PDA

View Full Version : Moda za "punije"

stranice : 1 [2] 3 4 5 6

5rich
29.09.2009., 10:00
ma imam i moj to tak jače između..
nema šanse da bi ova špagica držala moje lubenice:D:D

a nemoj mi zamjeriti,tvoju seku bi trebalo :tuctuc: :tuctuc:

Djevojče
29.09.2009., 11:06
joj,vjeruj mi bi,al ne odlučujem ja.
ne želi hlače iz c&a jer su bapske(viši struk)
ona bi iz terra nove,a ja si nikad tam nisam našla hlače koje mi pašu,kak bi tek ona
ima 20(da,20) grudnjaka i ona bi neke fora s trešnjicama i tim sranjima.čovječe,pa ko te s 15 godina gleda u grudnjaku :rolleyes:
ima problema s hlačama(44-46) i majicama(ima fakat veeeeliki trbuh) al cice su joj u okvirima normale(nekih 85c) i grudnjaka ima na pretek i sad je u srednjoj školi i sad ima neke prohtjeve.
a još uvijek jede iz barbie tanjura :cerek:

eh da, moja mama je dobila danas(jučer) hrpu odjeće od prijateljičine kćeri koja živi u Njemačkoj.
I pola toga joj je preveliko. Ta kćer ima 56/58 odjeću ..:wow:

5rich
29.09.2009., 11:06
hm,sad sam se sjetila da moja frendica(ona nosi 48/50) i isto ima veliki trbuh,i jake noge,nađe traperice u mani...
ja sam tam kupila par haljina(i to M veličine) za presmiješnu cifru(jedna je bila 32 kn)

poznati su mi teenagerski prohtjevi(imam tek 19 godina :D)

i da,u Njemačkoj ima svega,moja baka tam živi,i dok odem k njoj,nitko mi ne upućuje te dajsmršavi poglede,i uvijek nađem svega i svačega..čak i na rasporodajama majice po 1 euro:cerek:

kavon
29.09.2009., 11:52
Ponudi nam ono što je mami preveliko!!!

Djevojče
29.09.2009., 13:16
nema problema, ako mama dozvoli stavit ću u prodaju,makar ona bi to prije vratila nego prodala..
vidjela sam bijelu pletenu vestu yessica(to je c&a marka)

znači u mani se nađe hlača za seku? idem baš danas u mercator u samobor u parfumeriju pa ću pogledat.a i škola joj je blizu,nek sama skoči...

5rich
29.09.2009., 15:09
pa ja mislim da da,osobno nisam nikad tam kupila hlače,
ali moja frendica uvijek nađe tamo :top:
a i nije preskupo

alapača
04.10.2009., 11:49
Barem dok naše potrošačko društvo ne shvati da bi mogli početi uvoziti više robe od broja "L" pa na gore :rolleyes: :kava:

to se neće dogoditi NIKAD jer ako to naprave mi nećemo imati zbog čega biti nesretne :D

što se tiče mustanga u začretju - svaka pohvala i od mene :s
također i mustangu u importaneu na glavnom kolodvoru, tamo uvijek kupujem traperice i uvijek nađem upravo ono što želim :top:

Djevojče
04.10.2009., 12:47
evo,samo da se pohvalim-bila sam sa sekom u mani,mustangu-ništa joj se ne sviđa
u urban republicu ušla je u bijele skinny ultraniske hlače br 32(najveći) jedva, i kupila ih je,i sad kad ih nosi ak malo jače izdahne puknut će,al-njena želja
da je uzela broj-dva veće u nekom drugom dućanu sve bi bilo ok

Bogomoljka
04.10.2009., 13:02
meni je za donje rublje Lisca jedino prihvatljivo rješenje. kupujem vec od teenagerstva one "babaste" grudnjake koji imaju dosta čvrste kosarice i pomalo su špicasti i obozavam ih! jedini oni imanju naramenice dovoljno cvrste da sve stoji na mjestu...(a sta kazati osim da su kosarice E....nigdje drugdje ne nalazim nista niti priblizno dovoljno cvrsto.

bas me zanima sad kad mi stigne What Katie Did bullet bra, hoce li opravdati svoju razvikanost u smislu kvalitete i cvrstoce (uh, i napokon nesto dovoljno ŠPICASTO!) ;)

Supplier
05.10.2009., 15:35
Pozdrav cure, zanima me kakav je izbor u Marini Rinaldi u Zg?
U Trstu je baš bezveze, kad su sniženja cijene budu koliko toliko pristojne ( sniženje bude 50 i više%) ali izbor je nikakav i sa sniženjem i bez njega. Gledam upravo njihovu stranicu i dosta toga mi se sviđa http://www.marinarinaldi.com/it/Collezioni/MR-LUSSO.3
Čizme su im super, konačno mogu kupiti čizme do koljena :cerek::cerek:

Doria
05.10.2009., 17:54
Visoke cizme za ++ djevojke? :o Gdje je taj ducan u Zagrebu??

Supplier
05.10.2009., 19:10
Visoke cizme za ++ djevojke? :o Gdje je taj ducan u Zagrebu??

PRASKA 8

evo linka na čizmice http://www.marinarinaldi.com/it/Collezioni/BOOTS-FEVER---STIVALI

super udobne i vrlo kvalitetne

Kioko
05.10.2009., 19:37
Hvala, cure, na informaciji o Liscinu outletu, danas sam bila i opelješila im dućan. :cerek:

Kupila 3 grudnjaka, 12 pari gaćica, 2 donje majice i 1 body, sve to za 770 kn. :s

Ima i jeftinijih stvari tako da sam mogla i bolje proći, ali ja zapela baš za dosta "skupih" finih gaćica (39 kn). :rofl:

alapača
05.10.2009., 20:47
PRASKA 8

evo linka na čizmice http://www.marinarinaldi.com/it/Collezioni/BOOTS-FEVER---STIVALI

a cijene? i imaju li i na petu čizme?

Vienna_vg
05.10.2009., 20:49
PRASKA 8

jel znaš kakve su otprilike cijene čizmi?

Supplier
05.10.2009., 20:51
Vidim na netu ove i meni su divne

http://www.marinarinaldi.com/it/Collezioni/PURPLE

cijenu ovih ne znam, ja sam svoje lakirane platila 200eur prije dvije godine, bile su snižene 50%

5rich
08.10.2009., 15:26
to se neće dogoditi NIKAD jer ako to naprave mi nećemo imati zbog čega biti nesretne :D

što se tiče mustanga u začretju - svaka pohvala i od mene :s
također i mustangu u importaneu na glavnom kolodvoru, tamo uvijek kupujem traperice i uvijek nađem upravo ono što želim :top:

ja više nisam nesretna zbog toga..
nek se oni fino hebu s njihovim brojem 32...:eek::eek:

btw kupih si neke majčice u new yorkeru i zari :cerek::cerek:

lady-blue
08.10.2009., 18:25
evo malo vas čitam pa da i ja nešto napišem...

ja sam dosta visoka (184 cm) i nosim tak 42, 44 kako kad. Inače nemam nekih prevelikih problema za gornje dijelove (izuzev dužine rukava:mad:). Al zato koma živa kad idem tražit hlače, trapke šta god., sve mi prekratko, a bome nije da sam baš twiggy:rofl: imam dosta jake bokove pa i to problem, ugl prezadovoljna sam trapericama i hlačama u Dorothy Perkinsu, a redovito tamo viđam veličine do 20,22, to je hrvatski 48 i 50.

Mama mi je bucka pa znam di inače ima lijepe odjeće kad tražim za nju, a nosi 50 ili 52. Ona je zadovoljna ponudom XL u C&A, ima fakat lijepih stvari, uopće nije skupo, svakodnevne majice i ljepše tunike do max 200, 220 kn, imaju skroz lijepih jakni... mislim da isplati pogledat, možda si nekaj upiknete:cerek:
Marks & Spencer je ok, al nekad im ponuda baš i nije nešto, al mislim da se najviše isplati tamo kupovat na sniženjima. Ima i trapki i majčica u Big Bullu (na katu iznad Konzuma u Španskom).

eh šta se raspisah, nadam se da sam pomogla:top:

Djevojče
08.10.2009., 22:26
seki smo kupili hlače 32 , i ne želi ih obuć,probala je i gade joj se i sad ne znam kome ih dat/prodat , jer ona tvrdi da su bapske. a kupljene su u turbosportu.meni su ogromne,a ona je glupa... nek nosi ono kaj joj paše , a nisu baš toliko ružne.zapravo ,skroz su ok

5rich
09.10.2009., 08:12
seki smo kupili hlače 32 , i ne želi ih obuć,probala je i gade joj se i sad ne znam kome ih dat/prodat , jer ona tvrdi da su bapske. a kupljene su u turbosportu.meni su ogromne,a ona je glupa... nek nosi ono kaj joj paše , a nisu baš toliko ružne.zapravo ,skroz su ok

pa stavi tu slikicu,možda se netko nađe :mig::mig:
ja se nadam da ću ovaj tjedan uspjeti otići do c&a,
jer imam 2 traperice,i još jedne hlače i par šoseka
pa ak padne snijeg neću imati kaj nositit:rolleyes::rolleyes:

Djevojče
09.10.2009., 14:01
stavljeno je u prodaju odjeće dole na oglasima, da su sačuvali račun zamijenila bi sebi za nešto,al račun se uvijek baci :)
kupili smo joj u urban republicu hlače,napisala sam već,i već su joj se raspale među nogama jer su joj noge spojene i kad hoda se trlja i tak svake hlače uništi.
da ne pričam o prištićima i ranama preko ljeta kad ima suknju ili badić

5rich
09.10.2009., 20:42
to se znalo i meni događati..
nu,prije nego što obućem šos,
napudram s baby puderom unutarnje strane natkoljenica
i više mi se to ne događa...
i prije spavanja se tak napudram i milina :cerek:

a i ja tak svake uništim..pogotvo one koje imaju puno strecha

Doria
10.10.2009., 09:15
Od kada hlace kupujem iskljucivo u MaxyP-u jedne jedine hlace sam unistila i to nakon dobre tri ili cetiri godine nosenja. Zna mi se dogadjat recimo da mi sav popusti, pa ga samo zasijem opet.

Meni nazalost bebi puder ne pomaze :(, mozda na pol sata, al svejedno da sam cijeli dan vani u suknji bi doma dosla s ranama. Zato ljeti ako bac hocu obuc suknju ispod obucem bicke :raspa:.

Djevojče
10.10.2009., 12:48
koji je najmanji broj u maxyp? mislim da nismo uspjeli pronaći ništa za sestru tamo,jer je 46 bilo najmanje.tak nešto
meni hlače iz mustanga drže jako dugo. imam jedne već 7 godina,koje su moja dužina
a one duže sam bacila jer su se vukle po podu i razderale(normalno ne nađem uvijek dužinu 32 pa uzmem 34 i eto sranja

Doria
10.10.2009., 12:57
46 je najmanji da. Sjecam se kad sam prvi put usla tamo i prodavacica me odmjerila i rekla "nemamo nista dovoljno malo za vas" :cerek:. Nosila sam 44 onda haha :D.

5rich
10.10.2009., 15:00
46 je najmanji da. Sjecam se kad sam prvi put usla tamo i prodavacica me odmjerila i rekla "nemamo nista dovoljno malo za vas" :cerek:. Nosila sam 44 onda haha :D.

e vidiš..i ja nosim 42/44 i u tim plus size dućanima je većinom sve od 46/48 a u ostalim dućanima je naći veći 42 ili 44 lutrija :rolleyes:

5rich
13.10.2009., 22:04
danas sam konačno bila u c&a :cerek::cerek:
kupih si crne skinny jeansice sa regular waistom za 150 kn :rofl::rofl:
i to br 42:D
htjela sam uzeti još i plave,ali 42 nisam našla, u 44 sam plivala,a 40 mi je bilo ok,ali su mi noge čudno izgledale :eek::eek:

al baš sam si hepi cijeli dan zbog toga:cerek:

alapača
13.10.2009., 22:12
a ste gledale sad ovaj film na rtl-u? beauty shop? ste vidjele kak su cure v:eek:like a tak su mi zgodne :cerek:
(ne šalim se, stvarno su mi zgodne!)

kakve su to skini đinsice?

5rich
13.10.2009., 23:00
i meni je Queen Latifah baš zgodnička :D:D

a skini đinsice su one od kojih noge izgledaju mršavije,tj,onak su dolje kod gležnja uske,a meni baš takve trebaju,jer su mi natkoljenice užasne,ali potkoljenice i gležnjevi ko da nisu moji...sve traperice i sve hlače koje su npr boot cut su mi tak velike oko gležnja sa bi mi oba stala u jednu nogavicu:D:D
a evo i slike da prikažemo to:

skinny jeans:
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=506743

i boot cut jeans:
http://www.purple-oval.co.uk/lg_images/Full_Circle_Boot_Cut_Jeans.JPG

Čupkić
15.10.2009., 07:53
Curke, da vas priupitam prvo... (nisam baš upoznata sa pravilima Foruma, pa da prvo izvidim situaciju):ne zna:

Kaj mislite o tome da postavim neke slikice stvarcica koje prodajem, sve ++ velicine. Tam u topicu "prodaja/zamjena odjece..." mi se tesko snaci jer je sve vecinom "premali" broj za mene/nas pa sam mislila kako bi mozda ovjde bilo bolje i definitivno preglednije. Ili da jednostavno otvorim novi Topic??
Eto, pa da zapocnemo sa time... Mislim da bi nam svima bilo ok, ali ocekujem feedback od vas :D :mig:

5rich
15.10.2009., 08:31
pa možeš staviti album u potpis:mig::mig:
i ja dajem feedback:mig:

Mopsly
15.10.2009., 11:45
Jel koja od vas probala kupovati čizme preko eBay-a i što upisujete da vam "izbaci" čizme za nas sa debljim listovima?! :ne zna:

Charlie3
15.10.2009., 18:21
Curke, da vas priupitam prvo... (nisam baš upoznata sa pravilima Foruma, pa da prvo izvidim situaciju):ne zna:

Kaj mislite o tome da postavim neke slikice stvarcica koje prodajem, sve ++ velicine. Tam u topicu "prodaja/zamjena odjece..." mi se tesko snaci jer je sve vecinom "premali" broj za mene/nas pa sam mislila kako bi mozda ovjde bilo bolje i definitivno preglednije. Ili da jednostavno otvorim novi Topic??
Eto, pa da zapocnemo sa time... Mislim da bi nam svima bilo ok, ali ocekujem feedback od vas :D :mig:

Na pdf-u Moda je zabranjena prodaja.

Čupkić
15.10.2009., 21:14
Okej, nema problema. Zahvaljujem na razumjevanju i pojasnjenju :D

Martinich
18.10.2009., 10:56
kakve su cijene u Maxy P, ak zna ko?

Djevojče
18.10.2009., 13:09
hmm,ne znam .. relativno visoke,čim se tamo oblače danijela dvornik i ivanka boljkovac,one su kao selebriti,ne?
znam da je moja mama prije tam kupovala hlače po cca 500kn , al sad je recesija pa kupuje po placu ili nekom jeftinijem dućanu

nego, opet problemi sa sekom.prvo s hlačama a sad i jakna
traži se karirana zimska jakna(proširuje,al ne,ona oće kariranu) , do 300-400kn, u ann christine nema veći broj od xl i jučer smo ju jedva ugurali u jaknu-uski su rukavi, a da ne govorim uopće kak ju je jedva zakopčala.
dakle,gdje se može nać karirana jakna a da je broj 44 na više
konkretno,ja sam ovu xl uspjela zakopčat i čini mi se da je to više M nego xl.a rukavi su fakat uski

Doria
18.10.2009., 13:28
kakve su cijene u Maxy P, ak zna ko?

400/500 hrk na vise. Barem hlace/suknje.

Supplier
18.10.2009., 13:40
Otkrila sam jučer da Jadran ima hulahopke u veličinama 6,7,8 ali su u dućanu imali jedino bež.

Gdje vi kupujete +++ čarapice? :D

5rich
18.10.2009., 17:33
Otkrila sam jučer da Jadran ima hulahopke u veličinama 6,7,8 ali su u dućanu imali jedino bež.

Gdje vi kupujete +++ čarapice? :D

calzedonia outlet :kava:
al meni treba 4-orka,max 5-ica :D

nego, opet problemi sa sekom.prvo s hlačama a sad i jakna
traži se karirana zimska jakna(proširuje,al ne,ona oće kariranu) , do 300-400kn, u ann christine nema veći broj od xl i jučer smo ju jedva ugurali u jaknu-uski su rukavi, a da ne govorim uopće kak ju je jedva zakopčala.
dakle,gdje se može nać karirana jakna a da je broj 44 na više
konkretno,ja sam ovu xl uspjela zakopčat i čini mi se da je to više M nego xl.a rukavi su fakat uski

ne znam na kakvu jaknu točno ciljaš(baš kratku jaknu,kaputić,dugi kaput,ili kaj?
ali sigurno u c&a ima..
ja sutra idem u cc1,pa ti mogu škicnuti situaciju:mig:

Čupkić
18.10.2009., 19:41
curke, evo link za novu temu za nas... :D Pogledajte i pridružite se!

http://www.forum.hr/showpost.php?p=23123249&postcount=1

snoopyca
18.10.2009., 19:48
u gardenu ima Takko - odjel za punije (brojevi od 42-54) i cijene su pristupačne...

Djevojče
18.10.2009., 23:15
calzedonia outlet :kava:
al meni treba 4-orka,max 5-ica :D

ne znam na kakvu jaknu točno ciljaš(baš kratku jaknu,kaputić,dugi kaput,ili kaj?
ali sigurno u c&a ima..
ja sutra idem u cc1,pa ti mogu škicnuti situaciju:mig:

karirana zimska jakna,ne kaput,nego jakna,
kaputić smo neki vidli rekla je fuj, hoće jaknu da nije prekratka,ma ne znam kaj hoće,hoće da je karirano.bili smo u c und a i nije niš vidla kaj joj se sviđa

parfemic1
19.03.2010., 10:48
Pozdrav svim curkama!

Evo i mojih iskustava:
nosim 46 gore i 46-48 dolje i to mi od shoppinga pricinjava nocnu moru.
Obicno nesto nadjem u Xnationu - sakoic, haljinu ili majicu. S. Oliver nije los - imaju zgodne kosulje, našla sam i neke poslovne suknje.
Povremeno(rijetki petki) nadjem nesto u Mangu iako uopce ne volim tamo ni zalazit, prenabrijano mi je i nije neka kvaliteta.
Par puta godisnje odem u Graz(ciljano H&M) i stvarno ovisi o sezoni, lani sam si kupila dosta toga, ove godine samo jednu haljinicu za ljeto, krojevi su im postali totalno cudni. Ima u Seiersbergu Big is Beautiful al stvari koje tamo probam mi stoje ko vreca, ne svidja mi se.
Vec me sad hvata jeza od buduce potrage za kratkim ljetnim hlacama, to vec godinama ne mogu nac, cak razmišljam da si ih dam sasit.

Bas me zanima kako se netko od modnih pametnjakovica nije u recesiji sjetio radit i vece brojeve, hrvatski kreatori, gdje god dodjes - 38.

