PDA

View Full Version : Prebacivanje s jednog fakulteta na drugi

stranice : [1] 2 3

German
18.01.2005., 10:12
Evo nakon 3 godine apstinencije od studiranja sam ipak odlucio, da bih trabao ipak zavrsiti neki vrag, posto srednja strucna sprema bas i ne garantira neku sigurnost u zivotu.. :( (iako imam odlican posao za svoje obrazovanje).
E sad, stao sam na pravu na 3. godini (parcijalni upis - ostalo KP). Neko vrijeme me drzala opcija, da nastavim, medutim sumnjam, da bih, nakon tolike pauze) smogao dovoljno vrijeme i snage (pored posla) za 3. godinu na pravu, koja je ipak teza nego ostale 3 zajedno (barem ja tako mislim).. Posto sam cuo za dosta ljudi koji su se prebacili sa Prava na FPZ, sam se odlucio njima pridruziti, posto mi je gradivo na FPZ-u puno blize (takodjer zbog posla) i zanimljivije nego Pravo..:)
Jel zna netko, koji se ispiti priznaju, na koju godinu se upisuje!! Zovem referadu, pa je vec dobrih sat vremena zauzeto, grrr.. :mad:

Hvala svima unaprijed! :)

Studentica
18.01.2005., 16:26
a da ti ipak nastavis pravo?
polako ali sigurno....
razmisli malo....

Nightrain
18.01.2005., 21:22
Hej kolega,evo ja sam na prvoj godini i razmisljam o tvome postu. Mozda nisam jos dovoljno kompetentan da te savjetujem, ali stari moj ako si dogurao do 3. godine,nastavi!!Bila bi velika steta da odustanes,ipak si prosao muke s kurtovicem,kregarom i xy profesora koje rijetko tko prolazi.:top:

German
19.01.2005., 08:17
Ma nisam jos nista odlucio, samo si gledam koje su mi opcije.Nekak mi je Pravni fax najmrskiji od svih, ali sam svjestan, da bi mi bilo najgluplje sad odustati, zivi bili, pa vidjeli!! :)

Nightrain kazˇe:
Bila bi velika steta da odustanes,ipak si prosao muke s kurtovicem,kregarom i xy profesora koje rijetko tko prolazi.:top:

Kaj Sefko jos nije u penziji?? :eek: Taj je bio u moje vrijeme star i zreo za penziju (a upisao sam 1996.)! Inace, tip je car, meni osobno najdrazi od svih profesora, a sve te legende oko njega su price za malu djecu! ;) Strog je, ali ako si kod njega naucio ces proci, sta se za neke predmete (npr. Obiteljsko pravo) i profesore bas i ne moze reci!! Kregar (ili kako bi on rekao - Kvegav) je po mom misljenju isto cist ok!! :)

Nightrain
19.01.2005., 21:23
German kaže:
Kaj Sefko jos nije u penziji?? :eek: Taj je bio u moje vrijeme star i zreo za penziju (a upisao sam 1996.)! Inace, tip je car, meni osobno najdrazi od svih profesora, a sve te legende oko njega su price za malu djecu! ;) Strog je, ali ako si kod njega naucio ces proci, sta se za neke predmete (npr. Obiteljsko pravo) i profesore bas i ne moze reci!! Kregar (ili kako bi on rekao - Kvegav) je po mom misljenju isto cist ok!! :)

Ma neda se Šefko isto kao i Metelko..imaju već 70 god blizu, ali se ne daju.:D
Btw sad mucim muku s politickom ekonomijom, frajer se postrozio do bola.

joujou
30.01.2005., 14:47
Nightrain kaže:
Ma neda se Šefko isto kao i Metelko..imaju već 70 god blizu, ali se ne daju.:D
Btw sad mucim muku s politickom ekonomijom, frajer se postrozio do bola.

a ja političku prošla bez beda... pismeni napisala za 4, nisam odgovarala i bila hepi sa dvojkom :top:

joujou
30.01.2005., 14:48
ontopic: ja sam se ove godien prebacila s prava i priznali su mi samo političku ekonomiju, engleski i sociologiju :top:

yellowone
25.07.2006., 11:08
ovako.. jedan moj frend je proteklu godinu isao na fakultet za turisticki menadzment i sada je odlucio da se on zeli prebacit na filozofski zbog nekih svojih X razloga i sad ja vas pitam na koji nacin se to radi? (referada je na godisnjem tako da se nemoze tamo raspitat)
tj sta je sve potrebno obavit da bi se on prebacio na ff? da li njemu ovisi prebacivanje o tome da li je ostalo slobodnih mjesta nakon upisnog roka ili se on moze prebacit bez obzira na slobodna mjesta samo uz polaganje odredenog ispita koji je potreban??

farki_
25.07.2006., 11:15
imas otvoren jedan topic o tome vec.... :kava:

yellowone
25.07.2006., 21:05
ajd daj link..ja ga nemogu nac

Zla patka
26.07.2006., 16:41
mislim da se nije moguce prebacivati na faks koji nije srodan

***SkUnK***
26.07.2006., 17:30
Ako je ostalo mjesta onda se može ponovo upisati na taj drugi faks tj. mora ponovo predati sve dokumente, izaći na prijemni i, naravno, proći prijemni. Neki srodni predmeti se eventualno u toku godine mogu prepisati tj. fakultet može studenta osloboditi polaganja predmeta ako je taj predmet već položio na drugom fakultetu.

Uglavnom, klasično prebacivanje ne postoji u ovom slučaju već se fakultet mora ponovo upisati.

tikvatikvica
10.01.2007., 10:34
molim pomoć :(
na trećoj sam godini prava, izvanredno, i htjela bi se prebaciti na novinarstvo.
zanima me jel' to moguće i koja je procedura?
cula sam da postoji i dvogodišnji studij novinarstva za one koji imaju 2 godine nekog drugog faksa.
i zadnje, ali ne manje važno :), da li se isplati prebaciti? ako netko ima iskustva...
thnx!!!

darkNess(ie)
10.01.2007., 13:24
jel bi novinarstvo na hrvatskim studijima ili na fakultetu politickih znanosti?

inepcija
10.01.2007., 13:50
http://efpezege.16.forumer.com/viewtopic.php?t=506

imas na forumu studenata FPZG-a istu temu ;)

tikvatikvica
10.01.2007., 14:00
Hrvatski studiji nemaju izvanredno studiranje, pa to na žalost ne mogu odabrati :(

Ne mogu se registrirati na forum FPZG-a, jer iz nekog razloga security code nije vidljiv, a bez njega ne mogu dalje...

frostinho
10.01.2007., 18:32
cula sam da postoji i dvogodišnji studij novinarstva za one koji imaju 2 godine nekog drugog faksa.

postoji, imas na stranici faxa koji su uvjeti; nezgodno je sto moras imati 3 godine iskustva u novinarstvu.

i ja cu razmisliti o prebacivanju, ako mi gpp ne ostavi izbora :rolleyes:

darkNess(ie)
10.01.2007., 18:44

imas na forumu studenata FPZG-a istu temu ;)

eh..nemoj mi reklamirati forum :cerek:

inepcija
11.01.2007., 11:59
eh..nemoj mi reklamirati forum :cerek:

:top: :kiss:

tikvatikvica
12.01.2007., 09:23
uspjela sam se ulogirati, ali tamo nema ništa. pa ako netko nešto zna o prebacivanju ili se netko prebacio, neka mi, molim, odgovori...

Katrin
12.01.2007., 09:33
a da pitas u njihovoj referadi? :zubo:

darkNess(ie)
12.01.2007., 09:59
a da pitas u njihovoj referadi? :zubo:

uuu... u referadu nek ulazi samo sa zoljom ili kalašem.. naravno i malo psihičke pripreme :cerek:

eh..nije da te odgovaram sad...al faks nije tak sjajan ko što zvuči, neorganizacija, dezinformacije, nitko ništa ne zna, ako dobiješ neku informaciju čak i službenu, ne vjeruj.. političke znanosti, a vlada anarhija

ovdje imaš topic o prebacivanju s prava na politologiju, proces je isti i kod novinarstva. nešto malo piše što će ti se priznati..

al dobro razmisli.. sretno

Vojky
12.01.2007., 10:06
Kao pravnica uvijek možeš raditi kao novinar (i to kvalitetan, na dobrim temama vezanim uz pravo). Zašto se prebaciti? Možeš nakon prava upisati novinarstvo ili otići na takav poslijediplomski.

Tinchi
12.01.2007., 10:07
Kao pravnica uvijek možeš raditi kao novinar (i to kvalitetan, na dobrim temama vezanim uz pravo). Zašto se prebaciti? Možeš nakon prava upisati novinarstvo ili otići na takav poslijediplomski.
Hm... neki shvate da pravo nije za njih. :D

tikvatikvica
12.01.2007., 10:20
razmišljam o prebacivanju, jer ne vidim kraja pravnom faxu. svaki ispit je borba, nema opuštanja. sve se ne može naučiti jer je gradivo preopširno, a kad većinu i naučiš nikad ne znaš kakve je profać volje i da li ćete rušit. ma koma. kažu da je novinarstvo ipak puno lakše... Ne znam jel' to istina? kao da se ispiti mogu spremit u par dana. na pravu tak možeš proći jedino engleski! :(

Katrin
12.01.2007., 10:49
tebe izgleda ni pravo ni novinarstvo ne zanimaju previse.

tikvatikvica
12.01.2007., 11:05
ne. zanima me kako što prije do diplome i VSS-a :D

darkNess(ie)
12.01.2007., 12:00
razmišljam o prebacivanju, jer ne vidim kraja pravnom faxu. svaki ispit je borba, nema opuštanja. sve se ne može naučiti jer je gradivo preopširno, a kad većinu i naučiš nikad ne znaš kakve je profać volje i da li ćete rušit. ma koma. kažu da je novinarstvo ipak puno lakše... Ne znam jel' to istina? kao da se ispiti mogu spremit u par dana. na pravu tak možeš proći jedino engleski! :(

predmeti na novinarstvu su pljuga, ali općenito profesori s FPZG-a jako znaju biti nekorektni i ovisi dal je danas vruće il je hladno.. kakav mu je bio ručak itd.... vrlo je relativno dal ćeš proći.. nekad ništ ne učim, prođem bez beda, a nekad se ubijem od učenja i majke mi znam i tip me ruši 3 puta et tako, žurilo mu se na ručak

tikvatikvica
12.01.2007., 12:10
predmeti na novinarstvu su pljuga, ali općenito profesori s FPZG-a jako znaju biti nekorektni i ovisi dal je danas vruće il je hladno.. kakav mu je bio ručak itd.... vrlo je relativno dal ćeš proći.. nekad ništ ne učim, prođem bez beda, a nekad se ubijem od učenja i majke mi znam i tip me ruši 3 puta et tako, žurilo mu se na ručak

utješno...
ipak ću morat malo bolje razmislit, jer ako se zeznem, povratka nema...

nocna ptica
12.01.2007., 14:26
Zar je stvarno tako lose na pravu?Ja se jos dvoumim izmedu prava i politologije..pomozite

darkNess(ie)
12.01.2007., 14:46
kad si na pravu znaš što studiraš.. za politologiju se ne može to reći.. na politologiji nemaš jednu knjigu za jedan predmet, nego kako gdje... negdje 5, negdje više-manje, naravno odabrane stranice.. i svestraniji je studij nego pravo.. ali vrlo neodređen, zbrkan i neorganiziran

nocna ptica
12.01.2007., 21:49
A sto mi preporucate?

Katrin
13.01.2007., 10:30
A sto mi preporucate?
idi za onim sto te zanima, inace ce ti svaki fakultet biti tezak.

Katrin
13.01.2007., 10:31
kad si na pravu znaš što studiraš.. za politologiju se ne može to reći.. na politologiji nemaš jednu knjigu za jedan predmet, nego kako gdje... negdje 5, negdje više-manje, naravno odabrane stranice.. i svestraniji je studij nego pravo.. ali vrlo neodređen, zbrkan i neorganiziran
pa nije bas ni da na pravu imas za svaki predmet jednu knjigu ili jedan zakon pa udri po tome :D

Huco
26.02.2007., 20:56
Jer se moguće prebaciti sa TVZ-a na fer i kako? Mislim se upisati na tvz završiti tamo tih 6 ili koliko već semestara i nakon tog upisati na fer. Zanima me još smjer informatike na tvz-u što taj smjer obuhvaća?

tommek13
26.02.2007., 21:04
neces se morat prebacivati nego ces sa ferovcima i ostalima koji zele studirati diplomski studij na feru pisati prijamni..navodno da ce se i gledati i ocjene..eto, to ti je po mojim zadnjim saznanjima sa fera..pozdraf

Mavis
26.02.2007., 21:06
neces se morat prebacivati nego ces sa ferovcima i ostalima koji zele studirati diplomski studij na feru pisati prijamni..navodno da ce se i gledati i ocjene..eto, to ti je po mojim zadnjim saznanjima sa fera..pozdraf

Fau, dečko, kak si ti pametan. :cerek: :kiss:

shaggy000
27.02.2007., 21:43
Možeš upisat FER , mislim da čak bez prijemnog..ali moraš ići sve ispočetka..tako da si opet na nuli:D

Plug_in
28.02.2007., 18:34
ima jedna simpatična teta koja radi na studentskoj službi (FERovoj), pa ti lijepo nju nazovi radnim danom između 11:00 i 13:00 i pitaj što god želiš. Da ne potrošiš 3 godine bezveze;)

traveler
28.03.2007., 11:11
htjela bih se prebacit..jel to moguce s obzirom da su oba tehnicka fakulteta?
jer ipak na fer-u sam ucila stvari koje na arhitekturi ba si ne sluze...
pozzzzz

Boorek
28.03.2007., 13:12
ništa što si učila na FER-u ti neće pomoći na arhitekturi osim matematike. A matematika ti je na prvoj godini arhitekture jedan od 13 predmeta. tako da nisi apsolutno u nikakvoj prednosti, niti je to prebacivanje izvedivo. ako baš imaš potrebu ići iduće godine na arhitekturu, morala bi ići na prijemni. a time si izgubila jednu godinu svog života i još riskiraš da ne upadneš.zašto uopće imaš tu želju?

