PDA

View Full Version : Visak i rad s viskom

stranice : [1] 2

delija
05.08.2006., 23:38
Quote:
Originally Posted by arci 21
Mislim da sam na pravom mjestu. Treba mi uputa (ali od pocetka)i odgovori:
1)Gdje se moze kupiti pravi visak-koje vrste radnji?
2)Koliko se taj predmet i na koji nacin moze pribliziti vlasniku-da bi davao tacne odgovore?!
3)Punjenje-praznjenje?
4)Cemu jos sluzi i kako i kada ga koristiti?
5)Na koji nacin postavljati pitanja?
OK. znam da sam mozda odfilozofirala i mozda je jednostavnije ali posto nista ne znam o tome,svaki podatak ce mi trebati. .
I nek se vrtiiiiiiiiiiii

Evo, vrti se.

http://img255.imageshack.us/img255/5263/visak2jr0.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=visak2jr0.jpg)

(Ako želiš veću sliku klikni s mišom dva puta na sliku)

Dalje - odgovori na tvoja pitanja sutra.

delija
06.08.2006., 10:32
(15)

1) Gdje se moze kupiti pravi visak-koje vrste radnji?

Nema potrebe da kupuješ visak,
Naime svaki zlatni ili srebrni lančić na kojem se nalazi malo teži privjesak (dakle ne, na primjer, tanki križić...) može da posluži kao Visak.
Također, ako umjesto lančića koristimo nit debljeg konca za šivanje na kojem kraju visi kao loptica okruglo dugme učinjeno od mjedi (legure bakra i cinka) -može da bude odlično radiestezijsko pomagalo.
Najbolja dužina niti je između 25 - 30 cm.

Dakle, moj ti je savjet da ne kupuješ visak dok ne isprobaš kako će ti pokazivati kolika je tvoja "moć kanalizacije".

2) Koliko se taj predmet i na koji nacin moze pribliziti vlasniku-da bi davao tacne odgovore?!

Kao prvo, medij se treba jedno vrijeme (nekoliko dana) "igrati" s Viskom.
"Igranje" se sastoji u tome da, kad medij uzme kraj Viska između palca i kažiprsta on Mora stvoriti max. opuštenost čitavog tijela.
Jest, nije lako ostvariti max. opuštenost čitavog tijela, ali postoji tehnika kako to uraditi.

I za sad toliko.
Čim uhvatim vremena nastaviti ću izlaganje u vezi rada s viskom.

Leviant
06.08.2006., 10:39
Pravi visak je Izis 4 a može i 6 ( nova arka )

!!! Visak nikako ne koristiti i raditi sa njim ako nisi prošao 27 godinu života !!!!

ugly duck
06.08.2006., 14:26
(15)

1) Gdje se moze kupiti pravi visak-koje vrste radnji?

Nema potrebe da kupuješ visak,
Naime svaki zlatni ili srebrni lančić na kojem se nalazi malo teži privjesak (dakle ne, na primjer, tanki križić...) može da posluži kao Visak.
Također, ako umjesto lančića koristimo nit debljeg konca za šivanje na kojem kraju visi kao loptica okruglo dugme učinjeno od mjedi (legure bakra i cinka) -može da bude odlično radiestezijsko pomagalo.
Najbolja dužina niti je između 25 - 30 cm.

Dakle, moj ti je savjet da ne kupuješ visak dok ne isprobaš kako će ti pokazivati kolika je tvoja "moć kanalizacije".

2) Koliko se taj predmet i na koji nacin moze pribliziti vlasniku-da bi davao tacne odgovore?!

Kao prvo, medij se treba jedno vrijeme (nekoliko dana) "igrati" s Viskom.
"Igranje" se sastoji u tome da, kad medij uzme kraj Viska između palca i kažiprsta on Mora stvoriti max. opuštenost čitavog tijela.
Jest, nije lako ostvariti max. opuštenost čitavog tijela, ali postoji tehnika kako to uraditi.

I za sad toliko.
Čim uhvatim vremena nastaviti ću izlaganje u vezi rada s viskom.
a jesi se pretrgo od pisanja... :rolleyes: :rofl:
glavno da imas vremena trazit slike golih zena (zena-kitova) po netu... a jesi nastran... :zvrko:
:B
interesantno... :rolleyes: :cerek:

baic17
06.08.2006., 20:17
Pravi visak je Izis 4 a može i 6 ( nova arka )

!!! Visak nikako ne koristiti i raditi sa njim ako nisi prošao 27 godinu života !!!!

za sto?

arci 21
06.08.2006., 21:33
Ja se zahvaljujem na dobroj namjeri deliji ALI meni prijedlog izgleda neozbiljan: lancici, koncici ,krizici.. Mogli ste odmah reci da bacim grah, karte i sve cu "znati". Visak nije mudrost ocito ,ali ovo prevazilazi i glupost. . .
baic 17-pogledaj moj profil;)

Endimion17
06.08.2006., 21:52
:cerek: heeeehehe

delija
06.08.2006., 22:14
(66)

Ja se zahvaljujem na dobroj namjeri deliji ALI meni prijedlog izgleda neozbiljan: lancici, koncici ,krizici.. Mogli ste odmah reci da bacim grah, karte i sve cu "znati". Visak nije mudrost ocito ,ali ovo prevazilazi i glupost. . .

Pa evo dio te gluposti.

VISAK - RADIESTEZIJSKO POMAGALO

Mislim da nema potrebe davati informaciju što je radiestezijski visak jer o tom su pomagalu mnogi autori dali iscrpne podatke.
No, svakako je interesantno iznijeti da, bar što se mene tiče, ja dosad nisam nigdje našao čak ni teoretsku pretpostavku koja bi bila logički prihvatljiva kod objašnjenja koje su to "sile" koje pokreću visak i zašto možemo pomoću njega doći do mnogih, često i nevjerojatnih informacija.
Upravo zato što pomoću viska možemo doći do takvih informacija, razlog je što mnogi razmišljaju o ovom pomagalu s prisustvom mistike iako, po meni, objašnjenje o silama koje pokreću visak nema nikakve veze s "nadnaravnim silama".

Mnogi čitaoci koji prate časopise koji obrađuju teme na granici znanosti upoznati su da se može izraditi fotosnimak vibracijskog polja oko čovjeka koje nazivamo aura (ora).
S druge strane, oni koji su pročitali moju knjigu KRISTAL I. sada su upoznati s energetskim vezama čovjeka s njegovim Energetskim (Spiritualnim, Magnetnim) poljem.
(KRISTAL I., str. 19 i 20)
Prateći povezanost tog Individualnog energetskog polja s aurom čovjeka te s određenim senzorima u sistemu Materijalne svijesti (središnjem živčanom sistemu) tog čovjeka, mnogi će moći shvatiti koja energija pokreće visak. (sl.1, str.34a)

Svakako moram navesti da se u svakom Individualnom energetskom polju (magnetnom polju koje se nalazi u energetskoj planetarnoj mreži) nalaze, kao na tvrdom disku kompjutora, utisnuti podaci (ali i slike) mnogih detalja iz života čovjeka, koje je registrirao Spirit tog čovjeka, tijekom mnogih reinkarniranih života, osim, ako neki, ili svi podaci nisu (razložno) u Polju brisani.
Kako Spirit u Materijalnom tijelu, dakle čovjek, ostvaruje (putem impulsa) stalni energetski kontakt s svojim Energetskim poljem, tako se kod čovjeka koji traži informacije pomoću viska pojavljuju u određenim senzorima vibracije koje će se prenijeti do samog viska.
Znači, "živ čovjek" može doći do mnogih, "svojih" informacija.
No, kako se energetska polja nalaze u Planetarnoj energetskoj mreži, čovjek koji radi s viskom (iako je bolje reći: čovjekov Spirit) može na jednostavan način ostvariti energetske kontakte i s drugim energetskim poljima koja se nalaze u toj mreži, što znači da može doći (uz dozvolu vlasnika tih polja) i do "tuđih" informacija koje se nalaze "utisnute" u tim poljima.
Da se spiritualna međukomunikacija ostvaruje preko Određenih energetskih polja, dokazuju nam i neki snažni spiriti koji mogu djelovati putem prethodno iznesene energetske povezanosti na drugog, ili druge spirite (štoviše i na živa bića "druge vrste") da razmišljaju ili rade neke stvari "po nalogu" tog snažnog spirita (telepatija, hipnoza).

Da bih potkrijepio ovu tvrdnju, iznijet ću za primjer dokumentiranu informaciju američkog fizičara i poznavaoca parapsihologije, doktora Marcela Vogela, koji je izvršio sljedeći test mogućnosti međumisaonih kontakata.
Namjestivši u San Francisku aparat (detektor za otkrivanje laži) koji su u stanju registrirati prisutnost vibracija "stvorenih" usmjerenom energijom intelekta (mislima) te ostavivši u prostoriji s aparatima i drvo života s kojim se duževremenski "družio" i ostvarivao s njim (za mnoge nevjerojatne) misaono-vibracijske kontakte, otišao je u Europu, odakle je stvorio s tom biljkom misaoni, dakle telepatski kontakt.
Te misaone vibracije su registrirane na aparaturi.
Na kraju, dr.Vogel je stvorio takve misaone vibracije koje su djelovale preko drva života da se isključi rad aparature.

Već nam i ova dokazana informacija nameće realan odgovor da misao može stvoriti, u međusobnim međukontaktima živih bića (bilo koje vrste), nevjerojatno jake međuenergetske vibracije.

Mislim da ste mogli, uz tekst i slike, shvatiti radiesteziju, odnosno, odakle dolaze informacije i koje su to sile koje pokreću visak radiesteziste.

No, svakako je interesantno navesti i to da nam radiestezija, upotrebom logike, pruža dokaze postojanja aure i individualnih energetskih polja, što nam opet "nudi" spoznaju da postoji i energetska mreža koja se mora, po logici, nalaziti negdje u prostoru "nedaleko, no može i daleko" od planete gdje spiriti ostvaruju svoje bivstvovanje u Materijalnom tijelu.

Kako znam da neki od čitaoca nisu u potpunosti mogli razumjeti na koji način "radi visak", to mislim da je potrebno iznijeti informaciju na drugi, razumljiviji način.
Dakle, onog momenta kad čovjek uzme između prstiju lančić ili nit o koju je obješen visak te postavi misaono pitanje - stvorit će se međukontakt sistema Materijalne svijesti s Energetskim poljem koje se nalazi negdje Van tijela čovjeka. (Sl: 1)

http://img523.imageshack.us/img523/9076/visak1dv0.th.jpg

Tada će iz tog Polja stići do Određenih senzora "ugrađenih" u sistemu Materijalne svijesti energetski impulsi koji će djelovati na "dijelove" sistema Materijalne svijesti da se u njima stvori Određeni broj titraja.(Sl: 1)

Pretvorbom tih titraja Određeni "dijelovi" Materijalne svijesti čovjeka će djelovati da se ponovo stvore energetski impulsi koji će se prenijeti putem prstiju i lančića u auru viska.

Tada će ti impulsi djelovati na "leđno područje" viska, koji će se (potiskom) pokretati u potrebnom smjeru gibanja, da bi "odgovorio" na postavljeno pitanje.(sl.2, str.34b)

A sad, ako znamo da Individualno Energetsko polje pojedinca) "radi" (u prenesenom smislu) na principu videosistema (u kojem su "snimljene" i mnoge sekvence iz mnogih života Spirita u Materijalnom tijelu), to će odgovori biti ispravni i točni (ukoliko se ne postave dvomisleno).

Mogu vas uputiti na mnoge koji su još prije kontakta s mnom ostvarili "viđenje" svjetleće kuglice (kod mnogih u boji) koja (kako su se neki izrazili) "trči" za viskom.

Svjestan sam da je sve ovo za mnoge nezamislivo i mnogi odbijaju ovu informaciju jer im se čini da se taj proces energetskih međukontakta ne može toliko "strelovito" odvijati.

Interesantno je iznijeti da je nekim ljudima i misao mistična iako postoje ne-mistični dokazi da misao može biti energetski veoma snažna.

Uostalom, snagu misli je i znanost registrirala.
Ako ne vjerujete meni tad ćete, pretpostavljam, vjerovati stručnjacima američke kompanije Cyberkinetics Neurotechnology Systems koji su razradili način kako kontrolirati kompjuter bez upotrebe miša, i to na primjeru 25-godišnjeg kvadriplegičara koji upravlja kompjuterom samo uz pomoć konektora spojenog na njegovu lubanju i sto malih senzora implantiranih u mozak.

Ili će vas možda ova informacija uputiti da razmišljate o mislima na drugi način - ako ste mišljenja da misao nije potencijalna.
Naime, američki znanstvenici razvili su tehnologiju koja omogućuje pomicanje predmeta – mislima.
Prvi su put misli upotrijebljene za upravljanje mehaničkim objektom, točnije robotskom rukom, na sveučilištu Duke u američkoj državi Sjeverna Karolina.
U eksperimentu majmun s ugrađenim čipom u mozgu upravljao je mehaničkom rukom koja se nalazila u drugoj prostoriji. Mikroelektrode ugrađene su u dvije ženke makaki majmuna nazvane Aurora i Ivy.
U kururškom zahvatu, koji je trajao deset sati, jednoj je majmunici ugrađeno 96 elektroda, a drugoj 320.
Nakon toga uspjele su pomicati robotsku ruku i zaigrati kompjutorsku igru isključivo snagom misli

Dakle. trebamo li ove radnje gledati kao mistične pojave, ili bismo trebali logički zaključiti da čovjek može koristiti energiju uma u suradnji nekog snažnog energetskog izvora u Vantjelesnom prostoru koji se nalazi negdje van domašaja naših Materijalnih čula.

Prema tome, nemojte se čuditi što se visak pokreće i što ćete putem njega dobiti mnoge točne odgovore na postavljena pitanja, ali pod uvjetom da shvatite sve ostvarene kontakte kao zdrave energetske kontakte, bez mističnog pristupa u razmišljanju.

Svakako, važno je i doškolovanje u radu s viskom, a tijekom rada važno je registrirati istinitost u odgovorima jer na taj način radiestezist stvara svoj "osobni dokazni materijal" - da je rad s viskom pozitivna radnja.

Eto, iako je to glupost ja sam je objavio - ne radi tebe arci, već radi onih kojima ovo neće biti glupost.

Svakako, dalje o radu s viskom neću objavljivati. :kiss:

freudrick
06.08.2006., 22:26
1. Pravi visci se obično kupuju u viskarnicama, specijaliziranim trgovinama gdje će ti stručno osoblje vrlo rado pomoći savjetom, šaljivom doskočicom ili veselom poskočicom, kao i dati uputu (ali od početka). Ponudit će ti i odgovore, ali oni ti ne trebaju, jer ti ih evo dajem ja.

2. Vlasniku se visak može približiti poprilično. Načini njegovog približavanja su razni i ovise isključivo o težini ozljede koja se vlasniku želi nanijeti.

3. Ovo je dobro pitanje, a odgovor je poučan. Naime, jeftiniji visci koriste starije, nimh baterije, kod kojih je uputno punjenje započinjati tek kad je baterija potpuno prazna. U suprotnom dolazi do tzv memorijskog efekta, kada visak počinje pamtiti sve što se događa i s vremenom stvara zajeban karakter, poznat pod nazivom evil-memory, ili zlopamtilost. Moderniji visci opremljeni su Li-ionskim ili Li-polimernim baterijama kod kojih ovaj problem nije izražen.

4. Uobičajeni oblik viska je stožast, pa je moguća njegova upotreba pri začepljivanju raznih rupa, a bogami i rupica. Zahvaljujući stožastom obliku, moguća je njegova upotreba za stvaranje raznih rupa, a bogami i rupica...

5. Ovo, kako su ovdje postavljena je skroz okej.

delija
06.08.2006., 22:49
Da, još bih dodao ovo na tekst pod brojem (66):
Svakako je još interesantno znati da ima ljudi koji koriste visak za kontrolu zdravlja, da "ih informira" o trenutnom zdravstvenom stanju nekog od oboljelih organa kod nekog čovjeka te sistematskom selekcijom pitanja dobivaju mnoge interesantne odgovore - sve do glavnog, kako pomoći toj osobi da ozdravi.

To je moguće zato jer je "izvršena energetska registracija oboljenja u Energetskom polju te osobe" i misaonim nadražajem na to Polje iz njega će stići odgovori na pitanja koja su vezana za zdravstveno stanje te osobe.

No, o korištenju viska kod liječenja kasnije.

freudrick
06.08.2006., 22:56
Ovom prigodom, želio bih izraziti slaganje s kolegom Delijom glede važnosti moći kanalizacije koju spominje. Svakako treba dodatno skrenuti pozornost potencijalnih korisnika na to važno pitanje, obzirom da su zabilježeni brojni nesretni slučajevi, kada su neupućeni korisnici visaka, viskozitet prakticirali pored običnih septičkih jama. Ne činite to!

arci 21
07.08.2006., 11:13
A kako sam se prijatno iznenadila kada sam vidjela da je delija dao sve od sebe o ovoj temi za pocetak! Ti si previse potkovan izuzetnim znanjem,da bi "brzinski" odgovarao,a dao si fini primjer ,kao i uvijek i sve se moze razumjeti.
Cinjenica,treba se od necega poceti ali. . Nego bas mi je drago da razmisljas nastaviti o temi,u domenu-kod lijecenja,jer si me razalostio kada sam procitala da zatvaras temu. A toliko toga imas za reci.. . .
Ja sam ,istina,davno provjeravala svoju auru, pa ponukana tim,da i nije bila mala ili kako se vec strucno kaze,imam zelju da koristim taj "kanal".
Pozdrav tvom odanom forumasu freudricku i reci mu da se ti sam znas nositi sa izazovima.:top:

delija
07.08.2006., 22:49

(135)

arci 21,
da ti prvo odgovorim na ovo.
Predlog je bio veoma ozbiljan, jer ako se uspiješ kanalizirati sa ovim "običnim" (neozbiljnim) stvarčicama - tad je sigurno da ćeš dobro Raditi s viskom - od kojih ja preporučujem, za Ozbiljan Rad, visak od gorskog kristala (SiO2).

A ubuduće, bar što se mene tiče, nemoj da napišeš ovo: ali ovo prevazilazi i glupost. . .
Naime, i za ovo čovjek "zarađuje" karmički Otisak.

delija
08.08.2006., 08:04
(150)

KAKO S VISKOM KONTROLIRATI
KRVNI PRITISAK

Opće je poznato da mnogi ljudi imaju u nekim periodima svog života problema s krvnim pritiskom, no malo je onih koji znaju da se krvni pritisak može kontrolirati s viskom i krojačkim centimetrom.

Kontrole se vrši na sljedeći način.

Položite krojački centimetar na gornju površinu lijeve ruke tako da je početak ("0") centimetra u visini prve linije na ruci koja se nalazi na pregibu između šake i podlaktice.

Centimetar je potrebno ispružiti do oko 20 cm.

Ako ste sami, uzmite dvije gumice koje će ga pridržavati uz ruku.

Zatim uzmite između palca i kažiprsta druge ruke lančić ili nit o koji je obješen visak.

Koncentrirajte se i polako krenite s rukom i viskom od broja "1" na centimetru.

Onog momenta kad vam se visak počne okretati - prvo u manjim, a zatim u sve većim krugovima (centrirajte što pažljivije os prema centru energetskog zračenja) - ta će brojčana vrijednost koju ćete očitati na centimetru odgovarati donjem krvnom pritisku.

Zatim viskom krenite lagano dalje prema većim vrijednostima na centimetru te na mjestu gdje će visak ponovo ostvariti kružno kretanje, očitajte brojčanu vrijednost na centimetru.

Ta vrijednost odgovara gornjem krvnom pritisku.
Ako ste stariji od 15 godina, a dobivene vrijednosti se kreću oko 60/140, možete, što se tiče krvnog pritiska, "mirno spavati".

Ako su vrijednosti pročitane na centimetru drastično manje ili veće, tad postavite dlanove lijeve i desne ruke s raširenim prstima na oko 1 centimetar udaljen od područja za regulaciju pritiska (sl.4) zatvorite oči i stvorite kristalno bijelu kuglu u području Trećeg oka.

Tada, povećavajte ovu kuglu da ispuni čitavu glavu.

Dišite u ritmu!

Lagano premještajte dlanove ruku tako da je jedan dlan čas iznad, a čas ispod drugog dlana.

To radite 2 do 3 minute.

Nakon toga ispitajte krvni pritisak prema ranijem uputstvu.

Ako ste radili točno po ovom uputstvu, u tijeku 3 do 5 minuta krvni pritisak će se, zadovoljavajuće, ili potpuno normalizirati, a nestat će i pritisak jeze (straha) koji obično ljudi osjećaju kad im je krvni pritisak poremećen.

Nakon toga, po mogućnosti, operite ruke toplom vodom!

Vjerujte mi, neće vas ništa koštati ako to pokušate.

arci 21
08.08.2006., 08:07
Delija ,sad shvatam sta te povrijedilo i oprosti mi. Iako, dacu objasnjenje rijeci:Nisam navela Ti,pa, prevazilazi glupost- nego Ovo,sto je za prijedlog(taj)koji si napisao. Mogao si to da negdje cujes(kao prijedlog),proslijedis ga itd. Nije bilo upuceno licno.
Ja ne znam nista o karmickom,ali malo znam o astrologiji. Mozda bi moj Mars na Asc. mogao da ti pojasni stvar,sto se mene i tog odgovora.Ti znas da od tebe znamo samo za najbolje komentare,pa se nadam da cemo i dalje uzivati.
Hvala za preporuku viska,svakako cu ga potraziti u prodavnicama.

delija
08.08.2006., 09:41
arci, sve je o.k.

Nego zaboravio sam da dopišem u pasusu ovo:
...Ako su vrijednosti pročitane na centimetru drastično manje ili veće, tad postavite dlanove lijeve i desne ruke s raširenim prstima na oko 1 centimetar udaljen od područja za regulaciju pritiska (sl.4) zatvorite oči i stvorite kristalno bijelu kuglu u području Trećeg oka.
Područje za regulaciju pritiska se nalazi iznad vratnog dijela kralješnice - suprotno od očiju ili Trećeg oka.

Adonia
08.08.2006., 22:32

ZASTO?

delija
09.08.2006., 14:00
A kako sam se prijatno iznenadila kada sam vidjela da je delija dao sve od sebe o ovoj temi za pocetak! Ti si previse potkovan izuzetnim znanjem,da bi "brzinski" odgovarao,a dao si fini primjer ,kao i uvijek i sve se moze razumjeti.
Cinjenica,treba se od necega poceti ali. . Nego bas mi je drago da razmisljas nastaviti o temi,u domenu-kod lijecenja,jer si me razalostio kada sam procitala da zatvaras temu. A toliko toga imas za reci.. . .
Ja sam ,istina,davno provjeravala svoju auru, pa ponukana tim,da i nije bila mala ili kako se vec strucno kaze,imam zelju da koristim taj "kanal".
Pozdrav tvom odanom forumasu freudricku i reci mu da se ti sam znas nositi sa izazovima.:top:

(202)

arci,
kako si ovdje spomenula auru to evo nekih veoma važnih informacija koje ću iznijeti prije nego objavim kako se liječi s viskom.

ŠTO JE TO AURA (ORA) I ŠTO SU ČAKRE

Da biste kod liječenja ili osnaženja psihofizičkog zdravstvenog stanja uspješno koristili Svjesnu kozmičku energiju koju vam prenosi kvarcni kristal, potrebno je što bolje proučiti sljedeće poglavlje jer je Poželjno (što znači da nije strogo Obavezno) da svi oni koji će željeti ostvariti energetski ulazak u kristal vide svoju auru.

AURA (ORA)

Aura (formirana od Određenih energetskih čestica materije) je energetski omotač koji "obmotava" svako živo biće u kozmosu.

Do tih Određenih energetskih čestica, dakle aure, dolaze Određeni kozmički impulsi (iz jednog Određenog "energetski svjesnog" polja) i djeluju na te energetske čestice da se u njima stvore Određene vibracije - na koji će se način ostvariti koordinacija između SVIH energetskih čestica koje se nalaze u živom biću i oko njega.

Postojanje aure je dokazano putem snimaka sa specijalnim aparatima.

Interesantno je navesti da svi koji su u nekom momentu "vidjeli" svoju ili tuđu auru bez prethodnog učenja i saznanja o njenom izgledu i boji - jednostavno podsvjesno znaju da ona postoji iako ne znaju razjasniti koja je njena funkcija.

O auri su pisali mnogi autori.

Ako čovjek prouči svaku diskusiju o ovom energetskom omotaču, odmah će vidjeti da je osnovna misao i tumačenje u koncepciji svih autora potpuno ista.

Ipak ima razlike kod opisa aure.

Naime, jedni je "vide" u bojama, dok je drugi "vide" bijelu ili svjetlosivkastoplavu.

Kako će tko "doživjeti" auru, ovisit će od karaktera osobe koja "vidi" auru.
...

Poznato mi je da ima ljudi koji su u momentima odmaranja sa zatvorenim očima "vidjeli" u predjelu trećeg oka neke pojave, kao na primjer isparivanje iz tijela gdje se nalaze pojedini organi (jetra, želudac, srce...) i to kao tamne, ili tamnosive oblačiće iznad područja gdje se nalaze ti organi.

Normalno, ti ljudi nisu bili spremni prihvatiti "viđenje" energetskog čišćenja tih organa jer nisu bili upućeni da njihova Energija intelekta (misao) može ostvariti takvo "viđenje".

Dakle, oni koji "dožive" ovakvo "viđenje" trebaju znati da će biti u stanju vidjeti svoju ili tuđu auru, a također i energetsko čišćenje organa kroz čakre.

Leviant
09.08.2006., 15:43
ZASTO?

ZATO jer se fizičko tijelo razvija do 27 godine života ;)

I možeš si samo naštetit ako to pokušavaš prije !

arci 21
09.08.2006., 18:53
Da, ovo objasnjenje aure je super.Ne znam vladam li tacnom informacijom da se covjekova aura mijenja kroz periode,manje ili vise,zavisno od nastupajucih problema,bolesti itd. Da je pukotina na auri dokaz-da je to mjesto bolesno.Meni je jedan alternativac(ali i sarlatan) nekim stipaljkama na polupokvarenom aparatu provjeravao auru ruke tj. prstiju. Tada, a ima dosta godina, mi je rekao da imam i neke infracrvene boje na 3 prsta i neku zlatnu auru na palcu. Kao ja bih mogla lijeciti itd. To meni ne pada na um jer se usput,toga i bojim.
Isto sam imala priliku da mi visak mjeri "energiju". To je bilo u mom roditeljskom stanu,pa je covjek(koji nije sarlatan)provjerio Tu energiju i mojim roditeljima.Dakle, njima se vrtilo, kao dokaz da su zivi. A meni je visak podivljao i doveo se skoro u vodoravan polozaj(vrteci se).
Eto toliko,ja malo o sebi i svojim iskustvima. . . :)

Endimion17
09.08.2006., 19:04
(150)

KAKO S VISKOM KONTROLIRATI
KRVNI PRITISAK

Opće je poznato da mnogi ljudi imaju u nekim periodima svog života problema s krvnim pritiskom, no malo je onih koji znaju da se krvni pritisak može kontrolirati s viskom i krojačkim centimetrom.

Kontrole se vrši na sljedeći način.

Položite krojački centimetar na gornju površinu lijeve ruke tako da je početak ("0") centimetra u visini prve linije na ruci koja se nalazi na pregibu između šake i podlaktice.

Centimetar je potrebno ispružiti do oko 20 cm.

Ako ste sami, uzmite dvije gumice koje će ga pridržavati uz ruku.

Zatim uzmite između palca i kažiprsta druge ruke lančić ili nit o koji je obješen visak.

Koncentrirajte se i polako krenite s rukom i viskom od broja "1" na centimetru.

Onog momenta kad vam se visak počne okretati - prvo u manjim, a zatim u sve većim krugovima (centrirajte što pažljivije os prema centru energetskog zračenja) - ta će brojčana vrijednost koju ćete očitati na centimetru odgovarati donjem krvnom pritisku.

Zatim viskom krenite lagano dalje prema većim vrijednostima na centimetru te na mjestu gdje će visak ponovo ostvariti kružno kretanje, očitajte brojčanu vrijednost na centimetru.

Ta vrijednost odgovara gornjem krvnom pritisku.
Ako ste stariji od 15 godina, a dobivene vrijednosti se kreću oko 60/140, možete, što se tiče krvnog pritiska, "mirno spavati".

Ako su vrijednosti pročitane na centimetru drastično manje ili veće, tad postavite dlanove lijeve i desne ruke s raširenim prstima na oko 1 centimetar udaljen od područja za regulaciju pritiska (sl.4) zatvorite oči i stvorite kristalno bijelu kuglu u području Trećeg oka.

Tada, povećavajte ovu kuglu da ispuni čitavu glavu.

Dišite u ritmu!

Lagano premještajte dlanove ruku tako da je jedan dlan čas iznad, a čas ispod drugog dlana.

To radite 2 do 3 minute.

Nakon toga ispitajte krvni pritisak prema ranijem uputstvu.

Ako ste radili točno po ovom uputstvu, u tijeku 3 do 5 minuta krvni pritisak će se, zadovoljavajuće, ili potpuno normalizirati, a nestat će i pritisak jeze (straha) koji obično ljudi osjećaju kad im je krvni pritisak poremećen.

Nakon toga, po mogućnosti, operite ruke toplom vodom!

Vjerujte mi, neće vas ništa koštati ako to pokušate.

na ovo moram reagirati. ovo je apsurd. nisam se htio miješati u ovu temu, ali sad moram.
ovo što si gore opisao odnosi se na činjenicu da je centimatar univerzalno relevantan. a po čemu? ustanovili su ga ljudi i nema ama baš nikakve veze s nečim. to je samo mjerna jedinica.
ti je kao da ideš vagom mjeriti gustoću beta zračenja. nema smisla. nikakvog.

delija
09.08.2006., 19:20
Da, ovo objasnjenje aure je super.Ne znam vladam li tacnom informacijom da se covjekova aura mijenja kroz periode,manje ili vise,zavisno od nastupajucih problema,bolesti itd. Da je pukotina na auri dokaz-da je to mjesto bolesno.Meni je jedan alternativac(ali i sarlatan) nekim stipaljkama na polupokvarenom aparatu provjeravao auru ruke tj. prstiju. Tada, a ima dosta godina, mi je rekao da imam i neke infracrvene boje na 3 prsta i neku zlatnu auru na palcu. Kao ja bih mogla lijeciti itd. To meni ne pada na um jer se usput,toga i bojim.
Isto sam imala priliku da mi visak mjeri "energiju". To je bilo u mom roditeljskom stanu,pa je covjek(koji nije sarlatan)provjerio Tu energiju i mojim roditeljima.Dakle, njima se vrtilo, kao dokaz da su zivi. A meni je visak podivljao i doveo se skoro u vodoravan polozaj(vrteci se).
Eto toliko,ja malo o sebi i svojim iskustvima. . . :)

Zaboravio sam da napisem na dnu teksta: Nastavak slijedi, jer ja cu iznijeti sve sto znam (a znam mnogo) o auri.
No tekst je dosta dugacak pa da ne zamaram citaoce to cu svoje spoznaje objaviti u nekoliko nastavka.

Jedno trebate svi da shvatite.
Mistike u mojim izlaganjima NEMA!
Prema tome se citaoci bilo kog uzrasta ne trebaju plasiti da ce moje informacije ostaviti bilo kakav negativan trag na njihovu psihu.
Tu se i ogleda "moj zadatak" - a taj je da sve misticne objave razotkrijem i navedem ih na "Normalni kolosjek".

delija
09.08.2006., 19:37
na ovo moram reagirati. ovo je apsurd. nisam se htio miješati u ovu temu, ali sad moram.
ovo što si gore opisao odnosi se na činjenicu da je centimatar univerzalno relevantan. a po čemu? ustanovili su ga ljudi i nema ama baš nikakve veze s nečim. to je samo mjerna jedinica.
ti je kao da ideš vagom mjeriti gustoću beta zračenja. nema smisla. nikakvog.

Decko,

Nakon nekoliko stotina puta (da ne kazem hiljada) - sta vise i u prisustvu lijecnika - ja sam sebi ili drugima na taj nacin kontrolirao Krvni pritisak.
I UVIJEK sam dobio podatak, koji se je POKLOPIO s aparatima za mjerenje pritiska.

I jos da ti kazem da sam kod svih kod koji je pritisak bio poremecen nakon dvije do tri minute rada s dlanovima i svjetloscu normalizirao njihov pritisak na normalu.

Ako u ovo ne vjerujes - ja te jedino mogu pozvati da dodjes kod mene u Nizozemsku - te ukoliko ti ne dokazem istinitost ovoga sto sam napisao PLATIT CU TI SVE PUTNE TROSKOVE (BILO KOG PREVOZNOG SREDSTVA) I PRIDE CU TI ISPLATITI 1000 EURA.

A ako ti dokazem (sto garantirano mogu) ti ces snositi svoje troskove - a kao uzvrat za dokazano od tebe cu traziti da JAVNO objavis sto si dozivio.

arci 21
09.08.2006., 19:47
Delija , ja sam spominjala jednog sarlatana iz Sarajeva. Ne bih ga imenovala javno. Moj problem je sto sam se nasla u njegovom vidokrugu i naravno da nisu svi sarlatani. A ovaj je nemam rijeci-polupismen covjek ali _svaka roba ima svog kupca- je vjerovatno njegov "radni " moto !;)

delija
09.08.2006., 22:00
(238)

ŠTO NAM MOŽE POKAZATI AURA

Jedan broj ljudi može, uz postupno učenje, "vidjeti" svoju, ali i tuđu auru.

No, kao prvo, ti ljudi se trebaju upoznati s jednim sasvim drugim čovjekom od "danas poznatog", to znači da oni trebaju prihvatiti činjenicu da postoji Spirit koji je dio cjeline koju nazivamo čovjek, jer čovjek je (uostalom kao i sva druga živa bića), ipak, "izgrađen" od energetske i materijalne građe koje su suživotno, dakle neodvojivo vezani, uz NAPOMENU: SAMO za vrijeme ostvarivanja Materijalnog života čovjeka.

Uz to, ti ljudi trebaju svladati Tehniku disanja, radnju koja će im pomoći da, ukoliko je potrebno, reguliraju svoje duševno stanje nakon čega će moći ostvariti stanje totalne opuštenosti.

Mislim da ne treba ponavljati da je također veoma važno da medij poštuje zahtjeve koji su izneseni na početku knjige.

Naime, ukoliko čovjek živi pod nekim duševnim pritiskom, npr. ako je nešto ukrao, ili je nekog ubio iz koristoljublja... normalno je da će stalno razmišljati o tome, uz napomenu da u "očekivanju predstavnika reda pred vratima" neće moći osloboditi svoju Energiju intelekta da slobodno luta kozmosom ili obavlja bilo koje slobodne (misaone) radnje koje bi mu pomogle kod reguliranja njegovog psihofizičkog stanja.

Prema tome, oni ljudi koji Ne mogu, ili Ne žele donijeti čvrstu odluku da se promijene u Pozitivnom smislu bolje je da ne rade na Svjesnom ostvarivanju kontakta sa Svojim senergetskim poljem i Svjesnom kozmičkom energijom jer mogu imati većih problema psihofizičke prirode.
...

Aura je zapravo formirana od Sedam zaštitnih energetskih polja (omotača), no to nije od posebnog značaja jer onima koji će je "vidjeti" izgledat će kao jedan jednobojni, ili raznobojni omotač koji ih može podsjetiti na vreću. (sl.11 i 6)

Već sam naveo da će neki "vidjeti" auru u bojama, bijelu, ili sivkastoplavu.

Osnovna spoznaja za svakog medija koji će moći vidjeti auru jest da ona kod zdravih osoba mora biti bez ikakvih oštećenja koja se prikazuju kao udubljenja ili ispupčenja.

Znači ako uspijete "vidjeti" svoju ili tuđu auru, pokušajte je dobro "pregledati" jer ukoliko ima oštećenje (crni otvor, ili samo crno područje) u predjelu gdje nalazi se neki od unutrašnjih organa, to može biti pokazatelj težeg oboljenja organa koji nalazi se u tom predjelu.

U tom slučaju ta osoba treba se što prije obratiti liječniku radi konzultacije.

Kao primjer, ako bi se "pokazalo" oštećenje u predjelu jetre, tad je potrebno što prije putem Eho aparata izvršiti pregled jetre, odnosno područja gdje se nalazi taj organ.

Interesantno je još znati da će u samom začetku oboljenja nekog organa kod neke osobe u predjelu tog organa aura pjenušati te je potrebno da ta osoba obrati pažnju na ovaj organ.

Znam, mnogi će pitati: "A kako ću znati koji je organ obolio i u kojoj mjeri jer ne poznajem dovoljno medicinu.”

Vjerujte mi, svaki onaj koji ostvari viđenje aure "dobit će" Misaonu (Intuitivnu) informaciju koji je organ obolio, kao i, do koje se je faze oboljenje razvilo.

No, da se razumijemo.

"Vidjeti" auru je veoma teško.

Istina, nekima neće biti teško naučiti "vidjeti" je, neki će to postići veoma teško, a neki to neće nikad postići.

Kao na primjer:
- neki su "rođeni" dobri slikari,
- neki mogu naučiti slikati i postati dobri slikari,
dok
- neki nikad ne mogu biti, čak ni loši slikari.

Da bismo zaokružili potpuno saznanje o auri, dat ću vam dio svog saznanja o energetskim česticama koje vibriraju u i oko čovjeka.

Jeli moguće da čovjek sazna Sve o čovjeku?

Da, ali je potrebno, ponovit ću, čovjek treba da promatra čovjeka cjelokupnog, a ne samo jednostrano, anatomski.

Poznato nam je da anatomija proučava sastav sklopa tijela svih živih bića, a u područjima patološke, topografske, kirurške i usporedne anatomije.

Na osnovu anatomskih nalaza i učenja, medicina i psihijatrija otvaraju svoj put novih saznanja.

No, pitam se, zar nije došlo vrijeme da ove dvije klasične znanstvene discipline ne povežu i prihvate alternativnu medicinu koja je dio parapsihologije.

A kad znanstveni radnik klasičnog učenja pristupi čovjeku da mu pomogne sa Svim saznanjima i povezujući sve vrste učenja ili tumačenja tad će se ostvariti savršenstvo u učenju i mogućnostima da se pomogne čovjeku u potpunosti.

Svakodnevno se dokazuje postojanje energetsko-magnetskih vrtložnih polja (aure) oko čovjeka i u čovjeku.

Zar stvarno i prosječno dobar liječnik ne može prihvatiti da čovjek nije samo gomila organa tijela koja su grupirana u devet glavnih sistema i služe zato da bismo čovjekovo tijelo moglo funkcionirati?

Moja saznanja ne zastupaju ni klasičnu, ali ni alternativnu medicinu, već čovjeka kojeg tvore: Sistem formiran od materije i Sistem formiran od energije.

Današnja medicina liječi Samo Sistem od materije.

No, tim medicinarima koji liječe "samo materiju" moram prenijeti jednu misaonu poruku o kojoj trebaju razmisliti:
• čovjek ne može živjeti bez energije!
dok
• energija može živjeti bez čovjeka!

delija
10.08.2006., 20:34
(259)

Nastavak

Treba da znate da sve spiritualne terapije [akupunktura, bioenergija, joga, Tai Chi… a svakako i liječenjem svjetlom (helioterapija i aktinoterapija)] podstiću “upijanje” Određenih impulsa u tijelo čovjeka.
Svakako, ti Određeni Impulsi će biti “upijeni” samo onda ako će biti “prepoznati” od strane Podsvjesnog sistema koji je “ugrađen” u tijelu čovjeka.
(Napomena: Podsvjesni sistem je STROGO VEZAN za Vegetativni živčani sistem).
Po “upijanju”, ti Određeni impulsi djeluju na žive ali “uspavane” stanice da se “probude” kako bi postale aktivne.
I upravo te žive ali “uspavane” stanice su JEDINE koje se mogu ODUPRIJETI bilo kojoj vrsti bolesti, svakako, ukoliko bolest nije uzela prevelikog maha tj. ako nije UNIŠTILA stanice.

No da vidimo kako se odvija “prepoznavanje” a zatim “prenašanje” Određenih impulsa kozmičke energije u tijelo pacijenta.
Sad znate da oko tijela čovjeka postoji AURA (energetski “omotač”) koja je formirana od Sedam energetskih polja koja “obmotavaju” tijelo čovjeka.
Ta energetska polja tvore nevidljive biomagnetne čestica koje stalno “putuju” oko tijela čovjeka.
Same čestice, iako se stalno kreću ipak su neodvojivo vezane za tijelo čovjeka.

Što se tiće polja AURE – ta polja se razlikuju po boji.
(Napomena: Postojanje AURE nije pretpostavaka, jer dokazano je da taj “omotač” postoji oko svakog živog bića).

Dakle, onog momenta kad stignu Impulsi do AURE aktiviraju se Određeni Elementi Podsvjesnog sistema da bi se izvršilo “prepoznavanje” tih Određenih Impulsa kozmičke energije.
Naime, kad do AURE izvana stignu Impulsi Određene frekvencije ona će ih registrirati – nakon čega će se putem Određenih elemenata Podsvjesnog sistema izvršiti Traženje - ima li u tijelu “ugrađene” Određene memorijske stanice koje se nalaze na ISTOJ frekvenciji kao ti Impulsi
Ako nema – ti Impulsi će za AURU biti bespredmetni .
Ako ima – doći će do prepoznavanja a zatim do upijanja tih Impulsa.
Primjedba: Onog momenta kada su Traženjem nađene Određene memorijske stanice koje impulsiraju ISTIM brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impulsi u Auri – Impulsi će biti “sprovedeni” do Određenih ČAKRI putem kojih će se izvršiti prenos (upijanjem) u tijelo.
[ČAKRA je energetski vrtložnik (otvor) kroz koji se vrši upijanje Određenih impulsa].

Nastavak slijedi

delija
11.08.2006., 22:05
(299)

Nastavak

Kad Impuls uđe u tijelo čovjeka on će “prepoznati” Jedino SVOJU Određenu živu memorijsku stanicu koja u zajedništvu s drugim ISTOTITRAJNIM memorijskim živim stanicama kao i sa drugim NEISTOTITRAJNIM stanicama TVORI sisteme kao što su živci, organi, kosti...

Predlažem vam da ne pređete samo tako preko ove informacije.
Zašto?
Zato jer se i molekule proteina Impulsom prepoznavaju sa stanicama - (da bi molekule proteina hranile Samo one stanice koje su prepoznate, dakle da bi hranile Samo SVOJE stanice).

Svakako, kako se taj Određeni Impuls “stapa” sa Svojom Određenom živom memorijskom stanicom – to “stapanje” treba da stvori veći energetski potencijal koji će djelovati na Određenu živu memorijsku stanicu i ostale Istotitrajne stanice da se odupru bolesti koja je prethodno “napala” a zatim “uspavala” navedene stanice.

Interesantno je znati da sam tokom svojih dugogodišnijih studija ustanovio da Svaki organ u tijelu čovjeka “radi” na Svojoj Frekvenciji.
Uostalom, na to nas navodi i spoznaja da se polja AURE razlikuju po boji – a znamo da svaka boja ima Svoju frekvenciju svjetlosnih titraja.
Dakle, ako se frekvencija boja razlikuje - to se moraju i organi razlikovati – jer u protivnom svjetlosni titraji ne bi mogli “prepoznati” Svoj organ.
Iz toga možemo zaključiti da i svaki organ “posjeduje” Svoje žive stanice, koje su za taj organ “vezane” zajedničkom frekvencijom.
Prema tome, ako preko AURE te kroz Čakru uđe Impuls vrijednosti “x” – taj Impuls će djelovati samo na stanice i organe u tijelu čovjeka koje titraju ISTIM Brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impuls koji ima vrijednost “x”.
Ako će to biti Impuls vrijednosti “y”…, taj Impuls će djelovati samo na stanice i organe u tijelu čovjeka koje titraju ISTIM Brojem titraja u Određenom vremenu kao i Impuls koji ima vrijednost “y”…

Na ovo da vas upitam: Možete li sad shvatiti kako se na relativno jednostavan način odvija život čovjeka?

Nastavak slijedi

delija
12.08.2006., 22:34
(318)

Nastavak

Možete li shvatiti da je dovoljno da stigne u tijelo čovjeka jedan Impuls, da “dotakne” svoju stanicu, dakle stanicu iste frekvencije, koja će zatitrati - nakon čega će se u toj stanici ponovno stvoriti Impuls koji će djelovati na druge istofrekventne stanice koje se nalaze u njenoj blizini da zatitraju i da se u njima stvore impulsi itd.
I sve te stanice će titrati i stvarati impulse zajedno s organom kojem pripadaju.
Eto tako stanice i organi žive i “bore se” s bolestima.

No informacija da Određeni impulsi dolaze u tijelo čovjeka od “negdje izvana” nije nova.
Naime, svojevremeno, njemački botaničar G. Haberlandt je iznio teoriju o postojanju nekih faktora koji stimuliraju diobu stanica i nazvao ih nekrosomima, desmosomima.

Na sličan je način postavio svoju teoriju sovjetski učenjak, biolog, A.G. Gurvić o mitogenskim zrakama kao stimulansima diobe stanica.
(Svakako, zrake ne stimuliraju diobe stanica - već impulsi čestica koje tvore te mitogenske zrake).

Dakle, sve izgleda veoma jednostavno.
I bilo bi da ne postoji jedan problem.
Naime, ako jedan broj stanica, koje je “napala” neka bolest, “spava čvršćim snom” – tad postoji velika mogućnost da se te stanice nađu pod tako velikom blokadom da na njih jednostavno ne mogu djelovati Impulsi koji im trebaju dati snagu da se odupru bolesti.
U tom slučaju Impuls nestaje - i to ne samo u tijelu čovjeka već i u AURI.
Tada, stanice trebaju da “čekaju” de se IZVANA ponovno pojavi Impuls koji bi im eventualno mogao pomoći.
(I onako usput, zar mislite da su ljudi Istoka intelektualno zaostali što u slobodnom vremenu “mašu s rukama i hvataju nešto po zraku”, iako “to nešto” niko ne može da vidi, šta više, u vrijeme “mahanja” ni da osjeti da li je šta “uhvatio?”).

Nastavak slijedi

H5N1
13.08.2006., 00:04
tip viska ovisi o geografskom polozaju na kojem se koristi, postoje mnogi faktori po kojima se moze vrlo precizno odrediti najpovoljniji sastav viska tri najvaznija su:

udaljenost od ekvatora: kako se priblizavamo sjevernom (odnosno juznom) polu teziste viska je potrebno pomicati od centra viska prema njegovom dnu (odnosno prema vrhu) npr. ako se nalazimo na samom polu teziste mora biti na samom dnu ili vrhu sto je nemoguce za postic, zato visak na polovima nema utjecaja

da li se nalazimo na kopnu ili moru:

visak mora biti to gusci sto se nalazimo na vecem komadu zemlje, najbolje zlato ili cak platina

nad vodom se preporucuje da se koristi drveni visak, najbolje od nekog drva koje je raslo sto blize sto vecoj vodi (kraj oceana naprimjer), i to ako je moguce izdubljenog ali uvijek u komadu, visak nikada nesmije biti od dva dijela, izuzev lancica na kojem visi

na kojoj se visini nalazimo:

ovaj parametar utjece na svojstva lancica, za velike visine se najcesce preporucuju lancici na bazi bilja, dok na jako niskoj visini potrebno koristiti metalne lancice najbolje od srebra, postoje neki ljudi koji mjesaju materija za lancic ali ja sam izrazito protiv toga

nadam se da sam pomogao kolko sam mogao

creative
13.08.2006., 14:36
raznih oblika visaka ima za kupiti u novoj arci u tkalči.

Bhakti
13.08.2006., 15:55
tip viska ovisi o geografskom polozaju na kojem se koristi, postoje mnogi faktori po kojima se moze vrlo precizno odrediti najpovoljniji sastav viska tri najvaznija su:

udaljenost od ekvatora: kako se priblizavamo sjevernom (odnosno juznom) polu teziste viska je potrebno pomicati od centra viska prema njegovom dnu (odnosno prema vrhu) npr. ako se nalazimo na samom polu teziste mora biti na samom dnu ili vrhu sto je nemoguce za postic, zato visak na polovima nema utjecaja

visak mora biti to gusci sto se nalazimo na vecem komadu zemlje, najbolje zlato ili cak platina

nad vodom se preporucuje da se koristi drveni visak, najbolje od nekog drva koje je raslo sto blize sto vecoj vodi (kraj oceana naprimjer), i to ako je moguce izdubljenog ali uvijek u komadu, visak nikada nesmije biti od dva dijela, izuzev lancica na kojem visi

ovaj parametar utjece na svojstva lancica, za velike visine se najcesce preporucuju lancici na bazi bilja, dok na jako niskoj visini potrebno koristiti metalne lancice najbolje od srebra, postoje neki ljudi koji mjesaju materija za lancic ali ja sam izrazito protiv toga

nadam se da sam pomogao kolko sam mogao:zubo: puko a , izgleda da ptičja gripa ubire svoj danak :zubo:

delija
14.08.2006., 09:38

nadam se da sam pomogao kolko sam mogao

(370)

Žao mi je ali se s ovim uopće ne slažem.
Naime, barem ja i svi oni koje sam podučio kako se radi s viskom i koji sad znaju zašto se visak OKREĆE, gdje god "radili" s viskom (može i u centru planete :E) on će "raditi" besprijekorno.

Zašto - to se moža zaključiti iz slike koju možeš vidjeti u većem formatu ako na sliku klikneš mišem dva puta.
http://img223.imageshack.us/img223/342/visak1jk3.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=visak1jk3.jpg)

Svakako, i za ovo razumijeti treba malo više od "svakodnevne pameti" a što manje mistike.

Prasec
14.08.2006., 11:04
Visak mi služi da pronalazim stvari koje izgubim. Uvek uspije

delija
14.08.2006., 22:13
(404)

PONOVO O VISKU KAO ENERGETSKOM POMAGALU

Kao što smo vidjeli, liječiti sebe i drugoga se može na razne alternativne načine.

Također, sad znamo i to zašto se uz pomoć viska mogu primati odgovori na mnoga pitanja.

I, "da ne ostanem dužan" onima koji već nešto znaju o radu s viskom, evo nekih interesantnih informacija koje će se odnositi na liječenju uz pomoć tog energetskog pomagala.

Kao prvo, onaj koji "radi" s viskom treba znati kako će se visak kretati nakon postavljenog misaonog pitanja.
Naime, na postavljeno misaono pitanje kretanje viska će biti drugačije kod "odgovora" da, odnosno ne.

No, može se dogoditi da na postavljeno pitanje kretanje viska bude različito od kretanja za da i ne (npr. ako se ostvaruje kružno kretanje za da i za ne, visak može, na pitanje, ostvarivati pravolinijsko kretanje), što znači da odgovor glasi možda.
No, moram vam skrenuti pažnju da odgovor možda ima daleko dublji sadržaj u svojoj biti, no to je posebna studija koju ću otkriti jednom drugom prilikom.

Svakako mislim da ne moram naglašavati da se kod rada s viskom mora ostvariti izuzetna koncentracija, kao i da se pitanja moraju postaviti Nedvosmisleno, da bi dobili točne odgovore.
Na žalost, to je veoma teško postići za Presudna pitanja jer i manja nesvjesno potisnuta želja u sistemu Materijalne svijesti (kako medija tako i osobe za koju medij radi), može djelovati na to da se dobiju odgovori koji neće biti točni.

Prema tome, ako se već radi na tome da medij u radu s viskom želi doći do pravog odgovora, on mora prići BITI problema s nekoliko varijanti pitanja te, budu li svi odgovori isti, tek tad može s velikom sigurnošću prihvatiti točnost informacije.

LIJEČENJE UZ POMOĆ VISKA

Kako mi je poznato da ima dosta onih koji žele liječiti svoje bližnje uz pomoć viska, iznijet ću tehniku iscjeljivanja uz pomoć tog energetskog pomagala.
Dakle, ako se netko od vaših bližnjih žali da ima tegobe ili bolove u nekom dijelu tijela, tad, kao prvo, uz pomoć viska trebate odrediti lokaciju bolesnog područja (tkiva), organa ili živca.

Jasno, ako se pacijent žali na konkretnu vrstu bolesti koja je vezana za neki dio tijela, kao na primjer: mehaničko oštećenje izvršeno sječivom, vatrom..., ili na primjer: grlobolju, ili zubobolju a to su problemi "vezani" za Petu čakru - tad nije potrebno tražiti lokaciju bolesnog područja.

No, ako čovjeka zaboli "bezrazložno" glava, neko mjesto na ruci, nozi..., tad se treba tražiti informacija s kojim područjem tijela je povezana ta bol.
Naime, ako bolesnik osjeća bol u nekom području tijela, to ne znači da je bolesno to područje gdje se bol manifestira.

Tako su mi se, na primjer, mnogi ljudi žalili na bol u predjelu jetre (tu bol sam i ja svatkodnevno imao pune tri godine).
Po EHO pregledu, liječnik im je rekao da su im jetra zdrava, što mnogi nisu vjerovali zbog stalno prisutne boli u području jetre.
Konačno, neki od tih bolesnika su "imali tu sreću" da saznaju, bilo od predstavnika klasične medicine, bilo od iscjelitelja – alternativca - da bolovi dolaze iz kralježnice, obično od slabinskog dijela kralješnice odakle je dolazila refleksna bol do područja jetre.
I regulirajući problem s kičmom - riješili su se bola koji je bio registriran u predjelu jetre.

Nastavak slijedi

delija
17.08.2006., 14:50
(450)

Nastavak

Ovo sam iznio s razlogom jer postoji mogućnost da putem viska dobijete informaciju da je neko područje bolesno iako se pacijent uopće ne žali na to mjesto.
...

Sad da vidimo kako liječiti uz pomoć viska.

Za vrijeme liječenja je najbolje da pacijent leži na leđima ili trbuhu, što ovisi od toga gdje bolesnik osjeća bol ili tegobe.

Pacijent može imati na sebi bluzu, košulju, haljinu, hlače, može i cipele, ali je bolje da ima što manje odjeće na sebi.

Nakon ostvarene pune koncetracije trebate "ući" s viskom u područje Prve čakre, i to tako da vrh viska bude na udaljenosti od tijela od oko 1 do 2 cm, a nakon toga trebate postaviti misaono pitanje: Je li oboljenje koje stvara probleme ovoj osobi (koje ću nazvati Oboljenje broj 1) vezano za ovu čakru?

Ako dobijete negativan odgovor, tad postavite vrh viska u područje Druge čakre, Treće... sve do Šeste.

Ako dobijete pozitivan odgovor, tada postavite sljedeće pitanje: Je li ovo područje oboljelo samo od Oboljenja broj 1?

Ako biste dobili "odgovor" Ne, tad to područje može biti "napadnuto" od više vrsti bolesti.

U tom slučaju morat ćete upotrijebiti svoj intelekt i intuiciju da biste znali kako se dalje vladati, odnosno što dalje činiti?

Neovisno od toga kakav "odgovor" dobijete, s viskom trebate "ući" u polje Svih čakri (od PRVE do ŠESTE) i postaviti ista pitanja u njihovom području.

(U Sedmu čakru, dok pacijent leži, nije potrebno "ulaziti" jer je ista Neodvojivo vezana za Šestu čakru).

Kad odredite čakre koje su vezane za oboljenje pacijenta tad je potrebno odrediti lokaciju žarišta oboljenja.

To se vrši na sljedeći način.

Visak se postavi iznad jednog od kukova i nakon toga je potrebno postaviti misaonu želju: Želim putem viska dobitim liniju koja presijeca žarište oboljenja.

Kada visak "pokaže" liniju, zapamtite dobro kuda prolazi ta linija preko tijela.

Nakon toga, postavite visak iznad drugog kuka i nakon toga stvorite isto misaono pitanje.

Zapamtite kuda prolazi pokazana linija i gdje ta linija presijeca prvu "pokazanu" liniju.

Da biste bili sigurniji da je informacija točna, isti postupak možete napraviti od lijevog i desnog ramena ili nekog drugog mjesta koje se nalazi na strani tijela.

Kad dobijete sjecište svih linija, znajte, vjerovali ili ne, ispod sjecišta tih linija sasvim se sigurno nalazi oboljelo područje, organ.

Da biste to provjerili, vrh viska postavite 1 do 2 centimetra iznad tog mjesta i uz punu koncentraciju misaono postavite pitanje: Nalazi li se u ovom području tijela oboljelo mjesto?

Ako se visak počne okretati kružno iznad mjesta gdje ste ga usmjerili i "prenese" vam odgovor da, tad pogledajte sl. 4 i 5 i proučite koji se organ nalazi u tom području.

(Na žalost, momentalno nemam vremena da vam spremim slike 4 i 5).

(I primjedba: ako čovjek uopće ne pokuša raditi po predloženom tad ne može da zna da li su informacije ispravne - a u tom slučaju je umobolno davati svoje "stručno" mišljenje da se sa viskom ne može pronači mjesto gdje se nalazi žarište neke bolesti).

Nastavak slijedi

Gorriot
17.08.2006., 17:22
ZATO jer se fizičko tijelo razvija do 27 godine života ;)

I možeš si samo naštetit ako to pokušavaš prije !
joj molim te.......:rofl: :rofl: :rofl: šta će mi narasti rep?

delija
18.08.2006., 09:40
Primjedba na ovo: Ako se visak počne okretati kružno iznad mjesta gdje ste ga usmjerili i "prenese" vam odgovor da, tad pogledajte sl. 4 i 5 i proučite koji se organ nalazi u tom području.

Ako se nađete u nekoj bilioteci ili knjižari pogledajte da li kod njih imaju knjige KRISTAL I. i II. od H.D. Schultz - S.J. Weinberg.
Ako imaju tad možete u knjizi KRISTAL II. na stranicama 161 i 162 pogledati te slike - koje vam mogu mnogo toga "reći".
(Usputno, to nije reklama jer ja za štampanje i prodaju tih knjiga nisam tražio da mi se isplaćuje ni u jednoj valuti.
Dakle, od moje strane je sve bilo besplatno).

(484)

No da nastavim s tekstom.

Ako se visak počne okretati kružno iznad mjesta gdje ste ga usmjerili i "prenese" vam odgovor ne, tad postavite dva sljedeća pitanja:
1. -nalazi li se ovo područje pod energetskom blokadom?
2. -nalazi li se ovo područje pod energetskim blokadama?
Sve odgovore registrirajte na svoj način.
...

Kad odredite putem viska oboljelo područje, organ ili manji snop živaca, tad učinite sljedeće:
- uzmite završetak niti viska između palca i kažiprsta bilo lijeve ili desne ruke
- prstima slobodne šake obuhvatite prste šake kojom držite visak
- raširite laktove i naslonite ih lagano na tijelo pacijenta tako da oboljelo područje bude između laktova
- usmjerite vrh viska u središte oboljelog područja tako da bude udaljen od tijela 1 - 2 centimetra
- naslonite glavu na palac i kažiprst u kojim držite nit viska tako da ti prsti budu naslonjeni na mjesto mrštenja iznad nosa (područje Trećeg oka)
- zatvorite oči i koncetrirajte se!

1. Misaono stvorite u svojoj glavi (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u pacijentovo oboljelo područje, a zatim je misaono "pokrenite" prema Prvoj, ili Sedmoj čakri (sve ovisi; koju čakru "obrađujete") gdje ta kugla treba "izaći".

2. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Prve čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog lijevog kuka, a zatim "pokrećite" kuglu kroz lijevu nogu sve do tabana, gdje ta kugla treba "izaći".

3. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Prve čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog desnog kuka, a zatim "pokrećite" kuglu kroz desnu nogu sve do tabana, gdje ta kugla treba "izaći".

4. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Pete čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog lijevog ramena, a zatim "pokrećite" kuglu kroz lijevu ruku sve do dlana, gdje ta kugla treba "izaći".

5. Ponovo misaono stvorite (u području Trećeg oka) kristalno svijetlu bijelu kuglu, ili kuglu boje Sunca, i putem niti i viska misaono je "preselite" u oboljelo područje pacijenta, a zatim misaono "pokrenite" tu kuglu do Pete čakre odakle je trebate "prebaciti" u područje pacijentovog desnog ramena, a zatim "pokrećite" kuglu kroz desnu ruku sve do dlana, gdje ta kugla treba "izaći".

Prethodno opisano treba BEZ PREKIDA:
- Tijekom JEDNOG Tretmana liječenja "napraviti" najmanje TRI puta (dakle, može i više od tri puta)
dok je
- DNEVNO potrebno "napraviti" od JEDAN do TRI Tretmana što ovisi od vrste bolesti i mogućnosti kontakta s pacijentom.

Jedna važna napomena:
Dok radite prethodno opisano, visak trebate pokretati iznad oboljelog mjesta "po svojoj želji", a ne da ga vi pokrećete kretanjem ruku ili prstiju.

Također još jedna napomena:
- Za osobu koju liječite ovim energetskim putem bilo bi najbolje da meditira prema uputstvu vježbe disanja iz knjige KRISTAL I.
ili (ako je u stanju)
- da si u tijeku tretmana u predjelu Treće čakre; stvori vizualizaciju boje čakre pod čije područje pada oboljelo mjesto.(sl:4)

Nastavak slijedi

delija
19.08.2006., 09:40
- Za osobu koju liječite ovim energetskim putem bilo bi najbolje da meditira prema uputstvu vježbe disanja iz knjige KRISTAL I.

(511)

- Sjednite ili legnite u najudobniji položaj i obratite pažnju da vam je udobno i da vam nešto ne iritira kožu.

- Nemojte da vam svjetlost udara u oči (ako treba pokrijte oči tamnom maramom).

- Zatvorite oči i uz punu koncentraciju počnite disati KROZ NOS u određenom ritmu.

Ritam i dubinu disanja podesite prema mogućnostima vaših dišnih organa.

Što dublje polagano udahnite zadržite zrak u plućima 2 sekunde, a zatim polagano izdahnite.

To ćete najbolje postići ako oko 1 do 2 minute brojite u sebi:
- (udisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (gornja granica disanja) ..................1 - 2
- (izdisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (donja granica disanja) ...................1 – 2...

Tako dišite oko pet minuta.
...

Kako mnogi neće moći održati pet minuta ovaj ritam disanja, predlažem im da učine sljedeće radnje, brojeći u sebi oko 1 do 2 minute:
- (udisaj) ......................................1 - 2 - 3 -
- (gornja granica disanja) .................1
- (izdisaj) ......................................1 - 2 - 3 -
- (donja granica disanja) ..................1...
također pet minuta.
...

One koji imaju problem s dišnim organima neka rade po ritmu, uz brojenje oko jedne minute:
- udisaj ....................................1 - 2 -
- (gornja granica disanja).............1
- izdisaj ...................................1 - 2 -
- (donja granica disanja)..............1... ... ...
po mogućnosti, također oko pet minuta.

Pokušajte naučiti da ovaj ritam disanja ostvarujete u svakodnevnici (može i manje od pet minuta), i to:
 kad želite ostvariti Samokontrolu,
 kod meditiranja s kristalima,
 a svakako kad imate neku "prolaznu" bol (glavobolju, zubobolju itd.).

delija
20.08.2006., 22:21
ili (ako je u stanju)
- da si u tijeku tretmana u predjelu Treće čakre; stvori vizualizaciju boje čakre pod čije područje pada oboljelo mjesto.(sl:4)

Nastavak slijedi

(553)

Ovu tehniku rada s viskom preporučujem ne samo kod osoba koje imaju neke tegobe ili bol, već i onda ako neka od dragih vam osoba osjeća nervozu ili je duševno, štoviše i fizički napeta (napetost mišića).

Naime, prethodno opisanim radom s viskom vi ste zapravo ostvarili ISTU VRSTU tretmana kao alternativni iscjelitelj - magnetizer.

No, u ovom momentu nema potrebe davati detaljna objašnjenja o magnetizmu kod ljudi jer da biste shvatili zašto magnetizer može pomoći ljudima kod normaliziranja njihovih psihofizičkih problema potrebno je upoznati čovjeka, odnosno saznati SVE tajne koje su vezane za čovjeka.

...

No, da biste, kao magnetizer, uz pomoć viska pomogli nekom kod iscjeljivanja vi morate znati da postoje i kozmički zakoni (zahtjevi) kojih se trebate držati.

Tako:
 Ako ste alkoholičar, odnosno ako ste ovisnik droga, ZABRANJUJE vam se da iscjeljujete bilo koga s viskom.

 Ako niste uvjereni da vaš bioenergetski potencijal nije dovoljan za pružanje pomoći, nemojte se truditi da stvorite "nasilnu" želju da pomognete toj osobi.

 Ako vam se sva ova tema čini mističnom, tad nije preporučljivo da radite u tom području.

 Kod rada s viskom (ali ne samo tada, već ako je moguće uvijek) vi kao iscjelitelj morate OBAVEZNO stvoriti u svom sistemu Materijalne svijesti pozitivne vibracije koje se stvaraju pozitivnim razmišljanjem.

 Nakon svake terapije isperite ruke do ispod lakta po mogućnosti toplom vodom.

Toliko.

Ako ima neko da želi postaviti pitanje u vezi Rada s viskom - neka ga slobodno postavi.

planinar
21.08.2006., 12:30
Kako se može ispitati vlastiti bioenergetski potencijal, potreban za rad s viskom? Pozdrav...

delija
21.08.2006., 23:15
(582)

Kako se može ispitati vlastiti bioenergetski potencijal, potreban za rad s viskom? Pozdrav...

Kao prvo, svi oni ljudi koji nemaju izrazito hladne dlanove i tabane bioenergetski su potencijalni.
Sad, da li je taj potencijal manjeg ili većeg kapaciteta medij to može odrediti na taj načina da ispruži i raširi prste ruku i kao takve da približi dlanove jedan prema drugom na udaljenost od 2 centimetra.
Svakako, uz koncentraciju, već nakon nekoliko sekundi će velika većina osjetiti toplinu koja zrači iz dlanova - stvarajući na taj način ''toplotni jastuk'' između dlanova.
Zatim medij treba praviti lagane krugove sa dlanovimo - i to tako da se dlanovi pokreću u suprotnom smjeru.
(Jedan dlan u pravcu kazaljki na satu a drugi suprotno od kazaljki na satu).
Tako je potrebno raditi oko 15 do 20 sekundi.
Toplina između dlanova će se kod mnogih pojačavati.
Tad treba zaustaviti kretanje dlanova i udaljiti jedan od drugoga na cca. 5 cm.
Sačekati dok se ne pojavi toplinski jastuk i zatim ponovno pokretati dlanove u suprotnom pravcu.
Nakon toga ponoviti radnju na cca. 10 cm. udaljenosti itd.

Za informaciju - ja osjećam toplinu između dlanova na udaljenosti potpuno raširenih ruku, dakle na udaljenosti od preko 1,5 metra.

No moj bioenergetski potencijal dlanova ima Osjetnu toplotnu snagu, koju osjeća druga osoba na udaljenosti od cca. 3 metra.

Ali, ako su kod neke osobe izražene Bionergetske blokade ta osoba neće osjetiti ništa, ili će osjećati veoma slabu toplinu koja zrači od mene.

Što se tiče ispitivanja bioenergetskog potencijala to se može uraditi na slijedeći način.
Na čistom papiru treba da ucrtaš polukrug čiji je radius r = oko 6,5 cm..
Polukružnicu podjeli na 10 podioka - od kojih svaki podiok ima vrijednost od 10 %.
Svakako je potrebno da već imaš neko iskustvo raditi s viskom.
Tada staviš vrh viska u nultu točku radiusa i misaono tražiš da ti visak pokaže vrijednost tvog bioenergetskog potencijala.
Kada će ti visak pokazivati, u pravcu, neki od podioka - tu će se nalaziti informacija (u postotku od 10 do 100 %) tvojeg potencijala.

Ovo nije loše ponoviti više puta i kroz nekoliko dana te voditi evidenciju, a zatim naći Prosjek koji je bio različito pokazivan kroz tih nekoliko dana.

Inače, sa prosjekom većim od 35 % potencijal medij može s manje-više uspjeha liječiti ljude - ali i životinje.
Normalno, što je potencijal bliži 100 % - uspjeh liječenja je i veći.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

A sad i tebi, čoeku koji se vere po planinama, veliki Pozdrav! ;)

planinar
22.08.2006., 07:07
(582)
Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Jesi - jedino, budući da nemam nikakvo iskustvo rada s viskom, ne bih mogao procjeniti uz pomoć viska vlastiti bioenergetski potencijal. Prije podosta godina, jedna mi je gospođa, koja je viskom ispitivala tokove podzemnih voda u našem stanu, odgovorila na moje nadobudno pitanje o mogućnostima rada s viskom i mojeg bio. potencijala - niječno. No, taj odgovor je mogao imati i šire značenje, tj. da u tom vremenu nisam bio zreo za rad s viskom.

A sad i tebi, čoeku koji se vere po planinama, veliki Pozdrav! ;)

Bok! - no, možda ću imati još pitanja...

delija
22.08.2006., 09:49
Jesi - jedino, budući da nemam nikakvo iskustvo rada s viskom, ne bih mogao procjeniti uz pomoć viska vlastiti bioenergetski potencijal. Prije podosta godina, jedna mi je gospođa, koja je viskom ispitivala tokove podzemnih voda u našem stanu, odgovorila na moje nadobudno pitanje o mogućnostima rada s viskom i mojeg bio. potencijala - niječno. No, taj odgovor je mogao imati i šire značenje, tj. da u tom vremenu nisam bio zreo za rad s viskom.

Bok! - no, možda ću imati još pitanja...

(595)

To što ti je ta gospođa rekla ni tada nije moralo da bude točno.
Naime bioenergetski potencijal varira isto kao i bioritam.

Inače, bioenergetski potencijal se može povečati tako da medij stavi dlan jedne ruke na stol, okrenut prema gore, i zatim držeći visak s drugom rukom tako da vrh bude udaljen od dlana 2 do 3 cm. te minut-dva držati visak, koji se treba okretati iznad dlana.
Nakon toga to uraditi i sa drugim dlanom.
Za to vrijeme se treba obratiti pažnja na disanje (prema mojoj uputi u ranijem postu)
Tako možda dva do tri puta dnevno (može i više).

Što se tiče viska moja preporuka mnogima je da se s njim u slobodnom vremenu igraju.
Tako se npr. mogu "igrati" djevojka i momak, žena i muž.., i to tako da jedan od njih sakrije neki predmet a drugi ga traži s viskom.
Može se uzeti nekoliko papirića - na jednom napisati nešto - sve papiriće pomješati i tad misaono tražiti da visak pokaže taj papirić.
Sve u svemu, s viskom se treba "igrati" malo duži period - sve do onda kad čovjek postaje siguran da mu "visak ne laže".

Inače, meni lično - preko viska nikad nisam dobio krivu informaciju, na moje KONKRETNO i NEDVOMISLENO postavljeno pitanje.

Pozdrav

Šmajser
19.09.2006., 15:50
delija jesi mozda procito knigu "POLJE" od Lynne McTaggart?

Šmajser
19.09.2006., 17:43
Isprike na naglom gornjem postu, nisam ni bio procito citav thread samo topic (jesam idiot)
Cini se dosta interesantna tema. Imao sam susret s bioenergicarom koji je zbilja "pogodio" puno stvari ali isto tako prolazio s viskom po prostoriji i govorio o zračenju podzemnih voda.
Kad govorim o zracenju pv. govorio je s kojih mjesta da maknem krevete ili stolice (mjesta na kojima dugo boravim) da bi izbjegnuo zracenja.
Bio je i "pogodio" zbilja par stvari koje nisam nikome ni reko...primjerice nagla pojava glavobolje prilikom boravka za jednim stolom...mislim zbilja stvari koje nisu s ovog planeta:-)
Nije mi jasno kako objasnit zracenja podzemne vode, kako ih on "hvata"...

Moje prethodno pitanje o knjigama na ovu temu dalje ostaje.
Hvala:-)

delija
19.09.2006., 22:35
delija jesi mozda procito knigu "POLJE" od Lynne McTaggart?

(747)

Ja u svom životu do danas nisam pročitao NIJEDNU knjigu koja obrađuje bilo koju temu koja je vezana za bilo koju parapsihološku disciplinu.

No da ti ne bi bilo čudno odakle znam sve ovo koje objavljujem a koje ima veze s temama koje ulaze u ne-znanstvenu disciplinu; Na rubu znanosti to ću ti iznijeti ovaj dio teksta koji će se nalaziti u mojoj četvrtoj knjizi (od kojih su tri štampane).

"U POČETKU bješe riječ... / I.

Mojsije je u svojoj Prvoj knjizi, koja se zove Postanje, napisao: 1.1. U početku stvori Bog nebo i zemlju.
U stvari, nije toliko važno da li je Bog stvorio nebo i zemlju - već je važno to što je Mojsije objavio da je Bog stvorio nebo i zemlju u POČETKU.
Na ovo postavljam pitanje: Da li čovjek treba da bude visoko obrazovan ili izuzetno inteligentan da shvati da ISPRED Svakog Početka MORA Postojati vrijeme koje ”teče” – čiji “tok” može prekinuti, JEDINO, Početak.

Najvjerojatnija i najprihvatljivija pretpostavka je da je kozmos nastao nakon “Velikog praska” koji je popularniji pod nazivom Big Bang (eksplozija atoma antimaterije; nezamislivih razmjera).
No Big Bang nije Početak već; JEDAN od Početaka.
Naime, prije tog Početka nešto se je u Beskonačnoj prirodi MORALO dešavati da bi se stvorili uslovi da dođe do Big Bang-a.
I nije li potrebno da se upitamo - šta se je u Beskonačnoj prirodi dešavalo prije tog Početka?

Po biblijskim zapisima Mojsije je duhovno komunicirao s Bogom.
----------------------------------------------------------
Ipak, prije nego nastavim s tekstom treba da vas upoznam sa slijedećim.
Moje poimanje Boga se poprilično razlikuje od vjerskih poimanja Boga.
Stoga ja uvijek navodim ime; Stvoritelj, ili; neka Stvaralačka vrijednost.
-----------------------------------------------------------
Dakle, Mojsije je duhovno komunicirao s nekom Stvaralačkom vrijednošću – ili popularno rečeno sa Stvoriteljem (po Mojsiju; s Bogom).
Prema tome – Stvoritelj (ili “nešto kao Bog”) POSTOJI!
Svakako, dokazi koji će temeljiti ovu tvrdnju nalazit će se u ovoj knjizi.

No nije Mojsije jedini koji je duhovno komunicirao s nekom Stvaralačkom vrijednošću – jer tu vrstu komunikacije su ostvarivali (i ostvaruju) još i mnogi drugi ljudi.
Šta više – sva živa bića (ali i mrtve stvari), dakle sve što u kozmosu postoji, moraju na svoj način komunicirati sa Stvoriteljem, jer u protivnom; to što živi (čak i ako je to mrtva stvar) ne bi ni postojalo.

Da Mojsije nije jedini koji je duhovno komunicirao s nekom Stvaralačkom vrijednošću možemo zaključiti i iz teksta Jakob Lorber-a (1800-1864); proroka iz Štajerske (kojeg uzimam za primjer iz razloga što se u “ezoteričnim časopisima” najmanje spominje – iako zavređuje da mu ezoteričari posvećuju više pažnje).
Dakle, Lorber nam je ostavio ove riječi:
"Usred noći 15.3.1840. probudio me je neki tajanstveni glas koji mi je naredio: Ustani, uzmi olovku i piši! Kad sam pročitao ono što sam napisao, bilo mi je jasno da mi je Usud povjerio zadatak koji je nespojiv s mojom dosadašnjom službom dirigenta u Tršćanskoj operi. Što se tiče unutarnjeg glasa, mogu samo reći kako u srcu osjećam najsvetiju riječ Gospodinovu, kao neku vrlo jasnu misao. Nitko, pa ni moji najbliži nisu u stanju čuti taj glas koji u meni tako jasno odzvanja".

Eto, i Lorberova Materijalna svijest je duhovno komunicirala sa Stvaralačkom vrijednošću, odnosno Stvoriteljem.
I s tom Stvaralačkom vrijednošću komunicira i moja Materijalna svijest.
Svakako, razlika između mene i drugih ljudi koji duhovno komuniciraju s tom Vrijednošću ogleda se u tome; što drugi nisu bili (i danas nisu) svjesni s kim duhovno komuniciraju, dok ja (i meni bliske osobe) konkretno znamo s kim ostvarujem misaonu vezu".

I, Šmajseru, shvaćaš li da ja "crpim iz Onostranog područja" saznanja i spoznaje, koje objavljujem.

I nakon ovog ti preporučujem da kroz dan-dva pročitaš post kojeg ću objaviti na "Igra Brojkama", iz kojeg ćeš još bolje moći shvatiti Onostrano.

Šmajser
20.09.2006., 20:11
Da te vidim vani i čujem kako spominjes Onostrano i kako tvrdiš da komuniciras s Onostranim, prvo sto bi napravio je zvao ludnicu bez razmisljanja a dok oni ne dođu ubio bi Stvoritelja u tebi.
Dal možeš shvati moju stranu?
Nisam bahat a niti zelim bit bezobrazan ali posto nisi u Ovostranom, slusat cu dalje...

delija
20.09.2006., 22:55
Da te vidim vani i čujem kako spominjes Onostrano i kako tvrdiš da komuniciras s Onostranim, prvo sto bi napravio je zvao ludnicu bez razmisljanja a dok oni ne dođu ubio bi Stvoritelja u tebi.
Dal možeš shvati moju stranu?
Nisam bahat a niti zelim bit bezobrazan ali posto nisi u Ovostranom, slusat cu dalje...

(778)

Znači ti proglašavaš luđacima: Amosa, Osija, Isaiju, Miheja, Sofonija, Nauma, Jeremiju, Jona, Avakuma, Avdija, Hageja, Jaharija, Malahiju, Joila, Jeremiju, Jezekilja, Danila, Jezdru, Mojsija, pa i Isusa, apostola Ivana, Malahiju, Fatimu, Lusiju, Franciska, Jasintu, Tarabiće, Lorbera, Caycea... i još mnogo- mnogo njih nenavedenih na ovom spisku.

A što se tiče ovog, kad bi se vani sreli da bi ubio Stvoritelja u meni - šteta da se to ne može ostvariti, jer tad bi TI saznao ko je bio prvak Hrvatske u Judu (kategorija preko 79 kg.) i ko je bio, u "Metalcu", jedan od boljih boksača u welter kategoriji.
Svakako bih ti kasnije (u bolnici) objasnio da sam bio jedan od "jebenijih" trešnjevačkih frajera koji se nije plašio sam ili sa curom po mraku šetati kroz Trnje.
Znači, ni šmajser ti ne bi pomogao.
A svakako ni Bog Stvoritelj - kojeg ćeš ipak, to ti tvrdim, jednog dana početi poštivati - kao i Tito pred svoju smrt. :E

I još da ti kažem nešto koje ti nećeš moći shvatiti.
Kad ja kažem Onostrano tad iznosim informaciju o Području koje se nalazi NEPOSREDNO ali i MALO PODALJE od tvoje "pametne glave" - uključujući i tjelo koji ti tu "pametnu glavu" nosi. :kiss:

Šmajser
21.09.2006., 08:56
Delija ti se legenda!
Slušam dalje:-)

Nemoj zaboravit da je meni dovljno da se okrenem prema tebi i ionda ratatatatatatata :-)
E sad si me malo zbunio, kazes Bog Stvoritelj, nisi li govorio o nekoj stvaralačkoj sili koja je potaknula da se početak desi...ili si sad čvrsto odlučio to zvat Bogom

p.s. ufff malo sam iznad tvoje kategorije oko 95 kg ali ako oces nema frke;-)

delija
21.09.2006., 09:47
Delija ti se legenda!
Slušam dalje:-)

1. Nemoj zaboravit da je meni dovljno da se okrenem prema tebi i ionda ratatatatatatata :-)

2. E sad si me malo zbunio, kazes Bog Stvoritelj, nisi li govorio o nekoj stvaralačkoj sili koja je potaknula da se početak desi...ili si sad čvrsto odlučio to zvat Bogom

3. p.s. ufff malo sam iznad tvoje kategorije oko 95 kg ali ako oces nema frke;-)

1. Ne mere!
Ja sam ti nešto kakti Đems Bond - iliti WC7.
Znaš li koliko je metaka potrošeno za njega - a evo i penziju zaradio, pardon, zaradili.
(Ko ja Jugo-penziju od 120 eura). :cerek:

2. Nemoj da budeš zbunjen jer Mješavinu stvaralačkih sila možeš zvati i Alah Stvoritelj, Jahve Stvoritelj...
Ipak ga ja, privatno, najviše volim zvati Manito Stvoritelj.

3. Opet ništa (ili bolje: malo ništa) od tebe.
Ja sam dao informaciju kad sam se judirao i boksovao - dok sad imam (nepromjenjeno 40 godina) 70 kg vode i 30 kg ostalog (najviše masnog tkiva). :E
Prema tome... :tuctuc:

Šmajser
21.09.2006., 11:11
Ja 94999 g mesa i vode, 1 g mozga ;-)
Slušam dalje!

p.s "Junior, stand over"

Šmajser
21.09.2006., 12:18
Što dublje polagano udahnite zadržite zrak u plućima 2 sekunde, a zatim polagano izdahnite.

To ćete najbolje postići ako oko 1 do 2 minute brojite u sebi:
- (udisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (gornja granica disanja) ..................1 - 2
- (izdisaj) .......................................1 - 2 - 3
- (donja granica disanja) ...................1 – 2...

Tako dišite oko pet minuta.

Znaci udisaj treba trajat 3 sekunde kao i izdisaj ili?
Tvrdis da ovo povecava samokontrolu, koncentraciju i rjesava glavobolje?

delija
21.09.2006., 15:37
1. Znaci udisaj treba trajat 3 sekunde kao i izdisaj ili?
2. Tvrdis da ovo povecava samokontrolu, koncentraciju i rjesava glavobolje?

(825)

1. Da, iako da li 3 sekunde, ili više-manje nije važno jer to ovisi o brzini udisaja i izdisaja.
Bitno je da osoba diše u konstantno ISTOM ritmu.

2. Da, s time da osoba, za samokontrolu, koncentraciju ili ako ima glavobolju, u tijeku tretmana treba u predjelu Šeste čakre (Trećeg oka ili Mjesta mrštenja) MISAONO da stvori vizualizaciju kugle, lopte, prozirno plave boje - ILI JOŠ BOLJE - boju sunčevih zraka, dakle " boju" sunca.

No MP40 da te pitam koliko si "širok po visini"? :E
Ja sam 1700 dm.

Šmajser
21.09.2006., 17:56
Ja sam 1700 dm.
Da ga jebes, toliko nisi!

Ja sam 1880 mm, imam zelene okice, volim kuhat, volim peglat obožavam kucanske poslove, volim se usko oblačit...:rofl: ---->zajebavam se:-)

Samo ne za visinu.

Cekaj to disanje vrijedi bez viska, znaci samo ja, moja pluća i "šesta čakra" (:confused: bog te, lud sam)?

delija
21.09.2006., 22:52
1) Da ga jebes, toliko nisi!

Ja sam 1880 mm, imam zelene okice, volim kuhat, volim peglat obožavam kucanske poslove, volim se usko oblačit...:rofl: ---->zajebavam se:-)

2) Samo ne za visinu.

3) Cekaj to disanje vrijedi bez viska, znaci samo ja, moja pluća i "šesta čakra" (:confused: bog te, lud sam)?

1) Šalio sam se, da vidim tvoju reakciju.
I upravo je takva kakvu sam očekivao.
Čestitam, het meisje!

2) Što se tiče stvarne visine razlikujemo se za 8 cm. u tvoju korist.

3) Da, ova tehnika disanja nema direktne veze rada s viskom.
Ovu tehniku disanja preporučujem svima onima koji dolaze, ili su dolazili, kod mene da im razriješim neke od njihovih životnih problema.
I ovo preporučujem svima onima koji MEDITACIJOM žele da "uđu u sebe" a zatim i "van sebe".
Svakako, tehniku disanja treba ostvarivati iz razloga kako bi se postigao potpuni SMIRAJ Ovostranih i Onostranih vibracija koje pozitivno ali i negativno mogu da djeluju na kompletan Živčani sistem osobe koja želi Meditirati...

Šmajser
21.09.2006., 23:30
8 cm, pazi da ih ne zaokrenem za 90 stupnjeva:-)

Sto mislis kad kazes smiraj? Sklad, smirenost vibracija (teško!?)...

Sad jedno opće, zašto kristali?

delija
21.09.2006., 23:45
1. 8 cm, pazi da ih ne zaokrenem za 90 stupnjeva:-)

2. Sto mislis kad kazes smiraj? Sklad, smirenost vibracija (teško!?)...

3. Sad jedno opće, zašto kristali?

1. Bit će i toga kad me stave na lomaču.

2. Dugačko je pa jednom drugom prilikom.
Inače, Smiraj je upravo to koje si nave..

Zašto KRISTALI?
Prvi i osnovni razlog je što sam tek po započetom "druženju" s kristalima postao svjestan da ostvarujem Onostrane (vantjelesne) kontakte s nekom Vrijednošću koja u svojoj sveukupnosti posjeduje sveznanje.

Drugi je razlog taj što su kristali: "skupljači" i prijenosnici energije koja liječi.

Treći je razlog što su, svakako svaki na svoj način, kristali i čovjek "kopije" kozmosa.

Četvrti razlog je taj što je preko kristala započet prvi korak u prijelazu iz kemijske u biološku prirodu.

Konačno, kad čovjek u potpunosti upozna kristale, tad slobodno može da prihvati spoznaju da život ostvaruje sve anorgansko i sve organsko.
To je tvrdio i poznati istraživač i izumitelj Nikola Tesla koji je odlično poznavao kristale, koje je koristio pri svom radu.
Stoga nije čudo da je 1900-te godine Tesla izjavio:
“U kristalu imamo čistu evidenciju egzistencije formativnog životnog principa, i ako pored svega ne možemo razumjeti život kristala - to je ipak živo biće”.

Šmajser
22.09.2006., 00:03
smirenost vibracija
Objasni mi malo ovo?!
Podsjeca me na "topli snijeg" ili "vruci led"

pogledaj si p.p.

Šmajser
23.09.2006., 14:15
Naso sam neki link za kristale, njihova svojstva, vrste i naravno cijene
...ovo mi izgleda kao savrsena reklama za proizvod a mi ovdje o svemiru i kontaktima sa kristalnim bićima
...samo im fali jos da pocmu prodavat šalice sa slikama kristala...

http://www.gemisphere.com/

Šmajser
27.09.2006., 10:02
Sjetio sam se jos jedne stvari...Bioenergicari osim viska koriste i rašlje...aha koje je tu fora?

Šmajser
28.09.2006., 10:01
Delija moze preporuka na neke knjige za pocetak?

delija
01.10.2006., 23:15
Delija moze preporuka na neke knjige za pocetak?

Preporuka je jednostavna.
U tražilicu Google-a upiši hrnjak dubravko.
Dalje se vladaj po svom nahođenju.

Šmajser
02.10.2006., 10:13
To si ti?

delija
02.10.2006., 10:52
To si ti?

(1,021)

Da, od prije mnogo-mnogo godina započetih paranormalnih studija.
I onako usputno, prvu knjižicu o samoliječenju i ostvarenju VanTJELESNIH kontakata sa "HOLOGRAMSKIM Poljima i LIKOVIMA, koji se kao MEMORIJE nalaze u tim Poljima" štampao sam 1989.
Dakle u vrijeme kad se neki s ovog foruma nisu ni rodili.

http://i9.tinypic.com/4hhmtly.jpg

Šmajser
02.10.2006., 12:20
Za pocetak, Kristali I. ili?
Dal se samo radi u knjizi o kristalima ili ima tu jos vise?
Cujem da "imas" ogromnu zaradu od svojih knjiga?!
Zasto?

delija
02.10.2006., 16:01
Zasto?

(1,037)

1. Slabo čuješ - ali i
2. Dobro čuješ.

1. 1999, godine su od strane jednog nakladnika u Hrvatskoj štampane tri moje knjige.
Po dogovoru, on mi je trebao povremeno isplaćivati dogovorenu proviziju za autorstvo.
Ubrzo po distribuciji i početku prodaje nakladnik mi je javio da mi jednostavno ne može isplaćivati proviziju jer nema drugih prihoda za život osim ovih koje prima od knjižara - za moje tri knjige.
Nakon nekog vremena mi je javio da i njemu knjižare ne isplaćuju novac za prodane knjige.
Svakako, kako povremeno pratim reklame knjižara o prodaji mojih knjiga (koje se u posljednje vrijeme prodavaju i u Bosni) – vidim da iste nisu zaboravljene.
Ubrzo sam digao ruke od svega (jer meni, ako ga trebam, do novca nije teško doći) i prepustio zaradu onima koja je potrebnija nego meni.
Jedno mogu iznijeti podatak da zahvaljujući ''Glasu sa strane'' koji mi je SUGERIRAO da u PRVIM štampanim knjigama ne objavim Sve Informacije koje sam do sad PRIMIO - već da Sve ''UDARNE'' ostavim za slijedeću Knjigu.
Dakle ja prve tri knjige ne reklamiram jer najvažnije nisam u njima ni objavio.

Inače, one knjige u kojim će se naći i "udarne" Informacije ja mogu (i možda ću, jer sam u mogućnosti) da Sam štampam i ukoričujem knjige.

Ovo pod 2. Dobro čuješ - nećeš moći ni ti kao ni niko drugi povjerovati (osim moje supruge).
Naime, ja za SVU ANGAŽIRANOST DA OBJAVLJUJEM SPOZNAJE DO KOJIH SAM DOŠAO, odnosno DO KOJIH DOLAZIM primam Novčanu nagradu od strane Onostranog.
TO MOGU DOKAZATI!

No moram priznati da se bavim mišlju da objavim, u nastavcima, svoje knjige na ovom forumu ali to bi došlo u obzir jedino ako bi bila meni data mogućnost da brišem degenerirane komentare pojedinaca.

Endimion17
02.10.2006., 17:11
delija, a kako to, mislim, na koji način primaš Novćanu nagradu od strane Onostranog?
Je li imalo slično onome kako Smrt u seriji Dead Like Me (Tko živ, tko mrtav) donosi spisak onih koje treba pokositi?
Ne znam jesi li gledao tu seriju (izvrsna je). Smrt se nikad ne vidi, izgleda kao sjena koja glavnom Koscu ispod vrata stana gurne popis. Izvrsna serija. :cool:

Šmajser
02.10.2006., 18:06
No moram priznati da se bavim mišlju da objavim, u nastavcima, svoje knjige na ovom forumu ali to bi došlo u obzir jedino ako bi bila meni data mogućnost da brišem degenerirane komentare pojedinaca.

Legendo! :rofl:

Znaci da cekam slijedecu ili :confused:

delija
02.10.2006., 23:11
delija, a kako to, mislim, na koji način primaš Novćanu nagradu od strane Onostranog?
Je li imalo slično onome kako Smrt u seriji Dead Like Me (Tko živ, tko mrtav) donosi spisak onih koje treba pokositi?
Ne znam jesi li gledao tu seriju (izvrsna je). Smrt se nikad ne vidi, izgleda kao sjena koja glavnom Koscu ispod vrata stana gurne popis. Izvrsna serija. :cool:

(1,082)

Nisam gledao seriju, ali si me "natjerao" da pronađem sadržaj - i mislim da bi me serija oduševila i to iz razloga što ja obično tumačim suštinu filmova drugačije od mnogih drugih gledalaca.
U svakom slučaju, ako JE POTREBNO da je vidim - bit će od Onostranog i "narihtano" da je vidim.

Inače, ja Novćanu nagradu ne primam ispod vrata jer to bi bilo suviše jednostavno.
Već - tu uključujem i svoju suprugu - kad dođe vrijeme da budemo nagrađeni za ono što radimo, u nekom momentu ili supruga ili ja imamo enormno jaku pobudu da uradimo nešto - ili se "oko nas" nešto dešava, bez našeg učešća, nakon čega stigne neki veći novčani iznos, ili neka druga vrijednosna roba.
Ne želim ići u detaljni opis tog nečeg tog što se dešava jer bi tada morao ulaziti preduboko u našu privatnost.

Svakako je interesantna slijedeća priča.
Kad je moja supruga, Amerikanka, stigla 1988. iz Amerike da sklopimo bračnu vezu, pitala me je koliko imam novaca na bankovnom računu.
Kad sam joj rekao da je moj saldo Nula mislim da je tada "progutala veliku knedlu".
Tad sam joj objasnio da meni ne treba banka jer kad trebam novaca on na vrijeme odnekud stigne.
Svakako da je pomislila da sam lud - no nakod današnjih 18 godina braka se je višestruko uvjerila da je moja informacija bila nepobitno točna.
I onako usputno, naša zvanična primanja su veoma-veoma mala za ono koje mi imamo.

Nadam se da sam bio konkretan u odgovoru.

delija
02.10.2006., 23:25
Legendo! :rofl:

Znaci da cekam slijedecu ili :confused:

Pošalji mi na PM svoje opće podatke - pa ako će biti jedan podatak, koji očekujem da će biti, poslat ću ti knjigu putem e-majla.

Endimion17
02.10.2006., 23:32
(1,082)

Nisam gledao seriju, ali si me "natjerao" da pronađem sadržaj - i mislim da bi me serija oduševila i to iz razloga što ja obično tumačim suštinu filmova drugačije od mnogih drugih gledalaca.
U svakom slučaju, ako JE POTREBNO da je vidim - bit će od Onostranog i "narihtano" da je vidim.

Inače, ja Novćanu nagradu ne primam ispod vrata jer to bi bilo suviše jednostavno.
Već - tu uključujem i svoju suprugu - kad dođe vrijeme da budemo nagrađeni za ono što radimo, u nekom momentu ili supruga ili ja imamo enormno jaku pobudu da uradimo nešto - ili se "oko nas" nešto dešava, bez našeg učešća, nakon čega stigne neki veći novčani iznos, ili neka druga vrijednosna roba.
Ne želim ići u detaljni opis tog nečeg tog što se dešava jer bi tada morao ulaziti preduboko u našu privatnost.

Svakako je interesantna slijedeća priča.
Kad je moja supruga, Amerikanka, stigla 1988. iz Amerike da sklopimo bračnu vezu, pitala me je koliko imam novaca na bankovnom računu.
Kad sam joj rekao da je moj saldo Nula mislim da je tada "progutala veliku knedlu".
Tad sam joj objasnio da meni ne treba banka jer kad trebam novaca on na vrijeme odnekud stigne.
Svakako da je pomislila da sam lud - no nakod današnjih 18 godina braka se je višestruko uvjerila da je moja informacija bila nepobitno točna.
I onako usputno, naša zvanična primanja su veoma-veoma mala za ono koje mi imamo.

Nadam se da sam bio konkretan u odgovoru.

nadasve zanimljivo. i pomalo sablasno, reći ću. možda i pomalo opasno, tako živjeti, "na rubu".
u svakom slučaju, ona serija je jedan ogromni odmak od svega što sam ikad gledao i definitivno ću je nabaviti. nekako.

delija
03.10.2006., 10:46
nadasve zanimljivo. i pomalo sablasno, reći ću. možda i pomalo opasno, tako živjeti, "na rubu".
u svakom slučaju, ona serija je jedan ogromni odmak od svega što sam ikad gledao i definitivno ću je nabaviti. nekako.

(1,101)

- nadasve zanimljivo - veoma
- pomalo sablasno - ni u kom slučaju ako poništiš mistično gledanje mnogih stvari oko sebe
- možda i pomalo opasno - u početku ostvarenja VanTjelesnih kontakata i jeste, no ubrzo nakon stvorenih ličnih dokaza (koji ti se pružaju tokom tih kontakata) da nisi lud - postaje totalno bezopasno.

Inače, živjeti sa saznanjem da čovjek može Mnogo toga "predvidjeti", koje je vezano za njega i njegovih bližnjih, je, uglavnom, fantastično.
Kao primjer ću iznijeti zadnji slučaj koji je vezan za moju suprugu.
Prije otprilike mjesec dana je dobila visoku temperaturu uz kašalj.
Svakako, kako i mi koristimo lječničke usluge to smo otišli kod kućnog doktora.
Nakon pregleda je rekao da supruga ima jaku prehladu i prepisao joj je lijekove.
Došavši kući odlučio sam Tražiti informaciju iz Onostranog područja.
Tada sam dobio NAGLAŠENU Poruku da hitno odem s njom u bolnicu na Hitnu pomoć.
Poslušavši poruku to smo odmah uradili.
Nakon kompletnog pregleda (krv, snimak pluća idr.) ustanovljeno je da je donja lijeva plučna krletka jako upaljena.
Supruga je odmah prihvaćena u bolnicu, gdje je liječena 7 dana.
Svakako je interesantno navesti da je bolnička liječnica rekla, da smo došli koji dan kasnije sve bi završilo veoma ružno po suprugu.
Ovako, nakon 10-tak dana se je upala totalno povukla.

delija
11.10.2006., 10:40
Zasto?

E pa Šmajseru znaj da si ti krivac što sam počeo objavljivati kompletnu knjigu KRISTAL I.
Istu ćeš moći naći na http://kristali.blog.ba/

Šmajser
11.10.2006., 12:30
Nebi li trebo poslušat "onostrano" a ne Šmajsera?!

krezubica
18.11.2006., 01:43
Znam da je ova tema neaktivna vec nekih mjesec dana, ali eto, ja sam tek nedavno naletjela, i konacno sve procitala, pa... nadam se da cu dobit pomoc.

Nedavno (prije mozda nepunih mjesec dana) sam nasla neki stari mamin biser, od onda sam ga objesila na lancic, i nisam ga skidala s vrata. Kad god bih ga pokusala koristiti kao Visak, on bi se pokretao, ali u neodredjenim smjerovima, i nije govorio nista (barem ne da bi meni izgledalo smisleno).

Sve do jedne noci (prve noci kad sam skinula lancic sa sebe), kad sam sanjala da je taj biser bio u "staklenom omotacu", koji je u snu puko. Iduce jutro sam ponovno probala, i ovaj put je Visak reagirao kad bih ja pomislila na neku osobu, vrteci se (za neke u smjeru kazaljke na satu, za neke kontra, i ovisno o tome na koga sam mislila, u razlicitim smjerovima). Cak sam imala i ideju sto mi pokazuje, no problem je u tome sto on nije pokazivao pravo stanje stvari, vec onako kako sam ja mislila da stvari stoje. Npr, ako sam mislila da se za neku osobu treba okretati u jednom smjeru (nebih bas odmah o tome koja je ideja bila, sto koja strana znaci), okretao bi se tako, a nakon sto mi je netko objasnio kako i zasto nemam pravo glede toga sto sam mislila, Visak bi se poceo okretati u drugom smjeru kad bih mislila na tu osobu. Dakle, problem je (pretpostavljam) u tome da se moram rjesiti autosugestije, a neznam kako.

I (@delija), samo jedna primjedba na tvoje izlaganje. Ne kanim vrijedjati ili tako nesto (uostalom, proucavala sam dosta od toga o cemu si pisao, i ne smatram te ludim :) ), ali o samom pocetku rada s Viskom si ustvari rekao dosta malo. Stao si na tome da se osoba mora pribliziti Visku kojega ce koristit (a sto se toga tice, kad sam bila lancic ostavila prijatelju jer je rekao da hoce prouciti biser i procistiti ga, tj. prvi put kad sam se odvojila i udaljila od toga, nekih pola sata sam osjecala peckanje i probadanje na mjestu gdje mi je inace privjesak padao), objasnio si princip na kojem Visak radi, pricao si kako provjeriti/povecati svoj bioenergetski potencijal... ali nisi nigdje konkretno napisao kako poceti s njim.

Nakon sto primim Visak u ruke (pod uvjetom da sam dovoljno opustena - nadam se da su se one vjezbe s disanjem odnosile na postizanje max. opustenosti koju si spominjao u svom prvom postu na ovom topicu), radim... sto?

Istina, dobila sam uputstva od nekih ljudi (ustvari, gledala sam njih kako koriste Visak, ...da bi Visak iznad dlana trebalo zanjihati naprijed-nazad, okrenuti ruku na sto bi se Visak trebao poceti pokretati lijevo-desno, te nakon toga pitati Visak koji su njegovi odgovori za "da" i "ne"), i Visak tako i odgovara za sve na sto ja znam odgovore. Ali kad sam npr. probala izmedju sest raznobojnih kuglica izvuci jednu i pitati Visak koje boje je kuglica koju drzim u ruci (boju po boju), nije uspjelo. Mislim da to opet ima veze sa mojom autosugestijom, ali me zanima da li osim toga nesto krivo radim.

Uf, jesam se raspisala... u svakom slucaju, nadam se odgovoru, pozz

nikpalj
19.11.2006., 11:19
Krezubica,

ne znam jesi li čula za astralnu projekciju i postojanje astralne dimenzije ali... to sve zaista postoji i svuda je oko nas. Ljudska bića imaju i astralno tijela, a naši umovi "postoje" u astralnoj dimnziji (nisu skup kemikalija u mozgu).

Astral ti je nešto recimo kao neki nevidljivi plin svuda oko nas, ili još bolje (kako bi shvatila), kao veliki ocean, a svi mi uronjeni u njega. Zamisli kao da unutar fizičkog tijela imaš još jedno, ali od iste vode kao i sam astral. Kada primiš visak u ruku, pokrećeš ga pomoću "vode" tvoga vodenog tijela.

Demoni i demonsko opsjednuća i te kako postoje, ali tu nije riječ o nikakvim "đavlima" ni "sotoni" kao što je to naivno predstavljeno u pop kulturi i kršćanskom pogledu na svijet... oni su samo još jedna od vrsta stanovnika ovog velikog astralnog mora - lokalni predatori, ekvivalent svega od račića koji žive u mulju i hrane se ekvivalentom planktona, pa do opasnih i vrlo lukavih morskih pasa...

Dakle, u astralnoj dimenziji postoji enormni broj energetskih entiteta različitih dispozicija, razvijenosti i razina svijesti. Neki (mnogi) od njih su pravi predatori koji parazitski žive na energijama ljudskog energetskog tijela. Oni mogu u najlakšim slučajevima samo bocnuti auru i srknuti malo prane u prolazu, ali u težim slučajevima (koji nisu rijetki) dolazi do razrovavanja aure, naseljavanja desetaka (pa sve do stotina!) takvih negativnih duhova/elementala u astralnom tijelu i podsvijesnom umu napadnutoga, s umjerenim do vrlo velikim utjecajem pihofizičko zdravlje i posebno na psihičku stabilnost - ovo gotovo uvijek dovodi do simptoma teškog duševnog poremećaja koji se onda vrlo teško liječi.

Čuo sam za nekoliko osoba koje su se počele amaterski baviti radioestezijom (ili kako je jedan od tih ljudi jednom rekao - "vrtit visak") koje su pola godine do godinu dana nakon toga završile na psihijatriji sa dijagnozom šizofrenije...

Šansa da ti se ovako nešto dogodi je zapravo mala, ali i te kako moguća i zavisi o tome kakva je energetska kvaliteta astrala u tvome okruženju - stanu, zgradi i kvartu; a posebno o stanju ("čvrstoći") tvoje aure i psihičkoj stabilnosti. Ne u smislu mogućih mentalnih smetnji - već bazne pozitivnosti osobe.

Drugim riječima, visak ni u kom, ali ni u kom slučaju nije nekakva zabava niti zanimljiv, mističan hobi i radioestezijom bi se trebali baviti samo iznimno zdravi ljudi - snažno energizirani, vrlo uravnotežene psihe, neskloni (dokazano kroz jedan dug vremenski period) depresiji ili ljutnji, mirni i pozitivni... sve to ne zbog nekakvih high class mističnih pravila nego direktno zbog vlastite, osobne sigurnosti.

Kao prva linija obrane - trebala bi se naučiti, tijekom više mjeseci si isprogramirati podsvijest da svaki put kada se obraćaš "visku" - što god mu kažeš zapravo se direktno obraćaš svome podsvjesnom umu. Visak je dakle samo "zvučnik", sredstvo kmounikacije sa tvojim podsvjesnim umom, i nikim više. Nakon nekoliko mjeseci ovakvo ponavljanje i inzistiranje na tome ostvarit će čvrstu povezanost sa podsvjesnim umom i stvoriti probleme (a konačno i onemogućiti) bilo kakvom negativnom astralnom entitetu koji bi ti se mogao približiti u astralu i direktno preuzeti odgovore viska - čitajući ti um i dajući odgovore koji ti želiš čuti, sve dok nakon nekoliko dana ili tjedana ne stvori dovoljno snažnu parazitsku energetsku vezu sa tvojim podsvjesnim umom da može astralno ući, "naseliti" se u njega.

Vrlo rijetko se ovo spominje u knjigama o radioesteziji, ali pri radu s viskom upravo esencijalno je, osnova osnova jest ostvariti što bolju i snažniju vezu s podsvjesnim umom (radi na principu vrlo sličnom recimo autosugestiji), ovakvim inzistiranjem da "postavljam pitanje svome podsvjesnom umu, podsvijesti" itd. svaki puta kada nešto pitaš visak.

Također, jako je dobro svakodnevno raditi na podizanju energetskog štita od astralne energije oko astralnog tijela, vizualizacijskim tehnikama. Znači što jače i življe vizualiziraš da je oko tebe opna od bijele svijetlosti (koja prolazi i kroz pod, ne prestaje u njemu! - znači savršeno elipsoidno jaje), s tim da je cilj i bit ovoga da se fokusiraš na to da je to jaje vrlo čvrsto, neprobojno kao čelik, dijamant - neslomljivo, pogotovo da nitko i ništa na svijetu ne može ući u njega koliko je čvrsto.

Tek nakon barem mjesec dana ovakvih svakodnevnih vizualizacija trebala bi se aktivno početi baviti viskom. Naravno, ništa od ovoga nije nužno, nitko ne brani ni tebi ni bilo kome da se baciš glavom naprijed u prekrasni, šareni svijet saznavanja što god ti padne na pamet od malog, simpatičnog (k)viska (nešto kao kad se prvi put nađemo pred internetom, ono - juuuuuu!!!, ne znam što bih prvo)... ali moraš biti svjesna da čitavo vrijeme, istovremeno sa fizičkom, u potpunosti živiš također i u astralnoj dimenziji. to nije nešto čim se bave mistici i oni likovi što astralno projiciraju - nego je to nešto čime se bavimo baš svi, ali smo prirodno gotovo potpuno slijepi, gluhi i nijemi na to.

Evo, zamisli bilo što, sjeti se nečega - "slika" koja ti se pojavila "u glavi" je nastala od astralne energije unutar glave tvoga astralnog tijela. Ali, jesi li u stanju vidjeti svoju auru i sam astral svuda oko tebe - kao blještavo bijelo neonsko svijetlo kuda god pogled seže, a sama aura kao svijetlo plava opna koja te potpuno okružuje?

Ne, nisi... ali u astralu i te kako ima onih koji sve to vide jer žive u njemu, znaju da ih ti ne možeš ni vidjeti ni osjetiti i potpnuo su spremi iskoristiti ovo 200%, apsolutno ignorirajući bilo kakve ljudska ili moralna prava koja ti imaš. Jednostavno - baš ih boli ona stvar za luzere, kao i bilo kojeg kriminalca ikada!

Zato trebaš učiniti što god možeš da se zaštitiš... Nitko ne traži da nučiš tae-kwan-do, ali kada ostaviš auto u nepoznatom kvartu, barem ćeš zatvoriti i zaključati sva vrata, učiniti onaj logični minimum minimuma preventive...

krezubica
19.11.2006., 17:59
Hvala na objasnjenju, jedan dio ovoga sam znala, dobar dio ovoga nisam. U svakom slucaju znam dovoljno da radiesteziju, rad s energijama opcenito, astral i putovanja po astralu i cinjenicu da postoje entiteti kojih vecina ljudi itekako nije svjesna ne smatram nicim misticnim, ili tebe cudnim zbog svega ovoga sto si napisao.
Lijepo od tebe sto si me upozorio da bih se trebala zastititi, ali ima jedan maleni problem oko toga. Za ovo (a i uostalom za mnoge druge tehnike) potrebno je moci vizualizirati nesto (sad, bila to boja, svjeslost ili oblik... nebitno), a to meni, eto, nekako neide. Dogadjalo mi se da vidim boje ili oblike, ali to nije bilo zato jer sam ih ja pokusavala vidjeti. Npr. vec nekoliko dana prije spavanja mi je kad sklopim oci sve svjetlozeleno. Kad sam pokusavala raditi neku tehniku za koju mi je potrebna vizualizacija, uglavnom pokusavam mentalno zamisliti to sto bih trebala vizualizirati, i premda se dogadja ono sto bi se trebalo dogadjati, ne dogadja se tim intenzitetom odnosno toliko ucinkovito koliko bi trebalo biti.
Dakle, bila bih veoma zahvalna ukoliko imas kakav savjet oko toga kako da uopce uspijem vizualizirati ista. Za oblike si jos mogu pomoci tako da ih probam isprintati crno na bijelo (ili vec kontrastna boja na kontrastnu boju) pa nakon sto zazmirim slika ostane pred ocima... ali dok bih trebala vizualizirati neku boju/svijetlo oko sebe, ili nesto slicno... pa, nadam se savjetu.

Endimion17
19.11.2006., 22:02
može li netko ukratko objasniti kako "radi" visak? jer mislim da ne radi. :)

GameDeveloper
19.11.2006., 22:47
Krezubica nekako mi je poznat tvoj nick, ništa ne ide preko noći, meni je trebalo 2 godine da dosegnem razinu na kojoj sam sada, truda...i vježbe

krezubica
20.11.2006., 13:41
@GameDeveloper
Yup, i meni je poznato par ljudi pod mojim nickom ;) Mnogi od njih nisu ja :)

@nikpalj
Zaboravih pitati prije kad sam odgovarala... sta je ta prana koju spominjes?

diki
20.11.2006., 14:39
može li netko ukratko objasniti kako "radi" visak? jer mislim da ne radi. :)

I mene isto zanima kako radi! Prije otprilike šest godina jedan didica mi je došao i nešto mi je mjerio s tim viskom, nemam pojma šta, visak se počeo okretati ko lud, a didica mi rekao da imam tako razvijene neke (!) sposobnosti i da kao mogu "hvatati" misli u krugu od 10 km. Nakon toga, bila sam zadužena pokazati starom okolicu u kojoj sam živjela, odvela ga ja do jednog super mjesta, pričamo mi i pričamo, a stari se počeo laganini nabacivati, jedino što sam tada primala u krugu od 10 kilometara je nesnosna mučnina i agresivne slike kako ga šutam nogom. Još mi nije jasno što mi je zapravo rekao :cool:

Edit: imala sam manje više 16 godina

Endimion17
20.11.2006., 21:01
I mene isto zanima kako radi! Prije otprilike šest godina jedan didica mi je došao i nešto mi je mjerio s tim viskom, nemam pojma šta, visak se počeo okretati ko lud, a didica mi rekao da imam tako razvijene neke (!) sposobnosti i da kao mogu "hvatati" misli u krugu od 10 km. Nakon toga, bila sam zadužena pokazati starom okolicu u kojoj sam živjela, odvela ga ja do jednog super mjesta, pričamo mi i pričamo, a stari se počeo laganini nabacivati, jedino što sam tada primala u krugu od 10 kilometara je nesnosna mučnina i agresivne slike kako ga šutam nogom. Još mi nije jasno što mi je zapravo rekao :cool:

Edit: imala sam manje više 16 godina

:eek: you go, girl!

delija
28.11.2006., 22:44
Svaka čast!

Ignoramus
28.11.2006., 23:17
Ako mu je neprijatno na samom topiću može i na PM.

Meni bi bilo jaaaako prijatno na PM-i:zubo:

Ignoramus
28.11.2006., 23:22
Cijela filozofija toga je da čovjek ruku ne može skroz mirno držati,pa se taj kurac trese.Kolko god moj argument glupo zvuči,točan je.To i tome slične stvari su toliko komercijalizirane da ne teže koliko moj prdac

Endimion17
28.11.2006., 23:23
Meni bi bilo jaaaako prijatno na PM-i:zubo:

misliš PM-inoj :rofl:
aahahahahaah :rofl:

delija
28.11.2006., 23:51
misliš PM-inoj :rofl:
aahahahahaah :rofl:
Pa jel njegova PM još radi? :s :zubo:

delija
30.11.2006., 10:36
Obavještenje:
28-11-2006 23:44 sam objavio tekst koji slijedi...*** (a kojeg sam privremeno brisao iz razloga da vidim daljnju raekciju Visokoobrazovanih šmrkavaca).

krezubica: I (@delija), samo jedna primjedba na tvoje izlaganje. Ne kanim vrijedjati ili tako nesto (uostalom, proucavala sam dosta od toga o cemu si pisao, i ne smatram te ludim ), ali o samom pocetku rada s Viskom si ustvari rekao dosta malo. Stao si na tome da se osoba mora pribliziti Visku kojega ce koristit

Eto, popravljam ono koje sam ispustio u vezi početka rada s viskom.

KAKO ZAPOČETI RADITI S VISKOM

Onaj koji želi da radi s viskom a nikad se nije s njim “družio” za prvo se vrijeme treba tokom nekoliko dana "igrati" s njim - po želji nekoliko minuta.
Evo kako.
Kao prvo treba da udobno sjedne na stolicu - da stomak približi rubu stola na čiju površinu treba nasloniti laktove obiju ruku.
Samo "igranje" se sastoji u tome da medij uzme kraj niti viska između palca i kažiprsta (lijeve ili desne ruke) - obgrli dlanove i prste jedne ruke s drugom.
Na taj način može kontrolirati nepokretnost ruku.
Na tako obgrljene dlanove i prste treba da nasloni čelo glave (gdje se nalazi točka mrštenja ili tzv. Treće oko).
Sve to treba da čini kao jednu nerazdvojivu cjelinu.

Tad medij mora stvoriti maksimalnu opuštenost čitavog tijela.
Jest, nije lako ostvariti max. opuštenost čitavog tijela, ali postoje tehnike kako to uraditi.
Po meni je najbolja ta - da se po uzimanju niti viska medij koncentrira na ramena.
Obično (šta više mogu reći; uvijek) svaki čovjek nesvjesno koristi energiju pokreta koja inicira čovjekov sistem na to da su mu ramena malo uzdignuta.
(Provjerite ovo).
Punom koncentracijom na ramena potrebno je da ih medij opusti (omlohavi) do maximuma.
Zatim treba obratiti pažnju i na ostale dijelove tijela - naročito stomak i donji dio obadvije noge.
Tad u sebi, dakle misaono, treba lagano da broji od 1 do 10, dišući po nekom ustaljenom ritmu.
Normalno, visak ne smije da dodiruje površinu stola.

Promatrajte visak NE RAZMIŠLJAJUĆI Ništa.
Shvatite, ako vam se stalno nameću neke misli da razmišljate teško ćete moći uspješno raditi s viskom.
Dakle vježbajte se da ne razmišljate neko vrijeme i to minimalno oko 25 sekundi.
U toku nerazmišljanja visak mora da miruje.
Ako ne miruje tad su vam svijest i podsvjest od nečeg iritirane.
Od čega - to bi vi morali znati.
Nakon tih cca. 25 sekundi prekinite se nerazmišljanjem i pomislite ovu rečenicu: Da li mogu raditi s viskom?
Pratite visak.
Ako se pokrene tad postoji velika šansa da ćete uspješno raditi s viskom.
Ako se ne pokrene - ''igrajte'' se drugom prilikom.

Toliko za ovaj puta.
Ako neko od vas koji ćete pročitati ovo uputstvo želi ''raditi'' s viskom a nešto mu nije jasno iz mog izlaganja slobodno može da mi postavi pitanje.

normall
30.11.2006., 11:45
@delija

Probao sam to sa viskom prije desetak godina i bez ikakve vježbe, meditacije, pripreme bilo koje vrste, visak (prsten obješen o konac) mi se počeo gibati samo u lijevu stranu, znači, nije imao pravolinijsko kretanje - klik -klak, već se jednostavno zaustavio na nultoj točki gibanja i ponovno lijevo :confused: i tako stalno.

To me je malo zbunilo i nisam našao objašnjenje za to.

Imam jednu dobru skriptu na engleskom izdanu od strane "American society of Dowsers".
Ako ima zaniteresiranih mogu poslat na mail. Meni je dosta pomogla.
Pozdrav

krezubica
30.11.2006., 22:35
@delija
mnogo hvala, konacno sam docekala ono sto sam cekala od kako sam prvi put postala ovdje :)
cim uhvatim malo vremena, pocinjem se igrati
i ako ti nije tesko, i imas volje, bi li mogao malo komentirati nikpaljev odgovor na moje pitanje? (prvi post nakon). (Nikpalj, nemoj me krivo shvatiti, nije da ti ne vjerujem ili da te pkusavam omalovazavati s ovim, nego bih jednostavno htjela cuti jos necije misljenje)

@Alter
mozes radije nekud uploadati i staviti link ovdje?
ako neznas gdje, ja obicno ovo koristim
http://www.hyperupload.com/
mislim da bi bilo bolje, ako ce slucajno mnogo ljudi traziti da te ne gnjave svaki put iznova :)

emanuela
30.11.2006., 22:43
Quote:
.
nicemu, marketinski trik kako bi ljudi vjerovali da on/ona ima :eek: sposobnosti
vrtis ga, a i nemoras, vrtiti ce se sam, tj. svjesno odnosno nesvjesno vrtit ce ga tvoja ruka:p

Ignoramus
30.11.2006., 23:10
Puny people,playing with stupid mindnumbing toys

delija
02.12.2006., 09:56
@delija

Probao sam to sa viskom prije desetak godina i bez ikakve vježbe, meditacije, pripreme bilo koje vrste, visak (prsten obješen o konac) mi se počeo gibati samo u lijevu stranu, znači, nije imao pravolinijsko kretanje - klik -klak, već se jednostavno zaustavio na nultoj točki gibanja i ponovno lijevo :confused: i tako stalno.
To me je malo zbunilo i nisam našao objašnjenje za to.

normall,
Poznato je da; "bez muke nema nauke".
No manje je poznato da; "bez ispravno postavljene naučne teze opet nema nauke".

Dakle, kada bi želio da te to; ne zbunjuje kao i da nađeš objašnjenje; za to - tad bi morao studiozno pristupiti otkrivanju teza:
- o Monadama, (čije se prisustvo u kozmosu provlači još od nama poznatih civilizacija (Sumerana, Kineza, Indijaca i Indijanaca, Egipćana, Grka...), , a sigurno i kod ranijih nama nepoznatih civilizacija.
- o Strunama i Superstrunama (o kojima se je počelo pričati tek krajem prošlog stoljeća a koje, usput rećeno, stvaraju Mrežu; i polja Monada u kojima se nalaze svi mogući Memorijski zapisi i Hologramske slike od Prije i Poslije stvaranja kozmosa).
- o Energiji koja je ljudima nepoznata (jer je još do ovom momentu znanstveno nedokazana - koji je razlog da Samozvani znanstvenici tvrdoglavo pobijaju njeno postojanje, ne razmišljajući o tome da se prisustvo ove Energije u kozmosu također provlači još od najstarijih civilizacija.

I tek po završenoj studiji prethodno iznešenog bi shvatio da je hologramski kozmos stvarno stvaran - što bi ti dalo za pravo da prihvatiš tezu da je u kozmosu provedena kozmička Internet mreža.
I ta spoznaja bi ti „otvorila oči“ - nakon čega bi spoznao zašto se kod nekog visak okreće, a kod nekog stoji ko zakovan, odnosno zašto je se je kod tebe prije desetak godina zaustavljao visak na nultoj točki gibanja pa opet kretao samo lijevo od nje.

Sitan posao - zar ne?

No po završenoj studiji, vjeruj mi, visak bi ti se kretao po svim stranama i odgovarao na sva pitanja koja bi postavio Onostranom.
Dakle i na ona koja su kod ljudi još uvijek obavijena neprobojnom maglom mistike.

Na kraju da ti kažem zašto se nisi mogao služiti s viskom.
Najjednostavniji i najkraći odgovor glasi: Radi kozmičke ZAKONITOSTI.

normall
02.12.2006., 13:17
I ta spoznaja bi ti „otvorila oči“ - nakon čega bi spoznao zašto se kod nekog visak okreće, a kod nekog stoji ko zakovan, odnosno zašto je se je kod tebe prije desetak godina zaustavljao visak na nultoj točki gibanja pa opet kretao samo lijevo od nje.

Na kraju da ti kažem zašto se nisi mogao služiti s viskom.

Nisam se uopće narugao vašem objašnjenju rada s viskom, već sam rekao da se i meni dogodilo to iskustvo koje jest neobično:

Kako visak može stati na NULI i njihati se samo u jednu stranu !!??

Dakle: Visak se gibao i meni je bilo fascinantno TO što svojim kretanjem u mome slučaju BAŠ JEST prkosio zakonu fizike (nisam prirodnjak pa ne znam baš objasniti) gibajući se samo lijevo pa nula.

To je kao da se ljuljačka sa djetetom na njemu zaustavi na sredini i kreće se samo nula-nazad, nula-nazad !!??

Zar već moj doživljaj-događaj nije fascinantan.

freudrick
02.12.2006., 13:30
Delija i ja smo sve objasnili na početku teme i ne vidim razloga za dodatna pitanja.

delija
03.12.2006., 13:22
krezubice,
kako sam ti „dao malo vremena“ da se igraš s viskom to ću ti sad iznijeti neke spoznaje koje su važne kod „igranja“ - a naročito kod „rada“ s viskom.

Prva faza u radu s viskom je da medij sazna kakvo će biti kretanje viska za DA, a kako za NE.
Po meni je najjednostavniji način doći do tog saznanja ako medij napiše na komadić papira DA.
Nakon pripreme medij treba da postavi ruke s viskom iznad papira i postavi pitanje: Da li na ovom papiru piše DA?
Ako se visak počne okretati oko nulte točke, npr. u pravcu kazaljke na satu, to će se okretanje uvijek tako odvijati kada će odgovor glasiti DA.
Napomena, kod nekih medija se visak može okratati za DA suprotno od kazaljke na satu, a šta više se može kretati u nekom pravcu (naprijed-nazad ili lijevo-desno).
No koliko ja znam kod većina medija visak se okreće u pravcu kazaljke na satu).

Nakon toga se trebaju ruke s viskom postaviti iznad papira gdje piše DA i postaviti pitanje: Da li na ovom papiru piše NE?
Normalno, visak će se morati okretati u drugom smjeru od odgovora DA.
No, ako se visak uopće neće pokrenuti ili ako će se isto okretati za NE kao i za DA - onda znajte da u ovom momentu vaša podsvjest nije spremna za rad s viskom.

Toliko, uz napomenu da tokom daljnjeg rada s viskom trebate sami da dolazite do novih spoznaja.

A sad nešto veoma važno!!!
Moram napomenuti da su mnogi koji su se počeli igrati s viskom došli do svog zaključka da je ta igra bez veze - jer je često puta taj medij dobivao „krive“ informacije.

Tvrdim, nema krivih informacija već mediji ne postavljaju Točno određena pitanja.
Na primjer, medij postavi pitanje:
Pada li sad VANI kiša?
Odgovor glasi DA - iako po pogledu kroz prozor medij ustanovljava da (VANI) kiša ne pada.
Medij je razočaran i baca visak u smeće - ne razmičljajući da se VANI odnosi na VAN ulice gdje medij živi, VAN grada, VAN države…

Ili: Da li je moja djevojka kod kuće?
Krivo pitanje - jer nije navedeno kod koje kuće..
Znači, pitanje treba biti postavljeno: Da li je moja djevojka u kući gdje stanuje?...

Dakle, ako medij ne postavi Točno određeno pitanje, u kom nema dvosmislenosti - teško da će preko viska dobiti odgovarajući odgovor.

I još ovo: Pitanja se “visku” mogu i glasno postaviti, naročito ako su uz medija prisutne druge osobe.
Dakle prisutnost drugih osoba ne smeta “radu” viska.

normall
03.12.2006., 13:38
@delija

To sve što si ti napisao @krezubici pročitao sam prije desetak godina u časopisu "Stella".

Funkcionira visak, no problem je u njegovom objašnjenju što svakih sat ,dva ako ga pitaš takova intimna pitanja daje KONTRADIKTORNE ODGOVORE.

Svakih par sati na upit !!?? Da li je moja djevojka u kući gdje stanuje?... visak odgovara drugačije, malo DA, malo NE :zmaj: :rofl: :rofl:

Ma šalim se : pitao sam ga po uputsvu iz tog popularnog tjednika za alternativu-------------
Da li je moj auto ispred moje kuće ?

Visak jednom odgovori DA, nakon pola sata NE i tako me zajebavao cijeli dan sa mojim sličnim pitanjima upućenim visku.

Da , ti imaš super odgovor na to:

delija
03.12.2006., 22:50
@delija

1. Nisam se uopće narugao vašem objašnjenju rada s viskom, već sam rekao da se i meni dogodilo to iskustvo koje jest neobično:

2. To sve što si ti napisao @krezubici pročitao sam prije desetak godina u časopisu "Stella".

Funkcionira visak, no problem je u njegovom objašnjenju što svakih sat ,dva ako ga pitaš takova intimna pitanja daje KONTRADIKTORNE ODGOVORE.

Svakih par sati na upit !!?? Da li je moja djevojka u kući gdje stanuje?... visak odgovara drugačije, malo DA, malo NE :zmaj: :rofl: :rofl:

Ma šalim se : pitao sam ga po uputsvu iz tog popularnog tjednika za alternativu-------------
Da li je moj auto ispred moje kuće ?

Visak jednom odgovori DA, nakon pola sata NE i tako me zajebavao cijeli dan sa mojim sličnim pitanjima upućenim visku.

Da , ti imaš super odgovor na to:

1. Znam da se nisi narugao objašnjenju rada s viskom.

2. U pravu si da "visak zna" zafrkavati medija.
Razlog je upravo Kozmička zakonitost, po kojoj: Kod svakog fizičkog i svakog energetskog tijela periodično mora dolaziti do kraćevremenske ili duževremenske promjene polariteta.
I upravo te promjene polariteta su te (kako ti kažeš) “zajebavale” da dobiješ DA a onda nakon toga za isto pitanje NE.

Da bi ti ovo bilo malo jasnije pročitaj ovo:
“…Poput svega u prirodi, i mi smo satkani od suprotnosti koje međusobno vode borbu za prevlast. Mnogo je polariteta u nama, ali najsnažniji i najuporniji su protivnici oni koje je Freud nazvao Erosom (instinktom za životom) i Tanatosom (porivom za smrti). Jedan krene, drugi ga zaustavi, jedan stane, drugi ga zaljulja i pokrene. Jedan i drugi su potrebni kao što je pri procesu disanja potrebno i udahnuti i izdahnuti; nijednu od tih "radnji" ne možemo izostaviti. Jednako je tako i sa svim drugim polarnostima u nama – svaki pol ima svoju svrhu i značenje, valja ih samo upoznati i naučiti surađivati s njima. Jedna od važnih "odrednica" duhovne ostvarenosti odnosi se na osjećaj jedinstva, a ono se ne može postići negiranjem nekog dijela sebe već, naprotiv, njegovim poznavanjem i integracijom. Odnosno, poznavanjem vlastitih dvojnosti i pravilnim ophođenjem s njima...”.
(http://www.grombol.com/pregled1.asp?kat=psihoterapija)

Prema tome, ako se neko neće držati uputstva kojem sam dao naslov KAKO ZAPOČETI RADITI S VISKOM teško da će uspješno raditi sa njim.

A da si negdje mogao takvo uputstvo pročitati - NISI MOGAO!

ambrozija
11.12.2006., 20:47
... neda mi se sve ovo čitati, ali me zanima jel' može moja susjeda profesionalna viskača, kat ispod, napravit meni neku pizdariju s tim svojim viskom ... kaj ja znam, ono prebaci mi nekakvu negativnu energiju u stan, pa me boli glava svaki dan i slična sranja:zubo:

Endimion17
12.12.2006., 00:54
... neda mi se sve ovo čitati, ali me zanima jel' može moja susjeda profesionalna viskača, kat ispod, napravit meni neku pizdariju s tim svojim viskom ... kaj ja znam, ono prebaci mi nekakvu negativnu energiju u stan, pa me boli glava svaki dan i slična sranja:zubo:

ne. ona ne može ništa, osim postati opsesivna komadićem metala ili soli na lančiću.

Adonia
21.04.2007., 08:02
PITANJE. IMAM VISAK I KADA NESTO PITAM POKRECE SE. NO, KAKO ZNATI POKRECE LI GA MOZDA MOJA PODSVIJEST ILI NE? TJ. KAKO ZNATI DA SU ODGOVORI TOCNI ILI NE?
Sorry na velikim slovima, tek sam sad skuzila

delija
21.04.2007., 09:41
PITANJE. IMAM VISAK I KADA NESTO PITAM POKRECE SE. NO, KAKO ZNATI POKRECE LI GA MOZDA MOJA PODSVIJEST ILI NE? TJ. KAKO ZNATI DA SU ODGOVORI TOCNI ILI NE?
Sorry na velikim slovima, tek sam sad skuzila

Ja sam godinu dana postavljao Misaonim putem razna pitanja da bih došao do odgovore putem viska - i tek sam tada došao do zaključka da putem njega mogu vjerovati odgovorima.
Do tad sam bio veoma skeptičan u istinitost odgovora.
Svakako, tokom te godine sam uspio da razlikujem odgovore moje Podsvijesti od odgovora koji dolaze iz moje MONADE.

Sad, nakon dokazanih 20 godina, da se putem viska, na pitanja, mogu dobiti ispravni odgovori, treba li da se pitam: Smijem li vjerovati visku?

Adonia
21.04.2007., 11:36
Pa, iskreno, to se ja cijelo vrijeme pitam.
Ne znam kako da odvojim te stvari. Kako da znam "govori" li sto zelim cuti ili govori "istinu" ili govori ono sto bi trebala znati/uciniti?

delija
21.04.2007., 12:09
Pa, iskreno, to se ja cijelo vrijeme pitam.
Ne znam kako da odvojim te stvari. Kako da znam "govori" li sto zelim cuti ili govori "istinu" ili govori ono sto bi trebala znati/uciniti?

"Bez muke nema nauke".

Teško je, jer ako se želiš posvetiti Radu s viskom trebaš duže vremena voditi evidenciju pitanja i odgovora te selektirati ista - a zatim upotrebiti intuiciju da bi "prepoznala" istinu od "istine".
Na žalost, upotrebiti intuiciju ne mogu oni ljudi čiji Spirit nije ostvario dovoljan broj reinkarnacija.
Prema tome, ako te NEŠTO ne tjera da radiš s viskom onda ga upotrebljavaj samo za zabavu.
Npr. neka ti neko od tvojih sakrije negdje neki predmet a ti ga onda traži s viskom.

Adonia
21.04.2007., 12:15
bas sam htjela pitati da li je "uvredljivo" testirati ga?

blog
21.04.2007., 12:43
Mene visak privlači, jednostavno nekako znam da bi s njim mogao drugima pomoć, al nikako da nađem vremena i posvetim se tom problemu...

Adonia
21.04.2007., 12:51
good for you :top: korak si blize da svijet ostane jednako loš!

u prijevodu..

POKRENI SE!!!

blog
21.04.2007., 13:04
good for you :top: korak si blize da svijet ostane jednako loš!

u prijevodu..

POKRENI SE!!!

Mislim upravo suprotno!!!!!!!!:kiss:

delija
21.04.2007., 14:27
bas sam htjela pitati da li je "uvredljivo" testirati ga?

Ni u kom slučaju!
Naprotiv.

delija
21.04.2007., 14:29
Mene visak privlači, jednostavno nekako znam da bi s njim mogao drugima pomoć, al nikako da nađem vremena i posvetim se tom problemu...

Mene je visak "privukao" tek u 53-ćoj godini života.
Dakle nikad nije kasno. :cerek:

blog
21.04.2007., 14:33
Mene je visak "privukao" tek u 53-ćoj godini života.
Dakle nikad nije kasno. :cerek:

Obavezno probam!!
Hvala!:)

Ri3
21.04.2007., 14:35
viski i rad s viskijem

http://www.helap.cz/Foto/Orig/110101400.jpg

blog
21.04.2007., 14:42
viski i rad s viskijem

http://www.helap.cz/Foto/Orig/110101400.jpg

Nema čaše kristalne i leda!!:)

Ri3
21.04.2007., 14:48
Nema čaše kristalne i leda!!:)

Bice case, bice...

plavushazg
21.04.2007., 15:16
kolko je visak opce učinkovit, jel se faat s njim može nekaj izmjerit i kak to da ovi kaj drže visak znaju da se on sam pokreće a ne njihova drhtava ruka :) nije da ne mislim da ima nekaj vjerojatno ima :)

Ri3
21.04.2007., 15:18
kolko je visak opce učinkovit, jel se faat s njim može nekaj izmjerit i kak to da ovi kaj drže visak znaju da se on sam pokreće a ne njihova drhtava ruka :) nije da ne mislim da ima nekaj vjerojatno ima :)

Prije ces sa "Voskom i viskijem" nego s viskom izmjerit nesto.

plavushazg
21.04.2007., 15:22
ne kuzim kaj je od svega toga dobro i učinkovito??? bioenergija, visak, biopotencijal, ovo ono, mislim od kud mi znamo da ti ljudi koji kao liječe bioenergijom imaju dovoljno bioenergije i da ju upotrebljavaju ma...a ŠTO JE S ONIM DA JE ČOVJEK SAM SEBI NAJBOLJI DOKTOR??? na kraju se sve svodi na uzimanje novaca...a pomoć si možes jedino sam....niko ni snece napravit umjesto tebe...ne kažem da nešto nema u svemu tome, možda i može pomoći ali kolko toga ima te ovakav iscjelitelj te visak te ovo te ono...

plavushazg
21.04.2007., 15:23
Prije ces sa "Voskom i viskijem" nego s viskom izmjerit nesto.

da, rakija uvjek pomaže :zubo:

diki
21.04.2007., 15:23
kak to da ovi kaj drže visak znaju da se on sam pokreće a ne njihova drhtava ruka
:lol:

blog
21.04.2007., 15:25
ne kuzim kaj je od svega toga dobro i učinkovito??? bioenergija, visak, biopotencijal, ovo ono, mislim od kud mi znamo da ti ljudi koji kao liječe bioenergijom imaju dovoljno bioenergije i da ju upotrebljavaju ma...a ŠTO JE S ONIM DA JE ČOVJEK SAM SEBI NAJBOLJI DOKTOR??? na kraju se sve svodi na uzimanje novaca...a pomoć si možes jedino sam....niko ni snece napravit umjesto tebe...ne kažem da nešto nema u svemu tome, možda i može pomoći ali kolko toga ima te ovakav iscjelitelj te visak te ovo te ono...

Sve je to dobro i učinkovito, samo ima puno prevaranata i ljui ne vjeruju u to dok ne obole ko neki i onda se tome priklone i to probaju i vide da valja...

diki
21.04.2007., 15:30
može sve od toga biti dobro i učinkovito ako to isto znaš primijeniti korisno, znači da zaista imaš nekakve koristi od toga, a ne da se povodiš samo zato što je, eto, baba julka rekla da je to super.

druga stvar, što se tiče iscjelitelja, mislim da se pravi iscjelitelj može prepoznati po tome što čista srca i besplatno pomaže. jer ako netko ima nekakv DAR, on je to dar, dakle-dobio ga je besplatno-i isto tako treba ga i sam poklanjati.

Ri3
21.04.2007., 15:48
da, rakija uvjek pomaže :zubo:

:zubo: - zu-bo!

Adonia
21.04.2007., 16:07
druga stvar, što se tiče iscjelitelja, mislim da se pravi iscjelitelj može prepoznati po tome što čista srca i besplatno pomaže. jer ako netko ima nekakv DAR, on je to dar, dakle-dobio ga je besplatno-i isto tako treba ga i sam poklanjati.

divno receno. i slazem se. ali i ti ljudi moraju od necega zivjeti..

Adonia
21.04.2007., 17:28
moram ovo podjeliti sa vama. posebno s tobom, delija..
ohrabrena vasim postovima i tvojim savjetom da ga smijem testirati- pitala sam visak banalnu stvar. neka mi pokaze di je majca koju trazim vec tjednima. doslovno sam cijeli ormar izvadila i slozila i nisam ju nasla.
prvo je kretao prema sobi, onda ormaru, onda jednim vratima. pa sam rekla nek pocne kruziti kad dode do tog dijela i pocela sam od vrha. bio je miran.
u donjem lijevom kutu se poceo vriti i usmjeravat me.
tu je bilo nesto nabacane robe i maknem dvije majce s vrha i hop- uhvatim ono sto sam trazila. smrznula sam se. a nakon toga zahvalila visku.

Adonia
21.04.2007., 19:49
Nevjerojatno!!!!
Imam ranicu na licu i imala sam kremu kojom to mazem koja je nestala (imam malog sina pa mi stvari cesto nestaju)
visak me poslao na totalno neobicno mjesto gdje znam da kremu nisam nosila. krema je na kraju bila u KOFERU u nekom ormaru (sincicevo djelo) bas kako me visak odveo.
TRI PUT HURA ZA VISAK!!
Sad nek mi jos nade daljinski i idemo se napit! :rofl:

blog
25.04.2007., 10:12
Upravo sam napravio visak, s srebrnim lančićem i jednom starom manđetom za košulje na kojoj je neki prozirni kamen.

Vježbam ljevo desno i stani i sluša nevjerojatno!!!!!!!

Adonia
25.04.2007., 16:21
:kava: good for U

:kiss:

Endimion17
25.04.2007., 16:32
http://upload.wikimedia.org/math/5/0/e/50e75c8fc81ed1e9c2f0d191772a2629.png
nevjerojatno. :s

dubravka*
25.04.2007., 16:58
da matematika je jebena zbog nepristranosti

Dr. Neo Cortex
25.04.2007., 22:22
Ljudi, ajde vi meni objasnite za što služi taj visak! Kako se njime kontrolira, tj. što on zapravo može. Meni se to sve čini kao neka izmišljotina. Uvjerite me u suprotno! :ceka:

Adonia
26.04.2007., 15:46
a sta ja dobivam time..? :raspa:

black1888
21.08.2007., 13:37
nemogu vjerovat kako glupih ljudi ima, neznam za vas ali meni užasno glupo zvuči da če meni neka tamo željezna glupost eč šta če se meni dogodit, di sam izgubio novčanik i sl...... i btw to je jedna od stvari koje sotonisti prakticiraju, samo da znate

Pink_Panker
21.08.2007., 14:16
moj tetak nezna s viskom, ali je odličan s viskijom

dzg2007
22.08.2007., 09:59
Quote:
2)Koliko se taj predmet i na koji nacin moze pribliziti vlasniku-da bi davao tacne odgovore?!
3)Punjenje-praznjenje?
OK. znam da sam mozda odfilozofirala i mozda je jednostavnije ali posto nista ne znam o tome,svaki podatak ce mi trebati. .
I nek se vrtiiiiiiiiiiii

Evo, vrti se.

http://img255.imageshack.us/img255/5263/visak2jr0.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=visak2jr0.jpg)

mislim da trebas naljetjeti na pravi visak...ja jesam i daje mi tocne odgovore vise u 90% slucajeva :eek:

Silver Archer
15.10.2008., 19:59
kako to postavljat pitanja

black1888
20.10.2008., 22:40
očuli se probudit sutra, i sad ga vrtiš i kad ga zavriš on to kaže da, i onda se probudiš misleć da je to visak znao. čista glupost. ajde da ti govori brijeve na lutriji ili nešto ali ovakvi da-ne odgovori su slučajnost;)

fjodor
01.12.2008., 23:44
moj stari se bavi viskarenjem , jel to oduzima energiju i meni i mojima u stanu?
mogu li se nakako zaštititi?
non stop isprobava neke gluposti i postavlja glupa pitnja visku i neželi prestati
smeta li to mom psihičkom stanju ili sam smrdan odavno?
hvala

Komunalac
06.12.2008., 21:09
moj stari se bavi viskarenjem , jel to oduzima energiju i meni i mojima u stanu?
non stop isprobava neke gluposti i postavlja glupa pitnja visku i neželi prestati
hvala

svi ljudi imaju svoje loše trenutke i tada razmišljaju o samoubojstvu
možda su ti roditelji kao i meni pokazali ovaj svijet divnim i krasnim i sad si jako razočaran
možda si samo razmažen
sigurno je da tražiš sebe na ovoj kugli koja se vrti oko Sunca astronomskim brzinama usred ničega
moraš pronaći sebe u ovom "ludilu"
u tvojoj dobi se najviše javlja depresija , shizofrenijea, psihoza , anksioznost i ostale bolesti vezane uz psihu jer si sada najranjiviji

ako si svega par puta bio na psihijatrijiti si mala beba za nas luđake
ima raznoraznih lijekova koji ti mogu pomoći da se nosiš sa svojim poremećajima
budi sretan da je 21. st pa da uopće postoji takvo što
probaj sve načine i alternativne i one druge da dođeš sebi

koliko dugo traje to o čemu pričaš?
da li je u periodama ili non stop?

... :rofl:

Komunalac
06.12.2008., 21:40
hvala

Znaci to sto se kljukas deprozelom je nasljedno ! Dakle, smrdan si odavno.

I-Kar
08.02.2009., 11:49
Dobih nedavno zadatak da za pišem referat o visku iz vjeronauka. I pomogla mi je ova tema samo nisam baš uspio naći ništa o povijesti viska općenito, npr. tko je prvi puta upotrijebio visak i na što?. Tko je prvi put upotrijebio visak u Hrvatskoj i sl. Svaka pomoć dobrodošla.

p.s. referat je 18.02.'09

Ramzes13
08.02.2009., 11:52
Dobih nedavno zadatak da za pišem referat o visku iz vjeronauka. I pomogla mi je ova tema samo nisam baš uspio naći ništa o povijesti viska općenito, npr. tko je prvi puta upotrijebio visak i na što?. Tko je prvi put upotrijebio visak u Hrvatskoj i sl. Svaka pomoć dobrodošla.

Kako iz vjeronauka?

Ja visak koristim tako što probudim treće oko , i prenosim titraje na prst i palac kojim držim visak uostalom moraš programirati visak tako da ti odgovara na pitanja koja želiš znati...:)

I-Kar
08.02.2009., 16:32
Kako iz vjeronauka?

Ja visak koristim tako što probudim treće oko , i prenosim titraje na prst i palac kojim držim visak uostalom moraš programirati visak tako da ti odgovara na pitanja koja želiš znati...:)

Mah da dobio je svatko iz razreda pisat o nečemu, od Jehovinih svjedoka do Voodoa, pa eto.

Ramzes13
08.02.2009., 16:43
s naglaskom Katolička crkva je u pravu...shit

Alan_SP
09.02.2009., 00:32

Ovako, pretpostavit cu da ti engleski nije problem, kad znas kljucne rijeci i krenes u potragu...

Dakle, visak ti je pendulum, a rasljarenje (rad s viskom je samo jedan oblik rasljarenja, iako je puno univerzalniji i korisniji od samog rasljarenja) je dowsing.

Pa ti vidi sve sto te zanima. Ima toga koliko hoces. A od nasih najpoznatijih rasljara, koji naravno radi i s viskom ne smijes zaboraviti Stanka Jurdanu. Upotrijebi net, tj. trazilice.

YourAngel
10.02.2009., 09:25
Visak je prekrasna stvar,:top:
i kada se sprijatelji sa nasom energijom, daje tocne odgovore. Jer, on ne razmislja, nego samo nama prikazuje, preslikava ono sto postoji, ali mi to zbog svoje ogranicenosti ne vidimo.
Tko god je skeptican moze sve vrlo lako provjeriti i uvjeriti se sam.
I u njemu nema, naravno nista misticno, bas nista. Samo malo svjesne koncentracije u nasem umu, nista mutno i cudno.
Sve je cista gola energija, fizika.....
Stvar je samo u prijenosu i kanaliziranju postojecih slika i postojece energije.
Kao kad TV od nekakvih valova koje ne vidimo kreira sliku koju nase oko moze prepoznati. A nacin na koji visak nama predocava stanje stvari je krajnje jednostavno, i ne treba tu puno filozofije da se shvati simbolika...:D
I nema, zaista nema nikakve veze sa nikakvim sotonistima niti ostalim demonskim niti misticnim stvarima. Niti moze uciniti nekome nesto nazao..:lol:.., to su gluposti.

Lilith_Magart
10.02.2009., 11:09
Visak je prekrasna stvar,:top:
i kada se sprijatelji sa nasom energijom, daje tocne odgovore. Jer, on ne razmislja, nego samo nama prikazuje, preslikava ono sto postoji, ali mi to zbog svoje ogranicenosti ne vidimo.
Tko god je skeptican moze sve vrlo lako provjeriti i uvjeriti se sam.
I u njemu nema, naravno nista misticno, bas nista. Samo malo svjesne koncentracije u nasem umu, nista mutno i cudno.
Sve je cista gola energija, fizika.....
Stvar je samo u prijenosu i kanaliziranju postojecih slika i postojece energije.
Kao kad TV od nekakvih valova koje ne vidimo kreira sliku koju nase oko moze prepoznati. A nacin na koji visak nama predocava stanje stvari je krajnje jednostavno, i ne treba tu puno filozofije da se shvati simbolika...:D
I nema, zaista nema nikakve veze sa nikakvim sotonistima niti ostalim demonskim niti misticnim stvarima. Niti moze uciniti nekome nesto nazao..:lol:.., to su gluposti.

Ma negooo jel' si ga ti sama isprobala??:D

NEBOJSHA
11.02.2009., 23:29
Ja sam iz ciste radoznalosti kupio kod ovlascenog proizvodjaca visak Karnak i dupli visak.
E sada mene interesuje da mi neko objasni zasto se kod mene visak okrece u smjeru sa lijeva na desno,kada treba da bude obratno prema nekim skicama koje sam ja gledao.:confused:

Unaprijed hvala i lijep pozdrav:kava:

YourAngel
12.02.2009., 10:22
Ma negooo jel' si ga ti sama isprobala??:D

redovno

YourAngel
12.02.2009., 10:27
Ja sam iz ciste radoznalosti kupio kod ovlascenog proizvodjaca visak Karnak i dupli visak.
E sada mene interesuje da mi neko objasni zasto se kod mene visak okrece u smjeru sa lijeva na desno,kada treba da bude obratno prema nekim skicama koje sam ja gledao.:confused:

Kako to misliš obratno?
Visak se ne kreće svim osobama na isti način.
Moja sestra koristi visak i kod nje se visak pokreće kružno na pitanja da ili ne, za odgovor da sa lijeva na desno u krug, a za pitanja ne obrnuto, odnosno pravocrtno ovisno o tome o čemu se radi. Jer postoje i situacije kada je pitanje nedovoljno određeno ili je odgovor nedostupan. Ili je koncentracija i opuštenost pitača nedovoljna da bi se titraji prenijeli na visak.
Kod mene je situacija potpuno drugačija. visak se pokreće pravocrtno, a smjer kretanja gore - dolje ili lijevo - desno ovisi o odgovoru da ili ne.
Nakon kupnje viska pokušaj razgovarti sa njime, upitaj kakvo ćeš kretanje dobiti za odgovor DA, a kakvo kretanje za odgovor NE. Nakon par dana kad se visak navikne na tvoju energiju, testiraj ga sa jednostavnim pitnjima tipa - zovem li se ja tako i tako.... ili npr. iznad čaše pitanje - je li ovaj predmet od drveta... i na taj način ćeš odmah utvrditi kako će ti visak davati odgovore i na koji će se način kretati ovisno o odgovoru. Pokušaj, potrebno je dosta pokušaja. :top:

YourAngel
12.02.2009., 10:31

I narano da odgovori neće uvijek biti točni.
Mnogo puta ukoliko se nisam dovoljno ispraznila od svojih misli, ili dovoljno opustila, mogu dobiti odgovor onakav kakav ja u stvari želim, a ne ono što je realno. Dakle, subjektivno nesvjesno djelujem na njega. Ali i to je sa vježbom moguće izbjeći.
Ja za pitanja koja me se izravno dotiču i na koja mislim da ću djelovati sama na visak, potražim da mi odgovori netko drugi, tko nije osobno upleten. Na taj način sam dobivala potpuno točne odgovore. Probaj, vidjećeš, zabavno je i opuštajuće. :top:

bahmud73
12.02.2009., 10:45
your angel vidim zabavljas se s viskom,mene je izludio i ne zelim ga vise koristit.

YourAngel
12.02.2009., 10:51
your angel vidim zabavljas se s viskom,mene je izludio i ne zelim ga vise koristit.

Ja sam se sa njime i naucila cistiti, primiti svjetlost u sebe, tak da meni je dobro.
Jel imas problem sa dobivanjem tocnih odgovora ili sta ?

bahmud73
12.02.2009., 10:56
Nisam nikad koristio visak za ciscenje,prije sam naucio onako kako sam ti opisao.Trazio sam odgovore ali sam ga ocito krivo koristio,i sigurno sam bio ometan drugim mislima.
Imam toliko posla u svojoj glavi da mi je opasno gledati i dnevnik.

NEBOJSHA
12.02.2009., 22:27
I narano da odgovori neće uvijek biti točni.
Mnogo puta ukoliko se nisam dovoljno ispraznila od svojih misli, ili dovoljno opustila, mogu dobiti odgovor onakav kakav ja u stvari želim, a ne ono što je realno. Dakle, subjektivno nesvjesno djelujem na njega. Ali i to je sa vježbom moguće izbjeći.
Ja za pitanja koja me se izravno dotiču i na koja mislim da ću djelovati sama na visak, potražim da mi odgovori netko drugi, tko nije osobno upleten. Na taj način sam dobivala potpuno točne odgovore. Probaj, vidjećeš, zabavno je i opuštajuće. :top:

Hvala na iscrpnom odgovoru.Sad sam skuzio da nije dovoljno imati visak treba se sa njime saziviti,kao i nauciti postavljanja ispravnih pitanja,kao i terminologiju koju on poznaje.
Potrudicu se da nesto o tome i naucim uz pomoc Vas kao i dostupne literature,jer vise ja ne osjecam samo potrebu radoznalosti vec i potpunijeg saznanja o koriscenju viska. :top:

Srdacan pozdrav

Beljki
13.02.2009., 08:28
Ljudi, ajde vi meni objasnite za što služi taj visak! Kako se njime kontrolira, tj. što on zapravo može. Meni se to sve čini kao neka izmišljotina. Uvjerite me u suprotno! :ceka:

Jedini nacin na koji visak funkcionira jest kao kontakt sa podsvjescu. Funkcionira na slican nacin kao testovi sugestibilnosti kada vam se ruke isl pomicu vez svjesne namjere usljed odredjenih sugestija ili vizualizacija. Tako i kad pozelis da se visak krene okretati on ce to napraviti ako smo iole sugestibilni, ali ne krece se on sam nego ga ruka pokrece (lako je zamjetiti lagane pokrete) mimo nase svjesne kontrole. To se moze koristiti cak i za hipnoticku indukciju buduci predstavlja odredjeni kontakt sa nesvjesnim i prakticki oblik laganog "transa". Uglavnom.. radi se u najboljem slucaju o metodi kontaktiranja nesvjesnog (e sad je li time moguce doci do odredjenih informacija kojih normalno nismo svjesni je drugo pitanje za koje ne znam odgovor pa ne bim stel da se mesam) slicno drugim "ideomotorickim" metodama... pa cisto sumnjam da karnaci kelti kopti i sargarepe igraju neku ulogu kao i praznjenja punjenja i sve te price osim kao metoda (samo)uvjeravanja u vaznost i djelotvornost sto mozda onda posredno utjece na funkcionalnost metode :ne zna: a da ne govorimo o utjecaju na novcanik prodavaca drangulija i prirucnika :D

Dakle postoje i drugi nacini kojima mozes dobiti odgovor iz podsvjesti, a koji funkcioniraju na istom principu. Jedan od cescih je micanje prstiju, odnosno da se odredjeni prst (prvo se pita) digne za da odgovor, a drugi za ne. Ta se metoda zna koristiti u hipnoterapiji da bi se dobili odredjeni odgovori iz podsvjesti, a kojih osoba ne mora biti svjesna (potisnuti dogadjaji iz proslosti npr..).. No koliko mi je poznato visak je vjerojatno najbolji nacin igranja sa time na svoju ruku u "svakodnevnim" okolnostima.

Ali probaj. Objesi nesto (prsten isl) na lancic ili spagu i jednostavno kazi sebi, zazeli, vizualiziraj.. kretanje u odredjenom smjeru i to ce se uglavnom i desiti. Ili probaj drugacije testirati isti mehanizam. Opusti se, zatvori oci i ispruzi ruke ispred sebe. Zamisli da je za srednji prst jedne ruke vezan veliki balon koji vrlo, vrlo snazno vuce prema gore. Na drugu ruku je polozeno nesto tesko. Recimo nekoliko teskih knjizurina koje opet vrlo snazno pritiscu prema dolje. Koncentrirano vizualiziaj, osjeti povlacenje prema gore jedne ruke, dole druge.. osjeti kako se mucis odrzavati ruke na mjestu pred tim silama koje vuku... pa otvori oci :mig:

Dakle radi se o tome da sami pokrecemo fizicki ruke (ili visak), a da toga nismo svjesni. No s druge strane pitanje je koliko informacija iz okoline dobivamo na neke nacine kojih nismo svjesni, pa na ovaj nacin mozemo doci u kontakt sa njima i mozda zaista otkriti nesto sto svjesno ne mozemo... ali ipak je najvjerojatnije da je visak samo instrument kontaktiranja podsvjesti (iako je pitanje sto je ona uopce), a ne nesto sto bi samo po sebi ista detektiralo.

Alan_SP
14.02.2009., 00:56
Hvala na iscrpnom odgovoru.Sad sam skuzio da nije dovoljno imati visak treba se sa njime saziviti,kao i nauciti postavljanja ispravnih pitanja,kao i terminologiju koju on poznaje.
Potrudicu se da nesto o tome i naucim uz pomoc Vas kao i dostupne literature,jer vise ja ne osjecam samo potrebu radoznalosti vec i potpunijeg saznanja o koriscenju viska. :top:

Srdacan pozdrav

Ovako, vazno je znati i jedan podatak. Visak nema ogranicenja, vec ti imas ogranicenja (ili nemas, naravno). Dakle, ti s viskom trebas popricati, dogovoriti se sto je da, sto je ne, koje konvencije ces koristiti u komunikaciji s njime. Dakle, ako ti ne vjerujes da ti visak za nesto moze koristiti, on ti to i nece.

S viskom mozes raditi sto god ti hoces i u sto god ti vjerujes da ti on moze uraditi. Nema ogranicenja. Ti si jedini ogranicavajuci faktor. I kad smo kod toga, ti mozes reci visku sto zelis da je odgovor da, ne, kako da radi i kako zelis da ti prezentira slozenije odgovore.

Meni interesantan slucaj je bio kad je loto bio 13 miliona kuna. Napravio sam podjelu polukruga na 39 polja (7/39). Njihanje unutar polja je bio broj koji ce biti izvucen. Tocno sam pogodio 4. 2 sam fulao za 1 broj i 1 sam fulao za 2 broja. Sto naravno vise ide za mene, jer sam mogao i onda detaljno provjeravati da li su to ti brojevi, ici u detalje. Steta, mogao sam biti milijunas. :)

No, imam jos primjera gdje je visak radio, bio cak 100% precizan, iako se tad to nije cinilo tako. Sad, kao sto rekoh, tvoje je da razvijes sistem koji tebi odgovara. Visak nema ogranicenja.

cosmicmama158
04.03.2009., 03:01
slazem se s Alan-SPom... da, visak nema ograničenja, jedino ih mi imamo... medjutim, koliko mi je ovak poznato, treba prije uporabe pitati da li trebamo "pitati"... recimo to za lotto, ili za neke teme... zato je normalno da te visak odbio, jer tko si ti da ispitujes sve moguce kombinacije brojeva i da dobijes tu informaciju ... za neke si dobio, za neke ne...
ja sam isto imala slicnih situacija... gdje u nekom trenutku mi veli jedno, pa mi veli drugo pa trece, a recimo skuzim i sama da trkeljam po nečemu što nije ni mjesto ni vrijeme...
ono, ne bacat pitanja uzalud... imati pravu svrhu, i ispravnu, i dozvolu (to je ključ, zar ne? jesi imao dozvolu za pitat brojeve lota? hm... he he).

što se tiče korištenja viska, puno toga ima i na youtube-u. preporučam ukucati "dowsing", to je engl riječ za viskanje (he he doslovan prijevod) ili radiesteziju.ima i jako puno sajtova, bar na engleskom, ugugulaj istu riječ. a imas i "pendulum" to je visak, iako ima i druga značenja http://www.pendulums.com/
a svakako pitaj svog učitelja tj. učiteljicu radiestezije ako imaš ikakvih pitanja.

što se mog pogleda na visak tiče, recimo da mi je sjeo fenomenalno, a da isto imam periode kad nemrem uopce ga primiti u ruke ni raditi s njime. ali recimo da ipak imam dojam da se radi o zivom (hm zivom?) biću, tj. subjektu za sebe koji je na neki način i dio mene, kao suplement, kao nesto u simbiozi samnom, s medjusobnim povjerenjem.
ne očekujem da svi vi tu imate to isto iskustvo. različiti smo i različito pristupamo životu, tako i radiesteziji.
naravno, svasta moze posluziti umjesto viska ako ga trebamo na nagle. doslovno sve. time ne mislim da i druge stvari budu zaprimile taj osjećaj zasebnog subjekta, ali visak je visak.

e da, nije ocito toliko problematično naučiti generalno baratati s viskom, ali specifična pitanja i specifične odrednice, e to je već pravo umijeće. preporučam se za saznanja o tome i vašim iskustvima. :)

LP svima!

sef-sale
12.03.2009., 14:12
evo da vas ja nesto pitam....... u zadnje vrijeme mi se pocelo događat da kad procitam neki post...kao da vidim covjeka koji ga je pisao, tj. osjetim samo kad je netko lose volje pisao....rekao bi napadački nastrojen...ili kad odem na US...kao da je neki veliki crni oblak iznad te teme...znam da ovo zvuci malo onak kao da lagano odlazim u k..... ali imam osjecaj da samo mogu prepoznat nekog ko je strasno nadrkan i lose volje.....ista je stvar kad vidim podnaslov magija isto ko da je neko upozorenje gore "nije to za tebe"...pa me cisto zanima hoce li mi visak pomoc da se malo u tome svemu snadjem...da mi pomogne postavit stvari na mjesto...da tako kazem

Alan_SP
12.03.2009., 16:45
evo da vas ja nesto pitam....... u zadnje vrijeme mi se pocelo događat da kad procitam neki post...kao da vidim covjeka koji ga je pisao, tj. osjetim samo kad je netko lose volje pisao....rekao bi napadački nastrojen...ili kad odem na US...kao da je neki veliki crni oblak iznad te teme...znam da ovo zvuci malo onak kao da lagano odlazim u k..... ali imam osjecaj da samo mogu prepoznat nekog ko je strasno nadrkan i lose volje.....ista je stvar kad vidim podnaslov magija isto ko da je neko upozorenje gore "nije to za tebe"...pa me cisto zanima hoce li mi visak pomoc da se malo u tome svemu snadjem...da mi pomogne postavit stvari na mjesto...da tako kazem

Visak ti moze reci sto god ti hoces, ne u smislu da ce reci ono sto zelis cuti, vec u smislu, dati ti odgovore. Ti ga samo trebas pitati, ne postaviti si ogranicenja. Imas i drugih stvari koje su isto efikasne, ali ovisi sto je problem.

A ovo sto se tice ljudi, mozes to, ima ljudi koji mogu puno stvari, ali cesto ljudi sute o tome sto cute. :)

blue-bell
25.03.2009., 11:32
Može savjet? Koliko po vama ima smisla, da izbjegnem sugestiju pri radu sa viskom napisati na papirić pitanja, uzeti papirić- dakle svjesno je isključeno, i onda pitati visak? Tnx

Alan_SP
25.03.2009., 15:54
Može savjet? Koliko po vama ima smisla, da izbjegnem sugestiju pri radu sa viskom napisati na papirić pitanja, uzeti papirić- dakle svjesno je isključeno, i onda pitati visak? Tnx

Onda bi i pitanje trebalo glasiti, da li je ono sto pise na papiricu istina ili slicno. I ima smisla. Visak se tad moze pozicionirati nad papiric. Recimo, to je metoda koja se takoder koristi kad trazis nesto na mapi, a ne na konkretnom terenu. Pregledavas mapu terena, rezultati su isti kao i da si na samom terenu.

Inace, nije problem autosugestija, pogotovo ako ne znas odgovor na pitanje. Ustvari, eventualno moze biti problem ako zelis jako odgovor da, pa ga mozda zato dobijes.

YourAngel
25.03.2009., 17:04
Onda bi i pitanje trebalo glasiti, da li je ono sto pise na papiricu istina ili slicno. I ima smisla. Visak se tad moze pozicionirati nad papiric. Recimo, to je metoda koja se takoder koristi kad trazis nesto na mapi, a ne na konkretnom terenu. Pregledavas mapu terena, rezultati su isti kao i da si na samom terenu.

Inace, nije problem autosugestija, pogotovo ako ne znas odgovor na pitanje. Ustvari, eventualno moze biti problem ako zelis jako odgovor da, pa ga mozda zato dobijes.

Ali znaš opet , visak pozicioniraš nad pitanje, ali postaviti pitanje niti nije sporno. Jer ja kad pitam npr. hoću li za 10 dana dobiti vijest koju čekam... pitanje je pitanje. Tu nema sugestije. To mogu jasno postaviti i koncentrirati se i bez papirića, jer ga svjesno zaista tako i želim pitati.
Fora je u odgovoru. A tu nema papirića. Jer sam primijetila da kada ja nešto podsvjesno jaaako želim, visak mi kaže da. A ono se ne degodi u tom periodu, jer sam sugestivno djelovala na njega.
I onda kažem svojoj sestri, jer nije upletena u moje probleme, i pošto je njoj sasvim svejedno hoću li ili neću, ona mi dobije točan odgovor. Njoj je visak rekao točno. Ona pitala isto, jel ću dobiti to što tražim u 10 dana, visak kaže NE, i onda je pitala konkretan datum, koji je bio mjesec i pol dana od pitanja i dobila je dogovor DA. I tako je i bilo. Onda sam shvatila da kada sam previše emocionalno upletena, bolje da mi netko drugi blizak pita visak, a seka mi je isto nadarena za neke stvari, pa se nadopunjavamo.

YourAngel
25.03.2009., 17:09

Možeš sa viskom vrlo lijepo otkriti koje su stvari za tebe pozitivne, a koje negativne.
Mnogo se stvari, kemikalija, hrane, čak i nekih alternativnih "lijekova" može putem viska istražiti, npr. pojednostavniću - pitanjem - hoće li mi ovo koristiti? ili Hoće li mi ovo štetiti? Ili nešto konkretnije ili jasnije. Da se dobije normalan dogovor.
U visku nema nikakve magije niti mistike, čista energija, znači fizikalnim metodama dokaziva, jedino je trening energiju kanalizirati iz viših sfera u niže, mislim do materije našeg tijela. Visak ne može štetiti niti onome tko ga koristi, niti se njime ikome može nanijeti ikakvo zlo. naprotiv.
Pomoću viska moguće i jednostavno čistiti svoju auru od negativnosti i smeća koje tokom dana pokupimo.

YourAngel
25.03.2009., 17:11
Visak ti moze reci sto god ti hoces, ne u smislu da ce reci ono sto zelis cuti, vec u smislu, dati ti odgovore. Ti ga samo trebas pitati, ne postaviti si ogranicenja. Imas i drugih stvari koje su isto efikasne, ali ovisi sto je problem.

A ovo sto se tice ljudi, mozes to, ima ljudi koji mogu puno stvari, ali cesto ljudi sute o tome sto cute. :)

Događa se i da ti kaže ono što želiš čuti.
Ali, opet, kako kažeš, ako na npr. mapi nekog područja tražimo nekoga ili nešto, pa pošto svjesno ništa ne očekujemo, tu je moguće viskom zaista locirati točno. Jer nema sugestije da je nešto 100 km lijevo ili desno...

blue-bell
25.03.2009., 17:35
Pa ja sam dobivala odgovor "da" za jedno pitanje koje stvarno jaaako želim da se dogodi, ali odgovor je bio da i uz varijantu sa papirićem kad stvarno nisam znala koje pitanje držim u ruci. A sad stvarno ne znam da li je to sugestija.

blue-bell
25.03.2009., 17:37
I onda kažem svojoj sestri, jer nije upletena u moje probleme, i pošto je njoj sasvim svejedno hoću li ili neću, ona mi dobije točan odgovor. Njoj je visak rekao točno. Ona pitala isto, jel ću dobiti to što tražim u 10 dana, visak kaže NE, i onda je pitala konkretan datum, koji je bio mjesec i pol dana od pitanja i dobila je dogovor DA. I tako je i bilo. Onda sam shvatila da kada sam previše emocionalno upletena, bolje da mi netko drugi blizak pita visak, a seka mi je isto nadarena za neke stvari, pa se nadopunjavamo.[/QUOTE]

Blago tebi, nemam kome dati visak a da taj isti ne kaže da sam skrenula

YourAngel
25.03.2009., 17:44
Pa ja sam dobivala odgovor "da" za jedno pitanje koje stvarno jaaako želim da se dogodi, ali odgovor je bio da i uz varijantu sa papirićem kad stvarno nisam znala koje pitanje držim u ruci. A sad stvarno ne znam da li je to sugestija.

Aha kužim, ti si pomiješala papiriće i pitala visak da ili ne, a nisi znala šta piše ispod.
E tako već da.
Samo za to treba prvo malo treninga da se sa viskom stopiš u jedno.
Nije moguće uvijek imati glatku vezu, bez smetnji.
Dobro je npr. trenirati prvo sa jasnim simbolima, npr, napišeš na papiriće brojeve 1 2 i 3 ili već koji hoćeš. I pomiješaš i preokreneš. I onda pitaš visak npr. je li ovo broj 3? I tako redom. Ili ga prinosiš iznad svakog papira i tražiš da se zanjiše kada dođe do traženog broja...
E tako se malo trenira dok sigurnost odgovora bude na nekoj zahvalnoj razini, neki kažu da je to 75 - 80%, ne znam. Procijeni sama.
Vrsnim pitačima sa jačom koncentracijom moguće je vjerojatno u dobrim uvjetima dobiti odgovore sa 90 ili čak 100% tnom vjerojatnošću

YourAngel
25.03.2009., 17:46
Blago tebi, nemam kome dati visak a da taj isti ne kaže da sam skrenula

E da to je dobro, nama to nije čudno jer obje živimo cijeli život sa kojekakvim iskustvima i događajima koje neki zovu mistični, a nama su već normalni.
Mi kad se sretnemo i jedna drugoj prepričavamo neke stvari, već nema tu čuđenja. Samo konstatiramo i pokušamo iz toga izvući zaključak. Ili pouku.
Inače, "normalnom" svijetu ne pričam o tome. Moji ukućani i bliže okruženje ne zna ništa o tome. Jer su reakcije :eek:

Alan_SP
26.03.2009., 15:42
Ali znaš opet , visak pozicioniraš nad pitanje, ali postaviti pitanje niti nije sporno. Jer ja kad pitam npr. hoću li za 10 dana dobiti vijest koju čekam... pitanje je pitanje. Tu nema sugestije. To mogu jasno postaviti i koncentrirati se i bez papirića, jer ga svjesno zaista tako i želim pitati.
Fora je u odgovoru. A tu nema papirića. Jer sam primijetila da kada ja nešto podsvjesno jaaako želim, visak mi kaže da. A ono se ne degodi u tom periodu, jer sam sugestivno djelovala na njega.
I onda kažem svojoj sestri, jer nije upletena u moje probleme, i pošto je njoj sasvim svejedno hoću li ili neću, ona mi dobije točan odgovor. Njoj je visak rekao točno. Ona pitala isto, jel ću dobiti to što tražim u 10 dana, visak kaže NE, i onda je pitala konkretan datum, koji je bio mjesec i pol dana od pitanja i dobila je dogovor DA. I tako je i bilo. Onda sam shvatila da kada sam previše emocionalno upletena, bolje da mi netko drugi blizak pita visak, a seka mi je isto nadarena za neke stvari, pa se nadopunjavamo.

Da, to sto kazes stoji, cim covjek ima ocekivanja, onda on "gurne" visak onako kako zeli. Ustvari, uvijek je bolje da nezainteresirane osobe tumace odgovore, jer su jednostavno ne zainteresirane.

A i sam visak ima dosta prostora, moze se s njime raditi na razne nacine, sve je to moguce, vazno je znati kako tumaciti odgovore, sto se dogovoris sa samom sobom prije pitanja.

blue-bell
27.03.2009., 13:01
A i sam visak ima dosta prostora, moze se s njime raditi na razne nacine, sve je to moguce, vazno je znati kako tumaciti odgovore, sto se dogovoris sa samom sobom prije pitanja.

Kako misliš na razne načine? Kako bi ti pitao nešto za što silno želiš određeni odgovor pa je moguća autosugestija?

Alan_SP
27.03.2009., 17:24
Kako misliš na razne načine? Kako bi ti pitao nešto za što silno želiš određeni odgovor pa je moguća autosugestija?

Visak mozes koristiti za mnoge stvari.

Tradicionalno se koristi za otkrivanje vode. Pa se to prosirilo na zlato, naftu, bilo sto sto je skriveno pod zemljom.

Onda, moze se koristiti za otkrivanje bolesti i slicno.

Moze se koristiti i za divinaciju i prekogniciju, tj. sto ce se desiti u buducnosti.

Moze se koristiti da bi se dobili brojevi lota, rezultati utakmica, kretanje cijena na burzi...

Ma, mogucnosti koristenja viska su ustvari neogranicena, jedino se mi ljudi ogranicavamo i ne pada nam na pamet sto i kako se visak moze koristiti.

Ramzes13
27.03.2009., 18:03
Visak mozes koristiti za mnoge stvari.

Tradicionalno se koristi za otkrivanje vode. Pa se to prosirilo na zlato, naftu, bilo sto sto je skriveno pod zemljom.

Onda, moze se koristiti za otkrivanje bolesti i slicno.

Moze se koristiti i za divinaciju i prekogniciju, tj. sto ce se desiti u buducnosti.

Moze se koristiti da bi se dobili brojevi lota, rezultati utakmica, kretanje cijena na burzi...

Ma, mogucnosti koristenja viska su ustvari neogranicena, jedino se mi ljudi ogranicavamo i ne pada nam na pamet sto i kako se visak moze koristiti.

Imam dobra iskustva sa viskom i sve je točno, ali kada to postane opsesija onda izgubimo vjeru u sebe...

Sve je to dobro ali ja sam rekao NE visku!

YourAngel
28.03.2009., 11:16
Kako bi ti pitao nešto za što silno želiš određeni odgovor pa je moguća autosugestija?

Tu nema pravila.
Ključ je u tome koliko smo ovladali svojim emocijama, i koliko smo se u stanju iskopčati od svojih želja u trenutku razgovora sa viskom.

Malo meditiranja tu i tamo, opuštanja, ne može tu škoditi.
Ali, opet, meni je i uz sve to odgovor znao biti autosugestija.

Sada sve manje, jer sam se vezano uz tu tematiku malo ohladila, stavila emocije pod kontrolu i odgovori su razumniji.

Alan_SP
29.03.2009., 12:36
Imam dobra iskustva sa viskom i sve je točno, ali kada to postane opsesija onda izgubimo vjeru u sebe...

Pa, i ja sam otisao od viska, ne koristima ga. Za otkrivanje buducnosti vise koristim sasvim druge metode, na kojima sam siguran da nemam nikakvu kontrolu, da ne utjecem (pored onog normalnog utjecaja na buducnost, koju svi imamo vise ili manje izrazenu) na krajnji rezultat.

Inace, spomenuo si opsesiju, ona je uvijek losa. Ne valja biti opsjednut nicim.

tihe
07.04.2009., 08:57
Zasto se visak ne smije koristit iznad septickih jama? i zasto se ne smije koristiti prije 27. godine života?

Alan_SP
07.04.2009., 13:38
Zasto se visak ne smije koristit iznad septickih jama? i zasto se ne smije koristiti prije 27. godine života?

Zato sto netko laze, izmislja gluposti i tako u tome stilu...

Ukratko, ako ti kazem da ne smijes jesti nista prije svoje 50. godine, da li ces mi vjerovati? :) I da li ces dozivjeti 50.?

Da, stvarno svasta ljudi smisljaju. Visak jedino ne bi trebala koristiti stvarno mala djeca bez nadzora, ona su sklona svasta staviti u usta i progutati, sto moze biti nezgodno... Ali, ako mozes kontrolirati nagon za gutanjem svega i svacega, visak se moze koristiti kad god, a i gdje god (pa i nad septickim jamama...).

drazen-zgb
07.04.2009., 17:23

Zanimljivo,samo neznam tko ti je to rekao:ne zna::confused:?!

lowrich
07.08.2009., 12:37
ja san jucer otkrija da mogu sa viskon gledat te stvari nacrta san sam covika skinija san sa neta abecedu i ja san postavlja pitanja a visak je dava odgovore jer se njiha od slova do slova i sad mene zanima jel to u redu jel to nesto ka prizivanje duhova jel ja to smin radit oce mi se sta desit

Alokas
12.09.2009., 05:01
Meni interesantan slucaj je bio kad je loto bio 13 miliona kuna. Napravio sam podjelu polukruga na 39 polja (7/39). Njihanje unutar polja je bio broj koji ce biti izvucen. Tocno sam pogodio 4. 2 sam fulao za 1 broj i 1 sam fulao za 2 broja. Sto naravno vise ide za mene, jer sam mogao i onda detaljno provjeravati da li su to ti brojevi, ici u detalje. Steta, mogao sam biti milijunas. :)

Ljudi pa ovo je super, mislim da ću opelješiti kladionice. Pitat ću viska tko će pobjediti u košarkaškoj tekmi ili u tenisu. Može mi reći točno. Hej kladionice čuvajte se. Počeo sam vježbati sa viskom!! :top:

antik
18.09.2009., 23:47
Sjetio sam se jos jedne stvari...Bioenergicari osim viska koriste i rašlje...aha koje je tu fora?

valiki sam skeptik prema visku !

a za rašlje je dokazano da je to sve glupost, prevara, obmana ...( pogledajte na internetu dokumentarac kako je rašljarstvo razotkrio James Randi)..

http://www.youtube.com/watch?v=JpcFl23dmcQ

ima 5 dijelova...pogledajte sve

Moje pitanje je : može li visak dati točan odgovor koje će biti brojevi na lotu izučeni u sljedećem kolu?

antik
21.09.2009., 08:20
:kava: čekam odgovor................

drazen-zgb
22.09.2009., 17:10
Moje pitanje je : može li visak dati točan odgovor koje će biti brojevi na lotu izučeni u sljedećem kolu?

Ne,kada je novac u pitanju,visak daje krive rezultate.
Izmedu ostalog,da je nesto tako moguce,svi bi radiestezisti bili milijunasi.

antik
22.09.2009., 19:57
zanimljivo
dakle visak to ne može odgovoriti
a da se osvrnem na astro savjetovanje koje sam danas ujutro gledao na Rtl-u
visak može odgovoriti na sljedeće pitanje koje je postavila neka mama
dal će njezin sin imati uskoro kakvu vezu, jer je prije par dana prekinuo s curom
tip na TV-u ima visak...koji se vrti o krug kao lud
tip pita kako se taj dečko zove i datum rođenja
i visak mu daje odgovor
da će taj dečko imati par izleta, avantura...ali nikakvu ozbiljnu vezu u narednih 6 mjseci
a onda će za 6 mjeseci taj dečko stupiti u ozbiljnu vezu...
ma , daj molim te..

ovako, može li visak odgovoriti ako posložiš špil karata naopačke i vrtiš viskom iznad svake karte:
dal će visak znati koja je karta crvena (herc) ?
ha?
i dalje sam veliki sam skeptik prema visku !
i mislim da je i to sve obmana kao i rašljerstvo, a za rašlje je dokazano da je to sve glupost, prevara, obmana ...( pogle te na internetu dokumentarac kako je rašljarstvo razotkrio James Randi)..

http://www.youtube.com/watch?v=JpcFl23dmcQ

visak...ma daj molim te:lol:

drazen-zgb
23.09.2009., 17:35
ovako, može li visak odgovoriti ako posložiš špil karata naopačke i vrtiš viskom iznad svake karte:
dal će visak znati koja je karta crvena (herc) ?
ha?

Naravno da moze!

i dalje sam veliki sam skeptik prema visku !
i mislim da je i to sve obmana kao i rašljarstvo, a za rašlje je dokazano da je to sve glupost, prevara, obmana

Antik,svako ima pravo na svoje misljenje:ne zna:...ja ipak vjerujem u radiesteziju...

antik
23.09.2009., 20:03
Naravno da moze!

sa 100 % ?

Antik,svako ima pravo na svoje misljenje:ne zna:...ja ipak vjerujem u radiesteziju...

vjeruješ? ili znaš?

može li tvoj visak dati točan odgovor koje će biti brojevi na lotu izvčeni u sljedećem kolu?

ako da čujemo se preko PP...ok?

Alan_SP
23.09.2009., 22:57
ako da čujemo se preko PP...ok?

Da, svakako da covjek jedva ceka tebi pokloniti koji milijuncic kuna. Ono, to mu je smisao zivota. :lol:

antik
24.09.2009., 10:48
pa možda mu matijeralne stvari, novac, nekretnine..nisu bitne...možda je tip teški duhovnjak...ha?

drazen-zgb
24.09.2009., 15:31
:kava:Antik,a lijepo sam ti rekao,da je nesto tako moguce,da bi svi radiestezisti bili milijunasi...uostalom,kad smo vec kod brojeva lota...uskoro zapocinje Malnarova "Nocna Mora",a vjerojatno ce tamo biti i Milan Tarotalo,pa pokusaj njega kontaktirati,on ce ti sigurno pomoci:zubo::zubo:!

antik
24.09.2009., 20:47
Malnar mi je zakon....ajme....da bar on uzme visak u ruke....!!!!!

lav1
29.09.2009., 10:21
Ja sam svašta u životu doživio i proživio, doživio raznorazne neobjašnjive situacije a i o takvim stvarima čuo od ljudi kojima se može vjerovati. Jednom sam, da bi provjerio autentičnost jedne fotografije iz Međugorja, pokušao mogućnost rada sa viskom. Nisam imao pravi visak već sam zlatni prsten metnuo na konac, i potpuno smirio iznad fotografije. Visak je stvarno počeo rotirati u smjeru kazaljke na satu i to vrlo snažno. Zatim sam postavio pitanje kakav je smjer gibanja viska kad je nešto pozitivno odnosno valjano. Visak je počeo rotirati u smjeru kazaljke na satu a za pitanje za negativno u suprotnom smjeru. Tada sam skužio da ja imam tu sposobnost i počeo sam se time igrati i to pretjerano, postavljao raznorazna pitanja i dobivao raznorazne odgovore za koje ni ja nisam znao što bi mogli značiti. Ulazio sam i u intimu ljudi i poznanika i postavljao kojekakva pitanja. Odgovori više nisu bila samo kružna gibanja već kojekakva: elipsa vertikalna, elipsa horizontalna, elipsa iskošena na lijevo ili na desno u pozitivnom ili negativnom smjeru, čak i elipsa rotirajuća, zatim pravocrtno koso gibanje na lijevu ili desnu stranu a nekad i rotirajuće pravocrtno gibanje, zatim vertikalno ili horizontalno pravocrtno gibanje. Nekad je bila tolika sila rotacije da je izgledalo da će strgati konac. Jednom sam uzeo fotografiju pokojnog oca, nad njom je visak njihao u obliku križa. Tada sam pomislio da to nije ništa drugo nego moja podsvijest koja djeluje na visak pošto znam da je tata mrtav a u kršćanstvu se pokojni obilježavaju sa križem. Međutim tu sam se prevario. Nakon toga visak sam postavio iznad fotografije tatine sestre, za koju godinama zbog određenih okolnosti nisam ništa čuo ni znao (rasulo u obitelji, a to je duga i nerazjašnjiva priča). Visak je također ocrtavao znak križa. Nazvao sam svoju sestru nakon duže vremena i pitao ju kako je teta Slavica. Sestra mi kaže „krasno, ni ne znaš da ti je teta umrla prije nekoliko godina“. To ja fakat nisam znao niti sam bio upoznat sa njezinim zdravstvenim stanjem da bi mogao u podsvijesti zamišljati da je umrla. A nije bila ni naročito stara da bi umrla od starosti. To me je malo uplašilo ali nisam prestao sa tom (kasnije sam saznao i vrlo opasnom) igrom. Već sam i pomišljao da bi tu sposobnost mogao i unovčiti. Međutim ubrzo nakon toga sam počeo dobivati ili neodređene ili dokazano netočne odgovore, da bi na kraju gibanje viska za bilo koje pitanje bilo isto, neko neodređeno ili bi visak mirovao. Nakon što sam na televiziji čuo tumačenje jednog našeg poznatog radiesteziste i vidovnjaka, da je taj posao jako opasan za neupućene, da se na sebe doslovno može privući razne energije i doslovno prizvati kakve zle entitete iz onostranosti a ne znati se toga osloboditi (imam osjećaj da mi se to i dogodilo i da me „nešto“ prati) od tada pa zauvijek takvim stvarima veliko NE!!!!!.

Antonnny
03.10.2009., 15:25
hahhahahahahah daaaaa, nekuzim ovo kaj to ima veze sa godinama, koristim ga od 13 godine kad sam ga prvi puta kupila, i nije mi nista

Antonnny
03.10.2009., 15:32
"Međutim ubrzo nakon toga sam počeo dobivati ili neodređene ili dokazano netočne odgovore, da bi na kraju gibanje viska za bilo koje pitanje bilo isto, neko neodređeno ili bi visak mirovao. Nakon što sam na televiziji čuo tumačenje jednog našeg poznatog radiesteziste i vidovnjaka, da je taj posao jako opasan za neupućene, da se na sebe doslovno može privući razne energije i doslovno prizvati kakve zle entitete iz onostranosti a ne znati se toga osloboditi (imam osjećaj da mi se to i dogodilo i da me „nešto“ prati) od tada pa zauvijek takvim stvarima veliko NE!!!!!." - MOOOOOLIIIM????? DAJ UPLASILI STE ME!!!!

drazen-zgb
03.10.2009., 19:50
:kava:Antonnny,bez panike,ako koristis visak,koristi ga pametno. Visak,kao najcesci alat u radiesteziji,koristi samo u analizama-detekciji pozitivnog-negativnog zracenja,detekciji proslih,trenutnih ili buducih bolesti u covjeka i tome slicno. Nemoj duboko ulaziti u svijet preminulih,kod preminulih mozes samo viskom "pogledati" dali je osoba preminula nasilnom ili prirodnom smrcu i neka ti to bude granica. Ako se drzis tih pravila,nista ti se lose ili zlog nece dogoditi.

Antonnny
03.10.2009., 20:50
uff,fala,ja sam se uplasila, ne radim ja nista strasno s njim, sve dobro i radi se sam o meni

mystic's dream
19.10.2009., 22:51
radim sa viskom vec nekoliko godina, odnosno, prije 4-5 sam intenzivnije, ali nisam tad jos bila na tom psihickom nivou da bih mogla reci - pravilno ga koristim i dobivam apsolutno tocne odgovore...

posljednje vrijeme, pocela sam ga intenzivnije koristiti!! i koliko god da su mi odgovori bili - iznenadujuci, jos uvijek se pitam, govori li mi apsolutno uvijek istinu?! i jesu li ti odgovori koje sam dobila zaista tocni ili je to moja podsvijest ili ono sto zelim?! dobila sam odgovore, za koje sam cisto sumnjala da je tako - znaci li to da stvarno ispravno koristim visak, sad nakon toliko godina i nakon sto sam dogurala do tog nekog psihickog nivoa sto ni sama ne znam definirati?!

pitanja vezana uz buducnost, koliko znam, ne postavljaju se, ali moguce je ih je dobiti, kombinacijom pitanja... ili sam jedina kojoj je to uspjelo?!

voljela bih da mi na to odgovori netko tko ocigledno ima vise iskustva od mene!! imam samo svoj visak, uvijek prije rada s njim napravim provjeru, 'dogovorim' se oko nacina rada, odgovora... - koliko zaista uspjevam biti opustena psihicki i fizicki u tim trenucima, ne mogu sa sigurnoscu reci, ali nakon sto postavim pitanje nastojim se koncentrirati, tj, koncentriram se iskljucivo na pitanje, znaci, iskljucim mogucnost da sumnjom/mislim na ikoji nacin utjecem na odgovor, ne razmisljam o tome sto je bilo/ili jest trenutno - emocionalno u mojoj glavi - postavim pitanje i cekam odgovor!

ne gledam u visak dok cekam odgovor, vec nekoliko trenutaka pricekam i tad otvorim oci, kako bih izbjegla ikakvu mogucnost utjecaja na Njegov odgovor!! pokusala sam i to - mislima utjecati na odgovor, kretanje i uspjelo je... osjetim nesto u predjelu treceg oka, ne znam objasniti ... pa ako itko zna sto tocno radim - mogu i tako to, neka mi objasni! :)

nizkk
24.02.2010., 14:33
jel ima netko tko se kuži u visak,tko zna raditi s njim? navodno je on najtočniji i najprecizniji,daje najbolje odgovore...što vi mislite' imate kakva iskustva ili možda i sami radite s njim?

leptirica020
24.02.2010., 22:42
jel ima netko tko se kuži u visak,tko zna raditi s njim? navodno je on najtočniji i najprecizniji,daje najbolje odgovore...što vi mislite' imate kakva iskustva ili možda i sami radite s njim?

Npr. visak se pita...koji je odgovor na pitanje napisano na papiriću...
onome tko ima visak najbolje je ne reći pitanje jer on moće svojom energijom pokrenuti visak

nisam pitala,ne radim s njim..al znam ženu koja radi s njime

nizkk
25.02.2010., 09:37
Npr. visak se pita...koji je odgovor na pitanje napisano na papiriću...
onome tko ima visak najbolje je ne reći pitanje jer on moće svojom energijom pokrenuti visak

nisam pitala,ne radim s njim..al znam ženu koja radi s njime

da? i jesi bila kod nje možda?

leptirica020
25.02.2010., 10:11
vezano za postavljanje pitanja nisam

nizkk
25.02.2010., 12:07
vezano za postavljanje pitanja nisam

a inače ona to naplaćuje ili...?

Martian7
26.02.2010., 11:46
Moja su iskustva da je visak najmanje precizan i da daje upravo one odgovore koje očekuje postavljač pitanja ili osoba koja drži visak. Slično, ali manje izraženo bilo je u slučajevima kad su mi gatali iz kave ili iz graha. Nekakvo je moje tumačenje toga da je osoba koja gata u stanju "očitati" želje i očekivanja onoga kome se gata i da je ono što priča izravno povezano s time. Bilo je i istinitoga predviđanja budućnosti, ali samo kad se radilo o osobama koje nisu bile izravno povezane sa mnom kao osobom kojoj se gatalo.
I Ching mi je davao pouzdane rezultate, u slučaju da je pitanje bilo dovoljno važno. Na bezvezna pitanja mi je davao i prilično bezvezne odgovore.
Nedavno sam nabavila vidovnjačke tarot karte (The Pshychic Tarot) i za sada su rezultati vrlo obećavajući.

nizkk
26.02.2010., 12:03
Moja su iskustva da je visak najmanje precizan i da daje upravo one odgovore koje očekuje postavljač pitanja ili osoba koja drži visak. Slično, ali manje izraženo bilo je u slučajevima kad su mi gatali iz kave ili iz graha. Nekakvo je moje tumačenje toga da je osoba koja gata u stanju "očitati" želje i očekivanja onoga kome se gata i da je ono što priča izravno povezano s time. Bilo je i istinitoga predviđanja budućnosti, ali samo kad se radilo o osobama koje nisu bile izravno povezane sa mnom kao osobom kojoj se gatalo.
I Ching mi je davao pouzdane rezultate, u slučaju da je pitanje bilo dovoljno važno. Na bezvezna pitanja mi je davao i prilično bezvezne odgovore.
Nedavno sam nabavila vidovnjačke tarot karte (The Pshychic Tarot) i za sada su rezultati vrlo obećavajući.

znači,više ovisi o tome koliko te osoba dobro pročitala,a ne visak...
jel ti se s ovim kartama poklopi točnost?

Martian7
26.02.2010., 12:12
znači,više ovisi o tome koliko te osoba dobro pročitala,a ne visak...
Što se tiče viska, koristila sam ga sama za odgovaranje na vlastita pitanja, pa možda zato nisam dobivala pouzdane rezultate. :ne zna:

jel ti se s ovim kartama poklopi točnost?
Ja ih, zapravo, ne koristim za proricanje nekakve budućnosti, nego više u savjetodavne svrhe i kao takve su se pokazale korisnima.

Ne znam jesam li ti ovime ikako pomogla.

nizkk
26.02.2010., 12:17
hm...zanimljivo...
očito je bolje da ti takve stvari radi netko nepoznat,tko te osobno ne poznaje,jer sve drufo bi davalo premalo objektivne rezultate...
tako sam ja to shvatila:)

HRUŠT
04.03.2010., 08:43
radim sa viskom vec nekoliko godina, odnosno, prije 4-5 sam intenzivnije, ali nisam tad jos bila na tom psihickom nivou da bih mogla reci - pravilno ga koristim i dobivam apsolutno tocne odgovore...

posljednje vrijeme, pocela sam ga intenzivnije koristiti!! i koliko god da su mi odgovori bili - iznenadujuci, jos uvijek se pitam, govori li mi apsolutno uvijek istinu?! i jesu li ti odgovori koje sam dobila zaista tocni ili je to moja podsvijest ili ono sto zelim?! dobila sam odgovore, za koje sam cisto sumnjala da je tako - znaci li to da stvarno ispravno koristim visak, sad nakon toliko godina i nakon sto sam dogurala do tog nekog psihickog nivoa sto ni sama ne znam definirati?!

pitanja vezana uz buducnost, koliko znam, ne postavljaju se, ali moguce je ih je dobiti, kombinacijom pitanja... ili sam jedina kojoj je to uspjelo?!

voljela bih da mi na to odgovori netko tko ocigledno ima vise iskustva od mene!! imam samo svoj visak, uvijek prije rada s njim napravim provjeru, 'dogovorim' se oko nacina rada, odgovora... - koliko zaista uspjevam biti opustena psihicki i fizicki u tim trenucima, ne mogu sa sigurnoscu reci, ali nakon sto postavim pitanje nastojim se koncentrirati, tj, koncentriram se iskljucivo na pitanje, znaci, iskljucim mogucnost da sumnjom/mislim na ikoji nacin utjecem na odgovor, ne razmisljam o tome sto je bilo/ili jest trenutno - emocionalno u mojoj glavi - postavim pitanje i cekam odgovor!

ne gledam u visak dok cekam odgovor, vec nekoliko trenutaka pricekam i tad otvorim oci, kako bih izbjegla ikakvu mogucnost utjecaja na Njegov odgovor!! pokusala sam i to - mislima utjecati na odgovor, kretanje i uspjelo je... osjetim nesto u predjelu treceg oka, ne znam objasniti ... pa ako itko zna sto tocno radim - mogu i tako to, neka mi objasni! :)

Kako nitko nije najpametniji i sve zna, tako ću ja dati svoje viđenje rada s viskom, pa možda nađeš neki praktičan odgovor.
1. Visak je samo jedno od sredstava komunikacije u smislu dobivanja odgovora u koliko ne postoje redovite uobičajene mogućnosti. Svijet je savršeno umrežen i svijestan sebe u globalu. Nažalost mi smo izvan te umreženosti (jer smo jeli sa stabla ''spoznaje dobra i zla'', prema mitskom tumačenju u Bibliji, koje je točno ako se prevede na obični govor, a to znači, da je čovjek izgubio komunikaciju s Globalnim kada se počeo služiti svojim razumom koji je, kako znamo, ograničen i nije stvoren za takve sofisticirane komunikacije. Životinje su , naprotiv uključene u taj svijet općih komunikacija, ali za samo ono područje o kojemu njihovo preživljavanje ovisi. međutim, u čovjeku je ostao jedan kompleksni ''organ'' koji je još uvijek sposoban komunicirati preko globalne mreže, ali taj nema pravo ulaza u našu svijest. predpostavljate da se radi o našem nesvjesnom koje ima svoju autonomiju, ali teško komunicira sa sviješću. Zato postoje pomagala kojima se čovjek tisućljećima služio da bi dobio dragocjene odgovore. To je visak, to su štapići koji se nasumce izvlače i svaki ima svoju boju i značenje. Prema kartama sam vrlo skeptičan, a kada vidim kako razni sljepari s njima rade, sve mi se zgadi.
A sad o visku.
Rad s viskom ću u sljedećem postu, da me zbog duljine posta ne izbaci, a i ovisno o interesu. Samo bih napomenuo da rad s viskom i nije tako bezazlena stvar, posebno za neke osobe.

HRUŠT
04.03.2010., 09:00
Postoje razni oblici visaka, a svaki bi trebao izabrati onaj koji mu najbolje odgovara. To ne treba biti neki kupljeni, specijalni visa. Meni su kao početniku jednostavno odabrali visak koji mi je počeo zadavati nekih zdravstvenih problema u smislu umora, iscrpljenosti. Visak troši našu bioenergiju ili kako će je već netko zvati. Početnik obično pretjeruje da bi što više toga doznao. U takvim ''eksperimentiranjima'', visak ''poludi'', daje krive odgovore. Odgovara onako kako bi mi htjeli, ili sam preokrene dogovor pa da postane ne, a ne da.
Ako ne želite gubiti dragocjenu životnu energiju, koristite lakši i prikladniji visak. Visak od kovine daleko više troši energije nego recimo neki kristalni privjesak na koncu. Osobno koristim mali lapis lazuli s malo piritnih zrnaca u njemu.
Pitanja postavljajte samo kada je to važno za vas. Ako se radi o tome da postoji bojazan da ćete zbog subjektivne želje da to tako bude i dobiti takav odgovor, neka to pitanje postavi uvježbana druga osoba s neutralnim stavom.
Budite uvijek opušteni kad radite s viskom.
Također se informirajte o što više osoba koje su radile s viskom u kojoj su godini umrle. Moje iskustvo mi govri da su bili razmjerno mladi. Stoga neka bude prvo pitanje visku: Smeta li rad s tim viskom mojemu zdravlju?

bitanga.
12.03.2010., 15:41
Ja sam svašta u životu doživio i proživio, doživio raznorazne neobjašnjive situacije a i o takvim stvarima čuo od ljudi kojima se može vjerovati. Jednom sam, da bi provjerio autentičnost jedne fotografije iz Međugorja, pokušao mogućnost rada sa viskom. Nisam imao pravi visak već sam zlatni prsten metnuo na konac, i potpuno smirio iznad fotografije. Visak je stvarno počeo rotirati u smjeru kazaljke na satu i to vrlo snažno. Zatim sam postavio pitanje kakav je smjer gibanja viska kad je nešto pozitivno odnosno valjano. Visak je počeo rotirati u smjeru kazaljke na satu a za pitanje za negativno u suprotnom smjeru. Tada sam skužio da ja imam tu sposobnost i počeo sam se time igrati i to pretjerano, postavljao raznorazna pitanja i dobivao raznorazne odgovore za koje ni ja nisam znao što bi mogli značiti. Ulazio sam i u intimu ljudi i poznanika i postavljao kojekakva pitanja. Odgovori više nisu bila samo kružna gibanja već kojekakva: elipsa vertikalna, elipsa horizontalna, elipsa iskošena na lijevo ili na desno u pozitivnom ili negativnom smjeru, čak i elipsa rotirajuća, zatim pravocrtno koso gibanje na lijevu ili desnu stranu a nekad i rotirajuće pravocrtno gibanje, zatim vertikalno ili horizontalno pravocrtno gibanje. Nekad je bila tolika sila rotacije da je izgledalo da će strgati konac. Jednom sam uzeo fotografiju pokojnog oca, nad njom je visak njihao u obliku križa. Tada sam pomislio da to nije ništa drugo nego moja podsvijest koja djeluje na visak pošto znam da je tata mrtav a u kršćanstvu se pokojni obilježavaju sa križem. Međutim tu sam se prevario. Nakon toga visak sam postavio iznad fotografije tatine sestre, za koju godinama zbog određenih okolnosti nisam ništa čuo ni znao (rasulo u obitelji, a to je duga i nerazjašnjiva priča). Visak je također ocrtavao znak križa. Nazvao sam svoju sestru nakon duže vremena i pitao ju kako je teta Slavica. Sestra mi kaže „krasno, ni ne znaš da ti je teta umrla prije nekoliko godina“. To ja fakat nisam znao niti sam bio upoznat sa njezinim zdravstvenim stanjem da bi mogao u podsvijesti zamišljati da je umrla. A nije bila ni naročito stara da bi umrla od starosti. To me je malo uplašilo ali nisam prestao sa tom (kasnije sam saznao i vrlo opasnom) igrom. Već sam i pomišljao da bi tu sposobnost mogao i unovčiti. Međutim ubrzo nakon toga sam počeo dobivati ili neodređene ili dokazano netočne odgovore, da bi na kraju gibanje viska za bilo koje pitanje bilo isto, neko neodređeno ili bi visak mirovao. Nakon što sam na televiziji čuo tumačenje jednog našeg poznatog radiesteziste i vidovnjaka, da je taj posao jako opasan za neupućene, da se na sebe doslovno može privući razne energije i doslovno prizvati kakve zle entitete iz onostranosti a ne znati se toga osloboditi (imam osjećaj da mi se to i dogodilo i da me „nešto“ prati) od tada pa zauvijek takvim stvarima veliko NE!!!!!.

Evo pročitala sam i ovaj tvoj post, pa se mogu poistovijetiti sa tobom. To sam i ja radila i stvarno je djelovalo. Kao primjer mogu navesti sebe i frendicu jednu. Ona je mene nazvala, a za to vrijeme sam se ja igrala s tim koncem i u mom slučaju, zlatnom naušnicom i tako sam ja njoj rekla što ja radim pa smo se mi dosjetile da bi ja njoj mogla postavit neko pitanje kao npr. jeli joj prozor u sobi zatvoren i ja bi to pitala konac. I ako bi on odvrtio ''da'' ja bi joj rekla to i onda bi mi ona rekla jesam li pogodila. Mogu reći da sam 90% odgovorila točno na ta pitanja i nisam bila nešto pretjerano iznenađena jer mi je to bila više kao neka igra..A i njoj. Ali poslje se to isto izmjenilo. Počelo mi je vrtiti krivo i davati netočne odgovore pa sam prestala s tim.
Ali sve u svemu, nisam si navukla nikakvu lošu energiju ni ništa slično. Samo sam nekad prilikom toga osjećala hladnoću..

Yuna
24.07.2010., 16:17
Dal vjerujete da se viskom moze proricati buducnost i da on moze odgovoriti na zivotna pitanja?
Visak:
http://img65.imageshack.us/img65/1867/visakfi5.jpg

Ja sam se jednom prilikom igrala sa viskom od frenda i rekao je da ako se vrti u krug to znaci da, a ako ide naprijed-nazad to je ne (ili obrnuto ne sjecam se). Ali visak ti svejedno sam kaze sto je da a sto ne kad ga pitas. I stvarno je tako bilo. Kad god sam ga nesto pitala sam se poceo ili vrtit ili ic naprijed nazad ovisno o odgovoru:eek:

I jel znate mozda di ima za kupit visak? Bas bi si bas uzela jedan :D

trešnjica
24.07.2010., 17:54
Ne vjerujem u to.

A za gornji post od CLS Rocket --> :rofl:

delija
25.07.2010., 15:25
Dal vjerujete da se viskom moze proricati buducnost i da on moze odgovoriti na zivotna pitanja?
Visak:

Ja sam se jednom prilikom igrala sa viskom od frenda i rekao je da ako se vrti u krug to znaci da, a ako ide naprijed-nazad to je ne (ili obrnuto ne sjecam se). Ali visak ti svejedno sam kaze sto je da a sto ne kad ga pitas. I stvarno je tako bilo. Kad god sam ga nesto pitala sam se poceo ili vrtit ili ic naprijed nazad ovisno o odgovoru:eek:

Evo djevojko slike iz koje možeš saznati zašto visak može da odgovara na pitanja.

http://i26.tinypic.com/5wmbur.jpg

No da ti kažem da ukoliko držiš visak u jednoj ruci, i to ispruženoj, ne očekuj sigurne odgovore.
Znači visak se treba znati držati - da čovjek bude 99% siguran da je odgovor točan.
Uz to, na dvosmisleno pitanje nema točnog odgovora.
Dakle pitanje treba biti veoma konkretno - bez ili, ili, možda itd.

A sad samo obavjest onima koji mi pišu na privatne poruke: moj inbox ne želim očistiti iz razloga što ja nemam vremena da odgovaram na pitanja.
Pitajte na forumu, i ako je pitanje iteresantno odgovorit ću.

amansio
25.07.2010., 15:43
Princess Yuna@ Visak ako ne možeš kupiti,odi kod tokara ili iskoristi prsten kao zamjenu za visak:)

Barbarellaa
01.08.2010., 16:33
Sjećam se da mi jedna frendica daavno prije viskom saznala da ću rodit dečka pa curicu...
Znala sam sanjati budućnost i uvijek je tako bilo prvo sin a nakon par godina curica...
sad jel istina il ne ne znam - nemam još djece:)

mozzila
01.08.2010., 17:46

Prije bih rekao da će visak,skoro uvijek, pokazivati inkliniranje zakretanja svoje ravnine njihanja u krug zbog prisustva Coriolisove sile (http://www.fer.hr/_download/repository/predavanje-14.pdf) .
Ne?

delija
01.08.2010., 20:29
Prije bih rekao da će visak,skoro uvijek, pokazivati inkliniranje zakretanja svoje ravnine njihanja u krug zbog prisustva Coriolisove sile (http://www.fer.hr/_download/repository/predavanje-14.pdf) .
Ne?

Ne!

amansio
01.08.2010., 21:55
@princes yuna : ako te zanima pronađi literaturu od g.Osmana Hasanpašića npr. priručnik iz radiestezije,radiestezija-bioenergija u njima ti je objašnjeno sve u vezi viska,barem za početak. :)

Ptica Trkačica
01.08.2010., 22:11

Ako ne vjerujete u visak odfakajte s teme i amen! :mig:

Pitaš ljude vjeruju li u visak, a kada ti neki odgovore da ne vjeruju onda im poručiš da odfakaju s teme. Mogla si odmah napisati: "recite da vjerujete u visak".

mozzila
02.08.2010., 12:47
Ne!
Zaš ne ?

krena
02.08.2010., 21:52
Pogađanje stvari s viskom. To vam je kao i fizika i pepetum mobile. Fizičari odmah odbace teorije koje liče na perpetum mobile. Oni znaju da je to glupost.
Isto tako i visak ima svoj pandan perpetummobila koji će reći koliko je ta teorija o visku istinita. To vam je James Randi, nekadašnji mađioničar. Ako je netko siguran 100% u vjerodostojnost viska, neka se javi Randiju i neka uzme njegovih milion dolara. Toliko taj nudi za dokaz bilo koje vrste parapsihičkih efekta , ali kod njega u laboratoriju. Visak je samo jedan "stroj" za asocijaciju. On nije egzaktno točan. Ako se bavite viskom, trebali biste voditi dnevnik zbog statistike.
Napomena: katolička crkva smatra pendulizam vražjim djelom. Stoga dragi vjernici, pazite što radite s viskom. mogli biste biti ekskumunicirani :cerek:

skip-e
03.08.2010., 16:09
Stoga dragi vjernici, pazite što radite s viskom. mogli biste biti ekskumunicirani

pise se cum

Sjećam se da mi jedna frendica daavno prije viskom saznala da ću rodit dečka pa curicu...
Znala sam sanjati budućnost i uvijek je tako bilo prvo sin a nakon par godina curica...
sad jel istina il ne ne znam - nemam još djece:)

Jesi zainteresirana da provjerimo? :mig:

subsonic
04.08.2010., 08:05
Moja majka je imala visak i kaže da joj je davao točne odgovore. Čak štoviše, u par navrata je na pitanja da li će se dogoditi nešto neobično on ukazivao na da, i stvarno se dogodilo. Baš ću danas isprobati visak ako ga nađem.

mozzila
04.08.2010., 18:32
Kako izmjeriti krvni tlak viskom?

Yuna
08.08.2010., 17:26
Pitaš ljude vjeruju li u visak, a kada ti neki odgovore da ne vjeruju onda im poručiš da odfakaju s teme. Mogla si odmah napisati: "recite da vjerujete u visak".

Nitko nije odgovorio ne vjerujem nego su se glupirali. da su ljepo odgovorili nebi imala nista protiv.

Nije me bilo dugo jer sam bila na moru. Vidim da ima i nekih koji su ozbiljno shvatili temu sto mi je drago :)

Jel znate di ima za kupit visak? Nebi koristila prsten, nego bi ja bas pravi visak.

Aries13
08.08.2010., 19:19
Nitko nije odgovorio ne vjerujem nego su se glupirali. da su ljepo odgovorili nebi imala nista protiv.

Nije me bilo dugo jer sam bila na moru. Vidim da ima i nekih koji su ozbiljno shvatili temu sto mi je drago :)

Jel znate di ima za kupit visak? Nebi koristila prsten, nego bi ja bas pravi visak.

pokušaj ovdje

reklama obrisana :p

I vodi računa da visak ne pokazuje svakom točan odgovor, da se na njegovu vrtnju može mentalno utjecati, i ne samo da može nego u većini ruku on se okreće prema podsvjesnim željama i zamislima onoga tkoga drži.

Osoba treba biti hipersenzitivna na suptilne energije i vrlo smirenog uma istovremeno kao i nevezana za odgovor. To iziskuje unutarnji rad pa onda ako ti je namjera se igrati s njim i gatati budućnost, voli me ne voli me i sl ...budući je to neozbiljan motiv i točnost odgovora najvjerojatnije će biti upitna.

Yuna
09.08.2010., 10:20
pokušaj ovdje

I vodi računa da visak ne pokazuje svakom točan odgovor, da se na njegovu vrtnju može mentalno utjecati, i ne samo da može nego u većini ruku on se okreće prema podsvjesnim željama i zamislima onoga tkoga drži.

Osoba treba biti hipersenzitivna na suptilne energije i vrlo smirenog uma istovremeno kao i nevezana za odgovor. To iziskuje unutarnji rad pa onda ako ti je namjera se igrati s njim i gatati budućnost, voli me ne voli me i sl ...budući je to neozbiljan motiv i točnost odgovora najvjerojatnije će biti upitna.

Hvala budem pogledala tamo :)

Znam da ne pokazuje uvijek tocno i da se treba skoncentrirati. Ionako meditiram pa mi to nece biti problem :)

ta.ja
09.08.2010., 10:26
Kako izmjeriti krvni tlak viskom?

Potreban ti je kutomjer ili nacrtana skala i onda će ti visak pokazati broj

pokušaj ovdje

Totalno potpisujem :top:

I još nešto, visak ne može proricati budućnost i visak se ne može koristiti za osobnu korist (pitanja tipa koji će brojevi biti izvučeni na lotu).

louiskrstic
09.08.2010., 17:06
Pre tridesetak godina na sajmu u Bgd bio je jedan sredovečni gospodin iz Zagreba i prodavao je male viskove sa tom namenom.
Kupio sam bio jedan ali se ne sećam da li sam uspeo njemu dati svoje poverenje.

Medjutim, mogla bi probati jednu duhovnu vežbu koja je po meni daleko delotvornija.
Ako te bude zainteresovalo daću opis u narednim danima.

Yuna
09.08.2010., 21:11
Medjutim, mogla bi probati jednu duhovnu vežbu koja je po meni daleko delotvornija.
Ako te bude zainteresovalo daću opis u narednim danima.

Moze, bas me zanima. Ionako vec radim na AP i LS pa mi dobro dođe sto vise tih duhovnih vjezbica :)

delija
09.08.2010., 22:06
I još nešto, visak ne može proricati budućnost i visak se ne može koristiti za osobnu korist (pitanja tipa koji će brojevi biti izvučeni na lotu).

Žao mi je, moram da te ispravim.
Visak nam daje odgovore IZ BUDUĆNOSTI.
Naime život velikog broja ljudi se odvija po Zapisanom - koji Zapisi stižu iz Polja koje se nalazi u Astralu PRVOG NIVOA koji okružuje Zemlju na kraju atmosfere koja obmotava Zemlju.
I u tom Polju se nalaze Zapisi u vidu velikog broja hologramskih projekcija, koje se ne prenose slikovito do svijesti čovjeka, čije je Polje - već su pretvorene u impulse koji se podsvjesno nameću čovjeku da se vlada kako je Zapisano.

A što se tiče mjerenje tlaka, najbolji način ja da na lijevu (može i desnu) ruku stavite krojački centimetar i to do pregiba dlana - ispružiš centimetar uz ruku do pregiba ruke u laktu (može neko pridržavati centimetar, ili ga povezati s gumom) i rukom u kojoj držite visak - polako uz koncentraciju krećete prema pregibu ruke.
Kad visak dođe na donji pritisak počet će se brže okretati - i broj ispod prsiju koji drže visak je donji pritisak.
Zatim krenete dalje s viskom i to do momenta kad se počne brže okretati i tad pročitajte viši pritisak.

Ina.e, nemojte tražiti nikakve brojeve na igrama na sreću jer to ne možete dobiti jer živite po Zapisu.
A onaj kojem je Zapisano da će dobiti nagradu - ne treba da traži te brojeve...

louiskrstic
13.08.2010., 09:50
Moze, bas me zanima. Ionako vec radim na AP i LS pa mi dobro dođe sto vise tih duhovnih vjezbica :)

DUHOVNA VEŽBA (za dobijanje odgovora kod rešavanja svojih situacija i problema)
Pre spavanja sesti na stolici, uspravne kičme sa zatvorenim očima, i jasno i nedvosmisleno postaviti pitanje. Udahnuti duboko nekoliko puta radi relaksacije. Pet do deset minuta pevušiti reč koja je samoj osobi sa svetim značenjem – može biti Bo-o-o-og, Kri-i-i-ist, Bu-u-uda-a-a, Mo-oha-a-ama-a-ad... (preporučuje se reč Hju-u-u-u (HU) što je sveto i drevno ime Boga).
Narednih nekoliko minuta ostati u tišini osluškujući svoje misli ili svoja osećanja. Ukoliko izostane odgovor otići na spavanje. Ujutru se osvrnuti na svoje snove i svoje prve misli kod budjenja kao i svoja osećanja.
Obratiti pažnju na dnevne dogadjaje oko sebe i neobičnosti.
Vežbu ponoviti nekoliko večeri za redom.
DUHOVNA VEŽBA br. 2 (Ne izvoditi je u isto vreme kada i onu prethodnu.)
Posle ustajanja kao i u prethodnoj vežbi pevušiti svetu reč stim što treba umesto pitanja izjaviti: „Današnji dan proglašavam danom kada će Bog-Čovek doći na vratima i dati mi odgovor na pitanje „kada ću se udati...(ili šta god)...“
Obratiti pažnju u toku dana ko će vam doći, šta radite u trenutku njegovog dolaska ili šta će vam reći. (Svaki ćovek je osoba sa potencijalnim najvišim nivoom svesti i ne ignorisati poruku koju dobijate.)
Vežba se može ponoviti nekoliko dana za redom.
Koliko su ove vežbe i odgovori realni? Sigurno od svih metoda su najrealniji. Kada sam jednom prilikom posumnjao u moje zdravlje i odradio ovu drugu vežbu u toku dana je došao jedan stariji rodjak. Mom ocu je dao dve jabuke uz reči: „Evbo tebi dve jabuke zato što si bolestan, „ onda se okrenuo meni i dodao, „a tebi dajem jednu jabuku zato što si zdrav.“
Obe a naročito ovu drugu vežbu koristim kada god se sretnem sa nekom neizvesnošću ili važnijom odlukom. Odgovori nikada nisu izostajali.

Yuna
13.08.2010., 15:52
DUHOVNA VEŽBA (za dobijanje odgovora kod rešavanja svojih situacija i problema)
Pre spavanja sesti na stolici, uspravne kičme sa zatvorenim očima, i jasno i nedvosmisleno postaviti pitanje. Udahnuti duboko nekoliko puta radi relaksacije. Pet do deset minuta pevušiti reč koja je samoj osobi sa svetim značenjem – može biti Bo-o-o-og, Kri-i-i-ist, Bu-u-uda-a-a, Mo-oha-a-ama-a-ad... (preporučuje se reč Hju-u-u-u (HU) što je sveto i drevno ime Boga).
Narednih nekoliko minuta ostati u tišini osluškujući svoje misli ili svoja osećanja. Ukoliko izostane odgovor otići na spavanje. Ujutru se osvrnuti na svoje snove i svoje prve misli kod budjenja kao i svoja osećanja.
Obratiti pažnju na dnevne dogadjaje oko sebe i neobičnosti.
Vežbu ponoviti nekoliko večeri za redom.
DUHOVNA VEŽBA br. 2 (Ne izvoditi je u isto vreme kada i onu prethodnu.)
Posle ustajanja kao i u prethodnoj vežbi pevušiti svetu reč stim što treba umesto pitanja izjaviti: „Današnji dan proglašavam danom kada će Bog-Čovek doći na vratima i dati mi odgovor na pitanje „kada ću se udati...(ili šta god)...“
Obratiti pažnju u toku dana ko će vam doći, šta radite u trenutku njegovog dolaska ili šta će vam reći. (Svaki ćovek je osoba sa potencijalnim najvišim nivoom svesti i ne ignorisati poruku koju dobijate.)
Vežba se može ponoviti nekoliko dana za redom.
Koliko su ove vežbe i odgovori realni? Sigurno od svih metoda su najrealniji. Kada sam jednom prilikom posumnjao u moje zdravlje i odradio ovu drugu vežbu u toku dana je došao jedan stariji rodjak. Mom ocu je dao dve jabuke uz reči: „Evbo tebi dve jabuke zato što si bolestan, „ onda se okrenuo meni i dodao, „a tebi dajem jednu jabuku zato što si zdrav.“
Obe a naročito ovu drugu vežbu koristim kada god se sretnem sa nekom neizvesnošću ili važnijom odlukom. Odgovori nikada nisu izostajali.

Hmm zanimljive vjezbice. Ali nekako mislim da bi dobila onaj odgovor koji koj mozak najvise zeli cuti. Ustvari da bi izabrala sama sebi odgovor :)
Ali vrijedi probati, nikad neznas. Ako je tebi upalilo svaki put, onda sigurno ima nesto u tome.

Ianus
14.08.2010., 08:37
pokušaj ovdje

http://www.novaarka.hr/ponuda.php

OK, ovo je bio mali off.

Ali sad me ozbiljno nešto zanima.

Kada netko nazove Vesnicu Ilijić i pita je npr. Kada će mi završiti parnica ona vrti viskom iznad crteža ljudskog tijela. Na koji način taj crtež njoj omogućuje da ona dobije odgovore na ta pitanja? Jel visak njoj priča ili što?

Hvala na odgovoru. :)

Ianus
18.08.2010., 19:50
Bio bih zahvalan kad bi netko dao odgovor na moje pitanje.

Yuna
19.08.2010., 00:17
Vjerojatno ima neku tablu s brojevima/datumima ispod pa koji joj pokaze taj je :ne zna:

Ianus
19.08.2010., 10:00
Ne.

Uvijek ima crtež čovjeka optočen cvjetićima. :)

Još me zanima što to pokreće visak? Kako se ta sila mjeri?

I kako se dokazuju tj. mjere čakre?

sef-sale
20.08.2010., 09:00
A sad samo obavjest onima koji mi pišu na privatne poruke: moj inbox ne želim očistiti iz razloga što ja nemam vremena da odgovaram na pitanja.
Pitajte na forumu, i ako je pitanje iteresantno odgovorit ću.

Delija , ajde ako ti nije problem da malo pogledas sta visak kaze o meni, pa javi na pp, hvala.

Yuna
23.08.2010., 23:10
Danas sam bila u Novoj arki i onaj najmanji visak je 50 kn :eek:
Ja mislila da ce to bit oko 20-30 :misli:
Jos su mi htjele prodat i neku knjigu za pocetnike o visku. Nisam imala lovu kod sebe pa nisam nis kupila.

Morat cu jos malo pogledat po gradu...

skept1k
25.08.2010., 21:26
Visak:

A zasto ne testiras da li je moguce da visak daje tacne odgovore?

Ianus
25.08.2010., 22:43
A ne. Za visak se ZNA da je to znanstveno utemeljena te opravdana metoda gatanja budućnosti. To je tako. I nema se tu šta puno ispitaivat. :)

Lord H.G. Wells
26.08.2010., 02:18
Ni jedna tehnika proricanja budućnosti nije ni znanstveno, ni na koji drugi način dokazana ;)

Visak. Ima istine u tome. Mislim da se više radi o znanju onoga tko se koristi + viska, nego o visku samom po sebi.
Neznam točno kako se proriče s njim, al ima neka shema brojeva (datuma?), i nad kojim visak kako reagira, dobivaju se odgovori. Znači, u kojem smjeru se vrti, kojom jačinom, brzinom, i sl. Mislim da je potrebno malo veće znanje od nekog osnovnog.
To šta vidimo na tv, di se koristi visak nad nekim crtežom, i žene spremno odgovaraju na pitanja, na koje visak da odgovore je jednostavno - tv marketing :)

Ianus
26.08.2010., 09:49
Ni jedna tehnika proricanja budućnosti nije ni znanstveno, ni na koji drugi način dokazana ;)

Čini mi se da nisi primjetio ironiju (http://hr.wikipedia.org/wiki/Ironija) u mom prošlom postu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=28539165&postcount=38).

Visak. Ima istine u tome. Mislim da se više radi o znanju onoga tko se koristi + viska, nego o visku samom po sebi.

Kojem znanju? Da izmišlja?

Neznam točno kako se proriče s njim, al ima neka shema brojeva (datuma?), i nad kojim visak kako reagira, dobivaju se odgovori. Znači, u kojem smjeru se vrti, kojom jačinom, brzinom, i sl.

A što to pokreće visak? :kava:

To šta vidimo na tv, di se koristi visak nad nekim crtežom, i žene spremno odgovaraju na pitanja, na koje visak da odgovore je jednostavno - tv marketing :)

A inače, je ozbiljna disciplina?! retoričko pitanje

niko94
27.08.2010., 09:50
ma dajte...meni je to isto kao i proricanje iz ruke,kave...itd..svaki jebeni put ce biti drukcije...
pa zar iman toliko sudbina?? ili ce mi visak krojiti sudbinu? dajte ljudi :D sami si krojimo sudbinu ;D

Beljki
21.09.2010., 00:13
IMHO za visak mozemo naci i jednostavnije objasnjenje.

A to je da se radi o klasicnom primjeru ideomotorske tehnike.

Taj pojam oznacava nesvjesne pokrete tijelom, te njihovo koristenje u razne stvrhe. Sam se postupak koristi u nekim psihoterapijskim metodama kao nacin kontaktiranja sa nesvjesnim. Uglavnom se ne koristi visak nego manje primjetni pokreti, no i kod viska mozemo primjetiti da postoje sitni pokreti ruke, no i to da ih osoba (ako svjesno ne vara) ne radi svjesno. Stoga bi mogli reci da je to usljed efekta klatna svojevrsno "pojacalo" sitnih kretnji, te da vec i time sto osobe nisu svjesne mehanizama vec mu pridaju odredjenu misticnost sto ima jaci efekt u tom "kontaktu" jer predstavlja faktor zaobilazenja analitickog uma. Terapijski je naravno jednostavnije posto osoba nicega nije svjesna vec mehanizmom upravlja terapeut. Kada osoba sama i upravlja i zaobilazi svjesni um uvijek je kompliciranija situacija. Odredjene predispozicije, vjezba itd kao i odredjeni mentalni stav vjerojatno vise pogoduju usojehu.

E sad ako bi to bilo tocno (sto naravno ne mora nuzno biti slucaj) kakve nam to mogucnosti otvara ovisi o tome sto sve podsvjesno percipiramo. odnosno tada visak sam po sebi ne "hvata" nista vec "hvatamo" mi, a on je samo instrument ispoljavanja nekih inforrmacija kojih inace ne bi bili svjesni.

Ako je dakle mehanizam takav sa sigurnoscu bi recimo mogli razgovarati o mogucnostima prekopavanja osobnih sjecanja. Npr negdje smo zametnuli neki predmet, ne mozemo naci, pitamo visak i nadjemo ga. Kako nikakva sjecanja ne nestaju vec su samo nedostupna i pohranjena "dublje" ako ovo tako funkcionira teorijski bi trebalo to omoguciti posto informacija o tome gdje smo nesto stavili negdje u glavi postoji.

S druge i alternativnije strane mozemo razmotriti mogucnost da covjek iz okoline prima nekakve dodatne informacije koje nisu dostupne onome sto uobicajeno svjesno procesiramo pa omogucava njegovo koristenja u diagnostickom, radiestezijskom smislu itd.

U oba ta slucaja, ako teprija ima neke osnove, moglo bi se predpostaviti da uvijek postoji mjesanje raznih osobnih "projekcija" pa bi efikasnost ovisila o sposobnosti "visekđije" kako da uspostavi taj kontakt tako i da dopusti "neobojeni" protok informacija :misli:

Kvadricus
21.09.2010., 06:46
NIkakvi pokreti tijela i ostale gluposti...
Rad sa viskom jest klasično djelovanje demona...

Beljki
21.09.2010., 10:00
po cemu to zakljucujes? :D

Lipa Kaja
24.09.2010., 21:29

jesus..:rolleyes:

Frater HPK
26.09.2010., 04:04
Danas sam bila u Novoj arki i onaj najmanji visak je 50 kn :eek:
Ja mislila da ce to bit oko 20-30 :misli:
Jos su mi htjele prodat i neku knjigu za pocetnike o visku. Nisam imala lovu kod sebe pa nisam nis kupila.

Morat cu jos malo pogledat po gradu...

Imam ja mnogo bolje, veće i lepše viskove. Cijena prava sitnica, 15 eura komad ako je nekome potrebno...

dancy.kiss
27.09.2010., 01:25
ma dajte...meni je to isto kao i proricanje iz ruke,kave...itd..svaki jebeni put ce biti drukcije...
pa zar iman toliko sudbina?? ili ce mi visak krojiti sudbinu? dajte ljudi :D sami si krojimo sudbinu ;D

sudbina ti je vec zapisana,bez brige :)

OK, ovo je bio mali off.

Ali sad me ozbiljno nešto zanima.

Kada netko nazove Vesnicu Ilijić i pita je npr. Kada će mi završiti parnica ona vrti viskom iznad crteža ljudskog tijela. Na koji način taj crtež njoj omogućuje da ona dobije odgovore na ta pitanja? Jel visak njoj priča ili što?

Hvala na odgovoru. :)

e pa za tele vidovnjake neznam jel samo marketing ili ne... al inace ljudi s praksom to mogu u sebi postavit pravilno pitanje npr. valjda ko jel u blizoj il daljoj buducnosti,ljetni mjeseci,kraj mjeseca,pocetak mjeseca il tako nesto... :ne zna:

Yuna
30.09.2010., 10:42
Imam ja mnogo bolje, veće i lepše viskove. Cijena prava sitnica, 15 eura komad ako je nekome potrebno...
:eek:
Sutra idem u novu arku :D

kvintus dias
18.10.2010., 15:27
Quote:
3)Punjenje-praznjenje?
I nek se vrtiiiiiiiiiiii

Evo, vrti se.

kako se zovu knjige koje ste napisali?