PDA

View Full Version : Izrada kuhinja - ideje, nacrti, komentari

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

profesionalac
17.09.2009., 12:29
Evo, malo sam se bavio izgledom kuhinje tijekom ovog vikenda, slijedeci sugestije koje sam do sada dobio i evo do cega sam dosao:

http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/KUHINJA1-1.jpg

http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/KUHINJA2.jpg

Dakle, frizider sam premjestio u spajzu, a na njegovo mjesto sam stavio visoki element od 60 cm koji bi sluzio za spremanje svega i svacega… Do njega (na lijevo ) sam dodao viseci ormaric od 40 cm, nakon cega slijedi napa, pa viseci ormaric od 30 cm i kutni od 60 cm… Sve bi bilo visine do stropa. Napa je ostala samostojeca, a “preko” nape sam nabacio ove police, tako da nekako vizualno povezen lijevu i desnu stranu gornjih elemenata… Komentari? Kritike? Ja sam prilicno zadovoljan…

U spajzi ce na onom zidu od 110 cm biti frizider i jedan visoki ormar od 40 cm (da li je fizideru dost da s lijeve i desne strane ima po 5 cm lufta? Inace, na tom istom zidu je i ventilacijski otvor, tak da frizideru ne bi trebalo biti previse vruce… A spajza je otvorena prema kuhinji, tak da ce biti ventiacije). Taj visoki ormar bi bio iste visine kao i frizider (mislim da je to 205 cm), bio bi dublji od uobicajenog (recimo 70-80 cm, tak da bude u istoj ravnini s friziderom koji mora biti barem 5 cm od zida) a sluzio bi za spremanje namirnica… Sve si mislim ugraditi izvlacne police/kosare, tak da stvari budu lakse na dohvatu. No to ovisi o kolicini love…

Sad trebam smisliti od kakvog materijala… Sve si mislim da na visece elemente stavim bijela vrata u necemu visokog sjaja, a ostalo napravim u nekom drvetu… Ovak recimo:

Preporuke? Da li su te sjajne fronte jako zaribane za ciscenje? Da li oni koji ugradjuju takve kuhinje imaju bedinerice ili ih ciste sami (i s cime)?

Ups, slike su ispale ogromne... Kak se to smanji? :ne zna:

Smanjujes ih na kompu u programu za fotke, ili stavis u post samo linkove. F

ombia
17.09.2009., 12:37
ja se izvinjavam ali mislim da korito nije od betona jer je suvise glatko

Za tudje linkove ne znam, no svi moji su beton.

Profesionalac - sjajne povrsine ne traze sate odzavanja, nemam tetu cistilicu, i imam manje posla s njima nego kad su mat bile. Nemam malu djecu i mozda je prednost sto imam bijele fronte, mozda bi se na tamnim bojama packe vise vidjele, ne znam.

Lapulapu
17.09.2009., 12:41
Evo malo betona, meni se pak vise svidja corian.:)

2.
http://img16.imageshack.us/img16/4692/betonmoebel04.jpg

Ne zamjeri, ovo nije betonski već normalan usadni inox sudoper.

Amaranta
17.09.2009., 13:13
Ne znam da li nitko nije vidio, ali da ponovim samo 2 sličice. Kuhinja je oko 12 kvadrata i nadovezuje se na blagovaonu i veliki dnevni boravak. Kosina u potkrovlju je veća od prikazane i ima 2 krovna prozora. Dilema mi je koji šank odabrati. U prvoj varijanti dobijem dodatne elemente ispod šanka, ali manje prostora do hladnjaka, a u drugoj obrnuto. Od kakvog materijala bi bilo dobro napraviti šank?
1.
http://i871.photobucket.com/albums/ab277/mirta21/kuhinja9.jpg
2.
http://i871.photobucket.com/albums/ab277/mirta21/kuhinja8.jpg

Milsim da je šank najbolje napraviti od materijala od kojeg je i radna ploha. Sviđa mi se ova druga varijanta, djeluje prozračnije.
Ploča za kuhanje čini mi se malo daleko od sudopera, čini mi se praktičnije da su bilže.

Lefti
17.09.2009., 13:24
@ profesionalac

Iskreno, ne svidja mi se sad ovaj dio kod nape jer je prenatrpan. pogotovo jos ove police, nekako su mi suvise. Cak mi je bolje kad nema frizidera ali mozda nebi isla sa kutnim elementom. Ne znam, stvar ukusa.

Ali ja i dalje ne kuzim, pobogu, zasto ne pomaknes pecnicu tih nekoliko ddesetaka centimetara u lijevo i ne dignes taj element do stropa. Em ti ovako smeta za prozor, em je nekakve blesave velicine, em it se vidi dio plocica dalje.
Evo ti moja pedivna skica koju sam radila punih 5 sati :lol:
Mozda iz nekog razloga ne moze tako a ja nisam procitala dobro razlog :rolleyes:

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/KUHINJA2.jpg

Aoife
17.09.2009., 13:30
Evo, malo sam se bavio izgledom kuhinje tijekom ovog vikenda, slijedeci sugestije koje sam do sada dobio i evo do cega sam dosao:

http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/KUHINJA1-1.jpg

http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/KUHINJA2.jpg

A meni se baš sviđalo bez ikakvih gornjih elemenata.. Još bolje, bez ikakvih gornjih i bez ovog visokog elementa.. Ako već idu gornji, onda samo na ovaj zid s napom (osobno jako ne volim te ćoškove u gornjim elementima), a budući da je taj zid relativno kratak, onda bi vjerojatno bilo bolje da je napa ugradbena. Ili dakle samo napa bez ikakvih gornjih. To je moje mišljenje.
Ako fali prostora, možda se bože staviti blok visokih elemenata na zid preko puta štednjaka gdje su vrata od špajze? Ako se dobro sjećam tlocrta, mislim da bi to išlo.

Aoife
17.09.2009., 13:40
Mozda iz nekog razloga ne moze tako a ja nisam procitala dobro razlog :rolleyes:

Tu su mu vrata od špajze, koja su postavljena nekak "ni vrit ni mimo". Kad smo već kod toga, ako ikako ima mogućnosti mislim da bi puno doprinjelo da se otvor od špajze pomakne malo od zida s prozorom, tako da elementi na zidu s prozorom mogu lijepo imati normalan i logičan završetak u kutu. Znam da zvuči puno posla rušiti komad zida, ali nije tako strašno kako zvuči, a i ono sve za ljepotu i to :zubo:

Lefti
17.09.2009., 13:59
a joj da, sada sam pogleda tlocrt malo bolje, ja sam zabrijala da je spajza na mjestu ulaza u spavaci dio :rolleyes:

iskreno da se radi o mojoj kuhinji, onda bih srusila ovaj mali zidic od 30cm (ili ga produzila za jos 30) i napravila to s pecnicom jer me to strasno iritira kako je na pola, bas me bode u oci :(
i nesto bi sa spajzom napravila, mozda bi cak makla oba zidica od 30cm i u taj dio stavila kuhinju, kupa sa friziderom. Samo ne znam kako bi to onda izgledalo u prostoru zbog mozda prevelike duzine.
joj, sad me to bas muci, kao da se radi o mojoj kuhinji uh :mad::)

edit: ili bih skratila spajzu na 120, dovoljno za neke police i spajzu. Doma u Rijeci imam malu spajzicu od 1,5x1,2 i stane apsolutno svega jer su police i elementi dobro iskombinirani.

profesionalac
17.09.2009., 14:04
@ profesionalac

Iskreno, ne svidja mi se sad ovaj dio kod nape jer je prenatrpan. pogotovo jos ove police, nekako su mi suvise. Cak mi je bolje kad nema frizidera ali mozda nebi isla sa kutnim elementom. Ne znam, stvar ukusa.

Ali ja i dalje ne kuzim, pobogu, zasto ne pomaknes pecnicu tih nekoliko ddesetaka centimetara u lijevo i ne dignes taj element do stropa. Em ti ovako smeta za prozor, em je nekakve blesave velicine, em it se vidi dio plocica dalje.
Evo ti moja pedivna skica koju sam radila punih 5 sati :lol:

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/KUHINJA2.jpg

Skica od 5 sati... He-he, si drmnula rakijicu da ti se ne trese rukA?

Za pocetak, hvala ti za sugestije...
Ne mogu pomaknuti pecnicu jer bih tako blokirao ulaz u spajzu. Pogledaj na nacrtu, od prozora do zida na kojemu su vrata za spajzu ima manje od 1 m, a zidic je jako plitak (20 cm)...

http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/KUHINJA.jpg

A glede natrpanosti, gle, ako ne stavim te tzv police, lijeva i desna strana su u potpunosti nepovezane. O kutnom cu jos razmisliti...

profesionalac
17.09.2009., 14:16
a joj da, sada sam pogleda tlocrt malo bolje, ja sam zabrijala da je spajza na mjestu ulaza u spavaci dio :rolleyes:

iskreno da se radi o mojoj kuhinji, onda bih srusila ovaj mali zidic od 30cm (ili ga produzila za jos 30) i napravila to s pecnicom jer me to strasno iritira kako je na pola, bas me bode u oci :(
i nesto bi sa spajzom napravila, mozda bi cak makla oba zidica od 30cm i u taj dio stavila kuhinju, kupa sa friziderom. Samo ne znam kako bi to onda izgledalo u prostoru zbog mozda prevelike duzine.
joj, sad me to bas muci, kao da se radi o mojoj kuhinji uh :mad::)

edit: ili bih skratila spajzu na 120, dovoljno za neke police i spajzu. Doma u Rijeci imam malu spajzicu od 1,5x1,2 i stane apsolutno svega jer su police i elementi dobro iskombinirani.

Je, spajza je ni vrit ni mimo... Problem je u tome kaj taj zidic od 20 ne mogu rusiti jer je to zapravo neka greda kaj ide cijelom duzinom kuce. Tak da i skracivanje spajze na 120 nije opcija jer ostane cosak i neku polutunel. Rusenje ovog zidica od 30 cm ne dolazi u obzir jer su vec postavljene plocice i sve to... Tak ti je to kad adaptiras staru kucu... Nemres napraviti bas sve idealno...

I hvala ti kaj se mucis s time... Barem nisam jedini... :mig: A kaj bi te manje irititalo da spustim pecnicu dolje, a gore ostane u ravnini radne ploce? Meni tak izgleda bez veze. A ako prebacim pecnicu ispod nape, tad sje.. prostor i imam 30 cm s lijeve i 30 cm s desne strane... Cemu mi to moze posluziti?

profesionalac
17.09.2009., 14:20
A meni se baš sviđalo bez ikakvih gornjih elemenata.. Još bolje, bez ikakvih gornjih i bez ovog visokog elementa.. Ako već idu gornji, onda samo na ovaj zid s napom (osobno jako ne volim te ćoškove u gornjim elementima), a budući da je taj zid relativno kratak, onda bi vjerojatno bilo bolje da je napa ugradbena. Ili dakle samo napa bez ikakvih gornjih. To je moje mišljenje.
Ako fali prostora, možda se bože staviti blok visokih elemenata na zid preko puta štednjaka gdje su vrata od špajze? Ako se dobro sjećam tlocrta, mislim da bi to išlo.

I meni... A ako stavim blok visokih elemenata na zid od spajze gubim stol i onda u sredini kuhinje ostane rupa s kojom ne znam kaj bi. I prostorija je nekak natrpana cudno, nije uravnotezena...

Aoife
17.09.2009., 14:24
A koliko velik treba biti stol? Možda da se kuhinja zavrne u "U", tako da je jedan krak nasred prostorije, pa da je stol kao niski šank u nastavku kuhinje...

Primjer stola koji je dio kuhinje:

http://img245.imageshack.us/img245/9869/bhouse24120801.jpg

sly47
17.09.2009., 14:33
Bila je ovdje jedna takva kuhinja ... Sa tim krakom kao stolom. Od mimimi.

Samo ko ce vise te slike naci....

Jedino kaj je krak bio sank mislim. I puni.

edit: našla :D

http://www.forum.hr/showpost.php?p=12229879&postcount=3588

Lefti
17.09.2009., 14:38
Je, spajza je ni vrit ni mimo... Problem je u tome kaj taj zidic od 20 ne mogu rusiti jer je to zapravo neka greda kaj ide cijelom duzinom kuce. Tak da i skracivanje spajze na 120 nije opcija jer ostane cosak i neku polutunel. Rusenje ovog zidica od 30 cm ne dolazi u obzir jer su vec postavljene plocice i sve to... Tak ti je to kad adaptiras staru kucu... Nemres napraviti bas sve idealno...

I hvala ti kaj se mucis s time... Barem nisam jedini... :mig: A kaj bi te manje irititalo da spustim pecnicu dolje, a gore ostane u ravnini radne ploce? Meni tak izgleda bez veze. A ako prebacim pecnicu ispod nape, tad sje.. prostor i imam 30 cm s lijeve i 30 cm s desne strane... Cemu mi to moze posluziti?

da, vec sam i ja mislila prebacivati pecnicu ispod ploce za kuhanje ali onda zeznes prostor ispod. Ali znas sta, mozes stvarno prebaciti pecnicu ispod, sa tih strana napraviti one izvlacne elemente ---> http://www.stolarija-martinic.hr/fotke/kuhinje4-d.jpg koji ionako dobro dodju kod kuhanja za zacine i ulje, ocat i slicno.
a onda mozes napraviti duge ladice od 1m ili vise kracih od sudopera nadalje prema spajzi! Jer iskreno, dizanje pecnice ti nece nesto previse olaksati kuhanje. Cesce se koristi masina za sudje a nju nitko nije dizao gore da mu bude lakse vadit stvari iz nje (jer to je najcesce razlog zasto ljudi dizu pecnice). A uz to, dobivas veci radni prostor tj plocu, vidim da i nije bas nesto velika. Zato ja nisam dizala pecnicu, imala bih manje od metra radne ploce.

sly47
17.09.2009., 14:41
Ovo za pecnicu se slazem sa lefti a te gornje bi skroz promjenila. Stavila bi gornje elemente od zida do zida i da idu do stropa. A napa ugradbena. Ovo sad mi se nekako cini natrpano. I jos taj kutni gornji :ne zna:

Aoife
17.09.2009., 14:50
Bila je ovdje jedna takva kuhinja ... Sa tim krakom kao stolom. Od mimimi.

Samo ko ce vise te slike naci....

Jedino kaj je krak bio sank mislim. I puni.

edit: našla :D

http://www.forum.hr/showpost.php?p=12229879&postcount=3588

Vidiš vidiš... To mi je jedna od ljepših kuhinja, a uopće nisam primjetila taj stol-šank :D

Slažem se za gornje, ili od zida do zida s ugradbenom napom, ili samo napa bez ičeg drugog, po mogućnosti i bez ovog visokog elementa.

Evo još jedan primjer stola

http://www.miele-kuechen.com/core/cms/upload/Kuecheninspirationen/Kuechenneuheiten/kueche03/107031_20.jpg

sly47
17.09.2009., 14:56
Mada meni je puno ljepse i skladnije kad se taj sank-stol nastavlja u istoj visini. Ovo sto je kod mimimi dakle.
Iako nije lose ni ako je nizi kao na onoj prvoj slici od aoife koju je stavila samo taj prjelaz mora biti dobro izveden.

profesionalac
17.09.2009., 15:41
Ovo za pecnicu se slazem sa lefti a te gornje bi skroz promjenila. Stavila bi gornje elemente od zida do zida i da idu do stropa. A napa ugradbena. Ovo sad mi se nekako cini natrpano. I jos taj kutni gornji :ne zna:

Pa, ako se zamijene police s ormaricem bit ce jos vise natrpano... A u taj ormaric iznad nape ne mozes nista metnuti, jer ti ga cijev od nape cijeloga zauzme... A kad sam to nacrtao u Alnu, nije mi se opce svidjalo...

Kaj se tice podignute pecnice, ne bih se slozio... Meni je prakticnije da je visa, jer tako ne moram legnuti na pod da vidim kaj se nutra dogadja... Jbg, mene ima cca 2 m u visinu... Zato sam inicijalno i zamislio kuhinju bez gornjih elemenata...

A kaj se sanka tice, prostorija je pre uska, tak da ne stane... Tj. izgleda prenatrpano. A i ja ne volim sankove u kuhinji. Tome je mjesto u birtiji...

cilla
17.09.2009., 15:44
.... A i ja ne volim sankove u kuhinji. Tome je mjesto u birtiji...

ups, nisam ni znala da imam birtiju doma :mig:
a nisam niti jedina :cerek:

Lefti
17.09.2009., 16:00
Pa, ako se zamijene police s ormaricem bit ce jos vise natrpano... A u taj ormaric iznad nape ne mozes nista metnuti, jer ti ga cijev od nape cijeloga zauzme... A kad sam to nacrtao u Alnu, nije mi se opce svidjalo...

Kaj se tice podignute pecnice, ne bih se slozio... Meni je prakticnije da je visa, jer tako ne moram legnuti na pod da vidim kaj se nutra dogadja... Jbg, mene ima cca 2 m u visinu... Zato sam inicijalno i zamislio kuhinju bez gornjih elemenata...

A kaj se sanka tice, prostorija je pre uska, tak da ne stane... Tj. izgleda prenatrpano. A i ja ne volim sankove u kuhinji. Tome je mjesto u birtiji...

Posudje ces u masinu stavljati 10ak puta dnevno i jednom dnevno sve to micati.
U pecnici ces kuhati najvise 3xtjedno.
Zasto onda ne dignes sudjericu? S pecnicom gubis em radne ploce em mozda bolji estetski izgled kuhinje o kojoj pricamo.
Probaj nacrtati pa da vidis/vidimo :)

cilla
17.09.2009., 16:16
ja ne bi dizala perilicu. ionako suđe stavljaš u nju odozgora jer rešetke izvučeš van.
u pećnicu stavljaš sa strane. i gledaš unutra.
pa ako već bira koji aparat treba staviti npovišeno, onda je to definitivno pećnica

ja bi gornje elemente isto stavila od zida do zida, bez onog kutnog
i kod nape bi izbacila onu srednju policu. čini mi se da je ta viška
ja sam od onih koji ne vole baš samu napu na golom zidu bez kuhinjskih elemenata, tako da je i moja okružena sa elementima i ima te police , ali samo gornju i donju, i zaista bi mi treća bila previše

mujsapujsa
17.09.2009., 16:35
Uh,čitam vas i već me polako frka šta me čeka.
Ja sam za sad jedino na čisto u vezi boje,bit će bijela imam i sad bijelu i ne bi mijenjala boju,šta zbog održavanja,šta zbog svježine a i nekako su mi najljepše,neko je napisao da se točno možr po boji kuhinje znati kad ju je netko kupovao.
Podršku od mm-a baš i nemam u smislu da sve prepušta meni i više manje je nezainteresiran.
Trebam polako hodat po salonima,tražit majstore,učit od vas i saznavat milijun detalja.
A valjda budem sve to za godinu napravila

Lefti
17.09.2009., 17:04
ja ne bi dizala perilicu. ionako suđe stavljaš u nju odozgora jer rešetke izvučeš van.
u pećnicu stavljaš sa strane. i gledaš unutra.
pa ako već bira koji aparat treba staviti npovišeno, onda je to definitivno pećnica

to je moj vise ironican komentar nego ozbiljan :mig:

inace mi smeta kada ljudi dizu pecnice radi estetike a time si narusavaju odnos svega u kuhinji. ali nema veze, pecnica mora biti gore.
(tu ne mislim konkretno na profesionalca ili nekog drugog nego opcenito).

