PDA

View Full Version : Ex-Yu filmovi

Cop 663
26.06.2003., 18:12
S' obzirom da se cesto spominju novi/stari filmovi sa prostora bivse Jugoslavije... red bi bio da se spomenu oni zanimljiviji.
Sto se mene tice obavezni za gledanje su:

Kad' budem mrtav i beo, Zaseda (Zivojin Pavlovic)
Valter brani Sarajevo, Most, Diverzanti (Hajrudin Krvavac)
Ritam zlocina (Zoran Tadic)
WR, misterije organizma; Ljubavni slucaj, ili tragedija sluzbenice PTT (Dusan Makavejev)
Delije (Mica Popovic)
Plasticni Isus (Lazar Stojanovic)
Kapetan Lesi (Zika Mitrovic)
...
Specijalno vaspitanje, Variola vera (Goran Markovic)
Ko to tamo peva, Maratonci trce pocasni krug (Slobodan Sijan)
Sjecas li se Doli Bel (Emir Kusturica)
...
Filmovi iz 90-ih se relativno cesto spominju (Pre kise, Bure baruta, LSLG, Nicija zemlja, Munje ... itd), ali ima onih koji su odlicni, ali slabije medijski ispraceni, npr. "TT Sindrom" iz prosle godine, koji ovde nije imao neku sjajnu gledanost, posto odudara od "omiljene" kategorije crna tragi-komedija (!?), vec je u pitanju pravi zanrovski horor, i to od onih iz B produkcije!!

Anybody?

Vanjushka
26.06.2003., 19:40
Beogradski davitelj :s :s :s

Cop 663
26.06.2003., 19:45
Vanja oko panja kaže:
Beogradski davitelj :s :s :s
Hoces da kazes: Davitelj protiv davitelja. :D :D :D

el_mariachi
26.06.2003., 19:45
Meni je mozda ponajbolji Tri karte za Holivud (svi poznati glumci su bili ovdje) ...Crnog humora na svakom koraku i moze se prepoznati balkanska krcma za vrijem kubanske krize.....
Tito i ja je isto odlican...Dolazak pionira iz Srbije pred rat u Kumrovec pjevajuci "lepe ti je lepe ti je Zagorje..."
Tockovi iz 1999 ...Drama sa Samardzicem kad kao vlasnik "drumske kafane" sacekuje ekipu i krade kola... Samo to nije glavno desavanje..... Film vrijedi pogledati zbog Dragana Micanovica koji se odlicnim pokazao u Tamna je noc (1995) u prici o demonstracijama u Srbiji.
Prije kise je isto strahovito dobar....
-----------------------------------------------------------------------
Iskreno govoreci ja nema bas puno prilike da saznam puno o srbijanskim filmovima pa bi mi svaki savjet dobrodosao.
Eh da nisu devedesete ali se mora vidjeti..."Sabirni centar"
Cop : Nabaci mi nekoliko imena....

Vanjushka
26.06.2003., 20:24
Cop 663 kaže:
Hoces da kazes: Davitelj protiv davitelja. :D :D :D

Upravo, a i mislio sam se jel ime Davitelj protiv davitelja. Davno sam to gledao.

Inace, Tasko "vrati mi moje uvo" je legenda :)

Cop 663
27.06.2003., 17:04
Ne znam kakav ti je (filmski) ukus, ali u poslednjih desetak godina nema bas previse filmova koje bih mogao da preporucim, a da pre toga ne ide ono "pa jeste, nisu imali dovoljno para, pa ipak je to domaca produkcija" itd.
Ima par zanimljivih novih imena kada su reditelji u pitanju :Srdjan Dragojevic, Dejan Zecevic, Srdan Golubovic... koji pokusavaju da se odmaknu od tog "klasicnog" balkanskog filma sa puno nasilja, seksa, psovki i uglavnom prikaza "low life" :rolleyes: praveci koliko-toliko zanrovske filmove: spominjao sam vec "TT sindrom", ili "Apsolutnih sto" "Jedan na jedan" (nesto kao urbani westerni) ... "Ubistvo sa predumisljajem" takodje nije los.
... dopisacu ako se setim jos necega. ;)

ConstAntiN
28.06.2003., 01:03
Pred Doždot/Before the rain- jedan od najboljih makedonskih filmova svih vremena ; snimljen je u neovisnoj Makedoniji.
Redatelj: Milčo Mančevski- maestro.

Petar Pan
28.06.2003., 08:29
balkanski špijun, dušana kovačevića, sa legendarnim batom stojkovićem.

i naravno nezaobilazni kaubojski filmovi, koje sam ko indoktrinirano dijete rado gledao (veljko bulajić, stipe delić, otrpisani, boško buha, partizanska eskadrila... okej neki od njih nisu filmovi, ali ko u to vrijeme nije htio bit prle il tihi, taj gadno sere.)

Joshimi
28.06.2003., 08:32
U raljama zivota

mirrorball
29.06.2003., 00:50
....e sada jedno pitanje: Da li se sjećate filma "Dečko koji obećava", i ako se sjećate kako se zove glavni lik u filmu?

