PDA

View Full Version : Moda za "punije"

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7

Mopsly
11.10.2011., 12:21
Ja stanem u hlače 46-48 a majice 42-46 (ovisno o modelu)
"Uredno" cijelokupnu garderobu kupujem u C&A, Marks&Spenceru a kad mi se da otići do Austrije onda i u H&M-u ;)
Iskreno ono što je meni i dalje problem s veličinom za naći su neke lijepe kožne čizme do koljena (neki klasnični model) a koje mogu normalno zakopčati na listovima i grudnjak (veličina sam 95B)
Jedan grudnjak sam u toj veličini doslovno slučajno našla (i to na nekakvom sniženju sa 25 kuna :rofl:) u Takko dućanu u Osijeku kad sam bila ali inače... :rolleyes:
U Dorothy Perkinsu sam i ja prije kupovala kada Magma još nije bila u stanju propadanja pa kad su imali koliki toliki izbor i istina je ovo što 5rich kaže - njihove traperice se jako "sporo" poderu između nogu dok recimo npr. Amadeus nakon mjesec dana "uredno" mogu nositi na štopanje :503: - zato ih tamo više ni ne kupujem :D
Traperice su mi sve redom iz C&A i Marksa :mig:

Freakette
11.10.2011., 14:44
Koliko sam saznala H&M B.I.B., dolazi u West gate :jumping:

I ulla popken takoder...otvaraju ducane u Avenue Mall-u i u CC1 Split.

Ajde baš super :lux:

A što se tiče Dorothy Perkins, šteta što je propao, stvarno je znao imat super stvari, a i velikih brojeva.

5rich
11.10.2011., 16:44
Ja stanem u hlače 46-48 a majice 42-46 (ovisno o modelu)
"Uredno" cijelokupnu garderobu kupujem u C&A, Marks&Spenceru a kad mi se da otići do Austrije onda i u H&M-u ;)
Iskreno ono što je meni i dalje problem s veličinom za naći su neke lijepe kožne čizme do koljena (neki klasnični model) a koje mogu normalno zakopčati na listovima i grudnjak (veličina sam 95B)
Jedan grudnjak sam u toj veličini doslovno slučajno našla (i to na nekakvom sniženju sa 25 kuna :ro fl:) u Takko dućanu u Osijeku kad sam bila ali inače... :roll eyes:
U Dorothy Perkinsu sam i ja prije kupovala kada Magma još nije bila u stanju propadanja pa kad su imali koliki toliki izbor i istina je ovo što 5rich kaže - njihove traperice se jako "sporo" poderu između nogu dok recimo npr. Amadeus nakon mjesec dana "uredno" mogu nositi na štopanje :50 3 : - zato ih tamo više ni ne kupujem : D
Traperice su mi sve redom iz C&A i Marksa :mi g :

Pogledaj čizme u Šimeckom. Ja sam tamo prošle godine kupila kožne čizme,pomalo jahačke,zbilja klasični model.

Lisca bi trebala imati 95 B :misli: Ali su im modeli čudni i očajni u zadnje vrijeme.
Ja imam problema s drugom krajnosti..relativno malen opseg,a duboka košarica. 75E s tendencijom na 70,a nisam naišla na grudnjak koji se proizvodi u toj veličini :horor:

Trapke iz amadeusa su očajne po pitanju deranja. Zamijenila sam više njih kad su se raspale nakon 2 tjedna nošenja. Luda sam bila i vikala sam :kava: Pak one iz DP su mi bile dobrih 10 mjeseci čitave.
Super su mi i traperice iz Mustanga.Jesu skuplje,ali vrijede svake lipe. A i često naletim na dobra sniženja u Outletu Sv. Helena.

Julie Bergdorf
11.10.2011., 20:25
Evo ljudi da se i ja malo nadovežem na ovu temu. I sama imam viška kg, al visoka sam 179 cm pa me to koliko toliko izvlači...imam super noge,mogu čak reći predobre,duge,ali kad dođemo do bokova-ajme, kao i guza, koja nije plosnata i široka nego ispupčena, znate što mislim:D al dobro, bar nije spuštena... i stomak, taj prokleti stomak... uffffff... još sam imala operaciju prije par godina i to se sve opustilo,ajme... i ruke, ajme ruke, ako dobijem iti dek viška odma sve u ruke ide... al u globalu to sve nije prestrašno, koliko mene muči garderoba... imam tonu suknja, haljina, minica, tunika... al nijedne traperice!!
Što se kupovanja tiče situacija je slijedeća: dosta robe kupim u X nationu,sve njihove haljine L/XL su mi super, košulje br. 44 i sl. Kupovala sam i u Dorothy Perkinsu traperice,al nisam bila zadovoljna jer su bile sa elastinom i puno su mi padale,unatoč remenu,a to me tako iritira:503:
Također,znala sam u S'olivera naletiti na koje rebe,al to prije par godina kad sam bila 3-4 kg lakša, onda sam bez problema ulazila u njihov 44.
Kupim neki komad i u Mani ali kvaliteta je nula!
Haljinice za vani,ljetne zimske i sl. nađem u Manga,Zari i sl jer mi je njihov XL ok, čak i L nekad.

Ali traperice!!:504: Nema šanse da ih nađem. Platila bi ih neznam koliko samo da mi stoje kao salivene.

Bila sam prije par mj. u Londonu,ljudi moji-raj za garderobu,u svakom dućanu ima svih veličina,što je ovdje bilo najviše do 16 npr u topshopu i sličnim dućanima, tamo ima čak do 28. Ne baš u svim dućanima, ali svi sigurno imaju bar do 20. A tek H&M...divota! A odjel za BiB-ima svega,iako su mi na tom dijelu npr. rebe bile baske...

Najveći problem je što traperice ako mi npr. gore stoje predobro, onda su mi dole pre pre pre široke pa me to demotivira već u svlačionici... i obrnuto:(

Freakette
12.10.2011., 08:54
A tak ti je i meni, ja imam po građi jake noge i sve traperice koje su mi dobre u bedrima su mi gore preširoke. Al sve, nema hlača koje meni stoje kao salivene.

Forumas-zg
12.10.2011., 10:10
A tak ti je i meni, ja imam po građi jake noge i sve traperice koje su mi dobre u bedrima su mi gore preširoke. Al sve, nema hlača koje meni stoje kao salivene.
A zašto onda uopće forsiraš hlače? Pa, nosi suknje onda, osobama tvoje građe one definitivno puuuno bolje stoje! :top:

Freakette
12.10.2011., 10:39
Zato jer mi nije to praktično, voljela bih i ja nosit puno više suknji i haljina (koje inače obožavam i nosim ih cijelo ljeto), al kad postane hladno, ipak mi je kolko tolko toplije u trapericama nego u suknji. Al da, suknje mi bolje stoje, to se slažem :D

ZaTriMinute
12.10.2011., 13:54
[QUOTE=5rich;36176408]Pogledaj čizme u Šimeckom. Ja sam tamo prošle godine kupila kožne čizme,pomalo jahačke,zbilja klasični model.

Lisca bi trebala imati 95 B :misli: Ali su im modeli čudni i očajni u zadnje vrijeme.
Ja imam problema s drugom krajnosti..relativno malen opseg,a duboka košarica. 75E s tendencijom na 70,a nisam naišla na grudnjak koji se proizvodi u toj veličini :horor:

Triumph ima grudnjake u svim veličinama, ja nosima isto 75E i uvijek tamo nađem grudnjak, a i modeli su jako lijepi. Vrijede svake kune.

hita
12.10.2011., 14:16
Minimizer grudnjake ima Triumph, obično barem 3-4 modela i dobri su. Lisca isto ima 1-2, baš minimizera. Ima nekih na netu, ali im je cijena oko 500 kn. Ovi su oko 250-300 i ne izgledaju babasto. Imaju oni i brojeva preko 100 i košarica i do F tako da se raspištolji :-) :-) Dućan do dućana Triumph ti se razlikuje pa prošetaj, ako nema u jednom, u drugom ima sigurno. Cure Triumph ima sve moguće košarice, spasit ćete se! U Marks&Spenceru se može naći većih brojeva, samo su im košulje uvijek kratke, pa nije neka fora. U Peek&Clopenburg ili kako se već zovu isto se zna naći. H&M u ZG nema odjel većih brojeva, a kvaliteta njihov odjeće je postala za brisat prašinu, tako da se meni osobno ne čini nešto.

Što se tiče Amadeusa, dizajn dobar, broj se može naći, kvaliteta materijala NULA. Ne vrijede ni da su džabe.

Julie Bergdorf
12.10.2011., 15:53

Suosjećam:mig:

Ja znam kupiti neke koje mi stoje gore dobro a dole može ući još tri para nogu, doslovno:D i onda kažem-kupit ću ih,pa odnijeti krojačici da ih suzi...da da, imam takva 3-4 komada u ormaru,to krojačice nije vidjelo jer sam prelijena za ići to srediti:504:

5rich
12.10.2011., 17:08
Triumph ima grudnjake u svim veličinama, ja nosima isto 75E i uvijek tamo nađem grudnjak, a i modeli su jako lijepi. Vrijede svake kune.

Znam da ima. Baš sam nedavno kupila jedan,ali nisam suviše zadovoljna. Dobila sam masnice uz rub naramenica, točno iznad košarica, a nisu mi bile previše stegnute,dapače,bile su i prelabave. S Liscinim mi se to nikad nije dogodilo.
Najzadovoljnija sam s Chantelle grudnjacima.Oni čak imaju i 70 E. Ali mi je puno dati 500 kn za grudnjak za svaki dan. Ali očito budem morala.

Jane(Doe)
12.10.2011., 18:03
Znam da ima. Baš sam nedavno kupila jedan,ali nisam suviše zadovoljna. Dobila sam masnice uz rub naramenica, točno iznad košarica, a nisu mi bile previše stegnute,dapače,bile su i prelabave. S Liscinim mi se to nikad nije dogodilo.
Najzadovoljnija sam s Chantelle grudnjacima.Oni čak imaju i 70 E. Ali mi je puno dati 500 kn za grudnjak za svaki dan. Ali očito budem morala.

ne kuzim zakaj ti je puno dat 500kn za grudnjak za svaki dan za koji znas da je dobar? s obzirom da si malo ogranicena velicinom koju trazis mislim da je to ok cijena. pa grudnjaci "standardnih"velicina su oko 300kn.

a moja je filozofija da cu uvijek rade kupiti za svaki dan ono sto mi je udobnije, makar i skuplje, nego dat puno para za neke svecane cipele ili nesto slicno koje cu obut jednom ili dvaput.

Freakette
13.10.2011., 10:12
Ja sam se evo neki dan susrela i sa problemom kod košulja :( Veličina koju inače nosim mi je svugdje super, al mi se na djelu kod grudi onak "otvara", tj radi se rupa između 2 gumba :503: A nije da sam nešto preobdarena.

pupetta.maresca
13.10.2011., 10:17
ne kuzim zakaj ti je puno dat 500kn za grudnjak za svaki dan za koji znas da je dobar? s obzirom da si malo ogranicena velicinom koju trazis mislim da je to ok cijena. pa grudnjaci "standardnih"velicina su oko 300kn.

a moja je filozofija da cu uvijek rade kupiti za svaki dan ono sto mi je udobnije, makar i skuplje, nego dat puno para za neke svecane cipele ili nesto slicno koje cu obut jednom ili dvaput.

Slazem se sa tobom.
5rich, kupi dobar grudnjak bez obzira na cijenu. Znam da je u Cro situacija losa, ali mislim da je vazno da su grudnjaci za punije osobe, cipele i zimska jakna za sve kvalitetni.
Sjecam se da je u shopping centru Kaptol bio ducan sa grudnjacima vecih velicina..ali tamo sam zadnji put bila prije 5 godina. :ne zna:

5rich
13.10.2011., 14:51

Zato jer sam studentica i ne zarađujem (dovoljno) svojih para. :mig: Ako mogu uzet jeftinije, uzet ću radije jeftinije. Kad si ga budem mogla priuštiti, kupit ću ga.
Osim toga, ne bi to bilo samo 500 kn, već 1500 jer uvijek kupujem crni,bež i bijeli zajedno. A sigurno neću kupiti samo jedan,jer nema teoretske šanse da obučem bijeli grudnjak ispod crne majice, ili crni ispod bijele :horor:
A u Triumphu ili Lisci mogu za 600 kn kupiti sva tri. ( Miss Triumph i Lisca cheek kolekcija za mlade). Ima i Chantelle svoju kolekciju za mlade koja je cijenovno pristupačnija,ali im je najveća dubina košarice D :503:

pupetta.maresca
13.10.2011., 18:42
Zato jer sam studentica i ne zarađujem (dovoljno) svojih para. :mig: Ako mogu uzet jeftinije, uzet ću radije jeftinije. Kad si ga budem mogla priuštiti, kupit ću ga.
Osim toga, ne bi to bilo samo 500 kn, već 1500 jer uvijek kupujem crni,bež i bijeli zajedno. A sigurno neću kupiti samo jedan,jer nema teoretske šanse da obučem bijeli grudnjak ispod crne majice, ili crni ispod bijele :horor:
A u Triumphu ili Lisci mogu za 600 kn kupiti sva tri. ( Miss Triumph i Lisca cheek kolekcija za mlade). Ima i Chantelle svoju kolekciju za mlade koja je cijenovno pristupačnija,ali im je najveća dubina košarice D :503:

Cure, vrag vas nosi...
jutros sam bila u H&M u Klagenfurtu i umjesto da gledam sebi neko sexy-perverzno donje rublje, analizirala sam vase grudnjake! :503:

5rich
13.10.2011., 19:52
Cure, vrag vas nosi...
jutros sam bila u H&M u Klagenfurtu i umjesto da gledam sebi neko sexy-perverzno donje rublje, analizirala sam vase grudnjake! :503:

:rofl::rofl:
I do kakvog si zaključka došla?

Zla majkee
13.10.2011., 19:57

Ja sam se evo neki dan susrela i sa problemom kod košulja :( Veličina koju inače nosim mi je svugdje super, al mi se na djelu kod grudi onak "otvara", tj radi se rupa između 2 gumba :503: A nije da sam nešto preobdarena.

Znaaam kako ti je! :503:
Ja sam danas nakon sto godina kupila hlače koje mi dobro stoje. I to zato jer se radi o skinny trapericama koje su duboke pa mi i dupe cijelo stane. ali naravno, svejedno moram remen nositi. :kava:
Ali inače, nema šanse. Ako mi odgovaraju po dužini i bile bi dobre u struku, nema šanse da ih prevučem preko bokova. Ako idu preko bokova, to obično znači da su mi 5 cm predugačke i imam 10 cm lufta u struku. Mogu ih onak preklopiti čak. I tak meni onda sve hlače izgledaju ko da imam lulicu. :rofl:
S druge strane, sad sam otkrila da mi prilično dobro stoje pencil skirts :) Ali jedino pod uvjetom da nisu visokog struka, jer onda su mi opet preširoke. :facepalm:
I to s košuljama isto. Danas kaj god da sam probala, nije dobro. Uzmem 42, na cickama se otkopčava, u struku široko. Uzmem 44, mogu staviti još jednu osobu unutra. :503:

Inače, vidla danas u NKD-u u Dubravi, imaju hrpu robe do broja 52 čini mi se. Valjda nova kolekcija pa se još nije rasprodalo. I do subote im je 20% popusta na sve. Pa ak kome to kaj znači...

pupetta.maresca
14.10.2011., 10:48
Pencil suknje je tako pljuga za sasiti da je to nevjerovatno!
Ja sam sebi jednu sasila prije jedno dva mjeseca za jednu svadbu i to u sat i po (sa konstrukcijom, znaci po mjeri).
To je meni pervezija od modela.
To je takkkkoooo sexy...jos carape sa natom :cerek: auuuuuuuu
i ak je jos tu i dobra guza :p

NKD ima one prave njemacke modele, tipa Burda Lipanj 2003 i kvaliteta je dosta varijabilna. Stoga ako kupujes na rasprodaji (tada robu nemres mjenjat ili vratiti ako ima gresku) dobro pregledaj savove.

Zla majkee
14.10.2011., 11:00
To je istina za NKD. Makar, meni se zalomilo da sam tam našla jedne super hlače, već ih skoro godinu dana nosim i još izgledaju ko nove. :top:

Pencil suknje su stvarno super stvar. Samo opet, ja bi ih morala više manje raditi po mjeri. Baš imam neku glupu veliku razliku između širine struka i bokova. :503: Ok, neću se žaliti, zapravo imam građu pješčanog sata, kaj sam sad, čim sam starija, naučila polako prihvaćati :D

pupetta.maresca
14.10.2011., 11:27
To je istina za NKD. Makar, meni se zalomilo da sam tam našla jedne super hlače, već ih skoro godinu dana nosim i još izgledaju ko nove. :top:

Pencil suknje su stvarno super stvar. Samo opet, ja bi ih morala više manje raditi po mjeri. Baš imam neku glupu veliku razliku između širine struka i bokova. :503: Ok, neću se žaliti, zapravo imam građu pješčanog sata, kaj sam sad, čim sam starija, naučila polako prihvaćati :D

Ja sam H grade. Ironicno je kaj sam premrsava a tu sam na ovm pdf-u.
Moj problem je sto svaka deka ode u trbuh. Tako da radije sam mrsava nego da imam trbusic.
Meni je pjescani sat vrlo sexy....i naravno da bih voljela da imam takvu gradu i plane oci i velike cice itd, itd... zene

Zla majkee
14.10.2011., 11:52
Ja sam recimo u vrijeme srednje škole imala 15 kila manje. Zvuči jako puno. Al bila sam identične građe ko sad. I tolko sam patila jer nemam štapičaste nogice i sičušne rukice. Sad kad gledam te fotke, pizdim kak sam bila glupa :rofl:
Ali činjenica je da sam i onda jednako teško nalazila odjeću koja mi odgovara, makar sam nosila hlače broj 40, kaj i nije tak neki strašan broj. :ne zna:

ludabluna
14.11.2011., 22:11
Od struka naniže nosim 48-50, a gore 46-48.
Danas sam u potrazi za poslovnim, običnim crnim hlačama švrljala po Westgateu. C&A- preloše, kaj god je moja veličina, preduboke su mi gore, a nogavice prekratke. H&M- to što se tu prodaje ja ne bi koristila ni za prašinu brisati. Kad mi je prodavačica pokazala B&B odjel, to jest tri police, samo sam se nasmijala, Krpe. Ne bih to na sebe stavila ni pod razno. Tužno i žalosno, to nema veze s H&M u Grazu. Baš šrot roba.
Našla sam jedne lijepe elegantne crne hlače u Marks&Spenceru, broj 20, ful kvalitetna izrada, ali koštaju 500kn. Nisam ih uzela jer mi se to ipak čini malo previše. Ipak bih trebala kupiti i još par stvari, par tunika/košulja, eventualno koju vestu za preko tunike, a čeka me i kupnja zimske jakne.

