PDA

View Full Version : Problemi nakon ugradnje plina 2

stranice : [1] 2

ROAD RUNNER
11.07.2006., 11:53
Poštovani, ugradio sam plin kod ovlaštenog i najpoznatijeg servisa koji preporučujete na području Zagrebačke županije! Od ugradnje je prošlo nekoliko mjeseci, a ja sam svaka 2 tjedna na servisu! Tek što je ugrađen plin, auto kao da je izgubio 20 KS! Jedva je hvatao gas! Reklamirao sam to, ali nisu uspjeli otkriti što je. Tvrde da su svi parametri u redu. Auto ide kao da ima stalno upaljene dvije klime ili kao da je natrpan do vrha!? Upalim ga, zgasi se i tako nekoliko puta. Kada konačno primi, 10 min ne smijem taknuti gas, jer se ugasi! Onda kada krene, nikako da «probije» i ubrza. Tek kada stisnem gas do kraja, onda odjednom «probije» i skoči! Vi tvrdite da kod direktnog ubrizgavanja plina nema značajnijeg gubitka snage?
Prilikom ugradnje plina su mi polomili cijev u koju ulazi šipka za mjerenje ulja i još nešto na što šipka nasjeda! Rezultat je bio puna garaža i puna mašina ulja! Na svu sreću to sam otkrio dok još nije bilo kasno, ali ulje je već bilo ispod minimuma! Naravno da niti ovlašteni servis za ugradnu plina, niti ovlašteni servis vozila ne žele prihvatiti odgovornost i samo prebacuju lopticu na ove druge! I tako u krug! Ali netko mora plaćati te servise...naravno ja! Sve ukupno sam potrošio pola godišnjeg na odlaske u servis, a vozilo je i dalje u komi! Otkako sam ugradio plin, pola slobodnog vremena i subota sam na servisu!
Auto mi je stao po noći i kiši, tek što sam krenuo s posla. Stavljali su na plovak uređaj koji će spriječiti krivo pokazivanje pada količine benzina. Nešto su pokvarili, a pošto je na plovku i pumpa za gorivo, auto više ne radi na benzin! Auto teško pali ali normalno radi na plin, ali ne i na benzin! Bio sam samo radi toga 10 puta na servisu, ali oni to ne znaju riješiti. Danas više ne znam koliko imam benzina u spremniku!
Kako sam stalno na servisu po i čekam i po 4 sata, tako i čujem što se drugima dešava! Kolone nezadovoljnih vlasnika se dolaze žaliti, jer im auti jedva idu, jer im instrumenti, klima i radio ne rade nakon ugradnje plina i dr. U servisu se uopće ne uzbuđuju, kao da je to svakodnevna pojeva. Naruče ih za neki slobodni termin, nešto pokušaju napraviti i kažu da će se sada vidjeti kako će se auto sada ponašati, pa da se vlasnici jave ponovo, ako će problem i dalje postojati. To se pretvara u bezbrojne dolaske i gnjavaže. Neki nakon nekog vremena odustanu dolaziti, jer nemaju više niti vremena, niti živaca.
Dolazi im čovjek s Audijem A8 4.2. Žali se da mu: «auto jedva ide, da se trese kao da će se raspast, da ga je strah»! Stojim sa strane i gledam. Serviser mu mrtav hladan odgovara «da je vjerojatno sve u redu, da vjerojatno postoji neki OTPOR, ali da su trenutno bukirani do ne znam kada, da si rezervira termin...»! Vlasnik je na odlasku spominjao skidanje plina!
Moj prijedlog svima koji misle uvoditi plin u svoja vozila, da si odvoje jedan dan i par sati provedu na tom servisu pa vide što se tamo sve dešava!!! Kolone reklamacija i nezadovoljnih vlasnika, vozila koja jedva rade i dr. o čemu se nigdje ne piše!?! Kako to? Jeste li vi koga poslali da provjeri ono što preporučate?
Moje vozilo je staro 2.5 god. i u njega je ugrađen najskuplji sistem ubrizgavanja plina, sukladno vašim savjetima! To više nije isti auto, ne pali, kad upali gasi se, staje na cesti cuka, ispušta ulje, trese se... MOLIM VAS ZA POMOĆ! MOLIM VAS SAVJET! JA NE MOGU VIŠE OVAKO! Zahvaljujem!
Vaš svakodnevni čitatelj.

Igor

--------------------------------------------------------------------------------

Ne zagovaram naknadnu ugradnju plina, čak i ako se prelazi više kilometara, iako sam u više navrata pisao da to ima opravdanje ako se prelazi više od 20.000 km godišnje. Već sam pisao o 'prokletstvu' štednje s benzinom i plinom, jer mnogi u startu ulažu ogroman novac, izlažu se dodatnim troškovima da bi jednog dana počeli štedjeti. No, zbog dodatnih problema, koji se često događaju, a koji se ne mogu izbjeći, to od štednje često ne bude ništa. U više navrata sam savjetovao i to sada ponavljam - ako plin, onda svakako s direktnim ubrizgavanjem. No za motor je najbolja tvornička opcija - koja nudi dosta rezervi. Dobro podešen i servisiran motor, uz dobro napuhane gume i umjerenu vožnju, može smanjiti potrošnju i za 30 posto.

Svoje savjete temeljim na teoretskom znanju i informacijama od vozača, a u posljednje vrijeme sam u više navrata čuo slične komentare. Zbog toga vaša iskustva navodimo u cijelosti. Imate potpuno pravo tražiti da vam plinsku instalaciju dovedu potpuno u red i ne znam imate li sve dokumentirano što ste naveli. Ponovno otiđite u servis i specificirajte sve što su vam dužni popraviti. Ako to ne naprave svoja prava možete ostvariti pravnim putem. Koliko možemo procijeniti velik dio problema je u doziranju plina. Javite nam točno što ste poduzeli, dostavite nam podatke o autu i servisu pa ćemo vam pokušati pomoći.

OVO JE COPY PASTE SA http://www.autogodine.hr/servis/2006/03/11/problemi_nakon_ugradnje_plina/.

pOGODITE O KOJEM JE RENOMIRANOM SERVISU ZA UGRADNJU PLINA RIJEČ :LOL:

Nikiliba
13.07.2006., 22:08
Ma svi su servisi danas pusiona! Kada sam neki dan jednog autoelektričara iz mercedesovog srervisa pitao za savjet nije uopce htio razgovarati sa mnom! Samo je rekao: Auto prijavi za popravak tamo na prijem vozila! Mozda dođeš na red za koji tjedan! E onda sam ga ja poslo u rodni kraj! I sam otklonio kvar!

Nikiliba
13.07.2006., 22:09
Zato sve od sada sam radim! Pitam tako neke prijatelje za savjet ili sl, ali tako neka govna, koji se prave, zamisli on radi u servisu!

Sunshine_81
14.07.2006., 11:45
Pozdrav svima,

nadam se da mi netko od vas moze pomoci. Ugradila sam prije mjesec dana plin u Fabiu 1.2 (proizvedena 2005. god) i auto u pravilu radi normalno (ne trza, ne gasi se, sve super), osim što nam se nekoliko puta u voznji ukljucila zuta kontrolna lampica ispuha. Vracali smo ga natrag na servis, 'nesto' su namjestali i sad sve kao radi normalno, ali sam primjetila da je potrosnja plina oko 10 lit / 100 km! Potrosnja benzina je bila oko 6.3 lit /100 km. Tvrde da tako mora biti namjesteno da auto pravilno radi. Zanima me vase misljenje o tome. Ne isplati mi se voziti na skoro duplo vise plina nego benzina, to mi onda ispadne kao potpuno bacen novac. Pogotovo sto su prilikom ugradnje tvrdili da nece biti povecanja potrosnje vece od nekih 10% u odnosu na benzin.

Druga stvar je sto pokazivac plina u spremniku krivo pokazuje. UVIJEK pokazuje da je pun do vrha. Rekli su ne moraju nista mijenjati, da je normalno da nekoliko punjenja pokazuje krivo dok se 'magnet ne namjesti'. Ok, znam po km koliko imam plina u spremniku, ali svejedno – zelim da radi! Jel ima istine u njihovoj tvrdnji?

Hvala!

I wonder
14.07.2006., 11:57
sunčica
ajde još napiši koji plinski sistem ti je ugrađen, koliko si ga platila, kakav rezervar plina imaš (gdje je smješten).
ja neznam, ali možda i ti znaš, ili netko drugi.
jel to 3 cilindra motor u tom autu?

mihavg
14.07.2006., 12:03
I wonder,
radi se Landi Renzo plinskom sistemu ugrađenom u ovlaštenom Škoda servisu na Jankomiru, cijena je bila cca 13000 kuna, rezervar je smješten u rupu umjesto rezervne gume i zapremine je 46,5 litara. I da, Škoda 1.2 ima 3 cilindra...

Inače, na atestu je čovjek koji ga je radio bio zadivljen kvalitetom ugradnje i tvrdio da je auto "naštelan" optimalno.

Meni su podaci poznati jer i sam vozim taj auto ponekad :)

ROAD RUNNER
14.07.2006., 12:16
Koji muljatori su ti to ugradili?!?!? Pucaj po njima! Dala si 13 000 kuna i auto ne radi kak spada, tj. nisi dobila obećano!

Auti od 2500 ccm troše toliko!!!

Sunshine_81
14.07.2006., 12:31
Ok, MihaVG vam je dao tocne podatke sto su radili i kakav je auto. Pa u svakom slucaju, imam najbolju namjeru ici ponovno u servis radi potrosnje. Zanimalo me samo da li se bunim s pravim razlogom. :) Ako nista drugo gledaju me drugacije kad kao zenska osoba dodem u servis pa imam osjecaj da su mi u stanju prodati svakakve price.

Imate li savjet sto da (im) radim? Jel sada to itko u stanju namjestiti da radi kako treba?

Nikiliba
14.07.2006., 12:41
To je previse potrosnje plina! Stvarno nisu normalni!

I wonder
14.07.2006., 12:45
a jel potrošnja bila normalna dok nije prvi puta došao na servis? mislim, jel od prvog dana trošio puno plina?
pretpostavljam da odonda nisi mjerila potrošnju benzina?

uglavnom, plinski sistem ugrađen u ovlaštenom servisu nesmije imati nikakvih nedostataka. imaš pravo inzistirati na tome da ti auto urede da radi besprijekorno.
ja samo sumnjam na dvije stvari ali to je više pitanje za RR-a.
jel moguće da su okrenuli onaj instrument na multiventilu za 180 stupnjeva pa da zato pokazuje da je pun?
ja mislim da, iako samo 3 cilindra, ler gas mora biti isti, bez obzira na vrstu pogona.

ROAD RUNNER
14.07.2006., 12:53
Otfuraj ima auto i nek ti ga ne vraćaju dok nebude ko na benzin!

NEk pogledaju da li su sve spojili kak spada.
Pokazivač nisu ni podesili, stoka lijena ili im se neda skidati mulitventil da odglave plovak. To je česta greška kod toroidnih boca! Krivo naguraju plovak pa se zaglavi u boci!.

Taj auto ne smije gutati više od 7 litri plina ak ima dizne ugrađene za plin (a ima). Ne smije se kužiti razlika u vožnji na plin i benzin ni zacukavati kod prebacivanja... ko da nisi ni prebacio...

Ako je ekotest dobar, auto negdje vuče falš zrak pa zato traži i toliko plina.
Nedaj se floki!!!

Sunshine_81
14.07.2006., 13:06
I wonder,

nisam uspjela izmjeriti potrosnju plina od trena kada su mi ugradili plin u auto jer je vec nakon 100 km bila upaljena lampica radi koje sam ga vracala na servis gdje su 'otvarali' nesto s gorivom. Nisam mjerila potrosnju benzina jer se ne vozim vise na benzin osim onih prvih par minuta dok se ne prebaci na plin.

Zaista je bed sto se ne kuzim u aute, jer sam ovako samo hvatala rijeci iz njihovog razgovora i to je sve sto ti znam reci. :( Ali mislim da cu svasta nauciti dok se sve ovo ne raspetlja. :)

Eh da, posto ne znam koliko imam plina i to mogu samo nagadati, sto se dogada kada nestane plina? Jel se automatski prebacuje na benzin? Ili da tu situaciju svakako pokusam izbjeci?

I HVALA puno svima koji su se ukljucili u razgovor! :-*

ROAD RUNNER
14.07.2006., 13:11
Automatski prebaci i zapišti par puta prije toga. Prebacivanje ne osjetiš

Sunshine_81
14.07.2006., 13:19
RR,

Ne kuzi se nikakva razlika u voznji, ne cuka i sve je sto se toga tice super. Samo je ta potrosnja horor i pokazivac plina koji ne radi. Ekotest je dobar.

Ici cu sutra ujutro k njima. Pa da vidimo! :)

Jos jedna stvar koja mi je pala na pamet. Nesto sam se zalila da hocu veci spremnik kad sam se dogovarala za ugradivanje (nudili su mi neki koji se puni na cca 32 lit pa sam rekla da mi je premalen) i nasli su neki koji je odgovarao. Na papirima koje sam dobila pise da je spremnik od 46.5 litara (to je valjda kapacitet punog?), a imam racun gdje pise da su u njega natocili malo vise od 45 lit! Nasla sam na netu da se iz sigurnosnih razloga pune na 80%. Mislim, ja sam htjela veci spremnik, a ne da ga natoce na vise od 80%! Jesam to dobro shvatila?
Svi koje sam pitala do sada mi kazu da me lupa paranoja i da je sve ok. I tip na atestu je rekao da je sve u redu i da previse brinem. Jel previse brinem? :)

ROAD RUNNER
14.07.2006., 13:22
Previše brineš :tapš:

Sunshine_81
14.07.2006., 13:23
hvala ;)

Flo_Master
14.07.2006., 13:47
Automatski prebaci i zapišti par puta prije toga. Prebacivanje ne osjetiš

Sa Landi Renzo sistemom, kad ostanes bez plina - na benzin se prebacuje automatski?

I wonder
14.07.2006., 13:59
sunčica.

ja imam malo drugačiji tip uređaja ali većina toga je isto. kod mene kad je plin pri kraju, tako padaju okretaji do kojih motor može ići. ustvari, plina ima u rezervaru ali nema dovoljno pritiska pa ga ne dolazi dosta u motor. tako da ti možeš stisnuti gas ali ga on ne prima.
ali ne brini oko toga, osjetiti ćeš to dovoljno rano. ne bu ti auto krepal na sred ceste.
ja svojega tada sam prebacim na benzin, onim gumbićem u sredini pokazivača. i onda kad natočiš plin, moraš ponovo gumbićem prebaciti na plin. prvo da je spreman pa onda po gasu da i prebaci za stvarno.

za bocu se nemoraš bojati. što više u nju stane, to bolje. i još uvijek je sigurnija od bilo kojeg benzinskog rezervara. čak i da se prepuni plinom, postoji na njoj ventil koji bi pustio višak plina van.

za pokazivač nemoj im dati da te muljaju. to mora raditi. ne tako precizno kao kod benzina ali dovoljno da znas gdje si.
to bi njima bilo dodatnih sat vremena posla ako moraju skidati ventil ali to nije tvoja briga.

tu http://www.forum.hr/showthread.php?t=151078 sam opisao koje sam ja probleme poslije ugradnje plina. zaboravili su spojiti jednu cijev ali sad je sve 5.
uglavnom, nadam se da će biti sve u redu i da ćeš uživati u jeftinoj vožnji.

ROAD RUNNER
14.07.2006., 14:02
Sa Landi Renzo sistemom, kad ostanes bez plina - na benzin se prebacuje automatski?

Govorim o sistemu sa diznama, dakle Omegas i slično...

Flo_Master
14.07.2006., 14:43
Govorim o sistemu sa diznama, dakle Omegas i slično...

Sto je to? Kakav je to sistem?
Kod mene se ne prebacuje automatski.

Sunshine_81
14.07.2006., 15:03
I wonder,

Vidim da si ti imao zaista pravih problema, procitala sam ono sto si ostavio. :( Nadam se da ti je sada sve ok.

Hvala na iscrpnim informacijama, stalno sam na cesti i volim bar donekle znati kako sto radi i koje imam mogucnosti s autom, ne zelim se voziti ko tutlek. Naravno, ne trebaju mi detaljne informacije o radu motora i cijelog sustava. Do sada sam, ako nista drugo, polovila koje dijelove su mi ugradili i kako to otprilike ide, ali ove prakticne stvari nisam nigdje nasla.

Sunshine_81
14.07.2006., 15:25
RR,

Vidjela sam komentar LPG-a na tvoj post o mojem auteku na hr.rec.automobili. Malo sam neuka, LPG systems je … tko tocno?

ROAD RUNNER
17.07.2006., 06:49
LPG systems je vlasnik Auto TIM-a, uvoznika,distributera i ugrađivača Landirenzo opreme... on je I wonderu ugradio plin :lol:

@ Flomaster. ti imaš sistem sa mikserom na usisnoj grani, a onaj tko ima ugrađene dizne za plin ima i automatski prebacivanje.

Sunshine_81
24.07.2006., 17:40
Hej, drustvo!

Evo da vam javim samo kako je proslo. Imali smo malu nezgodicu s autom, pa sam tek danas dospjela do servisa.

Krenulo je dobro. Imam za pohvaliti stanovitu osobu koja radi na prijemu vozila, uvijek me ljubazno doceka, otprati, odgovori na sva moja pitanja. I danas je auto odmah dosao na red, da se dogovoriti s covjekom i sve super. Salon s te strane ostavlja jako dobar dojam.

Dosla sam prijaviti nevjerovatnu potrosnju plina na koju sam se zalila u prethodnim post-ovima i neispravan rad pokazivaca plina u rezervaru. Kad sam dosla po auto nakon par sati, rekli su da je potrosnja smanjena i da pokazivac radi, da je sve rijeseno i da mogu kuci. Zadnji put sam napravila gresku i dosla sam s punim rezervarom, pa nisam mogla odmah provjeriti da li pokazivac radi. Ovaj put sam se dovezla na rezervi, na greskama se uci.

Udem u auto, pokazivac pokazuje da mi je rezervar pun. Sad vise nisam isla na prijam kod ljubaznog covjeka, nego direkt u servis radnicima. Sad ide dobar dio. Pokusali su me uvjeriti da imam pun rezervar i da sam ja pogrijesila. Rekli su mi da iako sam presla 420km, da to ne znaci da pokazivac radi krivo! Jer kompjuter pokazuje da je rezervar pun! I da sam lose izracunala kolicinu litara plina u rezervaru. Ok, ja priznam da se u mehaniku ne razumijem, auto dijelovi su mi nepoznanica, ali nakon 8 polozenih matematika ne dam se ni pod razno uvjeriti da ne znam racunati (10lit/100km, rezervar od 45 litara)! Pitali su da li sam mozda natocila (a da toga ne sjecam valjda!) i da nisam pomakla pokazivac kilometara. Glupa je situacija da te netko uvjerava da si natocio gorivo do vrha prije nego sto si dosao u servis, a znas da nisi. (Nije lako biti zena i doci po auto u servis. :) ) Nisam htjela otici doma, i uglavnom, nakon 5 min, vratili su mi auto, upaljena je bila CRVENA lampica rezerve, ispricali su se da su pogrijesili (svaka cast) i dali mi auto natrag.

Ok, ide prica dalje. Serviser mi kaze da je smanjio potrosnju, ali da sada s ovom potrosnjom mi ne moze garantirati da ce mi auto normalno raditi i da se nece paliti kontrolne lampice ispuha. Jer da je s onom potrosnjom, auto bio 'optimalno' namjesten. Usput, i tada mi se upalila kontrolna lampica. Pitao me zasto se ja zalim, jer da mi je jos uvijek jeftinije se voziti na 10lit/100km plina nego na 6.5 lit/100 km benzina. Imate komentar, decki? :)

Na moj komentar da ne mogu svaki cas dolaziti kod njih na servis, jer imam sat vremena voznje do njih i da zelim da mi auto konacno bude gotov, pitao me covjek zasto dolazim k njima, da imam i u Velikoj Mlaki servis koji mi je blizi.

