PDA

View Full Version : Izrada kuhinja - ideje, nacrti, komentari

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Zvrksa
29.03.2008., 19:58
I kakva su iskustva s ugradbenom napom? Ima li to nekog funkcionalnog smisla ili je stvar samo estetske doskočice?

meni jako dobra...i po pitanju prostora i po pitanju rada nape...
ovo je moja
http://www.candy.hr/UserDocsImages/ugradbeni/CBT62X.jpg
ovo su joj karakteristike
* dvostruki motor snage 2 x 100 W
* sposobnost usisavanja: 550 m³/h
* 3 brzine-podešavanje kliznim gumbom
* svjetlo: 2 žarulje snage 40 W
* sklopka: usisavanje zraka ili pročišćavanje preko ugljenog filtra
* perivi metalni filter za masnoću
* filter s aktivnim ugljenom ACT 4
* dimenzije (VxŠxD): 170x600x280 mm (otvaranje: 0-185 mm)

inače, mesarići su mi se zamjerili kod samog prikupljanja ponuda zbog svoje bahatosti i cijene tak da sam u startu odustala od njih

Zvrksa
29.03.2008., 20:01
Zato znam o čemu pričam:rofl:

pa imam i ja...al ja zadovoljna:cerek:

GOTA
29.03.2008., 20:19
:lol:...a meni to malecko....:rofl:

hmm...tebi je to malecko a i mene pereš za par centimetara i šank. :rofl: odjednom mi se moja kuhinja od solidno velike pretvorila u minijaturnu :( :D :D :D

Zvrksa
29.03.2008., 20:24
a dajte ljudi...ne zekajte me....
em imam malecni stanček, em imam malecku kuhinju, a vi me zekate:mig::D

Old fart
29.03.2008., 20:25
pa imam i ja...al ja zadovoljna:cerek:

Da ja imam tu zvijer od 4000 kn možda bi ja drugačije cvrkutao :cerek:

GOTA
29.03.2008., 20:30
a dajte ljudi...ne zekajte me....
em imam malecni stanček, em imam malecku kuhinju, a vi me zekate:mig::D

kad to tako kažeš kladim se i da je stan za bar 50% veći od moga :D :D

ma ne zezamo te... :rofl: ja sam u principu ljubomorna na tvoj šank :mig:

Zvrksa
29.03.2008., 20:34
GOTA, a sad si me nasmijala :lol::lol::lol:
a šank je rezultat mog kompliciranog stana...kao što već rekoh... i vjeruj mi - ne zavidiš mi na tim komplikacijama:cerek:

GOTA
29.03.2008., 20:42
GOTA, a sad si me nasmijala :lol::lol::lol:
a šank je rezultat mog kompliciranog stana...kao što već rekoh... i vjeruj mi - ne zavidiš mi na tim komplikacijama:cerek:

komplikacije kažeš.....a ja radim u hodniku ugradbeni ormar širine 49 cm u kojem treba biti i ormarić za cipele, i vješalica za jakne a naravno da je u njemu i ormarić za plin :lol:

neki bi rekli nemoguća misija :D.
stavim sliku za dva mjeseca kada bude gotov :D

p.s - i dalje ne spominješ kvadraturu stana....lukavo :D :mig:

Old fart
29.03.2008., 20:57
komplikacije kažeš.....a ja radim u hodniku ugradbeni ormar širine 49 cm u kojem treba biti i ormarić za cipele, i vješalica za jakne a naravno da je u njemu i ormarić za plin :lol:

Tu imam iskustva:D minijatura u minijaturi..ja sam na vrata ormara stavio još jedna vrata ,gje mi je daska za peglanje ,a kad se sva zatvore pomične tri vješalice ,koje se izvuku kad dođe ekipa..japanci su za mene male bebe:lol:

dubac
29.03.2008., 22:08
meni jako dobra...i po pitanju prostora i po pitanju rada nape...
ovo je moja
ovo su joj karakteristike
* dvostruki motor snage 2 x 100 W
* sposobnost usisavanja: 550 m³/h
* 3 brzine-podešavanje kliznim gumbom
* svjetlo: 2 žarulje snage 40 W
* sklopka: usisavanje zraka ili pročišćavanje preko ugljenog filtra
* perivi metalni filter za masnoću
* filter s aktivnim ugljenom ACT 4
* dimenzije (VxŠxD): 170x600x280 mm (otvaranje: 0-185 mm)

Ja imam sličnu, ali je sposobnost usisavanja 450m3/h (i koštala je oko 1000 kn). I baš nisam zadovoljna, ali bit će da je to zago što sam otvarala prozor u kuhinji (jer sam negdje čitala da kad napa radi mora se otvoriti prozor, te budući da ja potonji imam u kuhinji...). Od sad otvaram prozor u dnevnoj sobi (koja je povezana s kuhinjom), pa ću vidjeti.
Tak bih vam poslala sliku svoje kuhinje od kad je u funkciji, da vidite kak sam ju načičkala (:eek:), ali fotić me zeza...

Old fart
29.03.2008., 22:37
ovako, da se predstavim,

Zabunio si se prijatelju , forum nije besplatni reklamni prostor ,ne možeš se ovako oglašavati zbanirat če te...

GOTA
30.03.2008., 09:07
Tu imam iskustva:D minijatura u minijaturi..ja sam na vrata ormara stavio još jedna vrata ,gje mi je daska za peglanje ,a kad se sva zatvore pomične tri vješalice ,koje se izvuku kad dođe ekipa..japanci su za mene male bebe:lol:

respect :top:

elegant
30.03.2008., 09:25
ovako, da se predstavim, nisam završio školu za dizajnera, nisam išao na tečajeve dizajna niti ništa, nego jednostavno iz svoje glave pravim nevjerojatne stvari,za oko lijepe, od kuhinja,kupaonica,dnevnih soba,kamina i ostalih stvari. Na skoro sve teme na ovom forumu vezano uz gradnju mogu vam pomoći i dat prijedloge. poslat cu vam slike mojih uređenja.da prijeđemo na stvar, lijepe i rijetke stvari uglavnom puno koštaju,iskusio na vlastitoj koži,ali metodom uradi sam, snimi nešto,kopiraj i unaprijedi,dodaj,ukrasi, napravit ćete nejvjerojatne stvari.Ovako, kao prvo što se tiče stilova više volim rustikalno nego moderno,pogotovo kuhinje,kamine,namještaj itd ali moderno se isto da uredit vezano sa rustikalnim i shaby chicc stilom,mrak izgleda moderni zidovi sa starim namještajem,poslat cu vam slike,evo trenutno sada radim jedan kamin za sebe, kod hojana košta takav 12 tisuća eura i čeka se 3 mjeseca , a ja ču takav iskopirati i još bolje napraviti tj ,ljepši za cca 1000 eura, rabim druge matrijale, poslat cu vam slike,a kupaonicu koju sad radim imat će 6 vrsti pločica,ma moram vam to slikat i poslat kada je u izradi,korpus program imam , ali ga koristim samo za plan ugrubo,većina iz glave.kada vam pošaljem sve te slike i načine kako radim sve te stvari čujemo se.

:mig: moraš se sam hvalit, kad nitko neće .... :lol:

Zvrksa
30.03.2008., 09:51

ma poznate mi te priče o kombinacijama naizgled nemogućeg...
kod mene u spavaćoj biseri ostavili samo 52cm dubine za ormar, pa nek se ja snalazim...a žarko sam htjela klizna vrata i normalno vješanje... htjela-dobila... al me koštalo i vremena i love

a kvadratura...evo, reći će ti e. da imam malecni stan...
e. ne vjeruju mi....:rofl:

Zvrksa
30.03.2008., 09:53
Ja imam sličnu, ali je sposobnost usisavanja 450m3/h (i koštala je oko 1000 kn). I baš nisam zadovoljna, ali bit će da je to zago što sam otvarala prozor u kuhinji (jer sam negdje čitala da kad napa radi mora se otvoriti prozor, te budući da ja potonji imam u kuhinji...). Od sad otvaram prozor u dnevnoj sobi (koja je povezana s kuhinjom), pa ću vidjeti.
Tak bih vam poslala sliku svoje kuhinje od kad je u funkciji, da vidite kak sam ju načičkala (:eek:), ali fotić me zeza...

ma i moja je koštala oko tisuću... ja sam zadovoljna... dobro, nije da je savršena, ali za tu lovu to nisam ni očekivala...

ajde, sredi fotić...ili kupi novi da vidimo novitete:)

mala_papalina
30.03.2008., 10:38
evo i naše kuhinje

http://img207.imageshack.us/img207/6680/kuhinjagotova1ul4.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=kuhinjagotova1ul4.jpg)

http://img242.imageshack.us/img242/9153/kuhinjagotova2gc5.th.jpg (http://img242.imageshack.us/my.php?image=kuhinjagotova2gc5.jpg)

divna je:cerek:

GOTA
30.03.2008., 15:57
može pitanje? dakle, mislim u kuhinju staviti samostojeću napu ali ne znam šta sa zidom iza nje a niti imam onaj dodatni red pločica da bi pokrila prostor iispod nape jer ona je uvijek malo izdignuta od ravnine gornjih elemenata pa sam jednostavno mislila staviti ploču od iverala u boji korpusa gornjih elemenata skroz do tih pločica i na taj način napraviti cjelinu s gornjim elementima i to bi u kuhinjici koju sam smislila super izgledalo ali ne znam da li je to praktično ili postoji li neki razlog zbog kojeg to nije preporučljivom
meni se za sada čino kao ok rješenje a i super mi se uklapa :D
savjeti?
hvala

crvenkapica33
30.03.2008., 16:00
gota i ja imam taj problem. mislim da će ti ploča biti predebela u odnosu na pločice jer su one do 8 mm. ja ću ili pofarbati perivom bojom taj dio ili staviti staklo.

elegant
30.03.2008., 16:01
gota i ja imam taj problem. mislim da će ti ploča biti predebela u odnosu na pločice jer su one do 8 mm. ja ću ili pofarbati perivom bojom taj dio ili staviti staklo.

isti problem i kod mene ... odluka je mutno staklo u šinama ili bez šina, ali montirano na način da se da skinuti .... zbog pranja, farbanja zida i sl.

Old fart
30.03.2008., 16:13
može pitanje? dakle, mislim u kuhinju staviti samostojeću napu ali ne znam šta sa zidom iza nje a niti imam onaj dodatni red pločica da bi pokrila prostor iispod nape jer ona je uvijek malo izdignuta od ravnine gornjih elemenata pa sam jednostavno mislila staviti ploču od iverala u boji korpusa gornjih elemenata skroz do tih pločica i na taj način napraviti cjelinu s gornjim elementima i to bi u kuhinjici koju sam smislila super izgledalo ali ne znam da li je to praktično ili postoji li neki razlog zbog kojeg to nije preporučljivom
savjeti?
hvala

Ne mora biti uzdignuta od visečih elemenata ,osim ako su ti elementi prenisko (tvorničke postave za napu su 60 cm),a iza nje možeš staviti ploču od iverala u boji fronti i to na način da je objesiš na četiri nosača za kuhinjske elemente tako da imaš odmak od zida barem 10 mm da ti prođe kabl od nape iza daske,ili još bolje da je objesiš lijevo i desno na elemente sa spojnicama za rastavljanje (Akord).

Old fart
30.03.2008., 16:18
isti problem i kod mene ... odluka je mutno staklo u šinama ili bez šina, ali montirano na način da se da skinuti .... zbog pranja, farbanja zida i sl.

Naj jednostavnije ti je staviti staklo u al.okvir za elemente fronti ali bez rupa za pante ,tako možeš montirati napu na alu okvir a ne na staklo ,pa onda to objesiš između elemenata ...lako za skinuti i očistiti a sve je rastavljivo..

GOTA
30.03.2008., 16:39
staklo se čini kao super ideja, vidjela sam to i izgleda odlično ali bojim se da će zbog nape stalno biti prljavo. ne znam bi li imala strpljenja za čiščenje. zato sam odustala i od staklenog ormarića odmah uz napu iako mi je baš pasao uz raspored.
valjda postoje i malo tanje iveral ploče. bojim se samo da li se može desiti da se ona od vlage počne odljepljivati , deformirati ili nešto slično ?

Zvrksa
30.03.2008., 16:50
ja mislim da ti baš i nije pametno staviti iveral..bit će ti teško čistiti.. u biti, ovisi i kakav ti je iveral...moj je malčice hrapaviji (to oni nazivaju - poput narančine kore) i stvarno mi se teže čiste bočne stranice elemenata uz napu....:ne zna:

GOTA
30.03.2008., 17:00
ja mislim da ti baš i nije pametno staviti iveral..bit će ti teško čistiti.. u biti, ovisi i kakav ti je iveral...moj je malčice hrapaviji (to oni nazivaju - poput narančine kore) i stvarno mi se teže čiste bočne stranice elemenata uz napu....:ne zna:

ma ne bi trebao biti hrapav ali sada više neznam. nemam baš nikakvo iskustvo sa tim pa ni ne znam šta bi bilo kompliciranije čistiti, staklo ili iveral :ne zna:
znam samo da nešto staviti moram :D

srećom naišla sam na stvarno odličnog stolara i nadam se da će on to na kraju pametno napraviti.
očito još moram razmisliti o izboru a čim kuhinja bude gotova stavljam slikice....jedva čekam :cerek: :rofl:

Zvrksa
30.03.2008., 17:06
a staklo malo pošpricaš sa sredstvom za staklo i gotovo..
meni je žao kaj sam se dala odgovoriti od elementa sa staklom kraj nape... (odgovorila me žena kod koje sam naručivala kuhinju...kao zbog čišćenja...)
koju boju iverala si izabrala?

