PDA

View Full Version : Naš Bog je silan Bog

Nemruth Dagi
14.09.2006., 10:04
Što to ustvari znači;

da ima manje silnih Bogova od njega (kako se onda ta božanska silnost utvrđuje:confused: ), da mora biti silan jer je sila odlika Boga jer slabog il' popustljivog Boga nitko ne voli....???

tuk'bah
14.09.2006., 10:16
Što to ustvari znači;

da ima manje silnih Bogova od njega (kako se onda ta božanska silnost utvrđuje:confused: ), da mora biti silan jer je sila odlika Boga jer slabog il' popustljivog Boga nitko ne voli....???

Točno.
Zamisli nekog slabog Boga; tko bi se njega bojao, tko bi ga poštovao, tko bi ga volio? Bilo je takvih primjera u grčkoj mitologiji; postojali su slabiji i jači bogovi. Slabije su jači (ne želim biti nepristojan; ovdje ide glagol kojim se opisuje radnju neophodnu za produljenje vrste i to u trećem licu množine) u zdrav mozak. Mog Boga nitko ne (opet onaj glagol, ali ovaj put u trećem licu jednine) u zdrav mozak. On to radi drugima. Jer je silan. :D

Veni
14.09.2006., 12:56
eh, jos jedna crkvena gluparija

riot
14.09.2006., 13:18
a superman je je jaci od djeda mraza.........................................

Creeping Death
14.09.2006., 17:22
Sama rečenica ne podrazumjeva postojanje drugih slabijih bogova, več jednostavno se kaže kako je Bog silan i da je naš.

A vama nevjernicima vi se klanjate sotoni htjeli vi to ili ne.I ja sam jedan od vas.Obacujemo boga iz naših života i sljedimo put koji nas vodi luciferu u zagrljaj.

To rade i mnogi takozvani vjernici, krščani (bilo koje vjere) ali njima če biti gore nego nama kada bude došlo vrijeme.
Mi bar znamo da čemo se pržiti u paklu:zubo:

brezovka
14.09.2006., 18:00
Što to ustvari znači;

Poštovanje Nemruth:)
Kreativna si:top: zahvali Bogu , Onom silnom na daru....jer jedino On iz svog obilja može dati a da mu ne uzmanjka. Daje tebi...ti daješ dalje a opet imaš.
Da. Mnogo je bogova, ali je jedan pravi...jer ima najljepše darove. Drugi dok daju uzimaju s kamatom.
Bog novca...o njemu znam da znaš. Bog vlasti, drugih pohlepa, bog mržnje, zavisti.
Bog slave...ne moram više nabrajati, vjerujem da si u životu srela mnogo njih. Odaješ dojam iskusne osobe. Znaš da prijetvorni bogovi trguju.
Jer po darovima se pravi Bog prepoznaje. Silan je po snazi...jer mnogo ima i mnogo daje. Ono što drugi bogovi nemaju.

Creeping Death
14.09.2006., 18:52
Poštovanje Nemruth:)
Mnogo je bogova, ali je jedan pravi...jer ima najljepše darove. Drugi dok daju uzimaju s kamatom.
Bog novca...o njemu znam da znaš. Bog vlasti, drugih pohlepa, bog mržnje, zavisti.
Bog slave...

hmm..te bogove koje ti nabrajaš, to ti je sve jedan "bog" a ime mu je sotona.
I upravo si nazvala sotonu bogom ili sam ga ja nazvao :misli: ,ok zaboravi ovo zadnje, nije bitno...:zubo:

Ali upravo to što si napisala, tu se 100 % slažem s tobom, toliki se klanjaju tim drugim "bogovima" novac, moć i sl iako riječima odbacuju sotonu ili za sebe kažu da su ateisti oni upravo kroz to i služe sotoni, i ja sam takav.

Kao što rekoh,ipak najgore će proči takozvani vjernici.A to ste svi vi ostali :E :D

brezovka
14.09.2006., 19:07
Kao što rekoh,ipak najgore će proči takozvani vjernici.A to ste svi vi ostali :E :D
Ne vjerujem u Boga radi profita...već me k Njemu vuče nekakva neobjašnjiva ljubav.
Ali ispunjava me i učini sretnom. Naravno nije uvijek tako...odlutam često, onako ljudski.
Vidi CD nisam dobra...ali teško bih bilo kojeg čovjeka na pakao osudila. Po dobroti i milosrđu je Bog nenadmašan....ostavio nam je ipak, netko to dobro reče ...parafrazirat ću...kad Gospod zatvori vrata ...otvori malo prozor.
Ne boj se.:)

angelina1
14.09.2006., 22:12
svi mi dnevno služimo drugim "bogovima" tj dnevno imamo "ponudu" od strane sotone da pristanemo na njegov sjaj, pa u trenu pomislimo...yeaaaa
super..postalal sam PR manager...vouuuuu
koja sam ja faca
pa potpišem menađerski ugovor
pa autić
pa mobač od soma eura

pa tri mjeseca uživanja u slavodobitnosti..pa onda red otrežnjenja...
ali...ne ide sad to samo tako...nemoš se izvuć iz toga samo tako

jedna poznati sotonista je napisao da nemoš se izvuč iz saveza sa zlim dok ne pojedeš iz zdjele s njim do kraja

a to boli....jako

e sad

zašto je naš Bog silan Bog

prvo naš..
ako ima naš..onda ima i tuđi

e nije

naš je zato što Ga mi poznamo a drugi koji Ga ne poznaju MISLE da imaju neke druge bogove
a jedan je jedini Bog

a silan je zato što i ovakvoj gamadi kao što sam ja bila oprašta i dozvoljava da osjeti što je to milost i Ljubav
zato što i ovakvima kao što sam ja bila-koji gledajus amo sebe i svoju korist ...dozvoljava da dožive koji je to divan osjećaj slobode kad vidiš da možeš s ljudima biti jedno

itd,itd

i je silan je

i svatko tko misli da nije i da će ga mimoći ...vara se
divan u opraštanju a nepopustljiv u dosljednosti odgovaranja od grijeha

al zato kad budha i njegovi sljedbenici kažu da je on moćan,svevladar i tak to..e onda je to cool...onda su oni koji ga štuju nadmoćniji od glupavih katolika koji imaju svog silnog Boga ..i tako su jadni ti katolici
a tako su in ti istočnjački "mudraci":rolleyes:

zapalite si 12 mirisnih svijeća, po tri od svake, za zemlju,vodu,vatru i zrak...po bojama poredajte u određeni sat....pa mantrajte o tim svojim bogovima i stvarajte si slike stvarnosti sa aurama zlata...okrenuti prema istoku u položaju lotusovog cvijeta sa 7 kristala na sebi

i sve to napravite jer inače vaš bog ne radi...

a naš a i vaš Bog radi uvijek 24/7 u svim vremenskim uvjetima i prilikama,goli ili u fraku....
naš a i vaš Bog nas voli svakakve....
grešne i nikakve...

uvijek je spreman da na naš znak ljubavi prema bližnjem otvori svoja vrata za nas

SILAN JE NAŠ BOG

Gospon Vesper
14.09.2006., 23:35
Joooj ljudi, nemojte se ljutiti, da, dobro jutro sam zaboravil reci, ali kaj ste vi sve nadrobili, pa to pas s maslom to ne bi pojeo. Velite da ima drugih bogova, da ima vise Bogova, ali da je samo "nas" jedini, najmocniji i te stvari. Pa kaj je vama? Da se niste tresanja i starog jogurta najeli pa vas sad drzi (ko izdrzi).
Kakvih vise Bogova? Pa ako je Bog, onda je valjda jedan, a ako je Bog onda je valjda mocan. A kak se usudite prisvajati Boga i reci da je "nas". Ma nemojjte! Eto muslici imaju svojega Boga, Katolici svojega, protestanti svojega, Budisti bokci jedini nemaju boga... ali svi mi drugi imamo svojje Bogove i svi su mocni. I kaj nije onda cudno kaj je svijet u ratu jer svaki "svojega" boga hucka na onoga tudjega. Uzas! Sramota! Brisem iz takve religioznosti. Idem radje nahraniti kokosi!

Hello Operator
15.09.2006., 07:54
Moj nadrazi bog je shinto bog Ebisu. Nije silan, ali je zastini znak mnogih sushi restorana. :klopa:

Nemruth Dagi
15.09.2006., 08:12
[QUOTE]Poštovanje Nemruth:)
Kreativna si:top: zahvali Bogu , Onom silnom na daru....jer jedino On iz svog obilja može dati a da mu ne uzmanjka. Daje tebi...ti daješ dalje a opet imaš.

Bog je ON dakle onda mora biti silan i posesivan.
Zašto je tvoj silan Bog određen spolom?
Tko je kompetentan razgovariti o atributima Svjesnosti?

Da. Mnogo je bogova, ali je jedan pravi...jer ima najljepše darove. Drugi dok daju uzimaju s kamatom.

Ne znam koliko ima bogova, nit me ne zanima, zanima me:eek: kako da me ne tangiaruju sve te izmišljotine o Bogu-ovima jer nitko se nije vratio otamo gdje su oni?

Bog slave...ne moram više nabrajati, vjerujem da si u životu srela mnogo njih. Odaješ dojam iskusne osobe. Znaš da prijetvorni bogovi trguju.

Znam da se samo entiteti koje stvarate svojom mišlju igraju bogova u vašoj religiji. To je zabavna igra za njih.
Jer po darovima se pravi Bog prepoznaje. Silan je po snazi...jer mnogo ima i mnogo daje. Ono što drugi bogovi nemaju.

Bravo:s

O silnosti Boga duhovni čovjek ne razmišlja, samo religijski opretećen čovjek razmišlja o silini boga u kojeg vjeruje da ne sumnja u njega i njegovu silinu.

Nemruth Dagi
15.09.2006., 08:44
[QUOTE]zašto je naš Bog silan Bog
naš je zato što Ga mi poznamo a drugi koji Ga ne poznaju MISLE da imaju neke druge bogove
a jedan je jedini Bog

a silan je zato što i ovakvoj gamadi kao što sam ja bila oprašta i dozvoljava da osjeti što je to milost i Ljubav
zato što i ovakvima kao što sam ja bila-koji gledajus amo sebe i svoju korist ...dozvoljava da dožive koji je to divan osjećaj slobode kad vidiš da možeš s ljudima biti jedno

Zove se to sužena svijest o svijetu jer se baziran na neznanju, predrasudama i aroganciji da je samo istina jedini monopol NAS. Zato je naš bog silan a svi ostali su ništa.

al zato kad budha i njegovi sljedbenici kažu da je on moćan,svevladar i tak to..e onda je to cool...onda su oni koji ga štuju nadmoćniji od glupavih katolika koji imaju svog silnog Boga ..i tako su jadni ti katolici
a tako su in ti istočnjački "mudraci":rolleyes:

PRVI STUP sužene svijesti vjernika;

N E Z N A NJ E koje se pokazuje znači da je ono građa takvog poimanje svijeta
usto ne želi učiti i proučavati druga mišljenja već se drži kao pijan plota samo svojeg a druge ocijenjuje na temelju svojeg neznanja.

zapalite si 12 mirisnih svijeća, po tri od svake, za zemlju,vodu,vatru i zrak...po bojama poredajte u određeni sat....pa mantrajte o tim svojim bogovima i stvarajte si slike stvarnosti sa aurama zlata...okrenuti prema istoku u položaju lotusovog cvijeta sa 7 kristala na sebi

i sve to napravite jer inače vaš bog ne radi...

DRUGI STUP sužene svijesti radi na razini PREDRASUDA i sadrži kao i prvi u osnoci neznanje, ignoranciju prema svemu drugačijem.

...uvijek je spreman da na naš znak ljubavi prema bližnjem otvori svoja vrata za nas

SILAN JE NAŠ BOG

TREĆI STUP sužene svijesti o svijetu oko sebe je AROGANCIJA bez pokriča jer se bazira na NEZNANJU i PREDRASUDAMA.

Imamo dakle jedinog silnog boga koji funkcionira u glavama ljudi pomoću njihovog:

NEZNANJA

iz čega nastaju

PREDRASUDE

temeljne na

AROGANCIJI

Zanimljivo je da je AROGANCIJA prisutna uvijek u onih koji se zapravo boje
da je ono što govore tanko u sadržaju, pa se služe takvim pristupom da bi umanjili strah u sebi.

SamoMaloSebe
15.09.2006., 16:37
On u ruci drži svijet i nebeski svod... naš Bog on je silan Bog!!!
Super pjesma. Ali kao da raspravljamo o stihu 'Još i danas zamiriše trešnja'... Zat to znači da je miris te trešnje bio drugačiji od drugih trešanja koje su rasle u tom dvorištu... Ma hajte. Silan je Bog. Jedan je Bog! Sin mu je Isus Krist, a sve ostalo je geografija...

Galileo
15.09.2006., 17:22
On u ruci drži svijet i nebeski svod... naš Bog on je silan Bog!!!
Super pjesma. Ali kao da raspravljamo o stihu 'Još i danas zamiriše trešnja'... Zat to znači da je miris te trešnje bio drugačiji od drugih trešanja koje su rasle u tom dvorištu... Ma hajte. Silan je Bog. Jedan je Bog! Sin mu je Isus Krist, a sve ostalo je geografija...
A što bi na to rekli Ahura Mazda, Sidharta Gautama i Allah?

SamoMaloSebe
15.09.2006., 17:44
Rekli bi 'On nije Sin, nego samo veliki Prorok.'. A mi bi rekli: 'Tko vam kriv što vam nije darovano.' :D

Galileo
15.09.2006., 17:50
Rekli bi 'On nije Sin, nego samo veliki Prorok.'. A mi bi rekli: 'Tko vam kriv što vam nije darovano.' :D
Misliš li da bi to rekao Sidharta Gautama? A tek Ahura Mazda?

arna
15.09.2006., 18:13
Što to ustvari znači;

Haj, Nemruth Dagi! :)
Nema te više ne pikniku. Što se dogodilo? :confused: Osim pomanjkanja novih tema...:rolleyes: Dođi se malo razonoditi....;) Bog je uvijek tu, neće zbrisati....:D

angelina1
15.09.2006., 21:30
Zanimljivo je da je AROGANCIJA prisutna uvijek u onih koji se zapravo boje
da je ono što govore tanko u sadržaju, pa se služe takvim pristupom da bi umanjili strah u sebi.

hehehehe...veliš arogancija

ti koja si podebljala da sam rekla da sam gad
ti koja si tri puta rekla da nemam pojma o čemu govorim iako ništa ne znaš o meni niti znaš koliko sam bila u nečemu ili nisam

boje....hehe

nema bojanja a ni farbanja...

bojim se samo Boga a nikako ..kako ti veliš novih stvari

te stvari koje su za tebe nove sam proživljavala i "igrala" se s njima prije puuuno godina....vjerovatno si još barbike oblačila dok sam ja ulazila tamo di jesam

ja ne govorim o nečemu o čemu nemem pojma...
nego samo o onome o čemu imam pojma

a šta ti misliš ako imaš treći stupanj reikija da si svijetu popila pamet
(ne znam da li imaš..al tak se ponašaš)

sve to čemu se ti diviš...i s čime hraniš svoj osjećaj superiornosti ...jer ne mogu svi platiti 1800 kn za reiki...samo oni produhovljeni to mogu:rolleyes:

zanima me da li je netko PAO na tom tečaju...jel ima takvih koji ga nisu položili

khmm...tečaj...kako to otrcano zvuči

vidiš....
kako se možemo igrati ping pong sa pljuvanjem po nečijem sustavu vrijednosti

samo što ti o mojem nemaš pojma niti ćeš ikad imati ako ovako nastaviš...a ja o tvojem imam i sretna sam što sam izašla iz tih kanđi
sretna i presretna

gdje god stigneš...kako god umiješ...svugdje pokušavaš obezvrijediti i omalovažiti Boga i Isusa...pa ti sad reci da ne služiš sotoni
što te tjera na toliku mržnju prema Bogu i onima koji se Njegovim zovu

ili te muči kako zadržati monopol nad klimanjem glavica na tvoje umotvorine...

ne boj se...

neću dugo...još samo malo

pa uživaj

Gospon Vesper
15.09.2006., 21:48
Oko čega su se to mačke pokefale? 100% radi nekog dobrog tipa na tečaju reikija. To je uvek problem s mačkama - vide dobrog frajera i odma misle da su boga vidjele. Onda se razocaraju pa ga idu vredjat. Bilo bi ti bolje Nemruth da se das na tecaj glagoljice nego kaj se odnarodjujes s tim istočnjačkim antikrščanskim bedastočama koje skupo plačaš. Da si te nofce dala u KAritas, neko bi imal neke koristi od toga, a ovak se samo Satanailovic veseli.

Nemruth Dagi
16.09.2006., 15:57
Oko čega su se to mačke pokefale? 100% radi nekog dobrog tipa na tečaju reikija. To je uvek problem s mačkama - vide dobrog frajera i odma misle da su boga vidjele. Onda se razocaraju pa ga idu vredjat. Bilo bi ti bolje Nemruth da se das na tecaj glagoljice nego kaj se odnarodjujes s tim istočnjačkim antikrščanskim bedastočama koje skupo plačaš. Da si te nofce dala u KAritas, neko bi imal neke koristi od toga, a ovak se samo Satanailovic veseli.

Je...saki frajer je dobar ko bog, kad te lupi ti čkomiš, maš praf il' ne, to je "priroda" stvari ....a vi mate praf stari gospon Viper, ste istinu nam rekli, su prav imali naši mamice i japeki kaj su rekli da se starejše treba slušati...tečaj glagolice sam si priskrbila kad sam mlajša bila, sad sam videla da je malo tega na glagolici danas pisano...i da po njoj fukncijonera
no opet vidim kak je v nekim glavama glagolica napisana i kaj tam z mozgom dela:D

pozdravite nam gosp. Vragovića, vašeg glumca u komendijaškoj hiži vatikanskoj, i neka se ne brine kaj ga neki ne trebaju
komendija u vašoj hiži ne znači i komendiju u tuđoj:eek:

srdečen pozdrav mate od

ND

Nemruth Dagi
16.09.2006., 16:02
Haj, Nemruth Dagi! :)
Nema te više ne pikniku. Što se dogodilo? :confused: Osim pomanjkanja novih tema...:rolleyes: Dođi se malo razonoditi....;) Bog je uvijek tu, neće zbrisati....:D

Hi arna, eto nemrem vam se pridružiti na čatarungi na pikniku, ne da mi silni bog, a niti vreme nije lepo

usto dužnosti zovu ali imate moju podršku bez obzira kaj delate tam....:kiss:

tvoja rošiljmaherica

ND

Nemruth Dagi
16.09.2006., 16:36
[QUOTE]hehehehe...veliš arogancija

ti koja si podebljala da sam rekla da sam gad
ti koja si tri puta rekla da nemam pojma o čemu govorim iako ništa ne znaš o meni niti znaš koliko sam bila u nečemu ili nisam

Ja neznam tebe a niti ti mene, ali znamo jedna i druga o kome se radi, jel tako?
Tvoji upisi govore o tebi kao moji o meni.
Tako da te zapekla arogancija a ne neznanje i predrasude što je gore od prve.
O tome se vidi tvoj prioritet jer peče biti arogantan koja je samo posljedica a biti neznalica i povoditi se predrasudama manji je feler...:s

bojim se samo Boga a nikako ..kako ti veliš novih stvari

Tvoju "istinu" si ti tek utvrdila, za sve ostalo si zatvorena.
Traženje je stalo a da nije niti započelo. Čovjek traži cijelog života jer propituje sebe, to je proces koji traje nikako dokinut pronalaženjem raznih dogmi.

te stvari koje su za tebe nove sam proživljavala i "igrala" se s njima prije puuuno godina....vjerovatno si još barbike oblačila dok sam ja ulazila tamo di jesam

Dok si ti ulazila gdje jesi, ja sam imala djetinstvo. Ti si sad gdje si i bila i na tome si stala ne domaknuvši se od dogmi.

a šta ti misliš ako imaš treći stupanj reikija da si svijetu popila pamet

Imam i treći stupanj škole stranog jezika i jedne plemenite vještine, i još neke stupnjeve...a opet govoriš o meni na temelju NEZNANJA

(ne znam da li imaš..al tak se ponašaš)

i PREDRASUDA

sve to čemu se ti diviš...i s čime hraniš svoj osjećaj superiornosti ...jer ne mogu svi platiti 1800 kn za reiki...samo oni produhovljeni to mogu:rolleyes:

Ne govorim ja o nekom osjećaju superiornosti koliko se iz tebe vrvi zatomnjeni osjećaj tvoje inferornosti i želju da mi naprašiš tur :o pa mašeš reikijem kao mamcem...

anima me da li je netko PAO na tom tečaju...jel ima takvih koji ga nisu položili

Onaj tko nije bio na njemu nije ga mogao niti položiti.;)
khmm...tečaj...kako to otrcano zvuči

Bodeš neuspješno jer ne shvatiš da nema mekanog mjesta u onih koji su svjesni da ne treba prijanjati za nešto.

vidiš....
kako se možemo igrati ping pong sa pljuvanjem po nečijem sustavu vrijednosti

Tvoj sustav vrijednosti sam sebe izbacuje iz kolosijeka, naime vlak je odavno već otišao a vi ostali na tračnicama, sa kartama u ruci i pričom kako je na izletu dobro...
nema izleta ako ne hodaš sam...

samo što ti o mojem nemaš pojma niti ćeš ikad imati ako ovako nastaviš...a ja o tvojem imam i sretna sam što sam izašla iz tih kanđi
sretna i presretna

I ja sam bila na peronu i čekala da me povede vlak koji vozi po tračnicama....a onda sam vidjela da imam i noge i da je šarena livada svagdje za hodanje a ne za promatranje.....

gdje god stigneš...kako god umiješ...svugdje pokušavaš obezvrijediti i omalovažiti Boga i Isusa...pa ti sad reci da ne služiš sotoni
što te tjera na toliku mržnju prema Bogu i onima koji se Njegovim zovu

Tvoj silni Bog i Isus su "specijalni efekt" koji nastaju u vožnji vlakom...to je tvoja ovisnost, tvoji imaginarnu osjećaj čistoće i kvalitete da si bolja od drugih
a vidi se u AROGANCIJI

jer oni koji se voze vlakom ne žele učiti o drugima i obuhvatiti suprotnost, za njih je posao već obavljen sjedeći u vagonu oni su već na izletu, navlače masku dobrote a gube običnost, prijanjajući za svoje misli i osjećaje a ne razumiju da je sve povezano sa svim.

ili te muči kako zadržati monopol nad klimanjem glavica na tvoje umotvorine...

Tko me čita ne mora mi se diviti, ali ako sam bar nekog potakla da razmišlja o tome, bilo je korisno i bez divljenja.

ne boj se...

neću dugo...još samo malo

pa uživaj

I ti....

angelina1
16.09.2006., 18:26
da eto još jedan od razloga....da što prije odem

doooosadnoooo.............

Maitreya
16.09.2006., 21:36
Bog je strasan i silan i jos vise od svega.
Tu ti rijeci ne pomazu..

Creeping Death
17.09.2006., 01:28
Ne vjerujem u Boga radi profita...već me k Njemu vuče nekakva neobjašnjiva ljubav.

Tanka je granica između ljubavi i mržnje.Ali razumijem na što misliš.Međutim ne mogu se oteti dojmu da se upravo o tome ovdje i radi.
Pogledaj sve te gluposti s kojima nas crkva davi, nagradama i kaznama koje nas čekaju ovisno o tome da li smo bili dobri ili zli.
Po mom mišljenju crkva i vjerski fanatici su glavni uzrok što se mnogi, pogotovo mladi udaljuju od boga, ili prestaju vjerovati, ali to je sada druga tema....inače zbog toga sam debelog uvjerenja kako će mnogi "vjernici" "gorjeti" u paklu.

Ali ispunjava me i učini sretnom. Naravno nije uvijek tako...odlutam često, onako ljudski.
Vidi CD nisam dobra...

Ja sam sada svašta pomislio, vezano za seks i razne perverzije.Znači znaš biti zločesta? :D Čini mi se da sam pogledao jedan pornić previše, ili otvorio jednu porno stranicu previše.:zubo:

Nadam se da ovo neče biti protumačeno kao uvreda :mig:

Ono da ne ispadne da si časna sestra ili nešto slično a ja ovako bezobrazan :rofl: :zubo:

Gospon Vesper
17.09.2006., 02:19
Da se stidis ti Ceeping Death, kak to razgovaras s jednom damom koja govori o ljubavi prema Bogu. Sramota. I taj glupi engleski nadimak! Uzas!

Nemruth Dagi
17.09.2006., 13:01
da eto još jedan od razloga....da što prije odem

doooosadnoooo.............

Eto hrabrosti u nekih junaka...taman kad je trebala izvaditi "svjetlo oružje" nestala u nedostatku argumenta, tj u argumentu da joj je predosadno

samo je duhovno anesteziranima, dosadno na ovome svijetu...:flop: :s ;)

brezovka
17.09.2006., 17:39
Ono da ne ispadne da si časna sestra ili nešto slično a ja ovako bezobrazan :rofl: :zubo:
Kad polomiš rečenicu ispadne svašta...ali tebi.:D
Ego prijatelju, pojačaj dozu kamilice. Može i metvica.:cool:

Creeping Death
17.09.2006., 19:01
Kad polomiš rečenicu ispadne svašta...ali tebi.:D
Ego prijatelju, pojačaj dozu kamilice. Može i metvica.:cool:

Ma daj, samo ti se onako usput nabacujem.Tvoji postovi me napaljuju :zubo:
To ti je bio kompliment :E :D

Ali nećemo chatati, protivno je pravilima....:o

ro rob
17.09.2006., 23:34
Ne znamo mi silinu Boga.
A ne da je silan, upravo je nepojmljiv.
Jer ta dobra i zla šta zamišljamo da su takva, to je naivno zavaravanje.
Istina je da zla koja mi možemo zamisliti i koja se ovdje nabrajaju (pohlepa, zavist, ubojstva, sadistička mučenja, laži itd..) nisu nikakva prava zla.
I tako su ljudi izmislili nekakvo zlo moćno biće, dali mu obličje boga Pana sa roščićima na glavi i jarčim nogama i nazvali ga đavlom.
A to biće, kao projekcija ljudskog straha, jako je koliko i njegovi tvorci, ljudi.

Pravo zlo, osim rijetkih, nismo još spoznali.
Ono je silno, jako, strašno, nepojmljivo.
Pravo zlo nisu ljudska djela, pravo zlo nije nikakav produkt ljudske misli, moći i djelovanja.
Pravo zlo je užasna tamna noć bez kraja.
Ne može ga proizvesti smješna i naivna ljudska izmišljotina zvana vrag.

Pravo zlo može stvoriti samo Bog, Bog silni.
A priuštiti će ga onome koje On odredi.
Prvo onima koji se zaklinju u Njega i hvale ga na sva usta, a srca i glave su im puna smrada.
Zatim onima koji se smiju i misle da je čovjek najveći izvor zla.
I svima drugima, prema Njegovom nahođenju i izboru.

Stvarno, nisu još ljudi spoznali svu silinu Boga.

Nemruth Dagi
18.09.2006., 07:24
Ne znamo mi silinu Boga.
A ne da je silan, upravo je nepojmljiv.
Jer ta dobra i zla šta zamišljamo da su takva, to je naivno zavaravanje.
Istina je da zla koja mi možemo zamisliti i koja se ovdje nabrajaju (pohlepa, zavist, ubojstva, sadistička mučenja, laži itd..) nisu nikakva prava zla.
I tako su ljudi izmislili nekakvo zlo moćno biće, dali mu obličje boga Pana sa roščićima na glavi i jarčim nogama i nazvali ga đavlom.
A to biće, kao projekcija ljudskog straha, jako je koliko i njegovi tvorci, ljudi.

Pravo zlo, osim rijetkih, nismo još spoznali.
Ono je silno, jako, strašno, nepojmljivo.
Pravo zlo nisu ljudska djela, pravo zlo nije nikakav produkt ljudske misli, moći i djelovanja.
Pravo zlo je užasna tamna noć bez kraja.
Ne može ga proizvesti smješna i naivna ljudska izmišljotina zvana vrag.

Pravo zlo može stvoriti samo Bog, Bog silni.
A priuštiti će ga onome koje On odredi.
Prvo onima koji se zaklinju u Njega i hvale ga na sva usta, a srca i glave su im puna smrada.
Zatim onima koji se smiju i misle da je čovjek najveći izvor zla.
I svima drugima, prema Njegovom nahođenju i izboru.

Stvarno, nisu još ljudi spoznali svu silinu Boga.

Nitko ne može reći što Svjesnost jeste osim On sam.
I već s time riječima smo Svjesnost odredili sa ON(jer je bog muškog roda u svim jezicima svijeta) a to je već svrstavanje.
Silnost treba ljudima i njihovoj predođbi i viđenju da je bog određeno prema kategorijama koje su bitne za ljude i njihov mentalni sklop.

ro rob
18.09.2006., 08:49
Nitko ne može reći što Svjesnost jeste osim On sam.
I već s time riječima smo Svjesnost odredili sa ON(jer je bog muškog roda u svim jezicima svijeta) a to je već svrstavanje.
Silnost treba ljudima i njihovoj predođbi i viđenju da je bog određeno prema kategorijama koje su bitne za ljude i njihov mentalni sklop.

Svjesnost je odlika ljudi (svjesni sebe, svjesni svijeta, svoje prošlosti, sadašnjosti i zabrinuti za budućnost).
Vjerujem da za ono što ti podrazumijevaš pod Svjesnost iznad toga, nema riječi koje bi tome odgovarale.
Svrstati Boga u muški rod stvar je praktičnosti (ne može biti ono, jer nije dijete, mogao bi biti ona, ali nešto se mora izabrati..)
Uostalom, puno je Božica živih kao i onih umrlih, bilo ih je i bit će ih još.

Ljudska predodžba silnog nije predodžba Boga, nego vraga.
To što su ljudi izmislili nije Bog, to je vrag. Vrag je projekcija ljudskog straha i nemoći, odraz ljudskog mentalnog sklopa.
Normalno, potpuno je bezopasan jer ne postoji, on je izmišljeno zlo biće iz bajke kojim plašimo jedan drugog.
A oni koji nas plaše Bogom, ti su Bogu i vragu zamijenili mjesta.
Vrag, nacrtani jadnik, sve to podnosi, pa i to da ga zamijenjuju sa Bogom.

Pravi Bog toliko je silan da to što su ga zamijenili sa izmišljenom spodobom njemu ne predstavlja baš ništa.
Ljudi jadnici, manji su mu od najmanje žive amebe.
Toliko beznačajni da se uopće s njima ni ne bavi.
Pa tko još može vjerovati da se bilo kakvo ljudsko djelo može doticati silnoga Boga?

Nemruth Dagi
18.09.2006., 08:54
Pa tko još može vjerovati da se bilo kakvo ljudsko djelo može doticati silnoga Boga?

Zato se religije njime bave dajući mu ljudske katakteristike da bi ublažili svoje neznanje i strah., da bi im postao bliži i jasniji.

Silnst boga nije u snazi koja ubija neprijatelja već u tome što mi svu silinu niti ne možemo spoznati.

ro rob
18.09.2006., 09:54
Zato se religije njime bave dajući mu ljudske katakteristike da bi ublažili svoje neznanje i strah., da bi im postao bliži i jasniji.

Silnst boga nije u snazi koja ubija neprijatelja već u tome što mi svu silinu niti ne možemo spoznati.

Evo slažemo se.
Ali to je i razlog zašto ne mogu biti ateista.
Ne zato što se Boga moram bojati, ne zanimamo ga mi previše.
Ne zato što su mi rekli kada sam bio mali da moram ići u crkvu i slušati što mi se kaže.
Niti zato što je to bilo moderno kada sam postao veći, pa ni zato da bi me bilo manje strah, da bi u religiji nalazio utjehu.

Jednostavno zato jer Bog je, bio je i bit će.
Bez ikakvih dodataka.
Briga ga kako ga zovemo. Ne dotičemo ga se. Ne zanimamo ga.
Samo je prisutan.

arna
18.09.2006., 10:28
Briga ga kako ga zovemo. Ne dotičemo ga se. Ne zanimamo ga.
Samo je prisutan.

Kad bi to bilo tako, zašto nas je stvorio?

Mislim da ga itekako zanimamo, a i On/Ona nas. Prisutan je, bespolan je, moćan je, silan u svojoj ljubavi i stvaralaštvu.

Za neke je On, jer ga poistovjećuju s ocem, autoritetom i boje ga se.
Za neke je Ona, jer ju poistovjećuju s ljubavi, nježnošću, brigom i blagošću.

U svakom slučaju tu je, s nama i u nama. I dao nam je mogućnost da ga/ju doživljavamo kako god hoćemo. I nikada nije tražio/la naš strah, već nam stalno nudi ljubav. Više ispada da ga se mi ne dotičemo i da nas ne zanima.

ro rob
18.09.2006., 19:36
Kad bi to bilo tako, zašto nas je stvorio?

U svakom slučaju tu je, s nama i u nama. I dao nam je mogućnost da ga/ju doživljavamo kako god hoćemo. I nikada nije tražio/la naš strah, već nam stalno nudi ljubav. Više ispada da ga se mi ne dotičemo i da nas ne zanima.

Nije nas on/ona stvorio (dalje ću ga zvati on, jer mi je tako lakše)
Stvoriti znači napraviti nešto od ništa, a to on nije učinio. Stvorili smo se sami, jedan drugoga razmnožavanjem, kako to već ide.
Nije ni u nama. U nama su stanice, elektroni, protoni, atomi, molekule, krv, živci, kosti itd.
Ako bi on bio u nama, tada bi mi bili veći od Boga, jer bi ga sadržavali.
Ne vjerujem da sadržimo Boga, jer bi tada našom smrti umro i Bog.
Nije nam dao nikakvu mogućnost, ali ni nemogućnost.
Nije nam dao ništa. Ništa nam ne nudi.
Mi bi htjeli da je bijesan na nas ili da nas voli, jer smo takvi jedni prema drugima, ali on nije takav, on nije mi.
On je iznad.
On samo postoji.
On apsolutno je, mi apsolutno nismo.
Mi smo iluzija.
On nije.

kicho_tz
19.09.2006., 00:52
Što to ustvari znači;

to je ustvari velicanje Boga, stvaranje jedne realnije slike o Njemu, samo sto nisi naveo cijelu misao, cijelu recanicu do kraja (a trebao si-nego je vjerovatno sejtan bio sa tobom kada si to postao), nego samo jedan njen dio pa ti to i stvara pogresnu predodjbu o prikazivanju Boga...

Nemruth Dagi
19.09.2006., 07:02
to je ustvari velicanje Boga, stvaranje jedne realnije slike o Njemu, samo sto nisi naveo cijelu misao, cijelu recanicu do kraja (a trebao si-nego je vjerovatno sejtan bio sa tobom kada si to postao), nego samo jedan njen dio pa ti to i stvara pogresnu predodjbu o prikazivanju Boga...

Odneo me šejtan ako je to stvaranje realnije slike o Njemu:s

a kad tamo još je i pogrešna predodžba ostala u amanet:eek:

Kome treba silni Bog, ako ne ljudima a ne Bogu samom????

arna
19.09.2006., 09:41
Nije nas on/ona stvorio (dalje ću ga zvati on, jer mi je tako lakše)
Stvoriti znači napraviti nešto od ništa, a to on nije učinio. Stvorili smo se sami, jedan drugoga razmnožavanjem, kako to već ide.
Nije ni u nama. U nama su stanice, elektroni, protoni, atomi, molekule, krv, živci, kosti itd.
Ako bi on bio u nama, tada bi mi bili veći od Boga, jer bi ga sadržavali.
Ne vjerujem da sadržimo Boga, jer bi tada našom smrti umro i Bog.
Nije nam dao nikakvu mogućnost, ali ni nemogućnost.
Nije nam dao ništa. Ništa nam ne nudi.
Mi bi htjeli da je bijesan na nas ili da nas voli, jer smo takvi jedni prema drugima, ali on nije takav, on nije mi.
On je iznad.
On samo postoji.
On apsolutno je, mi apsolutno nismo.
Mi smo iluzija.
On nije.

To ti je opet vračanje na pitanje : što je prije, kokoš ili jaje?
I ako smo mi stvorili sami sebe zahvaljujući razmnožavanju, zašto uopće imamo pojam o Bogu? Što će nam On? I kako su se samostvorili oni koji su se počeli prvi razmnožavati?

I kad odrežeš nokat, da li je on bio dio tebe, i da li si ostao živ ili si umro?

I ako Bog postoji radi samog postojanja, i nema veze s nama, kako onda uopće znaš da On apsolutno je, a mi apsolutno nismo?

I mogu ti reći da se ja uopće ne smatram iluzijom, jer kad bih se takvom smatrala ne bih ni postojala. A itekako postojim. No ne izvan i odvojena od Boga.

kicho_tz
19.09.2006., 15:11
Odneo me šejtan ako je to stvaranje realnije slike o Njemu:s

a kad tamo još je i pogrešna predodžba ostala u amanet:eek:

Kome treba silni Bog, ako ne ljudima a ne Bogu samom????
ovo sam naveo zbog toga zato sto oni postaju kako postoje neki manje silni bogovi i slicno, Estagfirullah, tako da ne vidim razlog ovakvoga odgovora od tebe...Nas Bog je silan Bog.......................(neka zavrsi recenicu)...a za tebe nije realna, stvarna slika da je Bog silan, hm (zar to nije jedno od Njegovih imena)...

brezovka
19.09.2006., 19:00
Pravi Bog toliko je silan da to što su ga zamijenili sa izmišljenom spodobom njemu ne predstavlja baš ništa.
Ljudi jadnici, manji su mu od najmanje žive amebe.
Snaga ne ponižava,niti se nadmeće. Čovjek je pod rukom Boga. Sotona postoji.

ro rob
19.09.2006., 19:29
Privremeno
To ti je opet vračanje na pitanje : što je prije, kokoš ili jaje?
I ako smo mi stvorili sami sebe zahvaljujući razmnožavanju, zašto uopće imamo pojam o Bogu? Što će nam On? I kako su se samostvorili oni koji su se počeli prvi razmnožavati?

I kad odrežeš nokat, da li je on bio dio tebe, i da li si ostao živ ili si umro?

I ako Bog postoji radi samog postojanja, i nema veze s nama, kako onda uopće znaš da On apsolutno je, a mi apsolutno nismo?

I mogu ti reći da se ja uopće ne smatram iluzijom, jer kad bih se takvom smatrala ne bih ni postojala. A itekako postojim. No ne izvan i odvojena od Boga.

Što će nam On?

Zato da podgrijavamo naše iluzorne izmišljene veličine.
Zašto misliš da bi se Bog trebao baviti sa mnom, sa tobom, sa susjedom Perom, sa rođakinjom Katom, sa prijateljem Markom?
Tko smo mi da mu oduzimamo vrijeme? Nitko, iluzija, mislimo da jesmo, a nismo. Baloni, pustiš ih u zrak i nestanu.

Ne znam da On apsolutno je, ali osjećam.

Apsolutno će biti, nas neće biti. Ostati ćemo iluzija.
Pošto na nivou apsolutnog vrijeme ne postoji, iluzija smo i sada.
Na našem beznačajnom nivou, mislimo da nešto jesmo.
Isto to vjerovatno misle i ove dosadne muhe koje u ovo doba ne daju mira.

Lijepo je i čovjeku ugodno misliti da je značajan. Treba se zadržati na značenju koje imamo svojoj porodici, prijateljima, društvu itd...
Na nivou apsolutnog, na nivou Boga, na nivou Onog koji je, mi smo beznačajni.
Iluzija. Ništa.
On postoji zato jer postoji.
Osim Njega ne postoji ništa.
Sve drugo samo je varka.

arna
19.09.2006., 19:36
E, tebi stvarno nije lako. :rolleyes:

kaufman
19.09.2006., 21:45
svi mi dnevno služimo drugim "bogovima" tj dnevno imamo "ponudu" od strane sotone da pristanemo na njegov sjaj, pa u trenu pomislimo...yeaaaa
super..postalal sam PR manager...vouuuuu
.
.
.
.
uvijek je spreman da na naš znak ljubavi prema bližnjem otvori svoja vrata za nas

SILAN JE NAŠ BOG

na kojim si ti drogama ?????:rolleyes:

kicho_tz
20.09.2006., 00:18
Privremeno

Što će nam On?

Zato da podgrijavamo naše iluzorne izmišljene veličine.
Zašto misliš da bi se Bog trebao baviti sa mnom, sa tobom, sa susjedom Perom, sa rođakinjom Katom, sa prijateljem Markom?
Tko smo mi da mu oduzimamo vrijeme? Nitko, iluzija, mislimo da jesmo, a nismo. Baloni, pustiš ih u zrak i nestanu.

Apsolutno će biti, nas neće biti. Ostati ćemo iluzija.
Pošto na nivou apsolutnog vrijeme ne postoji, iluzija smo i sada.
Na našem beznačajnom nivou, mislimo da nešto jesmo.
Isto to vjerovatno misle i ove dosadne muhe koje u ovo doba ne daju mira.

Lijepo je i čovjeku ugodno misliti da je značajan. Treba se zadržati na značenju koje imamo svojoj porodici, prijateljima, društvu itd...
Na nivou apsolutnog, na nivou Boga, na nivou Onog koji je, mi smo beznačajni.
Iluzija. Ništa.
On postoji zato jer postoji.
Sve drugo samo je varka.
Bog se bavi svima nama, na Njemu svojstven nacin, a to bavljanje nama mu predstavlja najmanji problem, toliko je silan i svemoguc da mu nista ne predstavlja prepreku...a mi ne mozemo oduzimati Bogu vrijeme, oduzimamo sebi veoma dragocjeno vrijeme, npr. postavljanjem bespotrebnih i krajnje ne logickih, ne osnovanih i pogubnih postova (kako ko)...On kaze budi i to bude...a taj primjer muhe, heheh , zar se ne stidis tako smijesnoga primjera - pa mi smo homosapiensi (razumna bica), to nas razlikuje od drugih bica - heheheheh, cuj isto tako vjerovatno misle i ove muhe...ccc:bonk:

Nemruth Dagi
20.09.2006., 06:52
ovo sam naveo zbog toga zato sto oni postaju kako postoje neki manje silni bogovi i slicno, Estagfirullah, tako da ne vidim razlog ovakvoga odgovora od tebe...Nas Bog je silan Bog.......................(neka zavrsi recenicu)...a za tebe nije realna, stvarna slika da je Bog silan, hm (zar to nije jedno od Njegovih imena)...

Zgodno; treba li ta silnost tebi ili Njemu???

Dorina-kutija
20.09.2006., 08:10
Tko smo mi da mu oduzimamo vrijeme?

Sve drugo samo je varka.

Pa znaš i sam da je vrijeme nešto što pripada čovjeku, nama je potrebno jer volimo brojeve, mogućnosti mjerenja, usporedbe... nije potrebno postavljati Boga u naše okvire poimanja vremena.

Pa da, i David je rekao slično ali ne isto. Govorio je o prolaznosti svega što je stvoreno i vječnosti Stvoritelja. Ali, nisu li i naše riječi tek ograničena mogućnost izražavanja onog što mislimo i osjećamo? Pozdrav

Dorina-kutija
20.09.2006., 08:28

Ovo sam propustila. Negdje gore si pisao,skraćeno rečeno o nemogućnosti spoznaje istinskog zla. Ajd pa recimo da je i to nedosttak mogućnosti govorno-pismenog izražavanja, jer oprosti kao bi ti ipak nazvao događaje nasilja i objesti itd.

Ali da, ti veliš da ga osjećaš. Kako? Možeš li primjerice zamisliti da živiš i više nikad ništa ne osjećaš, ništa, baš ništa...to je zlo iznad onoga što o tome sada znam i osjećam. Dakle ušlo bi u kategoriju neznaje iz čega proizlazi,haha,prema ND predrasude i arogancija. Ali nije samo to, i strah je tu zar ne? Strah od nepoznatog.

Ali ja ne želim živjeti životom straha, želim koračati s vjerom i ljubavi u srcu, s nadom u osmjehu, osjećati i spoznavati.

kahtani
20.09.2006., 08:47
Obicni Juda izdade Silnoga boga

Dorina-kutija
20.09.2006., 08:56

Brezo, znaš da ljubav o kojoj govoriš nije neobjašnjiva. To je ona ista koju si dobila od Boga Oca, koju daješ a da ti nikad ne uzmanjka. Kao izvor koji ne presušuje... :)

ro rob
20.09.2006., 13:37
Ovo sam propustila. Negdje gore si pisao,skraćeno rečeno o nemogućnosti spoznaje istinskog zla. Ajd pa recimo da je i to nedosttak mogućnosti govorno-pismenog izražavanja, jer oprosti kao bi ti ipak nazvao događaje nasilja i objesti itd.

Ali da, ti veliš da ga osjećaš. Kako? Možeš li primjerice zamisliti da živiš i više nikad ništa ne osjećaš, ništa, baš ništa...to je zlo iznad onoga što o tome sada znam i osjećam. Dakle ušlo bi u kategoriju neznaje iz čega proizlazi,haha,prema ND predrasude i arogancija. Ali nije samo to, i strah je tu zar ne? Strah od nepoznatog.

Ali ja ne želim živjeti životom straha, želim koračati s vjerom i ljubavi u srcu, s nadom u osmjehu, osjećati i spoznavati.

Kako objasniti nasilje?
Bogom ne, a pogotovo ne izmišljenim moćnim zlim bićem zvanim vrag.
Nasilje je živim bićima prirođeno. Vukovi kolju ovce, uništavaju članove drugih čopora, bore se za prevlast u svom čoporu itd.
Ljudskii je mozak sinteza mozga gmazova, primata i svjesnog dijela.
U sebi nosimo hladnokrvnost zmije sa snagom gorile začinjenu sarkazmom i zlobom našeg svijesnog dijela. Zloba je, kao i dobrota čovjeku prirođena.
Tanka je granica između svjetlog i tamnog dijela.
I nikad se ne zna kada će iskočiti besćutnost aligatora. Ili žeđ za krvi kune lasice.
Ali to sa Bogom nema veze. To je nasljeđe naših zemaljskih predaka.

Strah?
Strah je osnovni ljudski osjećaj. Sve proizlazi iz straha.
Mržnja, osveta, volja za moći, agresija .....
Strah im je svima nadmoćan. Bez straha ne bi mogli postojati, strah im je osnovna pogonska snaga.
Kažu da svaka stvar ima svoju suprotnost, pa bi suprotnost straha bila ljubav.
Nisam siguran u to.
Mislim da je i ljubav - strah od nepripadanja, strah od napuštanja itd.

Boga se to ne dotiče.
On je iznad straha, iznad ljubavi, iznad mržnje, iznad svega.
Tamo gdje je On, tamo toga nema.
A pošto je jedina stvarnost upravo Bog, sve ostalo ne postoji.
Sve ostalo je iluzija.
Ne treba se bojati, straha, kao ni ljubavi, nema.

brezovka
20.09.2006., 16:51
Brezo, znaš da ljubav o kojoj govoriš nije neobjašnjiva. To je ona ista koju si dobila od Boga Oca, koju daješ a da ti nikad ne uzmanjka. Kao izvor koji ne presušuje... :)
Znam o toj ljubavi...hvala ti kutijice...mislim da znaš i ti.:)

brezovka
20.09.2006., 16:54
Obicni Juda izdade Silnoga boga
Na ovakav bih upis mogla barem jednu ambasadu zapaliti.:D Imaš li prijatelju kakve vatre?:zubo:

Dorina-kutija
20.09.2006., 16:57
Kako objasniti nasilje?
Ali to sa Bogom nema veze. To je nasljeđe naših zemaljskih predaka.

Strah?
Strah je osnovni ljudski osjećaj. Sve proizlazi iz straha.
Mržnja, osveta, volja za moći, agresija .....
Strah im je svima nadmoćan. Bez straha ne bi mogli postojati, strah im je osnovna pogonska snaga.
Kažu da svaka stvar ima svoju suprotnost, pa bi suprotnost straha bila ljubav.
Nisam siguran u to.
Mislim da je i ljubav - strah od nepripadanja, strah od napuštanja itd.

Boga se to ne dotiče.
On je iznad straha, iznad ljubavi, iznad mržnje, iznad svega.
Tamo gdje je On, tamo toga nema.
A pošto je jedina stvarnost upravo Bog, sve ostalo ne postoji.
Sve ostalo je iluzija.
Ne treba se bojati, straha, kao ni ljubavi, nema.

rr, zvučiš jako usamljeno i izgubljen u svijetu iluzije kaoja te se kao ne dotiče. Što te zadesi...da joj tako zboriš?

Da, strah je jedina emocija s kojom se čovjek rađa, ostale se doslovce uče-dakle uključena je spoznaja, ona ide zajedno s osjećajima. Ako spoznaješ onda nešto i osjećaš. Pa pitah te kako osjećaš Boga. Čini se da je tvoj odgovor u tome da On je tamo, ja sam ovdje i nijedno nije važno, prvo je samo sebi dostatno a drugo je iluzija.
Nije tako...ti ipak nešto osjećaš, spoznaja ti funkcionira ali između je, dopusti izraz, rupa koja tvoje izjave čini obeshrabrujućim.
Prva poslanica Korinćanima 13 s naglaskom na 13 stih. Pozdrav

arna
20.09.2006., 17:28
Da, strah je jedina emocija s kojom se čovjek rađa,

Ne bih se s time složila. Jer onda bi svi ljudi imali iste ili slične osjećaje strahova, a nemaju. I čega misliš, da se beba boji? I po čemu misliš da se boji?

Čovjek sam stvara svoje strahove.

ro rob
20.09.2006., 21:59
rr, zvučiš jako usamljeno i izgubljen u svijetu iluzije kaoja te se kao ne dotiče. Što te zadesi...da joj tako zboriš?

Da, strah je jedina emocija s kojom se čovjek rađa, ostale se doslovce uče-dakle uključena je spoznaja, ona ide zajedno s osjećajima. Ako spoznaješ onda nešto i osjećaš. Pa pitah te kako osjećaš Boga. Čini se da je tvoj odgovor u tome da On je tamo, ja sam ovdje i nijedno nije važno, prvo je samo sebi dostatno a drugo je iluzija.
Nije tako...ti ipak nešto osjećaš, spoznaja ti funkcionira ali između je, dopusti izraz, rupa koja tvoje izjave čini obeshrabrujućim.
Prva poslanica Korinćanima 13 s naglaskom na 13 stih. Pozdrav

Pročitao dotičan stih i primio na znanje.

To što nešto osjećamo, ja ili netko drugi, potpuno je irelevantno.
Osjećaji čovjeku štete. Ukoliko nema osjećaja, nema ni razočarenja.
Pravi čovjek morao bi biti bez osjećaja - bilo kakvih, dobrih, loših, pravih , krivih. Ali nema puno pravih ljudi, možda nijednog.
Najgori osjećaj, osjećaj neman, osjećaj užas, car među odvratnim osjećajima svakako je samilost.
Samilost, to je najpokvarenija stvar kojom možemo počastiti drugog.
Nemojmo mrziti, budimo samilosni, bolje ćemo uništiti onog kojeg ne volimo.
A možemo učiniti i najgoru moguću stvar - biti samilosni prema drugome iz uvjerenja.
A, što bi taj drugi više volio da ga samo obično mrzimo!
Ili ga ohrabrimo, pružimo mu lažnu nadu, zabijmo mu još jedan nož u leđa!
Nemamo se mi što međusobno ohrabrivati.
Moramo jedan drugome reći istinu.
Koju ne znamo, pa izmišljamo svašta.
Razne crtane filmove, o raju, o paklu, o ljubavi, o samilosti, o ohrabrenju,o...
Jer objektivnu istinu ima samo Bog.
Neće je valjda priopćiti raznim zemaljskim spodobama.
Takvi ne znaju istinu, pa je izmisle i proglase istinitom.
A oni koji ne znaju istinu, njih nema.
Evo, još jedan dokaz da ne postojimo.
Pozdrav.

Dorina-kutija
21.09.2006., 05:58
Ne bih se s time složila. Jer onda bi svi ljudi imali iste ili slične osjećaje strahova, a nemaju. I čega misliš, da se beba boji? I po čemu misliš da se boji?

Dopunit ću se - strah od gubitka podloge, to je jedina emocija s kojom se rađamo, znanstveno utvrđeno i predavano na psihologiji. Sad dolaze različite komponente počev od individue pa do okruženja i situacija iz čega proizlazi tisuće kombinacija pa razlikujemo jednostavne , složene, uvjetovane itd. emocije, a one uključuju neki vid spoznaje...prema sve složenijim i apstraktnijim-želim istaknuti razvojnu paralelu.

Nadam se da skraćeno objašnjenje znanstvene studije o nastajanju emocija zadovoljava. Pozdrav

Dorina-kutija
21.09.2006., 06:15

Pravi čovjek morao bi biti bez osjećaja - bilo kakvih, dobrih, loših, pravih , krivih. Ali nema puno pravih ljudi, možda nijednog.
Najgori osjećaj, osjećaj neman, osjećaj užas, car među odvratnim osjećajima svakako je samilost.
A možemo učiniti i najgoru moguću stvar - biti samilosni prema drugome iz uvjerenja.
Razne crtane filmove, o raju, o paklu, o ljubavi, o samilosti, o ohrabrenju,o...
Pozdrav.
ro robe daj razmisli čemu robuješ. Stalno iznosiš suprotnosti koje jedna drugu negiraju ali nijedna ne dobija prvenstvo-ostaje ništavilo u iskazu. Naše postojanje jest ograničeno ali nije beznačajno do spoznaje nepostojanja.

Bog je rekao istinu zemaljskim spodobama. To je u istoj knjizi iz koje si pročitao stihove o Ljubavi.
Ivan 15:12-17, jedan primjer.

Dorina-kutija
21.09.2006., 06:58
Znam o toj ljubavi...hvala ti kutijice...mislim da znaš i ti.:)

...kao košuta...znaš tu pjesmu... :grli:

Nemruth Dagi
21.09.2006., 07:21
Na ovakav bih upis mogla barem jednu ambasadu zapaliti.:D Imaš li prijatelju kakve vatre?:zubo:

Predlažem ti da zapališ Egipatsku ambasadu sa koktelima druga Molotljeva

bit će vatrometa do Kaira:D

Nemruth Dagi
21.09.2006., 07:22

Točno ne rađaš se sa strahom već ga sama stvaraš a pomažu ti tvoje predodžbe. Kasnije te sam tvoj strah kontrolira i zapadaš u začarani krug, gdje se strahovi hrane tobom a ti njima.
To ti je suživot.
Religija odlično koristi taj mehanizam pa je vjerovatno Dorina utjecajem siline straha koja proizlazi
iz njene vjere, pa misli da joj je to dano od rođenja.

Dorina-kutija
21.09.2006., 09:10
Točno ne rađaš se sa strahom već ga sama stvaraš a pomažu ti tvoje predodžbe. Kasnije te sam tvoj strah kontrolira i zapadaš u začarani krug, gdje se strahovi hrane tobom a ti njima.
To ti je suživot.
Religija odlično koristi taj mehanizam pa je vjerovatno Dorina utjecajem siline straha koja proizlazi
iz njene vjere, pa misli da joj je to dano od rođenja.

Nemruth, ja zaista govorim o teoriji psihologije o emocijama i maturaciji. Nadopunila sam svoj odgovor arni. Naravno da čovjek individualno ima presudnu ulogu, puno ovisi o temperamentu ali i situacijama kroz koje prolazi-utoliko, da čovjek sam generira svoje strahove.
Ne mogu govoriti za druge, ali ja sam bila ateista, nisam razmišljala o smrti kao ni sad, tad odveć mlada i s devizom lako ćemo, danas jer za mene smrti nema.
Je kaj, normalno da se bojim-pokušali su me silovati, usred bijela dana,ha i kako da usmjerim svoje ponašanje da ne dođem u situaciju da se to ne ponovi. Roditelji su me poslali tim putem liječniku, ponavljam usred bijela dana. Normal, pušem i na hladni krumpir. I što sad, da li da ga pojedem ili bjež od njega?

Nemruth Dagi
21.09.2006., 09:29
Nemruth, ja zaista govorim o teoriji psihologije o emocijama i maturaciji. Nadopunila sam svoj odgovor arni. Naravno da čovjek individualno ima presudnu ulogu, puno ovisi o temperamentu ali i situacijama kroz koje prolazi-utoliko, da čovjek sam generira svoje strahove.
Ne mogu govoriti za druge, ali ja sam bila ateista, nisam razmišljala o smrti kao ni sad, tad odveć mlada i s devizom lako ćemo, danas jer za mene smrti nema.
Je kaj, normalno da se bojim-pokušali su me silovati, usred bijela dana,ha i kako da usmjerim svoje ponašanje da ne dođem u situaciju da se to ne ponovi. Roditelji su me poslali tim putem liječniku, ponavljam usred bijela dana. Normal, pušem i na hladni krumpir. I što sad, da li da ga pojedem ili bjež od njega?

To su sve stečeni strahovi, nisi se bojala niti silovanja niti smrti niti gladi niti bolesti kao mala a danas se sa svojim iskustvom života bojiš...

To što je netko ateista ili ne, ne znači da ima više strahova ili manje, pitanje je kako sva svoja životna iskustva prerađuje i kakve misli o tome ima.

Dorina-kutija
21.09.2006., 09:47
To su sve stečeni strahovi, nisi se bojala niti silovanja niti smrti niti gladi niti bolesti kao mala a danas se sa svojim iskustvom života bojiš...

To što je netko ateista ili ne, ne znači da ima više strahova ili manje, pitanje je kako sva svoja životna iskustva prerađuje i kakve misli o tome ima.
Govorila sam samo o strahu od smrti kao ateista nekad i kršćanka danas.
Znam da je komplicirano objasniti uvjetovane strahove, ali svi počinju od strah od gubitka podloge i straha od iznenadnog jakog zvuka (sad sam se sjetila i tog kao straha s kojim se rađamo)-nisam psiholog ni psihijatar ali dio mog obrazovanja doticao se tih tema.
Ne kažem da se bojim života, u mom životu ima trenutka kad sam naj i kad sam bed, sve u svemu slično drugima, ali imam trajnu radost i onda kad mislim da sam bed. Znam da je to stanje prolazno i tko je vječan zato se radujem životu. Ali mudrosti nikada dosta...pa radije stanem i puhnem a tada odlučim kuda i kako dalje. servus

arna
21.09.2006., 11:53
Dopunit ću se - strah od gubitka podloge, to je jedina emocija s kojom se rađamo, znanstveno utvrđeno i predavano na psihologiji.

Moram priznati da za taj strah nisam čula. Ako ti nije problem ukratko objasniti, te spomenuti kako je to znanstveno dokazano?
Ne moraš mi davati literaturu, tek okvirno da shvatim o čemu se radi.
Tenks, unaprijed. :)

ro rob
21.09.2006., 16:43
Bog je rekao istinu zemaljskim spodobama. To je u istoj knjizi iz koje si pročitao stihove o Ljubavi.
Ivan 15:12-17, jedan primjer.

Evo i mog primjera.

Najgenijalniji i najjači primjer u filmu i umjetnosti uopće:

Glupi, nespretni, blesavi i napuhani Patak kaže isto tako glupom, oholom, sarkastičnom i napuhanom Zekoslavu:

" Zec, gadiš mi se!"
- najjednostavnija, a najjača rečenica ikada.
Tko ovdje predstavlja čovjeka, a ko Boga?

Pozdrav.

arna
21.09.2006., 18:37
Gledala sam i ja taj crtić. I nisam ih doživila tako glupe, svakako ne zeca. A patku je ta rečenica vrhunac nemoći.

Ne kužim tvoje pitanje, tko je tko?
Pojasni, ako hoćeš.

Dorina-kutija
21.09.2006., 19:06
Moram priznati da za taj strah nisam čula. Ako ti nije problem ukratko objasniti, te spomenuti kako je to znanstveno dokazano?
Ne moraš mi davati literaturu, tek okvirno da shvatim o čemu se radi.
Tenks, unaprijed. :)
Dakle, potrudit ću se, bez literature i blabla nije to neka novina ali nije ni staro kao Darwin.
Maturacija je razvoj pojedinca od početka života (tu bi se dalo popričati) do njegova kraja(a tu još više reći). Na Filozofskom faksu s područja psihologije i ravoja predškolskog djeteta u tematskoj jedinici razvoja emocija priča počinje otprilike ovako:
- dijete se rađa s reflesima (hvatanje, širenje stopala, sisanje, doslovce ga podignu za ruke i ono lamaće nogama kao da korača u zraku itd.)
- ne spada u refleks, emocija straha od gubitka podloge ali je vidljivo po ponašanju djeteta u toj situaciji-širenje ruku što jest refleksna reakcija; i strah od iznenadnog jakog zvuka
- to su dva s kojima se rađamo kao i s refleksima koja ih prate(potakla si me prisjetiti se tih predavanja)
- oni su temelj da se razvijaju uvjetni strahovi, pa evo jednostavnog primjera- ako dijete spava u mračnoj prostoriji i iznenada ga probudi jak zvuk najvjerojatnije će taj temeljni strah povezati s mrakom pa će se bojati mraka. Samo po sebi mrak nije razlog da se boji ali djetetu od jedne godine to ne možeš objasniti
- nije sve tako crno-dijete se rađa s divnim repertoarom izražavanja koje mu omogućuju socio-emocionalni razvoj u kojem ne trebamo pričati o strahu, ali to je već druga tema...
ako te zanima, možemo se čuti

Dorina-kutija
21.09.2006., 19:16
Evo i mog primjera.

Najgenijalniji i najjači primjer u filmu i umjetnosti uopće:

Glupi, nespretni, blesavi i napuhani Patak kaže isto tako glupom, oholom, sarkastičnom i napuhanom Zekoslavu:

" Zec, gadiš mi se!"
- najjednostavnija, a najjača rečenica ikada.
Tko ovdje predstavlja čovjeka, a ko Boga?

Pozdrav.
Shvatila sam tvoje slikovito izražavanje i oba predstavljaju mogućeg čovjeka a o prijateljstvu iz mog primjera niti riječi.
A meni je najjača: ljubavlju vječnom ljubim te, zato ti sačuvah milost.
I baš me briga ako ćeš mi se sada rugati jer sam ful naiva zvana generalić. Ionako nisam niti oficirček. :p umjesto pozdrava-shvati to kao neozbiljno

ro rob
21.09.2006., 23:36
Gledala sam i ja taj crtić. I nisam ih doživila tako glupe, svakako ne zeca. A patku je ta rečenica vrhunac nemoći.

Ne kužim tvoje pitanje, tko je tko?
Pojasni, ako hoćeš.

Evo mog mišljenja:
- I patak i zec su glupi, jer se međusobno naganjaju i ne vole cijeli svoj vječni crtani život, nikada neće moći ostvariti nikakav bliski odnos, osuđeni su jedan na drugoga, uvijek će postojati zajedno još milion epizoda, a nikada neće ostvariti pravo prijateljstvo.
- patak je nespretan, jer što god smisli nikad kako treba ne izvede do kraja, uvijek mu fali ono nešto završno, i tako svaki put pokušava ponovo unedogled
- patak je blesav, jer ne može shvatiti da su njegovi planovi unaprijed osuđeni na neuspjeh
- i zec i patak su napuhani, jer misle da je njihov put jedini ispravan
- zec je ohol, jer uvijek pobjeđuje, ne može izgubiti, ne može se nikada spustiti na nivo gubitnika, ne može osjetiti drugu stranu
- zec je sarkastičan, jer u svojoj nemogućnosti gubitka ismijava onog koji nije kao on, koji sebi dopušta da ostane poražen

Odnos ove nacrtane dvojice, to je odnos između čovjeka i čovjeka, to je isto tako odnos između čovjeka i Boga kao i između Boga i čovjeka. Patak može biti čovjek ili Bog, zec može biti čovjek ili Bog. Kako ko sebe doživljava.

Primjer iz crtanog filma, možda smiješan, ali izmišljeni likovi su najiskreniji likovi.
Počinju živjeti svoj vlastiti život, neovisan o njihovim tvorcima.
Nismo li svi mi, izmišljeni?

arna
22.09.2006., 10:17
- dijete se rađa s reflesima (hvatanje, širenje stopala, sisanje, doslovce ga podignu za ruke i ono lamaće nogama kao da korača u zraku itd.) - ne spada u refleks, emocija straha od gubitka podloge ali je vidljivo po ponašanju djeteta u toj situaciji-širenje ruku što jest refleksna reakcija; i strah od iznenadnog jakog zvuka
- to su dva s kojima se rađamo kao i s refleksima koja ih prate(potakla si me prisjetiti se tih predavanja)
- oni su temelj da se razvijaju uvjetni strahovi, pa evo jednostavnog primjera- ako dijete spava u mračnoj prostoriji i iznenada ga probudi jak zvuk najvjerojatnije će taj temeljni strah povezati s mrakom pa će se bojati mraka. Samo po sebi mrak nije razlog da se boji ali djetetu od jedne godine to ne možeš objasniti

Psihologija je jako zanimljiva. I mislim da je u njoj teško stvarati čvrste zaključke. Obzirom da je čovjek kompleksno biće, i da je teško razdjeliti njegovu svjesnost od nesvjesnog, nije lako vršiti tipizacije, niti donositi sigurne teze. Uostalom, psihologija stalno dolazi do novih spoznaja i u stalnom je razvoju. Stoga mi se čini u redu da i mi malo filozofiramo s njenim postavkama. :) Slažeš se ?

E pa u tom kontekstu, ovo mi se čini kontradiktorno: dijete se rađa s refleksima....( pa) lamače nogama kao da korača u zraku...(a to) ne spada u refleks, (nego je ) emocija straha od gubitka podloge.

Možda i je strah, ali možda je ipak samo refleks. Svi, kad ih odvojiš od podloge, lamaču nogama i šire ruke. Meni se više čini da to rade u nagonskom nastojanju da održe ravnotežu.

Što se tiče straha od jakog zvuka, to bi moglo biti. Ali mogla bi to biti i samo neugoda. Sama po sebi neugoda ne izaziva strah, ali često ponavljana, mogla bi ga stvoriti.

Primjer sa uvjetnim strahom mi je ok. A isto tako bi se moglo reči da neugoda izazvana jakim zvukom, u mračnom prostoru, može izazvati uvjetovani strah (neugoda se događa u uvjetima kada se ne vidi okolina- pa se može projicirati na mrak i biti osnova za stvaranje osjećaja straha od mraka.)

arna
22.09.2006., 10:40
- I patak i zec su glupi, jer se međusobno naganjaju i ne vole cijeli svoj vječni crtani život, nikada neće moći ostvariti nikakav bliski odnos, osuđeni su jedan na drugoga, uvijek će postojati zajedno još milion epizoda, a nikada neće ostvariti pravo prijateljstvo.

Odnos ove nacrtane dvojice, to je odnos između čovjeka i čovjeka, to je isto tako odnos između čovjeka i Boga kao i između Boga i čovjeka. Patak može biti čovjek ili Bog, zec može biti čovjek ili Bog. Kako ko sebe doživljava.

Primjer iz crtanog filma, možda smiješan, ali izmišljeni likovi su najiskreniji likovi.
Počinju živjeti svoj vlastiti život, neovisan o njihovim tvorcima.
Nismo li svi mi, izmišljeni?

Mislim da sam skužila što si htio reći. :)

No čini mi se da njihov odnos ni u kom slučaju nije neovisan o njihovom tvorcu.
A animatorovo razumijevanje svijeta i života, mora se odraziti na njihove likove i karaktere.

Da li to odražava odnos čovjeka i čovjeka ili čovjeka i Boga? To pak ovisi o životnom promišljanju onoga tko gleda crtić.

Za razliku od zeca i patka, mislim da čovjek ima mogućnost izbora i da u određenim okvirima može donositi odluke ( što ovi ne mogu ako im autor ne omogući). Stoga čovjek može odlučiti hoće li graditi prijateljstva ili neće.

Mi nismo izmišljeni na način kako su izmišljeni Zekoslav Mrkva i Dodo Patak.
Ali bili bismo, kada bi ova dvojca mogla biti autonomna u odnosu na tvorca crtića, te sami stvarati nove epizode .

Dorina-kutija
22.09.2006., 14:56
Psihologija je jako zanimljiva. I mislim da je u njoj teško stvarati čvrste zaključke. Obzirom da je čovjek kompleksno biće, i da je teško razdjeliti njegovu svjesnost od nesvjesnog, nije lako vršiti tipizacije, niti donositi sigurne teze. Uostalom, psihologija stalno dolazi do novih spoznaja i u stalnom je razvoju. Stoga mi se čini u redu da i mi malo filozofiramo s njenim postavkama. :) Slažeš se ?

E pa u tom kontekstu, ovo mi se čini kontradiktorno: dijete se rađa s refleksima....( pa) lamače nogama kao da korača u zraku...(a to) ne spada u refleks, (nego je ) emocija straha od gubitka podloge.

Možda i je strah, ali možda je ipak samo refleks. Svi, kad ih odvojiš od podloge, lamaču nogama i šire ruke. Meni se više čini da to rade u nagonskom nastojanju da održe ravnotežu.

Što se tiče straha od jakog zvuka, to bi moglo biti. Ali mogla bi to biti i samo neugoda. Sama po sebi neugoda ne izaziva strah, ali često ponavljana, mogla bi ga stvoriti.

Primjer sa uvjetnim strahom mi je ok. A isto tako bi se moglo reči da neugoda izazvana jakim zvukom, u mračnom prostoru, može izazvati uvjetovani strah (neugoda se događa u uvjetima kada se ne vidi okolina- pa se može projicirati na mrak i biti osnova za stvaranje osjećaja straha od mraka.)

Naravno da se slažem, nova otkrića, promjene, teorije ove-one...možda me samo nervira da je tako malo dovoljno da jedna teorija padne u vodu i da je svaka upitna iz čeg slijedi da mislimo kako nešto znamo....da, da evolucija spoznaje...ponekad zamorno :)
Ono lamatanje nogama je refleks hoda, a kod gubika podloge dijete širi ruke jer traži oslonac što je opet refleksno ponašanje.
Bebači ne znaju što je to mrak-tj. da je to njihova nemogućnost da vide okolinu, ona im ionako ništa ne znači. Pa došli su iz mraka. Ovako filozofirajući, mogla bih reći kakav šok kad iziđu van i više nije mrak.
Evo uvjetovanog straha temeljenog na strahu od gubitka podloge-naglo spustiš bebača u kadu s vodom-sad se boji vodenog okruženja.

arna
22.09.2006., 15:17
Naravno da se slažem, nova otkrića, promjene, teorije ove-one...možda me samo nervira da je tako malo dovoljno da jedna teorija padne u vodu i da je svaka upitna iz čeg slijedi da mislimo kako nešto znamo....da, da evolucija spoznaje...ponekad zamorno :)
Ono lamatanje nogama je refleks hoda, a kod gubika podloge dijete širi ruke jer traži oslonac što je opet refleksno ponašanje.
Bebači ne znaju što je to mrak-tj. da je to njihova nemogućnost da vide okolinu, ona im ionako ništa ne znači. Pa došli su iz mraka. Ovako filozofirajući, mogla bih reći kakav šok kad iziđu van i više nije mrak.
Evo uvjetovanog straha temeljenog na strahu od gubitka podloge-naglo spustiš bebača u kadu s vodom-sad se boji vodenog okruženja.

Zbunjena sam. Koliko sam shvatila ti si pristalica teorije da nam je urođen strah od gubitka podloge, ali to ne mogu isčitati iz posta (ostaješ na refleksnom).

Ovo s vodom ne drži vodu. :D Tek rođene bebe se ne boje vode, jer dolaze iz vode (kao i iz mraka), a to je dokazano porođajima u kadi. Strah od vode biti će naknadno uvjetovan nečim drugim.

I nemoj se nervirati radi padanja teorija u vodu. Zamisli gdje bismo bili da se znanja nisu širila i da čovječanstvo nije mijenjalo mišljenja i usavršavalo teorije.:cerek:

Teta Meda
22.09.2006., 16:07

Pozdrav.

a ti bas volis srati, jel? i to u tiradama. :cerek:
ako te zanima pitanje odnosa moći i supstancijalizam na tragu "prijatelj-neprijatelj", odi na politički forum.
usto, da nisi tako lijen, mogao bi tu i tamo sići s parnasa i uključiti se u igru, a ne samo prigovarati što svijet nije savršen. :zubo:

Teta Meda
22.09.2006., 16:08

Pozdrav.

ako te zanima pitanje odnosa moći i supstancijalizam na tragu "prijatelj-neprijatelj", odi na politički forum.
usto, da nisi tako lijen, mogao bi tu i tamo sići s parnasa i uključiti se u igru, a ne samo prigovarati što svijet nije savršen. :zubo:

Teta Meda
22.09.2006., 16:10

Pozdrav.

Dorina-kutija
22.09.2006., 16:12
Zbunjena sam. Koliko sam shvatila ti si pristalica teorije da nam je urođen strah od gubitka podloge, ali to ne mogu isčitati iz posta (ostaješ na refleksnom).

Ovo s vodom ne drži vodu. :D Tek rođene bebe se ne boje vode, jer dolaze iz vode (kao i iz mraka), a to je dokazano porođajima u kadi. Strah od vode biti će naknadno uvjetovan nečim drugim.

I nemoj se nervirati radi padanja teorija u vodu. Zamisli gdje bismo bili da se znanja nisu širila i da čovječanstvo nije mijenjalo mišljenja i usavršavalo teorije.:cerek:
Ma gledaj, kad dijete primiš za ruke i odigneš od podloge ono izvodi pokrete nogama kao da hoda-ti pokreti su refleks, ali samo odizanje za ruke nije strah.
Kad dijete naglo gubi podlogu, ono ima refleksnu reakciju- širenje ruke, ali gubitak podloge je strah.
Dijete u maternici ima drugačiji mehanizam metabolizma nego kad iziđe van. Porod u vodi je zbog žene a ne bebe. I kad iziđe van, bilo u kadi s vodom ili ne ono mora profunkcionirati na drugi način nego do tada-i tuli-sreće velike uz dobro urlanje. :)

Teta Meda
22.09.2006., 16:13

Pozdrav.

ro rob
22.09.2006., 21:22

Baš te volim, milo moje.:kiss:

Tako si mi lijepo simpatičan/na, ma super.
Volim te i zbog toga što nisi običan seljak/seljanka.
Upravo te obožavam što si veliki/velika seljačina.
Karijera je pred tobom, samo naprijed.

Puno lijepih pozdrava!

Teta Meda
22.09.2006., 21:54
Baš te volim, milo moje.:kiss:

Tako si mi lijepo simpatičan/na, ma super.
Volim te i zbog toga što nisi običan seljak/seljanka.
Upravo te obožavam što si veliki/velika seljačina.
Karijera je pred tobom, samo naprijed.

Puno lijepih pozdrava!

rece on samozadovoljno :cerek: i vrati se na svoj parnas.

napokon da pokazes neke emocije :kiss:

Gospon Vesper
22.09.2006., 22:40
Joooj, jel zna ko di je tu kakvi WC? Ovo je nepodnosljivo! BAljezgate svasta o Bogu i njegovj moci. Dajte se vratite malo unatrag i rascitajte moje ranije spise na tu temu i uozbiljite se malo. Hvala!

arna
24.09.2006., 08:52
, ali gubitak podloge je strah.

Mislim, kad bi bilo točno da je čovjeku urođen strah od gubitka podloge, nikada ne bi imao želju letjeti. A ima. Oduvijek.

Dorina-kutija
24.09.2006., 14:39
Mislim, kad bi bilo točno da je čovjeku urođen strah od gubitka podloge, nikada ne bi imao želju letjeti. A ima. Oduvijek.
Hm, hm, a da li si čula kako se neki žale da su se u snu stresli jer su sanjali da su pali s litice-iznenada izgubili podlogu. Želja za letenjem je visoka nadgradnja iskustva čovjeka željnog novih dostignuća. To je predivno. Ja sam kao balavica dobila nagradu za sastavak o priči na temu "što ću biti kad odrastem". Željela biti pilot. Mislim da je let uduvijek bio pitanje želje za slobodom- ili drugačije rečeno- želja da se iskorači iz ograničenosti koju osjećaš kao breme i slutiš da je možeš odbaciti da bi poletio.
Ali to su sve promišljanja čovjeka. Djetetu koje se rodi cijeli svijet je zbrka.
Pozdrav s štovanjem, Dora

arna
25.09.2006., 16:49
Hm, hm, a da li si čula kako se neki žale da su se u snu stresli jer su sanjali da su pali s litice-iznenada izgubili podlogu. Želja za letenjem je visoka nadgradnja iskustva čovjeka željnog novih dostignuća. To je predivno. Ja sam kao balavica dobila nagradu za sastavak o priči na temu "što ću biti kad odrastem". Željela biti pilot. Mislim da je let uduvijek bio pitanje želje za slobodom- ili drugačije rečeno- želja da se iskorači iz ograničenosti koju osjećaš kao breme i slutiš da je možeš odbaciti da bi poletio.
Ali to su sve promišljanja čovjeka. Djetetu koje se rodi cijeli svijet je zbrka.
Pozdrav s štovanjem, Dora

Hm,hm ,:) , ja sam se kao dijete ,u snu, penjala na kamin kraj mog kreveta, i obično padala s njega na pod. Moram ti reći, bez obzira što sam naglo i dosta grubo gubila podlogu, ne bojim se ni kreveta, ni kamina, a ni spavanja.Da sam imala taj urođeni strah, mislim da bi stvari stajale drugačije.
Još da dodam, starci su mi bili ambiciozni alpinisti, pa su me vodali po planinama, gdje sam imala i grdih iskustava (pad sa stijene u tatino naručje, pad na ledenjaku i odsklizavanje stotinjak metara - zaustavili me nadolazeći planinari i to jedva), a sve to nije ostavilo straha. I danas planinarim, skijam...

E, a ja sam kao klinka htjela raditi u kiosku za prodaju novina. Računala sam da ću se tako najlakše načitati stripova. :D Možda to nije bio znak želje za dostignućima , nego samo za spoznajama?

Dorina-kutija
25.09.2006., 17:27
Hm,hm ,:) , ja sam se kao dijete ,u snu, penjala na kamin kraj mog kreveta, i obično padala s njega na pod. Moram ti reći, bez obzira što sam naglo i dosta grubo gubila podlogu, ne bojim se ni kreveta, ni kamina, a ni spavanja.Da sam imala taj urođeni strah, mislim da bi stvari stajale drugačije.
Još da dodam, starci su mi bili ambiciozni alpinisti, pa su me vodali po planinama, gdje sam imala i grdih iskustava (pad sa stijene u tatino naručje, pad na ledenjaku i odsklizavanje stotinjak metara - zaustavili me nadolazeći planinari i to jedva), a sve to nije ostavilo straha. I danas planinarim, skijam...

E, a ja sam kao klinka htjela raditi u kiosku za prodaju novina. Računala sam da ću se tako najlakše načitati stripova. :D Možda to nije bio znak želje za dostignućima , nego samo za spoznajama?
To što pričaš, već si bila velika.
I tvoje iskustvo je da si uvijek uhvatila neku podlogu. Grozno je kad "padaš" u provaliju-nema oslonca-ljudi se doslovno bude.
Drago mi je da si hrabrica i zdrava pa si možeš priuštiti izlete na vrhunce. :)

Dorina-kutija
28.09.2006., 18:55

a čemu to ubijanje neprijatelja u sprezi sa silnošću. Spoznati silinu doista i ne možeš jer odbijaš Njegovu prisutnost: Bog je divan, Bog je silan, On je svet u svjoj sili,On uskrsnu i pobjedi i odbaci silu smrti. AAAleluja ja ću pjevati, AAAleluja Boga slavim ja...

Nemruth Dagi
29.09.2006., 07:29
a čemu to ubijanje neprijatelja u sprezi sa silnošću. Spoznati silinu doista i ne možeš jer odbijaš Njegovu prisutnost: Bog je divan, Bog je silan, On je svet u svjoj sili,On uskrsnu i pobjedi i odbaci silu smrti. AAAleluja ja ću pjevati, AAAleluja Boga slavim ja...

On je najveći veći i od Muhamed Alija...
a kad je toliko velik ne treba mu hvalospjevi. Veliki ne trebaju to već oni mali sa velikim egom koji žele biti bogovi.

Zašto misliš da bogu toliko silnome treba tvoje izražavanje njegove moći????

Treba to tebi a ne njemu-njoj???:s

Dorina-kutija
29.09.2006., 07:48
On je najveći veći i od Muhamed Alija...
a kad je toliko velik ne treba mu hvalospjevi. Veliki ne trebaju to već oni mali sa velikim egom koji žele biti bogovi.

Zašto misliš da bogu toliko silnome treba tvoje izražavanje njegove moći????

Ne bih o ljudskom egu i žaljama da se bude bog. To o čem pričaš vrlo se prakticira u društvu koje stvaramo. Pa neću valjda njemu pjevati aaaaaleluja!?
Ne mislim-tražio je da imamo samo jednog boga i da se smo njemu klajamo.
Zašto pjesnici pišu pjesme, npr. o jablanu? Da mu izraze divljenje zbog veličine i postojanosti, jer su mu zavidni, jer su ćoravi, jer sve vide drugačije nego drugi...
A ja imam krivu sliku o potrebi za pjesničkim izražavanje pa pomislih da je pjesma ono što nosiš u srcu!!!???
Poštovanje

Dorina-kutija
29.09.2006., 07:51
A tebi treba jutarnja gimnastika, vidi se iz priloženog, a treba i meni,računam iz zdravstvenog!
Hajmo, živo, živo...:top:

Nemruth Dagi
29.09.2006., 08:02
A ja imam krivu sliku o potrebi za pjesničkim izražavanje pa pomislih da je pjesma ono što nosiš u srcu!!!???
Poštovanje

Alejuja..Bog je najveći:s
Govorim to iz karidovaskularnog predjela...:kiss: da se divim Njemu i da se divim sebi, jedno drugo povlači.
Njemu to doduše ne treba on to odavno zna. Meni to treba kao vekna hljeba.

Nemruth Dagi
29.09.2006., 08:04
A tebi treba jutarnja gimnastika, vidi se iz priloženog, a treba i meni,računam iz zdravstvenog!
Hajmo, živo, živo...:top:

Obavih "pozdrav Suncu" i pozdrav prvoj jutarnjoj kavi, ostalo će dan pokazati što mi je On-Ona-Ono za danas pripremio-la-lo.

Dorina-kutija
29.09.2006., 08:13
Alejuja..Bog je najveći:s
Govorim to iz karidovaskularnog predjela...:kiss: da se divim Njemu i da se divim sebi, jedno drugo povlači.
Njemu to doduše ne treba on to odavno zna. Meni to treba kao vekna hljeba.
E "ludačo", to je u ovdašnjem kraju komplinent, Pa da mi je vidjeti tvoju pjesmu, kardivaskularno oblikovanu, forumski zaključenu s foooorumluja!
Ako ti treba gablec, samo kaži-eto skoknem ti ja, možda usput vidim jablan o kojem vrijedi pisati (mada ne stane u herc) a možda mi i sunce padne na glavu. Možda ćeš imati sreće pa ti ga ipak dostavim s pjesmom Daaagiluja!

Nemruth Dagi
29.09.2006., 08:23
Možda ćeš imati sreće pa ti ga ipak dostavim s pjesmom Daaagiluja!

Danas je riba jede
pa ako ti je pri ruci
skoči na tren ovdje

ako samo jednu nosiš
znaj dijeli ću sa tobom
to biće iz dubina

od jedne bit će dva
dovoljno za obje
pomoć će nam silni bog

to je već napravio
davno kad je kročio
dolinom suza, autoputom pakla:o

Dorina-kutija
29.09.2006., 08:59
Danas je riba jede
pa ako ti je pri ruci
skoči na tren ovdje

ako samo jednu nosiš
znaj dijeli ću sa tobom
to biće iz dubina

od jedne bit će dva
dovoljno za obje
pomoć će nam silni bog

to je već napravio
davno kad je kročio
dolinom suza, autoputom pakla:o
Haha, koje neznanje...kad je dijelio ribice da bude dostatno za tisuće stajao je na brdu, :cerek: pjesnička i još k tome hranio ih je Riječju koja ne dpopire do tvojih dražesnih uheka jer si ih dobro začepila ribljom masti , valjda(?)
Ma pusica Nemruth i posjeti otorinlaringologa i kardiovaskularnog kirurga, ti ionako vjeruješ u znanost i spoznaju, što može biti vrlo korisno i praktično.
Ajd, ne ljuti se...divan sunčan dan, petak je, ali eto neću jesti ribu, izmislit ću nešto vegeterijanski.

Nemruth Dagi
29.09.2006., 09:17
Haha, koje neznanje...kad je dijelio ribice da bude dostatno za tisuće stajao je na brdu, :cerek: pjesnička i još k tome hranio ih je Riječju koja ne dpopire do tvojih dražesnih uheka jer si ih dobro začepila ribljom masti , valjda(?)
Ma pusica Nemruth i posjeti otorinlaringologa i kardiovaskularnog kirurga, ti ionako vjeruješ u znanost i spoznaju, što može biti vrlo korisno i praktično.
Ajd, ne ljuti se...divan sunčan dan, petak je, ali eto neću jesti ribu, izmislit ću nešto vegeterijanski.

Čuj ne dopire jer je to brdo malo a kad se na to oslanjaš da čuješ riječi onda izgubiš sebe u graji i galami mase...uši dobro čuju oči dobro vide ono što se događa jer im priča vlastito iskustvo, pa ti tu ne treba nauka niti dr. otoringo...

što se iza toga brda valja
čizburger-hamburger ili fišburger???

il nekoja druga je duševna 'rana??

Dorina-kutija
29.09.2006., 10:23
Čuj ne dopire jer je to brdo malo a kad se na to oslanjaš da čuješ riječi onda izgubiš sebe u graji i galami mase...uši dobro čuju oči dobro vide ono što se događa jer im priča vlastito iskustvo, pa ti tu ne treba nauka niti dr. otoringo...

što se iza toga brda valja
čizburger-hamburger ili fišburger???

il nekoja druga je duševna 'rana??
Zavisno koje riječi želiš čuti, uzvišica je da ga se bolje čuje. Govorio je i s barke, to je najbolji prirodni efekt širenja zvučnih valova (znaš ono, dok si u vodi i plivaš nemoj s prijateljicom tračati onu koja je ostala sunčati se, sve će čuti ma i bolje nego ova s tobom u vodi) .
A kako god, ne mijenjau riječi čovjeka, a kamoli da se jadan izgubi, ali mogu biti poticaj da se uključe sive mase, pa to može uključujući spoznaju i volju mijenjati ... i činiti čuda...i blabla ... papa

Nemruth Dagi
29.09.2006., 10:29
Zavisno koje riječi želiš čuti, uzvišica je da ga se bolje čuje. Govorio je i s barke, to je najbolji prirodni efekt širenja zvučnih valova (znaš ono, dok si u vodi i plivaš nemoj s prijateljicom tračati onu koja je ostala sunčati se, sve će čuti ma i bolje nego ova s tobom u vodi) .
A kako god, ne mijenjau riječi čovjeka, a kamoli da se jadan izgubi, ali mogu biti poticaj da se uključe sive mase, pa to može uključujući spoznaju i volju mijenjati ... i činiti čuda...i blabla ... papa

ah, dobro protiv fizikalnih zakona ne mogu...a i petak je:s