PDA

View Full Version : Susjedi iz pakla

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

polly
14.08.2008., 08:54
jebi ga :zubo: tak ti je to u zgradi, negdje moraš stepst posteljinu,tepihe iz kupaone i slično...ti svoju nosiš na livadu? :ne zna:

krpe, stolnjake, posteljinu,... stepeš iznad kade
za tepihe postoji usisavač i kemijska čistiona

Dlapek
14.08.2008., 09:12
vjerujte, ne radi se o nikakvom potopu, pazim kako zalijevam, ali cvijeće je nemoguće zaliti da ne padne koja kap mimo, recimo svakih par tjedana :D...
nekidan je meni curilo sa gornjeg balkona; jučer sam našla na svom zgužvanu kutiju cigareta...
i nije me to ni najmanje uzrujalo. voda se osušila, kutiju sam bacila u smeće...nije mi palo na pamet nikog poslat u pm zbog toga...i još da cijela zgrada čuje.
Nije nemoguće!
ja imam tegle s cvijećem na prozoru i jako se trudim da ne kaplje po susjedinim limovima.Ponekad mi zbriše i ispričam se kad ju susretnem.

Dlapek
14.08.2008., 09:17

Istina,ali ne možeš ti preko noći promijeniti ono "tako je i moja baba prašila tepihe"...A to kaj je baba imala jedan tepih i kuću usred vlastitog dvorišta ili kakve šumetine ili kamenjara....

gnjil
14.08.2008., 09:21
zna li netko da li postoji kakav generalizirani kućni red ili zakon za ljude koji žive u kući?
i gdje se može pročitati?

polly
14.08.2008., 09:23
Istina,ali ne možeš ti preko noći promijeniti ono "tako je i moja baba prašila tepihe"...A to kaj je baba imala jedan tepih i kuću usred vlastitog dvorišta ili kakve šumetine ili kamenjara....
a ne bi znala :ne zna:
ja sam odrasla u kući s dvorištem i niti tada nismo stresali krpe po dvorištu, a niti klofali tepihe :D

plagra
14.08.2008., 10:27

Bravo!!Svaka čast!!Da je više takvih ljudi poput tebe koji imaju osjećaje za druge:s:s

sunnyah
14.08.2008., 10:29
Krpe stresam iznad sudopera, stoljnjak iznad kade, posteljinu prozračim na balkonu (ne preko ograde već na onoj sklopivoj rešetci za veš), tepih ne klofam nego ga usišem, a s vremena na vrijeme ga operem na balkonu gdje ga i ostavim da se osuši (na podu od balkona, imam mali tepih). Mislim da za sve postoji način: sve se može obaviti, a da drugome ne smeta.

plagra
14.08.2008., 10:32
Ma normalno,kad su ljudi kulturni i imaju osjećaja za druge ljude u zgradi...ali,ja ispadam nekulturna kad kažem da za sve ima svoje mjesto gdje se kaj radi...

plagra
14.08.2008., 10:33
zna li netko da li postoji kakav generalizirani kućni red ili zakon za ljude koji žive u kući?

Postoji kućni red od GSKG koji svaka zgrada treba imati...

jaseirma
20.08.2008., 13:46
Nas je 4 stana na istoj teraci.moja susjeda jednim sedmično zalije vodom ispred vrata i nalije prljavu vodu u moj sta.Seronja poviše mene ima 100 godina,po cijeli dan lupa,po noći buši,vozi namještaj po stanu,2 kata poviše mene bacaju smeće kroz prozor,druga susjeda je moju cran labradoricu nazvala sotonski pas...šta da kažem,žao mi je što sam u toj zgradi kupila stan...

bucika
20.08.2008., 17:47

...evo ti kućni red : http://www.gskg.hr/default.asp?ru=1&gl=200607210000002&sid=&jezik=1 :kava:

malaluna
27.08.2008., 22:57
Ljudi pomagajte, imam priču koja traje već 3 godine i ja imam čir na želudcu od nje... biti će pomalo duga, ali meni je ovo stvarni problem i to svakodnevni! Ako vam se da pročitajte i dajte neki savjet!
Dakle... negdje prije 3 g. sam počela uređivati svoj vrt sa voćnjakom koji je tada još bio sav jadan! Da shvatite problem: imam jako dugačko dvorište i vrt sa voćnjakom koji sa cijelom svojom dužinom međaše sa jednim putem u kojem žive 4 obitelji u 3 kuće, taj put je zajednički svima njima ( ja imam poseban ulaz u svoje dvorište sa ceste). Na krajnjem dijelu mojeg dijela zemljišta je moj vrt i voćnjak koji međaši (međa je betonski zidić od 15 cm širine sa žičanom ogradom) sa jednima od njih ali između nas i njih je 4-5 metara tog zajedničkog puta pa tek onda njihova kućna vrata! Prije 3 g sam na tu svoju žicu uplela par biljaka lonicere henrii (zimzelene kozje krvi) - biljka penjačica koja se širi postrance, a samo mlade grane strše nekih 5-10 cm van dok se ne upletu u žicu! Taj susjed ju je prvi put prije 3.g. na nagovor svoje žene posjekao sa fleksericom na njihovoj strani! Ali nije posjekao mlade grane ako su stršale ( a nisu jer mi to svakodnevno uplićemo dok je u rastu)
već sve starije tako da ju je uništio skroz. Između mene i nje je tada izbila svađa, ja popizdila! Neko vrijeme ništa, a zatim prije par mjeseci kada je lonicera popunila ogradu on je napravio opet isto- posjekao svu, sve žive i jače grane! Otišla sam kod pravnika i napisali smo im opomenu za povredu imovine. Drugo ne mogu jer to uvijek rade kada nema svjedoka, a ako ih i ima svi na tom putu šute jer se boje njegove žene, pa bolje mir na putu!
Danas su mi napravili opet istu stvar! Sada sam luda!
U međuvremenu posadili smo i čemprese na koje mi po zimi bacaju posoljeni snijeg jer neće na svoju kuću pa bacaju na moje, vjerojatno su mi prije par godina otrovali i psa jer je zaklao njihovu mačku (nemamo dokaza ali svi ostali susjedi misle da je tako). Sada imam 2 psa koji na vrtu stalno nešto pronalaze... Kada sam na vrtu ona mi govori da sam obična kurvetina i ostale gadarije ali ne u lice nego iza leđa, kada metu put (samo ona i on-muž) sve kamenčiće i prašinu tjeraju u moje dvorište (to je nova fora)!
Ne znam kako im stati na kraj jer se inate, a u tome svemu im pomaže prijateljica pravnica pa točno znaju kako da me "prcaju", čula sam kako o tome razgovaraju (od tuda i ta riječ)!
Mislimo postaviti kamere no...
Ovo me jako umara, ne uživam na svome: 1. jer mi moje uništavaju, a drugo ona (ta baba) uvijek toliko galami i viče da mira nemaju niti moje uši, gotovo svakodnevno! Muž joj je jadnik koji radi sve što ona naredi, a ona je valjda ljubomorna jer je moj vrt konačno stvarno lijep : od skupe sjenice, gomile lijepih biljaka, voćnjaka i velikog dvorišta koje oni nemaju!
Što da radim? Ima li netko neku ideju? Meni ovo stvarno nije glupo i ne mogu da se ne obazirem na sve što mi rade!!!

Neuson
27.08.2008., 23:20
Ako si pri novcu, i ako ti to odgovara sazidaj na tom betonskom postolju od 15cm koje je već na međi zid do 1,8m visine (jer ti za viši zid treba dozvola) i više ne moraš budale ni gledati. :o

Hawkeye
27.08.2008., 23:23
Podigni stvarno visoku betonsku ogradu, posutu slomljenim staklom na vrhu,
ili pozovi u posjetu dva tri tipa kratko ošišana, debelog vrata s zlatnom lančugom oko njega i kada si sigurna da oni gledaju pokaži prstom na njih, to će im dati dosta štofa za razmišljanje.

malaluna
27.08.2008., 23:52
Ako si pri novcu, i ako ti to odgovara sazidaj na tom betonskom postolju od 15cm koje je već na međi zid do 1,8m visine (jer ti za viši zid treba dozvola) i više ne moraš budale ni gledati. :o
:top:Da, to i je jedna od ideja ali ja živim u kući sa starcima - odvojena etaža, a stari nije za to! Da je to moje ja bih već odavno napravila zidinu!
Znam da sa pravne strane nemam ništa dok nemam svjedoka! Za sada zid ne mogu zbog starog, tri čelavca bih možda i mogla naći ali to je kratkoročno rješenje, a ja ovdje namjeravam ostati živjeti dugoročno :ne zna:

DoomsdayST
28.08.2008., 09:04
Uzmeš ovo za 200 kn

http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8021370521

Staviš je na stup unutar svog posjeda, napraviš mu neku zaštitu / nadstrešnicu / kućicu, ukopaš bužir u zemlju kojim mu potegneš struju i video kabel, može služit i kao dio alarmnog sustava, nabaviš VHS uređaj sa LP ili super LP pa ti stane ka kazetu od 240 minuta 8 sati ili više, i eto, imaš dokaze, a i možeš vidit ko se mota oko tvoje kuće...

:top:

malaluna
28.08.2008., 09:33
Uzmeš ovo za 200 kn
Staviš je na stup unutar svog posjeda, napraviš mu neku zaštitu / nadstrešnicu / kućicu, ukopaš bužir u zemlju kojim mu potegneš struju i video kabel, može služit i kao dio alarmnog sustava, nabaviš VHS uređaj sa LP ili super LP pa ti stane ka kazetu od 240 minuta 8 sati ili više, i eto, imaš dokaze, a i možeš vidit ko se mota oko tvoje kuće...

Hej ovo je super ideja, hvala ti... A koliko otprilike može doći neki komplet kamera jeftinijih, naravno onako malo više profi?

Upravo sam sjedila na vrtu i TA BABETINA mi se spucala u žičanu ogradu i cereka se (ograda nije oštećena)! Ajme zadaviti ću je ako brzo nešto ne smislim, fakat :mad::mad::mad::mad:

Crow Jane
28.08.2008., 18:35
Evo da prijavim svoje :D

Naime, kaj? HP Express ima tendenciju ostavljanja obavijesti o pristigloj pošiljci tak da istu zalijepe na ulazna vrata od zgrade jer su vrata zaključana i nema me doma naravno radnim danom prije podne. Prvo ostave prvu obavijest di piše da će doć drugi dan, a onda ti i drugi zalijepe obavijest na vrata. OK.

I sad, ja sam prvu pokupila (sva sreća) a sljedeća 2 dana nisam niti bila u ZG, misleći, bum naišla na 2. obavijest. Kad ono - nema. :rolleyes: Pogledam u kutiju kam odlažemo letke za otpad - kad tamo unutra moja obavijest u paramparčadi. :mad:

Pa sad vi recite, ljudi moji kaj kome to smeta??? . :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ja kao naivac nemrem doć k sebi da se nekome da tak baviti i da ima takvih zlobnih ljudi!

I kaj ko ima od toga? :confused:
Stvarno bih radije da mi skaču po glavi u pol 5 ujutro nego ovo.... :flop:

krycek
28.08.2008., 19:37
Ljudi pomagajte, Meni ovo stvarno nije glupo i ne mogu da se ne obazirem na sve što mi rade!!! .

mislim da je ta žena psihopat - svađalica kao i susjeda moje bake s kojom imamo problema već ravno 15 godina. dobro me poslušaj i ozbiljno shvati jer mi smo probali sve - od razgovora, svađa, skoro fizičkih obračuna kada je prije 10 godina nasrnula na baku ispred bakinih vrata i gurnula je a ova slomila ruku!!! bili smo na policiji - niko ništa nije vidio, nema svjedoka. bili u općini u inspekcijskim službama, u županiji - svudje ispadaš čudak - da budem iskren i tvoj post svima izgleda prilično čudno i vjerojatno većina ljudi misli da si previše osjetljiva. međutim, mene to strašno podsjeća na problem koji mi imamo i koji držimo pod kontrolom ignoriranjem. naime svađalicama treba očajnički druga strana, neko kome će skakati po živcima i isprovocirati reakciju - bilo da je svađa u pitanju ili da te nasekira i pokvari ti mir. stoga prihvati da je to bolesna žena i da radi nje nikad nećeš moći urediti tu ogradu kako bi htjela - nađi smisao života u nečemu drugom. njih ignoriraj i ne pokušavaj se svađati ili razgovarati. ako pretjeraju ima policija a do tada pokušaj ignorirati. vjeruj, takve ljude ignoriranje boli više nego da ih tučeš.
navodim primjer - kod nas su sukobi počinjali oko banalnih stvari - tipa prosutih mrva sa stola nama po rublju na sušilu ili ako samo upozoriš djecu da budu tiša izleti im majka iz kuće i počne govoriti takve prostote da se zalediš. otkako šutimo ali doslovno šutimo i ne obraćamo pažnju na nju (što je jako teško posebno u prvo vrijeme) vlada relativni mir. baka na svojoj strani zamišlja da tamo nema ništa, a luđakinja povremeno dobije "napad" pa radi sve one stvari za koje zna da smetaju i to namjerno i u neograničenim količinama ali ako ostane bez rekacije onda se primiri ili bijes iskali na vlastitom djetetu :cerek:

stoga budi lukavija od nje :top:

malaluna
28.08.2008., 20:23
Hvala Krycek :), nekad mi se čini da sam ja luda odnosno mi doma! Ta babuskara ti je vrhunski manipulator, posvađana sa svima na putu, ali od jučer su si odjednom svi dobri i nas ignoriraju! Zar zaboravljaju vuk dlaku mijenja ali čud nikada!? Pokušala sam ja i ignorirati, pa ta opomena od pravnika, pa opet ignoriranje pa sam jučer pukla, a bome sam i danas napaljena! Teško mi je prihvatiti da ne mogu biti mirna na svome i to me tjera da pokušam pronaći način kako da joj vratim za sve! Ali ne mogu biti toliko zla i zlobna kao ona, na žalost (ili sreću):mig:!
Hvala ljudi :Pivo::Pivo::Pivo:

Allexis
28.08.2008., 21:51
moji susjedi renoviraju stan već godinu dana :o zbog čega se u pojedine dane uopće ne može biti u stanu...da ne kažem kako me bušilice, lupanje i slični zvukovi bude u 6 i pol ujutro, pa već do podneva imam glavobolju koju ni neofen ne može izliječiti....radi se o stanu do, koji se cijelo dužinom proteže uz moj stan, pa je buka stvarno grozna jer buše, lupaju, pile u moje zidove (tj. između nas)...već sam se na to navikla, međutim nastaje novi problem: susjedi ispod mene, točno ispod mog stana, jednak mome, cijelom dužinom i širinom ispod moga, se renovira...i isto je "home made" renovacija kao i ovi prijašnji koji još nisu gotovi...pa me strah da će se i to produžiti na bar godnu dana...a od buke renoviranja ova 2 stana koja su najuže povezana upravo s mojim, ne može se ništa i stvarno je mučenje živjeti u stanu, biti tamo tijekom dana pa sve do navečer dok renovacija traje :(

sad me zanima jel se može nešto napraviti? :(
jel postoji neko vremensko ograničenje u kojem se renovacija treba napraviti, kad je jednom počneš...pa ne može se to unedogled renovirati :mad:

Ninochka_zg
01.09.2008., 11:32
aj vi meni recite sto da napravim jer me suvlasnici stanova doslovno izludjuju:

1. pakriranje svojih vozila, vozila njihovih posjetilaca, ma tko se god sjeti, ispred ulaza u moje vlastito parkirno mjesto

sve je pocelo sa dhl-ovim kombijem koji mi je od ozujka svaki dan bio parkiran ispred ulaza u parkirno mjesto (mjesta su okomita na prilazni put, no moje je prvo i s lijeve strane ima visoki rinzol na koji se vise ne zelim penjati buduci sam vec dva puta reparirala amortizer zbog ostecenja od udara u rinzol (preskup sport, ne zelim drobiti kasko zbog toga, zgrada to ne pokriva, policija ne moze nista itd itd). ostavljala poruke pisane rukom - no bahati vozac mi je doslovno odgovarao slijedece "popusi mi kurac glupaco" "odi i jebi se" "nabijem te" i razno razne lijepe rijeci od kojih sam jednostavno ostajala bez teksta. nakon mjeseci i mjeseci zvanja policije koja je slijegala ramenima jer kaj oni sad mogu to je privatno vlasnistvo, pauka koji ga ne moze dizati jer je opet zemlja privatno vlasnistvo, odustala sam od dopisivanja ceduljama. intervenirala je policija zbog prijetnji manijaka (doslovno se radi o manijaku jer mi gleda kroz prozore buduci zivim u visokom prizemlju a njegov balkon na prvom katu gleda direktno u moj stan, pa sam prinudjena non stop imati spustene rolete, kako mi ne bi dobacivao gadosti i buljio kroz prozor ukoliko u stanu gori svjetlo, danju je ok jer ne vidi nista). njegova gazdarica je notorna glupaca jer da meni netko tri puta zove policiju koja intervenira zbog manijaka, upozorava te se da ti je podstanar idiot i moroncina, siledjija i manijak, pa valjda bih mu otkazala najam jer i onako nije prijavljen.
svaki kreten koji dolazi nekome iz zgrade parkira uvijek na tom mjestu koje meni ometa prilaz vlastitom parkirnom mjestu. ostavljam svakodnevno na A4 formatu otipkanu poruku da mi ne parkiraju tu, no idioti su idioti nepismeni, pa to cine i dalje.

2. djeca rolaju kroz zgradu, jurcaju po hodnicima, kvare liftove

djeca koja uopce ne zive u nasoj vec u susjednoj zgradi divljaju, urlaju bez obzira na kucni red, unistavaju liftove koje mi moramo popravljati i nikome nista. njihovi starci ne zele da njima djeca smetaju pa ih salju da se igraju izmedju nasih zgrada (zgrada je jedna, no sastoji se od tri dijela, u obliku slova U). u pocetku sam pokusavala bar osigurati popodnevni mir, ako nista drugo, no odustala sam jer cijeloj zgradi puca ona stvar, i sve sto cine je gondraju meni da djeca i dalje rade sranja. kaj je najgore, biciklima su mi izgrebali auto, jer se voze izmedju parkiranih vozila, oni s malim biciklima se doslovno zalecu u parkirana vozila i nikome nista, nikoga nije briga, svi cekaju da problem rijesi netko drugi.

3. narodnjaci i trestanje muzike

muzika tresti od non do stop iz jednog te istog stana. njemu nitko ne zvoni na vrata (a necu ni ja, ako nitkome ne smeta, a stavit cu si slusalice na usi pa ga ne cujem). urlaju na balkonima do pola dva unoci (dovikuju se s jednog na drugi balkon i tako razgovaraju itd itd).

4. struganje namjestajem od non do stop

nemaju jadni ruke (ovo je ironija) da podignu stolac vec se to vuce po podu non stop. bacaju se kugle (kao da gore imaju kuglanu) itd.

5. lupanje protuprovalnim vratima tako da mislis da je potres

sto na to sve cini predstavnik stanara - nista, boli njega tuki. on ubire lovu iz pricuve i to je to. najbolje da jos mora nesto i raditi.

štemajzl
01.09.2008., 19:25
1. pakriranje svojih vozila, vozila njihovih posjetilaca, ma tko se god sjeti, ispred ulaza u moje vlastito parkirno mjesto
Jel tebi lakše cmizdriti na forumu umjesto da kupiš stupić na zaključavanje i problem riješen jednom zauvijek?
djeca koja uopce ne zive u nasoj vec u susjednoj zgradi ...
Imate li portafon/zaključavanje haustora?
muzika tresti od non do stop iz jednog te istog stana. njemu nitko ne zvoni na vrata
Zovi policiju. Nek mu oni zvone.
[/QUOTE]nemaju jadni ruke (ovo je ironija) da podignu stolac vec se to vuce po podu non stop[/QUOTE]
E, ovo je već tvoj problem. Baš bih volio da me netko proziva za to jel stolac povučem ili podignem. :rolleyes:

vipper
01.09.2008., 20:08
aj vi meni recite sto da napravim jer me suvlasnici stanova doslovno izludjuju:

Pozz..

Nepostoji nerješiv problem svi su rješivi...

Ako ti već netko onemogućava korištenje parkirnog mjesta... postoji rješenje, kao što je štemajzl rekao, ugradi si stupić ili rampu...

Moj prijatelj je imao identičnih problema, naime čovjek živi u centru i ima svoje parkirno mjesto,, zapravo bilo je svačije samo ne njegovo.. dok nije ugradio stupić na baterije... i prezadovoljan...
evo link:
http://www.megamont.hr/index.php?categoryid=15

etna22
01.09.2008., 20:27
Evo imam jednog susjeda (ajmo ga tako nazvat)... a priča je sljedeća. Taj momak (nekih 30 god) živio je u svojoj drvarnici ispred susjedne zgrade dok nije morao ići u zatvor (1g odležao). Nakon toga su mu roditelji tu drvarnicu zazidali tako da više ne može ući unutra (valjda su u svađi) i on se po povratku preselio u susjedovu drvarnicu koji mu je to dopustio (a taj lik je još veći bolesnik nego ovaj). Te drvarnice su vam nešto kao garaže ispred zgrade...
On naime posjeduje motor, to je onaj visoki motocross tip motora što strašno, ajmo reć 'prdi'. Motor je neregistriran naravno. I tako svake noći on ga pali meni praktički ispod prozora u 1.30h po noći i turira ga minut, dva na što ja naravno popizdim jer me probudi iz sna. I tako svaku prokletu večer od povratka iz zatvora. Druga stvar je da u toj svojoj drvarnici on ima 'servis'. tj. popravlja krntije lokalnih budala i lakira karoserije tako da je smrad od boje koja se širi okolo nesnosan. Moram cijeli dan držati zatvorena balkonska vrata da mi smrad ne ulazi u sobu. Naravno da lik ne poštuje kućni red.

Suočio bi se ja s njim kao što sam i sa likom koji mu je dao drvarnicu na korištenje (on je puštao glasnu glazbu oko ponoći redovito) ali me nekako strah jer taj momak ima prijatelje koji su lokalni dileri i probisvjet kao i on. Imate li nekakvih drugih ideja? Mogu li zvati policiju, inspekciju (što se tiče njegovog servisa) ili nekog drugog?

malaluna
01.09.2008., 22:15
. Motor je neregistriran naravno. I tako svake noći on ga pali meni praktički ispod prozora u 1.30h po noći i turira ga minut, dva na što ja naravno popizdim jer me probudi iz sna. I tako svaku prokletu večer od povratka iz zatvora. Druga stvar je da u toj svojoj drvarnici on ima 'servis'. tj. popravlja krntije lokalnih budala i lakira karoserije tako da je smrad od boje koja se širi okolo nesnosan. Moram cijeli dan držati zatvorena balkonska vrata da mi smrad ne ulazi u sobu. Naravno da lik ne poštuje kućni red.

Mogu li zvati policiju, inspekciju (što se tiče njegovog servisa) ili nekog drugog?
Bok!
Ja sam ti malo proučavala zakon zbog one moje ludare pa:
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima
čl.110/4
Vlasnik nekretnine nije dužan trpjeti da ga itko bez posebnoga pravnoga temelja uznemirava time što posebnim uređajima ili na drugi način neposredno odašilje na njegovu nekretninu dim, neugodne mirise, čađu, otpadne vode, potrese, buku i sl. (neposredne imisije), pa je ovlašten zahtijevati da to uznemiravanje prestane i da mu se nadoknadi pretrpljena šteta.

Po zakonu "buka" se može "proizvoditi samo tokom dana od 06:00h ujutro do 20:00-22:00h navečer iako, mislim da to ne može biti neprestano i mjesecima! Ti svakako imaš pravo pozvati policiju "anonimno" svaki put kada on turira motor i da, vidi da li još netko od susjeda ima sa time problem, ali to ispitaj na finjaka!
Drugo, možeš mu poslati i inspekciju rada za rad na crno i ako nema prijavljenu djelatnost!
Mislim da je tvoj problem puno lakše riješiti od mog :kava:
Poz:)

etna22
01.09.2008., 22:29
Bok!
Ja sam ti malo proučavala zakon zbog one moje ludare pa:
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima
čl.110/4
Vlasnik nekretnine nije dužan trpjeti da ga itko bez posebnoga pravnoga temelja uznemirava time što posebnim uređajima ili na drugi način neposredno odašilje na njegovu nekretninu dim, neugodne mirise, čađu, otpadne vode, potrese, buku i sl. (neposredne imisije), pa je ovlašten zahtijevati da to uznemiravanje prestane i da mu se nadoknadi pretrpljena šteta.

Po zakonu "buka" se može "proizvoditi samo tokom dana od 06:00h ujutro do 20:00-22:00h navečer iako, mislim da to ne može biti neprestano i mjesecima! Ti svakako imaš pravo pozvati policiju "anonimno" svaki put kada on turira motor i da, vidi da li još netko od susjeda ima sa time problem, ali to ispitaj na finjaka!
Drugo, možeš mu poslati i inspekciju rada za rad na crno i ako nema prijavljenu djelatnost!
Mislim da je tvoj problem puno lakše riješiti od mog :kava:

Hvala ti puno:mig:

Ninochka_zg
02.09.2008., 10:37
2 viper&stemajzl: mi svi imamo stupice koji zatvaraju ulaz u samo mjesto (pravokutnik koji se ocrtan crtama i na kojem pise vas broj parkiralisnog mjesta) no do tog istog mjesta nekako morate doci, zar ne? ako ostavim vozilo tako da ti ne mozes skrenuti u svoje mjesto niti voznjom naprijed niti voznjom u rikverc, policija kaze da je to privatni posjed i da oni ne naredjuju dizanje, pauk ne dolazi jer je privatni posjed, kaj mogu napraviti??? doslovno bila sam u policiji, u prometnoj, u zg pauku, savjetovala se sa pravnicima i ispalo je jedino sto mogu napraviti je trpjeti. zasto - zato kaj zivimo u banana drzavi.

portofone imamo, kao i kucni red koji propisuje zakljucavanje svih ulaza u zgradu (sporednih i glavnih), no sto ti to vrijedi kada klinci ulaze za tobom, podignu capicu i divljaju po zgradi. ne moze se 5 susjeda boriti a svi ostali poklapati usima, kuzis?! znaju doci na moja vrata i zaliti mi se da djeca opet divljaju (napominjem, nemam vlastite djece, a djeca koja dolaze u zgradu nisu moja niti imaju ikakve veze sa mnom vec zive u zgradi preko puta i njihovi roditelji ne zele buku u svojoj zgrradi, ali u tudjoj ocito moze).

a sto se tice vucenja stolaca, gle, nemas pravo to je tvoj problem jer ne moram trpjeti da ti demoliras stan od 7 ujutro do dva u noci, non stop lupas, kucas, vuces namjestaj s jednog kraja na drugi, a neki od nas i rade i spavaju. kada ti se zvoni na vrata ne otvaras ih, kada ti se ostavljaju pisma u sanducicu bacas ih tako da ih svi vide da si ih bacio i ponasas se kao da zivis u kuci. jurcanje s klompama po cijeli dan u stanu tako da je buka toliko jaka da te cuje van na hodniku, a kamo li ne u stanu, e sorry, to je tvoj neodgoj i netko tome moze stati na kraj. jucer je konacno policiji otvorio vrata i dobio prijavu za narusavanje kucnog reda i uznemiravanje stanara jer je u 23,55 demilirao po stanu i nas 4 stana su zvali policiju jer je postalo neizdrzivo. mozda da mu se opali cifra po djepu bi dosao k pameti, ovako ocito deran misli da ako je podstanar mi moramo trpjeti jer to i onako nije njegov stan, a gazde mu ne zive u zagrebu. cool, bas super. argh!

i ne cmizdrim, stemajzl, vec zaista osim zakonom zatvorski kaznjivog rjesenja, ne vidim kako rijesiti problem, a stan nisam platila 20 kn da bih podnosila izivljavaje nepodojenih neodgojenih podstanara koji smrcu kokain i seve se ko zivotinje uz otvoreni prozor, i misle da je to cool. je li to tebi mozda super????

gomolj
02.09.2008., 10:47
Meni je ovo daleko najjača tema na Forumu. Možda zato jer imam dobre susjede koji mi pomažu kad god treba, pričuvaju kuću dok smo na GO i sl. Također ja njima podesim bojler plinski ili namjestim program na Tv-u. Uglavnom, samo se hvalim :) nemam problema sa susjedima i sretan sam zbog toga.

A vama sa takvim susjedima iz pakla se zaista divim i nekada ne mogu vjerovati koliko ste tolerantni, jer nekako mi se čini da u današnjoj državi vlada zakon jačega i kao takvog ga se treba primjenjivati.

gnjavež
02.09.2008., 14:03
2 viper&stemajzl: mi svi imamo stupice koji zatvaraju ulaz u samo mjesto (pravokutnik koji se ocrtan crtama i na kojem pise vas broj parkiralisnog mjesta) no do tog istog mjesta nekako morate doci, zar ne? ako ostavim vozilo tako da ti ne mozes skrenuti u svoje mjesto niti voznjom naprijed niti voznjom u rikverc, policija kaze da je to privatni posjed i da oni ne naredjuju dizanje, pauk ne dolazi jer je privatni posjed, kaj mogu napraviti??? doslovno bila sam u policiji, u prometnoj, u zg pauku, savjetovala se sa pravnicima i ispalo je jedino sto mogu napraviti je trpjeti. zasto - zato kaj zivimo u banana drzavi.

postavi jos jedan stupic 1,20m ispred parkirnog mista:D ili pocni rezat gume i trgat retrovizore, brzo ce se procut:D

Ebach Veley
02.09.2008., 15:05
ili pocni rezat gume i trgat retrovizore, brzo ce se procut:D

Da... i što misliš što će se dogodit sa tvojim autom onda?

gnjavež
02.09.2008., 15:13
pa skloni auto na sigurnije mjesto u to vrime:D ma kad bolje razmislim najbolje da digne u zrak cilu ulicu pa nece znat tko je:D
pala mi na pamet jos jedna ideja:ima onih stupica sto se uvuku u zemlju(na daljinski su valjda :misli:) pa kad vidi da se netko parkira stupic se digne i budala ostane nasukana:D
samo mi je nesto cudno u svemu tome: to da se i stanari i njihovi gosti i tko sve ne parkira ispred njenog parking mista:misli: pa nisu valjda svi toliki debili da to namjerno rade?i bas svaki put pogode njeno misto?jel bas stanu ispred ili bi se i dalo nekako proc samo ti to ne znas izvest? jesi probala kad koje auto gurnut, mozda ga ostave u leru?bar je takva nama situacija u garazi jer su ljudi s vrimenom nabavili 2 auta pa sad oba auta parkiraju u garazi al ih mozes lako gurnut ako ti smetaju.

DoomsdayST
02.09.2008., 15:33
...

Mislim da nisi u pravu... Jesi li pitala koji su uvjeti da se postavi znak zabranjenog parkiranja i zaustavljanja na tom potezu, ili onaj zabranjenog parkiranja sa upozorenjem da će pauk odnijet vozilo, na podu i na stupu do? Baš zato što je privatno vlasništvo suvlasnici mogu postavit takav znak, a policija i pauk služba na osnovu takvog znaka mogu pisat kazne / dignut vozilo...

Prometni znak ti je preduvjet kazni / dizanju vozila, pa nađi način kako ga postavit i označit gdje je zabranjeno parkirat...

polly
02.09.2008., 16:34

sve je pocelo sa dhl-ovim kombijem ...........bahati vozac mi je doslovno odgovarao slijedece "popusi mi kurac glupaco" "odi i jebi se" "nabijem te" i razno razne lijepe rijeci od kojih sam jednostavno ostajala bez teksta.

...........
intervenirala je policija zbog prijetnji manijaka ........... njegova gazdarica je notorna glupaca jer da meni netko tri puta zove policiju koja intervenira zbog manijaka, upozorava te se da ti je podstanar idiot i moroncina, siledjija i manijak, pa valjda bih mu otkazala najam jer i onako nije prijavljen.

kaj se kombija tiče
lijepo bi svaki dan zvala i pisala dhl-u, neke se ponose svojom uzdanicom
osim toga bi davila svakodnevno par puta dnevno predstavnika stanara, neka riješi problem jer za takve stvari i dobiva naknadu, ne mu reć svaki 105. dan, nego svako jutro, svako popodne, svako veče zvat i zvoncat na vrata :E
pa kome prvom dosadi :zubo:

kaj se stanodavke tiče
jedan, dva ljubazna poziva uz "ako vi to ne mislite riješti a očito da ni policija ne može, onda će me bar uveseliti prijava poreznoj upravi i vaše plaćanje poreza i kazni za neprijavljeni najam :E "
ljubazni pozivi čuda rade :D

spomenula si i stolce
e to fakat može biti iritantno
mi smo našim susedima odozgor kupili filcane šlapice za stolce :D
otišao muž poklonit uz prigodno "čujte ne da se hvalim ali ja vam samo u dnevnom boravku imam 12 zvučnika, ak' vam nafrljim muziku, a zna me ponjet, buju vam prozori poispadali. zafaljujem na razumijevanju i bok :D"
stolce su mam obuli

2. djeca rolaju kroz zgradu, jurcaju po hodnicima, kvare liftove
djeca koja uopce ne zive u nasoj vec u susjednoj zgradi divljaju, urlaju bez obzira na kucni red, unistavaju liftove koje mi moramo popravljati i nikome nista.
e s ovim se pomiri
to i mi imamo i niš ne pomaže
kod nas su podosta veliki hodnici tako da su brižni mameki i tateki napravili igraonice s poljskim krevetima, ležaljkama za plažu,.... :zubo:
pol djece ne živi u našoj zgradi i kad se pita tko ih uopće pušta da tu divljaju, nitko pojam nema, a točno se zna tko

laella
02.09.2008., 16:55
mi smo našim susedima odozgor kupili filcane šlapice za stolce :D
otišao muž poklonit uz prigodno "čujte ne da se hvalim ali ja vam samo u dnevnom boravku imam 12 zvučnika, ak' vam nafrljim muziku, a zna me ponjet, buju vam prozori poispadali. zafaljujem na razumijevanju i bok :D"
stolce su mam obuli
Ja sam svojoj teti iznad mislila kupiti šlapice da zamijeni klompe, ali sam odustala, jer gospođa uopće nije otvorena za dogovore i kompromisna rješenja. Pa činim upravo ono čime se tvoj muž prijetio: kad ona šparta po stanu u klompama, ja pojačam liniju. Ne čujem tup-tup-tup iznad glave, već po volji odabranu glazbicu pa se ne nerviram, a (zanimljivo) obično za 10 min špartanje klompama prestane :kava:. I tako smo nas dvije 'našle rješenje'

solar
02.09.2008., 17:13
...da bih podnosila izivljavaje nepodojenih neodgojenih podstanara koji smrcu kokain i seve se ko zivotinje uz otvoreni prozor, i misle da je to cool...

takve susjede imam i ja - da nismo u istoj zgradi?

iako se ne čuju (ševe) baš često pa me ne iritiraju...

deri valdez
02.09.2008., 22:28
pilali me susedi sa svojim glazbenim (ne)ukusom naglas konstantno.molbe prijetnje murja nista ne pomaze. e onda sam posudio od frenda pojacalo i zvucnike fino sve spojio spakiro se otfrljio prodigy na kolko je islo stisnuo repeat i otiso kod staraca prespavat.kad sam se vratio dodje murja na vrata ja velim ja se ispricavam necu vise nikad.susedima sam reko da ce slijedeci put imat opernu vecer

snupy
03.09.2008., 15:32
moji susjedi su ok (kada čitam o vašima, moji su anđeli),
jedino me živcira što stalno nekud vuku namještaj (doslelili su se prije par god.) i suseda kad pere terasu, prolijeva vodu (s domestosom) tak da sve curi po mojoj terasi, cvijeću i vešu koji se suši.
zadnji put sam je stjerala u PM, sljedeći neznam što da napravim.
kad ja perem, niti jedna kap ne curi pa mi nije jasno da ona na zadnjem katu prolijeva vodu.

Jelica Izjelica
03.09.2008., 19:55
Ja sam svojoj teti iznad mislila kupiti šlapice da zamijeni klompe, ali sam odustala, jer gospođa uopće nije otvorena za dogovore i kompromisna rješenja. Pa činim upravo ono čime se tvoj muž prijetio: kad ona šparta po stanu u klompama, ja pojačam liniju. Ne čujem tup-tup-tup iznad glave, već po volji odabranu glazbicu pa se ne nerviram, a (zanimljivo) obično za 10 min špartanje klompama prestane :kava:. I tako smo nas dvije 'našle rješenje'

ajme......pa to i ja radim! iznad mene zivi ukrajinska obitelj. valjda im je klompa nacionalno obuvalo. nabijaju mi po glavi od 6 ujutro do ponoći. tako da je kod nas uglavnom disko. :D

ya rayeh
03.09.2008., 22:17
Iznajmljujem povoljno susjedsku obitelj...mnogoljudni su (nisu Kinezi), nikad ne znaš koliko ih zapravo ima, ali po buci koju stvaraju reklo bi se barem pola garnizona, higijeni su pomalo neskloni, zajedničko dvorište su okupirali do zadnjeg centimetra a neviđenu kreativnost iskazuju nadograđivanjem čudnovatih objekata u navedenom dvorištu.

Natalitetnu politiku provode više nego zdušno - svake godine dva komada deca. :D

Dovlače i odvlače svakojake što upotrebljive, što neupotrebljive predmete tako da nikad ne znam što me čeka kad dođem na vrata dvorišta, da li hrpa starih novina ili možda kakva haubica iz drugog svjetskog.

Psa su imali, ali im je uteko. Nadam se da se spasio jadnik.

Ljeti je galama do koje doba, ali zato s prvom kapi kiše - opla! Nema ih nigdje. Tako da su rituali dozivanja kiše u mojem stanu čest običaj. :D

Zašto ja nemam deca najveća im je enigma i ne propuštaju tu i tamo istu problematiku metnuti mi na nos.
I kad već nemam svoja pa šta ne kupujem slatkiši za njihova?

Zadnji biser - pola mojeg stana zapravo je njihovo.
Rekoše oni.

Rekoh - rentam ih povoljno.
I na što duže vrijeme.

Mademoiselle X
03.09.2008., 23:23
evo prošlo je 12 sati.... moj susjed odozgoro si je lijepo pojačao televizor kao što to i uvijek radi :rolleyes: a meni na to iskoče živci :mad:
zadnjih 24 sata stalno nešto gore nabija, vuče po podu, i to konstantno, bilo dan ili noć, ne znam kad taj spava... i dali uopće spava
ali to mi ne smeta, što se mene tiče može gore rušit sve živo, baš me briga
samo kad pojača televizor.... ajme.... poludim na to :E
ali ima to i pozitivnu stranu, bar ne moram palit svoj televizor pa ću imat manje struje :rolleyes:

Mademoiselle X
03.09.2008., 23:30
pilali me susedi sa svojim glazbenim (ne)ukusom naglas konstantno.molbe prijetnje murja nista ne pomaze. e onda sam posudio od frenda pojacalo i zvucnike fino sve spojio spakiro se otfrljio prodigy na kolko je islo stisnuo repeat i otiso kod staraca prespavat.kad sam se vratio dodje murja na vrata ja velim ja se ispricavam necu vise nikad.susedima sam reko da ce slijedeci put imat opernu vecer

:rofl:

razmišljala sam i ja o tome zbog mog susjeda odozgora, ali mi je žao ovih ljudi oko mene... nisu oni nista krivi :)
a ne znam ni sta da drugo napravim....kad ne možeš drugačije sa starim budalama

galway
04.09.2008., 07:36
Imali smo i mi u zgradi suseda koji je navijal pjesme tipa "suzama sam lepio tapete, otišla je odnjela mi dete" i to iza 23 sata, pa do duboko u noć. Policija često dolazila, al pošto je čovjek bio s njima u ratu, gledali mu kroz prste. Onda se moj prvi susjed i ja dosjetili da "provalimo" elektro ormar u stubištu i oko 24 sata (kad ionako svi pokušavaju spavati u mraku) uskratimo svima nama struju na par minuta. Onda bi se on, nakon kaj bi nam se sjetio cijeog rodoslovnog stabla, malo skulirao i prešal spat. Moj prvi sused dela u elektri, pa smo izbjegli tužbe, a svi susjedi nas pozdravljaju s VEEEELIKIM osmijehom.

:)

Belfastchild
04.09.2008., 07:47
Čuo sam za njega :mig:
(mislim na tvojeg susjeda)

pimpo215
05.09.2008., 23:37
hej svima...

priča ide ovako...trebam mišljenje ako netko ima iskustva...

Naime, djevojka mi je kupila kućicu u nizu vanjskih gabarita 3.90x1149m. Kućica je nekoliko godina bila slobodna tako da je susjed pored ( desni ) nadogradio ulaz. Problematika je ta da je svaka kućica odjeljena vidljivim žlijebom a sama nadogradnja koju je susjed napravio je otprilike 15cm poslije žlijeba na zidu od kućice moje djevojke. Krov je dodatno nakošen tako da je sveukupno oduzet prostor od 20cm. Sa stražnje strane, napravljen je zimski vrt i oduzeto je otprilike 5cm terase. Susjedima smo predložili promjenu krova jer se voda slijeva niz zid i prokišnjava u kuhinju ali to po njima nije od toga a mi ne želimo uložiti u adaptaciju kuhinje i da onda imamo još veću štetu. Gradnja je bespravna jer nemaju građevinsku dozvolu za nadogradnju a kućica niti uporabnu dozvolu kao što je nadograđeno i 70% kućica u naselju. Iskreno, nadamo se da ćemo pronaći neko riješenje u vezi toga u dogovoru sa njima ali kako vrijeme prolazi sve je manje izgleda za to. Razmišljao sam da im otkinem taj dio krova ali to je pravno uništavanje tuđe imovine iako je sagrađeno na zidu moje djevojke. Molio bih Vas za inpute koje su mi mogućnosti vezane uz rješavanje poteškoće koja se pojavila te zakonski na što imam pravo a na što ne, jer nebih volio provoditi dane u zatvoru zbog njihovog krova.

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odvojenom vremenu koje ste odvojili da mi odgovorite.

mojkarma
06.09.2008., 11:22
Ako si siguran da je gradnja bespravna i još k tome na tvoju štetu, ne vidim problem i čemu razmišljati o zatvoru. Ako ne možete riješiti razgovorom (obavezno prvi korak), onda kreni lijepo zakonskim putem i pozovi inspekciju.
A ako je nešto nadograđeno na vašem zidu i na vašem zemljištu, onda to ne bi bilo uništavanje tuđe imovine nego vraćanje vlastite imovine u prvobitno stanje.
Ali sve skupa je malo teže predočiti. Da si barem neku sliku stavio.

pimpo215
06.09.2008., 16:12
žlijeb je kraj susjedove kuće...plava boja je žlijeb...a crvena ono što je on napravio....

deri valdez
06.09.2008., 18:16
ovo kaj sam vidio sused je napravio neki krovic za ulaz ili tak nesto.samo ga nafukaj da stavi zljeb na taj krovic da ti se voda ne slijeva na fasadu.ja sam imo slican problem.sused je mijenjo krov napravio neke krovice pa mu se voda sljevala na moju kucu.fino sam mu reko covjek kupio zljebove ja sam mu jos pomogo montirat.a ako je bas peder i nece onda ga drukaj inspekciji.samo to je dvosjekli mac jer mozda ces ti htjet neki krovic nabacit danas sutra

pimpo215
06.09.2008., 18:44
ovo kaj sam vidio sused je napravio neki krovic za ulaz ili tak nesto.samo ga nafukaj da stavi zljeb na taj krovic da ti se voda ne slijeva na fasadu.ja sam imo slican problem.sused je mijenjo krov napravio neke krovice pa mu se voda sljevala na moju kucu.fino sam mu reko covjek kupio zljebove ja sam mu jos pomogo montirat.a ako je bas peder i nece onda ga drukaj inspekciji.samo to je dvosjekli mac jer mozda ces ti htjet neki krovic nabacit danas sutra

nije samo krov u pitanju..zid ispod ovog kosog krova je 15 cm na našem procelju...to on zna jer je i rekao..i jos je na tom zidu i kutija od plina...nacuo sam, nisu znali da sam unutra da nece mjenjati nista, zato i pitam za savjet...ja bih to rjesio po postupku hiltice pa da vidis...al za to trebam neko rjesenje od isnpekcije...ma ludaci...sad i krov mjenjamo...najprije hoce zajedno, sad spominju neke diletacije...idioti...vazno da svaku nedjelju lizu oltar...a vrt ne zelim spominjati jer su tamo stavili zimski vrt 15 cm u nasem...sad..koliko je pametno izvoditi geodeta...ocito cu morati...

Mr. Wolf
06.09.2008., 19:59
Nekak dugo nisam ovdje niš napisal, nisam imao materijala sve do danas. Danas sam dobil popizditis na suseda sa vikse. Nije me bilo cca mjesec dana i danas me strefi kad sa videl kaj je kreten napravio. Očito ušetao u moje dvorište i srezao mi nekoliko grana na orahu koje su bile ispred njegovog prozora koji gleda na moju kuću. Izgleda da nije imao sunca, il hebena baba nije mogla nadgledat kaj se radi v tuđem dvorišču. Puko sam, dzubre nije htjelo otvorit vrata, pa sam morao kraj prozora urlat kak ću nekome polomit ruke i noge. Nije dost kaj šutim na to kaj mu je kuća točno na međi, gospodarske zgrade pola metra od međe, a na njima nema okapnica nego se meni slijeva kišnica sa njegovog krova. Do prije koju godinu je pri oranju svaki put zaorao koju brazdu u moju zemlju, dok stari nije popizdio. Onda je "sused" zval mjernika koji je razmjerio parcelu i nekim čudom dogodilo se to da je ušao u moje samo 3 m. Ni izvinite, ni oprostite nego dajte pol para za mjernika. :rofl: Neću ni pričat o tome kako mi njegove kokoši i purani svake godine pobrste maline i kupine na polju.
Sada dižem ogradu na 1.7 il 1.8 m, nisam ziher kolko mogu i zatvaram mu sve prozore sa pločama, pa nek bleji kolko oće. Moj šaht u kojem je i njegov vodomjer ide pod ključ. Na ogradu natpis "pod strujom", a za kokoši i purane na mojem više ne odgovaram, ali perje će letit.
Eto i onda budi tolerantan i normalan.

malaluna
06.09.2008., 22:23
haha :visi:... tak su se i ovi moji posakrivali u kuću kad smo ja i dečko popiz... kad su nam po tko zna koji put odrezali biljke na mojoj međi i strani! Ni glasa... Mrzim takve ljude! Jeb* te ako već radiš nešto iz nekog uvjerenja ajd onda bar imaj obraza i brani se da si u pravu :mljacko:! :azdaja:

Kužim te skroz :)

marioreni
06.09.2008., 22:51
Nisam vidio ovu temu pa otvaram jer je aktualnija nego ikad prije. Dakle, kod mene u španskom (stari dio), u parkićima pored moje zgrade nema rasvjete i tamo se noću okuplja više desetaka mladih ljudi, od nekih 15 pa do 20-22 godine...SVAKU noć dolaze u parkić i divljaju...deru se kao životinje, pucaju s petardama, piju alkohol i puše travu...bacaju i razbijaju boce ispod prozora....jedan turira skuter i kruži parkom (park je omeđen s tri zgrade i čuje se i prdac) vikendom to traje do kasno u noć....jednom je netko zvao murju, zapisali ga a ove delikvente zamolili da odu..ali opet se vratili...srećom, u kvartu nema ptsp-ovaca s malom djecom...možete si zamisliti scenu...uglavnom, dok sam bio njihovih godina - pio sam (nisam pušio) ali se nisam derao i razbijao, pucao, ljudima pod prozorom u 3 ujutro! išao sam tamo gdje nikoga ne uznemiravam i gdje ne kršim zakon...ovo postaje ozbiljan problem....dok sam bio na godišnjem, neke od tih mladih ljudi sam vidio u sred bijela dana s pivama, travom, deru se i psuju, viču "izađite van stoko i sl."....kakva su to vremena....kakvi su to roditelji i kakvi su to mali monstrumi..što će oni sutra raditi?
pričam s kolegama na poslu...kažu isti problem i u nekim drugim kvartovima...ali recimo, u jednom kvartu su muški stanari izašli i zaprijetili delikventima....međutim ovi prijetili utjecajnim roditeljima...prijetili da će ih pobiti....totalno ludilo....kuda to vodi....tko to trpi

Sljiva
06.09.2008., 23:07
Zanimljiv detalj: "prijetili utjecajnim roditeljima".
Hoće reći da su oni sami bez veze ali NJIHOVI RODITELJI su face.
Eto...

Leonee
07.09.2008., 19:04
MrWolf... :rofl:..

Ja imam susjede koji su stvarno ludi.. Nas kuhinjski prozor gleda na hodnik.. Pa kad moj muz odluci oprati sudje, evo susjede od 40+ gola, ko od majke rodjena.. :eek: Seta po hodniku :eek:..
Njena mama od cca70-80god ima gace (ma prnje, a ne gace..) I preko njih zavrzanu maramu napola isparanu da se sve vidi... Iz stana zaudara po govnima, znoju.. Drze stalno vrata otvorena.. A cer sjedi u kuhinji gola I prica sa majkicom..
Laju nam pred vratima, lupaju po nasim vratima kao ludjaci..

Sva sreca da inace zivimo na drugoj lokaciji, a ova nam kao sluzi za odmor.. :kava:

Mr. Wolf
07.09.2008., 21:39
MrWolf... :rofl:..

Ja imam susjede koji su stvarno ludi.. Nas kuhinjski prozor gleda na hodnik.. Pa kad moj muz odluci oprati sudje, evo susjede od 40+ gola, ko od majke rodjena.. :eek: Seta po hodniku :eek:..
Njena mama od cca70-80god ima gace (ma prnje, a ne gace..) I preko njih zavrzanu maramu napola isparanu da se sve vidi... Iz stana zaudara po govnima, znoju.. Drze stalno vrata otvorena.. A cer sjedi u kuhinji gola I prica sa majkicom..
Laju nam pred vratima, lupaju po nasim vratima kao ludjaci..

Sva sreca da inace zivimo na drugoj lokaciji, a ova nam kao sluzi za odmor.. :kava:

Ovo se zove horor, pa kod mene je mila majka još :rofl:

domaagoj
08.09.2008., 11:03
Evo i mojih susjeda mada sam već prije par mjeseci stavio post na forum al od viška glava ne boli. Žive iznad mene, ima ih 8 u stanu od 64 kvadrata, od toga 3 djece, mama, tata, deda i još brat i sestra od tate. Mislim po trbuhu od mame da dolazi i 4 dijete. Deda non stop nešto radi, ili buši ili lupa ili nešto treće. bez obzira na vrijeme. Zatvarao je balkon i uopće nije pazio tak da pur pjene i žbuke ima na mom i susjedovom balkonu ispod mene. Al dobro ono što mi je najgore je konstantno lupanje, ili djeca trče ili odrasli hodaju ko konji ili im nešti ispada ili premještaju namještaj ili nešto deseto što stvara buku. Ali stalno, nema 5 minuta tišine. U stanu smo godinu dana, još 20 godina ga moram plaćat a ne mogu se odmorit kad dođem s posla od buke. Subotom i nedjeljom bježimo bilo kud samo da nismo tamo. Pokušali smo lijepo nazvat i zamolit da se stišaju ali oni odma počnu napadat nas da nam sve smeta. Veli glupača "Kaj bi ja trebala djecu van odvest da se igraju ha?" Na kraju sam ih stero u p.m. i zaprijetio da ću ima zveknut borer od 20mm kroz strop al znam da im ne mogu ništ. Il trpit il otić. Veli žena da se naviknem, njoj kao ne smeta to već ja poživčanim kad ih ne mogu više slušat pa se posvađamo radi tih idiota gore. Jednom ću im otić gore tak iznrerviran i znam da neće dobro zavšit. Eto, sad mi je malo lakše. pozz

Palac genijalac
08.09.2008., 12:13
Dodo naj se živcirati. Svi mi imamo svog susjeda koji je na listi za odstrel. Ja imam susjedu. Jadna bakica jako slabo čuje i po ljeti kad spavam sa svim otvorenim otvorima u stanu jadna gleda telku na najglasnijem jer je gluva. i onda negdje oko 9 zaspi i ne ugasi telku. (jer lakše zaspi uz nju). I onda ti cijelu noć telka radi. I tak ti se ja prvi put kad se to desilo nadao ajde kad himna odsvira kraj i kad programa nestane bu se telka sama ugasila, kad ono vraga telka iz 60-tih i ne gasi se. I da stvar bude bolja kad himna prestane svirati onda puste onaj iritantni zvuk biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jedno pola sata onda tek dođe onaj sivi ekran. i tako svaki dan evo več 2 godine. Čak smo joj slušalice htjeli kupiti ali nema priključak na telki.

seksi-bogat
08.09.2008., 12:56

uvijek se sjetim kolegice (koja je ošla u penziju), koja bi na tužaljku da u kafiću pod zgradom pjevaju glazbu do ponoći, pa nemreš spavat, rekla, ako ne mreš protiv njih pridruži im se.

Što se živciraš, ako pjevaju, pjevaj s njima i nećeš se živcirati.

Ali teško je to primijeniti ako zavijaju narodnjake, bome to ne bum pjevušil da zaspim.

pozdrav svima

Modesty_Blaise
12.09.2008., 17:12
Jel to netko sa foruma...?? :rofl::rofl:

Link (http://www.24sata.hr/news/clanak/susjedi-zaprijetili-paru-koji-voli-preglasno-voditi-ljubav-/79702/?context=naslovnica&web_page_id=main_page)

NoWa
12.09.2008., 19:16
http://www.jutarnji.hr/EPHResources/Images/2008/09/12/sex.jpg
http://www.jutarnji.hr/zanimljivosti/clanak/art-2008,9,12,,133130.jl

lola koji radi u Zlatorogu dobro pegla:D:rofl:

Vojky
12.09.2008., 20:22
A da to gore nije skrivena reklama za Zlatorog? :)

jeronimo
13.09.2008., 11:00
Evo baš kćerkica gleda crtić MADAGASKAR , pa zebra Marty kaže "POZDRAVITE SUSJEDE I ONI SU LJUDI " :lol: :rofl: :D :D
Frajeru iz Zlatoroga ( hm pazi zlatni rog ) i gospodični poručujem da se skompaju s mojom susjedom i ona voli stenjat, cvičit, urlikat, stenjat , dozivat majku svoju, udarat glavom u radijator... Inače Bečka škola - Bosanski smjer :lol:

vw71
14.09.2008., 20:30
Moj sused je ispred kuce na javnoj površini gdje svi imamo uredno posađenu travu izbetonirao betonsku plocu nasipao sitan pijesak te tik uz cestu stavio debele drvene blokove i napravio bočalište. Bilo je komunalac i navodno se ceka vracanje u prvobitan položaj o njegov trošak. :top:

Ninochka_zg
15.09.2008., 10:28
ljudi nasmijali ste me. ozbiljno mislim susjedima pokloniti filcane naljepnice za stolce. i to uz cestitku i zahvalu za njihov trud na postizanju zajednickog suzivota u zgradi :) jos da pojedinci nauce cemu sluze kvake i ruke, eeeeeeeeee di bi mi bio kraj.

u zgradi zaista ima prekrasnih ljudi, iskreno. no oni koji rade probleme, simptomaticno nikada nisu prisutni na sastancima stanara, busaju se velikim rijecima iza kojih ne stoje djela. a predstavnik stanara, a kaj da kazem - covjek jednostavno je zadovoljan novcem koji prima kao placu za svoj tzv. (ne)rad, i jos trazi da mi placamo njegov rada a radimo sve sami :) pravi kapitalizam :) kada bismo samo malo bilo brizniji za svoje susjede i obzirni spram njih, suzivot bi bio idealan. zamisli zgradu u kojoj se rrade djecje predstave za sv. nikolu, u kojoj djeca dobiju simbolican poklon djeda mraza (i cokoladica puno znaci kad ju da djedica s bradom), u kojoj bi susjed susjedu rekao dobar dan, laku noc, dovidjenja kada se vide na hodniku, ispred zgrade ili na parkiralistu, zgradu u kojoj bi susjed susjedu bio prijatelj, a ne neprijatelj.

zovite me idealistom, no i predstavnik stanara mora raditi svoj posao, a ne poklopiti se usima i nestati :( ah....najljepse, moji dragi susjedi citaju forum.hr pa im ovim putem zelim dobro jutro i ugodan ostatak tjedna :)

syrano
17.09.2008., 08:04
Molim vas da li mi netko može pomoći ili dati kakav pametan savijet. Evo o čemu se radi: prije tjedan dana se u našu zgradu doselio novi podstanar koji je profesionalni muzičar violončelista i otkad se doselio stalno uvježbava sviranje. Budući da je zgrada stara, zvučna izolacija je nikakva i doslovce se čuje ako neko od susjeda malo jače prdne. Njegovo guđenje me izluđuje i ne znam što da radim. Pročitala sam negdje da kućni mir traje od 15 do 17 sati i noćni mir od 22 sata pa do 6 ujutro. Zar je moguće da on ima pravo guditi do 22 sata navečer? Podstanar je već najavio da ima audiciju u ponedljeljak i da on vježba najmaje 10 sato dnevno. Ja ću stvarno ispaliti na mozak ako svaki dan nakon što dođem umorna kući oko pola pet moram slušati njegovo sviranje. Što da radim? Još se bojim da sam u manjini jer stan do novog podstanara je prazan pa se nema ko buniti, susjed iznad je stariji čovjek koji slabo čuje i po potrebi koristi slušni aparat a susjedima kat iznad ne smeta jer se kod njih tako jako ne čuje. Meni pak čovjek doslovce svira ispod spavače sobe. Predstavnik stanara, koji je ujednog (gle nevolje) moj muž mi je reko da si stavim čepiće i da ne radim toliku dramu. :mad: Imam li pravo prigovarati i kakva su zapravo prava i obaveze stanara što se tiće kućnog reda? Da li mi netko može reći gdje mogu naći neki zakon o kućnom redu ako tako nešto uopće postoji? Unaprijed zahvaljujem!

fiser
17.09.2008., 09:52
Molim vas da li mi netko može pomoći ili dati kakav pametan savijet. Evo o čemu se radi: prije tjedan dana se u našu zgradu doselio novi podstanar koji je profesionalni muzičar violončelista i otkad se doselio stalno uvježbava sviranje. Budući da je zgrada stara, zvučna izolacija je nikakva i doslovce se čuje ako neko od susjeda malo jače prdne. Njegovo guđenje me izluđuje i ne znam što da radim. Pročitala sam negdje da kućni mir traje od 15 do 17 sati i noćni mir od 22 sata pa do 6 ujutro. Zar je moguće da on ima pravo guditi do 22 sata navečer? Podstanar je već najavio da ima audiciju u ponedljeljak i da on vježba najmaje 10 sato dnevno. Ja ću stvarno ispaliti na mozak ako svaki dan nakon što dođem umorna kući oko pola pet moram slušati njegovo sviranje. Što da radim? Još se bojim da sam u manjini jer stan do novog podstanara je prazan pa se nema ko buniti, susjed iznad je stariji čovjek koji slabo čuje i po potrebi koristi slušni aparat a susjedima kat iznad ne smeta jer se kod njih tako jako ne čuje. Meni pak čovjek doslovce svira ispod spavače sobe. Predstavnik stanara, koji je ujednog (gle nevolje) moj muž mi je reko da si stavim čepiće i da ne radim toliku dramu. :mad: Imam li pravo prigovarati i kakva su zapravo prava i obaveze stanara što se tiće kućnog reda? Da li mi netko može reći gdje mogu naći neki zakon o kućnom redu ako tako nešto uopće postoji? Unaprijed zahvaljujem!

a ti onda pusti svoju muziku do daske da i on uživa u tvojoj muzici

vw71
18.09.2008., 07:44
Moj sused je ispred kuce na javnoj površini gdje svi imamo uredno posađenu travu izbetonirao betonsku plocu nasipao sitan pijesak te tik uz cestu stavio debele drvene blokove i napravio bočalište. Bilo je komunalac i navodno se ceka vracanje u prvobitan položaj o njegov trošak. :top:

Evo dokaz da funkcionira pravna država danas ujutro u 8:00 su stigla dva kamiona i bager i nestade bocalište za pola sata i sve na trošak suseda iz pakla. :rofl:

malaluna
19.09.2008., 22:04
Predstavnik stanara, koji je ujednog (gle nevolje) moj muž mi je reko da si stavim čepiće i da ne radim toliku dramu. :mad: Imam li pravo prigovarati i kakva su zapravo prava i obaveze stanara što se tiće kućnog reda? Da li mi netko može reći gdje mogu naći neki zakon o kućnom redu ako tako nešto uopće postoji? Unaprijed zahvaljujem!

Evo boldan odgovor... ako ti je muž predstavnik stanara on bi trebao znati što da radiš.Tošto ti je rekao da staviš čepiće u uši, a njemu to nimalo ne smeta ( njegovo sviranje(gudenje) i tvoji čepovi u ušima), onda je problem negdje drugdje, a ne u violončelistu :D:Snajper:
Juhaj :angeleye:

spaljena
21.09.2008., 21:30
Syrano uživaj u besplatniom koncertu...

Crow Jane
22.09.2008., 09:30
Update s mojima :mad:

Nakon HP obavijesti, preko koje sam prošla nekako....novost je ta da mi je netko od vrlih susjeda u bravu na protuprovalnim vratima nagurao komadić bodljikave žice, što rezultira da ne mogu unutra gurnuti ključ.!!!! :mad: :mad: :mad:

Komadić je još virio van, i zaista sam došla u napast pozvati policiju! :mad:

Čisto sumnjam da bi netko IZVANA ulazio na zadnji kat i to radio (zgrada se ionak zaključava), a isto tako u zgradi nema veće djece pa da to eventualno bude dječja zajebancija, osjećam da mi je ozbiljno ugrožena privatnost. :horor:

Kaj mislite, treba li to prijavit? :confused: :mad: :mad:

krycek
22.09.2008., 18:54
da

NoWa
22.09.2008., 19:14
Pročitala sam negdje da kućni mir traje od 15 do 17 sati i noćni mir od 22 sata pa do 6 ujutro. Zar je moguće da on ima pravo guditi do 22 sata navečer? .!
da, ima.
Podstanar je već najavio da ima audiciju u ponedljeljak i da on vježba najmaje 10 sato dnevno.!frajer je jos i pristojan pa vam je rekao kako ima namjeru vjezbati i to je rekao do kada.
ti si susjed iz pakla, ne on.

jeronimo
23.09.2008., 20:20
Najozbiljnije planiram poslikat od susjede balkon i staviti ovdje fotku, to treba vidjet...
Još malo i počet će iskakati životinjsko carstvo preko ograde.

te@
24.09.2008., 14:53
Kaj mislite, treba li to prijavit? :confused: :mad: :mad:

Zovi USKOK stara! :D

A sad za ozbiljno - da kaj mislimo? Jebo bi mačku mater taj koji bi meni to napravio! :mad:

Muriju si odmah trebala zvat.

te@
24.09.2008., 14:55
Btw. sad sam se sjetila Krpe iz "Metastaza": "Sused!? Sused - pa to je najgori oblik života, 'em ti mater!" :rofl:

ivanda_
24.09.2008., 15:51
Molim vas da li mi netko može pomoći ili dati kakav pametan savijet. Evo o čemu se radi: prije tjedan dana se u našu zgradu doselio novi podstanar koji je profesionalni muzičar violončelista i otkad se doselio stalno uvježbava sviranje. .... Unaprijed zahvaljujem!

Ista situacija se dogodila menmi i mojoj obitelji prije 10 godina. susjedi su iznajmiili podstanaru dvije male sobice od ukupno 20 kvadrata. tip se zvao srđan iz splita i svirao je klavir! Terorizirao je cijelo dvorište, znači cca 12 obitelji, i to 9 mjeseci!
kad bi ga ljubazno nazvali, predstavili se i zamolili da malčice prestane, dobili bi spiku tipa dal mi znamo tko je on, tko je njegov tata, ovo ono, njegov tata ima novaca, odvjetnik je može raditi što hoće ... i sve u tom stilu. Situacija je bila toliko gadna, da kad nije vježbao, slušao bi ploče i cedeje- sve klavir!! na veceju ste i k..te- čuješ tipku po mozgu, spavaš, učiš, kuhaš, usisavaš... te vježbe su se pretvarale u samostalne note koje su udarale po mozgu!!
ps. i nigdje nije npr. navečer izlazio van, niti mu je tko dolazio u posjete (bar da je, bar bi tada imali mira!)

unutar obitelji i između susjeda smo pričali, i svima se događalo isto: da kad odemo na posao ili faks ili kod fpritelja, pa, npr., na reklami čuješ u pozadini tipku, poludiš!!

ukratko, jedanput sam otišla na faks, i na prozoru pojačala do kraja 101-cu (tu imaš svega od mjuze do talk showova). kasnije smo se još na mrtvo ime posvađali s njime, rekli mu sve što ga ide, zaprijetili policijom, i nakraju je otišao.

nakon njega, uopće više ne toleriram neljubazne i nekulturne susjede. prvi put pozdravim ili ljubazno upozorim na problem, nikoga ne napadam; no ako na to dobijem bezobrazan stav i odgovor, e onda treba se postaviti!

još najbolje da uz sve svakodnevne probleme, još ideš odgajati neodgojenog odraslog čovjeka!!
ako hoće svirati 24h/7dana; nek si iznajmi kuću

ovo s kućnim pravilom od 14do 17 pa do 22 i 06; to se odnosi na "kućne" aktivnosti; npr. usisavanje il ako netko mora renovirati kupaonicu pa radovi traju tjedan dana, ili cijepanje drva, ili zabijanje čavla, glasno gledanje tva ili sl!! (npr. tv pojačan oko 8 sati je ok, no u tri ponoći i li 3 popodne nije ok)

svaki dan nekog ići zaj..avati, nije dopušteno nikakvim pravilnikom!

sorry na dugačkom odgovoru, i ja imam trenutno "fino odgojene susjede", pa sam sva na iglama i revoltirana!!
naravo svi u zgradi su ljubazni i super susjedi, no jedino stan iznad mene se iznajmljuje!!!! i to kome: ljudima kojima je umjesto dobar dan prva misao: jel' ti znaš tko sam!!! i naravno, ne zna koristiti kvaku i ruke, već su tu udarci nogama, zašto biti smiren kad možeš biti nervozan i agresivan itd..
i u početku si ljubazan, a oni te ignoriraju, čak i "začine" problem, pa sa ti bud fin i moli ih ljubazno 3 mjeseca, svaki dan, a njih, sorry na izrazu boli k...!

sretno

malaluna
05.10.2008., 22:14
:) Bokac svima...
Da li netko sa sigurnošću zna (zakonski) koliki može biti visoka dvorišna ograda? Ili zid?

bb.Barca
06.10.2008., 19:11
pozzz

imama jedan poveći problem koji se nažalost pretvara u noćnu moru ... naime već negdje oko godinuu dana moj prvi susjed jedan mlađi lik okuplja gotovo svaki dan svoju ekipu u manjem prostoru ispred svoje kuće koji se nalazi svega dvadestak metara od moje, odnosno moja kuća s stražnje strane gleda direktno na taj bliski i skučeni prostor ...
ekipa svaku večer radi vježbe odnosno probe svog rock banada (inače krajnje neafirimirani band veoma loše, odnosno amaterske falš svirke :rolleyes:... no svejedno)... i tako ekipa gotovo svako popodne do zakonom zabranjenih famoznih 22:00 radi meni pod prozorom koncert loše rock svirke.. pri tome stvarajući neopisivu i nepodnošljivu buka koja je intenzivna čaki i onda kada zatorim prozore.
U nekoliko sam navrata zvao policiju naravno prije toga sam razgovarao bezuspješno s njim oko toga, policija dođe on se smiri tu večer i slijedeću sve po starom i tako u nedogled (policija do sada izlazila nekih desetak i više puta, no neki trajniji mir nije postignut) pitao sam muriju što mogu dugoročno poduzeti oko toga oni su mi rekli da mu praktički ne mogu ništa ukoliko to radi do 22:00 , a tek nakon tog vremen mogu napisati prekršajnu radi remećenja javnog reda i mira... lik naravno to zna i uredno prestaju sa svirkom negdje oko 22:00 ali šta da radim do tada, pa nije valjda da mi svaki dan može radi koncert pod prozorom legalno ako prestane u 21:59...!?
ima li neko slična iskustva i moglu se obratiti nekoj službi odnosno toliko sam očajan da bih posegnu i za nekim pravnim rješenjima ovog nesnosnog problema, molim za savjet...

Unparijed hvala!:)

Frankie
07.10.2008., 10:29
Ista situacija se dogodila menmi i mojoj obitelji prije 10 godina. susjedi su iznajmiili podstanaru dvije male sobice od ukupno 20 kvadrata. tip se zvao srđan iz splita i svirao je klavir! Terorizirao je cijelo dvorište, znači cca 12 obitelji, i to 9 mjeseci!
kad bi ga ljubazno nazvali, predstavili se i zamolili da malčice prestane, dobili bi spiku tipa dal mi znamo tko je on, tko je njegov tata, ovo ono, njegov tata ima novaca, odvjetnik je može raditi što hoće ... i sve u tom stilu. Situacija je bila toliko gadna, da kad nije vježbao, slušao bi ploče i cedeje- sve klavir!! na veceju ste i k..te- čuješ tipku po mozgu, spavaš, učiš, kuhaš, usisavaš... te vježbe su se pretvarale u samostalne note koje su udarale po mozgu!!
ps. i nigdje nije npr. navečer izlazio van, niti mu je tko dolazio u posjete (bar da je, bar bi tada imali mira!)

unutar obitelji i između susjeda smo pričali, i svima se događalo isto: da kad odemo na posao ili faks ili kod fpritelja, pa, npr., na reklami čuješ u pozadini tipku, poludiš!!

ukratko, jedanput sam otišla na faks, i na prozoru pojačala do kraja 101-cu (tu imaš svega od mjuze do talk showova). kasnije smo se još na mrtvo ime posvađali s njime, rekli mu sve što ga ide, zaprijetili policijom, i nakraju je otišao.

nakon njega, uopće više ne toleriram neljubazne i nekulturne susjede. prvi put pozdravim ili ljubazno upozorim na problem, nikoga ne napadam; no ako na to dobijem bezobrazan stav i odgovor, e onda treba se postaviti!

još najbolje da uz sve svakodnevne probleme, još ideš odgajati neodgojenog odraslog čovjeka!!
ako hoće svirati 24h/7dana; nek si iznajmi kuću

ovo s kućnim pravilom od 14do 17 pa do 22 i 06; to se odnosi na "kućne" aktivnosti; npr. usisavanje il ako netko mora renovirati kupaonicu pa radovi traju tjedan dana, ili cijepanje drva, ili zabijanje čavla, glasno gledanje tva ili sl!! (npr. tv pojačan oko 8 sati je ok, no u tri ponoći i li 3 popodne nije ok)

svaki dan nekog ići zaj..avati, nije dopušteno nikakvim pravilnikom!

sorry na dugačkom odgovoru, i ja imam trenutno "fino odgojene susjede", pa sam sva na iglama i revoltirana!!
naravo svi u zgradi su ljubazni i super susjedi, no jedino stan iznad mene se iznajmljuje!!!! i to kome: ljudima kojima je umjesto dobar dan prva misao: jel' ti znaš tko sam!!! i naravno, ne zna koristiti kvaku i ruke, već su tu udarci nogama, zašto biti smiren kad možeš biti nervozan i agresivan itd..
i u početku si ljubazan, a oni te ignoriraju, čak i "začine" problem, pa sa ti bud fin i moli ih ljubazno 3 mjeseca, svaki dan, a njih, sorry na izrazu boli k...!

sretno

a gdje ti to piše da se kućno pravilo odnosi samo na kućne poslove ?
tip je imao pravo svirati cijeli dan osim 15.00-17.00 i 22.00-06.00 i nikakva policija vam ne bi pomogla da ste je zvali
mislim da ste mogli naći neki kompromis da ste se potrudili samo meni se čini da si ti alergična na muzičare..

kisikana
08.10.2008., 17:11
ima li neko slična iskustva i moglu se obratiti nekoj službi odnosno toliko sam očajan da bih posegnu i za nekim pravnim rješenjima ovog nesnosnog problema, molim za savjet...

Unparijed hvala!:)

Ne možeš im ništa, mene je policajac odjebao kad sam ga zvala radi debila koji su svako jutro u 6:00 kretali sa bušenjem u stanu (to je trajalo nekoliko mjeseci).... čak štoviše, revni policajac mi je držao bukvicu o "krvavo zarađenim stanovima i krvavim rukama učinjenim renovacijama".

Shebica
08.10.2008., 17:38
pozdrav svima, baš mi je drago da sam naletila na ovu temu jer mi je zgrada puna pacjenata:kava::rolleyes:
prvi susjed je patološki idiot kojem ama baš sve smeta i stalno ostalim stanarima ostavlja pisamca na vratima u kojima nabraja sve moguće i nemoguće a stvarno za to nema razloga..
ponaša se kao da bi svi trebali živjeti po njegovim pravilima a ja se samo pitam dali taj čovjek shvača da živi u zgradi a ne kući.. najbolja provala koju je izvalio je da će se žaliti nadležnoj instituciji na to što imamo mačku u stanu i:lol:
tko je on pitam se možda bogom dan? a smeta mu i dim cigareta pa bi i to rado zabranio u cijeloj zgradi..
jedini si je od svih stanara prisvojio parkirno mjesto i diže ustanak kada netko tu parkira, baca tuđe stvari u smeče i bezbroj sličnih majmunarija..

tjeskobna pastrva
08.10.2008., 22:22
Ne možeš im ništa, mene je policajac odjebao kad sam ga zvala radi debila koji su svako jutro u 6:00 kretali sa bušenjem u stanu (to je trajalo nekoliko mjeseci).... čak štoviše, revni policajac mi je držao bukvicu o "krvavo zarađenim stanovima i krvavim rukama učinjenim renovacijama".

ja ne kuzim takve ljude, kaj si ne kupe kucu pa rade sta oce, sta uopce kupuju stanove koji im se ne svidjaju, pa ruse ovaj zid, pa grade drugi, pa opet ruse, pa premjeste kuhinju u kupaonu a kupaonu u spavacu...:ne zna:

bb.Barca
09.10.2008., 12:08
ja ne kuzim takve ljude, kaj si ne kupe kucu pa rade sta oce, sta uopce kupuju stanove koji im se ne svidjaju, pa ruse ovaj zid, pa grade drugi, pa opet ruse, pa premjeste kuhinju u kupaonu a kupaonu u spavacu...:ne zna:

...ali ovdje se i radi o kući, ali ne možeš valjda samo zato što imaš kuću raditi što god da želiš kao da nikoga nema pored tebe kao da si sam na svijetu... zbilja mi je čudno da se baš ništa ne može poduzeti...izgleda da mi jedino preostaje privatna tužba, ali to mi se ne da... barem ne još zasada... zna li možda po kojem osnovu bi bila eventualna tužba u ovom slučaju, odnosno koji se zakon u ovom slučaju krši i postoji li uopće nekakva pravna regulativa koja pokriva ovakvu situaciju?

Sljiva
09.10.2008., 19:20
ključna riječ "štetne emisije", je u kontekstu zvuka, tj. buke ali je to to

Sljiva
10.10.2008., 08:57
http://www.tportal.hr/funbox/funtime/page/2008/10/09/0540006.html?pos=1

sita
10.10.2008., 16:42
Može li se šta učiniti kada ti je neka velika firma pod prozorom koja preuređuje nekakvu halu koja je 5 metara pored mog prozora i uredno rade od 15 - 18. Režu nekakv lim, bruse, bacaju taj lim s krova...
Mislim rade to od sedam do sedam!!!
Kome se obratiti?

gnjavež
10.10.2008., 23:09

mjenjaju plocice, instalacije, renoviraju kupatilo:ne zna: nije ti palo na pamet:confused:

Sljiva
10.10.2008., 23:33
Činjenica je da kuće i zgrade s vremenom propadaju. I da to treba popravljati.
Ja živim u novoj zgradi (4.g.) i tu je već netko rušio pregradne zidove.

joujou
11.10.2008., 13:09
Činjenica je da kuće i zgrade s vremenom propadaju. I da to treba popravljati.
Ja živim u novoj zgradi (4.g.) i tu je već netko rušio pregradne zidove.

to mi je poznato :kukuc:

dilema
12.10.2008., 00:45
na brzinu...dok "vode ljubav" odjekuje zgrada, ruše se zidovi, a kad su se doselili susjedi su mislili da to pas zavija.....ostavljeno ručak da se kuha a oni otišli spavati kod prijatelja, lupanja čekićima po zidu,premještanje namještaja, tuširanje u 3 ujutro usisivanje stana u 6 ujutro...!!!!!!!

dilema
12.10.2008., 00:55
ah, da , da ne spominjem kad smo bili podstanari susjed je u stanu od 45m kvadratna, cijeli dan ljudima izrađivao kuhinje, ormare, pili, lupa, sklapao, vario, djelili smo zid spavaće sobe..pa..znate osim glasova imali smo i udaranje kreveta u zid...metenje i pranje stepeništa u 7 ujutro i apsolutno svaka stepinica koja se očisti krsti se udarcem metle o ogradu...koji predivan zvuk kao da je potres!!!!!! nagluha susjeda do daske ima pojačan TV...itd...muzika i tulumi cijele noći...hodanje u klompama..parkiranje na ulaznim vratima...

dilema
12.10.2008., 01:07
mislim ako netko živi u zgradi i to iznad nekoga na katu, mora biti svijestan da se na žalost ne može ponašati kao da živi sam u svojoj kući!!! Djecu još razumijem, to su ipak djeca i rijetko kada su problem, obično su rodtilji problem i "bagra od 50 godina."...znam da je izolacija u stanovima koma, ali ne moram ja živjeti nečiji život i trpjeti krajne bezobraznosti i neodgojenosti i ponašanje tipa.mogu što hoću, boli me briga za sve, što mi tko može....

zdenac
12.10.2008., 18:17
Pozdrav svima!
Trebao bih si razvest centralno po kući pa me zanima dali je bolje ići na varijantu sa razdjelnikom ili da su spojevi u podu?Išao bih na varijanz ALU-PEX cijevi koje se mogu spojiti s fitinzima i može se ići na varijantu razdjelnika?
Hvala svima!

No_smoke
13.10.2008., 07:37
Pozdrav svima!
Trebao bih si razvest centralno po kući pa me zanima dali je bolje ići na varijantu sa razdjelnikom ili da su spojevi u podu?Išao bih na varijanz ALU-PEX cijevi koje se mogu spojiti s fitinzima i može se ići na varijantu razdjelnika?
Hvala svima!Razdjelnik obavezno!!! Od svih majstora sm čuo da ne rade spojeve u podu. Cijevi su ti takve da se mogu savijati bez koljena, pa izbjegni i T-komade. Osim po pitanju puštanja na spojevima, razdjelnik ti je bolji zbog mogućnosti balasiranja sistema. Lično sam vidio kako izgleda kad pukne na spoju u podu. Radilo je 5-6 godina, pa onda puklo. Poplava! Čovjek se odlučio na opciju da ne kopa pod, nego je sve cijevi ponovo razveo. Godinu nakon toga još mu izlaze fleke uz zid, ako je ikad isušio pod kako treba.

isazg
13.10.2008., 17:59
U stanu iznad mene živjeli su podstanari. Vlasnica stana odselila je kćeri negdje pod Sljeme čuvati unuku.
Podstanari su bili studenti, spavalo ih je valjda 5-6. Subotom su imali tulum, glasna glazba, ljetno vrijeme, balkoni otvoreni - čuješ svaku riječ.
Mene to nije smetalo, kad mi se spava - spavam. Iznad podstanara živjela je žena koja je stalno zvala policiju. Policije dođe i ode. Valjda im naplati kakvu kaznu za remećenje mira i oni opet druge subote tulumare. Onda se žena koja je zvala policiju dosjetila i svaki puta kad je bio tulum ona usred noći nazove vlasnicu stana i probudi ju.
"Kad ja nemrem spavati, ne bute ni vi!"

reia
14.10.2008., 09:44
Djecu još razumijem, to su ipak djeca i rijetko kada su problem, obično su rodtilji problem i "bagra od 50 godina."........ ali ne moram ja živjeti nečiji život i trpjeti krajne bezobraznosti i neodgojenosti i ponašanje tipa.mogu što hoću, boli me briga za sve, što mi tko može....
:top: :top:

ivanda_ kaže:
još najbolje da uz sve svakodnevne probleme, još ideš odgajati neodgojenog odraslog čovjeka!! :top::top:

Frankie :flop::flop:
a gdje ti to piše da se kućno pravilo odnosi samo na kućne poslove ?
tip je imao pravo svirati cijeli dan osim 15.00-17.00 i 22.00-06.00 i nikakva policija vam ne bi pomogla da ste je zvali
mislim da ste mogli naći neki kompromis da ste se potrudili samo meni se čini da si ti alergična na muzičare..
:flop::flop:

Frenkie, želim ti od sveg srca da ubrzo, i za sva vremena, dobiješ priliku se kulturno uzdizati i slušati, ne sonete, već vježbanje jednog te istog redka svak dan 24 sata, bilo uživo bilo preko nečijeg cd playera, i to bilo kad imaš pravo na to bilo kad nemaš pravo!!!
i tebi i svima koji su bog i batina svojim susjedima, i koji rade što god hoće, jer svi vi smijete raditi što god hoćete i želite...

a ja, npr. ako nisam neki agresivac, se mogu slikat? i molit tiho bogu, ili tko mi je kriv, nek se odselim, pa imam para-mijenjam nekretnine kao od šale???
ako mene moj susjed ne čuje, kako nabijam vrata, a ja njega da, ako mi plafonjera zvecka, dok on nervozno naboja, (zašto?? zato jer je nervozan (njegov odgovor), daj mi reci tko se tu mora prilagoditi kome???
ako nekome neka baba baci sra...nja na auto, šta, još se ovaj mora ispričavati babi? ili onaj post sa stubištem, djecom i policijom?? pročitaj malo kakvi sve luđaci žive kraj nas, a sve zato što su neodgojeni, zlobni ili zavidni!!!

ja se trudim živjeti po pravilu- ne radi drugima ono što ne želiš da rade tebi!!!
ako se "ovi gore" susjedi žele poklati, plesati indijansko kolo, .. ma neka, samo da ja ne znam za to!!!
reci mi: zašto bi morala znati kada je jedasn od gore susjeda nervozan????
on ne nezna kad sam ja happy, kad sam tužna, kad sam ja nervozna, pa zašto bi ja morala znati bilo što o njemu?? imam svoju obitelj, svoje prijatelje, tko mi je on!!! i zašto bi ja morala ispaštati, što je on neodgojen i bezobrazan???

solar
14.10.2008., 10:27
.. lupanja čekićima po zidu,premještanje namještaja, tuširanje u 3 ujutro..

pa ne lupaju valjda čekićima po zidu..

mislim da su neki ljudi ipak malo preosjetljivi.. ja ću se naprimjer bez kompleksa u svom stanu (koji ću otplaćivati do penzije) tuširati kad god poželim. i ne vidim kako to može nekome smetati.
ili naprimjer ako želim premjestiti namještaj - premjestit ću ga!

dajte ljudi nemojte gnjaviti :rolleyes:

štemajzl
14.10.2008., 11:36
Je, najjači su mi ovi koji prigovaraju na tuširanje ili puštanje vode u zahodu(!).

Vrlo blizu su oni kojima smeta vešmašina od koje ih dijeli xy zidova. Ta ekipa bi svoj supersluh i superosjetila stvarno trebala bolje iskoristiti, moža u nekom supertajnom programu američke vlade.

KILLERDOG
14.10.2008., 11:47
za one kojima smetaju tuširanje,wc i slični problemi kod spavanja preporuka je čepići za uši (frend ih koristi i jako je zadovoljan )

laella
14.10.2008., 22:33
Male stvari čine čovjeka sretnim :kava:.
Evo npr. ja sam presretna što već par tjedana (zato jer je malo zahladilo) spavam sa zatvorenim PVC prozorom i konačno ne čujem dostavne kamione od Konzuma ispod mog prozora. Mislim, ne čujem ih toliko jako da me probude, kao što su običavali cijelo ljeto.
Tako da sad pomalo uviđam prednosti i hladnijih godišnjih doba :rofl: . Ne znam bi li se smijala ili plakala. Sama sebi, naravno.

@Purger@
15.10.2008., 17:26
Ja imam susjede koji imaju zemljišnu parcelu do moje kuće na kojoj ne stanuju (obična livada) i moji su na njegovu parcelu probili mala vratašca i dvije limene stepenice da mogu psa puštati na tu livadu da se istrči. Frajer ne da je nešto došao i rekao već nas je odmah tužio. Stari je odgovorio na tužbu da stepenice uopće nikad nisu ni bile postavljene (maknuli smo ih čim smo dobili sudski poziv),a vrata smo napravili kako bismo imali pristup njegovoj livadi pošto travu kosi jednom godišnje da je mi možemo kositi. Lijepo je kreten platio sudske troškove za vlastitu tužbu jer je odbačena.

Sad me stara zove i veli da nas je opet zbog nečega tužio, sad me baš zanima zbog čega. Saznat ću kad dođem doma s posla. Nevjerojatno.

Winter
15.10.2008., 17:52
Ja imam susjede koji imaju zemljišnu parcelu do moje kuće na kojoj ne stanuju (obična livada) i moji su na njegovu parcelu probili mala vratašca i dvije limene stepenice da mogu psa puštati na tu livadu da se istrči. Frajer ne da je nešto došao i rekao već nas je odmah tužio. Stari je odgovorio na tužbu da stepenice uopće nikad nisu ni bile postavljene (maknuli smo ih čim smo dobili sudski poziv),a vrata smo napravili kako bismo imali pristup njegovoj livadi pošto travu kosi jednom godišnje da je mi možemo kositi. Lijepo je kreten platio sudske troškove za vlastitu tužbu jer je odbačena.

Sad me stara zove i veli da nas je opet zbog nečega tužio, sad me baš zanima zbog čega. Saznat ću kad dođem doma s posla. Nevjerojatno.

Pa i ja bih vas tuzila, nemate vi sta radit na tudjoj livadi. Ako susjed to ne odobrava i niste se tako dogovorili neznam sto si umisljate?
Kosite si svoju travu i nek vam pas sere u vasem dvoristu.
Ili si kupite parcelu s livadom pa tamo radite sto hocete.
Uf, sto mi idu na zivce ovakvi ljudi koji si svojataju tudje pa se jos bune.
Imali posla s takvima i jos uvijek imamo, morat cemo i mi dignut tuzbu, ali prije toga naravno slikati dokaze.

@Purger@
15.10.2008., 17:57
Pa i ja bih vas tuzila, nemate vi sta radit na tudjoj livadi. Ako susjed to ne odobrava i niste se tako dogovorili neznam sto si umisljate?
Kosite si svoju travu i nek vam pas sere u vasem dvoristu.
Ili si kupite parcelu s livadom pa tamo radite sto hocete.
Uf, sto mi idu na zivce ovakvi ljudi koji si svojataju tudje pa se jos bune.
Imali posla s takvima i jos uvijek imamo, morat cemo i mi dignut tuzbu, ali prije toga naravno slikati dokaze.

Ma kaj glumiš isto ko i ovi glupi Prigorci? Gle, ak ne vidiš čitat čovjek NIJE NIŠTA REKAO VEĆ NAS JE ODMAH TUŽIO. Jel ti sad malo jasnije? I ak nisi vidjela, LIVADA JE PRAZNA i na njoj nema nikoga. Kakav je to čovjek koji te odmah tuži bez da ti je išta rekao i to zbog izlaza na njegovu praznu livadetinu? Ajde mala ne seri.

Winter
15.10.2008., 18:10
Ma kaj glumiš isto ko i ovi glupi Prigorci? Gle, ak ne vidiš čitat čovjek NIJE NIŠTA REKAO VEĆ NAS JE ODMAH TUŽIO. Jel ti sad malo jasnije? I ak nisi vidjela, LIVADA JE PRAZNA i na njoj nema nikoga. Kakav je to čovjek koji te odmah tuži bez da ti je išta rekao i to zbog izlaza na njegovu praznu livadetinu? Ajde mala ne seri.

Kao prvo, za tebe nisam mala.
Njegov izbor ako vas obavijesti ili ne. Livada je NJEGOVA i to dali je prazna ili ne nije tvoj problem. Vi nemate tamo sto traziti.
I na pravu si otvorio kretensku temu pa su ti je i zatvorili, ti bi njega tuzio sto ne kosi travu, a na isti nacin po tvojoj logici bi on mogao tebe tuziti jer mu se ne svidja boja tvoje kuce, i smatra da je moras prefarbati.
Kuzis covjece, njegova livada, njegova stvar.

@Purger@
15.10.2008., 18:21
Kao prvo, za tebe nisam mala.
Njegov izbor ako vas obavijesti ili ne. Livada je NJEGOVA i to dali je prazna ili ne nije tvoj problem. Vi nemate tamo sto traziti.
I na pravu si otvorio kretensku temu pa su ti je i zatvorili, ti bi njega tuzio sto ne kosi travu, a na isti nacin po tvojoj logici bi on mogao tebe tuziti jer mu se ne svidja boja tvoje kuce, i smatra da je moras prefarbati.
Kuzis covjece, njegova livada, njegova stvar.

E, mala, po zakonu MORA kositi travu na svojoj livadi ako je velika parcela i ako je kraj te parcele objekt. Šta misliš ti? Da se meni zmije i kojekakve bube mogu počet leći u grmlju koje bi nastalo i da ja nemam nikakvih prava?

Ako ja nemam što tražiti na njegovoj livadi onda me je kreten mogao upozoriti, a ne me ko pravi šugavi Prigorac/Zagorac/Istikurac odmah tužiti.

Winter
15.10.2008., 18:35
Ako ja nemam što tražiti na njegovoj livadi onda me je kreten mogao upozoriti, a ne me ko pravi šugavi Prigorac/Zagorac/Istikurac odmah tužiti.

E, mali, slazem se s tobom da vas je mogao prije upozoriti, pa makar i 10 puta (to bi bilo korektno s njegove strane), ali to je samo do njegove dobre volje. Nadam se da vam je ovo lekcija da se ne petljate u tudje prije dogovora s istim, jer cete samo imati sranja.

@Purger@
15.10.2008., 20:48
E, mali, slazem se s tobom da vas je mogao prije upozoriti, pa makar i 10 puta (to bi bilo korektno s njegove strane), ali to je samo do njegove dobre volje. Nadam se da vam je ovo lekcija da se ne petljate u tudje prije dogovora s istim, jer cete samo imati sranja.

Mislim da će on imati veća sranja.

ivanda_
16.10.2008., 00:04
winter, ajmo ti, ja i još velika količina forumaša s ovog posta organizirati tulum kod purgera, i time se riješiti svih fustracija. i bit će nam super, pit' ćemo, puštat glazbu, prepričavat ćemo 'anedgote' o susjedima, ja dovedem još neke grafitere nek se iskažu na purgerovoj fasadi... pa kaj- nije naša kuća, nije naš grunt, a ionako je purgerov problem što on baš na svom gruntu ima kuću i bogtepitaj što još!!! i dovest ćemo i tog suseda, pa nek si i on da malo oduška!!!
zamisli, čovjek je kriv što ima nekretninu, i što nije onakva kakvu si je "susjed" zamislio!!! ps. svi moji frendovi imaju ogomne pse, pa kad i njih dofuram purgeru....

purger, neće ti smetat'????

a sad zazbilja: winter, be happy što ovakav tip nije tvoj susjed. kad čitam nečije postove i probleme, moram priznati da se nekad i na trenutak uplašim, da bi takvi mogli se doselit'...

sva moja sućut vlasniku livade

Blomberg
16.10.2008., 00:39
E, mala, po zakonu MORA kositi travu na svojoj livadi ako je velika parcela i ako je kraj te parcele objekt. Šta misliš ti? Da se meni zmije i kojekakve bube mogu počet leći u grmlju koje bi nastalo i da ja nemam nikakvih prava?

Kako se ljudi ne znaju dogovoriti...to nije normalno. Trebali ste porazgovarati i pitati čovjeka jel se slaže s tim da kosiš njegovu livadu i tamo puštaš psa bez ikakvih obaveza.
Pored mene je isto privatna livada koja se uredno kosi i na kojoj istrčavam psa, a malo dalje je privatna šuma kroz koju se normalno prolazi. Tko hoće bere gljive i kestenje.

Ako je čovjek normalan to bi ti i dopustio.
Inače nemaš prava uopće ulaziti na ograđeni posjed. Ako nije ograđen i nema table upozorenja, možeš šetati psa koliko te volja.
Ima dosta takvih slučajeva. Jedan je npr. ulici Klanjčić u Zagrebu. Prije su bile sve male kuće s vrtovima, no zadnjih 15 godina ljudi su napravili ogromne kućerine na malim parcelama. Jedna parcela s malom kućom koja je prazna, stoji tako već 20 godina. Vlasnici uopće ne održavaju teren i narasla je neprohodna šikara u kojoj se svašta koti. Susjedi se bune, no nitko im ne može ništa...
U biti može. Tužit će ih jer s njihovog terena dolazi svakakva gamad, a tužbu će dobiti jer nitko nema pravo sa svog terena širiti konstantan dim, smrad, otpadne vode, nesnosnu buku, ili zapustiti teren tako da susjedima dolazi gamad :p

Winter
16.10.2008., 00:42
winter, ajmo ti, ja i još velika količina forumaša s ovog posta organizirati tulum kod purgera, i time se riješiti svih fustracija. i bit će nam super, pit' ćemo, puštat glazbu, prepričavat ćemo 'anedgote' o susjedima, ja dovedem još neke grafitere nek se iskažu na purgerovoj fasadi... pa kaj- nije naša kuća, nije naš grunt, a ionako je purgerov problem što on baš na svom gruntu ima kuću i bogtepitaj što još!!! i dovest ćemo i tog suseda, pa nek si i on da malo oduška!!!
zamisli, čovjek je kriv što ima nekretninu, i što nije onakva kakvu si je "susjed" zamislio!!! ps. svi moji frendovi imaju ogomne pse, pa kad i njih dofuram purgeru....

a sad zazbilja: winter, be happy što ovakav tip nije tvoj susjed. kad čitam nečije postove i probleme, moram priznati da se nekad i na trenutak uplašim, da bi takvi mogli se doselit'...

Moze, moze, party!!! :Pivo::zivili::lux::headbang::tulum:

Mah, imam ja i gore susjede. :tuzni:

Ali ako sad pocnem o njima pricati nikada necu zavrsiti.

Winter
16.10.2008., 00:56
Ima dosta takvih slučajeva. Jedan je npr. ulici Klanjčić u Zagrebu. Prije su bile sve male kuće s vrtovima, no zadnjih 15 godina ljudi su napravili ogromne kućerine na malim parcelama. Jedna parcela s malom kućom koja je prazna, stoji tako već 20 godina. Vlasnici uopće ne održavaju teren i narasla je neprohodna šikara u kojoj se svašta koti. Susjedi se bune, no nitko im ne može ništa...
U biti može. Tužit će ih jer s njihovog terena dolazi svakakva gamad, a tužbu će dobiti jer nitko nema pravo sa svog terena širiti konstantan dim, smrad, otpadne vode, nesnosnu buku, ili zapustiti teren tako da susjedima dolazi gamad :p

Tuzbe u takvim slucajevima ne pale.
Znam, ne iz svog iskustva, ali od drugih ljudi.
Ono sto mi se ne svidja kod Purgera je sto je isao na tudje a da prije nije ni pitao.
Moji roditelji jedan komad zemlje NE iznajmljuju nego su samo tako dopustili susjedu da tamo ima svoj vrt i obradjuje zemlju kako njemu odgovara samo zato jer ih je covjek prije uljudno zamolio smije li.

Inače nemaš prava uopće ulaziti na ograđeni posjed. Ako nije ograđen i nema table upozorenja, možeš šetati psa koliko te volja.

Reci to susjedima mojih roditelja, kojima se ne da zaobilaziti kucu i okucnicu da bi dosli do ceste pa lijepo preskoce zid, bace pokoji omot od cokoladica u dvoriste i onda izadju van kroz portun koji ni ne zatvore za sobom.
Svaki put kad dodjem u posjetu roditeljima i vidim to, proderem se nesto s balkona a oni jos bezobrazni sto im progovaram.

@@Purger@@
16.10.2008., 09:45

Joj ajde daj ne kenjaj u prazno.

Sljiva
16.10.2008., 14:45
Moji roditelji jedan komad zemlje NE iznajmljuju nego su samo tako dopustili susjedu da tamo ima svoj vrt i obradjuje zemlju kako njemu odgovara samo zato jer ih je covjek prije uljudno zamolio smije li.

Bilo bi dobro da to davanje zemlje na uživanje stave na papir da se ne bi čovjek za 10 godina pozvao na pravo na tu zemlju dosjelošću. A onda to postane problem.

sunnyah
16.10.2008., 17:14
Može i jedna o cimerima iz pakla?
Svojedobno sam imala cimericu Kineskinju (živjele u istoj kući, zasebne sobe, kuhinja i kupaonica zajedničke).
Žena nije uopće razgovarala sa ostalima već je ostavljala ceduljice s porukama.
Uglavnom, jedan put nas je dočekala poruka pored WC školjke :'Do not throw toilet paper in to the toilet!' :misli:
Slijedeći dan je netko od ostalih stanara stavio poruku: 'In this country people throw toilet paper in to the toilet!' :)

Winter
16.10.2008., 17:30
Bilo bi dobro da to davanje zemlje na uživanje stave na papir da se ne bi čovjek za 10 godina pozvao na pravo na tu zemlju dosjelošću. A onda to postane problem.

To sam im i ja rekla, jer ja bih sigurno tako postupila, ali oni mu vjeruju, i ja sad tu nista vise ne mogu. Ako i budu imali problema, sami su si krivi.:ne zna:

Crow Jane
17.10.2008., 07:48
Evo mi smo prijavili ono sa žicom u bravi [nije moja jedina] i kaj sada? Ništ tu policija nemre, pitali su na koga sumnjamo. :eek:

Na koga, kaj ja znam?? :confused: Svašta. :rolleyes: Izgleda da nikome ništa.

isazg
17.10.2008., 15:06
Čitam ovdje neke slučajeve kad vam je susjed glazbenik i vježba cijele dane.
Sjetila sm se jedno vica:

Doselio trubač u zgradu.
Svake večeri oko deset on počne vježbati. Mujo, iznerviran, ne može spavati, dotrči do susjeda:" Jesi poludio, noć je, svi hoćemo spavati, prestani trubiti!"
"Joj susjede, oprostite, sutra imam koncert, danas mi je generalna proba, evo jo malo i odmah ću prestati", reče glazbenik.
Drugi dan, opet isto. Mujo opet otrči k susjedu i počne vikati.
"Joj, susjede, koncert je otkazan, na žalost, danas mi je generalna proba, evo još samo pola sata", ispričava se glazbenik.
Treći dan, opet sve ispočetka, nova generalna proba.
Četvrti dan trubač vježba i čeka da dođe Mujo, ali Mujo ne dolazi.
Zabrine se trubač i odluči vidjeti gdje je Mujo.
Uđe Muji u stan, a Mujo leži na krevetu i dr..
"Što to radite susjede?!" upita trubač.
Mujo reče:" Ovo mi je generalna proba, sutra ću ti jeb.. mater!!"

Staznjevcanec
19.10.2008., 21:20
Nedjelja. Jutro,06:30. Motorna pila na full gasu, pridružuje se cirkular (koji malo i zapinje, čuje se da se muči). Kćer (3god.) budi se s vriskom, prestravljena, žena i ja skačemo iz kreveta.
Susjed je odlučio krenuti u izgradnju nadstrešnice za auto. To se zbilo prošlu nedjelju, radovi su trajali cijeli dan, mala nije mogla ići na popodnevno spavanje jer bi to bio uzaludan pokušaj ... sve se smirilo negdje poslije 18 sati.
Zatim svih 6 radnih dana mir i tišina - nigdje nikoga. Danas (nedjelja) 7:00 - MOTORKA. Ista priča ..... maltertira cijeli kvart cijelu nedjelju. Žena mi nije dozvolila da zovem policiju jer bi se zamjerili susjedu, a to kaj on nas već drugu nedjelju j... u glavu to se ne broji. Kreteni, idioti i stoka:horor:
Tolko o životu u kući s lijepim dvorištem i još boljim susjedima:mad:

PONISTRA
19.10.2008., 22:31
Susid na mojoj parceli (uknjizeno) 1/1 na meni, stavi matune i uredno ih zacementira i kaze da je tu međa ja srusin (naravno) tih par matuna i sta on napravi jedan dan dođe sa suda ''dostava tužbe na odgovor'' uredna plava kuverta u kojoj on tuži mene za rušenje tih par matuna (međe) koje je on postavija na mome!

sad ja moran pisat odgovor na tuzbu i zalit se ispizdit po sudu i dokazat da je ta parcela moja (to nije problem).

sta kazete na to?

zip74
20.10.2008., 11:06
pozdrav svima,
evo malo prije sam se registrirao i također imam problem s susjedima, ali u drugačijem kontekstu.
ovdje bih ja trebao biti problem, ( glasno, kasno, sviranje,usisavanje) ali nedjelim to mišljenje.
radimo normalno kao svi ljudi, a iza sebe imam 14 godina stanovanja u zgradi( cjelo moje djetinstvo).
što učiniti ljudima koji su bolesni od toga da žele zlo drugima?

PONISTRA
20.10.2008., 12:17
pozdrav svima,
evo malo prije sam se registrirao i također imam problem s susjedima, ali u drugačijem kontekstu.
ovdje bih ja trebao biti problem, ( glasno, kasno, sviranje,usisavanje) ali nedjelim to mišljenje.
radimo normalno kao svi ljudi, a iza sebe imam 14 godina stanovanja u zgradi( cjelo moje djetinstvo).
što učiniti ljudima koji su bolesni od toga da žele zlo drugima?

o cemu ti pricas?

Sljiva
20.10.2008., 23:19
sad ja moran pisat odgovor na tuzbu i zalit se ispizdit po sudu i dokazat da je ta parcela moja (to nije problem).

sta kazete na to?

Sistem APP: ako prođe, prođe. Bacio je oko na tuđu zemlju...

Sljiva
20.10.2008., 23:21
Nedjelja. Jutro,06:30. Motorna pila na full gasu, pridružuje se cirkular (koji malo i zapinje, čuje se da se muči). Kćer (3god.) budi se s vriskom, prestravljena, žena i ja skačemo iz kreveta.
Susjed je odlučio krenuti u izgradnju nadstrešnice za auto. To se zbilo prošlu nedjelju, radovi su trajali cijeli dan, mala nije mogla ići na popodnevno spavanje jer bi to bio uzaludan pokušaj ... sve se smirilo negdje poslije 18 sati.
Zatim svih 6 radnih dana mir i tišina - nigdje nikoga. Danas (nedjelja) 7:00 - MOTORKA. Ista priča ..... maltertira cijeli kvart cijelu nedjelju. Žena mi nije dozvolila da zovem policiju jer bi se zamjerili susjedu, a to kaj on nas već drugu nedjelju j... u glavu to se ne broji. Kreteni, idioti i stoka:horor:
Tolko o životu u kući s lijepim dvorištem i još boljim susjedima:mad:

Ahhhh.....
Eto, ja bar još uvijek nisam čuo da netko ima cirkular u stanu u zgradi.
Iako se ne bih čudio da i to postoji. :kava:

tjeskobna pastrva
21.10.2008., 22:29
mjenjaju plocice, instalacije, renoviraju kupatilo:ne zna: nije ti palo na pamet:confused:

a znam da moraju al brate mili, jel moraju bas od sedam ujutro? i u deset su gotovi. sta ne bi mogli bar maaaalo kasnije pocet kad su vec tako brzo gotovi bar s tim bucnim radovima?:(

ili da lijepo stave informaciju od kad do kad im traju radovi, evo ovi zadnji susjedi su stavili obavijest i sad ja lijepo znam da me jos ovaj tjedan ne ceka nista dobroga, a ne da moram spijat ko sta radi i da svaku noc lijezem u krevet s mislju kako ce me iduce jutro borer katapultirat iz kreveta. ne volim neizvjesnost:(

Neznadar
22.10.2008., 21:29
...a ne da moram spijat ko sta radi i da svaku noc lijezem u krevet s mislju kako ce me iduce jutro borer katapultirat iz kreveta. ne volim neizvjesnost:( A trebaju li ti susjedi napisati i sto ce sutra kuhati? Da te ne iznenadi miris fileka ili dinstanog luka...

tjeskobna pastrva
25.10.2008., 15:29
a blago tebi kad ti je drndanje borera jednako mirisu dinstanog luka, ne znam u kakvoj zgradi ti zivis al ovdje imamo ubitacne betonske zidove i pol zida razvalis za probusit jednu rupu (tehnikina zgrada), pa ti probaj zamislit koliko to vibrira i kolko traje kad pocnu :rolleyes:

tjeskobna pastrva
25.10.2008., 15:41
jesam ja di rekla da me smeta necja vesmasina u jedan u noci, pisanje u tri ujutro, svadjanje i bacanje tanjura po kuhinji? jok. i ja imam vesmasinu a ovi svadjalci oce i zabavni bit. takodjer je lijepo znat da im probava dobro funkcionira. daleko sam i ja od idealnog susjeda, nije ni mojima bas lijepo sa mnom uvijek, imam kucnog ljubimca koji oce skakat u cudna doba dana/noci. al za boga miloga bormasiona u sedam ujutro zaista nije najidealnija budilica. a i nisam jos srela osobu koja dinsta u cik zore :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Sljiva
26.10.2008., 10:25
al ovdje imamo ubitacne betonske zidove i pol zida razvalis za probusit jednu rupu (tehnikina zgrada), pa ti probaj zamislit koliko to vibrira i kolko traje kad pocnu :rolleyes:

Kad bi čovjek imao dobre borere, to bi išlo puno brže. Često ljudi žuljaju sa smećem po betonskim zidovima i to traje do vijeka. :kava:

kohinoor
27.10.2008., 09:10
pozdrav....imam jedno pitanje u vezi grijanja. Imam dva radijatora na relativno malom prostoru koja mi smetaju pri smještanju trosjeda. Moje pitanje je da li je pametno prekriti radijator sa trosjedom, tj.staviti ga ispred i odmaknuti nekih 15 ak cm od radijatora?:ne zna:

solar
28.10.2008., 07:57
.. a i nisam jos srela osobu koja dinsta u cik zore :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ja jesam - prezaposlenu majku troje djece koja ujutro započne ručak koji ona ili muž završe kad se vrate s posla.. i nije mi to čudno.

Blomberg
28.10.2008., 17:31
Dvije godine je prošlo od
preseljenja i sve je 5, no kad iznad vas živi obitelj sa dva mala djeteta
koja doslovce po cijeli dan trče po stanu lupaju, vrište i sve se čuje katastrofa, no sve to bi bilo normalno da oni idu u krevet kao sva normalna djeca, no jok ta djeca
doslovce budu budna i do poslije ponoći i to čest u tjednu.....KATASTROFA.....

To je stvarno katastrofa. Zato sam se i preselio u kuću jer mi je to najgora buka. Ne podnosim da mi netko hoda po glavi, a kamoli skače i trči iznad glave.
Onda da moraš slušati nečije razgovore, svađu, ševu, puštanje vode, tuširanje, lupanje vratima, tulume, cajke, WC...debilni stanari hodaju u klompama, padaju im lonci na pod, premještaju namještaj, buše zidove, lupaju meso, deru se, nabijaju stolicama...ma koma.

Ne bi više živio u stanu ni pod koju cijenu. Nikad više.

Aruena
30.10.2008., 01:25
Moje iskustvo sa susjedima polako ali sigurno će dovesti do katastrofe.
Živim u zgradi cjeli život i znam da u zgradama postoji kućni red kojeg
se svi stanari drže i to je sasvim normalno. Dvije godine je prošlo od
preseljenja i sve je 5, no kad iznad vas živi obitelj sa dva mala djeteta
koja doslovce po cijeli dan trče po stanu lupaju, vrište i sve se čuje katastrofa, no sve
to bi bilo normalno da oni idu u krevet kao sva normalna djeca, no jok ta djeca
doslovce budu budna i do poslije ponoći i to čest u tjednu.....KATASTROFA.....
A kakva je tek katastrofa njihovim starcima?

winnerica
30.10.2008., 02:14
To je stvarno katastrofa. Zato sam se i preselio u kuću jer mi je to najgora buka. Ne podnosim da mi netko hoda po glavi, a kamoli skače i trči iznad glave.
Onda da moraš slušati nečije razgovore, svađu, ševu, puštanje vode, tuširanje, lupanje vratima, tulume, cajke, WC...debilni stanari hodaju u klompama, padaju im lonci na pod, premještaju namještaj, buše zidove, lupaju meso, deru se, nabijaju stolicama...ma koma.

Ne bi više živio u stanu ni pod koju cijenu. Nikad više.

Potpisujem! Živjeli prije 15 g na Savici u zgradi, baba iznad skakutala u klompama cijeli dan po parketu, dijete lupalo nonstop, kad je tajo došo kući u 19h navečer počinje bušenje zidova, svaki dan isto, a od 23 do 03 h se čula perilica veša kak skakuće po kupaoni, poslije toga se čulo potezanje vode u wc-u. Užas i nikad više (a samo oni su bili).:s

Aruena
30.10.2008., 09:29
Mi smo par godina zivjeli u jednom Zg neboderu.Zbilja nam nisu smetale ni ves masine,ni nemirna djeca,ni pustanje vode u wc-u,naprosto svi ljudi moraju zivjet i to je tako...Problem smo(svi susjedi) imali sa bivsim braniteljem koji je uvijek renovirao stan poslije ponoci-ne znamo zasto bas u ta doba.Covjek je mrtav ladan razbijao plocice u kuhinji i kupatilu,negdje oko1 sat navecer,a to koliko je puta uzimao busilicu ili zabijao cavle...o,o,o...-tu se ni broja ne zna.I svi su ga ,uglavnom,tolerirali jer je bio na ratistu,kao PTSP,branitelj i sl.Jednom je susjedu puknuo film i pozvao policiju,ali ni to nije pomoglo na duze staze...Mi smo se na kraju odselili u novi kvart,a kako cujemo-ludi susjed i dalje maltretira kad mu na pamet padnu intervencije u stanu...

Sheky
02.11.2008., 04:08
A kakva je tek katastrofa njihovim starcima?

Da im je katastrofa onda bi ih umirili i odgajali kako spada. Imam iskustva sa tom deriščadi i to je nešto najgore, mislim da ću imati trajne posljedice od te maltretacije. Odvale TV na maximum i skaču i galame po stanu. I to od ranih jutarnjih do kasnih večernjih sati. Pa yebote specijalaca...

buzinho
02.11.2008., 13:15
Ja i buraz smo betonirali dvorište dok je susjed imao svadbu. Došao je mikser i bacili smo se na radove, a taman su došli po mladenku. Muzika se nije čula.

Da li smo ja i buraz loši susjedi?

Aruena
04.11.2008., 00:23
Da im je katastrofa onda bi ih umirili i odgajali kako spada. Imam iskustva sa tom deriščadi i to je nešto najgore, mislim da ću imati trajne posljedice od te maltretacije. Odvale TV na maximum i skaču i galame po stanu. I to od ranih jutarnjih do kasnih večernjih sati. Pa yebote specijalaca...

Znam o cemu govoris,o-o-o,znam!Nazalost.

Aruena
04.11.2008., 00:27
Ja i buraz smo betonirali dvorište dok je susjed imao svadbu. Došao je mikser i bacili smo se na radove, a taman su došli po mladenku. Muzika se nije čula.

Da li smo ja i buraz loši susjedi?

Ne,zasto?Sto ce im muzika na svadbi?Jos bi bolje ispalo da ste im prekinuli i napajanje strujom,da se barem ne trude uzalud...:kava:

castanea
04.11.2008., 09:41
susjeda u stanu do mene nikad nije kod kuće. ili radili ili je u crkvi. ali očajno želi mačku kao kućnog ljubimca. prvo ju je držala samu zaključanu u stanu pa je mačka podivljala i razderala joj sav namještaj, a sad ju pušta po čitave dane na stubište, pa mačka vrši nuždu ispred mojih ulaznih vrata.

buzinho
04.11.2008., 11:31
susjeda u stanu do mene nikad nije kod kuće. ili radili ili je u crkvi. ali očajno želi mačku kao kućnog ljubimca. prvo ju je držala samu zaključanu u stanu pa je mačka podivljala i razderala joj sav namještaj, a sad ju pušta po čitave dane na stubište, pa mačka vrši nuždu ispred mojih ulaznih vrata.

Možeš napraviti dvije stvari:

1.) Možeš obaviti nuždu ispred njenih vrata i pobrinuti se da te susjeda ulovi.

2.) Možeš se popišati na mačku

Aruena
06.11.2008., 23:43
Ja bih napravila pod 1.Iskrenula bih joj sadrzaj tute od moje kceri...kad vec njena maca meni...:kava:

castanea
07.11.2008., 08:15
maca je, kao i prethodne dvije, udomljena kod ljudi koji će se pošteno brinuti za nju :cerek:

Aruena
07.11.2008., 12:33
maca je, kao i prethodne dvije, udomljena kod ljudi koji će se pošteno brinuti za nju :cerek:

Pa lijepo je sto se brine za macu.Ali nisu svi ljudi odusevljeni s macijim drekom na kucnom pragu.

clematis
10.11.2008., 18:56
Hm jučer sam dva sata čitala sve od početka i naživcirala se i nasmijala.Tužno je da se moramo sami snalaziti s takvim krvopijama umjesto da ih murija lupi po đepu svaki put,pa da vidimo.Ja mislim da je to jedini lijek.Na satelitu ponekad pratim reality s murijom u Australiji, pa vidim kako to oni rješavaju.Ne moram ni reći da dolaze na svaki poziv.Prvi puta upozore osobu da to ne smije raditi (lupati,vikati,puštati glasno glazbu...),onda joj izrecitiraju kolka je kazna,onda joj vele, ako ćemo još samo jednom morati doći, nema više upozorenja,a ako je osoba pijana onda ga vode na spavanac u zatvor.

Inače i ja imam bliske susrete s novopečenim susjedima koji na prvi pogled uopće nisu ličili na neke primitivce.Mi smo u prizemlju a oni na prvom katu.Nisu baš iznad mene,hvala bogu ali za pretprošli Božić su nam bacali petarde ( ma šta za Božić,dva mjeseca prije su počeli),ravno ispred našeg prozora.Ne moram ni reći kolko infarkta sam mogla imat,u to vrijeme sam imala starog psa koja je bila sva u komi zbog toga pa je moj mužić otišo kod njih i zamolio ih da to ne rade na što mu je od malog mama rekla,da kaj nori da je to mala petardica i kak je bila bahata,ovaj moj je poludil i reko joj da će on njoj male petardice bacit u njen dnevni boravak ,ne moram ni pričat da su se posvadili.
Prošlo vrijeme,u međuvremenu između dva Božića,mali svaki put kad izlazi iz stana zalupi vratima da se cijela zgrada trese,a onda loptu nabija po stepenicama sve dok ne izađe van.
E onda se igra ispred mog prozora i dere se svakih pet minuta MAMAAAA,a ova krava se neće nikad javit na prvu tak da možeš zaboravit spavanje popodne.Inače sam si s malim dobra jer nije dijete krivo (to si stalno utuvljujem u glavu kad mu se trebam obratit) pa ga zamolim da se ne dere,ili da se ide igrati u park jer nije pristojno igrat se tu,a to ona kravetina od njegove mame čuje ali nikad ne reagira.Btw,ona radi u vrtiću:D Stigo drugi Božić,opet isto,ovaj put ja sama doma,peseka na žalost više nemamo.muzikaica mi tiho svira,ja na kompu,kad se zatreslo,skočila sam da mi se stolica prevrnula,nisam htjela brojit do deset nego sam odjurila gore i,pozvonila i tatica mi je otvorio vrata i reko mi da će baš bacat petarde.Rekla sam mu da se jebe i da se više nećemo razgovarat nikad ak tak hoće nego da ću mu samo poslat muriju.Tresla sam se od bijesa dva sata poslije toga.Valjda mu je ipak žena rekla da ne baca kroz prozor nego se obuko i išo s malim u park bacat.Inače mi susjeda veli da ga ona vidi kak ih baca prije podne kad ga čuva baka ( ajde bakice sad ti baci jednu).Od onda ga ne pozdravljam (on je meni drugi dan reko bok,mamicu mu njegovu,nisam mogla bilivit).Eto sad čekam ovaj Božić!I samo nek ju baci!

Out of the Way
10.11.2008., 20:23
tema je :top:
posteno sam se ismijala...a onda zakljucila da su moji susjedi- zlatni:zubo:
mislim da je sitnica to sto mi susjeda svakih par mjeseci napravi poplavu u kupatilu:kava:
ili sto mi zalije prozore prljavom vodom:mad:

Mischa
11.11.2008., 09:26
Joj, bas mi je drago da sam naletila na ovaj topic...moje "predrage" susjede iznad mene, najvise vole razmjestati namjestaj negdje oko 23h..pa to sve ronda..skripi..lupa..uzas jedan..a da ne pricam kad se pocnu sorati i derati jedna na drugu...to je neizdrzivo...i tako svaku vecer...pa si vi mislite...

A ispod mene, mali je nekakav dj..nemam pojma gdje niti di radi..ali taj u svakom dijelu dana pusta tu odvratnu muziku...ne znam ni sama koja je to vrsta muzike..techno..trance..whatever...i to ne da pusta umjereno, nego navije kao da je u klubu..i to lupa i lupa...i taman kad on prestane lupati, evo ovih iznad mene..i tako svaki dan..

winnerica
11.11.2008., 13:53
Na sve dosad napisano mogu samo reći da je jako tužno kad čovjek nema mira u svom domu radi tuđe nekulture.

alapača
12.11.2008., 14:59
imam i ja prekrasne susjede! već sam pisala o njima tu na forumu - to su oni umirovljenici koji se jako ljute kad (moja) beba stara 3 mjeseca (gad mali neodgojeni!) ima grčeve navečer pa ne uspije zaspati prije 22 sata...
al eto, fala bogu, grčevi su prestali, pa beba spava svaku večer već u 21 sat, pa se nemaju susjedi zašto ljutiti, osim kad sam toliko bezobrazna da se usudim prati kosu poslije 22 sata... btw - oni žive IZNAD nas, ali smeta im i to što dišemo, a kamoli da razgovaramo u svom stanu kad to njima ne odgovara, ili da nedajbože slušamo muziku..
ma, dosta sam se nervirala zbog tih gluposti. ali, nekidan sam našla grah pred vratima (nije bio skuhan, na žalost), nekoliko zrna graha drito pred mojim vratima, a danas sam ju našla (babu) u kolicima bebinim također pred mojim vratima... pitala sam ju zašto mi dira kolica, rekla je da joj je nešto ispalo (baš u moja kolica) a kad sam joj rekla da ću, idući put kad se približi mojim stvarima, zvati i policiju i socijalnu službu, rekla mi je (citiram) "marš đubre smrdljivo".
eto... i šta? šta sad da ja radim?

DoomsdayST
12.11.2008., 15:28
Šta ćeš napravit...?

- ne ostavljaj svoje stvari vanka stana...

- ne priti nikome, ako triba nešto napravit, napravi, ako nije baš po zakonu, pazi da nema svjedoka...

- peri kosu kad hoćeš i koliko hoćeš...

- slušaj glazbu kad hoćeš, možda malo tiše 14-17 i 22-07...

- ako budu pilali, u vrime 07-14 i 17-22 naloži glasnu mjuzu, ne nenormalno glasnu, ali glasnu, i odi u šetnju... I tako stalno dok ne prestanu gnjavit... Ako prestanu gnjavit, i ti prestani... A u periodima 14-17 i 22-07 ponašaj se normalno, u skladu sa kućnim redom, pa nismo divljaci...

- čuvaj živce, tribat će ti, i nedaj se isprovocirat... Odmjeri, promisli, pa reagiraj...

- ponovi sve navedeno...

:zubo:

polly
12.11.2008., 16:28
nekidan sam našla grah pred vratima (nije bio skuhan, na žalost), nekoliko zrna graha drito pred mojim vratima

odšuljaj se u neko gluho doba kad ziher spavaju i stavi joj na prag taj grah + pokoju pileću kosku
usrali se buju da im bacaš uroke :rofl:

a kolica drži u stanu
bez obzira na susjedske odnose, ja ih ne bi držala na hodniku jer tko zna tko što može stavit u njih ili da se kakva živina ne sprešetava po njima

po točkama pranja kose, tuširanja, slušanja muzike, sauganja, rada vešmašine,... i ostalih kućnih djelatnosti, postupaj kako kaže DoomsdayST
sve u skladu s time kakav je kućni red i normalan način života

i bakutanere ignoriraj, totalno, kao da su zrak
hrane se na tome da te uzrujavu, kad postanu "nevidljivi" uzrujavati će više sami sebe

sretno :)

alapača
12.11.2008., 18:03
dooms i polly ja vas volim :cerek:
(jel smijem to napisat na forumu? :ne zna: )

ma ne ostavljam kolica vani, samo 15-ak minuta dok unesem sve stvari u stan i bebu... nemrem drugačije :(
znam ja čime se oni hrane, ignoriram ih već mjesecima, oooo jako sam dobra u tome :D
al - ne diraj mi bebu dovraga!

polly
12.11.2008., 18:07
ma ne ostavljam kolica vani, samo 15-ak minuta dok unesem sve stvari u stan i bebu... nemrem drugačije :(

joj, znam kak je to
kužim da bi joj najrađe objasnila kućni red jednim krošeom :mljacko:

alapača
12.11.2008., 18:46
joj, znam kak je to

oh bih ja, rado, da sam billi s početka ove teme :cerek:
al nisam, ja bih da me ostave na miru, da me ne gledaju, ne slušaju, ne primjećuju uopće. al što ja to više hoću, to mi više ne polazi za rukom, naravno :rolleyes:

btw ne bojim se ja da će oni meni zbog nečega pozvati policiju - svjesna sam da ne radim ništa krivo - nego su agresivni, pogotovo on, a ja agresiju ne volem... ma ne samo da ju ne volem, nego ju zapravo uopće ne podnosim :(

zlatka
12.11.2008., 20:44
Ne znam da li ste primjetili da su starci sve veći problem u zgradama. Sami su i nemaju više briga a još manje pameti. Jedva čekaju da netko nešto napravi da mogu reagirati. Svaki klinac im smeta. Mojem susjedu smetaju breze koje sam ja posadila kada sam doselila u novu zgradu, ali su njemu sada previsoke i on im je odrezao vrh. Skoro me šlaigralo kad sam došla s posla i ugledala breze bez vrha, a one nam rade izvrsnu hladovinu na parkiralištu. Druga susjeda baca variva preko balkona jer si maže wc ako baci u zahod. Ma divni su.

polly
13.11.2008., 21:54
Ne znam da li ste primjetili da su starci sve veći problem u zgradama.
kod mene nisu niti najmanji problem, ne prigovaraju za ništa i ne rade nikakve probleme
da ih ne susrećem, ne bi ni znala da ih ima u zgradi
ovisi to o ljudima, ne o starosti
kod mene su najproblematičniji oni oko 30 godina

Sami su i nemaju više briga a još manje pameti.
doćemo i mi na njihovo :tuzni:
dobro, ja imam djecu pa bum njih zajebavala a ne susede :zubo:

Blomberg
13.11.2008., 23:56
U civiliziranim zemljama poput Švicarske npr. postoje uredbe o kućnom redu u zgradama kojih se svi pridržavaju, ne toliko u strahu od kazni, nego im je to sasvim normalno.
U Nizozemskoj teško da ćeš nekog čuti da glasno priča ili se dere po zgradi. To oni smatraju osobito vulgarno, a i i sami govore vrlo tiho.

Vani postoje zgrade za obitelji s djecom, za samce, za penzionere, za studente itd....pa ćeš si izabrati svoje susjede po želji. Kućni red i mir se poštuje ne samo od 22-6, nego cijeli dan jer je to u boljim zgradama nešto sasvim normalno.

U New Yorku na boljim lokacijama ne možeš kupiti stan u zgradi ako ti svi ostali stanari ne daju pristanak, a za to ćeš morati proći posebna propitivanja i priložiti dokaze kakve god oni budu htjeli.

Nema tamo tuluma po zgradama, deranja, lupanja, skakanja, glasnog TV-a itd... itd. što je kod nas normalno. Ako moraš raditi buku radi radova ili posebne prigode morat ćeš precizirati kad i koliko će to trajati uz ispriku svim stanarima na oglasnoj ploči.

Drugi je problem loša zvučna izolacija u velikom broju zgrada kod nas, pa se čuje svaki drek. Novi propisi reguliraju toplinsku i zvučnu izolaciju zgrade i svake stambene jedinice, ali se to kod nas još slabo poštuje pri izgradnji.

Sve ovisi gdje živiš...

putovnica
15.11.2008., 15:20
ma, dosta sam se nervirala zbog tih gluposti. ali, nekidan sam našla grah pred vratima (nije bio skuhan, na žalost), nekoliko zrna graha drito pred mojim vratima, a danas sam ju našla (babu) u kolicima bebinim također pred mojim vratima... pitala sam ju zašto mi dira kolica, rekla je da joj je nešto ispalo (baš u moja kolica) a kad sam joj rekla da ću, idući put kad se približi mojim stvarima, zvati i policiju i socijalnu službu, rekla mi je (citiram) "marš đubre smrdljivo".
eto... i šta? šta sad da ja radim?

UZAS!!! ja mislim da bi je ja zgromila--
al evo ti ideja ravno iz pakla :)
snimi na cd bebu u najgoroj fazi deranja(kod moje je to kad joj se spava a iz nekog razloga ne moze) i svaki put kad ides u setnju, raspali :)

alapača
15.11.2008., 19:12
pa dobro to mi puno ljudi kaže/piše - raspali muziku ili takvo što i odi van. al kaj mi nebi policija rvacka bila na vratima kad bih se vratila?
mislim, kaj smijem prek dana glasno slušat muziku ili bučat na bilo koji način?

arenx
16.11.2008., 21:12
Odo ja u Nizozemsku, jebote a ne ovi dernjavci s brda na brdo :eek:

chiquita
16.11.2008., 21:54
joj, znam kak je to

polly a imaš kakvo riješenje za sljedeću situaciju?

naime imam susjedu koja je zanimljivo, djelovala vrlo pristojno i ok dosad. uvijek se pozdravljali na stubištu i tako to.
problem je što dijelimo parkirno mjesto odnosno njeno je do našeg i uspjela nam je oguliti novo novcato auto i to 2 puta na istom mjestu!¨
auto (naše) je novo, staro niti nekoliko mjeseci i pazimo ga ko oko u glavi i naranvo na ovu ogrebotinu samo što nas nije šlagiralo - i muža i mene.
stvar je takva da glupača nije uopće došla javiti "...čujte susjede desila se nezgoda, nisam pazila ovo ono..." pa bi porazgovarali ko normalno ljudi jel, nego pizda sada parkira na cesti, valjda iz straha da nas opet ne ogrebe i niti a ni be o tome kakvu nam je štetu napravila.

ja sam sad već toliko luda da od bijesa ne bih mogla sad normalno razgovarati
s njom pa ću to prepustiti mužu (koji nije baš nešto puno smireniji od mene)...

i što sad? nemam dokaze da je baba to napravila, al da baš dva puta muž oguli auto na istom mjestu i da to ne primijeti - je čista ludost...pregledala sam ja njen auto i ima ogrebotinu...al daj ti to dokaži...

šta da radim, šta?

Sljiva
16.11.2008., 22:43
Ništa.
Ja ti takve stvari računam u gradski folklor.
Jer činjenica je da u gradu, gdje je hrpa auta i gdje ljudi parkiraju na puno raznih mjesta, ima i raznih ljudi koji se svakako parkiraju.
Tako da sam i ja već dobio svakakvih ogrebotina na autu. Crnom. Jako dobro se vidi.
Jednom je moja kćer nepažljivo izlazila iz auta i raspalila zadnjim vratima susjedni auto. Čak je i malo ulubljen bio. I šta da radim? Dobro sam ju izgrdio i izgalamio se tako da sad vodi računa iako ja svejedno opominjem prilikom izlaska iz auta da pazi.

exAzriel
16.11.2008., 23:13
šta da radim, šta?

drugi put kad buš imala novi auto, plati kasko..
dobro je kolega rekao da je to gradski folklor...
a ako ju bute išli napadati, ispast će te nekulturniji od nje.....

alapača
16.11.2008., 23:16
pa kaj se nemre to nekak dokazat? baš nikako?

exAzriel
16.11.2008., 23:21
pa kaj se nemre to nekak dokazat? baš nikako?

policija ti za to nebude išla na uviđaj.
Plus toga kako misli dokazati da je susjeda nju ogrebala, a ne obrnuto.
za takve stvari postoji kasko, a ne policija.

joujou
17.11.2008., 11:18
policija ti za to nebude išla na uviđaj.
Plus toga kako misli dokazati da je susjeda nju ogrebala, a ne obrnuto.
za takve stvari postoji kasko, a ne policija.

naravno da policija mora izaci na uvidjaj...

imala sam isti slucaj, s tim da je moj auto bio parkiran na nogostupu i preko noci me netko bocno ogrebao (nitko iz ulice, ocito netko tko je bio samo u prolazu)

pozvala sam policiju, napravili ocevid i podigli prijavu protiv nepozantog pocinitelja

chiqita je u jos boljoj poziciji s obzirom da je bila propisno parkirana i sto policajcu moze usmjeriti paznju na susjedin auto :mig: pa kasnije reci da ej to policija sama otkrila i tako izbjeci konflikt sa susjedom

definitivno zvati policiju :top:

polly
17.11.2008., 12:45
definitivno zvati policiju :top:
i meni je jedan susedski genijalac ogrebao auto
pa smo ujutro otišli na procjenu
uz prethodni razgovor "zvrc zvrc, ja sam suseda polly, nadam se da znate zašto vam na kućna vrata zvrckam?" " paaaaaaaaa, ne" "paaaaaaaaaaaaa da vas podsjetim, jutošnje isparkiravanje. i inače vam u norme pristojnog ponašanja ulazi da se javite onome kom ste auto oštetili" " a tooooooooooo, joj znate velik auto imam" "neeeeeeeeeeeemam pojma. osim toga moj je veći i kaj sad?" " aaaa neeeeeeee znam"
na kraju smo to riješili preko osiguranja
da nije išlo, išlo bi preko policije

Ništa.
Jednom je moja kćer nepažljivo izlazila iz auta i raspalila zadnjim vratima susjedni auto. Čak je i malo ulubljen bio. I šta da radim?
trebao si, ako ništa drugo, zataknut za brisače cedulju s brojem telefona
i snosit trošak popravka

drugi put kad buš imala novi auto, plati kasko..
dobro je kolega rekao da je to gradski folklor...
a ako ju bute išli napadati, ispast će te nekulturniji od nje.....
zašto bi plaćala zbog moguće tuđe greške
to nije gradski folklor, to je čisti bezobrazluk i pomanjkanje bilo kakve kulture
o jadna žena, ogrebe 2 put tuđi auto i još s nekulturnim beštijama mora razgovarat :briše suzne oči:

chiquita
18.11.2008., 22:11
samo da pojasnim da je to parkirno mjesto moje vlasništvo, garažno parkirno mjesto.
a njeno je odmah do našeg. tak da ne mislite da na cesti parkiram di me mogao bilo tko oguliti u prolazu.

sutra ćemo joj se javiti.
pa ćemo vidjeti.

MARIN.Z
21.11.2008., 19:50
Ugradjujemo uskoro centralno grijanje u kucu.
Gdje ste nabavljali radijatore, pec, cijevi i ostalu potrebnu opremu....grijanje ce biti na plin. Moze ime prodavaonica ili neki link?
Da li ste radili sami ili je ipak bio majstor u pitanju?

I jos nesto, kakva su vam iskustva sa etaznim grijanjem, gdje je jedna centralna pec na koju se moze i kuhati, a od nje se izvlace dalje radijatori...
molim vas želio bi kupiti novu peć eko 17 od centrometala pa ako netko ima kakva iskustva sa istom!?

miro123
27.11.2008., 13:34
Prije svega pozdrav svima!

Imam jedno pitanje- imam kuću na kat,u gornjem katu nema nikoga pa su gore svi radjatori zatvoren ,znači da se grije samo donji kat. međutim,grijanje se ne pali ispod 22-23 stupnjeva,a u kući je hladno užasno,i termostat koji kojim mjerim sobnu temp.pokazuje 19/20 stupnjeva međutum ne pali se termostat,pa me zanima sto bi mogao biti razlog?!

A 2 pitanje-kad ga recimo upalim na 25 stupnjeva u nekim sobama je hladnije nego u drugim( ventili su otvoreni na max),radjatori su odzračivani... ?!

tnx svima

zalica
27.11.2008., 16:37
Nisam stručnjak ali sam aktivni korisnik pa neke stvari i kužim. NIje mi jasno:
- kako misliš "ne pali se ispod 22-23 stupnja"?
- razlika u temperaturi između sobnog termometra i sobnog termostata je moguća ali ne bi smjela biti prevelika, meni su na dva kraja prostorije ali imaju temp u sekundu iste. Može biti da ti je termostat (onaj koji pali/gasi pumpu tj. grijanje) možda preblizu radijatorima... zato i pali grijanje na 25!?
Razlika u temperaturi među sobama je zato jer ti sistem nije izbalansiran (ujednačen). Pretpostavljam da ti je termostat u dnevnoj sobi, a da ga nema u ostalim sobama - u tom slučau trebaš isprobati slijedeće: lagano prigušivati radijatore u dnevnoj dokle god ti temp u ostalim prostorijama ne postignu zadovoljavajuću temp. To je posao koji se radi duže vrijeme (moguće i nekoliko dana) dok ne dođeš do prave mjere. Radi se o tome da u sobi koja je temperirana sa prigušivanjem radijatora prisiljavaš pumpu da više tople vode progura kroz njih da bi postigla temp, a automatski ti se više te tople vode provlači kroz ostale radijatore i više grije ostale prostorije.

Uglavnom dao sam ti neke smjernice (nadam se koliko toliko jasne) a za ostalo pitaj...

miro123
27.11.2008., 21:22
da razlika između sobnog terometra i termostata je po 3-4 stupnja. a radjator je na sasvim suprostnoj strani od termostata. evo danas smo otvorili prozore i temp je pala na 17 on se uopće nije palio,tek na nekih 21 stupanj se palio kad smo ga pomakli (upalili)( po termometru-a imam ih 2 :D ). a za ovo ujednoačavanje-tnx probat ću:mig:

ZEGA
27.11.2008., 22:10
ujednacavanje je najbolje raditi pomocu prigusnica (onaj ventil na povratu kojeg moras sa imbusom...)

božja_tajnica
28.11.2008., 04:21
promijenila sam 3 podstanarska stana za vrijeme srednje škole i fakulteta, pa da se pohvalim malo.
u 1. sam ispod sebe imala babu koja je bila glavna faca u ulazu, sve ju zanima, obilazi ljude od vrata do vrata i ispituje jesu li platili čistačici, iako sve piše na oglasnoj ploči, a ona nema nikakve veze sa čistačicom. jednom mi je doslovno ušla u stan bez zvona ili kucanja i rekla da se priča po zgradi kako smo ja i cimerica nemoralne djevojke koje dovode odrasle muškarce po noći (cimericin brat i tata došli iz njemačke na sprovod njezine bake i prespavali kod nas 2 dana). nakon toga je ulazila u stan svaki put kad ga ostavimo otključanog. ja ručam ona uleti, dođe do stola i pita jel treba pospremit stan, ako mi ne stignemo, pospremit će nam ona, onda shvati da je uredno i samo izleti van. znala me na stubištu pitat kako to da nismo usisavale 4 dana a inače često usisavamo. kad su vrata zaključana onda proba ući, ako je zaključano okrene se i ode. ne zvoni, ne kuca, ništa. ispred ulaza je posadila vrt, i to ne cvijeće nego paradajz, krastavci... rekla mi je da je primjetila da bacam hranu u kontenjere i da to ne radim, nego da ostavim ispod njezinog balkona, da će to mačke pojest, tako ih ona hrani već 5 godina. ispod balkona joj se nakupile hrpe starog kruha, truli paradajz, ostatci od ručka... užas. jednom mi se požalila da susjeda do nas pere veš koji nikad ne nosi na sebi i tako je ona zaključila da je to tuđa roba i da će to prijavit. neznamo samo kome.
u 2. stanu još gore. susjeda u stanu do nas nam je rekla da se previše kupamo. da smo mi dvije cure koje se ne moraju kupat svaki dan, pogotovo ne u punoj kadi vode. i da je sad zima i da se sigurno ne znojimo toliko puno da se peremo svaki dan. kad smo pričuvale frendici psa došla je prvi dan i rekla da ju pas uznemirava, ja pitam kako, ona kaže da ona jednostavno ne voli pse i neka ga se riješimo. zvala je našu gazdaricu i žalila se da se previše kupamo i da nas nema po cijele dane u stanu i da se ona brine za naše zdravlje. ostavljala je peticije na oglasnoj ploči da zabranimo susjedima da imaju zeca u stanu. pa da svi koji imaju cvijeće na balkonu trebaju plaćat vode za jednog člana više.
sad u 3. stanu uživam, iako susjed do nas ide na posao u 4 ujutro i svako jutro me probudi kad odključava vrata od zgrade, jer sam u prizemlju. susjeda iznad ima kauč na razvlačenje i oko ponoći nekih 5 min lupa dok ga ne sastavi. gospodin do nas jako glasno sluša dnevnik. susjeda koja ima prozor do moje sobe ima onu žicu za veš na kotačiče, pa to škripi užasno svako jutro. i sve to razumijem i ne bunim se. samo da mi nitko ne zvoni na vrata svaki dan bez razloga i ne vodi moje brige.

Lee Champa
28.11.2008., 04:51
Umjesto prigušnica ugradio sam kugl ventile:top:
Zašto moraju biti prigušnice?:ne zna:

alapača
28.11.2008., 11:58
rekla mi je da je primjetila da bacam hranu u kontenjere i da to ne radim, nego da ostavim ispod njezinog balkona, da će to mačke pojest, tako ih ona hrani već 5 godina.

jednom mi se požalila da susjeda do nas pere veš koji nikad ne nosi na sebi i tako je ona zaključila da je to tuđa roba i da će to prijavit. neznamo samo kome.

u 2. stanu još gore. susjeda u stanu do nas nam je rekla da se previše kupamo. da smo mi dvije cure koje se ne moraju kupat svaki dan, pogotovo ne u punoj kadi vode. i da je sad zima i da se sigurno ne znojimo toliko puno da se peremo svaki dan.

:rofl: :rofl: a reci, to se sve u zagrebu događa, ne? :D
i ovi moji se bave sličnim egzibicionizmom - kad god susjedi dođe dečko oni zovu miliciju da im kažu da on nešto šverca :D
samo ne kužim kak ti policajci nemaju nekakvu bazu podataka u kojoj bi vidjeli da ih ovi samo zajebavaju :rolleyes: znam, čula sam da moraju izaći na svaku dojavu, ali to je pobogu suludo!

solar
28.11.2008., 12:04
iznad mojih roditelja žive ljudi čija djeca od malih nogu treniraju atletiku - ali u stanu :rofl:

fala bogu se djeca nakon sat-dva-tri jako umore pa prestanu trčati, skakati u dalj i vis, bacati kugle i sl.

moji se ne bune da ne ispadnu čangrizljivi starci a i vele da šta će jadna dječica, ne možeš ih zavezati...

alapača
28.11.2008., 12:18
pa i nemreš ih zavezati, da... u tome i je problem. ja sam počela priču o svojim susjedima tražeći savjet kako da vuk bude sit a ovca cijela :D
nemreš djeci zabranit da se igraju, ni bebama da plaču, ali kužim da nekome tko ne voli djecu to itekako može ići na živce.
nisam saznala kak da svi budu zadovoljni :(

bluebox
28.11.2008., 12:26
susjeda u stanu do nas nam je rekla da se previše kupamo. da smo mi dvije cure koje se ne moraju kupat svaki dan, pogotovo ne u punoj kadi vode. i da je sad zima i da se sigurno ne znojimo toliko puno da se peremo svaki dan.

A joooj :rofl: ima ih još znači :s

I ja sam imala sličan problem- prvo sam joj ljubazno objasnila nekoliko puta da je se to ne tiče i da se time završava svaka daljnja rasprava o tome koliko puta tjedno bi se ja trebala tuširati :rolleyes: Pa je ona nastavila forsati, onda sam joj isto to neljubazno objasnila, pa je ostala :eek: i rekla da će zvati gazdu. Onda joj je gazda to isto ljubazno ponovio i fino upakirao, da ako se njeno maltretiranje ponovi više neće biti ljubazan. I prestala je :)

solar
28.11.2008., 12:39
...nemreš djeci zabranit da se igraju, ni bebama da plaču, ali kužim da nekome tko ne voli djecu to itekako može ići na živce.

može ti i te kako ići na živce iako voliš djecu..
moji starci stvarno vole djecu i imaju i unuke ali.. ponekad stvarno popizdiš kad ti tri sata neko skače po glavi!

nekad se to protegne i do 23h. to ne možeš ignorirati!

letecha_krafnica
28.11.2008., 12:44
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje na koje bih voljela dobiti odgovor..
Naime, podstanar sam u jednom stanu u Zagrebu, u staroj zgradi.
Kako je sada krenula sezona grijanja počeli su nam dolaziti računi za grijanje od HEP toplinarstva (naravno).
Obračunavaju se po m2!!!! Što je za naš stan od oko 60 kvadrata oko 180kn za prošli mjesec kada se još nismo toliko ni grijali ( a vjerujem da će biti i više kako se počelo grijati po cijeli dan sada..)

Pitanje : Je li legalno naplaćivati grijanje po kvadratu???
Naime, u stanu imamo samo 4 radijatora, od kojih jedan uopće ne palimo ( u kuhinji), u kupaoni se pali samo navečer da se ugrije za kupanje i 2 u 2 spavaće sobe koje ugasimo preko dana i palimo kad se vratimo s posla...
E sad, najbolje je od svega da je najjače grijanje po danu!!! kad je vani sunce i +15 temperatura, a navečer se gasi već u pola 9. Što znači da si penzići kuhaju guzice po danu ( fakat bude prevruće pa mi svoje radijatore gasimo jer se ne da izdržati), a po noći ionako idu spavati rano pa im ni ne treba pa se grijanje gasi. Što je meni jaaaako super kad dođem sa predavanja u 10 navečer u hladnu sobu jer je grijanje odavno prestalo i ne mogu se ni otuširati jer je koma hladno..
Pitanje : kako je moguće znati da li naše grijanje pušta toplana ili predstavnik stanara?

Molila bih ako netko zna da mi pomogne...
Smrznuta :(

božja_tajnica
28.11.2008., 14:01
:rofl: :rofl: a reci, to se sve u zagrebu događa, ne? :D

nije zagreb, sisak je.

alapača
28.11.2008., 14:55
može ti i te kako ići na živce iako voliš djecu..
moji starci stvarno vole djecu i imaju i unuke ali.. ponekad stvarno popizdiš kad ti tri sata neko skače po glavi!

a rješenje je...?

polly
28.11.2008., 15:03

blago njima kaj deca idu tak rano spat
ovi ispod mene igraju košaricu i "koturaju" (tak njihova mater zove rolanje) se do iz 2 ujutro :rolleyes:

solar
28.11.2008., 15:18
a rješenje je...?

npr. da se djecu nauči razlikovati igru u parku od igre u stanu, da ih se nauči razlikovati atletsku stazu i sportske terene od dnevnog boravka.. ali onda ih se mora i odvesti u park ili na igralište (bazen, karate.. )!
da im se posveti više vremena a ne da ih se ostavi da jurcaju i skaču tri sata po stanu (svaki dan kasno popodne) dok ne padnu u nesvijest od iznemoglosti i urlikanja. :ne zna:

solar
28.11.2008., 15:19
blago njima kaj deca idu tak rano spat
ovi ispod mene igraju košaricu i "koturaju" (tak njihova mater zove rolanje) se do iz 2 ujutro :rolleyes:

to je za socijalnu službu :D

ali stvarno.

alapača
28.11.2008., 15:44
npr. da se djecu nauči razlikovati igru u parku od igre u stanu, da ih se nauči razlikovati atletsku stazu i sportske terene od dnevnog boravka.. ali onda ih se mora i odvesti u park ili na igralište (bazen, karate.. )!
da im se posveti više vremena a ne da ih se ostavi da jurcaju i skaču tri sata po stanu (svaki dan kasno popodne) dok ne padnu u nesvijest od iznemoglosti i urlikanja. :ne zna:

čak i onda bi se našao netko tko bi smatrao da ipak nismo dobro odgojili našu djecu i da su preglasna. moji susjedi, na primjer, smatraju da beba od 3 mjeseca ne bi trebala plakati poslije 22 sata jer to vrijeđa kućni red po kojem oni žive. :top:
mislila sam ti i objasniti kako nakon radnog vremena od 9 do 5, popularnog u europskoj hrvatskoj, čovjek, pogotovo po zimi, nema baš puno manevarskog prostora za igru s djecom, a igra je djeci nužna. ali bez obzira razumijemo li mi to ili ne, toleriramo ili ne, volimo ili ne volimo djecu, ja sam za to da se nađe rješenje u kojem će i djeca i oni drugi dobiti ono što im treba - djeca neopterećenu igru, u kojoj ih nitko neće ušutkavati i smirivati, i oni drugi svoj mir koji isto tako zaslužuju. uvijek će biti neodgojene djece i netolerantnih umirovljenika kojima je dosadno. to je tak.
imaš neki konstruktivan prijedlog ili i dalje samo kritiku?

solar
28.11.2008., 16:10
..

rješenje je naravno kompromis..

moji starci npr. ni ne pomišljaju upozoriti susjede na to skakanje, tolerantni su i ne pizde. imaju razumijevanja. vole djecu. ali svejedno čuju i trpe buku koja možda i nije primjerena.
susjedi iznad vjerojatno nisu ni svjesni kako se to ispod čuje... možda bi ipak mogli bar malo pripaziti na susjede ispod koji su već stari, bolesni, umorni i odgojili su nekoliko djece.

imaju sreće da su ispod moji starci a ne neki čangrizljivi deda i baka koji mrze cijeli svijet jer imaju male penzije :D

glede ljudi kojima smeta plač bebe nemam komentara!

edit: da još dodam iz svog primjera.. nisu mi dozvolili da satima skačem s kreveta na pod ili s ormara na krevet, da se loptam po kući, da se boćam ili rolam po stubištu i sl.
objasnili su mi da ne živimo sami u zgradi. meni je to bilo normalno.
doma sam se igrao s autićima, kockama, kaubojima i indijancima, crtao sam, igrao se s plastelinom..
i nisam imao nesretno djetinjstvo zato jer nisam divljao i urlao po stanu.
trčao sam i vozio bicikl vani, u parku.

those were the days :)

banderas
28.11.2008., 16:15
Ja nemam pojma tko su mi susjedi :o Najveća "briga" nam je što jedan lik ima ogromnog psa koji smrdi, pa se osjeti ako je bio u liftu 10 minuta prije nas. I to bi bilo to :p

alapača
28.11.2008., 17:43
da još dodam iz svog primjera.. nisu mi dozvolili da satima skačem s kreveta na pod ili s ormara na krevet, da se loptam po kući, da se boćam ili rolam po stubištu i sl.
objasnili su mi da ne živimo sami u zgradi. meni je to bilo normalno.
doma sam se igrao s autićima, kockama, kaubojima i indijancima, crtao sam, igrao se s plastelinom..
i nisam imao nesretno djetinjstvo zato jer nisam divljao i urlao po stanu.
trčao sam i vozio bicikl vani, u parku.

those were the days :)

razumijem u potpunosti. i ja sam tako odrasla. i to u velikoj zgradi sa puno djece i puno starih ljudi i (skoro) nikad nije bilo problema - svi smo bili umjereni. na žalost, svugdje ima bolesnika koji ne mare za druge :( Zato sam razmišljala kako to riješiti - boljom izolacijom? češćim seljenjem? oružjem? :D

solar
28.11.2008., 17:48
Zato sam razmišljala kako to riješiti - boljom izolacijom? češćim seljenjem? oružjem? :D

izolacija pomaže samo ako je u startu dobro izvedena.. naknadno mislim da ništa ne pomaže.. selidbe baš nisu praktične.

a oružje - hm :misli: :zubo:

polly
28.11.2008., 18:08
to je za socijalnu službu :D

ali stvarno.

zašto?
pa djeca se igraju, zabavljaju, niko ih ne maltretira nikakavim obvezama,.... uživancija :D
vjerujem da bi i moja, a bome i ja, u njihovim godinama uživala

polly
28.11.2008., 18:13
moji susjedi, na primjer, smatraju da beba od 3 mjeseca ne bi trebala plakati poslije 22 sata jer to vrijeđa kućni red po kojem oni žive. :top:

nemoj sad ići u krajnost
u redu je igra u stanu, čak i glasnija
ali dozvoljavati igranje košarke 3 djece u stanu u 2 ujutro može samo totalni kreten koji na taj načine ne samo da maltretira susjede nego i zanemaruje vlastitu djecu
jer takav odgoj ničeg dobrog djeci ne može donjeti

Aruena
29.11.2008., 13:47

Potpuno si u pravu!Zivot u zgradi ima odredena pravila koja se moraju postivati.Roditelj koji se trudi da odgoji lijepo svoju djecu osmislit ce im neku igru u stanu tak da ne lupaju susjedima.

deedeedee
29.11.2008., 13:48
prijavljujem svoje susjede kao susjede iz pakla jer im ne smeta šta cilom zgradom slobodno trčaraju miševi. :(

Aruena
29.11.2008., 13:50
čak i onda bi se našao netko tko bi smatrao da ipak nismo dobro odgojili našu djecu i da su preglasna. moji susjedi, na primjer, smatraju da beba od 3 mjeseca ne bi trebala plakati poslije 22 sata jer to vrijeđa kućni red po kojem oni žive. :top:
mislila sam ti i objasniti kako nakon radnog vremena od 9 do 5, popularnog u europskoj hrvatskoj, čovjek, pogotovo po zimi, nema baš puno manevarskog prostora za igru s djecom, a igra je djeci nužna. ali bez obzira razumijemo li mi to ili ne, toleriramo ili ne, volimo ili ne volimo djecu, ja sam za to da se nađe rješenje u kojem će i djeca i oni drugi dobiti ono što im treba - djeca neopterećenu igru, u kojoj ih nitko neće ušutkavati i smirivati, i oni drugi svoj mir koji isto tako zaslužuju. uvijek će biti neodgojene djece i netolerantnih umirovljenika kojima je dosadno. to je tak.

Tvoji susjedi su skroz ludi!Jos ce se naljutiti sto ih tvoja beba ne pozdravlja na stubistu kad je vodis u setnju.Ignoriraj ludjake...

Aruena
29.11.2008., 14:10
Mome muzu ne smeta kad djeca jurcaju po stanu,on se jednostavno iskljuci.Ja sizim od toga!:mad:Zato kad su doma,ja moram da im osmisljavam cega da se igraju,sto nije jednostavno jer jedno ima 8 i po,a drugo 3 godine-starije voli drustvene igre,a mladje se tog ne zna igrati,pa sve pokvari...:(Srecom,starije dijete ide na razne tecajeve svega i svacega,ne toliko da nauci,koliko da se zabavi i ispuca energiju.Mladje ide u razne igraonice,parkove i pjescanike...Nije lako,uz posao do 5,ali guramo...

thune
29.11.2008., 14:36
Joj društvo, ja kad ovo sve čitam bojim se života u zgradi koji me uskoro čeka. Za sad živim u kući i maltretiraju me samo moji...Inače preselit ću u zgradu u stan u potkrovlju sa samo jednim stanom na istoj etaži.

Aruena
29.11.2008., 18:11
Joj društvo, ja kad ovo sve čitam bojim se života u zgradi koji me uskoro čeka. Za sad živim u kući i maltretiraju me samo moji...Inače preselit ću u zgradu u stan u potkrovlju sa samo jednim stanom na istoj etaži.

Nadaj se najboljem.Ima i krasnih susjeda.

ZEGA
02.12.2008., 14:09
Umjesto prigušnica ugradio sam kugl ventile:top:
Zašto moraju biti prigušnice?:ne zna:
Ma ok je i kugl ventil sve su to ventili jedino sto ce se kuglaslti malo grubo podesavat u slucaju potrebe za balansiranjem sustava...
I svatko ga moze razdesit dok prigusnicu kad imbusom podesis zatvoris cep i nitko nema pristup da cacka po tome...
Al da radi, radi!
z

Aida*
04.12.2008., 13:12
Kako se boriti protiv ljudi kojima sve smeta? Ja npr. imam 3 djece. Od malih nogu ih učim ponašanju u stanu, kućni red se poštuje, najmanje do 7 sati spavaju, od 14-16 moraju biti u sobi i čitati, spavati ili gledati tv, i poslije 21 isto tako. Ali u međuvremenu ih ne mogu zavezati. Naravno da im ne dopuštam da igraju nogomet i da se rolaju u stanu... ali da su ponekad bučniji, jesu. Pogotovo sada kada je zima pa ne odemo na vikendicu ili van.
i što bi ja sada trebala? letjeti po stanu? pa moji susjedi iznad nemaju djece, pa ja čujem kada hodaju, ili premještaju stolce i što? pa ljudi moraju živjeti....

kako stati na kraj bolesnicima koji cijeli dan samo osluškuju kome bi mogli što prigovoriti....

Dlapek
04.12.2008., 13:36
pada mi jedna rečenica napamet: "Možda bi susjedi koji žive iznad vas trebali popričati s onima ispod vas."

solar
04.12.2008., 15:50
... ali da su ponekad bučniji, jesu. ....

bučniji kao 3 sata neprekidnog skakanja s ormara na krevet pa na pod, igranja lovice od kupaone do balkona u klompama ili bučniji tipa smiju se na sav glas i glasno slušaju muziku? meni se te dvije stvari jako razlikuju (iznad glave)...

ako ispod imaš susjede kojima smeta svaki zvuk a tvoja djeca stvarno ne divljaju neprimjereno životu u stanu ne trebaš se brinuti.
to je njihov problem, savjest ti je čista i slobodno ih odprdi :mig:

Kuzter
04.12.2008., 20:13
Evo i mene sa problemom susjeda.Imam iznad sebe susjede koji su podstanari,i stalno nas teroriziraju ponekad po cjele dana sa trčanjem,igranjem nogometa,skakanjem.A što je najgore roditelji trče zajedno sa djetetom.Kada dođu gosti,djeca njih pet šest svi trče.Vrlo smo tolerantni,jer razumijemo da je to djete.,ali što je previše previše je.No, roditelji to djete uopće ne izvode po pet šest dana van,nego trče po stanu s njim.Ima netko neki prijedlog?Pozdrav

Blomberg
04.12.2008., 21:22
ako ispod imaš susjede kojima smeta svaki zvuk a tvoja djeca stvarno ne divljaju neprimjereno životu u stanu ne trebaš se brinuti.
to je njihov problem, savjest ti je čista i slobodno ih odprdi :mig:

Ne, nije to njihov problem već je to problem nekvalitetnih zgrada kakvih ima koliko god hoćeš i novih i starih. Čak su neke stare daleko bolje po tom pitanju od novih.

Udarni zvuk unutar građevine je jako neugodan, isto kao i buka cjevovoda i motora liftova u nekim zgradama i ruši komfor stanovanja. Ako nije napravljena nikakva izolacija, takva buka je izuzetno iritantna.

Zato je i postrožen zakon o gradnji i to će s vremenom postati standard u gradnji kao što je sad toplinska izolacija. Normalni zvukovi se jednostavno ne smiju čuti u susjednim stambenim jedinicama. Ovo je postalo pravilo prilikom gradnje obiteljske kuće danas.

"Zvučni izolatori se dijele na one koji prigušuju buku u zraku te na izolatore udarnog zvuka. Obje vrste izolacije međusobno su povezane, ali se i isključuju: tako npr. beton dobro prigušuje buku koja se širi zrakom, ali je vrlo slab izolator udarne buke. Za potpuno prigušenje oba oblika buke, neophodna je stručna izvedba konstrukcije i pravilna kombinacija izolatora. „Zakon o gradnji“ (NN br. 175/03) u čl.11. određuje bez obzira na mjesto – lokaciju i djelatnost: „Građevina mora biti projektirana i izgrađena na način da zvuk što ga zamjećuju osobe koje borave u građevini ili u njezinoj blizini bude na takvoj razini da ne ugrožava zdravlje te da osigurava noćni mir i zadovoljavajuće uvjete za odmor i rad.“

Ima nekoliko građevinskih firmi koje to poštuju u RH, tako da armiranobetonska deka ne smije biti ispod 330kg/m2 i obavezno se radi plivajući pod s estrihom debljine najmanje 6cm po cijeloj površini poda. Ispod estriha je naravno izolacija u dva sloja. Tek na to ide laminat, pločice ili parket. Kad se to kvalitetno napravi nema udarne buke koraka, ne čuju se normalni zvukovi stanara u stanu ispod, a prigušenje ide do 56dB.

Naknadno stavljanje izolacije rijetko kad može riješti ovaj problem jer baš da će ti onaj gore dati da mu razbijaš pod i još tražiti podjelu troškova...izuzetno rijetko.

solar
04.12.2008., 21:54
Ne, nije to njihov problem već je to problem nekvalitetnih zgrada kakvih ima koliko god hoćeš i novih i starih. Čak su neke stare daleko bolje po tom pitanju od novih....

problem vlastite nekretnine je tvoj vlastiti problem!
želim reči da sami biramo svoju nekretninu.. da mene smeta to što čujem susjede kad se (pre)glasno sexaju ili kad im padaju tanjuri iz ruke svakako bi kupio stan na zadnjem katu ili kuću gdje mi nitko neće skakati po glavi.
kupovinom stana u zgradi i k tome novogradnji kupio sam i buku koja dolazi s tim - svjesno sam napravio neke kompromise.
moji stanuju u betonjari s pol metra debelim zidovima i skakanje djece iznad jako dobro čuju..
sve je ok ako je buka koju proizvodimo uobičajena za život u stanu - dakle tuširanje, hodanje, tv, glazba, sexanje, dječji plač i sl. to nebi trebalo smetati nikom normalnom i zdravom.
ali ako se po stanu igra nogomet, trči maraton ili se bacaju stolice onda se ljudi imaju pravo buniti.

Blomberg
04.12.2008., 22:16
sve je ok ako je buka koju proizvodimo uobičajena za život u stanu - dakle tuširanje, hodanje, tv, glazba, sexanje, dječji plač i sl. to nebi trebalo smetati nikom normalnom i zdravom.
ali ako se po stanu igra nogomet, trči maraton ili se bacaju stolice onda se ljudi imaju pravo buniti.

Ma da, OK. , ali ja sam pisao što će postati pravilo u gradnji vrlo brzo.
Uostalom, to je individualno. Meni npr. užasno ide na živce da mi netko lupeta i skače po glavi, pa zato i živim u kući gdje toga nema i mogu raditi što me volja.
Kad je izolacija napravljena kako spada ovi normalni zvukovi se fakat ne čuju,
(potpuna tišina-ko da nema susjeda), a time se ujedno drastično prigušuju extremne situacije poput tuluma, skakanja i loma po stanu.
Time i ti dobivaš na komforu stanovanja jer znaš da te ne čuju.
Što je najbolje to poskupljuje cijenu nekretnine samo za 1 ili 1.5% :)

Naravno da se imaš pravo buniti kad ti netko skače non-stop, igra košarku ili se rola po glavi npr. :p

Samo nekima nije jasno gdje je ta granica jer su i inače vrlo bučni.

solar
04.12.2008., 22:19
Ma da, OK. , ali ja sam pisao što će postati pravilo u gradnji vrlo brzo.
Kad je izolacija napravljena kako spada ovi normalni zvukovi se fakat ne čuju,
(potpuna tišina-ko da nema susjeda), a time se ujedno drastično prigušuju extremne situacije poput tuluma, skakanja i loma po stanu.
Što je najbolje to poskupljuje cijenu nekretnine samo za 1 ili 1.5% :)

samo kad ćemo to dočekati? ja ću ovaj stan otplaćivati do penzije tako da su meni šanse male :rofl:

Aruena
06.12.2008., 15:59
Kako se boriti protiv ljudi kojima sve smeta? Ja npr. imam 3 djece. Od malih nogu ih učim ponašanju u stanu, kućni red se poštuje, najmanje do 7 sati spavaju, od 14-16 moraju biti u sobi i čitati, spavati ili gledati tv, i poslije 21 isto tako. Ali u međuvremenu ih ne mogu zavezati. Naravno da im ne dopuštam da igraju nogomet i da se rolaju u stanu... ali da su ponekad bučniji, jesu. Pogotovo sada kada je zima pa ne odemo na vikendicu ili van.
i što bi ja sada trebala? letjeti po stanu? pa moji susjedi iznad nemaju djece, pa ja čujem kada hodaju, ili premještaju stolce i što? pa ljudi moraju živjeti....

kako stati na kraj bolesnicima koji cijeli dan samo osluškuju kome bi mogli što prigovoriti....

Nadji i ti njima nekakvu manu,pa im time pili mozak...:kava:

ko-sandy
06.12.2008., 16:31
ja imam susjeda koji radi u ministarstvu zastite okolisa (faca), kupio stan u sjevernom dijelu zagreba da bi dobio na pedigreu, razbacuje se "prirodom" i "prirodnim". pred tri godine uredjivao je podrum. u dvoristu, iza kuce (kuca ima cetiri stana i vlastito dvoriste), jos se nalaze vrece s ostacima gableca radnika koji su tada radili. tvrdi da on s time nema veze. u dvoristu je stara, podivljala jabuka koju nitko ne odrzava pa plodovi ne dozrijevaju nego padaju i trunu na prilazu do ulaza, skupljaju se muhe, bube, strsljeni. on nikada ne cisti jer je bas divno kada je dvoriste "prirodno", "divlje" (mozda nisam shvatila, mozda je mislio "divljacko"). stubiste nikada ne cisti - on to ne moze jer je zavrsio fakultet. nedavno smo poravnali dvoriste, raskrcili sikaru i posijali travu, a on nas je ozbiljno napao da kako smo mogli sijati travu, sad vise nije prirodno.....

s nikim u ulici ne komunicira i nikoga ne pozdravlja, iako je to jedna od malih ulica u kojoj se ljudi medjusobno posjecuju, druze, pozdravljaju, pomazu....

ali, da ga upoznate, ne biste mi ovo vjerovali, jer susti je med i mlijeko

srecom barem ne stvara buku

Aida*
08.12.2008., 08:52
bučniji kao 3 sata neprekidnog skakanja s ormara na krevet pa na pod, igranja lovice od kupaone do balkona u klompama

sa ormara ne mogu skakati jer su nam ormari do stropa, klompe nikada nisu ni nosili...

ovo - ponekad bučniji - odnosilo se na to da se zatrče od dn.boravka do sobe - ali uglavnom samo jednom jer ja odmah :azdaja: ili na situacije, kao npr. ove subote, kada su klinci slavili rođendan pa ih je bilo 5, i onda jesu malo skakali i plesali - ali od 17-20.

Ono oko čega se ja dvoumim je, da li da zovem policiju, jer čovjek zvoni na vrata čim ugleda da nas nema doma i plaši mi djecu, a to ne mogu tolerirati....ili da ja kupim klompe neka onda prigovara sa razlogom....

štemajzl
08.12.2008., 11:39
Ono oko čega se ja dvoumim je, da li da zovem policiju, jer čovjek zvoni na vrata čim ugleda da nas nema doma i plaši mi djecu, a to ne mogu tolerirati....ili da ja kupim klompe neka onda prigovara sa razlogom....

:horor:

S takvima je često jedino rješenje na par dana pokazati da može biti i puno gore.

Blomberg
08.12.2008., 12:07
...s nikim u ulici ne komunicira i nikoga ne pozdravlja, iako je to jedna od malih ulica u kojoj se ljudi medjusobno posjecuju, druze, pozdravljaju, pomazu....

Pa kaj onda ako ne komunicira sa susjedima. Ako mu to tako odgovara, nema mu tko što zamjeriti. Ako neće pozdravljati, ne mora. Nije ZG selo da bi trebalo nahodavati po susjedstvu i gledati drugima u tanjur. Imaš svoj krug ljudi s kojima se družiš i to je to.
Svatko ima svoj život i živi ga onako kako on hoće. Ako ne smete nikome, nitko mu nema što prigovarati i olajavati.
Ja sam sa svojim susjedima na dobar dan i do viđenja ako ih uopće i vidim. To je sasvim dovoljno. Samo mi treba da mi poslije posla bauljaju susjedi po kući.
Nikog ne zapitkujem ništa, niti se kome trpam u kuću. Ne zanima me tko što ima, što radi, kakav auto vozi, koliko love ima-nema...briga me.
Sva sreća da ne živim u ulici gdje se nahodava po kućama. Tu svatko gleda svoja posla i uživa u miru svoje kuće.

Spike nametljivih susjeda tipa...ovaj-ova je ovako-onako, propitkivanja ova i ona, zabadanje nosa, olajavanje svake vrste sam i prije odmah sasjekao u korijenu i ta osoba je bila na ignore, pa nek se duri koliko god hoće. Malograđanština mi se gadi.
Ako se hoću s nekim družiti ok, ako neću isto ok i nema tko što reći. Sve ostalo su bapska posla i malograđanština.

alapača
08.12.2008., 18:02
jer čovjek zvoni na vrata čim ugleda da nas nema doma i plaši mi djecu,

ajme! :eek:
moraš mu dati do znanja da to ne smije raditi :nono:
imaš li odraslog muškarca u stanu? muža, brata, dečka? što on kaže na to što ti susjed plaši djecu?

solar
08.12.2008., 19:14

fino mu zaprijeti da ćeš ga prijaviti policiji zbog uznemiravanja djece i onda lijepo odi svima kupiti klompe!

zaozbiljno :D

Aida*
09.12.2008., 08:37
Bio je muž sa najstarijim djetetom kod njega, pa se naljutio jer mm nije htio uči kod njega, nego se porazgovarao s njim na hodniku. I silno se naljutio jer smo vjerovali "djeci" a ne njemu....i zalupio mu je vrata pred nosom...

To on vjerojatno zove kulturom stanovanja za koju tvrdi da je mi nemamo...

prevarena_ri
09.12.2008., 15:03
uuuuu, moram i ja dati svoj primjer susjeda iz pakla!!! iznad mene žive kvartovski dileri (on, žena i njeno dijete). on je sada u zatvoru, ali se zato ona ne štedi :D svaku noć se ...... s nekim tipom. i to poprilično glasno! Po danu joj mali (iako ima 8-9 godina) trči po stanu lijevo desno cijeli dan. znam to jer sam i ja po cijele dane doma i učim. iako ispred zgrade ima park sa ljuljačkama, on je i po najsunčanijem danu doma, rijetko ide u školu, i onda meni skače po glavi. ona svako popodne tome pridonese sa čoporom prijateljica pa se cerekaju i lupaju i što sve ne. iznad njenog stana je neki tip koji svoj stan renovira već 3-4 mjeseca. u 7 ujutro počne sa štemanjem i to traje do 6-7 navečer. svaki dan štema. meni nije jasno što ima toliko za štemati ali dobro. do mene s obje strane su drvarnice. penzići valjda iz dosade (čak i ljeti) stalno cjepaju drva, nešto nabijaju čekićem po zidu po 2-3 sata. naravno, točno pored moje glave. učiti je nemoguće!! eto...

plagra
09.12.2008., 18:16
uuuuu, moram i ja dati svoj primjer susjeda iz pakla!!! iznad mene žive kvartovski dileri (on, žena i njeno dijete). on je sada u zatvoru, ali se zato ona ne štedi :D svaku noć se ...... s nekim tipom. i to poprilično glasno! Po danu joj mali (iako ima 8-9 godina) trči po stanu lijevo desno cijeli dan. znam to jer sam i ja po cijele dane doma i učim. iako ispred zgrade ima park sa ljuljačkama, on je i po najsunčanijem danu doma, rijetko ide u školu, i onda meni skače po glavi. ona svako popodne tome pridonese sa čoporom prijateljica pa se cerekaju i lupaju i što sve ne. iznad njenog stana je neki tip koji svoj stan renovira već 3-4 mjeseca. u 7 ujutro počne sa štemanjem i to traje do 6-7 navečer. svaki dan štema. meni nije jasno što ima toliko za štemati ali dobro. do mene s obje strane su drvarnice. penzići valjda iz dosade (čak i ljeti) stalno cjepaju drva, nešto nabijaju čekićem po zidu po 2-3 sata. naravno, točno pored moje glave. učiti je nemoguće!! eto...

Katastrofa:eek::eek::eek::eek:
Dobro da uspiješ nešto i naučiti:ne zna:

prevarena_ri
09.12.2008., 22:39
možda zato studiram već 4 godine a tek sam 2. godina :D

plagra
09.12.2008., 22:46
možda zato studiram već 4 godine a tek sam 2. godina :D

Bar znaš u čemu je razlog:top:
Moji su susjedi "malo"kulturniji-al što možeš.:rolleyes:

meja
10.12.2008., 20:42
na zalost, ne mozemo svi zivjeti u kucama..evo da se i ja pridruzim sa susjedima iz pakla..mislim da bi i vragu vec dosadili..vec 2 mjeseca u stanu iznad buse od jutra do sutra, da ne kazem kako smo imali vec 3 poplave zbog njih, kako imamo rupe u smocnici koju do dan danas nisu pokrpali..nego sada i susjedi pokraj imaju svoju "pricu"..zivim u stanu cijeli svoj zivot, bila sam i mala i sve to..ali ova djeca skacu, bacaju loptu u zid udaraju sa stolicama..i sad bih trebalo u svemu tome biti miran i stalozen..i uciti jos..nemam nista protiv hodanja, kupanja, pricanja pa i glasnog, ali ovo vise nemogu podnositi..pa moje suosjecanje sa svima..

bliss
13.12.2008., 18:09
na zalost, ne mozemo svi zivjeti u kucama..evo da se i ja pridruzim sa susjedima iz pakla..mislim da bi i vragu vec dosadili..vec 2 mjeseca u stanu iznad buse od jutra do sutra, da ne kazem kako smo imali vec 3 poplave zbog njih, kako imamo rupe u smocnici koju do dan danas nisu pokrpali..nego sada i susjedi pokraj imaju svoju "pricu"..zivim u stanu cijeli svoj zivot, bila sam i mala i sve to..ali ova djeca skacu, bacaju loptu u zid udaraju sa stolicama..i sad bih trebalo u svemu tome biti miran i stalozen..i uciti jos..nemam nista protiv hodanja, kupanja, pricanja pa i glasnog, ali ovo vise nemogu podnositi..pa moje suosjecanje sa svima..

2 mjeseca? ja brojim već pet i pol u komadu, ako izuzmem prijašnja bušenja kad su valjda imali nekakav obrt u stanu. od pol 8 ujutro do valjda 10 navečer. 2 poplave. deranje iz petnih žila i skandiranje nakon ponoći. takvo nabijanje dok hodaju da pomislim da je potres. mislim da nema pomoći. ti ljudi jednostavno nemaju kulture i obzira. ne možeš živjet u zgradi i tak se ponašat :ne zna:

alapača
13.12.2008., 19:03
očito možeš :rolleyes:

Aruena
13.12.2008., 19:55
sa ormara ne mogu skakati jer su nam ormari do stropa, klompe nikada nisu ni nosili...

ovo - ponekad bučniji - odnosilo se na to da se zatrče od dn.boravka do sobe - ali uglavnom samo jednom jer ja odmah :azdaja: ili na situacije, kao npr. ove subote, kada su klinci slavili rođendan pa ih je bilo 5, i onda jesu malo skakali i plesali - ali od 17-20.

Nazoves ga pedofilom i zaprijetis policijom!Budi malo i ti bezobrazna.

Blackie
14.12.2008., 18:13
moji susjedi su došli iz jedne susjedne države...namjerno ne navodim koje da me se ne bi prozivalo..

uglavnom, živjeli su u kući u kojoj su mogli urlat i dozivat kišu ako im se sprdne...

sad žive na 5.katu, u stanu od 40 kvadrata, di dolaze horde rođaka u svakodnevne pohode sa svojim brojnim pomlatkom...

gušt im je vozit bicikl po stanu, role, loptati...

deranje kao takvo je najnormalniji oblik komunikacije...hitove mate bulića znam napamet, ne svojom željom...

vrhunac je što su se jednom potužili da sam im zasmetala svirajući klavir. bilo je 7 navečer...
ne znam kako su išta čuli, s obzirom na uobičajene vlastite decibele.

alapača
14.12.2008., 19:18
vrhunac je što su se jednom potužili da sam im zasmetala svirajući klavir. bilo je 7 navečer...

ja sam uvela novi režim - živim normalno i ne ustručavam se prati veš ni u 8 navečer ni u pol 7 ujutro. od 22 do 6 je kod mene totalna tišina, poštujemo kućni red :D
ostatak dana ih ignoriram u potpunosti, iako mi lupaju i u podne ako se usudimo malo glasnije razgovarati u svojoj kuhinji (loša je izolacija pa se svašta čuje, otprilike kad ja vičem oni čuju glasove ali ne mogu čuti što sam rekla)

Aruena
14.12.2008., 23:29
moji susjedi su došli iz jedne susjedne države...namjerno ne navodim koje da me se ne bi prozivalo..

uglavnom, živjeli su u kući u kojoj su mogli urlat i dozivat kišu ako im se sprdne...

sad žive na 5.katu, u stanu od 40 kvadrata, di dolaze horde rođaka u svakodnevne pohode sa svojim brojnim pomlatkom...

gušt im je vozit bicikl po stanu, role, loptati...

deranje kao takvo je najnormalniji oblik komunikacije...hitove mate bulića znam napamet, ne svojom željom...

Slusaju Matu Bulica?Hercegovci?Jesam li dobila Kviska?

ex_1
15.12.2008., 00:19
Hehe da vidite kakve ja susjede imam..
Problem je nasta kad su moji uzeli kucu jos prije recimo 8 godina ako ne i vise nesjecam se..

U biti prica ide da jednostavno ni danas nemozes u svoje vlastito dvoristu biti jer cim je netko u dvoristu ja s prijateljima ili rodjaci dodju (vrijeme ljeto) i recimo da rostiljamo odmah susjeda 60 godina pocne kasljati,smrkati i tako u biti cim izvozim iz dvorista auto ona izlazi iz svog gleda tko je jednostavno nemozes ziviti..
A sve je pocelo jer smo mi ogradili svoje dvoriste te podigli da ona nemoze gledati u nase dvoriste a posto je to malo naselje ona je jos pocela pricati kako smo cigani jer se ogradjujemo nisam ja kriv sto oni ni za kruh nemaju,mislim sto je najgore zaboli me k tko ima para ima tko nema neka radi bas su moji ono direktori teskom mukom zaradili pa me sad boli k...

U biti da je kuca na meni tuzio bih susjedu toliko da bih postala gore od socijalnog slucaja kad se sjetim ljeta nemozes jest,nemozes izaci da ona nekaslje ili nepljuje samo da kao zgrozi ili kako da se izrazim...
I sada vi meni recite dali bi to vrijedilo u buducnosti tuziti

Blackie
15.12.2008., 07:36
Slusaju Matu Bulica?Hercegovci?Jesam li dobila Kviska?

be i ha....:top:

razmišljam o formiranju top liste hitova...dvoumim se oko prvog mjesta:

nije čaša kriva što je čaša i dabogda se i ti udala :ne zna:

Neona
15.12.2008., 13:45
Dok sam kratko živjela u Splitu, iznajmila sam bila stan poviše Kauria (one velike zgrade) i odjednom su se pojavili žohari. Bila sam u šoku jer ih nikad nisam imala u stanu/kući. Otišla sam to prijaviti predstavniku stanara koji me pokušao umiriti riječima, kao pa to je najnormalnije da su žohari u kući, kakva panika i sl. nevjerojatno

Aruena
15.12.2008., 23:24
be i ha....:top:

razmišljam o formiranju top liste hitova...dvoumim se oko prvog mjesta:

nije čaša kriva što je čaša i dabogda se i ti udala :ne zna:

Dabogda se susjedi odselili...:lol::lol::lol:

Aruena
15.12.2008., 23:29
Dok sam kratko živjela u Splitu, iznajmila sam bila stan poviše Kauria (one velike zgrade) i odjednom su se pojavili žohari. Bila sam u šoku jer ih nikad nisam imala u stanu/kući. Otišla sam to prijaviti predstavniku stanara koji me pokušao umiriti riječima, kao pa to je najnormalnije da su žohari u kući, kakva panika i sl. nevjerojatno

A ti si naivno mislila da ce covjek poslati po strucnjaka za dezinsekciju (jel to onaj koji tamani baje?:confused:)...ha,ha,ha...U Splitu?

Blackie
16.12.2008., 07:50
Dabogda se susjedi odselili...:lol::lol::lol:

fala bogu, u tijeku je dabog da se i ja udala a usput i odselila :mig:

jesam spomenula da susjedi ne koriste portafon...nego se fino relacija pred zgradom i na 5 katu rješava urlanjem..........

najjače je kad žena zaurla: stipeeeeeeeeeee, nemooooooj zvonit, mala spavaaaaaaaaaaa :confused:

i mrtve bi diglo iz groba a kamoli čeljade od 5 god :rofl:

Neona
16.12.2008., 09:42
A ti si naivno mislila da ce covjek poslati po strucnjaka za dezinsekciju (jel to onaj koji tamani baje?:confused:)...ha,ha,ha...U Splitu?

hahahaha, nisam, nego sam kao dobra susjeda htjela upozorit na problem, jer kako je zgrada na 9 katova sa po 4 stana na katu, ostroumno zakljucila da bi i drugi to mogli imat pa da se zajednička akcija napravi ili nekaj, ah mladost - ludost:D

Winter
17.12.2008., 17:44
Uf, moram se negdje ispuhati........

Do sada sam imala svkakva sranja sa susjedom ispod jer joj je smetalo to sto povucemo vodu u wc-u po noci ili sto smo budni u 3 po noci (ne cuje nas nego mozda eventualno lagane korake od sobe do kuhinje i to je to) i tako je puhala na hladno uvijek, mi smo joj odmah pokazali zube i zena je odmah prestala s teroriziranjem nakon par mjeseci.

Sto nam se dogadja sada? Ono od cega skoro ludim! :mad:
Ne znam tko ali ocito neki fasist svaki put kad parkiramo auto u ulici okrene brisace na autu tako da ako ne skuzis i uljucis ih izgrebu staklo. I to nikome drugome nego samo nama ciji je auto s hrv registracijom. Mi smo to odmah skuzili tako da auto se nikada nije izgrebao i postala je rutina svaki put okretati brisace prije nego sto udjemo u auto. Znali smo naci i ugasene cigarete na autu.

Ali ovo sto se zadnji put dogodilo (prije par dana) prevrsilo je svaku mjeru, ne samo da je po dobrom starom obicaju ta osoba okrenula brisace nego je i s kljucem izgrebala prednji dio auta s obje strane :mad::mad::mad:

I sto sad napraviti toj osobi kad ni ne znamo tko je, a ne poznajemo bas previse susjede i nismo se imali prilike nikome zamjeriti, pogotovo ne ljudima iz susjednih zgrada, a cini mi se da ta osoba koja to radi ne zivi u nasoj zgradi.

Koji zli ljudi, ne mogu vjerovati! :flop:

Sljiva
18.12.2008., 01:06
Kampiraj u autu pa ga čekaj.
Znam da nema smisla, ali eto. Možda bežična web kamera?

bts
18.12.2008., 04:07
Susjed mi je plašio dijete, prođe pokraj njega u stubištu i zagalami "bu!". Ajde jedan put, velim možda i nije bilo TAKO strašno, ali drugi put mi dijete dođe blijedo kao krpa, traumu doživjelo... Treći put sam išao za djetetom nekoliko puta kad je išlo van i ovaj bolesnik kad je otvarao vrata da će reći "BU!", šusnuo sam ga nogom u glavu par puta pa se opametio. Sad lijepo pozdravi moju kćerkicu pognute glave svaki put. Nažalost, primitivno je, prizemno je, ali magično djeluje.

danči79
18.12.2008., 11:56
Susjedi iznad mene imaju psa, koji od 7.30 ujutro pocne jaukat, cvilit, lajat ... stvarno ne podnosljivo, pogotovo sto radim od doma. Oni ne vjeruju da to njihov mali cucak kojeg imaju 7 godina vec moze to radit. To traje vec 4 mjeseca i nemam blage veze sta radit vise, osim ga (susjeda) uhvatit i izmlatit ... zvat policiju mozda? s tim da sam ih isto prepozno u opisima drugih ljudi u ovom topic-u... vikanje, lupanje ... kad su oni kuci, a znaci kad nisu imaju ko ce nastavit :)

Aruena
18.12.2008., 23:18
Susjed mi je plašio dijete, prođe pokraj njega u stubištu i zagalami "bu!". Ajde jedan put, velim možda i nije bilo TAKO strašno, ali drugi put mi dijete dođe blijedo kao krpa, traumu doživjelo... Treći put sam išao za djetetom nekoliko puta kad je išlo van i ovaj bolesnik kad je otvarao vrata da će reći "BU!", šusnuo sam ga nogom u glavu par puta pa se opametio. Sad lijepo pozdravi moju kćerkicu pognute glave svaki put. Nažalost, primitivno je, prizemno je, ali magično djeluje.

Dobro je kad djeluje.Ipak obrati paznju-mozda je neki ludak ili pedofil.

Aruena
18.12.2008., 23:21
Susjedi iznad mene imaju psa, koji od 7.30 ujutro pocne jaukat, cvilit, lajat ... stvarno ne podnosljivo, pogotovo sto radim od doma. Oni ne vjeruju da to njihov mali cucak kojeg imaju 7 godina vec moze to radit. To traje vec 4 mjeseca i nemam blage veze sta radit vise, osim ga (susjeda) uhvatit i izmlatit ... zvat policiju mozda? s tim da sam ih isto prepozno u opisima drugih ljudi u ovom topic-u... vikanje, lupanje ... kad su oni kuci, a znaci kad nisu imaju ko ce nastavit :)

Ne znam ide li se kod nas u zatvor ako im otrujes cucka?:angel:

Winter
18.12.2008., 23:30
Ne znam ide li se kod nas u zatvor ako im otrujes cucka?:angel:

:eek: Uzas, jer je jadan pas kao nesto kriv?

joujou
19.12.2008., 12:06
toplo se nadam da se ide

dno dna :flop:

danči79
19.12.2008., 13:28
toplo se nadam da se ide

dno dna :flop:

znaci na kraju oni imaju "više" prava nego ja? Slazem se okrutno je to, al i bog je sebi prvo bradu napravio ;)

zar nije dno dna isto i okrutno drugim ljudima nad glavom:) ajd pokusavam opravdat takav cin :)))

gomolj
19.12.2008., 13:31
joj daj ne moralizirajte bez veze, nit će tko trovati psa nit gazde :)

ostat će sve po starom, pas će trčati i lajati, ti ćeš pizditi i luditi i ide život dalje :)

joujou
19.12.2008., 13:35
znaci na kraju oni imaju "više" prava nego ja? Slazem se okrutno je to, al i bog je sebi prvo bradu napravio ;)

zar nije dno dna isto i okrutno drugim ljudima nad glavom:) ajd pokusavam opravdat takav cin :)))

pokusavas opravdati ubojstvo psa :confused:
s tobom sigurno nesto nije uredu

na koji nacin oni imaju vise prava od tebe? imaju pravo na zivot kao i ti
svoje probleme rijesi s vlasnicima, ne sa psom
nije ok niti da pas pati... a ocito pati kad ostane sam
oni su duzni, i prema psu i prema susjedima, naci neko adekvatno rjesenje

joujou
19.12.2008., 13:36
joj daj ne moralizirajte bez veze, nit će tko trovati psa nit gazde :)

ostat će sve po starom, pas će trčati i lajati, ti ćeš pizditi i luditi i ide život dalje :)

pratim ovu temu vec dulje vremena i itekako je bilo slucaja trovanja pasa

gomolj
19.12.2008., 13:42
pratim ovu temu vec dulje vremena i itekako je bilo slucaja trovanja pasa

a jebiga onda, ima svakavih budala na ovom svijetu kojima su mačka ili pas krivi ili maleno dijete itd

iako mislim da se kolegica samo požalila, jer da je mislila nešto takvo i napravit sigurno se nebi žalila nego bi nešto poduzela

mene zanima ako mi se susjeda šeta non stop gola po stanu, koliko često mogu ić kod nje po sol da se ne protumači kao sexual harassment :D

joujou
19.12.2008., 13:45
mene zanima ako mi se susjeda šeta non stop gola po stanu, koliko često mogu ić kod nje po sol da se ne protumači kao sexual harassment :D

nemoj stalno po sol, mijenjaj repertoar... secer, jaja, kava :D

gomolj
19.12.2008., 13:48
nemoj stalno po sol, mijenjaj repertoar... secer, jaja, kava :D

po broju postova rekao bi da iz tebe progovara iskustvo :D

joujou
19.12.2008., 13:51
po broju postova rekao bi da iz tebe progovara iskustvo :D

5 godina nije malo :hekla:

da se pohvalim, vidjela sam i ja susjeda iz kuce preko puta golog u blizini prozora... na zalost star je i debeo pa mislim da bi prije ja njega mogla tuziti :(

danči79
19.12.2008., 13:53
pokusavas opravdati ubojstvo psa :confused:
s tobom sigurno nesto nije uredu

na koji nacin oni imaju vise prava od tebe? imaju pravo na zivot kao i ti
svoje probleme rijesi s vlasnicima, ne sa psom
nije ok niti da pas pati... a ocito pati kad ostane sam
oni su duzni, i prema psu i prema susjedima, naci neko adekvatno rjesenje

ma je taman posla, to mi nije ni "palo na pamet".