Markice - Diesel i slicni - uzalud im marketinski strucnjaci - ako nemaju mog broja, nece dobit ni moju lovu....:troll:

xavierkat
19.03.2010., 12:35
Bas me zanima kako se netko od modnih pametnjakovica nije u recesiji sjetio radit i vece brojeve, hrvatski kreatori, gdje god dodjes - 38.

Ne znam koliko je ovo sad od pomoći, jer i ja nisam bila neko vrijeme, ali znam da je Igor Dobranić (u butiku Bo, Importanne Galerija) nekada imao i 'veće' brojeve, kad god sam ja znala tamo prošetati. Ne znam, doduše, do koje veličine, ali sjećam se da mi je prodavačica pričala kako drže i iznad moje (40-42) veličine...pa možda pomogne, ako želiš baš neki domaći design :)

Nit ne ide preko 42, I-gle koliko se sjećam do 38-40...ali nađe se ipak i malo većih brojeva negdje :)

Nata29
19.03.2010., 12:39
samo sam htjela reći da od 16.01. ove godine i ASOS ima plus size liniju..zove se ASOS CURVE i ima super stvari koje uopće nisu tolko skupe. e, i Evans je počeo slat u Hrvatsku.

sidora
20.03.2010., 11:18
curke vidim da se mucite s vecim brojevima, moja sister ima isto takvih problema, ona redovito narucuje s asosa jer imaju do britanskih brojeva 20 tamo, kaj je ekvivalent nasem 48. a navodno su sada napravili i liniju za punije s jos vecim brojevima. i inace imaju tunike i haljine kaj se mogu super isfurati a cijene su smijesne, oko 20 funti iliti 160 kuna.
ja redovito sister odem na britanski ebay, tam imas i h&m mama linija za punije, cure prodaju hrpu stvari, a i inace imaju normalno haljine, hlace, jakne i slicno velicina i do 24 iliti nas 52.
tak da probajte, znam kolko je to koma kad se nemres obuc, i meni je isto problem, iako nisam debela nego normalne tezine, jako sam visoka (181) i jedva nadjem trapke ili kosulje s normalnim rukavima.
jos preporucam gap prek americkog ebaya, oni imaju fakat genijalnih stvari, haljina i tunika xxl, kaj moja sister komotno moze obuc a ona je tu negdje 46/48. i velike su joj. dakle komotno moze osoba broja 50 obuc njihov xxl.
od domacih znam da ona eventualno ode u bandoleru zbog hlaca i cinjenice da je njemacka firma pa imaju normalnije brojeve i marinu rinaldi, ali je ona tak skupa da je to za popizdit. sister je otkrila da ima u italiji ogroman hangar marine rinaldi pa je mogu pitati ak vas zanima, navodno je rijec o outletu i cijene su i 70 posto snizene.

Supplier
20.03.2010., 12:48
@Sidora, daj molim te pitaj za outlet od Marine Rinaldi

Ja inače kupim ponekad kod njih u Udinama jer je izbor u Trstu koma, ali samo na sniženju jer su cijene paprene.

Inače meni je i Doprothy Perkins super kad nadjem br ja inače nosim 20, ali U Rijeci je izbor nikakav.

dijana007
22.03.2010., 02:08
Evo čitam kaj ste sve u depresiji jer ne možete naći odjeću veličine 54? Ja bih trebala ići u bolnicu na par dana u utorak tj sutra ali ne mogu jer u Zagrebu ne postoji dućan sa kućnim haljinama i spavačicama s brojem 60-62. A ja nosim taj broj. Nije da nemam kućnu haljinu,al ona je samo za po doma i uništena je. Blago vama u Varaždinu jer imate Neckermanov dućan.Zvala ja njih i molila i prosila da platim posebnu dostavu ali ne! 10-15 radnih dana i gotov razgovor. Kaj ima netko tko bi mi pogledao u Varaždinu u njihovom dućanu da li ima spavačica kratkih rukava broj 58, 60 ili 62 i kućna haljina 62. Pliz. Bila bi jako zahvalna jer me primaju u bolnicu zbog želučane premosnice.

jelena0702
22.04.2010., 10:36
Bokić cure!!!

Evo i ja da se pridružim.....Rodila sam prije 3 mjeseca,prije toga sam nosila 40,42,i nalazila sam odjeću svugdje jer imam relativnu zahvalnu figuru,znači TopShop,mexx,benetton,sislej,ma di god,to sam dala radi usporedbe.....međutim stvari su se nakon poroda jako promijenile.....Trbuh mi je relativno splasnuo.....sise ostale odnoćno veće su za cc 3 broja radi dojenja(dijeta radi toga ne dolazi u obzir,jer sam primjetila kad izbacim kruh,krumpir,tjesteninu....mlijeko ide slabije i mala se muči da nešto navuče)....:lol:
Uglavnom imam 23 godine,i htjela bih sakriti neke djelove,bokove npr....
Ali nebi se htjela oblačiti kao baba,htjela bi stvari kao i prije,traperice,majice,ma znate već....nešto normalno,što ja kažem vječno moderne...
Iz Rijeke sam i tu nema ništa...nije meni čak ni teško naći broj,sad sam neki 42,44,pa manji modeli i 46 (hrvatski)....ali kada to obučem koma stoji....
Traperice do piz... pa mi salo ispada,majice kratke do pupka,rukavi dugi,haljine bože spasi ispod piz....pa nemogu takva kroz svijet....:ne zna:
Čula sam da ima u slovenije i italiji nekih butika čak i brendova koji imaju i tu ali klasičnije modele....znate što želim....Jednostavno malo dublje traperice malo duže maice,jednostavno želim izgledati kako treba a i moderno....
Užas mi je kad vidim neku ženu da se stiska u 42 koji može obući ali joj sve oni kolutovi poispadali,ista stvar i kod maica,ali ih razumijem sretan si kad nađeš nešto kad imaš problema,pa se i pomiriš sa nedostacima.:rofl:
Jeb..... ti Hrvatske trgovce i dizajnere ne znam ni koga sve,jer misle samo da su žene u lijepoj našoj kao dječaci,bez sisia,bokova guzica....umjesto da izađu na ulicu i pogledaju oko sebe,da nije život na ulici jeb....televizija.

Freakette
22.04.2010., 20:46
Što se tiče traperica, S.Oliver dušu dao - ima brojeva, nisu plitki krojevi, ja ih i sama nosim i jako sam zadovoljna. Jedino je cijena malo bed. Gornje djelove nerijetko kupujem u Dorothy perkins, oni mi imaju super robicu, a uvijek ima brojeva. Ako možeš, skokni do Austrije, H&M ima lijepih modela za punije, a ja koja inače nosim broj 44 oblačim se u ovom regularnom djelu tako da ima i tamo brojeva. Nije nemoguće, znam da uzme živaca i vremena, ali nađe se :)

kavon
20.05.2010., 17:40
Cure moje ja sam se preporodila od kad sam otkrila KIK,meni najbliži u Ormožu!Cijene su smiješne!!!!!!!Doslovno smiješne!
Tunike,košulje,majice su na rasprodaji po 3 E,normalna cijena 10 E,Hlače na rasprodaji 5 % E,normalna cijena 10-15 E.Da ne nabrajam dalje,ima svega!!!!
Veličine ogromne,ja nosim 52-54!

aoa165
21.05.2010., 19:08
http://www.xenia-design.hr/galleries/gallery/xxdimension-f-w-2010-11

Ako niste upoznate, ima dosta modela.

vanilla sky
21.05.2010., 19:59
ajme cure nemojte mi se smijati ali ova tema me nakon čitanja nekoliko stranica rasplakala,mada nije neka tužna tema....super je da postoji takva tema jer i sama znam kako je teško kad imaš višak kilograma pronaći odjeću koje će biti moderna ali i dovoljno velika....zapravo je žalosno ponekad vidjeti neke prekrasne stvari a ne možeš ih obući jer ne staneš u njih....nije sve u odjeći,cipelama i ostalim stvarima ali ipak-mi smo cure pa nam je to prilično bitno...ahh...al možda i bitnije od toga je nekako naučiti da se osjećamo dobro u svojoj koži...ja sa svojih prijašnjih preko 100 kg nisam baš bila najsigurnija u sebe i zapravo sam uvijek odjećom drugima htjela nešto dokazati(mislim na kupovanje prilično skupe odjeće i obuće),tek kasnije sam shvatila da mi to neće pomoći...i sad nakon šta sam smršavila 30 kg i nosim broj 40/42 svejedno mi se zna dogoditi da nađem neke super skinny traperice pa da mi ne odgovaraju,a to je stvarno žalosno...u drugim zemljama nije baš takav problem naći veće stvari,al ajde,počeli smo se i mi malo popravljati...uff,jesam se raspisala...
*big girls,you are beautifull!:top:

Mojne_me
21.05.2010., 20:38
Što je to KIK?

kavon
21.05.2010., 21:06
KIK-dučan u Sloveniji,ima ga i u Austriji!!!

mokry
21.05.2010., 22:22
Taj dućan je stvarno užasan. Ušao jednom u njega u Celju (ili Brežicama :misli:) i samo izašao van. Tko tamo nešto uspije naći stvarno ima niske kriterije. Radije bi otišao do placa.

Rossa
21.05.2010., 22:43
mokry,nemoj gađat baš tako s visoka.
U tom dućkasu se nađe odlične robice za klince.Jedino ako smatraš da i klinčadiju koja raste kao šaš treba oblačiti isključivo u markice ( o valjanju u blatu, pijesku i flekama od hranjenja da ne govorim:D).
Kad/ako budeš u tome, znat ćeš o čemu pričam.

mokry
21.05.2010., 22:50
Ovo je ipak tema za "punije", pretpostavljam odrasle, pa o tome i govorim. :)

Rossa
21.05.2010., 22:51
Ovo je ipak tema za "punije", pretpostavljam odrasle, pa o tome i govorim. :)

Točno, ja sam se zeznula, mislila da pišem na "Šoping u Sloveniji"...:p

sara_st
22.05.2010., 10:24
Slučajno naletjeh na temu, neznam jeste gledale ovaj blog
http://www.leblogdebigbeauty.com/

može se naćijako dobrih kombinacija, i više manje sve piše otkud je.

kavon
22.05.2010., 11:04
Ako vam je roba iz Kika toliko užasna onda stvarno imate visoke kriterije!!!!

martinna_tt
22.05.2010., 13:33
Taj dućan je stvarno užasan. Ušao jednom u njega u Celju (ili Brežicama :misli:) i samo izašao van. Tko tamo nešto uspije naći stvarno ima niske kriterije. Radije bi otišao do placa.

normalno,kad ti kupuješ replay i ostale skupe marke
neki za te marke nemaju novaca.nevezano uz temu za punije,stalno se ku.rčiš kako si kupio ovo ,ono u replayu il gdje god.
znam da si moderator,al skini nam se više :mad:

"radije bi otišao do placa"
plac je isto nešto grozno jel??? sram te bilo

Pepitza
22.05.2010., 15:02
Slučajno otišla u X nation i našla hrpu hlača, stvarno razni modeli, ali samo do 46. Međutim, ovisno o građi tijela i taj 46 možete obući ako ste dolje jači kao ja koja nosim 48. Tako sam kupila dva para, jedne bež i jedne crne, platila ih 175 kn svake i mislim da je to ok cijena.

U S. Olivera su hlače jako skupe, po 500 kuna za hlače od lana i pamuka. NE DAM!!!

sara_st
22.05.2010., 15:09
Mogu ja jedno pitanje,kako sačuvate hlače između bedara. ja imam jače beder i jako brzo mi se hlače izližu, rebe pogotovo.
Jel ima koji dobri savjet da ih što duže sačuvan od kidanja?

*jezebel*
22.05.2010., 16:12
neki za te marke nemaju novaca.nevezano uz temu za punije,stalno se ku.rčiš kako si kupio ovo ,ono u replayu il gdje god.

:rofl: :rofl: :rofl:

pa kad je grozno. :zubo: jbg, ne znam za kvalitetu robe iz tog ducana, ali takva konfekcija debelima uglavnom puno losije stoji, plus sto ne izgleda bas privlacno ni kad je na vjesalici. :ne zna:

ja nemam fiksaciju na replay, a i nemam viska novaca, pa u taj kik nisam htjela ni uc', dovoljna je bila roba koju sam vidjela ispred vrata. :facepalm: :(

sto se hlaca tice, ok su mi gerry weber, pogotovo traperice, iako nisu bas pretjerano privlacne cijene ako se ne kupuju na snizenju.
u peek&cloppenburgu se moze nac' dobrih stvari ako ste do 46, eventualno 48 (gerry, christian berg, jake's... ima i ona marka marco pecci, mario pecci, kak' se vec zove, al' nije neka sreca. i jos jedne... 'bemti kako sam tamo probala jedne odlicne traperice, al' ne mogu se sjetit' koja je marka, nisam nikad cula za njih...).

kavon
22.05.2010., 17:34
Kad si debeli i nosiš veličinu 52-54 možeš imati brdo love i za najskuplje marke ali đabe ti jer nemaju tvoj broj!!!!!!!!

Freakette
22.05.2010., 17:43

Oprosti, ali nemaš ga pravo napadat. To što si on može priuštit Replay je njegova stvar i ti s tim nemaš veze. Ja recimo nemam para da se oblačim u Replayu ili Dieselu, ali bila sam u KIK-u i ne bi nosila od tamo niš pa makar da mi badava daju. I za nas punije se da nać jako lijepe robe, samo treba znat di. I ako postoji tema Što ste danas kupili, objasni mi molim te zašto se on ne bi mogao "kurčit" sa time što je kupio?

mokry
22.05.2010., 17:50
Ma dajte cure, ne morate se uopće uzbuđivati. Pa tko je uopće ona?! Ima 5 postova na Modi, a od toga su 4 posvećena napadanju drugih.

Ono što sam htio reći je da se nađe puno, puno ljepše robe, a isto jeftine. Meni C&A ima daleko ljepšu robu od tog Kik-a, a isto je jeftina. :)
Neke cure na ovom pdf-u kupuju robu u SHS i izgledaju odlično (istina, nisu "punije", ali vjerojatno i tamo ima veće robe).
Ne znam kakve su cijene u Marina Rinaldi dućanu, ali koliko vidim pišu da imaju veličine od 42-56, a roba mi se čini lijepom. :)

Freakette
22.05.2010., 17:53
Ma mrzim kad neko tak nekog napada iz razloga koji se njih uopće ne tiču :mad:

kavon
22.05.2010., 18:32
Glupo je vrijeđati se i raspravljto tko što nosi,ukusi su različiti a i mogućnosti.
Hoću samo reći da si ja NEMOGU kupiti markiranu robu jer veličine nema i to je problem!!!!!!

Freakette
22.05.2010., 18:39
Pa to je već drugi problem, ali ne treba zato napadati nekoga tko si može i financijski ali i stasom to priuštiti. Znam da je to problem, meni su recimo predivne stvari u Bershki, al eto, čak mi je i njihov XL mali. A ne govorim o nekoj skupoj marci. Ali nisi ti ništa krivo rekla :mig:

kavon
22.05.2010., 19:03
Da se moje riječi nebi krivo shvatile!Nikoga ne želim vrijeđati!!!

lunatic_panda
24.05.2010., 12:00
Ma dajte cure, ne morate se uopće uzbuđivati. Pa tko je uopće ona?! Ima 5 postova na Modi, a od toga su 4 posvećena napadanju drugih.

Ono što sam htio reći je da se nađe puno, puno ljepše robe, a isto jeftine. Meni C&A ima daleko ljepšu robu od tog Kik-a, a isto je jeftina. :)
Neke cure na ovom pdf-u kupuju robu u SHS i izgledaju odlično (istina, nisu "punije", ali vjerojatno i tamo ima veće robe).
Ne znam kakve su cijene u Marina Rinaldi dućanu, ali koliko vidim pišu da imaju veličine od 42-56, a roba mi se čini lijepom. :)

Samo da potvrdim da ima vece robe, daleko cesce se nadje nego drugdje. Oblacim se cesto po second hand ducanima i deblja sam, ali za razliku od nasih butika u SH uvijek nadjem dosta tog svog broja (a da i dobro izgleda :D). Tak da ko je otvoren za to predlazem SH za punije, jeftina varijanta i zabavno je, poput lova na nesto posebno i unikatno... da se uloviti stvarno kvalitetnih komada skroz ocuvanih...vecina stvari koje sam kupila bile su ko nove.

passover
24.05.2010., 12:12

meni je ta cura zakon! i super se oblaci i sto je najbitnije od svega ima puno samopouzdanja kad oblaci kracu suknju na gole noge. iako su pune celulita meni izgleda predivno! ugl ona mi je dala samopouzdanja da kupim hlace (jer sam uvijek u suknjama i haljinama) :) inace u mani isto ima vecih brojeva a može se naci finih i jeftinih stvari ;)

sowuljaga
24.05.2010., 13:40
ja sam bucka, al meni je ta cura tak tak,vecinom mi se ne svida, imala je par super kombinacija a ovo ostalo mi je ni vam ni tam

Freakette
24.05.2010., 17:05
Mene je isto malo iznenadila, u pozitivnom smislu naravno, jer nisam ocekivala bas tak punu curu, al svaka joj cast, super izgleda i ima samopouzdanja sto je i najbitnije, mozes ti imat svu robu svijeta al ak nemas vjere u sebe badava ti. Bravo, curo :)

sara_st
25.05.2010., 06:44
meni je ta cura zakon! i super se oblaci i sto je najbitnije od svega ima puno samopouzdanja kad oblaci kracu suknju na gole noge. iako su pune celulita meni izgleda predivno! ugl ona mi je dala samopouzdanja da kupim hlace (jer sam uvijek u suknjama i haljinama) :) inace u mani isto ima vecih brojeva a može se naci finih i jeftinih stvari ;)

Kupila san nekidan u mane rebe vel 42, taman mi je sad botun otpa. :rofl:

A na ovaj blog sam naletila na tvom blogu kad si g zatvarala. Šteta šta nemaš više blog, ja sam guštala gledati te.

Maria Antonette
25.05.2010., 10:01

meni je ova curka ipak bolja :)
http://teerwayde.blogspot.com/

passover
25.05.2010., 13:25
Kupila san nekidan u mane rebe vel 42, taman mi je sad botun otpa. :rofl:

A na ovaj blog sam naletila na tvom blogu kad si g zatvarala. Šteta šta nemaš više blog, ja sam guštala gledati te.

imam blog ;) od drugog mjeseca ali novi ;) link je u potpisu ;) :*

Julie Bergdorf
25.05.2010., 17:23
Pozdrav cure!
Imam 2 pitanja, pa ako netko zna, please da mi odgovori.
Uskoro idemo ja i mama u Sloveniju, idemo po prvi put, i zanima me da li u Ljubljani u onom BTC centru ima dućana za punije. Mama ima 47 god, dosta je jača, mislim oko br.54, i teško sebi nalazi robu. Živimo u Dalmaciji, a ovde i nije neki baš bogzna kakvi izbor odjeće za punije.

Vezano za ZG, kakava je ponuda za punije u City centru?

Unaprijed hvala na odgovorima

Djevojče
25.05.2010., 17:26
Da vas pitam,
seka nosi broj 44 recimo,i sve hlače joj se za mjesec-dva razderu među nogama, bile one mustang ili kina.
Sad po vašem iskustvu,znate li gdje ima hlača koje su čvršće(bar među nogama) da se ne razderu.
Glupo je pitanje al eto hlače kupljene u amadeusu prije mjesec dana već imaju rupu.

