PDA

View Full Version : Susjedi iz pakla

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Maddogg
01.11.2010., 17:23
hvala 20doASA...

kao sto sam napomenuo - cuje se samo trcanje i skakanje...normalan hod, djecja igra i buka se ne cuju (nikada)

no, igranje lovice, naganjanje po stanu i trcanje za loptom (ili jedni za drugima...) se cuje...i to prilicno

i cak se nebi bunio i nista rekao da je to samo tijekom dana, ali to se redovito desava nakon 8 sati navecer (i nakon 9, 10, pa cak par puta i nakon 11...)

btw - stan je novogradnja sa jako dobrom izolacijom.Nikada ne cujem nikoga od susjeda oko mene, osim naravno vec spomenutih...

Puzzla
01.11.2010., 19:42
Slično i ja proživljavam svaki božji dan, istina ne cijele dane, ali obavezno me bude svako jutro :mad:. I taman kad se razbudim...prestanu :ne zna:.
I sama sam majka i nikada nisam dopuštala djetetu divljanje (čak i dok smo živjeli u kući gdje nitko nije živio ispod nas) jer za to postoji park i igralište. Postoje različite vrste tihih igara, ali naravno, i roditelj se treba posvetiti djetetu. Sve se to dešava jer je lakše kad klinac divlja samo da ne uznemirava roditelje, a susjedi nisu pritom važni :facepalm:.
Sve se svodi na opću kulturu koje na žalost ima sve manje i manje i manje i manje :bang:

Maddogg
02.11.2010., 09:53
Jutro je prica za sebe koju nisam spomenuo jer se obicno dizem prije 7, tako da me ne probude. No, vikendom volim ostati u krevetu malo duze (znaci do 9, 9:30 max). Oni se bude oko 8, i svaki od njih nakon budjenja prvo trci preko cijelog stana (valjda u potrazi za roditeljima ili kao dio jutarnje tjelovjezbe?).

Nisam roditelj, no gledam svoje najblize, npr. sestru koja zivi u svojoj kuci. Maloj nikad ne dopusta trcanje po kuci ili skakanje sa kreveta....to jednostavno nije primjereno ponasanje za stambeni prostor. Ako hoce trcati sestra ju posalje u dvoriste.

Istina - to je stvar opce kulture - njima je dobro i j...e im se za sve oko njih. I spremni su pronaci tisucu razloga zasto njihova djeca mogu divljati po stanu i zasto su bas oni u pravu.

šjor
02.11.2010., 10:57
mijenjam centralno grijanje i planiram ugraditi solarne panele za sanitarnu vodu pored peći na pelete. zanima me isplati li se ugraditi dodatne solarne panele da griju i vodu za radijatore? kad se voda u radijatoru jednom ugrije vjerovatno se ne ohladi više na početnu temperaturu pa mi je upitno je li uopće pomažu dodatni paneli? na koliko stupnjeva može solarni panel ugrijat vodu za radijatore? je li ima netko tko koristi ovakav sistem? rado bih popričao

Krijes Sedam
02.11.2010., 19:26
Probaj sa onim žutim spužvastim čepićima za uši, stvarno su udobni i dosta prigušuju zvukove :)
Ja ih koristim i vikendom me ništa ne budi, osim ako netko bas ne buši u stanu ispod ili nabrijava motor na parkingu :D

P.S. I ja sam odrastao u kući pa nikad nije bilo trčanja po njoj.

Emmet
05.11.2010., 13:14
Nije da branim one koji dopuštaju skakanje i trčanje djece po kući, ali...

Ja npr. živim u stanu koji ima jako lošu zvučnu izolaciju, sumnjam da plivajući podovi nisu plivajući... što znači da se buka od hodanja jako dobro prenosi u svim smjerovima. Živim na zadnjem katu i imam malo dijete (1.5 godinu) koje je tek nedavno prohodalo. I sad kad hoda, hoda ko mala patkica i zbog toga idemo na vježbe, međutim, čak i to "normalno" hodanje se jako čuje i siguran sam da smeta susjede. I sad bi ti moji susjedi mogli reć da sam ja idiot i nekulturan jer dozvoljavam djetetu ne znam što, a ustvari jedino rješenje je da pokrijem cijeli stan debelim tepihom ili da ne hodam uopće, a to nije moguće.

20doASA
05.11.2010., 15:13
Ne moraš se sekirati, sumnjam da će ti netko zamjeriti prve korake tako male bebe. :)

Ispod mene su klipani koji će još malo u srednju školu. Nažalost, i oni se još ubrajaju u djecu i za bilo koji ozbiljniji razgovor moraš kontaktirati njihove roditelje, a roditelje zaboli ona stvar...

bliss
07.11.2010., 12:11
evo i mog doprinosa...

iznad mene zive ljudi koji imaju 4-ero djece, od toga tri muska stara od 5 do 11 god

imaju stan velicine 150+ kvadrata, i smatraju da djeca mogu stan koristiti u zamjenu za igraliste

uglavnom - od 8 ujutro kad se probude pa katkad i do poslije 10 sati navecer (par puta i nakon 11) to je kaos u stanu iznad mene - kad se zalete sa jednog kraja stana na drugi kod mene sve tutnji, ne samo da je buka, koju bi cak i nadglasao televizorom, vec i vibracije, sve podrhtava

oni naravno smatraju da im se djeca imaju pravo igrati kad i kako im odgovara

na moju opetovanu molbu da djeca ne trce po stanu (jer se zapravo samo trcanje cuje) oni su rekli da im djeca nece hodati po prstima, da je kao tek 21:30 i da ja njih uznemiravam time sto sam ih dosao upozoriti (btw nas kucni red kaze da bi mir trebao biti od 21:00) i -"pa gospodine ali to su samo djeca"

uglavnom - na rubu sam zivaca sa strpljenjem, moj prag tolerancije je probijen i ne znam vise sta da radim....na poslu sam po cijele j....dane i kad dodjem doma zelim malo mira i tisine, da u miru pogledam film sa zenom (...ili kaj god da vec radimo), ali to je jednostavno nemoguce od konstantnog lupanja po glavi

Ko da čitam sebe. Klipan iznad mene svoje dijete potiče da trči po stanu tako što trči ispred male kako bi ona njega lovila, zavijajući pritom poput majmuma. :confused: Uz stav 'moje dijete može raditi što god hoće' i bahaćenje sa 'odseli se', ja sam davno prestala s ljubaznim molbama da ne skaču. Sad sam spremna na osvetu :Snajper:

Ne znam šta drugo. Nisu pomogle molbe, nije pomogla policija. Očito je jedino što preostaje naći im slabu točku i udariti po njoj. A našla sam ju. I u nekoliko ih navrata upozorila što ću napraviti, ali me nisu ozbiljno shvatili.
Neki ljudi su kao životinje. Nisu u stanju misliti čak ni kad im nacrtaš. Shvate tek onog trenutka kad im praktično pokažeš. :cerek:

I Emmet, nitko to ne bi zamjerio. Ja čak ne bih zamjerila ovo nabijanje koje svaki dan slušam da nema tog bahaćenja. Da su mi kojim slučajem pristupili sa stavom: Ponekad se zaigramo i kad vidim kako se mala zabavlja, nemam joj srca reći da prestane. Sorry, pokušat ćemo se malo kontrolirat. Ako nam se omakne, nemoj zamjerit, nije namjerno. rekla bih, ok, istrpit ću, zanesu se ali su pristojni. Ovako, izluđuje me neizmjerno.

bliss
07.11.2010., 12:21
Jel namjerno ili slučajno 90% ljudi na ovoj temi preskoči informaciju da se radi o trčanju i skakanju a ne hodanju, te da se to odvija uglavnom noću iza 22 sata? :ne zna:

Mislim, gotovo svi koje smeta nabijanje u stanu ispod ili iznad posebno napomenu da je to u vrijeme kad bi trebali na počinak i da djeca skaču ili lupaju a ne hodaju, no uvijek se nađe netko tko ih zbog toga šalje na selo, u Liku, pusti otok ili ludnicu. Zar je tako teško djetetu objasniti da ne smije skakati s kreveta ili stola na pod (djeca mojih poznatih redovito to rade) i da navečer dječja igra mora biti tiša? Ne razumijem, zar su vama to roditelji dopuštali?

Meni nisu dopuštali :ne zna: S tim da su kad sam se rodila po cijelom stanu stavili tapison da se što manje čujem kad prohodam.
Neki ljudi ne shvaćaju: ako si kupio stan, nisi kupio cijelu zgradu i nemaš slobodu raditi što god hoćeš.
Nikad ne hodam u petama po stanu da ne nabijam susjedima ispod, a kamoli da trčim.
Roditelji koji imaju stav 'moje dijete može raditi što god hoće' će odgojiti zaista divne ljude :cerek: koji neće imati nikakvih granica i nimalo kulture.

Madame Hooch
07.11.2010., 13:03
PARDON ! :mad:
ljudi koji se trude odgajati svoju djecu čine to i u individualnoj kući - gdje ni zidovi ni podovi ne dodiruju susjede :s
moj brat i ja nismo smjeli voziti bicikl po sobi i hodnicima, skakati s namještaja (nismo se po istom smjeli ni penjati :rolleyes:, zar ne), nabijati tenis-lopticu u zid i tako dalje i tome slično ....za igru i izživljavanje tu je dječje igralište ili park ili sportski tereni - no, moji su si roditelji, kad smo bili mali, uzeli vremena i s nama išli van, a kad smo bili malo veći pustili su nas zajedno s ostalim divljacima iz ulice da idemo zajedno van /// danas roditelji ne rade ni jedno ni drugo i eto ti instant susjeda iz pakla :flop:

štemajzl
08.11.2010., 10:11
Ne znam šta drugo. Nisu pomogle molbe, nije pomogla policija. Očito je jedino što preostaje naći im slabu točku i udariti po njoj. A našla sam ju. I u nekoliko ih navrata upozorila što ću napraviti, ali me nisu ozbiljno shvatili.
Što? Baš me zanima. Trebaju mi ideje... :D

Maddogg
08.11.2010., 12:51
Bliss, zao mi je sto i ti imas takvu situaciju...ali nazalost rijec je o ljudima koje nije briga za nikoga osim za sebe same. To je tip ljudi koji na parkiralistu zauzme dva parkirna mjesta sa jednim vozilom.....(offtopic - sto me btw izluduje jer ja uvijek gledam parkirati se tako da i drugi mogu). Tesko je nekome takvom objasniiti da i drugi ljudi zive oko njih....

Saznao sam da ovi iznad mene nemaju uopce tepisone u cijelom stanu - siguran sam da bi dosta pomogli kod smanjenja buke, no izlgeda da im se ne uklapaju u design interijera....

Iskreno razmisljao sam o osveti - mozda da im lupam po prozorima u 2 ujutro, ili da im zvonim stalno na vrata, napravim glasan tulum.....No, zakljucio sam da bi se tako samo spustio na njihovu razinu. Jedini instrument koji mi preostaje je policija i mozda prijava socijalnoj sluzbi....no nisam siguran da ce to upaliti.

bliss
08.11.2010., 17:00
Iskreno razmisljao sam o osveti - mozda da im lupam po prozorima u 2 ujutro, ili da im zvonim stalno na vrata, napravim glasan tulum.....No, zakljucio sam da bi se tako samo spustio na njihovu razinu. Jedini instrument koji mi preostaje je policija i mozda prijava socijalnoj sluzbi....no nisam siguran da ce to upaliti.

Ma, moji su roditelji više puta zvali policiju. Nema tu nikakve pomoći jer je odgovor uvijek: mi ne možemo ništa, savjetujemo da podignete privatnu tužbu. I naravno da takvi susjedi ne fermaju policiju jer znaju da im ništa ne može.
A bilo je situacija da je policija došla i zvonila i šakama lupala po vratima i ovi nisu čuli, onda možete zamisliti koliku su buku stvarali.
Meni je sad žao što nismo zvali socijalnu službu kad je žena puštala da joj beba svaku noć doslovno dva sata u komadu urla. Ne znam kakvi su to roditelji koji bebu stave u drugu sobu i ne reagiraju kad beba toliko dugo plače (naglašavam da je doista bilo po sat i pol, dva u komadu) ali znam da ja dobrih 6 mjeseci, ako ne i duže, nisam mogla spavati.
E sad, žena je opet trudna i rekla sam im ako se ne primire, kad rodi ću im zvonit u 3 ujutro. Žena je glupa pa je na prvu odgovorila da ona ionako neće spavati, no meni nije poanta da ona ne spava, nego da shvati da ako ne prestane, njeno dijete neće spavati.

Da se razumijemo, ja gore navedeno zaista ne želim napraviti. Nije beba kriva, ali sve više uviđam da ništa ne pomaže osim udariti tamo gdje su najranjiviji. A ljudima je to obično njihovo dijete, pogotovo ako se radi o bebi.

Koliko god sam ljuta, sad samo prijetim da ću to napraviti u nadi da će me shvatiti ozbiljno. Nadam se da neću morati biti zločesta :(

20doASA
08.11.2010., 18:17
Da, šteta je da budiš bebu jer mislim da joj je dovoljno to što ima takve roditelje koji ju ostavljaju da noću sama plače toliko dugo. :(

alapača
09.11.2010., 08:30
Ne znam kakvi su to roditelji koji bebu stave u drugu sobu i ne reagiraju kad beba toliko dugo plače (naglašavam da je doista bilo po sat i pol, dva u komadu) ali znam da ja dobrih 6 mjeseci, ako ne i duže, nisam mogla spavati.

kak znaš da su ju puštali da plače sama u sobi? :confused:
možda su ju pokušavali umiriti, pjevali joj, nosili ju na rukama... ali je beba imala grčeve pa se nije mogla smiriti?

a ta ideja da nekome maltretiraš bebu... mislim - :facepalm:
ja bih te vrlo vjerovatno zatukla štapom ili pregazila autom da mi namjerno po noći budiš bebu :cerek:

štemajzl
09.11.2010., 08:48
E sad, žena je opet trudna i rekla sam im ako se ne primire, kad rodi ću im zvonit u 3 ujutro. Žena je glupa pa je na prvu odgovorila da ona ionako neće spavati, no meni nije poanta da ona ne spava, nego da shvati da ako ne prestane, njeno dijete neće spavati.

Loše, loše... :flop::flop::flop:

bliss
09.11.2010., 15:19
kak znaš da su ju puštali da plače sama u sobi? :confused:
možda su ju pokušavali umiriti, pjevali joj, nosili ju na rukama... ali je beba imala grčeve pa se nije mogla smiriti?

Propuštaš dio gdje samo prijetim. Ja se osvećujem time što im kažem da ću se potruditi da im dijete ne spava, u nadi da će se prepasti i pomisliti da sam to u stanju napraviti. Još uvijek nisam. I ne želim biti.

a ta ideja da nekome maltretiraš bebu... mislim - :facepalm:
ja bih te vrlo vjerovatno zatukla štapom ili pregazila autom da mi namjerno po noći budiš bebu :cerek:

ja bih isto tako rado zatukla štapom ljude koji misle da mogu maltretirati ljude oko sebe i koji na ljubaznu molbu da barem ne skaču toliko, reagiraju sa: 'e sad ću namjerno'
isto bih tako zatukla ljude koji znajući da imaju tvrd san, malu bebu stave u drugu sobu da ju ne čuju kad plače. žena kategorički odbija činjenicu da joj je beba plakala po sat dva. ona to nije ni čula :facepalm: Toliko o umirivanju i nošenju. :flop:
Veći su problem bebi takvi roditelji nego ja koja prijetim. to je nažalost dijete koje je naučilo da mora urlati koliko god može da ju roditelji čuju jer i dan danas kad ima nekih godinu i pol svako jutro kad se probudi vriši, doslovno vrišti da pokaže da je budna. znam jer ju svaki put čujem :cerek:

elinika
13.11.2010., 08:32
Kupio sam kamin za etažno centralno grijanje 10 kw,3 kw grije kamin,a 7 kw ide u radijatore.Gdije najeftinije kupiti radijatore,pumpu i bakrene cijevi u ZG?

Jack Hammer
13.11.2010., 21:34
Ta beba će za desetak godina biti na žalost jedan od "mladića" koji pune crnu kroniku.

Elli Quinn
14.11.2010., 12:15
Ima li netko konstruktivan savjet kako se boriti sa susjedima s gornjeg kata koji u slobodne aktivnosti u stanu ubrajaju tokarenje, blanjanje i ostale stolarske aktivnosti uz neizbježno urlanje bušilice? živim na sedmom katu nebodera, podstanar, predstavnica stanara se pravi gluhonijema a ja već tri godine nemam vikend mira...

Sljiva
14.11.2010., 15:01
Kad oni za vikend navečer svrše, ti lijepo složi zvučnike na nešto da budu visoko, do plafona, i onda sviraj glasno ono što ti se čini da im nije milo.
Pretpostavka je da imaš neko pojačalo/receiver.

Elli Quinn
14.11.2010., 16:26
ma problem je što su ovi oko mene ful ok pa ne želim jih maltretirati...

Sljiva
14.11.2010., 16:47
Pa mislim da i normalni čuju sva ta sranja. Pa im možeš objasniti da je to za viši cilj.

Konkubina
15.11.2010., 07:49
evo čitam vas i suosjećam....
mi imamo problem sa susjedima i njihovim psom. kuće su nam razmaknute svega 2 metra, a oni drže psa zatvorenog u svom dijelu dvorišta koji je na svega 3-4 metra od prozora naše spavaće sobe.
osim što pas zavija i laje jer je po cijele dane zatvoren i sam, noću često prevrće nekakvu metalnu zdjelicu u kojoj mu valjda daju hranu (ili mu možda ne daju pa pas pokušava privući pažnju?). a kako je tamo beton, možete si mislit kako to zvuči u tri ujutro.
već smo im više puta pokušali objasniti u čemu je problem, i da nakon što pas jede uzmu tu zdjelicu a ne da mu ostave da zvoni po betonu s njom. više puta smo im se po noći muvali po dvorištu i uzimali *ebenu zdjelicu ...
a oni: "pa mi to ne čujemo". onda si idite na kontrolu sluha:mad:

Elli Quinn
15.11.2010., 09:51
e to je Konkubina još jedan moj problem. naime, ja imam psa koji je sasvim ok, redovno pitam susjede da li ga čuju kad je sam u stanu. i nema problema, osim kad ovi gore buše, od toga poludi pa laje ko blesav, i kad sam ja doma i kad je sam. evo i danas su počeli orgijati u osam ujutro. mislim da ću stvarno nasaditi zvučnike na ormar pa odvrnuti sepulturu oko devet i pol navečer.

Maddogg
15.11.2010., 10:21
Ovima iznad mene su klinci jucer trcali po stanu od 7 ujutro. Sad se ne mogu vise ni vikendom naspavati...

A nocas su lupali do 00:30, a oko 4:30 im se beba probudila (koju nisam cuo btw, samo pretpostavljam) i onda su hodali po stanu pola sata (i to po buci rekao bi u klompama), a uspjeli su i srusiti nesto, tako da mi se i zena probudila.

I primjetio sam da ne znaju zatvarati vrata jer ih svaki put zalupe da se cijela zgrada strese.

Ne znam vise sta da radim, bojim se ako opet odem gore zamoliti da prestanu da cu namlatiti frajera, jer zadni put je stvarno bio bahat. Majku im....

krvoločni slaven
15.11.2010., 11:49
Dakle kakvih ljudi ima.
Živim u zgradi od 4 kata, na 1 katu. Ispod mene je stan s vrtom i teresicom i vlasnik je odlucio napraviti drvenu tendu. Na ne sasvim legalan nacin ali ajde, ta tenda me spasila masu puta kad bi zaboravio kljuc od stana pa bi se po njoj penjao na svoj balkon i tako ualzio u stan (bilo je tu i padanja s iste ali to nije tema:D).

No nije taj vlasnik problem. S vremena na vrijeme bi primjetio da nekakav susjed, par katova iznad vrijeme, pusta nekakvu vodu s svog balkona. Ta voda bi padala na tendu , djelomicno poprskala moj balkon i sirila NESNOSAN smrad koji bi ulazio u moju sobu, stan i zadrzavao se oko pola sata. Prvo sam mislio da covjek pere blakon ali taj smrad...to je bilo necovjecno. Na kraju mi je dopizdilo i odem ja gore do njega i pozalim mu se. Ispalo je do covjek ima nekakvu doga like dzukelu koju pere na blakonu, i onda tu vodu, onak, samo pusti niz svoj blakon. Kad sam to cuo bio sam par sekundi u soku. Njegovo objasnjenje je glasilo "pa svi to rade" (ja iskreno nisam cuo da vlasnici pasa svoje pse na taj nacin peru, ono imas wc skoljku pa tamo pustaj,ili kadu...?). Srecom, covjek je razuman (iako ne i inteligentan) pa nakon upozorenja nije ponavljo to.

Takodjer, imam neku susjedu koja svaku noc izmedju 3 i 5 ujtro pusta bjesumocno vodu na wcu. Po desetak puta. To me ne smeta toliko pa nisam urigirao a mozda i ne zelim znati sta se zbiva u tom stanu.

Ben Sherman
22.11.2010., 09:34
Lijep pozdrav. Ovo mi je postao omiljeni threda.....dakle, i ja imam problema sa susjedom pa ako može koji savjet.

Ja sam na prvom katu, a kreten i žena mu na drugom. Frajer se redovito budi između 01 - 02 po noći i onda krene nešto radit po stanu. Nije da hebe ženu jer bi skužio po zvuku, nego jednostavno nešto lik gore radi, a ja ne mogu odgonetnuti šta - kao da ima gore nekakvu umjetničku radionicu, klesarsku ili slično. Stalno mu nešto pada po podu, neki alat ili komadi drveta ili sl. Nemam pojma.

Koji su pravni načini kako da ga spriječim?

Ne želim se dovodit u napast da mu jedan dan odem gore i hebem mu kevu! Šta napraviti?

Me,myself and I
23.11.2010., 20:13
Čitajuci vase postove dosla sam do zakljucka da cu nakon zaposlenja,umjesto stana,kupit zgradu :cerek:

Sljiva
23.11.2010., 23:51
Samo kupi parcelu od 4 hektara i na sredini sagradi kuću.
To ti je 100 m do najbliže međe.

Celicni Guzovi
24.11.2010., 14:13
Evo taman procitao svih 107 stranica, negdje od 8 ujutro citam :mig:

I mogu samo reci da je vama puno gore nego meni, a ja se mislio pojadat :)
Klasika kod mene: dernjava u sitne sate, turiranje motora na autu u 3 ujutro, pijani incidenti, pa sve do nekakvih fantomskih optuzbi i zvanja policije radi necega sto sam ja kakti uradio(naravno nisam).
:ne zna: Neki ljudi jednostavno nisu za zivot u normalnom drustvu.

Tina 2
26.11.2010., 12:23
Evo ljudi da vam se i ja pohvalim svojim susjedima.. Pa ovako kupili mi kuću prije 7 god. sa naše ljeve strane kućica bez vode i wc-a, a u njoj žive podstanari tako već 15-stak godina.. neuredni skroz na skroz :eek: ! Naša dvorišta dijelila je samo žica, tako da sam to morala gledati svakodnevno, ali nismo mi htijeli ulaziti u njihovu higijenu i tako smo mi s njima kad kad popričali, pozdravljali se, ali sve onako u malim dozama! Sredili mi svoje dvorište ( nasadila ja cvijeća)..travu kosimo 1-2 tijedno ... a tamo đungla :rolleyes: ! Pa na žici (uz koju ja svakodnevno prolazim) suši gaće, pa neke prastare poderane tepihe .. I tako jedan dan suprug kosi travu do njih i dođe onako sav šokiran, jer je uz žicu s njihove strane vidio korišten wc papir :p .. koja grozota! A slućajno ako bi po ljetu sjeli vani s prijateljima, eto i njih vani da malo čuju, vide... I bilo je tako tu podosta toga dok jedan dan nisam poludila i rekla suprugu da hoću do njih uz žicu da napravimo ogradu... i tako napravili mi ogradu od ploča visoku negdje 170-180 cm.. E a saaad njih ( ili da budem preciznija nju - žena :rospija: 50-tak godina, ne radi joj se , ne čisti i samo kuka) to jaaako muči, pa sad kad ima nekih problema kao npr. kad joj sin pretuče nekog u gradu i završi na policiji ili kad joj dođu isključiti struju i sl. onda vam ja ljudi moji pod ogradu dobijem stare zimnice ( koju sam usput prebacila natrag- razbacala po dvorištu ), juhu već 2 puta... a zadnje je bilo nešto kao mlinci.. :kava: !! Eto kako je meni zabavno.. ma kakvi filmovi !! Sad za blagdane mogu očekivati kost od neke pećenice.. naravno ako budu u mogućnosti da si je kupe, a ako ne onda opet juuuhaaa !!!! :D :trk:

Madame Hooch
26.11.2010., 12:35
ovo je ko da prepričavaš onu groznu reklamu sa onom kreštavom rugobom ...Ima se - štedi se ! :lol::lol::lol:

Tina 2
26.11.2010., 12:48
Skoro!!! Samo ovdje ti je nema se i ne štedi se :five: Kriza je, a kod njih uvijek... baš uvijek :jumping: !!! Kako je meni lijepoooo.. ne trebam ni tv... što će mi kad imam i horor i komediju i tragediju... samo pogledam preko ograde !!!!

Tina 2
30.11.2010., 14:10
Evo danas sam ja pod ogradu dobila zelje... :Snajper: Sada još samo čekam glavno jelo !!!

toljaga22
01.12.2010., 08:15
Imam bojler Viessmann Vitopend 100. Na koliko je najbolje podesit, pomoću regulatora,temperaturu kotla na njemu?

zzzmija
01.12.2010., 09:13
Pitanje za majstore:

Živimo u kući, dvocijevno centralno grijanje, plinski bojler u podrumu. Sve vodoravne cijevi su postavljene ispod stropa u podrumu, a u stambenom dijelu samo vertikale.
Podrum je ogroman, ispod cijele kuće, može služiti kao poslovni prostor, ima svoje radijatore, trenutno se ne koristi.
U podrumu je uvijek ugodno toplo, a radijatori su zatvoreni. Znači bespotrebno se grije od tih vodoravnih cijevi.

Zanima me izolacija tih cijevi. Kakve vrste izolacije postoje, kolika je cijena, kolika je ušteda, koliko je to isplativo, kako se postavlja, može li sistem sam svoj majstor? Treba li izolirati obje cijevi ili može samo onu koja vodi vruću vodu do radijatora?

AKAjet
01.12.2010., 09:42
Pitanje za majstore:

Živimo u kući, dvocijevno centralno grijanje, plinski bojler u podrumu. Sve vodoravne cijevi su postavljene ispod stropa u podrumu, a u stambenom dijelu samo vertikale.
Podrum je ogroman, ispod cijele kuće, može služiti kao poslovni prostor, ima svoje radijatore, trenutno se ne koristi.
U podrumu je uvijek ugodno toplo, a radijatori su zatvoreni. Znači bespotrebno se grije od tih vodoravnih cijevi.

Zanima me izolacija tih cijevi. Kakve vrste izolacije postoje, kolika je cijena, kolika je ušteda, koliko je to isplativo, kako se postavlja, može li sistem sam svoj majstor? Treba li izolirati obje cijevi ili može samo onu koja vodi vruću vodu do radijatora?

Postavi izolaciju na oba voda.

Na vrući da voda stigne do radijatora vruća.:D

Na povratni (hladniji) da voda dođe do kotla što toplija (trošit ćeš manje energije za dogrijavanje vode:top:). Voda je dio energije predala radijatorima, ali ipak nešto toplote (energije) ostane. To što je ostalo je toplije od podruma, a pošto sve teži ravnoteži dio energije će otići na grijanje podruma.

Sa druge strane, ako ti ploča između podruma i stana nije dobro izolirana kada izoliraš cijevi pojavit će se gubici zbog velike temperaturne razlike podruma i stana:confused:.

toljaga22
01.12.2010., 09:51
Postavi izolaciju na oba voda.

Na vrući da voda stigne do radijatora vruća.:D

Na povratni (hladniji) da voda dođe do kotla što toplija (trošit ćeš manje energije za dogrijavanje vode:top:). Voda je dio energije predala radijatorima, ali ipak nešto toplote (energije) ostane. To što je ostalo je toplije od podruma, a pošto sve teži ravnoteži dio energije će otići na grijanje podruma.

Sa druge strane, ako ti ploča između podruma i stana nije dobro izolirana kada izoliraš cijevi pojavit će se gubici zbog velike temperaturne razlike podruma i stana:confused:.

Da li je bolje ako je stan(u prizemlju) građen iznad šupe i garaže ili na zemlji na temelju?

Naravno šta se grijanja tiče.

zzzmija
01.12.2010., 10:07
Eto, opet problem. Uložiš u izolaciju, voda ti stigne vruća do radijatora, a onda izgubiš zbog hladnijeg podruma.
Kuću smo kupili, nisam baš njom prezadovoljna, ali što je tu je. Na donjoj etaži je postavljen parket, valjda ispod i neka izolacija.
Gornji kat je poluzavršen, samo izlivena ploča pokrivena tepisonom od zida do zida, pa se i tu događaju gubici.
Pitanje je što učiniti?
I dalje me zanimaju konkretni podaci o cijenama i vrstama izolacije.

kajperinja
01.12.2010., 10:21
Eto, opet problem. Uložiš u izolaciju, voda ti stigne vruća do radijatora, a onda izgubiš zbog hladnijeg podruma.
Kuću smo kupili, nisam baš njom prezadovoljna, ali što je tu je.
Mozda samo napraviti izolaciju prema dole, ne prema stropu nego samo ostatku prostorjie...nesto kao spusteni strop...tako da toplina ne bjezi po cijelom podrumu i grije ga bespotrebno, ali da grije strop podruma tj. pod gornje prostorije...imat cete onda "podno grijanje".:mig:

AKAjet
01.12.2010., 10:40
Kuću smo kupili, nisam baš njom prezadovoljna, ali što je tu je. Na donjoj etaži je postavljen parket, valjda ispod i neka izolacija.
Gornji kat je poluzavršen, samo izlivena ploča pokrivena tepisonom od zida do zida, pa se i tu događaju gubici.
Pitanje je što učiniti?
I dalje me zanimaju konkretni podaci o cijenama i vrstama izolacije.

Pogledaj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=572923)
Ja bih potrošio nešto novca na izolaciju jer je za očekivati da u podrumu nema velikih oscilacija u temperaturi.
Kupi cijevi i prereži ih po duljini, zatim 'obuci' cijevi u izolaciju, pa osiguraj plastičnim vezicama.
Što se tiče cijena pretraži (http://www.dsk.hr/cjenik-izolacija.html) po netu (http://www.armacell.com/www/armacell/ACwwwAttach.nsf/ansFiles/AFArmaflexHR.pdf/$File/AFArmaflexHR.pdf). Ali računaj od nekoliko kunica po metru nadalje, ovisi o debljini cijevi i izolacije, proizvođaču itd.

zzzmija
01.12.2010., 11:23
Hvala!

kuku
01.12.2010., 12:48
mene opis dvorišta podsjeća na dvorište obitelji iz serije Malcolm in the middle :)

AKAjet
02.12.2010., 08:40
Da li je bolje ako je stan(u prizemlju) građen iznad šupe i garaže ili na zemlji na temelju?

Naravno šta se grijanja tiče.

Ja sam uvijek za više prostora:top:!
To sa grijanjem su slađe muke :p od onih gdje sa (ne)sezonskim stvarima:mig:.

Btw. svaki ukopani prostor ima ljeti i zimi sličnu temperaturu - pogledaj gdje vinarije skladište vina. Što imaš više prozora i vrata ovaj efekt je manji...

mfcc
02.12.2010., 16:28
Imam bojler Viessmann Vitopend 100. Na koliko je najbolje podesit, pomoću regulatora,temperaturu kotla na njemu?

Podešena temp. u bojleru/kotlo prije svega ovisi o vanjskoj temperaturi i kvaliteti izolacije zgrade/kuće. Što je izolacija kvalitetnija podešena temp. na bojleru/kotlu biti će manja. Podešenje temperature ćete morati sami uraditi u zavisnosti o gere navedenim faktorima.

nessiescotland
02.12.2010., 18:51
molim za pomoc nekog ko ima iskustva s prekrsajnim sudom..naime, imamo susjede koji nam se vec jako dugo verbalno prijete i maltretiraju... prijavili smo sve policiji u par navrata tako da postoji zapisnik o svemu. posto nemamo novaca za podizanje privatne tuzbe , ide se na prekrsajni sud. zanima me kako to tamo funkcionira posto je to u biti nasa rijec protiv njihove i kako mogu bit sigurna da ce sudac donjet ispravnu u odluku?

solar
02.12.2010., 22:12
probaj to pitati na podforumu pravo.

Madame Hooch
03.12.2010., 12:34
molim za pomoc nekog ko ima iskustva s prekrsajnim sudom..naime, imamo susjede koji nam se vec jako dugo verbalno prijete i maltretiraju... prijavili smo sve policiji u par navrata tako da postoji zapisnik o svemu. posto nemamo novaca za podizanje privatne tuzbe , ide se na prekrsajni sud. zanima me kako to tamo funkcionira posto je to u biti nasa rijec protiv njihove i kako mogu bit sigurna da ce sudac donjet ispravnu u odluku?

prekršajni sud će, ako će, jednog dana kad će (unutar 2 godine dok ne nastupi zastara) imati raspravu s njima koji su prijavljeni - ti niti ćeš za to znati, niti će te itko išta pitati (a kamoli zvati za svjedoka) ...nema tu riječi-protiv-riječi , a još manje ti možeš znati kakva je bila odluka

nessiescotland
03.12.2010., 13:29
nessiescotland kaže:

prekršajni sud će, ako će, jednog dana kad će (unutar 2 godine dok ne nastupi zastara) imati raspravu s njima koji su prijavljeni - ti niti ćeš za to znati, niti će te itko išta pitati (a kamoli zvati za svjedoka) ...nema tu riječi-protiv-riječi , a još manje ti možeš znati kakva je bila odluka

receno nam je da cemo bit pozvani ko svjedoci unutar par mjeseci skupa s prijavljenima

ivant
03.12.2010., 21:04
To radim prema slijedećim uputama (citiram):
"Prvo što bi preporučio, pokušate balansirati sistem centralnog grijanja unutar vaše kuče. Počnite sa najbližim radijatorom prema ulaznom vodu koji dolazi iz podstanice. Balansiranje vršite pomoću prigušnica na povratnoj (odvodnoj) cijevi iz radijatora. Prije početka balansiranja otvorite sve termostatske ili obične ventile na radijatorima do kraja, a sve prigušnice na radijatorima zatvorite. Počnite polagano otvarati prigušnicu na prvom radijatoru točno toliko koliko će mu trebati da se normalno zagrije i da ima dovoljan protok. Nakon toga prijeđite na slijedeći najbliži i tako redom."

Uglavnom balansiram prvo radijator koji po mojoj procjeni (jer nemam plan polaganja instalacija) je najbliži bojleru (lojtre u kupatilu) a zadnji na redu je radijator koji je najdalji (radijator koji radi ispravno u dnevnom boravku).
Kako mogu znati da li radijator ima dovoljan protok? Pretpostavljam ako je gore vruć, a dole topao? Trebam li na još što paziti?

Pozdrav,da se malo upletem:),nisam skužio o kakvom se radijatoru radi,lipovica solar pretpostavljam ili alu-kal i dali je spojen npr.ventil sa lijeve strane a prigušnica na kontra strani dole.Kakve su cijevi ako su ,,aquatherm-fusiotherm"moguče je da su monteri pregrijali spoj na dolazečem fitingu u podu i nemaš dovoljan protok,,,to je onda shit.Ako su pe-xc ili cu cijevi onda ta opcija vjerojatno ispada.Probaj skinuti ventil i ubaciti komad fi 15mm cu cijevi unutra u radijator npr.do polovice i stvar bi trebala šljakat....baš me zanima:top:

ivant
03.12.2010., 21:13
Pozdrav svima!
Iz očaja što me "majstor" preveslao, uključio sam se na ovaj formu s molbom da netko sa dovoljno znanja mi pomogne ili me uputi na nekog tko mi može pomoći. Početkom ljeta išao sam u rekonstrukciju kupaonice, i tom prilikom sam htio poboljšati centralno grijanje na plin.
Živim u kući s dva stana i kako je to roditeljska kuća, naknadno etažirana u dva stana tako je nekako i grijanje sklepano.
Dva stana svaki ima svoj krug centralnog gijnja , dvocijevni, s zidnim radijatorima, koje sam ostavio.
Trebalo je zamijeniti: stari, 35 godina, Valiant kombi (topla voda-grijanje) za centralno grijanje stana od mojih roditelja, te drugi, 15 godina star , Valiant samo za grijanje mog stana, sve to skupa u vrlo maloj kupaonici bez prozora. Naravno, kada je to dimnjačar vidio, rekao je da nema šanse za novi atmosferski bojler i ja sam krenuo s idejom zamjene obadva bojlera s jednim novim turbo,i to topla voda zajednička za oba stana, ali grijanje "splitati" na dva odvojena sustava - svaki sa svojim termostatom za regulaciju pojedinog režima rada u svakom stanu zasebno.
Nađem "majstora po preporuci" i eto njegovog rješenja: Valiant VUW SOE 242-5H, razdjelnik iz Petrokova za dva odvojena kruga, dvije Grunfos pumpe za svaki krug i dva termostat calorMATIC240 koji kontroliraju pumpe.
Izvedba OK, cijena - boli glava!, ali što je tu, ja iskeširam i tako prođe ljeto.
Dođe jesen eto problema!
Dignem temperaturu na bojleru za grijanje, pumpa od bojlera probija u oba sustava, - zagrijavaju se bez obzira da li su tremostati uključeni ili ne. Dignem jedan termostat, grije se i drugi krug - istina slabije , ali se grije.
Dođe "majstor", kaže nema povratne veze, zalota neprovratni ventil između tople i hladne grane odmah ispod bojlera.
Proba, ma isto kao i prije.
Sada već pričaju o problemu, novog bojlera, problemu razdjelnika od petrokova itd.
Mislim da ustvari nemaju pojma o čemu pričaju i uletio sam u klasičnu shemu, majstora koji lota cijevi a misli da je stručnjak za termodinamiku. Bojim se kako će se to na kraju sve završiti, i da silni novci koje sam uložio u sustav, ne da neće donijeti uštedu u potrošnji i održavanje već baš obrnuto.
HELP!!!

Poslušaj koment.od ms961,,čovek zna o čem prića i to ti je živa istina:top:

Opaki
06.12.2010., 13:19
Imam pitanje, kupio sam stan nedavno, sa centralim grijanjem vissman-vitoped 100, imam poprilično velike račune plina, pa sad mi kolega kaže, koji si je u montažnoj kući pored centralne jedinice kupio i spremnik od 80l koji se jednostavno prespoji na centralnu jedinicu za grijanje, i kaže da mi puno plina troši ne zbog grijanja radijatora, već zbog grijanja tople sanitarne vode, budući da se on uključuje čim pustim toplu vodu bilo gdje u stanu. Kaže da to košta oko 3500 iljade kuna i da se isplati vec nakon par godina. Jel mi može netko više reći nešto o tome.

Lee Champa
06.12.2010., 14:18
Nisam baš siguran u tu teoriju!
prvi slučaj: griješ stan i griješ vodu kad treba!
drugi slučaj: griješ stan i griješ vodu kad to nije potrebno!

Opaki
06.12.2010., 14:51
Nisam baš siguran u tu teoriju!
prvi slučaj: griješ stan i griješ vodu kad treba!
drugi slučaj: griješ stan i griješ vodu kad to nije potrebno!

caka je u tome, da kad zagriješ tu vodu u spremniku, ona se nehladi po 2 dana, to i je caka da se on upali da zagrije sve, i onda dok ne potrošiš se nepali, a ne na svaku pizdariju, a inace taj spremnik nije spremnik ko spremnik vec odlican izolator topline koji dugo čuva toplinu vode. Caka je bar mislim da zagriješ više vode na ovaj način, nego kroz protok direktni sanitarne vode, za manje plina.

Opaki
06.12.2010., 16:19
e rješeno, sad sam sreo servisera pa pitao, to mora bit drugaciji tip bojlera. Cirkularni il nes tako, ovaj to nemoze. :(

mfcc
06.12.2010., 19:17
caka je u tome, da kad zagriješ tu vodu u spremniku, ona se nehladi po 2 dana, to i je caka da se on upali da zagrije sve, i onda dok ne potrošiš se nepali, a ne na svaku pizdariju, a inace taj spremnik nije spremnik ko spremnik vec odlican izolator topline koji dugo čuva toplinu vode. Caka je bar mislim da zagriješ više vode na ovaj način, nego kroz protok direktni sanitarne vode, za manje plina.

Bojler vissman-vitoped 100 ima u sebi spremnik zagrijane tople vode od 50l. Spremnik je izoliran stiroporom pa kao takav ima male gubitke topline. Međutim ako bi željeli da imate u cijelom stanu toplu sanitarnu vodu čim otvorite slavinu potrebno je na cijev tople sanitarne vode koja ide iz bojlera ugraditi cirkulacionu pumpu, a čitav sistem cijevi tople sanitarne vode mora biti kružni kako bi vode mogla non stop cirkulirati od bojlera prema slavinama i natrag u spremnik tople vode tj u bojler.
A prevelika potrošnja plina može imate sasvim druge uzroke (loša izolacija, negrijani susjedni stanovi, loše podešene temp., ...)

Lee Champa
07.12.2010., 14:25
....caka je u tome, da kad zagriješ tu vodu u spremniku, ona se nehladi po 2 dana, ......

Ta teorija ni u praksi ne drži vodu, ovaj toplinu:D
Nešto što je na višem energetskom nivou NE MOŽEŠ nikako spriječiti da ne dođe na niži energetski nivo:top:
Pa vidiš da se ohladi za dva dana i tvoj plin je napravio nešto što nije koristilo:top:

Opaki
07.12.2010., 14:51
Ta teorija ni u praksi ne drži vodu, ovaj toplinu:D
Nešto što je na višem energetskom nivou NE MOŽEŠ nikako spriječiti da ne dođe na niži energetski nivo:top:
Pa vidiš da se ohladi za dva dana i tvoj plin je napravio nešto što nije koristilo:top:

malo smo pametni a?, mora bit drugi tip bojlera da bi to imalo svrhu i uštedu, zato kombi ko moj dojde 5iljada a ovaj cirko 9 iljada:top:

Lee Champa
07.12.2010., 18:26
malo smo pametni a?, mora bit drugi tip bojlera da bi to imalo svrhu i uštedu, zato kombi ko moj dojde 5iljada a ovaj cirko 9 iljada:top:

Ostajem kod svoje tvrdnje!
Pa sam si, pametno, napisao da se ohladi za dva dana:lol: u bojleru od 10k kuna:s

NafNaf
07.12.2010., 23:00
Imam Vintoped 100 i tank od 100 ili 120 litara (ne znam točno jer je sve istalirano prije 6-7 godina, pa bih trebao tražiti račune i dokumentaciju).

Taj sustav ne utječe bitno na potrošnju plina. Potrošnja plina za kuhanje i toplu vodu, izvan sezone grijanja, ne prelazi nam 30-40m3.

Ako isključiš zagrijavanje tanka, drugi dan se možeš otuširati tom vodom, ali voda više nije vruća.

Opaki
08.12.2010., 06:37
Ostajem kod svoje tvrdnje!
Pa sam si, pametno, napisao da se ohladi za dva dana:lol: u bojleru od 10k kuna:s

gle da se to neisplati i da nema svrhu onda ne bi postojali cirko bojleri, a jesi pametan...., ja sam sad za 11 mjesec skurio 150 m3 plina u stanu od 68 kvadrata, a grijanje mi je na 20 stupnjeva, a on kaže grije cjelu kuću i isto toliko je potrošio a grijanje mu na 24 stupnjeva.

Opaki
08.12.2010., 06:39
Imam Vintoped 100 i tank od 100 ili 120 litara (ne znam točno jer je sve istalirano prije 6-7 godina, pa bih trebao tražiti račune i dokumentaciju).

Taj sustav ne utječe bitno na potrošnju plina. Potrošnja plina za kuhanje i toplu vodu, izvan sezone grijanja, ne prelazi nam 30-40m3.

Ako isključiš zagrijavanje tanka, drugi dan se možeš otuširati tom vodom, ali voda više nije vruća.

E vidiš meni je 60 m3 minimalno, u tom i je caka, a tu ideju mu je dao brat koji se bavi instalacijom tih bojelara i jebote kuži se, pa nebi ga brat išao zajebat. I reko mu je se prvu godinu to neisplati, neisplati se ni drugu ni terću al poslje 4 se već isplati.

Lee Champa
08.12.2010., 17:58
....Ako isključiš zagrijavanje tanka, drugi dan se možeš otuširati tom vodom, ali voda više nije vruća.

Zašto nije vruča? Gdje nestade njezina toplina? Nepovratno se izgubila:top:
I što sada - ponovo zagrijavaj:D

Možda se taj sustav isplati, ako moraš grijati prostoriju u kojoj se nalazi - inače to su gubici!

Opaki
08.12.2010., 21:35
Zašto nije vruča? Gdje nestade njezina toplina? Nepovratno se izgubila:top:
I što sada - ponovo zagrijavaj:D

Možda se taj sustav isplati, ako moraš grijati prostoriju u kojoj se nalazi - inače to su gubici!

aaaaaa odustajem, zanima me mišljenje netkog ko se kuži. :top: pusa:rofl:

laki74
09.12.2010., 07:59
pozdravljam forum i molim ako neko zna dali može na plinski kombi bojler ići sobni termostat od termoakumulacione peći?

Lee Champa
09.12.2010., 18:25
aaaaaa odustajem, zanima me mišljenje netkog ko se kuži. :top: pusa:rofl:

Zapravo tražiš potvrdu nekoga tko pojma nema o Toplini!:lol::s

Opaki
10.12.2010., 13:40
Zapravo tražiš potvrdu nekoga tko pojma nema o Toplini!:lol::s

javio se genije:top: f. noobzor kidzor

mateosss
12.12.2010., 22:35
najbolje je staro drustvo :)):ne zna:

deedeedee
12.12.2010., 23:03
susjeda mi sinoć dovela frendicu u 1 ujutro i glasno su pričale i lupale (valjda čašama) do 3 ujutro (vjerojatno i kasnije, tad sam stavila čepiće :rolleyes:).
i večeras u 10ipo pričam normalnim tonom i lupa mi da prestanem. glupača. :bang:

štemajzl
13.12.2010., 10:13
Jel susjeda frendicu dovela sebi ili tebi? :ne zna:

Glasno su razgovarale i kucale su se čašama?

:horor:

Zašto po difoltu ne staviš čepiće kad si tako preosjetljiva?

deedeedee
13.12.2010., 10:39
sebi je dovela. :rofl: baš sad i ja gledam kako sam glupo formulirala rečenice. :zubo:

nije bit u tome šta je ona radila. ne smeta mi (inače) buka susjeda, smeta mi što ona meni lupa po zidovima na moju normalno izgovorenu riječ u 10,11 navečer, ostavlja mi prijeteće poruke u sandučiću i zove policiju radi "buke"; dok je ona u stanju dovest goste i urlikat u 3 ujutro. :rolleyes: zna mi i na šaptanje lupat. ili samo bacit nešto u zid. a ja uvijek pazim da ne bučim. nikad ne puštam (glasno) muziku, uglavnom na slušalice, ne vičem, goste imam samo 1 ili 2 osobe kad imam, nikad kasno. i onda mi lupa kad dragome tiho kažem laku noć, psihotična krava. a po danu je njoj normalni glas vikanje plus razbijanje po stanu dok priča sa ukućanima (drukčije ne komuniciraju).

no već sam pisala o toj susjedi i svojim frustracijama na ovom topiku. :D

epilog: susjedi iznad nje noćas u 1ipo pustili malo glasnije 1 pjesmu, valjda iz osvete, lupala im je i zvala policiju. :zubo:

cijela zgrada mi je nenormalna. :zubo:

štemajzl
13.12.2010., 12:35
nije bit u tome šta je ona radila. ne smeta mi (inače) buka susjeda, smeta mi što ona meni ...
Po ovom što si napisala, to što je radila zapravo ti ne smeta i ne bi ti smetalo da je to napravila susjeda lijevo, ali eto, to je napravila susjeda desno pa ti smeta? :zvrko:
cijela zgrada mi je nenormalna. :zubo:
I izgleda da se savršeno uklapaš u ekipu. :top:

deedeedee
13.12.2010., 13:17
Po ovom što si napisala, to što je radila zapravo ti ne smeta i ne bi ti smetalo da je to napravila susjeda lijevo, ali eto, to je napravila susjeda desno pa ti smeta? :zvrko:

pa otprilike. naravno da mi smeta što me ta susjeda mjesecima maltretira svojim umišljanjima i prigovaranjima da ja bučim dok je ona najglasnija osoba u zgradi. :ne zna: trebam crtat što mi smeta? tebi to ne bi smetalo?

buče i drugi u zgradi, njih toleriram jer ne prigovaraju drugima za tihe pizdarije. :rolleyes:

I izgleda da se savršeno uklapaš u ekipu. :top:
a šta da ti kažem, hvala. :ne zna:

:rolleyes:

štemajzl
14.12.2010., 08:06
pa otprilike. naravno da mi smeta što me ta susjeda mjesecima maltretira svojim umišljanjima i prigovaranjima da ja bučim dok je ona najglasnija osoba u zgradi. :ne zna: trebam crtat što mi smeta? tebi to ne bi smetalo?
I što si konkretno poduzela da ti riješiš?
buče i drugi u zgradi, njih toleriram jer ne prigovaraju drugima za tihe pizdarije.
Još uvijek mi nije jasno kako ti neka buka od susjeda A ne smeta, ali ako iste takve zvukove proizvodi susjed B, onda je to slučaj za temu 'Susjedi iz pakla'? :ne zna:

Krijes Sedam
14.12.2010., 09:51
Još uvijek mi nije jasno kako ti neka buka od susjeda A ne smeta, ali ako iste takve zvukove proizvodi susjed B, onda je to slučaj za temu 'Susjedi iz pakla'? :ne zna:

:s

jednostavno, ako te neka osoba živcira, onda te extra smeta kod nje ono što te inače smeta umjereno.
a to isto što te inače smeta umjereno, ako to rade "normalni" ljudi koji te ne živciraju extra svojim stavom, onda prijeđeš preko toga i ne smeta ti toliko zapravo :D

nisu ljudi savršeno racionalni i nije im u glavi sve crno ili bijelo ;)

štemajzl
14.12.2010., 10:20
Ne sve 5 :) al onda moraš napraviti jednu od dvije stvari - ili postići da susjed prestane s tim što te živcira ili sam sa sobom postići da te to prestane živcirati. Sve ostalo vodi k tome da ispališ na živce. Zato joj skrećem pažnju na svu iracionalnost ovakvog njezinog rezoniranja i pitam ju što je komkretno poduzela.

ludafaca
14.12.2010., 10:42
Dragi svi!

Budući da sam tudum što se tiče centralnog grijanja, molim ako netko zna okvirno koliko košta instalacija (od početka) centralnog grijanja (topla voda i radijatori) ili po m2 ili u apsolutnom iznosu.

Kuća 100 m2, 6 prostorija, na pelete.

Unaprijed zahvalan! :s

deedeedee
14.12.2010., 12:55
jbg, ne mogu ništa konkretnije poduzet osim bitchat ovdje dok se ne preselim. :zubo:

kovac_niko
14.12.2010., 13:08
Pozdrav,eto prvi put se susrećem sa jednocijevnim centralim grijanjem pa bi molio savjet. Čuo sam da je to lošiji i jeftiniji sistem,no zanima me kako maksimalno iskoristiti mogućnosti tog sistema da me ne ubije rata za plin,ako ima kakvih trikova pomozite :s.

*jezebel*
14.12.2010., 14:33
jbg, ne mogu ništa konkretnije poduzet osim bitchat ovdje dok se ne preselim. :zubo:

kad budes selila, pobrini se za to da nadjes zgradu u kojoj zidovi nisu od kartona. :D

deedeedee
14.12.2010., 15:48
kad budes selila, pobrini se za to da nadjes zgradu u kojoj zidovi nisu od kartona. :D
zar postoje takve? :eek: :D

no, sama sam si kriva. nisam previše pridavala pažnju tome što su se stanari prije mene odselili nakon mjesec dva, tj. tako brzo da su i neke stvari ostavili u stanu. :ne zna: na greškama se uči. :zubo:

Lee Champa
14.12.2010., 17:08
Pozdrav,eto prvi put se susrećem sa jednocijevnim centralim grijanjem pa bi molio savjet. Čuo sam da je to lošiji i jeftiniji sistem,no zanima me kako maksimalno iskoristiti mogućnosti tog sistema da me ne ubije rata za plin,ako ima kakvih trikova pomozite :s.

Tvoja rata za plin ne ovisi o jednocijevnom, dvocijevnom ili bilo ćemu
OSIM O GUBICIMA KROZ ZID, PLAFON, VRATA, PROZORE I PROZRAČIVANJE

Lee Champa
14.12.2010., 17:13
Dragi svi!

Budući da sam tudum što se tiče centralnog grijanja, molim ako netko zna okvirno koliko košta instalacija (od početka) centralnog grijanja (topla voda i radijatori) ili po m2 ili u apsolutnom iznosu.

Kuća 100 m2, 6 prostorija, na pelete.

Unaprijed zahvalan! :s

1. izolacija i zidovi
2. vrata i prozori
3. plafon
4. crne cijevi, bakar ili plastika tko zna koliko metara
5. radijatori tko zna kakve ljepote
6. ....
7. ....

Za 100 kvadrata prema podacima koje si dao treba 10+5kW

ludafaca
15.12.2010., 08:37
Thanks Lee,

Radi se o staroj kući iz 65. koju mislim obnoviti (stolariju, izolaciju itd). Radijatori neka budu neki best buy. Trenutno bi gubici bili ogromni, ali mene ne zanima potrošnja nego čisto okvirna cijena instalacije ili barem raspon cijene za npr. snagu koju si naveo 10 + 5 kw.

Usporedba struja i peleti.

FIDODIDO
15.12.2010., 09:32
prohrđala mi cijev od radijatora, ona kaj ide od dolje od suseda pa je gore razvedena do drugug suseda bočno znači valjda nekakav odzračnik jer sam na zadnjem katu ili kaj ja znam, uglavnom cijev je hladna i sad kapa iz nje valjda nekakav kondenzat...jel ima kaj da se to sanira do proljeća, kakav glet ili šelna, dak tejp...bilo kaj...??? jer neznam jel to pod tlakom ili ne možda se je kaj zaštopalo negdje pa je probilo...:confused:

Lee Champa
15.12.2010., 18:30
Thanks Lee,

Radi se o staroj kući iz 65. koju mislim obnoviti (stolariju, izolaciju itd). Radijatori neka budu neki best buy. Trenutno bi gubici bili ogromni, ali mene ne zanima potrošnja nego čisto okvirna cijena instalacije ili barem raspon cijene za npr. snagu koju si naveo 10 + 5 kw.

Usporedba struja i peleti.

1. struja će te udaviti:mad:
2. peleti - ovisan si o njima:flop:
ovo je okometrijski:
3. uz dobru izolaciju kuće trebaš 6 baterija radijatora
od 1,5-2 kW - cijenu vidi sam
4. nije mi poznata peć tako male snage (15 kW) na pelete, ali peć na pelete
oko 20k kuna
5. obična peć na drva oko 8000 kuna
6. bojler za toplu vodu - oko 1500 kuna (80-100 l)
7. bakrene cijevi (max 22mm), koljena, T komadi, ventili, pumpa (500 kuna),
ekspanziona - 3500-5000 kuna
8. majstor - za radijatore: 6x350-400= recimo 2500 kuna
za peć: 1000 kuna
9. ne spominjem miš ventil, pripadajući servo motor i automatiku, ne bih ga
ugradio
10. e sad, termostatske ventile - nisam njihov ljubitelj. Kad se kuća jednom
balansira nije potreban ni termostatski ni miš

mirzagli
15.12.2010., 22:46
Pozdrav, kakva su iskustva sa etažnim pečima CENTROMETAL EKOPEK 23 i koliko kvadrata mogu zagrijavat?

Livan
16.12.2010., 15:17
Postavit ću pitanje i tu jer me zanima na koliko namjestiti temperaturu na bojleru što se tiće grijanja i sanitarne vode. Što se dobije sa povećanjem temperature vode u bojleru a za grijanje služi? Veća potrošnja plina u konačnici ili ne? Kako postiči ekonomičnost? Plinski bojler je u pitanju!

*čokoladica*
18.12.2010., 20:15
pliz ako neko zna kaj je to nek mi kaže koju pametnu :D
radijatori mi stalno lupaju kad grijanje radi, ne svi, ali to me tolko iritira da ću ih izbacit kroz prozor. ma znam, moram zvat majstora da to pogleda, budem, al možda tu neko ima kakav koristan savjet.
kad se grijanje upali onda ritmično lupaju, ko da s čekićem nabijaš po njima, tako glasno, užas!
a i kad se bojler ugasi isto tu i tamo.
molim vas, pomagajte jer sam luuuuudaa :clint:

hvala :mig:

majstor52
18.12.2010., 20:49
radijatori mi stalno lupaju kad grijanje radi, ne svi, ali to me tolko iritira da ću ih izbacit kroz prozor. ma znam, moram zvat majstora da to pogleda, budem, al možda tu neko ima kakav koristan savjet.
kad se grijanje upali onda ritmično lupaju, ko da s čekićem nabijaš po njima, tako glasno, užas!

Imao sam nedavno jedan slučaj,nakon nekoliko pokušaja promjena ventila, na kraju smo izmijenili radiajtore i nema više lupanja. One koje sam zamijenio, bili su aluminijski, a postavljeni su novi radson radijatori. Lupanje prestalo i sve je u redu već drugu sezonu.

Radi se o etažnom grijanju u stanu, nije iz zajedničke kotlovnice ili toplinskih mreža.

mfcc
19.12.2010., 09:22

Najvjerovatnije se radi o "lupanju" na diletacijama od radijatora. Naime kada se radijator zagrijava ili hladi dolazi do iztezanja materijala koji proizvode neugodne zvukove i to se uvijek dešava na diletacijama tj mjestima gdje su rebra spojena jedna za drugo.
Postoju mogučnost (rijeđi slučaj) da vam radijator zna proizvoditi takve zvukove zbog prejakog stezanja nosaća za zid i radijatora za nosać. Pa bi bilo dobr da ih malo odpustite kako bi to stezanje popustilo. Možda to pomogne , ako ne definitivno se radi o slučaju kako sam gore naznačio.
U slučaju da i dalje čujete zvukove, jedino riješenje vam je da stavite jednodijelne (aluminijske) pločaste radijatore renomiranih proizvođaća Buderus, Viessmann, Radson, Vogel & Noot, Hoval,....

*čokoladica*
19.12.2010., 13:54
tenks dečki :)

izgleda da bum ipak morala mjenjati te glupe radijatore...neeeeee :visi:....jer, otpustili smo malo i te nosače za zid pa opet niš, ista pjesma, rondaju da boli glava....a fakat sam mislila da ima nekog drugog rješenja osim mijenjanja jer mi je to financijski too tooo tooo much!!

radijatori su od Lipovice, made in Croatia...ma to me tu dočekalo, udala sam se tu...za njih, hehe...nemam pojma ni kolko su stari...a jbg :(
bumo vidli

sasase
19.12.2010., 17:51
ako imas termostatske ventile skini glave sa njih mozda lupaju sami ventili

the redCat
06.01.2011., 22:34
Dižem temu :)

Razmišljamo o uvođenju centralnog grijanja na drva pa ako je netko voljan pomoći s grubom procjenom troškova bila bih jako zahvalna :s

Dakle, prizemlje kuće, stan je 65m2, stropovi na 2,75, gradnja je stara cca 35 godina, znači fasada je toliko stara. Svi prozori su zamijenjeni, dakle stolarija je aluminijska.
Stan je orjentiran jug-jugoistok, područje Kvarner

Centralno bi bilo isključivo za grijanje prostora, bojler za vodu je u kupaoni i peć bi bila na sasvim suprotnom kraju pa zato :ne zna:

Koliko bi cca to moglo koštati s materijalom i radom?

Lee Champa
07.01.2011., 17:57
Nisi navela koliko imaš grijačih mjesta (prostorija) jer majstori traže od 50€ (na dalje), po postavljanju radijatora + (3-5)x50€ za spajanje peći. Zatim, koji energent! Debljina zidova, od ćega su napravljeni........

....peć bi bila na sasvim suprotnom kraju pa zato - koliko je to metara:ne zna:

Pomogao bi tlocrt i željeni smještaj peći.

the redCat
08.01.2011., 01:41
Nisi navela koliko imaš grijačih mjesta (prostorija) jer majstori traže od 50€ (na dalje), po postavljanju radijatora + (3-5)x50€ za spajanje peći. Zatim, koji energent! Debljina zidova, od ćega su napravljeni........

....peć bi bila na sasvim suprotnom kraju pa zato - koliko je to metara:ne zna:

Pomogao bi tlocrt i željeni smještaj peći.

Ovako
energent sam već navela, dakle centralno na drva s tim da nema podruma, garaže ili kotlovnice pa bi peć morala biti u kuhinji.
Ukupno je 6 prostorija, iako to ne bi možda nužno bilo i 6 grijaćih tijela jer možda u spavaću ne bi ni stavljali radijatore već bi je ostavili preko dana otvorenu prema hodniku koji bi se grijao.
Zidovi vanjski su debeli tridesetak cm, materijal iskreno ne znam, pretpostavljam opeka :ne zna:. Rado bih sad pomogla ali ako to idem sad pitati supruga, će me u top u 2 ujutro :D
Imamo problem s vlagom kako se radi o prizemlju, tj. hladni mostovi na svim vanjskim zidovima, pa se suprug mora uvijek iznova baviti s gljivicama. Dakle vanjska izolacija nije baš dobra. Jasno nam je da je potrebno ulaganje u fasadu ali trenutno nam financijski to nikako nije moguća.

Tlocrt trenutno nemam, ali oblik tlocrta je cca 8x8 m, s tim da je kupaonica do ulaza a kuhinja skroz na kraju. Ne bi stavljali sistem koji bi obuhvatio i grijanje vode-bojler jer smo na knap s novcima i osim toga već živimo tu, dakle nije opcija da se iselimo i sve rasturimo da bi mijenjali instalacije i sl. :mig:

Nadam se da sam sad pojasnila što je više moguće.
Hvala na pomoći!

sarari
09.01.2011., 16:27
Imam jedno pitanje ako mi tko uopce odgovori buduci da stranica vec neko vrijeme nije gledana koliko vidim.

Iznajmila sam stan u Rijeci trima curama. (2 studiraju i 1 konobarica)

Medjutim to je zgrada u centru, stara jos austrougarska gradila, i nema dobru izolaciju,u ugovoru lijepo pise pridrzavat se kucnog reda,ne raditi buku, i 100puta je to receno usmeno i opomenuto kad su susjedi NAS zvali medjutim mene zanima pravno sljedece posto imam dijete od 13mj da ne kopam sad po zakonima.

Jel to moj problem sto oni drugima rade buku ili bi to susjedi trebali rjesiti sa podstanarima,tj najmoprimcem? Jer luda sam koliko zovu i govore mi da ih izbacim,na kraju sam im danas i dala rok 10ak dana za selidbu jer iako su u stanu samo od 1.11.2010. nemam vise zivaca,a to mi je i prvi put da sam nekome iznajmila stan. (uredno su prijavljeni i placam porez).

Ne rade one partije, nego ispod je stara zena kojoj smeta sto hodaju u 2 ujutro, sto zalupe vratima, sto se smiju i sto se deru i cerekaju po stepenistu u stiklama kad idu van, sto je jednom jedna zvonila svima na parlafon u 4 ujutro jer nije mogla nac kljuc, sto su jednom usisavale u pola noci, sto se one sigurno gore i ''jebu'' kako su stanari rekli i sto zapravo pocinju hodat po stanu tek iza 23h,do tad su izgleda u gradu pa je tisina,jos jedna i radi do 4 ujutro tako da normalno da se cuje kad dodje doma. znaci smeta im tako neka buka nista ekstremno.

I sad pravno kad opet iznajmim stan i kad bude problema a sigurna sam da ce biti s takvim susjedima osobito, zapravo ja nisam u Rijeci pa i nemogu provjerit jel preuvelicavaju susjedi il ne...
Jel moram ja rjesavat te probleme i jel meni kao vlasniku stana moze policija nesto ili ako su prijavljeni stanari to rjesavaju s podstanarima kako god znaju i umiju??

Zahvaljujem na odgovoru...

jones85
09.01.2011., 16:56
ako legalno iznajmljujete sa ovjerenim ugovorom onda eventualna tuzba i policijski zapisnici idu na najmoprimca. vi kao vlasnica stana nemate nista sa time

Sljiva
09.01.2011., 17:07
Kad se ovi isele onda birajte sljedeće stanare. Neka ljudi znaju gdje se useljavaju tako da ne bude iznenađenja.

bella0907
09.01.2011., 18:30
Dragi moji, molim Vas pomoć! ne znam jesam li na dobrom mjestu za pitanje.

Termostat mi ne radi! Dan prije Badnjaka mi prestao raditi, ali kako sam isla kuci za praznike (studentica), ostavila sam to za kad se vratim. Mislila, ja nesto krivo stisla.
Uglavnom, termostat ludi. Ne reagira mi ni na kakve "naredbe". A znakove za dane u tjednu i program se stalno izmjenjuju. Ugasim ga, ne reagira, upalim, sve isto! Promijenila sam baterije i nista. Milijun puta sam ga resetirala i nista. Bojler normalno radi, tople vode ima, ali radijatori led ledeni.
Sutra cu zvati majstora, samo me zanima sto bi to moglo biti? Je li se pokvario, trebam kupiti novi???
Termostat je COMPUTHERM 093.
Kojeg majsora da zovem (Osijek). Ima li netko preporuke?

E da, moji su roditelji taj stan kupili proslo ljeto i do sada je sve savrseno radilo.

jones85
09.01.2011., 18:44
Da li vam je kotacic na bojleru okrenut na toplu vodu i grijanje? ili samo toplu vodu?

štemajzl
10.01.2011., 10:15
Jel to moj problem sto oni drugima rade buku ili bi to susjedi trebali rjesiti sa podstanarima,tj najmoprimcem?
Ja više volim da i susjedi i podstanari svoje probleme iznesu meni pa da ih riješimo na opće zadovoljstvo umjesto da se stvara zla krv koja ostaje i nakon što trenutni podstanari odu.
Ne rade one partije, nego ispod je stara zena kojoj smeta sto hodaju u 2 ujutro, sto zalupe vratima, sto se smiju i sto se deru i cerekaju po stepenistu u stiklama kad idu van, sto je jednom jedna zvonila svima na parlafon u 4 ujutro jer nije mogla nac kljuc, sto su jednom usisavale u pola noci, sto se one sigurno gore i ''jebu'' kako su stanari rekli i sto zapravo pocinju hodat po stanu tek iza 23h,do tad su izgleda u gradu pa je tisina,jos jedna i radi do 4 ujutro tako da normalno da se cuje kad dodje doma. znaci smeta im tako neka buka nista ekstremno.
Od svega što si napisala, samo boldano smatram opravdanim prigovorom, a ako su cure iole normalne, to bi se sve trebalo moći riješiti jednim-dva ozbiljnija razgovora. Sve ovo ostalo pripisujem čangrizavosti starih ljudi koji očekuju sanatorijski mir bez da taj isti santorij plaćaju, tako da bi se i sa susjedom mogao obaviti jedan obavijesni razgovor s ciljem pacificiranja. :mig: U stanu se živi, život proizvodi zvukove.I sad pravno kad opet iznajmim stan i kad bude problema a sigurna sam da ce biti s takvim susjedima osobito, zapravo ja nisam u Rijeci pa i nemogu provjerit jel preuvelicavaju susjedi il ne...Ili jednostavno ogluši na sva prigovaranja susjeda, sastavi ugovor i pusti nek si međusobno rješavaju sve probleme pa kome prvom dopizdi. :E

bella0907
10.01.2011., 13:10
Da li vam je kotacic na bojleru okrenut na toplu vodu i grijanje? ili samo toplu vodu?

oboje. sve je isto kao i prije, samo je otkazao termostat.

sarari
10.01.2011., 17:08
ako legalno iznajmljujete sa ovjerenim ugovorom onda eventualna tuzba i policijski zapisnici idu na najmoprimca. vi kao vlasnica stana nemate nista sa time

Sve je potpuno legalno,ugovor svi imaju ovjereni primjerak,prijavljeni na policiju,placamo porez, ja osobno ne bi nikad iznajmila bez prijave,ako nista drugo onda bas zbog takvih situacija i nikad neznam kad bi mogla policija na vrata,ovako mirno spavam :D

Da ne poznajem ljude u toj zgradi (tj ja ne poznajem ali moj muz da) ne bi se niti javljala na pozive a ovako mi je neugodno sa svim tim starim ljudima kad se zale..

Ovaj put sam izbacila podstanare a sljedeci put cu kako ste vi rekli, reci svima da probleme rjesavaju s najmoprimcem i da me ne mijesaju tako cu ih drzat u stanu sve dok sami podstanari budu mogli izdrzat primjedbe stanara i kucanja...

Eto prvi put bio pa nisam znala,muz nije doma trenutno tako da ce drugi put biti pametnije i drukcije. :)

Hvala na savjetima ;)

sarari
10.01.2011., 17:12
Ja više volim da i susjedi i podstanari svoje probleme iznesu meni pa da ih riješimo na opće zadovoljstvo umjesto da se stvara zla krv koja ostaje i nakon što trenutni podstanari odu.

O vjerujte probali smo razgovarat sa studenticama puno puta one tvrde da nekad ima nesto buke ali da vecinom susjedi pretjeruju i samo cekaju na stepenicama da vide ko ce im doc u stan, jel decko i slicno..
(da uvijek znaju stanari i prenose mi koliko im je koga i kada doslo u stan sto ni meni nije normalno da znaju).

A sa stanarima razgovaramo sa predstavnikom zgrade a znate starije ljude kakav stav imaju, one se sigurno drogiraju, one su bile pijane, one su neodgojene, mi vise ne mozemo tako i nemoze se razgovarat i objasnit da mladi ljudi zive zivot jer ne slusaju, odmah govore ''eto ti mislis da ja lazem,ma necu vise ni pricat i gotov razgovor''..

I ja bi voljela da je moguce rjesit razgovorom al eto u nasoj situaciji nije..

deedeedee
10.01.2011., 17:14
10ak dana za iseljenje?

Ivan-VU
10.01.2011., 20:08
Pozdrav svima. Malo sam čitao ovu temu ali ima previše stranica da sve čitam pa se ispričavam ako je bilo slično pitanje.

Naime imam kuću u koju trenutno skupljam ponude za centralno grijanje.
Površina podruma (ispod cijele kuće) je 75m2 , prizemlje 67m2 i kat 75m2.

Grijanje bi bilo na plin , u podrumu bi bio kotao sa spremnikom vode ali bez radijatora , prizemlje i kat komplet.
Uzet ću za primjer ponudu u kojoj su mi predložili više opcija pa gledam gdje bih možda mogao "srezati" ako je moguće.

Najskuplja stavka mi je plinski kotao sa spremnikom vode pa bi krenuo od njega.
- Vaillant Atmovit VK INT 264/8 exclusiv 26,6kW (cca 10.700kn) sa spremnikom VIH R 150 litara (cca 5.300kn) = ukupno 16.000,00kn Ovaj kotao ima mogućnost rada 50% dok kotao koji je identične snage a nema tu mogućnost košta cca 6.700,00kn.

Što uzeti? Koliko zapravo štedi ovaj 4.000,00kn skuplji?

I drugo pitanje je spremnik vode , razlika u cijeni je minimalna pa ovaj od 120L košta cca 5.000kn , od 150L - 5.300kn a od 200L - 5.900kn. Ponuđen mi je od 150L. Ima li smisla ići na 200L ili je ok 150L?

Kuća ima dvije kupaonice , jedna mala u prizemlju sa tuš kabinom površine 4m2 dok je na katu površine 9,5m2.
Ukupna ponuda za grijanje je 44.000,00kn pa evo molim savjete što odabrati.

ms_4ever
10.01.2011., 21:37
Vidjela sam moju susjedu kako prazni pepeljaru - sadržaj iste hiti lijepo van kroz prozor, a ispod je ulaz u garažu :eek:

Lee Champa
11.01.2011., 07:31
I drugo pitanje je spremnik vode , razlika u cijeni je minimalna pa ovaj od 120L košta cca 5.000kn , od 150L - 5.300kn a od 200L - 5.900kn. Ponuđen mi je od 150L. Ima li smisla ići na 200L ili je ok 150L?

Razmišljam ovako!
Ako imam mjesta, onda veči spremnik. Za tu količinu vode treba vremena za zagrijati, ali kad se jednom zagrije:top:

dxer
11.01.2011., 12:44
Razmišljam ovako!
Ako imam mjesta, onda veči spremnik. Za tu količinu vode treba vremena za zagrijati, ali kad se jednom zagrije:top:

Kad se jednom zagrije, ne traje dugo dok se ne ohladi:). Ja imam Buderus Logalux SU200 spremnik za toplu vodu. Recimo da je ujutro kada se peć pali voda na nekih 20-25 stupnjeva. Da bi dosla do 50 postavljenih , treba dobrih sat-sat i pol i to pod uvjetom da mi u isti čas peć ne grije i stan nego samo radi pumpa za grijanje spremnika. Preko dana se malo ili gotovo nista ne koristi voda, ali naravno da se svakim uzimanjem tople vode, nova hladna nadomjesta u spremnik i začas je voda na 30 ili manje stupnjeva navecer kada mi se opet pali pec da zagrije vodu za vecernje tusiranje.

tomislav1203
11.01.2011., 13:23
jel zna tko da li ima set ili uređaj za automatsko dopunjavanje sistema. dakle radilo bi se o grijanju zgrade 50-100kW
dosad je jedina opcija ugradnja regulatora pritiska ali to je s jedne strane dosta riskantno (propuštanje regulatora)
svaka ideja ili prijedlog dobro dođe. normalno da je i cijena u nekim normalnim okvirima.
ili ugradnja elektromagnetskog ventila, možda? samo to poskupljuje dosta...

Lee Champa
11.01.2011., 17:37
.... Preko dana se malo ili gotovo nista ne koristi voda, ...

To je onda sasvim druga stvar! Tada trebaš najmanji bojler koji se i brzo zagrije!:top:
Recimo kupaonski bojler od 80 l sa mogučnošću priključka na centralno!:ne zna:

luka1002
11.01.2011., 20:03
Molio bih za pomoć:
Dakle ,imam nakupine zraka u sistemu.
Trenutno imam 8 radjatora te preć (kamin) sa kotlkom.
u zadnjem radjtoru (ljestve u kupani) mi stalno nakuplja zrak.
Ozračujem ga svakih 2 tjedna te tla 1.2 padne na 0.5 bara.
Sad, išao ja isprznit cijeli sistem te skužim da uglavnom je zrak unutra ,te nekakvih 20l vode (samo kotao od peći ima 11).
Kako punim sistem ,gledam cijevo za dovod vode a ono samo zrak tu i tamo koja kapljica vode.
Znam da imam zraka u cijevima zbog slabog pritiska ali baš toliko brate mili...
Dakle NE uspjevam napuniti sistem kako valja. kada ga napunim do 1.4 (do je max moje mreže) ,ozračim radjatore ,i upalim pumpu ,pumpa je pre glasna što mi govori da ima još zraka (znam da je prije puno tiše radila).
Šta da radim??

Ima i jedan ozračni vetil na vrhu sistema koji je prije radio ako sam fakat sporo punio, puštao je zrak ,ali on sada ne radi.

Aruena
12.01.2011., 13:31
ma problem je što su ovi oko mene ful ok pa ne želim jih maltretirati...

Ostali ok stanari su samo kolateralna steta kad zelis nauditi onim neodgojenima i bezobraznima.:mig:

Aruena
12.01.2011., 13:49
Vidjela sam moju susjedu kako prazni pepeljaru - sadržaj iste hiti lijepo van kroz prozor, a ispod je ulaz u garažu :eek:

I moj bivsi susjed je to isto radio,a ispod je bio zenski frizerski salon.

Srecom,nismo culi da je neciju frizuru zapalio.

Ivan-VU
13.01.2011., 17:04
Kad se jednom zagrije, ne traje dugo dok se ne ohladi:). Ja imam Buderus Logalux SU200 spremnik za toplu vodu. Recimo da je ujutro kada se peć pali voda na nekih 20-25 stupnjeva. Da bi dosla do 50 postavljenih , treba dobrih sat-sat i pol i to pod uvjetom da mi u isti čas peć ne grije i stan nego samo radi pumpa za grijanje spremnika. Preko dana se malo ili gotovo nista ne koristi voda, ali naravno da se svakim uzimanjem tople vode, nova hladna nadomjesta u spremnik i začas je voda na 30 ili manje stupnjeva navecer kada mi se opet pali pec da zagrije vodu za vecernje tusiranje.

Ok , onda ostajem na 150L. Ima mi logike ovo za dopunom hladne vode...
A ovaj dio pitanja:
"Najskuplja stavka mi je plinski kotao sa spremnikom vode pa bi krenuo od njega.
- Vaillant Atmovit VK INT 264/8 exclusiv 26,6kW (cca 10.700kn) sa spremnikom VIH R 150 litara (cca 5.300kn) = ukupno 16.000,00kn Ovaj kotao ima mogućnost rada 50% dok kotao koji je identične snage a nema tu mogućnost košta cca 6.700,00kn.

Što uzeti? Koliko zapravo štedi ovaj 4.000,00kn skuplji?"

Što tu savjetujete?

elly_00
14.01.2011., 09:00
Imam jedno pitanjce, ne znam da li je bila riječ o tome,ali ima puno postova pa mi se baš i ne da čitati sve.

Ovako, na početku sezone grijanja ozračili smo sve radijatore u svim prostorijama i sve je ok, svi griju i u redu je...ali, u radijatoru u spavaćoj sobi se neprestano čuje voda kada se odvrne grijanje. znači kao da voda kaplje u radijator, takav zvuk. ja sam ga ponovno ozračivala, ali još uvjek se čuje...u drugim radijatorima se ništa ne čuje... u čemu bi mogao biti problem? Zna netko?

Lee Champa
14.01.2011., 17:51
Pa radijatore baš i ne možeš skroz odzračiti!
Mogla bi ga odzračiti kad bi podigla onaj kraj gdje je ventilič ili nabila tlak koji bi sabio zrak preko nivoa ulazne cijevi!

sarvaš
24.01.2011., 07:57
Pa radijatore baš i ne možeš skroz odzračiti!
Mogla bi ga odzračiti kad bi podigla onaj kraj gdje je ventilič ili nabila tlak koji bi sabio zrak preko nivoa ulazne cijevi!

iz dubrovnika sam pa me zanima koliko stuje troši centralno na stuju 9 kw

Lee Champa
24.01.2011., 17:43

Pitaš koliko je teška torba od 10 kg:lol::s

geoterm
24.01.2011., 21:22

cca 10 h dnevno 90 kwh x 0,7 kn ( prosijek dan noć) 50-70 kn , oviso o vanjskoj temperaturi , izolaciji objekta i ciljanoj temperaturi prostora može varirati 30-40 % +,-
http://geoterma.blog.hr/

Aaron McLoughlin
24.01.2011., 22:49
Dajte vi meni recite, dal sam ja susjed iz pakla?

Studiram u zg i imam cimera i valjda u prosjeku 2 put mjesečno nam dođe ekipa i ostanu svi do jutra, spavat se ode oko 3 ujutro, ali nikakav nered se ne radi, priča se normalno, i smije, i lagano muzika pušta ali ništa ekstremno, dapače, sve normalno.

Kad je društvo kod nas svi smo u jednoj sobi zatvoreni.
Do susjede koja nam svaki dan kenja je još jedna naša soba, onda njen dnevni boravak i tek onda je soba di ona spava.
Meni teoretski nije jasno kako ona išta čuje tako daleko.

Već smo dobili par prijetnji da će zvat policiju, da šta je ovo hotel , ovo ono.
Najrađe bi ju poslo u PM lijepo i zajebo njena pravila u dvostrukom zaključavanju ulaza i sličnim bedostaćama al ne želim radit probleme vlasnici nit sebi.

Mislim, ja razumijem da je ona stara i sve, al nek se malo prilagodi, imali smo i mi prije iznad nas ljude koji su radili svaki vikend žešće partyje pa nam nikad nije palo napamet da zovemo policiju.

štemajzl
25.01.2011., 10:47
Studiram u zg i imam cimera i valjda u prosjeku 2 put mjesečno nam dođe ekipa i ostanu svi do jutra, spavat se ode oko 3 ujutro, ali nikakav nered se ne radi, priča se normalno, i smije, i lagano muzika pušta ali ništa ekstremno, dapače, sve normalno.
Ako je vikendom onda OK. Radnim danom bi moglo biti nezgodno.
Do susjede koja nam svaki dan kenja je još jedna naša soba, onda njen dnevni boravak i tek onda je soba di ona spava.

Već smo dobili par prijetnji da će zvat policiju...
Ako se iz stana ništa ne čuje na stubište, brijem da bi policija nakon vas (ako vam uopće pozvoni) mogla pozvoniti njoj i reći joj nek ne zajebava.

Afrika paprika
25.01.2011., 15:40
jedne glasne momke iz dalmacije je gazda izbacio iz stana ispod jer su zaista nekulturno u sva doba tjedna i dana urlali, pjevali i dernečili.
cure u stanu do jednom u par mjeseci slave rođendane ili nešto, pa stave obavijest na ulaz da će tad i tad biti zabava, da će se truditi biti što tiši, kaže dokad će otprilike trajati i ostavi broj mobitela ako će bit nekih problema.
dokone babe jednostavno uvijek rade takve stvari.
živi u stanu, nek se navikne da nema apsolutno pravo na tišinu, u stanovima se živi. meni pomažu čepovi za uši od voska, ne čuje se ništa.

palikuća
25.01.2011., 18:03
pozz..

ima li tko savjet ili iskustvo šta napraviti sa susjedom koji pali svako malo nešto (granje, smeće, što sve ne znam) u svom vrtu, znam da je njegov vrt i kuća, ali mi onda cjeli stan smrdi po dimu (i to kroz zatverene prozore!!), veš ako se suši na balkonu je dimljena šunka i sl.

probat ga zamolit da prestane,

zvati vatrogasce...

pisat peticiju...

žalit se u mj. zajednicu...

...? :ne zna:

zanny
25.01.2011., 21:05
pozz..

ima li tko savjet ili iskustvo šta napraviti sa susjedom koji pali svako malo nešto (granje, smeće, što sve ne znam) u svom vrtu, znam da je njegov vrt i kuća, ali mi onda cjeli stan smrdi po dimu (i to kroz zatverene prozore!!), veš ako se suši na balkonu je dimljena šunka i sl.

zvati vatrogasce...

pisat peticiju...

prebit ga ? :D

ako to radi u toku dana zovite mu komunalnog redara nek mu napiše prijavu, pa tako svaki put

palikuća
25.01.2011., 21:13
prebit ga ? :D

ako to radi u toku dana zovite mu komunalnog redara nek mu napiše prijavu, pa tako svaki put

:top: tnx, ako neće milom :) ..

iskreno ne znam kak zakon stoji po tom pitanju, mislim sutra će paliti gume, pa mu nitko niš nemre??

štemajzl
25.01.2011., 22:23

zvati vatrogasce...
pisat peticiju...
Murija uredno intervenira na takve dojave.
Doći će i upozorit ga nek se skulira.
Ako ponovi pizdariju, valjda se piše kazna protiv reda i mira...

pupetta.maresca
26.01.2011., 08:40
[QUOTE=
.[/QUOTE]

stikle ozvanjaju za popizdit, posebno one jeftine Morandi sa plastikom i supljom petom. I kada ti netka tupka od prizemlja do petog kata po stepenicama u 5 ujutro i jos je pijana jos gasno hihoce onda ti je to ko da ti netko sa maljom lupa po glavi. Zato sam ja s obzirom na moje susjede koji su redom imali male bebe radije il skinula stikle il hodala na prstima. Bilo je to pametnije neg jos dva sata kasnije slusati bebe kako placu. Kad krene jedna placu svih 10. No to ovisi od podstanara do podstanara. Mene su gazdarica i susjedi voljeli i sa svima sam bila super.
A kaj se tice portafona, zafitiljila bih joj samarcinu (metaforicki :D). Od njih dvi ona je nasla susjede zajebavat u 4 ujutro.
Inace susjedi koji spominju seksulane aktivnosti tvojih podstanara budu se zalili na kraju i na zrak koji udisu u zajednickim prostorijama.

pupetta.maresca
26.01.2011., 08:50
pozz..

:

Iskreno, mi palimo smece dva puta godisnje. Zapravo ne smece vec granje i lisce. I to u kasnu jesen i u proljece. Jednostavno nemam gdje sa njim a imamo veliko dvoriste. Jos jer u pitanju Austrija gdje imas pravilo za sve. Ako zelim da ga odvezu moram platiti za to min tristo eura. Stoga, dva put godisnje ni bi smio biti problem i da mi susjed sere ne bi si bili vise dobri.
Sve vise od toga je too much jer ne vidim potrebu, a ako se pali smece-plastika i kucni otpad to je vec veliki problem zbog mirisa, prvo popricaj sa njim, opomeni ga i ak ponovi udri po policiji, komunalnim redarima itd. Ne bu te si bili dobri, al bus barem mogao vikendom sjedit na terasi.

chrissy
26.01.2011., 09:35

Imam sličan problem, samo moj susjed ne pali smeće, već roštilj, isto sav dim ide meni u kuću, jer mu je dimnjak uz moju ogradu. I tako apsolutno svaki dan kad je vani sunčano.:mad:
I ne znam kaj da radim, na policiji bi umrli od smijeha da prijavim susjeda jer roštilja, tim više što im je to bivši kolega.
Dolazim u iskušenje da mu zaštopam dimnjak pa se nek njemu dimi. :o

kumek
26.01.2011., 12:29
Imam sličan problem, samo moj susjed ne pali smeće, već roštilj, isto sav dim ide meni u kuću, jer mu je dimnjak uz moju ogradu. I tako apsolutno svaki dan kad je vani sunčano.:mad:
I ne znam kaj da radim, na policiji bi umrli od smijeha da prijavim susjeda jer roštilja, tim više što im je to bivši kolega.
Dolazim u iskušenje da mu zaštopam dimnjak pa se nek njemu dimi. :o

Pridruži se na roštilju....:D

Francesca
26.01.2011., 17:52

Već smo dobili par prijetnji da će zvat policiju, da šta je ovo hotel , ovo ono.
Najrađe bi ju poslo u PM lijepo i zajebo njena pravila u dvostrukom zaključavanju ulaza i sličnim bedostaćama al ne želim radit probleme vlasnici nit sebi.

Mislim, ja razumijem da je ona stara i sve, al nek se malo prilagodi, imali smo i mi prije iznad nas ljude koji su radili svaki vikend žešće partyje pa nam nikad nije palo napamet da zovemo policiju.

kao što je štem rekao - ako je to vikendom ajde, trebali bi ti progledat kroz prste

bar ja našim susjedima progledam ;)

no isto tako mi nije baš ugodno kad do 11-12 navečer radnim danom puštaju glasnu muziku s tim da obično krenu puštat oko 10 sati
nekad mi se spava ranije a uz basove to zaista nije ugodno
no do sada još nisam otišla gore :rolleyes:

Madame Hooch
26.01.2011., 18:00

mišu, imala sam ja do zida od spavače sobe studenta ovisnog o Mati Miši i ekipu koja je znala pozaspati uz otvorena ulazna vrata, tako da sam im ja ujutro zatvarala vrata kad sam išla na prvo pišanje s cuckom ...vikendom sam ih trpila, ali ako su takav tulum napravili u utorak - bez kompleksa sam ih zvonjavom probudila u 6 ujutro u srijedu - brzo su se opametili

ali ...ono na šta se želim osvrnuti je "iluzija o zvučnoj izolaciji"

a) između moje spavaće sobe i lifta je cijeli dvosobni stan i tunel za bacanje smeća - svaki pojedinačni pokret lifta čujem kao da mi se kroz sobu vozi !!!
b) ventilacijski tuneli u kupaonicama su odličan provodnik zvukova - bivši su se susjedi sexali u kupaoni, ovi sadašnji se svađaju i psuju - sve se čuje, pa i tajne koje ne bi voljeli podijeliti sa susjedima ;) :top:

zanny
26.01.2011., 20:19
mišu, imala sam ja do zida od spavače sobe studenta ovisnog o Mati Miši i ekipu koja je znala pozaspati uz otvorena ulazna vrata, tako da sam im ja ujutro zatvarala vrata kad sam išla na prvo pišanje s cuckom ...vikendom sam ih trpila, ali ako su takav tulum napravili u utorak - bez kompleksa sam ih zvonjavom probudila u 6 ujutro u srijedu - brzo su se opametili

ali ...ono na šta se želim osvrnuti je "iluzija o zvučnoj izolaciji"

a) između moje spavaće sobe i lifta je cijeli dvosobni stan i tunel za bacanje smeća - svaki pojedinačni pokret lifta čujem kao da mi se kroz sobu vozi !!!
b) ventilacijski tuneli u kupaonicama su odličan provodnik zvukova - bivši su se susjedi sexali u kupaoni, ovi sadašnji se svađaju i psuju - sve se čuje, pa i tajne koje ne bi voljeli podijeliti sa susjedima ;) :top:

pošto sam građevinar koji radi isključivo adaptacije nagledao sam se svega, a zaključak je, da u apsolutno svakom stanu se čuje apsolutno sve, ako dođem prvi na gradilište (stan) oko 6.30 7.00 sati, sidne sa svojom kavom i slušam, dite plače na 5 katu, žena se dere namuža u prizemlju, lift se kotrlja gore dole ko lud, žena tuće šnicele 4 kata iznad, baba pored otvara vodu a u stanu cvile cijevi....

i to apsolutnu na svakom objektu...

mome čači smeta šta susida pomiče stolice, susidu smeta šta pekaru zvoni budilica u 2,30 ujutro, a oni kriminalci kad idu sa posla iz restorana preko puta u 1 ujutro se usuđuju zalupiti vrata od auta...

pa ljudi moji ako očete mir i tišinu ajte živit na selo, čuo sam da je u Ličkom Osiku ima paznih kuća bud zašto.

po meni se jedino imaš pravo bunit ako se tulum odužio do kasno u noć, ili radim danom

i ne nisam student, ali da meni neko dođe ronzat kad mi dođu gosti da preglasno pričamo u subotu 10 sati to bi ružno završilo.

chrissy
27.01.2011., 07:51
Pridruži se na roštilju....:D

:rofl:
Ovo ti uopće nije loša ideja, ako i ne riješim problem, bar budem se fino najela... :cerek:

vinkosib
27.01.2011., 08:05
Da li netko ima iskustva sa trofaznim elektro kotlom Vulkan 3F ili EPK Oganj 03 odnosno kotla preuzet iz ruske vojne flote (podmornica i brodova). Navodno ima uštedu električne energije do 40%. Više na http://www.ekoterm2001.com/sr/vulkan3F.php odnosno http://www.oganj.rs/proizvodi.html
Molim za savjet i iskustva u potrošnji električne energije. Da li ovo uistinu štedi struju.
Hvala!

Barca
27.01.2011., 09:18
pošto sam građevinar koji radi isključivo adaptacije nagledao sam se svega, a zaključak je, da u apsolutno svakom stanu se čuje apsolutno sve, ...

i to apsolutnu na svakom objektu...

I tvoj zaključak apsolutno ne stoji.
U svojoj starogradnji ne čujem ništa. Kao da živim sama u zgradi.
Što će reći da očito ovisi o kvaliteti gradnje.

Aoife
27.01.2011., 10:48

Ili o kvaliteti susjeda, ili jednostavno o mentalnom sklopu. Ja u svojoj novogradnji ne čujem apsolutno ništa, ili barem ne primjećujem. A neki susjedi u zgradi nema na što se ne žale :ne zna:

Barca
27.01.2011., 11:34
Ili o kvaliteti susjeda, ili jednostavno o mentalnom sklopu. Ja u svojoj novogradnji ne čujem apsolutno ništa, ili barem ne primjećujem. A neki susjedi u zgradi nema na što se ne žale :ne zna:

Naravno. Nisam ni rekla da ovisi samo o kvaliteti gradnje. :)

kumek
27.01.2011., 13:02
Ovo ti uopće nije loša ideja, ako i ne riješim problem, bar budem se fino najela... :cerek:

Ne samo to, onda ti dim ide pod gušt....to ja zovem konačnim porazom neprijatelja...tako da od njega napraviš prijatelja.
Inače možda je rješenje u višem dimljaku....em bolje vuče em je manje dima dolje....

City
27.01.2011., 14:24
Ne samo to, onda ti dim ide pod gušt....to ja zovem konačnim porazom neprijatelja...tako da od njega napraviš prijatelja.
Inače možda je rješenje u višem dimljaku....em bolje vuče em je manje dima dolje....

Dimljak? Šta je to? :misli:

zanny
27.01.2011., 20:03

onda ne ideš za tim, jer te nije briga, jer kad ideš leć spavaš (kao i ja).

evo danas sam imao tipa na gradilištu (penzioner 7 banki) kojeme smeta šta ja od 3 do 5 lupkam čekićem svako 4 minute po dva puta dok stavljam pločice, a ne smeta mu šta nekto ispred zgrade apsolutno svake 3 minute trubi ko sumanut. A ja nemam običaj radit buku iza 5 sati jer ovi trudbenici kad dođu sa posla samo im ja falim sa radovima, a kad stari otegne i dica mu budu radila stan onda će to bit normalno.

mfcc
27.01.2011., 21:21
Da li netko ima iskustva sa trofaznim elektro kotlom Vulkan 3F ili EPK Oganj 03 odnosno kotla preuzet iz ruske vojne flote (podmornica i brodova). Navodno ima uštedu električne energije do 40%. Više na http://www.ekoterm2001.com/sr/vulkan3F.php odnosno http://www.oganj.rs/proizvodi.html
Molim za savjet i iskustva u potrošnji električne energije. Da li ovo uistinu štedi struju.
Hvala!

Kolega mi je taj uređaj kupio prije nekih dvije godine i koliko znam zadovoljan je. Kupio ga je baš od dotićne firme jer ih u HR nitko ne uvozi.

vinkosib
28.01.2011., 06:37
Kako mogu saznati kolika je potrošnja struje? Čini mi se jako interesantno!!!

Lee Champa
28.01.2011., 08:34
Kako mogu saznati kolika je potrošnja struje? Čini mi se jako interesantno!!!

Potrošnja struje je od 0 A do max A:lol::s:flop:
A GDJE MISLITE TAJ PROTOČNI GRIJAČ PRIKLJUČITI:s:rofl:

vinkosib
28.01.2011., 09:35
Na pasaru od 5,5 m?

20doASA
28.01.2011., 10:19
Lupkaš po pločicama upravo u vrijeme kad bi po Odluci o kućnom redu trebao biti mir. Možda je to razlog zbog kojeg smetaš drugim stanarima.

Članak 10.
Suvlasnici stambene ugrade i ostale osobe moraju tijekom boravka u zgradi poštivati kućni red i mir a posebno u vremenu od 14 do 17 sati i od 22 do 06 sati.

KILLERDOG
28.01.2011., 11:49
i kaj deda može, niekj :p

taj kućni red je glupot, i nemaju ga apsolutno sve zgrade istog

reci dedi nek ti zove muriju :zubo:

20doASA
28.01.2011., 12:08
Zašto bi poštivanje kućnog reda bila glupost? Zato jer se tebi baš onda nabija?

Hrpi penzića koje poznajem popodne treba mir, mnogima i zbog bolesti, i zar je tako teško odgoditi bučne poslove za tih sat, dva da se ljudi odmore?

Ako tako postavimo stvari i zanemarimo pravila koja bi trebala koristiti većini, onda je jedina alternativa da svatko radi što, kada i koliko želi pa tko glasniji i jači - njemu super, a ostali nek šute.

To me podsjeća na one koji miješaju demokraciju i anarhiju pa kad ih javno na TV-u pitaju zašto bacaju petarde ljudima pod prozor kažu: Pa sad živimo u demokraciji, svatko može raditi što hoće!

kumek
28.01.2011., 12:14
Dimljak? Šta je to? :misli:

Moraš bit rođen u zagrebu da bi znao....

Madame Hooch
28.01.2011., 12:33

Hrpi penzića koje poznajem popodne treba mir, mnogima i zbog bolesti, i zar je tako teško odgoditi bučne poslove za tih sat, dva da se ljudi odmore?Ako tako postavimo stvari i zanemarimo pravila koja bi trebala koristiti većini, onda je jedina alternativa da svatko radi što, kada i koliko želi pa tko glasniji i jači - njemu super, a ostali nek šute.

To me podsjeća na one koji miješaju demokraciju i anarhiju pa kad ih javno na TV-u pitaju zašto bacaju petarde ljudima pod prozor kažu: Pa sad živimo u demokraciji, svatko može raditi što hoće!

ne treba popodnevni mir samo penzičima !!!:mad: takvim stavom se samo stigmatizira njih a umanjuje problem ....

mir treba i onima koji su odradili jutarnju smjenu, oniuma koji rade noćnu a po danu bi spavali, onima koji su došli iz škole a sad moraju malo odmoriti pa onda učiti ....nekakav propisani period mira treba postojati i SVI ga se moraju pridržavati
naravno - tu ne mislim da se svaki šizofrenik smije žaliti ako se netko u 2 u noći poželi posrat i za sobom pustit vodu :kava:

20doASA
28.01.2011., 12:36
ne treba popodnevni mir samo penzičima !!!:mad: takvim stavom se samo stigmatizira njih a umanjuje problem ....

Imaš pravo. Skužio sam i sam to i htio dodati ovo tvoje + malu djecu, ali eto -ti si me nadopunila. :top:

KILLERDOG
28.01.2011., 12:53
nemaju sve zgrade isti kućni red :mig:

znači penzići su važniji od onih koji rade do 5 i tad žele mir?

da imam ovakve susjede,namjerno bi sve radove radio od 9 do 10 navečer, srećom pa nemam
a od 2 do 5 bi vikao pod prozorom :zubo:

kažem pozovite policiju pa da čujemo kaj će oni reći na ovu glupost

Madame Hooch
28.01.2011., 12:57
nemaju sve zgrade isti kućni red :mig:

znači penzići su važniji od onih koji rade do 5 i tad žele mir?

da imam ovakve susjede,namjerno bi sve radove radio od 9 do 10 navečer, srećom pa nemam
a od 2 do 5 bi vikao pod prozorom :zubo:

kažem pozovite policiju pa da čujemo kaj će oni reći na ovu glupost

nije problem u stavkama kućnog reda - problem je u tome da , kakav god on bio - uvijek će se naći netko ko ga ili nije pročitao ili se uporno na isti ne osvrće i radi pizdarije ...a baš da svi možemo čekati da on bude taj koji će doći na red da njemu nešta zasmeta ....sizifov posao :flop:

Sht
28.01.2011., 13:07
oovak, obitava u jednoj od starih zgrada u Sesvetama...

...užas, to kako je izgrađeno to, pa to je strava za uši...

sve je od armiranog betona pa se prenosi preko zidova svaki prdac (doslovno, ja čujem susjeda iznad kad u wcu prdne, nije zajebancija!)

osim toga, susjedi iznad mene - neki penzići - su nemogući. Imaju naviku najviše lupat s vratima i koječim (s petama po podu hodanje mi je omiljeno) od 11 navečer do cca 1 u noći. Onda se konačno smire.

A i preko dana su nemogući.

Inače, zgrada mi se svako malo trese, jer kad netko hoda po stepeništu, meni se na prvom katu čuje kao da prolazi tenk.

iskreno, sve slabije mogu to izdržat jer sam i inače jako osjetljiv na zvukove (nemogu zaspat sa satom u sobi!!), onda si zamislite šta mi ovo radi.

Naime doselio sam se ovdje prije godinu dana i od prvog dana mi sve ovo smeta. Jako smeta. Imam jaki gastritis i strah me da ne dobijem nešto gore zbog nervianja, ali svakodnevnog, zbog stvari na koje nemrem utjecat (a tu spada i velika količina klinaca koji imaju običaj baš ispod mog prozora na prvom katu svaki dan ili svaki drugi se okupit i pričat, pušit travu, i takoo)

:ne zna::ne zna:
stan je od roditejla, pa ajde barem ne ulupavam masne pare u njega, ali ne znam šta napravit

već sam 1000 puta zamišljao kako ubijam ove iznad sebe, strah me da to jednog dana i ne naparavim, jer ja kad izgubim živac i kontrolu, onda nisam normalan...

solar
28.01.2011., 13:15
ako se ne možeš na sve to priviknuti prodaj stan (odn. roditelji) i kupite drugi na mirnijem mjestu. buka je nekim ljudima prevelik izvor stresa.

ili čepići za uši i kakav lagani sedativ. ne zezam se.

Sht
28.01.2011., 13:17
ako se ne možeš na sve to priviknuti prodaj stan (odn. roditelji) i kupite drugi na mirnijem mjestu. buka je nekim ljudima prevelik izvor stresa.

ili čepići za uši i kakav lagani sedativ. ne zezam se.

nema tih čepića za uši koji mi pomažu u ovom...
našo sam rješenje spavanja sa mp3 playerom na ušima, a ti zamisli kolko je to ugodno... em si nažuljam uši, em se ujutro budim zapetljan u žicama oko vrata :(

da, užasan izvor stresa. Evo i gastroenterolog mi je reko da pijem normabele prije spavanja, jer želudac mi je u groznom stanju, dobrim dijelom i zbog nerviranja.

Prodat stan... teško, ne znam. Realnije je da ćemo žena i ja negdje u podstanare :ne zna:

solar
28.01.2011., 13:21
ima mirnih kvartova.. nađite drugi stan kako god i selite.

uselite se na zadnji kat, daleko od parkića, klupica, bučnih prometnica ili kafića i velik dio problema si riješio.

onda ti još ostaju eventualno bučni susjedi sa strane...

ili - moja kućica, moja slobodica.

Sht
28.01.2011., 13:23
ima mirnih kvartova.. nađite drugi stan kako god i selite.

uselite se na zadnji kat, daleko od parkića, klupica, bučnih prometnica i velik dio problema si riješio.

onda ti još ostaju eventualno bučni susjedi sa strane...

ili - moja kućica, moja slobodica.

da, razmišljam o tome, nema mi druge... poduzet se nešto treba podhitno... ovo nema smisla...

ali, nisam u financ. situaciji za ništa, to je problem. :(

solar
28.01.2011., 13:25
nagovori roditelje da prodaju taj stan i kupe drugi :D

Sht
28.01.2011., 13:25
nagovori roditelje da prodaju taj stan i kupe drugi :D

da nisam ponosno đubre, možda bi to i probao...

solar
28.01.2011., 13:31
da nisam ponosno đubre, možda bi to i probao...

e jebi ga.. ponekad treba i govno progutat :)

to ti ja iz osobnog iskustva :rofl:

Sht
28.01.2011., 13:32
da, recimo svaki dan

Sht
28.01.2011., 14:31
evo dogovorio sa ženom da probamo obložiti zidove stiroporom, kao zvučna izolacija... iako sam prilično skeptičan u vezi tog eksperimenta, mislim da ćemo samo bezveze bacit novac i vrijeme

tinka83
28.01.2011., 14:47
hej ljudi, malo sam pregledavala teme po forumu i sjetim se ove teme koju sam nekad davno znala čitati...

e pa sad i ja imam jedan mali problemčić, pa rekoh da ga iznesem ovdje... :zubo: lijepo molim da me shvatite ozbiljno i da se ne smijete jer koliko god zvuči smiješno, meni i mom mužiću je ovo ozbiljno! :p

ovako stoje stvari... živimo u jednom zagrebačkom kvartu u malom novoizgrađenom naselju sa urbanim vilama... do naše ulice dolazi se ulicom prepunom velikih obiteljskih kuća... e sad, jedna od tih kuća u stražnjem dvorištu ima kokošinjac i jednog poprilično glasnog pijetlića... :zubo: naša spavaća soba gleda točno na tu kuću i pijetlić nam lijepo pjevuši svake noći od nekih 5 nadalje i svako popodne... :( ja imam malih problema sa spavanjem, imam užasno lagan san i probudi me i najmanja sitnica, a kamoli ne raspjevani pijetao koji se iz petnih žila trudi probiti zvučni zid svaki dan... da, zatvaramo prozore, da probala sam koristit čepiće za uha ali nažalost užasno me svrbe uha od toga pa sam odustala... :( jedino mi preostaje da spavam u dnevnom boravku...

razmišljala sam o tome da napišem pristojno pisamce u kojem molim susjede da se riješe pijetla (molim one iz udruge za zaštitu životinja da me ne objese o vodokotlić, jer i sama obožavam životinje, imam dva zeca u stanu! :cerek:), u smislu da ga nekome poklone ili kaj već, ili da zaprijetim inspekcijom? ili kaj da radim? help! mislim, imati kokošinjac i hebenog pijetla u zagrebu u kvartu sa stambenim zgradama i kućerinama... :ne zna:

Madame Hooch
28.01.2011., 14:49
evo dogovorio sa ženom da probamo obložiti zidove stiroporom, kao zvučna izolacija... iako sam prilično skeptičan u vezi tog eksperimenta, mislim da ćemo samo bezveze bacit novac i vrijeme

e, pa ak je stvarno tolka frka oblažite onda ...:ceka: ali ja ti velim - nakon izvjesnog se vremena privikneš ;)

Madame Hooch
28.01.2011., 14:52
... e sad, jedna od tih kuća u stražnjem dvorištu ima kokošinjac i jednog poprilično glasnog pijetlića... :zubo: naša spavaća soba gleda točno na tu kuću i pijetlić nam lijepo pjevuši svake noći od nekih 5 nadalje i svako popodne... :( ja imam malih problema sa spavanjem, imam užasno lagan san i probudi me i najmanja sitnica, a kamoli ne raspjevani pijetao koji se iz petnih žila trudi probiti zvučni zid svaki dan... da, zatvaramo prozore, da probala sam koristit čepiće za uha ali nažalost užasno me svrbe uha od toga pa sam odustala... :( jedino mi preostaje da spavam u dnevnom boravku...

:ne zna:

gle, imaš samo dvije opcije ;
a) poraditi na vlastitom dobrom snu ( dobar sex, iscrpljujuć dan, tabletice)
b) kupit pušku i ubit pijetla

a ti sad odluči šta je od toga bolje za sve, etičnije i na duge staze ti može osigurati miran san ....:kava:

Sht
28.01.2011., 14:56
e, pa ak je stvarno tolka frka oblažite onda ...:ceka: ali ja ti velim - nakon izvjesnog se vremena privikneš ;)

uuu., teško, jako teško. Godinu dana je prošlo, nisam se naviknuo, izvjesno je da nikad ni neću. Dapače, moje psihičko stanje je sve gore, ja svoj boravak u stanu svodim na (podsvjesno) osluškivanje zvukova u zgradi, a kad gore iznad netko konačno postruže sa stolcom preko cijele sobe, onda sav uznemiren (s pulsom 180) odmah pitam ženu: kaj je to bilo?!?!?! Sve u nadi da mi se pričinja...

Postajem psihički bolesnik. :ne zna:

Treba otić gore i lijepo im reć da nek se unormale. Ali čisto sumnjam da će to imat učinka. Imam neke strategije, ali ne volim sukobe, neugodno mi se iskaljivat na penzićima, a moraću. Uostalom. čuju se i drugi ljudi, dok puštaju vodu, dok hodaju po stepeništu... nemoš to sve ukrotit!

Općenito u mojoj zgradi obitava stoka, marva. Jebo im pas mater, ja prvi put živim u zgradi, a ponašam se kao da sam cijeli život u tim okolnostima. Obazrivo prema svima, ne tuširam se iza 10h da nekom ne bi smetala voda...

A ovi nabijaju do 1h, a onda meni bude neugodno zazvonit im na vrata i jebat majku.

tinka83
28.01.2011., 15:01
gle, imaš samo dvije opcije ;
a) poraditi na vlastitom dobrom snu ( dobar sex, iscrpljujuć dan, tabletice)
b) kupit pušku i ubit pijetla

a ti sad odluči šta je od toga bolje za sve, etičnije i na duge staze ti može osigurati miran san ....:kava:

čvaknem si ja tu i tam sanval, ali čak me i onda pi*dek probudi... sex je redovit i kvalitetan, na poslu se dovoljno iscrpim da zaspim čim mi glava takne jastuk... i onda ujutro u 5 mi se mozak raspara sa njegovim urlikanjem...

hm, da ga ja koknem, to baš i nebi... :( iako mi dođe puno puta da se spustim dolje u pidžami i pogodim ga nekim kamenom u glavu! :zubo: već sam prošla taj scenarij 1000 puta... ali sam uvijek prelijena da se izvučem iz toplog kreveta... :p

solar
28.01.2011., 16:59
glede pijetla.. kod mene u kvartu živi paun. trebate čuti to čudo - urliče od ranog proljeća do sredine ljeta.

ovako to zvuči http://www.youtube.com/watch?v=JKx58Tftl0Y&feature=related

zanny
28.01.2011., 18:26

Hrpi penzića koje poznajem popodne treba mir, mnogima i zbog bolesti, i zar je tako teško odgoditi bučne poslove za tih sat, dva da se ljudi odmore?

Ako tako postavimo stvari i zanemarimo pravila koja bi trebala koristiti većini, onda je jedina alternativa da svatko radi što, kada i koliko želi pa tko glasniji i jači - njemu super, a ostali nek šute.

dobro znaći po toj teoriji ja bi mogao početi luplaki u 06 ujutro do 14 sati, pa onda nastaviti od 17 do 22, jesi li ti normalan ?

ako čemo natiravat mak na konac, kućni red po zakonu u Splitu ne vrijedi jer nema karte buke i sto drugih stvari....

a šta se tiće penzionera, ja svaki puta kad mu ispadne žlica na pod čujem kat ispod, svaki put kad spusti dasku na wc-u čujem

a šta se policije tiće kad me netko prijavi gospoda dođu, naprave zapisnik, pošto moje poduzeće vodi radove i ima prijavljeno radno vrijeme od 08 do 16 sati i nikom ništa, a kad deda drugi put nazove oni mu kažu da radove izvodi firma i da neće izać na intervenciju, a ako dođe do dernjave i prijetnji ja zovem policiju i prijavim ometanje posjeda i vrijeđanje, a oni svaki jebeni put dobiju prekršajnu prijavu.

zanny
28.01.2011., 18:29

vjeruj mi hoćeš, tu nema pomoči, problem je u prenosu zvuk preko podnih polča na zidove, ali to ima u svakoj zgradi, negdje više negdje manje.

C-blok
28.01.2011., 19:42
glede pijetla.. kod mene u kvartu živi paun. trebate čuti to čudo - urliče od ranog proljeća do sredine ljeta.

Imamo i mi jednog pauna u blizini. Šou počinje ujutro oko 3 - 3:15 i stvarno je iritantno za popizdit. Pogotovo kad spavaš s otvorenim prozorima.

alapača
28.01.2011., 19:45

i ja sam odrasla u zagrebu u zgradi u kojoj se ne čuje baš ništa. ne, nisam to umislila i nije stvar u tome da sam bila zabavljena svačime dok sam tamo živjela pa nisam čula, nego se zaista ne čuju susjedi. čuje se skuter pod prozorom, čuje se klinac u stanu do kad svira električnu gitaru, ali ne čuje se razgovor, ne čuje se voda, hodanje...

u ovom stanu u kojem sad živim čuje se sve - hodanje, razgovor, voda, čak i lupanje vratima i glasan smijeh iz stana koji nema zajedničke zidove sa mojim :rolleyes:

pupetta.maresca
28.01.2011., 21:29
Sht...osjetljiv si i odi na selo! Kaj god napravis u stanu nece biti dovoljno, postajes, brate moj, opsjenut. U zgradi nije uvijek ugodno bit ali jbg. ljudi zive. Ja sam rodena u kuci, zivjela sam u zgradi i nisam imala problema sa tim jer sam poprilicno prolagodljiva (imam tipku IGNORE u glavi). Sada zivim na planini cca 20 min od centra grada (radi se o omanjem gradu u Austriji) i nis me nece odavde otjerat. Mogu me jedino prebacit natrag u Zg na Mirogoj. Al eto uvijek ima kukolja pa tako i u mojoj idili. Moj susjed ima psa koji spava u kuci, a prek dana dok je na poslu u ogromnom dvoristu. Mislis da je to tom govnatecu dovoljno? E nije, on i cucak iznad moje kuce vole od 5 ujutro glumiti Pavarottija i Carrerasa dok se susjed ne vrati, vec znam kad dolazi kuci...kad dubre umukne.
Da zelim ga zatuc, to je najgluplji cucak na svijetu ali jbg. susjed je ionako u kurcu bez zene, djece i obitelji i to zuto govnace mu je sve. I nema sanse da mu kenjam, pomazemo si- eto on si kupil prosle godine traktor-kosilicu i redovito mi kosi travu

afra
29.01.2011., 09:42
Ponekad je stvarno do bučnih susjeda a ponekad je do ljudi koji su ekstra osjetljivi pa im sve smeta.
Odrasla sam u jednom zg kvartu prilično bučnom, gdje se uvijek nešto dešavalo, kafići radili do jutarnjih sati, ekipa se derala, jednostavno bučan kvart. Nikad mi to nije upalo u oko kao nešto što me smeta, valjda navika. Uz sam bučan kvart čak su mi i susjedi iznad bili najbučniji od svih u ulazu, već su ih svi poslovično znali kao "oni koji uvijek nešto izvode", ali navikneš se. Ne znam, osobno mi to nije predstavljalo neki problem, valjda nisam osjetljiva na te stvari.
Kad sam preselila u svoj stan u puno mirnijem i manjem kvartu isto u zg, šokirala sam se kako je ovdje mirno.
Sad sam naviknula i ugodan je taj mir, ali nije mi smetalo ni ono u prijašnjem kvartu.
Valjda ovisi od osobe do osobe koliko je osjetljiva.

Francesca
29.01.2011., 09:55
Imamo i mi jednog pauna u blizini. Šou počinje ujutro oko 3 - 3:15 i stvarno je iritantno za popizdit. Pogotovo kad spavaš s otvorenim prozorima.

kod mojih doma je na jedno 200 m udaljenosti šuma

i početkom 4 pa do 6 mj kad krenu slavuji cijukat oko 5 ujutro - ajme veselja :rofl:

a moja soba gledala taman prema šumi :cerek:

u sadašnjem stanu mi ustvari niš ne smeta dok ne legnem spat a onda čujem svašta: kak se susjedi sexaju (doslovce znam kad je žena svršila a kad nije jer onda još poslije i debatiraju o tome); susjed svako večer zatvara radijator a ujutro ga otvara (ne znam zašto kad ovi ionako prestaju grijat u 10 i počinju u 6); drugi susjed svira sintić i to stalno jednu te istu iritantnu melodiju; klinka ispod ima onu igračku sa muzikom sa jednako tak irirantnom muzikom i tak :raspa:

prvih 2-3 godine su me smećari budili svako jutro u 6, sad sam se privikla i rijetko ih čujem

jebi ga, znam da sam osjetljiva na zvukove a moj muž niš ne čuje

zato idem spat kad stvarno više nemrem gledat, ili s mužem pričam u krevetu pa ne čujem te zvukove :zubo:

s druge strane kuća na moru mi je tik uz magistralu i tam spavam ko beba
valjda mi ti auti dođu ko onaj bijeli šum :ne zna:

solar
29.01.2011., 11:27
fran, ti stvarno imaš uzbudljive večeri :rofl:

ja susjede čujem samo prilikom glasnijih svađa ili pada teških predmeta - uglavnom je mirno. i čujem šum vode ako smo istovremeno u kupaonama. prije sam ih čuo i prilikom sexa ali su se očito prestali sexati :D

Francesca
29.01.2011., 11:30
zanimljivo da se u kupaoni niš ne čuje, ni wc, ni vešmašina - ništa

solar
29.01.2011., 11:34
zanimljivo da se u kupaoni niš ne čuje, ni wc, ni vešmašina - ništa

ni ja ne čujem tuđe vešmašine..

ali zato čujem susjede koji su prošlu nedjelju u 8 ujutro počeli s građevinskim radovima u stanu iznad i nisu prestali cijeli dan.

a mi došli doma u pola četiri ujutro :rolleyes:

liliana76
29.01.2011., 16:26
joj..imam ih i ja na selu.
nije da sam preosjetljiva ali ako svako jutro u 7klok pali radio u autu do daske pod prozorima..to za mene nije normalno...metallica u 7 ujutro...brrrrrrrrr
svi okolo ćute i trpe ..ja se odvažila i par puta molila da stiša..on još glasnije,
kad sam rekla da ću zvat policiju..e tad se smirio nakratko,,s tim da me danima zvao i pretio,,provocirao i držao predavanja,,,svako veče u 21h.
onda je imao cuku koji je skitao po ulici i ulazio ljudima u dvorišta,,dodje cuko u baštu i jede ženi salatu..ova se krsti, pojede mi pseto salatu a ja se trudila,zalijevala..bla,bla..
(cuko jede salatu,,ne što je vegan, već što ga ne hrane..)
načelnik ga opomenio ako ne skloni psa,,tužit će ga,,,
sklonio ga je...
onda je nabavio vučjaka..koji je bježao preko ograde u potrazi za hranom..otimao sendviče djeci koja idu u školu...
grize i napada,,gladan i žedan...tek kad je ravnatelj škole 3. put nazvao..sklonio ga je...
inače,,imaju 4-vero djece..mrsko im radit..pa on ide po kućama drančit 50 kuna za kruh, kilo mesa ili litru lijeka...
što reći...ludjak....
frendici došao u kafić,,tražio TV. da mu da...kaže šta će ti to tu...nek ljudi piju,ne moraju gledati... meni crko,,pa da djeca gledaju...
kad ga vidimo,,zaključavamo se u stanove i kuće..bježimo bukvalno...

što reći...?? pakao je nula bodova za njega

zanny
29.01.2011., 16:26
ni ja ne čujem tuđe vešmašine..

ali zato čujem susjede koji su prošlu nedjelju u 8 ujutro počeli s građevinskim radovima u stanu iznad i nisu prestali cijeli dan.

a mi došli doma u pola četiri ujutro :rolleyes:

onda zar nebi bilo bolje da rade građevinske radove radnim danom od 8 do 4 nego vikendima ?

solar
29.01.2011., 21:26
onda zar nebi bilo bolje da rade građevinske radove radnim danom od 8 do 4 nego vikendima ?

ako se mene pita - da.

zanny
30.01.2011., 09:59
ako se mene pita - da.

i većina stanara u svakoj zgradi tako misli, ali ona dva tri penzionera koji su u to doba kući se ne žele prilagodit radnom narodu ni meni koji moram radit ni tebi koji dođeš s posla u 5, to me živcira

mi-mat
30.01.2011., 17:47
Molim pomoć.
Može li me tko uputiti kako kroz postojeću kaljevu peć (cca 120 kaljeva) propustiti centralno grijanje.
Unaprijed hvala na dobronamjernim idejama.

yvanna
30.01.2011., 21:05
mi smo u novom stanu, u prizemlju. čujemo kad susjeda gore ide spavati jer razvlači kauč za spavanje, čujemo njenog psa kak trčkara po stanu, čujemo kad susjed do nas se vraća s posla jer poprilično energično otključava/zaključava vrata, čujemo kad se susjeda iznad tušira.. i ništa to nas ne smeta jer ljudi žive:ne zna:
ono što me jako, ali jako jako smeta je susjeda koja voli bacati kruh sa balkona, taman kod našeg prozora, pa se skupljaju životinje, i velike i male :rolleyes: to mi je fuj i to ne razumijem. :flop:

Lee Champa
31.01.2011., 08:15
Molim pomoć.
Može li me tko uputiti kako kroz postojeću kaljevu peć (cca 120 kaljeva) propustiti centralno grijanje.
Unaprijed hvala na dobronamjernim idejama.

Srušiti peć do ložišta (ložište popraviti).
Napraviti "zmijaču" od crnih 1" cijevi prema ložištu (obavezno produžiti ložište-dokle ide).
Smanjiti peć za 1/3 (visinu ostaviti-smanjiti dubinu).
Pripremiti se za najjednostavnije čišćenje (lako skidanje kape peći) onog štucna dimovodne cijeve, između peći i dimnjaka. Jer taj se dio najčešće zaštopa. A zaštopan je kad peć poćne dimiti u prostoriju iako je zagrijana.
Poklopac peći (2 ili 3 dijela), iz unutarnje strane armirati i zaliti betonom jer ga je tada lakše skidati i postavljati (skineš samo dio):kava:

sarvaš
31.01.2011., 09:49
ako mi netko zna reći koliko se više iskoristi plinska boca 35 kg ,za centralno grijanje sa isparivačem plina

green energy
31.01.2011., 18:04
Štedi struju u odnosu na šta?

kod struje stvar je vrlo jednostavna. Ako nije toplinska pumpa/dizalica bilo koje vrste onda jednostavno za 1 potrošeni kWh struje dobiješ 1 kWh (3600Kj) energije.

kolko para toliko muzike u ovom slučaju struje/tople vode

Lee Champa
31.01.2011., 18:18
ako mi netko zna reći koliko se više iskoristi plinska boca 35 kg ,za centralno grijanje sa isparivačem plina

To su tri od 10 kg!:ne zna: Duže traje - nije potrebna zamjena svaki dan:lol:

sarvaš
01.02.2011., 06:25
oprosti ali nisam shvatio odgovor

vinkosib
01.02.2011., 07:29
Još jednom ima li netko iskustva sa trofaznim elektro kotlom za centralno grijanje Vulkan 3F ili EPK Oganj 03 odnosno kotla preuzet iz ruske vojne flote (podmornica i brodova). Više na http://www.ekoterm2001.com/sr/vulkan3F.php odnosno http://www.oganj.rs/proizvodi.html

Molim za savjet i iskustva u potrošnji električne energije. Koliki su mjesečni računi za struju (koliko radijatora i koja kvadratura)?

Hvala!

Scartlet
01.02.2011., 08:11
Čitam vaše postove i suosjećam. I pitam se kako ću znati u kojoj zgaradi jednog dana kupiti stan jer ipak mislim da je najveći problem u kvaliteti gradnje. 8 godina sam živjela u neboderima u Br. Domany. Na svakom katu po 12 stanova. NIKAD NITI JEDNOG SUSJEDA NISAM ČULA osim žene kat ispod ali samo kad je sjedila na prozoru i prijetila da će se baciti (znam da zvuči užasno ali nakon što 3 puta čujete te histerične ispade tipa "ako me ostaviš, bacit ću se", otupite). Živim sa sestrom, a ona ima školovani sopran i svakodnevno vježba (iliti zavija po stanu). Pitala sam susjede da l' im smeta i rekli su da je čuju samo kad prođu pored naših ulaznih vrata.

Prije pola godine unajmila sam stan u jednoj kući u prizemlju i čula sam svaki korak stanara iznad. Nisu ljudi problematični (ne trče, ne skaču) ali izlolacija je loša. Nedavno sam se ja popela tj preselila u taj stan iznad i sad stalno moram razmišljati da ne hodam u štiklama po stanu (o čemu nikad u svom životu nisam morala razmišljati), da pazim kako povlačim stolicu i sl. Opterećujuće...

Lee Champa
01.02.2011., 08:36
oprosti ali nisam shvatio odgovor

Nema tu veće iskoristivosti, 35 kg iskoristiš sa isparivačem ili bez njega!
Čak je i manja - potrošnja struje za isparivač! Isparivač se ugrađuje kad trebaš veču količinu plina, od recimo one za redovno kuhanje.

green energy
01.02.2011., 08:58
Još jednom ima li netko iskustva sa trofaznim elektro kotlom za centralno grijanje Vulkan 3F ili EPK Oganj 03 odnosno kotla preuzet iz ruske vojne flote (podmornica i brodova). Više na http://www.ekoterm2001.com/sr/vulkan3F.php odnosno http://www.oganj.rs/proizvodi.html

Molim za savjet i iskustva u potrošnji električne energije. Koliki su mjesečni računi za struju (koliko radijatora i koja kvadratura)?

Hvala!

Male dimenzije s obzirom na snagu koju daje to ti je jedina prednost grijanja na struju(direktno pretvaranje el. energijr u toplinsku)

Ako se moraš grijat na struju a nemaš namjeru pretjerano ulagat kupi si fino inverter klimu i griješ se 3-4 puta jeftinije.

Orleanska I.
01.02.2011., 09:23
Imam jaki gastritis i strah me da ne dobijem nešto gore zbog nervianja,
Možeš dobiti čir na želucu, ali to se lijepo da liječiti, za razliku od gastritisa. :mig:
živimo u jednom zagrebačkom kvartu u malom novoizgrađenom naselju sa urbanim vilama... do naše ulice dolazi se ulicom prepunom velikih obiteljskih kuća... e sad, jedna od tih kuća u stražnjem dvorištu ima kokošinjac i jednog poprilično glasnog pijetlića...
Jeste li na području grada? Smiju li se uopće držati domaće životinje tamo po komunalnom red? U našem gradu i prigradskih naseljima se ne smiju.
A što ako su ljudi na poslu u to vrijeme pa jedino imaju vikende slobodne za građevinske radove?
Eto, naš susjed je tako nekoliko vikenda već oko 7 ujutro počinjao s radovima, ali znali smo da to ne traje vječno i prihvatili smo to da je buka ujutro i nakon nekoliko tjedana bio je mir.

vinkosib
01.02.2011., 12:57
Da li imate iskustva sa ovim kotlom?
Imam klimu sa inverterom međutim to ne može zagrijati prostorije kako bih želio! Pod mi je mramor i kad upije hladnoću, jako je hladno, a klima samo puše i bučna je! Puno je prostorija, 3 spavaće sobe, kupatilo, wc, 2 hodnika, kuhinja i dnevni boravak. Da stavljam 9 klima se inverterom niti je estetski niti je ekonomično!!!

tonino2008
01.02.2011., 15:03
Molio bih preporuku kombi fasadnog bojlera(model) za 100m2 koji nije kvarljiv

green energy
01.02.2011., 15:07
Da li imate iskustva sa ovim kotlom?
Imam klimu sa inverterom međutim to ne može zagrijati prostorije kako bih želio! Pod mi je mramor i kad upije hladnoću, jako je hladno, a klima samo puše i bučna je! Puno je prostorija, 3 spavaće sobe, kupatilo, wc, 2 hodnika, kuhinja i dnevni boravak. Da stavljam 9 klima se inverterom niti je estetski niti je ekonomično!!!

Istina a dali imaš podno ili radiatorsko grijanje?

tinka83
01.02.2011., 15:26

:eek: moram priznat da je glasanje našeg pijetlića melem za uha pokraj ovog zvuka... suosjećam s tobom! :D

Jeste li na području grada? Smiju li se uopće držati domaće životinje tamo po komunalnom red? U našem gradu i prigradskih naseljima se ne smiju.

živimo u sesvetama, ali ne u nekom zabačenom dijelu, nego odmah iznad glavne prometnice (nije jelkovec :zubo:)... znam da se ne smiju držati kokoši, zato sam i pitala kaj da radim, najradije bi to prijavila inspekciji... ali sam mislila možda prvo uputiti prijateljski nastrojeno pismo susjedima (anonimno naravno) u kojem lijepo molim da se to nekako riješi... :zubo:

brban
01.02.2011., 20:41
Ima li netko da mi može nešto preporučiti po pitanju centralnog grijanja? Mislio sam postaviti ložište za centralno grijanje na vodu (nešto kao ložište BARNI C25, BEF Start aqua 8 i sl.). Imam stan od 105 m2 u Kaštelima kraj Splita i za taj stan mi treba sve ovo.

hasnfefer
01.02.2011., 21:18
Molio bih preporuku kombi fasadnog bojlera(model) za 100m2 koji nije kvarljiv

Vailant turbo. Kod mene već 5i po' šest godina, i radi i dalje k'o sat. A stalno je u upotrebi, i gotovo da nije ugašen od kada je pušten u pogon.

ms_4ever
02.02.2011., 00:03
mi smo u novom stanu, u prizemlju. čujemo kad susjeda gore ide spavati jer razvlači kauč za spavanje, čujemo njenog psa kak trčkara po stanu, čujemo kad susjed do nas se vraća s posla jer poprilično energično otključava/zaključava vrata, čujemo kad se susjeda iznad tušira.. i ništa to nas ne smeta jer ljudi žive:ne zna:
ono što me jako, ali jako jako smeta je susjeda koja voli bacati kruh sa balkona, taman kod našeg prozora, pa se skupljaju životinje, i velike i male :rolleyes: to mi je fuj i to ne razumijem. :flop:

Je li moguće da živimo u istoj zgradi :eek: ?
Ova u mojoj zgradi prazni pepeljaru i baca kruh s balkona na ulaz u garažu :flop:

Sljiva
02.02.2011., 00:06
Vjerojatno ne, već je to pokazatelj raširenosti nekulture.

vinkosib
02.02.2011., 07:55
Istina a dali imaš podno ili radiatorsko grijanje?

Moram staviti grijanje, ako govorimo o centralnom znači samo radijatori jer podno nisam u mogućnosti jer su svi podovi gotovi i stavljen parket, mramor, pločice!

green energy
02.02.2011., 09:13
Moram staviti grijanje, ako govorimo o centralnom znači samo radijatori jer podno nisam u mogućnosti jer su svi podovi gotovi i stavljen parket, mramor, pločice!

Fino nađi na netu firme koje se bave centralnim i zatraži da ti naprave ponude.
Vodi računa o energentu kojeg misliš koristit. najeftiniji prema najskupljem po dobivenoj energiji i trenutnim cijenama u HR su ti:
Toplinska pumpa(struja)
Drvo(piroliza)
Plin gradski(dodatni troškovi priključivanja na mrežu)
Plin ukapljeni(dodatni troškovi izgradnje temelja za spremnik,potrbne dozvole i mjesečni najam spremnika)
Loživo ulje
Struja(klasični el grijač)

AKAjet
02.02.2011., 10:34

Ja sam se odlučio (opet) za LOŽU. Na forumu su ti uglavnom ljudi iz unutrašnjosti kojima je nepojmljivo da mi još nemamo plinovod. Zato mi se čini da je ovo najbolja solucija, istina struja ima najveći stupanj korisnog djelovanja ali kod nas je opskrba upitna ( proveo sam dvije zime u Šibeniku :mig:).
Kotao i plamenik sam kupio polovne, javiš se serviserima, pričekaš par dana, pokupiš ponude i odlučiš se:top:. Ja sam uz kotao i plamenik dobio pumpu, sive cijevi i sigurnosni ventil za 4000 kn. Prvu fazu (proradila za badnjak) platio sam oko 5-6 k kn - ekspanziona posuda, novi sigurnosni ventil, brtve kotla, odušnici, bakrene cijevi, rešetkasti radijator za wc, dva al radijatora 12 čl sa armaturama i razna koljena za Cu cijevi. Druga faza je oko 6-7 k kn još četiri radijatora 20 članaka sa armaturama i čudo CU cijevi i spojeva. Fumar me došao oko 1500kn. Sve sam sam radio, a za ruke dodaj još 10k kn.
Pošto glavninu cijene čine bakrene cijevi cijenu možeš smanjiti tako da uzmeš tanje cijevi, ali onda postoji opasnost da če se u stanu pojačano čuti rad pumpe zbog hidrauličnog otpora.
Da u starom stanu sam trošio oko 80 l lože mjesečno, a sada ne znam jer mi kompletan sustav radi od polovice siječnja.
Neka sada bude potrošnja 100 l (imam malu bebu od 3 tjedna pa je potrošnja zadnje na što se pazi) to ti je 550 kn, sa klimom :flop:za toliko novaca kada zapuše sa Promine nećeš ugrijati ni jednu sobu, a centralno na struju ako nemaš tri faze zaboravi.

vinkosib
02.02.2011., 10:37
Fino nađi na netu firme koje se bave centralnim i zatraži da ti naprave ponude.
Vodi računa o energentu kojeg misliš koristit. najeftiniji prema najskupljem po dobivenoj energiji i trenutnim cijenama u HR su ti:
Toplinska pumpa(struja)
Drvo(piroliza)
Plin gradski(dodatni troškovi priključivanja na mrežu)
Plin ukapljeni(dodatni troškovi izgradnje temelja za spremnik,potrbne dozvole i mjesečni najam spremnika)
Loživo ulje
Struja(klasični el grijač)
Moram se odlučiti za energent. Vi mi uporno ne dajete savjet za električni kotao Vulka 3f ili epk oganj, to je protočni kotao koji nije kao klasičan grijač koji zagrijava običnu vodu u sistemu. U sistemu treba biti destilirana voda sa sodom bikarbonom zbog toga štedi električnu energiju i u rangu je plina.
Molim savjet baš za ovaj kotao ako imate iskustva? Dakle Vulkan 3f ili epk oganj....

pupetta.maresca
02.02.2011., 15:59
joj moram sa vama podjeliti ovu pricu:
neki dan sretnemo muzevog bivseg sefa u Becu i tip nam isprica kako je kupil susjedovu kucu.
Ide ovak: tip je bolesno bogat i bavi se konjima. Kako ima dvoriste velicine nogometnog igralista pored Beca dopelja on sebi dva konja onak iz fore da se secu po dvoriscu. Dolazi susjed i trazi od njega da makne konje. Ovaj nece i veli mu da odjebe. I naravno kako to vani biva ljuti susjed ode na policiju i pokrene tuzbu. Na sudu sutkinja veli da konje mora maknut i nas sugovornik pita: ak ne smijem imati konje, kaj onda smijem? sutknja veli: pa zivotinje koje uzgajate za vlastite potrebe. I ovaj davo makne konje i dovede krave, ovce, svinje, koze, purane, kokosi, patke :D
Vraca se susjed i moli da vrati konje, ovaj mu opet veli: odjebi. Nakon pol godine susjed odluci prodat kucu i ovaj si ju kupi :D

Aoife
02.02.2011., 17:00
Zakon :rofl:
Neke stvari su lakše kad se ima para :kava:

Lee Champa
02.02.2011., 18:42
Moram se odlučiti za energent. Vi mi uporno ne dajete savjet za električni kotao Vulka 3f ili epk oganj, to je protočni kotao koji nije kao klasičan grijač koji zagrijava običnu vodu u sistemu. U sistemu treba biti destilirana voda sa sodom bikarbonom zbog toga štedi električnu energiju i u rangu je plina.Molim savjet baš za ovaj kotao ako imate iskustva? Dakle Vulkan 3f ili epk oganj....

Jel tebi nije jasno ta te grijače ne možeš spojiti na kućnu mrežu - zbog velike snage:ne zna:
A ono sa sodom bikarbonom ti je dobro!:s.
Ako trebaš u neki prostor ugurati 10 kW, onda to je to i sa sodom i sa solju i sa šečerom i sa aspirinom:lol: - NEMA KEMIJE!
Soda se stavlja jedino u tudum i tamo je božanstvena:kava:

good angel
02.02.2011., 21:55
joj moram sa vama podjeliti ovu pricu:
neki dan sretnemo muzevog bivseg sefa u Becu i tip nam isprica kako je kupil susjedovu kucu.
Ide ovak: tip je bolesno bogat i bavi se konjima. Kako ima dvoriste velicine nogometnog igralista pored Beca dopelja on sebi dva konja onak iz fore da se secu po dvoriscu. Dolazi susjed i trazi od njega da makne konje. Ovaj nece i veli mu da odjebe. I naravno kako to vani biva ljuti susjed ode na policiju i pokrene tuzbu. Na sudu sutkinja veli da konje mora maknut i nas sugovornik pita: ak ne smijem imati konje, kaj onda smijem? sutknja veli: pa zivotinje koje uzgajate za vlastite potrebe. I ovaj davo makne konje i dovede krave, ovce, svinje, koze, purane, kokosi, patke :D
Vraca se susjed i moli da vrati konje, ovaj mu opet veli: odjebi. Nakon pol godine susjed odluci prodat kucu i ovaj si ju kupi :D

Možda je način na koji ovaj tip kupuje drugu kuću nekome smješan, no ovo
je zaista žalosno. Bahatluk i psiho nasilje nad čovjekom koji iznerviran istim prodaje kuću, ubojita kombinacija dotičnog "šefa". :rolleyes: Probaj zamisliti kako se taj čovjek osjećao, došlo divljaštvo i istjeralo pitomog. Ne vjerujem da je riječ samo o tome da "dopelja on sebi dva konja onak' iz fore da se šeću po dvorištu" veličine nogomentnog igrališta. Trebalo bi čut' i priču ovog koji je prodao kuću, medalja uvijek ima dvije strane. :mig:

A taj "šef" je "sigurno" Oestereicher? Naslućuju se tragovi bečke škole pristojnog ponašanja, čak i nakon upozorenja suda. :kava: Jadno li mu njegovo bogatstvo. :rofl:

Sljiva
03.02.2011., 00:09
To ti je na tragu one naše iskonske legende: nemoš ti našeg čovjeka zajebat!

vinkosib
03.02.2011., 06:58
Jel tebi nije jasno ta te grijače ne možeš spojiti na kućnu mrežu - zbog velike snage:ne zna:
A ono sa sodom bikarbonom ti je dobro!:s.
Ako trebaš u neki prostor ugurati 10 kW, onda to je to i sa sodom i sa solju i sa šečerom i sa aspirinom:lol: - NEMA KEMIJE!
Soda se stavlja jedino u tudum i tamo je božanstvena:kava:

Samo pitam imaš li taj kota ili ne? Tebi očito nije ni razlika u običnoj žarulji, štednoj, a power led žarulje ne postoje! Ipak jednostavno pitanje za tebe imaš li kotao vulka 3f odnosno epk oganj ili ne?

štemajzl
03.02.2011., 08:52
Probaj zamisliti kako se taj čovjek osjećao, došlo divljaštvo i istjeralo pitomog. Ne vjerujem da je riječ samo o tome da "dopelja on sebi dva konja onak' iz fore da se šeću po dvorištu" veličine nogomentnog igrališta. Trebalo bi čut' i priču ovog koji je prodao kuću, medalja uvijek ima dvije strane.
Da, baš me zanima njegova strana priče. Volio bih čuti objašnjenje kako to da mu konji najprije smetaju toliko da se tjera do suda, a onda kasnije čovjeka moli da ih vrati.

Prije će biti da je susjeda išao jebati zbog jala i dosade, al se malo zajebo jer je naletio na luđeg od sebe.

vinkosib
03.02.2011., 09:22
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.ekoterm2001.com/images/TermoBlokVulkan3F.jpg&imgrefurl=http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php%3Ff%3D7%26t%3D9812%26start%3D15&usg=__qM0PzjAGKUokLr-yu1RvquS-hqA=&h=600&w=810&sz=98&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=QWw95nHdURNdRM:&tbnh=127&tbnw=178&ei=WnJKTfG6E4jusgbKo5ChDw&prev=/images%3Fq%3Dvulkan%2B3f%26hl%3Dhr%26sa%3DG%26biw% 3D1366%26bih%3D667%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=311&oei=WnJKTfG6E4jusgbKo5ChDw&esq=1&page=1&ndsp=32&ved=1t:429,r:6,s:0&tx=49&ty=85

Ma vidi ga spojen na kućnu mrežu, nemoguće Lee Champa zar ne! Pogotovo kad imaš trofaznu struju bez limitatora kao ja, baš nemoguće!!! Tudum sa aspirinom ti ne pomaže odgovoriti na moje pitanje imaš li kotao vulkan 3f odnosno epk oganj ili ne, zar ne????

good angel
03.02.2011., 16:03
To ti je na tragu one naše iskonske legende: nemoš ti našeg čovjeka zajebat!

Aha, naš čo'ek ima znanje. :rofl:

Da, baš me zanima njegova strana priče. Volio bih čuti objašnjenje kako to da mu konji najprije smetaju toliko da se tjera do suda, a onda kasnije čovjeka moli da ih vrati.
Prije će biti da je susjeda išao jebati zbog jala i dosade, al se malo zajebo jer je naletio na luđeg od sebe.

A čuj, možda su konji ulazili u njegov posjed, to ne znamo. :D Pa čovjek
lijepo upozoravao, a odgovor dotičnog je bio (kako se da iščitati iz teksta)
"vrlo poticajan", zapravo, "dobrosusjedski" - više u upotrebi u ovim našim krajevima. :rolleyes: Normalno, povreda vlasništva i vokabular dotičnog doveo je do suda - jer
isto bi se (u nedostatku dobre volje i kulture dijaloga od strane "šefa") tamo trebalo i rješavati. Naravno, vidi se i daljnja provokacija i ismijavanje kako sudske odluke tako i izrevoltiranog susjeda.
Ego "šefa" radi sve u šesnaest, šta će njemu :frajer: netko, bilo tko pa i sud, pričat' kako će on živit'. :rofl: Valjda su bitniji konji i lova nego ljudi, ne? :lol:
Kae bi ti napravio da si na mjestu dotičnog, trpio ili sudskim putem ili kako?

Mislim da to nije "jal i dosada" nego se radi o povredi načina kulture stanovanja
i vjerojatnom uznemiravanju posjeda i vlasništva, a za što su dosta osjetljivi u
evropskim zemljama.
Da, molio je da vrati konje jer je valjda izabrao manje opterećujuću opciju
istovremeno gledajući do kuda je ovaj dotični spreman ići u ponižavanju njega
kao čovjeka i susjeda. Uostalom, možda se čovjeku nije selilo iz svoje kuće, možda je starija osoba, možda je očekivao da će se ovaj smiriti, puno je tu stvari u igri.
Na kraju, pogaženog dostojanstva odlazi jer normalnom čovjeku se ovako nešto
zgadi i nije mu do daljnjeg suda i maltretiranja s nečijim bijednim bahatlukom. Eto, on je bio u poziciji da je mogao otići, uspio je prodati kuću, možda i ispod tržišne vrijednosti, a zamisli, ima i mnogo kod nas primjera onih koji su prisiljeni trpiti tuđi bahatluk jer nemaju previše izbora.Nije ni čudo kao ljudi otkidaju po šavovima.
Vidi se koliko je to jadno kad se dotični hvali okolo sa svojim postignućem dobrog ulaganja u nekretnine. :klopa: Tak' se valjda liječi preskačući "leševe". :flop:

Davno je jedan grčki filozof rekao: "Bolje čovjek bez sredstava nego sredstva bez čovjeka". :)

Aaaa, kae sam se raspisala, neću više o konjima. :D

Lee Champa
03.02.2011., 17:15
..... imaš li kotao vulkan 3f odnosno epk oganj ili ne, zar ne????

Nemam!
Ali imam ulazne (pancir) osigurače, kao i svi ostali na kući, od 25 A/fazi bez limitatora!

pupetta.maresca
03.02.2011., 18:02
idemo redom:
konji su nevjerovatno tihe i mirne zivotinje. Frendica je kupila konja koji se pol ljeta slobodno setao po dvoristu oko kuce (veliko je alla prosjecna oranica). Mislim da je jednom dnevno prosetala dvoristem pokupila drek i fertig. Nitko se nije zalio, cak niti gosti jer imaju pansion. Unatoc konju, dva psa, nekoliko macaka i pokojom srnom uvijek su puni.
Nadalje, zivim u karintiji, u malom mjestu pored veceg grada na kojih 800 m-n-v, od sredine proljeca do sredine jeseni par susjeda koji su tu samo vikendom a imaju velika dvorista nazicaju seljake da bas u njihovo dvoriste dopeljaju krave ili konje da ne moraju kositi. Postave ogradu odn. zicu, spoje je na akumulator i nemas problema.
Inace, ova dva susjedova cucka naprave u jedno jutro od 5-7 vecu buku nego sve krave i konji u mojoj okolici kroz cijelu sezonu "slobode u dvoriscu). I lijepo ih je vidit.

"Sef" ne zivi u centru grada, vec kak bi se reklo Countryside Beca. Ima vilu ili dvorac (valjda) i veli muz ogromno ogradeno dvoriste, doslovno nogom. igraliste.
Kako je susjed uletio neznam, al znam da imao ergelu sportskih konja, s obzirom da su bili vani i da je sezona trka u tople dane, konji su bili ili stari ili ozljedeni, stoga nije bas da su bili u punom galopu 24/7.

Imas ljude koji seru na sve...imam i ja takve susjede par kuca dalje - dolaze sim samo ljeti, njemci. U zadnjih dva ljeta kolko sam tu: njima su smetale krave, pa su makli krave, njima su smetali zecevi jer im unistavaju vrt (btw. zeceve su susjedi hranili jer svi imamo vrtove i stetu nisam primjetila iako sam ih vidjela u dvoristu) pa su zeceve poubijali, nakon toga su se zalili na susjedovog cucka e tu je susjed puko jer su mu prvi susjedi i sam ga zajebavaju pa je psa smjestio nablize ogradi koliko je zakonski smio.
Otisli su na Tajland...i sad je mir boziji.

I da sef je vudren na svoju stranu, iako da sam ja tih para kao on i da me netko zajebava zbog par konja koja su pod nazorom, u ogradenom ogromnom prostoru, vjerovatno bih isto postupila..neznam..al dal ga je sjebo, je...i sumnjam da bi iso u toliku krajnost da su u pitanju samo konji....jer ipak zoo je bio u njegovom dvoristu i sumnjam da je i njemu to mirisalo.

pupetta.maresca
03.02.2011., 18:13
i to ti ovak zgleda:
slikano je u ljeto, sa ceste, moram pored njih proc kad idem kuci, nazalost ne vide se obiteljske kuce sa strane, a nemam "siru" fotku.

http://i1237.photobucket.com/albums/ff479/pupetta80/nekaj%20i%20svakaj/DSC_0193.jpg

http://i1237.photobucket.com/albums/ff479/pupetta80/nekaj%20i%20svakaj/DSC_0196.jpg

green energy
03.02.2011., 20:44
Vinko. JA nemam taj kotao ali imam neko znanje o energiji.

1. Energija ne može nestat ili nastat, ona samo mjenja oblik.

Samim tim grijač na struju nemože dat više energije nego šta potroši. Kraj priče.

struja ti je najskuplji energent za grijanje danas u HR.

Bio sam na stranici šta si dao link. I puna je nelogičnosti (da ne rečem štogod ružnije).

Npr: Prvo kažu da njihov EPK-oganj grije direktno molekule vode, a zatim da je grijač u njihovom EPK-ognju fizički moze podnest puno više struje nego šta mu treba za rad pa dugo traje.

Ima toga jos.

Ako baš moraš na struju odi na nešto provjereno s garancijom i servisom, te osiguranim rezervnim djelovima 5 godina.

vinkosib
04.02.2011., 08:42
Vinko. JA nemam taj kotao ali imam neko znanje o energiji.

1. Energija ne može nestat ili nastat, ona samo mjenja oblik.

Samim tim grijač na struju nemože dat više energije nego šta potroši. Kraj priče.

struja ti je najskuplji energent za grijanje danas u HR.

Bio sam na stranici šta si dao link. I puna je nelogičnosti (da ne rečem štogod ružnije).

Npr: Prvo kažu da njihov EPK-oganj grije direktno molekule vode, a zatim da je grijač u njihovom EPK-ognju fizički moze podnest puno više struje nego šta mu treba za rad pa dugo traje.

Ima toga jos.

Ako baš moraš na struju odi na nešto provjereno s garancijom i servisom, te osiguranim rezervnim djelovima 5 godina.

Znači da ovaj kotao ne ugrađujem, mada ljudi koji ga imaju kažu kad su promjenili sa klasičnog elektro kotla na ovaj (vulkan 3f) da im je sad smanjena potrošnja struje odnosno računi za struju 30 do 40%. Kome sad da vjerujem? Vama koji ga nemate odnosno imate teoriju ili njima koji ga imaju u teoriji i praksi?

Aldebaran
04.02.2011., 10:01
Znači da ovaj kotao ne ugrađujem, mada ljudi koji ga imaju kažu kad su promjenili sa klasičnog elektro kotla na ovaj (vulkan 3f) da im je sad smanjena potrošnja struje odnosno računi za struju 30 do 40%. Kome sad da vjerujem? Vama koji ga nemate odnosno imate teoriju ili njima koji ga imaju u teoriji i praksi?

Jesi li citao ovo:

http://www.elitemadzone.org/t143750-9

Tamo pisu ljudi koji imaju to cudo. Izgleda da to nema klasican elektricni grijac nego pusta struju kroz vodu kojoj onda nesto treba dodati kako bi se povecala vodljivost. Nezgodno je sto se vodljivost vode mijenja i sa temperaturom pa mi to sve ne izgleda previse stabilno. U svakom slucaju, ne bi tu ocekivao neka posebna cuda sto se ustede tice.

vinkosib
04.02.2011., 13:20
Jesi li citao ovo:

http://www.elitemadzone.org/t143750-9

Tamo pisu ljudi koji imaju to cudo. Izgleda da to nema klasican elektricni grijac nego pusta struju kroz vodu kojoj onda nesto treba dodati kako bi se povecala vodljivost. Nezgodno je sto se vodljivost vode mijenja i sa temperaturom pa mi to sve ne izgleda previse stabilno. U svakom slucaju, ne bi tu ocekivao neka posebna cuda sto se ustede tice.

Svašta tu piše! Na ovom forumu očito nema nitko tko posjeduje ovaj kotao. To je istina! Morat ću pomoć potražiti na drugom mjestu!!!
Hvala svima!!!

vinkosib
04.02.2011., 18:16
Svašta tu piše! Na ovom forumu očito nema nitko tko posjeduje ovaj kotao. To je istina! Morat ću pomoć potražiti na drugom mjestu!!!
Hvala svima!!!

Evo malo i na ruskom http://www.galan.ru/
Znači d ga ne ugradim?

Lee Champa
04.02.2011., 18:19
Ma dajte ljudi, to je najobičnije kuhalo za kavu sa dvije elektrode. Voda neće zakuhati dok ne dodaš šečer - dok ne stvoriš elektrolit!
A opasno u 3 p.m.:s

vinkosib
04.02.2011., 19:19
Ma dajte ljudi, to je najobičnije kuhalo za kavu sa dvije elektrode. Voda neće zakuhati dok ne dodaš šečer - dok ne stvoriš elektrolit!
A opasno u 3 p.m.:s

Govoriš ono što nisi probao!!!

Lee Champa
05.02.2011., 18:47
Govoriš ono što nisi probao!!!

Nisam probao, a niti neću!
Princip rada je bitan, a to sam naveo!:top:

pure silver
06.02.2011., 16:39
Pitanjce. Koja je razlika između kondenzacijskih plinskih bojlera i istih fasadnih?

majdan
07.02.2011., 09:16
Ovi komentari su mi super.
Moja baba, koja je nažalost pokojna, živjela je na selu i normalno je da ima životinja. A kako svi imaju vrtove i sade povrće. Susjedi su imali puno kokoši i pura. Svako malo su kokoši bile u vrtu kod babae i sve joj pogrebale i izbacile van iz zemlje. I molila ona dajte ih malo prigradite da mi ne prave štetu.
Odgovor je bio daj suseda pa kokoši moraju biti slobodne nesu bolja jaja i budu danas sutra dok kupe žicu za ogradu i tako dalje.

Trajalo to tjedan dva pa prošao cijeli mjesec. Baba odustala od vrta i posadila travu. Dođe susjeda i iznenadi se kak baba nema vrta i kaže pa što nebute imali vrt onak posprdno joj je rekla kak ste se vi pogospodili pa kaj vi mislite da je iz dućana bolje povrće.
A koke su i dalje dolazile i sad su grebale travu.
I gle vraga baba je svaki dan ulovila jednu ili više kokoši i skratila ih za glavu.
Očistila ih i odnjela kod par siromašnih obitelji.

Za tri mjeseca susjed kopa jame stavlja betonske stupove navlači žicu i sve nešto ljutito mrmlja sebi u bradu.

Od 60 i više kokoši baba je uspjela sigurno 18 skratit za glavu.

Lijepa riječ u molbi ne znači ništa jer ju nitko ne smatra bitnom.
Pitam se jel ta moja baba na mene ili sam ja na nju dobar/ zločest.

štemajzl
07.02.2011., 09:36
Lijepa riječ u molbi ne znači ništa jer ju nitko ne smatra bitnom.
Ne treba preskakati lijepu riječ jer onda znaš da si čist i da si pokušao na lijep način i mirno. Tko ne reagira na lijepu riječ, naučit će na teži način i poslije ne može reći da nije bio upozoren.

Krijes Sedam
07.02.2011., 11:05
...

baba ti bila zakon, pojok joj duši :mig:

gongo
07.02.2011., 12:47
idemo redom:
konji su nevjerovatno tihe i mirne zivotinje. Frendica je kupila konja koji se pol ljeta slobodno setao po dvoristu oko kuce (veliko je alla prosjecna oranica). Mislim da je jednom dnevno prosetala dvoristem pokupila drek i fertig. Nitko se nije zalio, cak niti gosti jer imaju pansion. Unatoc konju, dva psa, nekoliko macaka i pokojom srnom uvijek su puni.
Nadalje, zivim u karintiji, u malom mjestu pored veceg grada na kojih 800 m-n-v, od sredine proljeca do sredine jeseni par susjeda koji su tu samo vikendom a imaju velika dvorista nazicaju seljake da bas u njihovo dvoriste dopeljaju krave ili konje da ne moraju kositi. Postave ogradu odn. zicu, spoje je na akumulator i nemas problema.
Inace, ova dva susjedova cucka naprave u jedno jutro od 5-7 vecu buku nego sve krave i konji u mojoj okolici kroz cijelu sezonu "slobode u dvoriscu). I lijepo ih je vidit.

"Sef" ne zivi u centru grada, vec kak bi se reklo Countryside Beca. Ima vilu ili dvorac (valjda) i veli muz ogromno ogradeno dvoriste, doslovno nogom. igraliste.
Kako je susjed uletio neznam, al znam da imao ergelu sportskih konja, s obzirom da su bili vani i da je sezona trka u tople dane, konji su bili ili stari ili ozljedeni, stoga nije bas da su bili u punom galopu 24/7.

Imas ljude koji seru na sve...imam i ja takve susjede par kuca dalje - dolaze sim samo ljeti, njemci. U zadnjih dva ljeta kolko sam tu: njima su smetale krave, pa su makli krave, njima su smetali zecevi jer im unistavaju vrt (btw. zeceve su susjedi hranili jer svi imamo vrtove i stetu nisam primjetila iako sam ih vidjela u dvoristu) pa su zeceve poubijali, nakon toga su se zalili na susjedovog cucka e tu je susjed puko jer su mu prvi susjedi i sam ga zajebavaju pa je psa smjestio nablize ogradi koliko je zakonski smio.
Otisli su na Tajland...i sad je mir boziji.

I da sef je vudren na svoju stranu, iako da sam ja tih para kao on i da me netko zajebava zbog par konja koja su pod nazorom, u ogradenom ogromnom prostoru, vjerovatno bih isto postupila..neznam..al dal ga je sjebo, je...i sumnjam da bi iso u toliku krajnost da su u pitanju samo konji....jer ipak zoo je bio u njegovom dvoristu i sumnjam da je i njemu to mirisalo.

je, a i zna se da konji predivno mirišu...

vinkosib
07.02.2011., 13:44
Nisam probao, a niti neću!
Princip rada je bitan, a to sam naveo!:top:

Tako da mi ne možeš dati odgovor na moja postavljena pitanja, hvala ti za trud da mi ne odgovoriš na moja postavljena pitanja!!!!

sasase
07.02.2011., 18:13
zmisljena igracka za podmornice di je bitno sto manja igracka a da grije a kaj se potrosnje tice niko ne pita se skupa magla

Lee Champa
07.02.2011., 19:00
Ma radi to! Ali....
Imao sam protočni bojler 12 kW - znači 4 kW po fazi:top:
Sa tim bojlerom si se mogao kupati (i po količini vode i po temperaturi u zimskom periodu).
ALI TO JE 12 KW

Ajmo sada reči da je za grijanje nekog stana/kuće potrebno 12 kW (4 kW po fazi - to je osigurač od 20 A), a ulazni (pancir) osigurač je 25 A i što se još može spojiti na taj/te vodove?
Taj famozni grijač, za kojega ste zapeli ko pijan plota, radi na principu konstantnog prolaza ionizirane vode između dvije elektrode - isti princip ima ono prije spomenuto kuhalo za kavu koje ima dvije ploće na dnu i ne smije se miješati sa limenom žlicom dok je kuhalo pod naponom:kava:

AKAjet
08.02.2011., 09:21
Ma radi to! Ali....
Imao sam protočni bojler 12 kW - znači 4 kW po fazi:top:
Sa tim bojlerom si se mogao kupati (i po količini vode i po temperaturi u zimskom periodu).
ALI TO JE 12 KW

Ajmo sada reči da je za grijanje nekog stana/kuće potrebno 12 kW (4 kW po fazi - to je osigurač od 20 A), a ulazni (pancir) osigurač je 25 A i što se još može spojiti na taj/te vodove?
Taj famozni grijač, za kojega ste zapeli ko pijan plota, radi na principu konstantnog prolaza ionizirane vode između dvije elektrode - isti princip ima ono prije spomenuto kuhalo za kavu koje ima dvije ploće na dnu i ne smije se miješati sa limenom žlicom dok je kuhalo pod naponom:kava:

Lee, DOBAR:lol:!

Jeli se itko od vas zapitao koji će mu klinac:ne zna: na nuklearnoj podmornici grijanje vode?
Reaktor grije vodu u (barem) sekundarnom krugu, pa ta para pokreće turbine, one generatore... Može odmah ugrijati i vodu za kupanje:kava:...

mfcc
08.02.2011., 19:08
Pitanjce. Koja je razlika između kondenzacijskih plinskih bojlera i istih fasadnih?

Kondenzacijski bojler radi svoje konstrukcije iskorištava toplinu iz otpadnih dimova pomoću koje zagrijava povratnu vodu iz radijatora i time štedi na pogonskoj energiji/gorivu jer povratna voda ima veću temp. nego ona kod običnih bojlera/kotlova.
Konstrukcija takvih bojlera/kotlova je drugačija od onih običnih. Priključak dimnjaka na takve bojlera nalazi se na doljnjoj strani dok kod običnih nalazi na gornjoj strani. Radi niže temp. povratne vode često dolazi do pojave kondenzacije iz vodene pare koja se nalazi u otpadnim dimovima i iz toga razloga takve bojlere/kotlove naziva se kondenzacijskim. itd........

pupetta.maresca
10.02.2011., 22:26
je, a i zna se da konji predivno mirišu...

Cuj, kaj da ti velim na to...sem jedno je kad ti kenjas u toaletu velicine metar kvadratni ili u prirodi, kaj ne?
Jgb. jest da patim od alergija :mad: al fakat meni krave, konji koji su nize od mog dvorista ne smrde. Ujutro i navecer zamucu i fertig. Meni to nije povod da lupam na vrata vlasnika i inzistiram da makne zivinu jer eto one smetaju mojem profinjenom zagrebackom nosicu.

Iako ste stali na stranu tkz. zrtve, poistovjetili ste se sa susjedom koji ima manje para, pa eto on je siromak poput vecine zlostavljanih hrvata...cinjenica je da je doticni zapoceo recenicu; znas onog susjeda koje me jebe....
Ukratko, pitah muza da mi veli kaj je bilo prije...susjedu je smetalo i kaj je renovirao vilu staru nekoliko stotina godina jer eto njemu buce majstori koji rade od 8 do 5 radnim danom 300 metara dalje od njega (nebitno koliko kostaju, ali nije na odmet da je toliko bogat da si je zabrijao da se mora koristit tehnika koja se koristila u vrijeme gradnje :rolleyes:) .
Mene je odusevilo to kaj je bio toliko pametan da ga izjebe na soficiran nacin u okviru zakona. I ruku na srce susjed je dobro prosao, u vrijeme krize brzo je prodao skupu kucu.

MMK
11.02.2011., 12:48
Evo i ja imam problema sa susjedima. Živim i malom primorskom mjestu. Susjedi s moje desne strane su nepodnošljivi. Od histeričnog smijeha do glasne glazbe u dvorištu. U proljeće izlaze ko gušteri u dvorište i do noći se ne miču, stalno nešto rade, uređuju, okopavaju, sade brdo cvijeća(sve mi to i ne smeta neka ljudi uređuju kako ih volja) ali uz sve to oni viču, dozivlju ljude koji prolaze uz njihovu kuću pa im nešto dobacuju pa se bez veze smiju, ljudi ih često izbjegavaju zbog tog histeričnog smijeha. Mi nismo u dobrim odnosima, stalno nešto dobacuje, što su i prije činili, pa razgovaraju s nama pa ne razgovaraju, zaključujem treba im neki dobar psihijatar jer s njima nešto nije u redu. Shvatili smo da se najbolje maknuti od njih jer postaju opasni. Pred više godina uspjeli smo na međi sagraditi zajednički zid koji je visok valjda 150 cm ali to nije bilo dovoljno da se obranimo od njih. To su bila stalna dobacivanja, gledanja preko zida, bacanje smeća na našu stranu itd.... da ne idem u detalje. ja sam na našu stranu zida posadila lovor višnju. Pustila sam da raste, što se mene tiče do neba. Režem ju na svojoj strani a na njihovoj puštam, mislim da bi to oni trebali rezati. Znam da je prije bilo pravilo što prelazi preko međe na tvoju stranu možeš rezati a ako je voćka možeš brati(ali samo koliko prelazi među). Međutim oni ne režu nego im je to zaraslo do pola njihovog prolaza i sada opet dobacuju kako moraju sami rezati. A kako režu? Ne režu ravno do pola zida nego uzmu škare pređu sa škarama zid( dakle pređu na moju stranu) prerežu cijelu granu lovor višnje i kad ju porežu, bace ju u moje dvorište. tako da mi u tom zelenilu rade rupe. Ja ni u ludilu ne mislim ići rezati u njihovo dvorište pa onda to još i čistiti ali mislim da ni oni ne mogu tako rezati. Moraju rezati samo do međe. A sad se sjetih kad je na tom mjestu bio ogroman orah onda ga nije rezala nego je uporno brala plodove a orah je bio u mome vrtu. Tada se nije bunila. Molim ako netko zna da li sam dužna ići rezati na njihovu stranu
zahvaljujem

alapača
11.02.2011., 14:07
a zakaj si posadila lovor višnju baš uz zid? mislim, znala si kakvi su i mogla si pretpostaviti da će ta višnja biti kamen spoticanja, zar ne? :confused:

MMK
11.02.2011., 17:31
Pa posadila sam pokraj zida baš zato da se odjelim od njih. Neću ju valjda saditi na sredini dvorišta. Uostalom moje je dvorište betonirano a samo uz zid je zemlja i tu sam posadila. Ma mene intereseira samo rezanje. da li sam u pravu kad kažem da oni na svome terenu mogu rezati ali ne ići preko zida na moj teren. samo me to interesira. Dakle neka režu okomito do polovice zida jer zid je zajednički.

Barca
11.02.2011., 18:48
Kad bi mi netko nasadio šumu na ogradu i natjerao me da ekstra radim radi njihovog hira, baš bi mi jako bilo bitno kako će taj gustiš izgledati s njihove strane.

Ako želiš da stablo lijepo izgleda, obrezuj ga sama.

Francesca
11.02.2011., 19:47
mene čudi da ti ju već nisu zalili solnom kiselinom ;)

Sljiva
11.02.2011., 20:48
Kad bi mi netko nasadio šumu na ogradu i natjerao me da ekstra radim radi njihovog hira, baš bi mi jako bilo bitno kako će taj gustiš izgledati s njihove strane.

Ako želiš da stablo lijepo izgleda, obrezuj ga sama.

Upravo tako, lijepo poreži grane kako bi se tebi sviđalo S TVOJE STRANE.
Neka bude u liniji sa zidom.
I bit će savršeno, jer bit će ti odrezano kako želiš, neće biti rupa i susjed više neće raditi nove rupe.

MMK
11.02.2011., 22:06
ma kad smo već kod solne kiseline imala bih i ja njima šta politi. Jer na istom zidu nešto niže i oni imaju obični lovor koji ide na moju stranu i ja ga uredno obrezujem sa moje strane i sve očistim. A kad bi vama neki divljak napadao djecu i vi biste se ogradili kako biste najbolje znale.Ipak zahvaljujem na bezveznim savjetima jer ne pada mi na pamet da režem s njihove strane i da im metem dvorište. A oni preko zida ne smiju to mi je jasno. pa konačno ima tu policija koja će to riješiti ako bude trebalo.

Sufraž
12.02.2011., 10:08
ma kad smo već kod solne kiseline imala bih i ja njima šta politi. Jer na istom zidu nešto niže i oni imaju obični lovor koji ide na moju stranu i ja ga uredno obrezujem sa moje strane i sve očistim. A kad bi vama neki divljak napadao djecu i vi biste se ogradili kako biste najbolje znale.Ipak zahvaljujem na bezveznim savjetima jer ne pada mi na pamet da režem s njihove strane i da im metem dvorište. A oni preko zida ne smiju to mi je jasno. pa konačno ima tu policija koja će to riješiti ako bude trebalo.
Moji imaju zivicu koja odjeljuje njihov prilazni put od susjedovog. Moji su je zasadili, moji je i obrezuju s obje strane...Jesu li dužni, ne znam...:ne zna: ali budući da zivice ne bi ni bilo da se pita susjede, smatrali su da je tako fer!

MMK
12.02.2011., 15:06
Ma ja bi je rezala da su ovi normalni ali kod njih se nikad ne zna kako će reagirati. A iz zid je visok 150cm pa ni ne mogu preko nego preko njihovog dvorišta u koji nitko ne može ući jer su zaključani sa 100 ključeva.Sve u svemu bolesni ljudi. da se mene pita ne bi ja i stavljala ništa da su oni koliko toliko normani ali jednostavno se tako pokušavam obraniti od njihova stalnog zadirkivanja i dobacivanja. Ja samo izbjegavam susret s njima jer mi je tako najbolje. Što reći kad mi je pred par godina rekla da ima bombu da bi mi ju bacila u dvorište i tako stalno nešto slušam. zatoje tu živica i iz nikog drugog razloga. Samo da se odijelim da me puste na miru. da je to netko normalan bez problema bi se ja dogovorila.