Cop 663
29.06.2003., 09:19
mirrorball kaže:
....e sada jedno pitanje: Da li se sjećate filma "Dečko koji obećava", i ako se sjećate kako se zove glavni lik u filmu?
"Decko koji obecava", pocetak 80-ih, Aleksandar Bercek glumi lika koji se zove - Slobodan Milosevic ! :D :D

el_mariachi
29.06.2003., 10:26
cop 663: Filmski genre nema veze ako je film dobar. Osim horora...to ne gotivim.
Nesto sto lici na "Varljivo leto '68 ", "Cudo nevidjeno " itd...
Nego da te pitam malo o tracevima... Zar Lausevic nije dobio dozivotnu ? Kako izadje iz zatvora ?
Nebojsa Djukanovic...Jel se ubio zbog AIDS-a ... On je posjedovao karizmu...

Evo dva meni omiljena filma: "Oficir sa ruzom" i "Zivot sa stricem"...

Samantha
29.06.2003., 11:03
Cop jesi li gledao Zona Zamfirova po romanu Sremca.

mirrorball
29.06.2003., 12:04
Cop 663 kaže:
"Decko koji obecava", pocetak 80-ih, Aleksandar Bercek glumi lika koji se zove - Slobodan Milosevic ! :D :D

:top: :top:

Cop 663
29.06.2003., 14:08
el_mariachi kaže:
cop 663: Filmski genre nema veze ako je film dobar. Osim horora...to ne gotivim.
Nesto sto lici na "Varljivo leto '68 ", "Cudo nevidjeno " itd...
Nego da te pitam malo o tracevima... Zar Lausevic nije dobio dozivotnu ? Kako izadje iz zatvora ?
Nebojsa Djukanovic...Jel se ubio zbog AIDS-a ... On je posjedovao karizmu...

Evo dva meni omiljena filma: "Oficir sa ruzom" i "Zivot sa stricem"...

Ocigledno nam se ukusi razlikuju ;) ... takvih filmova kao sto si naveo ima prilicno, posto je vrlo popularan i karakteristican taj podzanr, nesto kao "tragi-komedija". Po secanju, evo ti neki filmovi "Belo odelo"(Lazar Ristovski, reziserski debi), "Mrtav ladan", "Bumerang" (scenario Svetislav Basara, Rambo Amadeus pisao muziku i glumi epizodnu ulogu - Mutavog, koji naravno ne progovara ceo film)... Ljubisa Samardzic ima par filmova koji se meni nesto preterano ne dopadaju, ali ako naletis mozes da proveris "Nebeska udica" (obradjuje period - prolece '99, NATO bombardovanje", "Natasa" itd.

Zarko Lausevic je osudjen, pa mu je smanjena kazna, i on je otisao u Ameriku, a u medjuvremenu je obnovljen proces... ni sam ne znam kako trenutno stoje stvari.

Nebojsa Djukelic je jedan od najzasluznijih ljudi za edukaciju filmske publike u Srbiji ... bio je selektor FEST-a krajem 80-ih, i prvi je poceo da ubacuje americki zanrovski film kao ravnopravan sa evropskim "umetnickim"... kao i neku ravnotezu izmedju komercijalnih i nekomercijalnih filmova. Naravno da se ne zna zasto je izvrsio samoubistvo... tracevi uglavnom.

Samantha Jones kaže:
Cop jesi li gledao Zona Zamfirova po romanu Sremca.
Nisam... cak sam namerno ignorisao film, mada je postao neverovatan fenomen za proslogodisnju filmsku produkciju, jer ga je pogledalo u Srbiji preko 1 000 000 ljudi ?!?!? Potpuno neocekivano, obican film po klasiku. Delimicno objasnjenje je da je bilo dosta grupnih poseta (djaci), ali je broj gledalaca i dalje ogroman... poredjenje: u SFRJ slican broj je imao samo film "Tesna koza".

Žlzc
29.06.2003., 14:20
Zona? Taj film je ne samo "domaći" već i globalni fenomen, naime, verovatno treba da uđe u istoriju kao najgledaniji film sniman nogama ikad.

Cop 663
29.06.2003., 14:29
Žlzc kaže:
Zona? Taj film je ne samo "domaći" već i globalni fenomen, naime, verovatno treba da uđe u istoriju kao najgledaniji film sniman nogama ikad.
Reditelj Zdravko Sotra je poznat po kultnom trash filmu "Boj na Kosovu" koji je sniman u euforiji kraja 80-ih, ono kao "Srbija iz tri dela, ponovo ce biti cela"... davno sam gledao (tacnije pokusao da gledam taj film) , ali otprilike statisti nose satove, pojavljuju se traktori u daljini (urbane legende) :D :D Za statiste koji u grupnim scenama glume Srbi se dobrovoljno javio veliki broj ljudi... a za Turke su uzimali vojnike JNA. :D :D :D

Žlzc
29.06.2003., 14:47
Jao, BNK... Da ga nisu juče pustili na Palmi? :D

Čini mi se da je RTS, kad je krenulo NATO bombardovanje, upravo taj film zavrteo. Brrrr...