Nasreću, riješila sam problem traperica na putovanju u Portugalu, naime portugalski C&A je nešto sasvim drugo od ovog našeg, imaju Clockhouse collection (moda za mlade) u XL varijanti, i našla sam dva para traperica, oba para imaju bootcut nogavice, kakve preferiram, samo jedne ipak malo više naginju na trapez pa mi je to još malo čudno, možda ih odnesem krojačici da ih dolje suzi. Mekane su, udobne, dovoljno duboke da mi rit ne viri van i da mi nisu preširoke u struku- onak kak bi prave trapke trebale biti (a građena sam kao pješčani sat, velika rit i prsa, a manji struk). Mislim da si u Hrvatskoj ne bih mogla naći tak dobre traperice jer bapsku robu ne mogu smisliti.

Još nisam ništa kupovala preko kataloga ni online. Više volim kad mogu isprobati robu i vidjeti se u ogledalu s tim na sebi.

Mopsly
15.11.2011., 09:47
Ali Clockhouse collection ima i kod nas u veličini XL :ne zna:
Ja imam i ljetne hlače dvoje i traperice jedne i baš trenutno na sebi imam jednu vesticu i hlače njihove - sve je kupljeno u CC1 :mig:

ludabluna
15.11.2011., 11:46
Zbilja? :) O, onda moram svratiti do CC1. Hvala ti puno! :)

zabut
15.11.2011., 11:54
ako ti nije hitno pričekaj zimska sniženja pa odi u oltre u avenue mallu snize hlače na nekih 100-200kn

ludabluna
15.11.2011., 16:46
ma trebam sad neku ozbiljniju odjeću zbog posla...ne mogu na sajmu raditi u trapericama i majici s kapuljačom, ipak se moram uozbiljiti.
današnje otkriće- Tom Tailor...taman stanem u njihov xxl i pronašla sam u westgateu dva kaputića...još se nisam odlučila koji ću. jest da su im cijene nešto više nego što sam mislila odvojiti za jaknu/kaputić, no vjerujem da se na dulje staze isplati. sutra popodne ću još potegnuti i do cc1 poviriti clockhouse xl, jer taj odjel u westgateu nemaju, nego samo Yessicu i one druge bapske stvari.

Mopsly
15.11.2011., 19:37
Zbilja? :) O, onda moram svratiti do CC1. Hvala ti puno! :)

Nema na čemu! :mig:
BTW u nedjelju i jučer je u CC1 u C&A bio popust od 20% na cjelokupnu kupovinu ali ne znam do kada to traje :mig:

5rich
16.11.2011., 00:20
ma trebam sad neku ozbiljniju odjeću zbog posla...ne mogu na sajmu raditi u trapericama i majici s kapuljačom, ipak se moram uozbiljiti.
današnje otkriće- Tom Tailor...taman stanem u njihov xxl i pronašla sam u westgateu dva kaputića...još se nisam odlučila koji ću. jest da su im cijene nešto više nego što sam mislila odvojiti za jaknu/kaputić, no vjerujem da se na dulje staze isplati. sutra popodne ću još potegnuti i do cc1 poviriti clockhouse xl, jer taj odjel u westgateu nemaju, nego samo Yessicu i one druge bapske stvari.

Tom Tailor kaputi su strašno nekvalitetni. Dva puta sam se opekla. Traju maximalno jednu sezonu. Već nakon mjesec dana nošenja izgledaju scufano.
Jakne su im s druge strane odlične, kao i traperice.

Makar
16.11.2011., 08:10
Ja sam prošli tjedan u Varteksu našla par stvarčica-crnu haljinu bez rukava,jednu pletenu majicu i vesticu,sve pamuk s nekim drugim vlaknima....nije baš bapski,onako,klasično,može stat.Mislim da su majice Di Caprio.

ludabluna
18.11.2011., 18:33
Ja sam ipak kupila materijal i otišla krojačici da mi napravi kaput. Sve kaj sam probala u dućanima bilo mi je ili preusko oko riti, a gore ok, ili taman na riti, a gore sam plivala u tome. Obišla cijeli centar ZG-a i jedino u Gerry Webberu nađoh simpa crni kaputić do koljena, znači jedinu stvar u kojoj sam dobro izgledala, ali bome košta 1999kn. Za te novce si mogu dva kaputa po mjeri dati sašiti, tak da...strpit ću se još 7 dana do kaputića po mjeri.

naked
03.12.2011., 06:32
da vam se i ja priključim :D

jel imate ideju gdje kupiti čizme do koljena sa širom sarom? onak jahaće ili slično. bila u neri i imaju super čizama s tom problematikom :D, ali koštaju 2000 kn. ja bi ipak neke jeftinije :D

kleopatra_23
03.12.2011., 19:27
da vam se i ja priključim :D

jel imate ideju gdje kupiti čizme do koljena sa širom sarom? onak jahaće ili slično. bila u neri i imaju super čizama s tom problematikom :D, ali koštaju 2000 kn. ja bi ipak neke jeftinije :D

Vidjela sam u planike ili simeckog...hmm,nisam sigurna koji tocno ducan,onaj malo prije britanca. I naglaseno da su za sire listove.nesto jako jeftino, tipa 300 kn.

Dark Shine
08.12.2011., 08:49
gdje se nalazi Clockhouse collection?
gornji dio 46, doljnji 58????????????????? :504: :504: :504: :504:

Freakette
09.12.2011., 13:38
Ako niste znale, otvorio je u Avenue Mallu dućan Ulla Popken (http://www.ullapopken.com/) :)

pupetta.maresca
09.12.2011., 15:04
i na ebay.de fashion outlet su!
http://www.ebay.de/mode/outlet/srp/ulla-popken~/?_sellerId=957703134

Sigurna
09.12.2011., 15:20
Ne znam kamo bi ovo stavila, pa ću tu - dakle, trebam za lipanj haljinu za vjenčanje (nije nužno da je haljina, ali onda moraju svejedno biti neke utra svečane hlače sa nečim ultra svečanim gore). Brat mi se udaje .

Ja sam XXL žena (48/50, do ljeta nadam se da ću spustiti na 46 i visoka sam), a sa šivanjima imam uvijek problem - nikad ne ispadne kako želim, naslušam se vrijeđanja krojačica i slično....inače se oblačim u C&A, D. Perkins i sl.dućanima....GDJE POBOGU DA NAĐEM HALJINU? Ne bi kupovala preko neta. U obzir dolaze ČK, VŽ, KC, ZG.

Kris79
09.12.2011., 20:35
Ne znam kamo bi ovo stavila, pa ću tu - dakle, trebam za lipanj haljinu za vjenčanje (nije nužno da je haljina, ali onda moraju svejedno biti neke utra svečane hlače sa nečim ultra svečanim gore). Brat mi se udaje .

Ja sam XXL žena (48/50, do ljeta nadam se da ću spustiti na 46 i visoka sam), a sa šivanjima imam uvijek problem - nikad ne ispadne kako želim, naslušam se vrijeđanja krojačica i slično....inače se oblačim u C&A, D. Perkins i sl.dućanima....GDJE POBOGU DA NAĐEM HALJINU? Ne bi kupovala preko neta. U obzir dolaze ČK, VŽ, KC, ZG.

kakvu haljinu bi htjela?

Sigurna
09.12.2011., 21:55
kakvu haljinu bi htjela?

Ako mi objasniš kako da sa desktopa stavim na forum, ja zakeljim odmah....naime, skinula još davno sa neta neke prekrasne, pa ne mogu ponovo naći da zalijepim direktno sa neta.

Uglavnom su to bile haljine dužine do ispod koljena (potkoljenice su mi ok, bez obzira na težinu, najkritičnija točka mi je trbuh, ko trudnica pred porod), obavezno moraju biti rukavi, pa recimo da su 3/4, i onako, da bude dekolte. Okrugli izrezi mi ne laskaju. Ustvari čim jednostavnija.

Edit: skužila kak ću naći, joj jesam tuka:

http://i.statigi.com/i/cache/1056x1440/i/knotdress_579.jpg

i

http://svecanehaljine.com/wp-content/uploads/2009/04/haljina-od-cipke.jpg

Ova druga mi je malo više po ukusu. Prva ima maaaalo preduboki dekolte, ali najveći problem mi je to što se čini d aje ova druga "čvršća", pa da mi baš špek u nekoj kao prva ne pliva oko mene :lol:.

Ne mora biti čipkasta, i čak bi izbjegla crnu, ali načelno, takav nekakav model.

pupetta.maresca
09.12.2011., 22:51
Mislim da haljina nije cvrsca, vec model osim malo sredivanja u PS-u nosi i steznik.
Ako ces njega nositi, nece spek tako plivati, ok bit ce ti malo vruce i malo ce te "gusiti" ali teba se naviknuti, stoga ako se odlucis na njeg, nosi ga prije da ne izdahnes na svadbi.
Ovak nesto ti treba:
http://images2.drct2u.com/content/images/products//kh/kh691/015kh69136ahuge.jpg

p.s. nemoj kupiti najjeftini koji nades! Vjeruj mi da ima razloga zasto su bolji skuplji!
Haljinu nije problem sasiti, treba te krojacica pogledati kada si samo u donjem rublju da zna usitke prilagoditi obliku tijela jer oni nisu isti kao kod mrsavica.

Kris79
10.12.2011., 08:57
sigurna, ove haljine su super. i oblik dekoltea i duljina i rukavi.
svojedobno sam trebala isto haljinu za svadbu i oduševila me jedna, mislim u importane galeriji.

ne znam na pamet gdje je dućan, bila sam potpuno izgubljena u tim hodnicima, uglavnom, negdje u prizemlju, u kutu. zapravo, lako ga previdiš jer tamo više nema ničeg.

sami šivaju, materijal je predivan, dvobojni s unutarnje i vanjske strane, može se nositi na obje, dekolte u špic (dakle oštri v),3/4 rukavi, duljne ko ove sa slika. ono što ju čini savršenom je prije svega materijal koji je dovoljno čvrst (gust, ne znam kako da kažem) i ne ocrtava se ništa, a onda i što se veže na preklop. nevjerojatno je što to uzdužno rezanje napravi za liniju.

ja ju na kraju nisam kupila, jer sam našla bolju, ali dođe mi da odem opet i imam ju tek tako, jer je zbilja savršena.

drugo gdje bih te poslala je artigo moda. ima ih na fejsu. imaju divne haljine, onako otkačene, ono što sam na fejsu vidjela su sve mali brojevi, no sigurna sam da bi ti sašili po mjeri.

primjer:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/315847_259857130731587_100001219060972_770738_2023 842750_n.jpg

i treće je stolnik, u vlaškoj, blizu galerije. tamo sam na kraju kupila tu svoju. isto je na preklop, duboki V, zahvalan tvrdi materijal i fini debeli pojas koji se mota i napravi dobar struk. za njihove veličine ne znam, meni je pasalo što su trenutno imali.

anna_maria
10.12.2011., 09:23

jesi ogranicena budzetom?
jer recimo ima sad u zagrebu dosta trgovina s vecim brojevima, ali su skuplji, nisam bas pazljivo gledala, ali sigurno bi nasla neku svecaniju haljinu u marks&spencer, marina rinaldi, persona...
pa i u DP nekad bude haljina :)
odlicno je da si vec sad pocela traziti, do lipnja ces sigurno na nesto naletiti, sretno :mig:

Sigurna
11.12.2011., 18:31
Sve primljeno na znanje, puno ste mi pomogle....budem imala na umu da obiđem sva ta mjesta. Jedino što kod mene nikako ne dolazi u obzir šivanje, ja MORAM kupiti gotovo nešto. Sa šivanjem imam loša iskustva, a ako netko i je super, recimo u Zg-u, ja si nikako ne mogu priuštiti voziti se dakle, najmanje 3x u Zg krojaču, a najvjerojatnije više.

Buđetom i jesam i nisam ograničena. Ne mora biti nešto za 300kn, ali ne mogu dati ni ko za vjenčanicu.

Ovo Kris što si rekla s pojasom, vidjela sam nešto slično u Image Haddadu u Vž-u, ali imaju samo male brojeve....svojevremeno je u Zg-u postojao isti dućan sa veličinama od 44 nadalje....jel znaš možda, postoji to još?

Freakette
12.12.2011., 09:23
Sigurna, ako imaš priliku odi u Avenue Mall u Ulla Popken. Bila sam jučer s mamom, toliko sam se oduševila ponudom da mi je žao da nemaju manje brojeve :D Ima stvarno svega, i suknji i haljina. Nisu baš jeftini (mama suknju i majicu platila oko 800 kuna), al imaju dobru ponudu i velik izbor brojeva, od 44 sve do 60.
Meni je baš jedna zapela za oko, siva, kao čipkasta, prekrasna je, idem vidjet jel imaju sliku na stranicama.

Edit: nema :(

pupetta.maresca
12.12.2011., 09:31
e kada sam vam spominjala Ullu bile ste mi tako skepticne jer su njemacka firma.

NEZAMJETNA
12.12.2011., 10:18
Ulla je ok, kvalitetna, ali je ipak dosta skupa :( Jedna košulja npr.košta 290 kn....a veta malo duža bez rukava 500 kn.
Ja sam se oblačila do nedavno u Neckermannu, ali otkako ih nema više kod nas,oblačim se u C&A ili HMu.....
I skroz sam zadovoljna :)

Charmel
12.12.2011., 10:44
ja sam u subotu otkrila jedan ducan (u sklopu konzuma u sesvetama) iz kojeg sam izasla napokon osjecajuci se kao ljudsko bice. em imaju velicina, em su prodavacice zakon - docekale su me sa smijeskom, potrudile su se naci mi brojeve, sugerirale su mi nekoliko modela.. :cerek:
cure su me totalno osvojile svojim pristupom :)
ja sam se zakacila na jednu preeedivnu tamno ljubicastu koktel haljinicu ali, na zalost, ta je bila zadnja i za jedna broj premala :503:

Freakette
12.12.2011., 11:10
Ulla je ok, kvalitetna, ali je ipak dosta skupa :( Jedna košulja npr.košta 290 kn....a veta malo duža bez rukava 500 kn.
Ja sam se oblačila do nedavno u Neckermannu, ali otkako ih nema više kod nas,oblačim se u C&A ili HMu.....

Slažem se da je skupa, ali moje mišljenje je slijedeće: ako netko nosi veće brojeve (i pod tim mislim 46+) i želi imat kvalitetnu i lijepu odjeću, morat će izdvojit određenu svotu. Da se nać većih brojeva i povoljnije, npr. C&A, al meni ta odjeća izgleda ko krpa za brisat prašinu i bilo bi mi žao dat i te manje novce za nešto takvo.

Pupetta, nisam skužila da je netko bio skeptičan, valjda sam previdjela to, al ja sam tak sad sretna što se otvorila kod nas zbog svih onih koji su plus size i za koje znam da im je teško nać lijepu odjeću jer sam nekad i ja bila u njihovoj koži :cerek:

Sigurna
12.12.2011., 12:37
Sigurna, ako imaš priliku odi u Avenue Mall u Ulla Popken. Bila sam jučer s mamom, toliko sam se oduševila ponudom da mi je žao da nemaju manje brojeve :D Ima stvarno svega, i suknji i haljina. Nisu baš jeftini (mama suknju i majicu platila oko 800 kuna), al imaju dobru ponudu i velik izbor brojeva, od 44 sve do 60.
Meni je baš jedna zapela za oko, siva, kao čipkasta, prekrasna je, idem vidjet jel imaju sliku na stranicama.

Edit: nema :(

E super, fala! :s. Ma, budem ja sve to obišla do ljeta, do onda ću ići barem 2x, ako smršavim, suziti je lako, zdebljati se sigurno neću :rofl:. Inače, budući je za svadbu, nije toliko bitna cijena, za svaki dan ne bi sigurno kupila majicu i suknju za 800kn, za to dobijem u Takko-u i C&A duplo više - ali u ovakvom slučaju...i nije toliko puno.

ja sam u subotu otkrila jedan ducan (u sklopu konzuma u sesvetama) iz kojeg sam izasla napokon osjecajuci se kao ljudsko bice. em imaju velicina, em su prodavacice zakon - docekale su me sa smijeskom, potrudile su se naci mi brojeve, sugerirale su mi nekoliko modela.. :cerek:
cure su me totalno osvojile svojim pristupom :)
ja sam se zakacila na jednu preeedivnu tamno ljubicastu koktel haljinicu ali, na zalost, ta je bila zadnja i za jedna broj premala :503:

Am, ovaj, ne želim biti bezobrazna, pa....neću pitati koja si veličina jer znam da žene neke koje nose 40/42 ne mogu naći odjeću, odnosno, ne mogu nositi ono što žele. Ali....ja recimo, bez obzira na veličinu, nemam nekih većih problema sa kupovanjem odjeće, pogotovo zadnjih par godina, otkad ima tih dućana koje smo tu nabrajale....jedino što mi predstavlja totalni problem su grudnjaci - ništa drugo. E sad, istina da se moram prilagođavati često i ne mogu u svojoj veličini naći sve što bi htjela (najviše sam ljuta kad su sniženja, jer ja ne mogu naći majicu za 20kn ko mršavice, jer velikih nema) - ali nije mi neki problem obući se. Hoću reći, ne znam jel možda ideš na kriva mjesta (ono, max.veličina 38), pa se osjećaš grozno, ili si još puno veća od mene (sumnjam :rofl:)...:ne zna:

Charmel
12.12.2011., 12:53
Am, ovaj, ne želim biti bezobrazna, pa....neću pitati koja si veličina jer znam da žene neke koje nose 40/42 ne mogu naći odjeću, odnosno, ne mogu nositi ono što žele. Ali....ja recimo, bez obzira na veličinu, nemam nekih većih problema sa kupovanjem odjeće, pogotovo zadnjih par godina, otkad ima tih dućana koje smo tu nabrajale....jedino što mi predstavlja totalni problem su grudnjaci - ništa drugo. E sad, istina da se moram prilagođavati često i ne mogu u svojoj veličini naći sve što bi htjela (najviše sam ljuta kad su sniženja, jer ja ne mogu naći majicu za 20kn ko mršavice, jer velikih nema) - ali nije mi neki problem obući se. Hoću reći, ne znam jel možda ideš na kriva mjesta (ono, max.veličina 38), pa se osjećaš grozno, ili si još puno veća od mene (sumnjam :rofl:)...:ne zna:

u prosjeku nosim 48 velicinu. s time da imam veliko poprsje a relativno uska leda tako da mi sve kosulje koje uspijem zakopcati preko sisa pusu na ledima :cice:
plus, u vecini trgovina ovdje nabrojanih, ja si ne mogu naci npr. hlace - one koje mu pasu preko bedara i bokova su mi redovito siroke u struku.
a i mislila sam da ova tema sluzi bas za raspravu o trgovinama sa vecm brojevima, a ja sam samo napisala svoje pozitivno iskustvo. tako da ne razumijem zasto sam zasluzila ovu pokudu? :ne zna:
p.s. haljina koju sam zeljela je bila broj 46 a ne max 38.