Old fart
30.03.2008., 17:12

Lakše je čistiti iveral zato jer je presvučen melaninskom folijom koja je po vokaciji najtvrđa plastika u upotrebi (preteča melanina je juvidur koji se je koristio za ugradnju električnih sklopki),samo treba na rubove staviti ABS traku(ima ih i od 1 mm) .....ne vidim problem u debljini iverala osim u težini kod skidanja..ali doma se uvjek nađe jako muško:D

Zvrksa
30.03.2008., 17:16
ma oldie..ne zekaj
ovaj moj iveral je zbog te svoje reljefnosti koma za prati...
to ti navijaš da gota stavi iveral, pa da te zove da joj pomogneš prati?:mig::D

Old fart
30.03.2008., 17:21
ma oldie..ne zekaj
ovaj moj iveral je zbog te svoje reljefnosti koma za prati...
to ti navijaš da gota stavi iveral, pa da te zove da joj pomogneš prati?:mig::D

:lol::lol: nije loše ,ali ne govorim da je bolje rješenje ali ne zbog čiščenja ,jer staklo se lakše čisti ,nego zbog vidljivosti..staklo če pokazati svku mrljicu več od pare ,a o špricanju da ne govorim ,kod iverala je vidljivost tog tipa slabija pa če se rjeđe čistiti..čisto zbog praktičnosti i cijene:D

GOTA
30.03.2008., 17:23
koju boju iverala si izabrala?

boja donjih elemenata je tamno smeđa ali lagano prošarana svjetlijim tonovima (kao vide se godovi) i boja je topla. (nije onako jako tamna i hladna iako mi se to jako sviđa ali stan je malecki :D)

gornji elementi će biti od medijapana, boja ne onako sterilno bijela nego nešto kao krem-bijela, i pjeskareno (tako je stolar to nazvao) staklo.

korpus mi je u boji donjih elemenata pa bi u toj boji trebala biti i ta ploča ispod nape.

nad gornjim elementima bi trebala biti streha u boji donjih elemenata i u njoj reflektorići....

eto kratak opis ako se uopće nešto iz toga može shvatiti :D :mig:

elegant
30.03.2008., 17:24
Naj jednostavnije ti je staviti staklo u al.okvir za elemente fronti ali bez rupa za pante ,tako možeš montirati napu na alu okvir a ne na staklo ,pa onda to objesiš između elemenata ...lako za skinuti i očistiti a sve je rastavljivo..

alu okvir nije prihvatljiva opcija, a majstor ima bolje rješenje

elegant
30.03.2008., 17:26
boja donjih elemenata je tamno smeđa ali lagano prošarana svjetlijim tonovima (kao vide se godovi) i boja je topla. (nije onako jako tamna i hladna iako mi se to jako sviđa ali stan je malecki :D)

gornji elementi će biti od medijapana, boja ne onako sterilno bijela nego nešto kao krem-bijela, i pjeskareno (tako je stolar to nazvao) staklo.

korpus mi je u boji donjih elemenata pa bi u toj boji trebala biti i ta ploča ispod nape.

nad gornjim elementima bi trebala biti streha u boji donjih elemenata i u njoj reflektorići....

eto kratak opis ako se uopće nešto iz toga može shvatiti :D :mig:

tako nekako je i moja s tim da je moja cijela od medijapana :D

GOTA
30.03.2008., 17:26
i vidim da se o tome raspravlja pa eto da riješim dileme :D

imam jedinstveni primjerak pravog snažnog muškarca u kući. izgleda da će dobro doći :D :mig:

Old fart
30.03.2008., 17:27
alu okvir nije prihvatljiva opcija, a majstor ima bolje rješenje

koje?

crvenkapica33
30.03.2008., 17:27
debljini iverala osim u težini kod skidanja..ali doma se uvjek nađe jako muško:D

old, ja sam govorila o debljini zato jer bi ružno izgledalo ako je deblje od pločica.

čuj, meni napa stoji sama sa sobom na zidu, nema elemenata pored nje :zubo: kaj da ja metnem :kokice:

Zvrksa
30.03.2008., 17:28
uh, gota, ne znam kaj da ti kažem... meni se staklo čini kao nešto što bi ljepše izgledalo i lakše se čistilo, a opet...ima i oldie pravo...na staklu se bolje vide nečistoće
a da pitaš još nekog?:ne zna:

Zvrksa
30.03.2008., 17:29
imam jedinstveni primjerak pravog snažnog muškarca u kući. izgleda da će dobro doći :D :mig:

još ak je zainteresiran za čišćenje kuhinje, stavi kaj god ti srce želi :lol:

GOTA
30.03.2008., 17:30
tako nekako je i moja s tim da je moja cijela od medijapana :D

znači još samo koja tisućica više i kuhinje bi bile iste :D:D:D

ako smijem pitati od koliko metara je kuhinja i koja je otprilike bila cijena da vidim jesam li prošla povoljno ili ne :mig: :rofl:

crvenkapica33
30.03.2008., 17:30
z. onda bolje da ja metnem staklo, ti se ionak brineš kak bum čistila kuhinju :rofl:

Old fart
30.03.2008., 17:31
old, ja sam govorila o debljini zato jer bi ružno izgledalo ako je deblje od pločica.

čuj, meni napa stoji sama sa sobom na zidu, nema elemenata pored nje :zubo: kaj da ja metnem :kokice:

zašto bi onda uopče nešto stavljala..

crvenkapica33
i moja je medijapan. haj glos.

GOTA
još ak je zainteresiran za čišćenje kuhinje, stavi kaj god ti srce želi :lol:

hmmm ovo je već izazov :rofl: :D

crvenkapica33
30.03.2008., 17:32
pa kaj ne bu zid između nape i pločice (20 cm) stradavao?

Zvrksa
30.03.2008., 17:33
z. onda bolje da ja metnem staklo, ti se ionak brineš kak bum čistila kuhinju :rofl:

pa ne gledam uzalud sve te silne odrede:lol:

crvenkapica33
30.03.2008., 17:35
no hvala ti. ak me trpaš u istu kategoriju s ovima. :lol:

doduše kak mi momentalno terasa i gornja soba izgledaju :rolleyes:

GOTA
30.03.2008., 17:35
uh, gota, ne znam kaj da ti kažem... meni se staklo čini kao nešto što bi ljepše izgledalo i lakše se čistilo, a opet...ima i oldie pravo...na staklu se bolje vide nečistoće
a da pitaš još nekog?:ne zna:

a gdje drugdje da nađem bolje stručnjake s bogatim iskustvom već na forumu :D

Old fart
30.03.2008., 17:36
pa kaj ne bu zid između nape i pločice (20 cm) stradavao?

Postoji premaz za zidove bez boje na bazi vode koji štiti zid i lako se čisti
http://www.dulux.com.hr/index.php?base=proizvodi&id=155

crvenkapica33
30.03.2008., 17:37
old, gle kak ti tepa :cerek:

GOTA
30.03.2008., 17:38
[QUOTE=Old fart;13328231.staklo če pokazati svku mrljicu več od pare ,a o špricanju da ne govorim ,kod iverala je vidljivost tog tipa slabija pa če se rjeđe čistiti..čisto zbog praktičnosti i cijene:D[/QUOTE]

ovo djeluje ohrabrujuće za moj iveral :D

Zvrksa
30.03.2008., 17:38
no hvala ti. ak me trpaš u istu kategoriju s ovima. :lol:

doduše kak mi momentalno terasa i gornja soba izgledaju :rolleyes:

ma neeee...pogrešno si me shvatila... ja tam učim kako što efikasnije i brže sređivati prljavštinu (naravno...ne onakvu nego onu tipičnu za nas normalne:rofl:)

Old fart
30.03.2008., 17:39
old, gle kak ti tepa :cerek:

:o

crvenkapica33
30.03.2008., 17:40
Postoji premaz za zidove bez boje na bazi vode koji štiti zid i lako se čisti
http://www.dulux.com.hr/index.php?base=proizvodi&id=155

znam, napisala sam na prošloj strani da ćemo vjerojatno to, jer smo i tak kupili tu farbu radi nečeg drugog. ali sam mislila da imaš još neko rješenje :mig:

idealno bi bilo još koji red pločica, ali nije baš izvedivo jer su sitničke i nejednake i teško bi ih bilo složiti da se ne kuži da je dodavano.

kaj možemo kad smo ušli u stan nakon postavljanja pločica :rolleyes:

Old fart
30.03.2008., 17:46
znam, napisala sam na prošloj strani da ćemo vjerojatno to, jer smo i tak kupili tu farbu radi nečeg drugog. ali sam mislila da imaš još neko rješenje :mig:

idealno bi bilo još koji red pločica, ali nije baš izvedivo jer su sitničke i nejednake i teško bi ih bilo složiti da se ne kuži da je dodavano.

stavi borduru pa se neče kužiti..masa ljudu radi ugradbene ormare bez leđa pa stavljaju taj sloj na zid i stvarno se lako čist ..običnom vlažnom krpicom ,a super rješenje je vlažni Pronto:kada:

elegant
30.03.2008., 17:56

a dulux su neki već i kupili .... vinyl dulux

čuj c. ovaj je ko u bauhausu ... žene su :rofl::rofl::rofl:

crvenkapica33
30.03.2008., 18:07
ma nemrem old, jer bi trebalo 20 cm dodati, a bordura nikak ne paše ni uz pločice ni uz stil kuhinje.

ah, niš, boja je najjednostavnije. :tuzni:

Old fart
30.03.2008., 18:25
ma nemrem old, jer bi trebalo 20 cm dodati, a bordura nikak ne paše ni uz pločice ni uz stil kuhinje.

ah, niš, boja je najjednostavnije. :tuzni:

Ma daj sve se da srediti ,debljina pločice ti je cca. 8mm sa ljepilom je 1cm ,u toj dimenziji ima tona materijala koji se mogu aplicirati da ti dignu izgled i zaštite zid ,samo je pitanje sukladnosti sa namještajem,probaj mi što točnije opisati (možda kakav stari post-ja ih nisam sve pregledao)izgled inkriminiranog zida ,možda nađem neko riješenje koje ti se svidi...i od crva se može nešto naučiti:cerek:

dubac
31.03.2008., 07:39
savjeti?
hvala

Ja nemam samostojeću napu nego onu ugradbenu, teleskopsku (kakvu je Zvrksa stavila slikicu), koja mi je nekih 15-ak cm iznad pločica, i meni su (budući da su mi pločice bijele u kuhinji) stavili pločicu, masku, ne znam kako bih to nazvala od lakiranog medijapana. Uopće se ne kuži da je tamo nešto, a izgleda puno ljepše nego da je zid. Naravno lako se čisti.

mala_papalina
31.03.2008., 13:40
ja bi savjet, ako može:)
imam ideju za neku boju rebrasto svjetlo drvo+ 2* mali lift ormarić sa mutnim staklom+2* mat narančasta fronta. to su kombinacije boja.
Zanimaju me ideje za boje zidnih pločica(podne nebi mjenjala, nekako su skroz neutralne), ili zidne ploče umjesto pločica? I ideje za stol za jedenje i boje u dnevnom, jer je sveu1
Fala;)

crvenkapica33
31.03.2008., 14:04
old, hvala, ali kuhinja bu se postavljala ovih dana, u biti je najbezbolnije bijela periva boja jer je sve bijelo.

http://i31.tinypic.com/2vi5r1i.jpg

crvenkapica33
31.03.2008., 14:09
boja zidnih pločica je nekak ko ove na podu:

http://i28.tinypic.com/2vjqyqq.jpg

Old fart
31.03.2008., 15:53
boja zidnih pločica je nekak ko ove na podu:

http://i28.tinypic.com/2vjqyqq.jpg

Ah kužim..slikaj ju gotovu ,baš me zanima:D

crvenkapica33
31.03.2008., 17:02
bum.

GOTA
31.03.2008., 20:05
evo male opaske, moćda nekome pomogne ako se dvoumi oko salona za kuhinje i cijena.

za identičnu kuhinju dobila sam ponudu od dva salona: Duplić i Incolor i razlika u cijeni je 60 %!!!!!:eek: :eek: :eek:
naravno Incolor je skuplji ali ničim ekskluzivniji od Duplića, dapače u istoj su klasi!!!!
Srećom našli smo odličnog stolara koji je jeftiniji od Duplića a daje puno više opreme a i koristi iste materijale :D

eto, možda nekome pomogne kod odluke (iako se ni Duplić nije baš pokazao pouzdanim, u dva dana dobili dvije potpuno različite ponude za istu stvar, razlika za 6000 kn, pa smo se žalili i na kraju ispala treća cijena, naravno sredina između ove dvije :lol: )

p.s ako se već nisam zahvalila na svim korisnim savjetima sada se zahvaljujem :cerek:

elegant
01.04.2008., 11:31
Kako vam se čini ovakva napa?!

mislim da bi se dobro uklopila u moju klasičnu kuhinju, koja će doduše biti svijetla, no vrata vitrine će biti s mutnim staklom.

http://i27.tinypic.com/5k15dv.jpg

Mirella
01.04.2008., 11:59
Nije loše Elegant, samo ovo je garant puno drvo, mislim okvir na kojem je staklo. Da li će to s MDF-om tak dobro izgledati ?

elegant
01.04.2008., 12:06
Nije loše Elegant, samo ovo je garant puno drvo, mislim okvir na kojem je staklo. Da li će to s MDF-om tak dobro izgledati ?

zakaj ne? pa isto će kuhinja imati vijenac i sličnu formu kao da je od punog drveta ... bum pitala stolara, ali ovo mi se baš sviđa :D

Old fart
01.04.2008., 13:05
zakaj ne? pa isto će kuhinja imati vijenac i sličnu formu kao da je od punog drveta ... bum pitala stolara, ali ovo mi se baš sviđa :D

Veča napa od gorionika..to je ono pravo:)

elegant
01.04.2008., 13:19
Veča napa od gorionika..to je ono pravo:)

je, fakat je dobra .... kak ti se čini ova ideja sa mutnim staklom?

Old fart
01.04.2008., 13:32
je, fakat je dobra .... kak ti se čini ova ideja sa mutnim staklom?