Samantha
29.06.2003., 18:48
Ja sam gledala Zonu Zamfirovu,za mene je totalno razocarenje,em nista nisam razumila dijalekt kojim govore u filmu,em radnja filma mnogo odstupa od originala tj.knjige Sremca.Cak kraj nema veze s filmom.
Jadino ima nekih dobrih fora za nasmijat se s jednim likom,sve ostalo :(
A i sigurna sam da u kino dvorani gdje sam gledala,su kradene sekvence,jer odjednom se nesto sasvim novo dogadja sto se prethodno nije spominjalao.

A kritike za film kazu da je "spasio"Srpsku kinematografiju.

Cop 663
29.06.2003., 19:16
Samantha Jones kaže:
...A kritike za film kazu da je "spasio"Srpsku kinematografiju.
Dijalekt juga Srbije je prilicno nerazumljiv ... a tek ta okolina Nisa. :eek: :D
Ne verujem da je reditelj bas toliko "kreirao" (mada bi po reputaciji ocekivao), da se ne razume radnja u filmu ... pre ce biti da se nesto desilo sa rolnama filma pri projekciji.
Tesko da ce ovakav film da spase srpsku kinematografiju... jedino je finansijski bio isplativ, pa se vec sada pojavljuju drugi producenti koji bi da probaju nesto slicno. Neka uteha je da valjda pored Francuske, jedino u Srbiji na kraju svake godine , najgledaniji film je po pravilu - domaci, i pored svih blockbustera iz USA.

preatorian
30.06.2003., 12:03
Cop 663 kaže:
Ne znam kakav ti je (filmski) ukus, ali u poslednjih desetak godina nema bas previse filmova koje bih mogao da preporucim, a da pre toga ne ide ono "pa jeste, nisu imali dovoljno para, pa ipak je to domaca produkcija" itd.
Ima par zanimljivih novih imena kada su reditelji u pitanju :Srdjan Dragojevic, Dejan Zecevic, Srdan Golubovic... koji pokusavaju da se odmaknu od tog "klasicnog" balkanskog filma sa puno nasilja, seksa, psovki i uglavnom prikaza "low life" :rolleyes: praveci koliko-toliko zanrovske filmove: spominjao sam vec "TT sindrom", ili "Apsolutnih sto" "Jedan na jedan" (nesto kao urbani westerni) ... "Ubistvo sa predumisljajem" takodje nije los. ... dopisacu ako se setim jos necega. ;)
O ukusima ne treba raspravljati, ali su filmovi iz 1996 Lepa sela lepo gore i 1998 Rane, zasigurno vrhunska ostvarenja i Srđan Dragojević zasigurno jedan od genijalnih režisera.

zvonko1
03.07.2003., 06:17
Evo i moje liste od ovog sto sam gledao.

Vrh:

'Mi nismo andjeli' - koliko god mi se cinio samo blago simpaticnim kad sam ga tek video, u medjuvremenu sam ga jako zavoleo.

'Tito i ja' - posteno odradjena razbibriga bez 'jaranskog' podilazenja sirokim narodnim masama.

'Tri karte za Holivud' - nepravedno zaboravljena i preskocena komedija Bate Nikolica (reziser 'Balkanskog spijuna'). Manje vise iste vrline kao i 'Tito i ja'.

'Underground' - o ovom se mogu pisati romani a i pisani su, tako da necu da zapocinjem novu zucnu diskusiju.

'Lepa sela...' - stidljivi ali svojeglavi mladji brat 'Undergrounda' koji je svog starijeg burazera mozda na kraju i prestigao. Jebeno dobar film. Ne znam da li je Kubrick ikad imao priliku da ga vidi. Ako jeste sigurno je bio vrlo ponosan.

'Crna macka, beli macor' - film koji vecina mrzi zbog navodne 'ekspolatacije Cigana', 'propagiranja i proslave neurbanog duha' i slicnih kovanica koje lansiraju iskompleksirani beogradski intelektualci koji posle naprave 'Munje ili 'Jedan na jedan'. Ja ipak imam samo jednu rec za ovaj film - delightful.

Stepenik ispod:

'Tango Argentino' - pitka limunadica. Nema nekih zamerki ali je isuvise jednostavan i pravolinijski da bi ga stavio u vrh.

'Ubistvo s predumisljajem' - nastao po prici legendarnog Slobodana Selenica, tako da je cak i Ljubisi Samardzicu i Gorcinu Stojanovicu bilo tesko izvodljivo da tako nesto ukenjaju. A nije da nisu pokusali. Kasnije im je uspelo u 'Strsljenu', 'Nebeskoj udici' i 'Natasi'.