Tada sam se skoro onesvijestila.

Ne znam sto da kazem. Jednostavno sam se s ovim zeljela izjadati i da ovo netko vidi. I ako im sada dodem tamo na 'crnu listu', losije od ovoga me valjda ne mogu tretirati. Uglavnom, vidjet cemo sada kako ce raditi i kolika ce biti potrosnja. Drzite fige! Mozda su pogodili.

Pozdrav svima!

ROAD RUNNER
25.07.2006., 07:13
NA crnu listu odmah!!!

To su ovi na Škorpikovoj preko puta Auto Kreše?
Oni ugrađuju plin od prekjučer tak da nije ni čudo, ali bahatost je fakat za ubit ih :Snajper:

Na relaciji na kojoj ti je auto trošio 6.5 L benzina, ne smije trošiti preko 8 litri plina da ga jebeš!!! I to je puno jer su ti ugradili dizne i neznam kako su došli do 10 litri!!!

Postoji mogučnost da su ostavili koje crijevo odspojeno kao kod I wondera pa auto guta ko blesav.

Kad te pitaju zašto si došla k njima a ne u Auto TIM, reci im da si mislila da su sposobni ugraditi plin tako da nema problema u radu auta i da imaš garanciju 2 godine te očekuješ da će ti 2 godine uvažiti svaku primjedbu i popraviti kvar for free!!! Ako nisu sposobni otkloniti kvar, reci im da ćeš otići u Auto TIM i na NJIHOV trošak dati popraviti auto te se potruditi da izgube licencu za ugradnju Landirenza!

Javi koliko auto sad guta. Ako je potrošnja normalna a lampica se pali, ona se može spojiti tako da u radu na plin nema funkciju pa se neće ni paliti. Sve to ovisi o kompatibilnosti elektronike auta i plina.

I wonder
25.07.2006., 09:30
sve se moze popraviti.
samo je pitanje novaca i vremena. pohvalno je da su popravili plovak i ispricali se. ali bi isto to mogli napraviti i sa potrosnjom.

ja sam vec mislio napisati da ti netko pregleda da li su sva crijeva pospojena ali mi je bilo glupo. onda bi ispalo da je to redovna stavka kod ugradnje landirenza.
da taj proizvodac u italiji zna kaj se radi s njihovim uredajima, svi bi oni nosili gace na stapu.

ROAD RUNNER
25.07.2006., 10:24
Evo postao sam problem Auto TIMU pa ako ti ovi ne riješe problem, javi se Igoru i imaš besplatni popravak:

Road Runner" <runner@road.com> wrote in message
news:ea4i5r$q30$1@ss408.t-com.hr...
> Daj mi samo reci da li ti kao ovlašteni zatupnik i distributer Landirenza
> daješ njima ovaštenje ili ga daje Landirenzo direktno na tvoju preporuku.
>
> Mislim da je kurivnski da cura sad plaća kod vas podešavanje i popravak, a
> kod njih ima garanciju koju zbog njihove nesposobnosti ne može ostvariti.
>
> Isto tako je bezobrazno očekivati da joj ti popravljaš njihov zajeb
> besplatno jer su oni zgrnuli lovu, a ti si ostao praznih šaka.. Nadam se
> da razumiješ...
>
> Trebalo bi nekako riješiti da joj ti popraviš sistem na njihov račun..jel
> tako?
>

LPG systems wrote:

Mislim da nisi dobro citao moje postove u kojim kazem da ja stojim iza
svojih servisera, tj. ako jedan od njih ne moze rijesiti problem onda ga mi
rijesavamo... naravno bez ikakve naknade jer joj to sve ide pod garanciju...
cak takve stvari ne naplacujem niti svojim servisima jer je moja duznost
educirati servise a ako oni to nisu bili u stanju rijesiti onda znaci da je
zakazala moja tehnicka sluzba i moja edukacija i da je moja duznost rijesiti
taj problem....
jedino ako se doticni servis nije posavjetovao sa mojom tehnickom sluzbom
ili ako je nesto napravio sto je mimo propisa i tehnickih uputa....u tom
slucaju ide racun tom servisu za odredjenu radnju sto opet nema veze sa
krajnim klijentom....

I wonder
25.07.2006., 12:17
fino, bas me zanima kaj bu od toga.
a jesi mu spomenul moj problem?

ROAD RUNNER
26.07.2006., 06:34
Ma nisam... ti si punoljetan, otvori newse i pišei buraz do mile volje :mig:

Evo još:

pozdrav,
eto ja sam do sada imao vise auta s ugradjenim plinom, sve njih sam vec
kupio takve.
imao sam prilike voziti i ladu samaru i zadnju generaciju escorta. Svi
automobili koje sam imao su bili "na plin". od prvog do zadnjeg...
jednostavno sam se navukao na plin i to je to...

skupio sam nesto love pa sam najzad kupio model benzinca kakvog sam bas
zelio. auto je imao manje od 50 t km i planiarao sam ga voziti barem jos 100
t. nije mi padalo na pamet da trazim nekog tko to radi za par sto kuna manje
u garazi s upitnom garancijom. trazio sam ozbiljan servis s dugogodisnjim
iskustvom s ugradnjom lpg sistema. nasao sam ga i krenuao u avanturu!

1) nakon ugradnje sistema koji kosta 12. 300 kn nisam mogao proci na
tehnickom kod atestiranja plinskog sustava zbog loseg stanja ispusnih
plinova. nakon sto sam 5 puta isao na servis da mi postimaju izgaranje i
vracao se u stanicu na ponovni tehnicki, serviser mi je rekao da mi je bolje
da dam 200 kn covjeku na tehnickom pa da me vise ne gnjavi jer ispusni
plinovi ionako nisu vazni! nakon sto sam dao vise od 10 t kuna za
najmoderniji sistem direktnog ubrizgavanja kod poznatog i ovlastenog
ugradjivaca ispada da sam trebao jos potplatiti covjeka u stanici za
tehnicki pregled da bi automobil mogao uopce legalizirati!!! da napomenem,
na tom tehnickom eko test na benzin je bio daleko ispod garnicnih
vrijednosti za sve plinove, dok su na lpg-u neke vrijednosti bile vece cak
nekoliko puta od dopustenog. tehnicki sam nakon dva puna radan dana koje sam
potrosio najzad prosao! koliko kostaju ta dva radna dan i zivaca i novaca? u
servisu mi se nitko nije ispricao, nego su cak bili i pomalo arogantni kad
ni nakon treceg puta atomobil nije mogao proci tehnicki.

2) u prvom tjednu koristenja motor mi se nakon sto bi se automatski prebacio
na plin ugasio. otisao sam u servis i to se popravlilo i nije se vise
ponavljalo (jos jedan nepredvidjeni odlazak u servis, vec u sesti u tjedan
dana!!!)

3) motor u leru i dalje radi nemirno, potrosnja je daleko veca: 2 - 3 litre
više nego što mi je serviser prije ugradnje usmeno garantirao, snaga motora
osjetno manja. svi ti problemi su navodno jer bas taj tip motora koji imam
nije najbolji za pregradnju na autoplin. nisam strucnjak i to je moguce ali
taj priznati serviser s dugogodišnjim iskustvom mi to nije rekao prije
ugradnje, tada bi mogao odluciti da li bi uopce ugađivao instalaciju ili ne.
naravno ni za taj propust mi se nitko u servisu nije niti ispricao!!!

4) ima tu jos par sitnica koje ne bih pisao jer kao sto sam rekao vozio sam
i do sad aute na plin i znam da imaju male sitne bolesti koje covjek mora
prihvatiti...

najbolja stvar sto ne rade probleme samo serviseri vec i drzavana
birokracija, na primjer vaganje vozila! dodjem na mjesto gdje su mi u
stanici za tehnicki pregled rekli da odem a tamo me tip popljuje da sto sam
dosao i da on ne smije vagati tezine manje od 1000 kg po osovini!!! Sto se
tice troskova ugradnje one koji se odluciju na to upozoravam da uzmu u obzir
i radne dane koje ce izgubiti. Preporucam im da uzmu tjedan dana godisnjeg
kada krenu u legalizaciju plina ;)))

nakon tog iskustva ne bih nikad vise ugradjivao plin... moj iduci auto ce
biti na plin ali cu ga sigurno kupiti s vec ugradjenim sustavom!!!

sorry na dugom postu ali moja prica je i puna dulja : )
pozdrav grupi!

*Preuzeto sa newsgrupa

Sunshine_81
26.07.2006., 16:46
RR,

kontrolna lampica se upalila (naravno!!) nakon predenih 20km. Cak mogu reci da sam je i ocekivala, iznenadilo bi me da je nije bilo ovaj put. :)))

Javit cu potrosnju, cim natocim sljedeci put.

Hvala za komunikaciju s LPG-om, vidjet cemo jos sto ce sve biti od toga, bas me zanima.

Pozdrav!

ROAD RUNNER
27.07.2006., 08:50
Ne obaziraj se na lampicu... to je problem nekompatibilne elektronike i ne utječe na vozna svojstva auta.

Jednostavno ti je nek prespoje da se ugasi kad auto radi na plinu i to je to.

Lee Champa
27.07.2006., 15:07
Treba provjeriti prebacuje li automatski "niska razina u rezervoaru plina" pogon na "benzin"!

Radge
08.08.2006., 19:17
evo ljudi da se i ja javim sa mojim problemima oko autoplina....
u srpnju prošle godine sam kupio Alfa Romeo 33 1.3 motor 90 ks,
motor je sa 4 karburatora....
sa lovato plinom, ugrađenim i atestiranim, nešto je motor bio neispravan, ali poslje popravke motora auto mi je trošio nekih 8,5 l plina na 100 km i bio sam prezadovoljan....

prije tehničkog (u 11 mjesecu) sam išao kod majstora (u ovlašteni servis autoplina i vrše ugradnje na veliko) da mi promjeni filter na elektroventilu jer mi je prijašnji vlasnik rekao da bi to valjalo promjeniti, nakon promjene filtera majstor mi je rekao da mora malo podesiti isparivač da mi motor na radi dobro i nakon toga njegovog podešavanja isparivača auto mi je trošio nekih 18-19 l plina na 100 km, praktički nije se mogao voziti jer kad bi došao do 3000 okretaja motor bi se počeo jednostavno gušiti od količine plina, nakon povratka kod njega i još njegovog čačkanja uvjek isto, potrošnja od 13 do 15 litara, motor ne radi kako treba, guši se....

promjeni sam i motor na autu, stavio sam 1.7 motor u auto, motor koji je generalno uređen, prošao je samo 90 000 km, kompresiju ima nešto preko 9 bara a tvorička mu je oko 9,5 bara....

kad sam promjenio motor otišao sam ponovo kod majstora da mi podesi plin, a ono opet isto, ne radi kako treba, detonacije u auspuhu konstantno....

potrošnja oko 15 l na 100 km...
neznam što da više uradim...
recimo u vožnji mi zna onako kao da preskoči jedan cilindar da ne upali, čim pustim gas čuju se detonacije u auspuhu, pogotovo ako motor ostane u brzini..

na motoru je sve uredno složeno i promjenjeneo, od svjećica, kablova, ruke i kape razvodnika, kompletan motor prebrtvljen i posložen, sve stavito u fazu...

više neznam što da uradim jer mi je dosadilo voziti se da mi puca stalno u auspuhu, neznam kako i što da podesim, što se dobije sa kojim vijkom na isparivačima...

tj gornji vijak je podešavanje lera ako se ja ne varam
za donji vijak ne znam što je i u koju stranu se što dobije kad ga se vrti..
imam i još jedan vijak poslje isparivača prije razdjelnika koji djeli jednu cijev autoplina na 4 karburatora....

ako netko imam kakvu ideju ili neki pouzdan servis u Slavoniji pošto sam ja nekih 50 km od Osijeka, da mi se to rješi jer ovako više ne ide....

trošio on meni 15 l plina ili 7-8 l goriva gotovo mi na jednako dođe, ali sa benzinom barem nemam detonacija...

ako se netko kuži u to malo više od mene jer ja se dosta kužim u motore i slažem ih sam molio bi da mi se javi, ja bih poslikao svoju plinsku instalaciju da mi kaže što ču dobiti sa kojim vijkom, tj koji za što točno služi i u koju stranu se što otvara i zatvara...

Unaprijed Zahvalan!!!

Radge

33 rulez

lahor
08.08.2006., 19:24
Jel imao netko problema sa atestom nakon ugradnje plina? Mi smo ga ugrađivali u Auto Tim-u, auto je Niva....

Nije to jedini problem, krivo su i neke kablove propeljali pa smo par puta ostali na cesti dok nismo skuzili gdje je problem.

Uglavnom, nije prosao na atestu jer ventil nema nekakvu zaštitu i zbog bull bara (!) koji je normalno plaćena dodatna oprema Lade Nive. Uglavnom, sve Nive koje smo vidjeli po gradu, a da imaju plin imaju isti takav ventil...

Slow rider
09.08.2006., 07:52
Momci ja ne razumijem gdje je nastao problem jer moj otac sa svojom Kia-om ima 76000 km na plinu ugradenom u Auto timu ja sa svojim tdi mogu samo da sanjam da se vozim za tako male pare i to je 100% tako jer mi stalno usporedujemo cifre tocenja održavanja a radimo otprilike isto km(45000-55000) godišnje.Nakon što sam si ja ugradio išli su i moja dva prijtelja iz firme
Fabia 1.4 Mpi i Octavia 1.6 nikakvih problema susjed sa Omegom 2.0 16V morao samo promjeniti svjecice.Ja ne znam dal ste vi imali problema ili je ovo urota neka ali momci ja vas uvjeravm da stvarno nisam imao problema i žao mi je onih koji jesu ali ajmo nekom logikom pa Auto tim je generalni zastupnik za Landi Renzo i oni navodno rade obuke za druge ugradivace pa zar nebi sam Landi Renzo oduzeo njima licencu da nisu dobri :confused:
Eto to je moje mišljenje možda griješim ali ...

Borna Krasic
09.08.2006., 21:05
pa nije problem napadati i pljuvati po nekom tko se ne moze braniti.
evo recimo ovaj road runner stalno pljuje i sere po njima ko da su mu sta ja znam napravili i sad sam sebi skace u grlo jer trazi od Auto Tima pomoc, a koliko citam oni su mu voljni izaci u susret i pomoci. Pa ko je sad tu lud?

pa kad bi ja znao da je netko toliko los i bezobrazan nema sanse da mu se uopce obratim a kamoli trazim pomoc. Meni se cini da je tu nesto drugo posrijedi.

Slow rider
10.08.2006., 06:25
pa nije problem napadati i pljuvati po nekom tko se ne moze braniti.
evo recimo ovaj road runner stalno pljuje i sere po njima ko da su mu sta ja znam napravili i sad sam sebi skace u grlo jer trazi od Auto Tima pomoc, a koliko citam oni su mu voljni izaci u susret i pomoci. Pa ko je sad tu lud?

pa kad bi ja znao da je netko toliko los i bezobrazan nema sanse da mu se uopce obratim a kamoli trazim pomoc. Meni se cini da je tu nesto drugo posrijedi.

Slažem se s tobom , ali znaš šta mi je čudno pa taj momak zna više o plinu nego ne znam tko(ako nije muljator) a daje ga na ugradnju nekom drugom:confused: i ako si nezadovoljan zašto imaš 3 auta na plin pa ja si nakon prve pogreške ne bih ugradio plin. Eh da i kolkio sam uspio proučiti po njemu jedini servisi koji znaju posao koriste BRC sustave,ja ne znam koji su bolji ali hajmo malo razmisliti i neke druge mogučnosti koje se ovdje naziru...

zvm
10.08.2006., 07:35
Niste vi to bas pohvatali... Road Runner nema problema sa svojim autima. To sto netko zna puno o necemu, kao on o plinu, ne znaci da automatski mora/moze imati radionicu za ugradnju.
Uz to, koliko sam skuzio, nije bas da se napada netko tko se ne moze braniti. Auto-Tim i Road Runner imaju zestoke diskusije na newsima.
Isto tako, nitko nije rekao da je BRC jedini dobar, nego da je ponajbolji. Svi sustavi su manje-vise dobri. Nisu dobri svi ugradjivaci.
Ja recimo imam OMVL, koji nije bas poznat kod nas. Ugradio sam ga u Karlovcu, servis Vratarić (malo reklame:) ). Auto je Toyota Corolla. Nemam ama bas nikakvih problema. Auto na plin ide posve jednako kao na benzin. Nikad se nije ugasio niti cudno ponasao na bilo koji nacin. Potrosnja je u granicama prihvatljivog. Presao sam 17-18 tis. km na plin.

DNx
10.08.2006., 08:52
jer trazi od Auto Tima pomoc, a koliko citam oni su mu voljni izaci u susret i pomoci. Pa ko je sad tu lud?

al ak sve procitas onda vidis da ne trazi pomoc za sebe nego valjda covjek dovoljno zna o plinu da zna sto jedan "ovlasteni servis" mora moci popraviti nakon ugradnje (zasto uopce popravljati nakon ugradnje, pitam se)...a ne da kao ona cura pljunes 13000kn pa da ti kazu da je normalno da je potrosnja za 50% veca nego na bengi, da ne radi pokazatelj kolicine i sl...kuzis...

lucki_radnik
10.08.2006., 18:55
al ak sve procitas onda vidis da ne trazi pomoc za sebe nego valjda covjek dovoljno zna o plinu da zna sto jedan "ovlasteni servis" mora moci popraviti nakon ugradnje (zasto uopce popravljati nakon ugradnje, pitam se)...a ne da kao ona cura pljunes 13000kn pa da ti kazu da je normalno da je potrosnja za 50% veca nego na bengi, da ne radi pokazatelj kolicine i sl...kuzis...

Pa da, u pravi si ali ovaj auto nema veze sa Auto Timom pa se ipak njih trazi pomoc bez obzira jel se radi o njemu ili toj curi. Osim toga, ako ima toliko lose misljenje o nima zasto uopce traziti njihovu pomoc osim ako ne misli da su oni jedini kompetentni da rijese problem.
Meni su ove diskusije dosta bitne jer jos uvijek vazem gdje ugraditi plin a sat otkucava i uskoro mora pasti odluka.

lucki_radnik
10.08.2006., 19:02
Niste vi to bas pohvatali... Road Runner nema problema sa svojim autima. To sto netko zna puno o necemu, kao on o plinu, ne znaci da automatski mora/moze imati radionicu za ugradnju.
Uz to, koliko sam skuzio, nije bas da se napada netko tko se ne moze braniti. Auto-Tim i Road Runner imaju zestoke diskusije na newsima.
Isto tako, nitko nije rekao da je BRC jedini dobar, nego da je ponajbolji. Svi sustavi su manje-vise dobri. Nisu dobri svi ugradjivaci.
Ja recimo imam OMVL, koji nije bas poznat kod nas. Ugradio sam ga u Karlovcu, servis Vratarić (malo reklame:) ). Auto je Toyota Corolla. Nemam ama bas nikakvih problema. Auto na plin ide posve jednako kao na benzin. Nikad se nije ugasio niti cudno ponasao na bilo koji nacin. Potrosnja je u granicama prihvatljivog. Presao sam 17-18 tis. km na plin.