Sigurna
12.12.2011., 13:19
Ma nije pokuda, joj....dapače, trebalo je zvučati obratno. Po opisu, zvučiš kao ja, i ja imam isti problem (košulje)...ali u C&A uvijek nađem solidne, samo ponekad moram odnijeti šnjaderici da mi malo suzi - jer zbog sisa moram kupiti veću, a onda je dolje široko.

Makar
12.12.2011., 13:22
Ima li u Splitu Ulla Popken-zna li itko?Inače,moje iskustvo je da je košulja od 290 kn veći broj vrlo povoljna cijena.Ili je sve ono šta ja gledam većih brojeva skuplje?(šta ću,takav mi ukus!:D:cerek:).U Splitu ima par dućana u koje idem i kupujem jer u drugima dobijem slom živaca od krpica i malih brojeva.To su:Modiana u Mercatoru i City centru,Monsoon u Cityju,te Lantea i Marina Rinaldi.U nekima drugima se tu i tamo zalomi ponešto(nosim 44/46),ali u ovima uvik nešto nađem.Ali,kao što sam rekla,kvaliteta i košta.

Sigurna
12.12.2011., 13:38
Ima li u Splitu Ulla Popken-zna li itko?Inače,moje iskustvo je da je košulja od 290 kn veći broj vrlo povoljna cijena.Ili je sve ono šta ja gledam većih brojeva skuplje?(šta ću,takav mi ukus!:D:cerek:).U Splitu ima par dućana u koje idem i kupujem jer u drugima dobijem slom živaca od krpica i malih brojeva.To su:Modiana u Mercatoru i City centru,Monsoon u Cityju,te Lantea i Marina Rinaldi.U nekima drugima se tu i tamo zalomi ponešto(nosim 44/46),ali u ovima uvik nešto nađem.Ali,kao što sam rekla,kvaliteta i košta.

Ako nema, biti će....piše tak na njihovim stranicama.

Ja za košulju ne bi dala više od 150kn, a ni za vestu...:ne zna:, takva sam bila i kad sam financijski bolje stajala. Jedino na što potrošim više je ono što znam da ću nositi godinama, kao kaput recimo....

Inače...nisam mogla odoljeti:

http://www.24sata.hr/domace-zvijezde/danijela-dvornik-tko-je-vidio-prije-bozica-biti-na-dijetama-245450

:rofl:

Kris79
12.12.2011., 14:33
Ovo Kris što si rekla s pojasom, vidjela sam nešto slično u Image Haddadu u Vž-u, ali imaju samo male brojeve....svojevremeno je u Zg-u postojao isti dućan sa veličinama od 44 nadalje....jel znaš možda, postoji to još?

nisam znala ni da ima, tako da doista ne znam ima li još uvijek (i gdje).

inače, taj pojas iz HM-a, kojim oni opasavaju mnoge svoje kreacije (onaj kožni, što se oplete oko struka pa iza prekobaci i vrati nazad u čvor/mašnu) nije baš da laska liniji (blago rečeno) :). isprobano u najvećim danima ;).

Sigurna
12.12.2011., 14:39
nisam znala ni da ima, tako da doista ne znam ima li još uvijek (i gdje).

inače, taj pojas iz HM-a, kojim oni opasavaju mnoge svoje kreacije (onaj kožni, što se oplete oko struka pa iza prekobaci i vrati nazad u čvor/mašnu) nije baš da laska liniji (blago rečeno) :). isprobano u najvećim danima ;).

Što se dućana tiče...ja sam bila...doduše, od toga je možda 10 godina, ali sjećam se da je bio u onoj ulici koja sa trga vodi prema gornjem gradu, kao iza varteksove robne kuće (joj, ne znam kak zagrepčani zovu taj "objekt" iza kipića bana jelačića, skužajte). Da li ti još uvijek ima, vrag će ga znat...

A ovo za pojas...može biti da si u pravu, ali ne znam dok ne probam...ako uopće i budem probala, ovisi što nađem.

Kris79
12.12.2011., 14:54
Što se dućana tiče...ja sam bila...doduše, od toga je možda 10 godina, ali sjećam se da je bio u onoj ulici koja sa trga vodi prema gornjem gradu, kao iza varteksove robne kuće (joj, ne znam kak zagrepčani zovu taj "objekt" iza kipića bana jelačića, skužajte). Da li ti još uvijek ima, vrag će ga znat...

misliš na harmicu? ne znam i dalje, ali nije važno.

sjetila sam se još 2 mjesta:

1) nebo (ja sam bila samo u kaptol centru) i oduševila se činjenicom da je njihov 42 doista 42 a ne 26, te prilično ženstvenim krojevima (za moje pojmove). tad sam imala blizu 90 kg, a mogla sam obući suknju 42. i ok je stajala.

2) dućan za koji opet ne znam kako se zove, ali nalazi se na početku radićeve, neposredno kod one male uličice kojom se vijugavim stepenicama može doći na gornji grad. imaju otkačene krojeve koji laskaju obilnama. za veličine ne znam.

5rich
12.12.2011., 20:30

Nema više Image Haddada u Harmici. Otvoren je novi negdje na Radničkoj i navodno tam imaju plus size robu. Nisam bila,pa ne znam dal je informacija točna.

1) nebo (ja sam bila samo u kaptol centru) i oduševila se činjenicom da je njihov 42 doista 42 a ne 26, te prilično ženstvenim krojevima (za moje pojmove). tad sam imala blizu 90 kg, a mogla sam obući suknju 42. i ok je stajala.

2) dućan za koji opet ne znam kako se zove, ali nalazi se na početku radićeve, neposredno kod one male uličice kojom se vijugavim stepenicama može doći na gornji grad. imaju otkačene krojeve koji laskaju obilnama. za veličine ne znam.

1)Za nebo je to vrlo čudno. U pravilu, oni ne šivaju veličine veće od 40 :rolleyes: Tu i tamo se zalomi nešto veće, ali jako,jako rijetko. No, neke stvari broj 40 su prilično velike i može ih nositi netko tko nosi 42/44, dok s druge strane neki krojevi su im toliko uski da 40 zapravo odgovara veličini 36 :rolleyes:

2) Znam na koji dućan misliš - oni uvijek imaju lijepih haljina u izlogu.:cerek:

Kris79
13.12.2011., 06:14
1)Za nebo je to vrlo čudno. U pravilu, oni ne šivaju veličine veće od 40 :rolley es: Tu i tamo se zalomi nešto veće, ali jako,jako rijetko. No, neke stvari broj 40 su prilično velike i može ih nositi netko tko nosi 42/44, dok s druge strane neki krojevi su im toliko uski da 40 zapravo odgovara veličini 36 :rolle yes:

uzmi u obzir da je to bilo prije cca 5 godina. :D. kaptol centar, vel 44 :nezna: točno se sjećam scene kad sam 2x tražila veći broj pa mi je žena rekla, gospođo, to je najveći :zubo:

bila sam jucer u galeriji, bas radi onih haljina. well, situacija nije bajna. oke, ima svasta i da se naci, ali one na koju sam ciljala vise nema. :(. sad sam tek povezala da su to ducani za koje sivaju hrvatski dizajneri i sve je unikat.
ima na gornjem 3-4 dućana koja vrijedi obići, i usuditi se probati stvari za koje mislis da nema sanse da bi ti stajale :cerek:. cijene su, pa onak, ako je svadba i ako je haljina orgazmična, oke, 1800 kn nije tako strašno. ali za haljinu koju se eto ima i nosi 1x godišnje (kako sam ja to zamislila) jeste puno.

Sigurna
13.12.2011., 09:27
Ne dam ja 1800kn za orgazam! :nono:

Onih spominjanih 800kn u Ulli je dovoljno....

Jane(Doe)
13.12.2011., 10:34
citala sam vase postove i moram primjetiti da dosta ljudi ima neki meni cudan stav za cijene koje si odrede da ce dat za neki komad odjece. na ovo me potakao Sigurnin post koja kaze da ce za haljinu za svadbu dat i 800kn,al za odjecu koju nosi svaki dan ce dat max 150kn (kosulje, veste). meni to nije bas jasno.... mislim, ja uvijek vise izdvojim za odjecu i obucu za svaki dan, nego za cipele za svecane prilike.

moja je logika da mi je vaznije da su mi udobnije cipele koje svaki dan nosim, nego one koje cu obuc par puta godisnje na par sati. tad fakat mogu istrpit i zuljeve i neudobnost.

i stvarno mi je bitnije da je odjeca koju nosim svaki dan kvalitetna, udobna i da se u njoj dobro osjecam. mozda i zato sto sve svoje stvari nosim godinama, pa mi nije zao dati 200-300 kn vise.

sorite ak je off.............

anna_maria
13.12.2011., 12:02
citala sam vase postove i moram primjetiti da dosta ljudi ima neki meni cudan stav za cijene koje si odrede da ce dat za neki komad odjece. na ovo me potakao Sigurnin post koja kaze da ce za haljinu za svadbu dat i 800kn,al za odjecu koju nosi svaki dan ce dat max 150kn (kosulje, veste). meni to nije bas jasno.... mislim, ja uvijek vise izdvojim za odjecu i obucu za svaki dan, nego za cipele za svecane prilike.

moja je logika da mi je vaznije da su mi udobnije cipele koje svaki dan nosim, nego one koje cu obuc par puta godisnje na par sati. tad fakat mogu istrpit i zuljeve i neudobnost.

i stvarno mi je bitnije da je odjeca koju nosim svaki dan kvalitetna, udobna i da se u njoj dobro osjecam. mozda i zato sto sve svoje stvari nosim godinama, pa mi nije zao dati 200-300 kn vise.

ne znam, slazem se da treba izdvojiti i za svakodnevnu udobnost, ali kad raspolazes ogranicenim budzetom, ja recimo uvijek radje kupim 2 kosulje za 300kn nego jednu, cesce mogu mijenjati
a svadbe i svecanosti gledam kao posebne prilike kad se zelim dotjerati, ipak to nije bilo koji dan, i ostaje na svim slikama a i u sjecanju, za te prigode mi nikad nije zao para
to mislim o odjeci, cipele su druga stvar :rofl:

Sigurna
13.12.2011., 12:26

Ako znaš gdje mogu kupiti outfit za svadbu za 150kn, slušam. :rolleyes:

Zanimljiva ti je logika. Po njoj, kad budem se udavala, moram naći haljinu za manje od 150kn, nju ipak neću više NIKAD nositi, ovo za svadbu još možda, pa...

summerwind
13.12.2011., 13:22
Ovdje http://www.asos.com/Women/Sale/Dresses/Cat/pgecategory.aspx?cid=5235#state=Rf-800%3D-1%2C20&parentID=Rf-800&pge=0&pgeSize=20&sort=-1 do veličine 46 :mig: a imaju i curve liniju http://www.asos.com/Women/Curve/Cat/pgecategory.aspx?cid=9577 s veličinama od 46 do 54

Sigurna
13.12.2011., 13:24
Krasno....samo ja ne kupujem na slijepo. No, možda će drugim curama nešto značiti, pa ti se jave (vidim potpis).

Ribaa
13.12.2011., 13:29
Krasno....samo ja ne kupujem na slijepo. No, možda će drugim curama nešto značiti, pa ti se jave (vidim potpis).

Probaj jednu jeftiniju stvar kupiti pa kad vidiš kolko je praktičnije, stalno ćeš to raditi. Em nemoraš do besvijesti hodat po dućanima koji imaju skoro pa nikakav izbor, em ti jedna zara nemože natuć cijenu za običnu krpu 800 kuna,koja je na asosu 15-20 funti.

Ja nisam bila tip za to (ajoj,kak će mi stajati,katastrofa,užas, nemogu nać čak ni kad isprobavam), al naravno već znam koji mi krojevi stoje i u tom rangu gledam, brojevi su tolno ovakvi kakvi pišu.

summerwind
13.12.2011., 13:30
Krivo si me skužila, ne prodajem ja ništa, niti kupujem za druge. Samo sam htjela pokazati kako postoji još opcija, osim naših preskupih dućana. :mig: I meni je ranije bilo nezamislivo kupiti bilo kakav odjevni predmet, a da ga prije toga ne probam. Ali kad jednom probaš i oduševiš se... :D
I ako nisi sigurna u veličinu, uzmeš veći broj i krojačica ti haljinu bez problema prilagodi tijelu.

Potpisujem Ribu :)

Hell Blonde
13.12.2011., 15:32
Ovo što ste napisale da je jeftinije- je jeftinije, ali što je jeftinije i zašto? Ne kažem, zna se na asosu naći super stvar na nekom turbo sniženju, ali većina tih stvari što su zaista jeftine su uglavnom loše sašivene ili od jako loših materijala. Ljetos sam ja tražila haljinu za jednu svadbu, ali doslovno 2 mjeseca, ono što je izgledalo ok i bilo od pristojnog materijala (recimo viskoza, a ne poliester ili akril ili neko takvo s.anje) je i koštalo (100-200 funti). Ako je bilo na sniženju, nije bilo broja. Na kraju sam otišla u provjeren dućan i kupila haljinu od 100% svile za 180 Eura koju sam prije kupnje probala i znala sam točno što kupujem. A pogotovo kad imaš višak kilograma, onda ti je još i teže jer nisi "konfekcijski" kalup, jako ti je bitno kakav je materijal i kako pada, a to ne možeš znat dok ne probaš i zato postoji vrlo velika vjerojatnost da ćeš to s asosa morat prepravljat, a to je isto pitanje kako će ispast (ili neće :rolleyes:). Govorim iz iskustva jer znam što znači imati višak kilograma i k tome još biti loše građen. Tako da je moje mišljenje da internet kupovina nije baš za svakog. A o carinama, poštarinama, PDV-u i stresu koji uz to ide da ne pričamo.....;)

Makar
13.12.2011., 16:20
Krivo si me skužila, ne prodajem ja ništa, niti kupujem za druge. Samo sam htjela pokazati kako postoji još opcija, osim naših preskupih dućana. :mig: I meni je ranije bilo nezamislivo kupiti bilo kakav odjevni predmet, a da ga prije toga ne probam. Ali kad jednom probaš i oduševiš se... :D
I ako nisi sigurna u veličinu, uzmeš veći broj i krojačica ti haljinu bez problema prilagodi tijelu.

Potpisujem Ribu :)

Ja sam kupovala robu na netu i nema problema ako pogodiš broj.N a dosta stranica imaju mjere i u cm pa možeš vidit koji si broj.Jedino sam skeptična prema cipelama,možda jedino balerinke i to one s laštikom okolo.

Freakette
13.12.2011., 16:44

Zato jer ti ne možeš za 150-300 kuna kupit lijepu i kvalitetnu haljinu. Nema šanse.

5rich
13.12.2011., 18:04
Ako nekog zanima - u C&A je sniženo gro stvari. Da se nać lijepih basic vestica, kardigana. I trapke su im snižene(od 70-140 kn). Moja majčica si je kupila danas jedne i čist su pristojne. Ima dosta zimskih stvarčica po 50 kn - 70 kn.

summerwind
13.12.2011., 20:33
Hell Blonde, ako ti nije problem dati 180 eura za haljinu onda razumijem zašto ti je kupovanje preko neta gnjavaža :mig: I meni bi bila :D

Na Asosu stvarno ima jako puno krojeva i raznih materijala, mislim da svatko može pronaći nešto za sebe.

Ja sam u zadnjih 2 godine kupila 15-ak haljina od kojih niti jedna nije krivo sašivena, a materijali su svakakvi (pamuk, viskoza, poliester ili neke mješavine sa svilom), a sve sam platila max. 150 kn (dvije su koštale punih 40 kn :)
I super mi je kad dobijem kompliment za haljinu i kako ljudi reagiraju kad čuju kako sam je malo platila :D

Eto, toliko od mene, nadam se da ćete se ipak jednom odvažiti na internet kupovinu i ugodno se iznenaditi :mig:

pupetta.maresca
13.12.2011., 20:34
Zato jer ti ne možeš za 150-300 kuna kupit lijepu i kvalitetnu haljinu. Nema šanse.

Djelomicno tocno.
Nitko, cak niti mrsavice ne mogu kupiti uvijek (mogu na rasprodaji) kvalitetno za te novce, zar mislite da su H&M hlace od 20 eura kvalitetne?
Nisu.

I sto se tice cijena sivanja, punija osoba ce uvijek platiti vise, naime utrosak materijala je veci. Posebno kada se radi kosulja ili haljina.
A krojacicu, da dobru je tesko naci, naime vecina njih je samo "upucena" u konstrukciju i tesko prilagoditi kroj punijim osobama, neke su lijene razmisljati, neke neznaju.
Nekada stvarno nije problem u modelu, vec je problem sto temeljni kroj nije prilagoden vasoj gradi- npr. rameni sav nije nakosen vec je "gotovo" ravan,
na ledima mora se jace zaobliti sav na ledima, podici malo usitke i sl.

Hell Blonde
13.12.2011., 22:13
Hell Blonde, ako ti nije problem dati 180 eura za haljinu onda razumijem zašto ti je kupovanje preko neta gnjavaža :mig: I meni bi bila :D

Na Asosu stvarno ima jako puno krojeva i raznih materijala, mislim da svatko može pronaći nešto za sebe.

