PDA

View Full Version : Odrediti anđela

Nymann
17.08.2006., 11:05
Zna li neko ovde da odredi nečijeg anđela po datumu rođenja? Ne zanima me određivanje po danu rođenja (je li bila sreda ili subota), nego nešto složenije, možda po dekadama nekog zodijačkog znaka ili sl. Usto, meni je po tom određivanju po danima ispao Rafael, odnosno Uriel.

Videh juče na TV-u neka žena pitaše za svog, rođena 31.10. ne znam koje godine, i žena joj reče da joj se anđeo zove Jahiel ili Jelahija ili nešto slično, koji pripada Silama.

Dakle...?

Ezoterik
17.08.2006., 11:37
Zna li neko ovde da odredi nečijeg anđela po datumu rođenja? Ne zanima me određivanje po danu rođenja (je li bila sreda ili subota), nego nešto složenije, možda po dekadama nekog zodijačkog znaka ili sl. Usto, meni je po tom određivanju ispao Rafael, odnosno Uriel.

Videh juče na TV-u neka žena pitaše za svog, rođena 31.10. ne znam koje godine, i žena joj reče da joj se anđeo zove Jahiel ili Jelahija ili nešto slično, koji pripada Silama.

Dakle...?

Dakle... krivo.
Razlika je među Anđelima i Arkanđelima.
Arkanđeli su "štitnici" većeg broja ljudi, najčešće nekog naroda, ali nikad, apsolutno nikad pojedinca. Kao ni Sile. Sile su zadužene za čuda i one su u biti glavne za prenos želja većeg broja ljudi višim Anđelima.
Dokle Anđeli čuvari se određuju prema datumu, vremenu rođenja, te obavezno teba ime i prezime. Nikako prema nekom zodijaku i zodijačkim znakovima.
To je kao da radiš pečenu ribu sa receptom od goveđeg gulaša. Ne ide nikako.
Anđeli čuvari se dodjeljuju, ne postoji knjiga ni ništa slično kako ih odrediti, već tehnikama prizivanja u snovima. Tako je najlakše, postoji još 3 tehnike, ali su složenije.
Kad ti netko kaže da se tvoj Anđeo čuvar zove tako i tako, nije točno, kako netko može znati što je Svevišnji umio i koga je poslao? Zar su ti ljudi neka vrsta Sila?:)
Tako o tome, ako još što treba...:)

Nymann
17.08.2006., 11:45
Čeprkah po mreži i nađoh. Dakle, daj datum pa ću ti reći ime.

Ne radi se ovde o "štićenju" niti anđelu čuvaru, niti bilo čemu sličnom. To je nekakav dominantni anđeo, a nađoh na Mreži da u tim priručnicima za veštičarenje i sl. trabunjalima postoje anđeli poredani po stepenima Zodijaka. Dakako, oni nemaju nikakve veze s judeo-kršćanskom "mitologijom", dogmom ili sl.

Nymann
17.08.2006., 11:46
I nije samo razlika u anđelima i arhanđelima, ima 9 korova, ovisno o kom se sistematizatoru radi. Najčešće o Pseudo-Dioniziju Areopagiti.

Ezoterik
17.08.2006., 11:50
Čeprkah po mreži i nađoh. Dakle, daj datum pa ću ti reći ime.

Ne radi se ovde o "štićenju" niti anđelu čuvaru, niti bilo čemu sličnom. To je nekakav dominantni anđeo, a nađoh na Mreži da u tim priručnicima za veštičarenje i sl. trabunjalima postoje anđeli poredani po stepenima Zodijaka. Dakako, oni nemaju nikakve veze s judeo-kršćanskom "mitologijom", dogmom ili sl.

Klasifikacija prema zodijaku je nastala oko 1750-te. Glupost na koju se i sami Anđeli groze.
Na mreži su priručnici za vještičrenje? Na mojoj polici priručnici koji imaju preko 700 godina.
"Dominantni Anđeo" je riječ koja se koristi za Dominatore i Dominatoruse, odnosno ljude koji imaju moć kontroliranja vremenskih prilika. A moderna ih je preokrenula u nešto sasvim deseto.:)

Ezoterik
17.08.2006., 11:51
I nije samo razlika u anđelima i arhanđelima, ima 9 korova, ovisno o kom se sistematizatoru radi. Najčešće o Pseudo-Dioniziju Areopagiti.

Jest da ima 3 trijade po tri reda, ja sam ti samo kazao za ove koje si ti natakla. :)

Nymann
17.08.2006., 12:01
Na mreži su priručnici za vještičrenje? Na mojoj polici priručnici koji imaju preko 700 godina.

OK, ovo postaje malo jezivo.

Nisam ja čitao te bapske brbljarije niti te priručnike tražio na Mreži. Samo sam našao tabelu koja je nastala prema nekoj od tih knjiga. Shvataš sad?

Nymann
17.08.2006., 12:04
"Dominantni Anđeo" je riječ koja se koristi za Dominatore i Dominatoruse, odnosno ljude koji imaju moć kontroliranja vremenskih prilika. A moderna ih je preokrenula u nešto sasvim deseto.:)

Pa valjda svi mogu kontrolirati vreme...

Za nekog ko se razume u ezoteriju čudi me da ne znaš da sam muško...

Nymann
17.08.2006., 12:06
I ovde se valjda radi o kabali ili nečem sličnom.

Nymann
17.08.2006., 12:09
I jesi li ti čuo za tog Jelahiju?

Ezoterik
17.08.2006., 12:11
OK, ovo postaje malo jezivo.

Nisam ja čitao te bapske brbljarije niti te priručnike tražio na Mreži. Samo sam našao tabelu koja je nastala prema nekoj od tih knjiga. Shvataš sad?

Sumnjam da je po nekoj od tih knjiga. Naravno da shvaćam.

Ezoterik
17.08.2006., 12:13
Pa valjda svi mogu kontrolirati vreme...

Za nekog ko se razume u ezoteriju čudi me da ne znaš da sam muško...

Ne vrijeme, vremenske prilike. Snijeg, kiša, oblačnost, magla...
Dominatori i Dominatorusi su ljudi, ne Anđeli.
Kada sam rekao da si žensko?

Ezoterik
17.08.2006., 12:14
I jesi li ti čuo za tog Jelahiju?

Upznao sam samo par Anđela čuvara, nisam čuo za ovoga jer ih ima podosta. I više od toga.

Nymann
17.08.2006., 12:18
Ne vrijeme, vremenske prilike. Snijeg, kiša, oblačnost, magla...
Dominatori i Dominatorusi su ljudi, ne Anđeli.

Pobogu, vreme ili vremenske prilike, isto je. U hrvatskom se vreme odnosi i na time i na weather. Kao što u italijanskom imaš tempo. Tempo je i jedno i drugo.

Kada sam rekao da si žensko?

Zbog ovoga:

samo kazao za ove koje si ti natakla.

Nymann
17.08.2006., 12:19
Sumnjam da je po nekoj od tih knjiga. Naravno da shvaćam.

Po nekakvom Lemegetonu piše... :confused:

Nymann
17.08.2006., 12:20
Ovo su anđeli, ne ljudi. Na ital. angelo dominante. Doslovno sam preveo, a sumnjam da u hrvatskom postoji taj termin.

Ezoterik
17.08.2006., 12:22
Pobogu, vreme ili vremenske prilike, isto je. U hrvatskom se vreme odnosi i na time i na weather. Kao što u italijanskom imaš tempo. Tempo je i jedno i drugo.

Zbog ovoga:
Za mene je vrijeme odraz kontuiniteta nečega.
Zbog isticanja ženske strane, pardon, baš čitam neku knjižicu i malo sam out of time and place.
Onako tipkam da tipkam.

Nymann
17.08.2006., 12:25
O tome Jelahiji piše da vlada od 14.20 do 14.40. Po nekima pripada Silama, po drugima Gospodarstvima. Odgovara mu sefirot Tifaret i planet Sunce itd. Da ne davim ljude.

Baphomet
17.08.2006., 12:26
Ovo su anđeli. Na ital. angelo dominante. Doslovno sam preveo, a sumnjam da u hrvatskom postoji taj termin.
angelo dominante = anđeo vladar

Ezoterik
17.08.2006., 12:26
Ovo su anđeli. Na ital. angelo dominante. Doslovno sam preveo, a sumnjam da u hrvatskom postoji taj termin.

Da, znam taj termin, ja sam inače pola Talijan.
Odnosi se na Vrhovnog Anđela (hrv. prijevod), Anđela koji skoro sve može i skoro sve zna. Ima i jedna legenda, samo je moram pronaći, ne sjećam se kako ide.

Ezoterik
17.08.2006., 12:27
O tome Jelahiji piše da vlada od 14.20 do 14.40. Po nekima pripada Silama, po drugima Gospodarstvima. Odgovara mu sefirot Tifaret i planet Sunce itd. Da ne davim ljude.
U našem paralelnom svijetu ne postoji vrijeme.

Nymann
17.08.2006., 12:28
Tako da ako si rođen u vremenu od 14.20 do 14.40 po kabali ti pripada Jelahije, Lekabel od 10 do 10.20, Jaiaijel od 23.20 do 23.40 itd...

Ezoterik
17.08.2006., 12:28
angelo dominante = anđeo vladar
Jedino ako se radi o starom Židovstvu.

Ezoterik
17.08.2006., 12:29
Tako da ako si rođen u vremenu od 14.20 do 14.40 po kabali ti pripada Jelahije, Lekabel od 10 do 10.20, Jaiaijel od 23.20 do 23.40 itd...
To je po kabali, ja kabalu ne znam, tako da se povlačim. Ja radim samo sa ovim Anđelima koje poznam.
:w

Nymann
17.08.2006., 12:30
U modernoj fizici vreme i ne postoji. Dakle, lak i u ovom našem svetu.

Nymann
17.08.2006., 12:31
Pa kad nađeš tu legendu, ti se vrati.

Baphomet
17.08.2006., 12:49
Odakle ti to? :misli:

Ezoterik
17.08.2006., 17:18

Ne bi se složio, jer da je tako, u modernom svijetu bi se onda i odbacio pojam satova, minuta, era, godina... Dakle, za određeni broj ljudi. I onda slijedi pitanje: Ako ne postoji u našem svijetu, kako to da ga ljudi, biljke, životinje osjećaju? Starimo, zar ne? Nije to utjecaj vremena? Umiremo, nije to utjecaj vremena?

Ezoterik
17.08.2006., 17:19
Pa kad nađeš tu legendu, ti se vrati.
Nije mi ovdje, nisam doma, doma držim knjige koje mi nisu trenutno potrebne, tj. kad negdje idem.:)
Za nekih 2 tjedna kad dođem doma.:)

ugly duck
17.08.2006., 17:33
Dokle Anđeli čuvari se određuju prema datumu, vremenu rođenja, te obavezno teba ime i prezime. Nikako prema nekom zodijaku i zodijačkim znakovima.

Anđeli čuvari se dodjeljuju, ne postoji knjiga ni ništa slično kako ih odrediti, već tehnikama prizivanja u snovima. Tako je najlakše, postoji još 3 tehnike, ali su složenije.

kazes da se odreduju po datumu i vremenu rodenja + ime i prezime, a onda da se ne dodjeljuju i da ne postoji nacin na koji se odreduju. :misli:
ajde objasni malo...
koje su to tehnike?

Ezoterik
17.08.2006., 17:39
kazes da se odreduju po datumu i vremenu rodenja + ime i prezime, a onda da se ne dodjeljuju i da ne postoji nacin na koji se odreduju. :misli:
ajde objasni malo...
koje su to tehnike?

Kažem da ne postoji način iz knjiga za to odrediti.

Ostale 3 tehnike osim svjesnih snova su vizije u vodi, u vatri te ajura meditacija.

ugly duck
17.08.2006., 17:41
Kažem da ne postoji način iz knjiga za to odrediti.

Ostale 3 tehnike osim svjesnih snova su vizije u vodi, u vatri te ajura meditacija.
a te tri tehnike se prenose samo usmenom predajom? :rolleyes:
daj poblize objasni koju? ;)

Ezoterik
17.08.2006., 17:47
a te tri tehnike se prenose samo usmenom predajom? :rolleyes:
daj poblize objasni koju? ;)

Recimo usmenom, pogotovo ako je dar vizija prisutan u generacijama.
Ako nije, ima ljudi koji su sposobni sami naučiti, te onih koji moraju učiti od nekoga.
Npr. ja vizije iz vatre radim tako da upalim kamin, sjednem na fotelju i gledam te izvodim manje rituale za prizivanje vizija. Ništa teže.:)

ugly duck
17.08.2006., 17:49
ja nemam kamin... :tuzni:

moze li kako drugacije?
daj mi neke smjernice :zubo:

Ezoterik
17.08.2006., 18:00
ja nemam kamin... :tuzni:

moze li kako drugacije?
daj mi neke smjernice :zubo:

Ima ljudi koji u velike metalne posude pale komadiće svojeg omiljenog drva i zazvivaju.

dersu
17.08.2006., 18:16
Ako nije, ima ljudi koji su sposobni sami naučiti, te onih koji moraju učiti od nekoga.
Npr. ja vizije iz vatre radim tako da upalim kamin, sjednem na fotelju i gledam te izvodim manje rituale za prizivanje vizija. Ništa teže.:)

a jel vizija san kad sanjas da se na tebe spusta svijeti duh u obliku ptice, bas uoci dan Bogojavljenja, a pritom nemas pojma da je bas taj praznik sutradan?

ugly duck
17.08.2006., 22:33
a jel vizija san kad sanjas da se na tebe spusta svijeti duh u obliku ptice, bas uoci dan Bogojavljenja, a pritom nemas pojma da je bas taj praznik sutradan?
mah, to te kolektivno nesvjesno "zarazilo"... :rolleyes: :zubo: :p

ugly duck
17.08.2006., 22:36
Ima ljudi koji u velike metalne posude pale komadiće svojeg omiljenog drva i zazvivaju.
a kak se zaziva? ima li neka posebna formula ili proizvoljno uz dopustenu pjesnicku slobodu? :confused:

grizli
17.08.2006., 23:35
Klasifikacija prema zodijaku je nastala oko 1750-te. Glupost na koju se i sami Anđeli groze.

uh najstarija kniga koju sam ja drzao u ruci je 120 godina

700 godina:eek: :eek:

Tvoja kucna kolekcijaj je izgleda NAJBOLJA kolekcija starih knjiga na svijetu:eek:

nadam se da dobro cuvas takvu vrijednost:rolleyes:

grizli
17.08.2006., 23:38
Ne bi se složio, jer da je tako, u modernom svijetu bi se onda i odbacio pojam satova, minuta, era, godina... Dakle, za određeni broj ljudi. I onda slijedi pitanje: Ako ne postoji u našem svijetu, kako to da ga ljudi, biljke, životinje osjećaju? Starimo, zar ne? Nije to utjecaj vremena? Umiremo, nije to utjecaj vremena?

pa fizicki svijet jest sam fizicki svijet:D

Vrijeme i postoji i ne postoji ovisi kako gledaš i "defiiraš":D

grizli
17.08.2006., 23:40

NIJE LI to sve kupa najlakse u LUCIDNOM STANJU tj svjesnom stanju dok tijelo spava;)
:rolleyes: ???

Ezoterik
18.08.2006., 08:01
Nije to vizija, vizija te upućuje na neki slijedeći doživljaj, ili pak nešto te obavještava.
Ovo pred Bogojavljanje je jako česti oblik "osjećanja", jer ti dani su inače dosta "nemirni" pogotovo zato što duhovi su napeti i jako kruže među nama.:)

Ezoterik
18.08.2006., 08:02
a kak se zaziva? ima li neka posebna formula ili proizvoljno uz dopustenu pjesnicku slobodu? :confused:
Ima poseban ritual.

Ezoterik
18.08.2006., 08:05
uh najstarija kniga koju sam ja drzao u ruci je 120 godina

700 godina:eek: :eek:

Tvoja kucna kolekcijaj je izgleda NAJBOLJA kolekcija starih knjiga na svijetu:eek:

nadam se da dobro cuvas takvu vrijednost:rolleyes:

Nije najbolja... neki hramovi, knjižnice, Vatikan su bolje opremljeni.:D
Naravno da ih dobro čuvam, imam baš posebne ormariće za njih u koje ne može vlaga ni toplina ni svjetlost, a i ne otvaram ih često. U biti najstarija kjiga ima 689 godina (OK, znam, nije 700), slijedeća 612, treća 609 itd.
A da se čuvaju, to ko oko u glavi.:)

Ezoterik
18.08.2006., 08:06
pa fizicki svijet jest sam fizicki svijet:D

Vrijeme i postoji i ne postoji ovisi kako gledaš i "defiiraš":D
Good job!:top:

Ezoterik
18.08.2006., 08:08
NIJE LI to sve kupa najlakse u LUCIDNOM STANJU tj svjesnom stanju dok tijelo spava;)
:rolleyes: ???
Da, to i ja kažem, samo pitanje je bilo da navedem još koji primjer, odnosno da opišem.:)

grizli
18.08.2006., 09:22
Nije najbolja... neki hramovi, knjižnice, Vatikan su bolje opremljeni.:D
Naravno da ih dobro čuvam, imam baš posebne ormariće za njih u koje ne može vlaga ni toplina ni svjetlost, a i ne otvaram ih često. U biti najstarija kjiga ima 689 godina (OK, znam, nije 700), slijedeća 612, treća 609 itd.
A da se čuvaju, to ko oko u glavi.:)

TO bi trebalo skenirati i digitalizirati; a knjige pisane rukom nastamapat i odtipkati

Knjige zatvorene u ormaru nema koristi .. moze samo propast jedim pozarom. iliti kradjom znanje treba siriti.. takvog sam ja stava:D
a kak cuvas oramric da ti netko ne mazne to sve skupa...

Da li si ti te knjige dobivao zaslugama , uslugama, novcem ili?

grizli
18.08.2006., 09:23
Da, to i ja kažem, samo pitanje je bilo da navedem još koji primjer, odnosno da opišem.:)
ok:)

Ezoterik
18.08.2006., 10:36
TO bi trebalo skenirati i digitalizirati; a knjige pisane rukom nastamapat i odtipkati

Knjige zatvorene u ormaru nema koristi .. moze samo propast jedim pozarom. iliti kradjom znanje treba siriti.. takvog sam ja stava:D
a kak cuvas oramric da ti netko ne mazne to sve skupa...

Da li si ti te knjige dobivao zaslugama , uslugama, novcem ili?

Neke od njih i jesam prepisao. Neke su već prepisane. Ništa u digitalnoj formi.
Požar ih neće, zaštićene su dobro od toga. Ukrasti ih nitko neće, nitko ne zna gdje su, a i zaštitio sam ih urokom konfuzija da ih netko nađe.
A dobiti će ih onaj tko ih bude zaslužio, odnosno oni koji to budu zaslužili.

Dobio sam ih jer sam ih dobio, oni koji su mi ih dali su mislili da sam dosljedan da ih imam i sad ih imam. A ja ću ih jednog dana dati dalje, isto nekome tko bude bio dosljedan.:)

Rider of Rohan
27.08.2006., 21:17
meni to određivanje ne treba jer ja nisam ljudska duša nego anđeoska

lindabinda
27.08.2006., 21:50
hmmm...a zašto je dobro ili ne dobro znati ime anđela? moram priznat da mi je ta tema prilično nepoznata....:confused:
osim toga, mene bi bilo strah zazivat duhove...:cerek: što ako dođe kakav nepozvani, zao?! brrrrrrrrrrr
svaka ti čast, ezoterik:top:

Tanja art
28.08.2006., 04:12
Ne postoji odredjeni andjeo cuvar... Andjeli imaju svoje zadatke... kao i da stite ljude.... ali ne ide to po principu prizivanja .... Bog nas stiti preko andjela cesto ... salje ih kad je to potrebno... Mozemo se moliti za zastitu od zla...
I ne znaju se imana andjela .... poznato je samo malo njih po imenu ... nisu bitna za nas njihova imena...

A imena demona se mogu doznati .... i poznata su ... jer ih oni otkrivaju ... jer zele da ovladaju ljudima..... i prizivanjem duhova prizivaju se u stvari demoni .... :D

Ezoterik
28.08.2006., 08:35
hmmm...a zašto je dobro ili ne dobro znati ime anđela? moram priznat da mi je ta tema prilično nepoznata....:confused:
osim toga, mene bi bilo strah zazivat duhove...:cerek: što ako dođe kakav nepozvani, zao?! brrrrrrrrrrr
svaka ti čast, ezoterik:top:

Hvala.:)
Ali nije to ko osnovnoškolno zazivanje duhova, malo je kompliciranije. Ali OK.:)

Ezoterik
28.08.2006., 08:42
Ne postoji odredjeni andjeo cuvar... Andjeli imaju svoje zadatke... kao i da stite ljude.... ali ne ide to po principu prizivanja .... Bog nas stiti preko andjela cesto ... salje ih kad je to potrebno... Mozemo se moliti za zastitu od zla...
I ne znaju se imana andjela .... poznato je samo malo njih po imenu ... nisu bitna za nas njihova imena...

A imena demona se mogu doznati .... i poznata su ... jer ih oni otkrivaju ... jer zele da ovladaju ljudima..... i prizivanjem duhova prizivaju se u stvari demoni .... :D

Postoji određeni Anđeo čuvar, svakom je čovjeku dodjeljen jedan. I duhovno gledano nalazi se sa tvoje lijeve strane, dok sa desne se nalazi duh pratitelj.
Anđela ima više vrsta, s tim i zaduženja, a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.
Zna se 147 imena Anđela, čak i opisi su slični u mnogim narodima.

Inače nije se Demon predstavio čovjeku i rekao mu: Ja sam taj i taj.
Ne, čovjek od davnina je težio mračnim silama više nego svjetlim, tako da po tom principu je zašto je poznato više imena Demona nego Anđela.:)

dersu
28.08.2006., 11:26
Postoji određeni Anđeo čuvar, svakom je čovjeku dodjeljen jedan. I duhovno gledano nalazi se sa tvoje lijeve strane, dok sa desne se nalazi duh pratitelj.
Anđela ima više vrsta, s tim i zaduženja, a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.

Ne, čovjek od davnina je težio mračnim silama više nego svjetlim, tako da po tom principu je zašto je poznato više imena Demona nego Anđela.:)

cekaj malo, oces reci da bi se obratila Bogu trebam se prvo obratiti andjelima kako bi mu oni to prenjeli?

ja ipak puno vise volim obratit se njemu direktno:D

FW190
28.08.2006., 11:47
cekaj malo, oces reci da bi se obratila Bogu trebam se prvo obratiti andjelima kako bi mu oni to prenjeli?

Eeee, ne možeš birokraciju izbjeć. :mig:

Ako pitaš kršćanske fanatike, čut ćeš još jednog posrednika :D

grizli
28.08.2006., 12:18

oko jedne duše 2 pomagača:confused:

:rolleyes:

Ezoterik
28.08.2006., 16:54

To zbog razloga što je određenim Anđelima dano da vrše i daju pomoć, odnosno čuda. To su Anđeli Sile.
I ja se rađe obračam njemu, ali to kad je stvarno kriza.:)

Ezoterik
28.08.2006., 16:56
oko jedne duše 2 pomagača:confused:

:rolleyes:
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Piše: 1 čuvar, 1 pomagač. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ugly duck
28.08.2006., 20:46
a Anđeli čuvari su oni zaduženi biti pratnja čovjeku. I time posreduju naše želje višim Anđelima, koji ih kasnije posreduju Bogu.

nesto slicno ko djed bozicnjak i njegovi mali pomagaci... :cerek:

Ezoterik
30.08.2006., 09:07
nesto slicno ko djed bozicnjak i njegovi mali pomagaci... :cerek:
Da, onako rade u maloj tvornici i umjesto darova nose želje. Ali ne djeci nego Bogu.
Mali razigrani.:D :D :D :D :D

11chiro11
10.08.2009., 21:22
ezoterik jel mi mozes molim te objasnit ovo za vizije u vodi i sto bih dobio kada bi to pokusao.....jel mozda trebam bit posebno pripremljen za to?????

tulwar
04.09.2009., 13:22
vrijeme je relativno kao i space-time i time-space vrijeme je uvijek prisutno sada ti postoji i buducnost i proslost i sadasnjost znam da je tesko pojmiti ali tako jepozz