PDA

View Full Version : Strah od braka

stranice : 1 [2]

dodouprolazu
09.08.2006., 14:19
ma to je bio jedan sasvim sporazumni dogovor izmedu nas, nitko nije nikoga povrijedio i mozda tebi to izgleda varanje, ali stvarno nije bilo tako. a ja u njega imam potpuno povjerenje , takoder i obrnuto. malo flerta sa strane (ne seksa!) ukoliko osjecaji ostaju isti nije varanje. barem ne nama. ozenili smo se iz ciste ljubavi. priznajem da je na njegovoj strani to jace izrazeno, ja bi jos rado malo sarala jer se nisam dovoljno "izivjela" prije braka (znam, to je odraz nezrelosti i nespremnosti na brak bla bla).....i on zivi 1000km dalje od mene :(

I kad se vi vidite? Osim na godisnjem? Jeste ikad dozivjeli barem mjesec dana svakodnevice? Ne godisnjeg, ne putovanja. Svakodnevice. Ostali ce znati o cemu pricam.

lolita11
09.08.2006., 14:25
nismo tj. mozda i jesmo. relativan je to pojam. vidamo se jednom mjesecno kao i sest godina do sada.i daj pusti moj brak na miru.dosadna je to prica za prepricavanje :) alles gute i schluss!

Monica.
09.08.2006., 14:34
pa kome sam ja govorila sto je brak iz SVOG iskustva? mislim da sam govorila navodeci primjere drugih ljudi...ma vise se uopce ne sjecam sto sam gdje i kada napisala......izgubila sam nit!

Pa moglo bi se reći da je takva situacija u svakom topicu gdje si išta rekla.:zubo:
Itekako !!!!!:rofl: :rofl: :rofl: :D

JustForFun
09.08.2006., 14:35
Lolita, nemoj se uvrijediti, ali ako pretražimo tvoj profil šta vidimo, same teme vjenčanja, toliko-karatni zaručnički prsten, (nikad čula)-svila, cvijetni aranžmani, kvarteti koji sviraju, ovo, ono,...
...neki još uvijek očito misle da život počinje/prestaje sa danom vjenčanja i da je to najsretniji dan u životu žene...potroše se novci i novci na aranžamane, vjenčanica neka orginal i ostala sranja...skupo bračno putovanje, bez obzira šta tamo bilo, nek se priča, nek se tetke vesele...ali na žalost brak je ono kad vas dvoje sjednete da jedete i kad je obilje i kad su to neke hrenovčice, to je ona lijepa riječ kad ti je teško u neko doba noći, to su one gluposti koje dijeliš s nekim kad ste sami, vaše fore...dobro i zlo, i svaka prosječna vanbračna zajednica je više brak od ovoga što smo skontali da ti nazivaš brakom....

dodouprolazu
09.08.2006., 14:41
nismo tj. mozda i jesmo. relativan je to pojam. vidamo se jednom mjesecno kao i sest godina do sada.i daj pusti moj brak na miru.dosadna je to prica za prepricavanje :) alles gute i schluss!

Svakodnevica NIJE relativan pojam. To je ono kad legnete u isti krevet, ustanete se iz istoga, skupa spremate obroke, jedete, idete s posla na posao, u nabavku, brinete o cistoci stana i vesa, odlazite frendovima u goste, kod zubara, mozda se on nije stigao obrijati ili ti oprati kosu ili slicno. I tako iz dana u dan, a ne samo tjedan dana svakih par mjeseci. Kuzis - svakodevica.
Posto ti solis svima ovdje sto je brak, naravno da bi trebala svoje principe zivjeti a ne samo propovjedati. A ako ne pamtis sto sve ovdje prosipas, onda si zapisuj :zubo:

ali na žalost brak je ono kad vas dvoje sjednete da jedete i kad je obilje i kad su to neke hrenovčice, to je ona lijepa riječ kad ti je teško u neko doba noći, to su one gluposti koje dijeliš s nekim kad ste sami, vaše fore...dobro i zlo, i svaka prosječna vanbračna zajednica je više brak od ovoga što smo skontali da ti nazivaš brakom....

:s :top:

ivandjj
09.08.2006., 14:53
Velis ti se uvrgla na baku :zubo: A to da je bila nesamostalna iako emancipirana :rofl: jos bas ne sluzi na cast.
Nego - zasto zivite odvojeno? Ajde probaj jednom bez uvijanja dati odgovor.
Svugdje gdje je greska stavio sam znak :E

koliko sam shvatio iz prica moja baka je bila emancipirana i nesamostalna. bar do II svjetskog rata kad se u ekstremnim prilikama ispostavilo da je njezin muz ustvari nesposoban i nesamostalan. tesko je procjenjivat sto su ljudi prije 50 ili 70 godina mislili i sto im je predstavljalo dobar brak. nekima je dobar brak bio onaj u kojem nisu bili gladni.

tesko ces od lolite dobit ikakav odgovor bez uvijanja jer mislim da ga ni ona ne zna. a sto su vece kritike prema njoj ona se sve vise udaljava od onoga sto stvarno misli. sto ne pomaze ni njoj a bome niti ikom drugom.

zlocestoca
09.08.2006., 15:02
necu biti zlocesta :zubo: , ali stvarno me zanima zasto ste se zenili (i to, ako sam dobro skuzila, dvaput)?
ako ste u 6 godina zajedno jednom mjesecno (uzmimo petak-subota-nedjelja) to je ukupno 216 dana ili nesto vise od 7 mjeseci skoro-pa-bracnog zivota :zubo: jer bez obzira gdje se vidjate, kod tebe ili kod njega, jedno od vas je uvijek samo gost....

Monica.
09.08.2006., 15:08
tesko ces od lolite dobit ikakav odgovor bez uvijanja jer mislim da ga ni ona ne zna. a sto su vece kritike prema njoj ona se sve vise udaljava od onoga sto stvarno misli. sto ne pomaze ni njoj a bome niti ikom drugom.

Ovime je stvarno sve rečeno.:top:
Žena udana,vidi muža jedanput mjesečno, ne želi djecu, htjela bi se još malo izživiti,nevoli mu pušiti i on ju loše liže,odnosno važno joj je samo njeno zadovoljstvo...mislim,koja je svrha tog "braka" ? Bolesno !:flop:

dodouprolazu
09.08.2006., 17:14
Ovime je stvarno sve rečeno.:top:
Žena udana,vidi muža jedanput mjesečno, ne želi djecu, htjela bi se još malo izživiti,nevoli mu pušiti i on ju loše liže,odnosno važno joj je samo njeno zadovoljstvo...mislim,koja je svrha tog "braka" ? Bolesno !:flop:

Isuse a gdje si ovo sve skupila? Pa ja sam mala beba naspram tebe.

Na temu - papir mi je nevazan, ali kako pusti to mi je itekako vazno. I njoj kako se ja iskazujem.

Monica.
09.08.2006., 23:45
Isuse a gdje si ovo sve skupila? Pa ja sam mala beba naspram tebe.

Pa, malo odeš na sex, pa malo na roditelje i djecu, i eto složi se određeni mozaik, koji je uzgred rečeno jako ružan...;)

lolita11
10.08.2006., 06:37
i sta? jel ovaj forum kritika mog zivota ili odrasla diskusija o raznolikim temama? imam dojam da je nekim pojedincima jedina zanimacija u zivotu zabadanje nosa u tudi zivot (kada svoj valjda nemaju). naucite se toleranciji. ima i nas koji vodimo puno drugaciji zivot nego vi. (i koji se krecemo u takvim krugovima gdje je sve gore navedeno sasvim normalno). a da bi slozila mozaik trebaju ti sve kockice koje ti neces nikada ni imati jer ih sigurno ja necu iznijeti na ovom mjestu. pa ne stvarat zakljucke na temelju nekoliko (mozda kontradiktornih) postova:nono:

PS ak ti je vaznije od papira kako ti pusi , dodo vasa veza ce stvarno trajati ;) daj se poslusaj sta pricas....

osjecajna
10.08.2006., 06:50
Svaka cast na ovoj temi.Procitala sam nekoliko stranica i nastavicu citati do kraja sutra.

lolita11
10.08.2006., 06:58
a da nesto i ti nadopises? ;)

dodouprolazu
10.08.2006., 07:27
i PS ak ti je vaznije od papira kako ti pusi , dodo vasa veza ce stvarno trajati ;) daj se poslusaj sta pricas....

Da, DOBAR SEKS mi je mnogo vazniji od papira. Jer od loseg seksa krenu i najbolji brakovi propadati. Seks je jedan od najboljih nacina komunikacije ever.
Al bus i ti to jednom skuzila - ne, ono poseviti se, nego voditi ljubav. I onda iz tog voljenja dvije osobe izadje prekrasno savrseno trece bice...:):cerek: a ti mislis na papir :rofl:
Ajde. Svatko ima svoje prioritete.
Vidis, kad je zena zadvoljena onda nema saranja okolo, nema potrebe za necim tako djetnijastim i povrsnim, a tebi bas to kazes fali. Pa da ne pocnem analizirati kako uspjesan je taj tvoj ;)
S druge strane da njoj zaista NIJE bitno kako mi je popusila - ono, ljubaf na kvadrat :rolleyes:

lolita11
10.08.2006., 07:38
nije sve u ORALNOM zadovoljavanju. ima i drugih nacina dodo i ti to znas. a pojma nemas sta znaci saranje-to za mene nije seks nego flert. cudi me da nemas potrebe flertati sa drugim zenama. no dobro, ipak si ti jos "frisko" zaljubljen pa te razumijem. mene flert odrzava zivom, to mi dode kao egotrip i sta sad? da se upucam? sta bi bilo da ti partnerica tesko oboli i nikada vise ne bi mogla voditi ljubav? ostavio bi ju? kako mozes tako razmisljati? ima puno vaznijih stvari u jednom odnosu izmedu dvije ljudi od seksa....cudno je da ima toliko parova koji jako dobro funkcioniraju i bez te komponente......a ovog "mog" pusti na miru. sasvim me dobro zadovoljava.ja po prirodi nisam monogamna i to nema veze s time da li je on dobar ili los. ni kad sam imala najboljeg ljubavnika nisam mogla samo na njega biti koncentrirana. ima nas i takvih. i to puno vise nego sto ti mislis i zelis vjerovati.

JustForFun
10.08.2006., 07:53
ljudi, meni je interesantna činjenica da lolita ima 22 godine, a nama prodaje fore da je doktorica znanosti ili čega već, a koliko znam ako završiš u roku fax poslje četverogodišnje srednje ne možeš ni diplomirati...čak iako si ranije krenuo u školu, jedino sada kada prema bolonjskom procesu neki faxovi traju 3 god, ali evidentno je da će nekadašnji diplomirani biti smatrani više obrazovanima od onoh koji završe 3 god, dakle ekstra godina se može nostrificirati u magistar struhe, ovo govorim što se ekonomije tiče, ali ona je arhitektica ili tako nešto, u svakom slučaju zanima me je li laže o godinam ili o stupnju naobrazbe?

lolita11
10.08.2006., 07:59
ja imam 34 godine! citaj malo bolje...a koliko TI imas godina i zasto si se uopce udavala?

JustForFun
10.08.2006., 08:17
izvini, lolita, od kiše tvojih postova na ljesu i na žudu zbunila si me, jer kada su ti rekli da razmišljaš kao da ti je 12 godina, ti si im odgovorila da imaš 22 više, a ja sam shvatila 22, moja greška, evo to je taj tvoj post...

a koji je smisao? poduci me! da se ne bih mozda tebi ispricavala sto je za mene smisao moj uzitak, a ne njegov?

osim sto imam 22 vise...ne...

lolita11
10.08.2006., 08:20
pa da;) ne ljutim se ja, al nije valjda da bas svaki moj post shvacate doslovno? ljudi, ovo je internet.a internet svasta trpi, ne?

norah
10.08.2006., 08:35
mislim da ona uopce nije udana i da je to nezrela masta jedne curice, ma ustvari nemam sto misliti o tim upisima.

JustForFun
10.08.2006., 08:48
pa da;) ne ljutim se ja, al nije valjda da bas svaki moj post shvacate doslovno? ljudi, ovo je internet.a internet svasta trpi, ne?

trpi da, ali na chatu se predstavaljaj kao ovo ili ono, forum je ipak malo ozbiljniji i ako pričamo o ozbiljnim temama trebali bi stajati iza onog što kažemo...ja nikad ne bih došla na forum da mislim ljudima prodavati priče i fantazije, imam i pametnijeg posla, smatram da je forum ipak nečemu više služi, osobnoj izgradnji i da ti pomogne riješit neki problem i da se naučimo biti tolerantniji, argumentirano diskutirat, informirat se....

lolita11
10.08.2006., 09:12
ma daj! 99% ljudi na forumu valjaju gluposti i provociraju i vrijedaju bez ikakve osnove...svaka cast tebi ako si 100% iskrena....ja nastojim biti ,ali priznajem da ponekad ubacim sitne provokacije da vidim reakciju drugih.....

JustForFun
10.08.2006., 09:55
ja imam 34 godine! citaj malo bolje...a koliko TI imas godina i zasto si se uopce udavala?

Zašto sam se udala?, imala sam super vezu, mislila sam da sam pronašla čovjeka sa kojim želim provest život, zasnovati obitelj jednog dana i sve ostalo što uz to ide, hodali smo već 5 godina i stvorili smo preduvjete koje smo smatrali bitnim za početak zajedničkog života, ja sam završila fax, riješili smo stambeno pitanje u velikoj mjeri i takve stvari,...željeli smo biti još više skupa i da nam veza bude još kvalietnija...a za to smo smatrali da je preduvijet zajednički život, a ne papir, mada smo oboje religiozni u suštini, dakle u našem slučaju sklapanje braka i početak zajedničkog života su se poklopili jer je to najprihvatljivije u našoj sredini , a nemam ni jedan razlog da sam uradila drugačije jer obadvoje imamo romantičnu predodžbu o sklapanju braka kao što anastasia reče...

za par dana bit će mi 25 godina i za par dana također bit će nam prva godišnjic braka, u tu godinu svašta se izdešavalo, bilo je problema i lijepih trenutaka, sve u svemu obadvoje smo na poprištu događanja i dio smo braka sudjelujemo u njemu i borimo se kako znamo i umijemo...

lolita11
10.08.2006., 10:06
super! tako i ja mislim o svom braku iako je mozda drugacije ustrojen. ali ne mislim da je time imalo losiji od drugih. mozda cudniji, ali to ne ovisi u konacnici o nama.

JustForFun
10.08.2006., 11:10
super! tako i ja mislim o svom braku iako je mozda drugacije ustrojen. ali ne mislim da je time imalo losiji od drugih. mozda cudniji, ali to ne ovisi u konacnici o nama.

u redu, ali ZAJEDNIČKI ŽIVOT je bitna okosnica braka ili vanbračne zajednice, meni je to više manje ista stvar ako je na zdravim temeljima i sve što se podrazumjeva, a u vašem braku nedostaje zajednički život zato se može i osporavati funkcionalnost tog braka, bar što se nas forumaša tiče...
...mene baš zanima razlog zašto ne živite skupa, mislim da bi od tebe bilo korektno da ga napišeš, mada se to može iščačkati na forumu...
zanima me:
1. kada se tvoj muž obično tušira: ujutro/navečer/ i ujutro i navečer/nešto treće...
2. da li od neke i od koje mu hrane bude muka u želucu redovno
3. šta misli o bijelom luku...
4. drka li i otprilike kako često?
5. pere li noge često, ono čim dođe s posla ako se neće iste sekunde istuširati, da li ih opere pa onda uđe u dnevni ili šta
6. kad je zadnji put imao proljev i koliko mu je trajao?
7. je li ima problema sa tvrdom stolicom...
8. je li mu sperma nekad čudnog okusa...
7. guzi li kad dođe s posla umoran
8. je li ima ružne snove i šta sanja
9. ide li nedjeljom na misu, ali ne generalno već je li prošle nedjelje bio na misi, a pretprošle?
10. itd
ovakve stvari bi trebala znati o čovjeku sa kojim si u braku bez velikog razmišljanja

dodouprolazu
10.08.2006., 11:30
:zubo: cudi me da nemas potrebe flertati sa drugim zenama. no dobro, ipak si ti jos "frisko" zaljubljen pa te razumijem. ...
sta bi bilo da ti partnerica tesko oboli i nikada vise ne bi mogla voditi ljubav? ostavio bi ju? kako mozes tako razmisljati? ima puno vaznijih stvari u jednom odnosu izmedu dvije ljudi od seksa....cudno je da ima toliko parova koji jako dobro funkcioniraju i bez te komponente......a ovog "mog" pusti na miru. sasvim me dobro zadovoljava.ja po prirodi nisam monogamna i to nema veze s time da li je on dobar ili los. ni kad sam imala najboljeg ljubavnika nisam mogla samo na njega biti koncentrirana. ima nas i takvih. i to puno vise nego sto ti mislis i zelis vjerovati.

Nisam ja nis frisko zaljubljen. Lijepo sam napisao da sam duze sa "zenom" si i da me prosla zaljubljenost i da je doslo nesto mnogo bolje. Ali nisi tad skuzila a vidim ni sad, sto je to bolje od zaljubljenosti :rofl:
To ti je Ljubav, kad nemas vise ona roze naocale i VIDIS sve njezine mane i BAS zato ju volis.:cerek:
Tebe cudi ne-potreba za flertom jer nisi sretna u toj svojoj vezi (dobro braku :zubo: ) jer kad si sretan i zadovoljen, sto ces traziti dalje? Da mi partnerica oboli i nije vise seksulano sposobna ne bih ju ostavio. Jer ju volim. No ovdje pricamo kad je ZDRAVIM ljudima normalno da se seksualno ne zadovolje (jedno drugo) i ne vide u tome nista lose?!
Pogresno si shvatila da je meni seks najvazniji, mi smo silom prilika bili godinu dana bez seksa i jako se volimo :) ali davanje sebe u seksu je izraz ljubavi i tjelesna bliskost je nuzna ZDRAVOJ vezi.Parovi koji funkcioniraju super bez seksa? Hoces opet posegnuti za statistikama.

A kraj teksta :rofl: ti nisi monogamna ali si religiozna :s :rofl: Kraljice. :rofl:
I sad, ja uopce ne mislim koliko VAS TAMO VANI ima mnogamnih. Dosta mi je da je jedna ONA NAJBOLJA za monogamiju :cerek:
Zisku?

dodouprolazu
10.08.2006., 11:36
u redu, ali ZAJEDNIČKI ŽIVOT je bitna okosnica braka ili vanbračne zajednice, meni je to više manje ista stvar ako je na zdravim temeljima i sve što se podrazumjeva, a u vašem braku nedostaje zajednički život zato se može i osporavati funkcionalnost tog braka, bar što se nas forumaša tiče...
...mene baš zanima razlog zašto ne živite skupa, mislim da bi od tebe bilo korektno da ga napišeš, mada se to može iščačkati na forumu...
zanima me:
1. kada se tvoj muž obično tušira: ujutro/navečer/ i ujutro i navečer/nešto treće...
5. pere li noge često, ono čim dođe s posla ako se neće iste sekunde istuširati, da li ih opere pa onda uđe u dnevni ili šta
9. ide li nedjeljom na misu, ali ne generalno već je li prošle nedjelje bio na misi, a pretprošle?
10. itd
ovakve stvari bi trebala znati o čovjeku sa kojim si u braku bez velikog razmišljanja

:s :top:

lolita11
10.08.2006., 11:38
dobro dodo, nisam citala pazljivo. no i ja sam kao i ti (i to sam cini mi se vec napisala predhodno) usla u brak bez roza naocalica, uvidjela sve njegove mane, racionalno procijenila da je to-to i sad smo happy.kak ne kuzis da mi imamo vrlo slicnu vezu, no jedina razlika je da sam ja u cudnom braku na daljinu, a ti ne. bitno je da smo svi zadovoljni na kraju balade-ili ne?mogla bih ti pricati o odlicnim brakovima bez seksa, te o brakovima mojih prijatelja na distancu i zasto je takva veza puno kvalitetnija od cjelodnevnog plazenja jedno po drugom, no onda stvarno ovaj topic ne bi nikada zavrsio ,a ja sam vec pomalo umorna od ponavljanja jednoteistog sto puta.......

just4fun-sto te navodi na pomisao da ne znam sve ove stvari i bez svakodnevnog suzivota?

dodouprolazu
10.08.2006., 11:46
dobro dodo, nisam citala pazljivo. no i ja sam kao i ti (i to sam cini mi se vec napisala predhodno) usla u brak bez roza naocalica, uvidjela sve njegove mane, racionalno procijenila da je to-to i sad smo happy.kak ne kuzis da mi imamo vrlo slicnu vezu, no jedina razlika je da sam ja u cudnom braku na daljinu, a ti ne. bitno je da smo svi zadovoljni na kraju balade-ili ne?mogla bih ti pricati o odlicnim brakovima bez seksa, no onda stvarno ovaj topic ne bi nikada zavrsio ,a ja sam vec pomalo umorna od ponavljanja jednoteistog sto puta.......

just4fun-sto te navodi na pomisao da ne znam sve ove stvari?

Mi uopce nemamo slicnu vezu, kaj ti je :rofl: Ja sa svojom zivim i ljubnem ju svako jutro, pa nas princeza zaslinavi koja se ugnjezdi izmedju nas dvoje, pa ju stipnem za guzu dok ona pere zube a ja idem na tusiranje...pa NE flertamo s drugima, pa se nismo varali ni sarali, pa uzivamo u obostranom oralcu. I ti dodjes na ideju da imamo vrlo slicne veze? :rofl: Oh my god :zubo:
Ima parova koji su zdravi a dobrovoljno zive bez seksa, naravno da ima. Samo, ne bih im bio u kozi i zivio takvu farsu. I slinio mozda za sekretaricom na poslu. Ili ne samo slinio :E Kako je ono netko rekao, neki rus (ma znat ces ti koji, ti citas puno :zubo: ) sve su obitelji sretne na isti nacin, ali nesretna - je svaka na svoj.

dodouprolazu
10.08.2006., 11:49
A jesam i ja...koliko se tu natezem. Jos ce ljudi pomisliti da sam i ja ogranicen kad ne znam otici s ove teme. Eto, necu vise.

lolita11
10.08.2006., 11:50
kvalitetna veza se ne mjeri po vremenu provedenom sa svojim partnerom, a tome ti mogu posvjedociti svi koji su imali vezu na daljinu.takvu vezu je puno teze odrzati i ona u sebi nosi puno vise zrtava i vjeruj mi, puno je kvalitetnija od obicne veze.al necu sad tu zagovarat svoj nacin zivota. nemam se sta kome opravdavat ni objasnjavat.da me poznajes i moje prijatelje koji tako zive, jako bi se iznenadio koliko to moze dobro stimati.

lolita11
10.08.2006., 11:51
a za stipkanje guzice cu imat vremena jos dosta godina kad jednom i pocnemo zivjet zajedno

lolita11
10.08.2006., 11:52
s moje strane:amen:

ema1
10.08.2006., 11:58
kvalitetna veza se ne mjeri po vremenu provedenom sa svojim partnerom, a tome ti mogu posvjedociti svi koji su imali vezu na daljinu.takvu vezu je puno teze odrzati i ona u sebi nosi puno vise zrtava i vjeruj mi, puno je kvalitetnija od obicne veze.al necu sad tu zagovarat svoj nacin zivota. nemam se sta kome opravdavat ni objasnjavat.da me poznajes i moje prijatelje koji tako zive, jako bi se iznenadio koliko to moze dobro stimati.

Evo ja ću ti posvjedočiti - takva veza je čisto MUČENJE!
Meni je bar bila...:flop:

lolita11
10.08.2006., 12:02
zato jer nisi bila dovoljno zrela ni spremna na to....ni imala povjerenjenja i jer si jednostavno tip kojem treba bliskost da se osjeti voljen sto nije lose.ja sam drugaciji tip.moja veza nece puknuti zbog razdvojenosti od 3 mjeseca, nego ce samo ojacati.

lolita11
10.08.2006., 12:03
mozda sam trebala rec ONI, a ne SVI kojisu imali....jer ima kao i svagdje uostalom, i losih iskustava.....moje i mojih prijateljica je uglavnom odlicno.

ivandjj
10.08.2006., 12:07
:amen: i sta? jel ovaj forum kritika mog zivota ili odrasla diskusija o raznolikim temama? imam dojam da je nekim pojedincima jedina zanimacija u zivotu zabadanje nosa u tudi zivot (kada svoj valjda nemaju). naucite se toleranciji. ima i nas koji vodimo puno drugaciji zivot nego vi. (i koji se krecemo u takvim krugovima gdje je sve gore navedeno sasvim normalno). a da bi slozila mozaik trebaju ti sve kockice koje ti neces nikada ni imati jer ih sigurno ja necu iznijeti na ovom mjestu. pa ne stvarat zakljucke na temelju nekoliko (mozda kontradiktornih) postova:nono:

PS ak ti je vaznije od papira kako ti pusi , dodo vasa veza ce stvarno trajati ;) daj se poslusaj sta pricas....

koji je smisao pisanja svih tih stavova i teorija o vezi i braku ako nedas ljudima da shvate zasto imas takve stavove?

da pokazes kockice koje fale u mozaiku ljudima bi tvoji stavovi postali jasniji i logicniji.
ovako ti je jasno zasto te ljudi smatraju ogranicenom a ti im i dalje tupis pricu za koju kazes da si svjesna da nema smisla ako ne znaju neke kockice.

s obzirom da kockice ne zelis dalje otkrivat :amen: o ovoj temi ti je najbolja odluka :amen:

lolita11
10.08.2006., 12:16
pa naravno da ne zelim jer bi sad mogla roman napisati o mom zivotu i opet nekome nesto ne bi bilo jasno.trebala bih otvorit topic pod imenom "lolitin zivot" i onda se raspisat.al ne vidim bas svrhe pisat o sebi i svojim odlukama nepoznatim ljudima na forumu koji mi nista u zivotu ne predstavljaju, ne?

Anastasia
10.08.2006., 12:29
Nije sporno kakav ti život vodiš niti odluke koje si donijela.
sporno je što potcjenjuješ tuđe izbore i omalovažavaš druge parove.
imaš brak na papiru i vezu na daljinu i nula pojma o zajedničkom životu, a omalovažavaš ljude koji zajedno žive i dijele život iz dana u dan i to godinama.

a najveći pokazatelj da nije tako bajno kako opisuješ, jest što vam je trebao potpis na papiru da bi se prestali ševiti sa strane.

jednostavno - nemaš na temelju čega, a ponajmanje vlastitim primjerom, govoriti jednoj cordeliji ili kome već da njihova veza ne valja, jer nemaju potpis na papiru. jer si upravo ti dokaz, koliko taj isti potpis ponekad nema ama baš nikakav smisao.

a veza na daljinu je teška veza, ali isto tako, ona nije dobra podloga za zajednički život.
upravo zato jer ne daje mogućnost da partnera istinski upoznaš. vi ste se ovako navikli, ali vama će upravo najveće iskušenje biti svakodnevnica.

lolita11
10.08.2006., 12:55
daj anastasia citaj bolje i ne ponavljaj se.nitko se ne sevi sa strane vec FLERTA ,a to je velika razlika.a mi smo svasta prosli da opet ne pisem traktate i to mi je garancija da ce veza uspijeti jer vec uspijeva jako dobro 6 godina.i po milijuntostoti put nisam nikome govorila da im veza ne valja vec sam navela statistiku koju sam davno negdje procitala.napadajte statistiku ,ako hocete-ne mene.sta ti znas o vezama na daljinu i koliko su one dobre ili lose podloge za zajednicki zivot? imas primjer iz svog zivota? jesi li ikad probala zivjet razdovojeno od svog muza i da li bi vasa ljubav to izdrzala ili ti treba garancija svakodnevnog zivota gdje ga mozes fino kontrolirat da ne zasara sa strane?? uuuuuuzasno ste naporni sa brzopoteznim zakljucivanjem

Mariette
10.08.2006., 13:01
daj anastasia citaj bolje i ne ponavljaj se.nitko se ne sevi sa strane vec FLERTA ,a to je velika razlika.a mi smo svasta prosli da opet ne pisem traktate i to mi je garancija da ce veza uspijeti jer vec uspijeva jako dobro 6 godina.i po milijuntostoti put nisam nikome govorila da im veza ne valja vec sam navela statistiku koju sam davno negdje procitala.napadajte statistiku ,ako hocete-ne mene.sta ti znas o vezama na daljinu i koliko su one dobre ili lose podloge za zajednicki zivot? imas primjer iz svog zivota? jesi li ikad probala zivjet razdovojeno od svog muza i da li bi vasa ljubav to izdrzala ili ti treba garancija svakodnevnog zivota gdje ga mozes fino kontrolirat da ne zasara sa strane?? uuuuuuzasno ste naporni sa brzopoteznim zakljucivanjem

Ja mislim da se samo zapetljavas sve vise sa svojim postovima i kontradikcijama koje kazes. Ili budi ozbiljna ili se sali. Mozda da prekines s ovom temom, i da krenes na neku drugu.

lolita11
10.08.2006., 13:05
cini mi se da je to najpametnije. ionako neki ljudi ne mogu bas shvatiti sve sto pokusavam rec. tolerancija i demokracija za sve!

Mariette
10.08.2006., 13:08
Bitno je postivati tudja misljenja, svak ima pravo zivit kako hoce.

JustForFun
10.08.2006., 13:28
just4fun-sto te navodi na pomisao da ne znam sve ove stvari i bez svakodnevnog suzivota?

navodi me na pomisao činjenica da je teško znati sve te stvari bez zajedničkog suživota + još mnogo drugih koja nisam pitala...mada tereotski je moguće, priznajem...

svatko ima pravo da živi kako hoće, to se slažem

što se veza (a pogotovo) na daljinu tiče, ja u njih ne vjerujem...svaka čast ako ih ima koje funkcioniraju u pravom smislu riječi,ali ne znam šta bi tu moglo funkcionirati na duže vrijeme, stvarno :rolleyes:
danas kad me boli, da ti ne mogu reći zagrli me malo da mi bude lakše, ili da se nemam uz koga šćućuriti u krevetu konstantno iz noći u noć, iz dana u dan, kad me pička zasvrbi da vadim redovno svoju elektroniku iz noćnog ormarića, jer jebača ne mogu tražit, udana sam:zubo:
...za mene bi to bio život bez života...a ti ako ti tako paše izvoli...

...ja stječem dojam da si se ti malo izgubila u svemu, ili si previše proračunata (jer tvoj mi brak smrdi na tipični brak iz interesa) ili si se jednostavno nekako uvalila u sva ta sranja i sad si kivna na sve koji imaju život, vezu, brak, izvanbračnu zajednicu...i soliš im pamet kako je tvoja veza super i kako je samo malo netradicionalna...to se zove obrambeni mehanizam, draga moja, oni nas štite od sloma živaca jer kad bis ve sebi priznali kako je, crkli bi brzo...

...tvoj brak nije netipičan, već to nije brak, to je što mogu zaključiti na osnovu informacija o tebi koje si nam prezentirala, a ako postoji valjan razlog odvojenog života, onda bi se o tome još moglo diskutirati....

ema1
10.08.2006., 13:41
zato jer nisi bila dovoljno zrela ni spremna na to....ni imala povjerenjenja i jer si jednostavno tip kojem treba bliskost da se osjeti voljen sto nije lose.ja sam drugaciji tip.moja veza nece puknuti zbog razdvojenosti od 3 mjeseca, nego ce samo ojacati.

Može biti i sve navedeno, ali je prevagnulo da sam ga ja viđala 6 x 5 dana u godini; meni to nije bila veza, kao što rekoh to mi je bilo mučenje.
Nije imalo nikakve veze sa nepovjerenjem niti osjećajem ne voljenja... jednostavno mi to nije "štimalo".
Provela sam godinu dana u iščekivanju da se vidimo... nekako se sve bilo svelo na sate koje smo provodili zajedno i mjesece telefona i video veze ( i video sexa:zubo: ... nakon čega bi me još više obuzeo osjećaj samoće).
Evo i sad kad se sjetim mi je :flop: ....

Svaka čast svima koji to uspjevaju (mislim ozbiljno). Meni je nedostajala jedna uobičajena kava s njim kad mi padne na pamet...
Eto.

Anastasia
10.08.2006., 13:44
Lolita, ma ti živi kako hoćeš. ali nemoj drugima držati predavanja o zajedničkom životu (kao što jesi) i palamudit o tome kako veze bez braka kao formalnog čina nemaju budućnost, a ti pojma o pojmu što je zajednički život!

puffko
10.08.2006., 13:48

Eh ja se s ovim o vezi na daljinu ne slazem :(

Daj objasni zasto bi veza na daljinu, za koju moras podnositi vise zrtava, bila kvalitetnija?

Ona je teza, i zajednicko vrijeme se sigurno cijeni vise, ali iskreno za mene je kvalitetnija veza u kojoj se svako jutro budim uz tu osobu.

Da ne ispadne da govorim napamet, u takvoj sam vezi skoro dvije godine. Zbog velike razdaljine (na razlicitim kontinentima) organiziramo vrijeme tako da on provede oko 2-3 mjeseca godisnje sa mnom u mojoj zemlji, a ja u njegovoj; sreca je da imamo takve poslove koji dozvoljavaju duga putovanja.

Sve nam je teze izdrzati rastanke. Da mi do njega nije zbilja stalo, i, jos bitnije, da ne planiramo poceti zajedno zivjeti u roku od cca godinu dana (a nece biti lako, jer ce trebati seliti s jednog kraja svijeta na drugi), mislim da bi jedno ili drugo prekinulo. Jer ovako, kad je jednome ili drugome tesko--ili pak kad dozivimo nesto posebno lijepo--nismo si blizu da podijelimo brige, a ni radost. Naravno, pricamo mi satima itd, ali neki put nije razgovor ono sto ti treba, zar ne? Ne zelim zauvijek zivjeti u nekakvom limbu gdje sam kao u paru, a pola godine sama. Tu donekle razumijem lolitu11 da ima potrebu flirtati jer covjeku nekako prirodno da treba paznja, ljudsko drustvo.

Uglavnom, po mom misljenju, daljina nije nesto sto cini vezu kvalitetnijom, cak suprotno.

Anastasia
10.08.2006., 14:05
Ja sam u vezi koja je jedan period bila veza na daljinu, pa se pretvorila gotovo u suživot, pa će kroz neko vrijeme opet postati veza na daljinu odnosno vikend veza. (zbog posla)
Što mogu reći iz svojeg iskustva?
S jedne strane, istina je da je to test za osjećaje. Jer da ti to te osobe nije stalo toliko koliko je, ne bi izdržao 5 minuta.
Barem ja ne bi.
Kad se vidite, sve divno i krasno, sve štima. jer si naprosto te rijetke trenutke nećeš kvariti nekim lošim raspoloženjem. I psihički i fizički to kratko vrijeme trudiš se biti :top:
međutim, to sprečava da upoznaš bolje partnerove reakcije, mane koje se ispoljavaju u svakodnevnici.
U suživotu, koji je bio naš pravi test (iako jako kratak), moglo se vidjeti kako reagiramo kada smo umorni, nervozni od posla, kada imam pms :zubo: što zbilja volimo, trebamo, ne želimo; u tom kratkom roku više sam ga upoznala i više smo se zbližili negoli sve te mjesece prije.
i kada s osobom funkcioniraš u svim tim detaljima svakodnevnice, koji na koncu čine naš život, tada možeš reći da imaš kvalitetno partnerstvo.
I ja prva kažem - da nam u bliskoj budućnosti nije namjera suživot, ne znam kako bi ja to. ne zato jer ga ne volim - nego jer ljubav nije dovoljna.

lolita11
10.08.2006., 14:12
međutim, to sprečava da upoznaš bolje partnerove reakcije, mane koje se ispoljavaju u svakodnevnici.

apsolutno se sa svime slazem, jedino sto partnera mozes upoznati i na putovanju kada si prepusten na milost i nemilost sebi i njemu.koliko se prijateljstava raspada na zajednickim putovanjima kada se skuzi da su ljudi ipak nekompatibilni (a to ne mozes skuzit na kavi u tkalci)? ja sam itekako dobro upoznala sve te njegove mane i ispade i nervoze (iako sam ja ta koja sam nervozna, urlam i svadam se non stop). i usprkos svemu on me obozava i odlucili smo ostati zajedno.........to je sve isto sr....drugo pakovanje;) itko kaze da mi namjera nije suzivot u buducnosti? ovo moje je trenutacna situacija......

lolita11
10.08.2006., 14:15
makar opet, moji roditelji i deda i baka nisu imali ni taj test suzivot ni putovanje da se bolje upoznaju i unatoc tome su imali/imaju odlican brak. mislim da je kompromis i zrtva glavna rijec u cijeloj toj prici.

Anastasia
10.08.2006., 14:17
apsolutno se sa svime slazem, jedino sto partnera mozes upoznati i na putovanju kada si prepusten na milost i nemilost sebi i njemu.koliko se prijateljstava raspada na zajednickim putovanjima kada se skuzi da su ljudi ipak nekompatibilni (a to ne mozes skuzit na kavi u tkalci)? ja sam itekako dobro upoznala sve te njegove mane i ispade i nervoze (iako sam ja ta koja sam nervozna, urlam i svadam se non stop). i usprkos svemu on me obozava i odlucili smo ostati zajedno.........to je sve isto sr....drugo pakovanje;) itko kaze da mi namjera nije suzivot u buducnosti? ovo moje je trenutacna situacija......

joj ti i ta putovanja...
opet to nije isto.
na putovanju s opušten, u totalno drukčijem feelingu. (ti ionako govoriš u turizmu)

na koncu, tu nema rutine, nema milijun malih stvari koje susrećeš u svakodnevnici (npr. banalno čišćenje stana, određene navike koje ponekad ostavljamo u stanu i slično)
ali ti dajem za pravo da može biti jedan vid testa jer ste zajedno 24 sata. ali opet - kada znaš da uskoro dolazi razdvajanje, opet i to živiš s drukčijim duhom. tolerantniji si. a to opet nije realno za svakodnevnicu.

lolita11
10.08.2006., 14:19
ma kako bi bio opusten? meni je svako putovanje takav stres da ti to ne mogu opisat! pa treba se pobrinut za hranu, smjestaj, transport i sigurnost! pa neidem ja turistickim busom na putovanje? ja govorim o robinzon turizmu! istina,nema rutine al ima stresa i svatko ispolji svoje pravo lice i pokaze navike, stupanj tolerancije itd.
PS ja uopce nisam tolerantna i 100% sam svoja kad sam na putovanju.to nije mjesto za glumu...upravo sam na putovanjima konstatirala da se moj decko bolje snalazi sa financijama, da smo oboje besramno neuredni, da je on spreman na kompromise ,a ja ne itd. itd.

Cordelia
10.08.2006., 14:20
Mi smo vezu na daljinu imali jedan period, za vrijeme rata. Prvo dok je bio u ratu, a kad su ga demobilizirali radio je na obučavanju mladih vezista, pa je često bio na terenu, a kad se skroz skinio, radio je za humanitarce u Mostaru. Mogu samo reći ne ponovilo se. Istina to jest test za vezu, ali definitivno nije život koji bi ikome poželila.

Primjer mojih prijatelja. Krenili su i on je otišao u Zagreb raditi. Hodali su dvije godine, viđali se kad je on dolazio ili na vikend ili kad je imao dopust. Kad se konačno vratio u Split i kad su konačno bili zajedno, raspala im se veza u par mjeseci. Bili su dosadni jedno drugome, otkrili su niz stvari u kojima se ne slažu, nervirali su jedno drugo i na kraju se rastali.

lolita11
10.08.2006., 14:24
pa ima i takvih slucajeva.ne negiram.

puffko
10.08.2006., 14:25
ma kako bi bio opusten? meni je svako putovanje takav stres da ti to ne mogu opisat! pa treba se pobrinut za hranu, smjestaj, transport i sigurnost! pa neidem ja turistickim busom na putovanje? ja govorim o robinzon turizmu! istina,nema rutine al ima stresa i svatko ispolji svoje pravo lice i pokaze navike, stupanj tolerancije itd.
PS ja uopce nisam tolerantna i 100% sam svoja kad sam na putovanju.to nije mjesto za glumu...upravo sam na putovanjima konstatirala da se moj decko bolje snalazi sa financijama, da smo oboje besramno neuredni, da je on spreman na kompromise ,a ja ne itd. itd.

Nisi odgovorila na pitanje da razjasnis zasto bi veza na daljinu bila "kvalitetnija"?

lolita11
10.08.2006., 14:28
sorry puffko, ne stignem jer idem doma sad...kvalitetnija u stilu da se vise moras truditi da uspije i imat beskonacno povjerenje jer nista nije zagarantirano....ne u stilu da je "bolja" vec se ljudi vise trude i veca je sansa da ce uspijeti nakon tolikih zrtava i nakon sto vec svast prodes, predan si nekom cilju itd.itd....

Anastasia
10.08.2006., 14:30

to jednostavno nije isto kao i svakodevnica.
ali evo, ja ti zbilja želim da danas sutra krenete i u to i da shvatite da ste zbilja jedno za drugo. da ne ispadne još da ti zlo želim, jer ne želim.

bit svega na ovom topicu i što ti ja osporavam jest pravo da nekome sudiš kako mu je veza sranje jer nije u braku, a istovremeno si ti prva ta koja o zajedništvu u onom pravom smislu riječi nema pojma.

i moju vezu čeka još niz iskušenja, a uspjet ćemo jer se volimo, a ne zato jer smo u braku ili nismo.

JustForFun
10.08.2006., 15:02
mi smo se jednom razdvojili na 2 tjedna i bilo nam je grozno (zbog njegova posla)
i par puta na par dana i jednom na tjedan dana zbog mog posla i obaveza...
tako da ne mogu puno toga reći...

iako nismo živjeli skupa prije braka, imali smo neki suživot i jako smo se dobro poznavali jer smo puno vremena provodili skupa...
...ako imadnem sreće i dobijem jedan super posao morat ćemo se razdvojiti na mjesec i više jer ću ja morati vani na obuku, ali otom potom....

dodouprolazu
10.08.2006., 15:07
Lolita zamolio bih te da me prestanes spominjati okolo, u stilu netko pita nesto deseto, ja se nisam ukljucio na topic i ti kazes - pitajte, dodu on sve zna. I slicne fore.
To je nisko i djetinjasto. Ako mi sto imas reci, koristi za to ovu temu. Nisam svadljiv, ali kad me se razljuti gadan sam. A podmuklost me prva razljuti. Pozdrav.

Secundo
10.08.2006., 15:26
mislim da je kompromis i zrtva glavna rijec u cijeloj toj prici. Baš tako. Imao sam i ja daljinsku vezu (rijetko viđanje, ogromni telefonski računi) i vikend vezu. Smatrao sam to žrvtom za viši cilj (tada karijera), i bio zahvalan na spremnosti za kompromis moje drage. Uvijek sam to smatrao privremenim riješenjem i brojao dane do konačnog povratka. Stanje kao tvoje, dakle biti u braku, ali odvojeno živjeti (i to godinama) mi se nikako ne čini poželjnim. 100 ljudi, sto čudi ...

