PDA

View Full Version : Rad u školi - skupna tema

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

laurita77
21.08.2010., 19:58
Pozdrav! pridruzujem se ekipi koja trazi posao po školama...Sretno nam bilo, al čini mi se da na tome samo jedino pošta zarađuje..Trudim se biti pozitivna, al ne ide mi...Već automatski sortiram zamolbu/životopis/diplomu/domovnicu/uvjerenje o nekažnjavanju, a stižu mi samo odbijenice :( valjda će doći i naše vrijeme...držim nam fige svima!

castor8
21.08.2010., 22:06
Pozdrav! pridruzujem se ekipi koja trazi posao po školama...Sretno nam bilo, al čini mi se da na tome samo jedino pošta zarađuje..Trudim se biti pozitivna, al ne ide mi...Već automatski sortiram zamolbu/životopis/diplomu/domovnicu/uvjerenje o nekažnjavanju, a stižu mi samo odbijenice :( valjda će doći i naše vrijeme...držim nam fige svima!

a cuj ovisi gdje si, sto predajes
ja sam matematika i fizika i ovdje u osijeku je ocaj, dok da odem u dalmaciju trgale bi se minimalno dvije skole za mene

charlizeos
21.08.2010., 22:09
a čitam u newsu da su u osijeku učitelji matematike, fizike, informatike, engl. i njem. najkraće na birou

laurita77
21.08.2010., 22:28
a cuj ovisi gdje si, sto predajes
ja sam matematika i fizika i ovdje u osijeku je ocaj, dok da odem u dalmaciju trgale bi se minimalno dvije skole za mene

Ja sam iz Baranje, i završila sam hrvatski jezik...tak da vjeruj, razumijem očaj ;) javljam se na sva radna mjesta koja imaju ikakve veze sa pedagoškom strukom - defektolog, likovni, razredna....jer sam čula da su puno ljudi tako upali na zamjenu, jer nije bilo struke...a za more - da, tamo se baš traži...čula sam kako su ljudi otišli i na otoke radit, i dobili smještaj odmah..al ja te natječaje ne nađem nigdje :ne zna: mislim, otišla bi ja, ako ne nađem ništa bliže, ali i to košta naći smještaj..

martinatina
22.08.2010., 00:42
Pozdrav! Ja sam također tražim posao u školi... Diplomirala sam kemiju i trazim posao bilo u osnovnoj ili srednjoj skoli, ali najgore je što za kemiju tu bas i nema posla. Pocela sam slati molbe za neke slicne predmete, ali mislim da ni od toga nista. Još je i problem što nisam prof nego dipl. ing. Upisat ću sad te pedagoske predmete, pa me zanima dali netko zna dali će i nakon što položim te predmete profesori ipak imati prednost?

castor8
22.08.2010., 07:15
a čitam u newsu da su u osijeku učitelji matematike, fizike, informatike, engl. i njem. najkraće na birou

to su samo price da se popune clanci, znam i za svoju struku i za ucitelje njem. koji se javljaju na sve moguce natjecaje i nista
pripravnicki cu nadam se uspjet odradit ove godine ovdje, ali nagodinu ozbiljno razmisljam da odem dole

Brlj4
24.08.2010., 00:17
Čini mi se nekak malo natječaja. Stvarno sam očekivao više...

miljenka1975
24.08.2010., 11:31
Zovem ja jučer sve škole redom gdje je bio objavljen natječaj za profesora hrvatskog. Gotovo u svakoj su mi rekli da već imaju nekoga.

Dugonoga
24.08.2010., 12:37
Toliko mi je normalno postalo da, kad se objavi natječaj , već imaju nekoga da se ničemu vise ne cudim. Jadno i žalosno, ali je tako :(

charlizeos
24.08.2010., 12:44
kod mene se već par godina zna da sad kad kolegica iz hrv. ode u mirovinu da će preći od kolege kćerka koja radi već 5-6 god u mjestu udaljenom 10 km, a živi u ovom mjestu gdje će sada prijeći, i to će doći bez obzira na to što kod nas opada broj djece i već drugu godinu su upisana 2 prva razreda, a ne 3, znači za 2 god. ona ostaje bez 5 sati, to je 1/4 njene satnice i šta će onda, ja ne znam, a ima još jedna starija kolegica, ali mislim da ona ima još 5-6 godina za raditi do mirovine

Dugonoga
24.08.2010., 12:51
Ista situacija je u školi u kojoj sam bila zaposlena: kćer kolegice koja predava njemački studira taj jezik i kad ova ode u mirovinu, ona će je zamijeniti. Naravno da će biti objavljen natječaj, ali se već zna za koga je.

melita
24.08.2010., 14:02
Nego, jel ima tko iz Ri (nije nužno) ili itko tko je relativno nedavno polagao stručni da me malo uputi kako to izgleda, recimo za opći dio - koliko detaljno pitaju sve one silne pravilnike, zakonike...? Može i na privatnu poruku. A ako o tome postoji tema, molim link, jer ju (očito) nisam našla.

Fala! :kiss:
ja sam ne tako davno polagala stručni u Osijeku, što se tiče ovog dijela - ravnatelj me pitao ustroj školstva u RH. slično je bilo i kod drugih kolega, kolegica, npr. pitanja: imenik, dnevnik, matična knjiga i sl.
e sad, jel svugdje tako.. :ne zna:
ako te još što zanima pitaj :mig:

martinatina
24.08.2010., 14:15
Stvarno malo natječaja ove godine... Što mislite hoće li ih staviti još ili je to to?

He-Man
24.08.2010., 14:24
s obzirom na najavljena povećanja normi i opcenito stanje, sve mi se cini da je to to :(

Eventualno slj. tjedan bude peak po mojoj procjeni....

Uglavnom, sranje...

jasna19
24.08.2010., 14:24
Baš sam komentirala danas s prijateljicama koje traže posao u školi kako ove godine ima osjetno manje oglasa, tj. skoro pa ih i nema. Sad ne znam je li možda još prerano (iako, za 2 tjedna počinje školska godina pa mislim da bi bio red da budu natječaji) ili u čemu je problem...

melita
24.08.2010., 14:41
mislim da će ih biti još :mig:
kod nas će u školi konkretno biti jedno stalno radno mjesto u rn i jedno matematika (mirovine), ali baš jučer na sjednici ravnatelj priča kako nisu još dobili odobrenje od ministarstva za ta radna mjesta. ne zna ni on zašto, i eto sad čeka..

miljenka1975
24.08.2010., 14:44
Baš sam komentirala danas s prijateljicama koje traže posao u školi kako ove godine ima osjetno manje oglasa, tj. skoro pa ih i nema. Sad ne znam je li možda još prerano (iako, za 2 tjedna počinje školska godina pa mislim da bi bio red da budu natječaji) ili u čemu je problem...

Ma bit će još oglasa, ali u 9. i 10. mjesecu kad već svi budu radili. U mom kraju je i lani bilo tako. 8. mjesec gotovo ništa, a u 9. i 10. na par stranica u novinama. Ovi koji su stavili ovaj tjedan se još nekako pokrivaju, ali onaj bum u 9. i 10. mjesecu, to svatko već zna što je.

Dugonoga
24.08.2010., 17:40
Čula sam od nekoliko kolegica iz škole u kojoj sam bila zaposlena da će vjerovatno biti još oglasa, ali se čeka da počne škola. Ja sam primjerice, prošle godine, dobila posao kad je škola već bila počela.

M&Ms
24.08.2010., 18:21
... Ja sam primjerice, prošle godine, dobila posao kad je škola već bila počela.

I ja također, počela sam raditi 1.10. A sad čekam da vidim koliko dugo ću još raditi jer bi se ženskica uskoro trebala vratiti s porodiljnog.

Kod mene (PGŽ) je poprilično malo oglasa za moju struku (prošli tjedan sam vidjela svega jedan, a gledam i bliža mjesta u okolnim županijama, relativno sam flexibilna).
Ali zato se jedna moja kolegica odvažila, poslala molbe po kontinentu i dobila delo negdje u Požeškoj županiji. Sve mi se čini ako se stanje brzo ne promijeni, morat ću i ja tako, mada mi se ne ide toliko daleko...

rh4ps0dy
24.08.2010., 19:10
mislim da će ih biti još :mig:
kod nas će u školi konkretno biti jedno stalno radno mjesto u rn i jedno matematika (mirovine), ali baš jučer na sjednici ravnatelj priča kako nisu još dobili odobrenje od ministarstva za ta radna mjesta. ne zna ni on zašto, i eto sad čeka..

Slična situacija i kod nas - odobren nam je još jedan razredni odjel, a nije učitelj/ica za isti.

miljenka1975
24.08.2010., 19:11
I ja također, počela sam raditi 1.10. A sad čekam da vidim koliko dugo ću još raditi jer bi se ženskica uskoro trebala vratiti s porodiljnog.

Kod mene (PGŽ) je poprilično malo oglasa za moju struku (prošli tjedan sam vidjela svega jedan, a gledam i bliža mjesta u okolnim županijama, relativno sam flexibilna).
Ali zato se jedna moja kolegica odvažila, poslala molbe po kontinentu i dobila delo negdje u Požeškoj županiji. Sve mi se čini ako se stanje brzo ne promijeni, morat ću i ja tako, mada mi se ne ide toliko daleko...

Ne znam, ja sam psihički u takvoj situaciji da bih baš rado zapalila nekamo dalje.:cerek: Npr. u vukovarsko-srijemsku županiju.

Dugonoga
24.08.2010., 19:52
Ja sam, priznajem, sebicna i htjela bih se zaposliti u gradu u kojem sam trenutacno:cerek: Stvar je u tome sto, duze oglasa nema, sve manje nade imam iako znam da treba cekati pocetak skolske godine jer sam od puno ljudi cula da se tek tada objavljuju natjecaji.

miljenka1975
24.08.2010., 19:55
Ja sam, priznajem, sebicna i htjela bih se zaposliti u gradu u kojem sam trenutacno:cerek: Stvar je u tome sto, duze oglasa nema, sve manje nade imam iako znam da treba cekati pocetak skolske godine jer sam od puno ljudi cula da se tek tada objavljuju natjecaji.

Nije to sebičnost. Normalno je da se čovjek želi zaposliti tamo gdje ima smještaj. Odmah su manji troškovi.:kava:
Ja sam recimo u takvom stanju da bi mi dobro bilo da se nekamo maknem odavdje i upoznam druge ljude, pa makar plaćala sobu.

charlizeos
24.08.2010., 20:41
svi čekaju odobrenje od ministarstva

Dugonoga
25.08.2010., 09:56
Grad u kojem se zelim zaposliti nije onaj u kojem sam odrasla, nego studirala. Toliko sam ga zavoljela da bih najradije tu nasla posao :cerek: Vidjet cemo sto donosi pocetak skolske godine :)

sope
25.08.2010., 10:21
Pozdrav! Ja sam također tražim posao u školi... Diplomirala sam kemiju i trazim posao bilo u osnovnoj ili srednjoj skoli, ali najgore je što za kemiju tu bas i nema posla. Pocela sam slati molbe za neke slicne predmete, ali mislim da ni od toga nista. Još je i problem što nisam prof nego dipl. ing. Upisat ću sad te pedagoske predmete, pa me zanima dali netko zna dali će i nakon što položim te predmete profesori ipak imati prednost?

ako polozis te predmete ne bi trebala biti u prednosti iza profesora..proaj se raspitati gdje i kako to mozes polziti sto prije..kod nas u gimnaziji bi se kroz nekih pola godine trebo traziti prof kemije

sope
25.08.2010., 10:22
Čini mi se nekak malo natječaja. Stvarno sam očekivao više...

natjecaja ce biti jos..uvijek ih iz nekog razloga stave u zadnji tren, tako da se mogu ocekivati u 9 mj

miljenka1975
25.08.2010., 12:11
Grad u kojem se zelim zaposliti nije onaj u kojem sam odrasla, nego studirala. Toliko sam ga zavoljela da bih najradije tu nasla posao :cerek: Vidjet cemo sto donosi pocetak skolske godine :)

Puno sreće ti želim!:)

Dugonoga
25.08.2010., 12:18
Hvala :) Nadam se reprizi prošle godine kada sam uspjela bas tu naći posao:)

laurita77
25.08.2010., 12:58
Moram priznati da ste me utješili s tom informacijom da bude više natječaja kad počne škola! :) nisam znala...ja sam si u glavi složila kao ako me sad ne prime do 1.9. nema nade za mene :D pa mi drago ovo čuti! sretno nam svima, kolege! :mig:

charlizeos
25.08.2010., 14:18
bude, samo u međuvremenu netko počne raditi tko zna da je tamo slobodno mjesto i taj obično i ostane

yelly
25.08.2010., 14:42
Zna li netko kakva je sad situacija s mjestima za engleski i njemački? Jako je malo oglasa za Zagreb i županiju... Nemam nikakvu štelu pa me zanima je li realno očekivati da nešto nađem.

Lalena Lola
26.08.2010., 07:04
odakle ti znaš kolika je maksimalna plaća?
ja imam 15 god staža, 2 djece i plaća mi 6000 kn + prijevoz
starije kolegice sa vss imaju i do 7000 kn, pogotovo tko je mentor

Srećo HVALA :mig:, sad si mi vratila nadu da nisam promašila izbor, jer ruku na srce i pare su bitne, a ne samo ljubav prema onome što radiš! A koliko sati tjedno radiš?

charlizeos
26.08.2010., 07:14
pa punu satnicu, 23 sata sa dodatnom i dopunskom ( 21 + 2 )

ali neke kolegice kojima fali koji sat, rade punu satnicu, ali imaju svega 21 ili 22 sata, može se i tako ako fali koji sat, sve zavisi kako ravnatelj rasporedi

He-Man
26.08.2010., 07:35
ma evo da i ja sebe malo promoviram, makar nisam mislio... ako netko cuje da ima slobodno mjesto za predavat informatiku u zg, neka javi na pp :)

mišica27
27.08.2010., 13:36

To je iz razloga jer ove godine ima dosta tehnoloških viškova u školama i oni moraju biti preraspodijeljeni u škole gdje ima slobodnih radnih mjesta. Tako je barem u školi gdje ja volontiram. Profesorica odlazi u mirovinu, a na njeno mjesto dolazi tip iz drugog kraja županije koji je tehn.višak tako da za to radno mjesto ni nema objave natječaja. Ravnatelj mi je rekao da bi me odmah isti tren uzeo, jer sam tamo i na zamjenama, ali da su mu ruke jednostavno vezane! Pa čak i da postoji to novo radno mjesto, da je tu previše politike.

martinatina
27.08.2010., 16:55
To je iz razloga jer ove godine ima dosta tehnoloških viškova u školama i oni moraju biti preraspodijeljeni u škole gdje ima slobodnih radnih mjesta. Tako je barem u školi gdje ja volontiram. Profesorica odlazi u mirovinu, a na njeno mjesto dolazi tip iz drugog kraja županije koji je tehn.višak tako da za to radno mjesto ni nema objave natječaja. Ravnatelj mi je rekao da bi me odmah isti tren uzeo, jer sam tamo i na zamjenama, ali da su mu ruke jednostavno vezane! Pa čak i da postoji to novo radno mjesto, da je tu previše politike.

Sad si mi uništila svaku nadu da ću uskoro naći posao. :( Znaći to je razlog što ove godine nema bas nešto natjačaja.... Ja se ipak nadam da će možda netko na porodiljni ili nesto pa da ja upadnem. :)

Dugonoga
27.08.2010., 20:30
Tome se i ja nadam jer mi se blizi strucni i moram skupiti jos nesto malo mjeseci, a i zeljela bih raditi, kao i svi mi :(

latoa
29.08.2010., 12:48
Evo postavit ću i ovdje pitanje... da li se netko od vas učitelj/profesora pokušao doškolovati ili prekvalificirati u smjeru matematike, informatike ili defektologije... i da li netko zna nešto više o mogućnostima toga?

Orleanska I.
29.08.2010., 16:58
Znam za defektologiju... U Zagrebu se moglo upisati poslijediplomski tj. doktorski samo ako si završio određeni smjer što znači da profesor povijesti nije mogao, npr.
Moja jedna kolegica je završila hrvatski i prije nekoliko mjeseci je u Mostaru upisala doktorski na edukacijskom, ne znam točno koji smjer. U Zagrebu to nije mogla jer kao što sam rekla, ne mogu sve profesorske struke za defektologe.* Nisam sigurna da sam ti odgovorila na pitanje, ali to je ono što znam.
Nije lako samo tako prekvalificirati se, ne može profesor zemljopisa doći i reći da bi se prekvalificirao za informatičara.