Jos jedan stepenik prema dole:

'Tri palme za dve bitange i ribicu' - jos jedna limunada koja se lako vari ali i zaboravlja. Nista ludo, ali ima svetlih momenata. Cak i sa takvom osrednoscu, po meni bolji od Andricevog sledeceg filma 'Munje'.

'Noz' - vrlo opor, beskompromisan i estetski brutalan kao uostalom i knjizevnost Vuka Draskovica a i on kao licnost, ali mogao se oko ove price u rukama boljeg rezisera napraviti mnogo kvalitetniji film.

Dno kace:

'Slatko od snova' - sta reci. Toliko brutalno, amaterski los da bi mogao postati trash klasik ako vec nije.

'Do koske' - jadna imitacija gomile americkih filmova.

'Jedan na jedan' - tesko je docarati osecaj dok sam gledao ovaj film. Mozda osecaj postidjenosti za ljude koji su ovo napravili.

Žlzc
04.07.2003., 16:04
zvonko1 kaže:
'Slatko od snova' - sta reci. Toliko brutalno, amaterski los da bi mogao postati trash klasik ako vec nije.

Film je i pravljen sa namerom da bude trash klasik. (Ne znam da li je Dragana Mirković o tome bila obaveštena. Možda to do dan-danas nije shvatila, kao ni ti...)

Žlzc
04.07.2003., 16:09
I, da, gde su ti Munje na dnu kace?

zvonko1
04.07.2003., 22:59
Film je i pravljen sa namerom da bude trash klasik.

Jel' ti to mozda neko iz porodice ucestvovao u pravljenju filma pa ih vadis. :)

Posle takve fekalije na celuloidu najlakse je reci 'da mi smo ustvari celo vreme sabotirali Draganu Mirkovic i pokusavali da je obrukamo'. :rolleyes:
Uostalom da li je nesto 'trash', a pogotovo 'trash klasik' sud moze da donese jedino publika a ne ljudi koji stoje iza filma. A i cisto sumnjam da im je sr.anje u ovakvim kolicinama bila namera od pocetka.

Ocigledno su Dragojevic, Branka Katic, Rambo i ostali dobili ponudu da se malo ogrebu o devize koje je Dragana Mirkovic namakla po tezgama i svadbama u Nemackoj, Austriji i Svajcarskoj i rekli sebi: "Jebiga sto da ne, kriza je. Uzecu pare napraviti nesto tipa 'Hajde da se volimo' i cao djaci".

Nazalost stvar se otela kontroli i napravili su verovatno najgori film u istoriji srpske kinematografije. 'Hajde da se volimo' je 'Citizen Kane' u poredjenju s ovim.

Ali opet, barem su napravili s.ranje koje ce se pamtiti :) a i to je nesto.

Žlzc
05.07.2003., 01:45
zvonko1 kaže:
Uostalom da li je nesto 'trash', a pogotovo 'trash klasik' sud moze da donese jedino publika a ne ljudi koji stoje iza filma.
Reci to John Watersu... :p

Mikilegendo!care!
05.07.2003., 16:45
Cop 663 kaže:
Zarko Lausevic je osudjen, pa mu je smanjena kazna, i on je otisao u Ameriku, a u medjuvremenu je obnovljen proces... ni sam ne znam kako trenutno stoje stvari.

Ispricavam se na off-topic komentaru, ali sto je napravio Zarko Lausevic?

Samantha
05.07.2003., 18:32
Ja mislim da je ubio nekog u kafanskom obracunu.

el_mariachi
05.07.2003., 20:33
Zarko Lausevi i njegov brat su se napili u nekoj kafani u CG i pokavgali sa nekima drugima. U sukobu su ubijena dvojica....
Ne sejcam se svih detalja ali mislim da je brat od Zarka oslobodjen opruzbe a Lausevic dobio dozivotnu...Kasnije se zalio i samo dan poslije je oslobodjen (poslije 5 g)...Valjda se rodbina opet zalila pa ce se opet suditi... Negdje sam procitao da je imao tjelohranitelje uza se cijelo vrijeme pr snimaju Noza. Glasine kazu sbog "bese" koju je dala rodbina nastradalih... I ja nisam znao za ovo ostalo.

FrankHarrigan
06.07.2003., 03:01
jedno pitanjce

jel se sjeca netko filma Leptirica???

Bio sam jako mali kad sam ga zadnji put gledao. I sjecam se da sam pola filma zmirio od straha

FrankHarrigan
06.07.2003., 03:07
i sto se tice yu filma, 3 NENADJEBIVE komedije:

Maratoni trce pocasni krug
Tko to tamo peva
Balkanski spijun

Kombinacija Sijan / Kovacevic + fenomenalni Danilo Bata Stojkovic = 3 najsmjesnija filma ikad!!!

Žlzc
06.07.2003., 15:19
FrankHarrigan kaže:

Kombinacija Sijan / Kovacevic + fenomenalni Danilo Bata Stojkovic = 3 najsmjesnija filma ikad!!!

