima bas ducan.
Inace, mislim da se sling stvarno lakse stavlja od marame (jednom kad se naviknes samo ga navuces preko glave, ubacis bebu, zategnes i gotovo - meni je trebalo mozda 15-ak sekundi kad sam se ispraksirala). Ali treba vremena da se ispraksiras.

Rep je "visak" dok visi, ali kad ubacujes/vadis bebu moras izvuci rep dosta. Moze se skratiti ali ne puno. Imas varijante da jos jednom provuces oko guze i kroz ringove, meni je to bilo neprakticno jer nemas vise osjecaj za zategnutost tkanine, tesko je malo zategnuti sling tijekom nosenja a i ne treba mi dupli sloj tkanine jer smo se dovoljno "grijale" i ovako. Dodatno, zgodan je kad beba zaspi (sto je cesto) da je pokrijes malo glavu da joj ne smeta sunce. A obicno sam i nosila nesto u dzepu na "repu" (pelenu, male vl. maramice, pap. rucnik za previti, 2-3 keksa za krizu...) Eh da, dzep nema cifer/cicak za zatvaranje tako da treba paziti da ne ispadnu stvari. Ja sam na kraju zakljucila da mi je rep modni dodatak, da mi daje egzoticno-indijski izgled (uz prozirno-bijelu kozu kao kontrast :rofl: )

Jedino... ne znam kako je s novorodjencadi, ja sam moju nosila od treceg mjeseca pa je odmah bio ovaj polozaj. Sad cu imati jesensku bebu pa cu za prvih par mjeseci kupiti elasticnu maramu jer mi se cini prakticnija za skorz male bebe... Iako moze i sling od rodjenja, samo treba znati dobro zategnuti, narocito koljevka polozaj, odnosno rasiriti te male male nogice za T2T

Ivanicapeca
15.07.2011., 21:11
Ja taj slingo jednostavno ne kužim:ne zna: Sve radim ko u uputama, našla čak i video na youtubeu, stavljam Šimu, al to je koma, on se dere, ne odgovara mu...u pm, baš sam frustrirana. Kupila sam i jednu nosiljku, platila je ko suho zlato jer je od organskog pamuka, jer je meka, jer ima i jastuk za malu bebu, ni to nam ne ide, a onaj uzorak u trgovini koji smo probali je bio super.
Baš sam jadna s tim, a nemam nikog da mi pokaže :(

elly
15.07.2011., 21:23
ja sam ti u ZG i imam volje pokazati ti ;)
Inače, meni je u samim počecima slinganja, najvrjedniji savjet bio da se ne zateže donji dio slinga nego samo gornji tj bebača spustiš duboko u taj "džep" i više ništa ne radiš s donjim dijelom nego samo zategneš gornji dio koliko treba. Ovo govorim za T2T položaj i nošenje na boku. U kolijevci nisam nosila niti jedno od svojih dvoje osim kad bi dojili.
A koja je ova druga nosiljka? Ergo ili ?

elly
15.07.2011., 21:29
edit: vjerujem da si već gledala ali još jednom pogledaj npr Pixiekid filmić s tim dijelom o kojem pričam- bebu spustiš dok ne sjedne u džep (dakle, ne zateži bebu gdje ti misliš da bi trebala biti već ju pusti da upadne u džep, a tek onda zategni samo gornji dio slinga)
Koliki je bebač?

Annie Lou
15.07.2011., 22:30
Meni se Mei Tai nosiljka činila super... ali... po zimi je nezgodna nosit jer sam ju nosila ispod kaputa,
pa dok zavežeš bebu, pa staviš kaput - nema mjesta na ramenu za torbu :/
A po ovim vručinama se zaljepimo jedno za drugo... i uopće mi ju se ne da koristit...
Zapravo je dobra za kraće akcije, recimo kad trknem u dućan, i to kad vani nije pretoplo ni prehladno.
Inače - ideja je dobra, ali u praksi baš i ne funkcionira kako sam se nadala.

Ivanicapeca
16.07.2011., 21:58
edit: vjerujem da si već gledala ali još jednom pogledaj npr Pixiekid filmić s tim dijelom o kojem pričam- bebu spustiš dok ne sjedne u džep (dakle, ne zateži bebu gdje ti misliš da bi trebala biti već ju pusti da upadne u džep, a tek onda zategni samo gornji dio slinga)
Koliki je bebač?