*Znam, ne postoje po novom defektolozi, ali tako mi je lakše reći.

sope
30.08.2010., 14:29
Moram priznati da ste me utješili s tom informacijom da bude više natječaja kad počne škola! :) nisam znala...ja sam si u glavi složila kao ako me sad ne prime do 1.9. nema nade za mene :D pa mi drago ovo čuti! sretno nam svima, kolege! :mig:
ma ne, skole trebaju prvo odobrenje od zupanije, tako da ti natjecaji na kraju uvijek budu kasnije nego sto bi netko ocekivao...sretno :)

sope
30.08.2010., 14:51
jel ima neki prof glazbenog ili likovnog da trazi posao?

Lorraine
30.08.2010., 16:38
Zanima me kako je raditi u računovodstvu u školi? Da li je posao težak i da li je teško pohvatati osnove za nekoga tko dolazi direktno s faksa?

Alessa
30.08.2010., 19:35
ma ne, skole trebaju prvo odobrenje od zupanije, tako da ti natjecaji na kraju uvijek budu kasnije nego sto bi netko ocekivao...sretno :)

da,natječaji uglavnom budu nakon šta počne nastava.samo šta na tim mistima već neko radi.mora se nastava odvijat bez smetnji.ti natječaji koji se pojave kasnije,čista su formalnost i ne znače slobodno radno mjesto.:rolleyes:

Brlj4
30.08.2010., 19:46
E jadnog li sistema.

miljenka1975
30.08.2010., 21:01
da,natječaji uglavnom budu nakon šta počne nastava.samo šta na tim mistima već neko radi.mora se nastava odvijat bez smetnji.ti natječaji koji se pojave kasnije,čista su formalnost i ne znače slobodno radno mjesto.:rolleyes:

Upravo tako. Rijetko se može dogoditi da se zaposliš baš preko natječaja. Mala mogućnost postoji na područjima posebne državne skrbi.

Alessa
30.08.2010., 21:11
E jadnog li sistema.

a eto.zakonski škola ima pravo uzet nekoga na 60 dana bez natječaja.znači,slobodno je neko radno misto..ravnatelj te zaposli na 2 miseca,natječaj ne treba jer je to zbog hitnosti.naime,nastava se mora održavat i ne može se čekati natječaj,pa rok za žalbe i slično.
nakon 2 miseca izađe natječaj i tu prime osobu koja tu već radi ta 2 miseca.ja u svojoj praksi,nikad nisam vidila zapošljavanje preko natječaja.uvik je to išlo ovako kako sam upravo opisala.

charlizeos
30.08.2010., 21:32
kod mene u skoli se puno zaposljavalo baš preko natječaja, ali uglavnom na zamjene, čim je neodređeno radno vrijeme tu su samo veze i vezice u pitanju

rad u računovodstvu je jako odgovoran, radi se o velikim brojkama, dosta naporan, treba ti sigurno 6 mjeseci da se uhodaš i moraš imati nekoga tko će ti to sve pokazati, jako teško ćeš se snaći ako nemaš nikoga, pogotovo kada dođe završni obračun i polugodišnji

Lorraine
30.08.2010., 22:18
rad u računovodstvu je jako odgovoran, radi se o velikim brojkama, dosta naporan, treba ti sigurno 6 mjeseci da se uhodaš i moraš imati nekoga tko će ti to sve pokazati, jako teško ćeš se snaći ako nemaš nikoga, pogotovo kada dođe završni obračun i polugodišnji

:tuzni:

Hvala ti na odgovoru.

hush-hush
31.08.2010., 07:34
jel ima neki prof glazbenog ili likovnog da trazi posao?

evo mene, prof. likovnog
ali nikada to nisam predavala,
samo engleski
bojim se da je trud , bar što se zaposlenja tiče, bio uzaludan

zašto pitaš?

charlizeos
31.08.2010., 13:18
pa u osijeku se dosta traži likovni, mi do prošle godine nismo imali stručnjaka, onda se zaposlila jedna

kod mene su za hrvatski preraspodjelili jednu iz druge škole koja je bila višak

hush-hush
31.08.2010., 14:58
pa u osijeku se dosta traži likovni, mi do prošle godine nismo imali stručnjaka, onda se zaposlila jedna

traži se i u zg za osnovnu školu
ja mogu predavati samo u srednjoj jer sam završila povijest umjetnosti a ne lik. akademiju

Alessa
31.08.2010., 20:07
traži se i u zg za osnovnu školu
ja mogu predavati samo u srednjoj jer sam završila povijest umjetnosti a ne lik. akademiju

možeš i u osnovnoj predavat likovni ka nestručni kadar.:mig:

castor8
01.09.2010., 08:23

da, ova teorija najvise drzi vodu, u skolama u kojima sam ja dobio tzv. "zeleno svjetlo" za posao mi je receno da se cekaju tehnoloski viskovi i da dok to ne rijese ja da cekam, natjecaj ce kao bit u 8.mj., od svih tih natjecaja nijedan nije izasao, dakle nije stvar u vezicama jer natjecaj i ako je preko veze izadje, vec u tome da potrebe za kadrom vise nema. sad se postavlja kljucno pitanje, odkud ove godine tolika kolicina tehnoloskog viska koliko vidim u svim predmetima?
jel to pocelo sprovodjenje u djelo najavljivanog smanjivanja broja razreda i preraspodjele postojeceg radnog kadra a vi nezaposleni ko vas j...? :rolleyes:
ako je, j... smo jeza, jer kud cemo se teze zaposlit tud jos imamo losije uvjete za rad u napucenijim razredima
nisam vise pametan, imam nekoliko ponuda iz skola u dalmaciji ali dok nisam odradio pripravnicki ne zelim se upustat u taj pothvat :flop:

Brlj4
01.09.2010., 09:33
Eto ja jučer čuo od jednog zaposlenika da oni očekuju tek sutra odobrenje od Ministarstva za objavu natječaja. Sigurno nisu jedini.

sope
01.09.2010., 11:43
evo mene, prof. likovnog
ali nikada to nisam predavala,
samo engleski
bojim se da je trud , bar što se zaposlenja tiče, bio uzaludan

zašto pitaš?
znam skolu u kojoj je raspisan natjecaj, e sad ne znam jesu vec nekoga primili ali mozes probati

hush-hush
01.09.2010., 12:25
znam skolu u kojoj je raspisan natjecaj, e sad ne znam jesu vec nekoga primili ali mozes probati

misliš na 3. gimnaziju?
natječaj koji je objavljen 31.8. a rok prijave je bio 31. 8. :rofl:?

miljenka1975
01.09.2010., 12:46
A oglasi u kojima traže profesora njemačkog, a jezik koji je potrebno poznavati je engleski.:D

martinatina
01.09.2010., 12:55
evo, upravo čitam na netu otvorila se neka nova srednja škola i za 22 radna mjesta dobili su 326 molba.

miljenka1975
01.09.2010., 13:30
evo, upravo čitam na netu otvorila se neka nova srednja škola i za 22 radna mjesta dobili su 326 molba.

Koja škola? Može link?

martinatina
01.09.2010., 13:49
Koja škola? Može link?

www.ss-cakovec.skole.hr

charlizeos
01.09.2010., 14:55
ima puno viškova zato što opada broj djece i smanjuje se broj razreda, ili su bila recimo tri osma razreda a sada ima samo dva peta itd.
nije niti smanjena niti povećana satnica učiteljima, sve ostaje isto kao i prije, za razredništvo imamo i dalje 2 sata
kod mene je žena jučer radila zadnji dan(mirovina) a još uvijek nije došlo odobrenje od ministarstva za natječaj, ali je raspoređena djelatnica iz druge škole koja je postala višak
moja škola je prije 7-8 god imala preko 800 djece ( blizu je jednog prognaničkog naselja ) a sada tek nešto preko 500
već drugu godinu zaredom upisujemo 2 prva razreda a ne tri

Xattillda
02.09.2010., 12:43
da, ova teorija najvise drzi vodu, u skolama u kojima sam ja dobio tzv. "zeleno svjetlo" za posao mi je receno da se cekaju tehnoloski viskovi i da dok to ne rijese ja da cekam, natjecaj ce kao bit u 8.mj., od svih tih natjecaja nijedan nije izasao, dakle nije stvar u vezicama jer natjecaj i ako je preko veze izadje, vec u tome da potrebe za kadrom vise nema. sad se postavlja kljucno pitanje, odkud ove godine tolika kolicina tehnoloskog viska koliko vidim u svim predmetima?
jel to pocelo sprovodjenje u djelo najavljivanog smanjivanja broja razreda i preraspodjele postojeceg radnog kadra a vi nezaposleni ko vas j...? :rolleyes:
ako je, j... smo jeza, jer kud cemo se teze zaposlit tud jos imamo losije uvjete za rad u napucenijim razredima
nisam vise pametan, imam nekoliko ponuda iz skola u dalmaciji ali dok nisam odradio pripravnicki ne zelim se upustat u taj pothvat :flop:

Dijelimo gotovo istu sudbinu!
Kao prof. hrvatskoga jezika prošle sam godine radila u jednoj osnovnoj školi (nestručna zamjena), i dogode mi se sljedeće situacije:
1. U školi u kojoj sam radila jedna gospođa iz hrvatskog ode u mirovinu, super... ja trebala doći na njeno mjesto! Međutim, Ministarstvo nije odobrilo 3 manja razreda (od cca 25 učenika po razredu) nego sve učenike strpali u 2 razreda... izišla im tri osma, a došla dva peta.. Druga kolegica iz hrvatskog ostane trudna i sve riješeno da ja dođem na njeno mjesto od početka ove školske godine... prije mjesec dana javi mi da je imala spontani pobačaj... tako da mi je u toj školi sve propalo!
2. Imam sestru koja je također završila hrvatski i književnost, radi u osnovnoj školi koju je završila cijela obitelj. Također je ostala trudna i predložila je mene kao svoju zamjenu. Po zakonu, ispunjavam sve uvjete, iz mjesta sam u kojemu je škola, bivša sam učenica, bla bla... I jučer saznam da je, bez znanja ikoga u kolektivu, primljena djevojka iz jednog udaljenog mjesta, bez raspisivanja natječaja... Ravnateljičin komentar bio je: "Djevojka je iznimno stručna i da smo raspisali natječaj, stiglo bi nam previše zamolbi. Ne bi baš bilo lijepo da se nekome žalite i spominjete ovu situaciju jer, znate, to bi moglo utjecati na Vaše daljnje zapošljavanje!!" Inače, u dotičnom mjestu 95 % stanovništva čini jedna nacionalna manjina i upravo to je glavni kriterij prilikom zapošljavanja... Toliko o našoj divnoj Slavoniji ...

Richeilleu
02.09.2010., 15:01
Ljetnu stanku u školama Ministarstvo prosvjete iskoristilo je da na mala vrata u osnovne i srednje škole uvede nekoliko lošijih rješenja od dosadašnjih, tvrde sindikati.

Uoči početka nove školske godine nastavnike će dočekati novi pravilnici prema kojima će imati veću tjednu normu, a očekuje ih i više djece u razredima. Uz to, ističu u sindikatu zaposlenih u školstvu Preporod, prema podacima Državnog zavoda za statistiku - očito je rekordno zaostajanje učiteljskih plaća, pa tako nastavnici u osnovnom školstvu imaju čak 585 kuna manje plaće od ostalih zaposlenih u državnim službama.

Zato četiri dana prije ulaska u razrede predsjednik sindikata Preporod Željko Stipić poručuje kako nova školska godina za učitelje i nastavnike neće početi u sjajnom ozračju. U novoj školskoj godini tisuće nastavnika radit će više, u težim uvjetima, a za plaće koje nikada nisu bile manje, tvrdi Stipić.

Misery24
02.09.2010., 15:09
Ja sam u ponedjeljak bila u jednoj školi u kojoj sam nekako najviše staža skupila i u kojoj znam da se otvorilo jedno stalno mjesto i jedna zamjena.
I ravnatelj mi je rekao da je u Zagrebu ove godine bilo 48 viškova....
Ruke su mu vezane i čeka da mu nekog pošalju. Kaže da nije nemoguće da čak dođe neki višak i na mjesto ove zamjene, jer ima ljudi koji žele raditi koliko-toliko.

Tako da se i meni čini da je ova godina crnja nego ikad. Danas je četvrtak. Nitko ništa je javlja...

Jedina nada su zamjene koje izlete kad škola već počne.

sope
02.09.2010., 15:14
misliš na 3. gimnaziju?
natječaj koji je objavljen 31.8. a rok prijave je bio 31. 8. :rofl:?

ma daj, to nisam znala :( a mozda su onda vec nasli nekoga

Wolowitz
02.09.2010., 15:23
Taj netko je bio nađen prije natječaja. :D

charlizeos
02.09.2010., 17:36
Ljetnu stanku u školama Ministarstvo prosvjete iskoristilo je da na mala vrata u osnovne i srednje škole uvede nekoliko lošijih rješenja od dosadašnjih, tvrde sindikati.

Uoči početka nove školske godine nastavnike će dočekati novi pravilnici prema kojima će imati veću tjednu normu, a očekuje ih i više djece u razredima. Uz to, ističu u sindikatu zaposlenih u školstvu Preporod, prema podacima Državnog zavoda za statistiku - očito je rekordno zaostajanje učiteljskih plaća, pa tako nastavnici u osnovnom školstvu imaju čak 585 kuna manje plaće od ostalih zaposlenih u državnim službama.

Zato četiri dana prije ulaska u razrede predsjednik sindikata Preporod Željko Stipić poručuje kako nova školska godina za učitelje i nastavnike neće početi u sjajnom ozračju. U novoj školskoj godini tisuće nastavnika radit će više, u težim uvjetima, a za plaće koje nikada nisu bile manje, tvrdi Stipić.

nemam pojma o ovome, ali mi već imamo raspored gotov, i da će biti promjena u normi, to bi se već moralo znati, pa bi satničar po tome pravio raspored
da bude tih promjena, u svakoj školi bi bilo viška radnika

ja sam se bojala da će od sadašnja 3 peta razreda po 21 učenik napraviti 2, ali ništa ne javljaju, znači da ostaje 3 razreda

Richeilleu
02.09.2010., 20:11
nemam pojma o ovome, ali mi već imamo raspored gotov, i da će biti promjena u normi, to bi se već moralo znati, pa bi satničar po tome pravio raspored
da bude tih promjena, u svakoj školi bi bilo viška radnika

ja sam se bojala da će od sadašnja 3 peta razreda po 21 učenik napraviti 2, ali ništa ne javljaju, znači da ostaje 3 razreda

Kakve to veze ima? Ova vijest je tek od danas, i nije se ništa znalo, a raspored je morao biti napravljen. Biti će puno viškova...a svi šute, dok prodane duše iz sindikata mlako reagiraju oko toga....

Misery24
02.09.2010., 20:55
Gotovo je to s viškovima. Što je bilo, bilo je. Zna se tko su viškovi i ako je bilo mjesta, Grad ih je morao smjestiti već. Sutra je zadnji dan do kada škole moraju s njima potpisati ugovore.
Ne vjerujem da će sad vikend prije početka nastave razbijati razrede.

miljenka1975
02.09.2010., 20:58
Ali glavno da na filozofskim fakultetima ima studenata k'o pljeve.

Richeilleu
02.09.2010., 21:23
Gotovo je to s viškovima. Što je bilo, bilo je. Zna se tko su viškovi i ako je bilo mjesta, Grad ih je morao smjestiti već. Sutra je zadnji dan do kada škole moraju s njima potpisati ugovore.
Ne vjerujem da će sad vikend prije početka nastave razbijati razrede.

A veća norma?

charlizeos
02.09.2010., 22:04
pa čim je veća norma, mora se pojaviti višak radnika

to su gluposti što pričaš, u ponedjeljak počinje nastava, ne može se 3 dana pred početak nastave povećat norma nastavnicima

Dugonoga
03.09.2010., 09:37
Za dvije zupanije koje gledam, ima cak 4 oglasa :eek::rolleyes: Cini se da ove godine nema nista od posla :(

charlizeos
03.09.2010., 12:48
strpi se, još nisu došla rješenja od ministarstva da se smije raspisati natječaj, bar tamo gdje netko odlazi u mirovinu

zubic
03.09.2010., 12:53
Mene zanimaju više tehničke stvari oko rada u školi pa molim nekoga da mi to malo pojasni, vidim da vas ima podosta koji radite u školama.