Bit če super, ali pazi da ti ne uvale pjeskareno,satinirano več je ok ,a mliječno staklo tražim več godinama i nema ...u Velikoj Gorici imaju ali je skupa do boli jer se koristi za vitraže...

elegant
01.04.2008., 13:39
Bit če super, ali pazi da ti ne uvale pjeskareno,satinirano več je ok ,a mliječno staklo tražim več godinama i nema ...u Velikoj Gorici imaju ali je skupa do boli jer se koristi za vitraže...

kupila sam klizna staklena vrata od pjeskarenog stakla, tako da mi neće biti problem od istog čovjeka naručiti i taj komad stakla .... mislila sam iznad pločica staviti isti takav komad stakla, ali mi se sad čini da bi bolje odgovarao komad panela kao fronte elemenata.

masa
01.04.2008., 13:41
uz zutu kuhinju da li ostaviti bijele zodove ili ih pofarbati u koju boju:ne zna: kuhinja je dosta osvjetljena..

elegant
01.04.2008., 13:42
uz zutu kuhinju da li ostaviti bijele zodove ili ih pofarbati u koju boju:ne zna: kuhinja je dosta osvjetljena..

tamne zidove :top:

Old fart
01.04.2008., 13:47
kupila sam klizna staklena vrata od pjeskarenog stakla, tako da mi neće biti problem od istog čovjeka naručiti i taj komad stakla .... mislila sam iznad pločica staviti isti takav komad stakla, ali mi se sad čini da bi bolje odgovarao komad panela kao fronte elemenata.

Ja nebi pjeskareno ,u strani pjeskarenja se vidi svaka mrlja a teško ju je maknuti ....ali šta je tu je..klizna su na kuhinji ili u prostoru,jedno ili dva stakla

elegant
01.04.2008., 13:49
Ja nebi pjeskareno ,u strani pjeskarenja se vidi svaka mrlja a teško ju je maknuti ....ali šta je tu je..klizna su na kuhinji ili u prostoru,jedno ili dva stakla

čovjek ima stakla u sto vrsti i podvrsti ... bum pitala ima li satinirano ... a vrata su jedno staklo debljine 1cm, klizna u kanuf zid iz hodnika u blagovaonu/kuhinju.

Old fart
01.04.2008., 13:53
a vrata su jedno staklo debljine 1cm, klizna u kanuf zid iz hodnika u blagovaonu/kuhinju.

Ideš..to je koštalo:D

elegant
01.04.2008., 13:55
Ideš..to je koštalo:D

pa :rolleyes:

još uvijek, bila je to najjeftinija varijanta koju sam našla ... cca 5.000 kn ... dimenzije 210x90 cm.

Old fart
01.04.2008., 14:00
pa :rolleyes:

još uvijek, bila je to najjeftinija varijanta koju sam našla ... cca 5.000 kn ... dimenzije 210x90 cm.

Pa čak je dobra cijena..nedavno sam tražio istu priču za klijenticu a najjeftinija je bila varijanta 7670 kn. u Ilici blizu Vrapča..

masa
tamne zidove :top:

nebu mi bilo presareno? :D razmiljala sam o tamno crvenima,ha? a narancasti nebu isli :ne zna: dnevni je voltom spojen sa kuhinjom.. da li da dnevni bude u istoj boji ili ne? grrrrrrrr.. ljute me ti zidovi:rolleyes:

elegant
Pa čak je dobra cijena..nedavno sam tražio istu priču za klijenticu a najjeftinija je bila varijanta 7670 kn. u Ilici blizu Vrapča..

www.girasole.hr pa ti vidi :top:

elegant
01.04.2008., 14:03
nebumu mi bilo presareno:D razmiljala sam o tamno crvenima,ha? a narancasti nebu isli :ne zna: dnevni je voltom spojen sa kuhinjom.. da li da dnevni bude u istoj boji ili ne? grrrrrrrr.. ljute me ti zidovi:rolleyes:

mislim da bi ti crveni na žutu kuhinju bili malo prenapadni ... radije nešto tamno maslinasto ili tamnosmeđe ....

uostalom, evo ti link http://www.icipaints.co.uk/colours/duluxtrade/mousepainter/create_new.jsp

pa odi na Domestic i tamo odaberi tip kuhinje najsličniju tvojoj, obojaj prvo elemente i pločice prema "stavrnom stanju" i onda kombiniraj boje dok ne budeš zadovoljna!

Old fart
01.04.2008., 14:05
www.girasole.hr pa ti vidi :top:

Pa ti si puna iznenađenja :) da bude bolja stvar to je na "hračkomet" od mene:D

Zvrksa
01.04.2008., 14:07
kaj vas dvoje ste napokon prešli onu mačka-pesek fazu?:mig::D

elegant
01.04.2008., 14:08

naravno ... sve je to kulturna diskusija i kulturna razmjena mišljenja :D

elegant
01.04.2008., 14:09
Pa ti si puna iznenađenja :) da bude bolja stvar to je na "hračkomet" od mene:D

:lol::lol::lol: to je uvijek tako ..... btw to je u prostorima gdje je bila moja bivša firma ... nekad davno, davno .... :cerek:

Old fart
01.04.2008., 14:11

Prao sam glavu od pepela ..i stvarno žena zna a to cijenim iako malo grize:D

Zvrksa
naravno ... sve je to kulturna diskusija i kulturna razmjena mišljenja :D

štoviše, sad čak dobivaš i komplimente na par topica...:lol:

Zvrksa

kaj i dimnjačariš?:mig::rofl:

Old fart
01.04.2008., 14:13
kaj i dimnjačariš?:mig::rofl:

e to ne ali koji puta sam hrabar ...a onda dođe ekipa iza ugla ..pa onda više nisam hrabar:rofl:

elegant
01.04.2008., 14:15

ah ma to je valjda ona ženska klasika: red se mora znati :lol:

Old fart
01.04.2008., 14:19
ah ma to je valjda ona ženska klasika: red se mora znati :lol:

"Da draga..." :kaže on pokorno..

GOTA
01.04.2008., 19:52
[QUOTE=elegant;13354965]Kako vam se čini ovakva napa?!

mislim da bi se dobro uklopila u moju klasičnu kuhinju, koja će doduše biti svijetla, no vrata vitrine će biti s mutnim staklom.

napa je čarobna i ima "dušu" ali...meni se ona odlično uklapa u klasične kuhinje u velikom prostoru po mogućnosti u starijim kućama na imanjima i u drvetu (bijelo drvo onako kao lagano izbljedjelo isto super),savršeno. teško je mogu zamisliti u manjem izdanju. ako imaš veliku klasičnu kuhinju opet je teško zamišljam u medijapanu visokog sjaja (mat mi je još ok). :ne zna:
a onda opet ne znam kako ti kuhinja izgleda...možda se lijepo uklapa...malo mi je upitan samo taj visoki sjaj...nije to taj stil...mogla bi izgubiti čar...
inače u za napu na ovoj slici :top:

elegant
02.04.2008., 07:06
"Da draga..." :kaže on pokorno..

naravno, jer njegova je uvijek zadnja :top:

elegant
02.04.2008., 07:08
[QUOTE=elegant;13354965]Kako vam se čini ovakva napa?!

napa je čarobna i ima "dušu" ali...meni se ona odlično uklapa u klasične kuhinje u velikom prostoru po mogućnosti u starijim kućama na imanjima i u drvetu (bijelo drvo onako kao lagano izbljedjelo isto super),savršeno. teško je mogu zamisliti u manjem izdanju. ako imaš veliku klasičnu kuhinju opet je teško zamišljam u medijapanu visokog sjaja (mat mi je još ok). :ne zna:
a onda opet ne znam kako ti kuhinja izgleda...možda se lijepo uklapa...malo mi je upitan samo taj visoki sjaj...nije to taj stil...mogla bi izgubiti čar...
inače u za napu na ovoj slici :top:

neće biti medijapan u visokom sjaju ... nego nešto kao polu sjajno s tim da su donji korpusi i radna ploča tamni orah ... sa teksturom drveta! Gornji elementi su skroz svijetli, a vitrina je sa mutnim staklom i iznutra osvijetljeno. Mislim da bi ova napa baš dala final touch :cerek:

Old fart
02.04.2008., 07:25
[QUOTE=GOTA;13362727]

neće biti medijapan u visokom sjaju ... nego nešto kao polu sjajno s tim da su donji korpusi i radna ploča tamni orah ... sa teksturom drveta! Gornji elementi su skroz svijetli, a vitrina je sa mutnim staklom i iznutra osvijetljeno. Mislim da bi ova napa baš dala final touch :cerek:

Tekstura drveta na radnoj ploči? Nisam siguran da če ti se dopasti u radu,sigurno je lijepo ali u porama ostaje svašta..podsvjesno bi bio opterečen s tim,osim toga popravci tipa "pobjegao mi je nož" su znatno teži nego na glatkoj površini..

elegant
02.04.2008., 07:37
[QUOTE=elegant;13367590]

Tekstura drveta na radnoj ploči? Nisam siguran da če ti se dopasti u radu,sigurno je lijepo ali u porama ostaje svašta..podsvjesno bi bio opterečen s tim,osim toga popravci tipa "pobjegao mi je nož" su znatno teži nego na glatkoj površini..

ma nije to zavijeka ... lako se to prmjeni ...

evo pogledaj tip kuhinje koju će imitirati .... http://www.sicccucine.com/prodotti/s72.php ... zadnja slika lijevo!

Old fart
02.04.2008., 07:49
[QUOTE=Old fart;13367706]

evo pogledaj tip kuhinje koju će imitirati .... http://www.sicccucine.com/prodotti/s72.php ... zadnja slika lijevo!

Jasno ,stavljao sam več takve radne ploče ,dapače u Iverpan-u imaju istu boju sa rubom od aluminija do pola ruba ,zato i kažem ,ostao mi je jedan mali šarafić ispod vrečice sa krpama i ja sam normalno povukao vrečicu a ne dignuo:) i ostala je ogrebotina kao vlas kose , a vidjela se sa 2 metra!!! jedva sam sanirao to sa fenom i reparaturnim kitom za plastiku (sad se vidi sa 2 cm :cerek: )
APP. kuhinja je baš lijepa Osim zda iznad elemenata:)

elegant
02.04.2008., 08:06
[QUOTE=elegant;13367814]

Jasno ,stavljao sam več takve radne ploče ,dapače u Iverpan-u imaju istu boju sa rubom od aluminija do pola ruba ,zato i kažem ,ostao mi je jedan mali šarafić ispod vrečice sa krpama i ja sam normalno povukao vrečicu a ne dignuo:) i ostala je ogrebotina kao vlas kose , a vidjela se sa 2 metra!!! jedva sam sanirao to sa fenom i reparaturnim kitom za plastiku (sad se vidi sa 2 cm :cerek: )
APP. kuhinja je baš lijepa Osim zda iznad elemenata:)

moji zidovi su tamno crveni :D

ma kaj mogu ... riskirat ću, ali osovna radna ploča će mi biti šank, a na njemu će biti travertino radna ploča :top: Tako da se nadam da ovaj manji dio i neće biti tako jako izložen.

Old fart
02.04.2008., 08:51
[QUOTE=Old fart;13367926]

moji zidovi su tamno crveni :D

ma kaj mogu ... riskirat ću, ali osovna radna ploča će mi biti šank, a na njemu će biti travertino radna ploča :top: Tako da se nadam da ovaj manji dio i neće biti tako jako izložen.

Ne znam kakva je to travertino ploča :confused:
Ahh ..kamenčuga :D , šminka...

elegant
02.04.2008., 08:58
[QUOTE=elegant;13368095]

Ne znam kakva je to travertino ploča :confused:
Ahh ..kamenčuga :D , šminka...

to ti je jedna od onih klasičnih radnih ploča ... tipa imitacija kamena ... nije slupo, ali dobro izgleda ... bež/roza :mig:

Old fart
02.04.2008., 09:00
[QUOTE=Old fart;13368627]

to ti je jedna od onih klasičnih radnih ploča ... tipa imitacija kamena ... nije slupo, ali dobro izgleda ... bež/roza :mig:

Ove godine imam namjeru podiči svoj site na net-u ,mislim da bi ti i neke od cura sa foruma mogle napraviti totalno ludilo od toga :cerek:

elegant
02.04.2008., 09:03
[QUOTE=elegant;13368720]

Ove godine imam namjeru podiči svoj site na net-u ,mislim da bi ti i neke od cura sa foruma mogle napraviti totalno ludilo od toga :cerek:

ako je plativo ... dogovorit ćemo se :cerek:

MalaLola
02.04.2008., 09:08
[QUOTE=Old fart;13367706]

me like it :cerek::cerek: super mi je taj starinski stil:top:

Old fart
02.04.2008., 09:29
[QUOTE=Old fart;13368746]

ako je plativo ... dogovorit ćemo se :cerek:

Nje sve u lovi ...nešto je i u dijamantima:rofl:

elegant
02.04.2008., 09:37
[QUOTE=elegant;13368786]

Nje sve u lovi ...nešto je i u dijamantima:rofl:

aha a ima nešto i u kreditima .... :rolleyes:

Old fart
02.04.2008., 09:44
Pogledaj ovo ,moglo bi ti se dopasti ,zadnji posel ali slike su koma,imam još jedan za napraviti pa ču onda pošteno slikati. http://www.inet.hr/dtrumbic/Orm/

elegant
02.04.2008., 09:58
Pogledaj ovo ,moglo bi ti se dopasti ,zadnji posel ali slike su koma,imam još jedan za napraviti pa ču onda pošteno slikati. http://www.inet.hr/dtrumbic/Orm/

nije loše iako bi ja tv na više postavila ... ili još bolje stavila bi ga na zid :D

Old fart
02.04.2008., 10:01
nije loše iako bi ja tv na više postavila ... ili još bolje stavila bi ga na zid :D

To je u perspektivi ,pa sam postolje napravio da se pomiče ,kad dođe lcd tv postolje če biti u ravnini ormara:D

elegant
02.04.2008., 10:14
To je u perspektivi ,pa sam postolje napravio da se pomiče ,kad dođe lcd tv postolje če biti u ravnini ormara:D

po visini ... nikako mi se ne sviđa tv tako nisko postavljen!

Old fart
02.04.2008., 10:18
po visini ... nikako mi se ne sviđa tv tako nisko postavljen!

