PDA

View Full Version : Chat podforuma Domovinski Rat - off, zahvale i pozdravi

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7

bracodbk
01.03.2011., 20:11
Dobra serija.
Svaka cast Crnogorcima, triba imat muda ovako se razodjenut.

Steta sta cetnicka bratija jos uvik vodi kolo u Srbiji i medju Srbima u Hrvatskoj i BiH.

Slažem se. Ovaj put nije bilo nikakvog ublažavanja krivnje niti izjednačavanja žrtve i agresora.

champ
01.03.2011., 20:22
Ovaj put nije bilo nikakvog ublažavanja krivnje niti izjednačavanja žrtve i agresora.

Ali je zato Rom burduš u svoje vrijeme brže bolje pohitao u zagrljaj Maroviću i zločinačkoj ekipi, kojoj je 1991. zinulo dupe za malo civilizacije.

Dubrovnik osvojili nisu, jedino su prvi put u životu nabavili rabljene patike, i slične stvari.

bracodbk
01.03.2011., 20:41
Ali je zato Rom burduš u svoje vrijeme brže bolje pohitao u zagrljaj Maroviću i zločinačkoj ekipi, kojoj je 1991. zinulo dupe za malo civilizacije.

Dubrovnik osvojili nisu, jedino su prvi put u životu nabavili rabljene patike, i slične stvari.

I Terezine gaćice :D

A Burduš je rekao da mi nikad u povijesti nismo ratovali s Crnom Gorom. Baš me zanima što bi rekao na ovu epizodu dokumentarca gdje Crnogorci kažu da su baš oni, ne Srbi iz Srbije nego Srbi i Crnogorci iz Crne Gore, ratovali protiv nas.

dobrila12
11.03.2011., 08:21
Svaka cast nasima u lasvanskoj dolini! Kapa do poda na srcanosti!

terc bela
20.03.2011., 12:35
Kutina, nažalost oni taj serijal čuvaju za kradezeove propagandne svrhe. Kada žele puštati taj serijal? U vrijeme prije izbora - računajući da će to podići rejting njihove lopovske bande koja se nakotila u vrhu države, krijući se iza naziva stranke koja je od pokreta za slobodu i samostalnost Hrvatske postao pokret za pljačku te iste države.

Oni misle da su ljudi toliko naivni i glupi, da će ljevičare u ovoj državi (koje ja ne simpatiziram, ali lopove mrzim i prezirem iz dna duše) poistovjetiti s agresorima i napadačima na Vukovar i Hrvatsku, a sve Vas, branitelje i heroje poistovjetiti s njima hadezeovcima kao "dobrim dečkima" u cijeloj priči.

To se sve odvija u svijetlu imidža koja ova spodoba od premijerke gaji u javnosti, kako je ona "dobra, brižna, majka i žena, koja eto brine o vama braniteljima, koji ste očito toliko nesposobni, iako ste licem u licem, prsa o prsa ratovali s onim nemanima, danas ste bez mene nesposobni s oproštenjem i dupe obrisati, ali eto zato sam ja, jaca tu".

Želim reći da je nažalost i taj dokumentarac, postao igračka u iskorištavanju Domovinskog rata za dnevno-političke svrhe, i oni će ga pustiti tek onda kada procijene da će njima, kradezeu, biti od najveće koristi za njihov imidž.

istox
20.03.2011., 16:09
Kutina, nažalost oni taj serijal čuvaju za kradezeove propagandne svrhe. Kada žele puštati taj serijal? U vrijeme prije izbora - računajući da će to podići rejting njihove lopovske bande koja se nakotila u vrhu države, krijući se iza naziva stranke koja je od pokreta za slobodu i samostalnost Hrvatske postao pokret za pljačku te iste države.

Oni misle da su ljudi toliko naivni i glupi, da će ljevičare u ovoj državi (koje ja ne simpatiziram, ali lopove mrzim i prezirem iz dna duše) poistovjetiti s agresorima i napadačima na Vukovar i Hrvatsku, a sve Vas, branitelje i heroje poistovjetiti s njima hadezeovcima kao "dobrim dečkima" u cijeloj priči.

To se sve odvija u svijetlu imidža koja ova spodoba od premijerke gaji u javnosti, kako je ona "dobra, brižna, majka i žena, koja eto brine o vama braniteljima, koji ste očito toliko nesposobni, iako ste licem u licem, prsa o prsa ratovali s onim nemanima, danas ste bez mene nesposobni s oproštenjem i dupe obrisati, ali eto zato sam ja, jaca tu".

Želim reći da je nažalost i taj dokumentarac, postao igračka u iskorištavanju Domovinskog rata za dnevno-političke svrhe, i oni će ga pustiti tek onda kada procijene da će njima, kradezeu, biti od najveće koristi za njihov imidž.
et, ja te prekopirao..... budući da ovdje piše bez politike, pa eto... za istoriju
spot (http://forum.net.hr/forums/p/292523/9450513.aspx#9450513)

bracodbk
27.03.2011., 17:11
Ono što bi htio braniteljima (ne mogu reći da je savjet,jer ja koji nisam bio branitelj ne mislim da im mogu dijeliti sav jete tog tipa), je da u svom sadašnjem životu nađu smisao, u obitelji, poslu, hobiju, da se sjećaju lijepih stvari iz dana ponosa i slave, da šire priče o tim danima posebno u ime onih koji nažalost te priče ne mogu ispričati, da stave glave skupa tako da ne bude braniteljskih udruga par puta više nego stranaka (što je, povijesno gledano, "uspjeh", s obzirom na stalnu nekakvu podjeljenost među nama, 2 Hrvata 3 stranke), da imaju osjećaj zadovoljstva i ponosa što su stvorili Hrvatsku i mnogima u svijetu time pomrsili planove, a da se ostave razbijanja glave pitanjima na koja skoro sigurno za njihovog života neće biti definitvnog odgovora, a možda ni kasnije. Da krenemo svi skupa konačno naprijed u ekonomskom smislu, i da nas pri tome ne ometaju (po mom skromnom mišljenju) nepotrebne podjele koje kratko i dugoročno samo štete svima nama.

Pozdrav hrvatskim braniteljima, ma gdje bili! :s
.

Sa sinoćnjeg okupljanja branitelja Sustjepana, a na tragu boldane rečenice :)

http://i112.photobucket.com/albums/n177/bracodbk/IMG_2505.jpg
http://i112.photobucket.com/albums/n177/bracodbk/IMG_2533.jpg

Vanya83
01.04.2011., 18:45
Teške su bile bitke,ja znam par ljudi što su bili tamo....

felisconcolor
02.04.2011., 00:20
Teške su bile bitke,ja znam par ljudi što su bili tamo....

Upravo tako

jaguar5
06.04.2011., 19:23
Konacno uhicen zlocinac Vucurevic!Dobro dosao u Dubrovnik kamiondzijo,i dao dragi Bog da konacno platis za sve nase patnje i rusenje ovoga Grada!!!!!!

JoZ@
07.04.2011., 09:29
Konacno uhicen zlocinac Vucurevic!Dobro dosao u Dubrovnik kamiondzijo,i dao dragi Bog da konacno platis za sve nase patnje i rusenje ovoga Grada!!!!!!

:top:

budimo ljudi
07.04.2011., 19:54
Moram priznati da sam razočaran,volio bih da mi moderator objasni zašto sam „Banned“,znam šta znači forum ali ovo mi djeluje kao diskriminacija na rasnoj osnovi,kakav je to forum ako se čuje samo jedna strana,najbolje da prepričavate svoje lokalne priče i širite mržnju prema Srbima,prdite jedni drugima o nekakvim babskim pričama o četnicima koji kolju i ubijaju sve što se mrda a koliko vidim to je poenta.Ja sam kažnjen od rezonatora za „GOVOR MRŽNJE“,pa mislim stvarno nema kraju cinizmu.Da li sam ja nekoga uvrijedio,vređao na rasnoj,nacionalnoj osnovi?Terminologiju koju sam upotrebljavao je „neprijatelj“, „hrvatsko-muslimanske formacije“ ili „Ustaše“ i to samo kad sam pominjao II svjetski rat!!!Ja za razliku od vas ,kojima je svaka druga riječ četnik,a pola od vas ne zna ko su četnici,kako su nastali i zašta su se borili,sasvim pristojno razgovaram sa vama u duhu demokratskih načela.Zašto su pojedini ljudi nervozni?Jasno mi je da se ruši vaša slika o svemu ali istina je mnogo zajebana stvar!Sve što sam iznjeo je istina,lako se šprdati kad kažem da sam vidio skuhane ljude,istina je još mnogo gora i ružnija za oči.Lako se šprdati kad kažem da su ljudi streljani ,ali postoje živi svjedoci,zna narod u Bosni,a narod pamti sve i prepričava dok je živ.Igrom slučajeva bio sam na eshumaciji nekoliko tj. 7 grobnica srpskih žrtava i vjerujete da je procenat 40 % ubijenih tupim predmetom ili nožem,bilo je tu raznih unakaženih tijela(pola glave nema,ruka odsječena,prsti odsječeni,sise odsječene,uši odsječene,polni organ odsječen).Niko ne tvrdi da su to radili svi vojnici hrvatske vojske,niko ne tvrdi da to nisu radili i naši,niko ne tvrdi da su Srbi anđeli ali ovo je moje svjedočanstvo i nikakav BANNED to nemože spriječiti.
Istina sb323ar mi se učinio starijim,treveznijim ali kad si mi rekao da je ubistvo civila klasična pljačka,pogibije čovjeka od srpske granate dok je kopao rovove na vašoj strani jer je nasilno zarobljen i da je stara gospođa umrla prirodnom smrću,shvatio sam da je to ništa drugo nego klasično negiranje,znači kad je Srbin u pitanju onda je pljačka pobiti ljude i baciti u rijeku a kad su srpski zločini u pitanju onda je sistematski,udruženo,smišljeno!Eh da je sve tako crno-bijelo i ja bih najradije volio ali nije.

budimo ljudi
07.04.2011., 19:54
ivan.ridjan sa svojim sajtom http://www.e-posavina.com/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=197:kronologija-dogaaja-bosanski-brod&catid=27:kronologija&Itemid=116 , tj kronologijom dođaja je šlag na torti mome čuđenju.To je taj klasični balkanski sindrom!Ovaj sajt te zakucava na početak ,ovo je kronologija događaja jedne strane,kako ne razumiješ ,po ovoj kronologiji srbi napadaju vaša sela koja se već nalaze daleko iza vaše vojske koja je dogurala već do Dervente,Čardak je gorio 26.04.1992(Derventa).Pominje se JNA koje nema dragi dječaće,ti ili nisi bio u ratu,ili su slušao priče svojih roditelja,ili si gledao previše HRT.Reći ću ti nešto o toj istoj JNA u kojoj su bili ljudi raznih nacija i koji su samo gledali da se izvuku iz kriznih područija,zašto bi nekli srbijanac ratovao u Bosni sem ako nije dobrovoljac?Svi su gledali da se izvuku što prije iz Bosne.JNA nema na području posavine 1992,niko nije dijelio oružje kako vi mislite,pošto se JNA raspadala po šavovima,ostajale su kasarne i skladišta oružja kojih je bilo po cijeloj Bosni koiko hoćeš.Razlika je samo što ste vi otimali nasilno od njih ,mi smo ulazili u prazne kasarne!Ko je bio srbin iz Bosne u JNA prelazio je u VRS i to je priroda stvari.Bile su jedinice iz Kozarske Dubice,BanjaLuke i Krajine koje dolaze tek posle kad ste ugrozili srpska sela i presjekli potpuno koridor.Ko vas je tjerao na to?Hrvatska politika tog vremena takođe je morala imati veliki razlog da motiviše i pošalje regularne jedinice Hrvatske u Bosnu.Razlog je:Četnici divljaju po sjeveru Bosne i ubijaju sve živo,kolju,lete na metlama!Kad ste prešli u Bosnu očekivali ste ne znam ni ja šta.Bili ste do zuba naoružani,a sve što ste našli je nekolicinu slabo naoružanih seljana koji nisu znali ni pucati i koji su čekali JNA da ih zaštiti.Zato ste u početku i imali uspjeha,zato ste probili tako daleko.Zato vam se osladilo jer nije bilo organizovanog pravog otpora,vojska VRS je bila u toku formiranja,dok ste vi došli sa ratnim veteranima formiranim ni manje ni više godinu dana ranije!Kad su stigli naoružani do zuba iz Krajine e onda je bio rat u pravom svom smislu.Ja sam obukao prvi put uniformu 25 maja 1992 i to je istina.Brkate datume,velike snage su došle tek posle.Obukao sam je iz samo jednog razloga,jer ste mi došli skoro do kućnog praga ,dakle vi ste mene ugrožavali a ne ja vas!Kontaš burazeru!???TAKO JE POČEO RAT NA MOME OTOKU!

budimo ljudi
07.04.2011., 19:57
Vidi se da si odrastao na HRT-u čim pominješ miting na Kosovu,da te pitam nešto,da li si ikada gledao taj miting ili samo isječke u raznim emisijama o veliko srpskojagresiji,moj savjet ti je da pogledaš cijeli miting na youtube ili negdje drugo pa da vidiš o čemu se tu radi!Problem Kosova je totalno druga tema.
Istina je da su krvarili Srbi za sve narode južnih slovena mnogo puta u svojoj istoriji/historiji.
Istina je da nije bilo balkanskih oslobodilačkih ratova u kojima su Turci definitivno otjerani sa Balkana,danas bi Zagreb i Beograd bili mnogo sličniji Sarajevu.
Istina je da nikad nije postojala Velika Srbija na račun Bosne ili Hrvatske kroz istoriju/historiju ali da je Velika Hrvatska na račun Srbije i Bosne jeste postojala.
Istina je da ideju spajanja južnih slovena nisu prvi osmislili komunisti nego je ta težnja postojala mnogo prije partizana i bila je duboko utemeljena u narodu pogotovo pred I svjetski rat.U tome treunutku jedino je Srbija bila država na čelu sa kraljem,na drugoj strani postojali su narodi i Srbi i Hrvati i Slovenci kojima je primjer Srbije bio ideal i to je izmeđuostalog jedan od razloga napada Austro Ugarske na Srbiju.Postojalo je veliko nezadovoljstvo naroda koji su živjeli na prostoru današnje Hrvatske i Bosne.Najbolji primjer je da su u prvom napadu Austro Ugarske na Srbiju veliki broj ljudi masovno prelazio na srpsku stranu jer su bili regrutovani sa prostora Hrvatske i BIH.Tek po dolasku svježih snaga iz Njemačke srpska vojska se povlači!

budimo ljudi
07.04.2011., 19:58
Istina je da su Srbi slobodarski narod,istina je da je Beograd u II svjetskom ratu sravljen sa zemljom 2 puta ,dok su u Zagrebu fašisti dočekani svijećem!
Istina je da su Hrvati učinili genocid nad Srbima u II svjetskom ratu ubivši oko milion ljudi od toga 90 posto Srba.
Istina je da je danas Srbija zemlja sa najviše izbjeglica u Evropi,kažu dušmani kriva je vaša politika!Kažu iz Sarajeva niko ih nije tjerao,kažu iz Zagreba mogao je u Krajini ostati ko je htjeo,pa vidjeli smo kako su završili ti koji su ostali!
Istina je jedna,svi ćemo izaći pred Boga. Kažeš ne prihvaćaš istinu,pa ko si ti burazeru da kažeš šta je istina?Kada si zakupio istinu ovog svijeta?Istina je pojam nedostižan jer su ljudi sami po sebi skloni neistini!Reci mi zašto bih ti lagao ako kažem da sam bio na kilometar od mjesta kad je srušen avion mig 21!Da sam vidio gdje je sručio krmače i zašto!Tvoja reakcija na to je možda je to neki drugi,ovaj je sigurno srušila naša PZO greškom,zato što si tako čuo od svojih!Ajd razumijem ratnu propagandu 1992 ali sad je 2011 godina čovječe,pa zar je moguće da toliko malo znate šta se dešavalo na ratištu,da nikad niste negdje sreli možda nekog bivšeg komšiju srbina pa pričali o tim danima,zacugali se zajedno pa prepričavali takve stvari.Ja npr. jesam i znam dosta o vama(i gdje ste bili i šta ste radili),ljudi su mi priznavali da su morali pokazivati koja je kuća srpska da je zapale,tako je bilo,kaže čovjek prosto morao sam i ja to poštujem!Jer znam da je tako bilo i kod nas!To mi sve navodi da niste ni bili u ratu,da ste sajber ratnici a to mi se nikako ne svidja jer onda ova komunikacija nema smisla.

dobrila13
07.04.2011., 21:55
Dobro namicatelju znanja i istine, možeš mi odgovoriti na jedno pitanje? Zbog čega je to Beograd u drugom svjetskm ratu dva puta bombardiran? Ili ako ti je lakše - zašto su ga bombardirali i sile osovine i saveznici? Kad mi odgovoriš na ovo, možemo polako ostalo jedan po jedan.

felisconcolor
08.04.2011., 01:35
Dobro namicatelju znanja i istine, možeš mi odgovoriti na jedno pitanje? Zbog čega je to Beograd u drugom svjetskm ratu dva puta bombardiran? Ili ako ti je lakše - zašto su ga bombardirali i sile osovine i saveznici? Kad mi odgovoriš na ovo, možemo polako ostalo jedan po jedan.

Tako je :top:

Mustang51
08.04.2011., 05:33
nema se o cemu pricati s njim cim tvrdi da su hrvati pobili milijun ljudi i od toga 90% srba! klasican primjer idiota koji ne razmislja svojom glavom vec prodaje demagogiju

Falkon
08.04.2011., 09:14
Sa sinoćnjeg okupljanja branitelja Sustjepana, a na tragu boldane rečenice :)

http://i112.photobucket.com/albums/n177/bracodbk/IMG_2505.jpg
http://i112.photobucket.com/albums/n177/bracodbk/IMG_2533.jpg

Svaka čast :top:

Mi već dvije subote za redom pečemo janje, a sutra ćemo opet :D

Evo slike od prošle subote:

http://img26.imageshack.us/img26/22/19600818305094840854210.jpg

JoZ@
08.04.2011., 09:24
@budimo ljudi :lol::lol::lol::lol:

kak te nije sram uopče stavit taj nik i doč ovdje držat velikosrpsku propagandu
da ste bili ljudi na iru bi se razišli i gotovo
al ne vi bi veliku srbiju
pa eto imat sad kaj imate i daj više dosta sranja

bracodbk
08.04.2011., 12:43
Svaka čast :top:

Mi već dvije subote za redom pečemo janje, a sutra ćemo opet :D

Evo slike od prošle subote:

http://img26.imageshack.us/img26/22/19600818305094840854210.jpg

Mogli bi nekad zajednički :)

HOS-Kutina
10.04.2011., 11:23
Nisam još objaio knjigu, trenutno mi je na lekturi u Zagrebu. Nadam se krajem godine, nakon serijala Heroji Vukovara ''Sajmište'', onda bi i promocije održao u nekoliko gradova po Hrvatskoj i B i H. Naravno, kad bude gotova, objavit ću ovdje na Forumu kao i na portalima Domovinskog rata, te na mom blogu. Pozdrav iz Kutine.

ok_bukowski
10.04.2011., 13:00
Hvala na informaciji, jedva cekam izlazak tvoje njie.

front
10.04.2011., 15:55
Spomen svim braniteljima !!!!!!!

Ziggy Pop
10.04.2011., 18:42
Danas je devetnaesta obljetnica pada Kupresa.Vječna slava svim palim braniteljima i civilima.:s

germa-klen
11.04.2011., 18:45
Nisam još objaio knjigu, trenutno mi je na lekturi u Zagrebu. Nadam se krajem godine, nakon serijala Heroji Vukovara ''Sajmište'', onda bi i promocije održao u nekoliko gradova po Hrvatskoj i B i H. Naravno, kad bude gotova, objavit ću ovdje na Forumu kao i na portalima Domovinskog rata, te na mom blogu. Pozdrav iz Kutine.

ovo NEKOLIKO stavi pod navodnike jel mislim kad kreneš na turneju sa knjigom o Vukovaru i HOS-u nečeš tako lako stati,vjerovatno i sam znaš koliko ekipe čeka taj izlazak knjige :top: ,u najmanju ruku isto toliko koliko i novi serijala Heroja Vukovara

HOS-Kutina
12.04.2011., 16:14
bok germa-klen, Karlovac mi je jedan od važnijih što se tiče promocije, vidimo se...