Freakette
25.05.2010., 18:32
Imam i ja taj problem, doduše ne baš nakon mjesec-dva. Ja svoje iz S'Olivera nosim u prosjeku 3 puta tjedno sad već 7 mjeseci i tek su se sad počele lagano razdvajat pokraj šavova.

Cafe Mlle
25.05.2010., 18:44
Vezano za ZG, kakava je ponuda za punije u City centru?

Unaprijed hvala na odgovorima

Za tu veličinu koliko ja znam imaš jedino u C&A. Od tih za jače ima i Dorothy Perkins, ali njihove veličine su do 50 pa sumnjam da bi vam to odgovoralalo sve da su i širi modeli, što većinom jesu :ne zna:

fredi
25.05.2010., 20:39
Za sve koje žive u Zagrebu vidjela sam super stvari velikih brojeva u Garden mallu u Dubravi - dućan Takko, i u King Krossu u Upimu. Imaju posebne odjele sa velikim brojevima, nisu skupi, a modeli su lijepi (pogotovo Upim, ipak je to talijanski dizajn).

ardita
04.06.2010., 15:25
Da vas pitam,
seka nosi broj 44 recimo,i sve hlače joj se za mjesec-dva razderu među nogama, bile one mustang ili kina.
Sad po vašem iskustvu,znate li gdje ima hlača koje su čvršće(bar među nogama) da se ne razderu.
Glupo je pitanje al eto hlače kupljene u amadeusu prije mjesec dana već imaju rupu.

Ja sam kupila u MANI crne traperice prošle godine, nosila ih doslovce skoro svaki dan i tek se nedavno raspale... dakle rok trajanja je bio 7 mjeseci - što nije loše.. u rangu s Benetonovim i Playlifeovim hlačama :)

Ruralna
05.06.2010., 19:22
Da vas pitam,

To je teško naći, sve su sad neki mekši materijali u điru,a to trenje na bedrima komplicira stvar. Može joj krojačica s unutrašnje strane staviti umetak od dva trokuta koja dosta spase hlače i produže im vijek trajanja, a ne vidi se kad se hlače obuču.

zivcani_slon
10.06.2010., 21:11
Nisam sigurna da sam na pravom topiku, ali vec ludim pa da pokusam tu.

Trebala bi mi svecana haljina, ali kako imam vece grudi, ni u jednu koju sam probala ne stanem. :( Hlace nosim broj 40, a gornji dio mi je 44.
Ima li ijedna cura tu slican problem i gdje kupuje haljine?
Obisla sam cijelu Maksimirsku i Vlasku, Avenue Mall, CC1, West Gate, oba Importannea i hrpu trgovina u centru i nista.

Takodjer, trazila sam u ducanima s vecim brojevima (suzila bih donji dio, ako bude takav model da bude trebalo), ali sve haljine su mi nekako preozbiljne.. Moze li mi netko preporuciti neki mladenackiji ducan u kojem da pogledam?

Nakon sto su me prodavacice u par ducana doslovno istjerale van s rijecima da nemam tu sto traziti, nadam se da ce bar netko imati nekakvu ideju. :tuzni:

Hvala!

Cafe Mlle
10.06.2010., 22:23
Probaj sa suknjom i majicom.
Imala sam sličan problem, jer mi je bila neophodna svečanija haljina za večeru i sve što bih probala je gore bilo ok, a dolje preveliko ili obrnuto pa sam na kraju kupila majicu sa tilom i dolje suknju i ispalo je super.
Doduše, ja sam imala prohtjev i da ne potrošim više od 300kn :zubo:
Ako ti novac nije bitan probaj u Marina Rinaldi, grupacija Max Mare, mislim da su im cijene oko 1500kn.

Ruralna
10.06.2010., 23:19
U x nationu imaju 44 i zna se naći lijepih haljina.

Rossa
11.06.2010., 06:28
Nisam sigurna da sam na pravom topiku, ali vec ludim pa da pokusam tu.

Trebala bi mi svecana haljina, ali kako imam vece grudi, ni u jednu koju sam probala ne stanem. :( Hlace nosim broj 40, a gornji dio mi je 44.
Ima li ijedna cura tu slican problem i gdje kupuje haljine?
Obisla sam cijelu Maksimirsku i Vlasku, Avenue Mall, CC1, West Gate, oba Importannea i hrpu trgovina u centru i nista.

Takodjer, trazila sam u ducanima s vecim brojevima (suzila bih donji dio, ako bude takav model da bude trebalo), ali sve haljine su mi nekako preozbiljne.. Moze li mi netko preporuciti neki mladenackiji ducan u kojem da pogledam?

Nakon sto su me prodavacice u par ducana doslovno istjerale van s rijecima da nemam tu sto traziti, nadam se da ce bar netko imati nekakvu ideju. :tuzni:

Hvala!

Ako ti što znači, ja nosim 40/42 i mene su isto tako u dosta butika u Maksimirskoj i Vlaškoj još s vrata dočekale pitanjem: "Tražite nešto za sebe?A neee, ne držimo Vaš broj!"
Tako da nek te ne diraju njihovi debilni pogledi i komentari jer, da su pametniji, držali bi robu koju mogu prodati živim ljudima, i onima koji su veći od konfekcijskog broja 36/38...Valjda će i naši trgovci tekstilom jednom shvatiti da ima i većih cura/žena, kao što su konačno shvatili trgovci obućom: tek zadnjih par godina bez problema mogu naći svoj 40. Prije toga je to bila gotovo nemoguća misija.

zivcani_slon
11.06.2010., 11:50
Probaj sa suknjom i majicom.
Imala sam sličan problem, jer mi je bila neophodna svečanija haljina za večeru i sve što bih probala je gore bilo ok, a dolje preveliko ili obrnuto pa sam na kraju kupila majicu sa tilom i dolje suknju i ispalo je super.
Doduše, ja sam imala prohtjev i da ne potrošim više od 300kn :zubo:
Ako ti novac nije bitan probaj u Marina Rinaldi, grupacija Max Mare, mislim da su im cijene oko 1500kn.

Rado bih kupila suknju i majicu, ali kako sam kuma na vjencanju, haljina mi se cini prikladnija. Nije da mi novac nije bitan, ali vec sam poprilicno ocajna i samo hocu zakopcati nesto. :D Pogledat cu u toj trgovini koju si navela, hvala ti.

U x nationu imaju 44 i zna se naći lijepih haljina.

Gledala sam vec tamo i nasla sam samo jednu malo svecaniju haljinu, ali osim sto mi se nije cinila dovoljno svecana, bila je i crna, a cula sam da se crno ne nosi na vjencanje. Mada, ne idem cesto po vjencanjima pa ne znam koliko je to tocno. Ako netko raspolaze drugacijom informacijom, nek kaze, pomoglo bi. :)
Pogledat cu opet iduci tjedan, mozda dobiju nesto novo. :) Hvala ti. :)

Ako ti što znači, ja nosim 40/42 i mene su isto tako u dosta butika u Maksimirskoj i Vlaškoj još s vrata dočekale pitanjem: "Tražite nešto za sebe?A neee, ne držimo Vaš broj!"

Jedna prodavacica neki dan je pretpostavila da grudi nisu moje i doslovno rekla "Kad ste vec imali novca za plasticnu operaciju grudi, imat cete i za sivanje haljine". Nije mi bilo smijesno u tom trenutku. :D

Dakle, Xnation jos jednom i Marina Rinaldi. Idem iduci tjedan u potragu pa ako se dotad jos netko neceg sjeti, bilo bi super. :)

blenta
11.06.2010., 12:00
Jedna prodavacica neki dan je pretpostavila da grudi nisu moje i doslovno rekla "Kad ste vec imali novca za plasticnu operaciju grudi, imat cete i za sivanje haljine". Nije mi bilo smijesno u tom trenutku. :D

:eek: :mad: Pa nije nešto smiješno ni sad. Tuka neodgojena. Ja bi joj odgovorila: "Oprostite što sam vas pokušala opteretiti poslom traženja prikladne haljine. Nisam bila svjesna da ste toliko glupi da bi vam to bio pretežak zadatak." Knjigu pritužbi da ne spominjem.

Freakette
11.06.2010., 18:42
O Bože, kakav komentar :eek: Ja sam u Maksimirskoj jedino kupovala u Kontesi Neri, doduše, šivala dva puta, al cura koja je vlasnica je super i divna i uvijek mi je sugerirala kak da napravi da bi mi boje stajalo i da mi figura ljepše izgleda i na kraju napravila odličan posao :cerek:

zivcani_slon
12.06.2010., 11:10
:eek: :mad: Pa nije nešto smiješno ni sad. Tuka neodgojena. Ja bi joj odgovorila: "Oprostite što sam vas pokušala opteretiti poslom traženja prikladne haljine. Nisam bila svjesna da ste toliko glupi da bi vam to bio pretežak zadatak." Knjigu pritužbi da ne spominjem.

Sad mi je poprilicno smijesno, zapravo. :)
Da, cak i da je bila u pravu, nije smjela reci takvo nesto, ali s obzirom na to da njena kolegica nije ni trepnula na taj komentar, pretpostavila sam da to nije bila usamljena nepristojnost i da svadjanje ne bi nista rijesilo.

O Bože, kakav komentar :eek: Ja sam u Maksimirskoj jedino kupovala u Kontesi Neri, doduše, šivala dva puta, al cura koja je vlasnica je super i divna i uvijek mi je sugerirala kak da napravi da bi mi boje stajalo i da mi figura ljepše izgleda i na kraju napravila odličan posao :cerek:

Sad se ne sjecam koji ducan je tocno Kontesa Nera, usla sam u svakog i svi su mi se izmijesali, ali mogu u tom pogledati opet. :) Kakve su im otprilike cijene, ako se sjecas?

Freakette
12.06.2010., 11:34
To ti je jedan od onih blizu Zagrebačke banke, preko puta Dublin Puba, ak znaš možda di je to :) Ja sam šivanje svoje platila oko 1500 kuna jer je materijal bio njihov (svila, a trebalo je puno materijala) a i malo nabiju cijenu jer su salon vjenčanica. Mislim da su im cijene otprilike tak iako nisam baš obraćala pažnju na ostale haljine.

legica21
20.06.2010., 19:46
jelm zna tko gdje se u OS može kupiti malo svečanija odjeća većih veličina?

moram u svatove i pooojma nemam šta bi obukla? Imate vi kakvih ideja? samo mi ne spominjite haljine i suknje...jer ne dolaze u obzir :D

Doria
20.06.2010., 20:00
Ja sam za svadbu prije dvije godine dala sivat bluzu, od crno bijele svile. Uz to sam obukla fine crne hlace i sandale na visoku petu. Bila sam zadovoljna, a izgledala sam primjereno svecano.

*jezebel*
20.06.2010., 20:14
jelm zna tko gdje se u OS može kupiti malo svečanija odjeća većih veličina?

moram u svatova i pooojma nemam šta bi obukla? Imate vi kakvih ideja? samo mi ne spominjite haljine i suknje...jer ne dolaze u obzir :D

uf, ne znam, ali ja cu vjerojatno trebati isto, ali za zg, jer mi prijete jedni svatovi ovog ljeta. tol'ko sam natukla na sebe da se nisam snasla, i ne stanem ni u sta fino sto imam od prijasnjih nekoliko sezona. a inace sam stalno u sportskom i casual pa nemam neke rezerve za posebne prilike. majice i topici mi nisu neki problem, al' neke normalne svecane hlace su mi nemoguca misija. masa stvari mi se nije svidjala ni kad sam bila mrsavija, a da ne spominjem ovo sada kad imam ogranicen broj ducana u kojima mogu naci svoj broj.

a mrzim nosit' sivat'. ne da mi se za*ebavat' sa trazenjem idealne krojacice i materijala. 'bemti, nisam bila u svatovima milijardu godina, stvarno ne znam sta da obucem, a da bude svecano i da se istovremeno osjecam ugodno. iznimno mi je vazno da mi je udobno, nisam od onih koji se idu utegnut' u nesto sto nikad ne nose pa se jedva krecu ili moraju pazit' kak' ce sjest'. ili nabadaju u neudobnoj obuci. :rofl: mislila sam neku tuniku ili top kombinirati s uzim 3/4 ili 5/6 hlacama, ali lako je zamislit', a tesko nac'. mozda na kraju kupim neku maxi haljinu kakve se sad furaju, moze bit' i da bi mi bolje stajala jer ne nosim visoke pete, ali mislim da bih se ugodnije osjecala u hlacama.

sto je najgluplje, ja se volim upakirat' u bijelo, a to je ipak malo nezgodno napravit' u svatovima. uvijek se nadje debila koji upiru prstom u tebe, a mladu ne poznajem dovoljno dobro da bih znala smeta li joj nesto takvo ili ne.

i sandale su mi problem. :mama: imam problema s nogama, idem fizioterapeutu, a onda da kupim nekaj ravno k'o sperploca pa da crknem u tome od bolova. grozno je neudobna masa danasnje obuce, cak i one sandale koje su po 200-300 eura.

mislim da cu se upucat' ako me slucajno pitaju da budem djeverusa. ok, to vec vise nije za ovu temu... :zubo:

koje iz*rkavanje ovaj moj post. ja sam zapravo samo htjela pitat':

jel' budu kad snizenja u toj vrazjoj marini rinaldi? :ceka:

legica21
20.06.2010., 20:49
jezebel... mene ta tvoja mačka na avataru totalno podsjeća na tebe, tj. tvoje postove :rofl::rofl::cerek:

ja sam si planirala obući smeđe svečane 3/4 hlače...onak, materijal je neki svilenkasti.. crne sandale na petu... to imam doma :D

e sad...što obući gore?! to mi je problem...

punaška
20.06.2010., 22:55
ej cure.. nije me vec dugo bilo na ovoj temi..ali da vam kazem.. neki dan bila u c&a i malo se razocarala?!?! meni su sve majice tamo kratke... a nije da sam bas visoka... ali volim da mi majica predje preko guzice.. na to sam stvarno slaba!! :mig: tak da si nisam nis bas pametno nasla.. jednu jedinu majicu upiknula koja je malo duza...

nego kada vec pricate o svadbama... ja se nemrem zamisliti u haljinama i nekim santug svilama il tak necemu.. a sada su mi se bome zaredala svadbe tako da sam si u lady xxl (vec sam pisala o njemu prije i stvarno sam mu vjerna) kupila fine pamucne onako ravne hlace i gore tuniku (napokon dovoljno dugaaaaa) isto tak pamucnu koja je ocrtana..kao komplet je to vlasnica crta na obleku sa bojama za tkakninu i sve se najnormalnije pere.. fora stvar!!! i jakoooo efektno izgleda vjerujte mi!!! :cerek::cerek:

kada mi je pokazala to..malo sam blenula i pomislila da prodavacica nije bas sva svoja jer kak cu u tome na svadbu...i prva reakcija mi je bila..neeee....:ne zna:ali kada sam obukla na sebe...vauuu..ostala sam u cudu kako me to lijepo oblaci i izduzuje me!!
jako je lijepe smedje boje sa nacrtanim cvijetom koji ima onak nijanse bakrene i smedje..ma super je stvar!! i ful ugodna.. a kaj je najbolje hlace sam nosila i ovak za svaki dan na posao sada kada su bile vrucine i preeudobne su..onak siroke ravne..ma osjecala sam se koda nemam nis!!! :cerek::cerek:
planiram si za iducu svadbu sad u 7mj. kupiti samo neku drugu tuniku tak nacrtanu ali bez rukava jer ce biti vec pakleno vruce ziher!!

eto ja vam toliko mogu pomoci kaj se tice svadbi jer nisam tip za haljine i suknje...ili neke kosulje i tak to..

nadam se da cete sve uspijeti naci ono kaj si trazite!!! :cerek::cerek:

oprostite zbog predugoga posta ali morala sam s vama podijeliti ovo jer i ja sam prosla muku hodanja i trazenja prikladne obleke za svadbu!!

punaška
20.06.2010., 23:17
e da toliko napisala i na kraju zaboravila pitati.. a dosla vijdeti na temu jeste li kaj pisale o tome da znam di da trazim... zanima me di vi kupujete onak kratke hlace za ljeto sada?? onak za na more?? za po doma i to?? pamucne ili tak nekaj??

legica21
21.06.2010., 11:13
e da toliko napisala i na kraju zaboravila pitati.. a dosla vijdeti na temu jeste li kaj pisale o tome da znam di da trazim... zanima me di vi kupujete onak kratke hlace za ljeto sada?? onak za na more?? za po doma i to?? pamucne ili tak nekaj??

u kineskoj!!

prekrasnih hlača sam našla... za na plažu..po doma... a samo 35kn koštaju... a veličine su od S do XXXL :cerek:

evo slikala sam dvoje hlače... ove sive su materijal kao trenirka...mekani.. kad se obuku gore fino stoji uz tijelo..a nogavice su široke..ravne..
http://i49.tinypic.com/2rorepg.jpg

a ove maslinaste su 80% pamuk...i 20% poliester :mig:

http://i48.tinypic.com/34508sw.jpg

chmichak
21.06.2010., 12:01
Legice, prve hlače gdje točno? I jel ima drugih boja?

legica21
21.06.2010., 13:06
Legice, prve hlače gdje točno? I jel ima drugih boja?

u osijeku, u kapucinskoj... ja sam si kupila te sive, ljubičaste, crne, tamno zelene, a ima još i žute, narančaste :D

paprenjak
24.06.2010., 09:36
Gdje se nalazi taj lady xxldućan ? Hvala:mig:

punaška
04.07.2010., 17:33
lady xxl je u tratinskoj 65..u zagrebu... to ti je na potezu izmedju cibone i tresnjevakog placa... odmah blizu je zagrebacka banka ...nemres fulati jer se vidi i iz tramvaja a i s autom se moze doci odmah do njega... ako ti treba tocnije objasnjenje javi se na pm.. da ne pisem sad sve tu..
sorry kaj tek sada odgovaram..nije me bilo dugo tu na forumu.

paprenjak
06.07.2010., 15:45
lady xxl je u tratinskoj 65..u zagrebu... to ti je na potezu izmedju cibone i tresnjevakog placa... odmah blizu je zagrebacka banka ...nemres fulati jer se vidi i iz tramvaja a i s autom se moze doci odmah do njega... ako ti treba tocnije objasnjenje javi se na pm.. da ne pisem sad sve tu..
sorry kaj tek sada odgovaram..nije me bilo dugo tu na forumu.

Hvala!:top:

kavon
06.07.2010., 16:41
Gdje kupiti dvodjelni kupači veličinu 50 a da nije "babski" ?

chmichak
06.07.2010., 21:49
Legice, hlače su stigle, odlične su :cerek:

kavon - pogledaj na asosu, imaju liniju za punije već neko vrijeme, uzela sam njihov tankini i jako sam zadovoljna :)

ren21
07.07.2010., 06:23
Bok curke, 9-om mj. sam vjencana kuma. Zanima me da li ste u Zgb negdje vidjele svecane haljine da ima velicine 46-48 a da nisu bapskog izgleda? Htjela bi naci nesto gotovo da se ne moram zezati sa kupnjom materijala i sivanjem.

chmichak
07.07.2010., 10:44
U C&A se zna zalomiti tu i tamo koja normalna.

chiquita
07.07.2010., 11:19
im li tko ideju ili je tko od vas vidio haljinu bez naramenice, ono klasična ciganskog tipa :zubo: , gola leđa, skoro do poda a da je broj 50 recimo?