Tu nema izbora ,sredina ekrana treba biti u visini očiju onih koji sjede i gledaju u njega :mig:
To ,naravno implicira da sam ja znao koje fotelje če ljudi kupiti , ali ipak je bio lucky guess..

Old fart
02.04.2008., 10:23
Dizajn ,naravno, nije moj nego skinut od digića ,koji su tv stavili niže...

elegant
02.04.2008., 10:29
Dizajn ,naravno, nije moj nego skinut od digića ,koji su tv stavili niže...

znam ... ali ne sviđa mi se taj stil :rolleyes:

Old fart
02.04.2008., 10:34
znam ... ali ne sviđa mi se taj stil :rolleyes:

Šteta ,baš sam bio ponosan na taj projekt..

elegant
02.04.2008., 12:05
Šteta ,baš sam bio ponosan na taj projekt..

projekt ti je odličan .. ovo je samo bio komentar u kontekstu mog ukusa :mig:

Old fart
02.04.2008., 12:15
projekt ti je odličan .. ovo je samo bio komentar u kontekstu mog ukusa :mig:

Naravno:D hvala ,samo sam se nadao večoj sukladnosti ukusa :mig:

Novi Kolacic
02.04.2008., 13:04

u kojem programu je ovo crtano?

Old fart
02.04.2008., 13:08
u kojem programu je ovo crtano?

Corpus:top:

elegant
02.04.2008., 13:56
Corpus:top:

imaš full verziju? :cerek:

Old fart
02.04.2008., 14:01
imaš full verziju? :cerek:

Ne još nisam tako bogat,i Lite je bio sasvim lijep udarac mom buđetu..:flop:

elegant
02.04.2008., 14:07
Ne još nisam tako bogat,i Lite je bio sasvim lijep udarac mom buđetu..:flop:

da ... sve si mislim .... znam pošto košta :eek:

Old fart
02.04.2008., 14:18
da ... sve si mislim .... znam pošto košta :eek:

Sad treba raditi,i raditi i raditi ,a ja plandujem fuck:cerek:

elegant
02.04.2008., 14:20
Sad treba raditi,i raditi i raditi ,a ja plandujem fuck:cerek:

no no ... ovo se zove period planiranja u očekivanju inspiracije .... da ne kažem, posla :cerek:

Old fart
02.04.2008., 14:38
no no ... ovo se zove period planiranja u očekivanju inspiracije .... da ne kažem, posla :cerek:

:top:

GOTA
02.04.2008., 20:54
e. ne znam zašto sam ja mislila da je visoki sjaj...ups...:D
pa čak bi se moglo i uklopiti, sigurna sam da si ti to sve dobro razradila i ako sve ispadne kako treba imam osjećaj da će ta kuhinja biti posebna.
jedva čekam slike...baš me zanima.....:mig:

elegant
03.04.2008., 07:55
e. ne znam zašto sam ja mislila da je visoki sjaj...ups...:D
pa čak bi se moglo i uklopiti, sigurna sam da si ti to sve dobro razradila i ako sve ispadne kako treba imam osjećaj da će ta kuhinja biti posebna.
jedva čekam slike...baš me zanima.....:mig:

:cerek: iskreno i ja da vidim na što će to u konačnici ličiti ... često je bitna razlika između ideje i konačnog proizvoda :rolleyes:

drži fige :D

dubac
03.04.2008., 14:49
:cerek: iskreno i ja da vidim na što će to u konačnici ličiti ... često je bitna razlika između ideje i konačnog proizvoda :rolleyes:
drži fige :D

Uostalom, kad će konačno ta tvoja kuhinja? Moja se već zmazala od upotrebe, a ti si svoju još prije isplanirala nego ja...I ja sam već nestrpljiva i jako bi mi bilo drago da ti se ideja i konačan proizvod podudaraju.

Moram se pohvaliti da jako pazim na svoju novu kuhinjicu (to joj ja tepam, ne zbog veličine), i čistim elemente odozdola (gornje naravno) nakon kuhanja, što nikad prije nisam radila (znam da sam grozna), da mi se ne uhvate one masne kapljice (kuham isključivo na plin).
:bara:

lutra
03.04.2008., 15:13
molim vas, moze li mi netko od vas pomoci...
iz odredjenog razloga predlazu mi radnu plocu koja ce biti kantirana. znaci, nece biti onako obla, nego ravno odrezana sa ABS kantom.
koliko je taj ABS otporan na vlagu, toplinu, masnocu i sve ostalo cemu je radna ploca izlozena?
hitno mi je, jer se moram odluciti, pa molim za savjet. hvala!

Old fart
03.04.2008., 15:38
molim vas, moze li mi netko od vas pomoci...
iz odredjenog razloga predlazu mi radnu plocu koja ce biti kantirana. znaci, nece biti onako obla, nego ravno odrezana sa ABS kantom.
koliko je taj ABS otporan na vlagu, toplinu, masnocu i sve ostalo cemu je radna ploca izlozena?
hitno mi je, jer se moram odluciti, pa molim za savjet. hvala!

Bitan je razlog , ABS je u stvari plastika (Acrylonitrile butadiene styrene) i kao takva je otporna na sve osim topline i rezanja nožem :D ,ako je uz izvor topline ,ne preporučujem..

lutra
03.04.2008., 16:14
razlog je taj sto cu uz plocu imat nesto tipa sank, al u istoj ravnini s plocom, onako na jednu nogu. taj "sank" ce bit kantiran jer nema kako drugacije bit zavrsen i onda nastaje problem pri spajanju s plocom. ak je ploca zaobljena, ne moze se se dobro spojit pa su predlozili da sve bude kantirano, i ploca cijelom duzinom (dakle i dio gdje je ploca za kuhanje-izvor topline) i taj "sank".
ne znam koliko je takvo rjesenje dobro, s obzirom da je to kuhinja, dakle puno vode, masnoce, i sl...

Old fart
03.04.2008., 17:26
razlog je taj sto cu uz plocu imat nesto tipa sank, al u istoj ravnini s plocom, onako na jednu nogu. taj "sank" ce bit kantiran jer nema kako drugacije bit zavrsen i onda nastaje problem pri spajanju s plocom. ak je ploca zaobljena, ne moze se se dobro spojit pa su predlozili da sve bude kantirano, i ploca cijelom duzinom (dakle i dio gdje je ploca za kuhanje-izvor topline) i taj "sank".
ne znam koliko je takvo rjesenje dobro, s obzirom da je to kuhinja, dakle puno vode, masnoce, i sl...

Sve je to uredu,i biti će dobro..ABS je nešto mekši od Melanina od kojeg je gornja ploča ali se ljepi u stroju pod temperaturom i to je vrlo čvrsti spoj..

boky majstor
04.04.2008., 10:48
imam vrlo napravilnu kuhinju,djelomićno pod kosinom....ima li tko kakvog dobrog majstora sa bezbroj ideja i zamisli,kao i puno iskustva kod izrade????

Old fart
04.04.2008., 10:59
imam vrlo napravilnu kuhinju,djelomićno pod kosinom....ima li tko kakvog dobrog majstora sa bezbroj ideja i zamisli,kao i puno iskustva kod izrade????

što se tiče ideja ima tu dama koje znaju bolje od majstora ,a što se tiče realizacije ...pitaj
:D

elegant
04.04.2008., 11:06

stavi ovdje tlocrt .... dogovorit ćemo se :D

boky majstor
04.04.2008., 12:16
stavi ovdje tlocrt .... dogovorit ćemo se :D

problem je što ne znam kako unijeti kosine,visine kosina....:ne zna:

elegant
04.04.2008., 12:30
problem je što ne znam kako unijeti kosine,visine kosina....:ne zna:

imaš poruku :D

boky majstor
04.04.2008., 12:39
imaš poruku :D

i ti:D

happy familija
05.04.2008., 14:54
ja ti imam frenda koji radi presavrsene kuhinje po mjeri....bas neki dan je zavrsio jednu mojoj frendici......ona je jakooooo zadovoljna...inace meni je radio neke stolove za moj salon i svi ih hvale...no da ne duljim,on se zove Tomislav i njegov broj na koji ga mozes dobiti je:091/5838-314.....pokusaj,vjerujem da ces biti zadovoljan!!!

Old fart
05.04.2008., 16:37
ja ti imam frenda koji radi presavrsene kuhinje po mjeri....bas neki dan je zavrsio jednu mojoj frendici......ona je jakooooo zadovoljna...inace meni je radio neke stolove za moj salon i svi ih hvale...no da ne duljim,on se zove Tomislav i njegov broj na koji ga mozes dobiti je:091/5838-314.....pokusaj,vjerujem da ces biti zadovoljan!!!

To šalji na privat :)

t.i.a.
05.04.2008., 22:18
Može mala pomoć?
U Kitchen Planneru sam si složila idealnu kuhinji, samo što ne znam da li su moje zamisli ostvarive. Naime, ploču za kuhanje sam stavila u kut, ali budući da imam malo gornjih elemenata, nemam baš mjesta za kutnu napu. Pa mene sad muči jedno pitanje. Može li teleskopska napa ići u obični gornji kutni elemenat ili baš moram stavljati onu grdosiju od nape ?

elegant
06.04.2008., 08:16
Može mala pomoć?
U Kitchen Planneru sam si složila idealnu kuhinji, samo što ne znam da li su moje zamisli ostvarive. Naime, ploču za kuhanje sam stavila u kut, ali budući da imam malo gornjih elemenata, nemam baš mjesta za kutnu napu. Pa mene sad muči jedno pitanje. Može li teleskopska napa ići u obični gornji kutni elemenat ili baš moram stavljati onu grdosiju od nape ?

ne, ne može teleskopska napa u kutni element ... usporedi malo dimenzije i sve će ti biti jasno :mig:

ali imaš neprevelikih klaisčnih kutnih napa ... pogledaj malo faber i elica nape :top:

Reach
07.04.2008., 05:44
u mojoj glavi je to izgledalo skroz ok, sad kad sam stavila na papir (ma dobro, u komp :) ) - vise mi se ne svidja :/

http://tinypic.com/view.php?pic=qs2sld&s=3
http://tinypic.com/view.php?pic=zxp8gk&s=3
http://tinypic.com/view.php?pic=2imb4au&s=3

zanemarite to sto su plohe defaultne, sto iz nekog cudnog razloga imam dvije pipe :rofl: i sto mozda nisu svi spojevi savrseni :D uglavnom, na stranu to sto se lose sluzim programom, imate neku bolju ideju za kuhinju?

ovo lijevo je frizider, ovo desno visoko je uska "ladica" (ne znam kako se to tocno zove) sa policama, treba mi tako nesto za stvari negdje stavit jer nemam spajzu u stanu. a ne stane bas kod frizidera jer ostaje premalo mjesta za sudoper i ormaric ispod :/

kaj da radim sa kutom!? ako ce desno od kuta biti perilica i pecnica, a lijevo smece ispod sudopera, nemam pojma kako da ga iskoristim.. s gornjim kutom isto ne znam sta bi :ne zna:

kamo sa kofi aparatom, mikrovalnom, gadgetima!? ovo mi tako nejde :tuzni:

fonemf
07.04.2008., 07:08
u mojoj glavi je to izgledalo skroz ok, sad kad sam stavila na papir (ma dobro, u komp :) ) - vise mi se ne svidja :/

hm. cini mi se da si strop stavila jako nisko pa zato sve izgleda dodatno zbijeno (iako je prostor ocito maleni). stavi dimezije kuhinjice pa ti mozda netko pomogne. ako ti strop nije jako nizak, zapravo mozes staviti jos gornjih ormarica!
ja bih na tvom mjestu izbacila taj veliki ormar jer zatvara prostor. ne dobivas s njim puno (samo onu kvadraturu koja ti je izmedju niskih i visokih ormarica).
no ako ga bas zelis staviti, stavi ga do frizidera! u tom slucaju stavis vodu na drugi zid, a pecnicu/plocu za kuhanje na zid gdje je nekad bio ormar (dakle, sve pomices na desno).
postoji li razlog zasto je zid s ormarom tako maleni, mozes li staviti jos koji element pa onda okomito sank?!.

elegant
07.04.2008., 07:08

zanemarite to sto su plohe defaultne, sto iz nekog cudnog razloga imam dvije pipe :rofl: i sto mozda nisu svi spojevi savrseni :D uglavnom, na stranu to sto se lose sluzim programom, imate neku bolju ideju za kuhinju?

ovo lijevo je frizider, ovo desno visoko je uska "ladica" (ne znam kako se to tocno zove) sa policama, treba mi tako nesto za stvari negdje stavit jer nemam spajzu u stanu. a ne stane bas kod frizidera jer ostaje premalo mjesta za sudoper i ormaric ispod :/

kaj da radim sa kutom!? ako ce desno od kuta biti perilica i pecnica, a lijevo smece ispod sudopera, nemam pojma kako da ga iskoristim.. s gornjim kutom isto ne znam sta bi :ne zna:

kamo sa kofi aparatom, mikrovalnom, gadgetima!? ovo mi tako nejde :tuzni:

ajd ti nama lijepo tu postavi tlocrt kuhinje ... nacrtaj prostoručno, ako nemaš drugi tlocrt ... izmjeri gdje su instalacije, koliki ti je friđ (ako je već postojeći), mogu li instalacije micat ili kaj je tu je, ucrtaj vrata, reci da li bi modernu kuhinju .... pa ću se ja i sigurno još netko zaigrati :mig:

