PDA

View Full Version : Pješčane plaže u Hrvatskoj

stranice : [1] 2

west4j
02.07.2003., 10:17
Evo, recimo npr. ja zelim ljetovati u nekom mjestu
u Hrvatskoj koje ima pjescanu plazu
(ali stvarno pjescanu s "prah - pijeskom")
Plaza ne smije biti udaljena vise od 500 metara
od mog hotela ili sobe.

Sto biste mi predlozili ?

Npr.
Omis
copocabana u Ducama kod Splita
bacvice u Splitu
bol na Bracu

Nijedna od navedenih mi ne odgovara.
Postoje li jos neke ?

Hannah
02.07.2003., 10:23
šunj, otok lopud (jedan od elafita)

sailor
02.07.2003., 10:40
Saharun, Dugi otok :top:
Ali za onaj "500 m" uvjet, morat ćeš spavati u vreći u borima kraj plaže. Ujutro samo otvori vreću i skotrljaj se u more :D

mudrica
02.07.2003., 10:49
saplunara - otok mljet
otok vrgada
otok susak
otok unije
jakišnica - otok pag
san marino - otok rab
više mjesta na otoku pašmanu
ne mogu se više sjetiti

Indi
02.07.2003., 11:24
Ja nisam nit imala pojma da postoje takve plaze u Hrvatskoj :eek: sa izuzetkom Zlatnog Rata :confused:

Dobro je znat doduse ;) :p

bigblue2010
02.07.2003., 14:41
Sabunike kod Nina, Zrce i Sv. Duh i jos neke manje plazice na Pagu.

xxGaladrielxx
02.07.2003., 15:02
zlatni rat nije pjescani. to su kamencici i skoljkice.
na bracu postoje dvije pjescane, ali nisu poput onih npr na pagu: u plivi (supetar) - tam je pijesak sivi (hoteli su tik do obale) i lovrecina (tu pak nema hotela)
nasla sam neke stranice sa slikama (nisu bas reprezentativne, ali ako nadjem bolje, javim)
brac (http://www.adria-island.org/beaches.htm)
plaza u plivi se zove vela luka (na drugoj fotki je taj pjescani dio)

zoreena
03.07.2003., 21:30
Bas sam i ja to htjela reci, plaza na Bolu Zlatni rat uopce nije pjescana i meni nije bog zna sto, kad sam je vidjela, a na slici izgleda fenomenalno.

Tolika bude guzva da se gazi jedno preko drugog i to su sitni kamencici

Rita
04.07.2003., 06:28
Bolska plaza mi je totalno bezveze.Ne sjecam se da sam ikada bila na pjescanoj plazi u HR.

xxGaladrielxx
04.07.2003., 07:49
e sad me ljutite. naravno da imamo pjescanih plaza po cijelom jadranu. samo upisite taj pojam u neku trazilicu i budete dobili slike.
za pocetak: http://www.adriatica.net/croatia/feature/plaze_hr.htm

http://www.trogironline.com/gogi/hr/offer.htm
Saharun
http://www.croatiainfo.net/h_SpiaggeDugiOtok.html
http://www.vila-ruzica.hr/HRhtml/SADRZAJI.htm
http://inforovinj.com/hrv/photoGallery/index.asp
http://www.croatiainfo.net/h_SpiaggeMurter.html
http://www.jaderske.cz/jidalos/lopudo.html
http://www.mplus.cz/catalog/2003/htl/hkolocep.htm

zoreena
14.07.2003., 22:07
Top 10 Plaža / HTnet izbor

Zlatni rat - prvo mjesto zasluženo je pripalo favoritu međi plažama
Mala, ali odabrana redakcija HTneta pronašla je pet minuta slobodnog vremena i napravila svoju top listu najljepših, najboljih i najcoolerskijih plaža u Hrvata

Svatko od nas ima svoju omiljenu plažu. Dobro, neki se mogu kupati i u gradskoj luci, a pritom uživati kao da su na pješčanim plažama Tahitija. Ponukani mnogim preporukama i izborima najboljih, najgorih, najblesavijih i inih plaža, odlučili smo napraviti interni izbor omiljenih nam plaža.

Nakon zbrajanja glasova ispostavilo se da su najrazvikanije plaže i kod nas prošle najbolje. No, tu se našlo i nekoliko manje poznatih plaža čije postojanje smo krili i od prijatelja i od rodbine, samo zato da bismo na njima mogli uživati uz što manje gužve. Ne znate li koju plažu odabrati na ljetovanju, izaberite jednu nasumce s našeg popisa i uvjeravamo vas da nećete pogriješiti.

1. Zlatni rat, Bol, Brač
2. Zrče, Novalja
3. Vela plaža, Baška, Krk
4. Srebrna, Vis
5. San Marino, Rab
6. Stiniva, Vis
7. Punta Brela, Brela
8. Stara Baška, Krk
9. Saharun, Sali, Dugi otok
10. Meli, Cres

HTnet
26.06.2003

zoreena
14.07.2003., 22:09
Top 5 plaža na kojima se morate okupati

Lokrum

Sakarun na Dugom Otoku – Pješčana plaža koja gleda prema otvorenom moru, duga je tristo metara, nije pretrpana čak ni usred kolovoza, u blizini je borova šumica, a more je bistro i tirkizne boje.

Mezuporat na Biševu – Dok ležite na plaži, iz mora skaču tune i sabljarke. Podmorje je prepuno zvjezdača i jata riba, u dubini se naziru koralji, a pet minuta plivanja iza hridi Totac nalazi se Modra špilja.

Telaščica – Teško ćete do nje doći bez broda. Ipak, kupanje u slanom jezeru Mir, a zatim u moru pod 120 metarskim klifovima nećete nikada zaboraviti.

Milna na Visu - Zaljev je udaljen 10 kilometara od Visa pa se rijetkima da do tamo voziti uskim viškim cestama. U uvali su dvije pješčane plaže, a ispred nje otočić Ravnik na kojem možete uplivati u Zelenu špilju.

Lokrum – Plivaj s pogledom na Dubrovnik i Cavtat, skoči sa stijene u jezero Mrtvo more, natakni japanke i prošeći botaničkim vrtom s eukaliptusom i egzotičnim kaktusima, kušaj salatu od hobotnice i čašu crnjaka u klaustru benediktinskog samostana te dočekaj zalazak sunca na francuskoj tvrđavi Fort Royal iz 1806. godine.

zoreena
14.07.2003., 22:11
Top 10 plaža u divljini i tišini

Limski kanal

1. Limski kanal – Iznajmite barku u nudističkom kampu Valalta kraj Rovinja i nagazite pentu do ulaska u Limski kanal. Na južnoj obali ispod 80-metarskih stijena nižu se usamljena žala na kojima vas mogu vidjeti samo galebovi.
2. Potok na Biševu – Uvala okrenuta jugu sa pećinom koju nadvisuju borovi toliko je topla da uopće ne treba izlaziti iz mora.
3. Palmižana – U uvali je uvijek usidreno barem pet jedrilica, pa prošećite 20-ak minuta sjeverozapadno i smjestite se u hladu na položitim stijenama te probajte odgonetnuti vidi li se u kobaltno modro more do 20 ili 30 metara dubine.
4. Kopakabana, Rovinj - Na petom kilometru ceste iz Rovinja za Bale treba skrenuti na bijeli put i slijediti drvene strelice. Pješčano žalo, tirkizna boja mora i divlja borova šuma rijetkost su u prenapučenoj Istri.
5. Veli rat, Dugi otok - Borova šumica i skrivena mjesta za ležaljke izdubljena u makiji, kristalno čisto otvoreno more, desetak bijelih šljunčanih žala, a u daljini nasukani brod kojeg proždire more i kakaju kormorani.
6. Stiniva, Vis - Sjećate se uvale iz filma 'Žal' u kojoj je DiCaprio ubio morskog psa. E pa, Stiniva je jednako lijepa, doduše nešto manja, ali zato nema morskih pasa.
7. Jezera, Nacionalni park Mljet – Vjerujte, ovo je jedno od najljepših mjesta za kupanje na svijetu. Borovi pružaju grane pod more, a na njima rastu češeri i školjke. Mirna jezera sa morskom vodom okružena su 600 metara visokim brdima obraslim alepskim borom i podsjećaju na Međuzemlje iz 'Gospodara prstenova'.
8. Vrulje – Istina, u blizini je magistrala, no nitko osim pravih avanturista nije lud silaziti pola sata po kamenjaru do pješčanog žala s kojeg puca pogled na Brač, pećine s izvorima slatke vode i 1.700 metara visoke vrhunce Biokova.
9. Žuljane, Pelješac – Dakle, ovo je raj kakvog nema više nigdje na obali. Namažite se maslinovim uljem, a poslije kupanja pravac u Ston na dingač i kamenice.
10. Skrivena Luka na Lastovu – Uvala na jugu otoka zaštićena je od svih vjetrova, okružena maslinama, vinogradima i kamenim konobama, a more, koje je toplo i u listopadu, osvjetljava svjetionik iz 1839.

zoreena
14.07.2003., 22:12
Top 10 plaža za odmor s klincem

Brela

1. Crveni otok kraj Rovinja – Pješčano žalo je udaljeno tek 10 metara od dječjeg bazena pod stalnim nadzorom spasioca. Nakon kupanja, u 18 sati počinje 'Mali disko', a svakog petka nastupaju klaun i mađioničar.
2. Porat na Biševu – Super čisto more, prirodni pijesak, topli plićak, puno djece sa raščupanim kosicama, magarci, koze i ovce, domaća hrana u jedinoj konobi u uvali, a sve opkoljeno divljom makijom. Savršeno mjesto za waldorfsko ljetovanje.
3. Zlatni rat – Gdje god mali tresne, je pijesak. More je izuzetno čisto, i još nešto: mjesto je mondeno pa sa djecom dolaze uglavnom mlade, moderne, vitke i preplanule mame..
4. Brela – More je izuzetno toplo pa se klinci u plićaku mogu brčkati sve dok im ne narastu plivaće kožice.
5. Sabunike kraj Zadra – Želite li dijete poliglota, eto plaže sa mnoštvom vršnjaka iz Njemačke, Italije, Mađarske, Češke…
6. Lapad u Dubrovniku – Odmah uz plažu je park sa ljuljačkama, a tu su i štandovi s voćem i slastičarne, a ponekad izbije pravi rat pištoljima na vodu.
7. Plava laguna u Poreču – Osim igrališta sa pješčanicima, ljuljačkama, klackalicama i toboganima, u blizini su minigolf, karting staza, videoigrice i mali lunapark.
8. Katoro u Umagu – Ima najveći vodeni tobogan na Jadranu, pedaline i električne autiće, uređene ulaze u more, pješčanike, a do plaže vozi turistički vlakić.
9. Crvena luka kraj Biograda – Hlad, duga pličina ovalnog oblika, potpuno pregledna sa terase kafića u kojem klinci tamane voćne kupove.
10. Duće – Putujete li prema Dubrovniku i Makarskoj, nakon puzanja kroz Split i Podstranu dijete je zacijelo prolupalo od vrućine. Stanite i okupajte se u Dućama. Žalo je od sitnog šljunka, more plitko, nema velikih valova, a u blizini je pizzerija i samoposluga pa možete kupiti svježe sokiće za nastavak puta.

bigblue2010
15.07.2003., 02:24
Luciana, na dobrom dijelu plaza s tvoje liste sam bila, osim zadnje kategorije. I imas pravo, pogotovo za ove u divljini.
Jos bih ti dodala plazu ispod Lubenica na Cresu. Isto je malo onih koma se da silaziti, a nakon toga se penjati na klif. Priznajem da se ni ja nisam penjala, bila sam plazi brodom.

zoreena
15.07.2003., 10:23
Bigblue a jesi bila na Dugom otoku na Sakarunu?

TiNa.
15.07.2003., 11:42
zasto neko pise sakarun, a neko saharun?? jel to isto mjesto?

zoreena
15.07.2003., 12:10
uuuuuu ja ti stvarno to nebih znala :(

bigblue2010
15.07.2003., 13:00
Luciana kaže:
Bigblue a jesi bila na Dugom otoku na Sakarunu?

Na Saharunu se nisam kupala. Kako sam na Dugi otok dolazila iskljucivo jedrilicom, tako smo se usidrili u uvali, ali tehnicki na plazi nisam bila.

sailor
15.07.2003., 13:05
TiNa. kaže:
zasto neko pise sakarun, a neko saharun?? jel to isto mjesto?

Isto. Ka šta su podlanica, orada i komarča ista riba. :D

Mi ga zovemo na K, u kartama piše i K i H

Zorro
15.07.2003., 20:40
Ma kad ste vi zadnji put bili na Saharunu ? To je deponij a ne plaža. Zadnji put čišćena u vrijeme kralja Tomislava :mad: Do pijeska u moru trebaš proći preko 10 metara algi i smeća doplutalog iz Italije + katran na svakom koraku. I Saharun nema veze sa Salima, to je 40 km od najružnijeg mjesta na otoku.

west4j
16.07.2003., 08:37
jel netko crvenoj luci bio
ja sam bio davno davno
tad je jos bila nudisticka
jel sad "normalna" plaza

TiNa.
16.07.2003., 10:11
Zorro kaže:
Ma kad ste vi zadnji put bili na Saharunu ? To je deponij a ne plaža. Zadnji put čišćena u vrijeme kralja Tomislava :mad: Do pijeska u moru trebaš proći preko 10 metara algi i smeća doplutalog iz Italije + katran na svakom koraku. I Saharun nema veze sa Salima, to je 40 km od najružnijeg mjesta na otoku.

:eek: a bas smo planirali vidjet tu hvaljenu plazu. :confused:

Allora
16.07.2003., 10:30
San Marino na Rabu, super plaza, ali ima jedan bitan nedostatak, pijesak se uvlaci svuda:D :D pa ga je kasnije tesko isprat :rolleyes:

zoreena
16.07.2003., 10:45
Allora kaže:
San Marino na Rabu, super plaza, ali ima jedan bitan nedostatak, pijesak se uvlaci svuda:D :D pa ga je kasnije tesko isprat :rolleyes:

Allora kakav je smjestaj tamo, dal ima kakvih hotela ...???;)

Zorro
16.07.2003., 17:54
Ma to je bila savršena plaža prije jedno 20 godina. Dobro možda ne savršena, uvijek je bilo talijanskog smeća i katrana ali je bar bilo pijeska i algi je bilo puno manje. Kako su brodovi vadili pijesak on se povukao sa obale tako da su sada više manje kamenja na ulazu u more a i algi je puuuno više. Da je malo urediti tu plažu bila bi sigurno najbolja na Jadranu ali ovako :flop:

Lucky
21.07.2003., 20:17
Luciana kaže:
Top 10 plaža u divljini i tišini

Limski kanal

1. Limski kanal – Iznajmite barku u nudističkom kampu Valalta kraj Rovinja i nagazite pentu do ulaska u Limski kanal. Na južnoj obali ispod 80-metarskih stijena nižu se usamljena žala na kojima vas mogu vidjeti samo galebovi.

Hm ne mogu se suzdrzati no zaista me zanima odakle si Luciana? Volim svoju Istru volim putovati i istrazivati no ovo sa Limskim kanalom mi zaista nije bilo poznato.Odlicna informacija jedva cekam da ju provjerim. Thanx Luciana :s :s :s

zoreena
21.07.2003., 22:05
Lucky kaže:
Hm ne mogu se suzdrzati no zaista me zanima odakle si Luciana? Volim svoju Istru volim putovati i istrazivati no ovo sa Limskim kanalom mi zaista nije bilo poznato.Odlicna informacija jedva cekam da ju provjerim. Thanx Luciana :s :s :s

Ja sam ti slavonka inace, a ovo sam iskopala na htnet-u

Aj kad provjeris javi nam

:top:

vjeverica
21.07.2003., 22:12
Pa od kad je Zrce na Pagu pjescana plaza? Bila tamo , i samo kamenje..onako oblo...to meni nije pjescana plaza , istina da je super, ali nije pjescana
Nego spremam se na Pag pa me zanima koja je tam bas pjescana plaza?

jogurt
23.07.2003., 17:40
isuse boze! citam ovdje neke prijedloge, klikam na linkove i ne mogu vjerovati!

pa znate li vi uopce sto west4u trazi?! znate li vi zaboga kako izgleda pjescana plaza?! neki su otisli toliko daleko da je zamjenjuju cak sa stjenovitom :bonk:

evo sto je pjescana plaza: slanica na murteru, pokraj sibenika (http://www.infoadriatic.com/slike_wall/59__800.jpg)

zoreena
23.07.2003., 22:09
Mislim da west4u na Bolu na Bracu nece naci pjescanu plazu, neznam sta sad kazes na to?

Kyra
24.07.2003., 08:20
Što se Raba tiče, u Loparu ima nekoliko uvala s pješčanim plažama. Rajska plaža u San Marinu je najpoznatija, ali ne bih je preporučila, ponajprije zbog gužve a zatim i zbog nemogućnosti kupanja, s obzirom na to da treba hodati i hodati da bi se došlo do točke gdje je voda do struka :rolleyes:

Što se smještaja tamo tiče, ima mnogo privatnih kuća ali i nekoliko hotela, odnosno depandansa.

Ako se ipak želite uputiti u Lopar, onda svakako tražite plaže na drugoj strani mjesta.
Jedna se zove Sturić, i do nje se dolazi ili jahtom ili pješke, šumskim putem. Gotovo nitko ne zna za tu plažu, tako da nikad nema gužve. Nekad je bilo puno jahti, sad ni toga više toliko.
tamo ima puno plićaka, ali i dio plaže koji ide prema otvorenom moru tako da se može normalno kupati, plivati, itd.

Pozdrav.

sunčica
25.07.2003., 11:28
breskvica kaže:
9. Žuljane, Pelješac – Dakle, ovo je raj kakvog nema više nigdje na obali. Namažite se maslinovim uljem, a poslije kupanja pravac u Ston na dingač i kamenice.

ima jedna još bolja na Pelješcu - ali za one koji su STVARNO spremni za divljinu - moraš očistiti ježeve da uđeš/iziđeš u/iz more/a, plaža šljunak (ima mali dio pijeska, ali je dosta plitko, pa nije baš za plivače na duge staze), ponijeti maslinovo ulje i ručnik. Ima i stjenoviti dio, javite se, pokazat ću vam skakaonicu s pet razina gdje smo skakali ko klinci.

Skrene se malo prije Žuljana, na cestu koja, samo naizgled, ne vodi nikuda

Kad pođete doma, molimo ponesite smeće za sobom

vjeverica
25.07.2003., 11:35
Kyra kaže:

Jedna se zove Sturić, i do nje se dolazi ili jahtom ili pješke, šumskim putem. Gotovo nitko ne zna za tu plažu, tako da nikad nema gužve.
Pozdrav. sad zna:B ...samo cekaj kad se sad pola forumasa tamo zaputi:rolleyes:

salu na stranu , i ja sam cula da Lopar ima stvarno prekrasne pjescane plaze, i vec se dugo tamo namjeravam zaputiti , ali svake godine nesto drugo iskrsne:(

magdalena99
25.07.2003., 12:23
vjeverica kaže:
Pa od kad je Zrce na Pagu pjescana plaza? Bila tamo , i samo kamenje..onako oblo...to meni nije pjescana plaza , istina da je super, ali nije pjescana
Nego spremam se na Pag pa me zanima koja je tam bas pjescana plaza?

fakat, od kad je zrce pjescana plaza???
:confused: :confused:

Kyra
26.07.2003., 12:56
vjeverica kaže:
sad zna:B ...samo cekaj kad se sad pola forumasa tamo zaputi:rolleyes:

salu na stranu , i ja sam cula da Lopar ima stvarno prekrasne pjescane plaze, i vec se dugo tamo namjeravam zaputiti , ali svake godine nesto drugo iskrsne:(

To ti samo misliš, da sad pola forumaša zna!

Ali NE ZNA doći do tamo :B

To je divlja priroda, nema tu putokaza...
Ja sam to navela reda radi...a točnije informacije dajem na PM-u...uz broj žiro računa :D :D :D
Viva turizam!

:D

vjeverica
26.07.2003., 12:58
Kyra kaže:
To ti samo misliš, da sad pola forumaša zna!

Ali NE ZNA doći do tamo :B

To je divlja priroda, nema tu putokaza...
Ja sam to navela reda radi...a točnije informacije dajem na PM-u...uz broj žiro računa :D :D :D
Viva turizam!

:D

curke bas ste okrutne , pa nemam tako veliku guzu da se ne bi mogla i sedma prikrpati u taj vas mali raj:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ...no , ajde , sa deckom:D

dajte! ocemo putokaze!!!!! :s

Kyra
26.07.2003., 13:34
vjeverica kaže:
curke bas ste okrutne , pa nemam tako veliku guzu da se ne bi mogla i sedma prikrpati u taj vas mali raj:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ...no , ajde , sa deckom:D

dajte! ocemo putokaze!!!!! :s

Čuj, ako je dečko dobar.....
:D :D :D

vjeverica
26.07.2003., 13:35
Kyra kaže:
Čuj, ako je dečko dobar.....
:D :D :D
:cerek:
pa naravno da je :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

Kyra
26.07.2003., 14:42
vjeverica kaže:
pa naravno da je :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

Ej...skoro sam zaboravila: možeš do te plaže doći i plivajući od Baške, a tvom dečku ću ja pokazat kopneni put :D :D :D :D

vjeverica
27.07.2003., 10:11
Kyra kaže:
Ej...skoro sam zaboravila: možeš do te plaže doći i plivajući od Baške, a tvom dečku ću ja pokazat kopneni put :D :D :D :D

:azdaja:
:B :jumping:

Kyra
27.07.2003., 10:20
Daj mi samo reci na koga se ovo :azdaja: odnosi? Na njega il' na mene?
:D :D

vjeverica
27.07.2003., 10:25
na obadvoje :no:

:p ;)

Kyra
27.07.2003., 10:31
:angeleye:

TheIv4
24.04.2008., 15:36
Evo ovako, trebao bih pomoc oko izbora pjescane plaze na obali jadrana (znaci da nije na otocima ). Trazio sam po netu pa nikako da nadjem nesto, treba mi neka plaza do koje se ne mora ici autom i da nije bas neko zabijeno mjesto u kojem nema ni trgovine. Ako neko ima neka iskustva.... Hvala !

kismo
24.04.2008., 20:22
Pješčana plaža ima u Zatonu kod Zadra, Dučama, Omišu, na Murteru Slanica.

loretalu
24.04.2008., 21:34
Pješčana plaža ima u Zatonu kod Zadra, Dučama, Omišu, na Murteru Slanica.

Ljubač kraj Zadra

miriva
24.04.2008., 21:44
Otok Korčula - Lumbarda :top:

whiskey5
24.04.2008., 23:07
Otok Korčula - Lumbarda :top:

Apsolutno :top: I jos ako radi onaj mali kafic :) odlican prsut i vino :D

MOLOKAI
24.04.2008., 23:31
Evo ovako, trebao bih pomoc oko izbora pjescane plaze na obali jadrana (znaci da nije na otocima ). Trazio sam po netu pa nikako da nadjem nesto, treba mi neka plaza do koje se ne mora ici autom i da nije bas neko zabijeno mjesto u kojem nema ni trgovine. Ako neko ima neka iskustva.... Hvala !

U Hrvatskoj pjescanu plazu imas samo na otoku Susku.
Hrvatske plaze koje se prodaju pod ''pjescane'' su zapravo sljuncane,
nema nigdje onog finog mekanog pijeska kao na karipskim plazama.

loretalu
25.04.2008., 01:49

znaci Lumbarda otpada

angelin1
25.04.2008., 07:57

Ma daaaaaaaj. Šljunak NIJE na Dućama kraj Omiša, Bačvicama u Splitu, na plažama Elafita (Šunj na Lopudu najpoznatija ikad) nego pijesak, kojeg osobno ne volim (dok ne dobijem djecu) pa ga zato i izbjegavam i znam gdje ne ići!!!

mamasunce
25.04.2008., 08:29
U mjestu Neviđane na otoku Pašmanu, znam ne na otoku.... ali za Tkon na Pašmanu vozi trajekt iz Biograda mislim skoro svakih pola sata i vozi se moža 20-tak minuta. Neviđane su malo mjesto, ali opet plaža je ful za djecu, ima i hlada, ima betonirani dio gdje se može trčati i igrati. Pijesak i to onaj pravi (ja ga zovem mulj, jer ga baš i ne volim, ali klinci to obožavaju), more je dosta plitko i samim tim i toplo. Moja starija je tamo s 4 godine naučila plivati. Pored plaže je i kafić, ima dućan, ma ima sve ono osnovno. Smještaj u u privatnim kućama uz samu plažu. Samo se bojim da sada više nećeš naći mjesta, jer se treba rezervirati još u prvom, najkasnije drugom mjesecu. I naravno na otoku ima i ambulanta i ljekarna. Ja sam tamo bila s starijom kćeri od 4 godine i malenim od 8 mjeseci i bilo nam je super.

TheIv4
25.04.2008., 12:26
Ma nevolim ni ja bas pijesak, ali prosle godine smo bili u Loparu na Rabu i sin mi je bio odusevljen, pa bi zbog toga opet na pijesak.U Loparu mi je bilo OK, ali posto ne volim ici na isto mjesto sad bi nesto drugo.Vidim da i nema bas nesto lijepo na obali, morat cu opet razmisljat o otocima !

Putnik92
26.04.2008., 16:32

:lol: 20-ak milja od Suska: vidiš li ijedan kamenčić?! (http://silba.aventin.hr/slike/velasmrdeca-2.jpg)

Kristina19
26.04.2008., 16:59
Čovjek hoće pješčanu plažu ne na otocima! :mig: Ne znam jel problem trajekt ili nešto drugo, ALI Krk je otok :mig: ali povezan mostom.. Meni je tamo super u Baški! :cerek:

demon
27.04.2008., 10:42
Privlaka (Sabunike, sabun=pijesak, Privlaka je inače misto "sabunjara", ljudi koji su živili od vađenja i prodaje sabuna (pijeska)) kod Zadra, Nin...

tomislava13
28.04.2008., 07:02
Ma Zlatni rat je zakon , samo nemoj doci kad je najveca guzva :D

Dlapek
28.04.2008., 10:49

Dobro jutro,trebim grah.
Jesi li ti čuo za Dugi otok? A za Sakarun?
Jesi li ti čuo za otok Rab? A za Lopar?
Jesi li ti čoo za otok Korčulu ? a za Lumbardu?

angelin1
28.04.2008., 12:10
Ma Zlatni rat je zakon , samo nemoj doci kad je najveca guzva :D

Čovjek kaže da želi PIJESAK i NE OTOK. Ne kužim čime si mu ti pomogla???

croxxx69
23.07.2008., 16:11
bok,

ako mi moze netko preporuciti djelove jadrana gdje jedna obitelj moze najbolje provesti ljeto na jadranu. znaci da imaju pjescanu plazu, fini restorani, da djeca imaju neki zabavni sadrzaj kao disko za djecu, neki djeciji zabavni park ili slicno i naravno da se moze ici na neke izlete da se moze vidjeti neki fini grad, kulturu, etnosocijalni sadrzaji itd...

jeli mi moze netko reci za ova mjesta dali imaju i koje mjesto je najbolje za to:
1. hvar
2. bol na bracu
3. biograd
4. zadar
5. makarska
... i jos vi ako znate neka

el oso
24.07.2008., 09:44
medulin. ima zgodnu pješčanu plažu za klince, niz turističkih sadržaja, masu okolnih prirodnih ljepota, a što se kulturnijeg sadržaja tiče, pula je deset kilometara daleko...

sara4
24.07.2008., 10:05
bok,

ako mi moze netko preporuciti djelove jadrana gdje jedna obitelj moze najbolje provesti ljeto na jadranu. znaci da imaju pjescanu plazu, fini restorani, da djeca imaju neki zabavni sadrzaj kao disko za djecu, neki djeciji zabavni park ili slicno i naravno da se moze ici na neke izlete da se moze vidjeti neki fini grad, kulturu, etnosocijalni sadrzaji itd...

Nije da nisi zahtjevan. :) Kad kazes pjescana - mislis na pijesak tipa loparska plaza ili moze i sljunak?
Evo, plaze pjescane: http://www.croatia-beaches.com/sandy/best_sand_beach_croatia.htm

Pisces10
24.07.2008., 10:26
Što se tiče Biograda - kao stvoreno za klince. Pješčana plaža Soline, 10-15 min hoda od centra grada, čisto more, odlična je i za one koji se ne vole pržiti na suncu jer imaju mogućnost pobjeći u hlad kojim plaža obiluje, tu postoji i aqua park za djecu, uz cestu kod plaže (kojom ne prolaze auti) je hrpa kafića i restorana gdje se može ručati po povoljnim cijenama...malo prije plaže Soline je i plaža Dražica (malo nepristupačniji ulaz u vodu zbog kamenja), tu je i veliki tobogan za djecu, a navečer se može (također uz plažu) i u zabavni park (autići, vrtuljak....).
Biograd je mali grad, ali lijepo uređen, i u centru postoji puni kafića, slastičarnica i restorana, organiziraju se izleti na Kornate, Vransko jezero, park prirode Telaščica ( sve je to u blizini Biograda). Odlično je i to što je u blizini Zadar (nekih 30-ak km), pa ako ste autom, vrlo brzo se dođe, a i vrijedi ga razgledati

Dlapek
24.07.2008., 11:24
Dugi Otok-Božava-Sakarun

Prodigal Mum
26.07.2008., 16:54
http://www.lopud.nl/lopud/basis-cr.htm
http://www.kompas.hr/put/4999/lopud/

croxxx69
06.08.2008., 22:45
super, puno vam hvala. ali biograd mi se cini super

Dlapek
07.08.2008., 08:13
super, puno vam hvala. ali biograd mi se cini super
Imaj na umu da je gužva oveća.

krena
16.11.2010., 06:21
Otok IST ima veliku pješćanu plažu. Ali je pijesak samo u moru. Obala je betonska. Površina pijeska je velika 100 x 200 m i idealna za djecu.
www.maratonist.com
http://www.seecroatia.com/eng/apartments-ist.html

cabo love
16.11.2010., 07:57
Otok Levan.

Buda83
16.11.2010., 08:03
Otok Vrgada, vjerovatno najljepša pješčana plaža na Jadranu, crvenkaste boje nastala erozijom okolnih stijena sa nevjerovatnim pogledom na okolne otoke, Biograd, Sv. Filip i Jakov.... Kratka vožnja malim brodom iz Pakoštana za nekih 20 kn.

superkalifra
17.11.2010., 10:41
Korčula, Lumbarda
Mljet, Saplunara
Pag, Povljana

kk23
25.05.2011., 13:25
treba mi neka mirna pješčana plaža u dalmaciji da se lipo možemo odmorit i da nije gužva pošto bi išli početkom 8mjeseca da se malo odmorimo od pir.
hvala

nasmijanonebo
25.05.2011., 13:43
Bez guzve, a pijesak, ha? ok, evo:
Otok Pag -mjesto Vlasici. :cerek:
Ljubač - ogromna pjescana uvala. ali moras hodati pola sata da dodjes do vode do koljena:D
Dugi otok - Sakarun:s, ali do prvih kuca ima 20 min hoda. ili biti smjesten u Velom Ratu, Solinama ili pak u Bozavi od kojeg vozi svakih sat vremena vlakic do plaze Sakarun. ima i bus par puta dnevno.

Ima jos dosta lijepih pjescanih plaza po Dalmaciji koje nisam nabrojala jer su te plaze pune ljudi ali u mirnim mjestima.
Pa?

Julie Bergdorf
25.05.2011., 13:49
Primošten, pogotovo sad kada su srušili stijene oko poluotoka i sve nasuli sitnim pijeskom... dosta ih se bunilo zbog toga ali meni je super. Također, tko odsjedne u Primoštenu može otići do obližnjih mjesta Bilo i Dolac, 2-3 km udaljeno, ali pre pre čisto more, sa lijepim uvalicama...

nasmijanonebo
25.05.2011., 13:53
Primosten - guzvaaa.
Bilo - tamo nema pijeska (znam, tamo se uvijek bacim u more kad sam u tom kraju) :mig:

Julie Bergdorf
25.05.2011., 14:11
Primosten - guzvaaa.
Bilo - tamo nema pijeska (znam, tamo se uvijek bacim u more kad sam u tom kraju) :mig:

Bude gužva u Primoštenu, ali ako se dođe na vrijeme zna se uhvatiti dobro mjesto ispod borova:D

U Bilom su istina stijene, ali među stijenama bude onako malih plažica nasutih pijeskom gdje imaš svoj mir... također super ako se uhvati mjesto.

Inače, ljudi iz Šibenika dosta dolaze u Bilo na kupanje, i općenito u Primoštenski kraj.

Meni je općenito najljepše kad malo padne ona gužva, početak 9. mjeseca.. tada mi je najbolje i za kupanje i općenito.

btw Primošenka sam :D

nasmijanonebo
25.05.2011., 15:07
btw, nisam ni sumnjala da si Primostenka:rofl:
.ja nemam ni kapi krvi sa mora.:D
Da, slazem se, Bilo je najljepsi u tom dijelu oko Primostena za kupanje ali ovo je tema o pjescanim plazama :mig:

felicidade
25.05.2011., 22:34
Meni je najljepsa plaza na Lopudu. To je jedna plitka uvala (znaci jedna od onih gdje treba puno hodati da se dodje do neke dubine), ali je prepredivno.

To ako govorimo o pjescanima. Iako po mom skromnom misljenju kvalitetne plaze u zatvorenim morima su one s oblim sitnjim kamenjem. Ugodnije su i cisce, a isto mogu biti pogodne za malo djecu, more je cesto mirno. Recimo primjer predivne jadranske plaze je Medveja, kraj Opatije. I Baska je jako lijepa. Pijesak je po mom misljenju super samo na oceanu.

nukac
26.05.2011., 06:36
San Marino na Rabu je no1.
Lopud je cool, ali jako brzo zađe sunce.

Evil robot
26.05.2011., 07:06
jedan lik je u Dalmaciji napravio pješčanu,svaka mu čast, jebo više onaj kamen

nasmijanonebo
26.05.2011., 07:37
San Marino br.1?
Uf, varas se :D
Sakarun je br.1 po ljepoti plaze i boji pijeska :mig:(meni je u stvari Sakarun br.2, ali br.1 necu otkriti).
Evil robot, pricas o Marzicu - ja gledala uzivo kako on (tj. on je investitor) mrvio stijene u pijesak. u novom dijelu kampa Simuni na Pagu.

nukac
26.05.2011., 08:28
Eto, nisam još bio na Sakarunu... Moram to otići... ;) San Marino mi je cool, ipak je to plaža mojeg djetinjstva.
Vjerojatno je no1 Saplunara na Mljetu? :)

nasmijanonebo
26.05.2011., 08:36
odi na Sakarun:mig:
mozes i na jednodnevni izlet iz Zadra- na trajekt do Brbinja pa lokalnim busom do plaze i predvecer natrag. ili nedjelju ujutro katamaranom do Bozave pa vlakicem do plaze.
Nije Saplunara no.1, necu tu reci:rofl:.

nukac
26.05.2011., 08:49
Ja baš i ne volim previše pješćane plaže, zato jer onda imam pjeska u svakoj rupi...
Iako je do sad najljepša plaža na kojoj sam bio ona na Filipinima, bijeli pjesak, toplo more (oko 28°C), lijepo se cijeli dan izležavaš u vodi i uživaš.

Recimo ovakva plaža:

http://img811.imageshack.us/img811/7690/dsc02182w.jpg

ivanalu
26.05.2011., 09:09
ne znam di vam je pijesak u Primoštenu i okolici :rolleyes:
malo dalje je pješčana u Žaboriću, Srimi i nešto u Vodicama
prekrasna je i Porat na Biševu, Saplunara i Blace na Mljetu i Milna na Visu
a Stiniva na Visu nije pješčana nego šljunčana..bila i vidila

nasmijanonebo
26.05.2011., 09:11
ja sam ti frik za lijepe plaze (spremna sam hodati po stijenama po vrucini da otkrijem neku prekrasnu plazu)..i mastam isprobati takve ala bijeli pijesak, palme, toplo more..u Sakarunu sam najblize bila tome. kad sam dosla tamo (i na moju plazu no.1) samo sam rekla "wooooow", naprosto opcinjena bojama.
Skoro bijeli pijesak( u moru je bijeli, na plazi skroz svijetli, tirkizno i toplo more (satima nisam izlazila iz vode)..kad hodas po plicaku kao da hodas po brasnu, kak je mek..a slag na torti je uz plazu borova suma koja krasno mirise (to mi je najdraze drvo).
imam ziher preko 200 fotki te plaze:D (slikano sa 3 fotica- idiot, canon poluprofi i podvodni idiot fotic)

nasmijanonebo
26.05.2011., 09:43
ne znam di vam je pijesak u Primoštenu i okolici :rolleyes:
malo dalje je pješčana u Žaboriću, Srimi i nešto u Vodicama
prekrasna je i Porat na Biševu, Saplunara i Blace na Mljetu i Milna na Visu
a Stiniva na Visu nije pješčana nego šljunčana..bila i vidila

ma ima dosta pjescanih plaza na jadranu:mig:
npr. otok Cres - plaza Meli (a do tamo je "krvavo" doci:rofl:, ono vozis se makadamom, pa ostavis auto pa jos pjesacis po vrucini bez hlada)
pag - bezbroj pjescanih plaza (juzna strana paskog zaljeva je favorit)
ima i na peljescu..
ma ima plaza na mnogim otocima i na obali, samo treba otkrivati:top:

ivanah
26.05.2011., 11:33
Vidim nitko ne spominje Šunj na Lopudu. Divota. Vrlo malo ljudi, uglavnom što dođu sa barkama, jer na Lopudu ima samo jedan hotel (ne znam da li su ga ponovo otvorili, čini mi se da je bio u preuređivanju). Po mome misšljenju, definitivno br.1 u hr.
Sakarun je isto tako prekrasan, stvarno kao da si negdje u tropima, ali ima jedan veliki ALI, a to problematična pozicija zbog struja koje na nju nose trave (nebitno) i hrpe smeća (veliki veliki problem) :(.

nasmijanonebo
26.05.2011., 11:46
spominje se Šunj (tj. pod Lopud)
Meni su Šunj i Lumbarda (Pržina) jednako dragi:cerek:
je, Šunj i Lopud su krasni (meni osobno najdrazi mali naseljeni jadranski otocic). Samo mi je zao sto je bio pozar borove sume uz plazu prije 10-ak godina i sto su plazu podijelili na fkk i tekstilni dio:rolleyes: (ja sam da bude samo tekstilni). Plus bude puna plaza ljudi ljeti u spici kad turisticki brodovi dovoze turiste iz Dubrovnika na kupanje:D. Ja bila prvi put 1994..e, max 10 ljudi na plazi:s a da ne pricam da ducana nije bilo a kruh se narucivao 3 dana unaprijed:cerek:..a poslije mi je bio šok vidjeti toliko ljudi.
Ja nisam imala takva losa iskustva sa Sakarunom (znala sam za ta losa iskustva i ocekivala ali dapace, nije bilo toga) ..valjda uvijek imam srece :ne zna:

ivanah
26.05.2011., 12:08
e onda ja uvijek imam sreće na Šunju, jer skoro svake godine svratim u špici sezone, i bude malo ljudi. Nije baš 10, ali dovoljno je plaža velika da se ljudi izgube. moram priznat da uopće nisam primjetila golaće :D.
a na sakarunu sam bila jednom, i bilo je grozno koliko trave i smeća je bilo. nisi mogao ući u more od pojasa smeća i trave debljine 3-4 metra. ako si došao brodom, onda nema frke.

nasmijanonebo
26.05.2011., 12:17
ma cesto idem na Sunj..tako da bude i prazno i puno..u spici cesto dosta ljudi ali kao sto velis, velika je plaza pa nema veze..a golaci su ti na, po meni, ljepsoj polovici plaze..u spici ih nema bas, valjda se srame..ali recimo u 9.mj ih nesto ima:D
sakarun - busom/vlakicem do plaze. nikad brodom (na zalost, nema se para za brod/krstarenje:rofl:)

ivanah
26.05.2011., 12:21
e vidiš, sad kad si spomenula brod/krstarenje, moja ekipa i ja godinama smo plovili na onim drvenim brodovima, i nije tako prestrašno skupo. Polupansion za 7 dana je bio od 2.700 - 3.300 kn. U usporedbi sa hotelima, meni je ovo neusporedivo ljepše, bolje, zabavnije... Obišli smo cijeli Jadran, i u životu ne mogu zamisliti bolje ljetovanje.

Buda83
26.05.2011., 12:32
ja sam ti frik za lijepe plaze (spremna sam hodati po stijenama po vrucini da otkrijem neku prekrasnu plazu)..i mastam isprobati takve ala bijeli pijesak, palme, toplo more..u Sakarunu sam najblize bila tome. kad sam dosla tamo (i na moju plazu no.1) samo sam rekla "wooooow", naprosto opcinjena bojama.
Skoro bijeli pijesak( u moru je bijeli, na plazi skroz svijetli, tirkizno i toplo more (satima nisam izlazila iz vode)..kad hodas po plicaku kao da hodas po brasnu, kak je mek..a slag na torti je uz plazu borova suma koja krasno mirise (to mi je najdraze drvo).
imam ziher preko 200 fotki te plaze:D (slikano sa 3 fotica- idiot, canon poluprofi i podvodni idiot fotic)

Kada dođeš u Pakoštane imaš brodić koji vozi do otoka Vrgada (jasno ako već nisi bila) nije bijeli pjesak već oker crveni, nastao erozijom mora na okolno stijenje, hlad čini borova šumica, a boja mora je tirkizno zelena, na Jadranu meni najlijepša plaža, šteta kaj se na netu ne može naći bolja slika od ove jer ti neće dočarati pravu sliku, zato tko nije bio neka obavezno ode, nije velika ali nema ni jako velike gužve, otok nema automobila i jako je mali. Ima na fejsu grupa u kojoj ima više slika.

http://www.facebook.com/group.php?gid=13585382914&v=photos#!/group.php?gid=13585382914&v=photos&so=135&closeTheater=1

http://www.qsl.net/9a6dit/vrgada02.jpg

P.S. Ova plaža Sakarun izglada fenomenalno, iskreno nisam nikada čuo za nju, ali strašno izgleda.

Dlapek
26.05.2011., 12:45
Vidim nitko ne spominje Šunj na Lopudu. Divota. Vrlo malo ljudi, uglavnom što dođu sa barkama, jer na Lopudu ima samo jedan hotel (ne znam da li su ga ponovo otvorili, čini mi se da je bio u preuređivanju). Po mome misšljenju, definitivno br.1 u hr.
Sakarun je isto tako prekrasan, stvarno kao da si negdje u tropima, ali ima jedan veliki ALI, a to problematična pozicija zbog struja koje na nju nose trave (nebitno) i hrpe smeća (veliki veliki problem) :(.

Smeća?
Za travu znam i tu se ne da ništa učiniti,ali hrpe smeća se doista ne sjećem,a već niz godina barem jednom godišnje smo tamo.
Donese jugo šarenih plastičnih zatvarača ili boca,sljedeće jutro se to pokupi.

nasmijanonebo
26.05.2011., 12:50
e vidiš, sad kad si spomenula brod/krstarenje, moja ekipa i ja godinama smo plovili na onim drvenim brodovima, i nije tako prestrašno skupo. Polupansion za 7 dana je bio od 2.700 - 3.300 kn. U usporedbi sa hotelima, meni je ovo neusporedivo ljepše, bolje, zabavnije... Obišli smo cijeli Jadran, i u životu ne mogu zamisliti bolje ljetovanje.

ja nikakvu travu na sakarunu nisam vidjela. niti smece.
ma meni je to , ivanah, skupo:D. razlozi:
tjedan dana ljetovanju na moru mi prosjecno izadje sveukupni trosak po osobi 1500 kn:D (cak i u italiji:mig:)..ili kamp ili privatni smjestaj (ako je kamp, ispadne jos manje para). tu i tamo uleti i hotel, igrom slucaja.
posto ja budem bar 4 tjedna godisnje na moru ipak moram paziti na pare..plus puno vikenda na moru od 5. do 9.mj. pa se potrosi novaca (pogotovo vikendima od mojih izleta na more profitiraju Hrvatske autoceste :Snajper:)..a jos moram ubaciti i neko inozemno putovanje i ostatak Hrvatske)..
a ja ti neke plaze i uvale obidjem i s lokalnim ljudima..npr. skompamo se s domacima i onda barkom/kaicem ili sto vec vode nas na neke usamljenije i skrivenije predivne plaze:mig: ili ako treba, pjesacim po stijenama i 3h ako treba da dodjem do neke skrivene plaze
znam da je brodom predivno (imam i skipera u obitelji a i frend mi kapetan jednog drvenog broda, kad fusari ljeti :rofl:)
p.s. morat cu staviti na net album s fotkama nekih plaza (neke necu imenovati da ne bude navala :D)
neke od mojih top pravih pjescanih plaza (volim i druge tipove plaza ali pricamo o pjescanim) koje nisu poznate i nisu spomenute na forumu (osim Meli, nju sam spominjala na temi Cres):
Meli na Cresu, nekoliko njih na Pagu, 1 na Peljescu, na Rabu kod Lopara itd itd..

na malom teritorijalnom prostoru bas juzna strana paskog zaljeva ima najvise pjescanih plaza :mig:

Dlapek
26.05.2011., 14:52
ja nikakvu travu na sakarunu nisam vidjela. niti smece.
:
Morala si vidjeti hrpe suhe lažine uz kraj šljunčanog prilaza.

trotter
26.05.2011., 15:02
Zna biti dosta smeća na Sakarunu, koje morske struje i jugo donesu, ali dio srećom ostaje na rt-u (na ulasku u zaljev). Ipak je to uvala koja se dotiće otvorenog mora, tako da je i logično da se dosta toga 'hvata'.
Btw, i takva ponekad zmazana je po meni najljepša plaža na Hr dijelu Jadrana (bar od onih na kojima sa bio). Dodatan plus je to kaj još uvijek nije razvikana previše iako ima zamjetnije više ljudi na njoj nego ranije.

antemarineitor
27.05.2011., 09:41
Posto sam od malih nogu ljubitelj pjescanih plaza i svaki odlazak nedeljom u Lovrecinu mi je bio nezaboravan dogadjaj, odlucio sam kao stari morski vuk sa brodicom u 10 dana okupati se na sto vise pjescanih plaza u jadranskom moru i uzivati u tim tirkiznim bojama kao na karibima. Krenuli smo sa Raba na jug Cresa , Losinj, Silba, Olib, Dugi otok, Pag i nazad na Rab . Kupali se na desetak pjescanih plaza od kojih jedna na Cresu, Silbi i meni najljepsa na Olibu nemaju sta pozavidjeti plazama na karibima ni bjelinom pijeska ni bojom mora, jediino bi palmice dobrodosle, ali ko je naucen pikati se borovim iglicama hlada ima. Jedini je bed sto te ljepote samo mogu uzivati Hrvati koji imaju mogucnost kupnje ili rentanja brodice, jahte ili obicnog malog glisera jer kopnom osim koza tamo vjerovatno nitko ne dolazi. Nazalost u to vrijeme sam imao neku shit video kameru pa boje na youtube videu ne odrazavaju stvarnost . Kad odvedete malo dijete na neku od pjescanih plaza da gradi kule od pijeska, a malo starije dijete da zaigra picigin tesko ce poslije uzivati zuljajuci se na stijenama, pikajuci se morskim jezevima i izbjegavajuci meduze .

nasmijanonebo
27.05.2011., 10:24
ja volim pijesak..iako nisam dijete odavno, gust je raditi kule, igrati picigin:cerek:, trcati(hodati po pijesku:s...pravi uzitak.
ili na sljuncanoj plazi kad zapuse maestral pa se valjati u valovima..ili jednostavno lezati u plicaku takve plaze i uzivati u blagoj hidromasazi..kud ces vise:s a ako je jos borova suma koja krasno mirise pa zadrijemati pod borom. uh!
na zalost, hrvati pretezno vole stijene:confused::confused:..na stijenama mozes samo skoknuti u more, citati (srecom, bez knjige na plazu ne idem, fanatik citanja) i ljencariti.
iako ima i krasnih stijena di volim otici.
ali za djecu je stvarno idealno pijesak i sitni sljunak. o tom nema pogovora :D
srecom da mi muz voli isto kao i ja..
ali vecina ne voli pijesak ni sljunak..znal ose dogoditi da sam na moru s frnedicama a one pile o stijenama, mrze pijesak zbog pijeska u gacama (joj, mimoze)..
pa sto, isperes se od pijeska u moru, stojecki se osusis (pri odlasku kuci) i operes kupaci doma i sve ok.

anabe
27.05.2011., 11:28
Čitajući ovaj topic kroz glavu mi apsolutno prolazi otočić Proizd!Za mene je to bio raj na Jadranu!Plaže su šljunčane(sitni bijeli kamenčići)okružene bijelim glatkim stijenama!Ma famozno!Volim sve tipove plaža,a ovo ljeto bih voljela otići na neku pješčanu tako da čitam vaše dojmove i komentare!
A spomenula sam Proizd jer sam totalno očarana tim otočićem i zanima me jel ga itko od vas posjetio?
A što se tiče pješčanih,zanima me jel ima neka lijepa,a da nije na otoku i da nije južna Dalmacija?Ps.U Sabunikama sam bila i ne sviđa mi se...Pozdrav!

nasmijanonebo
27.05.2011., 11:55
ja bila na Proizdu:cerek:
je li moze pjescana plaza na pagu (jest otok, ali je povezan mostom s kopnom)? tamo takvih plaza koliko hoces.:s
(ni meni se ne svidjaju previse Sabunike)

kopnena obala:
na rtu Kamenjak kod Pule ima uvala Debeljak - sama plaza je sljunak ali cim udjes u vodu je sve cisti pijesak:cerek:..i jos jedna takva mala susjedna uvalica.
Medulin ima dosta pjescanih plaza.
Na Viru ima jedna lijepa pjescana plaza, kod kaštela.
nin ima puno plaza, jedini minus je sto je malo mutan plicak.
Ljubač - ogromna pjescana plaza ali bez ikakvog hlada i da bi dosao u vodu do koljena, moras hodati pola sata.

moja preporuka za gornji dio Jadrana - otok Pag (posto je izvrsno povezan mostom i lako dostupan plus veliki izbor pjescanih plaza (hoces guzvu, ili sam samcat na plazi)

anabe
27.05.2011., 12:25
Po smajliću vidim da si i ti oduševljena njime!:)Ma ima toliko prekrasnih mjesta na Jadranu za koja se uopće "ne zna",ljudi uglavnom pričaju o nekoliko aktualnih destinacija,a to ljeto je moj izbor sasvim slučajno bio Korčula i toliko sam bila začuđena što nikad prije nisam čula za tako prekrasan otočić sa takvim plažama...
Uglavnom,zato sada rado čitam dojmove za mjesta koja mi inače nebi pala na pamet!:)
Hvala na prijedlozima,od ovog što si mi nabrojala pogledati ću za Pag i Ljubač(za to mjesto iskreno nikad nisam čula).Na Pagu sam bila,ali nisam se micala iz Novalje tako da definitivno nisam upoznala taj otok!:)
Osobno ne preferiram nagužvane plaže,međutim bojim se da na pješčanim baš i neću naći osamu ;)
Inače svako ljeto idem na neki otok i uvijek pronađem neku uvalicu za sebe,međutim ove godine ću najvjerovatnije sa prijateljima tako da mi u biti i ne treba osama;)

nasmijanonebo
27.05.2011., 12:28
evo, iskopala nesto svojih fotki sa PC (doma su mi na Cd ostale)
Sakarun:
http://img850.imageshack.us/img850/3224/dsc06042k.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/dsc06042k.jpg/)

ovo je slikano sa dubine mora do prsa, prema plazi (fotic otporan na vodu).
http://img803.imageshack.us/img803/7928/p7290731.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/p7290731.jpg/)

a ovo pogodite di je (nije moja plaza br.1:D) ..slikano oko 1.8.
http://img192.imageshack.us/img192/7538/dsc05816x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/dsc05816x.jpg/)

nukac
27.05.2011., 12:35
Joj NN, ja ću se danas ubit... Za sutra najavljuju kišu i zahlađenje i sva sranja, a ti sad šalješ ovakve slike da bi sad najradije svima na poslu reko: Je**te se, odoh ja na Pag... Grrr.... :rospija:

anabe
27.05.2011., 12:40
Ajme pa ovo je prekrasno!!!!!Čekaj,gdje ono se nalazi ta plaža Sakarun??

nasmijanonebo
27.05.2011., 12:47
Joj NN, ja ću se danas ubit... Za sutra najavljuju kišu i zahlađenje i sva sranja, a ti sad šalješ ovakve slike da bi sad najradije svima na poslu reko: Je**te se, odoh ja na Pag... Grrr.... :rospija:

a sto mislis kak je meni:D
ja bih vec od uskrsa se mrdala na more i ne bih se vracala na sjever (ZG) do 10.mjesec. srecom, vikendi su tu.
jos fotki? sa jadrana?
da vadim mast :rofl:
anabe, sakarun je na dugom otoku (vidi temu Dugi otok)

Dlapek
27.05.2011., 12:48
ja bila na Proizdu:cerek:
je li moze pjescana plaza na pagu (jest otok, ali je povezan mostom s kopnom)? tamo takvih plaza koliko hoces.:s
(ni meni se ne svidjaju previse Sabunike)

kopnena obala:
na rtu Kamenjak kod Pule ima uvala Debeljak - sama plaza je sljunak ali cim udjes u vodu je sve cisti pijesak:cerek:..i jos jedna takva mala susjedna uvalica.
Medulin ima dosta pjescanih plaza.
Na Viru ima jedna lijepa pjescana plaza, kod kaštela.
nin ima puno plaza, jedini minus je sto je malo mutan plicak.
Ljubač - ogromna pjescana plaza ali bez ikakvog hlada i da bi dosao u vodu do koljena, moras hodati pola sata.

moja preporuka za gornji dio Jadrana - otok Pag (posto je izvrsno povezan mostom i lako dostupan plus veliki izbor pjescanih plaza (hoces guzvu, ili sam samcat na plazi)

I ja bila na Proizdu.
Nije moj tip plaže.

nasmijanonebo
27.05.2011., 13:00
Dlapek, volis plaze sa hladom? (i meni su takve najdraze)..srecom da takvih plaza u Hrv imamo koliko hoces (ali nemaju vecina pjescanih hlada).
Sakarun ti ima hlada. Sa jedne strane plaze je borova suma.
evo primjer (nema me na fotki, da vas obeshrabrim :D)
http://img685.imageshack.us/img685/7364/dsc06019w.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/685/dsc06019w.jpg/)

Dlapek
27.05.2011., 13:11
Dlapek, volis plaze sa hladom? (i meni su takve najdraze)..srecom da takvih plaza u Hrv imamo koliko hoces (ali nemaju vecina pjescanih hlada).
Sakarun ti ima hlada. Sa jedne strane plaze je borova suma.

Ti to meni koja na Sakaruh hodim .... godina objašnjavaš di kaj ima?
morti mene ima na fotki...heheheh

hehehehe

Dlapek
27.05.2011., 13:16
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/807/dugiotok509.jpg/]http://img807.imageshack.us/img807/1781/dugiotok509.jpg[/URL]

nasmijanonebo
27.05.2011., 13:20
nisi spomenula da hodis na sakarun:D
e da, sad sam skuzila: promijenila si nick dlap u Dlapek

nasmijanonebo
27.05.2011., 13:42
Po smajliću vidim da si i ti oduševljena njime!:)Ma ima toliko prekrasnih mjesta na Jadranu za koja se uopće "ne zna",ljudi uglavnom pričaju o nekoliko aktualnih destinacija,a to ljeto je moj izbor sasvim slučajno bio Korčula i toliko sam bila začuđena što nikad prije nisam čula za tako prekrasan otočić sa takvim plažama...
Uglavnom,zato sada rado čitam dojmove za mjesta koja mi inače nebi pala na pamet!:)
Hvala na prijedlozima,od ovog što si mi nabrojala pogledati ću za Pag i Ljubač(za to mjesto iskreno nikad nisam čula).Na Pagu sam bila,ali nisam se micala iz Novalje tako da definitivno nisam upoznala taj otok!:)
Osobno ne preferiram nagužvane plaže,međutim bojim se da na pješčanim baš i neću naći osamu ;)
Inače svako ljeto idem na neki otok i uvijek pronađem neku uvalicu za sebe,međutim ove godine ću najvjerovatnije sa prijateljima tako da mi u biti i ne treba osama;)

na Pagu ima pjescaih plaza di skoro da nema nikog:cerek: 8na nekim plazama budemo i sami u spici sezone) ..naravno ima i pjescanih di ima puno ljudi ali ne onako natrpano.
plaze na Pagu- njesto Vlasici (blizu Paskog mosta) , plaza Čista kod Novalje, plaza u Staroj Novalji itd .. bezbroj plazica na juznoj strani paskog zaljeva (ispod makadama stare ceste pag-novalja) itd.

Francesca
27.05.2011., 13:44
Posto sam od malih nogu ljubitelj pjescanih plaza i svaki odlazak nedeljom u Lovrecinu mi je bio nezaboravan dogadjaj,

i meni je Lovrečina nezaboravan događaj - ali suprotan od tvog, ne vraćam se više tam ni mrtva, užas... nisam se ni okupala :rofl:

ok, ja stvarno ne volim pješčane plaže
ne volim ni stjenovite nego onak, sitno žalo tam di ležim a u vodi lijepi obluci po kojima se može hodat da ne pikaju :cerek:

*jezebel*
27.05.2011., 13:47
meni je bilo divno na susku (uvala bok). isli smo katamaranom, ali san mi je tamo otici barkicom i onda samo plop! u vodu i setnjica do plaze, hehehe. :D :love: na netu nema lijepih slika i moram priznat' da sam se lagano izdeprimirala kad smo tamo dosli jer smo dosli u ranu zoru, ali kad grane sunce i kad si u vodi... ajme, blazenstva. divan pijesak. :cerek: do same uvale se od luke moze doci ili setnjom uz more (nema setnice cijelim putem, nego se mora po stijenama, ali nije zahtjevno, pogotovo ako ste u sandalama za vodu, odnosno niste u japankama ili natikacama) ili stazom preko otoka. sam otok je dosta zanimljiv za setanje, a raslinje ce vam se ponekad uciniti kao da ste na nekoj egzoticnoj lokaciji.
savrseno za jednodnevni izlet. mozda se uspijete najesti i kupina uz put ili ukrasti grozdic iz vinograda. groblje je zanimljivo, nevjerojatno mnogo umrlih ima totalno friki retusirane fotke.
ne znam kakav je tamo smjestaj, ali spavala tamo ne bih, samo mjesto mi ima uzasno cudnu vibru.
u spomenutoj uvali mozete unajmiti lezaljke i suncobran. mislim da smo set (3 lezaljke + suncobran) platili 50 kn za cijeli dan, sto je ok cijena buduci da bismo se sprzili bez hlada.
---
inace volim basku (ok, kupanje u samom mjestu ne volim u osmom mjesecu). plaze su uglavnom sljuncane, ali kad udjes u vodu, dosta brzo dodje pijesak. more je cisto i predivne boje. i pogled je odlican.

nasmijanonebo
27.05.2011., 13:55
i meni je Lovrečina nezaboravan događaj - ali suprotan od tvog, ne vraćam se više tam ni mrtva, užas... nisam se ni okupala :rofl:

ok, ja stvarno ne volim pješčane plaže
ne volim ni stjenovite nego onak, sitno žalo tam di ležim a u vodi lijepi obluci po kojima se može hodat da ne pikaju :cerek:

primjer tvoje idealne plaze bi bilo:
golubjera kod rapca ; ili plazice iza bube a neposredno prije ramove u makarskoj..ili kod krvavica.
ili ona mala plaza kod podgore, ispod taboo-a..
sve je to skroz sitno zalo..skoro da je pijesak, a nije.

e da, zaboravila sam..kao mala sam obozavala se kupati na uscu neretve u more..to je bio raj :cerek:..pijeska koliko hoces..hodas pola sata vremena da dodjes do dublje vode (jos vise nego u ninu i ljubacu) a bili su i otocici sa pijeskom..a tek krajolik, uh.
a samo mi na cijeloj toj ogromnoj plazi..to i dan danas pamtim kako sam se svako ljeto tomu radovala.

naravno, od rata se nisam tamo kupala jer je bila upitna kvaliteta mora. sad prodjem kad sam u tom kraju ali nisam se nikad stigla okupati ako je jos za kupanje.
inace, to je sad raj za kitesurfere.

mariia_ma
27.05.2011., 14:03
nasmijano nebo, znas li nesto o uvalama koje su smjestene izmedu opatije i moscenicke drage?
uvijek kada prolazimo tom cestom gledam dolje u te uvalice, ljudi se spustaju nekakvim putem, znas li na sto mislim? ne znam kako da objasnim :zubo:

nasmijanonebo
27.05.2011., 14:11
nasmijano nebo, znas li nesto o uvalama koje su smjestene izmedu opatije i moscenicke drage?
uvijek kada prolazimo tom cestom gledam dolje u te uvalice, ljudi se spustaju nekakvim putem, znas li na sto mislim? ne znam kako da objasnim :zubo:

znam:mig:, najcesce sam na tom potezu kad imam kratki vikend.
ali ja mislim da ti mislis na potez izmedju moscenicke drage i brseca/plominskog vidikovca?
kod medveje poslije glavne plaze ima jos jedna uvala, cesara. ok je, nema bas ljudi, sljuncana ali nije nesto extra.
sama mosc. draga ima veliku plazu, pa jos manju kod sv. ivana i jos jednu manju prekrasnu, fkk plazu..
do Brseca ima jos 2-3 prekrasne uvale.
izgledaju ti ovako (ovo je slika jedne od tih uvala)
http://v3.nonxt7.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/8370888.jpg?redirect_counter=1

ispod Brseca jedna posebna plaza. i prije Brestove jedna uvala. i ispod sela Zagorje.
sve to obisla bez broda:mig:..ostavis auto na magistrali i spustis se..doduse, ljudi se spuste i na neke stjenovite plaze.

mariia_ma
27.05.2011., 14:19
znam:mig:, najcesce sam na tom potezu kad imam kratki vikend.
ali ja mislim da ti mislis na potez izmedju moscenicke drage i brseca/plominskog vidikovca?
kod medveje poslije glavne plaze ima jos jedna uvala, cesara. ok je, nema bas ljudi, sljuncana ali nije nesto extra.
sama mosc. draga ima veliku plazu, pa jos manju kod sv. ivana i jos jednu manju prekrasnu, fkk plazu..
do Brseca ima jos 2-3 prekrasne uvale.
izgledaju ti ovako (ovo je slika jedne od tih uvala)
http://v3.nonxt7.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/8370888.jpg?redirect_counter=1

ispod Brseca jedna posebna plaza. i prije Brestove jedna uvala. i ispod sela Zagorje.
sve to obisla bez broda:mig:..ostavis auto na magistrali i spustis se..doduse, ljudi se spuste i na neke stjenovite plaze.

mislila sam na dio poslije medveje-prema opatiji, na svakom zavoju se dolje vide te uvalice i ljudi stalno idu kroz tu sikaru a mi nikada da stanemo:D

gdje se nalaze brsec, brestova i selo zagorje? je li to prije ili poslije vidikovca?
a ako se smije znati kako se zove ta uvalica sa slike? moze i na pm i ako imas jos koju slikicu :)

Coco_Nut
27.05.2011., 14:29
Zimus sam se spustio u neku uvalu gdje se ulijeva neka rječica/potok (mislim da nije bila kanalizacija :D). Bilo je i nekih izvučenih brodica/čamaca na obali. Auto sam parkirao kraj nekog zapuštenog objekta kada sam se vraćao iz Brseča prema Opatiji. A do dolje vodi staza kroz šumu. Ima i betonskih stepenica.

Nemam pojma kako to izgleda ljeti i kupaju li se ljudi tamo, ali je izgledalo zanimljivo s tom rječicom koja se ulijeva u more.

nasmijanonebo
27.05.2011., 14:33
izmedju medveje i opatije? pa iza opatije su icici, pa ika, pa lovran. tu je cijelo vrijeme lungomare.pa se mozda spuste do lungomara..ima nesto malo sljuncanih plazica na lungomaru ali prevladavaju stijene. u lovranu ima veca sljuncana plaza (to i vidis sa ceste) a izmedju lovrana i medveje su same stijene.
ljepse su plaze izmedju mosc. drage i brseča. (brsec -kad produzis dalje opatijskom rivijerom prema istri, uz more preko plomina do labina). kod brseca je granica primorske i istarske zupanije (to je u biti politicka granica). zagore - malo zeznuto se spustit do plaze. ovo ostalo je ok pristup.
fotke iduci tjedan na pm.

nasmijanonebo
27.05.2011., 14:41
Zimus sam se spustio u neku uvalu gdje se ulijeva neka rječica/potok (mislim da nije bila kanalizacija :D). Bilo je i nekih izvučenih brodica/čamaca na obali. Auto sam parkirao kraj nekog zapuštenog objekta kada sam se vraćao iz Brseča prema Opatiji. A do dolje vodi staza kroz šumu. Ima i betonskih stepenica.

Nemam pojma kako to izgleda ljeti i kupaju li se ljudi tamo, ali je izgledalo zanimljivo s tom rječicom koja se ulijeva u more.

ta ti rjecica presusi ljeti (obicno u 7.mj.)
i more je tu hladnije (inace, ispod ucke sve je puno podzemnih izvora vode:mig:, pa zato)
ti mislis na uvalu koju zovu "Uboka" (ne kuzim koji je pravi, jer lokalni zovu objema imenima)..a susjedna uvala je "Jelenscica" i ljeti je krasno a ne samo zimi.
ta se plaza vidi na 2.42 min na ovoj snimci
http://www.youtube.com/watch?v=PyekKYmiE7A
bude dosta ljudi na plazi samo vikendom u 7. i 8.mj.

Coco_Nut
27.05.2011., 14:49
ta ti rjecica presusi ljeti (obicno u 7.mj.)
i more je tu hladnije (inace, ispod ucke sve je puno podzemnih izvora vode:mig:, pa zato)
ti mislis na uvalu koju zovu cesce "Jelenscica" a neki "Uboka" (ne kuzim koji je pravi, jer lokalni zovu objema imenima).. do nje ima jos jedna uvala, ista je po izgledu ali manja. i ljeti je krasno a ne samo zimi.
ta se plaza vidi na 2.42 min na ovoj snimci
http://www.youtube.com/watch?v=PyekKYmiE7A
bude dosta ljudi na plazi samo vikendom u 7. i 8.mj.

Baš ta :top:

trotter
27.05.2011., 15:11
Dosta ovih plaža o kojima se pričalo ovdje je na filmiću...
http://www.youtube.com/watch?v=ZEJA8NuaN_g&feature=related

mariia_ma
27.05.2011., 15:16
izmedju medveje i opatije? pa iza opatije su icici, pa ika, pa lovran. tu je cijelo vrijeme lungomare.pa se mozda spuste do lungomara..ima nesto malo sljuncanih plazica na lungomaru ali prevladavaju stijene. u lovranu ima veca sljuncana plaza (to i vidis sa ceste) a izmedju lovrana i medveje su same stijene.
ljepse su plaze izmedju mosc. drage i brseča. (brsec -kad produzis dalje opatijskom rivijerom prema istri, uz more preko plomina do labina). kod brseca je granica primorske i istarske zupanije (to je u biti politicka granica). zagorje - malo zeznuto se spustit do plaze. ovo ostalo je ok pristup.
fotke iduci tjedan na pm.
hvala:mig:

Fuerteventura
27.05.2011., 16:13
:cerek: brsec

http://www.hrt.hr/ebu.opatija/wp-content/uploads/2009/11/%C5%BDeljko-Jernei%C4%87-2008-Brse%C4%8D-pla%C5%BEa.jpg

Francesca
27.05.2011., 18:30
primjer tvoje idealne plaze bi bilo:
golubjera kod rapca ; ili plazice iza bube a neposredno prije ramove u makarskoj..ili kod krvavica.
ili ona mala plaza kod podgore, ispod taboo-a..
sve je to skroz sitno zalo..skoro da je pijesak, a nije.

Najudobniji kamencici za moju razmazenu guzu su oni u brelima ispod macka, obozavam tam doc popodne, jos da nema horde ljudi :rolleyes:

A volim najvise od svega na svijetu "svoju" malu plazu ispod kuce :cerek:

Moram negdje nac fotkice da vam stavim :)

Francesca
27.05.2011., 18:31

E ovo je vise moj dir :cerek:

Fali jedino hlad :(

Putnik92
28.05.2011., 11:46
a ovo pogodite di je (nije moja plaza br.1:D) ..slikano oko 1.8.
http://img192.imageshack.us/img192/7538/dsc05816x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/192/dsc05816x.jpg/)

Grad Pag - Zrče makadamom, pa desno do mora?

nasmijanonebo
28.05.2011., 21:06
Bravo,putnik92

Vanya83
29.05.2011., 13:57
na relaciji od Splita do Makarske ima na desetke pješćanih malih,romantičnih uvala,plažica,tako da ako dođete sa svojom voljenom osobom nećete faliti :cerek:

Valjakica
29.05.2011., 15:13
Porat na Biševu... prilično je nedostupna, ljudi tamo idu jedino ako su na Visu pa s brodom idu na izlet u Modru špilju ili slično, ali plaža sama po sebi je divota.... jedan kafić, jako malo ljudi, pijesak koji se ne diže, i postepeno se ide dublje i dublje ( znači nije jedan cijeli kilometar ista razina što je po meni iritantno), super za picigin, ajmee ja bi sad tamooo :rofl:

Omiš isto ima pješčanu dugu plažu po kojoj je i poznat, iako svake godine je sve natrpanija i zmazanija, ponajviše zbog Čeha koji donesu cijelu mesnicu na plažu -.-

Francesca
29.05.2011., 17:07
na relaciji od Splita do Makarske ima na desetke pješćanih malih,romantičnih uvala,plažica,tako da ako dođete sa svojom voljenom osobom nećete faliti :cerek:

Pa bas i nema na desetke :misli:
Ima u ducama jedan niz pjescanih i velika omiska, ostale su sve zalo a ne pijesak

MillionMan
30.05.2011., 20:36
E ovo je vise moj dir :cerek:

Fali jedino hlad :(

ovo nije bas pijesak ovo je vise prasina o sljunka

mislim da na jugu ima. i na peljescu i na korculi i u crnoj gori

nasmijanonebo
30.05.2011., 20:46
od sjevera do juga jadrana ima krasnih plaza (sljunak, sitno zalo, pijesak) a uz to da imaju hlad, samo treba znati di:mig:

ivana__11
30.05.2011., 22:57
Molim vas za savjet u vezi mjesta ljetovanja, jer se mi još nismo ni odlučili gdje ćemo, a kamo li rezervirali smještaj...
Cilj mi je pronaći neku lijepu pješčanu plažu, koja nije prenatrpana, na njoj ima hlada i nekakvog sadržaja za trogodišnje dijete, ne smetaju mi gužve iako bi radije izbjegla ako mogu. Nije mi bitno da je mjesto veliko i da ima noćni život, bitnij su mi priroda, okoliš, plava zastava. Eventualno da je u blizini nekog većeg mjesta pa da predveče možemo malo u šetnje i razgledavanje.
Otoci ne dolaze u obzir (suprug ne voli trajekte :rolleyes:). Razmišljala sam o Brelama, ali koliko sam pročitala po netu tamo je samo šljunak i navodno nema nijedno diječje igralište :ne zna:
Ima tko kakav zanimljiv prijedlog ili savjet :)

fairy wings
31.05.2011., 07:12
brela imaju djecije igraliste (novo, od prije 2-3 god) ali nemaju pijesak, samo
sljunak (ali sitni, sitni).

nukac
31.05.2011., 07:18
Malo odvrti par stranica unazad, Nasmijanonebo a i ostali su dali dosta širok popis zanimljivih plaža. :)

nasmijanonebo
31.05.2011., 08:20
Molim vas za savjet u vezi mjesta ljetovanja, jer se mi još nismo ni odlučili gdje ćemo, a kamo li rezervirali smještaj...
Cilj mi je pronaći neku lijepu pješčanu plažu, koja nije prenatrpana, na njoj ima hlada i nekakvog sadržaja za trogodišnje dijete, ne smetaju mi gužve iako bi radije izbjegla ako mogu. Nije mi bitno da je mjesto veliko i da ima noćni život, bitnij su mi priroda, okoliš, plava zastava. Eventualno da je u blizini nekog većeg mjesta pa da predveče možemo malo u šetnje i razgledavanje.
Otoci ne dolaze u obzir (suprug ne voli trajekte :rolleyes:). Razmišljala sam o Brelama, ali koliko sam pročitala po netu tamo je samo šljunak i navodno nema nijedno diječje igralište :ne zna:

hm, najveci broj pjescanih plaza su ti na otocima.
ali ovo sto trazis, medulin bi bio ok. ima pjescane plaze, ima hlada kod tih plaza, nije pusto, vec ima ljudi (to samo na pjesc.plazama na otocima mozes naci mir), ima sadrzaja za djecu kod te plaze i ovo i ono..a mozete otici do Pule u razgledavanje, ima se sto tamo obici:mig: a blizu su i druga istarska mjesta, rt kamenjak itd..
za tebe bi bila dobra plaza Bijeca u Medulinu jer je ta pjescana sa hladom ( hlad je 20-ak m od mora) i sadrzajima.

ako moze sitno zalo (sitni sljunak) - makarska rivijera ima i plaza sa sitnim zalom a da ima hlada i u blizini sadrzaje za djecu..

e da, sjetila sam se i ovog:
plaza trincel/planjak u Staroj Novalji na Pagu..do njega mozete i preko paskog mosta ako vam se ne da na trajekt.
pjescana plaza, sadrzaja koliko hoces (i ljudi isto :D), ima nesto hlada.

pac-man
31.05.2011., 08:26
Croatia's best sandy beaches to explore:
(www.croatia-beaches.com)

Ciovo: Saldun Bay
Dubrovnik: Lapad beach
Dugi Otok (Long Island): Saharun
Hvar island: Mlaska beach
Korcula island: Lumbarda
Krk island: Klimno Bay
Lopud island: Sunj Bay
Mljet island: Saplunara Bay
Murter island: Slanica beach
Nin area beaches
Omis: Omis Riviera beaches
Pag island: Sveti Duh beach
Pag island: Trincel beach
Peljesac peninsula, Ston: Prapratno beach
Peljesac peninsula, Orebic: Trstenica beach
Rab island, Lopar: Paradise beach
Susak island: Susak beaches
Ugljan island, Kukljica: Sabusa, Jelenica & Kostanj
Vis island: Stoncica & Zaglav beaches

nasmijanonebo
31.05.2011., 08:30
Croatia's best sandy beaches to explore:
(www.croatia-beaches.com)

Ciovo: Saldun Bay
Dubrovnik: Lapad beach
Dugi Otok (Long Island): Saharun
Hvar island: Mlaska beach
Korcula island: Lumbarda
Krk island: Klimno Bay
Lopud island: Sunj Bay
Mljet island: Saplunara Bay
Murter island: Slanica beach
Nin area beaches
Omis: Omis Riviera beaches
Pag island: Sveti Duh beach
Pag island: Trincel beach
Peljesac peninsula, Ston: Prapratno beach
Peljesac peninsula, Orebic: Trstenica beach
Rab island, Lopar: Paradise beach
Susak island: Susak beaches
Ugljan island, Kukljica: Sabusa, Jelenica & Kostanj
Vis island: Stoncica & Zaglav beaches

Ovo nije kompletan izbor:mig:
fale jos neke plaze..npr. plaza Cista na Pagu koja je puno ljepsa od Svetog Duha.
Prapratno- tu je kamp, ima jos ljepsih plaza na Peljescu od te.
Trstenica u Orebicu:cerek:
Na Lapadu nije bas pijesak, nego vise sitno zalo...itd itd..ima jos zamjerki:D

Bubsi
31.05.2011., 09:28
Porat na Biševu... prilično je nedostupna, ljudi tamo idu jedino ako su na Visu pa s brodom idu na izlet u Modru špilju ili slično, ali plaža sama po sebi je divota.... jedan kafić, jako malo ljudi, pijesak koji se ne diže, i postepeno se ide dublje i dublje ( znači nije jedan cijeli kilometar ista razina što je po meni iritantno), super za picigin, ajmee ja bi sad tamooo :rofl:

Omiš isto ima pješčanu dugu plažu po kojoj je i poznat, iako svake godine je sve natrpanija i zmazanija, ponajviše zbog Čeha koji donesu cijelu mesnicu na plažu -.-

Oooo da, Porat je predivan :cerek: :cerek: Mislim da se može i organizirano tamo, ide neki brod mislim iz Komiže :mig:

nasmijanonebo
31.05.2011., 09:32
ma naravno da ima organizirano-izlet brodicem do Porata..prvo Modra spilja, pa Medvjedja spilja pa onda plaza Porat.
Tako sam ja:mig:

Putnik92
31.05.2011., 12:40
Ima i redovna linija iz Komiže pa se može ostat duže vremena na plaži.

blebletalo
31.05.2011., 12:54

Gade mi se ovakvi stavovi!! Valjda smo krivi mi jer ne čistimo plažu :jebotepas:

nasmijanonebo
31.05.2011., 13:03
slazem se, ruzno je to generaliziranje.
btw, ako i nose dalje svoju klopu sto bas i ne primijecujem zadnjih godina, nismo ni mi nista bolji kad idemo van (skijanje i sarma):D

ivana__11
31.05.2011., 14:49
hvala na savjetu nasmijanonebo :)
suzili smo izbor za sad na medulin i brele. Iako Brele nemaju pješčanu plažu ni nekih sadržaja na slikama mi izgledaju predivno i moj su favorit. Dok muž pak njeguje svoja nježna stopala i njemu je potreban pjesak :rolleyes::rolleyes:. Medulin mi isto po slikama izgleda ok iako mi glavna plaža djeluje malo neuredno, a more me podsjeća pomalo na jezero, ali opet ima puno više što za vidjeti i obići nego u brelama.
Imam još neka pitanja vezano za plaže, pa ako bi mi neki od Vas vrsnih poznavatelja naših plaža pomogao, bila bih vam zahvalna :)

Ima li negdje u bližoj okolici Zadra isto neko lijepo mjesto sa pješčanim plažama i hladom pogodno za djecu, a da nije otok? Zaton nam ne dolazi u obzir jer je preskup, a Nin jer nema hlada na plaži...

I još par pitanja za Brele :). Da li je na plažama i u moru taj sitni šljunak ili samo van vode i koliko je toplo more (bitno mi je zbog djeteta da voda nije baš prehladna i da nije neko vjetrovito mjesto) i nude li se kakvi izleti?

Buda83
31.05.2011., 14:59
I još par pitanja za Brele :). Da li je na plažama i u moru taj sitni šljunak ili samo van vode i koliko je toplo more (bitno mi je zbog djeteta da voda nije baš prehladna i da nije neko vjetrovito mjesto) i nude li se kakvi izleti?

Pogodno za djecu, more toplo, kad smo mi bili nije puhalo, znam ljude koji svake godine idu dole upravo zbog djece, a inače su hipohondri tak da valjda zadovoljava njihove stroge kriterije, izleta more....

http://www.brela.hr/hr/izleti

nasmijanonebo
31.05.2011., 15:19
hvala na savjetu nasmijanonebo :)
suzili smo izbor za sad na medulin i brele. Iako Brele nemaju pješčanu plažu ni nekih sadržaja na slikama mi izgledaju predivno i moj su favorit. Dok muž pak njeguje svoja nježna stopala i njemu je potreban pjesak :rolleyes::rolleyes:. Medulin mi isto po slikama izgleda ok iako mi glavna plaža djeluje malo neuredno, a more me podsjeća pomalo na jezero, ali opet ima puno više što za vidjeti i obići nego u brelama.
Imam još neka pitanja vezano za plaže, pa ako bi mi neki od Vas vrsnih poznavatelja naših plaža pomogao, bila bih vam zahvalna :)

Ima li negdje u bližoj okolici Zadra isto neko lijepo mjesto sa pješčanim plažama i hladom pogodno za djecu, a da nije otok? Zaton nam ne dolazi u obzir jer je preskup, a Nin jer nema hlada na plaži...

Brela - mjesto ima jako dugacku setnicu (preko 5 km)..od pocetka do kraja Brela su same plaze. na pocetku su plaze sa sitnim sljunkom (skoro pijesak),,neke imaju hlada, neke nemaju..u stvari prevladavaju sljuncane i sitno sljuncane plazice te bezbroj plazica. Neke imaju debeli hlad (cijeli dio Brela od Punta Rata do Baske vode) a neke nemaju. Na dijelu prije Punta Rate su uglavnom manje plaze (neke nemaju hlada a neke imaju ili borove ili palme ili makija) jer su Brela stvarno dugacka. (duza od Crikvenice npr.)

Na potezu od Punta Rate (simbol Brela) do Baske vode ima recimo izmedju velikih plaza di ima nesto stijena-izmedju stijena male plazice di ima i vrlo sitni sljunak (pa bi se muz mogao zadovoljiti time) a sa debelim hladom. Ja isto volim sitni sljunak i pijesak (to mi je najdraze) pa pricam iz prve ruke.
npr. ovako:
http://www.brela.hr/sites/default/files/SOLINE%20-%20MAESTRAL%20_BLG4680.jpg
vidi se setnica iznad plaze

primjer male plazice ispod bora (ispod setnice, stanu ljudi komotno)
http://static.panoramio.com/photos/original/33993885.jpg
slikano sa setnice

primjer sitnog sljunka na pocetku Brela
http://modrojezero.org/dalmacija/Makarska/Brela%20%2007.jpg

primjer sljunka u brelima
http://www.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/images/33/1157140299.jpg

U biti je bas na najpoznatijoj plazi Punta Rata "najkrupniji" sljunak, ali je jako ugodan.

Zaljubit cete se u Brela. Mirisi borova:cerek::cerek:, plaze, dugacka setnica uz more u hladu itd itd..
Ako se odlucite za Brela, ima tema Brela, pa vam mogu pomoci za smjestaj, tj. reci je li dobra lokacija smjestaja.
E da, Brela nisu jeftina. nisu jako skupa ali nije ni ono 10 eura po osobi.

Sto se tice izleta, ima bezbroj mogucnosti:mig:
Split, Dubrovnik, imotski, Mostar, Pocitelj, vrh Biokova, brodom do Jelse i Bola na Braču, Cetina (Omiš i Radmanove mlinice) - sve ovo ima organizirano ali se puno toga moze i u vlastitom aranzmanu.
Ja bih svakako onda Brela preporucila.
Imam fotke raznih plaza u Brelima (doma) pa mogu poslati sutra da dobijete uvid kakvih sve plaza ima u Brelima.
Sutra mogu na mail poslati fotke bezbroj breljanskih plaza (a ima ih uf!)

PeP
31.05.2011., 15:48
Evo imam i ja dosta slika Brela i plaža u Webalbumu
http://picasaweb.google.com/petar.pervan

Brela imaju dosta plaža koje su nešto između pijeska i šljunka... čak i bolje nego klasične pješčane plaže po meni, ali dobro, recimo da sam ja subjektivan :D ali tu je nasmijanonebo, ona je nepristran promatrač i ima iskustva duž cijele obale

fairy wings
31.05.2011., 17:22
more u brelima nije hladno, vec sad je pogodno za kupanje :mig:

paradajiz
31.05.2011., 17:54
Mali otok kraj Korčule, Proizd. Savršene plaže ,a još savršenija temperatura mora.

http://www.google.hr/search?q=proizd&hl=hr&biw=1280&bih=606&prmd=ivnsm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oRzlTafXMc7WsgbYrLj2BQ&ved=0CBkQsAQ

nasmijanonebo
31.05.2011., 19:06
more u brelima nije hladno, vec sad je pogodno za kupanje :mig:

nije ni u sjev. jadranu hladno..
..more je sad oko 20 C, prekjucer otvorila sezonu kupanja:cerek:
sad samo nek ostane tako do kraja ljeta..bez previse bure, bez kise.:moli: (premalo sunca smo vidjeli ove godine)

Dlapek
01.06.2011., 09:07
Mali otok kraj Korčule, Proizd. Savršene plaže ,a još savršenija temperatura mora.

http://www.google.hr/search?q=proizd&hl=hr&biw=1280&bih=606&prmd=ivnsm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oRzlTafXMc7WsgbYrLj2BQ&ved=0CBkQsAQ

Na Proizdu pješčana plaža?

nasmijanonebo
01.06.2011., 09:41
ma ovdje ima i postova koji se ne ticu pjescanih plaza:D..proizd je definitivno sljuncana plaza i to je otocic kraj Vele Luke (za one neupucene)

Raiden
01.06.2011., 22:56
Ima li gdje blizu Vodica pjescana plaza? +-10km

VK Girl
02.06.2011., 09:51
Ima u Žaboriću (po magistrali prođeš Šibenik, Brodaricu pa prvo mjesto nakon Brodarice ti je Žaborić), ali vjeruj mi ne želiš se tamo kupati :(....

turinica
02.06.2011., 10:32
Lovrečina na Braču!http://news.crozilla.com/?p=1391

:mig::cerek:

nasmijanonebo
02.06.2011., 22:59
moja stara fotka- ..da se vidi da i jadran ima karibe :D..nije Sakarun.
http://imageshack.us/photo/my-images/848/jadran.jpg/

ivanalu
03.06.2011., 08:54
Ima li gdje blizu Vodica pjescana plaza? +-10km

na Srimi al nije baš nešto
Srima se nastavlja na Vodice

novabbb
03.06.2011., 09:21

Ne kaže se Brelama nego Brelima. Brela su ti super...Po meni najljepša plaža na Jadranu. (ne računam one po otocima i razne uvale koje su prekrasne ali teško dostupne i nezgodne za malu djecu). Možda nema nešto previše igrališta, tobogana (ima u Baškoj Vodi do koje se može šetnjom ali je prevelika gužva tamo)ali zato prekrasno čisto more, borovi i čista i ne pretrpana plaža ...

novabbb
03.06.2011., 09:23
I još nešto, nije tamo "neki šljunak", tamo je božanstveni šljunak ...

nasmijanonebo
03.06.2011., 09:32
eh, ja od malih nogu u brelima..jos u doba juge..ne mogu zamisliti ni jedno ljeto da se bar na 1 dan ne okupam tamo..
ali ni dan danas mi ljudi u RL ne vjeruju kad pricam kak je tamo krasno:rolleyes: (zbog nekih predrasuda o maarskoj rivijeri :flop:)
bar mi ovdje vjeruju:rofl:

fairy wings
03.06.2011., 13:21
Možda nema nešto previše igrališta, tobogana (ima u Baškoj Vodi do koje se može šetnjom ali je prevelika gužva tamo)ali zato prekrasno čisto more, borovi i čista i ne pretrpana plaža ...

pa nema baska voda vise igralista nego brela :ne zna:
uostalom, ovo igraliste u brelima je lipse, pa mozda i vece nego
ono u baskoj vodi. a od prosle godine i u brelima ima trampulin i onaj
dvorac na napuhavanje pa ne triba ni ici u basku vodu (tamo je
prevelika guzva)

blebletalo
06.06.2011., 16:54
Evo da ponudim i smještaj kod mene, bez linka da izbjegnem reklamu :p Al javite se privatnom porukom za detalje.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc4/34447_132714686757285_122943587734395_274239_69712 78_n.jpg

Apartmani se nalaze između Makarske i Splita, samo par minuta pješke od velike pješćane plaže s prirodnom hladovinom. Dakle zaboravite na automobil, suncobran i plaćanje parkinga. Centar grada je udaljen 10 minuta pješke, ali su prvi dućan i restoran tu za par minuta hoda.

Apartmani su za 2+1 osobu, cijena je od 30 do 50 eura ovisno o terminu. Korištenje grilla, besplatan wifi internet, vanjska terasa, itd. Idealan za parove, obitelji s jednim ili dvoje male djece, ili mlađu ekipu.

ps. poseban popust za forumaše :p

Fuerteventura
07.06.2011., 06:53
eh, ja od malih nogu u brelima..jos u doba juge..ne mogu zamisliti ni jedno ljeto da se bar na 1 dan ne okupam tamo..
ali ni dan danas mi ljudi u RL ne vjeruju kad pricam kak je tamo krasno:rolleyes: (zbog nekih predrasuda o maarskoj rivijeri :flop:)
bar mi ovdje vjeruju:rofl:

Dodji ti kod nas u Premanturu na Kamenjak.
(Ni)Kakve pjescane plaze. :kava:

nasmijanonebo
07.06.2011., 09:23
da malo citas temu istra, vidjela bi da sam odavno nahvalila rt kamenjak:cerek::D
btw, tamo uvala debeljak ima pjescano dno vec u samom plicaku (ta plaza je idealna za picigin :mig:)
cesto sam tamo, ali izvan spice sezone..uzasava me kak stranci sve otkriju, jos su ga izreklamirali po stranim medijima:eek:
btw, mađari bacili oko na rt kamenjak prije par godina, zamalo je to bilo prodano pa bi oni izgradili tur. naselje ali je to sprijeceno..srecom da tamo vojska ima poligon za protuzracnu obranu, pa se sigurno nece prodavati :D

Fuerteventura
20.06.2011., 08:18
Najpoznatija pjescana plaza osvanula na Indexu:

http://www.index.hr/xmag/clanak/na-vrucem-pijesku-plaze-u-medulinu-temperaturu-podizali-seksi-plesaci-i-plesacice-zumbe/557477.aspx

Marija_Kt
22.06.2011., 22:00

http://www.hrt.hr/ebu.opatija/wp-content/uploads/2009/11/%C5%BDeljko-Jernei%C4%87-2008-Brse%C4%8D-pla%C5%BEa.jpg

jel se može do ove plaže doći pješke ili samo čamcem?
:eek:

Fuerteventura
23.06.2011., 23:10
Moze i pjeske :)

Marija_Kt
25.06.2011., 22:53
Moze i pjeske :)

hvala! bila jučer i danas! prekrasno! :D

casody
26.06.2011., 15:12
mene zanima postoji li kakva lijepa pjescana plaza u okolici umaga, ili poreca? bila sam lani i nismo nasli ni jednu pjescanu plazu na kakve sam navikla u dalmaciji :(

Putnik92
27.06.2011., 00:19
mene zanima postoji li kakva lijepa pjescana plaza u okolici umaga, ili poreca? bila sam lani i nismo nasli ni jednu pjescanu plazu na kakve sam navikla u dalmaciji :(

Zapadna Istra je sva stjenovita s tek nešto malo šljunčanih plaža.

casody
27.06.2011., 17:18
možeš li mi napisat koje su to šljunčane, tj. gdje su ?

Putnik92
27.06.2011., 18:44
Evo recimo ova plaža (http://images.traum-ferienwohnungen.de/36786/303282/4/Surrounding%20area%20of%20the%20holiday%20home%20-%20%20The%20beach%20Pical.jpg) se nalazi odmah sjeverno od centra Poreča ("Pical"). Malo dalje, iza mjesta gdje je pjesak nasipan na zemlju (cca 200 m dalje, prije malog sport-centra), postoji čak i jedna pješčana mikro-vala (ali stvarno mikro!).

alba chiara
27.06.2011., 20:00

predivna plaža... ali sigurno je prepuna ljudi. ali, naravno, kad budem u prolazu potruditi ću se pronaći je. :cerek:

nasmijanonebo
01.07.2011., 11:16
alba chiara, krkljanac ti je na toj plazi brseca..vrlo je popularna za talijane ronioce pa kad se njima prikrpe i rijecani,bude nemoguca guzva..najbolje je doci krajem 5.mj. ili kad pocne skola u 9.mj...:top:, ili u sezoni radnim danom..vikendom je bas prevelika guzva.

alba chiara
06.07.2011., 17:43
alba chiara, krkljanac ti je na toj plazi brseca..vrlo je popularna za talijane ronioce pa kad se njima prikrpe i rijecani,bude nemoguca guzva..najbolje je doci krajem 5.mj. ili kad pocne skola u 9.mj...:top:, ili u sezoni radnim danom..vikendom je bas prevelika guzva.

hvala... tako barem znam kada da se uputim tamo :)
sad čekam 9mjesec... :cerek:

blebletalo
06.07.2011., 17:52
zar tema nisu pješćane plaže i sve u vezi njih, a ne šljunćane :D

nasmijanonebo
06.07.2011., 18:18
kad vec ovdje neki picajzliraju, onda cu ja opomenuti da se pise sljunČane a ne sljunĆane i pješČane a ne pješĆane:D

Kymatica
06.07.2011., 18:21
zar tema nisu pješćane plaže i sve u vezi njih, a ne šljunćane :D

to svi uvijek mješaju..kao "isto je"..a nije.:)

blebletalo
06.07.2011., 20:02
Meni je svaki kamenčić s tvrdim Č! Leć na pijesak nema zamjenu s nikakvim sitnim šljunkom! :p

lioness
27.04.2012., 21:46
Brela - mjesto ima jako dugacku setnicu (preko 5 km)..od pocetka do kraja Brela su same plaze. na pocetku su plaze sa sitnim sljunkom (skoro pijesak),,neke imaju hlada, neke nemaju..u stvari prevladavaju sljuncane i sitno sljuncane plazice te bezbroj plazica. Neke imaju debeli hlad (cijeli dio Brela od Punta Rata do Baske vode) a neke nemaju. Na dijelu prije Punta Rate su uglavnom manje plaze (neke nemaju hlada a neke imaju ili borove ili palme ili makija) jer su Brela stvarno dugacka. (duza od Crikvenice npr.)

Na potezu od Punta Rate (simbol Brela) do Baske vode ima recimo izmedju velikih plaza di ima nesto stijena-izmedju stijena male plazice di ima i vrlo sitni sljunak (pa bi se muz mogao zadovoljiti time) a sa debelim hladom. Ja isto volim sitni sljunak i pijesak (to mi je najdraze) pa pricam iz prve ruke.
npr. ovako:
http://www.brela.hr/sites/default/files/SOLINE%20-%20MAESTRAL%20_BLG4680.jpg
vidi se setnica iznad plaze

primjer male plazice ispod bora (ispod setnice, stanu ljudi komotno)
http://static.panoramio.com/photos/original/33993885.jpg
slikano sa setnice

primjer sitnog sljunka na pocetku Brela
http://modrojezero.org/dalmacija/Makarska/Brela%20%2007.jpg

primjer sljunka u brelima
http://www.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/images/33/1157140299.jpg

...

dakle, toliko mi je divan i detaljan ovaj post, da sam se sada počela interesirati za nešto što je i južnije od zadra!!! u šoku sam! :D

kako bilo, mi tražimo plažu takvog opisa - pijesak, šljunak, hlad za bebe i smještaj jaaaaako blizu plaže! a ova šetnica - po njoj se može sa kolicima?! to nam isto treba :)

fairy wings
28.04.2012., 08:39
dakle, toliko mi je divan i detaljan ovaj post, da sam se sada počela interesirati za nešto što je i južnije od zadra!!! u šoku sam! :D

kako bilo, mi tražimo plažu takvog opisa - pijesak, šljunak, hlad za bebe i smještaj jaaaaako blizu plaže! a ova šetnica - po njoj se može sa kolicima?! to nam isto treba :)

hm, jaaaako blizu plaze ces mozda sad vec tesko nac. prijateljica je trazila
pa vec sve zauzeto :/
al zavisi koji termin trazis?

biankoneri
28.04.2012., 12:23
ja sam bio prije 2 god u hotelu na ljetovanju i mogu reći more prekrasno,plažice isto jedino šta su gužve nenormalne i ako ne dođeš rano u jutro teško da ćeš nać mjesta.ja sam pretežno u hladu pa mi je bilo još i teže.

biankoneri
28.04.2012., 12:29
A ako meni tko može pomoći,ja tražim mjesto di je plaža blizu da nemoram ići autom(idem u privatni smještaj),da IMA HLADA,imam djete od 2 god. pa da je i za nju pristupačno,nemora biti u blizini grad,može i neko malo mjesto,da ima za proć navečer,da nije otok ako baš ima idealno mjesto aonda i otok dolazi u obzir. Zadnja ljetovanja di sam bio su Brela,biograd na moru,Novalja,Vir,Rovinj, pa ako tko želi savjet o tim mjestima rado ću pomoć.

lioness
28.04.2012., 16:01
hm, jaaaako blizu plaze ces mozda sad vec tesko nac. prijateljica je trazila
pa vec sve zauzeto :/
al zavisi koji termin trazis?

ah, u zizi termina!! od 30.7. do recimo 9.8.. Ne moraju biti brela, zapravo bilokakva pjescano-sljuncana plaza koja ima hladu i apartmane blizu mora

ekstrem
28.04.2012., 23:35
ah, u zizi termina!! od 30.7. do recimo 9.8.. Ne moraju biti brela, zapravo bilokakva pjescano-sljuncana plaza koja ima hladu i apartmane blizu mora
tesko ove godine i u makarskoj ali nada umire zadnja,ima od brela do zaostroga oko 50 kilometara takvih plaza

nasmijanonebo
02.05.2012., 08:20

da, ta setnica je idealna za kolica-u hladu, dovoljno siroka..najbolje mjesto na jadranu za setnju bebe u kolicima.
osim brela, i tucepi i podgora su idealna za duguuuuuuuu setnju s kolicima uz more.
i ostala mjesta makarske rivijere imaju takve plaze kakve sam opisala, kao sto je ekstrem vec rekao.

fairy wings
02.05.2012., 09:39
lioness na makarskoj rivijeri zaobidji samo b.vodu ako dolazis s djetetom, prevelika guzva i buka :mig:

brela ti imaju setnicu nekih 5 km, idealno za setnju :mig:

quadzilla
21.06.2012., 17:31
Na potezu Šibenika, Vodica,mogu i okolna mjesta +/- 30km. pješčana plaža za preporučit?Zna netko?

jedrilicar
22.06.2012., 09:06
Ne znam je li već spomenuta na ovom topicu, ali ako nije, evo vam par slika jedne lijepe pješčane plaže:

Riječ je o plaži Lovrečina na Braču, 3 km od Postira

Pristup je moguć s mora i s kopna, autom...

Na samoj plaži imate arheološke iskopine rimske vile rusticae, ostatke benediktinske opatije iz doba kasne antike, uz kutu uvale imate izvor pitke vode, od modernih sadržaja imate restoran, odbojku na pijesku, picigin party, (pre)glasnu glazbu u bircu, tuševe, sanitarni čvor, svlačionice, parking u hladovini i nekoliko kućica za iznamljivanje robinsonskog turizma koje su obično već sad bukirane za iduću godinu...

evo i par slika

http://i50.tinypic.com/2enq6w8.jpg

http://i45.tinypic.com/23h1w94.jpg

http://i50.tinypic.com/25fqert.jpg

http://i49.tinypic.com/ay3rs4.jpg

http://i50.tinypic.com/zmfr69.jpg

http://i50.tinypic.com/21dlzqh.jpg

http://i46.tinypic.com/35mo134.jpg

Aria95
22.06.2012., 12:09
Gledala sam neki dan nečije slike tu s foruma - slike šetnje Brelima.. i jako su mi se svidjela Brela, pa me zanima da li je koja plaža i pješćana u Brelima ili ima gdje u blizini koja pješćana plaža?

PeP
22.06.2012., 18:44
Gledala sam neki dan nečije slike tu s foruma - slike šetnje Brelima.. i jako su mi se svidjela Brela, pa me zanima da li je koja plaža i pješćana u Brelima ili ima gdje u blizini koja pješćana plaža?

Gore ti je nasmijanonebo sve napisala, pogledaj...
Nema klasičnih pješćanih plaža, ima dosta plaža na kojima je dio plaže pješčani, ili je pijesak u plićaku...

SAS
22.06.2012., 19:02
Možete li mi reći jel ima gdje piješćane ili ugodno šljunčane plaže i da je takva u vodi pritom mislim na područije između Medulina (Istra) i Senja ?

Naime želio bih koji puta iz Zagreba se zaletiti do mora po staroj cesti do dolje bez potrebe da idem na otoke i daljnja mijesta da se od jutra kupam i odem doma navečer, onako na jedan dan. Bilo bi poželjno da ima u blizini kakav restorančić i wc da sam bezbrige mada nemora biti doslovno tik uz plažu, al da je ipak koliko toliko u blizini za 5-10min piješice.

jedrilicar
22.06.2012., 23:35
dico moja čuvajte naš lipi hrvatski jezik...

neznanje bode oči

ne kaže se pješćana, šljunćana, nego se kaže (i piše) pješčana, šljunčana...

to vam je palatalizacija ako se ne varam, pravilo glasovne promjene gdje se kgh pretvaraju u čžš

oko = oči (ne oći)
pijesak = pješčana
šljunak = šljunčana

SAS
24.06.2012., 20:43
@jedrilicar

Kakvo je stanje u državi, pravopisne greške na forumu su mi zadnja stvar kao briga. Zato i idem na more na jedan dan umijesto na 7 dana koliko bi ljetovanje i trebalo trajati. :)

Ajmo se vratiti na temu ima li ko kakve preporuke kod navedenih područja koje sam naveo?

nasmijanonebo
02.07.2012., 13:51
Za to podrucje bi ti najbolje odgovarao Rabac-ima puno lijepih sljuncanih plaza, ima wc, bezbroj kafica i restorana itd..ima i borove sume ako ti je prevruce na suncu. i tuš na plazi.
plaze se protezu duz Rapca ispod setnice, tako da ih ima puno, negdje ispod hotela Girandela je mozda najbolje :mig: (nemoj ici na plazu kod kampa, u "centru" mjesta) nego ispod hotela Girandela, hotela Marina itd..

SunceSa
04.07.2012., 11:26
Pozdrav svima.....ove godine prvi put idem na Orebic sa deckom (dolazimo iz Capljine), tacnije prvi put na Peljesac, prije smo se uvijek zadrzavali oko Makarske jer nam je puno blize :) Dobili smo ponudu za smjestaj u ulici Josipa Bana Jelacica, gledajuci sliku (kartu) gdje je oznacena lokacija jedino mogu zakljuciti da se nalazi lijevo od pristanista trajekta (gdje se cesta spusta do plaze i pravi polukrug i prelazi u ulicu Dr. Franje Tuđmana).. mene sad zanima kakva je lokacije, kakve su plaze na tom dijelu i gdje bi se dragi i ja mogli kupati a da nema puno guzve i da ima bar nesto hladovine :)

nasmijanonebo
04.07.2012., 13:07
na temi Peljesac sam dosta pisala o Orebicu i plazama. ako nisam, budem napisala ali na toj temi.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=351621

SunceSa
04.07.2012., 14:11
na temi Peljesac sam dosta pisala o Orebicu i plazama. ako nisam, budem napisala ali na toj temi.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=351621

Ok kad nadjes vremena volila bih malo vise informacija o konkretnoj lokaciji smjestaja, odnosno plazama u blizini :) hvala unaprijed :D

Prolaznica
05.07.2012., 13:32
Otok Olib, primijetiti "ogromnu" gužvu na plažama :D
https://lh4.googleusercontent.com/-Ysc8gAf9FWk/T-wISMR3YII/AAAAAAABrJ4/eIewu_KY0V0/s800/P1000177.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-UGEes1b1WfI/T-wI0uSThJI/AAAAAAABrOA/wWxUPW8h8Ys/s800/P1000198.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-WnLQHiYUzpQ/T-wI8fdvIzI/AAAAAAABrO8/hXwG0YyejPI/s800/P1000206.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-V__OXtGb_zk/T-wtwSYHqFI/AAAAAAABrV0/J9ldgHqm69o/s800/P1000240.JPG

nasmijanonebo
05.07.2012., 13:51
to si isla na olib katamaranom ili si dojedrila?
divno je:cerek:
btw, ni na jugu sad nije bilo guzve po plazama. na dosta viških i hvarskih plaza (a lako dostpunih) smo bili sami samcati.

Prolaznica
06.07.2012., 08:45
to si isla na olib katamaranom ili si dojedrila?
divno je:cerek:
btw, ni na jugu sad nije bilo guzve po plazama. na dosta viških i hvarskih plaza (a lako dostpunih) smo bili sami samcati.

Na Olibu nikad nema gužve :cerek:
Tamo smo išli trajektom (Jadrolinija) a vratili se katamaranom (Miatours).

nasmijanonebo
06.07.2012., 08:53
koliko vam je trebalo pjeske iz sela Olib do fotkanih plaza? (i na kojoj je strani otoka to dotkano..na pocetku mislila da su ovo plaze na sjeveru otoka, tj. ona strana otoka okrenuta prema pagu a ne prema silbi, ali nisam bas uvjerena?nekako si mislim da je to na potezu otoka prema otocicu morovnik?) ili ste doveslali?

Prolaznica
06.07.2012., 11:20
Većina ih je na južnom dijelu otoka, tj onom koji gleda prema Silbi, mada su skoro sve plaže na otoku takve :cerek:

Ajmo redom, prva na slici ti je uvala Široki Bok, imaš cca 30 min hoda od mjesta. Druga je Mašunjeva draga, kažu da ima 45-50 min hoda a treća Radova draga, što je odmah sljedeća uvalica (dodaj još 5-10 min).

Zadnja na slici je uvala Slatinica, najpoznatija plaža na otoku koja je sa suprotne strane mjesta i gleda prema Pagu i do nje se dođe najlakše, za 20 min.

Iznad Slatinice imaš još 2 prekrasne plaže, Slatina i Šibenska uvala.

I kod Morovnika je isto pješčana plaža i računaj da do nje imaš 90 min hoda.

Mi smo ih sve obišli kajakom ali dostupne su i pješke:cerek:

quadzilla
07.07.2012., 18:15
Na potezu Šibenika, Vodica,mogu i okolna mjesta +/- 30km. pješčana plaža za preporučit?Zna netko?

Nasmijano nebo preporuka nekakva?;)

Soo
08.07.2012., 12:24
Većina ih je na južnom dijelu otoka, tj onom koji gleda prema Silbi, mada su skoro sve plaže na otoku takve :cerek:

Ajmo redom, prva na slici ti je uvala Široki Bok, imaš cca 30 min hoda od mjesta. Druga je Mašunjeva draga, kažu da ima 45-50 min hoda a treća Radova draga, što je odmah sljedeća uvalica (dodaj još 5-10 min).

Zadnja na slici je uvala Slatinica, najpoznatija plaža na otoku koja je sa suprotne strane mjesta i gleda prema Pagu i do nje se dođe najlakše, za 20 min.

Iznad Slatinice imaš još 2 prekrasne plaže, Slatina i Šibenska uvala.

I kod Morovnika je isto pješčana plaža i računaj da do nje imaš 90 min hoda.

Mi smo ih sve obišli kajakom ali dostupne su i pješke:cerek:

imas mozda kakav smjestaj za preporuciti? nisam nikad bila dolje, a tvoje slike su jako dobar poticaj :)

Aria95
08.07.2012., 17:40
Otok Olib, primijetiti "ogromnu" gužvu na plažama :D

Divna plaža.. kako se točno dolazi na Olib? Vidim da se može trajektom, ali odakle itd? :)

Prolaznica
09.07.2012., 08:34
Trajekt vozi iz Zadra, mislim da i iz Lošinja, provjeriti na Jadrolinijinim stranicama.

Za smještaj ne znam, pošto ja dođem sa šatorom, probaj pitat u turističkoj zajednici Zadra.

Aria95
09.07.2012., 10:02
Hvala ti :)

nasmijanonebo
09.07.2012., 10:21
Divna plaža.. kako se točno dolazi na Olib? Vidim da se može trajektom, ali odakle itd? :)

ima trajekt i katamaran iz Zadra, te trajekt iz losinja.

Putnik92
09.07.2012., 17:44
Trajekt vozi iz Zadra, mislim da i iz Lošinja, provjeriti na Jadrolinijinim stranicama.

To je isti trajekt, samo u povratku! A kako isti neke dane staje i na Istu, može se i odatle na Olib. Za one koji malo više planiraju, može se na Olib i iz Pule, na trajekt se potom "presjeda" na Lošinju ili Silbi.

nasmijanonebo
09.07.2012., 18:25
sad kad Olib bude prenatrpan jer je Prolaznica navukla ljude svojim fotkama:rofl:
a ja stitim svoje puste plaze od javnosti:cerek:

rock on...
09.07.2012., 18:53
bi li mi netko mogao opisati kako doći pješke do plaže brseč?
naime imamo bus do mjesta brseč i kako sada dalje? koliko uopće vremenski pješke ima od tamo da mjesta?
bila bih jako zahvalna! :)

nasmijanonebo
09.07.2012., 19:03
hm, dodjes do mjesta Brsec..iz smjera Rijeke kod prvog putokaza za Brsec skreni..i onda prva lijevo uska asfaltirana cesta..odi onuda..(ili pitaj u prvoj konobi cim udjes u Brsec, reci ce ti)..i ta cesta ide prvo ravno i onda se pocinje spustati prema dole..samo ti idi tom cestom do kraja..ima nekih 10-15 minuta spustanja ..a natrag ima dosta penjanja ovisno o kondiciji. kad se spustis do kraja ceste, vidjet ces parkirane aute na sljunku/soderu..i od parkinga lijevo ima "kozja" staza do plaze.
bude ti plaza prenatrpana, pogotovo vikendom. radnim danom je manje ljudi.

Putnik92
09.07.2012., 22:21
sad kad Olib bude prenatrpan jer je Prolaznica navukla ljude svojim fotkama

Neće, jer većina tih plaža ima jednu veliku prednost - nije lako do njih doći, daleke su i za hodanje i za čamac. Osim Slatinice, na koju svaki respektabilni olipski Amer dolazi svojim quad-om.

rock on...
09.07.2012., 22:32
hm, dodjes do mjesta Brsec..iz smjera Rijeke kod prvog putokaza za Brsec skreni..i onda prva lijevo uska asfaltirana cesta..odi onuda..(ili pitaj u prvoj konobi cim udjes u Brsec, reci ce ti)..i ta cesta ide prvo ravno i onda se pocinje spustati prema dole..samo ti idi tom cestom do kraja..ima nekih 10-15 minuta spustanja ..a natrag ima dosta penjanja ovisno o kondiciji. kad se spustis do kraja ceste, vidjet ces parkirane aute na sljunku/soderu..i od parkinga lijevo ima "kozja" staza do plaze.
bude ti plaza prenatrpana, pogotovo vikendom. radnim danom je manje ljudi.

hvala ti puno! šta misliš po procjeni koliko ima sveukupno hoda ako idemo tim putem koji si navela pješice od autobusne stanice u mjestu? :zubo:

nasmijanonebo
09.07.2012., 23:08
2 minute vise od moje opisane rute. brsec je jako mali ali svakako ga obidji jer je predivan gradic i pravi je labirint ulica.

rock on...
09.07.2012., 23:19
potrudit ćemo se! još jednom hvala! :)

nasmijanonebo
09.07.2012., 23:29
za popeti se gore stvarno treba imati kondicije, jer je prvi dio ceste od plaze do brseca vrlo strmo..kad se to svlada, onda je daleko lakse.

rock on...
09.07.2012., 23:59
s obzirom da znamo ići na sljeme valjda ćemo uspjet i to odvalit nekako. naravno ići ćemo svakako radnim danom kad je manja gužva iako očekujem da će i tada vjerojatno biti krcato.

nasmijanonebo
10.07.2012., 07:14
pa onda je to macji kasalj ako znate ici na sljeme:D. racunaj 20-25 min uzbrdo.

justmeandyou
10.07.2012., 16:22
neke pjescane plaze u okolici zadra, starigrada mozda? moze i pag :mig:

nasmijanonebo
11.07.2012., 08:33
plaza Sakarun na Dugom otoku :cerek:- br.1(lako komibniras jednodnevi izlet do te plaze iz Zadra), par plaza na Ugljanu..Nin (tamo je u plicaku malo mutna voda, ali same pjescane plaze), Sabunike (kraj Nina)..Ljubač (na putu za Pag)-ogromna pjescana plaza ali moras hodati bar 300 m od obale da dodjes do vode do trbuha:D
na Pagu mjesto Vlašići-divna pjescana plaza ,niej daleko od Paskog mosta. i neke pjescane plaze na juznoj strani Paskog zaljeva od kojih su lako pristupacne plaze Čista, Sv. Duh (ove obje su puno blize Novalji nego Pagu), Stara Novalja (3 km od Novalje) a ima i jos brdo njih koje je malo teze naci ako ne poznajes otok.
Silba, Olib isto vrvi pjescanim plazama (samo te tu ceka dosta pjesacenja do tih plaza).

justmeandyou
11.07.2012., 11:41
plaza Sakarun na Dugom otoku :cerek:- br.1(lako komibniras jednodnevi izlet do te plaze iz Zadra), par plaza na Ugljanu..Nin (tamo je u plicaku malo mutna voda, ali same pjescane plaze), Sabunike (kraj Nina)..Ljubač (na putu za Pag)-ogromna pjescana plaza ali moras hodati bar 300 m od obale da dodjes do vode do trbuha:D
na Pagu mjesto Vlašići-divna pjescana plaza ,niej daleko od Paskog mosta. i neke pjescane plaze na juznoj strani Paskog zaljeva od kojih su lako pristupacne plaze Čista, Sv. Duh (ove obje su puno blize Novalji nego Pagu), Stara Novalja (3 km od Novalje) a ima i jos brdo njih koje je malo teze naci ako ne poznajes otok.
Silba, Olib isto vrvi pjescanim plazama (samo te tu ceka dosta pjesacenja do tih plaza).

OO odlicno :jumping:
Hvala puno :mig:

Josip4
11.07.2012., 22:26
neke pjescane plaze u okolici zadra, starigrada mozda? moze i pag :mig:

Imaš Sabunike:

http://img825.imageshack.us/img825/1407/sam1213n.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/825/sam1213n.jpg/)

http://img585.imageshack.us/img585/4634/sam1214qn.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/sam1214qn.jpg/)

Vlašići na Pagu: lijepo mjesto ako želiš mir i osamu, imaš jedan dučan i to je to, tamo znamo često kampirati na divljaka, ali nije baš čisti pijesak, na plaži je onaj sitni šljunak, na ulazu u more tek počinje pijesak, samo na početku ima malo kamenja.
U Vlašićima imaš i ljekovito blato, fora je hodati po njemu, propadneš negdje skoro cijeli u njega.
Plaža Vlašići:

http://img137.imageshack.us/img137/6816/sam1194h.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/137/sam1194h.jpg/)

nasmijanonebo
12.07.2012., 07:45
u Vlasicima je na plazi i cisti pijesak, ne samo u moru. Jedan dio plaze je sitni sljunak, a drugi dio cisti pijesak.Znam jer svake godine odem tamo na kupanje.

Josip4
12.07.2012., 22:13
u Vlasicima je na plazi i cisti pijesak, ne samo u moru. Jedan dio plaze je sitni sljunak, a drugi dio cisti pijesak.Znam jer svake godine odem tamo na kupanje.

Zadnji put sam bio prošle godine kampirali ispred onog restorana kraj plaže (slika na temi o kampiranju) i pijesak je je prema naprijed ako se gleda gornje slika, ali kod ulaska u more treba biti oprezan jer ima većih kamena što je osjetio i moj palac.

Uglavnom meni se Vlašići sviđaju, a 2007. smo na jednom produženom vikendu bili u jednoj kući 100 m prije plaže, (smještaj bio super i povoljan) meni jedina mana kaj nema hladovine.

Ako gledaš gornju sliku koju sam stavio vidiš u daljini kampere, tamo isto dolaze sa kamperima na divljaka, pa ako tko ima kamper...

mlada mama st
12.07.2012., 23:23
Plaža Pantan, cca.500m od centra,besplatan ulaz/parking...Imaju i spasioci ako kome zatrebaju :)..

Maja_
13.07.2012., 10:57
Istra? :cerek:

nasmijanonebo
13.07.2012., 11:14
Medulin obiluje pjescanim plazama. Unutar Rta Kamenjka 2 uvale-plaza sama nije pjescana, nego sitnosljuncana ali u moru je sve pijesak, super za picigin i sl.
Pjescana uvala kod Pule-ali grozno natrpano i zna biti prljavo more.

Prolaznica
13.07.2012., 11:22
U toj zoni popularno mjesto je i otočić Levan. Preko te vozi taxi boat, vožnja traje 3 min. Na Levanu imaš par birceva/grillova i pješčanu plažu. Stanovnika nema, ali u sezoni zna bit gužva, jer se tamo svi sjate baš zbog pješčane plaže.

https://lh6.googleusercontent.com/-oe9d_pWyI1w/T3DgmciYO8I/AAAAAAABjjw/IHZvfMfXf1M/s640/P3242153.JPG

Maja_
17.07.2012., 20:02
Hvala :)

-honey-
18.07.2012., 14:56
Pogledala sam samo naziv teme i ovu stranicu, bila sam na svim navedenim plažama, ali nije to onaj pijesak kao sa Splitskih Bačvica od kojeg možeš raditi kule, nego neki malo krupniji. Jedino što je meni donekle slično tome je pješčana plaža u Zatona kod Zadra.

rock on...
02.08.2012., 15:40
evo jedna slika plaže kod brseča poslijepodne kad su se ljudi razišli :cerek:

http://desmond.imageshack.us/Himg232/scaled.php?server=232&filename=more2012047mop.jpg&res=landing

preko dana je zbilja prenatrpana pa ako će netko ići, a nije mu kasno preporučam da dođe negdje oko 19 sati. mi smo išli radnim danom i do nje nam je pješke trebalo 15ak min, a natrag uzbrdo nekih 25min.

scorpion87
11.08.2012., 12:41
Da ne otvaram novu temu, zanima me na kojim mjestima u Kvarneru ima na plažama školjki? Znam samo, da je takvih bilo na Slatini u Opatiji, jel ima još gdje?

http://i28.tinypic.com/t047tj.jpg

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/20473547.jpg

goldietrickz
11.08.2012., 21:14
Plaža Pantan, cca.500m od centra,besplatan ulaz/parking...Imaju i spasioci ako kome zatrebaju :)..

Tamo gdje su spasitelji i nije pijesak. Inače, ta plaža je jedino dobra za djecu, jer je plićak dosta dugo...

iva2301
11.08.2012., 21:32
Da ne otvaram novu temu, zanima me na kojim mjestima u Kvarneru ima na plažama školjki? Znam samo, da je takvih bilo na Slatini u Opatiji, jel ima još gdje?

Sabunike :mig:

nasmijanonebo
11.08.2012., 22:10
Sabunike nije na kvarneru hehe..ja najvose skoljala vidjela na plazi u mjestu grado blizi trsta..misam mogla vjrrovati,mutan plicak,sam pijesak ali prljavi a na plazi milijuni skoljaka..iznenadi

Šatrunčica
12.08.2012., 17:13
Sabunike nije na kvarneru hehe..ja najvose skoljala vidjela na plazi u mjestu grado blizi trsta..misam mogla vjrrovati,mutan plicak,sam pijesak ali prljavi a na plazi milijuni skoljaka..iznenadi

Odgovor moderatoru nasmijanonebo

Ili ja nisam dobro pratila, ili ste vi falili. Najljepšaplaža na jadranu je ŠUNJ na otoku Lopudu. Ali, ali, ali............... jedno veliko ali
ne vidi se od bijelih ležaljki. Sramota.
Dakle, kao osoba koja ide 50 godina na Lopud svako ljeto (prvi put sam išla u kolicina) znam da je plaža apsolutno predivna, ali u doba kada smo mi klinci išli tamo sa šugamanima. kako je plaža otvorena na jug, kada je puhalo jugo, trčali smo iz mjesta Lopud na Šunj i uživali u valovima.
Sada tamo voze neki autići (svi na crno i svi debelo zarađuju). Mi smo išli pješice, ali ima dobrih 20 minuta. I krepaš uz brdo.
Još uvijek idem svake godine na Lopud, ali neki put čak niti ne odem na Šunj. Ipak, ko nije bio neka ide. Zna se da se Dubrovački gosit tamo kupaju, jer se u Dubrnovniku nemaš gdje okupati.
Inače i ja živim na moru, u Zadru, 5 minuta od plaže Borik (Falkensteiner) užas. A ove Sabunike i Saharune zaboravite, pogotovo Saharun gdje će te slomiti noge dok uđete u more. A u Sabunikama će vas opaliti toplotni udar jer nema trunke hlada. Vjerujte mi sve sam to prošla.

nasmijanonebo
12.08.2012., 20:46
Niste me dobro pratili jer nikad nisam pohvalila sabunike a sunj i lopud naveliko reklamiram.sunj je krasan ali ne i najljepsa plaza pjescana kao ni saharun ali mi spadaju u top 20 pjescanoh plaza..a sunj mi je krasan bio kad jos nije bio razvolan,kad nije bilo lezaljki i jos prije pnog pozara koji je poharao sunj negdi 2002.godine.meni su najljepse neke druge pjescane,neke od njih si s bijelom pijeskom, na jadranu..ali ne bih o imenima,neka ostanu jos relativno nepoznate.lopud mi je najdrazi od malih otocica..u saharumu je lijep ulaz u more,kakvo lomljenje nogu??

Putnik92
12.08.2012., 23:31
meni su najljepse neke druge pjescane,neke od njih si s bijelom pijeskom, na jadranu..ali ne bih o imenima,neka ostanu jos relativno nepoznate

Ajde više priznaj di su te plaže! Koliko si ih puta spomenula, možeš bar jednu izdati! :D

goldietrickz
13.08.2012., 00:05
Ajde više priznaj di su te plaže! Koliko si ih puta spomenula, možeš bar jednu izdati! :D

Nažalost, takve plaže, za koje nitko ne zna, više kod nas ne postoje.

Meni je npr. ova divna, skoro je pa pješčana, malo poslije Stona, gledajte kad se vozate magistralom, ima ih više od jedne:

http://imagezilla.net/thumbs/3630IMG_2595_tn.jpg

btw. ovo je snimljeno 3.8.2012. i na plaži nas je bilo troje!

iva2301
13.08.2012., 00:11

Ja sam rekla gdje ima puno školjaka :)
I stvarno ih ima mali milijun :cerek:

nasmijanonebo
13.08.2012., 07:31
Nažalost, takve plaže, za koje nitko ne zna, više kod nas ne postoje.

Meni je npr. ova divna, skoro je pa pješčana, malo poslije Stona, gledajte kad se vozate magistralom, ima ih više od jedne:

http://imagezilla.net/thumbs/3630IMG_2595_tn.jpg

btw. ovo je snimljeno 3.8.2012. i na plaži nas je bilo troje!

Goldie,ima jos takvih plaza..bila ja i na ovoj s fotke..na zalost,primjecujem da je ove godine strahovito porastao broj jahti,grrrrrr..da nema jahti,devedeset posto plazi bi bilo prazno,to bi bila milina. Ove godine smo na vecini plaza bili jedini kupaci dok ne bi dozujale jahte i i pdzujale oko pet,srst sati popodne....srecom,ima jos nekih predjela koja jos nisu IN kod njih.jahtasi su postali bezobrazni,sto sam sve vidjela ovo ljeto,ajme...a i zagadjuju more. I da.na slrivenijim plazama uopce nema nasih,nego to stranci iskopaju i to me uvijek zacudi kak ih nadju jer je neke od tih plaza stvarno zaguljeno naci...

goldietrickz
13.08.2012., 09:35
@nasmijano nebo, južno od Zadra me postoji mjesto gdje u datom momentu nije bilo preko nekoliko ljudi, obišao sam ama baš sve, i na obali i na otocima. Vrijeme je interneta, sve se jako brzo sazna i raširi. Plaže na kojima svejedno bude malo ljudi, samo su one koje uključuje hodanje ili koje nemaju wc ili birtiju, i to je jedini razlog zašto na njima ne bude nikoga, a ne to što ih nitko ne može pronaći.

Plaža s moje slike zove se Smokvina, južno od Stona, i na tom potezu ima dosta tih vala, teško pristupačnih automobilom, i bez ikakvih sadržaja, a fantastične ljepote.

nasmijanonebo
13.08.2012., 10:51
E mi smo na nekim plazama,tj.dosta njih bili jedini kupaci...a nemamo brod ni camac..do njih dosli pjeske a skuter ili auto ostavili 20 min hoda od plaze..do nekih vodi i makadam i to gadan plus dosta pjesacenja he.na nekim smo bili skroz sami i to na lako dostupnim plazama,a na teze pristupacnim,ajmo reci,na dosta od njih osim nas bile jedino jahte,grrr..vecina od jahti koje sam vidjela la su rentali ciste sirovine od ljudi,prestrasno.stranci,ne nasi.da,internet je tu doprinio da vise nema skrivenih plaza...ja nisam koristila internet kad bih svih ovih godina isttazivala plaze,nego bi isli zujati da vidimo ceg sve ima okolo plus detaljne topografske papirnate karte..i intuitivno bih pogodila di bi se skrivale plaze..a neke od njih smo sljcajno otkrivali tako da bi kao zalutali,:)...stranci sire price o tim plazama,nase uopce nisam cula na takvim plazama ako je bilo kupaca osim nas.samo na dvije lakodostupne plaze sam cula samo nase.

goldietrickz
13.08.2012., 11:08
E mi smo na nekim plazama,tj.dosta njih bili jedini kupaci...a nemamo brod ni camac..do njih dosli pjeske a skuter ili auto ostavili 20 min hoda od plaze..do nekih vodi i makadam i to gadan plus dosta pjesacenja he.na nekim smo bili skroz sami i to na lako dostupnim plazama,a na teze pristupacnim,ajmo reci,na dosta od njih osim nas bile jedino jahte,grrr..vecina od jahti koje sam vidjela la su rentali ciste sirovine od ljudi,prestrasno.stranci,ne nasi.da,internet je tu doprinio da vise nema skrivenih plaza...ja nisam koristila internet kad bih svih ovih godina isttazivala plaze,nego bi isli zujati da vidimo ceg sve ima okolo plus detaljne topografske papirnate karte..i intuitivno bih pogodila di bi se skrivale plaze..a neke od njih smo sljcajno otkrivali tako da bi kao zalutali,:)...stranci sire price o tim plazama,nase uopce nisam cula na takvim plazama ako je bilo kupaca osim nas.samo na dvije lakodostupne plaze sam cula samo nase.

Dokle god takve plaže i takva mjesta budu teže pristupačne i bez ikakvih sadržaja, na njima neće biti ljudi. Kad se asfaltira prilaz ili postavi wc ili birtija, eto i ljudi.

To je tako, meni drugi ljudi na plaži uopće ne smetaju, ukoliko se s obzirom ponašaju prema drugima na plaži, a za potpuni mir uvijek se čovjek može otputiti na neke stijene ili se odvažiti na spuštanje po neprohodnim stazicama do samotne valice.

Osobno, najviše mrzim one ležaljke kada ih postave na svaki kvadratni cm prostora, i zaklone potpuno čak i plažu samu.

nasmijanonebo
13.08.2012., 12:00
z Ni meni ne smetaju drugi ljudo.ja idem i na puste i na napucene plaze,bitno da je more cisto..i nisam ovo ljeto dozivljavala na napucenin plazama da su ljudi bezobrazni,neobzirni itd
Zato su jahtasi bili jako neobzirni.npr.na nekim plazama di je bilo kupaca,htjeli se usidriti ni deset m od obale,di voda meni nije bila do trbuha i onda vicu na kupace da se maknu.ako bih se zatekla u blizini da se oni meni obrate,rekla bih im da nemaju pravo ploviti na manje od 300 m od obale,a usidrito se moraju najmanje 50m od obale...i to je bio slucaj na puno plaza..ili pred nama kupacima bi se na jahti skinuli dogola i takvi sisli na plazu a da plaza nije fkk...a vidjela sam i kupleraj na jahti..plaza sa pedeset kupaca,mi u plicaku,picigin,a ovi pred nama...zrce je skroz bezazlenoa naspram jahtasima hehe.i da,na palmizani ni 2 m od stijena i plaze zena s jahte prla sudje u moru deterdzentom...sokiralo me.fuj.

Meni isto smeta kad je plaza krcata lezaljkama za rentanje,a pogotovo kad je brdo camaca,gljsera,jahti u plicaku pa nemres normalno ni okupati se.da ja landram okolo sl jahtom,pa ne bih isa di idu svi neg nla one uvale i plaze a di je nedostupno pjesacima..skuzila sam da jahte idu tam di i druge jahte. kud svi,tud i mujo he.