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako bih si rado kupila tako nešto a nemam gdje. šmrc.

Cafe Mlle
07.07.2010., 12:39
Dorothy Perkins, crna, zelena, ali su prozirne jer spadaju u "beach wear".

chiquita
07.07.2010., 13:31
Dorothy Perkins, crna, zelena, ali su prozirne jer spadaju u "beach wear".

joj super. hvala ti!

jesi to vidjela na žitnjaku u magmi ili u cc1?

Cafe Mlle
07.07.2010., 13:35
U CC1 i bilo je i u Ilici, ali u Ilici znam da je prije mjesec i pol bilo, a u CC1 nedavno.
Doduše, ako imaš veći dekolte nemoj se veseliti, jer su ona žabice pa ne stoji najsjajnije...:(

chiquita
08.07.2010., 09:18
hvala ti puno, ubola sam zelenu jučer na žitnjaku u magmi. bila zadnja, na popustu i dobila još -5%, ja zadovoljna. :zubo: nije baš ono što sam tražila ali nije ni daleko od toga.

Cafe Mlle
08.07.2010., 22:28
Baš mi je drago :cerek:
Ja sam jučer vidjela samo neku žirafastu u CC1, ali nisam uspjela dojaviti :D

vucica_100
12.07.2010., 15:02
Moja mama je čula da ima u Varaždinu butnik za punije žene..pa jel zna o tome netko nešto, rekla mi je da se raspitam..?

HiP
16.07.2010., 21:37
Velke curke, gdi ih kupujete? To mi je noćna mora. Išla bi i do Austrije ak treba...

Nisam iz zg-a i nisam nikad bila u DP-u, kakvi su njihovi brojevi, jel je 48 stvarno velik ko 48 il su to ipak neki manji brojevi? Jel imaju badića? Se može to negdje na netu vidjeti?

Kolko pitanjaa :D

Ivana__
18.08.2010., 14:25
Pozdrav!

Ako netko zna dobru i povoljnu krojačicu u Zagrebu, Varaždinu, Čakovcu ili bilo kojem mjestu u okruženju ovih gradova, molila bih da mi javi.

Htjela bih si sašiti dvoje-troje hlače, a možda i još pokoji komadić.

Hvala!

Sigurna
22.08.2010., 12:13
Ja nosim 46/48 većinom. Istina do tog borja se još može naći, veće puno teže. Oblačila sam se do sad u CC1 - Peek, Dorothy za hlače....otkad je C&A u Vž-u, sve kupujem u njemu. Do sad nisam imala nekih većih problema naći odjeću. Istina, sniženja mogu zaboraviti, ali C&A je zbilja jeftin...recimo ja ni sad ni prije ni ikad nisam kupila hlače ili vestu za više od 200kn. A majice za 100kn recimo. No, naravno, u druge dućane niti ne mogu zaviriti. Ali otkad sam otkrila gdje ima za mene, je lakše. Jedino s čim se uvijeeeeeeeeeeeeeeeeek mučim su grudnjaci. Bože oslobodi.

Vanchilica
05.09.2010., 22:24
Ja nosim 46/48 većinom. Istina do tog borja se još može naći, veće puno teže. Oblačila sam se do sad u CC1 - Peek, Dorothy za hlače....otkad je C&A u Vž-u, sve kupujem u njemu. Do sad nisam imala nekih većih problema naći odjeću. Istina, sniženja mogu zaboraviti, ali C&A je zbilja jeftin...recimo ja ni sad ni prije ni ikad nisam kupila hlače ili vestu za više od 200kn. A majice za 100kn recimo. No, naravno, u druge dućane niti ne mogu zaviriti. Ali otkad sam otkrila gdje ima za mene, je lakše. Jedino s čim se uvijeeeeeeeeeeeeeeeeek mučim su grudnjaci. Bože oslobodi.

Jel znaš gdje ima u ZG kupit hlača uskih broj 46? Nisam inače iz ZG ali idem za vikend jer si nemogu stvarno ništa naći nigdje drugdje... Hvala

5rich
06.09.2010., 00:09
Jel znaš gdje ima u ZG kupit hlača uskih broj 46? Nisam inače iz ZG ali idem za vikend jer si nemogu stvarno ništa naći nigdje drugdje... Hvala

misliš skinny leg....
probaj u Dorothy Perkins..ima u Ilici i CC1...ili u C&A

Vanchilica
06.09.2010., 13:48
misliš skinny leg....
probaj u Dorothy Perkins..ima u Ilici i CC1...ili u C&A

ye da na skinny leg mislim yoooya hvala presretna sam! :rofl:

Sigurna
06.09.2010., 19:24
ye da na skinny leg mislim yoooya hvala presretna sam! :rofl:

Eto, dobila si već odgovor. S tim da se je meni ta Dorothy Perkins jako pokvarila kaj se traperica tiče, tamo ih više uopće ne mogu naći. Ili imaju one za curice, sa šljokicama, leptirićima i sl. ili onakve trapez sa crtom po sredini ili one isprane. Ali tamo uvijek kupim crne, platnene hlače. Pa mi je za traperice sad ipak C&A glavni.
Uglavnom, CC1, tamo ćeš sigurno naći. I ne daj se nagovoriti na to da ih ima i u drugim centrima - nema. Ja još nikad nisam našla si hlače u Avenue Mallu, King Crossu, Garden Mallu....

Vanchilica
06.09.2010., 21:47
Eto, dobila si već odgovor. S tim da se je meni ta Dorothy Perkins jako pokvarila kaj se traperica tiče, tamo ih više uopće ne mogu naći. Ili imaju one za curice, sa šljokicama, leptirićima i sl. ili onakve trapez sa crtom po sredini ili one isprane. Ali tamo uvijek kupim crne, platnene hlače. Pa mi je za traperice sad ipak C&A glavni.
Uglavnom, CC1, tamo ćeš sigurno naći. I ne daj se nagovoriti na to da ih ima i u drugim centrima - nema. Ja još nikad nisam našla si hlače u Avenue Mallu, King Crossu, Garden Mallu....

wowwo hvala obavezno tamo idem! :s hvalim te bože!!! :D

SmthSpecial
11.09.2010., 00:11
Zene, ne dajte da vas ponekad jadan izbor u gradu ubedira. Na netu ima super trgovina sa svim i svacim i velicinama i do 5XL. Ebay, asos, evans i Yours CLothing imaju stvari po super cijenama kad su snizenja, od basic stvari za svaki dan do svecane robice :cerek:

Sigurna
11.09.2010., 17:51
Zene, ne dajte da vas ponekad jadan izbor u gradu ubedira. Na netu ima super trgovina sa svim i svacim i velicinama i do 5XL. Ebay, asos, evans i Yours CLothing imaju stvari po super cijenama kad su snizenja, od basic stvari za svaki dan do svecane robice :cerek:

Kupovanje odjeće preko interneta mi se čini gorom i u konačnici možda skupljom alternativom tome da bilo tko ovdje putuje u Zg po odjeću većih veličina, ako nema u svojem mjestu za kupiti. Kao prvo, nikad ne znaš što ćeš dobiti i koliko je slika vjerna pravom predmetu, a kao drugo, nikad ne možeš znati da li će ti veličina odgovarati, usprkos mjerenju i ne znam čemu. Čak i ako vam se sve to potrefi, što ako vam jednostavno kupljeno ne stoji dobro i ne sviđa vam se? Onda vraćanje, pa ovo, pa ono....1x sam kupila tako i više nikad. Uzalud bačen novac.

5rich
11.09.2010., 18:35
Kupovanje odjeće preko interneta mi se čini gorom i u konačnici možda skupljom alternativom tome da bilo tko ovdje putuje u Zg po odjeću većih veličina, ako nema u svojem mjestu za kupiti. Kao prvo, nikad ne znaš što ćeš dobiti i koliko je slika vjerna pravom predmetu, a kao drugo, nikad ne možeš znati da li će ti veličina odgovarati, usprkos mjerenju i ne znam čemu. Čak i ako vam se sve to potrefi, što ako vam jednostavno kupljeno ne stoji dobro i ne sviđa vam se? Onda vraćanje, pa ovo, pa ono....1x sam kupila tako i više nikad. Uzalud bačen novac.

onda prodaš na forumu :lol:
ja se nikad nisam razočarala u kupljeno preko interneta :ne zna: pogotovo kupljenom s asosa...svi shopovi(osim ebaya) koje je smthspecial nabrojila imaju odlične kritike i ne bi si dopustili da prodaju bilokaj,a sniženja su im puuuno bolja nego u zagrebu (pr.na asosu ima haljinica po 5-6 funti,a u zagrebu nema šanse da nekaj takvog nađem)..evo ja baš naručila prekrasnu crnu haljinicu za izlaske s asosa za 8 funti :rofl: + 6 funti poštarine...takvu nikad neću nać u RH za 120 kn

SmthSpecial
12.09.2010., 02:48
Kupovanje odjeće preko interneta mi se čini gorom i u konačnici možda skupljom alternativom (...).

Oke, to je tvoje iskustvo. Steta sto si odustala nakon samo jednog puta. Ja sam narucivala 10-ak puta i sve mi je dosad odgovaralo (dosad sam narucivala jakne, sakoe, topice i badic). Naravno, to ne znaci da mi se u buducnosti nece zalomiti da mi nesto jednostavno nece stajati, ali to mi se zna dogoditi i kad kupujem u trgovini... Toliko mi se nesto svidja da previdim cinjenicu da mi ne stoji :zubo:
Uostalom, treba i znati kupovati preko neta, npr. ne narucivati puno odjednom da ti ne lupe carinu, uvijek se izmjeriti i traziti mjere te pogledati reviewe ako postoje, kupovati preko provjerenih sajtova i, naravno, kupovati krojeve za koje znate da vam inace stoje. Nesto novo uvijek treba prvo provjeriti u trgovini, na sebi. Treba i kontinuirano pratiti sajtove, na nekima se trenutno moze naci preslatke robe za uistinu smijesne novce.
Sto se tice putovanja u Zagreb, nekome se i isplati ako mu je usput, ali meni definitivno ne, iz nekoliko razloga:
1. ne kupujem robu dvaput godisnje/kad mi nesto treba jer tada obicno ne nadjem, sto bi znacilo da bi morala putovati barem 2-3 puta u sezoni,
2. povratna karta je skoro 200 kn iz Osijeka, a nekome jos i skuplja, pa to pomnozi s brojem dolazaka,
3. udobnije je narucivati doma iz fotelje nego trcati cijeli dan po trgovackim centrima i buticima koje prodaju vece brojeve da bi sve obisla do vremena kad mi bus/vlak krece nazad :D
4. na netu nadjem veci izbor nosive robe, a ne moram nesto kupiti jer jedino toga ima u mojoj velicini. JA BIRAM sto cu nositi,
5. stedim i vrijeme I NOVAC, jer vecinu stvari koje kupim online ne bih mogla za te novce naci u Hrvatskoj (cak i uz postarinu), ako uopce i nadjem to sto zelim.

Kad se sve sumira, mislim da online kupovina ima vise pluseva nego minusa! :cerek:

SmthSpecial
12.09.2010., 03:07
(...)
svi shopovi(osim ebaya) koje je smthspecial nabrojila imaju odlične kritike (..)

Sto se ebaya tice, za sigurnu kupovinu treba i tu znati neke stvari. Npr., ja narucujem samo s UK lokacija zbog carine, od prodavaca koji imaju vise od 99% pozitivnih feedbackova s tim da uvijek provjerim zbog cega su dobili one negativne, placam samo Paypalom (vracaju Vam novce na racun ako u roku od 45 ne dobijete kupljenu stvar i to prijavite) itd. Za sve koje zanima vise, postoji tema Shopping online i tema ebay. U dosad 5 kupovina s ebaya nisam ni jedno lose iskustvo imala :top:

Sigurna
12.09.2010., 20:42
Oke, to je tvoje iskustvo. Steta sto si odustala nakon samo jednog puta. Ja sam narucivala 10-ak puta i sve mi je dosad odgovaralo (dosad sam narucivala jakne, sakoe, topice i badic). Naravno, to ne znaci da mi se u buducnosti nece zalomiti da mi nesto jednostavno nece stajati, ali to mi se zna dogoditi i kad kupujem u trgovini... Toliko mi se nesto svidja da previdim cinjenicu da mi ne stoji :zubo:
Uostalom, treba i znati kupovati preko neta, npr. ne narucivati puno odjednom da ti ne lupe carinu, uvijek se izmjeriti i traziti mjere te pogledati reviewe ako postoje, kupovati preko provjerenih sajtova i, naravno, kupovati krojeve za koje znate da vam inace stoje. Nesto novo uvijek treba prvo provjeriti u trgovini, na sebi. Treba i kontinuirano pratiti sajtove, na nekima se trenutno moze naci preslatke robe za uistinu smijesne novce.
Sto se tice putovanja u Zagreb, nekome se i isplati ako mu je usput, ali meni definitivno ne, iz nekoliko razloga:
1. ne kupujem robu dvaput godisnje/kad mi nesto treba jer tada obicno ne nadjem, sto bi znacilo da bi morala putovati barem 2-3 puta u sezoni,
2. povratna karta je skoro 200 kn iz Osijeka, a nekome jos i skuplja, pa to pomnozi s brojem dolazaka,
3. udobnije je narucivati doma iz fotelje nego trcati cijeli dan po trgovackim centrima i buticima koje prodaju vece brojeve da bi sve obisla do vremena kad mi bus/vlak krece nazad :D
4. na netu nadjem veci izbor nosive robe, a ne moram nesto kupiti jer jedino toga ima u mojoj velicini. JA BIRAM sto cu nositi,
5. stedim i vrijeme I NOVAC, jer vecinu stvari koje kupim online ne bih mogla za te novce naci u Hrvatskoj (cak i uz postarinu), ako uopce i nadjem to sto zelim.

Kad se sve sumira, mislim da online kupovina ima vise pluseva nego minusa! :cerek:

U tvojem slučaju očito da. Meni Zg nije daleko, a i imam auto. A hodanje po shopping centru mi je neprocjenjivo :rofl:. A i ne moram do Zg-a, ima sad C&A u mojoj blizini, tam mogu naći dosta toga što mi treba.

Inače, cure, imajte na umu da govorimo o modi za "punije" jer vidim da se tu spominju neke haljinice, pa mi je malo.... OK, i "punije" je širok pojam, pa sad....doduše, mene sigurno nitko neće vidjeti u haljinici. Osim spavaćici.

5rich
12.09.2010., 20:51
U tvojem slučaju očito da. Meni Zg nije daleko, a i imam auto. A hodanje po shopping centru mi je neprocjenjivo :rofl:. A i ne moram do Zg-a, ima sad C&A u mojoj blizini, tam mogu naći dosta toga što mi treba.

Inače, cure, imajte na umu da govorimo o modi za "punije" jer vidim da se tu spominju neke haljinice, pa mi je malo.... OK, i "punije" je širok pojam, pa sad....doduše, mene sigurno nitko neće vidjeti u haljinici. Osim spavaćici.

ja više ne spadam u ovu kategoriju(treba mi 40- 42 kod jako uskih modela)...prije godinu dana sam spadala....i nosila sam haljinice:ne zna::ne zna: pogledaj malo ovaj blog:http://www.leblogdebigbeauty.com/ ...nju ne sputava to kaj je punija:ne zna:

Sigurna
12.09.2010., 21:00
ja više ne spadam u ovu kategoriju(treba mi 40- 42 kod jako uskih modela)...prije godinu dana sam spadala....i nosila sam haljinice:ne zna::ne zna: pogledaj malo ovaj blog:http://www.leblogdebigbeauty.com/ ...nju ne sputava to kaj je punija:ne zna:

Ovo je tema o modi za punije. Pa mi nema smisla da netko tko nije puniji piše o naručivanju haljinice sa neta. Stvarate dojam kod ljudi koji ne znaju da je izbor za punije isto jako šarolik i jeftin. Zato sam i napisala da se više isplati otići u veći grad, neki bliži, u shopping. Ne mora biti Zg, ako ja u Vž-u nađem, sigurno ima i po Rijeci, Osijeku. OK, možda nema, ali....moramo se nekako snaći. Naravno da je sad tu faktor da nećete ići javnim prijevozom u shopping - to ne bi ni ja - iz jednostavnog razloga što fizički to nema smisla, da teglite vrećice i sl. Pa onda ni ne važi argument za on-line naručivanje, jer vam drugo ionak ne preostaje. A kao drugo, mislim da u shopping, ako ima auto i prilike, neće ići samo osoba koja se boji da nema njene veličine, da joj je koma. A to jednostavno mora prežvakati jer sad ima dućana. Nekad nije bilo, pa je bilo teror ići u butike i sl.

deedeedee
12.09.2010., 21:07
:rolleyes:

SmthSpecial i 5rich su sve već rekle. naravno da je bolje naručivat preko neta, em je jeftinije, em imaš puno veći izbor nego samo jedan jedini dućan u ZGu. :rolleyes:

i da, haljinice. zamisli.

evo ti jedan shop (http://www.kika.com/hr/katalog/m/posteljina-i-tekstil/plahte/) gdje možeš sebi kupit odjeću. :rolleyes:

Freakette
12.09.2010., 21:16

Ne razumijem. Ja nosim 42-44, ovisno o modelu i nijedna sila ovog svijeta me ne bi mogla spriječiti da obučem haljinicu, šorc ili minicu. Štoviše, većinu vremena i proovodim u tome jer mislim da mi haljine i suknje stoje bolje od hlača. Ne treba bit tako ograničen zbog kilica :mig:

5rich
12.09.2010., 22:39
Ovo je tema o modi za punije. Pa mi nema smisla da netko tko nije puniji piše o naručivanju haljinice sa neta. Stvarate dojam kod ljudi koji ne znaju da je izbor za punije isto jako šarolik i jeftin. Zato sam i napisala da se više isplati otići u veći grad, neki bliži, u shopping. Ne mora biti Zg, ako ja u Vž-u nađem, sigurno ima i po Rijeci, Osijeku. OK, možda nema, ali....moramo se nekako snaći. Naravno da je sad tu faktor da nećete ići javnim prijevozom u shopping - to ne bi ni ja - iz jednostavnog razloga što fizički to nema smisla, da teglite vrećice i sl. Pa onda ni ne važi argument za on-line naručivanje, jer vam drugo ionak ne preostaje. A kao drugo, mislim da u shopping, ako ima auto i prilike, neće ići samo osoba koja se boji da nema njene veličine, da joj je koma. A to jednostavno mora prežvakati jer sad ima dućana. Nekad nije bilo, pa je bilo teror ići u butike i sl.

kao što rekoh,do prije godinu dana (i manje) sam spadala u ovu temu, imam 20 godina (znači bila sam punija kao teenagerica) i da nije bilo online shoppinga i graza, bila bi osuđenda na tunike i hlače kakve nosi moja baba...i da,dok sam bila punija,nosila sam i haljinice i šoseve koje su mi puuuno bolje stajale jer su mi sakrile bedra i istaknule struk,ne vidim razlog zašto punija osoba ne bi obukla haljinicu..:rolleyes: živim blizu varaždina i zagreba, ali eto,jako rijetko sam uspjela nać nešto za sebe i u jednom i u drugom...a i sad kad idem s mamom,koja je i dalje punija, ima jako malo stvari koje bih obukla..obožavam dorothy perkins,ali ova ponuda većih brojeva koja je kod nas je doslovno mizerna u odnosu na online shop( jedini je problem što ne shippaju u hrvatsku..ja sam naručivala baki u njemačku ili ako imate nekog u bosni,jer u bosnu shippaju:o)...volim ja i c&a,ali vidi vraga,ponuda u online shopu i vani je opet puno veća...