Reach
07.04.2008., 07:47
fonemf moguce da sam strop stavila nisko, nisam to ni gledala ostavila sam po defaultu kako je proggie reko :) ne kuzim koji zid je malen? osim sto su svi mali :rofl: aha, sad vidim ovaj lijevi stvarno na slici izgleda jos manje nego sto je, valjda zbog kuta iz kojeg sam uzela sliku, a i dimnjak je tamo koji uzima prostor. ne moze se jos pomaknut u dnevnu jer smo dnevnu jedva uspjeli slozit na papiru da stane, jos manje prostora ne bi bilo dobro:mig:

elegant :blink: :blink: : pretty please: probaj nesto pametnije slozit :D tlocrt je vec bio tu, http://tinypic.com/view.php?pic=eralus&s=3
dimenzije su 240x180 (lijevo je 170 zbog zidica od 10cm), i dimnjak u kutu 50x60, duza strana prema pecnici. instalacije su tu gdje su nacrtane na tlocrtu, najradje ih ne bi pomicali jer nam to dodatno komplicira zivot.. frizider ni nista drugo nemamo. i da, moderniju bi, ali da stane puno puno puno stvari unutra :D

thnx :* ostatak stana smo slozili u par sati, a sa kuhinjom se gnjavim cijelu noc i nista ... sad prepustam kuhinju strucnijima od mene i - odoh spavat :rofl:

elegant
07.04.2008., 07:50
fonemf moguce da sam strop stavila nisko, nisam to ni gledala ostavila sam po defaultu kako je proggie reko :) ne kuzim koji zid je malen? osim sto su svi mali :rofl: aha, sad vidim ovaj lijevi stvarno na slici izgleda jos manje nego sto je, valjda zbog kuta iz kojeg sam uzela sliku, a i dimnjak je tamo koji uzima prostor. ne moze se jos pomaknut u dnevnu jer smo dnevnu jedva uspjeli slozit na papiru da stane, jos manje prostora ne bi bilo dobro:mig:

elegant :blink: :blink: : pretty please: probaj nesto pametnije slozit :D tlocrt je vec bio tu, http://tinypic.com/view.php?pic=eralus&s=3
dimenzije su 240x180 (lijevo je 170 zbog zidica od 10cm), i dimnjak u kutu 50x60, duza strana prema pecnici. instalacije su tu gdje su nacrtane na tlocrtu, najradje ih ne bi pomicali jer nam to dodatno komplicira zivot.. frizider ni nista drugo nemamo. i da, moderniju bi, ali da stane puno puno puno stvari unutra :D

thnx :* ostatak stana smo slozili u par sati, a sa kuhinjom se gnjavim cijelu noc i nista ... sad prepustam kuhinju strucnijima od mene i - odoh spavat :rofl:

:misli: pa što to nisam ja već nacrtala i ti rekla da je ok?! :ne zna:

elegant
07.04.2008., 07:53
http://i25.tinypic.com/r0eglj.jpg

R. pa zar to nije bilo dobro?!

Reach
07.04.2008., 07:58
:misli: pa što to nisam ja već nacrtala i ti rekla da je ok?! :ne zna:

nisi nacrtala, samo dala ideje - koje su bile super dok nisam probala crtat. ili ne znam crtat, ili nisam skuzila ideje :( probala kombinirat to i svoje, i nikako. a gornje elemente lijevo sam stavila da "sakriju" ono visoko cudo iza njih.

al dobila sam sank :top: to mi je najs :)

elegant
07.04.2008., 08:01
nisi nacrtala, samo dala ideje - koje su bile super dok nisam probala crtat. ili ne znam crtat, ili nisam skuzila ideje :( probala kombinirat to i svoje, i nikako. a gornje elemente lijevo sam stavila da "sakriju" ono visoko cudo iza njih.

al dobila sam sank :top: to mi je najs :)

poslat ću ti shemu sa svim mjerama, ako je to ono što ti treba ... pošalji mi na PM mail, pa dobiješ shemu :D

edit: vidim da mi je ta shema doma, pa ti ju mogu poslati tek večeras!

Reach
07.04.2008., 08:07
R. pa zar to nije bilo dobro?!

morala sam ic trazit - to nije moja nego od simbe ;)

moja mi izgleda puno manja ... a frizider (s obzirom da bi uzeli visoki, a vec postoji zidic koji ga skriva) bi stavili odma lijevo iza tog zidica... sudoper i plocu+napu tamo gdje su i oni predvidjeli, do dimnjaka.. i tako :D

elegant
07.04.2008., 08:15
morala sam ic trazit - to nije moja nego od simbe ;)

moja mi izgleda puno manja ... a frizider (s obzirom da bi uzeli visoki, a vec postoji zidic koji ga skriva) bi stavili odma lijevo iza tog zidica... sudoper i plocu+napu tamo gdje su i oni predvidjeli, do dimnjaka.. i tako :D

da ... baš sam ja to željela reći ... a ništa, pokušat ću ti nešto slično posložiti!

imaš možda dimenzije friđa? i kolike su dimenzije dimnjaka?!

Reach
07.04.2008., 08:20
da ... baš sam ja to željela reći ... a ništa, pokušat ću ti nešto slično posložiti!

imaš možda dimenzije friđa?

sorry sto te gnjavim, al meni to nejde i nejde :tuzni: (a moramo vidjet kako cemo slozit stan da mozemo rec di da nam stave struje)

nemam dimenzije jer ga jos nemamo... sirina/dubina neka standardna... visina: visok :D

thnx very much!

Reach
07.04.2008., 08:22
i kolike su dimenzije dimnjaka?!

60x50, 60 na strani prema pecnici, 50 na strani koja gleda prema dnevnoj.

elegant
07.04.2008., 08:25
60x50, 60 na strani prema pecnici, 50 na strani koja gleda prema dnevnoj.

ovaj zid uz friđ ... da li od njega do kraja zida je 170cm ili sa njim?!

Reach
07.04.2008., 08:35
ovaj zid uz friđ ... da li od njega do kraja zida je 170cm ili sa njim?!

sa ove strane di je frizider, koristan prostor je 170. s druge strane di je sank nije fiksno, ali ne bi bilo dobro da jako predje granicu kuhinje kad se ukljuci tih 10cm (dakle 180, iako tu sam zaboravila oduzet 60 zbog dimnjaka). a jesam strucna u objsnjavanju :lol:

dakle, cijela kuhinja je 180x 240, ukljucujuci zidic od 10 cm s desne strane, i dimnjak 60x50.

elegant
07.04.2008., 08:50
sa ove strane di je frizider, koristan prostor je 170. s druge strane di je sank nije fiksno, ali ne bi bilo dobro da jako predje granicu kuhinje kad se ukljuci tih 10cm (dakle 180, iako tu sam zaboravila oduzet 60 zbog dimnjaka). a jesam strucna u objsnjavanju :lol:

dakle, cijela kuhinja je 180x 240, ukljucujuci zidic od 10 cm s desne strane, i dimnjak 60x50.

baš tako sam i isplanirala ... pogledaj pa ću ti objasniti detaljnije ... jedino što mi baš i nije stalo je suđerica :ne zna:

http://i27.tinypic.com/10p9311.jpg

http://i30.tinypic.com/1z1gz07.jpg

Old fart
07.04.2008., 09:01
poslat ću ti shemu sa svim mjerama, ako je to ono što ti treba ... pošalji mi na PM mail, pa dobiješ shemu :D

edit: vidim da mi je ta shema doma, pa ti ju mogu poslati tek večeras!

Kaj skrivaš pa daj da i mi ostali vidimo kaj radiš:cerek:

elegant
07.04.2008., 09:04
Kaj skrivaš pa daj da i mi ostali vidimo kaj radiš:cerek:

ne ne nije to ta kuhinja ... pa pogledaj fotku, ne skrivam :D

a i linkovi su na ovu njenu kuhinju ... friško nacrtani ... ipak to još nisam crtala, ko bi ga više znao nakon toliko kuhinja ... sve su mi iste
:rolleyes:

Old fart
07.04.2008., 09:19
ne ne nije to ta kuhinja ... pa pogledaj fotku, ne skrivam :D

a i linkovi su na ovu njenu kuhinju ... friško nacrtani ... ipak to još nisam crtala, ko bi ga više znao nakon toliko kuhinja ... sve su mi iste
:rolleyes:

Na linkovima nema šanka ,a baš me je zanimalo kak si to zamislila spajanje na zid kao u postu prije par tjedana:D

elegant
07.04.2008., 09:24
Na linkovima nema šanka ,a baš me je zanimalo kak si to zamislila spajanje na zid kao u postu prije par tjedana:D

ma ne na linkovima ... to je ipak druga kuhinja! nego na onoj slici ... ali nije problem dodati šank u kuhinji sa linkova .... dapače, vrlo jednostavno, ali mislim da nije preporučljivo jer bi ili trebalo "ući" za cijelu širinu šanka u sobu ili bi bilo premalo mjesta za normalno kretanje po kuhinji. Mislim da je ovdje bolje proći bez šanka ....

elegant
07.04.2008., 09:41

tražili ste ... pogledajte :rofl:

http://i26.tinypic.com/2hzu4d0.jpg

Old fart
07.04.2008., 09:42
ma ne na linkovima ... to je ipak druga kuhinja! nego na onoj slici ... ali nije problem dodati šank u kuhinji sa linkova .... dapače, vrlo jednostavno, ali mislim da nije preporučljivo jer bi ili trebalo "ući" za cijelu širinu šanka u sobu ili bi bilo premalo mjesta za normalno kretanje po kuhinji. Mislim da je ovdje bolje proći bez šanka ....

Mislim da ne ,ona u kuhinji ima dosta mjesta , a u sobi predviđen stol , ako izbaci taj stol i postavi koso od 45 stupnjeva stol-šank koji ulazi u prostor, može dobiti više mjesta i u kuhinji i sobi:mig:

elegant
07.04.2008., 09:43
Mislim da ne ,ona u kuhinji ima dosta mjesta , a u sobi predviđen stol , ako izbaci taj stol i postavi koso od 45 stupnjeva stol-šank koji ulazi u prostor, može dobiti više mjesta i u kuhinji i sobi:mig:

dobila i šank i stol :D

Old fart
07.04.2008., 09:50
dobila i šank i stol :D

Daj da vidim:D

elegant
07.04.2008., 10:25
Daj da vidim:D

Jel ti gledaš moje postove? ... eno dolje link ... :rolleyes:

Old fart
07.04.2008., 10:40
Jel ti gledaš moje postove? ... eno dolje link ... :rolleyes:

Nema nikakav link "dolje":confused:
aaaa..ima sad se pojavio :D

elegant
07.04.2008., 10:45
Nema nikakav link "dolje":confused:
aaaa..ima sad se pojavio :D

:bang: :cerek:

Old fart
07.04.2008., 10:47
:bang: :cerek:

Nije ga bilo kod refrešanja..mame mi:cerek:

Old fart
07.04.2008., 10:51

E to mi se fiđa :D samo sam mislio kosi i malo veči šank ,i onda fakat ne kužim zašto i stol..ionak je mali stančić...

elegant
07.04.2008., 10:56
E to mi se fiđa :D samo sam mislio kosi i malo veči šank ,i onda fakat ne kužim zašto i stol..ionak je mali stančić...

žensko zna zašto, vjeruj mi :cerek:

Old fart
07.04.2008., 10:59
žensko zna zašto, vjeruj mi :cerek:

Šalu na stranu ,ali ima nešto u tome ...dosta različito gledaju na uređenje stana muški i žene.

elegant
07.04.2008., 11:08
Šalu na stranu ,ali ima nešto u tome ...dosta različito gledaju na uređenje stana muški i žene.

npr. jedan od njih želi na brzinu nešto klopat ... šank dušu dao za tu priliku ... pogotovo ako je to žensko ko ja kaj patim od stoljnjaka na stolu!

takav šank je stvarno praktičan detalj ...

Reach
07.04.2008., 13:20

awww kako ovo izgleda kjuti! :top:

thnx na trudu... stvarno! ali :mig: unutra mora stati sudjerica. mora, nekako.. radje cu pecnicu izbacit :rofl: al da, ne znam kako je stvarno ugurat :( s tim da sudjerica moze biti mala, 45.. ne mogu procijenit velicine, jel ima neki "slobodni" element za ugurat malu sudjericu? ;) e i kako kut (donji) slozit a da se moze nekako iskoristit, ako ce dolje ici smece.. jel ima smisla kutni otvarat odozgora (nije neka sreca, ali bi se bar moglo nesto stavit unutra)?

e da, cijelo vrijeme u vezi sanka zaboravljam spomenut - sank nece biti za sjedenje! samo za sminku, i da sluzi kao jos jedna povrsina za stavit nesto. pa sam si razmisljala da bi mogla stavit plitki element ispod njega (20, 30cm) i iskoristit ga dodatno.

a ovaj desni element, ne svidjaju mi se inace te rolete, ali moglo bi biti kul da se stavi dolje ormaric kako je, pa rupa za mikrovalnu i kofi aparat, i onda gore opet ormaric u nastavku, mozda sa okvirom da izgleda kao jedan element?.. kolko je to duboko? bas sam isla mjerit mikrovalnu, treba joj cca 40 cm.

i jos jedno pitanje za znalce :) na koju stranu otvarati frizider, da bude jednostavnije iz dnevne ili iz kuhinje? :D sad bi najradje stavila iz dnevne jer cemo cesce ici po jednu stvar i necemo niti uc u kuhinju.. a opet, jednom cemo i pocet redovito kuhat, treba mislit na buducnost :rofl:

Reach
07.04.2008., 13:26

ee bas ovo sam vec kemijala! ali u taj stan mora moc doci sjesti i jesti 6 ljudi. 6! ako se sank izvlaci u dnevnu na taj nacin, poprilicno ce se zatvorit prolaz u kuhinju, a ni onda nece stati svih 6 :(

elegant
07.04.2008., 13:29
awww kako ovo izgleda kjuti! :top:

thnx na trudu... stvarno! ali :mig: unutra mora stati sudjerica. mora, nekako.. radje cu pecnicu izbacit :rofl: al da, ne znam kako je stvarno ugurat :( s tim da sudjerica moze biti mala, 45.. ne mogu procijenit velicine, jel ima neki "slobodni" element za ugurat malu sudjericu? ;) e i kako kut (donji) slozit a da se moze nekako iskoristit, ako ce dolje ici smece.. jel ima smisla kutni otvarat odozgora (nije neka sreca, ali bi se bar moglo nesto stavit unutra)?

e da, cijelo vrijeme u vezi sanka zaboravljam spomenut - sank nece biti za sjedenje! samo za sminku, i da sluzi kao jos jedna povrsina za stavit nesto. pa sam si razmisljala da bi mogla stavit plitki element ispod njega (20, 30cm) i iskoristit ga dodatno.

