PDA

View Full Version : Najljepse plaze na Jadranu (i u inozemstvu)

stranice : [1] 2

spalevski
24.06.2003., 15:01
Sta bi vi odbrali, recimo Jelsa, Makarska, Crikvenica........

gea
24.06.2003., 15:25
nista od gore navedenog. uzasna je guzva na svakoj od njih. dobro, osim jelse, al je jelsa na krivu stranu okrenuta.
jel volis kad ima puno ljudi il malo?

spalevski
24.06.2003., 15:27
gea kaže:
nista od gore navedenog. uzasna je guzva na svakoj od njih. dobro, osim jelse, al je jelsa na krivu stranu okrenuta.
jel volis kad ima puno ljudi il malo?

Pa u temu samo za plaze i kvalitet, ali zanima me i za odmor i party

Indi
24.06.2003., 18:00
Cres definitivno, Losinj neka mjesta, Hvar svakako :cool: jos pogotovo ako imate camac pa mozete svaki dan u neku novu pustu uvalu - pogotovo na Cresu :top:

spalevski
25.06.2003., 07:36
MMM, Danke.

zoreena
27.06.2003., 14:32
Ajmo forumasi, gdje su vam najljepse plaze koje ste posjetili bilo u inozemstvu ili tuzemstvu.....pisite, a moze i one koje nebi preporucili nikome..da vidimo :cool:

mudrica
27.06.2003., 14:36
otok vrgada (plaža koja gleda prema kopnu, ne ona bezvezna plićina s druge strane).
crveni, nešto krupniji pijesak, hlad, čisto more. mali pješčani sprud, izgleda kao mali bol.

zoreena
27.06.2003., 22:42
Hej a gdje se nalazi taj otok? :rolleyes:

Petar Pan
28.06.2003., 08:51
ja sam dosta dugo kuburio s nalaženjem plaža na jadranu po mojoj mjeri. prošao sam skoro cijeli jadran i bilo je simpatičnih mjesta, ali nikad nije to bilo to.
no otkad sam prije 4 godine prvi put ljetovao u baškoj, otkrio sam dvije plaže s kojih se više ne mičem: bunculuka i malo udaljenija jablanova. ova druga je nešto nevjerojatno.

rafaela
28.06.2003., 08:55
Cres- Lubenice, Beli
Dugi otok- Telaščica
Rovinj- Crveni otok
Rab-San Marino
Pula-Kamenjak
Krk- Baška

Kiki
28.06.2003., 11:23
Long Beach na Ko Phi Phi....
Ili blizu Krabija...ona plaza di je princezina spilja.....to je nedavno proglaseno drugom najljepsom plazom na svijetu.

Roko
28.06.2003., 13:59
A jesi isla iza punte Long beach?Ja sam prvo dosao na Long Beach al je bilo jako natrpano i sve me podsjecalo na vojnu Menzu a na TV kod recepcije tresti CNN i Bush koji se spremao taman u rat. I reko ja jebo Long beach ajd ti mali s brodom vozi da vidim sta je iza punte i naso plazu sa 15tak bungalowa i obiteljskim restoranom sa 5oro ljudi na plazi cijeloj. Ma ludilo jedno.Za par godina nazalost i to ce se uskoro pretvoriti u Long beach valjda. Vlasnica veli da nece ali takodjer veli da ju lokalci ne vole jer je budistkinja a cijelo Phi Phi muslimani pa ne zna koliko ce opstati.

Unawatuna na Sri Lanci je takodjer great.

Kod nas Prapratno na Peljescu u predsezoni i pod sezoni.

Indi
28.06.2003., 16:09
Kiki kaže:
Long Beach na Ko Phi Phi....

Ta, i jos miljardu njih na Maldivima i naravno one u Hrvatskoj koje sam vec prije napisala.

Kiki
29.06.2003., 12:25
Ajme, pa ne mogu vjerovat! Kad sam ja bila prije par godina na Long Beach nije bilo NIGDJE NIKOGA. Ton sai je bio prepun, a Long Beach ni zive duse.
Isli smo jos i na Monkey Beach i to metodom hikinga kroz dzunglu. Tamo nema nish, samo majmuni i prekrasna plaza. :)

Roko
29.06.2003., 16:06
i ja sam isao kroz dzunglu.Penjes se na brdo i spustis se do mora.Ima jedno 45min od dockova.
Long beach je stvarno koma i jako skup u usporedbi sa drugima.I prilicno su puni i neljubazni..

Razvoj. ebi ga.Pokazivao mi je jedan Njemac koji ima diving club slike Ko Lante od prije 15 godina. Onaj centar gdje dolaze brodovi su bile potleusice sklepane od bacvi i ostalog prirucno sklepanog materjala.A jesi vidla sad?

Alyssa
02.07.2003., 12:18
Vela Plaza u Baski i jedna plaza blizu Bedeforda u Engleskoj na kojoj sam se kupala :top:

sailor
02.07.2003., 12:44
Levrnaka :top:

Seathorn
02.07.2003., 20:22
Ierapetra na Kreti

Marin23
03.07.2003., 01:12
Zipolite , Oaxaca
Playa del Carmen , Quintana Roo

Nymann
25.08.2003., 18:22
Koja je po vama najlepša hrvatska plaža? :eek:

sailor
26.08.2003., 10:46
Jarun :eek:

Padrone
26.08.2003., 14:27
sailor kaže:
Jarun :eek:

:top: :top: :top:

unfacked girl
26.08.2003., 18:52
Do sada što sam vidjela i "okusila" je plaža u Baški. Posebna svjetloplava boja mora, šljunak i pjesak. Ali previše je eksploatirana i prevelika gužva. Nisam bila još na Pagu ni u Dalmaciji pa dozvoljavam mogućnost i boljeg izbora.

SETRA Samoborček
26.08.2003., 20:27
na otoku Pašmanu :s :top:

Zombieee
26.08.2003., 20:39
SETRA Samoborček kaže:
na otoku Pašmanu :s :top:

Koje mjesto??

SETRA Samoborček
26.08.2003., 20:53
Zombieee kaže:
Koje mjesto??

a joj, između tkona i pašmana, neznam mjesto, mala plaža, jako daleko i plitko je

oona
27.08.2003., 14:11
........kao dugorocni i neizlijecivi zaljubljenik u morske krajolike, a temeljem stecenog iskustva, mogla bih nabrajati satima sve one uvalice, plaze i plazice kojima je obogacena nasa obala........no uvijek je to stvar vlastitih interesa i preferiranja........jer Zlatni rat (Brac), Zrce (Pag), Prapratno (po. peljesac), Milna (Hvar), cijeli Mljet sa svojim jezerima, ili prekrasni Lokrum; ili mozda jos uvijek cisti Elafiti te nas raj na zemlji skriven u Kornatima, ili Telascica (Dugi otok) ponekad nas mogu oduseviti, a ponekad i rastuziti........ali to uvijek ovisi zasto smo se odlucili ici na koju od tih plaza......jos je u meni svjezih tragova plavoga Jadrana i zato je za sada ovo i previse........

SETRA Samoborček
27.08.2003., 16:01
oona kaže:
........kao dugorocni i neizlijecivi zaljubljenik u morske krajolike, a temeljem stecenog iskustva, mogla bih nabrajati satima sve one uvalice, plaze i plazice kojima je obogacena nasa obala........no uvijek je to stvar vlastitih interesa i preferiranja........jer Zlatni rat (Brac), Zrce (Pag), Prapratno (po. peljesac), Milna (Hvar), cijeli Mljet sa svojim jezerima, ili prekrasni Lokrum; ili mozda jos uvijek cisti Elafiti te nas raj na zemlji skriven u Kornatima, ili Telascica (Dugi otok) ponekad nas mogu oduseviti, a ponekad i rastuziti........ali to uvijek ovisi zasto smo se odlucili ici na koju od tih plaza......jos je u meni svjezih tragova plavoga Jadrana i zato je za sada ovo i previse........

MRZIM prenatrpane plaže, a to su baš te koje si nabrojala, kako ću se ja odmorit na zlatnom ratu kad na meni "leži" još 10 turista :( :( :( :flop:

chiquita
28.08.2003., 13:41
oona kaže:
mislim stvarno, ak ti je zrče među najljepšim plažama...:eek:

Lorelai
29.08.2003., 18:56
Ma Zlatni rat je zakon,takve boje mora nema nigdje.
Inače,uz svo poštovanje prema svima koji ljetuju na sjeveru Hrv.Jadrana,tamo mi je grozno-Krk-fuuuj-more ima neku zelenu boju,plaže ajme....

Što južnije to lipše,od Omiša do Dubrovnika,zaustavit se na bilo kojoj bezimenoj uvali jer raj za dušu i tilo
:rozi: :w :s :s :s :s

Nymann
29.08.2003., 19:30
Lorelai kaže:
Ma Zlatni rat je zakon,takve boje mora nema nigdje.
Inače,uz svo poštovanje prema svima koji ljetuju na sjeveru Hrv.Jadrana,tamo mi je grozno-Krk-fuuuj-more ima neku zelenu boju,plaže ajme....

Plus što je tamo prljavije zbog italijanskog Poa.

Leona81
30.08.2003., 10:03
....ovo ljeto bila sam na tridesetak razlicitih plaza u razlicitim mjestima na Jadranu i moram reci da mi je ipak kao najljepsa u sjecanju ostala uvala s druge strane Raba gdje je jedini stanovnik ovcica...istina do tamo se moglo doci samo brodom, ali tu boju mora nisam nikad do sada vidjela....dubina je bila oko 10 metara...ma famozno..

....ne znam da li je netko od vas bio na Sipanu...kod Cavtata....da imam vise godina i kuna tamo bi kupila vikendicu.....par stranaca, ma kaj svi turisti su stranci...odmor za dusu i tijelo...plaze su male, ali ih je dovoljno da uopce nema guzve....takva je tisina da cujes svoje misli...

....a inace od Zlatnog rata sam ocekivala puuuno vise....jako sam se razocarala...ljudi ti doslovno hodaju po rucniku...prenatrpano i previse isforsiranih ljudi....pobogu na ljetovanju sam da se odmorim, a ne da na plazi pokazujem sto sve posjedujem od nakita recimo....

....istina u Hvaru, Novalji, Bolu i ostalim razvikanim mjestima se moze najbolje provesti navecer....sve ostalo je za penzionerski odmor...nakon vecere u krevet...

oona
01.09.2003., 15:15
SETRA Samoborček kaže:
MRZIM prenatrpane plaže, a to su baš te koje si nabrojala, kako ću se ja odmorit na zlatnom ratu kad na meni "leži" još 10 turista :( :( :( :flop:

.....razumijem te u potpunosti, no da li si ikada probala doci navecer ili rano ujutro kada gotovo da nema ljudi ili su vrlo rijetki......a tada more ima najljepsi miris i zvuk valova te obavija sa svih strana, narocito ako si na samom vrhu rata.......svaka plaza ima svoju dusu......

oona
01.09.2003., 15:17
chiquita kaže:
mislim stvarno, ak ti je zrče među najljepšim plažama...:eek:
....Zrce sam prvi puta posjetila za jedan 1. maj......i bilo je prekrasno, cisto i nepregledno prazno, pravi raj za oci.......a po ljetu to se mijenja, no neki ljude vole guzvu i metez, i ja ih poznajem nekolicinu..........tako da smo svi razliciti.....

_\|/_
30.01.2004., 20:59
mokalo, orebic

stonislav
30.01.2004., 23:46
na peljescu ima lijepih plaza :top:

http://www.croatia1.com/images/pl-zulj/pl-vucin1.jpg

http://www.croatia1.com/images/pl-zulj/pl-grdnido4.jpg

http://www.croatia1.com/images/pl-zulj/pl-grdnido3.jpg

http://www.croatia1.com/images/pl-zulj/pl-kremena4.jpg

http://www.croatia1.com/images/pl-zulj/pl-od-zulj1.jpg

http://www.croatia1.com/images/pelj-sites/trst3-plaza.jpg

Anteaa
01.02.2004., 23:05
Nema lipšeg mora od onog kornatskoga...

poison ivy
02.02.2004., 15:14
SUPER JE ZLATNI RAT ALI DA NIJE TAK PRETRPAN...:p
ALI NA MLJETU JE SUPAC:top:

NoWa
04.02.2004., 20:09
zlatni rat je lijepa plaza.to nema govora. ali je postala suvise komercijalizirana i isfurana.

lijepa plaza je ona u uvali Stiniva na otoku Visu. zavucena plaza koja se ne vidi s mora...moras se provucmali kanalicem do plaze. i tu se otkriva raj.mali plavi, nebeski, zaljev.

Hvar obiluje slicnim plazicama..al Pakleni otoci!!!!!tamo treba otic... ne smao da se plaze famozne..zađite malo u unutrasnjot otoka i vidite gigantske kaktuse. i netaknutu prirodu.
hrana za osjetila

Spinnaker
04.02.2004., 21:16
Lorelai kaže:
Što južnije to lipše,od Omiša do Dubrovnika,zaustavit se na bilo kojoj bezimenoj uvali jer raj za dušu i tilo
:rozi: :w :s :s :s :s

Ovo stoji.....potez od Splita do Dubrovnika ima miliun malih plazica,a svaka je predobra...
Lipo si rekla...mali rajevi...

Tihana
05.02.2004., 12:41
od onog što sam ja do sad vidjela (a nisam bila u Dalmaciji) - Baška:)

Lu´
05.02.2004., 13:08
Ja sam otkrila prekrasanu plažu na otoku Pagu, oduševila sam se, iako sam prosla cijelu Dalmaciju i mislila da je ona sve, al ovo na Pagu, neznam naziv, znam samo da je izvan svakoga mjesta na osami, genijalno :top:

acid high
05.02.2004., 20:32
Pula – zlatne stijene su OK

Rabac – lijepa plaža ali više za obiteljski turizam

Mošćenice, Medveja, Ika – predivne plaže ali previše ljudi. Uz samu magistralu, problem parkiranja.

Rab – Suha punta prva liga, hladovine, interesantnog svijeta iz čitave europe i šire

Primošten – nije loše ali koliko se sjećam bilo je previše gužve (u vrijeme prije rata)

Hvar – raj na zemlji.

Dubrovnik – kupanje na jedinstvenom Lokrumu, zabava i restorani u gradu

Živogošće – predivna plaža, čisto more, jeftino ali predaleko
By Lorelai

By Nymann
Plus što je tamo prljavije zbog italijanskog Poa.
To jednostavno nije istina. Možda ste bili svjedoci cvjetanja mora što nije prljavština nego rijetka prirodna pojava na sjev. Jadranu. Kako na Krku boravim svakog vikenda od travnja do listopada, te tamo provodim i godišnji odmor u trajanju od 3 tjedna, mislim da imam nekog iskustva i spoznaja o čistoći mora. Naročito oko Punta je vrlo čisto, oko Stare Baške, plaže Vela luka i Mala luka, do kojih se može pješice od Baške preko brda prema velebitskom kanalu ili barkom, a gdje senjska bura čini more čisto i bistro ko rakija, pa uvala Klimno sa ljekovitim blatom u Solinama te uzgajalištem školjaka, garancija su besprijekorne čistoće. Pa desetak malih 'plaža' za 2 do 10 osoba na potezu od kampa Konobe (Acapulka) prema svjetioniku (o kojima je već Seti pisao na podforumu 'destinacije' / Krk), pa Glavotok i ostala mjesta koje su prije spomenuta.
Meni je Krk ipak najdraži u svibnju kad berem šparoge i kuš (kadulju), zrak je pun mirisa od eteričnih ulja, malo je turista, dani su topli a more… taman za mene nekih 19/20 stupnjeva :D

Cro-cutie
12.02.2004., 03:13
oona kaže:

:rolleyes: I ove bi trebale biti najljepse plaze na Jadranu? U pravu si sto se tice najpopularnije, ali bas najljepse????:confused:

Prince
12.02.2004., 03:27
Plaže su najljepše pješčane, sa onim sitnim, pustinjskim pijeskom, inače volim plaže na kojim pijesak moraš vaditi iz svih dijelova tijela, ili se baciti u pijesak poslije kupanja... Takva ima jedna na Pelješcu, mjesto Žuljana.