_malicka_
29.03.2007., 16:24
Kao sto je rekao Boorek, moras na prijemni, priznat ce ti samo matematiku.
Frendica je to napravila pa znam.

strvo10
30.03.2007., 01:16
ne vidin razlog zasto bi se uopce prebacivala,sta ti fali na feru?

sweet
01.04.2007., 12:39
pozzzzz

pa gle, ako si skužila da ne želiš fer, onda se pripremaj za arhitekturu..
lijepo na prijemni pa kaj bude.. samo pazi da si stvarno sigurna da želiš arhitekturu.. jer ti već i sam prijemni zahtijeva previše truda.. pa ako nisi sigurna, neće ti se baš dati...

Boorek
02.04.2007., 10:16
pitanje je koja komponenta arhitektura te zanima. možda bi i građevina zadovoljila tvoje apetite?

traveler
02.04.2007., 18:39
kad sam se upisivala dvoumila sam se izmedu ta dva faxa...i otisla na fer.a sad mi se ne svida..jednostavno nisam taj tip da se stalno bavim kompjuterima,programiranjem...
ne virujem da bi gradevina bila bas to...koliko vidim to prebacivanje i ne bi bilo moguce :(
mozda odem na prijemni :)

Boorek
02.04.2007., 19:06
varaš se ako misliš da se na arhitekturi nećeš stalno bavit kompjuterima

_malicka_
02.04.2007., 20:36

Ako mislis upasti na arhitekturu skoro pa ti vec istice vrijeme. Trebala bi vec debelo uciti. Frendica je fakat ucila cijele dane da bi upala, isla na pripreme... Nije lako, ljudi po par godina ne uspijevaju upasti tako da ti je taj mozda jako nesiguran... Sjedi i dobro razmisli, ako treba popisi sve pozitivne i negativne strane prebacivanja odnosno ostanka na feru. Napravi to sto prije! Ako doneses odluku da bi ipak isla na arhitekturu uhvati se posla da nebi bilo da izgubis godinu na feru i ne upadnes na arhitekturu.
Sretno.

ajme33
03.04.2007., 08:40
kad sam se upisivala dvoumila sam se izmedu ta dva faxa...i otisla na fer.a sad mi se ne svida..jednostavno nisam taj tip da se stalno bavim kompjuterima,programiranjem...
ne virujem da bi gradevina bila bas to...koliko vidim to prebacivanje i ne bi bilo moguce :(

A jesi li možda razmišljala o struji?Mislim ipak možeš na feru studirati malo i o elektrotehnici,ne samo o programiranju.

Mislim ne trebaš na arhitekturu da bi projektirala objekte upiši lijepo energetiku,pa onda možeš isto tako crtati i projektirati visokonaponska postrojenja(znam da nije baš preslično arhitekturi,ali....)

Inače moj savjet ti je da NE odlaziš sa FER-a,jer sad po bolonji fer je jedan dosta lagan faks(dobro možda ne baš lagan faks,ali je svakako puno lakši nego prije),dok za arhitekturu to baš i ne bih rekao....

A i naravno ne moram ni reći da se većina ljudi,željnih arhitekture,već par mjesesci intenzivno sprema za prijemni,dok si ti učila pipi,asp,oe,arh i slične stvari....

Osim toga na prvoj godini se ne uči ni jedan stručni predmet,svi su opći.Tek se na trećem i četvrtom semestru dobiju neki stručni predmeti...

Firestarter '87.
03.04.2007., 23:13
pozzzzz

jednostavno. kad zavrsis fasadu na FER-u, prebacis skelu na arhitekturu. :D

Pepi0103
26.05.2007., 11:09
Da li itko zna koji su uvjeti za prebacivanje iz Zadra u Zg, i da li je isplativo? Hvala!:)

NANA17
26.05.2007., 18:32
Negdje sam pročitala da je moguće ali moraš imati dobar razlog, tipa bolest zbog koje moraš u Zg, ili da ti se cijela obitelj seli...ili veza.

Btw, što studiraš u Zd?

Afrika paprika
26.05.2007., 21:33
Negdje sam pročitala da je moguće ali moraš imati dobar razlog, tipa bolest zbog koje moraš u Zg, ili da ti se cijela obitelj seli...ili veza.

Btw, što studiraš u Zd?

u pravu si;)

baksuzs
23.09.2007., 18:53
mene zanima da li postoji mogućnost prebacivanja s FKIT-a na građevinu nakon 1. god.? uz polaganje razlike...:confused: ili drugačije? ako itko ima bilokakvih saznanja o tome, bila bih vrlo zahvalna da ih podijeli samnom. :tuzni:

eliazra
26.09.2007., 01:24
PLEASE HELP!

Molila bih bilo koga tko ima ikakva saznanja o mogućnostima prebacivanja s jednog fakulteta na drugi.

Ja sam upisala Pravo u Splitu ove godine, a htjela bih se prebaciti u Rijeku. Inače, nisam iz Splita, Rijeka mi je puno bliže....ali zbog nekih okolnosti bila sam primorana upisati zadnji tren u Splitu.

Ako netko ima ikakvog iskustva s prebacivanjem, molila bih da mi ukratko objasni proceduru ili ako znate gdje se mogu raspitati o tome da me uputite.

Thanks!

dainty
26.09.2007., 01:33
Najbolje ti je pitat u referadi fakulteta.

pahuljica
30.09.2007., 18:11
ima li netko od vas dnevnik prakse ispisan po danima u turističkoj agenciji da mi pošalje na mail dupin12@net.hr (dupin12@net.hr)

pahuljica
30.09.2007., 18:12
hvala unaprijed

Lord Constantius
30.09.2007., 18:56
Prijateljičina prijateljica je imala takav slučaj, i to isto s pravom. Samo ova je išla iz Osijeka u Zagreb. Uglavnom, bilo je to o ho ho... tako da se pojedinosti ne sjećam, al' znam da je trebala pisati molbu zašto se želi prebaciti. Znam da je nasrala da joj je u Zagrebu obitelj, financijski više ne može podnositi studiranje u Osijeku. Ukoliko joj ne uvaže da neće moći dalje nastaviti studiranje itd itd... Bilo je i tu neke istine, al' glavni razlog je ipak bio sam Zagreb. Zatim znam da su joj bile važne ocjene, no ona s time nije imala problema, jer znam da je imala veći prosjek od 4.0. Hmm... i to je sve što bih znao... Nadam se da će ti odobriti molbu...

No, mislim da je najbolje raspirati se u referadi fakulteta u Rijeci... ;)

Fredrro
12.10.2008., 17:09
Zanima me koja je tocno procedura kada se zelite prebaciti na drugi fakultet. Da li je moguce prebaciti se sa strucnog studija na sveucilisni. Kako se polaze razlika ECTS bodova iz pojedini predmeta...isplati li se uopce muciti s time?
Na kojim godinama je moguc "transfer"...?

Afrika paprika
12.10.2008., 17:20
mislim da je transfer moguć tako da se ispišeš s jednog i odeš na prijamni za drugi

Fredrro
12.10.2008., 17:29
mislim da je transfer moguć tako da se ispišeš s jednog i odeš na prijamni za drugi

..a sto sa svim mojim polozenim ispitima???
Cemu onda bolonja?

Alpagueur
12.10.2008., 17:34
..a sto sa svim mojim polozenim ispitima???
Cemu onda bolonja?
Kada se upišeš na fakultet na koji se želiš prebaciti, tražiš da ti priznaju ispite koje si položio na faksu sa kojeg si se prebacio. Ne vjerujem da će ti ih sve pšriznati, ali jedan dio hoće. Postoji li još neka mogućnost, to ne znam.

Fredrro
12.10.2008., 17:44
Kada se upišeš na fakultet na koji se želiš prebaciti, tražiš da ti priznaju ispite koje si položio na faksu sa kojeg si se prebacio. Ne vjerujem da će ti ih sve pšriznati, ali jedan dio hoće. Postoji li još neka mogućnost, to ne znam.

Znaci moram formalno poloziti prijamni....kao da upisujem prvu godinu?

I sto onda sa tim bodovima...npr...kod mene matematika iznosi 5 ECTS bodova, a na tom drugom faksu 7...?

Afrika paprika
12.10.2008., 18:13
to ćeš morat provjeravat na oba faksa

Fredrro
12.10.2008., 18:31
to ćeš morat provjeravat na oba faksa

Da izgleda da si u pravu. Puno hvala na informacijama!:top:

katty02
29.04.2009., 19:47
izvanredni sam student na prvoj godini na efzg-u, imali neko da se prebacivao sa efzga na faks u zaprešiću? ili netko tko zna da li priznaju položene ispite sa efzga? :s

nimfoman
06.07.2009., 21:00
Trebao bih napisati zamolbu za prebacivanje s faksa na drugi srodan fakultet, pa me zanima da li netko ima predlozak ili nesto slicno? :)

hvala puno !

Ako imate u fajlu..saljite na filip.ladic@gmail.com, a ako ne, sve sugestije dobrodosle jer nemam pojma kako napisat to :D

Adriat1c
14.07.2009., 09:48
da li mi netko moze reci da li se moze upisati konkretno diplomski arheologije nakon zavrsene 3 godine preddiplomskog povijesti i engleskog ?

mokry
14.07.2009., 13:00
Prilično sam siguran da se može, ali vjerojatno moraš polagati nekakav prijamni (koji se valjda sastoji od gradiva arh. s prve 3 godine).

iwanche
14.07.2009., 16:28
znam da je ova tema malo starija ali eto i mene zanima kako se prebaciti s faksa na faks... baš neki dan upisala sam se na poljoprivredni fakultet u osijek smjer hortikultura i željela bih se isto tako prebaciti na agronomski fakultet u zagrebu također smjer hortikultura... što moram napraviti dali moram završiti I. semestar kako bih se mogla prebaciti... jer stvarno želim ici u zagreb ili da cekam jesenski rok i tamo pišem prijemni ne znam što mi je ciniti i ako netko zna ili je cak imao isti slućaj bila bih mu zahvalna kada bi mi pomogao... unaprijed hvala...

sunči*
31.08.2009., 15:05
koliko je moguće prebacivanje sa društvenog veleučilišta na novinarstvo?

mogu li se odmah na početku prebacit ili moram završit prvi semestar, imat dobar prosjek ocjena...?

nisam upala na novinarstvo, pa sad ciljam na društveno veleučilište. koliko, ako ih uopće ima, su slični/isti predmeti?

:o

Imago99
01.09.2009., 10:57
Zanima me mogu li se sa jednog smjera prebaciti na drugi smjer, ali na istom faksu? Da li se to može recimo u drugom ili trećem semestru ili samo na početku prve godine?
sad sam zvala tetu u referadi i ne zna mi reć :rolleyes:
pomagajte pliz :)

dainty
01.09.2009., 15:11
Baš čudno da ti u referadi ne znaju reći, tko bi onda trebao znati :ne zna:
Možda da napišeš na kojem si faksu.
Na mom se recimo može prebaciti bilo kad u prve 3 godine.

Autumnash
01.09.2009., 17:55
Predala sam papire u Osijeku na faks upravno pravo, i tamo sam upala vandredno ali možda se još i crta pomakne.Ugl upisi su u petak. A u četvrtak moram za Zagreb na prijemni na Katoličko-Bogoslovni fakultet i tamo su u utorak upisi.

Ja bih se htjela upisati u Zagreb!

E sad pitanje je.. Ako se ja upišem u Osijeku da li se mogu ispisati ako upadnem u Zagreb.

Lijepo molim moderatore da imaju razumjevanja pa ako ima neka slična tema da me prjemjeste ja sma malo potražila, ali stvarno sad nemam vremena..Ispričavam se ako nije po pravilima!

Imago99
01.09.2009., 19:44
pomorski u splitu. koliko ja znam barem je na tom faksu dopušteno sve i svašta.
a ni meni nije jasno kako tetka iz ref. ne zna. možda me se samo tila otarasit.
zna li neko?

have_a_nice_day
01.09.2009., 22:31
Da, možeš se ispisati..eh sad ako si upala u Osijeku sa plaćanjem, godina se plaća odmah pri upisu. Tako da ti tih 6000 kn ili koliko već ode, a na kraju se upišeš u Zg.
A sad ne znam kako stvari stoje na različitim faksovima i jel ćeš morat odmah platit godinu... :ne zna:

ssanjich
01.09.2009., 23:07
da, mora odmah na upisu platiti, tj. mora donijeti uplatnicu kao dokaz da je plaćena školarina u pošti,fini...

kaže da je upala vanredno.... to je onda 3300...a ako je redovno 5500...