Monica.
10.08.2006., 16:58
pa naravno da ne zelim jer bi sad mogla roman napisati o mom zivotu i opet nekome nesto ne bi bilo jasno.trebala bih otvorit topic pod imenom "lolitin zivot" i onda se raspisat.al ne vidim bas svrhe pisat o sebi i svojim odlukama nepoznatim ljudima na forumu koji mi nista u zivotu ne predstavljaju, ne?

isuseibože, a za kaj ti sebe smatraš ? :rolleyes:
Shvati da ekipu na forumu boli dupe za tvoj usrani život i uporne pokušaje da samu sebe uvjeriš da živiš u idili...žalosno :kava:
Bljak ! :bljak:

snjeska
10.08.2006., 20:07
zanima me:
10. itd

ja ne zivim sa svojim deckom a imam odgovore na sva ta tvoja pitanja jer ga jednostavno dobro poznajem i kaj sad
mislim nije uvjet zajednicki zivot za dobar brak

KOMENTAR

daj ljudi fakat ste pretjerali s tim prepucavanjem oko lolite
ajmo se vratit na temu,nabili ste stranice na loliti a ne na kvalitetnim odgovorima

lolita11
11.08.2006., 06:32
hvala snjesnka ;) to im ja i govorim vec zadnjih nekoliko stranica....back to the topic!

lolita11
11.08.2006., 06:40
dakle biti u braku, ali odvojeno živjeti (i to godinama) mi se nikako ne čini poželjnim. 100 ljudi, sto čudi ...
moram jos samo ovo iskomentirati, a onda prestajem.

u braku sam nepunih mjesec dana i naravno da nam je cilj sto prije poceti zivjet zajedno no sad to nije trenutacno moguce iz raznih valjanih razloga.samo kazem da nije tragedija ovaj trenutak zivjeti tako. jucer smo bas on i ja bili kod frendice i trebala sam snimiti njenu izjavu da ju svi cujete (iako zapravo ne znam zasto bi mi bilo stalo da ju cujete kad ste tvrdoglavi) kad je rekla da joj je nasa veza inspiracija i takvu ljubav i zrtvu nije nikada vidjela. eto toliko. ja se ne trudim samu sebe uvjeriti da mi je veza dobra, ona stvarno to jest (iako stalnim ponavljanjem znam da zvucim neuvjerljivo:))

snjeska odlicno si rekla-te podatke mozes znati i ne biti u braku.a i da nesto ne znas, naucis ces o svo partneru tokom vremena.isto kao i kuhati i spremati i ko zna sto jos. nema idealnog partnera pa da apriori znas sto te ocekuje. ima vremena za ucenje.ima li sto ljepse od otkrivanja zajedno cari zajednickog zivota u braku?

JustForFun
11.08.2006., 08:08
ja ne zivim sa svojim deckom a imam odgovore na sva ta tvoja pitanja jer ga jednostavno dobro poznajem i kaj sad
mislim nije uvjet zajednicki zivot za dobar brak

KOMENTAR

daj ljudi fakat ste pretjerali s tim prepucavanjem oko lolite
ajmo se vratit na temu,nabili ste stranice na loliti a ne na kvalitetnim odgovorima

da jer si skoro udana za njega...i ja sam znala o svome većinom ovo sve, ali zato jer smo bi mi u mjesec dana proveli vremena kao mnogi za pola godine, ito jako kvalitetnog vremena...a ruku na srce, kad smo se već dovezali lolite, upitno je koliko su oni proveli skupa vremena za 6 godina...a kvalitetnog da i ne govorimo, a životno kvalitetnog, još je diskutabilnije....
...zajednički život prije braka nije uvijet za dobar brak, ali zajednički život (dulji vremenski period) u braku je jedan od preduvijeta za dobar brak, a još jednom ponavljam jako je diskutabilno da li se ono što lolita i muž vode može nazvati brakom, jer nikad nisu ostvarili zajednički život...
...ti si Snješka još mlada i gledaš svijet kroz ružičaste naočale, i neka je tako, znači da si jako sretna...ali jedno je svakodnevni život sa nekim, a drugo je ova-skoro-ni-veza-ako-mene-pitaš lolite i njenog muža (na osnovu prezentiranog ovo kažem)...uskoro se udaješ pa ako ne kreneš lolitinim stopama po pitanju života u dvoje...shvatit ćeš neke stvari....npr koliko je apsurdno tvrditi da imaju dobar brak...kad je sporno da li je to brak...

JustForFun
11.08.2006., 08:30
[QUOTE=lolita]u braku sam nepunih mjesec dana i naravno da nam je cilj sto prije poceti zivjet zajedno no sad to nije trenutacno moguce iz raznih valjanih razloga.samo kazem da nije tragedija ovaj trenutak zivjeti tako.Admin/QUOTE]

ovo već baca drugo svijetlo na stvari, ali mogla si to već na početku reći, zar ne....
...mada ne mijenja činjenicu da ti još znači ne znaš šta je brak...ali ne znači da nikad nećeš znati...

Vera Pavladoljska
14.08.2006., 20:58
lolita vidim piše da se partnera može najbolje upoznati na putovanju:rofl:
kamo?
u pakao?:E

Ne stara moja lolita, dok vi ne pojedete barem jedno pakiranje soli skupa, nemaš ti blage veze tko je on....

ovisnica
15.08.2006., 00:12
:zubo:

Nisam ja nis frisko zaljubljen. Lijepo sam napisao da sam duze sa "zenom" si i da me prosla zaljubljenost i da je doslo nesto mnogo bolje. Ali nisi tad skuzila a vidim ni sad, sto je to bolje od zaljubljenosti :rofl:
To ti je Ljubav, kad nemas vise ona roze naocale i VIDIS sve njezine mane i BAS zato ju volis.:cerek:

malo off

dodo, ja bi tvoje postove mogla čitat danima!! :cerek:
Pozdravi gđu dodo! :kiss:

zeks
15.08.2006., 11:28
Kod mene nema nikave razlike od prije i poslije. Mislim da osobe koje se boje ući u brak sa osobom sa kojom su već neko vrijeme nisu ni spremne na taj korak. Ja sam o tome prije razmišljala ali kada je došlo pitanje da ili ne odmah sam znala odgovor.

znatiželja
16.08.2006., 00:10
a uzima li tko u obzir da postoje ljudi kojih uhvati panika od toga da se barem u mislima vežu za nekog cjeloživotno, a da to nema veze s tim drugim i s ljubavlju? da su jednostavno oni takvi, da se užasavaju tako velike odluke, da sve propituju, važu i da ni u što ne mogu biti sigurni mjesec dana za redom i istim intezitetom? mene je, recimo, frka od pomisli da nikad više neću živjeti sama. neki odluče i prigrle svoju odluku, neki ne mogu nikako odlučiti i te se dvije skupine ne mogu obuhvatiti istim tumačenjima. pogotovo ne onim da strah od braka znači da si s pogrešnom osobom.

ovisnica
16.08.2006., 09:25
a uzima li tko u obzir da postoje ljudi kojih uhvati panika od toga da se barem u mislima vežu za nekog cjeloživotno, a da to nema veze s tim drugim i s ljubavlju? da su jednostavno oni takvi, da se užasavaju tako velike odluke, da sve propituju, važu i da ni u što ne mogu biti sigurni mjesec dana za redom i istim intezitetom? mene je, recimo, frka od pomisli da nikad više neću živjeti sama. neki odluče i prigrle svoju odluku, neki ne mogu nikako odlučiti i te se dvije skupine ne mogu obuhvatiti istim tumačenjima. pogotovo ne onim da strah od braka znači da si s pogrešnom osobom.

nebi vjerovao/la, nije bitno..to mi je sinoć palo na pamet ;) ...ne znam kak sam došla do te teme, vjerojatno i ja sad malo mozgam previše o takvim stvarima..al eto..
Netko je prije napisao..ako nisi siguran da li se želiš udati za tu osobu, tj. kad pomisliš na život do kraja i tak..onda jeli, ta osoba nije za tebe.
Pa ček :D, ak je nekom, kao npr. meni, problem odabrat šampon il pastu u trgovini, pa mi treba 10 min da se odlučim, kak očekivat da ću za neku takvu stvar bit u sekundi odlučna...daa :zubo:

Jednostavno, postoje osobe koje puno, puno važu i odvaguju i premišljaju, točno to što ti napisaše..odluka o braku ne bi trebala biti nikakva iznimka, samim time, strah od braka treba korijenovati iz jednog obilježja situacije više :zubo:

Cordelia
16.08.2006., 09:50

Ima ljudi koji se upaniče zbog razloga da su sada vezani doživotno za jednu osobu. Ali brak ne mora biti doživotan, jer postoji rastava. Za brak bi se ljudi trebali odlučiti, ako imaju potrebu da tom zakletvom potvrde to zajedništvo ili im je to nekakav romantičan čin ili iz svojih vjerskih uvjerenja. U suprotnom je papir bespotreban (osim birokratski). Ako se ulazi u brak da bi se uozbiljili, ili da bi prestali varati ili da bi zadržali partnera da ne ode, to su samo pusta nadanja. Komad papira nikoga ne može promjeniti ili spriječiti da ode, niti osigurava sreću i ljubav do kraja života.

Adonia
17.08.2006., 09:56
Ima ljudi koji se upaniče zbog razloga da su sada vezani doživotno za jednu osobu. Ali brak ne mora biti doživotan, jer postoji rastava.

jadan onaj koji racuna s time..

dtomas
17.08.2006., 12:39

Zašto jadan?