Aoife
17.09.2009., 17:18
Slažem se. Ako netko već ima visoke elemente pa radije stavi pećnicu tamo nego dolje, ok. Ali uvoditi visoke elemente (koji često vizualno zatvore prostor) samo zbog toga da bi pećnica bila povišena, to mi je suludo.

profesionalac
18.09.2009., 08:02
ups, nisam ni znala da imam birtiju doma :mig:
a nisam niti jedina :cerek:

A gle, svako od nas ima neku slijepu pjegu... Neki ne vole podignute pecnice, a ja od sankova (i bolti, kad smo vec kod alergija na gradjevinske strukture) dobijem tikove... :mig: Kaj ces, ima nas svakakvih. No kaj se mene tice, ko voli nek izvoli...
Makar, jucer sam probavao ubaciti nesto tipa sanka sa stolom u produzetku, no nisam uspio. Kam god da ga metnem gubim neki ormar, nema dosta prostora za stolice, zakrci se prolaz, a u sredini kuhinje ostane rupa... Ak ima koji dragovoljac da to osmisli, posaljem mu originalni nacrt u Alnu. Alno imamo sve, kaj ne?

cilla
18.09.2009., 08:43
slažem se
gdje bi došli kad bi nam se svima sve isto sviđalo

nisam niti ja ljubitelj klasičnih povišenih šankova, ali mi se sviđaju ti produžeci radne plohe koja onda služi kao šank, ili kao stol.

ali kod uređenja su često i dimenzije prostorija te koje nam diktiraju uređenje jer se ne može složiti baš sve što nam se sviđa

i meni su povišene pećnice lijepe, ali je nemam, jer se nikako nije uklapala u prostor, tako da je na vrlo klasičnom mjestu, točno ispod ploče sa kuhanje :cerek:

isto tako i boja kuhinje je na kraju bila birana ne po prvotnoj želji, već prema prostoru i pločicama :)

cilla
18.09.2009., 08:44
to je moj vise ironican komentar nego ozbiljan :mig:

.

očito sam malo preletimično pročitala odgovor, pa nisam odmah shvatila ironiju
ah, dešava se :bonk:

mirta2
18.09.2009., 09:18
Milsim da je šank najbolje napraviti od materijala od kojeg je i radna ploha. Sviđa mi se ova druga varijanta, djeluje prozračnije.
Ploča za kuhanje čini mi se malo daleko od sudopera, čini mi se praktičnije da su bilže.

Nažalost zbog kosine potkrovlja i potrebne stojeće visine ploča za kuhanje nije mogla bliže (a da ne udaram glavom), a odvod za sudoper je već napravljen tako da to ne mogu mijenjati. Pored sudopera ide perilica, pa kutni element, pa desno ladičar od 80 pa kuhalo, to je dijagonalno oko metar i pol zračne linije. Svi drugi elementi se mogu rotirati, ali sudoper i kuhalo moraju biti gdje jesu. Ako netko ima neki bolji prijedlog za raspored elemenata, molim...

ombia
18.09.2009., 11:26
Ne zamjeri, ovo nije betonski već normalan usadni inox sudoper.

Oprosti, moja greska. Letimicno sam citala i pisala za radnu plocu, a pitanje je bilo za sudoper.

i meni su povišene pećnice lijepe, ali je nemam, jer se nikako nije uklapala u prostor, tako da je na vrlo klasičnom mjestu, točno ispod ploče sa kuhanje :cerek:)

I meni, ne samo lijepe nego - vrlo prakticne za moja ledja. Ali nijse se uklapalo :(, jer na tu stranu kuhinje nisam zeljela staviti nikakve visoke elemente, samo donje....

murtila
18.09.2009., 13:39
gdje bi došli kad bi nam se svima sve isto sviđalo...
ali kod uređenja su često i dimenzije prostorija te koje nam diktiraju uređenje jer se ne može složiti baš sve što nam se sviđa

isto tako i boja kuhinje je na kraju bila birana ne po prvotnoj želji, već prema prostoru i pločicama :)

Da, tako je, što sam ja sve htjela ali sam se morala prilagoditi prostoru.
A i kod boje kuhinje je slična situacija

Što se tiče povišene pečnice, tu sam bila u dilemi, hoće li mi zatvoriti prostor i još štošta,
a i nisam imala visoke elemente pa je kao bilo logično nju staviti tu
ali ipak sam je stavila(poluvisoku) jer mi je tako više odgovaralo, ne toliko zbog toga da se ne saginjem već zbog ladica ispod, a plohe sam imala dovoljno
Ali ne bi žrtvovala plohu zbog povišene pečnice

@profesionalac,
Ni meni se baš ne sviđa ova kombinacija,
pov. pečnica mi nikako ne leži tu što zbog prozora što zbog gubitka plohe koje ne bi bilo loše imati, možda da je staviš ispod
Zid gdje je napa je prenatrpan,doduše ja ne volim kad su gornji el. mali odnosno uski a još i taj kutni
Ona prva kombinacija mi je draža uz malo preinake

sly47
18.09.2009., 13:55

Kaj se tice ugradbene nape odmah cu te razuvjeriti. Da, zauzme nesto prostora ali nikako cijeli ormaric. Ja u 2 kuhinje imam tako i stvarno imam mjesta tamo za iskoristiti.
Još ako su ti gornji do stropa ima tu prostora. A odvod mozes i staviti u kvadratni profil pa ustedis jos i vise :mig:

A te police ... osobno nikako ne mogu shvatiti koja je njihova svrha
T0 mi u smislu povezivanja dvije strane osobno bas nikad nije sjelo. Puno ljepse mi izgleda bez toga. :ne zna:
A opet kod ovih polica ne dobijes nista puno mjesta a kod zatvorenog ormarica barem pola ako ne i vise je iskoristivo.

Meni osobno kad ima puno tih razlicitih nepravilnih i kombiniranih elemenata kuhinja izgleda nacickano i natrpano. Puno ljepse i skladnije mi je kad elementi cine jednu cjelinu. Ovo sto si ti nacrtao mi je vise zatvorilo i natrpalo prostor nego da su svi gornji istih dimenzija i od jedne do druge strane zida i tako cine jednu skladnu simetricnu cjelinu.
Osobno mi to ne zatvori ni upola prostor kao ovo sad.

To je samo moj osobni dojam :)

edit: nije toliko stvar u kolicini elemenata koliko u njihovom dobrom odabiru i pravilnom razmjestaju.

profesionalac
18.09.2009., 14:38
Kaj se tice ugradbene nape odmah cu te razuvjeriti. Da, zauzme nesto prostora ali nikako cijeli ormaric. Ja u 2 kuhinje imam tako i stvarno imam mjesta tamo za iskoristiti.
Još ako su ti gornji do stropa ima tu prostora. A odvod mozes i staviti u kvadratni profil pa ustedis jos i vise :mig:

A te police ... osobno nikako ne mogu shvatiti koja je njihova svrha
T0 mi u smislu povezivanja dvije strane osobno bas nikad nije sjelo. Puno ljepse mi izgleda bez toga. :ne zna:
A opet kod ovih polica ne dobijes nista puno mjesta a kod zatvorenog ormarica barem pola ako ne i vise je iskoristivo.

Meni osobno kad ima puno tih razlicitih nepravilnih i kombiniranih elemenata kuhinja izgleda nacickano i natrpano. Puno ljepse i skladnije mi je kad elementi cine jednu cjelinu. Ovo sto si ti nacrtao mi je vise zatvorilo i natrpalo prostor nego da su svi gornji istih dimenzija i od jedne do druge strane zida i tako cine jednu skladnu simetricnu cjelinu.
Osobno mi to ne zatvori ni upola prostor kao ovo sad.

To je samo moj osobni dojam :)

edit: nije toliko stvar u kolicini elemenata koliko u njihovom dobrom odabiru i pravilnom razmjestaju.

Cekaj, ne kuzim jednu stvar... Kaj nije da gornji elementi trebaju pratiti liniju doljnjih elemenata? I kak onda mogu staviti sve elemente istih sirina gore, kad dole to nisu? A dole ne mogu to stavit jer je nemoguce iskombinirati...
I ak je zid pun ormara, kaj to onda nije zatvoreno? :ne zna: :ne zna:

profesionalac
18.09.2009., 14:46
@profesionalac,
Ni meni se baš ne sviđa ova kombinacija,
pov. pečnica mi nikako ne leži tu što zbog prozora što zbog gubitka plohe koje ne bi bilo loše imati, možda da je staviš ispod
Zid gdje je napa je prenatrpan,doduše ja ne volim kad su gornji el. mali odnosno uski a još i taj kutni
Ona prva kombinacija mi je draža uz malo preinake

A koje bi to preinake bile?
Kaj se tice radnih ploha, ima 60 cm iznad perilice, uz sudoper (npr. priprema namirnica) 90x90 na kutnom elementu te 40 cm desno od stednjaka (serviranje). U sadasnjem stanu (nisam ga ja uredjivao) imam radnu plohu od 40 cm i zivi se. Uz sve to bit ce jos i stol na kojem se moze raditi strudl i jos stosta :D...
Spustit pecnicu kamo? Ako je ostavim na istom mjestu, samo spustenu, izgleda bez veze. I kamo da stavim protvene i sve te stvarcice? Ako je stavim ispod ploce za kuhanje, gubin koristan prostor u donjim ormaricima i dobilam ficleke koji ne sluze nicemu... A ne mogu je staviti u onaj visoki element skroz desno, jer tamo je, vjerovali ili ne, ventil za vodu...

sly47
18.09.2009., 14:52
pa idealno bi bilo da gornji prate donje al bas toliko savrsenstvo tesko da se bas da izvesti :)
Ja se time nisam toliko zamarala. Mislila sam na ujednacenost gornjih elemenata.
Recimo ja gornji imam jedan dugacki vodoravni element u cjelosti a donji su dva od 60. Ti gornji su mi nekako veca saka u oko kad su razrezuckani. a ti jos imas i kutni. Vise to primjecujem nego donje.
Pa gle, rekla sam ti ... nije stvar u kolicini ormara nego njihovom obliku i razmjestaju.
Nazalost nije mi alno jaca strana da ti nacrtam to.
Moji roditelji sad rade isto kuhinju i otprilike im pokusavam objasniti istu stvar.

Mislim to je samo moj osobni dojam, ti svakako napravi ono sto ti se najvise sviđa jer ipak se radi o tvojoj kuhinji. Al kad si vec pitao za misljene nazalost mogu ti dati samo svoje osobno jer profesionalac u dizajnu ipak nisam :)

Aoife
18.09.2009., 15:04
Slažem se, mislim da je važnije da su gornji elementi međusobno ujednačeni nego da prate donje, ako već nije moguće oboje :)
Ili da ih uopće nema, pa nema problema :)

Evo na primjer

http://www.miele-kuechen.com/core/cms/upload/test/106054.jpg

Krasna kuhinja, gornji elementu opće ne prate donje.

profesionalac
18.09.2009., 15:42
@ sly and Aoife

Ok, sad kuzim bit problema... Budem se malo poigrao u Alnu, pa javim...
Jedini problem je kaj ja nemam kuhinju od 75 kvadrata ko ova na Miele stranici, ni cijeli zid u staklenoj stijeni niti ambijent u koji pasu takve supermoderne kuhinje... Koje izgledaju kako laboratorij, pomalo sterilno i bezlicno. Buduci da radim u labosu, preferiram malo drugaciju kuhinju i neki stil koji je na pola puta izmedju rustikalnog i modernog...

Hvala svima na korisnim sugestijama :mig:

Aoife
18.09.2009., 16:14
Buduci da radim u labosu, preferiram malo drugaciju kuhinju i neki stil koji je na pola puta izmedju rustikalnog i modernog...

Možeš onda ići npr. na ovaj look - raspored sličan tvojem - uz odgovarajuće pločice, mislim da bi se postiglo nešto između rustikalnog i modernog. Mislim da bi se slično moglo dobiti i da su umjesto nape gornji elementi, ujednačeni naravno :D

http://www.dieschreineronline.de/HomepageB/DS2003/home/4images/data/media/1/kueche_shrk4.jpg

Može izgledati lijepo, iako ja osobno više volim ove laboratorijske :D

sly47
18.09.2009., 16:54
Ma nije stvar u modernim kuhinjama. Ja bi na to pazila kod bilo koje kuhinje. Bilo ona minimalisticka ili rustikalna drvena. :)
Probati cu naci neki dobar primjer koji bi bio slican tvom prostoru pa ako nađem stavim.
Mislim da je ok da opcenito propazis na ujednacenost elemenata. Kako gornjih tako i donjih. zato mi se i ne sviđa onaj dio sa povisenom pecnicom tamo.
Taj prekid em tih donjih elemenata em nivoa radne plohe. :ne zna:

Ne znam jel netko pitao al da probas metnuti pecnicu ako tako jako zelis povisenu u ovaj spajza element.
Dakle onda bi imao cak i prilicno funkcionalan slijed kuhinje - radna ploha -sudoper-radna ploha-kuhalo-radna ploha - pecnica.
Cak mozda bi onda mogao ostaviti samo taj spajza element s pecnicom a maknut ove gornje :misli:

A od boja .. meni je super kombo bijele i svijetlog drva al tu nisam objektivna s obzirom da to ja imam :)
Ili radna ploca u varijanti svijetlog drva sa bijelim elementima. I to mi jako ugodno i toplo izgleda. I jos ako se stave razne stvarcice kao ovo za vjesanje na aoifinoj slici. To stvarno moze odlicno izgledati.

edit:

ovo sam slucajno nasla .... al ovo je otprilike ono sto sam ti gore predlozila. Mislim zanemari sad ove donje elemente kako su slozeni jer ovo je totalni primjer neujednacenosti na neki nacin al nije to bitno redosljed koji sam gore predlozila je otprilike isti :)

http://images.fanpop.com/images/image_uploads/ikea-kitchen-ikea-378368_450_355.jpg

cilla
18.09.2009., 17:16
uf, meni se baš te sve stvari koje vise ne sviđaju. :D
i ta kuhinja na slici (od aoife)mi baš i liči na 'laboratorijsku' i još više zbog sveg tog što visi na zidu, jer to me podsjeća na police na kojima se nlaze boce sa kemikalijama a i drugi laboratorijski pribor :D

sly
i na tvoje pitanje što se ima na policama koje idu preko nape
kod mene stoji set za ulje, ocat, sol i papar
istin je da to nije polica koja je nešt posebno iskoristiva, ali s obzirom da imam elemente sa obje strane nape, meni je bilo ljepše da ima te police nego da nema :)

sly47
18.09.2009., 17:25
cilla sve ok.

zato sam i rekla da je to osobni dojam :D

Mojoj seki je to recimo isto super. A ja ne vidim svrhu. :rofl:

Kako bi dosadno bilo da smo svi isti .... :)

ombia
18.09.2009., 17:51
.. Koje izgledaju kako laboratorij, pomalo sterilno i bezlicno. Buduci da radim u labosu, preferiram malo drugaciju kuhinju i neki stil koji je na pola puta izmedju rustikalnog i modernog...ig:

Kad sam zadnji put bila u laboratoriju ne tako davno, nisu nimalo slicili na ovu Miele kuhinju.:) Nimalo.
Na temu tvoje kuhinje, sve je vec Aoife predlozila.

