PDA

View Full Version : Izrada kuhinja - ideje, nacrti, komentari

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

miss_djurdja
16.03.2010., 13:52
Hvala svima na lijepim komentarima!!!

A što se tiče mikrovalne....nju inače koristim jako malo,pa mi je bilo glupo davati lovu na to,ovak ću si kupiti neku jeftiniju,koja će dobro poslužiti za ono što mi treba...al zato nisam štedila na ostalim ueđajima.

Old fart
16.03.2010., 14:10
Hvala svima na lijepim komentarima!!!

A što se tiče mikrovalne....nju inače koristim jako malo,pa mi je bilo glupo davati lovu na to,ovak ću si kupiti neku jeftiniju,koja će dobro poslužiti za ono što mi treba...al zato nisam štedila na ostalim ueđajima.

Pametno , a i to se vidi iz načina kako je "uglazbljena" kuhinja , jednostavna ,laka za čistiti ,pretpostavljam da su i okovi kvalitetni.
Ja sam lud za kvalitetnim hardwerom ,uglavnom alatom ,ali isto tako ne bacam novce za alatom koji koristim rijetko ,a za ono što koristim stalno biram najbolje ..:top:

Old fart
16.03.2010., 14:15
Evo sad vidim da su u Elgradu dobili novu radnu ploču....baš onakvu kakvu ja tražim. Samo molim Boga da imaju takvu i zidnu oblogu! :moli:
http://www.elgrad.hr/component/option,com_catalogue/ci,230/Itemid,31/

Elgrad prodaje iverale od firme Egger , a što se tiče obloge ,nije mi asno na šta misliš ili kako tvoj stolar to rješava ,naime ima više načina sa potpuno istim završnim izgledom (pitanje kaj je iznutra)..

miss_djurdja
16.03.2010., 15:01
Pametno , a i to se vidi iz načina kako je "uglazbljena" kuhinja , jednostavna ,laka za čistiti ,pretpostavljam da su i okovi kvalitetni.
Ja sam lud za kvalitetnim hardwerom ,uglavnom alatom ,ali isto tako ne bacam novce za alatom koji koristim rijetko ,a za ono što koristim stalno biram najbolje ..:top:

Dobro pretpostavljaš....ni na tom nismo štedili!! :)

Kladi
16.03.2010., 15:11
Alo ekipa, long time no see! :) Poseban pozdrav kladioni i jedan mali tips: imam slike kolača iz zvonca!!!! Stvaljam čim stignem.

ooooooo:grli: falila si mi! vidim.....kuhinja te još uvijek kolje, riješit ćeš.....
kolač...pazi da te ne optuže za reklamu, gazdarice zvonca!:D

tomo&tona
16.03.2010., 15:56
Forum.hr - lifestyle -stanovanje -interijeri - Uvod u Interijere (**Pretraži prvo ovdje**) - uređenje...prva poslije toga :lol:
ili ovdje (http://download.cnet.com/ALNO-AG-Kitchen-Planner/3000-2131_4-10400750.html)

Thanx :top:

Old fart
16.03.2010., 16:04
Thanx :top:

The pleasure is all mine :cerek:

Danny1
16.03.2010., 16:15
Evo sad vidim da su u Elgradu dobili novu radnu ploču....baš onakvu kakvu ja tražim. Samo molim Boga da imaju takvu i zidnu oblogu! :moli:
http://www.elgrad.hr/component/option,com_catalogue/ci,230/Itemid,31/

Ja sam ISTO TO tražila mjesecima!!!!!!!!! I bila u Kiki i dobila isti odgovor kao i Ti ca. XX.000 kn za radnu ploču i zidnu oblogu!!!!SAMO radnu ploču i oblogu - BEZ kuhinje...!!! Inače - istu tu radnu ploču imaš za kupiti 100 m dalje - u BAUHAUS-u za ca. 300-400 kn po dužnom metru:confused:! Međutim, ja zidnu oblogu niti nakon nekoliko mjeseci traženja u tom dekoru (američka jabuka) nisam našla. Na kraju sam u Elgradu kupila radnu ploču "maslina" a za zid uzela isti taj materijal samo tanji-onaj od kojeg se rade fronte.To je bilo prije 2 mjeseca, tada nisu imali zidnu oblogu u dekoru koji ti tražiš. možda ćeš imati više sreće nego ja:mig:

stefanjuk77
16.03.2010., 16:32
stefanjuk77,tako sam nešto vidjela na netu da radi stolarija Knapić iz Pleternice.

Hvala Poison5, ovo je pravi tip kuhije za mene! Nema oštrih kuteva ni rubova!

stefanjuk77
16.03.2010., 16:47
Bok! Jednom sam pronasla ovu kuhinju, ali ne znam tocno gdje. Sacuvala sam slike, no stranicu i proizvodjaca nisam. Ako netko slucajno naleti, molim neka ostavi link od stranice!

http://i461.photobucket.com/albums/qq337/stefanjuk77/113_14.jpg

http://i461.photobucket.com/albums/qq337/stefanjuk77/200_9.jpg

zbilja nitko nije naletio na ovu?

Old fart
16.03.2010., 17:21
Knapić ili Kult..

crvenkapica33
16.03.2010., 17:47
oblu kuhinju od knapića ima jedna forumašica (ima još jedna, ali njena nije obla, koliko se sjećam):

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20711409&postcount=4638

_Alena_
16.03.2010., 19:14
Bok svima,
Evo promijenila sam raspored i maknula vutrinicu i stakleni pult i približila hladnjak pultu i sudoperu. Mikrovalnu sam stavila kao samostoječu na pult.
Kako vam se čini:
http://www.flickr.com/photos/15732924@N00/4435237806/
http://www.flickr.com/photos/15732924@N00/4434463021/
http://www.flickr.com/photos/15732924@N00/4435237856/
Pozdrav!

ja bi stavila ugradbeni frizider. gdje je zid stavila bi uz duz samo visoke elemente, ispod prozora sudoper, a plocu za kuhanje bi ostavila kako je i sada.
meni se ovakvi frizideri ne svidjaju ali znamo ukusi su razliciti :D

poison5
17.03.2010., 07:35
Alena i ja tako mislim,onda bi to bila savršena kuhinja.
Što se frižidera tiče ima ih prelijepih ali nekako su teško uklopivi sa ovim visokim elementima.I nikako mi ne idu ubačeni usred kuhinjskih elemenata.

Danny1
17.03.2010., 08:26
Ja sam ISTO TO tražila mjesecima!!!!!!!!! I bila u Kiki i dobila isti odgovor kao i Ti ca. XX.000 kn za radnu ploču i zidnu oblogu!!!!SAMO radnu ploču i oblogu - BEZ kuhinje...!!! Inače - istu tu radnu ploču imaš za kupiti 100 m dalje - u BAUHAUS-u za ca. 300-400 kn po dužnom metru:confused:! Međutim, ja zidnu oblogu niti nakon nekoliko mjeseci traženja u tom dekoru (američka jabuka) nisam našla. Na kraju sam u Elgradu kupila radnu ploču "maslina" a za zid uzela isti taj materijal samo tanji-onaj od kojeg se rade fronte.To je bilo prije 2 mjeseca, tada nisu imali zidnu oblogu u dekoru koji ti tražiš. možda ćeš imati više sreće nego ja:mig:

PARDON!!!!!!!! Nije u Elgrad-u već u IVERPAN-u kupljena ploča i zidna obloga!!:rolleyes:

http://i43.tinypic.com/qnlmw9.jpg
http://i42.tinypic.com/2uj0av4.jpg
http://i44.tinypic.com/6tmr6w.jpg

sorry...........upravo sam... konačno..... uspjela se udubiti u problematiku stavljanja slikica....... no kako to smanjiti ??????????????? OPROSTITE MI!!!!!

Inače, kuhinja nije još skroz gotova.... ima nekih sitnih izmjena. A suđerica....hm.....super pere, pa dok je tako-štršat će ona ovakva bijela......(možda ju zakamufliram sa crnom folijom). A poloca pored sudopera je u međuvremenu promjenjena-sada je od sitog materijala kao radna ploča/zidna obloga. Pa kad naučim smanjivati slike stavim tu sliku a i ostatka kuhinje....

Lyda
17.03.2010., 09:40
stvarno vrlo lijepa kuhinja:top:!
drvo daje toplinu crnilu, fora je ova polica sa biljkama, i sudoper je odličan (blanco?)
perilica suđa-ovo s folijom bi puno pomoglo ili samoljepiva crna tapeta
a da prodate perilicu u oglasniku i kupite ugradbenu:zubo:?

Danny1
17.03.2010., 09:48
stvarno vrlo lijepa kuhinja:top:!
drvo daje toplinu crnilu, fora je ova polica sa biljkama, i sudoper je odičan (blanco?)
perilica suđa-ovo s folijom bi puno pomoglo ili samoljepiva crna tapeta
a da prodate perilicu u oglasniku i kupite ugradbenu:zubo:?

Puno hvala! Ova kombinacija je zaista ispala odlična - hladna crna i toplo drvo. Ove su slike slikane navečer, po danu ima puno dnevnog svjetla i zaista sam zadovoljna kako je kuhinja isplala! Ideja s prodajom perilice je dobra, no perilica je stara već. ca. 6 godina (!) a pere fantastično (Bosch). Ne znam baš da netko želi kupiti tako staru stvar:ne zna: Svakako ću kupiti ugradbenu (vanjska ploča crna već ju čeka:)), i bit će opet Bosch.... za koji mjesec.....
Da - sudoper je Blanco!

artoni
17.03.2010., 10:46
Kako se određuje cijena mjerenja i montaže kuhinje? Postoji li neko okvirno pravilo prema kojem stolari naplaćaju izračun mjera za materijale i kasniju montažu?

fasinain
17.03.2010., 13:52
Danny1: odlicna kuhinja :top:

Danny1
17.03.2010., 15:09
Danny1: odlicna kuhinja :top:

HVALA!!!!! Baš je lijepo čuti pohvale.....:mig:

bulthaup
17.03.2010., 15:19
Danny1, Vrlo lijepa kuhinja.

Danny1
17.03.2010., 15:44
Danny1, Vrlo lijepa kuhinja.

eeeeeee sad sam zaista počašćena: od vlasnika jedne savršene kuhinje dobiti pohvalu nije mala stvar!!! Što naravno ne znači da mi ostale pohvale nisu jednako drage, no tvoja mi se kuhinja urezala u sjećanje....!!!:)

Inače, moram sada svakako pohvaliti sve ljude ovdje! Naime, čitam Vas već jako, jako dugo i uz pomoć svih ovdje iznesenih informacija, iskustva, znanja, ideja..... složila sam ovu svoju kuhinju!!! HVALA!!!!:s

bulthaup
18.03.2010., 13:00
eeeeeee sad sam zaista počašćena: od vlasnika jedne savršene kuhinje dobiti pohvalu nije mala stvar!!! Što naravno ne znači da mi ostale pohvale nisu jednako drage, no tvoja mi se kuhinja urezala u sjećanje....!!!:)

Inače, moram sada svakako pohvaliti sve ljude ovdje! Naime, čitam Vas već jako, jako dugo i uz pomoć svih ovdje iznesenih informacija, iskustva, znanja, ideja..... složila sam ovu svoju kuhinju!!! HVALA!!!!:s

Nisam ni ja ocekivao da ce mi se toliko svidjeti crna kuhinja, ali sto neko rece u kombinaciji sa drvetom, bas lijepo izgleda.

Meni je ovaj forum toliko drag, bas zato, sto ima puno ljudi sa dobrim ukusom.

Drago mi je da smo ti pomogli.

marty_19
18.03.2010., 16:38
i ja vas čitam (obožavam interijere, ali baš ne postam...:)
ali ova kuhinja od danny 1 mi je preodlična...(zanemarit ću bijelu perilicu ;))

LennaDU
18.03.2010., 17:31
ima li kakav online program ili site gdje mogu "projektirati" kuhinje?

Danny1
18.03.2010., 18:49
i ja vas čitam (obožavam interijere, ali baš ne postam...:)
ali ova kuhinja od danny 1 mi je preodlična...(zanemarit ću bijelu perilicu ;))

Puuuuuuuno hvala!!!! Baš me vesele sve ove pohvale!!!! A perilica mi je stvarno best frendica :rofl: - zove se Božica!!! Nemrem ju izbacit........

Ah da: Imaš dobar potpis:top:

elllena
21.03.2010., 10:33
Ljudi, molim vas za mišljenje!
Kuhinja je bijela, visoki sjaj. Gornje elemente bi digla 60 cm od radne ploče i išli bi do plafona. Kuhinjska napa će biti teleskopska na izvlačenje i htjela sam da i ona bude na toj visini,tako da je sve u jednoj ravnini. Kuhinjska ploča će biti plin-struja. Majstor mi je dao preporuku da gornji element s napom još malo odignem od ploče za kuhanje. meni se to naravno ne sviđa, htjela bi sve u jednoj ravnini. pa sad što vi mislite? Rekao je da je to blizu ploče za kuhanje,zbog topline.

Kladi
21.03.2010., 11:03
Kuhinja je bijela, visoki sjaj. Gornje elemente bi digla 60 cm od radne ploče i išli bi do plafona. Kuhinjska napa će biti teleskopska na izvlačenje i htjela sam da i ona bude na toj visini,tako da je sve u jednoj ravnini. Kuhinjska ploča će biti plin-struja. Majstor mi je dao preporuku da gornji element s napom još malo odignem od ploče za kuhanje. meni se to naravno ne sviđa, htjela bi sve u jednoj ravnini. pa sad što vi mislite? Rekao je da je to blizu ploče za kuhanje,zbog topline.

ja sam inzistirala na ovome kako ti želiš, nisam uvažila sugestiju stolara i čini mi se da sam tu pogriješila...

samo toliko :kava:

elllena
21.03.2010., 11:09
ja sam inzistirala na ovome kako ti želiš, nisam uvažila sugestiju stolara i čini mi se da sam tu pogriješila...

samo toliko :kava:

Uništila ti se napa ili?

Old fart
21.03.2010., 11:16
Mmmm ...da on je naravno u pravu ,zbog plina..da si izabrala indukciju...za plin je neophodno najminimalnije 60 cm ali ,70-75 je optimum , međutim postoje nape koje su sakrivene unutar elementa pa ti ne kvare izgled ,pogotovo dok ne rade ...to bi ti ja preporučio :D
http://www.segar.hr/product/image/1006644/ScrignoHiPXA56.jpg?1240580179

Sanja :o)
21.03.2010., 21:13
A sad molim pomoć u vezi radne ploče....naime, kao šta neki od vas već znaju, ja imam magnolija kuhinju i wenge radnu ploču. E pa ta wenge radna ploča me UBI!:cerek: I sad je ja oću mjenjat u drvenu, sa istom takvom zidnom oblogom.

S obzirom da razmišljamo o wenge radnoj ploči, zanima me, zašto kažeš da te ubi?

FFE
22.03.2010., 01:30
prelistavajuci danas dwell casopis, naidjoh na zanimljivost koju htjedoh s vama podijeliti (ne znam da li je ovo pravo mjesto za to, i ne znam da li ste upozanti s dwellom), i koju nadjoh i na njihovom online izdanju: lego-otok u kuhinji :D

lego-otok (http://www.dwell.com/articles/lego-island.html)

nisam sigurna da bih ga stavila u svoju kuhinju, ali mi je dalo ideju za neke druge stvari. inace obozavam ove otoke i planiramo ga uskoro ugraditi i u nasu kuhinju.