Hvala elly, budem probavala još, pa ak baš ne ide, javim ti se na PM da mi pokažeš :s
Šimun ima 5 mj (korigirano 2 mj, rođen je ranije) Ima sad 5200g i negdje je 56 cm dug. Drži fino sam glavicu, al ipak bi je trebalo još osiguravati
Sinoć sam ga nosila u tom koljevka položaju koji ispravno isfuram, al to mu ne odgovara (iako se tak treba nosti nedonošće kod baby handlinga :rolleyes:) Probala sam ga opet danas staviti u T2T al 0 bodova. Na kraju je opet pobijedila klasična nosiljka i skuhali smo se. Inače sam ekspert za proskuživanje stvari s kojima se drugi muče, al ovo mi je stvarno enigma :confused:

tina:-)
21.07.2011., 11:18
cure, da li se može u elastičnoj marami nositi bebica u skafanderu ili debljoj jaknici?? marama mi treba prvenstveno za zimu, pa neznam kako onda to funkcionira.. maramu stavim ispod svoje jakne ili na jaknu??

elly
21.07.2011., 13:35
naravno da može ;)
Ja sam zamotala bebača u maramu pa onda obukla jaknu preko nas (s tim da sam sebi dolje obavezno obukla nekakvu trenirka jaknicu ili dolču jer mi je samo u majici znalo biti hladno jer nisam mogla zakopčati jaknu). Poslije sam to riješila tako da sam posudila maminu jaknu koju sam mogla bez problema čak i zakopčati :D

tina:-)
21.07.2011., 13:39
naravno da može ;)
Ja sam zamotala bebača u maramu pa onda obukla jaknu preko nas (s tim da sam sebi dolje obavezno obukla nekakvu trenirka jaknicu ili dolču jer mi je samo u majici znalo biti hladno jer nisam mogla zakopčati jaknu). Poslije sam to riješila tako da sam posudila maminu jaknu koju sam mogla bez problema čak i zakopčati :D

super.. znači neće biti problema :D osim ako se beba neće htjeti nositi.. gdje si kupila svoju maramu?

elly
23.07.2011., 22:16
super.. znači neće biti problema :D osim ako se beba neće htjeti nositi.. gdje si kupila svoju maramu?

za malene nemoj drugo ni gledati: sleepy wrap is the best
Kod nas je imaš kupiti kod altermame (http://www.altermama.com/sleepy-wrap.htm) i mislim da još negdje ali sad se ne mogu sjetiti da me ubiješ :rolleyes: Imaš i jeftinije na ebayu ali riskiraš carinu

gabi_zg
26.07.2011., 13:49
pozdrav svima, mi imamo sleepy wrap i zanima me kad ju smijem stavit u onaj položaj da su joj nogice vani? imamo 2 i pol mjeseca i još uvijek smo u položaju za novorođenčad, ali vidim da ju je to počelo živcirat!

mandy
27.07.2011., 11:23
ja sam svojim aod početka stavljala noge van u početku je samos topalo virili :)), njih su živcirale noge unutra, pogotovo manjeg

altermama
06.08.2011., 16:03
Ako nekoga zanima, u nagradnoj igri na Fb možete osvojiti Boba Carrier :)
https://www.facebook.com/event.php?eid=142757175809241

SolisMystica
18.08.2011., 22:03
di se mogu kupit mei tai nosiljke u zgu,i kolko kostaju?
znaci osim narucivanja preko neta? O_o

elly
19.08.2011., 16:11
u zagrebu u dućanima (http://www.pixiekid.com/shop/index.php?main_page=page&id=58&chapter=) znam da ima Pixiekid MT

rose medder
19.08.2011., 16:30
... dobila sam na poklon sling maramu, i zanima me od koliko mjeseci starosti bebe je mogu koristiti, strah me dok ne prodje barem 2 mj.....

tabita
19.08.2011., 17:42
di se mogu kupit mei tai nosiljke u zgu,i kolko kostaju?
znaci osim narucivanja preko neta? O_o

09-11.09 na dječjem sajmu u Zagrebu ( u areni) mei tai nosiljke ( i razne druge nosiljke, marame, slingovi) će se moći vidjeti, isprobati, kupiti... na Tabita štandu ( www.dodoty.com)

... dobila sam na poklon sling maramu, i zanima me od koliko mjeseci starosti bebe je mogu koristiti, strah me dok ne prodje barem 2 mj.....

sling može od rođenja. Samo dobro prouči kako se pravilno koristi ili još bolje ako ti ima netko pokazati uživo i možete već početi uživati u slinganju

Fleurdefeu
01.09.2011., 09:12
Mi smo nabavili elastičnu maramu za bebača od 2 mjeseca. Prijateljica mi je preporučila jedan način vezanja, gdje bebača prvo stavimo u tobolac pa podvežemo pod guzom. Ali još se nismo nosili jer ja ne mogu prevladati strah. Kako ste vi to uspjeli? Kako ste prvi put stavili bebu, i kako je to izgledalo?:)

mamita
01.09.2011., 10:42
Cini mi se da je to nacin vezanja za cvrstu ali ne i elasticnu maramu. :ne zna:
Ovo je osnovni nacin vezanja elasticne marame http://www.sleepywrap.com/instructions/basic-tie/ a na stranici mozes naci kako se onda ubacuje beba unutra rastezanjem tkanine sto nije moguce kod cvrstih marama.