a ovaj desni element, ne svidjaju mi se inace te rolete, ali moglo bi biti kul da se stavi dolje ormaric kako je, pa rupa za mikrovalnu i kofi aparat, i onda gore opet ormaric u nastavku, mozda sa okvirom da izgleda kao jedan element?.. kolko je to duboko? bas sam isla mjerit mikrovalnu, treba joj cca 40 cm.

i jos jedno pitanje za znalce :) na koju stranu otvarati frizider, da bude jednostavnije iz dnevne ili iz kuhinje? :D sad bi najradje stavila iz dnevne jer cemo cesce ici po jednu stvar i necemo niti uc u kuhinju.. a opet, jednom cemo i pocet redovito kuhat, treba mislit na buducnost :rofl:

dakle,
- friđ se otvara prema zidu
- sudoper je u elementu 45cm, a ispod njega je naravno iskoristiv prostor za kantu od smeća i detergente
- do njega je kutni element 65x105 u kojem se može držati "veliko" suđe
- štednjak je 60cm ... like it or not!
- ostaje samo 25cm, za neki elementić za recimo začine i sl.
- sve gornje elemente bi trebalo imati do plafona ili minimalno 15cm niže od plafona.

desna strana;
- donji elementi su duboki 45cm, jer je taj zid od dimnjaka 50cm ... uračunaj vrata elemenata, to je maksimum ... ti elementi ti trebaju biti sa ladicama jer nemaš inače kao ni sa beštekom!
- gornji elementi su duboki 35cm i stavila sam ti sa rolo zatvaranjem zato da ta strana može biti kompletno iskoristiva i bezuvjetno uredna. Mikrovalna bez greške u to stane ... to je po defaultu. Šank je namjerno bez donjih elemenata!
- elementi dubine 20cm su totalno beskorisni, a idu nauštrb prostora u sobi, jer ako se za šankom ... kad tad sjedne ... to će biti jako neugodno jer se nema kuda sa nogama.
- ploča šanka je široka 35 cm i ako namjeravaš imati u sobi stol i stolice, to je otprilike maksimum koji si možeš priuštiti.
- mikrovalna i kofi aparat u donji element tako male kuhinje?! svašta ....
- umjesto roloa možeš staviti klizne stijene, ali je onda element manje funkcionalan.

- nećeš biti prva osoba bez perilice, a jednog dana će se sa povećanjem broja članova možda naći rješenje i za povećanje broja stambenih kvadrata ... ova kuhinja je realnost i za dvoje ljudi više nego funkcionalna.

somebody123
07.04.2008., 13:47
Dugo pratim ovaj topic i ima puno korisnih savjeta i zanimljivih nacrta.
Pošto se bliži dan kad se selimo u novi stan trebala bih preporuku za nekog super i jeftinog stolara za kuhinje u Zagrebu.
Unaprijed zahvaljujem.

GOTA
07.04.2008., 15:35
- nećeš biti prva osoba bez perilice, a jednog dana će se sa povećanjem broja članova možda naći rješenje i za povećanje broja stambenih kvadrata ... ova kuhinja je realnost i za dvoje ljudi više nego funkcionalna.

ako reach baš jako želi tu suđericu, postoji li mogućnost (ja sam u ovome stvarno laik pa zanemarite ako izbacim koju glupost :D) žrtvovanja kutnog elementa i pustiti ga kao mrtvi kut a onda lijevo od pećnice staviti suđericu.
ja osobno to možda ne bih izabrala jer i ja imam malu kuhinju i prostor mi je jako bitan ali ako je ta suđerica baš uvijet možda onda suđerica nauštrb prostora a potpuno bi se zadržao tvoj koncept :ne zna:.
a što se tiče otvaranje kutnog elementa odgore, znam samo da ima ugradbenih kanti za smeće kojima je otvor sa gornje strane radne plohe i smeće se samo ubaci unutra ali koliko je to higijenski :confused:. to bi možda odgovaralo samo za ostatke hrane.

elegant
07.04.2008., 17:53
ako reach baš jako želi tu suđericu, postoji li mogućnost (ja sam u ovome stvarno laik pa zanemarite ako izbacim koju glupost :D) žrtvovanja kutnog elementa i pustiti ga kao mrtvi kut a onda lijevo od pećnice staviti suđericu.
ja osobno to možda ne bih izabrala jer i ja imam malu kuhinju i prostor mi je jako bitan ali ako je ta suđerica baš uvijet možda onda suđerica nauštrb prostora a potpuno bi se zadržao tvoj koncept :ne zna:.
a što se tiče otvaranje kutnog elementa odgore, znam samo da ima ugradbenih kanti za smeće kojima je otvor sa gornje strane radne plohe i smeće se samo ubaci unutra ali koliko je to higijenski :confused:. to bi možda odgovaralo samo za ostatke hrane.

da, slažem se s tobom ... šteta kuta! Ali kantu za smeće ima ispod sudopera i taj planirani kutni element je zapravo praktičan jer je u biti ravan ... samo po jednom zidu, a minimalno (potrebno za spoj) ja po strani gdje je sudoper. No ... ona bira :mig:

happy me
08.04.2008., 12:27
kakva su iskustva s Meblovim kuhinjama,
planiram kupit njihovu jer mi se čini da se s ovim popustom od 25% na Astra modele to isplati,

mala_papalina
08.04.2008., 16:45
kakva su iskustva s Meblovim kuhinjama,
planiram kupit njihovu jer mi se čini da se s ovim popustom od 25% na Astra modele to isplati,
popust je za gotovinu,ili?

Reach
08.04.2008., 17:10
da, slažem se s tobom ... šteta kuta! Ali kantu za smeće ima ispod sudopera i taj planirani kutni element je zapravo praktičan jer je u biti ravan ... samo po jednom zidu, a minimalno (potrebno za spoj) ja po strani gdje je sudoper. No ... ona bira :mig:

pricala sam s dragim i pustila njemu da odluci.. reko: zrtvovat cemo kut za perilicu :D uglavnom, da li cemo stvarno zrtvovat kut i kako cemo TOCNO slozit jos nismo odlucili, ali imamo jos dosta vremena do trena kad dajemo radit kuhinju. ono sto smo uspjeli, je dobit dojam kako bi mi to okvirno stavili - pa sad znamo rec gdje idu struje u kuhinji. elegant, puno puno hvala na slikicama, bez njih jos uvijek ne bi imali dojam o tome. :top:

elegant
08.04.2008., 18:31
pricala sam s dragim i pustila njemu da odluci.. reko: zrtvovat cemo kut za perilicu :D uglavnom, da li cemo stvarno zrtvovat kut i kako cemo TOCNO slozit jos nismo odlucili, ali imamo jos dosta vremena do trena kad dajemo radit kuhinju. ono sto smo uspjeli, je dobit dojam kako bi mi to okvirno stavili - pa sad znamo rec gdje idu struje u kuhinji. elegant, puno puno hvala na slikicama, bez njih jos uvijek ne bi imali dojam o tome. :top:

:grli: sve 5 ... drago mi je da vam se sviđa!

Old fart
11.04.2008., 07:33
2 elegant kutni element sa sudoperom ,nisam našao varijantu okova koja bi okretni kut skombinirao sa sudoperom ,imaš kakav link?

elegant
11.04.2008., 07:56
2 elegant kutni element sa sudoperom ,nisam našao varijantu okova koja bi okretni kut skombinirao sa sudoperom ,imaš kakav link?

pa to su oni obični kutni elementi u L, unutra sa izvlačnim košarama i samo klasično preklopno otvorivi ... nemam link ... sorry

Old fart
11.04.2008., 08:06
Aaaa.. mislio sam ,da si ti mislila ovaj:
http://www.inet.hr/dtrumbic/kutni%20okretni.JPG

elegant
11.04.2008., 08:18
Aaaa.. mislio sam ,da si ti mislila ovaj:

ček da otvorim Alno ....

edit: običan L kutni element 80x80 sa okruglim sudoperom

funkybusiness
11.04.2008., 11:02
moja je preporuka raditi po mjeri... a za ideje... evo nekih slika i linkova...

http://uredjenjestana.com/images/stories/planiranjekuhinje/intro.jpg

http://uredjenjestana.com/images/stories/planiranjekuhinje/i%20oblik.jpg

http://www.uredjenjestana.com/images/stories/malakuhinja/kuhinja%20mala.jpg

spam i reklama

elegant
11.04.2008., 11:33
moja je preporuka raditi po mjeri... a za ideje... evo nekih slika i linkova...

meni ovo nije ništa revolucionarno :ne zna:

čak ni naročito dopadljivo ....

tulipan666
11.04.2008., 16:22
meni je ova 2. bijela kuhinja prekrasna

elegant
12.04.2008., 10:56
meni je ova 2. bijela kuhinja prekrasna

imaš ih u Škugoru, na ZV

finki
12.04.2008., 12:15
ima li tko iskustva sa tip-on otvaranjem kuhinjskih elemenata (otvaranje na dodir)? cula sam od nekoliko ljudi da bas i nije nesto, da se cesto zaglavljuje itd.

Old fart
12.04.2008., 12:32
ima li tko iskustva sa tip-on otvaranjem kuhinjskih elemenata (otvaranje na dodir)? cula sam od nekoliko ljudi da bas i nije nesto, da se cesto zaglavljuje itd.

Pogledaj u Furnir-u ,radi ko curica ,samo sa odbojnim okovom ,veči problem je prljavština koja se skuplja na mjestu dodira:D

finki
13.04.2008., 08:57
odbojni okov znaci. ok. moram reci majstoru. a prljavstinu cemo cistiti.
hvala!

simba
13.04.2008., 10:16
LJudi, malo sam izluđena...Kuhinja ima jedva 5 kvadrata, i nema prirodan izvor svijetlosti blizu. Nisam pametna koju boju kuhinje uzeti....
Željela sam wenge, pa staklene dijelove u miječno krem boji. Ali me strah da taj mali prostor, ne bude još manji....

Molila bih slike, malih kuhinja, i koji mudar savjet, kako uskladiti kuhnju koja se vidi iz dnevnog boravka....

fonemf
13.04.2008., 10:41
LJudi, malo sam izluđena...Kuhinja ima jedva 5 kvadrata, i nema prirodan izvor svijetlosti blizu. Nisam pametna koju boju kuhinje uzeti....
Željela sam wenge, pa staklene dijelove u miječno krem boji. Ali me strah da taj mali prostor, ne bude još manji....

Molila bih slike, malih kuhinja, i koji mudar savjet, kako uskladiti kuhnju koja se vidi iz dnevnog boravka....

mislim da je najbolje da ju stavis bijelu, a plocice ili gornje ormarice u nekoj boji koja bi ti pasala s dnevnim boravkom.
bijele kuhinje su jako lijepe, posebice one pearl bijela boja, visoki sjaj...

Old fart
13.04.2008., 14:34

Svijetle boje ,sjajne ,krem ,zelenu , roza:D

kairos
13.04.2008., 14:48
Kakva su iskustva s kuhinjama "kult -studio"? U obilasku salona istaknuli su mi i da daju popuste na nabavku bijele tehnike, ako sve ide preko njih? Molim i druge prepruke. Kako Vam se čine "Lube cucine" - prodaju se u trgovini Luna na Velesajmnu? Ukratko, molim za preporuke za kupnju ili izradu kuhinje, odnosno kupnju + izradu 1 ili 2 elementa koji nisu u serijskoj proizvodnji? Kakav je Šarić?

tulipan666
13.04.2008., 16:30
hvala elegant! ....ja sam svoju već odabrala u kultu, čekam da stigne:cerek:

tulipan666
13.04.2008., 16:34
šarić su mi katastrofa....bili tamo nakon što su ih nahvalili i razočarali se!! nisu niš jeftiniji od ostalih, a sve kuhinje im izgledaju isto!bolje ti je onda uzet stolara da napravi, bit će u tom rangu , a jeftinije! mi smo jako zadovoljni kuktom! i da uzeli smo 4 ( toliko ih moraš uzeti da bi dobio popust na kuhinju ) aparata i dobili dodatan popust na kuhinju! :)

PLAVI GOLUB
13.04.2008., 16:35
DAKLE..TREBAM POMOĆ...:D..KAKO POSNIMIH PO FORUMU,ELEGANT JE SPECIJALIST ZA OVAKVE KAO JA:cerek:...UGLAVNOM,KUPUJEMO KUHINJU,I TO ZA PROSTOR VELIĆINE ŠPAJZE,ALI DOVOLJNOM POVRŠINOM ZA 5 METARA KUHINJE..:mad::rofl:ANTITALENT SAM ZA ALNO I OSTALE PLANERE A TREBAM VIZIJU...ZATO MOLIM..ODNOSNO PREKLINJEM ZA VAŠU POMOĆ...:cerek:..MJERE..ZID 1.210 cm,ZID 2.240cm,ZID 3.144cm.NA ZIDU 1.NAPA 60,I UGRADBENA KERAMIČKA PLOČA 60cm..VODA JE U KUTU ZIDA 1. I 2.I U LIJEVOM KUTU 2.ZIDA JE PROZOR,120cm ŠIRINE..STROP JE VISINE 295cm..i želim bijeli medijapan..uf...valjda sam sve rekla..:s koji pomognu...

elegant
13.04.2008., 18:35

svi svijetli tonovi ... odaberi svoju nadražu boju i kreni od njene vrlo svijtele nijanse ... možda nije loše kombinirati tamnije donje, a svijetle gornje element. U elementima sa staklom, daj odmah uvesti rasvjetu!

elegant
13.04.2008., 18:36
Kakva su iskustva s kuhinjama "kult -studio"? U obilasku salona istaknuli su mi i da daju popuste na nabavku bijele tehnike, ako sve ide preko njih? Molim i druge prepruke. Kako Vam se čine "Lube cucine" - prodaju se u trgovini Luna na Velesajmnu? Ukratko, molim za preporuke za kupnju ili izradu kuhinje, odnosno kupnju + izradu 1 ili 2 elementa koji nisu u serijskoj proizvodnji? Kakav je Šarić?

