PDA

View Full Version : Bye-Bye Sumska u Brckom

huskamiljkovic
09.08.2006., 05:29
:s Da se zahvalim jos jednom nasem Bosnjaku Dodiku, koji ili dobre trave pusi one iz Sabca:rofl: :rofl: , ili je roden drogiran.Njegovim izjavama kako ''sumska''obican entitet ima pravo na otcjepljenje:rofl: :rofl: ,doveo je do sah-mata sto se tice Brckog, i prirodne smrti, koja je samo zakonski formirana.

Bravo Dodik, samo nastavi tako

Ah, da

Supervizorica za Brčko Susan Johnson izdala je danas Nalog kojim se ukida primjena entitetskih zakona na području Brčko distrikta i proglašava prestanak pravnog značaja međuentiteske granice na području Brčko district

aj nalog proistekao je iz konačne Arbitražne odluke koja predviđa ukidanje međuentitetske granice i donošenje jedinstvenih zakona Distrikta na cijelom tom području i on će zamijeniti postojeće entitetske zakone.

"Sve dok ne budu doneseni novi zakoni Distrikta kojima će biti zamijenjeni ukinuti entitetski zakoni, postojeći zakoni Distrikta, države i Socijalističke Republike Bosne i Hercegovine koji se primjenjuju u Distriktu, dovoljni su da reguliraju oblasti djelovanja obuhvaćene entitetskim zakonima koje ovaj nalog ukida", priopćeno je iz Ureda supervizorice Johnson.

Entitetski zakoni navedeni u Aneksu ovog naloga supervizorice bit će odmah preuzeti kao zakoni Brčko distrikta i primjenjivat će
se na cijelom području Distrikta. Ovi zakoni ostat će na snazi sve dok ne budu izmijenjeni ili ukinuti od strane Skupštine Brčko distrikta

huskamiljkovic
09.08.2006., 05:33
Sto znaci ovako sad:zubo:

Zakon se moze izmjeniti,ako skupstina distrikta vecinom bude rekla hej idemo mi u Sumsku.Samo jebe cinjenica da Bosnjacke stranke imaju skoro 45%+ u toj skupstini, Hrvati cine 15%+ a ostatak Srbi

Sumnjam da ce 45% Bosnjaka reci hajmo u Sumsku:zubo:
Sto znaci da Dodik, moze objesiti ''macku od rep'' Brcko.

Hvala Dodik.Samo ti tako nastavi:top:

;) ;)

divizija
09.08.2006., 10:58
ja mislim da bošnjaci po pitanju brčkog griješe.
poznato je da je u daytonu izetbegović jako zapeo za brčko, a tuđman s druge strane bio je prilično nezainteresiran.
e sad zašto?
alija je mislio, ako srbi ne dobiju brčko, ne mogu se otcijepiti od bih, jer je banjaluka u okruženju.
franjo je, međutim, valjda jer je bio povjesničar, imao posve drugu logiku. srbima svakako treba ostavit koridor, kad jednog dana bude novi sukob, da mogu bježat.
to je otprilike recept primjenjen i za srbe u "krajini", koji su prije oluje okruženi sa svih strana, ostavljena su im samo dva koridora, preko dvora i preko mjesta srb da bježe. i onda je franjo ponavljao: "svim građanima hrvatske srpske nacionalnosti na okupiranim područjima jamčim sva građanska i ostala prava, bla, bla, bla ALI kad budete bježali imate tu koridor kojim ćete ić svi u jednu državu."
povijest će pokazati koji je recept za srpsko pitanje učinkovitiji.

amd.intel
09.08.2006., 11:09
Opet se muslimani zanose glupostima. To apsolutno nista ne znaci. Srbi, u gradu Brckom su vecina, a to, sto kad se gleda opstina Brcko pa se dobijaju drugaciji podaci je lazna slika, posto su Brckom pripojeni dijelovi opstine koji su bili u Federaciji, pa ispade da je Brcko multietnicko.
Srbi u samom gradu Brckom su vecina, drze vecinu lokala, privrede u gradu Brckom...Bosnjaci su marginalni po tom pitanju. Tako, da u slucaju rat, zauzimanje Brckog bi bilo najmanji problem.
Pa i Hrvatska je presjecena kod Neuma, pa sta? Zna se, ciji je Neum. Hrvatski. E tako je i sa Brckom, jer su Srbi vecina u gradu, i drze vecinu privrede u Brckom. I telefonske usluge idu preko telekoma srpske, struja.. sve.
Srba u Brckom ima isto kao i nakon rata, samo sto su Brckom pripojeni dijelovi koji su bili u Federaciji, pa se stvorila lazna slika multietnicnosti. A sad Srba u Brckom ima mnogo vise nego prije rata a ekonomski su mnogo mocniji nego prije rata. Spojeno je u Brcko, hrvatska opstina Ravno Brcko, i muslimanska Maoca.

Meni se cini, da su Srbi jedni od vlasnika i onog Italprojecta, sto drze 'Arizonu'.
http://www.italproject.ba/

husmilj
09.08.2006., 11:34
ja mislim da bošnjaci po pitanju brčkog griješe.

Ne, bolje je nego sto smo imali, vjeruj mi najvecu gresku Posavine su ucinili Hrvati.Bosnjaka je bilo veoma malo u Bosanskom Brodu i Derventi, a da Franjo nije izdao 50 000 Hrvata tih krajeva, znas to je vase, niko vam ne brani.Znaci, zna se cija je greska, a

poznato je da je u daytonu izetbegović jako zapeo za brčko, a tuđman s druge strane bio je prilično nezainteresiran.

Franjo je izdao masu Hrvata od Samca do Broda, Alijini vojnici su jedno vrijeme presjecali koridor, samo im nije bilo ljubazno uzvracena potpora, kada su to ucinili, pa su se par puta povlacili

Franjo je imao logiku prodaje Hrvatskih prostora, i uzimanju Drvara umjesto toga, sad nije nista dobio

e sad zašto?
alija je mislio, ako srbi ne dobiju brčko, ne mogu se otcijepiti od bih, jer je banjaluka u okruženju.

Da je Franjo mislio 6/10/1992, bila bi drugacija prica, ostavi Aliju na miru

franjo je, međutim, valjda jer je bio povjesničar, imao posve drugu logiku. srbima svakako treba ostavit koridor, kad jednog dana bude novi sukob, da mogu bježat.

povijest će pokazati koji je recept za srpsko pitanje učinkovitiji.

Bosnjacki, jer mi nemamo rezervne domaje, kao sto je Franjo prodao Hrvate Bos Posavine, ali jebi ga, nisu Bosnje krive za to.

husmilj
09.08.2006., 11:43
Opet se muslimani zanose glupostima.

To apsolutno nista ne znaci. Srbi, u gradu Brckom su vecina, a to, sto kad se gleda opstina Brcko pa se dobijaju drugaciji podaci je lazna slika, posto su Brckom pripojeni dijelovi opstine koji su bili u Federaciji, pa ispade da je Brcko multietnicko.

Vazno je da prije linija je bila 3 km od grada, a sad je u gradu.Bosnjaci drze i kontrolisuy naselja gradska gdje Srbi ne zive, i nema veze i da Srbende cine 90% stanovnistva, kao sto ne cine.Vazno je da su Bosnjaci izbili na Savu, vec sad drze koridor do Save, bez smetnje Srba, Srpskih popova, na potezu Suljagica Sokak-Kolobara

Srbi u samom gradu Brckom su vecina, drze vecinu lokala, privrede u gradu Brckom...Bosnjaci su marginalni po tom pitanju. Tako, da u slucaju rat, zauzimanje Brckog bi bilo najmanji problem.

Bilo tako, vise nije.Srbi samo drze kljuceve delozacije, kada su prvi Bosnjaci 2001 useljavali u Klanac Brcanskih prvih 40 Bosnjaka, bilo je, drzi ne-daj, a sad nema Srbendi tamo

Pa i Hrvatska je presjecena kod Neuma, pa sta?

Sumska je entitet a Hrvatska je drzava.Vi nemate opciju za bjezanje, sem ako Hrvatska ne otvori sabirni kamp Jasenovac, pa tamo koridor pravite

Zna se, ciji je Neum. Hrvatski. E tako je i sa Brckom, jer su Srbi vecina u gradu, i drze vecinu privrede u Brckom. I telefonske usluge idu preko telekoma srpske, struja.. sve.

Bosnjacki, lijepo reci u 10 Brcanskih naselja, prosetaj ulicom, gdje zivi najmanje 15 000 Bosnjaka, ovo je Srbija i ako ostanes ziv, ja castim cime zelis

Dizdarusa,Omerbegovaca,Ivice,Meraje,Klanac,Brodusa ,Suljagica Sokak,Kolobara, 4 Jul i Rijeke.Cine 60% Grada Brckog i sva naselja su Bosnjacka danas, jedino u Kolobari, ima nesto Srba.Srbi su toliko jadni zive samo u Srpskoj Varosi, Grcicama i Es naselje, sto juznije idu, 100 metara, mogu batina pusiti

Srba u Brckom ima isto kao i nakon rata, samo sto su Brckom pripojeni dijelovi koji su bili u Federaciji, pa se stvorila lazna slika multietnicnosti. A sad Srba u Brckom ima mnogo vise nego prije rata a ekonomski su mnogo mocniji nego prije rata. Spojeno je u Brcko, hrvatska opstina Ravno Brcko, i muslimanska Maoca.

Ucis geografija, interes Hrvata je Brcko zajednicko, pa i samo si ukinuli opcinu Ravno.A i oni su vidjeli ljubav na prvi pogled.Svakom slucaju, vi nemate ni imovine, ni naselja, ni kuca za bjezaniju,mozda sem ako grad ne napravite ka Bijeljini

Meni se cini, da su Srbi jedni od vlasnika i onog Italprojecta, sto drze 'Arizonu'.

lOOOOOOL, Cijeli prostor Arizone je prije rata bio pod kontrolom Bosnjaka i Hrvata, udaljen 30 kilometara od prvih Srpskih sela, ovo vase sto imate temo, mozete zaboraviti

amd.intel
09.08.2006., 11:49
Pa jel po citavom gradu Brckom budu ogromne proslave kad pobjedi reprezantacije Srbije? Velike kolone vozila, srpske zastave?
I sta vi to drzite od privrede Brckom, kad sve Srbi i RS drze? RS drzi infrastrukturu (struju, telefon...) a Srbi privredu. A sto se tice Arizone, to je sada vlasnistvo Italprojecta, koji, koliko znam, Srbi drze, tako da ste i to izgubili.

amd.intel
09.08.2006., 11:59
Jel ima neka muslimanska firma u Brckom? Oduzeli smo vam i Arizonu, preko Italprojecta. I ovo Srbi drze, kao i ostalo.

http://www.hotel-jelena.com/home.htm

http://www.brckogas.net/

http://www.rtvhit.com/onama.htm

BRCKO – Zamjenik gradonacelnika Brcko Distrikta Ivan Krndelj otvorio je juce novi tržni centar "Sloboprom", koji se nalazi u centru Brckog u zgradi bivše robne kuce.Savremeni tržni centar zauzima više od 8.000 metara kvadratnih poslovnog prostora i u njemu je smješteno oko 50 firmi ukljucujuci i francusku trgovacku kucu "Interex".Prema rijecima vlasnika "Sloboproma" Slobodana Curcica, sanacija tog tržnog centra je trajala godinu dana

BRČKO - Nekadašnja brčanska mesna industrija "Bimeks" od juče je u većinskom vlasništvu d.o.o. "Galameks", čiji je vlasnik Dragan Čičić.

balkanac
09.08.2006., 12:14
Nego...
53% hrvata u anketi je za ocuvanje policije republike srpske.

amd.intel
09.08.2006., 12:22
Nego...
53% hrvata u anketi je za ocuvanje policije republike srpske.

Ma ni u RS Hrvati nece da imaju nista sa Muslimanima. Posto obicni Hrvati u RS misle slicno kao i Srbi, padaju u vodu sve one muslimanske nebuloze. Ono svoje multietnicarstvo neka prodaju efendiji Cericu i Dnevnom Avazu.

amd.intel
09.08.2006., 12:54
Ali vidi ovo:) Npr. telekom srpske pod RS ubraja i Brcko, u kome nudi ADSL, a BH telekom nesto ne pokriva podrucje Brckog :) hehe

http://www.teol.net/cms/view.php/4746.html?PHPSESSID=2342c59eb7f00f3a47c26f2b5869f6 a4

GoTo
09.08.2006., 14:37
Neće proći mnogo vremena, zapravo to je vrlo uskoro, kada će MZ priznati realnost, a to je faktičko stanje na terenu, da je Republika Srpska (samim tim i Brčko) država srpskoga naroda! :)

:W

balkanac
09.08.2006., 14:42
Neće proći mnogo vremena, zapravo to je vrlo uskoro, kada će MZ priznati realnost, a to je faktičko stanje na terenu, da je Republika Srpska (samim tim i Brčko) država srpskoga naroda! :)

:W

Ja, iako naravno zelim takav rasplet, sam skeptican i cini mi se da bi to pouzrocilo nove probleme u regiji. Mislim da je najrealnije dejtonsko uredjenje ili eventualna federalizacija BiH.
Sada smo malo ekonomski ojacali i puno manje zavisni od MZ vjetrova.

Levak
09.08.2006., 14:53
Ja, iako naravno zelim takav rasplet, sam skeptican i cini mi se da bi to pouzrocilo nove probleme u regiji. Mislim da je najrealnije dejtonsko uredjenje ili eventualna federalizacija BiH.
Sada smo malo ekonomski ojacali i puno manje zavisni od MZ vjetrova.

Hajde da pricamo o tome. Koji bi bili ti problemi nakon priznavanja?

balkanac
09.08.2006., 14:54
Hajde da pricamo o tome. Koji bi bili ti problemi nakon priznavanja?

Nezadovoljni muslimani, novi rat....

GoTo
09.08.2006., 14:57
Nezadovoljni muslimani, novi rat....
Protiv koga bi to muslimani krenuli?

Da nije, možda, protiv Međunarodne zajednice!!? :bonk:

Levak
09.08.2006., 15:03

fakat ne kuzim :rofl:

Inkvizitor
09.08.2006., 15:06
Ta ista međunarodna zajednica ne dopušta faktičku podjelu BiH iz znanih razloga..dakle..što se babi htilo to se babi snilo...

GoTo
09.08.2006., 15:10
fakat ne kuzim :rofl:
Priznavanje faktičke realnosti na terenu, dolazi od MZ.

Protivljenje takvom priznavanju jeste ujedno protivljenje onome koji je takvo stanje verifikovao.

Međutim, mislim da su bosanski muslimani dovoljno pametni da to ne učine, već da mirno sačekaju svoje parče kolača - kalifat u središtu Bosne!

GoTo
09.08.2006., 15:12
Ta ista međunarodna zajednica ne dopušta faktičku podjelu BiH iz znanih razloga..dakle..što se babi htilo to se babi snilo...
Samo polako i opušteno. :)

I ništa nasilno. :nono:

Protiv judeo-hrišćanske civilizacije. :D

divizija
09.08.2006., 17:11
[QUOTE=husmilj]Ne, bolje je nego sto smo imali, vjeruj mi najvecu gresku Posavine su ucinili Hrvati.Bosnjaka je bilo veoma malo u Bosanskom Brodu i Derventi, a da Franjo nije izdao 50 000 Hrvata tih krajeva, znas to je vase, niko vam ne brani.Znaci, zna se cija je greska, a
Franjo je izdao masu Hrvata od Samca do Broda, Alijini vojnici su jedno vrijeme presjecali koridor, samo im nije bilo ljubazno uzvracena potpora, kada su to ucinili, pa su se par puta povlacili
Franjo je imao logiku prodaje Hrvatskih prostora, i uzimanju Drvara umjesto toga, sad nije nista dobio
Da je Franjo mislio 6/10/1992, bila bi drugacija prica, ostavi Aliju na miru

ajme niza gluposti.
kao prvo, jedini koji jesu branili posavinu bili su hrvati. hvo i hv su u jednom momentu bili došli do doboja. nikakve, ali baš nikakve akcije armije bih s juga nije bilo, jer je ista 1992. bila u opštoj bežaniji, sve dok se nije sjetila da bi mogla napast hrvate u srednjoj bosni. 6. 10. 1992. ti isti hrvati su se povukli pred nadolazećom srpskom ofanzivom "proboj koridora", što možda jest, a možda i nije bilo pametno, ali je nebitno za ovu raspravu.
u daytonu je upravo franjo tražio da se što veći dio posavine da federaciji, i nudio područje drvara i glamoča, međutim, alija je bio protiv toga kako bihaćko područje ne bi bilo odvojeno od ostatka federacije i , jelte, previše orjentirano na hrvatsku. o tom su i granić i hoolbruke pisali u svojim knjigama.
ono što franjo nije htio: presjeći srbima koridor. hrvatska u svojim vojnim operacijama nikada nije provodila potpuno okruživanje srba, već im je uvijek ostavljala jednu vezu da mogu svi skupa ljepo pobjeć i živjet u jednoj državi, što oduvijek žele. od "otkosa" 1991. do "oluje" 1995., pa i u nastavku operacije u zapadnoj bosni uvijek je primjenjivan isti princip-okružit srbe sa tri strane i ostavit jedan put kojim mogu bježat u majku srbiju.
potvrda za ovo može se naći u knjizi "stenogrami o podjeli bosne" koju su izdali tuđmanofobi gdje tuđman na sto mjesta ponavlja da treba tražiti što veći dio bosanske posavine, citiram: "od broda do orašja", ali isto tako da srbima ispod toga ostane koridor od doboja do brčkog. jer jebiga, nekuda moraju i ić u srbiju, zar ne? šta misliš kuda su prošli srbi iz onih sela koje atif onako junački popali u zapadnoj bosni? PREKO KORIDORA naravno.
naravno da bošnjaci nisu krivi što je posavina pala, ali jelte, nisu krivi ni što se uopće branila.
to uopće nije bila tema o kojoj sam raspravljao, već samo to je li srbima pametnije ostavit koridor ili nije. i da je hv 1995. ušla u banjaluku, i tamošnji bi srbi morali nekuda bježat.
srbima uvijek treba ostavit dovoljno širok koridor za put do beograda

balkanac
09.08.2006., 18:05

Srbi iz RS nemaju podrsku MZ (osim ako to mz ne znaci mjesna zajednica :) ) za nezavisnost.
Ali nije lose ni ovako kako je sada. Vise od daytona nam ne treba.

fransiskol
09.08.2006., 18:36
Priznavanje faktičke realnosti na terenu, dolazi od MZ.

Protivljenje takvom priznavanju jeste ujedno protivljenje onome koji je takvo stanje verifikovao.

Međutim, mislim da su bosanski muslimani dovoljno pametni da to ne učine, već da mirno sačekaju svoje parče kolača - kalifat u središtu Bosne!

mozes da se nadas takvom raspletu samo u slucaju 3 nekog svetskog rata i da na celo Zapada zasednu nacosi kao u Srbiji. Inace nema sanse, mislis da su oni priglupi i da ce priznati za drzavu entitet ciji su svi civilni i vojni rukovodioci zavrsili u zatvoru ili na poternicama zbog genocida i masovnih zlocina i kojima se sudi u jednoj od zapadnih zemalja btw (a verifikacija se dogodila iz drugih tada vaznijih razloga). Evo ovde prekjuce bila reportaza o Omarskoj i konstatacija da Srbi i dalje nemaju pojma sta su tamo i po Prijedoru radili pre 15 godina (u stvari jos uvek ih zabole ili pocnu sa relativizacijom).

Ali ima Zapad iskustva sa takvim stvarima iz proslosti i zna sta znaci denacifikacija i izostanak iste kod Srba a ovde samo od "balkanca" koju realnu da cujes :top:

A koliko je meni poznato Bosnjaci ne zele nikakav kalifat (mozda neka klika oko SDA ali to nije vecina niti ce ikada biti)

Levak
09.08.2006., 18:39
Srbi iz RS nemaju podrsku MZ (osim ako to mz ne znaci mjesna zajednica :) ) za nezavisnost.
Ali nije lose ni ovako kako je sada. Vise od daytona nam ne treba.

To je druga prica, ovde smo predpostavili eventualni dobar posao nasih lobista, bez toga naravno da nemamo nista.
Dejton je ok.
Srbija od Prijedora do Zvecana je zaokruzena prica.

Levak
09.08.2006., 18:47
mozes da se nadas takvom raspletu samo u slucaju 3 nekog svetskog rata i da na celo Zapada zasednu nacosi kao u Srbiji. Inace nema sanse, mislis da su oni priglupi i da ce priznati za drzavu entitet ciji su svi civilni i vojni rukovodioci zavrsili u zatvoru ili na poternicama zbog genocida i masovnih zlocina i kojima se sudi u jednoj od zapadnih zemalja btw (a verifikacija se dogodila iz drugih tada vaznijih razloga). Evo ovde prekjuce bila reportaza o Omarskoj i konstatacija da Srbi i dalje nemaju pojma sta su tamo i po Prijedoru radili pre 15 godina (u stvari jos uvek ih zabole ili pocnu sa relativizacijom).

Kada to kaze pripadnik naroda koji je etnicki OCISTIO jednu evropsku metropolu, citavo vreme rata plasirao jezive lazi o 250.000 poginulih sunarodnika, koji je sa istoka dovodio krvolocne zivotinje da bi ostao "cistih" ruku i ciji generali bez trunke srama naredjuju paljenje srpskih sela, zaista o cemu dalje govoriti.
:cool:

balkanac
09.08.2006., 19:00
To je druga prica, ovde smo predpostavili eventualni dobar posao nasih lobista, bez toga naravno da nemamo nista.
Dejton je ok.

Slazem se...
Granice su nacrtane i zacrtane i tamo su gdje jesu (s izuzetkom kosova :( ),
ajmo sad probati za sve napraviti sto bolji zivot na prostorima izmedju njih.

meat katie
09.08.2006., 19:26
Ko je taj Brčko? Što je to Dodik?

Zenicanin
09.08.2006., 23:17
kalifat u središtu Bosne!

klasicno lupanje srpskih nacionalista koji se hvataju teme "islamizam" koja ja taman u modi da bi sa tim svoj cevtverogodisnji fasizam opravdali.

balkanac
10.08.2006., 08:15
klasicno lupanje srpskih nacionalista koji se hvataju teme "islamizam" koja ja taman u modi da bi sa tim svoj cevtverogodisnji fasizam opravdali.

Lijepo ti prizivas suradnju izmedju naroda nazivajuci nas fasistima.

GoTo
10.08.2006., 12:47
mozes da se nadas takvom raspletu samo u slucaju 3 nekog svetskog rata
Ma kakav svetski rat!

Sasvim je dovoljno je da Zapad krene u sveobuhvatnu i konkretnu borbu protiv t-e-r-o-r-i-z-m-a.

A s obzirom na ovo što se upravo danas dešava u Londonu, nećemo baš mnogo čekati na to.

Zenicanin
10.08.2006., 13:27
Lijepo ti prizivas suradnju izmedju naroda nazivajuci nas fasistima.

jos jednom procitaj pa razmisli jesam li sve srbe nazvao fasistima.

balkanac
10.08.2006., 13:31
jos jednom procitaj pa razmisli jesam li sve srbe nazvao fasistima.

sta je lose u nacionalizmu ako nije negativno usmjeren prema drugim nacijama?
Istina, u svakom slucaju sam pogresno protumacio tvoj post.

Zenicanin
10.08.2006., 13:59
sta je lose u nacionalizmu ako nije negativno usmjeren prema drugim nacijama?
Istina, u svakom slucaju sam pogresno protumacio tvoj post.

ne postoji dobar nacionalizam, mozda mislis na patriotizam. to je sigurno nesto drugo i nesto sto i ja osjecam. mada obadvoje kod mnogo ljudi i donese jedan virus kroz koji vecina oslijepi pa ne gleda svoje vise normalno nego iznad svega. to vecinom dovodi do stagnacije.

balkanac
10.08.2006., 14:04
ne postoji dobar nacionalizam, mozda mislis na patriotizam. to je sigurno nesto drugo i nesto sto i ja osjecam. mada obadvoje kod mnogo ljudi i donese jedan virus kroz koji vecina oslijepi pa ne gleda svoje vise normalno nego iznad svega. to vecinom dovodi do stagnacije.

Patriotizam je ljubav prema otadzbini, nacionalizam je ljubav prema naciji (iako je nacionalizam dobio ruzan prizvuk zbog desavanja, ne smatram ga nuzno losim ako je ispoljen na pravilan nacin)

GoTo
10.08.2006., 14:07
Nacionalizam je kada voliš svoju naciju.

Patriotizam je kada voliš svoju državu.

A ono na šta ti misliš kada kažeš da je loše, jeste ili šovinizam ili ksenofobija!?

Levak
10.08.2006., 14:07

Tako sam i ja mislio nekada... :) ali naprotiv, pogledaj Hrvatsku.

GoTo
10.08.2006., 14:14
Tako sam i ja mislio nekada... :) ali naprotiv, pogledaj Hrvatsku.
Početni uzlet je manje-više pravilo kod svih novih država. :D

balkanac
10.08.2006., 14:18
Početni uzlet je manje-više pravilo kod svih novih država. :D

:D

banderas
10.08.2006., 14:20
ajme niza gluposti.
kao prvo, jedini koji jesu branili posavinu bili su hrvati. hvo i hv su u jednom momentu bili došli do doboja. nikakve, ali baš nikakve akcije armije bih s juga nije bilo, jer je ista 1992. bila u opštoj bežaniji, sve dok se nije sjetila da bi mogla napast hrvate u srednjoj bosni. 6. 10. 1992. ti isti hrvati su se povukli pred nadolazećom srpskom ofanzivom "proboj koridora", što možda jest, a možda i nije bilo pametno, ali je nebitno za ovu raspravu.
Slažem se s većim dijelom posta, no rekao bih ipak da jedini koji se zaista i istinski tamo borio je bio HV, a ne HVO. HV kad god se povukao, HVO je u roku keks izgubio sve što je zauzeo HV. Sjetimo se Modriče samo za primjer.
Nije baš da se u blizini Muslimani nisu borili, Gradačac su krvnički branili i obranili.

Lucky Jim
10.08.2006., 14:38
Slažem se s većim dijelom posta, no rekao bih ipak da jedini koji se zaista i istinski tamo borio je bio HV, a ne HVO. HV kad god se povukao, HVO je u roku keks izgubio sve što je zauzeo HV. Sjetimo se Modriče samo za primjer.
Nije baš da se u blizini Muslimani nisu borili, Gradačac su krvnički branili i obranili.
Recimo da je ovo generaliziranje neupućenog a ne zlonamjernog.
Ako već znaš da su Muslimani 'krvnički' obranili Gradačac, mogao bi znati da je i Oraško - šamački džep obranjen vrlo krvavo i prilično samostalno.

Osim pomoći u amortiziranju prvog srpskog udara (svaka čast Slavoncima), obrana je bila u cijelosti HVO-ova. Skupa sa onim najžešćim udarom u proljeće - ljeto '95. poslije Bljeska i Oluje kad su Mladić i Karadžić osobno obećavali da će uskoro doći popiti kavu u Orašju :D.

Također, na tom su ratištu cijelo vrijeme bile aktivne i Bosansko-brodska, Odžačka i Derventska brigada - nisu se raspale poslije pada svojih općina.

banderas
10.08.2006., 15:06
Oraško-Šamački džep je ipak vrlo mala teritorija, naspram one koja je izgubljena, zar ne? Inače se valjda ne bi ni nazivao džep :zubo: A teritorije su se počele masovno gubiti kad su Slavonci prestali dolaziti, a zašto su prestali dolaziti je druga priča. No, ostaje činjenica da Posavina u najmanju ruku nije branjena kako treba.

Lucky Jim
10.08.2006., 15:13
Oraško-Šamački džep je ipak vrlo mala teritorija, naspram one koja je izgubljena, zar ne? Inače se valjda ne bi ni nazivao džep :zubo: A teritorije su se počele masovno gubiti kad su Slavonci prestali dolaziti, a zašto su prestali dolaziti je druga priča. No, ostaje činjenica da Posavina u najmanju ruku nije branjena kako treba.
Ma mislim, ni gradačački front nije bio ko front u Rusiji pa si za njihovo prolivanje krvi čuo i diviš mu se... Valjda ti je bitno samo dokazati da je HVO neka kukavičko-izdajničko-parazitska vojska....

Slavonaca je bilo svakakvih - onih koji su na početku stvarno ulili hrabrosti i samopouzdanja domicilnim ali i onih koji su bili zblenuti njihovom hrabrošću (kad se obrana konsolidirala) i zaricali se da više neće stupiti nogom u taj pakao.

banderas
10.08.2006., 15:19
Ma mislim, ni gradačački front nije bio ko front u Rusiji pa si za njihovo prolivanje krvi čuo i diviš mu se... Valjda ti je bitno samo dokazati da je HVO neka kukavičko-izdajničko-parazitska vojska....

Slavonaca je bilo svakakvih - onih koji su na početku stvarno ulili hrabrosti i samopouzdanja domicilnim ali i onih koji su bili zblenuti njihovom hrabrošću (kad se obrana konsolidirala) i zaricali se da više neće stupiti nogom u taj pakao.
Gradačac je samo bio primjer da nije baš da Muslimana nije bilo nigdje, nema potrebe za izvrtanjem. HVO je u Posavini popušio i nije dobro branio, to je bar lako provjeriva činjenica. Ajmo 2 vrlo konkretna pitanja i molim takav odgovor:
1) Tko je zauzeo Modriču?
2) Tko ju je izgubio?

fransiskol
10.08.2006., 15:27

da to je to od jednog Beogradjanina. Mozda te bude i sramota jednog dana zbog ovoga kako sada razmisljas jer je zbog toga UBIJENO a ne poginulo na hiljade ljudi jos na pocetku stvaranja te tvoje Srbije, 92 kada nije bilo ni mudzahedina ni Orica ili sada ste eto i Dudakovica ubacili kao pandam svojim zlocinima; da ne spominjemo ranjene, silovane, invalide (da li je 250.000 ili 'samo' 50.000 ne menja sustinu ili ti uzimas kao olaksavajucu okolnost to sto su Bosnjaci lagali :rolleyes: ).

Ako i sada posle 15 godina tako razmisljas onda je kasno za tebe. Goto je malo tezi slucaj :o

fransiskol
10.08.2006., 15:30
Ma kakav svetski rat!

Sasvim je dovoljno je da Zapad krene u sveobuhvatnu i konkretnu borbu protiv t-e-r-o-r-i-z-m-a.

A s obzirom na ovo što se upravo danas dešava u Londonu, nećemo baš mnogo čekati na to.

hehe cemu se ti nadash, ma sve je moguce, pravde nema svakako na ovom svetu

Lucky Jim
10.08.2006., 15:30
Čuj, banderas, već sam toliko puta o ovome raspravljao da sam umoran od toga.

Reagirao sam samo zato jer bi se iz tvojih pisanja mogao izvući zaključak da su Hrvati bosanske posavine stradali jer su sami krivi i nisu se borili i da su se tamo borili jedino gradačački muslimani.

No, ponovit ću što sam već puno puta rekao:

Srbi i sva JNA sila su bili spremni koncentrirati maksimum borbene moći na taj teren. Tamo dobrovoljačke seoske postrojbe sa kalašnjikovima nisu imali NIKAKVE šanse. Samo ful profesionalna vojska a i ona s teškom mukom. Orašje se održalo djelomično zbog profesionalizacije tamošnjih postrojbi ali, dobrim dijelom i zato što izravno ne presijeca 'koridor'.

Ti bi vjerojatno bio sretan da možeš dokazati kako je Tuđman u suradnji s muslimanima mogao uništiti sve Srbe tamo (time i Banjaluku a time i Krajinu u Hrvatskoj) i da je, eto, Tuđman jedino kriv za stradanje bosanskih Hrvata.

Ja mislim da su muslimani svoje borbene potencijale dokazali sa Srebrenicom, Sarajevom i ukupnim teritorijem koji su oslobodili od '92. do '95.

I mislim da se Hrvatska samo mogla totalno iscrpiti, materijalno i vojno, na tom ratištu o kojem ipak nije ovisila Hrvatska.

To je li Tuđman imao (opravdane ili neopravdane) strahove da će muslimani u slučaju totalnog poraza Srba napravili islamsku državu, uopće nije bitno.

Ja mislim da je njemu bilo jasno da je potpuni vojni poraz bosanskih Srba bio praktički nemoguć a da ga svakako ne bi dozvolili Englezi, pošto ni 1995. nije bilo dozvoljeno uništenje Republike Srpske.

Levak
10.08.2006., 15:39
da to je to od jednog Beogradjanina. Mozda te bude i sramota jednog dana zbog ovoga kako sada razmisljas jer je zbog toga UBIJENO a ne poginulo na hiljade ljudi jos na pocetku stvaranja te tvoje Srbije, 92 kada nije bilo ni mudzahedina ni Orica ili sada ste eto i Dudakovica ubacili kao pandan svojim zlocinima; da ne spominjemo ranjene, silovane, invalide (da li je 250.000 ili 'samo' 50.000 ne menja sustinu ili ti uzimas kao olaksavajucu okolnost to sto su Bosnjaci lagali :rolleyes: ).

Ako i sada posle 15 godina tako razmisljas onda je kasno za tebe. Goto je malo tezi slucaj :o

Hej ja tek sada nakon 15 godina tako rasmisljam, a ne i nakon 15 godina. Drago mi je da se slazemo oko toga da broj zrtava ne umanjuje odgovornost.
I da, umalo da zaboravim, mozda neke tvoje sunarodnike jednog dana bude sramota onog referenduma "od pre 15 godina"... ;)

GoTo
10.08.2006., 15:41
Goto je malo tezi slucaj :o
Je l' zato što sam (oduvek bio i ostao) za kažnjavanje svih, ali baš SVIH zločinaca??? Bez obzira na naciju, veru, zasluge...

Za razliku od nekih ovde na forumu koji svoje zločince smatraju herojima, a tuđe zločince zlotvorima. E vidiš, dragi moj, takvi licemeri izazivaju ratove, a ne ljudi kao ja.

A to što se zalažem za prisajedinjenje Republike Srpske matici Srbiji, pa to je, valjda, nešto što je još u većem interesu vama bosanskim muslimanima. :)

banderas
10.08.2006., 15:45
Čuj, banderas, već sam toliko puta o ovome raspravljao da sam umoran od toga.

Reagirao sam samo zato jer bi se iz tvojih pisanja mogao izvući zaključak da su Hrvati bosanske posavine stradali jer su sami krivi i nisu se borili i da su se tamo borili jedino gradačački muslimani. .
Ti si to zaključio iz mog upisa, iako ja to nigdje nisam napisao, onda prepiska nije ni bitna jer i tako izmišljaš činjenice i odmah se pališ čim netko slučajno spomene da su se Muslimani negdje ipak borili protiv Srba. Ja sam vrlo jasno napisao da su se tamo najviše borili Hrvati iz Hrvatske.
Dok ti s druge strane govoriš o herojskoj obrani Orašja, što je valjda 5% ukupne teritorije u Posavini...

Lucky Jim
10.08.2006., 15:46
I da, umalo da zaboravim, mozda neke tvoje sunarodnike jednog dana bude sramota onog referenduma "od pre 15 godina"... ;)
E levak, ovo mi stvarno nije jasno... Koji je to bio zločin, taj referendum?

A bi li bilo sramota da su glasali za prisajedinjenje BIH Hrvatskoj?

Levak
10.08.2006., 15:50
E levak, ovo mi stvarno nije jasno... Koji je to bio zločin, taj referendum?

A bi li bilo sramota da su glasali za prisajedinjenje BIH Hrvatskoj?

Ne stidi se normalan covek samo zlocina vec i svojih gresaka.

Lucky Jim
10.08.2006., 15:54
Ti si to zaključio iz mog upisa, iako ja to nigdje nisam napisao, onda prepiska nije ni bitna jer i tako izmišljaš činjenice i odmah se pališ čim netko slučajno spomene da su se Muslimani negdje ipak borili protiv Srba. Dok ti s druge strane govoriš o herojskoj obrani Orašja, što je valjda 5% ukupne teritorije u Posavini...
Krivo.
Tamo nema antagonizma prema muslimanima. Muslimani su se borili skupa sa Hrvatima oko Orašja. Oraški, šamački, brodski, odžački muslimani.

Ima samo antagonizma prema onim koji bi da za njihovu tragediju budu okrivljen nekakav 'kukavičluk HVO-a' ili država koja je pomogla taj HVO. I to tako uporno i agresino ponavljaju da se u toj buci sasvim ugodno skrivaju pravi zločinci - Srbi i njihovi međunarodni protektori.

Ništa nisam izmislio - ponavljam da si rekao da su se gradačački muslimani 'krvnički' branili a da je HVO samo gubio, i da si pri tom zanemario podjednako veliki hrvatski front.

Kao i činjenicu da posavski Hrvati nigdje nisu izgubili tako većinsku hrvatsku općinu kao što su to, recimo, Slunj ili Drniš u Hrvatskoj.

Oko Orašja ima 20-ak tisuća Hrvata koji su sada u Federaciji i to je svakako 10 - 15 posto svih posavskih Hrvata.

Lucky Jim
10.08.2006., 15:56
Ne stidi se normalan covek samo zlocina vec i svojih gresaka.
Pa se ti sigurno stidiš i pogreške svojih predaka koji izginuše na Kosovu 1389. tako uludo. A mogli su samo lepo da potpišu...

Levak
10.08.2006., 16:06
Pa se ti sigurno stidiš i pogreške svojih predaka koji izginuše na Kosovu 1389. tako uludo. A mogli su samo lepo da potpišu...

Turci su stranci, a mi (svi) smo nekada bili srecni. Trebalo je jos pokusavati ukoliko je bilo nesto lose medju nama (svima).

Lucky Jim
10.08.2006., 16:12
Turci su stranci, a mi (svi) smo nekada bili srecni. Trebalo je jos pokusavati ukoliko je bilo nesto lose medju nama (svima).

Pa kad nismo stranci, onda bi sigurno bosanski Srbi pristali živjeti u BIH koja bi bila u zajednici sa Hrvatskom i sa Zagrebom kao glavnim gradom :D?

Levak
10.08.2006., 16:16
Pa kad nismo stranci, onda bi sigurno bosanski Srbi pristali živjeti u BIH koja bi bila u zajednici sa Hrvatskom i sa Zagrebom kao glavnim gradom :D?

Mislis 1918. godine? Ko ce ga znati tada su se dogovorili kako su se dogovorili.

Levak
10.08.2006., 16:58
dobili bismo novu paleestinu, samo sto nijedna evropska, a kamoli zemlja nam iz susjedstva, nije sposobna finansirati takav rat, jer izrael uz svo bogatstvo jedva prezivljava sve to i muci se... zamislite bosansku Shumsku kako salje gradi zidove ciji jedan km kosta milion dolara... pa nemaju para za hljeba (ili vam ga kruha) a kamoli za nesto drugo....:flop: :flop:

Narod koji zivi u bih, a trenutno je islamske veroispovesti, svakako nema toliko cvrsto nacionalno utemeljenje te se ne moze ni uporedjivati sa Palestincima.

Kako jebeno zvucim! :cool:

balkanac
10.08.2006., 17:46

Ej, ako mi vjerujes da ukoliko bismo odrzali sadasnji stupanj autonomije, svejedno mi je da li bi bili dio hrvatske.

A zagreb kao glavni grad? I blizi i drazi od Sarajeva :D

Zenicanin
10.08.2006., 19:41
Nacionalizam je kada voliš svoju naciju.

Patriotizam je kada voliš svoju državu.

A ono na šta ti misliš kada kažeš da je loše, jeste ili šovinizam ili ksenofobija!?

da samo sto je nacionalizam odavno dobio neki ljuti ukus, pogotovo na balkanu.

Neutrinum
10.08.2006., 21:25
Narod koji zivi u bih, a trenutno je islamske veroispovesti, svakako nema toliko cvrsto nacionalno utemeljenje te se ne moze ni uporedjivati sa Palestincima.

Kako jebeno zvucim! :cool:
ima ga koliko i ostali narodi bilo koje druge vjeroispovjesti u bih, a palestinci prave toliko galame i nereda, a mogli su mirno otici u jordan ili liban pa tamo zivjeti, to je u susjedstvu pa fino s brda gledati svoju staru domovinu. bosnjaci to nemogu, jer bi ih njihove komsije najradije zive pojele (komsije preko save i drine)... a ostavi te vi bosanske srbe i hrvate na miru, manipulisete njima kao da nemaju u glavi ni trun pameti...

balkanac
11.08.2006., 08:19
ima ga koliko i ostali narodi bilo koje druge vjeroispovjesti u bih, a palestinci prave toliko galame i nereda, a mogli su mirno otici u jordan ili liban pa tamo zivjeti, to je u susjedstvu pa fino s brda gledati svoju staru domovinu. bosnjaci to nemogu, jer bi ih njihove komsije najradije zive pojele (komsije preko save i drine)... a ostavi te vi bosanske srbe i hrvate na miru, manipulisete njima kao da nemaju u glavi ni trun pameti...

Nikakve manipulacije nema. Sami gradimo svoju buducnost. Razumijevanje sa Srbijom je pozeljno, ne nuzno.

Neutrinum
11.08.2006., 11:40
pa zasto se onda svadjamo...???? vidi, primjer je jugoslavija, kada su se plasirali na zadnje prvenstvo (ona stara juga) i kada bi igrali u zagrebu, zvizdali bi im, u beogradu bi zvizdali hrvatskim nogometasima, jedino u sarajevu nije bilo toga nacionalizma. a sarajevo je tada itekako bilo multietnicko. i onda ko nas zvadi pa da se koljemo?????>

balkanac
11.08.2006., 12:43
pa zasto se onda svadjamo...???? vidi, primjer je jugoslavija, kada su se plasirali na zadnje prvenstvo (ona stara juga) i kada bi igrali u zagrebu, zvizdali bi im, u beogradu bi zvizdali hrvatskim nogometasima, jedino u sarajevu nije bilo toga nacionalizma. a sarajevo je tada itekako bilo multietnicko. i onda ko nas zvadi pa da se koljemo?????>

1992. smo se svadjali jer su srbi preglasavani u parlamentu i odlucivano je mimo njihove volje.

Neutrinum
13.08.2006., 00:07
1992. smo se svadjali jer su srbi preglasavani u parlamentu i odlucivano je mimo njihove volje.
da ali srbi su preglasavali 90-te u SKJ, vodjeni Milosevicem... a samostalnost BiH je bio jedino pravo rjesenje. sta se drugo moglo? da smo ostali sa Srbijom, sta bi bilo sa Hrvatima (dobili bismo kosovsku situaciju), da smo opet sklopili neki nebulozni Savez sa Hrvatskom, sta bi dobili Srbi. to je bilo jedino pravo, samostalnost- a krivi smo sto nas je jedan psihijatar iz Sa, i jos neki vanjski elementi naveli da se bijemo. mnogo bolje bi bilo da smo bili neutralni, a u ratu u Hrvatskoj pomagali one kojima je bilo potrebno-izbjeglice, bez razlike ko su, i nedopustili sukobe kod nas, medju nama. ja sam bosnjak, i volim srbe koliko i hrvate, i znam da Bosne nema bez njih... pa moramo zivjeti zajedno, evo zivimo, zar nam ne bi bilo bolje da prestanemo braniti zlocince, da rascistimo racune i krenemo dalje.
ovdje, na forumu, svako optuzuje onoga drugog. e pa eto, neka sude pociniocima, odgovornima, i za ovo sa snimka a i za sve druge zlocine. svaki onaj ko sebe smatra covjekom treba prestati gajiti simpatije prema onima koji su ubili ijednog nevinog covjeka... pa NE MOZEMO SE MEDJUSOBNO MRZITI DO SUDNJEGA DANA!!!!!!!!

GoTo
13.08.2006., 00:20
Odličan post, Neutrinum! :top:

balkanac
14.08.2006., 07:40
da ali srbi su preglasavali 90-te u SKJ, vodjeni Milosevicem... a samostalnost BiH je bio jedino pravo rjesenje. sta se drugo moglo? da smo ostali sa Srbijom, sta bi bilo sa Hrvatima (dobili bismo kosovsku situaciju), da smo opet sklopili neki nebulozni Savez sa Hrvatskom, sta bi dobili Srbi. to je bilo jedino pravo, samostalnost- a krivi smo sto nas je jedan psihijatar iz Sa, i jos neki vanjski elementi naveli da se bijemo. mnogo bolje bi bilo da smo bili neutralni, a u ratu u Hrvatskoj pomagali one kojima je bilo potrebno-izbjeglice, bez razlike ko su, i nedopustili sukobe kod nas, medju nama. ja sam bosnjak, i volim srbe koliko i hrvate, i znam da Bosne nema bez njih... pa moramo zivjeti zajedno, evo zivimo, zar nam ne bi bilo bolje da prestanemo braniti zlocince, da rascistimo racune i krenemo dalje.
ovdje, na forumu, svako optuzuje onoga drugog. e pa eto, neka sude pociniocima, odgovornima, i za ovo sa snimka a i za sve druge zlocine. svaki onaj ko sebe smatra covjekom treba prestati gajiti simpatije prema onima koji su ubili ijednog nevinog covjeka... pa NE MOZEMO SE MEDJUSOBNO MRZITI DO SUDNJEGA DANA!!!!!!!!

Naravno! Znam da smo mi bili u istoj situaciji '90 (to sam vise puta i pomenuo na forumu). Znamo i sta se desilo nakon toga. Sto se tice zivota zajedno, super ja sam za. Da se sto manje bavi politikom i podmetanjem, svima ce nam biti bolje. Protiv takve bosne nisam ni ja ni 90% srba. A sto se tice zlocinaca, necu ni da naglasavam da neko ko moze ubiti nevinog covjeka ne treba na ulici nikome.
Sve u svemu, slazem se sa tvojim postom u svemu osim u tezi da je rat u bosni izbio zbog par ljudi :top: :top:

Lucky Jim
14.08.2006., 09:11
Naravno! Znam da smo mi bili u istoj situaciji '90 (to sam vise puta i pomenuo na forumu). Znamo i sta se desilo nakon toga. Sto se tice zivota zajedno, super ja sam za. Da se sto manje bavi politikom i podmetanjem, svima ce nam biti bolje. Protiv takve bosne nisam ni ja ni 90% srba. A sto se tice zlocinaca, necu ni da naglasavam da neko ko moze ubiti nevinog covjeka ne treba na ulici nikome.

Uh, braćo, evo ja sam dirnut, ganut, tronut, suzice mi kreću na oči.

Vi se sigurno onda slažete da se 75% Srebreničana (dobro, manje jer je jedan dio .... hm ... nesretno stradao) vrati, da se svi Brođani, Dervenćani, Šamčani, Modričani vrate ...
Da nikakvi plodovi zločina ('srpska Srebrenica', 'koridor') ne traju više.
Vi ste protiv zločinaca i sigurno ste i protiv njihovih djela, jel tako? Neka bude Republika Srpska samo u onim općinama gdje je većina za to... Neka se sastoji od više nepovezanih dijelova....

Što se tiče preglasavanja 90-ih.... Koje vam to preglasavanje smeta? U situaciji kad su Slovenija i Hrvatska praktički izborili neovisnost, Hrvati i Bošnjaci u BIH nisu smjeli preglasati Srbe u njihovoj želji da se BIH treba priključiti Srbiji???

balkanac
14.08.2006., 09:15
Uh, braćo, evo ja sam dirnut, ganut, tronut, suzice mi kreću na oči.

Vi se sigurno onda slažete da se 75% Srebreničana (dobro, manje jer je jedan dio .... hm ... nesretno stradao) vrati, da se svi Brođani, Dervenćani, Šamčani, Modričani vrate ...
Da nikakvi plodovi zločina ('srpska Srebrenica', 'koridor') ne traju više.
Vi ste protiv zločinaca i sigurno ste i protiv njihovih djela, jel tako? Neka bude Republika Srpska samo u onim općinama gdje je većina za to... Neka se sastoji od više nepovezanih dijelova....

Što se tiče preglasavanja 90-ih.... Koje vam to preglasavanje smeta? U situaciji kad su Slovenija i Hrvatska praktički izborili neovisnost, Hrvati i Bošnjaci u BIH nisu smjeli preglasati Srbe u njihovoj želji da se BIH treba priključiti Srbiji???

U RS su se vratili svi koji zele da se vrate, i nemam nista protiv da to ucine i ostali sve dok nece podrivati ustavni i pravni poredak BIH!

Kakvi plodovi zlocina?RS su u nastanku pratili zlocini. RS je plod prava srpskog naroda na samoupravu u BiH.

Sto se tice preglasavanja 90tih, nebrojeno puta sam na forumu govorio da su srbi iskoristavali cinjeicu da ih je bilo najvise.

Lucky Jim
14.08.2006., 09:46
U RS su se vratili svi koji zele da se vrate, i nemam nista protiv da to ucine i ostali sve dok nece podrivati ustavni i pravni poredak BIH!

Kakvi plodovi zlocina?RS su u nastanku pratili zlocini. RS je plod prava srpskog naroda na samoupravu u BiH.
Kakvi plodovi zločina?!

Srebrenica - 37.211 stanovnika.
Srbi (udio u stanovništvu 25,2%) pobili 7-8 tisuća zarobljenih civila. Vojska koja je to uradila je danas tamo jamac sigurnosti, tamošnji muslimani imaju srpsko državljanstvo (državljanstvo Republike Srpske)

Slično, 'srpske općine' sa udjelom Srba u njima:
Zvornik - 38%
Bratunac 34,2%
Višegrad 32,8%
Bos. Brod 33,8%
Modriča 35,3%
Rogatica 39,6%
Foča ('Srbinje') 45,3%
Vlasenica 42,5%
Derventa 40,8%

Kakvo je to 'pravo srpskog naroda na samoupravu' postojalo u tim općinama?
Koja su prava prognane i pobijene većine od tamo?

Primjećuješ li kako tim jebenim eufemizmom za progon 60-70% stanovništva tih općina postaješ sudionikom tog zločina?

Sto se tice preglasavanja 90tih, nebrojeno puta sam na forumu govorio da su srbi iskoristavali cinjeicu da ih je bilo najvise.
Mislili smo na različite stvari - Srbi su 90-ih preglasavali ostale u predsjedništvu SFRJ - svoju 'slabost' u vidu pokrajina je jogurt revolucijom pretvorila u snagu sa 3 srpska glasa.
U BIH su oni bili preglasani na referendumu.

balkanac
14.08.2006., 10:00
Kakvi plodovi zločina?!

Srbi (udio u stanovništvu 25,2%) pobili 7-8 tisuća zarobljenih civila. Vojska koja je to uradila je danas tamo jamac sigurnosti, tamošnji muslimani imaju srpsko državljanstvo (državljanstvo Republike Srpske)

Zvornik - 38%
Bratunac 34,2%
Višegrad 32,8%
Bos. Brod 33,8%
Modriča 35,3%

itd itd

Srebrenica je bez sumnje najveci zlocin koji je pocinjen u RS. Opet, da se ne uvlacimo u neverending story, koliko je bilo vojnika u srebrenici ako je ubijeno 8000 civila?

Modrica, relativna vecina.
U ostalim manje ili vise relativno blizu.
To je sve skupa daleko, daleko, daleko manje nego 150.000 Srba koji su zivjeli u sarajevu, a koje je sve samo ne multietnicko.

Mislili smo na različite stvari - Srbi su 90-ih preglasavali ostale u predsjedništvu SFRJ - svoju 'slabost' u vidu pokrajina je jogurt revolucijom pretvorila u snagu sa 3 srpska glasa.

No.. ocito, oko toga se slazemo, samo smo se pogresno razumjeli. To je bila i moja tvrdnja.

Lucky Jim
14.08.2006., 10:11
Modrica, relativna vecina.
U ostalim manje ili vise relativno blizu.
To je sve skupa daleko, daleko, daleko manje nego 150.000 Srba koji su zivjeli u sarajevu, a koje je sve samo ne multietnicko.
Derventa i Modriča
Koja relativna većina? Je li 65,7% stanovništva koje sigurno ne želi živjeti u nekakvoj srpskoj državi manjina???

Sarajevo nije multietničko ali je 1991. imalo šanse to postati.
Ekstremni su Srbi sve napravili da postane islamsko fundamentalističko i da nastane mržnja prema Srbima uopće.

Odlazak Srba iz tog grada 1995. se nikako ne može uspoređivati sa logoraškim, šešeljovskim i arkanovskim metodama iz 1992. u gore spomenutim općinama.

A što je Srbima važnije? Pa evo, da vam se u paketu ponudi povratak tih 150 tisuća sarajevskih Srba u zamjenu za ove općine, bi li pristali? Naravno da ne. I to ne samo zato što ste neusporedivo više vi protjerali (samo iz općine Prijedor 50 tisuća).
Vi pristajete i na etničko čišćenje svog stanovništva radi buduće velike srpske države.

balkanac
14.08.2006., 10:28
Derventa i Modriča
Koja relativna većina? Je li 65,7% stanovništva koje sigurno ne želi živjeti u nekakvoj srpskoj državi manjina???

Sarajevo nije multietničko ali je 1991. imalo šanse to postati.
Ekstremni su Srbi sve napravili da postane islamsko fundamentalističko i da nastane mržnja prema Srbima uopće.

Odlazak Srba iz tog grada 1995. se nikako ne može uspoređivati sa logoraškim, šešeljovskim i arkanovskim metodama iz 1992. u gore spomenutim općinama.

A što je Srbima važnije? Pa evo, da vam se u paketu ponudi povratak tih 150 tisuća sarajevskih Srba u zamjenu za ove općine, bi li pristali? Naravno da ne. I to ne samo zato što ste neusporedivo više vi protjerali (samo iz općine Prijedor 50 tisuća).
Vi pristajete i na etničko čišćenje svog stanovništva radi buduće velike srpske države.

U modrici je npr 5% manjina. Kako mozes da tvrdis da oni nisu za zivot u RS?
U VRS su bili i pripadnici drugih konstitutivnih naroda.

Kako je sarajevo imalo sansu postati multietnickim?
Srbi su otisli samo iz srpskih dijelova grada 1995. U ostalim dijelovima ih nije bilo odavno.

Prijedor ti nije dobar primjer jer je najuzorniji primjer povratka izbjeglica u citavoj Bosni.

Ja nemam sta da pristajem ili ne. Na ljudima je koji su napustili domove da odluce gdje zele da zive. A oni koji su se vratili u 'multietnicku' tuzlu ne mogu da dobiju posao. Dobar znak za ostale.. Molio bih te da mi objasnis cime su ugrozena prava muslimana i hrvata u RS ili ces kao i svi o 'genocidnoj tvorevini' :rolleyes:

Kakva velika srpska drzava? Zadnje sto zelim je to. Zelim nezavisnu RS, zbog mira u bosni prihvatam 100% dejtonsku BiH.

Lucky Jim
14.08.2006., 10:48
U modrici je npr 5% manjina. Kako mozes da tvrdis da oni nisu za zivot u RS?
U VRS su bili i pripadnici drugih konstitutivnih naroda.
U općini Modriča je 1991. bilo 7,9% 'ostalih', Hrvata i muslimana 56,8%.

Uistinu vjeruješ da su ljudi koji su 'neopredjeljeni' (dakle, vjerojatno, iz miješanih brakova, anacionalni) podržavatelji Mladića i etnički čiste 'Srpske'? I što oni mogu sa ovim postocima odlučiti sve i da su čisti ekstremni Srbi?

Reci mi, jel ti gluposti pišeš zato što u njih vjeruješ ili jednostavno tražiš neki izgovor za svoje podržavanje zločina ili trolaš ne bi li ljudi što više vremena trošili na ovom forumu?
Nadaš se da ću te sad početi razuvjeravati u tvom uvjerenju da oooogromni broj Hrvata i muslimana u stvari žele živjeti u mladićevsko-karadžićevoj tvorevini?

Prijedor ti nije dobar primjer jer je najuzorniji primjer povratka izbjeglica u citavoj Bosni.
Prijedor je primjer nasilja u etničkom čišćenju većine stanovništva.

Kad ste stvorili tako super tolerantnu nacionalnu klimu, onda se sigurno ni prijedorski Srbi ne bi bunili da Prijedor prijeđe u Federaciju, kako je i bila volja većine prije etničkog čišćenja, jel tako?

Kakva velika srpska drzava? Zadnje sto zelim je to. Zelim nezavisnu RS, zbog mira u bosni prihvatam 100% dejtonsku BiH.
Ono što mene uistinu zanima - želiš li ti nešto pravednije od 'dejtonske BIH'? A da u toj pravdi Srbi nemaju republiku povezanu u jednom komadu i naslonjenu na Srbiju???

balkanac
14.08.2006., 12:17
U općini Modriča je 1991. bilo 7,9% 'ostalih', Hrvata i muslimana 56,8%.

Uistinu vjeruješ da su ljudi koji su 'neopredjeljeni' (dakle, vjerojatno, iz miješanih brakova, anacionalni) podržavatelji Mladića i etnički čiste 'Srpske'? I što oni mogu sa ovim postocima odlučiti sve i da su čisti ekstremni Srbi?

Reci mi, jel ti gluposti pišeš zato što u njih vjeruješ ili jednostavno tražiš neki izgovor za svoje podržavanje zločina ili trolaš ne bi li ljudi što više vremena trošili na ovom forumu?
Nadaš se da ću te sad početi razuvjeravati u tvom uvjerenju da oooogromni broj Hrvata i muslimana u stvari žele živjeti u mladićevsko-karadžićevoj tvorevini?

Prijedor je primjer nasilja u etničkom čišćenju većine stanovništva.

Kad ste stvorili tako super tolerantnu nacionalnu klimu, onda se sigurno ni prijedorski Srbi ne bi bunili da Prijedor prijeđe u Federaciju, kako je i bila volja većine prije etničkog čišćenja, jel tako?

Ono što mene uistinu zanima - želiš li ti nešto pravednije od 'dejtonske BIH'? A da u toj pravdi Srbi nemaju republiku povezanu u jednom komadu i naslonjenu na Srbiju???

Ja ne podrzavam zlocine. Ja podrzavam RS.

Ne tvrdim da podrzavaju RS. Tvrdim da su upravo neopredijeljeni i da se ne mogu svrstavati na nijednu stranu.

Naravno da bi se bunili protiv pripajanja prijedora fbih. Zastita Srba u federaciji nije na 5% zastite koju hrvati i muslimani dobijaju u RS. Uostalom RS je bolji dio BiH. Zasto bih bio pristalica toga da bude losije. Kakva volja vecine? Inace, u prijedoru je 1991. bio 1.5 procenat vise muslimana (uz 5-6 posto jugoslovena, sto onemogucava bilo kakve tvrdnje o sigurnoj vecini) dok su 1981 srbi bili u relativnoj vecini.

Tvoja percepcija pravednog je veoma razlicita od moje percepcije. U takvoj situaciji, promjene su moguce jedino konsenzusom. Da li je naslonjena na Srbiju ili ne me previse i ne zanima. Srbija nam cak nije ni najvaznije trziste, a nekakve posebne pomoci od njih nemamo.
RS je takva kakva jeste. Povratka na staro vise nikada nema, ljudi su ginuli zato. Nemoj lupetati o genocidu. Ginuli su Srbi koji su branili svoje. Rat je prosao i mozemo samo iz sadasnjeg stanja traziti zajednicki bolje moduse. Isto kao da ja kazem, ajde sada dajte srbima pozitivnu diskriminaciju u hrvatskoj i zaboravite sta se desilo 1991.

Inkvizitor
14.08.2006., 12:19
Zastita Srba u federaciji nije na 5% zastite koju hrvati i muslimani dobijaju u RS

ovo je bila zajebancija...morbidna zajebancija...:rolleyes:

balkanac
14.08.2006., 12:24
ovo je bila zajebancija...morbidna zajebancija...:rolleyes:

Govorim o sadasnjem stanju. Mislim da je to upravo zbog hipoteke proslosti. Srbi su morali uciniti ogromne korake na ravnopravnosti druga dva naroda na svom teritoriju.

Inkvizitor
14.08.2006., 12:34
Govorim o sadasnjem stanju. Mislim da je to upravo zbog hipoteke proslosti. Srbi su morali uciniti ogromne korake na ravnopravnosti druga dva naroda na svom teritoriju.

U tome i je stvar. Ništa ne znači kad dva naroda počistiš pa onda nekim ostacima garantiraš neka prava. To ništa ne znači.

eno gledaj naprijed
14.08.2006., 12:34

O kakvoj hipoteci je rijec? Mozes li nam to malo pojasniti.

balkanac
14.08.2006., 12:39
O kakvoj hipoteci je rijec? Mozes li nam to malo pojasniti.

Hipoteka zlocina koji su pocinjeni nad hrvatima i muslimanima u RS. Mi svoje zlocine priznajemo, za razliku od vas i ne pricamo o 'falsifikatima'.

balkanac
14.08.2006., 12:40
U tome i je stvar. Ništa ne znači kad dva naroda počistiš pa onda nekim ostacima garantiraš neka prava. To ništa ne znači.

Pa nisu bas ostaci. Stradala je ipak manjina. A ravnopravnoscu drugih naroda obezbjedjujemo uvjete za povratak svima koji to zele.

Lucky Jim
14.08.2006., 13:50
Pa nisu bas ostaci. Stradala je ipak manjina. A ravnopravnoscu drugih naroda obezbjedjujemo uvjete za povratak svima koji to zele.
Jebote, pa da ne kažeš da Srbi nemaju obraz nego đon...
Da mu nisam na prošloj stranici izlistao postotke pa hajde....

U Bosansku posavinu i Bos. krajinu, ravničarski i bogati dio RH na granici sa Hrvatskom se od preko 100 tisuća prognanih Hrvata vratilo cca 7 tisuća.

Reći će - 'ne žele se ljudi vraćati u svoje kuće jer je BIH nerazvijena', 'žele se odreći svog zavičaja i živjeti u Slavoniji' i slične pizdarije. A zašto onda sve vrvi od života i ljudi u okolici Orašja?

Ti znaš da 'obezbijediti' povratak ljudi u nekada većinski nesrpske općine znači samo jedno - izdvajanje tih općina iz Republike Srpske.

Ali, ti si samo loše zamaskirani Mladićev footsoldier. Možda nisi imao hrabrosti ili želuca da obavljaš prljave poslove protjerivanja i ubojstava ali ćeš doprinijeti 'srpskoj stvari' braneći one koji su to obavili i braneći opstanak njihovih 'tekovina'.

chobanin
14.08.2006., 14:27
Ti znaš da 'obezbijediti' povratak ljudi u nekada većinski nesrpske općine znači samo jedno - izdvajanje tih općina iz Republike Srpske.

Sanjaj.

Zapravo, moremo se dogovorit - učinite vi isto: izdvojte nekada (i sada!) većinski srpske općine iz Hrvatske i FBiH, pa ćemo mi isto učinit u Srpskoj.:p

Pošteno?:)

Lucky Jim
14.08.2006., 14:43
Zapravo, moremo se dogovorit - učinite vi isto: izdvojte nekada (i sada!) većinski srpske općine iz Hrvatske i FBiH, pa ćemo mi isto učinit u Srpskoj.:p

Pošteno?:)
Nije.
Mi ćemo učiniti samo isto - izdvojiti većinski srpske općine iz Federacije BIH i vratiti ih vama (Grahovo, Drvar i Glamoč).

Ti dobro znaš da taj princip izdvajanja vrijedi samo za unutarnje uređenje BIH, koja nije nacionalna država jednog naroda. Inače bi Šiptari davno imali izdvojenu državu na Kosovu i bližoj okolici a ni sjever Bačke i Sandžak ne bi više bili Srbija.

Većinski srpske općine u unutarnjem uređenju Hrvatske mogu imati samo neusporedivo manja prava nego albanske u Srbiji iz sljedećih razloga:

1. Srba na najvećem komadu na kojem su (bili) većina u Hrvatskoj - kninskom - ima 10 (deset) puta manje nego Albanaca na Kosovu (150 tisuća prema 1,5 milijun Albanaca); većina Srba u Hrvatskoj živi u krajevima u kojima su manjina (Zagreb, Rijeka, istočna Slavonija i Baranja ...)

2) Srbi u Hrvatskoj nikada nisu imali političku autonomiju.

3) Srbi u Hrvatskoj se moraju iskupiti za zločine učinjene '91. - '95. Usporedi karte Njemačke iz 1900. i 1945. pa vidi kako su Nijemci platili svoju megalomaniju. Kako će Srbi? Jednostavno - odricanjem od ikakvih velikosrpskih ambicija.

4) Stabilnost jedne uskoro članice EU ključno ovisi o stabilnosti u unutarnjem dijelu Dalmacije i Like i njeno se ljuljanje neće dopustiti.

chobanin
14.08.2006., 14:56
Nije.
Mi ćemo učiniti samo isto - izdvojiti većinski srpske općine iz Federacije BIH i vratiti ih vama (Grahovo, Drvar i Glamoč).
I Kupres i Petrovac i Ilijas,...

Onda bi RS imala 60%.:kiss:

Ti dobro znaš da taj princip izdvajanja vrijedi samo za BIH, koja nije nacionalna država jednog naroda. Ni hrvatska nekad nije bila drzava samo jednog naroda. Stvari se mijenjaju...

Većinski srpske općine u Hrvatskoj mogu imati samo neusporedivo manja prava nego albanske u Srbiji iz sljedećih razloga:

1. Srba na najvećem komadu na kojem su (bili) većina u Hrvatskoj - kninskom - ima 10 (deset) puta manje nego Albanci na Kosovu (150 tisuća prema 1,5 milijun Albanaca)

2) Srbi u Hrvatskoj nikada nisu imali političku autonomiju

3) Srbi u Hrvatskoj se moraju iskupiti za zločine učinjene '91. - '95. Usporedi karte Njemačke iz 1900. i 1945. pa vidi kako su Nijemci platili svoju megalomaniju. Kako će Srbi? Jednostavno - odricanjem od ikakvih velikosrpskih ambicija.

4) Stabilnost jedne uskoro članice EU ključno ovisi o stabilnosti u unutarnjem dijelu Dalmacije i Like i njeno se ljuljanje neće dopustiti.1) Koliko je Hrvata u Bosanskoj Posavini?

2) Statuta Valachorum?
Srbi su imali autonomiju u Krajini kad Hrvatska nije ni postojala.

3) Hrvati se moraju iskupiti za mnooogo vece zlocine ucinjene 41.-45. i ove iz posljednjeg rata...

4) :rofl:

chobanin
14.08.2006., 14:58
Dakle, nista od dogovora...

:w

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 15:02
3) Hrvati se moraju iskupiti za mnooogo vece zlocine ucinjene 41.-45.Hrvati su tokom zadnjih 60 godina te zločine stostruko i platili i preplatili.

chobanin
14.08.2006., 15:02
Srecko, vidimo se sjutra.

Sad moram ic.

chobanin
14.08.2006., 15:03
Hrvati su tokom zadnjih 60 godina te zločine stostruko i platili i preplatili.
Nijesu!

chobanin
14.08.2006., 15:07
Poso ne smije cekat...

Aj, uzdravlje!

:) :w

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 15:08
Nijesu!

A ne - ti si. :W

Inkvizitor
14.08.2006., 15:10
Poso ne smije cekat...

Aj, uzdravlje!

:) :w

Ode on čuvati ovce..

kad se vrati recite mu da ako nastavi sa ovakvim trolanjem i glupiranjem da dobija permanentni ban..

I za klonove također..

balkanac
14.08.2006., 15:16
Jebote, pa da ne kažeš da Srbi nemaju obraz nego đon...
Da mu nisam na prošloj stranici izlistao postotke pa hajde....

U Bosansku posavinu i Bos. krajinu, ravničarski i bogati dio RH na granici sa Hrvatskom se od preko 100 tisuća prognanih Hrvata vratilo cca 7 tisuća.

Reći će - 'ne žele se ljudi vraćati u svoje kuće jer je BIH nerazvijena', 'žele se odreći svog zavičaja i živjeti u Slavoniji' i slične pizdarije. A zašto onda sve vrvi od života i ljudi u okolici Orašja?

Ali, ti si samo loše zamaskirani Mladićev footsoldier. Možda nisi imao hrabrosti ili želuca da obavljaš prljave poslove protjerivanja i ubojstava ali ćeš doprinijeti 'srpskoj stvari' braneći one koji su to obavili i braneći opstanak njihovih 'tekovina'.

Od takvog 'povratka' nema nista. RS je cinjenica koju mozete a ne morate prihvatiti. Ali bez obzira na vas stav, uticaja na nju nemate. Ne znam, ti mi reci zasto vrvi u orasju? Reci mi isto tako i sta sprijecava hrvate da se vrate i kakve probleme imaju kada se vrate?

To nije bila 'srpska stvar'. Zaboli me kakav interes od RS ima Srbija. To je bila odbrana doma.

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 15:21
To nije bila 'srpska stvar'. Zaboli me kakav interes od RS ima Srbija. To je bila odbrana doma.
Je. Ustaško - mudžahedinske trupe su navrle na srpsku nejač 1992.

Naročito u Foči, Srebrenici i Goraždu.

A o Kotor-Varoši da i ne govorimo. :rofl:

balkanac
14.08.2006., 15:23
Je. Ustaško - mudžahedinske trupe su navrle na srpsku nejač 1992.

Naročito u Foči i Goraždu.

A o Kotor-Varoši da i ne govorimo. :rofl:

Aha.. a cetnici napali hrvate i muslimane u Drvaru, Grahovu, Kupresu, Sipovu, Mrkonjicu... :rolleyes:

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 15:25
Aha.. a cetnici napali hrvate i muslimane u Drvaru, Grahovu, Kupresu, Sipovu, Mrkonjicu... :rolleyes:
Nu.

Jel pričamo o 1992. ili nekoj godinici poslije toga? :D

Znaš ono: "Uzročno-posljedična veza" i ostale priče? :D :D

balkanac
14.08.2006., 15:30
Nu.

Jel pričamo o 1992. ili nekoj godinici poslije toga? :D

Znaš ono: "Uzročno-posljedična veza" i ostale priče? :D :D

Pa gdje onda staje povijest? 1992 ili idemo malo ranije? Tesko je izolovati dio povijesti, sto pokazuje i cinjenica da o tom pricamo 15 godina kasnije.

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 15:34
Pa gdje onda staje povijest? 1992 ili idemo malo ranije? Tesko je izolovati dio povijesti, sto pokazuje i cinjenica da o tom pricamo 15 godina kasnije.
Vidi...

Je li bombardiranje Drezdena i razaranje Berlina ima ikakve veze s bombardiranjem Londona i razaranjem Staljingrada?

Ili su to sasvim izdvojeni slučajevi neovisni jedni o drugima?

Rat (JEDAN RAT) ima svoje uzroke, početke, trajanje i posljedice.

A sada ti sebi odgovori na pitanja o zadnjem ratu na TLU HRVATSKE I BIH:

Koji su
-uzroci
-počeci
-kakvo je trajanje i
-koje su posljedice.

Biti će ti nešto lakše razumjeti neke pojavnosti.

Lucky Jim
14.08.2006., 15:38
I Kupres i Petrovac i Ilijas,...

Onda bi RS imala 60%.:kiss:
Pa što onda 'nijeste' 1992. jednostavno političkim aktima i referendumom uzeli tih 60%, a?

Jebe vas malo matematika. Jesi li pročitao onaj popis sa prethodne stranice: Foča, Zvornik, Vlasenica, Bratunac, Višegrad, Rogatica, Bos. Brod, Bos. Šamac, Brčko, Prijedor... Pa i Doboj, Derventa, Modriča ....

Ostalo bi vam cca 30% BIH, razbijeno na jedno 10 SAO-ova kojima bi Srbija bila preko sedam gora :D.

1) Koliko je Hrvata u Bosanskoj Posavini?
Nisam se ni nadao da ćeš razumjeti neke stvari.

BIH mora imati nacionalne teritorijalne jedinice, to je uvjet njenog opstanka.
Zato i Posavina ima takvo pravo. Što se mene tiče, imaju i Šekovići :D.

Autonomija u nacionalnim državama je posve druga stvar.

Odobrava se samo kada doprinosi stabilnosti, kada bi njeno nepostojanje dovodilo do nereda i rata koju država ne može trajno stabilizirati i koji mogu ugroziti i mir na širem području.
Zato Albanci trebaju imati autonomiju pa i pravo izdvajanja iz Srbije.

Hrvatska je pokazala da je svoj problem u stanju 'handlati' jako dobro.
Uz to, smanjeni broj Srba u nerazvijenim krajevima, bez podrške Srbije više ne predstavlja nikakvu snagu i argument za političku autonomiju. Pored već navedene činjenice da (pogotovu danas) većina Srba u Hrvatskoj živi tamo gdje je manjina.

2) Statuta Valachorum?
Srbi su imali autonomiju u Krajini kad Hrvatska nije ni postojala.
Da sU imali ikakve realne osnove, Srbi bi imali bi tu autonomiju i u SRH.

Hrvatsko kraljevstvo postoji NEPREKIDNO od kralja Tomislava iz 925. do 1914.

Cijelo vrijeme ima svoj Sabor i bana (u početku i kralja iz narodne loze; poslije se radilo o personalnoj uniji sa Mađarskom a poslije i sa Austrijom).

U Vojnoj krajini su svi stanovnici imali povlastice bez obzira na nacionalnost - u Županji gdje su graničari 100% bili Hrvati i na Kordunu.

Jedini je smisao tog izdvajanja iz nadležnosti bana bila potreba izravnog učešća centralne države u obrani od Osmanlija. Kao što se nekakvoj teritorijalnoj obrani u Vukovaru ne bi povjerila obrana hrvatske granice na Dunavu. Nikakva politička jedinica Vlaha to nije bila.

Kakvu su to političku strukturu Vlasi imali???? Zapovjednici Vojne krajine su uvijek bili Austrijanci.

balkanac
14.08.2006., 15:58
Vidi...
Rat (JEDAN RAT) ima svoje uzroke, početke, trajanje i posljedice.

Ne moze se niti rat izdvojiti iz konteksta. Nije sve pocelo 1990.

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 16:03
Ne moze se niti rat izdvojiti iz konteksta. Nije sve pocelo 1990.
A nije sve počelo ni 4.625-e prije Krista. :D

Itekako mogu rat izdvojiti iz konteksta DRUGIH RATOVA. Naročito ako su se ti ratovi dogodili pola stoljeća ranije.

Jedan rat je kao i jedna slika - jedan okvir i jedan motiv.

Drugi rat je druga slika - drugi okvir - drugi motiv.

Pa makar te slike bile na istom zidu.

balkanac
14.08.2006., 16:26
Pa što onda 'nijeste' 1992. jednostavno političkim aktima i referendumom uzeli tih 60%, a?

Jebe vas malo matematika. Jesi li pročitao onaj popis sa prethodne stranice: Foča, Zvornik, Vlasenica, Bratunac, Višegrad, Rogatica, Bos. Brod, Bos. Šamac, Brčko, Prijedor... Pa i Doboj, Derventa, Modriča ....

Ostalo bi vam cca 30% BIH, razbijeno na jedno 10 SAO-ova kojima bi Srbija bila preko sedam gora :D.

Nisam se ni nadao da ćeš razumjeti neke stvari.

BIH mora imati nacionalne teritorijalne jedinice, to je uvjet njenog opstanka.
Zato i Posavina ima takvo pravo. Što se mene tiče, imaju i Šekovići :D.

Bosna ima jednu uvjetno receno nacionalnu jedinicu. Dogovorite se sa muslimanima i napravite druge dve. To je jedini nacin da bosna opstane. Ratovali ste protiv srba, posljedica je dejtonska bosna i vi bi sada nezadovoljni rezultatima sve od pocetka? Ajmo zaboraviti pobunu srba u hrvatskoj i dati im politicku autonomiju?

Autonomija u nacionalnim državama je posve druga stvar.

Odobrava se samo kada doprinosi stabilnosti, kada bi njeno nepostojanje dovodilo do nereda i rata koju država ne može trajno stabilizirati i koji mogu ugroziti i mir na širem području.
Zato Albanci trebaju imati autonomiju pa i pravo izdvajanja iz Srbije.

Samo u tom slucaju? To je upravo rijec sile. 'Ajmo pravit nerede dok autonomija ne bude jedino razumno rjesenje?' Inace, otkud onda autonomija sami naroda u finskoj, iako nema ugrozavanja stabilnosti?
Zar zaista vjerujes da je lakse opravdati autonomiju u nacionalnoj nego u multinacionalnoj drzavi? :rolleyes:

Hrvatska je pokazala da je svoj problem u stanju 'handlati' jako dobro.
Uz to, smanjeni broj Srba u nerazvijenim krajevima, bez podrške Srbije više ne predstavlja nikakvu snagu i argument za političku autonomiju. Pored već navedene činjenice da (pogotovu danas) većina Srba u Hrvatskoj živi tamo gdje je manjina.

Da sU imali ikakve realne osnove, Srbi bi imali bi tu autonomiju i u SRH.

Hrvatsko kraljevstvo postoji NEPREKIDNO od kralja Tomislava iz 925. do 1914.

Cijelo vrijeme ima svoj Sabor i bana (u početku i kralja iz narodne loze; poslije se radilo o personalnoj uniji sa Mađarskom a poslije i sa Austrijom).

U Vojnoj krajini su svi stanovnici imali povlastice bez obzira na nacionalnost - u Županji gdje su graničari 100% bili Hrvati i na Kordunu.

Jedini je smisao tog izdvajanja iz nadležnosti bana bila potreba izravnog učešća centralne države u obrani od Osmanlija. Kao što se nekakvoj teritorijalnoj obrani u Vukovaru ne bi povjerila obrana hrvatske granice na Dunavu. Nikakva politička jedinica Vlaha to nije bila.

Kakvu su to političku strukturu Vlasi imali???? Zapovjednici Vojne krajine su uvijek bili Austrijanci.

This was most graphically evident in the military frontier (Vojna Krajina) between the two empires, an arc of land straddling the border between Croatia and Bosnia, which was established by the Habsburgs as a cordon sanitaire between their own fiefs and Ottoman territories to the east. The military frontier, abolished only in 1881, was staffed principally by Serb refugees from the Ottoman conquests of Bosnia and Serbia, who in return for their services were granted religious freedom for their Orthodox faith, exemption from feudal obligations, and generally left to their own devices.

To nije autonomija?

balkanac
14.08.2006., 16:27
A nije sve počelo ni 4.625-e prije Krista. :D

Itekako mogu rat izdvojiti iz konteksta DRUGIH RATOVA. Naročito ako su se ti ratovi dogodili pola stoljeća ranije.

Jedan rat je kao i jedna slika - jedan okvir i jedan motiv.

Drugi rat je druga slika - drugi okvir - drugi motiv.

Pa makar te slike bile na istom zidu.
Ok. Ajmo izdvojiti rat u bosni iz konteksta rata u hrvatskoj? Pa iako su na istom zidu.

Lucky Jim
14.08.2006., 16:52
Samo u tom slucaju? To je upravo rijec sile. 'Ajmo pravit nerede dok autonomija ne bude jedino razumno rjesenje?' Inace, otkud onda autonomija sami naroda u finskoj, iako nema ugrozavanja stabilnosti?
Zar zaista vjerujes da je lakse opravdati autonomiju u nacionalnoj nego u multinacionalnoj drzavi? :rolleyes:
Politička je pragma vrlo jednostavno a ti se pretvaraj da je ne shvaćaš ako ti je tako lakše.
Bitna je stabilnost. Autonomija nekada donosi stabilnost (kao što je umijećem Tita to učinjeno sa Kosovom 1945-1980), nekada zahtijeva krvavi rat i doprinosi samo nestabilnosti ('RSK').
Srbi su itekako mogli imati kulturnu pa i određeni stupanj političke i teritorijalne autonomije u Hrvatskoj, da im je na umu uistinu bilo održavanje nacionalnog bića. Sigurno bi u demokratskoj Europi imali kotareve Knin i Glina.

Ali se vrlo jasno pokazalo da je jedini cilj 'srpske autonomije' u Hrvatskoj ponešto drugačiji od cilja Sumi naroda :D. Oni su gledali svoju autonomiju ostvariti tako da istjeraju sve druge narode sa nekih teritorija na kojima su čak bili i manjina (istočna Slavonija, Baranja, Slunj, Drniš ...).

Dokazalo se da je to oruđe Srbije za destabiliziranje susjeda i okupaciju drugih država.

This was most graphically evident in the military frontier (Vojna Krajina) between the two empires, an arc of land straddling the border between Croatia and Bosnia, which was established by the Habsburgs as a cordon sanitaire between their own fiefs and Ottoman territories to the east. The military frontier, abolished only in 1881, was staffed principally by Serb refugees from the Ottoman conquests of Bosnia and Serbia, who in return for their services were granted religious freedom for their Orthodox faith, exemption from feudal obligations, and generally left to their own devices.

To nije autonomija?

Najprije, ostavi se pokušaja da impresioniraš nekog engleskim izvorom. Nedavno smo vidjeli da čuvena Encyclopediy Britannica u istom izdanju govori u 'građanskom ratu' u Hrvatskoj i o tome da je Srbija u tom 'građanskom ratu' anektirala dio Hrvatske :rofl: .

Dakle, ne mogu nas oni učiti o našoj povijesti, kao što ni mi Indijce i Pakistance ne možemo učiti njihovoj.

Ja sam ti već rekao da je taj 'arc of land' imao jedan jako značajan dio koji je bio 100% naseljen graničarima Hrvatima, da je zapovjednik uvijek bio Austrijanac i da materijalne povlastice graničara nisu imale ništa sa političkom autonomijom.

Gdje to Srbima u Hrvatskoj i cijeloj Austro-Ugarskoj, inače nije bila 'granted religious freedom for their Orthodox faith'???

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 17:02
Ok. Ajmo izdvojiti rat u bosni iz konteksta rata u hrvatskoj? Pa iako su na istom zidu.Aaaa... NE! :nono:
Rat koji je počeo (formalno) u Sloveniji, nastavio se u Hrvatskoj i prenio u BiH, je JEDAN_TE_ISTI rat.

To je rat koji je započela Srbija i Crna Gora s ciljem osvajanja teritorija nakon što je postalo bjelodano da će se Jugoslavija (glavni grad Beograd) raspasti.

Zašto je rat na teritoriju BiH i Hrvatske jedan te isti rat?

Zato što je Hrvatska, osim iz Srbije i Crne Gore, napadana i iz BiH od strane ISTOG agresora - Srbije - na čijem se teritoriju, zanimljivo, nije konkretno odvijao taj rat. Što Srbiju (i Crnu Goru), naravno, kao glavnog pokretača ne izuzima s popisa učesnika tog rata.

Jednako kao što je i 2. svjetski rat jedan te isti rat bez obzira vodio se na teritoriju Jugoslavije, Njemačke, Italije ili Francuske.

To je jedan te isti rat i nije razdvojiv po teritoriju država na kojima se odvijao.

balkanac
14.08.2006., 17:26
Politička je pragma vrlo jednostavno a ti se pretvaraj da je ne shvaćaš ako ti je tako lakše.
Bitna je stabilnost. Autonomija nekada donosi stabilnost (kao što je umijećem Tita to učinjeno sa Kosovom 1945-1980), nekada zahtijeva krvavi rat i doprinosi samo nestabilnosti ('RSK').

Mislis da Srbi u bosni znace stabilnost bez autonomije kakva je sada?

Najprije, ostavi se 'autoriteta' Engleza kad se radi o našoj povijesti. Nedavno smo vidjeli da čuvena Encyclopediy Britannica u istom izdanju govori u 'građanskom ratu' u Hrvatskoj i o tome da je Srbija u tom 'građanskom ratu' anektirala dio Hrvatske :rofl: .

Dakle, ne mogu nas oni učiti o našoj povijesti, kao što ni mi Indijce i Pakistance ne možemo učiti njihovoj.

Ja sam ti već rekao da je taj 'arc of land' imao jedan jako značajan dio koji je bio 100% naseljen graničarima Hrvatima, da je zapovjednik uvijek bio Austrijanac i da materijalne povlastice graničara nisu imale ništa sa političkom autonomijom.

Englezi svakako objektivnije vide istoriju ovog prostora od ljudi koji zive tu. To nije samo 'arc of land' ali to je druga tema.

Gdje to Srbima u Hrvatskoj i cijeloj Austro-Ugarskoj, inače Srbima nije bila 'granted religious freedom for their Orthodox faith'???
NDH

Blaf 321
14.08.2006., 17:30
Kakvi plodovi zločina?!

Zvornik - 38%
Bratunac 34,2%
Višegrad 32,8%
Bos. Brod 33,8%
Modriča 35,3%
Rogatica 39,6%
Foča ('Srbinje') 45,3%
Vlasenica 42,5%
Derventa 40,8%

Kakvo je to 'pravo srpskog naroda na samoupravu' postojalo u tim općinama?
Koja su prava prognane i pobijene većine od tamo?

Primjećuješ li kako tim jebenim eufemizmom za progon 60-70% stanovništva tih općina postaješ sudionikom tog zločina?

Muslimani

Ilidza 43,2%
Ilijas 42,0%
Novo Sarajevo 35,7%
Bosanski Petrovac 21,0%
Bugojno 42,0%
Vares 30,2%

Hrvati

B. Grahovo 2,7%
Glamoc 1,5%
Jajce 35,1%
Kupres 39,6%
N. Travnik 39,6%
Stolac 33,1%
Drvar 0,2%
Zepce 39,6%
Mostar 34,0%

A zauzimani i Sipovo (Hrvati 0,2%,), Mrkonjic Grad (7,8%)...

I da ne nabrajamo... Stalno prica o srpskom etnickom ciscenju...

1. Uprediti predratni broj Muslimana sa sadasnjim brojem Bosnjaka
na teritoriji Republike Srpske, sa odgovarajucim podacima za Srbe
sa podrucja danasnje F BiH...

Ne podatke nebuloznih licitiranja, nego popisne podatke iz 1991.
sa realnim procjenama za 2006. ...i tu je jasno onda... vise nego jasno...
Neka napravi se popis, zna se ko koci...

2.F BiH je spoj dva etnicki vrlo homogena podrucja , cije je homogenost
mjerljiva sa homogenoscu Republike Srpske.No kad se uzmu podaci za F BiH kao cjelinu,
dobija se utisak vece multietnicnosti u odnosu na RS...a zna se pravo stanje...

balkanac
14.08.2006., 17:32
Aaaa... NE! :nono:
Rat koji je počeo (formalno) u Sloveniji, nastavio se u Hrvatskoj i prenio u BiH, je JEDAN_TE_ISTI rat.

To je rat koji je započela Srbija i Crna Gora s ciljem osvajanja teritorija nakon što je postalo bjelodano da će se Jugoslavija (glavni grad Beograd) raspasti.

Zašto je rat na teritoriju BiH i Hrvatske jedan te isti rat?

Zato što je Hrvatska, osim iz Srbije i Crne Gore, napadana i iz BiH od strane ISTOG agresora - Srbije - na čijem se teritoriju, zanimljivo, nije konkretno odvijao taj rat. Što Srbiju (i Crnu Goru), naravno, kao glavnog pokretača ne izuzima s popisa učesnika tog rata.

Jednako kao što je i 2. svjetski rat jedan te isti rat bez obzira vodio se na teritoriju Jugoslavije, Njemačke, Italije ili Francuske.

To je jedan te isti rat i nije razdvojiv po teritoriju država na kojima se odvijao.

To je tvoje tumacenje. Apsolutno se ne slazem sa njim. To sto je Cro ucestvovala u ratu u Bosni ne znaci da je to jedan rat. Inace bi VRS aktivno ucestvovala u oluji, a nije (osim na teritoriju BiH).
Uostalom, vi se ubiste objasnjavajuci kako je u HR agresija.
U bosni agresije ne moze biti ni po kakvom osnovu. Ne moze jedan rat imati dva karaktera.

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 17:42
To je tvoje tumacenje. Apsolutno se ne slazem sa njim. To sto je Cro ucestvovala u ratu u Bosni ne znaci da je to jedan rat. Inace bi VRS aktivno ucestvovala u oluji, a nije (osim na teritoriju BiH).
Uostalom, vi se ubiste objasnjavajuci kako je u HR agresija.
U bosni agresije ne moze biti ni po kakvom osnovu. Ne moze jedan rat imati dva karaktera.Dobro. Onda je, po tvome, od 1. rujna 1939. do 2. rujna 1945. na svijetu bilo najmanje 19 ratova. :zvrko:

balkanac
14.08.2006., 17:43
Dobro. Onda je, po tvome, od 1. rujna 1939. do 2. rujna 1945. na svijetu bilo najmanje 19 ratova. :zvrko:

Najmanje...
U ovom trenutku ih ima bar 20... :D

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 17:49
Najmanje...
U ovom trenutku ih ima bar 20... :D
Jebiga. Problem je u tome što je za svakoga na svijetu to samo jedan-jedini rat poznat pod nazivom 2. svjetski rat.

Lucky Jim
14.08.2006., 17:52
Muslimani
Hrvati

B. Grahovo 2,7%
Glamoc 1,5%
Drvar 0,2%

(1945.)
Rusi :
Berlin 0,0001%
Amerikanci:
Muenchen 0,01%
Jasno je da bi ove vukojebine dobili da vam rafinerija u Brodu nije bila draža od 'svete srpske zemlje' :D.
.....

Ilidza 43,2%
Ilijas 42,0%
Novo Sarajevo 35,7%

To sa Sarajevom je već raspravljeno. Sve ste od '92. do '95. učinili da vaš eventualni ostanak učinite teškim. Izabrali ste izgradnju Srpskog Sarajeva. Kako napreduje :D?
1992. u Brčkom, Prijedoru, Šamcu, Brodu etc etc prognani su i pobijeni ljudi koji prethodno nisu ništa učinili. Izlazak iz Sarajeva je ekvivalentan izlasku iz Knina.

Bosanski Petrovac 21,0%
Ovo raščistite sa susjedima muslimanima. Možda se bojite uzvratnog i puno dužeg popisa nekih drugih općina????

Hrvati

Jajce 35,1%
N. Travnik 39,6%
Stolac 33,1%
Zepce 39,6%
Mostar 34,0%

Muslimani:
Bugojno 42,0%
Vares 30,2%

A što se ti petljaš u hrvatsko-muslimansku federaciju???? U svim ovim općinama nesumnjiva je pretežita volja da se budu u Federaciji a ne u R. Srpskoj...

balkanac
14.08.2006., 17:55
Jebiga. Problem je u tome što je za svakoga na svijetu to samo jedan-jedini rat poznat pod nazivom 2. svjetski rat.

Kao sto je i svakome poznat
rat u bosni
i
rat u hrvatskoj

balkanac
14.08.2006., 17:58
(1945.)
1992. u Brčkom, Prijedoru, Šamcu, Brodu etc etc prognani su i pobijeni ljudi koji prethodno nisu ništa učinili. Izlazak iz Sarajeva je ekvivalentan izlasku iz Knina.

Jel' ti poznat termin 'humano preseljenje'. Veci dio ljudi je preseljen zato sto im zbog ratnih dejstava nije mogla biti garantirana bezbjednost unutar RS.

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 18:02
Kao sto je i svakome poznat
rat u bosni
i
rat u hrvatskoj
Je. Poznato je i iskrcavanje u Normandiji i Bitka za Britaniju i Bitka u Ardenima i Bitka za Francusku i Norveška kampanja...

Ali to ne mijenja činjenicu da je sve to jedan jedini rat u kojemu su Nijemci glavni negativci. :mig:

balkanac
14.08.2006., 18:03
Je. Poznato je i iskrcavanje u Normandiji i Bitka za Britaniju i Bitka u Ardenima i Bitka za Francusku i Norveška kampanja...

Ali to ne mijenja činjenicu da je sve to jedan jedini rat u kojemu su Nijemci glavni negativci. :mig:

To su bitke. Bitka je bila i na sutjesci pa ne tvrdim da nije dio 2. svjetskog rata :)

Rat u bosni i rat u cro je nesto drugo.

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 18:04
Jel' ti poznat termin 'humano preseljenje'.
Je. Taj izraz je prvi iznio prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman kao MIRNO rješenje za BiH.

Dakle pojam "humno preseljenje" u izvornom obliku u sebi ne sadrži pojmove oružje, rat i "ratna dejstva".

Jalnuški Diletant
14.08.2006., 18:07
To su bitke. Bitka je bila i na sutjesci pa ne tvrdim da nije dio 2. svjetskog rata :)

Rat u bosni i rat u cro je nesto drugo.
Je, ali ne sasvim. A evo i zašto:

-isti agresor
-isti učesnici
-isti ciljevi
-isto vrijeme

Blaf 321
14.08.2006., 18:20
Dzimi,

znaci li to po tvojoj logici da su Hrvatima te opstine (Drvar, Glamoc, Grahovo...) bile draze od Posavine?

B. Brod? Rafinerija? Znam! To je onaj grad gdje su prije rata Srbi bili najbrojnije stanovnistvo...Odmah pored dobro poznatog Sijekovca...

A one opstine sto sam ti pobrojao, to je zbog tvog nabrajanja izvjesnih opstina u Republici Srpskoj... Ili, u F BiH nema medjunacionalnih trzavica i problema oko izmjene nacionalne struture opstina?

U nekim od tih opstina, neki bi treci entitet i njegov glavni grad...premda 1991.g. nisu bili vecina...

Kad pricas o protjeranim, da li znas etnicki sastav podrucja danasnjih entiteta u vrijeme popisa 1991. godine....Zanimljivo je uporediti...

balkanac
14.08.2006., 19:33
Je, ali ne sasvim. A evo i zašto:

-isti agresor
-isti učesnici
-isti ciljevi
-isto vrijeme

Vrijeme nije isto. Rat u bosni je poceo priblizno tada kada je rat u hrvatskoj zavrsio. Oluja nije bio rat, to je bila 'vojno-redarstvena akcija'.

banderas
14.08.2006., 19:43
Vrijeme nije isto. Rat u bosni je poceo priblizno tada kada je rat u hrvatskoj zavrsio. Oluja nije bio rat, to je bila 'vojno-redarstvena akcija'.
Znači, rat završava onda kad završi srpsko napredovanje :D

balkanac
14.08.2006., 19:45
Znači, rat završava onda kad završi srpsko napredovanje :D

Oluja je bila hrvatsko napredovanje, ne srpsko.

banderas
14.08.2006., 19:56
Oluja je bila hrvatsko napredovanje, ne srpsko.
Pa znam, ali stvar je u tome što ti smatraš da je bio gotov rat onog časa kad su Srbi prestali napredovat, a akcije Maslenica, Dubrovnik, Miljevci, Medački džep, Bljesak, Oluja... To je po tebi razdoblje mira jer se Srbi povlače nakon svake od tih akcija :zubo:

balkanac
14.08.2006., 19:58
Pa znam, ali stvar je u tome što ti smatraš da je bio gotov rat onog časa kad su Srbi prestali napredovat, a akcije Maslenica, Dubrovnik, Miljevci, Medački džep, Bljesak, Oluja... To je po tebi razdoblje mira jer se Srbi povlače nakon svake od tih akcija :zubo:

Te akcije niti vi ne zovete ratom.

banderas
14.08.2006., 19:59
Nitko u Hrvatskoj ne govori da je rat završio 1991.

balkanac
14.08.2006., 20:13
Nitko u Hrvatskoj ne govori da je rat završio 1991.

Ne slazem se ali zavrsavam diskusiju. Off-topic.

Lucky Jim
14.08.2006., 21:23
Kad pricas o protjeranim, da li znas etnicki sastav podrucja danasnjih entiteta u vrijeme popisa 1991. godine....Zanimljivo je uporediti...

Evo, ja sam se potrudio pa malo računao. Riječi su samo riječi...

Dakle:

Općine koje su u Federaciji a u kojima većinsko stanovništvo iz 1991. ne želi živjeti u njoj:

Bosanski Petrovac
Kupres
Glamoč
Bosansko Grahovo
Drvar

Ukupno, cca 50,8 tisuća Srba u 5 slabije naseljenih, planinskih općina kojima je nešto nametnuto, uglavnom 1995.

Općine koje su u Republici Srpskoj a u kojima većinsko stanovništvo iz 1991. nije željelo živjeti u njoj:

Sanski Most
Srebrenica
Kotor Varoš
Derventa
Modriča
Doboj
Prijedor
Višegrad
Foča
Vlasenica
Rogatica
Bratunac
Zvornik
Bosanski Brod
Bosanski Šamac

Ukupno cca 442,3 tisuće ne-Srba u 15 općina.
Gotovo u cijelosti protjerani iz većinski ne-srpskih općina, praktički svi 1992.

Statistika je naravno bila još bitno drugačija prije 1995., kad je ugroženi srpski narod kontrolirao 70 a ne 49% teritorije BIH.

Očekujem tvoje podatke. (Distrikt Brčko nisam računao, tretiram ga kao ničiji).

Dzimi,

znaci li to po tvojoj logici da su Hrvatima te opstine (Drvar, Glamoc, Grahovo...) bile draze od Posavine?

B. Brod? Rafinerija? Znam! To je onaj grad gdje su prije rata Srbi bili najbrojnije stanovnistvo...Odmah pored dobro poznatog Sijekovca...

Prvo, bitno je je li tebi bitniji koridor, gdje ste manjina, ili Drvar, Glamoč, Grahovo?

Bi li pristao na povratak svakog na svoje? (Rafineriju sam naveo onako, znam da je koridor bitniji).

Srbi u općini Bos. Brod čine 33,8% stanovništva, ne-Srbi 66,2. Vi danas sami vladate cijelom općinom. To je fakt.
Što pokušavaš razbijanjem na gradiće, sela i zaseoke?? Možeš pružiti neku statistiku na toj razini?

balkanac
14.08.2006., 21:41
Evo, ja sam se potrudio pa malo računao. Riječi su samo riječi...

Dakle:

Općine koje su u Federaciji a u kojima većinsko stanovništvo iz 1991. nije željelo živjeti u njoj:

Bosanski Petrovac
Kupres
Glamoč
Bosansko Grahovo
Drvar

Ukupno, cca 50,8 tisuća Srba u 5 slabije naseljenih, planinskih općina kojima je nešto nametnuto, uglavnom 1995.

Općine koje su u Republici Srpskoj a u kojima većinsko stanovništvo iz 1991. nije željelo živjeti u njoj:

Sanski Most
Srebrenica
Kotor Varoš
Derventa
Modriča
Doboj
Prijedor
Višegrad
Foča
Vlasenica
Rogatica
Bratunac
Zvornik
Bosanski Brod
Bosanski Šamac

Ukupno cca 442,3 tisuće ne-Srba u 15 općina.
Gotovo u cijelosti protjerani iz većinski ne-srpskih općina, praktički svi 1992.

Očekujem tvoje podatke. (Distrikt Brčko nisam računao, tretiram ga kao ničiji).

Prvo, bitno je je li tebi bitniji koridor, gdje ste manjina, ili Drvar, Glamoč, Grahovo?

Bi li pristao na povratak svakog na svoje? (Rafineriju sam naveo onako, znam da je koridor bitniji).

Srbi u općini Bos. Brod čine 33,8% stanovništva, ne-Srbi 66,2. Razbijanje na gradiće, sela i zaseoke samo pokušavaš zamutiti sliku.

1. Pripisivati ne-srbe i jugoslovene bilo kojoj varijanti je pogresno.

2. Sanski most nije u RS.

3. Sta sa 150.000 Srba u Sarajevu

4. U tim opstinama koje si nabrojao je zivjelo 250.000 Srba. Zahvaljujuci vasem etno-inzenjeringu, broj je sada vjerovatno oko 350.000. To je daleko vise od 50.000 srba u tim opstinama.

5. Svako na svoje i mora da ima pravo da se vrati ukoliko zeli. U tome je poanta zavrsetka rata izmedju ostalog. To nema uticaja na entitete.

6. Malo off-topic ove konkretne diskusije, ali govori o raspolozenju u RS. Vise od polovice hrvata iz RS je za ostanak policije RS. Sta ti to govori?

Lucky Jim
14.08.2006., 21:54
1. Pripisivati ne-srbe i jugoslovene bilo kojoj varijanti je pogresno.

1. Jugoslaveni nigdje ne pretežu je li neka općina većinski srpska ili nije. Čak i da ih uvrstiš u ljute Srbe, broj ljudi koje sam naveo ne bi se promijenio ni za 3-4 postotka.
A koliko ja znam, jugosi su (barem kod nas) protiv nacionalista (Hrvata ili Srba) više nego suprotni nacionalisti (Srbi ili Hrvati)

2. Sanski most nije u RS.
Moguće je da sam pogriješio, ne živim u BIH. Vjerojatno ste to 'oslobodili' '92. i držali '92.-'95. pa mi je ostalo krivo u sjećanju (kao i Brčko, Odžak itd itd). Tko radi taj i griješi - to moju brojku sa 440 smanjuje na 405 tisuća. Opet na 1 Srbina oko 8 ne-Srba čije je demokratsko pravo prekršeno Daytonom.

Imaš li bilo što uistinu mijenja sliku i uvjerava nas da su Srbi jednako stradali kao i Hrvati i muslimani (ili više)?

3. Sta sa 150.000 Srba u Sarajevu
Po mojim podacimahttp://josip.purger.com/other/bih/index.htm niti u Novom Sarajevu, niti u Ilijašu niti u Ilidži (koje je Blaf 321 spomenuo) većina stanovništva nisu bili Srbi.

4. U tim opstinama koje si nabrojao je zivjelo 250.000 Srba. Zahvaljujuci vasem etno-inzenjeringu, broj je sada vjerovatno oko 350.000. To je daleko vise od 50.000 srba u tim opstinama.
Nisi baš jasan - u kojim je općinama živjelo 250 tisuća Srba?? Kako smo ih mi napuhali na 350 i zašto?

balkanac
14.08.2006., 22:11
1. Jugoslaveni nigdje ne pretežu je li neka općina većinski srpska ili nije. Čak i da ih uvrstiš u ljute Srbe, broj ljudi koje sam naveo ne bi se promijenio ni za 3-4 postotka.
A koliko ja znam, jugosi su (barem kod nas) protiv nacionalista (Hrvata ili Srba) više nego suprotni nacionalisti (Srbi ili Hrvati)

Ali si ih svejedno ubrojao u ne-srbe. Slazem se u kvalifikaciji i zato mislim da nije fer brojati ih u bilo koju od strana.

Moguće je da sam pogriješio, ne živim u BIH. Tko radi taj i griješi. Bi li ti malo dao neke podatke pa da ja tražim pogreške?
Imaš li bilo što što uistinu bitno osporava moje brojke?

Ne slazem se sa tvojom metodologijom brojanja (zbiranje svih ne-srba i posljedicno utvrdjivanje manjinskog procenta).
Ako ne zivis u bih onda je jasan tvoj drugaciji stav od vecine hrvata iz bih.
Inace.. praviti racunice nakon rata je isto kao da sada krenemo o autonomiji srba tamo gdje su bili u vecini 1991 u hrvatskoj. I ne bih opet pocinjao o tome. To smo vec raspravili, ocito bez rezultata na bilo kojoj strani.

Po mojim podacimahttp://josip.purger.com/other/bih/index.htm niti u Novom Sarajevu, niti u Ilijašu niti u Ilidži (koje je Blaf 321 spomenuo) većina stanovništva nisu Srbi.

U ovih 5 navedenih općina???!! Dokaz, link?
Dokaz je tesko naci jer bosnjaci ne zele popis stanovnistva. Ja zivim na tim prostorima i stanje je ocito.
Recimo, u sanskom mostu je ostalo jos samo 2.500 Srba (od 25.000)
U 13 opstina tuzlanskog kantona, od bivseg broja 82.000 srba, povratnika je 7.000.
A inace... multikulti tuzla: u 13 opstina TK je zaposleno ukupno 39 srba (nijedan povratnik). od 10.816 unistenih stambenih objekata obnovljeno je samo 17 posto, procenat obnovljene bosnjacke imovine oko 90%.

balkanac
14.08.2006., 22:15
Nisi baš jasan - u kojim je općinama živjelo 250 tisuća Srba?? Kako smo ih mi napuhali na 350 i zašto?
U tim opcinama koje si nabrojao je prije rata zivjelo 250.000 srba dok je sada taj broj oko 350.000 (nemam link, nema egzaktnog popisa.. procjena).

Posjetioc
14.08.2006., 22:33
Proračuni koje daje Lucky Jim su tipičan primjer toga kako se brojevi mogu tumačiti kako kome odgovara i tako postići iskrivljena slika. Gledaj, nije bitan broj opština, niti ko je u kojoj opštini bio većina da bi se dokazale dimenzije ''etničkog čišćenja'', već su mnogo važniji ukupni brojevi, dakle broj ljudi jedne nacionalnosti koji su morali da napuste teritoriju koja je pod kontrolom onih drugih. I važni su i procenti, ali na nivou cijele BiH, a ne samo pojedinih opština.
Iz Sarajeva se iselilo 150 000 Srba i to je valjda veće etničko čišćenje od onog kada se iz neke male opštine u RS iselilo 10 000 muslimana! Jel' ti to smatraš da protjerivanje Srba iz Sarajeva nije etničko čišćenje samo zato što Srbi tu nisu bili većina? Kakve su to nebuloze?
Sve u svemu, broj opština po entitetima u kojima većina stanovništva po opštinama nešto nije željela ne dokazuje ama baš ništa. Država nije federacija opština. Sudbina 100 000 ljudi iz jedne velike opštine ipak nosi veću težinu od sudbine 50 000 ljudi iz deset malih opština.
Nakon rata, RS je mnogo duže imala kolektivne smještaje za izbjeglice Srbe koje nismo imali gdje da smjestimo i do dana današnjeg Srpska podiže nove zgrade za rješenje stambenog pitanja izbjeglica. To najbolje pokazuje da je u Republiku Srpsku došlo više izbjeglica nego što je iz nje otišlo.

Lucky Jim
14.08.2006., 23:35
Proračuni koje daje Lucky Jim su tipičan primjer toga kako se brojevi mogu tumačiti kako kome odgovara i tako postići iskrivljena slika. Gledaj, nije bitan broj opština, niti ko je u kojoj opštini bio većina da bi se dokazale dimenzije ''etničkog čišćenja'', već su mnogo važniji ukupni brojevi, dakle broj ljudi jedne nacionalnosti koji su morali da napuste teritoriju koja je pod kontrolom onih drugih. I važni su i procenti, ali na nivou cijele BiH, a ne samo pojedinih opština.

Iz Sarajeva se iselilo 150 000 Srba i to je valjda veće etničko čišćenje od onog kada se iz neke male opštine u RS iselilo 10 000 muslimana! Jel' ti to smatraš da protjerivanje Srba iz Sarajeva nije etničko čišćenje samo zato što Srbi tu nisu bili većina? Kakve su to nebuloze?

1) Ovaj moj podatak je dokaz da su Srbi izvršili 8 puta veće kršenje demokratskog načela izbora. Niti jedna od tih općina ne bi mogla biti u RS da to Srbi nisu uradili ratom i istjerivanjem većine koja želi nešto drugo.

Brojka tih LJUDI je naravno bila još neusporedivo veća 1992. - 1994. kada niste imali izgubljeni NITI JEDNU općinu sa srpskom većinom izvan RS (osim Kupresa u trajanju od 1-2 godine).

Te su brojke i pokazatelj zašto je rat Srbima bio nužan.

2) Točno, nisam brojao sarajevske Srbe. Nisam brojao ni, npr. banjalučke Hrvate ni muslimane. Ne zato što to ne smatram etničkim čišćenjem nego zato što za ovo (broj ljudi kojima je nasiljem spriječeno nešto što bi demokratskim načinom mogli ostvariti) imam egzaktne podatke.

Ti imaš neke jednako egzaktne podatke koje dokazuju da je u BIH više prognano Srba nego Hrvata i muslimana???

BTW, strogo govoreći, etničkim se čišćenjem može nazvati samo ono što su Srbi obavili 1992.
Izlazak Srba iz Sarajeva 1995. je opredjeljenje u teškim uvjetima koji su oni sami kreirali.

Sve u svemu, broj opština po entitetima u kojima većina stanovništva po opštinama nešto nije željela ne dokazuje ama baš ništa. Država nije federacija opština. Sudbina 100 000 ljudi iz jedne velike opštine ipak nosi veću težinu od sudbine 50 000 ljudi iz deset malih opština.
Ja sam naveo broj LJUDI a ne samo broj općina. Ali je svaka općina još jedno organiziranje, još jedna banda koja silom i nasiljem nameće što ljudskost brani.

Nakon rata, RS je mnogo duže imala kolektivne smještaje za izbjeglice Srbe koje nismo imali gdje da smjestimo i do dana današnjeg Srpska podiže nove zgrade za rješenje stambenog pitanja izbjeglica. To najbolje pokazuje da je u Republiku Srpsku došlo više izbjeglica nego što je iz nje otišlo.
:rofl:
Stvarno ste genijalni, ovako egzaktnog dokaza još nisam vidio ni u jednoj knjizi iz više matematike.

Vi izbjeglice držite dugo u objektima kolektivnog smještaja zbog katastrofalnog stanja gospodarstva.
Dok ste nam slali stotine tisuća ljudi u Gašince, imali ste prazne gradove i sela (i danas ih imate od Dervente do Brčkog a i šire).
Ljudi iz Gašinaca su radili, napravili kuće ili (masovno muslimani) podobivali vize za Ameriku ili Skandinaviju. Zato je to ogromno naselje danas ispražnjeno.

@ngelus
14.08.2006., 23:46
Pri podjeli BiH po entitetima triba(lo) se vodit računa o 2 kriterija:

1. Svaki narod triba(o) je dobit područje na kojem živi otprilike onoliko stanovništva koliko tog naroda ima u ukupnoj populaciji.
Tako bi Hrvati dobili područje na kojemu živi 863.222 stanovnika, Bošnjaci područje na kojem živi 2.016.172 stanovnika, a Srbi područje na kojemu živi 1.475.517 stanovnika.*
Po popisu iz 1991. na području srpskog entiteta živjelo je 1.623.842 stanovnika.
Dakle Srbi su dobili područje na kojem živi 148.325 stanovnika više (dakle upravo Bosanska posavina) nego što im pripada.

2. U hrvatskom entitetu triba bit približno jednak broj Srba kao i Hrvata u srpskom entitetu, broj Bošnjaka kao i Hrvata u bošnjačkom entitetu, broj Srba u bošnjačkom entitetu kao i Bošnjaka u srpskom entitetu.

... i mirna Bosna.

*Jugoslaveni (to su obično miješani brakovi i Srba bi među njima moglo biti najviše 40%) i ostali su ravnomjerno raspoređeni na sva tri konstitutivna naroda.

Sada neka netko uzme kalkulator i pomoću http://josip.purger.com/other/bih/ i http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Ethnic_maps zbraja, oduzima i crta po miloj volji. ;)

posmatrač
14.08.2006., 23:48
Izlazak Srba iz Sarajeva 1995.

Jedna mala ispravka: "Izlazak Srba iz Sarajeva 1996."

Taj izlazak navodnih 150.000, kojim vidim lamentiraju ovdje, se nikako ne može podvesti niti pod progon niti pod etničko čišćenje.

Jalnuški Diletant
15.08.2006., 03:03
Te akcije niti vi ne zovete ratom.
Naravno.

Akcija je akcija, a rat je rat.

Rat se sastoji od (ratnih) akcija.

chobanin
15.08.2006., 16:46
Ovo šta Lucky radi je klasična muljaža.

Granice entiteta ne prate granice prijeratnih opština i zato se sabiranjem podataka po opštinama sa popisa '91. ne dobijaju tačni rezultati.
http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakoni/1996/zakoni/id%20o%20kantonima.htm

Srbi su na teritoriji RS bili nadpolovična većina i prije rata. Ta većina je danas ubjedljivija nego 91. godine, ali isto je i u Federaciji u većinski bošnjačkim/hrvatskim opštinama.

Posjetioc
15.08.2006., 16:49
Sorry, stvarno nemam namjeru da se trošim na ovakve gluposti.
Nastavite da vjerujete u svoje bajke.
Who cares?
Srpska je realnost, sviđalo se to vama ili ne, smatrli vi to pravednim ili ne.
And Srpska is here to stay.
A vama ako se ne sviđa, vi nas napadnite.
Slobodno.

chobanin
15.08.2006., 17:04
Kada su se Drvarčani (Srbi) u aprilu 1998. godine počeli vraćati u Drvar doživljeli su ovo:

Konacan epilog price o povratku srpskih izbjeglica u Drvar ukratko bi se mogao opisati u par slijedecih rijeci/redova: ubijeno dvoje povratnika, ponovo protjerano/izbjeglo 200-tinjak njih, brrojne zapaljene i opljackane kuce, gradonacelnik Drvara, Mile Marceta, nakon hirurskih intervencija zbrinut u Banjaluckoj bolnici... A prica je duga. Grad, sa vecinskim srpskim stanovnistvom, u ljeto 1995. godine zauzele su snage Hrvatskog vijeca obrane. Domicijalno je stanovnistvo protjerano. Od tada traju Marcetini napori za povratkom Srba u Drvar, u medjuvremenu naseljen hrvatskim izbjeglicama. Oko 1300 prognanih drvarcana uspjelo je istrajati u svojoj namjeri, a povratak je najavilo jos 9000 njih. Najave se, zahvaljujuci posljednjim dogadjajima u ovom gradu, mozda i nece obistiniti. Sredinom ovog mjeseca ubijeno je dvoje povratnika, a njihove kuce su spaljene. Jos nekoliko kuca je zapaljeno. Umjesto desavanja policijske akcije kojom bi se kaznili pocinitelji zlocina, desili su se protesti na kojima je hrvatsko stanovnistvo demonstriralo protiv povratnika. Demonstracije prelaze u nasilje usmjereno na pripadnike srpske nacionalnosti i medjunarodne zajednice. Brojni su objekti zapaljeni, cak i onaj u onaj u kome su se skrivali gonjeni povratnici. Mnogi su povrijedjeni. Gradonacelnik Drvara, Mile Marceta, jedan od glavnih inicijatora povratka u grad, zbrinut je u bolnici, nakon sto je napadnut od strane demonstranata. Jos jedna prica o povratku dobila je svoj tuzan zavrsetak. Nebrojeni su oni koji ponovo odlaze. Medjunarodna zajednica na sve to samo slijeze ramenima i nijemo suti.

Izdržali su terorizam i vratili se u svoj zavičaj!

Ovakve stvari se nijesu dešavale hrvatskim povratnicima u Srpsku u Posavini, barem ne posljednjih 7-8 godina, ali se nijesu vratili.

Ili Drvaračani više svoj zavičaj ili možda nijesu imali izbora (npr. niko im nije napravio nove kuće u Banjaluci, kao što je Hrvatska napravila kuće hrvatskim BH izbjeglicama u Okučanima;) ).

Lucky ima osjećaj krivice prema svome ognjištu na koje se ne želi vratiti i zato galami "dr'žte lopova" po forumu.

Svi su mu krivi što nema hrvatskih povratnika u Posavini, jedino sami Hrvati nemaju ništa s tijem.:)

chobanin
15.08.2006., 19:06
Jedna mala ispravka: "Izlazak Srba iz Sarajeva 1996."

Taj izlazak navodnih 150.000, kojim vidim lamentiraju ovdje, se nikako ne može podvesti niti pod progon niti pod etničko čišćenje.
Zamisli, nijesu šćeli živjeti u Alijinom sarajevskom multi-kulti raju. Čudo neviđeno. :)

Ne podcjenjuj druge forumaše.

amd.intel
15.08.2006., 19:21
Odlazi OHR, imacete mogucnosti da na skoro legalan nacin osnujete Herceg Bosnu, jer vam niko nece moci nista. I tome se posvetite.

amd.intel
15.08.2006., 19:24
Kada su se Drvarčani (Srbi) u aprilu 1998. godine počeli vraćati u Drvar doživljeli su ovo:

Izdržali su terorizam i vratili se u svoj zavičaj!

Ovakve stvari se nijesu dešavale hrvatskim povratnicima u Srpsku u Posavini, barem ne posljednjih 7-8 godina, ali se nijesu vratili.

Ili Drvaračani više svoj zavičaj ili možda nijesu imali izbora (npr. niko im nije napravio nove kuće u Banjaluci, kao što je Hrvatska napravila kuće hrvatskim BH izbjeglicama u Okučanima;) ).

Lucky ima osjećaj krivice prema svome ognjištu na koje se ne želi vratiti i zato galami "dr'žte lopova" po forumu.

Svi su mu krivi što nema hrvatskih povratnika u Posavini, jedino sami Hrvati nemaju ništa s tijem.:)

A stvarno je istina, bez obzira koliko to cudno zvucalo, da u RS vise niko Hrvate ne posmatra neprijateljski, i tretiraju ih isto kao Srbe.

Frankopan
15.08.2006., 19:32
A stvarno je istina, bez obzira koliko to cudno zvucalo, da u RS vise niko Hrvate ne posmatra neprijateljski, i tretiraju ih isto kao Srbe.

Je li to istina AMD?

balkanac
15.08.2006., 19:37
Je li to istina AMD?

Ne znam da li je ovo bilo ironicno pitanje. Zaista je istina. Sjecate li se prijema pape ivana pavla II u banja luci?

Frankopan
15.08.2006., 19:41
Ne znam da li je ovo bilo ironicno pitanje. Zaista je istina. Sjecate li se prijema pape ivana pavla II u banja luci?

1)

Ma kako ironicno. Interesuje me da li bi Srbi u RS ( sorry , Ja je zovem Republika Smrtksa) dozvolili povrat Hrvatima u Posavinu ako ovi dodju, jer ja cujem da jos uvjek ima problema i kuce se ne popravjaju.

2)

Da li je to ( ljubav prema Ustasama) nesto trenutno, ili pak priblizavanje krsta i kriza u osjecanju nadiranja muslimana?

balkanac
15.08.2006., 19:53
1)

Ma kako ironicno. Interesuje me da li bi Srbi u RS ( sorry , Ja je zovem Republika Smrtksa) dozvolili povrat Hrvatima u Posavinu ako ovi dodju, jer ja cujem da jos uvjek ima problema i kuce se ne popravjaju.

2)

Da li je to ( ljubav prema Ustasama) nesto trenutno, ili pak priblizavanje krsta i kriza u osjecanju nadiranja muslimana?

1) Ne znam kakvi problemi postoje u obnovi kuca. Vjerujem da ce uporedo s poboljsanjem ekonomske situacije u RS i povratak biti brojniji. Misljenja sam da ce povratak hrvata u RS doprinijeti samom bogatstvu RS i BiH. Naravno, pod uvjetom da povratnici postuju ustavno pravni poredak BiH. RS je presla ogroman put zadnjih godina. Dijelom je to zbog jakog pritiska medjunarodne zajednice, ali to nam je i pomoglo da shvatimo da je ravnopravnost svih i ekonomski napredak RS, hapsenje ratnih zlocinaca, borba protiv korupcije najbolji nacin za njeno ocuvanje. Ma kako vama to izgledalo nevjerovatno, oni koji su bili u RS u zadnje vrijeme, znace o cemu pricam.

2) Mislim da je to zbog nacelnog rjesavanja otvorenih pitanja izmedju hrvata i srba na ovim prostorima, nemate ekspanzivnu demografsku politiku, svakako vjere su nam bliske,...
Problema jos svakako ima, ali vjerujem da je zajednicki interes veci. Mene osobno veseli povratak hrvata. Zaista to mislim.

amd.intel
15.08.2006., 20:01
1)

2)

Ne znam zbog cega, ali ono je istina sto sam rekao, da Srbi u RS Hrvate posmatraju skor isto kao Srbe. A nedavno su bile ankete od agencije 'Partner', i Hrvati koje zive u RS, skoro imaju iste stavove po svim kljucnim pitanjima kao i Srbi u RS. A Muslimani, naravno, imaju totalne suprotne stavove.
Mozda vas posmatramo isto kao Srbe, jer vas je malo u RS, jer smo svi ugrozeni od Muslimana, jer sa vama Hrvatima iz BiH i nismo nesto ratovali, mozda smo se okrenuli nekoj hriscanskoj solidarnosti...Nemam pojma, ali je ono sto sam rekao cinjenica.
Ne znam jel isto u Posavini, ali ako je ovako u Banjaluci, Prijedoru, Gradiskoj, Srpcu...ne znam sto bi drugacije bilo u ostalim dijelovima RS. Moguce je da neki politicar ima ratnu retoriku prema Hrvatskoj ili da se pojavi neki natpis protiv Hrvata, ali onako kao sto sam ti rekao razmislja vecina Srba u RS.

Ne volimo Muslimane, a Hrvate vise niko ne analizira, niti ima neko nesto protiv njih...a to je najvisi stepen normalizacije odnosa, da ne postoji visi stepen.

Posto zivim u Prijedoru, kao sto rekoh, prije jedno mjesec dana je opstina Prijedor od svojih para napravila asfaltni put za hrvatsko selo Donja Ravska, napravila im asfaltni sportski teren.. Mislim, niko je nije na to tjerao, pa je to uradila. Mislim da i to govori o odnosu prema Hrvatima u RS.

Evo sta je Komarica rekao kad je bio nedavno u Prijedoru.

http://www.opstinaprijedor.org/akt/76.htm

Biskup banjalučki Franjo Komarica novinarima je rekao da se posebno interesovao za položaj katoličke populacije koja živi na području opštine Prijedor, te da je informisan da je proces povratka išao nešto sporije u odnosu na druge narode, a da su uzroci uglavnom u nedovoljnoj informisanosti o napretku koji je postignut u Prijedoru. To se posebno odnosi na veoma povoljnu bezbjednosnu situaciju , istakao je biskup Komarica, koja pruža uslove za bezbjedan povratak i život u ovoj opštini. Nakon razgovora sa načelnikom Pavićem, mogu reći da Prijedor ide sigurnim koracima prema Evropi , a učinio je puno toga i da se otvori prema svom susjedstvu, rekao je biskup Franjo Komarica.

Lucky Jim
15.08.2006., 20:52
Ovo šta Lucky radi je klasična muljaža.

Granice entiteta ne prate granice prijeratnih opština i zato se sabiranjem podataka po opštinama sa popisa '91. ne dobijaju tačni rezultati.
http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakoni/1996/zakoni/id%20o%20kantonima.htm
Ovo što Lucky piše je činjenica i fakt.

U nekim općinama koje su na granicama entiteta jeste izvršeno izdvajanje pojedinih sela i zaselaka. Crte između entiteta jesu slijedile ratne crte a ne granice između općina.

Ali, ovakva su izdvajanja češće bila u srpsku korist jer su vojno uglavnom držali ono što su okupirali 1992. (Odmah primjer općine Odžak). Također, niti jednoj općini koja nije na granici entiteta nije mijenjana granica. Zbog toga se može reći da su brojke koje sam naveo možda i veće.

Spominjao si slučaj općine Bos. Šamac, gdje su se 2-3 sela (cca 6 tisuća Hrvata) koji se naslanjaju na općinu Orašje uspjeli obraniti i nisu u RS.
(Ostalih cca 11 tisuća Hrvata i 2 tisuće muslimana su protjerani djelovanjem udarnih jedinica iz Srbije (Arkanovci), JNA i domaćih Srba. Ti su ljudi rastjerani na sve kontinente, mnogi pobijeni.)

No, sve ovo što sam spomenuo ni u kojem slučaju nema veze sa mojim brojevima koji su apsolutno točni i sa mojom tvrdnjom:

Većinsko stanovništvo općine Bos. Šamac po popisu iz 1991. ne želi da ta općina bude u RS. Općinska vlast u gradiću (cca 6 tisuća, čitava općina cca 33 tisuće) po demokratskim principima ne može biti srpska.

Volja većinskog stanovništva (njih 19 tisuća) je pogažena pokoljima i progonom i općinsko je središte danas etnički čisto. Pogažena je volja i onih 6 tisuća koji žive u Federaciji jer je i njihova volja da vlast u Bos. Šamcu ne bude srpska.

Vlast nad državom određuju svi stanovnici države, bez obzira što je njeno sjedište u glavnom gradu. Tako i za općine.

15 općinskih središta ste ratom na silu proglasili srpskim sa 405 tisuća ne-Srba.
Nasuprot 5 općina sa 50 tisuća Srba.

Srbi su na teritoriji RS bili nadpolovična većina i prije rata. Ta većina je danas ubjedljivija nego 91. godine, ali isto je i u Federaciji u većinski bošnjačkim/hrvatskim opštinama.
Najobičnija, ordinarna laž.

Mogla bi proći samo kod naroda koji je još gluplji od Srba. I samo takvi bi se ubijali nastojeći vam to dokazivati. Takve narode morate tražiti negdje drugdje, ne na sjeverozapadu.

balkanac
15.08.2006., 20:59
Ovo što Lucky piše je činjenica i fakt.

U nekim općinama koje su na granicama entiteta jeste izvršeno izdvajanje pojedinih sela i zaselaka. Crte između entiteta jesu slijedile ratne crte a ne granice između općina.

Na osnovu cega onda ti vezes svoje ocjene za opcine ako podjela izmedju RS i FBiH ocito nije slijedila taj uzorak?

Većinsko stanovništvo općine Bos. Šamac po popisu iz 1991. ne želi da ta općina bude u RS. Općinska vlast u gradiću (cca 6 tisuća, čitava općina cca 33 tisuće) po demokratskim principima ne može biti srpska.

Na osnovu cega to tvrdis? Imas li neke dokaze?

Vlast nad državom određuju svi stanovnici općine, bez obzira što je njeno sjedište u glavnom gradu.

Vlast nad drzavom odredjuju svi stanovnici drzave, ne opcine.

Frankopan
15.08.2006., 21:00
Vlast nad drzavom odredjuju svi stanovnici drzave, ne opcine.

RS je stvorena GENOCIDOM i stoga je nelegalna.

balkanac
15.08.2006., 21:02
RS je stvorena GENOCIDOM i stoga je nelegalna.

RS je stvorena ratom srba iz bosne za svoja prava.

balkanac
15.08.2006., 21:05

Najobičnija, ordinarna laž.

Potrudi se opet i saberi i izracunaj procente. Vidjeces da su srbi i 1991 cinili nadpolovicnu vecinu na teritoriju RS.
Ti dokazi suprotno.

Frankopan
15.08.2006., 21:07
RS je stvorena ratom srba iz bosne za svoja prava.

Ne moze se trpanje stotina tisuca ljudi u koncetracione logore nazvati ratom za svoja prava. Kada se na konzekvecni genocida govori o stvaranju drzave, ta drzava je neleglna. I uvjek ce ostat nelegalna.

Republika Smrtska moze postojat, moze se i odvojit, ali ne moze sa sobom odnjet teritorije na kojima je pobila NA DESETINE TISUCA Hrvata i muslimana .

Odvajaj se ti po popisu iz 1991.

Lucky Jim
15.08.2006., 21:14
Vaš odnos prema Hrvatima jeste danas bolji, ali ne zbog iznenadne ljubavi, nego zato što ste definitivno riješili taj problem.
Hrvati su u super odnosima sa češkom ili slovačkom nacionalnom manjinom.

Crnac Antimon iz Gabona je omiljeniji u Zagrebu nego 99% hrvatskih glumaca. Ali da u Zg dođe još 500 tisuća njegovih sunarodnjaka i napravi 500 džamija, ne znam bi li bili tako omiljeni.

Tako i Hrvati u Republici Srpskoj.

Sad, kad ih je u općini Bos. Brod 3%, naravno da su vam dobri. Da se vrate svi pa da postanu većina, opet bi letile crkve u zrak i minobacači bi derali po oba Broda.

No, da ne mislite da sam donkihot....

Hrvati su iz mnogih krajeva BIH TRAJNO riješeni i ne trebate se brinuti.

Većina derventske općine bi ostalo prazno i kad biste je u ludilu vratili Federaciji. Moglo bi se nešto Hrvata eventualno vratiti u Brod jer je sa Slavonskim skoro jedan grad i ima neke budućnosti i industrije. Ali teško da bi se i tu vratili svi i postigli većinu.

Zato, ne pjenim se ja jer mislim da će Posavina opet biti hrvatska.

Samo mi dižu tlak Srbi koji mi idu sad prodavati muda pod bubrege i tvrditi da je sve pravedno ili hoće nekog uvjeriti da bi postigli to što jesu da nije bilo Arkanovih kama i JNA VBR-ova.

Lucky Jim
15.08.2006., 21:16
Potrudi se opet i saberi i izracunaj procente. Vidjeces da su srbi i 1991 cinili nadpolovicnu vecinu na teritoriju RS.
Ti dokazi suprotno.

Čuj, ja sam dokazao za ovih 14 općina. Niti jedna od njih, nesumnjivo, nije većinski srpska.
Lijepo ih vratite i ja ću se složiti da ste i ovdje u pravu, ok?

Frankopan
15.08.2006., 21:17
Vaš odnos prema Hrvatima jeste danas bolji, ali ne zbog iznenadne ljubavi, nego zato što ste definitivno riješili taj problem.

Crnac Antimon iz Gabona je omiljeniji u Zagrebu nego 99% hrvatskih glumaca.

Tako i Hrvati u Republici Srpskoj.

Sad, kad ih je u općini Bos. Brod 3%, naravno da su vam dobri. Da se vrate svi pa da postanu većina, opet bi letile crkve u zrak i minobacači bi derali po oba Broda.

No, da ne mislite da sam donkihot....

Hrvati su iz mnogih krajeva BIH TRAJNO riješeni i ne trebate se brinuti.

Većina derventske općine bi ostalo prazno i kad biste je u ludilu vratili Federaciji. Moglo bi se nešto Hrvata eventualno vratiti u Brod jer je sa Slavonskim skoro jedan grad i ima neke budućnosti i industrije. Ali teško da bi se i tu vratili svi i postigli većinu.

Zato, ne pjenim se ja jer mislim da će Posavina opet biti hrvatska.

Samo mi dižu tlak Srbi koji mi idu sad prodavati muda pod bubrege i tvrditi da je sve pravedno ili hoće nekog uvjeriti da bi postigli to što jesu da nije bilo Arkanovih kama i JNA VBR-ova.

:s

Lijepo receno. Nek se nikad ne zaboravi da je Rep. Smrtska zlocinacka tvorevina. Za vjeke vjekova.

balkanac
15.08.2006., 21:19

Rekao sam da nemam problema niti da se svi hrvati vrate natrag u RS dok postuju poredak BiH

Ne zelim nikoga da uvjerim. Stvari su kakve jesu, govorim sta mislim. Na vama je hocete li vjerovati ili ne. Reci mi da li si ti bio u RS u zadnjih 5 godina na period duzi od tranzita?

balkanac
15.08.2006., 21:22
Čuj, ja sam dokazao za ovih 15 općina. Niti jedna od njih, nesumnjivo, nije većinski srpska.
Lijepo ih vratite i ja ću se složiti da ste i ovdje u pravu, ok?

Sta si dokazao? Da su u pola njih srbi bili u relativnoj a ne u apsolutnoj vecini?

Hrvati iz Bosne te demantuju. Zasto mislis da je 53% njih za policiju republike srpske?

Lucky Jim
15.08.2006., 21:23

Na osnovu cega to tvrdis? Imas li neke dokaze?

Na osnovu toga što bi se tamo stvari odvijale kao i u Banjaluci, Srpcu, Palama itd...
Ne bi bili nužni Arkanovci da poubijaju vodstvo općine, otvore logore, liferuju ljude u Srijemsku Mitrovicu, potpuno isprazne okolna hrvatska sela...

balkanac
15.08.2006., 21:25
Ne moze se trpanje stotina tisuca ljudi u koncetracione logore nazvati ratom za svoja prava. Kada se na konzekvecni genocida govori o stvaranju drzave, ta drzava je neleglna. I uvjek ce ostat nelegalna.

Republika Smrtska moze postojat, moze se i odvojit, ali ne moze sa sobom odnjet teritorije na kojima je pobila NA DESETINE TISUCA Hrvata i muslimana .

Odvajaj se ti po popisu iz 1991.

RS i BiH su legalizovane u daytonu. Nema dalje diskusije. Bilo je zlocina koji ne umanjuju. Ako vam nije valjalo zasto ste potpisali te dokumente? Ako vam ne valja, zasto ne promijenite stanje?

Lucky Jim
15.08.2006., 21:26
Sta si dokazao? Da su u pola njih srbi bili u relativnoj a ne u apsolutnoj vecini?
Ako nastaviš sa ovakvim glupostima neću više trošiti vrijeme niti da ih demantiram. Navedi 7 općina sa popisa u kojima su Srbi i relativna većina.

Iako to nema nikakve veze sa mojom tvrdnjom: niti u jednoj od tih općina većina ne želi novoizmišljenu 'Srpsku'.

balkanac
15.08.2006., 21:27
Na osnovu toga što bi se tamo stvari odvijale kao i u Banjaluci, Srpcu, Palama itd...
Ne bi bili nužni Arkanovci da poubijaju vodstvo općine, otvore logore, liferuju ljude u Srijemsku Mitrovicu, potpuno isprazne okolna hrvatska sela...

To je hipotetika. Ja znam jako puno Hrvata u Vojsci RS.

balkanac
15.08.2006., 21:33
Ako nastaviš sa ovakvim glupostima neću više trošiti vrijeme niti da ih demantiram. Navedi 7 općina sa popisa u kojima su Srbi i relativna većina.

Iako to nema nikakve veze sa mojom tvrdnjom: niti u jednoj od tih općina većina ne želi novoizmišljenu 'Srpsku'.

Kotor Varos
Derventa
Modrica
Doboj

U vecini ostalih opstina je razlika toliko minimalna da bi jugosloveni odnijeli prevagu. A uostalom RS je i nastala zbog zelje da se ostane u jugoslaviji.

PatriotSLO
15.08.2006., 21:34
Još malo, pa malo, pa nezavisna Republika Srpska, nova srpska država.;)

Ko si to tamo oko 82-83 mislio, da će Slovenija biti samostalna država?

Pa niko.

Ko si je mislio, da će KOSOVO bit nezavisna država?

Pa niko-a eto, to još malo pa postaje realnost.

Danas se svi smeškaju: koja bre RS, nema RS, samo BIH..

Da, da, ti isti su 90 govorili koja bre Slovenija, to je Jugoslavija, svi smo mi Jugoslaveni..

Srbi u RS ne žele imati posla sa muslimanima i živeti u zajednici sa njima.Dakle, podržavam ih u težnjama po samostalnoj Republici Srpskoj.

balkanac
15.08.2006., 21:37

Pa niko.

Da, da, ti isti su 90 govorili koja bre Slovenija, to je Jugoslavija, svi smo mi Jugoslaveni..

Srbi u RS ne žele imati posla sa muslimanima i živeti u zajednici sa njima.Dakle, podržavam ih u težnjama po samostalnoj Republici Srpski.

:top:

Lucky Jim
15.08.2006., 23:56
Kotor Varos
Derventa
Modrica
Doboj

I što ja sad tebi trebam - strogo matematički dokazivati da 4 nije polovina od 14 da bi ti priznao da si najobičniji lažov u obrani Mladić-Arkanovih tekovina?

I kakve uopće ima veze ta spika o 'relativnoj većini' sa mojom tvrdnjom?
Većina u svakoj od te 4 općine nije za 'Srpsku'. Manjina ih je nasiljem, ubijanjem i gotovo potpunim progonom zgazila.

U vecini ostalih opstina je razlika toliko minimalna da bi jugosloveni odnijeli prevagu. A uostalom RS je i nastala zbog zelje da se ostane u jugoslaviji.

Opet čista laž.

Kad bi sve, do jednog 'Jugoslavena', mješanca u ovim općinama proglasili za obožavatelja Mladića i Karadžića, imali biste većinu od 0,6 posto samo u općini Prijedor.
A naravno da ti to ne bih priznao -'Jugoslavenima' je potpuno izmiješana BIH najčešće neusporedivo draža od Velike Srbije sa obožavateljima Draže, Šešelja i četnika.

U općinama:

Srebrenica
Kotor Varoš
Derventa
Modriča
Doboj
Višegrad
Foča
Rogatica
Vlasenica
Bratunac
Zvornik
Bosanski Brod
Bosanski Šamac

nemate potrebnu većinu da biste ih zvali srpskim. (Logično, inače ne bi bilo potrebe za ratom i etničkim čišćenjem, tamo bi bilo mirno kao i u Srpcu, recimo).

Je li se jedna (jasno, upitna) od 11 općina na srpskom zove 'većina opština' :D????

I kome pokušavaš prodati te glupave spike o 'Jugoslaviji'???? Koja jebena Jugoslavija - vidjelo se kako ste je fanatično branili na Šentilju u lipnju 1991. ...

amd.intel
16.08.2006., 00:02

A sto onda vi niste u Hrvatskoj dobri prema Srbima kad ste rijesili taj problem?Ili sto Muslimani nisu u Federaciji dobri prema Srbima, kad Srba nema ni 2% u citavoj Federaciji? Sto Muslimani nisu dobri prema Hrvatima u Sarajevu kad Hrvata isto tako nema ni dva posto u Sarajevu? Sto Siptari ugrozavaju sve nacionalne manjine kojih ima par procenata?
Ne pije ti to vode.

Lucky Jim
16.08.2006., 00:12
A sto onda vi niste u Hrvatskoj dobri prema Srbima kad ste rijesili taj problem?Ili sto Muslimani nisu u Federaciji dobri prema Srbima, kad Srba nema ni 2% u citavoj Federaciji? Sto Muslimani nisu dobri prema Hrvatima u Sarajevu kad Hrvata isto tako nema ni dva posto u Sarajevu? Sto Siptari ugrozavaju sve nacionalne manjine kojih ima par procenata?
Ne pije ti to vode.
A što da ti kažem intelovac, inteligentan si pa znaš i sam.

Mi Hrvati, kao i muslimani i Šiptari smo ti zvijeri genocidne. Rodimo se s kamom i samo tražimo Srbe okolo da se obračunavamo s njima.

Srbi su pak, kao što i sam znaš, nebeski narod. Nikom nikad nikakvo zlo nisu napravili.
Jebiga, što ćeš, nemate sreće :cry:

amd.intel
16.08.2006., 00:22
A što da ti kažem intelovac, inteligentan si pa znaš i sam.

Mi Hrvati, kao i muslimani i Šiptari smo ti zvijeri genocidne. Rodimo se s kamom i samo tražimo Srbe okolo da se obračunavamo s njima.

Srbi su pak, kao što i sam znaš, nebeski narod. Nikom nikad nikakvo zlo nisu napravili.
Jebiga, što ćeš, nemate sreće :cry:

Kad ostanes bez argumenata, onda udaris na zajebanciju. Da ti nije Nordea sestra?
A inace, pitaj one Hrvate iz Janjeva, kakvi su Siptari...A i Hrvate iz srednje Bosne kakvi su Muslimani...

Lucky Jim
16.08.2006., 00:31
Ma ne zajebavam se, imaš li ti kakvo drukčije objašnjenje toga ako su Srbi tako dobri i 'duševni' (kako '92. isto tako i danas) a da su prema njima svi susjedni tak 'puni mržnje'????

amd.intel
16.08.2006., 00:38
Ma ne zajebavam se, imaš li ti kakvo drukčije objašnjenje toga ako su Srbi tako dobri i 'duševni' (kako '92. isto tako i danas) a da su prema njima svi susjedni tak 'puni mržnje'????
A vas drugi narodi vole u picku materinu...Siptari vas protjeruju iz Janjeva, Muslimani vas desetkovali u BiH, Madjari mastaju o dijelovima Hrvatske, Italijani snimaju filmove o fojbama i ne zele priznati Osimske sporazume u kojima su dali Dalmaciju i Istru, imate probleme sa Slovencima na 50 mjesta, Bunjevci vas optuzuju da im negirate naciju...

Lucky Jim
16.08.2006., 08:22
A vas drugi narodi vole u picku materinu...Siptari vas protjeruju iz Janjeva, Muslimani vas desetkovali u BiH, Madjari mastaju o dijelovima Hrvatske, Italijani snimaju filmove o fojbama i ne zele priznati Osimske sporazume u kojima su dali Dalmaciju i Istru, imate probleme sa Slovencima na 50 mjesta,

Neslaganja sa nekom državom oko nekih stvari, uglavnom minornih, (Slovenija) su normalna i zdrava.

Mađarska mašta - wtf??? ... i ja maštam o ovom ili onom komadu s filma pa se mogu samo jebat sa svojom maštom. Rekao bih da se puno više mađarske mašte treba bojati Srbija. Mi s njima organiziramo Euro 2012. u nogometu :D

Talijanski ekstremisti su opskurna manjina - gdje je to njihova vlada ikada osporila Osimske sporazume???

Kad bi naši Janjevci vidjeli Hrvatsku (što misliš, jesu li na kraju gubitnici :D) da su čekali eksploziju stoljetne mržnje Šiptara prema Hrvatima???...

No, Hrvati imaju i sa Srbima i Srbijom zajedničkih interesa. Ima stvari u kojima možemo biti saveznici. Pa i u BIH.
Hrvatske vlade i Predsjednik uporno rade na unaprijeđenju odnosa.

Rade Šerbedžija ima kraljevski tretman na Brijunima - ima tamo svoj teatar, u njega dovodi glumce iz Srbije ... Iako nikad ni slova nije rekao protiv zločina koje su njegovi sunarodnjaci počinili u Hrvatskoj - Martića, Šešelja, Arkana...
Teslin je spomenik u najživljoj pješačkoj zoni u centru Zagreba.

Dobar dio stanovništva Hrvatske (iz dijelova koji nisu osjetili srpsku topničku i minobacačku ljubav iz 90-ih) podržava potpunu normalizaciju .... Kad bi se Srbija normalizirala sve bi bilo još bolje...

Sve u svemu se u europskim krugovima uvijek čuje da je hrvatska vanjska politika faktor stabilnosti u ovom dijelu Europe. A što se kaže o Srbiji i bos. Srbima???
Lako ćemo mi sa Srbima. Jedino me brinu Bunjevci :D

balkanac
16.08.2006., 08:37
I kakve uopće ima veze ta spika o 'relativnoj većini' sa mojom tvrdnjom?
Većina u svakoj od te 4 općine nije za 'Srpsku'. Manjina ih je nasiljem, ubijanjem i gotovo potpunim progonom zgazila.

Ne znam zasto se uopce upustam u diskusiju sa tobom. Ti lazes. Ja sam ti rekao da je u vojsci VRS bio veliki broj Hrvata. Vjerujem da je mnogima to bila bolja alternativa nego 'suzivot' sa muslimanima. Na osnovu svog osobnog primjera pravis univerzalna pravila koja nisu istinita i neprovjerena su.

Opet čista laž.

Kad bi sve, do jednog 'Jugoslavena', mješanca u ovim općinama proglasili za obožavatelja Mladića i Karadžića, imali biste većinu od 0,6 posto samo u općini Prijedor.
A naravno da ti to ne bih priznao -'Jugoslavenima' je potpuno izmiješana BIH najčešće neusporedivo draža od Velike Srbije sa obožavateljima Draže, Šešelja i četnika.

1991 je bio samo ostanak u YU u varijanti. Cetnici su tada bili zanemarljiva skupina i tokom rata su se pojavio veci broj ekstremizacijom dogadjanja u bih.

Nisi mi rekao da li si bio u RS?

Uostalom zavrsavam diskusiju o ovoj temi. Vjerovati mi ne zelis, imas neke svoje projekcije a meni daleko vise znaci misljenje hrvata u RS nego onih koji ih brane iz zagreba.

RS je tu da ostane. Prihvatite je, nemojte je prihvatiti, napadnite, izmisljajte medjunarodne konferencije .. svejedno mi je.

porga
16.08.2006., 08:47
A sto onda vi niste u Hrvatskoj dobri prema Srbima kad ste rijesili taj problem?

Kako nismo dobri?
Ispod mene u apartmanu na moru boravio je "slovenac" koji je u autu na retrovizoru imao objesenu zastavicu C. Zvezde sa cirilicnim napisom Volim zvezdu. Nitko mu ni A nije rekao. Ja sam malo bio isprovociran, i dosao sam u napast da ga upozorim da bi to netko mogao shvatiti kao provokaciju (sto i jest bila) no odustao sam. Zasto? Pa covjek bi me mogao poslusati i maknuti je, i onda ne bi bilo sanse da mu netko ne baci gromadu hrvatske biokovske stijene na prednji sic. Ovako, tko zna. Ja nisam kao prvi susjed htio riskirati, jel mi se brigada i tako povlaci po medijima, a ocito bi bio prvi osumnjiceni..:zubo:

amd.intel
16.08.2006., 08:57
Ne znam zasto se uopce upustam u diskusiju sa tobom. Ti lazes. Ja sam ti rekao da je u vojsci VRS bio veliki broj Hrvata. Vjerujem da je mnogima to bila bolja alternativa nego 'suzivot' sa muslimanima. Na osnovu svog osobnog primjera pravis univerzalna pravila koja nisu istinita i neprovjerena su.
1991 je bio samo ostanak u YU u varijanti. Cetnici su tada bili zanemarljiva skupina i tokom rata su se pojavio veci broj ekstremizacijom dogadjanja u bih.

Uostalom zavrsavam diskusiju o ovoj temi. Vjerovati mi ne zelis, imas neke svoje projekcije a meni daleko vise znaci misljenje hrvata u RS nego onih koji ih brane iz zagreba.

RS je tu da ostane. Prihvatite je, nemojte je prihvatiti, napadnite, izmisljajte medjunarodne konferencije .. svejedno mi je.

Ma pusti ga, lupeta i laze.

GoTo
16.08.2006., 10:31
Dobar dio stanovništva Hrvatske (iz dijelova koji nisu osjetili srpsku topničku i minobacačku ljubav iz 90-ih) podržava potpunu normalizaciju ....
Pa zar nije postignuta potpuna međudržavna normalizacija??? :confused:

Naravno, ne zaboravljajući pitanja koja nisu rešena (izbeglice, sudbina nestalih, granica na Dunavu...) koja se pominju pri svakom susretu na vrhu, kako u Zagrebu, tako u Beogradu. Ni jedna ni druga strana nije odbila da reši ma koje od ovih pitanja.

Frankopan
17.08.2006., 06:10

Normalizacija. To je tipicno za taj ciganoidni duh. Prvo koncetracioni logiri, ubojstva civila na kamare, kradja tudjeg a sada bi normaliziju. Ko nas bre to zavadi…

Zao mi je samo zbog jedne stvari. Da su muslimani u BiH normalni, kao sto nisu, pa da vas presjecemo kod Brckog, na jedno 4-5 godina da istrunete u tom svom novokomponiranom krivoslavlju.

U hrvatskom ste anusu samo zbog toga sto ste nama okruzeni sa jedne strane a vahabi su sa druge. Nikada se mi normalizirati sa vama necemo, moze Mesic potpisivat sto god hoce, ali kad god vas vidim, kad god mogu na vas pljunem.

I znam kad vam kazem da OGROMNA vecina Hrvata koja vas zna tako misli. Ostatak, a sto ces, nesvesna, naivna stoka. Pitaj ti Hrvate koji su iz Banja Luke dosli sa vrecicom u rukama, zene od 60godina bacite u Savu uz “Plivaj ustaska kurvo”. Sto rece jednom jedan stari iz Kijeva " Tko se hoce mirit, nek se miri, mi se mirit necemo". Znas, uvjek mozes u Hrvatskoj ili HB-u naletet na nekog poput mene. Ima nas dosta koji vas se jako dobro sjecaju.

Vi ste zlom rodjeni, uz zlo cete pred Boga otici a na nama je samo da aranziramo taj susret. Kad tad.

Lucky Jim
17.08.2006., 10:46
Balkanac, ja bih rekao da prije ti gradiš sebi neko Potemkinovo selo i iz 'svog osobnog primjera praviš univerzalna pravila'.
Znam da ima i Hrvata i muslimana koji su odlučili radi privatnog mira i udobnosti prihvatiti da je srpsko i ono što nije, kojima nacionalnost, pa prema tome ni ponižavanja zbog nacionalnosti ne znači ništa.

Ali isti si kao i muslimani koji na osnovu primjera generala Jovana Divjaka zaključuju da Srbi ne žele nikakvu Republiku Srpsku, da je srpski narod za BIH, da ih samo malobrojni teroristi tjeraju na izdvajanje iz BIH.

Najprije, YU je definitivno prestala postojati već od lipnja 1991., kada je prestala kontrolirati svoju granicu prema Austriji i Italiji. Bez ikakve ozbiljnije borbe.
A o tome koliko bi se ljudi koji su se osjećali 'Jugoslavenima' pridružili Arkan - Šešelj - Mladićevim etničkim čistačima - raspravi sa našim levičarima :cerek:

Iskreno, ne znam, možda i jeste tako. Sasvim je moguće da ostane. Možda i u sadašnjim granicama.

Da, prolazio sam kroz neke puste krajeve sa ćiriličnim putokazima.
Zaustavljali su me neki stranci i u čudu pitali što to piše na njima jer nisu imali koga drugog pitati. Nigdje žive duše.

Lucky Jim
17.08.2006., 10:54

Bojim se da se tu radi o zajedničkom interesu da pred Europom izgledamo uljuđeno, da samo pokušavamo druge zajebati.
Međudržavna normalizacija???

Zamisli kako bi izgledala posjeta parlamentarnog izaslanstva Srbije u Saboru. Kad bi Tomo izašao za govornicu pa počeo pričati o ustašama, starom srpskom gradu Karlobagu, onako sa Šešeljevim bedžom za reverom :D.

GoTo
17.08.2006., 23:29
Bojim se da se tu radi o zajedničkom interesu da pred Europom izgledamo uljuđeno, da samo pokušavamo druge zajebati.
Međudržavna normalizacija???
Jeste.

Tako uvek počinje. Foliranjem.

Nije valjda da misliš kako je godinama posle 1945. postojalo ISKRENO "bratstvo i jedinstvo", ili odmah posle 1918. "brat je mio, koje vere bio"!??

I tada su, i jedni i drugi, savršeno dobro znali šta se sve radilo u vreme rata... al' šta vredi kada drugačije misli Antanta, SSSR+GB, EU...

GoTo
18.08.2006., 00:56
Zamisli kako bi izgledala posjeta parlamentarnog izaslanstva Srbije u Saboru. Kad bi Tomo izašao za govornicu pa počeo pričati o ustašama, starom srpskom gradu Karlobagu, onako sa Šešeljevim bedžom za reverom :D.
Hm, pa kad je sa Antom Đapićem (http://www.photonino.com/events//2006/2006/8/13/povorka0/ow11679_21.JPG) prošetao predsednik Skupštine Predrag Marković, neće proći mnogo vremena ni do šetnje Tome Nikolića i predsednika Sabora Vladimira Šeksa. :D

Lucky Jim
18.08.2006., 08:59
Hm, pa kad je sa Antom Đapićem (http://www.photonino.com/events//2006/2006/8/13/povorka0/ow11679_21.JPG) prošetao predsednik Skupštine Predrag Marković, neće proći mnogo vremena ni do šetnje Tome Nikolića i predsednika Sabora Vladimira Šeksa. :D
Prvo, jebote, zar je tebi ova slika normalna :D??? Ajd nađi mi pet Srba na cijelom svijetu kojim jest.

Drugo, veliš - tako sve počinje. Pa dobro, ne velim ni ja da se nećemo nikada normalizirati, samo je tvrdnja da smo to već obavili ponešto ... hm, preuranjena.

I treće - qrac bi se Anto prošetao u ovako lepom bradatom društvu da se nije davno presvukao, da nije iz rječnika davno izbacio Zemun i granicu na Drini. A pretenzije prema 'prekodrinlju', mislim, nikad nije ni imao.

GoTo
18.08.2006., 10:29
Prvo, jebote, zar je tebi ova slika normalna :D???
Nije.

Iako je gost, Đapić kisne! :D

Drugo, veliš - tako sve počinje. Pa dobro, ne velim ni ja da se nećemo nikada normalizirati, samo je tvrdnja da smo to već obavili ponešto ... hm, preuranjena.
E sad si ti otišao u drugu krajnost. Tvrdeći da čak ni ponešto nije urađeno!? :misli:

goldietrickz
19.08.2006., 12:16
RS drzi infrastrukturu (struju, telefon...)

e super si lik.kakvi samo zalutaju ovamo...srbi drze telefon?jos jedno 3 mjeseca kada ce to drzati svabe.oce to bit svabija onda?isto tako i sve te silnje srpske vode,sume,zeljeznice od dva vagona,ribe...bit ce svapske.

amd.intel
19.08.2006., 17:03
e super si lik.kakvi samo zalutaju ovamo...srbi drze telefon?jos jedno 3 mjeseca kada ce to drzati svabe.oce to bit svabija onda?isto tako i sve te silnje srpske vode,sume,zeljeznice od dva vagona,ribe...bit ce svapske.
Elektroprivreda se nece privatizovati i to je odluka vlade RS i narodne skupstine posto ce struja sve vise dobijati na cijeni. A sjediste telekoma srpske i nakon privatizacije mora biti u Banjaluci, i tako pise u tenederu. A inace, Srbi su kupili robnu kucu u centru Brckog, drze hotel 'Jelena' u centru Brckog, mesnu industriju Bimeks Brcko, fabriku akumulatora 'Tesla', imaju RTV HIT, najvecu firmu u Brckom koja prodaje auta, bavi se osiguranjem i prodajom naftnih derivata 'Brckogas', drze onu 'Arizonu ' u Brckom preko 'italprojecta' jer su vlasnici njega i direktori...I sve cega se mogu sjetiti je vlasnistvo Srba.
A onaj Bimal su kupili austrijanci, a koliko ja vidim, menadzeri, portparoli... su Srbi.

Neutrinum
21.08.2006., 16:28

Pa niko.

Srbi u RS ne žele imati posla sa muslimanima i živeti u zajednici sa njima.Dakle, podržavam ih u težnjama po samostalnoj Republici Srpskoj.
ma ko ste vi da znate sta srbi u RS-u zele. niko i nista. glupi slovenci kojima su svabe i austrijanci promjenili genetski kod za vjekove vladavine. ma mars u EU, gdje vam je i mjesto, jebala vas ona.

balkanac
23.08.2006., 08:14
ma ko ste vi da znate sta srbi u RS-u zele. niko i nista. glupi slovenci kojima su svabe i austrijanci promjenili genetski kod za vjekove vladavine. ma mars u EU, gdje vam je i mjesto, jebala vas ona.

A ti si, kao, kompetentan da govoris o zeljama Srba u RS? :D

Neutrinum
27.08.2006., 14:47
A ti si, kao, kompetentan da govoris o zeljama Srba u RS? :D
Ma nikada nisu bili oni problem, kvarni su ovi sto su pobjegli sa podrucja koje se danas zove Federacija. a Srbi iz RS-a, moje komsije:kiss: :kiss:

balkanac
27.08.2006., 17:36
Ma nikada nisu bili oni problem, kvarni su ovi sto su pobjegli sa podrucja koje se danas zove Federacija. a Srbi iz RS-a, moje komsije:kiss: :kiss:

protjerani.. ne pobjegli

Neutrinum
27.08.2006., 22:18
protjerani.. ne pobjegli
povlacili se za JNA-om.