SmthSpecial
13.09.2010., 01:53
A zasto se ne bi na Modi za punije govorilo o haljinama :cerek: Ja sam engleski 24/26 i nosim haljine! Obozavam haljine, to mi je najdraza ljetna roba - udobno, prozracno i LIJEPO. Mislim da svakoj bucki bolje stoji haljina nego hlace pod uvjetom da nadje prikladnu za svoju gradju i obline, a danas ima takav izbor modela i duzina - da ti pamet stane. Kupujem ja i u trgovinama kod nas, ali na netu nadjem povoljnije (trenutno ih ima za 8, 10, 12 funti!) i ljepse i veci je izbor, pa zasto da ne :cerek:
Ove su mi naj trenutno :cerek:
http://www.asos.com/Asos/Asos-Curve-Bow-Ponti-Bandeau-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1069861&cid=10528&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Black
http://www.asos.com/Asos/Asos-Curve-One-Shoulder-Slinky-Overlay-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1142055&cid=10528&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Navy
http://www.yoursclothing.co.uk/P/Plus_Size_Fuller_Figure_Black_Pink_Aqua_Wide_Shoul der_Maxi_Dress-(6881).aspx
http://www.yoursclothing.co.uk/P/Black_White_V_Front_Back_Linen_Dress_Plus_Size_Ful ler_Figure-(7299).aspx

Vidim da je 5rich spomenula blog Big Beauty. Ta zenska mi je fenomenalna, prava inspiracija za modne kombinacije i, sto je najbolje, samo je dokaz da i bucke mogu nositi SVE, samo je pitanje prilagodbe svojoj gradji. Bravo za Big Beauty :cerek:

Sigurna
13.09.2010., 10:12
Za mene nije "punije" ništa ispod veličine 46. Tako da sav komentar koji se odnosi na manje veličine je suvišan, ne spada pod ovu temu. A tko nosi tu ili veću veličinu, nek se obuče kako želi, naravno. E sad, druga je stvar kako to izgleda. Nikome lijepo. Jer treba znati mjeru. Meni ne bi i nikad nije, palo na pamet da mogu nositi istu odjeću kao netko tko ima skladnu figuru. Možemo mi sebe zavaravati koliko hoćemo i nije to stvar samopouzdanja nego dobrog ukusa. Jer je jednostavno ružno i ljudi će se smijati i ne, neće misliti kako je super kaj imate samopouzdanja, nego će misliti da nemate ukusa, u najboljem slučaju. A to opet ne znači da moramo nositi vrećaste i ružne stvari. Ima izbora. I ne samo u jednom dućanu.
Bolje je izaći, prošetati, a ne skrivati se iza ekrana i kupovati iz naslonjača. A opet, tko to želi, svaki izgovor mu je dobar - skupo je, nema mojih brojeva, nemam auto i sl. Ostajem pri tome da je on-line shoppingiranje manje dobra opcija iz više, već navedenih razloga.

chmichak
13.09.2010., 10:23
Za mene nije "punije" ništa ispod veličine 46. Tako da sav komentar koji se odnosi na manje veličine je suvišan, ne spada pod ovu temu. A tko nosi tu ili veću veličinu, nek se obuče kako želi, naravno. E sad, druga je stvar kako to izgleda. Nikome lijepo. Jer treba znati mjeru. Meni ne bi i nikad nije, palo na pamet da mogu nositi istu odjeću kao netko tko ima skladnu figuru. Možemo mi sebe zavaravati koliko hoćemo i nije to stvar samopouzdanja nego dobrog ukusa. Jer je jednostavno ružno i ljudi će se smijati i ne, neće misliti kako je super kaj imate samopouzdanja, nego će misliti da nemate ukusa, u najboljem slučaju.
Djelomično se slažem s ovim, treba znati mjeru, ali dosta se garderobe može jako dobro skombinirati bez da se izgleda nakaradno. Npr. ova ženska koju su cure spomenule :s
Žena fakat zna nositi odjeću iako je veličine 50 (po mojoj procjeni)
A to opet ne znači da moramo nositi vrećaste i ružne stvari. Ima izbora. I ne samo u jednom dućanu.
Bolje je izaći, prošetati, a ne skrivati se iza ekrana i kupovati iz naslonjača. A opet, tko to želi, svaki izgovor mu je dobar - skupo je, nema mojih brojeva, nemam auto i sl. Ostajem pri tome da je on-line shoppingiranje manje dobra opcija iz više, već navedenih razloga.
Nisam baš sigurna u veliki izbor, u zadnje vrijeme kupujem puno više na netu nego u trgovinama. Kod nas su većinom babski krojevi, užasni printovi i sve je većinom plahtasto. Ok, nismo svi jednako debeli, ali zašto bih ja koja imam struk nosila šator od majice? A hlače mi je posebna muka naći jer su mi sve preširoke u struku (ako stanem u njih). I fenomenalno mi je kako je nemoguća misija pronaći suknje, mislim, one su makar univerzalne za sve tipove građe tijela ali ih nema ni za lijek a da nisu babaste :ne zna:

5rich
13.09.2010., 11:51
Za mene nije "punije" ništa ispod veličine 46. Tako da sav komentar koji se odnosi na manje veličine je suvišan, ne spada pod ovu temu. A tko nosi tu ili veću veličinu, nek se obuče kako želi, naravno.

a gledaj,osoba koja nosi veličinu 46 i ima 1,60 ne izgleda isto ko osoba koja kupuje 46 i ima 1,80,tak da ni veličine nisu mjerilo...ne možeš reći da nije punije ništa ispod veličine 46...

E sad, druga je stvar kako to izgleda. Nikome lijepo. Jer treba znati mjeru. Meni ne bi i nikad nije, palo na pamet da mogu nositi istu odjeću kao netko tko ima skladnu figuru. Možemo mi sebe zavaravati koliko hoćemo i nije to stvar samopouzdanja nego dobrog ukusa. Jer je jednostavno ružno i ljudi će se smijati i ne, neće misliti kako je super kaj imate samopouzdanja, nego će misliti da nemate ukusa, u najboljem slučaju. A to opet ne znači da moramo nositi vrećaste i ružne stvari. Ima izbora. I ne samo u jednom dućanu.

meni se ona cura s bloga jako lijepo oblači i lijepo izgleda...ne dopušta da kile nose nju,nego ona nosi njih...osim toga, oblačiš se zbog sebe ili drugih? ako se tebi nekaj sviđa,boli te briga kaj drugi misle...zašto da se obazirem na plitke komentare? ako se tebi nešto sviđa, go for it...samo treba znati kombinirati i naravno nosit kombinaciju i kile,a ne da one nose tebe...nisi ti dio kila, one su dio tebe, imala ih ti 47, 57,87,107...nije bitno....ni osoba savršenog omjera kila i visine po meni ne izgleda dobro ako nema samopouzdanja i ako ne hoda s osmjehom na licu...većina toga je u glavi...:mig:

tara08
13.09.2010., 12:44
Ah sve je relativno...nosim broj 46, ali to za neke modele hlača bude i 48 a za neke suknji i haljina i majca 42. ...Građena sam tak da imam jake bokove i uski struk i drama mi je nači hlaće ako npr. nemaju elastina...Nitko kod velikih brojeva nije spomenuo Marks & Spencer, svašta se da naći..imaju brojeve do engleskog 22, meni odgovara 16, hlače možda i 18.
Meni nije jasno zašto nebi nosila haljinice....mislim haljine do koljena ljetne i zimske, meni osobno to bolje stoji nego sto hlača, prikrije bokove, nemam prejake listove...a istakne mi struk. Na petu to punijoj osobi stoji sto puta bolje od preširoke majce i hlača.
Inače u potrazi sam za skiny trapkama, a ne da m i se do Graza u H&M. Ima li tko prijedlog?

5rich
13.09.2010., 12:53
Inače u potrazi sam za skiny trapkama, a ne da m i se do Graza u H&M. Ima li tko prijedlog?

dorothy perkins (cc1 ili ilica)

Freakette
13.09.2010., 13:35
Sorry, Sigurnost, al mislim da to kaj ti pričaš nema veze s mozgom. Ajde mi molim te objasni zašto bi se ljudi smijali nekome kog vide u suknji il haljini i nosi broj 46 il 48? Ako si ti ograničena izbog svog izgleda i ako je tebi ružno ne znači da je i drugima. Ja nosim 44, i naravno, imam komplekse, ima dana kad se gadim sama sebi, al znam i tvrdim da se nikad nisam obukla tako da bi mi se netko imao razloga smijati. Ako je tebi neugodno u takvoj odjeći i imaš osjećaj da bi te svi gledali "omg, kak je to mogla obuć", probaj pa ćeš vidjet da si malo fulala. Naravno, i suknja i haljina mogu bit nošene sa ukusom, a mogu izgledat prestrašno. Al to može i na ženi koja nosi 38.
Slažem se i s 5rich, to kaj mi tu nabacujemo veličine ne znači puno, jer netko sa brojem 44 može bit loptica a može bit i tek ugodno popunjena osoba, ovisno o visini.

Doria
13.09.2010., 15:11
A zasto se ne bi na Modi za punije govorilo o haljinama :cerek:

Ne znam za vas, ali meni je s haljinama (ljetnim) problem bio tarenje bedra o bedro i zato nisam nosila haljine nikad.. jer bolni crveni plikovi nisu bili vrijedni toga. Po zimi sam znala nositi suknje, ali ljeti jedino ako sam ispod obukla bicke (a onda mi je bilo vruce...). I ne, pudranje nije pomagalo.

tara08
13.09.2010., 15:18
Doria...pudranje je nula, baby ulje je zakon. I da utješim, moja sestra ima 57 kg na 178, i povremeno ima isti problem - stvar je u građi ne u debljini.

chmichak
13.09.2010., 15:25
Ne znam za vas, ali meni je s haljinama (ljetnim) problem bio tarenje bedra o bedro i zato nisam nosila haljine nikad.. jer bolni crveni plikovi nisu bili vrijedni toga. Po zimi sam znala nositi suknje, ali ljeti jedino ako sam ispod obukla bicke (a onda mi je bilo vruce...). I ne, pudranje nije pomagalo.

Ja to rješavam podsuknjom-hlačama, od laganog materijala, lepršavo a nije ti vruće :s

Doria
13.09.2010., 15:32
Baby ulje, za to nisam nikad cula :o. Mozda probam sljedeco ljeto :D

tara08
13.09.2010., 15:39
I da postoje hrvatski kreatori s velikim brojevima, prije svega IgorDobranić (car je čovjek sto posto), imam njegove lanene hlače, nosila ih cijelo ljeto nisu se izvukle, nisu se izvisile, nisu se poderale između nogu i crne su ko noć ko prvog dana. TUnike i suknje su mu isto super. Ako slučajno nema taj čas vašeg broja možete naručiti, naravno osim na sniženju.

Smekica
13.09.2010., 20:09
Ovako da se nadovezem na temu i ja sam punija, mada kazu neki da nisam da samo imam velike bokove al eto opet nosim velike brojeve ! :D
Al ja apsolutno sve nosim sto pozelim od suknjice,haljinica svih duzina, topica, korzeta, kratih jaknica, taica ma apsolutno sve nosim !
Stvar je u tome da trebas smisliti nacin da ti to funkcionira na tvoju gradu ! npr. ako cu nositi kratku suknjicu necu je nositi ljeti nego zimi, dole cu obuci 2-3, nekada i 4 hulahopke crne :rolleyes: da se apsolutno nista ne vidi i obuti naaaaj vece stikle i preko blejzer ili tako nesto! i to super prolazi ! (zato volim zimu :D)
A ljeti maaaxi haljine koje zakon , za koji smatra da bi svaka djevojka trebala imati bila bucka ili ne ! npr kada mene ljeti vide u njima svatko pita jesi li smršala, ma ne to je samo moja maxi haljinaa !! :cerek: ali naravno caka je kod mene sto je sjecena ispod grudi i dole je polukrug, nekada puni krug, te preepree dobro stoje al je problem sto ih nema bas kupiti pa ja svoje sijem !
Onda topice nosim apsolutno sve, preko neki blejzer ili kardigan i sve za 10 !
Taice preko neke zanimljive tunike i tako, snalazim se !
Navecer uvijek stikle jer s njima izgubim 5kg a po danu sada ide zime neke cizmice, baletanke i sve super !! hihi

I kao sto tara08 kaze ljeti bejbi ulje koristim a sada u zadnje vrijeme ispod dimija nosim od hulahopka onih obicnih 20 dena odsjecem ono do koljena i gore mi budu ko bicke, malo iih duze ostavim da ih mogu podignuti, i jos bodi da me zategne fino i izravna nabore na stomaku hihi i onda sve obuci mogu ! :D:D

SmthSpecial
13.09.2010., 22:08
Znas sta sigurnost, svatko moze na lijep nacin izraziti svoje misljenje ako zna, ali ovakvi niski komentari da se ljudi koji narucuju online skrivaju iza ekrana i da se bolje prosetati (wow, ja odem setati u prirodu, ne po shopping centrima...) i da traze izgovore su -malo je reci- GLUPI. Rekla si svoje, sad si vec pocela vrijedjati. Uostalom, pola stvari iz izvukla iz konteksta i znacenja - nije receno da bucke bas ISTO mogu nositi kao mrsave, ali SVE mogu nositi (i haljine i tajice i skinny jeans). Ako ti to ne znas nositi, ne znaci da ne znaju svi.
I imam auto, ali mi ne pada na pamet vozati se do ZG-a svako malo po robu, radije odem vikendom na izlet u Baranju ili se druzim s obitelji i prijateljima ili citam knjigu + umjesto da dam pare za benzin ili kartu, mogu si kupiti nesto drugo. Ajme, sto su mi jadni izgovori, je l' da, bolje da odem u shopping u ZG! :rolleyes:
Ovim zavrsavam svoju raspravu je l' bolje kupovati online ili u trgovinama. Vjerujem da si ti najpametnija i zato sve vise ljudi narucuje online i oni su lijeni i skrivaju se i kojesta :o

Btw. cure, Yours ima dodatnih 20% popusta, sve "za badava" :cerek:
E da, sto se tice trenja medju bedrima, istina je, problem je gradje vise nego kila, mada sve bucke imaju problem s tim. Ja to rijesim tako da bedra namazem masnom kremom (nisam probala baby ulje) i onda ona fino kliiize, nema trenja :cerek: i nema iritacija! Kako vi to s uljem, zar ne bude premasno? Ne ostavlja traga na odjeci?
Druga solucija su, kao sto je chmichak rekla, neke tanje lagane hlacice, bicke nisu dobar izbor za ljeto jer se uparis u tome :o

Jane(Doe)
14.09.2010., 08:39
sigurnost, ja ne razumijem zasto nameces svoj stil zivota? to kaj ti volis hodat po ducanima i isprobavat 100 komada robe,ne znaci da je to jedino ispravno.
ja, npr. mrzim soping. bilo kakav. sva sam zivcana kad nesto moram trazit, pa u sto ducana, pa nisam sigurna, pa nazad u prvi ducan, pa opet nije to to.....uffff:rospija:
to se ne odnosi samo na robu, nego sve:i speceraj i namjestaj i poklone!

druga stvar s kojom se ne slazem je da nista ispod 46 nije punije.zasto?ja nosim 42,44 i bome sam i vise nego punija. jednostavno mi je sve na krivom mjestu!:rofl:

ja odem u cc1, kc, ili wg, ali samo zato sto mi je to sve blizu i ulazim u ducane u kojima znam da ima vecih brojeva, a idem samo kad nesto trebam, nejdem tam da potrosim vrijeme ili da se prosecem.
nazalost, nisam dovoljno hrabra za soping online, iako bi najradije tako kupovala.

e, i ova fora s baby uljem- netko je pitao kaj ne ostavlja fleke? to i mene zanima? morat cu to probati!

Lavica
14.09.2010., 10:01
E cure ima za kupiti preko ebaya jedan stick koji je namijenjen sportašima tipa plivači, biciklisti koji smanjuje trenje kože isto se koristi za cipele koje te žuljaju (ja sam to kupila za salsa cipele).
On ne ostavlja masnoću na robi.
Evo to je ovaj http://cgi.ebay.com/BodyGlide-Body-Glide-Anti-Chafe-Balm-LARGE-Anti-Chafe-/200513955046?pt=AU_Face_Care&hash=item2eaf9024e6

Forumas-zg
14.09.2010., 10:33
Meni nije jasno zašto nebi nosila haljinice....mislim haljine do koljena ljetne i zimske, meni osobno to bolje stoji nego sto hlača, prikrije bokove, nemam prejake listove...a istakne mi struk. Na petu to punijoj osobi stoji sto puta bolje od preširoke majce i hlača.
Tara, posve si u pravu! Da potvrdim to i iz muškog gledišta :mig: punijim curama doista daaaleko bolje stoje suknje i haljine nego hlače! :top: Naravno, ne baš minice :mig: ali ono suknja do koljena ili duža, naravno ako je pravog kroja može baš SAKRITI višak kg, kamuflirati eventualno pre veliku guzu i bokove i slično...
A najgore mi je za vidjet kad se punije osobe utrpaju u neke uske hlače, pa sve izgleda kao da će "eksplodirati", to stvarno nije privlačno... Doista ne znam zašto neke punije žene misle da bolje izgledaju u hlačama?! :ne zna:

Freakette
14.09.2010., 13:23
Kaj se tiče hlača, ja ih nosim skoro cijelu zimu, nekak mi je to praktičnije... Iako su mi u zadnje vrijeme sve hlače velike, ja ih suzim, one velike, ne znam koji im je vrag.

tara08
14.09.2010., 13:28
Baby ulje ne ostavlja fleke, naravno nećeš naliti litru...nego nako ko kaj se mažeš uljem za sunčanje. Meni je zgodnije od pudera i dulje traje, i možeš ga ponjeti sa sobom i onda ako treba dopuniti.

Sigurna
14.09.2010., 17:50
A jeste ga natrkeljale, nisam ni imala volje čitati, samo sam vidjela da su se javile opet tamo neke koje nose 44 što nije punije za mene, koje nemaju kak u shopping i slično i što sam već puno puta rekla, ne znam zakaj je to tak teško razumijeti, valjda prekomplicirano pišem....kaj se uzbuđujete sad, zato kaj sam rekla da debele ne možemo nositi haljinice jer se ljudi smiju? Pa i ja bi se smijala. Da, smiju se. I kad Vam vele kak Vam dobro stoji, poslije se smiju. E sad, to što neke same sebe uvjeravaju da nisu baš tak debele i da im sve dobro stoji....neka. Nije to do mene. Ni mog mozga, hvala lijepa. Pa ne nosim ja tu odjeću. Nose upravo iskompleksirane koje se ne mogu pomiriti sa svojim kilama, pa bi htjele nositi što i njihove skiny prijateljice. I nemam 20 godina pa mi ne morate držati bukvice, pogotovo vi mlađe koje još niste otkrile sve čari poslovnog života, jer je neodgojeno nekoga nazovati glupim i "posvađenim" s mozgom jer možda to i ja mislim za vas, ali to ne bi napisala. Ja nisam nikoga konketno kritizirala, samo općenito, pa molim lijepo, kulture malo. Imam više godina i vidjela sam svašta što se odijevanja "punijih" tiče, i kroz fax i kroz posao. Tako da, bez brige, čim se na poslu pojavila neka stranka malo punija, i čim bi izašla, uvijek ista reakcija ljudi. A kad bi ušla punija u haljinici neki bi čak izjavili: kaj se ova jadnica nije pogledala prije nego se obukla? I muški i ženske. Toliko o tome.
A i tema služi tome da se savjetuje kaj da se obuče i gdje da se kupi, a ne da se nekoga direktno vrijeđa.