@boxer, meni je bas odlicno :cerek:
@bababa, jako mi se svidja. :cerek:

bubica1
22.03.2010., 09:46

majstor prodaje patke 100% , pa nikada nemas satima otvoren plamen na stednjaku a da padela nije na njemu....
gornjim elementima ce vise smetati isparavanje i kondenzacija vode nego temperatura

bubica1
22.03.2010., 09:49
Kako se određuje cijena mjerenja i montaže kuhinje? Postoji li neko okvirno pravilo prema kojem stolari naplaćaju izračun mjera za materijale i kasniju montažu?

materijal kosta koliko kosta, tu nema puno pomoci. niti stolari nemaju neke lude rabate kod dobavljaca

izradu/montazu obicno naplacuju po vrlo vrlo ne fer paravilu a to je da cijena materijala x 1.0-1.2 su ruke
sto ce reci npr: ako u kuhinji imas puno skupoga okova ( podizaci, staklo/aluminij fronte, ladice sa mekim zatvaranjem.... ) sto moze jaaaaako poskupiti cijenu da samim time stolar naplacuje vise svoj rad, totalno pede...ski

Lyda
22.03.2010., 10:44
majstor prodaje patke 100% , pa nikada nemas satima otvoren plamen na stednjaku a da padela nije na njemu....
gornjim elementima ce vise smetati isparavanje i kondenzacija vode nego temperatura

mi smo npr. napu instalirali 75 cm od radne površine-jer tako piše na uputama za montažu
vjerujem da je ta uputa napisana s razlogom...
ako je napa na "najjače" može se kod otvorenog plamena npr. dogoditi "usisavanje" topline/plamena dok masnoća isparava tj. može doći do samozapaljenja para iste
to je manje vjerojatan događaj, međutim "to be on the safe side" proizvođači se moraju ograditi uputom i naputkom navedene visine

nitko ne brani da se napa montira niže od previđenog ali se onda tako montira na vlastitu odgovornost

pure evil
22.03.2010., 11:32
preslatko mi je ovo s legićima,i ova vješalica,već sam ju bila tu vidla na nekoj temi na forumu,kolko znam dosta je skupa :zubo: (ako sam dobro zapamtila)

tj.fora je ovo ako si obožavatelj legića :cerek: ili ti ili bolja polovica :cerek:

FFE
22.03.2010., 13:08
jel' da je fora? :D ovi su potrosili 20000 lego koclica. inace, muz mi je rekao da je vidio slike gdje su ljudi radili kucista za PC-e od legica. :rofl:

i ja sam si zapikirala tu vjesalicu. :rofl: bas sam rekla, kak' mi je odli8cna vjesalica, i pomislial sam kako bi mi bila super u kuci. :o

cova
22.03.2010., 13:47
materijal kosta koliko kosta, tu nema puno pomoci. niti stolari nemaju neke lude rabate kod dobavljaca

izradu/montazu obicno naplacuju po vrlo vrlo ne fer paravilu a to je da cijena materijala x 1.0-1.2 su ruke
sto ce reci npr: ako u kuhinji imas puno skupoga okova ( podizaci, staklo/aluminij fronte, ladice sa mekim zatvaranjem.... ) sto moze jaaaaako poskupiti cijenu da samim time stolar naplacuje vise svoj rad, totalno pede...ski

a šta reči kada nekome računaš rad i dostavu i montažu za nekih 60% od cijene materijala i onda svejedno ispadneš preskup jer naravno postoji netko ko če i za čavle raditi pa taj dobije posao.

mene samo zanima zar ljudi koji daju raditi namještaj po mjeri ili samo traže ponudu od nas koji to radimo,misle da je jednostavno napraviti nacrt,izvuči krojnu listu,sklopiti sve elemente i na kraju to sve smontirati kod njih.

ja mislim da nije i da bi bilo fer da se to znanje pošteno plati naravno netreba pretjerivati sa cijenom.

a oni bi u stvari htijeli da im kuhinja bude talijanskog dizajna sa najboljim okovima i materijalima i naravno da im cijena bude kao u Primi ili Lesnini,na to mislim one jeftine poljske kuhinje ili oni blokovi po 999 do 1800 kn..

ljudi dajte se malo spustite na zemlju.

pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz.:D

Hannuma
22.03.2010., 14:12
PARDON!!!!!!!! Nije u Elgrad-u već u IVERPAN-u kupljena ploča i zidna obloga!!:rolleyes:

http://i44.tinypic.com/6tmr6w.jpg

sorry...........upravo sam... konačno..... uspjela se udubiti u problematiku stavljanja slikica....... no kako to smanjiti ??????????????? OPROSTITE MI!!!!!

Inače, kuhinja nije još skroz gotova.... ima nekih sitnih izmjena. A suđerica....hm.....super pere, pa dok je tako-štršat će ona ovakva bijela......(možda ju zakamufliram sa crnom folijom). A poloca pored sudopera je u međuvremenu promjenjena-sada je od sitog materijala kao radna ploča/zidna obloga. Pa kad naučim smanjivati slike stavim tu sliku a i ostatka kuhinje....

Ovo je upravo ono šta ja tražim!!!! :s Daj mi sad ponovi, di je šta točno kupljeno, koliko sam shvatila, to je radna ploča iz bauhausa??? A zidna obloga iz iverpana, maslina?

Hannuma
22.03.2010., 14:19
S obzirom da razmišljamo o wenge radnoj ploči, zanima me, zašto kažeš da te ubi?
Pa evo pokušat ću bit precizna....
Ako želiš u životu otkazat sve druge radnje i hobije i imat za zadatak samo jednu stvar, a to je: Kako očistit radnu ploču i održat je čistom dvi i po minute, ti samo naprid! :zubo:
Moja ima cca 4 i po metra i ja dok dodjem s jednog kraja na drugi, ovaj prvi je VEĆ prljav. I vjeruj mi, ne pretjerujem....valjda ti je dovoljna činjenica, da je ja idem mjenjat nakon samo 3-4 mjeseca korištenja, a vizualni identitet cijele kuhinje mi se bazirao na tamnoj radnoj ploči....:cerek:

Hannuma
22.03.2010., 14:30
ooooooo:grli: falila si mi! vidim.....kuhinja te još uvijek kolje, riješit ćeš.....
kolač...pazi da te ne optuže za reklamu, gazdarice zvonca!:D

Uh, takvu ozbiljnu optužbu si nitko nebi poželio u web dosjeu! :zubo:
Kuhinja.....uh...sad kad sam se konačno odlučila vratit na foru zidne obloge i promijenit radnu ploču, koja je stvarno kazna, nikako naći istu radnu ploču i zidnu oblogu... :bicedobro:

Kladi
22.03.2010., 14:52
Uh, takvu ozbiljnu optužbu si nitko nebi poželio u web dosjeu! :zubo:
Kuhinja.....uh...sad kad sam se konačno odlučila vratit na foru zidne obloge i promijenit radnu ploču, koja je stvarno kazna, nikako naći istu radnu ploču i zidnu oblogu... :bicedobro:

bar je tebi Iverpan blizu.........onaj u stenjevcu:mig:

anuskas
22.03.2010., 15:03
Bok. Probala sam još jednu mogućnost u L. Šta mislite koja je bolja ova u L ili u U?

Kuhinja u L:
http://www.flickr.com/photos/15732924@N00/4453750407/

Kuhinja u U:
http://www.flickr.com/photos/15732924@N00/4434463021/

PLAVI GOLUB
22.03.2010., 15:25
mislim da si upravo nadhebala i sandru..:kava:

:rofl:

stavi u U..i da te više nije čut...:rofl:

BBlue
22.03.2010., 15:43
a šta reči kada nekome računaš rad i dostavu i montažu za nekih 60% od cijene materijala i onda svejedno ispadneš preskup jer naravno postoji netko ko če i za čavle raditi pa taj dobije posao.

mene samo zanima zar ljudi koji daju raditi namještaj po mjeri ili samo traže ponudu od nas koji to radimo,misle da je jednostavno napraviti nacrt,izvuči krojnu listu,sklopiti sve elemente i na kraju to sve smontirati kod njih.

ja mislim da nije i da bi bilo fer da se to znanje pošteno plati naravno netreba pretjerivati sa cijenom.

a oni bi u stvari htijeli da im kuhinja bude talijanskog dizajna sa najboljim okovima i materijalima i naravno da im cijena bude kao u Primi ili Lesnini,na to mislim one jeftine poljske kuhinje ili oni blokovi po 999 do 1800 kn..

ljudi dajte se malo spustite na zemlju.

pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz.:D

Cova, nisi shvatio bubicu... ona je htjela reći da bi stolar trebao odrediti svoju cijenu, a ne računati po cijeni materijala. Naime, kako se meni čini, jednako je sklapanje elementa od iverala i medijapana, a medijapan je daleko skuplji.

U pregovorima sam za kuhinju i tražila sam od stolara da odredi svoju cijenu - ne mora biti jeftin - a ja ću nakon toga vidjeti što bi se od okova, ladica ili ploče uklopilo u vrlo izdašan planirani budžet.

cilla
22.03.2010., 15:47
mislim da si upravo nadhebala i sandru..:kava:

:

:lol:

@anuskas

kuhinja u U, al učini nešto sa frižiderom jer ovak bode oči
i sudoper ispod prozora, a ne u kut

bubica1
22.03.2010., 15:58
Cova, nisi shvatio bubicu... ona je htjela reći da bi stolar trebao odrediti svoju cijenu, a ne računati po cijeni materijala. Naime, kako se meni čini, jednako je sklapanje elementa od iverala i medijapana, a medijapan je daleko skuplji.

U pregovorima sam za kuhinju i tražila sam od stolara da odredi svoju cijenu - ne mora biti jeftin - a ja ću nakon toga vidjeti što bi se od okova, ladica ili ploče uklopilo u vrlo izdašan planirani budžet.

tako je! rad za odredjenu kuhinju u odredjenome prostoru ima kostati toliko i toliko, i gotova stvar.
hoce li biti 10 FGV metaboxa ili 10 Blum Tandemboxa nije bitno za cijenu ruku.

Danny1
22.03.2010., 16:05
Ovo je upravo ono šta ja tražim!!!! :s Daj mi sad ponovi, di je šta točno kupljeno, koliko sam shvatila, to je radna ploča iz bauhausa??? A zidna obloga iz iverpana, maslina?

Sve je kupljeno u Iverpanu. Radna ploča+zidna obloga, s tim da zidna obloga nije PRAVA zidna već onaj materijal koji se koristi za izradu fronti, dakle ca. 1 cm debljine. Dekor maslina:top:

cova
22.03.2010., 16:23
slažem se samo je to problem jer nijedan prostor i nitijedna kuhinja nije ista.

i kod mene nema razlike u cijeni ovisnoj o cijeni okova jer ja ionako ne naplačujem extra na cijenu okova več na cijenu iverala a što se tiče mdf-a nije isto raditi sa MDF-om. kao i sa ivaralom razlika je nebo i zemlja.

pozzzzzzzzz.

supergirl1
22.03.2010., 19:03
molim vas savjet da ne čitam sve od početka, nikako da se odlučim za radnu plohu u kuhinji, izbor je prirodni kamen, vjerojatno mramor, šta mislite...onda, nude mi sjajni, brušeni i četkani, koji odabrati, čini mi se da je najlakše održavati sjajni, ili kad se impregniraju budu svi otporni, nemam pojma

Hannuma
22.03.2010., 19:06
Sve je kupljeno u Iverpanu. Radna ploča+zidna obloga, s tim da zidna obloga nije PRAVA zidna već onaj materijal koji se koristi za izradu fronti, dakle ca. 1 cm debljine. Dekor maslina:top:
E...puno ti hvala...daj mi još samo reci dali je ta maslina sjajna ili obična, jer imaju oba dvije...

bubica1
22.03.2010., 19:41
slažem se samo je to problem jer nijedan prostor i nitijedna kuhinja nije ista.

i kod mene nema razlike u cijeni ovisnoj o cijeni okova jer ja ionako ne naplačujem extra na cijenu okova več na cijenu iverala a što se tiče mdf-a nije isto raditi sa MDF-om. kao i sa ivaralom razlika je nebo i zemlja.

pozzzzzzzzz.

reklamiramo se vidim ;)

cova
22.03.2010., 22:21
malo

Danny1
22.03.2010., 22:27
E...puno ti hvala...daj mi još samo reci dali je ta maslina sjajna ili obična, jer imaju oba dvije...

Moja je mat (obična), i presavršena je - samo pređem mokrom pa suhom krpom po njoj, nema nikakvih crta od brisanja:s. Sjajna je meni bila presjajna-s obzirom da su mi i fronte sjajne........Ako uspiješ, najbolje da odeš do njih i sve pogledaš, ja sam tako napravila......... Nadam se da sam ti pomogla!! Kad bude gotovo stavi koju slikicu...... pronašla sam slikice tvoje kuhinje - pa i sada je PREDIVNA!!!!!!!!!!!!:top:

Old fart
22.03.2010., 23:25
molim vas savjet da ne čitam sve od početka, nikako da se odlučim za radnu plohu u kuhinji, izbor je prirodni kamen, vjerojatno mramor, šta mislite...onda, nude mi sjajni, brušeni i četkani, koji odabrati, čini mi se da je najlakše održavati sjajni, ili kad se impregniraju budu svi otporni, nemam pojma

Svojevremeno je na forumu bilo dosta priče o mramoru i keramici kao radnoj ploči , osobno mi se ne dopada ta priča ,ali pošto si odlučila ,izaberi radije granit ,koji nije pretjerano lijep ,ali je gust i čvrst ...i naravno sjajni jer je površina lakša za čišćenje.
Na trajnost i ljepotu mramora ,ovisi i način upotrebe ,ako koristiš podloške za rezanje i ne proljevaš previše kave po njemu ..trajat će :D

Old fart
22.03.2010., 23:32
reklamiramo se vidim ;)

Da ,nije u redu ,ali ima pravo ..previše se brinu ljudi o cijeni majstora ,a ne o poslu koji im se treba napraviti..možda bi bilo bolje reči ovako.."koliki vam je buđet za taj posao ,pa ču vam u tom okviru dati ponudu. I li ako to nije bitno :"..recite mi da li to možete napraviti tako i tako ...nije bitno koliko ":D
San ima cijenu vjerovali ili ne ..ja sanjam Šri Lanku 30 godina ,and gues what , još uvijek nemam love za to ,a neko tamo odlazi kao da je u pitanju tramvaj za Dubravu..

bulthaup
23.03.2010., 07:34
Mmmm ...da on je naravno u pravu ,zbog plina..da si izabrala indukciju...za plin je neophodno najminimalnije 60 cm ali ,70-75 je optimum , međutim postoje nape koje su sakrivene unutar elementa pa ti ne kvare izgled ,pogotovo dok ne rade ...to bi ti ja preporučio :D

Dobar savjet. Mi smo imali ovakvu. Super je.