Ja sam u zadnjih 2 godine kupila 15-ak haljina od kojih niti jedna nije krivo sašivena, a materijali su svakakvi (pamuk, viskoza, poliester ili neke mješavine sa svilom), a sve sam platila max. 150 kn (dvije su koštale punih 40 kn :)
I super mi je kad dobijem kompliment za haljinu i kako ljudi reagiraju kad čuju kako sam je malo platila :D

Eto, toliko od mene, nadam se da ćete se ipak jednom odvažiti na internet kupovinu i ugodno se iznenaditi :mig:

Krivo si me shvatila. Ja bih jako rado više puta kupila nešto online, a nažalost ne mogu. :) Htjela sam reći da su haljine koje su mi se svidjele i koje bi mi eventualno dobro stajale na asosu isto bile 100-200 funti (što je ekvivalent ovoj mojoj koju sam na kraju kupila). Ja recimo nemam problema s težinom, ali sam jača u poprsju i jako mi je teško kupiti nešto konfekcijski i bez da probam. Krupnijim osobama je još teže. Htjela sam reći da onda moraš uzeti u obzir puno više stvari nego osoba prosječne težine i građe; moraš paziti na kroj, materijal, npr ja moram paziti na to da mi se ne vide naramenice od grudnjaka (nažalost kod mene u obzir ne dolaze haljine bez ili s tankim naramenicama ili na jedno rame jer ne mogu nositi ni grudnjak bez naramenica ili sačuvajbože bez), a to sve jako sužava izbor, a onda baš ne možeš birat ni cijenu. Ja sam se lani toliko namučila oko te haljine ( tražila sam puna dva mjeseca i online i uživo) da bih na kraju bila ne jela idućih mjesec dana samo da nađem nešto što mi dobro stoji i u čemu se ugodno osjećam. Morate razumjeti da kad imaš višak kilograma itekako je bitno i kakav je kroj i kako haljina pada i kako te "drži" (oblikuje na pravim mjestima). A to je jako teško procijeniti online i još k tome za male novce. I što ti na kraju vrijedi ako potrošiš i 20 funti, ako ti haljina ne odgovara? Onda u prodaju, pa čekaš, e to je gnjavaža. ;)

Jane(Doe)
14.12.2011., 08:31
Ako znaš gdje mogu kupiti outfit za svadbu za 150kn, slušam. :rolleyes:

Zanimljiva ti je logika. Po njoj, kad budem se udavala, moram naći haljinu za manje od 150kn, nju ipak neću više NIKAD nositi, ovo za svadbu još možda, pa...

ti si iz "moje logike" napravila samo jedan sud i konkluzija se ne slaze s onim sto sam ja rekla.
naime, rekla sam da mi je neobican stav ljudi kojima nije problem dati 800 kn za haljinu koju ce obuc jednom ili dva puta, ali im je puno dat 400 kn za vestu za svaki dan koju ce nosit bar 2 godine i vjerojatno 10 puta mjesecno.

da, ja to fakat ne razumijem. jos pogotovo kad se radi o gradi koja nije prosjecna i za koju je stvarno bitno da je odjeca dobro napravljena.

mislim, kad kupis majicu u NY i 3 puta ju operes savovi se iskrive i ne lici ni na sto, a platis ju 80-ak kn. ja radije kupim u S.Olveru za 250kn i nosim ih 3 godine, savovi su i dalje na svom mjestu.

@Freakette: da, ne mozes naci kvalitetnu haljinu za 150kn. ali jel stvarno mislis da su traperice od 150kn iz NY, top shopa.....jednako kvalitetne kao one od 400-500 iz esprita, mustanga ili slicno?

Ribaa
14.12.2011., 08:56
Krivo si me shvatila. Ja bih jako rado više puta kupila nešto online, a nažalost ne mogu. :) Htjela sam reći da su haljine koje su mi se svidjele i koje bi mi eventualno dobro stajale na asosu isto bile 100-200 funti (što je ekvivalent ovoj mojoj koju sam na kraju kupila). Ja recimo nemam problema s težinom, ali sam jača u poprsju i jako mi je teško kupiti nešto konfekcijski i bez da probam. Krupnijim osobama je još teže. Htjela sam reći da onda moraš uzeti u obzir puno više stvari nego osoba prosječne težine i građe; moraš paziti na kroj, materijal, npr ja moram paziti na to da mi se ne vide naramenice od grudnjaka (nažalost kod mene u obzir ne dolaze haljine bez ili s tankim naramenicama ili na jedno rame jer ne mogu nositi ni grudnjak bez naramenica ili sačuvajbože bez), a to sve jako sužava izbor, a onda baš ne možeš birat ni cijenu. Ja sam se lani toliko namučila oko te haljine ( tražila sam puna dva mjeseca i online i uživo) da bih na kraju bila ne jela idućih mjesec dana samo da nađem nešto što mi dobro stoji i u čemu se ugodno osjećam. Morate razumjeti da kad imaš višak kilograma itekako je bitno i kakav je kroj i kako haljina pada i kako te "drži" (oblikuje na pravim mjestima). A to je jako teško procijeniti online i još k tome za male novce. I što ti na kraju vrijedi ako potrošiš i 20 funti, ako ti haljina ne odgovara? Onda u prodaju, pa čekaš, e to je gnjavaža. ;)

Ja sam sve skupa u ovoj i prošloj godini bila na 14 svadbi. I to je 10 bilo uža familija gdje su svi isti ljudi kolali, i naravno, trebalo mi je drukčijih haljina- i sve sam pokupovala na asosu.

Hrpu puta su me sestrične i frendice ispitivale gdje sam kupila haljinu, a ja sam u prosjeku za svaku dala po 20 ak funti. Da naglasim, ja sam daleko od mršavice, nisam xxl, al mi ne stoji sve ko saliveno i duuug je proces potrage za haljinom, Ovdje znam svoj broj,ne trepnem i kupim. I čak i da idem prepravljati (kao kad sam kupila maternity haljinu jer mi je bila prekrasna i 20 funti, a u trbuhu široka), s prepravljanjem me došla 20 kuna više, gdje ju ni za te novce nebi našla u nijednoj zari kod nas li bilo kojem dućanu (svečana haljina ispod 200 kuna-nemoguća misija!).

Zato nema šanse da uspoređujemo naše cijene s online šopingom, taman da mi zaračunaju još i carinu.

ti si iz "moje logike" napravila samo jedan sud i konkluzija se ne slaze s onim sto sam ja rekla.
naime, rekla sam da mi je neobican stav ljudi kojima nije problem dati 800 kn za haljinu koju ce obuc jednom ili dva puta, ali im je puno dat 400 kn za vestu za svaki dan koju ce nosit bar 2 godine i vjerojatno 10 puta mjesecno.

da, ja to fakat ne razumijem. jos pogotovo kad se radi o gradi koja nije prosjecna i za koju je stvarno bitno da je odjeca dobro napravljena.

mislim, kad kupis majicu u NY i 3 puta ju operes savovi se iskrive i ne lici ni na sto, a platis ju 80-ak kn. ja radije kupim u S.Olveru za 250kn i nosim ih 3 godine, savovi su i dalje na svom mjestu.

@Freakette: da, ne mozes naci kvalitetnu haljinu za 150kn. ali jel stvarno mislis da su traperice od 150kn iz NY, top shopa.....jednako kvalitetne kao one od 400-500 iz esprita, mustanga ili slicno?

Da razlučimo, skuplje plaćeno ne garantira da je kvalitetnija roba baš uvijek. Nadavala sam se ja novaca i novaca za traperice u Espritu i s.oliveru di bi mi se razvukle za 2 broja od jutra do podne. A sad kupujem u takku za 149 kuna traperice i ne promijene formu od pranja do pranja. To nije uvijek pravilo...

5rich
14.12.2011., 09:27
ti si iz "moje

Nisam Freakette,niti plus size ali i traperice iz ny,c&a,dp,itd za 200tinjk kn, kao i tommy hilfiger,esprit, s.oliver, amadeus traperice mi se jednako brzo razderu između butina jer imam jake noge. I jedne i druge nakon mjesec dva moram štepati između nogu. Onda ću radije svaka 2 mjeseca kupit nove traperice u ny,dp,itd za 200 kn, nego kupit traperice za 800 kn i hodati okolo u trapericama poderanim između nogu. (zapravo, dapače. Dorothy Perkins i C&a traperice su mi čak izdržljivije)

Iznimka su traperice iz Mustanga i Tom Taliora koje su super, ali rijetko imaju model kakav tražim (dublje, skinny leg).

Nažalost ili na sreću cijena više nije ekvivalent kvaliteti.

Hell Blonde
14.12.2011., 09:48
Da razlučimo, skuplje plaćeno ne garantira da je kvalitetnija roba baš uvijek. Nadavala sam se ja novaca i novaca za traperice u Espritu i s.oliveru di bi mi se razvukle za 2 broja od jutra do podne. A sad kupujem u takku za 149 kuna traperice i ne promijene formu od pranja do pranja. To nije uvijek pravilo...

S ovim se slažem, ja npr. kupujem traperice u Tally Wail jer mi najbolje stoje, nisam imala nikakava prevelika očekivanja, ali mogu reć da mi traju duže od bilo kojih drugih (a imala sam i Levis i Guess i Mustang i LTB) i perem ih u mašini i stvarno su peri/deri. A dođu cca 200 kn. :o

Sigurna
14.12.2011., 13:07
Meni pak je glupo uopće komentirati ovo oko cijena...evo danas sam si kupila u C&A vestu za 60kn (fala 5rich na obavijesti). Razmišljala sam jel to prejeftino da kupim, ali eto, budući nemam 300kn, ipak sam uzela.

Outfit za svadbu za 60kn, nažalost, nisam našla.

Freakette
14.12.2011., 13:50

Ako imaš jake noge i i bedra ti se taru, da, potpuno ti je svejedno jesu to hlače od 150 ili 1500 kuna. Prije ili kasnije, i jedne i druge će se potrgat. Been there, done that.

zabut
14.12.2011., 13:59
evo da se i ja ubacim u raspravu s obzirom da mi je tema i predobro poznata

što se cijena tiče,mislim da je sve to pretjerivanje
ja imam malu plaćicu i rijetko si šta kupim,ali nikad ne dajem te basnoslovne cifre o kojima vi pričate
haljine si svake godine barem 2 svečane kupim u oltreu u avenue mallu i to oko božića na sniženju i nijedna nije prešla 200kn
hlače isto tako kod njih ili c&a ili tako već negdje akcijaške jer kao što ste već navele kad imaš jače noge s vremenom se potrgaju ne znam čije da su
isto tako često si robu kupujem u sechond handu isto tako moram kopati kao i u svim trgovinama al bar znam da nisam potrošila basnoslovne iznose
što se tiče online shoppinga,podržavam ga
kupila sam si vjenčanicu preko neta i stotinu drugih manje bitnjh stvari

moni-moniqe
27.12.2011., 21:54
:kokice:Sam da pozdravim sve vas B%B.....PUSEK

zabut
28.12.2011., 14:20
evo čisto da vas informiram da se može pametno kuzpovati i za nas "sitne"
shopping u magmi 45% sniženo ,sve dorothy perkins 2 traperice,jedna svečana majica i pin up haljina sve skupa 480 kn

Chloe_
31.12.2011., 04:16
gdje kupiti kaput? mislim da mi treba broj UK 18, tj 46/48... nisam prije bila ovolika pa uopce ne znam gdje ima takve odjece.. naručila sam sa asosa jaknu i skroz se razočarala, bila mi je kao šatorsko krilo par brojeva prevelika a ni kroj nije bio baš dobar širila se dolje prejako ionako sam dovoljno široka.

uglavnom ja bi KAPUT, ne pernatu jaknu i sl., nego crni, tamno plavi kaput, obavezno strukiran

gledala sam u onom novom ducanu u AM, tamo ima ok pernatih, kaput nisam vidjela, a malo su mi i skupi, jer jako brzo gubim kg i ne zelim previše platit.

imam 168, 92kg, i struk 92cm, bokovi nisu problem, nisam mjerila al nisam tu toliko široka. Hlace kupim u amadeusu i lako nadjem a istina razderu se medju nogama al to je do mojih nogu. i kad sam imala 60 kg prije par godina sam imala isti problem sa hlacama, čovječe.

p.s hitno mi je a nemam zivaca hodat po ducanima, obicno kupim prvo što probam... sad mi je samo da "prezivim" zimu kaput.
majice imam iz topshopa brojevi od 14-18, najcesce 16, i super su mi, marks and spencer isto 16.. al vidim da mi jakne trebaju veće, ne znam zašto

isto tako grudnjaci - inače imam velike sise, al kako sam se udebljala i one su narasle - gdje trazit grudnjak ?

Hell Blonde
31.12.2011., 07:17
Za kaput ti ne bih znala, ali grudnjake ces sigurno nac u Lisci. Ja isto imam velike sise i sad su mi jos narasle jer sam trudna tako da......tamo uvijek nadjem. I u C&A imas velikih brojeva grudnjaka, ne znam kakvi su kvalitetom, ali su povoljni! ;)

Lendoxia
31.12.2011., 07:45
Jeftinih kaputa velikih brojeva ima u mani, eventualno sad mozes pogledat na snizenju i u mangu, njihov xl bi trebao bit dobar. za grudnjake c&a iako imaju minimalan izbor , da se nac dobrih, marks&spencer ali meni su njihove trake malo prelabave i ne drze dobro, a i tamo bi moglo bit kaputa doduse nisam sigurna da su pretjerano jeftini

Kris79
31.12.2011., 08:41
meni su otkriće grudnjaci u HM-u, i nisu skupi. ima velikih i košaricom i obujmom.
ima i u triumphu i paris lingerie.

daleko su mi ljepši od liscinih i pametnije krojeni (za mene).

Chloe_
01.01.2012., 13:16
kupila sam si kaput u, ne znam ni kako se zove ducan, jooooj, ... LANTEA.. u sklopu tih ducana.. u Zapruđu. Super ima izbor vecih brojeva..i se je kvalitetno šivano, moja mama ima od tamo kaput 5 godina (isti kao moj) i još je kao nov, pa sam kupila isti.. Nagurala sam se u 42 nekako :zubo:
Jos grudnjaci. :)

ruzy
01.01.2012., 16:07
Za kaput ti ne bih znala, ali grudnjake ces sigurno nac u Lisci. Ja isto imam velike sise i sad su mi jos narasle jer sam trudna tako da......tamo uvijek nadjem. I u C&A imas velikih brojeva grudnjaka, ne znam kakvi su kvalitetom, ali su povoljni! ;)

definitivno u C&A, tamo ja kupujem, za 100 kuna se da kupit lijep, cvrst grudnjak, imam jedan vec mjesecima, jos uvijek je u savrsenom stanju (osim sto sam ga slucajno ubacila u pranje sa trapericama pa sam ga obojala u sivo al ajd :o)

Siari
27.01.2012., 16:00
Bok, ljudi!

Da li znate gdje se mogu kupiti steznici? Odnosno koja je forma najbolja?
Gledala sam nešto po dućanima al moram reć da osim Liscinog nisam naišla na ni jedan drugi koji bi mi se svidio. inače vel. 44.

mama vesnica
03.02.2012., 06:47
Joj luda sam drage moje!!! :503:

Uvijek sam kupovala skinny trapke u Dorothy Perkins,
a kolko čujem DP trgovine se zatvaraju :503:

Znate li gdje ima dobrih velikih traperica?

emili
03.02.2012., 07:58
Joj luda sam drage moje!!! :503:

Uvijek sam kupovala skinny trapke u Dorothy Perkins,
a kolko čujem DP trgovine se zatvaraju :503:

Znate li gdje ima dobrih velikih traperica?

u AM, Oltre...pogledaj tamo, ima od malih do velikih super modela

digiridan
03.02.2012., 08:40
ili naruci online sa dorothyperkins.com (http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogNavigationSearchResultCmd?catalogId=33053&storeId=12552&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=208655&parent_categoryId=208600&beginIndex=1&pageSize=20), stigne dosta brzo.

mama vesnica
03.02.2012., 11:26
Nisam nikad čula za Oltre, vidim sad da je u Avenue. Kakve su cijene?

Jeste li bile u Ulla Popken? Nikako da odem vidjeti što nude..

zabut
06.02.2012., 08:50
sad ti je akcija u oltreu 70 posto,pa su cijene super,traperice oko 150kn,haljine 200....

emili
06.02.2012., 08:57
ulla je bezobrazno skupa za ono što nude, nije ni do koljena oltre-u!

BellaTheCat
08.02.2012., 14:39
Ja sam isto totalni fan Oltrea. Da nema njega ne znam gdje bi se oblačila :D
Nego, što se tiče grudnjaka.. gledam bi li naručila nešto preko Liscinog web shopa, ali me frka da se ne zeznem oko veličine, pa vraćanje pa nazad.. Ne da mi se čekati toliko dugo. I inače nosim uglavnom njihove jer se jedino u njih mogu uvući.
Uglavnom mi treba oko 100 E.. Jel ima takvih u C&A, vidim da njih spominjete u zadnjim postovima.. Di još da gledam?
Čak si razmišljam da uzmem ove "babske" u Lisci jer djeluju da će dobro držati, a kao sad su retro pa čak i ne izgledaju koma kakvim sam ih do nedavno doživljavala :rolleyes: (ili sam očajna?)

JBV
08.02.2012., 14:51
Ja sam isto totalni fan Oltrea. Da nema njega ne znam gdje bi se oblačila :D
Nego, što se tiče grudnjaka.. gledam bi li naručila nešto preko Liscinog web shopa, ali me frka da se ne zeznem oko veličine, pa vraćanje pa nazad.. Ne da mi se čekati toliko dugo. I inače nosim uglavnom njihove jer se jedino u njih mogu uvući.
Uglavnom mi treba oko 100 E.. Jel ima takvih u C&A, vidim da njih spominjete u zadnjim postovima.. Di još da gledam?
Čak si razmišljam da uzmem ove "babske" u Lisci jer djeluju da će dobro držati, a kao sad su retro pa čak i ne izgledaju koma kakvim sam ih do nedavno doživljavala :rolleyes: (ili sam očajna?)

Moja zadnja iskustva sa Liscom nisu najbolja, izašla je žica iz grudnjak nakon par nošenja :(. Imaju prilično dobro opremljen dužan u outletu Sv.Helena sa odličnim cijenama ali nije loše prije nazvati da vidiš da li imaju veličine.

Pogledaj u Triumph-u, njihovi su mi najbolji iako su prilično skupi ali sam naišla na dobro sniženje nedavno u Beču pa su pala 2 komada.

U M.A.N.I je dobar odnos cijene i kvalitete ali mislim da im je najveći model 95C, većih nisam vidjela.

BellaTheCat
08.02.2012., 14:55
Ne sjećam se kada sam kupila grudnjak jeftiniji od 250kn, nažalost.. Tako da sam na te cifre navikla. U Mani ne bi, nekako imam filing da nisu dovoljno kvalitetni, a i to što kažeš, nema veličine.
Znači Triumph bi mogao imati?
Živcira me to što obično ni u Liscama koje kao imaju brojeva kada dođeš nema ništa, ili imaju jedan model u dvije boje...
Jel netko nešto friško kupovao?

BellaTheCat
08.02.2012., 15:01
I uzela bi opet bez žice.. Mislim da me ovi sa žicom više stišću..
Ima nekoliko takvih, manjeg broja (od prije), a ove veće nisam ni pokušavala kupovati..
Stalno imam filing da mi ni jedan ne drži dovoljno čvrsto, tj. da me dodatno leđa bole jer malo vise.. da bi grudnjak trebao biti jači ili nekog drugog kroja..
Možda baš ovaj babski :(

Kris79
08.02.2012., 15:08
J
Čak si razmišljam da uzmem ove "babske" u Lisci jer djeluju da će dobro držati, a kao sad su retro pa čak i ne izgledaju koma kakvim sam ih do nedavno doživljavala :rolle yes: (ili sam očajna?)

pogledaj u aniti u gundulićvoj.

I uzela bi opet bez žice.. Mislim da me ovi sa žicom više stišću..
Ima nekoliko takvih, manjeg broja (od prije), a ove veće nisam ni pokušavala kupovati..
Stalno imam filing da mi ni jedan ne drži dovoljno čvrsto, tj. da me dodatno leđa bole jer malo vise.. da bi grudnjak trebao biti jači ili nekog drugog kroja..
Možda baš ovaj babski : (

ne znam kako si zamislila E košaricu i toliki opseg držati bez i jedne žice.
ok, možda i možeš, ali kako li to onda izgleda? žica em daje potporu, em daje oblik. :ne zna:

HM ima velike košarice, već sam pisala o njemu. za opseg ne znam, pogledaj. cijena <100 kn.

BellaTheCat
08.02.2012., 15:19
Thanx ;) Pogledat ću i u Aniti i u HMu..
A što se tiče žice.. ne znam, nekako me jako stišću, i obavezno mi dolje ostane crta nakon nošenja (nije zbog premalog).. Mislim da su kod velikih košarica ipak bitne naramenice, da budu šire tj. da mogu držati, nego žica. I naravno oblik i materijal košarice koji ih može podržati..
Ili sam u krivu? Koji broj ti nosiš?

Kris79
08.02.2012., 15:32
Thanx ;) Pogledat ću i u Aniti i u HMu..
A što se tiče žice.. ne znam, nekako me jako stišću, i obavezno mi dolje ostane crta nakon nošenja (nije zbog premalog).. Mislim da su kod velikih košarica ipak bitne naramenice, da budu šire tj. da mogu držati, nego žica. I naravno oblik i materijal košarice koji ih može podržati..
Ili sam u krivu? Koji broj ti nosiš?

aha dolje te žulja... to je onda prije radi obujma nego same žice. kako god, kad su cice u pitanju, nema pravog ili krivog, sve je to individualno. koliko žena toliko cica ;).

ja sam 75D-E. većinom biram one sa žicom i košaricama koje su debele ali mekane, znači nikako oni kruti podstavljeni materijali. može biti iz više slojeva ali svakako da se savija po tijelu, ili ona jako jako tvrda čipka.

imam iz triumpha izvrstan minimizer, i ja sam ga kupila na preporuku. izgleda vrlo slično sportskim grudnjacima, znači ne osobito atraktivno, ali je odlična potpora i prsima i leđima. skine mi bar 2 broja. vidiš sad sam se sjetila, baci oko na sportske grudnjake. oni su definitivno čvrsti i udobni, jer za sport takvi i trebaju biti da ništa ne žulja i ne smeta.

Cetripenula
08.02.2012., 16:05
Gdje kupiti rublje, al da nije ko za moju babu koja se sprema u bolnicu na operaciju, nego da zgleda onak da kućnom kurčiću padne vilica kad vidi svoje čeljade? Gledam ponudu u USA, ajme, boli glava :503:

DaisyD
09.02.2012., 19:46
pozdrav cure!
listala sam ovu temu nekoliko stranica unatrag ali nisam našla što me zanima pa se unaprijed ispričavam ako se o ovome već govorilo...
trebam dobar, čvrst grudnjak sa odvojivim naramenicama da se mogu staviti i silikonske za ispod vjenčanice,
inače već nekoliko godina kupujem triumph minimizer koji obožavam, a veličina koju nosim je 90D ili 95C, ovisno o modelu.
gledala sam na liscinoj stranici da imaju ovakav (http://shop.lisca.com/hr/rublje/louise-balconnet-bra.html) ali nisam još krenula tražiti po njihovim dućanima, a htjela bih vidjeti dal ima još negdje...
isto tako ako netko zna gdje bi mogla kupiti steznik za ispod vjenčanice, a da nije onaj Slim'n'Lift Air sa tv prodaje jer me kod njega muči obavljanje nužde za vrijeme nošenja vjenčanice... :lol:

Lorraine
09.02.2012., 20:26
Ja sam grudnjak kakav tražiš kupila u Intimissimiju, isto za vjenčanje :cerek:
Potpuno glatki, bijeli, a naramenice se skidaju iznutra, tako da divno izgleda kao samostojeći.

Kris79
10.02.2012., 08:02
pozdrav cure!
listala sam ovu temu nekoliko stranica unatrag ali nisam našla što me zanima pa se unaprijed ispričavam ako se o ovome već govorilo...
trebam dobar, čvrst grudnjak sa odvojivim naramenicama da se mogu staviti i silikonske za ispod vjenčanice,
inače već nekoliko godina kupujem triumph minimizer koji obožavam, a veličina koju nosim je 90D ili 95C, ovisno o modelu.
gledala sam na liscinoj stranici da imaju ovakav (http://shop.lisca.com/hr/rublje/louise-balconnet-bra.html) ali nisam još krenula tražiti po njihovim dućanima, a htjela bih vidjeti dal ima još negdje...
isto tako ako netko zna gdje bi mogla kupiti steznik za ispod vjenčanice, a da nije onaj Slim'n'Lift Air sa tv prodaje jer me kod njega muči obavljanje nužde za vrijeme nošenja vjenčanice... :lol:

http://www.paris-lingerie.hr/images/brands/chantelle/galleries/2010/04.jpg

paris lingerie, dućan u cvjetnom.

ima i triumph, vrlo dobar čvrsti model, velike brojeve, ali triumphov ima 3 šava, za koja ne znam kako bi se ponašali ispod vjenčanice (ocrtavanje i to).

DaisyD
10.02.2012., 08:26
Lorraine, Kris, hvala cure!!!
čim malo ovaj snijeg popusti krećem u lov :lol:

Kris79
10.02.2012., 08:34
Lorraine, Kris, hvala cure!!!
čim malo ovaj snijeg popusti krećem u lov :lol:

sjetila sam se još. anita u gundulićevoj ima ogromne brojeve, ali taj grudnjak ima mekanu košaricu i skidive naramenice (mislim da u paketu dolaze prozirne i bijele) te kad se naramenice skinu, ako prsa sama od sebe nisu čvrsta i stabilna, ne može sam stajati.

zabut
10.02.2012., 08:42
ja sam svoj kupila u hm 89 kuna
isto za vjenčanje
inače nosim 95 c,ka d sam ga stavila i utegla vjenčanicom,sve je stajalo na mjestu :)

DaisyD
10.02.2012., 13:54
hvala cure, ma bitno mi je da se mogu staviti silikonske naramenice jer mi vjenčanica ima čipkane naramenice pa se neće vidjeti...

Kris79
10.02.2012., 13:58
hvala cure, ma bitno mi je da se mogu staviti silikonske naramenice jer mi vjenčanica ima čipkane naramenice pa se neće vidjeti...

ja želim vidjeti vjenčanicu s čipkanim naramenicama :ceka:

Siari
10.02.2012., 16:47
ja sam svoj kupila u hm 89 kuna
isto za vjenčanje
inače nosim 95 c,ka d sam ga stavila i utegla vjenčanicom,sve je stajalo na mjestu :)

U kojem HM si našla tu veličinu?
ja gledala jučer i najveći je bio 90c , inače nosim 90 d ili e :503:
a tako su im lijepi grudnjaci. :(

DaisyD
10.02.2012., 21:52
kris, kako si to propustila?
sva ponosna sam se pohvalila na vjenčanjima kad sam ju naručila :confused: a di si ti bila? :lol:
dakle moja je ova: http://www.morilee.com/bridals/julietta/3112
samo će mi ušiti naramenice od iste čipke kao što je aplikacija na struku :cerek:
naramenice su više za ukras da sakriju grudnjak koji mora držati :cice:

anci1987
10.02.2012., 22:05
ja sam 75D-E. većinom biram one sa žicom i košaricama koje su debele ali mekane, znači nikako oni kruti podstavljeni materijali. može biti iz više slojeva ali svakako da se savija po tijelu, ili ona jako jako tvrda čipka. [/QUOTE]

jednostavno moram reagirati na ovo.... :eek: jesi ti to draga sigurna... ja kupujem u lisci i odkad sam dobila u obujmu to bi bilo 85 E, dok sam prije nosila 80 E i uvijek su me tete tam gledale kak sam jako "uska" za toliku velicinu... zbilja nikad nisam vidjela curu da je 75 a tako velika kosarica... jer moja frendica ima dvojkicu i isto je u obujmu 80 tak da me bas zanima jel to do razlicitih velicina ili ima netko tko je jos dvostruko mocnijeg poprsja od mene:mig:

5rich
10.02.2012., 22:24
jednostavno moram reagirati na ovo.... :eek: jesi ti to draga sigurna... ja kupujem u lisci i odkad sam dobila u obujmu to bi bilo 85 E, dok sam prije nosila 80 E i uvijek su me tete tam gledale kak sam jako "uska" za toliku velicinu... zbilja nikad nisam vidjela curu da je 75 a tako velika kosarica... jer moja frendica ima dvojkicu i isto je u obujmu 80 tak da me bas zanima jel to do razlicitih velicina ili ima netko tko je jos dvostruko mocnijeg poprsja od mene:mig:

Ja sam 70-75 E. Frendica je 90 B. To ne ovisi o veličini sisa, nego širini leđa. Kad sam imala 20 kg više, nosila sam 80 E.
Lisca nema 70 E u svim modelima, no, Triumph, Chantelle, mislim da čak i Anita, te online shopovi ga najnormalnije imaju.

Poprsje nam je isto, Samo što smo Kris i ja uže od tebe u leđima.

Ja imam 2 HM grudnjaka. Nadobudno sam uzela 80 D bez probanja, misleći da će mi biti dobri, izgledali su veliko. Na moju žalost, nisu. Sise mi ispadaju van :rolleyes: Nosim ih po doma :brukica: Inače, udobni su i čvrsti.

Kris79
11.02.2012., 07:54
kris, kako si to propustila?
sva ponosna sam se pohvalila na vjenčanjima kad sam ju naručila :confused: a di si ti bila? :lol:
dakle moja je ova: http://www.morilee.com/bridals/julietta/3112
samo će mi ušiti naramenice od iste čipke kao što je aplikacija na struku :cerek:
naramenice su više za ukras da sakriju grudnjak koji mora držati :cice:

:brukica: možda me u tom trenu nije bilo na vjenčanjima. hvala :), izgleda jako lijepo.

:misli: jesam li sigurna u što?
objasnila ti je 5rič, stvar je u leđima. za ilustraciju meni su sve košulje široke na leđima a ispred pucaju, ako uzmem veuću, onda gubi formu.
mislim, osnovno zašto kupujem 75E je zato da ga zakopčam na prvu (najširu) prečku i kad s vremenom olabavi, da ga imam prostora stiskati. ako kupim 80, kopčam ga na zadnju, i kad olabavi može u smeće.

imam ja grudnjaka iz etama 85D i 80E, pa plešu. imam triumphov 80D pa je dobar... to pak ovisi i o kroju i rezanju košarice i materijalu.

što se HM-a tiče, treba pažljivo birati. kao da isti broj na 2 grudnjaka može biti veći i manji. imam 3 njihova i svi različito stoje. 1 mi je povelik, 1 taman, a iz jednog kipi. :ne zna:

5rich
11.02.2012., 09:43
što se HM-a tiče, treba pažljivo birati. kao da isti broj na 2 grudnjaka može biti veći i manji. imam 3 njihova i svi različito stoje. 1 mi je povelik, 1 taman, a iz jednog kipi. :ne zna:
Istina. Imam crni i boja pudera - isti model. Crni je nešto veći od onod boje pudera. Ali, skupa sam ih platila 80kn i nesmijem se žaliti :D

objasnila ti je 5rič, stvar je u leđima. za ilustraciju meni su sve košulje široke na leđima a ispred pucaju, ako uzmem veuću, onda gubi formu.
mislim, osnovno zašto kupujem 75E je zato da ga zakopčam na prvu (najširu) prečku i kad s vremenom olabavi, da ga imam prostora stiskati. ako kupim 80, kopčam ga na zadnju, i kad olabavi može u smeće.

imam ja grudnjaka iz etama 85D i 80E, pa plešu. imam triumphov 80D pa je dobar... to pak ovisi i o kroju i rezanju košarice i materijalu.

Upravo to.

Hell Blonde
11.02.2012., 10:48
ja sam 75D-E. većinom biram one sa žicom i košaricama koje su debele ali mekane, znači nikako oni kruti podstavljeni materijali. može biti iz više slojeva ali svakako da se savija po tijelu, ili ona jako jako tvrda čipka.

jednostavno moram reagirati na ovo.... :eek: jesi ti to draga sigurna... ja kupujem u lisci i odkad sam dobila u obujmu to bi bilo 85 E, dok sam prije nosila 80 E i uvijek su me tete tam gledale kak sam jako "uska" za toliku velicinu... zbilja nikad nisam vidjela curu da je 75 a tako velika kosarica... jer moja frendica ima dvojkicu i isto je u obujmu 80 tak da me bas zanima jel to do razlicitih velicina ili ima netko tko je jos dvostruko mocnijeg poprsja od mene:mig:[/QUOTE]

Ja sam također 75 D ili 75 DD. A nisam punija, imam 55 kg. :ne zna: Sad sam trudna pa sam na 80 E. ;)

Kseniska
05.03.2012., 13:16
bok punčke,

gdje kupujete hlače? meni trebaju obične crne hlače ravnog kroja br... hm poveći...

i baloner?

i bijela košulja...

5rich
05.03.2012., 14:40
Pogledaj u Ulli Popken u Avenue Mallu. :mig:

BellaTheCat
05.03.2012., 18:05
Kseniska, koji broj? To je isto bitno..

BellaTheCat
05.03.2012., 18:10
Nemojte me krivo shvatiti, al curke vi sa grudnjacima 75 D pa i 80, a i više od toga, nikak ne spadate u modu za punije :cerek:
Samo imate poveće atribute i to je to.. Ovak me zbunjujete sa svime time što nađete, jer ja bome em punija em povećih atributa s grunjacima stvarno imam problem. Ne pali ni HM, ni C&A ni niš slično.. Probala neke, pa mi i na njihov E sa svih strana virilo van.. Osim Lisce (a ni s njima nisam baš zadovoljna), ja fakat ne znam za ijedan model na HR tržištu za 100D ili veće brojeve.. Ili su bapski, ili su bijeli, crni i boje kože, ili te tak stisnu da imam filing kao da sam u korzetu i dišem na škrge, a o dekolteu koji je onak zaljepljen da ne pričam.. Tu mislim na to kako se jedna sisa zaljepi za drugu, umjesto da ih grudnjak lijepo odblikuje..
I da, žice za brojeve iznad 100 su niš koristi.. pogotovo ako imaju naramenice uže od bar cm..
Sve u svemu, onaj tko bi uvezao nešto takvoga, obogatio bi se :cerek:

Ista stvar i za veće brojeve ostale obleke.. sve nešto na kapaljku.. a broj pretilih raste, nažalost.. A iz iskustva znam da ako si u nečem što ti je premalo, ili te stišće, samo ćeš još više navaliti na npr. čoksu od muke kak ti niš ne stoji, i neće ti sigurno biti motivacija za mršavljenje.. (ovo zadnje samo ako je nekom palo na pamet da bi nas to možda motiviralo!)

A jesam se raspričala :kava:

Maremonti
05.03.2012., 18:17
Koji je najmanji broj za punije? Konfekcija i grudnjaci?

BellaTheCat
05.03.2012., 18:19
:ne zna:
a što te točno zanima?

Maremonti
05.03.2012., 18:23
Da li se ja tu uklapam. Jos vise da li moja prijateljica, trebala bi u kupovinu a udebljla se zbog hormonalnog poremecaja, ima problem u provinciji sa vecim brojevima pa bi u kupovinu u Zgb kad stigne.

BellaTheCat
05.03.2012., 18:31
Jel znaš otprilike koji brojevi vam trebaju pa ti možda mogu (ili netko od cura) sugerirati neke dućane po Zg..

Maremonti
05.03.2012., 19:07
Niska je oko 160, hlace barem 48 pa mora kratiti, struk ima uzak i onda sise 100D, po mojoj procjeni. Ne znam tocno, moj procjena,tesko to prihvaca i nerado o tome govori. Znam da ima neki ducan u Aveni Mallu.

BellaTheCat
05.03.2012., 19:20
U Avenue ima dva za koja ja znam.. Ulli Popken (tamo sam samo gledala, nisam ništa kupila), i Oltre (njega obožavam :cerek:
U O. su brojevi do 52, i moderni krojevi, tj. ništa nije bapsko. Obje možeš naći i na netu i vidjeti dio kolekcija koje imaju..
A kad ste već tamo, u Avenue ima i Marks&Spencer, on je nešto skuplji i po meni za malo ozbiljnije gospođe.. Mada se nađe i klasičnih komada..

Od ostalih po gradu, eventualno Centra (isto li-la, za "mlađe" treba prebrati), Varteks, Modiana i sl.. Al ove dvije zadnje su baš ono skuplje verzije.. Kao i Marina Rinaldi..

Maremonti
05.03.2012., 19:24
Modiana je u Puli i nema bas velikih brojeva. M&S su u Rijeci, tamo zna biti brojeva, ali su uglavnom za starije. Hvala na informacijama, uputiti cu je na topik.

Kseniska
05.03.2012., 19:25
Oltre dakle ima veeeelikih brojeva??? Nisam nikad ušla tamo misleći da je to dućkas samo za mršave, kao i svi ostali... Ulla mi je malo preskupa, a modeli ništa bolji od C&A... Kakva je B&B ponuda u H&M u WG?

Joj sutra idem u taj Oltre...

broj sad 48 u C&A, znači 50 i ohoho negdje drugje...

BellaTheCat
05.03.2012., 19:31
Za HM u WG ne znam.. al' općenito mi se u HR HMovima ne sviđa B&B ponuda :rolleyes:
Kad smo prije išli u HM u Slo ili Austriju, znala sam obići dva tri, i doslovno kupiti hrpu obleke za cijelu sezonu.. bez beda.. Sad imaju možda dvije tri police i to je to, sve ostalo je do nekog 40, ili 42 broja.. Tamo si mogao na svakoj bez beda naći i npr. 48.

Oltre obožavam :cerek: I jako rijetko mi se dogodilo da neki broj koji sam htjela nisu imali. Ako nema vani, obično se nađe u skladištu. Cure koje rade su izvrsne.. Možeš im čak reći što otprilike tražiš, ako je to nešto ciljano i onda ti donesu par modela. Neke čak ni ne primjetiš, a iskopaju ih od negdje ..
Kad obučem njihove trapke br.52, nema šanse da mi daju kg koliko imam, već bar 15 manje. Super utegnu, imaju elastina.. Al opet, ovisi od modela do modela..
Ja nekada znam isprobati po 20, 30 stvari u garderobi dok ne nađem što mi odgovara .. I ne brini, po prodavačicama nećeš skužiti ni malo da im je to tlaka..
Aj javi što si našla.. ili stavi slikicu.. baš šteta da tu nema više slika na ovoj temi..
Ja ću krajem tjedna baciti pogled što imaju novo, nisam bila već dugo.. ;)

Kseniska
06.03.2012., 11:58
ne znam jel stane fotka mojih dimenzija ovdje... :)

aj baš ću otići, čim mi dijete dozvoli... i ja se prije oblačila u H&M vani od glave do pete, čak i u New Yorkeru znala sam nabasati na cool stvari... ali sad... katastrofa, ponuda za nas bucke je ono blagi užas! a mrzim mrzim mrzim izgledat ko babetina...

kak ti se sviđa onaj Takko dućan? tamo sam kupila dva para trapki, nisam ih iznosila zbog trudnoće, ali i tamo sam nabasala na neke ok stvari, a cjenovno prihvatljive...

inače, ako šta nađem u Oltre dućanu - ma najradije bi te vodila na ručak! :)

BellaTheCat
06.03.2012., 14:50
U Takko sam kupila bila neke majičice.. ostalo mi baš i nije stajalo baš dobro. Mada i to vjerojatno ovisi od dućana do dućana, odnosno kakvu tko ima ponudu.
Za Oltre, držim fige da si nađeš nešto super ;)

Orlandica
06.03.2012., 15:05
Nemojte me krivo shvatiti, al curke vi sa grudnjacima 75 D pa i 80, a i više od toga, nikak ne spadate u modu za punije :cerek:
Samo imate poveće atribute i to je to.. Ovak me zbunjujete sa svime time što nađete, jer ja bome em punija em povećih atributa s grunjacima stvarno imam problem. Ne pali ni HM, ni C&A ni niš slično.. Probala neke, pa mi i na njihov E sa svih strana virilo van.. Osim Lisce (a ni s njima nisam baš zadovoljna), ja fakat ne znam za ijedan model na HR tržištu za 100D ili veće brojeve.. Ili su bapski, ili su bijeli, crni i boje kože, ili te tak stisnu da imam filing kao da sam u korzetu i dišem na škrge, a o dekolteu koji je onak zaljepljen da ne pričam.. Tu mislim na to kako se jedna sisa zaljepi za drugu, umjesto da ih grudnjak lijepo odblikuje..
I da, žice za brojeve iznad 100 su niš koristi.. pogotovo ako imaju naramenice uže od bar cm..
Sve u svemu, onaj tko bi uvezao nešto takvoga, obogatio bi se :cerek:

Ista stvar i za veće brojeve ostale obleke.. sve nešto na kapaljku.. a broj pretilih raste, nažalost.. A iz iskustva znam da ako si u nečem što ti je premalo, ili te stišće, samo ćeš još više navaliti na npr. čoksu od muke kak ti niš ne stoji, i neće ti sigurno biti motivacija za mršavljenje.. (ovo zadnje samo ako je nekom palo na pamet da bi nas to možda motiviralo!)

A jesam se raspričala :kava:

Jesi probala koji minimizer ili samo obične grudnjake?
Ja se pomalo bediram jer mi se cice s prestankom dojenja nisu smanjile i već su mi prevelike, ne želim ni znat kako je imat još veće. Već sam mužu najavila da ću ić na smanjivanje jednog dana kad završim s rađanjem i dojenjem, posebno ak još narastu nakon drugog djeteta. Uglavnom, tražim dobra sportski grudnjak ili minimizer ako netko ima preporuku.

BellaTheCat
06.03.2012., 16:38
Ja ti nosim 100E (po Liscinim krojevima). Nisam probala minimizere, jer ne želim da me jako stišće. A sportskih sam probala dosta, al' ni jedan mi nije bio dovoljno velik :rolleyes: Nedavno sam kupila neki sportski u Lidlu XXL. Ok je, kvalitetan i jeftin, ali bi mi broj veći ipak bolje stajao.
Smanjivanje ne dolazi u obzir .. to mi je jednom jedna frendica predložila.. Bila sam u šoku danima. Ne znam kako joj je uopće tako nešto palo na pamet. Pa nema šanse da svjesno idem nešto rezati sa sebe.. Jedino i samo bi to napravila da mi se ne znam kako objese nakon dojenja pa da izgledam k'o baba :cerek: Srećom, još uvijek izgledaju super ravno i bez grudnjaka pa i na ovu veličinu ;)

DaisyD
06.03.2012., 21:57
Dragi i ja smo danas otišli u Westgate i u Lisci sam našla predivan samostojeći grudnjak 90D veličine,
istina malkice me stišće ali kupit ću onaj umetak za proširivanje, i kupila sam odmah tamo silikonske šire naramenice...
osim toga kupila sam i gaćice od istog materijala tako da sad imam vjenčani kompletić...
happy, happy, happy...

samo za info Belli i ostalim plus size curama, u C&A sam vidjela tako diiivnih grudnjaka do vel. 110F...
raspametila sam se kad sam ih vidjela u toliko boja i uzoraka da sam odmah htjela kupiti po jedan od svakog, ali nisam...
nisu ni skupi, ako se dobro sjećam 80-90kn... i gaćica, i korzeta, haltera... wow...

KraljicaSparoga
07.03.2012., 11:57
Ja sam neki dan slucajno naisla na fejsu na tu stranicu. Ducan se zove Adora i imaju rublje i grudnjake D+

Kseniska
09.03.2012., 12:02
...bila ja u Oltreu...

ajme tamo ima obleke do broja 52?!?!?! Talijanskih doduše, al ima svega... a ja zaobilazila i Av mall dosad i taj dućan, a pod nosom mi...

kupila trapke, neku ljetnu košuljicu, majicu s leptir rukavima i sako, i ostavila pol porodiljne naknade tamo...

ipak sam crne hlače i to fantastične našla u Marks&Spencera...

Bella, hvala ti do neba!

BellaTheCat
09.03.2012., 15:57
You are very welcome ;) I ja sam bila neki dan. Kupila crne uske uske hlace, isto kako ti kazes leptir majicu (ja to zovem sismis rukavi :) Uzela sam onu plavi sa sljokicama na rameni, vidla sam da ima I crna, Onu tuniku sa sirokim plavim, bijelim, crvenim crtama I crnu usku haljinu super kroja tak da 52 izgleda mrak :). I ful se dvoumila za jedne trapke, al su mi bile malo na knap, a nije billo bveceg broja, a prve slijedece su mi bile prevelike. Kod njih mi je super sto svaka cca 3mj bude sve. Novo, nova kolekcija :cerek:

BellaTheCat
09.03.2012., 16:00
Koliko gramatickih gresaka.. Tipkam prek moba I nekaj mi sse zblesalo :) Htjedoh jos reci da sam bila u onom Ulle Popken, al nije to moj stil, nekak mi je malo za starije tete..

Lorraine
13.03.2012., 19:50
Cure koje ste isprobale ASOS Curve liniju, da li su brojevi normalni ili manji/veći? Konkretno jel 18 (hlače) naš 46 ili ne?

mama vesnica
14.03.2012., 12:54
Ej curke,
naručila sam trapke DP,
stikle su, crne skinny, ali kako smrdeeeeee..:503:
Oprala sam ih pet puta i ne mogu se rješiti smrada nafte.
Imate li kakav savjet?

No dobro, zanima me taj Oltre,
talijanski brojevi su obično maleni,
kažete li da ima do 52, stane li u taj 52 jedna dama
koja nosi 48? :D

Kseniska
15.03.2012., 09:24
dakle, našla sam na B&B odjelu u H&M dosta neloših hlača, lanene ljetne i jedne ful lagane na vezicu dolje - idealne za ljeto i šetnje...

e sad, našla sam i bež hlače u koje sam se uvukla i stoje mi neloše (ne ocrtava se celulit), ali su bež?!

jel može jedna dama s dobrim apetitom sebi dozvoliti bež hlače?

Kseniska
15.03.2012., 09:25
Cure koje ste isprobale ASOS Curve liniju, da li su brojevi normalni ili manji/veći? Konkretno jel 18 (hlače) naš 46 ili ne?

to i mene zanima???

i ebayke - imate kakvog zgodnog curvylisciousa sellera za preporučit?

5rich
15.03.2012., 12:04

Zašto ne :ne zna:

Kris79
15.03.2012., 13:31

ako je materijal krući i ne ocrtava višak, ako na tebi ne izgledaju ko taice i ako ti kroj laska, naravno da možeš.

mislim, ni sve suprotno nisu prepreka da takve hlače nosiš, ali nije damski :cerek:

Kseniska
15.03.2012., 14:28
sviđa mi se ovo da nije damski :)

Ferrari-Ficho
15.03.2012., 14:31
U Rijeci ima, kod kazališta, divan butik s donjim rubljem i genijalnim kombinacijama košarica i opsega....
Ne mogu se sad sjetit imena, ali niej ga teško naći....

digiridan
15.03.2012., 17:10
Ej curke,
naručila sam trapke DP,
stikle su, crne skinny, ali kako smrdeeeeee..:503:
Oprala sam ih pet puta i ne mogu se rješiti smrada nafte.
Imate li kakav savjet?

No dobro, zanima me taj Oltre,
talijanski brojevi su obično maleni,
kažete li da ima do 52, stane li u taj 52 jedna dama
koja nosi 48? :D

Koje su to, daj link? Ja sam neki dan narucila jedne (http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?beginIndex=0&viewAllFlag=&catalogId=33053&storeId=12552&productId=3237875&langId=-1&sort_field=Relevance&categoryId=291042&parent_categoryId=&pageSize=20&refinements=category~[291043|291042]^category~[291051|291043]&noOfRefinements=2), pregenijalne su mi, bas mi se svidjaju. I nisu imale nikakav neobican miris.

Kris79
15.03.2012., 17:50
U Rijeci ima, kod kazališta, divan butik s donjim rubljem i genijalnim kombinacijama košarica i opsega....
Ne mogu se sad sjetit imena, ali niej ga teško naći....

adora?

5rich
15.03.2012., 19:35
ako je materijal krući i ne ocrtava višak, ako na tebi ne izgledaju ko taice i ako ti kroj laska, naravno da možeš.

mislim, ni sve suprotno nisu prepreka da takve hlače nosiš, ali nije damski :cerek:

Ja bi rekla da ovo sve nije lijepo vidjeti ni kod osoba normalne građe :zubo: DObro, ne ocrtavanje viška, ali ocrtavanje veša :D

Hlače mogu izgledat degutantno i na mršavici i na bucki :ne zna:

mama vesnica
16.03.2012., 11:59
Koje su to, daj link? Ja sam neki dan narucila jedne (http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?beginIndex=0&viewAllFlag=&catalogId=33053&storeId=12552&productId=3237875&langId=-1&sort_field=Relevance&categoryId=291042&parent_categoryId=&pageSize=20&refinements=category~[291043|291042]^category~[291051|291043]&noOfRefinements=2), pregenijalne su mi, bas mi se svidjaju. I nisu imale nikakav neobican miris.

http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?beginIndex=0&viewAllFlag=&catalogId=33053&storeId=12552&productId=2593230&langId=-1&categoryId=&searchTerm=Black skinny jeans &pageSize=20

smrdeeeeeee...:lol::lol::lol:

Molim vas curke kopje kupujete u Oltreu, recite kojem broju je njihov najveći sličan?

BellaTheCat
16.03.2012., 13:51
A nemam ti pojma s čime bi ti brojeve u Otreu usporedila. Ja recimo tamo kupujem košulje 52, a hlače od 48-52, ovisi o modelu. Nešto robe im je i na L, XL i sl., ali manja količina. Jel ti što znači broj grudnjaka? :D pa si po tome možeš skužiti kolika je košulja 52 da bi ju zakopčala gore, što mi je inače najveći problem kod košulja inače.
Njihove su sve mladenačke, lijepo strukirane i ima velikih brojeva... nisu babske. To mislim na npr. "uredske" košulje. Ima naravno i elegantnih. U biti, sve ovisi kada dođeš, mijenja se cijeli asortiman svaka cca 3mj.

BellaTheCat
16.03.2012., 13:52
Ja od tamo imam svega, od majica, suknji, hlača, traperica, košulja, haljine, veste, čak i kaput i nekoliko remena, i naočale sam čak imala njihove dvije sezone.. Ma sve :)
Obožavam ih :cerek:

BellaTheCat
16.03.2012., 13:58
evo nešto od novijih stvari ; )http://www.oltre.com/index_eng.html
Ja imam ovu tunku bijelo, crveno, plavu što je ispod traper jakne.. Super su mi i ove trapke sa perlicama i aplikacijama naprijed na džepu, ali su mi trenutno malo skupe, za njih čekam sniženje ..

BellaTheCat
16.03.2012., 14:08
samo za info Belli i ostalim plus size curama, u C&A sam vidjela tako diiivnih grudnjaka do vel. 110F...
raspametila sam se kad sam ih vidjela u toliko boja i uzoraka da sam odmah htjela kupiti po jedan od svakog, ali nisam...
nisu ni skupi, ako se dobro sjećam 80-90kn... i gaćica, i korzeta, haltera... wow...

U ST su nešto ful smanjili ponudu općenito :ne zna: Čini mi se da su puno toga izbacili iz dućana, tako da se valjda i taj odjel smanjio. Pogledat ću opet, možda ima nešto novo.
Nego, ti divni grudnjaci u C&A, bio je jedan, isto čak do F, probala svoju veličinu, ali su mi ful čudno stajali.. Ne znam, možda sam ja čudna :cerek:

A Adora, sviđa mi se ovo što vidim na stranici, jedino sad mogu čekati da im se otvori web shop, jer trenutno ne radi..
Ako će koja ići do njih, aj ih priupitajte hoće li to u skoroj budućnosti :mig:

Marša
16.03.2012., 14:09
Cure, jel' netko zna kako se zove onaj dobar dućan u Zagrebu, za punije žene? Sjećam se da sam prije nekih 4, 5 godina bila tamo s tetom, ne sjećam se točno ni u kojem je dijelu. :(
Uglavnom, ako neka zna, neka kaže, hitno je, razmišljam o nekom poklonu, a sjećam se da je tamo bilo odličnih stvari.
I još jedno pitanje - jel' ima ozbiljnijih stvari, ili su samo za mlade žene?

Kris79
16.03.2012., 14:13
A Adora, sviđa mi se ovo što vidim na stranici, jedino sad mogu čekati da im se otvori web shop, jer trenutno ne radi..
Ako će koja ići do njih, aj ih priupitajte hoće li to u skoroj budućnosti :mig:

adora ima na fejsu i naručiti se može mailom i telefonom.

Cure, jel' netko zna kako se zove onaj dobar dućan u Zagrebu, za punije žene? Sjećam se da sam prije nekih 4, 5 godina bila tamo s tetom, ne sjećam se točno ni u kojem je dijelu. :(
Uglavnom, ako neka zna, neka kaže, hitno je, razmišljam o nekom poklonu, a sjećam se da je tamo bilo odličnih stvari.
I još jedno pitanje - jel' ima ozbiljnijih stvari, ili su samo za mlade žene?

ja ti znam jedan na trešnjevci, na onoj kud vozi tramvaj, prije konzuma i placa s lijeve strane.
ozbiljna odjeća, onako, klasika.
i ima gjuro XXL negdje u vlaskoj.

BellaTheCat
16.03.2012., 14:20

a kak, kad ne znam što se nudi? ili ima na fejsu i cijela ponuda?

Charmel
16.03.2012., 14:23
Ja od tamo imam svega, od majica, suknji, hlača, traperica, košulja, haljine, veste, čak i kaput i nekoliko remena, i naočale sam čak imala njihove dvije sezone.. Ma sve :)
Obožavam ih :cerek:

jel mozes barem odokativno reci cijene za kosulje i haljine. moze i na PM :D
trebala bih malo obnoviti garderobu sada na proljece jer sam dosla do zakljucka da mi je vrijeme izvuci se iz trenirki :503:

i grudnjaci u c &a... prekokresni su. meni na sisama isto cudno stoje. imam osjecaj da im je kosarica dovoljno velika, ali ona podstava kao da ime je pre mala i nedovoljno rastezljiva :ne zna:

Marša
16.03.2012., 14:24

ja ti znam jedan na trešnjevci, na onoj kud vozi tramvaj, prije konzuma i placa s lijeve strane.
ozbiljna odjeća, onako, klasika.
i ima gjuro XXL negdje u vlaskoj.

Hvala ti, može biti da je taj, istražit ću još. :)

BellaTheCat
16.03.2012., 14:32
jel mozes barem odokativno reci cijene za kosulje i haljine. moze i na PM :D
trebala bih malo obnoviti garderobu sada na proljece jer sam dosla do zakljucka da mi je vrijeme izvuci se iz trenirki :503:

i grudnjaci u c &a... prekokresni su. meni na sisama isto cudno stoje. imam osjecaj da im je kosarica dovoljno velika, ali ona podstava kao da ime je pre mala i nedovoljno rastezljiva :ne zna:

Ma naravno ;)
Evo od zadnjih stvari što sam kupila, ta tunika koju možeš vidjeti i na ovom linku što sam stavila je oko 220kn, haljina (crna, bez rukava, strukirana) oko 350kn, crne uske uske, kao tajice hlače oko 300 i nešto kn iiiii, što sam ono još?! A da, još jednu majicu sa šišmiš rukavima, ona je oko 200 i nešto sitno..
Traperice kada dođu u novoj kolekciji su od 300-600kn, a na sniženju ih ima i za 100kn (te iste). Taman sam isprobavala jedne na sniženju koje su mi bile mrak, ali nije bilo broja (što je inače ful rijetko za nove stvari, uvijek ima brojeva).. Obične majičice sa nekim natpisima su od 100kn na dalje, a košulje, ja ih zovem uredske su od 200 na dalje. Neki dan sam ih brojala, ove koje još imam u ormaru, jer sam neke već i izvadila, dala dalje, ili su od nošenja otišle, imam ih preko deset :D Sad su mi super ove koje su na foru body-a. Nadoštukani pamučni dio pa se dolje kopča i nema šanse da ispadne van. Nešto kupim po regularnoj cijeni, nešto na sniženjima..

BellaTheCat
16.03.2012., 14:35
A evo gledam i Adoru na face-u, pa ono.. cijene su hm.. malo žešće.. Ovih par cijena koje su stavljene, 400 i 500 kn!
A ja mislila da je Lisca sa 200-300kn skupa..

Lorraine
19.03.2012., 10:33

Da odgovorim sama sebi :rofl: 18 je 46, a ako ste visoke, uzmite 18L (long) jer će vam biti taman. Ja sam na 180 cm i taman su mi. Ko salivene :cerek:

mama vesnica
21.03.2012., 18:52
Joj za vikend moram skoknuti do Oltrea, dok mi niste sve pokupovale :cerek: Nadam se da bum u nekaj stala :504:

smedjeoci
28.03.2012., 10:16
pozdrav, imam jedno pitanje, ako mi netko od vas zna pomoci. moze li se negdje u osijeku nabaviti svecana haljina, velicine 50-52 a da ne kosta pola moje plaće :( naime radi se o haljini za moje vjenčanje, necu imati vjenčanicu a sad mi se cani da je običnu svecanu haljinu te velicine još teže naći :(

Doria
28.03.2012., 15:52
Odi na podforum Vjencanja, imas bas topic o "velikim" vjencanicama. Sigurna sam da ce ti tamo moci pomoci.

smedjeoci
29.03.2012., 05:58
ma pitala sam ovdje zato jer ne trebam vjenčanicu. dobro, hvala svejedno

DaisyD
29.03.2012., 08:48
svejedno dođi k nama na pdf Vjenčanja, ima tema sve za vjenčanje u Slavoniji (http://www.forum.hr/showthread.php?t=185444), cure tamo sigurno znaju gdje možeš pogledati haljine a da nisu vjenčanice... :mig:

Cetripenula
30.03.2012., 09:16
Imam li ja dobru info da je u AM otvoren H&M? I kaj ima tam možda BiB odjel?

BellaTheCat
30.03.2012., 09:21
Mislim da ga otvaraja pocetkom 4tog mj. A za B&B ne znam. Ali znam da ce biti Mama odjel, a onda obicno budu jedan uz drugoga..
Al ja sam bas nekak razocarana izborom koji nam daju u HR na B&B odjelu :ne zna:

Kahuna
30.03.2012., 10:12
Imam li ja dobru info da je u AM otvoren H&M? I kaj ima tam možda BiB odjel?

Novi City Centre One na Žitnjaku ima veliki H&M jel ima on možda BiB? Jel ima netko da je bio tamo?

summerwind
30.03.2012., 10:24
Na njihovoj stranici piše da ima H&M + pod Ladies
http://www.hm.com/hr/store-locator#store=HR411

Kahuna
30.03.2012., 10:36
Summerwind hvala.

Evo sad sam provjerila i u on-line katalogu imaju BiB stvari s cijenama u kunama, znači BiB je napokon stigao i u Zagreb. :top:

summerwind
30.03.2012., 10:37
Nnč :mig:

BellaTheCat
30.03.2012., 10:52
Nadam se da ce izbor biti bolji od onog u ST ;)
Budem I ja pogledala.. A ako netko ode vec danas, javite :)

Cetripenula
12.04.2012., 17:20
Onda, jel bio tko u CC1 east, kaj ima za nas okrugle linija u H&M-u ili?

Freakette
12.04.2012., 19:43
Ima ima, došla je B&B kolekcija :)

BellaTheCat
12.04.2012., 21:05
al meni se to niš posebno ne sviđa :ne zna:
Sve je vrećasto, bez neke posebne osobnosti..

mikica_zg
13.04.2012., 07:07
al meni se to niš posebno ne sviđa :ne zna:
Sve je vrećasto, bez neke posebne osobnosti..

Potpisujem.....baš ništa ne bi kupila od toga.
Ali eto, uspjela sam naći neke majice na normalnom odjelu, pa sam happy.
Nego....da li je netko negdje vidio lijepe klasične crne ili traper suknje u veličini 46 +?
I di da kupim adekvatan kupaći?

Hvala

Cetripenula
13.04.2012., 07:41
Potpisujem.....baš ništa ne bi kupila od toga.
Ali eto, uspjela sam naći neke majice na normalnom odjelu, pa sam happy.
Nego....da li je netko negdje vidio lijepe klasične crne ili traper suknje u veličini 46 +?
I di da kupim adekvatan kupaći?

Hvala

Ja badiće kupujem u Lisci.

Bubica30
13.04.2012., 11:07
C A i HM

Altera
13.04.2012., 13:52
Vidim da vas muče grudnjaci pa samo da napomenem da Triumph ima liniju minimizera i to 3-4 modela i to do broja 110 F. Ne znam jel itko ima te veličine, osim njih. JEst da je i cijena u skladu s tim, oko 300 kn.

U Zagrebu, u Aniti, u Gundulićevoj imaju velik izbor veša i badića, svih mogućih, u većih brojevima i košaricama.

Nekidan sam pročitala da je Amadeus Jeans plasirao proljetnu podklolekciju za punije osobe. Doduše, ako su im materijali nekvalitetni ko za regularnu kolekciju, ne bih baš preporučila.

Vidim da spominjete B&B u H&M-u, u kojoj to trgovini? Jel u Splitu? U ZG taj odjel navodno nemaju..i u kojem to C&A?
Inače, Marks&Spencer zna imati dosta toga u većim brojevima, a to mislim 48-52..jakne posebno, Peek&Clopenburg isto

Što se tiče čizmica, u ZG trgovine ARA, jedna ima u Jurišićevoj, druga u Shoping Centru Prečko. Jako kvalitetna obuća, nekoliko modlea širine, a čizmice s nekoliko širina "sara". Nisu jeftini, balernike (ali koje imaju potplat i peticu) koštaju oko 500 kn, ali vrijede...

5rich
13.04.2012., 14:34
Ima B&B kolekcija u ZG. U West Gateu i CC1 East. Možda i u AMallu :ne zna:

DaisyD
14.04.2012., 08:46
Svi C&A dućani u Zg Shopping centrima imaju plus size odjel, kao i Takko Fashion...
U novom CC1 East ima plus size odjel i u H&M, i C&A...
Bila sam i u Oltre koji spominjete ali nema baš toliki izbor koliko je hvaljen, a Ulla Popken je preskupa!!!

Bubica30
14.04.2012., 11:33
Ja sam u TAKKA nasla rece sa lastikom oko struka (za one koji imaju trbuscic).
Inace sam br 44 ali sam usla u 42 (jer su elastin) i cak su mi sad malo velike, bijele sam uzela br 40 i prezadovoljna.
Visoka sam 170cm i 83 kg..grrrr

BellaTheCat
14.04.2012., 13:05
Ja se u Oltreu svaki puta uspijem obuci, mozda iz razloga sto je roba primjerenija mojim godinama, nego ona na B&B odjelu C&A iUlle Pompken. U ova dva mi je stil odjece vise za moju mamu ili, bez uvrede, nekoga tko kupuje robu tek toliko da se obuce..
Mada, evo na sebi imam C&A majicu trenutno, al sam ju uzela na obicnom odjelu, jer je malo siri kroj..
UP sam zadnji puta uzela samo grudnjak, sve ostalo sam komentirala mami, ak hoce da si tam pogleda..mada mi se cini dosta skupo..

BellaTheCat
14.04.2012., 13:09
I da dodam, u obranu Olteea :D ..njima se cijela kolekcija mijenja svaka cca 3mj., a I roba I'm dolazi svaki tjedan, tak da se da naci ako ne prvi puta, onda neki drugi dan.
Jos ce ispasti da je to moj ducan :zubo: ..trazit cu ih proviziju..

A Takko, ne znam.. Ja tam nisam nis nasla, onak je sve nagurano, a to mi bas nije gust..

BellaTheCat
14.04.2012., 13:12
Inace, upravo sam u Avenue, pa cu baciti pogled ima li B&B u HM, a u Oltre ne smijem, jer ce me se dragi odreci :D .. Ima I onaj neki New Look pa javim sto je to ;)

Cetripenula
14.04.2012., 13:17
Svi C&A dućani u Zg Shopping centrima imaju plus size odjel, kao i Takko Fashion...
U novom CC1 East ima plus size odjel i u H&M, i C&A...
Bila sam i u Oltre koji spominjete ali nema baš toliki izbor koliko je hvaljen, a Ulla Popken je preskupa!!!

Ja sam jučer u taj Oltre ušla i izašla, nisam ništa vidjela u "svojoj" veličini, sve je bilo maličko. Zabrijala sam da sam fulala dučan. Lastane???

BellaTheCat
14.04.2012., 13:21
A ne znam :D Onda pitas curke da ti daju broj. Ako nema vani, ovo je jedan od rijetkih ducana u kojem ti ne kazu "sve je na polici" I nastave zujati..
Brojevi su do 52, jel ti to dovoljno?

Freakette
14.04.2012., 13:23
Inace, upravo sam u Avenue, pa cu baciti pogled ima li B&B u HM, a u Oltre ne smijem, jer ce me se dragi odreci :D .. Ima I onaj neki New Look pa javim sto je to ;)

New Look je zgodan, ja sam viđala robu do broja 46, pa ak vam je to dovoljno veliko, da se nać zbilja lijepih stvari :)

Elle.Woods
14.04.2012., 13:49
A ne znam :D Onda pitas curke da ti daju broj. Ako nema vani, ovo je jedan od rijetkih ducana u kojem ti ne kazu "sve je na polici" I nastave zujati..
Brojevi su do 52, jel ti to dovoljno?

Joj, frendica mi je tamo kupovala dok sam zivila u zg, I cisto sumnjam da ce osoba koja npr nosi obicni (njemacki, h&m-ov, c&a-ov...) 48 tamo lako uci j 52. Standardna 46-ica je mislim talijanski 52, francuski 48, uk 18 a americki 16. Dok je jos ulazila u 44 I 46 u vecini ducana, u oltreu je kupovala 50 I 52. Onda se razdebljala I na kraju (dok nije odlucila skinut visak) kupovala u neckermannu 48 I 50, dok u oltreu nije mogla uci u robu...
Doduse, taman kad je smrsavila 15 kila otvorio je c&a, pa je zugala da nije trebala ni mrsavit... :)
gledala sam I ja cesto robu tamo, ali nisam kupovala jer su me ti talijanski brojevi tjerali da se osjecam ko slon. U fazi kad sam nosila traperice 31 (na zalost, daleko je sad taj konfekcijski iza mene...) Tamo sam probala hlace 42 I nije islo, usla sam tek u 46, ali su 48 bile udobnije...
Ko udje u njihovu 46-icu sigurno moze uci u manji u nekom drugom duxanu...

BellaTheCat
15.04.2012., 02:30
U New Look sam vidjela ok gacica sa cipkom na rubu (za uze hlace) I ok cijene.
U HMu nema B&B..
U Oltre se nisam usudila uci da ne bankrotiram :zubo: mada me mamilo, uf ..srecom, zurilo mi se..
A bas sam htjela I u Amadeus vidjeti tu kolekciju vecih brojeva sto je netko spominjao, al nisam stigla.
Pa ak neko ide, javite sta ima..

Sto se tice brojeva u Oltreu, ja nosim gore 52, a dolje ovisi o modelu. Imam hlaca od 46-52 ..
U C&A sam npr uzela majicu XL na obicnom odjelu nedavno skroz ok..
Nekada mi je Orsay bio dragi, jer su povoljni, al trenutno ne mogu ni primirisati u takve ducane.. Eventualno da kupim maramu ili rukavice :zubo:

Sta je je..kad si manjeg konfekcijskog broja mozes se obuci za puuuuno manje para..
Evo bas nedavno kupila grudnjak u Aniti - 320kn! Lijep, ali nista wow, I crni, naravno. A da nosim npr.B kosarice, mogla bi birati izmedju ljubicastog, zutog, plavog, cipkanog, uzeg, sireg bla bla I to sve za manje od 100kn. Neki dan na otvorenju CCa, Tezenis - svi grudnjaci 39,90..
A dobro :) ..
Jedna stvar koju sam zakljucila je da sa viskom kila nista ne smije tiskati, jer ak tiska onda sam ziiivcanaa.. Toliko da odmah dobijem jos 3kg, s utjesnim cokoladama :) A ak sam si ok, sve udobno, e onda ide I koja kilica dolje :D

klikaklik
15.04.2012., 14:14
Bila sam u AM za vikend i moji dojmovi bi bili sljedeći:

U Oltre ima nešto većih brojeva, uglavnom nisu na vješalici, ali to ne znači da ih nema, treba pitati vrlo aktivne prodavačice.
Modeli su moderni, stvarno nisu babasti, ali materijali su katastrofa. Većina robe je čisti poliester, što ja osobno ne kupujem osim ako nemam izbora. Poliester sakoić 750 kuna, po meni - previše. Ništa nije na sniženju, očito sam to fulala, tako da u trgovini nema ništa ispod 350 kuna. Toliko je, naprimjer, stajao neki topić bez rukava, ali od SVILE, što fakat rijetko vidjam, a pri dnu je stegnut lastikom. Nije loš, osim što mi je stajao katastrofa pa ga nisam uzela. Nisam kupila ništa.

Strajbala sam hrpu novaca u M&S, super mi je jer imaju isti broj i model hlača - short, medium i long nogavica, obratite pažnju na to, jer si možete ugoditi, bez da nosite na kraćenje. Imaju 15% popusta na kupnju iznad 440 kn. Sad imaju i brojeva i izbora, pa sam pregrizla, jer znam da će se veći brojevi razgrabiti pa da ću ostati bez ičega.

U NewLook ima lanenih/pamučnih hlača, većih brojeva, odmah s lijeve strane kad se udje, nekih 160 kn, pa ako nekog zanima...

Što se tiče UlePompkin ili kako se piše, meni se čini da su cijene slične kao u Oltre, samo su prirodniji materijali, ali su i modeli babastiji i ima onako seljačko austrijsko jodlerskih dezena i boja, pa ni tamo ništa nisam kupila :-)

Sve kad se sumira kupila sam uglavnom sportivo robu, za ured baš nisam našla. Za to bih preporučila Sisley (Inina zgrada ili outlet Začretje) i Varteks, puno su kvalitetniji materijali, cijena ista ili mrvicu skuplja, a imaju većih brojeva, samo treba pitati. Ja se uspijem ugurati pa mislim da ćete i vi.

U Tom Tayloru ima super muških vesti po 160 kuna, 100% pamuk, bijel na plave tanke crte, onako mornarske, plavo bijele razne kombinacije, za hladnije večeri....super kvalitetne:-)

Tko preferira prirodnije materijale i klasičnije krojeve, preporučujem butik Lady xxl u tratinskoj, to je ulica koja u ZG vodi od cibone prema trešnjevci..na lijevoj strani

dejjja
17.04.2012., 20:50
Bok cure.

Znate li gdje bih mogla kupiti u Zagrebu neku onako fora proljetnu haljinicu do koljena, žive boje ili šarenu da ju mogu nositi svaki dan na balerinke, a da nije preko 300 kuna?

Veličina 44 ili 46, ovisi o modelu...

Elevate Me
17.04.2012., 23:07
Imas u Avenueu u New Looku, cijene su ok, a imas uzoraka i kojekakvih boja, dalo bi se izabrat.. Njihove velicine idu do UK16, sto ti je neki 44-46.. Primjetila sam da su materijali neki poliesteri, mozda ima kaj i pamucno, nisam bas gledala sve.. :)

DaisyD
18.04.2012., 10:02
Ja sam svakakvih lijepih haljinica i suknjica vidjela u C&A u novom CC1 East, ali vjerujem da ima i u drugima.
Redovna linija odjeće im je do 46-48, a plus size i do 56, tako da ima... :D

mama vesnica
25.04.2012., 11:20
Bok curke,
bila sam konačno i ja u Oltreu.
Baš sam zadovoljna, kupila sam doduše sve najveće,
naš 48 - njihov 52.
Jako sam zadovoljna trapericama, super ugodne (350 kn) i fina košuljica (250 kn).
Cijene su kao i u svim dučkasima koji imaju veće brojeve, a modernije.
Onu smeđu majicu od svile su i meni nudili, katastrofa, grozno stoji a skupaaa..

Nego, kuma sam vjenčana u 6 mj., plan da nešto skinem mi je propao i ne mogu ništa naći :503::503:

Gdje mogu naći neku zgodnu haljinicu (48), a da mi ne šiva šnajderica?
One me uvijek oderu, a obućem samo jednom.

kalimerazg
28.04.2012., 21:06
Trebam pomoć.