probaj i kod Škugora, na ZV

elegant
13.04.2008., 18:37
DAKLE..TREBAM POMOĆ...:D..KAKO POSNIMIH PO FORUMU,ELEGANT JE SPECIJALIST ZA OVAKVE KAO JA:cerek:...UGLAVNOM,KUPUJEMO KUHINJU,I TO ZA PROSTOR VELIĆINE ŠPAJZE,ALI DOVOLJNOM POVRŠINOM ZA 5 METARA KUHINJE..:mad::rofl:ANTITALENT SAM ZA ALNO I OSTALE PLANERE A TREBAM VIZIJU...ZATO MOLIM..ODNOSNO PREKLINJEM ZA VAŠU POMOĆ...:cerek:..MJERE..ZID 1.210 cm,ZID 2.240cm,ZID 3.144cm.NA ZIDU 1.NAPA 60,I UGRADBENA KERAMIČKA PLOČA 60cm..VODA JE U KUTU ZIDA 1. I 2.I U LIJEVOM KUTU 2.ZIDA JE PROZOR,120cm ŠIRINE..STROP JE VISINE 295cm..i želim bijeli medijapan..uf...valjda sam sve rekla..:s koji pomognu...

isusek ... za početak ... please, ne koristiti velika slova na ovaj način ... nečitko, naporno, zamorno ....

ko drugo, hajde postavi ovdje bar prostoručni tlocrt kuhinje ... biti će lakše i sigurnije.

pozdrav

toncica
13.04.2008., 18:57

imala sam isti problem kao i ti, jako sam htjela wenge kuhinju ali i moja je malena ko i tvoja i nema prozora pa sam napravila mali kompromis

donji elementi su wenge, a gornji su svijetli tako da sve skupa djeluje dobro jer da su i gornji elementi tamni to bi je 'ubilo'

ovako ti gornji koji se i više vide su svijetli a i radna ploha mi je bijela pa i ona digne malo donje elemente

:)

kairos
13.04.2008., 22:20
Sada već razmišljam i o Incolor kuhinjama. Pretražio sam forum, ali nisam baš naišao na komentare o kvaliteti njihovih kuhinja. Web stranice su im izvrsne, ali kakva su iskustva s njihovim kuhinjama, uslugom omjerom cijene (ne izgledaju jeftini) i kvalitete?
Molim vaše komentare...

happy me
14.04.2008., 11:17
popust je za gotovinu,ili?

a to je kao općenito popust na Astra modele, mada mislim da se isto odnosi na gotovinu, al valjda imaju i opciju na godinu dana bez kamata.
ma pitam za iskustvo, jer mi taj tip kuhinja odgovara za moj prostor, jer iman nekih 8 ipo -9 metri kuhinje, malo mi je to puno pa mi takvi popusti tribaju da bi mogla dobit kvalitetnu kuhinju a da me cijena ne baci u nesvist

martincius
14.04.2008., 17:29
Pozdrav ekipici,
procitala sve, od prve do zadnje, i probala si slozit kunjinju u alnu, i tad sam skuzila da nemam maste :/
ako ima netko kakvu ideju, prilazem tlocrt kuhinja+boravak+blagovaona.
zidne plocice su bijele, podne bijele sa sivkastim sarama.
zelje:
-ugradbeni frizider
-nemam spajzu ;)
-ne zelim crvenu ni wenge kuhinju
-perilica 45cm
-mikrovalnu necu
-sank ako stane moze, ako ne, nije greda.

4754

fala unaprijed!!
pusa,
martincius.

GOTA
14.04.2008., 19:00
Sada već razmišljam i o Incolor kuhinjama. Pretražio sam forum, ali nisam baš naišao na komentare o kvaliteti njihovih kuhinja. Web stranice su im izvrsne, ali kakva su iskustva s njihovim kuhinjama, uslugom omjerom cijene (ne izgledaju jeftini) i kvalitete?
Molim vaše komentare...

mi bili kod njih i kod Duplića tražili ponudu za kuhinju (donijeli smo svoju skicu, dakle ponude su za identičnu kuhinju. otprilike identični materijali (čak mi se Duplić čini malo sadržajniji) a razlika u cijeni 60% :eek:. Bili su oni i ljubazni i uslužni i sve ali opet ostaje tih 60 % i to je bilo prije mjesec i pol a i tada su rekli da ponuda vrijedi još tjedan dana jer planiraju otvoriti salon u Solidumu pa dižu cijene!!!

Ipak, istina je da nemam ni njihovu kuhinju niti Duplićevu pa da mogu reći da su ove tvrdnje 100 % točne ali po kvaliteti sam sigurna da su tu negdje a onda se ne isplati bacati novce u zrak.

martincius
15.04.2008., 12:13
Hej,
Samo da dodam detalje koje nisam navela u prvom postu. Dakle:
-visoka/niska pecnica - nije mi bitno
-ruckice bih imala
-visece elemente bih do stropa skroz
-sto se boje tice, zamisljam neke njezne svijetle u kombinaciji sa bijelom
-prozori se vide na tlocrtu - ona dva kvadrata, krovni su
-plocice: zidne su bijele cca 10*10cm, podne bijele sa sivim "mrljama"

Ovo sam ja napravila do sada, nisam nekak ni sa cim odusevljena.
http://img138.imageshack.us/img138/9495/kuhinja1lr5.jpg
http://img81.imageshack.us/img81/1766/kuhinja2eu9.jpg
http://img81.imageshack.us/img81/9261/kuhinja3au4.jpg

Crvenkapica mi je zasad poslala 2 rjesenja - ne znam koje mi je ljepse :cerek:

crvenkapica33
15.04.2008., 12:29
m. ajde mi reci koja ti je visina kuhinje, gdje ti je prozor, kakve ti se sviđaju ručkice (brrrrrrrr :nevoliručkicemod: :zubo:)

i ti želiš ugradbeni fridž jel da :misli:

edit: sad vidim za prozor

kairos
15.04.2008., 21:30
Gota, hvala Ti na informaciji o Incolor kuhinjama. Djeluju mi skupi, ali me zanima, ima li na forumu netko njihovu kuhinju i kakva su iskustva s kvalitetom, rokovima, montažom, nabavkom, preko njih, kućanskih aparata ... Oprostite što inzistiram na toj temi o Incolor kuhinjama - sviđaju mi se, ali mi je čudno da baš nitko iz iskustva ne može o njima ništa reći...Molim stare forumaše za pomoć i mišljenje.....

crvenkapica33
15.04.2008., 21:36
ima frendica i još njene dvije frendice. oduševljene su. i s izvedbom i svime. mene je nagovarala na njih više mjeseci, ali meni se nisu sviđale na sajtu baš - nije to bilo ono što hoću.

znam da je frendica svoju mdf visoki sjaj platila 25, 26000 kuna - kuhinja joj nije velika - mislim da je oko 3x1,5 :misli:. a netko njen je platio 4m lakirane iverice 12000 kuna. pa ak sam ti pomogla... :ne zna:

i da, to je sve bilo (osim ove iverice) prije jedno dvije godine. kakvi su sada - nemam pojma.

kairos
15.04.2008., 22:04
Hvala Crvenkapice, svakako si me pomogla. Istina, zazebla me cijena MDF. Iz Incolora su mi predložili izvedbu kuhinje u "postformingu ili PVC", navodno tek nešto malo skuplje od iverice, a znatno trajnije. Vrijedi li to štogod? Kakva su tu iskustva?
I da, naplaćuju crtanje kuhinje 200 kuna što mi i nije baš najdraže, pa zato i istražujem ima li smisla poći kod njih.

malimate007
15.04.2008., 22:15
Hvala Crvenkapice, svakako si me pomogla. Istina, zazebla me cijena MDF. Iz Incolora su mi predložili izvedbu kuhinje u "postformingu ili PVC", navodno tek nešto malo skuplje od iverice, a znatno trajnije. Vrijedi li to štogod? Kakva su tu iskustva?
I da, naplaćuju crtanje kuhinje 200 kuna što mi i nije baš najdraže, pa zato i istražujem ima li smisla poći kod njih.

ja im iz principa nebi kupio kuhinju,zbog ovih 200 kuna,mislim da za prvi put nebi nitko smio naplacivati,za svaku promjenu je ok jer ima jako cudnih ljudi

kairos
15.04.2008., 22:25
Ma slažem se Malimateoo7. Telefonom su mi u Incoloru napomenuli da ako se nakon crtanja kuhinja uzme kod njih onda, ako sam dobro shvatio, tih 200 kuna oduzimaju od računa. Potez im nije baš marketinški jak, ali kuhinje na webu mi se sviđaju, pa se sve premišljam...

malimate007
15.04.2008., 22:51
Ma slažem se Malimateoo7. Telefonom su mi u Incoloru napomenuli da ako se nakon crtanja kuhinja uzme kod njih onda, ako sam dobro shvatio, tih 200 kuna oduzimaju od računa. Potez im nije baš marketinški jak, ali kuhinje na webu mi se sviđaju, pa se sve premišljam...

u tom slucaju ok,nije tako ranije napisano,nisam znao da oduzimaju na cijeni kuhinje,to im je neko osiguranje jer stvarno ima svakakvih bolesnika i samo onima u salonima oduzimaju vrijeme,uzmu skicu i ajmo kod nekog stolara da mi to isto napravi

panika07
16.04.2008., 05:48
Dobro jutro!
Zanima me ima li netko iskustva sa sastavljanjem kuhinja?
Ono da je kupio u specijaliziranoj trgovini sve fronte, sve police, mehanizme, vijke... baš sve i onda da je sam išao sastavljati bez pomoći majstora-stolara? Hvala

GOTA
16.04.2008., 19:45
Meni su (incolor) za kuhinju 1,6X3.4 donji elementi u iveralu a gornji medijapan dali cijenu od 28 000 kn.

a što se crtanja tiče, mi smo bili u njihovom salonu u V. Gorici i vlasnik je stvarno ljubazan i susretljiv nacrtali su nam kuhinju sve pojasnili i nisu nam ništa naplatili niti su uopće spomenuli da išta treba platiti! s te strane svaka čast. Ja sam kod njih bila oduševljena svime osim cijenom.

kairos
16.04.2008., 21:58
Hvala Gota još jednom za informacije o Incoloru.

Old fart
17.04.2008., 06:23
Dobro jutro!
Ono da je kupio u specijaliziranoj trgovini sve fronte, sve police, mehanizme, vijke... baš sve i onda da je sam išao sastavljati bez pomoći majstora-stolara? Hvala

Ovdije ima puno majstora i inih ..pitanje ti nije specificiralo niti jedan problem..

zoranp
17.04.2008., 06:30
Dobro jutro!

Ako te interesira samostalno sastavljanje kuhinje, posjeti Izradu namještaja na SSM.

Ukratko, ako kupiš gotovu industrijsku kuhinju, tada imaš sve elemente pripremljene za sastavljanje (rupe za pante i spojeve, okov isl.) prema priloženom nacrtu.

Ako naručuješ materijal za kuhinju u nekom drvnom centru poput Elgrada, Iverpana(ZG) ili Max Morissa(ST). Tada im moraš dati kompletan popis potrebnog okova i krojne liste za raspiljavanje i kantiranje pločastog materijela. Daske dobivaš bez pripremljenih rupa.
Dakle u ovoj drugoj verziji trebaš u fazi pripreme posla sam izraditi nacrt kuhinje, prema kome radiš krojne liste i popis potrebnog pribora. Ako nemaš iskustva i potrebnog predznanja (tehničko crtanje) taj dio posla oduzet će ti mnogo vremena. U nekim drvnim centrima imaju uslugu izrade nacrta i krojnih lista i to naplačuju. A možeš angažirati i nekog stolara da ti odradi taj dio posla prema tvojoj ideji.
Isto tako pojedini drvni centri pružaju uslugu bušenja rupa, a ako to radiš sam treba ti nešto alata za to poput bušilice, aku izvijača, ubodne pile i osnovnog ručnog alata poput metra, kutnika, gumenog čekića isl.

Kako stoje stvari sa izradom krojnih lista u drvnim centrima i bušenjem rupa kod njih za to nemam točnu informaciju, jer taj dio posla odradjujem samostalno, tako da tu uslugu ne koristim.

zoranp
17.04.2008., 06:56
ja im iz principa nebi kupio kuhinju,zbog ovih 200 kuna,mislim da za prvi put nebi nitko smio naplacivati,za svaku promjenu je ok jer ima jako cudnih ljudi

Već je netko objasnio zašto tih 200 kn. U jednom drvnom centru visi papir na kojem piše velikim slovima:

IZRADA IDEJNOG NACRTA 200 KN (1 slika)

Iako mi je bila jasna pozadina, ipak sam pitao vlasnika zašto prije nije naplačivao tu uslugu, pa je rekao da više nisu znali kako da se riješe onih koji im dva sata sjede u salonu, a onda uzmu slike i više se nikada ne vrate, a čovjek koji je oko njih skakao dva sata ne radi svoj osnovni posao i ne zaradi plaću. Ostale mušterije čekaju da ih se posluži i gube strpljenje radi nekoga tko će na kraju izaći van iz dućana a da nije potrošio ništa.
Sjećam se da sam jednom izradio krojne liste s nacrtom i popisom okova, a ljudi su htjeli da im to dam kako bi potražili jeftiniji materijal. Izgubio sam cijeli dan da to napravim, a oni bi to onda htjeli bez naknade odnijeti konkurenciji.
Kad sam rekao da ću im dati ako plate, pa ako ću im ja raditi tada ću im to odbiti od cijene, rekli su da ih ne interesira.
Ima nas svakakvih, pa tako i onih koji bi bezobzirno koristili tudje vrijeme i opremu.