Kod ovakvog vezanja imas vecu sigurnost da ce beba upasti u maramu i da nece pasti :)

Lindelia
09.09.2011., 21:32
cure, prodajem sling by tabita - samo je opran i isproban jednom, dvaput... no, bebačici se nije svidjelo pa sam odustala od njega na svoju veliku žalost :(
ili ga ja ne znam dobro namjestiti. uglavnom, držimo se ergo nosiljke za sad.
prodajem ga za 200 kn. javite se na pp ako ste zainteresirani

katjes
10.09.2011., 11:04
Mi smo nabavili elastičnu maramu za bebača od 2 mjeseca. Prijateljica mi je preporučila jedan način vezanja, gdje bebača prvo stavimo u tobolac pa podvežemo pod guzom. Ali još se nismo nosili jer ja ne mogu prevladati strah. Kako ste vi to uspjeli? Kako ste prvi put stavili bebu, i kako je to izgledalo?:)

meni to zvuči teže nego kad imaš svezanu maramu i nonšalantno, opušteno i pred ogledalom probaš ubaciti jednu nogu, pa drugu (a zbilja nije teško jer je to čudo jako rastezljivo -ako je original) ako se beba krene buniti nemoj je maltretirati jer će ti samo biti još teže. samo polako,ne znam čemu strah. iz prvog pokušaja vjerojatno nećeš uspjeti postići pravi stupanj zategnutosti, ziher će biti prelabavo, nema veze, pridržavat ćeš je rukama ionako, al drugi put stisti više itd..

mi smo se strpali sa 2 tjedna, kad je prestala ona strašna leđobolja/križobolja :rolleyes: kad je skužila da je umotana počela se buniti, i bunila se dok bi ja stajala pred ogledalom. čim sam napravila 3 koraka, skužila je da je zapravo fino tako se truckati..

Merry Gentry
11.09.2011., 15:39
danas se prvi put nosili u moby wrapu :cerek:,beba ima 2 mjeseca i tjedan dana
imam par pitanja i nedoumica:

međutim,nisam sigurna jel' nam položaj dobar-koristili smo onaj newborn hug hold, ona se nije bunila i spavala je skoro cijelo vrijeme...ali kad sam ju izvadila nogice su joj bile skroz zgužvane (imala je faldice od marame po njima) i glava joj je nakon nekog vremena "pala" skroz na stranu do mog pazuha kad je zaspala (na početku je bila ispod mog vrata),glavu joj je pridržavala cijelo vrijeme marama ali kako je rastezljiva tako je njoj glavica od težine otišla skroz lijevo-jel' to o.k.?
evo slikica:

http://img710.imageshack.us/img710/3735/img0826dq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/710/img0826dq.jpg/)

sad na slici vidim da ovaj donji dio-bazu trebam više podići gore preko bebe i maramu više raširiti preko svojih ramena tj.podići više prema vratu

jeste vi preklapale maramu po dužinu prije stavljanja da stvorite džepić gdje ide beba ili ste ga preklapale na ramenima pri vezanju?
šta je s nogicama,ja joj ih utrpam u onako zgrčenom položaju (kao na filmiću) ali jednu uvijek nekako više ispruži pa strši prema van unutar marame i budu joj nogice pune "otisaka" marame kad ju izvadim...

kad mogu početi stavljati noge van, 3 mjeseca?

koji od ova 2 položaja je bolji/udobniji/sigurniji?
http://www.youtube.com/watch?v=FZroE4pDg6g
http://www.youtube.com/watch?v=HcIlGUCG6mE

elly
11.09.2011., 21:35
preeeslatki mali bucmasti obraščići vire iz krasne marame :cerek:
ovako sa slikice mi se čini da je bebačica ipak previše pala na stranu i iskrivila se. Svakako ovaj poprečni dio navuci skrooooz visoko gore do glave joj tj. da svakako drži vrat, a onda navući još i bočnu traku da joj pridržava glavicu s jedne strane.

