PDA

View Full Version : London (I. dio)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

londonStangica1
11.01.2008., 19:36
ima li nektko iskustava sa smjestajem u Stanley House.

sve5
11.01.2008., 22:45
dakle...cituckam temu po malo :)

vodio bih zenu u london u ozujku ove godine pa me interesira aktualna informacija :
1. preporuka za hostel/hotel - kupaonica i blizu centra - rezervirao bih pocetkom iduceg tjedna pa mi je ovo poprilicno napeto
2. dobar pub :p u blizini istog
3. buduci uz pivo volimo i fotografiju - gdje naci info o nekoj izlozbi
4. jos neki pub

hvala :)

watz
13.01.2008., 18:22
da li je netko mozda trenutno u londonu? i ja sam

Skattemus
14.01.2008., 15:03
ja cu biti od ponedjeljka.

koliko cujem londonski hoteli su svi sa malim uskim sobicama osim ako ne upgradeas u neki suite,jel to tocno?

nukac
15.01.2008., 08:13
Ako nekog zanima, Easyjet ima akciju 10 funti je cijena karte u jednom smjeru sa svim taksama. Karte se moraju kupiti danas, a vrijedi samo za letove u sijecnju.
Dakle, u Londonu su rasprodaje, Easyjet leti iz Ljubljane, pa pozurite.

Link (http://www.easyjet.com/en/book/cheap_january_flights_at_10_GBP.html)

Aega
15.01.2008., 09:35
Bog svima,

pokušavam rezervirati kartu preko Ryana iz Zadra,ali mi nije baš jasna prtljaga,pa ako mi netko može malo pojasniti.
Koliko sam shvatila po putniku je besplatno 15 kg,ali me kod rezervacije navodi da moram platiti.I šta ako npr.dođem sa više prtljage ili kg?
Ajde molim vas :s:s objasnite

goldietrickz
15.01.2008., 10:04
Bog svima,

pokušavam rezervirati kartu preko Ryana iz Zadra,ali mi nije baš jasna prtljaga,pa ako mi netko može malo pojasniti.
Koliko sam shvatila po putniku je besplatno 15 kg,ali me kod rezervacije navodi da moram platiti.I šta ako npr.dođem sa više prtljage ili kg?

Zadar? ryanair koliko ja znam ne leti do proljeca iz Zadra i za Zadar.
ista stvar i sa Pulom, kao i sa Splitom, Easy Jet. ili ti rezerviras za proljece vec?

ako dodjes s vise prtljage platices masno sve preko dopustenog. ono, pustit ce te mozda ako je po kile preko, a i ne moraju... imao sam oba slucaja.
uglavnom bude, otvaraj torbu i bacaj pizdarije koje nisi ni trebao kupovati...

e da... ovo sto ti pises da moras platiti. to placas tu torbu do 15kg. to je nesto sitno.

taktika je... ako ne ides na vise od tjedan dana, onda ti je ovo sto je dopustena kilaza sasvim dosta. napravi bolji raspored. :)

nukac
15.01.2008., 10:05
Bog svima,

Kod Ryanaira nista nije besplatno, pa tako ni prtljaga. Za cekiranu prtljagu i check-in placas 18 EUR za povratni let (6 EUR po torbi po letu i 3 EUR za svaki check-in). Tezina checkirane prtljage smije biti do 15 kg. Ako imas vise, onda dodatno placas 8 EUR po kili za svaki smjer putovanja.
Nadam se da ti je sad jasnije... :top:

PWBLJ
15.01.2008., 13:01
Jel netko gledao mjuzikl We will rock you?
Brijem da bi išla na taj mjuzikl, pa ako je netko bio nek mi kaže dal se isplati.

Fida
15.01.2008., 15:57
Jel netko gledao mjuzikl We will rock you?
Brijem da bi išla na taj mjuzikl, pa ako je netko bio nek mi kaže dal se isplati.

Ja sam ga gledala prije 3.5 godine i isplati ti se- ok je. Mada je meni najbolji mjuzikl koji sam do sad gledala bio Chicago sa Brooke Shields 2005. Ma i da ne glumi ona, odličan mi je bio, al meni se sviđa takva muzika pa...Al odi na We will rock you-fora je. Pa javi kako je bilo. Kupi karte isti dan na Leicester squareu obavezno-jeftinije ti je

arte
15.01.2008., 19:31
koliko cujem londonski hoteli su svi sa malim uskim sobicama osim ako ne upgradeas u neki suite,jel to tocno?

Točno! Ja bila u hotelu sa 4* i jedva smo se kretali po sobi, ako se to uopće može nazvati kretanjem. Krevet kao double, a ono objektivno za osobu i pol, sreća da je s moje strane bio zid.. A kupatilo još manje, jedva sam stala u tuš kabinu, a imam 53 kg... Mislim stvarno, tolike pare, a ono kavez...:kava:
Jedino je pozicija hotela bila odlična...

kolerik
15.01.2008., 20:43
Točno! Ja bila u hotelu sa 4* i jedva smo se kretali po sobi, ako se to uopće može nazvati kretanjem. Krevet kao double, a ono objektivno za osobu i pol, sreća da je s moje strane bio zid.. A kupatilo još manje, jedva sam stala u tuš kabinu, a imam 53 kg... Mislim stvarno, tolike pare, a ono kavez...:kava:
Jedino je pozicija hotela bila odlična...

drugi put, rezerviraj ovde:

http://www.pickwickhall.co.uk/uk/

mali_tomica
16.01.2008., 09:07
Ja "palim" za London u ponedjeljak na 4 dana, Hilton Park lane zbog lokacije ovaj put, ne može se pogriješiti.....

Gandalfa
17.01.2008., 18:47
Bili na we will rock you i pošla bi opet!!!:top::top::top:: Bilo je prepuno, a igra već godinama. Pravi je doživljaj i mogu samo preporučiti. Naravno, radi se o pjesmama Queenovaca, a upletena je i priča koja se događa u budućnosti.:gitara::gitara:

carica_i
17.01.2008., 18:53
Koja je shema s ovim jeftinim kartama za 19Eur?

Ja i prijatelji planiramo posjetiti london na par dana!
Čitala sam vaše postove, ali većina su si rezervirala skuplje karte i hostele, a nas zanimaju extra jeftine karte i hosteli, ništa luksuzno ali ne sad da baš spavamo u sobi s štakorima!

A koja je shema s vizom? Bez vize se nemože u London, žalosno!

GothicRomance
17.01.2008., 18:54
da li jos uvijek treba viza za london? il su to ukinuli?

GothicRomance
17.01.2008., 19:00
Koja je shema s ovim jeftinim kartama za 19Eur?

Ja i prijatelji planiramo posjetiti london na par dana!
Čitala sam vaše postove, ali većina su si rezervirala skuplje karte i hostele, a nas zanimaju extra jeftine karte i hosteli, ništa luksuzno ali ne sad da baš spavamo u sobi s štakorima!

A koja je shema s vizom? Bez vize se nemože u London, žalosno!

sta nisu ukinuli vizu?
ja idem prek wizzaira, ali iz budimpeste i karte ce me doc max 80 eura. ovisi o datumima kad cu ici.

GothicRomance
17.01.2008., 19:01
al mislim da wizzair leti i iz zagreba samo sta ima manje letova

night_train
17.01.2008., 19:37
nema vize (ides kao turist) ..... :kava:

point
17.01.2008., 20:24
Ryanair leti iz Maribora do kraja ožujka, a od travnja imaš letove za L. iz Zadra i Pule.

KILLERDOG
18.01.2008., 13:09
iz zagreba možeš kartu kupiti za 60€-tak eura (par mj. unaprijed moraš kupiti), viza ti netreba a smještaj možeš naći već od 80 kn/noć po osobi (u prvoj zoni )

dennq
18.01.2008., 20:30
Bok svima!
Mjesecima citam forum kako bismo se pripremili za put uskoro. Ide nas nekoliko, Wizzairom za sitnu lovu (ispod 50eura povratna karta po osobi), odsjedamo u Luna and Simone na Belgrave Road (navodno super hotel, barem po recenzijama). Svima puno hvala na info, javit cemo kako je bilo!

Skattemus
19.01.2008., 00:01
ja sa odabrala Solmelia White house pa ako je netko bio,nek se javi,da znam sta me ceka...

KILLERDOG
19.01.2008., 08:09
e tina aj daj neke dobre pubove i klubove (po mogućnosti jeftinije ) tamo oko hyde parka ako znaš
i ak možeš od onih nekih klubova koje si prije spominjala dati mi adrese

Principessa
19.01.2008., 13:50
ljudi, triba mi mala pomoć, pošto vidim da vas puno odi leti svako malo svuda.. :D s čim mi je najpovoljnije letit u london zadnji vikend u ožujku.. gledam karte od croatie airlinesa, povratna split-london je 1999kn..:rolleyes: neki spominju da ryanair tek od travnja leti iz zadra. dajte pomagajte, plizzzzzzzzzzz.. :s :cerek:

Skattemus
19.01.2008., 13:53
a otkud bi isla?

Principessa
19.01.2008., 13:57
a otkud bi isla?

u london moram skoknit na seminar :) iz splita bi mi bilo najzgodnije jer tu živim...

KILLERDOG
19.01.2008., 14:13
mislim da sam pusu zaslužio :D
neznam točan termin ali evo pogle ovo (možeš si sama datume namjestit ja sam uze odokativno )

http://www.skyscanner.net/flights/spu/lond/april-2008/april-2008/cheapest-flights-per-day-to-london-from-split-in-april-2008.html?charttype=1&adults=1&children=0&infants=0&

ostalima savjet koristite linkove koje gore imate ;)

Principessa
19.01.2008., 14:54
mislim da sam pusu zaslužio :D
neznam točan termin ali evo pogle ovo (možeš si sama datume namjestit ja sam uze odokativno )

http://www.skyscanner.net/flights/spu/lond/april-2008/april-2008/cheapest-flights-per-day-to-london-from-split-in-april-2008.html?charttype=1&adults=1&children=0&infants=0&

ostalima savjet koristite linkove koje gore imate ;)

pusu šaljem :kiss: iako ne nalazim leta za moje datume 28.3. odlazak, 30.3. povratak. :ne zna: a možda san ja smotana.. :(

nukac
19.01.2008., 16:45
Mislim da tad iz Splita vozi samo Croatia... A iz Zadra isto. Ako ti nije daleko skoknut do Zagreba ili Dubrovika, probaj od tamo. Iz Dubrovnika bi trebao letit British Airways, a iz ZAgreba Wizzair.

Skattemus
19.01.2008., 17:46
nukac vidim da si jako nastojen za pomoc pa smao da upitam-koliko je sigurno meni samoj uzet ovaj prijevoz od aerodroma do hotela jer sm aprocitala da se zenama samima ne preporucaju minicabs

http://www.dot2.com/Home.aspx

Fida
19.01.2008., 18:34
Ako uzmeš službeni londonski taxi -onaj crni kakav si vjerojatno vidjela na televiziji-u redu je. Minicabs se odnosi na neslužbene taxije pa otud ta glasina. Inače s Heathrowa imaš i direktni tube do centra...

KILLERDOG
20.01.2008., 08:19
evo imaš iz zg 27.3 odl. pov. 30.3 1075 kn (s taksama ) Ak se vraćaš 31 ti je 950 kn ;)

link http://www.skyscanner.net/flights/zag/lond/march-2008/march-2008/cheapest-flights-per-day-to-london-from-zagreb-in-march-2008.html?charttype=1&adults=1&children=0&infants=0&
da slabo je povezan split ak nije ljeto nadam se da sam ti pomogao

nukac
20.01.2008., 09:39
nukac vidim da si jako nastojen za pomoc pa smao da upitam-koliko je sigurno meni samoj uzet ovaj prijevoz od aerodroma do hotela jer sm aprocitala da se zenama samima ne preporucaju minicabs

http://www.dot2.com/Home.aspx

Pa ne znam bas da se zenama samima ne preporuca nesto u Londonu... Da je Egipat u pitanju, jos bi ti vjerovao, ali London... :p

comi1
20.01.2008., 11:14
evo imaš iz zg 27.3 odl. pov. 30.3 1075 kn (s taksama ) Ak se vraćaš 31 ti je 950 kn ;)

link http://www.skyscanner.net/flights/zag/lond/march-2008/march-2008/cheapest-flights-per-day-to-london-from-zagreb-in-march-2008.html?charttype=1&adults=1&children=0&infants=0&
da slabo je povezan split ak nije ljeto nadam se da sam ti pomogao

stari daj mi malo pojasni ovaj tvoj link..
jer mi se cini da taj skyscanner preferira neke kompanije i letove..
jer npr..trazim let za NYC i znam da puno kompanija leti iz Bonna,hamburga,minhena i ostalih..al mi ih on nenudi...isto tako i za italiju,austriju..

Skattemus
20.01.2008., 13:53
Ako uzmeš službeni londonski taxi -onaj crni kakav si vjerojatno vidjela na televiziji-u redu je. Minicabs se odnosi na neslužbene taxije pa otud ta glasina. Inače s Heathrowa imaš i direktni tube do centra...

idem sa gatwicka a reklo mi da ce mi do Hyde Parka crni cab naplatit i do 120 funti za prijevoz....

Fida
20.01.2008., 14:24
idem sa gatwicka a reklo mi da ce mi do Hyde Parka crni cab naplatit i do 120 funti za prijevoz....

Pa dal si to plaćaš sama ili ti firma (ili ko već..) plaća pošto ideš na seminar?Ako plaćaš sama onda ti se definitivno ne isplati-najbolje ti je uzet bus (baš na Gatwicku nisam nikad bila al vjerojatno je isti princip kao Luton i Stansted), fino malo progooglaj i naći ćeš kad voze linije (sigurno svakih pol sata) a cijena ti neće bit više od 10 funti. Nije problem-ako znaš engleski jako jednostavno. Ako ti je bed naći adresu gdi odsjedaš najbolje da vozaču busa odmah rečeš da obavijesti gdi ti je najbolje da siđeš pa od tamo uzmeš taxi do hotela...Sve je jako dobro organizirano tako da se ne moraš bojat.Ili uzmi taxi na aerodromu za 120 funti ako ti se ovo čini prekomplicirano...:D
Od kud letiš da sliječeš u Gatwicku?