Lyda
23.03.2010., 10:48
:lol:

@anuskas

kuhinja u U, al učini nešto sa frižiderom jer ovak bode oči
i sudoper ispod prozora, a ne u kut

i ja sam za U..
anuskas, zašto je mikrovalna na pultu?
možda da je staviš iznad pećnice?

supergirl1
23.03.2010., 11:22
Svojevremeno je na forumu bilo dosta priče o mramoru i keramici kao radnoj ploči , osobno mi se ne dopada ta priča ,ali pošto si odlučila ,izaberi radije granit ,koji nije pretjerano lijep ,ali je gust i čvrst ...i naravno sjajni jer je površina lakša za čišćenje.
Na trajnost i ljepotu mramora ,ovisi i način upotrebe ,ako koristiš podloške za rezanje i ne proljevaš previše kave po njemu ..trajat će :D

hvala ti na odgovoru, a šta misliš ako uzmem granit i impregniram ga, hoću li moći proliti po njemu ulje, ocat ili nešto narezati, za to troje me svi plaše...mislim šta će mi takva radna površina ako ju moram čuvati

Mamster
23.03.2010., 11:28
Imam predložen nacrt sjevernog i istočnog pogleda kuhinje. Premda mi se sviđa, ne mogu se odlučiti za narudžbu zbog izbora boja. Gore su elementi bijeli - visoki sjaj, a donji smeđe sivi woodline mocca. Zidne pločice su bijele mat, a podne bež. Molim komentare!

http://i39.tinypic.com/10cqmmr.jpg

Kladi
23.03.2010., 11:35
woodline mocca.....je li on malo tamniji, kao kava (ne znam ga), ja imam bijelo/bež woodline, nekak mi zvoni da sam vidjela neki tamniji...:ne zna:

Old fart
23.03.2010., 11:37
hvala ti na odgovoru, a šta misliš ako uzmem granit i impregniram ga, hoću li moći proliti po njemu ulje, ocat ili nešto narezati, za to troje me svi plaše...mislim šta će mi takva radna površina ako ju moram čuvati

Tu je problem u rezanju, ne režeš direktno na radnoj ploči ,za to postoje podmetači (u bojama čak za razne namirnice) od plastike i drva a proljevenje nema veze ako poslije to počistiš a ne ostaviš da stoji par dana . Rezati direktno na radnoj ploči ionako ne smiješ ni na jednoj podlozi ,jer se uništava a i tupi noževe.
Što se tiče mramora ,i ja se pitam šta će ti.. skupo i neadekvatno kad postoje modernija rješenja...druga stvar je ako je u pitanju dizajnerski poriv ili je kuhinja rustikalna pa joj odgovara vizualno takvo rješenje (kao američke kuhinje).

Old fart
23.03.2010., 11:42
@ mamster ja bi na tvom mjestu izabrao boju gornjih elemenata da paše uz pločice na zidu (slonova kost ili malo tamnije) ,a radna ploča u boji podnih pločica ..ostalo je ok. osim što ne kužim digresiju istočno i sjeverno ,da li se elementi nastavljaju ili ta vrata koja si pokazala otvaraju prema van...

Mamster
23.03.2010., 12:38
Istočni pogled je u priloženom tlocrtu presjek 1-1, a sjeverni 3-3. Lijeva vrata su izlaz na mini lođu (na kojoj stane samo plinska boca), a desna su francuski prozor. Woodline mocca je prema Eggeru šifra 1428, boja kave sa sivkastim prugama vodoravnog smijera.

http://i44.tinypic.com/34s4906.jpg

Old fart
23.03.2010., 12:48
E čovječe ,ako ovo napraviš ,ubacujemo odma u mini kuhinje ..sve elaborirano :D
Glede akrila ,gdje ga misliš nabaviti ,ako nije tajna...

Mamster
23.03.2010., 12:56
Nacrt je moj, a Eggerov materijal i ugradnju kuhinje mi nudi privatna stolarska firma.

Old fart
23.03.2010., 13:17
Sve pet ,ali Egger ne radi akril ,pogledaj materijal u Conty+ -u ,skoro su duplo jeftiniji za Akril..

Mamster
23.03.2010., 13:27
Ne znam od kuda je akril koji mi nude. Misliš da bi bila dobra kombinacija boja kad bi radna ploča bila bijela mat? Inače, u kuhinji je predviđen i stakleni stol sa pločom mliječne boje. Kakve bi sjedalice išle na sve to?

elllena
23.03.2010., 14:03

Hvala na savjetu, ali nisam skužila,opet taj element moram staviti na visinu 75cm do radne površine ili? Meni ne smeta da se vidi napa, samo mi se sviđa da su svi elementi u jednoj ravnini

Old fart
23.03.2010., 14:51
Hvala na savjetu, ali nisam skužila,opet taj element moram staviti na visinu 75cm do radne površine ili? Meni ne smeta da se vidi napa, samo mi se sviđa da su svi elementi u jednoj ravnini

Ovo i nije slika s kojom se ti moraš baviti ,već stolar ...sa ovom napom možeš zadržati visinu od 60 cm i imati posve ujednačen izgled ,kao da nemaš napu. :)

supergirl1
23.03.2010., 21:02
hvala old fart i da, kuhinja je rustika, kuća stara istarska s gredama i treba mi mramor ili granit da digne sve...ali, da, idem na granit definitivno, još da odlučim četkani, brušeni ili sjajni :zvrko:

Old fart
23.03.2010., 21:48
Ajd slikaj kad bude gotovo , baš me zanima :)

maša_26
24.03.2010., 12:05
ja sam u dilemi šta se tiče boje za kuhinju..imam neke bilo sive pločice..(bilo prošarano sivom bojom),pa sam neznam koju bi boju uzela(i zida i kuhinje)...opet moram mislit i na boje u blagavaoni jer će bit bež i čokoladna..:ne zna:
help mi :confused:

elllena
24.03.2010., 15:46
Ovo i nije slika s kojom se ti moraš baviti ,već stolar ...sa ovom napom možeš zadržati visinu od 60 cm i imati posve ujednačen izgled ,kao da nemaš napu. :)

Puno hvala :)

Old fart
24.03.2010., 16:03
ja sam u dilemi šta se tiče boje za kuhinju..imam neke bilo sive pločice..(bilo prošarano sivom bojom),pa sam neznam koju bi boju uzela(i zida i kuhinje)...opet moram mislit i na boje u blagavaoni jer će bit bež i čokoladna..:ne zna:
help mi :confused:

Prvo tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=18261717&postcount=2)ribica :D
..a onda tu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=342526)

maša_26
25.03.2010., 09:04
zahvaljujem...:D

bulthaup
25.03.2010., 15:05
hvala old fart i da, kuhinja je rustika, kuća stara istarska s gredama i treba mi mramor ili granit da digne sve...ali, da, idem na granit definitivno, još da odlučim četkani, brušeni ili sjajni :zvrko:

Super. Ako je kuhinja sjajna onda bolje da granit nije i obratno.:)

bubica1
25.03.2010., 19:44
vidim ima ovdje poprilicno pravih majstora koji se prave nevini pa ajde da vas pitam nesto konkretno!

isplaniram li korpus sa ladicama ( Blum Tandembox ) u Dynalogu, hoce li pasati raspored busenja na FGV primebox?
koliko sam vidio zadnja i dno ladice nisu iste ( to nije bitno ) , uzduzni razmak rupa na sinama je isti, razlika je da FGV ima 11mm vislje postavljene rupe na sinama

dakle ako Dyanaplanov raspored busenja na stranicama korpusa spustim za 11mm ,to pase? i raspored busenja na fronti?

lopovjack
25.03.2010., 22:10
vidim ima ovdje poprilicno pravih majstora koji se prave nevini pa ajde da vas pitam nesto konkretno!

isplaniram li korpus sa ladicama ( Blum Tandembox ) u Dynalogu, hoce li pasati raspored busenja na FGV primebox?
koliko sam vidio zadnja i dno ladice nisu iste ( to nije bitno ) , uzduzni razmak rupa na sinama je isti, razlika je da FGV ima 11mm vislje postavljene rupe na sinama

dakle ako Dyanaplanov raspored busenja na stranicama korpusa spustim za 11mm ,to pase? i raspored busenja na fronti?

ako ces iskreno da ti odgovorim fgv tandemi su katastrofa ima san toliko reklamacija na njima i opeka sam se koristim samo grasove malo su skuplji ali 100god garancija

lopovjack
25.03.2010., 22:37
Nisam ni ja ocekivao da ce mi se toliko svidjeti crna kuhinja, ali sto neko rece u kombinaciji sa drvetom, bas lijepo izgleda.

Meni je ovaj forum toliko drag, bas zato, sto ima puno ljudi sa dobrim ukusom.

Drago mi je da smo ti pomogli.

Imam predložen nacrt sjevernog i istočnog pogleda kuhinje. Premda mi se sviđa, ne mogu se odlučiti za narudžbu zbog izbora boja. Gore su elementi bijeli - visoki sjaj, a donji smeđe sivi woodline mocca. Zidne pločice su bijele mat, a podne bež. Molim komentare!

http://i39.tinypic.com/10cqmmr.jpg

to ti je super kombinacija ne zelim se tu reklamirat ali ja izradujem namjestaj i bas me malo zanimalo i druga strana sta ljude muci tako da malo poboljsam pristupe strankama

bubica1
26.03.2010., 06:57
ako ces iskreno da ti odgovorim fgv tandemi su katastrofa ima san toliko reklamacija na njima i opeka sam se koristim samo grasove malo su skuplji ali 100god garancija

Gras? Di toga ima? Dali je to Emuca katalog kojega Conty dila?
I dali se taj gras poklapa sa blumom u rasporedu busenja, jerbo imam trial verziju Dynaloga i bas bih rado probao zabusiti korpus onako fino "iz nacrta"

jac512
26.03.2010., 12:36
Pozdrav svima. Čitav ove vaše komentare i ne znam ni sama koliko sam ih više pročitala.....ali nikako da skontam kako da svoju kuhinju uredim i izorganizujem. Kud meni ljudi neide ni ono crtanje kuhinje u onim raznim programima.
Pa bih počela s nekim banalnim pitanjima dok ne skontam kako da postavim ovu sliku ove skice od kuhinje, jer sam kao nacrtala nekakvu skicu....
Dali je uredu postavit frižider i visoku peć jedno do drugoga, jer mi mnogi savjetuju da to ne činim...kao topla peć...zagrijava se frižider nije to baš pametno......

Kioko
26.03.2010., 14:24
Pa vjerojatno i nije baš pametno iako sam vidjela da to ljudi stavljaju jedno pored drugog. Ja ne bih.

Prije nekoliko sezona kad je bilo pakleno ljeto riknula mi je klima u stanu (potkrovlje). Frižider je inače naslonjen na vanjski zid do prozora. I riknuo je i on odmah iza toga. Ne znam ima li veze s pojačanom toplinom (vjerojatno ima, naslonjen na topli zid, u stanu u kojem je 40+ stupnjeva danima...), ali, eto, ne ostavljam ga više bez klime niti pored pećnice, ima i on osjećaje. :zubo:

Glede ideje za kuhinju, mislim da će te svi ovdje razumjeti, ne ide to baš preko noći (iako sam ja mislila da ide kad sam se uhvatila kuhinje :) ), na 100 problema naletiš, kako što odlučiti, a nemaš pojma niti što sve postoji niti što ti baš točno želiš. :D Čitaj, informiraj se, gledaj slikice i sjest će. Kad kreneš s idejama, stavi ih ovdje ako nisi sigurna, hvala bogu ima dosta ljudi koji znaju svašta pa će ti pomoći.

Samo ne brzaj. :mig:

lopovjack
26.03.2010., 18:56
Pozdrav svima. Čitav ove vaše komentare i ne znam ni sama koliko sam ih više pročitala.....ali nikako da skontam kako da svoju kuhinju uredim i izorganizujem. Kud meni ljudi neide ni ono crtanje kuhinje u onim raznim programima.
Pa bih počela s nekim banalnim pitanjima dok ne skontam kako da postavim ovu sliku ove skice od kuhinje, jer sam kao nacrtala nekakvu skicu....
Dali je uredu postavit frižider i visoku peć jedno do drugoga, jer mi mnogi savjetuju da to ne činim...kao topla peć...zagrijava se frižider nije to baš pametno......

ma dajjjjj ko ti je reka da nije dobro jedno kraj drugoga pa nije to pec na drva pa u krugu od 2m sve gori heehe da je tako izgorila bi i daska oko peci ali preporucija bi ti ako ces tu varijantu da ides sa ugradbenif friziderom i povisenom pecicom u ormaru

Kladi
26.03.2010., 19:30
ma dajjjjj ko ti je reka da nije dobro jedno kraj drugoga pa nije to pec na drva pa u krugu od 2m sve gori heehe da je tako izgorila bi i daska oko peci ali preporucija bi ti ako ces tu varijantu da ides sa ugradbenif friziderom i povisenom pecicom u ormaru

mislim da to govore oni koji nemaju pećnicu uz frižider(logično, zato i nemaju:D), a ne koji imaju.

evo, ja imam pećnicu i to pirolitičku uz frižider i povišenu kak ti kažeš.

lopovjack
26.03.2010., 19:37
mislim da to govore oni koji nemaju pećnicu uz frižider(logično, zato i nemaju:D), a ne koji imaju.

evo, ja imam pećnicu i to pirolitičku uz frižider i povišenu kak ti kažeš.

gle ja izradujem kuhinje pa znan sta pricam

bubica1
26.03.2010., 19:44
to da pecnica nesmije biti pokraj frizidera je istinito kao da mozes zatrudnijeti ako si sjela na wc dasku prije nekoga muskarca....

dragi Lastane, smijem li pokraj frizidera staviti.... da da smijes, 10000% smijes

Danny1
26.03.2010., 19:45

A da staviš između jednog i drugog (naravno ugradbenog) jedan uski izvlačni element? Ja imam tako i nemam nikakvih problema. Dok sam nešto pekla sam otvarala taj izvlačni i pipala bočnu stranu uz pećnicu - nije ništa toplo:top:

bubica1
26.03.2010., 19:49
dajte se molim vas urazumite ljudi, ako je pecnica propisno ugradjena ( citaj ventilirana je sa zadnje strane ) moze biti ugradjena u bilo kojemu dijelu kuhinje uz bilo sto
bez ventiliranja, bez razmisljanja, bez pipanja......

samo pecite!

mehrpreiss
26.03.2010., 20:49
Da li vi znate kako radi frižider i zašto oko njega ne treba biti dodatnih izvora topline tipa pećnica, štednjak pa i perilica suđa ili radijator. Zato da manje troše energije i da im je duži vijek, a ne zato što je ta kombinacija eksplozivna. To stoji u uputama uz svaki frižider. Naravno ljudi imaju slobodu kombinirati kao im padne napamet bez opasnosti po život vlastiti ali relativno opasno po životni vijek i kvalitetu frižidera.

bubica1
27.03.2010., 08:09
Da li vi znate kako radi frižider i zašto oko njega ne treba biti dodatnih izvora topline tipa pećnica, štednjak pa i perilica suđa ili radijator. Zato da manje troše energije i da im je duži vijek, a ne zato što je ta kombinacija eksplozivna. To stoji u uputama uz svaki frižider. Naravno ljudi imaju slobodu kombinirati kao im padne napamet bez opasnosti po život vlastiti ali relativno opasno po životni vijek i kvalitetu frižidera.