HypnoticPoison
02.09.2009., 12:27
Hej ljudi!!! Zanima me da li se tko prebacivao s gređevinskog fakulteta u ZG na isti taj u OS, pod kojim uvjetima to ide, postupak!! Ponavljac sam prve godine,ali za zamjenu sam dobila predmete iz 2. godine... Zanima me takoder da li moram polagati kakavu razliku ispita, da li mi se priznaju polozeni ispiti!! Zvala sam referadu u OS da ih pitam, ali oni su mi naprosto spustili slusalicu, pa bih bila zahvalna na bilo kojoj informaciji, te ako je netko imao neka slicna iskustva s tim prebacivanjem neka mi napise, da znam okvirno na sto mogu da racunam!!!!
Unaprijed hvala

Annika_Emma
25.09.2009., 03:36
isti zahtjev:)

bilo kakve informacije su dobro došle...
mail: wake_up@net.hr

Pamella
04.11.2009., 16:43
Molim vas da mi neko pomogne..ja sam upisala u puli kroatistiku i mene zanima dal se mogu ja prebaciti u drugom semestru na neki drugi faks u zg-u ili moram čekati da prođe cijela god????

SugarPlum
12.11.2009., 01:28
kolike su šanse za prebacivanje s ekonomije u osijeku na ekonomiju u zagrebu (stručni studij) ako je prosjek 2 (:facepalm:), a razlozi za prebacivanje jako (iako izmišljeni, al.. khm ;) ) snažni? :zubo:

i jel se to može ovako usred godine? o.O

hitno :mama:

amedix
18.11.2009., 06:57
pozdrav kolege :)

isti problem i mene muci!! trenutnoi bih se prebacio?
tj.poceo sam studirati Kulturologiju u OS i to mi se nekako cinilo Super... ali sada ispada da to nije ono sto mene zanima i usrecuje.. :( ... ja sam nekako vise za neki kreativni fax kao npr.likovna ili tako nesto gdje imas slobodnu i kreativnost.. Ovdje te samo pice s nekim glupim seminarima i turaju ti neke knjige od marka sapunara i deana dude ,a knjige uopce nisu zanimljive niti lako citljive i razumljive ,tako da mi se trenutno cijeli taj fax polako ali sigurno zgadio i nisam siguran dali ga vise uopce zelim studirati!? dali moze pomoc oko toga da se prebacim na likovni?!? ili ako vi imate neki prijedlog za fax na kojem se ima sloboda i kreatvnost?!
pozdrav

PS.nadam se da ce te mi pomoći!!!

neobux000
20.11.2009., 18:08
A jesi li možda razmišljala o struji?Mislim ipak možeš na feru studirati malo i o elektrotehnici,ne samo o programiranju.

Mislim ne trebaš na arhitekturu da bi projektirala objekte upiši lijepo energetiku,pa onda možeš isto tako crtati i projektirati visokonaponska postrojenja(znam da nije baš preslično arhitekturi,ali....)

Inače moj savjet ti je da NE odlaziš sa FER-a,jer sad po bolonji fer je jedan dosta lagan faks(dobro možda ne baš lagan faks,ali je svakako puno lakši nego prije),dok za arhitekturu to baš i ne bih rekao....

A i naravno ne moram ni reći da se većina ljudi,željnih arhitekture,već par mjesesci intenzivno sprema za prijemni,dok si ti učila pipi,asp,oe,arh i slične stvari....

Osim toga na prvoj godini se ne uči ni jedan stručni predmet,svi su opći.Tek se na trećem i četvrtom semestru dobiju neki stručni predmeti...

ma ti ne znas de udaras(i da si ikad vidio sto znaci fer poklopio bi se po usima sto si to rekao)

Blue_Day
22.01.2010., 21:14
da ne otvaram drugu temu, jel zna tko kakva je situacija u vezi prebacivanja s medicine na farmaciju? malo sam u dilemi, ne znam da li da upišem mecicinu ili farmaciju, na probnoj maturi je sve dobro prošlo, pa bi sad upisla medicinu, a ako shvatim da nije za mene da se prebacim na farmaciju

piglet
22.01.2010., 21:33
imaš privatnu poruku.
puno sličnih tema ti je već bilo, malo šaraj po forumu.

leona01
04.02.2010., 19:39
Pozdrav svima, imam pitanje - studentica sam 3. godine razredne nastave, pa me zanima jel moguće da se prebacim na predškolski odgoj i koji bi mi se predmeti mogli priznati (da ne moram ići od 1. godine)?!? Zna li tko? Možda bih ovu godinu mogla polagati razlike ispita, pa sljedeću akademsku godinu upisati 3. predškolskog or what? Help!!!

Trenutno studiram uz potporu ministarstva, ali znam da bi ovo sama financirala, no nije problem, samo me zanima je li to moguće??

Cylon
04.02.2010., 20:38
nema više nigdje premještanje bez državne :)

shinobi_
04.02.2010., 22:43
Ma odakle ti to?

jackall
04.02.2010., 23:27
nema više nigdje premještanje bez državne :)

je, zato su napisali da studenti prvo vide dal se mogu prebacit :rolleyes:

Cylon
04.02.2010., 23:32
..pa..iz referade, rekli su mi da nema prebacivanja nigdje dok ne položim državnu....osim ako imaš više od 24 god..(i ako fakultet da..)

leona01
05.02.2010., 14:02
Dobila sam odgovor s osječkog fakulteta - nema prebacivanja, samo priznavanje ispita nakon položenog prijemnog! Cccc

... ali preko veze sve se može ... phhh

ozion-geneX
07.02.2010., 21:57
Da li mi itko može pomoć i reći koji su uvijeti za prebacivanje sa filozofskog fakulteta iz Rijeke na fakultet u Zagrebu?!!Ako neko ima iskustva molio bi za savjet!Inače studiram njemački i hrvatski jezik:ne zna:

OhYeah
17.02.2010., 18:01
Kako se to inače radi i kako tu situaciju mjenja državna matura?
Recimo, ja iduće godine krenem studirat...želim se prebaciti primjerice s ekonomije na medicinu. Ili s nekog drugog x faksa na y faks. Kako se to radi?

Fashion Barbie
17.02.2010., 18:05
Nikako se prije nisi mogao prebaciti sa medicine na ekonomiju ili obrnuto. Pisalo se ponovno prijamni. Npr oni koji su išli s prava na politologiju su pisali prijamni i bio im je priznat dio ispita jer su srodni fakulteti. Možeš se prebaciti samo sa izvanrednih na redovne (i to uz određeni prosjek) :zubo:

Dumber
17.02.2010., 18:15
Nikako se prije nisi mogao prebaciti sa medicine na ekonomiju ili obrnuto. Pisalo se ponovno prijamni. Npr oni koji su išli s prava na politologiju su pisali prijamni i bio im je priznat dio ispita jer su srodni fakulteti. Možeš se prebaciti samo sa izvanrednih na redovne (i to uz određeni prosjek) :zubo:

kako se prebaciti iz jednog grada u drugi?np. ja studiram ekonomiju u rijeci i trebala bi ove godine diplomirati (bakalar),kako se mogu prebaciti u zagreb?je li bih morala polagati razliku ispita?

OhYeah
17.02.2010., 18:19

Hmm a kad se pisao prijamni? Kad je bio redovno il već kad bi se ti odlučio prebacit, ajmo reć hipotetski u trećem mjesecu, onda si pisao i prijamni, jel? Il si morao čekat do ljeta kad ga pišu i svi drugi?
Znaš možda kako će to funkcionirat s državnom maturom?

Alpagueur
17.02.2010., 18:35
Hmm a kad se pisao prijamni? Kad je bio redovno il već kad bi se ti odlučio prebacit, ajmo reć hipotetski u trećem mjesecu, onda si pisao i prijamni, jel? Il si morao čekat do ljeta kad ga pišu i svi drugi?
Znaš možda kako će to funkcionirat s državnom maturom?
Prijamni se bio posao na točno određen datum - kada su ga pisali i svi oni koji po prvi puta upisuju faks - tj., kako si i sam/a rekao/la - redovno, čekalo se do ljeta.

Poprilično sam siguran da će biti jednako, s tom razlikom da ako si na DM uz obvezne (ako nisi stariji maturant) položio sve izborne predmete i za jedan, i za drugi faks, i ostvario stvarno dobar rezultat, samo prijaviš drugi faks - u tvom slučaju MEF. I čekaš rezultate. Jer, kako vele, jednom položena DM vrijedi za cijeli život. U suprotnom polažeš predmete koji ti fale.

Fashion Barbie
17.02.2010., 18:36
Do ljeta se moralo čekati. Nema posebnog prijamnog za one koji su htjeli ispočetka :zubo:

Ne znam kako će sa državnom, najbolje da pitaš na temi državna matura :D

OhYeah
17.02.2010., 18:37
Prijamni se bio posao na točno određen datum - kada su ga pisali i svi oni koji po prvi puta upisuju faks - tj., kako si i sam/a rekao/la - redovno, čekalo se do ljeta.

Poprilično sam siguran da će biti jednako, s tom razlikom da ako si na DM uz obvezne (ako nisi stariji maturant) položio sve izborne predmete i za jedan, i za drugi faks, i ostvario stvarno dobar rezultat, samo prijaviš drugi faks - u tvom slučaju MEF. I čekaš rezultate. Jer, kako vele, jednom položena DM vrijedi za cijeli život. U suprotnom polažeš predmete koji ti fale.

Problem mi u tome što za faks koji sad želim nisam prijavio predmet a više ne mogu. :(

Fashion Barbie
17.02.2010., 18:40
kako se prebaciti iz jednog grada u drugi?np. ja studiram ekonomiju u rijeci i trebala bi ove godine diplomirati (bakalar),kako se mogu prebaciti u zagreb?je li bih morala polagati razliku ispita?

Moj frend se prebacio iz Splita u Zagreb nakon 1. god. Morao je imat sve položene ispite s 1. god i pisao je neku molbu. S tim da su kod nas čini mi se svi isti ispiti na 1. god pa tu nije bilo problema. Kasnije npr oni imaju građansko na 2. god, mi na 3...pa ne znam kako bi u tom slučaju funkcioniralo.

Moja frendica se htjela prebacit iz Zg u Ri i rekli su joj kao da ne može (prije jedno 2-3 god) s obrazloženjem da je program različit no ne znam zašto ti ne bih mogla s obzirom da ćeš biti bakalar jer znam dosta ljudi koji su se selili. (npr frendica sa arhitekture u St došla u Zg, dosta njih sa ffri došlo na ffzg i sl). U svakom slučaju pitaj u referadi :D

Alpagueur
17.02.2010., 18:41
Problem mi u tome što za faks koji sad želim nisam prijavio predmet a više ne mogu. :(
Možda ostane mjesta u Rijeci ili Osijeku pa pokušaj najesen.

Ako ništa drugo, imaš godinu dana do prijava, kreni sa spremanjem.

Ili im piši molbu da ti odobr dodatnu prijavu, moćda i to upali, što ja znam, bar ćeš znati da si pokušao pa makar te i odjebu.

Fashion Barbie
17.02.2010., 18:42

Pa onda pričekaj jednu godinu (upiši neki drugi faks radi studentskih prava). Nije da će svijet propast ako godinu pauziraš. Na faksu ti je godina ništa :D Bolje i to nego da upišeš nešto što ne želiš studirati samo zbog toga što si predmet zaboravio prijaviti, a nije faks srednja škola...svaki ima svoje predmeta pa se stoga ne možeš prebaciti :zubo:

OhYeah
17.02.2010., 18:47
Haha shit, našao sam biotehnologiju u Rijeci i NIJE potreban nijedan predmet koji nisam prijavio al zahtjevaju Hrvatsku razinu A a ja prijavio B.
A jebote crnjaka. :lol:

fjodor01
11.03.2010., 00:21
Pozdrav,
Ja studiram u zg pravo izvanredno i evo vec trecu godinu sam na prvoj...uglavnom,tija bi se pribaciti u st jer sam inace iz zadra pa bi moga biti kuci i povremeno odlaziti u st...zanima me dali postoji mogucnost?Upisan sam 2008/09.

Fashion Barbie
11.03.2010., 10:11
Pozdrav,
Ja studiram u zg pravo izvanredno i evo vec trecu godinu sam na prvoj...uglavnom,tija bi se pribaciti u st jer sam inace iz zadra pa bi moga biti kuci i povremeno odlaziti u st...zanima me dali postoji mogucnost?Upisan sam 2008/09.

Mislim da možeš jer znam dosta prijatelja koji su tako. Samo na tom drugom sveučilištu napišeš molbu koja je formalna. Znam čak dečka koji se nakon 1. god u Stu prebacio u Zg i sad (jer mu ne ide na 3. god) se opet namjerava prebacit u St.

moon girl
11.03.2010., 18:14
Fashion, to znači da se s prava Ri može prebaciti u Zg ili Os?

Fashion Barbie
11.03.2010., 18:27
Fashion, to znači da se s prava Ri može prebaciti u Zg ili Os?

Mislim da je najbolje da pitaš u referadi. On je rekao da mora prvo ovdje dati gp jer je u Stu gp na 2. god (kod nas je 3.) pa ne može tamo upisat itd itd. To su sve neke zavrzlame oko kojih se trebaš raspitat u svojoj referadi ili eventualno nazvat u Zg ili Os pa pitat.

Yuna
11.03.2010., 19:35
Jel se ko uspio prebacit sa ekonomskog u Zapresicu na kenedijev?

