PDA

View Full Version : Prebacivanje s jednog fakulteta na drugi

stranice : 1 [2] 3

wihaaa
10.07.2011., 13:50
fsb - prva godina brodogradnje = prva godina strojarstva kolko ja znam, sljedecu se sam prebaciš bez problema.

tamaradujm
11.07.2011., 11:30
bok!
imam pitanje u svezi prebacivanje sa studija sestrinstva u rijeci na studij sestrinstva u zagreb...da li ima tko iskustva sa time?s obzirom da sam ove god upala u rijeku a htjela bi u zagreb...da li se moze prebacit vec nakon prvog semestra?pliz,pomagajte ko zna...hvala

Mozes se prebaciti nakon sto polozis prvu godinu u Rijeci!
Tako su meni rekli na Zvu.

flash2460
15.07.2011., 01:22
Dali je moguce da se npr upise neki fakultet u bosni i onda da se nakon mozda godinu dana prebaci na hrvatski faks? Pitam za hrvatskog drzavljanina? Hvala

hitno je ;)

Maxes
15.07.2011., 10:49
Ne znam za Bosnu, ali u Hercegovini na Sveučilištu Mostar možeš sa svakog fakulteta se prebacit u Hrvatsku jer radi po hrvatskom planu i programu...

flash2460
15.07.2011., 12:46
a jel mozda znas za sarajevo? arhitektura...

Angina
16.07.2011., 22:28
Molim vas, trebala bih nekoga tko se uspio prebaciti sa anglistike bilo kojeg drugog filozofskoj na FFZG!

Javite se preko privatne poruke, puno hvala. :)

*Yaz*
20.07.2011., 20:27
pozdrav....vec dugo razmisljam o prebacivanju sa studija JAVNE UPRAVE na PRAVNI, obadvoje je u ZG, ima li tko iskustva, i da li je to moguce...bez ponovnog razredbenog postupka i državne mature ?? puno hvala unaprijed!

ktina55
25.07.2011., 12:51
da li netko zna ako na prvom roku upisem u rijeci,mogu li se prebacit u zagreb na drugom?

Nessie :)
03.08.2011., 16:06
pozdrav....vec dugo razmisljam o prebacivanju sa studija JAVNE UPRAVE na PRAVNI, obadvoje je u ZG, ima li tko iskustva, i da li je to moguce...bez ponovnog razredbenog postupka i državne mature ?? puno hvala unaprijed!

Ne možeš s javne uprave na pravo, samo obrnuto. Da bi upisala pravo moraš ispočetka, na drž. maturu i pisati test log. zaključivanja :) I upisati normalno prvu godinu, sve ispočetka.

Fufi3112
12.08.2011., 16:02
pozdrav! jel zna neko možda kako funkcionira prebacivanje s ff-a u zagrebu na ff u milanu? državna matura, vrednovanje ocjena iz srednje itd. sve informacije su korisne i dobrodošle! :)
fala unaprijed

Wallflower
16.08.2011., 15:07
Ovako. :kokice:
Upisala sam hrvatski i pedagogiju na ljetnom roku, ali u medjuvremenu sam se predomislila i sad bih se zeljela prebaciti na engleski u kombinaciji s pedagogijom. Ostvarila sam pravo upisa na taj smjer i na ljetnom roku.

Na upisu se netko nije pojavio, pa je ostalo jos jedno mjesto.
Dakle, zanima me bih li se odmah mogla prebaciti na engleski ili mogu li barem konkurirati na jesenskom roku i onda se prebaciti.

Pitala bih to i na faksu, ali jos im uvijek traju godisnji. :raspa:

tri82810
19.08.2011., 18:21
Treba mi informacija,dal je moguce prebaciti se s jednog fakulteta na drugi odmah u 2. semestru,ako su u 1. semestru vecinom svi predmeti isti na oba fakulteta?

*the lady
20.08.2011., 11:14
Mislim da ti to nije moguce odmah nakon prvog semestra, morat ces cekati da prode cijela godina

Jina Jei
24.08.2011., 17:51
Studirala sam 2 godine u Mostaru i sad bi se prebacila na isto drugu godinu u Splitu na isti smjer na Filozofskom. Za upis je potrebno 42 boda koliko ja znam, a ja imam 82 tako da nevjerujem da ce to biti problem.

Ne radi referada tako da nemogu dobiti sve informacije koje zelim...pa jel mi mozete pomoći? Šta mi sve treba da se prebacim na drugu godinu. Ostalo mi je 3 ispita sa prve ( koje uopce nemam u Splitu) i negdje oko 5 sa druge godine.

ajde ljudi pomagajte

magic potion
24.08.2011., 17:54
Mislim da ti je pametnije pitati na nekakvom forumu tog faxa. Vjerujem da postoji.:ne zna:

Jina Jei
24.08.2011., 19:11
ma nisu bas najaktivniji...ma samo mi treba neto da me smiri i kaze da nije nikakav problem

Punxerklc
26.08.2011., 10:46
Ovako upisao sam ove godine studij ugostiteljstva na veleučilištu u karlovcu, ali bi se ipak htio prebaciti na programsko inženjerstvo na visoku školu za primjenjeno računarstvo u zagrebu.
Da li je moguće prepisati se još uvijek?

Problem mi predstavlja stipendija. Naime, ako padnem/pauziram godinu gubim stipendiju koja mi dosta znači.. Ako bi krenuo ispočetka druge godine (završio ovdje prvu na ugostiteljstvu), da li mogu izgubiti stipendiju?

Hvala unaprijed :)

tome89
30.08.2011., 10:25
Jeli mi moze netko rec sto moram napisat u molbi za prebacivanje sa jednog fakulteta na drugi??
tj. zelim se prebacit na pomorski split.

Znam da trebam imat:
Prjepis ocjena
Plan i program
Kopija indeksa

I znam gdje to sve trebam dat.
Ali je ona stara na referadi u nekome elementu, pa sam jedva i ovo uspi zapisat :D

myactinglife
05.09.2011., 08:29
a kako ide s prebacivanjem istog fakulteta u drugi grad? evo npr ja sam u zd i prebacio bih se sljedeće god u zg!koji prosjek trebam i to sve?

Alpagueur
05.09.2011., 15:38
a kako ide s prebacivanjem istog fakulteta u drugi grad? evo npr ja sam u zd i prebacio bih se sljedeće god u zg!koji prosjek trebam i to sve?
A koji fakultet? Ne postoje univerzalna pravila po tom pitanju.
Pretpostavljam da je filozofski jer mi ni jedan drugi ne pada na pamet, a da bi mogao biti u Zadru. Pitaj najbolje na temi fakulteta s kojeg se prebacuješ i na temi fakulteta na koji se prebacuješ.

jelka10
06.09.2011., 11:38
jel zna možda netko ako sam se upisala na ljetnom roku i sad na jesenskom se zelim upisat na drugi faks, jel se ja samo onda ispišem s ovog kojeg sam upisala na ljetnom i odem normalno na upis na jesenskom ili ... ? :)

crazy-cat
07.09.2011., 01:29
jel zna možda netko ako sam se upisala na ljetnom roku i sad na jesenskom se zelim upisat na drugi faks, jel se ja samo onda ispišem s ovog kojeg sam upisala na ljetnom i odem normalno na upis na jesenskom ili ... ? :)

točno tako:) čekaj da upadnes na taj drugi,pa se s prvog ispises i upises u taj drugi... a mozes i paralelno probat kad si se vec upisala :)

Nyla*
07.09.2011., 19:46
točno tako:) čekaj da upadnes na taj drugi,pa se s prvog ispises i upises u taj drugi... a mozes i paralelno probat kad si se vec upisala :)

Ne može se studirati paralelno bez odobrenja jednog od fakulteta. Ti kada dolaziš na upis na drugi faks oni ti u sustavu vide da li studiraš još negdje ili ne. Tj. čim se obavi upis računalnim putem, stavka prethodnog faksa na kojem ste bili vam se ''zamrzne'' i ne možete više ni prijavljivati ispite ni ništa, piše vam samo da ste studirali tamo. Kada upadnete na taj drugi faks, prvo nazovite i provjerite detalje oko upisa i plaćanja. Ako je sve ok onda se upišite.

athlet
08.09.2011., 16:30
Ovako, imam pitanje u vezi prebacivanja s FOI-a na ekonomski u Osijek,smjer poslovna inf. Na FOI-u sam polozio sve kolegije osim jednog koji mi stvara neopisive probleme pa razmisljam o ovoj opciji. Pa ako bi netko mogao reci kakvu inf,da li bi bilo puno razlikovnih i slicno

metallica.
08.09.2011., 19:01
A koji fakultet? Ne postoje univerzalna pravila po tom pitanju.
Pretpostavljam da je filozofski jer mi ni jedan drugi ne pada na pamet, a da bi mogao biti u Zadru. Pitaj najbolje na temi fakulteta s kojeg se prebacuješ i na temi fakulteta na koji se prebacuješ.

Šta to je istina fakat?
A kaj ak su dva sveučilišta u pitanju- riječko i zagrebačko?
Hvala!

igor19da
13.09.2011., 20:43
ovako, upisao sam engleski i njemački na filozofskom u osijeku i želim se čim prije moguće prebaciti u zagreb. je li to moguće nakon 1. semestra ili moram čekati cijelu godinu da završim? kako to funkcioniram, koji su uvjeti? koga sam god pitao nitko mi ne zna točno reći. molim vas za konkretan odgovor, jer se želim što prije prebaciti. :504: hvala :(

Lady_D
14.09.2011., 16:36
Pitaj to isto na našoj temi o faksu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=644483) i/ili na forumu FFZG-a i/ili pošalji mail na oba odsjeka s tim pitanjem. Sve linkove i mail adrese naći ćeš na stranici od faksa.

unkn0wn
14.09.2011., 17:28
upisao sam na ljetnom roku jedan fakultet, sad bih se na ovom jesenskom roku htel upisat na drugi. ako cu se htjeti prebaciti sa tog drugog na srodni fakultet u drugogm gradu da li cu izgubiti studentska prava ?

Alpagueur
14.09.2011., 21:57
upisao sam na ljetnom roku jedan fakultet, sad bih se na ovom jesenskom roku htel upisat na drugi. ako cu se htjeti prebaciti sa tog drugog na srodni fakultet u drugogm gradu da li cu izgubiti studentska prava ?
Ne ćeš. Osim ako ćeš na srodnom fakultetu na koji se prebaciš biti izvanredan student, ali to bi valjda naveo da je tako.

unkn0wn
15.09.2011., 02:27
Ne ćeš. Osim ako ćeš na srodnom fakultetu na koji se prebaciš biti izvanredan student, ali to bi valjda naveo da je tako.

jok, nema se love za izvanredno studiranje... fala na odgovoru :mig:

Sun1
15.09.2011., 20:19
Završila sam Društveno veleučilište u Zg. Nekad davno sam studirala na Pravu u Zg i dala cijele 2 godine. Jel bi se sad npr.mogla prebacit u Osijek na Pravni fakultet i jel bi mi oni uopce priznali te ispite s Prava? Hvala na odg.

petrarhistica
16.09.2011., 17:32
Ugl. nisam imala vremena čitati starije postove. Trebam samo jedan odgovor...
Dali se još mogu prebaciti na drugi fakultet.
Išla sam prvu godinu marketing, nisam dala sve ispite, a prvi semstar mi je opravdan... Tokom godine shvatila sam da me to nimalno ne zanima i da želim na povijest na kojem je ostalo slobodnih mjesta.
Da li se još stignem prijavit... Nisam u gradu u kojem studiram pa ne mogu na faxu pitat.

I još nešto me zanima. Ako mi je opravdan prvi semestar, a ja na drugom semstru nisam dala sve ispite... koliko otprilike plačam godinu i da li se to plača odmah na upisu ili tokom semestra?

Molim nekog hitno da mi odgovori u in-box. :D Hvala.

Trenutno frustrirana studentica.

jetsoverhead
16.09.2011., 22:30
Ugl. nisam imala vremena čitati starije postove. Trebam samo jedan odgovor...
Dali se još mogu prebaciti na drugi fakultet.
Išla sam prvu godinu marketing, nisam dala sve ispite, a prvi semstar mi je opravdan... Tokom godine shvatila sam da me to nimalno ne zanima i da želim na povijest na kojem je ostalo slobodnih mjesta.
Da li se još stignem prijavit... Nisam u gradu u kojem studiram pa ne mogu na faxu pitat.

I još nešto me zanima. Ako mi je opravdan prvi semestar, a ja na drugom semstru nisam dala sve ispite... koliko otprilike plačam godinu i da li se to plača odmah na upisu ili tokom semestra?

Molim nekog hitno da mi odgovori u in-box. :D Hvala.

Trenutno frustrirana studentica.

ne možeš s marketinga na povijest samo tako... na ffzg moraš položiti prijemni. a prijave su odavno završile

drammaqirl
18.09.2011., 02:35
Na koje fakseve se može prebaciti s FOI-a? Glupo pitanje al molim vas za odg, koji su mu faksevi srodni? Ne postoji mogućnost da se prebacim ako završim godinu s foi-a na neki društveni fakultet, strane jezike il nešto?? Hvala.

dream theater
18.09.2011., 16:34
Da li je netko upoznat s mogućnošću prebacivanja sa ffzd na ffzg,konkretno na smjer psihologije,jesu li dobar prosjek i svi položeni ispitni dovoljni za odobrenje zamolbe.Brucoš sam,a stvarno bih se volio dogodine prebacit:)

Lady_D
18.09.2011., 20:58
Samo mali savjet svima koji imaju pitanje o prebacivanju...

Ako vam tu netko ne dogovori u neko razumno vrijeme, skoknite na naš pdf Fakulteti i visoka učilišta i nađite fakultete na koje bi se hteli prebacit, pa pitajte tam. Lako moguće da ćete tam prije dobit odgovor. :top:

danci3107
19.09.2011., 08:03
jel se moguće prebaciti s ekonomije u Rijeci na ekonomiju u Zagreb?