E vidis ja sam se i za taj servis raspitivao, cak i bio kod njih (ako je to onaj servis prema Ozlju) i cuo sam dosta losih stvari o njima i uredjajima koje ugradjuju. Inace sam dosta cesto poslom u Karlovcu i okolici pa sam cuo svega i puno njih mi rekli da ih izbjegavam. Zadnje sto sam cuo je bilo od jednog lika na moru koji je prvobitno ugradio plin kod njih no to nikako nije radilo pa je nakon milijon podesavanja covjek popizdio i iscupao to van i dao ugraditi istu stvar u Auto Tim-u koja sad funkcionira savrseno. Radilo se o nekoj Hondi, nisam bas skuzio kojoj.
Ovaj ih hvali na sva usta i moram priznat da je on jedan od razloga zasto bi to dao ugraditi u Auto Timu.
Sad ga ti jebi. Kome vjerovati.

zvm
10.08.2006., 19:23
E vidis ja sam se i za taj servis raspitivao, cak i bio kod njih (ako je to onaj servis prema Ozlju) i cuo sam dosta losih stvari o njima i uredjajima koje ugradjuju. Inace sam dosta cesto poslom u Karlovcu i okolici pa sam cuo svega i puno njih mi rekli da ih izbjegavam. Zadnje sto sam cuo je bilo od jednog lika na moru koji je prvobitno ugradio plin kod njih no to nikako nije radilo pa je nakon milijon podesavanja covjek popizdio i iscupao to van i dao ugraditi istu stvar u Auto Tim-u koja sad funkcionira savrseno. Radilo se o nekoj Hondi, nisam bas skuzio kojoj.
Ovaj ih hvali na sva usta i moram priznat da je on jedan od razloga zasto bi to dao ugraditi u Auto Timu.
Sad ga ti jebi. Kome vjerovati.
Da, to je taj prema Ozlju. Ako ima nesto u glasinama koje si ti cuo, onda sam ja imao puno srece. Nisam nikad bio na podesavanju. Jednostavno, ugradili su i ja vozim. Od prvog dana nikad nikakvih problema. Jedino mi je pokazivac razine oduvijek malo prerano palio crvenu lampicu. No, to ne smatram nekim velikim problemom.
Inace, oni ugradjuju plin vec neko duze vrijeme, a ne od jucer kad je nastala ova pomama za plinom. OMVL sustav kod nas nije poznat. Malo sam prosurfao po internetu - uglavnom ga hvale. Mada iskreno, ja mislim da prosjecan vozac ne moze skuziti razliku medju sustavima, ako su ispravno ugradjeni. Zato sam se odlucio za Vratarica i OMVL. I da, dosao sam na red prije nego sto bih dosao u Zagrebu, a i bio je jeftiniji nekih 600-700 kn.
Iako mi je sve OK, nije mi drago cuti da "moj" majstor nije na dobrom glasu. Nadam se da je to samo statisticki uzorak nezadovoljnih, kojih svugdje ima. :D

Bilo kako bilo, izgleda da je puno vise problema s plinom nego sto bi trebalo biti. Ne tako davno sam bio siguran da ce moj sljedeci auto biti benzinac u kojeg cu ugraditi plin. No, sto vise citam o problemima s plinom, to sam blizi dizelasu kao izboru za sljedeci auto. "Srecom" ne moram brzo donijeti odluku. :) Iako ja, eto, nemam nikakvih problema s plinom - barem zasad.

DNx
10.08.2006., 22:07
Pa da, u pravi si ali ovaj auto nema veze sa Auto Timom pa se ipak njih trazi pomoc bez obzira jel se radi o njemu ili toj curi. Osim toga, ako ima toliko lose misljenje o nima zasto uopce traziti njihovu pomoc osim ako ne misli da su oni jedini kompetentni da rijese problem.
Meni su ove diskusije dosta bitne jer jos uvijek vazem gdje ugraditi plin a sat otkucava i uskoro mora pasti odluka.

Nijer ugradjen u Auto timu vec na Jankomiru, no Tim je generalni zastupnik a ovi iz Jankomira su dobili licencu na njihovu preporuku...osim toga iz Tima kazu da se problemi koje ne uspiju rjesiti takvi servisi salju njima na razmatranje, tako da je skroz legitimno traziti od Tima odgovore ako je on odgovoran za obucavanje novih servisera...no dobro...

Sunshine_81
16.08.2006., 10:43
RR,

potrosnja je bila 8.2 lit/100km (toceno na Radnickoj) i 7.7 lit/100km (toceno na Tifonu), s gotovo istim uvjetima voznje, s dosta ukljucene otvorene ceste. Jel to ok sada za taj motor?

Nisam radila zadnja 3 tjedna, pa se nije auto bas vozio puno u zadnje vrijeme. :)

Sunshine_81
16.08.2006., 10:47
Ah da RR, i jos nesto presmijesno...

Sjecas se da sam ovima na servisu rekla da ne idem doma dok mi nece svjetliti lampica od rezerve (jer sam bila na rezervi!!!)? E pa lampica je upaljena - VJECNO! Ne mogu vjerovati da nakon 3 puta sto su to gledali nisu to u stanju popraviti. Sve me strah kako ostalo izgleda!

U biti me zivcira sto rade budalu od mene. Vec sam rekla da znam izracunati koliko imam u rezervaru, uopce nije stvar u tome, sad je stvar principa. Frajeri su postavili da gori crvena lampica rezerve da me sprase van iz servisa. Nevjerovatno.

Sunshine_81
16.08.2006., 10:53
I jos nesto, upuceno svima...

Kad idete na servis, pogledajte kakva ce biti prognoza 5 dana unaprijed i da li ima mogucnosti tuce.

Ostavila sam auto na servisu i vratili su mi ga s rupama na krovu, haubi i sl. Nisam znala da je to takav obicaj u servisima, mislila sam da ih stave pod krov i da su odgovorni za aute. :(

Mogu sad samo jadikovati i popraviti to kad skupim zivaca. :(

Vincent V
16.08.2006., 10:57
ajme meni, sto se je sve tebi dogodilo s tim nesretnim autom.Pusku pa pucat po gamadi.Nekom si se opako zamjerila

DNx
17.08.2006., 14:50
Koja katastrofa...a jel ti auto novi pod kaskom ili?

lucki_radnik
18.08.2006., 08:15
Potrosnja ti je sada super ali da nemas srece to je istina.
Na zalost, sto se tice tuce mozes se obratiti samo Bogu ili osiguranju ako je kasko osiguran.
I sto se toga tice ne mozes kriviti taj servis jer njihova duznost nije spremanje vozila u garazu. Tu stvarno nisu krivi.
A sad nekaj ne kuzim, tebi znaci sad ne pokazuje nista na pokazivacu kolicine plina? Pa sto stvarno ne odes do Auto Tima koji je generalni zastupnik za to. Ja sam se neki dan narucio kod njih na ugradnju i vjerujem da ce ti oni to rijesiti.

Sunshine_81
18.08.2006., 08:33
Ici cu vjerojatno do Auto-tima cim skupim snage, zivaca i vremena. :) Naime, u meduvremenu me tip spucao odozada i razbio auto. Nije strasno, ali ima par tisuca kuna stete. Da, NOVI je auto. :) Teoretski, ne bi bio bed jer nismo mi krivi, ali se zakompliciralo jer su bila 2 auta iza mene i bio je lancani iz cega izlaze sljedeci problemi. Policija nas je kad je dosla i vidjela sudar uputila na Euroherc i oni su napravili izvid stete i dali mi sto treba popraviti i sl., da bi me zvali nakon nekog vremena da mi priznaju samo 50% stete, a ostalo ako hocu neka izgonim sudski. Pa ono, sad sjedim i cekam da vidim sto cu s tim, pa cu onda ici ganjati i to za plin. :)

Da, mislim da me prati losa sreca. :( Bude valjda prestalo uskoro. :)

Sunshine_81
18.08.2006., 08:47
Auto je novi, pod kaskom (sva sreca!!!) jer se jako puno vozimo (vise nas vozi taj auto), nije bio plin ugradivan kod Auto-tima nego kod Stasnija, gdje se kunu da inace savrseno ugraduju plin i da je moj auto iznimka. :))

RR i par ljudi do sada mi je dalo dosta dobrih savjeta, posto nisam imala pojma o nicemu, osim sto sam vidjela da nesto nije kako treba i da mi u servisu prodaju cudne price :), Auto-tim se nakon toga ukljucio s komentarima i zahvalna sam im svima. :)

DNx
18.08.2006., 11:33
ako imas kasko onda mozes dobiti i odstetu od tuce...koliko znam...

Sunshine_81
18.08.2006., 11:57
Vjerovatno mogu, moram pogledati sto pise doma u ugovoru. Ma vise me izivciralo taj dan sto je auto doma bio u garazi, na poslu u garazi i onda ga pogodi na servisu. Da racunas vjerojatnost, bila bi presmijesna! Ma nema veze, koristit cu kasko, nije to nekakva strahota, a auto vozi i s rupama. ;) Nije to takva drama, samo mi je redoslijed svega kako je krenulo bio nevjerovatan (tuca, problemi s plinom, sudar, itd...). Uostalom, bila sam naivna kad sam mislila da oni paze na aute, moja greska. Ne znam iz cega sam to zakljucila. :)) Zabrijala sam.

Flo_Master
18.08.2006., 13:07
A sad nekaj ne kuzim, tebi znaci sad ne pokazuje nista na pokazivacu kolicine plina? Pa sto stvarno ne odes do Auto Tima koji je generalni zastupnik za to. Ja sam se neki dan narucio kod njih na ugradnju i vjerujem da ce ti oni to rijesiti.

Nisam bas siguran. Meni niti treci plovak ne radi dobro. Kod Auto Tim-a, naravno!

Sunshine_81
18.08.2006., 13:50
Ti bar znas o cemu se radi.

Mene uvjeravaju da je u meni problem, a ne u autu. :))))

Isus
18.08.2006., 14:24
Ici cu vjerojatno do Auto-tima cim skupim snage, zivaca i vremena. :) Naime, u meduvremenu me tip spucao odozada i razbio auto. Nije strasno, ali ima par tisuca kuna stete. Da, NOVI je auto. :) Teoretski, ne bi bio bed jer nismo mi krivi, ali se zakompliciralo jer su bila 2 auta iza mene i bio je lancani iz cega izlaze sljedeci problemi. Policija nas je kad je dosla i vidjela sudar uputila na Euroherc i oni su napravili izvid stete i dali mi sto treba popraviti i sl., da bi me zvali nakon nekog vremena da mi priznaju samo 50% stete, a ostalo ako hocu neka izgonim sudski. Pa ono, sad sjedim i cekam da vidim sto cu s tim, pa cu onda ici ganjati i to za plin. :)

Da, mislim da me prati losa sreca. :( Bude valjda prestalo uskoro. :)

Euroherc....
Imao jednom kasko i nikad više treblo im je 4 mjeseca d ami isplate štetu, ka dje sve bilo čisto.
Koncern Agram ( Jadrasnko, Euroherc, Sunce) zaobilaziti u širokom luku.

lucki_radnik
19.08.2006., 22:57
Nisam bas siguran. Meni niti treci plovak ne radi dobro. Kod Auto Tim-a, naravno!

Ja bio kod njih, pricao sa ljudima, pricao sa mnogima koji su ugradili kod njih i sa mnogima koji nisu ugradili kod njih. Ama bas niti jedan nije prigovor za njih. A stvarno sam sa mnogima pricao. Doslovno sam ljude na pumpama zaustavljao. Jedini sa kritikama su neki ljudi ovdje. Dali su mi preporuku i za jedan servis u Podsusedu no kad sam vidio u kakvoj supi oni to rade odmah sam okrenuo celom nazad. Ak nista drugo ovi rade u novoj radioni i ako i bude bilo reklamacije siguran sam da ce se reklamacija moci i ostvariti.
A ovi u supi mogu i zatvoriti obrt u 2 dana... ili umrijeti (s obzirom na godine) :)

Isus
20.08.2006., 17:00
Onda bi se ti okrenuo kad bi došao u boyski, radi u bivšoj klaonici u istarskom selu, a onaj kod kojeg si se okrenuo je THOMgas, također izvrstan ugrađivač.

Ja sam rije ugradnje plina s puno ljudi pričao i dobio baš preporuku za Boyski je rje vlasnik doslovce hodajuća Biblija za Auto Plin, uz to on na svakom autu u koji se ugrađuje plin i sam dela, naštelava svaki osobno.

što želim reći nije bitan izgled radionice već kvaliteta usluge, ja sam s autom prošao kroz dosta radionica i u dosta "urednih i novih" su mi sfušali rad.

Tako d aj amogu svakako preporučit Boyski jer dasm ja zadovljan i čuo sam puno preporuka za nujega.
Koga sam čuo da s etreba kloniti je Tončić, frendic ai njezin dečko su oboje tam ugrađivali ( landirenzo instalacija) i non stop nekaj ne štima. Bio sma tamo i tip mi djeluje nekompetento, niti ima poja o čemu priča niti ne sluša što ,u s ego vori, pro mi je digao motor na Euro 4 ( Punto I 55, 1998g), zatim da ima MPI ( a rekao sam mu SPI euro 2), pa da ne postoji torodijalan aboca za taj auto itd. Sve u svemu okrenuo sam se i izašao.

lucki_radnik
20.08.2006., 20:05
Ma ok, ali ja sam cuo i dobre preporuke za njih dok za ove u podsusedu nisam.
A sto se Boyskog tice, i njega sam zvao i znas sta mi kaze, da slobodno ugradim u Auto Timu jer je vlasnik jedina osoba s kojom moze pricati o plinu i dobiti savjet. Za Boyskog sam cuo vecinu pohvala pa mi je ovo bilo dovoljno za odluku.
Mozda bi se i za Boyskog odlucio no nek mi nekaj rikne, sitne zajebancije, pa nejde mi se svaki vikend u Labin na podesavanja.

Isus
21.08.2006., 00:09
Imam instalacju već 3 mjeseca i nisma išao još ni jedna vikend u Labin. j asm aotišao prvenstveno je rje 1000kn jeftiniji i bilo je gotov u jedan dan

Vincent V
21.08.2006., 08:45
ja idem 28-og u Labin

I wonder
21.08.2006., 15:34
hello sunshine

potrošnja ti je sad u redu. pa znaš da potrošnja s plinom raste do 10%.
za pokazivač, dva savjeta.

1.trebala si napraviti kako smo ti i prvi puta rekli. majstora u auto, odeš do pumpe i natočiš punog. ako još uvijek pokazuje da je prazan, ne preuzimati auto dok to ne poprave.
2. imaj strpljenja. ja sam svoj plovak sam popravljao nekoliko puta i tek sam sada zadovoljan kako to radi. mislim da znam i u čemu je problem kod tebe ali nemogu biti siguran.
uglavnom, puno sreće.

dtomas
21.08.2006., 15:45
I jos nesto, upuceno svima...

Kad idete na servis, pogledajte kakva ce biti prognoza 5 dana unaprijed i da li ima mogucnosti tuce.

Ostavila sam auto na servisu i vratili su mi ga s rupama na krovu, haubi i sl. Nisam znala da je to takav obicaj u servisima, mislila sam da ih stave pod krov i da su odgovorni za aute. :(

Mogu sad samo jadikovati i popraviti to kad skupim zivaca. :(

Ti zivis u snovima prepunim utopije :)

Moj je auto po prvi puta dobio koroziju po svim aluminijskim dijelovima motora (usisne grane na L-jetronic-u) tek u servisu jer su auto ostavili na travnatom dijelu i tamo je stajao 2 mjeseca tj. dok nisu dosli dijelovi iz Francuske...

A da samo znas sto su mi jos pokusali napraviti. naplatiti...

:hebemu:

Sunshine_81
22.08.2006., 11:58
Hej I wonder,

lijepo da si se javio. Pitala sam zato jer (iako varira) potrosnja je veca za cca 25%, a ocekivala sam do nekih 15%. Auto lijepo radi, za sada se necu zaliti previse.

A to s pokazivacem goriva cu ici rješavati kad mi poprave auto, sad sam se vec i navikla. Vise me izivciralo sto se serviser htio derati na mene onaj dan jer sam prezahtjevna. :)

Sunshine_81
22.08.2006., 12:07
dtomas,

da istina, vjerovatno zivim u nekom svom svijetu. Ovo mi je bio prvi put da sam ostavila auto u ovlastenom servisu (koji je velik, uglancan itd.), prije sam (prethodni auto koji sam vozila) ostavljala auto u manjim servisima van grada, gdje su se brinuli za aute. Mozda vama nevjerojatno, ali ima toga. :)) Eto odakle meni moje zablude. :)

I wonder
22.08.2006., 12:38
Hej I wonder,

lijepo da si se javio. Pitala sam zato jer (iako varira) potrosnja je veca za cca 25%, a ocekivala sam do nekih 15%. Auto lijepo radi, za sada se necu zaliti previse.

A to s pokazivacem goriva cu ici rješavati kad mi poprave auto, sad sam se vec i navikla. Vise me izivciralo sto se serviser htio derati na mene onaj dan jer sam prezahtjevna. :)
nemoj baš tako isključivo računati potrošnju. zadnji puta kad smo se čuli, mislim da nije ni bilo tako vruće. a ne vjerujem da si kupila auto bez klime pa moraš i na to paziti.
moj bivši auto je trošio od 5 litara benzina (laganica van grada) do 10 normalne vožnje s klimom po gradu. sadašnji je od 8 do 15 litara plina.
ja bih rekao da je za motor 1,2 L s 3 cilindra, 8 litara kombinirane potrošnje plina čisto OK.

Sunshine_81
22.08.2006., 15:22
Nemam klimu. :) Ne zato jer si je ne bih mogla priustiti, nego mi jednostavno ne treba. Ljeto je moje doba. ;)

Ne zalim se pretjerano na potrosnju, samo sam pitala jel normalno, jer svi pricaju o tome "do 10%", pa mi nikako nije bilo jasno jel to zaista mora biti tako ili to ide i vise od tih 10% u praksi. Shvacas, zanimalo me jel kvar ako ide vise od 10% ili je normalno, a pri ugradnji se pricaju bajke kao i obicno? Zato ste vi svi tu, pa slusam vase iskustvo. :))

Ok, to je onda rijeseno.

I wonder
22.08.2006., 15:32
da još malo pojasnim.

ja nisam baš nekakav ekspert za plin. RR kaže da sistem sa direktnim ubrizgavanjem ne bi smio trošiti više od 5% od normalne potrošnje. ja mu vjerujem ali kad sam postavio pitanje da li to vrijedi i za motor od 3 cilindra, mislim da ni on nije znao.
stvar je u tome što takav motor neminovno ima manji moment pa ga shodno tome treba jače gaziti da bi išao otprilike isto kao i 4 cilindra motor.
ja i ne vidim nekakav poseban razlog radi kojeg bi takav auto trebao trošiti više plina, ali opet, ima puno takvih događaja što nas vraća na ono što sam rekao na početku.
ako i troši više od 10%, nije to zbog kvara nego zbog nepodešenosti uređaja.
za mene je 8 litara i dalje razumna potrošnja, ako je uključena i gradska vožnja na plin.

Zeko
23.08.2006., 08:59
Pozdrav svima!

Kupio sam novu Astru, 5 vrata, prije 2 mjeseca i odmah dao ugraditi plin. Prošao sam 3000 km i kad se vozim na plin potrošnja mi je 10 lit. Vozim se normalno bez previše jurcanja, brzog startanja.Motor je 1.6, 105 ks. Čini mi se da je potrošnja veća nego što bi trebala biti. Molim vas vaše mišljenje.
Isto tako mi se čini da je dosta izgubio na snazi prilikom ubrzavanja.

frosty
23.08.2006., 14:22
mislim da 10lit ako je u gradu je sasvim ok?

DNx
23.08.2006., 14:34
Pozdrav svima!

Kupio sam novu Astru, 5 vrata, prije 2 mjeseca i odmah dao ugraditi plin. Prošao sam 3000 km i kad se vozim na plin potrošnja mi je 10 lit. Vozim se normalno bez previše jurcanja, brzog startanja.Motor je 1.6, 105 ks. Čini mi se da je potrošnja veća nego što bi trebala biti. Molim vas vaše mišljenje.
Isto tako mi se čini da je dosta izgubio na snazi prilikom ubrzavanja.

sigurno je OK, kažu da službeno troši 8,5 po gradu, a sigurno je i više, tak da je 10 plina čist OK

Vincent V
23.08.2006., 17:30
3,05 x 10 =30,5

8.5 x 10 = 85 i 50 u fond za isplatu uredaja....

a tu pricamo samo o 100km

Zeko
25.08.2006., 13:28
Hvala na odgovoru što se tiče potrošnje ali mi se čini da lošije starta kad sam na plinu. Nekako mi je 206 sa 75 ks puno poletniji auto od Astre sa 105 ks.

Računica za benzin bi mi bila 8(INA)X8 lit(koliko sam mjerio da troši benzina)=64 kn
Da li je možda(sad je kasno) bilo isplativije uzeti dizel s obzirom na potrošnju, cijenu goriva, trošak ugradnje i atesta?

shtajac
26.08.2006., 13:03
imam i ja jedan problem.
imam ugrađen plin u p 406 1,8 16v. i neki dan ja da ću upalit auto kad opali nešto u motoru.dignem poklopac kad pukla isisna grana .vjerovatno je pukla zbog prevelike količine plina?!?.imam plastičnu ususnu granu i ugrađen lovato sistem. prije neki tjedan sam atestirao auto i prošao.
što se je dogodilo im zašto? ima i građen odušak na kutiji od filtera zraka da se nebi takvo što dogodilo.
otišao bi u neki drugi servis nego u kojem sam ugrađivao da to provjere.
da li auti da plastičnom usisnom grano moraju imati još kakvu zaštitu os eksplozije na njoj?
da ne spominjem da usisana grana dođe oko 1800 kn

fulcrum
26.08.2006., 13:53
imam i ja jedan problem.
imam ugrađen plin u p 406 1,8 16v. i neki dan ja da ću upalit auto kad opali nešto u motoru.dignem poklopac kad pukla isisna grana .vjerovatno je pukla zbog prevelike količine plina?!?.imam plastičnu ususnu granu i ugrađen lovato sistem. prije neki tjedan sam atestirao auto i prošao.
što se je dogodilo im zašto? ima i građen odušak na kutiji od filtera zraka da se nebi takvo što dogodilo.
da li auti da plastičnom usisnom grano moraju imati još kakvu zaštitu os eksplozije na njoj?

Ovo sve zvuči da nemaš sustav za direktno ubrizgavanje (nemoguća detonacija u usisu) nego stari sustav sa isparivačem. E onda jel u tebi problem jer si svjesno ugradio jeftiniji i nepouzdaniji uređaj ili je u serviseru koji te nije pokušao odgovoriti. Na jednoj strani si uštedio a na drugoj češ sad skupo platit.
Ako ipak imaš direktno ubrizgavanje kod servisera na reklamaciju jer se to ne bi smjelo dogodit.
Moj serviser za plin daje godinu dana garanciju za direktno ubrizgavanje i NE DAJE je za uređaje s isparivačem baš zbog pojave detonacije.

shtajac
26.08.2006., 17:56
dal je moguće pojačati kako usisnik zraka

shtajac
26.08.2006., 18:04
može li se kako pojačati usisnik zraka

Flo_Master
26.08.2006., 19:34
imam i ja jedan problem.

Pa ti sad reci da plin nije bomba?! :mikroval:

fulcrum
26.08.2006., 19:55
Plin je bomba ka ga napraviš bombom isto kao i benzin. :top:
Ne možeš ojačavati granu osim da staviš metalnu. A sad ak je serijski plastična ne znam gdje bi nabavio metalnu. Makar je bolje rješenje direktno ubrizgavanje.

Galida
28.08.2006., 21:26
Prije godinu dana u Astru 1.4i ugradio sam BRC, bilo je manjih problema sa radom u leru(kad bi se motor zagrijao u leru bi se gasio motor) , nakon zamjene mješača(flanđe) problem je nestao i auto radi mirno troši litru više nego benzina i ne osječam neki veči gubitak snage.:top:

Vincent V
30.08.2006., 04:18
Pozdrav svima, konacno to i obavih i plin je u auto. Naime, 28.8 obavih i to, ugradih plin u Boyskom,Podpicanu.Moram priznat da su me doista isplasile ovew price s svim naknadnim problemima oko ugradnje plina. tim vise sto trebam dosta putovat po europi i nebi mi bilo bas svejedno da ostanem negdje u kvaru.Uglavnom, u autu mi je BRC i necu ga puno hvalit daa mi se ne pokvari al za sada je sve OK.Nikakvu razliku na motoru nisam osjetio osim mozda da radi malo tise, dok mu je snaga ostala po meni ista.Obzirom da sam kontinentalac iz okolice ZG-a nije mi bilo tesko otici do Boyskog u Labin na ugradnju jer su zaista teski profesionalci kao sto mi je i RR preporucio.Jest da im je radionica malo u retro stilu al je ekipa tamo DOISTA RESPEKTABILNA.Momci znaju svoj posao, a osobno je kralj plina(Edi Valkovic) sam ugadao BRC putem laptopa. Zacudio sam se koliko autiju ide n ugdradnju. Bilo je tamo opakih BMW-a,Mercedesa i Audio.Kao sto rekom, obzirom da sam iz okolice ZG-a ekipa mi se je osobno ponudila da mi napravi u ZG servis na uredaju nakon 20000 km jer se tu i tamo zalete u ZG.Ej, RE5PECT. E da, za 22 litre plina ili 66 kn relacija Labin - Zagreb i jos malo do VZ-a, trebao sam to stavit prije....Stoga, toplo preporucam.....

Partfiš
30.08.2006., 08:10
dtomas,

da istina, vjerovatno zivim u nekom svom svijetu. Ovo mi je bio prvi put da sam ostavila auto u ovlastenom servisu (koji je velik, uglancan itd.), prije sam (prethodni auto koji sam vozila) ostavljala auto u manjim servisima van grada, gdje su se brinuli za aute. Mozda vama nevjerojatno, ali ima toga. :)) Eto odakle meni moje zablude. :)

Hmm...ja bih na tvome mejestu otisao do dobrog odvjetnika i popricao s njim u svezi vracanja ostecenog auta od strane servisa...:mad:
Steta sto nisi odmah pozvala policiju da naprave zapisnik ali mozda mozes i ovako nesto rijesiti u svoju korist.

ROAD RUNNER
31.08.2006., 20:30
[QUOTE=Vincent Vega]Obzirom da sam kontinentalac iz okolice ZG-a nije mi bilo tesko otici do Boyskog u Labin na ugradnju jer su zaista teski profesionalci kao sto mi je i RR preporucio.Jest da im je radionica malo u retro stilu al je ekipa tamo DOISTA RESPEKTABILNA.Momci znaju svoj posao, a osobno je kralj plina(Edi Valkovic) sam ugadao BRC putem laptopa. [QUOTE]

Da, da... Edo osobno podesi svaki auto koji izlazi iz njegovog servisa i nema nikakvih primjedbi na to poslije :top:

ROAD RUNNER
31.08.2006., 20:38
Dali su mi preporuku i za jedan servis u Podsusedu no kad sam vidio u kakvoj supi oni to rade odmah sam okrenuo celom nazad. Ak nista drugo ovi rade u novoj radioni i ako i bude bilo reklamacije siguran sam da ce se reklamacija moci i ostvariti.
A ovi u supi mogu i zatvoriti obrt u 2 dana... ili umrijeti (s obzirom na godine) :)

E, tu si se zajebo... dečki rade sa plinom skoro 30 godina i majstori su za svaku preporuku. Učili su zanat sa Valkovićem iz Podpićana čiji su i zastupnici u ZG-u.

Tihač i Željac su profići, a to na što im liči radiona nije pokazatelj njihovog neznanja nego preopterećenosti poslom :top:

shtajac
31.08.2006., 21:59
ok.izgleda da ja uvijek naletim na budalu.morat ću zaletit se do labina da mi provjere plin

Thurgood
01.09.2006., 06:22
Tihač i Željac su profići, a to na što im liči radiona nije pokazatelj njihovog neznanja nego preopterećenosti poslom :top:

ali nije i pokazatelj preopterećenosti nofčanika, koji puca po šavovima :kava:

maderija
01.09.2006., 06:58
Što se tiće potrošnje plina imam fiat tempru '96 potrošnje mi je u gradu 9 litara a kad sam išao na more autoputom bila je 7,2 l. Benzina mi je trošila otprilike jednako. Prezadovoljan sam.
www.seljak.hr

HicksX
01.09.2006., 07:29
Prije godinu dana u Astru 1.4i ugradio sam BRC, bilo je manjih problema sa radom u leru(kad bi se motor zagrijao u leru bi se gasio motor) , nakon zamjene mješača(flanđe) problem je nestao i auto radi mirno troši litru više nego benzina i ne osječam neki veči gubitak snage.:top:

Imam iste probleme sad. Još jedan problem je kaj ja to ne mogu dokazat majstoru. Bil sam neki dan kod servisera THOM-a, i naravno dofurao se do tamo na benzi jer mi se na plinu bio skroz gasio. I tako dođem ja do majstora, velim mu kaj se dešava, prebacimo mi na plin i ko za vraga auto radi ko lud.. Provozamo se da malo isturiramo auto, opet sve 5. Veli meni majstor doslovce: "A niš, uništite auto pa onda dođite do mene". Nije htio niš dirat jer sve dela...
Dakle ti si promjenio mješač i od tada radi dobro.. Koliko te to koštalo?

Vincent V
01.09.2006., 07:31
[QUOTE=Vincent Vega]Obzirom da sam kontinentalac iz okolice ZG-a nije mi bilo tesko otici do Boyskog u Labin na ugradnju jer su zaista teski profesionalci kao sto mi je i RR preporucio.Jest da im je radionica malo u retro stilu al je ekipa tamo DOISTA RESPEKTABILNA.Momci znaju svoj posao, a osobno je kralj plina(Edi Valkovic) sam ugadao BRC putem laptopa. [QUOTE]

Da, da... Edo osobno podesi svaki auto koji izlazi iz njegovog servisa i nema nikakvih primjedbi na to poslije :top:

Hej RR, thnx na preporuci za Boyski. Nego, da te nesto pitam, jel moguće ili se meni pricinjava (valjda od ushicenja plinom i njegovom cijenom i cijelim uredajem i svime time zajedno) da mi auto ide bolje nego na benzin, barem ovaj nas ovdje u Hr. Naime, primjetio sam da mi motor mirnije radi i da bolje vuce. Znam da po specifikacijama gubim 2% snage al se meni pricinjava?! da sam dobio 5% a ne zgubio 2%.

I wonder
01.09.2006., 07:39
[Hej RR, thnx na preporuci za Boyski. Nego, da te nesto pitam, jel moguće ili se meni pricinjava (valjda od ushicenja plinom i njegovom cijenom i cijelim uredajem i svime time zajedno) da mi auto ide bolje nego na benzin, barem ovaj nas ovdje u Hr. Naime, primjetio sam da mi motor mirnije radi i da bolje vuce. Znam da po specifikacijama gubim 2% snage al se meni pricinjava?! da sam dobio 5% a ne zgubio 2%.
svaki bi auto trebao ljepše raditi na plin u leru. to ovisi o smjesi propan-butan, kako je slože.
za to da bolje povuče, nisam siguran. ovisi kako je poštelan. ako ti troši puno više plina nego benze, moguće je.

Vincent V
01.09.2006., 08:37
Hej, thnx al imam feeling da je u svim segmentima bolji rad motora.Za ler nisam toliko primjetio razliku kao za full gas pri 110-130km/h.Tada definitivno mirnije radi nego benzin, odnosno u usporedbi s benzinom pri 130 na sat.

I wonder
01.09.2006., 09:27
bolji rad po čemu?
mator definitivno mirnije radi na plin nego na benzu. na leru se to najbolje čuje. talijani npr. slažu drukčiji omjer pa na njihov plin motor nemirnije radi na leru ali bolje vuče u svim režimima. doduše, po mom iskustvu, motor troši više takvog plina nego ovog našeg. možda se varam ali tako se je meni događalo.

ako je motor optimalno poštelan, pad snage bi se morao osjetiti. barem malo. što je jači motor, to se manje osjeti. a najviše bi se trebalo osjetiti pod opterećenjem (klima, brijeg, teret)
na kraju krajeva, glavno je da si ti zadovoljan dobivenim.

ROAD RUNNER
01.09.2006., 09:40
Ili je od ushićenja ili je majstor Edo dodao malko više plina da ti ne usfali :lol:

Vincent V
01.09.2006., 10:08
ma kakogoddaje 22 litre za 250 km, ja zadovoljan

sven_22
02.09.2006., 11:51
Pozdrav. Nije mi se sve dalo čitati, al skužio sam da većina ima problema nakon ugradnje. Da vam malo pomognem.
Prije 15 mjeseci sam ugradio plin u A6 1.8 T, auto nije izgubio ništa na snazi, i ne troši ništa više plina, i nemam nikakvih problema, a moram i napomenuti da nije bilo niti ogrebotine na autu i nikakvi drugi dijelovi nisu polomljeni. U tih 15 mjeseci nisam niti jednom morao kontaktirati majstora. Znam još barem 15 ljudi koju su ugradili plin na istom mjestu i prezadovoljni su bez obzira na vrstu ugradnje.

Ugrađivao sam u Cugovcu (točnije Lubena) kod Vinković Predraga. Svakome savjetujem da ode tamo jer neće požaliti. Čovjek zna svoj posao.

Galida
02.09.2006., 21:37
Imam iste probleme sad. Još jedan problem je kaj ja to ne mogu dokazat majstoru. Bil sam neki dan kod servisera THOM-a, i naravno dofurao se do tamo na benzi jer mi se na plinu bio skroz gasio. I tako dođem ja do majstora, velim mu kaj se dešava, prebacimo mi na plin i ko za vraga auto radi ko lud.. Provozamo se da malo isturiramo auto, opet sve 5. Veli meni majstor doslovce: "A niš, uništite auto pa onda dođite do mene". Nije htio niš dirat jer sve dela...
Dakle ti si promjenio mješač i od tada radi dobro.. Koliko te to koštalo?

:D Nečeš vjerovati ali i moj auto nije htio crknuti kad bi došao kod majstora koji mi je i ugradio plin.
Spajao ga je na tester, vozio, štelao, ali nakon kaj sam došao peti put sa istim problemom i auto je konačno crknuo pred njim zamjenio je mješač i od tada prede ko maca.
Nije me koštalo ništa jer je pod garancijom.

Swordfish
02.09.2006., 23:17
Bok društvo, evo me po prvi put na ovom forumu.

Prošli tjedan sam ugradio plin u Forda Focusa 1.4

Kaj se tiče rikavanja, mislim da dosta veze ima nečistoća plina na nekim punionicama. Imaju ulje u plinu, pa se filteri i flanđe zaštopaju.

leo4
03.09.2006., 10:33
Pozdrav. Nije mi se sve dalo čitati, al skužio sam da većina ima problema nakon ugradnje. Da vam malo pomognem.
Prije 15 mjeseci sam ugradio plin u A6 1.8 T, auto nije izgubio ništa na snazi, i ne troši ništa više plina, i nemam nikakvih problema, a moram i napomenuti da nije bilo niti ogrebotine na autu i nikakvi drugi dijelovi nisu polomljeni. U tih 15 mjeseci nisam niti jednom morao kontaktirati majstora. Znam još barem 15 ljudi koju su ugradili plin na istom mjestu i prezadovoljni su bez obzira na vrstu ugradnje.

Ugrađivao sam u Cugovcu (točnije Lubena) kod Vinković Predraga. Svakome savjetujem da ode tamo jer neće požaliti. Čovjek zna svoj posao.
Ima li tvoj A6 plastičnu granu? Koloko te došla ugradnja?

Thurgood
03.09.2006., 12:43
pošto je 1.8 T nije bitno kakva je grana :mig:

Vincent V
03.09.2006., 18:05
pošto je 1.8 T nije bitno kakva je grana :mig:

a kaj znaci to T?

Thurgood
03.09.2006., 19:39
turbo. na njega malo tko hoće ugraditi sistem sa isparivačem, iako se i to može i radi. samo kad dođe do famozne detonacije onda može drapit puno crijevaca, intercooler, i tko zna šta sve

tomicaX
04.09.2006., 12:10
Evo, prosao sam 6000 km nakon ugradnje. Na nekih 3500 sam bio na dodatnom podesavanju zbog visoke potrosnje.

Od pocetka, pa tako i sada me muci sto potrosnja puno varira. U slicnim uvjetima (kombinacija autoput/grad) izracunao sam slijedece potrosnje:

14,57 12,23 12,26 14,25 13,93 17,14 13,09 10,14 10,45 12,80

Benzin bi u slicnim uvjetima bio oko 10,5 do 11 litara. Pojedine od ovih potrosnja su rezultat voznje sa boxom na krovu i klimom, ali ove brojke od 15, 17 i slicno litara me zbunjuju.

S druge strane od zadnja 3 rezervara, 2 su bila 10-10,5 litara, a jedan 12,8. Vozio sam u gotovo identicnim uvjetima! U cemu je fora? Gdje da trazim gresku, jer majstor kaze da je auto podesen kak treba.

Inace minimalna izmjerena potrosnja mi je bila 10,14, a maximalna 19 litara (prije podesavanja) a 17l nakon podesavanja.

Potrosnja benze je 9.5 autoput, 12-13 grad, 10.5 kombinirano ...

ROAD RUNNER
04.09.2006., 12:35
Mislim da ti je greška to kaj tankiraš na raznim pumpama koje različito nadrukaju reervoar.

Tankaj dvaput uzastopno na istoj pumpi i znati ćeš potrošnju ili zbroji ukupne kilometre i ukupno potrošeni plin pa izračunaj...

tomicaX
04.09.2006., 12:48
i ja sam o tome razmisljao, ali su mi opet te razlike nekako prevelike ...

prosjek mi ispada nekih 13 l .... (dakle cca 2 litre vise od benze)

Od podesavanja nisam u svojem "normalnom" ritmu voznje (vecinom grad), pa cu jos neko vrijeme promatrati potrosnju i onda usporediti ...

ROAD RUNNER
04.09.2006., 12:53
i ja sam o tome razmisljao, ali su mi opet te razlike nekako prevelike ...

prosjek mi ispada nekih 13 l .... (dakle cca 2 litre vise od benze)

Od podesavanja nisam u svojem "normalnom" ritmu voznje (vecinom grad), pa cu jos neko vrijeme promatrati potrosnju i onda usporediti ...

Da, to ti je to... jer ako imaš bocu od recimo 50 litri, u nju ide 40 litara plina ili 50 kad ju nadruka..

13 litri ti je prosjek, znači da bi ga trebalo još smanjiti

tomicaX
04.09.2006., 13:08
Smanjiti jos, ha? Serviser mi je rekao da on ne bi vise smanjivao, da ce slabije ici ... Auto mi trenutno super ide, ne bi ga htio zagusiti ...

Inace boca mi je toroidna i najvise kaj sam uspio natankat u nju je 34 litre. Obicno bude 32-33.

Flo_Master
04.09.2006., 13:15
Inace boca mi je toroidna i najvise kaj sam uspio natankat u nju je 34 litre. Obicno bude 32-33.

Ovo je "detalj" na koji treba ukazati ljudima koji zele ugraditi plin.
Sa ovakvom bocom i ovakvom potrosnjom, na pumpu se ide nakon cca. 220 km (jer nakon 250 km ostanes bez plina).

tomicaX
04.09.2006., 13:22
tak je. problem je u tome sto u spremnik ide i manje od 80% plina jer zadnje 2-3 litre nikad nemozes niti potrositi zbog smanjenog tlaka u sustavu ...

I wonder
04.09.2006., 13:25
da radiš takvo istraživanje sa potrošnjom benzina, došao bi do sličnih varijacija.
bože moj, klima, box na krovu, još ako je na autoputu, nije ni čudno da troši 17 litara.
što je manja kilometraža koju si napravio, to je veća pogreška pri računanju potrošnje. ja bi se zadovoljio mjesečnom potrošnjom. pređeni km u mjesec dana (između dva punjenja) podijeljeno sa ukupnom litražom. e, ako ti onda mjeseci odstupaju između sebe za više od 10% bez razloga, onda možeš sumnjati da nešto ne valja.

a računica je ovakva:
20 000 km god po 12 lit - 200*12*3,05=7320kn
po 13 lit - 200*13*3,05=7900kn

ako auto dobro ide, što je 600 kn godišnje ako si ti skroz zadovoljan?

tomicaX
04.09.2006., 13:34
zato i kazem da cu jos pricekati mjesec-dva, pa tek onda reagirati ako vidim da mi potrosnja na duzi rok bude pretjerana. Ako se zadrzi na 13 litara, nije tak strasno ... samo da ne ode preko 14 kako je bilo u pocetku ...

ROAD RUNNER
04.09.2006., 14:26
Smanjiti jos, ha? Serviser mi je rekao da on ne bi vise smanjivao, da ce slabije ici ... Auto mi trenutno super ide, ne bi ga htio zagusiti ...

Kaj onda imaš onu od 40 litri??? (100% puna)

Skini multiventil i izvadi plovak pa ti ju bude filalo na 100%.

tomicaX
04.09.2006., 14:31
Kaj onda imaš onu od 40 litri??? (100% puna)

Skini multiventil i izvadi plovak pa ti ju bude filalo na 100%.

Nakako se ne usudim igrati s tim ... Rezervar ima 45 litara, 80% je 36, a realno stane 33-34.

Je li stvarno bezopasno? Zasto se onda puni do 80% ako moze do 100%?

ROAD RUNNER
04.09.2006., 14:34
Zbog faktora sigurnosti i propisa.

Multiventil ima ventil za rasterećenje koji izbaci višak plina u slučaju porasta tlaka, tako da nema opasnosti..

NAravno, ograđujem se ako te nekaj ubije :lol:

Galida
04.09.2006., 22:43
I ja imam bocu od 45l i u nju ako je praznim do kraja stane od 36-39l.:cool:

DNx
05.09.2006., 10:42
RR, jel istina da onda ovo kaj su nabili pritisak da brze napune plin da ti moze zeznut plovak...do sad nisam imao problema, no od zadnjeg posjeta tifonu, vec na 150km mi pokazuje da sam negdje na pola boce...inace u to vrijeme obicno ugasi tek prvu od cetri...a onda mi se cini da mi na rezervi svijetli jako dugo i predjem jos preko 120km...a dosao sam s prazinom bocom (dofurao se na bengi) i natocili jedva preko 42L...a inace ide barem do 48-49...jednom cak natocili 51L..

Vincent V
05.09.2006., 12:08
Meni u bocu koja je umjesto rezervne gume (175x55X14) stane 28-29 litara.Zaboravih pitati majstora koliko mi je kapacitet rezervara plina.Ima li ko informaciju

tomicaX
05.09.2006., 12:18
pise ti na boci ;)

DNx
05.09.2006., 12:28
Meni u bocu koja je umjesto rezervne gume (175x55X14) stane 28-29 litara.Zaboravih pitati majstora koliko mi je kapacitet rezervara plina.Ima li ko informaciju

kak tak malo?

ROAD RUNNER
05.09.2006., 12:37
RR, jel istina da onda ovo kaj su nabili pritisak da brze napune plin da ti moze zeznut plovak...do sad nisam imao problema, no od zadnjeg posjeta tifonu, vec na 150km mi pokazuje da sam negdje na pola boce...inace u to vrijeme obicno ugasi tek prvu od cetri...a onda mi se cini da mi na rezervi svijetli jako dugo i predjem jos preko 120km...a dosao sam s prazinom bocom (dofurao se na bengi) i natocili jedva preko 42L...a inace ide barem do 48-49...jednom cak natocili 51L..

Nebu plovku niš :nono:

Bio si na pumpi koja ima slabiji pritisak ili normalan pa stane propisanih 42 litre, a sve ovo iznad je nadrukano..

DNx
05.09.2006., 13:20
Ma do sada sam uvijek tocio na tifonu prije naplatnih, i redovno bi mi stalo 48...a sad kako šibaju s tim punjenjem (na koje se ne žalim jer je fakat brže) al mi stane 6-7l manje...na to se žalim :zubo:

I wonder
05.09.2006., 13:31
Ma do sada sam uvijek tocio na tifonu prije naplatnih, i redovno bi mi stalo 48...a sad kako šibaju s tim punjenjem (na koje se ne žalim jer je fakat brže) al mi stane 6-7l manje...na to se žalim :zubo:
sad ovo ne kužim.

ako ti punjenje kraće traje, onda je pritisak veći i trebalo bi ti stati više plina.
ako ti stane manje plina, onda je pritisak punjenja manji i točenje duže traje.

a jel ti je priključak za točenje plina na braniku? jel ga čistiš povremeno? ja svojeg našpricam wd-om, pa i onu kuglicu u sredini i onda obrišem krpom. kažu da ta kuglica hoće zajebavati ako se pod nju uvuče smeća i prašine.

ROAD RUNNER
05.09.2006., 13:49
a jel ti je priključak za točenje plina na braniku? jel ga čistiš povremeno? ja svojeg našpricam wd-om, pa i onu kuglicu u sredini i onda obrišem krpom. kažu da ta kuglica hoće zajebavati ako se pod nju uvuče smeća i prašine.

Dobro da ga ne mažeš vazelinom jebate :vidiga:

I malo vudua nebi škodilo :lol:

Nema kuglica kaj zajebavati i da je i nema sve bi se punilo samo kaj bi nakon odspajanja pištolja dulje plin istjecao van. Ona samo drži onaj plin u lajtungu od punjača do boce i sprečava da se u bocu nadrukava zrak ...

I wonder
05.09.2006., 14:07
nisi ti vidio na kaj liči taj priklučak na mom autu nakon kiše. sav pun blata. zasad nemam problema s točenjem plina, nadam se da neću ni imati. a čišćenje mu sigurno neće škoditi.

da kuglica na priključku počne štekati, istjecalo bi i malo više plina. ventil na boci bi ostao otvoren jer je pritisak između lajtunga i boce isti, i dok god kuglica ne sjedne na svoje mjesto, dotad plin može pomalo izlaziti van.

ROAD RUNNER
05.09.2006., 14:17
Znači da ti čep ne valja... to je onaj kaj se pritišće, a moj se uvrće pa dihta :D

Istjecao bi samo plin koji je u lajtungu jer multiventil ima još jedan ventil na boci koji zatvara lajtung za punjenje pa plin iz boce nemre van.

Za probu uzmi križni šrafciger i gurni kuglicu nutra da plin isprdi van pa buš videl da u lajtungu više nebu pritiska do ponovnog punjenja :amen:

Vincent V
05.09.2006., 14:35
pise ti na boci ;)

samo kak doc do boce, kad je na nju stavljena oplata radi zastite......budem zvao servis il bum se jednom vozio sve dok ne nestane plina i natankao full pa da vidim.Pa i ne djeluje mi taj tank da moze primit vise od 30 litara.....

tomicaX
05.09.2006., 14:36
mislim da ti i u atestu od boce pise kolika je zapremina ...

a i mislim da oplata mora imati otvor kroz koji se vide podaci o boci (zbog tehnickog pregleda)

I wonder
05.09.2006., 14:39
Znači da ti čep ne valja... to je onaj kaj se pritišće, a moj se uvrće pa dihta :D

Istjecao bi samo plin koji je u lajtungu jer multiventil ima još jedan ventil na boci koji zatvara lajtung za punjenje pa plin iz boce nemre van.

Za probu uzmi križni šrafciger i gurni kuglicu nutra da plin isprdi van pa buš videl da u lajtungu više nebu pritiska do ponovnog punjenja :amen:
čep je na stiskanje, vratašca kao za točenje benzina i to je razlog zašto to redovno čistim.
znam i za ventil na boci. i kažem da on neće zatvoriti bocu, osim ako pritisak u lajtungu padne naglo. ako pritisak pada jako polako, kroz otvoreni ventil plin može curiti zbog nečistoće pod kuglicom.
jedan mehaničar mi je rekao da ono lupanje kod točenja plina može nastati baš zbog toga kada se kuglica lagano blokira zbog smeća.

ROAD RUNNER
05.09.2006., 14:45
Krivo kažeš a i mehaničar ti nema pojma :P

Idem doma, aj bok :D

I wonder
05.09.2006., 15:23
Krivo kažeš a i mehaničar ti nema pojma :P

lako za mene. a ovo, da nema pojma, to mu ti reci. siguran sam da bu te pozval na kavu, s osmjehom na licu (ja sam pital "jel bi moglo biti zbog kuglice?" a on veli "paaaa, možda". on to nije tvrdio a ja sam naglasio ono možda)

za vincenta vegu
ti sigurno nemaš atest na toj plinskoj instalaciji. da imaš, imal bi certifikat na kojem piše kolika je zapremina boce. inače, iznenadil bi se koliko je mala (na oko) boca od 50 litara.
ako je boca smještena ispod auta, umjesto rezervne gume, oko nje mora biti limena oplata za zaštitu i prozorčić kroz koji se gledaju podaci o boci.

Vincent V
05.09.2006., 16:55
lako za mene. a ovo, da nema pojma, to mu ti reci. siguran sam da bu te pozval na kavu, s osmjehom na licu (ja sam pital "jel bi moglo biti zbog kuglice?" a on veli "paaaa, možda". on to nije tvrdio a ja sam naglasio ono možda)

za vincenta vegu
ti sigurno nemaš atest na toj plinskoj instalaciji. da imaš, imal bi certifikat na kojem piše kolika je zapremina boce. inače, iznenadil bi se koliko je mala (na oko) boca od 50 litara.
ako je boca smještena ispod auta, umjesto rezervne gume, oko nje mora biti limena oplata za zaštitu i prozorčić kroz koji se gledaju podaci o boci.

ma imam, pisem ovo s posla.uvijek doma zaboravim pogledat u papirima.Budem sad kad dodem doma.ko za vraga uvijek zaboravim.Imam sve papire, ugradio sam ga kod Boyskog....

Sunshine_81
19.09.2006., 09:03
Bok,

nazalost opet ja. :(

Imam jedno pitanje. Jel bilo sve ok s plinom u zadnja 2-3 tjedna? Auto je najnormalnije radio dok nismo natocili pun rezervar 31.8. na Tifonu na autocesti za Split. Od tog tocenja, auto se trese u leru, cuka u voznji, ne prima gas i dva puta mi je jednostavno stao na cesti. Isto je i na malim i na velikim okretajima.
U servisu kazu da je utocen 'krivi' plin. Nakon sto malo vozim na benzin, sve je ok nekih 20km i onda sve ispocetka. Upale se sve moguce lampice i pocne veselje.

Savjet?
Sto sad?

Vincent V
19.09.2006., 09:09
Bok,

nazalost opet ja. :(

Imam jedno pitanje. Jel bilo sve ok s plinom u zadnja 2-3 tjedna? Auto je najnormalnije radio dok nismo natocili pun rezervar 31.8. na Tifonu na autocesti za Split. Od tog tocenja, auto se trese u leru, cuka u voznji, ne prima gas i dva puta mi je jednostavno stao na cesti. Isto je i na malim i na velikim okretajima.
U servisu kazu da je utocen 'krivi' plin. Nakon sto malo vozim na benzin, sve je ok nekih 20km i onda sve ispocetka. Upale se sve moguce lampice i pocne veselje.

Savjet?
Sto sad?

ja nisam imao nikakvih problema s plinom a tankao sam ga stalno na Tifonu.

I wonder
19.09.2006., 09:49
tifon nema "svoj" plin.
i oni su samo dileri ininog plina.
kako je sunčica tek nedavno ugradila plin, sumnjam da je problem u začepljenom filteru. prije će biti da je do regulatora pritiska. čini mi se nevjerojatnim da bi već trebalo čistiti isparivač.

to je sve koliko ti ja mogu pomoći, budući da taj tvoj model nisam nikad ni vidio uživo. ali, dok se RR ne vrati, možda je i to bolje nego ništa.

posjet servisu ti ne gine.

Sunshine_81
20.09.2006., 08:33
Filter je ok, pogledali su u servisu. Tamo mi samo u zadnje vrijeme nesto kopaju po smjesi (sto god radili). Rekli su mi da im je sada vec dosta tog auta, pa da ce ga rastaviti u dijelove kad se opet pojavim. :( Poceli su se jako truditi, ali mislim da ni oni ne znaju sto je.

A sto je to tocno regulator pritiska? Ili da pogledam na google-u?
Jel mi to u garanciji? :( Nemam vise novaca za nista.

Bila sam vec 2 puta u servisu od kada mi se to pocelo dogadati.

Kad se vraca RR? :)))

I wonder
20.09.2006., 08:58
RR-a buš teško dozvala. u zadnje vrijeme je jako zaposlen. no, nikad neznaš. možda i nađe vremena za tebe.
naravno da je sve pokriveno garancijom. i regulator i isparivač i kompletan sistem, osim filtera plina.
regulator:
na cijevima koja vode plin od isparivača do motora postoje senzori pritiska. ako oni jave da plin nema dovoljni pritisak, onda plinski sistem reagira povećanjem količine plina koji dolazi u motor (cukanje, štucanje), u krajnjem slučaju prebacuje na benzin. a dio koji to radi je regulator pritiska.
sad, da li je kvar u samom regulatoru (električki ili je samo prljav pa šteka) ili je stvar u senzoru, neznam.
nemora uopće biti takav kvar. ja ti samo pokušavam pomoći jer to je najbliže što ja mogu napraviti po ovome kako si opisala ponašanje auta.

Sunshine_81
20.09.2006., 09:17
Hvala na dobrom objasnjenju. Mrzim se osjecati plavusasto. :)

Dao si mi na razmisljanje sada. Od prvog dana oni meni namjestaju pritisak, jer stalno nesto nije valjalo s time. Ukljucivala se kontrolna lampica ispuha od prvih kilometara, pa su mi govorili da nema dovoljan pritisak, ali da je to zbog takvog motora. Ali cudno mi je da isao 5000 km i onda poceo cukati zbog pritiska.

Hvala u svakom slucaju.

I wonder
20.09.2006., 09:26
sunča, još jednom naglašavam da sam ja tu, što se plina tiče, samo šegrt.
još uvijek učim i dosta stvari ima koje mi nisu jasne. ali, nešto već i znam.
i nemoj doći tam i svima izj...ti matere, jer oni pričaju svoje a "meni je wonder rekao i ja znam".

tvoj auto radi najnormalnije na benzin, znači da može i na plin, samo treba doći do toga da je svaki dio ispravan i pravilno podešen.
dosada sam zaključio da većina problema na svakom autu dolazi od prljavštine, i da čišćenje puno puta pomaže.
auto-tim se reklamira da je servisiranje plinskog uređaja moguće u svim ovlaštenim radionicama koje ugrađuju landi-renzo. a da promijeniš radionu? u škodi štasni dosad nisu ugrađivali plin i (pretpostavljam) nemaju mehaničara sa velikim iskustvom sa plinom. probaj kod nekog drugog. možda je stvar u banalnom kvaru koji će netko drugi vidjeti.

Vincent V
20.09.2006., 09:38
Hvala na dobrom objasnjenju. Mrzim se osjecati plavusasto. :)

Kokica, nemoj se tako osjecati jer kad su u pitanju takve stvari ne da sam turbo plavusa, nego svemirska.Pozdrav tebi i drzim ti fige da ti konacno srede auto jer kao sto i I wonder kaze, ak ide lijepo na benzin mora ici na i na plin.Idi i dalje njima sve dok ga ne srede kako valja a ak nemogu neg ga vade van i stave drugi.

Pozdrav i fige......

Sunshine_81
20.09.2006., 10:10
hej, i wonder, nemam ja takav tuzibaba pristup. :)) kad god su oni prema meni pristojni i ja sam prema njima. Ja samo skupljam informacije od vas. Bila sam u servisu preko 10 puta, vi ovdje mi pomazete jer oni spominju dijelove za koje nisam cula, pa cisto volim znati drugo misljenje o tome. Eventualno znam postaviti pitanje kad nesto spomenu, a ne samo zbunjeno klimati glavom. Priznajem, bila sam bezobrazna samo jednom prema mehanicaru, jer se on poceo derati na mene, a tada nije bio u pravu. :(

eh da, i ono sto sam pitala prije hoce li se automatski prebaciti na benzin kad ostane bez plina - nece, iskljucili su to prilikom ugradnje.

Vincent Vega, hvala na podrsci, izgurat cu ja to nekako. :)

ROAD RUNNER
20.09.2006., 20:05
Filter je ok, pogledali su u servisu. Tamo mi samo u zadnje vrijeme nesto kopaju po smjesi (sto god radili). Rekli su mi da im je sada vec dosta tog auta, pa da ce ga rastaviti u dijelove kad se opet pojavim. :( Poceli su se jako truditi, ali mislim da ni oni ne znaju sto je.

A sto je to tocno regulator pritiska? Ili da pogledam na google-u?
Jel mi to u garanciji? :( Nemam vise novaca za nista.

Bila sam vec 2 puta u servisu od kada mi se to pocelo dogadati.

Kad se vraca RR? :)))

Sunka... daj nek provjere idioti da li je dobro odzračen isparivač...Kad ti auto stane u vožnji, brzo pogledaj da li je isparivač smrznut. ako je vruć, onda jedniostavno ili ne valja ili je premalog kapaciteta za taj auto.

Ako se sjećam, Igor iz Auto TIMA ti je nudio BESPLATNI popravak... javi mu se opet, možda ti nekaj oni riješe... Štasni je novi u tom poslu i nezna ništa...

Sunshine_81
21.09.2006., 14:57
Javio mi se Igor, vec se dogovaramo za sljedeci tjedan. :)

Nekako sam jos uvijek davala ovima u Skodi sansu, pa se nikako nisam odlucila otici do Auto-tima. Sad cemo vidjeti.

Hvala.

Sunshine_81
27.09.2006., 09:57
Hej RR,

nemoj umrijeti od smijeha kad vidis daljnji tekst. :) I da, imao si pravo, trebala sam odmah otici u Auto-tim. Moja velika greska.

Igor mi je objasnjavao sto se dogada s autom, ali da sad to ne ponavljam jer mislim da imam velike sanse da izvalim glupost, samo ukratko - u Skodi su mi ugradili neki krivi dio/uredaj/nesto u auto. :) Ne toliko krivi da ne bi auto radio, nego neprikladan za taj motor te snage. Ali dovoljno pogresan da stvara probleme. I to je to. Bude Igor zamijenio. :)

Cujemo se!

I wonder
27.09.2006., 10:09
ništ se ne boj.
znaš kak kažu englezi. nema glupih pitanja, samo glupe pogreške.
daj saznaj o kojem je dijelu riječ pa da i mi nešto naučimo.

Sunshine_81
27.09.2006., 10:37
Ajde ako te zanima.
:)
Spominjao se injektor i da je ugradeno nesto sto je inace jako osjetljivo i tesko se namjesta i da je za manje motore pogodnije nesto drugo. Zvucalo je potpuno logicno kad je on objasnjavao, ali ne toliko da znam ponoviti. :)

Gle, pisati ce sigurno na papirima sto su radili s autom, pa cu to prepisati, moze?
Mislim da cete tako ipak najlakse nauciti nego da ja nabadam po pojmovima.

mihavg
27.09.2006., 11:07
Pozdrav svima..

Pošto sam bio prisutan i sudjelovao u razgovoru Igor&ekipa@AutoTIM - Sunshine81, probat ću prenijet dio koji je meni ostao još svjež...

Dakle, ono "nešto" što spominje Sunshine je matrica. AutoTIM ekipa tvrdi da su ugradili matricu koja više paše u aute veće snage, da u njima nije toliko osjetljiva. Pa će to promijeniti i prilagoditi sustav tome. Kao što reče moja draga, iscrpan izvještaj slijedi nakon što majstori naprave posao (čeka se da strošimo tank, da mogu odjednom i plovak riješit kak se spada). Cca sredina sljedećeg tjedna...

:top: za konkretne odgovore od strane AutoTIM-a, koje u Štasniju nismo nakon xy dolazaka tamo mogli dobiti...

I wonder
27.09.2006., 11:34
iskreno, ja pojma nemam što je to matrica.
jedino kaj mi pada na pamet je nekakva elektronika koja regulira ubrizgavanje. no, to bumo još vidjeli.
bez uvrede ikome, ja sam ti još prije spomenul da bi bilo dobro promijeniti servis. većinom zato jer ja ne bi kod njih (štasni) servisiral svoj auto. možda znaju ugraditi plinski uređaj ali mi se čini da o samoj problematici uređaja znam više od njih. jednostavno, nemaju iskustva sa takvim kvarovima.

no, da ne copramo više, očekujem puni izvještaj kad se to završi. pod pretpostavkom da bude sve radilo ko doxa.

mihavg
27.09.2006., 11:42
Ono što cijelo vrijeme ističem (svima pa tako i ljudima u AutoTIM-u), svaka čast čovjeku u Štasniju koji radi na prijemu vozila i koji dogovara sve u vezi plina, on se uvijek trudio i više nego je potrebno da se sve riješi. Mene a i vlasnicu vozila je uvijek smetao samo pristup servisera (cijelo vrijeme ista osoba) i očita bezvoljnost u rješavanju problema, a da o bahatosti ne govorimo (u trenucima kada je Sunshine razgovarala sa serviserom bez moje podrške)...Neiskustvo je druga stvar (očito su neiskusni), ali onda se konzultira s nekim tko to nije.
Kako god bilo, nešto mi govore da neće bit gore neg do sad :)

tomicaX
28.09.2006., 14:11
jedina matrica koju sam ja vidio je ona na displayu laptopa s kojim su mi radili podesavanje. Neznam ima li neki HW dio koji se tako zove ...

mihavg
28.09.2006., 14:35
Ne bih se upuštao u stručne rasprave, jer stručnjak nisam :rolleyes:
Samo prenesoh u najboljoj namjeri ono što sam čuo (dakle, možda je problem u mom prisjećanju razgovora sa ljudima u servisu :flop: ). No definitivno sam siguran da čovjek nije mislio na laptop odnosno prikaz za vrijeme analize rada motora :D
Detaljan izvještaj će uslijediti nakon servisa...

I wonder
28.09.2006., 14:39
ja znam za mapu ubrizgavanja.
to je program po kojem se vrši određivanje količine ubrizganog goriva, ovisno o rpm, otvorenosti gasa, temp....
vjerojatno to ima veze i sa elektronikom koja regulira ubrizgavanje plina. ako je to to, onda je to samo sofverski problem.

DNx
03.10.2006., 22:08
Sunka... daj nek provjere idioti da li je dobro odzračen isparivač...Kad ti auto stane u vožnji, brzo pogledaj da li je isparivač smrznut. ako je vruć, onda jedniostavno ili ne valja ili je premalog kapaciteta za taj auto.

Ako se sjećam, Igor iz Auto TIMA ti je nudio BESPLATNI popravak... javi mu se opet, možda ti nekaj oni riješe... Štasni je novi u tom poslu i nezna ništa...

aj kad si vec tu zadnjih dana...dal to znaci da isparivac nikad ne bi smio biti vruc...ili samo u ovom slucaju kad ti se auto zagusi...ja mislim da sam primjetio na mojem da je ponekad vruc...

zafaljujem na informaciji

ROAD RUNNER
03.10.2006., 22:11
isparivač mora biti uvijek vruć, inače se smrzne i ugasi se dovod plina

DNx
03.10.2006., 22:16
zbunilo me kad si rekao da vidi dal je smrznut, jer ako je vruc onda ili ne valja ili je premalen...daklem, radi kako treba...valjda.

Psyche
17.10.2006., 15:10
Moze adresa i broj telefona ovog iz labina posto ga svi hvalite da i ja vidim majstore na djelu :top:

I wonder
17.10.2006., 15:21
http://www.boyski.hr/

Psyche
17.10.2006., 18:28
ups

mislio sam posto je netko rekao da ne rade u nekoj opakoj radioni da nemaju site :) a mogao am i guglat malo :)

Hvala wonder

I wonder
18.10.2006., 08:43
molim

aaston
19.10.2006., 06:53
Vozim na plin već godinu dana. Prije neki dan sam imao problema sa eko testom prilikom registracije i atesta pa je mehaničar koji ga je ugradio nešto štelovao.
Jučer je auto doveden doma i nisam ga dirao do jutros kad nije htio upaliti. Prvi put od kad ga imam a to su već godine u pitanju. Dok ovaj ne dođe pogledati u čemu je stvar zanima me jedno:

Pretpostavljam da je ostao na plinu i da ne prabacuje na benzin. Šta se dešava ako auto ostane na plinu? Teško pali ili ga se ne može upaliti nikako?(pogotovo kad je malo hladno jutro).

A ja čekam da mehaničar počne raditi i sve se pitam da li da mu prvo spomenem majku ili sestru :mad:

Vincent V
19.10.2006., 08:31
Vozilo na plin a moras radit eko test na registraciji.Otkad to????

I wonder
19.10.2006., 08:33
Vozim na plin već godinu dana. Prije neki dan sam imao problema sa eko testom prilikom registracije i atesta pa je mehaničar koji ga je ugradio nešto štelovao.
Jučer je auto doveden doma i nisam ga dirao do jutros kad nije htio upaliti. Prvi put od kad ga imam a to su već godine u pitanju. Dok ovaj ne dođe pogledati u čemu je stvar zanima me jedno:

Pretpostavljam da je ostao na plinu i da ne prabacuje na benzin. Šta se dešava ako auto ostane na plinu? Teško pali ili ga se ne može upaliti nikako?(pogotovo kad je malo hladno jutro).

A ja čekam da mehaničar počne raditi i sve se pitam da li da mu prvo spomenem majku ili sestru :mad:
daj malo vise podataka. kakav auto, kakav plin, sto je mehanicar postelavao, plin ili benzin.

ako je frgic, ne bi smio imati problema. pali na plin najnormalnije, kao i na benzin.
ako je injection (za benzin) pa imas flandu za plin (monopoint), onda to ide malo teze.
u principu, trebalo bi uvijek paliti na benzin.

DNx
19.10.2006., 08:48
Vozilo na plin a moras radit eko test na registraciji.Otkad to????

Mozda tek sada radi atest, onda ti rade Eko na tehnickom prilikom snimanja plinske instalacije...ako dobijes papire za atest, ides opet na tehnicki i onda ti ne rade vise Eko...barem je meni tako bilo...

aaston
19.10.2006., 08:59
daj malo vise podataka. kakav auto, kakav plin, sto je mehanicar postelavao, plin ili benzin.

ako je frgic, ne bi smio imati problema. pali na plin najnormalnije, kao i na benzin.
ako je injection (za benzin) pa imas flandu za plin (monopoint), onda to ide malo teze.
u principu, trebalo bi uvijek paliti na benzin.

Injection, katalizator, laguna, lovato, metalna grana. Štelao je plin jer je eko test rađen za plin. Pa nije prošao opet pa je opet nešto štelao i on sam otišao na eko test kad je prošao (dali stvarno ili je potplatio, ne znam)
Auto dovežen uredno doma, sparkiran. Sad ne pali ni na plin ni na benzin. Jednostavno - mrtav, samo vergla u prazno. Pretpostavka je da je ostao zaglavljen na plin, ali to je opet samo moja pretpostavka, ne znam da li je uopće to moguće. Još čekam da se pojavi ''majstor''.

@Vincent - eko test radiš prilikom prve registracije plina, kasnije ne

I wonder
19.10.2006., 09:05
prekidač plina u kabini ima struje?
koja lampica svijetli kad daš kontakt? žuta (benzin) ili zelena (plin)?

najjednostavnija stvar koju možeš napraviti je da odspojiš klemu akumulatora na kratko. ako je problem sa strujnim prekidačem, moglo bi pomoći.

inače, i monopoint plinski uređaj bi morao upaliti na plin, makar se ne preporučuje.
neznam za multipoint.

aaston
19.10.2006., 09:15
prekidač plina u kabini ima struje?
koja lampica svijetli kad daš kontakt? žuta (benzin) ili zelena (plin)?

najjednostavnija stvar koju možeš napraviti je da odspojiš klemu akumulatora na kratko. ako je problem sa strujnim prekidačem, moglo bi pomoći.

inače, i monopoint plinski uređaj bi morao upaliti na plin, makar se ne preporučuje.
neznam za multipoint.

Prekidač ima struje. Nemam pojma koja je svjetlila jutros jer je prekidač pokriven prečkom volana. Uglavnom zelena sada ne svjetli.

Uh, ako je nešto deseto krepalo to će biti već ozbiljnija slučajnost :(

I wonder
19.10.2006., 09:19
pa odspoji akumulator na kratko. to ti je 5 minuta posla.
možda se sistem resetira i proradi.
usput možeš pogledati pod haubom da li su sve žice na mjestu, da neka nije smaknuta ili prekinuta.

aaston
19.10.2006., 09:27
Auto ostao doma a ja sam na poslu, pa nisam mogao odmah isprobati.
Sad su mi javili da su ga prebacili na plin i auto pali. Na benzin ništa. Čini se da je ipak nešto drugo, dakle sigurno još jedan udarac po novčaniku.

Ne mogu vjerovati. Da li je kažnjivo dijelo zapaljenje vlastitog auta nasred ulice? :confused:

I wonder
19.10.2006., 09:41
a kaj si sad tako ljut?
sigurno se nije dogodio kapitalni kvar, bez ikakvih naznaka, u roku jedne noći. nemože biti da je auto jučer najnormalnije palio a da danas ima kvar od 1 000 eura.
99% sam siguran da je problem u struji, nekakva žica ili relej.

Thurgood
19.10.2006., 10:03
Laguna, ha? puno vlasnika Laguna se žali na probleme, nevezano za plin :(

aaston
19.10.2006., 10:04
a kaj si sad tako ljut?
sigurno se nije dogodio kapitalni kvar, bez ikakvih naznaka, u roku jedne noći. nemože biti da je auto jučer najnormalnije palio a da danas ima kvar od 1 000 eura.
99% sam siguran da je problem u struji, nekakva žica ili relej.

Ne znam, sad auto radi, navodno. Ni mehaničar ne zna šta mu bi. Vidjet ćemo kako će se ubuduće ponašati.
Kako ne bi bio ljut, zakasnio sam na posao a to košta + jedan problem ne dolazi sam nego dolaze u grupi, a to se sada dešava.
Nema veze, ima i gorih stvari :)

Hvala na savjetima :s

aaston
19.10.2006., 10:05
Laguna, ha? puno vlasnika Laguna se žali na probleme, nevezano za plin :(

Moja je (da kucnem o drvo) za sad bila ok a opet ima podosta godinica, tako da je s obzirom na dosadašnje iskustvo ne bi mogao nazvati problematičnom.

I wonder
19.10.2006., 10:39
kod mene se ponekad dogodi da ugasim auto, izvucem kljuc a na prekidacu od plina jos uvijek gore lampice. blinka kao da radi na benzu i da je spreman prihvatiti plin.
onda izvucem osigurac plina, sve se ugasi i radi bez problema. nisam probao paliti auto tada.

na tvom autu struje na svjecicama ima, bobine su u redu i struja paljenja, ili ne bi upalio ni na plin.
vjerojatno imas relej koji iskljucuje pumpu benzina kad radi na plin i sistem nije osjetio da je motor ugasen pa ga jos uvijek drzi na plinu.
i nije neki kvar.mozda se vise nikad ni ne ponovi.

angie 25
19.10.2006., 11:20
Bok,

Pročitala sam neke od postova i utvrdila da imam sličan problem kao i večina na ovom forumu. Početkom devetog mjeseca ugradila sam plin u Škodu Octaviu 1.4 i tad su počeli problemi s paljenjem. Auto ujutro palim po 5 puta dok uopće primi gas. Bila sam na servisu 3 puta (u Štasnom - oni su ugradili plin) i naravno nijednom nisu riješili problem. Da ne spominjem da nisu riješili niti problem paljenja kontrolne lampice za ispušne plinove. Jučer sam podigla auto sa servisa i popodne je normalno upalio ali jutros ista stara boljka se vratila. Dođe mi da nokautiram onog njihovog poslovođu koji me uvijek uvjerava da je to sve normalno.
Inače otprije imam iskustva s plinom jer u starom autu sam također imala ugrađen plin i nisam imala nikakvih problema jedina razlika je u tom da ga nismo ugradili u Štasnom.

opcc
19.10.2006., 11:29
aastin na laguni ti je crkla pumpa od goriva ili je jednostavno zamešćena iz razloga što ju stalno voziš na plin pa ne radi. a možda se i pregrijala pa crkla ako voziš s malo goriva u tanku. provjeri oi crijeva od goriva. Kvar je sto posto u dovodu goriva do pumpe ubrizgavanja.

I wonder
19.10.2006., 11:48
Bok,

Pročitala sam neke od postova i utvrdila da imam sličan problem kao i večina na ovom forumu. Početkom devetog mjeseca ugradila sam plin u Škodu Octaviu 1.4 i tad su počeli problemi s paljenjem. Auto ujutro palim po 5 puta dok uopće primi gas. Bila sam na servisu 3 puta (u Štasnom - oni su ugradili plin) i naravno nijednom nisu riješili problem. Da ne spominjem da nisu riješili niti problem paljenja kontrolne lampice za ispušne plinove. Jučer sam podigla auto sa servisa i popodne je normalno upalio ali jutros ista stara boljka se vratila. Dođe mi da nokautiram onog njihovog poslovođu koji me uvijek uvjerava da je to sve normalno.
Inače otprije imam iskustva s plinom jer u starom autu sam također imala ugrađen plin i nisam imala nikakvih problema jedina razlika je u tom da ga nismo ugradili u Štasnom.
i tebi isti savjet kao i drugima.
štasni je novak u tom poslu. ne kažem da nezna ugraditi ali kad dođe do problema, nema majstora sa višegodišnjim iskustvom da nađe kvar.
vjerujem da ti je ugradio landi-renzo opremu. iskoristi garanciju i otiđi u neki drugi servis da auto pregledaju i urede.

angie 25
19.10.2006., 11:56
Da ugrađena je landi-renzo oprema. O tome da odem drugdje sam i sama razmišljala ali nisam bila sigurna da li ako odem u drugi servis gubim bilo kakvu garanciju?

aaston
19.10.2006., 12:03
aastin na laguni ti je crkla pumpa od goriva ili je jednostavno zamešćena iz razloga što ju stalno voziš na plin pa ne radi. a možda se i pregrijala pa crkla ako voziš s malo goriva u tanku. provjeri oi crijeva od goriva. Kvar je sto posto u dovodu goriva do pumpe ubrizgavanja.

Ne. Već sam napisao da auto za sada pali kako treba. Pumpa benzina nije potpuno van upotrebe. Radi ona tu i tamo. I sada je ispravna.

I wonder
19.10.2006., 12:17
Da ugrađena je landi-renzo oprema. O tome da odem drugdje sam i sama razmišljala ali nisam bila sigurna da li ako odem u drugi servis gubim bilo kakvu garanciju?
a zašto bi izgubila garanciju?
vjeruj mi, nije prvi puta da glavni zastupnik (nesmijem reći ime) mora sređivati auto nakon lošeg posla. s time ne želim reći ni da je oprema loša ni da ne valja ugradnja.
jednostavno, u drugom servisu će najvjerojatnije imati više iskustva s tim stvarima nego kod štasnija, pa je i mogućnost popravka veća.

angie 25
19.10.2006., 12:21
Već sam im rekla pri zadnjem servisu da ako ne znaju otkloniti kvar da mogu ja otići i drugdje. Na to su mi rekli da je s autom sve u redu a ja sam zahtjevna i da na taj način mogu izgubiti garanciju.

Vincent V
19.10.2006., 12:28
ma ko im jebe mater, teraj to sto dalje od tih nesposobnjakovica......

I wonder
19.10.2006., 13:05
već se osjećam kao mick jagger. angie, oooh angieee...

čuj ovak.
autu je skoro pa svejedno na kaj ide. na plin ili na benzin, nema veze. vrijede isti zakoni i ista pravila. isti uvjeti moraju biti ispunjeni da bi motor auta radio na plin.
ako tvoj auto vozi normalno na benzin, ne postoji nijedan razlog zašto ne bi isto tako išao i na plin, pogotovo zato što je kod tebe ugrađena nova plinska instalacija.
jedino objašnjenje je
1. da je plinski sistem negdje pokvaren, u kojem slučaju je to pokriveno garancijom.
2. ili je nešto krivo spojeno ili je ugrađena kriva oprema (kao kod sunshine) a to treba otkriti netko tko ima iskustva. budući da kod štasnog takav netko ne postoji, odi kod igora u auto-tim.
on je generalni uvoznik a i reklamira se tako da daje garanciju i servise koji vrijede u cijeloj hr.

DNx
19.10.2006., 13:25
pa odspoji akumulator na kratko. to ti je 5 minuta posla.
možda se sistem resetira i proradi.
usput možeš pogledati pod haubom da li su sve žice na mjestu, da neka nije smaknuta ili prekinuta.

Kad sam ja na svom odspojio akumulator resetirao se Lovatov CPU sa postavkama pa se auto odmah gasio kad bi prebacio na plin, iako se moglo vozit na plin dok god si davao gas, no daleko od sigurne voznje. Morao sam zvat majsotra da dodje s laptopom i opet ga isprogramira (glupe li ugradnje sa resetom prilikom nestanka struje)...u svakom slucaju, mozda pomogne a mozda i zakomplicira stvar.

aaston
19.10.2006., 13:45
Već sam im rekla pri zadnjem servisu da ako ne znaju otkloniti kvar da mogu ja otići i drugdje. Na to su mi rekli da je s autom sve u redu a ja sam zahtjevna i da na taj način mogu izgubiti garanciju.

Ima tu na podforumu već jedan topic zahvali auto-timu. Pročitaj, problem je mislim isti kao i kod tebe i to sa istim ugrađivačem ;)

I wonder
19.10.2006., 14:31
a ne.
to je na istoj ovoj temi, stranice od 6 nadalje, a tužna korisnica kojoj sad auto radi kako treba je sunshine 81.

aaston
19.10.2006., 15:19
Ipak je zasebna tema:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=167469

Sunshine_81
19.10.2006., 15:59
Angie draga,

mici se od Stasnija!!
Mene su tamo proglasili LUDOM, a ispalo je da su na kraju u auto ugradili potpuno neodgovarajucu opremu!

Jesi procitala sto sam napisala u zahvali Auto-timu?

Gle, bila sam u Stasniju skoro 15 puta od 6.mjeseca!
Uzasno sam ljuta na njih!

A ako mi sada skinu garanciju, napravit cu im takvu frku, da nece znati za sebe!!!

UUHHH!!!

Ako te zanimaju detalji mojih okrsaja sa Stasnijem, mozemo se cuti i na privatno. Zaista bi mi bilo grozna ideja da to jos netko prolazi. :(

DNx
20.10.2006., 08:52

Opet ja...danas mi smrznuo isparivač, a ja mu neki dan pustio ulje...jel sam kaj zabrljao kod ovog odzračivanja...mislim, nisam niš posebno kod toga napravio pa me zanima di sam zeznuo!

I wonder
20.10.2006., 09:38
vjerojatno imas zraka u rashladnom sistemu.
odzraci to, onda se mozes voziti.

Sviba
20.10.2006., 10:10
Pozdrav plinašima,

Dugo vas pratim i čitam redovito, ali se do sad nisam javljao.

Imam i ja jedno pitanjce za iskusnije...

Vozilo je Toyota Carina 1.6, 1996 godina, metalna grana, single point ubrizgavanje. Nemam nikakvih problema osim ako nakon vožnje na plin auto ugasim i kroz kratko vrijeme ga pokušam upaliti ponovno (cca 5 minuta), onda ko da se guši...uspijem ga upaliti s malo gasa.
Ako ga ne uspijem upaliti, moram ga verglat desetak sekundi+malo gasa i onda upali. To je normalno ili?

Uređaj je Tomasseto nešto...

E da, auto mi ima 79 kw (ili oko 107 KS ak se ne varam), a ona naprava (ne znam kak se zove, pretvarač ili nekak) ima oznaku 100 KS. Je to OK?

Hvala na odgovorima

xvx1
20.10.2006., 10:22
Nemam nikakvih problema osim ako nakon vožnje na plin auto ugasim i kroz kratko vrijeme ga pokušam upaliti ponovno (cca 5 minuta), onda ko da se guši...uspijem ga upaliti s malo gasa.
Ako ga ne uspijem upaliti, moram ga verglat desetak sekundi+malo gasa i onda upali. To je normalno ili?

Meni to zvuci kao zacepljeni benzinski injectori.

I wonder
20.10.2006., 10:31
pa je.
obično i nema puno razlike u lošem startanju na hladno i na toplo ako su se benzinske dizne zapekle, ali vrijedi pokušati.
najjednostavniji i najjeftiniji popravak je: natočiti friškog benzina u rezervar i staviti sredstvo za čišćenje injektora. ja sam bio jako zadovoljan sa STP-om.
ukupan trošak 35 kn a isključio si neke kvarove.

Sviba
20.10.2006., 10:33
Ali to mi radi od prvog dana.
Inače ako auto dulje odstoji nakon što se ugasi pali ko urica.
Znači radi se o neposrednom paljenju, nakon što se auto ugasio.

Da nije to ono tipa, još je ostalo plina u injektorima, a prilikom paljenja ide benga pa se to pošemeri?

I wonder
20.10.2006., 10:58
kažeš, to radi od prvog dana.
od kad si ga ti kupio, od kad je bio nov ili od kad je ugrađen plin.

kod tebe pali ako dodaš gas. da imaš višak, isto bi malo teže upalio ali bi i dosta smrdilo sa stražnje strane po gorivu. još jedan od problema može biti ako motor ne prepozna da je topao pa i dalje uključuje čok a to je tada nepotrebno.
kod mene (landi renzo) prije samog ulaska u motor, na plinskoj cijevi postoji elektroventil koji zatvara dobavu plina. ja i njega povremeno čistim jer i on zna zapeti zbog nečistoće. ako ne zatvori do kraja, onda bi motor kod paljenja povukao i plin. uz benzin koji se ubrizga, evo prebogate smjese i težeg paljenja.

DNx
20.10.2006., 14:25
vjerojatno imas zraka u rashladnom sistemu.
odzraci to, onda se mozes voziti.
a bit ce...danas vidio da mi otisla vodena pumpa...valjda mi tamo negdje vuce zrak...ili?sutra ujutro sam narucen kod majstora..ne bi ni skuzio nego kad sam mu pokazivao pumpu kaze on meni "ah vidi, nisam znao da ovo cudo ovolko kondenzira, a kad ono meni iparivac ko bor na sljemenskom crvenom spustu, sav bijel i zaleđen. Skuzio sam da mi auto trokira u voznji pa pomislio da je opet ulje u isparivacu ili ad su injecotri zastopali...
btw koji STP si kupio..bas onaj injector cleaner ili? Danas trazio al ga nisam vidio pa pitam?

DNx
20.10.2006., 14:29
kažeš, to radi od prvog dana.
od kad si ga ti kupio, od kad je bio nov ili od kad je ugrađen plin.

kod tebe pali ako dodaš gas. da imaš višak, isto bi malo teže upalio ali bi i dosta smrdilo sa stražnje strane po gorivu. još jedan od problema može biti ako motor ne prepozna da je topao pa i dalje uključuje čok a to je tada nepotrebno.
kod mene (landi renzo) prije samog ulaska u motor, na plinskoj cijevi postoji elektroventil koji zatvara dobavu plina. ja i njega povremeno čistim jer i on zna zapeti zbog nečistoće. ako ne zatvori do kraja, onda bi motor kod paljenja povukao i plin. uz benzin koji se ubrizga, evo prebogate smjese i težeg paljenja.

a jel taj elektroventil spojen jednim elektro konektorom do centralne jedinice? Nalazi se nakon ventila kojim se štela količina plina? Ja skužio da je meni taj ventil bio otkazao poslušnost nakon što sam odspojio akumulator, a on je valjda ostao spušten pa nisam mogao prebacit na plin. A majstor mi iz aplita pa mi kaze da ga otvorim i lagano podignem. I tako je sad otvoren, no milim da ga uopce vise ne zatvara jer sam skuzio da mi ti kablovi uopce nisu spojeni, samo su ljepo izolirkom zamotani u bunt. Katastrofa!

I wonder
20.10.2006., 14:37
od stp-a sam uzeo baš injector cleaner. onaj drugi što čisti cijeli sistem je puno skuplji, a netreba mi. i ovaj napravi svoje. ima ga na ina-inim pumpama.

elektroventil o kojem sam pričao je na glavnom dobavnom crijevu koje vodi plin do motora/flanđe. budem ga poslikao pa ti postam slike. i njega treba povremeno očistiti, ali oprezno i posebnim sredstvom.

ako ti je zviznula pumpa vode, nije ni čudno da se plin smrznul. na njoj ne vuče zrak, nego voda/antifriz curi van, a na nekom drugom mjestu potegne zrak. kako je isparivač većinom dosta visoko, on među prvima ostane bez vruće vode i zbog plina se smrzne.
pazi da ti majstor dobro odzrači sistem inače budeš imao problema s plinom. u krajnjem slučaju, otiđi do tipa koji ti je ugradil plin, on će znati kako to ispravno napraviti.

DNx
20.10.2006., 14:50
ma inace furam kanister destilirane sa sobom :zubo: i svaki dan malo nadolijem cisto da se kolko tolko mogu vozit...znaci da mu sutra pod obavezno kazem da mi dobro odzraci...idem u servis Bačuri, valjda ce napravit posao kako treba. Bed mi je zbog plina jer sam ga ugradio u Splitu, pa mi nije bas za otic samo tako radi odzracivanja. Sad opet vozim na plin, jer valjda ima opet dovoljno vode..nemam pojma. Kupit cu i ja taj STP za inject...cisto da i to rjesim...

Sviba
20.10.2006., 15:05
Evo mene natrag.

@ I wonder

Auto sam kupio prije 2 godine bez ugrađenog plina, a plin sam ugradil prije godinu dana. Dakle taj problem mi se javlja od početka, kolegica s posla je ugradila isti sistem kod istog servisera, i ona je primjetila iste probleme.

Znači ovako...

Upalima auto pali se na bengu, stisneš gas i obrtaljka pređe 2000 i auto se prebacuje na plin. Sve je divno krasno, bla bla. Zatim ugasiš auto i nakon sekundu dvije ga pokušaš upaliti. On odvergla, i ko da mu treba gasa da se nešto propuše u tom trenutku. Ako auto palim nakon nekog vremena sve funkcionira bez problema.

E da, prije tri mjeseca sam bio na servisu i mijenjao filter ulja i goriva, nakon tog servisa jedno vrijeme nije bilo problema. Ime veze s filtrom goriva možda?

Meni osobno to ne predstavlja problem, ali desilo se da mojoj curi krepa auto na semaforu i onda ga pokuša upaliti i neće, parulja trubi i tak dalje...panika

Si kad probal upalit auto, prebacit ga na plin, ugasiti i ponovno upaliti? Pali bez greške ili imaš problema?

DNx
22.10.2006., 07:23
Sredio vodenu pumpu...auto radi ko novi...još sam skužio da mi je odšarafljen jedan šaraf na fergiću koji sam natrag pritegnuo i sad gotovo da ne kužiš da je auto upaljen...jer je inace ler gas stalno plesao...na bengi grozno, na plinu malo manje...al sad je stvarno dobar...a kazaljka mi nakon dugo vremena stoji na 90° bez obzira dal se vozim ili stojim u koloni!!! Bačura ruleZ!

@I wonder - ako još uvijek može ona fotka onog elektroventila/ilikakogodsevećzove i kratki opis kako ga ocistiti i s čime...tnx

D

I wonder
23.10.2006., 08:14
za svibu.
napravi kak sam rekel, benzin i stp čistač, a onda idemo dalje.
jesi li u ovih godinu dana promijenio (ili pročistio) filter plina?

za dnx-a
može slika ali u srijedu.
a jel kod tebe pravi fergazer ili je injection. i povezano s tim, kakav je plinski uređaj?

DNx
23.10.2006., 08:44
@I wonder...
pa iskreno, nemam ti pojma, auto je 1.8i pa valjda nije klasični fergić, mislim da je monoinjection...a unutra je Lovato (neki), morao bih provjeriti...javim ti kasnije
ma može i u srijedu...

DNx
23.10.2006., 08:45
za svibu.
napravi kak sam rekel, benzin i stp čistač, a onda idemo dalje.
jesi li u ovih godinu dana promijenio (ili pročistio) filter plina?

a di ti dodje taj filter plina?

DNx
23.10.2006., 08:48
a di nam je RR? :mljacko:

I wonder
23.10.2006., 08:52
bum ti poslikal i filter plina.
RR ima novi posel, crnči po cijeli dan i nema vremena za internet.

Sunshine_81
23.10.2006., 09:30
A s cim se bavi inace RR?

To je takva steta za forum sto ga nema! :(

DNx
23.10.2006., 09:33
bum ti poslikal i filter plina.
RR ima novi posel, crnči po cijeli dan i nema vremena za internet.

Pa jedino ak je išao u Damalj na pokolj onih 3500 svinja, onda kužim da crnči cijeli dan i nema vrmena za Net..sve ostalo je neopravdano! :zubo:

I wonder
23.10.2006., 11:32
krivo sam se izrazil.
ima čudno radno vrijeme ali je, sve u svemu, njemu bolje i zadovoljan je sa novim radnim mjestom. jedino što nema slobodnog vremena da poučava nas jadnike čarolijama plinskih uređaja.

ROAD RUNNER
23.10.2006., 12:10
Haj bando... evo me na kratko...

Ovo kaj nemrete upaliti auto nakon rada na plin vam je greška na isparivaču. Mali vijak koji regulira rad na leru je previše otvoren kad ugasite auto, plin još neko vrijeme curi iz isparivača u motor i u kombinaciji sa benzinom iz dizni ga prelije. ZAto treba dodati gasa kod paljenja da se prozrači cilindar.

Jedina pomoć tome je da se mali vijak na isparivaču skroz zatvori pa će se curenje plina smanjiti na najmanju moguću mjeru. Problem će se tada javljati samo kad ugasite hladan auto.

Nema to veze sa diznama :amen:

Sviba
23.10.2006., 13:20
Evo stručnjaka i odma sam mirniji. Thnx:s :s :s

Nego par pitanja za sve...

Tam gdje su mi ugradili plin su mi rekli da se filter plina mijenja svakih cca 15000 km. Nisu spomenuli vremenski interval.

Dali to znači i jednom godišnje?

Kolki je trošak izmjene? (filter+ruke)

Dali se može što desiti ukoliko se filter ne promijeni u toku godine dana (nije prijeđena kilometraža od 15000)?

U kojim intervalima vi mijenjate filtre?

Dali postoji još kakav trošak kod redovnog servisiranja?

I wonder
23.10.2006., 14:17
da li je filter začepljen ili ne ovisi samo o čistoći i količini plina koji kroz njega prođe. to nije uljni filter da se uvijek mora stavljati novi kad mijenjaš i ulje.

ja sam svog očistio na 20 000 i bilo je u redu. na 40 mislim ga mijenjat, jer nije skup. ni posao oko promjene ne bi smio trajat duže od 15 min.

kod začepljenog filtera, najgore kaj se može dogoditi je da smjesa postane presiromašna, odnosno, da motor nemože povući dosta plina (sistemi sa flanđom). tada se povećava mogućnost detonacija u usisnoj grani.

fulcrum
23.10.2006., 17:19
Meni su rekli da je promjena filtera na 20 000km, ali nakon ovih nedavnih problema sa zmazanim plinom dobili su uputstvo da mjenjaju svakih 10000. Filter i ruke - 300kn

Uglavnom sam dobio i servisnu knjižicu za plin, pa unutra piše svakih 10 000km.

I wonder
25.10.2006., 07:56
DNx
evo i slike:
ovo je elektroventil kombiniran sa filterom plina na instalaciji landi renzo. filter se nalazi s donje strane, u ovoj mesinganoj šalici. da bi se izvadio i zamijenio, treba ti poseban alat.
http://img160.imagevenue.com/loc557/th_58754_100_1470_122_557lo.jpg (http://img160.imagevenue.com/img.php?image=58754_100_1470_122_557lo.jpg)

i ventil:
ovo je elektroventil (ovaj s naljepnicom actuator)koji zatvara dovod plina do flanđe kad isključiš kontakt. meni je jednom zablokirao prošle zime. za čišćenje treba odspojiti gornji džek (kontakt isključen na bravi), odšarafiti dva šarafa koji ga drže i izvući ga van. kad ga izvučeš, vidjet ćeš da ventil ima metalnu glavicu i plastičnu zaštitu. kažu u servisu da je najbolje da ga se uopće ne dira prstima.
treba ga posprejati sonax sprejem "contact cleaner" i obrisati mekanom pamučnom krpom. isto vrijedi i za kučište u koje glava ventila ulazi (otkud si ga izvadio).
http://img145.imagevenue.com/loc480/th_58760_100_1472_122_480lo.jpg (http://img145.imagevenue.com/img.php?image=58760_100_1472_122_480lo.jpg)

neznam kaj ne valja, ali evo boljih slika:
[img=http://img129.imagevenue.com/loc340/th_59532_100_1470_122_340lo.jpg] (http://img129.imagevenue.com/img.php?image=59532_100_1470_122_340lo.jpg)
[img=http://img17.imagevenue.com/loc515/th_59537_100_1472_122_515lo.jpg] (http://img17.imagevenue.com/img.php?image=59537_100_1472_122_515lo.jpg)

DNx
25.10.2006., 08:52
OK, tnx a lot...za elektroventil znam di je, njega sam vec bio i otvarao..al spoznaje su ove...daklem, naime, kad sam otkopcao akumulator resetirao mi se lovato uredjaj i nazovem ja majstora u Split i kaze mi da skinem crijevo s tog elektroventila i lagano ga "šarafcigerom" podignem da bude jedno cenat otvora...jelte, nestalo struje, on ostao zatvoren...posljedice su bile gašenje u leru ali ne i u vožnji s gasom?!?! I da naravno odspojim taj konektor koji mu ne daje signal.
Sve radilo dalje normalno, iako to zapravo znaci da mi je stalno bio otvoren plin, cak i ako bi vozio na bengu...no nije bed...
medjutim, kasnije kad sam radio atest kaze meni tip kak mi je neuredna instalacija i ti svi kabeli, ja ponovo ustekao konektor da me tip na tehnickom ne bi cudno gledao, kad ono sve radi kak treba...bas cudno.
Odlucim ja skinut izolir band s kojim su u servisu to sve lijepo zamotali kad ono, vidi čude, žice nisu uopće nigdje spojene...čak je i svaka posebno izolirana da s ene bi spojile, kaj ti ja znam. Pravi kupus.
A jesam se raspisao samo zato kaj znam di mi se nalazi elektroventil..haha

još jednom fala na slikama...nemam pojma di mi dodje ovaj filter plina, to još moram malo pogledat...jel to mogu sam čistit ili moram u servis?

D

I wonder
25.10.2006., 09:11
kolko god čital, ovo o elektroventilu nemogu shvatiti.
no, nema ni veze, pogotovo ako radi.

jednu stvar nikako nesmiješ raditi s tim ventilima. kad ga izvadiš van, nesmiješ gurati tu metalnu glavicu ni unutra ni van. nesmije ti ventil pasti na pod, nesmiješ ga krivo pogledati. postupaj s njim kao s najdražom ženom.

slike pokazuju filter od landi renza.
neki drugi sustavi imaju filter kod multiventila na boci, ili posebno negdje visi kod motora. uglavnom, on je uvijek ispred isparivača.
nije problem filter ispuhati, problem je doći do njega.
za mojeg trebaju zeger kliješta (bez njih ništa) i poseban ključ za skidanje lajtunga. mislim, može i bez njega ali bi nakon 3 skidanja rasturio lajtung šaraf i onda bi morao mijenjati cijeli lajtung.
zato ja čekam da nabavim ključ "sa strane" jer novi kod nas košta 120 kn.

Peito
25.10.2006., 22:37
EVO JOŠ JEDNE... UGRADILA SAM PLIN PRIJE 4MJ., GOLF 4, BENZINAC, OMVL,PREKO PREPORUKE U JEDNOM "RENOMIRANOM" SERVISU U SESVETAMA ( PERMO d.o.o., ZLATARSKA 25) I DO TADA SE SAVRŠENO ISPRAVAN AUTO POČEO U VOŽNJI GASITI, KAZALJKA SE "U LERU" DIZALA DO 4 TIS.OKRETAJA TE SE NANOVO SPUŠTALA SAMA OD SEBE, MOTOR SE TRESAO KAO DA MISLI ISKOČITI, A JA SE NA SEMAFORU MOLILA BOGU DA AUTO NE CRKNE. MOJA PRVA REKLAMACIJA PROŠLA JE RELATIVNO DOBRO, AUTO SU MI STAVILI NA KOMP., PROVOZALI GA PO SERVISU I REKLI "SVE OK". I BILO JE PRVA DVA KM...PRI MOM DRUGOM POSJETU (A BILO IH JE 3 U JEDNOM TJ.) VEĆ IM SE POČELA DIZATI KOSA NA GLAVI, TREĆI PUT ME "UGLAĐENI GOSPODIN" INAČE VLASNIK SERVISA PREKINUO U SRED MOG IZLAGANJA SA ENORMNO VAŽNIM PITANJEM KOJE JE GLASILO " A KAJ STE VI DOŠLI, A DI VAM JE ONAJ VAŠ KURONJA???!!!", A JA JOŠ UVIJEK FINO ZANEMARIM PITANJE I NASTAVIM IZLAGANJE. NAKON TOG POHODA, AUTO JE KAKO BI TO VI DRAGI DEČKI REKLI PRESTAO "TROKIRATI" ALI SE UPALILA LAMPICA (REZERVA) KOJA JE SVIJETLILA NON-STOP (POZNATO SUNSHINE? :) ), OPET JA REKLAMIRAM, UGASE ONI LAMPICU KAD LI IZNENAĐENJA: AUTO KADA SE UPALI ( PALI SE NA BENZIN) PRVU MINUTU NE VUČE, MAŠINA SE TRESE A ZVUK SLIČAN ONOME U STARIH "WARBURGA", JA OPET U SERVIS...ONI MENI "NIJE TO DO NAS", JA U ZUBAK;ONI MENI " NIJE DO NAS, ODITE TAM GDJE STE UGRAĐIVALI PLIN; JA OPET U PLINO-SERVIS A KAD ONO ONI SE TAMO EDUCIRALI PA MI GORE NAVEDENI UGLAĐENI GOSPODIN SADA OBJAŠNJAVA..."GOSPODIČNA, TO VAM JE DO LAMDA SONDE...NIJE PROŠLO, TO VAM JE DO KLAPNE...NIJE PROŠLO I KAO ZADNJE " GOSPODIČNA TO VAM JE DO BOSCH PUMPE!!!!( AKO STE PAŽLJIVO PROČITALI POČETAK ZAMIJETILI STE DA VOZIM BENZINCA, SVE VAM JE JASNO).U MEĐUVREMENU SAM JA OBIŠLA HRPU SERVISA, NAPLAĆALA SE HRPU TESTOVA NEBI LI POTVRDILA/OBORILA NJEGOVE TVRDNJE.TAKO AKO SE ODLUČITE UGRADITI PLIN U SPOMENUTOM SERVISU PREPORUČAM DA SE NAORUŽATE DEBELIM ŽIVCIMA, JAKIM ARGUMENTIMA, ODGOVORIMA NA GLUPA PITANJA, VOŽNJOM PO GRADU TE DA PO MOGUĆNOSTI NE BUDETE ŽENA.. E DA I RAČUN TRAŽITE ODMAH NA RUKE. JA GUSKA, PRISTALA SAM DA MI RAČUN DOĐE NA KUĆNU ADRESU, U GOTOVINI PLATILA 10500 KN ( NA DAN PREUZIMANJA AUTA) I RAČUN NA SVOJ OSOBNI UPIT DOBILA PRIJE DVA DANA.....ALI NA 1300 KN MANJE OD NAPLAĆENOG. I ZA TO POSTOJI LIJEK!...

I wonder
26.10.2006., 08:10
peito.

jako je teško čitati velika slova. daj to uredi i piši kao i svi ostali.
nisi napisala čiji je sistem ugrađen, ali pretpostavljam da je servis za ugradnju plina friški u tom poslu.
otiđi kod starog majstora koji zna što radi. nisi prva kojoj se tako nešto događa. a kod kojeg majstora, to ćemo znati kad pošalješ sve podatke.

po ovome kaj si napisala, ja bih rekao da ne valja nešto sa strujom, jer su ti sprčkali i benzinski i plinski dio.

Sunshine_81
26.10.2006., 08:40
AKO SE ODLUČITE UGRADITI PLIN U SPOMENUTOM SERVISU ... DA PO MOGUĆNOSTI NE BUDETE ŽENA...

Hehehe, ovaj dio je meni najbolji...
Nevjerojatno je kakve sve fore pokusavaju muski prodati zenama po servisima, to je ziva istina!

Napisi Peito detaljnije sto su ti ugradili, za sve ima lijeka.
Nakon 3 mjeseca zivciranja i hodanja po servisima, meni sad autek radi diiivno! :cerek: Bude i tebi tako, sigurna sam. Cim nades nekog tko zna sto radi.

Peito
26.10.2006., 12:36
pozdrav,

ispričavam se zbog velikih slova (kasnije sam i ja skužila da je nečitko)
Ovako: OMVL Dream 21 kit, taroidni spremnik (55 litara)...treba još kaj napisati?

Inače servis i nije baš nov u tom poslu, licencu imaju preko Vratarića a bave se plinom (tako je bar meni rečeno) 25 g.

Upravo sam danas došla od Vratarića, oni kažu da su ga poštelali i da bu sad sve ok! Problem sa softverom...

Auto se sad ponaša ok...nadam se da će potrajati...
A živi bili pa vidjeli!

I wonder
26.10.2006., 13:24
u slučaju da počne opet raditi probleme, možeš napraviti jednostavan test.

postoje auti, a mislim da je golf IV među njima, kojima treba poseban relej.
naime, kompjuter tokom rada skuplja informacije o radu motora sa različitih senzora. budući da motor radi na plin, informacije sa senzora nisu dobre i komp radi sa krivim informacijama. to uzrokuje poremećaje u radu motora, kako na benzinu tako i na plinu.
da bi počeo raditi kako treba i da bi se iz njega obrisale sve greške, trebalo bi ga kod svakog gašenja motora resetirati (odspojiti napon).
zato se u neke modele ugrađuje poseban relej koji baš to radi.
da li je to kod tebe slučaj, vidjet ćemo.
ako počne opet zajebavat, uzmi nekoga da ti na nekoliko minuta odspoji akumulator. spoji ga natrag i probaj onda voziti. ako bude sve isto, nije do kompjutera.
ako se motor počne ponašati normalno, bit će ipak da je to.

Costanza
27.10.2006., 15:16
Ovako..
Auto: Fiat Punto 2001 g.
1.2 44 kw (60 konja)
Prošao: 60000 km
Ugrađen landirenzo sistem.
Dakle, dogodilo se to da mi je auto prije odlaska na ugradnju npr. u 4-toj brzini pri 2.500 tisuće okretaja išao 90 km/h, a sad nakon ugradnje toliko ide u petoj brzini pri istim okretajima. Znači okretaji mi rastu, a auto ne ide dostiže istu brzinu kao prije plina. Isto mi radi i na benzin sada, tj. nema nikakve razlike između plina i benzina
Sad mene zanima jel to normalno ili nije?

Peito
27.10.2006., 21:20
I wonder,

evo i drugi dan se ponaša normalno...

anyway, hvala na savjetu!
neke je stvari korisno znati unaprijed...

I wonder
28.10.2006., 12:18
Ovako..
Auto: Fiat Punto 2001 g.
1.2 44 kw (60 konja)
Prošao: 60000 km
Ugrađen landirenzo sistem.
Dakle, dogodilo se to da mi je auto prije odlaska na ugradnju npr. u 4-toj brzini pri 2.500 tisuće okretaja išao 90 km/h, a sad nakon ugradnje toliko ide u petoj brzini pri istim okretajima. Znači okretaji mi rastu, a auto ne ide dostiže istu brzinu kao prije plina. Isto mi radi i na benzin sada, tj. nema nikakve razlike između plina i benzina
Sad mene zanima jel to normalno ili nije?
nije normalno. auto bi morao raditi kao i prije ugradnje. pad snage se može zamijetiti ali ne jako. otprilike, do 20 %.

sad još dopuni podatke.
da li je potrošnja povećana?
koji je sistem ugrađen? ubrizgavanje plina ili imaš mikser (flanđu)?
ako je prije bilo 90 kmh u 4-oj na 2500 rpm, koliko je sada na 2500 rpm u 4-oj?
da li sam dobro shvatio? ti tvrdiš da se sada ne osjeti razlika u snazi motora kod vožnje na plin i na benzin?

Costanza
28.10.2006., 13:43
sad još dopuni podatke.
da li je potrošnja povećana?
koji je sistem ugrađen? ubrizgavanje plina ili imaš mikser (flanđu)?
ako je prije bilo 90 kmh u 4-oj na 2500 rpm, koliko je sada na 2500 rpm u 4-oj?
da li sam dobro shvatio? ti tvrdiš da se sada ne osjeti razlika u snazi motora kod vožnje na plin i na benzin?[/QUOTE]

Direktno ubrizgavanje, sad u 4-toj na2500 okretaja ide 75 km/h. Išao sam jučer malo na autoput vidjeti krajnju brzinu i ista je kao i prije ugradnje, 150 km/h. Potrošnju još ne znam, pošto sam sad pri kraju prvog spremnika, znat ću uskoro.
I da dobro si shvatio nema nikakve razlike plin-benzin.
auto nikad nije brzo ubrzavao, niti ima puno snage..nije izgubio puno na snazi ni sada kad se vozim na plin, malo se osjeti da nije kao prije ali ne previše. U leru mi čak radi ugodnije nego na benzinu, ali nije mi jasno to sa RPM:confused: ..

tryer
29.10.2006., 22:40

postoje auti, a mislim da je golf IV među njima, kojima treba poseban relej.
naime, kompjuter tokom rada skuplja informacije o radu motora sa različitih senzora. budući da motor radi na plin, informacije sa senzora nisu dobre i komp radi sa krivim informacijama. to uzrokuje poremećaje u radu motora, kako na benzinu tako i na plinu.
da bi počeo raditi kako treba i da bi se iz njega obrisale sve greške, trebalo bi ga kod svakog gašenja motora resetirati (odspojiti napon).
zato se u neke modele ugrađuje poseban relej koji baš to radi.
da li je to kod tebe slučaj, vidjet ćemo.
ako počne opet zajebavat, uzmi nekoga da ti na nekoliko minuta odspoji akumulator. spoji ga natrag i probaj onda voziti. ako bude sve isto, nije do kompjutera.
ako se motor počne ponašati normalno, bit će ipak da je to.
Golf IV nemoze se restirati odspajanjem akumulatora, nego samo dijagnostickom opremom.

ivica911
29.10.2006., 23:16

postoje auti, a mislim da je golf IV među njima, kojima treba poseban relej..
Taj rele se ugrađuje samo na aute sa usisnom flanđom i zove.

I wonder
30.10.2006., 08:37
Taj rele se ugrađuje samo na aute sa usisnom flanđom i zove.
dobro, fala na infu.
sad još dodaj zašto je to tako.

I wonder
30.10.2006., 08:48
za constanzu.

kod malih auta i slabijih motora, pogon na plin se uvijek jače osjeti nego kod velikih i jakih. otprilike, kad se voziš na plin, auto slabije vuče ali ne više nego kad uključiš klimu. jel shvaćaš? sa klimom je tromiji na benzinu nego da se voziš na plin bez klime.
ja bih uvijek pristao na takvu kombinaciju s obzirom na uštedu koju ostvaruješ ako voziš na plin.
ako se baš tako jako osjeti (isti uvjeti, prije 90, sad 75 kmh) možeš otići u servis koji ti je to ugradio i pitati kako je poštelan plinski komp. kod landi renza (neznam za druge) postoje tri režima rada na koje se komp može podesiti: ekonomik, normal i sport. ako je na ekonomik.... znaš kaj treba napraviti.
ako je i to u redu, nek ti pogledaju zašto se to događa, jer pad snage ne bi smio biti toliki, pogotovo za sistem sa ubrizgavanjem.
ponavljam, ako je razlika ipak samo 90 kmh naspram 80 kmh, ja ne bi ništa dirao.

Costanza
30.10.2006., 15:03
kod malih auta i slabijih motora, pogon na plin se uvijek jače osjeti nego kod velikih i jakih. otprilike, kad se voziš na plin, auto slabije vuče ali ne više nego kad uključiš klimu. jel shvaćaš? sa klimom je tromiji na benzinu nego da se voziš na plin bez klime.
ja bih uvijek pristao na takvu kombinaciju s obzirom na uštedu koju ostvaruješ ako voziš na plin.
ako se baš tako jako osjeti (isti uvjeti, prije 90, sad 75 kmh) možeš otići u servis koji ti je to ugradio i pitati kako je poštelan plinski komp. kod landi renza (neznam za druge) postoje tri režima rada na koje se komp može podesiti: ekonomik, normal i sport. ako je na ekonomik.... znaš kaj treba napraviti.
ako je i to u redu, nek ti pogledaju zašto se to događa, jer pad snage ne bi smio biti toliki, pogotovo za sistem sa ubrizgavanjem.
ponavljam, ako je razlika ipak samo 90 kmh naspram 80 kmh, ja ne bi ništa dirao.

Hvala na pomoći..bio sam na servisu prije nego sam postavio pitanje ovdje na forum, ali njihov odgovor je bio da oni nisu ništa krivi, i da to nije moguće što ja pričam. Na kraju svega su rekli da bi to moglo biti zato kaj imam spremnik u prtljažniku pa mi je auto teži nekih 70 kg-da je to razlog.
Osim toga autek mi super radi:)

I wonder
30.10.2006., 15:17
biti ćemo pametniji kad potrošiš 4-5 rezervara plina.

ako nešto ozbiljno nije u redu, može se to pokazati na potrošnji.
ako bude potrošnja u granicama normale, ja ne bi inzistirao na nikakvim radovima.

killahcro
01.11.2006., 18:08
vozim 206-icu 1.6/16v i prije cca pola godine mi je ugrađen plin u dubravi, mislim das se zove darsen prom, i nekih problema nisam imao osim što mi već neko vrijeme svijetli lampica od katalizatora i kad upalim auto mi piše ''antipollution fault'' ali auto inače najnormalnije radi! također sam dao provjeriti katalizator ali s njim je sve ok!
kratko vrijeme(nekoliko dana) je auto radio čudno, nepravilno, kao traktor a onda kad bih da ugasio i opet upalio sve bi bilo ok. sada toga više nema ali je ostao problem s ''antipollution fault''!
pomoć!
kaj je to?

AUTOPLINMISIC
01.11.2006., 18:29
Mi vam za taj auto ugradimo isti sistem za 10000 kuna

killahcro
01.11.2006., 18:35
vozim 206-icu 1.6/16v i prije cca pola godine mi je ugrađen plin u dubravi, mislim das se zove darsen prom, i nekih problema nisam imao osim što mi već neko vrijeme svijetli lampica od katalizatora i kad upalim auto mi piše ''antipollution fault'' ali auto inače najnormalnije radi! također sam dao provjeriti katalizator ali s njim je sve ok!
kratko vrijeme(nekoliko dana) je auto radio čudno, nepravilno, kao traktor a onda kad bih da ugasio i opet upalio sve bi bilo ok. sada toga više nema ali je ostao problem s ''antipollution fault''!
pomoć!
kaj je to?

DNx
01.11.2006., 19:46
nazalost, cekaj dok se RR ne pojavi :zubo:

Dorian
01.11.2006., 19:51
Moze biti svasta. Od neispravne sonde, nepravilnog vremena ubrizgavanja benzina, slabog pritiska benzina (benzinska pumpa je pri kraju), lose kvalitete benzina, lose regulacije zraka pa do nepodesenosti plina,a u najgoroj varijanti cak bi mogao biti i benzinski kompjuter. Jako opcenit problem i bojim se da ce ti tesko neko pomoci preko foruma.

Antipolution je ostao zato jer ga je zapamtio benzinski kompjuter a greska se moze ponistiti samo sa spajanjem auta na tester.

killahcro
01.11.2006., 19:59
to mi je konstantno upaljeno. iako sam bio u servisu(i Peugeot i Auto Servis Zagreb) i nitko nije našao problem. jel moguće da se to kompjuter zblesirao jer nije ''upoznat'' s ovom tehnologijom. pri ugradnji su mi stavljali neki indikator kako se kompjutor nebi zbunio pri mjerenju potrošnje. uglavnom, čim se auto upali to zasvijetli, zatuli i na displayu se pokaže antipollution fault. mrzim taj zvuk u pola 7 ujutro. jel moguće da je to ništa?:rofl:
nadam se da je?

Dorian
01.11.2006., 20:11
Koliko je vremena proslo od ugradnje pa dok se to nije upalilo?
Moglo bi biti do nepodesenosti plina jer jednom kad zapamti gresku , svijetli i na plinu i na benzinu. Nikakve druge zakljucke nemogu davati jer za bilo kakvu daljnu dijagnozu je potrebno prvo ponistiti gresku i nakon toga se spojiti na plinski kompjuter da se vidi kako radi plin.

Dorian
01.11.2006., 20:26
I jos jedno pitanje. Na sto ste se vozili kad se je to upalilo. Plin ili benzin?

killahcro
01.11.2006., 20:37
nakon ugradnje je prošlo nekakvih 5 mjeseci, a to mi se dogodilo prije 2 mjeseca prvi put.
s obzirom da se to upali čim pokrenem auto, pretpostavljam da sam još u tom trenutku vozio na benzin.
gdje se može otići pa da mi auto spoje na plinski kompjutor?

Dorian
01.11.2006., 20:59
Ako je proslo 3 mjeseca onda nebi trebao biti problem u pokazivacu nivoa benzina. Sto se tice plina trebas otici tamo gdje su ga ugradili i kazati im u cemu je problem. Prvo trebaju ponistiti gresku i tek onda se spojiti na plin.
Previse mi je za objasnjavati zasto tim redosljedom, ali ja bi tako napravio.

Mada opet ponavljam, problem je jako opcenit i bilo bi od velike koristi da se zna dali se je upalio na plinu ili na benzinu

killahcro
01.11.2006., 21:21
hvala, probat ću otići do servisera pa ćemo vidjeti

Dorian
01.11.2006., 21:23
Sto se tice same greske, ne mora znaciti da je ona stalno prisutna. Moze se dogoditi da se je pojavila samo u jednom trenutku ali ju je benzinski kompjuter zapamtio i stalno ju pokazuje.

killahcro
01.11.2006., 21:24
također, ako netko zna kako to da mi se razina benzina smanjuje dok se vozim na plin, barem tako pokazuje kazaljka?
jel moguće da se oboje troši istovremeno, ili je samo auto malo zbunjen?
malo mi je skupo natočiti do kraja benzin pa onda vidjeti...

killahcro
01.11.2006., 21:26
Sto se tice same greske, ne mora znaciti da je ona stalno prisutna. Moze se dogoditi da se je pojavila samo u jednom trenutku ali ju je benzinski kompjuter zapamtio i stalno ju pokazuje.
to se i ja nadam, jerauto već duže vremena najnormalnije radi osim što mi pokazuje već navedeni fault:confused:

Dorian
01.11.2006., 21:52
također, ako netko zna kako to da mi se razina benzina smanjuje dok se vozim na plin, barem tako pokazuje kazaljka?
jel moguće da se oboje troši istovremeno, ili je samo auto malo zbunjen?
malo mi je skupo natočiti do kraja benzin pa onda vidjeti...

A kako ti pokazuje. Dali ti za vrijeme voznje na plin nivo na kazaljci pada i nakon gasenja i ponovnog paljenja auta pokazuje isti nivo kao u trenutku prije gasenja ili pokazuje kao da nije nista potrosio. Malo mi je tesko postaviti ispravno pitanje.

killahcro
01.11.2006., 22:04
kad se auto ugasi i onda opet upali pokazuje kao i trenutak prije gašenja. ispada kao dasam taj benzin potrošio, možda i jesam. uglavnom, ne vraća se natrag gore kao da ga nisam potrošio

Dorian
02.11.2006., 08:29
To nevalja. Evo kako bi to trebalo raditi. Ako po kazaljci ima pola rezervoara benzina, nakon prejedjenih ajmo reći 200 km bez gasenja auta,kazaljka padne skoro do rezerve. Nakon gasenja auta i ponovnog paljenja, kazaljka bi trebala pokazivati opet pola rezervoara benzina.
Ako nije tako onda treba reklamirati.

Auto sigurno ne trosi plin i benzin zajedno. Nema teorije da bi auto radio kako treba da dobiva plin i benzin zajedno

DNx
02.11.2006., 08:57
a možda je to čak bolje i od NOS-a...ziher je jeftinije...biFuel injestion!

killahcro
02.11.2006., 14:17
To nevalja. Evo kako bi to trebalo raditi. Ako po kazaljci ima pola rezervoara benzina, nakon prejedjenih ajmo reći 200 km bez gasenja auta,kazaljka padne skoro do rezerve. Nakon gasenja auta i ponovnog paljenja, kazaljka bi trebala pokazivati opet pola rezervoara benzina.
Ako nije tako onda treba reklamirati.

Auto sigurno ne trosi plin i benzin zajedno. Nema teorije da bi auto radio kako treba da dobiva plin i benzin zajedno
jel moguće da je auto zbunjen pa da krivo pokazuje jer mu je u prirodi da kad se voziš da benzina treba biti sve manje i manje. želim reći, jel moguće da on ima benzina u sebi, ali to samo odbija pokazati?:confused:

DNx
02.11.2006., 16:15
al ne smanjuje on bengu na temelju predosjećaja o tome koliko bi se trebalo potrošiti, već kak mu se plovak miče...

Dorian
02.11.2006., 17:32
On procita nivo benzina samo jedamput i nakon toga preracunava potrosnju. Vise ne gleda plovak, zato i jesu sva ta sranja oko pokazivanja. Sve bi bilo u redu da stalno gleda gdje mu je plovak. Ali ne, francuzi su morali smislit novo sranje

DNx
02.11.2006., 18:07
bezveze, samo toliko!