PDA

View Full Version : Proteini

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Ih-pih
05.09.2006., 13:04
Dajte mi par marki proteina koji su oke i koje ste sami probali i cijenu u apoteci

zokiiii
05.09.2006., 16:58
Whey professional u Multipoweru oko 109 kn.

Vise o proteinima procitaj ovdje :
Whey protein (http://www.hr-fitness.net/dodaci/whey-protein.php)

Frankie
07.09.2006., 08:17
to ti je sve puno kemije i GMO-a
jogurt, sirutka, jaja.. nema boljih proteina

*cactus*
07.09.2006., 09:41

ti ne kipaj o onome o čemu nemaš pojma.

Ih-Pih
Scitec Nutrition ti ima kvalitetne proteine.
iz osobnog iskustva znam za njih.
AnabolicWhey,100%whey protein,100% whey isolate.....

odabreš već prema potrebama.

zokiiii
07.09.2006., 10:11

Ocito nemas pojma - whey je protein sirutke !!

:)

vek
07.09.2006., 12:09
Dajte mi par marki proteina koji su oke i koje ste sami probali i cijenu u apoteci

Za tebe je najbolji Scitec... cisto ok marka za tvoje potrebe, a sto je najvaznije najjefitnija.
Kakve apoteke? Odi u ducane za to tipa www.heliks.hr i sl.

Frankie
07.09.2006., 12:12
Ocito nemas pojma - whey je protein sirutke !!

:)

znam da je whey engl. sirutka
poanta je da mislim da je zdravije i jeftinije npr. sirutku piti svježu (litra je manje od 3kn) nego koristiti taj prah u kojem još svakojakih dodataka ima, ali tko voli nek izvoli

*cactus*
07.09.2006., 21:24
poanta je da mislim da je zdravije i jeftinije npr. sirutku piti svježu (litra je manje od 3kn) nego koristiti taj prah u kojem još svakojakih dodataka ima, ali tko voli nek izvoli

naravno da je litra 3 kn i da je jeftina
a jesi li pogledao i tablicu nutritivnih vrijednosti koliko čega ima?
...da jesi, vidio bi zašto je jeftina.

slažem se da je zdrava, to definitivno stoji.
ali za onoga kojemu treba ozbiljan i povećan unos proteina sama sirutka je nedovoljna.

underdog8
07.09.2006., 21:39
mene zanima sto bi trebao uzimati da u sto kracem roku dobijem 10-tak kilograma.

Stana
07.09.2006., 21:42
i mene

Scroll
07.09.2006., 22:14

Uzmi scitec nutrition. Shake proteini se piju radi toga jer se najbrže absorbiraju kroz organizam i stoga su najbolji poslije treninga. Dok bi mi recimo bilo puno draže pojesti par pečenih purećih šnicli ,ali kaj kad im treba 3-4 sata da dođu od želuca do stanica.
Samelji mi meso i da ima okus po čokoladi i pit ću ga konstantno :D

vek
08.09.2006., 09:09
mene zanima sto bi trebao uzimati da u sto kracem roku dobijem 10-tak kilograma.

hranu?
Racunaj si kalorije.. Ako dnevno uneses preko 4000 kcal na konju si...
Zbroji si kalorije jedan dan da vidis koliko kcal unosis... Naravno ako govorimo o misicnoj masi (naravno da to vuce i malo sala) onda su to namirnice tipa piletine, puretine, ribe, integralnog kruha, rize, tjestenine, povrca, svjezeg sira, itd... unesi tog 4000 kcal kroz vise obroka na dan ( oko 6) pa se javi za 3 mjeseca

underdog8
08.09.2006., 09:22
meni nebi falilo da imam malo sala.hvala vam na odgovorima:top:

Frankie
08.09.2006., 09:22
ja i dalje smatram da su ti dodaci za profi sportaše a za rekreativce je dovoljno samo da pripaze na ishranu, toliko od mene, pozz

balrog
08.09.2006., 09:27
Ja njupao Mega mass 2000 od weidera i baš su bili fini od vanilije. Dobio sam par kila, ali sam nešto i izgubio kad sam ih prestao piti... Kanta od 3 kg košta nekih 300 kn ak se ne varam...

Gooran
08.09.2006., 22:14
ja i dalje smatram da su ti dodaci za profi sportaše a za rekreativce je dovoljno samo da pripaze na ishranu, toliko od mene, pozz

Ha cuj...nekad ti je i jeftinije i ukusnije popit jedan dodatak tipa whey+glukoza nego davit se u jogurtima, bjelanjcima i ne znam cemu.

cvio14
08.09.2006., 22:28
Di u Rijeci ima za kupit whey proteina osim u osječkoj?

batler
13.09.2006., 16:09

A kakvih to sve ima dodataka u whey proteinu???U litri te svježe sirutke ima relativno malo proteina,a jako puno laktoze i mlječne masti,zato i je tak jeftina.Ajd mi ti genije daj jedan razlog zakaj je svježu sirutku zdravije piti???!!!

batler
13.09.2006., 16:23

A daj mi objasni nekaj,nakon teškog anaerobnog treninga,kada u organizam moraš unjesti neki laki,brzo probavljiv obrok,u tekućem stanju,koji sadrži proteine s visokom biološkom vrijednošću i ugljikohidrate s visokim glikemijskim indeksom,kaj buš uzel od obične hrane,a da nisu suplementi?Dobro,vitargo lako možeš zamjeniti dekstrozom npr,ali s čime buš zamjenil whey,a da bude bar podjednako dobro?Aj mi reci majstore?

El Pájaro
13.09.2006., 17:30
A daj mi objasni nekaj,nakon teškog anaerobnog treninga,kada u organizam moraš unjesti neki laki,brzo probavljiv obrok,u tekućem stanju,koji sadrži proteine s visokom biološkom vrijednošću i ugljikohidrate s visokim glikemijskim indeksom,kaj buš uzel od obične hrane,a da nisu suplementi?Dobro,vitargo lako možeš zamjeniti dekstrozom npr,ali s čime buš zamjenil whey,a da bude bar podjednako dobro?Aj mi reci majstore?

Ja bi u tom slucaju maznuo snitu, dvije bijelog kruha i 7-8 bjelanjaka. Nije tekuce niti je optimalno, al' od "obicne" hrane je solidan izbor.
Inace iza treninga pijem whey (50-60 g) i glukozu (80-100 g). Nekima glukoza ne padne bas najbolje i preslatka im je, a meni je to najdrazi obrok, zivim za to. :)

batler
13.09.2006., 20:44
Inace iza treninga pijem whey (50-60 g) i glukozu (80-100 g). Nekima glukoza ne padne bas najbolje i preslatka im je, a meni je to najdrazi obrok, zivim za to. :)

Također.

brainiac
13.09.2006., 22:54
Novi sam ovdje,ali u ovome području imam ogromno znanje...ovako,ti si tražio proteine.Kao prvo,koji je tvoj cilj? tek onda ti mogu dati koristan savijet.

btw. za one koji su uzimali weight gainere tipa mega mass,to vam je bilo ekvivalentno trpanju vašeg organizma šečerom,jer se ionako weight gaineri baziraju na maltodekstrinu. oni su---čisto SRANJE.

Scitech nije tako dobra firma,ima puno boljih...no prvo čekam odgovor od dečka,pa ćemo dalje...

Ih-pih
14.09.2006., 08:18
evo odgovor od decka pa evo ako bas sve znati zelim malo smanjiti masnocu malo povecati misicnu masu ako ti to sta govori :D

vek
14.09.2006., 09:15
Scitech nije tako dobra firma,ima puno boljih...no prvo čekam odgovor od dečka,pa ćemo dalje...

Scitec je cisto ok firma, ali naravno da ima boljih (mnogo skupljih)...
Jesi uzimao Scitec, pa imao nekakve zdravstvene probleme ili nabadas bezvzeze?
Ja recimo pijem Scitec preko 2 godine,s vaki dan po 80 g
bio na krvnim pretragama, jetre i bubrega i nalazi, fenomenalni...
O napretku necu govorit, uglavnom je jaaako dobar...
Pa ako mi mozes objasnit sto toliko ne valja kod te firme?

brainiac
14.09.2006., 12:35
Ovako,mislim da se tvoj napredak ne može mjeriti s mojim,niti mojim znanjem.Ove pretrage koje si radio su čista gluposti,ako samo uzimaš suplemente...ili si aas korisnik?

Scitech-ov whey prvo odnesi u kem. laboratorij na analizu,pa mi reci onda ovdje njegovu čistoći i sastav cjelokupni ;) Ne kažem da je loš,al nije moj izbor... I naravno,ima puno boljih,a opet ne toliko skupljih :)

Za početak ovako,ti koji tražiš miš.masu i smanjit salo...ujutro odradi aerobni trening na prazan želudac,i to laganog intenziteta (brzo hodanje),kojih sat vremena...tako 3-4 puta tjedno,postupno povečavaj vrijeme hodanja...
Zatim,potreban ti je težinski,anaerobni trening,znači utezi.Najbolje bi bilo da se učlaniš u teretanu.Tamo ćeš naći ljude koji ti mogu dati koristan savijet,jer bih ja morao sada tu pisati dobrih 2 sata o izvođenju vježbi,ponavljanjima bla bla :)
nakon treninga(najkasnije sat vremena,najbolje što prije) popiješ whey (najbolje od proizvođača tipa Dymatize-Elite Whey,Optimum Nutrition-100% Whey...) pomiješan sa glukozom iliti dekstrozom iliti maltodekstrinom (traubenzucher-kupiš ga u DM-u) u omjeru 1:2 u korist glukoze . To bi bilo za početak. Naravno,moraš srezati prehranu,učiniti ju kvalitetnijom,sa manje ugljikohidrata u obliku bijelog kruha,a više u obliku crnog,raženog,više proteina i omega 3,6,9 masnih kiselina...ima još abnormalno puno toga što ti mogu reći,no ovo je za početak...bolje mi je da mi date neko konkretno pitanjce...

Ih-pih
15.09.2006., 17:10
E brainiac puno hvala na savjetu moze umjesto trcanja ili hodanja jedan tae bo jedno satni napredni program jer nevolim bas trcanje. Ako si cuo za tae bo ja osobno mislim da je odlican

vek
15.09.2006., 18:07
@brainiac

Daj mi ti analizu da je los...
Ja ne pricam da je najbolji ali isto tako ni ne pricam da je los... za te pare je najbolje sto mozes kupit, a kod nas se sve gleda kroz pare, stoga...
Preporucio si mu Optimum ili Dymatize(kojeg sam koristim), to jesu firme koje spadaju u top 10, ali su takodjer i vrlo skupe. Ja sam isao na ekonomicniju varijantu, koja ce njega kao apsolutnog amatera itekako zadovoljit.
Aerobno mu je nepotrebno...
Gubitak masti i povecanje misicne mase moze se itekako rijesiti BEZ aerobnih treninga 4 x tjedno... pogotovo sto on ide na masu...

@Ih-pih

Zajebi aerobne treninge
Kreni u teretanu, dizi utege po odabranom programu
(http://forum.teretana.net - pogledaj ovdje)
JEDI, kad vise ne mozes onda pojedi jos malo... Brainiac ti je rekao sta da jedes... Biraj namirnice sa niskim GI (glikemijski index - proguglaj), poslije treninga sa visokim...
Uzimaj antioksidanse, uzimaj mnogo zdravih ulja, nakon treninga uzimaj PWM (post workout meal - ako se ikad sretnes s tim pojmom da znas sta je, whey i glukoza u recenom omjeru)
jedi vise puta dnevno....
Pogledaj koliko kalorija uneses na dan........poduplaj!

Javi se za 6 mjeseci... ako nema napretka placam cevape

brainiac
15.09.2006., 21:13
@vek

uredu,dao si mu lijep link. jesi registriran tamo?
ako jesi,jel ti problem reći mi svoj nick?

molim te,nemoj brzopleto iznositi svoja razmišljanja,jer niti ti znaš tko sam ja,niti ja tko si ti. Ali vidim da ti i ostalo ne znaš ;)

@Ih-pih

zašto ne,svaki oblik tjelovježbe je ok.

vek
16.09.2006., 01:17
@brainiac

nick je iLe

btw. koja su moja razmisljanja brzopleta?
ako sam ja izgubio masti podosta i ne samo odrzao vec i dobio misicnu masu BEZ ijednog otrcanog metra (zbog ozlijede noge dapace ali ipak...), onda ne govorim brzopleto vec na svom primjeru.
4 x tjedno aerobno cu ubaciti u fazi definicije tamo negdje na ljeto, ali cemu to u fazi mase???

*cactus*
16.09.2006., 07:54
mislim da je vek u pravu što se tiče ovoga spora sa proteinima....

ajde sad ti braniac reci svoj nick :D

brainiac
16.09.2006., 09:12
Nemam više tamo nick,ne posjećujem ga više.Neko vrijeme jesam,čak sam i postao sliku.

Naravno da vek (iLe) nije u pravu,ili možda nije shvatio što ovaj dečko želi.On ne želi masu,on želi manje masnih naslaga,a više mišića. S ovime kako sam mu ja rekao da radi,on će dobiti ono što želi - manje sala,a analogno tome,više izraženi mišići.

btw. pregledao sam malo ftn i vidio kako izgledaš iLe,i kako si,hajmo reć ''rangiran '' na njemu. I to je daleko od mene...daleko ispod...;)

nemoj se ljutit,iskopat ću sliku pa ti pokazati svoj izgled,jer mislim da je kod tebe izgled mjerilo znanja.

bok!

*cactus*
16.09.2006., 11:53
Nemam više tamo nick,ne posjećujem ga više.Neko vrijeme jesam,čak sam i postao sliku.

Naravno da vek (iLe) nije u pravu,ili možda nije shvatio što ovaj dečko želi.On ne želi masu,on želi manje masnih naslaga,a više mišića. S ovime kako sam mu ja rekao da radi,on će dobiti ono što želi - manje sala,a analogno tome,više izraženi mišići.

btw. pregledao sam malo ftn i vidio kako izgledaš iLe,i kako si,hajmo reć ''rangiran '' na njemu. I to je daleko od mene...daleko ispod...;)

nemoj se ljutit,iskopat ću sliku pa ti pokazati svoj izgled,jer mislim da je kod tebe izgled mjerilo znanja.

bok!

šta i tamo si bio iznad svih po veličini i pameti, pa ga zato ne posjećuješ više? ;)

pozdrav.

batler
16.09.2006., 21:47

bok!