Iskreno, ja sam bebače otpočetka nosila u T2T samo sam dok su bili skroz mali nogice stavljala u maramu a kasnije pustila da vise. To mi se nekako činio najsigurniji i najudobniji položaj i bebačima i meni

mandy
12.09.2011., 08:16
Merry treba još jače stegnuti maramu da se dijete što više fiksira.
Meni je najnaj položaj prsa o prsa (video 2), traka pridržava glavu. Manjeg sam nosila od nedavno u marami i nije mi nikada klizao. AKo tragovi nisu baš urezani normalni su. Moji su prošarani i nakon spavanja na krevetu :)

Ja sam svog mlađeg odma sa nogama van vezala (prvi put sa cca 3 tj). Tad su još samo stopala virila van al nije se dao staviti sa skupljenim nogama u maramu.

Merry Gentry
12.09.2011., 11:51
Hvala na savjetima cure,kad kažete s nogama van,mislite onda na ovaj položaj:
http://www.youtube.com/watch?v=bZWB-4JIw5w
Jel' mogu ja nju tako nositi,imamo 2 mjeseca i 10 dana,tu na videu piše da se uvodi s 3-4 mjeeca kad ispruže noge,ali meni se čini da mojoj smetaju ovako zrgčene nogice jer se jutros u šetnji bunila i pokušavala ih ispružiti :ne zna:

elly
12.09.2011., 12:58
Jel' mogu ja nju tako nositi,imamo 2 mjeseca i 10 dana,tu na videu piše da se uvodi s 3-4 mjeeca kad ispruže noge,ali meni se čini da mojoj smetaju ovako zrgčene nogice jer se jutros u šetnji bunila i pokušavala ih ispružiti :ne zna:

da, to je taj položaj :top: Nama bio najudobniji, najsigurniji, sve naj,naj... I u filmiću ti kaže da može od 3 mjeseca li od trenutka kad beba počne pružati noge i opirati se tome da joj nogice budu prekrivene. Iskreno, više se ne sjećam ali mislim da smo mi malo duže zamotavali nogice ali samo zato što je bila zima a ne zato što je to bilo nužno. Uglavnom, probaj ju staviti kao na tom filmiću ali ovu zadnju, poprečnu traku nemoj prevući skroz da joj nogice budu vani nego da joj ta poprečna traka prekriva nogice. Ako pristane na to ok, ako vidiš da se otima i pruža nogice, onda joj povuci poprečnu gore da joj oslobodiš nogice. Kužiš bit?

Merry Gentry
12.09.2011., 13:50
kužim,hvala elly-probat ćemo tako danas :mig:
javim kako je prošlo...

Merry Gentry
12.09.2011., 21:19
jel' ovo sad o.k.-meni je ovaj položaj puno bolji,ona ne puzi uopće i čini se da joj je udobnije :mig:

spavala je cijelo vrijeme,glava joj se nije onako jako zabacila iako je opet s vremenom odšetala prema mom pazuhu ...

obukla sam joj čarapice za svaki slučaj jer je već bio polumrak pa da joj ne bude hladno :ne zna:
http://img62.imageshack.us/img62/967/img0833a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/62/img0833a.jpg/)

http://img823.imageshack.us/img823/5278/img0834hi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/823/img0834hi.jpg/)

mandy
12.09.2011., 21:21

da i taj položaj može od rođenja, po slikama si je super svezala :top:
Tu mi sad djeluje već jako velika :)

Merry Gentry
12.09.2011., 21:41
Odlično,znači uspješno smo se nosile u marami :cerek:

Inače,prvo sam kupila sleepy wrap (prije rođenja) i stavila ju 2-3 puta unutra kod po stanu, ali derala se jako (imala je mjesec dana).
Ja sam se pokolebala i prodala sleepy,vrag mi nije dao mira pa sam prije par dana nabavila moby wrap (mogu reći da mi se čini tanji od sleepy :ne zna:) i hvala bogu ovaj put pun pogodak - poislušala sam savjete da se ne obazirem na deranje/negodovanje prve 2-3 minuta i da obavezno hodam/krećem se jer će ju to smiriti i stvarno je istina :top:

a što se tiče veličine-sad je velika bebuška (5200,54cm) ali bila je mala mrvica kad se rodila (2420,46cm)...

elly
12.09.2011., 21:59
i ja sam baš htjela prokomentirati da mi frajerica izgleda poprilično velika :cerek:
Vezanje :top:

altermama
13.10.2011., 12:31
Drage mame (i tate :mig:) nosilice!
Dali znate da se od 10.-16.10 obilježava Međunarodni tjedan nošenja djece?