Sigurna
14.09.2010., 17:57
Tara, posve si u pravu! Da potvrdim to i iz muškog gledišta :mig: punijim curama doista daaaleko bolje stoje suknje i haljine nego hlače! :top: Naravno, ne baš minice :mig: ali ono suknja do koljena ili duža, naravno ako je pravog kroja može baš SAKRITI višak kg, kamuflirati eventualno pre veliku guzu i bokove i slično...
A najgore mi je za vidjet kad se punije osobe utrpaju u neke uske hlače, pa sve izgleda kao da će "eksplodirati", to stvarno nije privlačno... Doista ne znam zašto neke punije žene misle da bolje izgledaju u hlačama?! :ne zna:

Pročitajte ovo. Pa ćete i same shvatiti mišljenje ljudi - iako je napisao da punijim ženama bolje stoje haljine, napisao je da ne one kratke i samo one koje mogu sakriti kilograme. Koja odeća može sakriti kilograme? Njemu ne budete rekle da nema veze s mozgom?

A i mogle bi se same sa sobom dogovoriti što vam je punije, a što nije, jer jedna govori kak joj je super žena na slici koja nosi vel.50, a druga s ežali kak nosi 42 i kak je punija. Mislim, 42 može nositi haljinicu. 50 ne. Doduše, u današnjim okvirima, među mladom populacijom je i 42 debelo, pa....

chmichak
14.09.2010., 18:06
Pročitajte ovo. Pa ćete i same shvatiti mišljenje ljudi - iako je napisao da punijim ženama bolje stoje haljine, napisao je da ne one kratke i samo one koje mogu sakriti kilograme. Koja odeća može sakriti kilograme? Njemu ne budete rekle da nema veze s mozgom?

A i mogle bi se same sa sobom dogovoriti što vam je punije, a što nije, jer jedna govori kak joj je super žena na slici koja nosi vel.50, a druga s ežali kak nosi 42 i kak je punija. Mislim, 42 može nositi haljinicu. 50 ne. Doduše, u današnjim okvirima, među mladom populacijom je i 42 debelo, pa....

Ajde molim te definiraj mi pojam haljinice, jer čini mi se da tu leži razlog našeg nesporazuma.

Sigurna
14.09.2010., 18:17
Nema svrhe. Ostavljam temu, pa se mogu i dalje određene tješiti kak super izgledaju u "haljinici", pokvarila sam im iluziju, taknula u bolnu točku, zato su tak graknule.
Jednima je 42 debelo, jednima nije, sve iskrivljene slike. Mislila sam da tu govorimo o modi za "punije", ali je ispalo da je moda za "one koje imaju 2-200kn viška", pa si ti misli...valjda je za očekivati da žena srednjih godina koja se ne služi on-line shoppovima kupuje na taj način. I ona iz Špičkovine ko i ona iz Zagreba. I da će ona koja ima 100kg izgledati dobro u minici, dok ona koja ima 55kg kuka kak je debela. Bolesno. Pozdrav, pa samo nastavite, neću si okice i mozak trošiti na prepucavanje sa određenima ispod svakog nivoa i odgoja koje su same rekle da bi na sebe stavile bilo što, što očito i rade i oblače se on-line ili na Arizoni, valjda je to pogodan način za oblačenje za sve generacije i sve lokacije u Hr.
Ljudska glupost stvarno nema granica. :rolleyes:

chmichak
14.09.2010., 18:26
Mislim da bi bilo ok završiti raspravu ako smo je već započeli.

Freakette
14.09.2010., 21:15
A jeste ga natrkeljale, nisam ni imala volje čitati, samo sam vidjela da su se javile opet tamo neke koje nose 44 što nije punije za mene, koje nemaju kak u shopping i slično i što sam već puno puta rekla, ne znam zakaj je to tak teško razumijeti, valjda prekomplicirano pišem....kaj se uzbuđujete sad, zato kaj sam rekla da debele ne možemo nositi haljinice jer se ljudi smiju? Pa i ja bi se smijala. Da, smiju se. I kad Vam vele kak Vam dobro stoji, poslije se smiju. E sad, to što neke same sebe uvjeravaju da nisu baš tak debele i da im sve dobro stoji....neka. Nije to do mene. Ni mog mozga, hvala lijepa. Pa ne nosim ja tu odjeću. Nose upravo iskompleksirane koje se ne mogu pomiriti sa svojim kilama, pa bi htjele nositi što i njihove skiny prijateljice. I nemam 20 godina pa mi ne morate držati bukvice, pogotovo vi mlađe koje još niste otkrile sve čari poslovnog života, jer je neodgojeno nekoga nazovati glupim i "posvađenim" s mozgom jer možda to i ja mislim za vas, ali to ne bi napisala. Ja nisam nikoga konketno kritizirala, samo općenito, pa molim lijepo, kulture malo. Imam više godina i vidjela sam svašta što se odijevanja "punijih" tiče, i kroz fax i kroz posao. Tako da, bez brige, čim se na poslu pojavila neka stranka malo punija, i čim bi izašla, uvijek ista reakcija ljudi. A kad bi ušla punija u haljinici neki bi čak izjavili: kaj se ova jadnica nije pogledala prije nego se obukla? I muški i ženske. Toliko o tome.
A i tema služi tome da se savjetuje kaj da se obuče i gdje da se kupi, a ne da se nekoga direktno vrijeđa.

Draga moja, na mojih 165 centimetara moj broj 44 je i više nego pun. A to ako se tebi netko smije, onda ćeš se morat prilagodit drugima i sakrivat se iza vreća. Ja znam da ja to sigurno neću.
I ne možeš govorit da 44 nije punašno i veliko jer je. 48 i sve dalje za mene nije punašno nego debelo. A reakcija ljudi na takve ljude u haljini je takva kakva je jer su ti ljudi glupi, ograničeni i zatucani. Pogle oni curu na blogu, ne izgleda mi ko da joj se netko smije nego joj se cure poput nas mogu divit na tome kolko lijepo nosi svoje kile. A kad si već započela raspravu mogla bi ju i završit.

Cafe Mlle
14.09.2010., 22:02
Ja nosim traperice Uk 16 i skoro uvijek skinny. Ne smatram se idealno građenom, niti mršavom, nego punijom i mislim da mi baš dobro stoje, a tako misli i većina.
Komentar jednog frenda najbolje opisuje primjerenu odjeću i na curama koje nisu 38, a da se oblače u skladu sa modom, a taj je bio na moj komentar da bi voljela nositi šorceve i zašto nisam mršavija na što je rekao da da sam mršavija da ne bih bila tako slatka :zubo:

Znači postoje koje dobro nose kile i modernu odjeću, Frekette(ako sam dobro napisala nick) je na kritikama definitivno jedna od njih i ne kužim zašto bi se itko takvoj curi smijao, a ne mislio da je slatka?

Jane(Doe)
15.09.2010., 07:07
sigurnost, kazes da nisi balavica i da ti nema ko drzat lekcije, jer si svasta prosla, a onda ti drzis lekcije da zene koje nose br 42 nisu punije.
nisu, ak imaju 180cm, al ja s 165cm (i jos neko je napisao:mig:) jesam. i ne, to nije iskrivljena slika zbog razno raznih časopisa. da me vidis sigurno ne bi rekla kak sam mrsava. vec sam i rekla da je sve na krivim mjestima,tako da se bas sve vidi-svaka kila viska.a mozda sam tako gradena, pa bi izgledala punijom i da nosim br 38?!
ugl, ne mozes generalizirat.

Freakette
15.09.2010., 11:42
Znači postoje koje dobro nose kile i modernu odjeću, Frekette(ako sam dobro napisala nick) je na kritikama definitivno jedna od njih i ne kužim zašto bi se itko takvoj curi smijao, a ne mislio da je slatka?

Hvala ti :)

Cafe Mlle
15.09.2010., 12:00
Ništa :mig:

Meni je super vidjeti cure koje nisu idealno građene, a da nisu opterećene time, jer premalo ih je, a stvarno nema potrebe za time.

Meni je kilaža ravnomjerno raspoređena pa možda izgledam i mršavija nego jesam, ali svejedno me ima i do sada sam primala samo komplimente, a ne podsmjehe i ovi postovi od dotične iznad mogu samo doprinjeti tome da se nesigurne cure iskompleksiraju bez razloga i navlače na sebe šatore umjesto da se lijepo obuku.

Meni je većina u obitelji malo kršnija i zašto bi se ja deprimirala što me zadesila ta sklonost, baš me briga, a nadam se da je tako i sa većinom, jer ne treba žaliti one koji su predmet sprdnje ako i jesu, nego one druge jer su takvi kakvi jesu :D

Freakette
15.09.2010., 12:27
Meni je kilaža ravnomjerno raspoređena pa možda izgledam i mršavija nego jesam, ali svejedno me ima i do sada sam primala samo komplimente, a ne podsmjehe i ovi postovi od dotične iznad mogu samo doprinjeti tome da se nesigurne cure iskompleksiraju bez razloga i navlače na sebe šatore umjesto da se lijepo obuku.

E upravo sam i ja o tome razmišljala... Ko da nije dovoljno da nas svakodnevno bombardiraju putem medija o tome kak moraš bit mršav, visok i ne jest tjedan dana da bi bio prihvatljiv našem društvu, nego onda i ljudi koji bi se trebali borit protiv toga padnu pod njihov utjecaj i imaju mišljenje takvo kakvo imaju... I kak onda bit zadovoljan samim sobom? Nikak.

Cafe Mlle
15.09.2010., 12:44
Kako? Lijepo! Ne slušat ih :D

Ja sam sebi baš super i uopće me ne dira šta netko misli o meni. Dogodilo mi se da mi je svega par puta netko nešto rekao u vezi kilaže i to su bile osobe koje i same imaju problema sa održavanjem težine p kada su bile u svojim mršavim fazama su propagirale skidanje kila. :D

Moja najmršavija faza je bila dok sam bila vegetarijanka i pješačila svaki dan po 2-3h i nisam bila fizički bitno drugačija nego sada pa ne znam šta bih trebala napraviti :ne zna:

Nosim robu u kojoj izgledam sebi ok, trudim se nać krojeve koji ne naglašavaju kritične djelove, al ne vidim zašto ne bih nosila suknje i haljine i skinny traperice ako dobro uklopim druge komade:ne zna:

Uostalom, kome smeta može slobodno okrenuti glavu :D

Freakette
15.09.2010., 12:52
Uostalom, kome smeta može slobodno okrenuti glavu :D

Tak je :five: I ak se smiju, nek se smiju ako im je tak lakše zaboravit na vlastite komplekse :p

deedeedee
15.09.2010., 13:12
Tako da, bez brige, čim se na poslu pojavila neka stranka malo punija, i čim bi izašla, uvijek ista reakcija ljudi. A kad bi ušla punija u haljinici neki bi čak izjavili: kaj se ova jadnica nije pogledala prije nego se obukla? I muški i ženske. Toliko o tome.

nekako imam filing da si i ti komentirala. :ne zna:

Freakette, potpisujem Cafe Mlle, ti si i meni jako slatka i super se oblačiš, fino naglasiš obline, ali ukusno. :cerek: i odlično ti stoje i suknje i haljinice. :cerek: i svaka čast na stavljanju slika. :cerek: :D

no, dobro, dosta o tebi. :D

ontopik:

imate ideja gdje ima jeftinih, a dobrih xxl štrampli/grilonki? :zubo:

SmthSpecial
15.09.2010., 13:34
(...) jer ne treba žaliti one koji su predmet sprdnje ako i jesu, nego one druge jer su takvi kakvi jesu :D

:top:
Sve si dobro rekla, sa svime se slazem!

Nikad toliko negativnosti prema debljim ljudima nisam vidjela od strane deblje osobe! A radno okruzenje ti je sramotno, spustati se na takvu razinu neprofesionalnosti na radnom mjestu i komentirati naglas neciji izgled... :flop:
I toliko si se "uzdigla" iznad nas, a trebala bi onda biti i malo mudrija - npr. savjetovati da u zivotu treba uzivati, napraviti sve sto zelis (nositi sto zelis) jer je zivot samo jedan, pogotovo ne primati uvrede od strane ljudi koji su iskompleksirani. Jer jedino ljudi koji nisu sobom zadovoljni komentiraju tako, vjerojatno ih zdere kako si jedna "jadnica debela" moze priustiti toliko slobode. A sto su deblji nesigurniji, to su oni sretniji i jos okrutniji. A ti ocito to radis, oblikujes svoj zivot prema tome sta ce neki krebil reci. I onda smo mi koje nosimo haljine iskompleksirane :kava:
I slazem se da je ovo tema za gdje i sto kupiti. Pogledaj par strana unazad tko je sve zapoceo.

Freakette, ne pratim inace tu temu, ali morala sam pogledati sad i evo jedna pohvala i od mene :top: Jako lijepo se upakiras, a opet ne obicno i dosadno, supika!

trešnjica
15.09.2010., 14:26
Ne smatram se debelom nego ugodno popunjenom, taman di treba :zubo: Najmrže mi je tražiti hlače, to prezirem :mad: Jedva nađem, naprosto mi je guza čudna, kao da vodi svoju politiku O.o :D. Ako uzmem skinny, ne mogu ih navući preko bokova i guze a one extra skinny ni preko listova :lol: one trapez su grozne, izobliče me :eek: obično uzmem ravnog kroja pa ih malo suzim kod listova ili bedara ako ima potrebe pa dobijem neke svoje polu-skinny, dobro izgleda :mirko:
Od vas što i zimi nosite haljinice, gdje ih obično kupujete? Ove sam godine poludjela za haljinicama jer su udobnije, ljepše stoje i lakše ih je kombinirati. Planiram si kupiti neku zimsku ali gdje god sam bila sve su ljetne, valjda kolekcije nisu došle :ne zna:

Smatram da nitko sebe ne treba diskriminirati nego voljeti svoje tijelo takvo kakvo jest. Tek kada se dobro osjećaš u vlastitoj koži, i drugi će te cijeniti. Ljudi koji (pre)često komentiraju tuđi izgled, obično su kompleksaši koji svoje komplekse liječe na drugim ljudima. Neka prvo sebe pogledaju pa onda sude o drugima.

Freakette
15.09.2010., 14:30
Joj, hvala vam cure :cerek:

Trešnjica, sve znam, moja guzica, struk, bedra i listovi, oni svaki vode svoju politiku. Tak da ja svake hlače koje kupim moram nosit na sređivanje kod krojačice jer su mi uglavnom velike u bokovima i struku i padaju mi. A ako uzmem manje, ne mogu ih navuć prek listova. Obožavam kupovat hlače :visi:
Ja planiram kupit par zimskih haljinica, to nikad nisam imala pa da vidim kak je to :cerek: Valjda ću ih nać u Austriji.

Cafe Mlle
15.09.2010., 14:33
nekako imam filing da si i ti komentirala. :ne zna:

Freakette, potpisujem Cafe Mlle, ti si i meni jako slatka i super se oblačiš, fino naglasiš obline, ali ukusno. :cerek: i odlično ti stoje i suknje i haljinice. :cerek: i svaka čast na stavljanju slika. :cerek: :D

no, dobro, dosta o tebi. :D

ontopik:

imate ideja gdje ima jeftinih, a dobrih xxl štrampli/grilonki? :zubo:

Meni je broj jedan Calzedonia, sad jedino ako nisi iz Zg-a pa ju nemaš u blizini.

Najbolje su mi one niskog struka i negdje oko 35 kn mislim da su.

trešnjica
15.09.2010., 14:34
Jao da, i moje su redovan gost kod krojačice, plus što moraju na skraćivanje :facepalm:
I ja si mislim kupiti po prvi put zimske haljinice :cerek: ali ne znam gdje tražiti :tuzni:

Charmel
15.09.2010., 15:27
Meni je broj jedan Calzedonia, sad jedino ako nisi iz Zg-a pa ju nemaš u blizini.

Najbolje su mi one niskog struka i negdje oko 35 kn mislim da su.

koliko su zapravo velike te strample iz calzedonije?
bila sam ovo ljeto uzela njihove najlonke ( 8 kn su, pa rekoh - ajmo probati:rofl:) velicinu 4. izgledale su ogromne kada sam ih otvorila a nakraju sam ih jedva navukla do pola bedra...:cerek:

inace, haljine ne nosim. nekako se ne osjecam bas najugodnije u njima ( zapravo, mislim da sam toliko navikla na nosenje hlaca/suknji koje imaju pasicu pa mi to kod haljine fali :rofl:). to mi je jako zao, jer ima toliko ljepih modela.
a hlace su posebna prica. imam jake noge, posebno bedra i bokove. a struk mi je malo naglasen. i sve hlace koje probam ako su mi dobre u bedrima i bokovima su mi u pasici presiroke. i strse mi samo iznad guze.:mad:

chmichak
15.09.2010., 15:42
inace, haljine ne nosim. nekako se ne osjecam bas najugodnije u njima ( zapravo, mislim da sam toliko navikla na nosenje hlaca/suknji koje imaju pasicu pa mi to kod haljine fali :rofl:). to mi je jako zao, jer ima toliko ljepih modela.
a hlace su posebna prica. imam jake noge, posebno bedra i bokove. a struk mi je malo naglasen. i sve hlace koje probam ako su mi dobre u bedrima i bokovima su mi u pasici presiroke. i strse mi samo iznad guze.:mad:

E, tak je i kod mene, sve mi u struku strši, ili mi je kroj preplitak pa mi se nazire dolina smrti kad se čučnem :zubo: A našem tipu tijela najbolje stoje strukirane haljine koje idu dolje u zvono, naglašavaju struk i skrivaju bokove i fakat oduzimaju desetak kila :s

deedeedee
15.09.2010., 15:45
di uopće ima Calzedonie? :o

Jane(Doe)
15.09.2010., 15:50
kad ste ju svi nahvalili, morala sam i ja pogledat Freakette! :p super obleka, posebno mi se svidaju one bez hlace sa visim strukom. di si ih kupila?

e,a hlace....u zadnje vrijeme ih kupujem u c&a,imaju i za niske-znaci isti broj samo krace. ak nadem takve da mi stoje ne moram ih ni skracivat, al svejedno moram nosit krojacici da mi suzi u pasici.
tamo sam i haljine kupovala, iako sam ih najcesce davala sivat jer ih bas i nema u ponudi puno.
lijepih haljina ima i s.oliver (bas sam si nasla jednu tamno sivu:D), al na moju veliku zalost preskupo je.tak da ak bude kaj na snizenjima ok, ak ne mozda osvojim na lotu.

i da, nositi haljine je stvar navike. i meni je u pocetku to bilo cudno, i nekako prefensi, al sad iz haljina ne izlazim. ni ljeti, a pogotovo zimi.
najvise mi se svida haljina ispod koljena i visoke cizme

Charmel
15.09.2010., 15:58
E, tak je i kod mene, sve mi u struku strši, ili mi je kroj preplitak pa mi se nazire dolina smrti kad se čučnem :zubo:

a meni su iznad guze obicno osjetno plice nego od naprijed. pa kada se sjednem pasica mi se zabije u trbuh a s leda mi se vide gace..:rofl:

e, deedeedee ja znam za caldezoniju u westgateu i u onom rosesu u sv. krizu zacretju

Cafe Mlle
15.09.2010., 16:02
koliko su zapravo velike te strample iz calzedonije?
bila sam ovo ljeto uzela njihove najlonke ( 8 kn su, pa rekoh - ajmo probati:rofl:) velicinu 4. izgledale su ogromne kada sam ih otvorila a nakraju sam ih jedva navukla do pola bedra...:cerek:

di uopće ima Calzedonie? :o

U Zg-u je u King Crossu, ima u Začretju, u Zadru i Splitu ono što ja znam, možda ima još negdje :D

Meni je 4 ok, s time da nosim veličinu traperica uk 16, a mogu se utrpati i u 14 ako sam stvarno odlučna :zubo:
Nemam posebno jaka bedra, guzice skoro ni nemam, meni je problem struk i cice :D

trešnjica
15.09.2010., 16:28
Gdje je Calzedonia u St a gdje u Zadru? Molim adresu :D

Cafe Mlle
15.09.2010., 17:15
U Splitu je u Marmontovoj, tamo blizu Zare, a u Zadru je tamo blizu Interspara u onom nekom centru.
Ako sam fulala, znam 100% sigurno da u Dugopolju ima outlet kao u Začretju, ali nemam pojma kako doći niti ništa, jer tamo samo prolazim busom :D

U Splitu sam bila u Intimissimi, a oni su obično jedni pored drugih, za Zadar sam samo vidjela da je vani veliki natpis, al nisam ulazila u taj centar pa zadržavam pravo da informacije nisu dovoljno nove jer nisam niti iz jednog od ta dva grada :zubo:

Freakette
15.09.2010., 21:35
kad ste ju svi nahvalili, morala sam i ja pogledat Freakette! :p super obleka, posebno mi se svidaju one bez hlace sa visim strukom. di si ih kupila?