Lina06
18.03.2010., 18:47
jel moguće sad kad je ova matura da se prebaciš prije nego što uopće počne faks? Npr. iz Rijeke u Osijek?

sojka1902
24.05.2010., 09:20
ako postoji netko da ima iskustva s prebacivanjima na druge fakultete, tj ako se netko prebacivao, zamolio bi da posalje molbu, da otprilike vidim kako se to piše, na mail ivan.sostaric@hotmail.com Hvala

fjodor01
29.05.2010., 22:39
pozdrav,

Zanima me dali se moguce i pod kojim uvjetima prebaciti sa prava u zg u split???ja sam izvanredni student upisan po bolonji prije 3 g...

čitatelj
30.05.2010., 18:59
Studentica sam jednog tehničkog faksa (1. godina)kojeg sam upisala jer sam se vodila time da ću s tehnikim lakše naći posao i imati veću plaću. Razumijem dosta toga i prosjek mi je 4,3 u 1. semestru a i ovaj će biti bar preko 4. Ali sad sve više uviđam da baš i nije tako laka situacija za posao i da se uvijek mora imati razna znanja da bi bila konkurentna a ne zanima me to toliko da bih mogla cijeli život učiti o novim tehnologijama. Mislim isplati li se prebaciti na studij matematike koju volim i biti profesorica matematike. Dobit ću posao brzo, plaća neće biti bog zna kakva, ali ću raditi ono što volim - matematiku (a možda mogu ićii dalje na doktorski), a iako bi mi možda moglo postati monotono jednog dana ipak mi je draža i monotonija nego da moram biti stalno utoku s nekim novim tehnologijama i raditi kod privatnika (eventualno možda se može dobiti posao i u nekoj državnoj ali malo teže) i imati manje vremena nego kad si profesorica.

Ima li netko slična iskustva i što vi mislite o ovome?

P.S. Imala sam problema s registracijom pa mi je frend "posudio" ovaj profil koji ne koristi, tako da ne bude nesporazuma.

sibirskilav
06.06.2010., 19:54
Pozdrav,
molio bi pomoć nekoga tko ima iskustvo sa prebacivanjem na Ekonomski fakultet u Zagrebu. Student sam prve gosine ekonomije u Rijeci i želja mi je da se prebacim u Zg, razloga je više.
Ako itko ima nekakvo iskustvo ili susreće sa jednakim problemom kao ja molio bih da mi se javi ovdje ili još bolje na mail: xxxxxx@gmail.com tako sa si možemo međusobno pomoć. Hvala

Dumber
06.06.2010., 20:23
Pozdrav,
molio bi pomoć nekoga tko ima iskustvo sa prebacivanjem na Ekonomski fakultet u Zagrebu. Student sam prve gosine ekonomije u Rijeci i želja mi je da se prebacim u Zg, razloga je više.
Ako itko ima nekakvo iskustvo ili susreće sa jednakim problemom kao ja molio bih da mi se javi ovdje ili još bolje na mail: xxxxx@gmail.com tako sa si možemo međusobno pomoć. Hvala

koliko znam, nakon prve godine se mozes prebaciti jedino ako imas prosjek iznad 4.0 (ili vise) i mislim da moras polagati razliku ispita.
nakon zavrsenog preddiplomskog se mozes prebaciti jedino ako upises medjugodinu di ces poloziti razliku ispita ( 9 ispita) i to te kosta 8.500 kn :mig:

sibirskilav
06.06.2010., 22:33
koliko znam, nakon prve godine se mozes prebaciti jedino ako imas prosjek iznad 4.0 (ili vise) i mislim da moras polagati razliku ispita.
nakon zavrsenog preddiplomskog se mozes prebaciti jedino ako upises medjugodinu di ces poloziti razliku ispita ( 9 ispita) i to te kosta 8.500 kn :mig:

istina, to sam i ja pročitao na forumima da se traži prosjek 4.0 iako nisam nigdje naišao na službeni podatak. Uz sav trud taj prosjek neću skupit pošto me jedan predmet zeznuo... negdje će mi se vrtjet oko 3,8
Eh, pročitao sam da se na EFZG (naravno informacije sa foruma) može prebaciti u 3. ili 5. semestru, dakle na drugu ili treću godinu uz uvjet prosjeka 4.0. Sad, odlucim li se prebaciti nakon druge godine trebam imat taj prosjek koji neznam da li je to prosjek samo druge ili prve+druge...
Najbolje da sutra nazovem referadu iako već vidim kako će me poslati po kratkom...
Bolonja zaista "potiče mobilnost" studenata...što bi bilo tek da ne potiče, ogradili bi fakultete bodljikavom žicom..

sibirskilav
06.06.2010., 23:00
Sad sam malo pogledao neke dokumente i izgleda da je lakše upisat diplomski nego prebacit se da preddiplomski... u svakom slučaju uzet ću to kao obzir.. ta razlikovna godina opet se svodi na isto..u oba slučaja do diplome imam 5 godina.. vidjet cemo što će mi gospođe sutra reći preko telefona.

Gramzon
07.06.2010., 08:32
Imam jedno pitanje ne bas nuzno vezano uz temu.
Ako sam se upisao prosle godine na fakultet (pmfmo) i nisam ni bio na predavanjima (dao sam samo 1 predmet u 1. semestru) da li se moram ispisati sada ako zelim na neki drugi faks ili sam ispisan samim time sto nista nisam dao?

zagreb4ever
07.06.2010., 20:10
može pitanjce,trenutno sam na jednom faksu,polagala sam maturu,dali se ja trebam ispisat sa tog faksa prije neg se upisem na novi(naravno ako upadnem) ili to ispisivanje nije toliko hitno,napominjem tamo sam redovan student i na novom bi bila redovni? hvala

joltas
08.06.2010., 04:18
Dobro, ljudi, jel vi čitate uopće?

U postu iznad tvojeg ti piše da ako se magično možeš upisati na faks bez originala dokumenata, samo izvoli! Ali onda sumnjam da će ti trebati pomoć nekoga s foruma, with being magical and all.
Službeno se povlačim s foruma. Gave it a shot, ili ste svi kreteni, ili ja nešto ne kužim. Over and out

orka12
08.06.2010., 16:48
može pitanjce,trenutno sam na jednom faksu,polagala sam maturu,dali se ja trebam ispisat sa tog faksa prije neg se upisem na novi(naravno ako upadnem) ili to ispisivanje nije toliko hitno,napominjem tamo sam redovan student i na novom bi bila redovni? hvala

pa ispises se nekon sto vidis jesi upala i kada budes isla na upise :rolleyes:

dibidus!
08.06.2010., 18:12

Ne moraš se ispisati, jer pošto si polagala maturu morala si originale poslat u NCVVO što znači da ti oni nisu na faksu... Neki fakulteti imaju odredbu da ne "puštaju" svoje studente da studiraju na drugom faksu osim ako nemaju neki brutalan prosjek, ali neki to ne brane...

Evo ja na primjer studiram Javnu upravu i isto sam polagala maturu i planiram upisati Pravni fakultet, pitala sam u referadi oba faksa jel se moram ispisati i odgovor je bio da ne moram, jer sam na Javnoj upravi upisana kao redovni student za osobne potrebe, pa kako mi ministarstvo ne plaća taj faks baš ih briga hoću li upisati još jedan... Ne možeš biti jedino upisan na 2. faksa uz potporu MZOŠ-a ili ako to neki fakultet izričito brani....

dibidus!
08.06.2010., 18:17
>:0 Budalo, dokumenti su ti na faksu koji si upisao. Osim ako se ne šuljaš referadom u okrilju noći, morat ćeš se ispisati.

Dobro, ljudi, jel vi čitate uopće?

U postu iznad tvojeg ti piše da ako se magično možeš upisati na faks bez originala dokumenata, samo izvoli! Ali onda sumnjam da će ti trebati pomoć nekoga s foruma, with being magical and all.
Službeno se povlačim s foruma. Gave it a shot, ili ste svi kreteni, ili ja nešto ne kužim. Over and out

Ne pametovati ako ne znaš... Zašto bi originali bili na faksu?! :ne zna::ne zna: Ja sam svoje imala doma cijelo vrijeme dok ih nisam poslala u NCVVO...

margyyy
09.06.2010., 18:04
Zna li itko je li moguće prebacivanje sa stomatologije Zg u Split..

Alpagueur
09.06.2010., 18:08
Ne pametovati ako ne znaš... Zašto bi originali bili na faksu?! :ne zna::ne zna: Ja sam svoje imala doma cijelo vrijeme dok ih nisam poslala u NCVVO...
Ali ako netko već studira, onda mu svjedodžbe sigurno nisu u NCVVO-u, nego na faksu na kojem studira.
Nigdje nije pisalo da se svjedodžbe onih koji sada studiraju šalju NCVVO-u.

Zna li itko je li moguće prebacivanje sa stomatologije Zg u Split..
A valjda može. Referada barem jednog faksa zna najtočniji odgovor na tvoje pitanje.

dibidus!
09.06.2010., 18:12
Ali ako netko već studira, onda mu svjedodžbe sigurno nisu u NCVVO-u, nego na faksu na kojem studira.
Nigdje nije pisalo da se svjedodžbe onih koji sada studiraju šalju NCVVO-u.

Pa napisala je da je polagala državnu maturu, a da bi se prijavio na nju moraš poslati svjedodžbe u NCVVO...

Ja redovno studiram i originali svjedodžbi su tamo, na faksu nikad nisu ni bili jer su mi ih odmah nakon upisa vratili...

Alpagueur
09.06.2010., 18:49
Pa napisala je da je polagala državnu maturu, a da bi se prijavio na nju moraš poslati svjedodžbe u NCVVO...
Taj dio nisam uočio, u pravu si.

AnteVoziStoju
11.06.2010., 16:29
Trebam napisat tu zamolbu i molim sve koji su pisali ili znaju neki primjer zamolbe da mi pomognu....

Moram li tu zamolbu ovjerit ili je samo napisem i odnesem na taj drugi fakultet?

AnteVoziStoju
12.06.2010., 17:25
Dajte , neko mora da ce prebacivao...

suze boga sunca
14.06.2010., 13:45
ja imam jednu delikatnu,da ne kažem zahebanu situaciju.studentica 2.god. filozofskog u splitu,koja ne može proć predmet s prve i to je gotova stvar bez obzira na rokove kojih još ima(ugl.profa računa sebi bodove od seminara,dolazaka,terenske itd.).jedina opcija mi jue bila zamrzavanje godine u 6.mj.to jest sad i to mi teško pada.danas mi je predloženo da se probam prebacit na filozofski zagreb jer je tamo uz molbu dopušeno upisati predmet 3.put a to mi je i profesorica(koja predaje u zg,a nama u st je gostujući profesor)navela u mailu.kolike su šanse za to i kad se prebacivanje vrši?postoji li mogućnost da mi neko neslužbeno kaže oću li bit upisana/prebačena u zg jer u protivnom moram zamrznut godinu u st već sada u 6.mj.?ako postoji šansa nastavila bi polagat cijeli 6.
Hvala unaprijed :)

mare_sk
20.06.2010., 04:13
dali itko zna dali je moguće prebacivanje sa javne uprave(zg)na pravni(zg),dali se priznaju koji ispiti ili se sve mora otpočetka?

_k_i_k_a__
20.06.2010., 10:58
dali itko zna dali je moguće prebacivanje sa javne uprave(zg)na pravni(zg),dali se priznaju koji ispiti ili se sve mora otpočetka?

ne priznaje se nista..jedino sto se priznaje su ispiti sa prava na javnu upravu, ali ne i obratno. Znam da ima jedna opcija mislim da je nakon 2 ili 3 godine da mozes prebaciti na pravo, uz uvijet odredjenog prosijeka, redovnog ciscenja godina i onda se ne priznaju svi ispiti vec samo par ispita na pravu. Tako da ti ostaje par ispita iz ranijih godina. No to je gotovo nemoguca verzija :kava:
jednostavnije je upisati ispocetka pravo :D

btw. oni u referadi ce ti reci sve, ako te zanima detaljnije.

mare_sk
20.06.2010., 14:14
ne priznaje se nista..jedino sto se priznaje su ispiti sa prava na javnu upravu, ali ne i obratno. Znam da ima jedna opcija mislim da je nakon 2 ili 3 godine da mozes prebaciti na pravo, uz uvijet odredjenog prosijeka, redovnog ciscenja godina i onda se ne priznaju svi ispiti vec samo par ispita na pravu. Tako da ti ostaje par ispita iz ranijih godina. No to je gotovo nemoguca verzija :kava:
jednostavnije je upisati ispocetka pravo :D

btw. oni u referadi ce ti reci sve, ako te zanima detaljnije.

oke,tenks:)

neživa
09.07.2010., 11:30
Evo ovako, imam jedno pitanje koje je usko vezano za moj problem.
Studentica sam Građevinskog fakulteta u Rijeci, stručni studij vanredni-po Bologni, naravno.
E sad meni je rečeno da se Boligna uvodi kako bi se između ostalog i izjednačio program među fakultetima istog smjera.
Npr. Ako predavanja nekog predmeta slušaš u Zagrebu, taj predmet bi mogao polagati u Osijeku...nadam se da ne griješim?

E sad moj problem je sljedeći, ja sam upisala faks u Rijeci i ostao mi je jedan ispit i završni rad, i spletom okolnosi meni je ponuđeno radno mjesto u Vinkovcima, i sad ja bih to mjesto prihvatila, i željela bih se prebaciti na fakultet u Osijek , jer mi naravno to omogućuje Bologna, kako bih dala taj zadnji ispit i položila Završni rad.
Ja sam kontaktirala fakultet u Osijeku, ali tamo su mi rekli da to nije moguće...da bih morala polagati razlike predmeta, pa da moram imati određeni broj bodova (102 mislim) i još hrpu toga..uglavnom, odgovor je negativan..