Kiki
20.01.2008., 16:10
Pa ne znam bas da se zenama samima ne preporuca nesto u Londonu... Da je Egipat u pitanju, jos bi ti vjerovao, ali London... :p

Skattemus je u pravu. Zenama (samima ili cak i ako je vise njih) se ne preporuca uzimat minicab jer a) nisu licencirani, b) neregulirani su, c) tesko im je uc u trag ako se nesto dogodi, d) bilo je puno slucajeva silovanja itd....od strane minicabova.

Ja, recimo, sama, ni mrtva ne bi u minicab.
Ako sam s deckom, OK, sama ili s frendicom, jok ba.

colbert
20.01.2008., 16:46
Skattemus je u pravu. Zenama (samima ili cak i ako je vise njih) se ne preporuca uzimat minicab jer a) nisu licencirani, b) neregulirani su, c) tesko im je uc u trag ako se nesto dogodi, d) bilo je puno slucajeva silovanja itd....od strane minicabova.

Ja, recimo, sama, ni mrtva ne bi u minicab.
Ako sam s deckom, OK, sama ili s frendicom, jok ba.

Ja sam negdje 2000. zvala od frenda taksi (on me nesto kao njezno pokusao napastvovat pa sam ga zvredjala i zbogom)... I onda je usred noci dosao taj nekakav minicab s tipom iz recimo Gambije il Nigerije, ni po cem ne vidis da je taksi, pojma nije imao kam treba ic (iz Brixtona u Southwark), dao mi je plan da ga vodim i na kraju me jos poceo gnjavit da nek ga poljubim!!! Nemres vjerovat! I jos je mahnito inzistirao! Bas sam se bila prepala...

nukac
20.01.2008., 17:19

Pa iz Gatwicka ti je najbolje sjesti na vlak. Ako sjednes na Southern, 9 funti je u jednom smjeru a za pola sata si na Victoria station. Od tamo mozes onda uzeti regularni taksi, ako ti se ne ljubi ici metroom ili busom.
Ili Gatwick express, koji je 15 funti u jednom smjeru.

Skattemus
21.01.2008., 03:36
Pa dal si to plaćaš sama ili ti firma (ili ko već..) plaća pošto ideš na seminar?Ako plaćaš sama onda ti se definitivno ne isplati-najbolje ti je uzet bus (baš na Gatwicku nisam nikad bila al vjerojatno je isti princip kao Luton i Stansted), fino malo progooglaj i naći ćeš kad voze linije (sigurno svakih pol sata) a cijena ti neće bit više od 10 funti. Nije problem-ako znaš engleski jako jednostavno. Ako ti je bed naći adresu gdi odsjedaš najbolje da vozaču busa odmah rečeš da obavijesti gdi ti je najbolje da siđeš pa od tamo uzmeš taxi do hotela...Sve je jako dobro organizirano tako da se ne moraš bojat.Ili uzmi taxi na aerodromu za 120 funti ako ti se ovo čini prekomplicirano...:D
Od kud letiš da sliječeš u Gatwicku?

ma iz zagreba.placa firma al ono misla sam ajd da oprobam razne nacine jer cesto idem u privatnom aranzmanu pa da vidim kaj se najvise isplati.
cini se meni da cu ja na crni cab a u privatnome i dalje vlakom

Skattemus
21.01.2008., 03:38
Ja sam negdje 2000. zvala od frenda taksi (on me nesto kao njezno pokusao napastvovat pa sam ga zvredjala i zbogom)... I onda je usred noci dosao taj nekakav minicab s tipom iz recimo Gambije il Nigerije, ni po cem ne vidis da je taksi, pojma nije imao kam treba ic (iz Brixtona u Southwark), dao mi je plan da ga vodim i na kraju me jos poceo gnjavit da nek ga poljubim!!! Nemres vjerovat! I jos je mahnito inzistirao! Bas sam se bila prepala...

ISSATI!!nist,krecem za sat vremena na ajrodrom,javim se ak prezivim put do hotela:eek:

nukac
21.01.2008., 07:03
A zasto ti je problem ici vlakom? Mislim, vlakom se od Gatwicka do VIctorie vozis ravno 35 minuta, a crnim cabom sat, sat i pol.

goldietrickz
21.01.2008., 09:55
A zasto ti je problem ici vlakom? Mislim, vlakom se od Gatwicka do VIctorie vozis ravno 35 minuta, a crnim cabom sat, sat i pol.

slazem se. osim ako se ima puno stvari. mi smo isli taksijem kad smo prvi put bili u londonu. i to bas tim nereguliranim i bilo je sasvim oke. lik je cak izigravao vodica i uzeo nam svakom 20 funti za put od stansteda do potpuno druge strane prema heathrow. put jest trajao, ali ne mogu zamisliti koliko bi trajao da smo isli vlakom, busom, tubeom, pa opet vlakom, jos ako je vikend a raspored voznje busova i tubea rasturen.
kombinacija vlaka do centra pa onda taksi do krajnjeg cilja, zvuci oke, ali bi isto moglo dosta kostat. barem 40 funti ako je covjek sam.

PWBLJ
21.01.2008., 10:12
Mi smo rezervirali u London House Hotelu smještaj, preuređen je i navodno fakat ok. ako je netko nedavno bio tamo nek se javi da vidim kak mu je bilo.
Mismo uzeli family smještaj, nas 5 u sobi 110 funti,

KILLERDOG
21.01.2008., 11:57
stari daj mi malo pojasni ovaj tvoj link..
jer mi se cini da taj skyscanner preferira neke kompanije i letove..
jer npr..trazim let za NYC i znam da puno kompanija leti iz Bonna,hamburga,minhena i ostalih..al mi ih on nenudi...isto tako i za italiju,austriju..

mislim da ti ovaj daje nisko tarifne samo i po europi
za let u usd pogledaj stranice od sta agencije i tamo pogledaj
link
http://www.sta-zagreb.com/

Skattemus
21.01.2008., 14:41

ma čisto radi prtljage jer sam imala putnu torbu,laptop i mejkap bag pa da ne slepesam to po vlaku
al osla ja na gatwick vlak i onda 10 funti cab crni do hotela i sad evo me u hotelu i prezivjela sam!

veruschka
21.01.2008., 15:32
Moja omiljena minicab firma je Addison Lee (http://www.addisonlee.com/services/minicabs/), u stvari black cab on the cheap.

Kiki
21.01.2008., 15:43
Da, Addison Lee je dobra tvrtka za mini cabove. I jedina tvrtka koju bi ja koristila.
Oni su mi jedini sigurni.

Al nije istina da su uvijek jeftiniji nego black cab.
Mislim da se s njima isplati ic ako zivis dalje od centra, al ako si u centru i ride nije long, black cab uvijek ispadne jeftiniji nego sto mi addison lee naplati.

Skattemus
21.01.2008., 15:44
mozda onda njih uzmem da me furaju na ajrodrom kad idem natrag jer mi se ne da razvlacit po tjubu u 7 ujutro,pretpostavljam da je guzva do neba

veruschka
21.01.2008., 15:53
Da, Addison Lee je dobra tvrtka za mini cabove. I jedina tvrtka koju bi ja koristila.
Oni su mi jedini sigurni.

Al nije istina da su uvijek jeftiniji nego black cab.
Mislim da se s njima isplati ic ako zivis dalje od centra, al ako si u centru i ride nije long, black cab uvijek ispadne jeftiniji nego sto mi addison lee naplati.

Moguce, Addison Lee daje kvotu po postkodu. Tak da na primjer od W11 do WC1 je skuplje nego do W1 a mozda se radi o samo par metara razlike.

goldietrickz
21.01.2008., 17:43
mozda onda njih uzmem da me furaju na ajrodrom kad idem natrag jer mi se ne da razvlacit po tjubu u 7 ujutro,pretpostavljam da je guzva do neba

nije samo guzva problem. problem su linije koje se totalno ispreturaju preko vikenda zbog radova na istim. posebno gadna je nedjelja. nema sanse da se taj dan ista organizira u sekundu. sve racunati barem 2 sata vise i obavezno gledati koja linija nece raditi ili ce je mjenjati bus...

xiola bleu
21.01.2008., 21:10

nije toliko lose jer ces ic u suprotnom smjeru (earl's court, ako se dobro sjecam pa do heathrowa) od svih ostalih koji se furaju od zapada prema centru. takodjer neces morat mijenjat liniju: dakle, sjednes i zalijepis guzicu na piccadilly line i picis do heathrow terminals 1, 2, 3. ja sam isla u popodnevnom rush houru sa heathrowa do victorie, dakle, presjedanje na south kenu, sa kofercinom velicine male azije. umroh dok se docepah vlaka prema brightonu. i onda sam jos morala stajat citavo vrijeme jerbo je bio pravi komjuter vlak, dupkom pun.

mali_tomica
22.01.2008., 08:55
poz iz Londona,dan je fenomenalan a Harrods prepun dobrih stvari, yeah baby :D

Fida
22.01.2008., 09:10
Blago tebi mali tomica :)-wish i was there....Pa je ispada da je tamo većinom vrijeme puno bolje nego tu.

Skattemus
22.01.2008., 09:20
poz iz Londona,dan je fenomenalan a Harrods prepun dobrih stvari, yeah baby :D

evo sad cu i ja samo da dovrsim jutarnju kavicu pa cu u setnju,sastanci mi tek od 13 pocinju,cekaj me nemoj sve pokupovat:top:

Skattemus
22.01.2008., 09:21
nije toliko lose jer ces ic u suprotnom smjeru (earl's court, ako se dobro sjecam pa do heathrowa) od svih ostalih koji se furaju od zapada prema centru. takodjer neces morat mijenjat liniju: dakle, sjednes i zalijepis guzicu na piccadilly line i picis do heathrow terminals 1, 2, 3. ja sam isla u popodnevnom rush houru sa heathrowa do victorie, dakle, presjedanje na south kenu, sa kofercinom velicine male azije. umroh dok se docepah vlaka prema brightonu. i onda sam jos morala stajat citavo vrijeme jerbo je bio pravi komjuter vlak, dupkom pun.

meni su mamlazi jucer strgali ruckicku na torbi na aerodromu i sad je ne mogu nosit nego cu morat bas sjest na taksi da me vozi do ulaza u avion,bijesna sam ko pas.mogu li kako trazit neku odstetu za torbu?

nukac
22.01.2008., 09:43
Blago tebi mali tomica :)-wish i was there....Pa je ispada da je tamo većinom vrijeme puno bolje nego tu.

Uh, nemojte o Londonu.... :( Pocet cu plakati. Tek u svibnju sam ponovno tamo... :(Samo kad se sjetim, kava u Caffe Nero... :(

NikolinicaR
23.01.2008., 10:16
pozdrav svima...
spremem se sa frendica u London5,6 mjesec....
pa me zanima koji ok hotel u centru za ne velike novce...
takoder kada pocinju snizenje 5,6 mjesec ili?

Hvala Vam:s

joujou
23.01.2008., 10:44
meni su mamlazi jucer strgali ruckicku na torbi na aerodromu i sad je ne mogu nosit nego cu morat bas sjest na taksi da me vozi do ulaza u avion,bijesna sam ko pas.mogu li kako trazit neku odstetu za torbu?

tesko mozes dokazati da nije vec prije bila potrgana :ne zna:

KILLERDOG
23.01.2008., 12:34
evo još nešto sam našao o hrani pa molim londončane da kažu ponešto

http://www.londontourist.org/eats.html

ima još dosta toga na linku zanimljivog ;)

Skattemus
23.01.2008., 12:44
tesko mozes dokazati da nije vec prije bila potrgana :ne zna:

a ne znam koliki debil moram bit da idem sa skroz strganom torbom na put...valjda me nece za takvog ludjaka uzet:)

joujou
23.01.2008., 12:48
a ne znam koliki debil moram bit da idem sa skroz strganom torbom na put...valjda me nece za takvog ludjaka uzet:)

probaj, nemas sto izgubiti :mig:

Kseniska
23.01.2008., 13:52
Bok ljudi,

možete li mi pomoći. Prvi put idem u London 10.02. sa CA i za početak me zanima koliko u pravilu traje check out, dakle kad sletiš pa non-eu i to... Nisam baš čest letač, pa nemojte zamjerit, a idem radno pa imam i neki dead line, tako da se mogu organizirat!!

HVALA :mig:

joujou
23.01.2008., 13:58
Bok ljudi,

možete li mi pomoći. Prvi put idem u London 10.02. sa CA i za početak me zanima koliko u pravilu traje check out, dakle kad sletiš pa non-eu i to... Nisam baš čest letač, pa nemojte zamjerit, a idem radno pa imam i neki dead line, tako da se mogu organizirat!!

ovisno koji dan letis, u koje vrijeme....
ja sam zadnji put prosla sve u cca 5 minuta, bez ikakvog cekanja... a opet nekad se zna stvarno oduziti :ne zna:

Kseniska
23.01.2008., 14:16
Nedjelja ujutro, krećem oko pola 9, tak da sam tamo oko 10 tj 9 valjda...

joujou
23.01.2008., 16:43
Nedjelja ujutro, krećem oko pola 9, tak da sam tamo oko 10 tj 9 valjda...

navodno je ponedjeljk najgori... uvijek ga izbjegavam

goldietrickz
23.01.2008., 16:49
Bok ljudi,

ne vise od 15 minuta, kad se vec dogegas do saltera. ako mislis na to ima li kakvih problema s ulaskom u Englesku, nema. na svakom aerodromu ima vise od jednog saltera, pa ako s nekim putnikom zaglave na jednom, ti ces na drugi salter. nema tu problema.
prvo odmah potrazi i ispuni onaj formular sa svojim podacima. ako mozes to ispuniti stojeci u redu jos bolje. :)

nukac
23.01.2008., 17:26
Uh, ja sam zadnji puta dosao u subotu ujutro oko 8 sati na Gatwick. Neposredno prije nas je sletio avion iz Kenije ili ne znam koje africke drzave. Uglavnom, na non-EU dijelu je bila ludnica. Ispred mene oko 150-tak crnaca, i sve deeetaljno provjeravaju prije nego im lupe zig u putovnicu. Cekao sam dobrih 45 min, mozda i vise. Uglavnom su Luton i Stansted puno bolji, tamo je promet uglavnom iz EU drzava, i non-EU promet ide vrlo brzo. Gatwick i Heathrow ovise o tome koji je avion sletio prije tebe. Ako je neki takav, africko, azijsko, americki, onda je guzva strasna.

goldietrickz
23.01.2008., 17:40
fakat. nisam nikad sletio na heathrow. moguce je to sto ti govoris, da. a jebiga to moze provjerit na web stranici zracne luke, pa se barem otprilike pripremit. ili je bolje uracunat tih 45 minuta svakako. :)