Hvala hvala :) U Top Shopu, evo baš sam ih danas nosila, sad su i one malo široke u struku, al dobro, one ne mogu nikam past :zubo:

SmthSpecial
16.09.2010., 00:57
Zimskih haljinica bude u Orsayu i H&M-u (tamo sam ih ja kupovala), ali nema ih jos jer nije jos ni roba dosla kontam, ne mogu pouzdano reci jer nisam bila cca mjesec dana u Orsayu, a prosle i pretprosle godine sam ih pazarila u H&M (B&B linija) na snizenju u 1.mj. Uglavnom, bude ih tamo i bude lijepih :)

SmthSpecial
16.09.2010., 20:43
Sutra pocinje prodaja Beth Ditto kolekcije za Evans :cerek:

MalaMulica
20.09.2010., 18:56
Gdje je Calzedonia u St a gdje u Zadru? Molim adresu :D

za cure koje ne znaju, u dugopolju u zoni Podi ima outlet od intimissime i calzedonie...zajedno su, nisam još bila, al sam čula iskustva od drugih cura: donje rublje se može nać u onim 'normalnim' veličinama, hoću reći...malih i velikih brojeva nema ili ih ima malo! al što se tiče hulahopki (kako ih vi zovete - štrample :zubo:), ima ih u svim veličinama i bojama i jako su jefine...pa eto, ako imate prijevoz, odite pogledati! :mig:

megi555
25.09.2010., 15:53
samo da dam savjet za cure kojima se tare bedra....
imate u lisci kupit hlačice, pamučne, baš za to. jako lagane i udobne, a na trbuhu malo više tak da odmah malo i stisnu. i super su. po ljeti nije vruće s njima, a uopće se ne kuže. a ima velikih brojeva, do 130 negdje... (kao gaće su brojevi), i oko 100 kn dođu.

buduca_mladenka
28.09.2010., 02:27
imam dva pitanja....
1.di ima u rijeci butik sa donjim rubljem "la senza" u taweru se zatvorio i sad sam luda ....
2.di mogu kupit lijepu vecernju haljinu vecih brojeva....?
udajem se pa bi mi trebala neka haljinica poslije ponoci....

pliiiiz help........:(:(:(:(:(:(:(:(

Paratres
03.10.2010., 00:52
I ja sam pogledala fotke Freakette, i stvarno ima odlican stil, i figuru (!), ne znam da li kaskam u temi pa da li je ona predlozena kako bi se mogle punije cure oblachit po njenom uzoru ili se ona smatra sama punijom, ali uopche mi tako ne izgleda i ne djeluje...

Freakette
03.10.2010., 08:56
Ja se smatram takvom, ima ti mene, nisam baš mrvica :D I hvala ti :grli:

paprenjak
08.10.2010., 16:35
Trebam pomoć:D...gdje u Zagrebu postoji butik sa vjenčanicama i večernjim,svečanim haljinama za cure koje spadaju u big is beautiful:cerek:
Nešto što nije babski,već normalni modeli!?:confused:
Hvala

Bigm
03.12.2010., 20:18
Bok cure!
U male oglase sam stavila jednu haljinu i jedne hlace za prodaju pa ako koga zanima neka skicne!
PP

Iva_na
07.12.2010., 08:47
cure, koji je najveci broj u nasem Orsayu?

miss_sunshine19
10.12.2010., 22:11
U potrazi sam za čizmicama, po mogućnosti kožnim do koljena; ali imam jedan problem- prejake listove i onda ni jedne nemogu zakopčat, dođe do pola i dalje ne ide. Pa bih molila ako koja od vas zna gdje bi mogla pronać čizme koje su gore dosta široke da mi kaže. Unaprijed se zahvaljujem :)

TheEmpress
10.12.2010., 22:54
Znam kak ti je, također imam jake listove. :o Ove godine sam uspjela nać neke koje mogu zakopčat, al nisu tak visoke. Uglavnom, većinom kupujem čizme koje ili imaju i kopčanje i vezanje, pa ih zavežem kak mi paše, olabavim i zakoščam ili one koje se samo nataknu na nogu, te su mi obično dosta široke. Pa probaj s takvima. :ne zna:

5rich
10.12.2010., 22:59
U potrazi sam za čizmicama, po mogućnosti kožnim do koljena; ali imam jedan problem- prejake listove i onda ni jedne nemogu zakopčat, dođe do pola i dalje ne ide. Pa bih molila ako koja od vas zna gdje bi mogla pronać čizme koje su gore dosta široke da mi kaže. Unaprijed se zahvaljujem :)

probaj u šimeckom :mig:
ja sam kupila baš neki dan, odlične su mi...ima i onih koje otraga možeš podesiti,tj otraga se vežu..lijepo izgledaju,i udobne su i tople...ima i modela bez vezanja...i nisu skupe..do 350 kn:top:

Kelj
10.12.2010., 23:02
imam i ja koma listove,al sam upecala prije koju sezonu super čizmake u onom dućanu na cvjetnom (cif skoro do gore samo su široke dosta,crne kožne) (tkalčićeva/modeline- u biti sve isti modeli ali zna bit razlika u cijeni 100kn pa se uvijek prošećite :D!), a zgurala sam nogu i u jedne shoebeedoo s cifom, i jedne iz pitarella onak nagužvane,na navlačenje (isto dosta široke). nahodam se i nabrukam po cijelom gradu dok nađem nešto :/

Jane(Doe)
11.12.2010., 09:40
pogledajte u alpini. ja sam pretprosle godine tamo nasla super cizme,i mogla sam ih bez problema zakopcati.

Plavusaa
20.04.2011., 12:26
moram sa vama ovo podijeliti.... jucer bila sa mamom u shoppingu u lady xxl ducanu za punije.... mami je to preporucila neka zena koja tamo vec godinama kupuje... stvarno imaju super stvari i cjenovno su stvarno ok..naspram nekih drugih ducana super... a i guba mi je to kaj sve sami sivaju i rade.... tako da je to za nas :top::top:

kaze da od nedavno imaju i svoju internet stranicu tako da svakako pogledajte.... www.lady-xxl.com (ispricavam se ako ne smijem stavljati adresu, pa modovi oprostite i izbrisite to ako nije dozvoljeno)

imate na toj stranici i letak za 10% popusta ko ga donese al rekla zena tamo da buduci da letak jos nije gotov da se moze reci da se saznalo za to preko neta tj.preko te stranice i dobiti cete popust!!!:cerek:

eto...kupujmo hrvatsko je opet in...uz sve ove strane ducane koji nas bombardiraju sa svih strana...:mig:

chiquita
20.04.2011., 14:30
moram sa vama ovo podijeliti.... jucer bila sa mamom u shoppingu u lady xxl ducanu za punije.... mami je to preporucila neka zena koja tamo vec godinama kupuje... stvarno imaju super stvari i cjenovno su stvarno ok..naspram nekih drugih ducana super... a i guba mi je to kaj sve sami sivaju i rade.... tako da je to za nas :top::top:

kaze da od nedavno imaju i svoju internet stranicu tako da svakako pogledajte.... www.lady-xxl.com (ispricavam se ako ne smijem stavljati adresu, pa modovi oprostite i izbrisite to ako nije dozvoljeno)

imate na toj stranici i letak za 10% popusta ko ga donese al rekla zena tamo da buduci da letak jos nije gotov da se moze reci da se saznalo za to preko neta tj.preko te stranice i dobiti cete popust!!!:cerek:

eto...kupujmo hrvatsko je opet in...uz sve ove strane ducane koji nas bombardiraju sa svih strana...:mig:
ja sam prije 3-4 godine tamo kupila (silom prilika jer sam trebala a ne zato jer mi se htjelo) hlače i platila ih 500 kn.
najobičnije crne hlače 500 kn
prije 3 godine.
e pa sad ako je to povoljno...
znam da sam dobila nekakvu knjižicu u koju se udaraju pečati na svakih potrošenih 500 kn (!) za nekih 6 ili 10 pečata dobiješ velikodušnih 10% popusta na kupnju. baš su super! :(
i inače su im cijene poprilično paprene. meni se to ne sviđa...ne sviđa mi se pristup da imaju tako velike cijene jer su među samo nekoliko dućana koji imaju velike brojeve, pa eto, mogu se praviti bahati.
:flop:

Charmel
20.04.2011., 14:50
ne sviđa mi se pristup da imaju tako velike cijene jer su među samo nekoliko dućana koji imaju velike brojeve, pa eto, mogu se praviti bahati.

a osim toga... meni se ovo na stranici ne svida.modeli (barem ovi koji su na stranici) su mahom vrecasti, i imam osjecaj poprilicno zastarjeli.:ne zna:

chiquita
20.04.2011., 15:05
pa je, točno tako, vreće, po cijeni minimalno 500 kn.

Plavusaa
20.04.2011., 15:21
ja sam prije 3-4 godine tamo kupila (silom prilika jer sam trebala a ne zato jer mi se htjelo) hlače i platila ih 500 kn.
najobičnije crne hlače 500 kn
prije 3 godine.
e pa sad ako je to povoljno...
znam da sam dobila nekakvu knjižicu u koju se udaraju pečati na svakih potrošenih 500 kn (!) za nekih 6 ili 10 pečata dobiješ velikodušnih 10% popusta na kupnju. baš su super! :(
i inače su im cijene poprilično paprene. meni se to ne sviđa...ne sviđa mi se pristup da imaju tako velike cijene jer su među samo nekoliko dućana koji imaju velike brojeve, pa eto, mogu se praviti bahati.

mislim da si nesto fulala jer od moje mame frednica kupuje tamo vec godinama i pitala sam ju i kaze da nikada nije bilo nikakvih knjizica za popust tako da ti to nije to...kaze da je maxy p imao takve knjizice za popust....
eto provjerila sam jer ona je stvarno vjerni kupac i znala bi da je bilo tako nesto....

Plavusaa
20.04.2011., 15:23
pa je, točno tako, vreće, po cijeni minimalno 500 kn.

nemoj odmah tako...zato sto je moja mama kupila to sto ti kazes da je "vreca" a vjeruj mi da nije jer moja mama ne nosi vrece :eek:
i samo za informaciju topic i tuniku je platila 296 kn,hlače 220 kn i jos dobila popust na gotovinu od 20%.

chmichak
20.04.2011., 15:36
Meni se čini da je to butik za mame i bake, ništa mi se od toga ne sviđa :ne zna: Od materijala, uzoraka, do boja i krojeva... ali vjerujem da bi moja mama tamo našla dosta stvari :)

Otkad se otvorio C&A, Takko, a sad i H&M nije me više strah da si neću moći pronaći hlače a da nisu vrećaste s gumicom u pasici :zubo: Do sad sam kupovala u MANI hlače, ali su mi trajale po sezonu maksimalno. Nisu loše, dapače, obzirom na cijenu su odlične :s

Doria
20.04.2011., 20:03
jznam da sam dobila nekakvu knjižicu u koju se udaraju pečati na svakih potrošenih 500 kn (!) za nekih 6 ili 10 pečata dobiješ velikodušnih 10% popusta na kupnju. baš su super! :(
To je bio MaxyP sigurno, imala sam tu karticu :zubo:. Osim ako ih ovi nisu kopirali, a tog ducana se uopce ne sjecam kao opcije od prije par godina :misli:

chiquita
21.04.2011., 13:17
imate pravo isprike svima.
u žaru ljutnje sam se tak izrazila. sorry svima.

no, ovo da su modeli koji baš i ne odišu mladenaštvom, to stoji.

još jednom sorry na brkanju :zubo:

uvažite ispriku.

mama_zd
21.04.2011., 13:45
prodajem steznik za nakon poroda,novi,tuniku boja ciklame,vel 46, i kosuljicu/haljinicu bijelu

VestaHR
02.06.2011., 23:01
Kombinacija 1
tunika M & S br. 22
cipele Dereon (Sho Be Doo) br 42
kaput (butik iz Zadra)
pojas (rastezljivi) kineski dučan
bizutrerija (zalihe)
carape (kineski ducan)

https://lh4.googleusercontent.com/-n5RC1L7y-KM/Tef7V_cFDcI/AAAAAAAAACc/lh4X1_-8l8M/P1010035CorC25pctModna%252520kritika.JPG

Kombinacija 2
minica (second hand shop, Njemacka)
majica (Tower centar Rijeka, rasprodaja, vel L)
remen duljina (125 cm, Bugarska)
torbica Pitarello, Gusacci
natikace, Bombastik Robna kuca Ri, 100 HRK

https://lh3.googleusercontent.com/-igkmlCqwZew/Tef6tHJ3K7I/AAAAAAAAACY/XdzvSN7jyLE/s512/SvetiKrizRi072010ForumModa.jpg

Kombinacija 3
haljina (Butik Galileo Viskovo)
remen (china shop, elaqsticni)
natikace Pitarello, br. 41
mrezaste carape boje noge

https://lh4.googleusercontent.com/-44d0llbvuj4/Tef8OC3gSQI/AAAAAAAAACg/XP78H4caXEY/s512/P1010014RC25PCfor%252520moda.JPG

VestaHR
02.06.2011., 23:14
http://s6.netlogstatic.com/en/p/hi/83318775_218117_29830693.jpg?v=1

BoniZG
25.06.2011., 18:18

sva roba im je babska...za zene 65+

BoniZG
25.06.2011., 18:31
evo akcije ulla popken na e-bayu

http://shop.ebay.de/ulla-popken-mode/m.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253 A1%257C72%253A5240&rt=nc&_ipg=200&_trksid=p3911.c0.m14.l1514

5rich
25.06.2011., 19:04
Kombinacija 1
tunika M & S br. 22
cipele Dereon (Sho Be Doo) br 42
kaput (butik iz Zadra)
pojas (rastezljivi) kineski dučan
bizutrerija (zalihe)
carape (kineski ducan)

https://lh4.googleusercontent.com/-n5RC1L7y-KM/Tef7V_cFDcI/AAAAAAAAACc/lh4X1_-8l8M/P1010035CorC25pctModna%252520kritika.JPG

Kombinacija 2
minica (second hand shop, Njemacka)
majica (Tower centar Rijeka, rasprodaja, vel L)
remen duljina (125 cm, Bugarska)
torbica Pitarello, Gusacci
natikace, Bombastik Robna kuca Ri, 100 HRK

https://lh3.googleusercontent.com/-igkmlCqwZew/Tef6tHJ3K7I/AAAAAAAAACY/XdzvSN7jyLE/s512/SvetiKrizRi072010ForumModa.jpg

Kombinacija 3
haljina (Butik Galileo Viskovo)
remen (china shop, elaqsticni)
natikace Pitarello, br. 41
mrezaste carape boje noge

https://lh4.googleusercontent.com/-44d0llbvuj4/Tef8OC3gSQI/AAAAAAAAACg/XP78H4caXEY/s512/P1010014RC25PCfor%252520moda.JPG

nemoj se ljutiti,ali ovo je užasno :(
ne mislim pritom na tvoju tjelesnu građu ili kilažu, ali zbilja ne kužim koja je poanta pojasa/remena:ne zna: mislim,samo još gore izgleda jer ti se trbuh prelije preko njega...čemu naglasiti struk ako ga nema:ne zna: takvim remenom ga niti ne možeš stvoriti
ja sam prva za to da se punije osobe ne skrivaju iza svoje odjeće,ali opet,postoji neka granica,koja je već pitanje estetike.

od svih kombinacija,jedino mi je zadnja ok.
nemoj se ljutiti,ali ostale su mi strašne

deedeedee
25.06.2011., 19:14
5rich, to je muško. :o :zubo: koje se ne zna obući. :zubo:

5rich
25.06.2011., 19:21
: plavuša mode off:

Hvala dee :kiss:

VestaHR
22.07.2011., 10:51
nemoj se ljutiti,ali ovo je užasno :(
ne mislim pritom na tvoju tjelesnu građu ili kilažu, ali zbilja ne kužim koja je poanta pojasa/remena:ne zna: mislim,samo još gore izgleda jer ti se trbuh prelije preko njega...čemu naglasiti struk ako ga nema:ne zna: takvim remenom ga niti ne možeš stvoriti
ja sam prva za to da se punije osobe ne skrivaju iza svoje odjeće,ali opet,postoji neka granica,koja je već pitanje estetike.

od svih kombinacija,jedino mi je zadnja ok.
nemoj se ljutiti,ali ostale su mi strašne

Ma nemam se sto ljutiti, zato su fotke i stavljene.
barem jedna od tri je ok - znaci nije sve promaseno :mig:

VestaHR
23.07.2011., 21:51
Mislim da bi mod trebao to kartonirati :rolleyes: ... bas je pravo mjesto nasao za sprdnju :confused:

Zasto mislite da se radi o sprdnji? I zasto bi trebalo kartonirati? Koje je pravilo prekršeno?