Pa mene sada zanima, koga vraga onda ta Bologna koja btw. na građevinskom fakultetu uopće ne funkcionira?

I da li je mene gospođa možda krivo obavijestila?

Cylon
09.07.2010., 11:36
bolonja ne funkcionira, svaki fakultet ima svoju verziju ili je uopće ne primjenjuje...

đelena
11.07.2010., 07:32
mene onak zanima dal je mogu da se prebacim s npr Ffdi na Ffzg? i situacija je ovakva. pisala sam ove godine državnu maturu i sve to, velika je vjerojatnost da neću upasti na Ffzg, ali ću upasti na Ffdi. moram ja završit semestar, godinu ili šta ilise mogu odmah prebaciti? moram prvo upisati Ffdi, pa se ispisati pa prebaciti ili kako to ide?:confused:

i:v:a:n:a
12.07.2010., 00:24
pozdrav ljudi
zna li netko mozda da li se moduće prebaciti s medicinske biokemije na fbf-u na farmaciju na istom faksu? cula sam da je samo jedan predmet razlike na 1. godini, ali nisam bas sigurna..

ToxiclyStronger
12.07.2010., 00:38
Evo i mene tu, moje pitanje je da li bi mi bilo lakše prebaciti se sa engl./pedag. iz Zadra u Zagreb na to isto, ili sa jednopredmetne pedagogije u Zagrebu na engl./pedag. u Zagrebu?

Anwyn
13.07.2010., 14:59
Kakav je postupak prebacivanja sa npr. njem/tal iz Zadra u Zagreb, kakve uvjete treba ispuniti i da li je uopće moguće?

blktoo
19.08.2010., 18:21
hej, imam jedno pitanje....izvanredni sam student prava u Zagrebu, upisana još 2007. godine, ali nisam ni počela još studirat, na prvoj sam godini s 2 predmeta položena, s obzirom da sam posložila neke stvari u svojoj glavi:) i odlučila počet,ispočetka studirat zanima me da li netko zna dal postoji mogućnost prebacivanja u Rijeku!? hvala puno unaprijed na svim informacijama

eMeM
31.08.2010., 23:48
Ja sam završila ekonomski stručni studij u Osijeku 3. 2010., sad sam se preselila u Zagreb dali ja mogu upisati razlikovnu godinu u Zagrebu, ako netko možda zna ili ima iskustva sa tim??? :top:

anastazy
06.09.2010., 13:18
Zanimalo bi me jeli moguce prebacivanje iz jednog grada u drugi,isti faks naravno...molila bih ako imate iskustva s tim da mi kazete sto sve trebam,koliki prosjek i sl...upisala sam mefst, no zbog raznih okolnosti puno jednostavnije bi mi bilo studirati u zg-u.Pa molim savjete :)

Treble
06.09.2010., 19:03
Zanimalo bi me jeli moguce prebacivanje iz jednog grada u drugi,isti faks naravno...molila bih ako imate iskustva s tim da mi kazete sto sve trebam,koliki prosjek i sl...upisala sam mefst, no zbog raznih okolnosti puno jednostavnije bi mi bilo studirati u zg-u.Pa molim savjete :)

U Zg se možeš prebaciti ako imaš prosjek 3,8, sve položene ispite i sve ostale uvjete za upis u drugu godinu.
Stvara se rang lista i mefzg odluci svake godine koliko ih se smije prebaciti...oko 20tak...

evica
07.09.2010., 08:56
jel se mora polagati nešto prilikom prebacivanja?
npr dosad su se polagali prijemni,a sada više prijemnih nema
ja bi sa PBF zg na FBF zg (ili pak na KTF st)

anastazy
07.09.2010., 11:52

a ne znam kako je za takvo prebacivanje,to je malo teze jer se radi o razlicitim fakultetima...al mislim da bi se nekakva razlika trebala polagati.

Djevojče
07.09.2010., 13:10

a zašto ne bi umjesto ktf split na fkit zg :D
malo nas ima,trebamo pojačanje

uglavnom, do sad kod prebacivanja nije trebalo prijemni,
samo su ti priznali neke zajedničke predmete i upisao si razliku
recimo kolegica se prebacila s ktf split na fkit,i priznali su joj matematike,fizike,tjelesni,engleski i nešto,a neke predmete je morala upisivati i polagati(s prve i druge godine)

a ta razlika koju polažeš,ti je upišeš

npr ako si završila prvu godinu faksa, i ako ti se neki predmeti s jednog priznaju za drugi,onda upisuješ parcijalu(Razliku predmeta s prve,i dio s druge dok ne popuniš kvotu od 30ects-a)

sephir
27.09.2010., 15:12
imam pitanjce...
jeli se moze prebaciti sa efzg-a na recimo osijek ekonomije?
imam 38 bodova znaci nisam dao godinu..ali cuo sam negdje da se moze prebaciti unatoc tome...
jeli istina i dal ima ko iskustva?

onandon
27.09.2010., 18:06
Imam ja jedno pitanje. Kako se prebacuje sa veterine na mef?

Alpagueur
27.09.2010., 21:22
Imam ja jedno pitanje. Kako se prebacuje sa veterine na mef?
Nikako.

Ponovo pisati DM ako ove godine nije bilo dovoljno za upad. Jedina utjeha je to što se neki ispiti položeni sa veterine priznaju na medicini pa se ne moraju ponovo polagati.

onandon
27.09.2010., 21:55
Nikako.

Ponovo pisati DM ako ove godine nije bilo dovoljno za upad. Jedina utjeha je to što se neki ispiti položeni sa veterine priznaju na medicini pa se ne moraju ponovo polagati.

jel je onda bolje položiti te ispite koji bi se priznali ili baš se mora položiti cijela godina veterine ?

Alpagueur
27.09.2010., 22:52
jel je onda bolje položiti te ispite koji bi se priznali ili baš se mora položiti cijela godina veterine ?
Ne mora se položiti ni jedan ispit na veterini ako se osoba želi prebaciti na MEF.

Bolje je položiti sve radi eventualnog neuspijeha na ponovnom pisanju DM-a, ali ako je dotična osoba ovaj put sigurna u uspjeh, onda jest bolje taktizirati i položiti sve osim anatomije, jer to sigurno ne priznaju na MEF-u.

Udes
28.09.2010., 23:42
Imam pitanje, kad se prebacimo nakon zavrsene prve godine na jednom faksu dali smo tada 2. godina da novom faksu?
Uz recimo polaganje neke razlike.

zumzumzum
07.10.2010., 09:28
mislim da ti upisuješ novi faks iz početka tako da si opet 1. godina, samo što ti priznaju ispite koje ti priznaju

Elektron
08.10.2010., 19:02
Student sam prve godine građevine u Zagrebu i htio bih se prebaciti u Rijeku, također na gređevinu. Kad se može prebaciti? Na kraju semestra, godine? I je li potrebno polagati neku razliku?

Unaprijed hvala na odgovorima! :)

KOKCI
08.10.2010., 21:22
Je li se moguće prebacit sa strojarstva u zagrebu na strojarstvo u splitu na kraju godine i je li se moraju polagati koji predmeti

vantus
09.10.2010., 19:56
Da li je moguce zavrsiti preddiplomski studij vanredno na nekom fakultetu, te onda upisati diplomski na drugom fakultetu ali redovno? hvala

vantus
13.10.2010., 17:11
Da li je moguce zavrsiti preddiplomski studij vanredno na nekom fakultetu, te onda upisati diplomski na drugom fakultetu ali redovno? hvala

znaci kad zavrsim 3 godine u puli, poslovne ekonomije vanredno, upisati u rijeku diplomski studij po mogućnosti redovno? je li potrebno polagati nekakvu razliku ili?

Yuna
06.11.2010., 15:19
Da li je ovo moguce? Nemogu nigdje naci konkretne odgovore.

2. sam godina strucnog studija ekonomije u Zapresicu i tu cu zavrsit preddiplomski, a diplomski bi htjela upisat na ekonomskom fakultetu u Rijeci koji je sveuciliste. Da li je to moguce?
Neki kazu da da ali s razlikom ispita, neki da nema sanse, a neki da to ovisi od faksa do faksa.

Pitala sam referadu tog faksa u rijeci ali kak mi se cini ni oni nemaju pojma o tome :confused:

Junona 88
07.11.2010., 03:52
Ne znam odgovor u vezi ekonomskih studija jer sam u informatičkim vodama, no imala sam sličan problem.

Završila sam stručan studij informatike i htjela sam nastaviti dalje studirati, ali sveučilišnom studiju.
Većina studija mi je rekla da se stručni i sveučilišni studiji ne miješaju, no postoje iznimke; rekli su mi da bi možda mogla nastaviti studirati na sveučilišnom studiju ako pošaljem molbu dekanu, koji bi trebao odobriti moju molbu, a u prilogu molbe trebalo je biti moje izvrsno vladanje, prosjek min-3,8.....
Moguće je, ali vrlo češće je iznimka nego pravilo.

Najbolje bi bilo da odeš do tog studija i raspitaš se u referadi ili pošalje e-mail-ove.

Yuna
07.11.2010., 12:42
Jesi imala kakvu razliku ispita za polagati ili su ti priznali sve ECTS-e? I kolko si kolegija morala polagati dodatno ako jesi? Jesu ti bas rekli da moras imat prosjek 3.8?

Ja isto ciljam na informatiku, ali na ekonomskom fakultetu, tocnije smjer informaticko poslovanje :)
A nema ga na mom faksu pa bi zato na ovaj u Ri. Poslala sam mail referadi i jedan mi je odgovorio da se to nemoze, a drugi da se moze ako sam smjer poslovna ekonomija ili ekonomija, a ja sam poslovna ekonomija i financije. Tak da mi sad nis nije jasno. A prodekanica mi ne odgovara vec 3 dana na mail.

*Cupcake*
07.11.2010., 20:10
Mislim da se moze prebaciti, tj. nastaviti na sveucilisnom studiju al uz polaganje razlike predmeta koji oni odrede, a to moze trajati i 2 semestra, tj. akademska godina. Ja isto studiram na strucnom studiju, i na nasem faksu su nam rekli da se mozemo prebaciti jer i strucni studiji imaju 180 ects bodova, samo sto moramo odslusati razliku predmeta. To su govorili generalno, al sigurno svaki diplomski ima svoja pravila, najbolje ti je otici na stranicu diplomskog kojeg zelis upisati i procitati koji su uvjeti.

Junona 88
08.11.2010., 03:02
Ja sam završila stručni informatički studij,a htjela sam na strojarstvo..

Oni su me uvjetovali u vezi prosjeka, jer svaki studij ima drukčije zahtjeve.

I stavili bi me u smjer informatike na fsb-u ali bi morala polagati razliku svih predmeta koji mi se ne poklapaju, a toga ima dosta jer informatika i strojarstvo su dosta različiti, da sa npr odabrala fer razlika ispita bila bi mnogo manja.

Ako se upišeš dobiješ sve predmete koje moraš položiti (tzv. razlika ispita) i dio predmeta s godine koju si upisala.

Naći moguće je ako to želiš, no meni je fsb velika želja tako da sam ja odlučila krenuti ispočetka i ponovo ovo godine upisati državnu maturu, dobiti bodove i upisati fsb.

alory
08.11.2010., 11:15
sa strucnog na sveucilisni studi mozete preci bez velikikih procedura.

ono što morate napraviti jedonjeti prijepis ocjena sa stručnog studija koji ste pohađali da vam oderde kolika vam je razlika ispita koju morate polagati.....

Yuna
09.11.2010., 16:09
Hvala na odgovorima. Sad mi je lakse kad znam da se moze :)

Jos samo da mi taj faks to odobri i nebude ogromna razlika ispita:top:

MaPetit4
11.11.2010., 12:00
E bok ljudi! Zanima me može li se prebaciti na drugi faks nakon prvog semstra ili se baš mora čekati kraj cijele godine? U biti, ja želim ostat na istom faksu ali želim u drugi grad, točnije iz Zagreba u Osijek.... Inače sam na hrvatskim studijima, a sviđa mi se opcija filozofskog fakulteta u Osijeku....i mora li se polagati velika razlika? zapravo nisam nimalo upućena, to je samo ovako ideja pa razmatram koliko je moguće provest ju u djelo :)

Miss Ditta
13.12.2010., 21:52
Navodno je ove godine izglasan zakon da studenti stručnih studija (neovisno ako imaju 4 godine i isti broj ECTS) bodova kao i studenti paralelnih četverogodišnjih sveučilišnih studija ne mogu upisati MBA na sveučilištu niti uz polaganje razlike.
Pokušavala sam naći taj zakon ali nikako ga ne mogu naći online, ima li netko veći uvid u stvar ili sam nešto pogriješila.

Bila kakva pomoć bi dobrodošla. :)

Yuna
14.12.2010., 11:15
Navodno je ove godine izglasan zakon da studenti stručnih studija (neovisno ako imaju 4 godine i isti broj ECTS) bodova kao i studenti paralelnih četverogodišnjih sveučilišnih studija ne mogu upisati MBA na sveučilištu niti uz polaganje razlike.
Pokušavala sam naći taj zakon ali nikako ga ne mogu naći online, ima li netko veći uvid u stvar ili sam nešto pogriješila.