Aurgelmir
12.04.2011., 20:17
HOS Kutina, kad budeš dolazio u Osijek, javi :mig:

HOS-Kutina
13.04.2011., 11:37
HOS Kutina, kad budeš dolazio u Osijek, javi :mig:

svakako, pozdrav Osijeku

sarvaš
17.04.2011., 11:48
braco imaš li saznanja hoće li nas postojiti za 20 godina.znam da neke inicijative postoje

bracodbk
17.04.2011., 22:12
braco imaš li saznanja hoće li nas postojiti za 20 godina.znam da neke inicijative postoje

Radi se nešto na tome ali nemam pojma dokle je stiglo. Znam da je Nojko za to i bilo bi lijepo kad bi nas postrojio na Srđu. Koliko nas je bilo svi bi stali na onaj parking ispod žičare :)

sarvaš
17.04.2011., 23:01
i još bi bilo mjesta .zato to bi to bilo dobro da se više sazna istina da je više bilo gradski kauboja po kafićima nego na položajima

pantigananera
23.04.2011., 23:21
čitam ovu temu malo po malo, i želim reći da sam upravo u Vukovaru po prvi put u životu,došla s dečkom da proslavimo Uskrs sa njegovima Izuzetna mi je čast biti tu, danas sam prošetala,grad vam je prekrasan i pun duše. Ja sam 1991. imala samo 4 godine i gotovo se ničega ne sjećam,ali znam da su se mnogi borili i poginuli da bi mi živjeli danas u miru. Dečko mi često priča o Vukovaru,i jako voli svoj grad, a on je bio već dečko kad je rat krenuo i svega se sjeća. Hvala vam svima, u vama živi izuzetna hrabrost i ponos,a poginulima nek je laka naša zemlja...

HOS-Kutina
24.04.2011., 07:39
http://hosdomovinskirat.blog.hr/ za Martinkla

martinklo
24.04.2011., 08:47
http://hosdomovinskirat.blog.hr/ za Martinkla

Vec mi je jedan korisnik poslao no svejedno hvala.

TAZ SB
26.04.2011., 08:32
U Večernjem listu od petka u prilogu ekran kratki članak Heroji Vukovara i intervju s Galićima, navodno je otkupljen drugi dio serijala i ove godine treba krenuti sa emitiranjem na HTV-u :top:.

charlieija
26.04.2011., 21:09
:top:Šteta je da se Ministarstvo branitelja (...) nije dosjetilo da složi neku web stranicu na kojoj bi sudionici rata (vojni ili civilni) mogli objaviti svoja svjedočanstva na način na koji su to ovdje učinili i koja bi potom bila sistematizirana (po vremenu, lokaciji...) i svima dostupna.

Mislim da bi to bio najbolji doprinos očuvanju sjećanja na događaje jer danas "istinu" o ratu kroje razni političari i udruge na način koji njima odgovara. Takve "istine" nemaju nikakav kredibilitet, a u ovakva ljudska svjedočanstva stvarno nemam razloga sumnjati.

:top: za temu!

Jeli netko kontaktirao onog lika iz Min. branitelja, ma ljudi treba to sve skupa objaviti i učiti dicu o tome, jer inače, svi smo zločinci...

terc bela
28.04.2011., 11:33
čitam ovu temu malo po malo, i želim reći da sam upravo u Vukovaru po prvi put u životu,došla s dečkom da proslavimo Uskrs sa njegovima Izuzetna mi je čast biti tu, danas sam prošetala,grad vam je prekrasan i pun duše. Ja sam 1991. imala samo 4 godine i gotovo se ničega ne sjećam,ali znam da su se mnogi borili i poginuli da bi mi živjeli danas u miru. Dečko mi često priča o Vukovaru,i jako voli svoj grad, a on je bio već dečko kad je rat krenuo i svega se sjeća. Hvala vam svima, u vama živi izuzetna hrabrost i ponos,a poginulima nek je laka naša zemlja...

Predivan komentar. Nisam Vukovarac, ali me zaista dirnuo.
Jako mi je drago za vas dvoje i daj Bože posla u Vukovaru, mogli bi tamo i nastaviti život, jer ako kužim on s tobom živi u drugom gradu. I baš je dobru curu našao kojoj je stalo do cijele te priče o sudbini Vukovara, e da je više takvih!

:top::)

hajduk1911st
28.04.2011., 15:04
Pozdrav svim Vukovarcima.Puno čitam o Domovinskom ratu i zanima me ta tema,sve u svrhu da se ne zaborave naši junaci.Nisam još bio u Vukovaru nadam se da ću uskoro.Volio bih se pokloniti žrtvama.

vin09mon
28.04.2011., 18:18
evo bio sam neki dan u Vukovaru i prilicno me iznenadila pozitivna promjena u odnosu na prije 2-3 godine kad sam bio zadnji put.
cinimi se da se dosta toga izgradilo..kruzni tok na ulazu u Borovo Naselje, neka nova poduzeca na Priljevu, neke zgrade u sirem centru obnovljene, cini mi se da je 90% toga obnovljeno.

prvi put sam bio u bolnici i sokiralo me koliko je u biti mali prostor atomskog sklonista i onog hodnika. ja sam mislio da je ispod cijele bolnice podrum, no prostor gdje su bili ranjenici je stvarno uzasno malen. 3 prostorije atomskog svaka 10m2 i hodnik dug 20-ak metara...a ona snimka gdje odvode ranjenike u kamion, uzas..

nisam znao da je u onom sumarku kod grobnice na ovcari bilo mjesto za pokapanje stoke.koja gamad....inace i grobnica je bila pod sumom u vrijeme egzekucije,tako nam je vodic rekao

i jos jedna anegdota..kolega s kojim sam bio se zazelio cobanca i kaze da je cuo za neki restoran Sarajka, da je tamo kao najbolji u VU.
Odemo mi tamo, kad ono vlasnik neki Zivojin :D
No, imaju hrvatski grb iznad sanka i kaze prijatelj da je cobanac fantastican.

Jel jos uvijek vrijedi ta stroga podjela na hrv i srb kafice,restorane..?
culi smo da su skole jos uvijek podjeljene, sve osim gimnazije. dal to znaci da hrv i srb gimnazijalci idu zajedno u razrede ili samo idu u istu smijenu?

hajduk1911st
29.04.2011., 00:14
Imao sam susjede,vukovarske prognanike,uvijek bi zvali moju obitelj na fiš:)Sada su s vratili i mislim da im je kuća blizu vodotornja.

zulualpha
29.04.2011., 06:52
Zivojin drzi grb jer ga mora imati. Kada bi mu dosla gospodarska inspekcija platio bi kaznu kada ga ne bi imao. To je jedini razlog sto ga drzi. Neke velike podjele nema.

hajduk1911st
29.04.2011., 10:24
Nedavno sam čitao da na srpskim grobovima u Vukovaru od njihovih poginulih boraca,na čirilici pišu tekstovi tipa poginuo braneći srpsku zemlju neka mu je slava,poginuo za obranu srpskog Vukovara i sve to u Hrvatskoj...e sad ima li kakav zakon da to spriječi?Netko će reći ma tko ih je... to ionako ništa ne znači.Pogledajmo malo dalje u budućnost,danas sutra dođu njihovi unuci,praunuci i vide to,opet će im se buditi ideje velikesrbije.Sada to izgleda banalno.Da pitam Vukovarce,jeli istina da Srbi 18.11 ne izlaze iz kuća:)

bobi1980
29.04.2011., 13:02
Evo jedna snimka...neznam jel viđena do sad

http://www.youtube.com/watch?v=O7HSTFE7cKI&feature=related

Pozz

pantigananera
29.04.2011., 13:34
Predivan komentar. Nisam Vukovarac, ali me zaista dirnuo.
Jako mi je drago za vas dvoje i daj Bože posla u Vukovaru, mogli bi tamo i nastaviti život, jer ako kužim on s tobom živi u drugom gradu. I baš je dobru curu našao kojoj je stalo do cijele te priče o sudbini Vukovara, e da je više takvih!

:top::)

tako je,on od progonstva živi u drugom gradu,ali se svake godine vraća kod svojih u svoj grad.
Vukovar je prekrasan grad,ja sam ostala opčinjena,mi se vraćamo jer moramo raditi,ali se nadam poslije sezone natrag. divni ljudi,divna hrana,ma sve.
Stalo mi je do sve te priče jer znam što mi je on pričao o tom vremenu,i znam što su njegovi prošli,isto tako znam o hrabrosti naših branitelja i još jednom želim iskazati svoju zahvalnost i divljenje.

HOS-Kutina
29.04.2011., 16:27
Evo jedna snimka...neznam jel viđena do sad

http://www.youtube.com/watch?v=O7HSTFE7cKI&feature=related

Pozz

prvi puta vidim snimku...

Mustang51
30.04.2011., 18:11
ljudi sutra je obljetnica Bljeska i zato s ponosom izvjesite Hrvatsku zastavu!
ja to cinim vec veceras tako da vec u ranu zoru vijori!

Michael Collins
30.04.2011., 18:51
ljudi sutra je obljetnica Bljeska i zato s ponosom izvjesite Hrvatsku zastavu!
ja to cinim vec veceras tako da vec u ranu zoru vijori!

nema sutra državnog vrha u Okučanima niti postrojavanja vojske :flop:

Mustang51
30.04.2011., 19:20
nema sutra državnog vrha u Okučanima niti postrojavanja vojske :flop:

ma oni me ionako ne zanimaju.
ako su nam politicari u banani nemoramo zato i mi biti.

Grugru
01.05.2011., 11:33
Bljesak :s

Svim ucesnicima hvala i RIP onima koji nisu s nama.

zozef
01.05.2011., 21:08
Eto kako se sve mjenja,u zadnje vrijeme sve je nešto tmurno pa čak i vrijeme.

KKK_bitch
24.05.2011., 18:53
Pozdrav hrvatskim braniteljima ma gdje bili!

Jarovit
02.06.2011., 11:20
[QUOTE=ujkan_s_bih;33996879]men je najsmješnije ovo kad tip veli

najžalije mi je što ste uzeli ono BOŠNJAK imam par rođaka koji se tako prezivaju sad im više neidem ni uradost nu u žalost jer ste sjebali koncept prezimena zato sam ja svom prezimenu kupio patent ako nedo bog ovi poslije slijedećeg rata opet požele promjenit ime naroda pa da ih tužim :ne zna: nemam drugog izbora

:lol: :s :top:

astra999
02.06.2011., 12:11
Ostavio bih ovdje dva linka iz dnevnih novina na komentare o početku Domovinskog rata. Može spadati i u ovu temu, specijalni rat se još vodi baš na ovom pitanju. Molim moderatore da ne brišu upis, ako ga treba prebaciti negdje – prebacite, samo da ostane bilo gdje zbog kasnijeg pretraživanja.

Riječ je o suprotstavljenim izjavama ljudi koji su bili na visokim pozicijama i dužnostima u to vrijeme i koje govore o prvim trenucima sukoba u RH. Iz medija vidimo koliko je popularno 'pljunuti' po Franji Tuđmanu i njegovim odlukama i potezima, optužiti ga za sve što je loše jer se mrtav čovjek ne može braniti. Ljudi koji su to proživjeli brzo zaboravljaju, a mladi ne znaju i nekritički primaju informacije iz medija, tako da laži starih UDBA-ša lako padaju na plodno tlo.

Stara je priča iz krugova bliskih Mesiću, gdje pripada i Boljkovac, kako je Tuđman želio rat, kako je on krivac za rat, kako ga je poticao i priželjkivao, kako se dogovorio s Miloševićem da ratuju itd, bla, bla…

Evo izjave iz Večernjeg lista 30.05.2011.:

http://www.vecernji.hr/vijesti/boljkovac-goran-hadzic-bio-je-mirotvorac-suradivao-je-1991-clanak-293813

Boljkovac: Goran Hadžić bio je mirotvorac, surađivao je 1991.

- Kada su Tuđman i Milošević odbacili mirno rješenje, Hadžićeva je linija ukinuta i počeo je rat, tvrdi bivši ministar

Sve se to događalo 1991. godine, do trenutka kada su zapravo Tuđman i Milošević odbacili mirno rješenje. Tada je ukinuta Hadžićeva linija i započeo je rat. Goran Hadžić tada je uhićen na Plitvicama

Evo izjava iz Jutarnjeg lista 30.05.2011.:

http://www.jutarnji.hr/antun-tus--petar-stipetic--martin-spegelj-i-imra-agotic--ljudi-koji-su-stvorili-hrvatsku-vojsku/949293/

Tus, Stipetić, Špegelj i Agotić: Dan prije opsade Vukovara Tuđman je Imri Agotiću rekao: Rata neće biti!

Hrvatska je u ranu jesen 1991. godine imala vojsku, ali ne i oružja. Tus je želio uzeti oružje iz vojarni JNA. Tuđman se oko toga kolebao.
- Sugerirao sam članovima Vlade da nemamo što čekati i da moramo nabaviti oružje - kaže general Tus.
Tuđman je konačno 12. rujna odobrio da se krene u osvajanje vojarni. No samo dan kasnije Tuđman zabranjuje napade. Zašto? “Da se ne izaziva i ne provocira JNA”, odgovara general Stipetić. U vojsci su na sto muka zbog Tuđmanove kolebljivosti. Tus 14. rujna u 11 sati odlazi kod Tuđmana i sat vremena ga uvjerava kako to nije dobro.
- Pojašnjavam mu da više nemamo vremena, da smo izgubili dva mjeseca, da Srbi i JNA u Hrvatsku ulaze iz Srbije i BiH.
Tuđman tada dobija vijesti iz Varaždina da bi se dio JNA predao. Odobrava napad samo na vojarnu u Varaždinu, ali uz uvjet da nema razaranja i žrtava. Zabranjuje napade na vojarne u Zagrebu, Rijeci, u Istri. Nakon tog odobrenja ipak je uzeto oružje i u vojarnama u Bjelovaru i luci Ploče. Zbog napada na vojarnu u Bjelovaru Tuđman je iznimno ljut.
- Predsjednik je tada bio u inozemstvu. Kad je dobio informacije o napadu nazvao je i zatražio prekid. Nismo to mogli učiniti. Uzeli smo oružje, a Tuđman je nakon povratka u zemlju naredio hapšenje dvojice časnika koji su vodili osvajanje.

Usporedite ove dvije izjave:

Boljkovac kaže da je Tuđman za Uskrs 1991.godine želio rat i da ga je već tada pokrenuo, dok Tus, Stipetić, Agotić i Špegelj tvrde da su Tuđmana uvjeravali da pokrene akcije i vojsku u rujnu 1991.godine.

Ko laže od njih?
Ko je zaista želio rat?
Jesu li ovi generali u stvari oni 'jastrebovi' oko Tuđmana koji su željeli rat?
Hoćemo li Franju Tuđmana optužiti da je pokrenuo rat ili da ga je želio izbjeći ?

Naši ljevičari obožavaju ovu temu o počecima rata i krivnji, volio bih da prokomentiraju ove izjave.

Grugru
02.06.2011., 13:33
Mene ne prestaju "zadivljavati" takve stvari.

To je kao i sprehe o agresiji na BiH naspram prodaje Posavine.
Nek' se dogovore vise bil' kakili il' piskili.
Bitno im je samo srat po njemu. To stu su kontradiktorni i sami sebe demantiraju je .....

e jesu te prebacili......
jos sam ja veci glupan kad nisam obratio paznju....

astra999
02.06.2011., 14:58
Mene ne prestaju "zadivljavati" takve stvari.

e jesu te prebacili......

Ma već su dva puta brisali ovaj post na drugim temama, zato sam molio da ga bilo gdje prebace, a ne brišu. Bilo je toliko topica na forumu gdje bi se ovo spominjalo i spominjat će se sigurno opet, ove izjave dobro pokazuju koliko je FT bio 'za rat' u to vrijeme.

zulualpha
02.06.2011., 15:03
Svijet voli pobjednike (kao u onoj pjesmi), a gubitnike svatko prezire. Ovi danasnji polticari spadaju u tu grupu.
Hadzic mirotvorac, stvarno duhovito. To sto su oni pregovarali ne znaci da je isti bio mirotvrac.

danguba2
02.06.2011., 15:52
SLOVENCI SVOJE NAORUZANJE TO NISU TAKO OLAKO DALI U RUKE JNA
jer su vecinu naoruzanja pripadnici rezervnih snaga TO SLO oruzje drzali zaduzeno po kucama I SKRIVENO pa im JNA nije imala sto oduzet! :mudri:
slovenci su bili ODVAZNI,a mi smo NAIVNO cekali sto ce se dogoditi! ispravka ne mi nego vrhovnistvo NA CELU SA TUĐMANOM,a ljudi su htjeli krenut i zavrsit tu pricu ali ekipa politicara iz zagreba drzala se nekakvih memoranduma i vjerovala kadijevicu i jna..(kao sto mu vjerujes ocito ti danas)

Iz ovog bi se dalo naslutiti da je Tuđman kriv i za predaju TO oružja, što naravno nema veze sa istinom.

Ja sam učio da je i slovencima oduzimano oružje TO, ali su njihovi komunisti za razliku od naših radili za slovenske interese pa su uspjeli sačuvati večinu oružja. Kod nas su na funkcijama bili jugoslaveni i srbi. Čak je i stranka SDP bila protiv samostalnosti. Tko je onda trebao sačuvati TO oružje?

No manji dio oružja TO hrvatske se uspio sačuvati, je li u Vukovaru sačuvano što od tog oružja?

sidrun
02.06.2011., 16:42
Iz ovog bi se dalo naslutiti da je Tuđman kriv i za predaju TO oružja, što naravno nema veze sa istinom.

Ja sam učio da je i slovencima oduzimano oružje TO, ali su njihovi komunisti za razliku od naših radili za slovenske interese pa su uspjeli sačuvati večinu oružja. Kod nas su na funkcijama bili jugoslaveni i srbi. Čak je i stranka SDP bila protiv samostalnosti. Tko je onda trebao sačuvati TO oružje?

No manji dio oružja TO hrvatske se uspio sačuvati, je li u Vukovaru sačuvano što od tog oružja?

Ponovo moram intervenirat na tezo o oružju slovenske TO.Lošo tvrdi da slovencima oružje TO nije oduzeto.Ne vjerujem da bi se blamirao oko takve lako dokazive teze.Saburovu tvrdnju o neuzimanju oružja slovenske TO jer su ga držali u svojim kućama je bespredmetno komentirat.Oružje je JNA oduzimala u ožujku 1990,a TO Slovenije osnovana u ljeto 1990.Kako je mogla sačuvati oružje netko kad još nije postojala?
http://img822.imageshack.us/img822/8022/vukovar027.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/822/vukovar027.jpg/)
http://img191.imageshack.us/img191/1513/vukovar028.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/vukovar028.jpg/)

sidrun
02.06.2011., 18:03
SIDRUN...tema je bitka za Vukovar....
Odjednom svu pišu neke knjige i fantaziraju umotanim rečenicama u celofan....stvarno ako želite pročitati knjigu pravih boraca i ljudi s terena onda pročitajte..a ne nekakvih generala iz ZG...povjesničara...kilometrima daleko od prve crte...