Ono što ne razumijem je kada netko radi u više škola:
1. na koji način se vodi radna knjižica, odnosno da li je moguće da više škola zaposli na neodređeno ili samo jedna?
2. kada netko ode na porodiljni ili podiže kredit - da li se zbrajaju plaće ili je bitna samo plaća one škole u kojoj si zaposlen na neodređeno?
3. zamjena - da li se svaka zamjena (pa i ako je bila samo 1 dan) piše u radnu knjižicu kao staž? (npr. radim u 2, 3 škole kao zamjena i to po potrebi)

zahvaljujem

laurita77
03.09.2010., 12:56
strpi se, još nisu došla rješenja od ministarstva da se smije raspisati natječaj, bar tamo gdje netko odlazi u mirovinu

Ne kužim, kad ta rješenja dolaze? mislim, jel moguće u 10 mjesecu, 11 da će bit novih natječaja? jel ti radiš već u nekoj školi pa znaš? Meni evo danas stigle ujutro 2 odbijenice, i to mi pokvari mi čiav dan i obeshrabri me. Sorry zbog negativnosti :) i hvala unaprijed na odgovoru! :)

Alessa
03.09.2010., 13:53
Mene zanimaju više tehničke stvari oko rada u školi pa molim nekoga da mi to malo pojasni, vidim da vas ima podosta koji radite u školama.

Ono što ne razumijem je kada netko radi u više škola:
1. na koji način se vodi radna knjižica, odnosno da li je moguće da više škola zaposli na neodređeno ili samo jedna?
2. kada netko ode na porodiljni ili podiže kredit - da li se zbrajaju plaće ili je bitna samo plaća one škole u kojoj si zaposlen na neodređeno?
3. zamjena - da li se svaka zamjena (pa i ako je bila samo 1 dan) piše u radnu knjižicu kao staž? (npr. radim u 2, 3 škole kao zamjena i to po potrebi)

zahvaljujem

1.moguće je da budeš u više škola na neodređeno.
2.za kredit je bitna samo škola u kojoj si na neodređeno.za porodiljni ne znam.
3.svaka zamjena se vodi u radnu knjižicu.

charlizeos
03.09.2010., 14:50
normalno da se za porodiljni zbrajaju plaće iz obje škole, pa moraš biti prijavljena gdje god da radiš, bilo na određeno ili neodređeno
za kredit mislim da gledaju samo neodređeno, jer ne možeš dobiti kredit ako si na određeno zaposlena

što se tiče natječaja, naravno da će ih biti i kasnije, tko god je sada primljen bez natječaja, smije raditi do 60 dana, znači krajem listopada idu natječaji za to radno mjesto, dotle će i ministarstvo dati pismeno dopuštenje, ali onda najčešće budu primljeni oni koji su i počeli raditi, a počeli su raditi prvo oni koji imaju vezu, ili koji su raspoređeni kao višak, ako škola nije imala nikoga drugoga, onda zove biro i traži imena onih koji su na birou i ispunjavaju uvjete za to radno mjesto

Dugonoga
03.09.2010., 15:59

Nadam se jer me ovo svakim danom sve vise frustrira.

martinatina
03.09.2010., 20:05
ma i mene isto! i što mi znace ti natjecaji za mjesec ili dva kad ce onda skola zadrzati onoga tko vec tamo radi? a ja ću lijepo biti doma... :(:( sve mi se cini da nista od posla ove godine :(

mišica27
04.09.2010., 14:50
Samo prenosim riječi više ravnatelja kod kojih sam bila na razgovoru: Curo, ili se upiši u stranku, ili traži vezu nekoga iz stranke!!!:mad::mad::mad::mad:

miljenka1975
04.09.2010., 14:51
Samo prenosim riječi više ravnatelja kod kojih sam bila na razgovoru: Curo, ili se upiši u stranku, ili traži vezu nekoga iz stranke!!!:mad::mad::mad::mad:

Dosta puta ni to ne pomaže. Jednostavno ti osoba mora, osim što je na poziciji, HTJETI pomoći.

charlizeos
04.09.2010., 15:18
kod mene u školi ravnatelj naglašava da uvijek prednost pri zapošljavanju ima osoba koja je iz mjesta gdje je i škola, a onda svi ostali

Alessa
04.09.2010., 15:23
kod mene u školi ravnatelj naglašava da uvijek prednost pri zapošljavanju ima osoba koja je iz mjesta gdje je i škola, a onda svi ostali

zakonski nema.on može uzet koga god oće.

charlizeos
04.09.2010., 15:40
znam, ali kaže da proritet imaju oni iz mjesta, znam da može uzeti koga hoće

laurita77
04.09.2010., 18:46

Isuse Bože, pa ovo je jednostavno grozno, ne znam sta bih rekla.. Baš ohrabrujuće :rolleyes: sretno nam svima koji nismo u stranci i koji nemamo nikog na položaju..To što smo se borili tijekom faxa, to ionako nema veze...fuj!

Alessa
04.09.2010., 18:52

ma gluposti,mislim da te se samo tija rješit.naravno da ti treba dobra veza za u školu al stranka tu nema veze.samo ti treba neko ko ti je voljan dat šansu.u prvom redu ravnatelj.ja nisam u nijednoj stranci pa radim u školi.

laurita77
04.09.2010., 18:57
ma gluposti,mislim da te se samo tija rješit.naravno da ti treba dobra veza za u školu al stranka tu nema veze.samo ti treba neko ko ti je voljan dat šansu.u prvom redu ravnatelj.ja nisam u nijednoj stranci pa radim u školi.

ovo je ohrabrujuće čuti, hvala ti na tome i baš mi je drago! :)

a s ovim se nikako ne mogu složiti. Na koju foru onda u Baranji ima toliko profesora iz Osijeka, a nisam baš čula da je netko iz Baranje dobio posao u Osijeku? ako sam dobro zapamtila, ti si iz te okolice, pa mi bi bilo jako drago da mi kažeš suprotno i razuvjeriš me.

charlizeos
04.09.2010., 19:42
pa vjerojatno zato što nema puno djelatnika iz Baranje ili oni ne žele raditi u Baranji nego u Osijeku

čuj, to kaže moj ravnatelj, drugi možda ne misle tako

ali to je samo mala prednost, normalno da će uzeti nekog i iz drugog mjesta ako dobije dobre preporuke za njega ili ako nema nikoga drugog iz tog mjesta

ja radim u okolici Osijeka, i jedno 40% djelatnika je iz tog mjesta, ne svi učitelji, ali svo tehničko osoblje je iz tog mjesta

Alessa
04.09.2010., 19:49
pa vjerojatno zato što nema puno djelatnika iz Baranje ili oni ne žele raditi u Baranji nego u Osijeku

ali to je samo mala prednost, normalno da će uzeti nekog i iz drugog mjesta ako dobije dobre preporuke za njega ili ako nema nikoga drugog iz tog mjesta
ja radim u okolici Osijeka, i jedno 40% djelatnika je iz tog mjesta, ne svi učitelji, ali svo tehničko osoblje je iz tog mjesta

to nema nikakvo zakonsko uporište.tako neki ravnatelj može reć da ,ne znam,prednost imaju oni koji su završili prije bologne.il oni koji imaju plavu kosu.svejedno.to je samo njegov stav koji nema veze sa zakonom.

marek45
04.09.2010., 19:51
ljudi pomirite se s tim da se nemamo kome žaliti jer kriterija za natječaj nema. bitna je samo završena škola i poznavanje nekog iz odobra il ravnatelja.
ravnatelji (i politika rade što hoće).
jedna Bosna ima pravilnik i kriterije:
http://www.minpro-zzh.gov.ba/dokumenti/20-dokumenti/191-pravilnik-o-jedinstvenim-kriterijimapravilima-i-postupku-izbora-uposlenika-u-javnim-osnovnim-i-srednjim-skolama.html

gdje smo mi?!

1. imam godinu i pol radnog iskustva, miliun puta entuzijastičniji informatičar i milijun puta informatičar s više znanja od drugih ne mogu dobiti posao jer na svakom razgovoru na kojem sam bio (do sad 5 razgovora-"uvijek ostanemo na kraju ja i još jedan kandidat") ne mogu dobiti posao jer prednost daju onome tko je bliže radi putnih troškova. a takvih se uvijek nađe.
doma imam malo dijete i suprugu koja je na otkaznom roku, a oni uvijek zaposle nekog friško diplomiranog ženskog foi-ovca (same žene u prosvjeti) kojemu je plaća onako za đeparac. :rolleyes:

Jedno vrijeme vam je čak bio i naputak da se prednost da muškima upravo jer su slabo zastupljeni u školama.

zato ja svaki dan putujem, putujem, putujem i gubim sate i sate na vožnju u treću županiju.
(tamo sam dobio posao jer nemaju stručnjaka pa su me morali uzet.)

2. politika smjenjuje i postavlja ranvnatelje (slučaj oš ivanec i još par škola u okolici karlovca-za jih znam i možete prošnjofat po internetu).
svi znamo što i kako se radi, ali nemaš se kome žalit.

treba donjet kriterije!

charlizeos
04.09.2010., 19:53
pa ja ni ne kažem da ima veze sa zakonom, ja kažem samo kako on razmišlja po tom pitanju, a vjerujem da većina svih ravnatelja tako razmišlja

i ravnatelj u mjestu gdje živim isto prvo zapošljava djelatnike iz tog mjesta, naravno ako imaju potrebne kvalifikacije, pa onda ostale

naravno da to nije pravilo

Alessa
04.09.2010., 19:56
@marek45 - dođi u dalmaciju i nać ćeš posa.kod nas uglavnom predaje nestručni kadar i studenti jer nemamo prof informatike.

charlizeos
04.09.2010., 19:58
ne moraš poznavati nekog iz školskog odbora, jer ravnatelj predlaže sam osobu šk. odboru, a oni se onda mogu, ali i ne moraju složiti s njim, ali obično se slože, osim ako netko iz odbora ne glasa za nekog drugog

najbolje je poznavati ravnatelja

kod mene se dosta ljudi zaposlilo bez ikakve veze, samo putem natječaja, npr. kada je kolegica odlazila na trudnički, primljena je kolegica koja je tek diplomirala, bez ikakve veze, ali jedina je onda bila koja se javila i ispunjavala sve uvjete, radi se o engl. j. i povijesti i ostaje još jednu god. jer je kolegica produžila porodiljni na 2 godine pošto je dobila blizance

Alessa
04.09.2010., 20:22
ne moraš poznavati nekog iz školskog odbora, jer ravnatelj predlaže sam osobu šk. odboru, a oni se onda mogu, ali i ne moraju složiti s njim, ali obično se slože, osim ako netko iz odbora ne glasa za nekog drugog

kod mene se dosta ljudi zaposlilo bez ikakve veze, samo putem natječaja, npr. kada je kolegica odlazila na trudnički, primljena je kolegica koja je tek diplomirala, bez ikakve veze, ali jedina je onda bila koja se javila i ispunjavala sve uvjete, radi se o engl. j. i povijesti i ostaje još jednu god. jer je kolegica produžila porodiljni na 2 godine pošto je dobila blizance

je,ravnatelj je najbolja veza.a bilo bi dobro imat i 5 članova šk odbora na svojoj strani i eto-zaposlen si.

mislim da se preko natječaja može upast na zamjene.al na neodređeno,nema šanse.ja stvarno ne znam nikoga ko je upa na neodređeno preko natječaja a da nije tu prethodno radija i ima dobru vezu tj ravnatelja koji je tija isključivo tu osobu zaposlit.

charlizeos
04.09.2010., 21:17
kod mene ova za koju sam pričala da je na porodiljskom je ušla bez ikakve veze, samo se javila na natječaj, ali onda je baš počelo rano učenje stranog jezika u prvom razredu i puno ih se tražilo
kolegica iz poviesti je jednu godinu radila samo 2 sata tjedno, pokazala se dobrom i čim se ukazalo slobodno mjesto na neodređeno zvali su ju raditi, znči može se i bez veze zaposliti negdje

miljenka1975
04.09.2010., 21:24
kod mene ova za koju sam pričala da je na porodiljskom je ušla bez ikakve veze, samo se javila na natječaj, ali onda je baš počelo rano učenje stranog jezika u prvom razredu i puno ih se tražilo
kolegica iz poviesti je jednu godinu radila samo 2 sata tjedno, pokazala se dobrom i čim se ukazalo slobodno mjesto na neodređeno zvali su ju raditi, znči može se i bez veze zaposliti negdje

Može, ali to je jako rijetko. Dakle, tako nešto ti se može sutra dogoditi, a možeš čekati i godinama pa ništa.

Orleanska I.
04.09.2010., 22:19
Isuse Bože, pa ovo je jednostavno grozno, ne znam sta bih rekla.. Baš ohrabrujuće :rolleyes: sretno nam svima koji nismo u stranci i koji nemamo nikog na položaju..To što smo se borili tijekom faxa, to ionako nema veze...fuj!

Alessa, ne znam u kojoj ti sredini radiš, ali Osijek je poznat po tome da politička veza čuda čini.

[/B]
a s ovim se nikako ne mogu složiti. Na koju foru onda u Baranji ima toliko profesora iz Osijeka, a nisam baš čula da je netko iz Baranje dobio posao u Osijeku? ako sam dobro zapamtila, ti si iz te okolice, pa mi bi bilo jako drago da mi kažeš suprotno i razuvjeriš me.
Evo, jedna moja kolegica iz Belog Manastira radi u Osijeku.

laurita77
05.09.2010., 02:10

Pa ne znam baš tko iz Baranje tako razmišlja, ja sigurno nisam jedna od tih. No kako ti kažeš, to očito ovisi od ravnatelja.

Evo, jedna moja kolegica iz Belog Manastira radi u Osijeku.
Moram priznati da mi je ovo prvi primjer koji sam čula da se netko uspio zaposliti u školi u Osijeku, ali drago mi je zbog toga. Kad sam ja išla u srednju, puno je profesora bilo iz Osijeka, a i sad kad sama tražim posao, još uvijek je takva situacija, a ne obrnuta, zato sam to i pitala jel postoji obrnuti primjer.

No kako god bilo, ipak ne možemo utjecati na političke stvari, stavove ravnatelja i ine stvari, pa nam jednostavno sretno bilo svima, u kojoj god županiji se nalazili!

Xattillda
05.09.2010., 12:26
pa ja ni ne kažem da ima veze sa zakonom, ja kažem samo kako on razmišlja po tom pitanju, a vjerujem da većina svih ravnatelja tako razmišlja

i ravnatelj u mjestu gdje živim isto prvo zapošljava djelatnike iz tog mjesta, naravno ako imaju potrebne kvalifikacije, pa onda ostale

naravno da to nije pravilo

Nažalost, nije... U svome mjestu nisam uspjela dobiti posao, unatoč odličnim preporukama iz škole u kojoj sam radila. Naravno, kao što spomenuh u jednom od prijašnjih postova, posao je dobila djevojka iz udaljenog mjesta kojoj primarni predmet nije hrvatski jezik nego knjižničarstvo... a sve to zahvaljujući slovačkoj nacionalnoj manjini koja drma tom školom... :flop:

Xattillda
05.09.2010., 12:34

Ako nekoga može ohrabriti, i ja sam prošle godine dobila posao putem natječaja :) tako da sve ovisi o školi, kako će postupiti, a ja sam imala tu sreću da je sve išlo kako treba. Napominjem, nisam niti u jednoj stranci i nisam imala vezu. Nažalost, rijetke su škole koje drže do toga i rade sve po zakonu...

Također, potpisujem nečiju izjavu kako su ravnatelji ti koji mogu puno toga učiniti i pomoći... Eto, ove godine zaista nisam imala sreće... unatoč svesrdnoj pomoći i preporukama, poslove su dobile moje kolegice koje su nekoliko puta mijenjale stranke, svaku godinu fakulteta 2 godine "detaljno" prostudirale... Ali tako nam je... Nadajmo se boljim vremenima :mig:

charlizeos
05.09.2010., 13:34
to ti je uvijek tako, one koje su bile lošije studentice, imaju bolje veze, pa prije dođu do posla
nemoj se obeshrabriti, samo i dalje šalji zamolbe, zovi škole, već će nešto iskrsnuti
što predaješ, hrvatski? jesi li iz slavonije, ili?