Ti kak pričaš i Furić bi te se posramio.:misli:
Baš me zanima kak izgleda ta izrezana zvijer.

vek
17.09.2006., 10:15
@brainiac

koji je tvoj nick bio na ftn?

seceruuu
14.03.2007., 00:41
Molila bih vas za pomoć (vi koji se razumijete u te napitkle i tablete)naime ja želim smršaviti 5 kg i skinuti salo sa stomaka.Naime aerobno vježbam 5 puta dnevno al s puno muke jel već nakon 10 minuta osječam jaku slabost u nogama.Pa me zanima dali taj napitak L-CARNITINE LIQUID povećava energiju(koliko sam ja shvatila iz članka) i dali si mogu pomoć smršavjeti uz pomoć kapsula kapsula CLA tonalina to uspijeti jel mi je jako mučno smršati(mada nije puno).

Unaprijed hvala na brzom odgovoru i iskrenosti!!!!!

-ana-
14.03.2007., 00:49
Molila bih vas za pomoć (vi koji se razumijete u te napitkle i tablete)naime ja želim smršaviti 5 kg i skinuti salo sa stomaka.Naime aerobno vježbam 5 puta dnevno al s puno muke jel već nakon 10 minuta osječam jaku slabost u nogama.Pa me zanima dali taj napitak L-CARNITINE LIQUID povećava energiju(koliko sam ja shvatila iz članka) i dali si mogu pomoć smršavjeti uz pomoć kapsula kapsula CLA tonalina to uspijeti jel mi je jako mučno smršati(mada nije puno).

navedeno pitaj u obliznjoj teretani. :)

seceruuu
14.03.2007., 00:56
živim u malom gradu i neba baš nekih teretana gdje mogu pitat a vidim da ovdije ima dosta poznanika toga pa da i tu pitam.Dobit ću iskren i provjeren podatak!!Nadam se!!!

52X32X52
14.03.2007., 05:34

konkretan odgovor za CLA
http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=7027&start=0

i za L-carnitine
http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=7923&start=0

Znanstveno utemeljena istraživanja pokazala su da l-karnitin može povećati izgaranje masnoća samo kod osoba s rijetkom anomalijom nedostatka l-karnitina u mišićima, ali ne i kod onih osoba koji imaju dovoljno l-karnitina u mišićima, a takvih osoba je daleko najveći broj. Uglavnom, nema čvrstih dokaza da pripravci l-karnitina mogu povećati gubljenje tjelesne težine i treba se zapitati kolika je opravdanost uzimanja takvih pripravaka s obzirom na njihovu veliku cijenu.

ovo su odgovori ljudi koji paze za svaki gram masti u svom tijelu. da postoji laksi nacin smanjenja masnoce oni bi ga naveli.

;)

seceruuu
14.03.2007., 10:23
zanima me konkretan odgovor!Jel netko probao na taj način koji ja pitam?

tvuk
14.03.2007., 11:38
Ukratko - izbjegavaj L-Carnitine, od njega nećeš ništa dobiti. Ono što trebaš napraviti je izbaciti brze ugljikohidrate (s visokim GI) i ubaciti spore (što niži GI). Također nemoj vježbati 5 puta dnevno već samo jednom ali duže, najbolje lagano ujutro natašte, eventualno popij kavu ili zeleni čaj (oboje bez šećera, naravno) prije.

Evo pročitaj ovo:
http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=4627&start=0

seceruuu
14.03.2007., 12:26
sory 5 puta tjedno ne dnevno!Moja greška al molim te objasni mi šta je visoki GI šta niski.Bena sam za sve to.Meni moraš bukvalno jel niš ne kužim!!

52X32X52
14.03.2007., 12:30
@tvuk
sta mislis, jel se moze(smije) skupit hrpa dobrih tekstova s forum.teretana.net i napravit kvalitetna top-tema, ovako ljudi postavljaju pitanja prozvakana 50puta?

@seceruuu
najbolji nacin za skidanje masti ti je lagano trcanje/brzo hodanje ujutro prije dorucka kao sto ti je vec tvuk napisao

Kod aerobnog treninga niskog intenziteta utrošak kalorija po satu treninga je manji (nego na bicikli ili steperu), ali je postotak kalorija dobiven od izgaranja tjelesne masti veći.

Kod obavljanja bilo kakvog rada troši se i mišić koji radi (samo taj mišić) i potkožno masno tkivo (ali ne samo s onog mišića koji radi): što je rad teži (intenzivniji) više se troši mišić, a što je lakši - potkožno masno tkivo.

52X32X52
14.03.2007., 12:32
sory 5 puta tjedno ne dnevno!Moja greška al molim te objasni mi šta je visoki GI šta niski.Bena sam za sve to.Meni moraš bukvalno jel niš ne kužim!!
samo tri teme ispod (hint: baci pogled na Osnove - obavezno pročitati (http://www.forum.hr/showthread.php?t=204285) - prehrana) ti piše najjednostavniji mogući opis :)

tvuk
14.03.2007., 12:38

Što je glikemijski indeks neke namirnice viši to ugljikohidrati iz nje brže ulaze u krv. Tebi je cilj da jedeš namirnice sa niskim glikemijskim indeksom odnosno one kojima treba duže da se probave i od kojih ćeš duži period vremena imati energije. Na linku koji sam ti dao imaš listu najčešćih izvora ugljikohidrata sa pripadajućim glikemijskim indeksom.

@52X32X52 - Top tema bi dobro došla, al što ćeš kad nisi moderator. Ionako je pitanje dal bi to itko čitao, ljudima je lakše postavit pitanje nego pročitati topic dva-tri reda niže.

macon
14.03.2007., 16:20
ima li u apotekama kupit laneno ulje i koliko košta??

Arathorn
14.03.2007., 19:06
ima li u apotekama kupit laneno ulje i koliko košta??

30-ak kuna 250 ml.

On topic, preporučam Cytosport complete whey. Kvaliteta poput Optimumove, cijena nešto niža, okusi predobri, aspartam free. www.prosport.net

merlin_
16.03.2007., 19:53
Di u Rijeci ima za kupit whey proteina osim u osječkoj?

vidim ja da te nitko ne sljivi pol posto, svi se dali u kemijsku analizu.. :rolleyes: (ovo je histori, al ipak)

upravo idem iz ulice matije gupca 12 (okrenes se prema gkr, lijevo ulicica, prije kafica s terasom). sve od weidera, zakon, mos i naruciti pa za nekoliko dana stigne. uzela sam whey protein sirutke u prahu s l-glutaminom i vitaminom B6, 135 kuna - 500g...

hej bilderi: JEL TO OK???????????!!!!!!!!!!!!

merlin_
16.03.2007., 19:56
điz... bas sad nikog!

:kiss:

52X32X52
17.03.2007., 08:24
whey protein sirutke u prahu s l-glutaminom i vitaminom B6, 135 kuna - 500g...

hej bilderi: JEL TO OK???????????!!!!!!!!!!!!
nisam bilder al cu ti odgovoriti :)

naravno da je OK :top:

tvuk
17.03.2007., 11:26
U biti malo je skupo... ima i dosta jeftinijih varijanti (doduse sto se malih pakiranja tice ona nikad nisu isplativa ko velika pakiranja).

merlin_
17.03.2007., 16:04
a nije bilo vecih, jap :rolleyes:

drugi put cu probati kantu ;) , ako mi bude ok...
za sada je bitno da ste ekipno ZA :top:

:kiss:

Stana
21.03.2007., 18:49
ja sam jučer za početak uzeo ovo (http://www.fitness-ducan.com/product_info.php?cPath=3&products_id=97&osCsid=81da7c80f24a2ad6deb728f2b3b15790) pa ćemo vidjeti jel to šta djeluje............

brainiac
21.03.2007., 22:00
Kakve pomake ti misliš vidjeti s tim proizvodom?

Zašto se ne raspitaš prije nego kupiš nešto? ccc...

Stana
21.03.2007., 22:08
meni treba mi kilaža, i to je to...........
ako ne pomaže "Mass" onda idem na nešto drugo..........

brainiac
21.03.2007., 22:21
Kakva kilaža? Kvalitetne mišićne mase ili može i salo?

Ovo prvo sa mass-om nećeš dobiti,a ovo drugo hoćeš. No ovo drugo možeš dobiti i s običnom lošom prehranom.

Stana
21.03.2007., 22:28
pa ovo pijem da dobije na kilaži uz vježbanje... ne trebaju mi mišići da se vide i sl. nego samo da se kazaljka na vagi više pomiče...naravno, ne mislim postati kugla........ali s običnom lošom hranom ne bi tako brzo mogao dobiti na kilaži..........još ništa ne znam....vidjet ćemo kada potrošim ovo što imam...

brainiac
21.03.2007., 22:36
Kako ne bi? Pa jedan big mac ima sigurno 400 kcal :D a to je više od tvoje 3-4 porcije ovoga.

Stana
21.03.2007., 22:39
a hebiga, moram probati da bi kasnije znao jel valja ili ne.......znam ih nekoliko koji to koriste i djeluje....

6isperadun
21.03.2007., 22:43
ja uzimam inkosporov extreme whey. 30g ujutro(iza zobenih) i 45g +glukoza ~60g(nemogu vise, ubije me slatkoca :)) iza treninga

6isperadun
21.03.2007., 22:50
hranu?
Racunaj si kalorije.. Ako dnevno uneses preko 4000 kcal na konju si...
Zbroji si kalorije jedan dan da vidis koliko kcal unosis... Naravno ako govorimo o misicnoj masi (naravno da to vuce i malo sala) onda su to namirnice tipa piletine, puretine, ribe, integralnog kruha, rize, tjestenine, povrca, svjezeg sira, itd... unesi tog 4000 kcal kroz vise obroka na dan ( oko 6) pa se javi za 3 mjeseca

broj kalorija je individualan za svaku osobu. nemos nekom reci unosi preko 4000kcal a niti neznas koliko kila ima, kakav metabolizam... neko raste sa 2500kcal a nekom treba puno vise, zato je najbolje da sam isprobava. i ako je ektomorph onda mu je dosta 5 obroka ali "pravih". jer njima nije potrebno dodatno ubrzati vec "ubrzani" metabolizam

Arathorn
21.03.2007., 22:51
Kod mene je whey of choice Cytosportov Complete whey (http://www.prosport.net/katalog/product.php?cat_id=2&product_id=1030052112). Jeftino, kvalitetno, ukusno.

Arathorn
21.03.2007., 22:55
meni treba mi kilaža, i to je to...........
ako ne pomaže "Mass" onda idem na nešto drugo..........

Jebeš kilažu ako dođe u obliku masnog tkiva, a uz Mass će sigurno tako i doći.

Dakle, bježi od Massa, čisti šećer. Proteina ima u tragovima. Kako misliš graditi mišiće ako im ne omogućiš esencijalni građevni element? Moj ti je savjet da se radije uhvatiš kvalitetnije prehrane, a ako ti je baš problem jesti - onda uzmi kvalitetniji MRP, npr: ovaj (http://www.prosport.net/katalog/product.php?cat_id=7&product_id=1120026416) ili nešto u tom stilu.

52X32X52
22.03.2007., 05:53
ja sam jučer za početak uzeo ovo (http://www.fitness-ducan.com/product_info.php?cPath=3&products_id=97&osCsid=81da7c80f24a2ad6deb728f2b3b15790) pa ćemo vidjeti jel to šta djeluje............
kao sto je Arathorn napisao, kupio si secer ;)

da si barem pitao prije nego sto si bacio tih 145kn!
ak nist drugo, poslao bi te na ovaj (http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=10075&start=0) topic :)

al dobro, izgleda da imas novaca kad tak kupujes

preporucam ti da kupis whey (http://www.fitness-ducan.com/product_info.php?products_id=41&osCsid=81da7c80f24a2ad6deb728f2b3b15790) (170kn), grozdjani secer (0,5kg 12kn, imas u svakom DM-u), zobene pahuljice (1kg 6kn, konzum) - po meni, ovo je osnova
whey + zobene uzmi za prvi obrok - mjerica wheya, 75g zobenih + voda (moze i malo mlijeka)
whey + gr.secer - obrok uzimas do max 40min poslije treninga - mjerica wheya i mjerica gr.secera (cca 45g)
sto se tice ostalih obroka (a njih trebas imati sto vise), baci pogled vamo (http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=2)

i usput receno,
procitaj http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=10

ovo su ti osnove ;)

Stana
22.03.2007., 09:34
ok, uzet ću i "whey" pare su tu da se troše, na greškama se uči...idemo dalje...

Arathorn
22.03.2007., 10:10
ok, uzet ću i "whey" pare su tu da se troše, na greškama se uči...idemo dalje...

I ne zaboravi jesti velike količine normalne hrane. ;)

Stana
22.03.2007., 10:13
I ne zaboravi jesti velike količine normalne hrane. ;)

potrudit ću se..ali u tome i je kod mene problem što ja jako malo jedem "normalne" hrane.... jednostavno ne ide više u želudac....pa zato i kupujem sve ove praškove, tabletice... no dobro počeo sam prije dva dana pa ćemo vidjeti za 30ak dana do čega sam stigao.....

apoljon
22.03.2007., 12:29
zanima me komentar za bio-tech, čuo sam da njihov whey nije dobar i zanima me komentar onih štangica iz DM sa 12 g proteina.

tvuk
23.03.2007., 08:55
Kolko kostaju toliko i vrijede. Ja ih isto jedem bas kad ne stignem nesto drugo pojest.

Arathorn
23.03.2007., 09:48
Kolko kostaju toliko i vrijede. Ja ih isto jedem bas kad ne stignem nesto drugo pojest.

Yup. Samo što sam nakon njih gladan kao da nisam ništa ni jeo.

apoljon
23.03.2007., 10:12
a kaj je sa bio-tech?
ja osobno se bavim trčanjem dosta intenzivno pa gledam što je najbolje za mene. jedan frend mi je rekao za neki whey od njih kaj sam gledao da ne valja, al onak bez objašnjenja, a nije da je neki stručnjak. pa eto, neki savjet il nešto bi molio?

i mene ne zasite ove štangice iz dm-a al su stvarno jeftine

macon
23.03.2007., 15:56
nisam gledao.
pa koliko je to stzvarno jeftino.
i ja sam razmišljao uzeti neku zalihu nekih proteinskih pločica između obroka.

apoljon
23.03.2007., 16:12
3,90kn, imaju 12g proteina

Cotton Candy
24.03.2007., 12:04
3,90kn, imaju 12g proteinaJel to što fino? Koje su to pločice (naziv, proizvođač)? Ja si nekad poslije teretane popijem onaj sojin napitak s okusom vanilije, isto iz dm-a.

macon
24.03.2007., 17:22
e pa da li kada nemam whey mogu pojest te čokoladice.
koliko im treba da se razgrade ( otprilike, brzi ili spori?)
i da li radi bržeg ulaska u krv mogu ih zaliti glukozom?

tvuk
24.03.2007., 18:47
Ne, cokoladice nisu za poslije treninga. Radije nabavi shaker pa slozi standardnu porciju whey+glukoza. Dodas vode, promijesas i popijes.