Brabitelji Vukovara su fenomen....omjer 20:1....sve je rečeno....sva pravila ratovanja u Vukovaru padaju u vodu...

ok,cijenim i povlačim se sa teme

Laki1991
02.06.2011., 18:42
ok,cijenim i povlačim se sa teme

nemoj shvatit ništa osobno....jednostavno i sam znaš da je tema Vukovar...naravno da si dobrodošao ako te zanima nešto u svezi VU ...ima tu par ljudi koji itekako znaju dosta iz svog iskustva....ŽIVIO:top:

ciganica
02.06.2011., 19:33
mislim da o špegelju ne treba puno pričati jer ne zaslužuje. on sam i njegovo okruženje može samo navlačiti sumnju u lojalnost i profesionalnost.
on bi u vu bio od manje koristi nego borković.

po forumu se opet spominje tromblon kao nadljudski fajter. možda al do razine desetnika.

povijest će pokazati da je tuđman jedini dobio rat na prostoru ex yugoslavije. uostalom tko je neš valjao franjo ga je ostavio sa sobom, šabane i miševe je tjerao od sebe od 90. pa nadalje.

vu vojarna bi se vjerojatno zauzela 91. ali time se ne bi niš puno dobilo.
vu 91 je specifičan u svim pogledima.

Doro
02.06.2011., 20:08
Ponovo moram intervenirat na tezo o oružju slovenske TO.Lošo tvrdi da slovencima oružje TO nije oduzeto.Ne vjerujem da bi se blamirao oko takve lako dokazive teze...

Da se ispričam moderatorima i ostalima...znam da je tema Vukovar, i sam sam u prijašnjem postu napisao da ova rasprava nije za taj pdf...možda da se prebaci na neki drugi pdf (Kada je počeo Domovinski rat ili Kronologija i konstrukcija...by Keva")? Ali ipak moram da odgovorim.

Sidrun,
naredba JNA za oduzimanje oružja republičkim TOjima je stigla u maju 90. Mislim da 15.5.90, znači isti dan kad je prisegla prva slovenska vlada izabrana na višestranačkim izborima. I naredba je važila za sve bivše republike, a imala je cilj da se oduzme oružje TO posebno u Hrvatskoj i Sloveniji. I tada u tim par danima je JNA oduzela što je oduzela. U glavnom, po cjeloj bivšoj državi nije bilo nekakvo upora prema tome. Slovenska TO je uspjela sakrit najviše oružja, pošto su se neki lokalni komandiri TOja oduprli! Par dana nakon toga (16.,17 ili 18?) i novoizabrano slovensko predsjedništvo izdalo je neki zvaničan dokument da se oružje TO ne predaje JNA. Ali tad je več bilo prekasno. JNA je oduzela šta je oduzela a neki djelovi TOja su sakrili što su mogli, jedini (ili največi dio) u bivšoj državi. A i taj dio nije bio baš veliki. I još se sada kod nas svađaju ko je kriv da se nije oduzelo više...

O tome šti ti pričaš, se zbivalo kasnije, u januaru 91, nakon onog poznatog snimka "Špegelja" kojeg je spremio tadašnji KOS. Tamo se pričalo o daljnjoj strategiji Hrvatske a snimljeni su bili i kamijoni kalaša iz Mađarske... Pa su nakon toga Hrvatskoj postavili uslov da "vrati" oružje JNA...Ali koliko se ja sječam, to oružje nije bilo oduzeto, pošto se prepisalo kao na MUP ili nešto slično?

I još da zaključim. Naredba za oduzimanje oružja TO u maju 90, po cjeloj bivšoj jugi to što se dogadjalo u hrvatskoj nakon Špeglevog snimka u januaru 91 nije isto!

A mogu napisati i kako se "tajno uvela veča" količina oružja u Sloveniju "par dana" pre osamostaljenja...?

sidrun
02.06.2011., 21:27
Da se ispričam moderatorima i ostalima...znam da je tema Vukovar, i sam sam u prijašnjem postu napisao da ova rasprava nije za taj pdf...možda da se prebaci na neki drugi pdf (Kada je počeo Domovinski rat ili Kronologija i konstrukcija...by Keva")? Ali ipak moram da odgovorim.

Sidrun,
naredba JNA za oduzimanje oružja republičkim TOjima je stigla u maju 90. Mislim da 15.5.90, znači isti dan kad je prisegla prva slovenska vlada izabrana na višestranačkim izborima. I naredba je važila za sve bivše republike, a imala je cilj da se oduzme oružje TO posebno u Hrvatskoj i Sloveniji. I tada u tim par danima je JNA oduzela što je oduzela. U glavnom, po cjeloj bivšoj državi nije bilo nekakvo upora prema tome. Slovenska TO je uspjela sakrit najviše oružja, pošto su se neki lokalni komandiri TOja oduprli! Par dana nakon toga (16.,17 ili 18?) i novoizabrano slovensko predsjedništvo izdalo je neki zvaničan dokument da se oružje TO ne predaje JNA. Ali tad je več bilo prekasno. JNA je oduzela šta je oduzela a neki djelovi TOja su sakrili što su mogli, jedini (ili največi dio) u bivšoj državi. A i taj dio nije bio baš veliki. I još se sada kod nas svađaju ko je kriv da se nije oduzelo više...

O tome šti ti pričaš, se zbivalo kasnije, u januaru 91, nakon onog poznatog snimka "Špegelja" kojeg je spremio tadašnji KOS. Tamo se pričalo o daljnjoj strategiji Hrvatske a snimljeni su bili i kamijoni kalaša iz Mađarske... Pa su nakon toga Hrvatskoj postavili uslov da "vrati" oružje JNA...Ali koliko se ja sječam, to oružje nije bilo oduzeto, pošto se prepisalo kao na MUP ili nešto slično?

I još da zaključim. Naredba za oduzimanje oružja TO u maju 90, po cjeloj bivšoj jugi to što se dogadjalo u hrvatskoj nakon Špeglevog snimka u januaru 91 nije isto!

A mogu napisati i kako se "tajno uvela veča" količina oružja u Sloveniju "par dana" pre osamostaljenja...?

Odgovorit ću ti pa može moderator prebacit na drugu temi ili izbrisat post.
Nikakvi ja siječanj 1991 i film o Špegelju nisam spominjao.Niti je 1991 postojalo ikakvo oružje TO koji bi se moglo oduzet.
Odluka u oduzimanju je donijeta u ožujku 1990,oduzeto je u svibnju 1990,a novo zapovjedništvo slovenske TO je formirano u ljeto te godine.Tako da je jedino slovensko komunističko rukovodstvo TO moglo nešto sakriti.Ne vjerujem da su oni sakrivali bez znanja JNA.
Dali je oduzeto ili nije oružje slovenske TO u svibnju 1990 kao u Hrvatskoj i BiH (prije izbora),ja nemam pojma.Domazet Lošo tvrdi da nije,a nitko ga nije demantirao.Nakon toga nije bilo nikakvog oduzimanja jer je došla nova vlast,a ona ga sigurno nije dala.
ps Laki, govoriš što će generali pisat o bitkama.
Pa kad hoćeš donijet npr sliku o bitki na Staljingradu ,opisivanjem doživljaja nekog vojnika koji je ratovao npr u tvornici traktora nećeš puno saznat o cjelovitosti bitke.Čitajući memoare njemačkog generala Paulusa bit će ti cijela bitka puno jasnija.Zato je za donijet neku ocjenu ,puno važnija šira strategijska crta.

Doro
02.06.2011., 21:54
Prvo si napisao:
"Vi zaboravljte podatak da JNA nije Sloveniji oduzela oružje TO kao nama i BiH."
pa sam ti ja odgovorio da nisi baš u pravu i obrazložio oko oduzimanja oružja republičkim To-jima, kada, kome i kako...
Pa si onda ti sam odgovorio sa isječkom iz Domazetove knjige kao argument oko oduzimanja oružja. I u tom tvojem isječku, Domazet opisuje januar 91 i ne prolječe 90 i ti to ispostavljaš kao argument!

Pa sam ti odgovorio još jednom...a ti meni...

Nikakvi ja siječanj 1991 ...

Sidrun, sve više postaješ nerelevantan...malo se uozibilji...

sidrun
02.06.2011., 22:22
Prvo si napisao:

pa sam ti ja odgovorio da nisi baš u pravu i obrazložio oko oduzimanja oružja republičkim To-jima, kada, kome i kako...
Pa si onda ti sam odgovorio sa isječkom iz Domazetove knjige kao argument oko oduzimanja oružja. I u tom tvojem isječku, Domazet opisuje januar 91 i ne prolječe 90 i ti to ispostavljaš kao argument!

Pa sam ti odgovorio još jednom...a ti meni...

Sidrun, sve više postaješ nerelevantan...malo se uozibilji...

Ma ne,nemam skener i moram nešto slikat da bih stavio.Ja ovaj podatak o oduzimanju nisam znao dok nisam ovo pročitao.
Ovo gdje se spominje 21 siječnja je druga misao.Valjda je svima jasno da je oružje TO uzeto u svibnju 1990 a ovo od 21 sijećnja 1991 je odluka o Predsjedništva Jugoslavije pod presjedanjem Borislava Jovića o razoružanju paravojnih formacija (rezervnog MUP-a Hrvatske).Sasvim druga misao u nastavku teksta.O tuda nesporazum.
Mislim da ti je zadnja rečenica bespotrebna.

dobrila12
02.06.2011., 22:46
Kutino, ti si meni obecao knjigu pa kad god izadje ostavi jednu na stranu.
Pozdrav odavde!
ZA DOM SPREMNI!

sidrun
03.06.2011., 07:17
Gubici hrvatskih snaga (HV i HVO) u Bosni u operacijama;
Maestral:55 mrtvih,teže ranjenih 67,lakše 110,
Južni potez:10 mrtvih, teže ranjenih 12, lakše 40,nestalih 1.

Izvor:Gen.Ante Gotovina i njegova knjiga iz 1996. "Napadni bojevi operacije HV i HVO (Hrvatskih snaga)"-knjiga je samo za internu uporabu.

To je izvor a ne wiki

Vjerovatno si u pravu. :top:
Što je najzanimljivije,pročitao sam tu knjigu ,ali nisam zapisao podatke.Koliko se sjećam,jedna od rijetkih iz domovinskog rata u kojoj su odlične zemljopisne karte

xbow
03.06.2011., 08:14
Postoji li ta knjiga u elektronskom obliku dostupna za download?

Mali offtopic, postoji li dostupna literatura koja je koristi u obuci dočasnika i časnika neke suvremene vojske?

Grugru
03.06.2011., 08:41
Postoji li ta knjiga u elektronskom obliku dostupna za download?

Mali offtopic, postoji li dostupna literatura koja je koristi u obuci dočasnika i časnika neke suvremene vojske?

Kaze covjek za internu upotrebu...misli na vojnu internu....tesko da ce onda postavit na net...:mig:

xbow
03.06.2011., 09:20
Kaze covjek za internu upotrebu...misli na vojnu internu....tesko da ce onda postavit na net...:mig:

:) znam da piše za internu upotrebu, ali nisam upoznat s definicijom tog pojma. Očito nije tajna kad se navodi na webu.

Na faksu sam imao dosta materijala za internu upotrebu u smislu da materijali nisu namijenjeni za prodaju ili distribuciju u komercijalne svrhe. E sad, zašto takav materijal ne bi bio dostupan za download? Na faksu je uglavnom dostupno...

Ali zato sam i pitao podpitanje, tj. općenito postoji li dostupna literatura koja se koristi u procesu obuke. USMC ima dosta materijala javno objavljeno, ali možda postoji još izvora.

sidrun
03.06.2011., 09:35
Upravo sam nazvao Dokumentacijski centar iz domovinskog rata te ih pitao o oružju slovenske TO.Oni su uspjeli na svakakve načine sebi ostaviti oko 80% naoružanja.Veliku većinu onoga što se nije čuvalo u vojarnama,oni su na vrijeme evakuirali.

ps mislim da je naš Dokumentacijski centar fenomenalna stvar za dobit pravu,argumentiranu,istinitu informaciju u svezi domovinskog rata.Ako vas neka stvar zanima,bez problema će vam preporučiti literaturu.

Hroboatos
03.06.2011., 09:36
http://www.hercegbosna.org/kolumne/politika/krecemo-na-hrvate-uzimamo-livno-preko-metkovica-do-mora-3589.html

u prolazu
03.06.2011., 09:55
a jel štovani pukovnik negdje detaljnije objašnjava kako je HV udrogirala srpske borce....jel se radilo o djelovanju iz aviona gdje su kolone srpskih boraca zasipane oblakom dima marihuane ili...ne znam...nemam ideju...kakvo je to psihotronsko oružje?Stovani pukovnik nije ulazio u detalje, cisto je to iznio kao jedno od mogucih objasnjenja zasto su hrabri srpski vojnici dali petama vjetra.

Kaze covjek za internu upotrebu...misli na vojnu internu....tesko da ce onda postavit na net...:mig:Ja sam tu knjigu procitao dok sam bio u vojsci....mislim da bi je stvarno netko trebao objaviti jer tu Gotovina u detalje opisuje vise manje sve akcije u njegovoj zoni odgovornosti sa prilozima svih mapa, polozaja, jedinica itd....kako na nasoj strani tako i na protivnickoj.

Grugru
03.06.2011., 10:31
Stovani pukovnik nije ulazio u detalje, cisto je to iznio kao jedno od mogucih objasnjenja zasto su hrabri srpski vojnici dali petama vjetra.

Ja sam tu knjigu procitao dok sam bio u vojsci....mislim da bi je stvarno netko trebao objaviti jer tu Gotovina u detalje opisuje vise manje sve akcije u njegovoj zoni odgovornosti sa prilozima svih mapa, polozaja, jedinica itd....kako na nasoj strani tako i na protivnickoj.

Ma shvacam, ali ako je nesto za internu upotrebu onda je i tajna odredenog stupnja stoga je neprofesionalno to stavljati na net.
Imam i ja knjizicu o diverzantskim djelovanjima i eksplozivima (kako minirati vozilo, stan, od zarulje napraviti eksplozivnu napravu s detrdentima i kako ovo kako ono), ali ju ne mislim stavljati na net.
Otisnuta je u 1000 primjeraka i nije da ima nesto sto vec nije dostupno na netu, ali jednostavno nije red.

Ako se ta knjiga objavi igdje u bilo kakvom obliku i ja bi je zellio imati.

u prolazu
03.06.2011., 10:58
Ma shvacam, ali ako je nesto za internu upotrebu onda je i tajna odredenog stupnja stoga je neprofesionalno to stavljati na net.
Imam i ja knjizicu o diverzantskim djelovanjima i eksplozivima (kako minirati vozilo, stan, od zarulje napraviti eksplozivnu napravu s detrdentima i kako ovo kako ono), ali ju ne mislim stavljati na net.
Otisnuta je u 1000 primjeraka i nije da ima nesto sto vec nije dostupno na netu, ali jednostavno nije red.

Ako se ta knjiga objavi igdje u bilo kakvom obliku i ja bi je zellio imati.
Ma nije to bas tolika tajna...nema tu topovskih dnevnika i slicno. Samo jedan siri pregled bojista i napadnih akcija. Cak su i snage opisane onako...okruglim brojkama...dakle...nista prestrucno...nema ono...taj i taj je dobio toliko i toliko municije tog i tog kalibra.
Ali dobre su mape.

Hollow Point
03.06.2011., 11:05

Sa takvih stvari treba maknuti oznaku tajnosti i staviti javnosti na uvid, bilo prodajom, bilo slobodnim korištenjem u knjižnicama te na internetu.

Nekidan mi je rečeno da je englesko hrvatski rječnik, pazite rječnik, zrakoplovnih pojmova namijenjen internoj upotrebi i kao takav nije dostupan javnosti. :rolleyes:

Grugru
03.06.2011., 11:32
Kako nazalost nisam bio u posjedu te knjige o njoj ne mogu govoriti puno.
Ali ako se prebacim na ovu moju knjizicu smatram da, iako nije nesto super posebno, nije zgodno objavljivati (pogotovo na jednom mjestu) na koje sve nacine mozes iznenaditi i ubiti covjeka. Pogotovo kada ukljucuje i eksplozivne naprave/tvari koje se mogu napraviti od sastojaka koje imas u kucanstvu.

Takoder nije na meni da ordedujem sto je tajna, a sto ne. Imaju strukture zaduzene za to.

No sad sirimo temu (kriv sam:D) i zavrsit cemo na Chat podforuma Domovinski Rat - off, zahvale i pozdravi

edit:
A lijepo sam si rekao.....:lol:

HOS-Kutina
04.06.2011., 08:38
Kutino, ti si meni obecao knjigu pa kad god izadje ostavi jednu na stranu.
Pozdrav odavde!
ZA DOM SPREMNI!

Nema frke, obećano će biti i ispunjeno, pozdrav

toljaga22
06.06.2011., 11:18
8.6. ( srijeda ) u Karlovcu, prikazivanje 6 epizode serijala Heroji Vukovara ''Sajmište'' u 18 h ( gradska knjižnica I.G.Kovačić u Ilirskoj dvorani ). Ta epizoda je dobrim dijelom snimljena sa nama Hosovcima koji smo branili Sajmište. Tamo ćete naći neke odgovore na vaša pitanja ili teze.

Jel može video zapis na yubito za nas koji ne mogu biti tamo?

HOS-Kutina
06.06.2011., 14:51
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/6-6-2011/heroji-vukovara-u-karlovcu

Bit će nazočno 6 Hosovaca iz serijala i obrane Vukovara.

HOS-Kutina
06.06.2011., 14:52
kad ce te tako u Osijek? :) :s
jedva cekam ili takvo predstavljanje ili da napokon pocne na HRT-u ali mi se cini da to cuvaju da puste tamo u 10 mjesecu prije same obljetnice 20 god od cetnickog osvajanja grada..

nije isključeno da uskoro i u Osijeku napravimo promociju, javljat ću vijesti

Laki1991
06.06.2011., 16:26
Kutina što je sa tvojom knjigom o ?? jel izašla u prodaju?

HOS-Kutina
06.06.2011., 16:31
Kutina što je sa tvojom knjigom o ?? jel izašla u prodaju?

ne, nije. Trebala bi krajem godine. A onda će izaći i knjiga Hosovaca 9 bojne, kao i serijal Heroji Vukovara di smo i mi Hosovci. Godina HOS-a...

Laki1991
06.06.2011., 16:43
jel ta bojan bila u Vukovaru??? možeš nešto detaljno o toj knjizi ako nije problem??

HOS-Kutina
06.06.2011., 17:26
jel ta bojan bila u Vukovaru??? možeš nešto detaljno o toj knjizi ako nije problem??

krivo si me razumio. Ide i knjiga o 9 bojni HOS-a, ekipa iz Splita, nevezana knjiga od moje, a isto se radi o dragovoljcima HOS-a.

Laki1991
06.06.2011., 23:04
krivo si me razumio. Ide i knjiga o 9 bojni HOS-a, ekipa iz Splita, nevezana knjiga od moje, a isto se radi o dragovoljcima HOS-a.

ok....hvala...
samo da izađe knjiga da pročitamo....

bilo bi dobro da neke događaje ispričaš ti i još par forumaša kao ZULU koji su bili u VU..onako neke svakodnevne događaje koje su vam ostale u sječanju...kontakti sa civilima...neke uspomene...znaš što želim reći...bio bi zahvalan ....naravno ne nešto što će biti u tvojoj knjizi.

treehill
07.06.2011., 09:38
Hvala svim dosadašnjim sudionicima ovog topica( i moderatoru). Stvarno informativan prikaz stanja na ovom dijelu ratišta.
Kada bi barem i na ostalim topicima bilo isto stanja stvari :-) . Na nekima do 50 stranice nema poštene karte ratišta, za ne vjerovat....
Viva la Zara!
Svaka čast i slava svim poginulim i ranjenim braniteljima.

Lastovo
07.06.2011., 13:27
Nema frke, obećano će biti i ispunjeno, pozdrav

Od srca ti želim da istraješ u ratu kojega vodiš nakon onoga rata, u kojemu smo zajedno sudjelovali, a koji je teži ... i koji traje već 16 godina !
Znamo te kao vrijednog, hrabrog i poštenog čovjeka.
Ne dopusti da te česti kontakti sa političarima i politikantskim profit-maherima pokvare, jer je politika pogubna za poštene ljude. Barem kod nas i barem za sada.
Tvojim ulaskom u politiku ONI bi profitirali, a MI bismo bili oslabljeni - za jednog PRAVOG, za jednog SLAVNOG, za jednoga koji je NAŠ !

Ne dopusti im da se kite tvojim "perjem" i našim zajedničkim znojem i krvlju našom !! Sjeti se "Rore", Blaža, Zadre, Velimira...!
Ne dopusti im da se kite perjem sokolova, medju koje i sam pripadaš.

Neka je vječna slava vitezovima HOS-a !
I vječna sramota - svim profiterskim lešinarima !

Lastovo
07.06.2011., 13:34
A kad dodje vrijeme, složno ćemo ruknuti i sve ih poslati na prisilni - društvenokorisni rad !
Nadam se da nas "Europa" u tome neće omesti. Riječ je domoljubna i dragovoljačka. Bogu hvala !

Liburn
09.06.2011., 11:58
Viva la Zara!

Nemoj Zara. Imaš Idassa, Iader, Iadera, Iadora (Diadora), Jadera, Jadra i Zadar. Kud si baš našao naj-okupatorskiji i naj-nedomaći naziv? :mig:

HOS-Kutina
12.06.2011., 17:46
1 dio serijala Heroji Vukovara ''Sajmište'' s nedavne promocije u Karlovcu http://www.youtube.com/watch?v=_Mi2bIn5wkI i 2 dio http://www.youtube.com/watch?v=tgBAoXivBlg

Lastovo
13.06.2011., 10:03
Nemoj Zara. Imaš Idassa, Iader, Iadera, Iadora (Diadora), Jadera, Jadra i Zadar. Kud si baš našao naj-okupatorskiji i naj-nedomaći naziv? :mig:

Bogami si mu ovo dobro replicirao ! Od svih povijestnih naziva Zara je jedini koji je neprikladan.
Meni zvuči čak i agresivno, secesionistički...!
Na tome nazivu inzistiraju samo talijanski (neo)fašisti.
Čak ga ni zvanični Rim više ne rabi. Hvala !

OPET LILLY
19.06.2011., 20:51
KOLIKO ĆE NAS BITI U OSIJEKU NA POSTAVLJANJU INSTALACIJE CRVENI FIĆO 27.6. :)

mayday_bbb
19.06.2011., 22:02

Bio sam nedavno u OS i sjetio se tog predstojećeg događaja kad sam bio na tom križanju. Nadam se da će se i ovdje naći koja fotka, iako će ih biti po novinama definitivno spada koja i ovamo.

p.s. na tom križanju ona staklena nova zgrada je BLJAK! Ali da je to jedini slučaj bilo bi super....ovako svaki grad ima svoju, ali to je već neka druga tema.

Aurgelmir
20.06.2011., 08:24

Dolazim! :)

dopacicpu
24.06.2011., 08:09
mapokon nešto pozitivno,ta instalacija t55 i crveni fićo legendarna ideja,a hoće li 28/6 bit kakav svečani postroj 106 brtigade ili ništa obzirom da će bit 20g. od osnutka???????????

OPET LILLY
25.06.2011., 13:59
mapokon nešto pozitivno,ta instalacija t55 i crveni fićo legendarna ideja,a hoće li 28/6 bit kakav svečani postroj 106 brtigade ili ništa obzirom da će bit 20g. od osnutka???????????

Da li netko poziva na postrojavanja ili se sami branitelji odazivaju na javni poziv,nisam nikada prisustvovala postrojavanju!?:ne zna:
Kakav inaće bude odaziv za 106-u?

dopacicpu
28.06.2011., 07:24
Svim bivšim suborcima 106 osiječke brigade čestitam 20g. ustrojavanja brigade.

seargent fred
29.06.2011., 07:39
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/28-6-2011/prije-20-godina-formirana-110-brigada sa danom zakašnjenja čestitam 20 obljetnicu 110 brigadi ZNG-a,i pozdrav svim bivšim suborcima i sugrađanima!!!

Carl Zeiss
12.07.2011., 14:10
evo Shorty-ja s novim spotom,u spotu se pojavljuje Josić i još branitelja Vukovara...

http://www.youtube.com/watch?v=ydQdtdJ5WVo

novi777
13.07.2011., 11:13
Nisam ja iz Hrvatske, jer njih boli neka stvar za nas i naša stradanja ( čast izuzetcima ). Ja sam Hrvat iz BiH kao i vi, često pratim neke priče i dodijalo mi je slušati tupljenje ovih koji nastoje domicilne ljude koji su branili svoje obitelji i domove proglašavati agresorima na bih, zločincima i sl. Ovdje se olako zaboravljaju punktovi na rostovu, česta ubojstva i sl. Ne kažem da nije bilo zločinaca i na našoj strani i iskreno žao mi je svakog ubijenog civila i zarobljenika ali mislim da je je muslimanska strana u S. B. provodila malo izrazitije etničko čišćenje od naše strane ( ovdje isključujem Srbe koji su opet posebna priča ). To se vidi po eshumacijama u zadnjih godinu dana po S. B. , čije leševe živih zarobljenih vojnika nalaze po raznoraznim mjestima. Obrazloženje je to su uradili neki drugi, samo ja ne mislim tako.
Ova situacija se ne može riješiti dok se ne shvati da pravo na BiH imaju sva tri naroda a ne tražiti od Hrvata da se odreknu svoje nacije i prava na ovu zemlju, pa da prihvatimo neku naciju Bošnjak. Mada mi ne smeta da se netko tako izjašnjava, u nas je to uvijek bilo prezime a ne nacija.
A ovo za vojnike što je naređeno a što se desilo, ne znam, ali jedno znam da ovi momci su podnijeli veli teret rata, neki kao i ovaj momak bez ikakve vojne obuke ( pretpostavljam da je 74 godište, on je možda završavao srednju školu kada je počelo ) gurnuti su u rat i sada njemu dođe neki tip i kaže mu ti si agresor na BiH a onaj arap što glave siječe on je domoljub koji se bori za BiH.
Ovi Englezi, oni rade za svoj džep i samo su koristili situaciju da nešto zarade, bilo trgovinom oružja ili raznoraznim snimkama, njima je isto bitan im je novac.

nixolino
13.07.2011., 11:54
Nisam ja iz Hrvatske, jer njih boli neka stvar za nas i naša stradanja ( čast izuzetcima ).

Ja jesam iz RH i mislim da su ovi koje boli neka stvar (za Hrvate u Bih) izuzetci u RH a ne obratno.

Treba odvojiti dojam (koji se preko znamo kakvih medija stvara već 10ak g) od onoga što ljudi stvarno misle i osjećaju (pogotovo kad se uzme cijelo području RH a ne samo Zg kojeg je rat vrlo malo dotakao). Simptomatično je da većina onih koji i misle takvo nešto, kad ih pitaš za argumente redovno izjavljuju medijske parole jutarnjeg i inih i kada im objasniš par stvari od ratnog prava, događaja na terenu, do Carrington-Cutillerov i Vance-Owenovog plana, ponašanja Alije i njihove vlade 91, 92 na dalje mišljenja se mijenjaju...

Isto tako treba odvojiti ono što vlada i predsjednik rade od onoga što bi narod tj većina stvarno željela da rade. A isto tako treba uzeti i trenutnu situaciju u obzir - uvijek je lakše okriviti nekog drugog za tvoje probleme.

novi777
13.07.2011., 12:04
Ja jesam iz RH i mislim da su ovi koje boli neka stvar (za Hrvate u Bih) izuzetci u RH a ne obratno.

Treba odvojiti dojam (koji se preko znamo kakvih medija stvara već 10ak g) od onoga što ljudi stvarno misle i osjećaju (pogotovo kad se uzme cijelo području RH a ne samo Zg kojeg je rat vrlo malo dotakao). Simptomatično je da većina onih koji i misle takvo nešto, kad ih pitaš za argumente redovno izjavljuju medijske parole jutarnjeg i inih i kada im objasniš par stvari od ratnog prava, događaja na terenu, do Carrington-Cutillerov i Vance-Owenovog plana, ponašanja Alije i njihove vlade 91, 92 na dalje mišljenja se mijenjaju...

Isto tako treba odvojiti ono što vlada i predsjednik rade od onoga što bi narod tj većina stvarno željela da rade. A isto tako treba uzeti i trenutnu situaciju u obzir - uvijek je lakše okriviti nekog drugog za tvoje probleme.

Drago mi je čuti da je tako. složio bi se sa tobom da drugačije razmišljju dijelovi Hrvatske gdje je bio rat ali naslušao sam se dosta priča osoba koji ne misle tako.
U ratu i poraću sam se naslušao jedne proklete rečenice " Viši interes Hrvatske", a nitko nije gledao interes ovoga naroda koji svaki dan gine i umire dok se netko bogati na švercu.
Ali znaš ti nas Hrvate

Grugru
13.07.2011., 19:22
Nisam ja iz Hrvatske, jer njih boli neka stvar za nas i naša stradanja ( čast izuzetcima ). .......

Molim te nemoj vise ovako. :tuctuc:
Ja sam Hrvat iz RH. Da pukne sutra i da je stani-pani ja bi mozda (sad imam zenu i dijete) dosao Vam (Hrvatima u BiH) pomoc. Ratovat mislim.
Ne zaboravljam ja koliko je Vas '91 bilo u nasim redovima. :s

Nemoj mijesat politicare iz RH s narodom.
Takoder moras znat da su Vas stigmatizirali oporbeni politicari kako bi se domogli glasa, tj. onemogucili vas da glasate, te da se narod u RH nabacuje po vama ponukan tim famoznim glasackim pravom, tj. dvojnim drzavljanstvom.

I za kraj, zalosna je istina da vas, Hrvate iz Lasve, medijski ignoriramo pa ljudi nisu upoznati tko tu koga.....

Nazalost ima ih i onih koji misle da ste vi sve zakuhali i da ste sve usrali s Ahmicima....

No, opet molim. Nemoj generalizirat.

BTW: Nemam nikakve veze s BiH. Nemam niti rodbine cak, samo sam roden preko puta iste u SB.

novi777
13.07.2011., 19:33
Ja sam Hrvat iz RH. Da pukne sutra i da je stani-pani ja bi mozda (sad imam zenu i dijete) dosao Vam (Hrvatima u BiH) pomoc. Ratovat mislim.

Takoder moras znat da su Vas stigmatizirali oporbeni politicari kako bi se domogli glasa, tj. onemogucili vas da glasate, te da se narod u RH nabacuje po vama ponukan tim famoznim glasackim pravom, tj. dvojnim drzavljanstvom.

I za kraj, zalosna je istina da vas, Hrvate iz Lasve, medijski ignoriramo pa ljudi nisu upoznati tko tu koga.....

Nazalost ima ih i onih koji misle da ste vi sve zakuhali i da ste sve usrali s Ahmicima....

BTW: Nemam nikakve veze s BiH. Nemam niti rodbine cak, samo sam roden preko puta iste u SB.

Nemoj se ljutiti ja ne generaliziram. Znam da ima Hrvata iz hrvatske koji gaje simpatije prma nama, pogotovo bivših pripadnika HV, pa kada se uzme sigurno je 25% građana Hrvatske iz BiH ili vuče korjene ovdje. Ali većina Hrvatske Istra i Zagreb pa čak i sjever Hrvatske ( nemoj pomisliti na Slavonju )
ne gaji baš simpatije prema nama.
Jer kako bi inače i izabrali Mesića dva puta za predsjednika.
Što se tiče glasačkoga prava ono je zloupotrebljeno u Hrvatskoj. Kada se bolje razmisli o ovome popisu, može se razviti teorija da su neki drugi birači sporni u Hr a ne Hrvati BiH. Inače ne glasam u HR, samo da se zna.
Nemoj što zamjeriti i drago mi je čuti da vas ima koji su spremni priskočiti kada zatrba.

Havajac 74
13.07.2011., 20:12

Ja osobno ne mjesam i divim se tvojim osobnim iskazom!Negdje ranije sam u ovoj temi napisao da je Mesic napravio genocid nad hrvatima Bosne,ali ne znaci da i hrvati hrvatske tako misle!Znam puno njih iz HV ili gardijski brigada i neki su tu na forumu aktivni koje govore kao i ti,i to mi daje mirnocu jer politicari su kurve bili i ostali!isto tako budi uvjeren da sutra u Hrvatsko bude potrebno bilo bi ponovo, zovi samo zovi.....

novi777
13.07.2011., 21:05
Da, oni to nisu radili zbog Ahmica, naravno, nego MZ zbog Ahmica nije reagirala na njihovu ofenzivu u Srednjoj Bosni ni tada ni danas, Hrvati otjerani sa svojih ognjista i nikom nista, pojeo vuk magarca. Mislim, gledaj ovo, Ante Gotovina je osudjen zbog puno manje stvari, jer niko nije dovodio u pitanje pravo RH da oslobodi svoj teritorij. A u Srednjoj Bosni ABiH nije imala bas nikakvo pravo niti opravdanje za etnicko ciscenje Hrvata a ko je za to osudjen? Niko, naravno.
A ovo za Engleze je istina, nisu samo okrenuli glavu 1945 nego su vratili nase ljude iz Austrije a ti nasi ljudi su tada masovno ubijani.:kava:

Mislm da je Gotovina osuđen zato što ga je se Mesić bojao. Mesić je popušio priču o državno udaru i onda je sve generale smijenio i krenuo u obračun sa njima. Ako ćemo realno, Gotovina vjerovatno odgovara da Laušić ne bi odgovarao. Kako sam čitao mislim da je većina ubijenih civila se desila nakon završetka oluje. A tada je upravu preuzeo Čermak a sigurnost VP praktički Gotovinina odgovornost prestaje. Čermak je se izvukao na to. Za Knin i granatiranje, pa zna se kako je izgledao nakon oluje, gotovo netaknuto.
Ali nećemo o tome ovo je ipak tema o Lašvanskoj dolini

teta-elza
17.07.2011., 11:57
kutina pozdrav! kratko sam navratila i nasla te :D jesi procitao sljivancaninom intervju glede vukovarske bitke i rata opcenito? cudna biljka taj sljivo, ocito pere prljavu savjest.

Yamaha4ever
19.07.2011., 16:22
nadam se da vas zanimaju slike sa Velebita iz 91. sa Tulovih greda, zagorska bojna, skeniram ih, pa ih stavim

Cicka
19.07.2011., 19:10
nadam se da vas zanimaju slike sa Velebita iz 91. sa Tulovih greda, zagorska bojna, skeniram ih, pa ih stavim

Evo mene zanimaju, zemljače, naravno. Misliš na satniju ban Jelačić? :top:
Imaš temu o velebitskom bojištu, možda bolje tamo nego ovdje pod Maslenicu...

Yamaha4ever
20.07.2011., 16:36
Evo mene zanimaju, zemljače, naravno. Misliš na satniju ban Jelačić? :top:
Imaš temu o velebitskom bojištu, možda bolje tamo nego ovdje pod Maslenicu...

jep, na satniju ban jelačić. Imam brdo slika, stari i bratić su gore bili. Onda ih ubacim u temu o velebitu

sjeveroistok89
04.08.2011., 04:11
proleti šesnaest godina... Nikad zaboravit.

Hvala vam svima.

Mustang51
04.08.2011., 13:23
Hvala i cestitke svima povodom obljetnice "Oluje"!!!
zastave na prozore,balkone,ograde!!! moja od danas ujutro vije!!!

devedeset
04.08.2011., 14:24
Teško mi je danas bilo gledat u osmrtnice u Večernjem...

Mustang51
04.08.2011., 21:13
sretan dan Domovinske zahvalnosti i obljetnica Oluje! (vec su mi jednom izbrisali cestitku)
zastave razvijte ponosno na svojim prozorima i balkonima!

Grugru
04.08.2011., 23:45
sretan dan Domovinske zahvalnosti i obljetnica Oluje! (vec su mi jednom izbrisali cestitku)
zastave razvijte ponosno na svojim prozorima i balkonima!

Nisu. Prebacili su ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=159269&page=69).

Mustang51
05.08.2011., 08:21
Nisu. Prebacili su ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=159269&page=69).

isprike!:top:

totti10
05.08.2011., 11:38
Svim Hrvatima i Hrvatskim braniteljima sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti ! <3333333333

Grugru
05.08.2011., 12:11
Sretan Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja svim RH drzavljanima.
:cheer::lux:

OPET LILLY
05.08.2011., 20:25
Decki,

oni su se nama (unucima) svetili zbog nekakvih brija iz doba Ustasa.
Necemo valjda biti kao oni?

Djeca koja briju brije takvih roditelja, ako dodu s istom brijom opet ce dobit po njonji. :zubo:

Tko ne živi među Daljcima,Borovcima i Belobrdcima ne može ni sanjati koliko su puni mržnje i prkosa,provociraju i busaju se svojim SRPSTVOM.
Skoro svaki vikend pred mojom kućom prođu njihovi svatovi sa SRPSKOM ZASTAVOM.
1.8. na obilježavanju obljetnice stradavanja u Dalju nije bilo SRBA,nijedan komšija ne zapali svijeću u spomen poginulima(i srpskim civilima)u Vukovaru.
Da će biti još problema ,bit će ,samo je potanje vremena.:mad:

totti10
08.08.2011., 21:35
Tko ne živi među Daljcima,Borovcima i Belobrdcima ne može ni sanjati koliko su puni mržnje i prkosa,provociraju i busaju se svojim SRPSTVOM.
Skoro svaki vikend pred mojom kućom prođu njihovi svatovi sa SRPSKOM ZASTAVOM.
1.8. na obilježavanju obljetnice stradavanja u Dalju nije bilo SRBA,nijedan komšija ne zapali svijeću u spomen poginulima(i srpskim civilima)u Vukovaru.
Da će biti još problema ,bit će ,samo je potanje vremena.:mad:

LILLY potpuno te razumijem... iako nisam iz dalja skoro svake godine sam tamo zbog nogometa..iako sam mlad i dalje imamo sranja s njima... pogotovo sa radnikom iz dalja cijela ekipa srba.. cijelu utakmicu ti jebu majku ustašku a na kraju te dočeka neka domaća pjesmica.. :mig:

jelenkoj
07.10.2011., 13:12
sinoć sam gledao Kutinu.Ja osobno više nemam živaca ponavljati što je i kako je bilo,ali Kutini hvala još jednom na upornosti.Kao da je jučer bilo,ponovo sam sve proživljavao............

HOS-KA
07.10.2011., 15:39
BRAVO DAMIREna emisiji,svaka čast napokon malo istine o nama hosovcima.Samo nastavi tako i nadam se da se uskoro ponovo vidimo u karlovcu na promociji tvoje knjge,pozdrav iz karlovca ZDS

germa-klen
07.10.2011., 15:49
http://img32.imageshack.us/img32/8750/rebels2.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/32/rebels2.jpg/)

Povodom obilježavanja dvadesete godišnjice prvih i najžeščih napada na grad Karlovac a uoči otkrivanja spomen ploče na Turnju i niza ostalih aktivnosti vezanih za obilježavanje tih teških dana Hrvatske i Karlovačke povijesti ,pripadnici 1. satnije 2. bojne 110 brigade legendarni Rebelsi uz pomoć Karlovačkih Bad Blue Boysa tri noći su proveli na" Drežničkom zidu "i oslikali prigodan grafit posvećen Karlovcu i njegovim građanima koji nikad nesmiju i neće zaboraviti malobrojne branitelje sa prve crte obrane tada u tim teškim vremenima.

Grugru
07.10.2011., 18:08
sinoć sam gledao Kutinu.Ja osobno više nemam živaca ponavljati što je i kako je bilo,ali Kutini hvala još jednom na upornosti.Kao da je jučer bilo,ponovo sam sve proživljavao............

Ima negdje mozda snimka?

HOS-Kutina
08.10.2011., 13:46
hvala ljudi, repriza je u ponedjeljak u 14,10 na Z 1, emisija se zove 20 u 20. Pozdrav poseban Karlovcu i prijateljima.

mali medic
08.10.2011., 21:17
Svaka čast Germa! Kako smo samo umjetnički talentirani. I to otkrivamo nakon 20 godina. Eto, da mi nisi sam na forumu... Rebels forever!

Havajac 74
08.10.2011., 23:37
Pozz,bio sam odsutan,ali vidim nije se puno desavalo na forumu,mislim na temu LD!:kava:

Alfa157
09.10.2011., 02:55
hvala ljudi, repriza je u ponedjeljak u 14,10 na Z 1, emisija se zove 20 u 20. Pozdrav poseban Karlovcu i prijateljima.

kad će knjiga u zagrebu? imam osjećaj da će promocija biti ili na kaptolu ili u hvidri črnomerec! :)

HOS-Kutina
09.10.2011., 08:16
kad će knjiga u zagrebu? imam osjećaj da će promocija biti ili na kaptolu ili u hvidri črnomerec! :)

na lekturi je, nadam se promociji do kraja ove godine u Zagrebu

:kava:

Alfa157
09.10.2011., 12:10

HOS-Kutina
11.10.2011., 06:48
Jel ima kakvih novosti u vezi serijala Heroji Vukovara da se prikažu na ovoj yuhrtu?

Ništa konkretno. Ali, vjerujem da će biti na HRT-i, nećemo odustati.

dobrila12
11.10.2011., 14:13

Kutina molim te ostavi mi jednu na stranu.
Zivio!

silvan
12.10.2011., 00:06
Kutina svaka ti čast tebi i tvojim suborcima.
Jugoslavenska narodna armija, treća vojna sila u Europi. Postala Srpska narodna armija i slomila si kičmu na malom vukovaru.

Svaka vam čast dečki!

jelenkoj
12.10.2011., 09:59
http://www.hrv.hr/aktualnosti/6225-francuski-dragovoljac-jean-michel-nicollier-ubijen-na-ovari-nema-status-hrvatskoga-branitelja.html

HOS-Kutina
12.10.2011., 12:21
Strašno. Zna se za njega, slika je u Spomen Domu Ovčara itd itd, a nema status. Svi Dragovoljci HOS-a smo ostvarili status, a i on je na tom popisu čiju kopiju imam, ali netko ne radi svoj posao u ministarstvu ili gdje već. Sramota.

dekameron2009
12.10.2011., 15:48
http://www.panorama-vukovar.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=3098:sramota-francuski-dragovoljac-jean-michel-nicollier-ubijen-na-ovari-a-nema-status-hrvatskoga-branitelja&catid=64:top-teme

glavno da su status dobili oni koji nisu ni primirisali prvu liniju....

HSP_HOS
12.10.2011., 16:27
http://www.panorama-vukovar.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=3098:sramota-francuski-dragovoljac-jean-michel-nicollier-ubijen-na-ovari-a-nema-status-hrvatskoga-branitelja&catid=64:top-teme

glavno da su status dobili oni koji nisu ni primirisali prvu liniju....

Jedan od njih je naravno i magistar Đapić :kava:

Grugru
12.10.2011., 17:59
Treba provjeriti da li Stanimirovic ima status branitelja.
U ovoj zemlji me to ne bi zacudilo.

žacko11
12.10.2011., 20:43
Ma za drugo i nismo u svome jalu hrvatskome,kada imademop tisuče udruga proizašle iz dom. rata,a svaka radi svoje,kordinacija nikakova,..gube se spiskovi,..gube se originali ratnih puteva..kome je to u interesu?
a TO DA PAR ČETNIKA žive od hrvatskih mirovina ne trebam nit spominjati.
Eto,baš su neki dan ulovili šestoricu,koja je ljudima za par tisuča ojriča sređivala mirovine.Meni je to osobno gore od same izdaje,jer kao prvo stvara jal i metež kod branit. populacije,radi metež među branit. papirima,...a kao drugo čedo ti se smije komotno u facu-pa nema gorega poniženja.:504:..ili sl. slučaj u Vu u istoj ulici gdje obitavaju,pa kako se susreču žrtva i njegov krvnik, a institucije za kurac,kada bi kako treba radili svoj posao,zacijelo do takovih stvari nebi niti dolazilo.

žacko11
12.10.2011., 20:48
Bilo je više grupa u proboju. Jedna grupa iza nas na žalost nije uspjela, mi smo bili prva i imali smo sreće. Bilo je i onih koji nisu bili sigurni da li da idu ili da ne idu, kojim putem itd. Zadnjih dana, svatko je sam odlučivao o svojoj sudbini, jer nitko nije znao da li će proboj uspjeti ili ne, da li je bolje ostati i slično. Puno solucija. Kaos.

Kutina,znaš li poslije kaj je bilo?
Zacijelo ste se našli poslije prodora pa prepričavali situacije raznorazne?
Možeš li mi Kutina,javiti na p.p. kada če knjiga biti objavljena,odmah bih ti dao za kaparu,ok?

Pozdrav!

Laki1991
12.10.2011., 22:02
Ma za drugo i nismo u svome jalu hrvatskome,kada imademop tisuče udruga proizašle iz dom. rata,a svaka radi svoje,kordinacija nikakova,..gube se spiskovi,..gube se originali ratnih puteva..kome je to u interesu?
a TO DA PAR ČETNIKA žive od hrvatskih mirovina ne trebam nit spominjati.
Eto,baš su neki dan ulovili šestoricu,koja je ljudima za par tisuča ojriča sređivala mirovine.Meni je to osobno gore od same izdaje,jer kao prvo stvara jal i metež kod branit. populacije,radi metež među branit. papirima,...a kao drugo čedo ti se smije komotno u facu-pa nema gorega poniženja.:504:..ili sl. slučaj u Vu u istoj ulici gdje obitavaju,pa kako se susreču žrtva i njegov krvnik, a institucije za kurac,kada bi kako treba radili svoj posao,zacijelo do takovih stvari nebi niti dolazilo.

Žacko...koga brige za Slavoniju još??? osim nekoliko pojedinaca kao što si ti možda...nemam protiv normalnih Srba ništa i cijenim pojedine srbe više nego dotične"doktore" ima i jedan domoljub koji su sređivali mirovine..ma sramota..i onda netko kaže neterba registar objaviti..zna se tko je protiv!

HOS-Kutina
17.10.2011., 08:17
kutina pozdrav! kratko sam navratila i nasla te :D jesi procitao sljivancaninom intervju glede vukovarske bitke i rata opcenito? cudna biljka taj sljivo, ocito pere prljavu savjest.

Bok.Ne. Ajd ak imaš link pošalji. Pozdravi Dedu.

ivan.ridjan
17.10.2011., 23:12
Bok.Ne. Ajd ak imaš link pošalji. Pozdravi Dedu.

Nedavno sam gledao imtervju sa oslobođenim monstrumom . Ukratko , pere nečistu crnu dušu . Glumi komunista i lagano , perfidno pljuje po Hrvatima koji su kako kaže , stalno provocirali i pokrenuli sukob u Vukovarskom području . Jna je kao bila anđeo , koji je kaže mirila i razdvajala zaraćene građane :rolleyes:

Nadalje , sve fura u smjeru da su Hrvati krivci za sve , da je on samo imao zadatak da oslobodi 4 vojnika jna i onda je započelo ... Zbog njih 4 sravnjen grad je normala po njemu . Koa ustaše zarobile četri mladića i da su ih maltretirali , a on jadan , kako će im pred roditelje ako ih ne izbavi od "zvijeri" .

Novinar je i postavio par škakljivih pitanja , no on je sve uspješno relativizirao i pravio se mutav , kao ma sve je super bilo , četnici su ih kao zvali komunjare , no nisu pucali , a Hrvati- ustaše , su stalno pucali i provocirali jna i kao treću stranu .

Stalno spominje kako mu je zadatak da njegovi vojnici prežive i da im ništa ne fali ,te da je samo zahtijevao odblokiranje vojarne :lol:, a ne spominje da bi to značilo da se četnici i koljači iz Borova Sela spoje sa četnicima u tzv . jna .

Ne spominje naravno , tko je četnike naoružao još davno prije prvih sukoba i pucnjave na Hrvate . Glumi da je on samo mirio i razdvajao strane ...

Novinar iako je postavio par dobrih pitanja , nije naravno postavio najbitnija i sve je lagano njemu u korist . Kao i višestruko naglašavanje da su deseci Hrvata i ostalih narodnosti išli "oslobađati" Vukovar . Srbe ne spominje , već su tamo napadali Hrvati i Slovenci , te Albanci na Hrvate ...

Totalno negiranje i relativizacija . Malo je trabunjao o hagu i da nisu baš bili u pravu , ali d aje on vjerovao onima koji su sami za sebe rekli da su ubijali na Ovčari (pokajnici) , iako on nema pojma o tome i tek nakon godina je doznao za ubojstva Hrvata na Ovčari i to iz medija , pa je potvrdu dobio u hagu , jer nije vjerovao da je to netko kadar učiniti . Da su oni bili vojska po svim konvencijama , a da nezna nikoga tko bi to mogao učiniti ... Da bi on i drugi oficiri iz jna da su znali šta se sprema , energično obranili Hrvate koji su ubijeni na Ovčari ... Uglavnom bljuvotina i ismijavanje istine i pravde .

Lagano je optužio đenerala perišića da je naredio da se jna makne sa Ovčare ida teritorijalci i civili "čuvaju" Hrvatske ranjenike i zarobljenike . Ne zna šta su uopće Hrvatski ranjenici radili na Ovčari i kako s udošli tamo , kao , +samo ih je trebalo premjestiti na prikladno mjesto . Pa gdje češ bolje , nego u limeni logor , to je valjda trebalo biti bolje mjesto nego u bolnici ... Gamad četnićka , nikada se neće promijeniti i nikada oni neće odustati od bolesnih nauma i punjenja glava lažima .

Pa da je u super odnosima sa Hrvatima , nisam siguran da li je slagao opet da se izljubio sa generalom Gotovinom na odlasku iz zatvora ...

uobičajena srpska mantra i laži kad god zine . Ništa bitnog nije rekao , samo laži i poluistine . Nije odgovorio da li je i jedan grad u svijetu srušen tako brutalno i sa toliko mržnje ... Samo je naglasio d abi , da je znao da će Hrvatska biti međunarodno priznata država , ne bi išao u rat . Valjda ni po one famozna 4 vojnika što mu je mantra veći dio interviua, deblokadu kasarnu za koje je valjda poravnat grad i okolica , te ubijeno tisuće Hrvata , tako da njegovo trabunjanje sam sebi iznegira na kraju ...

Obicno zločinaćko govno ...

champ
18.10.2011., 06:00
Obicno zločinaćko govno ...

Nije obično, nego lažljivo, u skladu s vekovnom tradicijom $%&#, koji lažu sami sebe.

zulualpha
18.10.2011., 13:37
Od njega se ne ocekuje nista drugo. Mene vise brinu Hrvati koji to isto govore.

TheBlack Knight
16.11.2011., 08:22
Svim našim braniteljima, posebno braniteljima grada heroja Vukovara želim reći jedno veliko HVALA. HVALA na svemu što ste podnijeli, na žrtvama koje ste podnijeli, HVALA Vam na lijepoj našoj Hrvatskoj koju sada imamo i u kojoj sada živimo.

žacko11
17.11.2011., 13:48
Aha,sada je jasnije.
hvala.

Poz.

Rhasta
17.11.2011., 23:04
Zapalio sam svijeću za sve branitelje Vukovara, obični građani Vas nikad neće zaboraviti.

DRAGOVOLJAC
17.11.2011., 23:53
Neka im je laka zemlja i počivali u miru Božijem :amen:204

danguba2
18.11.2011., 00:01
Naježio sam se kad je kraj mene u Vukovarskoj ulici protutnjalo uz grmljavinu 70-tak motora praćeni policijskim sirenama, a na čelu kolone motor s kojeg se vijori zastava "ne zaboravite Vukovar"

sretan vam put bajkeri,

vječna slava braniteljima Vukovara

brzi gonzales
18.11.2011., 05:27
Neka se žrtve nikad ne zaborave, njihova patnja i bol...
HVALA Vukovaru i svim hrvatskim braniteljima...
HVALA Vam na svemu...

šib.trava
18.11.2011., 05:37
Neka niti jedna žrtva Domovinskog rata ne bude zaboravljena,
a Vukovar je simbol žrtve, stradanja i junaštva.

NE ZABORAVIMO!

marrai
18.11.2011., 16:12
Vječna svjetlost svjetlila im....

Nur rechts
20.11.2011., 08:06
Pozdrav svim hrabrim Vukovarcima!

Poruka "ostalima": Možete pokušavati voskom zamazati spomenike, ali ne možete našu svijest i sjećanja.

slavonija035
22.01.2012., 11:50
nažalost, Slavonski Brod je zaboravljen i zapušten grad u kojem djeca slušaju cajke i potpuno zaboravljaju nedavnu prošlost.

za sve priče napisane na ovoj temi naklon do poda :s:s:s

patriot
22.01.2012., 18:30
Godine lete i vecina ih zaboravila,ali neka je vjecna hvala i slava svim nasim mladim momcima koji ostavili svoje zivote u ovoj akciji..

U kamenu slova pisu ,stoje ponosno..Navik zivi onaj koji zgine posteno!

nikolinaviolina
01.02.2012., 06:01
Dečki istinski zahvaljujem,iako mi nije bila namjera izigravati neku "pačenicu",osobito kada vrlo znam kako nisam jedina u tom prokletsvu.
(eto,pored mene je majka koja je sve dala ,što je imala,svoja dva sina voljena)
Naime,i ponosna sam u neku ruku,jer su to sve bili kotačiči maleni koji su stvorili nam državu(eto,tako gledam,jer mi je lakše za shvatiti) ali me smeta,boli,vrijeđa,ujedno mi je i mučan taj današnji odnos ne samo prema braniteljima,domovinskome ratu več i prema našoj domovini uopče.
Ma,kolike žrtve samo,kolike suze,noči neprospavane,kolike tragedije, da bi nam sada naši marionetski cirkusanti politički,krojili sudbu (kao,da su oni krv svoju prolijevali pa umislili si za pravo,jer da jesu nebi se sigurna sam tako mačehinski odnosili).
Riješili smo se toga političkog sluganstva jednom za svagda vjerujem,a čemu mi to danas molim gravitiramo,toj malignoj tvorevini na krhkim i staklenim nogama od tkzv.EU?
Pa,zar se nebi najviše i branitelje po tome pitanju trebalo saslušati?
Nisu li oni sinovi iste nam domovine?
Gledam,dečka gore u izvrsno opisanome postu,gdje vjerujem je njemu njegova tragedija največa,i nepovratna-izgubljeno djetinjstvo.? Svatko svoj križ ima...
(i shvačam,apsolutno,da mu je trebalo gro vremena proči pa da sve "iistrese" iz sebe).

Skipper_Ri
01.02.2012., 06:13
Dečki istinski zahvaljujem,iako mi nije bila namjera izigravati neku "pačenicu",osobito kada vrlo znam kako nisam jedina u tom prokletsvu.
Naime,i ponosna sam u neku ruku,jer su to sve bili kotačiči maleni koji su stvorili nam državu(eto,tako gledam,jer mi je lakše za shvatiti) ali me smeta,boli,vrijeđa,ujedno mi je i mučan taj današnji odnos ne samo prema braniteljima,domovinskome ratu več i prema našoj domovini uopče.
Ma,kolike žrtve samo,kolike suze,noči neprospavane,kolike tragedije, da bi nam sada naši marionetski cirkusanti politički,krojili sudbu (kao,da su oni krv svoju prolijevali pa umislili si za pravo,jer da jesu nebi se sigurna sam tako mačehinski odnosili).
Riješili smo se toga političkog sluganstva jednom za svagda vjerujem,a čemu mi to danas molim gravitiramo,toj malignoj tvorevini na krhkim i staklenim nogama od tkzv.EU?
Gledam,dečka gore u izvrsno opisanome postu,gdje vjerujem je njemu njegova tragedija največa,i nepovratna-izgubljeno djetinjstvo.? Svatko svoj križ ima...
(i shvačam,apsolutno,da mu je trebalo gro vremena proči pa da sve "iistrese" iz sebe).
Poštovanje. Ne znam jesi li ovim zadnjim pasusom mislila na mene, ako jesi, moram ti iskreno reći da se tvoja i moja situacija ni u snu ne može usporediti. Ja nisam preživio niti zrnce tragedije kakva je, nažalost, snašla tebe i obitelj. Otišao sam, vratio se, preživio, život mi se promijenio... Istina, izgubio sam neke divne prijatelje, koje sam sreo, kratko imao čast da budu u mom životu, ali ti si izgubila - dio sebe. To je neusporedivo. Život tebe i tvoje obitelji je nepovratno promijenjen, ti i tvoja obitelj ste podnijeli najveću moguću žrtvu za ovu zemlju.
Ja ti se, bez patetike, iskreno divim, na snazi i čvrstoći koju si, čini mi se, nakon svega uspjela zadržati. Svaka ti čast, ponavljam, mogu ti se jedino diviti. I ne mogu reći "znam kako ti je", jer to ne zna nitko osim tebe. Nitko na ovom svijetu. Moja "žrtva" je, ponavljam ti, neusporediva s tvojom, jer u konačnici, ja nisam žrtva. Dapače, mogu biti, na određeni način, sretan što sam bio dio nečega što je promijenilo ne samo naše živote, nego i povijest. Nažalost, tuga zbog svih naših žrtava nikada neće proći, a tvoja tuga i tuga na tisuće obitelji poput tvoje je ipak, po mom mišljenju, najveća...
I danas, više od dvadeset godina nakon rata, siguran sam da pitanje "je li tako trebalo biti" ne stoji. Nismo se mi borili za političare i moralne gnjide, koje danas određuju sudbinu svih nas. Njihov nemoral ostavljam njima na dušu, jednog dana će sve, uvjeren sam, doći na naplatu.
Tebi i tvojoj obitelji od srca želim da i dalje imaš snage živjeti za one koji ostaju. I čuvati uspomenu na tvoju ljubav. Čuvaj sebe i tvoje voljene. To je sve što ti ja mogu poželjeti.

hr1u00
01.02.2012., 14:27
malo je off, ali me ova vijest zaprepastila...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/163139/Default.aspx

Dosuđeno mu je manje od zakonskog minimuma, plus je pušten na slobodu do pravomoćnosti presude

Ord Mantel
01.02.2012., 14:35
Ništa novo, budući da odavno znamo da su nam sudovi veleizdajnički.

Skipper_Ri
01.02.2012., 14:38
malo je off, ali me ova vijest zaprepastila...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/163139/Default.aspx

Dosuđeno mu je manje od zakonskog minimuma, plus je pušten na slobodu do pravomoćnosti presude
Sačuvaj nas Bože hrvatskog pravosuđa.

McAucliffe
01.02.2012., 16:18
http://www.kaportal.hr/sudjenje-hrastovu-odgodjeno

A neke stvari nikako da nađu kraj...

patriot
01.02.2012., 18:42
Bog je ionako one najbolje davno pozvao ka sebi..falilo mu andjela..u to sam siguran..kao sto sam siguran da su oni najgori sve jako brzo zaboravili..U zivotu uvijek biras dvije strane i dva puta..pa svakome na njegov obraz,ponos i cast:kava:

Grugru
01.02.2012., 19:37
S koje je ovo teme?

Skipper_Ri
01.02.2012., 20:30
S koje je ovo teme?

Nešto Bili smo vojnici a nešto Bitka za Vukovar.

Grugru
01.02.2012., 22:09
Nešto Bili smo vojnici a nešto Bitka za Vukovar.

Hvala.
Pratim te teme, ali nisam vidio nove upise.
Valjda su prebaceni prije nego sam stigao pogledati.

HOSsimpatizer
04.02.2012., 20:03
Evo šta za stanje na području Mostara kaže Petar Zelenika, 20. srpnja 1992.

sve veća prisutnost HSP i HOS-a koji se očigledno udružio sa TO. Imam saznanja da je Blaž Kraljević sa još nekim ljudima iz HOS-a imao sastanak na Igmanu sa Seferom Halilovićem a navodno je bio prisutan i Jerko Doko.

HOS-ovci su bili na Igmanu; to je tacno. Znaci ne samo Blaz kraljevic nego i obicni vojnici HOS-a. To je bilo trn u oku RH i Tudjmanu koji je zamislio da podjeli BiH i da iz Bosne izvuce "banovinu". HOS je isao i u Focu itd.

Ja kao Bosnjak islamske vjere u potpunosti shvatam Tudjmana. Imao je historijsku priliku da poveca Hrvatsku. U ovom intervijuvu Tudjman mrtvo hladno govori :

"Bosna je vjestacka tvrorevina koju su stvorili Turci."

Onda ipak se malo prisjeti da je on ipak doktor povijesti pa mora pred kameram i da prizna:

"Dobro bila je Bosna i kraljevina ali uvijek je bila vezana za Hrvatsku."

http://www.youtube.com/watch?v=XQ-XTWNrXjo

:)

Ja do neke mjere shvatam Tudjmana. Ja da imam na svojoj strani 5 miliona ljudi a da u Hrvatskoj zivi 2 miliona ne naoruzanih ljudi koji su izmedju dvije vatre i koji su ovisni o meni... pa i ja bih se dobro zamislio dali da idem ili da ne idem u ostvaranju velike Bosne i da osvojim recimo Dalmaciju (ako bih vec mogao). Zasto da ne?

Malo kazem:

"Pa znate ljudi.. Dalmacija i Hrvatska su za vrijeme Tvrtka bile Bosanske zemlje... istina je da je postojala nekada kraljevina Hrvatska ali je bila cijela dalmacija od 14. do 19. vijeka vezana za Bosansku kraljevinu ili Bosanski ejalat."

Samo je se Tudjman zeznuo pa nije ostvario taj cilj. To je ono sto je jebeno iz danasnje perspektive za Hrvate BiH. Ta historijska greska je se pokazala a u buducnosti ce se jos i vise pokazati katastrofalna za Hrvate Bosne ali i cijele Hercegovine (i onih najazapadnijih dijelova). A oni ljudi koji iz godine u godinu prate demografska kretanja u BiH znaju o cemu je rijec.

Lastovo
05.02.2012., 03:12
HOS-ovci su bili na Igmanu; to je tacno. Znaci ne samo Blaz kraljevic nego i obicni vojnici HOS-a. To je bilo trn u oku RH i Tudjmanu koji je zamislio da podjeli BiH i da iz Bosne izvuce "banovinu". HOS je isao i u Focu itd.

Ja kao Bosnjak islamske vjere u potpunosti shvatam Tudjmana. Imao je historijsku priliku da poveca Hrvatsku. U ovom intervijuvu Tudjman mrtvo hladno govori :

Onda ipak se malo prisjeti da je on ipak doktor povijesti pa mora pred kameram i da prizna:

http://www.youtube.com/watch?v=XQ-XTWNrXjo

:)

Ja do neke mjere shvatam Tudjmana. Ja da imam na svojoj strani 5 miliona ljudi a da u Hrvatskoj zivi 2 miliona ne naoruzanih ljudi koji su izmedju dvije vatre i koji su ovisni o meni... pa i ja bih se dobro zamislio dali da idem ili da ne idem u ostvaranju velike Bosne i da osvojim recimo Dalmaciju (ako bih vec mogao). Zasto da ne?

Malo kazem:

Samo je se Tudjman zeznuo pa nije ostvario taj cilj. To je ono sto je jebeno iz danasnje perspektive za Hrvate BiH. Ta historijska greska je se pokazala a u buducnosti ce se jos i vise pokazati katastrofalna za Hrvate Bosne ali i cijele Hercegovine (i onih najazapadnijih dijelova). A oni ljudi koji iz godine u godinu prate demografska kretanja u BiH znaju o cemu je rijec.

Kako bi bilo da počneš od stoljeća sedmoga, pa da nam - kad dodješ do HOS-a - prepustiš ovaj prostor,
kako bi smo nastavili u skladu sa naslovom teme ?! Hm ?
Ili da - prije nego što počneš iskazivati svoje "simpatije prema HOS-u" - pročitaš neke od prethodnih dvjestotinjak postova,
pa nam tek onda dodješ i prosvijetliš nas ! Hm ?!

..

kobrin sin
06.02.2012., 13:50
I ovo je moj Slavonski Brod....napačen ali ponosan!

samo jedna pjesma iz 92.godine

casablanca -tu je moj dom,

http://www.youtube.com/watch?v=8nEXkITL_pI

branili smo se i gitarama , palicama bubnjeva i uspjeli smo :kava:

JoZ@
18.02.2012., 20:31
153kn invalidnine :s

ak pozivim skupice se para :ne zna:

slučajno naletih na ovo :D
nema više :(
uzela gamad i to :mad:

stsabljak
09.03.2012., 11:11
Nije, pukovnik je Joso Ljevar, rekao sam njegovo ime i prezime u Noćnoj mori pa mogu i ovdje.

A jadan si i ti kad si se javio da te prime u ED.
Ako si bio toliko voljan i stručan , zašto nisi bio od početka rata u tome i osnovao ED???
Puno je generala poslije bitke...jado jedan!

JoZ@
09.03.2012., 11:19
Ako si bio toliko voljan i stručan , zašto nisi bio od početka rata u tome i osnovao ED???

pa možda zbog toga jer je rat provel sa puškom u ruci a ne sa slušalicama na ušima :kava:

šib.trava
10.03.2012., 13:53

Nije ni pukovnik XX bio od početka rata niti je osnovao ED.
Možda je pomogao, navodno je stručan.
Koliko sam upoznat, taj je ranjen u vinkovačkoj vojarni kao pripadnik jna, a mislim da se liječio u vinkovačkoj bolnici. Zašto nije tad iskoristio priliku da pobjegne nego je prebačen u Brčko :ne zna:
Siguran sam da se odnekud kasnije se stvorio u Rijeci :confused:
Ako je stavljen na tako važno i povjerljivo mjesto jedini logični zaključak je da je radio za nas - ali ti "dvostruki" ne vjeruju ni sami sebi, a da im drugi vjeruju.

zulualpha
10.03.2012., 16:29
pa možda zbog toga jer je rat provel sa puškom u ruci a ne sa slušalicama na ušima

Niti jedan rat ne provedu svi sa puskom u ruci. U vojskama postoje razne sluzbe i rodovi. Tako postoji pjesastvo, topnicko raketne postrojbe, oklopne postrojbe, postrojbe veze, logistika, obavjestajna sluzba i drugi. Svi oni duze pjesacko oruzje. To sto je netko pjesak ne znaci da je vise ratovao ili vise doprinio od jednog veziste ili jednog lijecnika. Znam dosta pjesaka koji su cijeli rat proveli sa puskom u ruci, ali nisu sudjelovali niti u jednoj ozbiljnijoj bitci. Znam dosta vezista koji su osiguravali vezu za svoju pjesacku postrojbu (satniju) i zajedno sa tom postrojbom isli u napad.

JoZ@
10.03.2012., 16:55
Niti jedan rat ne provedu svi sa puskom u ruci.

ne izvrči smisao mog upisa :kava:

Tacuma1
20.03.2012., 07:59
http://www.youtube.com/watch?v=ku2cyexcotY

Jučer na nacionalnoj televiziji, ili ti ga HRT-u! Neznam jeste li gledali.. Najjači dio je kad ovaj srpski povjesničar na pitanje: A što je u Vukovaru radila JNA?, on odgovori: Pa Vukovar je srpski grad, šta očeš.

Ja nemogu vjerovat, neznam jel ovo moguće? Molim vas samo ako mislite prebacivat post da ostavite link da vidim kaj ljudi kažu na 'srpskog povjesničara'

subito
20.03.2012., 10:24
Meni je ta njegova tvrdnja toliko jadna, smiješna ili ne znam kako da nazovem, da uopće joj nisam pridavao značenje.
Tip je, očito, poslan s namjerom da isprovocira i da posije sjeme mržnje.
Moguće i da je angažiran i instruiran od srpskih ekstremista opet s namjerom da provocira.

108maš
20.03.2012., 11:57
Gledao sam.Nije mi jasno kako se voditelj emisije nije sjetio postaviti mu pitanje da li je sad Vukovar srpski.Ako nije,zašto nije,ako je na osnovu čega je.Pa da se tip izblamira do kraja.Ma lako nama za takve.Da je nekako urediti našu zemlju onakvu kakvom smo ju zamišljali u startu.Domaći su problem,a ne tamo neki,što im još sline cure za komadom Hrvatske,kao da je torta.Karlobag,Karlovac,Virovitica.He,he,prošla baka s kolačima.

zulualpha
20.03.2012., 14:20
Taj tip odrazava stav vecine srpskog stanovnistva. Razlika izmedju njega i Tadica je u iskrenosti. Pejin je za razliku od Tadica samo iskren. Dok je Kajin drobio o ustasama pojavio se Pejin i pojasnio neke stvari. Dok nas predsjednik govori o konglomeratu losih politika iz Srbije dolaze malo drugaciji glasovi.

Tacuma1
20.03.2012., 19:50
Tadić i Josipović, dva drugara dobra stara! Dok nam je crvena, komunistička koalicija, nema nam spasa. Još malo pa će se Jovo Yusipović ispričati što smo mi (okupatori) napali 'oslobodilačku vojsku' u Vukovaru. Hvala dragom Bogu, što još imamo ovakve hrabre branitelje koji s ponosom pričaju o svom ratnom putu. Dok je takvih ne brinem se za očuvanje uspomena o Domovinskom ratu, kojeg ovi na vlasti blate!

patriot
10.04.2012., 12:08
Neka je vjecna slava i hvala,svim hrvatskim sinovima, palim u borbama za kupres..

MD53R
27.08.2012., 00:56
ljudi, ovo nicemu ne vodi.

licno se izvinjavam i stavrno sam bio glup sto sam uopste ovde poceo pisati!
dok neko nije vaseg misljenja odma je provokator, neprijatelj i siri propagandu i traze mu se sankcije, cak se salju privatne poruke sa prijetnjom.

to nije nikakava svrha jednog foruma. Mislio sam da je forum tu da se prica i razgovara na neku temu i da je svako slobodan sta da pise bez vrijedjana.

ja nikad nikog ovde nisam uvrijedio niti mi je bio to cilj.
2. ja licno nemam nista protiv bilo koje vjere nit sam na srpskoj strani. to mogu da portvdim jer imam veoma bliszku obitelj sa sve 3 strane.

polu sestra mi je muslimanka, njen muz a njihova djeca isto su muslimani, imam ujni i zetova to znaci i rodjaka hrvata, sa svim njima sam ja i moja rodbina cijelo vrijeme u veoma dobrim odnosima, pa cak i za vrijeme rata smo se vidjali van BiH a i cak u BiH.

tako, da do 92 nisam znao da postoje 3 nacije u SFRJ to jeste u BiH.

cak i kasnije kad sam otiso na zapad, nisam se druzio sa takozvanim srbima. i na zapadu je se gledalo da se srpska djeca igraju sa srbima, hrvatska sa svojima a tako bogami i muslimani.
u to vrijeme su mi bili najbolji drugovi armin i matko. slabo je to ko mogo razumiti, a mi smo im se smijali i uzivali u nasem malom drustvu.

a da navedem jos, pred rat, su moji roditelji primili jednog mladog hrvata sa podrucja MD, da zivi kod njih u CH(sin od poznanika moje mame) da nebi moro u JNA. Cijeli rat je zivio kod njih, sve dok se rat nije zavrsio pa je se vratio kuci svojoj. dali cetnik ili provakator izdrzava sa hranom i krovom povis glave jednog hrvata??
da to sigurno radi;)

i sad kako ja da budem provakator i da sirim srpske lazi?
stvarno mi to nije u krvi, jer nisam ni na nicijoj strani. a to nisam ni ovde nigdje spomeno.

samo sam reko da je svima isto bilo. da jadnom narodu nista drugo nije preostalo nego da stane na svoju stranu i brani svoje!!!

nikad nisam ni jednu stranu okrivio za rat. ali vi ovde svi "mene" krivite za rat.
pisete VI, a ko smo mi? kao sto vidite, ne pripadam ni jednoj strani. jesam pravoslavac, ali moja obitelj je multietnicka. volim svoje, ali koliko volim svoje toliko cijenim i drugo!!! i posto veoma dorbo poznajem sve 3 strane i znam kako su svi prosli, zato mogu da kazem da je svima isto bilo. svako je se borio na svojoj strani i nikom nije bilo bolje ili lakse. neki su uspjeli sacuvati svoj dom, neki su se morali povuc. rat je, sta ces, kao u svemu na ovom svijetu imas pobjednika i gubitnika. da je narod bio pametni i nije se palio na poliktku, sve bi bilo drugacije. to je moj stav, i nista drugo!!!

kako izgleda, najbolje za vas a i za mene, da se dzabe ne nerviramo dzabe. da ovo nas nesporazum ovde se zavrsi.

jos jednom bi bas volio da se LAV javi, jer njegovo misljenje o z.polju, cardaku i garevcu me bas zanima. sa njim bi volio da promijenim koju rijec.

a ostalima, sta da kazem, izvinte sto smo se upoznali ;)

pozdrav

gorand20
27.08.2012., 09:20
Pošto sam ti ja rekao da si provokator i da širiš propagandu ,izjednačavanje krivnje i ostalo , molio bi te da objaviš onoga tko ti prijeti na pp !

Ovako se osjećam prozvano.

MD53R
28.08.2012., 10:10
@ sb232ar

pokazao si dokument kradje os sprske strane.

u tom dokumentu, se spominje 42 vagona hrane, te stoke i sitne stoke i ne znam sta jos, sve sa starane 1KK.

ako se nevaram, a sam naziv te operacije "put zivota" , govori da su ljudi bili zaokruzeni i nisu imali sta da jedu. jeli gresaka uzeti stoku za meso, sir i mlijeko? i zitarice za hljeb?

druga stvar.

josic spominje kradju sa hrvatske strane, sto ocigledno znas sta se desavalo.
al tvoj komentar je samo, "ja to licno ne podrzavam" i stavr je gotova u tome.

pa ne podrzavam ni ja, a niti >98% srba da se krade, al ipak srbi su lopovi i pljackarosi :) jel taj stav sad ok? ili se ipak ne mjeri istom mjerom.

@ josic.

divim ti se!
ti si prvi objektivan na ovoj temi.

ali to je to sto sam vec spomeno ranije.

josic je doso sa sasvim drugim razlogom u BP da ratuje nego ostali ovde, bilo koje strane BP-ratista. zato i jeste objektivan, jer vidi situaciju sa sasvim drugim vidimom.

ali dosta tog, reko sam da necu vise razpravlajti o ovome, jer nije to tema ovdje a mnogima i ne pase.

da se sad vratimo na pravu temu.

MD53R
28.08.2012., 10:14
guten tag herr lav73,
keine sorge, nach jedem regen kommt die sonne :)

pozdrav bonn, posle svake kise javi se sunce.
drago mi je da si se javio.
medju tvojim privim postovima na ovu temu, spominjes z.polje i taj dijo.

veoma si dobro opiso vasu tadasnju situaciju.
interesuje me, kakva je situacije bila sa druge strane pruge.
jacina ljudi, naoruzanje itd...

pozdrav

ledenobrzi
28.08.2012., 11:17
@ sb232ar

pokazao si dokument kradje os sprske strane.

u tom dokumentu, se spominje 42 vagona hrane, te stoke i sitne stoke i ne znam sta jos, sve sa starane 1KK.

ako se nevaram, a sam naziv te operacije "put zivota" , govori da su ljudi bili zaokruzeni i nisu imali sta da jedu. jeli gresaka uzeti stoku za meso, sir i mlijeko? i zitarice za hljeb?

druga stvar.

josic spominje kradju sa hrvatske strane, sto ocigledno znas sta se desavalo.
al tvoj komentar je samo, "ja to licno ne podrzavam" i stavr je gotova u tome.

pa ne podrzavam ni ja, a niti >98% srba da se krade, al ipak srbi su lopovi i pljackarosi :) jel taj stav sad ok? ili se ipak ne mjeri istom mjerom.

@ josic.

divim ti se!
ti si prvi objektivan na ovoj temi.

ali to je to sto sam vec spomeno ranije.

josic je doso sa sasvim drugim razlogom u BP da ratuje nego ostali ovde, bilo koje strane BP-ratista. zato i jeste objektivan, jer vidi situaciju sa sasvim drugim vidimom.

ali dosta tog, reko sam da necu vise razpravlajti o ovome, jer nije to tema ovdje a mnogima i ne pase.

da se sad vratimo na pravu temu.
Momak vratio si se i kažeš da više nećeš o tome raspravljati o tome,ali opet držiš moralne lekcije.
Ja sam ti pokušao neke stvari objasniti ali očito nije išlo jer imaš očito izgrađene stavove u sebi.
Nemam ništa protiv i svjestan sam da će još puno vremena proći do neke katarze koju očekujem.
Molim te da mene i sb323ar ne izjednačavaš sa nekima drugim jer tog sam čovjeka upoznao 24.06.92. i znam dobro šta je on i njegova ekipa značila tamo.Ovim ne mislim umanjivati doprinos mnogih drugih koji koji se nisu štedjeli kad je trebalo ali uvijek ti u sjećanju ostane neko tko je malo drugačiji od ostalih.
Ovim završavam svaku komunikaciju sa tobom i smatram te nevjerodostojnim jer si spominjao prijetnje koje sam izričito tražio da ovdje spomeneš a ti to nisi napravio.
Nema ljutnje imamo svako svoje mišljenje i sada bar znamo kakvo je.
Želim ti svako dobro i drago mi je da smo ipak komunicirali jer i sad nakon 20 god.očito stojimo na različitim stranama nažalost.

sb323ar
28.08.2012., 11:25
ako se nevaram, a sam naziv te operacije "put zivota" , govori da su ljudi bili zaokruzeni i nisu imali sta da jedu. jeli gresaka uzeti stoku za meso, sir i mlijeko? i zitarice za hljeb? .

Jedino si "zaboravio" da je put života bio otvoren još prije nego su počeli prvi sukobi tamo.

josic spominje kradju sa hrvatske strane, sto ocigledno znas sta se desavalo. al tvoj komentar je samo, "ja to licno ne podrzavam" i stavr je gotova u tome.
.

Ja sam vam nanosio štetu u ljudstvu i tehnici i to sam odlično radio. Za pljačku i ostalo postoje službe kojima je to posao.

Josić spominje dijelove događanja, ali ne govori sve.

I dalje nisi odgovorio tko ti je prijetio ili smo i dalje svi isti. Optužuješ i bacaš sumnju bez ičega konkretnog. Molio bih administraciju da traži dokaz o prijetnji na pp i da ureduje.

MD53R
28.08.2012., 11:55
sto se tice prijetnje. nije niko od vas sto pise otvoreno!
za mene je ta se stvar zavrsena posle 2-3pp.
moglo je se medjusobno srediti, i ako nije pocelo na lijep nacin.

--------

to sto si ti nanijo stetu ljudstvu i tehniki u borbi je za mene ok.
sta ces, takav je rat! to niko nikome ne moze da optuzejue za to.

druga je stvar, ako se nanosi steta zarobljenim ili ne mocnim i ne naoruzanim.

a mislim, da smo tu slozni ti i ja, borba je borba, i svrha je neprijatelja i njegovu tehniku decimirat i zauzet teritoriju.

u tvom dokumentu nisam vidio datume pa sam kreno od pocetka radnje 1KK. to jeste 92. da je dokument od 93 pa na dalje, bila bi druga prica.

i sad da objasnim zasto mi tesko pada da vjerujem dokumentima.
(samo da kazem, ne mislim da si ti falcikovo dokumente!!!, ne moj me opet pogresno shvatiti!)

i ako je velika mogucnost da je dokument orginal, ipak me malo cudi da je na latinici a i rijec "no" se koristi, sto ni malo srpska rijec nije. a u to doba, ni jedan srbin nije koristio latinicu a niti hrvatske rijeci.svi su samo cirilicom pisali (sto ja sam licno ne znam ni da citam ni da pisem) pa tako da nisam se upucivo u ta dokumenta)

Josic
28.08.2012., 12:24
pozdrav svima..

Evo me da se javim iz hladnoga i kisovitoga ::BONNA -DEUTCHLANDA'
MD 53 imas nekakva pitanja za mene,pa izvoli pitaj.
Nejavljam se vec duze vrijeme na forum jer ovdje sljakam i nije mi do pisanja i sjedenja za kompijutorom,onaj ko je bio na zapadu zna koko se ovdje zivi i radi.
OVDJE SE RADI DA BI SE PREZIVJELO;A U BOSNI SE ZIVI DA BI SE RADILO:malo sale naravno.
Josicu i ostali nisam vas zaboravio cim se vratim kuci sto sam obecao to cu i uraditi.

ljep pozdrav svima........

Postovanje Lav...
Eto tako ti je zidarski poso, sad vidis da u ratu bilo je lakse:)))
Samo da ti kazem da ni crni vrag ne moze me sprijeciti da dodjem na taj sastanak, molim te pozovi i Ledenobrzog, i za njega ce biti koja mrvica od te cevape:))
Cuvaj se...josic...

ledenobrzi
28.08.2012., 12:51
Postovanje Lav...
Samo da ti kazem da ni crni vrag ne moze me sprijeciti da dodjem na taj sastanak, molim te pozovi i Ledenobrzog, i za njega ce biti koja mrvica od te cevape:))
Cuvaj se...josic...
Pozdrav Josicu
Obećavam dolazak iako još nisam ni pozvan samo da mi zdravlje posluži i da ne budem u to vrijeme u bolnici jer još nema ni mjesec dana kako sam izašao iz bolnice ali stari nije dobro moraću opet nazad borim se dok ide a kad pukne nema druge nego doktorima.
Lijep pozdrav

ledenobrzi
28.08.2012., 13:03
Postovanje Ledenobrzi...
Tito do prije par godine bio aktivni vojnik (narednik) u petoj brigadi, on je iz N. Sela pokraj Vinkovca. Bio je mitraljezac u nasu grupui pouzdan vojnik, uvijek se moglo racunati na njega...
Poz...josic...
Pozdrav Josiću
Je to je taj gotovo sam siguran puno smo toga zajedničkog prošli prije rata,ma bilo je svega mladost ludost.
Lijep pozdrav svima

MD53R
28.08.2012., 13:40
Pozdrav MD53R...
Vjerovatno mnogo vise pakla sam prosao u ratistima svijeta, nego ovi momci tu, zato gladam malo drugcije na stvari. Ali ne moj misliti da sam svijetac, jednom sam i ja uzeo ponudjeni novac, i prodao zarobljeno oruzje, ali na tim novcima smo kupili specijalno opreme i oruzje za nas...
Znas naisao si na postene i iskrene domoljublje, koji su dali maximum od sebe u ratu, i ono najdraze-najskupocenije zdravlje... A brikove nisu omastili, nisu ni mislili na to, suprotno od ratnih profitera, laznih invalida, svercera, lopova itd...
I kad ti spomenes neke prljave rabote oni odmah misle da njih optuzujes, jer su do boga cisti, i posteni...
A oni koje bi ti trebao pitati za one stvari sto si postavio, nikad se ne pojavjivaju na ovakvim forumima, njima je ugodno i dobro u svojim smrdljivim brlozima...
Poz...josic...

josicu, nikad nikoga ovde nisam osudijo.

ovde cak spominjem da je za mene uredu sto se neprijatelju nanose stete.
to sto si ti nanijo stetu ljudstvu i tehniki u borbi je za mene ok.
sta ces, takav je rat! to niko nikome ne moze da optuzejue za to.

da na ovom forumu ima dobrih vojnika, nije uopste u pitanju!
ja sam srbin, kad pogledam sa vojne strane desavanja, sta su pojedinci sa ovog foruma uradili, dizem kapu. trebalo je za neke stvari imati ogromna muda!

da branim svoju starnu i sirim propagandu, nikad nebi prizno da ovde ima vojnih heroja i da sam sa velikom paznjom i interesom cito o akcijama.

i opet kazem, svako koje za svoju ideologiju kreno u rat, i posteno ratovo, svaka mu cast!!! branijo je svoje, i tako niko ne smije da optuzuje!

samo mi ne pase, da se protivnici tretiraju kao teroristi!
to ne samo na ovom forumu, nego i na srpskim i muslimanskim forumima.
svi su iz svoje slicne ideologije krenuli u rat.

bilo je dosta ratista gdje nisu hrvati i muslimani protiv srba ratovali, nego hrvati i srbi protiv muslimana ili muslimani i srbi protiv hrvata.

kako je uopste moglo doci da se nepriajtelj sa prijateljom spoji pa protiv 3eg okren?

samo to mi govori, da bivsi rat nije bio cist, i da su politicari radili sa narodom sta su htjeli i punili svoje dzepove, a za narod bas ih je brigalo.

tadasnji politicari, a boga mi i danasnji politicari su pravi teroristi!

Lav73
28.08.2012., 23:28
Postovanje Lav...
Cuvaj se...josic...

Bolje je i biti zidar i u tudjoj zemlji nego lopov u svojoj,bar ja tako mislim.

Josic
29.08.2012., 05:44
Bolje je i biti zidar i u tudjoj zemlji nego lopov u svojoj,bar ja tako mislim.

Lav ostaje Laf:))
Poz... josic...

ledenobrzi
29.08.2012., 06:55
T je J.C. inace iz Vodjinaca.:)
Pozdrav radijan
Je ptičica sa promuklim glasom je locirana,neka je samo dobro.
Hvala na informaciji.
Lijep pozdrav

ledenobrzi
29.08.2012., 06:59
Postovanje Ledenobrzi...
Ako si ga poznavao Tita od prije rata, onda cu ti pricati o njemu u cetvoro oka (ako dodje do toga), jer u ratu bio posten-svjetac, a u civilu to je vec nesto drugo...
Poz...josic...
Pozdrav Josicu
Čvrsto sam uvjeren da će doći do susreta i razgovora u četiri oka pa makar tražio otpust iz bolnice(ako u to vrijeme budem tamo)na dva dana.
Lijep pozdrav

ledenobrzi
29.08.2012., 08:39
Pozdrav radijan
Dakle ptičica sa promuklim glasom je locirana.Neka je samo dobro.
Hvala ti
Lijep pozdrav

ledenobrzi
29.08.2012., 08:42
Postovanje Ledenobrzi...
Ako si ga poznavao Tita od prije rata, onda cu ti pricati o njemu u cetvoro oka (ako dodje do toga), jer u ratu bio posten-svjetac, a u civilu to je vec nesto drugo...
Poz...josic...
Pozdrav Josicu
Čvrsto sam ubijeđen da ćemo se vidjeti i razgovarati u četiri oka.ž
Pa makar tražio dva dana otpusta iz bolnice ako budem tad tamo jer takvu priliku nebi želio propustiti.
Lijep pozdrav.

sb323ar
29.08.2012., 09:49
A oni koje bi ti trebao pitati za one stvari sto si postavio, nikad se ne pojavjivaju na ovakvim forumima, njima je ugodno i dobro u svojim smrdljivim brlozima...

Ali će zato često dobijati termine u udarnim tv emisijama i pljuvati po ljudima koji su doprinijeli da prođemo sigurno jako bolje nego npr. mjesta oko BL, ili Podrinje, ili Srebrenica ... da ne širim temu na mjesta u HR. Nismo dobro prošli, ali mogli smo i gore.

ledenobrzi
30.08.2012., 12:17
Postovanje Ledenobrzi...
Poz...josic...
Pozdrav Josicu
Čvrsto vjerujem da ćemo se vidjeti i razgovarati u četiri oka pa makar tražio dva dana otpusta iz bolnice ako sam u to vrijeme tamo.
Lijep pozdrav.

ledenobrzi
30.08.2012., 12:36
Pozdrav radijan
Dakle ptičica sa promuklim glasom je locirana.Samo neka je dobro.
Lijep pozdrav i hvala ti.

Prkvc82
01.09.2012., 14:20
Pozdrav za Modricane i Odzacane na forumu! :)

Lav73
11.09.2012., 13:46
Pozdrav Josicu
Što se tiče srednje bosne neću se uključivati tamo jer poslije 91 i pada posavine ostali tereni su za mene bili obaveza i odrađivanje zadataka.
91 i posavina bili su nešto drugo tu sam se unio sto posto i želio dati maksimum ali nije išlo.
Od ovih pitanja sam odustao smatram da imaš puno pametnijeg posla nego kad se tko sjeti da mu odgovaraš.
Cijenim tvoje javljanje na ovaj forum i to mi govori da se obraz sačuvao koliko je to moguće uopće u ratu.
A pitanja i podpitanja ostavljam za možebitni susret kod lava ako do toga dođe i zdravlje posluži,odnosno budem u stanju voziti.
Lp.

Ledenobrzi pozdrav,,
Kazes mozda neces moci doci bolestan si iskreno mi je zao zbog toga,ali nesikiraj se ako nemognes voziti docicemo ja i JOSIC po tebe; ovo ti ja obecavam i u JOSICEVO ime iako ga nisam pitao;ali znam kakav je COVJEK::

pozdrav i svako dobro do susreta,,,,,,,,,,,,

ledenobrzi
11.09.2012., 13:53
Ledenobrzi pozdrav,,
Kazes mozda neces moci doci bolestan si iskreno mi je zao zbog toga,ali nesikiraj se ako nemognes voziti docicemo ja i JOSIC po tebe; ovo ti ja obecavam i u JOSICEVO ime iako ga nisam pitao;ali znam kakav je COVJEK::

pozdrav i svako dobro do susreta,,,,,,,,,,,,
Pozdrav Lave
Ma nemam riječi svaka čast,probaću svakako.
Ma već sam dva puta letio preko rinzola iz ćista mira po meni,valjda od ovih silnih tableta.
Ali imam želju i moram vjerovati da će se i ostvariti.
Lijep pozdrav

Josic
11.09.2012., 18:22
Pozdrav Lave
Ma nemam riječi svaka čast,probaću svakako.
Ma već sam dva puta letio preko rinzola iz ćista mira po meni,valjda od ovih silnih tableta.
Ali imam želju i moram vjerovati da će se i ostvariti.
Lijep pozdrav

Pozdrav Lednobrizi....
Budi siguran da ces biti sa nama, to je najmanje sto mozemo uciniti za tebe, da te dovezemo na sastanak... Dajem svoj rijec da ce biti tako, zelja ce ti ispuniti...
Pozdrav...josic...

ledenobrzi
12.09.2012., 06:51
Pozdrav Lednobrizi....
Budi siguran da ces biti sa nama, to je najmanje sto mozemo uciniti za tebe, da te dovezemo na sastanak... Dajem svoj rijec da ce biti tako, zelja ce ti ispuniti...
Pozdrav...josic...
Pozdrav Josicu i tebi Lave
Nemam riječi
Vidimo se
Lp.

avayan
12.09.2012., 08:14
Ljudi moji pa kako cete pit rakiju od silnih lijekova... nemojte da Vas potrujem dole :(
Moram malo crnog humora, ne zamjerite.

Puno pozdrava svima!

VIDIMO SE USKORO!!!

ledenobrzi
12.09.2012., 08:43
Ljudi moji pa kako cete pit rakiju od silnih lijekova... nemojte da Vas potrujem dole :(
Puno pozdrava svima!
Pozdrav
Ma dobro sad malo slobodno se popije,a kažu mi neki da i nije loša kombinacija rakije i lijekova kažu da tad tablete bolje djeluju.
Lp.

Josic
12.09.2012., 09:25

Puno pozdrava svima!

VIDIMO SE USKORO!!!

Postovanje...
Kazu da u kapi dobre rakije je cijela apoteka....
Poz.... josic...

avayan
12.09.2012., 14:30
Postovanje...
Kazu da u kapi dobre rakije je cijela apoteka....
Poz.... josic...

Jest, jest... uzdravlje!:Pivo::Pivo:

Lav73
12.09.2012., 22:27
Jest, jest... uzdravlje!:Pivo::Pivo:

pozdrav avayan,,

Svaka cast,ovi su ti dobri sto se nazdravljaju.
Pripremi rakije eto nas sledece sedmice........

pozdrav do susreta,,,,,,,,,,,,

ledenobrzi
13.09.2012., 10:42
pozdrav avayan,,

Svaka cast,ovi su ti dobri sto se nazdravljaju.
Pripremi rakije eto nas sledece sedmice........

pozdrav do susreta,,,,,,,,,,,,
Pozdrav
Eto juče se nazdravljalo,a ja koji imam problema sa snom jutros prespavao.
Nije problem zbog posla nego desi se da čovjek koji noćima nema normalan san da prepava ,a prije toga se budio nekoliko puta.
Dakle šta podsvijest radi ipak je potrebna narodna medicina.
Pozdrav svima

ledenobrzi
17.09.2012., 04:27
Pozdrav
Eto juče se nazdravljalo,a ja koji imam problema sa snom jutros prespavao.
Nije problem zbog posla nego desi se da čovjek koji noćima nema normalan san da prepava ,a prije toga se budio nekoliko puta.
Dakle šta podsvijest radi ipak je potrebna narodna medicina.
Pozdrav svima
Pozdrav svima
Pa kakvo je ovo zatišje?
Ajde sb323ar malo probudi nas.
Lp.

ledenobrzi
17.09.2012., 09:44
Greška,se desila kolega se poslužio kompom.

ciganica
26.09.2012., 21:37
ZAKONODAVNO-PRAVNA KOMISIJA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju člana 99. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o općenarodnoj obrani ("Narodne novine", broj 47/90) Zakonodavno-pravna komisija Sabora Republike Hrvatske, na sjednici održanoj 26. prosinca 1990. godine, utvrdila je pročišćeni tekst Zakona o općenarodnoj obrani.

Pročišćeni tekst Zakona o općenarodnoj obrani obuhvaća Zakon o općenarodnoj obrani ("Narodne novine", broj 27/84) te njihove izmjene i dopune objavljene u "Narodnim novinama", br. 33/89 i 47/90, u kojima je naznačeno vrijeme njihova stupanja na snagu.

Klasa: 804-01/90-01/04

Zagreb, 26. prosinca 1990.

Predsjednik Zakonodavno-pravne komisije Sabora Republike Hrvatske

Vice Vukojević, v.r.

ZAKON
o općenarodnoj obrani (pročišćeni tekst)
Članak 261.

Ministarstvo obrane u izvršavanju poslova vojne obveze obavlja naročito ove poslove: utvrđuje planove regrutiranja i upućivanja regruta na služenje vojnog roka i prati njihovo provođenje; osniva regrutne komisije i brine se o zakonitosti njihovog rada; vodi evidenciju rezervnih oficira i vojnih službenika i vrši njihov raspored u oružane snage i na druge dužnosti; razrađuje planove mirnodopske i ratne popune jedinica, ustanova i komandi oružanih snaga i osigurava njihovo provođenje; razrađuje planove i osigurava prenošenje naređenih mjera mobilizacije i pripravnosti rezervnog sastava za oružane snage; organizira i provodi mjere sigurnosti i samozaštite izvršenja poslova vojne obveze i nadzire rad općinskih organa uprave nadležnih za poslove narodne obrane u obavljanju poslova regrutiranja, popune i mobilizacije oružanih snaga.

Članak 263.

Općinski organ uprave nadležan za poslove narodne obrane obavlja naročito ove poslove vojne obveze: provodi utvrđene planove regrutiranja, popune i mobilizacije oružanih snaga i materijalno tehničkih sredstava i stoke; vodi evidenciju vojnih obveznika; vrši upućivanje regruta na služenje vojnog roka i pozivanje vojnih obveznika na vojne vježbe; obavlja i druge poslove vojne obveze.
Evo ko nas upučuje u JNA,uredi za obranu MORH i njihovi pročelnici svi odreda dragovoljci DR od 08.10.90'

pa ne može drugo ni pisati, niti će ti itko službeno reći da ne postupiš po zakonu, ali na tebi odluka hoćeš li to ispoštovati ili ne. valjda si i do tada prekršio pun kufer zakona. na neki način to je zapovjed od vrha, nije li bila zapovjed od vrha da se ne ulazi u sukob s jna, da se ne preuzimaju vojarne i sl. pa se kršila kad god je to netko htio ili je bilo potpuno osnovano zbog osobne zaštite.

nitko na forumu ne govori o tome čemu tolika rasprava oko toga. tko je bio bio je, ak je uspio pobjeći dobro za njega, aako je pritom izvršio sabotažu super - dobro i njemu i hrvatskoj državi.
ne vidim razloga takvim osobama davati posebnu usmenu zahvalu a ne još razmišljati i o nekakvom ostvarivanju prava i naknada

franeb
26.09.2012., 21:58
pa ne može drugo ni pisati, niti će ti itko službeno reći da ne postupiš po zakonu, ali na tebi odluka hoćeš li to ispoštovati ili ne. valjda si i do tada prekršio pun kufer zakona. na neki način to je zapovjed od vrha, nije li bila zapovjed od vrha da se ne ulazi u sukob s jna, da se ne preuzimaju vojarne i sl. pa se kršila kad god je to netko htio ili je bilo potpuno osnovano zbog osobne zaštite.

nitko na forumu ne govori o tome čemu tolika rasprava oko toga. tko je bio bio je, ak je uspio pobjeći dobro za njega, aako je pritom izvršio sabotažu super - dobro i njemu i hrvatskoj državi.
ne vidim razloga takvim osobama davati posebnu usmenu zahvalu a ne još razmišljati i o nekakvom ostvarivanju prava i naknada

mi smo svi odreda samo razmišljali kako se spasiti iz JNA da ne nastradamo i da ne pomažemo neprijatelju u napadima na našu zemlju.
Velika većina je u tome uspila i ja među njima.
Ja sam upućen na front u Hrvatsku na koji nisam stiga,ne mogu reći šta bi bilo da jesam,samo to nebi dobro prošlo nebi uperio pušku u svoj narod.

Ne stoje ti ove pogrdne konstatacije koje pišeš ne naš račun!

sb323ar
26.09.2012., 22:16
Ja sam upućen na front u Hrvatsku na koji nisam stiga,ne mogu reći šta bi bilo da jesam,samo to nebi dobro prošlo nebi uperio pušku u svoj narod.

Ne stoje ti ove pogrdne konstatacije koje pišeš ne naš račun!

Frane, pratio sam tvoja razmišljanja na ovoj temi i na nekim drugima. Mogu pretpostaviti kako si se osjećao, nikad ne mogu znati jer to nisam doživio. Bio sam na našoj strani u Zapadnoj Slavoniji. Mogu ti samo reći, da smo svakog tko je krenuo oružjem na nas smatrali neprijateljem.

Jednostavno, nije bilo vremena za razmišljanje.

Poznajem dečka iz susjednog sela, Mato mu je ime, neću navesti prezime. Hrvat, tenkista, na redovnom služenju vojnog roka. Tadašnji 5K je aktivno djelovao u Zapadnoj Slavoniji, on je bio u jednom tenku. Tenk je spaljen, taj dečko je izgorio u njemu, prilično... lice...tijelo...itd...

I danas je živ, unakažen, vjerovatno (sigurno) je pucao neko od nas. Mi nismo mogli čekati da nas se pregazi, morali smo djelovati.

Razumijem tvoju srdžbu, ali djelići sekunde su odlučivali.

franeb
26.09.2012., 22:31
Frane, pratio sam tvoja razmišljanja na ovoj temi i na nekim drugima. Mogu pretpostaviti kako si se osjećao, nikad ne mogu znati jer to nisam doživio. Bio sam na našoj strani u Zapadnoj Slavoniji. Mogu ti samo reći, da smo svakog tko je krenuo oružjem na nas smatrali neprijatelj

Razumijem tvoju srdžbu, ali djelići sekunde su odlučivali.

Slažem se sa svim što si napisa,nikad nebi zamjerio našoj vojsci da sam slučajno nastrada od naše ruke,ne može se znati ko se nalazi u neprijateljskom tenku.

Nisam pisa na ovu temu i neznam zašto je moj post završio na nju!
Ako mogu moderatori neka pobrišu moje postove na ovoj temi ili neka ih primiste na temu zatečeni u JNA!
HVALA!!!

storm1
28.09.2012., 15:52
Kako ste svi naivni :kava: Slobodno mi dajte karton, nije me briga, ali ovaj baranjac je Cetnik teski i preteski, tko zna koliko se taj nasih ubijao, nikada nije prihvatio nasu drzavu i zlo mu je od nje a evo vam i dokaz u vidu par postova sa njihovog Krajina foruma. Nick mu je ratnik i to je teska Cetnicina.

Pogledajte sta ovdije pise o Hrvatskoj tj Ustaskoj zastavi i koliko mu nije dobro da mu se kako kaze, krv sledila kad su je vidio, a Ilok naziva Srpski Ilok.

http://www.krajinaforce.com/forum/index.php?/topic/2962-srpski-ilok/page__hl__ilok

Takvih postova ima kamaru, a pisao je i kako je ubijao Hrvatske vojnike, on je zlocinac, ofucano Cetnicko govno i od njega vi kupite informacije?????

Molim vas da ovo ne obrisete jer je to takav tip covjeka da se i ne trudi da sakrije tko je i sto je pa ce vam sam potvrditi da se radi o njemu.

Ratnik poruka za tebe-nemas pojma koliko mi je drago sto ti je lose kad vidis nasu zastavu, preporucam ti da dodjes u HRVATSKI VUKOVAR i da pogledas nas barjak kako se vijori sa vodotornja:) Drago mi je sto patis, i treba da patis, nadam se da ces patiti dok si ziv zlocincu jedan

DoggTagg
28.09.2012., 15:59
Kako ste svi naivni :kava: Slobodno mi dajte karton, nije me briga, ali ovaj baranjac je Cetnik teski i preteski, tko zna koliko se taj nasih ubijao, nikada nije prihvatio nasu drzavu i zlo mu je od nje a evo vam i dokaz u vidu par postova sa njihovog Krajina foruma. Nick mu je ratnik i to je teska Cetnicina.

Pogledajte sta ovdije pise o Hrvatskoj tj Ustaskoj zastavi i koliko mu nije dobro da mu se kako kaze, krv sledila kad su je vidio, a Ilok naziva Srpski Ilok.

http://www.krajinaforce.com/forum/index.php?/topic/2962-srpski-ilok/page__hl__ilok

Takvih postova ima kamaru, a pisao je i kako je ubijao Hrvatske vojnike, on je zlocinac, ofucano Cetnicko govno i od njega vi kupite informacije?????

Molim vas da ovo ne obrisete jer je to takav tip covjeka da se i ne trudi da sakrije tko je i sto je pa ce vam sam potvrditi da se radi o njemu.

Ratnik poruka za tebe-nemas pojma koliko mi je drago sto ti je lose kad vidis nasu zastavu, preporucam ti da dodjes u HRVATSKI VUKOVAR i da pogledas nas barjak kako se vijori sa vodotornja:) Drago mi je sto patis, i treba da patis, nadam se da ces patiti dok si ziv zlocincu jedan

Nevjerojatno kakav mentalitet i kakav mrak vlada u glavama tih ljudi na tom sajtu. Sajt je osnovalo nekoliko stotina najokorijelijih četnika i zločinaca. Trebalo bi bit smiješno ali je žalosno što se ne ukine ta fašistička stranica.

storm1
28.09.2012., 16:05
Nevjerojatno kakav mentalitet i kakav mrak vlada u glavama tih ljudi na tom sajtu. Sajt je osnovalo nekoliko stotina najokorijelijih četnika i zločinaca. Trebalo bi bit smiješno ali je žalosno što se ne ukine ta fašistička stranica.

Ma neka ih, dobri su za promatranje, covjece oni su uvjereni u neke stvari. Neki dan sam procitao kako se Hrvatski branitelji ubijaju jer ih muci savjest:rofl::rofl: i svi su uvjereni u tako nesto:rofl:

Ajde one koji tuguju za svojim krajem pa pisu pateticne pjesmice jos i razumijem, ali ove bradate spodobe koje su okrvavile ruke, te nabrijane klince koji prosipaju bisere nad biserima, ja razumijeti ne mogu, koji je to olos, pravi onaj Krajinski olos.

Stvarno trebalo bi nesto uraditi da se taj sajt zatvori jer je to leglo zlocinaca

DoggTagg
28.09.2012., 16:19
Ma neka ih, dobri su za promatranje, covjece oni su uvjereni u neke stvari. Neki dan sam procitao kako se Hrvatski branitelji ubijaju jer ih muci savjest:rofl::rofl: i svi su uvjereni u tako nesto:rofl:

Ajde one koji tuguju za svojim krajem pa pisu pateticne pjesmice jos i razumijem, ali ove bradate spodobe koje su okrvavile ruke, te nabrijane klince koji prosipaju bisere nad biserima, ja razumijeti ne mogu, koji je to olos, pravi onaj Krajinski olos.

Stvarno trebalo bi nesto uraditi da se taj sajt zatvori jer je to leglo zlocinaca

Radi se o nekoliko desetaka fanatičnih djedica i ponešto potomaka izbjeglih terorista koji su dan noć na tom sajtu, oni su samo nebitna glasna manjina, ali ipak taj sajt je pogledalo dosta ljudi i ima određenu propagandnu ulogu. Također isti ološ je otvorio nekoliko acc na youtubeu i indexu i tamo prosipaju svoj proljev. Al eto to im je sve što mogu. Kad sam pitao jednog njihovog člana zašto koji k serlekaju po netu, lažu umjesto da se vrate ako nisu sudjelovali u agresiji, a on meni "to je čisto malo propagandno" :D

Keva
01.10.2012., 15:22
Koju epizodu serijala ?

Ima kakvih vijesti za HRT ?

HOS-Kutina
01.10.2012., 18:08
Koju epizodu serijala ?

Ima kakvih vijesti za HRT ?

za sada ništa od HRT-a. A epizode će biti različite od grada do grada uglavnom

emily80
02.10.2012., 20:51
Sve sam procitala, pa da ne sirim previse kurtoazije samo cu napisati Hvala vam i zbilja ima nas kojima je stalo saznati istinu.

Htjela bi samo pitati sta je sa forumasem NO 22 iz Osijeka kojeg nema na forumu od 2010? Zasto vise ne pise zna li tko?

toljaga22
04.10.2012., 13:01
Na današnji dan je poginuo heroj Sajmišta i Vukovara Petar Kačić. laka mu Hrvatska gruda...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O4S1CylLpUw

Kutina, kad će knjiga?

HOS-Kutina
05.10.2012., 13:44
Kutina, kad će knjiga?

Planiram krajem godine, bilo bi super za godišnjicu, ali nema veze, bit će. Pozz

JoZ@
07.10.2012., 18:48
Htjela bi samo pitati sta je sa forumasem NO 22 iz Osijeka kojeg nema na forumu od 2010? Zasto vise ne pise zna li tko?

trajno banan

ledenobrzi
17.10.2012., 11:50
Zagovornici izdaje-prodaje su najviše ljudi koji su se najmanje borili tamo i prodane duše. Jedan mali primjer iz današnjice, malo je offtopic ali ima sličnosti.

Prije tjedan dana bili su izbori u BiH. Govoriću konkretno za Odžak. Od prvih izbora u BiH, HDZ je imao vlast tamo. Poznajem sve ljude koji su imali (obnašali) vlast na tom području.

Na prošlim izborima, Odžak je izgubio načelnika koji je cijelo vrijeme bio Hrvat. Narodu je bilo dosta istih ljudi i politike i kaznio ih je. Sada je u Odžaku načelnik Bošnjak i ja mu želim sve najbolje.

U čemu je poanta ovoga što spominjem???

Poanta je u tome da ljudi koji su izgubili vlast, tvrde, kako su izdani. Izdao ih narod koji nije više htio trpiti sva sranja koja godinama rade i to isti ljudi. Načelnik koji je izgubio izbore je već odradio dva mandata po četiri godine i ništa pozitivno nije odradio osim za sebe i ljude oko njega.

Upozoren je od ljudi koji su bili protukandidati da se ne kandidira treći put a da neće niti oni. Bahatost, mašinerija, mišljenje da prolazi 100%, obila mu se o glavu. Sad opet kriv narod.:ne zna: Izdao ga.:confused:

Sad se na sva zvona prebacuje krivica na narod i stranke koje su bile protiv njih, opet se spominje izdano-prodano itd... Svi su drugi krivi, osim njih samih. Tako je bilo i 1992. godine. Tako je bilo i 1992. godine. Svi su nam drugi krivi ali mi smo sveci.

Sad im smeta načelnik Bošnjak, a cijelo vrijeme imaju diobu vlasti na općinskoj i županijskoj razini. Čudni ljudi, teško je to shvatiti.:ne zna:
Slažem se sa svim.
Tako je bilo i 1992. godine. Svi su nam drugi krivi ali mi smo sveci.
Volio bi znati dali će ikada itko od onih koji su nas vodili odgovarati po bilo kojoj odgovornosti ili će se stalno vrtiti priča prodano,izdano imali odobrenje da se krene pa netko stopirao i tako slično njima.
Ili možda sjede kako kaže Josić u svojim brlozima mirni i spokojni i ovakve stranice im nisu ni u primisli.
Pozdrav svima.

sb323ar
17.10.2012., 12:55
Slažem se sa svim.
Tako je bilo i 1992. godine. Svi su nam drugi krivi ali mi smo sveci.
Volio bi znati dali će ikada itko od onih koji su nas vodili odgovarati po bilo kojoj odgovornosti ili će se stalno vrtiti priča prodano,izdano imali odobrenje da se krene pa netko stopirao i tako slično njima.

Nevezano je za temu, ali pratio sam izbornu kampanju za prošle izbore tamo i nevjerovatna je bahatost bila stare garniture.

Poznajem jako dobro situaciju na tom području i danas, imam kuću tamo i pratim dešavanja.

Objektivno, dvije strančice koje su srušile načelnika, nisu imale nikakve šanse u nekakvoj predizbornoj anketi. Realno gledajući, šaka jada kako ih ja zovem. Niti iskustva u politici, niti sredstava, a niti školovanih ljudi nisu imali. Znam da jedna od tih stranaka je jedva nakupila ljude koje je stavila na listu.

Poznajem i te ljude osobno. Zaista šaka jada.

I kad je ta šaka jada uspjela srušiti načelnika, koji je iz "stožerne" stranke i svu mašineriju koju su imali na raspolaganju, onda možete zamisliti koliko su jadni ti koji su u stožernoj stranci.

P.S. Poznajem i izabranog načelnika iz SDA i objektivno ću reći da je čovjek na mjestu, daleko školovaniji od svih predloženih kandidata na proteklim izborima. Znam da nije toliko ovisan o stranačkoj stezi i iskreno se nadam da će ostati svoj čovjek. Onakav kakav treba prema svim žiteljima općine.

Grugru
02.11.2012., 08:31
Ne bih se slozio da je tu samo Franjo Tudjman kriv. One koji su pocinili zlocin nakon pada Vukovara i ostalih mjesta istocne Slavonije treba prijaviti. Franjo nije potpisao da ratni zlicinci nece biti kaznjeni.

Krenuo sam jos jucer pisat, ali sam pomislio da ce mozda biti off, ali sad moram dodat link na temu Zakona o oprostu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=618097).
Naravno da zakon uopce nije los, lose je pravosude.

Ziggy Pop
03.11.2012., 19:35
Krenuo sam jos jucer pisat, ali sam pomislio da ce mozda biti off, ali sad moram dodat link na temu Zakona o oprostu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=618097).
Naravno da zakon uopce nije los, lose je pravosude.

Ovo je posebna priča. Pa kod nas je godinama na slobodi, kao uzoran građanin, živio notorni Slobodan Davidović(Škorpioni). A vjerojatno bi i danas bio slobodan da nisu slučajno na svjetlo dana izbile one snimke egzekucija u Srebrenici. Koliko li još ima takvih, "mirnih susjeda"?

Skipper_Ri
05.11.2012., 16:52
Bliži se dan okupacije, tužna obljetnica, a sve je više onih koji neće put Vukovara... Pravdaju se neki "s funkcijama" kako je teško organizirati i platiti svima iz cijele Hrvatske dolazak... Sve je više onih koji se povlače, a tamo su, tada, bili do zadnjeg trena...

Laki1991
05.11.2012., 17:24
Skipper...Vukovara se ionako "ti na funkcijama" sjete samo tih dana, a poslije kad karavana prođe i novinari odu..ostane sve po starom uz hrpu neispunjenih obećanja...

Skipper_Ri
05.11.2012., 17:35
Skipper...Vukovara se ionako "ti na funkcijama" sjete samo tih dana, a poslije kad karavana prođe i novinari odu..ostane sve po starom uz hrpu neispunjenih obećanja...

Nisam mislio na političare, nego čelnike nekih udruga... Ma, ljudi su umorni od sranja, to je poanta.

mirko babić
21.11.2012., 16:41
dragi forumasi.. lijepo ste culi generala gotovinu, stavimo tocku na domovinski rat i okrenimo se buducnosti...ciganice nadji momka.

Skipper_Ri
21.11.2012., 16:53
Sjećanja će zauvijek ostati. Rat je gotov, hvala Bogu, ali nam je odredio živote. Mnogima od nas.

zulualpha
21.11.2012., 17:06
Tema se zove bitka za Vukovar. Ta bitka je zavrsila 1991. godine. Kada o toj temi pisemo, ne znaci da ratujemo.

gak
06.12.2012., 22:19
Srbi su nešto načuli o nosaču aviona pa su pokušali minirati branu "Peruča"...da bi spriječili usidravanje nosača aviona na jezeru...

wili 126
06.12.2012., 23:11
Neznam zašto lažete ljude!

Ako ste gledali film "the Avengers" mogli ste vidit najnoviji američki nosač aviona,e baš takav isti je bio na Cetini plovio (letio) i napadao srpske ciljeve , da nije bilo njega nebi HV ništa napravio.
A šta se tiče topničke podrške UN ili EU snaga u Oluji ja sam vidio njih 3 kako iđu i slikaju srpske zarobljenike to im je bila jedina oprema(Foto aparat) iako je moguće da je na Grahovu i Glamoču bilo njih jedno 2-3-4 divizije topnika i da su pomagali HV kako kaže general srpski a možda su bili vanzemaljci, neznam slušajući srbe sve je moguće samo nije moguće da ih je HV razbio kao stare kante.

gak
07.12.2012., 00:26
...želim vam dokumentirati ...i da vidite da nitko ne laže..da je sve moguće...obratite pozornost na zastavu malo je u lošem stanju ali dobro se vidi...http://www.youtube.com/watch?v=hn_dH19R-q4

bluepearl
07.12.2012., 05:47
Da li može malo jasnije objašnjenje :confused: kakve avione , u koje vrijeme ?

pa pobogu kako jedan ovako veliki vojni strateg da se nasuče na Cetini???

biosamvojnik
09.12.2012., 00:00
700 stranica? Koja mrcina od knjige! Čestitke svima koji su radili na monografiji... Ujedno pozdrav suborcima! Pustilo nan je Gotovinu i Markača. Ovih dana san se dopisiva s jednim prijateljem s druge strane (Srbin), koji me se rado sitija iz JNA i pisa mi je. Bili smo dobro. Piše mi da se nije odazva mobilizaciji itd. Osuđuje zločine srpske vojske po Hrvatskoj i BiH. Ajde dobro, meni drago. Ali svi su očekivali pa i on da će se izjednačit sve strane u ratu pa je na presudu popizdija čak i Čedomir Jovanović, liberal koji je izručija Miloševića. Ukratko, oni su uvjereni da se samo njihove monstrumiće i čudovištenca osudilo, a naše ništa. A naši pišu o priko 2000 procesuiranih. A Josipović opet spominje za B92 stotinjak naših i nikoga za Oluju. Ko više razumi te podatke. Srbija se utapa u gorčini i mržnji, a najavljuje se i nastavak agresije pravnim sredstvima. Ne bi tija otić dalje u politiku samo je za očekivat je da ćemo opet doživit od njih napad kad - tad i tribat ćemo bit opet spremni. Tu i tamo vidin kadikad kojega momka u uniformi na one točkice i pitam se imamo li mi više vojsku?

hajduk1911st
28.12.2012., 20:59
Pozdrav svima. Čitao sam arhivu ove teme i neki forumaši su me iznenadili pišući o Splitu kao crvenom gradu osamdesetih godina. Iako nema veze sa ovim što pišete kada je moj grad u pitanju uvijek sam spreman stati u njegovu obranu. Istina je da je Split bio u drugom ratu "crven".Tada je Split imao nekih 15000 stanovnika,malo veće mjesto. Kasnijom industrijalizacijom u Split doseljavaju ljudi iz Dalmatinske zagore i ostalih dijelova gdje žive Hrvati čime se debelo u njihovu korist mijenja struktura stanovništva,a to su većinom bili ljudi,nacionalno osvješteni Hrvati. Pa govoriti o Splitu kao crvenom gradu osamdesetih godina je smiješno. Split je dao slavnu 4.brigadu,9.bojnu HOS-a i druge pričuvne brigade,kao i veliki broj dragovoljaca,a svoj "crveni" karakter je pokazao i 1991. ispred Banovine kada su goloruki ljudi spremno stali ispred JNA i skinuli Jugoslavensku zastavu u znak protesta zbog okupacije malog sela Kijeva. Toliko od mene i ispričavam se što sam sa ovim "uletio" u ovako važnu,jedinstvenu i neponovljivu temu o našem herojskom gradu Vukovaru.

franeb
31.12.2012., 17:50
Sretna vam svima nadolazeća NOVA GODINA i neka vam se ostvare sve želje koje ne štete drugima!!
http://www.youtube.com/watch?v=yuET9-u5Y54

batarelo
04.01.2013., 20:34
Pozdrav svima. Čitao sam arhivu ove teme i neki forumaši su me iznenadili pišući o Splitu kao crvenom gradu osamdesetih godina. Iako nema veze sa ovim što pišete kada je moj grad u pitanju uvijek sam spreman stati u njegovu obranu. Istina je da je Split bio u drugom ratu "crven".Tada je Split imao nekih 15000 stanovnika,malo veće mjesto. Kasnijom industrijalizacijom u Split doseljavaju ljudi iz Dalmatinske zagore i ostalih dijelova gdje žive Hrvati čime se debelo u njihovu korist mijenja struktura stanovništva,a to su većinom bili ljudi,nacionalno osvješteni Hrvati. Pa govoriti o Splitu kao crvenom gradu osamdesetih godina je smiješno. Split je dao slavnu 4.brigadu,9.bojnu HOS-a i druge pričuvne brigade,kao i veliki broj dragovoljaca,a svoj "crveni" karakter je pokazao i 1991. ispred Banovine kada su goloruki ljudi spremno stali ispred JNA i skinuli Jugoslavensku zastavu u znak protesta zbog okupacije malog sela Kijeva. Toliko od mene i ispričavam se što sam sa ovim "uletio" u ovako važnu,jedinstvenu i neponovljivu temu o našem herojskom gradu Vukovaru.
Slažem se s tobom u većini ovdje napisanog,na neke bih te stvari rado podsjetio,naime 4 brigada ZNG je osnovana većinom od HERCEGOVACA(prvi pripadnici brigade)29.04 91!A taj crveni SPLIT svoje CRVENILO može zahvaliti SMOJI,KULUŠIĆU I ostalim novinarima SD koji su zamislite 91 dobili godišnju nagradu od njihove JNA!

ledenobrzi
08.01.2013., 09:12
Svim učesnicima foruma želim svako dobro u novoj godini.
Malo sam zakasnio sa čestitkom ali se nadam da nikad za neke stvari nije kasno.
Lijep pozdrav svima.

chica 053
24.01.2013., 20:15
Dobar vam onaj registar branitelja.
Pika li se ako srbin iz RS prijavi lažne branitelje, pošto nađoh neke poznanike koji su u registru, a znam da su bili pripadnici minhenske bojne! nit su vidjeli rata niti ratišta osim na ZDF. :)
svugdje ista priča (i kod nas isto) sta je ljudi ratovalo po spiskovima !!!