Balkanskog špijuna nije režirao Šijan nego Dušan Kovačević i Božidar Nikolić.

ramona
06.07.2003., 16:16
nebojsa djukelic se ubio? lepi nebojsa?
najmarkantniji filmski kriticar sa balkana i sire.

makavejev, wr misterije organizma - bio bi jos bolji da u njemu nije milena dravic. takodjer, nevinost bez zastite je dobar.

nedavno sam gledala monstruozno los film bate cengica u kojem je skroz upropastio klasik bore cosica, uloga moje porodice u svetskoj revoluciji. naravno, ne treba se ni spominjati posebno da su glumili milena i dragan.
(jedini film u kojem mi milena ne ide na zivce je prekobrojna)

ramona
06.07.2003., 16:27
pa zar se nitko nije sjetio breze ante babaje?

FrankHarrigan
06.07.2003., 21:32
Žlzc kaže:
Balkanskog špijuna nije režirao Šijan nego Dušan Kovačević i Božidar Nikolić.

jeje, sorry for incovenience

zvonko1
08.07.2003., 17:43
Evo 'Leptirice':

http://www.rts.co.yu/wupload/video/leptirica.ram

zvonko1
08.07.2003., 17:44
A moze i offline

http://www.rts.co.yu/wupload/video/leptirica.rm

FrankHarrigan
08.07.2003., 22:19
zvonko1 kaže:
A moze i offline

http://www.rts.co.yu/wupload/video/leptirica.rm

:s :s :s

dean martinez
09.07.2003., 05:05
FrankHarrigan kaže:
i sto se tice yu filma, 3 NENADJEBIVE komedije:

Maratoni trce pocasni krug
Tko to tamo peva
Balkanski spijun

Slazem se (promjenio bi redosljed).
Maratonce stavio na kraj. Balkanski spijun mi je najdrazi a Tko to tamo peva valjda najbolji kao film.

xviolentjack
09.07.2003., 06:13
kad vi dobijete oskara imate pravo glasa:cool:

bilans bosanskih nagrada

oskar

zlatna palma

zlatni lav

hrvatska i sicg 0

:cool:

FrankHarrigan
09.07.2003., 12:39
dean martinez kaže:
Slazem se (promjenio bi redosljed).
Maratonce stavio na kraj. Balkanski spijun mi je najdrazi a Tko to tamo peva valjda najbolji kao film.

ma redosljed je nebitan

FrankHarrigan
09.07.2003., 12:41
xviolentjack kaže:

bilans bosanskih nagrada

oskar

zlatna palma

zlatni lav

hrvatska i sicg 0

da, i?
boze moj da ima gomila izvrsnih bosanskh filmova, no sve te silne nagrade, sto se tice nekakve procjene kvalitete filmova, mogu posluziti samo onima koji o filmu ne znaju nista.

newcomer
09.07.2003., 15:01
sto se tice nekakve procjene kvalitete filmova, mogu posluziti samo onima koji o filmu ne znaju nista.

:rolleyes:

Dakle Americka Filmska Akademija, Cannes i Venecijanski Film Festival su okupljaliste skorojevica, mediokriteta i petparackih filmskih uradaka. Zapravo to su stjecista ljudi cija estetska mjerila niukojem slucaju ozbiljan balkanski filmski znalac i intelektualac ne uzima zaozbiljno. Jer film se na Balkanu mjeri drugacije. Nesto u stilu ... .ja nemam pojma o filmovima. kvaliteti i estetskim mjerilima ali znam da ti filmovi sto dobijaju nagrade nista ne valjaju.

potjernik
09.07.2003., 19:28
xviolentjack kaže:
bilans bosanskih nagrada
oskar
zlatna palma
zlatni lav
hrvatska i sicg 0

Akhm... ne bi islo...
Surogat od Dusana Vukotica u produkciji Zagreb filma je dobio Oskara.
http://us.imdb.com/Details?0054854

FrankHarrigan
10.07.2003., 00:11
newcomer kaže:
:rolleyes:

Dakle Americka Filmska Akademija, Cannes i Venecijanski Film Festival su okupljaliste skorojevica, mediokriteta i petparackih filmskih uradaka. Zapravo to su stjecista ljudi cija estetska mjerila niukojem slucaju ozbiljan balkanski filmski znalac i intelektualac ne uzima zaozbiljno. Jer film se na Balkanu mjeri drugacije. Nesto u stilu ... .ja nemam pojma o filmovima. kvaliteti i estetskim mjerilima ali znam da ti filmovi sto dobijaju nagrade nista ne valjaju.

jesus...

Zelih samo reci da su usporedbe na nivou "ovaj je dobio oskara pa je bolji od ovog koji ga nije dobio" smjesne. Capisci? Gomila izvrsnih filmova nikad nije dobila nikakvu nagradu, isto kao sto su nagrade (oskare pogotovo) znali dobivati grozni filmovi.