/4images/data/media/1/kueche_shrk4.jpg[/IMG]

Može izgledati lijepo, iako ja osobno više volim ove laboratorijske :D

I ja.:D
Iako mi se ovo da stvari vise vani manje svidja, cisto sa prakticnog aspekta.
I ne volim te police iznad nape, ma kako napa super bila, sve sto stoji na njoj ce s vremenom biti masnjikavo, zamuljano i ostalo.:ne zna: Radije sve te stvari drzim ili u elementu ili na drugom zidu kuhinje gdje nije sparet.
I slazem se sa sly za gornje elemente. Nekako urednije, harmonicnije izgleda kad su ujednaceni.

sly47
18.09.2009., 18:05
nasla sam jednu kuhinju koja mi ima suuuuper radnu plocu u ok ujednacene elemente. Steta da se gornji ne vide bolje. A ovo mi se ne cini kao veliki prostor, bas naprotiv rekla bih da je prilicno uski. A izgleda jako ugodno i toplo i svakako ne laboratorijski.

http://i33.tinypic.com/x5vzwi.jpg

http://i37.tinypic.com/fqcz6.jpg

Evo ovdje se dobro kuzi ....

http://i35.tinypic.com/zsso01.jpg

cilla
18.09.2009., 18:20
moji prijatelji imaju bijelu kuhinju sa takvom radnom plohom u imitaciji drva a sa frontama kao na slici u prethodnom postu od sly
i imaju jedan zid na kojem nema pločica već su samo elementi ofarban u tamno crveno i to izgleda super

eto, samo mala ideja za one koji se odluče na tako nešto
:)

muukigirl
18.09.2009., 18:38
uf, pa gdje samo nalazite toliko divnih kuhinjskih slika? :cerek:
ja se uskoro selim, ali zbog novčanih (ne)prilika kuhinja će još malo morat pričekat na remont...
htjela bih modernu, čisto bijelu, sa srebrnim detaljima, s ljubičastim zidom ispod kaljenog stakla..:D
jedini "problem" je što sam u potkrovlju pa mi je samim tim izbor gornjih elemenata sužen..

tlocrt stana:
http://i201.photobucket.com/albums/aa258/muukigirl/tlocrt-stan.jpg

najveća prostorija je dnevna soba/kuhinja, kuhinja je na zidu prema spavaćoj sobi. presjek A-A prikazuje tu moju nesretnu kosinu.

molila bih vas koji tak dobro nalazite slike da mi iskopate kakva rješenja za potkrovlje...

hvala:mig:

sly47
18.09.2009., 19:02
si vidjela kuhinju i stan od sarana mislim? Mislim da je na topicu sa slikama par strana unatrag.
Mislim da on ima potkrovlje i posebno lijepu kuhinju ... :)

Na ovo sam slucajno naletila trazeci primjer za nes drugo. Ne sviđa mi se toliko kuhinja koliko mi je ideja zgodna. :)
Kuhinja na sredini i u kosini dnevni dio. Jako jako slicno imaju frendovi. Isto u najvišem dijelu i centru kuhinja i onda dnevni dio u kosini koja je i veca od ove. Kuhinja skroz bijela :D

http://i36.tinypic.com/insawl.jpg

http://i33.tinypic.com/8wmebt.jpg

edit: mada mislim da to nije ono sto tebi treba ako samo dobro skuzila... Ostalo mi samo ovo potkrovlje u glavi

Al vidjela sam jednu ikeinu potkrovnu mislim :misli:

evo je samo je slika mini

http://imagebank.ipcmedia.com/imageBank/cache/i/Ikea-kitchen.jpg

kad vec keljim :rofl:

http://www.apartmenttherapy.com/uimages/chicago/2-6-09apartment1.jpg

edit edita: :rofl:

I bila je jedna preslatka kuhinja, ne mogu se sjetiti kako se forumasica zove al radio ju je Old.
Isto su slike tu negde .... :zivi u nadi da bu Old metnuo ili nasao te slike:

Old fart
18.09.2009., 19:53
Srčeko :D tu (http://www.inet.hr/dtrumbic/Martina%20/Martina%20kuhinja/) je

muukigirl
18.09.2009., 23:09
@sly - da imam toliko prostora i ja bih ju stavila na sredinu! predivno mi je to.
posebno lajkam ovu ikeinu :cerek::cerek: , s tim da ne bih ništa stavljala pod samu kosinu (180cm sam i prenisko mi je da išta stoji tamo :rolleyes:) nego možda povukla još paralelnih elemenata kao granicu s dnevnom sobom.. :ne zna:
ova old-ova mi je lijepa, ali nekak mi sve nakrcano djeluje..:confused:

i hvala na trudu i sličicama!:cerek:

ombia
18.09.2009., 23:31
Evo, prvo nesto za profesionalca, na sto sam mislila pod ujednacenim elementima

http://img170.imageshack.us/img170/2023/45562743.jpg

http://img182.imageshack.us/img182/1257/212ko.jpg

I onda par potkrovnih ideja, ova narandjasta je od nekoga s foruma cini mi se, ne mogu se sjetiti koga.

http://img19.imageshack.us/img19/9072/kuhinja003xm0.jpg

Bijela i metalna ploca, dobro napisala si srebrna, ali tu negdje je :D

http://img19.imageshack.us/img19/7425/k43b.jpg

Ovo samo zbog kombinacije boja:

http://img182.imageshack.us/img182/8623/foto10310.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/3176/fluxscavolini.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/5986/bild1yl.jpg

ombia
18.09.2009., 23:37
Jos dvije potkrovne ideje, recimo uzmes samo donji red elemenata

http://img142.imageshack.us/img142/3308/55539745.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/426/61739468.jpg

mirta2
19.09.2009., 11:27
Nakon svih ovih lijepih slika ja sam se ipak odlučila za puni šank, jedino ne znam za radnu ploču. Da li bijelu, boju drva ili bijelu obrubljenu 3d kant trakom, nešto ovako:
http://i871.photobucket.com/albums/ab277/mirta21/3dkanttraka.jpg
http://i871.photobucket.com/albums/ab277/mirta21/kuhinjasmeap.jpg
http://i871.photobucket.com/albums/ab277/mirta21/bijelaploap.jpg

Lefti
19.09.2009., 11:33
Ako je stavim ispod ploce za kuhanje, gubin koristan prostor u donjim ormaricima i dobilam ficleke koji ne sluze nicemu... A ne mogu je staviti u onaj visoki element skroz desno, jer tamo je, vjerovali ili ne, ventil za vodu...

ja sam ti napisala da tamo sa strana stavis izvlacne kosare kao element, pogledaj u prijasnjem postu. A sve to od pecnice, lim i ostalo, ide u malu ladicu ispod pecnice, prostor koji ovako i onakko ostane kad je pecnica dolje.

ombia
19.09.2009., 13:05
Mirta sorry ako si vec pisala, a na podu je sto - isto drvo? Tako na slici izgleda. Onda ti je bitno da pogodis drvo za radnu plocu, a ne da se "tuku" dvije boje i vrste drveta. A ako nije drvo, opet kakve boje bi bile plocice, ako bi bile bijele i jako neutralne onda mozes radnu cijelu od drveta da malo ozivi prostor.

mirta2
20.09.2009., 08:41
Hvala Ombia, na podu su pločice otprilike boje bijele kave, malo špricane, dimenzije 30 sa 60 i slagat će se kao cigleni zid (ne znam kako da drugačije objasnim). Takve su u cijelom stanu. Sve će biti pobojano u bijelo za početak pa se zapravo malo bojim previše bijele. Kad mi prostor malo "legne" onda ću obojati zidove u neke nježne pastelne tonove, ali o tom potom.

mujsapujsa
20.09.2009., 20:46
Srčeko :D tu (http://www.inet.hr/dtrumbic/Martina%20/Martina%20kuhinja/) je

Je li znaš na ovoj kuhinji čija je ploča za kuhanje,je li Candy,je li staklo keramika ili kaljeno staklo.
Tražim takvu svijetlu ploču ali ne sa crnim paucima (tako ih ja zovem) za plin

Kladi
20.09.2009., 21:00
Je li znaš na ovoj kuhinji čija je ploča za kuhanje,je li Candy,je li staklo keramika ili kaljeno staklo.
Tražim takvu svijetlu ploču ali ne sa crnim paucima (tako ih ja zovem) za plin

ja se sjećam da je Martincius rekla da je Candy ploča, al ne znam za staklo...
pa ovdje ni nisu crni pauci...:confused:

Old fart
20.09.2009., 22:26
:D da pauci :rofl: ,da Candy je i ima rostfrei ringe ,boja stakla je "led" plavkasto bijelo ...vrlo lijepo ali sa solidnom cijenom :)

listopad14
21.09.2009., 00:23
Dragi sve, evo mene opet po pomoć i savjet :)
Kao što prije rekoh izmještamo kuhinju u drugu prostoriju u stanu u koju smo postavili tamno sive pločice. Ideja je bila samo premjestiti kuhinju koju već imamo i staviti novu radnu ploču jer se stara ofucala, ali danas smo shvatili da bi mogli promjeniti i fronte i tako osvježiti našu staru kuhinju (fronte vanilija, ploča siva, mislim da se zove titan).
Stolar dolazi sutra i ja mu moram reći koju boju želim,a ja ih sada naravno želim sve :D
Uglavnom razmišljam o nekim intenzivnijim bojama, pa je jedna od ideja i limeta zelena. Imate li možda sličica kuhinja u toj boji? Ili neka intenzivno žuta?
Najviše mi se svidjela ona ljubičasta koju je ombia stavila na ovoj stranici, ali muž ne pristaje ni pod razno :(
Puno je sati pa nisam baš suvisla :) ali cijenim svaki prijedlog ;)

mujsapujsa
21.09.2009., 00:35
:D da pauci :rofl: ,da Candy je i ima rostfrei ringe ,boja stakla je "led" plavkasto bijelo ...vrlo lijepo ali sa solidnom cijenom :)

Tu Candy sam i ciljala samo šta sam ja vidila jedino sa crnim "paucima" a ako ima rostfrajnih mislim da će biti moja
Ima i Končar takvu bjelkastu ploču a cijena joj je duplo niža,ne znam je li se plaća ime ili je Končareva šit,a opet ne bi smjela biti baš šit.
Ima netko kakva saznanja,bilo bi lijepo uštedit 1500 kn,ionako nisam sigurna do koje cifre ću se moći raspištoljit.
S druge strane,imam nešto Candy aparata doma i zadovoljna sam jako

Amaranta
21.09.2009., 03:08
Dragi sve, evo mene opet po pomoć i savjet :)
Kao što prije rekoh izmještamo kuhinju u drugu prostoriju u stanu u koju smo postavili tamno sive pločice. Ideja je bila samo premjestiti kuhinju koju već imamo i staviti novu radnu ploču jer se stara ofucala, ali danas smo shvatili da bi mogli promjeniti i fronte i tako osvježiti našu staru kuhinju (fronte vanilija, ploča siva, mislim da se zove titan).
Stolar dolazi sutra i ja mu moram reći koju boju želim,a ja ih sada naravno želim sve :D
Uglavnom razmišljam o nekim intenzivnijim bojama, pa je jedna od ideja i limeta zelena. Imate li možda sličica kuhinja u toj boji? Ili neka intenzivno žuta?
Najviše mi se svidjela ona ljubičasta koju je ombia stavila na ovoj stranici, ali muž ne pristaje ni pod razno :(
Puno je sati pa nisam baš suvisla :) ali cijenim svaki prijedlog ;)

Evo neke zelene kuhinjice. To je bila i moja početna ideja, zato imam sličice.

http://i922.photobucket.com/albums/ad68/Amaranta1/Zelena%20kuhinja/Zana-KuhinjaMatija.jpg

http://i922.photobucket.com/albums/ad68/Amaranta1/Zelena%20kuhinja/Solidum1.jpg

http://i922.photobucket.com/albums/ad68/Amaranta1/Zelena%20kuhinja/PhoenixLifestyle.jpg

profesionalac
21.09.2009., 08:23
Evo i mene... Puno vam hvala na pregrstu korisnih informacija i slika, stvarno ste bili korisni... Evo zadnje verzije projekta... Uglavnom, ukljucije vise manje sve o cemu ste pricali... No moram napomenuti da je tvorac projekta Crvenkapica, kojoj jos jednom zahvaljujem na pomoci... Ja sam samo malo doradio boje...

http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/CRVENKAPICA1.jpg

Grr... smanjil sam sliku na 160x100 dpi i jos je ogromna... Zadnji put kad sam to napravil bilo je Ok... Ne kuzim...

bulthaup
21.09.2009., 09:37
Ovo sada izgleda kao vrlo lijepa kuhinja. Steta sto je slika mala.

sly47
21.09.2009., 09:47
b. bio si brzi :D

profesionalac ovo je odlicno. Barem koliko vidim.
Jedino bi ja i ovu zavrsnu stavila bijelu i sokl bi stavila bijeli. Al ovo je sad stvarno super.

Ako si u mogucnosti predlozila bi ti mdf neki mat ili foliju.Ne bi sjajni jer mi uz radnu plocu u imitaciji drva bolje ide mat. Super se odrzava a izgleda super. Ja doduse imam visoki sjaj al na bijelom se packe skoro i ne kuze a cistim brzopotezno sa papirnatim rucnikom i sredstvom za staklo.

bulthaup
21.09.2009., 09:58
Ja sam cekao da on poveca sliku pa da onda komenarisem, ali citao sam tvoje savjete (Sly) i od Aoife i moram reci da se u svemu slazem sa vama dvjema. Odlicni savjeti.:)

sly47
21.09.2009., 10:09
A ocigledno je i C. mislila u istom smjeru kad je nacrtala isto :cerek:

profesionalac
21.09.2009., 13:49
http://i946.photobucket.com/albums/ad304/Samoborac/CRVENKAPICA1.jpg

Jel ovako bolje?

Cak i ova zadnja slika je na mom monitoru izgledala ogromno... Ne kuzim po kom principu ovo funkcionira... Sad sam je stavio na 640x430 dpi, to bi trebalo funkcionirati....

svrcka
21.09.2009., 14:31
http://img19.imageshack.us/img19/7425/k43b.jpg

jel mi može netko pomoći, tko radi ovakve metalne ploče i naravno okvirna cijena :)

Lefti
21.09.2009., 14:38
Profesionalac! :cerek::cerek::cerek:
napokon! ne mogu ti opisati kako mi je drago sto je pecnica na drugom mjestu :top:
ovo sad izgleda ooodlicno, da je moja tocno bih ju ovako zamislila! sve pohvale, mislim da je sad to to, ja nemam vise nijednu primjedbu :D

edit: jedna primjedba! mozda potpuno ugradbena perilica? :) :)

profesionalac
21.09.2009., 14:51
Profesionalac! :cerek::cerek::cerek:
napokon! ne mogu ti opisati kako mi je drago sto je pecnica na drugom mjestu :top:
ovo sad izgleda ooodlicno, da je moja tocno bih ju ovako zamislila! sve pohvale, mislim da je sad to to, ja nemam vise nijednu primjedbu :D

Hvala, hvala... Jesam li naglasio da je tu osmislila Crvenkapica? Ja jednostavno nisam kuzio sve ovo sa zatvorenim prostorom...
A kaj se perilice tice, moze! To i je u planu... Ovu sam natrndacio samo zato da se vidi da je tu perilica za sudje...

Aoife
21.09.2009., 14:57
Profesionalac, ovo sad izgleda lijepo i skladno.. Lijepa je i kombinacija boja, bijelo sa drvenom pločom.. Ali baš zato što postoji malo skladnih kombinacija, lijepe kuhinje često liče jedne na druge, pa ćeš morati malo poraditi na detaljima da kuhinja dobije osobnost :)

sly47
21.09.2009., 15:01
profesionalac a ja cu samo nadodati da su se moja razmisljanja slucajno poklopila s crvenkapicinim :)
Da netko kojim slucajem ne bi pomislio da ikoga kopira :rofl: Zapravo to mi je i pohvala s obzirom da mi je njen ukus u dizajnu stvarno super. Dokaz da sam nesto od nje i naucila kad vec slijedim i smjer njenjih razmišljanja :)

Bravo za c. :)
Ovo odlicno izgleda :D

Kris79
21.09.2009., 15:09

da uletim jer slicnu tegobu imam i ja... :D

ovo na zadnjoj skici od profesionalca izgleda kao da nema klasicne rucke... kada bi perilica bila posve integrirana s unutarnjim displejom, izvana bi bila nuzna neka rucka koja bi ju otvarala. ovako, ako je on sprijeda, ona odmah ima i ono di gurnes prste i povuces (kako da to imenujem?!). na to je mene majstor upozorio kad sam se skoro rasplakala da necu rucke :D, da pazim kakvu masinu kupujem...

@prof pazi na ovaj sitni detalj. da se ne nadjes u situaciji da radi perilice moras keljiti neku rucku koja ce narusiti ovaj sklad.

bulthaup
21.09.2009., 15:13
profesionalac a ja cu samo nadodati da su se moja razmisljanja slucajno poklopila s crvenkapicinim :)
Da netko kojim slucajem ne bi pomislio da ikoga kopira :rofl: Zapravo to mi je i pohvala s obzirom da mi je njen ukus u dizajnu stvarno super. Dokaz da sam nesto od nje i naucila kad vec slijedim i smjer njenjih razmišljanja :)

Bravo za c. :)
Ovo odlicno izgleda :D

Slazem se u potpunosti.

bulthaup
21.09.2009., 15:14

ovo na zadnjoj skici od profesionalca izgleda kao da nema klasicne rucke... kada bi perilica bila posve integrirana s unutarnjim displejom, izvana bi bila nuzna neka rucka koja bi ju otvarala. ovako, ako je on sprijeda, ona odmah ima i ono di gurnes prste i povuces (kako da to imenujem?!). na to je mene majstor upozorio kad sam se skoro rasplakala da necu rucke :D, da pazim kakvu masinu kupujem...

@prof pazi na ovaj sitni detalj. da se ne nadjes u situaciji da radi perilice moras keljiti neku rucku koja ce narusiti ovaj sklad.

To zavisi od kuhinje. Kod nekih je moguce da se nista ne vidi.

Old fart
21.09.2009., 15:15

Ako ti je kuhinja viša od 86 cm ,onda se može izvesti tako da je fronta 3 cm kraća od visine do radne ploče pa ju otvaraš zavlačeći prste u taj prostor. Naime velika večina perilica je u najnižem postavu nogica između 80 i 83 cm visoka ,pa je takav zahvat izvediv...

Kris79
21.09.2009., 15:16
To zavisi od kuhinje. Kod nekih je moguce da se nista ne vidi.

dobro, htjela bi vise cuti o ovome? jerbo, jednom kad cu kupovati perilicu - da znam da nisam ogranicena na model koji ima displej izvana.

kako dakle rijesiti njeno otvaranje ako zelim da bude uskladjena s kuhinjom bez rucki (konkretno mojom)?

Kris79
21.09.2009., 15:18
Ako ti je kuhinja viša od 86 cm ,onda se može izvesti tako da je fronta 3 cm kraća od visine do radne ploče pa ju otvaraš zavlačeći prste u taj prostor. Naime velika večina perilica je u najnižem postavu nogica između 80 i 83 cm visoka ,pa je takav zahvat izvediv...

a? :confused:

cek... meni uglavnom treba crtati.
da li to znaci da izmedju masine i donje strane radne ploce postoji supljina?

profesionalac
21.09.2009., 15:19
Profesionalac, ovo sad izgleda lijepo i skladno.. Lijepa je i kombinacija boja, bijelo sa drvenom pločom.. Ali baš zato što postoji malo skladnih kombinacija, lijepe kuhinje često liče jedne na druge, pa ćeš morati malo poraditi na detaljima da kuhinja dobije osobnost :)

A gle, tko pita, ne skita... A ja sam pitao na pravom mjestu... I zato, jos jednom, svima vam hvala na sugestijama.
Isao sam na tu kombinaciju drveta i bijelih fronti tak da napasem kuhinju s svijetlim terakota plocicama koje su na podu, skroz bijela mi ne bi pasala. Drvo i keramika se fino slazu, a opet staviti cijelu kuhinju u drvu mi se bas i nije svidjalo... A ovak mogu fino ukomponirati stol i stolce. Uz bijelu kuhinju bi trebalo staviti neki stol od pleksiglasa/stakla i metala, a mi se uopce ne svidja. Ovak sam negdje na zlatnoj sredini...
A kaj se osobnosti tice, za to nek se pobrinu klinci, ostavljajuci packe s prsticima po bijelim frontama... :mig:

bulthaup
21.09.2009., 15:22
To ovako izgleda:
http://i34.tinypic.com/jihoxx.jpg

Aoife
21.09.2009., 15:28
I ovdje isto.. Ugradbena perilica, a bez ručkica. Umjesto ručkica ima ova "pruga" ispod radne plohe, tu se zavuku prsti. Perilica onda završava ispod te "pruge".

http://img19.imageshack.us/img19/9752/kuhinja04.jpg

Edit: ovo je ta "pruga"

http://img24.imageshack.us/img24/9378/schachermayeraluprofil.jpg

Kris79
21.09.2009., 15:28
To ovako izgleda:

hvala :).

nisam sigurna da je to kod mene izvedivo da i dalje bude skladno. kod mene se otvara na tip on.
nemam ovaj zlijeb di se uvuku prsti.

u ovom slucaju jedna fronta bi bila kraca.

ali hvala svejedno, nisam mislila da je izvedivo.