Dali ti znas kako radi pecnica? Ona u ovome smislu o kojemu pricas NIJE dodatni izvor topline!
Vjeruj mi veci izvor topline (bocno) je frizider

Kladi
27.03.2010., 12:05

znamo i zato imamo hladnjak uz pećnicu :raspa:

slavonka123
28.03.2010., 10:29
http://img34.imageshack.us/img34/4842/kuhinjapaint.png

pozdrav svima
zanima me što mislite o ovoj kuhinji?
ovaj dio di je napa se vidi iz blagavaonice i boravka i ne znam kako to riješiti da bude malo ljepše? ima ko kakvih prijedloga? :)

maša_26
29.03.2010., 07:54
ja ću isto uzet ovakvu kombinaciju boja :)..meni je mal prostor u kužini pa ću ga morat maksimalno iskoristit...
nije mi jasno zašto ti se ne sviđa to šta ti se vidi iz boravka..meni je super..:top:

bubica1
29.03.2010., 09:17
pozdrav svima
ovaj dio di je napa se vidi iz blagavaonice i boravka i ne znam kako to riješiti da bude malo ljepše? ima ko kakvih prijedloga? :)

neznam koliko je cijeli prostor u stvarnosti velik, ali navidjao sam se dosta kuhinja gdje su ljudi silom htijeli sank/otok i u konacnici je to ispalo jako nezgrapno
naime takvi centralno postavljeni objekti pitaju puno "zraka" oko sebe.... ne usporedjujte kuhinje u katalozima sa stvarnim prostorima, malo je onih koji imaju toliko prostora za upotrebu ( bacanje )

mehrpreiss
29.03.2010., 11:29
Vidim da svi znate kako radi pećnica, znam i ja. I iako se radi o minimalnoj uštedi energije posebno s gledišta koliko ljudi danas koristi pećnicu svaki dan, ja kao pacijent vezano za teme energetske učinkovitosti i pasivne kuće za koju tvrdim da je u našem mentalitetu nemoguća misija što potvrđuju i vaše gore izjave tvrdim da nije isto ako otvoriš pećnicu i vreli zrak ispustiš tik uz frižider koji tada automatski pojačava rad jer se našao u toplijem okruženju nego da je ta pećnica metar dalje. U tom smislu i jedino ta vrelina utječe na rad frižidera, ja znam da su pećnice s tri strane izolirane, nije stvar u tome tu ste u 100% pravu. Ovo razmicanje pećnice od frižidera je više za ljude kojima je važno koliko je žarulja u lusteru, koje snage , kakvo je izgaranje u kotlu, dakle ako ste od tih onda ih nemojte stavljati skupa jer nećete znati izračunati koliko taj vražji frižider stvarno troši. Za sve normalne ljude to je ok. Neću više smetati.

tuno55
29.03.2010., 17:28
http://img34.imageshack.us/img34/4842/kuhinjapaint.png

pozdrav svima
ovaj dio di je napa se vidi iz blagavaonice i boravka i ne znam kako to riješiti da bude malo ljepše? ima ko kakvih prijedloga? :)...jedna boja u tako velikoj kuhinji čini je monotonom i mrtvom....obvezno kombinirati dvije boje...u ovo slučaju uz crvenu. sivu , bijelu ili slonovu kost ...gornji dio u svjetliju boju ,a doljnji razbiti frontom pokoje ladice u boji gornjih fronti....

mogu to i razrditi po želji ,ako dostavite dimenzije prostora na PP

slavonka123
29.03.2010., 17:56
neznam koliko je cijeli prostor u stvarnosti velik, ali navidjao sam se dosta kuhinja gdje su ljudi silom htijeli sank/otok i u konacnici je to ispalo jako nezgrapno
naime takvi centralno postavljeni objekti pitaju puno "zraka" oko sebe.... ne usporedjujte kuhinje u katalozima sa stvarnim prostorima, malo je onih koji imaju toliko prostora za upotrebu ( bacanje )

http://img12.imageshack.us/img12/5945/kuhinjatlocrt.jpg

nabrzinu sam sklepala nacrt, a i još mi ne ide baš stavljanje slika na forum
kuhinja je 2.60x3.40, otok je 130x60, lijevo i desno od otoka je 80 cm prostora, negdje sam čitala da treba biti najmanje 75, a gore sam ostavila 100cm do ploče za kuhanje, zadnja strana je otvorena prema blagovaonici, to je dosta po meni? što misliš bubica1? svi savjeti su dobrodošli :) nisam znala da će osmisliti kuhinju biti tako teško.

cilla
29.03.2010., 18:34
ja na tu tvoju dimenziju kuhinje nebi nikako stavljala otok, malo mi je premala za tako nešto

ili ako baš želiš je nekako odvojiti od dnevnog, onda bi je stavila u U sa šankom.

80 cm ti je jako malo za prolaz, a i 1m izmeđ elemenata i otoka mi se čini isto malo.
moja kuhinja je na U i između krakova od U je 120 cm i ja manje od tog ne bi stavljala kao razmak do otoka jer onda dvije osobe ne mogu niti normalno proći

Wonder Woman
29.03.2010., 18:39
nabrzinu sam sklepala nacrt, a i još mi ne ide baš stavljanje slika na forum
kuhinja je 2.60x3.40, otok je 130x60, lijevo i desno od otoka je 80 cm prostora, negdje sam čitala da treba biti najmanje 75, a gore sam ostavila 100cm do ploče za kuhanje, zadnja strana je otvorena prema blagovaonici, to je dosta po meni? što misliš bubica1? svi savjeti su dobrodošli :) nisam znala da će osmisliti kuhinju biti tako teško.

Ovako kad gledam skicu, meni je iskreno taj otok nekako kao šaka u oko, ni vrit ni mimo :ne zna:
Ja bih to nekako drukčije riješila, radije bih zatvorila taj dio prema vratima pa da imaš kuhinju na "u", ili bih totalno izbacila taj otok i sa strane pored izlaza na terasu (pretpostavljam, ili je nešto drugo?) stavila jednu vitrinu ili nekaj takvoga...
Al ovako meni nije dobro...

**Anchy**
29.03.2010., 20:48
Napokon sam MM dala odobrenje da nosi nacrt u stolariju kad san vidila da ste se raspisali o sanku. Samo me zbunjujete :rolleyes: Kod nas su dnevni i kuhinja jedna prostorija od cca 40m2. Zid na kojem je kuhinja je 490cm, a onaj na kojem bi treba bit sank/stol je 370cm. Odmaknut je od kuhinje 1m i to mi je ok, ono sta me muci je prolaz od nekih 85cm koji se meni cini uistinu mali, dok on smatra da je to i vise nego dovoljno i ne zeli skratit sank (230cm) :ne zna:

cilla
29.03.2010., 20:50
skrati šank :D

maša_26
29.03.2010., 22:17
help!!!

imam problem..skinila sam program za kuhinje ALNO, i sve smo to lipo napravili, i išli normalno spremit sliku..kad smo je ponovo tili vidit, nismo mogli, piše da se mora ili priko web.a ili neki program sa kompa..s čim god isprobam neće..jesam nešto krivo napravila?uopće ne kužim :mad::mad:

ili postoji nešto šta ja neznam???

slavonka123
30.03.2010., 08:38
i ja sam svoju kuhinju radila u tom programu i normalno mi da snimit, ne trebam ništa preko weba, ne znam :ne zna:

što se tiče moje kuhinje, glupo mi je zatvorit sa šankom ulaz od vrata, a na lijevoj strani su vrata za balkon i prozor (koji nisam nacrtala), ispod prozora je radijator, tako da ne mogu stavit vitrinu, otok bi mogla još pomaknut od ploče za kuhanje na 120 cm što bi bilo dosta onda, bar mislim

Maya_78
30.03.2010., 11:59
molim da mi riješite dilemu vezanu za element za pećnicu
radi se o donjem elementu, "klasičnom", dakle, dolje je ona ladica, gore se ubacuuje pećnica
mene zanima može li se kod ugradnje staviti ta ladica ispod radne plohe, a pećnica "spustiti" dole, napominjem da je iznad i ploča za kuhanje, a ploča bi bila kompakt
eto.. nadam se da ste skužili...
zanimaju me razlozi za i protiv odnosno da li je uopće (i iz kojeg razloga) nemoguće...

bleeda
30.03.2010., 13:42
to da pecnica nesmije biti pokraj frizidera je istinito kao da mozes zatrudnijeti ako si sjela na wc dasku prije nekoga muskarca....

dragi Lastane, smijem li pokraj frizidera staviti.... da da smijes, 10000% smijes

:rofl::rofl::rofl::rofl:

e ovo mi je definitivno jedan od najjačih komentara ikad pročitanih na ovom forumu!

bravo!
i pozdrav generaciji modre laste

bubica1
30.03.2010., 14:38
radi se o donjem elementu, "klasičnom", dakle, dolje je ona ladica, gore se ubacuuje pećnica
mene zanima može li se kod ugradnje staviti ta ladica ispod radne plohe, a pećnica "spustiti" dole, napominjem da je iznad i ploča za kuhanje, a ploča bi bila kompakt
zanimaju me razlozi za i protiv odnosno da li je uopće (i iz kojeg razloga) nemoguće...

konstrukcijski sasvim svejedno, doduse neznam dali ikoja kuhinja "iz salona" nudi tu mogucnost. no svaki "stolar" ce ti to izvesti bez problema....
jedino ogranicenje u cijeloj prici da bas u toj ladici iznad nebi trebala drzati cokoladu, secer i sl ;), za tave i sl stvari odlicno,
pecnica ne isijava iznad neku ludu toplinu ali da je hladna-nije!

@bleeda :kiss:

Wonder Woman
30.03.2010., 17:29

A ne bi ti onda pećnica bila prenisko? :misli:
Svi dižu pećnice i kad je opravdano i kad nije, a ti bi je još spustila :zubo:

Old fart
30.03.2010., 18:07

U stvari ,jedini pravi razlog je zašto NE ,taj da bi morala vaditi pečenje iz vruče pečnice u čučećem položaju ili čak klečeći (ako je malo teža tepsija ) ,koji baš i ne garantira stabilnost , a svako izmicanje iz stabilnost dovodi do opeklina ...

bubica1
30.03.2010., 18:48
ima logike u nekim manjim prostorima....
npr da se u toj ladici drzi neki pribor za svakodnevno kuhanje ( veci nozevi, kacioli, kuhace.... ), dakle tako nesto se koristi svaki dan a tesko pecenje vjerujem da u prosjeku se vadi mozda jednom mjesecno ;)
ispada da se bolje pomuciti za pecenje, naravno ako se u toj ladici drzi nesto sto se rijetko koristi ( obicno dodatne tepsije za pecnicu i sl... ) onda bas i nema smisla ladicu imati iznad

inace meni ta ladica ako nije tip on izgleda grozno, tj muka mi je vidjeti rucku za istu onako nisko smjestenu. skroz me bode u oci :(

**Anchy**
30.03.2010., 20:52
skrati šank :D E da je to bar tako jednostavno :mad: trenutacno je u fazi ga ce taj dio sanka kraj kojeg se prolazi ic ukoso i tako ce se dobit 10-15-cm :rolleyes: Odustajem :ne zna:

Maya_78
30.03.2010., 22:57
apropos te ladice, da, razlog zašto bih ju spustila jest što je u prosjeku koristim cca 2 puta mjesečno, a ako bi mi iznad bila ploča za kuhanje bilo bi jako zgodno imati neki pribor pri ruci, a da ga ne moram držati na plohi...
vidjet ćemo još..
tnx na odgovorima

maša_26
31.03.2010., 08:32
evo skice kužine...jedino ovako sam mogla spremit sliku napravljenu u alno programu...

http://www.imagesforme.com/upload/4c696a19.jpg

ova boja visećih(sa strane) bit će druga boja, mislim da ćemo sivu boju odabrat, vidit ćemo sa stolarom..

slavonka123
31.03.2010., 09:31
ja bi stavila sudoper ispod prozora zbog svjetla

maša_26
31.03.2010., 10:11
i ja bi..al ode mi je već sad špina i odvod ..tako da nemogu nikako...:(

Danny1
31.03.2010., 10:33
i ja bi..al ode mi je već sad špina i odvod ..tako da nemogu nikako...:(

Evo moje osobno iskustvo: u staroj kuhinji položaj sudopera bio je točno na istom mjestu kao što je tebi sada planirano. Sada, kada smo radili novu kuhinju, stavili smo sudoper ispod prozora. Vodoinstalateru trebalo ca. 2 sata da pomakne dovod/odvod........:top: Ovako, sudoper ispod prozora mi je suuuuuuuper!!!!! Eto, čisto kao informacija "iz prve ruke"....

maša_26
31.03.2010., 10:39
zahvaljujem :) na informaciji..ako ih ima još, ili općenito komentari na kuhinju bi mi super pomogli..

ivan_horvat
31.03.2010., 17:08
Koliko košta izrada kuhinje u duljini 3.40, elementi (pećnica itd.) su ugradbeni, u bijeloj boji, materijal neke prosječne kvalitete?

Znam da je teško odgovoriti na pitanje bez detalja, zanima me samo okviran iznos.

Kladi
31.03.2010., 18:19
Koliko košta izrada kuhinje u duljini 3.40, elementi (pećnica itd.) su ugradbeni, u bijeloj boji, materijal neke prosječne kvalitete?

Znam da je teško odgovoriti na pitanje bez detalja, zanima me samo okviran iznos.

4,2m u sjajnom iveralu s dva plinska podizača, ladicama metabox mene došlo 17.000kn+aparati cca 12.000

bubica1
31.03.2010., 18:42
1,50m donji elementi + L 1,5m x 1,5m takodjer donji i elementi iznad, 7 metabox ladica, element za boce + sudoper inox, obicno otvaranje elemenata iznad, 38mm radna ploca, bijeli korpusi + visoki sjaj kuhinja , + zatvorena sa tri strane sa visokim sjajem ( extra cca 1,5m2 materijala )

5200kn materijal sa PDV + 3400kn ruke sa PDV , za sve izdan racun!!!

jos jedna friska
4,0m u liniji, 5 bluemotion ladica, jedan visoki element, obicni elementi iznad, sudoper, element za boce..... 9700kn sve skupa sa PDV!!!!!
ova nije bila visoki sjaj!

Jellle
31.03.2010., 19:20
Moja ide u U. doljnjih elemenata ima 5,90m, gornjih 1,50.imati će tri ladice, dva elementa na podizanje, jednu veliku i jednu malu košaru na izvlačenje. Cijela će biti obložena zidnom oblogom materijalom kao što je i radna ploha. Materijal je iveral,mat =17.000kn. U cijenu nije uračunat sudoper kao ni pipa.

Zanima me što mislite o onome što se ugradi kraj sudopera za detrđent? Čini mi se praktično i estetski lijepo.

Lyda
01.04.2010., 09:46
i meni se to sviđa, nisam vidjela kako to ispod sudopera izgleda-koji je princip
ja sam si kupila lijepu (skupu) posudicu za tekući sapun i u njoj držim deterđent za suđe, puno ljepše nego da gore stoji plastična ambalaža

Danny1
01.04.2010., 11:13
Moja ide u U. doljnjih elemenata ima 5,90m, gornjih 1,50.imati će tri ladice, dva elementa na podizanje, jednu veliku i jednu malu košaru na izvlačenje. Cijela će biti obložena zidnom oblogom materijalom kao što je i radna ploha. Materijal je iveral,mat =17.000kn. U cijenu nije uračunat sudoper kao ni pipa.

Zanima me što mislite o onome što se ugradi kraj sudopera za detrđent? Čini mi se praktično i estetski lijepo.

Ja sam si to uzela, jako lijepo izgleda a praktično..... paaaa možda u nekim vrlo rijetkim trenucima malo manje praktično nego bočica (npr. kad želiš kapnuti par kapi deterdženta u veliku, masnu tepsiju .......:eek:), ali estetski jaaaako lijepo. Moj je sudoper Blanco i kod njih sam uzela i tu "bočicu", ca. 200 kn košta. A princip je: napravi se rupa (na za to predviđenom mjestu) pa se taj dio odozgo (ono što vidiš-taj pipac) prišerafi za plastičnu bocu koja dolje "visi"-dakle u doljnjem elementu. A puniš vrlo jednostavno: samo izvučeš odozgo taj "pipac" i nasipaš deterdžent :top:.

Maya_78
01.04.2010., 11:15
zanimaju me vaša mišljenja vezano za kombinaciju boja bijele tehnike i kuhinje
s jedne strane kuhinje raspored je sljedeći:
frižider (samostojeći 60 ili 70 cm), zatim ladičar (3 ladice, bijela boja, visoki sjaj, skoro bez ručkica: neke diskretno skrivene), zatim donji element za pećnicu pa jedan izvlačni od 30 ili 40; gore sve bijelo (potpuno ugradbena napa)...
obzirom da će frižider, ploča za kuhanje i pećnica biti na jako maloj udaljenosti, zanime me kako biste vi iskombinirali boje i materijale na bijelu kuhinju
ja sam mislila inox friž., crna ploča (najvjerojatnije indukcija), bijela pećnica
kad to tako pročitam i zamislim, djeluje konfuzno toliko (ne)boja, ali to su mi najbolje kombinacije za pojedini element

napominjem da će radna ploha biti vjerojatno bijela, možda kompakt ploča, a one imaju onaj crni rub... pločice na zidu su sivi (boja betona recimo) mozaik 3x3 cm

s druge strane kuhinje će biti (između ostalog) sudoper, možda inox ili antracit siligranitni koji bi pasao uz boju pločica) ugrađen u kompakt ploču... iznad tih donjih elemenata nema gornjih, iznad je veeeliki prozor

dajte savjete/prijedloge, kako to najbolje uskladiti

Aoife
01.04.2010., 11:27
Meni je najljepše kad je sve inoks, pogotovo na bijelu kuhinju. Jedino je malo problem s pločom za kuhanje, jer inoks ploče su obično sa onim groznim rešetkama... Možda nađeš neku ljepšu inoks ploču za kuhanje.. Ili bijelu..
Ja imam crnu ali je malo veći prostor pa nije tak strašno budući da je to jedini element koji odudara..

Lyda
01.04.2010., 11:38
sad imaju i prekrasne bijele indukcijske ploče (gorenje: ora-ito linija)

u kompletu je i bijela pećnica ora-ito (takvu ima sandraffm-stavila je i sliku)

Maya_78
01.04.2010., 11:41
kad sam već bila odustala od ugradbenog friž., znala sam da će biti inox, onaj neki malo širi/deblji :), pećnice su mi nekako najljepše bijele, a ploče crne
a inače sam freak za "slaganja" i "usklađivanja" i ako ne bude kako treba, bost će me oči i neću moći kuhati :rofl:

mislila sam čak staviti dvije ploče, jedna crna indukcija s inox rubom, jedna plinska s inox rubom (ali malo me zeza problem čišćenja između, a i šteta je jer su inox obično "izbačene" na van/gore, a kad već stavljam kompakt htjela bih da bude "u ravnini" s plohom)

sudoper: inox isto? (špina kupljena, inox...)

Maya_78
01.04.2010., 11:43
sad imaju i prekrasne bijele indukcijske ploče (gorenje)

znam, oraito i simplicity... ma sve znam, ali i te bijele nisu baš "bijele" tj. isto bijele (ista nijansa?) kao kompakt ploča ili kao ploha kuhinje (kao što ni sve crne nisu isto/jednako crne)
kompliciram, da, ali me to pila kad vidim

Lyda
01.04.2010., 11:57
sad, ne znam nijasne ora-ito jel ih nisam bijele uživo vidjela, ali znam na što misliš
meni je doslovno postalo mučno kad me mm nazvao na posao za vrijeme sklapanja kuhinje-da moja pećnica nije bijela već siva:eek:
zvala ja da u tvornici to nešto nisu dobro spakirali:lol:
ja odmah odletila tamo, kako siva!!!????
a ono stvarno svijetlo siva (aqua se zvala boja tj.linija-candy) u usporedbi s ostalim, u dućanu se pod tim svjetlima i pokraj crne učinila bijela:zubo:

Maya_78
01.04.2010., 12:03
upravo to.
ploča ora ito je nekako svijetlozelenkasta, ne znam da li je do kuta svijetla, pećnica mliječnobijela... ma da ne gnjavim, uglavnom, nije svaka "bijela" bijela...
a ja sam freak, kao što rekoh... zato želim minimizirati mogućnost da nije sve usklađeno :D
(a nije ni svaki inox inox, kad bolje razmislim :ne zna: ma više ne znam što da radim.. .)

Lyda
01.04.2010., 12:05
...suosjećam potpuno jer znam kako je biti freak za te stvari
meni je stan većinom bijel i djeluje jednostavno-ali koliko je nijasni bijele!!!

Maya_78
01.04.2010., 12:26
da, sjećam se tvojih slikica i bjeline koju obožavam
ja kombiniram /uglavnom/ bijeli namještaj sa tamnosivim pločicama na podu i hrastovinom bajcanom u tamnosmeđe (inspiracija: parket od sly47)
možda nekome presterilno, ali mene relaxiraju neboje :)

Old fart
01.04.2010., 12:38
...suosjećam potpuno jer znam kako je biti freak za te stvari
meni je stan većinom bijel i djeluje jednostavno-ali koliko je nijasni bijele!!!

Nisu to nijanse bijele , ( bijela nije boja) već zaprljanje u nijansama :D
Dakle cure ne mogu ne primjetiti da je spamanje na ovom forumu poprimilo vrlo sofisticirane metode ,već deset strana nema nekog pomaka....a stalno se nešto komentira ,čista virtuoznost :cerek:

Maya_78
01.04.2010., 12:44
mislim da je sasvim korektno na ovom topicu tražiti savjet (čitaj par postova iznad), a svaki je komentar dobrodošao
da, radi se različitom poimanju bijelog i zaprljanju bijele, a nekome je i beige bijelo, tako da, sve je u oku promatrača očito...
mislim da ovo nije oftopičarenje (dobro, ovaj i tvoj post jest ;)) ako adminu smeta, neka briše
old fart, kad si već tu, znam da se kužiš u kompakt, koliko bi me cca došla radna ploha duljine 4 m (širine naravno 60ak cm) s rezanjem za sudoper i ploču za kuhanje?

Old fart
01.04.2010., 12:51
Prvo ne mogu pojmiti gdje si pa ti izračun ne znači ništa , zamisli cijene su različite u Čupriji donjoj i Švedskoj , drugo da sam htio biti ozbiljan u tome što sam napisao ne bih stavio smajlić ,i treče kad me već podučavaš nečemu ,ne očekuješ valjda da ću i ja podučiti tebe...

PLAVI GOLUB
01.04.2010., 12:58

i ja imam onu mini špinicu za deterdžent..i to je zakon..vidjela kod ojfe,pa i ja digla nogu da me potkuju:zubo:

ancy87
01.04.2010., 14:23

i ja imam onu mini špinicu za deterdžent..i to je zakon..vidjela kod ojfe,pa i ja digla nogu da me potkuju:zubo:

možeš li to pofotkat da vidim kak izgleda nisam nikako to vidila?i ak neko zna mogu li dodatno to ugrdit jer kuhinju sam napravila prije neki 3-4mj.
Hvala

Old fart
01.04.2010., 14:41
možeš li to pofotkat da vidim kak izgleda nisam nikako to vidila?i ak neko zna mogu li dodatno to ugrdit jer kuhinju sam napravila prije neki 3-4mj.
Hvala

Možeš ,probije se rupa kao za pipu ali sa druge strane sudopera (neki silgraniti imaju predviđđenu tu rupu) i ugradiš ...
http://www.metalacmarket.com/UserFiles/products/421_(1).jpg
Može se kupiti na puno mjesta ..web npr. tu (www.bijela-tehnika.hr/)
http://www.metalacmarket.com/UserFiles/products/421.jpg
ili
http://www.metalacmarket.com/UserFiles/products/416.jpg

bubica1
01.04.2010., 15:49
koliko bi me cca došla radna ploha duljine 4 m (širine naravno 60ak cm) s rezanjem za sudoper i ploču za kuhanje?

10-12kkn cca

Aoife
01.04.2010., 15:53
:eek:
Ni govora. Toliko bi koštala ploča od Coriana za 4m. Mislim da je kompakt ploča red veličine 3-4k.

ancy87
01.04.2010., 16:02
Možeš ,probije se rupa kao za pipu ali sa druge strane sudopera (neki silgraniti imaju predviđđenu tu rupu) i ugradiš ...
http://www.metalacmarket.com/UserFiles/products/421_(1).jpg
Može se kupiti na puno mjesta ..web npr. tu (www.bijela-tehnika.hr/)
http://www.metalacmarket.com/UserFiles/products/421.jpg
ili
http://www.metalacmarket.com/UserFiles/products/416.jpg

super izgleda,a kak da tražim ?to moram imat iako rjetko perem nekaj na"ruke" sve ide u perilicu

Old fart
01.04.2010., 16:34
Dozator tekućeg sapuna za kuhinju :D

verix777
02.04.2010., 09:27
Pozz svima, ja nova tu,....prvi i baš prvi put na forumu!!! Faza:traženje odgovarajuće kuhinje! Želja: boje lavande............gdje naći??može pomoć,pls....:Server:

Aoife
02.04.2010., 09:55
Bilo gdje možeš dobiti boju lavande, ako radiš kuhinju od lakiranog medijapana (skuplja varijanta). Ako želiš kuhinju od iverala (jeftinija varijanta), dosta je slab izbor ljubičastih u našim drvnim centrima, teško ćeš naći baš boju lavande.

Prvo si složi željeni raspored kuhinje i raspitaj se o cijenama, pa ćeš vidjeti kakve su opcije sa bojom lavande.

Maya_78
02.04.2010., 14:42
old, a po čemu si - molim te - zaključio da te ičemu podučavam?!? :confused:
valjda bih bila diskretnija (ženka mudrost i to) ako želim uslugu savjetovanja :mig:
uh, ovaj forum je tako nezgodno mjesto, moraš paziti na boju glasa...

imam na raspolaganju Elgrad i Conty u blizini (od ovih "velikih") pa ako može približna cifra za taj kompakt (duljina 4 m, rezanje), bila bih zahvalna :mig:

sfar
02.04.2010., 17:09
http://i44.tinypic.com/adi3co.jpg, http://i44.tinypic.com/15mmtc4.jpg, http://i40.tinypic.com/2dbrl1x.jpg
http://i44.tinypic.com/15mmtc4.jpg
kuhinja na malom prostoru i sve ima . Ugradbeni frižider, pečnicu , ploču za kuhanje , napa,mašina za suđe , i dosta valiku radnu plohu.Ovo je samo radi ideje , možda se nekom neće svidjeti , boje ali one su ipak malo drukčije u živo .Normalno svatko ima svoju ideju i svoj raspored , ali možda nekom posluži kao ideja.

Old fart
02.04.2010., 18:35
old, a po čemu si - molim te - zaključio da te ičemu podučavam?!? :confused:
valjda bih bila diskretnija (ženka mudrost i to) ako želim uslugu savjetovanja :mig:
uh, ovaj forum je tako nezgodno mjesto, moraš paziti na boju glasa...

imam na raspolaganju Elgrad i Conty u blizini (od ovih "velikih") pa ako može približna cifra za taj kompakt (duljina 4 m, rezanje), bila bih zahvalna :mig:

Ok, ok ..stvar je ovakva kompakt ploče dolaze u velikom broju oblika i boja ,pošto se obrađuju na CNC -u takav izračun ti jako ovisi od nacrta..nazovi lijepo telefonom Siže-Kupres i pitaj dečke ..to je sigurno najtočnija informacija ..s druge strane montaža i ugradnja sudopera i ploče za kuhanje može stvar dosta poskupiti pa je procjena Aoife najbliža istini...

Old fart
02.04.2010., 18:39
@ sfar ,volio bi vidjeti u živo "trbušni ples" korisnika ove kuhinje kada ima za spremiti obroke za četvoro ljudi (juhica ,meseko , kolačići ) jer mi nije jasno kamo odlazi tijelo kad počneš otvarati ladice ,vrata, pečnicu..:D

sfar
02.04.2010., 19:13
hahah ne bi vjerovao mjesta ima dosta mogu ti izmjeriti prostor između ..i bože moj pa ne otvaraš sve u isto vrijeme

Kladi
02.04.2010., 19:48
kuhinja na malom prostoru i sve ima

gledam kuhinju i isto si mislim.....mala i ima sve!
@ sfar ,volio bi vidjeti u živo "trbušni ples" korisnika ove kuhinje kada ima za spremiti obroke za četvoro ljudi (juhica ,meseko , kolačići ) jer mi nije jasno kamo odlazi tijelo kad počneš otvarati ladice ,vrata, pečnic

....a onda razmišljam dalje: ovo je za zvrk-hanume (balerine) samo se vrtiš, ne trebaš ni 2 koraka napravit........i moraš ostati vitka! :zubo:

BBlue
02.04.2010., 20:34
Baš je zgodna kuhinja... sviđa mi se ovaj mali šank, koji je s druge strane ormarić. Nešto slično planiram za svoju kuhinju.

cilla
02.04.2010., 20:38
ima čak i prozor :D

meni je super kombinacija narančaste i smeđe, al mi je višak još i siva radna ploha u tome

osobno ne volim previše polica po kuhinji tako da mi ih je malo previše u ovoj tvojoj, a tu mislim prvenstveno na ove na donjem lijevom kraju i gornjem desnom
ove iznad nape su mi ok

zanimljivo mi je rješenje polica iznad/iza ploče za kuhinje al izgleda ovako na slikama jako blizu plamenika pa bi me bilo strah da se ne zapali.

i šteta što na ovim elementima koji gledaju prema ostatku stana niste stavili tip on mehanizam nego ručkice, mislim da bi bolje izgledalo. imam i ja takav slučaj i bolje je bez ručkica

al svaka pohvala za smjestiti sve to u mali prostor, a da nije samo osnovni kuhinjski blok

PLAVI GOLUB
02.04.2010., 20:57
ja imam još užu kuhinju..i savršeno funkcioniram..mašina kad se otvori bude na 30-tak cm udaljenosti od suprotnog elementa..tj..frižidera..tako da ne vidim potrebu za većom kuhinjom..:e to sad, laže ko pas:

sfar
03.04.2010., 10:38
evo samo sam htio dat primjer da se na malom prostoru da napravit kuhinja koja zadovoljava sve potrebe i mogu reć ima dosta mjesta i za kuharicu. Šetnju će obavit poslije ručka ,u kuhinji jednostavno stojiš i radiš. Inspiracija je bila pogled na šank jednog caffe-a , gdje konobar posluži puno gostiju a praktički stoji na mjestu .
Polica iznad štednjaka nije odmah do štednjaka udaljena je 30 cm od štednjaka , a tip on mehanizam je stavljen na element iznad prozora ,a za ove police prema ostatku stana nismo stavili tip on zato da razbijemo plohe koje da su bez ručkica izgledaju nekako pusto i prazno.no još treba dodati nekoliko detalja da bi to sve bilo kompaktnije.

Maya_78
03.04.2010., 13:08
tnx old, tnx Aiofe
toliko sam si i mislila cca (obzirom su mi rekli da je metar kvadratni cca 600 kuna)

bulthaup
03.04.2010., 21:15
Dozator tekućeg sapuna za kuhinju :D

Ja ne vidim zasto bi neko busio sudoper da ovo ugradi. Kakvu prednost to moze imati u odnosu na posudu koja stoji na sudoperu.:mig:

bubica1
04.04.2010., 07:05
Ja ne vidim zasto bi neko busio sudoper da ovo ugradi. Kakvu prednost to moze imati u odnosu na posudu koja stoji na sudoperu.:mig:

Jedna posuda/bocica manje na sudoperu vise reda u kuhinji ;)

Jellle
05.04.2010., 13:32

meni za nijansu ljepše izgleda od recimo tvoje posudice koja je isto jako lijepa.

PLAVI GOLUB
05.04.2010., 14:20
Ja ne mogu vjerovati,niti da je to on komentirao..:kava:..jer na ovom pdf smo uglavnom estete i okapejovci(a i on spada u tu bandu)..koji smo spremni na sve moguće kompromise samo da izgleda što jednostavnije..:zubo:

cilla
05.04.2010., 14:23
to je jednostavnije?
:eek:

kojih čudaka sve tu ima

PLAVI GOLUB
05.04.2010., 14:28
jednostavniji izgled..ono..nema ničeg na radnoj površini..razmeš?!

:kako slabo kopča od kad je zbrisala iz Istre:zubo::

cilla
05.04.2010., 14:55
pa viri ti neka cjevčica iz sudopera koju nemreš maknuti za razliku od bočice od npr. jara
pa kad mi dođe jednostavnost ja to stavim ispod sudopera pa se niti ne vidi

:a sad ko da me hvata takva jednostavnost:

i neš ti jednostavnosti koja zahtjeva bušenje mog prekrasnog sudopera :raspa:

PLAVI GOLUB
05.04.2010., 15:32
moj prekrasno jednostavni sudoper je sad još prekrasnije jednostavniji..:cerek:

tako je najljepše i basta!(ne misli na vrt..:rofl:)

Kladi
05.04.2010., 16:00
Ja ne mogu vjerovati,niti da je to on komentirao..:kava:..jer na ovom pdf smo uglavnom estete i okapejovci(a i on spada u tu bandu)..koji smo spremni na sve moguće kompromise samo da izgleda što jednostavnije..:zubo:

samo bih htjela podsjetit na čišćenje kamenca oko toga čuda. toliko o jednostavnosti...

...i vrt!

PLAVI GOLUB
05.04.2010., 16:06
ima nekih koji se liječe kroz čišćenje..:raspa:..naša voda nema baš kamenca..:tuzni:

i da..ovaj..biram auto..koja si ti..http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif

bendicaa
05.04.2010., 16:12
pozdrav svima
uređujem kuhinju, pločice idu sa zida. zanima me ima li ko oko sudopera na zidu plexiglass? je to dobra opcija za oblogu?

Kladi
05.04.2010., 16:16
pozdrav svima
uređujem kuhinju, pločice idu sa zida. zanima me ima li ko oko sudopera na zidu plexiglass? je to dobra opcija za oblogu?

ja u to nisam baš sigurna!

kuhaš na plin? kad kuhaš (čak možda i svejedno na koji energent) tu se razvijaju visoke temperature i bojala bi se zamućenja i piganja plexija.

ostaje ti staklo ili opet keramika. ....ili laminirane obloge

bendicaa
05.04.2010., 16:50
staklu baš ne vjerujem, ak negdje pukne moram po cijeloj kuhinji mijenjati.
zidne obloge tipa radnih ploča kaj vidim da neki postavljaju nisu mi lijepe - uzorak mramora brr :)
opet pločice, hjoj :ne zna:
hodočastila sam po svim većim dućanima i nisam našla nikakve koji bi mi se svidjele, osim mozaika za koji bi mi trebao kredit na 10 godina :mig:

ja u to nisam baš sigurna!

kuhaš na plin? kad kuhaš (čak možda i svejedno na koji energent) tu se razvijaju visoke temperature i bojala bi se zamućenja i piganja plexija.

ostaje ti staklo ili opet keramika. ....ili laminirane obloge

bubica1
05.04.2010., 17:27
Obojas zid u perivu boju i gotovo. Proizvodi ih Dulux u polumat ili mat varijanti ( dakle nisu sjajme kao socijalni hodnici u bolnicama ). Ja imam takvu boju na zidu vec cetvrtu godinu i potpuno, pptpuno je periv. Ne upija masnocu niti bilo kakve druge fleke. A cistimo ga sa domestosom, ribamo arfom.....
1 kg te boje je cca 120 kn i ja sam sa njom pobojao cca 6m2 potpuno novoga ( knauf ) zida, dakle onoga koji jako upija boju.
Mislim da je staklo samo komplikacija.

Kladi
05.04.2010., 18:34
staklu baš ne vjerujem, ak negdje pukne moram po cijeloj kuhinji mijenjati.

kaljeno neće puknuti

bendicaa
05.04.2010., 18:45
u! dobra ideja1
i čini mi se najjednostavnija. skinem pločice, pogletam i u maleraj.
hvala na pomoći :mig:

Obojas zid u perivu boju i gotovo. Proizvodi ih Dulux u polumat ili mat varijanti ( dakle nisu sjajme kao socijalni hodnici u bolnicama ). Ja imam takvu boju na zidu vec cetvrtu godinu i potpuno, pptpuno je periv. Ne upija masnocu niti bilo kakve druge fleke. A cistimo ga sa domestosom, ribamo arfom.....
1 kg te boje je cca 120 kn i ja sam sa njom pobojao cca 6m2 potpuno novoga ( knauf ) zida, dakle onoga koji jako upija boju.
Mislim da je staklo samo komplikacija.

petra32
05.04.2010., 19:08
zbilja nitko nije naletio na ovu?

ovo su ti aster cucine... vidjela sam ih u dugopolju kraj splita, i uzela katalog :D
www.astercucine.it

bulthaup
07.04.2010., 07:17

Ni ja ne vjerujem, ali govorio sam na bosanskom pa mozda nisam bio dobro shvacen.:)

sijandraffm
07.04.2010., 11:56
ima li netko ovake ruckice na kuhinji ???
ja sam ih narucila, ali neznam kome dati da ih obradi ???:confused:
stolar kaze da on to ne radi:rolleyes::confused:

http://img59.imageshack.us/img59/8868/3rucke.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/3rucke.jpg/)

Lyda
07.04.2010., 12:33

http://img59.imageshack.us/img59/8868/3rucke.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/3rucke.jpg/)

imam ja!
nisam baš sigurna da su potpuno iste ali pogledam kad dođem doma
da ti slikam?
meni ih je stolar bez problema napravio

Old fart
07.04.2010., 12:52

@kladionici kad ga opizdiš sa 2 kile teškom tavom od lijevanog aluminija jer ti muž kasni 2 minute s posla udaljenog 50 kilometara...onda pukne :cerek:

@ sandra ,zlato , jesi li ti sigurna da on nije avijatičar ili postolar...nekako mi ne "vuče" na stolara makar je tvoj..mislim staviti ručke ako nemaš jednu ili dvije rupe nije baš sukob plazme u akceleratoru čestica ... makar glodalica dobro dođe ..ako je nema ja mu posudim jednu od ove tri koje imam ,onu od 250 kuna ...znam da je izdatak za jadnog stolara ,pa da pomognem...

a glede doze za šampon...taubeki i ini ,da li vi perete suđe ili samo gledate kako drugi peru suđe ??.. ,ja obožavam kad moram uzeti dodatnu količinu deterđenta sa masnim ili sapunastim rukama ,umjesto da samo rubom dlana stisnem pumpicu ...hellooooo :lol:

sijandraffm
07.04.2010., 13:01
imam ja!
nisam baš sigurna da su potpuno iste ali pogledam kad dođem doma
da ti slikam?
meni ih je stolar bez problema napravio

ajde molim te uslikaj !!! pa i cijeli dojam da vidim kako ce to na kraju izgledat:cerek:
znam da si vec stavljala slike kuhinje, bijele:cerek: ali mi je ostalo u sijecanju bez ruckica !?........

@ sandra ,zlato , jesi li ti sigurna da on nije avijatičar ili postolar...nekako mi ne "vuče" na stolara makar je tvoj..mislim staviti ručke ako nemaš jednu ili dvije rupe nije baš sukob plazme u akceleratoru čestica ...:

ma neznam ni ja vise jel stolar ili postolar,.......hebemu njegov zanat, ljuta sam na njega, nemoj me pumpat jos i ti:D, uglavnom on kaze da ih nemoze obradit jer su na metre pa ih treba pilat i brusit.

Lyda
07.04.2010., 13:21
i jesu na metre, al ne vidim da je to problem odrezat-ja bi to običnom fleksom:D
a ručkice sam imala samo na donjim elementima tj. ladicama
baš sam gledala stare slike ali se taj detalj ne vidi pa ti slikam posebno

Old fart
07.04.2010., 13:25
Da ,i ...oprosti ako upropaštavam vašu ljubav, ali to nije neki posao ,daleko je teže dobro izbušiti rupe za pante ,međutim ako si se tek nakon izrade kuhinje toga sjetila , onda može biti problem ,jer ta vrsta ručkica ide na materijal bez kanta i uzima cca 1,5 mm u dimenziji

Old fart
07.04.2010., 13:27
i jesu na metre, al ne vidim da je to problem odrezat-ja bi to običnom fleksom:D

Ne ne bi sa fleksom ,jer je to aluminij ,puno je lakše rukom uz kutni stalak ili stolnom el. pilom...

sijandraffm
07.04.2010., 13:31

super ! cekam slikice :D

Da ,i ...oprosti ako upropaštavam vašu ljubav, ali to nije neki posao ,daleko je teže dobro izbušiti rupe za pante ,međutim ako si se tek nakon izrade kuhinje toga sjetila , onda može biti problem ,jer ta vrsta ručkica ide na materijal bez kanta i uzima cca 1,5 mm u dimenziji

pa znam da nije neki posa, zato i jesam ljuta na njega.

nisam se tek nakon izrade sijetila ruckica one su odpocetka u planu, ali ne kuzim zasto bi isle bez kante mislis abs-a ???

meni je i stolar i prodavac ruckica objasnio da i idu na abs-kant, samo se napravi utor za njih. i da , vratnica bude koji milimetar manja.
ne kuzim kako bi islo bez kanta kad ipak jedan dio kanta viri vani, jer sam vidila iste ruckice postavljene ali ne po cijleoj duzini elementa,....kako to onda moze bez kanta ???

sijandraffm
07.04.2010., 13:34
Lyda, jel se mozda sijecas jel za tvoje ruckice trebao utor ???

Lyda
07.04.2010., 13:43
stvarno nisam sigurna sada, bit ću pametnija navečer...

sijandraffm
07.04.2010., 13:55
stvarno nisam sigurna sada, bit ću pametnija navečer...

u redu.....

PLAVI GOLUB
07.04.2010., 15:33
a glede doze za šampon...taubeki i ini ,da li vi perete suđe ili samo gledate kako drugi peru suđe ??.. ,ja obožavam kad moram uzeti dodatnu količinu deterđenta sa masnim ili sapunastim rukama ,umjesto da samo rubom dlana stisnem pumpicu ...hellooooo :lol:

:p..naravno da samo gledam končitu i ostale crnkinje i hispanke koje mi čiste po kući..:raspa:

meni to služi samo za se hvaliti..inače ga ne bi ni stavila..mislim..ono..helou..uostalom to mi je kuhinja samo za gledanje..mi jedemo vani..tako da nema suđa..:p:p:p

bulthaup
07.04.2010., 15:48
:p..naravno da samo gledam končitu i ostale crnkinje i hispanke koje mi čiste po kući..:raspa:

meni to služi samo za se hvaliti..inače ga ne bi ni stavila..mislim..ono..helou..uostalom to mi je kuhinja samo za gledanje..mi jedemo vani..tako da nema suđa..:p:p:p

Ja na ovo nemam sta dodati.:)

Old fart
07.04.2010., 16:18
super ! cekam slikice :D

pa znam da nije neki posa, zato i jesam ljuta na njega.

nisam se tek nakon izrade sijetila ruckica one su odpocetka u planu, ali ne kuzim zasto bi isle bez kante mislis abs-a ???

meni je i stolar i prodavac ruckica objasnio da i idu na abs-kant, samo se napravi utor za njih. i da , vratnica bude koji milimetar manja.
ne kuzim kako bi islo bez kanta kad ipak jedan dio kanta viri vani, jer sam vidila iste ruckice postavljene ali ne po cijleoj duzini elementa,....kako to onda moze bez kanta ???

Ajde ,ajde siguran sam da ste dobro proučili što se može nabaviti kod nas
, pa pokušaj dezavuiranja dobrohotnog savjeta nema smisla ,naravno da su to različite ručkice ,one koje se režu na metražu dolaze po cijeloj stranici fronte (okomito ili vodoravno) , i osim što se uglodavaju zbog čvrstoče zahvata ,još se i lijepe sa silikonom , naravno da je tu kant traka (ABS ili Melanin nevažno)nema što tražiti ...
..hat međutim one koje se kupuju prema širini i gotovo su obrađene , stavljaju se NA kant traku ,ali se ne uglodavaju nego pričvrste sa zadnje strane..
Problem je u tome što gotov proizvod može izgledati skoro identično:kava:

Lyda
07.04.2010., 17:41
sandra,moja nije kao tvoja, nema utora
evo slike
http://img200.imageshack.us/img200/1853/img2633d.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/233/img2631lw.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/3567/img2634c.jpg

biancaa
07.04.2010., 18:17
helllppppppppppp.. :s krećem u potragu nove kuhinjice, morat če biti po mjeri.. pa sad nisam čitala prije kaj piše, ali ako netko može dati prijedlog di da idem. sutra krećem sa solidumom, ne znam :ne zna: kaj je sa velesajmom pošto je izgorio.. :))

PLAVI GOLUB
07.04.2010., 22:26
Sandra,dosta sad o peri i itd.,pričajmo sad malo o tvojoj kuhinji..:rofl:
novosti?

sijandraffm
07.04.2010., 22:31
Sandra,dosta sad o peri i itd.,pričajmo sad malo o tvojoj kuhinji..:rofl:
novosti?

aha, material narucen.:rofl:

PLAVI GOLUB
07.04.2010., 22:33
:ceka:..kad će bit gotovo otpr?

Kladi
07.04.2010., 22:36
aha, material narucen.:rofl:

koji material, kakaf?

sijandraffm
07.04.2010., 22:48
Ajde ,ajde siguran sam da ste dobro proučili što se može nabaviti kod nas
, pa pokušaj dezavuiranja dobrohotnog savjeta nema smisla ,naravno da su to različite ručkice ,one koje se režu na metražu dolaze po cijeloj stranici fronte (okomito ili vodoravno) , i osim što se uglodavaju zbog čvrstoče zahvata ,još se i lijepe sa silikonom , naravno da je tu kant traka (ABS ili Melanin nevažno)nema što tražiti ...
..hat međutim one koje se kupuju prema širini i gotovo su obrađene , stavljaju se NA kant traku ,ali se ne uglodavaju nego pričvrste sa zadnje strane..
Problem je u tome što gotov proizvod može izgledati skoro identično:kava:

ali nemoze po cijeloj duzini, onda se nemoze otvarat, mora barem ostati malo s strane, kao sto je na ovoj slici, http://img20.imageshack.us/img20/3947/4b4dcf0752bcchuge.th.jpg (http://img20.imageshack.us/i/4b4dcf0752bcchuge.jpg/)
a tu se ipak vidi abs kanta, kako to onda rijesit ???

sandra,moja nije kao tvoja, nema utora
evo slike
http://img200.imageshack.us/img200/1853/img2633d.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/233/img2631lw.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/3567/img2634c.jpg

da, tvoje su ipak malo drugacije, hvala za slikice i trud !:cerek:

a di si ti svoje narucila i koj je cijena bila, ako se smije znati ? jel ih ti imas samo na ladicama, kako je kod tebe rijesen problem otvaramja, vidim da su ti na cijeloj povrsini ???:confused:

sijandraffm
07.04.2010., 22:52
:ceka:..kad će bit gotovo otpr?

za tri tijedna, najkasnije, jedva cekam:D

koji material, kakaf?

iveral, bijeli dosadni sterilni visoki sjaj

Lefti
07.04.2010., 23:34

zasto toliko ruznih rijeci o dozeru? :eek: :) meni je to najdivnija stvar na svijetu, jezim se bocice deterdzenta i vode koja kapa kada ga uzimam/spremam.
Od cijele kuhinje, najushitrenija sam bila kad sam dobila tu malu pumpicu :D (valjda djevica u horoskopu u meni progovara) :kava:

Old fart
08.04.2010., 07:15
@ lefti sav sam se izgrizao po jeziku da ne lanem ..ali naravno slažem se , no ima i nekih drugih aparata koje naše domačice nikako da prihvate , npr. mlinček u sudoperu (totalno ludilo kako to dobro radi ) , višebojne vinil daske za rezanje ,ni mirisi ni bakterije nisu ni upola tako zeznuti , široki sudoperi sa procjeđivačem i poklopcima (nema ni upola toliko špricanja) , domino sistemi umjesto jedne kombinirane ploče ta kuhanje (po meni jedini pravi sistem za podešavanje kuhinje prema navikama kuhanja) ...etc.:D
.. a ono što me izrazito ljuti je nedostatak uskih pečnica za ugradnju ,takvu indolentnost proizvođača ne mogu shvatiti..ima je samo talijanska firma Nardi FEA 25 25 ,u cijeloj Evropi ,a u pola visine i normalne širine ,nisam našao....

bulthaup
08.04.2010., 07:23
Ja samo kazem da pumpica ne mora biti fiksirana da bi bila funkcionalna.

bulthaup
08.04.2010., 07:25
Evo jedna fotografija, fotografije iz kuhinje:

http://i42.tinypic.com/sgltnq.jpg

Kladi
08.04.2010., 08:23
ajme...kakav paspartuičić:cerek:

lijepo......jel to suma?

činilo mi se da ti je kuhinja mala i popunjena, sad si me iznenadio da imaš mjesto za sliku!

Kladi
08.04.2010., 08:25
iveral, bijeli dosadni sterilni visoki sjaj

mislim....ak sad tak govoriš...zakaj nisi uzela nekaj zabavno i plodno?:D

ombia
08.04.2010., 08:27
npr. mlinček u sudoperu (totalno ludilo kako to dobro radi ) , višao....

O.k. znam da to u USA svi imaju a i neki oko mene ali ne kuzim car toga? Pa ja ni necu da mi smece ili hrana uopce udje dalje od sudopera, imam mrezicu, bacim i tocka a ne da to negdje po cjevica masno i usitnjeno puzi...ili ti mislis na neke druge aparature?

Lyda
08.04.2010., 09:07
da, tvoje su ipak malo drugacije, hvala za slikice i trud !:cerek:

a di si ti svoje narucila i koj je cijena bila, ako se smije znati ? jel ih ti imas samo na ladicama, kako je kod tebe rijesen problem otvaramja, vidim da su ti na cijeloj povrsini ???:confused:

iz zg sam išla u svetu nedjelju i kod centra (kružnog toka) u smjeru samobora sam skrenula lijevo, ali se stvarno ne sjećam imena firme a cijene pogotovo
to nam je već bilo u cijeni kuhinje pa smo samo izabrali a cijenu nismo gledali (javili šifru stolaru)
a otvara se normalno, po cijeloj dužini je profil i svinut je prema dolje kao na slici pa se tu uhvati i izvuče, ne razumijem na što misliš...

sijandraffm
08.04.2010., 09:11
Lyda, jel ti te ruckice imas samo na ladicama, ili su ti ono u kutu obicna vrata ? ako jesu, kako je rijeseno otvaranje, kad ruckica ide do kraja ???

sijandraffm
08.04.2010., 09:13
ma mislim na to da ako ruckica ide do kraja vrata, onda se podudara kod otvaranja sa ruckico od vrata do nje.......kuzis , neznam kako drugcije objasnit:confused:

Lyda
08.04.2010., 09:13
Lyda, jel ti te ruckice imas samo na ladicama, ili su ti ono u kutu obicna vrata ? ako jesu, kako je rijeseno otvaranje, kad ruckica ide do kraja ???

ne kužim pitanje...
da, ispod sudopera su obična vrata i profil je svinut prema dolje i po cijeloj dužini ga, gdje hoćeš, povučeš prema sebi
ladica i ta vrata su jedne do druge, ladica se otvara prema van, a ta vrata se otvaraju na drugu stranu tj.pante su lijevo, ako to misliš
tako da se ne sudaraju

sijandraffm
08.04.2010., 09:18
ne mislim na to.....

nego ruckica se podudara kad otvaras vrata sa vratima do nje, pa se neda do kraja otvorit, posto ona do kraja viri van....razumijes ???

bulthaup
08.04.2010., 09:22
O.k. znam da to u USA svi imaju a i neki oko mene ali ne kuzim car toga? Pa ja ni necu da mi smece ili hrana uopce udje dalje od sudopera, imam mrezicu, bacim i tocka a ne da to negdje po cjevica masno i usitnjeno puzi...ili ti mislis na neke druge aparature?

Slazem se. I meni je to totalno bezveze. Smece naravno ide u smece.

bulthaup
08.04.2010., 09:27
ajme...kakav paspartuičić:cerek:

lijepo......jel to suma?

činilo mi se da ti je kuhinja mala i popunjena, sad si me iznenadio da imaš mjesto za sliku!

Suma, breze naravno.

Lyda
08.04.2010., 09:27
ne mislim na to.....

nego ruckica se podudara kad otvaras vrata sa vratima do nje, pa se neda do kraja otvorit, posto ona do kraja viri van....razumijes ???

pa kažem-pante su sa druge strane i ne podudara se jer se ta vrata do, otvaraju s desne na lijevu stranu
a samo je to jedno do drugog što ima te ručkice

cilla
08.04.2010., 09:32
@ sandrafm

oprosti, ali stolar ti je katastrofa

ako ti njemu platiš da ti napravi kuhinju, a moraš se sama brinuti kako ćeš rezati i postavljati najobičnije ručkice onda ja osobno ne bih niti htjela da mi radi išta od namještaja jer ako to nije u stanju koji bog se onda time uopće bavi

ja kad sam radila kuhinju samo sam rekla što želim, dobila dodatnih prijedloga za neke stvari, od kojih sam većinu i prihvatila jer su bili bolji od mojih, a što se tiče same izvedbe sa tim nisam imala ama baš nikakve veze

pa ne plaćam nekog a da onda moram još pola njegovog posla sama napraviti
onda mi niti ne treba

sijandraffm
08.04.2010., 09:38
pa kažem-pante su sa druge strane i ne podudara se jer se ta vrata do, otvaraju s desne na lijevu stranu
a samo je to jedno do drugog što ima te ručkice

hmmm, neznam dali kuzim o cemu ti.......:D

@ sandrafm

oprosti, ali stolar ti je katastrofa

ako ti njemu platiš da ti napravi kuhinju, a moraš se sama brinuti kako ćeš rezati i postavljati najobičnije ručkice onda ja osobno ne bih niti htjela da mi radi išta od namještaja jer ako to nije u stanju koji bog se onda time uopće bavi

ja kad sam radila kuhinju samo sam rekla što želim, dobila dodatnih prijedloga za neke stvari, od kojih sam većinu i prihvatila jer su bili bolji od mojih, a što se tiče same izvedbe sa tim nisam imala ama baš nikakve veze

pa ne plaćam nekog a da onda moram još pola njegovog posla sama napraviti
onda mi niti ne treba

znam, u pravu si.:(
ja sam se sokirala kad mi je rekao da on nemoze rucke obradit, ma mislim da nije da ne moze, nego mu se neda,.......iskreno najrade bi ga sada stjerala u onu stvar, ali nemam volje i snage sve iz pocetka, razumijes ? a k tome mi je on stvarno dosta povoljan, tako da cu morati nekako preci preko toga s ruckicama, jer i da platim bravatru da mi to obradi biti ce jos uvijek puuuuno povoljnije sve skupa nego igdje gdje smo pitali.......

ali naravno, tako se ne radi taj posa:mad:

Aoife
08.04.2010., 09:38
Da, ali ako o ručkicama ovisi kako će se otvarati vrata, onda ipak mora razmišljati o tome...

@bult jako lijep i nadasve funkcionalan dio kuhinje :kava:

bulthaup
08.04.2010., 09:40
@bult jako lijep i nadasve funkcionalan dio kuhinje :kava:

Hvala, funkcionalnost je uvijek najvaznija.:mig:

Lyda
08.04.2010., 09:49
hmmm, neznam dali kuzim o cemu ti.......:D

gle, imaš vrata i ladice do njih
ispred vrata nema ničega (klizni ormar) i s te strane se ništa ne podudara s vratima pa im i ništa ne smeta kad ih otvaraš-jer su pante na toj strani
a ladice nemaju zakretni moment već se vuku prema naprijed

old, a da ti probaš to stručnije objasniti?
ne znam kako bi to pametnije sročila

sijandraffm
08.04.2010., 09:52
Lyda , kuzim sad.....

pusti olda, misli da on nije bas voljan samnom o ruckicama...:D

svrcka
08.04.2010., 09:53
sandra ja imam isti taj problem s tim ručkicama na elementima koji se otvaraju na pante i još su smješteni u okviru od knaufa pa kako god okreneš će mi zapinjati.
morati ćemo skraćivati malo ručkice.
za poludjeti

svrcka
08.04.2010., 09:55
i zaboravih napisati; stvar je o obradi aluminija koje stolar ne može napraviti da bi obrada na tim skraćivanim rubovima izgledala kao i ostatak ručke.

sijandraffm
08.04.2010., 09:57
svrcka
imamo istog stolara:D

Old fart
08.04.2010., 12:33
@ ombia trik je u tome da mlinček uništava sve ostatke pripreme hrane i pretvara je u tekuću masu koja odlazi u odvod...npr. kad imaš obradu luka ,lupinki od jaja ,višak ribe i mesa ,a baciš li ih u smeće usmrdit će se ,ako ništa drugo imat će šnjof po zmazanoći.
Po ljeti ,je još gore jer te svako pretjerano luftanje košta novaca za klimu (bar mene jer sam sa cijelim stanom na južnoj strani ispod ravnog krova)
Iz istog razloga ja mjenjam filtere na napi svaki mjesec a kad nabavim one za pranje ,stvar će biti tjedna...

Glede ručkica ,one su dizajnirane tako da kod otvaranja vrata ne zapinju ako je fuga između fronti vrata bar 3 mm (po standardu je to najmanji zazor ,klasično je 4 mm ) ,osim toga moderne pante za vrata se kod otvaranja "uvuku" u sebe tako da , kad su vrata otvorena ,odmak od ostalih elemenata je isti kao i kod zatvorenih vrata...kome nije jasno poslat ću slikicu :D

Old fart
08.04.2010., 12:37
i zaboravih napisati; stvar je o obradi aluminija koje stolar ne može napraviti da bi obrada na tim skraćivanim rubovima izgledala kao i ostatak ručke.

Točno ,međutim razlika je mala nakon cca mjesec dana , kad boja svježe odrezanog aluminija dobije patinu ,tj. kad oksidira...priroda je pomočni radnik u tom slučaju :D

bulthaup
08.04.2010., 14:26
Točno ,međutim razlika je mala nakon cca mjesec dana , kad boja svježe odrezanog aluminija dobije patinu ,tj. kad oksidira...priroda je pomočni radnik u tom slučaju :D

Znaci vrijeme radi za tebe.:)

bulthaup
08.04.2010., 14:28
@ ombia trik je u tome da mlinček uništava sve ostatke pripreme hrane i pretvara je u tekuću masu koja odlazi u odvod...npr. kad imaš obradu luka ,lupinki od jaja ,višak ribe i mesa ,a baciš li ih u smeće usmrdit će se ,ako ništa drugo imat će šnjof po zmazanoći.
Po ljeti ,je još gore jer te svako pretjerano luftanje košta novaca za klimu (bar mene jer sam sa cijelim stanom na južnoj strani ispod ravnog krova)
Iz istog razloga ja mjenjam filtere na napi svaki mjesec a kad nabavim one za pranje ,stvar će biti tjedna...

Problem je u tome sto ni kanalizacija nije svemoguca i ako nije dizajnirana za to moze se lako zacepiti.

Ja sam cistio svoje cijevi i ne bi vjerovao koliko je u njima inace masnoce bilo i bez ovog mljevenja.

Ako smece izbacis vani onda nema problema.

ombia
08.04.2010., 14:36
Iz istog razloga ja mjenjam filtere na napi svaki mjesec a kad nabavim one za pranje ,stvar će biti tjedna...:D

Hvala na objasnjenju Old.:)
Ja klimu ni nemam, ali smece bacam svaki dan i nista se ne usmrdi. Nemam ni napu :D iz estetskog razloga, jer imam velike prozore u kuhinji i istu odvojenu od ostatka stana. I sparet je do prozora (onako bocno).

Problem je u tome sto ni kanalizacija nije svemoguca i ako nije dizajnirana za to moze se lako zacepiti.

Ja sam cistio svoje cijevi i ne bi vjerovao koliko je u njima inace masnoce bilo i bez ovog mljevenja.

Ako smece izbacis vani onda nema problema.

Slazem se.:) Jos se namami koji stakor pogotovo ako si u prizemlju ili si prvi u zgradi.
A taj mlincek jel mahnicki ili na struju?

Old fart
08.04.2010., 14:48
Na struju ,a uzgred imam ludi osječaj da sam naglasio da te stvari NISU prihvačene kod nas..ali po maksimi "milijarda muha valjda zna što radi" ja isto tako ne jedem govna ,no zamislim se...
Moje cijevi nisu masne ,ali su pune soca od kave ,jer neke ne mogu naučiti da se soc ipak baca u smeće a deterđent otapa ostalo ,jer i on skuplja mirise...a sad si zamislite Marseille kad štrajkaju smetlari (as you seen on tv)..no to nije situacija za svakoga .
U principu to mi se čini dobar dodatak higijeni kuhinje..

ombia
08.04.2010., 15:17
Jos i da placam struju? Pih.:D

ludi osječaj da sam naglasio da te stvari NISU prihvačene kod nas.

Ja nisam - "kod nas".:) Ja sam sjever, ali ni tamo to nije u praksi.

Soc nikad nisam uljevala jer mi iz odvoda nista ni ne smrdi.:ne zna:

milijarda muha valjda zna što radi" ja isto tako ne jedem govna ,no zamislim se...

Placem, placem :rofl:

sobo
08.04.2010., 16:00
Pozz svima, ja nova tu,....prvi i baš prvi put na forumu!!! Faza:traženje odgovarajuće kuhinje! Želja: boje lavande............gdje naći??može pomoć,pls....:Server:

pogledaj na ovom forumu str 170 post od crvenkapice33 i reci ....

gym1307
08.04.2010., 16:39
Bok.
Imam problem dosla mi je nova kuhinja no problem je nastao pošto mi jedan kraj radne ploče završava na polukrug. Sada majstor koji montira kuhinju želi lajsnu za u kantun radne ploče rezat na komade i ljepiti da dobije oblo. Meni se ta ideja ne svidja te pokušavam naći opciju da se lajsna može saviti u polukrug.
Postoji li nešto takvo, plastično ili gumeno ili sta god samo da se moze montirati u kantun izmedju pločica i radne plohe a da se može savijati.
Hvala unaprijed na prijedlozima.

muukigirl
08.04.2010., 16:56
moji roditelji u kući u kuhinji imaju mlinček i moram reći da je fantastičan! tata ga je donio iz USA (prije 11god je najjeftiniji ovdje bio skuplji od najskupljeg tamo) i još uvijek radi k'o urica!
ne bacamo sve unutra, postoje neke restrikcije (ako želiš da ti dulje traje), ali ono što radi radi super! najdraže mi je što ne moram one ljigave namočene mrvice skupljat iz mrežice i dirati ih prstima.. :cerek: ili kad ostatke tekućije hrane ne moram nositi do wc-a da ih se riješim.

svrcka
08.04.2010., 18:42
sandra, imaš u schahermayeru gotovu ručku koja je već obrađena tako da ne može udarati jedna o drugu. ja naručujem :)
cijena 67 kn/kom, dimenzija 59.5 cm

murtila
08.04.2010., 19:43
moji roditelji u kući u kuhinji imaju mlinček i moram reći da je fantastičan! tata ga je donio iz USA (prije 11god je najjeftiniji ovdje bio skuplji od najskupljeg tamo) i još uvijek radi k'o urica!
ne bacamo sve unutra, postoje neke restrikcije (ako želiš da ti dulje traje), ali ono što radi radi super! najdraže mi je što ne moram one ljigave namočene mrvice skupljat iz mrežice i dirati ih prstima..:cerek: ili kad ostatke tekućije hrane ne moram nositi do wc-a da ih se riješim.

I ja mislim da je ta stvar super,
i stvarno mi nije jasno zašto to u nas nije prihvačeno,
iako ni ja nisam to stavila u svoju kuhinju, ali da budem iskrena,nisam se ni sjetila :D
Prija koja inače živi preko bare, nedavno je preuređivala stan ovdje i naravno da
je i to donijela od tamo i montirala ovdje, jer je to tamo jeftinije

I kad se samo sjetim ovog boldanog, ne znam gdje mi je pamet bila da sam zaboravila to ugradit, ali eto znam za drugi put :mig:

Amaranta
08.04.2010., 21:06
Bok.
Imam problem dosla mi je nova kuhinja no problem je nastao pošto mi jedan kraj radne ploče završava na polukrug. Sada majstor koji montira kuhinju želi lajsnu za u kantun radne ploče rezat na komade i ljepiti da dobije oblo. Meni se ta ideja ne svidja te pokušavam naći opciju da se lajsna može saviti u polukrug.
Postoji li nešto takvo, plastično ili gumeno ili sta god samo da se moze montirati u kantun izmedju pločica i radne plohe a da se može savijati.

Pa ne moraš ni staviti lajsnu, samo zatvoriš sa silikonom. Meni je to majstor predložio i zasad sve super funkcionira, kuhinja je stara tri mjeseca.

Old fart
08.04.2010., 21:34
sandra, imaš u schahermayeru gotovu ručku koja je već obrađena tako da ne može udarati jedna o drugu. ja naručujem :)

Imaš sreće da ti vrata nisu 55cm ili 64 cm npr :D

sijandraffm
08.04.2010., 22:17

ja sam nasla te u schachermayera ali se nikako snjima nisam mogla sporazumit, ja sam ih vidjela u katalogu na slici, ali po njihovom je ta slika greskom dosla tu, a te rucke nigdje nema:rolleyes::confused::ne zna:
i tako se s njima nikako nisam mogla sporazumit oko te rucka i odustala.
jel ona u katalogu ??? koja sifra, stranica ???

nasla sam obradene u maxmoris, ali mene bi te izasle oko 1000kn:rolleyes:

old
predpostavljam da su tebi pante brtvele ili sarike ???:misli:
hvala na detaljnijem objasnjenu, nadam se da ce to i u mom slucaju ici, jer bi ih puno rade stavila po cijeloj duzini, nego ostavljala sa strane prazno.

Old fart
09.04.2010., 06:29
Bok.

Malo mi je panika da me nećeš razumjeti (kao neki iako smo isti hrvatski u školi učili) ,ali to se rješava izborom lajsne koja ima plastični kutnik za osnovu i pokrovnu lajsnu koja dolazi na taj kutnik ...ako je takva onda se samo doljnja stranareže u trokut a lajsna se može bez rezanja savinuti u krug ( možda uz malu pomoč fena...

svrcka
09.04.2010., 08:15
ja sam nasla te u schachermayera ali se nikako snjima nisam mogla sporazumit, ja sam ih vidjela u katalogu na slici, ali po njihovom je ta slika greskom dosla tu, a te rucke nigdje nema:rolleyes::confused::ne zna:
i tako se s njima nikako nisam mogla sporazumit oko te rucka i odustala.
jel ona u katalogu ??? koja sifra, stranica ???

nasla sam obradene u maxmoris, ali mene bi te izasle oko 1000kn:rolleyes:

old
predpostavljam da su tebi pante brtvele ili sarike ???:misli:
hvala na detaljnijem objasnjenu, nadam se da ce to i u mom slucaju ici, jer bi ih puno rade stavila po cijeloj duzini, nego ostavljala sa strane prazno.

šifra je 103.307.307
Nismo je našli u katalogu na webu ali nam je čovjek koji radi u dućanu našao u nekom svom pdf-u koji je imao na kompu, čini mi se da je njemački ili austrijski bio.
kod nas ih nemaju na stanju ali po narudžbi dolaze u roku od 8 dana.

sijandraffm
09.04.2010., 08:41
Malo mi je panika da me nećeš razumjeti (kao neki iako smo isti hrvatski u školi učili) ,ali to se rješava izborom lajsne koja ima plastični kutnik za osnovu i pokrovnu lajsnu koja dolazi na taj kutnik ...ako je takva onda se samo doljnja stranareže u trokut a lajsna se može bez rezanja savinuti u krug ( možda uz malu pomoč fena...

Old fart

skoro sam pa sigurna da se ova recenica odnosi na mene:rolleyes:

old, oprosti, necu te vise nista pitat, iz tvojih par odgovara na moja pitanja nije tesko zakljucit da ti je mrsko odgovarat na moja pitanja.

samo za napomenu, ja hrvatski nisam ucila u skoli, niti mi je on maternji.:mig:

sorry na off-u, necu vise.

Old fart
09.04.2010., 09:09
Da ,išlo je tebe ,da si napisala u potpisu da si izvan hrvatske ,možda me to i ne bi zasmetalo ,čovjek se trudi pomoči a ti se pozivaš na semantiku ,garantirano znaš u googlu napisati "panti" ,i znati o čemu se radi ,dok ja ne moram znati svako narječje u hrvatskoj..bitnije je da ti pokušavam dočarati osnove ustrojstva kuhinje o kojima pojma nemaš ,a ti mene pitaš koja je to riječ ...mislim dakle...

sijandraffm
09.04.2010., 09:38
da pokusavas mi docarat osnove ustrojstva kuhinje, i to vec u dva -tri odgovora s nekim jebenim podtonom i usput se u odgovoru koji uopce nije namjenjen meni i ti pozivas na cinjenicu da meni hrvatski nije najbolji.

ne nalazim se izvan Hr, ali i ovde zive ljudi kojima taj jezik nije maternji i nisu ga ucili u skoli, nisam znala da to treba napisat u potpis.....

hvala na trudu i odgovorima.:W

Elaine123
09.04.2010., 10:22
Imam pitanjce...ak se itko kuži (a vidim da se ovdje ljudi kuže) il je imao sličan slučaj...kuhinja mi se sastoji od elemenata samo uz jedan ravni zid duljine 305 cm. E sad tih 5 cm je kamen smutnje...prva verzija je bila da ću stavljat masku od 5 cm, jer kad se svi elementi zbroje ostane prazno točno tih 5...al onda sam odustala od ugradbenog frižidera i stavljam normalni širine 60. Pa se pitam...da li onda ima potrebe za maskom? Jer trenutno doma imam tak u kuhinji samostojeći frižider kojem do zida zjapi jedno 2.5 ili 3 cm. Znam da bi trebalo ostavit par cm radi otvaranja frižidera...al dal je 5 previše? :ne zna:
Hvalaaaa :)

Aoife
09.04.2010., 10:25
Mislim da nije previše, a ima i frižidera koji su širi od 60 cm, tipa 62cm, 63cm, 65cm... zapravo bi mogla imati problema ako ostaviš točno 60 cm za samostojeći frižider

Elaine123
09.04.2010., 10:30
Mislim da nije previše, a ima i frižidera koji su širi od 60 cm, tipa 62cm, 63cm, 65cm... zapravo bi mogla imati problema ako ostaviš točno 60 cm za samostojeći frižider

Hvala. To sam i mislila. Ovaj koji sam našla je 60 točno (bar po dimenzijama koje su navedene) al mislim da će to onda bit taman s tih 5 cm (za otvaranje) pa nek zjapi...ne uzrujava me prljavština u nedohvatljivim kutevima :D

sijandraffm
09.04.2010., 10:32
elaine
mislim da ti je cak i ruzno stavljat masku do samostojeceg frizidera.

Old fart
09.04.2010., 10:37
Hvala. To sam i mislila. Ovaj koji sam našla je 60 točno (bar po dimenzijama koje su navedene) al mislim da će to onda bit taman s tih 5 cm (za otvaranje) pa nek zjapi...ne uzrujava me prljavština u nedohvatljivim kutevima :D

Što se tiče prljavštine ,trebalo bi te zabrinjavati ,jer je tu kombinacija topline sa leđa frižidera koja diže prašinu u zrak (kao konvertorske grijalice) ,i vlage od kondenzacije koja se cijedi sa zadnje strane frižidera .
To su idealni uvjeti za razvoj crne plijesni i legionele....
Preporuka je da si kod nabavke frižidera izabereš model sa kotačićima ,koji će ti olakšati čišćenje sa punim friđom ..

Jellle
09.04.2010., 22:12
elaine
mislim da ti je cak i ruzno stavljat masku do samostojeceg frizidera.

o kakvoj vi to masci govorite??

Jellle
09.04.2010., 22:16
šta postoje frižideri s kotačićima? nikad vidla! Ali zgodna ideja i pošto sam baš u potražnji za frižiderom baš ču sad obratiti pažnju na to koji imaju kotačiće. čini mi se super praktično.

zoranp
09.04.2010., 23:16
Imam pitanjce...ak se itko kuži (a vidim da se ovdje ljudi kuže) il je imao sličan slučaj...kuhinja mi se sastoji od elemenata samo uz jedan ravni zid duljine 305 cm. E sad tih 5 cm je kamen smutnje...prva verzija je bila da ću stavljat masku od 5 cm, jer kad se svi elementi zbroje ostane prazno točno tih 5...al onda sam odustala od ugradbenog frižidera i stavljam normalni širine 60. Pa se pitam...da li onda ima potrebe za maskom? Jer trenutno doma imam tak u kuhinji samostojeći frižider kojem do zida zjapi jedno 2.5 ili 3 cm. Znam da bi trebalo ostavit par cm radi otvaranja frižidera...al dal je 5 previše? :ne zna:
Hvalaaaa :)

samo ostavi tih 5 cm jer na samostojećim frižiderima to ne izgleda ružno, a i da ti se ne bi desilo, kao meni, kad sam u jednoj kuhinji demontirao ugradbeni frižider i stavljao samostojeći pa se vrata nisu mogla otvoriti. Rješenje je bilo malo odštemati zida pa pogletati. Nije to bilo mnogo štemanja, ali da je bilo 1 cm više bilo bi super. Mogla su se i vrata okrenuti, ali nisu htjeli

A što ćeš kad se ljudima dopao baš takav model frižidera, a nisu računali s tim da se vrata otvaraju malo drugačije nego što su se do sada

zoranp
09.04.2010., 23:23
Što se tiče prljavštine ,trebalo bi te zabrinjavati ,jer je tu kombinacija topline sa leđa frižidera koja diže prašinu u zrak (kao konvertorske grijalice) ,i vlage od kondenzacije koja se cijedi sa zadnje strane frižidera .
To su idealni uvjeti za razvoj crne plijesni i legionele....
Preporuka je da si kod nabavke frižidera izabereš model sa kotačićima ,koji će ti olakšati čišćenje sa punim friđom ..

To je istina što pričaš za prljavštinu iza frižidera.
Pogotovo kod ugradbenih frižidera. Kad ga izvadiš van iz ormara nakon nekoliko godina, nagledaš se svega i svačega, a bez rukavica bolje to i ne raditi.

Samostojeći frižider je uvijek bolje rješenje, što se održavanja, servisiranja, zamjene i higijene tiče. Čak i financija. Jedino estetika ide u prilog ugradbenom frižideru, ali ako je samostojeći lijep, tada imamo pobjednika.

Old fart
10.04.2010., 08:14
Bogami istina ,zoki ,zato sam gadno iskomplicirao zadnji job
http://www.inet.hr/dtrumbic/Temp/fri%f01.jpg
http://www.inet.hr/dtrumbic/Temp/fri%f03.jpg
inaće bok ,kak picek..:D

zoranp
10.04.2010., 21:48
Picek je odlično, da ne offtopičarimo puno.

BTW!
Trebao bi u taj korpus ugraditi priključak za usisavač (izbušiš rupu krunskom pilom u koju knap ulazi cijev od usisavača), pa kad gazdarica hoće očistiti iza frižidera, samo utakne cijev u rupu i uključu usisavač, bez izvlačenja bijele tehnike iz ormara.