Arathorn
24.03.2007., 21:44
e pa da li kada nemam whey mogu pojest te čokoladice.

Nakon treninga je bolje i čokoladicu pojesti nego ništa i time ostaviti organizam u katabolično-umornom stanju.

koliko im treba da se razgrade ( otprilike, brzi ili spori?)

Zaboravio sam sastav, no mislim da imaju kombinaciju sojinih i mliječnih proteina. Kako god bilo, bez obzira na tip proteina (i ugljikohidrata) u njima, nemoj zaboraviti da čokoladice imaju i pristojan postotak masti koje produžavaju proces probave. Osim što usporavaju probavu i time odgađaju ulazak prijeko potrebnih makronutrijenata u krv, masti će također u kaosu nakon treninga biti pohranjene tamo gdje ih najmanje želimo - u masne stanice. Razlog? Visoki inzulin i kombinacija masti i ugljikohidrata. Ugljikohidrati će biti iskorišteni za popunjavanje glikogenskih rezervi, no masti će biti deponirane u masno tkivo.

i da li radi bržeg ulaska u krv mogu ih zaliti glukozom?

Zanemarivo. Radije kombiniraj glukozu i whey, to je isprobana i optimalna formula za anaboličku fazu i redukciju akumulacije masnog tkiva.

macon
24.03.2007., 21:59
ma znam ali mislio sam kad nemam whey, kao neka zamjena.

ma ja nekad te čokoladice maznem dok sam na faksu, da grickam nešto, pa mislim da je bolje to nego smoki ili čips.

I Arathorn hvala na vrlo preciznom odgovoru.

:top:

Arathorn
24.03.2007., 23:33
ma znam ali mislio sam kad nemam whey, kao neka zamjena.

Osobno, rekoh gore - radije ću dobiti dva grama masti nego pustiti organizam da razgrađuje mišiće koje teškom mukom gradim. Bolje išta nego ništa. :)

ma ja nekad te čokoladice maznem dok sam na faksu, da grickam nešto, pa mislim da je bolje to nego smoki ili čips.

Živa istina.

I Arathorn hvala na vrlo preciznom odgovoru.

Nema na čemu, i drugi put. :)

52X32X52
25.03.2007., 10:14
zanima me komentar onih štangica iz DM sa 12 g proteina.
definitivno su precijenjene, kao i sve ostale proteinske plocice, bar sto se cijene tice

jucer sam uzeo teglicu maslaca od kikirikija (whey od cokolade, zobene i med imam), sad cu se baciti u pravljenje ovoga (http://forum.teretana.net/viewtopic.php?p=133829#133829)
ak nist drugo bar cu se malo igrat :)

Tomislav H
29.03.2007., 09:04
Može meni malo pomoći. Krenuo sam u teretanu i htio bi dobiti masu. Ali kad mislim na masu ne mislim na šlauf oko trbuha nego bi htio dobiti veće mišiće. Inače mi ljudi kažu da sam mršav.
Pitao sam frenda i on mi je rekao da odem u dućan s proteinima i da velim frajeru šta hoću, pa će mi on sve objasniti. Otišao sam u Weiderov dućan kod Baskiere i čitajući po ovom što tu piše - katastrofa. Rekao sam tipu da bi htio dobit masu, ali ne i salo i da bi vježbao 3 puta tjedno. Frajer je počeo recitirat pjesmicu koju je očito već tolko puta ponovio. Da mi ne trebaju samo proteini nego i ugljikohidrati, bla, bla, bla. I dao mi Weiderov Weight Gainer. Rekao je 2 put dnevno i kad imam trening i nemam. Kad imam trening 1 i pol sat prije treninga i 1 sat nakon treninga. Gledao sam malo sastav i kaže u 100g ima oko 22g proteina i 60-ak grama ugljikohidrata + ostalo. Pitao sam tipa u dućanu i kaže to je najbolji omjer, 3:1 u korist ugljikohidrata.
Sad, po ovom svemu što ste napisali, tip govori gluposti. Znači što bi meni preporučili? Neki konkretni proizvod za amatera i da je omjer cijene i kvalitete prihvatljiv?

macon
29.03.2007., 09:55
ja sam pio scitec protein delite.

meni je to bilo super.

prije treninga sat vremena i iza sa glukozom.

a kad ne treniram u među obroku.

190 kn 1500 g.

pogledaj na netu malo o omjeru.

mislim da po porciji ( dvije mjerice) dobiješ 35 g proteina.

sad sam na kreatinu crealean2.

pa će mo vidjeti.

trenutn osam švorc za još jedan whey, ali budem ga nabavio ali ću uzeti 100% whey.

scitec proizvodi su ti jeftini.

6isperadun
29.03.2007., 18:24
Sad, po ovom svemu što ste napisali, tip govori gluposti. Znači što bi meni preporučili? Neki konkretni proizvod za amatera i da je omjer cijene i kvalitete prihvatljiv?

tipicna spika tih tuduma sto prodaju dodatke prehrani. netrebas ugljikohidrate iz praha vec iz povrca i zitarica(osim glukoze u pwm)! a sad uzmi bilo koju marku whey proteina od ovih sto se tu spominju... al samo uzimanje proteina ti nista nece znaciti ako ne sredis prehranu da izbacis junk food i moras jesti jako obilno min 5x na dan ovisno o konstrukciji i metabolizmu(ektomorf, mezomorf i endomorf)

Cika Bika
01.04.2007., 20:04
Jel netko kada koristio od Twinlaba Mass fuel?Ja sam ga kupio...pa me zanimaju vasa misljenja!I koliko ga piti!Fala...

tvuk
01.04.2007., 22:29
Jel netko kada koristio od Twinlaba Mass fuel?Ja sam ga kupio...pa me zanimaju vasa misljenja!I koliko ga piti!Fala...

To je gainer a ne whey, ima puno vise ugljikohidrata nego bjelancevina. Bolje nabavi cisti whey (naravno kad potrosis ovo sto si kupio). Ovo nije za poslije treninga vec zamjena za obrok.

U pravilu ti whey treba samo za PWM, te eventualno za nadopunu u obrocima u kojima ima malo bjelancevina (npr. u zobene pahuljice i mlijeko za dorucak umijesas i malo wheya).

Cika Bika
02.04.2007., 09:55
To je gainer a ne whey, ima puno vise ugljikohidrata nego bjelancevina. Bolje nabavi cisti whey (naravno kad potrosis ovo sto si kupio). Ovo nije za poslije treninga vec zamjena za obrok.

U pravilu ti whey treba samo za PWM, te eventualno za nadopunu u obrocima u kojima ima malo bjelancevina (npr. u zobene pahuljice i mlijeko za dorucak umijesas i malo wheya).Okej...a od koje tvrtke i sta bi preporucili za masu?Dugo treniram i glede vjezbanja sam maher,al proteini su mi totalno nepoznat svijet i tu sam tudum :zubo:

tvuk
02.04.2007., 14:10
Koji whey? Imaš dosta veliki izbor, naročito ako si u Zagrebu. Najbolji omjer dobiveno/uloženo ima Scitec 100% Whey (kanta od 5kg, 550-600 kn), dok ako želiš kvalitetnije a ipak ne drastično skuplje imaš npr. Dymatize Elite Whey (paket 2.3 kg, cca 400 kuna). Okus po želji, ja obično uzimam čokoladu.

Cika Bika
02.04.2007., 14:58
Koji whey? Imaš dosta veliki izbor, naročito ako si u Zagrebu. Najbolji omjer dobiveno/uloženo ima Scitec 100% Whey (kanta od 5kg, 550-600 kn), dok ako želiš kvalitetnije a ipak ne drastično skuplje imaš npr. Dymatize Elite Whey (paket 2.3 kg, cca 400 kuna). Okus po želji, ja obično uzimam čokoladu.Iz Osijeka sam,al ima i tu kod nas solidan izbor!Uglavnom...hvala :top:

glomict
03.04.2007., 14:58
Svima koji misle uzimat dodatke prehrani na 1. mjeatu treba biti whey, a tek onda treba razmišljat o ostalim proizvodima. Najbolji omjer cijene i kvalitete ima Dymatize elite whey 2.3kg 370kn (nije moje osobno mišljenje nego je taj whey najhvaljeniji na mnogim bb sitovima odmah poslje optimum nutr. koji je kod nas još uvjek preskup.) Scitec je samo jeftin. Oni koji rade na masi uz whey bi trebali uzet i neke sporo apsorbirajuće proteine (među najboljima je npr. labrada proV60) koji se piju ujutro i navećer, a whey+glukoza samo poslje treninga. Od ostalih proizvoda još bi preporučio kreatin(CEE, ne obični monohidrat). Naravno uz ovo treba još sredit prehranu.

Odraz
03.04.2007., 15:51

Do sada sam probao više toga, a svakako preporučujem Dymatize, Weider je koliko toliko OK, ON te iznad svega Pro.nutrition.

Zašto? Zato jer proces stvaranja i kupovanja sirutke (wheya) se razlikuje od proizvođača do proizvođača, odnosno jedan dio je za stočnu hranu, a drugi za ljudsku upotrebu.
Zato i izbjegavam Scitec i sl. kojima cijena ne drži kvalitetu o kojoj govore.
Evo i obrazloženja:

Postoji jedna stavr koja ljudi ne znaju. Sirutka je otpad, sto svi znaju, ali...

Vecina mlijecne inustrije koja ima taj otpad, prodaje je nakon bazne prerade tj. mikrofiltracija, i spray drying - nakon toga se dobije koncentrat.
Da bi postao izolat, treba jos ici na ultrafiltraciju. druga opcija je ionska
izmjena. dva su pravca uporabe, jedan je humana uporaba, do kvalitete
za dojenacku prehranu, a druga je do kvalitete za stocnu hranu. cijena
pripremljenog sirutkinog koncentrata za stocnu hranu je na globalnom
trzistu 0,50 do max. 2 EUR/kg, a cijena za ovaj drugi (zbog dodatnog prociscavanja) je 5-7 €/kg.
Kada bi se u Hrvatsku uvezla ta sirutka, u jednom slucaju je 1-4 EUR/kg, a u drugom 10-14 EUR/kg. Naravno tu se dodaju jos arome, sladilo, seceri
itd., da se dobije bolji okus ili zamaskira slabija kvaliteta. E sad, kad mi
netko kaze da od odredjenih prozvodjaca daleko se moze jeftinije kupiti
sirutkin protein, meni samo ostaje pitanje, a koji sirutkin protein on to jede?

Pa i dalje drmajte po stočnoj hrani.:cool:

-TheZerg-
06.04.2007., 13:13
Dakle, ipak sam odlucio uzeti neke proteine i dodatke prehrani ( posto je moja prehrana katastrofa, pokusat cu je sredit ), i sad MOLIM sve znalce, rekreativce,profesionalce da mi pomognu oko toga.
Jedino sta je bed malo mi je jetra u kurcu, pa mi je doktorica preporucila da uzmem proteine koji imaju najmanje kako je ona rekla "gluposti" a najvise proteina, odnosno da uzmem one koje najmanje opterećuju jetru. E sad koje?
I sta je ta glukoza , sta i to se kupi ili ? I sta mi jos sve treba? Kreatin? I kada se sve to uzima, prije treninga, poslije, ili se uvrsti u prehranu ?
I btw, nije mi problem izdvojit vecu svotu za kvalitetnije, jer ipak se nesmijem zajebavat sa jetrom. Mislio sam koristiti TwinLab, e sad, vaša mišljenja?

glomict
08.04.2007., 11:26
Dakle, ipak sam odlucio uzeti neke proteine i dodatke prehrani ( posto je moja prehrana katastrofa, pokusat cu je sredit ), i sad MOLIM sve znalce, rekreativce,profesionalce da mi pomognu oko toga.
Jedino sta je bed malo mi je jetra u kurcu, pa mi je doktorica preporucila da uzmem proteine koji imaju najmanje kako je ona rekla "gluposti" a najvise proteina, odnosno da uzmem one koje najmanje opterećuju jetru. E sad koje?
I sta je ta glukoza , sta i to se kupi ili ? I sta mi jos sve treba? Kreatin? I kada se sve to uzima, prije treninga, poslije, ili se uvrsti u prehranu ?
I btw, nije mi problem izdvojit vecu svotu za kvalitetnije, jer ipak se nesmijem zajebavat sa jetrom. Mislio sam koristiti TwinLab, e sad, vaša mišljenja?

Moja preporuka ti je definitvno da uzmeš Dymatize elite whey, proizvod je vrhunski i mislim da ti jetra od tog nece nastradat. Pošto imaš problema s jetrom nemoj uzimat kreatin jer on dosta opterečuje jetru (zsto i treba uzimat pauze kod uzimanja kreatina). Znace kreatin definitivno ne!

Gooran
08.04.2007., 18:32

Procitaj:

http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-workout-nutrition.aspx (http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-workout-nutrition.aspx)

Sto se tice proizvodjaca uzimaj Weider whey - nemoj se osvrtat na ove jeftine proizvodjace jer nisu ni priblizno kvalitetni kao Weider.

tvuk
08.04.2007., 23:54
Procitaj:

http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-workout-nutrition.aspx (http://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/Post-workout-nutrition.aspx)

Sto se tice proizvodjaca uzimaj Weider whey - nemoj se osvrtat na ove jeftine proizvodjace jer nisu ni priblizno kvalitetni kao Weider.

Nadam se da su ti to sponzori, buduci da Weider vec duze vrijeme osjetno kaska za konkurencijom u kvaliteti proizvoda.

Dymatize Elite Whey je definitivno najbolji whey koncentrat koji se moze kupiti u .hr. Naravno, postoje kvalitetniji izolati i hidroizolati, ali su i drasticno skuplji. Uz njega je jos samo Optimum Nutrition 100% Whey Protein Gold (ova dva wheya imaju razlicitog uvoznika, tako da me nemozes optuzit za sponzorstvo ;p).

Laganini
09.04.2007., 23:04
@tvuk - dvije ispravkice:
-nije hidroizolat nego hidrolizat
-Elite whey nije koncentrat nego kombinacija svih načina proizvodnje, od ionske izmjene preko peptida do koncentrata.
Eto...

tvuk
11.04.2007., 13:53
@tvuk - dvije ispravkice:
-nije hidroizolat nego hidrolizat
-Elite whey nije koncentrat nego kombinacija svih načina proizvodnje, od ionske izmjene preko peptida do koncentrata.
Eto...

Hvala na ispravci.

landuranus
12.04.2007., 18:55
http://www.systems-import.com/product_show.asp?lang=hr&IDProduct=423&IDType=1&IDManufacturer=33&IDChild=6
ja naručio ovo, jeli tko ovo koristio ?

macon
12.04.2007., 21:34
ja sam koristio.

sa vodom je odvratno.

za oko 230 kn možeš imat elite whey duplo veće pakiranje,a proizvod je odličan.
to ti je gainer.
moš probat, ja sam uzo jednom i nikad više.
srao sam ko lud, svako malo.
na masi sam jako malo dobio

landuranus
13.04.2007., 12:16
ajd demi link koji proizvod preporučaš...?

tvuk
13.04.2007., 14:29
Evo pa biraj:

http://www.nutrix.hr/Dymatize/proizvodi/proteini/proteini-dym.htm

Kvaliteta raste od vrha stranice prema dolje, ali i cijena.

macon
13.04.2007., 14:51
sa elite wheyom nemožeš falit:top:

Tomislav H
16.04.2007., 10:18
Evo, pročitao sam cijeli thread i odlučio uzeti Dymatize Elite Whey, ali imam nekoliko pitanja.

Prvo, da li je netko nedavno bio u ovom dućanu

http://www.systems-import.hr/contact.asp?lang=hr

i gdje se točno nalazi ovaj u Horvaćansko 31? To je kod Baschiere?

Na koji način uzimati whey?
Kao što sam napisao u prošlom postu išao bi u teretanu 3 puta tjedno i htio bi dobiti na masi (mišiće, ali ne i salo). Do sad sam "trošio" weight gainer od weider-a, za koji sam ovdje ustanovio da je sranje. Pio sam ga dva puta dnevno svaki dan (s mlijekom) i kada imam trening i kada nemam. Da li whey isto pijem svaki dan, jednom dnevno, dva puta, da li se može piti s mlijekom ili mora s vodom? Da li je whey zamjena za obrok? Shvatio sam da moram nakon treninga pit pomiješan s glukozom. Navodno se može kupiti u DM-u nekakav grožđani šećer. Koji su omjeri? Ovaj weight gainer sam pio u omjeru 75g u 3 dl mlijeka.

I još jedno pitanje, nije tolko vezano uz prethodno. Spominjale su se nekakve pločice i uzimanje istih nakon treninga da se ne bi počeli razgrađivat mišići. Zar se ne razgrađuju prvo masti pa na kraju mišići? Ono, prvo se koriste ugljikohidrati, pa masti, pa proteini?

Evo molio bih da mi netko objasni ovih par nejasnoća koje imam.

Hvala.

cutiee
16.04.2007., 13:06
Ima li maybe ko iskustvo s herbalife proteinima? Procitala sam nesto na onom forumu teretana i vidim da se dosta pljuje po tim proteinima soje al zivim u uvjerenju da meni nebi to bas tolko skodilo posto sam zensko jel :).
Moja instruktorica aerobica mi je nekaj govorila kak su dobri jer je to, ajmo rec, kompletan i relativno uravnotezen obrok pa bi s time mogla i zamijenit veceru (posto treniram uvijek kasno navecer pa jedva skupim uvijek snage da nakon PWM-a ostanem budna jos jedan sat da se napapam posnog i sl.).
Svaki savjet dobrodoso jer,evo, bas se selim i nemam puno novaca na bacanje :zubo: .
A i treba novu robu kupit ;)

tvuk
16.04.2007., 15:56
Na koji način uzimati whey?
Kao što sam napisao u prošlom postu išao bi u teretanu 3 puta tjedno i htio bi dobiti na masi (mišiće, ali ne i salo). Do sad sam "trošio" weight gainer od weider-a, za koji sam ovdje ustanovio da je sranje. Pio sam ga dva puta dnevno svaki dan (s mlijekom) i kada imam trening i kada nemam. Da li whey isto pijem svaki dan, jednom dnevno, dva puta, da li se može piti s mlijekom ili mora s vodom? Da li je whey zamjena za obrok? Shvatio sam da moram nakon treninga pit pomiješan s glukozom. Navodno se može kupiti u DM-u nekakav grožđani šećer. Koji su omjeri? Ovaj weight gainer sam pio u omjeru 75g u 3 dl mlijeka.

Netrebaju ti plocice, whey sluzi bas za poslije treninga. Nabavi si shaker (obicno u istoj trgovini u kojoj i whey), pa poslije treninga popij shaker od jedne mjerice wheya i cca 50-60g glukoze, u vodi.

Whey nije zamjenski obrok.

37°
16.04.2007., 17:50
Ima li maybe ko iskustvo s herbalife proteinima? Procitala sam nesto na onom forumu teretana i vidim da se dosta pljuje po tim proteinima soje al zivim u uvjerenju da meni nebi to bas tolko skodilo posto sam zensko jel :).
Moja instruktorica aerobica mi je nekaj govorila kak su dobri jer je to, ajmo rec, kompletan i relativno uravnotezen obrok pa bi s time mogla i zamijenit veceru (posto treniram uvijek kasno navecer pa jedva skupim uvijek snage da nakon PWM-a ostanem budna jos jedan sat da se napapam posnog i sl.).
Svaki savjet dobrodoso jer,evo, bas se selim i nemam puno novaca na bacanje :zubo: .
A i treba novu robu kupit ;)

Ako si čitala na tom forumu, mogla si primjetiti cijenu tih proteina tj. za cijenu 250g Herbalife možeš dobiti 2-3kg!!! drugog proizvođača. :eek: :eek:

A tvoja ih instruktorica vjerojatno prodaje, jel? ;)

cutiee
16.04.2007., 18:35
Ako si čitala na tom forumu, mogla si primjetiti cijenu tih proteina tj. za cijenu 250g Herbalife možeš dobiti 2-3kg!!! drugog proizvođača. :eek: :eek:

A tvoja ih instruktorica vjerojatno prodaje, jel? ;)

A to imas pravo...A kakvi (i koji) bi se onda proteini mogli koristiti za zamjenski obrok? Ak vec ima ovo pitanje,oprostite mi al mi brat igra world of warcraft i ja sam nazalost u inferiornom polozaju tako da komp vidim iz ove blizine jako rijetko pa stedim vrijeme :zubo: .

I yes,moja ih instruktorica prodaje al jako idealiziram sve moje instruktorice tako da ne mogu ni zamislit da bi ONA MENI nesto podvalila :rofl: .

Tomislav H
16.04.2007., 19:56
Netrebaju ti plocice, whey sluzi bas za poslije treninga. Nabavi si shaker (obicno u istoj trgovini u kojoj i whey), pa poslije treninga popij shaker od jedne mjerice wheya i cca 50-60g glukoze, u vodi.

Whey nije zamjenski obrok.

Znači whey uzimam isključivo nakon treninga, što bi u mom slučaju bilo 3 puta tjedno, pošto idem 3 puta tjedno na trening?

A jel zna netko u kolko dl vode ide ta jedna mjerica whey-a i kolko iznosi jedna mjerica? Pretpostavljam da se to da izmješati i bez shaker-a (iako je s njim sigurno lakše) da ne kupujem odmah shaker. Ne znam da li piše na samom proizvodu mjerice i omjeri mješanja?

Tomislav H
16.04.2007., 20:01
I nisam ni mislio uzimati pločice. Samo mi nije bila jasna ona rasprava oko razgradnje mišića jer sam čuo da se prvo troše ugljikohidrati, masti, pa tek onda proteini, pa sam mislio da netko ko zna to pojasni, ali nema veze.

landuranus
16.04.2007., 20:47
ljudi, ja sam potrošio
http://www.systems-import.com/product_show.asp?lang=hr&IDProduct=423&IDType=1&IDManufacturer=33&IDChild=6
... radio sam 300 sklekova (ne sve odjednom :D), 150-200 trbušnjaka, i dizo utege 5kg each... i da vam kažem u 2 tjedna meni ruke izgledaju deblje nego noge i gadno sam nabildo tricepse :confused: :eek: ... obujam ruke mi je narasto 3-4 cm OMFG... kak da skinem malo, jel je ovo jebeno previše izgledam ko faking rambo :eek:

37°
16.04.2007., 20:58
A to imas pravo...A kakvi (i koji) bi se onda proteini mogli koristiti za zamjenski obrok?

Mliječno-jajčani ili kazein ( npr. Inkospor Muscle Gainer, Optimum Pro90...).

Ili ak ne želiš dodatne investicije - whey sa posnim, lanenim uljem/sjemenkama, zobenim...uglavnom s nečim što će mu usporit absorpciju.

tvuk
17.04.2007., 08:46
Znači whey uzimam isključivo nakon treninga, što bi u mom slučaju bilo 3 puta tjedno, pošto idem 3 puta tjedno na trening?

A jel zna netko u kolko dl vode ide ta jedna mjerica whey-a i kolko iznosi jedna mjerica? Pretpostavljam da se to da izmješati i bez shaker-a (iako je s njim sigurno lakše) da ne kupujem odmah shaker. Ne znam da li piše na samom proizvodu mjerice i omjeri mješanja?

Da, nakon treninga.

Jedna mjerica wheya je obicno cca 30g od cega je nekih 24g bjelancevina. Mozes slobodno staviti i vise, ali nemoj preko dvije mjerice. Mjerice obicno dobijes zajedno s wheyom.

Vode stavis koliko ti pase. Ja stavim do vrha koliko stane (cca pol litre) jer ako stavim manje onda mi je malo preslatko zbog glukoze.

Mozes i bez shakera, ali lakse je s njim, a obicno kosta 30-tak kuna najobicniji plasticni bas predvidjen za to.

Odraz
18.04.2007., 10:24

Lijepo pozdrav.
Pošto ti je jetra lagano u klincu (nadam se da nije ništa ozbiljno), preporučam ti svakako pro.nutrition. Njihov whey kao takav je kategoriziran "Za dojenačku hranu", dakle, ultra čist je, što kod mnooogih proizvođača nećeš naći.
Glukozu kupiš kao treubenzucker u DM-u,. kreatin pusti za kasnije, nakon nekih 4,5 mj treniranja.

Whey možeš jednu mjericu ujutro sa zobenima i mlijekom, drugo serviranje je odmah nakon treninga i to oko 0,5 g po kg i oko 1g po kg glukoze u VODI radi brže apsorpcije.

U postu iznad ovog kojeg ti qvotam imaš objašnjeno o cijenama i kvaliteti, a mislim da si dovoljno pametan da onda zaključiš koja je firma sa wheyom OK, a koja ne (pošto ja neću imena nabrajati)

El Pájaro
18.04.2007., 10:51
U postu iznad ovog kojeg ti qvotam imaš objašnjeno o cijenama i kvaliteti, a mislim da si dovoljno pametan da onda zaključiš koja je firma sa wheyom OK, a koja ne (pošto ja neću imena nabrajati)

Vec si ih nabrojio... Vidim da ti je lokacija u Porecu, a ne nalazi li se i firma Pro Nutrition u Porecu?! Sumnjivo mi je to nesto.... :zubo:

Odraz
18.04.2007., 11:12
Vec si ih nabrojio... Vidim da ti je lokacija u Porecu, a ne nalazi li se i firma Pro Nutrition u Porecu?! Sumnjivo mi je to nesto.... :zubo:

I jest sumnjivo:zubo:
Gdin. Šoljan je vlasnik firme, njega znam sa jednog drugog foruma o teretani i imao sam ga prilike upoznati (što može i potvrditi jer je otvoren za sva pitanja) i kada sam vidio da mi je sve "servirao na tanjur", da je na svako moguće pitanje i podbadanje imao realan i točan odgovor odlučio sam se za njega. čak sam i pogledao odakle mu sirovine i za svaku ima certifikat da je od proizvođača, a ne od Kineza koji prodaju po 3,4,5 puta nižoj cijeni.
Zato kao i mnogi u zadnje vrijeme sam prešao na pro.nutrition i više nego zadovoljan.
I majicu sam dobio:zubo:

El Pájaro
18.04.2007., 11:54
Da, al' mi je sad nekako puno davat 110 kn za 500 g whey koncentrata. Ubrzo bi u prodaji trebao biti njihov proizvod Premium Whey Isolate, a i pakiranja bi trebala biti veca od 500 g, to mi se vec sviđa... ;)

Odraz
18.04.2007., 12:08
Da, al' mi je sad nekako puno davat 110 kn za 500 g whey koncentrata. Ubrzo bi u prodaji trebao biti njihov proizvod Premium Whey Isolate, a i pakiranja bi trebala biti veca od 500 g, to mi se vec sviđa... ;)

Je, koliko znam možda i koncentrat izbaci za svim. Nema skoro pa i nikakve zarade radi nabavnih cijena.

Tomislav H
18.04.2007., 15:04
Tvuk hvala na odgovorima. Imam još par pitanja za sve koje mi mogu odgovoriti.
I meni bi trebao nešto za zamjenski obrok, kao što je i cutiee pitala. Rekao si da whey nije zamjenski obrok, a netko je odgovorio da ako je sa zobenima ili nečim sličnim onda može. Samo bi to htio potvrditi. Da li se onda to može jesti svaki dan (ono i kad imaš i kad nemaš trening)?
Mali mi je problem što sam dosta u gužvi s vremenom i teško mogu baš jako paziti na prehranu, pa bi mi trebao neki brzi, ali ujedno što kvalitetniji obrok.
Kao što sam već rekao, htio bih dobiti na masi (mišića) pa bi trebao što više jesti, ali kvalitetno, pa bi mi bilo puno lakše da mogu ovako nešto na brzinu pojest.
I još jedno pitanje. Što kada sam gladan kasno navečer, tipa u pol 11, a za pol sata idem spavat? Znam da je najgora varijanta tipa majoneza na kruh i to pojest. Da li je onda bolje whey sa zobenima ili samo voće i ništa drugo? Čini mi se da bi voće bilo najbolje, ali pošto bi htio dobiti masu, bojim se da nije i dovoljno.

cvio14
18.04.2007., 17:03
a netko je odgovorio da ako je sa zobenima ili nečim sličnim onda može.

koliko sam ja shvatio
whey u kombinaciji sa sporoprobavljujućim proteinima, mastima, kompleksnim ugljikohidratima gubi svoje svojstvo brze probavljivosti.

zato nakon treniga ga pijemo sa vodom a ne mlijekom(vjerujem da je o tome već pisano)

zaključak:
whey se može piti i u dane netreniranja uz neki "element" koji će usporit njegovu apsorpciju,no, naravno, prehrana (aka.piletina,jaja,posni sir) mora biti primarna
whey je "samo" dodatak

Što kada sam gladan kasno navečer, tipa u pol 11, a za pol sata idem spavat?

Prije spavanja bi najbolje bilo pojest posnog sira koji ima dovoljno sporoprobavljujućih proteina koji će hranit mišiće cijelu noć

nadam se da nisam nešto krivo rekao, ako jesam neka me neko ispravi:zubo:

ps.

i još nešto
prije spavanja nikako zobene jer ih tijelo neće moći potrošiti u snu, a svi znamo kamo onda oni idu:)

axcent
18.04.2007., 21:49
Prije spavanja bi najbolje bilo pojest posnog sira koji ima dovoljno sporoprobavljujućih proteina koji će hranit mišiće cijelu noć

Navečer uz posni možeš ubacit i šačicu badema(moze i kikiriki(ne prženi)isl.)

dombica
21.09.2007., 19:14
Ima li netko mozda iskustva sa uzimanjem proteina kao dodatak prehrani?

Moze li se tako udebljati?

maRxium
21.09.2007., 19:21
imam ja ..reci sto te zanima?

imas ugljikohidrate i ciste proteine(ctaj bjelancevine)
pitanje je za cega ti treba i sto bi ti s njima radio
ali pretpostavljam da zelis u teretanu,...

eto preporuka kad vec zelis

uzems neki izolat 100% protein(mlijecna sirutka) ili Anabolic wheey i zasigurno ces se udebljat

forum.teretana.net se obrati

dombica
21.09.2007., 19:27
gdje mogu nabaviti izolat?

koji preporucas?

18Delta
21.09.2007., 21:47
www.scitec-hr.com

pogledaj katalog! raznovrsni proizvodi, vodeci nutricionisticki centar u svijetu, stoga i kod nas;)

koje proteine trebas je tesko za odgovorit! savjetuj se sa strucnjakom s obzirom cime se planiras bavit, u koje svrhe ces koristit proteine kako bi ti ta osoba mogla preporucit koju vrstu i koju dozu.
generalno za tereranu 2g proteina po kg misicne mase, za sjedilacki nacin zivota minimalno 0,5g po kg misicne mase. ne zaboravi na preparat sa vitaminima i mineralima. oni su katalizatori! ako ti nedostaje makar jedan, to ce se automatski odrazit na apsorpciju proteina.
dakle, bez detalja nema savjeta!

bricobrico
04.10.2007., 12:02
Ej stari jedi čokolino, pij kakao, i jedi jogurte! Ja sam tako uz viježbanje dobio dosta mišične mase! Vjeruj mi stvarno djeluje!

Ipak prirodno je najbolje! Ne sumnjam u sve te proteinske napitke, proteine u prahu itd, al tu je opet potrebna neki kemijski proces za odvajanje proteina iz sirutke i ostalih proizvoda iz kojih se dobivaju proteini pa tako da ipak to nije skroz prirodno! Al time ti ne želim reć da je to loše već da je bolje prirodno ih uzimat!

Još sam znao pit onu vodu koja se dobiva pri rađenju svježeg kravljeg sira, jest da je gadno al je čisti prirodni protein!

croreiki
04.10.2007., 12:11
imam ja ..reci sto te zanima?

imas ugljikohidrate i ciste proteine(ctaj bjelancevine)
pitanje je za cega ti treba i sto bi ti s njima radio
ali pretpostavljam da zelis u teretanu,...

eto preporuka kad vec zelis

uzems neki izolat 100% protein(mlijecna sirutka) ili Anabolic wheey i zasigurno ces se udebljat

forum.teretana.net se obrati

ima ugljikohidrate , proteine i masti! proteini grade mišiće , enzime itd. proteini nisu dodatak prehrani . oni ti moraju biti uključeni u ishranu. od proteina ćeš se vjerojatno manje zdebljat nego od ičeg ostalog što možeš pojesti.

reader
04.10.2007., 12:48
Gdje ima najviše proteina, u kojim namirnicama?

macon
04.10.2007., 15:41
posni sir, pileća prsa, uglavnom svako meso.
mliječni proizvodi, jaja, riba ( tuna, može i konzervirana)
pahuljice (zobene po moučnosti)

G. House
04.10.2007., 18:04
Znaci, ako imam 70kg, bavim se sportom tu i tamo (dakle ne pretjerano aktivan) treba mi 70x(pretpostavljam 0.75 za mene)= 52g proteina dnevno? A znate mozda koliko ima proteina u 10 dkg pilecih prsa?

croreiki
04.10.2007., 18:41
posni sir, pileća prsa, uglavnom svako meso.
mliječni proizvodi, jaja, riba ( tuna, može i konzervirana)
pahuljice (zobene po moučnosti)

proteini iz zobenih ne sadrže sve aminokiseline , pa je njihova biološka vrijednost zanemariva. mahunarke sadrže također dosta proteina , samo , ako ste muškarci klonite se soje .naravno za vegetarijance je potrebno kombinirati različite biljke kako bi se razgradnjom proteina dobile sve esencijalne mainokiseline. a za housea , pileća prsa na 100g sarže 21 gram proteina , negdje piše i 16 grama pa zaokruži na pola znači negdje 18-19. potrebe za proteinima ti ovise o dobi i tjelesnoj aktivnost pa moraš biti precizniji ( čime se baviš , koliko godina imaš , što želiš prehranom postići).

tvuk
05.10.2007., 07:21
Znaci, ako imam 70kg, bavim se sportom tu i tamo (dakle ne pretjerano aktivan) treba mi 70x(pretpostavljam 0.75 za mene)= 52g proteina dnevno? A znate mozda koliko ima proteina u 10 dkg pilecih prsa?

Prehrambene tablice:

http://web.archive.org/web/20060111065938/hrana.com/pt/index.htm

Doduse ne rade iz firefoxa, morat ces otvorit u IE.

reader
05.10.2007., 08:29
A mogu li pretjerati u proteinima i debljati se od njih?

Stipe23
06.10.2007., 12:53
A mogu li pretjerati u proteinima i debljati se od njih?

To u praksi ne možeš taman i da hoćeš.

-Stipe

6isperadun
06.10.2007., 18:42
ma kurac ce se on zdebljati ako opcenito ne jede puno. dakle teretana + jako puno kvalitetno jesti(cca 6 obroka na dan) + proteini u prahu kao dodaci. ako oces masu nabiti(misice) na 70 kg trebas uzeti oko 150~200g proteina(ukupno iz sve hrane)... uz naravno puno UH sa niskim GI i nesto malo masti iz npr lanenog ulja, maslinovog, ribljeg i sl.

proteini se uzimaju odmah iz treninga sa vodom(ne mlijeko jer usporava probavljanje proteina) i glukoza(koliko imas kg tezine toliko grama glukoze). takodjer dobro ih je uzeti i ujutro sa zobenim pahuljicama. nakon treninga moras popiti do 2l vode kroz sat - dva da se proteini sto bolje i brze probave...

dakle ovo je za dobiti na masi. al ako zelis odrzavati misicnu masu onda uzimas oko 1g p po kg tezine...

Dubravko1234
06.10.2007., 23:13
Ja bi htio biti mišićav ali ne kao tipa Arnold Schwarzenege. Htio bi biti jak ali ne prenapuhan sa muskulaturom

tvuk
07.10.2007., 00:40
LOL

Vjeruj mi, morao bi potrositi nekih 20 godina da budes sjena Arnoldu.

Za misice treba puno jesti i puno trenirati. Odi na forum.teretana.net, tam imas puno vise informacija nego sto ti ja mogu napisati u jednom postu.

@Stipe - koliko znam tijelo moze visak proteina pretvoriti u glukozu, koja se pak onda moze pretvoriti u mast...

zli_čeha
07.10.2007., 12:13
Ej stari jedi čokolino, pij kakao, i jedi jogurte! Ja sam tako uz viježbanje dobio dosta mišične mase! Vjeruj mi stvarno djeluje!

Ipak prirodno je najbolje! Ne sumnjam u sve te proteinske napitke, proteine u prahu itd, al tu je opet potrebna neki kemijski proces za odvajanje proteina iz sirutke i ostalih proizvoda iz kojih se dobivaju proteini pa tako da ipak to nije skroz prirodno! Al time ti ne želim reć da je to loše već da je bolje prirodno ih uzimat!

Još sam znao pit onu vodu koja se dobiva pri rađenju svježeg kravljeg sira, jest da je gadno al je čisti prirodni protein!

:s :s :s :s
sve sta treba imamo u frizideru

Stipe23
07.10.2007., 16:31
LOL

Vjeruj mi, morao bi potrositi nekih 20 godina da budes sjena Arnoldu.

Za misice treba puno jesti i puno trenirati. Odi na forum.teretana.net, tam imas puno vise informacija nego sto ti ja mogu napisati u jednom postu.

@Stipe - koliko znam tijelo moze visak proteina pretvoriti u glukozu, koja se pak onda moze pretvoriti u mast...

To je samo teorija, odnosno zanemarivi postoci.
Tih 30 ili 40g proteina koje i uzme netko u tom svom dnevnom mesnom obroku dnevno ne dospije do te faze jer se iskoristi za razne druge funkcije... do glukoze dospije onih 150g ugljikohidrata koji se pojedu u tom obroku i još onih iks puta po 100 koji se jedu u ostalima.

A do masti nismo još ni stigli. :D

-Stipe

Zli Mali Medo
09.10.2007., 09:27
sadrže također dosta proteina , samo , ako ste muškarci klonite se soje

Nigdje nije dokazan los utjecaj fitoestrogena na hormonalnu ravnotezu. Nigdje. Ne postoji niti jedna relevantna studija. S druge strane, za ksenoestrogene postoji, ali soja ne sadrzi ksenoestrogene. Ne branim soju, dapace, soja je losa zbog niza drugih stetnih tvari, ali ne i zbog fitoestrogena. Lan takoder sadri fitoestrogen.

reader
10.10.2007., 11:09
To u praksi ne možeš taman i da hoćeš.

-Stipe

Zvuči mi nevjerojatno!
Ispada da unos proteina (viši od potrebnog, a ja ne znam koji je potreban, tj.ne znam kad sam ispunila dnevnu potrebu!) neće udebljati!?
Šta zbilja najviše od UG se debljamo??! Mislim, postajemo salasti...?:confused:

Stipe23
10.10.2007., 11:15
Zvuči mi nevjerojatno!
Ispada da unos proteina (viši od potrebnog, a ja ne znam koji je potreban, tj.ne znam kad sam ispunila dnevnu potrebu!) neće udebljati!?
Šta zbilja najviše od UG se debljamo??! Mislim, postajemo salasti...?:confused:

Redom neće, da, da.

Svaki nutrijens ima svoju namjenu. A protein ih ima deset.
To, što protein može poslužiti kao izvor energije, mu je sekundarno i to se dešava iznimno.

To dal se najviše od UH debljaš - vjerojatno da, osim ako se trpaš mastima. U tom slučaju nije najviše od UH, nego od masti. :D

-Stipe

reader
10.10.2007., 11:26
Redom neće, da, da.

Svaki nutrijens ima svoju namjenu. A protein ih ima deset.
To, što protein može poslužiti kao izvor energije, mu je sekundarno i to se dešava iznimno.

To dal se najviše od UH debljaš - vjerojatno da, osim ako se trpaš mastima. U tom slučaju nije najviše od UH, nego od masti. :D

-Stipe

Smanjila sam UG (i to dosta, a i ovo što ih jedem-jedem ih dopodne i eventualno za ručak ako ima riže ili krumpira); kruh integralni samo za gablec (1/2 peciva), to je sve od kruha u danu! I tad sam skinula 2,5 kg za 3-4 tjedna. I sad mi stalo i ni makac već 3 tjedna...
Ujutro hodam pola sata, uveče vježbam (za kralježnicu)...

Stipe23
11.10.2007., 11:21
Smanjila sam UG (i to dosta, a i ovo što ih jedem-jedem ih dopodne i eventualno za ručak ako ima riže ili krumpira); kruh integralni samo za gablec (1/2 peciva), to je sve od kruha u danu! I tad sam skinula 2,5 kg za 3-4 tjedna. I sad mi stalo i ni makac već 3 tjedna...
Ujutro hodam pola sata, uveče vježbam (za kralježnicu)...

To je uobičajen rezultat kad se krene izbacivati ono kaj ćeš po specijaliziranijim forumima vidjeti nazvano "smeće". :D

Jedna stvar gdje možeš zdravije razmišljati je ne brojati kilograme, jer su nebitni.
Nekim curama konstitucijski stoji bolje ta-i-ta kilaža. "Idealna" ne postoji uopće niti kao ideja. Ne samo da su brojke krive, nego ni kao ideja jednostavno ne postoji. To mogu (eventualno) biti orijentiri, ali oni su ti manje bitni od stvarnog stanja stvari.
Ti možeš izgubiti 1kg sala, 1 kg vode, i dobiti 1 kg mišića, i to će se primijetiti iako je "samo 1 kg". Isto tako možeš izgubiti 3 kg vode, pa nikom ništa, osim kaj izgledaš nezdravije.

Stvarno stanje ti je ogledalo. I nekiput komentari koje čuješ. :D
I stvarno stanje su ti zdravije navike koje stičeš.

-Stipe

Zli Mali Medo
11.10.2007., 11:35
To je uobičajen rezultat kad se krene izbacivati ono kaj ćeš po specijaliziranijim forumima vidjeti nazvano "smeće". :D

Jedna stvar gdje možeš zdravije razmišljati je ne brojati kilograme, jer su nebitni.
Nekim curama konstitucijski stoji bolje ta-i-ta kilaža. "Idealna" ne postoji uopće niti kao ideja. Ne samo da su brojke krive, nego ni kao ideja jednostavno ne postoji. To mogu (eventualno) biti orijentiri, ali oni su ti manje bitni od stvarnog stanja stvari.
Ti možeš izgubiti 1kg sala, 1 kg vode, i dobiti 1 kg mišića, i to će se primijetiti iako je "samo 1 kg". Isto tako možeš izgubiti 3 kg vode, pa nikom ništa, osim kaj izgledaš nezdravije.

Stvarno stanje ti je ogledalo. I nekiput komentari koje čuješ. :D
I stvarno stanje su ti zdravije navike koje stičeš.

-Stipe

Upravo tako. Potpisujem.

reader
12.10.2007., 13:31
Hvala , Stipe23 i Zli Mali Medo.:grli:
Željela sam vidjeti gdje griješim u prehrani, nakon razgovora/dopisivanja sa svima vama, uvidjela sam da je potrebno samo pravilnije posložiti to sve što jedem...i sad kad sam posložila, čak sam i izbacila neke stvari i to ne namjerno, jednostavno mi se ne jedu.
I mislim da mi je sad bolje, osjećam se bolje!
Naravno, priuštim si neku "grešku" u minimalnom obliku, ali redovito, tako da ne dodjem u deficitarnu situaciju da mi se to jede pa da pojedem puno!! Npr. svaki dan pojedem 1 kockicu čokolade (ali samo 1) i ni jedan dan u ova 2-3 mjeseca nisam imala jaku želju baš za čokoladom...valjda namirim dovoljno i redovito.
Kavu nisam popila 2 mjeseca niti imam želju za njom, pijem čajeve...:mig:

Stipe23
16.10.2007., 12:44
Hvala , Stipe23 i Zli Mali Medo.:grli:
Željela sam vidjeti gdje griješim u prehrani, nakon razgovora/dopisivanja sa svima vama, uvidjela sam da je potrebno samo pravilnije posložiti to sve što jedem...i sad kad sam posložila, čak sam i izbacila neke stvari i to ne namjerno, jednostavno mi se ne jedu.
I mislim da mi je sad bolje, osjećam se bolje!
Naravno, priuštim si neku "grešku" u minimalnom obliku, ali redovito, tako da ne dodjem u deficitarnu situaciju da mi se to jede pa da pojedem puno!! Npr. svaki dan pojedem 1 kockicu čokolade (ali samo 1) i ni jedan dan u ova 2-3 mjeseca nisam imala jaku želju baš za čokoladom...valjda namirim dovoljno i redovito.
Kavu nisam popila 2 mjeseca niti imam želju za njom, pijem čajeve...:mig:

Bravo, Reader!

Tako treba! :D

-Stipe

reader
17.10.2007., 12:29
Bravo, Reader!

Tako treba! :D

-Stipe

Hvala. Sad me pročitaj na topicu o bilderima, please...:p

Pero Co.
20.01.2008., 18:30
ovako, tražim već dosta dugo po internetu ali nigdje konkretnog odgovora, pa se nadam da će ovo pročitati stručna osoba :D
treniram 3 puta tjedno po sat i pol, intenzivni treninzi jaki, imam 188cm i 80ak kg... sad me zanima da li bi trebao uzimati dodatne proteine, nabacit koju kilu još ili nešto, jer kad sam bio kod doktora svog reko je da imam brz metabolizam, a i istina je jer stvarno puno jedem ali prek tih 80-81kg jednostavno ne idem :D. Hvala

tvuk
20.01.2008., 19:29
Da, trebao bi pojacati unos bjelancevina i ugljikohidrata ako zelis dobivati na masi. Detalji na http://forum.teretana.net

Pero Co.
20.01.2008., 20:31
da a kužiš tražim i gledam i većinom spominju BB a meni ne treba to tj. ne želim previše mase, treba mi brzina za moj sport tj. moja kilaža je super samo ono možda kila dvije...

cocoo
21.01.2008., 15:33
nakon treninga pwm:
whey proteini + glukoza

jedi minimalno 6 kvalitetnih obroka na dan u razmaku 2-3 sata

i da, trebao bi nabacit najprije mase jer imaš premalo kg za svoju visinu...

i tako dalje bla bla bla 1000 sličnih tema ima.. pa malo potraži

chief
22.01.2008., 21:25
hteo bi se nadovezati na ovu pricu/temu. Ja isto imam zelju nabaciti par kilograma ali u misicima :)
idem u teretanu 4 puta nedeljno i kupio sam Whey Protein da pijem. Pijem ih posle svakog treninga po jednu meru / 32g (od cega su 24g proteini) sa mlekom. Nesto sam gledao pa me zanima kolika je mera proteina koju treba uzimati. Na ambalazi proteina pise da za moju visinu (185cm,70kg) treba uzeti i do 126g praha sto mu dodje i do 4 mere. Mene to sve malo zbunjuje posto mi je zena u prodavnici gde sam kupio proteine rekla da ne pijem vise od jedne mjere jer toliko proteina mi organizam ne moze svariti...

i jos jedno pitanje jel treba piti proteine i danima kada ne idem u teretanu, tj kada sedim kuci i nista ne radim :D ili ne?

hvala unapred

Johnyzg
22.01.2008., 22:12
Uzmi 1 i pol mjericu poslije treninga sa glukozom ili dekstrozom te vodom a ne sa mlijekom.

MOzes ih pit kao dodatak prehrani, ali i ne trebas ako ti je prehrana sredena. Znaci, kad ne vjezbas ih takoder mozes bit.

Pozdrav

Diego
23.01.2008., 10:00
hteo bi se nadovezati na ovu pricu/temu. Ja isto imam zelju nabaciti par kilograma ali u misicima :)
idem u teretanu 4 puta nedeljno i kupio sam Whey Protein da pijem. Pijem ih posle svakog treninga po jednu meru / 32g (od cega su 24g proteini) sa mlekom. Nesto sam gledao pa me zanima kolika je mera proteina koju treba uzimati. Na ambalazi proteina pise da za moju visinu (185cm,70kg) treba uzeti i do 126g praha sto mu dodje i do 4 mere. Mene to sve malo zbunjuje posto mi je zena u prodavnici gde sam kupio proteine rekla da ne pijem vise od jedne mjere jer toliko proteina mi organizam ne moze svariti...

i jos jedno pitanje jel treba piti proteine i danima kada ne idem u teretanu, tj kada sedim kuci i nista ne radim :D ili ne?

hvala unapred

proteini su sastavni dio našeg tijela. naših mišića, kože, kose, noktiju itd.
potrebno ih je konzumirati redovito samo da bi smo održali naše tijelo na životu.
ukoliko želimo povećati kvalitetnu mišićnu masu potrebno je konzumirati oko 2 grama proteina po gramu naše tjelesne mase.
kako ćemo mi to učiniti naša je stvar. dakle možete konzumirati proteinske suplemente a i ne morate ukoliko iz prehrane možete dostići prije navedene količine proteina.
u svakom slučaju ako ste se već odlučili na whey konzumirajte ga po mogućnosti samo poslije treninga s dekstrozom i vodom. mjerica i pol do dvije bit će apsorbirano.
ako namjeravate konzumirati whey tijekom dana nevezano za trening pomiješajte ga s mlijekom da usporite njegovu apsorpciju inače bi efekt mogao biti kontraproduktivan.
trgovkinja vam je rekla da ne pijete više od jedne mjerice jer organizam ne može više svariti? uobičajene gluposti koje od trgovaca možete čuti...
čak i dvije mjerice u jednom obroku prosječan organizam će bez problema apsorbirati. a dnevno možete (ovisno o ciljevima) konzumirati više obroka.
makar vam ja preporučam da whey protein ograničite na period nakon treninga a da se tijekom dana usredotočite na kvalitetnu prehranu ili konzumirate mliječno-jajčani protein koji će se sporije razgraditi.
trenirali ili ne proteine moramo unositi u organizam na koji god način vi to želite ukoliko vam je cilj povećanje kvalitetne mišićne mase. dakle konzumiraju se u dane kada treniramo i u dane kada ne treniramo.
i još nešto... za dobiti nekoliko kilograma kvalitetne mišićne mase većini naturalaca potrebno je i godinu dana (da ne kažem i više) treniranja i pravilne prehrane.
stoga imajte strpljenja...

Diego
23.01.2008., 10:00

hvala unapred

proteini su sastavni dio našeg tijela. naših mišića, kože, kose, noktiju itd.
potrebno ih je konzumirati redovito samo da bi smo održali naše tijelo na životu.
ukoliko želimo povećati kvalitetnu mišićnu masu potrebno je konzumirati oko 2 grama proteina po gramu naše tjelesne mase.
kako ćemo mi to učiniti naša je stvar. dakle možete konzumirati proteinske suplemente a i ne morate ukoliko iz prehrane možete dostići prije navedene količine proteina.
u svakom slučaju ako ste se već odlučili na whey konzumirajte ga po mogućnosti samo poslije treninga s dekstrozom i vodom. mjerica i pol do dvije bit će apsorbirano.
ako namjeravate konzumirati whey tijekom dana nevezano za trening pomiješajte ga s mlijekom da usporite njegovu apsorpciju inače bi efekt mogao biti kontraproduktivan.
trgovkinja vam je rekla da ne pijete više od jedne mjerice jer organizam ne može više svariti? uobičajene gluposti koje od trgovaca možete čuti...
čak i dvije mjerice u jednom obroku prosječan organizam će bez problema apsorbirati. a dnevno možete (ovisno o ciljevima) konzumirati više obroka.
makar vam ja preporučam da whey protein ograničite na period nakon treninga a da se tijekom dana usredotočite na kvalitetnu prehranu ili konzumirate mliječno-jajčani protein koji će se sporije razgraditi.
trenirali ili ne proteine moramo unositi u organizam na koji god način vi to želite ukoliko vam je cilj povećanje kvalitetne mišićne mase. dakle konzumiraju se u dane kada treniramo i u dane kada ne treniramo.
i još nešto... za dobiti nekoliko kilograma kvalitetne mišićne mase većini naturalaca potrebno je i godinu dana (da ne kažem i više) treniranja i pravilne prehrane.
stoga imajte strpljenja...

cocoo
23.01.2008., 12:56
dnevno bi trebalo unosit 2g proteina na 1kg svoje težine, znači ako imaš 80kg dnevno bi trebao unosit 160g proteina... al ne whey proteina, nego proteina iz hrane... whey proteini u kombinaciji sa glukozom se piju za oporavak mišića nakon treninga... ja osobna stavim mjericu i pol whey-a i duplo glukoze, znači npr 40g whey-a i 70-80g glukoze... isto tako može se whey npr sa mlijekom popit kao zamjenski obrok...

ako nekog zanima točno čemu služi glukoza, i whey proteini pitajte pa ću vam napisat...

lambuel
23.01.2008., 14:50

"Uh, dobar dan, znate, ja bih naručio kamion proteina, pa da imam što jesti tjedan dana" :D

Dakle, 2 grama po kilogramu tjelesne mase, da ne bi tko krivo shvatio :top:

Diego
23.01.2008., 15:02
"Uh, dobar dan, znate, ja bih naručio kamion proteina, pa da imam što jesti tjedan dana" :D

Dakle, 2 grama po kilogramu tjelesne mase, da ne bi tko krivo shvatio :top:

ma neeeee! baš 2 grama proteina po gramu mase i da vidite kad se jedno jutro umjesto vas probudi švarceneger:D

šala, naravno, da ne bi netko možda čak i ozbiljno shvatio radilo se o tipfeleru...

dubrava
29.01.2008., 16:35

hvala unapred

jok. kako volim kad mi netko kaze da zeli misice al ne zeli se nabildat...
pero.c recimo, za tvoj sport je vjerovatno vazna eksplozivnost, na tome se da radit..
situacija je ovakva, imas dosta premalo kg(70), znaci jako si mrsav jel tak?
mozes komotno nabit 20-30kg gore i vidjet ces kak ces se preporodit i neces izgledat ni blizu ko body bilder:)...
uglavnom s takvom tezinom, i kazete da se tesko debljate bez frke mozete pratit sve sta rade bodybilderi i necete tako lako narast ni s iglama a kamoli s proteinima i malo utega:)
ulgavnom jest sto vise, i trenirat... i nikad se zamarat tim glupostima ne zelim bit prevelik il prejak:)
prejak nikad previse a prevelik isto jako tesko...
moras pucat na to da ides bit sto veci i radit sve do maximuma, i prosirit ces se malo po malo, i svejedno ce ti bit malo, pa nije tak lako nabildat se kak se prica ocito...

nema bas filozofije previse sve se svodi na dobar trening s teskim upalama iducih par dana i puno hrane..

sad malo filozofije, ujutro proteine i zobene, poslije treninga proteine s vodom i secerom(glukozom, trubenzucker iz dm-a), navecer s mlijekom, ili posni sir(otprilike neki spori protein),.... na forum teretana ima i hrpa debila u zadnje vrijeme sam skuzio koji se prave "pametnima" a ima i pametnih,neki od moderatora recimo, ostalo uci sam,citaj trazi, tokom dana sto cesce mozes trpat mesa i ugljikohidrata...mozes komotno ne bit picka i subotom pojest 2bureka i 2litre pive ko i frendovi ali mozes i izbjegavat junk food svaki dan,makar i jedan ne zdrav obrok dnevno nece naskodit pogotovo ako trebas mase,(ko ima 20kg viska on ce malo vise pripazit kolko bureka tjedno jede) no dobro dosta njih ce kenjat nikad coca colu pit i takve fore
.. i to je to, sad proteine poslije treninga mozes 2mjerice ovak ujutro navecer ak kombiniras po jednu... oko 50grama proteina po obroku je taman da se apsorbira kolko moze, nikad ne ode sve u misice.. ako pijes proteine jednom pij poslije treninga whey s vodom i dextr., ako imas para ubaci glutamin za oporavak il ako imas puno para razbacuj se s aminokiselinama i ostalim skupim pomagalima(no nije potrebno, osnova je hrana +proteini, secer je jeftin), no najvise para ionak ide na hranu(meso...) bildanje je skup sport, treba dosta vremena i volje i hrane i treninga da se polako poboljsavate..visina manje 90 je solidna mjera za sportasa..no i malo po malo zadovoljava

Hrc11111
04.06.2008., 17:50
Ej ljudi!!! Evo ja brijem uskoro u teretenu pa imam par pitanja. Imam 17 godina, 192, 79 kila (još sam u razvoju). Pronašao sam puno toga pa molim nekoga tko ima iskustva da mi kaže šta misli o ovome: tijekom dana normalno jesti kao i do sada, svaki dan trčati oko pola sata i voziti bicikl pola sata, pon. sri. pet. teretana, a nakon teretane popiti 40 g wheya, pojesti dvije banane, 5 g kreatina i piti dosta vode (ovo je isključivo za poslije treninga)... Molim da mi odgovore samo oni s iskustvom...

Saskei
10.06.2008., 18:05
Jel proteini debljaju?

Gutaperka
10.06.2008., 18:44
evo ženska koja tvrdi da je protein udebljao ovdje (http://www.natelki.net/video/6248/seka---protein).Kaže da je debela ko svinja od puno proteina,a da je još jučer bila anoreksična

cocoo
10.06.2008., 19:12
ne debljaju

croreiki
10.06.2008., 19:26
bilo sto da jedes u abnormalnim kolicinama ce te udebljati , ali od svih makronutrijenata ( proteini , masti , ugljikohidrati ) najmanja je vjerojatnost da ti se to od proteina dogodi.

starshinee7
10.06.2008., 19:28
evo ženska koja tvrdi da je protein udebljao ovdje (http://www.natelki.net/video/6248/seka---protein).Kaže da je debela ko svinja od puno proteina,a da je još jučer bila anoreksična

:rofl::rofl::rofl:

Tomislav13
14.06.2008., 15:38
sve deblja nesto manje nesto vise .

diablo2110
16.06.2008., 08:32
ako se uzimaju bez treninga onada normalno da da ali ako se koriste uz pravilan trening ne jer se razgrade i uklope u mišiće tako da proteine sa vjezbom = O.K bez = salo

nessa 123
16.06.2008., 10:38
ako se uzimaju bez treninga onada normalno da da ali ako se koriste uz pravilan trening ne jer se razgrade i uklope u mišiće tako da proteine sa vjezbom = O.K bez = salo

znaci po tome ako nema nekog jaceg treninga ne bi se trebali konzumirat proteini?:confused:
proteini se preporucaju recimo kod mrsavljenja za obroke popodne i navecer, znaci lagano i ne deblja (naravno, ovisi kakvi proteini)

a ako mislite na dodatke prehrani u obliku wheya, i tih nekih shakeova, e onda ne znam... to bas nisam informirana.

Saskei
17.06.2008., 22:39
Proteini se zovu "Proteine Delite". Nije whey.

lidija81
18.06.2008., 00:00
ako želiš kvalitetnije a ipak ne drastično skuplje imaš npr. Dymatize Elite Whey (paket 2.3 kg, cca 400 kuna). Okus po želji, ja obično uzimam čokoladu.

Vidjela sam da u sastavu tog wheya ima kolesterola,znaci li to da ga ne smiju uzimati osobe s povisenim kolesterolom?

Renault F1
18.06.2008., 00:30
Ja samo znam da je Elite Whey jedini protein od kojeg sam dobivao sraćku. :D

Gutaperka
18.06.2008., 07:52
Proteini se zovu "Proteine Delite". Nije whey.

koji mu je sastav? Koliko % proteina i koliko % ugljikohidrata ima u njemu?

chilimama
18.06.2008., 08:04
evo ženska koja tvrdi da je protein udebljao ovdje (http://www.natelki.net/video/6248/seka---protein).Kaže da je debela ko svinja od puno proteina,a da je još jučer bila anoreksična :rofl: :nono:
Zloko mali...

Gutaperka
18.06.2008., 10:19
:rofl: :nono:
Zloko mali...

opasan neki protein,ha?

Gooran
18.06.2008., 13:20
bilo sto da jedes u abnormalnim kolicinama ce te udebljati , ali od svih makronutrijenata ( proteini , masti , ugljikohidrati ) najmanja je vjerojatnost da ti se to od proteina dogodi.

Stipe23
21.06.2008., 12:27
Jel proteini debljaju?

Ne.

-Stipe

Pilatus
21.06.2008., 12:32
Ne.

-Stipe

Ne debljaju direktno i samo proteini.Deblja kalorijski suficit,koji se može i postići povećanom količinom proteina u prehrani

nessa 123
21.06.2008., 13:12
ali to mora biti jako velika kolicina proteina, i vjerojatno posebnih proteinskih dodataka?

Siki 6
21.06.2008., 15:54
prevelika kolichina proteina stvara shechere u tijelu,znachi stvara ekstra hranu za mishich ! ... kod ugljikohidrata prevelika kolichina se manifestira u obliku masnih naslaga !
- cheshto ljudi misle (pogotovo zene) da kad pochnu pit proteinske shejkove (koji u sastavu imaju oko 85 % proteina ) da che se odmah napuhat u nekakav ogroman mishic ! E pa drage moje zenska konstitucija tijela sama po sebi nije takva da brzo dobivamo mishichnu masu a s druge strane pogledajte sve one dechke shto se vuku svaki dan u teretani na strojevima i izmuchavaju tamo,da je to tak jednostavno svi bi si sam shejkiche radili ! :rofl:
shake se preporucha poslje cjezbe za najbolji efekt a moze i kao zamjenski obrok za vecheru kod DEBLJIH ljudi koji zele smanjit unos kalorija i ne pojest neshto tipa chokolade,jer ih sam okus shejka zadovolji u tom pogledu ! :mig:

Pilatus
21.06.2008., 18:12
ali to mora biti jako velika kolicina proteina, i vjerojatno posebnih proteinskih dodataka?

Da.
Kalorijska vrijednost proteina(bjelančevina) iznosi 4 kcal po gram,jednako(zanimljivo zar ne) kao i za ugljikohidrate.
Al je puno lakše ostvariti veliki unos ugljikohidrata nego proteina.

nessa 123
21.06.2008., 18:57
Da.
Kalorijska vrijednost proteina(bjelančevina) iznosi 4 kcal po gram,jednako(zanimljivo zar ne) kao i za ugljikohidrate.
Al je puno lakše ostvariti veliki unos ugljikohidrata nego proteina.

mozda se necu dobro izrazit jer sam laik po tom pitanju,ali iako imaju istu kalorijsku vrijednost pretpostavljam da to nije hm- 'ista vrsta' kalorija..
jer proteini se drugacije apsorbiraju u organizmu, i te kalorije se drugacije 'spremaju' nego kalorije ugljikohidrata...

jesam u pravu :ne zna:

rambo-vk
07.07.2008., 19:50
Bildam godinu dana i dobio sam dobre mišiće. Prije 2 tjedna sam počeo piti proteine SCITEC NUTRIOTION MASS. Loše ih podnosim,kad god ih popijem dobijem mučnine. Zna li netko zbog čega to? Drugi koji piju te proteine su mi rekli da nemaju te probleme.

Johnyzg
08.07.2008., 23:14
Mozda ti smeta dekstroza ili maltodekstrin. To sto si uzeo nisu cisti proteini, nego i ugljikohidrati. Kad skupis para, kupi EAS proteine, odlicni su.

vidra
09.07.2008., 19:46
pitanjce jel su bolji bjelanjci ili da kupim proteine u teretani???

Antifreez
09.07.2008., 19:59

Ovisi u koju svrhu....Za obrok poslije treninga ni u kojem slucaju bjelanci,tada u obzir samo dolaze whey proteini...Tokom dana su vjerovatno bolji bjelanci,jer se whey prebrzo apsorbira onda jedan dio toga lako moze otic u salo....I ni u kojeme slucaju NEMOJ piti sirove...Slabija je apsorpcija proteina,a postoji rizik od salmonele i pticje gripe...Skuhaj npr. 5-6 jaja,2-3 pojedi cijela a od ostatka samo bjelanjac...

vidra
09.07.2008., 20:20
znači ja sam sada isplivao 1km na moru sa duplom brzinom nego obično i sada ne bih smio jesti bjelanjke, hmmm znači treba ići u teretanu kupiti onaj proteinski shake

tvuk
09.07.2008., 23:14
Smiješ jesti bjelanjke, sam ih nemoj jest sirove.

Johnyzg
10.07.2008., 22:30
Ma di ce se whey u salo pretvorit?? To je jako rijetko, jer se kalorije proteina puno brze sagorijevaju od uh i m.

Ma mozes i bijelanjke poslije treninga samo ih treba dosta pojest a i malo su sporiji od whey. Kad izracunas, whey ti dode jeftinije od bjelanjaka.;)

KLONi se meka!!
11.07.2008., 00:07
Ma di ce se whey u salo pretvorit?? To je jako rijetko, jer se kalorije proteina puno brze sagorijevaju od uh i m.

Ma mozes i bijelanjke poslije treninga samo ih treba dosta pojest a i malo su sporiji od whey. Kad izracunas, whey ti dode jeftinije od bjelanjaka.;)

Whey se neće pretvoriti , u špek ,ali se hoće u glukozu , ako su glikemijske rezerve niske, tj. ako whey jedeš natašte ujutro ili poslije napornog kardio treninga.!

Pričaš gluposti , proteini ne sagorijevaju brže od uh !! Ali sagorjevaju brže od masti !

Poslije treninga se uvijek moraju unosti uh ili uh pomiješani s wheyom!

KLONi se meka!!
11.07.2008., 00:11

Sredi prehranu , izbaci junk(čevapi, hamburger, sokovi , alkohol) i vježbaj i to je to! Gle whey ti ništa neće značiti , ako ti imaš lošu prehranu , zato se i veli da je whey suplement ili samo dodatak prehrani! I jaja slobodno možeš jesti cijela , jer ima žumanjak ima puno više korisnog nego štetnog!
http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=18
http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=2

Gooran
11.07.2008., 13:03

Ako mislis na PWM onda je bolji whey.

vidra
11.07.2008., 21:36
Sredi prehranu , izbaci junk(čevapi, hamburger, sokovi , alkohol) i vježbaj i to je to! Gle whey ti ništa neće značiti , ako ti imaš lošu prehranu , zato se i veli da je whey suplement ili samo dodatak prehrani! I jaja slobodno možeš jesti cijela , jer ima žumanjak ima puno više korisnog nego štetnog!
http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=18
http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=2

meni je prehrana dobro sređena :D ne jedem u fastu više ni ne pijem ni ne pušim zato mi je dobro ali bi htio povećati tjelesnu snagu [ teretana pauza 1 mjesec jer radim ] i povećati mišićnu masu a kolko god da ja jedem niš

Johnyzg
12.07.2008., 23:09
Dosta dobar trening za to ti je sa piramidalnim povecanjem tezina kroz trening..........Ako bas hoces, kupis kreatin, ma da nije neko cudo al ono, ok pomogne. A za misicnu masu whey i prehrana, a kako kazes da si ju sredio nece bit problema.

Hiperaktivo
13.07.2008., 19:20
nakon treninga pwm:
whey proteini + glukoza

jedi minimalno 6 kvalitetnih obroka na dan u razmaku 2-3 sata

i da, trebao bi nabacit najprije mase jer imaš premalo kg za svoju visinu...

i tako dalje bla bla bla 1000 sličnih tema ima.. pa malo potraži

Po kojem to kriteriju on ima premalo kg?

Pilatus
13.07.2008., 19:34
Po kojem to kriteriju on ima premalo kg?

Po kriteriju da normalno građen muškarac na tu visinu ima bar deset kilograma više:ne zna:

Hiperaktivo
13.07.2008., 20:08
Po kriteriju da normalno građen muškarac na tu visinu ima bar deset kilograma više:ne zna:

Ne bih se složio sa tobom, po meni on ima idealnu težinu(osim ako naravno cilj nije nabijanje mišićne mase tj. BB)....
Teško je tu govorit o nečemu konkretnom s obzirom da niti ne znamo čime se bavi, koji mu je cilj niti kako je raspoređeno tih 80-ak kilograma...

Kad kažeš normalno građen muškarac, jel tu misliš na sportaša ili ne?

bokser
19.08.2008., 22:14
ovako stvari stoje,(nemojte mi se smijat)kupio sam si neki dan proteine(jako sam friški u tome)e sad....svi mi vele kad kupiš proteine dobiješ unutra mjericu...e al ja je nisam dobio,i sad neznam koliko je velika ta mjerica...na vrečici piše 3žlice proteina i 300ml mlijeka ili vode...ja sam tako napravio,stavio u šejker i izmučkao al to ništa ne valja...zamalo sam i povratiio...kolika je ta jedna mjerica?

bokser
19.08.2008., 22:28
OVAKO STVARI STOJE(nemojte mi se smijat) kupio sam si neki dan proteine(friški sam u tome)i sad svi mi vele da kad kupiš proteine dobiješ unutra mjericu,e al ja je nisam dobio i sad neznam koliko ta mjerica iznosi u gramima...na vrečici piše 3žlice proteina na 300ml vode ili mlijeka(ja koristim vodu) e ja sam tako i napravio i to sam zmiksao u šejkeru i...to ništa ne valja,tako je bilo loše da sam zamalo povratio...pa sad me zanima kolika je ta mjerica?!

Stipe23
19.08.2008., 22:31
OVAKO STVARI STOJE(nemojte mi se smijat) kupio sam si neki dan proteine(friški sam u tome)i sad svi mi vele da kad kupiš proteine dobiješ unutra mjericu,e al ja je nisam dobio i sad neznam koliko ta mjerica iznosi u gramima...na vrečici piše 3žlice proteina na 300ml vode ili mlijeka(ja koristim vodu) e ja sam tako i napravio i to sam zmiksao u šejkeru i...to ništa ne valja,tako je bilo loše da sam zamalo povratio...pa sad me zanima kolika je ta mjerica?!

To ti ne ovisi o količini.
Proteine imaš u raznim okusima pa biraj koji ti paše.
Probaj s mlijekom, vjerojatno će ti biti bolji.

3 velike jušne žlice proteina su ti 40-50 grama.

-Stipe

bokser
19.08.2008., 22:36

bokser
19.08.2008., 22:37
aha hvala

bokser
19.08.2008., 22:38
a uzeo sam okus banane,i stavio sam 3 žlice,pa zar samo 30ml vode,čini mi se malo?

bokser
19.08.2008., 22:39
300ml,krivo sam napisao

Stipe23
19.08.2008., 22:40
a uzeo sam okus banane,i stavio sam 3 žlice,pa zar samo 30ml vode,čini mi se malo?

3-4 dcl vode / mlijeka.
I shaker je, po meni, bolji izbor od miksera.
Shakere imaš u bilo kojem fitness/supplement shopu.

-Stipe

bokser
19.08.2008., 22:44
3-4 dcl vode / mlijeka.
I shaker je, po meni, bolji izbor od miksera.
Shakere imaš u bilo kojem fitness/supplement shopu.

-Stipe

ma pišem gluposti,da shaker i to sam kupio i šejkao sam i nije baš fino...probat ću sa mlijekom...

Gutaperka
19.08.2008., 23:30
ovako stvari stoje,(nemojte mi se smijat)kupio sam si neki dan proteine(jako sam friški u tome)e sad....svi mi vele kad kupiš proteine dobiješ unutra mjericu...e al ja je nisam dobio,i sad neznam koliko je velika ta mjerica...na vrečici piše 3žlice proteina i 300ml mlijeka ili vode...ja sam tako napravio,stavio u šejker i izmučkao al to ništa ne valja...zamalo sam i povratiio...kolika je ta jedna mjerica?

i meni se to dogodilo pa sam kupio malu kuhinjsku vagu za 39 kuna.A na njoj mogu vagat i druge namirnice pa se isplati

sheila
20.08.2008., 00:28
gdje se mogu kupiti ti proteini u prahu? cula sam da je whey protein powder najbolji, a koja je razlika? koliko sam skuzila cijene su oko 100kn.

Gutaperka
20.08.2008., 00:33
gdje se mogu kupiti ti proteini u prahu? cula sam da je whey protein powder najbolji, a koja je razlika? koliko sam skuzila cijene su oko 100kn.

u trgovinama prehrane za sportaše ili naručiš poštom.Bisi napisala u kojem si gradu a cijena wheya ovisi o proizvođaču,oni malo kvalitetniji su 200-250 kn za kilo

sheila
20.08.2008., 00:42
a da sorry u zagrebu. a zasto je whey tako navodno dobar, zapravo najbolji?

Stipe23
20.08.2008., 10:54
a da sorry u zagrebu. a zasto je whey tako navodno dobar, zapravo najbolji?

Nema neki konkretan razlog koji bi i za tebe vrijedio.

Whey se obično preporučuje iz drugog razloga.
"Whey" se odnosi na porijeklo proteina - postoje još mliječno-jajčani, mliječni (kazein, mada se ovaj baš i ne da naći samo tako), razne miješane formule s raznim omjerima itd. Whey je protein sirutke.

Whey je ono što većina sportaša pije jer je najbrže probavljiv. Iz tog razloga ga se pije odmah poslije treninga (s glukozom). To je najbrži i time najbolji put da tijelu da ono što mu taj čas treba. Tada ti baš najbolje posluži nešto brže probavljivo.

Preko dana je praktički svejedno (ako čovjek ima normalnu prehranu), a poslije treninga je whey bolji izbor od milk-eggs proteina, i to je razlog zašto se za whey kaže da je "najbolji". Najpogodniji je bolja riječ.

-Stipe

Kroatien
20.08.2008., 11:29
To ti ne ovisi o količini.
Proteine imaš u raznim okusima pa biraj koji ti paše.
Probaj s mlijekom, vjerojatno će ti biti bolji.

3 velike jušne žlice proteina su ti 40-50 grama.

-Stipe
Ne,ne i ne.

Ujutro kao prvi obrok možeš : zobene,mlijeko 0.9% i mjerica wheya.
Dok kao u PWM-u se koristi isključivo voda,a uz mjericu wheya bi najbolje bilo upotrijebiti glukozu.

Stipe23
20.08.2008., 11:34
Ne,ne i ne.

Ujutro kao prvi obrok možeš : zobene,mlijeko 0.9% i mjerica wheya.
Dok kao u PWM-u se koristi isključivo voda

Polako, stari. Polako.
Mantra ti se upalila na krivom mjestu. :D

Gdje si točno vidio "PWM" u Bokserovom postu?

-Stipe

Kroatien
20.08.2008., 11:41
Polako, stari. Polako.
Mantra ti se upalila na krivom mjestu. :D

Gdje si točno vidio "PWM" u Bokserovom postu?

-Stipe
Nigdje,ali logično je da će uzimati proteine u prvom obroku i u PWM-u.
Ili ih uzima kad mu padne na pamet. :D

Različiti proteini neće previše utjecati na razvoj tijela ako se dodatno ne sredi prehrana.Dakle,5-6 kvalitetnih obroka dnevno.

sheila
20.08.2008., 15:44
ok a gdje u zagrebu ima ducan gdje mogu kupiti proetin powder? thanks

Johnyzg
20.08.2008., 17:22
Horvacanska, tj. ispod Baschiere. Ima u Heliksu, Vlaska 16 mislim da je.

bokser
20.08.2008., 20:08
od kada radim sve mi je u banani...kada radim popodne,treniram ujutro...kad treba popit proteine,prije ili poslije treninga? a kad radim ujutro,tremiram popodne,ja ih pijem poslije treninga.jel to u redu?

tvuk
20.08.2008., 21:14
Da, whey se pije sa glukozom nakon treninga.

Stansie
21.08.2008., 09:39
mozda malo glupasto pitanje al nema veze.... ti proteini ili whey ili sta vec raznih okusa, jel to sadrzi umjetne zasladivace? nije valjda secer :confused:, mislim ak je secer ne valja ak je aspartam i slicno opet ne znam jel dobro...:ne zna: A ima li mozda bez icega? :confused::confused:

tvuk
21.08.2008., 10:04
Često se nađe aspartam, ali ima ih i bez njega. Ne znam zašto bi ti smetalo malo šećera kad se ionako pije sa glukozom?

Stansie
21.08.2008., 10:39
Ma ne smeta meni secer; papam ja njega u drugim delicijama :D a kao sto kazes, sportasi ga i tak uzimaju sa glukozom... al sam citala raspravu o umjetnim zasladivacima na gastronomiji pa me cisto zanimalo kaj ide u te proteine...

bokser
24.08.2008., 12:07
prehrana,prehrana...ja ne mogu ujutro jest te zobene,ubijaju me,diže mi se želudac od njih,može li se ujutro nekaj drugo,umjesto tih zobenih?

bokser
24.08.2008., 12:10
a ma budem ih nekak prožvakal,budem stavio više onih suhih grožđica,s njima mi je malo ukusnije...

Johnny Boy
24.08.2008., 15:18
mozda malo glupasto pitanje al nema veze.... ti proteini ili whey ili sta vec raznih okusa, jel to sadrzi umjetne zasladivace? nije valjda secer :confused:, mislim ak je secer ne valja ak je aspartam i slicno opet ne znam jel dobro...:ne zna: A ima li mozda bez icega? :confused::confused:

Labrada proizvodi aspartam free proteine. Inkospor unlimited je također bez umjetnih zaslađivača kao i s vrlo malo šećera (mislim oko 0,5g U na 100g proizvoda). ali ti je taj unlimited bez okusa pa je bljutav. ako dodaš okus to su ti opet šećeri. Začarani krug.

Johnny Boy
24.08.2008., 15:22
prehrana,prehrana...ja ne mogu ujutro jest te zobene,ubijaju me,diže mi se želudac od njih,može li se ujutro nekaj drugo,umjesto tih zobenih?

Pa s čim jedeš zobene? Ja već valjda dvije godine svako jutro maznem oko 80g zobenih, 30g P u prahu. Nekad sam s mlijekom, sad sam na vodi. I zadnjih mjesec dana si još i lubenice narežem unutra, nekad breskve itd. I danas mi je to prefin doručak. Prefin. I kaj je najbolje za 2 sata si gladan pa možeš opet jesti.

Johnny Boy
24.08.2008., 15:24
Ja bi htio biti mišićav ali ne kao tipa Arnold Schwarzenege. Htio bi biti jak ali ne prenapuhan sa muskulaturom

:s

bokser
24.08.2008., 16:10
Pa s čim jedeš zobene? Ja već valjda dvije godine svako jutro maznem oko 80g zobenih, 30g P u prahu. Nekad sam s mlijekom, sad sam na vodi. I zadnjih mjesec dana si još i lubenice narežem unutra, nekad breskve itd. I danas mi je to prefin doručak. Prefin. I kaj je najbolje za 2 sata si gladan pa možeš opet jesti.

a jedem sa mlijekom? i nije i baš nekaj!! a kaj stavljaš proteine u zobene ujutro? kolko mjerica?

bokser
24.08.2008., 16:11
aha 30g

testosteron
03.09.2008., 13:34
zanima me, koju kolicinu proteina trebam uzeti na samom pocetku (s obzirom da ih nikad nisam koristio"osim prironih koje dobivam iz prehrane opcenito") i koju ih kolicinu trebam mjesati sa traubenzucherom s time da posjecujem teretanu 3 put tjedno.
fala

zecinjo
03.09.2008., 13:41
zanima me, koju kolicinu proteina trebam uzeti na samom pocetku (s obzirom da ih nikad nisam koristio"osim prironih koje dobivam iz prehrane opcenito") i koju ih kolicinu trebam mjesati sa traubenzucherom s time da posjecujem teretanu 3 put tjedno.
fala

30-50 g proteina

testosteron
03.09.2008., 13:48
to je jedna mjerica koju dobijemo uz pakiranje?

testosteron
03.09.2008., 13:50
e e ovaj zanima me, jeli bolje konzumirati jaja kuhana ili svjeza i u kojem omjeru uzti bjelanjke i zumanjke.. cini mi se da sam negdje procitao 4:1 bjelanjaka

zecinjo
03.09.2008., 14:51
to je jedna mjerica koju dobijemo uz pakiranje?

ne znam,kupi vagu

jedi cijela jaja,osim ako imaš problema s kolesterolom...i nikad sirova

testosteron
03.09.2008., 20:01
fala zecinjo

fleg
03.09.2008., 20:57
ja bih molio da mi netko savjetuje sto bi bilo najbolje da dobijem na kilazi...naime treniram kickbox,jedem puno ali nikako da dobijem na masi(visok sam 180 cm i imam 67 kila),ne namjeravam ici u teretanu i zelio bi postici vecu kilazu uzimanjem dodataka prehrani i zanima me sto preporucujete...

vidra
03.09.2008., 21:59
kreatin 20g prvi tjedan poslije toga 10g
glutamin 5g + whey 30g + sok da se glutamin bolje apsorbira
i tako 4 tjedana poslije toga slijedi stanka od kreatina i glutamina mjesec dana da se tijelo ne privikne na kreatin pa da ga prestane proizvoditi a sa wheyem nastaviš

ovo uzimati drito poslije treninga jer je glikogen na nuli no dobro i da shake ne radiš doma nego staviš prašak u shaker pa ga poslije treninga mučkaš i popiješ

fleg
04.09.2008., 11:21
vidra ....samo me zanima dali je pravi izbor recimo da uzmem WEIDER PURE CREATINE(95 % bjelancevina) i L-Glutamine - Weider?i znaci whey protein nemoram uopce piti dva puta vec samo jednom dnevno poslije treninga...i da ne zaboravim a kakav ucinak bi imalo samo uzimanje WEIGHT GAINERA?

vidra
04.09.2008., 21:35
ono što sam ti napisao je sasvim dovoljno za početnika
a WEIGHT GAINER je preskup isto to dobiješ mješavinom kreatina glutamina i wheya ima skoro istu količinu proteina
inače preporučam BIOTECH proizvode provjereni su i te tri doze za cca 2 mjseca ti dođu oko 540kn

fleg
04.09.2008., 21:58
vjerujem da je najbolje to sto si napisao,tako cu i napraviti....cisto me zanimalo za WEIGHT GAINER jer sam citao malo sto sadrzi i nije mi se cinio los...primjera radi WEIDEROV CRASH WEIGHT GAINER od 1,5 kg dode 29 eura i sadrzi( 23 g bjelancevina,64 g uh i 3,3 g masti)....jel to neka varka jer mi se cini prejeftino...

vidra
04.09.2008., 22:02
istina da ti kažem ja sam našo na netu informaciju da dodje 349 kuna cca 50 evra pasada neznam odo piti mliko sa wheyom

Gutaperka
04.09.2008., 22:02
inače preporučam BIOTECH proizvode provjereni su i te tri doze za cca 2 mjseca ti dođu oko 540kn
za ovo sam čuo iz više izvora da je možda najgori protein na tržištu.Ja sam ga koristio ali samo jedno pakiranje pa zbog toga nisam više htio.Vele da udio proteina nije ni približno koliko piše na deklaraciji

vidra
04.09.2008., 22:07
mebni ga preporučio fitness trener

Johnyzg
za ovo sam čuo iz više izvora da je možda najgori protein na tržištu.Ja sam ga koristio ali samo jedno pakiranje pa zbog toga nisam više htio.Vele da udio proteina nije ni približno koliko piše na deklaraciji

Amen.

tvuk
vjerujem da je najbolje to sto si napisao,tako cu i napraviti....cisto me zanimalo za WEIGHT GAINER jer sam citao malo sto sadrzi i nije mi se cinio los...primjera radi WEIDEROV CRASH WEIGHT GAINER od 1,5 kg dode 29 eura i sadrzi( 23 g bjelancevina,64 g uh i 3,3 g masti)....jel to neka varka jer mi se cini prejeftino...

Ne kupovati gainere, ne kupovati Biotech i Multipower, ne kupovati L-Carnitine, ne kupovati Herbalife itd.

Bokte moro bih pjesmaricu napisat i stavit ko top temu :D

vidra
04.09.2008., 22:11
daj onda jednog dobrog proizvođaća jer sada mislim da sam bacio pare u zrak
budem popio glutamin i kreatin i whey do kraja i onda uzimam neš bolje

vidra
04.09.2008., 22:14
evo kada smo začetali
http://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=120&PN=0&TPN=3
alo dentista je gotova kava ???

ps za 2 tjedna ću postati slike otakako koristim biotech pa ćemo onda komentirati

Gutaperka
04.09.2008., 22:25
evo kada smo začetali
http://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=120&PN=0&TPN=3
alo dentista je gotova kava ???

ps za 2 tjedna ću postati slike otakako koristim biotech pa ćemo onda komentirati

iskreno govoreći kad sam koristio Biotech proteine baš mi se čini da sam upravo tada buknuo,ono majice su mi baš onda postale zategnute.Ali sam negdje čitao da je neko odnio na analizu i da se tu pokazalo da nema baš puno proteina unutra.

Pošto od dodataka prehrani koristim samo whey ne da mi se na tome škrtarit pa onda radije uzmem nešto što je provjereno makar bilo i skuplje,radi se samo o 100 ili 200 kuna mjesečno razlike a radi toga mi se ne da uzimat nešto za što vele da lako može bit spirina

tvuk
04.09.2008., 22:26
Imaš ih puno solidnih, u biti svi osim navedenih su više-manje OK. Scitec je recimo nešto bolji od ovih a lošiji od ostalih (tipa Dymatize, Pro Nutrition, Optimum Nutrition itd.)

Pogledaj malo u Heliks, Sportsku Prehranu i slične dućane.

testosteron
06.09.2008., 13:20
ma nemojte mi reci da BIOTECH proteini ne valjaju??
kupio sam jucer 3 kg :(
dal da ih koristim onda u omjeru 3:2 sa glukozom samo nakon treninga ili svaki dan?
i neznam jel smanjujem ucinak proteina mjesanjem sa 400ml vode/mlijeka kao sto pise na pakiranju ili je dovoljno 200ml?

Johnyzg
06.09.2008., 14:04
ma nemojte mi reci da BIOTECH proteini ne valjaju??
kupio sam jucer 3 kg :(
dal da ih koristim onda u omjeru 3:2 sa glukozom samo nakon treninga ili svaki dan?
i neznam jel smanjujem ucinak proteina mjesanjem sa 400ml vode/mlijeka kao sto pise na pakiranju ili je dovoljno 200ml?

A jebga, sad popis to, da ne bacis bzvz........

whey:glukoza = 1:2

Ne smanjujes, nego stavis vode koliko ti pase........

testosteron
06.09.2008., 14:10
cuo sam iz vise izvora da su zeleni i crni caj stetni u kolicinama u kojim su od drugih studija bas namjenjeni , do 3 salice dnevno
jeli to tocno??

testosteron
06.09.2008., 14:13
ej johny a posto sam tek nedavno poceo konzumirati proteine reci mi jel nuzno upotrebljavati glukozu ili mogu konzumirati "cisti" proteinski shake?

testosteron
06.09.2008., 14:14
i da.. u teretani sam 3 put tjedno, dal da ih pijem samo nakon treninga ili mi nece skoditi da ih pijem svaki dan?