Nista vise od tog

xviolentjack
10.07.2003., 03:10
vidim ima ljubomornih tipova a i onih koji ne kopcaju

oskar=najznacajnija filmska nagrada svijeta
na balkanskim prostrorima ima samo jedan oskaravec DENIS TANOVIC

zlatna palma=europska nagrada najbolja i to imamo
te i zlatnog lava

u najnovijem filmu tanovica koji se poceo snimati u maroku, glumice najbolja italijanska glumica orianna falazi i poznati glumac, valjda ste culi za njega sir ben kingsley

:cool: ponavljam za film bosansci su majstori, a vidi se po brojnim priznanjima

bez uvrede ali slabi ste vi sa filmom
:D

xviolentjack
10.07.2003., 03:12
felini je dobio oskara
a znamo ko je on

kao i wilder jedan od najpoznatijih europskih rezisera hollywooda

kao i da sve svjetske zvijezde zele da suraduju sa tanovicem i

budu u njegovom filmu kao penn, sarandon, robins, i ostali

dok je slavni spielberg rekao da je pred tanovicem izvrsna karijera

xviolentjack
10.07.2003., 03:34
izvinjavam se na greski koju sam pocinio

ta oriana je politicarka, ime glumice je monika beluci:D

BuntovnikSaRazlogom
10.07.2003., 10:02
xviolentjack kaže:

ta oriana je politicarka, ime glumice je monika beluci:D

aaaaaaaaaa, pa kako možeš matere ti zamijeniti Monicu Beluci s bilo kim ... e svašta od tebe, takvu trebu ne možeš ba pomiješati nikako ... jes dobraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Vanjushka
10.07.2003., 11:29
xviolentjack kaže:
kao i da sve svjetske zvijezde zele da suraduju sa tanovicem i

budu u njegovom filmu kao penn, sarandon, robins, i ostali

Jel ti rod.

I to sto pricas nemate vi veze sa filmom, to su gluposti.
Kao prvo, Danisov film ni u kom slucaju nije bolji film od Dolly Bell ili Oca, a dobio je Oskara. Mislim da je taj Oskar neka vrsta kompenzacije. Ja stvarno u Nicijoj zemlji ne vidim sta je to za Oskara.
Najvjerovatnije je Nicija zemlja dobio Oskara jer mu je konkurencija bila cisto sranje. Gore od goreg.

Hrvatska moderna kinematografija jeste losa, ali srbijanska nije i to treba priznati.

el_mariachi
10.07.2003., 11:52
xviolentjack kaže:

Da bi se neke stvari skopcale treba se razmisljati mozgom a ne srcem...
A gdje si ti to pocitao ? To sto se najvise prasine dize oko toga ne znaci da je to zbilja tako. Obrzlozi malo bolje svoj stav.
gresci...k,g,h ispred i prelazi u c,z,s...druga palatalizacija ili sibilarizacija
Nego salu na stranu ovo je jedan zesci lapsus pobrkati te dvije osobe :D

Nije istina..Postoji jos "oskaraveca"
I ucitelj od Alfreda Einsteina je rekao da od ovoga "nema haira"...

xviolentjack: Razumijem ja sto ti hoces da kazes i djelimicno si u pravu mada se ne razumijes u film. To je ocigledno a ni politika ti nije bas najbolja strana. Ovo nije nikakva uvreda vec savjet da malo razmislis o nekim stvarima. Mozda dobiveni Oscar ima neke veze sa tim sto je svijet zabrljao u Bosni pa se hoce iskupiti. Ako je razmisljati po toj logici onda ispadne da je "Nicija zemlja" najbolji bosanski film jer je dobio Oscara. Po meni nije.
Srbijanska kinematografija je po meni (bila) bolja od bosanske. Hrvatska je losa.
Interesantna je jos jedna stvar. Kusturica. Kad je drugu zlatnu palmu posvetio BGD-u niko nije htio cuti o njemu u Bosni a sada ga opet svi svojataju.

Jedno pitanje: Taj film sto se snima u Maroku sa Bellucci i Kingsley. Kako se zove ?

xviolentjack
10.07.2003., 12:48
AKO SE JA NE RAZUMIJEM U FILM, ONDA MOZETE ZATVORITI OVAJ PODFORUM!

UPITAJ ME PAR FILMSKIH PITANJA, PA CEMO VIDJETI KO SE RAZUMIJE ILI NE RAZUMIJE U FILM

SIDRANOVA ZASLUGA TA 2 FILMA STO SI NABROJO, VIDJELO SE KAKAV JE KUSTURICA OD PODZEMLJA, CISTA GLUPOST DO BELE MACKE I CRNOG MACORA, OPET GLUPOST reziser

MISLIM, BOLJI JE KUDUZ 10 PUTA OD TA OBA FILMA, AKO SI GLEDAO KUDUZ?

el_mariachi
10.07.2003., 12:54
xviolentjack kaže:
AKO SE JA NE RAZUMIJEM U FILM, ONDA MOZETE ZATVORITI OVAJ PODFORUM!

UPITAJ ME PAR FILMSKIH PITANJA, PA CEMO VIDJETI KO SE RAZUMIJE ILI NE RAZUMIJE U FILM

Jel "Nicija zemlja" jedini film sa Balkana koji je dobio Oscara ?

xviolentjack
10.07.2003., 12:59
NIKADA I NIKAD
kazes srbijanska kinematografija je bolja od bosanske

ja kazem slijedece

od krvavca,kenovica, sidrana, zalice,tanovica, pa do ostalih rezisera nasih

sad nabroj mi kusturicu i njegova djela?

krenimo od zajednickog projekta sa sidranom dolly bel

nije njegov, dodaj vecu zaslugu od sidrana, ali mnogi daju kredit kusturici

otac na sluzbenom putu je isto sidranova zasluga

sad krenimo od filmova koje je rezisirao kusturica za vrijeme 1991-2003

imamo podzemlje, cista glupost, scenarij slab, likovi jos gluplji

onda veca zalost crna macka , beli macor

onda idemo dalje

imamo noz,, koji nekI smatraju dobrim filmom, ako si ga gledao

cista srpska propaganda, namjenjena nepismenim pojedincima, radnja nikakva, sve u svemu velika nula

mozda lepa selo, lepo gore?

nije los film ali ima boljih nasih filmova

to je samo malo poredenja srpskog filma, a ne razmisljanje srcem kako ti slatko kazes

bosanski film

hajrudin krvavac, partizanski filmovi od kozare pa nadalje

najbolji za partizanske filmove

onda imas kenovica i kuduza, bolji od sveijednog kusturicinog filma
pa zijah sokolovic

pa cak i mustafa nadarevic, je banjalucka skola gluma, sad je on vas glumac

u srbiji se ne prozivode ikvalitetni filmovo, hrvatskoj pogotovo, jedina zemlja koja ima veze sa filmom je bosna,tesko je nekima priznati, ali tako je

:cool: :cool: :cool:

FrankHarrigan
10.07.2003., 13:44
xviolentjack kaže:
AKO SE JA NE RAZUMIJEM U FILM,

pa, ne razumijes se

a ni sintaksa ti nije bas jaca strana

Sarmageddon
10.07.2003., 20:32
xviolentjack

kakav si ti lik! :D:D :D

xviolentjack
11.07.2003., 02:53
matrix:cool:

dolma
22.07.2003., 10:58
"bez uvrede ali slabi ste vi sa filmom"

Bez uvrede ali seres.Cak i da si u pravu, kakve to veze ima ciji je film.Tema je o ex-yu filmu a ne o nadjebavanju.

dolma
23.07.2003., 11:00
Kada smo vec kod ex-yu filma moze li iko da mi nabroji par filmova od Lordana Zafranovica.Nije kviz , nego dne mogu da se sjetim jednog njegovog filma koji mi se strasno svidio i volio bih ga potraziti.Glavnu zensku ulogu glumila je Neda Arneric

spirica
23.07.2003., 11:19
xviolentjack kaže:

:D
Oskara je dobio film, a ne Denis Tanović. Sledeći tvoju logiku, onda su oskara dobili i svi glumci u filmu. Bogdan Diklić, Đura...

spirica
23.07.2003., 11:27
xviolentjack kaže:

imamo podzemlje, cista glupost, scenarij slab, likovi jos gluplji

onda veca zalost crna macka , beli macor

imamo noz,, koji nekI smatraju dobrim filmom, ako si ga gledao

cista srpska propaganda, namjenjena nepismenim pojedincima, radnja nikakva, sve u svemu velika nula

Da se nisi prepoznao u "Podzemlju" ili "Nožu" koji su otkrili kakav si bio, pa ih sad pljuješ?

spirica
23.07.2003., 11:28
Još dva filma koja vrede za sva vremena.
"Sabirni centar" i "Jagode u grlu". Ovaj drugi vredi samo ako ga shvatite kao nastavak serije.

kozz
23.07.2003., 12:28
Xviolentjack, Kusturica nije dobio Zlatnog Lava za najbolji film u Veneciji '81.

newcomer
23.07.2003., 12:36
Dobio je Zlatnog Lava za najbolji debitantski film.

Deo
23.07.2003., 14:09
dolma kaže:
Kada smo vec kod ex-yu filma moze li iko da mi nabroji par filmova od Lordana Zafranovica.Nije kviz , nego dne mogu da se sjetim jednog njegovog filma koji mi se strasno svidio i volio bih ga potraziti.Glavnu zensku ulogu glumila je Neda Arneric
Da nije ono - Praznik kurvi? To je bio podnaslov. Ako je to njegov film.

newcomer
23.07.2003., 14:16
Lordan Zafranovic filmovi... sve 'ex-u' klasici :D

Mare Adriaticum - Jugoslavija
Zagreb zivi s Titom
Osmi kongres SUBNOR-a Jugoslavije
Zagrebacki velesajam
Zavnoh

dolma
23.07.2003., 19:31
Deo kaže:
Da nije ono - Praznik kurvi? To je bio podnaslov. Ako je to njegov film.

Cista petica. Ne znam jesi li ga gledao, meni je super.

xviolentjack
24.07.2003., 03:02
ne znam radnja noza se zbiva u gackom, nisam ja odatle

pardon znam sta je palatalizacija, ili mjenjanja kgh u c, dz i s

malo deblje prste imam, za ovako malu tastaturu:rolleyes:

Mrwa
24.07.2003., 22:50
Jel neko gledao "Profesionalca"?

spirica
25.07.2003., 01:56
Mrwa kaže:
Jel neko gledao "Profesionalca"?
Ja, pre neki dan. Dobar je film, ali mi se predstava vise svidja. Bata Stojkovic je, ipak, legenda!

Omladinac
27.07.2003., 01:47
Da vas pitam nešto u vezi tih starih ex-yu filmova. Kako da nabavim te filmove? U videotekama ih nemaju. Izgleda da su pirati jedino što preostaje...?

za-gor-te-nej
13.10.2006., 21:50
Gdje je Zvonko Lepetic?
On me dosta podsjeca na pokojnog Danila Stojkovica. Film gdje on glumi seoskog udbasa negdje na zlatiboru poslije drugog rata, mislim da se film zove Kako se kalio narod sela gornjeg jaukovca ili o pokojniku sve najlepse..taj film moram opet gledati. Smijanje do suza.
Od prve do zadnje scene.

za-gor-te-nej
13.10.2006., 21:52
schkembe, daj raji piche, a ti choro brishi!!!!

Ante Balboa II.
13.10.2006., 22:15
Gdje je Zvonko Lepetic?
On me dosta podsjeca na pokojnog Danila Stojkovica. Film gdje on glumi seoskog udbasa negdje na zlatiboru poslije drugog rata, mislim da se film zove Kako se kalio narod sela gornjeg jaukovca ili o pokojniku sve najlepse..taj film moram opet gledati. Smijanje do suza.
Od prve do zadnje scene.

Lepetica i Batu Stojkovica stvarno kao da je ista majka radjala.
Jedina mana Balkanskog spijuna je to sta u posljednjoj dionici filma Djura nestaje...doduse to je kompenzirano genijalnim monologom Bate Stojkovica...al opet ne mogu prezalit sta Djure tamo nije bilo...barem da suti i "oprasta" podstanaru svakih par minuta...

Od "manje" poznatih Ex YU filmova u listu opisa bih jos stavio i "Ni na nebu ni na zemlji", film krize ulaska u 30.-e jedne poluizgubljene generacije u jednom potpuno izgubljenom vremenu.

Ante Balboa II.
13.10.2006., 22:21
Jel ti rod.

I to sto pricas nemate vi veze sa filmom, to su gluposti.
Kao prvo, Danisov film ni u kom slucaju nije bolji film od Dolly Bell ili Oca, a dobio je Oskara. Mislim da je taj Oskar neka vrsta kompenzacije. Ja stvarno u Nicijoj zemlji ne vidim sta je to za Oskara.
Najvjerovatnije je Nicija zemlja dobio Oskara jer mu je konkurencija bila cisto sranje. Gore od goreg.

Hrvatska moderna kinematografija jeste losa, ali srbijanska nije i to treba priznati.

Da se ne lazemo film je dobio Oscara zbog "kompenzacije" bijelog svijeta prema toj drzavi i onome sta su dopustali od 1992-1995.

Ako je taj film zasluzio ikakvu nagradu, a kamoli Oscara, onda je isto trebalo biti i sa Blagajnicom koja hoce ici na more ili Muskarcima koji nisu imali brkove...

Bosanska, bosnjacka ili kako se vec zove filmografija po nicemu ne odskace od hrvatske, a ta je kriminalna.
Usporedjivati i izjednacavati te dvije filmografije sa srpskom je kulturno svetogrdje...
Srbi su pali u zadnjih par godina ali i dalje jure nekoliko svjetlosnih godina ispred...

spirica
13.10.2006., 23:20
Gdje je Zvonko Lepetic?
Od prve do zadnje scene.
Zar nije i Zvonko Lepetic umro?

Ante Balboa II.
14.10.2006., 08:47
Umro je, ali pitanje je gdje je on u cijeloj prici...ne gdje se trenutacno nalazi.:)
Barem sam ja tako shvatio.

za-gor-te-nej
28.10.2006., 20:06
Umro je, ali pitanje je gdje je on u cijeloj prici...ne gdje se trenutacno nalazi.:)
Barem sam ja tako shvatio.
nisam znao da je umro.
steta.

Ante Balboa II.
29.10.2006., 18:07
Da steta....

Koja faca i koja glumcina, rijetko se takvi radjaju.
Stvarno je bio ko brat Bate Stojkovica, blizanac naravno.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/1999/03/30/images/spijun.JPG

banky
31.10.2006., 16:29
http://www.yugofilm.com/
Ovdje imate dosta veliku kolekciju ex yu filmova za skinut,jedini preduvijet je da se registrirate sto je minuta posla.