Nosite svoje bebe, one to jako vole :cerek::cerek:

mandy
14.10.2011., 08:26
Nisam znala da se i ovo obilježava :)

Cattleya
19.10.2011., 13:08
Trebam pomoć. Kako se nosi beba od cca mjesec dana u marami, odnosno, kako se može još nositi, a da nije kolijevka pozicija?

Probala sam sa slingom i uspjela sam ga ukrcati u sling i nekako sve porihtati, no on mi je nekako u tome bio dosta sfrkan i glava mu je nefiksirana ili ja to ne znam namjestiti :misli: .

altermama
20.10.2011., 12:04
U marami se može beba nositi i Tummy to Tummy, ja sam svoje tako nosila od rođenja jer su u kolijevci urlali.

altermama
20.10.2011., 20:16
Ako netko kupuje Sleepy Wrap maramu - u tijeku je rasprodaja na www.altermama.com jer se više neće proizvoditi :)

ajs-krim
20.10.2011., 20:18
Ako netko kupuje Sleepy Wrap maramu - u tijeku je rasprodaja na www.altermama.com jer se više neće proizvoditi :)

Baš sam tražila njihovu stranicu na netu.. promjenili su ime firme...

Do kada Vam traje akcija?... jer ih već par dana škicam na netu :cerek:

bugaboo
20.10.2011., 20:35

Hoce li biti snizene sve boje, jer su na stranici samo neke snizene?

altermama
24.10.2011., 17:26
Hoce li biti snizene sve boje, jer su na stranici samo neke snizene?

Na sniženju je Sleepy Wrap marama, one boje koje nisu na akciju so novi Boba Wrap :-)

bugaboo
24.10.2011., 18:07
o.k. Hvala na informaciji!

Ani4
24.10.2011., 19:59
Koja marama mi je najbolja za novorodence, proljetna beba? Ne bi sling, prosli puta se nikako nisam snasla sa njime, pa bi htjela bas maramu.

elly
25.10.2011., 10:57
meni je naj-naj sleepy wrap

RING
26.10.2011., 15:21
jer se više neće proizvoditi :)

a u čemu je razlika, ja sam mislila da se mijenja samo naziv a ne vrsta proizvoda?

Ovo je sa original (http://www.bobafamily.com/) stranice Sleepy Wrap is now Boba Wrap. Same wonderful wrap, different name!

altermama
27.10.2011., 11:58
a u čemu je razlika, ja sam mislila da se mijenja samo naziv a ne vrsta proizvoda?

Ovo je sa original (http://www.bobafamily.com/) stranice Sleepy Wrap is now Boba Wrap. Same wonderful wrap, different name!

Neke velike bitne razlike nema,tako da slobodno kupite Sleepy dok jih još ima :mig:

hrčak008
09.11.2011., 11:12
Mame, upomoć!
Znam da već sigurno ima negdje objašnjeno, ali ja uz moju mrvicu zbilja nemam vremena čitati cijeli topic, nemojte se ljutiti.

Uglavnom, imam bebicu od 2,5 mjeseca.
Već je par tjedana pokušavam staviti u elastičnu maramu, ali čini se da ona to mrzi. Jednostavno ne podnosi da joj glava bude priljubljena uz mene, odmiče se, grebe, plače i kao da me "kljuca" nosićem.
Kako ju nagovoriti da ostane u marami? :ne zna:

RING
09.11.2011., 11:57

Nikako :D mi smo isto imali sličnu fazu ali je onda htio u položaj kolijevke, pa se ponovo poželio t2t položaja.

mandy
10.11.2011., 08:58
Mame, upomoć!
Znam da već sigurno ima negdje objašnjeno, ali ja uz moju mrvicu zbilja nemam vremena čitati cijeli topic, nemojte se ljutiti.

Uglavnom, imam bebicu od 2,5 mjeseca.
Već je par tjedana pokušavam staviti u elastičnu maramu, ali čini se da ona to mrzi. Jednostavno ne podnosi da joj glava bude priljubljena uz mene, odmiče se, grebe, plače i kao da me "kljuca" nosićem.

Stavi je kad spava pa odi u dućan/šetnju, stavljaj je vani dok hodaš da poveže nosiljku sa pokretom.
Moj mlađi se bunio malo u početku pa sam radila gore navedeno i stavljala sam ga u maramu tako da ga stavim na pola, držim i dalje rukama kao da nema marame, hodala bi i spuštala ga pomalo. Nakon neka 2 tj nije se uopće bunio.