Dugonoga
05.09.2010., 16:32

Ovo kao da mene opisujes :) Ista grupa predmeta, isto sam se zaposlila bez ikakve veze i nisam nikoga poznavala, a radila sam kao zamjena. Znam da ima dosta politike pri zaposljavanju, ali se nadam da cu i ove godine uspjeti sama naci posao, iako oglasa jos nema :( Svima nam drzim fige :)

Phoebos Apollon
05.09.2010., 16:56
Nažalost, nije... U svome mjestu nisam uspjela dobiti posao, unatoč odličnim preporukama iz škole u kojoj sam radila. Naravno, kao što spomenuh u jednom od prijašnjih postova, posao je dobila djevojka iz udaljenog mjesta kojoj primarni predmet nije hrvatski jezik nego knjižničarstvo... a sve to zahvaljujući slovačkoj nacionalnoj manjini koja drma tom školom... :flop:

Gdje su oni toliko brojni da mogu drmati školom?
Osim u Vojvodini i u nekim hrv. selima, u gradovima
su manjine... Čudno.
Nadam se da će bit posla! držim fige!

Xattillda
05.09.2010., 18:03
to ti je uvijek tako, one koje su bile lošije studentice, imaju bolje veze, pa prije dođu do posla
nemoj se obeshrabriti, samo i dalje šalji zamolbe, zovi škole, već će nešto iskrsnuti
što predaješ, hrvatski? jesi li iz slavonije, ili?

Slavonija, da :mig: okolica Našica! Završila sam čisti hrvatski, ali sam radila prošle godine nestručno... Ma, svi mi kažu da će mi sada ipak biti malo lakše... čim sam već radila, ušla u taj sustav... Valjda bude nešto :ne zna:

Xattillda
05.09.2010., 18:06
Gdje su oni toliko brojni da mogu drmati školom?
Osim u Vojvodini i u nekim hrv. selima, u gradovima
su manjine... Čudno.
Nadam se da će bit posla! držim fige!

Znaš kako je to u manjim sredinama :ne zna:

Dugonoga
06.09.2010., 10:20
Slavonija, da :mig: okolica Našica! Završila sam čisti hrvatski, ali sam radila prošle godine nestručno... Ma, svi mi kažu da će mi sada ipak biti malo lakše... čim sam već radila, ušla u taj sustav... Valjda bude nešto :ne zna:

To su i meni isto rekli, da ce ove godine biti lakse jer imam skoro godinu dana radnog iskustva pa se nadam...jos uvijek :)

Hrc
06.09.2010., 12:09
gdje smo mi?!

doma imam malo dijete i suprugu koja je na otkaznom roku, a oni uvijek zaposle nekog friško diplomiranog ženskog foi-ovca (same žene u prosvjeti) kojemu je plaća onako za đeparac. :rolleyes:

Samo ne znam kakve veze imaju FOIovci sa školom. :confused: :mig:

I koji bi to kriteriji bili ako svi imaju završeni fax s kojim mogu predavati osim te diplome? Možda poznavanje stranog jezika? Zašto? Možda poznavanje rada na računalu? Zašto? Ionako sve njih šalju na obuku rada na računalu gdje se samo pobere para i nitko ništa ne nauči. Ili bi kriterij trebala biti kita među nogama, plava kosa, bijeli zubi ako imaš 5 ljudi s istim faxom. Koga bi ti izabrao nego najzgodniju picu?

Sada će krenuti val novih učlanjenja u HDZ :) Samo naprijed.

mišica27
06.09.2010., 12:13

Čuj, ne znam kako drugdje ali tu u Zd to nisu gluposti, vjeruj!!!

marek45
06.09.2010., 14:13
Samo ne znam kakve veze imaju FOIovci sa školom. :confused: :mig:

Koga bi ti izabrao nego najzgodniju picu?

pa sve ženske koje su završile FOI se guraju u škole predavat informatiku!!!

bio sam na razgovorima gdje su ravnatelji ženske, pa su opet odabrale svoje kolegice. a nevjerujem da se pale na ženske. ionak sam ja zgodan. :D

Alessa
06.09.2010., 16:40

bio sam na razgovorima gdje su ravnatelji ženske, pa su opet odabrale svoje kolegice. a nevjerujem da se pale na ženske. ionak sam ja zgodan. :D

šta je FOI?:confused:

Dugonoga
06.09.2010., 17:19

Ne mora znaciti, ali meni su rekli da sam ionako imala nevjerovatnu srecu da se zaposlim bez ikakve veze :) I sad se nadam da ce tako biti :)

miljenka1975
06.09.2010., 17:42

Naravno da nisu gluposti. U Rijeci je npr. utjecajan SDP i dobro je biti u stranci. Ovisi o gradu. Ja sam inače osoba koja bi za poslom otišla lijepo u Vukovarsko-srijemsku županiju, ali nigdje nije lako za posao.

marek45
06.09.2010., 18:25
šta je FOI?:confused:

fakultet organizacije i informatike

http://www.foi.hr/index.html

PeP
06.09.2010., 21:46
gdje smo mi?!

1. imam godinu i pol radnog iskustva, miliun puta entuzijastičniji informatičar i milijun puta informatičar s više znanja od drugih ne mogu dobiti posao jer na svakom razgovoru na kojem sam bio (do sad 5 razgovora-"uvijek ostanemo na kraju ja i još jedan kandidat") ne mogu dobiti posao jer prednost daju onome tko je bliže radi putnih troškova. a takvih se uvijek nađe.

ne znam jesi li kolega ili ne, naime ja sam FOI-evac a vidim da spominješ FOI-evke koje se "guraju" u škole :D

Nego, ovo što pričaš za tek završene, imaš li položene pedagoške predmete? Jer ako imaš, onda nikako netko tko je tek završio FOI ne može bit u prednosti nad tobom... doduše sad na bolonji postoji i profesorski smijer ali mislim da je na njemu svega 10-ak ljudi koji su ove godine završili

Ja sam uletio u školu prošle godine i odmah sam išao polagat pedagoške predmete jer mi je ravnatelj lijepo rekao da ako ne položim do ove godine može se na novi natječaj (jer sam primljen na godinu dana) javit netko tko ima pa ja automatski letim... ali položio sam pa sam relativno siguran :D

Attack
06.09.2010., 23:36
Ja sam uletio u školu prošle godine i odmah sam išao polagat pedagoške predmete jer mi je ravnatelj lijepo rekao da ako ne položim do ove godine može se na novi natječaj (jer sam primljen na godinu dana) javit netko tko ima pa ja automatski letim... ali položio sam pa sam relativno siguran :D

hm, i ja sam položio pedagoški ali nisam još položio državni, u biti je pedagoški uvjet da možeš izać na državni, negarantira ti on skoro pa ništa, jer ako se netko javi na natječaj sa položenim državnim a ti imaš pedagoški isto ti je kao i da ga nemaš :ne zna:

marek45
07.09.2010., 07:59
ne znam jesi li kolega ili ne, naime ja sam FOI-evac a vidim da spominješ FOI-evke koje se "guraju" u škole :D

Nego, ovo što pričaš za tek završene, imaš li položene pedagoške predmete? Jer ako imaš, onda nikako netko tko je tek završio FOI ne može bit u prednosti nad tobom... doduše sad na bolonji postoji i profesorski smijer ali mislim da je na njemu svega 10-ak ljudi koji su ove godine završili

ja sam pojačana infrormatika na pedagoškoj, tj. učiteljski fakultet.
kolega svi odreda koji su primani (kad sam ja bio na razgovorima) NISU IMALI PEDAGOŠKE PREDMETE.
Zvao sam na sindikat i rekoše mi da nema veze što to oni nemaju položeno.
Nisam ja u nikakvoj prednosti.
Njima škola da rok da u tom i tom vremenu riješe pedagoške i stručni i to je to.

Ako me možeš demantirat nekim konkretnim zakononom il pravilnikom ja bih ti bio zahvalan!

Ponavljam, nema apsolutno nikakvih kriterija na natječajima.

Hrc
07.09.2010., 09:15

Da se guraju predavat informatiku OK, to je u redu i to mi je jasno, donekle. Ali da taj fax ima ikakve veze s predavanjem informatike - NEMA. Nema baš veze ni s informatikom ali dobro, otom potom. Ako nekom treba crtat...Davor Šuker ili kako se već ne zovu ti fudbalbalije super igra nogomet, zabija golove, vamo tamo, ali kada mu kažeš da pokaže klincu kako da puca loptu u gol, on mu kaže...zaleti se i zabij gol :) Tako se to ne radi.

Hrc
07.09.2010., 09:20
ja sam pojačana infrormatika na pedagoškoj, tj. učiteljski fakultet.
kolega svi odreda koji su primani (kad sam ja bio na razgovorima) NISU IMALI PEDAGOŠKE PREDMETE.
Zvao sam na sindikat i rekoše mi da nema veze što to oni nemaju položeno.
Nisam ja u nikakvoj prednosti.
Njima škola da rok da u tom i tom vremenu riješe pedagoške i stručni i to je to.

Ako me možeš demantirat nekim konkretnim zakononom il pravilnikom ja bih ti bio zahvalan!

Ponavljam, nema apsolutno nikakvih kriterija na natječajima.

Ne laprdaj. Ako oni nemaju te pedagoške predmete, onda automatski ti imaš prednost. Mogao si zvati i vodovod da ih pitaš. Šta si mislio da će ti reći? Ako si nestručan, onda možeš dobiti ugovor mislim na 3 mjeseca i svakih 3 mjeseca se obnavlja natječaj. Tako je bar bilo prije par godina.

Ako si nekakav branitelj onda imaš prednost makar nemao ni osnovnu školu ali dobrodošli u RH sunce im žareno.

marek45
07.09.2010., 09:33
Ne laprdaj. Ako oni nemaju te pedagoške predmete, onda automatski ti imaš prednost. Mogao si zvati i vodovod da ih pitaš. Šta si mislio da će ti reći? Ako si nestručan, onda možeš dobiti ugovor mislim na 3 mjeseca i svakih 3 mjeseca se obnavlja natječaj. Tako je bar bilo prije par godina.

ako si nestručan dobivaš na 5 mjeseci.

stručan sam! učiteljski fakultet-razredna+informatika (zadnja generacije prije bolonje).
Evo upravo je završio natječaj i nisu me uzeli.

Ako sad nazovem školu i kažem da moraju mene uzet moram se pozvat na neki pravilnik il zakon il odluku il nešto! Pomozite!

Ja ne mogu nać da u zakonu piše ili je vidljivo da ja imam prednost.

Uspio sam naći samo ovo:
ODLUKA O PROGLAŠENJU ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OSNOVNOM ŠKOLSTVU

Članak 77. mijenja se i glasi:
»(1) S osobom koja ima odgovarajuću stručnu spremu, a nema potrebnu pedagoško-psihološku i metodičku naobrazbu, radni se odnos na poslovima učitelja, odnosno stručnog suradnika zasniva uz uvjet stjecanja te naobrazbe.
(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka dužna je steći pedagoško-psihološku i metodičku naobrazbu i položiti stručni ispit u roku od dvije godine od dana zasnivanja radnoga odnosa, u protivnom joj prestaje radni odnos istekom posljednjega dana roka za stjecanje te naobrazbe.«

U sindikatu kažu da bih jedino imao prednost ako bi u natječaju direktno pisalo da se traži osoba koja ima pedagoške kompetencije.
Svi slažu natječaje koji glase: prema Zakonu o odgoju i obrazovanju, a tamo ti piše da se ovi bez pedagoške mogu zaposlit, nigdje ne stoji da ja imam prednost.

HELP!

marek45
07.09.2010., 09:47
"(6) Poslove učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste odnosno preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij na kojem se stječe najmanje 180 ECTS bodova i ima potrebno pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova (u daljnjem tekstu: pedagoške kompetencije) ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste."

to bi bio odgovor na moje pitanje?

Alessa
07.09.2010., 11:46
nemaš nikakvu prednost zakonski.jebiga.

He-Man
07.09.2010., 12:22
...
stručan sam! učiteljski fakultet-razredna+informatika (zadnja generacije prije bolonje).
Evo upravo je završio natječaj i nisu me uzeli.

Ako sad nazovem školu i kažem da moraju mene uzet moram se pozvat na neki pravilnik il zakon il odluku il nešto! Pomozite!
...

HELP!

Koliko sam ja upoznat oni povrh tebe ne smiju uzeti nekog tko nema polozene pp. Tako su barem meni rekli (koji ih nemam jos polozene a javio sam se na par natjecaja - po njima (ravnateljima/skolama) prednost imaju oni sa polozenim ili oni koji su strucni. konkretna situacija, javilo se uciteljica sa pojacanom inf. i iako ih nisu htjeli uzet vec bi radje mene, nisu smjeli. To mi naravno nisu oni rekli, vec znam odredjene ljude po skolama)

Hrc
07.09.2010., 13:40
Mogu muljati s time da traže nekog tko nema državni i s time te sjebu jer ti imaš državni ali ne mogu tražiti dipl. ing. informatike u školi. Mogu ga uzeti na određeno vrijeme ali samo i samo ako nemaju nekog stručnog tj. prof. iako mi nije jasno, tj. vjerujem da ne možeš raditi u srednjoj školi s time tj. da tamo nisi stručan tj. valjda kod nas ne postoji fax za predavati informatiku u srednjoj školi.
Branitelji imaju prednost pred svima ma kakve god ti kvalifikacije imao a on ne, sunce im žareno.

He-Man
07.09.2010., 13:43
dipl.ing.informatike/računarstva sa položenom grupom PP je zakonski izjednačen sa profesorom informatike

MatejScorp13
08.09.2010., 02:09
dipl.ing.informatike/računarstva sa položenom grupom PP je zakonski izjednačen sa profesorom informatike

gdje se mogu vidjeti zakoni u kojima piše koje škole(faks) su izjednačene sa kojim predmetima, odnosno tko može držati nastavu kojeg predmeta (bilo u osnovnoj ili nekoj srednjoj školi), ili tko je tom slučaju "stručan" (ako je to to :ne zna:),,, ja sam našao nešto još iz 2003. ali tu se samo spominje nešto malo a većinom je to dipl.ing., a da li ima šta novo sa ovim bolonjcima, ili nisu još stigli taj zakon izglasati :D

He-Man
08.09.2010., 07:52
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/264604.html

@Hrc: na istom linku ti pise da je voditelj informaticke ucionice "strucni suradnik", i pod to spada dipl ing.inf/rac. S tim da je ovo za osnovnu, za srednju nisam trenutno uspio nac ali znam da je za inf. jos povoljnije jer ulaze u obzir i dipl.ing. elektrotehnike.

Nego, mene zanima nesto drugo.. Ja bih predavao za sad u osnovnoj skoli.. Cini mi se da je strucni ispit razlicit za osnovnu i srednju skolu, pa me zanima ako ja poslozim strucni dok radim u osnovnoj, a kasnije se zaposlim u srednjoj, da li ponovno moram polagat strucni ispit, ili njegov dio koji ima veze sa srednjom?

martinatina
08.09.2010., 12:49
Naš sistem je stavrno ocajan... Jucer me zvali iz jedne skole 30ak km udaljene od mene da oni sad HITNO trebaju prof moje struke, zamjena za porodiljni do kraja školske godine, jer sada ne mogu nikog naći, natjecaj nisu objavili iz nekih razloga... Naime dobili su moj broj na zavodu... Pola sata kasnije me zvala još jedna firma... Svi bi oni da mi sad radimo, a natjecaje nitko nije stavio... To ti je sistem... Mi svi nervozni zasto nema natjecaja, oni nervozni jer trebaju prof, a bas me zanima tko je tome kriv?

castor8
08.09.2010., 13:07
Naš sistem je stavrno ocajan... Jucer me zvali iz jedne skole 30ak km udaljene od mene da oni sad HITNO trebaju prof moje struke, zamjena za porodiljni do kraja školske godine, jer sada ne mogu nikog naći, natjecaj nisu objavili iz nekih razloga... Naime dobili su moj broj na zavodu... Pola sata kasnije me zvala još jedna firma... Svi bi oni da mi sad radimo, a natjecaje nitko nije stavio... To ti je sistem... Mi svi nervozni zasto nema natjecaja, oni nervozni jer trebaju prof, a bas me zanima tko je tome kriv?

blago tebi, nismo svi te srece :(
receno je vec da ministarstvo kasni sa odobrenjima natjecaja

Alessa
08.09.2010., 13:29
.. Ja bih predavao za sad u osnovnoj skoli.. Cini mi se da je strucni ispit razlicit za osnovnu i srednju skolu, pa me zanima ako ja poslozim strucni dok radim u osnovnoj, a kasnije se zaposlim u srednjoj, da li ponovno moram polagat strucni ispit, ili njegov dio koji ima veze sa srednjom?

ne moraš.
... Mi svi nervozni zasto nema natjecaja, oni nervozni jer trebaju prof, a bas me zanima tko je tome kriv?

kriv je zakon po kojem možeš počet radit bez natječaja i tako možeš radit najdulje 2 miseca, tako da im se ne žuri za natječaj.nisu oni nervozni,briga njih.

M&Ms
08.09.2010., 13:32
Evo da s vama podijelim svoje iskustvo. Godinu i pol sam bila na zamjeni (tj još sam do kraja polugodišta) u školi, svega 6sati u učionici, javila se na natječaj, primili me friško s faxa bez ikakve veze i poznanstva. Vjerojatno je plus bio što živim 10min autom od mjesta rada.
Sada kako sam još malo tamo, pratim oglase, pa čak i za 3županije, ali ništa (iako me malo ljuti što talijanski ne znam dovoljno dobro da bi se mogla prijaviti u koju istarsku školu).
Dvije moje kolegice su otišle u Bjelovarsko-bilogorsku, tj Požeško-slavonsku županiju, jer tu posao nisu uspjele dočekati (naravno, radi se o zamjenama). Jedna od njih je čak i stan dobila na korištenje, što dovoljno govori o tome koliko im je hitno netko trebao. Ne znam je li tko od mojih kolega uspio ubosti nešto za stalno. Vjerojatno jest, ali jako jako malen broj njih.
Meni također ne bi bio problem na neko vrijeme otići trbuhom za kruhom, ali čekam da stručni skinem s grbače. Vidjet ćemo što bude s tim.

Nego, jeste li gledali jučerašnje reportaže na dnevnicima, o novom pravilniku ocjenjivanja? Dojmovi? Ja ga još nisam pročitala, ali mi je na vrhu reading liste.

allegra8
08.09.2010., 13:50
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje. Završila sam petu godinu faksa (tj. drugu na diplomskom studiju), dvije studijske grupe, nastavnički smjer. Položila sve ispite, trenutno pišem diplomski. Zanima me mogu li raditi u školi prije nego što dobijem diplomu? Čula sam različite informacije, ali ne znam gdje mogu dobiti točan odgovor na to pitanje...

Brlj4
08.09.2010., 14:03
Možeš, ali ti je plaća SSS. Znači oko 2500kn (tak je meni bila).

MatejScorp13
08.09.2010., 14:32

e to je što sam i ja našao, samo sam pogriješio, nije iz 2003. nego 1996. :kava:
i tu se spominje evo za primjer za matematiku da treba dipl.ing. matematike a opet na taj posao može ići dipl.ing. elektrotehnike,,, ili slični primjeri kako za fiziku, biologiju, kemiju sve trebaju dipl.ing. fizike, biologije, kemije ... šta je s onima strukama koji su "srodni" pa se može raditi, ili to samo na max. 5 mj. :confused:

castor8
08.09.2010., 15:56
Nego, jeste li gledali jučerašnje reportaže na dnevnicima, o novom pravilniku ocjenjivanja? Dojmovi? Ja ga još nisam pročitala, ali mi je na vrhu reading liste.
ja ga ne nadjem, pa ajd ak ti nije problem postavi link.
sto se tice ovog sto sam cuo u dnevniku, nije lose, ono za definiranje ispita na pocetku polugodista se ionako zna unaprijed ako se radi po programu sto je u matematici i fizici vrlo cesto
sankcije za prepisivanje i brbljanje ok, samo tesko provedivo

charlizeos
08.09.2010., 16:03
nije još izašao taj pravilnik i mislim da se ne može još nigdje pročitati u cjelosti, ne znam odakle su novinari iskopali te detalje, u škole nije još došao pošto nije još ni stupio na snagu, tj. nije ni potpisan

M&Ms
08.09.2010., 16:22
Jelda još to nije vani?
Zato me zatekla ta reportaža, reko pa kako mi je to uspjelo promaknut, nitko ništa na poslu to spominjao nije..
Ajd, vidjet ćemo šta i kad će se pojavit crno na bijelom.

Brlj4
08.09.2010., 16:52
Da mi je vidjet budalu dipl. ing. mat. koja ide radit u školu sa svojim opcijama :rofl:. Ili ferovca po tom pitanju. Inače sva ostala inženjerija se vodi ko nestručno.

charlizeos
08.09.2010., 16:55
ako nemaju gdje raditi, moraju i u školu, svako iskustvo je dragocjeno, nekome se možda svidi,a pa ostane

ja recimo bih otišla iz škole jedino u neku putničku agenciju, volim raditi sa djecom, a najviše mi odgovara radno vrijeme i mjesec dana praznika preko ljeta, a i zimsko i proljetno ferije jako dobro dođe

miljenka1975
08.09.2010., 18:31
ako nemaju gdje raditi, moraju i u školu, svako iskustvo je dragocjeno, nekome se možda svidi,a pa ostane

Točno tako. Danas situacija nije takva da se može puno birati i mora čovjek biti zahvalan da uopće uspije naći nešto na razini VSS. Meni su se znali podsmijehivati kad sam slala molbe po selima u Vukovarsko-srijemskoj županiji:rolleyes:, ali meni nije ispod časti.

Alessa
08.09.2010., 18:40
Meni su se znali podsmijehivati kad sam slala molbe po selima u Vukovarsko-srijemskoj županiji:rolleyes:, ali meni nije ispod časti.

neka se smiju.po selima je najbolje i najlipše radit.to je vrh vrhova rada u prosvjeti.:s
ozbiljno mislim.

charlizeos
08.09.2010., 18:53
puno je bolje i lakše raditi sa djecom sa sela nego iz grada

miljenka1975
08.09.2010., 18:56
Na selu su djeca puno pristojnija. Radila sam u gradu, u gimnaziji i tu nema ni P od pristojnosti i ni P od poštovanja prema nastavniku.

Alessa
08.09.2010., 19:09
puno je bolje i lakše raditi sa djecom sa sela nego iz grada

Na selu su djeca puno pristojnija. Radila sam u gradu, u gimnaziji i tu nema ni P od pristojnosti i ni P od poštovanja prema nastavniku.

da,zato i kažem da je na selu savršeno radit.još ako postoji koji dodatak na radne uvjete :s

Brlj4
08.09.2010., 21:06
Istina istina, stvarno su djeca dobra po manjim mjestima.

He-Man
09.09.2010., 07:10
Da mi je vidjet budalu dipl. ing. mat. koja ide radit u školu sa svojim opcijama :rofl:. Ili ferovca po tom pitanju. Inače sva ostala inženjerija se vodi ko nestručno.

Evo ja sam ta budala. Možemo i sredit da me vidiš, ako baš to tako žarko želiš

Attack
09.09.2010., 07:29
Točno tako. Danas situacija nije takva da se može puno birati i mora čovjek biti zahvalan da uopće uspije naći nešto na razini VSS. Meni su se znali podsmijehivati kad sam slala molbe po selima u Vukovarsko-srijemskoj županiji:rolleyes:, ali meni nije ispod časti.

vukovarsko-srijemska rulz, u mojoj školi nas ima oko 16-17 ispod 30 godina, svi poceli radit unazad godinu dana, kolektiv za poželit, atmosfera u zbornici odlična, i stariji profesori su malo živnili uz nas mlađe

ravnateljicina filozofija pomlađivanja :s:s:s:s

Hrc
09.09.2010., 10:40

@Hrc: na istom linku ti pise da je voditelj informaticke ucionice "strucni suradnik", i pod to spada dipl ing.inf/rac. S tim da je ovo za osnovnu, za srednju nisam trenutno uspio nac ali znam da je za inf. jos povoljnije jer ulaze u obzir i dipl.ing. elektrotehnike.

Nego, mene zanima nesto drugo.. Ja bih predavao za sad u osnovnoj skoli.. Cini mi se da je strucni ispit razlicit za osnovnu i srednju skolu, pa me zanima ako ja poslozim strucni dok radim u osnovnoj, a kasnije se zaposlim u srednjoj, da li ponovno moram polagat strucni ispit, ili njegov dio koji ima veze sa srednjom?

Ma uzimaju koga nađu jer ja dosad nisam čuo da postoji fax koji bi obrazovao ljude za profesora informatike u srednjoj. Jedan prof predaje u srednjoj a završio je matematiku na PMFu.

A ovo s prepisivanjem i pravilnikom samo govori kako je divan naš obrazovni sustav i ljudi koji tamo rade. Nekome treba govoriti da klinci ne smiju prepisivati i još se čude tome kao pura govnetu.

Brlj4
09.09.2010., 11:34
Evo ja sam ta budala. Možemo i sredit da me vidiš, ako baš to tako žarko želiš

Ali zašto kao inženjerac matematike? Ima toliko boljih drugih opcija osim škole! Bar u ZG. Ili nisi is ZG? Ili si toliko lud da obožavaš raditi u školi, ili jednostavno nemaš ambicija?

I možemo se nać, np.

He-Man
09.09.2010., 12:06
nisam dipl.ing.mat već računarstva (FER). Boljih opcija po čemu? Plaći? Svakako. Mislim da sam negdje na ovoj temi ili nekoj sličnoj napisao da bi mi u školi plaća bila odokativno duplo manja od ove koju trenutno imam ili bih imao.

Dalje?

Po čemu je negdje drugdje toliko bolje? Misliš da se novac ne može zaraditi nekim drugim načinima, pogotovo čovjeku moje struke? Onaj prof. inf. što u srednjoj školi, zaboravih u kojem gradu, radi part time iz gušta a u slobodno vrijeme diže poštene pare na modulima koje prodava Microsoftu i kompaniji. Misliš da je on budala jer radi u školi? Ili je neambiciozan? Čime uopće ti mjeriš nečiju ambicioznost? Karijerom? Veličinom stana, auta? Misliš da profesor ne može ništa od tog postići (naranvo, ne može samo sa prosvjetnom plaćom)? Ili da je svima to bitno? I onda ako ne upadaju u tvoj zamišljeni kalup, neambiciozni su?

Čak bih se usudio izdvojiti informatiku od većine ostalih predmeta (nemajući namjeru omalovažavati ni jedan) što se tiče nekakvih vanjskih mogućnosti.

Btw nisu svi pri upisu faxa imali cijeli život isplaniran i zacrtan. Ono što sam dobio FER-om je jedna širina, broj opcija kao što ti kažeš. A trpat ljude u isti koš je maloumno. Netko će preći raditi u školu jer je ostao bez posla u struci, netko silom nekakvih drugih prilika, neko radi praznika, netko radi manjeg pritiska, netko radi ljubavi prema radu sa djecom/edukaciji.. Naravno, netko će i suckirati u tome. Netko će briljirati. Ali etiketiranje ljudi po fax-u koji su završili...

Svoj skup razloga nisam dužan niti imam namjeru elaborirati javno

PS - da nije tih "ludih" ljudi, koji obožavaju raditi u školi, ne bi ti prijatelju moj, a ni svi ostali imali ni desetinu znanja koje ste stekli, ni ugodnih sjećanja. Malo razmisli pa se sjeti koliko ti je kroz školovanje bilo ugodno biti na nečijem satu, razgovarati i upijati nečija predavanja, a koliko si neka mrzio. Na žalost, kvaliteta odnosno volja profesora/učitelja u tome ima jako veliku ulogu

miljenka1975
09.09.2010., 13:28
nisam dipl.ing.mat već računarstva (FER). Boljih opcija po čemu? Plaći? Svakako. Mislim da sam negdje na ovoj temi ili nekoj sličnoj napisao da bi mi u školi plaća bila odokativno duplo manja od ove koju trenutno imam ili bih imao.

Dalje?

Po čemu je negdje drugdje toliko bolje? Misliš da se novac ne može zaraditi nekim drugim načinima, pogotovo čovjeku moje struke? Onaj prof. inf. što u srednjoj školi, zaboravih u kojem gradu, radi part time iz gušta a u slobodno vrijeme diže poštene pare na modulima koje prodava Microsoftu i kompaniji. Misliš da je on budala jer radi u školi? Ili je neambiciozan? Čime uopće ti mjeriš nečiju ambicioznost? Karijerom? Veličinom stana, auta? Misliš da profesor ne može ništa od tog postići (naranvo, ne može samo sa prosvjetnom plaćom)? Ili da je svima to bitno? I onda ako ne upadaju u tvoj zamišljeni kalup, neambiciozni su?

Čak bih se usudio izdvojiti informatiku od većine ostalih predmeta (nemajući namjeru omalovažavati ni jedan) što se tiče nekakvih vanjskih mogućnosti.

Btw nisu svi pri upisu faxa imali cijeli život isplaniran i zacrtan. Ono što sam dobio FER-om je jedna širina, broj opcija kao što ti kažeš. A trpat ljude u isti koš je maloumno. Netko će preći raditi u školu jer je ostao bez posla u struci, netko silom nekakvih drugih prilika, neko radi praznika, netko radi manjeg pritiska, netko radi ljubavi prema radu sa djecom/edukaciji.. Naravno, netko će i suckirati u tome. Netko će briljirati. Ali etiketiranje ljudi po fax-u koji su završili...

Svoj skup razloga nisam dužan niti imam namjeru elaborirati javno

PS - da nije tih "ludih" ljudi, koji obožavaju raditi u školi, ne bi ti prijatelju moj, a ni svi ostali imali ni desetinu znanja koje ste stekli, ni ugodnih sjećanja. Malo razmisli pa se sjeti koliko ti je kroz školovanje bilo ugodno biti na nečijem satu, razgovarati i upijati nečija predavanja, a koliko si neka mrzio. Na žalost, kvaliteta odnosno volja profesora/učitelja u tome ima jako veliku ulogu

Mislim da Brlj nije jedina osoba koja tako razmišlja, jer ljudi koji rade većinom nisu svjesni kako je u Hrvatskoj teško doći do posla. Opcije za određene struke teoretski postoje, a koliko se mogu primijeniti u praksi? Kod nas ide većina poslova, pogotovo boljih, preko veze, tako da se zaista ne treba čuditi tome što inženjer matematike radi u školi. A ako ga rad u školi veseli, onda još bolje.
Ja sam prof. stranih jezika i meni se ljudi koji nisu iz struke čude kako to da ja ne radim na nekom super plaćenom poslu. To je stvar neupućenosti u to kako stvari funkcioniraju u određenoj struci. Ako nekome kažeš da si prof. njemačkog, on odmah vidi karijeru u prevođenju i kao da se kupaš u lovi. Rekla sam da mi se čude što šaljem molbe u sela u Slavoniji, a čude se oni koji nikad u prosvjeti posao tražili nisu.

Ali zašto kao inženjerac matematike? Ima toliko boljih drugih opcija osim škole! Bar u ZG. Ili nisi is ZG? Ili si toliko lud da obožavaš raditi u školi, ili jednostavno nemaš ambicija?

I možemo se nać, np.

Zašto bi netko bio lud, ako voli raditi u školi?

miljenka1975
09.09.2010., 13:32
vukovarsko-srijemska rulz, u mojoj školi nas ima oko 16-17 ispod 30 godina, svi poceli radit unazad godinu dana, kolektiv za poželit, atmosfera u zbornici odlična, i stariji profesori su malo živnili uz nas mlađe

ravnateljicina filozofija pomlađivanja :s:s:s:s

Glupo mi je što se na manja mjesta gleda s visoka. Ako ti treba posao, otići ćeš tamo gdje se ponudi prilika za posao, a onome kome je bitnije naći posao "na nivou", tj. u gradu, taj neka bude kući.
Meni da upali molba u Vukovarsko-srijemskoj županiji, išla bih raditi dok kažeš keks.
Drago mi je da ti je atmosfera u školi dobra.

Brlj4
09.09.2010., 15:03
Pošteno, svodi se na stvar osobnog odabira.

Netko radije bira bolje radno vrijeme za manje pare nego prekovremene i rad subotom za solidniju plaću u privredi. Pa tak to i ide. Ak postoji izbor to je. Ali za nekog tko ne planira imati obitelj sigurno je drugi izbor očitiji.

melita
09.09.2010., 16:07
zna li tko, jel bila plaća?

Brlj4
09.09.2010., 16:11
Ne. :D Pa 9. je. Bit će sutra.

melita
09.09.2010., 16:12
nekad zna sjest i 9. hića je :D

philippa392
09.09.2010., 17:13
Ma uzimaju koga nađu jer ja dosad nisam čuo da postoji fax koji bi obrazovao ljude za profesora informatike u srednjoj. Jedan prof predaje u srednjoj a završio je matematiku na PMFu.

Kako nema? Na PMF-u ima na odsjeku fizike nastavnički smjer Fizika i informatika. Na PMF-MO ima nastavnički smjer Matematika i informatika. I u Osijeku na odjelu za matematiku ima nastavnički studij matematike i informatike.

allegra8
09.09.2010., 17:24
ej ljudi, jedno pitanje. Gdje mogu nabaviti "dokaz da ne postoje zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi"?
riječ je o potvrdi o nekažnjavanju ili o nečem drugom?

Dugonoga
09.09.2010., 17:46
Da, cini mi se da je to potvrda o nekaznjavanju, a to se dobije od suda u mjestu prebivalista.
Znam da se cini kao da se ovdje dolazim samo zaliti :) Ali, cini mi se da ikada manje oglasa za posao ili traze strucni ili je rad na 1 mjesec, a to je neprihvatljivo. Ovo postaje sve gore iz dana u dan.

castor8
09.09.2010., 19:27
Da, cini mi se da je to potvrda o nekaznjavanju, a to se dobije od suda u mjestu prebivalista.
Znam da se cini kao da se ovdje dolazim samo zaliti :) Ali, cini mi se da ikada manje oglasa za posao ili traze strucni ili je rad na 1 mjesec, a to je neprihvatljivo. Ovo postaje sve gore iz dana u dan.

slazem se, uzasna godina. u ovo vrijeme prosle godine samo za osjecko baranjsku zupaniju je bilo 15 strana a sad za cijelu hrvatsku ima toliko, mislim na stranice hzza
voda je do grla i ja prihvacam i selidbu, vidjet cemo sta ce bit, dosad sve odbijenice, niko ni na razgovor ne zove :(

charlizeos
09.09.2010., 21:22
sve manje je djece i razreda, te se stoga preraspoređuju kadrovi koje imaju
došlo je odobrenje od ministarstva da smijemo primiti nekoga na upražnjeno radno mjesto, znači bit će i natječaj, ali što vrijedi kad su već poslali nekoga

Dugonoga
10.09.2010., 12:58
slazem se, uzasna godina. u ovo vrijeme prosle godine samo za osjecko baranjsku zupaniju je bilo 15 strana a sad za cijelu hrvatsku ima toliko, mislim na stranice hzza
voda je do grla i ja prihvacam i selidbu, vidjet cemo sta ce bit, dosad sve odbijenice, niko ni na razgovor ne zove :(

Ja nisam ni odbijenice dobila nego jednostavno nitko ne zove. Prihvatila bih i selidbu kad bi samo bilo natjecaja. Ono sto vidim po Zagrebu da ima to je da ili traze strucni ili je rad na samo mjesec dana. Ne znam hoce li vise biti natjecaja, rekla sma sebi da si davam rok do kraja 9. mj., a onda cu vidjeti sto cu.

Richeilleu
10.09.2010., 13:54
Prekrasno su počeli novu školsku godinu, 10., a u OŠ nije bila plaćica.

charlizeos
10.09.2010., 16:35
ipak je sjela plaća

SamoMaloSebe
10.09.2010., 16:48
Kaj je? Sigurno? Joj, to bi bilo jako dobro... Tko je provjerio?

charlizeos
10.09.2010., 17:02
meni je sjela na tekući, imam net-banking

allegra8
10.09.2010., 17:10
Ako nije tajna, vi koji se žalite da nema posla, što predajete?

Brlj4
10.09.2010., 19:31
Mogu pogodit?! Hrvatski!! Ili razredna nastava.

Orleanska I.
10.09.2010., 19:35
Dobro, ja se još nemam pravo žaliti jer još nisam diplomirala, ali kad se budem žalila, upisat ću se na listu onih koji bi trebali predavati hrvatski, a nemaju posla. :)

charlizeos
10.09.2010., 19:36
mislim da je učitelja hrvatskog, biologije i kemije najviše na birou

Blue Dreams
11.09.2010., 13:17
Znate li koji se dodatni kolegiji iz pedagoške grupe predmeta moraju položiti ako netko želi sa diplomom sa ekonomije (5 godina, jel) predavati ekonomsku grupu predmeta u srednjoj školi? I mogu li se ti kolegiji polagati uporedno sa preddiplomskim/diplomskim studijem te moraju li se i onda platiti oko 7000 kn?
Kolegica se raspituje jer je sad završila diplomski, pa rekoh da ja pitam za sebe kako bih si ostavila sve opcije otvorene...

ksenija_2
11.09.2010., 14:16
Mislim da su u pitanju pedagogija, didaktika, psihologija i metodika nastave. No za detalje neka ti netko upućeniji napiše točno.

Phoebos Apollon
11.09.2010., 16:39
meni se čini da je burza najzasićenija povjesničarima. Njih ima gdje se god okreneš.
Svatko zna 2-3 povjesničara koji ne mogu ni u školu uletit, a kamoli u neke druge institucije.
Već zapošleni prof. povijesti su uglavnom ljudi 30-50 god. Znam ih 10-ak iz različitih škola,
situacija je tipično takva...
A opet, situacija ovisi i o predmetu. Negdje kronično fali neki kadar jer studija nema, a negdje
je i po 100 ljudi na jedno radno mjesto jer u tom gradu postoji studij, a grad s malo opcija
(npr. Pula).

He-Man
11.09.2010., 17:33
Znate li koji se dodatni kolegiji iz pedagoške grupe predmeta moraju položiti ako netko želi sa diplomom sa ekonomije (5 godina, jel) predavati ekonomsku grupu predmeta u srednjoj školi? I mogu li se ti kolegiji polagati uporedno sa preddiplomskim/diplomskim studijem te moraju li se i onda platiti oko 7000 kn?
Kolegica se raspituje jer je sad završila diplomski, pa rekoh da ja pitam za sebe kako bih si ostavila sve opcije otvorene...

ova 4 predmeta, s tim da više nije 7000 već blizu 9 sa svim upisninama, indexom itd...

Brlj4
11.09.2010., 19:45
meni se čini da je burza najzasićenija povjesničarima. Njih ima gdje se god okreneš.
Svatko zna 2-3 povjesničara koji ne mogu ni u školu uletit, a kamoli u neke druge institucije.
Već zapošleni prof. povijesti su uglavnom ljudi 30-50 god. Znam ih 10-ak iz različitih škola,
situacija je tipično takva...
A opet, situacija ovisi i o predmetu. Negdje kronično fali neki kadar jer studija nema, a negdje
je i po 100 ljudi na jedno radno mjesto jer u tom gradu postoji studij, a grad s malo opcija
(npr. Pula).

A da, zeznu se pa ne uzmu i neki drugi predmet uz to.

mišica27
12.09.2010., 10:19
Konačno da se i ja pohvalim, dobila sam posao na zamjeni u gimnaziji.:):)

E sad, ono što mene zanima je što smijem, a što ne smijem, pritom mislim na disciplinu i provođenje iste kao i ocjenjivanje. Pa ako znate gdje mogu naći pravilnike o tome, molim vas....unaprijed sam vam jako zahvalna.

charlizeos
12.09.2010., 10:34
čestitam, baš super, koliko ćeš ostati?
svaka škola ti ima svoj statut i pravilnike
pravilnik za ocjenjivanje ti je isti za sve, mislim da ga imaš na stranici od mzos
pravilnik o kućnom redu škole traži od ravnatelja ili kolega, tamo piše kakve su kazne
najbolje da popričaš sa kolegama što oni rade da kazne učenike

miljenka1975
12.09.2010., 13:06

:top::top::top:

Brlj4
12.09.2010., 15:09

E sad, ono što mene zanima je što smijem, a što ne smijem, pritom mislim na disciplinu i provođenje iste kao i ocjenjivanje. Pa ako znate gdje mogu naći pravilnike o tome, molim vas....unaprijed sam vam jako zahvalna.

Zove se Pravilnik o praćenju i ocjenjivanju u osnovnim i srednjim školama afaik.

Attack
12.09.2010., 15:11
Mislim da su u pitanju pedagogija, didaktika, psihologija i metodika nastave. No za detalje neka ti netko upućeniji napiše točno.

eo u Osijeku je stanje ovako http://web.ffos.hr/?id=63

mišica27
12.09.2010., 19:06
čestitam, baš super, koliko ćeš ostati?
svaka škola ti ima svoj statut i pravilnike
pravilnik za ocjenjivanje ti je isti za sve, mislim da ga imaš na stranici od mzos
pravilnik o kućnom redu škole traži od ravnatelja ili kolega, tamo piše kakve su kazne
najbolje da popričaš sa kolegama što oni rade da kazne učenike

Joj, ne znam ni sama. Žena ide na operaciju pa sve ovisi kakvi će biti nalazi prije, kako će teći oporavak. Oko dva mjeseca. Ali žena je starija, tako da...

Pročitala sam taj pravilnik. To mi je jasno...iako govore da dolazi novi!

A mene je više zanimalo, npr. ako mi je netko nemiran, bezobrazan...i ja ga pitam pod koju rubriku ide ta ocjena. Iz onoga što ga pitam ili zalaganje. To me kolegica zbunila jer je rekla pod zalaganje. A meni je nekako logično da ide u onu rubriku što pitam. Jel tak? Jer zalaganje je zalaganje...nenapisane zadaće, aktivnost/neaktivnost..., ali ako već pitam da bih smirila, onda mi to logično ide pod znanje.

Brlj4
12.09.2010., 19:19
Ja pod usmeno, i onda ostavim da se paca barem jedan roditeljski. :E

charlizeos
12.09.2010., 19:32
ja u rubrikama ni nemam zalaganje, tako da uvijek upišem pod usmeno

slobodno ti tako podijeli par loših ocjena, vidjet ćeš da će se smiriti

mišica27
12.09.2010., 22:49
A čuj, zato i pitam jer želim odmah na početku postaviti pravila igre, što i jesam. Samo nisam znala ove tehnikalije oko toga što smijem, a što ne smijem. Znaš da sad dječica imaju enormna prava!!!:D

castor8
13.09.2010., 10:59
ja u rubrikama ni nemam zalaganje, tako da uvijek upišem pod usmeno

slobodno ti tako podijeli par loših ocjena, vidjet ćeš da će se smiriti

u matematici ima jedna prazna rubrika gdje se upise zalaganje, sad nisam siguran da li svi predmeti imaju praznu rubriku
btw. da li se na puckom otvorenom ucilistu tj. obrazovanju odraslih, racuna pripravnicki staz?

Orleanska I.
13.09.2010., 12:02
Kad smo već kod zalaganja... je li istina da se u osnovnoj školi ne ocjenjuje posebno zalaganje?

charlizeos
13.09.2010., 12:02
pripravnički se računa samo u obveznim osnovnim i srednjim školama, čak nisam sigurna da li se računa i ako radiš u privatnoj školi, mislim da ne

charlizeos
13.09.2010., 12:04
zalaganje se po pravilu ne ocjenjuje, ali ti uvijek možeš, neće ti nitko ništa, obično oni koji imaju malo sati tjedno, npr. likovni, tehnički i sl. kad ne mogu skupiti dovoljno ocjena, onda daju ocjene iz zalaganja, pošto u svakoj rubrici u imeniku moraš imati u svakom polugodištu po 2 ocjene

nosko5
13.09.2010., 13:36
A Samo nisam znala ove tehnikalije oko toga što smijem, a što ne smijem. Znaš da sad dječica imaju enormna prava!!!:D
Evo prosvjetarskog šljama u pravom svjetlu. Negativno selektirani, frustrirani navodno malim, a u stvari za prikazani nerad i neposobnost izrazito prevelikim plaćama, nezadovoljni time što ih moderno društvo temeljeno na tržišnomu gospodarstvu smješta tamo gdje ih zaslužuju - iživljavali bi se na djeci i to ocjenom, za koju uobće nemaju pojma čemu služi. Da to pokušaš raditi mojem djetetu, potegao bih sve moguće veze da te se baci naglavce iz svih hrvatskih škola.

Phoebos Apollon
13.09.2010., 14:49
Evo prosvjetarskog šljama u pravom svjetlu. Negativno selektirani, frustrirani navodno malim, a u stvari za prikazani nerad i neposobnost izrazito prevelikim plaćama, nezadovoljni time što ih moderno društvo temeljeno na tržišnomu gospodarstvu smješta tamo gdje ih zaslužuju - iživljavali bi se na djeci i to ocjenom, za koju uobće nemaju pojma čemu služi. Da to pokušaš raditi mojem djetetu, potegao bih sve moguće veze da te se baci naglavce iz svih hrvatskih škola.

Piše se uoPće. Očito se na tebi nisu dovoljno iživljavali.
Uostalom, cura traži savjet. Ovdje ima ljudi koji u školama rade
xy godina i znaju pomoći. I nije kriva ona, nego faks na kojem
dobiješ diplomu iako dnevnik vidiš tek kad dođeš prvi put
u razred (pa čak i studenti pedagogije, a dnevnik nije nuklearna
tehnologija, nego komad celuloze).
Ako predavaš povijest, reći ću ti iz vlastitog iskustva.
Imam četiri rubrike: pismeni, usmeni, kartografiju i zalaganje. U zalaganje dobijemo ocjenu iz sudjelovanja u nastavi (znači, odgovara netko povijest i daš mu jednu ocjenu u usmeno ispitivanje i jednu iz zalaganja) + tu dobijemo ocjene iz seminarskog, prezentacija, plakata itd. itd... Još sam svjež (u školskoj klupi) pa slobodno pitaj.
U hrvatskom nemamo rubriku zalaganje, jer fizički ne stane.
Drž se, Mišice! :D

nosko5
13.09.2010., 15:29
Piše se uoPće.
Ne će dugo, jer u pripremi je domoljubni Pravopis.:kava:

Phoebos Apollon
13.09.2010., 16:00
Ne će dugo, jer u pripremi je domoljubni Pravopis.:kava:

Znajući da ih je na snazi već 5, ne bi me ni čudilo da izađe neki
novi, "čisti"...

trivial
13.09.2010., 17:19
Znajući da ih je na snazi već 5, ne bi me ni čudilo da izađe neki
novi, "čisti"...

Zna se koji je pravopis službeni - Babić-Finka-Moguš iz 1996. ;)
Nema ih baš toliko kao što se govori. * :D

*Postoje četiri. :rofl:

miljenka1975
13.09.2010., 18:01

Nije to nikakvo iživljavanje. Ako su djeca nemirna, treba ih kazniti da se smire. A jedino što djeluje je negativna ocjena. Ja sam tako radila i kad se pojavio nekakav prigovor od strane roditelja, lijepo sam objasnila što im je sinčić ili kćerkica radio/radila na satu. Ljude je bilo sram i ispričali su se, a maloj više na pamet nije palo da radi gluposti.
U razredu sam ja, nastavnica, šef, i prema tome, ako ja ne dozvoljavam nered, pričanje, ulazak i izlazak iz razreda kao da smo na tramvajskoj stanici, jedenje i pijenje na satu, ako ti se ne sviđa, pokupi papire i odi drugamo gdje će ti to dozvoljavati. Takva "filozofija" vlada u mojoj školi i ravnatelj je potpuno podržava.

nosko5
13.09.2010., 19:35
U razredu sam ja, nastavnica, šef, i prema tome, ako ja ne dozvoljavam nered, pričanje, ulazak i izlazak iz razreda kao da smo na tramvajskoj stanici, jedenje i pijenje na satu, ako ti se ne sviđa, pokupi papire i odi drugamo gdje će ti to dozvoljavati. Takva "filozofija" vlada u mojoj školi i ravnatelj je potpuno podržava.
Ako hoćeš biti bilo čiji šef - izvoli otvoriti svoju školu pa tamo gazduj kome hoćeš. Izvoli shvatiti da sam ti ja kao roditelj svog djeteta - poslodavac te da ti nemaš nikave dionice i vlasnički udio u javnoj školi . Živimo u kapitalizmu, tko ne sluša poslodavca, dobije nogom u du*e. Takova socijalistička vremena u kojima je učo smio misliti da je nekakova vlast odavna su prošla. Tako i tako ste skupljeni s kolca i konopca, polovica vas je završila višu uzaludnu, "jezičari" imaju 3 stupnja Varšavske i još biste nekoga maltretirali? Ne će moći. Htjeli ste 3 mjeseca godišnjeg i radno vrijeme od 5 sati dnevno, a pedagošku nesposobnost biste kompenzirali lošim ocjenama? Snađite se, drugarice i drugovi prosvjetari, ali ne na račun psihičkog zdravlja naših klinaca. :kava:

celesta
13.09.2010., 19:50
nosko, molim te odi raditi u školu na makar tjedan dana pa onda pričaj o radnom vremenu od 5 sati dnevno i roditeljima poslodavcima koje učitelji moraju slušati

nosko5
13.09.2010., 20:01
nosko, molim te odi raditi u školu na makar tjedan dana pa onda pričaj o radnom vremenu od 5 sati dnevno i roditeljima poslodavcima koje učitelji moraju slušati
Nitko vas nije puškom tjerao u školnike. Ima i drugih lijepih zanimanja, neka su čak i u recesiji dosta tražena.:kava:

mišica27
13.09.2010., 20:22

Čuj dragi/draga moj/a....ako mi tvoje dijete skače po glavi, ukoliko ne prestaje ometati nastavu, ako to već i drugoj djeci ide na živce, ako ga dva puta opomenem...a pa da...onda ću ga, kad ne treba slušati jer očito sve zna, pitati, i naravno, dati ocjenu koju zaslužuje!!!

Posebice u gimnaziji, školi koju djeca odabiru prema vlastitom nahođenju, sklonostima i planovima za budućnost.

A ja to ovdje nisam pitala jer će mi to biti jedino i svakodnevno sredstvo provođenja discipline, nego stoga što odmah u početku moram postaviti jasna pravila....a ne mogu nešto reći da će tako biti, a da onda naknadno saznam da to ne smijem. Naime, to mi u startu narušava autoritet i pokazuje da ne znam posao.

Ok??

I da, onda ti upiši svoje dijete u školu gdje će mu dozvoljavati da slooooobodno skače profesoru po glavi. U školu se dijete, koliko znam, šalje da nešto nauči, a ako ona lakira nokte i čita novine.....ne mora ona ići u školu, neka ostane doma tebi to raditi. Meni neće pa stoga ja i postavljam neka pravila kojih se valja držati.

P.S. Još nisam dobila ni prvu plaću i sretna sam što ću je uopće dobiti, tako da ti taj dio argumentacije ne stoji!

SamoMaloSebe
13.09.2010., 20:32
De, molim vas, a zašto se pobogu s ovim raspravljate? :misli: Trolina da ne može biti veća... Nitko ne može živjeti u stvarnom svijetu i imati takvo mišljenje za ozbiljno... Ono je dobro samo ako se hoće svađati s hrpicom prosvjetara, a ovdje ju je našao... Inače ne postoji.

nosko5
13.09.2010., 20:35
I da, onda ti upiši svoje dijete u školu gdje će mu dozvoljavati da slooooobodno skače profesoru po glavi. U školu se dijete, koliko znam, šalje da nešto nauči, a ako ona lakira nokte i čita novine.....ne mora ona ići u školu, neka ostane doma tebi to raditi. Meni neće pa stoga ja i postavljam neka pravila kojih se valja držati.

Ja ti kao porezni obveznik dajem plaću za tvoj "rad". Dakle - ja sam ti gazda i ja sam taj koji postavlja pravila, a budem li nezadovoljan tvojim radom - postoje u školskom sustavu mehanizmi da se na tvoj loš rad skrene pozornost nadležnima. Pa ti vidi gdje će te bahatost dovesti, a i sama priznaješ da nemaš ni jednog dana radnoga staža.

nosko5
13.09.2010., 20:45
Eto što se dobije kada se lijenčine iz našega školskoga sustava suoči s realnim stanjem stvari. Takovi na slične načine vrijeđaju i djecu koju im povjeravamo na dobar dio dana. Što možemo uobće očekivati od takovoga nastavničkoga kadra? Bojim se, vrlo malo. Zaustavimo ih na vrijeme, dosljedno prijavljujmo svaki propust prosvjetnim inšpekcijama, natjerajmo ih da rade po propisima - budućnost je naše djece u pitanju. Drago mi je da se sami razkrinkavaju!

miljenka1975
13.09.2010., 20:53
Ako hoćeš biti bilo čiji šef - izvoli otvoriti svoju školu pa tamo gazduj kome hoćeš. Izvoli shvatiti da sam ti ja kao roditelj svog djeteta - poslodavac te da ti nemaš nikave dionice i vlasnički udio u javnoj školi . Živimo u kapitalizmu, tko ne sluša poslodavca, dobije nogom u du*e. Takova socijalistička vremena u kojima je učo smio misliti da je nekakova vlast odavna su prošla. Tako i tako ste skupljeni s kolca i konopca, polovica vas je završila višu uzaludnu, "jezičari" imaju 3 stupnja Varšavske i još biste nekoga maltretirali? Ne će moći. Htjeli ste 3 mjeseca godišnjeg i radno vrijeme od 5 sati dnevno, a pedagošku nesposobnost biste kompenzirali lošim ocjenama? Snađite se, drugarice i drugovi prosvjetari, ali ne na račun psihičkog zdravlja naših klinaca. :kava:

Ja se na tvoju razinu vrijeđanja i trolanja neću spuštati.
Ti meni poslodavac sigurno nisi. Moj je poslodavac gospodin ravnatelj.:) Kada budeš završio jedan od nastavničkih fakulteta i radio 10-ak godina u školi, onda možeš ocjenjivati kakav je posao u školi. Meni učenici sigurno neće pušiti u razredu, slušati glazbu, dolaziti pijani i drogirani. Rezultat roditeljske nesposobnosti su slučajevi pušenja u razredu i dolasci pod utjecajem koječega. Itekako sam šef, jer imam sve mehanizme da takvu "zlatnu dječicu" stavim u red.

charlizeos
13.09.2010., 20:55
pa što onda šalješ djecu u školu, kad si tako pametan?
najbolje da ih sam podučavaš, pošto si izgleda jako pametan i razumiješ se i u biologiju, kemiju, povijest, engl. i njem. jezik i sve ostalo, daj otkaz, posveti se djeci, pa nećeš morati plaćati nas neradnike

miljenka1975
13.09.2010., 21:03
najbolje da ih sam podučavaš, pošto si izgleda jako pametan i razumiješ se i u biologiju, kemiju, povijest, engl. i njem. jezik i sve ostalo, daj otkaz, posveti se djeci, pa nećeš morati plaćati nas neradnike

:top:

nosko5
13.09.2010., 21:05
Ja se na tvoju razinu vrijeđanja i trolanja neću spuštati.
Ti meni poslodavac sigurno nisi. Moj je poslodavac gospodin ravnatelj.:) Kada budeš završio jedan od nastavničkih fakulteta

Sada živimo u kapitalizmu. Ja te plaćam, ja sam ti i gazda. Niste vi arhitekti, liječnici ili farmaceuti - svaki roditelj je apsolutno kvalificiran i kompetentan procijeniti kvalitetu tvog posla, a ravnatelje smo postavili u škole samo poradi lakše organizacije vašeg rada, budući da vas netko mora neporedno nadzirati. Tako i tako predstavnici roditelja sjede u školskim odborima, pa i nekooperativni ravnatelji odlete dok si rekao "keks", a kako ne bi neki nesposobni učo.

nosko5
13.09.2010., 21:07

Trenutna legislativa RH nažalost takovu mogućnost ne dopušta. U svakomu slučaju rezultati iz navedenih predmeta bili zasigurno puno bolji od onih koje ste vi nesposobnjakovići u stanju ostvariti.:kava:

miljenka1975
13.09.2010., 21:10
Sada živimo u kapitalizmu. Ja te plaćam, ja sam ti i gazda. Niste vi arhitekti, liječnici ili farmaceuti - svaki roditelj je apsolutno kvalificiran i kompetentan procijeniti kvalitetu tvog posla, a ravnatelje smo postavili u škole samo poradi lakše organizacije vašeg rada, budući da vas netko mora neporedno nadzirati. Tako i tako predstavnici roditelja sjede u školskim odborima, pa i nekooperativni ravnatelji odlete dok si rekao "keks", a kako ne bi neki nesposobni učo.

Ravnatelji ne lete tako lako. Jedino ako se nekome u stranci zamjere, a ne nekom roditelju.
A ništa, odi onda i malo uputi vladu u njihov posao. Sigurno će pokoji tvoj savjet dobro im doći. Odi malo uputi Milinovića, Šukera, Jacu i dr.

miljenka1975
13.09.2010., 21:11
Trenutna legislativa RH nažalost takovu mogućnost ne dopušta. U svakomu slučaju rezultati iz navedenih predmeta bili zasigurno puno bolji od onih koje ste vi nesposobnjakovići u stanju ostvariti.:kava:

Glavno da si ti sposoban.:top:

nosko5
13.09.2010., 21:15
Ravnatelji ne lete tako lako. Jedino ako se nekome u stranci zamjere, a ne nekom roditelju.

A zar ti misliš da u Stranci nema roditelja senzibiliziranih na ovakove prosvjetarske pjetliće poput tebe? Za tili čas se njih spusti na zemlju i potkrješe im se krila! Isto vrijedi i za ravnatelje koji bi filozofirali o nekakovim vašim "dignitetima"!

nosko5
13.09.2010., 21:17
Glavno da si ti sposoban.:top:
Iz nabrojanih predmeta apsolutno sam spreman na usporedno testiranje znanja s bilo kojim parazitom iz hrvatskoga školskoga sustava.:kava:

miljenka1975
13.09.2010., 21:18
A zar ti misliš da u Stranci nema roditelja senzibiliziranih na ovakove prosvjetarske pjetliće poput tebe? Za tili čas se njih spusti na zemlju i potkrješe im se krila! Isto vrijedi i za ravnatelje koji bi filozofirali o nekakovim vašim "dignitetima"!

A jel' ti misliš da nema u stranci ljudi koji "prosvjetarske pjetliće" kao ja podržavaju? Btw, prijavila sam te za ban zbog vrijeđanja nastavnika i nastavničke struke.

Inače, koliko vidim, ti se nisi, nažalost, u stanju pristojno ophoditi s ljudima, pa je vrlo upitno da bi bio kvalitetan nastavnik. Nastavnik kao prvo mora imati kulturu i ne smije vrijeđati. Jedino što radiš u svojim postovima je vrijeđanje.
Kod nastavnika je bitna i odgojna komponenta. Dakle, od nastavnika se ne očekuje da nekoga naziva parazitom i nesposobnjakovićem. To je najniža moguća razina ophođenja i zbilja te treba biti sram, iako tebe nije sram, jer misliš da je u redu vrijeđati ljude. Osoba koja vrijeđa i omalovažava nikako ne može biti uzor djetetu, jer će dijete lako postati isto takvo.

schokolade
13.09.2010., 21:24
žalosno....svaka budala može napravit dijete... ali odgojiti je skroz druga stvar...
kakvi roditelji takva djeca..

nosko5
13.09.2010., 21:28
A jel' ti misliš da nema u stranci ljudi koji "prosvjetarske pjetliće" kao ja podržavaju? Btw, prijavila sam te za ban zbog vrijeđanja nastavnika i nastavničke struke.

Koliko vas podržavaju vidi se po tomu kolika vam je plaća. :zubo:

miljenka1975
13.09.2010., 21:33
Koliko vas podržavaju vidi se po tomu kolika vam je plaća. :zubo:

Moja plaća nije velika, ali je pošteno zaradim. Kao što sam već rekla, tebi nedostaje kulture i takta te bi trebao poraditi na svom ponašanju i ophođenju s drugim ljudima. Svatko ima pravo na svoje mišljenje i svatko ima pravo reći što misli, ali to treba reći na pravi način, a ne vrijeđanjem i podcjenjivanjem. U svojim si postovima pokazao izuzetno nisku razinu kulture, a ja s nekulturnim osobama nemam više namjeru raspravljati. Ima dovoljno kulturnih ljudi s kojima se može sasvim normalno popričati bez ikakvog vrijeđanja i ponižavnja.

ZiggyStardust
13.09.2010., 21:40
Auuuu, vidim da se ne zna.

Složio sam se poodavno s mišicom oko nekih stvari, ali mislio sam da si ti, mišice, već radila u školi. Ako jesi, trebala bi znati nešto o rubrikama za brojčane ocjene.

Vidim da Phoebos opasno ne zna, ali ok, učenik je pa i ne mora znati. Inače, kako Phoebos nabraja, usm, pism, kartografija, zalaganje, mislim da ništa od toga nije u redu.

Usmeno i pismeno ispitivanje jest način provjeravanja znanja, u rubrike se upisuju elementi. Kartografija sigurno nije element ocjenjivanja u nastavi povijesti (nije niti u geografiji).

Vidim da zalaganje savjetuju i neki koji rade u školi, zalaganje također nije element znanja, ono se ne navodi posebno kao element znanja. To što se tako radi desetljećima nije razlog da se loša praksa nastavi.

Rad učenika na nastavi vrednuje se kontinuirano i tako se ocjenjuje, nema potrebe za ocjenom iz zalaganja, ocjenjuju se ishodi učenja.

Mišice, još jedan savjet, probleme s disciplinom nije opravdano rješavati ocjenama, pa tako ne pitaj ni kamo da je upisuješ. Jako ćeš griješiti ako disciplinu budeš ostvarivala prijetnjom negativnim ocjenama. Napisao sam diplomski o tome, mnogo sam se raspitivao kod ljudi koji znaju mnogo više od mene. Spreman sam podijeliti svoja saznanja i iskustva s tobom, ali nemoj ni pod koju cijenu zlorabiti svoje ovlasti. To te molim za dobrobit svih u nastavnom procesu.

Brlj4
13.09.2010., 21:40
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://files.nireblog.com/blogs/ateyavana/files/please-do-not-feed-the-hoboken-trolls.jpg&imgrefurl=http://ateyavana.nireblog.com/&h=715&w=491&sz=73&tbnid=U5gFPxVPpD3m1M:&tbnh=271&tbnw=186&prev=/images%3Fq%3Ddont%2Bfeed%2Bthe%2Btroll&zoom=1&q=dont+feed+the+troll&hl=hr&usg=__m2Fg8LLhbRM_RxXszrC7odsJhvk=&sa=X&ei=D4yOTIrDFsvJswb_vKyVAg&ved=0CB0Q9QEwAg

nosko5
13.09.2010., 21:43
Mišice, još jedan savjet, probleme s disciplinom nije opravdano rješavati ocjenama, pa tako ne pitaj ni kamo da je upisuješ. Jako ćeš griješiti ako disciplinu budeš ostvarivala prijetnjom negativnim ocjenama. Napisao sam diplomski o tome, mnogo sam se raspitivao kod ljudi koji znaju mnogo više od mene. Spreman sam podijeliti svoja saznanja i iskustva s tobom, ali nemoj ni pod koju cijenu zlorabiti svoje ovlasti. To te molim za dobrobit svih u nastavnom procesu.
Nu ipak - možda ima nade? Možda ovakovi upisi i stavovi ne će ostati osamljeni?:ne zna:

nosko5
13.09.2010., 21:45
U svojim si postovima pokazao izuzetno nisku razinu kulture, a ja s nekulturnim osobama nemam više namjeru raspravljati.
Čemu onda ovako dugačak upis?

:kava:

Brlj4
13.09.2010., 21:47
Istina, puno sam slušao o tome od "teoretičara pedagoga" i "teoretičara didaktičara" kako disciplinu u razredu treba držati zainteresiranošću učenika. Donekle istina...ne u potpunosti.

Jednostavno neke ne možeš zainteresirati za nekaj pa d ti je Bog za brata.

Zanimljivo je da je i na satovima tih "teoretičara" bio popriličan nemir, tak da mi se to čini kao fail.

Ja osobno izazivam nekog da me zainteresira za npr. hrvatski jezik.

Koristim kombinaciju discipline gradivom, ocjenama, iskrenošću i objektivnošću u ispitivanju i mogu reć da nije bilo razreda koji me nije poštivao.

roza.davis
13.09.2010., 21:51
Pozdrav svima. Krenula sam čitati sve postove ove teme međutim izmorilo me jer ima previše, ali znam gdje ima vaših iskustava. Naime, završila sam faks i sada tražim posao u osnovnoj školi. Tako da budem pročitala kad već posla nemam :ne zna::ne zna:
pozdrav svima prosvjetarima i zaposlenima i ne zaposlenima
:mig:

ZiggyStardust
13.09.2010., 21:55
Nosko, nisi ni ti u pravu, ima učitelja koje spominješ, ali ima i itekako drukčijih. S te strane, vidim da s porugom pišeš o plaćama u prosvjeti. Plaće jesu daleko premale s obzirom na zahtjeve posla. AKO se posao radi kako spada. Inače, to može biti i jako lagan posao, ako ga ne radiš kako treba.

Nadalje, i ti si iznio nevjerojatnu priču o praznicima i pet sati rada na dan. Vidi se da ne znaš, pitaj nekoga tko radi, ali tko zaista radi po propisima svoj posao.

Moje iskustvo govori da mnogi učitelji ne žele raditi bolje nego što rade (a mogu) upravo zbog niskih plaća. Plaća je ponižavajuća, usudio bih se tvrditi, i mnogi protestiraju na način da slabo rade i malo se trude. No, nismo svi takvi.

Nadalje, plaća jest velik problem za sve koji si tek grade život (mjesto za stanovanje, obitelj i slično), ali u školama je još mnogo drugih problema koji onemogućuju bolji i kvalitetniji rad. Nadajmo se da će nadležno ministartvo i to rješavati u godinama koje dolaze.

nosko5
13.09.2010., 22:05
S te strane, vidim da s porugom pišeš o plaćama u prosvjeti. .
Nikako. S porugom pišem o idiotskoj tezi da netko od političara iskreno zagovara bolji status radnika u obrazovnom sustavu.:)

Orleanska I.
13.09.2010., 22:05
Ako hoćeš biti bilo čiji šef - izvoli otvoriti svoju školu pa tamo gazduj kome hoćeš.
Vidiš, ako me sjećanje služi (davno sam Didaktiku i Pedagogiju polagala), postoji jedna knjiga u kojoj piše da bi djeci školu trebalo objasniti na način kao da je škola njihov posao, učitelj tj. nastavnik im je nadređeni kao što njihovi roditelji imaj šefa, a plaća su im ocjene. Vidiš, vrlo čudno da pojedinac poput tebe zapravo pljuje po cijenjenom pedagogu u svijetu.

nosko5
13.09.2010., 22:09
Vidiš, ako me sjećanje služi (davno sam Didaktiku i Pedagogiju polagala), postoji jedna knjiga .
Postoji i jedna knjiga u kojoj su bili Snjeguljica i sedam patuljaka pa je ipak ne ću uzimati kao referencu kraj vlastitog zdravog mozga. Uostalom, i na plotu svašta piše, kako vele naši poznati javni dužnostnici.

Iskry
13.09.2010., 22:48

Hrvatski mu nije jača strana. :o

Nosko5, ako imaš više od 15 godina, onda stvarno jedan veliki :facepalm: za sve što si tu nadrobio. Pa ja ne mogu vjerovati da stvarno POSTOJE takvi ljudi. Sramota.

Ako ti nisi imao dobrih iskustava s profesorima u svojem školovanju, ne znači da su odmah svi "neradnici, nesposobni, glupi" itd. Ima loših i liječnika, pekara, trgovaca, frizera, kao i onih fantastičnih, samo, profesorska struka se u tom pogledu osobito omalovažava. Suzdrži se od toliko predrasuda i generaliziranja.

mišica27
13.09.2010., 23:36
Ziggy, nisi ti mene razumio...znam ja dobro koje su moje rubrike. Recimo, ja nemam rubriku usmeno/pismeno. Hrvatski ima drugačije komponente.

Ne znam ni zašto ljudi odmah sve krivo shvate. Ja uistinu nisam nigdje i nikada rekla da mi je cilj kažnjavati nedisciplinu ocjenama iz znanja. Mislim da imam sasvim dobar red i disciplinu već sada pokazavši učenicima da neki principi djeluju po principu uzajamnog poštivanja. Također, željela sam, kao i do sada, postaviti jasna pravila u početku.
Pa isto tako, kao što ću dati nekome peticu ako vidim da kroz rad i obradu nove cjeline pokazuje znanje one prethodne, dakle ako ta petica nije proizašla iz redovnog ispitivanja, tako ću sankcionirati i one koji ne poštuju pravila igre. A što da ga nakon tri nenapisane zadaće molim da je napiše?
S obzirom na to da sam do sada radila u osnovnoj školi, mislila sam da su ovdje pravila nešto drugačija, pa sam samo htjela pitati da budem sigurna u to gdje upisati takvu ocjenu, pa eto, uzmimo u ovom primjeru u obzir i tu peticu. Dakle, ne mora biti jedinica.

Na to me potaknuo ''savjet'' jedne kolegice da slobodno dam 1 iz zalaganja. Meni samoj je to bilo čudno, pa eto, dođoh ovdje po dobronamjeran savjet kolega....jer to je, zar ne, bolje nego raditi, a ne znati radim li ispravno?....kad ono na mene drvlje i kamenje.

I ziggy, ja nikome zbog nediscipline ne prijetim lošom ocjenom. Ukoliko netko priča, ometa rad mene i ostalih učenika, čita novine, tipka na mobitel...bilo što...ja mu nikako ne prijetim negativnom ocjenom. Ja mu samo dajem i pružam mogućnost da pokaže svoje znanje ma kakvo ono bilo, a ono može biti i za 5, a može i za 1. A može i za zlatnu sredinu!

Iskry
13.09.2010., 23:54
Pa ako je netko nemiran, po meni najbolje što možeš napravit je reći da ode van i vrati se kad se smiri. I to najnormalnijim mogućim glasom, nikakvim vrištanjem. A za zadaće, odredi pravila koja ćeš poštivati i provoditi na SVIMA JEDNAKO. I nemoj ić namjerno pitat one koji su nemirni, to je vrlo, vrlo demotivirajuće, po meni. Izvedi tu osobu izvan razreda, i pitaj jel misli da je u redu to što radi, reci da se malo "skulira" i slično. :D

nosko5
14.09.2010., 06:28
Hrvatski mu nije jača strana. :o

Baš naprotiv, za razliku od "hrvatskosrbskog" koji nam se počesto nameće od Daničićevih i Karadžićevih pitomaca kao jedini prihvatljivi način govora i pisanja. Nu - kako sam naznačio, domoljubni Pravopis je u pripremi te će stvari doći na svoje mjesto. :kava:

ZiggyStardust
14.09.2010., 10:12
Nema problema, mišice, vjerujem da znaš. Nema nigdje usmeno/pismeno, to naprosto nisu elementi ocjenjivanja (ili znanja). Kod jezika, doduše, ima nešto slično, vjerujem da strani jezici još uvijek imaju rubrike čitanje, pisanje...

Neka kolegica daje 1 iz zalaganja, ako još uvijek misli da se time postiže svrha.

Nevolja je u sljedećem, daješ da pokaže znanje kako god bilo. Prvo, učenik će možda odlično znati i morat ćeš mu upisati 4 ili 5. Dakle, kršio je pravila ponašanja i za to je nagrađen ocjenom.

Da se to ne bi događalo, mnogi se koriste sljedećim trikom, 'uvijek ga mogu pitati nešto što sigurno neće znati'. Tad obično ide 1 u imenik. Ali, koliko je opravdano maltretirati učenike i namjerno ih ispitivati ono što ne znaju?

A veći problem će biti s učenicima koje ocjene ne zanimaju. Njih možeš nakrcati jedinicama, a i dalje će ometati nastavni proces. Pa će ti pedagog i ravnatelj sjesti za vrat, a na kraju ćeš pokloniti dovoljan da se riješiš svih skupa.

Radije očuvaj autoritet koji imaš samom pozicijom u školi. Pogrešno je misliti da se autoritet mora graditi. To već imaš, samo trebaš zadržati. A to možeš dosljednošću i ozbiljnošću. Pristupom radu. Tako osiguraš da nemaš problema s disciplinom učenika, ono što imaš riješiš razgovorom i u suradnji s ostalim djelatnicima škole, a učenici će cijeniti tvoj rad bez obzira na tvoj kriterij ocjenjivanja.

Pokušao sam i ja jedinicama, s vremenom moraš prestati, skupljaju se, a problemi u nastavi se množe. Vrlo kontraproduktivno.

Iako, za neke srednje škole ne bih se kladio da je moguće raditi poštujući pravila igre. Ima djece koja su stvarno jako zalutala u srednje škole. No opet, nije li njihove probleme trebalo rješavati već kroz osnovnu školu?

Princip rada u OŠ 'pustimo ih pa neka se drugi s njima dalje pate' duboko je pogrešan. Učitelji se odriču djece time što im poklanjaju dvojke, tako nemaju posla s popravnim ispitima, a tvrde da ionako svi moraju završiti OŠ pa svejedno dadneš li im dovoljan odmah ili na popravnom ispitu.

Sve to stoji, samo, što ono bješe cilj školovanja? :ne zna:

Iskrice, ne smiješ učenika 'izbaciti' iz razreda ni pod razno :azdaja:

Orleanska I.
14.09.2010., 13:27
Postoji i jedna knjiga u kojoj su bili Snjeguljica i sedam patuljaka pa je ipak ne ću uzimati kao referencu kraj vlastitog zdravog mozga. Uostalom, i na plotu svašta piše, kako vele naši poznati javni dužnostnici.
Šteta što struka tebe ne pita za mišljenje!

Ne znam ni zašto ljudi odmah sve krivo shvate. Ja uistinu nisam nigdje i nikada rekla da mi je cilj kažnjavati nedisciplinu ocjenama iz znanja.
Nosko je jedini ovo krivo shvatio, čini mi se.

Phoebos Apollon
14.09.2010., 14:16
Znaš što Mišice! Ako ti digne živac, pitaš ga zadnju lekciju koju ste radili i ako ne zna, daš mu jedan. I gotova priča...
Njegovo je da prati. Ako se dere i smeta na satu, znači da je sve naučio. Ne znaš, dobiješ kec u rubriku i ćao bela...

nosko5
14.09.2010., 14:44
Šteta što struka tebe ne pita za mišljenje!

Koja to "struka"? Viša pedagoška? Kovinotokari? Ti nemaš struku. To što ti radiš može raditi i radi u Hrvatskoj svaka budala. :kava:

nosko5
14.09.2010., 14:49
Ako ti digne živac, pitaš ga zadnju lekciju koju ste radili i ako ne zna, daš mu jedan.
Evo opisa kako preplaćena prosvjetarska bagra shvaća dio svog posla koji se zove "ocjenjivanje". Tko im "ide na živce", taj će imati jedinicu. Najsmješniji ste mi s ocjenjivanjem "zalaganja". Na koji način to mislite objektivno mjeriti? Na koji način mislite postići nekakvu normalnu distribuciji ocjena kod normalne distribucije sposobnosti i htijenja učenika, ako uzmemo u obzir da su ocjene od 1 do 5? Ocjene u vašim rukama su zlo i treba vam aposlutno ukinuti pravo na zlouporabu istih. Treba se pisati nekoliko objektivnih pismenih provjera, ocjenjivati ih postotkom riješenoga, a na kraju godine ili semestra treba uslijediti standardizirani državni ispit. Usmena "ispitivanja" ukinuti - to je samo poligon za vaša iživljavanja nad djecom. Pa da vidim tko će meni kao roditelju u državnoj školi u lice smjeti reći da je on na "svojem satu šef". Marš van iz državne škole i otvori privatnu - ja sam ti mušterija koja šalje svog klinca na obrazovanje, a mušterija je u kapitalizmu uvijek u pravu. :kava:

yelly
14.09.2010., 14:52
Moderatori, ban?

nosko5
14.09.2010., 15:41
Moderatori, ban?
Ravnatelji, otkazi?:kava: U gimnaziji koju sam ja pohađao tvoj posao radili su ljudi s 4 stupnja Varšavske.

He-Man
14.09.2010., 17:12
Ono što je najžalosnije je što će njegova djeca imati potpuno isti stav prema učiteljima/profesorima te školi općenito. Pametnome dosta... :kava:

nosko5
14.09.2010., 17:16
Ono što je najžalosnije je što će njegova djeca imati potpuno isti stav prema učiteljima/profesorima te školi općenito.
Imat će. A imat će i više znanja od istih. Doduše, nije to ni tako teško...:kava:

nepoznata_1
14.09.2010., 17:28
Imat će. A imat će i više znanja od istih. Doduše, nije to ni tako teško...:kava:

Zbilja ne shvaćam kako netko može imati toliko zlobe i negativne energije u svojim postovima. Koji je tvoj problem?:confused:
:ne zna:

He-Man
14.09.2010., 17:34
javi se kad diplomiraš matematiku, FER, ili neki slični fax da li će ti dijete imati više znanja... Ali ne, ti se uhitio više pedagoške... A generaliziranja koja ti imaš...graniče sa svačim (ok, moglo bi se reći da i ja generaliziram spominjući dotične faxeve, mea culpa..). No bar ne vrijeđam na osnovi nečijeg posla.

Ono što ti sa sigurnošću mogu reći je, sa znanjem ili bez njega, djeca ti neće daleko dogurati preneseš li na njih patološku mržnju prema osobama koje će ti ih u dobrom dijelu i odgajati, htio ti to priznati ili ne. Neka se izbore za sebe, neka ne dopuste da ih se gazi, no ove tvoje izjave...

Uživaj i malo se skuliraj, previše ti tema ima na kutku za banirane ;)

mišica27
14.09.2010., 21:14
A da iskušamo metodu ignoriranja...ili bi i to bilo zlostavljanje??:lol:

Mislim pritom na noska, ne na djecu u školi!

martinatina
14.09.2010., 23:24
Evo, da malo promijenimo temu. Zvala danas na učiteljski faks da se raspitam za pedagoške predmete i saznala da su digli cijene. Pa evo, cijena 4 predmeta + troškovi upisa = cca 10 000 kn. ja se šokirala...mislim da je ovo stvarno previše. :ne zna: :ne zna:

Medeni
14.09.2010., 23:26
Evo, da malo promijenimo temu. Zvala danas na učiteljski faks da se raspitam za pedagoške predmete i saznala da su digli cijene. Pa evo, cijena 4 predmeta + troškovi upisa = cca 10 000 kn. ja se šokirala...mislim da je ovo stvarno previše. :ne zna: :ne zna:

isuse!!!!!!

He-Man
15.09.2010., 07:01
nije 10, već sam napisao da je 9hilja (8700 +110 upis+140 index). Svejedno, neopravdano puno budući da je za izvanredne studente cijela godina od kojih 12-14 predmeta 6 tkn...

btw ođe nosko ća... jedva cekam da opet navrati :D

martinatina
15.09.2010., 20:58
nije 10, već sam napisao da je 9hilja (8700 +110 upis+140 index). Svejedno, neopravdano puno budući da je za izvanredne studente cijela godina od kojih 12-14 predmeta 6 tkn...

Možda u Zagrebu. Meni su u Čakovcu na učiteljskom fakultetu rekli 9 400kn + troškovi upisa, to je onda nesto manje od 10 000 kn... I još k tome metodika se sluša u ZG-u, samo taj predmet dođe oko 4 000 kn. Tako mi je barem rekla gospođa u referadi. :ne zna:

Suncana 007
15.09.2010., 21:04

:eek::eek:Meni ovo izgleda previše...Stvarno pretjeruju...:eek::eek:

MrSandman
15.09.2010., 23:12
Inače, onaj gore Nosko5 vam je po struci isfrustrirani farmaceut, koji je zaglavio u nekoj firmi i ne voli svoj posao pa se sad iskaljuje na svima oko sebe, a vrijeđanje drugih profesija mu je glavna preokupacija jer valjda na taj način sam sebe pokušava uvjeriti da i on nešto vrijedi.

He-Man
16.09.2010., 07:51
znam da je, prolego sam malo njegove postove :)

mišica27
16.09.2010., 09:23
Jao, znam da ne bi smjela, ali moram, da dočaram kako on on nama profesorima.

Naime, ja u životu nailazim samo na zbunjene, zmuvane i isfrustrirane magistre farmacije. A kako i ne bi kad nakon svih onih općih, anorganskih, organskih, analitičkih...kemija(živjela s cimericom, studenticom farmacije)....na kraju završe radeći kao trgovci u bijeloj kuti......

Naravno, ja ne mislim ovako o farmaceutima, ali ovo ti je nosko samo zato da ti dočaram koliko je ružno blatit neku profesiju, a nemaš pojma o njoj. Jer ja priznajem, ne znam točno kako je farmaceutima, to nikada neću u potpunosti znati jer nisam to po struci....zato ni ti nemoj ovako o profesorskom zanimanju, posebno ne pred djecom. Uistinu je ružno!

He-Man
16.09.2010., 09:36
oj oj oj, draga mi je mag.pharm!

:)