Poslijednje (Robna kuca Ri, rijeka, proslu subotu).

https://lh6.googleusercontent.com/-TqzUq-v186I/Tisv61W3ccI/AAAAAAAAAFA/or74D-bzVBU/s512/Slika000Modified.jpg

+ dvije studijske of prije dva tjedna
https://lh5.googleusercontent.com/-CqeHyNmb9ME/Tisx6uXnIBI/AAAAAAAAAFQ/xUEfEC6PWsg/DSC_6555%252520small.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-NGNNrsmQjbU/TisyL03ZSII/AAAAAAAAAFY/iv-12K2ZX6w/s512/DSC_7250M20PCT.JPG

+ jedna od jutros
https://lh5.googleusercontent.com/-9freVgOwaEk/Tisz9UUoyMI/AAAAAAAAAFk/k4TfpJgjw8g/P1010055C20pct.JPG

Pozdrav
VestaHR

Hell Blonde
24.07.2011., 08:36
VestaOdakle su ove štikle na prvoj studijskoj? Ove crno-srebrne? Hvala. :)

VestaHR
24.07.2011., 21:26
VestaOdakle su ove štikle na prvoj studijskoj? Ove crno-srebrne? Hvala. :)

Bombastik, robna kuca Ri, Rijeka, prvi kat, desno od pokretnih stepenica. imaju crne i crvene, mislim da jos uvjek imaju neke broijeve, cijena je bila 299 kn, sad su vjerovatno na popustu.

Ako nisi iz Rijeke mozemo se dogovoriti da ti kupim ako ima broj.

Pozdrav

Hell Blonde
25.07.2011., 16:13
Bombastik, robna kuca Ri, Rijeka, prvi kat, desno od pokretnih stepenica. imaju crne i crvene, mislim da jos uvjek imaju neke broijeve, cijena je bila 299 kn, sad su vjerovatno na popustu.

Ako nisi iz Rijeke mozemo se dogovoriti da ti kupim ako ima broj.

Pozdrav

Hvala ti, iz Rijeke sam, zato sam te i pitala, pogledat ću! :mig:

timtim
29.07.2011., 13:18
cure drage, nevjerojatno dobra tema, nadam se da nije zamrla :) naime, seka mi se udaje za mjesec dana, a ja sa svojih puno previše kila i premalo centimetara, pretpostavljate moram izgledati prekrasno :) guglala sam u potrazi za savjetima i trgovinama i naletila na ovu temu. naime, konfekcijski 46 rekla bih, katkad 44-48, zavisi, a ova potraga za svečanom haljinom mi je posebno teška jer osim očiglednih problema, i inače nisam tip koji se oblači svečano i elegantno, a opet naravno ne želim izgledati babski i obući nešto bez linije i kroja, jer ipak bez obzira na kilažu, znam da mogu izgledati dobro i uz prave savjete dobro naglasiti atribute, odnosno sakriti sve ono što ne valja.
inače sam hlače i traperice do sada uvijek kupovala u amadeusu, sada su nešto čudno počeli kemijati, ali još uvijek se da ponešto naći. ljeti nekad hlače kupujem i u indijskom u lovačkom rogu, one fisherman il tako nešto, i mrak su, udobne baš ljetne, a mogu proći i za posao jer ne radim posao gdje je potrebna prevelika formalnost. košulje, tunike i vestice najčešće c&a (ponekad je sve babsko, a ponekad se ne mogu odlučit između deset super stvari), h&m, dp, a jučer sam kupila i prekrasnu tunikicu u monsoon-u, imaju 50-70% sniženje!!
pročitala sam cijelu temu, zapisala trgovine koje ste navele, sljedeći tjedan krećem u ludo i naporno traženje, nadam se da ću nešto lijepo pronaći! ako itko zna još kakvu odličnu trgovinu s haljinama (spremna sam ovoga puta dati i poveću svotu novca, jer ipak se seka jednom udaje) molim vas pišite, jer mi se čini da se već dugo nije baš previše pisalo po ovoj temi! hvala, i javljam utiske tokom tjedna :)

FridaS
29.07.2011., 15:16
timtim, baci pogled i u Peek & Cloppenburg u CC1. Proljetos su gore na katu imali pristojan izbor svečanih haljina, i pristojan izbor veličina. Čini mi se da su im brojevi prilično komotni (inače nosim 46, a bez problema sam obukla 44).
Naravno, nije idealno - materijali su većinom sintetika. :-/
Ali su barem cijene bile prihvatljive.

U Ilici (kad od Frankopanske kreneš prema Britancu lijevom stranom ulice) i na početku Tkalče imaš Mak. Malo su skuplji, ali ima stvarno lijepih haljina. Pardon - proljetos ih je bilo. :) Pojma nemam kakva je sad situacija. U ovom dućanu su mi ponudili da mi, ukoliko i nema broja ili bih neki drugi materijal, uzmu mjere i sašiju haljinu koju odaberem, a "pod normalno" tamo nađem veličine i do 48 ili 50.
I da, tu su materiali bili prilično fini. :)

Sretno! :)

timtim
03.08.2011., 07:37
kupila sam haljinu!! zahvaljujući fridas :s, budući taj mak dućan nikad ne bih primjetila, pogotovo ne onaj u tkalči, zavučen je. našla sam nekoliko haljina čak, a vjerovala sam da ću eventualno naći jednu u koju stanem i biti ju primorana kupiti kakva god da je :) inače prošla sam još nekoliko trgovina, i izbor i nije neki, u kontesa neri primjerice trenutno nisu imali ništa većih brojeva, al zato šivaju! a ušla sam u i axa na ilici, i probala sam čak desetak haljina (dakle ima izbora i veličina) ali su cijene da ti pamet stane, s time da i oni šivaju, i to već za tri dana haljina bude gotova. prodavačica je preljubazna, ali mi je isto tako ljubazno rekla i da primaju SAMO KEŠ a onda mi se zavrtilo u glavi. jer da nije bilo maka u tkalči, i prekrasne haljine koja mi divno stoji za 600kn, ja bih čak i bila spremna izdvojit i veću cifru za neku preljepu haljinu u axu, al na rate! :) eto drage moje zagrebačke buce, možemo se i mi lijepo svečano obuć i biti lijepe, jer ova moja haljina mi je sakrila trbuh, istaknula struk, povećala cice, sakrila ruke i pada prekrasno do poda. ja zadovoljna! :)

nanica_27
18.09.2011., 12:46
je li zna netko gdje bih mogla kupiti neku svečaniju haljinu za svadbu - ne treba biti balska, čak neka koju bi kasnije mogla možda za još nešto iskoristiti, da je mladalačka. od poroda nikako da se maknem sa veličine 46 a ne bih baš išla u nečemu bezveznom na svadbu. zg me interesira.

mikica_zg
19.09.2011., 13:12
je li zna netko gdje bih mogla kupiti neku svečaniju haljinu za svadbu - ne treba biti balska, čak neka koju bi kasnije mogla možda za još nešto iskoristiti, da je mladalačka. od poroda nikako da se maknem sa veličine 46 a ne bih baš išla u nečemu bezveznom na svadbu. zg me interesira.

u C&A u CC1.....ima super stvari, ali opet ovisi ako naletiš dok ima robe. sretno :)

Pepitza
07.10.2011., 09:56
Jel netko bio u splitskom H&M, čitala sam da jedini u Hr drže liniju Big is Beautiful. Anyone?

pupetta.maresca
07.10.2011., 10:30
Cure...kaj je stvarno vrlo tesko naci odjecu za krupnije u Hrvatskoj, znaci od velicine 44 na dalje i koje su cijene za vas prihvatljive?
Ako imate usporedbu sto je ok, sto je preskupo itd, napisite mi.
Ja se vracam u zg i s obzirom na situaciju na trzistu rada trazim svoje sunce. Ta ideja da radim odjecu za krupnije mi vec dugo zuji u glavi, ali nisam se time ozbiljnije pozabavila.

Freakette
07.10.2011., 12:41
Moje mišljenje je da ima odjeće za krupnije po prihvatljivim cijenama, ali ako je u pitanju odjeća za mlade, onda je problem u izgledu te odjeće, barem je meni bio dok sam nosila 44. U C&A nikad ništa nisam nalazila za sebe, a i moja mama, koja je krupnija, tamo rijetko što nađe. Ne želim nikoga uvrijediti, ali meni je ta odjeća užasna, kičasta i izgleda ko da je s placa. Ona se oblači u Maxi P, a tamo su cijene astronomske, jedne traperice su skoro pa 600 kuna. Al da, mislim da je problem naći lijepe, klasične i ne kičaste modele.

yuma
07.10.2011., 12:51
Takko ima odjeću za krupnije žene i koliko sam vidjela,nije loša.
Samo nije nešto prevelik izbor.U Njemačkom Takku ima puno više izbora.

JBV
07.10.2011., 13:46
Cure...kaj je stvarno vrlo tesko naci odjecu za krupnije u Hrvatskoj, znaci od velicine 44 na dalje i koje su cijene za vas prihvatljive?
Ako imate usporedbu sto je ok, sto je preskupo itd, napisite mi.
Ja se vracam u zg i s obzirom na situaciju na trzistu rada trazim svoje sunce. Ta ideja da radim odjecu za krupnije mi vec dugo zuji u glavi, ali nisam se time ozbiljnije pozabavila.

U Zg a pretpostavljan da je ista situacija i u ostalim dijelovima Hrvatske nema moderne odjeće većih brojeva a da je urbanog stila, eleganta (ne bapska) i vedrih boja (sve se svodi na crno, sivo, smeđe, tamno plavo).
Vani bez većih reškoća ili dugotrajne potrage uvijek nađem super stvari, odličnih materijala i modernih krojeva.
A cijene, npr u Parizu sam kupila kraći sako prljavo roza boje - € 70, šarenu svilenu bluzu neobičnog kroja i detalja, na sniženju je bila € 50, redovna cijena € 100. (tako je krasna da bih vjeorajtno dala i puno cijenu za nju).
U Minhenu zimsku jaknu € 50 (snižena sa € 100)-
U Grazu ( neki manji dućan u samom centru) ljetne haljine 200-350 kn, suknje, tunike, veste isto tu negdje.
I još jedna "sitnica", što god kupim kod nas a da je domaće proizvodnej obavezno su mi rukavi puno predugi, dok ni sa jednim komadom kupljenim vani tih problema nema.

pupetta.maresca
07.10.2011., 13:59
Nasi uvijek dodaju malo extra, jer Ujevic na TTF-u je potrosio milijune a nije zavrsio antroplosko mjerenje hrvata.
Kada sivam nekome, drzim se njemackih mjera jer smo njima najslicniji.
Bolje vise, nego da fali.

C&A, Takko, Klik sivaju odjecu u Indiji i Kini po mizernim cijenama. I kvaliteta im je relativno ok, ovisi na kaj uletis, ali dizajn, da, dizajn im je katastrofa.
Tipicni njemacki stil.

Freakette
07.10.2011., 14:32
E baš to, tipično njemački. Ne znam, ja ne mogu zamislit niti jednu dobnu skupinu krupnijih žena u toj odjeći. Osim onih kaj se vole nakinđurit :D

Žao mi je kaj u ZG nema H&M B.i.B. kolekcije, oni znaju imat zbilja prekrasnih stvari.

yuma
07.10.2011., 14:55
Pa ne znam,ono što sam ja u Takku vidjela,ne čini mi se babski nimalo.:ne zna:
Imaju majice,tunike,traperice,košulje,sve dosta trendovski.
Ne bih baš uspoređivala C&A i Takko.Takko je više okrenut mlađoj populaciji.

Freakette
07.10.2011., 18:04
Nisam mislila na Takko, o C&A pričam. U Takku sam bila jednom, al nisam se zagledala u veće brojeve.

pupetta.maresca
08.10.2011., 08:20
C&A...njeeee....
ugl. ja sam se zmislila da bum mozda pocela dizajnirati odjecu za punije. Svi nasi dizajneri se bave samo mrsavima, a nitko sa punijima.
Znam da postoji par ducana u zg, no to me uopce ne tepe.
Sada razmisljam o rasponu velicina: neznam dal da razmisljam o vel. od 44-48...nemrem si niti predociti vel. 50. Iskreno najjaca osoba kojoj sam nekaj sivala mi je mater ali ona je 46, to mi niti ne djeluje veliko.
hm...kaj vi mislite....imate iskustva sa stanjem

chmichak
08.10.2011., 08:42
C&A...njeeee....
ugl. ja sam se zmislila da bum mozda pocela dizajnirati odjecu za punije. Svi nasi dizajneri se bave samo mrsavima, a nitko sa punijima.
Sada razmisljam o rasponu velicina: neznam dal da razmisljam o vel. od 44-48...nemrem si niti predociti vel. 50. Iskreno najjaca osoba kojoj sam nekaj sivala mi je mater ali ona je 46, to mi niti ne djeluje veliko.

Brojeva od 44-48 ima relativno svuda :ne zna: Ako ideš baš u posao, uzmi u obzir da veličine 50+ imaju daleko veći problema s pronalaženjem odjeće. A i druga stvar, postoje različiti tipovi debljine; netko ima dupe i bedra, netko ima trbuh, netko je u cicama pozamašan i tako dalje.

Bogomoljka
08.10.2011., 18:38
Dobro kaze Chmichak - kod punijih zena, svaka je drugacije građena.. Npr, moj gornji dio je za broj veci od donjeg, tako da muku mucim s haljinama i odijelima/kostimima. U pravilu kostime si moram dati šivati.
Sta se Takkoa tice - tamo sam nasla super stvarcica u velicini 44, a koje su bas mladenacki izgledale,i cijenom bile jako, jako prihvatljive.:)

Miss poetry
08.10.2011., 20:14
pa kako vi nađete nešto lijepo u brojevima od 44-48?

Ja sam 44-46 i apsolutno nigdje ne mogu naći neki pošten komad robe. Možda se zaleti nešto u h&m po nekoj pristojnoj cijeni, ali to je tako rijetko... baš me to frustrira :( pogotovo neke lijepe haljinice u bojama i lijepe traperice. Pronaći to u pravoj veličini je stvarno nemoguća misija....

Freakette
08.10.2011., 20:17
C&A...njeeee....

Moja mama fura 48-50. Velika je, al ima ih puno većih od nje, tako da ja predlažem da još proširiš raspon veličina, barem do 52 ili 54.

chmichak
08.10.2011., 20:24

Ja sam 44-46 i apsolutno nigdje ne mogu naći neki pošten komad robe. Možda se zaleti nešto u h&m po nekoj pristojnoj cijeni, ali to je tako rijetko... baš me to frustrira :( pogotovo neke lijepe haljinice u bojama i lijepe traperice. Pronaći to u pravoj veličini je stvarno nemoguća misija....

Ja većinom kupujem na ASOSu, ponekad u Takku, majice mogu za sad još uvijek skoro svuda dok hlače malo teže nalazim :zubo:

Miss poetry
08.10.2011., 20:38
Ja većinom kupujem na ASOSu, ponekad u Takku, majice mogu za sad još uvijek skoro svuda dok hlače malo teže nalazim :zubo:

Meni je asos divan, ali puno preskup. Za Takko sam danas prvi put čula, baš ću otići vidjeti... Tako i ja, majice i gornje dijelove nađem, dok su mi hlače i suknje baš problematične, hlače pogotovo. Imam poveću guzu pa moram uvijek kupiti neke dublje hlače, a tog jednostavno nema. Mislim, nađem, ali modeli budu tako babasti da mi je muka to kupovati, a opet - nemaš izbora.

tinkerbella01
09.10.2011., 13:44

Probaj u c&a, ima puno babastog,ALi ima i krasnih komada.
Ja neki dan tražila za mamu i vidim preeekrasan design,nekoliko sličnih majica-tunika,htjela sam odmah sebi uzeti,ali mi sve preveliko. A divno izgledaju,tako lijepih mustri nisam vidjela nigdje u c&a na "običnom" odjelu.

Bogomoljka
10.10.2011., 12:30
Ja trazim skinnyce u broju 42, a da su cijenom do 200-250 kn - ima li toga gdje?

jucer probam u C&A br 40 i male miii /a flat cut tj. normalne crne traperice iz CA mi cak i velike u broju 40/ :tuzni:

Makar
10.10.2011., 13:31
S prijateljicom sam nedavno bila u Spitu U CC1.Obe smo buci-buci,ona ima veće grudi,a ja štumak i bokove,i obe smo u Monsoona našle puno lipih stvari.Ne može se reći da su baš najjeftiniji,ali imaju brojeve do 50(mi odmah pitale:koji vam je najveći broj?),a i krojevi nisu loši-nisu bapske stvari,već ima smišnih i veselih komada!

tarina
10.10.2011., 14:35
E baš to, tipično njemački. Ne znam, ja ne mogu zamislit niti jednu dobnu skupinu krupnijih žena u toj odjeći. Osim onih kaj se vole nakinđurit :D

Žao mi je kaj u ZG nema H&M B.i.B. kolekcije, oni znaju imat zbilja prekrasnih stvari.

Koliko sam saznala H&M B.I.B., dolazi u West gate :jumping:

chmichak
10.10.2011., 14:42
S prijateljicom sam nedavno bila u Spitu U CC1.Obe smo buci-buci,ona ima veće grudi,a ja štumak i bokove,i obe smo u Monsoona našle puno lipih stvari.Ne može se reći da su baš najjeftiniji,ali imaju brojeve do 50(mi odmah pitale:koji vam je najveći broj?),a i krojevi nisu loši-nisu bapske stvari,već ima smišnih i veselih komada!
Da, imaju lijepih stvari ali su mi skupi ovako za svaki dan, za svečane prigode bih još i izdvojila te pare :ne zna:
Koliko sam saznala H&M B.I.B., dolazi u West gate :jumping:
:jumping:

pupetta.maresca
10.10.2011., 16:24
I ulla popken takoder...otvaraju ducane u Avenue Mall-u i u CC1 Split.

JBV
11.10.2011., 09:01
I ulla popken takoder...otvaraju ducane u Avenue Mall-u i u CC1 Split.

Pogledala site, ništa mi se ne sviđa, možda 2-3 tunike, modeli su bapski.
Košulje/tunike vrećaste i dugačkeeee. Poanta je da pokrije bokove a ne da ode do polovice bedara + vrećasti kroj pa osoba izgleda kao balon.
Haljine isto vrećaste sa najgorom duljinom sredina lista/gležanj.

5rich
11.10.2011., 09:21
Ja trazim skinnyce u broju 42, a da su cijenom do 200-250 kn - ima li toga gdje?

jucer probam u C&A br 40 i male miii /a flat cut tj. normalne crne traperice iz CA mi cak i velike u broju 40/ :t uzni:

Dorothy Perkins u Ilici :mig: U CC1 je mizeran izbor. Tamo redovito kupujem traperice. Jedno vrijeme su bile po 129 kn,a sad su dignuli cijenu na 179,ako ne i više. Imam prilično jaka bedra (pješčani sat sam po građi :503:) i mogu reći da se niti jedan par koji imam iz DP dosta dugo nije izlizao između nogu.

Kad sam nosila 42/44 većinom sam se oblačila u Dorothy Perkins (ali svake sezone su im kolekcije sve gore,da se nać 2-3 stvari), Takku, Zari (da,da- može se uhvatiti većih stvarčica,samo iznimno rijetko), C&A (isto tak se da naći ok stvarčica-prvenstveno hlača,ali moraš naletit,nemaju uvijek), ASOS,evenutalno MANA i Graz prije dolaska navedenih dućana u RH.

Mislim da je često i 42/44 kritična veličina jer ih se teško nađe po regular size dućanima,a u plus size dućanima veličine počinju od 46.