Old fart
21.09.2009., 15:29
a? :confused:

cek... meni uglavnom treba crtati.
da li to znaci da izmedju masine i donje strane radne ploce postoji supljina?

Da ,naime svaka se perilica tog tipa ugrađuje u prazan prostor između dva elementa (ili ako imaš ludog majstora ,na kraju niza sa završnom bočnom pločom) pošto se kuhinje izrađuju u Evropi na visinama od 86 do 92 cm standardno , uključivo sa radnom pločom. Ako su ti donji elementi sa nogama 82 cm onda ti je sa radnom pločom visina kuhinje 86 cm (ploča je standardno 38 mm).
Perilica npr Whirpool je 82 cm visoka ,pa ako su ti donji visoki 86 cm(visina kuhinje 90 cm) tada ti ostaje 4 cm za razmak između radne ploče i fronte perilice ...naravno nemoj pretjerivati i stavi 3 cm ili 2 cm da ti ostane 1-2 cm za podešavanje u vagu perilice na pod..
Neznam to opisati jednostavnije..daj majstoru da čita ,on će brzo shvatiti i reči da to "ne može" :rofl: JA tvrdim da može:D

bulthaup
21.09.2009., 15:31

nisam sigurna da je to kod mene izvedivo da i dalje bude skladno. kod mene se otvara na tip on.

U tom slucaju moras imati rucku.

Old fart
21.09.2009., 15:38

Ne može se izvesti kao tip-on..

Kris79
21.09.2009., 15:39
U tom slucaju moras imati rucku.

ili na samoj sebi ono di cu uvuci prste i potegnuti.

bulthaup
21.09.2009., 15:42

Ne znam da li je bitno, ali kod mene perilica ide do vrha.:)

Old fart
21.09.2009., 15:43
Ne znam da li je bitno, ali kod mene perilica ide do vrha.:)

Nije ,vrh je relativan pojam ,tamo gdje ga staviš :)

bulthaup
21.09.2009., 15:45
Nije ,vrh je relativan pojam ,tamo gdje ga staviš :)

Da se preciznije izrazim, nema prostora izmedju perilice i radne plohe.:mig:

Old fart
21.09.2009., 15:49
Da se preciznije izrazim, nema prostora izmedju perilice i radne plohe.:mig:

A ima li prostora između poda kuhinje i poda perilice ? I na kojoj visini od poda ti je radna ploča ?

bulthaup
21.09.2009., 15:58
A ima li prostora između poda kuhinje i poda perilice ? I na kojoj visini od poda ti je radna ploča ?

Gornja strana radne ploce je 90 cm od poda. Pretpostavljam da ima prostora izmedju poda kuhinje i poda perilice.:)

Old fart
21.09.2009., 16:11
Eto vidiš :D

Kladi
21.09.2009., 22:47
Eto vidiš :D

znala sam da si svjetski!:mig::) majstor, naravno!

litrenka
22.09.2009., 12:38
pozdrav ljudi,

trebao bih pomoc oko kuhinje...naime zhena i ja smo kupili stan i trebamo malu kuhinju po mjeri, najvjerovatnije od lakiranog medijapana...

ponude su zastrasujuce od 20 do 30 tisuca kn za 5 kvadrata kuhinjice....i to bez ikakvih ekstra prohtjeva...

ako ima netko stvarno dobru preporuku ili se bavi izradom neka mi pliz pliz javi na PP - privatne poruke

radi posla ne stignem bas vrijeme provoditi na forumu, pa bih stvarno molio bilo kakvu korisnu informaciju da mi posaljete na PP

hvala :top:

mujsapujsa
24.09.2009., 08:15
Ima li netko od vas Dan Kuchen kuhinju,iskustva.
Ne znam ni sama šta napravit,gubim se u masi stolara.
Koji je ok,kojeg zaobići :ne zna:

ancy87
24.09.2009., 13:17
pozdrav ljudi,

trebao bih pomoc oko kuhinje...naime zhena i ja smo kupili stan i trebamo malu kuhinju po mjeri, najvjerovatnije od lakiranog medijapana...

ponude su zastrasujuce od 20 do 30 tisuca kn za 5 kvadrata kuhinjice....i to bez ikakvih ekstra prohtjeva...

ako ima netko stvarno dobru preporuku ili se bavi izradom neka mi pliz pliz javi na PP - privatne poruke

radi posla ne stignem bas vrijeme provoditi na forumu, pa bih stvarno molio bilo kakvu korisnu informaciju da mi posaljete na PP

hvala :top:
evo moja kuhinjica ina 6kvadrata i hodala sam tako po svim tim salonima,stolarijama.........i našla jednu sa najpovoljnijom cijenom a to je Nova kuhinja_na horvačanskoj!PREZADOVOLJNA SA SVIM,ROKOVI,DIZAJN..............I NIJE TAK SKUPA OKO12000KN(bez aparata naravno)takva ista(po mojoj zamisli)kod dankuchin bila oko 24000 isto bez aparata da nebi bilo zabune!NOVA KUHINJA

sijandraffm
01.10.2009., 15:46
kuhinja od A R M-a.... ima li tko, moze koja slikica i kako ste zadovoljni s njima ???

Jelsa
03.10.2009., 07:11
Trebao bi mi savjet na koji način bi mogla odjelit kuhinju od ostatka blagavaonice i DB.
Naime kuhinja je onako na "U" uvučena pa bih željela eventualno odjeliti npr. na stropu staviti gredu od knaufa ili nešto slično (šank, stup...)
Imate li kakav prijedlog.
Ovo je trenutno stanje:
http://s382.photobucket.com/albums/oo262/berlin01/?action=view&current=IMGP1149.jpg

Dubrovcanka_25
03.10.2009., 09:21
Nakon sto sam procitala kako bi kuhinja trebala biti skladna i proporcionalna (gornji i donji elementi) zgrozit cete se kad vidite skicu moje!
http://img16.imageshack.us/img16/8282/kuhinjas.jpg
Instalacije sam preuredila na ovakav raspored i to vise nemogu mijenjati!
Dragi inzistira na ovom side by side ogromnom frizideru! (a po meni je prevelik za ovu kuhinju)
Mjere kuhinje su 238cmx235cm a sank je 170cm. Za ovo imam ponudu od 22 000kn.
Sank ide do zida a do pecnice je spajza,zato nisu ti elementi poravnati na slici.
Dio izmedju radne povrsine i nape bi stavila lakirano staklo samo neznam u kojoj boji.
Vidjela sam crno na dosta fotki samo na onim veeelikim kuhinjama,to drama izgleda samo neznam bi li to sve skupa onda bilo premracno?
Plocice na podu su bijela kava (ko spricano po njima,onako rustic) mat.
Sank s vanjske strane ide u Dekokamen Dalmatica,to je onako isto neka bijela kava boja.
Svi aparati su inox,perilica sudja i sudoper su u sanku of course.
Amo,sugestije,kritike a valjda ce se nac i neki pozitivni komentar! :)

Jelsa
03.10.2009., 10:00
Meni osobno se ne sviđa ova "kutija" na vrhu šanka.

murtila
03.10.2009., 11:20
Meni osobno se ne sviđa ova "kutija" na vrhu šanka.

Vjerovatno nije dobro nacrtala jer ne znam kako ovako uopće može stati,
na čemu se drži taj gornji dio

@dubrovčanka,

Koliki ti je onaj elemenat između pečnice i kuta ?Da li ti je u tu dimenziju (235 ili 238 )
uračunata i špajza (je li to prava špajza ili visoki el od 60)

ombia
03.10.2009., 12:09
Trebao bi mi savjet na koji način bi mogla odjelit kuhinju od ostatka blagavaonice i DB.
Naime kuhinja je onako na "U" uvučena pa bih željela eventualno odjeliti npr. na stropu staviti gredu od knaufa ili nešto slično (šank, stup...)
Imate li kakav prijedlog.
Ovo je trenutno stanje:
http://s382.photobucket.com/albums/oo262/berlin01/?action=view&current=IMGP1149.jpg

Meni lijepo, malo, slatko i skladno.:top:

Jelsa
03.10.2009., 14:53
Ombia hvala ti.
Može još kakva sugestija? :kava:

Old fart
03.10.2009., 15:18
Ombia hvala ti.
Može još kakva sugestija? :kava:

Ako baš želiš odvojiti kuhinju od prostora ,probaj sa laganim kliznim vratima ...

Dubrovcanka_25
03.10.2009., 15:29
Iz ovog se kuta lose vidi sank...
To mi je izradila firma koja mi je izdradila i ponudu.
Evo ovako cete bolje skuzit :
http://img27.imageshack.us/img27/7825/kuhinja3r.jpg
Ova gore ploha je 30 cm i izbacena u prostor a s vanjske strane bi isle sank stolice. Ispod te "kutije" bi stavili halogenke da svijetle u pod. Sada malo to ruznjikavo izgleda na skici ali kad se stavi deko kamen da ce bit druga prica.
I hope. Kako mislim uzet onu spinu sa tusem koja je dosta visoka rekli su mi da moram to tako izvest izbaceno prema van jer u protivnom ta visoka spina ne bi stala.
A suplji prostor izmedju ne zelim (pa onda imat one metalne nosace sto stoje pod kosinom) jer mi prijateljica ima takav sank a ispred joj je kao i meni trpezarija i onda gosti kad sjede za stolom vide kuhinju i eventualni nered u njoj.
Murtila, 238 cm mi je cisti prostor za elemente,jos sam oduzela 20cm od pocetka spajze radi stoka... Imam pravu spajzu -prostorijicu u produzetku i tu ce stati sva hrana. Pa se onda mislim da li da izbacim ovaj gornji element do stupa sa pecnicom? On mi sad nekako bode oci....
I napa (kutne su ogromne) i frizider mi se nekako cine predimenzionirani za taj prostor...aaahhrrggg...
Mislim da cu doma morat pozvat nekog dizajnera interijera jer sam tutum za ove stvari...

Jelsa
03.10.2009., 16:20
Ako baš želiš odvojiti kuhinju od prostora ,probaj sa laganim kliznim vratima ...

Ne bi ištla na vrata, već nekakav šank i slično.

cardar
03.10.2009., 17:46
Ima li tko kakvu predodžbu kolko poskupljuje stvar ovako "grbav" zid kuhinje ?:ne zna:
http://img27.imageshack.us/img27/3484/img2103b.jpg

Moj plan;
Krajnje lijevo (iza vrata za balkon) je odvod - dakle tamo ide sudoper
Sredina - radna ploha (hoće li biti premala zbog ove grbe (dimnjaka) ?
desno u onoj udubini gdje vodi cijev za plin- ugradbena pećnica
To gore ide sigurno, ali ako bude dosta love:...

..onda na ovom desnom zidu ubacit elemente i da završi sa šankom skoro do pola kuhinje :kava: (malo kraće ipak)

Šta mislite ?

cilla
03.10.2009., 18:02
uh, ovo je još zanimljivije od moje kuhinje :D

pa s obzirom na raspored instalacija i ne možeš puno birati raspored, a radne površine će biti i na šanku
a gdje će ti biti frižider?

-Iva-
03.10.2009., 18:08
Nisam baš skužila, šta ti nije dimnjak ovo skroz desno a ona rupa gore otvor za napu?
I nisam skužila di bi ti išla ploča za kuhanje?
Baš je čudan zid :)

cardar
03.10.2009., 18:18
uh, ovo je još zanimljivije od moje kuhinje :D
a gdje će ti biti frižider?

hm ak ne bude love za šank onda na desnom zidu :ne zna:

a ako nađem dobru ponudu onda ću ga puknut ovdje pored ulaza na balkon (nije idealno znam) :confused: al nema druge

cardar
03.10.2009., 18:20
Mislim da je ovo skroz desno sa otvorom za napu otvor za ventilaciju al nisam 100% siguran :ne zna:

vuger
03.10.2009., 18:22
Ima li tko kakvu predodžbu kolko poskupljuje stvar ovako "grbav" zid kuhinje ?:ne zna:
http://img27.imageshack.us/img27/3484/img2103b.jpg

Moj plan;
Krajnje lijevo (iza vrata za balkon) je odvod - dakle tamo ide sudoper
Sredina - radna ploha (hoće li biti premala zbog ove grbe (dimnjaka) ?
desno u onoj udubini gdje vodi cijev za plin- ugradbena pećnica
To gore ide sigurno, ali ako bude dosta love:...

..onda na ovom desnom zidu ubacit elemente i da završi sa šankom skoro do pola kuhinje :kava: (malo kraće ipak)

Šta mislite ?

Pozdrav. Prostor je jako zanimljiv. Svaka čast dizajneru takvog prostora. Imati ćete jako malo radne plohe, jer sudoper će uzeti svoj prostor, ploča svoj dio, i čini mi se da jedino ostaje prostor baš kod te grbe i to relativno plitak. Koliko ima prostora u kutu do vrata balkona?

cilla
03.10.2009., 18:26
a bolje je da ti frižider bude negdje neovisno od elemenata jer ga ionako nemreš negdje ugurat na taj zid

i kako to da su ti ta vrata za balkon tako visoko od poda? zar nije to malo neobično?

a koliko ti je širina kuhinje tj. koliko možeš ići sa šankom jer mi se ne čini da ima puno mjesto do ovog prolaza ili vrata na desno.

cardar
03.10.2009., 18:31
Koliko ima prostora u kutu do vrata balkona?

Ma sve je čudno u tom zidu, na žalost nemam mjere kod sebe ali predoči si sa fotkom
http://img242.imageshack.us/img242/838/kuh.jpg

i kako to da su ti ta vrata za balkon tako visoko od poda? zar nije to malo neobično?
... ne pitaj me, viš da mi je pod stana niži od okolne terase - bojim se šta će bit kad padnu snijegovi pa se krenu topit

vuger
03.10.2009., 18:42
Ma sve je čudno u tom zidu, na žalost nemam mjere kod sebe ali predoči si sa fotkom
http://img242.imageshack.us/img242/838/kuh.jpg

... ne pitaj me, viš da mi je pod stana niži od okolne terase - bojim se šta će bit kad padnu snijegovi pa se krenu topit

Po meni to ništa ne poskupljuje izradu, jer tu je još manje prostora,a i materijala. Šteta za viseće elemente, ali uz dobar dizajn, vjerujem da će lijepo izgledati. Kakve materijale planiraš uzimati?

vuger
03.10.2009., 18:45
Po meni to ništa ne poskupljuje izradu, jer tu je još manje prostora,a i materijala. Šteta za viseće elemente, ali uz dobar dizajn, vjerujem da će lijepo izgledati. Kakve materijale planiraš uzimati?

Sad skužih da je i šank u planu, to ti je rješenje za hladnjak. Koliko je visok budući hladnjak?

cardar
03.10.2009., 18:49
Po meni to ništa ne poskupljuje izradu, jer tu je još manje prostora,a i materijala.

Ma vraga, budu majstori rekli; "sad mi moramo to pilit, pa čoškove izvlačit, ovak to sve poskupljuje i više je posla, da je bar ravan zid":rofl:

Ovaj "grbavi" zid ću gledat da budu kvalitetniji materijali pa i po cijenu da šank sad ne radim, a što se tiče dizajna-boje mislim nešto tipa trešnja ili šljiva ( to mi se svidjelo gledajući neki katalog)
Inače prostor ima dosta svjetla jer je tu izlaz na balkon-terasu-dvorište :kava:

Sad skužih da je i šank u planu, to ti je rješenje za hladnjak. Koliko je visok budući hladnjak?
Hladnjak će biti dosta visok (dolje ledenica a gore hladnjak) tako da ništa od varijante "sve na desnom zidu" - naravno ako bude dovoljno novca i za "obući" desni zid i šank

Koliko bi otprilike po vašim procijenama koštala izrada samo ovog grbavog zida (cca 3 m) ?

cilla
03.10.2009., 18:52
ja ne bi na tvom mjestu radila šank, već bi kuhinju radila u L i to na ovom desnom zidu jer mi se čini da nemaš dovoljno mjesta da bi napravio kuhinju u U, a frižideru možda mjesto sa druge strane balkonskih vrata iako to nije više na dijelu kuhinje

murtila
03.10.2009., 18:56
hm ak ne bude love za šank onda na desnom zidu :ne zna:

a ako nađem dobru ponudu onda ću ga puknut ovdje pored ulaza na balkon (nije idealno znam) :confused: al nema druge

A nisi rekao da će ti tu biti sudoper :confused:

netko je pitao gdje će ti biti ploča za kuhanje jer tamo gdje je dimnjak-ti bi pečnicu gore ako sam dobro shvatila,
ali mislim da ti ta pečnica gore neće moći jer ti je to dobro mjesto za ploču odnosno napu (zbog ventilacije ofkors :p

@jelsa,
slažem se sa ombijom, kuhinja ti je baš lijepa i skladna :top:

ucka
03.10.2009., 18:57
...bilo bi ti dobro i promijenit ta balkonska vrata i stavit klizna i to slijeva na desno...

vuger
03.10.2009., 19:00
Ma vraga, budu majstori rekli; "sad mi moramo to pilit, pa čoškove izvlačit, ovak to sve poskupljuje i više je posla, da je bar ravan zid":rofl:

Ovaj "grbavi" zid ću gledat da budu kvalitetniji materijali pa i po cijenu da šank sad ne radim, a što se tiče dizajna-boje mislim nešto tipa trešnja ili šljiva ( to mi se svidjelo gledajući neki katalog)
Inače prostor ima dosta svjetla jer je tu izlaz na balkon-terasu-dvorište :kava:

Hladnjak će biti dosta visok (dolje ledenica a gore hladnjak) tako da ništa od varijante "sve na desnom zidu" - naravno ako bude dovoljno novca i za "obući" desni zid i šank

Koliko bi otprilike po vašim procijenama koštala izrada samo ovog grbavog zida (cca 3 m) ?

Oko 7 tisuća kuna, ako je uporedim sa svojom, barem po ivedbi i dužini, sve preko je ...

cilla
03.10.2009., 19:04
Oko 7 tisuća kuna, ako je uporedim sa svojom, barem po ivedbi i dužini, sve preko je ...

moja je nešto malo veća, ali je koštala dosta više

cardar
03.10.2009., 19:05
...bilo bi ti dobro i promijenit ta balkonska vrata i stavit klizna i to slijeva na desno...

Ma neš si mislim da bi bilo dobro barem da je ova strana što se sad otvara fiksna a da se drugo krilo otvara - da li se to može prepraviti ?
(mislim da bi tako troškovi bili manji od kupovine komplet novih vrata - nema se love puno :( tek se stan kupio)

Da ?