Old fart
17.04.2008., 07:25
Već je netko objasnio zašto tih 200 kn. U jednom drvnom centru visi papir na kojem piše velikim slovima:

Iako mi je bila jasna pozadina, ipak sam pitao vlasnika zašto prije nije naplačivao tu uslugu, pa je rekao da više nisu znali kako da se riješe onih koji im dva sata sjede u salonu, a onda uzmu slike i više se nikada ne vrate, a čovjek koji je oko njih skakao dva sata ne radi svoj osnovni posao i ne zaradi plaću. Ostale mušterije čekaju da ih se posluži i gube strpljenje radi nekoga tko će na kraju izaći van iz dućana a da nije potrošio ništa.
Sjećam se da sam jednom izradio krojne liste s nacrtom i popisom okova, a ljudi su htjeli da im to dam kako bi potražili jeftiniji materijal. Izgubio sam cijeli dan da to napravim, a oni bi to onda htjeli bez naknade odnijeti konkurenciji.
Kad sam rekao da ću im dati ako plate, pa ako ću im ja raditi tada ću im to odbiti od cijene, rekli su da ih ne interesira.
Ima nas svakakvih, pa tako i onih koji bi bezobzirno koristili tudje vrijeme i opremu.

Potpisujem :top:

panika07
17.04.2008., 07:50
Puno hvala Majstore Z! :top:

masa
17.04.2008., 08:38

slazem se s tim.. iako mislim da svatko ima pravo uzeti po jednu ponudu jer kako cu onda znati di mi je najpovoljnije za kupiti .. bila sam u par salona i jedinu u jednom su mi isprintali sliku i dali sve i zato cu upravo njih izabrati.. ajde da je to neka simbolicna cifra: 50ak kuna, ali 200:eek:

Old fart
17.04.2008., 08:46
slazem se s tim.. iako mislim da svatko ima pravo uzeti po jednu ponudu jer kako cu onda znati di mi je najpovoljnije za kupiti .. bila sam u par salona i jedinu u jednom su mi isprintali sliku i dali sve i zato cu upravo njih izabrati.. ajde da je to neka simbolicna cifra: 50ak kuna, ali 200:eek:

Imaš sreče da nemaju puno posla..jer da imaju ne bi svoje vrijeme mogli posvetiti samo tebi..osim toga jako je važno da znaš šta hočeš ,jer to znatno ubrzava izradu nacrta.Masa programa koji se koriste za 3D prezentaciju je ograničeno na elemente koje oni imaju u ponudi te se lako izrade po sistemu copy - paste .Ajde ih zatraži kosi element ,širine 76 cm pa da te vidim :cerek:
Kada ti rade po naruđbi stvar se stubokom mijenja ,to je več solidan trud potreban da se naprave nacrti.:mig:

elegant
17.04.2008., 08:51
Imaš sreče da nemaju puno posla..jer da imaju ne bi svoje vrijeme mogli posvetiti samo tebi..osim toga jako je važno da znaš šta hočeš ,jer to znatno ubrzava izradu nacrta.Masa programa koji se koriste za 3D prezentaciju je ograničeno na elemente koje oni imaju u ponudi te se lako izrade po sistemu copy - paste .Ajde ih zatraži kosi element ,širine 76 cm pa da te vidim :cerek:
Kada ti rade po naruđbi stvar se stubokom mijenja ,to je več solidan trud potreban da se naprave nacrti.:mig:

istina ... a puno puta se desi da dođeš sa shemom elemenata standardnih dimenzija, ali određeni tipovi kuhinja te elemente nemaju ... npr. kutne sudopere ili štednjake, ladičare sa tebi potrebnim brojem ili visinom ladica i sl.

masa
17.04.2008., 08:52
nisam zahtjevna:lol: imam sreca da su mi svi elementi na okruglu brojku.. prevelika je konkurencija pa sitnice igraju ulogu.. iako mislim da i o programu ovisi brzina.. u jednom su nam slagali kuhinju sat vremena, a u drugom 20ak minuta.. :ne zna:

zoranp
17.04.2008., 12:00
Ovisi o programu, ali brži program i brža oprema više košta. Brza usluga ne mora uvjetno biti i jeftinija.

Trebalo bi razlikovati ponudu ili predračun od idejnog rješenja. Iako obično to trpamo u isti koš.
Ali sa druge strane, originalno idejno rješenje će jako teško biti izvedivo nekome drugome na osnovu 3D prikaza, osim ako nisu k tome priložene i krojne liste.
Obično uz specificiranu ponudu dajem i idejni nacrt. Krojne liste, montažni nacrt sa dimenzijama i popis materijala ostaje kod mene.
Da li će se netko time okoristiti ili ne jednostavno se ne zamaram.

vanjka
17.04.2008., 13:27
Imam malu kuhinju: 2,4x2,1 m, ali mi je stalo sve i suđerica, rerna, friz. Po ovim crtežima : http://img406.imageshack.us/img406/9737/novo8rp5.th.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=novo8rp5.jpg)
[img=http://img524.imageshack.us/img524/2305/novo9zj0.th.jpg] (http://img524.imageshack.us/my.php?image=novo9zj0.jpg)
bi mi trebao raditi majstor u MDF bojani visoki sjaj za nekih 17 000. Muž bi htio tvorničku, al ja mislim da nema šanse za te novce, a i nisam sigurna koliko bi to bilo kvalitetnije

zoranp
17.04.2008., 20:40
.....bi mi trebao raditi majstor u MDF bojani visoki sjaj za nekih 17 000. Muž bi htio tvorničku, al ja mislim da nema šanse za te novce, a i nisam sigurna koliko bi to bilo kvalitetnije

17 000 je pristojna ponuda za ono što se vidi na slici.
Sigurno iste ako ne i bolje kvalitete od industrijske.

kairos
17.04.2008., 21:52
Bio sam u salonu kuhinja Incolor u Velikoj Gorici. Svojski su se trudili, bili izrazito ljubazni, i , koliko mogu procijeniti, načinili dobar nacrt (istina kuhinja je relativno mala i poprilično zadana). Inače, salon kuhinja im je, za moj ukus, vrlo, vrlo uvjerljiv.
Naposljetku, nisu mi, na moj upit koliko sam dužan, naplatili ništa. Vjerojatno su, s puno razloga zaključili, da sam podosta zagrizao. Kako će dalje biti, vidjet ćemo...

undercoverZG
18.04.2008., 08:00
PLEASE HELP!
Ima li ITKO iskustva sa Koryna kuhinjama

Trebali bi danas odlučiti hoćemo li njih ili jednu drugu firmu pa ono... Svako iskustvo dobro dođe. Jesu li kvalitetni, poštuju li rokove itd. itd.

hvala hvala :s:s

Old fart
18.04.2008., 10:47
PLEASE HELP!
Ima li ITKO iskustva sa Koryna kuhinjama

Trebali bi danas odlučiti hoćemo li njih ili jednu drugu firmu pa ono... Svako iskustvo dobro dođe. Jesu li kvalitetni, poštuju li rokove itd. itd.

hvala hvala :s:s

Po meni krivi topic , nema teorije da reklamiram nekoga :kava:

undercoverZG
18.04.2008., 11:58
Ma kakvo reklamiranje, ne tražim ja nikakvo reklamiranje a pogotovo ne njih!
Pa tu smo da razmjenimo iskustva zar ne, tu smo da pomognemo jedni drugima!
Koliko vidim po forumu se NAVELIKO raspravlja o raznoraznim majstorima, firmama, izvođačima, stolarima, mesarima itd. itd. i ljudi PITAJU, traže iskustva dobra ili loša!!!
Nije li to SMISAO foruma? :flop:

masa
18.04.2008., 12:59
Po meni krivi topic , nema teorije da reklamiram nekoga :kava:

meni isto nije jasno u cemu je problem, ako se prica o lesnini, šaricu, duplicu i sl. zasto se nebi pricalo i o nekom drugom?

undercoverZG
18.04.2008., 13:26
I ja kažem.
Uglavnom da sam osobno zaključim ovo s kuhinjama Koryna!
Otpali su. Zašto?
Gospođa koja nas je primila je totalna šarlatanka, nezainteresirana za posao, kad smo došli kod nje s malim djetetom ona je preko telefona tražila nekome mikrovalnu pa je surfala i tražila i to je trajalo 15 minuta.
Nakon toga je napravila ponudu ali nam ju nije htjela isprintat nego će ju kao poslat na mail.
Čekali smo dva dana da ju pošalje. Ugradbeni ormar naravno nije poslala i opet je dva dana zavlačila kao ne radi im kompjuter.
Ispali su totalno neozbiljni tako da su oni NULA BODOVA!
A čisto sumnjam da gazda ne zna kakvi mu šarlatani rade u firmi.
Eto, nadam se da sam nekome pomogao, ja sam na vrijeme rekao ne...

Old fart
18.04.2008., 16:24
meni isto nije jasno u cemu je problem, ako se prica o lesnini, šaricu, duplicu i sl. zasto se nebi pricalo i o nekom drugom?

Osobno mislim da "kuhinje po mjeri " nemaju nikakve veze sa datim firmama,ja sam topic shvatio kao pomoč i informacije o elementima kuhinje ,okova ,dizajnu i slično..lamentirati o firmi ovoj ili onoj ne spada u tu kategoriju.
Ako sam u krivu ,oprostite ! Gdje piše da ju ja moram pratiti...

Gigimigi
19.04.2008., 19:27
Ima netko iskustva sa kuhinjama Javorović iz Virovitice. Danas smo gledali jednu i jako lijepo izgleda, fronte su akrilat, vrlo slicno, tj. meni isto :D kao MDF ali zato jeftinije

Ozbiljno razmisljamo o ovoj kuhinji, a gledali smo Svea Carissu, MM Design kuhinje, ali ova od Javorovica i akrilat su me totalno iznenadile, izgledom i cijenom :top:

E sad ako netko ima iskustva sa ovim proizvodjacem i materijalom?!

olivera0
21.04.2008., 12:38
Ne znam je li već netko postavljao takvo pitanje i postoji li već otvoren thread na tu temu, pa ću pokušati odgovor zatražiti ovdje.:rolleyes:

Dakle, zanima me zna li netko može li se u našim salonima kuhinja ( u ZG ) naručiti radna kuhinjska ploča od akrila, Corian, Kerrock i sl?
U svakom slučaju željela bih radnu ploču koja bi bila potpuno glatka i sjajna, te iz koje se u jednom komadu (bešavno) može izraditi korito sudopera.

Unaprijed hvala na svakoj informaciji.:cerek:

Old fart
21.04.2008., 13:13
Ne znam je li već netko postavljao takvo pitanje i postoji li već otvoren thread na tu temu, pa ću pokušati odgovor zatražiti ovdje.:rolleyes:

Dakle, zanima me zna li netko može li se u našim salonima kuhinja ( u ZG ) naručiti radna kuhinjska ploča od akrila, Corian, Kerrock i sl?
U svakom slučaju željela bih radnu ploču koja bi bila potpuno glatka i sjajna, te iz koje se u jednom komadu (bešavno) može izraditi korito sudopera.

Sutra idem pogledati taj sistem u izgradnji ,radi se o RAUSOLID-u od firme REHAU pa ti javim dojmove i eventualno adresu gdje to možeš dati izraditi:mig:

olivera0
21.04.2008., 14:02
Sutra idem pogledati taj sistem u izgradnji ,radi se o RAUSOLID-u od firme REHAU pa ti javim dojmove i eventualno adresu gdje to možeš dati izraditi:mig:

:grli:

kilbil
21.04.2008., 18:06
Da li netko ima iskustva ili e čuo kako radi ADLine u Heinzelovoj?

zoranp
22.04.2008., 06:27

Ja sam radio Rausolidom radnu ploču i mogu reći da je materijal odličan, ali i cijena je takva. Koji salon to nudi, to ne znam, ali svaki dobar stolar to može odraditi vrlo kvalitetno.

Old fart
22.04.2008., 06:33
Ja sam radio Rausolidom radnu ploču i mogu reći da je materijal odličan, ali i cijena je takva. Koji salon to nudi, to ne znam, ali svaki dobar stolar to može odraditi vrlo kvalitetno.

Hočeš reči da ja nisam dobar stolar:rofl: vidim da si rano ranioc...
hajde mi lupi okvirno cijene na PM:top:

zoranp
23.04.2008., 02:46
Hočeš reči da ja nisam dobar stolar:rofl: vidim da si rano ranioc...
hajde mi lupi okvirno cijene na PM:top:

Imaš pm. :)

igoe-vk
23.04.2008., 12:21
Šta kažete na moju kuhinju??
http://img516.imageshack.us/my.php?image=mojakuhinjaex5.jpg

Old fart
23.04.2008., 12:36
Šta kažete na moju kuhinju??
http://img516.imageshack.us/my.php?image=mojakuhinjaex5.jpg

Ja nisam numizmatičar:D povečaj sliku..

igoe-vk
23.04.2008., 13:07
http://img294.imageshack.us/my.php?image=mojakuhinjawi4.jpg

Jel sad bolje?

crvenkapica33
23.04.2008., 13:45
igoe-vk u alnu imaš gore gumbe planning, 3d i colours pa fullscreen - odeš na fullscreen i imaš save fullscreen - pa ti sejva kao jpg.

Old fart
23.04.2008., 13:52
http://img294.imageshack.us/my.php?image=mojakuhinjawi4.jpg

Jel sad bolje?

Da ali rezolucija ti je užas..zašto si spremao desktop kad imaš opciju spremanja slike u programu..
Ovako ,prije nego te se dočepaju tete :D ,šank ti je loš iz razloga loše statike sa otvorenim prolazom na radnu plohu (trest će se),bočnu stranu bi ja probao ostaviti otvorenu jer je nezgodno ustati sa stolca bez struganja istog po podu..
Suđericu bi stavio u isti korpus sa pečnicom,a nabavio element za mikrovalku da paše pečnici
http://www.inet.hr/dtrumbic/komplet.jpg
a drugo je stvar ukusa-promjenio bi ladice,napu, gornje elemente, drugo je ok.
:cerek:

igoe-vk
23.04.2008., 13:52
sad si me potsjetila da sam već sejvao tako... al zaboravio
noge, šta mislite o kuhinji i molim ako netko ima neki savjet prije nego ju naručimo

igoe-vk
23.04.2008., 14:00
OLD FART: u stvarnosti (u salonu) je šank bolje napravljen, povišeni dio i elementi su u jednom komadu i ne klima se
i jako je fora