Thresholder
12.02.2004., 23:22
Kako u HR bas i nema pjescanih plaza, prisjetim se slika talijanskih jadranskih plaza oko Riminija ili iz "Baywatcha" i sl.

Uzas!
Kako ljudi mogu to voljeti? Udjes 20 metara, a voda ti je i dalje do koljena (kao na Balatonu ili u Stobrecu kod Splita). Kupas se, a od mulja ne vidis ni metar pod sobom. A takve su plaze i bez borovine kao prirodnog suncobrana, pa moras unajmljivati suncobrane i sl.

RobiKa
13.02.2004., 09:48
Najbolja je plaza na istocnoj strani Lastovnjaka. Nije pijesak vec vrlo, vrlo sitni sljunak. Mjesto je bajno.

Vrlo je lijepa i plaza na istoku Lopuda. Off season. I otok je lijep. Volio bi da je samo moj.

Alyssa
24.02.2004., 23:01
Vela Plaza u Baski iako ima previse ljudi ali je predivna u 3, 4 i 5 mjesecu kad nema ljudi i kad je sve prazno. Milina :cerek::)

emodyne
25.02.2004., 08:46
Stončica - Vis :W :w

karlovacko3
26.02.2004., 12:38
Murter, Slanica. Mozda ne sama slanica, nego oko nje i iza autokampa. Na obali stijene i kamen, a u tirkiznom moru, bijeli pijesak.

Otok Vrgada kod Pirovca

acid high
26.02.2004., 12:43
Alyssa kaže:
Vela Plaza u Baski iako ima previse ljudi ali je predivna u 3, 4 i 5 mjesecu kad nema ljudi i kad je sve prazno. Milina :cerek::) To da ! Čak možeš i nudizam prakticirati tamo s desne strane na kraju plaže :D

gigi
26.02.2004., 22:05
Ja znam gdje su plaze iz snova na sjevernom jadranu, al zbog onih koji preferiraju one druge dijelove, zadrzat cu to za sebe. A i da mi se ne nakrca ljudi, jer volim bit u miru u raju :B

cemo
27.02.2004., 09:56
neznam koja je najljepsa al znam da je za nocni zivot daleko najjaca Zrce na Pagu!

Johnny 99
08.03.2004., 09:55
1. Kornati - najljepši
2. Hvar - u mome srcu Pakleni otoci, Pokunji dol, pa iza Jelse...
3. Šimuni - Pag

Ima sigurno još, ali treba ih otkrit' :cool:

Lu´
09.03.2004., 08:26
cemo kaže:
neznam koja je najljepsa al znam da je za nocni zivot daleko najjaca Zrce na Pagu!

Točno :top:

Bebish
10.03.2004., 09:16
Obozavam Brela u Rujnu. Mmmmmmmmmmm. Moja najveca ljubav cijeloga Jadrana:love: :love: :klap: :klap: :jumping: :grli: :cheer:

Ante71
10.03.2004., 17:08
Bia sam po cijeloj Hrvatski, a mogu reči da lijepše ko na Paklenih otocih nije nigde. Možda bi ovamo stavio i Koversadu, ali daleko daleko za Paklenima.

Izvinjavam se zbog lošeg znanja Hrvatskog jezika...

Lu´
11.03.2004., 08:13
Bebish kaže:
Obozavam Brela u Rujnu. Mmmmmmmmmmm. Moja najveca ljubav cijeloga Jadrana:love: :love: :klap: :klap: :jumping: :grli: :cheer:

Jojjj, Brela su stvarno prekrasna :w

leo4
14.03.2004., 12:42
Prince kaže:
Plaže su najljepše pješčane, sa onim sitnim, pustinjskim pijeskom, inače volim plaže na kojim pijesak moraš vaditi iz svih dijelova tijela, ili se baciti u pijesak poslije kupanja... Takva ima jedna na Pelješcu, mjesto Žuljana.
Skoro svi su "zapeli" na jugu. Lopar na Rabu zakon. Mnogo malih vala oko čitavog Lopara. Sve su pješčane. Slažem se da svi ne vole pijesak, ali za one koji ga vole, raj. S južne strane Lopara nalazi se prekrasna tri km duga pješčana plaža. Po ljeti je prepuna (meni to ne odgovara) ljudima koji vole takav način odmora i zabave.

cronicus
23.03.2004., 12:44
Bebish & Lu :top: :top: :top: dođite nam opet

Punta rata - Brela ( a i sve ostale plaže ) i okolni šankovi - jednostavno zakon !!!

Abraxas
30.03.2004., 13:37
Zanimljivo. Nitko ne komentira Saharun

Prince
13.04.2004., 23:48
leo4 kaže:
Skoro svi su "zapeli" na jugu. Lopar na Rabu zakon. Mnogo malih vala oko čitavog Lopara. Sve su pješčane. Slažem se da svi ne vole pijesak, ali za one koji ga vole, raj. S južne strane Lopara nalazi se prekrasna tri km duga pješčana plaža. Po ljeti je prepuna (meni to ne odgovara) ljudima koji vole takav način odmora i zabave.

Pa ova u Žuljani je skoro uvijek pusta, to mi najviše odgovara. A onda naveče na Korčulu, tamo se može lijepo izaći. Ja preferiram jug, jer mi je blizu, a i nemam nikoga na sjeveru, iako možda odem ove godine, imam veliku želju.

FannyB
13.04.2004., 23:59
cronicus kaže:
Bebish & Lu :top: :top: :top: dođite nam opet

Punta rata - Brela ( a i sve ostale plaže ) i okolni šankovi - jednostavno zakon !!!

Ko zna, zna... Brela su no.1:D

Lu´
16.04.2004., 12:45
Jel zna tko kako je u Omišu?

Prolazila sam onuda i još ona rijeka Cetina, izgleda mi lijepo.

;)

Cro-cutie
18.04.2004., 05:09
Lu´ kaže:

;)

Omiš i okolina su stvarno prekrasna. Najviše volim tamo kod Stobreća, Mutogras i Duće. More je prekrasno, a ne previše natrpano.

Pravi odmor!!!!:top:

Cro-cutie
18.04.2004., 05:12
FannyB kaže:
Ko zna, zna... Brela su no.1:D

Brela su zakon - a Bože mili, pre pre pre natrpano. Prošlo ljeto bila....jednostavno nisi mogao naći mjesto na plaži. A to važi za cijelu Makarsku rivijeru.

No offense, ali previše Bosanaca.....samo se odjekuje narodna glazba sa Biokova...:rolleyes:

:)

Prince
19.04.2004., 00:50
Pa i u Zagrebu se ori narodna muzika, nema ti to mnogo veze što su Bosanci u Makarskoj.

Cro-cutie
19.04.2004., 09:34
Prince kaže:
Pa i u Zagrebu se ori narodna muzika, nema ti to mnogo veze što su Bosanci u Makarskoj.

Pa čuj, već sam rekla ništa protiv Bosanaca. (NOTE: moji su Hercegovci podrijetlom);)

Ali isto bih rekla da je Makarska rivijera natrpana sa Švabima, ili sa Čehima. ;)

Npr. na Braču ima previše Talijana i Zagrebačke tzv. "elite" i "fufice" :rolleyes: :rolleyes:

Spinnaker
19.04.2004., 09:57
Lu´ kaže:

;)

Je,predobro je.
I meni se svida ta kombinacija,cili dan na moru,pa onda na rucak u onaj restoran na Mlinicama,odma kraj Cetine.
Tu je uvik 6-7 stupnjeva hladnije.
Samo,Omis,sam od sebe i nije nesto.
Nema neke plaze,nema hotel....
Ali tu se preko dana skupljaju svi ljudi iz okolnih mjesta.Ima veliku trznicu,masu kafica,i par velikih ducana.
Samo par km iza Omisa,imas Stanice,super mjesto,ispod ceste,dakle nema guzve,nema auta.
Malo ljudi,plaze su super.
Onda jos malo iza imas Medice,slicna stvar,i tu je skroz dobro.
A jos par km iza :D ,i u Brelima si.
To mi je ludilo,blizu su blema i Makarska,di je guzva ogromna,i ima zivota,pogotovo navecer,a imam i svoj mir.

Cro-cutie
19.04.2004., 10:17
Spinnaker kaže:
Je,predobro je.
I meni se svida ta kombinacija,cili dan na moru,pa onda na rucak u onaj restoran na Mlinicama,odma kraj Cetine.
Ali tu se preko dana skupljaju svi ljudi iz okolnih mjesta.Ima veliku trznicu,masu kafica,i par velikih ducana.
Samo par km iza Omisa,imas Stanice,super mjesto,ispod ceste,dakle nema guzve,nema auta.
To mi je ludilo,blizu su blema i Makarska,di je guzva ogromna,i ima zivota,pogotovo navecer,a imam i svoj mir.

Sa ovim se sve slažem, pogotovo za restoran kraj cetine! Atmosfera je fenomenalna!!:s A obožavam domaći kruh iz peke, nema riječi da opišem kako je dobar:klopa:

Omiš nije baš nešto. Kako sam već spomenula, ona okolna mjesta (Stobreć, Duće, Stanići, Jasenci?? - ja mislim da se tak zove). Sve ima svoje prekrasne uvale, nije natrpano, pravi odmor. Nije baš nešto za noćni život, ali za skokom si u Splitu, ili u Makarskoj.

Spinnaker
19.04.2004., 15:45
Da,to je po meni i najveci plus Omisa i tih okolnih mjesta.
Ta usporenost,i mir,a 20-25 km dalje imas strasan nocni zivot.

A taj domaci kruh mogu jest sam.... :D

Prince
20.04.2004., 02:21
Cro-cutie kaže:
Pa čuj, već sam rekla ništa protiv Bosanaca. (NOTE: moji su Hercegovci podrijetlom);)

Ali isto bih rekla da je Makarska rivijera natrpana sa Švabima, ili sa Čehima. ;)

Npr. na Braču ima previše Talijana i Zagrebačke tzv. "elite" i "fufice" :rolleyes: :rolleyes:

OK, to je sasvim normalno, jer nam je jug bliže. Ne bi ni valjalo da je svugdje izmiješano.

emili
21.04.2004., 11:42
Cro-cutie kaže:
Brela su zakon

No offense, ali previše Bosanaca

i ja sam ljetovala prošle godine u Brelima, stvarno je super, apartman je imao klimu inače mislim da ne bi preživjeli..., a što se bosanaca tiče nesmetaju oni meni sve dok ne počnu pametovati i uzimati si za pravo djelenja moralnih savjeta glede tangi i otvorenih prijetnji s gradonačelnikom!!!!

:flop:

Lu´
21.04.2004., 13:59
Ma boli me uvo za bosance, taman posla da ću još gledati gdje tko ljetuje, idem tamo gdje je lijepo i gdje ću se odmoriti, možeš sa svakim bilo gdje doći u konflikt ako to dopustiš, ne upuštaj se u rasprave i nema zime :top:

sailor
23.04.2004., 19:03
Abraxas kaže:

Jer ne želim gužvu ;)

tilla
25.04.2004., 11:20
zaklopnica na pasmanu.
od kraja pasmana pa prema kornatima, svaki dan ddrugi otocic, druga plaza, a sve puste...

Aramengo
26.04.2004., 19:48
Abraxas kaže:

A Saharun je skoro pa u potpunosti neiskorišteni potencijal!
Inace, sve 5! :top:

ipak mi je to homeland ;)

sailor
27.04.2004., 08:46
Aramengo kaže:
A Saharun je skoro pa u potpunosti neiskorišteni potencijal!
Inace, sve 5! :top:

ipak mi je to homeland ;)

Nek tako i ostane ;)

Palač
02.07.2004., 21:37
Jagodna-Hvar:) :) :) :top: :top:

Acid
02.07.2004., 22:20
Spinnaker kaže:
Je,predobro je.

meni je vikendica u brzetu i tamo mi je fino, na veliku u omišu ne volim, ne volim pjesak... isto vrijedi i za duće... ko je reka da na dućama nema puno svita... pa cili split se tamo kupa, nemaš di šugaman stavit ( a kamoli parkirat bez da glavu izgubiš)

ali najljepša plaža u hrvatskoj mi je definitivno jedan i jedini- zlatni rat. i to predvečer, kad sve već polako idu damo, i nema ljudi... raj na zemlji. i divna na pelješcu je divna.

Mrtva mrkva
02.07.2004., 23:18
Srebrna na Visu... :mrkva_uzdise:
Uvale izmedju Makarske i Podgore u koje se moze doci samo brodicom. Kraljev gaj... :mrkva_jos_jace_uzdise:

Od komercijalnih volim Tucepi... :cerek: a mozda je to i nostalgija. Ima sve sto jednoj plazi treba - fini okrugli sljunak, nema morske trave, jezinaca i velikog kamenja, ima borovu sumu u pozadini i malo dalje pocinju uvalice medju stijenama... ima i spilju u sumi... di ces vise? :cerek: Zlatni rat mi se ne svidja, ne volim plaze po kojima treba planinariti. Isfurano i dobro valjda jedino surferima. :flop:

gljiwa
05.07.2004., 10:33
Bili žal (Lumbarda, Korčula):top:

Cro-cutie
05.07.2004., 15:49
Mrtva_mrkva kaže:
Srebrna na Visu... :mrkva_uzdise:
Uvale izmedju Makarske i Podgore u koje se moze doci samo brodicom. Kraljev gaj... :mrkva_jos_jace_uzdise:

Od komercijalnih volim Tucepi... :cerek: a mozda je to i nostalgija. Ima sve sto jednoj plazi treba - fini okrugli sljunak, nema morske trave, jezinaca i velikog kamenja, ima borovu sumu u pozadini i malo dalje pocinju uvalice medju stijenama... ima i spilju u sumi... di ces vise? :cerek: Zlatni rat mi se ne svidja, ne volim plaze po kojima treba planinariti. Isfurano i dobro valjda jedino surferima. :flop:

Meni su Tučepi isto :s Ali Zlatni Rat - :flop: Prenatrpano, previše puše - i da - trebaš hodat jedno 10-15 minuta sam da dođeš do plaže. :flop:

Cro-cutie
05.07.2004., 15:50
Dali itko zna za dobru plažu u Primoštenu? Možda i jednu privatnu?

Ja i budući idemo tamo na medeni u 8 mjesec. :cerek:

vaci
05.07.2004., 23:05
leo4 kaže:
Skoro svi su "zapeli" na jugu.

zato šta mnogo ljudi smatra da nema na svitu lipših plaža od onog poteza omiš pa južnije - zakon :s

Tijaaa
06.07.2004., 09:02
Moze plaza biti ne znam kako lijepa, ali meni prisjedne dok si reko keks, ako tamo ima sugavih turista. :rolleyes:

Svabe, cesi, talijani,... samo sto ne leze jedan na drugom.

Ja se radije negdi zabijem di nema nigdi nikog. Imam jedno super mjestance u Pridragi kod Zadra, ali vam necu rec di, jer cete svi doc :D :p

LadyInRed
06.07.2004., 09:09
ja isto imam omiljenu plažu, mjesto za kupanje i uživanje u jednoj od Draga prije Zadra, ali vam neću reći gdje. iako mislim da tamo i ne može doći nitko tko nema kuću, jer ti ne dozvoljavaju s autom unutra:B mo'š jedino s magistrale gledat' i plakat':B

Mrtva mrkva
06.07.2004., 10:08
vaci kaže:
zato šta mnogo ljudi smatra da nema na svitu lipših plaža od onog poteza omiš pa južnije - zakon :s Pa i nema... sjeverni Jadran je za rasplakat se kad ga se usporedi s juznim.

Abraxas
06.07.2004., 10:54
LadyInRed kaže:
ja isto imam omiljenu plažu, mjesto za kupanje i uživanje u jednoj od Draga prije Zadra, ali vam neću reći gdje. iako mislim da tamo i ne može doći nitko tko nema kuću, jer ti ne dozvoljavaju s autom unutra:B mo'š jedino s magistrale gledat' i plakat':B

Brodom se more doc bilo di :B

vaci
06.07.2004., 14:04
Abraxas kaže:

:cool: :top:

LadyInRed
06.07.2004., 15:28
Abraxas kaže:

pa teoretski da, ali tamo gdje ja idem, kuće su građene tako da svaka ima prostor ispred na koji ne možeš doći nepozvan;) pa tako ni zavezati barku/brod za tuđi molić;)

a brodom stajat nasred vale i nije neka fora :B tako možeš bilo gdje, ne treba ti plaža za to:B

Abraxas
06.07.2004., 18:51
Ne trebam se ja nigdi privezat Samo mi treba plicak za picigin i kamenjara za roštiljanje. Bez ta dva elementa ni gušt

nivle
06.07.2004., 19:10
LadyInRed kaže:
pa teoretski da, ali tamo gdje ja idem, kuće su građene tako da svaka ima prostor ispred na koji ne možeš doći nepozvan;) pa tako ni zavezati barku/brod za tuđi molić;)

a brodom stajat nasred vale i nije neka fora :B tako možeš bilo gdje, ne treba ti plaža za to:B
na ovo jednostavno popizdim :mad:
ti sagrađeni molići su unakazili obalu i gotovo svi su napravljeni bespravno :flop:
obala nije nije ničije privatno vlasništvo :amen:

LadyInRed
06.07.2004., 19:13
i ja popizdim na puno stvari u životu, koje me se zapravo ne tiču:D
kod molića mi je svejedno jer imam svoj mir i to mi je najbitnije:)

Peyo
06.07.2004., 21:51
Lijepa mi je plaža kod bala na san polu. Nisu čak ni velike gužve jer je više onako divlja

mighty_aphrodite
07.07.2004., 14:41
lumbarda na korculi
divna na peljescu
susak
:cerek:
bozanstveno, a ima ih jos... da mi je sad na moru bit...

Zorro
09.07.2004., 09:26
Abraxas kaže:

Normalno, ta se plaža odavno pretvorila u deponij.

Aramengo
10.07.2004., 21:11
Zorro kaže:
Normalno, ta se plaža odavno pretvorila u deponij.

Ispravak netocnog navoda :D :
Saharun je oduvik bi takov jer je okrenut prema kulfu (otvorenomu moru) iz koga dolazi svakakova šporkica. A s obzirun na to da je isparceliran na puno sitnih čestic ne more se dobiti koncesija na njega, i tako to sve gre u zacaranomu krugu.
Inace je super plaža :top: , i to će reći svi ki su bili tamo.
A te šporkice i nema toliko koliko na prvi pogled mozda izgleda. vecinun je to neka stara plastika i ostaci najlonskih vrićic ki su se nasukali nošeni morun.
Povremeno se čak i organiziraju akcije čišćenja ali ne bas toliko cesto koliko bi tribalo.
Još nas ima doli na školju ;) :w

PrittPen
11.07.2004., 10:50
Cro-cutie kaže:
Ali Zlatni Rat - :flop: Prenatrpano, previše puše - i da - trebaš hodat jedno 10-15 minuta sam da dođeš do plaže. :flop:

ma strašno... to je ko oni ljudi koji ne idu u teretanu, jer nema parking ispid. :rolleyes:

ja sam na zlatnom ratu najviše uživala u ratnim godinama, 92, 93, 94, 95... e tad je bilo super, nije bilo puno turista, uvik bi u bretanidi odsjedali i bilo je savršeno i tad sam se izguštala zlatnog rata... i otad znam da je zlatni rat najljepša plaža na svijetu. a sad i meni je užasna gužva i one ležaljke (mislim šta će ti ležćaljka na onoj divoti od šljunka) i sladoledari i kokice i ostala sranja... ali kad makneš sve to, i dalje je najlipša plaža na svitu. jedino šta me UVIK smetalo je to šta nema tuš.

Lu´
12.07.2004., 14:46
PrittPen kaže:
ma strašno... to je ko oni ljudi koji ne idu u teretanu, jer nema parking ispid. :rolleyes:

ja sam na zlatnom ratu najviše uživala u ratnim godinama, 92, 93, 94, 95... e tad je bilo super, nije bilo puno turista, uvik bi u bretanidi odsjedali i bilo je savršeno i tad sam se izguštala zlatnog rata... i otad znam da je zlatni rat najljepša plaža na svijetu. a sad i meni je užasna gužva i one ležaljke (mislim šta će ti ležćaljka na onoj divoti od šljunka) i sladoledari i kokice i ostala sranja... ali kad makneš sve to, i dalje je najlipša plaža na svitu. jedino šta me UVIK smetalo je to šta nema tuš.

Ma šta će ti i tuš na toj divoti najljepšoj na svitu.

Inače to meni i nije neka divota.

Ja sam otkrila lani prekrasnu plažu na Pagu i nebi ju mjenjala za 10 Zlatnih ratova :w

PrittPen
12.07.2004., 20:58
ma meni je prekrasno i isprid kuće na pelješcu i cili potez omiš-makarska i slično... samo šta sam ja fina guzica, ne volim da je bockasti šljunak a ne volim pijesak jerbo svugdi uđe. pa mi je onaj okrugli lipi šljunak na zlatnom ratu bogomdan.

ne kužim čemu taj sarkazam...

Cro-cutie
13.07.2004., 04:32
PrittPen kaže:

Pa čuj - to je stvar ukusa. Ja već ljetujem preko 13 godina baš na Bol-u, imamo tamo vikendicu. Možda mi je dosadilo jer sam tamo SVAKO ljeto - ili ustvari plaža nevalja.

Meni nevalja zbog gužve, zbog vjetra. I da - moram hodat 15 minuta da bih došla do plaže - plaža koja je PREnatrpana. Meni i baš nije gušt po onoj vručini hodat dugo da bih se okupala - pa se opet uznojim kad se vratim kući.

To je zašto mi se sviđa relacija Omiš - Makarska (mala mjesta između). Plaža je odmah preko magistrale, stan je odmah tam. Pristojno možeš prošetat do stana ako trebaš na WC, ili uzet voća, čašu vode - kaj god.

Lu´
13.07.2004., 12:45
PrittPen kaže:
ma meni je prekrasno i isprid kuće na pelješcu i cili potez omiš-makarska i slično... samo šta sam ja fina guzica, ne volim da je bockasti šljunak a ne volim pijesak jerbo svugdi uđe. pa mi je onaj okrugli lipi šljunak na zlatnom ratu bogomdan.

ne kužim čemu taj sarkazam...

Sorry, nije bio sarkazam, ja također nevolim gužvu, vjetar, meni su najljepše uvalice gdje nikoga nema, mir...netaknuta priroda....

klio
13.07.2004., 13:51
Ja sam sa sjevernog Jadrana i NE MISLIM DA SU TU PLAŽE NEUSPOREDIVO GORE OD ONIH JUŽNIJE!!!111:mad:

Inače ne volim gužvu a pogotovo ne volim pješčane plaže. Kupam se najčešće na stjenama.

alfred stokes
13.07.2004., 13:55
klio kaže:
Ja sam sa sjevernog Jadrana i NE MISLIM DA SU TU PLAŽE NEUSPOREDIVO GORE OD ONIH JUŽNIJE!!!111:mad:

Inače ne volim gužvu a pogotovo ne volim pješčane plaže. Kupam se najčešće na stjenama.

Slažem se. Lokalpatriotizam valjda :D
Najljepše plaže odnosno kamenje na svijetu :cerek:
Ne volem plaže di se gužvam s 58 drugih ljudi.
Volim imat svoj mir i mrzim baywatch pijesak :amen:

Mrtva mrkva
13.07.2004., 15:55
klio kaže:
Ja sam sa sjevernog Jadrana i NE MISLIM DA SU TU PLAŽE NEUSPOREDIVO GORE OD ONIH JUŽNIJE!!!111:mad: NHF. Meni jesu. Dapace, uvijek sam zalila one jadnike koji ljetuju na sjevernom Jadranu. Ljetovanje u Karlobagu :rolleyes: :horor:

Izuzetak su mi samo one lijepe uvale na Cresu do kojih se moze doci iskljucivo brodom. Zapravo, Cres mi je cijeli izuzetak... :)

p.s. I ja vise volim stijene, ali jos uvijek su mi one na juznom Jadranu neusporedivo ljepse od ovih na sjevernom :p

alfred stokes
13.07.2004., 23:28
Mrtva_mrkva kaže:
[B]NHF. Meni jesu. Dapace, uvijek sam zalila one jadnike koji ljetuju na sjevernom Jadranu. Ljetovanje u Karlobagu :rolleyes: :/B]

Lipa moja kad smo već kod žaljenja ja sam uvijek žalio one koji ne žive na moru nego dolaze kako se to fino zove ljetovat :zubo:.Nema razlike između sjevernog i južnog jadrana ako čovjek zna šta traži. Uvijek se nađe predivnih mjesta uz more. Ne možeš isključit sjeverni jadran jer si 3 put prošla ovim područjem pa ti se ne sviđa. I Karlobag si našla za primjer :rolleyes:, o Kvarneru se radi, one fine uvale u kojima nema turista - raj na zemlji, a ne glavne plaže u Opatiji, Crikvenici i Novom Vinodolskom. Sezona kupanja traje od cca 15.6. - 1.10. više-manje svaki dan. Posal do 4, oko pol 6 na more i do 8-9 navečer. Po mogućnosti kakva knjiga i to je to. Ma ne bi se odselio s mora za sve pare svijeta. Kako bi rekli dalmatinci ma ko to more platit :D

klio
13.07.2004., 23:37
Mrtva_mrkva kaže:
NHF. Meni jesu. Dapace, uvijek sam zalila one jadnike koji ljetuju na sjevernom Jadranu. Ljetovanje u Karlobagu :rolleyes: :horor:

E sad si ga baš našla primjer : Karlobag:rolleyes:
Stokes je već nabrojao par plaža... a u ostalom ne vidim šta fali Istri? Pa i to je sjeverni Jadran.

Mrtva mrkva
14.07.2004., 00:29
alfred stokes kaže:
Lipa moja kad smo već kod žaljenja ja sam uvijek žalio one koji ne žive na moru nego dolaze kako se to fino zove ljetovat :zubo:. Krivu si nasao za sazalijevanje. :p Ja sam Dalmatinka :w

Usput, i Dalmacija ima svojih uvala u kojima nema turista - kako kazes - raj na zemlji, ali ocito ih ne znas jer si prosao tri puta tim podrucjem :p (samo vracam uzasno glupu pretpostavku).

klio kaže:
E sad si ga baš našla primjer : Karlobag:rolleyes:
Stokes je već nabrojao par plaža... a u ostalom ne vidim šta fali Istri? Pa i to je sjeverni Jadran. Nasla sam Karlobag upravo zato sto sam cula da ekipa s kontinenta zna ljetovati dolje. Spominjem to i zato sto sam primijetila da jaaaakooo puno Zagrepcana i ljudi iz blizih gradova ljetuje na sjevernom Jadranu (komocija?), i to bas u Crikvenici, Novom Vinodolskom, Krku, Senju pa i gorespomenutom Karlobagu. Usput, primijetila sam i da ta ista ekipa cesto nikad nije bila juznije od Senja. Jadnici koji svako ljeto prde tamo po Krku, a nisu nikad otisli do Dubrovnika nisu kompetentni za ovakve rasprave.

Istra? Da, turizam, med, vina, tartufi, dobra spiza, super ljudi, izvrsni hoteli, prekrasni gradovi, doduse od ovih na obali samo Porec, Rovinj i Pula. Unutrasnjost Istre je ono u cemu lezi njena draz. Plaze su im i dalje nula. I ne vucite me za jezik, Hrvatsku sam proputovala uzduz i poprijeko. Evo, iz gore navedenog izuzimam Brijune i Cres, ali ostalo je bezveze, pogotovo obala.

Primijetite jos jednom da je naslov topica najljepsa hrvatska plaza, sorry, svidjalo vam se ili ne, sjeverni Jadran tu ne moze konkurirati juznom.

Hana_
14.07.2004., 02:04
milinaa..otic gliserom do neke uvalice na krku ..i tamo provest sa voljenom osobom cijeeeeeeeeli jedan dan:)il navecer na plazi cugat u crikvi ..uspomene :cerek:

volim jako i srednju dalmaciju tj podrucje oko zadra..pogotovo otocice :cerek:

aaston
14.07.2004., 07:23
Mrtva_mrkva kaže:
Istra? Da, turizam, med, vina, tartufi, dobra spiza, super ljudi, izvrsni hoteli, prekrasni gradovi, doduse od ovih na obali samo Porec, Rovinj i Pula. Unutrasnjost Istre je ono u cemu lezi njena draz. Plaze su im i dalje nula. I ne vucite me za jezik, Hrvatsku sam proputovala uzduz i poprijeko. Evo, iz gore navedenog izuzimam Brijune i Cres, ali ostalo je bezveze, pogotovo obala.

Ako stvarno jesi, onda si putovala s povezom na očima.
Mogla si otići malo van puteva kojima se masovni turizam uobičajeno vodi pa bi možda i našla nešto što nije "bez veze".

Zbilja me nervira ovo pljuvanje po tuđem kraju da bi se izdignuo vlastiti kraj. I šta sad? Sada bi ja mogao reći da Dalmacija ionako osim plaža i gradića uz obalu nema ništa drugo vrijedno spomena, da se turistu može ponuditi samo sunce, more i riba i bla bla bla... I kamo to vodi?

Ma daj, kao mala djeca: moj tata je jači od tvoga…

Coyote 007
14.07.2004., 09:03
Lu´ kaže:

Ja sam otkrila lani prekrasnu plažu na Pagu i nebi ju mjenjala za 10 Zlatnih ratova :w

s obzirom da ću i ove godine možda svratit koji dan na Pag jel se može znati o kojoj se to plažici radi, da skočimo malo kad nam dosadi gužva na Zrću :rolleyes:

alfred stokes
14.07.2004., 09:26
Mrkvo ti si naopisala ovo
Dapace, uvijek sam zalila one jadnike koji ljetuju na sjevernom Jadranu.

a ja ovo
Nema razlike između sjevernog i južnog jadrana ako čovjek zna šta traži. Uvijek se nađe predivnih mjesta uz more.
Kad smo već kod glupih prepostavki :rolleyes: i izjava
Ti žališ jadnike koji ljetuju na sjevernom jadranu :eek:
(ako ovo nije glupost na kvadrat onda ne znam kamo svrstat ovakvu izjavu)

I očito se nisi dosta naputovala uzduž i poprijeko Hrvatske kad možeš ovako bubat bezveze. :amen:
Možeš primjetit da sam ja rekao da mi je sjever ljepši, ali mi na kraj pameti nije nazivat jadnima ljude koji ljetuju na jugu isto tako predivnog Jadrana. To je stvar kulture.
A možda samo nemaš osjećaj za lijepo, al to je već drugi problem

klio
14.07.2004., 12:06
aaston kaže:
Zbilja me nervira ovo pljuvanje po tuđem kraju da bi se izdignuo vlastiti kraj. I šta sad? Sada bi ja mogao reći da Dalmacija ionako osim plaža i gradića uz obalu nema ništa drugo vrijedno spomena, da se turistu može ponuditi samo sunce, more i riba i bla bla bla... I kamo to vodi?

Ma daj, kao mala djeca: moj tata je jači od tvoga…

Slažem se:top:
Meni je Dalmacija divna, Dubrovnik je definitivno van konkurencije...
Ali diglo mi je tlak kad naziva ljude koji ide na sjeverni Jadran jadnicima koje treba žalit!!!:mad:

Azaleja
14.07.2004., 13:49
klio kaže:
Slažem se:top:
Meni je Dalmacija divna, Dubrovnik je definitivno van konkurencije...
Ali diglo mi je tlak kad naziva ljude koji ide na sjeverni Jadran jadnicima koje treba žalit!!!:mad:

Ovako, mislim da je sve lijepo na Dalmaciji, Primorju i Kvarneru. Jer se uvijek može naći neko mjesto. Recimo, u Istri je lijepo na Brijunima, Medulinu , Poreču i Rovinju -meni, od sjevernog primorja , odnosno Kvarnera izdvajam: otok Rab, a čula sam i za Cres, u srednjoj Dalmaciji lijep mi je otok Murter, Kornati, u južnijoj Dalmaciji je lijepa Makarska, a čula sam od ljudi da je lijepo na: Šipanu, Iž-u, Hvaru, Pagu i itd. Sve ima svoje ljepote i čari. I još bi mogla navesti primjere, ali mi momentalno ne pada na pamet. ;) :o

Lu´
14.07.2004., 14:05
Coyote 007 kaže:
s obzirom da ću i ove godine možda svratit koji dan na Pag jel se može znati o kojoj se to plažici radi, da skočimo malo kad nam dosadi gužva na Zrću :rolleyes:

Samo kreni od Zrča prema gradu Pagu cestom i uz put imaš hrpu prtenih putova s kojima možeš doći do nekih sa autom, čisto sam se iznenadila, niti jednom se nismo okupali na Zrču ta 2 tjedna. :w

Rhea
14.07.2004., 14:56
[QUOTE]aaston kaže:

I šta sad? Sada bi ja mogao reći da Dalmacija ionako osim plaža i gradića uz obalu nema ništa drugo vrijedno spomena, da se turistu može ponuditi samo sunce, more i riba i bla bla bla... I kamo to vodi?

Pa eto, rekao si;)

Mrtva mrkva
14.07.2004., 16:04
Kako ste svi graknuli, ne mogu vjerovat, a niste shvatili qrtza. Ne radi se tu o pljuvanju tudjeg radi velicanja svog, nego o budalastinama koje ste sami napisali, a koje vam postaju trn u oku kad vam se vrate u drugom kontekstu.

Za pocetak, tvrdite da vjerojatno nisam dovoljno putovala kad tvdim da mi je sjeverni Jadran ruzniji od juznog? Mozda niste vi dovoljno putovali po juznom kad tako odlucno demantirate moje tvrdnje? Vasa tvrdnja da je jednako blesava kao i moja. Usput, bas me zanima gdje ste sve bili. Ajde, da cujem te straaaašne protuargumente.

Smeta vas neosporna cinjenica da je sjeverna obala generalno ruznija od juzne, ili ako bas hocete, nije toliko lijepa. Primijetite usput da nigdje ne tvrdim da je ruzna, samo da je manje lijepa sto je politicki korektan izraz za ruznije. Ne moras biti Einstein za takvu tvrdnju, dovoljno je da imas izrazena osjetila vida i dodira. Inzistiranje na skrivenim biserima sjevernog Jadrana jednako je inzistiranju da Slavonski Brod ili Rijeka imaju ljepsih dijelova nego Dubrovnik - to moze biti tocno, ali generalno nisu ljepsi ma koliko vam bili drazi. Tu nitko ne spominje blagodati zivota u tim drugim gradovima, ne ulazimo u zivotni standard, mogucnosti obrazovanja, zene, zivot, zabavu, socijalne skupine, gdje se bolje osjecate etc. nego o jednostavnoj fizickoj ljepoti. Toliko onome koji tvrdi da Dalmacija ima samo kamen. Istina, ima samo kamen, sunce i more, istina, to ne cini dobar turizam, istina, ima losije hotele nego sjeverni Jadran, losiju turisticku ponudu, vise cijene, neljubaznije osoblje, ali - pricamo o - tananananana! - ljepoti.

A u vezi jadnika, nisam se referirala na one koji ljetuju na sjev. Jadranu nego na one koji tvrde da im je tamo najljepse, a nisu se nikad ni maknuli dalje. Iznenadili bi se koliko ljudi nikad nije bilo u Zadru, Splitu ili Dubrovniku. Meni je jadnik svaki onaj covjek koji ima dvadeset i kusur godina i dovoljno para da ode na jedan takav izlet, ali to jos uvijek nije ucinio. Helou, Amerikanci i Japanci dolaze s drugog kraja svijeta, a ovim komotnim kontinentalnim pizdunima se tesko maknuti stotinjak kilometara juznije. Lani sam bila sa stotinjak ljudi s fakulteta u Dalmaciji i mogu vam reci da ih pola nikada nije bilo juznije od Senja. Isli smo i po otocima, ljudi su bili odusevljeni i kazu da nisu mogli vjerovati da tako nesto postoji... i da, jadnik mi je onaj tko zivi u Hrvatskoj, a pola je nije vidio. Ali je zato bio u Londonu i New Yorku :rolleyes:

klio
14.07.2004., 16:47
Mrtva_mrkva kaže:
Mozda niste vi dovoljno putovali po juznom kad tako odlucno demantirate moje tvrdnje? Vasa tvrdnja da je jednako blesava kao i moja. Usput, bas me zanima gdje ste sve bili. Ajde, da cujem te straaaašne protuargumente.

Bitna razlika je u tome da nitko od nas nije osporavao ljepote Dalmacije a ti si rekla da žališ jadnike koji ljetuju na sjevernom Jadranu. Kad smo već kod pljuvanja.:p

alfred stokes
14.07.2004., 18:05
Mrtva_mrkva kaže:
Kako ste svi graknuli, ne mogu vjerovat, a niste shvatili qrtza. Ne radi se tu o pljuvanju tudjeg radi velicanja svog, nego o budalastinama koje ste sami napisali, a koje vam postaju trn u oku kad vam se vrate u drugom kontekstu......

Ccccccc kakva kokoš :mad:
Lijepo sam ti quotao šta sam ja napisao o hrvatskoj obali i šta si ti napisala a onda napišeš kilometarski post o glupostima koje nemaju veze s prethodnim postovima. Jedino si ti pljuvala na ovom topicu po drugima. Ja inače imam masu rodbine u Dalmaciji i predivno mi je dole, ali sam lijepo napisao da valjda zbog lokalpatriotizma više cijenim Sjeverni Jadran. Nisam u svojim postovima nikoga omalovažavao ni prozivao jadnim. Ljepta je poprilično subjektivna stvar. Meni se npr neki od najljepših prizora mogu vidjeti u pojasu ispod Velebita. Tebi je to vjerojatno pustoš.

Doduše po načinu tvog pisanja vidim da izvodiš neke zaključke koji nemaju uporišta u prije napisanim stvarima, a s takvima se ne valja raspravljat. Izgleda da ti je karakter u skladu s lokacijom.

Navedi jedan moj post u kojem omalovažavam ikoga i poklopit ću se ušima. Imaš lijepu opciju Quote ako želiš argumenirano raspravljat. A da će netko razbijat glavu i dešifrirat o čemu si ti mislila kad si pisala postove - mislim da si malo preveliku ulogu pridaješ. Za početak ti ne bi škodilo malo kulture i služenja argumentima. Ne podnosim ljude koji vrijeđaju bez argumenata. Jer nekom svojom logikom izvodiš zaključke da mi niti smo igdje bili ni išta vidjeli. O ukusima se ne raspravlja kažu. Stvarno si kao malo dijete. :rolleyes:
Samo ti fali da napišeš na kraju posta da je tvoj tata najjači :D

Sdrafac
14.07.2004., 18:14
Nymann kaže:
Koja je po vama najlepša hrvatska plaža? :eek:
meni je ona na poluotočiću vis-a vis Nina..neznam kako se zove ali je cool !:W

damir74
14.07.2004., 23:28
Uvale na otoku Proizdu (pola sata brodicom od Vela Luke)

čista petica...

:Slin:

aaston
15.07.2004., 06:47
eh, da... nisi rekla da je ružna, nego da je nula i bezveze...pa nisi mislila da su jadnici oni koji ljetuju na sjeveru nego samo oni koji nisu bili južnije...

...pa nije govno nego se pas posrao...

i, šta je ovo? -tanananana- prelijevanje iz šupljeg u prazno, toliko napucanih slova u pravilnom rasporedu a bez da si išta pametnog rekla.

ne treba biti einstein da bi se to vidjelo, dovoljna je sposobnost pravilne uprabe sive moždane mase :D

LadyInRed
15.07.2004., 09:34
Dalmacija je prelijepa. onako, iskonski, prirodno, netaknuto lijepa. i to je to. tko to voli, ide dole. tko voli Bali, ide na Bali. nije neka mudrost. mislim, raditi kuršlus od teme a htjeli smo se osvrnuti samo na fizičku ljepotu :rolleyes: je smiješno. osvrnula si se na fizičku i onu drugu stranu. ali ti je u nedostatku argumenata ta fizička postala primat;) e pa vidiš, neki ljudi više vole stijene ispod Velebita ili zavučene sjevernojadranske plažice od južnodalmatinskih. pa to je sasvim normalno, ukusi su različiti.

ali......:D

kad smo ga već izgeneralizirali, a meni isto fitilj izgori u rekordnom roku kad nabasam na ovakva omalovažavanja i pljuvanja ucelofanirana u "vlastito mišljenje", pa bih nešto rekla.
informacije koje imam od stranaca koji ovdje dolaze, koji vole potrošiti, lagodno živjeti, lijepo se provesti, onak' malo finije....ne vole Dalmaciju. koncentriraju se najviše u Istri i sjevernim otocima gdje se njeguje malo drugačiji turizam i gdje lignje ne smrde na svakom koraku. ne vole tu sirovost, amaterizam, grubost i "lakoćemo" turistički sistem u Dalmaciji...Dalmacija više od ijednog dijela Hrvatske miriši na Balkan...pardon me, ali sjeverni Jadran je ipak najzapadniji dio Hrvatske;) a sačuvao je također svoj povijesni i tradicionalni šarm....u izgledu, ponašanju stanovnika, delicijama, kulturi...kažu tako stranci (turisti - a zbog njih ovdje i tlapimo, ne?)....:)
(ovdje je izuzetak jedino Dubrovnik.)

Mrtva mrkva
15.07.2004., 11:19
LadyInRed kaže:
Dalmacija je prelijepa. onako, iskonski, prirodno, netaknuto lijepa. i to je to. tko to voli, ide dole. tko voli Bali, ide na Bali. nije neka mudrost. mislim, raditi kuršlus od teme a htjeli smo se osvrnuti samo na fizičku ljepotu :rolleyes: je smiješno. osvrnula si se na fizičku i onu drugu stranu. ali ti je u nedostatku argumenata ta fizička postala primat;) e pa vidiš, neki ljudi više vole stijene ispod Velebita ili zavučene sjevernojadranske plažice od južnodalmatinskih. pa to je sasvim normalno, ukusi su različiti.

ali......:D

kad smo ga već izgeneralizirali, a meni isto fitilj izgori u rekordnom roku kad nabasam na ovakva omalovažavanja i pljuvanja ucelofanirana u "vlastito mišljenje", pa bih nešto rekla.
informacije koje imam od stranaca koji ovdje dolaze, koji vole potrošiti, lagodno živjeti, lijepo se provesti, onak' malo finije....ne vole Dalmaciju. koncentriraju se najviše u Istri i sjevernim otocima gdje se njeguje malo drugačiji turizam i gdje lignje ne smrde na svakom koraku. ne vole tu sirovost, amaterizam, grubost i "lakoćemo" turistički sistem u Dalmaciji...Dalmacija više od ijednog dijela Hrvatske miriši na Balkan...pardon me, ali sjeverni Jadran je ipak najzapadniji dio Hrvatske;) a sačuvao je također svoj povijesni i tradicionalni šarm....u izgledu, ponašanju stanovnika, delicijama, kulturi...kažu tako stranci (turisti - a zbog njih ovdje i tlapimo, ne?)....:)
(ovdje je izuzetak jedino Dubrovnik.) Potpuno se slazem s gorenapisanim. Htjela bih samo dodati da mi nije fizicka postala primat jer nismo o nikakvoj drugoj ni diskutirali. I sama znam kakva nam je turisticka ponuda u Dalmaciji i to nigdje nisam osporavala. Znam da su hoteli bezvezni, da programa nema, da su ljudi neljubazni, arogantni, da znaju nabit cijene, da se sav posao obavlja preko neke stvari... samo to nije bila tema razgovora. Zasto da kompenziram fizicku ljepotu s drugim (ne)kvalitetama samo zato da bi se neki ne bi uvrijedili? Jos samo jedna sitnica - Dubrovnik nije izuzetak.

Lu´
15.07.2004., 11:43
Mrtva_mrkva kaže:

Za pocetak, tvrdite da vjerojatno nisam dovoljno putovala kad tvdim da mi je sjeverni Jadran ruzniji od juznog? Mozda niste vi dovoljno putovali po juznom kad tako odlucno demantirate moje tvrdnje? Vasa tvrdnja da je jednako blesava kao i moja. Usput, bas me zanima gdje ste sve bili. Ajde, da cujem te straaaašne protuargumente.

Smeta vas neosporna cinjenica da je sjeverna obala generalno ruznija od juzne, ili ako bas hocete, nije toliko lijepa. Primijetite usput da nigdje ne tvrdim da je ruzna, samo da je manje lijepa sto je politicki korektan izraz za ruznije.

Ja sam prešla našu obalu uzduž i poprijeko i mogu reći da je svuda lijepo, al za kraj bih si izdvojila Pag kao najljepše mjesto, za moj ukus, a svatko ima svoj. Ako hoćeš ludi provod imaš super diskoteke i barove na plaži Zrće, ako preko dana hoćeš mir, uvalica koliko hoćeš, oš pješčani, oš šljunčani, more bistro, genijalno.

A što se to tebi nesviđa na sjevernom jadranu, ajd lijepo mi objasni? Koje mjesto ili komplet cijeli sjever?

Ja mogu reći da Bol na Braču fino izgleda kad nema nikoga, al da bih tamo ljetovala nema šanse u onoj guzvi, vjetru, a nije da me baš očarava od ljepote, što nekoga opet očarava, al to je opet stvar ukusa, nemože nam se svima sve sviđati. :w

vaci
15.07.2004., 23:34
alfred stokes kaže:
Ccccccc kakva kokoš :mad:

Samo ti fali da napišeš na kraju posta da je tvoj tata najjači :D

alfred pilite s ovim "tvoj tata najjači" - ok, netko je već to reka

aaston kaže: eh, da... nisi rekla da je ružna, nego da je nula i bezveze...[/B]

pa šta ako je ženi to nula i bezvez, pričamo o najlipšoj plaži, njoj te gore to očito nisu - nisu ni meni

ne sviđaju mi se jednostavno te plaže, ne volim pijesak al ne volim ni sike, ne volim veliko kamenje, volim onu pravu plažu :cool: sa žalom kao na Zlatnom ratu al nikako ne Zlatni rat :flop: jer mrzim gužvu

za mene je to poteza od Omiša (ili Duća) južnije i ne pozivam se na lokalpatriotizam jer
1) po tome bi više išla nešto sjevernije
2) za mene to nije najlipša hrvatska plaža jer sam vidila nešto svita i za mene je to to - ZA MENE :s

alfred stokes
16.07.2004., 00:05
vaci kaže:
alfred pilite s ovim "tvoj tata najjači" - ok, netko je već to reka

Poštovani diskutante koji nam :zubo: se obraća u množini vidim ja da se Sherlock Holmes budi u vama. Pa zato sam i napisao sa onim smajlijem na kraju jer je prije aaston to spomenuo. Koliko vidim napisao sam to jednom, možda sam trebao citirat aastona da mu ne povrijedim autorsko pravo. Jako mi mi je žao ako vam smeta vidjet čitava 2 put istu zajebanciju na jednom topicu. Ispričavam se najdublje :D Inače između ove dvije rečenice koje si quotala ima kilometar texta koji treba pročitat i onda ova rečenica na kraju ima smisla kao podjebavanje. Ovako sama za sebe je glupost.

Mrkvi nitko nije zamjerio to što se njoj plaže na sjeveru ne sviđaju, zamjerena joj je (ne)kultura i nazivanje ljudi jadnicima i izvođenje neke lude i ničim utemeljene pretpostavke da se ljudi koji se ne slažu s njom nisu nikad makli od kuće i ne znaju šta su ljepote južnog Jadrana jer su oni škrti/glupi, putuju po svijetu a ne po Hr i sl.
Vidiš kako si ti lijepo obrazložila svoj stav o plažama, bez da si ikoga nazvala jadnim. Imaš svoje mišljenje i poštuješ tuđe. Ne smatraš me jadnikom koji nije vidio svijeta zbog toga šta nemam mišljenje identično tvojem. I to je to - kulturno ophođenje.:top:

aaston
16.07.2004., 07:25
Nakon ovakvog brilijantnog alfredovog odgovora, mislim da se nema što dodati :Pivo: ...osim, možda:

alfred! povrijedio si moja autorska prava :tuctuc:
hoću naknadu podhitno!

:lol:

subc0mandante m0ris
16.07.2004., 09:07
Evo javljam vam se sa sjevernog jadrana.
Htio bih reći da su plaže sjeverno od Limskog kanala najgore u Hrvatskoj.
Eventualno vrijede plaže oko Vrsara i Funtane dok je sjevernije od Poreča travuljaga i mulj.
No...kad se krene južnije od Lima mogu se neći predivne plaže...od Kolona do Kamenjaka.
Vidim da je neka riba pisala o jadnicima koji ljetuju na sjevernom jadranu.
Imam tu sreću da živim sa dalmatinkom i da sam više puta godišnje u Dalmaciji. Evo...upravo se vratih sa Hvara.
Teško je biti realan kada se 3 mjesec brčkaš u onoj bari od Jaruna pa ideš na 10 dana u dalamciju i misliš da si uhvatio boga za jaja.
Dalmacija ima predivne plaže ali nimalo bolje od plaži ispod Raklja ili plaži oko Rapca (npr. Golubijera).
Imam te sreće da kad dođem na Hvar upalim gliser od curinog strica i obilazim sve živo na Braču, Hvaru, Visu, Korčuli, Sušcu, Šćedru.
Dalmacija je predivna, ali ja ipak preferiram zelenu Istru u odnosu na golo Biokovo.
Kad smo već kod sjeverrnog Jadrana...neme ljepšeg kraja u RH od južnog kvarnerića.
Onaj tko je spustio gliser u more na Krku i glisirao na pravcima Krk, Rab, Cres, Lošinj, Ilovik, Olib, Silba zna o čemu pričam.

vaci
16.07.2004., 10:23
subc0mandante m0ris kaže:

Onaj tko je spustio gliser u more na Krku i glisirao na pravcima Krk, Rab, Cres, Lošinj, Ilovik, Olib, Silba zna o čemu pričam.

Obišla ja Olib, Silba, Premuda u više navrata ;) (a ponovno se spremam za 10ak dana) i ne poričući samu ljepotu tih otoka (mir, tišinu i sve to) same plaže su mi jako loše
:(

subc0mandante m0ris
16.07.2004., 13:56
Nisam mislio na plaže nego na prirodne ljepote:

Quotam samog sebe:

Kad smo već kod sjevernog Jadrana...nema ljepšeg kraja u RH od južnog kvarnerića.

Mrtva mrkva
16.07.2004., 19:41
alfred stokes kaže:
Mrkvi nitko nije zamjerio to što se njoj plaže na sjeveru ne sviđaju, zamjerena joj je (ne)kultura i nazivanje ljudi jadnicima i izvođenje neke lude i ničim utemeljene pretpostavke da se ljudi koji se ne slažu s njom nisu nikad makli od kuće i ne znaju šta su ljepote južnog Jadrana jer su oni škrti/glupi, putuju po svijetu a ne po Hr i sl. Dragi, ti ne znas citati (evo ti malo nekulturnog ophodjenja i losih pretpostavki). Naime, ja sam tu optuzena za lokalpatriotizam i za mene se prvu pretpostavilo da nisam nigdje putovala jer mi se plaze na sjev. Jadranu ne svidjaju. Samo sam vratila istom mjerom, molit cu lijepo. A za jadnike, to sam vec objasnila, nisam bila dovoljno jasna u prvom postu (i sorry, to je moj modus operandi, izlajem nesto za sto mi se cini da je jasno samo po sebi, a tek kasnije skuzim da je to toliko ofrlje objasnjeno da bi mi zapravo ljudi trebali citati misli da shvate sto sam htjela reci). Mislim da nije u redu da me povlacis za jezik kad sam vec dodatno objasnila sto je pjesnik htio reci. :p

Zao mi je ako si dira recenica o onima koji se "nisu nikad makli od kuće i ne znaju šta su ljepote južnog Jadrana jer su oni škrti/glupi, putuju po svijetu a ne po Hr i sl." jer samo idiot do sada nije uspio shvatiti moju poantu. Mozda toliko drvis po pogresnom znacenju mojih izjava bas zato sto si se prepoznao u njima? EOD

vaci
16.07.2004., 20:00
Nisam mislio na plaže nego na prirodne ljepote:

Quotam samog sebe:

ok, nego kako je topic najlipša plaža ja sam pojasnila moje shvaćanje svega toga

jer plaža je plaža :cool: (pijesak, sike, hlad, sunce...) a misto za odmor - e to je nešto drugo

Mrtva mrkva
16.07.2004., 20:18
vaci kaže:
ok, nego kako je topic najlipša plaža ja sam pojasnila moje shvaćanje svega toga

jer plaža je plaža :cool: (pijesak, sike, hlad, sunce...) a misto za odmor - e to je nešto drugo Tako sam i ja isla pojasnjavat, pa su me pojeli :( ;)

verica
16.07.2004., 20:23
Ma ne vrijedi uopće raspravljati o ovakvim stvarima - evo, ja godinama ljetujem ma Pagu, obožavam ga i prošla sam ga uzduž i poprijeko i pješice i na biciklu - ali plaže na Pagu mi se jednostavno ne sviđaju, dapače grozne su mi. Ja na Pag najviše volim ići u proljeće i u jesen kad je sve zeleno i cvjetno i mirišljavo :D - a po ljetu najradije uopće ne bih tamo išla. A upravo na ovom forumu sa ne znam niti sama koliko puta čitala o prekrasnim paškim plažama :D

A inače se slažem sa MM - meni je Sjeverni Jadran krasan, Istra mi je predivna, ali što se plaža, kupanja i samog mora tiče - nema do Dalmacije, i to što južnije to bolje.

alfred stokes
17.07.2004., 00:24
Mrtva_mrkva kaže:
Dragi, ti ne znas citati (evo ti malo nekulturnog ophodjenja i losih pretpostavki). Naime, ja sam tu optuzena za lokalpatriotizam i za mene se prvu pretpostavilo da nisam nigdje putovala jer mi se plaze na sjev. Jadranu ne svidjaju. Samo sam vratila istom mjerom, molit cu lijepo. A za jadnike, to sam vec objasnila, nisam bila dovoljno jasna u prvom postu (i sorry, to je moj modus operandi, izlajem nesto za sto mi se cini da je jasno samo po sebi, a tek kasnije skuzim da je to toliko ofrlje objasnjeno da bi mi zapravo ljudi trebali citati misli da shvate sto sam htjela reci). Mislim da nije u redu da me povlacis za jezik kad sam vec dodatno objasnila sto je pjesnik htio reci. :p

Zao mi je ako si dira recenica o onima koji se "nisu nikad makli od kuće i ne znaju šta su ljepote južnog Jadrana jer su oni škrti/glupi, putuju po svijetu a ne po Hr i sl." jer samo idiot do sada nije uspio shvatiti moju poantu. Mozda toliko drvis po pogresnom znacenju mojih izjava bas zato sto si se prepoznao u njima? EOD

Šta si imala napisat si napisala, džabe ti ove bedastoće šta pišeš sada. Ako imaš problema s koncentracijom fino isprintaj stranicu pa provjeri tko je zakuhao raspravu skoro pa direktnim vrijeđanjem i etiketiranjem ovdje. Uostalom napisala si da si se izletila, a uz to si bila i nekulturna. Šta više oćeš reć :confused:
Imaju ljudi tu pa nek procjene.
Etikete kao ''jadnici'', ''prde po Krku'' i ''nisu ništa vidjeli'' i sl. si ti prva napisala(to je najbitnija stvar ovdje) i digla mi tlak. Na ovoj temi mi je dosta prepucavanja s tobom jerbo mi već lagano ideš na jednu stvar svojim glupim izmotavanjem. Zajebala si, skužila to i pametan čovjek tu fino odustane, ali ti ne izgleda. Srećom nema nazad i nakon 300 minuta nema editiranja postova, tako da sve fino piše ko je komu i kako odgovorio. Opet pišeš gluposti o tomu kako sam ja nešto sebe prepoznao. Naravno da sam se prepoznao, kad si crno na bijelo (sivo :D ) napisala da se to odnosi na nas koji ne mislimo isto kao i ti. Neš ti čuda da sam se prepoznao u nečemu šta je namjenjeno meni. Stvarno sam se trebao potrudit za to :rolleyes:

Draga moja :zubo: i fino razmisli da promijeniš svoj modus operandi i kad pišeš o nečemu prvo promisli pa te možda ljudi i ne budu napadali više kad se osjete uvrijeđeni tvojim izjavama. Sada se više-manje vidi šta si htjela reć, ali tvoji prvi postovi su bili uvredljivi i oni su izazvali reakcije.
Ja sam Over & Out na ovoj temi. Ima jedna fina poslovica koja govori o tome da pametniji popušta.
:amen:
:W

Zorro
19.07.2004., 08:07
Iako je Jadran jedno od ljepših mora na svijetu mislim da baš i nemamo neke predivne plaže. Do pravih plaža se ionako dolazi brodom :cool:. A iz pristojnosti neću komentirati neke plaže koje ste ovdje nabrojali jer stvarno to nema veze sa ukusom pojedinog čovjeka već isključivo s tim da dotični nisu nikad bili na nekoj poštenoj plaži.

subc0mandante m0ris
19.07.2004., 08:16
Osobno ne kužim tu kontinanatalnu opsjednutost plažama.
Što je to lijepa plaža?
Jedini kriterij koji je meni važan je čistoća mora.
A more je kod nas najčistije na otocima. No ni drugdje nije toliko prljavo da bi čovjek osjetio nekekvu razliku.

Ostale spike tipa sike, hlad, pijesak, šljunak...to je sve relativno i ovisi u ukusu kupača.

S ovim se ne slažem:
Toliko onome koji tvrdi da Dalmacija ima samo kamen. Istina, ima samo kamen, sunce i more, istina, to ne cini dobar turizam, istina, ima losije hotele nego sjeverni Jadran, losiju turisticku ponudu, vise cijene, neljubaznije osoblje, ali - pricamo o - tananananana! - ljepoti.

Vidiš ..ja sam dalamtinski zet koji svaki GO provodi u Dalmaciji.
I cijele rodbina moje drage je imala mišljenje poput tvoga pa kad su prvi puta prešli tunel Učka pali su na guzicu.
Vjerojatno ljudima s kontinenta imponira krš ali i pojam ljepote je relativan.
U Jelsi na Hvaru imaš info punkt na kojem piše da je Hvar peti otok po ljepoti na svijetu.
Lijep je, nema što. Predivan spoj zelenila i krša, divljih uvala i čistog mora. Ali opet kad čovjek dođe više puta dole shvati da kad se sve skupa zbroji ne otoku čak i neme toliko puno mjesta za pamćenje.
Predivan je pogled kada ideš prođeš kanal Šolta-Brač prema Splitu.Ali kada siđeš na kopno nije to to.
Meni osobno ništa ne može po ljepoti konkurirati unutrašnjosti Istre.
Iz jednostvnog razloga što je velika i što ljudi mogu doći 50 puta u istru i svaki puta otkriti nešto novo.
Razlika je u tome što je na Učku može doći bilo kojim prevoznim sredstvo dok na Biokovo ne možeš.
Biokovo možeš gledati dok se na Učku možeš popeti.

Inzistiranje na skrivenim biserima sjevernog Jadrana jednako je inzistiranju da Slavonski Brod ili Rijeka imaju ljepsih dijelova nego Dubrovnik
Ovo je najveća idiotarija koju sam pročitao na ovom forumu.
Osoba koja neme blage veze o bilo kakvim skrivenim biserima usopređuje sjverni jadarn sa Rijekom i Brodom.
Mrkva...ako dođeš u istru javi mi se pa ću te melo provozati po skrivenim biserima. Možda promijeniš mišljenje.
Može jedan kupanac pod slapovima?

Opet..to je moje osobno mišljenje i ljude koji se ne slažu samnom ne želim nazivati jadnicima.

Toliko o tome da sam skrenuo s teme o plažama kad su davno prije mene neki likovi prestali pričati o plažama i počeli pričati o ljepotama

Calvin
20.07.2004., 14:03
Meni jedna od najljepših (http://www.tzpunat.hr/images/photog/015.jpg)
na kojoj ću bit slijedeći tjedan (http://www.tzpunat.hr/images/photog/020.jpg)
i mislit kako sam nesretna što sam samo na sjevernom Jadranu (http://www.tzpunat.hr/images/photog/059.jpg)
:D

Zorro
21.07.2004., 10:03
Calvin kaže:
Meni jedna od najljepših (http://www.tzpunat.hr/images/photog/015.jpg)
na kojoj ću bit slijedeći tjedan (http://www.tzpunat.hr/images/photog/020.jpg)
i mislit kako sam nesretna što sam samo na sjevernom Jadranu (http://www.tzpunat.hr/images/photog/059.jpg)
:D

Što na Mjesecu ima mora :confused: ?!

Calvin
21.07.2004., 11:36
Zorro kaže:
Što na Mjesecu ima mora :confused: ?!
A Mjesec postoji? :D (a propos teme na Prirodnim znanostima)
Viš da ima!:p

seti
21.07.2004., 13:32
calvin, ta ti je fotka malo kontra okrenuta, trebalo bi je "horizontal flip-at". ona stijena na ulazu u uvalu (desno - na slici) je zapravo lijevo. to bi trebal znat ak se cesce kupas na potezu Punat - Stara Baska.
vidi tu (http://www.tzpunat.hr/images/photog/005.jpg)

odat cu ti i jednu tajnu, samo uvalu dvije dalje je i jedna predivna spilja sa podmorskim ulazom. i malom plazicom unutra

Calvin
21.07.2004., 15:45
seti kaže:
odat cu ti i jednu tajnu, samo uvalu dvije dalje je i jedna predivna spilja sa podmorskim ulazom. i malom plazicom unutra
To je bilo samo mali slikovni dodatak za temu, tako da nisam obraćala pažnju na orijentaciju slika.
Meni su sve plaže na tom potezu prema Staroj Baškoj najljepše na Jadranu. Posebno one do kojih možeš doć (samo) brodicom.
Jedva čekam.
:W

vaci
21.07.2004., 18:54
seti kaže:
calvin, ta ti je fotka malo kontra okrenuta, trebalo bi je "horizontal flip-at". ona stijena na ulazu u uvalu (desno - na slici) je zapravo lijevo. to bi trebal znat ak se cesce kupas na potezu Punat - Stara Baska.
vidi tu (http://www.tzpunat.hr/images/photog/005.jpg)

čini se stvarno lipo - jel plaža pješćana ili sljunčana? di je ovo točno

ubi me ova bujna vegetacija okolo :D

Calvin
22.07.2004., 06:38
vaci kaže:
čini se stvarno lipo - jel plaža pješćana ili sljunčana? di je ovo točno
Plaža je šljunčana, more kristalno bistro (ko na ovoj slici). To ti je južni dio na otoka Krka, od Punta prema Staroj Baškoj.

vaci kaže:
ubi me ova bujna vegetacija okolo :D
:D :D :D :top:

seti
22.07.2004., 07:02
calvinica, pa mi smo prvi koji su svoj izbor (i meni se te jako svidjaju, vec 20g sam tamo stalno) potkrijepili i fotkama. pa nek nam sad netko nadje prigovor tim plazama. kad slijedeci put odem na vikend nadam se da cu negdje nabaviti i neki digitalni fotic da malo poslikam detalje, tu spilju npr. imam jos jednu, blize Negritu (svjetioniku poslije Accapulce), ali ta je mracna, za razliku od ove svijetle.
a i ti si u Puntu inace? btw, nisu nedostupne pjesice, zapravo samo ona ispod visoke stijene (na mojoj fotki desno) je takva. ja ih uvijek obilazim svojom malom barkom, a i neki sa foruma su vec bili tamo i zavlacili se u spilje

Calvin
22.07.2004., 08:10
seti kaže:
calvinica, pa mi smo prvi koji su svoj izbor (i meni se te jako svidjaju, vec 20g sam tamo stalno) potkrijepili i fotkama.
Nismo, potkrijepio je i Stonislav na str. 1 tvrdnju o lijepim plažama na Pelješcu.
Ja sam htjela postat još daavno na ovu temu. Čak sam i okinula nekoliko (analognih) slika, al nisu bile ovako reprezentativne (snimljene su po oblačnom vremenu). Sad sam sasvim tražila nešto drugo i nabasala na ove slike, pa reko: da podijelim užitak sa vama. Drago mi je da ima još ljudi koji su uživo vidjeli ovu divotu o kojoj pričam...

seti kaže:
pa nek nam sad netko nadje prigovor tim plazama. kad slijedeci put odem na vikend nadam se da cu negdje nabaviti i neki digitalni fotic da malo poslikam detalje, tu spilju npr. imam jos jednu, blize Negritu (svjetioniku poslije Accapulce), ali ta je mracna, za razliku od ove svijetle.
Odmah pokazati ovdje slike!!! :top:

seti kaže: a i ti si u Puntu inace?
Jesam.

seti
22.07.2004., 08:26
Calvin kaže:
Nismo, potkrijepio je i Stonislav na str. 1 tvrdnju o lijepim plažama na Pelješcu.

Opa, fakat. I jako su dobre. Taj dio Lijepe nase mi je nekako promakao, a imam ga na vrhu popisa za obici prvom prilikom.

Calvin
22.07.2004., 08:53
Što se tiče plaža koje bih ja željela obići, na prvom mjestu su one na srednjedalmatinskim otocima.

Još bih samo željela ispričati jednu dogodovštinu iz Nizozemske (što god mi pričali o finesama plaža sjevernog/južnog Jadrana): tamo su plaže pješčane, valovi direkt sa Atlantika lupaju po obali i kovitlaju pijesak, tako da more izgleda kao teški sivi mulj (pogotovo po oblačnom vremenu). Dok sam tako sjedila na obali sa jednom Nizozemkom i to komentirala, priča ona meni sva oduševljena sjećanjem kako je bila jednom na ljetovanju u Grčkoj, i zamisli, uđeš u vodu do trbuha - i još vidiš svoje nožne prste!!!

seti
22.07.2004., 08:59
Calvin kaže:
... priča ona meni sva oduševljena sjećanjem kako je bila jednom na ljetovanju u Grčkoj, i zamisli, uđeš u vodu do trbuha - i još vidiš svoje nožne prste!!!

ma nemoj, do trbuha velis? mislim da se kod nas mjestimicno vidi koje su boje oci jastoga na dubini 20m

acid high
22.07.2004., 10:21
Meni je najljepše tamo gdje ima hladovine, gdje nema ljudi i da mi je relativno blizu. To je šumoviti predio između Krka i Puntarske uvale do koje dođem kolima bijelom (protupožarnom) cestom, smjestim se u hladovini na desetak metara od mora, čisto je, obala stjenovita ali se uvijek nađe neka ravnija stijena za jutarnje ili kasno popodnevno izležavanje ili čitanje na suncu. U blizini je nudo kamp gdje se na sjenovitoj terasi popije pivce ili kava sa pogledom na komade koji paradiraju ispred :eek: :eek: :D

subc0mandante m0ris
23.07.2004., 07:38
Calvin kaže:
Što se tiče plaža koje bih ja željela obići, na prvom mjestu su one na srednjedalmatinskim otocima.

Još bih samo željela ispričati jednu dogodovštinu iz Nizozemske (što god mi pričali o finesama plaža sjevernog/južnog Jadrana): tamo su plaže pješčane, valovi direkt sa Atlantika lupaju po obali i kovitlaju pijesak, tako da more izgleda kao teški sivi mulj (pogotovo po oblačnom vremenu). Dok sam tako sjedila na obali sa jednom Nizozemkom i to komentirala, priča ona meni sva oduševljena sjećanjem kako je bila jednom na ljetovanju u Grčkoj, i zamisli, uđeš u vodu do trbuha - i još vidiš svoje nožne prste!!!

Nije Atlantik nego Sjevrno more.
Ali u pravu si....plaže su smeće.

Mrtva mrkva
23.07.2004., 12:50
Meni osobno ništa ne može po ljepoti konkurirati unutrašnjosti Istre. Joj, ne budali molim te. Meni osobno je unutrasnjost Istre naljepsi dio nase zemlje. Ali ovdje je bilo pitanje "najljepsa hrvatska plaza". :p

Biokovo možeš gledati dok se na Učku možeš popeti. E, ovo je super glupost. Mozes se popeti i na Biokovo. Ocito nisi nikad probao. Kako mislis da se paraglideri spustaju s Vosca, da ne bi slucajno nosili svu opremu na ramenima?
Ne mozes se popeti ama bas svugdje autom, ali nije ni vazno. Najbolje da izjavis da je NP Paklenica bezveze jer se ne mozes popeti autom. :rolleyes: :p

Ovo je najveća idiotarija koju sam pročitao na ovom forumu.
Osoba koja neme blage veze o bilo kakvim skrivenim biserima usopređuje sjverni jadarn sa Rijekom i Brodom.
Mrkva...ako dođeš u istru javi mi se pa ću te melo provozati po skrivenim biserima. Možda promijeniš mišljenje.
Može jedan kupanac pod slapovima? Mrkva misli da je vidjela sasvim dovoljno skrivenih bisera, ako ti mislis da nije, javi joj se na PM. Da te pitam sto sam pitala i ostale - zasto mislis da nisam vidjela dovoljno i na sjeveru i na jugu? Kojim pravom prepostavljas da nakon sto sam (po mom misljenju) vidjela dovoljno nemam pravo na svoje misljenje da se plaze sjev. Jadrana ne mogu mjeriti s juznim?

Opet..to je moje osobno mišljenje i ljude koji se ne slažu samnom ne želim nazivati jadnicima. Upravo jesi. Ne jadnicima, ali ocitim neznalicama i ignorantima, sto nije daleko. :w

Calvin
23.07.2004., 13:04
Nije Atlantik nego Sjevrno more.
Ali u pravu si....plaže su smeće.
Ma, Atlantik ... Sjeverno ... sve je to isto :bonk:
Mislim, nije da su smeće, al meni se ne sviđa. U usporedbi sa sjevernomorskim plažama - sve jadranske su mi ljepše. Pa čak i ona u Karlobagu :D

FannyB
23.07.2004., 13:34
Meni tu (http://www.brela.hr/PhotoAlbum/ValaL-1.jpg) jako lijepo, posebno u 9. mjesecu kad nema gužve

A ovođe (http://www.adriatic.dk/Foto_album_web/Vis_Stiniva_Ob_web.jpg) je također molto bello;)

subc0mandante m0ris
23.07.2004., 14:07
Joj, ne budali molim te. Meni osobno je unutrasnjost Istre naljepsi dio nase zemlje. Ali ovdje je bilo pitanje "najljepsa hrvatska plaza".

mrkvica..počela si sa spikom o plažama a onda si prva skrenula s teme i počela pisati o prirodnim ljepotama....
pročitaj si postove

E, ovo je super glupost. Mozes se popeti i na Biokovo. Ocito nisi nikad probao. Kako mislis da se paraglideri spustaju s Vosca, da ne bi slucajno nosili svu opremu na ramenima?

Ajme majko.
Na svaku planinu se može popeti..ali to ne može svatko.
Na Učku se može svatko popesti ili se provozati do vrha.
O tome pričam.
Turistima ne trebe planinarenje na K-2 ili Mt.Everest.
Treba im jednostavan prilaz prirodnim ljepotama.

Mrkva misli da je vidjela sasvim dovoljno skrivenih bisera, ako ti mislis da nije, javi joj se na PM. Da te pitam sto sam pitala i ostale - zasto mislis da nisam vidjela dovoljno i na sjeveru i na jugu? Kojim pravom prepostavljas da nakon sto sam (po mom misljenju) vidjela dovoljno nemam pravo na svoje misljenje da se plaze sjev. Jadrana ne mogu mjeriti s juznim?

Gledaj... Istru nisi vidjela cijelu i tu ti imam dosta toga za pokazati.
Što se tiče Dalamcije...
Nađemo se incognito na Hvaru gdje ja uzimam gliser od curinog barbe, nakrcam kante sa gorivom i idemo đir Stari Grad- Pakleni-Otoci- Vis- Sušac- Korčula-Šćedro-Hvar i nazad...
Plaža ko u priči.

Kojim pravom prepostavljas da nakon sto sam (po mom misljenju) vidjela dovoljno nemam pravo na svoje misljenje da se plaze sjev. Jadrana ne mogu mjeriti s juznim?

Gledaj...
Pojam plaže kao takav je upitan.
Ako se pod plažu misli na kopno to mene ne zanima.
Ako se pod tim podrazumijeva čisto i bisto more onda su južnodalmatinski otoci zakon.
Meni je čisto more jedini bitni elemnt za određivanje gdje ću se kupati.
Ali jednako tako čiste su i plaže na istočnoj obali istre...

Ti si spiku o plažama proširila na spiku o prirodnim ljepotama a tu se ne slažem s tobom.

Mrtva mrkva
23.07.2004., 17:00
mrkvica..počela si sa spikom o plažama a onda si prva skrenula s teme i počela pisati o prirodnim ljepotama....
pročitaj si postove
...
Ti si spiku o plažama proširila na spiku o prirodnim ljepotama a tu se ne slažem s tobom. 1. Sorry, krivo si shvatio. Ja sam pricala samo o plazama... prirodnim ljepotama plaza.

2. Sto se tice dostupnosti prirodnih ljepota, tu se ne slazem s tobom. Ne moraju biti dostupne, dapace, cim ih napravis dostupnima, vec si ih na pola devastirao. Boli me dzon za turiste, oni koji ih znaju cijeniti znaju da se treba pomuciti da se do njih dodje.

3. U Istri sam bila stvarno svudgje :p

Lu´
23.07.2004., 22:29
Ala ga tjerate, pa o ukusima se ne raspravlja.

Netreba nametati nešto što se drugom ne sviđa.

Šta mislite kada bi svi mislili da je neznam Hvar najljepši, Brač, svi bi tamo letili i nitko drugdje nebi bio. Meni je sve to lijepo, al moš ga slikat ako mi se sviđa nešto što ti neznaš da ima negdje i uopće nemora biti da će to i tebi biti lijepo. Prvo, blizu mi, lijepo je, čisto, mirno, prekrasno, i još ljubav svog života pored mene i kakva Dalmacija :D :cool:

husky
24.07.2004., 09:03
Makarska rivijera, definitivno.

Ali najljepse je biti na bilo kojoj, kad nema nikoga okolo. :)

subc0mandante m0ris
26.07.2004., 07:02
Mrtva_mrkva kaže:
1. Sorry, krivo si shvatio. Ja sam pricala samo o plazama... prirodnim ljepotama plaza.

2. Sto se tice dostupnosti prirodnih ljepota, tu se ne slazem s tobom. Ne moraju biti dostupne, dapace, cim ih napravis dostupnima, vec si ih na pola devastirao. Boli me dzon za turiste, oni koji ih znaju cijeniti znaju da se treba pomuciti da se do njih dodje.

3. U Istri sam bila stvarno svudgje :p

1. A šta je to: "prirodne ljepote plaže"?

2. Eh da mi se popeti na vrh Himalaje.

3. E to pak nisi!

happygoose
26.07.2004., 10:51
I jos jednom Lumbarda na Korculi.....:cerek: ja sam tamo bila jedne poratne godine, jos nije bilo toliko turista, hrpa nas je ostala do jutra, ma nema nista ljepse nego gledat kako sunce izlazi u rano jutro , a vi lezite na plazi i slusate more, lagani vjetric pirka.....boje neba se mjenjaju u svakoj sekundi,preljevaju, a tako boja mora......

Zaboravih ime sela, malo ali stvarno malo mjesto podno magistrale, iza Makarske, stali onako bez reda i plana, i proveli jedno od boljih dana na hr jadranu......mala sljuncana plaza sa kristalnim morem i fantasticnim stijenama za ronjenje...:W

jezurka
26.07.2004., 11:34
Bili bok na otocicu Proizd pokraj Vele Luke
http://www.apartments-vela-luka.com/imidjis-wheretogo/proizd02WTG300.jpg

:headbang:

Mrtva mrkva
26.07.2004., 12:19
1. A šta je to: "prirodne ljepote plaže"?

2. Eh da mi se popeti na vrh Himalaje.

3. E to pak nisi! 1. One koje se ne mjere kolicinom kafica, tuseva i restorana :p nego ljepotom i cistocom mora... ma zasto se uopce trudim, ako netko ne zna na sto se odnosi pojam "prirodno"ne mogu imati visoko misljenje o njemu :p

2. Seres, i to znas.

3. Mislis?

Mrtva mrkva
26.07.2004., 12:21
Proizd je super... :top:

Lumbarda kad nema puno turista (mi smo isto bili u ratnim godinama) :top:

Makarska rivijera :cerek:

subc0mandante m0ris
26.07.2004., 12:41
Mrtva_mrkva kaže:
1. One koje se ne mjere kolicinom kafica, tuseva i restorana :p nego ljepotom i cistocom mora... ma zasto se uopce trudim, ako netko ne zna na sto se odnosi pojam "prirodno"ne mogu imati visoko misljenje o njemu :p

2. Seres, i to znas.

3. Mislis?

1. Vidi pod 3
2. Ne serem, majke mi
3. Kažeš da si bila svugdje po istri a nisi bila na čistim plažama bez kafića, tuševa i restorana. Sram te bilo.
A nisi bila na na kupancu pod slapovima u Gologoričkom dolu, niti si se kupala na pravcu Krnički porat- Rakalj gdje je malo reći genijalno.

Mrtva mrkva
26.07.2004., 17:12
nisi bila na čistim plažama bez kafića, tuševa i restorana Ocito pisem kineski... nije uvjet, nego samo primjecujem da su se neki zalili da neke plaze to nemaju pa im zbog toga padaju u ocima... ali nevermind, ne da mi se vise...

Pollux
28.07.2004., 07:28
Zrče ;);)

Reki
28.07.2004., 11:57
U osmom mjesecu idem u Primošten pa me zanimaju plaže tamo ako je neko bio... :)

SunGöttin
29.07.2004., 18:57
crvena plaza na Vrgadi :cerek:
link (http://www.pakostane.info/galerija/gal9.jpg)

LordOfTheDance
03.08.2004., 10:09
Vele Stijene na Silbi

:s :s :s :cerek: :cerek: :cerek:

vaci
03.08.2004., 10:14
LordOfTheDance kaže:
Vele Stijene na Silbi

:s :s :s :cerek: :cerek: :cerek:

a dobre vode :D :D

vesuvio
04.08.2004., 12:22
baška

Tinkili
06.08.2004., 12:09
hehe moja mala plažica.... pred kućom, pod palmom i bez turista

(malo sam lokalpatriot al ipak sam u Dbk i ne bih se mijenjala za kontinent):w

solar
09.08.2004., 12:10
Srebrna na Visu. Najljepše mjesto uopće...

Kamea
09.08.2004., 12:11
happygoose kaže:
I jos jednom Lumbarda na Korculi.....:cerek: ja sam tamo bila jedne poratne godine, jos nije bilo toliko turista, hrpa nas je ostala do jutra, ma nema nista ljepse nego gledat kako sunce izlazi u rano jutro , a vi lezite na plazi i slusate more, lagani vjetric pirka.....boje neba se mjenjaju u svakoj sekundi,preljevaju, a tako boja mora......

:cerek: :cerek: :cerek:

Korčula mi je općenito :cerek:.
u stvari odmah nakon mojih brda najdraža mi je Korčula. :)

exxxxx_s&r
09.08.2004., 20:24
Na jedrilici, na moru između otoka Murtera i ulaza na prve kornatske otoke...rujan....potpuno gol.....oko 17h.....more kao ulje,a nebo mirishe na oluju.......jedva cekam :W

vaci
09.08.2004., 23:21
exxxxx_s&r kaže:
Na jedrilici, na moru između otoka Murtera i ulaza na prve kornatske otoke...rujan....potpuno gol.....oko 17h.....more kao ulje,a nebo mirishe na oluju.......jedva cekam :W

di je tu plaža :confused:

ima li mista na jedrilici :cool:

Tuco-il brutto
14.08.2004., 22:33
Dubrovnik, Buža 1 i 2, najplavlje more, najljepši pogled-na tisućljetne zidine Grada. Još jedan bonus-pogledi puni ljubomore ljudi koji razgledaju zidine, a ne znaju doći do Buže-tako da se malo stranaca kupa doli:top:

Patagonija
17.08.2004., 14:48
Nymann kaže:
Koja je po vama najlepša hrvatska plaža? :eek: Banje u Dubrovniku :cerek: :rofl: :rofl:

ROYAL
19.08.2004., 14:28
Umag - Kad je ATP Turnir: svih mogucih turista, plaza- ima i kamenja i pjeska. Za sve dobne skupine. Raazni kulrurni sadrzaji. Posjetite.

Putnik92
19.08.2004., 20:11
vaci kaže:
Obišla ja Olib, Silba, Premuda u više navrata ;) (a ponovno se spremam za 10ak dana) i ne poričući samu ljepotu tih otoka (mir, tišinu i sve to) same plaže su mi jako loše
:( Da ne ispada da hvalim svoje skočit ću na susjedni otok.

Južna Slatina na Olibu spada pod "jako loše" plaže? Jest da se do nje stiže barkom ali mislim da bi plaža i najgorem skeptiku izmamila osmijeh...

vaci
20.08.2004., 00:33
Putnik92 kaže:
Da ne ispada da hvalim svoje skočit ću na susjedni otok.

Južna Slatina na Olibu spada pod "jako loše" plaže? Jest da se do nje stiže barkom ali mislim da bi plaža i najgorem skeptiku izmamila osmijeh...

sori, lociram se na silbi ;) tako da nažalost ne mogu reć jesam li bila na toj plaži al ću se raspitat kod dugogodišnjih domaćina da provjerim :top:

al s obzirom da si ti sa Silbe (koju stvarno volim, zašto bi se inače tamo vraćala ;) ) čisto meni ne pašu te plaže, stine su mi velike, a pjesak i sike ne volim

zašto na tvojoj karti plaža nema carpusine?

tiha
20.08.2004., 06:40
Meni su ove, nekim slijedom:

1. Dražice (Krk)
2. Baška (Krk)
3. Slanica (Murter)
4. Supetar - ispod Kaktusa (Brač)
5. Rovinj- plaža hotela Eden
:) :cool:

tiha
20.08.2004., 06:41
Zaboravila sam:

Lopud - recimo, broj 3!

Tinkili
20.08.2004., 14:01
[QUOTE]tiha kaže:
Zaboravila sam:

Lopud - recimo, broj 3! [/QUOTE

Lopud je otok, nije plaža, dakle treba razlučiti o čemu se govori

ako se govori o plaži u samom mjestu tad treba paziti na zagađenost mora koja se pojavljivala u razno raznim izvještajima proteklih godina,

ako se govori o plaži Šunj s druge strane otoka, tad je to prva liga za one koji vole sitni pjesak (pržinu)

ako se govori o stijenama sa strane otoka, opet super za one koji vole stijene i ronjenje

vaci
20.08.2004., 15:23
tiha kaže:
Meni su ove, nekim slijedom:

3. Slanica (Murter)

:) :cool:

meni slanica nije uopće u konkurenciji iz 2 razloga
1. pijesak:flop:
2. milijun milijuna ljudi :bljak:

u ovakvom okruženju (di ljudi gaze po tebi i na plaži i u moru) prije bi izabrala zlatni rat - mrzim bol i masovni turizam i to, al ono je plaža (znači onako mali kamenčići i onako blizu hlad) kakve tražim :cool:

Roko
20.08.2004., 17:04
vaci kaže:
meni slanica nije uopće u konkurenciji iz 2 razloga
1. pijesak:flop:
2. milijun milijuna ljudi :bljak:

u ovakvom okruženju (di ljudi gaze po tebi i na plaži i u moru) prije bi izabrala zlatni rat - mrzim bol i masovni turizam i to, al ono je plaža (znači onako mali kamenčići i onako blizu hlad) kakve tražim :cool:

je bolje je na cigradji odma do :top:

VelmaX
21.08.2004., 14:41
vaci kaže:

I ja mrzim masovni turizam, ali Bol barem ima dovoljno (kilometara) plaža da uvijek možeš naći komadić šljunka za sebe.

Na Zlatnom ratu je, osim debele hladovine u blizini, dobro i to što uvijek na jednoj strani imaš zaklon od vjetra, makar kako jak bio i makar otkud puhao. Tamo, malo dalje od obale more se pjeni od valova, a na plaži skoro bonaca. :D

vaci
21.08.2004., 23:03
Roko kaže:
je bolje je na cigradji odma do :top:

e zna, rekli su nam, al se nismo dugo zadržavali u murteru pa...

uostalom, nije slanica toliko loša u 8 ipo ujutro kad je more još uvik kristalno čisto a na plaži 5 ljudi (i 100 ležaljki koji su ljudi ostavili za posli :rolleyes: :flop: )

shipka
24.08.2004., 03:15
Heeebavasćuko, kolko vas je to na trolistu Premuda-Silba-Olib? Ajmo osnovati KUD P.S.O. :D Ja slijedeće godine učim Silbanski tanac.
Bio sam na plaži Nozdre na Silbi prije 2 dana čamčićem, baš je bio zalazak.. Oh oh oh, more kristalno narafski, a na kraju točno tolko pijeska za jedan divljački picigin. Mislim, a što ćeš više? Što? Koktel bar? Velnes centar?! MULTIPLEKS KINO?!?! Mislim, to je savršenstvo za plažu te veličine, sa-vr-šenstvo!!
A sad sam u Zagrebu. :cry:

sis
24.08.2004., 09:15
solar kaže:
Srebrna na Visu. Najljepše mjesto uopće...

Slažem se.

Cro-cutie
05.09.2004., 04:09
Mala uvala - "Bilo" pokraj Primoštena - PREKRASNO.

A 5 tjedana sam provela na Zlatnom Ratu. :flop:

Mandre
16.09.2004., 13:51
Letavica, kod Simuna na Pagu.:top:

Ima jedna mrak na Olibu koja gleda prema Losinju, neznam joj ime.

Indi
14.10.2004., 17:11
Evo posto je fakat sad vec hladno i jadno, bolje da okvacimo i ovo kao top temu :mig: :w

Indigo Girl
24.10.2004., 12:06
Ja bih nazad u Bol, meni je tamo bilo super :top:

Zego
24.10.2004., 12:27
plaza przina na korculi, kraj lumbarde. pjescana. a par stotina metara paralelno od nje nalazi se, sljuncana, mislim da se zove bijela plaza.

chocogirl35b
19.07.2006., 12:11
Tražila sam u arhivi, ali nisam našla...

Pitanje je koje su vam najljepše plaže na kojima ste bili - gdje se nalaze, kako su opremljene, zašto vam se sviđaju isl. Ako imate i slikicu - super...

Da započnem, jedna od najljepših mi je plaža u Ninu kod Zadra - zaboravila sam ime, ali evo slikice. To je najpoznatija plaža u Ninu pa nije problem doći do nje:

http://img213.imageshack.us/img213/2964/mjestazadar1mvui7.jpg (http://imageshack.us)

Plaža je pješčana, ima kafić, a i restoran u sklopu nekog hotela u blizini... Nije prevelika gužva, ali nije ni pusta - naravno... Ulaz je isto pješčani i pravi je gušt kupati se...

daz
19.07.2006., 13:20
Ta plaža je u Sabunikama. Nin je malo dalje.

Inače, meni je najljepša bila Pržina, kod Lumbarde na Korčuli.

Felix Arba
19.07.2006., 14:10
Rajska plaža u Loparu na Rabu. 1,5 km pješčane plaže. Evo par sličica

http://img225.imageshack.us/img225/4170/rajska1ly0.jpg (http://imageshack.us)

http://img155.imageshack.us/img155/56/rajska2nh6.jpg (http://imageshack.us)

http://img138.imageshack.us/img138/3913/rajska3bdo3.jpg (http://imageshack.us)

white boy
19.07.2006., 14:28
bacvice,split-totalna brija
banje,dubrovnik-plaza proglasen među 10 najboljih u svijet!

Putnik92
19.07.2006., 14:36
Koji njen dio? :D

Može ova (dubina na mjestu slikanja < 2m):

medo101
19.07.2006., 15:44

sorry, ali ne znam po čemu su i jedna i druga dobre...

više dajem za Brela :s nego za sve ST i DU

chocogirl35b
19.07.2006., 18:07
Ta plaža je u Sabunikama. Nin je malo dalje.

Inače, meni je najljepša bila Pržina, kod Lumbarde na Korčuli.

Tak je, imaš prav, Sabunike... :)

chocogirl35b
19.07.2006., 18:09
Rajska plaža u Loparu na Rabu. 1,5 km pješčane plaže. Evo par sličica

http://img225.imageshack.us/img225/4170/rajska1ly0.jpg (http://imageshack.us)

http://img155.imageshack.us/img155/56/rajska2nh6.jpg (http://imageshack.us)

http://img138.imageshack.us/img138/3913/rajska3bdo3.jpg (http://imageshack.us)

Zbilja je wooow :)... Nije li na Rabu i plaža SanMarino ili tak nekak, isto pješčana i nadugo plićak?

Ava Adore
19.07.2006., 18:11
to valjda jedino zbog pogleda

Ipanema
19.07.2006., 18:19
to valjda jedino zbog pogleda

Slažem se.
Banje je američki Marie Claire (valjda) stavio na 3. mjesto nakon Maldiva i Sješela.
I onda lijepo prikažu Banje na TV koje su ono... totalno bezveze :zubo:

Možda je amerikancima totalno vanserijski i kul buljiti u stare tvrđave, ali nama to nije niš posebno :D

Ava Adore
19.07.2006., 18:22
Bolji je onda sv. Jakov ili plaža u Kuparima.... jedino što je u Kuparima pogled na nekoliko spaljenih hotela a ne na zidine...

Meni bi bilo super buljiti u stare tvrđave dok se kupam :zubo: :cerek: ali da je more ono lijepo lijepo :cerek:

Ipanema
19.07.2006., 18:24
Ontopic:

najljepše plaže na kojima sam bila su Risika na Krku i pješčane plaže na otoku Pašmanu.
Pjesak vani, pjesak u moru, pijesak here there everywhere :zubo: i tirkizno more :)

Razlika između tih plaža je što ova na Pašmanu ima ponegdje stjene u moru pa moraš paziti kud staješ i dosta je dugački plićak.

Risika je odmah duboka i krasi ju samo pijesak, ali more nije baš pretoplo.

vaci
19.07.2006., 20:23
kao prvo ne volim pijesak
nije mi đir imat blato na stopalima :raspa:

kao drugo, možete se nadgalasavat koliko oćete, al od omiša prema jugu je raj na zemlji :s :s

http://www.find-croatia.com/photos-croatia/nature-croatia/slides/Croatia034Brela.jpg
http://home.pages.at/tamb/photo/croatia/big/brela.jpg
http://www.atlas-adria.cz/picture/baska_voda.jpg
http://www.zivogosce.com/slike/naslovna-384.jpg

da ne govorimo o onoj lipoti di si ti na savršenoj plaži, biokovo se diže tebi iza leđa. A ispred tebe brač/hvar
mmmm... :cerek:

DrSigmundFreud
19.07.2006., 20:28
Zbilja je wooow :)... Nije li na Rabu i plaža SanMarino ili tak nekak, isto pješčana i nadugo plićak?

Da, to ti je rajska plaža,... u sezoni dnevno 8-9 Mio. turista na 2qkm :horor:

dosta bolje je u Kamporu
... Mel :s :top:
... Kanderola :cheer: :cice:
... Valahta :cice:
... Gožinka :klopa: :s
... Čifnata, Sv. Mare, Valsika :s
... i Gonar (iako pripada Drazi)

vaci
19.07.2006., 20:33
ovako kažu na samoj stranici lopara:
RAJSKA PLAŽA
Rajska plaža je posebno zanimljiva za starije osobe, obitelji s djecom i slabije kupače :D

DrSigmundFreud
19.07.2006., 20:39
..... obitelji s djecom i slabije kupače :D

majašta...nemreš se utopit ni pod razno :rofl: :zubo:

Antonija E.
19.07.2006., 20:50
Nema do plaže u Tučepima.

lolita11
20.07.2006., 13:59
pupnatska luka na korculi-predivno!
http://free-du.htnet.hr/korcula/pupluka.jpg
stiniva na visu
http://data1.blog.de/blog/v/vi2ih1/img/Picture-009_small.jpg
http://www.sweb.cz/bisevo/Images_b/stiniva3.jpg
porat, bisevo
http://nautic-apartments.com/images/restorani/porat3v.jpg

Felix Arba
20.07.2006., 14:04
Da, to ti je rajska plaža,... u sezoni dnevno 8-9 Mio. turista na 2qkm :horor:

dosta bolje je u Kamporu
... Mel
... Kanderola :cheer: :cice:
... Valahta :cice:
... Gožinka :klopa: :s
... Čifnata, Sv. Mare, Valsika :s
... i Gonar (iako pripada Drazi)

Ajde da se i ja i ti složimo u nečem ;) :top:

Da, sve ove nabrojane plaže su bolje za kupanje ali mislio sam da je riječ o ljepoti plaže, a Rajska plaža ili San Marino mi je najljepša. Najveća je itd. U špici je gužva i najbolja je upravo za djecu jer plićaku nikad kraja, međutim dio te plaže (Livačina) je bolja jer nema tako puno plitkog

Felix Arba
20.07.2006., 14:09

To ti je ista plaža

puffko
20.07.2006., 14:15

Osobno, u Dubrovniku--koji i nije bas mjesto za kupanje i radije, kad mi se provodi vise od sat vremena na plazi idem na Lokrum, a pogotovo Lopud--mi je Sv Jakov daleko drazi od Banja.

Isti prekrasni pogled na zidine, zbog polozaja sunce do 8 uvecer, a relativno malo ljudi. Cini mi se da stranci za nju i ne znaju.

On topic, Sunj na Lopudu?

RobiKa
20.07.2006., 22:20
Osobno, u Dubrovniku--koji i nije bas mjesto za kupanje i radije, kad mi se provodi vise od sat vremena na plazi idem na Lokrum, a pogotovo Lopud--mi je Sv Jakov daleko drazi od Banja.

Isti prekrasni pogled na zidine, zbog polozaja sunce do 8 uvecer, a relativno malo ljudi. Cini mi se da stranci za nju i ne znaju.

On topic, Sunj na Lopudu?

Lopud :top: :s

Saplun na Lastovnjacima :top: :s

spomenuti Porat na Biševu i Stiniva :top: :s

Il Bestione
20.07.2006., 23:12
kao prvo ne volim pijesak
nije mi đir imat blato na stopalima :raspa:

kao drugo, možete se nadgalasavat koliko oćete, al od omiša prema jugu je raj na zemlji :s :s

http://www.find-croatia.com/photos-croatia/nature-croatia/slides/Croatia034Brela.jpg
http://home.pages.at/tamb/photo/croatia/big/brela.jpg
http://www.atlas-adria.cz/picture/baska_voda.jpg
http://www.zivogosce.com/slike/naslovna-384.jpg

da ne govorimo o onoj lipoti di si ti na savršenoj plaži, biokovo se diže tebi iza leđa. A ispred tebe brač/hvar
mmmm... :cerek:

i ja mrzim pjesak na plazi, ajd u vodi nije ni lose dok se ulazi al ni to negotivim previse :flop:

brela definitivno najbolja...sto zbog mora..sto zbog plaza i kako su uredjene :cerek:

badejo
21.07.2006., 07:29
Koliko ima prekrasnih sljunkovitih udaljenih plaza,nepoznate vecini ljudi na Cresu npr.!!!
Te plaze poznaju samo ljudi koji tamo dolaze sa gliserima,barkama i uzivaju kao kraljevi u divoti i miru!
Kakve Bacvice,Banje i sl.!

lolita11
21.07.2006., 09:55
pa daj nam odaj tajnu da i mi odemo tamo! ja recimo brijem da je cres jedan od dosadnijih otoka na jadranu bez puno mogucnosti za kupanje-daj me razuvijeri!

tough_cookie
21.07.2006., 13:16
Tražila sam u arhivi, ali nisam našla...

evo sam ti ja nasla ;) :

http://www.forum.hr/showthread.php?t=20155

x-type
21.07.2006., 23:37
meni je daleko najbolja plaža ona u Velom Lošinju. hm, kako li se zove?

badejo
22.07.2006., 00:01
lolita kaze:
pa daj nam odaj tajnu da i mi odemo tamo! ja recimo brijem da je cres jedan od dosadnijih otoka na jadranu bez puno mogucnosti za kupanje-daj me razuvijeri!

Da je dosadan-je,kao i vecina nasih otoka i mjesta-u pogledu zabave.
Ali priroda je super!
Za odlazak na takve plazice je potreban gliser.
Dodi pa cu ti pokazati osobno:D!

badejo
22.07.2006., 00:04
x-tipekaze:
meni je daleko najbolja plaža ona u Velom Lošinju. hm, kako li se zove?
Rovenska.

white boy
22.07.2006., 16:08
Slažem se.
Banje je američki Marie Claire (valjda) stavio na 3. mjesto nakon Maldiva i Sješela.
I onda lijepo prikažu Banje na TV koje su ono... totalno bezveze :zubo:

Možda je amerikancima totalno vanserijski i kul buljiti u stare tvrđave, ali nama to nije niš posebno :D
onda ti bulji u sumu kad ti je ljepse nego u zidine!
banje-pogled, lokacija, kafic:top: :top: :top:
-more:flop:

Esther33
22.07.2006., 22:17
Prije spominjana Pupnatska luka je stvarno nesto sto treba vidjeti, no ako ste vec na Korculi svratite i na Proizd, otocic preko puta Vela Luke, ljepšeg mora, kamencica koji se presijavaju u vodi, nisam vidjela. Jedino sto se do plaze morate malo potrudit kroz borovu sumu i svakako ponjet suncobran, pece nemilice.
Przina u Lumbardi nije losa za one koji vole pijesak no vidjela sam i ljepsih.

x-type
23.07.2006., 17:40
Rovenska.
ma ne, već Punta, sjetio sam se. možda nije nešto atraktivno,a li je definitivno super ugodna i čista! a tek kvarnersko more - nema mu ravna na cijelom Jadranu!

badejo
23.07.2006., 23:36
Svugdje je more jednako cisto na cijelom Jadranu,ako izuzmemo neke zaljeve u kojima su veci gradovi(Rijecki,Splitski,Sibenski.itd.)
Posebno je cisto i bistro more oko svih vanjskih otoka medu kojima spada Losinj,koji je po meni najatraktivniji sa svojim malim okolnim otocicima.
Djeluje najpitomije i najpristupacnije.
More moze biti ponekad ljeti "prljavo",ali to su vec prirodni procesi u moru(cvjetanje algi i sl.)

Dustflower
24.07.2006., 00:09
Uvala Srebrena i Stiniva na Visu.

chocogirl35b
24.07.2006., 08:13
evo sam ti ja nasla ;) :

http://www.forum.hr/showthread.php?t=20155

Hvala :grli:

Ipanema
24.07.2006., 08:16
onda ti bulji u sumu kad ti je ljepse nego u zidine!
banje-pogled, lokacija, kafic:top: :top: :top:
-more:flop:

A tko je spomenuo sumu u zamjenu za tvrdjave, djetesce drago blentravo :cerek:

:rolleyes:

Felix Arba
24.07.2006., 10:53
Otočići ispred Supetarske Drage na Rabu
http://img142.imageshack.us/img142/1272/scan0003jd6.jpg (http://imageshack.us)

Rajska plaža u Loparu
http://img149.imageshack.us/img149/6237/14371259hilylswthbphkx1.jpg (http://imageshack.us)

http://img157.imageshack.us/img157/7035/14371565rzhrgibslxphgm0.jpg (http://imageshack.us)

Mel - Kampor
http://img157.imageshack.us/img157/175/mel10hn3.jpg (http://imageshack.us)

Pa opet Lopar.....(s pogledom na Goli otok)
http://img488.imageshack.us/img488/7434/lopar3jw9.jpg (http://imageshack.us)

cutecat
24.07.2006., 11:16
Bol-Zlatni rat je ipak cudo prirode i ima tako sitne kamencice i tako plavo more da je meni i dalje jedan od favorita...Jest da ima puno ljudi, ali recimo u 6. ili 9. mjesecu se da zivit. A, plaza je tako velika (s obje strane) da nikad nije prenapuceno. Puno borove sume za hlad, ispred tebe Hvar, a iza Vidova gora...Ma ko to more platit'...:cerek: Uvijek se rado vracam na Brac.

A u mojoj regiji, plaza Sv.Ivan u Moscenickoj dragi:cerek:

zlocestoca
24.07.2006., 11:36
:nono:
valun je predivan!
(isto kao i uvale ispod lubenica)

Gorriot
24.07.2006., 13:09
otok Sv.Nikola - Poreč, strana otoka koja gleda prema pučini.... :s ako voliš stijene

vaci
24.07.2006., 13:44
. A, plaza je tako velika (s obje strane) da nikad nije prenapuceno.

na strani di nisu golaći, prečesto je prenapučena! Možda ne ove godine, al prije 4-5 kad je bol bio hit - pa to se nije dalo živit, izgubila bi 10 minuti kad bi izašla iz mora i tražila ručnik :rolleyes: Zato bol zaobilazim, al brač je uvijek u igri :raspa:

lolita11
25.07.2006., 07:44
Da je dosadan-je,kao i vecina nasih otoka i mjesta-u pogledu zabave.
Ali priroda je super!
Za odlazak na takve plazice je potreban gliser.
Dodi pa cu ti pokazati osobno:D!
ja obozavam prirodu! al sta je s nama koji nemamo glisere i ostala plovila? kako da dodemo do tih super plaza?

badejo
25.07.2006., 09:13
lollita 11 kaze:
ja obozavam prirodu! al sta je s nama koji nemamo glisere i ostala plovila? kako da dodemo do tih super plaza?

Bez sale,stvarno ima prekrasnih plazica.I nalaze se u divljini,na nepristupacnim mjestima.
Samo plovilo dolazi u obzir.Trebalo bi iznajmiti gliser da se tamo dode,ali to zna biti dosta skupo.
Ili se sprijateljiti sa nekim koji ga ima::) : !

Tinchi
25.07.2006., 14:14
Zavratnica kod Jablanca :cerek:
Nije plaža, već uvala nalik na fjord. Divota :cerek:

http://img145.imageshack.us/img145/3706/dsc03300iy9.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc03300iy9.jpg)
http://img145.imageshack.us/img145/1209/dsc03317mk1.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc03317mk1.jpg)
http://img145.imageshack.us/img145/5831/dsc03318rs3.th.jpg (http://img145.imageshack.us/my.php?image=dsc03318rs3.jpg)
http://img47.imageshack.us/img47/2020/dsc03328tj7.th.jpg (http://img47.imageshack.us/my.php?image=dsc03328tj7.jpg)

Šteta, nedavno je proglašena parkom prirode pa se ulaz naplaćuje 15 kn :tuzni: Ali vrijedi svratiti :)

Felix Arba
25.07.2006., 18:40
Pa i je fjord :) ....

Ali zato dođeš gliserom pa ne moraš ništa platiti ;)

slow_cheetah
25.07.2006., 18:52
definitivno tučepi-tamo je stvarno prekrasno

Tinchi
26.07.2006., 01:32

Ali zato dođeš gliserom pa ne moraš ništa platiti ;)Si siguran? :confused:
Prošli tjedan trojici-četvorici Švaba na jahti naplatio je 290kn. Ja čula :D

A i nama "domaćima" (koji u okolici Zavratnice ljetujemo od rođenja) neda niti popust a kamoli džaba :rolleyes: To vrijedi samo za rođene na tom području, uz predočenje osobne.

I nije fjord, proces nastanka je drugačiji koliko ja znam, nisu posredovali ledenjaci ;)

aaston
26.07.2006., 06:21

Ali zato dođeš gliserom pa ne moraš ništa platiti ;)

Fjordovi su zaljevi koji su nastali isključivo utjecajem ledenjaka. Koliko je meni poznato u Hr ih nema, dakle ni to nije fjord, kao šta ni npr. Limski kanal u Istri nije fjord. ;)

snjoxi
26.07.2006., 07:18
Rt Kamenjak.
Najljepsa plaza u Hr. sve ove koje ste naveli mogu se sakrit i duboko zakopat.

Felix Arba
26.07.2006., 13:06
Si siguran? :confused:
Prošli tjedan trojici-četvorici Švaba na jahti naplatio je 290kn. Ja čula :D

A i nama "domaćima" (koji u okolici Zavratnice ljetujemo od rođenja) neda niti popust a kamoli džaba :rolleyes: To vrijedi samo za rođene na tom području, uz predočenje osobne.

Ma dadeš im hladno pivo i nema frke...Ja sam bio neki dan tamo, nitko ništa me nije pitao ;)

I nije fjord, proces nastanka je drugačiji koliko ja znam, nisu posredovali ledenjaci ;)

Fjordovi su zaljevi koji su nastali isključivo utjecajem ledenjaka. Koliko je meni poznato u Hr ih nema, dakle ni to nije fjord, kao šta ni npr. Limski kanal u Istri nije fjord.

Kako nema ledenjaka u Hr ???!!! ;) Zezam se....:top:

Ma znam ali u svim prospektima piše fjord Zavratnica

Felix Arba
26.07.2006., 13:08
Rt Kamenjak.

Može biti...daj neku sliku pa da ocjenimo

x-type
26.07.2006., 15:47
Rt Kamenjak.
tamo mi je isto bilo jako lijepo lani. najbolje je što nije (još uvijek) pretrpano kupačima i nema smeća. jedini problem je što je struja ubitačno jaka na samom špicu, vuče ko luda!
najveća zamjerka je pristup.

tough_cookie
26.07.2006., 18:43
ajde molim vas svi koji ste pohvalili plaze na visu, kako ste do njih dolazili? pjesice, morskim putevima, biciklom, motorom, kaj?

nadjosmo neke, al do vecine ima tri dana jahanja. demit, cini mi se da postajem prestara za eksperimentiranje. :tuzni: