PDA

View Full Version : Svadbeni meni

blalla
08.09.2006., 14:20
ajmo cure! šta ste fino papale a da nije/je klasično svadbeno jelo?? koliko slijedova??? juhica je "must"?????

Martinka
08.09.2006., 20:57
Jednom sam bila na svadbi koja nije imala klasični jelovnik (barem ne uobičajen za svadbe u mom gradu). Predjelo je bilo hladno, sir, kulen i sl, nakon toga juha, kuhano meso i hren, glavno jelo janjetina sa krompirima, pečena svinjetina, piletina i rolada od mljevenog mesa, naravno uz puno raznih salata. Sarme nije bilo pa su ljudi bili zbunjeni :cool:

Mayo
08.09.2006., 21:08
Meni je bilo odlično na svadbi na kojoj je bio švedski stol s jelima od morskih plodova - salata od hobotnice, rižoto od liganja i slično.

Afrika paprika
08.09.2006., 23:17
men su se svidjeli svatovi moje sestrične prije dva mjeseca :cerek:

isto tak je bilo kulen sir tralala onda krumpirove okruglice nešto kao njoke sa ribljim štapićima i oslićem kuhanim ondak pire krompir i svinja pečena i pržena plus janjetina i luk :cerek:

stalno su mjenjali svaki tanjur čim bi se pojelo tak da niko nije osto gladan :D
ondak je bila torta, narafno 4 vrste salate prije i ondak još čobanac :eek:

nisu ljudi više mogli niš žderat :D plus još nakon toga i kolači :zubo:

bilo je preslasno kombinirano i aranžirano :cerek:

Magg
12.09.2006., 07:39
ja sam bila vec na par svadba koje nisu bile tipicne.. bilo je kod jedne kao predjelo umjesto prsuti, kulena i francuske za svakoga tanjur sa razlicitim morskim plodovima, sve pohano sa mrvicama... nije bilo lose... ili svedski stolovi sa raznovrsnim predjelima.. anti pasti, salata od hobotnice, razlicite ribice, onda ono frisko meso (zaboravila sam ima), bataci u lisnatom tjestu.. a za glavnom jelo je bilo par razlicitih menija.. bilo je ono klasicno, al i steak od lososa u bijelom umaku sa onom sirokim spagetama.. njami :)

Joules
12.09.2006., 08:59
To je stvar koja me najvise brine oko naseg vjencanja... Lavicu smo izabrali jer nam je prakticki jedino ta opcija ostala, a meni mi se cini jako mrsav... pice dobrodoslice, juha, kuhano meso sa hrenom, peceno/pohano meso, riza, mlinci, krumpir, povrce, salata, strudla od sira, janjetina,odojak, rajcica, luk, slozenac sefa kuhinje, vino, pivo i sok...
Kak se vama to cini? Meni bi jos sve nekako moglo proci, ali nema predjela??!! to valjda moramo posebno placati :confused:

Magg
12.09.2006., 10:33
ako zelis predjelo onda ces morat ili doplatit ili sama donjet plate.. al ljudi ce vec na skupu dovoljno jesti i ako odmah pocme vecera kad udjete u salu onda nece ni primjetit da nema predjela :) nemoj se brinit.. sigurno ce se neki "bunit" kako nema predjela, al da imas i 2 predjela neko bi nesto gundjao... uvijek nesto nadju..
po mome je to dosta, joules... imas dosta mesa i dosta priloga i salata.. pa i pecenje...

Ipanema
12.09.2006., 10:37
To je stvar koja me najvise brine oko naseg vjencanja... Lavicu smo izabrali jer nam je prakticki jedino ta opcija ostala, a meni mi se cini jako mrsav... pice dobrodoslice, juha, kuhano meso sa hrenom, peceno/pohano meso, riza, mlinci, krumpir, povrce, salata, strudla od sira, janjetina,odojak, rajcica, luk, slozenac sefa kuhinje, vino, pivo i sok...
Kak se vama to cini? Meni bi jos sve nekako moglo proci, ali nema predjela??!! to valjda moramo posebno placati :confused:

:confused:

Ja sam bila prije dva tjedna u Lavici i meni je meni bio odlican.
Ima toliko toga na meniju, a ti bi jos i predjelo?
Pa i sve ovo nitko normalan ne bi mogao pojest, kakvo mrtvo predjelo? :zubo:

Joules
13.09.2006., 06:12
:kiss: Nadam se da ce mi svi gosti biti kao ti :zubo: Bojim se da ce biti pojedinaca koji ce to ne bas dobronamjerno komentirati... Ako kazes da je dosta, potpuno ti vjerujem...
Znam da su moji starci graknuli da kak nema predjela, a ja znam da je meni predjelo uvijek najbolje :rofl: Kasnije ne moram ni jesti, samo da ima predjela :zubo: Al kako cujem od prijatelja, na vlastitoj svadbi jedes malo ili nista, jer ne stignes, tak da zbilja ne trebam gledati po sebi...
HVALA ti puno, sad mi je puno lakse :s

flakey
13.09.2006., 09:08
@ Joules - koliko je po osobi u Lavici?
mi smo u smb. pivnici imali ovalo - predjelo (sir prsut..., juha, slane štrukle, pečeno pohano meso, mlinci, krumpir i ostali prilozi, odojak janjetina i sve sto uz to ide, strudle od sira i jabuka) i vjeruj mi bilo je i previše. puno se toga nije pojelo, a počinjem od sebe, samo sam plesala okolo :cerek:

Joules
13.09.2006., 09:11
30 Eur, sto je bez daljnjeg, jako povoljno... Koliko sam jela u Lavici, znam da je hrana fina, samo me brinu kolicine...
A sto se tice pivnice, sigurna sam da je bilo fantasticno, mana im je samo sto imaju premalu dvoranu :mig:

flakey
13.09.2006., 09:16
to je super povoljno, i super je prostor. nama je dvorana bila taman kad smo imali 70 ljudi :)
uglavnom, nis se ne brini oko klope, bit ce i previse

Joules
13.09.2006., 09:19
to je super povoljno, i super je prostor. nama je dvorana bila taman kad smo imali 70 ljudi :)
uglavnom, nis se ne brini oko klope, bit ce i previse
:kiss:
Hvala...

Magg
13.09.2006., 09:26
joules, uvijek se baca.. oni ce sigurno napravit za min. 30 osoba vise hrane pa ce biti dosta.. a i mozda bolje da nema predjela, inace se ljudi (idem po sebi) naklopaju prsuta i francuske i onda jedva juhicu pa kad dodje glavno jelo gotovo da nista ne pojedu..... no sikiriki bit ce dovoljno i dobro ;)

Joules
13.09.2006., 09:59
:kiss:
Cure super ste i imate potpuno pravo!
Bit ce svatovi kod dragog, nesto ce gricnuti, pa kod mene, opet gricnuti i onda slobodno mozemo krenuti od juhe.
Ja sam ista!!! :rofl: Predjela bi mogla pojesti 10 pladnjeva, a onda me prodje volja za ostalim :zubo:

Mikalica
13.09.2006., 13:04
Mi smo na našoj "svadbi" što je više bila večera za najuži krug obitelji i prijatelja (cca. 40 ljudi) odabrali hranu za koju znamo da većina voli :)
Za predjelo je bila klasika; kulen, pršut, sir i to, pa juha pa je bila teletina ispod peke i pureći medaljoni sa umakom ili od 4 vrste sira ili od šampinjona, kako je tko htio, s njokima, kroketima, kuhanim povrćem i ne znam više čime kao prilogom + salata, a na kraju je išla klopa s roštilja - punjena pljeskavica odnosno zagrebački odrezak s pommes fritesom i salatom...Meni je sve to bilo fino, jedino mi se nije svidio način serviranja jer je ispalo drukčije nego što smo mislili ( konkretno umaci nisu bili u posebnoj zdjelici nego već preliveni pa se to pomalo izmiješalo...). Hrane je bilo manje nego na tradicionalnim svadbama, a iovako je rijetko tko uspio pojesti drugu turu mesa pa sva sreća da se nismo dali nagovoriti na odojka odnosno janjetinu!

ana1234
14.09.2006., 10:57
:kiss: Nadam se da ce mi svi gosti biti kao ti :zubo: Bojim se da ce biti pojedinaca koji ce to ne bas dobronamjerno komentirati... Ako kazes da je dosta, potpuno ti vjerujem...
Znam da su moji starci graknuli da kak nema predjela, a ja znam da je meni predjelo uvijek najbolje :rofl: Kasnije ne moram ni jesti, samo da ima predjela :zubo: Al kako cujem od prijatelja, na vlastitoj svadbi jedes malo ili nista, jer ne stignes, tak da zbilja ne trebam gledati po sebi...
HVALA ti puno, sad mi je puno lakse :s

Naravno da je dosta i previse, a ako neko bas zeli naci nesto sto mu se ne svidja to moze uvijek, sve da odes u najskuplji restoran na svijetu i da imas 8 predjela.
Ali zbog takvih se ne treba nervirati.

zmaja
21.09.2006., 10:46
Mi smo za 38€ imali, hladno predjelo (sir, šunka), pašticadu s njokima (četiri njoke i maaaali komadić mesa po tanjuru), juhu, rolana teleća prsa, piletinu punjenu sirom, povrće sa žara, krumpiriće, a poslije ponoći janjetinu i pečenku s maslinovim uljem i bosiljkom i vinski gulaš.

U cijenu je uračunato i sve piće...15 vrsta

Na kraju smo ogromnu kutiju mesa dobili za ponijeti kući... a gulaš skoro nitko više nije mogao jesti..

informirana
21.09.2006., 10:55
Joules ja sam se udavala u Lavici u 6.mj. i cijena menua je 30 eur kao i tebi ali mi smo imali predjelo (pršut, sir itd. kaj vec sljedi)
Još ih jednom pitaj za to predjelo možda su ti nekja krivo rekli....:kiss:

Joules
21.09.2006., 11:26
Izgleda da sad vise nema :tuzni:
Moji su potpisivali ugovor, jer smo mi trenutno vani, ali nema predjela...
Valjda su malo poskupili, ali na nacin da su ostavili cijenu, al ispustili predjelo...
Buduci da su nam susjedi, glupo mi je da moji zicaju predjelo, a opet, glupo mi je jer da mi nisu susjedi, sigurno bi isli pregovarati i pitati sto se jos moze dobiti u istoj cjeni... pogotovo jer je stvarno dosta velika svadba...
Ako imas prijedlog - reci :s

informirana
21.09.2006., 11:52
Fakat nemam pojma kak su to izbacili ali nije fer od njih:mad:
Ne znam dal su Vam rekli da za djecu oko 2-5 god. ne placate "stolac" to svakako provjeri jer je meni to puno zacilo mislim financijski, a i kada ces ic definitivno dogovarati ono tjedan dana prije još ih jednom pitaj za to predjelo, mislim da bi ti to definitivno trebali servirati:kiss:

Joules
21.09.2006., 12:06
Slazem se!!
Hvala na savjetu :kiss: !! Znaci za djecu se placa samo ako su stariji od 5-6 god?
Mogu imati tanjur i stolac ali ih se ne broji? (jesam dobro shvatila?)
Pokusat cu pitati za predjelo kad se vratimo, ali ako ne, bit ce bez predjela. Ionako cemo se uzasno istrositi...
Ima za djecu neko drukcije jelo ili? (pomfrit ili sl?)

Breskva
21.09.2006., 12:16
Curke moje vjerujte mi da će hrane biti dovoljno samo je važno da je hrana topla, mi smo u Westinu dobili mlako jelo ... koma, ja mogu nešto pojesti mlako - hladno ali baš krumpir i ne mogu. A da ne velim dok je došla hrana (jer svakome konobari stavljaju u tanjur) do nekih krajnjih stolova oni su dobili hladno ili nisu ništa više dobili jer je ponestalo ... to je koma !

informirana
21.09.2006., 13:18
Slazem se!!
Hvala na savjetu :kiss: !! Znaci za djecu se placa samo ako su stariji od 5-6 god?
Mogu imati tanjur i stolac ali ih se ne broji? (jesam dobro shvatila?)
Pokusat cu pitati za predjelo kad se vratimo, ali ako ne, bit ce bez predjela. Ionako cemo se uzasno istrositi...
Ima za djecu neko drukcije jelo ili? (pomfrit ili sl?)

Naravno da imaju stolac i tanjur ali ih ne placas:)
Nisam sigurna da za djecu može biti neko drugo jelo od onog predviđenog na meni-u, ali svejedno ih i to pitaj, moras ih izmrcvariti do beskraja jer ipak ti placas pa zelis biti i zadovoljna uslugom, moras pitati bas sve sto te zanima:kiss:

Magg
21.09.2006., 13:22
@informirana & joules

kod nas se dijeca do 6 ili 7 placaju pola cijene i imaju "djeciji meni" i moraju za istim stolom sjedit jer je tako lakse servirat. po meni sasvim ok, ionako se svi znaju i skupa igraju pa ce im biti i zanimljivije skupa vecerati :D

a sta se jos sve treba pitat?

flakey
21.09.2006., 13:30
nemojte zaboraviti vegetarijance, vegane ili makrobiotičare ako ih imate...

Magg
21.09.2006., 13:35
flakey, kod nas ce biti samo 1 vegetarijanka i to se sam cak sjetila rijesit :)

flakey
21.09.2006., 13:42
super, samo podsjecam, da netko ne zaboravi.. mi smo imali 3 vegetarijanca i bas su fino papali :)

informirana
21.09.2006., 13:53
@informirana & joules

kod nas se dijeca do 6 ili 7 placaju pola cijene i imaju "djeciji meni" i moraju za istim stolom sjedit jer je tako lakse servirat. po meni sasvim ok, ionako se svi znaju i skupa igraju pa ce im biti i zanimljivije skupa vecerati :D

a sta se jos sve treba pitat?

Kod nas se nije naplacivalo za djecu i mogli su sjediti sa roditeljima ili gdje su vec htjeli.
Dobro je ako djeca sjede zajedno i još ako se poznaju jer kako kažes lakše njima lakše konobarima.
Mi smo npr. pitali za kavu kada se poslužuje, pa su rekli da oko ponoci i to samo jednom, ali su nam rekli da postoji mogucnost ako mi kupimo npr. kilogram kave da ce oni posluzivati kako ko od gostiju bude tražio pa ako to bude i 5 puta tokom veceri, tako je i bilo kava se posluživala cijelu noc, što se meni cinilo o.k.
Ima još tih nekih stvarcica koje smo ih pitali npr. mi smo htjeli da bude više zagrebačkih nego pohane piletine itd. vezano za jelo.............
Sad se vise ne mogu niceg sjetiti:confused:
Cak smo dobili i sobu kada je svadba završila da se odmorimo i poklon od Hotela kristalnu vazu sa ugraviranim hotelom, lijepo od njih:)

Magg
21.09.2006., 14:01
To sa kavom su nam odmah sami rekli.. poslje vecere ima kava i od tada kad god ko hoce.... nadam se da ce tako i biti :)

Za tocne dogovore cemo se tjedan prije vjencanja naci pa sve detaljno dogovorit, valjda cu se i onda sjetit jos nekih pitanja.. a do tada moram sve zapisat ceg se sjetim.. onako kad si tamo pola zaboravis :)

Sobu cemo isto dobit i sampanjac pri dolasku i kad bude torta.. inace mislim da nema drugih poklona :)

Joules
23.09.2006., 09:51
Super!! To cemo sve dalje sredjivati u 1. ili 2. mj, kad vec dodjemo doma... Sad me samo jos malo muci gdje stavit djecu... vjerojatno cu skroz male sa roditeljima, a ove koji mogu sami jesti gore na balkon, valjda ce ih malo tu i tamo pogledat netko od starijih :zubo:

Da se pohvalim, jucer smo (konacno) kupili prstene. Ostali su u radnji da mojeg smanje i priprijetila sam indijcu da ak presten ne bude prekrasan i bez "oziljka" kad se smanji da ga necu uzeti!! Drzite fige!!!
Na kraju, zbog premalo zlatarni gdje imaju platinu (kazu ima vise ducana u Dubaiu, al mi je bilo preriskantno cekat da odemo tamo a i da onda moramo sve na brzinu...) uzeli smo 18k bijelo zlato. Prekrasni jednostavni, glanc, malo masivniji (kad savim prsten na dlan, moram osjetit neku tezinu :D ) i punijeg profila, isti za njega i mene... zajedno oko 11 grama. Cjenkali se 20ak min, cak i otisli, ali nije htio vise spustiti :zubo:

Ultra*
23.09.2006., 10:22
I koja je cijena?

Joules
23.09.2006., 10:37
Manje od 1200 kn :cerek: To je i razlog sto smo prstene obavezno htjeli kupiti dok smo jos u Dohi. Opcenito u zemlji nema poreza, zlatarni ima sigurno preko 250, cijena rada je niska, kao i cijena zlata. A svaki dan u dnevnim novinama ili web stranicama bilo koje banke ima cjena zlata za taj dan(a zadnjih dana je najniza razina cijene od kada sam ovdje, palo je oko 10%, mozda jer pocinje Ramadan). Zato mi je mama rekla da si kupim tu poklon za promociju i za rodjendan :rofl:

Ultra*
23.09.2006., 10:39
Wow stvarno nije puno.
Mi imamo problem da je moj pametni muz svoju burmu izgubio,
a ta ista je sada dosta poskupila u odnosu na vrijeme kad smo mi kupovali :flop:

Joules
23.09.2006., 10:42
Uh, steta da niste negdje blizu, tu ti naprave kopiju bilo kakvog komada nakita, cak i ako samo doneses sliku... Tog se ja bojim jer je dragi izabrao prsten koji mu je po mom misljenju prevelik, ali kako on nikad nije nosio prstenje, valjda ne zna (a i nazalost zglob mu je tanji od onog dijela prsta odmah uz saku, pa bi mu lako mogao ispasti). Rekla sam, ok, kupi taj, ali ako ti bude padao nosit ces ga na desnoj ruci da ga ne izgubis (desna ruka mu je dosta veca...)

Ultra*
23.09.2006., 10:45
Ma i nas je prodavacica za.ebala :D
Njemu je jedna velicina bila taman, a kaze ona da je bolje uzet velicinu vece.
I tako da mu je uvijek i bio labav.
Ali tjesi me bar da se takvi jos uvijek prodaju, pa kad mognemo.

Jaranka
16.06.2007., 12:23
nemojte zaboraviti vegetarijance, vegane ili makrobiotičare ako ih imate...

nek se doma najedu;)

Jaranka
16.06.2007., 12:29
SLAVONSKI MENU:

Hladno predjelo: prsut, sir, kulen..
Juha
Kuhano meso, sos, hren
Sarma
Pecenka, janjetina i krumpir
Kolaci
Kava
Cobanac

Al kod mene nema sanse da se to papa...jer je vec prezasiceno postalo,jedno te isto... nesta se mora promjeniti;)

bubica
16.06.2007., 19:21
Mi imamo juhu, glavno jelo (samo jedno), salatu i tortu. Piće po želji, kako ko hoće, kao i kava. I ako nekom slučajno ne bude dosta, slobodno si naruči još nešto :zubo: Ima nas malo, pa to može i tako :zubo:
Ali dragi i ja smo u više navrata bili i jeli samo glavno jelo, bez juhe i bez deserta i totalno se prejeli, a oboje možemo prilično popapati, tako da mislim da neće biti problema!

marina3
17.06.2007., 16:21
Bubica ,a gdje imaš svadbu

marija36
18.06.2007., 07:40
predjelo kod kuće: šunkice (domaće), pršut (iz Drniša) kobasice , sireki, krmendalnići suhi,.......

ZAPADNOSLAVONSKI MENU: ( moj meni)
1. domaća juhica- kokošja s domaćim rezancima
2. zagrebački, kotleti, prsica (kao pariški), umak od gljiva, 2 salate, povrće( grašak, mrkva, krumpir, kukuruz)
3. pečenica i janjetina (salate)
4. i poslije darivanja: sarma-ali u paradajzovoj juhi-jer ja mrzim one suhe svatovske sarme, to mi je ko da jedem mljeveno meso

pipun
18.06.2007., 08:52
rucak...ljetno doba...lokacija dalmacija pa s obzirom na to i takva vrsta menia:

aperitiv dobrodoslice

hladno predjelo: salata od hobotnice i koktel od skampa

toplo predjelo: rizot od morskih plodova ili crni rizot

glavno jelo: fete orhana il ti gofa sa povrcem na dalmatinski te sezonska salata

desert: rozata i stonska torta

juha se preskace jer je pretplo za nju al ak vec i bude bit ce juha od rakova, a tortu klasicnu nemamo jer nemamo ni klasicni pir

marija36
18.06.2007., 08:58
ja bi u ovim svatovima kod pipuna ostala gladna- ne volim salatu od hobotnica , samo pečenu volim. Ne volim rižot od morskih plodova, makar inače obožavam rižu. Fete orhana-nemam pojma šta je?

mislim-ukusi su različiti i nadam se da neće biti previše kontinentalaca kod vas u svatovima (pogotovo slavonaca i zagoraca) jer budu ostali gladni...

Plavooka Sanja
18.06.2007., 09:00
Naš meni:
1. pršut, sir, francuska, salata od plodova mora, pašteta od škampi i tuna pašteta
2. crni rižot, bijeli rižot, tjestenina s plodovima mora
3. lignje sa žara s prilogom, pašticada s njokima i puretina punjena gorgonzolom
4. janjetina, odojak, hobotnica ispod peke
5. kolači i torte

dinida
18.06.2007., 09:09
Naš meni:
Hladno predjelo: pršut, kobase, sirevi
Međuobrok: salata od hobotnice, salata od piletine, šopska salata
Gl.jelo: teletina ispod peke, roštilj( mješano meso+ piletina) i zagrebački
Za kraj: zagorski štrukli
Mislim da je ok, raznovrstan, za svakoga po nešto, a nema previše hrane.
Zgražavam se nam juhom, janjetinom i odojkom i vinskim gulašem. Cijena 37 eura.

marija36
18.06.2007., 09:11
Naš meni:
1. pršut, sir, francuska, salata od plodova mora, pašteta od škampi i tuna pašteta
2. crni rižot, bijeli rižot, tjestenina s plodovima mora
3. lignje sa žara s prilogom, pašticada s njokima i puretina punjena gorgonzolom
4. janjetina, odojak, hobotnica ispod peke
5. kolači i torte

e, tu bi se već i prejela!

marija36
18.06.2007., 09:14
Naš meni:
Hladno predjelo: pršut, kobase, sirevi
Međuobrok: salata od hobotnice, salata od piletine, šopska salata
Gl.jelo: teletina ispod peke, roštilj( mješano meso+ piletina) i zagrebački
Za kraj: zagorski štrukli
Mislim da je ok, raznovrstan, za svakoga po nešto, a nema previše hrane.
Zgražavam se nam juhom, janjetinom i odojkom i vinskim gulašem. Cijena 37 eura.
i ovaj mi se sviđa! samo mislim da puno ljudi očekuje janjetinu.Baš sa nedavno bila u svatovima gdje na meniju nije bila janjetina. Da vidiš reakcijae--šta, kakvi su to svatovi, neki su čak rekli da će si ići naručiti komad u obližnji restoran.. A na kraju je bilo samo je na meniju pisala samo prva večera i gulaš, pa su svati bili sretni.

pipun
18.06.2007., 09:53
marija 36

u mene ti nema kontinentalaca na svadbi :)
ja nisam od mesa, a i glede mesa moji roditelji i brat takodjer su ljudi koji ne papaju janjetinu i slicne delicije koje su uglavnom na pirevima

mi smo se odlucili za ovu verziju jer 14.7. nam se ne jede nikakva teska hrana...cak je i dragi koji je svejed zadovoljan a to je najbitnije....

marija36
18.06.2007., 10:11
marija 36

u mene ti nema kontinentalaca na svadbi :)
ja nisam od mesa, a i glede mesa moji roditelji i brat takodjer su ljudi koji ne papaju janjetinu i slicne delicije koje su uglavnom na pirevima

mi smo se odlucili za ovu verziju jer 14.7. nam se ne jede nikakva teska hrana...cak je i dragi koji je svejed zadovoljan a to je najbitnije....

ma glavno da su svi zadovoljni!:)

bubica
18.06.2007., 10:19
Bubica ,a gdje imaš svadbu

U Nono Frane :Slin: :klopa:

Delphine
18.06.2007., 11:21
http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/a015.gif nas meni:
Hladno predjelo (prsut, sir...)
Govedja juha s domacim rezancima, povrcem i mesom
Teleci rizoto
Svinjski kotlet na zaru, pureci file na zaru, pohana teletina, pecena janjetina
Garnitura od povrca, pole od krumpira, sezonska salata
Desert iznenadjenja
Svecana svadbena torta
Vinski gulas juha

Nakon gl. jela sa strane ce stajati svedski stol sa prsutom, sirom, vocem, mesom ... pa ako je netko gladan http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b010.gif

http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/a035.gif vino: grasevina Krauthaker (bijelo) i Plavac mali Hvar (crno)

Girasole
18.06.2007., 14:04
Naš meni:
- aperitiv dobrodošlice
- sir, prsut, carpaccio od hobotnice, carpaccio od inćuna, pašteta od tunjevine, pašteta od bakalara, carpaccio od sabljarke punjen skutom
- crni rižot, rižot od škampa i rižot od grogonzole
- pašticada s domaćim njokima poslužena u posudicama od pečenog tijesta, piletina u gorgonzoli
- pečeno janje i krumpiri sa salatom
- kolači i kava
s time da smo se dogovorili sa njima ako netko od gostiju želi piti nekakva razna žestoka pića da će oni to zapisati sa strane, a mi ćemo do koji dan kupiti u dućanu bocu tog pića i donijeti je u restoran.

txiki
18.06.2007., 14:06
Naš meni:
- aperitiv dobrodošlice
- sir, prsut, carpaccio od hobotnice, carpaccio od inćuna, pašteta od tunjevine, pašteta od bakalara, carpaccio od sabljarke punjen skutom
- pašticada s domaćim njokima poslužena u posudicama od pečenog tijesta, piletina u gorgonzoli
.

MLJAC!!!!! Sad sam gladna!!!

Mi isto necemo imati juhu

krokodajl
18.06.2007., 14:09
predjelo kod kuće: šunkice (domaće), pršut (iz Drniša) kobasice , sireki, krmendalnići suhi,.......

ZAPADNOSLAVONSKI MENU: ( moj meni)
1. domaća juhica- kokošja s domaćim rezancima
2. zagrebački, kotleti, prsica (kao pariški), umak od gljiva, 2 salate, povrće( grašak, mrkva, krumpir, kukuruz)
3. pečenica i janjetina (salate)
4. i poslije darivanja: sarma-ali u paradajzovoj juhi-jer ja mrzim one suhe svatovske sarme, to mi je ko da jedem mljeveno meso

Dobro, a za vegetarijance? Kaj ne možeš ubaciti ribu ili nešto slično? Ja bih, recimo, ovdje ostala gladna, jedino baš da zguram meso sa strane i jedem krumpir.

krokodajl
18.06.2007., 14:10
Naš meni:
- aperitiv dobrodošlice
- kolači i kava.

Ovo mi se jako sviđa, bravo. :top:

__5ra__
18.06.2007., 14:12
SLAVONSKI MENU:

Hladno predjelo: prsut, sir, kulen..
Juha
Kuhano meso, sos, hren
Sarma
Pecenka, janjetina i krumpir
Kolaci
Kava
Cobanac

Sve je to fino, ali nama, primorcima, nenaviklima na tolike količine mesa bez priloga, zelenjave, salate,... je to stvarno malo previše. Mi smo bili prošle godine na jednoj slavonskoj svadbi i nakon 3 dana, kad smo se vratili kući, nismo mogli vidjeti meso. Sve je bilo odlično, ali jednostavno, nama je bilo previše mesa.
Tako da, super ako ćete to malo izmijeniti, nadopuniti, što već :)

Magg
18.06.2007., 15:04
Dobro, a za vegetarijance? Kaj ne možeš ubaciti ribu ili nešto slično? Ja bih, recimo, ovdje ostala gladna, jedino baš da zguram meso sa strane i jedem krumpir.

Za vegetarijance treba upitat u restoranu.. Kod mene je trebala biti samo jedna jedina vegetarijanka i ja sam odmah za nju slozila sa sefom sale meni (koji je btw. bio odlican da sam razmiljala i sebi taj stavit :zubo:) ali u roku 1 god. se doticna odlucila ipak jesti opet meso - nakon 6 god.. Tako da ih vise nemam kod mene. Sad razmiljam da ne otkazem taj meni nego ga sebi "dam" :klopa:

bubica
18.06.2007., 19:09
http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/a015.gif nas meni:
Hladno predjelo (prsut, sir...)
Govedja juha s domacim rezancima, povrcem i mesom
Teleci rizoto
Svinjski kotlet na zaru, pureci file na zaru, pohana teletina, pecena janjetina
Garnitura od povrca, pole od krumpira, sezonska salata
Desert iznenadjenja
Svecana svadbena torta
Vinski gulas juha

Nakon gl. jela sa strane ce stajati svedski stol sa prsutom, sirom, vocem, mesom ... pa ako je netko gladan http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/b010.gif

http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/a035.gif vino: grasevina Krauthaker (bijelo) i Plavac mali Hvar (crno)

Ajme :s :s Jedan po mom guštu :Slin: :cerek:

crnka79
18.06.2007., 20:41
Sad kad citam ove vase menije,moj mi se nekako cini mrsav.Sefica kuhinje u hotelu nam je sugerirala neke stvari i poslusala sam je.Rekla nam je da izbacimo ponocno jelo(planirali smo gulas i njoke) jer je velika vrucina(14.07.) i nitko nece biti odusevljen.Rekla nam je da podebljamo janjetinu i da ce to biti ok.Nas meni ide ovako:
-hladno predjelo(prsut,kulen,sir,masline itd.)
-ragu juha(po mojoj zelji:klopa: )
-sarma
-janjetina,prasetina,rolana prasetina,pohana pileca prsa,povrce,krumpiri, 4 vrste salate
-desert iznenadjenja(sladoled)
-kolaci

Da li to vama izgleda mrsavo?Jos mi je ova teta rekla da zbog vrucina ne treba pretjerati sa puno sljedova i da radije podebljamo ono sto vecina voli nego da izmisljam jer to ljudi nece jesti.Valjda zena zna?:misli:
E da,zaboravih svadbenu tortu i nakon ponoci opet se sve iznosi na stol.

mila78
18.06.2007., 20:57
Evo mog menija od prije 2 tjedna:

Za sve goste domaći aperitiv i cocktail dobrodošlice

Hladno predjelo-pršut, livanjski sir, tvrdi sir, lax care, kulen,francuska

Juha govedska s domaćim rezancima

Glavno jelo- Pečeni file u umaku od kadulje, pršuta i šampinjona,
teleće pečenje, punjeni pureći popečak, pekarski krumpir, rizi bizi, povrće na maslacu

Složena salata

Kava cijelu večer

Svadbena torta

Domaće pečenje sa ražnja
(janjetina 70% i odojak 30%, luk, rajčica)

Vinski gulaš

Piće: buteljirano vino
(Daruvarska graševina i Đakovački chardonnay, Plavac Pelješac)

Kod mene jedna vegetarijanka i ona je dobila ribicu, a kod ovih ostalih sve kaj pliva u vodi ne bi prošlo -nema šanse (Bosanci i Zagorci):rofl:

SubiBubi
18.06.2007., 21:02
Mila, kao da svoj meni čitam, a i mi imamo cijelog jednog vegetarijanca :rofl: još nisam smislila što ću njemu dati za jesti ali smislit ću nešto s tetom iz restača. a kako ste izveli da samo ta osoba dobije ribicu? Nekak mi je to neobično da svi za stolom imaju platu a on na posebnom tanjuru?

crnka79
18.06.2007., 21:03
Mila,moj meni djeluje zaista mrsavo naspram tvog..Imam i ja taj pekarski krumpir i povrce na maslacu,i kavu sam zaboravila,vino je isto buteljirano-kutjevacko vinarija Tandara(moja familija :cerek: ) i tko zna sto sam jos zaboravila :rofl:

SubiBubi
18.06.2007., 21:09
Crnka, ja se ne bi brinula na tvom mjestu, imaš dovoljno svega, a i istina je da će vjerojatno biti vruće pa ljudi neće moći previše jesti. Mene s druge strane muči da će mi svega biti previše jer je isto vrućina, i svadba je popodnevna a ne večernja, pa si mislim da ću doma nosit jela za slijedećih mjesec dana. (restoran nam ostatke spremi za doma)
Btw, teta u restoranu vjerojatno ima iskustva kad ti je tako rekla.

mila78
18.06.2007., 21:09
Mila, kao da svoj meni čitam, a i mi imamo cijelog jednog vegetarijanca :rofl: još nisam smislila što ću njemu dati za jesti ali smislit ću nešto s tetom iz restača. a kako ste izveli da samo ta osoba dobije ribicu? Nekak mi je to neobično da svi za stolom imaju platu a on na posebnom tanjuru?

Lijepo sam konobaru pokazala tko je dotična veg.:cerek: i onda je on njoj lijepo na tanjuru donosio klopu. Kad ovima ide plata predjela njoj lijepo štrukli i povrće sa žara...etc. etc.
I super je ispalo, a one je bila presretna jer sam se sjetila...;)

mila78
18.06.2007., 21:11
Mila,moj meni djeluje zaista mrsavo naspram tvog..Imam i ja taj pekarski krumpir i povrce na maslacu,i kavu sam zaboravila,vino je isto buteljirano-kutjevacko vinarija Tandara(moja familija :cerek: ) i tko zna sto sam jos zaboravila :rofl:

Mislim da se uopće ne moraš brinuti jer je kod mene stvarno dosta hrane ostalo...Ja prva uopće nisam ništa jela do gulaša, jednostavno nisam stigla, jer se stalno nešto događalo...

crnka79
18.06.2007., 21:22
Sve mladenke to kazu,a ja se zapravo najvise veselim janjetini :klopa: :klopa: :klopa: ,bez luka naravno,da ne bi gosti padali u nesvijest od mladenkinog zadaha :rofl: :rofl:

Jaranka
18.06.2007., 23:00
:p Sve je to fino, ali nama, primorcima, nenaviklima na tolike količine mesa bez priloga, zelenjave, salate,... je to stvarno malo previše. Mi smo bili prošle godine na jednoj slavonskoj svadbi i nakon 3 dana, kad smo se vratili kući, nismo mogli vidjeti meso. Sve je bilo odlično, ali jednostavno, nama je bilo previše mesa.
Tako da, super ako ćete to malo izmijeniti, nadopuniti, što već :)

Znas kako ti se u Slavoniji u proslosti gledalo, bogata je familija koja je svaki dan imala meso na stolu,a "šokice", snaše... slavonske žene su morale bit malo jace,da bi ih momci mogle birat, jer ako bi bile zgoljave i mrsave nisu se mogle udavat,pa su na sebe krcale one haljenetine i 100 podsuknji da izgledaju sto jace i "bogatije", jer se po debljim snašama vidjelo koliko su bogate i koliko imaju doma za njopat... eto to je malo iz povijesti...:D

Ovaaaaaj, tako je kod nas... neces vidjet dalmatinku da je bucka, sve su osusene, do jedne:p ....

salim se malo...:cerek:

Jaranka
18.06.2007., 23:04
onaj slavonski menu, sto sam ja gore piskala, je tradicionalno kad nas u slavoniji ...a kod mene nema sanse da se to klopa...dosta mi je više sarmetine, kupus salate, sosa i kuhanog mesa...

kad smislim, onda cu vam napisati,al mislim da ce bit po principu zagorskog svadbenog menia...svega i svacega i udri dok ne eksplodiraju..hehe

morfin@
18.06.2007., 23:17
Naš meni:

Toplo predjelo- tipa štrukli ili štrudle sa sirom http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/g035.gif
Juha- govedska bistra juha s domaćim rezancima
Meso u saftu i tjestenina kao prilog, salata
Glavno jelo- punjene krmenadle, punjeni zabatak, zagrebački, pečena piletina, prasetina; prilog- gljive, krumpir, riža i salata http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/e010.gif
Torte http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/n015.gif
Kava cijelu noć
Žestice, vino, pivo, sokovi, voda... http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/k010.gif
Sarma poslije ponoći
Opet meso koje je bilo i za večeru- za one koji ne žele sarmu
Na stolovima su cijelo vrijeme kolači- slani i slatki

Imamo 3 vegetarijanca i njima prilagođen meni.

marija36
19.06.2007., 06:06

kod nas još niti u jednim svatovima nikada nije bilo ribe. gosti su pretežno slavonci-u kad bi ugledali ribu? ! kod mene će biti 1 vegetarijanka-za nju sam bez brige-ona se snađe- jesti će gljive, krumpir, kukuruz, mrkvicu, grašak. Poslije kolače, tortu, a mogu i kuharu reći da posebno za nju spoha malo sira.

kitty b
19.06.2007., 12:17
i moj meni...

na otvorenom je posluženo:

- domaći pršut, paški sir, razne salate (od mrkača, morskih plodova, mješane salate, francuske...) i još neki naresci s domaćim kruhom...i to je bio kao švedski stol i svatko je sebi trpao..
- goveđa juha s domaćim rezancima (koja je bila za prste polizat i ja sam tražila repete)
- tris medaljona (teletina, svinjetina, janjetina) u umaku od gljiva (potkovanog pancetom) + mješano povrće (mrkvica, brokula i sl.) + kroketi (koje ja jako volim pa smo morali imati)
iza ponoći poslužena je pečena janjetina i pečena svinjetina s krumpirom (pole) i brdom salate

moja kuma je jedina vegetarijanka i ona je dobila juhu od povrća (domaće) a za glavno jelo pohano povrće s umakom i kroketima...pa malo povrća sa žara i tako to. jako fino.

tincica31
15.07.2007., 18:05
Jučer dogovorili naš meni:

Sitni kolači dočekuju goste na stolu

Svatovska juha sa domaćim rezancima i jetrenim okruglicama

Pileći zagrebački, pečena puretina, špikovana svinjetina
Umak od šampinjona
Kroketi, povrće, domači mlinci
Pečena janjetina, pekarski krumpir, mladi luk
Miješana salata

Štrukli sa sirom (slatki i slani)

Kava

Vjenčana torta u 24 h

Druga večera:

Pikantni gulaš od divljači

Pureća prsa sa žara, ražnjići, roštilj kobasice, kotlovina
Pomfrit
Kisele salate

Kava

Poslije druge večere na stol se postavlja narezak koji ostaje do kraja (šunka, jezik, tvrdi sir).

Kolači se cijelo veće izmjenjuju na stolovima, imamo za sad jednu vegetarijanku i to smo zamolili da nam naprave jedan vegetarijanski meni, nismo ga još odredili točno. a najbitnije, cijena 180 kn po osobi :D , hotel "Picok" Đurđevac, kolači i piće je naše, znači ovo je cijena samo za hranu, sve je njihovo i njihova priprema.

ajme što sam se raspisala....:p

marina3
15.07.2007., 18:11
tinči imaš dobar meni tvoji gosti ima da puknu od prejedanja

tincica31
15.07.2007., 18:25
joj marina tolko će toga ostati da me je sve strah, al tako se u podravini radi, čak sam jedva uspjela dragog nagovoriti da maknemo kuhano meso i sos iza juhe, i u drugoj večeri smo izbacili odojka i fr. salatu, on je bio uz roštilj.

Sestra mi se udavala u studenom, pa je šefica restorana mamu posavjetovala da se makne to kuhano jer ljudi onda ne pojedu glavno jelo kak se spada.

htjela sam ja maknuti i tu janjetinu famoznu jer ju ja ne volim, ali kompromisi su važni :rolleyes: , ili janjetina ili odojak. a moji slavonci se dave u janjetini :rofl:, čak sam mislila i taj gulaš maknuti, sasvim dovoljan bi bio roštilj, al nek im je...samo da mi vele da su ostali gladni, e onda će me čuti.

marina3
15.07.2007., 18:38
ma nema šanse da ostanu gladni.mi poslije torte imamo ili gulaš ili sarmu oko 2.00 sati i svi kažu da je menu u tom hotelu više nego dovoljan znači ne treba ga nadopunjavat

tincica31
15.07.2007., 18:45
a mi još uz to imali i odojka na ponudi, pa to jedino da mi gosti sjede čitavo veče i jedu...al sad će bar slavonci vidjeti kak se rade svatovi, moja sva rodbina misli da je lako napraviti svadbu, njima je kad okrenu par janjci i odojki i to je večera.

Brančika
15.07.2007., 21:14
Joj cure, znam da još nije ni blizu, ali evo koji bi bio moj idealni meni, zahvaljujući preporuci drage Majeb2 - ako će sve ići po planu, njen meni ćemo i imati, samo sa nekim izmjenama :klap:

Na stolu naravno uvijek sitni kolačići.

Predjelo:

Dalmatinski pršut
Slavonski kulen
Izbor kvalitetnih sireva (livanjski, paški)
Salata grčka sa sirom feta
Pašteta od lososa
Kozji sir u marinadi od rikole i mini rajčice

Juha:

Govedska bistra juha sa rezancima

Glavno jelo:

Salata od hobotnice, povrća i kapara
Salata od agruma i piletine i matovilca
Rimska salata s tjesteninom, šunkom, sirom, svježim povrćem u lagano kremastom umaku
Svježe sezonske salate
Crni rižoto sa sipama i svježe ribani grana padana sirom
Tagliatelle sa jadranskim škampama, mini rajčicom i rikulom
Lungić omotan pršutom sa kroketima
Teleći medaljoni sa gurmanskim umakom i njokima
Pileći ražnjići sa povrćem
Medaljoni od puretine punjeni šunkom i sirom, blagi umak od povrća
Kotleti na samoborski i zapečeni krumpir

Desert:

Plate svježeg sezonskog voća sa fontanom od čokolade
Mousse od bijele i crne čokolade
Bohem kolač
Tiramisu sa jagodama

Torta (najvjerojatnije parfe lješnjak)

Poslije ponoći:

Janjetina i odojak
Domaća šunka pečena u kruhu
Mladi luk, rajčica

+ čobanac ili vinski gulaš

Mislim da je to - to! :klopa:

marija36
16.07.2007., 06:58
tinčica-tvoji gosti nema šanse da ostanu gladni! sve je super!
brančikai kod tebe se može prejesti bez imalo problema!

tincica31
16.07.2007., 20:30
joj Brančika ak ćeš imati taj meni, puni pogodak, ja bi tak voljela imati hranu koja nije uobičajena, al jednostavno ne možeš zbog gostiju, prvotna ideja mi je bila švedski stol, al su nas odmah opomenuli da sve zavisi otkuda ljudi dolaze, da li iz grada ili sa sela, koje podneblje, da ih ne bude sram otići par puta do stola po hranu ak budu gladni i tak...i tu su moram priznati u pravu, tak da smo našli neku sredinu :zubo:

Marija36 hvala, samo nek ne budu gladni i sve će biti super (eto koje ja muke mučim, al kad imam tete, ujne i strine malo predugih jezika :rofl: :rofl: :rofl: ), iovak će naći tisuću zamjerki, al vam mogu reči da me baš zaboli...:cool:

Ivy4
16.07.2007., 20:35
tincica i brančika super vam je meni, sada bi klopala http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/e060.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/e060.gif

bluma
16.07.2007., 21:51
I koliko kosta taj meni, Brancika?

Brančika
16.07.2007., 22:35
I koliko kosta taj meni, Brancika?

Oko 290kn po osobi. Bez pića.

txiki
17.07.2007., 10:20
Na stolu naravno uvijek sitni kolačići.

Predjelo:

Dalmatinski pršut
Slavonski kulen
Izbor kvalitetnih sireva (livanjski, paški)
Salata grčka sa sirom feta
Pašteta od lososa
Kozji sir u marinadi od rikole i mini rajčice

Glavno jelo:

Salata od hobotnice, povrća i kapara
Salata od agruma i piletine i matovilca
Rimska salata s tjesteninom, šunkom, sirom, svježim povrćem u lagano kremastom umaku
Svježe sezonske salate
Crni rižoto sa sipama i svježe ribani grana padana sirom
Tagliatelle sa jadranskim škampama, mini rajčicom i rikulomLungić omotan pršutom sa kroketima
Teleći medaljoni sa gurmanskim umakom i njokima
Pileći ražnjići sa povrćem
Medaljoni od puretine punjeni šunkom i sirom, blagi umak od povrća
Kotleti na samoborski i zapečeni krumpir

Mljac zvuci jako fino... iako meni ovo poboldano ipak zvuci vise kao predjela nego glava jela... ali tak je svejedno.

Ali meni se recimo ta ideja da su kolacici na stolu od pocetka ne svidja, ja sam svoje zqamolila da kolacice iznesu nakon glavnog jela

Brančika
17.07.2007., 16:25
Mljac zvuci jako fino... iako meni ovo poboldano ipak zvuci vise kao predjela nego glava jela... ali tak je svejedno.

To zato kaj je kombinacija toplo - hladni buffet, pa ako netko u toplije dane preferira takvu laganiju hranu u obliku salata i slično za glavno jelo, a neće se pretrpavati toplom mesinom.
Ja bi bila presretna da je na prošloj svadbi kojoj sam sad bila u 6 mj bila neka hladna salata od piletine i recimo kukuruza, to tako osvježi, najedeš se i nije ti teško. Bilo mi je prevruće u sali za bilo kakvo toplo meso i njoke tak da nisam skoro niš ni jela :flop:

Nadam se da sam našla dobru kombinaciju baš za tako neku ljetno/toplu svadbu i da ima nešto i za gurmane (za njih je ova sipa, losos i plodovi mora, ja to ne papam :D ) i za moje Zagorce lungići, kotleti i slično ;)

Mayo
17.07.2007., 16:43
To zato kaj je kombinacija toplo - hladni buffet, pa ako netko u toplije dane preferira takvu laganiju hranu u obliku salata i slično za glavno jelo, a neće se pretrpavati toplom mesinom.
Ja bi bila presretna da je na prošloj svadbi kojoj sam sad bila u 6 mj bila neka hladna salata od piletine i recimo kukuruza, to tako osvježi, najedeš se i nije ti teško. Bilo mi je prevruće u sali za bilo kakvo toplo meso i njoke tak da nisam skoro niš ni jela :flop:

Nadam se da sam našla dobru kombinaciju baš za tako neku ljetno/toplu svadbu i da ima nešto i za gurmane (za njih je ova sipa, losos i plodovi mora, ja to ne papam :D ) i za moje Zagorce lungići, kotleti i slično ;)
Brankić, gdje se servira ovakva klopa? :)

Brančika
17.07.2007., 16:46
Draga, to ti je catering Zlatna zvona koji mi je Majab2 preporučila.

Maranz
17.07.2007., 16:47
Odkud lova za takve raskosi?

maaalaaa
17.07.2007., 18:31
I mi smo konačno zgotovili naš meni:

Hladno predjelo- pršut,sirevi,kulen i još neka salama(zabor.sam koja), francuska salata.

Goveđa juha sa domačim rezancima

Toplo predjelo-njoki sa srnetinom,fuži sa njokima i neko tijesto sa sirevima

Glavno jelo- ombolo,biftek u umaku od gljiva ,pohana puretina sa kroketima od krumpira,razno povrče.
Salata miješana

kava,sladoled,kolaći

Torta i šampanjac

Kisela juha

Janjac i odojak sa krumpirima iz pečnice

morino
17.07.2007., 18:36
cordon blue,čevapi,lungić u slanini,još bolje punjeni.pureći ražnići i svinjski s paprikom,pohani šampinjoni,salate gtčka,hobotnica,muzgavci,mješana,janjetina i slićno

Brančika
18.07.2007., 09:42
Odkud lova za takve raskosi?

Bok! :W
Jel to pitaš mene?
Moj meni ti je max 290 kn, odnosno 39€, (čak i manje jer sam izbacila puno toga iz Majinog menija), tako da ne smatram baš to nekom raskoši :D

A lova valjda odkud i svima nama, iz vlastitog džepa i darova.

Maranz
18.07.2007., 11:08
Bok! :W
Jel to pitaš mene?
Moj meni ti je max 290 kn, odnosno 39€, (čak i manje jer sam izbacila puno toga iz Majinog menija), tako da ne smatram baš to nekom raskoši :D

A lova valjda odkud i svima nama, iz vlastitog džepa i darova.

Bacanje novca!
A sto je onda raskos?

marija36
18.07.2007., 11:22
opet prepucavanja?! http://www.cosgan.de/images/midi/boese/e075.gif
magg!!

Maranz
18.07.2007., 11:26
Zar nije glupo bacati novac na takve jelovnike kada polovica tih kumeka koja se pojavi na svadbama nikad nije vidio nist drugo osim pecenog pajceka i orehnjace?Zakaj tolika preseravanja i takve raskosi?

jelly
18.07.2007., 11:29
Zar nije glupo bacati novac na takve jelovnike kada polovica tih kumeka koja se pojavi na svadbama nikad nije vidio nist drugo osim pecenog pajceka i orehnjace?Zakaj tolika preseravanja i takve raskosi?

Iz cistog gusta.

Magg
18.07.2007., 11:29
Maranz, ako zelis diskutirat o tome onda si potrazi odgovarajucu temu na pdf-u. Ima je! I ne samo jedna..
Ovdje molim da prestanete jer ovo nije mjesto za to.
Magg

marina3
18.07.2007., 11:31
Maranz ima nešto i u tome ali šta ćeš tako ti je to .Zato im je prilika na svadbi da vide i catering .

marija36
18.07.2007., 11:31
maranz-svatko radi svadbu po svojim željama. Ti sise samo ozišao vjenčati i nastavio dalje. Netko želi to podjeliti s bližnjima, a neko ne. Nitko ti nije rekao da je preseravanje i raskoš stalno nekuda putovati ili bilo što drugo..pa onda nemoj ni ti drugima. Mislim da možeš svoje mišljenje izraziti na neki drugi način, a ne tako da pljuješ po nečijem odabiru. Svatko radi onako kako misli da je njemu najljepše. I nema šanse da ti ja kažem da je tvoje vjenčanje bezveze, ako ja imam totalno drugačije.. ukusi su različiti!

Nešto što je tebi bacanje novca, nekom drugom nije i obratno!:)

evo magg-više neću ni slova!:)

Magg
18.07.2007., 11:32
Cure, necu se jos jednom ponavljat. Imate teme, potrazite i diskutirajte.
Magg

marina3
18.07.2007., 11:35
Dobro šefe http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a213.gif

Brančika
18.07.2007., 15:31
Evo ja ovako realno gledam i znam koliko košta meni u restoranu (cifre su u Zg cca 50€ na dalje) tak da mislim da je moj meni od 39€ niš prema tome, a fakat je dobar izbor za svakog ponešto.
Po meni se iz aviona vidi da sam uštedjela, jer koliko sam shvatila teško je naći meni ispod 40€ i na moru?
Al dobro, naravno da ovo moje nije svima po volji, ali po mojoj je, što je najbitnije. :top:

txiki
19.07.2007., 10:22
Evo ja ovako realno gledam i znam koliko košta meni u restoranu (cifre su u Zg cca 50€ na dalje) tak da mislim da je moj meni od 39€ niš prema tome, a fakat je dobar izbor za svakog ponešto.
Po meni se iz aviona vidi da sam uštedjela, jer koliko sam shvatila teško je naći meni ispod 40€ i na moru?
Al dobro, naravno da ovo moje nije svima po volji, ali po mojoj je, što je najbitnije. :top:

Meni se cini da je ova cijena za onaj meni koji si gore napisala i vise nego povoljna (da ne velim bagatela)... zvuci stvarno genijalno... a da... mislim da svi znamo kolike su cifte inace

Mayo
19.07.2007., 16:05
Draga, to ti je catering Zlatna zvona koji mi je Majab2 preporučila.
Menu je odličan, a pročitala sam i po kojoj cijeni ga dobivaš.. mrak! :top:

Brančika
19.07.2007., 21:51
Hvala curke, da nije bilo Maje, sumnjam da bih uopće razmišljala o takvom meniju, jer sam uvijek mislila da je to neki luksuz, ali u biti kad sve zbrojiš prođeš čak i malo povoljnije. Tu još naravno treba nadodati cca 5€ za piće po gostu (vlastiti aranžman), ali eto i torta je uključena - pa je i tu opet ušteda od kojih 200 €.... uglavnom zaključak se nameće: isplati se razmotriti i catering osim klasičnih restoranskih menija :top:

__5ra__
19.07.2007., 21:54
Hvala curke, da nije bilo Maje, sumnjam da bih uopće razmišljala o takvom meniju, jer sam uvijek mislila da je to neki luksuz, ali u biti kad sve zbrojiš prođeš čak i malo povoljnije. Tu još naravno treba nadodati cca 5€ za piće po gostu (vlastiti aranžman), ali eto i torta je uključena - pa je i tu opet ušteda od kojih 200 €.... uglavnom zaključak se nameće: isplati se razmotriti i catering osim klasičnih restoranskih menija :top:

I meni se sviđa meni :klopa: A i ovo 5 eura za piće po osobi. Moji kad krenu pit, uffff :rofl:

Brančika
19.07.2007., 22:16
I meni se sviđa meni :klopa: A i ovo 5 eura za piće po osobi. Moji kad krenu pit, uffff :rofl:

Ma na kraju ti izađe 5€ za piće (u prosjeku) kad se sve vrati u diskont i napravi računica. Uglavnom, bude oko 35-40kn pića po gostu, jer netko popije više, netko manje. Žesticu imam doma spremnu (balić, jeger, mozart, kruškovac, pina colada) - to nam ionak stoji doma jer nitko od nas ne pije alkohol, a svako malo netko dobije neku pijaču ko da nas ljudi hoće preokrenut :zubo:

Al definitivno u diskontu dobiš popust, i još vratiš ono što se nije popilo tak da se može proć za 5 ojra :D

__5ra__
19.07.2007., 22:18
Ajde, nadam se da si u pravu :top: Baš ću vidjeti kako će to kod nas ići. Iako sumnjam, jer će nas samo vino doći više od toga, a to nije iz diskonta, tako da nema vraćanja. Ali, ima poslije opijanja, ako ostane :rofl:

zeebra
27.02.2008., 21:31
muci me meni (kontinentalni). Koliko vrsta mesa bi trebalo biti za glavno jelo? 2,3,5?
i dal je previse za drugu veceru staviti i janjetinu/odojak i gulas?
help

Br2B
27.02.2008., 21:34
muci me meni (kontinentalni). Koliko vrsta mesa bi trebalo biti za glavno jelo? 2,3,5?
i dal je previse za drugu veceru staviti i janjetinu/odojak i gulas?
help

u istim smo mukama...
mi bi napravi švedski,ali ne znamo s čim...klasičnim menio(ono tipa bečki,zagrebački,kroketi,ono čudno s gljivama,etc) ili nekaj drugo :confused::confused::confused:
i dok fgledam taj gulaš..hoće li ga ko uopće jesti..to je ipak kraj šestog mjeseca..:confused::confused::confused: meni je za gulaš prevruće:confused::confused:

zeebra
27.02.2008., 22:07
dok se cuga, gulas super pase!!!

iva2110
28.02.2008., 06:33
u istim smo mukama...
mi bi napravi švedski,ali ne znamo s čim...klasičnim menio(ono tipa bečki,zagrebački,kroketi,ono čudno s gljivama,etc) ili nekaj drugo :confused::confused::confused:
i dok fgledam taj gulaš..hoće li ga ko uopće jesti..to je ipak kraj šestog mjeseca..:confused::confused::confused: meni je za gulaš prevruće:confused::confused:

nikad za gulaš nije prevruće:mig:

theonlyfuse
29.02.2008., 08:50
Brancika, tvoj meni je fenomenaaalan, odma sam gladna!
A di ces imat svadbu, tj od kud je taj meni?

Irkre
29.02.2008., 08:57
Vau Brančika, to uopće nije skupo, a ima svega, od klasike do neobičnih stvari (neobičnih za svadbu:))... Ali ne kužim jednu stvar...To je catering koji će se dostavit u neku salu gdje će biti svadba, ili....? Koliko te onda još na to košta sala bez klope?

Što se tiče gulaša, mi ga nismo uzimali jer to po našim iskustvima malo ljudi jede. Umjesto toga uzeli smo zapečene štrukle, malo za promjenu. A i naš restač radi saaavršene štrukle, nismo mogli bez njih....
evo kak naš meni izgleda:

predjelo: domaći drniški pršut, domaći slavonski kulen, plata finih sireva, francuska, povrtne salate
juha: bistra goveđa s rezancima
glavno jelo: purica s mlincima, teletina ispod peke sa zapečenim krumpirom, codon bleu sa kroketima; uz sve ide i zapečeno povrče sa šampinjonima, sezonska salata i grčka salata
pečeni odojak i janjac sa lukom i paradajzom
zapečeni štrukli.
Bezalkoholna pića cijelu noć i žestice kao aperitiv.

Jela se služe na ovale, nećemo švedski stol da ne napravimo zbrku.
U cijeni imamo još i dekoracije u restoranu (svjećnjake ili plutajuće svječice, vezanje salveta u željenoj boji, tisak meni-a, raspored sjedenja...) i konobare do jutra i sve nas to dođe 60 eura po glavi. Mi još moramo osigurati vino, tortu i kolače.

Malo smo se raspitivali i sve što nam je blizu su cijene takve. Sala je stvarno prekrasna, a klopa predobra pa smo se odlučili za njih. Ipak sam ja uvijek željela svadbu baš tamo...

Irkre
29.02.2008., 08:58
dok se cuga, gulas super pase!!!

Zeebra, pa i ti imaš svadbu na isti dan kao ja!! Ima nas...:rofl:

princessmo
29.02.2008., 09:21
Nama se nikako ne sviđa odojak i janjetina u meniju, ja bih svakako stavila kao kasno jelo neku finu teletinu ispod peke. Baš mi se sviđa ideja da umjesto gulaša posluže štrukle (moj dragi ne može zamisliti svadbu bez njih :rolleyes:).

Brančika
29.02.2008., 10:02
Brancika, tvoj meni je fenomenaaalan, odma sam gladna!
A di ces imat svadbu, tj od kud je taj meni?

Vau Brančika, to uopće nije skupo, a ima svega, od klasike do neobičnih stvari (neobičnih za svadbu:))... Ali ne kužim jednu stvar...To je catering koji će se dostavit u neku salu gdje će biti svadba, ili....? Koliko te onda još na to košta sala bez klope?

Napisala sam gore više, to je catering Zlatna zvona, male modifikacije u meniju koje mi je Majab2 poslala.
Znači ako se odlučimo za tu opciju, onda će biti varijanta catering i šator.
Znači, sve još ovisi ako nađemo lokaciju za šator.
Salu nikako ne bih iznajmila jer sve koje su okolici Zagreba su mi neke kockaste i ružne, izgledaju ko vatrogasni domovi.

theonlyfuse
29.02.2008., 10:51
Napisala sam gore više, to je catering Zlatna zvona, male modifikacije u meniju koje mi je Majab2 poslala.
Znači ako se odlučimo za tu opciju, onda će biti varijanta catering i šator.
Znači, sve još ovisi ako nađemo lokaciju za šator.
Salu nikako ne bih iznajmila jer sve koje su okolici Zagreba su mi neke kockaste i ružne, izgledaju ko vatrogasni domovi.

a da, catering, vidis, sad sam isla citati iz pocetka..zato i jasno kaj je tak lijepa ponuda. ja naime nisam jos nasla restoran koji bi imao tako dobru ponudu. Da bude tako malo exkluzivnjih stvarcica..
Drzim fige da nadjete super lokaciju, da si to sve ispunis :top:

more & dupin
29.02.2008., 10:57

u mojem rastoranu najskuplji meni je 35 €

theonlyfuse
29.02.2008., 11:02
u mojem rastoranu najskuplji meni je 35 €

Je More, kod nas u Medjimurju nije tak skupo, istina, al ovo kaj je Brancika nabrojila, ja nit nigdje kod nas nisam jela :ne zna:
Ók, plodovi mora, al sipin rizoto, pasteta od lososa il tak nest, je kod nas jos uvijek spansko selo..A ja bi malo i tih stvarcica :cerek:

Brančika
29.02.2008., 11:21
a da, catering, vidis, sad sam isla citati iz pocetka..zato i jasno kaj je tak lijepa ponuda. ja naime nisam jos nasla restoran koji bi imao tako dobru ponudu. Da bude tako malo exkluzivnjih stvarcica..
Drzim fige da nadjete super lokaciju, da si to sve ispunis :top:

Hvala ti na dobrim željama! :kiss:
Da, kad bi našli lokaciju i sve to skupa cjenovno iskombinirali, još uvijek bi bili ispod ili točno na 50€ stolac, a opet bilo bi posebnije, drukčije...
Jebate, većinu od te klope ni ja nikad nisam nit vidjela nit jela :lol:
Ak već moram platiti 50€ za Zagreb, onda radije da mi bude ova varijanta :)

Irkre
29.02.2008., 12:26
Brančika, super si ti to iskombinirala, svaka čast:s:s Nadam se da ćeš uspjeti realizirati sve planove, SRETNO :cerek:

Brančika
01.03.2008., 13:12
Brančika, super si ti to iskombinirala, svaka čast:s:s Nadam se da ćeš uspjeti realizirati sve planove, SRETNO :cerek:

Fala, valjda će bit izvediva kombinacija - to si oboje tako jako želimo :cerek:

Nessych
02.03.2008., 19:46
A ja ni ne znam točno što će kod nas biti na meniju..... Moj dragi je kuhar u restoranu u kojem će biti pir, on je zadužen za klopu...... ja samo znam da je meni sve fino što mi on napravi :D a i njegov kolega koji će kuhati na naše piru

nim
25.05.2008., 20:54
Bok cure i gospođe!
Već duže vrijeme čitam sve vaše linkove ali nisam našla ništa u vezi hrane osim kolača.Zanima me kako ste vi to odredile i kako ste sastavile vaše menije? Udajem se u 10 mj i samo da znate totalno me inspirirate...:cerek:
Moj problem je šta je moj dragi iz prigorja-kž a ja iz primorja-Rab,oni na svadbama imaju 2 večere a mi samo jednu . Molim vas da mi pomognete ili pak stavite odprilike vaše menije ako ste u sl situaciji i bez obzira .Plizz ponudite mi nekakve ideje:ne zna:

anci09
25.05.2008., 21:05
a,di če te onda imat svadbu?U svakom restoranu ponude menije i ti si izabereš koji ti više odgovara.

Adonia
25.05.2008., 21:13
Bok cure i gospođe!
Već duže vrijeme čitam sve vaše linkove ali nisam našla ništa u vezi hrane osim kolača.Zanima me kako ste vi to odredile i kako ste sastavile vaše menije? Udajem se u 10 mj i samo da znate totalno me inspirirate...:cerek:
Moj problem je šta je moj dragi iz prigorja-kž a ja iz primorja-Rab,oni na svadbama imaju 2 večere a mi samo jednu . Molim vas da mi pomognete ili pak stavite odprilike vaše menije ako ste u sl situaciji i bez obzira .Plizz ponudite mi nekakve ideje:ne zna:

ma nemamo ti mi 2 vecere nego predjelo, juhu, meeeeeeso, desert i onda je oko ne znam koliko torta, pred jutro ide gulaš. :klopa:

aprill04
25.05.2008., 22:08
ja sam nedavno bila na jednoj svadbi i meni je bio slijedeći:predjelo-pršut,sir,francuska salata;juha;mješano meso;torta;janjetina,odojak,kupus salata ili mješana. možeš umjesto mješanog mesa staviti njoke s gulašom od divljači ili neki čak vole i razna rižota i slično... meni se sviđa ideja sa njokima jer nije sve samo meso koje je pečeno pa mi djeluje meni previše "suh". ja sam odlučila da ću kad se budem opet udavala(jer sam to sve već jednom prošla) neću uopće raditi klasičnu večeru nego švedski stol i biti će negdje na otvorenom. nadam se da sam ti barem malo pomogla...

Adonia
25.05.2008., 22:25
ja sam nedavno bila na jednoj svadbi i meni je bio slijedeći:predjelo-pršut,sir,francuska salata;juha;mješano meso;torta;janjetina,odojak,kupus salata ili mješana. možeš umjesto mješanog mesa staviti njoke s gulašom od divljači ili neki čak vole i razna rižota i slično... meni se sviđa ideja sa njokima jer nije sve samo meso koje je pečeno pa mi djeluje meni previše "suh". ja sam odlučila da ću kad se budem opet udavala(jer sam to sve već jednom prošla) neću uopće raditi klasičnu večeru nego švedski stol i biti će negdje na otvorenom. nadam se da sam ti barem malo pomogla...

meni je ovo totalno bezveze.
jebote, bas bi mi se dalo cupkati okolo onak zbigecana sa tanjuricem.. :rolleyes:

no way.

nim
25.05.2008., 22:28
evo ovako sam ja dobila da oni imaju meni:
juha (mješano govedina i piletina) sa domaćim rezancima
----------------------
kuhano meso sa hernom
------------------
pohano meso sa nekakvim prilogom
-----------------
čavapi,pljeskavice,ražnjići
sa raznim prilogom + složena salata
---------------
pečeni odojak i janjetina sa krumpirom
-----------
štrukli (koji su obavezni)

te torta i paprikaš od divljači sa tjesteninom
-kužite to je hrpa hrane koja se neće pojest
-vjenčanje je na Rabu

Andrea25
26.05.2008., 07:43
evo ovako sam ja dobila da oni imaju meni:
----------------------
kuhano meso sa hernom
------------------
-----------------
---------------
-----------

-kužite to je hrpa hrane koja se neće pojest
-vjenčanje je na Rabu

pa to ti je standardni meni.. s time da vjerojatno (99.9% :cerek:)

kuhano meso sa hernom
------------------
-----------------

spada u glavno jelo pa biras sta od toga hoces

nim
26.05.2008., 08:11
Ma meni se nikako to ne slaže pljeskavice pohano meso i čavapi za svečanu večeru???
Joj cure meni je to nekako pre obično to se jede skoro svaki dan,ali šta ću sa tim recimo čavapima to skroz osuši nakon 10 min stajanja? Šta ljudi na svadbi jedu skamenjene čavape i pljeskavice?Znači Andrea25 da mogu između tog troje birat da ne moram sve obavezno stavljat?

Andrea25
26.05.2008., 08:27
Ma meni se nikako to ne slaže pljeskavice pohano meso i čavapi za svečanu večeru???
Joj cure meni je to nekako pre obično to se jede skoro svaki dan,ali šta ću sa tim recimo čavapima to skroz osuši nakon 10 min stajanja? Šta ljudi na svadbi jedu skamenjene čavape i pljeskavice?Znači Andrea25 da mogu između tog troje birat da ne moram sve obavezno stavljat?

i mi imamo tri menija za glavno jelo. Oni ce to nama donjet na pladnju na stol pa ce si gosti birat sta ce od toga uzeti :D

nim
26.05.2008., 09:58
ej a kako to izgleda kod vas jer kako mi je rekla mama od dragoga prvo se kao pojede ta 1. večera do pečenja pa se onda pleše?Trebam par savjeta i šta se toga tiče jer u našim svadbama ples počije odmah poslje juhe i predjela te tako na dalje poslje svakog pojedeng obroka

Andrea25
26.05.2008., 10:07
mi imamo predjelo pa plesemo, pa juha pa plesemo, pa strukli pa plesemo, pa galvno jelo pa plesemo, pa torta pa plesemo pa gulas i onda opet plesemo... uglavnom nakon svakog jela se plese :cerek:

Amric
26.05.2008., 11:46
Predjelo(suho meso,svježi sir,suđuka,ruska salata), Čorba od teletine, Rolovana teletina s prilozima pekarski krompir,povrće i mješana salata, zatim naravno JAGNJETINA i torta, kolači na švedskom stolu...to je to...bosanska svadba!

registrator
26.05.2008., 13:24
Predjelo - pršut, sir, francuska, pašteta od tunjevine
Juha - možda, još nije odlučeno
Rižot crni od sipe i bijeli od škampi
Pašticada s njokima
Janjetina s ražnja i teletina ispod peke sa krompirom i naravno salata
Krokanat, torta, kolači
Kava
Voće ili sladoled

tam17
26.05.2008., 13:54
Predjelo - pršut, sir, francuska, pašteta od tunjevine
Juha - možda, još nije odlučeno
Rižot crni od sipe i bijeli od škampi
Pašticada s njokima
Janjetina s ražnja i teletina ispod peke sa krompirom i naravno salata
Krokanat, torta, kolači
Kava
Voće ili sladoled

Tako ce bit i kod nas samo mozda ubacimo i mesni rizot da ljudi koji ne vole morsko imaju sta jest!

Elli99
26.05.2008., 14:16
Meni:

Aperitiv (sitni slani minjoni, mesni i vegetarijanski)

Dvije vrste juhe - krem juha od articoka ili bistra teleca juha sa knedlama

Pohane tikvice, sir, prsut

Tri vrste glavnog jela:
1. Riba (zubatac)
2. Rolana teletina i piletina sa gljivama
3. Rolana teletina i janjetina

Prilog:
Krompir ispod peke, povrce sa grila

Salata:
Sopska, mijesana

Desert:
Lubenice i dinje na ledu

Torta

Meze (prsut, sir, masline, sudzuk, itd. - na stolovima u ovalima)

?????

Sta su vam to čavapi? :confused:

Adonia
26.05.2008., 14:20
?????

Sta su vam to čavapi? :confused:

ne znas sta su cevapi?!?!

:eek::eek::eek::bonk::Pop::bicedobro::horor:

Elli99
26.05.2008., 14:49
Naravno da znam sta cu ćevapi, ja sam, na kraju krajeva, Sarajka. :)

Samo za čavape nisam nikada cula, pa reko' da provjerim da to nije neko unikatno zagorsko jelo ili sta vec - na kraju krajeva, ponovilo se u threadu previse puta da bi bio lapsus. :p

Nessych
26.05.2008., 16:09
Kod nas ide ovako:
- hladno predjelo: pršut, sir, francuska salata (oko 8 sati)
- juha (oko 9)
- prva večera: punjena puretina (ili svinjetina) sa šunkom i sirom, pohana, teleće pečenje, svinjski medaljoni sa gljivama, riža, pečeni krumpir, kroketi (oko 10, 10 i pol)
- torta (oko 12)
- druga večera: janjetna i odojak (oko 1 i pol)

maredoo
26.05.2008., 16:24
evo kako je to kod nas izgledalo

RUČAK
Hladni buffet-švedski stol

Domaća kuhana šunka pečena u kruhu – rezana pred gostima
Svježe ribani hren
Svježe sezonsko povrće
Svježi sir i vrhnje s vlascem
Dalmatinski pršut s dukatima od dinje i maslinama
Izbor kvalitetnih domaćih sireva
Savici od dimljenog lososa s maslacom, limunom i kaparama
Carpaccio od povrća s parmezanom i Aceto Balsamicom
Morski pršut s rukolom i kaparama
Riblja pašteta od tune i inćuna
Izbor raznih vrsta kruha

~o~

Salate-švedski stol

Salata od hobotnice na kvarnerski
Francuska salata
Grčka salata s kozjim sirom i maslinama
Izbor svježih sezonskih salata
Mozzarella i rajčica sa svježim bosiljkom

~o~

VEČERA
Govedska juha s domaćim rezancima

~o~

Toplo predjelo-švedski stol

Crni rižoto od sipe
Zeleni rezanci s kozicama i škampima na bijelo s parmezanom
Istarski fuži u umaku od tartufa
Topli štrukli

~o~

Glavno jelo-poslužuje se na ovalima

Teletina ispod peke s krumpirom
Mali zagrebački odresci na pariški s rizi-bizijem
Dalmatinska pašticada s njokima
Svježe povrće na maslacu

~o~

Izbor svježe sezonskih salata

~o~

Paleta svježe rezanog voča

~o~

Kolači naravno cijelo vrijeme

~o~

TORTA

~o~

DRUGA VEČERA
Vinski gulaš-poslužuje se

bilo je mljac :klopa:

Iskreno, meni je ovaj menu šta je Nim napisala nekako premalo "svečan"... :ne zna:

belica
26.05.2008., 17:13
ja cu ovu spizu :

1. prsut, sir, francuska
2. crni(sipa) i bili rizot
3. pasticada s njokima
4. janjetina
5.skoljke
6.omlet iznenadjenja
7.krokanat, torte, kolaci
8. voce
9.kava

Amric
26.05.2008., 17:34
Prepoznajemo se po sklonosti alkoholiziranom stanju, a Amric? :cerek:

Ma joooooooooooook!!!:mig:

Tinchi-Linchi
26.05.2008., 20:23
Naš menu je bio ovakav, švedski stol:

Hladno predjelo

Dalmatinski pršut s dinjom
Domaća šunka u kruhu
Domaći sir s maslinama
Grčka salata
Salata od morskih plodova
Salata od hobotnice
Pečeno povrće
Izbor sireva

Topla predjela

Zapečeni zagorski štrukli
Fuži s tartufima
Penne s grdobinom u pikantnom umaku

Juha

Domaća govedska juha s rezancima

Glavna jela
Glazirana teleća plećka s pečenim krumpirom
Dalmatinska pašticada s njokima
Punjeni lungić s kroketima

Izbor sezonskih salata

Izbor slastica

Svadbena torta
Torta od višanja
Rožata
Panna cotta
Torta od sira
Štrudla od jabuka
Rezano voće

Poslije ponoći

Janjetina i odojak
Svježe salate

Vinski gulaš + još neke stvari dodatne koje nismo ni dogovorili (sir i vrhnje, francuska, tiramisu...)

Na žalost, mi (mladenci :D) nismo skoro ništa probali... Jednostavno nismo stigli! :eek: Ali svi ostali su rekli da je bilo fenomenalno! :cerek:

nim
26.05.2008., 22:07
ajme kako su vam meniji super ali šta da radim meni ovo šta sam stavila izgleda jadno i bjedno .........
1. problem je šta nam restoran ne želi radit po nekoliko vrsta predjele pa onda i glavnih jela a sala je super i prostor baš onakav kakvog smo tražili
2. rekla sam budućem da bi htjela njihov menu dok još nisam znala sastav jer svi običaji i dekor ide kao po primorskom štihu
3.upppppppppppppooooooooooooooooooooooommmmmmmmmmm mmmmmmmeeooooooooooćććććććććććć
-kako da sad iskombiniram zajedničke menu-e

Nessych
26.05.2008., 22:08
a kamo je pir?

maredoo
26.05.2008., 22:09
pa jel restoran za neki dogovor?

štemajzl
26.05.2008., 22:17
Tako ce bit i kod nas samo mozda ubacimo i mesni rizot da ljudi koji ne vole morsko imaju sta jest!
A što je s ljudima koji vole morsko???
evo kako je to kod nas izgledalo

Hladni buffet-švedski stol
.....
Iskreno, meni je ovaj menu šta je Nim napisala nekako premalo "svečan"...
Švedski stol je zakon!!! A ovo dolje mi je školski primjer neinventivnog 'sivog' menija. Depra živa. Samo se nadam da je jeftin jer drugog opravdanja za to nema.
----------------------
kuhano meso sa hernom
------------------
-----------------
---------------
-----------

Po meni je švedski stol jedini način da se pomire različiti ukusi, a ako je restoran okej, ničeg neće pofaliti.

maredoo
26.05.2008., 22:23
Ajmeeeeeeeee
vidi njega
:s :s :s :s

pa falio si :p

štemajzl
27.05.2008., 12:57
Pozdrav, gospođo! Slabo mi dajete materijala za replike pa ni ne možete ni očekivati moje češće ukazivanje....

maredoo
27.05.2008., 13:06
Pozdrav, gospođo! Slabo mi dajete materijala za replike pa ni ne možete ni očekivati moje češće ukazivanje....

o, pa ja mislila da ti voliš izazove :rolleyes:

nim
27.05.2008., 19:16
1.pršut,sir,francuska
2.juha sa domaćim rezancima od govedine i piletine
3.tripice
zeleni rezanci
kuhano meso
3.zagrebački šnicli,ražnjići,čevapi +prilog
svinjski file sa šapinjonima + prilog
salata
4.pečenje +prilog+francuska salata
5.zagorski štrukli
6.torta
7.srneći paprikaš

-neznam kako da iskombiniram priloge ?
-kako vam se sad čini?
-ajde malo sudjelujte ,plizzzzzz

Adonia
27.05.2008., 19:35
1.pršut,sir,francuska
2.juha sa domaćim rezancima od govedine i piletine
3.tripice
zeleni rezanci
kuhano meso
3.zagrebački šnicli,ražnjići,čevapi +prilog
svinjski file sa šapinjonima + prilog
salata
4.pečenje +prilog+francuska salata
5.zagorski štrukli
6.torta
7.srneći paprikaš

-neznam kako da iskombiniram priloge ?
-kako vam se sad čini?
-ajde malo sudjelujte ,plizzzzzz

mogu doci?

:klopa:

nim
28.05.2008., 09:40
da naravno!Hoće ti bit problem da pojedeš svu hranu koja je navedena!??
očekujem te 11.10.2008 u 19 h!!!!!!!!!!! :-)

princessmo
28.05.2008., 09:47
Mi smo malo izmjenili klasični meni...:top:

hladno predjelo: Domaća šunka punjena francuskom salatom s pjenicom od hrena
juha: Krepka govedska juha s rezancima
toplo predjelo: Zapečeni štrukli
glavno jelo: Pureći medaljoni sa žara, Pirjana junetina na lovački, Teleći steak u umak od finih trava
prilozi: Prženo povrće iz marinade, Okruglice od kruha i maslina, Domaći njoki
Sezonske salate
kasno jelo: Teletina ispod peke s krumpirom, povrće
jutarnje jelo: Vinski gulaš

aranea
28.05.2008., 10:49
ovo sa teletinom ispod peke može biti riskantno! koliko god to bilo fino, ako teletina nije dobra...sve propada! Mi smo bili na pričesti u restoranu gdje su umjesto odojka ponudili teletinu ispod peke...teletina je bila suha, žilava... krumpir je bio mrak, ali teletina je sve pokvarila! A već smo bili u tom restoranu i jeli smo kod njih i odojke...tako da je moj izbor ipak klasični odojak i janjetina...

princessmo
28.05.2008., 10:55
ovo sa teletinom ispod peke može biti riskantno! koliko god to bilo fino, ako teletina nije dobra...sve propada! Mi smo bili na pričesti u restoranu gdje su umjesto odojka ponudili teletinu ispod peke...teletina je bila suha, žilava... krumpir je bio mrak, ali teletina je sve pokvarila! A već smo bili u tom restoranu i jeli smo kod njih i odojke...tako da je moj izbor ipak klasični odojak i janjetina...

Imam povjerenja u restoran jer se tamo i inače odlično klopa...tako da se ne brinem! Više bih se brinula za janjetinu i odojak koji meni osobno često nisu fini na vjenčanjima... (a volim ih jesti).

aranea
28.05.2008., 11:08
ma sve je stvar ukusa...meni odojak nikada nije loš! :rofl: samo ima finih i finijih! :D

Adonia
28.05.2008., 15:06
da naravno!Hoće ti bit problem da pojedeš svu hranu koja je navedena!??
očekujem te 11.10.2008 u 19 h!!!!!!!!!!! :-)

doci cu barem ko maskara! (Prigorski obicaj)

nim
28.05.2008., 20:24
Da ,da,da, bilo bi fenomenalno!!!!!!!!!!!!! Dragi mi je pričao o tome i totalno mi je zvučilo super,baš bi bili svi svati oduševljeni.
DOĐI !!!!

Axina
29.05.2008., 10:07
Mi imamo klasicno:

Aperitiv
* * * * *
Juha goveđa s domaćim rezancima
* * * * * *
Kuhana govedina i kokoš
Hren/ paradajz-sos
* * * * * *
Kotleti u umaku od šampinjona
Kroketi/ hajdina kaša
Ražnjići, ćevapi
Pohana piletina (file, batak, karabatak)
Miješano povrće na maslacu/ pomfrit
Zelje crveno i zeleno/ zelena salata
Miješani kruh
* * * * * *
Torta- kava (vrhnje)- zagorski štrukli
* * * * * *
Odojak pečeni
Lignje (pržene, pariški)
Tartar umak
Francuska salata
Paradajz- paprika- mladi luk
Miješani kruh
* * * * * *
Kava (vrhnje)
* * * * * *
Zagorska juha

- na stolu su uvijek voće i kolači

elegant
31.05.2008., 12:00
naš meni ... posloženo kao buffet:

H l a d n a p r e d j e l a
Mediteranska kompozicija pršuta, svježi sir s vlascem
Domaća šunka u kruhu sa hrenom
Ogledalo hladnih narezaka (kulen, kulenova seka, slavonska kobasica, salama, dimljena pureća prsa)
Razni sirevi servirani orasima, medom i crnim i bijelim grožđem
Antipasto misto
Salata od hobotnice po domaći
Grčka salata s lignjama
Izbor svježih sezonskih salata na ledu s odgovarajućim dresingom

J u h a
Goveđa juha s profiterolima i rezancima od rikole
Juha od rajčice

G l a v n a j e l a
Zagorski štrukli
Punjena pureća prsa sa slatkim feferonima s pireom od krumpira i prokulicom
Roastbeff sa brokulom i karfiolom u salsa umaku
Odležani medaljoni u umaku od ružmarina s punjenim njokima
Pečena jadranska hobotnica s čipsom od krumpira

S l a t k i k u t a k
Beze torta od čokolade
Panna Cota u čaši s šumskim voćem
Kolač od svježeg sira
Kocke sa narančama i bijelom čokoladom
Svadbena torta s šampanjcem, bijelom čokoladom i voćem

O s v j e ž e n j e p o s l i j e p o n o ć i

Teletina ispod peke
Janjetina
Odojak

maredoo
31.05.2008., 13:38
elegant, super zvuči :top:

tko vam radi?

elegant
31.05.2008., 14:16
elegant, super zvuči :top:

tko vam radi?

sve (klopa, kolači, meso za iza ponoći) Arcotel, Branimirova :cerek:

kutnjak
01.06.2008., 15:46
Za sve goste domaći aperitiv i cocktail dobrodošlice
Šampanjac ili cocktail za mladence, kumove i roditelje

Hladno predjelo
Pršut, livanjski sir, tvrdi sir, Lax care, kulen,
francuska salata ili sir s vrhnjem

Juha po izboru

Glavno jelo
Pečeni file u umaku od kadulje, pršuta i šampinjona,
teleće pečenje, punjeni pureći popečak ili zagrebački odrezak,
pekarski krumpir ili roščići od krumpira,
rizi bizi, povrće na maslacu

Složena salata

Kava cijelu večer

Poklon Gastro Globusa:
svadbena torta na pet katova

Šampanjac za stol mladenaca

Domaće pečenje sa ražnja
(janjetina i odojak, luk, rajčica - u dovoljnim količinama)

Vinski gulaš, čobanac ili sarma

Piće: kućno buteljirano vino
(Daruvarska graševina i Đakovački chardonnay),
mineralna voda, negazirana voda, gazirani i negazirani sokovi,
razna piva - u neograničenim količinama

Kolači: dostavlja gost, ili prema dogovoru

Stana
04.06.2008., 18:42
hladno predjelo: Domaća šunka punjena francuskom salatom s pjenicom od hrena
juha: Krepka govedska juha s rezancima
toplo predjelo: Zapečeni štrukli
glavno jelo: Pureći medaljoni sa žara, Pirjana junetina na lovački, Teleći steak u umak od finih trava
prilozi: Prženo povrće iz marinade, Okruglice od kruha i maslina, Domaći njoki
Sezonske salate
kasno jelo: Teletina ispod peke s krumpirom, povrće
jutarnje jelo: Vinski gulaš

:s :s :s :klopa: uh, ne znam što mi je bolje :top:

Irkre
16.07.2008., 10:28
Možda nije pitanje za svadbeni meni, ali ima li netko iskustva koliko vina treba naručiti za 150 gostiju? mi mislili uzet 100 butelja bijelog i 50 crnog, ali nismo ziher...

more & dupin
16.07.2008., 11:04
to misliš za dijeliti uz pozvinice? il iza piti u restoranu?

Irkre
16.07.2008., 11:50
Za pit u restaču

more & dupin
16.07.2008., 12:01
ja budem za 300 ljudi uzela 300 bijelog + 50 crnog

Irkre
16.07.2008., 12:13
i to je jedna od varijanti....hvala na pomoći!

Dadolina
30.12.2010., 11:22
da malo podignem ovu temu.... zanima me kakvom su rjesenju doskočile udavače koje imaju (ili su imale) svadbu na moru a gosti su kombinacija dalmatinaca i kontinentalaca? ili slavonke koje su bile na svadbi u dalmaciji, kako ste bile zadovoljne menijem? naime, svi vise manje znamo kakav je meni u dalmaciji a kakav u kontinentalnoj Hrvatskoj... dovoljno je reci da kod nas u dalmaciji primjerice nema juhe u slijedu jela pa se bojim da to ne bude šok slavoncima... treba mi savjet... stavit juhu, izbacit rizoto i sl...:ne zna:

Lorraine
31.12.2010., 00:42
Kako nema juhe u dalmaciji? Ide uvijek prije glavnog jela.

Dadolina
31.12.2010., 07:15
Kako nema juhe u dalmaciji? Ide uvijek prije glavnog jela.

dakle prvo ide aperitiv s krostulama i fritulama, hladno predjelo (prsut, sir bla bla...) pa toplo predjelo (rizoto bijeli i crni) iza toga glavno jelo (pasticada s njokima), torta, kasno jelo-janjetina i odojak, omlet iznenadjenja moze bit i ne mora... nigdje u svom stazu vjenčanja u dalmaciji na kojima sam bila (a bila sam na mnogima) nisam jela juhu :ne zna:...

Dadolina
31.12.2010., 07:34
mislim, ja bi voljela da imamo juhu, prvenstveno zato sto ju volim i sto mi je to ok, e sad... koliko sam shvatila, ako stavimo juhu, izbacuje se rizoto...a moj dragi (iako slavonac) inzistira na rizotu jer ga obozava a i drugi frendovi navijaju za rizoto jer kazu da im je super kad dodju na svadbu u dalmaciju i jedu malo drugacije stvari...no mene brinu stariji gosti.... ma najbolje da pokusamo dogovorit i da nam stave i juhu i rizoto i to je to...

zlocka
31.12.2010., 10:19
ovo je naš

aperitiv

hladno predjelo
pršut, domaća šunka, samoborska salama, svježi sir i vrhnje

juha
goveđa sa rezancima

toplo predjelo
Tris tjestenina: njoki u gorgonzoli, zeleni rezanci s lososom, domaći rezanci sa šunkom

svadbena večera
punjeni lungić na žaru, pureći medaljoni u umaku od pršuta i kadulje,
pileći zagrebački, šampinjoni na žaru, rolada od krumpira, riža s povrćem

sezonska salata

janjetina, odojak, rajčica, luk

vinski gulaš

piće...

Dadolina
31.12.2010., 10:35
zlocka, tvoj meni mi je njam njam :D odmah sam gladna... uf...

espana
31.12.2010., 10:54
Zločka, meni je super, posebno ova topla predjela, ja bi se samo toga najela. Evo i našeg menija:

Coctail dobrodošlice na otvorenom

Home made likeri i rakije ,jagermaister,ballatines,baileys,

razni sokovi

Mineralna i izvorska voda

Canape sendviči
Sirni štapići

Svečani menu:
Hladno predjelo

Dalmatinski pršut
Kulen
Plata od raznh vrsta sireva
Domaća dimljena šunka

Juha
Govedska juha sa domaćim rezancima I povrćem
Krem juha od gljiva

Glavno jelo
Teleća rolada potkova, restani krumpir
Mali zagrebački odresci (svinjetina,teletina,puretina), kroketi, povrće sa žara
Pureće roladice sa sezamom, šampinjoni sa žara

Mješana salata

Torta i šampanjac (za mladence i kumove)

Jelo iza ponoći
Janječe pečenje i odojak
Mladi luk i paradajz

Čobanac

Torta, kolači, sva cuga također uključeni u meni.

zlocka
31.12.2010., 10:57
meni su svi svadbeni menijevi njam njam
ovaj je isto :eek: koliko vas dođe po osobi?

espana
31.12.2010., 11:01
meni su svi svadbeni menijevi njam njam
ovaj je isto :eek: koliko vas dođe po osobi?

Puno previše:rofl:
Cijenu šaljem na pm.

Aurorica
31.12.2010., 14:26
ovo je naš:

Aperitiv (standardna pića i cocktaili) + kolačići

Dalmatinski pršut s maslinama
Domaća šunka s hrenom
Slavonski kulen
Svježi sir s vrhnjem
Izbor sireva
Francuska
Mozzarela i rajčica
salata od hobotnice
salata od puretine i povrća

juha

zapečeni zagorski štruklji
zeleni rezanci sa škampama
teleći rižoto
povrće na žaru

pureći medaljoni u umaku od finih trava, domaći rezanci s tikvicama
zagrebački odrezak od puretine, prženi krumpir
biftek, domaći kroketi
teleći medaljoni u umaku od šampinjona, domaći kroketi
dalmatinska pašticada, domaći njoki
pečena teletina, gratinirani krumpir

razne salate

janjetina s ražnja
pečeni hrskavi odojak
rajčica i mladi luk

torta

Lorraine
31.12.2010., 14:35
dakle prvo ide aperitiv s krostulama i fritulama, hladno predjelo (prsut, sir bla bla...) pa toplo predjelo (rizoto bijeli i crni) iza toga glavno jelo (pasticada s njokima), torta, kasno jelo-janjetina i odojak, omlet iznenadjenja moze bit i ne mora... nigdje u svom stazu vjenčanja u dalmaciji na kojima sam bila (a bila sam na mnogima) nisam jela juhu :ne zna:...

Pa ja još nisam bila na dalmatinskom piru bez juhe :D Uvijek ide prije glavnog jela, uostalom, tako će biti i kod mene. Samo da ne bi bilo previše, mi smo recimo izbacili jelo u 2 ujutro (pašticadu i sl.) i ubacili platu sireva. :)

Agape
22.01.2011., 20:00
Evo naš i mojih par ideja i pitanja:

Aperitiv
hladno predjelo: pršut, sir, francuska, salata od hobotnice
toplo predjelo: crni i bijeli rižoto
glavno jelo: teleći medaljoni u umaku od gljiva s kroketima ili pašticada s njokima
zadnje jelo: pečena janjetina
kolači i torte sa slatkim pićem (prošek i sl.)

Moja pitanja i ideje:
Mi bismo pečenje stavili ranije kao glavno jelo jer bi da ljudi pojedu janjetine kad je već čekaju, a ne da ostaje. Pošto neki ne jedu janjetinu stavili bi oko 1/3 nekog drugog pečenog mesa i 2/3 janjetine.
Kao zadnje jelo ne bi pašticadu jer moja i njegova mama rade predobru pa bi nam svaka bila bzvz, a razmišljamo i stavit nešto laganije za zadnje jelo samo nemamo ideju što?
Što mislite jel to ok i imate li kakav prijedlog? Hvala!

Francesca
22.01.2011., 22:34
za glavno jelo bi imali samo jedno jelo ili?

ovo za miks janjetine i još nekog mesa je dobra ideja... nije loše ni dodat malo krumpira i neke salate

Agape
22.01.2011., 22:37
Pa kao treeće tj. glavno jelo bi imali taj miks janjetine i još nešto, a ima neki prilog dakako samo se ne mogu sjetit što, a lista mi nije pri ruci ;)

A iz atoga kao četvrto jelo bili bi ti teleći medaljoni u umaku od gljiva (umjesto pašticade) ako ne smislimo nešto laganije. A pošto nemam ideju što bi to laganije bilo....vidjet ćemo još, prijedlozi su dobrodošli :)

BettyBop
10.02.2011., 13:28
Mi smo iz našeg menia izbacili hladno predjelo- to će se jest kod mene (catering, kad on dodje po mene, dakle prije vjenčanja, oko 4, 5 popodne)

Dakle:
piće dobrodošlice (aperitiv) i šampanjac za mladence

1) goveđa juhica sa domaćim rezancima
2) govedina s hrenom
3) savijača od sira i jabuka
4)- glavno jelo:
- medaljoni u umaku od šampinjona
- pečena svinjska plećka
- pohani pureći zagrebački
-prilog:
- njoki
- krumpir na pekarski
- rizi bizi
- salata: sezonska
5) kava
6) pečenje:
-janjetina i odojak s ražnja
- svježi rajčica i luk
7) vinski gulaš

sve je još ovo podložno promjeni, al u globalu to je to...

slavonka27
10.02.2011., 14:20
Naš je:

-ragu juha

-svinjeci medaljoni u umaku od gljiva
-pileca becka snicla
-rizi bizi
-dinstani krumpir

-janjetina
-sezonska salata

-kolači i torte

-kasna vecera: sarma

Pošto se putuje iz Osijeka za Brod, na okupljanju cemo sluziti pečenu prasetinu sa salatama da se ljudi najedu jer ce vecera biti tek u pola 9

Jos razmisljam o nekoj laganoj zakusci dok gosti budu nas cekali dok se slikamo jer nakon crkve mi idemo na slikanje a oni u salu..

bea.ivana
10.02.2011., 15:48
Naš meni je:
Malo meze kod mladoženje, pa malo kod kuma i na kraju švedski stol kod mene... Kulen, sir, ukrasni rolati, šunkica... i slične stvarčice...

a večernji jelovnik je
- bistra proljetna juha
-junetina sa gljivama
prilog riža sa vrhnjem
- pečenka i naravno salata uz to
- janjetina sa mladim lukom i krumpirom
kolači, torte i kava

to je klasični jelovnik za moje krajeve

hera86
11.02.2011., 13:06
Mi smo ovak,,,
-šampanjac kod ulaska za nas i kumove
- Predjelo- pršut
- sir
- kulen
- masline
- francuska salata
- Goveđa juha
- Štrukle
- Plata ( zagrebački, poh. puretina, kotlet na žaru, pureću ražnjići s pancetom, pileći file, punjena tel. prsa i punj. pureća prsa), prilozi- povrče, kroketi, šampinjoni na žaru...
- mješana salata
- domaći kruh
Oko ponoći ide- odojak, janjetina i teletina ispod peke s krumpirom
- oko 2h- gulaš
- kava
- torta (ferero rocher, čok i van parfe, i mamina domaća)

Mislim da je to sve, nadam se da bu fino... njam njam...

Eh da, kod dragog budu neakvi naresci neznam točno,
a kod mene je naručen catering, neznam kaj od hrane, nisu moja posla ha ha..

bravi
15.02.2011., 16:51
Mi smo ovak,,,
-šampanjac kod ulaska za nas i kumove
- Predjelo- pršut
- sir
- kulen
- masline
- francuska salata
- Goveđa juha
- Štrukle
- Plata ( zagrebački, poh. puretina, kotlet na žaru, pureću ražnjići s pancetom, pileći file, punjena tel. prsa i punj. pureća prsa), prilozi- povrče, kroketi, šampinjoni na žaru...
- mješana salata
- domaći kruh
Oko ponoći ide- odojak, janjetina i teletina ispod peke s krumpirom
- oko 2h- gulaš
- kava
- torta (ferero rocher, čok i van parfe, i mamina domaća)

Mislim da je to sve, nadam se da bu fino... njam njam...

Eh da, kod dragog budu neakvi naresci neznam točno,
a kod mene je naručen catering, neznam kaj od hrane, nisu moja posla ha ha..

mi smo imali i mesni i riblji meni... pošto smo u dalmaciji :mig: i svi su bili odušelvjeni...

njammm da mi je sada bilo šta... kada ovo čitam i sjetim se našeg pira odmah me uhvati glad;))))

Aurorica
15.02.2011., 17:03
mi smo imali i mesni i riblji meni... pošto smo u dalmaciji :mig: i svi su bili odušelvjeni...

njammm da mi je sada bilo šta... kada ovo čitam i sjetim se našeg pira odmah me uhvati glad;))))

Bravi, a da nam malo staviš slikica sa svog vjenčanja?

J&B
17.02.2011., 10:08
ovo je bio naš:

Dalmatinski pršut s maslinama
Domaća kuhana šunka s hrenom
Hladan Roastbeef sa umakom Remoulad
Slavonski kulen
Pečena suha govedina
Miješani sirevi s ikebanom od voća
Francuska salata
Salata od hobotnice
Goveđa salata s artičokama

Govedska juha s domaćim rezancima

Zapečeni zagorski štrukli
Tagliatelle s morskim račićima
Pileći rižoto s vrganjima

Goveđi file u dva paprena umaka, pariški krumpir
Pečena teleća koljenica s krumpirima iz pećnice i povrćem na maslacu
Svinjski medaljoni “Gurmandiz”, hrustavci od krumpira
Pureći hamburški ražnjić, sataraš
Svježi losos u umaku od kopra, tikvice
Srneći medaljoni na lovački, okruglice od kruha
Pureći file u umaku od tartufa s fužima
Izbor sezonskih salata s dresinzima
SLATKI STOL:
Voćne košarice, Altazar kocke
Savijača od višanja
Karamel krema
Pita od sira, Tiramisu
+na svakom stolu zdjelice sa fritulama

Pečeni hrskavi odojak i vruća janjetina
Pole od krumpira, rajčica i mladi luk

Čobanac na slavonski

Gremblina
17.02.2011., 10:20
Bože, ja sad tek ovo čitam i skoro nisam opala sa fotelje!
Ja nisam bila nigdje u Slavoniji sa takvim nekakvim menijima!!!

Naš će biti tipičan za Slavoniju!

Neću pisati za kod kuće jer će to biti švedski stol sa platama, domaće kiflice (prazne, punjene šunkom ili hrenovkama), razne salate, gužvare, kolači,...

U sali će biti do početka večere na švedskom stolu također plate i to, uz voće i ostalo..

Večera:
- domaća juha (mi kažem svatovska :D),
- kuhano meso (junetina, govedina, piletina) + kuhano povrće (mrkva, peršin, karfiol, brokula, kelj,...) + sos + hren,
- sarma,
- pečenka + francuska salata,
- janjetina sa krumpirom + zelena salata + kupus salata + rajčica,
- sitni kolači,
- torte (na švedskom stolu oko 15-tak vrsti + mladenačka torta),
- čobanac (druga večera - oko pola 2).

zlocka
17.02.2011., 10:27
meni je slavonska svadba i meni bio zakon, bile su samo dvije večere, juha i glavna i sve ostalo ples. nema prekidanja kao tu u zgbu...svakih sat vremena se ide jest. misli mda će pauza bit samo za juhu, glavno jelo i tortu, predjela, odojak i janjetina i gulaš neće bit pauze

ammitai
17.02.2011., 11:04
meni je slavonska svadba i meni bio zakon, bile su samo dvije večere, juha i glavna i sve ostalo ples. nema prekidanja kao tu u zgbu...svakih sat vremena se ide jest. misli mda će pauza bit samo za juhu, glavno jelo i tortu, predjela, odojak i janjetina i gulaš neće bit pauze

potpisujem u potpunosti, u Zagrebu meni na svadbama u zadnje vrijeme strava, samo se jede i jede i jede. Znam da se želi pokazat da se ima i da se može,ali pobogu jel toga toliko potrebno. Ne možeš ni plesat kak spada svako malo prekidaju s nekom hranom. A kad mi janjetinu donesu u 1 sat:flop: e to ne volim :rofl:

zlocka
17.02.2011., 13:00
ja poslije torte nikad ni ne jedem :(
al eto, znam da ću u hotelu reč da hranu ne odnose jer ionako neće biti prekida za janjetinu/odojka i gulaš. nek ljudi jedu kad žele. thx za savjet.

J&B
17.02.2011., 14:03
potpisujem u potpunosti, u Zagrebu meni na svadbama u zadnje vrijeme strava, samo se jede i jede i jede. Znam da se želi pokazat da se ima i da se može,ali pobogu jel toga toliko potrebno. Ne možeš ni plesat kak spada svako malo prekidaju s nekom hranom. A kad mi janjetinu donesu u 1 sat:flop: e to ne volim :rofl:

ok, ja ne mislim baš da se hrana naručuje da se pokaže da se ima (a onaj tko to radi je kreten),
već je jendostavno do toga jer se takve stvari nameču.
npr. kreni sama po zagrebačkim restoranim i hotelima i zatraži njihove menije.
oni ih slažu, a ti odabireš.
to je to. nisam se ja sjetila menija koji je bio na mojoj svadbi, a ne vjerujem da netko ima mogućnost doći u npr. sheraton, antunović, panoramu, nebitnogdje i reći:
sve to izbacite i stavite to i to.
ne podcjenjujući ničiji ukus, želje, svadbu, ništa, jednostavno nema jednostavnog...

KraljicaSparoga
17.02.2011., 14:11
Pice dobrodoslice
Mi cemo imat mjesani meni ( meso riba, sve na ovalima)

1. Pršut, sir, salata od hobotnice, pomidor i u njemu tuna i sir, koktel od skampi, tartar biftek
2. Juha od šparoga u košarici od kruha
3. Šurlice ( domaća pašta) sa gulašom i isto tako sa škampima
3. glavno jelo hrpa mesa svakakvog i povrca + mjesana salata
4. Kava
5. Desert torta i kolaci

kendi_3
17.02.2011., 14:38
J&B- ja ću imati u Sheratonu i pravim svoj meni jer u svakom složenom meniju nešto mi se ne sviđa, tako da mogu reći da je sve u dogovoru! ;)
KraljiceSparoga: tvoj meni je super! mmmm!

ammitai
17.02.2011., 14:50
ma je, vjerojatno neki restorani ni ne daju neke posebne menije da si sad biraš,ali to nije ok od njih. Ja se sjećam kad smo bili u Beču na svadbi. Stojimo vani došli ranije i čekamo jer nam gazda neće otvorit vrata sale da uđemo. I tako se lijepo smrzavali neko vrijeme. Ušli u 7, a prva večera je bila brat bratu oko 10, pol 11 i to su nam donijeli pomfri, bečke šnicle i još neke šnicle u nekom neprivlačnom umaku i salatu uz to. Još moj ujo kao pravi hercegovac veli, ma ne treba nama to mi svi volimo janjetinu,nama samo to donesite. Jadnik se dobrano iznenadio kad su rekli da janjetina stiže u 2, pol 3. Na kraju kad smo pitali tetu kakav je to meni bio veli ona da je tako rekao gazda da mora biti. Iako mislim ja da je smuljala:lol:

zlocka
17.02.2011., 15:01
to je to. nisam se ja sjetila menija koji je bio na mojoj svadbi, a ne vjerujem da netko ima mogućnost doći u npr. sheraton, antunović, panoramu, nebitnogdje i reći:
ne podcjenjujući ničiji ukus, želje, svadbu, ništa, jednostavno nema jednostavnog...

naravno da možeš mjenjat meni. možda ćemo i mi svoj, vidjet ćemo još.
kumovi su na svojoj svadbi sami odabrali meni, hotel im je to složio.

Lorraine
17.02.2011., 22:04
a ne vjerujem da netko ima mogućnost doći u npr. sheraton, antunović, panoramu, nebitnogdje i reći:

Može se kreirati vlastiti meni, zašto ne?! Mi smo odabrali meni po našem guštu, od prve do zadnje stavke. Hotel nema ništa s tim, ti si kupac koji kupuje, oni su tu da udovolje tvojim željama :mig:

Aurorica
17.02.2011., 22:15
ok, ja ne mislim baš da se hrana naručuje da se pokaže da se ima (a onaj tko to radi je kreten),
već je jendostavno do toga jer se takve stvari nameču.
npr. kreni sama po zagrebačkim restoranim i hotelima i zatraži njihove menije.
oni ih slažu, a ti odabireš.

Možeš. Ja sam trebala imat u Sheratonu i kad smo se dogovarali za meni, sami smo ga složili i oni su prema tome nam punudili cijenu..tako da...treba pitat i izborit se za ono što plaćaš.. isto tako, u Okrugljaku, sve smo sami birali...i sve možemo izbacivat i ubacivat...
ne znam jel ti poznata ona stara uzrečica: Plati pa se rugaj!!

J&B
18.02.2011., 10:06
Možeš. Ja sam trebala imat u Sheratonu i kad smo se dogovarali za meni, sami smo ga složili i oni su prema tome nam punudili cijenu..tako da...treba pitat i izborit se za ono što plaćaš.. isto tako, u Okrugljaku, sve smo sami birali...i sve možemo izbacivat i ubacivat...
ne znam jel ti poznata ona stara uzrečica: Plati pa se rugaj!!

ok, sad ponovo pročitaj moj komentar, pa možda shvatiš da se nikome nisam rugala ni bila cinična, već da sam komentirala.
ja zato nisam ovdje

Aurorica
18.02.2011., 10:27
ok, sad ponovo pročitaj moj komentar, pa možda shvatiš da se nikome nisam rugala ni bila cinična, već da sam komentirala.
ja zato nisam ovdje

Uopće se ne radi o tome dal si se ti rugala..to niti pomislila nisam...samo sam ti iz osobnog iskustva navela da tvoja tvrdnja nije točna i to je to:lol:

M.B.
09.11.2011., 20:50
ne znam gdje da postavim ovo pitanje, nadam se da sam pogodila temu.
zanima me gdje se može kupiti janjetina i odojak za svadbu? :ne zna:

Mayo
08.04.2012., 14:58
Ms Manners, vidjela sam na drugoj temi da ste ti i dragi vegani pa me jako zanima kakav cete meni imati na svadbi :mig:

Jellle
11.05.2012., 19:46
Ja se dvoumim da li da u meni stavim pohanu puretinu ili pak pečenu puretinu i mlince?
Osim te puretine bit če neka svinjetina, i govedina.
Ali ne znam na koji način da uzmem puretinu.
Ja osobno neusporedivo više volim pečenu puretinu od pohane ali me uvjeravaju da šire mase ipak naginju pohanom.

zlocka
11.05.2012., 21:44
jel možeš mjenjat mlince?...ja ih ne volim baš po restoranima.
a opet, na kraju svi jedu meso, slabo priloge.

Mayo
12.05.2012., 01:10
Mlinci :klopa:

Ja sam si zeljela mlince i puricu. I sarmu :tuzni:

A na kraju ionako skoro nis nisam jela.
Mozda da ipak ostavis pohano, kad vam je, pretpostavljam, ostalo meso peceno ili u umaku.

Jejja
12.05.2012., 16:18
Sad kad sve ovo citam cini mi se nas meni jako mali..ali BM i ja probali sve to i moram priznat prejeli se tako da se nadam da ce bit ok...dakle ovako
- hladno predjelo posluzeno vani kao svedski stol- prsut, sir, riblji file mariniran u limunu i naranci, incuni marinirani, skampici, hobotnica iz preše (kao hladetina od hobotnice kuhane) i sl. morske delicije..
-toplo predjelo (gosti sami biraju)- domaci ravioli s mesom u umaku od vrhnja, prsuta i sampinjona ili domaci riblji ravioli sa sipinim crnilom punjeni ribom u umaku sa skampima
-glavno jelo (također biraju)- file od tune ili sabljarke u nekom laganom umaku od povrća, povrće na žaru i krompir ispod peke ili file od piletine, teletine ili svinjetine u umaku od vrganja takodjer povrce i krumpir, sezonska salata
-kava
-torta
-kolaci (njih ne znam kad se posluzuje, zaboravih pitat :lol:)
Nadam se da mi gosti nece biti gladni :zubo:

vriisky
12.05.2012., 16:46
ufff, jejja, sve si razmišljam da se i ja samopozovem na tvoju svadbu! ja bar znam datum! :mig:
meni ti je odličan, ne brini, neće nitko biti gladan!
kad sam već na temi, evo naš (malo napamet, pa možda nešto i preskočim :brukica: )
hladna zakuska u 16,00- švedski stol : sir, salama, kulen, pršut, paški sir, francuska salata, ruska salata, povrtna salata, salata od piletine i apetisani.
večera:
pileća juha s domaćim rezancima
teleći file u umaku od gljiva
pohana pil. prsa punjena šunkom i sirom
pekarski krumpir, povrće na maslacu, riža
miješana salata
pečenje (janjetina/prasetina)
druga večera:
čobanac + pečenje
+kava i kolači i torta, kad to već ide....
valjda će biti ok i slavoncima i otočanima! :D

Jejja
12.05.2012., 16:56
Vriisky ja cu k tebi doc s mesarom :mig: sacuvaj mi samo maaalo paskog sira i ruske salate a moze i komadic hrskave kozice s prasca :rofl:
Mislite da mi treba jos jedno jelo? To sto je kod svih vas druga vecera?? ili se moze proc i bez toga?

vriisky
12.05.2012., 18:46
a ne znam... jbga, kad to ovisi o tome kakvo će raspoloženje ekipe biti taj dan! a da ispečeš jednog prasca, čisto rekreativno? :mig: mislim da bi moglo bez problema i bez toga, kod nas se u pravilu jako malo jede za tu drugu večeru, oni koji jedu rade to više da bi probali čobanac (jer to vole) nego jer su gladni. kao što rekoh, jednog prasca u rezervu pa mirna bosna??!!?? :ne zna:

strumfetica91
14.05.2012., 09:36
EVO I MOG,NISAM NAPISALA KAK IDE PO REDU,NEGO SAMO STA CE SVE BIT,I NEKAK MI SE CINI MALO SVE TO,PITAM SE OCE SE GOSTIMA SVIDJET STA SMO IZABRALI.... :ne zna:
Salate
...zelena salata,zeleno zelje
...krastavci
...rajčica

Hladna predjela
...dalmatinski pršut
...kulenova seka
...zimska salama
...polutvrdi sirevi
...francuska salata

Glavna jela
...goveđa juha s domaćim rezancima
...panirani pileći file
...pečena svinjska lopatica
...medaljoni u umaku od pršuta i šampinjona

PRILOZI :
...pečeni krumpir na pekarski
...njoki
...kroketi
...povrće na maslacu

PEČENJE S RAŽNJA:
...vruća janjetina
...hladni odojak

GULAŠ OD DIVLJAČI

Deserti
...čokoladna fontana + vočni stol
...svadbena torta
...kolači-naravno...

Pića
...kava,nesscafe,mllijeko,šlag
...gazirani i prirodni sokovi
...bijelo vino,crno vino,pivo(sve vrste)
...aperitivi: pelinkovac,amaro,stock,medica,vodka,blacky,dalmati no,loza,travarica,kruskovac,brandy....
i to je to.... :)

vriisky
14.05.2012., 10:23
štrumpf, ako tvoji pojedu po malo od svega, računaj na to da neće moći plesati... :mig: nije malo, imaš i više nego dosta! mislim da hrane ne može biti "malo", valjda bi ti u sali rekli da ti je siromašan meni i da smatraju da treba nešto dodati... ja nemam pojma šta bi ti na sve ovo još stavila? možda da okrenu vola isšpred restorana?? :rofl:
no stress! :lol:

moni987
14.05.2012., 10:35
Svečani menu (sala)
JUHA
Ragu (pileća)

GLAVNO JELO
Pileća prsa na bečki
Pureći file u gljivama
Pečena prasetina
Janjetina

PRILOZI
Rizi – bizi
Pekarski krumpir
Kroketi

SALATA
Miješana sezonska

KRUH
Više vrsta kruha

KOLAĈI
Svatovski kolači (20 vrsta)
Torte (odabir između 15 vrsta)

DRUGA VEĈERA
Sarma

KAVA - poslužuje se cijelu noć
PIĆE
~
ovo je naše.. sve u sali oko ničeg nemam briga:kava:

anđeo-s-rogićima
14.05.2012., 11:25
konačno i mi riješili meni :klopa:

predjelo- pršut, šunka, budžola, sirić, francuska i ona kuglica sa začinjenom sirom. obožavam to :OMG:

goveđa juha s domaćim rezancima, poslije ide na stol govedina s hrenom i povrćem

glavno jelo: rolana punjena teletina, špikana junetina u lovačkom umaku i puretina na zagrebački
prilozi - pečeni krumpri na kockice, njoki i kroketi od krumpira

salata je klasična mješana sezonka

ona ide pečenje-odojak i janjac

pa lovački gulaš s okruglicama od kruha :klopa:

jedva čekam... veselim se ovoj junetini

Jellle
14.05.2012., 17:29
jel možeš mjenjat mlince?...ja ih ne volim baš po restoranima.
a opet, na kraju svi jedu meso, slabo priloge.

Ma mogu mjenjati mlince. Mogu izabrati tri priloga. Ili ču puricu i mlince ili če biti pohana puretina bez mlinaca.
Ja sam nedavno u jednim svatovima to jela i bila sam presretna.

Ma, necu si sad još razbijati glavu. Tjedan dana prije ču definirati meni pa kako mi tada puhne.
Ma svima je i tako najbitnija janjetina i svi samo nju cijelu vecer čekaju :rofl:

Tamchi99
14.05.2012., 17:55
Pice dobrodoslice
Mi cemo imat mjesani meni ( meso riba, sve na ovalima)

1. Pršut, sir, salata od hobotnice, pomidor i u njemu tuna i sir, koktel od skampi, tartar biftek
2. Juha od šparoga u košarici od kruha
3. Šurlice ( domaća pašta) sa gulašom i isto tako sa škampima
3. glavno jelo hrpa mesa svakakvog i povrca + mjesana salata
4. Kava
5. Desert torta i kolaci

fali ti riblje glavno jelo. brdo ljudi ne miksa ribu i meso. inače mmmmm

Giovanna26
14.05.2012., 19:42
Jejja, draga, ako ce kakti tvoji gosti biti, ostati gladni, onda moji definitivno jure u prvi fast food! :lol:

Jejja
14.05.2012., 19:55
Ma gle, kome se ne svidi ima restoran jos jedan u blizini pa navali narode... i ovako stalno razbijam glavu s tom hranom... Nek jedu kolace :zubo:

Giovanna26
14.05.2012., 19:57
Mi nemamo niti kolaca! :lol:

Melody Black
19.09.2013., 23:25
Pozdrav svima!

Nova sam tu i ne mogu naći kako započeti novu temu :S, pa ću pokušati ovdje s obzirom da se radi o svadbenom meniju.

Dakle, udajem se za 10 mjeseci :) Inače sam iz Dalmacije i jelovnik će biti više-manje standardan, osim što u restoranu nećemo imati pršut, sir i francusku s obzirom da se to obično poslužuje doma. U principu, jelovnik će izgledati nekako ovako: juhica, crni i bijeli rižot, pašticada i arambaši, pečena janjetina i krumpiri, lešo meso, torta, kolači, kava. Kao što vidite, meso, meso i još mesa.

Moj problem je što imam nekoliko frendova vegeterijanaca koji sigurno dolaze na svadbu i ne znam što da napravim vezano za njihovu hranu, ne želim da mi na piru skapaju od gladi! Jel se netko možda našao u sličnoj situaciji? Znate li da li je moguće dogovoriti se s restoranom za neki specijalan meni za samo par ljudi (ukupno ćemo imati više od 300 gostiju, od čega su vegetarijanci 2-3)?

I imate li kakve prijedloge što im poslužiti doma?

Hvala na odgovoru!

Mayo
19.09.2013., 23:35
I mi smo imali par vegetarijanaca na svadbi. Nemas brige oko toga, samo obavijesti restoran i zamoli ih da pripreme poseban meni za njih, a kad ces predavati finalan broj gostiju i ako ces imati raspored sjedenja, mozes voditelju restorana napomenuti za kojim ce stolovima biti vegetarijanci tako da konobari sami posluze posebno jelo, umjesto da gosti moraju napominjati da zele svoju hranu :mig:

Doma sami pripremate hranu ili cete angazirati neku catering kucu? Ako je ovo zadnje, onda neka oni brinu o tome, a ako cete sami, sigurno su plodovi mora, puno povrca, sirevi i gljive dobar izbor :)

jojo21
20.09.2013., 10:38
nama su u restoranu rekli da im trebamo javiti ima li gostiju s posebnim režimom prehrane (bilo vegetarijanstvo, dijabetes ili nešto deseto)
pa će oni pripremiti poseban meni za njih.

Lorraine
20.09.2013., 10:42
Mi smo imali jednu vegetarijanku i voditelj hotela je sam pitao ima li kakvih želja, gdje će točno sjediti, ako treba neku hranu izbjegavati da znaju i sl. Tako da, samo reci odgovornima za to i bez brige! ;)

Trolička
20.09.2013., 13:13
imajte na umu dvije stvari :D prvo, razliku između vegetarijanaca i vegana i ako ne znate pitajte prijatelje točno "što su".

drugo, većina njih ne želi jesti hranu (povrće) koja je dirala meso pa bi za njih trebala posebna plata s hranom, a ne da jedu npr krumpir iz plate s ostalom klopom.

malo se komplicira ali nije to neki ekstra problem, a ljudima će biti drago da vam je stalo :D

-Elena-
20.09.2013., 18:14
Moj problem je što imam nekoliko frendova vegeterijanaca koji sigurno dolaze na svadbu i ne znam što da napravim vezano za njihovu hranu, ne želim da mi na piru skapaju od gladi! Jel se netko možda našao u sličnoj situaciji? Znate li da li je moguće dogovoriti se s restoranom za neki specijalan meni za samo par ljudi (ukupno ćemo imati više od 300 gostiju, od čega su vegetarijanci 2-3)?

I imate li kakve prijedloge što im poslužiti doma?

Hvala na odgovoru!

Mi smo se dogovorili sa restoranom da vegetarijancima posluže nešto drugo i nije bilo nikakvih problema,samo trebaš kad dođeš u salu reći konobaru ili njima da još napomenu da oni imaju vegetarijanski meni :mig: