PDA

View Full Version : Kučno kino: ne čita MP3 sa DVD-a

wolf
17.08.2006., 13:45
Kupio ja kučno kino Sony DAV-DZ100. Prilikom kupnje pogledao malo te logotipe po kutiji i uređaju i zaključio da to čita sve.

Problem je nastao kada sam turnuo jedan DVD sa MP3 stvarima koji mi nije htio pročitati.
Uzmem uputstva u kojima piše da čita DATA DVD-ove ali samo sa DIVX-om snimljene na UDF formatu (mislim da je to univerzalni disk format). Probam i stvarno pročita DIVX-e bez problema. MP3 sa CD-a čita bez greške.

Pitanje: postoji li možda neki način (software ili sl.) kojim da snimim muziku na DVD i da se ovaj "zajebe" i reproducira to ??? Imam bazu muzike na DVD-ima i ne da mi se to snimat na CD-e a i nepraktično mi je (treba ih 6-puta više)!

Please help!

Dell
17.08.2006., 17:42
Kako si narezao taj disk (data DVD, audio DVD)? Da li si probao na nekom drugom DVD disku (+/-, RW)? Probaj više varijanti...

Ako ni to ne pomogne, možda mu treba ubaciti noviji firmware? Moj LG DV8631V nije htjeo da prikazuje naša slova prilikom reprodukcije DivX-a, a nije se čuo ni zvuk prilikom gledanja home made video snimaka narezanih na DVD-R diskove. Poslije ubacivanja novog firmwarea, sve je perfektno proradilo...

Najnoviji firmware imaš na ovom linku (http://www.sonydigital-link.com/HAV/downloads/downloads.asp?f=FW_DAV&m=DAV-DZ100&l=en)...

wolf
17.08.2006., 19:48
Kako si narezao taj disk (data DVD, audio DVD)? Da li si probao na nekom drugom DVD disku (+/-, RW)? Probaj više varijanti...

Ako ni to ne pomogne, možda mu treba ubaciti noviji firmware? Moj LG DV8631V nije htjeo da prikazuje naša slova prilikom reprodukcije DivX-a, a nije se čuo ni zvuk prilikom gledanja home made video snimaka narezanih na DVD-R diskove. Poslije ubacivanja novog firmwarea, sve je perfektno proradilo...

Najnoviji firmware imaš na ovom linku (http://www.sonydigital-link.com/HAV/downloads/downloads.asp?f=FW_DAV&m=DAV-DZ100&l=en)...

Nisam probao drugačije snimati od onoga kako piše u manualu a to je kako sam napisao (UDF), probat ću i ostalo. Ovo sa firmware-om mi se čini zanimljivo, idem odmah na link da vidim o čemu se radi (nisam bas u toj domeni doma).
Javim se čim nešto isprobam. Hvala :top:

wolf
17.08.2006., 20:05

Pročitao sam što je poboljšano u novom updateu firmware-a ali mislim da time neću riješiti svoj problem. Svejedno ću probati.

Dell
17.08.2006., 20:37
Pa ništa te ne košta da probaš, pa ako proradi - super. I ako ne bude pomoglo, opet imaš za koju nijansu poboljšan uređaj... Ni kod mog plejera nije bilo ni riječi o onom problemu sa videom na -R diskovima (kao ni u opisu poboljašanja kod nove verzije firmwarea), pa je novi firmware ipak pomogao...

Probaj onaj eksperiment sa različitim tipovima diskova, obrati pažnju na opcije pri narezivanju, naći ćeš već u čemu je problem... Može biti i nešto potpuno banalno, tako da ne treba suditi na osnovu samo jednog diska.

Nije to uopšte loš uređaj, morao bi da reprodukuje taj mp3 sa DVD diska...