Gdje mogu pronaći laganiju vestu za prijelazno doba?[B]
[B]
90% odjeće mi je iz Marks & Spencera, a ostatak iz Peek & Cloppenburga, Ulle ili kataloga. Majice ili košulje sam broj 22, a veste (ovisno o modelu) 46 - 50.

Trebale bi mi veste za prijelazno doba, da budu i za posao, i ok cijene.

Tijana
29.04.2012., 08:21
Vidim da vas muče grudnjaci pa samo da napomenem da Triumph ima liniju minimizera i to 3-4 modela i to do broja 110 F. Ne znam jel itko ima te veličine, osim njih. JEst da je i cijena u skladu s tim, oko 300 kn.

U Zagrebu, u Aniti, u Gundulićevoj imaju velik izbor veša i badića, svih mogućih, u većih brojevima i košaricama.

Triumph grudnjaci se mogu naći od 70-180 kn na ebay.uk. Naravno, novi sa etiketom, ima i velikih i jako malih brojeva. Ja uzela Triumph Amourette za nekih 8 funti a kod nas su 300 ili 400 kn, ne sjećam se više točno. :eek: Od tada ih stalno tamo kupujem! :cerek:

Anitini badići su preskupi, na ebayu ima marka Pour Moi, odlični su, a cijene max 180 kn za gornji i donji dio. :top: I Panache su super, jedino što su im brojevi badića (gaćice) dosta veliki pa preporučam uzeti manji broj. Košarice pak uzeti veći broj, pogotovo one sa žicom.

BellaTheCat
29.04.2012., 10:28
Tijana, ovo super zvuci! Hvala ti puno sto si podijelila ove info.. Ja cu isto svakako baciti pogled na oboje..
:)

Tijana
29.04.2012., 13:02
Zaboravila sam napisati da ako uzimate Pour Moi badić/grudnjak sa žicom uzmite veću košaricu.

Ovo je seler od kojeg sam uzela par tankinija:
http://stores.ebay.co.uk/Pour-Moi-Clearance

Kris79
29.04.2012., 16:01
Panache su super, jedino što su im brojevi badića (gaćice) dosta veliki pa preporučam uzeti manji broj. Košarice pak uzeti veći broj, pogotovo one sa žicom.

možeš li mi dati konkretan primjer razlike u veličini?
ako recimo nosim triumphov 75E, koja bi to bila veličina u slučaju panache grudnjaka?

Tijana
29.04.2012., 19:34
možeš li mi dati konkretan primjer razlike u veličini?
ako recimo nosim triumphov 75E, koja bi to bila veličina u slučaju panache grudnjaka?

Ja sam uzela Panache tankini 30G (65G), inače nosim Triumph grudnjake 32F (70F) ali ovaj Panche mi je opseg fino uski taman uz tijelo, ali košarice su mi ipak mrvicu premalene. Nadam se da će se bar malo rastegnuti od nošenja.

Panache donji veš nisam probala, jedino badiće.

E da, gaće su im strašno velike, obavezno uzmi broj ili čak dva broja manje.

*Dragonlady*
30.04.2012., 20:47
Molim moje sugrađanke Riječanke da mi kažu gdje da više pogledam za kakve normalne hlače ili košulju ali naravno velikog broja (uk 18-20) jer sam već odustala. Bila u M&S i zbilja mi se ne da pljunuti 1000kn za jedne hlače i jednu košulju..
Baš im hvala što su zatvorili D.Perkins pa sad ni hlače nemam gdje kupiti :( Rijeka je koma..

kalimerazg
01.05.2012., 15:07
Molim moje sugrađanke Riječanke da mi kažu gdje da više pogledam za kakve normalne hlače ili košulju ali naravno velikog broja (uk 18-20) jer sam već odustala. Bila u M&S i zbilja mi se ne da pljunuti 1000kn za jedne hlače i jednu košulju..
Baš im hvala što su zatvorili D.Perkins pa sad ni hlače nemam gdje kupiti :( Rijeka je koma..

D.Perkins ima veći broj hlača?
U M&S kupujem hlače broj UK 18, a ako je rastezljiv struk čak i 16.

*Dragonlady*
02.05.2012., 13:59
D.Perkins ima veći broj hlača?
U M&S kupujem hlače broj UK 18, a ako je rastezljiv struk čak i 16.

Hi :)
U DP je bilo hlača do UK22, ali kako su ju jel`te zatvorili nemam više gdje kupiti nešto po normalnoj cijeni.

Bila u M&S i ima lijepih komada, haljinice, suknje i košulje ali trenutno nemam za dati 490-570kn za jednu suknju (treba kupit pelene za bebu :D)

Jedino nisam bila u Gjuro XXL :rolleyes: mislim ok imam puno kila i blablabla ali zar stvarno nema niti jednog dućana u Rijeci gdje bi se mogao kupiti komad odjeće po normalnijim cijenama? UFF jedva čekam taj zapadni centar da otvore pa da i mi dobijemo C&A i slične dućane.

BellaTheCat
02.05.2012., 14:59
Jesi gledala možda u Centri?
Sigurno ima taj dućan u Rijeci.. Dosta često dobivaju robu i da se iskopati nešto..

BellaTheCat
02.05.2012., 18:56
Gledam neke haljinice po eBayu.
Da li se koja kuži u veličine? Ako nosim inače 52 (talijanski), koji da tu gledam, na uk?

DaisyD
03.05.2012., 08:16
Bella... imaš ovdje nešto: http://www.styling.com.hr/Osobni-stilist/poklon-bonovi.html

a tu ima konverter: http://www.convertworld.com/hr/odjeca-haljine-i-odjela/UK+women.html

Pamy11
06.05.2012., 12:28
Žene, majke, kraljice! :D
I ovo ljeto sam u potrazi za savršenim kupaćim kostimom.. I mislim da sam našla savršenu stranicu: http://www.simplybe.co.uk/shop/swimwear/1/_/N-1ytvf2x/products/show.action
Zanima me je li netko naručivao s ove stranice? Kolika je poštarina? Hvalaa :D

mama vesnica
06.05.2012., 20:40
Žene, majke, kraljice! :D
I ovo ljeto sam u potrazi za savršenim kupaćim kostimom.. I mislim da sam našla savršenu stranicu: http://www.simplybe.co.uk/shop/swimwear/1/_/N-1ytvf2x/products/show.action
Zanima me je li netko naručivao s ove stranice? Kolika je poštarina? Hvalaa :D

Kak super! A nigdje ne piše dali šalju u RH?! :durica
Pomagajte!

Br2B
07.05.2012., 10:11
Ne salju van UK.

*Dragonlady*
07.05.2012., 10:47
Jesi gledala možda u Centri?
Sigurno ima taj dućan u Rijeci.. Dosta često dobivaju robu i da se iskopati nešto..

Imam u blizini taj dućan, skočiti ću ponovo provjeriti ako imaju što..

BellaTheCat
07.05.2012., 18:22
Bella... imaš ovdje nešto: http://www.styling.com.hr/Osobni-stilist/poklon-bonovi.html

a tu ima konverter: http://www.convertworld.com/hr/odjeca-haljine-i-odjela/UK+women.html

hvala ti ;)

anushka3
09.05.2012., 11:32
Cure, vidim da vas ima dosta koje kupuje te e-bayu pa bi molila da mi preporučite sellere koji imaju plus size haljine. Mami treba za jedno vjenčanje ovo ljeto, a nije baš luda za shoppingom. Nosi 42-44.
Hvala vam!

BellaTheCat
09.05.2012., 16:27
42-44 nije plus size :mama:

HiP
14.05.2012., 21:29
Ne znam dal pitam na dobrom mjestu :D, ali spremam se u Seiersberg i znam da je tam u H&M-u postojao BiB odjel, ali mi se čini da ga već prošli put nisam više uočila....pa me sad zanima, zna li netko jel još ima tog u tom H&M tamo ili nema? :ne zna:

Paratres
19.05.2012., 15:13
Gdje bi mogla u zagrebu pronaci badic velicine 46/48 oko 300kn?

BellaTheCat
19.05.2012., 15:18
Ja cu ovom prethodnom postu dodati I pitanje za tankini (50 I E kosarice)..
Isprobavala u Aniti, I tamo je dosta dobar izbor, ali je sve 400+ kn, a to mi je puno.. Jer zelim bar dva, I to ona uza, ne k'o haljinice..
I web linkovi za e bay ili sl.su dobrodosli ;)

BellaTheCat
21.05.2012., 12:31
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGNZdEpfV0xTem56TFdlRjRaLXRjNHc6M Q

pliz ispunite anketu, samo par minutica :D

jesam, aj javi rezultate ili neki link kada skupiš sve podatke.. ako može ;)

Trnc
21.05.2012., 12:51
Gdje bi mogla u zagrebu pronaci badic velicine 46/48 oko 300kn?

pletix :top:

BellaTheCat
21.05.2012., 13:50
Šta je pletix, di je pletix? :ne zna:

Mopsly
21.05.2012., 18:39
http://www.pletix.hr/home.aspx?langid=2

BellaTheCat
21.05.2012., 18:40
hvala ti ;)

kalimerazg
21.05.2012., 18:40
Šta je pletix, di je pletix? :ne zna:

Ima zanimljivih modela, prošle godine kupila sam 2 njihova badića i zadovoljna sam.

BellaTheCat
21.05.2012., 18:43
evo vidim da ima i u mom gradu, a nisam nikada tamo ušla.. Budem išla pogledati pa javim dojmove ;)

kalimerazg
23.05.2012., 09:24
evo vidim da ima i u mom gradu, a nisam nikada tamo ušla.. Budem išla pogledati pa javim dojmove ;)

Prije dvije godine kupila sam i kupaći kostim od CRODEL-a, pristupačne cijene i dobre kvalitete.

BellaTheCat
23.05.2012., 11:07
Crodel je marka badića u Pletixu?

DaisyD
23.05.2012., 11:35
na sto muka sam... :503:

trebam ljetnu polusvečanu lepršavu haljinicu, ne mora biti duga, samo da nije crna samo za vjenčanje u vijećnici... i naravno do 500kn :rolleyes:
prošla sam H&M, C&A, Takko Fashion... nisam našla ništa u mojoj veličini, sve je malo... jel ima tako nešto u Oltre, New Look ili negdje treće...
HELP!!!

BellaTheCat
23.05.2012., 12:24
Nisam bila u Oltreu nekih mjesec dana.. možda su dobili nešto novo :ne zna:
Odi u Avenue, tamo ti je onda i on, pa Marks S... Ništa mi drugo ne pada na pamet...
Ovo sve drugo, tipa Modea i sl., čini mi se da će biti skuplje.. Jedino, možda Centra? Oni isto imaju većih brojeva..
Aj javi kak je prošla potraga i što si kupila..

Ako baš ne ide, da se prešaltaš na neku fensi šmensi majicu/košulju/nešto sa šišmiš rukavima ili sl.. nešto šljokičavo, klampavije? pa uz to crne uže hlače.. i dolje neke cipelice?

Kris79
23.05.2012., 12:32

trebam ljetnu polusvečanu lepršavu haljinicu, ne mora biti duga, samo da nije crna samo za vjenčanje u vijećnici... i naravno do 500kn :rolleyes:
prošla sam H&M, C&A, Takko Fashion... nisam našla ništa u mojoj veličini, sve je malo... jel ima tako nešto u Oltre, New Look ili negdje treće...
HELP!!!

što podrazumijevaš pod polusvečano i lepršavo?

DaisyD
23.05.2012., 14:31
bella... hvala, pogledat ću... još mi je palo na pamet pogledati u MANA dućanima... tamo sam si ja već nekoliko puta našla majice i suknje...

kris79... pa da mogu nositi svaki dan na posao recimo, kad idemo na večeru ili nečiju svadbu...
ne želim se samo udati u njoj i pospremiti je u ormar...
nešto tipa ovoga:

http://www.trendregular.com/wp-content/uploads/2011/06/Plus-Size-Summer-Dresses.jpg
http://womenplusdresses.com/wp-content/uploads/2010/07/Plus-Size-Riviera-Maxi-Dress.jpg
http://www.dress-pictures.com/d/10826-2/Adrianna+Papell+Plus+Size+Dress+Image.PNG
http://indopakfashion.com/wp-content/uploads/2012/04/plus-size-clothing-for-fats-women3.jpg

ajme, kako me nervira more slika sa predivnom odjećom na velikim curama, a kad to ne mogu kupiti u ovoj usranoj državi... :503:

BellaTheCat
23.05.2012., 14:36
A to se ti udaješ? hm.. ja mislila da ideš nekome na vjenčanje.. Onda pretpostavljam imaš još nešto vremena.
Možda je najbolje da nađeš neku dobru sliku i krojačicu.. Drugačije, sumnjam da ćeš biti u potpunosti zadovoljna..
S time, ja sam uvijek za opciju haljine koja prekriva gornji dio ruku.. makar oni otvoreni šišmiš rukavi, ili nešto sl.. Ne znam kak je kod tebe, ali ne volim da mi se vide nadlaktice, pogotovo u svečanom izdanju kad te svi gledaju, slikaju.. a i ugodnije se osjećaš ...

Kris79
23.05.2012., 14:56
S time, ja sam uvijek za opciju haljine koja prekriva gornji dio ruku.. makar oni otvoreni šišmiš rukavi, ili nešto sl.. Ne znam kak je kod tebe, ali ne volim da mi se vide nadlaktice, pogotovo u svečanom izdanju kad te svi gledaju, slikaju.. a i ugodnije se osjećaš ...

off topic:

ja nisam. ima stvari koje se ne mogu prikriti i svaki pokusaj prikrivanja samo naglasava da je taj dio problematican.
pitan se sta bi rekla za moju vjencanicu :zubo: :facepalm:

ne želim se samo udati u njoj i pospremiti je u ormar...

ma pitam koliko svečano, jer mi je odmah na pamet pao stolnik, artigo i jedan mali ducan u vlaskoj (ne znam kako se zove, ali je odmah pored stolnika).
oni imaju onako malo otkacenije modele, nisu za svakoga, ali su fini, zenstveni i uglavnom su dobro krojeni tako da pasu svim građama.

DaisyD
23.05.2012., 15:09
Bella... pa i nemam baš vremena, udajem se za mjesec dana, imam vjenčanicu za svadbu ali pošto je na praznik kod matičara imamo vjenčanje dan prije,
ne bi oblačila vjenčanicu jer će onda na svadbi izostati faktor iznenađenja za budućeg, a ne bi se baš udala u trapericama...
to je odlučeno prije par dana, nakon prijave kod matičara...
tako da ipak trebam nešto lijepo za obući za vjenčanje... ufff

Kris79
23.05.2012., 15:41
http://www5.picturepush.com/photo/a/8323113/640/Anonymous/stolnik.jpg (http://picturepush.com/public/8323113)

http://www2.picturepush.com/photo/a/8323135/640/Anonymous/stolnik3.jpg (http://picturepush.com/public/8323135)

http://www5.picturepush.com/photo/a/8323123/640/Anonymous/stolnik1.jpg (http://picturepush.com/public/8323123)

http://www1.picturepush.com/photo/a/8323129/640/Anonymous/stolnik2.jpg (http://picturepush.com/public/8323129)

kalimerazg
23.05.2012., 17:36
Crodel je marka badića u Pletixu?

Nije.
Kao i Pletix, Crodel je također hrvatski proizvođač.

BellaTheCat
25.05.2012., 13:33
Daisy, gle ovu.. i ima brojeva. Jedino treba viditi da li ti isporuka može stići na vrijeme:
http://www.bonprix.hr/hr/haljinaplava_crna_bijela/5138779/34

BellaTheCat
25.05.2012., 13:34
off topic:

ja nisam. ima stvari koje se ne mogu prikriti i svaki pokusaj prikrivanja samo naglasava da je taj dio problematican.
pitan se sta bi rekla za moju vjencanicu :zubo: :facepalm:

Ne bih ja to nazvala pokušajem prikrivanja, već pravilnim odabirom s obzirom na oblik tijela itd.
Daj da vidim vjenčanicu :cerek:

BellaTheCat
25.05.2012., 13:36
Nije.
Kao i Pletix, Crodel je također hrvatski proizvođač.

Jel imaju web stranicu? Gledala, ali nisam našla..

kalimerazg
25.05.2012., 18:13
Jel imaju web stranicu? Gledala, ali nisam našla..

Ne mogu je ni ja naći, sorry.
Znam da sam kupila njihov badić u Nami.

BellaTheCat
25.05.2012., 18:17
Thanx, budem pogledala tamo onda ;)

5rich
26.05.2012., 10:08

HELP!!!

Pogledaj u MANAi. Prije par tjedana su imali divnu lepršavu haljinicu, u bijeloj i crnoj boji. Prekrasno je krojena i prekrasno stoji.
Nu slike (ne prekriva ruke, ali uvijek možeš staviti neku laganu pašminu ili sako preko)
http://img845.imageshack.us/img845/8923/top5z.jpg

Oko 120 kn je bila.
Ima još modela, ali ovaj je meni upao u oko :D
Mislim da imaju većih veličina, frendica si tamo kupuje traperice, a nosi 50.

DaisyD
26.05.2012., 14:06
Hvala 5rich, imam namjeru otići u Mana dućan, ova mi se svidja što si stavila, i vidjela sam u njihovom katalogu more haljinica, a znam da imaju veće brojeve jer sam se lani tamo opskrbila sa majicama i suknjom...

Paratres
26.05.2012., 20:55
pletix :top:

Hvala!! :cerek:

Donata
26.05.2012., 21:20
ajme, kako me nervira more slika sa predivnom odjećom na velikim curama, a kad to ne mogu kupiti u ovoj usranoj državi... :503:

A zašto ne naručiš online? recimo ovdje (http://www.satinwoods.ca/cart/index.php?main_page=index&cPath=6&sort=20a&page=3) ima haljina za manje od 500 kuna, niti ovdje (http://www.onestopplus.co.uk/categories/dresses/42.aspx) nisu preskupi, također i ovdje (http://www.bonmarche.co.uk/3-7-dresses/)

BellaTheCat
26.05.2012., 21:26
Donata, di si da te izljubim? :cerek:

Donata
26.05.2012., 21:37
u Rimu :cerek:
Prijateljica mi treba ići na neko vjenčanje u kolovozu, a kako je nedavno rodila i ima posla s bebom, dobila sam domaću zadaću da joj nađem nešto da si naruči za obući.