Mr.TamborineMan
19.09.2011., 11:42
moguće je u polaganje razlike predmeta i dobar prosjek

Donna123
20.09.2011., 21:07
Hej ljudi!!:W
Zanima me dal itko zna da li postoji mogućnost prelaska s filozofskog ( germanistike ) na učiteljski fakultet (njemački smjer) ?

bambi101
21.09.2011., 14:28
da li je moguce prebaciti se s jednog faxa na drugi odmah nakon zimskog semestra (sigurno ne,al eto da pitam za svaki slucaj)? upisala sam fax ali me taj fax uopce ne zanima a htjela bi se sto je prije moguce prebaciti na zeljeni fakultet

Alpagueur
21.09.2011., 17:40
Sigurno nije moguće.

mezozopimus
21.09.2011., 18:44
Ima netko tko se prebacio s FER-a na ETFOS poslije prve godine da kaže šta treba i kak sve to ide?

zaaab21
04.10.2011., 13:34
ekipa molim vas, hitno ako netko zna
jel moguce se sad prebacit na neki drugi fax
recimo u mom slucaju sa foia u varazdinu na dif u zagrebu?? ako netko zna...

bakar123
08.10.2011., 20:02
Ima li netko iskustva s time?

Znači lani sam bio na jednom faksu, a ove godine sam na drugom, opet prva godina. Primjetio sam da mi neki predmeti ( npr. matka) imaju više manje jedna program, pa računam zašto da mi je ne priznaju ako sam već položio to.

Zna li netko proceduru, što trebam sve obaviti, itd ...

Demona
08.10.2011., 20:30

Znači lani sam bio na jednom faksu, a ove godine sam na drugom, opet prva godina. Primjetio sam da mi neki predmeti ( npr. matka) imaju više manje jedna program, pa računam zašto da mi je ne priznaju ako sam već položio to.

Odi u svoju referadu i pitaj ih, ponekad je dovoljno da ti predmetni profesor odobri, ponekad pročelnik i tako dalje.
Vjerojatno ce ti trebat prijepis ocjena koje dobiješ u referadi starog faxa.

rueDeCascades
10.10.2011., 06:51
Moze jedno jednostavno pitanje?
Koje su opcije da se na istom faksu promjeni studij prije zavrsenog diplomskog (s titulom bakalara), a da se to sacuva za neke buduce planove nastavka? :rolleyes:
hvala!

orGinaLna
10.10.2011., 13:50

Ja sam se ove godine prebacila i kolko sam cula na svim faksevima kad te prebace traze prijepis ocijena i plan i program proslog faksa .

Bez tih dokumenata ti ne mogu priznati predmet.
U planu i programu je opisan predmet pa ako ima slicnosti bi ti se priznalo.

Meni je konkretno priznato sve položeno - ali samo jer sam dokumente na vrijeme donesla. Priznati predmeti su navedeni u ODLUCI O PREBACIVANJU , taj papir imas i ti ako je obavljeno prebacivanje.

Sad kad vec faks traje 3 tjedna( kod mene ) sumnjam da bi se ovi u referadi bavili mojim papirima jer se to obavlja prilikom upisa.

thirsty
10.10.2011., 18:47
Meni je konkretno priznato sve položeno - ali samo jer sam dokumente na vrijeme donesla. Priznati predmeti su navedeni u ODLUCI O PREBACIVANJU , taj papir imas i ti ako je obavljeno prebacivanje.

Čekaj, kaj je sad ovo?
Ja sam trenutno prva godina i htjela bi se prebaciti na drugi faks, ali navodno moram čekat slijedeću akademsku godinu i upast preko prijemnog. Barem ja tako mislim.

Kada se možemo ovako prebacivati kao ti? Moraju li biti srodni fakulteti?

markan14
10.10.2011., 20:18
Ljudi bok! :)
Ima li onih koji su to ostvarili, dakle prešli s jednog fakulteta na drugi i koji su uvjeti, procedure? Konkretno me zanima prijelaz s Elektrotehničkog fakulteta Osijek na Tehničko veleučilište Zagreb. Godina je tek počela, još nisu ispiti krenuli pa da ne moram polagat razliku predmeta, pretpostavljam da je moguće, ali ako ima netko s više informacija i kako to izvesti...

orGinaLna
11.10.2011., 07:41
Čekaj, kaj je sad ovo?
Ja sam trenutno prva godina i htjela bi se prebaciti na drugi faks, ali navodno moram čekat slijedeću akademsku godinu i upast preko prijemnog. Barem ja tako mislim.

Kada se možemo ovako prebacivati kao ti? Moraju li biti srodni fakulteti?

Ja nisam morala cekati prijamni niti polagati drzavnu maturu ni slicno.

Objave na stranicama fakulteta rok i predas zamolbu za prebacivanje sa svom potrebnom dokumentacijom.
Znaci ti sad zavrsis ovu godinu , u 9.mjesecu najcesce idu te objave van. Treba ti prijepis ocjena i plan i program ovog faksa di si sad. + napisana zamolba

To se predaje , a ostali dokumenti kasnije ako je zamolba rijesena.

Kod mene na novom faksu se konkretno 4 studenta prebacilo na redovni i vise od 20 njih na vanredni faks.

Uglavnom su sve zamoblbe pozitivno rijesene.

thirsty
11.10.2011., 11:38
Ok, hvala. A ti si sad na tom drugom faksu prva godina ili nastavljaš?

Jer razumljivo mi je da se npr. mogu prebacit s ekonomije u Splitu na ekonomiju u Zagrebu i nastavit studij na toj godini di sam stala, ali u slučaju da se premještam s FER-a na medicinu i krećem tamo od prve godine, je li moguće da onda tim prebacivanjem izbjegnem njihov prijemni (na medicinskom)?

Alpagueur
11.10.2011., 12:02
Jer razumljivo mi je da se npr. mogu prebacit s ekonomije u Splitu na ekonomiju u Zagrebu i nastavit studij na toj godini di sam stala, ali u slučaju da se premještam s FER-a na medicinu i krećem tamo od prve godine, je li moguće da onda tim prebacivanjem izbjegnem njihov prijemni (na medicinskom)?
Nije.
Moraš polagati i DM, i prijamni - njega naravno samo ako želiš na MEFZG.

Spir1t
17.10.2011., 13:32
moguće je u polaganje razlike predmeta i dobar prosjek

ta razlika predmeta , dali se to polaže prije prebacivanja na faks ili tokom godine nakon što se prebaci , ili ????? nisam baš upoznat s tim???

ivana2432
17.10.2011., 18:48
Ja sam brucoš idem tek tjedan dana a fax PMF smjer fizika, ali sam shvatila da to nije za mene, i da li postoji sad mogućnost da se prebacim na Filozofski fakulter smjer Pedagogija.... Pa da li neko zna nešto o tome unaprijed zahvaljujem.. :)))

Spir1t
18.10.2011., 11:12
Ja nisam morala cekati prijamni niti polagati drzavnu maturu ni slicno.

Objave na stranicama fakulteta rok i predas zamolbu za prebacivanje sa svom potrebnom dokumentacijom.
Znaci ti sad zavrsis ovu godinu , u 9.mjesecu najcesce idu te objave van. Treba ti prijepis ocjena i plan i program ovog faksa di si sad. + napisana zamolba

To se predaje , a ostali dokumenti kasnije ako je zamolba rijesena.

Kod mene na novom faksu se konkretno 4 studenta prebacilo na redovni i vise od 20 njih na vanredni faks.

Uglavnom su sve zamoblbe pozitivno rijesene.

o kojem se faksu radi ???

a ako se neki predmeti nepreklapaju , jel se onda polaže ispit odma prije prebačaja ili tokom godine???

Edina Monsoon
18.10.2011., 18:36
redovna sam studentica integriranog preddiplomskog studija na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Upisala sam 2008. godine i studiram bez plaćanja. Sada sam između 3. i 4. godine studija. Idem 8. put na jedan ispit u 2. mjesecu i zanima me, ukoliko padnem tj. izgubim pravo studiranja u Zagrebu, jel ima li mogućnosti prebacivanja na pravni fakultet u Osijeku, a da pri tome ne izgubim status redovnog studenta, i općenito koji je postupak i koji su uvijeti potrebni za prebacivanje?
e da :D i jel se mora dolazit na predavanja ili mogu samo na ispite??

ninno_
20.10.2011., 12:23
Da li postoji mogućnost prebacivanja s jednog fakulteta na drugi u prvoj godini u prvom semestru i kakvi su uvjeti te šta treba sve poslati.. i ima još jedna caka tj. kvaka kolega je student tehničkog fakulteta a razmišlja o prebacivanju na ekonomiju ili pravo pa ako bi mogao dobiti par adekvatnih informacija da li se može i koji su uvjeti.. da li može redovno studirati na drugom fakultetu ili je vanredno ako se prebaci tj kad se prebaci? ili ne može pa mora čekati nagodinu..
Kolegica mi je se prebacila s FER-a na ekonomiju pa me zanima.. bilo kakve informacije su poželjne pa stoga :)

Unaprijed hvala!

marijetina
21.10.2011., 17:24
ovako,mene zanima ako je itko ovdje upoznat sa mogućnostima prebacivanja sa riječke akademije primjenjenih umjetnosti na zagrebački ALU.. tek sam prva godina ali ipošto je stanje na APURI očajno htjela bih se sto prije prebaciti u zg

vancij
21.10.2011., 19:20
ovako zna li netko ili ima iskustva s mijenjanjem modula, ja bi naime ostala na istom faksu na istom smjeru ali promjenila bi modul, tko zna je li to moguće u prva dva tjedna nastave.
i zna li tko ako ostane praznih mjesta za strane studente tj. oni se ne upišu na određeni modul mogu li se na njihova mjesta primiti studenti hrvatski državljani???

pleaseeeeee ako tko zna neka odgovori.

tri82810
23.10.2011., 20:14
ovak,na filozofskom studiram dvopredmetno i sad od jedne grupe sam odustao,sam dajem ispite iz druge grupe i idem na predavanja.Sad mene zanima kako to ide iduće godine,dal idem ponovno na prijemni i upisujem drugu grupu ili?jel mogu ja s ovom grupom na kojoj sam dao ispite slusat drugu godinu,a novu grupu prvu godinu,ili trebamo oboje slusat prvu godinu?

Lady_D
28.10.2011., 14:43
i zna li tko ako ostane praznih mjesta za strane studente tj. oni se ne upišu na određeni modul mogu li se na njihova mjesta primiti studenti hrvatski državljani???

pleaseeeeee ako tko zna neka odgovori.

Neće, mjesta ostaju prazna.

ovak,na filozofskom studiram dvopredmetno i sad od jedne grupe sam odustao,sam dajem ispite iz druge grupe i idem na predavanja.Sad mene zanima kako to ide iduće godine,dal idem ponovno na prijemni i upisujem drugu grupu ili?jel mogu ja s ovom grupom na kojoj sam dao ispite slusat drugu godinu,a novu grupu prvu godinu,ili trebamo oboje slusat prvu godinu?

Ako tu drugu grupu želiš mjenjati - moraš na novi prijemni, eventualno državnu maturu ako ju nemaš položenu i tako.
Ako pak ne, jednu grupu ćeš pisati pad, drugu normalno nastavit studirat, odnosno, upisivat ćeš predmete za koje si dao uvjete, u okviru ects bodovnog ranga koji ti treba.

Iskreno se nadam da ti je već neko drugi negdje drugdje bolje odgovorio. :zubo:

number 19
07.11.2011., 21:01
Je li moguće prebacivanje sa farmacije u Splitu (to je valjda na Kemijsko-tehnološkom fakultetu) na Fbf u Zagrebu. Negdje sam čua da je moguće ali se plaća 27-28 000 kuna po godini :šok:

Može li mi netko to potvrditi? (ako je istina onda - da imam te pare ne bi ni iša na fakultet :rofl: )

Spir1t
13.11.2011., 11:38
Postoji li itko ovdje da je polagao tu razliku predmeta pa da malo kaže o tome kada se polaže i kako sve funkcionira?

Ja imam slične predmete kao faks na koji se želim prebacit i mislim da ce mi piznat sve osim dva predmeta , tako da me zanima kako se ta razlika ispita polaže i kada?

Anabella28
20.11.2011., 11:53
Da li se može s Pravnog fakulteta prebaciti na Ekonomski fakultet? Ako ne, da li se može izvanredno upisati Ekonomski fakultet bez polaganja državne mature s obzirom da imam više od 24 godine, kao primjerice na nekim drugim fakultetima?

Hvala! :)

tikiliki
28.11.2011., 21:46
ej ljudi! na preskokce sam citala forum...pa neznam jel netko pitao...ugl..zavrsavam diplomski na Ekonomskom fakultetu u Osijeku -sveucilisni studij, pa bih nakon što završim lphtjela upisati Agronomski fakultet 2012. pa me zanima da li moram polagat državnu maturu il razredbeni postupak? Mi imamo nekoliko predmeta identičnih kao na Agronomskom fakultetu pa me zanima još da li ce mi se ti predmeti priznati...please neka mi netko odgovori..Lp

BubaMara2011
29.11.2011., 13:10
Studiram na filozofskom fakultetu Mostar
Zanima me dali se itko iz Mostara prebacivao u Zagreb ili bilo koji drugi grad?
Kažu diplome će nam vrijediti u Hrvatskoj ali problem je sada kako će nam se vrednovati te diplome kada uđemo u EU... unaprijed hvala na pokojem savjetu :):D

Kamelot
29.11.2011., 23:55
Kažu diplome će nam vrijediti u Hrvatskoj ali problem je sada kako će nam se vrednovati te diplome kada uđemo u EU... unaprijed hvala na pokojem savjetu :):D

Moj se bratic prebacio u ZG iz Mostara prije 10ak godina... :ne zna: Sad, ne znam jel sada ista situacija s tim, ali eto, sad je i Bologna uvedena, pa nisam siguran kak to sada ide...