U životu se na sve treba računati tj. onaj tko ne misli o stvarima često bude vrlo neugodno iznenađen :(

No ja bih u brak uvijek ušao s željom da i potraje, a ne s spoznajom kako imam "emergency exit"...

ema1
17.08.2006., 13:11
No ja bih u brak uvijek ušao s željom da i potraje, a ne s spoznajom kako imam "emergency exit"...

Lijepo rečeno :top:

znatiželja
17.08.2006., 13:58
nebi vjerovao/la, nije bitno..to mi je sinoć palo na pamet ;) ...ne znam kak sam došla do te teme, vjerojatno i ja sad malo mozgam previše o takvim stvarima..al eto..
Netko je prije napisao..ako nisi siguran da li se želiš udati za tu osobu, tj. kad pomisliš na život do kraja i tak..onda jeli, ta osoba nije za tebe.
Pa ček :D, ak je nekom, kao npr. meni, problem odabrat šampon il pastu u trgovini, pa mi treba 10 min da se odlučim, kak očekivat da ću za neku takvu stvar bit u sekundi odlučna...daa :zubo:

Jednostavno, postoje osobe koje puno, puno važu i odvaguju i premišljaju, točno to što ti napisaše..odluka o braku ne bi trebala biti nikakva iznimka, samim time, strah od braka treba korijenovati iz jednog obilježja situacije više :zubo:

Da, to je jednostavno karakteristika koju nosiš sa sobom i primjenjuješ ju na sve pa i na odluku o braku. kao i ti, i ja sve biram užasno dugo. zbog toga odgađam kupovinu stana, jer znam kako će to izgledat. dok ne pregledam sve, jer želim biti sigurna da sam odabrala najbolje što sam mogla, neću se moći odlučiti. uvijek nešto mjerkam, nisam zadovoljna, mislim da može bolje.
zavidim ljudima koji imaju odlično mišljenje o sebi. ja sam i tu klimava, iako to ne znači da se podcjenjujem, jednostavno vidim sve i nisam sklona umišljanju. tako i s odlukom za brak.

Cordelia
17.08.2006., 14:08

Radi se o tome da je strah od braka kao nečega što je nepromjenivo neosnovan. Ja se nisam udavala jer mi je besmislen, i ne mislim da bi mi na iti jedan način ni poboljšao ni pogoršao vezu, a ne zato što se bojim ući u brak.

Adonia
17.08.2006., 15:48
to je besmisleno, kao da ulazis u vezu s nekim, a vec mislis na to da ce mozda ta veza zavrsiti..

dtomas
17.08.2006., 16:31
to je besmisleno, kao da ulazis u vezu s nekim, a vec mislis na to da ce mozda ta veza zavrsiti..

Pa ima tu kombinacija koliko hoces ... ali mislim kako smo svi mi na neki nacin nafilani idejom braka, a to je ukratko: zivot s tom osobom do smrti (uh sto ovo morbid. zvuci) u dobru i zlu
koji ukljucuje golema odricanja, onda ti jos netko dosapne:znas, nece ti nista vise biti kao prije, vise ne ces moci s prijateljicama do zore jer imas muza i sl. i taj strah ukoliko postoji, bude kocnica sreci i nesebicnom uzajamnom podarivanju ljubavi u braku.

Moje misljenje je slijedece. Kada bi se na brak gledalo kao na nesto sto nije toliko "opterecujuce" vjerojatno bi izostao strah od istog...

Ali to je opet sve individualno... zar ne.

dtomas
17.08.2006., 16:32
Lijepo rečeno :top:

Hvala :kiss:

Cordelia
17.08.2006., 22:22

Zašto bi saznanje o tome da brak nije konačan bilo kao da ulaziš u vezu, a već misliš da će završiti? To samo paničarima koji se boje te konačnosti daje prostor za disanje. Naravno s obzirom da nisam pobornica braka nemam problema s tim, niti sam mislila na sebe dok sam iznosila mišljenje.
Osobno ne kalkuliram o svojoj vezi. U njoj sam svojom odlukom temeljenoj na osjećajima i želji da mi baš on bude životni partner (naravno za vezu je potrebno dvoje pa je točnije reći da je to zajednička odluka, ali ovdje govorim trenutno o sebi). Dugo smo zajedno i nema naznaka da bi se to moglo promjeniti niti imam strah od toga. Držim da veze u kojima postoji posesivnost, strah od napuštanja ili ljubomora imaju više šanse da se raspadnu, nego one u kojima par umjesto toga snage troši u što ljepše organiziranje zajedničkog života ( u koje spada i njegovanje međusobne ljubavi i povjerenja).

Cordelia
17.08.2006., 22:30
Moje misljenje je slijedece. Kada bi se na brak gledalo kao na nesto sto nije toliko "opterecujuce" vjerojatno bi izostao strah od istog...

Ali to je opet sve individualno... zar ne.

To je poanta onoga što sam htjela reći s tim da brak nije konačan.

Adonia
18.08.2006., 07:10
ma, pricajte kaj hocete, al ako se zenite s mislju "pa, mogu se rastat" onda jebes takav brak..

Cordelia
18.08.2006., 11:00
ma, pricajte kaj hocete, al ako se zenite s mislju "pa, mogu se rastat" onda jebes takav brak..

Jebeš draga moja brak u kojem izgubiš sebe(jer život s partnerom bi te trebao obogatiti, ne uništiti). A saznanje da možeš otići ne znači i da hoćeš ili želiš otići.

M_a_r_e
20.08.2006., 18:34
Hej, ja se udala nedavno samo zbog toga jer je on to želio...šta se mene tiče taj papir i nije trebao postojat u našim životima...Bilo nam je dobro bez njega a dobro nam je i s njim. Meni se u glavi nije ništa promijenilo, nikakav čip se nije uključio i ne volim ga ni manje ni više nego prije...jednostavno je njemu to značilo pa sam mu udovoljila...
Šta se mene tiče, postane li naš odnos loš, neizdrživ ili nerješiv napustit ću ga i rastavit se bila u braku ili ne...samo što bi u vezi to nazvali PREKIDOM, a u braku RASTAVOM...

snjeska
21.08.2006., 11:41
Hej, ja se udala nedavno samo zbog toga jer je on to želio...šta se mene tiče taj papir i nije trebao postojat u našim životima...Bilo nam je dobro bez njega a dobro nam je i s njim. Meni se u glavi nije ništa promijenilo, nikakav čip se nije uključio i ne volim ga ni manje ni više nego prije...jednostavno je njemu to značilo pa sam mu udovoljila...
Šta se mene tiče, postane li naš odnos loš, neizdrživ ili nerješiv napustit ću ga i rastavit se bila u braku ili ne...samo što bi u vezi to nazvali PREKIDOM, a u braku RASTAVOM...

to si dobro rekla,sve se da prekinut ako je lose,pa bio to brak ili veza,samo sto ces u braku mozda malo vise razmislit o tome,dok u vezi i ne toliko

Cordelia
21.08.2006., 18:50
to si dobro rekla,sve se da prekinut ako je lose,pa bio to brak ili veza,samo sto ces u braku mozda malo vise razmislit o tome,dok u vezi i ne toliko

To je pogrešno razmišljanje. To ti mogu reći ja koja sam u vezi bez braka. Jednako se razmišlja. Kad prekidaš dugu vezu to nitko ne radi olako, bez obzira na nepostojanje papira.

Adonia
21.08.2006., 18:54
PA DA. NEKI SE RASTAJU DA NI NE TREPNU, A NEKI IZ VEZE IZADU SKRSENI ZA CIJELI ZIVOT..

snjeska
22.08.2006., 20:17
To je pogrešno razmišljanje. To ti mogu reći ja koja sam u vezi bez braka. Jednako se razmišlja. Kad prekidaš dugu vezu to nitko ne radi olako, bez obzira na nepostojanje papira.

ne znam,nekak sam uvijek imala osjecaj da je to tako,no ako ti velis da nije tebi onda ok
nekak sam imala dojam da je brak nekaj vise i teze ,al otkad sam na ovom forumu i misljenja se mjenjaju :D

Bani
24.08.2006., 02:48
kako moze brak (potpisani papir) biti nesto vise i teze od dugogodisnje veze bez papira :confused: jedino sto se ljudi vade na brak i tezinu braka kad nemaju muda otici i toleriraju svasta - odlicno sluzi ko opravdanje za prikrivanje vlastite nemoci i slabosti u odredenim situacijama kad bi ljudi trebali djelovat ko npr. kak si ona dozvoljava da ju tuce pa nisu u braku da nemre otici :confused: i hrpa takvih da prostite idiotarija koja ukljucuju varanja, ignoriranja, zanemarivanja i ostale spike......... i na kraju krajeva duboko nesretne ljude koji ostaju u takvim "ozbiljnim i teskim" brakovima za razliku od "ove" Cordelijine veze jel (kako bi je uopce ozbiljni bracni ljudi nazvali -pubertetskom ili ljubavnickom:zubo: ili jos nekak drugacije? naime bracni parovi koriste sofisticiranije izraze i imaju puno ozbiljniji pristup zivotnim situacijama od ovih kaj se sam smucaju ne :zubo: i isfuravaju a nemaju p od papira :D). Cordelia oprosti sto sam tebe "iskoristila" u svom ironicnom postu no zaista se jos uvijek uspijem zacuditi toliko obozavanom etiketiranju i laznom moraliziranju.
OT: Ko voli nek izvoli s papirom ili bez papira a Cordelia i Dodo mi se cine da imaju kvalitetnije veze nego vecina brakova kojima sam ja okruzena. Drugi je par rukava oce si netko priznati da mu je brak za ..............

