PDA

View Full Version : MLM - mrežni marketing

stranice : 1 2 [3]

neno1966
31.12.2010., 13:21
Igrom slučaja, ja i jesam vlasnik robe čiji se marketing odvija kroz MLM, u jednom slučaju.

Zbog čega ja to trebam?
Ne trebam, mogao bih i klasični marketing obavljati.

Koja korist je što ide kroz MLM ?
Kao vlasnik robe, nemam ulaganja u marketing, dok god se ne dogodi prodaja.
Vrlo bitna stvar.
Ne ulažem u reklame, ni u veleprodaju, ni u maloprodaju unaprijed, ne pripremam distribuciju za nepoznatu količinu prodane robe.
A mogao bih.
Ovako, tek kada se dogodi prodaja, dio iznosa od prometa dajem osobi koja je direktno zaslužna za taj promet.

I, što je još bolje, da bih povećao promet, ne trebam ništa posebno učiniti.
Ne moram platiti novu reklamu da se vrti na televiziji, koja će polučiti nepoznate rezultate.
Sam kupac/korisnik će moj proizvod dalje preporučiti (ako je zadovoljan njime, osnovni preduvjet za mlm).

Što kupac ima od toga ?
Ako mu je proizvod preporučila osoba koja mu je bliska, dobiva informaciju iz prve ruke - proizvod je dobar i zato ti ga preporučam.
Na televiziji se vrte odlične reklame za ne baš tako odlične proizvode.
Kakve veze ima marketing sa levelima? Možeš ne imati troškove marketinga i bez levela.

Na tripadvisor-u milijuni ljudi hvale/kude hotele pa nitko od njih ne dobije ništa.

LudaPtica
31.12.2010., 13:24
Možeš ne imati troškove marketinga i bez levela.
Nisam rekao da nemam troškove marketinga, nego da ih nemam dok se ne dogodi prodaja.
U klasičnom marketingu, prvo ide oglašavanje (troškovi marketinga) pa onda prodaja.

Nije mi jasno kako zamišljaš (bez mlma) prodaju bez troškova marketinga ?

Npr, imam robu na skladištu, što dalje ?

neno1966
31.12.2010., 13:31
Nisam rekao da nemam troškove marketinga, nego da ih nemam dok se ne dogodi prodaja.
U klasičnom marketingu, prvo ide oglašavanje (troškovi marketinga) pa onda prodaja.

Nije mi jasno kako zamišljaš (bez mlma) prodaju bez troškova marketinga ?

Npr, imam robu na skladištu, što dalje ?
Mislio sam na ono što cijelo vrijeme govorim, prodaju na proviziju bez mlm-a.
Sve je potpuno isto što i ti govoriš jedina je razlika što "moj" prodavač nema nikoga na nivou iznad i što zaradi više novaca (od prodaje).

LudaPtica
31.12.2010., 13:36
Mislio sam na ono što cijelo vrijeme govorim, prodaju na proviziju bez mlm-a.
Sve je potpuno isto što i ti govoriš jedina je razlika što "moj" prodavač nema nikoga na nivou iznad i što zaradi više novaca (od prodaje).

Da li taj tvoj prodavač uzima robu od mene i prodaje ?

neno1966
31.12.2010., 13:40
Da li taj tvoj prodavač uzima robu od mene i prodaje ?
Pa može uzimati iz prve ruke i zaraditi 30% ili iz druge ruke i zaraditi recimo 25%.
Ovih 5% (druga ruka) je nepotreban trošak obojici. (da znam veleprodaja-maloprodaja ali to nema veze sa ovim)

LudaPtica
31.12.2010., 13:54
Pa može uzimati iz prve ruke i zaraditi 30% ili iz druge ruke i zaraditi recimo 25%.
Ovih 5% (druga ruka) je nepotreban trošak obojici. (da znam veleprodaja-maloprodaja ali to nema veze sa ovim)

Znači, da, uzima robu.
Za tu robu treba imati novaca, ja ne dam robu bez da mi plate.
Treba tu robu transportirati do njega.
Treba je negdje uskladištiti.
I onda on prodaje.

E sad, ili će se njegovih 30% naglo smanjiti, zbog tih (nepotrebnih) troškova, ili će krajnja prodajna cijena narasti.
U drugom slučaju, opet 30% nije 30 nego manje posto.
Plus, taj tvoj prodavač mora imati - kapital.

Ti od početka nisi shvatio, postotak koji se dijeli distributerima u mlm-u nije iz ničije zarade, on se dobiva upravo na način da se izbjegavaju nepotrebni troškovi.

neno1966
31.12.2010., 14:04
Znači, da, uzima robu.
Za tu robu treba imati novaca, ja ne dam robu bez da mi plate.
Treba tu robu transportirati do njega.
Treba je negdje uskladištiti.
I onda on prodaje.

E sad, ili će se njegovih 30% naglo smanjiti, zbog tih (nepotrebnih) troškova, ili će krajnja prodajna cijena narasti.
U drugom slučaju, opet 30% nije 30 nego manje posto.
Plus, taj tvoj prodavač mora imati - kapital.

Ti od početka nisi shvatio, postotak koji se dijeli distributerima u mlm-u nije iz ničije zarade, on se dobiva upravo na način da se izbjegavaju nepotrebni troškovi.
Uvijek je to nečiji trošak (zarada prodavača je ionako bruto) što znači da smanjuje nečiju zaradu ali ovo o čemu govoriš su potpuno nevažne tehničke stvari. Ako baš hočeš o tome banka može dati kredit za početni kapital uz x kamata, skladište se može unajmiti za x kuna ali nitko od njih ne traži da ih plačam po mojem prometu nego je to uvijek fiksan iznos. E u tome je bit.

Krajakovic
04.01.2011., 07:29
Uvijek je to nečiji trošak (zarada prodavača je ionako bruto) što znači da smanjuje nečiju zaradu ali ovo o čemu govoriš su potpuno nevažne tehničke stvari. Ako baš hočeš o tome banka može dati kredit za početni kapital uz x kamata, skladište se može unajmiti za x kuna ali nitko od njih ne traži da ih plačam po mojem prometu nego je to uvijek fiksan iznos. E u tome je bit.

Poanta je da ti kroz neko vrijeme sve vise zaradujes a to sa obicnim poslom ne mozes postici! Svi koji rade MLM idu za zaradom i to je glavna preokupacija!

neno1966
04.01.2011., 08:47
Poanta je da ti kroz neko vrijeme sve vise zaradujes a to sa obicnim poslom ne mozes postici! Svi koji rade MLM idu za zaradom i to je glavna preokupacija!
Sve više zarađuješ dok ima naivaca koji ulaze u to. Kada prestanu ulaziti ne zarađuješ više ništa. Onda obično se promijeni ime i počne novi krug.

Krajakovic
04.01.2011., 09:06
Sve više zarađuješ dok ima naivaca koji ulaze u to. Kada prestanu ulaziti ne zarađuješ više ništa. Onda obično se promijeni ime i počne novi krug.

Po tvome, koliko traje taj krug? Kada nestane "naivaca"? Jesi li kada vidio platne liste "naivaca"?
Sigurno se cijeli svijet urotio protiv tebe i svi te zele prevariti?:lol:
Dali ti to mozda izvlacis zakljucke iz one stare: Znam ja, od moje bake prijateljica je rekla da je od njezine prijateljice treca susjeda rekla da su to mafijaska posla!:rofl:

neno1966
04.01.2011., 09:59
Po tvome, koliko traje taj krug? Kada nestane "naivaca"? Jesi li kada vidio platne liste "naivaca"?
Sigurno se cijeli svijet urotio protiv tebe i svi te zele prevariti?:lol:
Dali ti to mozda izvlacis zakljucke iz one stare: Znam ja, od moje bake prijateljica je rekla da je od njezine prijateljice treca susjeda rekla da su to mafijaska posla!:rofl:
Da upravo tako, kada nestane naivaca. Ne kažem da ne možeš zaraditi ako si se dovoljno rano uključio ali većina popuši.
Nije se nitko urotio protiv mene pa i slijepac vidi o čemu se radi. Što misliš zbog čega je tu netko sa foruma plačao 100$/mjesečno za online kalkulator? Što misliš da stvarno ima takve potrebe za online računanjem ili se nadao brzoj zaradi? Kako sam kaže netko iznad njega je zaradio ali on i većina su spušili.

Moja definicija mlm-a je "materijaliziran lanac sreće". ne znam dali se mlađa generacija sjeća lanaca sreće kada si dobio pismo sa par adresa i svakome si poslao u protuvrijednosti danas cca. par kuna i sebe upisao i opet poslao na par adresa... Tada si trebao uložiti par desetaka kuna i mogao si se nadati nekoj zaradi i to nije bio problem ali danas kada u mlm trebaš ući sa par stotina kuna tu je malo teže nekome iz džepa izvući toliki novac.
Zato se tu pojavljuje roba ili usluge. Tisuću kuna nećeš dati samo tako ali ako kao protuvrijednost dobiješ neku robu ili uslugu ući ćeš u to jer rizik je mali (dobio si protuvrijednost robe) a ima šanse da dobiješ novac.
Zato je mlm najobičniji lanac sreće samo se ko fol nešto i prodaje da bi se nekom zamazale oči što je iskeširao novac.

Jer nitko me neće uvjeriti da je za pravu prodaju potreban mlm, dakle ako nije potreban a pojavlja se znači da tu nešto gadno smrdi.

Krajakovic
04.01.2011., 10:08
Kaj je mene briga ako je neko naivno bacio novce! Ja samo kazem da nisu sve muljaze kako ti pricas! Znam kaj je lanac srece i to samo dokazuje da ti nisi upoznat sa pravim MLM-om. Mozda te je neko i preveslao ali ne mozes sve stavljati u istu vrecu! Radio sam u MLM-u popusio neke novce ali ne zato jer sam prevaren, nego zato jer ja nisam za takvu prodaju, drugi su pobirali ljepe novce, i oni koji su dosli posle mene u posao! Ja sam za taj posao bio nesposoban! Ljudima je lakse reci da ih je neko prevario nego da priznaju da nisu za nesto sposobni i zato je takva reputacija tih MLM poslova! Ima i muljaza kao i svuda, ali ne mozes za sve reci da su muljaze! Razumijes li?

neno1966
04.01.2011., 10:17
Mene nitko nije preveslao niti bi kada ulazio u to ali to se i iz aviona vidi o čemu se radi.
Ako nisu sve muljaže kako onda objašnjavaš da se tako radi a to uopće nije potrebno a na kraju krajeva nije korisno ni za vlasnika robe ni za trgovca?

Krajakovic
04.01.2011., 10:47
Mene nitko nije preveslao niti bi kada ulazio u to ali to se i iz aviona vidi o čemu se radi.
Ako nisu sve muljaže kako onda objašnjavaš da se tako radi a to uopće nije potrebno a na kraju krajeva nije korisno ni za vlasnika robe ni za trgovca?

Pa kako onda mozes pricati o necemu o cemu nemas pojma?:s
Kako nije korisno, ti ne citas sta ti ljudi pisu? Vlasnik (firma) nema troškove marketinga, a svaki radnik ima zaradu na onome sta on odradi i dio zarade ima na onome koga dovede u posao! Ne funkcionira svuda ali moras znati za sta si sposoban a za sta si nesposoban!
Ti si sposoban pametovati o stvarima o kojima nemas pojma!:D A dovoljno si zadrt i zatvoren da neces poslusati kaj ti se govori! Tipican mentalitet starijih osoba ili nekoga tko misli da je pobrao svu pamet svijeta!
Ja sam probao raditi MLM i mogu o tome pricati ali ti si dajes to pravo a nemas nikakvo zalede, to puno govori o tebi! Gdje radis, zanima dali sam te dobro procitao?

Krajakovic
04.01.2011., 10:51
Kakve veze ima marketing sa levelima? Možeš ne imati troškove marketinga i bez levela.

Na tripadvisor-u milijuni ljudi hvale/kude hotele pa nitko od njih ne dobije ništa.

Moram ovo pitati! Kakve veze imaju sada hoteli sa ovom temom?
I jesi Delboy, da znas!

neno1966
04.01.2011., 10:56
Pa kako onda mozes pricati o necemu o cemu nemas pojma?:s
Kako nije korisno, ti ne citas sta ti ljudi pisu? Vlasnik (firma) nema troškove marketinga, a svaki radnik ima zaradu na onome sta on odradi i dio zarade ima na onome koga dovede u posao! Ne funkcionira svuda ali moras znati za sta si sposoban a za sta si nesposoban!
Ti si sposoban pametovati o stvarima o kojima nemas pojma!:D A dovoljno si zadrt i zatvoren da neces poslusati kaj ti se govori! Tipican mentalitet starijih osoba ili nekoga tko misli da je pobrao svu pamet svijeta!
Ja sam probao raditi MLM i mogu o tome pricati ali ti si dajes to pravo a nemas nikakvo zalede, to puno govori o tebi! Gdje radis, zanima dali sam te dobro procitao?
Nisam osobno radio ali su mi ispirali mozak bezbroj puta i išao sam na prezentacije čisto zbog frendova. Pa ne treba biti Supermen da bi zbrojio 2+2 :rolleyes:

neno1966
04.01.2011., 10:57
Moram ovo pitati! Kakve veze imaju sada hoteli sa ovom temom?
I jesi Delboy, da znas!
piše ti u prvoj rečenici koju si izbrisao, ne radi se o hotelima nego marketingu.

Krajakovic
04.01.2011., 11:01
Nisam osobno radio ali su mi ispirali mozak bezbroj puta i išao sam na prezentacije čisto zbog frendova. Pa ne treba biti Supermen da bi zbrojio 2+2 :rolleyes:

Ne, ne treba biti Supermen, treba biti mudar covjek i ne se petljati u stvari koje ne razumijes! Ali kod nas je vise u modi biti zadrt i filozofirati i pametovati o stvarima o kojima pojma nemas! Kako bi to nazvali? Supermanom sigurno ne!
Daj si malo truda i pokusaj si staviti na papir neke stvari ako ti ne ide ovako!

neno1966
04.01.2011., 11:03
Ne, ne treba biti Supermen, treba biti mudar covjek i ne se petljati u stvari koje ne razumijes! Ali kod nas je vise u modi biti zadrt i filozofirati i pametovati o stvarima o kojima pojma nemas! Kako bi to nazvali? Supermanom sigurno ne!
Daj si malo truda i pokusaj si staviti na papir neke stvari ako ti ne ide ovako!
Ako netko ne razumije onda si to ti. Oni koji razumiju ne ulaze u to.

Krajakovic
04.01.2011., 11:06

Evo ti sada i prve recenice!
I ja znam pohvaliti hotel u kojemu sam bio, ali sigurno necu javno hvaliti recimo deterdent za sude, pastu za zube zato takvi artikli imaju placeni marketing, a u MLM-u se marketing ne placa nego ide preko mreze ljudi koji to rade i za to su oni placeni! Dali mozda vidis razliku u tome?

Krajakovic
04.01.2011., 11:10
Ako netko ne razumije onda si to ti. Oni koji razumiju ne ulaze u to.

Radio sam u MLM-u odustao sam jer mi nije islo, bio sam na vise tih predavanja o MLM-u i sada radim nesto slicno vec 6 godina!
I ja to ne razumijem?:rofl:
Ajde si malo preformuliraj to kaj si rekao!
Covjek je prosao vise skola, jednu je zavrsio i dobro mu ide u poslu ali on zna manje od nekog bezveznjakovica koji je samo slusao o skolama!
Bravo, opet briljiras sa svojom filozofijom!:top:

neno1966
04.01.2011., 11:12
Evo ti sada i prve recenice!
I ja znam pohvaliti hotel u kojemu sam bio, ali sigurno necu javno hvaliti recimo deterdent za sude, pastu za zube zato takvi artikli imaju placeni marketing, a u MLM-u se marketing ne placa nego ide preko mreze ljudi koji to rade i za to su oni placeni! Dali mozda vidis razliku u tome?
Da ja vidim ali ti ne želiš shvatiti da možeš prodavati robu i na proviziju i raditi potpuno isti marketing bez da hraniš nekoga iznad. Kako to ne možeš shvatiti?

Dali bi pristao u firmi gdje radiš (govorim hipotetički ne znam gdje radiš) da dobiješ još jednog šefa i da njemu daješ pola svoje plače a on da ne radi ništa osim što bi tebe nadgledavao? Ja mislim da je budala onja koji bi na to pristao.

Krajakovic
04.01.2011., 11:17
Da ja vidim ali ti ne želiš shvatiti da možeš prodavati robu i na proviziju i raditi potpuno isti marketing bez da hraniš nekoga iznad. Kako to ne možeš shvatiti?

Dali bi pristao u firmi gdje radiš (govorim hipotetički ne znam gdje radiš) da dobiješ još jednog šefa i da njemu daješ pola svoje plače a on da ne radi ništa osim što bi tebe nadgledavao? Ja mislim da je budala onja koji bi na to pristao.

I do koje zarde bi mogao doci sa takvom prodajom?
Pa normalno da ako on nista ne radi da nebi pristao ako meni placa ne raste, a ako meni placa raste jebe mi se kaj on radi i dali mu propada posao ili ne!
Radim u marketingu u jednoj Zg firmi!

neno1966
04.01.2011., 11:17
Radio sam u MLM-u odustao sam jer mi nije islo, bio sam na vise tih predavanja o MLM-u i sada radim nesto slicno vec 6 godina!
I ja to ne razumijem?:rofl:
Ajde si malo preformuliraj to kaj si rekao!
Covjek je prosao vise skola, jednu je zavrsio i dobro mu ide u poslu ali on zna manje od nekog bezveznjakovica koji je samo slusao o skolama!
Bravo, opet briljiras sa svojom filozofijom!:top:
Pa za onaj primjer koji je netko napisao o online kalkulatorima ne vidim kakvo bi ti znanje trebalo da shvatiš da je to pušiona i čisti lanac sreće. A dali je kalkulator ili pasta za zube svejedno.

neno1966
04.01.2011., 11:23
I do koje zarde bi mogao doci sa takvom prodajom?
Pa normalno da ako on nista ne radi da nebi pristao ako meni placa ne raste, a ako meni placa raste jebe mi se kaj on radi i dali mu propada posao ili ne!
Radim u marketingu u jednoj Zg firmi!
Znam čovjeka koji je direktnom prodajom usluga u 4 dana zaradio novi auto (doduše bio je Fićo ili peglica tako nešto što se vozilo u ono vrijeme) a u cijeloj godini tj. sezoni zaradio je nešto preko 100.000 ondašnjih DEM-a. Netko je govorio o pasivnoj zaradi, kada imaš toliko novca lako je pokrenuti posao i čovjek je danas uspješan poslovni čovjek u sasvim drugoj branši.

Krajakovic
04.01.2011., 12:19
Znam čovjeka koji je direktnom prodajom usluga u 4 dana zaradio novi auto (doduše bio je Fićo ili peglica tako nešto što se vozilo u ono vrijeme) a u cijeloj godini tj. sezoni zaradio je nešto preko 100.000 ondašnjih DEM-a. Netko je govorio o pasivnoj zaradi, kada imaš toliko novca lako je pokrenuti posao i čovjek je danas uspješan poslovni čovjek u sasvim drugoj branši.

Dobro? Poanta je?

neno1966
04.01.2011., 13:10
Dobro? Poanta je?
Nema poante, pitao si do koje zarade bi mogao doci sa takvom prodajom i ja ti rekoh.

Krajakovic
04.01.2011., 13:18
Nema poante, pitao si do koje zarade bi mogao doci sa takvom prodajom i ja ti rekoh.

Ali ti opet pricas kako je neko drugi to nesto napravio! Kaj si ti napravio? Tako da mozes pricati o tome!? Kaj se tebe tice kaj je on napravio? Kaj ti imas od toga kaj je on zaradio? Di si ti u tome?
Ti opet pricas o babinoj prijateljici koja ima prijateljicu! Kaj ti znas o tome?

neno1966
04.01.2011., 13:36
Ali ti opet pricas kako je neko drugi to nesto napravio! Kaj si ti napravio? Tako da mozes pricati o tome!? Kaj se tebe tice kaj je on napravio? Kaj ti imas od toga kaj je on zaradio? Di si ti u tome?
Ti opet pricas o babinoj prijateljici koja ima prijateljicu! Kaj ti znas o tome?
Pa sam me nešto pitaš i kada ti odgovorim onda se buniš :rolleyes: Već sam prije rekao da osobno nisam ništa prodavao niti ne bi a taj primjer je samo pokazao da se i direktnom prodajom bez mlm-a može lijepo zaraditi.

Pa ne trebam ništa napraviti da bi vidio da je nešto pušiona, dovoljno je matematika iz prvog razreda osnovne škole. Pa zar bi trebao skočiti pod vlak da vidim da to nije dobro?

Krajakovic
04.01.2011., 13:44
Pa sam me nešto pitaš i kada ti odgovorim onda se buniš :rolleyes: Već sam prije rekao da osobno nisam ništa prodavao niti ne bi a taj primjer je samo pokazao da se i direktnom prodajom bez mlm-a može lijepo zaraditi.

Pa ne trebam ništa napraviti da bi vidio da je nešto pušiona, dovoljno je matematika iz prvog razreda osnovne škole. Pa zar bi trebao skočiti pod vlak da vidim da to nije dobro?

Pa daj onda upotrijebi tu matematiku iz osnovne skole i stavi si na papir (vec drugi put ti to govorim)! Nemoj pricati bez veze!

Krajakovic
04.01.2011., 13:55

Ja nisam ni rekao da se ne moze zaraditi bez MLM! Ja sam imao i obrt i probao sam i na taj nacin raditi! Ali to je puno teze nego preko MLM-a!

neno1966
04.01.2011., 14:00
Pa daj onda upotrijebi tu matematiku iz osnovne skole i stavi si na papir (vec drugi put ti to govorim)! Nemoj pricati bez veze!
Odavno sam stavio pa vidiš da nisam u tome :mig:

Krajakovic
04.01.2011., 14:04
Odavno sam stavio pa vidiš da nisam u tome :mig:

A ja sam 6 godina u tome!
Necemo ni ti ni ja odustati? :D

neno1966
04.01.2011., 14:13
Pa bolje da odustanemo, ako se vidiš u tome želim ti sreću :top: a biti će mi drago i ako sam nekoga razuvjerio i sačuvao mu novce. :W

Krajakovic
04.01.2011., 14:17
Pa bolje da odustanemo, ako se vidiš u tome želim ti sreću :top: a biti će mi drago i ako sam nekoga razuvjerio i sačuvao mu novce. :W

Slazem se sa odustajanjem od prepucavanja! Ovaj drugi dio se ne slazem! Prvo stavite na papir sve dali vam se isplati! Ima prevara ali ima i dobrih stvari!:W

LudaPtica
04.01.2011., 15:14
Ja ću se lagano isključiti iz rasprave, skoro je prerasla u otvoreno vrijeđanje.

Neno cijelo vrijeme ponavlja da netko uzima nešto IZ moje zarade, a mlm nije to.
Ako će netko nešto zaraditi, to je NA moju zaradu.

A to da mlm pada u vodu ako nema novih naivaca, to je osnovna razlika mlma i lanca sreće - mlm opstaje ako nema novih članova.
Jer, promet se i dalje događa, tako da se provizija na promet i dalje računa.
U lancima sreće nema prometa, zarađuje se na regrutaciji novih članova.

Mislim da nemamo ništa korisno za doprinijeti ovoj temi.

Krajakovic
05.01.2011., 08:27
Ja ću se lagano isključiti iz rasprave, skoro je prerasla u otvoreno vrijeđanje.

Neno cijelo vrijeme ponavlja da netko uzima nešto IZ moje zarade, a mlm nije to.
Ako će netko nešto zaraditi, to je NA moju zaradu.

A to da mlm pada u vodu ako nema novih naivaca, to je osnovna razlika mlma i lanca sreće - mlm opstaje ako nema novih članova.
Jer, promet se i dalje događa, tako da se provizija na promet i dalje računa.
U lancima sreće nema prometa, zarađuje se na regrutaciji novih članova.

Mislim da nemamo ništa korisno za doprinijeti ovoj temi.

U pravu si potpuno!

mg-press
14.01.2011., 07:57
Ajmo pogledati iz drugog kuta.

Napravit ću jednu možda malo neumjesnu usporedbu: američki klubovi liječenih alkoholičara su jedan od najefikasnijih oblika rješavanja zajedničkih problema određene skupine. Oni se sami organiziraju, okupljaju, komuniciraju, te međusobno podupiru i ohrabruju – ali nisu prepušteni sami sebi, nego iza sebe 'u sjeni' imaju čitav sustav koji ih motivira i usmjerava. Isti taj način samoorganiziranja može se primijeniti i na druge skupine ljudi koji imaju zajedničke potrebe ili probleme, a MLM je samo jedan od modela poslovnog samoorganiziranja u kojem se članovi međusobno podupiru kako bi svi zajednički i svatko pojedinačno ostvarili što bolje rezultate.

chaos58
14.01.2011., 11:02
Postoji cijela plejada načina kako podati proizvod kupcu. MLM je zgodan u tome što nam u pravilu pristupa osoba koju direktno znamo ili je referencira netko tko nam nešto znači.

Također nas to čopororativno okruženje gdje su svi uspješnu tom poslu gura u nekom smjeru.

Sve je to samo trgovina. Nekoj firmi, osobi ili proizvidu odgovara, a drugima ne. Slobodno možemo birati.

Ima puno loših proizvoda i usluga ili čak prevara koje se koriste MLMom da uvaljuju svoje stvari kupcima ui uspjevaju zbog gore navedenih opažanja, ali ne treba zaboraviti da smo mi kao kupci pod potpunom kontrolom tako dugo dok je novac još u našem džepu.

Ako se nismo dovoljno informirali i ostali smo se osjećati prevarenima tu sigurno ima dobra lekcija za upamtiti.

Ako pak u nekom poslovnom poduhvati nismo uspijeli to znači da to nismo dovoljno jako željeli i trudili se. Uspjevaju oni uporni, čak i u pokvarenim sustavima. Vidi HR državni vrh.

mg-press
14.01.2011., 13:38
Točno – u svakom poslu ima rizika i uvijek treba dobro provjeriti i testirati svaku kombinaciju.

Međutim, bitno je da svi mi skupa nismo dovoljno poduzetni i zato nam se ekonomija bananizira. Svi moramo biti aktivniji i zahtjevniji u poslovnom, poduzeničkom i ulagačkom smislu. A MLM je zgodan model za to.

chaos58
15.01.2011., 10:39
Zgodan je samo što firme koje ga koriste ili ne znaju ili što je još gore ne žele postaviti čvrsta pravila poslovanja u takvom sustavu.

Stvarno nema smisla i kontraporuktivno je da i na ovom forumu posta hrpa ljudi koja u ovom trenutku pokušava zaraditi nekakve novce u nekom MLM sustavu. Pričanje o poslu iza nekakvog nickname-a i bez provjere vjerodostojnosti od forum.hr ništa nema smisla.

Drugi problem je što se na raznim MLM edukacijama sve vrti oko početne mistifikacije što je još kontra produktivnije.

News flash: Ako je proizvod zanimljiv kupcu on će se informirati i eventualno kupiti, ali nekakav mind f*cking nije nikome potreban.

Krajakovic
15.01.2011., 20:07
Zgodan je samo što firme koje ga koriste ili ne znaju ili što je još gore ne žele postaviti čvrsta pravila poslovanja u takvom sustavu.

Stvarno nema smisla i kontraporuktivno je da i na ovom forumu posta hrpa ljudi koja u ovom trenutku pokušava zaraditi nekakve novce u nekom MLM sustavu. Pričanje o poslu iza nekakvog nickname-a i bez provjere vjerodostojnosti od forum.hr ništa nema smisla.

Drugi problem je što se na raznim MLM edukacijama sve vrti oko početne mistifikacije što je još kontra produktivnije.

News flash: Ako je proizvod zanimljiv kupcu on će se informirati i eventualno kupiti, ali nekakav mind f*cking nije nikome potreban.

Tko god zeli moze se naci sa mnom tako da ne ispada da se skrivam iza nicka!
Nisam bas shavatio o kakvoj mistifikaciji je rijec? Ja sam napisao sve sta sam mogao o svom poslu a da ne odajem poslovne tajne na temi - Rad u kreditnom uredu za vise informacija mogu se naci sa svima koga to zanima!

Smileman
17.01.2011., 17:49
Krajaković, ta "mistifikacija" je uvijek ista priča - svakom novom sudioniku MLM-a se kaže da može razviti svoj dio piramide (što je točno), ali ne i da je taj razvoj geometrijski (što je isto točno).

Gle, ja nađem 5 osoba, one svaka po 5 (to je 25+onih 5 mojih) i ovi zadnji svaki po 5 (to je 125+25+5=155). To dobro zvuči, frka je u tome što su svih regionalno postavljeni, a ja osobno ni ne poznam po imenu 150 ljudi, a ovakvim razvojem tek smo u trećem nivou.

I onda se nadju susjedi u zgradi koji jedan drugome nude "super posao", a obojica su u onih 155 koje sam ja zapravo "rezervirao" za svoju piramidu.

Neće ići. Tj. ide pa stane, pa ide, pa uglavnom stane.

A kad donji red nema koga regrutirati u posao, onda počinje ljutnja zbog "mistifikacije" o kojoj ti je napisao chaos58.

Zato treba odmah svakom novom igraču ovako nacrtati način rada i ako tada osoba pristane raditi, sve ok.

Krajakovic
17.01.2011., 22:14
Krajaković, ta "mistifikacija" je uvijek ista priča - svakom novom sudioniku MLM-a se kaže da može razviti svoj dio piramide (što je točno), ali ne i da je taj razvoj geometrijski (što je isto točno).

Gle, ja nađem 5 osoba, one svaka po 5 (to je 25+onih 5 mojih) i ovi zadnji svaki po 5 (to je 125+25+5=155). To dobro zvuči, frka je u tome što su svih regionalno postavljeni, a ja osobno ni ne poznam po imenu 150 ljudi, a ovakvim razvojem tek smo u trećem nivou.

I onda se nadju susjedi u zgradi koji jedan drugome nude "super posao", a obojica su u onih 155 koje sam ja zapravo "rezervirao" za svoju piramidu.

Neće ići. Tj. ide pa stane, pa ide, pa uglavnom stane.

A kad donji red nema koga regrutirati u posao, onda počinje ljutnja zbog "mistifikacije" o kojoj ti je napisao chaos58.

Zato treba odmah svakom novom igraču ovako nacrtati način rada i ako tada osoba pristane raditi, sve ok.

To je u redu, ja svima kazem da je puno teze naci suradnike nego sta misle i da ce tu imati najvise problema! Posao ko posao nije problem ali naci ljude koji zele raditi to je vec tezi dio!

LudaPtica
17.01.2011., 23:18

E, ovo je jedan od najboljih opisa najčešćeg rezultata ovakvih poslova što sam u zadnjih par godina vidio.
Ovo je u najčešćem slučaju realno stanje.

I sviđa mi se zaključak, to bi odmah trebalo naglasiti i ako osoba pristane....

Dodao bih samo da to ne mora tako biti.
Ljudima treba ovo naglasiti, ali i ne treba im gurati posao pod nos.
Ja kažem, budi kupac, ovaj proizvod itekako vrijedi tih novaca, ako preporučiš nekolicini (i oni nekolicini) ti ostvaruješ nekakav popust na vlastitu potrošnju, ili su ti čak proizvodi besplatni.

A oni koji bi radili - čekam da se sami jave, nakon što probaju proizvode.
I njima objasnima da moraju raditi drukčije: isto napraviti preporuku, nekolicini, ali svaki od tih bi morao biti prvi u novoj mikro-zajednici.
Pa oni opet mogu biti kupci, sa nekolicinom, i njihovom nekolicinom.

Rezultat: svi znaju na čemu su; kupci su preporučili drugim kupcima, isključivo jer su zadovoljni proizvodom, a vrlo vjerojatno poznaju te osobe, i ovi su još nekima (155 kupaca), i svako ima proporcionalan popust na svoju potrošnju, dok oni koji rade, proširili su malo tržište, omogućili novim kupcima da i oni sudjeluju, poneki od tih novih 155 bi radio, opet proširi tržište....
Duplikacija.

Sad će netko reći: da, ali to je ograničeno.
Je, ali u teoriji.
I onoga časa kada dođe do teoretske granice (u praksi još nije dostignuta), taj moment će svi, ali baš svi (morati) biti zadovoljni - jer su stvari postavljene fer.
Svi su unaprijed znali što mogu očekivati, neki popuste, dobili su ih, proporcionalno zasluzi, oni koji su radili, koliko su radili (proširili tržište), toliko i zarađuju.

I to je sistem, i tko ga dobije predstavljenog na ovaj način (i to prihvati), taj će se pronaći u tome, to je sigurno - sistem je super.
Ono što ruši sistem su ljudi, pojedinci, koji se igraju gluhog telefona, daju netočne informacije, ne daju informacije, barem ne kompletne, žele brzu zaradu, žele preveliku zaradu tj. imaju prevelika očekivanja, -add another- ...

mg-press
20.01.2011., 13:24
Da, mislim da je to pravi pristup: dobar proizvod ili usluga + zadovoljni kupci, pa onda dalje.

Međutim, takvih poslovnih prilika ima na stotine i na svakom koraku, pa je velika šteta da se ne uspostavlja puno novih MLM projekata. Već ako pođete od svakodnevnih malih kupovina, svaka od njih pruža razne mogućnosti samoorganiziranja zajedničke nabave kako bi se postigli veći rabati, provizije isl. Da ne govorimo o prilikama koje se otvaraju kod organizacije putovanja, mode, dizajnerskog namještaja...

LudaPtica
21.01.2011., 14:35
počinju se pojavljivati portali koji nude tzv. organiziranu kupovinu...

sve su to vrste udruživanja kupaca radi boljih uvjeta.

Smileman
21.01.2011., 14:42
Luda Ptica, grupna kupovina je odličan model kupnje, ali nema nikakve veze sa MLM-om, kupci se ne poznaju, nema nikakvih levela, internet je omogućio da svi zajedno u ograničenom vremenskom roku kupe po povoljnoj cijeni uslugu/proizvod, ali kupci nisu međusobno nikako udruženi ni organizirani. To je zapravo marketinška akcija u kojoj organizator prodaje (portal) i davatelj usluge (tvrtka) dijele zaradu od prodaje po grupnoj kupnji, a tvrtka dobija reklamu.

FileExplorer
21.01.2011., 17:01
Luda Ptica, grupna kupovina je odličan model kupnje, ali nema nikakve veze sa MLM-om

Npr. Lyoness je MLM koji je kombiniran sa necim slicnim ovim grupnim kupovinama, odnosno bolje reci popustima.

Smileman
21.01.2011., 17:07
Pojam grupne kupovine u ovom smislu u kojem se spominje kod nas na par portala (KOlektiva, kupime, ponudadana i sl.) prati samo jednu uslugu po danu u nekom gradu i sve se virtualno događa (ponuda, kupnja, izdavanje vauchera) sa jedinstveno velikim popustima.

Lyoness ugovara fiksne popuste za svoje članove prilikom kupnje, pa nema vremenskog pritiska za kupce, nema fokusa ne određenu ponudu, već se omogućava povrat dijela uplate prilikom svake kupnje. Ali princip dolaženja do članova je po MLM principima, to je istina.

LudaPtica
21.01.2011., 23:23
Mislio sam na šire značenje organizirane kupovine.

Ne vidim zašto MLM (barem ovaj s kojim sam trenutno najviše upoznat) ne bi mogao spadati pod termin "organizirani kupci" ?

Mi jesmo organizirani, uglavnom se ne poznajemo međusobno (što i nije relevantno), a svojom organizacijom dolazimo do jeftinijih proizvoda.

svjedok
03.02.2011., 09:59
je li netko čuo za ovo:)
http://www.scnethrvatska.com/index.php
kupovina u rh će zaživjeti navodno za mjesec-dva,ako netko zna nešto više nek piše

Zoran_ns
26.02.2011., 13:53
Pozdrav drago mi je da vidim da se stvari pokrecu u Hrvatskoj sto se tice SCneta.Registrovao sam se jer sam video ovaj post iznad pa reko ajde da odgovorim.
Zaista iskreno ovo kazem to je poslovna prilika koja ce osvojiti svet. I zgaziti svu konkurenciju u oblasti mlm-a. Samim postojanjem ove firme jednostavno ne postoji potreba za postojanjem ostalih mlm kompanija. Ja sam iz Srbije i vec koristim ovaj sistem i nesto je najbolje sto mi se desilo u zivotu.

Rumunija,Rusija su vec krenule i sa firmama i clanovima, Rumunija cak postavvlja i neke nove rekorde sto se tice MLM-a . Makedonija , BIH uskoro otvaraju zvanicne firme. Sto se tice Hrvatske cini mi se da tamo cak jos ima akcija da se kupe sto bi preporucio svakome ko je u mogucnosti da to uradi.
A ovo sto pitas kupovina da li ce ili nece zaziveti zavisti u velikoj meri od tebe i toga da li ti imas viziju kakav je ovo biznis i mogucnost dok je sve u zaletu i startu. Jer mi smo ti clanovi koji guramo ovo , ukljucujemo firme i trosimo kod njih a oni nam daju povrate, a firma je tu da nam omoguci da zaradjujemo. Zato ako se jos nisi registrovao odma to uradi , ako nemas na koga javi se pa cu ti ispricati detaljnije stvari oko svega ovoga. Sto se tice Lyonnesa mogu ovde postati i dokaze kako je ovaj nas sistem njih pregazio u susednoj Madjarskoj za samo 3 godine.....A isto to ce uraditi i svakoj sledecoj drzavi gde se otvara nasa firma. Trenutno brojimo oko 70 000 clanova. :mig:

biljin
26.02.2011., 22:42
Ideja je odlična. Ali nisam uspio naći podatke o firmama partnerima u Hrvatskoj. Molio bih ako netko ima informacije da ih stavi ovamo. Dakle, da li je koncept zazivio u CRO ili ne?

Zoran_ns
27.02.2011., 12:43
Kao sto sam napisao kada se zvanicno firma otvori u Hrvatskoj sto ce biti kroz mesec-dva onda mogu i firme da se ubacuju. Evo kod mene u Novom Sadu vec imamo preko 150 firmi i svake nedelje dolaze nove , medju najvecom imamo i Telekom i medjusobno razgovaramo besplatno , a za ostale pozive nazad imamo 10% i 20% na ADSL. Sigurno je dace se u Hrvatskoj raditi na tome da medju prvim firmama bude neka telekomunikaciona kompanija pa koja bolje ponudi...Firme ubacujemo mi clanovi odnosno oni koji imau licencu za ugovarace koju nije tesko steci. Tako da sto vise ljudi onda ce biti i vise firmi , sto vise firmi vise ce se ljudi prikljuciti jer sve je povezano. Inace imamo obicaj da kazemo da oni koji cekaju firme da dodju ili nisu razumeli dobro ovu mogucnost ili su jako neverne Tome.....Samo vi gradite mrezu sto vecu firme ce vec doci, kada smo mi pocinjali nismo imali ni jednu firmu ali znali smo da ce ih biti i sve sto je bilo obecano to je i uradjeno cak i vise.... Na primer Rumunija je prvo uvela 30-40 firmi pa onda krenula sa binarkom, odnosno uplacivanjem kapara. Izgleda da je to bila dobra stvar pa vec oni skoro imaju oko 20 000 ljudi....Koncept ce zaziveti svuda gde postoji potreba potrosaca da stede a trgovaca da povecaju svoj promet, a to je svugde u svetu jer to je Genijalno....

pomoć1
27.02.2011., 13:27
Problem nekih kompanija nije u ideji nego u načinu provođenja ideje. Binarne matrice su modeli stari preko 50 godina i o nima je već sve rečeno i analizirano. Oni kao takvi ne pružaju nikakav revolucionarni model nego omogučavaju onome tko je organizirao sustav brzo širenje i zaradu velikog novca. To je jedan od najnepravednijih raspodjela novaca. Kada k tome dodamo model u kjome je zapravo najači Herbalife a to je kupovina određene pozicije onda je to skoro pa novčana ugra koja je zabranjena.
Kada netko nešto što je staro preko 50 godina nazove revolucionarnim onda je on dugo spavao a svijet je napredovao od tada. Ideja umrežavanja potrošača u zajednicu je nešto druga i ona je logična i postoji u razvijenom svijetu već dvijesto godina.
najveća takva zajednica je zasigurno britanski Co-operative koji postoji od 1844g ali još i danas postoji jer nema binarnih matrica nego je orhganiziran kao zadrzga gdje su članovi njihovi vlasnici i dijele dobit prema ostvarenom prometu.
Link:http://www.co-operative.coop/corporate/aboutus/
Svi pokušaji binarnih matrica još od vremena enternitasa u umrežavanju kupaca nisu izdržali dulje od 5-10 godina jer su neizdrživi.
To je u proteklih 50 godina nebrojeno puta dokazano. Ozbiljan sustav mora biti postavljen da izdrži kao Co-operative ali tu nema organizatora koji je u kratkom roku uzeo veliki novac...

Zoran_ns
27.02.2011., 14:00
Po cemu je Hebalife najjaci?

pomoć1
27.02.2011., 18:34
Po cemu je Hebalife najjaci?
Po sistemu naplačivanja za kupovinu određene pozicije ili posebnog benefita.
To znači da ja ne napredujem samo od osnovnog posla nego eto mogu nešto i kupiti. To znači za potrošačku zajednicu da bi svi trebali zarađivati isključivo od kupovine članova ako se zarađuje nekim avansnim uplatama za neke pozicije onda je to klasična novčana igra.

biljin
07.03.2011., 23:05
Ima li netko saznanja kako stoje stvari s SCnet makedonija?

Jazha
13.03.2011., 18:37
Posto su mi administratori izbrisali temu o "Sitetalk-u" evo ovdje cu se "zakaciti".... Naime u BiH je aktuelan novi vid MLM-a, preko SiteTalk-a...

Interesuje me kako to funkcionise kod vas, koliko ste prepoznali sansu u tom MLM-u i ako imate kakvih pitanja o ovom novom MLM-u
ili zelite da budete dio njega, kontaktirajte me da vam pojasnim o cemu se radi.

LudaPtica
13.03.2011., 21:34
Je, meni je jedan "kolega" preporučio taj SiteTalk.
Kao, bit će bolji i od facebooka :rolleyes:

Pitao sam ga da mi da neki link, otišao sam na site koji mi je dao, tamo su stajala neka nordijska imena, 5 osoba, izlistani kao osnivači (founders).

Kada sam uguglao tih 5 imena, o svakome sam našao zanimljive članke.
Gotovo svi su bili već optuživani za multimilijunske prevare :rofl:
Za jednoga sam našao i članke iz novina, kao i detaljan popis zapljenjene imovine prilikom hapšenja, koliko je imao vrijednu vilu, koji model porche-a, itd..

Kada sam tom "kolegi" savjetovao da se makne iz te priče, samo je odmahnuo rukom.
Mislim, samo ta tvrdnja "bit ćemo bolji od facebooka", mislim, wtf :confused:
I neke dionice, kojih niti nema na burzi..

Kada me taj "kolega" zamolio da mu ponovno nađem te negativne članke, ponovno sam otišao na provbitni link.
Ali,
umjesto 5 starih imena, stajala su samo neka druga 2.

Niti jedan od njih nije se pojavljivao na googlu.. :ne zna:

A vi sad zaključite... :D

pomoć1
14.03.2011., 11:58

Pitao sam ga da mi da neki link, otišao sam na site koji mi je dao, tamo su stajala neka nordijska imena, 5 osoba, izlistani kao osnivači (founders).

Za jednoga sam našao i članke iz novina, kao i detaljan popis zapljenjene imovine prilikom hapšenja, koliko je imao vrijednu vilu, koji model porche-a, itd..

Kada sam tom "kolegi" savjetovao da se makne iz te priče, samo je odmahnuo rukom.

Kada me taj "kolega" zamolio da mu ponovno nađem te negativne članke, ponovno sam otišao na provbitni link.
Ali,

Ne zanima me osobno SiteTalk ali ne vidim zašto ljudi nebi imali cilj postati jači od facebooka. I zašto bi to za 5-6 godina bilo tako nemoguće. Pa facebook je star 6 godina i on sam po sebi ne vrijedi ništa (odnosno koliko vrede serveri i oprema) vrijede ljudi na facebooku a face. zarađuje na tim ljudima lovu.
Ako sam dobro shvatio SiteTalk ima ideju da isto tako bude socijalna mreža ali da veći dio zarade koju ostvaruje podjeli onima koji su za tu zaradu i zaslužni a to su korisnici. Pitanje je samo koliko će dugo ljudi biti ovce koje će dozvoliti da se neko na njima brzo bogati a da im za uzvrat ne vraća ništa!

FileExplorer
14.03.2011., 13:21
Ne zanima me osobno SiteTalk ali ne vidim zašto ljudi nebi imali cilj postati jači od facebooka. I zašto bi to za 5-6 godina bilo tako nemoguće. Pa facebook je star 6 godina i on sam po sebi ne vrijedi ništa (odnosno koliko vrede serveri i oprema) vrijede ljudi na facebooku a face. zarađuje na tim ljudima lovu.
Ako sam dobro shvatio SiteTalk ima ideju da isto tako bude socijalna mreža ali da veći dio zarade koju ostvaruje podjeli onima koji su za tu zaradu i zaslužni a to su korisnici. Pitanje je samo koliko će dugo ljudi biti ovce koje će dozvoliti da se neko na njima brzo bogati a da im za uzvrat ne vraća ništa!

Facebook je odavno probio kriticnu penetraciju i nije realno ocekivat da ga itko moze ugrozit. U globalnom IT businessu za drugog ostaju samo mrvice i ne vidim neki potencijal za Sitetalk.

Korisnici su ocito vrlo zadovoljni Facebookom (inace se ne bi koristili njime) i zadovoljni su onime sto dobivaju kao uslugu za koju nista ne placaju.

Najveca vrijednost Facebooka je brand i postojeci community, Sitetalk trenutno nema niti jedno niti drugo niti vidim da ce se nesto promjenit po tom pitanju. :ne zna:

Jazha
14.03.2011., 16:59

Ali,

Ja sam sve fino provjerio i prije 2-3 dana postao i clan toga... Prva stvar koja mi kaze da je sve legalno je "Use of terms" koje posjeduje njihova stranica, sto mi daje do znanja da je sve u pravnim okvirima... Iskreno, nisam gledao niti imovinske kartone osnivaca niti njihove dosije-e, ali mislim da je malo pretjerano da se neko nadje pametan i milione ljudi zezne...

Sto se tice fb ocito ne znas dovoljno podataka... Kao prvo, fb ima preko 25 miliona clanova i kao takav nije na prvom mjestu po posjecenosti neke drustvene zajednice na internetu... Prvo mjesto zauzima kineska stranica mislim naziva "Čo-čo" ili nekako slicno koja ima mnogo vise korisnika od fb-u, samo sto je fb najpoznatiji za ovo nase podneblje...

Takodjer, vazna cinjenica o fb-u je i ta da fb ima SAMO 600 000 aktivnih clanova od 25miliona profila, sto ti zapravo daje sliku o samom fb-u da ga nije nemoguce dostici i prestici :)

Jazha
14.03.2011., 17:04
Facebook je odavno probio kriticnu penetraciju i nije realno ocekivat da ga itko moze ugrozit. U globalnom IT businessu za drugog ostaju samo mrvice i ne vidim neki potencijal za Sitetalk.

Korisnici su ocito vrlo zadovoljni Facebookom (inace se ne bi koristili njime) i zadovoljni su onime sto dobivaju kao uslugu za koju nista ne placaju.

Najveca vrijednost Facebooka je brand i postojeci community, Sitetalk trenutno nema niti jedno niti drugo niti vidim da ce se nesto promjenit po tom pitanju. :ne zna:

Imas netacne informacije prijatelju... Facebook uopste nije toliko popularan u svijetu koliko je to zapravo prenapuhana prica zapada i CIA-e... Imas dosta drugih socijalno drustvenih mreza na internetu koje su posjecenije i masivnije od fb-u... Ali bit je u tome sto ni jedna ne nudi novac, a SiteTalk nudi...

SiteTalk ti je za godinu dana dosao na nivo od preko milion clanova... A vec za 2 godine planiraju preci 25 miliona koliko ih ima fb... Uzmi u obzir da na fb ima samo 600 000 aktivnih clanova, znaci onih clanova koji zaista koriste fb-u... SiteTalk zeli izbjeci neaktivne clanove i na taj nacin ih stimulise zaradom.... A za uzvrat nudi velikim kompanijama usluge reklamiranje, jer im garantuje sigurno vecu masu od mase koja je dostupna na fb (ponavljam SAMO 600 000 aktivnih!)

FileExplorer
14.03.2011., 17:21
Imas netacne informacije prijatelju...
...
Facebook uopste nije toliko popularan u svijetu koliko je to zapravo prenapuhana prica zapada i CIA-e... Imas dosta drugih socijalno drustvenih mreza na internetu koje su posjecenije i masivnije od fb-u... Ali bit je u tome sto ni jedna ne nudi novac, a SiteTalk nudi...

Moze li neki izvor za tu tvrdnju? FB sluzbeno ima 500 milijuna korisnika, ok, recimo da ima par postotaka dvostrukih korisnika ili laznih accounta, mi ipak govorimo o stotinama milijuna korisnika.

SiteTalk ti je za godinu dana dosao na nivo od preko milion clanova... A vec za 2 godine planiraju preci 25 miliona koliko ih ima fb... Uzmi u obzir da na fb ima samo 600 000 aktivnih clanova, znaci onih clanova koji zaista koriste fb-u...

???????
Kako 25 milijuna ako FB ima 500 milijuna? Otkud ti ovo da FB ima samo 600.000 aktivnih clanova? Kako to itko osim FBa uopce moze znat? Daj ti nama ipak svoj izvor informacija, nesto sumnjam da si nasjeo na neku Sitetalk propagandu. Sitetalk je za godinu dana skupio korisnika koliko je FB skupio za valjda jedan tjedan. Ja osobno znam vrlo malo ljudi (mladje-srednje generacije) koji nemaju FB account. Bez obzira na teoriju zavjere ili ne, brojka od 25 milijuna korisnika FBa je smijesna.

SiteTalk zeli izbjeci neaktivne clanove i na taj nacin ih stimulise zaradom.... A za uzvrat nudi velikim kompanijama usluge reklamiranje, jer im garantuje sigurno vecu masu od mase koja je dostupna na fb (ponavljam SAMO 600 000 aktivnih!)

Oprosti, ali ovo sa 600.000 aktivnih clanova je jednostavno netocno, ne znam otkud ti to. Ako netko nije zadovoljan Facebookom, slobodno nek koristi Sitetalk, ali zaista ne vidim nacin da ljudi masovnije pocnu prelazit na tako nesto, sve da je i malo bolje od FBa. Trebali bi ulozit milijarde u marketing da privuku oljude, MLMom mogu dosegnut samo vrlo ogranicen broj korisnika. Ti se tu razbacujes brojkama, ali ja se s tobom mogu okladit da za 2 godine nece ostvarit taj svoj cilj kojeg navodis.

P.S. cini mi se da si ti pobrko Facebook sa Skypeom. Skype ima 25 milijuna, Facebook 500 milijuna. Sitetalk 1 milijun. Sretno.

lappino
14.03.2011., 17:35
...

Sto se tice fb ocito ne znas dovoljno podataka... Kao prvo, fb ima preko 25 miliona clanova i kao takav nije na prvom mjestu po posjecenosti neke drustvene zajednice na internetu... Prvo mjesto zauzima kineska stranica mislim naziva "Čo-čo" ili nekako slicno koja ima mnogo vise korisnika od fb-u, samo sto je fb najpoznatiji za ovo nase podneblje...

Takodjer, vazna cinjenica o fb-u je i ta da fb ima SAMO 600 000 aktivnih clanova od 25miliona profila, sto ti zapravo daje sliku o samom fb-u da ga nije nemoguce dostici i prestici :)

Zanimljivo...:zubo:

Inače, fejsbuk kojeg osobno ne volim ima 500 milijuna članova, i to

po informacijama otprije 8 mjeseci... (http://www.nytimes.com/2010/07/22/technology/22facebook.html?_r=2&partner=rss&emc=rss)

Edit:

Google check: Sitetalk: about 216 000 results
Facebook: about 5 670 000 000 results

Tj. FB daje cca 26250 puta više rezultata. Sretno bilo svakome tko nasjeda na propagandu Sitetalka...

FileExplorer
14.03.2011., 18:40
Zanimljivo...:zubo:

Inače, fejsbuk kojeg osobno ne volim ima 500 milijuna članova, i to

Nece se ovaj lik vise javit. Najgore s time SiteTalkom i jeste upravo marketing jer se to pretvorilo u masovno spamanje i vecini korisnika je vec ogadilo sam taj site. Vrlo zalosno sto su ljudi sve spremni ucinit ako ih namamis nekakvom sicom. :kava:

LudaPtica
15.03.2011., 04:06
žao mi je što se ne sjećam (a lijen sam ponovno tražiti) koji su bili izvori, ali:

google je 1. site na svijetu, među svim kategorijama, ukupno 1.
facebook je 2.

vjerojatno se lako da pronaći nekoliko vjerodostojnih izvora

Zoran_ns
16.03.2011., 18:03
Alexa Traffic Rank: 2

Traffic Rank in US: 2

izvod : alexa.com

lappino
17.03.2011., 23:13
Pozdrav!
...

Naravno, ovo je reklamni post, i kao takav će vjerojatno biti izbrisan.

Po meni je također dobar za naglašavanje bitne karakteristike MLM-ova: kompletna promocija i svi troškovi (novčani i vremenski) za nju vezani prebacuju se na "suradnika", tj. na promotora MLM-a, dok kompanija niti ne plaća ništa, niti uopće odgovara za bilo koju informaciju (istinitu ili neistinitu) koju "suradnik" spominje.

pomoć1
19.03.2011., 09:18

Ne vidim razlog zašto netko ne bi koristio više društvenih mreža. Ako bi bio cilj Sitetalku da jednostavno izbaci Fejs. to naravno nebi imalo smisla ali s vremenom se nikad ne zna. I fejs je krenuo kada su već postojali neki brendovi kao twiter pa što onda. Ja mislim da u tom segmentu brendove precjenjuju.
No sitetalk će sigurno napraviti veliku grešku bude li koristio klasičnu priču MLM-a i binarnih matrica jer tako nikada neće doći niti do 10 milijona korisnika a kamoli 500. Ali ideja povrata djela novca koje dobijem od reklame korisnicima mi se čini provediva ako imaš dovoljno novca da sve organiziraš i postaviš u svakj zemlji potrebnu infrastrukturu. Ali ako si ti zapravo neka virtualna firma onda ništa od dugoročnnog biznisa.
Znači prvo pitanje za Sititalkovce je kako se plaća porez u RH za dobivenu naknadu i tko ga obračunava. Zaapravo kakav ugovor je netko sklopio s njima, tko je taj ugovor izradio i uskladio s našim zakonodavstvom itd...

FileExplorer
19.03.2011., 09:34
Ne vidim razlog zašto netko ne bi koristio više društvenih mreža. Ako bi bio cilj Sitetalku da jednostavno izbaci Fejs. to naravno nebi imalo smisla ali s vremenom se nikad ne zna.

Naravno da je teoretski svasta moguce, ali koliko poznajem taj SIteTalk (a ne poznam ga bas dobro), jedina prednost (ali ujedno i mana) u odnosu na Facebook je ta sto mozes dobti neku lovu. Sitetalk naravno moze nac svoj segment MLMovaca ali broj ljudi koji se pale na "zaradi na internetu" je ogranicen. Najbitnija stvar je medjutim ta da su ljudi ocito zadovoljni Facebookom jer ga inace ne bi koristili u tolikoj mjeri.

Plan Sitetalka nije taj da pretekne Facebook (bez obzira sto oni mozda tvrde drugacije) jednsotavno zato sto to u praksi jednostavno nije moguce. :ne zna: . FB ima 500 puta vise korisnika od tog SiteTalka a tempo rasta je taj da je FB za jedan dan nedavno skupio vise korisnika nego je Sitetalku trebalo za citavu godinu. Ja osobno ne znam zasto bi netko koristio vie drustvenih mreza kada su svi koji zele biti na drustvenoj mrezi vec ionako (zadovoljni) na Facebooku. MLMovci ce se naravno prijavljivat i nagvoarat ce druge da se prijave, ali MLM ipak ima svoj plafon.

I fejs je krenuo kada su već postojali neki brendovi kao twiter pa što onda. Ja mislim da u tom segmentu brendove precjenjuju.

FB i Twitter su drugaciji proizvodi i nisu si bas direktna konkurencija. U svakom slucaj, FB je ponudio gomilu stvari kojih na Twitteru nije bilo.

No sitetalk će sigurno napraviti veliku grešku bude li koristio klasičnu priču MLM-a i binarnih matrica jer tako nikada neće doći niti do 10 milijona korisnika a kamoli 500. Ali ideja povrata djela novca koje dobijem od reklame korisnicima mi se čini provediva.

Meni Sitetalk izgleda kao da mu je jedina svrha MLM, odnosno da nema MLM implementaciju u sebi, Sitetalka ne bi niti bilo. Rekao bih da prosjecni SocialNetworking korisnik ne zeli biti placen da se socijalizira, a upravo socijalizacija i jeste ono sto najcesce vodi korisnike.
Ideja povrata novca korisnicima naravno moze funkcionirati, vec desetljecima postoje slicni funkcionalni modeli, ali koliko znam niti jedan od njih nije bas nesto narocito penetrirao. :ne zna:

~Scarlet~
19.03.2011., 13:17
Šta je to binarna matrica u MLM-u?

Zoran_ns
19.03.2011., 23:22
isto sto i Binarna matrica u Matematici ako si ucio..... :)

LudaPtica
20.03.2011., 08:37
Šta je to binarna matrica u MLM-u?

Klasični MLM najčešće ima opciju neograničenog broja grupa ispod distributera.
U binarnim sustavima broj grupa je ograničen na dvije.

Sa wikipedije (http://en.wikipedia.org/wiki/Binary_plan)

~Scarlet~
20.03.2011., 10:50
Klasični MLM najčešće ima opciju neograničenog broja grupa ispod distributera.
U binarnim sustavima broj grupa je ograničen na dvije.

Sa wikipedije (http://en.wikipedia.org/wiki/Binary_plan)

Zapravo ništa spektakularno.:ne zna: Vjerovatno taj sustav malo bolje štiti od "sušenja grana" te ti downline dulje traje.

pomoć1
24.03.2011., 19:43
Meni Sitetalk izgleda kao da mu je jedina svrha MLM, odnosno da nema MLM implementaciju u sebi, Sitetalka ne bi niti bilo. Rekao bih da prosjecni SocialNetworking korisnik ne zeli biti placen da se socijalizira, a upravo socijalizacija i jeste ono sto najcesce vodi korisnike.
Ideja povrata novca korisnicima naravno moze funkcionirati, vec desetljecima postoje slicni funkcionalni modeli, ali koliko znam niti jedan od njih nije bas nesto narocito penetrirao. :ne zna:

Ne poznajem taj Sitetalk ali ako im je stvarno zapravo jedina svrha MLM onda definitivno nemaju šanse uspjeti. Vrlo često takvu pogrešku naprave mnogi sustavi. Meni svrha mora biti nešto sasvim drugo a MLM može biti jedan od oblika marketinške obrade tržišta a ne da bude svrha sam sebi

LudaPtica
24.03.2011., 23:27
svrha mora biti nešto sasvim drugo a MLM može biti jedan od oblika marketinške obrade tržišta a ne da bude svrha sam sebi

that's the point

upravo tako gledam svaki novi mlm, da li je on koristan meni kao kupcu.
ako nije, ma zaboli me, da i zaradim ne znam koliko, neću.

TheNobleMan
15.05.2011., 17:56
Lijepi pozdrav svima.

Molim da se na ovu temu ukljuce ozbiljni ljudi koji zele nesto naucit ili poduciti druge vezano za temu Network Marketinga (Mrezni Marketing, Direktni Marketing).
Zelio bih vas potaknuti na diskusiju i podijelu iskustva vezanih za legetimne firme koje se legalno i uspijesno bave Network Marketingom a ne MLM prevarama.
Jako me zalosti kako u Hrvatskoj koja ima 300000 nezaposlenih na blogovima i forumima nema tagova kao sto su "novac", "uspijeh", "dodatna zarada" i slicno. Jedino cega ima u izobilju su "zaradite novac klikcuci na kompjuteru" i "kladenje" svake vrste.
Stoga bih molio da na ovoj temi ucestvuju ljudi koji imaju zelju za raditi i zaraditi, uciti i poducavati, tako da na kraju dana svi prosperiramo. Hvala.

wolfsburg2
18.09.2011., 17:06
Koje su MLM tvrtke danas aktivne u Hrvatskoj osim AMwaya,Herbalife i sl...ako neko radi u nekoj može mi poslat i na PM info

Alenri
11.11.2011., 14:12
Pozdrav svima koji su uključeni u ovu rasparavu o SiteTalk-u. Vidim da dosta njih nije uopće informirano kako treba i da se barata s nekim brojkam koje nisu točne kao FB ima 600 mil. aktivnih članova a SiteTalk 1 mil. .... samo mala informacija da je sitetalk najbrža rastuća društvena mreža na svijetu do sada,u godinu dana je skupila 7 mili. aktivnih članova a FB kad je krenuo u godinu dana je skupio 400 tisuća !!!!!!!

Trenutno SiteTalk ima 13 mil. aktivnih čanova a nakon nove godine u rad pušta sve što su obečali i zamislili. Ja osobno imam profil na Sitetalk-u kao i na FB ali još imam i opcije-dionice na Sitetalk-u a na FB-u ih ne mogu imat jer ih nedaju na kupnju. U Zadnjih nekoliko mjeseci vratio sam sve uloženo u UNAICO i SiteTalk i da se bilo što dogodi ja sam u plusu a znam da nije ništa prevara i svi koji su negativno nastrojeni prema nečemu novom ubrzo će zažaliti što se nisu prije uključili i bili u MLM piramidi na višljem mjestu i već ubirali postotak od svih ispod njihove mreže kad nešto kupe.

Koga god zanima prezentacija ili bilo kakva informacija neka se slobodno obrati i sve ću objasnit u potankost i dati dokaze kao i službene objave od Republike Hrvatske koji su dozvolili i objavili da je sve legalno i da UNAICO i SiteTalk mogu raditi u Hrvatskoj.

FileExplorer
14.11.2011., 13:18
samo mala informacija da je sitetalk najbrža rastuća društvena mreža na svijetu do sada,u godinu dana je skupila 7 mili. aktivnih članova a FB kad je krenuo u godinu dana je skupio 400 tisuća !!!!!!!

Oprosti, al kakve veze ima koja je kome prva godina. FB je mogao postojati i 20 godina prije ekspanzije, bitna je valjda situacija i rast danas. Nemoj molim te usporedjivat kruske i jabuke.

Trenutno SiteTalk ima 13 mil. aktivnih čanova a nakon nove godine u rad pušta sve što su obečali i zamislili. Ja osobno imam profil na Sitetalk-u kao i na FB ali još imam i opcije-dionice na Sitetalk-u a na FB-u ih ne mogu imat jer ih nedaju na kupnju. U Zadnjih nekoliko mjeseci vratio sam sve uloženo u UNAICO i SiteTalk i da se bilo što dogodi ja sam u plusu a znam da nije ništa prevara i svi koji su negativno nastrojeni prema nečemu novom ubrzo će zažaliti što se nisu prije uključili i bili u MLM piramidi na višljem mjestu i već ubirali postotak od svih ispod njihove mreže kad nešto kupe.

Ne znam bas jel netko govorio o SiteTalk-u kao o nekoj prijevari.
O prijevari se mozda moze govorit ako uzmes u obzir da se SiteTalk promovira kao nekakva realna opasnost za FB pa se unatoc cinjenici da SiteTalk valjda za godinu dana skupi korisnika kao FB za jedan mjesec (pogadjam brojke) taj SiteTalk predstavlja kao nekakva opasnost za FB i na temelju toga uvuc nekog u taj MLM lanac. Ja i Amway i SiteTalk ne smatram prijevarma ali se ipak koriste ne bas najiskrenijim metodama kako bi pridobili nove clanove, no to ne smatram toliko velikim problemom da bih govorio o prijevari (i obicna reklama je manipulativna na taj nacin).
Umjesto da se koristi selektivnim brojkama, trebalo bi govorit o apsolutnim trzisnim udjelima a ne skok sa 2% na 2.2% reklamirat kao skok od 10% koji ce uzdrmat FB koji i dalje drzi 97.8% trzista (izmisljene brojke).

Ako je vjerovati tvojim brojkama, SiteTalk ima oko 2% broja FB korisnika. Moj ti je savjet da uz tako porazavajucu brojku SiteTalk uopce ne spominjes u kontekstu sa Feacebookom jer je jasno da su to nebo i zemlja. Mozda da prezentiras SiteTalk kao neki sasvim drugaciji proizvod koji nudi nesto novo. Ja osobno se nisam previse informirao, ali meni to jednostavno ne izgleda ko neki proizvod koji nudi nesto novo. Niti je MLM nov niti je social network now. SiteTalk je koliko sam shvatio pokusao objedinit jedno i drugo i privuci ce MLMovce i to je OK. Ali ne vidim neki veci potencijal za to jer upravo taj MLM je i najveca mana tog sirenja preko neke znacajnije brojke. Ljudi se prijavljuju na socijalne mreze radi drugih prijavljenih ljudi a ne vodjeni s motivom da nesto zarade. Meni osobno bi bilo neugodno zicat nekog da se negdje prijavi, to mozda vise prolazi medju tinejdzerima. :ne zna:

Alenri
16.11.2011., 08:56
nemam ja ništa protiv facebook-a,samo vidim da neki ljudi govore o Sitetalk-u a ni neznaju ili se nisu dovoljno informirali.
Facebook je prva društvena mreža i zato e tako proširena ali ne u cijelom svijetu (neznam dali to svi znaju). RENREN u Kini je kopija facebooka koja je također brzo narasla što se tiče članova ali samo u granicama kine jer nitko van kine se nije mogao registrirati. Site talk je uspio dogovorit ulazak u Kinu sa svojom mrežomali i svim drugim sadržajima koji će biti jako zanimljivi pogotovo za ljude koji kupuju online. Vrijeme će pokazati svoje!!!
SiteTalk kombinira snažan posao i društveni trend. Ako tražite dodatni prihod,zabavu,online kupovinu onda imamo veliku vijest za Vas: Vaša potraga je gotova jer ste pronašli sve na jednom mjestu.Možete pronaći sve što želite na ovoj mreži ili na stranicama službenih partnera. Zabava, igre, poslovne prilike, super proizvodi i usluge, sve na jednom mjestu.Nagrađujući sustav je fenomenalan, poslovni model je jako originalan. Zamislite da možete posjedovati jedan dio ove mreže! Da, moguće je! Vaša investicija Vas sada može učiniti bogatom osobom u kratkom vremenu i pomoći Vam da uspijete ostvariti svoje snove.Posao raste brzo, tisuće ljudi se pridružuje svaki dan(skoro 30 0000 ljudi dnevno)!
Tvrtka je utvrdila da oglašavanje na internetu iziskuje ogromne količine novca, pa je odlučila da bude prva u svijetu koja će širenjem svoje socijalne mreže SITETALK ostvariti svoje marketinške ciljeve, ali će nagraditi Vas – ljude koji će graditi ovu mrežu( svi oni koji se među prvima registriraju te šire mrežu korisnika dalje pomoću svojih prijatelja) ostvaruju korist od toga. Vjerujem da je u ovo vrijeme recesije malo tko od nas lako dolazi od novca. Znate li da npr.Facebook s više od 300 milijuna aktivnih korisnika tvrtkama koje se glašavaju na njihovim stranicama kako bi ponudile svoje proizvode i usluge, naplaćuju ogromne svote novca - jer one koriste njihovu bazu podataka tj. bazu članova mreže, onda možete zamisliti svotu novca koju Facebook dobiva samo od oglašavanja tvrtki i kompanija na svojim stranicama!! SITETALK je prva društvena mreža u svijetu koja Vam omogućuje da steknete veliki dio novca samim time što ćete postati članovi ove nove zajednice, te širiti mrežu među svojim prijateljima. Kao korisnik sustava SITETALK možete uživati u velikim prednostima i pogodnostima!! Gdje je završio Facebook, Twitter, MySpace, Netlog? , zapitat ćete se, kad ćete uvidjeti i upoznati se sa prednostima SITETALK.COM koji će premašiti sva vaša očekivanja. Ali zapamtite da je to samo verzija 2.0, jer će se sam portal i dalje poboljšavati sa sugestijama, željama i potrebama svojih članova." Jednom kad se Vi registrirate, u mogućnosti ste pozivati i svoje prijatelje preko svoje refferer oznake te Vašeg korisničkog imena koje ste odabrali sami! Svatko tko će biti registrirani preko Vas, tj. Vaše refferer oznake bit će zauvijek u sistemu u Vašoj liniji, što znači ako se ta osoba kasnije odlučiti za investiciju u ENIGRO kupnjom Enigro proizvoda, koje će moći naći na ENIGRO siteu, vi ćete ostvariti proviziju od toga jer je ta osoba koja ostvaruje kupnju u Vašoj liniji.

bilokoje
16.11.2011., 09:03
Ako se misliš reklamirati, javi se na marketing@forum.hr

Faca5
16.11.2011., 20:07
Sitetalk... revolucionarno su se sjetili grupe i podgrupe korisnika nazvati bubbles. Facebook sakrij se, stigao je Sitetalk! :bonk:

Ali lijepo je vidjeti da ispranost mozga funkcionira i na internet MLM šemama, ne samo real life šemama. :D

bandzy
06.02.2012., 14:33
Lijepi pozdrav svima.

Molim da se na ovu temu ukljuce ozbiljni ljudi koji zele nesto naucit ili poduciti druge vezano za temu Network Marketinga (Mrezni Marketing, Direktni Marketing).
Zelio bih vas potaknuti na diskusiju i podijelu iskustva vezanih za legetimne firme koje se legalno i uspijesno bave Network Marketingom a ne MLM prevarama.
Jako me zalosti kako u Hrvatskoj koja ima 300000 nezaposlenih na blogovima i forumima nema tagova kao sto su "novac", "uspijeh", "dodatna zarada" i slicno. Jedino cega ima u izobilju su "zaradite novac klikcuci na kompjuteru" i "kladenje" svake vrste.
Stoga bih molio da na ovoj temi ucestvuju ljudi koji imaju zelju za raditi i zaraditi, uciti i poducavati, tako da na kraju dana svi prosperiramo. Hvala.

lepo si to rekao!!! Samo ima mali problem.
Svi koji imalo zaju o mrežnom Marketingu oće to svoje znanje da unovče kao neki internet merketing guru-i.
Sve je to BS. jedini naćin je da potrošiš 1000 i 1000 € na sve te kurseve, knjige i video upustva i da shvatiš kako mlate praznu slamu i prodaju "MY WAY" tj navlaće te da ih pratiš i tako zarađuju od tebe.

Ako neko planira da se ozbiljno bavi marketingom onda nek bude spreman da uloži dosta novca na plačene reklame.
Sad sve ostalo da bi objasni morao bih da se reklamiram. zašto?
Zato što internet marketing i jeste to.
imaš 1000 opcija kako da se reklamiraš i kako da "sklapaš poznanstva" za širenje oglasa svojih "proizvoda".
Mislim da ništa bez WEB Stranice i/ili bloga ne možeš da uradiš.
a da bi zaštitio svoje affiliate linkove treba ti nekakav "skrivač linka", onda imas tz Splash pages i/ili squeeze page i mnogo toga

stela brrr
12.05.2012., 16:16
hello ljudi,
ja sam ovdje totalno nova,ali me jako zanima sve o Lyonness-u,naime prije par tj sam o tome raz sa svoji sogije i nisam ga bas nesto dobro skuzila,jel imanetko za pomoci mi....

Lp.....:)))

stela brrr
12.05.2012., 16:20
:)Ako Lyoness partner ima POS terminale za Lyoness karticu ti mozes dobiti popust i platiti kojim god sredstvom zelis, pa cak i kreditnom karticom.

Toliko o principu.

ok,ali tih pos aparata bas i nisam nesto cesto vidjela,radim u jednom centru,barem ne tu:)

outlow99
12.05.2012., 21:54
što je to Lyoness ?? ?

FileExplorer
17.05.2012., 19:45
što je to Lyoness ?? ?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=698194

Siddhartha7
30.05.2012., 11:25
Ako netko zna, na kojoj osnovi se isplačuju provizije u MLM.

Ugovor o djelu valjda nije, pošto su dodatna davanja +90%.

Na crno? Nije valjda...

Koje još mogućnosti postoje?

LudaPtica
31.05.2012., 16:28
Koje još mogućnosti postoje?
Ugovor o posredovanju
Ugovor o (trgovinskom/trgovačkom) zastupanju

Siddhartha7
31.05.2012., 18:56
Ugovor o posredovanju
Ugovor o (trgovinskom/trgovačkom) zastupanju

Mislim da i tu provizije ulaze u drugi dohodak...

hram
09.07.2012., 13:33
Unutar par dana stali su me s dvije posve različite strane "bombardirati" informacijama o Lyoness-u i SCnetu-u. Nakon prve prezentacije s obje strane, nisam pronašla gotovo nikakvu značajnu razliku. Molim nekoga tko je dublje u svemu da mi objasni OSNOVNU razliku između te dvije mreže ili je stvar slična kao dva jaja (npr. Diners i AMEX).
Hvala.

LudaPtica
10.07.2012., 11:46
Dva jajeta - obje firme su za grupno kupovanje s popustima

MMachéte
21.10.2012., 10:43
OVO JE SAMO JEDAN OD NAČINA ZARADE A IMA IH VIŠE

Ako mi obavijestimo i uključimo 10 naših poznanika = 10
Njih 10 neka svaki uključi samo po 10 svojih poznanika = 100
Njih 100 neka uključi svatko samo po 5 svojih poznanika =500
Njih 500 neka uključi svatko samo po 2 svoja = 1.000

---------------UKUPNO: 1.610

__________________________________________________ _____________

naime , zasto bumpam ovu temu, htio bih neko racionalno objasnjenje

do kad ce ti praznoglavci prezentirati ovakav nacin sirenja kao normalan ?
ja cu danas nasamarit 10 svojih poznanika , valjda ovih koje najkrace znam da im se ne zamjerim
jer znam da i oni sami moraju naci jos 10 budala
i onda ce njih 100 naci jos 5 vecih budala
i onda ce sve te budale zajedno raditi da bi ja dobivao proviziju

grky1711
27.02.2013., 12:09
pokrij se koliko si dug i širok, nema ti budala koje će platiti tu bezveznu čanarinu za firmu koja je offshore kompanija registriana na .ag domenu u prijevodu (Antigua and Barbuda)

pokopaj se i čitaj ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/.ag

kao drugo nazovi i kiku i miler i pitaj što znaju o vama, običan drek, nemaju veze sa tim...

pametnim ljudima dosta, odi zabavljat nekog drugog, ovdje ti fora ne prolaze :D

http://www.hrvojekomljenovic.com/hr/blog/id/77/lyoness-hrvatska--iskustva-s-prezentacije-1-dio

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/598311/page/0/fpart/5/vc/1

da nazovite kiku i elipso i pitajte ih jel rade s njim ili jos bolje otidite tamo osobno kao sto sam i ja i usput provucite svoju cash back card koja radi

mrsky
27.10.2013., 08:36
Pozdrav svima koji su uključeni u ovu rasparavu o SiteTalk-u. Vidim da dosta njih nije uopće informirano kako treba i da se barata s nekim brojkam koje nisu točne kao FB ima 600 mil. aktivnih članova a SiteTalk 1 mil. .... samo mala informacija da je sitetalk najbrža rastuća društvena mreža na svijetu do sada,u godinu dana je skupila 7 mili. aktivnih članova a FB kad je krenuo u godinu dana je skupio 400 tisuća !!!!!!!

Koga god zanima prezentacija ili bilo kakva informacija neka se slobodno obrati i sve ću objasnit u potankost i dati dokaze kao i službene objave od Republike Hrvatske koji su dozvolili i objavili da je sve legalno i da UNAICO i SiteTalk mogu raditi u Hrvatskoj.

"...znam da nije ništa prevara i svi koji su negativno nastrojeni prema nečemu novom ubrzo će zažaliti što se nisu prije uključili i bili u MLM piramidi na višljem mjestu ..."

..pitam se, ko bi s tobom radio neki posao za koji ti sam kažeš da je to MLM piramida ???:504:

mala maca 2
06.01.2014., 16:42
Ljudi ne nasjedajte na sranja,iskreno ja sam bio naivan i mlad, "nasjeo" i dao te novce i sad na kraju nemam nista od toga,a kao sto neki kazu to je samo ispiranje mozga..