Bila kakva pomoć bi dobrodošla. :)

Kaj stvarno? :(
A neeee, koje sranje. Pa imamo skoro sve iste predmete, ne kuzim cemu to:confused:
Nis, moram si pocet trazit vezu za upisivanje...

Sad sam skuzila da se to odnosi na EFZG jer jedino on ima 4+1. Možda se moze na ostalim di je 3+2 :misli:

LUKOBRAN
14.12.2010., 23:21
jeli zna netko nekoga ko se možda uspio prebaciti sa EF-a u splitu na EF u Zagreb??
Navo dno sam čuo da je to nemoguće,da se razlikuju u dosta predmeta,i još da je u zagrevu 4+1 godina a u splitu 3+2.... :flop:

*Cupcake*
15.12.2010., 18:50
Kaj stvarno? :(
A neeee, koje sranje. Pa imamo skoro sve iste predmete, ne kuzim cemu to:confused:
Nis, moram si pocet trazit vezu za upisivanje...

Sad sam skuzila da se to odnosi na EFZG jer jedino on ima 4+1. Možda se moze na ostalim di je 3+2 :misli:

Ja studiram na strucnom studiju i htjela sam +2 zavrsiti na EFZG i kad sam se raspitivala rekli su mi da moram tamo upisati jos jednu godinu (onu njihovu 4. jer ja sam 3+2) i onda kad zavrsim tu 4. godinu onda moram upisati jos jednu godinu za razliku predmeta pa tek onda zavrsnu za magisterij.

Al sto se tice prebacivanja u sustavu 3+2 mislim da to NEBI trebao biti problem ak polazemo razliku ispita, jer i strucni i sveucilisni studij imaju jedan broj ECTS pri zavrsavanju preddiplomskog i uz razliku predmeta bi se trebalo upisati.

Miss Ditta
20.12.2010., 17:58
Ja studiram na strucnom studiju i htjela sam +2 zavrsiti na EFZG i kad sam se raspitivala rekli su mi da moram tamo upisati jos jednu godinu (onu njihovu 4. jer ja sam 3+2) i onda kad zavrsim tu 4. godinu onda moram upisati jos jednu godinu za razliku predmeta pa tek onda zavrsnu za magisterij.

Al sto se tice prebacivanja u sustavu 3+2 mislim da to NEBI trebao biti problem ak polazemo razliku ispita, jer i strucni i sveucilisni studij imaju jedan broj ECTS pri zavrsavanju preddiplomskog i uz razliku predmeta bi se trebalo upisati.

Kad si to pitala?
To se je moglo do ove godine do kad je donešen zakon koji sam spomenula gore.

*Cupcake*
20.12.2010., 18:25
Oprosti, zaboravila sam napomenuti da nisam pitala ljude zaduzene za odgovaranje na takva pitanja (referadu, dekanaa, tajnicu itd) vec sam se raspitivala preko studenata, pa je to mozda rekla-kazala. Ali zar nije nekako diskriminirajuce nedopustiti strucnim studijima nastavak studija na sveucilisnom uz polaganje razlike predmeta? Dal je to samo na ekonomskom u Zg ili taj zakon vrijedi za SVE?

leon3003
24.12.2010., 14:23
dali se moze prebaciti s pravnog u osijeku na pravni u zagrebu???

Yuna
31.12.2010., 14:43
Kad si to pitala?
To se je moglo do ove godine do kad je donešen zakon koji sam spomenula gore.

Di si cula za taj zakon?

blekky7
01.01.2011., 12:50
Bok!
Zna li možda netko jeli moguće prebacivanje s fakulteta koji nemaju nužno mnogo toga zajedničko? ( uz polaganje kakvh ispita, možda? ) :ne zna:
Hvala puno na odgovoru.

Bero4000
02.01.2011., 12:37
bok svima! :)

poprilično sam paranoičan u vezi svog upisa na fer ove godine te ga baš jako želim upisati, e sad iako mi svi govore da ću upasti (naravno!) mene hvata lagano ludilo "što ako ne upadnem?", pa sam si razmišljao o prebacivanju kao jednoj od alternativa, s kojeg bi se fakulteta najlakše prebacio na fer ako ne upadnem, neki su mi spominjali TVZ i još neko sveučilište u varaždinu??,kada bi uopće bilo najbolje za prebacit se, kad se može prebacit?? ima li to sve smisla radit? trebao bi to znat da si znam rasporedit listu prioriteta. alternativa nikad dosta :)

sori ak je ovo pitanje već bilo postavljeno

fietser
02.01.2011., 17:07

poprilično sam paranoičan u vezi svog upisa na fer ove godine te ga baš jako želim upisati, e sad iako mi svi govore da ću upasti (naravno!) mene hvata lagano ludilo "što ako ne upadnem?", pa sam si razmišljao o prebacivanju kao jednoj od alternativa, s kojeg bi se fakulteta najlakše prebacio na fer ako ne upadnem, neki su mi spominjali TVZ i još neko sveučilište u varaždinu??,kada bi uopće bilo najbolje za prebacit se, kad se može prebacit?? ima li to sve smisla radit? trebao bi to znat da si znam rasporedit listu prioriteta. alternativa nikad dosta :)

Pod uvjetima upisa (koje si i sam mogao pročitati) piše da se moguće prebaciti sa srodnih sveučilišnih studija (dakle ono dvoje otpada), ako položiš 16 ects-a i mat1. Sad, to bi možda bilo strojarstvo ili etf u nekom drugom gradu... Sve skupa, mislim da ti ta gnjavaža nema smisla, radije se potrudi upasti na fer (nije teško)

ciklama765
03.01.2011., 09:23
dali se moze prebaciti s pravnog u osijeku na pravni u zagrebu???

vjerojatno se pod određenim uvjetima može. ili ne može.
u svakom slučaju nazovi referadu PF ZG 01 4564 327, 328
i objasni slučaj pa će ti reć.

bilo je prije da se ne može, jer je masa studenata dolazila na 4. god iz ST ili OS kako bi imali na diplomi štambilj ZG pf-a, pa su im zabranili, i prilično sam ziher da se na 3. i 4. ne može nikako upast, a za ranije ne znam.

*Cupcake*
04.01.2011., 11:38

Sveučilište u Varaždinu je Sveučilište u Zagrebu, samo odsjek u Varaždinu, FOI ilitiga Fakultet Organizacije i Informatike. S obzirom da to spada u Sveučilište u Zagrebu, onda ima velika vjerojatnost da se možeš prebacivati, s ozbirom na slične predmete (pogledaj i stranicu od FOI-a). Na nekim fakultetima se mozes cak prebaciti i na polugodistu, ali se uglavnom radi na kraju godine. Primjerice, ti upises FOI i polozis godinu, i onda se na kraju godine zelis prebaciti na FER i ako ti odobre prelaz i ako si polozio vecinu slicnih predmeta i imas uvijet za upis vise godine na maticnom fakultetu, onda mozes upisati visu godinu uz razliku predmeta. Ili te jednostavno "prebace" opet na prvu, al si oslobodjen ispita. Iako, FER i FOI se nesto mrze, malo su im odnosi labavi, pa neznam koliko ces uspjeti, sretno :D

P.S. Ako upadnes na FOI, onda mozes i na FER, nije upad na FER neki bauk :)

~lanica~
09.01.2011., 17:36
bok! mene zanima koje bi sve predmete trebala polagati ako bi se odlučila nakon prvog semestra prebaciti s prehrambene biologije na biologiju i kemiju na pmf-u (o zagrebu se radi)
i da li je to uopće moguće nakon prvog semestra ili moram čekat kraj godine

MaPetit4
28.01.2011., 12:04
zanima me ista stvar....samo vezano za drugi fakultet...:)

ferovka11
01.02.2011., 20:29
pozdrav svima :)
mene zanima dali zna netko jer se može sa fera preabcit na informacijske znanosti na filozofskom ?
unaprijed hvala

punkx
02.02.2011., 09:02
Ako netko zna, prebacivanje s Ekonomskog fakulteta u Puli na Ekonomski fakultet Zagreb, ja sam prva godina i zanima me koje uvjete trebam zadovoljiti? ako netko zna
hvala

Mario rocketman
02.02.2011., 09:10
Hey,

evo 2.2. je i shvatio sam da me trenutni studij ne zanima(prva godina sam tj. semestar):ne zna:

Zelim se prebaciti na drugi fakultet (ekonomija ili sl.) ili visu(TVZ)...

Izgoogleao sam internet i nema nista sto bi bilo korisno za moju situaciju...pa sam dosao traziti pomoc ovdje...

Ukratko mislio sam iznova zapoceti studij(nemam sta od ispita za prebaciti) pa ima li ikoga tko bi mi mogao ikako pomoci??

Unaprijed hvala!

tražimtražim
02.02.2011., 14:27
pozdrav.
željela bih se prebaciti s ffri na ffzg... znali li itko postoji li šansa da se prebacim u zg? jer ffzg je uvijek nešto specijalno.. jel se netko prebacio pa zna kakva je situacija?
:)

hvala :D

mb1591
03.02.2011., 10:13
Hey,

evo 2.2. je i shvatio sam da me trenutni studij ne zanima(prva godina sam tj. semestar):ne zna:

Zelim se prebaciti na drugi fakultet (ekonomija ili sl.) ili visu(TVZ)...

Izgoogleao sam internet i nema nista sto bi bilo korisno za moju situaciju...pa sam dosao traziti pomoc ovdje...

Ukratko mislio sam iznova zapoceti studij(nemam sta od ispita za prebaciti) pa ima li ikoga tko bi mi mogao ikako pomoci??

Unaprijed hvala!

Sto se tice TVZ-a, pise ti sve na njihovoj stranici www.tvz.hr/index.php?prikaz=akti , imas link pravilnik o studiranju pa si ga skini. Ugl radi se o tome da na kraju godine moras donijeti određenu papirologiju i prijepis ocijena sa trenutnog faxa, a to sve u svojoj referadi rjesavas. Kljucna stvar ti je da podnosis molbu za prebacivanjem koju dekan i ostatak odbora ocjenjuje da li dobro argumentirana ili nije.. Moja pretpostavka je da ako dodes sa praznim indexom bez potpisa i ocijena da ce te ocijeniti nemarljivim studentom i nece te hjet prebaciti, tada moras imat jaako dobar argument u svojoj molbi zasto se prebacujes (npr. ako trenutno putujes kazes da ti je to tesko i da u zg imas smjestaj pa zato il neke financijske sheme il nesta tipa toga) najbolje ti je da nazoves ali nakon sto procitas pravilnik o studiranju i onda snjima probas postic neki dogovor (npr. da ti uvjetuju sa prolaskom određenih predmeta il sl.)

TheWindOfChange
04.02.2011., 20:13
Da li je moguce prebaciti se sa prava u splitu na ef u splitu,2. sam godina prava i zanima me kakvi su uvjeti za prebaciti se.hvala

since07
07.02.2011., 12:52
Sto se tice TVZ-a, pise ti sve na njihovoj stranici www.tvz.hr/index.php?prikaz=akti , imas link pravilnik o studiranju pa si ga skini. Ugl radi se o tome da na kraju godine moras donijeti određenu papirologiju i prijepis ocijena sa trenutnog faxa, a to sve u svojoj referadi rjesavas. Kljucna stvar ti je da podnosis molbu za prebacivanjem koju dekan i ostatak odbora ocjenjuje da li dobro argumentirana ili nije.. Moja pretpostavka je da ako dodes sa praznim indexom bez potpisa i ocijena da ce te ocijeniti nemarljivim studentom i nece te hjet prebaciti, tada moras imat jaako dobar argument u svojoj molbi zasto se prebacujes (npr. ako trenutno putujes kazes da ti je to tesko i da u zg imas smjestaj pa zato il neke financijske sheme il nesta tipa toga) najbolje ti je da nazoves ali nakon sto procitas pravilnik o studiranju i onda snjima probas postic neki dogovor (npr. da ti uvjetuju sa prolaskom određenih predmeta il sl.)
Ovo i mene zanima,jel se može sve ispočetka preko postani student za one koji nemaju što prebacivati od predmeta i kako uopće ide ta procedura?

mb1591
07.02.2011., 14:48
Ovo i mene zanima,jel se može sve ispočetka preko postani student za one koji nemaju što prebacivati od predmeta i kako uopće ide ta procedura?

Ovo je malo offtopic al svejedno, ici iznova preko postani student se moglo najnormalnije stim da je 31.1. isteko rok za prijavu mature.. znaci ako nisi prijavio vise ni nemozes! iako uvijek postoji mogucnost slanja molbe u nvcco da zbog određenih razloga nisi mogao prijaviti predmete pa ako razmotre tvoju molbu kao opravdanu dozvolit ce ti naknadno prijavljivanje..

Neznam jesi pisao/la DM prosle godine, pa ako imas vec polozenu maturu vjerojatno bi te samo ubacili u sustav i nebi trebo bit problem.. zapravo ako neplaniras prijaviti dodatne predmete (za sto je istekao rok) mislim da neces imati problema. Inace imas podforum "drzavna matura" i tamo je sve objasnjeno..

since07
07.02.2011., 17:00
Ne znam kako ti al ja taj link nemogu otvoriti,otvara u wordu i izbaci neke hijeroglife.

P.S. položija san maturu prošle god.

SkuLL :)
07.02.2011., 17:18
Pa skini adobe reader. to je .pdf file i ne mozes ga otvorit wordom. lol.

since07
07.02.2011., 18:28
Pa skini adobe reader. to je .pdf file i ne mozes ga otvorit wordom. lol.

Daj pročitaj malo bolje gore,"pravilnik o studiranju" se otvara u wordu i .doc je nikakav pdf i adobe reader...

mb1591
08.02.2011., 11:34
Daj pročitaj malo bolje gore,"pravilnik o studiranju" se otvara u wordu i .doc je nikakav pdf i adobe reader...

Ah, stvarno ljudi svasta kazu pa ostanu zivi.. Naravno da je word i nije nikakav pdf.. Ako imas windows 7 trebao bi moci otvoriti, odnosno neki noviji word koji u sebi ima ugrađene codece.. Ak nis drugo, stavi na stick i odi si kod nekog frenda koji ima pa otamo spremi u word 03. :top:

Ee da, a sto se tice mature, odi se prijavit na postani student, pa ces dobiti na broj moba nove podatke, pa se logiraj stim i probaj otic dodavat fakultete.. Ugl svakako pregledaj podforum Drzavna matura i naci ces vec tamo rjesenja za tvoj slucaj, ako nenades, pitaj ;)

blekky7
08.02.2011., 16:19
Jeli moguće prebacivanje sa stručnih (privatnih) fakseva na sveučilišne fakseve? :ne zna:

Općenito pitam, i jeli itko od vas imao ikakvih iskustava s tim?

Maja.00
09.02.2011., 12:51
HeeejIma li ovjde nekog da se prebacio iz zadra u zg na filozofski ? Cula sam da moras imati najmanje 4.0 prosjek ali neki su imali i manje i uspjeli su se prebacit.... dajte neke inforamcijeeeeee

hvala ;-))

epasadsetimisli
13.02.2011., 15:21
Da li zna tko da li se polozeni tjelesni na jednom tehnickom faksu prizna na drugom tehnickom faksu?

Lady_D
13.02.2011., 16:34
Je ako između tjelesnog na jednom i na drugom faksu nije prošlo više godinu dana. Mooožda dvije, al nekak ne bih rekla.

epasadsetimisli
13.02.2011., 19:05
Je ako između tjelesnog na jednom i na drugom faksu nije prošlo više godinu dana. Mooožda dvije, al nekak ne bih rekla.

Hvala lijepo :D

crazy-cat
14.02.2011., 20:44
ja bih s ekonomskog na dramsku akademiju.
sad sam 1. godina i ne znam dal je pametnije odmah se prebacit (vjerojatno upisat ponovno 1.) ili zavrsiti ovdje prve 3 pa onda nekako na diplomski( citala sam da se moze ako se konstantno do ada bavis glumom) ... komentari? preporuke?:D

AnteVoziStoju
19.02.2011., 16:48

Ne ispaljuj .

Naravno da ti priznaju tjelesni i sve ostale predmete koje si polozio a da ih ima i na drugom faxu.

Lady_D
20.02.2011., 16:23
Nope. Bilo koji faks koji održava tjelesni na Martinovki ima takvu politiku. Znam iz iskustva. :mig:

vanai11
27.02.2011., 14:10
zanima me dali se mogu prebaciti sa ekonomije na novinarstvo. ( 1. godina)

crazy-cat
27.02.2011., 22:39
može li se, nakon završenog preddiplomskog ekonomije, pebaciti na nesto apsolutno drukčije (npr filozofski ili akademiju) na diplomski? po mogucnosti van hrv.? mozda netko nesto zna za npr ljubljanu ili neki drugi internac. faks?

agelaja
15.03.2011., 20:10
Ovako zanima me da li mogu nakon završenog preddiplomskog studija ekonomije upisati diplomski studij "Organizacija, planiranje i upravljanje u zdravstvu".
Naravno uz polaganje određenih velikih razlika, samo me zanima da li je to u teoriji moguće?
Hvala!

Petar92
24.03.2011., 19:50
Nadam se da cu ove godine upast kao redovni student na Prometni fakultet u Sarajevu (tj Saobracaj i komunikacije). Posto sam sam zakasnio na polaganje drzavne zanima me da li je moguce prebacili se na fakultet Pometnih znanosti u Zagreb nakog sto ocistim prvu godinu u Sarajevu i postoji li sansa da dobijem dom.

Molim za pomoc ako tko sta zna
Hvala!

Geppetto
24.03.2011., 22:28
Ovako zanima me da li mogu nakon završenog preddiplomskog studija ekonomije upisati diplomski studij "Organizacija, planiranje i upravljanje u zdravstvu".
Naravno uz polaganje određenih velikih razlika, samo me zanima da li je to u teoriji moguće?
Hvala!

Ne vjerujem, taj studij ima dosta "medicinskih" predmeta, kao što su anatomija, fiziologija, genetika, farmakologija... + predmeti modula psihologije. To je previše da bi ti dopustili upis uz nadoknadu jer bi ta "nadoknada" trajala preko 2 godine, dakle gotovo isto kao da si tek upisa-o/-la.

duda duda
26.03.2011., 01:53
Prebacivanje s prava na socijalni rad? Da li je moguće bez prijemnog?

Ena13
06.04.2011., 15:55
Hej! Zanima me da li netko zna da li je moguce prebacivanje sa prehrambenog na poljoprivredni fakultet (Osijek)... situacija je ovaka (zajebana): prvo sam bila redovni, zatim parcijala na 2 godinu no sad sam vanredni student bez studentskih prava sve u svemu i dalje 1godina. Nemam vise volje ni zivaca se bavit prehrambenim jer me totalno ne zanima.
uglavnom da li se mogu kao VANREDNI STUDENT prebaciti na drugi faks ili moram na drzavnu maturu i sve iz pocetka??????????????????
.........????????????????........:confused::ne zna:
....TNX....

cuttie_123
06.04.2011., 16:15
Prebacivanje s prava na socijalni rad? Da li je moguće bez prijemnog?

je; samo moras poloziti razlikovne predmeta, a soc i otpd mislim da se priznaju :)

zadranka001
17.04.2011., 16:46
zanima me da li mi tko moze dati informaciju o prebacivanju s ekonomije na građevinu.
naime ja sam ove godine upisala ekonomiju jer zbog opravdanih razloga nisam mogla nista drugo. nadala sam se da cu ju s vrimenom zavoliti ali nista. sad sam odlucila da se prebacim na građevinu pa me sad zanima da li je to moguce i kako??

Geppetto
18.04.2011., 21:06
zanima me da li mi tko moze dati informaciju o prebacivanju s ekonomije na građevinu.
naime ja sam ove godine upisala ekonomiju jer zbog opravdanih razloga nisam mogla nista drugo. nadala sam se da cu ju s vrimenom zavoliti ali nista. sad sam odlucila da se prebacim na građevinu pa me sad zanima da li je to moguce i kako??

Nope, nikakvo prebacivanje nije moguće u tom smjeru. Mislim da ti čak ni jedan predmet neće priznati jer ipak je riječ o vrlo različitim faksevima.
U prijevodu, ako nisi prijavila maturu i ponovno pisanje testa iz matematike (/i fizike) ništa od upisivanja građ. ove godine.

swoosh7
10.05.2011., 15:36
Da li se netko prebacio s fesba smjer racunarstvo na fer nakon 1. godine?
koji su uvijeti za to ako je na fesbu sve polozeno?
hvala :D

*the lady
11.05.2011., 17:53
Odi na stranicu FER-a za početak. Mislim da moraš imati ostvarenih najmanje 16 ECTS bodova i položenu matematiku.

darthvejder
15.05.2011., 22:57
Pitanje.
Student sam prve godine (prvi put) i studiram bez placanja, zbog novog zakona o besplatnom studiranju.Sad me zanima ako ce i ove godine biti zakon da brucosi besplatno studiraju hocu li i ja imati besplatno ako se ispisem iz ovog faksa i upisem drugi?

moria3
16.05.2011., 18:01
planiram se za diplomski prebacit na neki dr. fax,pa i ić van.na kaj bih sve mogla,te ako može da mi svjetujete neke faksove

Aspire1
18.05.2011., 10:15
da li je moguce prebaciti se iz zagreba -pmf- fizika u split na diplomski pmf -fizika(npr. racunarska fizika)??posto je u zagrebu integrirani 5 godina, a u splitu 3 + 2 godine? ako, da, ima li netko iskustva s tim? priznaju li u splitu sve predmete?Da li je izvedivo?

Malina89
25.05.2011., 15:16
Molim vas za par savjeta...
studentica sam 3.godine Verna, i htjela bi se prebaciti na državnu ekonomiju u Zagrebu...neki mi govore da je to moguće, potrebno je imati određeni prosjek, preporuke profesora i moramo dati ispite razlike...dok neki tvrde da državni fakultet nikada neće primiti nekoga s privatnog...
znam da većina ljudi ima loše mišljenje o privatnom faksu, pa tako i Vernu...ali problem je u studentima - većina su razmažena derišta koja ništa ne rade i studiranje ih uopće ne zanima...
pa zašto bi ja sada bila zakinuta (zato jer me se stavlja u isti koš s takvima), a imam odličan prosjek, rješavam ispite u roku, ekonomija me stvarno zanima i želim nastaviti dalje studirati ??
znam da će mnogi reći "neka nastavim još 2 godine na Vernu", ali ljudi to je još 80.000,00 kn, i situacija se u zadnje 3 godine promijenila (mislim financijski)...
etoo, sada vas molim za malu pomoć... mogu li se prebaciti na državnu ekonomiju, dati ispite razlike, ma koliko ih god bilo, i nastaviti dalje studirati 4. i 5.godinu ??? :)
HVALAAAA

hrc1988
25.05.2011., 16:26
Koliko sam ja upoznat, vrlo teško jer je situacija i takva da ljudi sa nekog drugog društvenog sveučilišnog studija ne mogu se samo baš tako prebacit na diplomski, ali se još raspitaj...

artaxares
25.05.2011., 16:53
Zovi referadu ali mislim da to nece biti moguce jer stvar je u tome da su kod nas privatni fakulteti strucni studiji pa je onemoguceno prebacivanje na sveucilisne.

A ovo kakvo misljenje ima vecina ljudi slobodno zajebi. Neces nikakav posao dobiti bez odredene provjere, a tada ce se vidjeti tvoje sposobnosti.
Ako tebe nesto zanima i imas znanja na kraju ce tvoj uspjeh ovisiti iskljucivo o tebi, a ne o tome dal ce neki prosjecni forumas misliti da si glupa jer ides na privatni fakultet.

luka_08
26.05.2011., 10:07
koji su uvjeti za prelazak s veterine na stomatološki?

Ana_007
27.05.2011., 10:26
jel zna mozda netko jel se problem prebacit s uciteljskog u petrinji na uciteljski u zagreb?

lake of fire
02.06.2011., 22:03
Da li postoji koji fakultet u Dalmaciji da je slican FOIu i da se moze prebacit na njega?

*Cupcake*
02.06.2011., 22:33
Da li postoji koji fakultet u Dalmaciji da je slican FOIu i da se moze prebacit na njega?

Mislis da li se moguće prebaciti s FOI-a na fakultet X ili s fakulteta X na FOI?

Inače, FOI je veoma, al veoma poseban fakultet :D Još nigdje nisam vidjela da se svi mogući kolegiji kod njega obrađuju, od informatike, programiranja, preko odabranih poglavlja matematike, do marketinga i državnih stuktura i poslovnih komuniciranja i neznam ni ja već čega :D

U Splitu imas PMF - odjel za informatiku. Mislim da nebi trebalo biti problema se prebaciti s FOI negdje drugdje, jer je dosta cjenjen (bar mi se tako cini tj. bar je bio) ali s nekog fakulteta na FOI je već teže jer su kriteriji FOI-a smješno strašni, s obzirom da se umislio da je najbolji fakultet Europe :rolleyes:

lake of fire
07.06.2011., 16:23
Mislis da li se moguće prebaciti s FOI-a na fakultet X ili s fakulteta X na FOI?

Inače, FOI je veoma, al veoma poseban fakultet :D Još nigdje nisam vidjela da se svi mogući kolegiji kod njega obrađuju, od informatike, programiranja, preko odabranih poglavlja matematike, do marketinga i državnih stuktura i poslovnih komuniciranja i neznam ni ja već čega :D

U Splitu imas PMF - odjel za informatiku. Mislim da nebi trebalo biti problema se prebaciti s FOI negdje drugdje, jer je dosta cjenjen (bar mi se tako cini tj. bar je bio) ali s nekog fakulteta na FOI je već teže jer su kriteriji FOI-a smješno strašni, s obzirom da se umislio da je najbolji fakultet Europe :rolleyes:

mislila sam sa FOIa na neki fakultet... hvala na odgovoru :)

KillinHOES
08.06.2011., 13:27
da li netko zna nešto o prebacivanju na FFZG ali s jednog smjera na drugi?

lake of fire
12.06.2011., 11:19
kako treba izgledati molba... da li se u nju trebaju napisati i razlozi prebacivanje, ili je dovoljno napisati -"molim vas da razmotrite prebacivanje sa x fakulteta na y fakultet"

*Cupcake*
12.06.2011., 23:49
kako treba izgledati molba... da li se u nju trebaju napisati i razlozi prebacivanje, ili je dovoljno napisati -"molim vas da razmotrite prebacivanje sa x fakulteta na y fakultet"

Hmm, ovisi. Neki su pisali "zgog privatnih razloga", neki "zbog preseljenja", neki su pisali "zbog promjene interesa želim studirati u područjima toga i toga, stoga sam izabrala vaš fakultet ... " Sve ovisi. Ja kad sam pisala molbu za prebacivanje, nisam navodila razloge. Ovako je izgledala moja molba u nekom outlineu:

Poštovani,
Moje ime je (...) i pišem Vam zamolbu u svrhu prebacivanja na Vaš (ime faksa), smjer (...).

Pohađala sam (im faksa), te sam položila sve ispite s prve i druge godine koje možete vidjeti u prilogu „Ispis ocjena“ kojeg sam priložila ovom dokumentu.

(bla bla bla, sad je tu bio neki dio o tome kako sam uz molbu i priložila plan i program položenih predmeta te ih molim da usporede sa svojim planom i programom u svrhu priznavanja ispita)

(onda nakon toga, pišem o tome da mi je želja da se prebacim direktno na drugu godinu zbog povećeg broja položenih i ostvarenih ECTS bodova, te da si svjesna ispita razlika koje moraš položiti ali da ti to nije problem jer to žarko želiš. itd.)

(onda za kraj složiš neku lijepu rečenicu poput "Ispričavam se na utrošenom vremenu i nadam se da ću ostvariti sva svoja obećanja napisana u molbi bla bla".)

Anyway, nadam se da sam ti malo pomogla, sve ovisi koji si faks studirala i gdje se hoćeš prebaciti, pa si pogledaj da li bi ti radije upalili neko socijalni razlozi / financijski razlozi / razlozi više sile ili jednostavno ne napišeš razlog nego automatski udreš što hoćeš :)

Lady Moira.
13.06.2011., 23:27
zna li netko jel se moguće prebaciti s osječkog pravnog fakulteta na zagrebački pravni i ako se može, nakon koliko vremena?

StepUp
15.06.2011., 19:31
je li moguće prebaciti se sa filozofskog u ljubljani na onaj u zagrebu nakon jedne godine? studij ruskog i pov. umjetnosti.

Bart_Simpson
19.06.2011., 23:15
Jel se moguće prebaciti na pravnom fakultetu u zagrebu sa prava recimo nakon 1. godine na socijalni rad? hvala

zoki
22.06.2011., 09:02
Da li netko zna što treba pisati u zamolbi za prebacivanje, koje dokumente treba priložiti?
Može mi netko poslati primjer zamolbe?

Hvala!

*Cupcake*
22.06.2011., 11:45
Da li netko zna što treba pisati u zamolbi za prebacivanje, koje dokumente treba priložiti?
Može mi netko poslati primjer zamolbe?

Hvala!

Gle, svaki fakultet ti ima svoje zahtjeve. Uglavnom ono što se prilaže u molbi, to je znači prijepis ocjena (ovjeren, znači isprintas ga iz studomata i doneses teti u referadi da ti ga ovjeri), fotokopija indeksa OVJERENA (kod javnog biljeznika, za to ćeš moram iskeširati :( ) te obavezno kurikulum, silabus, tj. plan i program SVAKOG predmeta. Također tražiti u referadi to, i oni ti budu bacili pečat na to, niti slučajno nemoj sprintat s neta.

Znači:

Molba
Ovjerena fotokopija indeksa
Ovjereni prijepis ocijena
Ovjereni plan i program svakog položenog predmeta

Naravno, za svaki slučaj pitaj i referadu fakulteta gdje se hoćeš prebaciti, ako slučajno imaju dodatne zahtjeve. Anyway, molba ti naravno mora biti službeno napisana. Znači predstaviš se, pišeš s Vi ( :D ), objasniš gdje studiraš, na kojoj si godini te napomeneš da si priložio to i to. Onda sljedeće napišeš da se hpćeš prebaciti na njihov fakultet iz tog i tog razloga. Mislim da sam čak i napisala u mom prijašnjem postu iznad kak bi to trebalo nekako izgledati, pa pogledaj :)

bassmasta
22.06.2011., 15:12
Ej ljudi imam pitanje oko prebacivanja na ffzg. Dakle, trenutno studiram engleski i pedagogiju na filozofskom u splitu, inace sam iz zagreba. Prošo sam prošle godine prag na intelektualnim sposobnostima i položio predispit iz engleskog ali nažalost nisam upo, upravo sam zavrsio prvu godinu, ispiti svi očišćeni. E sad, čuo sam da se prijave za prebacivanje šalju prodekanu u 9. mjesecu pa me zanima procedura, jel bitan prosjek i kolika je vjerojatnost da me prihvate? Ako netko mozda ima iskustva ili zna nesto o tome, pliz napisite. Hvala.

innovator
24.06.2011., 22:18
Ne znam da li je baš pravi topic ali ako netko zna odgovor će dobro doć. Ako upisujem neki fakultet u sedmom mjesecu kao redovan student, a već studiram na jednom isto kao redovan da li se ja odmah u sedmom mjesecu moram i ispisat sa tog faxa ili mogu u 9. mjesecu pa da zadržim prava tih 2, 3 mjeseca dok mi ne počne fax ovaj novi koji sam upisao?
Hvala

night angel
25.06.2011., 21:03
Ne znam da li je baš pravi topic ali ako netko zna odgovor će dobro doć. Ako upisujem neki fakultet u sedmom mjesecu kao redovan student, a već studiram na jednom isto kao redovan da li se ja odmah u sedmom mjesecu moram i ispisat sa tog faxa ili mogu u 9. mjesecu pa da zadržim prava tih 2, 3 mjeseca dok mi ne počne fax ovaj novi koji sam upisao?
Hvala

Ja sam mislila da si student, dakle imaš sva prava, čim se upišeš... Znači i tih 2-3 mjeseca prije početka nastave. :confused:

Pitanje za sve: Ja se namjeravam ispisati s PMFa u Zg, istraživačke fizike (trenutno sam prva godina i imam položen jedan predmet no ne namjeravam ga prenjeti) i upisati u Osijek na fiziku. Nisam polagala maturu, vrijede mi prošlogodišnji rezultati i zadovoljna sam njima.
Zanima me, ako se SLUČAJNO desi, da su ove godine svi genijalci pa ja ne upadnem u Osijek, iako je to gotovo nemoguće budući da je manje tražen od PMFa a tamo sam upala, da li se mogu preseliti ovako, kao prebacujem se s jednog faksa fizike na drugi, ali bez upisivanja više godine studija (jer to neću, a ni ne mogu). Nadam se da me kužite.

devotchka
29.06.2011., 15:33
Bok! Najvjerojatnije ću ove godine upisati stomatologiju u Splitu, inače živim u Zagrebu, ali ovdje neću upasti. Zna li itko mogu li se prebaciti u Zagreb nakon prve godine studiranja u Splitu? Hvala puno, jako je važno! :ne zna:

*the lady
29.06.2011., 15:49
Bok! Najvjerojatnije ću ove godine upisati stomatologiju u Splitu, inače živim u Zagrebu, ali ovdje neću upasti. Zna li itko mogu li se prebaciti u Zagreb nakon prve godine studiranja u Splitu? Hvala puno, jako je važno! :ne zna:

Možeš se prebaciti u Zagreb nakon prve godine pod uvjetom da položiš sve ispite. Detalje potraži na stranici faksa

Kiway
06.07.2011., 00:56
moze li mi netko reci koliko je teško prebaciti se na fer sa nekog drugog fakulteta?? :confused:
imam dvije opcije:
1. upisati etf u Osijeku (da li se moze prebaciti nakon prvog semestra vec ili tek nakon prve godine i da li je potrebno polagati kakve razlike u ispitima)
2. upisati pmf - fiziku i informatiku u Zg. (da li je prijelaz sa tog faksa uopce moguc, kolika je razlika u ispitima?? )

molim vas brzo pomozite (posaljite u privatne poruke ako je moguce) ...hitno je jer samo jos sutra mogu mijenjati prioritete, a za fer ce mi faliti par mjesta :( (svaka informacija je dobrodosla :) ) Hvala puno !

Cydia
06.07.2011., 16:10
moze li mi netko reci koliko je teško prebaciti se na fer sa nekog drugog fakulteta?? :confused:
imam dvije opcije:
1. upisati etf u Osijeku (da li se moze prebaciti nakon prvog semestra vec ili tek nakon prve godine i da li je potrebno polagati kakve razlike u ispitima)
2. upisati pmf - fiziku i informatiku u Zg. (da li je prijelaz sa tog faksa uopce moguc, kolika je razlika u ispitima?? )

molim vas brzo pomozite (posaljite u privatne poruke ako je moguce) ...hitno je jer samo jos sutra mogu mijenjati prioritete, a za fer ce mi faliti par mjesta :( (svaka informacija je dobrodosla :) ) Hvala puno !

evo ovo i mene zanima.
odnosno mene zanima jos prebacivanje sa FESB na FER? koji su uvjeti? dali se moze odmah nakon upisa prebaciti na fer?

Demona
06.07.2011., 20:08
evo ovo i mene zanima.
odnosno mene zanima jos prebacivanje sa FESB na FER? koji su uvjeti? dali se moze odmah nakon upisa prebaciti na fer?

Pa ljudi, ako vam je to toliko hitno, zovite FER i pitajte.
Šta ćete tu čekat na forumu da se netko sjeti odgovorit i još se pouzdat da taj netko sigurno zna :ne zna:

Kiway
06.07.2011., 21:24
Pa ljudi, ako vam je to toliko hitno, zovite FER i pitajte.
Šta ćete tu čekat na forumu da se netko sjeti odgovorit i još se pouzdat da taj netko sigurno zna :ne zna:

Zvala sam danas prijepodne bas; zena koja se javila nije previse znala o tome...sve sto je rekla je da je moguce ako se vecina predmeta poklapa i ako je prosjek na prethodnoj godini dobar...index i program fakulteta se mora donijeti na uviđaj pa onda oni odluce da li je prijelaz moguc ili ne...

ivancica-90
07.07.2011., 10:35
Dali se mogu prebacit sa zastite na radu iz karlovca, na uciteljski u zagreb.. u prvom semestru..
dakle upala sam na tu zastitu, al bih htjela na uciteljski. kao sto se vidi fakulteti uopce nisu srodni..
dakle prebacivanje s jednog na drugi u prvom semestru, bez ijednog polozenog ispita.

crowe
07.07.2011., 10:39
zanima me da li bi se mogao nakon 3. godine studiranja smjera biologija-kemija na sveucilistu u mostaru prebaciti na neki smjer vezan za ovo split, zagreb, rijeka svejedno, samo da nije profesorski, jer trenutno pohadjam taj

Ljubičica13
08.07.2011., 09:33
heeej..zanima me dal je moguće se prebaciti na hrvatskim studijima sa jednog smjera na drugi...sad trenutno studiram kroatologiju i povijest a htjela bih se prebaciti na komunikologiju dvopredmetnu sa kroatologijom... ???

ktina55
08.07.2011., 13:30
bok! :)
imam pitanje u svezi prebacivanje sa studija sestrinstva u rijeci na studij sestrinstva u zagreb...da li ima tko iskustva sa time?s obzirom da sam ove god upala u rijeku a htjela bi u zagreb...da li se moze prebacit vec nakon prvog semestra?pliz,pomagajte ko zna...hvala :D

silence!
08.07.2011., 13:33
dali netko zna ako na prvom roku upisem u rijeci, mogu li se prebacit u split na drugom ? ako moze odg na pp

kuchar903
08.07.2011., 18:57
Ej drustvo,evo zavrsila je matura...no upisi za mene nisu prosli najbolje,nisam se uspio upisati na dugo zeljeni faks,strojarstvo..hmm pa me zanima dali se je moguce prebacivanje s nekog drugog faksa na strojarstvo,ako je s kojeg i kako da to izvedem...ako je netko vec izvodio takve pothvate molim ga da mi pomogne...HVALAAA..

buducnost
09.07.2011., 11:51
pozdrav,bachelor degree in business mi je bio prioritet al nisam upao na njega nego na vern.. bio sam 94. od 80, ne znam na koju foru jer prosle god ih se 30 samo prijavilo i odjednom sad svi zele taj faks... Ne zelim ic na taj vern zelim sad jos vise na bachelor i zanima me da li se mogu prebacit i kad i koji su uvijeti?!

Hvala

crazy-cat
09.07.2011., 12:14
najbolej bi bilo da se raspitas na samom faksu:) nazoves u referadu i sve ti kazu :mig:

leesha
10.07.2011., 11:43
Ej drustvo,evo zavrsila je matura...no upisi za mene nisu prosli najbolje,nisam se uspio upisati na dugo zeljeni faks,strojarstvo..hmm pa me zanima dali se je moguce prebacivanje s nekog drugog faksa na strojarstvo,ako je s kojeg i kako da to izvedem...ako je netko vec izvodio takve pothvate molim ga da mi pomogne...HVALAAA..

Pa evo kod nas se na prvoj godini prebacio jedan decko s prometa, ali to je bilo prije 5 godina, nije jos bilo drzavne mature i tih gluposti, u pravilu se tada moglo prebaciti s fakulteta koji su na razredbenom trazili fiziku i matematiku. Znaci, ako jos postoji ta sansa onda valjda mozes s fakulteta koji su na drzavnoj maturi zahtijevali iste predmete. Ma da ja mislim da ti je na SFSB-u ostalo jos 20-tak mjesta.

ktina55
10.07.2011., 13:06
bok!
imam pitanje u svezi prebacivanje sa studija sestrinstva u rijeci na studij sestrinstva u zagreb...da li ima tko iskustva sa time?s obzirom da sam ove god upala u rijeku a htjela bi u zagreb...da li se moze prebacit vec nakon prvog semestra?pliz,pomagajte ko zna...hvala