Cordelia
24.08.2006., 05:11
kako moze brak (potpisani papir) biti nesto vise i teze od dugogodisnje veze bez papira :confused: jedino sto se ljudi vade na brak i tezinu braka kad nemaju muda otici i toleriraju svasta - odlicno sluzi ko opravdanje za prikrivanje vlastite nemoci i slabosti u odredenim situacijama kad bi ljudi trebali djelovat ko npr. kak si ona dozvoljava da ju tuce pa nisu u braku da nemre otici :confused: i hrpa takvih da prostite idiotarija koja ukljucuju varanja, ignoriranja, zanemarivanja i ostale spike......... i na kraju krajeva duboko nesretne ljude koji ostaju u takvim "ozbiljnim i teskim" brakovima za razliku od "ove" Cordelijine veze jel (kako bi je uopce ozbiljni bracni ljudi nazvali -pubertetskom ili ljubavnickom:zubo: ili jos nekak drugacije? naime bracni parovi koriste sofisticiranije izraze i imaju puno ozbiljniji pristup zivotnim situacijama od ovih kaj se sam smucaju ne :zubo: i isfuravaju a nemaju p od papira :D). Cordelia oprosti sto sam tebe "iskoristila" u svom ironicnom postu no zaista se jos uvijek uspijem zacuditi toliko obozavanom etiketiranju i laznom moraliziranju.
OT: Ko voli nek izvoli s papirom ili bez papira a Cordelia i Dodo mi se cine da imaju kvalitetnije veze nego vecina brakova kojima sam ja okruzena. Drugi je par rukava oce si netko priznati da mu je brak za ..............

Ma samo ti mene iskoristi. :top:

Bani
24.08.2006., 13:25
:kiss: :)

M_a_r_e
30.08.2006., 01:25

zašto bi o rastavi više razmišljala nego o prekidu? pa to je isti čovjek i isti problem imala ti taj papir ili ne...
Vjeruj mi meni je totalno isti filing i sad i prije...:)

Drito Konj
30.08.2006., 02:32
Eto, ja sam svojoj dragoj upravo rekao - "Ja te opće ne bi ženio da nema darova". I pitao dal je to bed. Rekla je da nije.

Eto.
Mislim, mi brijemo imat neki popis darova, pa ko ne donese, ne mora ni dolazit, nek si jebe mater škrtu. To je ideja. A čemu će nam vjenčanje inače? Živimo u hrvatskoj. Jedino brijem prije oženit neku engleskinju da mi djeca budu pravi mali europljani. :cerek: Al ovu ženim samo radi darova. :mirko:

r.kubica
30.08.2006., 03:37
zašto bi o rastavi više razmišljala nego o prekidu? pa to je isti čovjek i isti problem imala ti taj papir ili ne...
Vjeruj mi meni je totalno isti filing i sad i prije...:)

Ja sam isto na ''kontra brak'' strani, jer papir ne mijenja suštinski odnos dvoje ljudi - ako se kužite bez braka, kužit ćete se i u braku, ako ne štima prije braka, u braku može biti samo gore.
Ali, razlozi zbog kojih se do odluke o rastavi možda teže dođe, nego do odluke o prekidu itekako postoje. Za početak, koliko čujem, za rastavu treba i nešto para - svi administrativni troškovi na kraju dođu circa 5000kn. :D
Šalu na stranu, rastava implicira nužno uplitanje trećih osoba, državno sponzoriran pokušaj mirenja, povlačenje po sudu, dok prekid rješavate sami u miru. A možda treba uzeti u obzir da postoji proporcija stanovništva kojoj je brak neka vrsta ideala, vjeruju u svetost te ustanove, zavjete, što je uglavnom povezano s vjerom.

Drito Konj
30.08.2006., 04:20
Ja sam isto na ''kontra brak'' strani, jer papir ne mijenja suštinski odnos dvoje ljudi - ako se kužite bez braka, kužit ćete se i u braku, ako ne štima prije braka, u braku može biti samo gore.

A di su pokloni, di je miraz? Nemoj me jebat... :zubo: :kava:

dainty
30.08.2006., 04:36
Eto, ja sam svojoj dragoj upravo rekao - "Ja te opće ne bi ženio da nema darova". I pitao dal je to bed. Rekla je da nije.

Paaa, to je u redu, vjerojatno se i ona udaje samo radi darova.. :cerek:

Drito Konj
30.08.2006., 08:00
Paaa, to je u redu, vjerojatno se i ona udaje samo radi darova.. :cerek:

Obostrano ćemo se ženit radi darova. :cerek: Inače bi nam bilo sasvim dobro ovako. Al ne bi imali besplatan lcd tv, i to sony bravia i još puno stvari... :D :D

Cordelia
30.08.2006., 08:24
Obostrano ćemo se ženit radi darova. :cerek: Inače bi nam bilo sasvim dobro ovako. Al ne bi imali besplatan lcd tv, i to sony bravia i još puno stvari... :D :D

Drito živiš u hrvatskoj. Kakav besplatni lcd tv. Dobit ćeš deset tostera, pet miksera, pokoji servis za ručavanje. Eh, da su pokloni malo bolji davno bi se ja već udala:rofl: Kad se budete rastajali nećete imati što dijeliti. Svatko će moći uzeti svoj toster i mikser

Cordelia
30.08.2006., 08:29
Šalu na stranu, rastava implicira nužno uplitanje trećih osoba, državno sponzoriran pokušaj mirenja, povlačenje po sudu, dok prekid rješavate sami u miru.

Ni to nije više istina. Naime, nakon određenog perioda (nekad je to bilo 5 godina, ali danas je i manje ne znam koliko) zajedničkog življenja izvanbračna zajednica se izjednačava s brakom, pa ako se dvoje rastaje u svađi, a imaju neke vrijednosti za dijeljenje, sud im ne gine ni ako nisu u braku.

Drito Konj
30.08.2006., 08:34
Drito živiš u hrvatskoj. Kakav besplatni lcd tv. Dobit ćeš deset tostera, pet miksera, pokoji servis za ručavanje. Eh, da su pokloni malo bolji davno bi se ja već udala:rofl: Kad se budete rastajali nećete imati što dijeliti. Svatko će moći uzeti svoj toster i mikser

Ne kužiš, ko ne donese kaj piše na popisu, ne mora ni dolazit. And we mean it. :D :D

Cordelia
30.08.2006., 09:29
Ne kužiš, ko ne donese kaj piše na popisu, ne mora ni dolazit. And we mean it. :D :D

Onda ćete se vjerojatno oženiti s dva plaćena svjedoka jer će vam svi prijatelji i potencijalni kumovi imati nekog neodloživog posla baš na dan vašeg vijenčanja:rofl:

Cats
30.08.2006., 09:34
Moj poklon će ti bit besplatno ustupljen prostor na Vjenčanjima za topic s popisom. :mig:

Drito Konj
31.08.2006., 05:25
Onda ćete se vjerojatno oženiti s dva plaćena svjedoka jer će vam svi prijatelji i potencijalni kumovi imati nekog neodloživog posla baš na dan vašeg vjenčanja:rofl:

Kaj su svi, baš svi imali tak škrte kumove? Ccc, strašno. Pa ja brijem svom najboljem frendu za vjenčanje recimo minimum kupit takvu telku, da čovek lepo gleda filmove ko car, kad je već filmofil, iako ima malo vremena za to jer puno radi. Al nije da očekujem da svi znaju da i ja to hoću bez da napišem. :D :D Osim toga, draga ima neku rodbinu u hercegovini, čini mi se... :D

Drito Konj
31.08.2006., 05:26
Moj poklon će ti bit besplatno ustupljen prostor na Vjenčanjima za topic s popisom. :mig:

O, hvala hvala, velikodušno. I ja tebi dam da na ljesu objaviš kad se jebavaš. :D Svugdje bi mogao objavit popis.
U narodnim novinama... :D :zubo:

spasimoplanetu
06.09.2006., 23:26
Ljubav i postivanje izmedju dvoje ljudi je najbitnije i ako tog ima bit ce sve ok

Sretno :)

i od mene..sretno

norah
07.09.2006., 08:16
hvala :) . Na ljeto je vjencanje i vec sad imam izljeve srece. Sigurna sam kao nikad dosad u zivotu.