A cuj, cuo sam da diplome iz BiH bas i nisu u europi priznate... Ali to bas i ne mora biti tako...!

BubaMara2011
30.11.2011., 19:53
Moj se bratic prebacio u ZG iz Mostara prije 10ak godina... :ne zna: Sad, ne znam jel sada ista situacija s tim, ali eto, sad je i Bologna uvedena, pa nisam siguran kak to sada ide...

A cuj, cuo sam da diplome iz BiH bas i nisu u europi priznate... Ali to bas i ne mora biti tako...!

hehe vidi slučajnosti da i ovdje komentiraš :P

sad u posljednje vrijeme dosta sam čula da nisu priznate i da se neću moći prebaciti nigdje... pa reko da li itko ovdje ima iskustva s tim prebaćivanjem i kakvi su mi uvijeti :)

Kamelot
30.11.2011., 22:47
hehe vidi slučajnosti da i ovdje komentiraš :P

sad u posljednje vrijeme dosta sam čula da nisu priznate i da se neću moći prebaciti nigdje... pa reko da li itko ovdje ima iskustva s tim prebaćivanjem i kakvi su mi uvijeti :)

Kemičar sam, pomažem ljudima ovdje oko kemije... ;)

Dobro, budem se malo raspitao kod svojih u BiH pa cu vidjeti kak je to islo...!

BubaMara2011
01.12.2011., 17:37
Kemičar sam, pomažem ljudima ovdje oko kemije... ;)

Dobro, budem se malo raspitao kod svojih u BiH pa cu vidjeti kak je to islo...!

hvala :)

Demona
01.12.2011., 18:37

Ima jedna koja samnom studira, bila je na filozofskom u mostaru i dosla prosle godine u zagreb.
Samo neke statistike joj bas nisu zeljeli priznat, ali mislim da ostalo jesu.

BubaMara2011
01.12.2011., 21:26
Ima jedna koja samnom studira, bila je na filozofskom u mostaru i dosla prosle godine u zagreb.
Samo neke statistike joj bas nisu zeljeli priznat, ali mislim da ostalo jesu.

hvala na odgovoru :)

biker-x
02.01.2012., 19:54
Sretna Nova Godina svima!! :)

Imam jedno pitanje, tražio sam po ostalim temama ali nisam pronašao odgovor!
Trenutno sam upisan na jedno veleučilište sa kojim nisam nimalo zadovoljan i planiram se ispisati i upisati nešto drugo na ljetnom roku ove godine.Redovan sam student po prvi puta upisan na nekakav fax!
Jel možda netko zna mogu li upisati po drugi puta fax redovno na teret države(bez plačanja školarine)?

seka.iz.osijeka
03.01.2012., 09:49
Sretna Nova Godina svima!! :)

Imam jedno pitanje, tražio sam po ostalim temama ali nisam pronašao odgovor!
Trenutno sam upisan na jedno veleučilište sa kojim nisam nimalo zadovoljan i planiram se ispisati i upisati nešto drugo na ljetnom roku ove godine.Redovan sam student po prvi puta upisan na nekakav fax!
Jel možda netko zna mogu li upisati po drugi puta fax redovno na teret države(bez plačanja školarine)?

Mislim da ne možeš. Na mom faksu su onima koji su ove godine upisali 1. godinu, a prošle godine su bili brucoši na nekom drugom faksu rekli da plaćaju punu školarinu. Ne znam jel su ljudi već plaćali, ali tako im je rečeno.

biker-x
03.01.2012., 13:05
Mislim da ne možeš. Na mom faksu su onima koji su ove godine upisali 1. godinu, a prošle godine su bili brucoši na nekom drugom faksu rekli da plaćaju punu školarinu. Ne znam jel su ljudi već plaćali, ali tako im je rečeno.

Hvala na odgovoru!
a jel možda znaš gdje to mogu saznati, baš nigdje ne mogu pronaći to da budem siguran?!

seka.iz.osijeka
03.01.2012., 22:01
Ne znam, ovo sam čula od prijatelja. A ne bi se uopće čudila ni da se ispostavi da po tom pitanju toga svaki fakultet ima neku svoju politiku i pravila, sve je moguće :( :mad:

trixipixi
04.01.2012., 17:07
Dal ima neko iskustva s prebacivanjem z nekog ekonomskog fakulteta na ekonomski fakultet u Zagrebu?? plesasee heeelp 1.sam godina,i dal je moguće to učniti nakon 1.semestra,ili??

Kamelot
04.01.2012., 17:29
Dal ima neko iskustva s prebacivanjem z nekog ekonomskog fakulteta na ekonomski fakultet u Zagrebu?? plesasee heeelp 1.sam godina,i dal je moguće to učniti nakon 1.semestra,ili??

Općenito, prebacivanje s bilo kakvog faxa na neki drugi je moguće samo po završetku godine...! Dakle, morat ćeš odraditi i 2. semestar i POLOZITI SVE ISPITE i tek onda pisati zamolbe i ostale procedure da se to sve odobri... :)

pe3ch
09.01.2012., 14:59
Hello, ekipa :) Trenutacno studiram na Pravnom fakultetu u Zagrebu, i unatoc parcijalnom upisu druge godine, redovna sam studentica, no htjela bih se prebaciti na neki drugi faks (u obzir dolaze FFZG i EFZG), pa me zanima kakve su mi opcije i zna li netko koje korake dalje trebam poduzet? Pravo sam upisala 2010. godine, znaci imam polozenu drzavnu maturu i izborne predmete koji su potrebni i za pravo i za ffzg, no sto se tice ekonomije, imam polozenu nizu razinu matematike (a za efzg je potrebna visa) pa me zanima moram li onda polagat tu visu razinu DM, posto znam ljude s moje godine koji su se nakon prve godine ispisali s prava i prebacili na ekonomiju, a sigurna sam da su polagali nizu razinu matematike, kao i ja. I jel moram ponovno ulazit u sustav postanistudent.hr ukoliko imam sve polozeno? :O I ako ne, kak se onda upisujem na faks? Zbilja se nadam da postoji netko sa slicnim tendencijama i problemima te da ce podijelit svoje informacije sa mnom! Unaprijed zahvaljujem na odgovorima! :)
P.S. Sto se tice prava, polozila sam opcu teoriju prava i drzave, politicku ekonomiju i eng I i II zasad, znaci nemam uvjet s prve, ali ga ganjam sad na rokovima i ne znam jel i to mozda utjece na neki nacin na prebacivanje i placanje/neplacanje mog buduceg studija? :O Jer znam da se mogu dva faksa upisat na teret drzave, treci se vec placa, al jel to vrijedi i ako se padne prva godina na prvom upisanom faksu?
ISPRICAVAM se na puno pitanja, ali sam pomalo ocajna od ovog prava i zelim se uspjesno rijesit njegovih okova pa se nadam da me razumijete :D

orGinaLna
09.01.2012., 15:02
Općenito, prebacivanje s bilo kakvog faxa na neki drugi je moguće samo po završetku godine...! Dakle, morat ćeš odraditi i 2. semestar i POLOZITI SVE ISPITE i tek onda pisati zamolbe i ostale procedure da se to sve odobri... :)

Ovo bas i nije točno. Ne moraju se položiti svi ispiti jer sam se i sama u akad. godini 2011/2012. prebacila na drugi fakultet. I ne mora se odraditi 2.semestar - ne moras ici na faks, u 6 mjesecu se ispises i nitko te nista ne pita.

Isto tako nisam platila punu školarinu , nego to ovisi o odluci koju donese novi fakultet.

Kamelot
10.01.2012., 18:33
Ovo bas i nije točno. Ne moraju se položiti svi ispiti jer sam se i sama u akad. godini 2011/2012. prebacila na drugi fakultet. I ne mora se odraditi 2.semestar - ne moras ici na faks, u 6 mjesecu se ispises i nitko te nista ne pita.

Isto tako nisam platila punu školarinu , nego to ovisi o odluci koju donese novi fakultet.

Kakav je to fax... :D

Gle, možeš se ti prebaciti kada god hoces, ali, hoce li ti biti predmeti priznati...? ;)

Ne možeš se upisati u prvi semestar jednog faxa, i ne zavrsiti 2. i prebaciti se u drugu grad i ocekivati da ces na istom tom faxu, samo u drugom gradu, krenuti od 2. godine... Malo nelogocino...!

A na kojem je to faxu?

didi07
14.01.2012., 17:13
bok ljudi :) imam jedno pitanje,, 3. sam godina ekonomije u Rijeci,, pa me sad zanima koji se mogu diplomski studiji upisat nakon toga,, a da nije ekonomija,, ako itko zna,, puno će mi pomoći,, hvala :D

Anavi=)
15.01.2012., 14:11
Da ne otvaram novu temu.... što je s polaganjem ispita u drugom gradu?
Naime, imam jedan ispit s prve godine, koji me koči da upišem treću (ok, tek je siječanj, ali moram misliti o tome). Naime, druga godina mi ide odlično i ne želim ni slučajno pasti zbog ispita s prve i ne imati mogućnost upisati treću.

Pošto je riječ o ispitu s nikakvom prolaznosti i nemam se snage više boriti s dekanom/tajnicom/referadom da se nešto učini po pitanju toga profesora, razmišljam da ga odem položiti u drugi grad koji ima moja fakultet isto, pa kolika god bila procedura i koliko god platila. Mislim, čula sam za ovu opciju, ali ništa konkretno, pa ako netko zna :)

Kamelot
16.01.2012., 15:45
bok ljudi :) imam jedno pitanje,, 3. sam godina ekonomije u Rijeci,, pa me sad zanima koji se mogu diplomski studiji upisat nakon toga,, a da nije ekonomija,, ako itko zna,, puno će mi pomoći,, hvala :D

Vjerojatno nesto usko vezano uz ekonomiju: Financije, računovodstvo ili nesto slično tome...!

didi07
16.01.2012., 20:15
Vjerojatno nesto usko vezano uz ekonomiju: Financije, računovodstvo ili nesto slično tome...!

ma to sve i je na mom faksu,, samo u smjerovima,, ali nije to sto me zanima,, nego bas na neki drugi faks,, ic na diplomski,, meni je sestrična isla na pomorski,, ali oni isto tako imaju neki smjer logistika,, sto je kao menadžment,, ja sam npr. mislila dalje na odnose s javnošću, a to čini mi se ima u Zadru :ne zna:

orGinaLna
24.01.2012., 23:01
Kakav je to fax... :D

Gle, možeš se ti prebaciti kada god hoces, ali, hoce li ti biti predmeti priznati...? ;)

Ne možeš se upisati u prvi semestar jednog faxa, i ne zavrsiti 2. i prebaciti se u drugu grad i ocekivati da ces na istom tom faxu, samo u drugom gradu, krenuti od 2. godine... Malo nelogocino...!

A na kojem je to faxu?

Najmanje je bitno na kojem sam faksu sad, bitno je u svemu tome da se za prebacivanje na neki faks ne moraju poloziti svi ispiti kak ti tvrdis.

Isto tak se prebacila na 2 godinu cura koja je imala polozena 2 predmeta - isla je na faks samo 3 mjeseca, i od toga je jedan bil tjelesni.

Priznali su nam se ispiti koje smo polozili, ostale smo polozili kao predmete razlike i prebacili smo se na 2. godinu kao redovni studenti ( tijekom 2.godine su se predmeti s prve morali položiti) .

Shaggy
25.01.2012., 22:35
Kolege, koleginice i itd. Trenutno studiram na TVZu - Graditeljstvo , posto mi se blizi kraj studiranja , rado bih upisao jos jedno veleučilište, ali po mogucnosti da se mogu prebacit neki predmeti (matematika, engleski,tjelesni bilo sta) tj. da ne krecem od pocetka. Pa me zanima dlai je to uopce moguce ili cu svakako morat na drzavnu maturu i sve iz nova ?

Fala.

:kava:

petra_wb
26.01.2012., 12:52

Imas jako velik izbor...
Sta te barem otprilike zanima?
Otvaraj stranice fakulteta, gledaj uvjete za upis na diplomski, naci ces sigurno nesto.
Ja sam npr. nakon prvostupnicke diplome iz ekonomije (Ika), studij nastavila na Fakultetu politickih znanosti - smjer medjunarodni odnosi i diplomacija.

zac54
27.01.2012., 00:07
Bok. zanima me da li se može prebaciti nakon 1. godine fizioterapije iz Vukovara u Zagreb? Ima li ko kakva iskustva i kakve su procedure oko toga?

Dijete Kreten
28.01.2012., 16:26
E narode, jel se ispis s pojedinog fakulteta placa?? I ak neko zna kolko??

Demona
28.01.2012., 16:33

Mislim da se na skoro svima plaća.
Cijena varira.
Ne sjecam se tocno, mislim da je moj bio oko 100kn

Mr.TamborineMan
28.01.2012., 16:42
ETF Osijek, ne plaća se ništa, proces trajao 5 minuta.

Sve ovisi o fakultetu i raspoloženosti referade

Shaggy
28.01.2012., 18:10
Kolege, koleginice i itd. Trenutno studiram na TVZu - Graditeljstvo , posto mi se blizi kraj studiranja , rado bih upisao jos jedno veleučilište, ali po mogucnosti da se mogu prebacit neki predmeti (matematika, engleski,tjelesni bilo sta) tj. da ne krecem od pocetka. Pa me zanima dlai je to uopce moguce ili cu svakako morat na drzavnu maturu i sve iz nova ?

Fala.

orGinaLna
28.01.2012., 18:17

Sveučilište Jurja Dobrile u Puli - ispis besplatan

Demona
28.01.2012., 18:23

Fala.

Ako se ispišeš sa ovog faxa i prebaciš na neki drugi, ne moraš polagat maturu.
Ali ako želiš završit taj fax i studirat paralelno još jedan, morat ćeš pisat maturu. Kad upadneš na taj drugi, mogu ti priznat neke predmete.

Bart_Simpson
31.01.2012., 18:36
Pozdrav svima..zanima me jel se može prebaciti sa ETF-a na FER? i ako je moguce, kada? nakon trece ili..? hvala unaprijed!

lana del ray
02.02.2012., 22:48
Upisala sam racunarstvo na FESBu ali sam shvatila da taj fax nikako nije za mene. Zelja mi je bila upisati arhitekturu, sto nisam uspjela, pa me zanima je li moguce prebaciit se s FESBa na arhitekturu? :confused::ne zna:

IncomingEvil
11.02.2012., 17:33
Neka mi se javi netko s ff-a tko se prebacivao, pao godinu, upisao parcijalu ili sl.

bohem0
12.02.2012., 18:59
Bok, ljudi... studentica sam matematike (znanstveni smjer) na PMF-u u Zagrebu. Htjela bih se prebaciti na drugi fakultet sada na početku drugog semestra pa me zanima da li itko zna koji fakulteti dopuštaju upis drugog semestra....

unaprijed hvala :)

A.L.I.C.E.
22.02.2012., 12:52
pozdrav ljudi...
imam jedno pitanje, ako tko zna odgovor, molim javite mi se ;)
uglavnom, radi se o mojoj frendici... studirala je po starom programu na ekonomiji u zagrebu, do kraja studija joj je ostao samo jedan predmet koji nikako nije uspjela položiti i na kraju je odustala... na žalost... koliko znamo, stari programi su i izgubili pravo studiranja, tko je uspio riješiti faks, riješio ga je do jeseni prošle godine...
e sad, ako ju uspijem nagovoriti, može li ona upisati neki drugi fakultet, recimo ekonomiju u rijeci, splitu, te kako ide procedura, bi li joj priznali većinu predmeta koje je položila, jer je njoj eto, samo taj jedan nesretni predmet ostao..?
ako je tko imao sličan slučaj ili zna nešto o tome, javite se!!! ;)

xp_freak
23.02.2012., 15:11
Upisala sam racunarstvo na FESBu ali sam shvatila da taj fax nikako nije za mene. Zelja mi je bila upisati arhitekturu, sto nisam uspjela, pa me zanima je li moguce prebaciit se s FESBa na arhitekturu? :confused::ne zna:

I mene ovo zanima, u pitanju su drugi fakulteti no zanima me placa li se upis na drugi akultet kada se ispises sa jednog??? Zvao sam ministarstvo i po njima se placa, tako su mi rekli, zanima me ima li itko iskustva s ovim, kako se placa i koliko itd, je li se itko ispisivao i ponovno upisivao na drugi fax?

Demona
23.02.2012., 15:17
I mene ovo zanima, u pitanju su drugi fakulteti no zanima me placa li se upis na drugi akultet kada se ispises sa jednog??? Zvao sam ministarstvo i po njima se placa, tako su mi rekli, zanima me ima li itko iskustva s ovim, kako se placa i koliko itd, je li se itko ispisivao i ponovno upisivao na drugi fax?

Ja sam 1.fax placala, 2.ne placam
No to sam sve upisala prije drzavne mature. Upala sam u prvih 20 i bila oslobodena placanja.
Vise ne znam kakvu politiku vodi koji fax.

Minnie_Mouse_
01.03.2012., 08:12
bok :)

zanima me,dali ima bilo koga tko se sa foi-a varaždin (ekonomika poduzetništva) prebacio na ekonomiju zagreb?

mi smo podružnica zagreba.. pa dali to znači da prebacivanje ide bez problema? i dali to znači da nebudem morala neku razliku polagati?

i još me zanima.. kad moram dati prijavu za prebacivanje?
i ako budem u 9mj. išla na zadnji rok iz nekog predemta,i ako ga prođem,dali to znači da budem mogla ispuniti prebacivanje ili baš moram sve dati do 7mj??ž

Yuna
03.03.2012., 15:41
Zašto jednostavno ne nazovete refererade ili im pošaljete mail umjesto da tu čekate danima na odgovor? :ne zna:

The Perkins
08.03.2012., 08:06
Hello!
Pitanje u ime frendice - neforumašice...
Dal' bi se nakon prve godine privatnog fakulteta mogla prebaciti na neki državni? Mislim da je rekla da ju ekonomija zanima... Dal' bi je državni fakulteti uopće primili ako bi imala dobre rezultate na kraju godine? :ne zna:

Razlog tome svemu je to kaj ju je strah mature tj. da će tol'ko loše napisat da neće upisat ni jedan državni faks tu u Zgu... :kava:

Yuna
17.03.2012., 14:06
Oće uz razliku ispita. Tj. samo ekonomija u ZG neće, al ostali bi ju trebali primit.

girl333
31.03.2012., 10:24
ima li netko iskustva s prebacivanjem sa ekonomskog na filozofski (smjer psihologija)? Ja sam sad prva godina i razmisljam da se prebacim na drugoj. Zanima me kakvi su razlikovni ispiti, koliko ih ima, treba li opet polagati maturu, postupak preacivanja opcenito i tako slicna pitanja pa ako ima koja dobra dusa molim da mi se javi na pm :D hvala unaprijed :mig:

roxette_r
05.04.2012., 16:51
Moze li mi netko reci da li se mogu prebacit drugu godinu u osijek na racunarstvo ako sad studiram informatiku u puli? unaprijed hvala

nelica8
10.04.2012., 14:44
Dakle, zanima me koja je procedura kod prebacivanja sa završene 3.godine na EFOSu na razlikovnu na EFZG? Jedine informacije koje sam našla su ove: http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=10958
mene zanima i da li je potrebno imati određen prosjek za upis razlikovne i cijeli taj postupak, pa ako postoji netko tko se već prebacivao tako sa sistema 3+2 na 4+1 dobrodošao je da napiše sve što zna o tome! Hvala!

kalika
13.04.2012., 15:05
Imam položenih par ispita. Znam da neki profesori kad se završi faks i ode na drugi priznaju položene ispite iz pr. matematike.
Ja sam na prvoj godini i fulo sam malo smjer. Sljedeće godine idem ponovno na drugi faks. Jel mi se onda priznaju ti položeni ispiti iako ja nisam završio prvu godinu?

Demona
13.04.2012., 15:19
Imam položenih par ispita. Znam da neki profesori kad se završi faks i ode na drugi priznaju položene ispite iz pr. matematike.
Ja sam na prvoj godini i fulo sam malo smjer. Sljedeće godine idem ponovno na drugi faks. Jel mi se onda priznaju ti položeni ispiti iako ja nisam završio prvu godinu?

Nema veze jesi li završio godinu. Što si položio si položio. O tome hoće li ti na drugom faxu nešto priznat ovisi sličnost predmeta i volja profesora, a ne tvoje čišćenje godine.

kalika
13.04.2012., 15:28
Nema veze jesi li završio godinu. Što si položio si položio. O tome hoće li ti na drugom faxu nešto priznat ovisi sličnost predmeta i volja profesora, a ne tvoje čišćenje godine.

Hvala na odgovoru:top:

luka_
15.04.2012., 15:52
Ostaju li studentska prava (poput subvencionirane prehrane) kod prebacivanja na drugi faks? Trenutno sam prva godina (prvi put upisana), razmišljam o upisu na drugi fakultet na drugom sveučilištu.

Demona
15.04.2012., 15:56
Ostaju li studentska prava (poput subvencionirane prehrane) kod prebacivanja na drugi faks? Trenutno sam prva godina (prvi put upisana), razmišljam o upisu na drugi fakultet na drugom sveučilištu.

Dok god si redovni student DA

luka_
15.04.2012., 16:04
Možeš mi pojasniti što to znači? Tj. što bih morao napraviti da ostanem redovan, odnosno zbog čega bih prestao biti redovan student?

Demona
15.04.2012., 16:08
Možeš mi pojasniti što to znači? Tj. što bih morao napraviti da ostanem redovan, odnosno zbog čega bih prestao biti redovan student?

Pa da bi bio vanredni student, morao bi upisati fax po tom "programu", što niti ne dopuštaju svi fakulteti. Ne može ti se ničim izazvano, bez tvog znanja, dogoditi da postaneš vanredan student. Kad si vanredni, ne moraš dolazit na predavanja, samo ideš na ispite, obavezno plaćaš fax.

Kad upisuješ fax, po defaultu ga upisuješ kao redovan.

luka_
15.04.2012., 16:12
Oh, super, puno hvala na pojašnjenju!
:)

source91
15.04.2012., 19:53
pozdrav,
što trebam napravit za prebacivanje s jednog fakulteta na drugi,ali isti smjer. samo drugi grad.tj želim filozofski fakultet u zg? da li je istina da treba biti prosjek 4.0? hvala puno

Nyla*
17.04.2012., 11:36
pozdrav,
što trebam napravit za prebacivanje s jednog fakulteta na drugi,ali isti smjer. samo drugi grad.tj želim filozofski fakultet u zg? da li je istina da treba biti prosjek 4.0? hvala puno

To prebacivanje ti općenito ovisi od faksa do faksa. Najbolje je da nazoveš faks koji te zanima i raspitaš se. Uglavnom, ako se želiš prebaciti najbolje ti je da to napraviš kada kreneš na diplomski. Ako si ti sad npr 2. godina i htio bi se prebaciti na 3. u Zg, to možeš zaboraviti. Osim ako imaš neki jak argument (preseljenje zbog bolesti, liječenja, roditelja, uzdržavanje, bla), znači nešto što baš uvjetuje tvoje preseljenje u novi grad i time prebacivanje na novo sveučilište.

Znači ili čekaj do kraja preddiplomskog ili upiši opet prvu godinu na sveučilištu koje želiš. Ali ja bih ti savjetovala da se ne opterećuješ time previše, jer jednom kad završiš preddiplomski možeš se prebacivati gdje god hoćeš i kako hoćeš (uz polaganje razlika ako to faks traži).

source91
17.04.2012., 14:31
To prebacivanje ti općenito ovisi od faksa do faksa. Najbolje je da nazoveš faks koji te zanima i raspitaš se. Uglavnom, ako se želiš prebaciti najbolje ti je da to napraviš kada kreneš na diplomski. Ako si ti sad npr 2. godina i htio bi se prebaciti na 3. u Zg, to možeš zaboraviti. Osim ako imaš neki jak argument (preseljenje zbog bolesti, liječenja, roditelja, uzdržavanje, bla), znači nešto što baš uvjetuje tvoje preseljenje u novi grad i time prebacivanje na novo sveučilište.

Znači ili čekaj do kraja preddiplomskog ili upiši opet prvu godinu na sveučilištu koje želiš. Ali ja bih ti savjetovala da se ne opterećuješ time previše, jer jednom kad završiš preddiplomski možeš se prebacivati gdje god hoćeš i kako hoćeš (uz polaganje razlika ako to faks traži).

pa kako se ne može prebaciti nakon prve godine?pa znam more ljudi koji su npr studirali psihologiju ili povijest i sl. i prebacili se nakon prve ili druge godine. Naravno da za prebacivanje treba dobar argument,a moj je naravno jer mi je financijski lakše biti u zagrebu. Samo me zanima igra li ulogu prosjek ili samo "ovi" razlozi?!

roxette_r
17.04.2012., 19:03
Sto trebam napraviti sve da bi se mogla prebaciti nakon prve godine Informatike u Puli, na drugu godinu u Osijek?

pravos88
20.04.2012., 18:43
može li mi netko reći kakvo je pravo u splitu?konkretno kpp, međunardno javno, ustavno i mpp? hvala puno :)

Lukas13
29.04.2012., 23:22
Završio sam dvije godine Pravnog fakulteta u Zg. Momentalno sam na trečoj godini i teško mi ide studij. Mislim da nemam dovoljno snage da ga dotjeram do kraja. Zna li netko gdje bih mogao iskoristiti te dvije godine i bar nešto završiti (imam završenu opću gimnaziju). Hvala unaprijed!

Štreberica
29.04.2012., 23:46
Završio sam dvije godine Pravnog fakulteta u Zg. Momentalno sam na trečoj godini i teško mi ide studij. Mislim da nemam dovoljno snage da ga dotjeram do kraja. Zna li netko gdje bih mogao iskoristiti te dvije godine i bar nešto završiti (imam završenu opću gimnaziju). Hvala unaprijed!
Stručni studij javne uprave? Trebao bi biti kraći i lakši i valjda bi ti priznali neke položene predmete.

Lukas13
30.04.2012., 22:42
@štreberica

Hvala na odgovoru! Slabo bih tu nešto mogao iskoristiti. Imali netko na forumu sa Pravnog i da je imao sličan problem. Što je sa državnom maturom. Da li se mogu negdje prebaciti bez njenog polaganja. Što je sa Visokom školom u Zaprešiću. Mogu li se upisati bez državne mature i da li mi se prizna koji ispit sa Pravnog. Hvala na bilo kojem savjetu koji mi može pomoći!

maj_moon
07.05.2012., 17:56
Otići ću čim stignem u referadu ali čisto da pitam tu ako neko zna..završavam trenutno prvu godinu poslovne informatike,ali se planiram dogodine pribacit na kulturu i turizam u drugi grad,sad me zanima samo jel se mogu ja pribacit na drugi faks bez onih ljestvica na postani-student,maturu sam zavrsija i zadovoljavam sve uvjete za upis drugog faksa ali bi izbjega to čekanje i neizvjesnost :ne zna: neke predmete imam iste ali bi vjerojatno iša ponovno na prvu godinu :)

roxette_r
16.05.2012., 11:12
Ja gledam sve opcije gdje se mogu prebacit pa me zanima dali se mogu prebacit sa sveucilista u puli,prve godine informatike, da drugu godinu idem na veleuciliste u zg, isto informatika?

-B3-
25.05.2012., 06:33
Ima netko da se prebacio sa FSB-a u ZG-u na SFSB? Imam par pitanja pa ako može na pm da se javi!

logitech19
31.05.2012., 10:37
bok ljudi, s kojih se sve fakseva može prebaciti na novinarstvo u zagrebu i koji su uvjeti?

Flare
04.06.2012., 13:13
Pozdrav. Završavam 3.g preddipl EFRI-a. Najvjerojatnije zbog smanjenih kvota neću moći na diplomski na svom faksu. Savjeti za završavanje diplomskog ili nekog stručnog u ri? ( ne zagreb) Je li opće moguće igdje se prebacit bez razlike?
Samo da ne ostanem prvostupnik...

studentica Ri
12.06.2012., 20:10
pozdrav.. dali je moguce prebacivanje s Veleučilista u Rijeci (sigurnost na radu) na Građevinski fakultet? ako da, koji su uvjeti? i dali gubim status redovnog studenta?

offfca
13.06.2012., 08:28
da ne otvaram novu temu..

za upis diplomskog na fer-u nakon fesba, znam za prijamni i sve to, zanima me jel ima polaganja predmeta razlike, ako ima, kako to ide...
pozz

cougar_zg
14.06.2012., 11:49
Je li moguće prebacivanje s farmacije na PMF- biologiju bez polaganja državne mature (starije generacije) ?

Josey_Wales
14.06.2012., 16:21
Da li itko zna sto vise o ovome??? Ne razumijem ovo prebacivanje... Netko je zavrsio recimo psihologiju 3 god. i sada bi upisao gradjevinu 2 god. diplomski??? I to ce biti ok??? :confused:

http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=11778&fec27215-55f0-4f67-8ff6-aa937dbffed9

Uredit ćemo kvalifikacije koje se stječu u RH tako da omogućimo vertikalnu prohodnost sa strukovnog obrazovanja na visoko i s jednog programa na drugi uz mogućnost prijelaza s jednog obrazovnog puta na drugi, izjavio je ministar znanosti, obrazovanja i sporta Željko Jovanović.

Izvor: http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=168451&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=200b71b208

Ljuksi
15.06.2012., 15:49
Hej ljudi ,jel se netko prebacivao sa FFZG u Mostar na Filozofski?Ja sam na dvopredmetno na povijesti i arheologiji pa me zanima je li moguće i koji su uvjeti?

source91
20.06.2012., 13:31
molim vas hitan odgovor,
kad se prebacujem sa sveučilišta u zadru na filozofski u zg..da li se gleda prosjek općenito ili se to računa po ects bodovima?

blackie92
28.06.2012., 15:31
Pozdrav!
jedno pitanje... studentica sam 1. god Pravnog fakulteta u Zg, drugi put. trebalo mi je malo duže da shvatim da to baš i nije za mene... prebacila bi se na javnu upravu... e, sad... zanima me, dali netko zna proceduru i dali ako se prebacim na 1. god ( uz priznata 2-3 ispita za koje znam da se priznaju) dali sam redovan ili izvanredan student? možda je pitanje malo glupo ali ne znam nikog ko se prebacio bilo gdje. unaprijed hvala :)

botton
30.06.2012., 22:56
pozdrav.
jel mi moze netko reci (sa sigurnoscu) da li se placa prva godina faksa ako ju ponovo upisujemo sa svojim rezultatima s mature? ili ima neka fora da ne smijemo isti smjer/faks upisati ili se svakako placa? nista ne kontam. na mom faksu kazu jedno, na drugom drugo, u ncvvo trece. nitko mi ne zna nista konkretno reci..

stenmen
05.07.2012., 23:45
moze li mi itko reci je li se moguce prebaciti s veterine na stomatologiju i koji su uvjeti za to te kako te uvjete ispuniti?

Sweet 16
06.07.2012., 10:23
Bok ljudi! Eto mene studiram modni dizajn,sviđa mi se fax i mislim ga završiti,no nedavno je na telki bio lik dao intervju u emisiji (mislim da 4 zida) i rekao je da je završio modni dizajn,ali da je upisao nakon toga dizajn na arhitekturi te za kratko vrijeme (nakon položene razlike ispita valjda) imao diplomicu dizajna na arhitekturi... :mig: sviđa mi se dizajn interijera također i zanima me jel se to zaista može tako? Ili mi nema druge i upisivati i dizajn interijera i sve ispočetka ići. :raspa: Pliz ljudi helpajte.

awesome43
07.07.2012., 11:27
Čuo sam da postoji ovakva mogućnost pa vas molim za isto objašnjenje je li moguće ili nije:

Znači, sad bih ja upisao samo Povijest u Puli i onda valjda ako je moguće prebacio se na engleski i povijest na FFRI..

Čuo sam da bih morao pisati neke razlikovne ispite iz engleskog no pošto mi engleski ide savršeno, to mi ne bi predstavljalo nikakav problem. :kava:

Usput, informacija koju sam dobio je ta kao da bih imao prednost među drugim studentima ; tj. hoću reći da bih odmah upao te da ne bih se morao brinuti više kao na postani-student o rang listama i tome jer je to samo prebacivanje s jednog na drugi fakultet.

Nadam se da ste me razumjeli xD

Stoga, može li mi netko potvrditi je li to moguće i izvedivo ili nije?

Zahvaljujem..

Vanda
07.07.2012., 13:10
nadam se da te necu razocarat, ja znam za takav slucaj ali ne bas odmah, naime jedna cura je zavrsila preddiplomski pov u puli jednopredmetni i onda se 4. i 5. godinu prebacila na ffri engleski i pov, a engl je pisala razlikovne, a ovako odmah se mislim nije moguce prebaciti, ja mislim da si i ti to cuo samo krivo razumio jer zasto bi pisao razlikovne ispite a tek si upisao faks?! to ti vrijedi za diplomski studij

mymy_girlm
07.07.2012., 13:28
Da li je moguće prebaciti se unutar istog fakulteta na drugi odsjek nakon 1. semestra?

awesome43
07.07.2012., 14:39
nadam se da te necu razocarat, ja znam za takav slucaj ali ne bas odmah, naime jedna cura je zavrsila preddiplomski pov u puli jednopredmetni i onda se 4. i 5. godinu prebacila na ffri engleski i pov, a engl je pisala razlikovne, a ovako odmah se mislim nije moguce prebaciti, ja mislim da si i ti to cuo samo krivo razumio jer zasto bi pisao razlikovne ispite a tek si upisao faks?! to ti vrijedi za diplomski studij

Onda misliš da nije moguće? Hmmm..
U tom slučaju, izgleda da ću na jesenski rok iz mature poboljšati rezultat pa sljedeće godine prijaviti eng i pov na FFRI

Vanda
07.07.2012., 15:55
Onda misliš da nije moguće? Hmmm..
U tom slučaju, izgleda da ću na jesenski rok iz mature poboljšati rezultat pa sljedeće godine prijaviti eng i pov na FFRI

cuj, to je ono sto sam ja cula i sto ja znam, ja ne studiram na tom faksu pa ti nemogu rec iz prve ruke, to je bilo prije dvije godine, ali nisam sigurna kako je sad, bilo bi steta da izgubis godinu, nazovi fax , ffri ili se negdje bolje raspitaj

Vanda
07.07.2012., 15:57
cuj, to je ono sto sam ja cula i sto ja znam, ja ne studiram na tom faksu pa ti nemogu rec iz prve ruke, to je bilo prije dvije godine, ali nisam sigurna kako je sad, bilo bi steta da izgubis godinu, nazovi fax , ffri ili se negdje bolje raspitaj

uostalom, sto ti fali prebacivanju na diplomski? ionako bi na kraju bio magistar engleskog jezika i povijesti...

orGinaLna
07.07.2012., 19:19
Pozdrav!
jedno pitanje... studentica sam 1. god Pravnog fakulteta u Zg, drugi put. trebalo mi je malo duže da shvatim da to baš i nije za mene... prebacila bi se na javnu upravu... e, sad... zanima me, dali netko zna proceduru i dali ako se prebacim na 1. god ( uz priznata 2-3 ispita za koje znam da se priznaju) dali sam redovan ili izvanredan student? možda je pitanje malo glupo ali ne znam nikog ko se prebacio bilo gdje. unaprijed hvala :)

Ja sam se prebacivala s redovnog na redovni, ovisno o tome koji studij napises u zamolbu.

Na mojem faksu su svi prebaceni na onaj studij koji su sami odabrali , s tim da se priznaju neki ispiti - ovisno o profesoru :)

orGinaLna
07.07.2012., 19:21
moze li mi itko reci je li se moguce prebaciti s veterine na stomatologiju i koji su uvjeti za to te kako te uvjete ispuniti?

Prati si kad bude natjecaj za prebacivanje otvoren na faksu na koji se hoces prebaciti ( obicno pocetkom 9 mjeseca ) pa mozda ispisu i uvjete prebacivanja..

orGinaLna
07.07.2012., 19:23
molim vas hitan odgovor,
kad se prebacujem sa sveučilišta u zadru na filozofski u zg..da li se gleda prosjek općenito ili se to računa po ects bodovima?

Za prebacivanje ne gledaju prosjek ni ects bodove.
Na njima je dal prihvacaju tvoju zamolbu ili ne, ako prihvate se plaćaju ects bodovi za ispite koje moras poloziti kao predmete razlike na novom faksu.

kemičar_93
07.07.2012., 19:25
Da li je moguće prebaciti se iz FKIT-a u PMF? I to odmah na jesenskom roku prije početka I. semestra?

stenmen
08.07.2012., 11:01
Prati si kad bude natjecaj za prebacivanje otvoren na faksu na koji se hoces prebaciti ( obicno pocetkom 9 mjeseca ) pa mozda ispisu i uvjete prebacivanja..

Hvala na odgovoru :D

pattie_boyd
08.07.2012., 14:59
@štreberica

Hvala na odgovoru! Slabo bih tu nešto mogao iskoristiti. Imali netko na forumu sa Pravnog i da je imao sličan problem. Što je sa državnom maturom. Da li se mogu negdje prebaciti bez njenog polaganja. Što je sa Visokom školom u Zaprešiću. Mogu li se upisati bez državne mature i da li mi se prizna koji ispit sa Pravnog. Hvala na bilo kojem savjetu koji mi može pomoći!

prebaci se na politologiju,puno ti se pravnih ispita prizna

VArTExZu
09.07.2012., 17:03
Pozzz,,,,

čuo sam da se netko prebacivao sa RGNa na Geodeziju... Zanima me da li je to moguće i šta bi sve trebalo za takvo nešto(prosjek, veza ;) )....... I da li je se moguće odmah prebaciti ili nakon prve godine?

Girlicious
09.07.2012., 17:25
Zanima me je li moguće prebacivanje s anglistike i kroatistike na FF-u u Splitu na to isto na FF u Zagrebu?

trust
10.07.2012., 12:44
Moze li se prebaciti sa fsb-a na fer ?

Anssi
11.07.2012., 13:49
boook!

upisala bi ove godine EFST, a zatim bi se prebacila na EFZG, isti smjer, poslovna ekonomija!
da li je to moguće i koji uvjeti moraju biti zadovoljeni?
hvala puno na pomoći!!

css
12.07.2012., 20:37
a zna netko da mi odg trenutno sam na rang listi za ˝Ekonomiku poduzetništva˝ 190 a upisna kvota je 120.postoji li mogućnost da se upišem? kakva su iskustva iz prijašnjih godina

tena93
14.07.2012., 20:33
Pozzz,,,,

čuo sam da se netko prebacivao sa RGNa na Geodeziju... Zanima me da li je to moguće i šta bi sve trebalo za takvo nešto(prosjek, veza ;) )....... I da li je se moguće odmah prebaciti ili nakon prve godine?

ovo i mene zanimaaa :// može li itko odgovoriti na to?? :confused:

VArTExZu
17.07.2012., 12:39
Zanima me koliko je mjesta ostalo slobodnih na jesenskom roku i na kojim fakultetima? Ima li igdje ta informacija? Ako nema da li će se pojaviti nakon upisa ili ?

FreedomInDeath
17.07.2012., 13:59
Bok.
Ovakva je moja situacija, upisala sam fakultet u drugome gradu i na kraju ispada da si takav život neću moći priuštiti. Sad me zanima je li moguće da se prebacim na drugi fakultet (stručni) u svojem gradu? :504:

lee lo
17.07.2012., 23:10
Jel mozda netko zna priznaju li se neki ispiti s prava na ekonomiji? I kome se obratiti po tom pitanju? Danas sam zvala referadu ali oni nista ne znaju kao i uvijek -.-

milan bandic
18.07.2012., 11:41
jel moguce prebacivanje sa građevine na etf, tj upis diplomskog studija na etfu ako sam završio prediplomski na građevini? studirao sam po bolonji naravno, mora li se neka razlika polagat? radi se o osječkim fakultetima

FasterHarder
18.07.2012., 12:06
Ej, mislim da nema još ovog. Ali trenutno završavam diplomski studij i prebacio bih se krajem prvog semestra (prije zadnjeg semestra diplomskog, gdje samo imam praksu) na FER. Pa me zanima da li itko ovdje zna nešto o upisu diplomskog na FER-u ( znaci nije klasicno prebacivanje jer bih završio ovaj fax i upisao diplomski na feru ) Znam da postoji prijemni ali me zanima da li se upis na diplomski može obaviti nakon prvog semestra ( sredinom ak. godine ) i da li ovdje ima netko tko je vec to napravio pa da porazgovaramo ? Hvala.

ultra'88
18.07.2012., 23:14
Pozdrav svima i svaka čast!

Evo ovako, nisam uspio na ETF pa me ubacilo na Poljoprivredni. Sada mene zanima mogu li se ja nakon čiste prve godine prebaciti i pisat (debelu) razliku i nastavit normalno?

Hvala unaprijed! :)

orGinaLna
19.07.2012., 07:19
Jel mozda netko zna priznaju li se neki ispiti s prava na ekonomiji? I kome se obratiti po tom pitanju? Danas sam zvala referadu ali oni nista ne znaju kao i uvijek -.-

u pravilu bi se trebali priznati svi predmeti koji imaju barem 70% istog sadrzaja, bez obzira o kojem fakultetu se radi.

To ti je najbolje pogledati u planu i programu od studija di si trenutno i di se mislis prebaciti - gleda se iznos ectsa, broj sati predavanja/vjezbi, i onaj opis kolegija.

daled
19.07.2012., 13:29
Pozdrav,

Upravo sam završio 1. godinu poslovne ekonomije u Rijeci. Svih 60 ects-a, prosjek 3,9...da li postoji bilo kakva teoretska šansa da se prebacim na 2. godinu, na bilo koji prediplomski studij u Zagreb?? Zvao sam referadu ekonomskog u Zagreb i oni su mi rekli da nemaju nikakav ugovor sa Rijekom i da su jako jako male šanse za to. Također sam kontaktirao filozofski i pravni, od njih sam pa dobio odgovor da studiji nisu srodni, i naravno nista ni od toga.

(u pitanju mi je financijska situacija...Rijeka mi je skupa, a u Zg-u imam rodbinu kod koje mogu bit)

Ljudi ako imate kakvu ideju, slobodno me uputite.

Hvala

trokrilniormar
20.07.2012., 00:33
Novi sam ovdje ne znam ima li ovakva slicna tema..ali ovako.
Završio sam u Splitu preddiplomski stručni studij Ekonomije 3 godine (180 ECTS) pa me zanima mogu li se prebaciti u Zagreb na diplomski ili specijalisticki strucni na ekonomskom fakultetu , ili bilo kojem drugom fakultetu ?
Hvala

pesos
05.08.2012., 20:39
Hej. Zanima me mogu li se sada u rujnu prebaciti sa sveučilišnog preddiplomskog studija poslovne ekonomije u zagrebu na fakultet

za turizam- zabok, opatija, dubrovnik?... dolazi u obzir i brežice u sloveniji. Na trećoj sam godini. Upisala sam faks 2007. kao

izvanredna.

Tamaki
06.08.2012., 22:59
Stvar je ovakva;
prijateljica se želi prebaciti sa zadarskog sveučilišta na zagrebačko (ima prosjek ocjena, sve papire bla bla), međutim, natječaj izlazi tek u 9. mjesecu. Dakle, ona nije student Sveučilišta u Zg, stoga ne može dobiti dom jer je natječaj već izašao, a ima bodova.
Pa me zanima, jeli neko bio u sličnoj situaciji i jeli ovo rupa u sustavu i kako da se prijeđe preko nje; izuzevši kupovanja doma hah.
Unaprijed hvala. :p

Allexis
06.08.2012., 23:01
imala sam prijateljicu s istom situciajom...ALI, ona se prijavila na natječaj na vrijeme i objasnila da se prebacuje....tako su onda stavili i napomenu u prijavi - imala je bodove i dobila je dom pod uvjetom da se na natječaju za prebacivanje uspije prebaciti....tvoja frendica ove godine ne može dobiti dom, jer se nije prijavila na natječaj....

znatizeljaaaa
11.08.2012., 10:38
Bok.
Ovakva je moja situacija, upisala sam fakultet u drugome gradu i na kraju ispada da si takav život neću moći priuštiti. Sad me zanima je li moguće da se prebacim na drugi fakultet (stručni) u svojem gradu? :504:

I mene također.... :/ jel netko to zna?

seke
13.08.2012., 11:05
Upisala sam 1.god. faxa u Sarajevu i htjela bih se prebaciti u Zagreb.Pa mi je potrebno par informacija.Kako to sve funkcjonise,moram li placati skolarinu,moram li polagati DM?Unaprijed hvala.:)

Alpagueur
13.08.2012., 12:00
Upisala sam 1.god. faxa u Sarajevu i htjela bih se prebaciti u Zagreb.Pa mi je potrebno par informacija.Kako to sve funkcjonise,moram li placati skolarinu,moram li polagati DM?Unaprijed hvala.:)

Funkcionira tako da stupiš u kontakt s referadom fakulteta na koji se želiš prebaciti i pitaš ih sve što te zanima o prebacivanju. A nije na odmet isto pitati i u referadi fakulteta na kojem trenutačno jesi, možda i tamo nešto znaju o tome što tebe zanima.

Trina Moe
15.08.2012., 15:39
Studiram ekonomiju u mostaru i planiram se zadnju godinu prebacit u zg (ima još dotad pa zato ne zovem referadu, već pitam ovdje ako netko zna). Ne zanima me koliko je pametno i kakav je proces, nego me samo zanima dio s ECTS bodovima. Kako je isti 4+1 sustav i u nas i u zg, je li u slučaju da ja imam svih 240 bodova (to je ionako jedini uvjet) potrebno polagat išta dodatno? Jer što sam dosad snimila, uglavnom se polaganje razlikovne godine spominje u slučaju kad se student želi prebacit s nekog fakulteta na kojem vrijedi 3+2. Eto, ako netko zna, bila bi zahvalna.

source91
21.08.2012., 15:47
koji razlozi najčešće pale za prebacivanje?

OpenRadio
25.08.2012., 22:46
molim vas ako netko zna, koji su uvjeti za upis diplomskog studija u zagrebu, ako se prebacujem iz drugog grada. zanima me za engleski i talijanski. bilo kakva informacija mi pomaže, hvala.

ana xd
29.08.2012., 16:46
ovo i mene zanimaaa :// može li itko odgovoriti na to?? :confused:

ejjj vas dvoje !!! :D:D:D:D:D
itekako moguće, mada ste to već i saznali. ja sam pisala prijamni na geozeziji za preddiplomski i od onda pratim jer nisam upala. geodezija ima jednu divnu metodu a to je da vas praktički bez razlike prima na diplomski, dakle možete dok preddiplomki na nekom drugom tehničkom završite (da RGN ;))
uvjet je ono, pišete kvalifikacijski ispit koji dođe blažena 2 soma :rolleyes: i primaju ssamo 5 prebačajnika..onda ak prođete to ideete u njihov razredbeni i imate 3kolegija razlike samo koji upisujete jedan po jedaan u 1,2 i 3 semestru diplomskog. ja sam htjela to ove godine ali preskupa mi je to igra :kava: jer iam 5mjesta samo. rok za prijavu vam je sad negdje, a piše se krajem 9mj :O
ispit je koma baš su tipični njihovi, ja sam ko tele buljila u njihovu matematiku, nema veze baš s mojom građevinskom a usko smo vezani :// pa sretno !!

PITANJEEE: da li itko zna kakvi su uvjeti prebačaja s geotehničkog na građevinski??!!

završila sam preddiplomski studij na geoteh. fakultetu i prebacila bi se na dipl. na građevinski u zg. na stranici im apsolutno ništa ne piše, niti u natječaju !!! u referadi mi rekli da tipa godinu razlike imam što je glupo, završila sam hidrotehniku na geoteh.f. i želim upisat hidrotehniku na građ. fakultetu s time da već imam položene kolegije s njihovog diplomskog (4 komada čak), a preddipl. se razlikuje?

jel iko probo pa da može pričat? ili ću hodočastit u referadu dok mi neko ne kaže ?? :cerek:

tomislav171717
30.08.2012., 22:13
Pao sam matematiku na jesenjskom roku na DM-u i upisao Fiziku i informatiku u St-u,sad me zanima jel se mogu prebaciti na fesb ili neki drugi srodni fax koji kao uvijet upisa ima polozenu matematiku ili prvo moram polozit matematiku pa tražit prebacivanje...?? Hvala unaprijed :)

Joza99
31.08.2012., 13:40
Postovani,

Evo mene zanima netko sa iskustvom iz TVZ-a... Zelim se prebacit na informatiku ili
Na racunarstvo predao sam sve sto je potrebno, znaci skupio sam 44 boda jer sam smatrao da mi ostalo nece priznat zelim se prebacit sa Veleucilista u Šibeniku na TVZ. Prosjek mi je 3.25 i gledao sam njihov plan i program i usporedio sa svojim ne cini se nista drugaciji... Pa me zanima kolike su mi sanse?

Hvala unaprijed

Living-it-up
03.09.2012., 10:05
Pozdrav!
Hio bih se prebaciti, tj. upisati diplomski studij na FFZG, preddiplomski sam završio na FFPU. Ima li netko iskustva s time, koji su uvjesti upisa?

dharmica
04.09.2012., 10:58
PITANJEEE: da li itko zna kakvi su uvjeti prebačaja s geotehničkog na građevinski??!![/B]

završila sam preddiplomski studij na geoteh. fakultetu i prebacila bi se na dipl. na građevinski u zg. na stranici im apsolutno ništa ne piše, niti u natječaju !!! u referadi mi rekli da tipa godinu razlike imam što je glupo, završila sam hidrotehniku na geoteh.f. i želim upisat hidrotehniku na građ. fakultetu s time da već imam položene kolegije s njihovog diplomskog (4 komada čak), a preddipl. se razlikuje?

jel iko probo pa da može pričat? ili ću hodočastit u referadu dok mi neko ne kaže ?? :cerek:

Tebi je možda glupo polagati razliku, ali to je vjerojatno zato što nisi imala neke kolegije (koji su očito važni) koje ima građ.

danas je objavljeno ovo, pa prouči (http://www.grad.unizg.hr/?@=2a12l#news_8980)

nnd
11.09.2012., 22:28
zanima me da li se mogu prebaciti na pravo u Zg s prava u Os nakon prvog semestra ili moram prvo očistiti godinu?

Aphrodite
17.09.2012., 17:40
Moće li mi netko reći mogu li ja u sustavu upasti na drugi fakultet iako sam upisana već na jedan i onda prije nego što se službeno odem upisati, se ispišem s ovog prvog i pokupim papire i odem na drugi ili??

Living-it-up
17.09.2012., 20:26
Moće li mi netko reći mogu li ja u sustavu upasti na drugi fakultet iako sam upisana već na jedan i onda prije nego što se službeno odem upisati, se ispišem s ovog prvog i pokupim papire i odem na drugi ili??

I mene to zanima.
Koliko sam čuo od nekih - može se, ali se mora platiti školarina ako se ispisuješ pa ponovno upisuješ.

Aphrodite
18.09.2012., 20:08
I mene to zanima.
Koliko sam čuo od nekih - može se, ali se mora platiti školarina ako se ispisuješ pa ponovno upisuješ.

Kako to misliš? Pa moram plaćati ovaj drugi faks sigurno, drugi put nije besplatan, a od ovog prvog sam školarinu platila davno,sad se samo ispisujem...

slavonija035
27.09.2012., 12:35
prebacivanje sa etf os na fer u zg? ima li netko sličnih iskustava? postoji li razlika ispita?

marrrtin
30.09.2012., 14:27
Bok svima!
Primjetila sam da se uglavnom samo postavljaju pitanja, na rijetko koje dođe odgovor, al svejedno ću pokušat. :D
Dakle zanima me postoji li mogućnost nakon
1.godine komunikologije i turizma u Zadru, prebaciti se na komunikologiju u Zagreb? Jel itko imao iskustva s tim i kada se općenito treba prijaviti za razmjenu s fax-a na fax?

Hvala puno :cerek:

julija123
01.10.2012., 13:34
Zanima me jel se može prebacit s Tekstilnog tehnološkog fakulteta ZG na neki drugi fakultet..ili njemu srodni fakultet? :)

luka_
01.10.2012., 18:25
Pao sam matematiku na jesenjskom roku na DM-u i upisao Fiziku i informatiku u St-u,sad me zanima jel se mogu prebaciti na fesb ili neki drugi srodni fax koji kao uvijet upisa ima polozenu matematiku ili prvo moram polozit matematiku pa tražit prebacivanje...?? Hvala unaprijed :)

Uspio si se upisati iako si pao matematiku? Jesi li siguran?

Također, ako si pao matematiku, dobro promisli je li FESB fakultet za tebe - matematika u izravnom ili neizravnom obliku vrvi na tom faksu.

Angie Phoenix
01.10.2012., 22:12

Ja mogu govoriti samo o prijelazu s fakulteta na fakultet jer sam to napravila i procedura je ta da na zeljeni fakultet predas papire i cekas njihovu odluku. Kada dobijes rjesenje o prijelazu, na maticnom fakultetu se ispisujes. Nikako prije jer se time gube studentska prava. Tu mnogi grijese jer kada se ispises s fakulteta, logicno gubis studentska prava i u roku od tri dana se moras prijaviti na burzu. A nitko ne zeli da mu se to dogodi iako je dosta studenta neupucena i zna se dogoditi ovakav kiks.

Školarina se plaća u potpunosti, tj. onako kako fakultet na koji se prebacuješ odluči jer na matičnom fakultetu je iskorišteno besplatno studiranje.

žuži_jelinek
06.10.2012., 15:42
imam pitanje... treba li se polagati razlika predmeta ako se prebacujem s informacijskih znanosti u osijeku na infromacijske znanosti u zagrebu? je li netko možda imao ovakav slučaj? ako znate nešto o ovome, molim vas da odgovorite. hvala! :D

Desdemon@
09.10.2012., 15:47
Pozdrav, dobri ljudi! :D Trebala bih vašu pomoć :)

Ovako, moja nećakinja je upisala engleski i pedagogiju u Rijeci i željela bi se prebaciti u Osijek i to nakon prvog semestra, ako je iako moguće.

Dakle, može li mi netko reći, tko ima iskustva s prebacivanjem, koja se razlika mora polagati i postoji li određeni prosjek koji se mora zadovoljiti na "starom" faksu da bi se mogli prebaciti na "novi"?

Unaprijed hvala!

indie_nymph
28.11.2012., 18:53

na mom faksu nema prijemnih ni ikakvih dodatnih testova provjera znanja , imam položenu maturu i sve , samo neznam kako da se dogodine / na kraju godine prebacim s tog jedne studijske grupe

help help :bonk:

orGinaLna
30.11.2012., 12:55
imam pitanje... treba li se polagati razlika predmeta ako se prebacujem s informacijskih znanosti u osijeku na infromacijske znanosti u zagrebu? je li netko možda imao ovakav slučaj? ako znate nešto o ovome, molim vas da odgovorite. hvala! :D

Svaki faks ima plan i program studija, uzmi planove pa vidi kolegije i sadrzaje kolegija na oba faksa pa odma vidis dal moras polagati razliku ili ne, vrlo jednostavno.

orGinaLna
30.11.2012., 12:58
Pozdrav, dobri ljudi! :D Trebala bih vašu pomoć :)

Ovako, moja nećakinja je upisala engleski i pedagogiju u Rijeci i željela bi se prebaciti u Osijek i to nakon prvog semestra, ako je iako moguće.

Dakle, može li mi netko reći, tko ima iskustva s prebacivanjem, koja se razlika mora polagati i postoji li određeni prosjek koji se mora zadovoljiti na "starom" faksu da bi se mogli prebaciti na "novi"?

Unaprijed hvala!

Prebacivanje nakon prvog semestra nije moguće, i prvo treba provjeriti da li se uopce moze prebaciti jer ne primaju svi faksevi "prebacivace".

Svaki faks ima plan i program , treba vidjeti kolegije i sadrzaje kolegija na oba faksa.

Ako se 70% programa nekog kolegija podudara, taj kolegij se prizna i ne mora se polagati. razlika koja se polaže, mora se i platiti - sukladno cijeni ECTS-a na faksu.

Najbolje je nazvati referadu i pitati sve.

Stein
30.11.2012., 20:52
Imam par nedoumica, student sam 2 godine FPZ i htio bi se prebaciti na FSB, sad da li itko zna hoce li mi priznati neke ispite tipa matematiku, fiziku, mehaniku.., ili moram sve od pocetka poceti. Ako itko ima slicnih iskutava nek pomogne. Hvala :)

Maenerys
04.12.2012., 20:13
zanima me jel se netko prebacivao na diplomskom na drugi smjer, npr. zavrsio kroatistiku pa uzeo pedagogiju i slicno? i ne mogu nigdje na stranici ffri naci koji su uvjeti i razlikovni predmeti pa ako netko ima iskustva s tim, molim da mi javi kako ide procedura.

takoder vidjela sam na ovoj temi o da je neka cura napisala da je uzela uz povijest na diplomskom i engleski sto mi je prvi glas da se jezik moze uzeti tek na diplomskom ako prije nisi isao na takav preddiplomski pa tko zna vise o tome - pisite! :)

tashee
06.12.2012., 10:29
jel moguće prebacit se s izvanrednog studija graditeljstva u vž na redovan na tvz?

deluxxx
05.01.2013., 18:40
Da li je se moguće prebaciti s kulturologije na neki drugi fakultet(ffzg ili neki drugi)nakon prve godine(izvanredan sam student)?Hvala.

A n a
07.01.2013., 14:15
e ovako imam pitanje pa ako neko zna zamolila bih ga da odgovori :) studentica sam prve godine ..i htjela bih se prebaciti s ffri na ffzg..da li je to moguće ? konkretno studiram pedagogiju.. i ako se netko prebacivao da li zna proceduru? hvala :)

sarlatan
21.01.2013., 15:13
Bok, zanima me je li moguće upisati diplomski na psihologiji u Zagrebu nakon završetka preddiplomskog na nekom drugom fakultetu (točnije ERF-u)? Nakon polaganja razlike naravno.. Ima li netko iskustva s tim i kakva? Hvala :D

Demona
21.01.2013., 16:20
Bok, zanima me je li moguće upisati diplomski na psihologiji u Zagrebu nakon završetka preddiplomskog na nekom drugom fakultetu (točnije ERF-u)? Nakon polaganja razlike naravno.. Ima li netko iskustva s tim i kakva? Hvala :D

Mislim da nije moguće. Čak, nadam se da nije. Referada HS je blizu tvog faxa pa odi pitati, to je najsigurnije.

borntobewinner
21.01.2013., 23:19

Nije.

tashee
22.01.2013., 15:44

nevjerojatno, al baš sam se jučer raspitala oko tog pitanja. ja sam poslala mail pročelniku za psihologiju na hs-u i odgovorio mi je da je moguće, ali da bih razlikovne ispite polagala vjerojatno dvije godine, jer koliko god da je psihologija multidisciplinaran studij, tako je i specifičan :)

OpenRadio
22.01.2013., 16:03
ima li netko da mi kaže uvjete upisivanja na diplomski studij ffzg, anglistika/talijanistika ako se prebacujem iz drugog grada?

sarlatan
22.01.2013., 17:39
nevjerojatno, al baš sam se jučer raspitala oko tog pitanja. ja sam poslala mail pročelniku za psihologiju na hs-u i odgovorio mi je da je moguće, ali da bih razlikovne ispite polagala vjerojatno dvije godine, jer koliko god da je psihologija multidisciplinaran studij, tako je i specifičan :)

Ma daj? Ja sam poslala mail na Filozofski i napisali su mi da nije moguće. :D

Mislim da nije moguće. Čak, nadam se da nije. Referada HS je blizu tvog faxa pa odi pitati, to je najsigurnije.

Zašto se nadaš da nije?:D

tashee
22.01.2013., 21:33
Ma daj? Ja sam poslala mail na Filozofski i napisali su mi da nije moguće.

da, na ff-u nije moguće, al na hs-u je. za ff znam jer tamo sad studiram, a za hs sam se baš raspitala. samo...hm..sad sam dobila još odgovora. stvar je u toome što ne bi morala polagati neke razlikovne ispite kako to obično biva, nego sve obavezne kolegije s preddiplomskog. a to je stvarno puno. doduše, ne i nemoguće :mig: s tom informacijom malo mi je manje draga ta ideja... :(

Demona
22.01.2013., 21:54
Zašto se nadaš da nije?:D

Jer ti na diplomski studij dolazis sa apsolutno nikakvim znanjem psihologije. Osim što bi vjeruj mi tebi bilo teško položiti statisičke predmete za koje nemaš osnove, nije fer da nakon samo 2 godine ti imaš diplomu Mag.psych a nisi odslušala preko 40 obaveznih kolegija i u biti nakon te 2 godine imaš neka mršava okvirna znanja.
Ali to što HS traži da položiš obavezne kolegije, to mi je ok. Ovi izborni su i tako uglavnom beskorisni :)

Rozetta
05.02.2013., 18:36
Pozdrav svima!

Ima li netko iskustva s prebacivanjem na diplomski studij PSIHOLOGIJE na FFZG nakon završenog preddiplomskog studija psihologije u drugom gradu? Našla sam podatak da treba položiti razlikovni ispit iz kolegija Kvantitativna interpretacija testova. Zanima me kada otprilike (npr. u lipnju ili tek tamo početkom listopada, prije upisa) se to polaže te koliki prosjek ocjena je potrebno imati za upad na diplomski. Hvala!

bluelions1986
09.02.2013., 11:21
Lijep pozdrav,zanima me ako recimo osoba A položi državnu maturu i uspije upasti na neki od fakulteta koje je izabrala ali ne i na onaj koji najviše želi da li je moguće nakon jedne godine provedene na tom fakultetu prijeći na ovaj kojeg je najviše od početka željela?

Ivaaa.
09.02.2013., 11:31
Moguce je ako su srodni fakulteti ili studiji (onaj kojeg si upisala i onaj kojeg si zeljela upisati)... Lijepo ti do referade svojeg faksa/odsjeka i/ili referade drugog faksa/odsjeka i raspitaj se tamo ;) moguce je, ali najvise info ces dobiti tamo...
Uvjeti su vjerojatno polozeni neki predmeti, uglavnom su price da se moze prebaciti (uz gornji uvjet) ako si dobar student...
Ako nisu srodni fakulteti, e onda bi trebalo ponovno na upise, matura ili kako to vec ide...

Alpagueur
10.02.2013., 11:37
Lijep pozdrav,zanima me ako recimo osoba A položi državnu maturu i uspije upasti na neki od fakulteta koje je izabrala ali ne i na onaj koji najviše želi da li je moguće nakon jedne godine provedene na tom fakultetu prijeći na ovaj kojeg je najviše od početka željela?

A da napišeš pobliže o kojim je fakultetima riječ?

Espanita
11.02.2013., 19:57
Ljudi molim pomoć, ako netko ima slično iskustvo. Upisala sam ove godine Filozofski i primam studentski zajam tj. kredit od svoje županije u iznosu 700 kn mjesečno. Shvatila sam da Filozofski nije za mene i ponovo aktivirala postanistudent jer želim upisati Učiteljski s engleskim, dakle drugi faks. Ovu godinu na Filozofskom ću završiti i dati sve ispite. Moje je pitanje, ako netko zna, hoće li mi se onda obustaviti isplata kredita, pisati mirovanje, ili ću morati vraćati novac s kamatama od ove godine? Puno biste pomogli. Hvala unaprijed.

Espanita
11.02.2013., 20:16
na mom faksu nema prijemnih ni ikakvih dodatnih testova provjera znanja , imam položenu maturu i sve , samo neznam kako da se dogodine / na kraju godine prebacim s tog jedne studijske grupe

help help :bonk:

evo ja studiram na ffzg i raspitivala sam se za to, moraš ponovo aktivirati postanistudent, poredati fakseve kako hoćeš s tim da i uvrstiš ovu grupu koju bi zadržao i onu koju hoćeš, i onda sljedeće godine moraš plaćati, makar mijenjaš samo jednu grupu, i upisuju ti ko da si prva godina, ali slušaš predmete s druge i priznaju ti ispite s prve od ovog smjera koji hoćeš zadržati.Nadam se da pomaže

A da napišeš pobliže o kojim je fakultetima riječ?

moguće, moraš aktivirati postani student i kad upadneš, plaćaš prvu godinu na novom faksu .

SaxobeatGirl
15.02.2013., 18:14
Pozdrav svima!
Moja situacija je slijedeća:Studirala sam tri godine na Ekonomskom fakultetu u Rijeci i ostala su mi dva ispita s treće godine,ali nažalost,nisam mogla ponovno upisati tu treću godinu zbog financijskih razloga.Također,nisam se ni uspjela prebaciti na neki srodni fakultet jer mi je za to prošao rok.Slijedeće akademske godine bih se htjela prebaciti na Veleučilište u Rijeci,točnije Stručni studij Poduzetništvo.Zna li itko od vas kako to sad funkcionira,moram li se upisati ispočetka,od prve godine(što mi nema smisla pošto su u pitanju srodni fakulteti i imam položene skoro sve kolegije s ekonomije koji su isti kao ovi s poduzetništva,samo imaju malo drugačije nazive) i ako se upišem,da li bi mi priznali barem neke položene ispite?
Ako netko ima bilo kakvu informaciju,bila bih jako zahvalna da mi se javite u inbox.Unaprijed hvala! :)

Fashion Barbie
17.02.2013., 08:35
SaxobeatGirl, najbolje je da pošalješ upit u referadu Veleučilišta. Znam par ljudi koji su se prebacivali s faksa u Zagrebu na faks u drugim gradovima. U referadi su im javili koju godinu bi trebali upisati, koji predmeti će im se priznat i kolika bi im bila školarina. Mislim da je svaka situacija specifična (odnosno, ovisi o položenim ispitima) i da ti referada najbolje i najbrže može dati točan odgovor.

misunderstood92
18.02.2013., 17:36
Prva sam godina na EFST-U te jel se mogu prebacit na FFST ili moram preko postani student ove godine opet brucos bit tj placati?

MillaMaykah
26.02.2013., 01:21
Studentica sam na 3. godini preddiplomskog studija koji je privatan.Dakle princip je 3+2,s time da ove druge dvije godine,ako želimo dalje,moramo odraditi na nekom drugom faxu.E sad,ja bih upisala te 2 godine na državnom faxu,točnije,na Akademiji ,smjer produkcije.Da li netko zna kakvu bih ja razliku morala polagati ili bih morala sve isponova (ne daj Bože)?

Sparkly
26.02.2013., 09:49
Studentica sam na 3. godini preddiplomskog studija koji je privatan.Dakle princip je 3+2,s time da ove druge dvije godine,ako želimo dalje,moramo odraditi na nekom drugom faxu.E sad,ja bih upisala te 2 godine na državnom faxu,točnije,na Akademiji ,smjer produkcije.Da li netko zna kakvu bih ja razliku morala polagati ili bih morala sve isponova (ne daj Bože)?

Nisi nam rekla ni na kojem si fakultetu, kako bi mi to mogli znati.
Uostalom čovjek bi pomislio da će na trećoj godini fakulteta ljudi već sami znati pronaći uvjete za upis diplomskog, stvarno nije tako teško: http://www.adu.unizg.hr/prilozi/dokumenti/novosti/Prijamni_ADU_MA_160711.pdf

MillaMaykah
27.02.2013., 22:04
Nisi nam rekla ni na kojem si fakultetu, kako bi mi to mogli znati.
Uostalom čovjek bi pomislio da će na trećoj godini fakulteta ljudi već sami znati pronaći uvjete za upis diplomskog, stvarno nije tako teško: http://www.adu.unizg.hr/prilozi/dokumenti/novosti/Prijamni_ADU_MA_160711.pdf

Na odnosima s javnošću i medijima.Ne moraš odmah gunđati,samo sam pitala.
Hvala ti ;)

Dumber
01.03.2013., 13:21

Sveučilište u Zagrebu ne dopušta prebacivanje s privatnih na državne fakultete nakon završenog preddiplomskog studija.

MillaMaykah
01.03.2013., 15:30
Sveučilište u Zagrebu ne dopušta prebacivanje s privatnih na državne fakultete nakon završenog preddiplomskog studija.

Piše u brošuri gore da se može (samo ne znam koju bih razliku uopće imala :misli: ). A i da se ne može,mogla bih recimo ić sve isponova kada bih upisivala bilo što na ADU-i.
Jel tako?

Dumber
01.03.2013., 15:33
Piše u brošuri gore da se može (samo ne znam koju bih razliku uopće imala :misli: ). A i da se ne može,mogla bih recimo ić sve isponova kada bih upisivala bilo što na ADU-i.
Jel tako?

Ponovno ispočetka možeš upisati.

Za ovo prebacivanje, možda se nešto mijenjalo, ali znam osobu koja se upisala na drugo sveučilište jer zagrebačko nije dopuštalo da s privatnog upiše diplomski na državnom.

MillaMaykah
01.03.2013., 15:49
Ponovno ispočetka možeš upisati.

Za ovo prebacivanje, možda se nešto mijenjalo, ali znam osobu koja se upisala na drugo sveučilište jer zagrebačko nije dopuštalo da s privatnog upiše diplomski na državnom.

Najbolje da ja odem tamo i raspitam se.Ako ništa drugo,onda ću pokušati barem vani sa produkcijom,možda bude više sreće.Ili probat u drugom gradu:ne zna:

jager9
04.03.2013., 15:38
pozz. prva godina sam Menadžmenta u Slavonskom Brodu (redovno), htio sam upisati EFZG ali eto nažalost nisam upao (7 ispod upisne kvote sam bio).. želim se prebaciti nakon 2 semestra na EFZG, jer ovdje kao da nisam na fakultetu,toliko nepravilnosti, čudna predavanja.. itd. itd. ima puno razloga zbog kojih bi mi u Zgu studiranje bilo olakšano, prvenstveno finacijski, duplo bliže sam svom domu, povremeno bi mogao i raditi, sigurno ima više poslova nego tu(nije me sram raditi i zaraditi).. besplatno stanovati kod frenda, a između ostalog, puno više studenata ima tamo, te lakše dolaženje do potrebnih informacija i sigurno predavanja nisu u koncertnoj dvorani kao tu...

pa me zanima jel ima tko kakvog iskustva sa tim prebacivanjem? ili možda zna kakva su pravila, šta sve treba prikupiti? zahtjevi? molbe? itd.
gledao sam predmete tu i tamo i skoro pa su identični,, stoga se nadam da prebacivanje ne bi trebalo biti problem... osim jedne činjenice da je ovo Veleučilište a u Zg Sveučilište..
može i pm sa korisnim informacijama...

Dumber
04.03.2013., 19:43
Mislim da ti treba prosjek 4,1 i više za prebacivanje.

dragur
07.03.2013., 22:59
Ako se zelin pribaciti na drugi faks, tj upisati diplomski na drugom faksu, triban li zavrsiti prediplomski odma u 7. misecu da bi moga pridati papire za diplomski.

Hvala

Dumber
07.03.2013., 23:04
Ako se zelin pribaciti na drugi faks, tj upisati diplomski na drugom faksu, triban li zavrsiti prediplomski odma u 7. misecu da bi moga pridati papire za diplomski.

Hvala

Trebaš završiti preddiplomski prije negoli li počnu upisi na diplomski na taj faks.

dragur
08.03.2013., 15:25
Trebaš završiti preddiplomski prije negoli li počnu upisi na diplomski na taj faks.

Zahvaljujem

kurt1904
11.03.2013., 20:18
Zna li netko, ako se završi preddiplomski studij ind. inž. na fesbu, da li je moguće nastaviti diplomski na nekom od smjerova strojarstva i koje predmete razlike treba polagati?

bogte
28.03.2013., 05:25
Pozdrav ljudi, trenutno studiram pravo u zagrebu (prva godina) i vec razmisljam o prebacivanju na neki od ova dva faksa. znam da je ovaj u zagrebu kao najzahtjevniji i sve to bla bla i fakat ne zelim riskirati celavost ako mogu negdje proci lakse. po vasim iskustvima, koji fakultet trazi najmanje rada (ili bar rad u granicama normale)? nisam bas nadobudan lik kaj se tice ocjena. sad vas molim da pisete cim konkretnije o (obaveznim) predavanjima, kolicini gradiva, kolokvijima itd. unaprijed zahvaljujem!

renesansna
28.03.2013., 06:56
U Splitu je najlakse, ali najbolje da se ulogiras na pravokutnik jer tamo imas korisne postove onih koji su se prebacili te iskustva kolega.

Fashion Barbie
28.03.2013., 12:43
Pozdrav ljudi, trenutno studiram pravo u zagrebu (prva godina) i vec razmisljam o prebacivanju na neki od ova dva faksa. znam da je ovaj u zagrebu kao najzahtjevniji i sve to bla bla i fakat ne zelim riskirati celavost ako mogu negdje proci lakse. po vasim iskustvima, koji fakultet trazi najmanje rada (ili bar rad u granicama normale)? nisam bas nadobudan lik kaj se tice ocjena. sad vas molim da pisete cim konkretnije o (obaveznim) predavanjima, kolicini gradiva, kolokvijima itd. unaprijed zahvaljujem!

Završila sam već pravo u Zagrebu, ali sam tijekom studija čula neke priče i o drugim pravnim fakultetima. Svi kažu da je u Splitu najlakše, predavanja nisu obavezna. U Osijeku mislim da jesu obavezna ako želiš izaći na kolokvije. Što se gradiva tiče, opet mi se Split čini lakšim. No, čini mi se da je Osijek bolje organiziran i da su profesori nešto bolji (odnosno, ima manje nekih osebujnih likova). U Splitu neki dopuštaju da odgovaraš na konzultacijama prije rokova, tako da je i to lakše. U Osijeku ima više rokova u odnosu na Zagreb. U svakom slučaju, bilo koji izbor je lakši od Zagreba i izaberi po svom mjestu stanovanja :)

Dumber
28.03.2013., 12:47
Split je najlaksi. Sestra se iz Osijeka u Split prebacila zbog jednog "osebujnog" profesora, i polozila 8 ispita razlike plus 2 iz Osijeka u godinu dana. S tim da se ona prebacila na kraju faksa.
Mozda bi ti bilo bolje da se prebacis na neki drugi faks tipa politologija i sl. jer i kad zavrsis pravo, ceka te pravosudni, aktivno pracenje zakona i izmjena.

Hayde
01.04.2013., 18:46
Ovakva je situacija kod mene: studiram na ffzg dvopredmetno 3+2. Sad sam na diplomskom, 1. godina, dakle sljedeće godine ću (valjda) diplomirati. Dali je moguće nakon završenog diplomskog na ffzg upisati još 2 god diplomskog recimo na novinarstvu ili nekom drugom faksu, bez da polažem državnu maturu i sl.? Kakva je onda situacija s plaćanjem godine?

Rosemite
09.04.2013., 19:27
Pozzz!
imam jedno pitanje, nisam gledala je li već bilo takvo pitanje, pa ako je sry :P

Ugl, završavam treću godinu kroatistike u Zd i planiram se prebaciti u Zg na diplomski pa ako ima netko tko je uspio u tome voljela bih čuti dojmove i sl. Postoji li prijemni ispit ili se gleda po prosjeku? Ili, druga varijanta, da prime sve koji se prijave? Hvala na odgovoru :)

kamenica007
11.04.2013., 20:34
pozdrav :)
zanima me kako bi išlo prebacivanje s prava zg na soc rad? jel to prebacivanje ili? nisu to srodni studiji al su pod istom "kapom" pa mi nije jasno to sad bas :504:

Štreberica
13.04.2013., 15:33
Ovakva je situacija kod mene: studiram na ffzg dvopredmetno 3+2. Sad sam na diplomskom, 1. godina, dakle sljedeće godine ću (valjda) diplomirati. Dali je moguće nakon završenog diplomskog na ffzg upisati još 2 god diplomskog recimo na novinarstvu ili nekom drugom faksu, bez da polažem državnu maturu i sl.? Kakva je onda situacija s plaćanjem godine?
Za upisivanje diplomskog ne trebaš polagati državnu maturu (ona služi za upisivanje preddiplomskog). Moguće je upisati onaj za koji ti priznaju tvoj preddiplomski, po potrebi uz polaganje razlike predmeta (pa bi ti to moglo potrajati i dodatne 3 a ne 2 godine). Tada vjerojatno nemaš studentska prava i moraš plaćati.

Karakonđula
18.04.2013., 12:39
Ovako zanima me kakva je šema ako bi se prebacivao s fesba (elektrotehnika i informacijska) na PMF matematiku (prva godina sam preddiplomskog studija).
Inače nemam problema s matematikom,(završio sam mioc,u prvom semestru imao sam je 4) jedini predmet koji mi je ostao su osnove elektrotehike koje ne mogu smislit,ne vidim se na tom smjeru i to je to.Alternativa osim PMf-a je i računalstvo na fesbu pa bi zamolio cijenjene forumaše da ako imaju iskustva s ovim da mi odgovore :kava:

sehic
18.04.2013., 14:44
dali netko zna koja je procedura za prebacivanje sa Sigurnosti na radu(3.godina,2 nepoložena ispita sa 2.godine) sa Veleučilišta u Rijeci, na Visoku školu za sigurnost u Zagreb, koji se kolegiji priznaju,i malo više o tome?

iStefan93
13.05.2013., 18:32
Pozdrav ljudi. Studiram ekonomiju u Banja Luci, i planiram da se prebacim u Zg. Postoji li mogucnost da se prebacim i da mi se priznaju predmeti, ili moram cekati na ponovni upis na prvu godinu i krenem sve ispocetka? Hvala :)

Griffs
24.05.2013., 17:34
Ovako, na jednopredmetnom sam iz sociologije (2.godina) u zagrebu i htio bi se prebaciti u zadar. međutim, u zadru nema jednopredmetnog iz soc. znači li to da se uopće ne mogu prebaciti ili tek na diplomskom pa moram upisati i polagati razliku drugog predmeta koji želim upisati, ako je to moguće? i koji su uopće kriteriji za prebacivanje, je li se gleda prosjek?

DarkGirl
12.06.2013., 20:40
Ima ko iskustva s prebacivanjem s veleučilišta na sveučilište, točnije VELV u Vž-u smjer sestrinstvo (redovni) u Rijeku na stručni sveučilišni studij sestrinstvo?

Jeli izvedivo? Dali priznaju predmete? Kak ide polaganje razlike? I tako to.

Hvala :top:

Može na PM ako ima netko iskustva i volje za razgovor :)

Mrs Reddish
13.06.2013., 14:01
Ima li itko iskustva ili informaciju o prebacivanju sa Efria (poduzetništvo) na FOI Ekonomiku poslovanja....
Trenutno sam univ.bacc.oec i željela bih upisati diplomski na FOI-u.
Kolik vidim, program je skoro indentičan za preddiplomski (možda 3 predmenta razlike)
Da li je moguće, i da li ima ko saznanja o takvom slučaju?
Thnx:kava:

ScarFace7
07.07.2013., 23:22
Je li moguće nakon preddiplomskog studija završenog u BiH (matematika) prebaciti se u Hrvatsku na diplomski studij na neki smjer na matematičkom fakultetu (recimo, PMF u Zagrebu) ?

ivan0703
08.07.2013., 10:24
pozdrav
imam pitanje u vezi prebacivanja na drugi fakultet

sada studiram na fesbu strojarstvo (ponavljam 1. gudinu i nesto predmeta s druge) i sad se zelim prebacit na sveucilisni strucni studij 'konstrukcijsko strojarstvo

zva san u referadu i rekli su mi da se moram ponovno prijaviti na 'postani student' i cekati hocu li upasti.....a ako se upisem da ce onda odluciti koje ce mi predmete priznati

jel se to radi na taj nacin ili..?

Ikstomi
08.07.2013., 11:51
jeste

DHD343
09.07.2013., 15:14
Da li je moguće da se upišem prvu godinu na TVZ ili FOI pa da se prebacim na FER nakon prve godine?
Ili ako nije moguće to da li je onda moguće završiti prve tri godine na TVZ/FOI pa da se ide dalje na diplomski studij na FER-u?

aquamarine5
15.07.2013., 16:23
Zna li netko kako se i kada prebacuje na drugi fakultet? Nakon završetka ili kada?
Naime, upala sam na sestrinstvo u Pregradi koji je dislocirani studij sestrinstva u Osijeku i postoji mogućnost prebacivanja u Osijek samo me zanima kada je to moguće i što sve moram napravit kako bih se uspijela prebaciti?

Markeca
16.07.2013., 22:39
Da li je moguće da se upišem prvu godinu na TVZ ili FOI pa da se prebacim na FER nakon prve godine?
Ili ako nije moguće to da li je onda moguće završiti prve tri godine na TVZ/FOI pa da se ide dalje na diplomski studij na FER-u?vjerujem da je puno lakše doći do odgovora ako postaviš pitanje na temi o feru... :mig:

Zna li netko kako se i kada prebacuje na drugi fakultet? Nakon završetka ili kada?
Naime, upala sam na sestrinstvo u Pregradi koji je dislocirani studij sestrinstva u Osijeku i postoji mogućnost prebacivanja u Osijek samo me zanima kada je to moguće i što sve moram napravit kako bih se uspijela prebaciti?

svakako najranije nakon položene prve godine, a i onda vjerojatno moraš imati neki dobar razlog. zar je tako propalo sve pa se u pregradu mora?

al u pregradi je super, moš i nogomet igrat :D