PDA

View Full Version : zene koje nisu masturbirale prije seksa?

patuljica
23.08.2006., 14:51
imam puno prijateljica koje se nisu samozadovoljavale prije prvog seksa,ili jesu ali samo podrazivanjem klitorisa,a vaginu su ostavljale "netaknutom".meni je to podosta cudno i nastrano,ali ajde.pa me zanima koliko je to rasirena pojava,
da li je za ocekivati da ce te cure trebati vise vremena da nauce svrsavati sa deckom(odnosno uopce), i ZASTO cure tretitaju svoju picku kao kao nesto sto samo presvijetli gospodin kurac smije dotaknuti.
i ono sto mi je najcudnije,zasto si cure ne potrgaju same himen i razvale se:zubo: umjesto da to isto rade s deckom sto je pretpostavljam bolnije(znam da se mnoge boje boli pri prvom odnosu).
okej,znam da je sve skupa jako nezgrapno napisano i tako dalje,ali dajte svoja iskustva/misljenja ako nije bed.
i da se objasnim,ja sam kao i vecina cura odrasla u dosta patrijarhalnoj obitelji i bila pod utjecajem zagrizenih katolika,pa sam svejedno istrazivala svoje tijelo od kad znam za sebe(iako sa griznjom savjesti)

mmaradona
23.08.2006., 15:06
patuljica ti si zakon

obožavam cure koje se vole igrati svojim tijelom :top:

Thandie
23.08.2006., 15:08
i ono sto mi je najcudnije,zasto si cure ne potrgaju same himen i razvale se:zubo: umjesto da to isto rade s deckom sto je pretpostavljam bolnije(znam da se mnoge boje boli pri prvom odnosu).

Većinu cura prvi put ili ne boli uopće ili jako malo, neugodno može biti samo zato jer nemaš pojma šta te čeka :zubo: .. mali postotak ima jako bolan prvi put.

Razvaljivanje himena?:eek: Nema potrebe da to radiš sama:D

patuljica
23.08.2006., 15:29
ima,kako ne.prije par godina sam slusala dileme jedne frendice da li je bolje da ju dragi "probije" prvo prstom.dakle,ako ima takvu fobiju i tako misli,sto to ne uradi sama...zanimaju me mentalni sklopovi,ne tjelesne znacajke.
mada je i ovo sto kazes zanimljivo,prema pricama svojih frendica ja sam bila uvjerena da sam JA u malom postotku:zubo:

Lali Puna
23.08.2006., 15:34
jako jako jako jako puno cura bi prije umrlo nego priznalo (prijateljicama ili dečku) da su se samozadovoljavalese samozadovolajvaju. tak da možda jesu - al neće pričati o tome, poriču.

Rajna
23.08.2006., 15:50
jako jako jako jako puno cura bi prije umrlo nego priznalo (prijateljicama ili dečku) da su se samozadovoljavalese samozadovolajvaju. tak da možda jesu - al neće pričati o tome, poriču.

Znaci pada u vodu ona tvrdnja da zene bas o svemu pricaju jedna s drugom. :D

Thandie
23.08.2006., 15:56

O svemu, osim masturbiranju :zubo:

Lali Puna
23.08.2006., 15:59

tvrdnja? misliš, klišej? pričaš li ti BAŠ O SVEMU s drugim ženama?

Thandie
23.08.2006., 16:04

To je bila šala :rofl: Baš o svemu ne pričamo ni sami sa sobom ;)

walter
23.08.2006., 16:05
jako jako jako jako puno cura bi prije umrlo nego priznalo (prijateljicama ili dečku) da su se samozadovoljavalese samozadovolajvaju.
Ili da obožavaju Cosmo.

Thandie
23.08.2006., 16:07
Ili da obožavaju Cosmo.

Ili da gledaju Oprah :D

Rajna
23.08.2006., 16:13

Pa bojim se da je na jednoj nedavnoj temi (ili vise njih) ispalo da i nije bas cliche.

Ja sam bila jedna od rijetkih koja ne prica s prijateljicama bas o svemu. Naprotiv.

atlantis
23.08.2006., 16:30

s dobrim prijateljicama da :zubo:

frikusha
23.08.2006., 17:47
imam i ja frendicu koja nije mastr, al spava s deckom normalno (iako joj nije nesto) i ja joj velim nek proba al ona se ne usudi.. ne kuzim :confused:

Thandie
23.08.2006., 17:49
imam i ja frendicu koja nije mastr, al spava s deckom normalno (iako joj nije nesto) i ja joj velim nek proba al ona se ne usudi.. ne kuzim :confused:

Pa pokaži joj ti kako se to radi :o

frikusha
23.08.2006., 17:51
pa ponudila sam joj al se srami.. ne brini ;), sredit cu ja to vec :mig:

patuljica
23.08.2006., 18:20
@frikusha: dobro je ako imas samo jednu takvu prijateljicu...
:tuzni:

frikusha
23.08.2006., 18:34
imas ih vishe ili?
pa nije ona samo.. na kvartu dosta njih, a ova je s faxa.. ne kuzim ju, al uopce.. za nju bi prvo rekao da radi sve i svasta.. na kraju ja ispadam ''cudna'' iako to uopce nije cudno neg sasvim normalno..
prvo ja sebe ispitujem a onda je red na decka..
ima ih svakakvih..

patuljica
23.08.2006., 18:41
a je,vise njih.zato sam i otvorila topic,nadam se da ce mi netko objasnit takvu psihu.(dobro,i zato kaj mi se ne da radit ono kaj bi sad trebala:D )

Natch
23.08.2006., 18:41
ma molim te.

frikusha
23.08.2006., 18:47
pa gle..
igrale mi cure (nas 10-ak) onu bzvz igru - nikad nisam.. i sad doslo pitanje ''jeste li ikada mastrubirale'' a ja i jedna frendica jedine popile cugu i nasmijale se. A ostale se opalile smijati, ne znam zasto? Kazu one meni - ajme, ti mastrubiras? Ja se pocela smijati i pitam ih - kaj vi ne?
Na kraju zakljucih da se pola njih ne usudi 'to' raditi, a ova druga cura koja je rekla da se ne pipka, neki dan mi rekla da ona to vec 2 godine radi.. Kuzis, muljala je.. Ali tu se opet radi o nepovjerenju, a ne o tome da bi ona meni lagala. Nije htjela pred svima reci jer nije kao ja da nema dlake na jeziku.. a i ne zeli se svakoj od njih povjeriti
Evo, znam 5 frendica za koje sam ziher da ne mastr, a od tih 5 jedna spavala s deckom ali nikad nije rucni radila :D
bash smo o tome danas pricale i kaze da ona ne zna kak se to radi?! :rofl:
poludit cu s njom..

Kent
23.08.2006., 18:47
Ili da obožavaju Cosmo.
ili pak da masturbiraju na waltera :rofl:

Stana
23.08.2006., 18:55
eto zato je bolje biti muško....svi pričaju o svemu..nema frke...a ne ženke sve kao svetice a vole ga primiti više nego išta

Mariette
23.08.2006., 19:52
Svaki je covjek drukciji, ako netko voli vise istrazivati ili manje svoje tijelo, to je individualno. Ljudi imaju vece ili manje tjelesne potrebe.

Neke zenske ne vole pricat o tome jer se vjerojatno srame ili su tako odgojene.
Iskreno, bivsa kolegica kad se udavala, ni ona ni muz nisu znali di triba ubosti.
Nikad nije niti istrazivala svoje tijelo ni nista. Trebalo im je par dana da skuze sto triba napraviti. Pitala je rodjakinje sto triba raditi.
Muz sad voli sex i sve, ali ona i dalje gleda to kao na bracnu obavezu ili to bar meni govori tako jer se srami.

atlantis
23.08.2006., 20:01
Pa pokaži joj ti kako se to radi :o

perverznjaco :cerek:

hana
23.08.2006., 21:16
mislim da je ok istrazit svoje tijelo ali zapravo nije neophodno, jer je u neku ruku svejedno dal ce cura istrazit svoje tijelo sama ili tek kad bude s nekim deckom pa zajedno s njim, bitnan je konacni cilj - da ga upozna zar ne :)
a slazem se sa gore spominjanim da je normalno da decki pricaju a samozadovoljavanju a cure ne... zasto - ne znam... ali ja zapravo ne volim bas previse pricat o intimi nikakvoj pa ni toj tako da nisam bas mjerodavna

Crow Jane
23.08.2006., 21:26
imam i ja frendicu koja nije mastr, al spava s deckom normalno (iako joj nije nesto) :confused:

Zar je to međusobno povezano?

Isus, kae ovo - najezda dječjeg vrtića na ŽK? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

zmajna
23.08.2006., 23:21
ja nisam masturbirala prije sexa, ali ja se sexam od 15e godine :cerek: od tad ne prestajem masturbirat danonoćno;)

situacija u društvu koji zatupljuje curice da ni ne gledaju svoje pičkice a kamoli znaju nešto o njima je jako jako loša.

tko nam je nabio krivnju masturbiranja? :confused: :tuzni:

zmajna
23.08.2006., 23:25
a slazem se sa gore spominjanim da je normalno da decki pricaju a samozadovoljavanju a cure ne... zasto - ne znam... ali ja zapravo ne volim bas previse pricat o intimi nikakvoj pa ni toj tako da nisam bas mjerodavna

ja mislim da je normalno i potrebno s prijateljem dijelit emocije radosti i tuge. pa sad ak kažem frendici kako ludo svršavam da gubim svijest, šta tu ima loše:cerek: ne u previše detalja ali nisam sigurna da je jaka šutnja zdrav odnos prema tim stvarima..

mislim, šta glumimo 2 čovjeka a ovog se unutra jako sramimo pa ćemo lagat da ne masturbiramo?!:confused:

creative
23.08.2006., 23:38
imam puno prijateljica koje se nisu samozadovoljavale prije prvog seksa,ili jesu ali samo podrazivanjem klitorisa,a vaginu su ostavljale "netaknutom".meni je to podosta cudno i nastrano,ali ajde.pa me zanima koliko je to rasirena pojava,
...

meni je puno ugodnije samo podraživanjem klitorisa. vrlo, vrlo rijetko mi je došlo da želim imati nešto u vagini kad se samozadovoljavam. kad sam s dečkom je druga priča...volim sve što mi radi. ali kad sam sama -nije mi nešto. tak je bilo i prije prvog seksa. :D

AFRODITA69
24.08.2006., 02:32
Većinu cura prvi put ili ne boli uopće ili jako malo, neugodno može biti samo zato jer nemaš pojma šta te čeka :zubo: .. mali postotak ima jako bolan prvi put.

Razvaljivanje himena?:eek: Nema potrebe da to radiš sama:D

uopce ne kuzim poantu zasto i bi?!a razvala himena pak najmanje boli!:top:
sve ovisi o velicinama,sirinama,duzinama,dubinama i elasticitetima...;)

magic blue
24.08.2006., 02:50
...zasto si cure ne potrgaju same himen i razvale se:zubo: umjesto da to isto rade s deckom sto je pretpostavljam bolnije(znam da se mnoge boje boli pri prvom odnosu).
mozes li mi molim te objasniti tu tehniku prokidanja himena SAMA jer fakat mi nije jasno i nemoj mi prodavat onu foru "pa prstom" jer bi morala imat gorostasne prste :rofl:

AFRODITA69
24.08.2006., 03:29
ko ET valjda!

nego,najbolje su mi one koje su nevinost izgubile na biciklu...to mi je vic stoljeca!

hana
24.08.2006., 10:00
ja mislim da je normalno i potrebno s prijateljem dijelit emocije radosti i tuge. pa sad ak kažem frendici kako ludo svršavam da gubim svijest, šta tu ima loše:cerek: ne u previše detalja ali nisam sigurna da je jaka šutnja zdrav odnos prema tim stvarima..

mislim, šta glumimo 2 čovjeka a ovog se unutra jako sramimo pa ćemo lagat da ne masturbiramo?!:confused:

za podijelit intimne stvari s nekim trebas imat jakoo dobrog i bliskog prijatelja s kojim si ostvario takav odnos da si sve govorite a moja prijateljstva i nisu bila na toj razini, nekad zbog mene, nekad zbog druge strane, daleko od tog da nismo bili dobri prijatelji ali jednostavno se neke stvari nisu pretresale i sta cu ja onda forsirat... ali eto s deckom sad npr mogu o svemu i guess...

LadyInRed
24.08.2006., 10:07
samozadovoljavalese samozadovolajvaju

Lali, zakaj ti se ovak spetljao jezik/prst kod ovog?:cerek:

anya
24.08.2006., 11:12
ja nisam masturbirala prije sexa, ali ja se sexam od 15e godine :cerek: od tad ne prestajem masturbirat danonoćno;)

situacija u društvu koji zatupljuje curice da ni ne gledaju svoje pičkice a kamoli znaju nešto o njima je jako jako loša.

tko nam je nabio krivnju masturbiranja? :confused: :tuzni:

Pa to se zna, katolički odgoj i crkva.....

U knjizi "Razgovori s Bogom" ima interesantna tema općenito o sexu, pa tako i o masturbiranju....

patuljica
24.08.2006., 12:04
mozes li mi molim te objasniti tu tehniku prokidanja himena SAMA jer fakat mi nije jasno i nemoj mi prodavat onu foru "pa prstom" jer bi morala imat gorostasne prste :rofl:
evo,da objasnim.dakle kad su se cure oko mene pocinjale seksati,postojala je fama o Bolnom Probijanju Himena Pri Prvom Seksu.ocito je to bilo samo u to vrijeme...ali kao sto sam vec rekla,jedna cura se dvoumila bi li joj to dragi napravio prstom prije seksa da bi ju manje bolilo,a i znam jednu curu koja si je sama poderala himen upravo zato da joj prvi seks ne bi bio bolan.ne znam cime,mozda je imala kakvu svijecu ili nesto sto joj se dopalo:D .sad mozete reci da je to nebulozno,ja fakat ne znam jer me seks nikad nije bolio a himen ne znam da li sam ikad i imala,nekako je misteriozno nestao,ne znam kad ni kako,ali poanta je u tome da ako su cure vjerovale(s razlogom ili bez)da ce ih prvi seks boljeti jer puca himen,zasto to nisu same napravile?
a i inace mi je taj himen misteriozan,nikako da upoznam nekog tko zna gdje je,kak izgleda i cemu sve to:zubo: sve je to jedna velika zavjera da nas se odrzi cednima:rofl:
@creative:tnx na konstruktivnom komentaru.pretpostavljam da nisi odmah svrsavala vaginalno sa dragim,nego si se morala "nauciti"tome,pa me zanima da li mislis da bi to islo brze da si se, prije nego si se pocela seksati, sama naucila dovesti do vaginalnog?
u biti mi je dosta nelogicno,onako evolucijski gledano,zasto decki kad se pocnu seksati moraju nauciti kako da traje dulje,a cure moraju nauciti kako da uopce svrse?!pa da to tako normalno funkcionira (kod recimo zivotinja koje nemaju nikakve tabue niti civilizacijske pritiske) nastavak vrste bi bio blago ugrozen.koliko ja znam,zenin orgazam povecava sansu za dobiti dijete,&orgazam i sluzi tomu da bi se zivine rado razmnozavale.
i naravno,i dalje mi nije jasno zasto mnoge cure ne masturbiraju nego svoju seksualnost pocnu istrazivati tek sa deckom. pogotovo jer sam ja odrasla u obitelji u kojoj je seks i tijelo bio toliki tabu(u toj mjeri da,kad sam dobila prvu menstruaciju,jedva sam znala sta je sad to)pa me to svejedno nije sprijecilo
eto.valjda sam sad konacno bila jasna.prosvijetlite me,molim:D

joujou
24.08.2006., 12:08
da li je za ocekivati da ce te cure trebati vise vremena da nauce svrsavati sa deckom(odnosno uopce), i ZASTO cure tretitaju svoju picku kao kao nesto sto samo presvijetli gospodin kurac smije dotaknuti.

i da se objasnim,ja sam kao i vecina cura odrasla u dosta patrijarhalnoj obitelji i bila pod utjecajem zagrizenih katolika,pa sam svejedno istrazivala svoje tijelo od kad znam za sebe(iako sa griznjom savjesti)

meni je isto tako tvoje razmisljanje neobicno :rolleyes:
a zasto ti je 'cudno i nastrano' nemam pojma

ja nisam kao ti i vecina tvojih prijateljca odrasla niti u patrijarhalnoj niti katolickoj obitelji niti me ikad mucila griznja savjesti pa svejedno nisam 'istrazivala svoje tijelo'
razlog upoce nije bio da sam se cuvala 'za presvjetlog gospodina kurca' vec jednostavno nisam osjecala nikakvu potrebu za tim

cudesno, ali eto.. nismo svi isti :)

patuljica
24.08.2006., 12:28
...razlog upoce nije bio da sam se cuvala 'za presvjetlog gospodina kurca' vec jednostavno nisam osjecala nikakvu potrebu za tim

e ovo mi FAKAT nije jasno.istrazivanje svoje seksualnosti je sasvim prirodna stvar koju radis bez nekog planiranja ni razmisljanja,dakle mora biti neki vanjski snazni pritisak koji ce te sprijeciti u tome.
pa djeca vec oko 5-e godine pocinju razvijati svoju seksualnost,naravno vrlo lagano i polako,pa onda mislim najkasnije oko 13,14-e imas potrebu za "olaksanjem",dakle ili si se vrlo,vrlo rano pocela redovito seksati da se rijesis napetosti ili sta?pa nije ti se libido probudio tek nakon prvog seksa.
i zato mi je cudno i nastrano,ja bar tako gledam na to:ako si dovoljno napaljena pa valjda ces si sama pomoci,neces cekati i potiskivati to dok ne nadjes decka.ispada da je moralno prihvatljivije seksati se nego masturbirati.meni nelogicno

joujou
24.08.2006., 12:36
e ovo mi FAKAT nije jasno.istrazivanje svoje seksualnosti je sasvim prirodna stvar koju radis bez nekog planiranja ni razmisljanja,dakle mora biti neki vanjski snazni pritisak koji ce te sprijeciti u tome..... ispada da je moralno prihvatljivije seksati se nego masturbirati.meni nelogicno

meni nije jasno kakve veze moral ima s tim?
glupo je reci da nisam bila svijesna svoje seksualnosti i da nisam znala za masturbiranje ili stogod... jednostavno nisam to prakticirala, nisam imala potrebu za tim
moral doista nema veze s tim... barem ne za nas tradicijom neopterecene :D

patuljica
24.08.2006., 12:42
e vidis,rijetki su ti sretnici koje moralne norme ne sputavaju.ali tesko mi je vjerovati da te nista nije sprecavalo,odnosno da si imala tako slab libido/potrebu za razvojem u seksualnom smislu/stavec da nisi nista radila.ali dobro, nekome sam ja neshvatljiva pa sam svejedno tu:zubo:
ako si stvarno odrasla u tako liberalnoj sredini,onda sta da ti kazem nego:blago tebi;)

Jaya
24.08.2006., 13:11
Ja ne kužim zakaj je tebi bitan sexualni život tvojih frendica :confused:
Jel oš nama dokazat kak si ti slobodna i "učena" curka, ono, čisto hvale radi, il bi rado pokazala frendicama kaj znaš jer te privlače? Prosvjetli nas :zubo:

patuljica
24.08.2006., 13:28
ne zanima me nikakva primjena u praksi,niti me toliko zanima seksualni zivot mojih frendica koliko me zanima opcenito zasto cure ne masturbiraju i kako to(ako uopce)utjece na njihov pocetak seksualnog zivota.
isto si me mogla pitat zasto me zanima moj studij,je li to zato da se mogu hvalit s time sto naucim ili sto...dobro,losa usporedba:)

deer_hunter
24.08.2006., 14:03

e svašta! :lol: :lol: :rofl:

Freek
24.08.2006., 15:21
ne zanima me nikakva primjena u praksi,niti me toliko zanima seksualni zivot mojih frendica koliko me zanima opcenito zasto cure ne masturbiraju i kako to(ako uopce)utjece na njihov pocetak seksualnog zivota.
isto si me mogla pitat zasto me zanima moj studij,je li to zato da se mogu hvalit s time sto naucim ili sto...dobro,losa usporedba:)
a zašto bi masturbirale??:confused: :D

joujou
24.08.2006., 17:23
a masturbiranje poslije prvog seksa? sad kad smo vec moralno okaljane :D

patuljica
24.08.2006., 17:34
za onu sicusnu mogucnost da nisam bila jasna,kad sam rekla ispada da je moralno prihvatljivije seksati se nego masturbirati.
mislila sam na moral kojim nam drustvo ispire mozak.naravno da ne mislim da je seks ili masturbiranje nemoralno,ali stvar je u tome sto je po crkvenom gledistu seks van braka "prljaviji" od masturbiranja.osim ako sam ja spavala na satovima vjeronauka:cool:

joujou
24.08.2006., 17:41
za onu sicusnu mogucnost da nisam bila jasna,kad sam rekla
mislila sam na moral kojim nam drustvo ispire mozak.naravno da ne mislim da je seks ili masturbiranje nemoralno,ali stvar je u tome sto je po crkvenom gledistu seks van braka "prljaviji" od masturbiranja.osim ako sam ja spavala na satovima vjeronauka:cool:

ma koje drustvo nam to drustvo ispire mozak? :eek:

jao ovo me podsjetilo kako nam je u osnovnoj na jedan od satova vjeronauka vjeroucitelj doveo dva mlada svecenika i pred cijelim ih razredom dobio da priznaju da masturbiraju :rofl: :rofl:
narodno ucenje nakon toga je bilo da redovna masturbacija (kao potreba) nije grijeh a povremena (kao nepotrebno uzivanje :zubo:) je :s :mudri:

Natch
24.08.2006., 20:10
boze, koja je ovo debilana..
:rofl:

penelope pitstop
25.08.2006., 01:16
pohvala za temu:top: , jerbo je očito da se o ženskoj masturbaciji u društvu ni dan danas ne govori. pa niti žene o njoj ne govore između sebe, što još i više zabrinjava.
slažem se sa patuljicom u vezi gotovo svega(osim samoprobijanja himena:p ), počevši od toga da i mene nevjerojatno čudi činjenica da toliko mnogo žene nisu nikada masturbirale, a navodno ni osjetile potrebu za time. ne znam, možda ja imam pojačani seksualni nagon, ali on je oduvijek, od najranijeg djetinjstva bio prisutan(spomenuto istraživanje vlastitog tijela). e onda fino shvatiš kad malo poodrasteš da to i nije tako loše te svjesno nastaviš. i meni su se u glavi u ranom pubertetu motale razne misli kako je to što radim pogrešno, osjećala sam se posramljeno, ali to je upravo iz razloga jer se u društvu o ženskoj masturbaciji jednostavno ne govori. tabu tema. dok za mušku masturbaciju, banalnog primjera radi, postoje nebrojeni nazivi, mi se moramo zadovoljiti masturbacijom ili samozadovoljavanjem. što se tiče okoline, i ja sam najčešće kao mlađa doživljavala da na sam spomen riječi masturbacija cure doslovce s gađenjem ili prijezirom okreću glavom. bilo u osnovnoj, bilo u srednjoj.
s uskim krugom mojih najboljih, najbližih prijateljica pričam doslovce o svemu, pa tako i o tome, no ne ulazimo u detalje, jer nas niti ne zanimaju.
ne znam, mišljenja sam da bi svaka osoba trebala ponajprije istražiti svoje tijelo, jer će tako najbolje skužiti što joj paše a što ne, te će tako kasnije biti manje muke s partnerom.
a što se tiče izjava u stilu "ali ne znam kako" , veće gluposti nisam čula.

patuljica
25.08.2006., 11:49
... ne znam, možda ja imam pojačani seksualni nagon...
:confused: ne bih rekla
...
:)

Jaya
25.08.2006., 11:58

Ma ne vjerujem da cure ne masturbiraju, samo nemaju potrebu o tom pričat. Ne kužim kaj bi trebale, hvalit se, razmijenjivat savjete :confused: Pa kaj misliš da se dečki nalaze na kavama i jedan drugom pričaju o tom kak drkaju?
Kaj ti nije dovoljno što nas filaju s reklamama o tamponima, ulošcima, depilaciji, raskrećenih žena ima u svakom mediju, a muškaraca sa dignutim - ni slučajno, to je već porno!? Kaj bi još htjela od žena? I ono malo intime kaj imaš podijelit s narodom? Pa ti daj, ko te drži! Ak nadješ frendicu kojoj bi to bilo interesantno slušat :rolleyes:

penelope pitstop
25.08.2006., 12:18
Ma ne vjerujem da cure ne masturbiraju, samo nemaju potrebu o tom pričat. Ne kužim kaj bi trebale, hvalit se, razmijenjivat savjete :confused: Pa kaj misliš da se dečki nalaze na kavama i jedan drugom pričaju o tom kak drkaju?

ni meni se ne slušaju detalji, kao što rekoh, niti bih ikoga savjetovala što i kako, ali ukoliko se u razgovoru spomene masturbacija nevjerojatno mi blesavo da cura, djevojka, žena rolajza i u nevjerici pita "pa šta ti to radiš?"...

patuljica
25.08.2006., 12:19
Kaj ti nije dovoljno što nas filaju s reklamama o tamponima, ulošcima, depilaciji, raskrećenih žena ima u svakom mediju, a muškaraca sa dignutim - ni slučajno, to je već porno!? Kaj bi još htjela od žena? I ono malo intime kaj imaš podijelit s narodom? Pa ti daj, ko te drži! Ak nadješ frendicu kojoj bi to bilo interesantno slušat
vidis,ovo mogu razumjeti,slicno i ja reagiram,ali na neke druge stvari.
a to sto nas bombardiraju sa plasticnim,photoshopiranim zenama stvarno nema veze sa razgolicavanjem zena,jer to i nisu stvarne zene vec hodajuce barbike.
ako drustvo pomocu iskrivljenih slika zenske seksualnosti prodaje sve,od carapa do automobilskih guma,rjesenje sasvim sigurno nije navlacenje cadrija.

joujou
25.08.2006., 12:21
Ma ne vjerujem da cure ne masturbiraju, samo nemaju potrebu o tom pričat.

ne znam na koji nacin da vas pokusam uvjeriti :D

patuljica
25.08.2006., 12:23
:rofl:
evo,ja ti vjerujem

joujou
25.08.2006., 12:25
lijepo je to cuti :D

vrabac
25.08.2006., 12:40
Djeca većinom masturbiraju, odn. nadražuju klitoris, puno prije nego i postanu svjesni što je masturbacija. To je to istraživanje tijela. Imate temu na RiD (http://www.forum.hr/showthread.php?t=135903) ako koga zanima.

Prema tome, rijetke su te koje nisu masturbirale prije sexa. Samo je mnogima to izbijeno iz glave (ili čega drugoga) od strane roditelja riječima kao fuj, sramota, ne to radit, to je bekino... a rijetkima i batinama.

patuljica
25.08.2006., 13:09
no dobro,ali ja to sto djeca instinktivno rade prije nego im se tijela uopce dovoljno razviju da bi orgazam bio moguc bas i ne smatram masturbacijom:)
ono sto je meni zanimljivo je zasto cure ni ne pokusaju svrsiti same i kako to onda izgleda kad se pocnu seksati,ako upoce i ima razlike

Jaya
25.08.2006., 13:19
no dobro,ali ja to sto djeca instinktivno rade prije nego im se tijela uopce dovoljno razviju da bi orgazam bio moguc bas i ne smatram masturbacijom:)
ono sto je meni zanimljivo je zasto cure ni ne pokusaju svrsiti same i kako to onda izgleda kad se pocnu seksati,ako upoce i ima razlike

Ko kaže da ne pokušavaju svršit same? To što nam (opet mediji) nameču da razlikujemo klitorisni, od vaginalnog ili analnog orgazma, pa bi se još i trebale opravdavat koji smo doživjele a koji ne, to je druga priča. Bitno da si svršila, a na koji način - nebitno!
Kaj ti se nikad nije desilo da si svršila u snu (polusnu) bez fizičkih podražaja? Kaj bi se trebala frendicama pohvalit il se opravdat da "nisam masturbirala al ipak svršila" :rofl:

patuljica
25.08.2006., 13:57
Ko kaže da ne pokušavaju svršit same?
par mojih frendica.brijem da nisu neke strasne iznimke
To što nam (opet mediji) nameču da razlikujemo klitorisni, od vaginalnog ili analnog orgazma, pa bi se još i trebale opravdavat koji smo doživjele a koji ne, to je druga priča. Bitno da si svršila, a na koji način - nebitno!

fakat nisam dozivjela da mi to mediji namecu.i da,bitno da si svrsila,ali zasto se ogranicavati samo jednim nacinom postizanja orgazma?
Kaj ti se nikad nije desilo da si svršila u snu (polusnu) bez fizičkih podražaja?
ne,koliko ja znam.nisam ni znala da je to moguce
Kaj bi se trebala frendicama pohvalit il se opravdat da "nisam masturbirala al ipak svršila"
jos jednom.ne razglabam ja toliko o ovoj temi sa frendicama,ne tlacim ih niti one mene.ne smatram masturbiranje obaveznim.
ono sto me zanima je kako nepoznavanje svog tijela(odnosno,ne pronalazenje nacina za postizanjem orgazma)prije prvog seksa utjece na kvalitetu seksa,bar u pocetku.
i svima koji ne vjeruju,imam frendice koje nisu nikad same svrsile.one mi cine premali uzorak za zadovoljit moju znatizelju

creative
25.08.2006., 21:12
moj prvi orgazam je bio u snu. :cerek: ne znam točno koliko sam godina imala,mislim 12-13. sanjala sam da preskačem ogradu, onak prvo jedna noga, pa druga.... :rolleyes: :D nakon toga sam počela obraćati pažnju na "taj" dio tijela.

creative
25.08.2006., 21:15
..
@creative:tnx na konstruktivnom komentaru.pretpostavljam da nisi odmah svrsavala vaginalno sa dragim,nego si se morala "nauciti"tome,pa me zanima da li mislis da bi to islo brze da si se, prije nego si se pocela seksati, sama naucila dovesti do vaginalnog?
...

zašto uopće radiš razliku između vaginalnog i nekog drugog? i da li si u stvari mislila na svršavanje uz stimuliranje klitorisa i bez?

patuljica
25.08.2006., 22:04
i da li si u stvari mislila na svršavanje uz stimuliranje klitorisa i bez?
jesam.razliku pravim jer je meni poprilicno razlicit orgazam ovisno na koji nacim dodjem do njega.+za vaginalni se moram stvarno namucit:D

tough_cookie
25.08.2006., 22:52
ne,koliko ja znam.nisam ni znala da je to moguce

je ;)

tough_cookie
25.08.2006., 22:59

joj sad kad si to rekla: jucer idem s posla i putem prolazim kraj jednog (relativno pristojnog) kafica kadli vani sjede jedno cetvorica mozda najljigavijih primjeraka muskog roda koje sam ikada vidjela (stare neuredne prljave krezube zarasle ofucane "muskarcine", pitanje jesu li ikada zenu vidjeli izbliza a kamoli imali prilike raditi im ono sto su svojim ogavnim rjecnikom prepricavali, a kad su poceli pricat o "natezanju malog", doslo mi je da se izbljujem - mislim, tak su bili glasni da sam ih dobro cula i dok sam se (prilicno brzo) udaljavala - al mi je u glavi bilo samo: koji pateticni bijednici koji moraju o tome svemu tako pricati (valjda to jedino i mogu, pitanje je da li im se i za natezanje ikad digo :rigo: :bljak: ).

sori na offtopicu ali ovo pitanje gore je pozivalo da se istresem, brrrr, jos me jeza prolazi kad se sjetim. da stvar bude jos gora, danas su opet sjedili na istom mjestu al sam presla cestu da ne prolazim kraj njih.
jos jednom :rigo:

Jaya
26.08.2006., 11:23
joj sad kad si to rekla: jucer idem s posla i putem prolazim kraj jednog (relativno pristojnog) kafica kadli vani sjede jedno cetvorica mozda najljigavijih primjeraka muskog roda koje sam ikada vidjela (stare neuredne prljave krezube zarasle ofucane "muskarcine", pitanje jesu li ikada zenu vidjeli izbliza a kamoli imali prilike raditi im ono sto su svojim ogavnim rjecnikom prepricavali, a kad su poceli pricat o "natezanju malog", doslo mi je da se izbljujem - mislim, tak su bili glasni da sam ih dobro cula i dok sam se (prilicno brzo) udaljavala - al mi je u glavi bilo samo: koji pateticni bijednici koji moraju o tome svemu tako pricati (valjda to jedino i mogu, pitanje je da li im se i za natezanje ikad digo :rigo: :bljak: ).

sori na offtopicu ali ovo pitanje gore je pozivalo da se istresem, brrrr, jos me jeza prolazi kad se sjetim. da stvar bude jos gora, danas su opet sjedili na istom mjestu al sam presla cestu da ne prolazim kraj njih.
jos jednom :rigo:

Kužiš kolko to očajno zvuči u tvojim očima (ušima) :rofl: Zamisli da prepričavaš frendicama svoje igrice sama sa sobom :confused: Odma bi ti rekle - daj si nadji frajera :zubo:

Jaya
26.08.2006., 11:28
par mojih frendica.brijem da nisu neke strasne iznimke

Možda je jedino pravo pitanje kolko ti i tvoje frendice imate godina?
Nije tajna da cure/žene tek pravo upoznaju svoje tijelo u 30-tim, pa shodno tome i svršavaju :zubo: Neke prije, neke kasnije, ima vremena za sve.

I da, može se svršit u snu, i tak se sve odvija u glavi, ostalo je više manje tehnika ;)

patuljica
26.08.2006., 12:30
Možda je jedino pravo pitanje kolko ti i tvoje frendice imate godina?
opci prosjek-rane dvadesete.
ali to nije pitanje niti je ovdje bitno(osim ako postoji neki veliki generacijski jaz kojeg nisam svjesna)jer mene zanima seksualnost djevica,daklem to dodje do neke 18-e godine max,ako ja ista znam o statistikama "stupanja u seksualne odnose"
Nije tajna da cure/žene tek pravo upoznaju svoje tijelo u 30-tim, pa shodno tome i svršavaju Neke prije, neke kasnije, ima vremena za sve.

to nije ono sto me zanima.nije tajna ni da se vecina visokoobrazovanih ljudi trajno zaposle negdje iza 25-e,pa bi se svejedno netko mogao pitati da li su nesto radili i prije i kako je to onda utjecalo na njihovo "pravo" zaposlenje.
uostalom,ova stvar sa 30-ima je vrlo relativna.
I da, može se svršit u snu, i tak se sve odvija u glavi, ostalo je više manje tehnika
moram vise pocet sanjat prave stvari:zubo:

mozda moj topic uopce nema smisla,postavljen na ovaj nacin.trebala bih se valjda ogranicit na ljude svoje dobi ako se stvari toliko mijenjaju iz generacije u generaciju...ili se samo lose razumijemo?

frikusha
26.08.2006., 13:41
mozda moj topic uopce nema smisla,postavljen na ovaj nacin.trebala bih se valjda ogranicit na ljude svoje dobi ako se stvari toliko mijenjaju iz generacije u generaciju...ili se samo lose razumijemo?
.. ma ima smisla :mig::top:

.. evo ja danas pricam o tome s frendicom, potaknuta pricom druge frendice, i ova kaze da je njoj mastr totalno bzvz i boli ju briga sto ju decko ne moze uvijek napaliti i sto nemre svrsit kad je s njim, ali kaze da kad je sama doma , cesto se napali al joj ne pada na pamet da mastrubira..
.. ok, to je njen stav i bok! ja drukcije razmisljam i postujem ak netko to radi il ne.. ionak to nije tak bitno.. ak ti pashe radi, ak ne nemoj..

rebellious
26.08.2006., 16:26
okej,znam da je sve skupa jako nezgrapno napisano i tako dalje,ali dajte svoja iskustva/misljenja ako nije bed.

iskreno ću ti reć, nemam ni malo intime....u bravi od moje sobe ne postoji ključ.....ok postoji način da to učinim ispod tuša,što i činim al tek odnedavno.....jebi ga užasno je živjet sa penzićima koji su furt doma....zato jedva čekam proljeće i svoj stan :E

patuljica
26.08.2006., 17:14
iskreno ću ti reć, nemam ni malo intime....u bravi od moje sobe ne postoji ključ.....ok postoji način da to učinim ispod tuša,što i činim al tek odnedavno.....jebi ga užasno je živjet sa penzićima koji su furt doma....zato jedva čekam proljeće i svoj stan :E
:( been there...neko vrijeme nisam ni svoju sobu imala.ali tus je:top: kad ti je frka:)

crazy_mustang
26.08.2006., 17:52
Patuljica mogli bi zajedno proučavati tijela

patuljica
26.08.2006., 20:11
zanimljivije je prckati po tudjoj psihi:)

joujou
26.08.2006., 20:17
preko postova na forumu? :D

patuljica
26.08.2006., 20:20
upravo to.sta ces,uzorak koji mi je dostupan u RL sam iscrpila:D

Jaya
27.08.2006., 21:16
opci prosjek-rane dvadesete.
ali to nije pitanje niti je ovdje bitno(osim ako postoji neki veliki generacijski jaz kojeg nisam svjesna)jer mene zanima seksualnost djevica,daklem to dodje do neke 18-e godine max,ako ja ista znam o statistikama "stupanja u seksualne odnose"

to nije ono sto me zanima.nije tajna ni da se vecina visokoobrazovanih ljudi trajno zaposle negdje iza 25-e,pa bi se svejedno netko mogao pitati da li su nesto radili i prije i kako je to onda utjecalo na njihovo "pravo" zaposlenje.

Godine ti spominjem zato što s godinama jednostavnije pričaš o sexu, vjerojatno još ne poznaju/priznaju svoje tijelo, a neugodnjak im je pričat o tome.
Misliš da djevice koje su mastrurbirale otvoreno kažu prvom dečku kaj vole? I da će doživjet orgazam sa prvim?

Usporedba s poslom ti baš i ne stoji :zubo:
Možda ćeš steći neku radnu naviku prije završetka faxa, što ne znači da ćeš znat radit to za što si se školovala.
Isto tako, masturbiranjem ćeš naučit kako se dovest do ograzma i kak opće orgazam zgleda, što ne znači da ćeš to "znanje" znat prenjet na dečka. Za pravu "opuštenost" treba vremena i iskustva (a nekima i ljubav :cerek: )

naranđica
27.08.2006., 23:07
a zašto je pokretačici topica tako presudno bitno da joj frendice priznaju da mmasturbiraju???

možda da, možda ne. ali to se nikog ne tiče.

mene recimo ne zanimaju navike mojih frendica, jel gutaju jel, daju u guzu... ako mi koja poželi to podjeliti ok, ali ne pada mi na pamet ispitivati, siliti da priznaju pa onda s tim razbijati glavu...

i zašto osuđivati, ono što je nekome normalno, drugom nije. pa šta ako neko ne masturbira, njegov/njen problem. ak se oni ne žale, zaš bi ja?

Mariette
28.08.2006., 00:45
a zašto je pokretačici topica tako presudno bitno da joj frendice priznaju da mmasturbiraju???

možda da, možda ne. ali to se nikog ne tiče.

mene recimo ne zanimaju navike mojih frendica, jel gutaju jel, daju u guzu... ako mi koja poželi to podjeliti ok, ali ne pada mi na pamet ispitivati, siliti da priznaju pa onda s tim razbijati glavu...

i zašto osuđivati, ono što je nekome normalno, drugom nije. pa šta ako neko ne masturbira, njegov/njen problem. ak se oni ne žale, zaš bi ja?

Slazem se. Nisu svi prsti isti, pa ni ljudi. :top:

brain_cell
28.08.2006., 16:47
ko ET valjda!

nego,najbolje su mi one koje su nevinost izgubile na biciklu...to mi je vic stoljeca!

Al meni se stvarno dogodilo da mi je, pa bar dio himena pukao dok sam vozila bicikl. Očito nisi nikad vozila brdski biciklizam. I očito i nisi čitala neku literaturu vezanu uz to, ja sam baš i pročitala da je moguće da mi se to desi. Tvoje neznanje je vic stoljeća, idem baš tu informaciju probati pronaći na netu.

brain_cell
28.08.2006., 16:50
ko ET valjda!

Zanimljivo je koliko je mnogo ljudi uvjereno kako je himen smješten unutar vagine.
Hine je dio vanjskih spolnih organa žene i dio je stidnice (vulve). Smješten je izvan vagine, na njenom početnom dijelu (predvorju). Himen je tanki sloj tkiva koji djelomično prekriva otvor vagine.
Tijekom ranih faza fetalnog razvoja ne postoji otvor vagine. Tanki sloj tkiva koji tada zatvara vaginu obično se nepravilno podijeli prije rođenja i formira djevičnjak, himen.
Veličina i oblik otvora vagine vrlo se razlikuje u pojedinih žena. Ponekad se ne stvori otvor te se djevojčica rađa s neperforiranim himenom. Neke djevojčice se rađaju bez himena jer se potpuna podjela događa tijekom razvoja u maternici. Mnoge djevojčice i tinejdžerke rastrgaju himen ili ga rašire tijekom sportskih aktivnosti, jahanja konja, umetanja tampona ili masturbiranja. Djevojka ne mora znati da se to dogodilo jer može biti vrlo malo ili nimalo krvi ili bolova kad se to dogodi. Tkiva stidnice (vulve) općenito su vrlo tanka i osjetljiva prije puberteta. Prisustvo ili odsustvo himena nije, dakle, dokaz djevojčinog djevičanskog statusa. Neki himeni su vrlo elastični te dopuštaju ulazak penisa u vaginu bez trganja ili se trgaju samo djelomično. Međutim, ovo je obično točno ako penetracija nastupa postepeno, najprije prstima ili drugim objektima tijekom dužeg perioda vremena. Ostaci himena su obično prisutni dok žena rodi prvo dijete vaginalno.

brain_cell
28.08.2006., 17:00
Što se masturbacije tiče meni je ok ako osoba to upražnjava i ako ne... svako ima svoje potrebe. No jedna stvar me u životu užasno iživcirala, a to je bilo kad sam jednom bila sa frendicama na moru i spavale smo sve u istoj prostoriji... i kako se meni često dogodi da još sat vremena samo ležim u krevetu i pokušavam zaspati, jedna frendica je masturbirala i ja sam to čula i bilo mi je užasno. :D Nisam to željela čuti!! :o I mislim da je ona time narušila moje pravo na privatnost, ako je već bila tako napaljena, mogla je otići to napraviti u wc ili nešt.
Kasnije smo se užasno posvađale i ja sam to što je ona napravila ispričala svima... :( to mi je jedna od dvije-tri stvari iz pubertetske dobi kojih se zaista sramim.