Kseniska
23.01.2008., 22:41
letim na heathrow, pa valjda neće biti neki big deal. :) HVALA

skontala sam s prijašnjih postova kako tubom do grada i to, ali da ste prvi put u životu tamo i da imate prvi dan slobodno svega 4-5 sati šta bi vi prvo otišli vidjet? za muzeje, predstave i sl nemam vremena, dakle neki osnovni sightseeingod big bena, palače ... ??? što još?

lonicera
24.01.2008., 06:43

skontala sam s prijašnjih postova kako tubom do grada i to, ali da ste prvi put u životu tamo i da imate prvi dan slobodno svega 4-5 sati šta bi vi prvo otišli vidjet? za muzeje, predstave i sl nemam vremena, dakle neki osnovni sightseeingod big bena, palače ... ??? što još?

ako imaš samo 4-5 sati ukrcaj se na sightseeing bus i vidjet ćeš većinu onoga što za par sati u Londonu treba vidjeti uz interpretaciju kroz slušalice. najbolja je crvena tura.

nukac
24.01.2008., 06:45

Sve ti ovisi... tak da to koliko ces cekati na granici, ne mozes unaprijed uracunati. Zna se dogoditi da cekas na prtljagu sat vremena. To su ti veliki aerodromi. :ne zna:
Racunaj da tube do centra vozi oko sat vremena.
S obzirom da imas tako malo vremena, najbolje ti je onda izaci na Piccadilly Circusu, prosetat do Trafalgar sq. od tamo do Parlamenta, i eventualno do Backingamske palace. I onda polako opet ili prema Piccadillyu i nazad na tube. :top:

Mangy
24.01.2008., 12:48
ok, mislim da sam u ratama uspjela pročitati sve što ste napisali :D

nego, ja idem u 5 mjesecu na tjedan dana (ne znam još točan datum) i prošla sam uglavnom sve avionske kompanije koje ste preporučili ali nigdje nisam našla toliko jeftine karte o kojima pričate:(
postoji li neka caka?

x-type
24.01.2008., 13:30
postoji li neka caka?

aha. moraš ih kupit nekoliko mjeseci ranije, a još prije toga moraš pomno pratiti svakodnevno stranice niskotarifnih kompanija za tu liniju koja te zanima i uletjet s rezervacijom u pravom trenutku. ko voli nek izvoli.

beare
24.01.2008., 13:31
ok, mislim da sam u ratama uspjela pročitati sve što ste napisali :D

nego, ja idem u 5 mjesecu na tjedan dana (ne znam još točan datum) i prošla sam uglavnom sve avionske kompanije koje ste preporučili ali nigdje nisam našla toliko jeftine karte o kojima pričate:(
postoji li neka caka?

a sve ti to ovisi što je za koga jeftino....npr. ako uzmeš karte za 9.5-19.5. (wizzair)plaćaš oko 90ak eura (78 eura karta +12 eura ostalo) što ja smatram povoljnim :)

Mangy
24.01.2008., 13:50
pa s obzirom da idem u 5 mjesecu mislim da je sad negdje dovoljno rano.
da, 90 eura bi bilo super, ali još ne znam točan datum (kad ne ovisi o meni)
trenutno mi se čini najpovoljniji easyjet iz Ljubljane, a wizz je dosta ljudi skroz popljuvalo pa mi je to nekako zadnja opcija:ne zna:
ajme, već dva dana se bavim samo time i mislim da još nisam ni napola shvatila sve što mi treba:rolleyes:

beare
24.01.2008., 14:11
pa s obzirom da idem u 5 mjesecu mislim da je sad negdje dovoljno rano.
da, 90 eura bi bilo super, ali još ne znam točan datum (kad ne ovisi o meni)
trenutno mi se čini najpovoljniji easyjet iz Ljubljane, a wizz je dosta ljudi skroz popljuvalo pa mi je to nekako zadnja opcija:ne zna:
ajme, već dva dana se bavim samo time i mislim da još nisam ni napola shvatila sve što mi treba:rolleyes:

ja s wizzairom imam samo pozitivna iskustva....

dalmacija77
24.01.2008., 16:00
Koja je trenutno najjeftinija opcija za let do Londona iz HR?

ampulica
24.01.2008., 16:26
super fora je da ides s jednom agencijom a vratis se s drugom, ja iso jednom iz zg za 30 evra s wizzom a vratio se u pulu s ryanom za 25, jos 130 kn do zg, to ti je sve skupa 75 evra. I nije istina da moras mjesecima unaprijed rezervirati, moras samo biti uporan/na i traziti, svaki dan ovoji desetak minuta. Meni se desilo da su karte 7 dana prije leta bile jeftinije nego 3 mjeseca prije, kad sam isla u dublin iz budimpeste. Sve ovisi o navali a to mozes svakodnevno kontrolirati na njihovim stranicama.

Skattemus
24.01.2008., 18:35
stigla ja doma.

dakle hotel white melia mogu preporuciti,nije skup,pjesice do tubea ima ravno jedna minuta,restac u hotelu je odlican,osoblje ljubazno.

obzirom da sam isla poslovno,nisam imala vremena razgledavati i da,vratila sam se na aerodrom s njihovim vozacem,50 funti flat rate,covjek fino dosao,pokupio mi torbe,iskrcao me ravno na terminalu tak da je sve u sevmu ispalo super

mali_tomica
25.01.2008., 03:00
nisam spomenuo da sam vidio Jack Nicholson-a :D....

x-type
25.01.2008., 09:30
nisam spomenuo da sam vidio Jack Nicholson-a :D....

:lol: zakon!

Skattemus
26.01.2008., 12:58
zafalio mi london cim sam se vratila pa idem opet,ide netko mozda u roku deset dana gore?

dalmacija77
27.01.2008., 08:37
koji je aerodorm bliže centru Londona Luton ili Stanstead?

i najjeftiniji hostal u Londonu zna li tko?

nukac
27.01.2008., 08:48

Isti drek ti je i Luton i Stansted. Iako mi se cini da iz Lutona dodjes malo brze do centra, kakvih 10-tak minuta. I Luton je manji aerodrom, pa je i manja guzva.Ja radije letim na Luton.

A hostel, pogledaj Piccadilly Backpackers. U centru, cijena oko 16-19 funtaca.

Fida
27.01.2008., 12:04

Ma da ko što nukac kaže to ti je isto (samo za razliku od njega , meni je Stansted draži iako od Lutona se voziš busom kroz puno ljepše dijelove Londona-više vidiš-sa Stansteda ideš kroz istočni a Lutona sjeverni London).
A što se tiče najjeftinijeg hostela najbolje ti je da progooglaš jer možeš naći hostele (ako ti stvarno nije stalo na kakvom mjestu spavaš) i za 7 funti (Chelsea). Ja uvijek odsjednem oko Queenswaya gdi imaš hrpu hostela i sve što uz to ide (puno turista, dućana i restorana i jako šaroliko susjedstvo) a lokacija ti je savršena-između Oxford streeta i Notting Hilla uz Hyde park. Cijene su ti oko 150 kn u prosjeku-imaš i doručak :).

dalmacija77
27.01.2008., 12:20
e baš to mi treba Chelsea za 7 funti za početak mi nije bitno sve dok ne istražim sve mogućnosti, a znaš li ime kojeg u Chelsea

Fida
27.01.2008., 14:19
E neznam ti ime na žalost (bio mi prijatelj i meni je cijena nevjerojatna al je istina-Chelsea 7 funti). Proguglaj za početak Chelsea hostels i naći ćeš nešto. Ako ne-računaj na 10 funti isto, ako znaš datum kad ideš.

dalmacija77
27.01.2008., 18:35
može li netko dat iscrpan izvještaj o najboljim mjestima za izlazak u Londonu? Znam da ih ima milijun, ali najveće diskoteke, najbolji clubovi i ulice di ima najviše takvih mista? Ima li negdje naš neki klub ili mista di se skupljaju Hrvati u Londonu?

alabrale
28.01.2008., 08:57
a da malo pročitas postove unaprijed... ima barem na 20 mjesta..

dalmacija77
28.01.2008., 09:53
ok hvala, nisam čitao sad ću pogledat

Tanj@
28.01.2008., 17:28
Bok svima!
Mjesecima citam forum kako bismo se pripremili za put uskoro. Ide nas nekoliko, Wizzairom za sitnu lovu (ispod 50eura povratna karta po osobi), odsjedamo u Luna and Simone na Belgrave Road (navodno super hotel, barem po recenzijama). Svima puno hvala na info, javit cemo kako je bilo!

Na koju foru si dobio kartu za 50 eura? :confused: Jel to sa svim troskovima?

Ja sam naime 2 i pol mjeseca unaprijed rezervirala kartu i dodje me oko 150 eura!? :ne zna:

dalmacija77
28.01.2008., 19:09
http://wizzair.com/
http://www.ryanair.com/site/EN/

KILLERDOG
29.01.2008., 10:03
ja sam za 60€ dobio :D
sa svim troškovima rezervirana oko 3 mj. unaprijed

Fiume Bella
29.01.2008., 21:15
Odsjeli bismo bliže Stanstedu i uzeli rentu za manje izlete po široj okolici Londona, koliko stignemo za par dana. Pitanje: postoje li mjesta uz vanjske rubove grada bliže bus ili tube stanici gdje bi se auto mogao ostaviti na cijeli dan? Neki siguran free (ili barem povoljniji) parking .

Ujedno, hvala svima koji su sudjelovali ovdje i dali nam bezbroj korisnih savjeta i uputa, naročito Kiki i Oxia (sorry ako sam vam imena pogrešno napisala).

kishaa
02.02.2008., 10:50
ljudi kako vam se da..eo i ja chu u 3misecu lagano put londona ali priko agencije..sve je med i mliko kad mater placha :))..nego recite mi shta pod obavezno moran vidit :)?

Fida
02.02.2008., 18:40
ljudi kako vam se da..eo i ja chu u 3misecu lagano put londona ali priko agencije..sve je med i mliko kad mater placha :))..nego recite mi shta pod obavezno moran vidit :)?

Šta kako nam se da?Ić u London (ako nam "mater" ne plaća)? Il pisat o tome? Pa ako ideš plaćeno preko agencije onda ćeš u sklopu toga valjda vidjet i sve što trebaš vidjet pod obavezno. Ako imaš neke druge preferencije a ne samo da možeš reći da si bio i vidio (vidjela?) onda specificiraj kakve te stvari (osim standardnih) zanimaju i koliko vremena imaš...

anja1808
02.02.2008., 21:09
ej dobri ljudi.. imam pitanje, bas nije turisticko, al vezano uz london.. dakle, vi koji zivite u tom super kul gradu :) kako ste se snasli kad ste se preselili ? jeste unaprijed imali neke prijatelje/rodbinu..? kako ste nasli posao ? stan ? i kako se dobiva viza na duze od 6 mj, odnosno neka viza s kojom se moze raditi ?? razmsljam o preseljenju, ali sve mi je jedna velika nepoznanica :(

Kiki
03.02.2008., 00:09
@ anja, a koja ti je struka?

anja1808
03.02.2008., 01:16
hmm..da...nije jos nijedna, planiram unaprijed :) al za godinu, dve, bit ce ekonomistica = marketing..

Kiki
03.02.2008., 01:32
Evo ti link pa se snalazi ;)

http://www.bia.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/

KILLERDOG
03.02.2008., 07:04
vidimo se
danas letimo popodne
:w

anja1808
03.02.2008., 13:37
Kiki, hvala :)

Skattemus
04.02.2008., 03:14
i ja se pakiram,srijeda,via Londres pa Devon,Plymouth i Harwich....ako tko oce pit kave nek se javi:)

KILLERDOG
08.02.2008., 08:08
evo vratio se
budem pisao kad se odmorim :D
mogu samo reći da su oni 20 godina iza nas

zguba12
08.02.2008., 17:56
Hvala svim ljudima na forumu što ste mi dvotjedni boravak u Londonu (u vlastitom aranžmanu) učinili lakšim. Jako dobro sam se snašla, vidjela sve što se dalo u 2 tjedna ( a vjerujte to je puno). Najbolje mjesto Camden a najgore muzej voštanih figura. Puno para za skoro ništa. Već mi nedostaje taj grad i mislim opet ići negdje krajem 7. ili početkom 8. mjeseca.

lolita61
12.02.2008., 14:23
Killerdog,
ajde piši kak ti je bilo:p

Neman
12.02.2008., 19:17
Hvala svim ljudima na forumu što ste mi dvotjedni boravak u Londonu (u vlastitom aranžmanu) učinili lakšim. Jako dobro sam se snašla, vidjela sve što se dalo u 2 tjedna ( a vjerujte to je puno). Najbolje mjesto Camden a najgore muzej voštanih figura. Puno para za skoro ništa. Već mi nedostaje taj grad i mislim opet ići negdje krajem 7. ili početkom 8. mjeseca.

U koju si pivnicu zalazila u Camdanu???
Te jesu li te na ulici ponudili sa čarlijem???

KILLERDOG
13.02.2008., 18:23
budem u gužvi sam
dojmovi su odlični
a sad nastavak
oni su 20 godina iza nas jer se kod njih još uvijek dobro živi :D

zguba12
14.02.2008., 20:44
U koju si pivnicu zalazila u Camdanu???
Te jesu li te na ulici ponudili sa čarlijem???

Nisam baš puno zalazila u pivnice. Bila sam u Hawley Arms. Više sam odlazila u Jazz cafe. I ove godine ću opet u 7. mjesecu.:gitara:

beare
15.02.2008., 14:15
kakvo je stanje na camdanu....je li ga požar uništio?

lolita61
15.02.2008., 14:31
ja sam malo gledala po netu kakvo je stanje tamo i napisali su da je požar zahvatio okolne zgrade....:eek::eek:
trebat će njima da to srede...možda bi nam kiki mogla nekaj napisat:mig:
baš mi je žao jer ja idem na tjedan dana sad ovaj utorak....:(

lolita61
15.02.2008., 14:55
jel neko ima za preporučit kakve punk/rock birceve, klubove ili nešto takvog karaktera...live mjuza možda??:s

hrvac
16.02.2008., 20:39
Pozdrav Englezi:D

od ponedjeljka do petka sam u Worthingu(pokraj Brightona),pa bih vas za,olio da mi malo približite taj kraj.

Vjerojatno ću imati malo vremena za sebe,pa bih htio vidjeti kakve znamenitosti u Brightonu ili okolici,pa vas molim da me savjetujete šta valja vidjeti u tom području:ne zna:

Prvenstveno me zanima Worthing i Brighton:s

Xiola nadam se da si ti expert za ovo područje:top:

ad43106
16.02.2008., 21:42
Pozdrav svima, u utorak putujem u london ...preko neta sam si našao nekakav jeftini hostel u londonu-kensal green pa me zanima ako iko zna kako je tamo i kakav prijevoz da koristim pošto stižem u luton(da idem do centra pa dalje ili):ne zna::D:D:D

veruschka
16.02.2008., 23:59
Ako uzmeš Green Line s Lutona (easybus), on će ti stati na Baker Streetu (treća stanica kad uđe u London) gdje ćeš Bakerloo linijom za tili čas stići do Kensal Greena.

HuberRotomat
22.02.2008., 13:00
daklem ovako.
Interesiraju me cjene?
U planu nam je tjedan dana bit u londonu. Avio karte smo bukirali preko wizzair, smještaj imamo. Dakle samo je upitno koliko novaca teba za tjedan dana hrane,cuge,gradskog prijevoza i pokojeg muzeja?

T@nja
22.02.2008., 15:47
daklem ovako.
Interesiraju me cjene?
U planu nam je tjedan dana bit u londonu. Avio karte smo bukirali preko wizzair, smještaj imamo. Dakle samo je upitno koliko novaca teba za tjedan dana hrane,cuge,gradskog prijevoza i pokojeg muzeja?

Kolko ste platili avio karte?
Ja nemrem vjerovat da sam tak popusila (150€ rezervirano 3 mjeseca unaprijed). :ne zna:

nukac
22.02.2008., 16:28
Čuj, s tim kartama ti je uvijek zajeb.
Ja sam za sljedeći tjedan kupio povratnu kartu iz Maribora, 25 EUR sa svim taksama. I to samo 2 tjedna unaprijed.

dalek
27.02.2008., 10:12
Putujem sutra sama!:D WizzAir do Lutona, pa Greenline itd...Hvata me nervoza pa se nadam da ćete mi oprostiti još jedno pitanje da rezimiramo...da li dvije ili tri kreme za lice do 100ml mogu u predanu prtljagu ili moramo pokazati u prozirnoj vrećici i da li sklopivi kišobran može u predanu prtljagu? Znam glupava pitanja ali nakon što sam više puta pročitala sve ove stranice...izgleda da mi je od tolikog apsolviranja gradiva sve izgubilo smisao pa lagano paničarim.:eek: Ispričavam se na novim/ili starim pitanjima i još jednom hvala svima na odličnim savjetima...javim kako je bilo.:)

agm
27.02.2008., 12:19
Putujem sutra sama!:D WizzAir do Lutona, pa Greenline itd...Hvata me nervoza pa se nadam da ćete mi oprostiti još jedno pitanje da rezimiramo...da li dvije ili tri kreme za lice do 100ml mogu u predanu prtljagu ili moramo pokazati u prozirnoj vrećici i da li sklopivi kišobran može u predanu prtljagu? Znam glupava pitanja ali nakon što sam više puta pročitala sve ove stranice...izgleda da mi je od tolikog apsolviranja gradiva sve izgubilo smisao pa lagano paničarim.:eek: Ispričavam se na novim/ili starim pitanjima i još jednom hvala svima na odličnim savjetima...javim kako je bilo.:)
Bez panike, u predanu prtljagu moze bilo što osim baterija, uključujući i više litara krema za lice :)

nukac
27.02.2008., 12:29
Bez panike, u predanu prtljagu moze bilo što osim baterija, uključujući i više litara krema za lice :)

A i baterije su diskutabilne. Samo u ZG te to pitaju, i to eventualno. Drugdje možeš nositi i cijeli akumulator... :ne zna:

joujou
27.02.2008., 22:25
prolaze i baterije.. provjereno :zubo:

Pink touch
28.02.2008., 00:39
daklem ovako.
Interesiraju me cjene?

I ja sam išla preko wizzaira, imala smještaj i bila 7 dana, pa pretpostavljam da imate otprilike love kao i ja. :D

Hrana-zavisi što mislite jesti.
Ako ćete kupovati u supermarketu i jesti gotovu ili kuhati, cijene su više-manje kao u nas, ništa posebno skuplje.
Ako ćete jesti u restoranima, opet ovisi gdje naravno. Preporučam Nando´s, odličan lanac restorana i nije skup. Naravno imate fast-food, McDonaldse,... Ne vjerujem da mislite baš na fancy mjesta.

Piće-skupo, skupo. Ako planirate izlaske, pripremite lovu. Alkohol je luksuz koji se plaća. :zubo: (Mi smo 2 večeri bile u pubu i to je to)

Prijevoz-kupite oyster i punite ga svaki dan, to se najviše isplati. 3 funte-cijeli dan bus, 5 funti-cijeli dan tube. :mig:

Muzeji-ne bih znala baš... :misli: Znam da ima besplatnih (pomorski mislim i još neki, nisam bila :( ), a Madam Tussaud stoji 25 funti.

Uglavnom, dnevno je po osobi minimalac 10 funti, bez muzeja i večernjih izlazaka. Štedite, ja sam za nekih 4000 kn platila let (100€), živjela gore 7 dana i obavila popriličan shopping. Vrijedi znati na koja mjesta ići i žrtvovati fancy mjesta koja su preskupa za neke druge užitke.

London je zakon. :cerek:
Obavezno pođite na Camden i Portobello Road. :cerek:

Pink touch
28.02.2008., 00:57
ja s wizzairom imam samo pozitivna iskustva....

Naletila sam slučajno na ovaj post, pa se sjetila svog leta natrag u Split s Lutona. :lol:
Let je trebao biti... u 17 :misli:... Kontale smo da bi check-in trebao početi u 16, znači treba doći tamo recimo u 15:30. Ja i frendica imale nešto prije obaviti u gradu, a živjele smo na Portobello Road, a i nismo znale kad ima green line, pa se uputile malo ranije.:D

Tako smo oko 13 već bile na Lutonu i dok smo jadnice kontale kako skratit tih 3 ure vremena (:rofl:) na skroz nezanimljivom aerodromu s prepunim kuferima i ručnim torbama nakrcamo kolica i na ploči vidimo da nam je let otkazan za 19 h?! :horor: Koma totalna. Ali za nekih 15 minuta čekalo nas je novo iznenađenje... Let je bio otkazan ponovo i to za 21 h :eek:

Osam sati na aerodromu.:eek:
I to bez love za shopping. :rofl: Nezaboravno. Dobile smo svaka po vaucher od 3 funte jer nam je let kasnio. :lol:

Ali nije me briga, jer London je bio vrijedan toga. :s

nukac
28.02.2008., 07:14
Pa mogle ste malo otići do mjesta Luton. Popiti pivo...:top:

Kaj se tiće izlazaka i cuge, ne mora biti tako skupo. Pogotovo preko tjedna. Ja sam izlazio na jedno mjesto gdje je piva do 8 navečer bila 1.50 funti, nakon toga je fostres ice bio 1.60 funti. Sve u svemu, skoro ko u Zagrebu.
Obično u pubovima znaju imati sale u određene dane. Pa tako odabereš mjesto gdje ćeš ići... :top:

anja1808
29.02.2008., 00:16
@nukac

kak se zove to mjesto sa jedtinom pivom ???

Gandalfa
29.02.2008., 11:24
@nukac

kak se zove to mjesto sa jedtinom pivom ???

Nigdjezemska!:lol::lol::lol:
Tamo boca vode dođe funtu i po u butizi. Nukac što nisi prije izbacio tu informaciju.:cerek:

GothicRomance
29.02.2008., 11:25
mene sada muce cijene po londonu :confused:. svako prica svoje.
molim vas jos jednom vas koji se bili nedavno ili davno tamo da mi kazete kak se krecu cijene npr pizze, sokova, piva po bircevima i tak to. idem na 4 dana gore i stvarno nemam pojma kolko para da nosim. nisam pametna :ne zna:. mislila sam da ce mi oko 1500 kn (120 funti) bit dosta za ta 4 dana (spavam kod frenda tak da cu se i tamo hranit na njegov racun :)). cu moc prezivjet s tim il da nosim jos vise?
hvala

Gandalfa
29.02.2008., 11:38
Pa ako ćeš se hraniti kod njega valjda ti je dosta. Ne misliš šopingirati? A i prijevoz je skup. Mi smo pizzu u nekom tal. restoranu platili malo više od sedam funti, svaku. Colu u British museum 2 funte. Fish and chips u pabu - 7,40, isto u pabu ham and eggs 7,20. Kava po 1,5. Sve to na običnim mjestima, ništa fensi. U principu ručak za dvoje, sa sokom i pivom, naplate i kruh, dođe oko 22, 23 funte. A to je samo ručak. Doručak smo imali u hotelu. Za večeru bi nešto s noga. A popiješ kavu, popiješ sok, potrošili smo sigurno 150 funti za pet dana. To ti je tu negdje.

GothicRomance
29.02.2008., 11:46
Pa ako ćeš se hraniti kod njega valjda ti je dosta. Ne misliš šopingirati? A i prijevoz je skup. Mi smo pizzu u nekom tal. restoranu platili malo više od sedam funti, svaku. Colu u British museum 2 funte. Fish and chips u pabu - 7,40, isto u pabu ham and eggs 7,20. Kava po 1,5. Sve to na običnim mjestima, ništa fensi. U principu ručak za dvoje, sa sokom i pivom, naplate i kruh, dođe oko 22, 23 funte. A to je samo ručak. Doručak smo imali u hotelu. Za večeru bi nešto s noga. A popiješ kavu, popiješ sok, potrošili smo sigurno 150 funti za pet dana. To ti je tu negdje.

e hvala ti puno. samo da znam tak otprilike. nosit cu ja jos para za svaki slucaj, al ovo mi je ugrubo kolko sam mislila potrosit.

nukac
29.02.2008., 12:21
Jedno mjesto gdje sam pio tako jeftino pivo je bilo G-A-Y bar na Old Compton St. I to su imali akciju od nedjelje do cetvrtka. Inace ima raznih kafica, i uvijek sam vidio da imaju neke akcije. Zna se desiti da je coca-cola po 0.50 funti. Samo treba malo gledati. Što se klope tiće, ima brdo raznih kinenskih restorana i restorančića gdje je cijena za ručak maksimalno 5 funti. Recimo jedan kineski na Oxford St. blizu Tottenham Court Rd. stanice. Ili brdo vegetarijanskih Thai restorancica u kojima ima all u can eat verzije za 3 funte u SOHO-u... Treba samo gledati i može se u Londonu proći dosta jeftino, čak ništa skuplje nego u Zagrebu. A o šopingu da ne pričam... Pogotovo kad su rasprodaje...
Ustvari, baš si nešto razmišljam, trebao bi napisati vodič, kako u Londonu izlaziti, jesti i spavati, a proći jeftino, vrlo jeftino... Bez da se prosi...:lol:

KILLERDOG
29.02.2008., 12:34
Nigdjezemska!
Tamo boca vode dođe funtu i po u butizi. Nukac što nisi prije izbacio tu informaciju.

:lol::lol::lol::lol::lol
boca vode od 2 litre košta ravno o.17 funti imam račun kao dokaz :D
za razliku od vodom bogate hrvatske
pazi gdje kupuješ ;) u dubrovniku je 0.5 15 kuna

dajrakije
29.02.2008., 12:56
Potpisujem nukca,london je mjesto gdje stvarno možeš doći iz vedra neba i isti dan naći smještaj,hranu i cugu jeftiniju nego u zagrebu.Nas 20-ak je išlo u 11 mj. na utakmicu eng-hrv,spavali od hostela po 7funti noćenje do rentanih stanova i mini hotela za 20 funti noćenje s doručkom.Klopa i cuga primjerice,cheesburger s velikom porcijom pomfrita 0,8 funti;pinta guinessa u pubu 2 funte(u movie pubu u savskoj košta valjda 6 funti).Često jeli i pili u lancu pubova://http://www.jdwetherspoon.co.uk/ (http://www.jdwetherspoon.co.uk/);ništa extra ali pristojno-interijer tipa movie-a;engleski doručak 2,5 funte,svaki dan ponuda 2 ručka za cijenu jednog(6,5 funti)+posebne ponude ovisno o danu u tjednu.

Gandalfa
29.02.2008., 13:19
:lol::lol::lol::lol::lol
boca vode od 2 litre košta ravno o.17 funti imam račun kao dokaz :D
za razliku od vodom bogate hrvatske
pazi gdje kupuješ ;) u dubrovniku je 0.5 15 kuna

Nažalost imam i ja račun. Očigledno smo se zaj... s tim dućanom:mad:
Znam ja koliko košta u Dubrovniku, kupujem svaki dan. Nije baš tako, možda na ininoj stanici. Trenutno izvješće konzum u starom gradu - 1,5 l vode - 5,99 kn. Ljeti poskupi dvije kune. Ili si mislio na fast food. E tamo ne kupujem, nisam toliko luda.:bonk:

KILLERDOG
29.02.2008., 13:30
a ti si očito uletila isto tako ko što švabo uleti u neki u dubrovniku preko ljeta pa ga oderu ;)
idući put paziti gdje se kupuje
pinta pive sam plaćao oko 2-2.5 funte što mi je skoro ko i u zg
evo u konzumu je 6 kn kod njih u dućanu u trgovačkom centru prema pekemu 1.7 kuna 2 litre (a njihova plaća malo "jača" od naše :D )
mi smo također jeli u nekom eat all you can cjena je bila 5.5 funti (mislim) ako jedeš unutra ili 3 za van + piće
za dvoje je ručak (uzimali smo 3-4 puta :D jer su nas stalno nagovarali ) ispao oko 130 kn

Gandalfa
29.02.2008., 14:45
Na greškama se uči :rofl:. A i mi smo stalno išli amo tamo pa kad bi ogladnili jeli bi na prvom pristojnom mjestu. Nismo se ubijali od traženja di je jeftinije. Nije mi to toliko bitno. :D

>Ladybug<
29.02.2008., 14:49
idem u london............ idem u london 1. put u zivotu za mjesec dana

woooooo hoooooo kako sam sretna

KILLERDOG
29.02.2008., 14:56
pa i ja sam stalno išao amo tamo ;)
iskustvo valjda (a i bilo je rečeno tu u koje dućane da se ide ) a restorana bar imaš pa nmoram u prvi koji vidim mogu napraviti 3 koraka do drugog :D
meni se svidio KFC :D (vrlo su uslužni )

lolita61
02.03.2008., 14:15
Nigdjezemska!:lol::lol::lol:
Tamo boca vode dođe funtu i po u butizi. Nukac što nisi prije izbacio tu informaciju.:cerek:

Ispravak, u marks&spenceru je voda 50 penija :top:
a klopa je oko 3 funte - salatice - velike porcije, fakat se najedeš:klopa:
naravno isto u m&s

btw, meni je najbolji bio soho...:rock:

KILLERDOG
02.03.2008., 17:52
a u tascu 17 penija ;)
joj kaj si rasipna :D

travelaround
03.03.2008., 00:37
Kakve su to usporedbe? Spominjete out kvartove i lokalne pubove, turističke klubove, hostele i onda kao cijena je niska. Kolika bi trebala biti za to? I uz sve to povlačite paralelu sa Hrvatskom. Ako vam je London povoljan onda ste stvarno ili jebeno skromni ili imate love.

KILLERDOG
03.03.2008., 09:57
pa cijena u dućanu (u isti koji ide i englez ) je niža nego u hrvatskoj (ja nisam posebno tražio nego sam se ušetao u prvi dućan)
isto i za pub nisam posebno gledao okolo nego sam ušao u onaj koji mi se činio ok
i za kraj recimo čaj preko puta nacinalnog muzelja je 85 penija
nisam skroman al ako kupiš orginal diadora tenisice za 80 kn bilo gdje u zagrebu ja plaćam pivu
restoran o kojem sam pričao se nalazi u sohu koji po meni nije baš periferija (ili ti je u zagrebu recimo draškovićeva periferija)
kolika je cijena čaja u bilo kojem kafiću u zagrebu (cca 8 kuna je prosjek)
i rezime da za mene je London POVOLJAN više nego hrvatska obala i radije ću na ljeto opet tamo nego na jadran

Fluf
03.03.2008., 19:38
ej, ja bih s dečkom u London na 2-3 noćenja, kaj da radim, a da ne moram gladovati....????je li tko bio ovih dana???
kaj da posjetim, kad nemam baš vremena za sve....?
kojim avionom?......sve što je friško, plizzz.
hvala unaprijed

Fluf
03.03.2008., 19:42
vidim da se vi svađate oko cijena i to, iz toga mi samo nastal azbrka u glavi.....a nemam baš para za rasipat se.
najvažnije mi je naći smještaj za 2. s jednim obrokom..i kupaonicom koju ne treba dijeliti sa ostalim gostima....prijedlozi?

travelaround
03.03.2008., 22:06
Ja shvaćam tebe killerdog u potpunosti ali želim ti reći da grad koji je broj jedan na ljestvici u EU po skupoći ne može biti povoljan po cijenama. Druga je stvar što je to grad koji vrijedi tog novca za razliku od nekih drugih sredina pa i naše. Tu spada i gostoljubivost.Da sad ne raspravljamo u nedogled.
Fluf, dva dana u Londonu ti je skoro kao niti jedan. P.S. Odvedi dečka na nogomet:)

KILLERDOG
04.03.2008., 09:38
mislim da se tu prvenstveno gleda cijena stanova,troškovi prijevoza,komunalije (tu londončani trebaju reći to stvarno neznam)
cjene smještaja su isto više nego u ostatku europe (švabe im sve opasnije konkuriraju posebno zapadni dio )
čuj najjeftija destinacija je las vegas (vjerujem da bi meni bila puno skuplja od londona ili tokya ;) )
stvar je što mi gledamo iz našeg stajališta,ali po njemačkom standardu i nije toliko skuplji od berlina ;)
žalosno je što nije to što mene zanima je tamo jeftinije nego kod nas (besplatni muzeji, prošlogodišnji modeli odjeće su stvarno na rasprodaji (tenisice 70-80 kuna, dres od chelsea u dućanu na stadionu 100 kuna,šilterica millwalla u dućanu 40 kn,može se naći jeftinih restorana (o kvaliteti ne pričamo) u centru.
Inače gostoljubivost je dobra ali meni će bugari ostati kao najgostoljubiviji :top:
na kraju se slažemo ;)
i da 2 dana stigneš samo ono što te stvarno zanima (ja sam u muzeju znanosti proveo samo 8 sati :D i još nisam stigao vidjeti sve što me zanimalo :( )

T@nja
04.03.2008., 10:58
1. ima li birtija u Londonu di se smije pusit?
2. smiju li djeca u pub?

Hvala :)

KILLERDOG
04.03.2008., 12:10
nema pubu u kojem se može pušiti ,a ja sam djecu viđao u pubovima tako da mislim da smiju

enigma
04.03.2008., 12:21
ne smije se vise nigdje u zatvorenom prostoru pusiti. vecina mjesta (kafici, restorani, bolnice itd) imaju specijalno mjesto vanka odredeno za pusenje.
djeca ne mogu u svaki pub, vecinom imas natpis na vratima gdje pise smiju li ili ne. u vecinu smiju ali samo do odredene ure. hth

GothicRomance
04.03.2008., 12:28
da li je isao netko mozda iz londona za stonehenge? od dal je bolje ici busom ili vlakom? i dal se uopce isplati otici tamo na jednodnevni izlet?

enigma
04.03.2008., 12:39
vlak ne ide skroz do Stonehenge pa pogledaj ima li neki organizirani izlet s busom do tamo. trebalo bi biti. a vise od sat dva ti i ne treba tamo, nije da bas imas tamo sta radit osim pogledat "kamenje" i cut povjest o njima. :D

enigma
04.03.2008., 12:46
http://www.savestonehenge.org.uk/stonei.html

http://www.londontoolkit.com/whattodo/stonehenge_tours.htm

ili utipkaj london to stonehenge u google

GothicRomance
04.03.2008., 12:53
http://www.savestonehenge.org.uk/stonei.html

http://www.londontoolkit.com/whattodo/stonehenge_tours.htm

ili utipkaj london to stonehenge u google

ma preguglala sam ja sve vec i vidjela njihove sluzbene sranice pa me samo zanima da li je itko isao iz londona tamo u vlastitom aranzmanu

zguba12
04.03.2008., 15:26
ej, ja bih s dečkom u London na 2-3 noćenja, kaj da radim, a da ne moram gladovati....????je li tko bio ovih dana???
kaj da posjetim, kad nemam baš vremena za sve....?
kojim avionom?......sve što je friško, plizzz.
hvala unaprijed

Obavezno posjetite Camden meni najbolje mjesto u Londonu. Isto tako ne propustite i London Eye. Košta ali je pogled na London iz njega super.

Fluf
04.03.2008., 15:33
joj, ja bih na tjedan barem, ali ne možemo više od produženog vikenda....
išla bih krajem ovog mj., tako da mi je hića sad skupiti informacije, provjerene i friške, baš zato da ne potrošim lutajući ta 3 dana i niš ne vidim...
A koliko bi trebalo para za 3 dana, max. 3 noćenja...bez aviona, za 2 osobe, što vi mislite???
ne mislimo jesti u luksuznim restoranima, niti u šoping, ali mislimo ići u onaj glavni muzej i stadion i tak to.....
I da li da tamo tek tražim smještaj ili odavde, privatno nešto ili hotel?? jeftinije varijante me zanimaju...
plizzz, iz svega pročitanog, shvatila sam da je skupo, ali i da nije , ali opet je...
..htjela bih ponijeti dovoljno novaca, ali ne previše...koliko je to po vama?

hvala

Fluf
04.03.2008., 15:35
:s hvala, hvala, netko me doživio...
:)

Obavezno posjetite Camden meni najbolje mjesto u Londonu. Isto tako ne propustite i London Eye. Košta ali je pogled na London iz njega super.

zguba12
04.03.2008., 16:01
:s hvala, hvala, netko me doživio...
:)

Besplatni muzeji koje vrijedi vidjeti:
Natural History Museum
Science Museum
British museum

Obavezno pošetajte Camdenom, Covent Garden, Soho, Piccadilly circus, Trafalgal square. Za prijevoz kupite Oyster card koji vrijedi i za tube i za bus.
Za 3 dana nećete imati baš vremena za puno toga vidjeti. Ja sam lani bila 2 tjedna, nahodala se kao sivonja i još nisam uspjela vidjeti sve što sam htjele. Zato idem opet u 7. mjesecu. Što se tiče novaca, toga nikad dosta.
Cijene ulaznica za turističke atrakcije su za naše prilike dosta skupe.
Sretno vam bilo i uživajte u londonu, gradu koji je mene oduševio.:)

agm
04.03.2008., 16:06
Besplatni muzeji koje vrijedi vidjeti:
Natural History Museum
Science Museum
British museum
I Tate, Modern i British

agm
04.03.2008., 16:09
vlak ne ide skroz do Stonehenge pa pogledaj ima li neki organizirani izlet s busom do tamo. trebalo bi biti. a vise od sat dva ti i ne treba tamo, nije da bas imas tamo sta radit osim pogledat "kamenje" i cut povjest o njima. :D
Nema direktne linije vlakom ili busom iz Londona, treba presjedati pa opet ispadne skoro čitav dan, a nema ni solo izleta u Stonehenge, samo cjelodnevne kombinacije (Bath, Cantebury...)

goldietrickz
04.03.2008., 16:45
joj, ja bih na tjedan barem, ali ne možemo više od produženog vikenda....
išla bih krajem ovog mj., tako da mi je hića sad skupiti informacije, provjerene i friške, baš zato da ne potrošim lutajući ta 3 dana i niš ne vidim...
A koliko bi trebalo para za 3 dana, max. 3 noćenja...bez aviona, za 2 osobe, što vi mislite???
ne mislimo jesti u luksuznim restoranima, niti u šoping, ali mislimo ići u onaj glavni muzej i stadion i tak to.....
I da li da tamo tek tražim smještaj ili odavde, privatno nešto ili hotel?? jeftinije varijante me zanimaju...
plizzz, iz svega pročitanog, shvatila sam da je skupo, ali i da nije , ali opet je...
..htjela bih ponijeti dovoljno novaca, ali ne previše...koliko je to po vama?

hvala

ne moras nositi previse love. ja sam stalno koristio deviznu maestro karticu.
skroz ok varijanta.
jedina dobra stvar u ovom ludjackom jacanju kune je ta sto nam se sve vise isplati ici negdje vanka i trositi lovu.

gregory
04.03.2008., 19:09
Putujem i ja prema Londonu:):trio:

13.04 Zag - London Heatrow
16.03 London Gatwick - Zagreb

Corus Hyde Park Hotel ***

S obzirom da se vraćam na dan kada je parada "St. Patricks day" zanima me da li mogu ocekivat poteškoće u prometu. Avion mi polazi s Gatwick aerodrama u 16:10. Kada i kojim putem da krenem (mislim da je Paddington najbliže hotelu) prema Gatwicku?

GothicRomance
04.03.2008., 19:29
e i ja cu bit u to vrijeme u londonu pa si mi sad stavio bubu u uho sto se st. patricka tica :).
dal ce to bit neko ludo slavlje po londonu ili samo onak po birtijama nesto organizirano? ili ce biti i po ulici svega i svacega? nisam informirana :). a bilo bi lijepo proslavit st. patricks day tamo :)

GothicRomance
04.03.2008., 19:39
zaboravite proguglala sam :D
bit ce velka parada i festa i jedva cekam :Pivo::zivili:

Gandalfa
04.03.2008., 20:17
Putujem i ja prema Londonu:):trio:

13.04 Zag - London Heatrow
16.03 London Gatwick - Zagreb

Corus Hyde Park Hotel ***

S obzirom da se vraćam na dan kada je parada "St. Patricks day" zanima me da li mogu ocekivat poteškoće u prometu. Avion mi polazi s Gatwick aerodrama u 16:10. Kada i kojim putem da krenem (mislim da je Paddington najbliže hotelu) prema Gatwicku?

Ja sam se tako vratila. Sa Paddingtona na Victoriju, tamo svakih sat vremena ide vlak za Gatwick. Mi smo krenuli u jedan s Victorije, vlak ide oko 30-45 min. Čekirali kartu, malo prošetali, prošli carinu pa malo šopingirali. Nismo žurili, ali se nismo ni dosađivali čekajući. Nama je bilo taman, ali opet, mi smo malo komodni - mužić i ja.A tebi će još biti gužva.

T@nja
04.03.2008., 20:24
Imam jos jedno pitanje.
Temza po danu ili by night? :ne zna: Ili oboje? :cerek:

Gandalfa
04.03.2008., 20:32
Mi po danu. Platili po 7 funti. Sve se vidi iz novog kuta, još ti sve objašnjavaju dok prolaziš. Možda bi po noći bilo romantičnije:cerek: ali bi vidljivost bila manja:rofl:.

Fida
04.03.2008., 22:10
da li je isao netko mozda iz londona za stonehenge? od dal je bolje ici busom ili vlakom? i dal se uopce isplati otici tamo na jednodnevni izlet?

Ja sam išla vlakom al sam kretala iz Surreya-nisam sigurna više gdi sam presjedala al znam da je trajalo cijeli dan. Moraš do Salisburyja koji je prekrasan i isplati se malo razgledat nakon što pogledaš Stonehenge-imaš tamo veliku Salisbury cathedral.Nemoj se samo razočarat što kamenje u Stonehengeu nećeš moći taknut (možeš oko 10 metara od njega) zbog prijašnjih devastacija

nukac
05.03.2008., 07:18
Eto jedan hotel za preporučit: lanac hotela Imperial Hotels (http://www.imperialhotels.co.uk/default.aspx). Ja sam bio u Royal National, cijena za dvije osobe 59 funti na noć, soba je velika (za Londonske standarde), kupaonica nije u ormaru, već velika s običnom kadom. S tim da sam rezervirao preko Hotelcluba (http://www.hotelclub.net/), cijena je bila puno niža nego direktno na stranici hotela. Lokacija je super, pokraj British museuma, jedno 10-15 minuta pješke do Oxford St. Iz Victorije se može doći direktno, bus 38.
Jedina loša stvar o hotelu je doručak - toast ili loše pecivo i maslac i marmelada. I kava ili čaj. To je sve.

KILLERDOG
05.03.2008., 10:17
to je očito univerzalno
i meni u hostelu je bio isti doručak :D
možda imaju istog vlasnika i dobavljača? :D (moj je bio paki, a na recepciji radi i cura (dobra ;) ) kojoj je tata dalmoš, mama pakistanka

nukac
05.03.2008., 10:25
to je očito univerzalno
i meni u hostelu je bio isti doručak :D
možda imaju istog vlasnika i dobavljača? :D (moj je bio paki, a na recepciji radi i cura (dobra ;) ) kojoj je tata dalmoš, mama pakistanka

Ovaj je bio uglavnom Britanski hotel, s britancima na recepciji i filipincima kao pomoćnim radnicima. Ogromanjski hotel, mislim da ima oko 1300 soba.

KILLERDOG
05.03.2008., 14:23
i ja volim odsjesti u finom hotelu kad sam na poslovnom putu,ovako kad idem private važno mi je samo da ima krevet (ma i to može biti opcija)

dalek
06.03.2008., 11:40
Vratila se u nedjelju ujutro (četvrtak oko 18h-nedjelja oko 16h) WizzAirom i sve je bilo u redu što se tiče rezervacije.:top: Nažalost ta dva puna dana: petak i subota su bilo stvarno premala da vidiš išta ali ja sam napravila ono što sam htjela, upoznala se s čovjekom s kojim sam razgovarala i dopisivala se skoro dvije godine i koji je divan.:cerek: Upoznala sam još dobrih ljudi a svi Britanci koje sam srela su nevjerovatno susretljivi i ono što je netko prije spomenuo da rado pomognu u svakoj situaciji i kad se izgubiš, sve stoji.

Moja preporuka je da ako idete sami i prvi put sve dobro proučite, većinu toga možete rezervirati online: let WizzAir, autobus EasyBusov Greenline 757 s Lutona prema centru Londona, a možete i prijevoz s taxijem, ja sam također naručila Travelcard (1-6 zona) za 3 dana koji mi je dobro došao jer sam bila u zoni 5, istočni London.

Evo ovako je išao moj raspored.

Četvrtak 28.02. 12:50 Let WizzAirom

-Došla na Wizzov šalter i preuzela boarding pass te predala veliku torbu na check-inn

-Prošla kontrolu, samo skinula kaput i predala manju torbu na pregled, sve ostalo ok, jedna cura ispred mene se izuvala jer je imala čizme do koljena.

-malo kašnjenje kod ukrcavanja kojih pola sata ali inače sve ostalo u redu, došao bus po nas i odvezao nas na ukrcavanje u avion. Na karti ti na dolasku u London Luton piše seat free a kad se vraćaš ti piše broj sjedala ali ponovno možeš sjesti gdje hoćeš.

-u avionu izvadi što ti treba (čitanje, mp3 player, nešto za pojesti itd.) za let a torbu stavljaš u pretinac iznad sjedala

-moj prvi let avionom je prošao u redu, doduše malo bi je bilo mučno ali to je moglo biti od početne nervoze

Dolazak na Luton oko 18:20, gdje sam prošla pokraj kontrole jer nisam imala nothing to declare pa onda slijediš ostalu ekipu iz aviona na imigracijski, gdje jedni idu na EU šalter a drugi na Non-EU a to smo mi. Obavezno uzmete par onih imigracijskih kartona i ponijet kemijsku olovku sa sobom (ja sam posuđivala jer sam zaboravila na to:rolleyes:), ja sam naravno zeznula prvi pa sam pisala ponovno...pa dobro ispunite taj karton a la ime i prezime, broj putovnice, gdje odsjedate u Londonu itd i onda idete dalje redom i striček vas zove na šalter imigracije gdje vam postavi par pitanja kao namjera dolaska, koliko ostajete i pregleda vam putovnicu i obavezno mu date i onu potvrdu od WizzAira da je pregleda...mene je pitao jel mi to povratna karta.

Ja se totalno zbunila i krenula na krivu stranu ali me njihov službenik simpatični indijac ljubazno vratio i pokazao gdje trebam dalje. Stvarno sam bila smotana prvi dan.:rolleyes: Ali učiš na pogreškama, zar ne?

Nakon imigracijske, slijediš ostale iz ekipe da pokupiš prtljagu i onda na dasnu stranu slijediš putokaze za exit i vani samo tražiš stajalište autobusa za Greenline 757.

Što se tiče EasyBusovih autobusa svaka čast!:top: Ja sam došla s onim isprintanim papirom skoro sat vremena ranije od predviđenog pa rekla vozaču i on mi odgovorio da nema problema mogu ići s njim odmah jer je bilo dovoljno mjesta. Velike torbe/koferi ti idu u prtljažnik dolje a ostale male torbe možeš vukljati sa sobom na sjedalo.

Uglavnom vozač ti pregleda isprintanu potvrdu i prekriži vrijeme polaska i označi da je ta ruta gotova, ostaje ti samo povratno vrijeme i mjesto gdje te pokupi a to je meni bilo Victoria station, bus stop 6.

Vozač ti prije dolaska na svaku stanicu glasno najavi ime stanice tako da se možeš dignuti i dati mu do znanja da tu silaziš, ja sam izlazila na zadnjoj stanici odnosno Victoriji.

Za one koji dolaze na Victoriju a same su žene, imaju dosta za nositi i ne žele ići podzemnom onda je taxi prava stvar koji možete pozvati ali vam uglavnom stoje na taxi rinku odmah ispred ulaza u stanicu.

Napojnica je 10% iznosa i vožnja nije toliko skupa koliko se čini, ovisi gdje idete. Ja sam odsjela u istočnom Londonu u Barkingu jer mi je to bilo mjestu održavanja jedne konvencije na koju sam išla pa mi je pasalo.
To je zona 5 pa sam zato dva tjedna prije puta online naručila Travelcard zona 1-6 koji je obuhvaćao i autobuse, tube, vlakove itd. Odsjela sam u hotel Premier Inn Barking, stvarno odličan budget hotel, inače lanac hotela u Vel. Britaniji a sad ih već ima i u svijetu. http://www.premierinn.com/pti/home.do Registrirate se kao Premier Guest i onda možete rezervirati online booking noćenje u bilo kojem njihovom hotelu u Engleskoj. Na email ćete dobiti registracijsko pismo i po dolasku plaćate iznos noćenja na recepciji, ja sam plaćala a Masterom.
Prvi dan došla oko 22h pa sam se samo raspakirala i u krpe.

Drugi dan u petak 29.02. sam se krenula naći s prijateljem u centru kod Earls Court tubea. Naravno tražeći stanicu u Barkingu za centar sam se totalno izgubila ali čak ni uz ljubaznu pomoć ljudi na ulici nisam uspjela naći. Ma ja sam totalna koma za snalaženje u prostoru to priznajem!

Pa sam se tako vratila u hotel i rekla ljubaznoj radnici na recepciji da mi pozove licencirani taxi i tako je po mene došao licencirani mini cab koji me za 15 funti dovezao do Earls Courta.

Tamo sam se našla s prijateljem i malo smo prošetali ali je počelo pljuštiti pa smo se sklonili u obližnji Coffee Republic. Ma nije mi uopće žao što nisam uspjela poslikati neke znamenitosti, ipak sam ovaj put išla samo zbog upoznavanja. Coffee Republic je prostrani coffee shop, bilo je dosta mjesta za sjedenje i puno mjera količine kave za izabrati pa sam samo rekla da mi da nekakvi srednji capuchino.:D Atmosfera unutra je ugodna, mjuza svira i čist zrak jer je svugdje zabranjeno pušenje ma milina.

Izašli nakon skoro pet sati pričanja!:cerek: Tada je već bila prestala i kiša a prijatelj se ljubazno ponudio da me otprati u vlaku do Victorije jer se već mračilo a baš nije ugodno ni sigurno voziti se sama prema istočnom Londonu iako ima district line inače direktna ruta do tamo.

Dopratio me do Victorije i tamo sam sjela na taksi pa ponovno za Barking došlo me 35 funti.

Sutradan u subotu 01.03. sam krenula na konvenciju u okrugu Dagenham u istočnom Londonu, pozvala licencirani mini cab koji me uz pomoć GPS-a odvezao na pravo mjesto te čak ponudio da poslije konvencije dođe po mene. Rekao da se zove Ali i dao mi svoj broj moba da ga nazovem.

Na konvenciji koja je bila super upoznala još mnoge divne ljude i ponovno se rastala s prijateljem. Nazvala taksista Alija i čovjek stvarno došao po mene i odvezao me natrag u hotel za 18 funti.

U cabu smo malo pričali pitao me na koji aerodrom idem i da li imam prijevoz pa mi rekao da mogu rezervirati njegove usluge preko recepcije za odlazak. Rekla sam da mi je samo potreban prijevoz do Victorije na kojoj već imam Greenline 757 za Luton.

Kako smo dogovorili Ali došao po mene i najavio se na recepciji u 7 ujutro i odvezao me prema Victoriji, na putu se malo potrudio pa mi je pokazivao razne znamenitosti i ispričao par natuknica o njihovoj povijesti.

Tamo sam ponovno malo tražila stanicu a ona se nalazi ispred glavnog ulaza, kod semafora na lijevoj strani, bus stop 6. Trebate dobro pogledati tabele jer tamo staje i autobus za Gatwick.

Vožnja prošla u redu ali zbog vijesti da su zatvorili neke ceste i glavni ulaz u Luton išli smo okolo i došli za nešto malo više od sat vremena.

Na Lutonu išla na vrata za departures i tražila šalter za WizzAir, uglavnom bili su to šalteri 23 i 24 a sve je pisalo na onom elektronskom rasporedu uz letove.

Kupila još koju knjigu u WHSmiths Books, stavila u velku torbu koju sam predala na Wizzovom šalteru prilikom preuzimanja povratne karte. Onda prošla kotrolu, žene imaju prednost, skinula remen, kaput i predala ručnu torbu i mobitel, pitala da li trebam skinuti i cipele ali mi je žena na pregledu rekla da nije potrebno. Uglavnom ako imate kakve kremice i šimnku obavezno u malu prozirnu vrećicu na pregled njima na to baš paze.

Budući da sam došla dosta rano oko 10 sati, hodala okolo, pa sjela u jednom od brojnih loungea iliti waiting rooms i čekala na poziv za ukrcavanje koji je bio u 12:10.

Odmah do hodnika koji vodi prema boarding gates 19-25 imate Pret_a_Manger coffee shop gdje možete popiti kavu, sok, čaj, ili pojesti koji sendvić ili salatu ma ima svašta.:D

Došla kod gate 24 ali ukrcavanje kasnilo kojih 20 minuta pa smo onda još i vani na vjetru čekali da se popnemo stepenicama u avion.

Let prošao u redu, na Pleso sletjeli oko 16h par minuta kasnije od predviđenog što je u biti jako dobro. Prošli kontrolu putovnica gdje svi idu na isto bili iz EU ili naši, nije važno. Ako nemate ništa za prijaviti samo prođete pokraj carine i put do prtljage. Dobro pazite da prije puta stavite neko ime na torbu jer se meni dogodilo da je bilo 5 sličnih torba crvene boje pa sam vidjela da mi je netko gledao karticu s imenom i adresom.

Ukupni dojam, bilo je fantastično i ne žalim što nisam slikala grad ili što sam odsjela u istočnom Londonu ali žalim što nisam imala više vremena za druženje s prijateljima. Tako da se obavezno vraćam sljedeće godine ali ovaj put u neki hotel u centru, vjerovatno ponovno Premier Inn jer su me oduševili i na bar tjedan dana.

Isprike na odužem opisu i još jednom hvala na neiscrpnim informacijama i savjetima...još uvijek ne mogu vjerovati da sam sama otišla tamo i vratila se. London in my heart.:cerek:

GothicRomance
06.03.2008., 12:03
ja letim wizzairom u london, ali iz budimpeste. znaci da cemo svejedno prolazit onu kontrolu za ljude koji nisu iz europske unije? ili se to gleda od kuda letis. nisam upucena uopce pa vas molim ako itko zna da mi kaze.

joujou
06.03.2008., 12:08
ja letim wizzairom u london, ali iz budimpeste. znaci da cemo svejedno prolazit onu kontrolu za ljude koji nisu iz europske unije? ili se to gleda od kuda letis. nisam upucena uopce pa vas molim ako itko zna da mi kaze.

kontrolu prolazis ovisno o putovnici koju imas, ne o mjestu polazista

T@nja
06.03.2008., 12:17

Pa recimo kad putujes iz Dublina za London to ne vrijedi. :ne zna:

GothicRomance
06.03.2008., 12:19

hvala ti :)

joujou
06.03.2008., 12:26
Pa recimo kad putujes iz Dublina za London to ne vrijedi. :ne zna:

to je samo transfer bio, ali ako odsjedas poslije dublina u londonu, moras proci imigracijski

nukac
06.03.2008., 13:35
Irska i UK imaju neke vrste ugovor o zajedničkoj granici, tako da se let iz Irske u UK ili obratno smatra domaćim letom i nema kontrole putovnica. Kao što nema kontrole putovnica između Schengen država.

joujou
06.03.2008., 18:21
Irska i UK imaju neke vrste ugovor o zajedničkoj granici, tako da se let iz Irske u UK ili obratno smatra domaćim letom i nema kontrole putovnica. Kao što nema kontrole putovnica između Schengen država.

ja sam prosle godine letjela london-dublin i prolazila sam ponovo imigraciju u dublinu
prvo i londonu, onda u dublinu (s obzirom da nije bio transfer nego smo proveli par dana prvo u londonu)
u povratku je bio samo transfer dublin-london i nije bilo imigracije

gregory
06.03.2008., 21:47
Pošto većina prijatelje, kolega s posla (o obitelji da i ne govorim) oćekuje od mene neki suvenir iz Londona može li kakva preporuka.
Znači neke sitnice, ne preskupe.
Što i gdje kupiti?

nukac
07.03.2008., 06:30
Imaš na Oxford st. brdo onih malih dučančića sa različitim suvenirima, tipa šalice, čašice, glupe majce s natpisima različitim natpisima London. Ili možeš otići na Piccadilly Circus i u Lilly Whites kupiti Lonsdale majce, prilično jeftino. Ili potegnuti do Camden Town Market i tamo pogledati za suvenire, iako ćeš potrošiti 100-tinjak funti i više... Jer kad vidiš sve one stvari koje tamo prodaju, nećeš moći odoljeti nego ćeš kupovati i kupovati... Funta za ovo, 3 za ono, 5 za nešto drugo... Na kraju, puna vrečića i 100 funti manje.... :lol:

anja1808
08.03.2008., 11:39
queensway za suvenire. izvan je nekih turistickih lokacija, pa je recimo malo jeftinije

Fida
08.03.2008., 21:07
Meni su najdraže razglednice s kraljevskom obitelji.:DMislim da je Charles nekako najfotogeničniji-šteta što ga je teško naći s Camillom :D:D

GothicRomance
09.03.2008., 11:29
imaju li britanci neko njihovo tradicionalno alkoholno pice (tipa ouzo u grckoj il nasa rakija)?

Kiki
09.03.2008., 17:21
Pivo, i to, ako oces bit specifican, bitter (bitter je tamnije nego normalno pivo).
Onda imas jos cider (uglavnom baziran na engleskim jabukama).
Pimms (alkoholizirani punch, obicno se servira u velikoj zdjeli punoj leda, krisaka voca i (tradicionalno) krastavca)
Gin (ne mres britanskije od toga)

U Skotskoj imas jos i whisky, to bi bilo kao njihovo (i Irsko) tradicionalno.

veruschka
09.03.2008., 17:31
Imaš još i shandy (lager i limunada) i snakebite (lager, cider i sirup od maline) :D

HuberRotomat
11.03.2008., 12:09
da li je karta iz lutona do londona za easybus puno skuplja ak je kupuješ na licu njesta od one prek neta...(koliko)
Postoje li neke preepaid gms bonovi tipa tele2 recimo og kojih 2-3 funte ili telefonske kartice za one super govornice...
koliko koštaju...

nukac
11.03.2008., 13:15
da li je karta iz lutona do londona za easybus puno skuplja ak je kupuješ na licu njesta od one prek neta...(koliko)
Postoje li neke preepaid gms bonovi tipa tele2 recimo og kojih 2-3 funte ili telefonske kartice za one super govornice...
koliko koštaju...

Ako kupuješ kartu za Easybus na aerodromu, dođe te 8 funti. S tim da na Teravision šalteru možeš kupit povratnu za 14 funti.
Ako kupiš za Easybus preko interneta, cijena ovisi, najjeftinija se kreće od 2 funte u jednom smjeru. Ovisi koliko ranije kupiš kartu. :top:

Miro H
11.03.2008., 13:41
Bok svima.

Malo sam proučavao način putovanja po Londonu i još mi se brkaju neki pojmovi, pa imam nekoliko pitanja.

Da li mi netko može objasniti razliku između Oyster i TravelCarda? Da li se to kombinira, kako?
Vidim da Oyster ima samo za single ili cijeli dan, a TravelCard ima za 3 odnosno 7 dana.
Ja sam u Londonu 9 dana, pa mi treba kombinacija svega.
Da li je svaka Oyster kartica pay as you go?
Konkretno, ja bi prvi dan kad dođem kupio Oyster karticu i koristio samo za single fare. Onda bi sutradan uzeo 7-dnevnu kartu, e sad je to taj TravelCard. Da li se to onda nadoplaćuje na tu već postojeću Oyster karticu ili kako?
Sorry, ako su glupa pitanja, ali nisam to uspio dokučiti.

veruschka
11.03.2008., 14:35
Oyster je prepay ali ako počneš putovati nakon 9.30, tokom dana će ti prestati naplaćivati kad dosegne ekvivalent dnevne karte za zone unutar kojih si putovao. Tjedna karta se u stvari samo isplati ako putuješ pet dana u peak houru (prije 9.30 radnim danom). I nju kupiš na Oyster.
Imaš ovdje (http://www.tfl.gov.uk/) negdje pdf sa cijenama karata.

veruschka
11.03.2008., 14:37
Da, i to što staviš na prepay je odvojeno od sezonske karte, ne možeš prebaciti i leži ti na Oysteru i čeka.

anja1808
11.03.2008., 15:21
idem na tjedan dana u london (opet, wee) dosad sam bila uvjerena da mi je najisplativije uzeti tjednu kartu za tube i bus, sad citam da nije..dalje nisam bas skuzila, dnevne ???? molim pomoc:)
i vidim kolko se popusta moze ostvariti s oysterom! predobro! dajem oyster di god :)

veruschka
11.03.2008., 20:34
Ovdje (http://www.tfl.gov.uk/tickets/faresandtickets/2930.aspx) je taj fare guide.

Na primjer, za zonu 1&2 single fare je £2 na Oysteru od 7 do 7 navečer (prije i poslije toga je £1.50). Daily capping, kad prestaje skidati lovu s Oystera, za te zone je offpeak £4.80 (vikendom i radnim danom nakon 9.30), peak £6.30. Tjedna karta za te dvije zone je £24.20. Bus na prepay Oysteru je 90p.
Dakle, tjedna karta se isplati za četiri dana ak se putuje prije 9.30 ili pet dana offpeak za barem 3 putovanja podzemnom na dan unutar tih zona. Ak planirate povremeno putovati izvan tih zona ili koristiti i bus, onda mi se prepay čini boljom opcijom.

anja1808
11.03.2008., 23:26
:s

KILLERDOG
12.03.2008., 15:42
govornice ti rade na princip ubaciš funte pa zoveš
bar one u hostelu i na aerodromu
više se isplati oyster pa staviš lovu na nju (ak ti ostane vrate ti )
u busu karta košta 14 funti,definitivno ti se isplati preko neta ;)

Miro H
13.03.2008., 09:16
Hvala svima na odgovorima.

Imam još jedno pitanje za nekog ko je bio na mjuziklu We will rock you.

Kolko ste plaćali kartu? Vidim da je netko rekao da je najjeftinije kupovati karte za mjuzikle "last minute" na Leicester square-u. Da li se i za ovaj tamo i tako mogu kupiti karte?

niksa76
13.03.2008., 13:35
Letim u subotu 15.3. iz Maribora solo..ide još netko...a i st. patrick je..bilo bu veselo:)

Fida
14.03.2008., 09:03
Hvala svima na odgovorima.

Imam još jedno pitanje za nekog ko je bio na mjuziklu We will rock you.

Kolko ste plaćali kartu? Vidim da je netko rekao da je najjeftinije kupovati karte za mjuzikle "last minute" na Leicester square-u. Da li se i za ovaj tamo i tako mogu kupiti karte?

Da to sam bila ja :D. Imaš na Leicester squareu puno tih kioska s jeftinim kartama. Pokraj svakog su ti plakati s imenima mjuzikla i cijenom. Imaju sve pa sigurno i We will rock you. Ne sjećam se točno cijene (to je bilo prije 3 godine) ali mislim da je od 20 do 30 funti nešto...

Poppy
16.03.2008., 15:30
Ovako, išla bi do Londona na par dana u 5. mjesecu. Gledam malo cijene po internetu i čini mi se da su hoteli užasno skupi. Imate li neku preporuku za hotel, gdje je najbolja lokacija.... Ne bih htjela da je negdje van grada nego da ipak možemo u nekom normalnom vremenskom periodu doći do centra. I naravno, da hotel nije neka špilja, da je koliko toliko uredno...

Hvala

PilotInstruktor
16.03.2008., 16:22
Da to sam bila ja :D. Imaš na Leicester squareu puno tih kioska s jeftinim kartama. Pokraj svakog su ti plakati s imenima mjuzikla i cijenom. Imaju sve pa sigurno i We will rock you. Ne sjećam se točno cijene (to je bilo prije 3 godine) ali mislim da je od 20 do 30 funti nešto...

bas sam htio pitati za ovo,hvala :) idem za uskrs,bas me zanima dal se sta promijenilo,zadnji (i prvi) put sam bio prije 12 godina :p

Londonner
16.03.2008., 23:01
London je spektakularan kad skužiš kako izbjeći turiste i šiziku Oxford Streeta... Svaki put kad ga se dočepam zapnem u Soho-u i uz najbolju volju rjetko istražujem van tog kruga :)

Ako ste za mjuzikle, definitivno preporučam The Producers, a za koncerte Astoriu.

nukac
17.03.2008., 07:55
Ovako, išla bi do Londona na par dana u 5. mjesecu. Gledam malo cijene po internetu i čini mi se da su hoteli užasno skupi. Imate li neku preporuku za hotel, gdje je najbolja lokacija.... Ne bih htjela da je negdje van grada nego da ipak možemo u nekom normalnom vremenskom periodu doći do centra. I naravno, da hotel nije neka špilja, da je koliko toliko uredno...

Hvala

Pogledaj nekoliko stranica iza, dao sam preporuku za jedan dobar hotel, ne toliko skup.

Fiume Bella
17.03.2008., 21:51
Gdje najpovoljnije kupiti dres Arsenala i Chelsea?

KILLERDOG
18.03.2008., 10:46
Gdje najpovoljnije kupiti dres Arsenala i Chelsea?

za chelsea definitivno na stadionu ;)
platio svoj 100 kn
zapravo tamo sam najviše love i potrošio nadam se da nisi veliki fan ;)

Dirk
18.03.2008., 21:15
Bok svima!
I ja grem u London. Ustvari ide nas 8 pa bih molio ako netko zna za jeftinije apartmane, po mogućnosti blizu centra. Idemo krajem lipnja. kakve su cijene apartmana?

alabrale
19.03.2008., 08:30
ja sam bio u hotelu Enrico.. - nista posebno al dobra lokacija Victoria station..

Skittle
19.03.2008., 08:43
ja sam bio u hotelu Enrico.. - nista posebno al dobra lokacija Victoria station..

cijena?:misli:

mikimiki
20.03.2008., 07:28
zanima me koliko bi cca stajalo tjedan dana boravka u londonu u vlastitom aranžmanu-kakva jeftinija avio karta i boravak u jeftinijem smještaju + džeparac?

dalek
20.03.2008., 10:01

Probaj ovaj link: http://www.visitlondon.com/accommodation/detail/275051?from.day=1&from.month=6&from.year=2008&to.day=8&to.month=6&to.year=2008&duration=7&

Upiši podatke datum dolaska i odlaska i koliko vas ima i dat će vam cijene.:) Izgleda da je cijena 24.50 noć po osobi. Inače vrijedi i za ostale hotele, samo ga potražite od ponuđenih i izaberete najjeftinije.:top:

dalek
20.03.2008., 10:21

Hvala

Pretpostavljam da je nukac mislio na ovaj hotel :)

Eto jedan hotel za preporučit: lanac hotela Imperial Hotels (http://www.imperialhotels.co.uk/default.aspx). Ja sam bio u Royal National, cijena za dvije osobe 59 funti na noć, soba je velika (za Londonske standarde), kupaonica nije u ormaru, već velika s običnom kadom. S tim da sam rezervirao preko Hotelcluba (http://www.hotelclub.net/), cijena je bila puno niža nego direktno na stranici hotela. Lokacija je super, pokraj British museuma, jedno 10-15 minuta pješke do Oxford St. Iz Victorije se može doći direktno, bus 38.
Jedina loša stvar o hotelu je doručak - toast ili loše pecivo i maslac i marmelada. I kava ili čaj. To je sve.

Dirk
20.03.2008., 14:31
Zanima me isključivo apartman ili kuća, nebih u hotel. Ima li netko kakvog iskustva?

Kiki
20.03.2008., 15:36
Google is your friend. ;)

http://www.citybaseapartments.com/apartments/London-Holiday-Apartments/?gclid=CO_vlYCCnJICFQ1EMAodzkkb7g

alabrale
20.03.2008., 18:33

www.enricohotel.com - pogledaj... u toj ulici ima barem 20 hotela

anja1808
21.03.2008., 02:45
http://www.euracom.co.uk/

GothicRomance
21.03.2008., 12:19
ja se uparvo vratila iz londona i ne znam zast svi pricaju da je abnormalno skup. neke cijene su iste ko i kod nas, a neke stvari su samo malo skuplje. nist strasno. jedino sta im je javni prijevoz preskup, al ovo ostalo stvarno nije tak strasno. normalno da ima i astronomskih cijena, al zato ne treba uci u prvu birtiju nego u onu do nje jer je vjerojatno jeftinija. ne znam... to su moja iskustva i dojmovi...

nukac
21.03.2008., 12:46
ja se uparvo vratila iz londona i ne znam zast svi pricaju da je abnormalno skup. neke cijene su iste ko i kod nas, a neke stvari su samo malo skuplje. nist strasno. jedino sta im je javni prijevoz preskup, al ovo ostalo stvarno nije tak strasno. normalno da ima i astronomskih cijena, al zato ne treba uci u prvu birtiju nego u onu do nje jer je vjerojatno jeftinija. ne znam... to su moja iskustva i dojmovi...

Slažem se s tobom, London nije preskup. Jedino se ne slažem s tobom da je javni prijevoz preskup. Pogotovo ako imaš Oyster. Karta za bus je 0.90 funti, karta za underground je 1.50 funti za prve dvije zone. U Zagrebu je malo manja cijena. Dnevna karta samo za bus je 3 funte. za metro i bus je nešt oko 6. To nije ništa preskupo.

GothicRomance
21.03.2008., 12:58
Slažem se s tobom, London nije preskup. Jedino se ne slažem s tobom da je javni prijevoz preskup. Pogotovo ako imaš Oyster. Karta za bus je 0.90 funti, karta za underground je 1.50 funti za prve dvije zone. U Zagrebu je malo manja cijena. Dnevna karta samo za bus je 3 funte. za metro i bus je nešt oko 6. To nije ništa preskupo.

ja sam bila smjestena negdje 40 minuta od centra pa sam kupovala dnevnu kartu za 4 zone koja je vrijedila za sve vrste javnog prijevoza i kostala je 6 funti negdje do 9h mislim, a nakon 9h 9 funti. to mi se nekak cinilo malo puno jer ispada da sam najvise novaca potrosila na prijevoz :). za 4 dana mi se nije isplatilo nabavljat oyster.

nukac
21.03.2008., 13:03
Oyster se ispalti i za jedan dan. Jer je sve duplo a i više jeftinije. A daš za njega 3 funte, i zadnji dan dobiješ nazad ako ga vratiš.

x-type
23.03.2008., 12:27

zapravo je zagrebački javni prijevoz također prilično skup pa se npr. londonski ne čini tako skupim. ;) a kup je jer je sustav naplate abnormalno zastario i nema raznih karneta, već samo najobičnije karte za jednu vožnju i dnevne. a svugdje je normalno da imaš desetak vrsta karata između kojih biraš onu koja ti najviše odgovara.

>Ladybug<
23.03.2008., 12:45
u utorak idem u london prvi put u zivotu :jeeeeeeeeee:

dalek
23.03.2008., 23:46
u utorak idem u london prvi put u zivotu :jeeeeeeeeee:

Sretan put i dobru zabavu ti želim.:) Ja ponovo idem tek slijedeće godine:(

>Ladybug<
24.03.2008., 09:53
Sretan put i dobru zabavu ti želim.:) Ja ponovo idem tek slijedeće godine:(

hvala :D
jos samo jedan dan..............vec se polako spremam

KILLERDOG
25.03.2008., 09:53
jeb.......... ti london i jeftine karte
izgleda da opet ću gore :D
živio wizzair i karte s taksama od 100€ :D

nukac
25.03.2008., 10:37
jeb.......... ti london i jeftine karte
izgleda da opet ću gore :D
živio wizzair i karte s taksama od 100€ :D

Uh, to si skupo prošao. Ja ubo Ryanair, prvi put za 25 EUR, drugi put 20 EUR. TO se zove jeftinoća :)

KILLERDOG
25.03.2008., 12:26
s taksama i svime?
moram pogledati i njih onda :D
ovo mi na mail došlo :D

chiquita
25.03.2008., 12:35
London je spektakularan kad skužiš kako izbjeći turiste i šiziku Oxford Streeta... Svaki put kad ga se dočepam zapnem u Soho-u i uz najbolju volju rjetko istražujem van tog kruga :)

pa podijeli s nama tu tajnu velike moći.

Skittle
25.03.2008., 12:57
ladybug..I hate you so much right now!:mig:

ja sam zadnji put bila u Londonu 1996 i ne vjerujem da ću tako skoro natrag (ne mogu dobit godišnji:hebemu:)

ali lijepo vas je čitati, skupljam info..trebat će mi kad-tad:)

nukac
25.03.2008., 13:27
s taksama i svime?
moram pogledati i njih onda :D
ovo mi na mail došlo :D

To je s taksama, ali s elektronskim check-inom i bez prtljage, samo ručna prtljaga. Za 3-4 dana i ne trebaš nego samo ručnu prtljagu. Kod Ryanaira je onda još 26 EUR dodatnog nameta ako uzmeš prtljagu.
I to je iz Trsta. Ali već kad idu 2 osobe, isplati se potegnut autom do Trsta.
Prošli put sam išao iz Maribora (nažalost više ne lete tamo), 25 EUR. Od ZG do Maribora je sat vremena, možda sat i pol, parkiranje na aerodromu je besplatno.

KILLERDOG
26.03.2008., 10:43
hvala idem u istraživanje
moram zbog drage uzeti 1 torbu :D
a trst je tu odmah tako da mi nije problem :D (i stric živi tako da i auto ostavim tamo )

edit:
našao zahvaljujem
vidim imaju let svaki dan ;)

hrvac
27.03.2008., 17:05
Jel letio tko Ryanairom iz Zadra ili u Zadar:confused:

Zanima me koliko je zadarski aerodrom udaljen od centra, tj. do autobusnog kolodvora i koliko vremena mi treba do njega:ne zna:

A sad pitanje za sveznajućeg Nukca:s

Iz Bristola dolazim na Paddington,kako od tamo do Stansteda:confused:
Koja je to linija metroa?

Hvala:s

demon
27.03.2008., 17:28
Zanima me koliko je zadarski aerodrom udaljen od centra, tj. do autobusnog kolodvora i koliko vremena mi treba do njega

Od autobusnog oko 10-ak kilometara. Organiziran je prijevoz sa i na aerodrom za putnike koji putuju Ryanom.

http://www.zadar-airport.hr/hr/zap_kako.php

Ponediljak ,srida i subota u 18:30 sa kolodvora za aerodrom, a sa aerodroma za kolodvor je ponediljak, srida, subota u 21:00...

Kome pobigne bus ima taxi odmah na kolodvoru... :D

Kiki
27.03.2008., 18:03
Hrvac, Stanstead nema metro.
Moraces busom ili vlakom.

nukac
27.03.2008., 18:55
Iz Bristola dolazim na Paddington,kako od tamo do Stansteda:confused:
Koja je to linija metroa?

Hvala:s

Metroom do Victorije, a od tamo busom (Easybus, Terravision, Nationalexpress) ili do Liverpool St. a od tamo busom (Terravision) ili vlakom (Stansted Express). Busom je jeftinije (easybus je najjeftiniji, pa Terravision), vlakom je najskuplje ali najbrže. Od Paddingtona do Victorije imas Circle line (žuta) a ista je i do Liverpool St. (samo u drugom smjeru) ili rozu (Hammersmith&City). :top:

sandrad
30.03.2008., 19:30
idemo u 7. mjesecu za london. možemi tko reći koja je bolja lokacija hotela:
apollo hotel queensborough terrace,beyswater-blizu kensington garden ili
days hotel waterloo vauxhall blizu westminster i imperial war museum
thanks

sandrad
30.03.2008., 19:56
još jedno pitanje. jučer smo našli preko wizzaira povratne karte zg-lon za 80 eura a danas su 160. jeli to normalno ili se samo meni događaju ovakva s....

anja1808
31.03.2008., 10:20
@hrvac
ako dolazis na paddington, odi dvije stanice žutom na Baker street, i od tamo ti vozi easy bus. samo pogledaj prije di stoji bus - gloucester place stajaliste br.19. ide svakih pola sata

KILLERDOG
31.03.2008., 11:11
još jedno pitanje. jučer smo našli preko wizzaira povratne karte zg-lon za 80 eura a danas su 160. jeli to normalno ili se samo meni događaju ovakva s....

to ti je normalno

Fida
31.03.2008., 16:12
idemo u 7. mjesecu za london. možemi tko reći koja je bolja lokacija hotela:
apollo hotel queensborough terrace,beyswater-blizu kensington garden ili
days hotel waterloo vauxhall blizu westminster i imperial war museum
thanks

Po meni ti je Bayswater najbolji-blizu Hyde Park, Oxford street,Notting Hill- ma idealno (možda zato jer uvijek tamo odsjedam :D).
Što se low cost kompanija tiče-to ti je normalno, a oni stvarno postaju sve gramziviji, još mi je Ryan u zadnje vrijeme najgori! Kad vidiš ok cijenu najbolje da rezerviraš iste minute jer ti se cijene mijenjaju doslovno iz minute u minutu, ovisno koliko još mjesta ima u avionu.

sandrad
31.03.2008., 16:48
apollo hotel otpada. čitala sam kritike pa kažu tamo ni za živu glavu. hotel je prava rupa. sada smo našli neki travelodge city road hotel------- city road. to mi se čini u redu. Što mislite? centar je grada a cijena odlična. za 3 osobe 7 noćenja 980 eura.

Foto5
31.03.2008., 18:31
Za sve koji odlaze u London i ne znaju koji javni prijevoz odabrati moj definitivni prijedlog je bus. Uzeli 7-dnevnu kartu za 13 funti i vozi se kud hoćeš i koliko hoćeš, nema veze koja je zona i svugdje ideš. Npr. Wembley je 4 zona i underground je preskup a bus košta isto ko i jedna stanica u prvoj zoni. Iz podzemne niš ne vidiš a u busu se sjedneš gore i vidiš i kaj treba i kaj ne treba. Kaj se smještaja tiče hosteli su izbor prije hotela ak zbog ničeg drugog a ono zbog hrane. Tam imaš kuhinju na raspolaganju, povoljne dućane tipa Sainsbury i Tesco i fakat se može jeftino jesti. Ionako kad dođeš u London ne visiš u sobi nego si cijeli dan vani. E da, obavezno svatko ko dođe tamo neka ode do Camden Towna. Baš je guba.

demon
31.03.2008., 19:19
apollo hotel otpada. čitala sam kritike pa kažu tamo ni za živu glavu. hotel je prava rupa. sada smo našli neki travelodge city road hotel------- city road. to mi se čini u redu. Što mislite? centar je grada a cijena odlična. za 3 osobe 7 noćenja 980 eura.

Cijena je za London OK. 980 eura je 780 funti, odnosno 110 funti po noćenju za tri osobe.

Osobno, za tu cijenu bi otišao u Luna&Simone u Victoriji. Male sobe, ali tako je svugdi u Londonu, sve više manje novo, pola gostiju su penzići tako da nema velike živosti, ali niti buke... Fantastično mjesto, iako skupo za naše pojmove, ali kad se usporedi sa jednom Blair Victoriom... :D

Imaju i pravi english breakfast, ako u hotelu nude continental onda ga izbjegavajte... :D

Isred hotela staje linija 24. Ona vozi čitav dan i noć, a ide sve do Trafalgar Sq, a čini mi se i do Camdena, tako da je i prevoz po Londonu riješen... :D

Do hotela je doći lako. Uđeš na aerodromu u Greenline bus, dođeš do zadnje stanice iziđeš vani i hodaš 7-8 minuta i to je to. Nema presjedanja, nema zafkancije, taksija i slično.

Kad se vraćate, ista stvar. Odete pješke do te zadnje stanice, uđete u bus i fino se ne skidate do aerodroma...

http://www.lunasimonehotel.com

Pretpostavljam da idete na Luton... ako nije Luton u điru, onda tražite druge hotele...

savjet je stranica: www.tripadvisor.com

Normalno postoje šeme sa noćenjem za manje love... e sad tu možete ići na nešto full jeftino, ili iznajmiti manji stančić, ako se nekom da spavati na kakvom kauču, mislim da se stanovi nađu za 500-tinjak funti po tjednu.... kad bi išao na tjedan dana i u ekipi ja bi se odlučio na iznajmljivanje stančića.... :kava:

sandrad
31.03.2008., 20:59
ide nas troje i to prvi put. postoji dosta hotela za ove novce ali ovaj ima dobre kritike, blizu je centra a i idemo preko neke njemačke turističke kuće koja oma predstavništvo u bosni a to nam je bliže nego da putujemo do osijeka. stim da u agenciji nemoram ostavljati kartice, čekove itd nego samo da donesemo novce do par dana do puta. lakše mi je da polako plaćam i to ni ne osjetim zapravo.

demon
31.03.2008., 21:25
Hmmmm, nisam sve shvatio, ali wizzair ti sleće na Luton, ako idete s tom kompanijom...

Što se tiče putovanja preko njemačke agencije, pa vidite što vam nudi, onda na tripadvisor pa pogledajte kritike, a i pogledajte kako doći do hotela...

Vraćate li se radnim danom, i recimo padne kiša, mogući su zastoji... moj je bus putovao sat duže do Lutona nego što je bilo planirano... stigli na check-in kad je već bilo kasno, ali hvala Bogu žena nas skužila i upali u zadnji čas... :s

Postoji shuttle bus koji ide sa aerodroma Luton do željezničke stanice... oni koji koriste vlak da odu u London i vrate se ne upadaju u gužve....

sandrad
01.04.2008., 21:32
da wizzairom letimo a preko agencije smo našli smještaj u londonu.
ima li tko kakva iskustva sa wizzairovim prijevozom od aerodroma do grada?

valeta
02.04.2008., 08:56
Osobno, za tu cijenu bi otišao u Luna&Simone u Victoriji. Male sobe, ali tako je svugdi u Londonu, sve više manje novo, pola gostiju su penzići tako da nema velike živosti, ali niti buke... Fantastično mjesto, iako skupo za naše pojmove, ali kad se usporedi sa jednom Blair Victoriom... :D

Krajem 5. mjeseca idem u London i imam rezerviran smjestaj u hotelu Blair Victoria, vidim da imas iskustva s tim hotelom pa me zanima kakva su. Negdje na pocetku ovog topica sam citala da ste imali zajednicki wc, a tus u sobi.
Mi smo rezervirali dvokrevetnu sobu (double room en suite (shower & Toilet)) pa ocekujem da je sve u sklopu sobe. Na netu sam nasla slike hotela i soba, svidjelo mi se kako izgleda. Ali me zanima me kako je tamo zaista, pa bih te molila ako moze koja recenica o hotelu i kad ste to bili tamo.

demon
02.04.2008., 09:50
Krajem 5. mjeseca idem u London i imam rezerviran smjestaj u hotelu Blair Victoria, vidim da imas iskustva s tim hotelom pa me zanima kakva su. Negdje na pocetku ovog topica sam citala da ste imali zajednicki wc, a tus u sobi.
Mi smo rezervirali dvokrevetnu sobu (double room en suite (shower & Toilet)) pa ocekujem da je sve u sklopu sobe. Na netu sam nasla slike hotela i soba, svidjelo mi se kako izgleda. Ali me zanima me kako je tamo zaista, pa bih te molila ako moze koja recenica o hotelu i kad ste to bili tamo.

Nisam bio u double ensuite, nego u single ensuite... Bilo je to prije dvije godine i hotel je bio rupa. Imao sam krevet u sobi, u jednom kutu je bila plastična kabina koja je bila tuš i uz njega mali umivaonik. U polukatu je bio zajednički wc, dug 2 metra. širok možda metar, s tim da je imao veliki prozor... sjediš na školjci i gledaš u dvorište, ili gledaju u tebe iz dvorišta... stari namještaj, prašnjav, zidovi ispucali, prozor se mogao otvoriti desetak centimetara, čak i daljinski za tv je štekao, recimo kad bi prebacio kanal mogao sam ići samo sa up, a kad bi ugasio tv onda bi se opet po defaultu pojavio prvi kanal, zidni ormar gdje sam kao mogao staviti stvari je bio prašnjav i u raspadu, doduše sve je to nebitno kad si u Londonu i soba je bila tek za prespavati... od 5 noći u tom hotelu praktično svaku bi hotel bio pun ko šipak...

To je bilo za single, e sad za double stvarno ne znam... isto tako bilo je nekoliko hotela u fazi obnove, rođak je bio u jednom, budili ga radnici, soba mu prokišnjavala, ali dalo se izdržati.... moguće da se i Blair Victoria popravio...

Otiđi na tripadvisor, ili upiši u google tripadvisor blair victoria pa će ti izbaciti mišljenje gostiju...

No kako rekoh hotel je bio jeftin, a London je mrak, tako je katastofalna soba zaboravljena za deset minuta... :D

nukac
02.04.2008., 09:55
Uglavnom su svi ti jeftini hoteli u Londonu bljak. Svi izgledaju OK na slikama, a kad dodješ tamo - katastrofa. Kupaonica u ormaru, soba veličine kreveta... Još su mi hosteli nekak najbolja stvar, spavaš u višekrevetnoj sobi, ali bar znaš da si malo platio za to. Ionako u tom sobičku eventualno prespavaš.... :ne zna:

telmo
02.04.2008., 11:43
ako letiš ryanom na stansted može li se ići easybusom za london (znači da samo koristim njihov bus,ne i avion..?? )