Ma mora biti više, gledam samo ugradbene pećnice (ploča +pećnica) su 3-4 k kn + sudoper

cilla
03.10.2009., 19:08
nadam se da ostatak stana nema ovakve zanimljive zidove :D

cilla
03.10.2009., 19:09
Da ?

Ma mora biti više, gledam samo ugradbene pećnice (ploča +pećnica) su 3-4 k kn + sudoper

mislim da je vuger tu mislio samo na kuhinjske elemente bez aparata :mig:

cardar
03.10.2009., 19:15
Ne znam da li je po pravilima ali recimo prva slika na linku (kuhinje po mjeri) je otprilike raspored kako sam mislio šank napraviti (u stvari to i nije pravi šank već priručni stolić) http://www.uniko-namjestaj.com/kuhinje+.html

nadam se da ostatak stana nema ovakve zanimljive zidove
Ma ostali zidovi su ravni ali ja bi volio da je malo drugačiji raspored :ne zna:

vuger
03.10.2009., 19:26
Ne znam da li je po pravilima ali recimo prva slika na linku (kuhinje po mjeri) je otprilike raspored kako sam mislio šank napraviti (u stvari to i nije pravi šank već priručni stolić) http://www.uniko-namjestaj.com/kuhinje+.html

Ma ostali zidovi su ravni ali ja bi volio da je malo drugačiji raspored :ne zna:

Mislio sam na drveni dio, eventualno uključujući staklo na visećim, tj. alu okviri.

cardar
03.10.2009., 19:34
Mislio sam na drveni dio, eventualno uključujući staklo na visećim, tj. alu okviri.

Uh, nisam to još definirao :D

U stvari još uvijek se borim s tim kako izvesti da praktična strana bude zadovoljena (zbog plitke radne plohe) a kad tu nađem zadovoljavajuće rješenje onda na red dolazi estetika i detalji :mig:

Ova gore slika sa linka mi se čini kao pravac u kom trebam ići jer će dobro doći radna ploha na tom šankiću-stoliću a kod sebe ne mislim puno ubacivati bijele ni krem boje - nekako mi se više sviđa crvenkasto drvo

Dubrovcanka_25
04.10.2009., 13:06

potpisujem,klizna vrata su must pogotovo sto bi ti pilo trebalo doc odma tu u kantunu iza...
Ljeti ako hoces drzat otvorena onda nitko tu nemoze pristupit!

bulthaup
05.10.2009., 16:45
Slazem se za klizna vrata.

ucka
05.10.2009., 20:37
Slazem se za klizna vrata.

...neznam kako stvar stoji sa drugim djelom prostorije(dali postoje jos neka vrata na vanjskom zidu,gdje su prozori),ali ja bi tu razliku poda u kuhinjskom djelu pa do balkonskih vrata podigao drvenom izvedbom na razinu vratiju...ako je prostorija veca(iz slike nije vidljivo) to povisenje poda na razinu vratiju bi se lijepo uklopilo i podiglu sliku cijelog prostora...da se lijepo izvest seljackim podom....

ucka
05.10.2009., 20:58
...neznam kako stvar stoji sa drugim djelom prostorije(dali postoje jos neka vrata na vanjskom zidu,gdje su prozori),ali ja bi tu razliku poda u kuhinjskom djelu pa do balkonskih vrata podigao drvenom izvedbom na razinu vratiju...ako je prostorija veca(iz slike nije vidljivo) to povisenje poda na razinu vratiju bi se lijepo uklopilo i podiglu sliku cijelog prostora...da se lijepo izvest seljackim podom....

...inace da pokazem djelo jednog stolara iz Rijeke...naime odlucili smo kupit novu kuhinju i otisli do Duplica gdje smo dozivili sok sa pijanim sefom i cijenom koju su nam ponudili za 6 m kuhinje...32000 kuna...otisli smo u Lesninu i dopala nam se ova kuhinja koja je bila isto negdje oko 32-34000 kuna...snimio ja kuhinju kamerom,preko prijatelja dobio broj stolara,otisli vidjet zajedno kuhinju i napravili plan....materijal kupio u Elgradu(sjajni iveral,najbolji okov i podizaci vratiju,specijalna kutna automatika za loce,padele,stakla,radnu plocu,rucke i ostalo..sve skupa 14000 kuna plus ruke 5000..sve skupa 19000...evo i slika...ostalo mi je samo cijev od nape provuc kroz bocni ormaric do otvora i to sve pokrit crvenom policom da se ne vidi...http://i38.tinypic.com/2s62gs0.jpg
[IMG]http://i34.tinypic.com/34o7dab.jpg[/IMG
..izvinite ostala kuhinjska krpa na sudoperu..

ucka
05.10.2009., 21:01
http://i34.tinypic.com/34o7dab.jpg

sijandraffm
05.10.2009., 21:53
ucka, lijepo !

nekuzim kuda ide cijev iz nape ?:confused:

i na donjoj slici, donji elementi nisu dubina 60, ili samo tako izgleda ?

sijandraffm
05.10.2009., 21:55
niko nista od ARM-a ????

neku preporuku gdije u Zadru kupit kuhinju, stolar, ducan, mestar.......???

ucka
05.10.2009., 22:10
ucka, lijepo !

nekuzim kuda ide cijev iz nape ?:confused:

i na donjoj slici, donji elementi nisu dubina 60, ili samo tako izgleda ?

...ne napa nije rijesena jer me nema doma...cijev ce ici bocno-desno iz nape kroz ormaric do vanjskog otvora....samo krajnji lijevi i gornji ormaric su 40 jer me je tako pitao sudoper i kut ispod njega...

***arwen***
06.10.2009., 15:40
ucka :cerek: jako slatka kuhinjica, ja mamu isto nagovaram na crvenu

možeš li mi odgovoriti na par pitanja, može i na pm

1. kolika ti je ukupna dužina kuhinje

2. visina i dubina donjih - gornjih elemenata

3. posebno me zanimaju ove staklene fronte - kolika im je dužina i najvažnije cijena (s amortizerima) - mi smo dobili info da se kreću oko 1000 - 1500 kn, ma nije valjda

naša će kuhinja biti jako velika, na 3 zida: 330 - 340 - 150 cm,
kada se sjetim cifre koliko nam predviđaju da će sve koštati, dođe mi slabo

ucka
06.10.2009., 17:58
ucka :cerek: jako slatka kuhinjica, ja mamu isto nagovaram na crvenu

možeš li mi odgovoriti na par pitanja, može i na pm

1. kolika ti je ukupna dužina kuhinje

2. visina i dubina donjih - gornjih elemenata

3. posebno me zanimaju ove staklene fronte - kolika im je dužina i najvažnije cijena (s amortizerima) - mi smo dobili info da se kreću oko 1000 - 1500 kn, ma nije valjda

naša će kuhinja biti jako velika, na 3 zida: 330 - 340 - 150 cm,
kada se sjetim cifre koliko nam predviđaju da će sve koštati, dođe mi slabo

....1.)5,80 m
2.)svi elementi osim lijevog zida(bocni zid bez frizidera) su 60,samo taj lijevi je 40 cm(gornji i donji)
3.)120 x2 i 80x1
okovi su skupi kao i staklo;mene je sav materijal dosau u Elgradu 14000 kuna + 5000 ruke....iveral sjaj...

danci
07.10.2009., 14:18
Vidim ovdje svi pomagate. Skinula sam kd al izgleda da moja inteligencija i nije baš nešto. Nikako da posložim stvari na svoje mjesto. Pa ako bi neka duša malo i meni pomogla.
Znači zid je dug 3,55 zatim bi mogla ostaviti samo 75cm prostora i sa druge strane nastaviti ploče 150cm. Tako bi mi blagavaone ostalo jedno 220. Uf nisam sigurna dal i ja ovo razumijem što sam napisala.
Ja sam već dobila polugotove stvari tako da imam već bež pločice i određena mjesta za vodu i struju. Slijeva na desno prvo bi trebao hladnjak zatim nakon malih ladica sudoper, zatim suđerica pa pećnica. Mislila sam možda magnoliju sa nešto crvene ili možda nešto u zelenkastim nijansama. Naime stan je potkrovni i nema puno svjetlosti (barem ne dok krovni prozor ne stavimo) tako da moram svijetlije nijanse odabrati. I ne bih boje drveta jer je u stanu lamperija već postavljena.

-Iva-
07.10.2009., 17:51

Meni se ovaj tvoj zid sa kojeg ti šank misli ići čini dost kraći od ovog na slici i još su ti vrata pored. Ako ikako možeš probaj si staviti nešto na pod čisto da dobiješ dojam koliko ti prostora oduzima, jer se obično čini da će ostati više mjesta a ne ostane.

Blu11
07.10.2009., 18:30
Evo, prvo nesto za profesionalca, na sto sam mislila pod ujednacenim elementima

Ovo samo zbog kombinacije boja:

http://img201.imageshack.us/img201/3176/fluxscavolini.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/5986/bild1yl.jpg

Ove 2 su mi mrak :cerek::cerek: Ima li kod nas ovako nečeg? :(

cardar
07.10.2009., 18:38
Meni se ovaj tvoj zid sa kojeg ti šank misli ići čini dost kraći od ovog na slici i još su ti vrata pored. Ako ikako možeš probaj si staviti nešto na pod čisto da dobiješ dojam koliko ti prostora oduzima, jer se obično čini da će ostati više mjesta a ne ostane.

Možda je malo kraći ali nije neizvedivo :top:

Imam puno posla pa će i uređivanje kuhinje vjerojatno sačekati bar mjesec dana a do tad ću doći sa točnim mjerama :D

Aoife
07.10.2009., 19:44
Ove 2 su mi mrak :cerek::cerek: Ima li kod nas ovako nečeg? :(

Ima, Scavolini ima tu zaobljenu varijantu.
Meni je to ružno.

bulthaup
07.10.2009., 19:52
Meni je to ružno.

Zaobljeno, vise onako odvratno.:D

Blu11
07.10.2009., 21:06
Meni je to ružno.

Mislila sam na boju! :cerek::D

Aoife
07.10.2009., 21:23
Boju možeš dobiti bilo gdje, ako ideš na lakirani medijapan. Iverala baš i nema u takvoj boji.

Lefti
08.10.2009., 02:19
Iskreno, sto se ovakve boje tice, ne pase bas u prostoru ma kakav god ti ljubitelj ove boje bio. Htjela sam ljubicastu, dobila doma primjer ove boje i ne pase...nikako da im objasnim da hocu ljubicastu iz plave boje a ne iz crvene (sto je ova sa slike).

Ove sa slike djeluju odlicno, njima sam se ja povodila, ali to je samo zato zbog photoshopa i rasvjete koja je po dnevnom svjetlu nemoguca u stanu, nazalost.

Vidi ovu ljubicastu za koju sam se ja odlucila :cerek:

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/seite_31_nova_prupur_star.jpg

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/20-132_nova_lack_purpur_magn_pros.jpg

-Iva-
08.10.2009., 08:25
Možda je malo kraći ali nije neizvedivo :top:

Imam puno posla pa će i uređivanje kuhinje vjerojatno sačekati bar mjesec dana a do tad ću doći sa točnim mjerama :D

MA nisam misla da moraš dat točne mjeren neg više na to da vodiš računa da ne moraš trbuh uvlačiti kad prolaziš između elemenata i šanka :D

Mislila sam na boju! :cerek::D

Neki dan sam bila u Solidumu i dolje u prizemlju ima dućan di imaju kuhinje valovitih linija a i boja je bilo ljubičastih i svakakvih.

Meni je ova ljubičasta malo pretamna, jedino ak nemaš veeeeliku kuhinju...u tom slučaju blago tebi, oću i ja :mama:

Blu11
08.10.2009., 08:32
Meni je ova boja divna, i baš je plavo-ljubičasta, ultra-violet :) (ili me moj monitor vara). A ovi gornji elementi od stakla... ajme :cerek:
Ja bih je kombinirala s bijelim jer mi je kuhinjica malecka, plus - od dnevne sobe je odvojena samo zidićem u visini donjih elemenata.

florjan
08.10.2009., 10:52
Pozdrav

Prije svega isprike ako je nešto slično bilo već raspravljano jer cca. 130 str. topica je dosta za pregledati

Sa prijateljem se spremam u izradu kuhinje sve je već razrađeno osim rasvjete, supruga bi htjela rasvjetu ispod gornjih elemenata pa me zanimaju vaši savjeti.
Ima li tko iskustava sa svjetlećim dnom gornjih elementa što se prodaje u Elgradu, jest da su skupa ali ukoliko se ugrađuje LED rasvjeta ni ona nije ništa jeftinija, jedino je halogena rasvjeta pristupačnija noona puno jače grije

Svaki savjet i iskustvo je dobro došlo

Pozdrav

murtila
08.10.2009., 10:58
Meni je ova boja divna, i baš je plavo-ljubičasta, ultra-violet :) (ili me moj monitor vara). A ovi gornji elementi od stakla... ajme :cerek:
Ja bih je kombinirala s bijelim jer mi je kuhinjica malecka, plus - od dnevne sobe je odvojena samo zidićem u visini donjih elemenata.

Obožavam ljubičastu, ali isto je ne bi uzela za kuhinju, radije bi obojala zid
doduše to sam i napravila ali samo gredu na stropu od knaufa gdje su sakrivene cijevi od nape :mig:
a i dva manja zida(nasuprotna) u hodniku :)

I ja sam uzela ovu boju iz plave ali malo svjetliju jer sam već prije obojala stolicu u tu
boju /za privremeno rješenje dok ne kupim novi stol i stolice (ah, kad će to bit...:( )
iako više volim onu iz crvene

btw, i te kužine su mi mrak, i po boji, veličini i svemu :mig:

Aoife
08.10.2009., 16:02
Pozdrav

Prije svega isprike ako je nešto slično bilo već raspravljano jer cca. 130 str. topica je dosta za pregledati

Sa prijateljem se spremam u izradu kuhinje sve je već razrađeno osim rasvjete, supruga bi htjela rasvjetu ispod gornjih elemenata pa me zanimaju vaši savjeti.
Ima li tko iskustava sa svjetlećim dnom gornjih elementa što se prodaje u Elgradu, jest da su skupa ali ukoliko se ugrađuje LED rasvjeta ni ona nije ništa jeftinija, jedino je halogena rasvjeta pristupačnija noona puno jače grije

Svaki savjet i iskustvo je dobro došlo

Pozdrav

Ja imam halogenke i zadovoljna sam njima. Grije se ali nije prestrašno, tj. ne bi bilo dobro držati čokoladu na donjoj polici ali je ok za tanjure, začine, kavu isl. Imam duplo dno na gornjim ormarićima, tako da su halogenke nešto odmaknute od police.
Što se tiče ledica, meni osobno je njihovo svjetlo previše neprirodno i "hladno", pogotovo za osvjetljavanje hrane. Neonke su također malo "hladne" - de gustibus. Ove police sa svjetlećim dnom su zakon, ali ako imaš više gornjih elemenata, bankrotirat ćeš.
Ja sam nakon sličnih dilema posvuda stavila halogenke u stanu, zato što mi je njihovo svjetlo ljepše od ovih alternativa.

Kladi
08.10.2009., 19:51
Zaobljeno, vise onako odvratno.:D

:rofl: ti si se totalno otkačil!:D

Dubrovcanka_25
08.10.2009., 20:00
ono sto se meni posebno svidja kod ove gore ultra violet kuhinje (by the way tako se zove parfem od paco rabanna koji ima identicnu boju bocice :)) je kombiniranje MDF korpusa i drva sto nisam mislila da je dobra kombinacija (stovise da neide nikako skupa) no evo ova me slika razuvjerila!

Klappy
08.10.2009., 22:01
Evo jedno malo kompliciranije pitanje. Pošto je na mom području ponuda namještaja po mjeri jako loša, razmišljam se kako to i nebi bio loš biznis. Jeli tko zna kolika su osnovna ulaganja u strojeve za izradu namještaja po mjeri (kuhinje, ormari... ništa kompliciranije), i šta mi točno od strojeva treba. Postoji li gdje kakav tečaj ili slično gdje te barem osnovama nauče, da ne moraš sve radit sistemom pokušaja i pogrešaka.

Znam da sve to nije toliko jednostavno, ali moram nešto pokrenut:D

Lefti
09.10.2009., 00:37
ono sto se meni posebno svidja kod ove gore ultra violet kuhinje (by the way tako se zove parfem od paco rabanna koji ima identicnu boju bocice :)) je kombiniranje MDF korpusa i drva sto nisam mislila da je dobra kombinacija (stovise da neide nikako skupa) no evo ova me slika razuvjerila!

Bilo bi super kad bi se tako zvala boja :top:

Odlicno pase sa drvom, jos bolje sa sivim, ovo sa slike je bila moja prvotna kombinacija ali sam zamijenila ipak s bijelim.
Ljubicasta pase uz sve :cerek:

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/9648c55004.jpg

florjan
09.10.2009., 08:26
Ja imam halogenke i zadovoljna sam njima. Grije se ali nije prestrašno, tj. ne bi bilo dobro držati čokoladu na donjoj polici ali je ok za tanjure, začine, kavu isl. Imam duplo dno na gornjim ormarićima, tako da su halogenke nešto odmaknute od police.
Što se tiče ledica, meni osobno je njihovo svjetlo previše neprirodno i "hladno", pogotovo za osvjetljavanje hrane. Neonke su također malo "hladne" - de gustibus. Ove police sa svjetlećim dnom su zakon, ali ako imaš više gornjih elemenata, bankrotirat ćeš.
Ja sam nakon sličnih dilema posvuda stavila halogenke u stanu, zato što mi je njihovo svjetlo ljepše od ovih alternativa.

Ukoliko nije tajna koje halogenke si stavio tj, gdje su kupljene i koliko Wata i ako nije problem može koja slikica, i kako se ponaša iveral oko samih lampica sada u upotrebi čuo sam da hoće ispucati nakon nekog vremena

Hvala

Pozdrav

bulthaup
09.10.2009., 08:26

Bijelo svjetlo meni nije lose, kad se upali malo za promjenu. Kada bi bilo jedino svjetlo onda bi bilo previse hladno.:)

Aoife
09.10.2009., 10:37
Ukoliko nije tajna koje halogenke si stavio tj, gdje su kupljene i koliko Wata i ako nije problem može koja slikica, i kako se ponaša iveral oko samih lampica sada u upotrebi čuo sam da hoće ispucati nakon nekog vremena

Hvala

Pozdrav

Evo

http://img19.imageshack.us/img19/682/kuhinja03.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/9752/kuhinja04.jpg

Iveral je kao prvog dana, ništa nije ispucalo ili takvo što (običan bijeli iveral). Jedina mana je što je donja polica topla kad se koristi rasvjeta, pa treba malo paziti što tamo stoji.
Žarulje su po 10-20 W nisam sigurna, kupljeno u Schachermayeru, neke standardne za oko 100 kn 3 komada sa trafom.

bulthaup
09.10.2009., 10:49
Stvarno lijepa kuhinja.

Dubrovcanka_25
09.10.2009., 17:46
Bilo bi super kad bi se tako zvala boja :top:

Odlicno pase sa drvom, jos bolje sa sivim, ovo sa slike je bila moja prvotna kombinacija ali sam zamijenila ipak s bijelim.
Ljubicasta pase uz sve :cerek:

http://i439.photobucket.com/albums/qq112/AskaAST/9648c55004.jpg

OMG,ova je jos ljepsa!!!!Savrseno,moram razmislit o ovoj kombinaciji!

cardar
10.10.2009., 20:28

Kakva je to kuhinja u kojoj ženska ispija alkohol i igra igrice na laptopu dok muž vrijedno radi - meni se to ne sviđa :kava:

laella
10.10.2009., 20:36
Kakva je to kuhinja u kojoj ženska ispija alkohol i igra igrice na laptopu dok muž vrijedno radi - meni se to ne sviđa :kava:
:top:
Emancipirana :kava:

cilla
10.10.2009., 21:54
a kakvo je to tek voće i povrće u zdjelama u toj kuhinji? :eek:

sijandraffm
10.10.2009., 23:36

meni se svida:D
(mislim sto ona ispija kavice a muz radi)

-ali mome muzu se ne svida:D

angell15
11.10.2009., 09:48
Ljudi, trebam savjet i pomoc. Kako najbrze i jeftino sloziti malu kuhinju (L oblik, duzina 217x90+60 za hladnjak), zidni elementi visine 90, a da kvaliteta i izgled budu solidni (znaci, nista extra posebno, al ok).? Razmisljao sam da si skiciram kuhinju i onda narucim u nekom drvnom centru tipa Elgrad da mi izrezu materijal, no onda trebam jos zvati nekog stolara da to poslozi, pa me zanima dal netko zna koliki bi bili troskovi za drvo u ELgradu + stolar za slaganje elemenata? Aparate bi kupio sam posebno...Jel mogu u Elgradu ili nekom drugom drvnom centru slozit i pripremit elemente tako da ih sam mogu doma montirati? Koliko to poskupljuje uslugu rezanja? Hvala

Kladi
11.10.2009., 10:02
..Jel mogu u Elgradu ili nekom drugom drvnom centru slozit i pripremit elemente tako da ih sam mogu doma montirati? Koliko to poskupljuje uslugu rezanja? Hvala

o tome smo nedavno već pričali odvdje. ne možeš ti doći k njima sa nacrtom kuhinje koju želiš, a da oni vade mjere iz toga. ti sam moraš izvaditi mjere iz te željene kuhinje (i to točno u dlaku!!!) i to naručiš od njih. oni ne preuzimaju odgovornost za krivo-ne krivo izmjerene dijelove, već za rezanje i kantiranje.

ako ne znaš sam - preostaje ti stolar ko i nama, običnim smrtnicima.

angell15
11.10.2009., 10:23
Hvala...Znam da ste vjerojatno o tome pisali, al tesko je sad procitati svih 136 stranica...Znaci ja sve izmjerim tocno koliko treba i dal mi oni obrade drvo da ja mogu doma sam sloziti kuhinju ili ipak to jos zahtjeva neko vece znanje i strucni alat? I koliko bi otprilike kostalo drvo i obrada?

Aoife
11.10.2009., 11:19
U Elgradu dakle samo izrežu i kantiraju iveral na komade u dimenzijama koje im ti daš. Cijene iverala imaš na njihovom web-u, vodi računa da iveral dolazi u pločama određenih dimenzija (piše tamo) pa moraš kupiti cijelu ploču ili eventualno pola bez obzira na to koliko trebaš materijala. Rezanje košta 20% cijene materijala, a za kantiranje piše cijena po metru, uglavnom to ispadne red veličine cca 10% materijala.
Daske koje dobiješ ne treba dodatno obrađivati ako su dobro izračunate i nemaš specijalnih zahtjeva, i teoretski je dovoljna samo bušilica za to složiti iako mislim da u praksi rijetko kad prođe bez pile (u kuhinji stalno treba zaobilaziti neke cijevi isl.).

Ipak, ja se ne bih u to upuštala ako nemaš baš nikakvog iskustva ili nekog da pomogne. Pritom mislim manje na samo sastavljanje a više na izračun dimenzija dasaka, pogotovo jer u kuhinji ima puno nepoznanica za nekog bez iskustva tipa koliko sudoper treba biti udaljen od ovog ili onog, koliko perilica treba biti udaljena od ovog ili onog... Hoću reći, lako je nešto previdjeti i naručiti krive dimenzije dasaka, a onda se možeš fućkati.

Kladi
11.10.2009., 14:47
Ipak, ja se ne bih u to upuštala ako nemaš baš nikakvog iskustva ili nekog da pomogne. Pritom mislim manje na samo sastavljanje a više na izračun dimenzija dasaka, pogotovo jer u kuhinji ima puno nepoznanica za nekog bez iskustva tipa koliko sudoper treba biti udaljen od ovog ili onog, koliko perilica treba biti udaljena od ovog ili onog... Hoću reći, lako je nešto previdjeti i naručiti krive dimenzije dasaka, a onda se možeš fućkati.

upravo tako! ako nikada nisi radio nešto takvo i nisi u struci (ili ni blizu) - prepusti to nekome tko zna. znam da košta al koštalo bi te i da ti zezeneš nešto u narudžbi rezanog materijala ako to krivo naručiš. .....pa onda opet sve iznova...

babus
11.10.2009., 20:34
Pozdrav svima!

Molim za pomoć....
Roditelji su kupili mali stan ( krletku) od 30 m2, stan ima i spavaću sobu što znači da je kuhinja minijatura, spojena je s dnevnim boravkom. E, tu sad nastaje problem...kako u tako malom prostoru napraviti lijepu i funkcionalnu kuhinju i da to vizualno izgleda savršeno :)
Obzirom da ste mnogima pomogli s vašim savjetima, evo i ja molim za sugestije.
http://www.imagesforme.com/show.php/728803_Slikakuhinje.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/728802_DSC0252.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/728801_DSC0251.jpg

Dubina lijevog zida je 59 cm
Širina kuhinje 186 cm
Desni zid 417 cm
Dubina pločica do parketa 120 cm

Zanemarite boju, stavljena je nabrzaka, za stol nema pretjerano mjesta pa sam mislila da bude šank, iako nisam pretjerano sigurna u to je li to najbolje rješenje. Ne sviđa mi se što je štednjak tik uz elemente, tj. do pećnice. Sugestije dobrodošle....
Htjela bih da je kuhinja bijela ili neki bijeli hrast, tj. da je cijela temeljna boja u stanu bijela jer je zbilja mali prostor.

mrs. kaby
11.10.2009., 21:12
@angell15, definitivno slušaj savjete kladionice i Aoife! pa čak da i pogodiš dimenzije, treba znati sve to složiti jer najčešće ljudi krivo misle da ti oni zbuše sve rupe! apsolutno ti ništa ne zbuše (u Elgradu ni pante ne buše), a probušiti rupu na način da ti budući element ima iole okomite stranice (i uopće da sliči elementu :mig:) nije nimalo lako i jaaaako je teško izvedivo bez dodatnih pomagala.

cilla
11.10.2009., 21:20
@babus

ja sam bila podstanar u takvommalom stanu koji je imao spavaću sobu, i znam koliko malo mjesta ostaje onda za dnevni boravak a time i kuhinju. ja ssam tad imala samo malo veći kuhinjski blok, samo sa ringom i malim frižiderom .

pa mi se stoga čini da na tvom nacrtu ima previše elemenata za taj prostor jer ne znam koliko ti onda ostaje prostora za dnevni boravak.

osim toga ne možeš imati kuhinju u U i imati samo 60 cm razmaka između, to je zbilja premalo
i moja kuhinja sada je mala i ja sam je produžila na parket, ali razmak mi je 135 cm. mislim da je 100 cm minimum koji mora biti da bi se mogla kretati po toj kuhinji i vaditi normalno stvari iz elemenata.

šank kao stol nije loša ideja zbog malog prostora, to sam napravila i ja, i za sada me služi sasvim dobro dok se ne odlučim kupiti stol i stolice.
u slučaju šanka za element u šanku do zida moj prijedlog je da napraviš tako da se otvara prema sobi i stavi onaj mehanizam otvaranja na dodir pa se na prvi pogled niti ne vide da su to vrata elementa. tako ćeš dobiti još jedan ormarić za stvari, ako se s obzirom na malu kuhinju ne može napraviti kutni element.

iako bi ja na tvom mjestu napravila kuhinju u L kako i idu pločice do kraja, ali bi u nastavku stavila stol uz zid. i to možeš samo tako da produžiš radnu plohu.
ili polukružni stol kao nastavak radne plohe od kuhinje

što se tiče pećnice u visokom elementu, meni osobno u tako malim kuhinjama takvi elementima ne pašu. možda je bolje da ostviš klasično samo donje i gornje elemente, a time ćeš dobiti još malo više radne plohe koje i nemaš previše

i sviđa mi se odabir boja, za manje prostore jesu bolje svjetlije boje

Kladi
11.10.2009., 22:00
Pozdrav svima!

Molim za pomoć....

bok, babus!

ne znam živiš li sama, kuhaš li svakodnevno i tak to....

1. da li bi bila dovoljna ploča s 2 kuhala?

2. može li u kut stati okrugli sudoper, a ploča za kuhanje tu gdje je sada sudoper?

3. je li planirana suđerica?

4. pretpostavljam da je frižider ispod pećnice?

Aoife
11.10.2009., 22:06
@babus

Ni ja nisam sigurna da tu stane tolika kuhinja, a 60 cm je stvarno mali razmak između elemenata (za ugodan rad i normalno otvaranje aparata trebalo bi 90).
Ako ostaneš pri tom obliku, savjetovala bih da malo ujednačiš gornje elemente i da ih staviš samo na stražnji zid (nedavno smo imali raspravu o tome, bila bi puno ljepša kuhinja), a osobno nisam ni ljubitelj ovih okruglastih poličastih završetaka.

Evo primjer još jednog stana od 30ak m2 sa jako malom ali prekrasnom kuhinjom (od forumašice leonidas)

http://img8.imageshack.us/i/kuhinja.jpg/
http://img37.imageshack.us/i/ploiceukuhinji.jpg/

babus
12.10.2009., 07:39
Hvala što ste se tako brzo javili...
Cilla
Šank (ako se odlučimo na tu varijantu) će ulaziti na parket jer je, naravno, 60 cm premalo, ali gubim dragocjenog dnevnog boravka. O 'produženoj radnoj plohi ' koja bi služila kao stol sam i ja razmišljala.
Također, opcija da bude klasični štednjak također dolazi u obzir. Iako sam željela postići da kuhinja ima cjelinu, tj. da ju ne razbijam s štednjakom.
Kladionica
Stan je za prvu ruku namjenjen sestri...a valjda će kuhati...postoji opcija da bi pod starije dane roditelji preselili u taj stan. Ne znam može li stati sudoper u kut, a štednjak na desni zid, uzet ćemo i tu opciju u razmatranje.
Suđerica je planirana u samim nacrtima, iako nemam pojima gdje bi stala.
Tako je, frižider je ispod pećnice.

Aoife
Slažem se s tobom da gornje elemente treba ujednačiti, niti ja nisam ljubitelj ovih okruglastih završetaka.
Nažalost, ne mogu trenutačno otvoriti kuhinju od forumašice Leonidas jer sam na poslu, imamo neke kakti zabrane. Budem doma.

Poslikat ću cijeli prostor s dnevnim boravkom tako da si možete barem približno predočiti o kolikom se prostoru radi.

bulthaup
12.10.2009., 12:08
Babus,

Mozda elementi sanka mogu biti plici od normalnih.

babus
12.10.2009., 13:30
Ako bi se išlo na varijaciju šanka, svakako bi bili elementi u njemu, mogu i plići. Šank bi imao svrhu i stola za blagovanja, ako to mogu uopće tako nazvati, ne znam vidi li se iz slike da je ploča šanka duža od elemenata, tako da kada sjedneš imaš gdje s nogama. Nisam pametna ići li na šank, koji bi na neki način odvojio kuhinju od boravka, ili da se stavi neki stol ili produžena zaobljena ploča pa da taj prostor bude jedna cjelina.

Kris79
12.10.2009., 14:25
@babus,

necu ti savjetovati kako da izvedes tu kuhinju, jer vjerujem da ces ovdje dobiti mudrije savjete iskusnijih, samo par natuknica o cemu bi ja zasigurno puno razmisljala da sam u tom prostoru i da planiram kuhinju sebi:

- da li ti je peć na povišenom doista bitna? ja bi taj dio žrtvovala za veći frižider s ledenicom. osobno mi veliki prostor za zamrzavanje puno znaci. peć bi ugradbenu ili ne stavila ispod ploče. dio iznad friža bi zatvorila elementima

- vjerovatno bi sa svim elementima isla do stropa tj do najvise moguce tocke, da iskoristim sto vise zida, i gore trpala stvari koje ne koristim svaki dan

- gornje elemente bi podijelila na 2 etaze: gornju, koja bi isla iznad frizidera i ostali elementi prate njenu donju liniju i donju, koja bi bila iste visine (cak i pod cijenu da njihova donja linija zavrsava nize od standarda). tako da u biti imas 2 reda gornjih elemenata. kao sto rekoh, ovi gornji se otvaraju rjeđe i oni glume spajzu.

- prostor koji si ti planirao/la ispod ploce za elemente bi preselila ispod sanka

- na zidu vidim otvor za ventilaciju, pretpostavljam da to diktira polozaj za kuhanje, ako ne zelis da ti se cijevi razvlace iznad svih elemenata

- da li je napa nuzna? prostor je tako i tako mali. kolko god napa jaka bila, osjetit ce se. radije bi to iskoristila za element. ne znam, mozda grijesim.

- sudoper bi okrenula na drugu stranu. kad spojis dio za cjeđenje s onim kutom radne povrsine, dobijes ipak malo vise prostora za pripremu hrane.

- sank bi napravila tako da dio (polovica otprilike) bude zatvorena elementom koji bi se otvarao s ove strane s koje imamo pogled u kuhinju (gledajuci sliku, to je donji desni) a ovaj cijeli lijevi cosak bi ostavila otvoren da se ima kud s nogama, i da sa 3 strane mogu sjesti 3 osobe. s time da ja nisam ljubitelj oblina (ali samo kad su kuhinje u pitanju) pa bi to bila kockasta/pravokutna daska, produzetak tog elementa.

- police koje su kod tebe oble i zavrsavaju gornje elemente bi makla i umjesto toga, a na istom mjestu bi stavila nekoliko obicnih, ravnih, malo debljih i tezih polica, ne znam ima li poseban naziv za njih, izgledaju kao da izviru iz zida.

evo to su neka moja ramisljanja, nakon gledanja prostora. naravno, sve ovisi o zeljama i potrebama korisnika kuhinje... ukusima itd.

evo jos par primjera koketiranja s malim prostorom. ne nuzno kao sugerirano rjesenje, vec kao inspiracija za pronalazak vlastitog:

http://www.wongseearchitect.com/USERIMAGES/Newtown%20Kitchen_CC%20crop.jpg

http://www.digsdigs.com/photos/Multifunctional-luxury-Kitchen-Studio-by-Fendi-2-554x415.jpg

http://www.affordableapartmentaccommodationsinvancouver.c om/Studio-Kitchen.jpg

http://www.josephkinginteriors.co.uk/images/spens%20studio%20kitchen.jpg

http://manhattanstays.com/apt_files/W71-studio-kitchen.JPG

http://www.wifrontdoorhousing.org/Images/property_photos/lower%20studio%20kitchen.JPG

http://www.harrington-court.co.uk/images/StudioKitchen2HAB.jpg

http://s3.amazonaws.com/materialicious/images/trousdale-residence-by-swiftleeoffice-m.jpg?1239389680

http://s3.amazonaws.com/materialicious/images/lasc-studio-kitchen-project-photographed-by-laura-stamer-m.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_jzVJ7urb7Tk/Sp-jUjIVlsI/AAAAAAAAA8Q/Ztd55K3z4EQ/s320/studio+kitchen.jpg

Old fart
12.10.2009., 22:01
Ja se ne bi ljutio kad bi ove slike završile na mini kuhinjama:P

Amaranta
12.10.2009., 23:22
Babus,
ja bi pećnicu stavila ispod radne plohe, a umjesto te povišene pećnice bi stavila neki pošteni frižider sa zamrzivačem u donjem dijelu. Grozna mi je pomisao da se moram saginjati svaki puta kada idem nešto uzeti iz frižidera. S druge strane, pećnica se ne koristi tako puno kao frižider pa je to ipak manje saginjanja ako je dolje. Kao što je rekla i Kris79, i ja bi stavila element iznad frižidera, a gornje elemente bi podijelila u dva reda. Te gornje elemente bi stavila samo na taj jedan zid da ne bude pretrpano. Ocjeđivač sudopera bi stavila u kut.

babus
13.10.2009., 07:32
Vjerojatno ćemo ići na klasičan štednjak, gornje elemente ćemo staviti samo na jedan zid. Za hladnjak još moramo odlučiti iako sam pristaša većeg.
Slažem se sa svime što ste predložili.
Šank ćemo morati odbaciti jer previše ulazi u dnevni boravak. Jučer mjerili, ostaje svega 2.5 m do kraja zida, a na toj strani je predviđeno da dođe dvosjed...jedino da se priključci za tv i ostalo prebacuju na drugu stranu zida, a to mi je uf.....
Stan je kupljen takav kakav je i pretpostavljam da bi mom tati bilo muka da ide nekaj raštemavati u novom stanu... nije više tako mlad, zdravlje ga ne služi kao prije, a i previše je uređivao stanova u svom životu ( selili se 4-5 puta) i svaki od njih je renovirarao od plafona do poda. Znate o čem pričam...
Nacrtat ću neke nove opcije kuhinje u krletci pa stavim fotkice.

danci
13.10.2009., 08:24
Ljudi zna li iko kako mogu crtež iz Alna sačuvati i staviti ga ovdje. Nikako ne mogu tamo naći način da sačuvam crtež. A htjela bi vam ga pokazati hehe

sly47
13.10.2009., 08:28
da li je napa nuzna? prostor je tako i tako mali. kolko god napa jaka bila, osjetit ce se. radije bi to iskoristila za element. ne znam, mozda grijesim.

Ja bih napu obavezno ostavila. Imam mali stan od 30 kvadrata i nemogu zamisliti kako bi bilo da nema nape. Nisu samo mirisi nego i te pare koje su jos veci problem i od kojih vlaga odlazi po plocicama i elementima. A prostor kuhinje ti koliko vidim nije blizu prozora.
A napu mozes staviti teleskopsku ili podugradbenu i imat ces i iskoristivosti u tom elementu.

Drugi stvar koju bih stavila su okomiti ujednaceni ormari do stropa. I zbog vizualnog izgleda i zbog iskoristivosti prostora. A i trosak ce biti manji.
A kuhinja nece imati izgleda kao da je natrpana elementicima nego ce ciniti cjelinu. A na te gornje police stavljas ono sto ne koristis cesto.

crvenkapica33
13.10.2009., 08:35
Ljudi zna li iko kako mogu crtež iz Alna sačuvati i staviti ga ovdje. Nikako ne mogu tamo naći način da sačuvam crtež. A htjela bi vam ga pokazati hehe

kad nacrtaš, odi na gumb Fullscreen (ono gdje piše alno pa plannning, 3d+colours, fullscreen, print) i onda gore imaš opciju save fullscreen - sejvat ti na kompu kao jpeg

danci
13.10.2009., 08:39
kad nacrtaš, odi na gumb Fullscreen (ono gdje piše alno pa plannning, 3d+colours, fullscreen, print) i onda gore imaš opciju save fullscreen - sejvat ti na kompu kao jpeg

AAAAAA
hvala, hvala, super nije mi palo na pamet da tamo i pogledam. Dobijete moju kuhinjicu popodne

Hannuma
13.10.2009., 10:10
Ej ljudi. Jeli itko od Vas ikad vidio tapetu preko koje ide staklo izmedju gornjih i donjih kuh.elemenata?

Kris79
13.10.2009., 10:24
Ej ljudi. Jeli itko od Vas ikad vidio tapetu preko koje ide staklo izmedju gornjih i donjih kuh.elemenata?

ovo?

http://yfrog.com/enkuhtapetaj

Aoife
13.10.2009., 10:30
Ja bih napu obavezno ostavila. Imam mali stan od 30 kvadrata i nemogu zamisliti kako bi bilo da nema nape.

Kak to misliš 30 kvadrata :misli:
Sjećam se da sam vidjela kuhinju.. Poveću spavaću.. Solidan hodnik.. Dnevni.. to sve u 30 kvadrata :confused:
U svezi glede nape nemam što reć, meni osobno to samo smeta :raspa:

sly47
13.10.2009., 10:43
:rofl:

Ti si vidjela stan u kojem zivimo i taj ima 60 kvadrata. U ovom malom smo zivjeli a sad ga rentamo. I radi se o istoj zgradi :D

Jel jasnije? :raspa:

Hannuma
13.10.2009., 10:44
ovo?

Je!!!! Oćeeeeeem i jaaaaaaa!!!:D

Kris79
13.10.2009., 11:03
Je!!!! Oćeeeeeem i jaaaaaaa!!!:D

viš. neki imaju foldere sa slikama golih teta/dečkiju, ja imam folder(e), mnogo njih, sa lijepim interijerima.
svak nad nečim slini. :cerek:

hannuma draga, ne znam gdje sam to nasla, neki stranjski sajt.
al imam načelnu ideju kako bi se to izvelo.

uzmeš fototapetu neku, (viđe tu http://www.velmax.hr/galerija/komar_foto_tapete.asp) odrežeš ju na željene dimenzije i prikeljiš staklo preko. ono o kakvom imamo i topik :p. nadam se da bi to islo tako.

bulthaup
13.10.2009., 11:04
Neki imaju oboje.:mig:

Hannuma
13.10.2009., 11:54
viš. neki imaju foldere sa slikama golih teta/dečkiju, ja imam folder(e), mnogo njih, sa lijepim interijerima.
svak nad nečim slini. :cerek:

hannuma draga, ne znam gdje sam to nasla, neki stranjski sajt.
al imam načelnu ideju kako bi se to izvelo.

uzmeš fototapetu neku, (viđe tu http://www.velmax.hr/galerija/komar_foto_tapete.asp) odrežeš ju na željene dimenzije i prikeljiš staklo preko. ono o kakvom imamo i topik :p. nadam se da bi to islo tako.

Ma legendarno! :zubo:

Baš tako sam si i ja to zamislila. Misliš da tapeta mora biti foto tapeta? Ja sam mislila skoknit do Mebla i tamo pokupit neku... Ima još negdje gdje bi mogla pogledat?
U ovom slučaju, znači, mora ići prozirno staklo, nikako lakobel. Nadam se da će bit izvedivo, jer samo konačno dobila viziju!!! :rofl:

Dadushka
13.10.2009., 12:14
imate u lesnini lijepih foto tapeta.. dobili prije nekih 3 tjedna.. ja sam gledala jednu dimenzija 366x254, košta 450kn..

babus
13.10.2009., 12:19
Sly 47, da, prozor je na suprotnom zidu. Budemo stavili neku zgodnu napu. Davno sam stanovala u 25-30 m2, mislim da je mojim roditeljima tada napa bila širom otvoreni prozor.:D

Kris79
13.10.2009., 12:50
Ma legendarno! :zubo:

Baš tako sam si i ja to zamislila. Misliš da tapeta mora biti foto tapeta? Ja sam mislila skoknit do Mebla i tamo pokupit neku... Ima još negdje gdje bi mogla pogledat?
U ovom slučaju, znači, mora ići prozirno staklo, nikako lakobel. Nadam se da će bit izvedivo, jer samo konačno dobila viziju!!! :rofl:

jok. zašto bi bila foto, moš šta oš (ja bi npr bila originalna pa nasla fotku velike rezolucije i odnjela u neki studio da mi to razvuku na dimenziju koja mi treba ;) ).

mene samo brine ovo sa običnim staklom.

Hannuma
13.10.2009., 13:42
jok. zašto bi bila foto, moš šta oš (ja bi npr bila originalna pa nasla fotku velike rezolucije i odnjela u neki studio da mi to razvuku na dimenziju koja mi treba ;) ).

Originalna ideja, nema šta!:top:

Obično staklo...hm..neznam, koliko sam čitala na temi staklo, nebi smio bit problem, pogotovo jer nemam u planu plinski štednjak, već samo strujni!

danci
13.10.2009., 18:50
E evo mene nešto sam uspjela nacrtati.Naravno pošto nisam u ovome najbolja nije ni baš najbolje napravljeno. Tu su skoro dvije iste skice samo u različitim bojama. U bit mislila sam napraviti kombinaciju ovih boja.
http://img301.imageshack.us/img301/2796/37796772.th.jpg (http://img301.imageshack.us/i/37796772.jpg/)
http://img63.imageshack.us/img63/8122/ku1.th.jpg (http://img63.imageshack.us/i/ku1.jpg/)

Struja i voda su mi već određeni pa tu ne mogu puno izmišljati. Gornji kut neće onako stršati jednostavno nisam našla niži dio. Ni dojni desni kut neće bit prazan (naravno opet moja nesposobnost). Pa recite šta mislite naravno prihvaćam sve savjete

Kladi
13.10.2009., 19:23
Nadam se da će bit izvedivo, jer samo konačno dobila viziju!!! :rofl:

jel to nakon psihoterapije ovdje?:cerek:

Amaranta
13.10.2009., 19:55
E evo mene nešto sam uspjela nacrtati.Naravno pošto nisam u ovome najbolja nije ni baš najbolje napravljeno. Tu su skoro dvije iste skice samo u različitim bojama. U bit mislila sam napraviti kombinaciju ovih boja.
http://img301.imageshack.us/img301/2796/37796772.th.jpg (http://img301.imageshack.us/i/37796772.jpg/)
http://img63.imageshack.us/img63/8122/ku1.th.jpg (http://img63.imageshack.us/i/ku1.jpg/)

Struja i voda su mi već određeni pa tu ne mogu puno izmišljati. Gornji kut neće onako stršati jednostavno nisam našla niži dio. Ni dojni desni kut neće bit prazan (naravno opet moja nesposobnost). Pa recite šta mislite naravno prihvaćam sve savjete

Ja bi makla gornje elemente s desnog zida. Znam da to znači da ima manje skladišnog prostora, al meni je tak ljepše :cerek:. Ak već moraju biti ti elementi na desnoj strani gore onda ne bi stavila na kraj onu otvorenu policu.
Al u svakom slučaju, bit će to lijepa kuhinjica :)

Amaranta
13.10.2009., 19:56
E da, i onaj kut kod šanka bi zatvorila

Kladi
13.10.2009., 21:08

pa i lacobel nije ništa drugo nego obično staklo.

Hannuma
14.10.2009., 08:41
jel to nakon psihoterapije ovdje?:cerek:

Nego šta je! :D

Nikako nisam mogla odlučit šta ću sa zidom, jer pločice ne idu.
Pa sam onda mislila bojat zid i stavit staklo...al to mi bilo preobično...:cerek:
Onda sam mislila stavit drvenu zidnu oblogu, pa mi nije najbolje sjelo uz moju kuhinju iako mi u Dan Kuchenu super izgleda....:ne zna:
E onda je netko (poljubim ga u čelo) na forumu napisao da misli stvait tapetu i preko staklo... :misli: Ma reko idem si probat nacrtat to u 3d-u..i ....:s To je to!!!!

Kris79
14.10.2009., 09:36
tapetu i preko staklo... :misli: Ma reko idem si probat nacrtat to u 3d-u..i ....:s To je to!!!!

hannuma, nemoj me ubit, sad sam trazeci nesto deseto naletila na ovo i sjetila se tebe:

http://www.epigram.si/?page_id=73

nisam proucavala o cem se tocno radi.. to ostavljam tebi, ali lijepo izgleda :)

Aoife
14.10.2009., 10:11
Ima jedna firma u Solidumu koja radi takve kerefeke sa staklom. Pretpostavljam da bi ispalo preskupo kao obloga za cijelu kuhinju, ali zašto ne pitati.

murtila
14.10.2009., 10:27
hannuma, nemoj me ubit, sad sam trazeci nesto deseto naletila na ovo i sjetila se tebe:

Nisam ni ja baš proučavala ali dobro je znati :mig:

Evo baš vidim da rade sa Prostoramom, a ja sam se baš mislila kako je napravljeno to staklo (te tapete sa staklom) na svim tim prekrasnim stanovima

Evo si mi ti odgonetnula :D

Hannuma
14.10.2009., 11:05

O sunce ti poljubim!!!! :tuctuc:

Upravo je to efekt koji tražim, a možda je puno jednostavnije od tapeta, pa stakla... Ma evo ti na :grli:

Hannuma
14.10.2009., 12:09
Ima jedna firma u Solidumu koja radi takve kerefeke sa staklom. Pretpostavljam da bi ispalo preskupo kao obloga za cijelu kuhinju, ali zašto ne pitati.

Znaš možda o kojoj je točno firmi riječ?

Aoife
14.10.2009., 13:28
Na žalost ne sjećam se, ali mislim da se nalaze u onom "slijepom crijevu" gdje je Kare, par dućana ispred Kare-a. Osim stakla unutra se nalazi i neki kupaonski namještaj. Tako je bar bilo prije pola godine, nadam se da ih nije dokačila recesija.

danci
14.10.2009., 14:35
Ja bi makla gornje elemente s desnog zida. Znam da to znači da ima manje skladišnog prostora, al meni je tak ljepše :cerek:. Ak već moraju biti ti elementi na desnoj strani gore onda ne bi stavila na kraj onu otvorenu policu.
Al u svakom slučaju, bit će to lijepa kuhinjica :)
Hvala za komentar. I meni je ljepše bez njih al sam ipak popustila potrebi za više skladišnog prostora. Ipak mi je mali stančić. Ubiti su sigurni samo ovi pravo elementi dok još razmišljam o elementima koji će biti lijevo. Već sam napisala da se nisam baš najbolje snašla u programu i da sigurno neće biti "rupa" u kutu kao i da će gornji kut biti iste visine kao i ostali elementi. Hvala puno za komentar

Kladi
14.10.2009., 15:06
O sunce ti poljubim!!!! :tuctuc:

Upravo je to efekt koji tražim, a možda je puno jednostavnije od tapeta, pa stakla... Ma evo ti na :grli:

eto vidiš....stresovi su prošlost, nečiji tuđi problem! ti možeš sve riješiti ovdje i bez stresa!

meni je najljepša:) ova s paprikama....nekak mi nije orhideja baš za kuhinju, al dobro, neću o ukusima sad...

Kris79
14.10.2009., 15:23
E evo mene nešto sam uspjela nacrtati.

par ideja s moje strane..

ako vec imas friz (znas visinu buduceg) onda nekako ujednaciti gornje
elemente u odnosu na njega. da prate njegovu najvisu tocku... tako nekako, ne znam jel to izvedivo s obzirom na visinu; ujednaciti ih u svakom slucaju, jer na skici (mozda je tako ispalo radi nesnalazenja u programu) ispada neuredno.

desni elementi: ako bas mora, neka budu logican slijed ovih koji stoje ravno, bez zavrsetka s otvorenim policama.
ja osobno bi tu 2 dugacke debele police cijelom duzinom radne plohe /za kosare, zacine, knjige-kuharice. kojesta - al to sam ja :)

sank je samo dodatni element ili planirate sjediti za njim?

danci
14.10.2009., 19:16
http://img70.imageshack.us/img70/2584/kkk1r.th.jpg (http://img70.imageshack.us/i/kkk1r.jpg/)
evo malo sam dovela u red. Što se tiče hladnjaka još uvijek ga nemamo, a i još razbijamo glavu o njegovoj veličini. Al zbog svoje visine ne smijem dizati uviše ostale elemente. Što se tiče šanka tu je naviše jer sam ja željela ladice pa smo ih tu ugurali. Još se premišljam jel mi stanu barske stolice

Maya_78
15.10.2009., 09:44
pitanje:
da li bi se teoretski (ali da šljaka u praksi iako znam da nije najpametnije rješenje, ali...) mogla ploča za kuhanje (po)staviti ispod prozora u slučaju da se radi o indukcijskoj? i da onda nema nape ;)?

Hannuma
15.10.2009., 10:51
eto vidiš....stresovi su prošlost, nečiji tuđi problem! ti možeš sve riješiti ovdje i bez stresa!

meni je najljepša:) ova s paprikama....nekak mi nije orhideja baš za kuhinju, al dobro, neću o ukusima sad...

E pa da se osvrnem malo...

Želim se zahvalit svima koji su mi ovih dana pomagali, idejom, komentarom ili jednostavno riječju utjehe. Zaista Vam hvala od srca, ni ne znate koliko mi je to značilo....u ključnim momentima mi je dalo snage i rješenje u trenutku moje dezorjentiranosti.

Ljubim Vas i grlim sve! :grli:

Kladiona, kod mene će ta slika ja mislim bit sličnija nekoj apstrakciji, nego voćekima.

Kladi
15.10.2009., 14:07
Kladiona, kod mene će ta slika ja mislim bit sličnija nekoj apstrakciji, nego voćekima.

to mi je i inače bolje i ljepše!:top:

elegant
16.10.2009., 13:48
to mi je i inače bolje i ljepše!:top:

kod mene uz frižider visi Van Gogh :rofl:

Kladi
16.10.2009., 21:13

s uhom ili bez?:confused: ajd da vidimo....stavljaj sliju. :mig:

ombia
17.10.2009., 10:15
Neki imaju oboje.:mig:

:D

Nemam napu. Bilo je premisljanja da/ne, ali kako kuhinja ima divovski prozor blizu spareta i kako je odvojena hodnikom od ostalog stana (nigdje se ne sire mirisi), nisam zeljela prostor zakrciti napom kad mi ne treba. Nemam ni gornje elemente na toj strani, znaci nista se ne smoci. Prostorija time izgleda puno veca nego je.

cilla
17.10.2009., 10:21

s uhom ili bez?:confused: ajd da vidimo....stavljaj sliju. :mig:

hoćemo vidjet slike cijele kuhinje?
kad se samo sjetim koliko planova je bilo za tu kuhinju a slike na kraju nije bilo :(

elegant
17.10.2009., 14:03
hoćemo vidjet slike cijele kuhinje?
kad se samo sjetim koliko planova je bilo za tu kuhinju a slike na kraju nije bilo :(

nećete :mig:

Dubrovcanka_25
17.10.2009., 14:30
ovo?

Mozda s rizikom da ispadnem prava plavusa,ali mene malo ova fotka buni...
Jeli ovo neka mini pecnica ili maxi mikrovalka pa da ovako lijepo jednako izgledaju u ugradbenom stupu?
Meni bi tako trebalo u kuhinji izgledat kad ono bacila pogled na dimenzije aparata koje kupujem:
pecnica 595 x 595 x 515 a mikrovalna 382 x 595 x 320...hmmm
Tko ima ovako ugradjene aparate u kuhinji molim fotke,tu mora da onda oko mikrovalne dolazi neki okvir u boji korpusa kuhinje ili sta vec.....
Ta ugradbena mikrovalna kosta ko sv. Petra kajgana (skoro ko pecnica!!:confused:),ali kako mi treba svaki centimetar radne povrsine ne zelim da mi stoji negdje na pultu i zauzima dragocjeni prostor....
Negdje sam vidjela da obicne samo stave u "rupu" povise elemenata,to mi je malo ruznjikavo rjesenje...

crvenkapica33
17.10.2009., 15:07
@Dubrovcanka - bilo je na ovom topicu, evo od mare21 http://img205.imageshack.us/img205/9942/mdsc05913resizekx5.jpg

a za ovu rupu s mikrovalnom, ima rješenje - element s podizajućim vratima - tako da kad nije u funkciji spustiš i izgleda ko ormarić. evo tog elementa na primjeru što smo crtali mirelli (m. jel kuhinja gotova? :mig:) http://i31.tinypic.com/2m3flvp.jpg

Dubrovcanka_25
17.10.2009., 15:26
Vidjela sam tu hvaljenu kuhinju od mare21 (dala sam si truda i procackala dosta unatrag :p) ali je fotka dosta tamna pa se i ne vidi dobro,no izgleda da je u nje ista velicina pecnice i mikrovalne, a mene zanima izvedba kad su aparati razliciti! Ja sam se odlucila za onu pecnicu zapremnine 60l,tako velike mikrovalke ne rade! :(
Kako ja cesto koristim mikrovalnu,lijena bi bila za otvarat i zatvarat ta vrata,nakraju bi ona non stop stala tako u zraku...tako da to otpada...
a komod,sta da ti kazem....:ne zna:

elegant
17.10.2009., 15:34
u kuhinjama s el do plafona za zatvorit taj element sa podiznim vratima trebaju lojtre :rofl:

Ovo je jedan od svijetlih primjera gdje bu to prošlo

tiliw
17.10.2009., 18:16
Mozda s rizikom da ispadnem prava plavusa,ali mene malo ova fotka buni...
Jeli ovo neka mini pecnica ili maxi mikrovalka pa da ovako lijepo jednako izgledaju u ugradbenom stupu?
Meni bi tako trebalo u kuhinji izgledat kad ono bacila pogled na dimenzije aparata koje kupujem:
pecnica 595 x 595 x 515 a mikrovalna 382 x 595 x 320...hmmm
Tko ima ovako ugradjene aparate u kuhinji molim fotke,tu mora da onda oko mikrovalne dolazi neki okvir u boji korpusa kuhinje ili sta vec.....
Ta ugradbena mikrovalna kosta ko sv. Petra kajgana (skoro ko pecnica!!:confused:),ali kako mi treba svaki centimetar radne povrsine ne zelim da mi stoji negdje na pultu i zauzima dragocjeni prostor....
Negdje sam vidjela da obicne samo stave u "rupu" povise elemenata,to mi je malo ruznjikavo rjesenje...

ne vidim koji je proizvođač u pitanju ali su u pitanju ili dvije pečnice ili pečnica i ugradbena mikrovalna

kod mene u kuhinji pečnica i ugradbena mikrovalna nisu jedna iznad druge(mikrovalna mi je u stupu a pečnica u doljnjim elementima jer mi dubina stupa nije dozvoljavala da u njega ugradim i pečnicu) ali sam svejedno uzela ugradbenu mikrovalnu

istina da je jako jako skupo ali vizualno mi je jedino to bilo prihvatljivo
nikako nisam htjela da mi strši na radnoj ploči i zauzima prostor kojeg ionako nemam previše a varijanta sa rupom u koju se stavi mikrovalna mi je bila ružna

neznam na koju marku ciljaš ali electroluxsove ugradbene mikrovalne super izgledaju izgledaju a spadaju među jeftinije ...oko 3 000 kn
ja sam uzela i pečnicu i mikrovalnu od istog proizvođača i izgledaju ko blizanke :)

Dubrovcanka_25
17.10.2009., 19:20
Ja uzimam sve od Boscha,po dizajnu su blizanke ali po velicini je bome mikrovalka mladja sestra! :)
Tiliw,koja ti je dubina tog stupa? O tome nisam uopce razmisljala,u mene su oba 595,pretpostavljam da je to manje vise standardizirano...

tiliw
17.10.2009., 20:08
Ja uzimam sve od Boscha,po dizajnu su blizanke ali po velicini je bome mikrovalka mladja sestra! :)
Tiliw,koja ti je dubina tog stupa? O tome nisam uopce razmisljala,u mene su oba 595,pretpostavljam da je to manje vise standardizirano...

stup mi je dubine 33 cm tako da sam još morala vodit računa i o dubini ugradbene mikrovalne...našla sam samo par modela koji su toliko plitki a da mi stane veliki tanjur bez problema

ako je kod tebe riječ o standardnom stupu onda nemaš nikakvih problema sa dubinom

Tinnka
19.10.2009., 08:38
bok ljudi, da li možda znate gdje napraviti (ili nabaviti) po mjeri umetak za beštek za ladicu

Aoife
19.10.2009., 10:35
Tinnka, tog ima u Elgradu, Schachermayeru, Iverpanu i sličnim mjestima. Umetci su u nekoliko različitih veličina sa ravnim plastičnim rubom na završetku, pa se taj rub odreže koji cm po potrebi da sjedne točno u tvoju ladicu.

Dubrovcanka_25, ne kužim zašto bi mikrovalna i pećnica trebale biti iste veličine? Vidjela sam ohoho lijepih kuhinja gdje nisu istih dimenzija mikrovalna i pećnica, i ne mislim da bi bile išta ljepše da su ove bile jednake. A neki drugi razlog mi pogotovo ne pada na pamet :ne zna:

Tinnka
19.10.2009., 10:51
Hvala Aoife

sijandraffm
19.10.2009., 11:32
na kojoj stranici je kuhinja od mare21 ???

crvenkapica33
19.10.2009., 11:41
@tinka, imaš u casi - drveni. oko 200 kuna.

onako su pomični krajevi da možeš prilagoditi svojoj ladici.

crvenkapica33
19.10.2009., 11:45
@sandraffm evo: http://www.forum.hr/showpost.php?p=18278354&postcount=3468

inače, postala je mislim na slikicama stanova više slika.

tiliw
19.10.2009., 12:12
Dubrovcanka_25, ne kužim zašto bi mikrovalna i pećnica trebale biti iste veličine? Vidjela sam ohoho lijepih kuhinja gdje nisu istih dimenzija mikrovalna i pećnica, i ne mislim da bi bile išta ljepše da su ove bile jednake. A neki drugi razlog mi pogotovo ne pada na pamet :ne zna:

ja sam shvatila da dubrovčanki nije toliko bitna visina pečnice i mikrovalne jer mikrovalna koliko ja znam je uvijek malo niža od pečnice

nego da je stvar u širini a to se rješava sa ugradbenim mikrovalnima koje su onako lijepo kompaktne i isto široke kao i pečnica....a ako su od istog proizvođača onda su i istog izgleda

ja imam ugradbenu mikrovalnu i ona je veličine ko i svaka obična dakle nama ništa više prostora iznutra...samo ima tu kao masku koja joj daje taj moderan izgled i širinu pa lijepo paše sa pečnicom

znači da ne izgleda ovako
http://www.dom.com.hr/images/kategorije/kategorija_414/kuhinja.jpg

nego ovako
http://www.oblici.hr/admin/images/upload/kuhinje/velike/RP_GW+Fronta_SUN_01.jpg

isto ima i mare 21
http://img205.imageshack.us/img205/9942/mdsc05913resizekx5.jpg

Tinnka
19.10.2009., 12:15
vidjeti ću, hvala na savjetima

Aoife
19.10.2009., 13:16
ja sam shvatila da dubrovčanki nije toliko bitna visina pečnice i mikrovalne jer mikrovalna koliko ja znam je uvijek malo niža od pečnice

Pa koliko ja znam, sve ugradbene mikrovalne su standardne širine, isto kao i pećnice, pa ne znam u čemu je problem :ne zna:

saudadde
19.10.2009., 13:23
Pozdrav svima.
Ima li tko iskustva sa kuhinjama iz Mercatonea? Zena nam je napravila nacrt - kuhinja je 3 m, s radnom plocom debljine 6 cm, visoki sjaj, ladice, ne ormarici i ispalo je 16 tisuca kuna. Neznam je li to previse? Kako biti siguran u kvalitetu ?

Kris79
19.10.2009., 13:45
Pozdrav svima.
Ima li tko iskustva sa kuhinjama iz Mercatonea? Zena nam je napravila nacrt - kuhinja je 3 m, s radnom plocom debljine 6 cm, visoki sjaj, ladice, ne ormarici i ispalo je 16 tisuca kuna. Neznam je li to previse? Kako biti siguran u kvalitetu ?

cini mi se da je cijena realna, ali puno ovisi o sitnicama koje ne vidis: vodilice, pante, ručke... ne znam koliko su fleksibilni po tom pitanju, koliko ste izbora imali uopce?

najblize 'iskustvu' kod njih je da su nam napravili ponudu za nasu kuhinju. sreli smo kod njih u salonu izlozbeni primjerak, svidio nam se dizajn... i sjeli pa popricali sa zenom.

nije mi se svidjelo par stvari:

- rok isporuke (vise od 40 dana)
- cinjenica da korpus imaju gotov (elemente po duljini) i samo ih kombiniraju u prostor. ako ima viska prostora, pokriju maskom
- cinjenica da nismo mogli birati ni vodilice, ni rucke ni nista tog tipa
- cijena 9500 + montaza i dostava ekstra

sve to za kuhinju 2,93 duzine, ne posebno zahtjevan prostor.

na kraju smo se odlucili za domaceg majstora koji nam je za daleko manje novaca napravio sve po mojim skicama. dovezao, montirao, prikljucio aparate i napravio sto stvari koje mu nisu u opisu posla.

enivej, moj ti je prijedlog da uzmes taj nacrt i da odes kod nekog jos (uzmi bar 2-3 ponude) i trazi izracun za ISTO to. pa usporedi.
to je samo sto se tice cijene.

a pitanje montaze i prikljucenja aparata je druga prica... nama je bilo bitno da dobijemo sve u paketu, jer tim poslovima nismo vični.

Tinnka
19.10.2009., 14:20
mislim da ću nešto nać od ovoga što će mi odgovarati:
http://www.elgrad.hr/okovi/08%20Zicani%20i%20prateci%20program.pdf

(link sam stavila ako će netko još tražiti ovako nešto)

D-2
19.10.2009., 14:20
mi smo cijeli stan opremili za 30-ak tisuća kuna dečki došli sve postavili i gotovo....sve točno onako kako smo si i zamislili....još sam i i preporučio na par mjesta i isto tako tko god da se odlućio za njih svi su prezadovoljni...kolko sam ih shvatio pokrivaju cijelu hrvatsku a izbor materijala im je neogranićen mi se nismo mogli odlućiti za boju kad mi je na stol istresao oko stotinjak uzoraka....baš sam neki dan dao sestri na Hvaru broj rekla je da su se dogovorili naćelno preko mail-a i telefonom i dolaze po točne mjere kroz koji dan....oni su iz nekog mjesta kraj Osijeka a radili su meni u Gospiću.,rekli su da su i u Zagrebu nešto opremali.,ja sam ih slao u Otočac i u Zadar.,sve su riješili za 2-3 tjedna od naruđbe

tiliw
19.10.2009., 14:35
Pa koliko ja znam, sve ugradbene mikrovalne su standardne širine, isto kao i pećnice, pa ne znam u čemu je problem :ne zna:

čekamo dubrovčanku da nam pojasni:mig:

dakle...
ugradbene mikrovalne širinom su iste ko pečnice
po visini su u pravilu malo niže ...sada možda neki proizvođači ima i visinom iste :ne zna:
a zapremninom su puno manje od pečnice.....ko obična mikrovalna

dubrovčanka jel problem širina, visina ili zapremnina

saudadde
19.10.2009., 14:43
Hvala kris79 na odgovoru.

Ali gdje pogledati kuhinje po mjeri, a da nije kod privatnika. On ne zeli kod privatnika, kaze da nikad ne mogu napraviti kao tvornica, a ja neznam gdje otici osim Mebla i Lesnine, ali bojim se cijena.

Ima li tko prijedlog? Eh, da i u vezi Lesnine - rade li po mjeri i jesu li odnos cijene i kvalitete realan?

PS Svidja mi se kuhinja od mare1. Nisam mogla naci informaciju gdje ju je ona dala raditi?

sly47
19.10.2009., 14:59
mare je radila kuhinju kod duplića i koliko se sjecam kao i ja nema bas pohvalno iskustvo.

Inace da razjasnis pojmove :

1. ovo sto si gledala u mercatoneu nije kuhinja po mjeri vec industriska kuhinja. Ona dolazi takvih standardnih dimenzija kakvih dolazi i kao sto je receno ostatak se zapuni blendama. Dakle nema sad da bi ti neke elemente koji nisu tvornicki standard. Zato se i zovu industrijske. One jesu po mjeri u smislu da ih sam slazes sto se tice rasporeda elemenata i tako inih mogucnosti i tako ih prilagođavas svoom prostoru.

2. kuhinje po mjeri salonske - eh to su kuhinje bas ko mjjeri. dakle postoje neki standardi ali njih mozez mjenjati. Recimo ja sam trebala dubinu gornjih elemenata 45 a u tom salonu a i opcenito mislim je 30. Isto se popunjava blendama mislim neke stvari pogotovo ako si limitiran dimenzijama nekih podizaca i sistema i sl. (dakle saloni tipa kult, duplici, mesaric i ini drugi ....)

3.kuhinje po mjeri stolaraske - dakle stolar radi na princip ko i kod salona po mjeri samo mislim da on moze jos vise ako je dobar stolar napraviti nestandardnih stvari.

Mozda sam nes fulala al generalno to je razlika. cisto da razlikujes sto znaci to "po mjeri".

muukigirl
19.10.2009., 15:02
@D-2 ajd daj mi kontakt tih dečki na pm.. ja sam iz OS i muku mučim s kuhinjom..
trebam 190cm elemenata, korpus iveral, fronte mdf visoki sjaj, od toga 2 ladice 40cm i jedan onaj izvlačni element od 30cm..
prva procjena mi došla na 9.762,66kn, pa vi meni recite jesam li ja luda ili je to previše?!?
(dakle SAMO donji elementi, gore je polica duga 150cm)

crvenkapica33
19.10.2009., 15:05
mare1 je mislim u dupliću radila. to je nešto ko privatnik :zubo: ali po mjeri.

ove industrijske, hm, npr: kika ima industrijske od raznih tvornica, cadoro isto (surađuju s 50-ak tvornica), dan kuchen (pogledaj na sajtu), škugor-studio drži haecker i noblessu (dobro, oni nisu najjeftiniji na svijetu, ali se da složit nešto) - u stvari, prošetaj po solidumu i velesajmu pa provjeri - ovo sam nabacala par koji su mi prvi pali na pamet.

moj savjet ti je da probaš sama u alnu npr. nacrtati kuhinju kakvu bi željela pa od salona do salona po ponude. :ne zna:

saudadde
19.10.2009., 15:08
mare je radila kuhinju kod duplića i koliko se sjecam kao i ja nema bas pohvalno iskustvo.

Inace da razjasnis pojmove :

1. ovo sto si gledala u mercatoneu nije kuhinja po mjeri vec industriska kuhinja. Ona dolazi takvih standardnih dimenzija kakvih dolazi i kao sto je receno ostatak se zapuni blendama. Dakle nema sad da bi ti neke elemente koji nisu tvornicki standard. Zato se i zovu industrijske. One jesu po mjeri u smislu da ih sam slazes sto se tice rasporeda elemenata i tako inih mogucnosti i tako ih prilagođavas svoom prostoru.

2. kuhinje po mjeri salonske - eh to su kuhinje bas ko mjjeri. dakle postoje neki standardi ali njih mozez mjenjati. Recimo ja sam trebala dubinu gornjih elemenata 45 a u tom salonu a i opcenito mislim je 30. Isto se popunjava blendama mislim neke stvari pogotovo ako si limitiran dimenzijama nekih podizaca i sistema i sl. (dakle saloni tipa kult, duplici, mesaric i ini drugi ....)

3.kuhinje po mjeri stolaraske - dakle stolar radi na princip ko i kod salona po mjeri samo mislim da on moze jos vise ako je dobar stolar napraviti nestandardnih stvari.

Mozda sam nes fulala al generalno to je razlika. cisto da razlikujes sto znaci to "po mjeri".

Hvala ti puno! Upravo to me je i zbunjivalo. Znaci tako stvari stoje...

Mislim da bi meni odgovarale salonske. Znaci da je po mojim mjerama i da ih proizvodit tvornica. Jesam li dobro shvatila?

Jos samo da znam gdje otici. Muz nece stolara, kaze da to nije to, a ja necu da mi ostaju 'rupe' i da ih samo zatvore. Ako imas vremena... zasto duplic ne valja? Kuhinja izgleda lijepo na slici.:ne zna:

crvenkapica33
edit: to što ti je sly napisala smo razradile prije jedno mjesec dana :zubo: potražit ću post

znači, sve se prilagođavaju mjerama tvoje kuhinje, ukoliko nisi limitirana recimo dubinom elemenata kao gore spomenuta forumašica :zubo: koja je donje elemente morala imati pliće od industrijskih.

dakle industrijske po mjeri su prilagođene u tvom prostoru u potpunosti, ali ladica npr. može biti samo 60, a ne 64. ova 4 se sakrije maskom.

Kris79
Hvala kris79 na odgovoru.

Ali gdje pogledati kuhinje po mjeri, a da nije kod privatnika. On ne zeli kod privatnika, kaze da nikad ne mogu napraviti kao tvornica, a ja neznam gdje otici osim Mebla i Lesnine, ali bojim se cijena.

Ima li tko prijedlog? Eh, da i u vezi Lesnine - rade li po mjeri i jesu li odnos cijene i kvalitete realan?

PS Svidja mi se kuhinja od mare1. Nisam mogla naci informaciju gdje ju je ona dala raditi?

ja bih rekla da je on u pravu - nikad majstor ne napravi kao tvornica, ponekad, cesto, napravi i bolje. no nije to sad tema.

po mjeri radi vecina salona IMHO :ne zna: (duplić? mesarić? kult?), iskreno ne znam jer se nismo previse raspitivali.

ali kad smo odlucivali koga odabrati, u uzem izboru nam je bio jedan ducan na velesajmu, i to iskljucivo radi stava: ne, ne zelimo da nam vi donesete mjere za kuhinju, mi cemo doci i uzeti ih kako bismo bili sigurni da cemo sve dobro napraviti - bez obaveze. dakle samo za ponudu :s

svaka cast. ovi u mercatoneu se nisu ni potrudili pitati na kojoj su udaljenosti prikljuci, nego samo "jel vise desno, ili vise lijevo"?

meni je stav majstora, karizma, nesto jako bitno. osjecaj da se s onim ko mi prodaje razumijem, da ne trebamo previse objasnjavanja. :ne zna: to sam imala samo s nasim majstorom i ovima;
ne znam kako se zove ducan, ali prodaju cucine lube. s obzirom na dizajn i kvalitetu, cijenom su vrlo vrlo povoljni.

sto se lesnine tice... opet, iskustva osobnog nemam, ali ljudi koje pozam su nesto narucivali, i sve je bilo ok s proizvodima cash&carry; ostalo, sve sto se cekalo, pogotovo kuhinje - kasnjenje s isporukom, i po 2 mjeseca. :ne zna:

u kvalitetu ne sumnjam, vidjela sam proizvode. ali ne znam koliko su se voljni potruditi da budes zadovoljan.

crvenkapica33
19.10.2009., 15:14
evo našla sam:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=22488909&postcount=5063

sly47
19.10.2009., 15:18
kris nemoj misliti da je taj stav uvijek garancija. Nama je zena bila mrak i ljubazna i svas nes al je zeznula tamo gdje je najvise trebalo biti ok. I kaj onda stav znaaci :ne zna:

A inace svi saloni dolaze na izmjeru. A mislim da to rade i oni malo bolji koji prodaju industrijske (tipa haker).
Ti dođes sa okvirnim mjerama i na temelju toga se radi plan kuhinje. I onda na temelju toga dobivaš ponudu koju moras platiti ili u cjelosti ili djelomicno da bi oni zapravo dosli na izmjeru. I onda se jos ta ponuda dorađuje po potrebi :mig:
Mislim da niti jedan salon ne izlazi na izmjeru prije uplate i cvrste odluke da ces kod njih kupiti. :ne zna:

Za mercatone znam da ne dolaze i ne montiraju nikako aparate.