PDA

View Full Version : Sinastrija - priroda odnosa

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

S T E L I U M
22.02.2009., 11:54
Moze li mi neko reci pod kojim konstelacijama Vage ulaze u zivot
pojedinca?
Meni je jasno kako sam ja njoj usao-tranzitni Neptun joj radi savrsen
trigon na natalni SU120Mj sto znaci da cu joj se uvuci u najintimnije
snove :zubo: ali mi nije jasno kroz koje faktore ona kod mene djeluje.

Ili ce to biti jos jedna fuzzy-igra Ve90Ne. :)

dersette
22.02.2009., 17:50
Svaki aspekt u vezi između Marsa i venere je poželjan, pa tako i opozicija. Kad su Mars i Venera u kontaktu znači da postoji jaka uzajamna privlačnost. Opozicija to samo reducira(što znači da nemate uvijek vremena ili prostora za "ljubav"). Uz to imate i zamjenu sjedišta pa to još olakšava stvar. Ne vidim probleme u tom aspektu, ali normalno, treba gledati cijelu sinastriju:)

joj hvala :kiss:
obradovao si me.
nemamo baš neke naročite aspekte. nisam sigurna imamo li ih uopće između unutarnjih planeta. :flop:
uopće ne shvaćam kako se tako jako volimo ,a sinastrija nam nije bajna.

mene zanima,ako možeš pomoći,što znači kad je njegov merkur u opoziciji s mojim jupiterom,a u konjukciji sa mojim saturnom venera isto tako?
naime ove unutarnje planete su sve u inkonjukcijama,kvadratima i eventualno dva trigona. ali jel ovaj aspekt lijep? njegovo sunce u konjukciji s mojim uranom i neptunom????

skorpija_strela
25.02.2009., 22:09
vec dugo se pitam ovo
gledas svoj natal i gledas tog, je li, potencijalnog muza ....i sad.... kod mene se recimo sve vrti oko strelca-vodolije...vladar 7 , aspekti...bla,bla

sa druge strane , kazu da je dobro kada je druga osoba, nasa suprotnost, u smislu...evo recimo, meni fali zemlje da je on ima...znate na sta mislim

ali takva lik ne "zivi" u mojoj karti
jedan recimo bik/jarac:D

sta je bitnije?
da se uklopi u pricu ili da je totalno "suprotan"?

Sha
12.03.2009., 03:08
Imam konjukciju 2ju Fortuna u sinastriji.

Moze li mi tko pomoci da interpretiram ? :)

Hermione Granger
12.03.2009., 08:16
@ dersette - imaš o aspektima u sinastriji na http://www.cafeastrology.com/synastry/interchartaspects.html

Sha
12.03.2009., 14:00
@ dersette - imaš o aspektima u sinastriji na http://www.cafeastrology.com/synastry/interchartaspects.html

Vec sam bacila pogled, nema o konjukciji dviju fortuna nista . .

Pomoc se trazi dalje . . . :confused:

dersette
12.03.2009., 17:05
Hvala Hermione. pomaže....:)

pms
19.03.2009., 01:52
sreo sam nedavno curu koja me od prve zainteresirala, napravio syn pa ako bi mogli kratko prokomentirat neke od aspekata

moj Mo0njenSo
moj so0njen mars, saturn
moj maes0njen plu
njen neptun0moja venera,
te njen ac je 3 stupnja dalje od so/plu/mer mi
moj ma0 njena venus
ako koga zanima vise pitajte

thx in advance

Sha
20.03.2009., 03:37
sreo sam nedavno curu koja me od prve zainteresirala, napravio syn pa ako bi mogli kratko prokomentirat neke od aspekata

moj Mo0njenSo
moj so0njen mars, saturn
moj maes0njen plu
njen neptun0moja venera,
te njen ac je 3 stupnja dalje od so/plu/mer mi
moj ma0 njena venus
ako koga zanima vise pitajte

thx in advance

jeben problem trazit odgovor od 4 crte na ovom forumu a?

Je malo :D Vidi, ovo nisu pizdarije i ne konta se bas lako tako da se isplati cekat da ti se javi "onaj" tko ima odgovor za tebe :D
Slucaj je da sam to ja :zubo:

Vidi,
tvoj Mjesec u konjukciji s njenim Suncem daje situaciju u kojoj se decki standardno ne snalaze ili ne mire bas tako lako, sto u danasnjim vremenima pretstavlja sve manji i manji problem. Recimo da Sunce tvoje drage izrazava svoj sjaj lako kroz odsjaj koji ti reflektiras naturaly, Mjesec. Idealno je tvoje Sunce njen Mjesec, al tko ce rec danas sta je idealno :ne zna: :mig:

Ako je tvoje Sunce u konjukciji s njenim Marsom i Saturnom, sto automatski znaci da ona ima konjukciju Mars/Saturn u svojoj natalnoj sto cemo prvo rascistit, a znaci energicnu disciplinu po defalutu, konjukcija tvog Sunca dovodi do jos jaceg izrazaja tog njenog aspekta sa svim beneficijama koje idu po tebe. Taj tip njene energije se kreativno i konstruktivno kanalizira kroz tvoju svijetlost, Sunce.

Tvoj Mars konjukcija njen Pluton, tvoja spremnost na akciju, njena na "drzi sidro". Vrlo energican aspekt, potencijalno poprilicno eksplozivan.

Tvoja Venera konjukcija njen Neptun, za ovu se curu moze rec da u tvojim ocima nosi odredjenu bozansku karakteristiku. Na neki nacin, ona utjelovljuje tvoj ideal zene, jer tvoja Venera uvijek pretstavlja "ideal" zenskog zakljucanog u tvojoj psihi.

Ascendent na Sunce/Pluton/Merkur osi implicira vrlo jak utisak tvoje energie na njenu /javnu/ licnost. Ovo je vrlo jak aspekt. Treba istrazit.

Tvoj Mars konjukcija njena Venera, idealno. Balans fizickih energija, ekstremno kompaktibilni na bazicnoj razini. U zenskoj karti Mars pretstavlja "ideal" muskarca.

Eto, jel ok ? :rofl:

Sha
20.03.2009., 03:39
P. s. jos jedno pitanje,

ako su dvije fortune u sinastriji u konjukciji,
da li to znaci da su i dva spirita u konjukciji ? :ne zna: :confused:

Cekam :kava:

pms
21.03.2009., 16:46
Tvoj Mars konjukcija njena Venera, idealno. Balans fizickih energija, ekstremno kompaktibilni na bazicnoj razini. U zenskoj karti Mars pretstavlja "ideal" muskarca.

Eto, jel ok ? :rofl:
hvala ti puno, btw nije ma0ve vec ma90ve, zajebah se

Sha
21.03.2009., 19:44
hvala ti puno, btw nije ma0ve vec ma90ve, zajebah se

Uh, to ti je vruuuce stari :rofl: Jaaaaaako vruce !! :mad::cerek::o:cerek::D
Secete jedan oko drugog ko dvije macke oko vruce kashe,
a kad zakipi, onda je linch bez pardona :rofl: Seksualno,
besprijekorno, za zivce kad kad :ceka:

:w

skorpija_strela
22.03.2009., 11:37
ovako mozda glupo pitanje
ali da li se recpcije gledaju u sinastriji
na primer moja Ve u sko
njegov Ma u vagi
ne obrazuju glavni aspekt sem semisextila(orb 2 stepena)
jel ova recepcija nesto znaci

Garfyld
23.03.2009., 22:53
jel moze pitanjce s curom sam u vezi oce li ta veza bit ista obecavajuca, molim za odgovor.
ona je rodjena 21.08.1985 9,40 H Osijek
ja 18.08.1982. 18,13 H Osijek
hvala svima na odgovorima :D

prvenstveno me zanima vase misljenje
imamo dobre konjukcije sunce sunce, sunce mjesec, konjukcija mjesec mars,mjesec jupiter, mjesec merkur, merkur venera to su nam sve pozitivni aspekti koliko ja vidim. E sad mene brine druga strana a to su negativni aspekti pogotovo kvadrat venera saturn, sunce kvadrat saturn, mjesec kvadrat saturn. Isto tako Mars se nalazi na juznom mjesecevom čvoru, sto ukazuje na karmičku vezu!! jel se netko razumije da mi to malo bolje pojasni :D
thanx

Sha
23.03.2009., 23:27
jel moze pitanjce s curom sam u vezi oce li ta veza bit ista obecavajuca, molim za odgovor.
ona je rodjena 21.08.1985 9,40 H Osijek
ja 18.08.1982. 18,13 H Osijek
hvala svima na odgovorima :D

Mala ti je Bomba :cerek: a nisi ni ti skart :rofl: :mig:

Ja sam vam pogledala natalne i kompozitnu, za sinastriju nek se javi netko
drugi. Sinastrija opisuje kako se postavljate jedan prema drugome dok
kompozit odaje kakvu energiju razvijate u kombinaciji.

I sad, vidim sta vidis u njoj, vidim sta je u tebi, al meni se cini da ovo nije
to sto ti trazis ali da jeste ono sto ti treba. Postoje konkretne sanse da
vam se nece bas svidjet rezultati do kojih dolazite kao par, u krajnjoj liniji
mi se cini da vi i necete biti nikad par, u klasicnom smislu te rijeci. Vise
neka sorta intimnih prijatelja, zblizit cete se ima taj jedan okus profinjenog
koji se razvija kad se vase kemije pomijesaju ali ima i pokazatelja da ste
skloni precijeniti svoje domete i prijeci granice na nacin koji vam se nece
bas svidjeti.
Mentalno se kuzite dobro, seksualno postoji cijelo cudo blagoslova i zajeba
koji se kace na emocionalne domene. Ima sanse da se tu desi svasta, da
bude cak i bolno i to nemalo, ali nit vodilja cijele veze je zivljenje po slobodi
izbora i ucenje iz vlastitih gresaka. Sta god da se dogodi, imat cete snage
pogledati istini u oci i priznati, tu sam bio glup/a al sad vidim i necu to ponovit.
Sam, ili s tobom ili s nekim drugim. Zivot je iskustvo. Trezvenost se stice s
vremenom, a ne bi bilo zgoreg da u ovoj situaciji smanjis intenzitet vec u
startu. Ti si optimist i vrlo odan karakter, sto se za nju ne bi moglo bas rec
. . . pa ti vidi :p Be smart :mig: Sretno !

Garfyld
24.03.2009., 10:12
Kako mislis to nije sto sam trazio, a jest ono sto mi treba? ne kuzim, pa zar to nije proturječno. De mi reci sto ja vidim u njoj i sto je u meni, jer ja vidim hm. svasta :D

Dobro nije to klasična veza, ja sam toga svjestan:mig: onda je toliko drugačija od ostataka cura. Cek, ti zelis reci da necemo uspjet kao par:confused: jer si rekla da cemo bit neka vrsta intimnih prijatelja wtf??
e da jel na neke određene rezultate mislis kad kazes da nas se nece svidjat?
e da i to sto si rekla na kraju, ja mislim da je ona jaaako odana, i vjerna, zasto mislis da ona to nije?
p.s. vec smo pol godine zajedno ak to nest pomaze :cerek:

hvala ti na svim odgovorima :top::mig:

Garfyld
24.03.2009., 11:46
Sha, sta mislis pod time"a ne bi bilo zgoreg da u ovoj situaciji smanjis intenzitet vec u startu"???

Ujna
25.03.2009., 08:53
evo, da pogledate i našu kartu , jednom davno mi je neko radio natalni horoskop i za mog tadašnjeg dečka i sadašnjeg muža mi je rekao da ga se klonim , da će me jako povrijediti . Zanima me koji se aspekti gledaju , vezano za nasilje , jel to ima veze sa kvadratom njegov mjesec- moj mars :confused:
http://i101.photobucket.com/albums/m64/morchica/astro_61a_01_04_morana_kresimir2834.gif

12.kuća
26.03.2009., 13:23
... ako je u sinastriji moja Lilith na 14.35 st na njegovom Suncu na 14.08 st je li to egzaktna konjukcija?

pms
28.03.2009., 14:12
... ako je u sinastriji moja Lilith na 14.35 st na njegovom Suncu na 14.08 st je li to egzaktna konjukcija?

ne, moraju se poklopit i minute i sekunde

12.kuća
28.03.2009., 17:41
ne, moraju se poklopit i minute i sekunde

...ali konjukcija jest, zar ne? Djeluje li ta Lilith na So?

Facies
06.04.2009., 00:37
Ja sam Jarac sa Venerom u Ribama a djevojka koja mi se dopada je Riba sa Marsom u Jarcu.Sto je zanimljivo moja Venera je na 4 stepenu Riba A njen Mars na 8 stepenu Jarca ali ni jedan astro program ne pokazuje taj ociti sextil.Iako mi je vladar znaka Saturn zajedno sa Mjesecom u Lavu i pored toga sto sam podznak Strijelac nikada u zivotu mi se nije svidjela djevojka sa Suncem u nekom vatrenom znaku,uvijek je to neka Riba ili Bikica.Bikica mozda iz razloga sto mi se u Biku nalazi vladar asc Jupiter ili mozda sto mi je Bik u 5 kuci horoskopa?
Volio bi da mi neko odgovori dali ta moja Venera u Ribama na 4 stepenu stvarno radi sextil sa njenim Marsom na 8 stepenu Jarca,sa Neptunom na 0 stepenu Jarca I sa vladarem njenog podznaka koji je takodjer u Jarcu Saturnom na 1 stepenu Jarca?

kachunchica
06.04.2009., 11:47
nego, imam pitanje, ne znam baš na koju temu da stavim pa ću ovdje (a previše mi je čisto info i nijansa za Sinastriju i sl. parovi teme:ne zna:)

šta se gleda i kako, ako recimo čovjek hoće odrediti datum za "sudbonosno da"? :misli:
jel se to gleda samo u vlastitom natalu, ili se traži neki najpovoljniji datum i kod jednog i kod drugog partnera (ovo drugo mi je logičnije) pa se nađe neki naj za oboje? :misli:
i da li se to gleda preko tranzita ili se tu barata sa nekim "finijim" stvarima (pod tim mislim možda na solar:D)?:misli:

i ako su tranziti to što gledamo, koji bi bili "idealni"?:misli: (meni pada na pamet samo neki skladni aspekti hm, Venere...sa Saturnom, u smislu trajnosti tog potpisa:zubo: ili sam fulala...fudbal?:D)

i ne, ne planiram se ja udavati:D :horor:

Hermione Granger
06.04.2009., 12:22
Ja sam mišljenja da je kod tako važnih stvari najbolje olakšati novčanik za par stotina kuna i obratiti se nekomu tko je zbilja stručan u elekcionoj astrologiji.

Btw sad sam išla na google provjeriti piše li se elekcijska ili elekciona, i kod ove prve me pitao jesam li mislila na erekcijsku astrologiju. :confused::rofl:

kachunchica
06.04.2009., 14:11
Ja sam mišljenja da je kod tako važnih stvari najbolje olakšati novčanik za par stotina kuna i obratiti se nekomu tko je zbilja stručan u elekcionoj astrologiji.
pa to i ja mislim:D
ali mene zanima teorijski šta se tu onda gleda a pošto nemam ni neku približnu ideju podstaklo da razmišljam...tj. pitam. :zubo:

Btw sad sam išla na google provjeriti piše li se elekcijska ili elekciona, i kod ove prve me pitao jesam li mislila na erekcijsku astrologiju. :confused::rofl:
:rofl:

S.C.
06.04.2009., 14:36
pa to i ja mislim:D
ali mene zanima teorijski šta se tu onda gleda a pošto nemam ni neku približnu ideju podstaklo da razmišljam...tj. pitam. :zubo:

Pa mozda ti malo pomogne ovaj link (http://www.mountainastrologer.com/standards/editor%27s%20choice/articles/electional.html) (Elekciona Astrologija). Clanak je napisao jedan od meni drazih Astrologa, mozda si i citala nesto od njega. Uglavnom, pisu neke osnove po kojima se zakljucuje datum. :D

kachunchica
07.04.2009., 19:27
Pa mozda ti malo pomogne ovaj link (http://www.mountainastrologer.com/standards/editor%27s%20choice/articles/electional.html) (Elekciona Astrologija). Clanak je napisao jedan od meni drazih Astrologa, mozda si i citala nesto od njega. Uglavnom, pisu neke osnove po kojima se zakljucuje datum. :D

hvala:) i sama sam iskopala neke tekstiće ali ovaj je baš fini:top:

ray ban
11.04.2009., 21:58

da,to je egzaktna konjukcija.
samo ne znam koliko je lilit bitna u sinastriji.

sue 1
26.04.2009., 14:14
Njemu je mjesec u strijelcu a meni je strijelac po Walteru Pullenu prevladavajući znak u natalu iako mi je Sunce u blizancima. I još mi se čini zanimljiv podatak da su nam prva dva prevladavajuća znaka u horoskopu ista: strijelac i bik.Ima li ovo nekog značaja u sinastriji?

Aruena
30.04.2009., 00:09
Kako tumacite ovaj aspekt: Muskarcev Mars u Blizancima je u tijesnoj konjukciji sa zenskim Mjesecom (u Blizancima).Aspekt zeni pada u 12 kucu,a muskarcu u 5.?Hvala.:)

Merlynka
30.04.2009., 19:21
Pozdrav! Vjerojatno je ovo sto cu sad pitati vec spomenuto,ali ne mogu to nigdje bas iskopati pa ako bi netko imao volje da mi odgovori,bit cu mu zahvalna. Zanima me sto tocno znaci konjunkcija mjeseca i saturna; naime moj mjesec je u djevici na 13,46, a njegov saturn na 12,36 djevice. on meni pada u 11 kucu,a ja njemu u 2.kucu. Hvala !:mig:

Fish 1968
01.05.2009., 11:22
Pozdrav! Vjerojatno je ovo sto cu sad pitati vec spomenuto,ali ne mogu to nigdje bas iskopati pa ako bi netko imao volje da mi odgovori,bit cu mu zahvalna. Zanima me sto tocno znaci konjunkcija mjeseca i saturna
Jest, evo: ;)

Nekoliko osnovnih karakteristika ovog aspekta:

• Saturn ima tendenciju zagorčavanja života Mjesecu u ime "dužnosti". On se pored Mjeseca osjeća bezosjećajno (što, ruku na srce i jest :D ), jer suočen s Mjesečevom osjećajnošću, biva sasvim jasno suočen s pomanjkanjem vlastitog emotivnog odziva. Tada počme dijeliti besplatne i nepotrebne savjete. :D Ili šutiti, što je još....duplo gore. :zubo: To je njegov način "ucjene" da od Mjeseca dobije emocionalnu vjernost. S druge strane Mjesec se osjeća neshvaćeno i odbačeno.

• Aspekt se u tom smislu gotovo i ne osjeća na početku veze, no njegov utjecaj vremenom jača. On također govori o vremenskom ograničenju veze. O razdvojenosti na fizičkoj razini. U ovoj kombinaciji vlasnik Mjeseca više pati.

• Kako su tijela u konjunkciji postoji "borba za teritorij" između dva pola: Saturn – želi kontrolirati (ograničiti) emocije partnera i Mjesec - želi sačuvati (zaštititi) emocije od ograničavanja. Jedan želi odmaknuti od sebe (Saturn-distanca). Drugi približiti (Mjesec-bliskost).

• Skonost projekciji vlastitih strahova (koji potječu od roditelja) na partnera. Time veza upada u začarani krug vezanja za prošlost. Prošli/zastarjeli modeli sputavaju vezu u širenju i razvijanju, strah od samostalnosti i novog se povećava. Pri tome i Mjesec i Saturn rado biraju ulogu žrtve. Drže se u pat poziciji, jer su oboje skloniji reakciji nego akciji….radije žrtva, nego promjena. :rolleyes:

Žulaj
04.05.2009., 14:24
obzirom da "Kod genijalaca se Uran često nalazi na ASC pa je na taj način Uran još "radikalniji", a genijalnost najočitije ispoljava i prezentira javnosti.", kako bi se onda taj odnos u sinastriji protumačio, ako se uran jedne osobe, nalazi na AC-u druge koja usput taj aspekt ima u svojoj karti?

intelektualno stimulativna veza? :misli: tj, uran jedne osobe izvlači intelektualni maksimum AC osobe?

zvonkaaa
04.05.2009., 14:54
obzirom da "Kod genijalaca se Uran često nalazi na ASC pa je na taj način Uran još "radikalniji", a genijalnost najočitije ispoljava i prezentira javnosti.", kako bi se onda taj odnos u sinastriji protumačio, ako se uran jedne osobe, nalazi na AC-u druge koja usput taj aspekt ima u svojoj karti?

intelektualno stimulativna veza? :misli: tj, uran jedne osobe izvlači intelektualni maksimum AC osobe?

pošto je uran spora, generacijska planeta, osoba koja ima uran na svom ac-u, prima taj aspekt svih ljudi svoje generacije (uran svih njih je na njezinom ac-u)
tako da mislim da se ne treba zamarati tim aspektom izvan konteksta natalne
odnosno, da odnos s pripadnicima vlastite generacije pojačavaju tog urana

Žulaj
04.05.2009., 19:25
pošto je uran spora, generacijska planeta, osoba koja ima uran na svom ac-u, prima taj aspekt svih ljudi svoje generacije (uran svih njih je na njezinom ac-u)
tako da mislim da se ne treba zamarati tim aspektom izvan konteksta natalne
odnosno, da odnos s pripadnicima vlastite generacije pojačavaju tog urana

viš viš! logično :zubo: :brukica:

Fish 1968
04.05.2009., 20:04
Kako tumacite ovaj aspekt: Muskarcev Mars u Blizancima je u tijesnoj konjukciji sa zenskim Mjesecom (u Blizancima).Aspekt zeni pada u 12 kucu,a muskarcu u 5.?Hvala.:)
Općenito u sinastriji konjunkcije pripadaju redu najintenzivnijih aspekata. To je zato jer simboliziraju snažno spajanje i prožimanje dvaju tipova energije, a upravo sinastrija u svojoj biti traži spajanje i prožimanje dvaju tipova različitih energija. Također, ovdje su u kombinaciji dvije posve osobne energije, a ljubavni odnos jest sam po sebi baziran na jednom posve osobnom doživljaju. Iz tog razloga se u ljubavnoj sinastriji jako osjećaju konjunkcije osobnih tijela, one osim toga fokusiraju osobnu energiju u određenoj točci - pa to postaje osnova i glavna okosnica odnosa. Još ću naglasiti da je ovo prirodniji raspored energija nego u obrnutom slučaju iz same činjenice da je Mars prirodno muška planeta, a Mjesec žemska.

Ajmo onda još vidjeti i neke karakteristike ovog aspekta. :)

Mjesec konjunkcija Mars:

• Ovo je prije svega spoj vode (Mjesec) i vatre (Mars) zbog čega uvijek u njegovoj pozadini stoji i njegova osnovna tendencija – tendencija da voda u dodiru s vatrom isparava, a vatra biva ugašena vodom. Slikovito rečeno....na istom mjestu egzistiraju dva različita tipa energije koja samom svojom prisutnošću uništavaju egzistencijalni oblik ove druge. Voda plamen gasi i umanjuje, a vatra vodu pretvara u paru.....što izrečeno astrološkim jezikom označava da ova konjunkcija intenzivno troši osobne zalihe energije.

• Kombinacija Mjeseca i Marsa je spoj s jedne strane izrazito muške, fizičke, seksualne, pokretačke i prodorne energije, a s druge one izrazito žemske i prijemčive s izraženim osjećajem zaštitništva, pripadnosti i empatije. Zato je ovo jedan od onih spojeva koji je u stanju i privući i potaknuti i razbuktati iznimno jake strasti i u osjećajnom (Mjesec) i u seksualnom (Mars) smislu.

• Ovaj aspekt je u sinastriji poznat pod nazivom "aspektom povrede". Što to znači?

Kako oba tijela utjelovljuju onu bašbaš instinktivnu i ajmo reći bazičnu energiju, ovdje postoji jaka nagonska iskra. Oba tijela reagiraju nagonski. No upravo u ovome leži i opasnost ove konjunkcije. Nakon one prvotne snažne iskre i nagonske privučenosti (muško-žemsko) koja u ovom slučaju može biti iznimno jaka, toliko jaka da emocije vrlo brzo dovede do točke usijanja, ali...od tog trenutka na dalje uvijek ide u smjeru obostranog povređivanja osnovne prirode onog drugog. Tj. te dvije energije su nekompatibilne, pa takvo stanje ne može opstati na duge staze. Oni jesu jako privučeni samim polaritetom muško – žemsko, no neminovno je da Mjesec Marsa počme doživljavati suviše neosjetljivim, grubim, nestrpljivim, sirovim....čak ako to i sam vlasnik Marsa nije. Može se čak reći da Mjesec to u njemu nesvjesno stimulira. No...isto tako važno je primjetiti da Marsu nije prirodni partner Mjesec (već Venera), pa je ovo i slika ljubavnice, a sam aspekt često egzistira upravo u takvoj vrsti odnosa (prije nego onog "legalnog"). Ovo je dodatno naglašeno pozicijom konjunkcije u 12. polju (sakriveno od očiju javnosti, tajna) žemske karte i muške u 5. polju (zabava, sex).

Zato se Mjesec u ovom odnosu osjeća kao povrijeđena stranka jer jednostavno postoji ta neka tendencija Marsa da ga nesvjesno ranjava u onim delikatnim trenucima njegove osjetljivosti. Također postoji tendencija da Mars dominira odnosom i preuzme vodeću ulogu, dok je Mjesec taj koji trpi dominaciju. Može se reći da je u ovoj konjunkciji Mjesec prisiljen živjeti s snagom Marsa koji nema ni strpljenja ni senzibiliteta za njegove slojevite duševne nijanse pa mu nanese povredu slučajno ili namjerno. Povrede od kojih on poslije ako ne nosi ožiljak onda u najmanju ruku dugo liže vlastite rane.

• Daklem, ova konjunkcija potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati baš zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti. U ovoj vezi muškarčev Mars je u stanju u potpunosti izazvati žemski Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno žemske kvalitete, dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da oživljava lunarnu osjetljivost i u svemu tome da probaju pokušati naći pravu mjeru. :)

Konjunkcija u znaku blizanca naglašava pustolovnost, a cijelu energiju konjunkcije stavlja u domen komunikacije (zajedljivosti, razdražljivosti) – upravo je komunikacija ovdje bojno polje.

Aruena
04.05.2009., 20:21
Hvala Fish :)

12.kuća
07.05.2009., 08:23
... Mjesec konjunkcija Mars ...

... a Mjesec trigon Mars ( obostrano u sinastriji )?

Fish 1968
07.05.2009., 11:24
... a Mjesec trigon Mars ( obostrano u sinastriji )?
Taj aspekt je kudikamo skladniji jer trigon sam po sebi omogućava skladan protok između dviju energija koje su u ovom slučaju nekompatibilne.

Zašto je to tako?

Zbog prirode trigona (koji pored ostaloga govori o najskladnijem ispoljavanju osobina dvaju tijela) i zbog prirode planeta (vatra-voda) ovaj aspekt ima fokus na poticajnosti, a ne na "gašenju" kao što je to slučaj kod konjunkcije. To je zbog činjenice da je Mars egzaltiran u jarcu, a Mjesec u biku pa njihova egzaltacija (egzaltacija je pozicija najačeg i najskladnijeg ispoljavanja) čini prirodni trigon.

luna11112
07.05.2009., 11:34
Fish,
pozdrav, nova sam ovdje i fascinirana vašim razgovorima
da li bi meni mogli pogledati kako će se razvijati ova veza
on 07.03.1975. split 15,15 M
ja 01.11.1970. našice 01,45 Ž
hvala,hvala:mig::mig:

tifani
07.05.2009., 11:36
a muski mjesec trigon zenska venera i muska venera konjukcija zenski mjesec? :)
i muski saturn sextil zenska venera,zenski saturn trigon muska venera?

Fish 1968
07.05.2009., 17:14
a muski mjesec trigon zenska venera i muska venera konjukcija zenski mjesec? :)
i muski saturn sextil zenska venera,zenski saturn trigon muska venera?
O tome smo već u više navrata pisali...o odnosu Mjesec/Venera pogledaj ovdi (http://www.forum.hr/showpost.php?p=11534088&postcount=615), a za odnos Venera/Saturn
virni tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=14970769&postcount=742). :)

12.kuća
07.05.2009., 21:08
Taj aspekt je kudikamo skladniji jer trigon sam po sebi omogućava skladan protok između dviju energija koje su u ovom slučaju nekompatibilne.

Zašto je to tako?

Zbog prirode trigona (koji pored ostaloga govori o najskladnijem ispoljavanju osobina dvaju tijela) i zbog prirode planeta (vatra-voda) ovaj aspekt ima fokus na poticajnosti, a ne na "gašenju" kao što je to slučaj kod konjunkcije. To je zbog činjenice da je Mars egzaltiran u jarcu, a Mjesec u biku pa njihova egzaltacija (egzaltacija je pozicija najačeg i najskladnijeg ispoljavanja) čini prirodni trigon.

... hvala, Fish:).

vixen27
12.05.2009., 23:41
Nova sam i vec sam bila postavila pitanje na forumu na koje nitko nije odgovorio,pa sad vec sa strahom pisem.Muci me jedna osoba...ako bi mi pliz itko mogao ista reci o meni i njemu.Naime,tip je ozenjen.......I stariji 16 godina!!!...I mislim da mu se svidam,ali ja sam nekakav cudan ziheras i ne volim se upustati u odnose a da ne znam sto se od svega moze ocekivati jer sam se zbog neptuna u 1. kuci i previse puta razocarala...

Ja:natalna karta (http://i42.tinypic.com/2zdn2qc.gif)

On:http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_02_on_hp.65945.3870.gif&res=63&va=&cid=bpyfiledskYLS-u1242497773

Molim vas ljudi...sto god da kazete je dobro doslo...Mislim da ga privlacim zbog svog pluton koji mu radi opoziciju na veneru i konjukciju na mars,ali me zbunjuje konjukcija njegovog plutona i urana koja radi konjukciju na moju veneru i marsa u devetoj...Sto to znaci???Mene kod njega privlaci njegova suptilnost uz istovremenu prekrasnu nepredvidivost(pratio me u korak i uvijek bi se pojavio kad kad bi ga covjek najmanje ocekivao) i bezprijekorno znanje u poslu.Ali najvise me brine cinjenica da je to tip s kojim bih trebala raditi...Zbog naglasene 9. i 12. kuce razmisljam o odlasku van,a strah me da-bar kako sad stvari stoji-bi se zbog njega mogla predomisliti jer bi uz njega mogla napredovati u karijeri,a meni je karijera zbog naglasene 10. kuce(stelija) izuzetno vazna...A najgora stvar mi je sto sam mislila da sam sigurna da znam sto zelim...Zadnji put kad smo se vidjeli me gledao kao da gleda sunce...Da li bi se ovo moglo konkretizirati,a ako kojim slucajem da,sto je sa njegom zenom...Inace,tip se ozenio sa 20 godina,a sad ima 42 i ima dvoje odrasle djece i iz utjecajne je obitelji...dal ja samu sebe zavaravam po pitanju njega???Inace...imam neptuna u 1. kuci pa po pitanju odredenih stvari sam primjetila da mi dobro dodje "drugo misljenje" cisto kao cheak reality...

Sto god da napisete je i vise nego dobro doslo...

E da...uran ce mu za par godina raditi konjukciju na sunce i saturn koji su i sami u konjukciji a sad mu radi opoziciju na natalni uran-sto to znaci??? Dal se to tice iskljucivo njegovog posla-znanosti?Pluton mu radi trigon na veneru i sextil na mars i merkur,a neptun ce mu raditi sextil na veneru i trigon na mars,a meni trigon na pluton,merkur(vladar 7. kuce),sunce i saturn svi u 10. kuci.Njemu bi to moglo donijeti cak i "srodnu dusu",a meni aspektira merkura vladara 7. kuce...

Bilo koju dilemu da mi pomognete odgonetnuti bila bih i vise nego zadovoljna...

Spica
13.05.2009., 00:34
Nova sam i vec sam bila postavila pitanje na forumu na koje nitko nije odgovorio,pa sad vec sa strahom pisem.Muci me jedna osoba...ako bi mi pliz itko mogao ista reci o meni i njemu.

Kako bi bilo da malo odeš na www.astro.com ,sve to lijepo nacrtaš i ostaviš linkove ...?
Tko god da se zainteresira,bit će mu mnogo lakše.

vixen27
13.05.2009., 16:54
Evo i sinastrije...malo mi je komplicirana za odgonetnuti...

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_61gw_02_01_y_x.53134.533.gif&res=100&va=&cid=brufileC9xmse-u1242224924

Moze pomoc?

Thnx.

Btw. ono sto je napisano u prethodnim postovima vezano uz opoziciju zenske venere i muskog saturna je istina ali bih to voljela predociti malo realnije jer kad se skuzi problem koji saturn ima u odnosu na veneru-onda ima samo na veneru te konkretne osobe dok drugoj moze raditi trigon naprimjer...Dakle ono sto zapravo zelim reci jest da postoji odredeni RAZLOG koji "saturna" drzi odredenoj distanci nasuprot "venere" i apsolutno se slazem sa recenicom da koliko ljubavi ude u saturna toliko boli se izbaci iz njega iako ne boli u punom smislu rijeci...Mislim da je taj aspekt izazov strpljenja sa strane venere i ucenja,privikavanja pa pomalo i introspekcije sa strane saturna...Ako dvoje ljudi imaju dovoljno ostalih kompatibilnih aspekata mislim da zajednickim radom na odnosu uz iskrenost i razgovor mogu prevazici problematiku aspekta.
Ja imam istu situaciju s ovom osobom osim sto moj saturn radi opoziciju na njegovu veneru...
Ono sto bih mogla reci iz svoje perspektive-saturna jest da je tocno da postoji odredeni strah sa strane osobe saturna...tocnije,konkretni razlozi mog straha su prvenstveno cinjenica da je stariji,ozenjen s djecom(Big Problem!!!) i otvoreno pokazivanje emocija...Ta otvorenost me zbunjuje,ali isto tako pase na primjer mom mjesecu u 7. kuci koji voli upravo to...Takoder moj mjesec osijeca cinjenicu da je kao stariji cak i zastitnicki,pokroviteljski,sigurniji faktor,a to mi pase...I logicno je da ako recimo postoje skladni odnosi mjeseca,venere ili marsa sa merkurom,dovoljan su faktor da dvoje inteligentih ljudi nadu rjesenje...Takoder treba obratiti paznju i na kuce kao i na ostatak horoskopa...Nekako sam protiv cinjenice da se neki planet izdvaja i zasebno gleda u odnosu na neki planet druge osobe,jer recimo venera moze biti aspektirana nekim drugim planetom koji na nju prenosi dio svog utjecaja tako da se ne mora raditi samo o na primjer veneri.
Nekoliko godina sam se konzultirala s jednom prijateljicom koja je svojedobno radila i kao astrologinja, i ta zenskica je vodenjak-i to tipicni,tak da kod nje nikad nije bilo laznog uljepsavanja.
Ako sam nesto naucila od nje,onda je to da kad se gleda necija karta,onda treba procijeniti o kakvoj se osobi radi-samotnjak,depresivac,egocentrik,topla osoba i ect...,a ne na temelju jednog aspekta procijenjivati poslovni,ljubavni,prijateljski ili ini odnos...Evo primjera (opet cu navesti svoj jer sam i na samoj sebi jedino i mogla tocno ocijeniti utjecaj nekog tranzita),ja imam marsa i veneru u konjukciji u djevici u 9. kuci(necu uopce govoriti o tome kako bi bilo glupo reci da je ta venera recimo hladna) i recimo kad mi tranzitni mjesec radi sextil ili trigon na te planete ja uopce ne razmisljam o ljubavi nego o ucenju.Tu veneru recimo kvadriraju uran,jupiter iz 12. kuce i neptun iz 1.kuce.Po toj definiciji,ja bih se sigurno trebala rastati zbog vjecite teznje za slobodnim prostorom tim vise sto imam descendent u blizancima,ili bih trebala imati nekonvencionalni odnos,ili se udati za recimo rastavljenog tipa,ili imati spontane pobacaje,a zbog utjecaja urana na mars su moguce i fizicke nezgode.A sad cu reci kako se to kod mene manifestira...Zbog urana u 12. kuci sam odlucila studirati medicinu,njegov utjecaj na veneru i marsa mi je otezao utoliko sto mi je trebalo dosta vremena da se discipliniram na nacin na koji to medicina zahtijeva,ali kad sam uspjela pocela sam biti efikasnija na svaki nacin,kvadrat jupitera na veneru mi donosi uzivanje-recimo volim izaci van i dobro se zabaviti nakon polozenog ispita...Zbog neptuna koji kvadrira veneru,nikad nisam imala skrivene veze,niti prevarila ijednog decka s kojim sam bila,nego vise imam nerealistina ocekivanja koja sama po sebi nisu nikakav smak svijeta,jer za sve postoji rijesenje dok god ga je covjek spreman traziti i primjeniti.Mislim da moja djevica uspijeva nekako izaci na kraj s tim neptunom kao i ostatak planeta jer imam dosta realisticno i prakticno razmisljanje o zivotu(pluton u vagi u konjukciji sa merkuron,suncem i saturnom u skorpionu),i ja osobno neptun gledam kao najnegativniju stvar u svom horoskopu...

Zanima me vase misljenje o ovom sto sam napisala,jer ako sam negdje pogrijesila nesto voljela bih to znati pa da ispravim gresku...

maria_5359
13.05.2009., 18:01
ajmeeee vixen27... ne kužim se u sinastriju iako bi ti rado pomogla...
ali ako je taj tip oženjen zašto se bezveze patiš s tim?! :ne zna:

there are 6 billion people in the world... :top:

vixen27
13.05.2009., 19:40
Pa iskreno ne znam dal se patim uopce,jer niceg konkretnog nije bilo iako nam se odnos mijenja iz dana u dan...Stvar je u tome da mi se totalno rijetko dogada da mi se netko svida...A za ovo s njim sam samo pitala,nista drugo...Cisto me zanima dal sam si ispravno protumacila neke stvari u glavi vezano uz njega...

Ak bi itko mogao pojasniti prirodu odnosa s njim jer ja stvarno nisam sigurna sto da mislim...

maria_5359
13.05.2009., 19:44
Pa iskreno ne znam dal se patim uopce,jer niceg konkretnog nije bilo iako nam se odnos mijenja iz dana u dan...Stvar je u tome da mi se totalno rijetko dogada da mi se netko svida...A za ovo s njim sam samo pitala,nista drugo...Cisto me zanima dal sam si ispravno protumacila neke stvari u glavi vezano uz njega...

Ak bi itko mogao pojasniti prirodu odnosa s njim jer ja stvarno nisam sigurna sto da mislim...

kemija je hebena stvar! aj nadam se da će ti netko odgovoriti :top:

vixen27
13.05.2009., 22:34
Thanx maria_5359,
i ja se iskreno nadam da ce se netko javiti...
Samo da netko nesto napise jer me fakat zanima...
nekak je najgore kad se nitko uopce ne javi ko sto mi se jednom vec dogodilo...ak tebe mozda nesto zanima,a ja mozda mogu pomoc-samo pitaj:top:!

maria_5359
13.05.2009., 22:38
Thanx maria_5359,
i ja se iskreno nadam da ce se netko javiti...
Samo da netko nesto napise jer me fakat zanima...
nekak je najgore kad se nitko uopce ne javi ko sto mi se jednom vec dogodilo...ak tebe mozda nesto zanima,a ja mozda mogu pomoc-samo pitaj:top:!

a navikneš se... sačekaj koji dan, sigurno će ti se netko javiti!
a thnx na ponudi! bit će vremena i zato! :mig:

Žulaj
15.05.2009., 11:44
Evo i sinastrije...malo mi je komplicirana za odgonetnuti...
...Ako dvoje ljudi imaju dovoljno ostalih kompatibilnih aspekata mislim da zajednickim radom na odnosu uz iskrenost i razgovor mogu prevazici problematiku aspekta.
Ja imam istu situaciju s ovom osobom osim sto moj saturn radi opoziciju na njegovu veneru...
Ono sto bih mogla reci iz svoje perspektive-saturna jest da je tocno da postoji odredeni strah sa strane osobe saturna...tocnije,konkretni razlozi mog straha su prvenstveno cinjenica da je stariji,ozenjen s djecom(Big Problem!!!) i otvoreno pokazivanje emocija...Ta otvorenost me zbunjuje,ali isto tako pase na primjer mom mjesecu u 7. kuci koji voli upravo to...

čekaj, ako sam dobro skužila, ti se nadaš da će netko ovdje tebi reći: "oh pa vi ste srodne duše! go for it! raskopaj mu brak i unesreći mu djecu i sadašnju ženu!":rolleyes:

pod prvo, ne možeš očekivati da se ijedan astrolog ovdje moralno distancira i tak nekaj kaže, sve i da je tako (da si pašete)

pod drugo, nekako se u životu uvijek sve vrati pa dobro razmisli prije svojih postupaka. a, otvoreno pokazivanje emocija s njegove strane te plaši s razlogom. ozbiljna osoba, odgovorna, kvalitetna i zrela, shvaća težinu svojih grijeha i nije joj lako ni samoj sebi a kamoli drugome priznati stvarno stanje svojih emocija ako će te emocije za sobom ostaviti mrak.

i, pod treće, ni jedan link ne radi, bar meni :ne zna:

diki
15.05.2009., 12:42
čekaj, ako sam dobro skužila, ti se nadaš da će netko ovdje tebi reći: "oh pa vi ste srodne duše! go for it! raskopaj mu brak i unesreći mu djecu i sadašnju ženu!":rolleyes:

pod prvo, ne možeš očekivati da se ijedan astrolog ovdje moralno distancira i tak nekaj kaže, sve i da je tako (da si pašete)
zašto ne, žulaj?
astrolog može (i treba) biti objektivan, a ne nekakav moralizator. ako joj netko kaže da im je sinastrija savršena, to ne znači da joj je rekao da se uda za tog muškarca. ta odluka je njena, i samo njena. što astrolog ima s tim? :ne zna:
i, pod treće, ni jedan link ne radi, bar meni :ne zna:
ni meni.

Žulaj
15.05.2009., 12:53
zašto ne, žulaj?
astrolog može (i treba) biti objektivan, a ne nekakav moralizator. ako joj netko kaže da im je sinastrija savršena, to ne znači da joj je rekao da se uda za tog muškarca. ta odluka je njena, i samo njena. što astrolog ima s tim? :ne zna:
.

ovo je forum. a kolko sam skužila, ljudi koji su ovdje, a ozbiljno se bave astrologijom, ne igraju se baš, upravo zato kaj ljudi koji dođu po neki takav savjet ne pitaju to onak, iz fore, nego da sebe same opravdaju i potvrde si da nema niš loše u tome, jer, zapisano je u zvjezdama!

Aruena
15.05.2009., 23:29
Moze komentar za jos dva teska aspekta?Muski Mjesec u Ribama u opoziciji sa zenskim Plutonom i Uranom u Djevici...Hvala.

Facies
16.05.2009., 01:53
Da li nesto posebno predstavlja ako su u sinastriji 2 osobe podznaci ujedno i antipodi jedno drugom?Npr u mom slucaju ja Jarac podznak Strijelac a djevojka Bik podznak Blizanac?Znači Strijelac i Blizanac antipodi ali u ovom slucaju ne znaci nego podznaci.Da li je to ok aspekat za ozbiljnu vezu ili ne?

Žulaj
16.05.2009., 10:33
Moze komentar za jos dva teska aspekta?Muski Mjesec u Ribama u opoziciji sa zenskim Plutonom i Uranom u Djevici...Hvala.

već se nešto pisalo na temi o tome.
ovako kaže S.C. :

Opcenito, bliski kontakti Plutona s nekom vaznijom planetom donose snaznu privlacnost, fascinaciju, fatalnost i neizbjeznost. Obicno je to slucaj kada je u igri Sunce - Pluton, Mjesec - Pluton ili Venera - Pluton.

Aruena
16.05.2009., 11:20
ovako kaže S.C. :

Opcenito, bliski kontakti Plutona s nekom vaznijom planetom donose snaznu privlacnost, fascinaciju, fatalnost i neizbjeznost. Obicno je to slucaj kada je u igri Sunce - Pluton, Mjesec - Pluton ili Venera - Pluton.

Hvala

vixen27
16.05.2009., 19:13
Da li nesto posebno predstavlja ako su u sinastriji 2 osobe podznaci ujedno i antipodi jedno drugom?Npr u mom slucaju ja Jarac podznak Strijelac a djevojka Bik podznak Blizanac?Znači Strijelac i Blizanac antipodi ali u ovom slucaju ne znaci nego podznaci.Da li je to ok aspekat za ozbiljnu vezu ili ne?

Po meni to nije garancija za nista...Sve ovisi o medusobnim planetama,kucama i kako se medusobno apektirate u sinastriji...Dakle,moj odgovor je da to samo po sebi zapravo ne mora uopce nista znaciti,barem ne za jedan konkretan odnos...A u teoriji sve ima neko svoje znacenje,ali pretpostavljam da tebe praksa i zanima...

Žulaj
16.05.2009., 23:35

predstavlja.
ASC smo mi, polovica bitka koju posjedujemo, a DSC je ono što nam "fali" da bismo bili cjeloviti, zaokruženi. suprotnost koja nas upotpunjava.

ali naravno to samo za sebe nije dovoljno da bi značilo nešto wow. samo je dodatni plus ako ima još pozitive u ostatku sinastrije

vixen27
17.05.2009., 00:20
Zulaj,
stvarno ne znam gdje si ti u mom postu mogla iscitati ista tipa trazenje opravdanja "zapisanog u zvijezdama".Ja sam tipicna skorionka i vjeruj mi kad kazem mi nije bilo ni na kraj pameti traziti ikakvo opravdanje za ista...Jednostavno sam postavila pitanje...Vezano uz to da si ti sama zakljucila da pojedini ljudi traze upravo opravdanje-mislim da obicno misljenje nije dovoljno da bi se stvar generalizirala,jer tko kaze da tvoje ili icije misljenje,tj. dojmovi su objektivni???Misljenje je misljenje,a pitanje je pitanje...

Voljela bih ako je moguce da se javi netko objektivan i cisto da daa svoje videnje ovog odnosa ako je netko voljan to uciniti,jer sam stvarno na sto muka zbog njega tim vise sto bi trebali skupa raditi...Svjesna sam da je situacija malo nezgodna,ali da nije ne bi ni trazila drugo misljenje...Please help..:s

Posebno me zanima u biti kaj bi se moglo ocekivati s tim odnosom ak bi skupa radili??? Jel bi se sve to moglo primiriti nakon nekog vremena???

ray ban
17.05.2009., 14:43
Vixen,ako bi se vi i upustili u vezu,veza vam ne bi dugo trajala,zbog konjukcije njegovog plutona i urana sa tvojim marsom i venerom.
to su jako teški aspekti,bolje traži dalje. :mig:

vixen27
17.05.2009., 16:17
Vixen,ako bi se vi i upustili u vezu,veza vam ne bi dugo trajala,zbog konjukcije njegovog plutona i urana sa tvojim marsom i venerom.
to su jako teški aspekti,bolje traži dalje. :mig:

Hvala ti na komentaru-bas me to i zbunjivalo...Po mom misljenju konjukcija njegovog plutona na moju veneru i marsa ne bi sama po sebi trebala donijeti neko razilazenje,ali me zbunjivao uran...To znaci da bi uran ipak prevladao...:top:

Moze jos jedno piranje,nevezano uz sinastriju.Sto bi trebala znaciti opozicija tranzitnog plutona na natalni mjesec u 7. kuci koji je inace vladar 8. kuce uz istodobni kvadrat tranzitnog urana u 4.kuci na taj mjesec? Po svemu sto sam procitala o opoziciji plutona i mjeseca sam se iskreno najezila:eek: i nikako si ne uspijevam povezati znacenje utjecaja plutona i urana da bi mi taj period dobio smisleno znacenje...Jel bi to znacilo smrt mozda?

ray ban
17.05.2009., 16:26
Hvala ti na komentaru-bas me to i zbunjivalo...Po mom misljenju konjukcija njegovog plutona na moju veneru i marsa ne bi sama po sebi trebala donijeti neko razilazenje,ali me zbunjivao uran...To znaci da bi uran ipak prevladao...:top:

i plutonove konjukcije u sinastriji donose veze koje ne traju dugo,to sam baš nedavno saznala.
a uranove pogotovo.

Fish 1968
17.05.2009., 16:29
Ova slika Mjeseca u opoziciji s Plutonom/Uranom je poput slike razbijenog ogledala, razbijeno ogledalo – sedam godina nesreće u ljubavi....kaže ta jedna vrlo raširena praznovjerica. Toliko raširena da vjerujem da ima malo ljudi koji nisu za nju čuli. Ali mnogi nisu čuli da ona ima veze i s Uranom.

Simbolika ogledala je ljudima odavna poznata, još od vremena kada je čovjek svoj odraz gledao u površini mirne vode i mislio da je to njegovo drugo ja.

U astrologiji je upravo Mjesec simbol ogledala, kako fizičkog ogledala tako i onog našeg unutarnjeg zrcala. Mjesec je tijelo koje ne posjeduje vlastiti izvor svijetlosti već reflektira Sunčevu svijetlost, on je načelo promjenjivosti i cikličnosti koje poput zrcala reflektira čovjekove nesvjesne, nasljeđene i uvjetovane reakcije. Zato se i promjene raspoloženja koje izaziva Mjesec u sinastriji reflektiraju na onu drugu, partnersku stranu na način da stvaraju utisak nemira i nestalnosti kod partnerske strane.

S druge strane Pluton je tabu koji vodi u fatalizam, fatalizam zbog kojeg on - Pluton u natalnoj karti i predstavlja notu "neminovnosti i prinude". Uran je ona energija koja donosi naprasite, neočekivane i nasilne lomove, on je poput potresa koji iznenada nastupa i pri tom razdvaja čak i one čvršće i stabilnije strukture. I sama priroda Urana je opozicijska, a upravo je Uranov ciklus sedmogodišnji jer nakon sedam godina on mijenja znak a time i tip energije kroz koju reflektira svoj utjecaj.

I sama sinastrija predstavlja jednu vrstu zrcala, jer je upravo partner ogledalo nas samih, a partnerski odnos ogledalo čovjekova partnerstva s samim sobom. Zato je ovakav raspored tijela u sinastriji poput slike razbijenog ogledala i slike u kojoj je jedan odnos neminovno zarobljen na jedno duže razdoblje. On je poput slike svog onog uvjetovanog i nasleđenog nemira koji je posljedica nutarnjeg znanja da se nekada davno u prošlosti dogodila situacija kada se razbilo nešto vrijedno i vrlo krhko zbog nepažnje ili nesposobnosti da se sačuva i ustali jedan duboko iskreni odnos.

Mjesec opozicija Pluton:

Ovo je generacijski aspekt tj. zbog Plutonova spora kretanja s puno osoba će vlasnik Mjeseca imati ovu opoziciju. No kada se radi o ljubavnom odnosu ovaj aspekt često proizvodi tjeskobna iskustva s ženama vlasniku lune. To je zato jer u napetom aspektu Mjeseca i Plutona, Pluton uvjetuje ispoljavanje emocija kroz neki vid prisile. Ta "prisila" se očitava kroz vid njegove dominacije, diktatorskog ili posesivnog ponašanja prema vlasniku Mjeseca, kojim ga drži u pat poziciji (opozicija). To je u osnovi vrsta njegove vlastite projekcije, ona vrsta projekcije u kojoj vlasnik Plutona od početka negdje u dubini duše zna da je ta veza osuđena na smrt, no on tog filinga nije svjestan u smislu da bi znao odakle to u njemu. A kako bi i znao kada osjećaj datira odavna, iz daleke prošlosti i genetike obitelji ili jezikom karme - iz nekog njegovog "prošlog života". Vremenom taj "filing" proključa i prerasta u neku vrstu paranoje, neku vrstu kompulzivne potrebe da Plutonovac vidi to što osjeća, čak ga muče i noću u vlastitim snovima pa se ujutro budi "sav opterećen" što u mnogome optrećuje i vezu i njen normalan tijek. Ovaj aspekt može odigrati puno u domeni seksualnosti (Pluton je vladar scorpiona), a u vezi poticati snažna i emotivna i seksualna uzbuđenja. No zbog prirode opozicije teško i rijetko dolazi do rasterećenja (konzumacije).

Mjesec opozicija Uran:

Ovo je također generacijski aspekt. Zato je važno pogledati egzaktnost orbisa, te pogledati da li ga osobe imaju u natalnoj karti jer je u tom slučaju i izraženiji njegov utjecaj (kao i kod tipova Rak/Vodenjak). Ovo je spoj dviju u samoj osnovi neskladnih energija. Jer....dok jedna stremi prošlosti (Mjesec) druga stremi budućnosti (Uran). Zato je i njegova lekcija u prvom redu povezana uz to da obje osobe osvjeste kolika je važnost i vrijednost života "ovdje i sada".

Pripada redu stresnih aspekata u kojem se vlasnik Mjeseca osjeća "nesigurno". Uranovskog partnera doživljava nemirnim, impulzivnim, nestalnim i nepredvidivim. S druge strane vlasnik Urana nije sposoban niti osjetiti, niti upratiti dinamiku njegova nutarnja svijeta pa usljed vlastite brzine i naglosti pomete i otpuše sve ono što je vlasnik Mjeseca možebit’ duže vremena brižno gradio.

Dok Mjesec plete mrežu svojih osjećaja, dok razmišlja i muči sebe pitanjima kako će njihova veza izgledati u nekoj njegovoj zamišljenoj viziji budućnosti, dotle vlasnik Urana niš’ ne planira....najrađe bi odbacio sve ono što je bilo u prošlosti i započeo potpuno novi život. Ili pak postojeći presložio na potpuno nov način.

Ova vrsta nesklada u osnovnom tipu energije i samu vezu usmjerava prema nepredvidivim i naglim promjenama smjera koje vlasnik Mjeseca nije u stanju sve upratiti. One ga u početku bune, a kako prolazi vrijeme sve više ispunjavaju nemirom jer ih nije u stanju tako brzo preraditi. Ovaj aspekt u samoj vezi donosi česte prekide no dugoročno donosi i konačni prekid koji je iniciran od vlasnika Urana (jer je on nagao, ali i "brži").

Ova veza može puno bolje funkcionirati kada su partneri udaljeni ili na neki način nisu u mogućnosti kontinuirano biti u bliskom fizičkom odnosu jer se na taj način i sačuva element noviteta. No, čak i kada je to ispunjeno to Mjesecu nije prirodno pa pati, tj. njegove potreba za bliskošću, blizinom, nježnošću nisu namirene. Dakle, ovaj tip aspekta se ne preporučuje za svakodnevicu i svakodnevni život jer su prisutne teškoće u prilagođavanju životnim promjenama i poštivanju prirodnog ritma života...ovo donosi život pun naglih preokreta. A i zbog prirode opozicije on uvijek gomila tenzije. Ovaj tip odnosa puno bolje funkcionira npr. na način da osobe komuniciraju virtualno ili pak nekim vidom mobilne komunikacije.

U ovakvom aspektu nedostaje ona karika postojane osnove i centra na kojem bi se dalje mogla graditi stabilna emotivna veza, jer u ovoj vrsti odnosa mir je samo privid.

vixen27
17.05.2009., 16:44
i plutonove konjukcije u sinastriji donose veze koje ne traju dugo,to sam baš nedavno saznala.
a uranove pogotovo.

Ovo za plutona je i meni novost...:ne zna:uvijek ne prica o nekoj fatalnosti,neizbjeznosti,strasti...Ali u biti cak i ima smisla to ne predugo trajanje veza s tim aspektom,jer pluton koji ima znacenje unistavanja i ponovnog stvaranja u simbolici Fenixa usko asociranog s skorpionom moze ispoljiti svoje znacenje u punom sjaju i u samom odnosu.:top:

Moze pitanje?
Ono sto si napisala po pitanju konjukcije plutona i urana,jel moguce izbjeci da do neceg upravo ni ne dode,jer kako si sama napisala ta konjukcija je teska,ali nazalost stvarno nosi dosta strasti sa sobom,a zadnja stavar na svijetu koji bih htjela je upustati se u neke komplicirane odnose lose za sve...?
Jel bi bilo moguce "prekinut" i prije samog "pocetka"???

ray ban
17.05.2009., 16:53
Ovo za plutona je i meni novost...:ne zna:uvijek ne prica o nekoj fatalnosti,neizbjeznosti,strasti...Ali u biti cak i ima smisla to ne predugo trajanje veza s tim aspektom,jer pluton koji ima znacenje unistavanja i ponovnog stvaranja u simbolici Fenixa usko asociranog s skorpionom moze ispoljiti svoje znacenje u punom sjaju i u samom odnosu.:top:

Moze pitanje?
Ono sto si napisala po pitanju konjukcije plutona i urana,jel moguce izbjeci da do neceg upravo ni ne dode,jer kako si sama napisala ta konjukcija je teska,ali nazalost stvarno nosi dosta strasti sa sobom,a zadnja stavar na svijetu koji bih htjela je upustati se u neke komplicirane odnose lose za sve...?
Jel bi bilo moguce "prekinut" i prije samog "pocetka"???

da,moguće je "prekinut" i prije samog"početka",to bi ti bilo i najbolje. :top:

a ovo za plutona to i jesu fatalne i jako strastvene veze,samo što ne traju dugo.

vixen27
17.05.2009., 17:08
da,moguće je "prekinut" i prije samog"početka",to bi ti bilo i najbolje. :top:

a ovo za plutona to i jesu fatalne i jako strastvene veze,samo što ne traju dugo.

Thnx! Rijesila si mi dilemu!:top:

SOHO_
17.05.2009., 21:52
Negdje pročitah da je za fatalnu ljubav bitan aspekt Sunce trigon Pluton. Ali ne nađoh tko je tu za koga fatalan i na koji način?
Vlasnik Sunca ili vlasnik Plutona?
I na koji se način zapravo očituje ta fatalnost- je li ona uglavnom nešto neostvareno i nedosanjano, nerealizirano, je li to ljubav koja traje cijeli život, čak i kad više nismo s tom osobom....?
Ne kontam zapravo taj izraz "sudbonosan" a koji se veže uz ovaj aspekt...

Hvala na svakom pojašnjenju, :)!

Žulaj
17.05.2009., 22:03
Negdje pročitah da je za fatalnu ljubav bitan aspekt Sunce trigon Pluton. Ali ne nađoh tko je tu za koga fatalan i na koji način?
Vlasnik Sunca ili vlasnik Plutona?
I na koji se način zapravo očituje ta fatalnost- je li ona uglavnom nešto neostvareno i nedosanjano, nerealizirano, je li to ljubav koja traje cijeli život, čak i kad više nismo s tom osobom....?
Ne kontam zapravo taj izraz "sudbonosan" a koji se veže uz ovaj aspekt...

Hvala na svakom pojašnjenju, :)!

pa rekla bih da je pluton suncu fatalan. sunce je fascinirano plutonom.
a to je ono što neobjašnjivo spaja i privlači dvoje ljudi bez nekog konkretnog opipljivog razloga. npr, on godi tvom egu a da zapravo ne možeš konkretno reći zbog čega, i privlači te i drži u šaci a u isto vrijeme te i iritira (bar je moje iskustvo takvo).

a sudbonosan valjda u smislu da ako se sretnete, nećete ostati samo prolaznici jedan drugome, nešto će se tu uzburkati

SOHO_
17.05.2009., 22:15
pa rekla bih da je pluton suncu fatalan :ne zna:
a to je ono što neobjašnjivo spaja i privlači dvoje ljudi bez nekog konkretnog opipljivog razloga. npr, on godi tvom egu a da zapravo ne možeš konkretno reći zbog čega, i privlači te i drži u šaci a u isto vrijeme te i iritira (bar je moje iskustvo takvo)

a sudbonosan valjda u smislu da ako se sretnete, nećete ostati samo prolaznici jedan drugome.

Hvala ti, :)!

U ovom slučaju moj je Pluton, pa ja njemu dođem fatalnom. :).
I je, iako ne možemo biti zajedno (prokockala sam priliku), a i posvađani smo, kemija je već godinama jednako jaka; ne skida oči s mene- iako je već dugo u vezi.
Jednostavno je uvijek u zraku to nešto što nije realizirano. A imam osjećaj da mu je, bez obzira na sadašnju vezu, žao zbog toga i da ću mu na neki način zauvijek biti nešto željeno...Kao i on meni...

Uh, sad sam se zbedirala :(

Hvala ti, Žulaj!

Žulaj
17.05.2009., 22:32
Hvala ti, :)!

U ovom slučaju moj je Pluton, pa ja njemu dođem fatalnom. :).
I je, iako ne možemo biti zajedno (prokockala sam priliku), a i posvađani smo, kemija je već godinama jednako jaka; ne skida oči s mene- iako je već dugo u vezi.
Jednostavno je uvijek u zraku to nešto što nije realizirano. A imam osjećaj da mu je, bez obzira na sadašnju vezu, žao zbog toga i da ću mu na neki način zauvijek biti nešto željeno...Kao i on meni...

Uh, sad sam se zbedirala :(

Hvala ti, Žulaj!

vjerojatno hoće, ali i više zbog toga što nikada nije realizirano. been there done that :zubo:

ali ne treba te to bedirati jer je aspekt sunce/pluton pun drame i ludila (iako trigon manje jer je blaži aspekt ali svejedno) i puno volje zrelosti i truda treba da se iz toga izvuče najbolje. obično je pluton taj koji hoće kontrolu i pomalo guši- on koncentrira snagu u jednu točku
a sunce daje u širinu :ne zna:

oh nema na čemu, drago mi da i ja tu i tam mogu pridonjeti :mirko:

SOHO_
17.05.2009., 22:35
Ma nekak ja i imam osjećaj da to iz nekog čudnog razloga ne bi štimalo...
A i jesam control freak, pa bi vjerojatno bilo baš tako kako pišeš...

Thanx još jednom; amateru poput mene ovo je savršeno dosta :)!

sue 1
24.05.2009., 21:16
Second time Evo ponavljam poruku jer ne tražim više od nekoliko riječi komentara. Dakle:
Njemu je mjesec u strijelcu a meni je strijelac po Walteru Pullenu prevladavajući znak u natalu iako mi je Sunce u blizancima. I još mi se čini zanimljiv podatak da su nam prva dva prevladavajuća znaka u horoskopu ista: strijelac i bik.Ima li ovo nekog značaja u sinastriji?

janna
25.05.2009., 09:48
kratko pitanje vezano za sinastriju: u muš. hor. SO u opoz. s žen. JU i žensko sunce u opoz. sa m. UR??
txs:s

Sunce01
25.05.2009., 10:35
Sto donosi u sinastriji konjukcija sjevernog čvora na MC u raku, a tamo se nalazi Venera i Merkur?
hvala

Maddie
25.05.2009., 14:59
Jest, evo: ;)

• Saturn ima tendenciju zagorčavanja života Mjesecu u ime "dužnosti". On se pored Mjeseca osjeća bezosjećajno (što, ruku na srce i jest :D ), jer suočen s Mjesečevom osjećajnošću, biva sasvim jasno suočen s pomanjkanjem vlastitog emotivnog odziva. Tada počme dijeliti besplatne i nepotrebne savjete. :D Ili šutiti, što je još....duplo gore. :zubo: To je njegov način "ucjene" da od Mjeseca dobije emocionalnu vjernost. S druge strane Mjesec se osjeća neshvaćeno i odbačeno.

• Aspekt se u tom smislu gotovo i ne osjeća na početku veze, no njegov utjecaj vremenom jača. On također govori o vremenskom ograničenju veze. O razdvojenosti na fizičkoj razini. U ovoj kombinaciji vlasnik Mjeseca više pati.

• Kako su tijela u konjunkciji postoji "borba za teritorij" između dva pola: Saturn – želi kontrolirati (ograničiti) emocije partnera i Mjesec - želi sačuvati (zaštititi) emocije od ograničavanja. Jedan želi odmaknuti od sebe (Saturn-distanca). Drugi približiti (Mjesec-bliskost).

• Skonost projekciji vlastitih strahova (koji potječu od roditelja) na partnera. Time veza upada u začarani krug vezanja za prošlost. Prošli/zastarjeli modeli sputavaju vezu u širenju i razvijanju, strah od samostalnosti i novog se povećava. Pri tome i Mjesec i Saturn rado biraju ulogu žrtve. Drže se u pat poziciji, jer su oboje skloniji reakciji nego akciji….radije žrtva, nego promjena. :rolleyes:
jel se ovo moze primjeniti i na mjesec kvadrat saturn
i ima li rjesenja ovom aspektu,sretnog rjesenja

Fish 1968
25.05.2009., 16:28
jel se ovo moze primjeniti i na mjesec kvadrat saturn
Može u smislu istog tipa energija. Kvadrat je teži od konjunkcije, ona ipak u sebi pored navedenog sadrži i tu neku notu dugotrajne ovisnosti i vjernosti, dok je kod kvadrata ili veza vremenski ograničena ili akumulira ogorčenost što ni' dobro. ;)
i ima li rjesenja ovom aspektu,sretnog rjesenja
Rješenje je u dobro aspektiranom i jakom Mjesecu koji onda može i izdržati Saturnov pritisak, proceduru i strogoću. Dobro je ako je zemljani jer mu tada prirodno paše Saturnov element, pa je tada manje sklon razočarenju što njemu u biti ovaj aspekt donosi. I naravno da im osnovna kombinacija bude snažno prožimajuća i skladna. :top:

Svrha ovog kvadrata je da se osobe nauče suočiti s jednostranim stavovima i emotivnim strahovima kroz njegovanje tradicionalnih vrijednosti (npr. obiteljske). Da se nauče oslanjati na vlastite snage u vezi, a da se pri tome međusobno podržavaju. Uočavanjem vlastitih ograničenja uči se kako neprestano izmjenjivati uloge: davanje/primanje emocionalne podrške.

Maddie
25.05.2009., 22:22
rijec je o mom mjesecu:mig:
dakle lose u blizancu opozicija saturn,i kvadrat jupi,ali sextil s venerom,pa se nadam da bude dobro,zasad je super,u vezi mislim
nekako se nadam sto mi njegov saturn pada na asc pa mi daje 4 nogu tom nestabilnom t-kvadratu
inace on ima mjesec konjukcija saturn u djevici,natalno
upoznah ga kad mi je saturn bio skoro na asc-pa se nadam da sam skupila dosta iskustva(kao sto si mi jednom prilikom napisala,da ce doci bez problema kad skupim iskustva,buduci jel):top:

nekad mi je krivo zbog toga kvadrata,ali nadam se dobrome ishodu
jer ovo mi je 2 veza u zivotu,a 5 u jarcu,ne bi bas dala puno veza(sardonija mi je napisala jednom prilikom da cu ja max imam jednu vezu prije braka,toga se i drzim,bit ce dobro:top:)

Sapientia
02.06.2009., 20:21
Moze li mi tko reci za aspekt neptun konjukcija mjesec i ac konjukcija mjesec.
Mjesec je od muske osobe.

Koliko su vazni aspekti u sinastriji sa MC?
Moj MC je u konjukciji s njegovim suncem,a moja venera u trigonu s njegovim MC.
Njegov MC u konjukciji s mojim marsom. Nikako mi nije jasan taj MC u sinastriji,sta predstavlja?

Frea
07.06.2009., 10:41
Dobri su kontakti planeta s uglovima u sinastriji!:top:

Mene zanima:

Kada pluton jedne osobe radi trigon sa suncem druge i kvadrira ostale planete, zašto se priča da je onda
ta veza fatalna samo za sunce ili vlasnika ovih ostalih planeta koje kvadrira?
Ja sam mislila i tako logično bi trebalo biti, kako su svi aspekti uzročno-posljedični, odnosno kako svi djeluju na obje strane
u sinastriji!Nekako mi nije logično da jednoj strani jeste fatalno, a druga šta?Ništa ne osjeća?
Molim pojašnjenje, hvala najljepše:)

Frea
07.06.2009., 10:45
ovako kaže S.C. :

Mene zanima da mi netko od forumaša koji ovdje borave, a bave se astrologijom, malo pojasni zašto neki kažu da tako djeluje samo na vlasnika ličnih planeta?
Bilo bi logično da "radi" u oba smjera, posebice ako je Pluton koji dira lične planete u 5.kući, zar ne?

12.kuća
07.06.2009., 12:41
... a kada njegov Pluton kvadrira njezin Mjesec?

Fish 1968
07.06.2009., 19:14
Mene zanima:

Kada pluton jedne osobe radi trigon sa suncem druge i kvadrira ostale planete, zašto se priča da je onda
ta veza fatalna samo za sunce ili vlasnika ovih ostalih planeta koje kvadrira?
Ja sam mislila i tako logično bi trebalo biti, kako su svi aspekti uzročno-posljedični, odnosno kako svi djeluju na obje strane
u sinastriji!Nekako mi nije logično da jednoj strani jeste fatalno, a druga šta?Ništa ne osjeća?
Molim pojašnjenje, hvala najljepše:)
Naravno da djeluju obostrano, svi aspekti djeluju dvosmjerno. No isto tako svaka planeta ima svoju "vlastitu vrstu energije" koju onda i "emitira" u tom kontaktu.

Osobne plante kao što sama riječ kaže, vrlo su "osobne", a samim time i vrlo subjektivne. One su snažno vezane uz Sunce (ja, život): Mjesec - osjećajni svijet i podsvjesne uvjetovane reakcije, Merkur - osobni mentalni sklop, on je "glasnik Sunca", Venera - ona pokazuje vlastiti sustav vrijednosti, Mars - osobna snaga i inicijativa.

Pa tako Pluton ima tu svoju posebnu vrstu energije, koja sadrži tu notu "fatalnosti", notu "neizbježnosti" i zato on na osobne planete djeluje upravo na takav, sebi svojstven način. Također Pluton je daleko i neosobno tijelo (transcendentalno) tj. van svakog svjesnog utjecaja te se njegovo osobno djelovanje upravo očituje kroz kanale na relaciji Pluton - osobno tijelo.

Frea
07.06.2009., 21:49
Oprosti Fish, ali samo da te malo još ugnjavim...
Što to onda znači?

Njegov pluton na moja svjetla, znači li to da je samo on meni fatalan ili sam i ja njemu?

Fish 1968
07.06.2009., 22:31
Oprosti Fish, ali samo da te malo još ugnjavim...
Što to onda znači?

Njegov pluton na moja svjetla, znači li to da je samo on meni fatalan ili sam i ja njemu?
Nemoj to gledati tako plošno. ;)

Daklem, svaki aspekt ima svoje temeljne karakteristike, pa tako npr. aspekt Sunce/Pluton u sinastriji spaja sva posve različita polariteta:

Sunce (život) - Pluton (smrt)
Sunce (svjetlo) - Pluton (mrak)

Dakle spaja početak i kraj nečega zbog čega skladan i jak aspekt između ta dva tijela (i konjunkcija) može ukazivati na neku vrstu "sudbonosne veze". Dok je kod neskladnog aspekta uvijek prisutna ta neka doza Plutonove potrebe da potkopa Sunčevo svjetlo, tj. da "ubije" tu njegovu "pozitivu", da "uništi" tu njegovu volju za životom. To mu često i uspjeva što vlasnika Sunca frustrira i čini "nesretnim".

Dok je kod skladnog aspekta Mjesec/Pluton prisutna intuitivna spona i prepoznavanje na jednom dubljem nivou - "nivou duše". Donosi veliku potencijalnu reproduktivnu moć (o neskladnom aspektu između Mjeseca i Plutona sam pisala na prethodnoj str.).

Frea
07.06.2009., 22:37
Hvala ti na pojašnjenju:kiss:

Žulaj
08.06.2009., 13:53
... a kada njegov Pluton kvadrira njezin Mjesec?

ajme...

ja ti mogu reći kako sam ja to doživjela proživjela i preživjela, s psiho strane.

imali smo obostrane kvadrate plutona na mjesec.
jedan drugome smo bili u isto vrijeme nešto najbolje i najgore u životu. pluton je iz mjeseca izvlačio ono naj crnje i najskrivenije, pa čak i osobine (loše) koje su bile potpuno u pozadini, i u drugim odnosima neprimjetne i beznačajne, pluton ih je izvukao na površinu i preobrazio u najljuću zvijer.

kad je bilo dobro- bilo je rajski savršeno, a kad je bilo loše- bio je to najcrnji horror.

konstantna nervoza i anksioznost, i u dobru i u zlu. osjećaji pod utjecajem tog aspekta su intenzivni i jaki do doslovne fizičke boli. mjesec je preplavljen i ima osjećaj da će prsnuti.
snažan stisak plutona ga u isto vrijeme i plaši i baca u nirvanu, oduzima sposobnost mirnog i racionalnog rasuđivanja, i takvog "izluđenog" tjera na postupke koje si inače nikada ne bi i nije dozvoljavao.

koliko se transformacija mjeseca može u prvi mah činiti prekrasnom, to je samo uvertira u oduzimanje identiteta mjesecu, bar onog smirenog i blagonaklonog dijela.

stvarno sam u tom aspektu osjetila ono što se kaže za pluton, da razori do temelja kako bi oslobodio prostor za ponovnu gradnju.
tako sam i završila, kao jedna veeelika nepregledna pustopoljina na kojoj je trebalo dizati sve iznova...

skorpija_strela
08.06.2009., 15:23
a moja Ve 90 njegov Sa?

Fish 1968
08.06.2009., 18:54
a moja Ve 90 njegov Sa?
O odnosu Venera/Saturn smo pisali više puta - virni malo tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=14970769&postcount=742). :)

12.kuća
08.06.2009., 22:26
... stvarno sam u tom aspektu osjetila ono što se kaže za pluton, da razori do temelja kako bi oslobodio prostor za ponovnu gradnju.

... i ja, njegov je Pl doslovno ugušio moj Mjesec i to je bilo strašno. K tomu imam i u vlastitom natalu Mo90Pl ...

tako sam i završila, kao jedna veeelika nepregledna pustopoljina na kojoj je trebalo dizati sve iznova...

... da, no sada imam u sebi automatizam koji me štiti od onoga što je bilo, sumnjam da će mi se to ponoviti, barem ne na tako bolan i intenzivan način ...
... ili se možda varam?

Žulaj
08.06.2009., 22:40
... i ja, njegov je Pl doslovno ugušio moj Mjesec i to je bilo strašno. K tomu imam i u vlastitom natalu Mo90Pl ...

... da, no sada imam u sebi automatizam koji me štiti od onoga što je bilo, sumnjam da će mi se to ponoviti, barem ne na tako bolan i intenzivan način ...
... ili se možda varam?
misliš strah? :rofl::mig:
ako ne padneš opet na nekoga s tim aspektom u sinastriji, a to ovisi o tome koliko si sklona udaranju glavom od zid :ne zna:

12.kuća
08.06.2009., 22:50
misliš strah? :rofl::mig:
ako ne padneš opet na nekoga s tim aspektom u sinastriji, a to ovisi o tome koliko si sklona udaranju glavom od zid :ne zna:

... mislim da nije strah već svjesna ekstremna odbojnost uz pomisao " a, ne, ne, ovakvog sam već proživjela i jedva preživjela, ne bih ponovno ". Možda ja samu sebe zavaravam pa mislim da to nije strah no nekako se osjećam da sam nakon patnji moga Mjeseca dobila emotivnu životnost i smjelost koja je otjerala mnoge strahove, barem one koje sam u to vrijeme imala.

Dorée
12.06.2009., 17:48
da li kiron igra kakvu ulogu u sinastriji konkretno konjukcija kirona?:)

Baphomet
13.06.2009., 09:36
Mislim da ne igra neku ulogu jer je to spori objekt.

Garfyld
17.06.2009., 19:13
Imam jedno pitanjce, cesto susrećem u sinastriji kad se dvoje ljudi sretnu pa kazu da ih je spojila plutonova privlačnost, postoji medju njima nesto fatalno, koliko traje plutonova privlačnost? Nakon sto se ona istrosi, veza se prekida.

dersette
17.06.2009., 19:33
Plutonova energija nije potrošna. To znači da je veza jako nabijena i da će varirati od mržnje do obožavanja,ali nikad nećete moći biti indiferentni jedno prema drugome i da nikad neće prestati taj naboj, samo ćete u jednom razdoblju biti jako iscrpljeni od svega,a onda u već drugom ćete imati snage nenormalno puno jedno za drugo. To znači da je odnos prodoran žestok. Jedini način da energija između vas nestane jest da naglo prekinete i više se nikada ne vidite i nečujete, ali i u tom sučaju ostati će snažno sjećanje. i da se opet sretnete opet će biti po starom. Tako barem po mom mišljenju,neka me netko dopuni ili ispravi.

tifani
17.06.2009., 19:47
a jupiterova privlacnost? da li ona nestaje nakon 12 god?

Sapientia
17.06.2009., 19:53
Plutonova energija nije potrošna. To znači da je veza jako nabijena i da će varirati od mržnje do obožavanja,ali nikad nećete moći biti indiferentni jedno prema drugome i da nikad neće prestati taj naboj, samo ćete u jednom razdoblju biti jako iscrpljeni od svega,a onda u već drugom ćete imati snage nenormalno puno jedno za drugo. To znači da je odnos prodoran žestok. Jedini način da energija između vas nestane jest da naglo prekinete i više se nikada ne vidite i nečujete, ali i u tom sučaju ostati će snažno sjećanje. i da se opet sretnete opet će biti po starom. Tako barem po mom mišljenju,neka me netko dopuni ili ispravi.

Osoba s kojom se vidjam i ja imamo sunce konjukcija pluton i mars trigon pluton-ovo sta si napisala je tako istinito,barem kod nas.Ne mozemo se odlijepit jedno od drugoga,moramo se dodirivati,ne mozemo se odvojiti kad se sretnemo.
Samo problem je sta je ta osoba zauzeta i ja sam to prekinila,nismo se vidjeli dva mjeseca,sad smo se ponovno sreli i to se nastavilo po starom.On je rekao da nije prestao misliti svaki dan na mene,a isto je bilo i samnom.Kao da ne mozemo pobjec jedno od drugoga,nekad imam osjecaj da tome nema kraja,da ce tako uvijek biti.
Iako sam i ja tu citala da veze s takvim aspektima ne traju dugo,pa sad ne znam,mozda ima neko s takvim iskustvom pa neka ga s nama podijeli!?

dersette
17.06.2009., 20:43
Ovisi kako definiraš vezu. ona unutrašnja "veza" ostaje vječno, a sad....neznam, često u tako intenzivnim odnosima ne možeš ostvariti nešto stabilno...mislim kako ćeš se osloniti dugoročno na tu osobu kad funkcionirate jedan dan savršeno-drugi dan se gađate noževima. mislim da u takvim vezama ima samo puno seksa:D U biti ovisi o prioritetima, ako ti prioritet nije napredovanje odnosa i stabilnost ond amožete tako do kraja života, samo nemojte praviti djecu hehe.

dersette
17.06.2009., 20:44
a jupiterova privlacnost? da li ona nestaje nakon 12 god?

neznam kakva je to....zašto nam ti ne kažeš kakva je? baš me zanima....

Sapientia
17.06.2009., 20:54
Ovisi kako definiraš vezu. ona unutrašnja "veza" ostaje vječno, a sad....neznam, često u tako intenzivnim odnosima ne možeš ostvariti nešto stabilno...mislim kako ćeš se osloniti dugoročno na tu osobu kad funkcionirate jedan dan savršeno-drugi dan se gađate noževima. mislim da u takvim vezama ima samo puno seksa:D U biti ovisi o prioritetima, ako ti prioritet nije napredovanje odnosa i stabilnost ond amožete tako do kraja života, samo nemojte praviti djecu hehe.

Slazem se s tobom,tu je vise stvar nekakve rekla bih pretjerane pomalo bolesne privlacnosti.Sad kako bi funkcionirali da ta osoba nije zauzeta,to je pitanje.Ali imam osjecaj da smo se sreli s razlogom,u vrijeme kad je i meni i njemu bila potrebna nekakva pomoc,a i dalje je tako.Kao da me je taj odnos s njim drasticno promijenio kao osobu,na neki nacin mi je otvorio oci,a on tvrdi isto tako i poduzima neke drasticne korake u svom zivotu.
Vjerujem da zato kazu za takve aspekte da su fatalni i sudbinski.To je pluton,razara,da ponovno sagradi. :eek:

vixen27
17.06.2009., 23:27
Slazem se s tobom,tu je vise stvar nekakve rekla bih pretjerane pomalo bolesne privlacnosti.Sad kako bi funkcionirali da ta osoba nije zauzeta,to je pitanje.Ali imam osjecaj da smo se sreli s razlogom,u vrijeme kad je i meni i njemu bila potrebna nekakva pomoc,a i dalje je tako.Kao da me je taj odnos s njim drasticno promijenio kao osobu,na neki nacin mi je otvorio oci,a on tvrdi isto tako i poduzima neke drasticne korake u svom zivotu.
Vjerujem da zato kazu za takve aspekte da su fatalni i sudbinski.To je pluton,razara,da ponovno sagradi. :eek:

Do sad nisam imala nikakvih zivotnih iskustava sa plutonovskim vezama:ne zna:,a s obzirom da si sa zauzetim tipom,imamo slicnu situaciju:mig:(s tim da ja ovog zauzetog jos uvijek izbjegavam...:s)...

Pazi sad ovu kombinaciju...
Muski mars-konjukcija zenski pluton
zenski mars-konjukcija muski pluton
muska venera-opozicija zenski pluton i sunce
zenska venera-konjukcija muski pluton i uran
aspekti za poludit od muke...:rofl:

Pa ak bi iz svoje perspektive mogla prokomentirati bilo sto od navedenog puno bi olaksala:cerek:...jer jos nikad nisam imala "zivotno" iskustvo takvog tipa...:(
Kako ti osijecas taj pluton u odnosu?:confused::ne zna:

Žulaj
18.06.2009., 07:46
Imam jedno pitanjce, cesto susrećem u sinastriji kad se dvoje ljudi sretnu pa kazu da ih je spojila plutonova privlačnost, postoji medju njima nesto fatalno, koliko traje plutonova privlačnost? Nakon sto se ona istrosi, veza se prekida.

evo imaš na zadnje dvije stranice sinastrije dosta o plutona- zapravo na cijeloj temi :ne zna:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=163211&page=27

Sapientia
18.06.2009., 08:53
Pazi sad ovu kombinaciju...
Muski mars-konjukcija zenski pluton
zenski mars-konjukcija muski pluton
muska venera-opozicija zenski pluton i sunce
zenska venera-konjukcija muski pluton i uran
aspekti za poludit od muke...:rofl:

Pa ak bi iz svoje perspektive mogla prokomentirati bilo sto od navedenog puno bi olaksala:cerek:...jer jos nikad nisam imala "zivotno" iskustvo takvog tipa...:(
Kako ti osijecas taj pluton u odnosu?:confused::ne zna:

Vidila sam da si skorpion,odma si mi draga!:kiss:
Ovaj moj je inace skorpion,mora da to vas pogadja.:)
Moram priznat da su ti aspekti uh uh:eek: ,nije ti lako.Koliko ja znam za ove aspekte marsa i plutona,oni daju veliku privlacnost koja se s vremenom jos vise pojacava,ja i ovaj moj imamo trigon.A ova konjukcija tvoje venere i njegovog plutona,tu se s tvoje strane vidi ta fatalnost u ljubavi.Mora da je on tebi bas poseban ko nijedan do sad.

S moje strane,ni ja nisam nikad imala ovakvo iskustvo do sada,a to mi kaze i ovaj moj,njega je to toliko uzdrmalo da misli poduzet neke,tj vec poduzima drasticne korake.
Sta da ti kazem kako ja to osjecam,pa osjecam tako da ne mogu dalje od njega,bez obzira koliko ga ne vidila i ne cula,kad ga sretnem sve se vraca.
Ne mogu se odlijepit,a on jos i vise(tako tvrdi) jer njegovo je sunce,a moj pluton i jos imamo aspekt njegovog mjeseca konjukcija s mojim neptunom i ac.
Taj pluton je kao neka sila koja nam iznutra ne da mira,ne mozes joj pobjeci,koliko god pokusavala.Kad vidim doticnu osobu,kao da vise ne vidim nikoga,kao da se odvojimo od cijelog svijeta i posvetimo samo nama.
I taj nacin na koji me gleda kao da vidi samo mene,vjerujes li mi da su mi sve prijateljice rekle,da bi volile bit na mom mjestu,da barem njih neko gleda na takav nacin.
Moram priznat da me to tako ponese,kao da me cijelu uzme,neopisiv osjecaj.
Sta ce bit dalje ne znam,gdje to vodi???Ali vjerujem da se ovo ne zaboravlja nikada.
Ja se bas ne razumijem u astrolgiju,vise se bavim kartama.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.:mig:

Fish 1968
18.06.2009., 09:11
"Plutonova privlačnost" bi u sinastriji označavala postojanje jakog aspekta Plutona na osobno tijelo, prije svega emotivno tijelo (Mjesec, Veneru). Takva privlačnost onda dugo traje. A znaš zašto? :)

Zato jer je Pluton istinska opsesija, zato jer on u svojoj točci natalne karte dodiruje sve one najstarije, one jako crne duboke i potisnute "rane" u čovjeku, rane iz nekih prošlih vremena, iz nekih "prošlih života". Sva ona najcrnija iskustva koja su se dogodila nekada ranije a vezane su uz osjećaj nemoći, vezana uz napuštanje, izigravanje povjerenja, izdaju ili seksualna razočaranja. Ili kako to Jeff Green lijepo kaže rane koje nastaju utjecajem zla na naše živote. ;)

Zato se kaže da je Pluton vezan uz karmu...jer osoba s tako snažnim "novim" iskustvom "sada" ima priliku promjeniti, ima priliku preobraziti sebe, ima priliku istjerati to zlo iz sebe (ne ponavljati više isto). No to kod Plutona rijetko uspijeva iako mnogi vole reći da su baš oni ti koji su se sam' tak' transformirali. :D

Rosary
18.06.2009., 11:50
osobno se nisam uvjerila u naročitu važnost plutonovih aspekata u sinastriji, niti u njihovu fatalnost. :ne zna:

pluton je dugo u istom znaku i tu su mnogi aspekti ugl. generacijski. ako imaš osobno tijelo tipa mjesec, venera i sl. u nekom asp. na tuđi pluton to bi onda trebalo značiti da ti je cijela ta generacija potencijalno fatalna i svatko iz te generacije (u rasponu od desetak godina) bi ti valjda trebao biti potencijalni kandidat za opsesivnu ili sudbinsku vezu? :ne zna: i don't think so. :D

treba gledati osobnije planete, od slabe vajde su tu objašnjenja s plutonom, mislim da se u to ne treba ufuravati.

Žulaj
18.06.2009., 11:57
osobno se nisam uvjerila u naročitu važnost plutonovih aspekata u sinastriji, niti u njihovu fatalnost. :ne zna:

pluton je dugo u istom znaku i tu su mnogi aspekti ugl. generacijski. ako imaš osobno tijelo tipa mjesec, venera i sl. u nekom asp. na tuđi pluton to bi onda trebalo značiti da ti je cijela ta generacija potencijalno fatalna i svatko iz te generacije (u rasponu od desetak godina) bi ti valjda trebao biti potencijalni kandidat za opsesivnu ili sudbinsku vezu? :ne zna: i don't think so. :D

treba gledati osobnije planete, od slabe vajde su tu objašnjenja s plutonom, mislim da se u to ne treba ufuravati.

:misli: pa ne znam baš- dvojica, pol godine razlike, s jednim sam imala mjesec u vezi s pluton s drugim ne :ne zna:
a i sve ovisi o natalima i koliko je netko ili nije prijemljiv za plutona. neki ga ne osjete a neki bome i da :mig:

Fish 1968
18.06.2009., 15:07

Aspekti s svim neosobnim tijelima (Uran, Neptun, Pluton) odvijaju se na sličan način tj. prema nekim temeljnim odrednicama, pa je tako i ovdje kod Plutona slučaj:

• Prva odrednica se naravno tiče dvojnosti samog utjecaja neosobnih (transcendentalnih) tijela - s jedne strane Pluton je činioc kolektivne evolucije (generacijski aspekt, zbog dužine boravka u znaku), a s druge strane je jaki činioc na individualnom nivou. To se odvija na način da se u životu pojedinca Plutonovo djelovanje očituje kroz kanale (veze) s osobnim tijelima (Sunce, Mjesec, Merkur, Venera i Mars).

• Drugo je naravno da trebaju postojati u samoj natalnoj karti osobe "predispozicije" za takav tip energije (Plutonovske). Slično kao što krastavac neće narasti u pustinji jer tamo ne postoji "plodno tlo" za njegovo sjeme, tako i kod osoba koje nemaju naglašenog Plutona u karti (i nemaju njegovih aspekata na osobna tijela) neće se ni manifestirati u toj svojoj jačini (opsesivnoj energiji). Pojednostavljeno rečeno što se tiče sinastije - neće se ljepiti na takve partnere, ono...to ga nekako zaobilazi. :D

• Treće je naravno postojanje egzaktnosti aspekta (kako u natalnoj karti pojedinca, tako i u sinastiji) jer egzaktnost pojačava aspekt (jača vezu između planeta).

ray ban
18.06.2009., 16:35
Zato se kaže da je Pluton vezan uz karmu...jer osoba s tako snažnim "novim" iskustvom "sada" ima priliku promjeniti, ima priliku preobraziti sebe, ima priliku istjerati to zlo iz sebe (ne ponavljati više isto). No to kod Plutona rijetko uspijeva iako mnogi vole reći da su baš oni ti koji su se sam' tak' transformirali. :D

Fish,pa zar nije Saturn vezan uz karmu,ne Pluton? :confused:

Fish 1968
18.06.2009., 17:55
Fish,pa zar nije Saturn vezan uz karmu,ne Pluton? :confused:
Saturn je mila majka naspram Plutona. :D

Shalim se malo no to tumačenje Saturna kao "jedinog i samo jedinog" nosioca karme je vrlo "tvrdo" i suhoparno prije svega zato jer datira iz vremena tradicionalne astrologije. Saturn jest ograničavajući faktor svakako, a nekada je bio i "konačni". Njegove lekcije iznimno su važne za svakog pojedinca :top:...no ljudski život i svi njegovi slojevi puno su složeniji i suptilniji nego što su to ljudi "nekada" mislili. Uostalom o tome (astrološki) najbolje svjedoče transcendentalna tijela.

Daklem, "karma" u širem smislu je cijela natalna karta. Moderna astrologija uzima u obzir i tijela "nakon Saturna", a ta tijela su potpuno van domene svjesne čovjekove kontrole, a samim tim pak i - "vrlo karmička". Posebno je s gledišta karme specifičan Pluton (njegov utjecaj je i najmanje istražen). Jer ono što je u smislu "karme" značajno jest da Pluton ima obilježja ekstremnosti i on u sebi sadrži veliki destruktivni potencijal. U tom smislu je Plutonovom energijom i vrlo naporno i vrlo teško hendlati na osobnom nivou. Tj. tu nije "teško pogriješiti", a sve pogreške na osobnom nivou osoba bogme najbolje i osjeti i pamti.

Preporučam ti knjigu koju smo već puno puta ovdje spominjali, od Arroya - Astrologija, karma i transformacija jer ona baš o ovome puno piše. Također, postoji cijeli niz autora koji se bave tkz. Evolutivnom astrologijom, jedan od začetnika je Jeff Green, on također u svojoj knjizi Pluton upravo s tog "šireg", obuhvatnijeg i dubljeg gledišta obrađuje ovo tijelo. :)

vixen27
18.06.2009., 23:08
S moje strane,ni ja nisam nikad imala ovakvo iskustvo do sada,a to mi kaze i ovaj moj,njega je to toliko uzdrmalo da misli poduzet neke,tj vec poduzima drasticne korake.
Sta da ti kazem kako ja to osjecam,pa osjecam tako da ne mogu dalje od njega,bez obzira koliko ga ne vidila i ne cula,kad ga sretnem sve se vraca.
Ne mogu se odlijepit,a on jos i vise(tako tvrdi) jer njegovo je sunce,a moj pluton i jos imamo aspekt njegovog mjeseca konjukcija s mojim neptunom i ac.
Taj pluton je kao neka sila koja nam iznutra ne da mira,ne mozes joj pobjeci,koliko god pokusavala.Kad vidim doticnu osobu,kao da vise ne vidim nikoga,kao da se odvojimo od cijelog svijeta i posvetimo samo nama.
I taj nacin na koji me gleda kao da vidi samo mene,vjerujes li mi da su mi sve prijateljice rekle,da bi volile bit na mom mjestu,da barem njih neko gleda na takav nacin.
Moram priznat da me to tako ponese,kao da me cijelu uzme,neopisiv osjecaj.
Sta ce bit dalje ne znam,gdje to vodi???Ali vjerujem da se ovo ne zaboravlja nikada.
Ja se bas ne razumijem u astrolgiju,vise se bavim kartama.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.:mig:

Hvala ti na odgovoru:)! I bar netko tko voli skorpione-odmah i ja tebe ne da volim nego tipicno skorpionski obozavam:grli:(znas da skorpioni ili stvarno mrze ili stvano vole nekoga:cerek:)...
I ja sam na forumu pisala o tome kako "on" mene gleda i prati u stopu...a na koncu je ispalo da se ja "kao" zelim mijesati u tudji brak i onda su mene "napali"...
mislim da se on teze nosi sa mnom nego ja s njim jer moj pluton,merkur i sunce rade opoziciju na njegovu veneru...to je valjda taj "nemir" kod njega kojeg se ja bojim jer ga stalno osijecam kad sam s njim...
a strah me i one konjukcije njegovog urana na mog marsa za koju sam stavrno "svasta" procitala...
a ja ga izbjegavam max koliko mogu,ali nije lako...evo za dva tjedan cu ga morati ne samo opet vidjet,nego i s njim suradivati i to ne mogu izbjeci jer mi je vezano uz fax...a sto me tek ceka ne zelis ni znati:eek:...ovo ne pisem zato da prepricavam svoju lifestory nego mi se pocinje sve vise ciniti da se taj pluton pocinje sve vise manifestirati u nacinu da stvara doslovce neizbjezne situacije-i to ne samo u astoloskom teoretskom smislu,nego zivotno...i nisam nimalo sretna zbog toga:(...strah me i sebe u osijecajima prema njemu,a pogotovo njega...nesto u njegovom ponasanju prema meni me uzasno plasi...razmisljala sam i za sad mi se cini da upravo cinjenica da ne mogu kontrolirati stvari je ono cega se uzasavam,a mislim da je to pluton i to onaj koji njega "rastura"...
Ovo nije jedan od onih odnosa gdje "si navuces ruzicaste naocale" i uzivas...ovo su skroz drugaciji osijecaji...:ne zna:
Imam osijecaj da mi kontrolira svaki korak,svaki pogled...evo i primjera...pozdravila sam bila jedanog kolegu koji je prolazio iza njega,a on se u djelicu sekunde "promijenio" i postao uzasno psihicki drugaciji...ugodna atmosfera koja je do tog trenutka bila u komunikaciji se od jednom preobrazila u "zvijer"...ocito nisam bas spretna s rijecima,ali mi je to tesko uopce i verbalizirati:ne zna:...
iako sam skorpionka kojoj pluton natalno radi konjukciju na sunce,venera mi je u djevici kao i njegov pluton koji doslovce "sjedi" na njoj ipak to uspijavam bolje "podnositi" nego njegova venera s opozicijom mojeg plutona-cini mi se da ja vise "rasturam" njega nego on mene...A njegov uran u konjukciji s mojom venerom i marsom kod mene izaziva osijecaj da bi najradije "zbrisala" iza prvog ugla,a zbog plutona to tesko uspijeva kako sam i opisala...I tako stalno nista ne uspoijevam promijeniti u odnosu...pocinjem se "vrtiti u krug" kao maca oko vruceg mlijeka...:mig:
A najgore mi je sto sam i procitala da tako aspektiran uran moze "donijeti" "rastavljenu" osobu...tim vise sto ja u natalu imam veneru kvadrat uran(iako u separacionom aspektu) koja sama po sebi moze znaciti i odnose za "zauzetima"...:ne zna:
Samo da uspijem zbrisati od njega...
eto ljudi...pluton zna stvariti probleme i skorpionima...

vixen27
18.06.2009., 23:19
Saturn je mila majka naspram Plutona. :D
Jer ono što je u smislu "karme" značajno jest da Pluton ima obilježja ekstremnosti i on u sebi sadrži veliki destruktivni potencijal. U tom smislu je Plutonovom energijom i vrlo naporno i vrlo teško hendlati na osobnom nivou. Tj. tu nije "teško pogriješiti", a sve pogreške na osobnom nivou osoba bogme najbolje i osjeti i pamti.

Preporučam ti knjigu koju smo već puno puta ovdje spominjali, od Arroya - Astrologija, karma i transformacija jer ona baš o ovome puno piše. Također, postoji cijeli niz autora koji se bave tkz. Evolutivnom astrologijom, jedan od začetnika je Jeff Green, on također u svojoj knjizi Pluton upravo s tog "šireg", obuhvatnijeg i dubljeg gledišta obrađuje ovo tijelo. :)

Samo sam se htjela nadovezati i zapravo potvrditi ovo za destruktivnost plutona...ali na osobnom primjeru...
prosle godine,u svibnju su mi tranzitni mars i mjesec(vladar moje 8.kuce) radili kvadrat na plutona(prirodnog vladara 8.kuce),merkur i sunce(u skorpionu) i samo cu reci da sam 10.05.2008. za "milimetar" izbjegla da sada budem metar i pol pod zemljom...kad se radi o kvadraturi marsa i plutona,te jos nekog planeta koji je natalno vladar 8. kuce-osoba se MORA cuvati "svojih demona" pogotovo ako je pluton "mocno" smjesten u natalnoj karti...

Rosary
19.06.2009., 00:19
draga vixen,

ovo što si gore opisala za odnos tebe i tvog dragog, kako osjećaš da ne možeš puno odmaknuti od njega niti on od tebe, ne možete se "odlijepiti"... ja bih puno toga pripisala konjukciji njegovog mjeseca s tvojim asc i neptunom, prije nego plutonovim aspektima.

vixen27
19.06.2009., 01:49
draga vixen,

ovo što si gore opisala za odnos tebe i tvog dragog, kako osjećaš da ne možeš puno odmaknuti od njega niti on od tebe, ne možete se "odlijepiti"... ja bih puno toga pripisala konjukciji njegovog mjeseca s tvojim asc i neptunom, prije nego plutonovim aspektima.

Nisam dobro "quote-ala" post od Sapientia-e...ako malo procistas po postovima,onda bi vidjela da to nisam napisala ja da njegov mjesec radi konjukciju s mojim neptunom i Asc nego Sapientia,a kad sam vidjela da sam pogrijesila kod quote-anja Sapientia-e vec je bilo kasno...
I nigdje nisam navela da se ja ne mogu "odljepiti" od njega ili on od mene,nego sam govorila o okolnostima koje objektivno onemogucavaju da se realno "odvojimo" zbog realnih okolnosti i da to otezava situaciju-a da upravo te okolnosti proizlaze iz ocitovanja plutonovske energije plus jos ino...I zato si u krivu...
A ako si ti na temelju potpuno pogresnih podataka interpretirala opis mog odnosa s njim,onda stvarno ne znam sto da ti kazem:eek: osim da ocito ne razumijes manifestaciju plutona(i molim te da se ne naljutis zbog toga:))...
Ovdje se radilo o plutonu i mislim da je to sasvim jasno...Sapientia i ja smo samo razmijenjivale misljenja o ocitovanju plutonovske enegije...

Kad bi se radilo samo o kombinaciji neptuna/mjeseca/Asc onda ne bi bilo strasti,posesivnosti,krajnje subverzivnih metoda manipulacije i sl....a u svom postu sam opisala upravo to...i pokusala prikazati razliku izmedu konjukcije venere/plutona(moj slucaj s njim) i opozicije venere/plutona(njegov slucaj samnom)...

I btw. moj neptun i jupiter rade trigon na njegov mjesec i neptun trigon na njegovu veneru,a njegov mjesec trigon na moj Asc... i to su emotivno/psiholoski cak i pomalo "transcendentni" aspekti(zbog neptuna),a ne strast,manipulacija i sve tome slicno o cemu sam i pisala...

vixen27
19.06.2009., 02:38
Zaboravila sam navesti da kod slucaja Sapientia-e...njezin neptun konjukcija njegov mjesec,ne bi doveo do toga da se ne mogu jedno od drugog odljepiti,nego on od nje...on bi bio(i mislim da i je) zanesen s njom(nacin na koji ju gleda kako je i sama navela ti je jedan od od dokaza)...konkretno taj aspekt se vise manifestira na njega na nacin da se on ne moze "odljepiti"...
A to sto je osijecaj ipak obostran (plus jos takvi aspekti neptuna/mjeseca/acs) dokaz je da se ipak ne radi samo o tim da ne kazem idilicnim aspektima...Tu ima svega...
Bez dubine koju njihovom odnosu daje pluton,to bi moglo biti i samo idilicno prijateljstvo...a nije...pluton im daje tu samo sebi svojstvenu dubinu odnosa i emocija...
I sama cinjenica da kako je Sapinetia napisala,je "on"(covjek s kojim je u vezi) vec poceo poduzimati odredene korake po pitanju promjene u svom zivotu je opet dokaz manifestacije plutona...unistavanje starog i stvaranje novog...tim vise sto se radi o konjukciji njezinog plutona na njegovo sunce-to je korijenita promjena njegove licnosti i svega onog sto on je,okinuta poznanstvom s njom...kad mu je ona usla u zivot,osim sto ju je zasigurno dozivio kao fatalnu(iako mi je vec dosadio taj izraz kad se govori o plutonu-to valjda progovara onaj moj uran u strijelcu...),takoder se poceo i mijenjati i to nepovratno i "fatalna" je upravo zato sto ju nije mogao "zaobici" i potencijalno se "oduprijeti" promjeni u njemu samom koju je ona u njemu pokrenula-on kao da ima osijecaj uz nju da je "vise svoj"...kod plutona nema povratka na staro kad on "odradi" svoje...ali kod konjukcije na sunce su i male da ne kazem nikakve sanse da i pogrijesi,jer taj pluton "cupa van" iz covjeka ono iskonsko,ono sto on stvarno je,direktno iz podsvijesti,a s obzirom da se radi o posvijesti,kad ona "ispliva" van-nastaje nesto novo...i od tud ta transformacija kad se govori o plutonu...

I zato...tebi Sapientia zelim puno srece...:kiss:

I tebi Rosary se nadam da sam barem malo pomogla shvatiti i svoj odnos s onim "mojim" covjekom (za kojeg nevjerojatno nikad ne prode "mirno" kad bilo sto o njemu napisem,iako stvarno nemam nikakvih primisli) kao i da sam ti pomogla shvatiti Sapinetia-in odnos i nadam se da nemas zamjerki...:)...ako ne grijesim,ti si dragi bik :mig: po horoskopu,i njima je prirodno pluton opozitni kao vladar skorpiona koji je suprotni znak od bika...i zato je teoretski moguce da teze shvacas plutona opcenito i to je prirodno...ja imam plutona u konjukciji sa suncem,merkurom i saturnom i stvarno ga razumijem jer zivim s njim svaki dan...a da ne govorim da mi trenutno radi sextil na te iste planete...ja trenutno uzivam pod ovim plutonom...bar nesto lijepo...

Rosary
19.06.2009., 10:41
Nisam dobro "quote-ala" post od Sapientia-e...ako malo procistas po postovima,onda bi vidjela da to nisam napisala ja da njegov mjesec radi konjukciju s mojim neptunom i Asc nego Sapientia,a kad sam vidjela da sam pogrijesila kod quote-anja Sapientia-e vec je bilo kasno...
I nigdje nisam navela da se ja ne mogu "odljepiti" od njega ili on od mene,nego sam govorila o okolnostima koje objektivno onemogucavaju da se realno "odvojimo" zbog realnih okolnosti i da to otezava situaciju-a da upravo te okolnosti proizlaze iz ocitovanja plutonovske energije plus jos ino...I zato si u krivu...
A ako si ti na temelju potpuno pogresnih podataka interpretirala opis mog odnosa s njim,onda stvarno ne znam sto da ti kazem:eek: osim da ocito ne razumijes manifestaciju plutona(i molim te da se ne naljutis zbog toga:))...
Ovdje se radilo o plutonu i mislim da je to sasvim jasno...Sapientia i ja smo samo razmijenjivale misljenja o ocitovanju plutonovske enegije...

da, SORRY, ja sam očito pomiješala sapientiino pisanje i tvoje.

je li stvar u tome da je noćas bilo nekako drugačije kvotano, pa si to ispravila tako da je sad jasno vidljivo tko je šta napisao, ili sam ja naprosto noćas već imala kapke na čačkalicama, jer sam bila preumorna, ali sam svejedno htjela još malo prošvrljati po forumu - to ne znam. u svakom slučaju ti se ispričavam.

ja nisam ništa htjela "misinterpretirati" niti ikome odmoći, niti ikoga uvrijediti niti povrijediti, nego naprotiv baš pomoći, ako mogu, s eventualno nekom notom nečega što ja vidim u tom.

ja ništa nisam interpretirala "na temelju potpuno pogrešnih podataka" nego na temelju toga što sam bila uvjerena da ono što sapientia piše pišeš zapravo ti. pomiješala sam vas dvije, tj. vaše postove.

ja o tvojoj vezi ne znam baš ništa, tj. nisam čitala tvoje prijašnje postove o kokretno tome... znam samo da si spomenula vezu s - ako sam dobro shvatila - zauzetim čovjekom. da, možda ja ne razumijem manifestaciju plutona. ne razumijem još puno stvari.

ako ne grijesim,ti si dragi bik :mig: po horoskopu,i njima je prirodno pluton opozitni kao vladar skorpiona koji je suprotni znak od bika...i zato je teoretski moguce da teze shvacas plutona opcenito i to je prirodno...

griješiš. ne, ja sam vodenjak. :)
vidiš da čovjek može pogriješiti, paaa - ništa strašno.
ja zaista nisam htjela povrijediti ni sapientiu ni tebe, samo pomoći, pa sam fulala. osobno bi mi bilo puno draže da ne morate proživljavati to što proživljavate.

vixen27
19.06.2009., 11:14
da, SORRY, ja sam očito pomiješala sapientiino pisanje i tvoje.

je li stvar u tome da je noćas bilo nekako drugačije kvotano, pa si to ispravila tako da je sad jasno vidljivo tko je šta napisao, ili sam ja naprosto noćas već imala kapke na čačkalicama, jer sam bila preumorna, ali sam svejedno htjela još malo prošvrljati po forumu - to ne znam. u svakom slučaju ti se ispričavam.

ja nisam ništa htjela "misinterpretirati" niti ikome odmoći, niti ikoga uvrijediti niti povrijediti, nego naprotiv baš pomoći, ako mogu, s eventualno nekom notom nečega što ja vidim u tom.

ja ništa nisam interpretirala "na temelju potpuno pogrešnih podataka" nego na temelju toga što sam bila uvjerena da ono što sapientia piše pišeš zapravo ti. pomiješala sam vas dvije, tj. vaše postove.

ja o tvojoj vezi ne znam baš ništa, tj. nisam čitala tvoje prijašnje postove o kokretno tome... znam samo da si spomenula vezu s - ako sam dobro shvatila - zauzetim čovjekom. da, možda ja ne razumijem manifestaciju plutona. ne razumijem još puno stvari.

griješiš. ne, ja sam vodenjak. :)
vidiš da čovjek može pogriješiti, paaa - ništa strašno.
ja zaista nisam htjela povrijediti ni sapientiu ni tebe, samo pomoći, pa sam fulala. osobno bi mi bilo puno draže da ne morate proživljavati to što proživljavate.

bas i ja sad gledam:eek: ovo za citat...sad je od jednom u redu,a u noci stvarno dio koji je bio napisan kao citat je bio naveden kao moj odgovor...hmmm...Ocito se "nesto" naknadno promijenilo,s tim da ja nisam nista editirala...nastao nesporazum bez veze...
Dobro da smo razumni ljudi i da mozemo rijesiti nesporazum...:mig:

Nisam ja tebe i tvoje namjere nimalo maliciozno dozivjela,a ako sam ostavila takav dojam,onda stvarno sorry...kao skorpionka sam malo radikalna u svemu,ali nisam zla...tak da se nadam da nema zamjerki:top:...I ako sam svojom interpretacijom uspjela na ikakav nacin pomoci u nekom dodatnom objasnjenju,onda mi je drago...

A to sto si vodenjak,a ne bik...ma vise mi se vrti u glavi:eek: od svih onih natala koje sam gledala i na forumu i preko "private" i ocito su mi se sve skupa izmijesale ko kuglice u loto bubnju-hahaha:lol:...sorry...nemam ja nista protiv ni vodenjaka:mig:-volim ja i njih jer imaju neke interesantne karakterne crte koje volim i respektiram...:cerek:
Ma ja zbog onog jupitera i urana u strijelcu,i naglasene 9. kuce volim sve novo i drugacije od mene-tak da eto i potvrde s astroloske strane:top: da volim i vodenjake kao skroz drugaciji znak od mog-nema predrasuda:top:...

Rosary
19.06.2009., 11:38
bas i ja sad gledam:eek: ovo za citat...sad je od jednom u redu,a u noci stvarno dio koji je bio napisan kao citat je bio naveden kao moj odgovor...hmmm...Ocito se "nesto" naknadno promijenilo,s tim da ja nisam nista editirala...nastao nesporazum bez veze...

bit će da je moderatorica skužila problem i ispravila. fish ili tko već.

Sapientia
19.06.2009., 12:45
Hvala ti na odgovoru:)! I bar netko tko voli skorpione-odmah i ja tebe ne da volim nego tipicno skorpionski obozavam:grli:(znas da skorpioni ili stvarno mrze ili stvano vole nekoga:cerek:)...

Skorpione ne vole oni koji ih ne poznaju.Ispod njihove vanjske hladnoce i cinizma,kuca toplo i veliko srce.Samo treba znati doci do njega.

I ja sam na forumu pisala o tome kako "on" mene gleda i prati u stopu...a na koncu je ispalo da se ja "kao" zelim mijesati u tudji brak i onda su mene "napali"...

Sta te briga tko ti sta govori,svi oni nek pociste smece ispred svojih vrata.
Ljudi su uvijek takvi,vjecno spremni na moraliziranje i trazenje zamjerki u drugome.Mora da im je zivot jako dosadan.

a ja ga izbjegavam max koliko mogu,ali nije lako...evo za dva tjedan cu ga morati ne samo opet vidjet,nego i s njim suradivati i to ne mogu izbjeci jer mi je vezano uz fax...a sto me tek ceka ne zelis ni znati:eek:...ovo ne pisem zato da prepricavam svoju lifestory nego mi se pocinje sve vise ciniti da se taj pluton pocinje sve vise manifestirati u nacinu da stvara doslovce neizbjezne situacije-i to ne samo u astoloskom teoretskom smislu,nego zivotno...i nisam nimalo sretna zbog toga:(...strah me i sebe u osijecajima prema njemu,a pogotovo njega...nesto u njegovom ponasanju prema meni me uzasno plasi...razmisljala sam i za sad mi se cini da upravo cinjenica da ne mogu kontrolirati stvari je ono cega se uzasavam,a mislim da je to pluton i to onaj koji njega "rastura"...

Nije ti lako, stalno vas nesto spaja,mislim da bi se tu moglo svasta pokrenuti.
A za ovu kontrolu,to je i kod mene problem.Isto tako uocavam da se ne mogu kontrolirat,a ja jos jarac majstorica kontrole,sve konce moram drzat u svojim rukama.To i mene plasi,a i ti ko skorpion mislim da volis imat kontrolu nad situacijom.Sve mi se cini da ovaj pluton pogadja jos vise ljude koji vole biti pribrani u ljubavi i osjecaje dozirati,ali to ne ide ne.:D

Ovo nije jedan od onih odnosa gdje "si navuces ruzicaste naocale" i uzivas...ovo su skroz drugaciji osijecaji...
Imam osijecaj da mi kontrolira svaki korak,svaki pogled...evo i primjera...pozdravila sam bila jedanog kolegu koji je prolazio iza njega,a on se u djelicu sekunde "promijenio" i postao uzasno psihicki drugaciji...ugodna atmosfera koja je do tog trenutka bila u komunikaciji se od jednom preobrazila u "zvijer"...ocito nisam bas spretna s rijecima,ali mi je to tesko uopce i verbalizirati

Ista stvar i kod moga i ljubomora i pratnja u stopu...Ali njemu je i venera u skorpionu,pa i to igra veliku ulogu.

A njegov uran u konjukciji s mojom venerom i marsom kod mene izaziva osijecaj da bi najradije "zbrisala" iza prvog ugla,a zbog plutona to tesko uspijeva kako sam i opisala...I tako stalno nista ne uspoijevam promijeniti u odnosu...pocinjem se "vrtiti u krug" kao maca oko vruceg mlijeka...:mig:
A najgore mi je sto sam i procitala da tako aspektiran uran moze "donijeti" "rastavljenu" osobu...tim vise sto ja u natalu imam veneru kvadrat uran(iako u separacionom aspektu) koja sama po sebi moze znaciti i odnose za "zauzetima"...:ne zna:
Samo da uspijem zbrisati od njega...
eto ljudi...pluton zna stvariti probleme i skorpionima...

Mislim da neces lako zbrisati:).Javi bude li sta novo i drzi se:grli: Pozzz...

Sapientia
19.06.2009., 12:50
Evo i meni je dio mog odgovora skupa sa citatom,a valjda sam ja to nesto zbrljala,a sta cu:ne zna::rolleyes:

Fish 1968
19.06.2009., 13:04
bit će da je moderatorica skužila problem i ispravila. fish ili tko već.

Evo i meni je dio mog odgovora skupa sa citatom,a valjda sam ja to nesto zbrljala,a sta cu:ne zna::rolleyes:
Curke...jest ispravila sam pogrešne quote (intervencija moderatora s vremenom upisa se vidi na dnu svakog posta). :)

SOHO_
19.06.2009., 13:06
Pozdrav, ekipa!!!

Vidim, raspisali ste se o aspektima s Plutonom....I iako sam se javljala i dobila neke odgovore još i prije, ipak mi neke stvari ostadoše nejasne, pa molim Fish ili ako bi već netko drugi htio uskočiti, da mi ih razjasni.

Uglavnom, moj Pluton pravi trigon na Sunce jednog dečka i, kako čitam, trebala bih ja biti fatalna njemu...

Ali....ali.....ali....situacija baš i nije takva.

On je dugo u vezi, ali kemija još uvijek postoji, i to vrlo jaka, čudna, kao neka opčinjenost, pogotovo s njegove strane i bez obzira na društvo svoje cure; ne skida pogleda s mene!
Međutim,unatoč svemu tome, čovjek je krenuo dalje sa životom, dok ja i dalje stojim na istom mjestu, razmišljajući o njemu, toliko da to sad više prelazi u opsesiju, osvetoljubivost i destruktivnost s moje strane...:(
Prema tome, ispada da je on, bez obzira na trigon, fatalan meni.

Ima li to možda veze s time što njegov Pluton kvadrira moje Sunce?

Općenito, koji je jači aspekt- Pluton trigon Sunce ili Sunce kvadrat Pluton?

Hvala puno, :)

Rosary
19.06.2009., 13:15
Pozdrav, ekipa!!!

Vidim, raspisali ste se o aspektima s Plutonom....I iako sam se javljala i dobila neke odgovore još i prije, ipak mi neke stvari ostadoše nejasne, pa molim Fish ili ako bi već netko drugi htio uskočiti, da mi ih razjasni.

Uglavnom, moj Pluton pravi trigon na Sunce jednog dečka i, kako čitam, trebala bih ja biti fatalna njemu...

Ali....ali.....ali....situacija baš i nije takva.

On je dugo u vezi, ali kemija još uvijek postoji, i to vrlo jaka, čudna, kao neka opčinjenost, pogotovo s njegove strane i bez obzira na društvo svoje cure; ne skida pogleda s mene!
Međutim,unatoč svemu tome, čovjek je krenuo dalje sa životom, dok ja i dalje stojim na istom mjestu, razmišljajući o njemu, toliko da to sad više prelazi u opsesiju i destruktivnost s moje strane...:(
Prema tome, ispada da je on, bez obzira na trigon, fatalan meni.

Ima li to možda veze s time što njegov Pluton kvadrira moje Sunce?

Općenito, koji je jači aspekt- Pluton trigon Sunce ili Sunce kvadrat Pluton?

Hvala puno, :)

kvadrat je jači, nažalost, haha... :rofl:
to ti je po principu zašto bi bilo jednostavno kad može bit komplicirano, odn. zašto bi bilo lako kad može bit teško! :D :mig:
(malo se zezam).

ali, mislim da svakako moraš pogledati i vaše druge međusobne aspekte koji vjerojatno još puno više govore o prirodi vašeg odnosa.
tajna njegove kemije prema tebi i toga što, bez obzira na nju, on kreće dalje sa svojim životom, vjerojatno se može iščitati i iz njegovog osobnog horoskopa (njegove karakterne crte). kao što se i tvoja, kako kažeš, sad već pomalo destruktivnost i opsesija svim tim, isto tako vjerojatno nalaze zapisane u nekim sklonostima tvog karaktera, u nekim tvojim osobnim aspektima.

to je samo moje osobno, skromno mišljenje. uvijek u objašnjenjima tih stvari, takozvanih opsesija nekim i samodestruktivnim obrascima ponašanja u vezama, treba kretati od sebe i svojih vlastitih predispozicija.

SOHO_
19.06.2009., 13:30
Eh, ubi me sad...:)

Ma znam da je tajna i u meni, jer imam takve crte...Vrlo sam mušičavog raspoloženja, izmijeni se sto emocija u danu, valjda zbog konjukcije Mjeseca, Urana, Neptuna u četvrtoj kući, u Strijelcu ili možda zato što mi je Sunce u Raku, a znam da on zna biti labilan...
Ili pak zato što mi je Sunce u kvadratu sa Saturnom i Plutonom, a Neptun u sekstilu s Plutonom...Tko će ga znati...

A Rosary, jel ikad prođe ta opsesija? Ili je to kemija za cijeli život?
Mislim, čitam tu o nekim cjeloživotnim patnjama za tim Plutonom...?
Ak se ovak nastavi, ja ću završiti ili na robiji ili u ludnici... :)

Rosary
19.06.2009., 13:38
A Rosary, jel ikad prođe ta opsesija?

ma, sve prođe, draga... vjerovala ili ne. (jedino za vas rakove zbilja ne mogu govoriti, vi ste onak malo poseban slučaj :mig: - težak slučaj u prirodi :zubo: - moram vas malo zekati).
šalu na stranu, pogotovo prođe kad netko ima konjukciju mjeseca i urana ko ti. :D

kaj je on po horoskopu i znaš li neke njegove bitnije aspekte?

SOHO_
19.06.2009., 13:47
ma, sve prođe, draga... vjerovala ili ne. (jedino za vas rakove zbilja ne mogu govoriti, vi ste onak malo poseban slučaj :mig: - težak slučaj u prirodi :zubo: - moram vas malo zekati).
šalu na stranu, pogotovo prođe kad netko ima konjukciju mjeseca i urana ko ti. :D

kaj je on po horoskopu i znaš li neke njegove bitnije aspekte?

:), ma je, ja sam totalka pogubljena...Najgore mi je što znam da je on dalje krenuo...Znaš, krenem ja naprijed, ali se opet vratim; rakovska priroda...A kad prebolim, onda je to definitivno to!

A ovo su njegovi aspekti, izvadih s Cafeastrologyja:

Sunce i Mars u Blizancima
Mjesec i Venera u Lavu,
Sunce trigon Pluton i Saturn,
Mjesec i Venera trigon Uran,
Mars trigon Pluton,

Djeluje stabilan, :)

vixen27
19.06.2009., 13:54
Mislim da neces lako zbrisati:).Javi bude li sta novo i drzi se:grli: Pozzz...

Draga Sapientia,
napisala si da tvoj ima veneru u skorpionu,a "moj"(i to "moj" stvarno shvati pod navodnim znacima!) ima marsa u skorpionu...jos gore...i to u konjukciji sa mojim stelijem u skorpionu koji mu radi opoziciju na veneru(on i u natalu ima opziciju venere u biku i marsa u skorpionu)...valjda zato kod njega izazivam nenamjerno tako ponekad opako ponasanje-cak i psihicki pokusava manipulirati...WTF??? jel to tebi i tvoj radi???

Zadnji put kad smo se vidjeli ti ne mogu rijecima opisati na sto je to slicilo...on me gledao ko Boga,a meni neugodno...pa pocela mljeti sto na sat...i on cijelo vrijeme suti i ne da pilji nego je gledao na nacin "kao da nesto postoji iza tog pogleda"...a to sto se tad odvijelo u njegovoj glavi sam sigurna da nije imalo blage veze s icim o cemu sam ja pricala i ne bi ni voljela znati o cemu je "mislio"...daj boze da sam krivo shvatila ovo sto cu sad reci-ali me gledao kompletno zaneseno...ko da je u "sedmom nebu"...Mozda je to onaj moj neptun koji trigonira njegov mjesec,tim vise sto je taj dan imao tranzitni mjesec konjukcija njegov natalni neptun...pa je to valjda samo jos jace okinulo ono sto postoji u nasoj sinastriji,a da ne govorim da mu je tranzitna venera radila opoziciju na natalni pluton(a istu stvar mu radi moj pluton na veneru u sinastriji)...taj dan kao da su se poklopili tranzitni aspekti na njegov natal sa onima koje imamo u sinastriji...strange feeling...

Tako da ti stvarno vjerujem kad kazes kako te on gleda...Mislim da je to kod tebe cak i jos izrazenije nego kod mene...
Nisam zaljubljena u njega i to mi nekako pomaze nositi se sa situacijom(iako mu venera radi sextil sa mojim mjesecom u 7.kuci)....ja se jedino mogu zaljubiti u vezi,ne prije...do prije veze moze postojeti samo svidanje i privlacnost...i zato pod svaku cijenu i izbjegavam vezu(jer mislim da bi tad zaljubljenost bila neizbjezna,jer i ovako "plesem na rubu"),a pocela sam pisati o tom plutonu koji bas "namijesti" nezaobilaznu situaciju...a najgore je sto nisam "svoja" u njegovoj blizini,u komunikaciji s njim...
sad kad cemo se vidjeti cu se max pokusati drzati hladno,distancirano i pokusat zadrzat komunikaciju samo na najosnovnijim stvarima...ali znas sto on meni radi???
kad nesto kazem(i tu ne govorim o stvarima vezanim uz posao/fax) on jednostavno nekako ne dopusti da to ostane samo na toj nekoj recenici,nego ide ispitivati dalje,uporno dalje zeli pricati,uporno zeli dalje postici prisniju komunikaciju...I ja jednostavno ne znam sto da radim...ne mogu mu odbrusiti nesto tipa "ne zelim dalje pricati-rekla sam svoje" jer mi je profesor...ma kvragu i zivot...
Je li i tebe tvoj ikada slicno "maltretirao"?

vixen27
19.06.2009., 13:58
Curke...jest ispravila sam pogrešne quote (intervencija moderatora s vremenom upisa se vidi na dnu svakog posta). :)

Thanx Fish,svojom intervencijom si pomogla rijesiti nesporazum koji je nastao...:top:

Rosary
19.06.2009., 14:28
:), ma je, ja sam totalka pogubljena...Najgore mi je što znam da je on dalje krenuo...Znaš, krenem ja naprijed, ali se opet vratim; rakovska priroda...A kad prebolim, onda je to definitivno to!

A ovo su njegovi aspekti, izvadih s Cafeastrologyja:

Sunce i Mars u Blizancima
Mjesec i Venera u Lavu,
Sunce trigon Pluton i Saturn,
Mjesec i Venera trigon Uran,
Mars trigon Pluton,

Djeluje stabilan, :)

pa ja ću poludit! :D :D baš sam te gore mislila pitat jesi li možda naletila na blizanca!!!! frajer mi se odmah činio blizanac, 100 posto!
da, ti njegovi aspekti su harmonični, i u okviru kompatibilnih elemenata, zrak-zrak, zrak-vatra... on je blizanac koji se dobro osjeća u svojoj koži.

on ti je zavodnik heavy duty kategorije (blizanačka energija i sangviničnost, potreba za raznolikošću i muvingom pojačana spojem sunca i marsa u blizancima, pa još s ovim mjesečekom i venerom u lavu)... :D to zbog čega ti plačeš, njega zabavlja, to što je za tebe teška fatalnost i opsesija koja te vodi skoro pa u samodestrukciju (nemojmo pretjerivat, ali sama si tako neku sličnu riječ izrekla) za njega je sport i dobra zabava. to ne znači da mu se ne sviđaš ili da mu se nisi sviđala... ali, to je naprosto njegov stil... on može imat ne znam kako trajnu i stalnu i stabilnu vezu, ali uvijek će gledat i vidjet sve komade oko sebe... jer takvi su blizanci, antene stalno rade. :D još ova venera i mjesec u lavu: on mora žene obasipat svojom pažnjom, zavoditi, oprobavati se... on se ne bi osjećao živ bez toga.

i još nešto: na neki čudan način, blizanci koji često izgledaju tako zbrčkani, smotani, konfuzni i lepršavi, ostaju vezani uz realnost mnogo čvršće nego što bi to čovjek ikad pomislio. i uvijek u ljubav uključuju intelekt. ako je on svojim mozgićem odlučio da nisi za njega, to je to... gledat će te, ali se neće odlučiti za tebe kao za stalnijeg partnera.

a da je on vjerojatno jako šarmantan - jest. jako, jako.

bjež, mala... rakovi i blizanci su ti teška priča. kraći kraj će uvijek izvući rak, pa makar rakovi znaju i blizancima dati teških trenutaka, jer su im nerazumljivi.

no blizanac će te totalno smutiti. on će se u sekundi odlučiti zavesti te, ali i otići od tebe. ono kaj se u vama rakovima odvija godinama, kod njih u glavi se odvije za čas posla... ti se vraćaš na staro i dalje prožvakavaš vaše trenutke, on je već tko zna gdje na miliontom interesu, što ne znači da mu ne bu uvijek drago kad te vidi. i da neće osjećati maltene svojom viteškom dužnošću (ah - blizanac&lav) da ti se osmjehne i zatrepće ti okicama.

bjež, bjež!!!

SOHO_
19.06.2009., 14:42
Je, zavodnik je, ali onaj pritajeni; ne priča previše i jako je odmjeren, valjda zbog Merkura u Biku.
I odan je užasno (Lav), bez obzira na blizanačku prirodu. Ali da škica okolo...o, da!!

Obzirom da je jako ponosan, a ja ga odbih u prošlosti, sigurna sam da je Lavu u njemu sad jako drago...A što ću kad se teško vežem...I kad analiziram ( podznak i Venera u Djevici), a još sam i cinik.

Ma, ne znam zašto trošim riječi na njega...:(

Nego, hvala ti Rosary, na trudu :grli:

Možeš li mi još samo reći što je značilo ono što mi napisa o tome da sve prođe pogotovo kad netko ima konjukciju Mjeseca i Urana poput mene??
Malo mi je to ostalo nejasno, jer sugerira nestalnost emocija, a ovo kod mene traje već tri godine...
Mislim, ja jesam fiju-briju u svakodnevici, ali sam odana totalno (valjda Mars u Raku)...

Dakle, konjukcija Mjeseca, Urana (i Neptuna) u Strijelcu, u četvrtoj kući?

I hvala ti još jednom, :), :kiss:

Rosary
19.06.2009., 15:03
Je, zavodnik je, ali onaj pritajeni; ne priča previše i jako je odmjeren, valjda zbog Merkura u Biku.
I odan je užasno (Lav), bez obzira na blizanačku prirodu. Ali da škica okolo...o, da!!

Obzirom da je jako ponosan, a ja ga odbih u prošlosti, sigurna sam da je Lavu u njemu sad jako drago...A što ću kad se teško vežem...I kad analiziram ( podznak i Venera u Djevici), a još sam i cinik.

Ma, ne znam zašto trošim riječi na njega...:(

Nego, hvala ti Rosary, na trudu :grli:

Možeš li mi još samo reći što je značilo ono što mi napisa o tome da sve prođe pogotovo kad netko ima konjukciju Mjeseca i Urana poput mene??
Malo mi je to ostalo nejasno, jer sugerira nestalnost emocija, a ovo kod mene traje već tri godine...
Mislim, ja jesam fiju-briju, ali sam odana totalno...

Dakle, konjukcija Mjeseca, Urana (i Neptuna) u Strijelcu, u četvrtoj kući?

I hvala ti još jednom, :), :kiss:

a je, odan je on (mjesec i venera u lavu)... i ipak poprilično častan. ma sve je to u okviru neke pozitive kod njega, znaš. onako, viteški. :mig: pozitivac je on, dobrica čak! nije to nešto nepošteno, loše, destruktivno kod njega. to je sve u okviru nekakvog njegovog temperamenta, potrebe za ekstrovertiranošću, zabavom, kontaktima, komuniciranjem. on ne želi povrijediti namjerno, ne daj bože... ali te može povrijediti nenamjerno, jer je naprosto tvoj temperament drugačiji i tvoja narav drugačija.

zato su ugl. blizanci i rakovi jako inkompatibilni, mada nijedno ne želi onom drugom nešto loše... ali kao da ne nailaze na prave odgovore kod onog drugog i uvijek se i jednom i drugo čini da su poduzeli neki krivi potez... pa se onda pitaju: "pa, bože, šta sam to krivo napravio-la, da me ovaj drugi tako krivo shvatio!"

napomenula sam ti konjukc. mjeseca i urana, jer on ipak donosi brojne i brze promjene i u emocionalnom i duhovnom životu, u psihi općenito... a i veliku dozu impulsivnosti. jednostavno "proradiš" nešto u sebi i odjednom shvatiš da ti to više nije tako važno, prebaciš se na nešto drugo. nekad su astrolozi govorili da ljudi s tim aspektom često u srednjoj dobi kompletno promjene svoj način života... u trenu su skloni prekinuti sa svime, otputovati negdje, započeti negdje drugdje život, promijeniti sve oko sebe. ja ne bih išla tako daleko, no svakako to donosi dosta impulsivnosti i sposobnosti da se brzo izmijene neki obrasci ponašanja...da im se ne da da te previše blokiraju... i dosta dobru intuiciju, ali može i dosta oslabiti živce, jer čovjek jako prima sve impulse oko sebe... pa se nađeš umorna i izluđena svim tim utjecajima...

no, kod tebe je to malo ipak malo razmekšano, da ne kažem i 'zamućeno' istovremenom konjukcijom mjeseca s neptunom: mislim da si zbog toga sklona idealiziranju, sanjarenju, čsto također ne vidiš baš jasno određene stvari i potrebno je da se prisiliš da čvrsto staneš na zemlju. no i to ti još dodatno ojačava intuiciju, rekla bih da imaš i burnei slikovite snove i dosta jake predosjećaje. čak si možda i dosta vidovita... :confused: šta misliš o tome, imaš li kakvih vibri na tom tragu?

SOHO_
19.06.2009., 15:31
a je, odan je on (mjesec i venera u lavu)... i ipak poprilično častan. ma sve je to u okviru neke pozitive kod njega, znaš. onako, viteški. :mig: pozitivac je on, dobrica čak! nije to nešto nepošteno, loše, destruktivno kod njega. to je sve u okviru nekakvog njegovog temperamenta, potrebe za ekstrovertiranošću, zabavom, kontaktima, komuniciranjem. on ne želi povrijediti namjerno, ne daj bože... ali te može povrijediti nenamjerno, jer je naprosto tvoj temperament drugačiji i tvoja narav drugačija.

zato su ugl. blizanci i rakovi jako inkompatibilni, mada nijedno ne želi onom drugom nešto loše... ali kao da ne nailaze na prave odgovore kod onog drugog i uvijek se i jednom i drugo čini da su poduzeli neki krivi potez... pa se onda pitaju: "pa, bože, šta sam to krivo napravio-la, da me ovaj drugi tako krivo shvatio!"

napomenula sam ti konjukc. mjeseca i urana, jer on ipak donosi brojne i brze promjene i u emocionalnom i duhovnom životu, u psihi općenito... a i veliku dozu impulsivnosti. jednostavno "proradiš" nešto u sebi i odjednom shvatiš da ti to više nije tako važno, prebaciš se na nešto drugo. nekad su astrolozi govorili da ljudi s tim aspektom često u srednjoj dobi kompletno promjene svoj način života... u trenu su skloni prekinuti sa svime, otputovati negdje, započeti negdje drugdje život, promijeniti sve oko sebe. ja ne bih išla tako daleko, no svakako to donosi dosta impulsivnosti i sposobnosti da se brzo izmijene neki obrasci ponašanja...da im se ne da da te previše blokiraju... i dosta dobru intuiciju, ali može i dosta oslabiti živce, jer čovjek jako prima sve impulse oko sebe... pa se nađeš umorna i izluđena svim tim utjecajima...

no, kod tebe je to malo ipak malo razmekšano, da ne kažem i 'zamućeno' istovremenom konjukcijom mjeseca s neptunom: mislim da si zbog toga sklona idealiziranju, sanjarenju, čsto također ne vidiš baš jasno određene stvari i potrebno je da se prisiliš da čvrsto staneš na zemlju. no i to ti još dodatno ojačava intuiciju, rekla bih da imaš i burnei slikovite snove i dosta jake predosjećaje. čak si možda i dosta vidovita... :confused: šta misliš o tome, imaš li kakvih vibri na tom tragu?

Intuicija mi je dosta dobra, ali ponekad se pitam je li to intuicija ili strah od vezivanja i prepuštanja (kao što rekoh, podznak i Venera u Djevici)?

Jako sam sklona idealiziranju i sanjarenju- o, da... Ali, Djevica ne dopušta ikakve provale emocija i svaki je moj postupak dobro isplaniran. Iako, moram priznati, da otkad sam profućkala priliku s njim, život mi se preokrenuo, ali ne baš na bolje; jako se preispitujem i činim drastične promjene, gotovo bez razmišljanja. Bacim se u nešto, pa si mislim: Što ja to uradih? :misli:
Dakle, u pravu si, ima puno impulzivnosti, a prije nisam bila takva. Ali stvar je u tome što moje promjene jako šokiraju druge- mene toliko ne, jer sam navikla živjeti sama sa sobom, :D!

Živci su mi dobrano načeti jer me zaista pucaju kojekva raspoloženja da se ponekad osjećam kao shizofrenik, :D

Imam potrebu voljeti i biti voljena, ali se istodobno toga toliko bojim i stalno uzmičem- valjda sam zato i zanimljiva tipovima. Osim toga, djelujem hladno, a uopće nisam takva. Cinizam si priznajem, :)

I točno si rekla, imam potrebu za promjenom! Obzirom da sam u djetinjstvu izmijenila nekoliko mjesta stanovanja, osjećam se neukorijenjenom; mogla bih otići bilo gdje živjeti i lako bih se navikla. Istodobno, obožavam svoju domovinu i željela bih se vratiti. Posebno sam vezana uz mamu.

I ne volim nikakva ograničenja, a imam frke i s autoritetima.

A vidovitost...Hm, pa ne znam, nemam nekakve potvrde toga...Preveliki sam realist, iz straha da ne pogriješim.
A i trenutno sam u nekoj fazi nesigurnosti i traženja sebe, pa ništa sa sigurnošću ne mogu tvrditi :ne zna:

Eto, ja sam podvojena ličnost, što da ti kažem..?
Nikad mi nije dosadno, :D!

diki
19.06.2009., 18:38
kvadrat je jači, nažalost, haha... :rofl:
to ti je po principu zašto bi bilo jednostavno kad može bit komplicirano, odn. zašto bi bilo lako kad može bit teško! :D :mig:
(malo se zezam).

eh, tu si u pravu što se tiče kvadrata.
nisam baš proučavala sinastriju, ali upisi o plutonu su me naveli da provjerim astrološki jedan odnos (nije bio ljubavni).
I evo...
Njegovo Sunce u konjunkciji je s mojim Plutonom, a moje Sunčeko u opoziciji s njegovim Plutonom.
Njegov Pluton u egzaktnom kvadratu s mojim Uranom. :s
Njegov Saturn u konjunkciji s mojom Venerom, moj Saturn u konjunkciji s njegovom Venerom.
Oboje natalno imam kvadrat Saturna i Venere.

Sad kad se sjetim svega, ne znam točno kako bih opisala taj odnos. Počeo je s ogromnom iritantnom, pa skoro mržnjom :eek: s moje strane - prema njemu, da bi se na kraju pretvorio u gotovo bolesno obožavanje i idealiziranje.
Iako sam riba :zubo: prilično sam hladna, teško je u meni upaliti pravu vatru :zubo: i ne znam kakva bi netko trebao biti osoba da bih bila u stanju cijeli život preokrenuti naglavačke, odreći se svega i krenuti ispočetka, u sasvim novi život. A tada sam, potaknuta njegovom osobom, bila spremna napraviti upravo to - obračun s dotadašnjim načinom života.
Međutim, mislim da su opozicija Pl i So, te kvadrat Pl i Ur odradili svoje pa je sve vrlo mučno, intenzivno i brutalno završilo. Nitko nije ozljeđen, barem ne fizički. :lol:
A da stvar bude čudnija, još uvijek ovo moje Sunce iz opozicije, s koferčićem u rukama, gleda u daljinu prema tom nevjerojatnom Plutonu i čeka da konjunkcija ponovo zbliži toliku količinu svjetla (njega) s velikom količinom tamom (mene). :)

Sapientia
20.06.2009., 20:28
Draga Sapientia,
napisala si da tvoj ima veneru u skorpionu,a "moj"(i to "moj" stvarno shvati pod navodnim znacima!) ima marsa u skorpionu...jos gore...i to u konjukciji sa mojim stelijem u skorpionu koji mu radi opoziciju na veneru(on i u natalu ima opziciju venere u biku i marsa u skorpionu)...valjda zato kod njega izazivam nenamjerno tako ponekad opako ponasanje-cak i psihicki pokusava manipulirati...WTF??? jel to tebi i tvoj radi?
Je li i tebe tvoj ikada slicno "maltretirao"?

Tocno razumijem sta ti radi,to s pogledom,neka vrsta provokacije,a joj jos ti je i profesor :eek:.
Mislim da te zeli zbunit i vidit tvoju reakciju.On osjeca sta o njemu mislis i kako na tebe djeluje,muskarci to dobro znaju,posebno stariji koji su puno toga prosli i imaju iskustva.
A sta se tice moga-radi i on svasta,manta ma,ali nisam ni ja bolja,ja sam isto hirovita pa ga sludim:D.
Znas da je moj skorpion kao i ti,neda se zaj...
Vata me na osjecaje,pa se povuce i ode,dodje mi da ga zadavim.
Svi oni iskusavaju dokle i kako mogu.
Iznervira me pa se posli ispricava.
Jedva sam ga navukla da mi prizna neke stvari,rekao je da se u mojoj blizini ne moze kontrolirati,da sta sam mu to napravila.
Ima tu svega samo mi se ovako ne pise,ako oces i ako te jos sta zanima mozes mi se javit na p p,nadam se da uspijevas bit pribrana,ipak si ti skorpija,ne daj se.:mig:

leila
21.06.2009., 18:32
moze li meni netko reci nesto o mojoj sinastriji

ima lijepih i nelijepih stvari

njegova venera konjukcija moj neptun
njegova venera kvadrat moj mjesec, kvadrat moj merkur, sekstil moj pluton i sjeverni mjesecni cvor

njegov stelij- sunce, pluton,asc u mojoj osmoj kuci, a tu su jos i njegova konjukcija merkur jupiter i saturn, koji radi i konjukciju na moj sjeverni mj cvor to me jako zanima

njegov mjesec na mom DC i u sekstilu s mojim plutonom iz osme

moja venera u kvadratu s njegovim sunce- asc- pluton stelije u vagi

moja konjukcija marsa i jupitera iz pete kuce u trigonu s ovim istim stelijem

eto ako moze netko nesto barem prokomentirati

inace, bili kao prijatelji, pa ljubavnici, jako velika privlacnost, ali on je bio taj koji nije htio vise, sad smo u nekom cudnom odnosu,nista nema medju nama,ali ta napetost se moze nozem rezati

ni sama ne znam sto bih s tim...???

girl from vener
22.06.2009., 09:14
Pozdrav svima! Zanima me tumačenje dva teža aspekta! Inače sinastrija nam je dosta dobra al imamo opoziciju njegovog Urana (vladara 5.) i mog Sunca (vladara 6.) i kvadrat mog Urana (vladar 12.) i njegovog Sunca (vladar 11.) Konfuzno :confused: :( Može li mi itko pomoći? :)

lush
24.06.2009., 14:40
jel bi mogao netko škicnut kako se slažemo on i ja, i ima li to nade završiti nekim ozakonjenjem možda, ili dugoročnijom vezicom :D
Kod njega na žalost ne znam točan sat rođenja pa kuće nebi trebali uzimat u obzir ...

http://tinypic.com/r/x6ekcm/5

Ako se ja dobro kužim, njegov mjesec u mom podznaku bi bilo da mu ja IZGLEDAM kao idealna... ili ?

U nekoj smo čudnoj vezi već par mjeseci, sad mi se čini da bi to trebalo defiirati ali me nekako strah pokrenuti pitanje šta smo si, da ga ne izgubim i preplašim, a opet stalno mi se čini da on od mene čeka neki signal .. :ne zna:
Inaće oko svega super komuniciramo osim kad dođemo do teme "nas" ... to nekako izbjegavamo oboje :rolleyes:

Lomećivalove
02.07.2009., 10:28
Opozicija njegovog Ma i njezine Ve u sinastriji bi trebala govoriti o privlačnosti, ali i o neprijateljstvu koje bi se moglo pojaviti. Tako ja zaključih iz onog što sam pročitala o tom aspektu.
Pitanje glasi:
Ako su taj Ma u vagi i Ve u ovnu, što ih oštećuje, je li ova negativna strana apekta izraženija?

JelicaLelica
02.07.2009., 12:31
hej! jel bi mogao tko pogledati natalne karte mene i dragog? ja se baš u to ne kužim pa bih voljela nekog s više znanja da mi to malo objasni kako nas dvoje funkcioniramo kaj se zvijezda tiče? :)

JA: http://tinypic.com/r/wwd7yp/5

ON: http://tinypic.com/r/15gxmrt/5

vixen27
02.07.2009., 13:01
hej! jel bi mogao tko pogledati natalne karte mene i dragog? ja se baš u to ne kužim pa bih voljela nekog s više znanja da mi to malo objasni kako nas dvoje funkcioniramo kaj se zvijezda tiče? :)

JA: http://tinypic.com/r/wwd7yp/5

ON: http://tinypic.com/r/15gxmrt/5

vas dvoje imate neke lijepe aspekte obostranih venera i merkura,tvoj jupiter konj njegova venera,ali ostalo je dosta nezgodno...Bas kroz sljedece dvije godine ce vas oboje "tresti" saturn-njega na emocionalne planete sa kvadratom,a tebe sa opozicijom...Tak da mislim da jedino ako taj period uspijete prezivjeti bi trebala razmisljati o eventualnom braku...pred vama je jako tezak period...:ne zna:

Nek me slobodno netko nadopuni...:)

vixen27
02.07.2009., 13:12
Opozicija njegovog Ma i njezine Ve u sinastriji bi trebala govoriti o privlačnosti, ali i o neprijateljstvu koje bi se moglo pojaviti. Tako ja zaključih iz onog što sam pročitala o tom aspektu.
Pitanje glasi:
Ako su taj Ma u vagi i Ve u ovnu, što ih oštećuje, je li ova negativna strana apekta izraženija?

Koliko sam ja citala o tom aspektu-on se ispoljava kao "vruce-hladno"...
Kod vlasnika venere se stimulira privlacnost,ali venera ko venera-voli uzivati i u emocijama...dok mars voli i hoce samo sex,a ona emotivna komponenta venere ga zivcira...ako mars ne dobije sto zeli-onda je iziritiran...pa tu postoje periodi lude privlacnosti i sexa,a nakon tog perioda,slijedi period "distance"/"apstinencije" dok se opet ne dode do one prve faze...

Tranzitno gledano,opako je to sto uskoro dolazi saturn u vagu,pluton je vec u jarcu,a uran kroz par godina ulazi u ovna...a sva tri od ovih planeta ce direktno "tuci" i po ovnu i po vagi...nikako jednostavno i lagano...

vixen27
02.07.2009., 13:23
Pozdrav svima! Zanima me tumačenje dva teža aspekta! Inače sinastrija nam je dosta dobra al imamo opoziciju njegovog Urana (vladara 5.) i mog Sunca (vladara 6.) i kvadrat mog Urana (vladar 12.) i njegovog Sunca (vladar 11.) Konfuzno :confused: :( Može li mi itko pomoći? :)

Dugorocno gledano,ako su vam ostali aspekti dobri bi teoretski mogli opstati,ali naglasavam da ostali moraju biti stvarno dobri...jer se ovdje radi o suncu-onome sto jesmo,i uranu-koji je potpuno van kontrole covjeka,a donosi turbulencije...i to su stalne turbulencije...dakle vi jedno drugome obostrano stalno "uznemirujete" vlastitu licnost,ali na negativan nacin-na nacin destabilizacije,i to cijelo vrijeme se dogada potpuno nesvjesno,jer su te planete van osobne kontrole covjeka...ako su vam ostali aspekti dobri,onda bi mogli te probleme verbalizirati,i zajedno prozivjeti,ali to nikada nece biti miran odnos...stalno ce u vama oboje potojati gotovo "elektricni" naboj zbog kojeg svaki od vas sam sa sobom u blizini onog drugog nece biti miran,stalno ne biti napet...i zato da imate ostale teske aspekte,ne bi bilo teorije (bar po mom misljenju) da "opstanete" zajedno,ali po onome sto si ti napisala teoretske sanse postoje...:cerek:

vixen27
02.07.2009., 13:27
Ako se ja dobro kužim, njegov mjesec u mom podznaku bi bilo da mu ja IZGLEDAM kao idealna... ili ?

Ne,nego obrnuto...on tebi tako djeluje jer on tebi upada u 1.kucu,njegov mjesec djeluje na tvoju 1.kucu,a ne obrnuto...:mig:

vixen27
02.07.2009., 13:29
moze li meni netko reci nesto o mojoj sinastriji

ima lijepih i nelijepih stvari

njegova venera konjukcija moj neptun
njegova venera kvadrat moj mjesec, kvadrat moj merkur, sekstil moj pluton i sjeverni mjesecni cvor

njegov stelij- sunce, pluton,asc u mojoj osmoj kuci, a tu su jos i njegova konjukcija merkur jupiter i saturn, koji radi i konjukciju na moj sjeverni mj cvor to me jako zanima

njegov mjesec na mom DC i u sekstilu s mojim plutonom iz osme

moja venera u kvadratu s njegovim sunce- asc- pluton stelije u vagi

moja konjukcija marsa i jupitera iz pete kuce u trigonu s ovim istim stelijem

eto ako moze netko nesto barem prokomentirati

inace, bili kao prijatelji, pa ljubavnici, jako velika privlacnost, ali on je bio taj koji nije htio vise, sad smo u nekom cudnom odnosu,nista nema medju nama,ali ta napetost se moze nozem rezati

ni sama ne znam sto bih s tim...???

A da postavis link za vasu sinastriju:mig:...ovako je to malo tesko predociti si...:ne zna:

JelicaLelica
02.07.2009., 13:47
vas dvoje imate neke lijepe aspekte obostranih venera i merkura,tvoj jupiter konj njegova venera,ali ostalo je dosta nezgodno...Bas kroz sljedece dvije godine ce vas oboje "tresti" saturn-njega na emocionalne planete sa kvadratom,a tebe sa opozicijom...Tak da mislim da jedino ako taj period uspijete prezivjeti bi trebala razmisljati o eventualnom braku...pred vama je jako tezak period...:ne zna:

Nek me slobodno netko nadopuni...:)

hvala na odgovoru! nije baš utješno, ali kako je-tako je..

girl from vener
03.07.2009., 13:24
Dugorocno gledano,ako su vam ostali aspekti dobri bi teoretski mogli opstati,ali naglasavam da ostali moraju biti stvarno dobri...jer se ovdje radi o suncu-onome sto jesmo,i uranu-koji je potpuno van kontrole covjeka,a donosi turbulencije...i to su stalne turbulencije...dakle vi jedno drugome obostrano stalno "uznemirujete" vlastitu licnost,ali na negativan nacin-na nacin destabilizacije,i to cijelo vrijeme se dogada potpuno nesvjesno,jer su te planete van osobne kontrole covjeka...ako su vam ostali aspekti dobri,onda bi mogli te probleme verbalizirati,i zajedno prozivjeti,ali to nikada nece biti miran odnos...stalno ce u vama oboje potojati gotovo "elektricni" naboj zbog kojeg svaki od vas sam sa sobom u blizini onog drugog nece biti miran,stalno ne biti napet...i zato da imate ostale teske aspekte,ne bi bilo teorije (bar po mom misljenju) da "opstanete" zajedno,ali po onome sto si ti napisala teoretske sanse postoje...:cerek:

Draga Vixen puno hvala na pomoći! Stvarno bude tih nekih (bespotrebnih, glupih) situacija koje unose nemir u odnos al do sada smo ih fino riješavali. Samo da navedem ove lijepe aspekte :) Imamo konjukciju njegovog mjeseca i MC-a u raku sa mojom konjukcijom venere i mjeseca, ta konjukcija je u trigonu sa njegovim suncem iz 5. kuće i u sextilu sa njegovim marsom i jupiterom (mars i jupiter padaju na moj DC)! Saturn mu je u trigonu sa mojim suncem i marsom. Sunce mu pada na moj AC, venera u moju prvu kuću a mjesec u moju 5. Merkuri su nam u sextilu a njegova venera i moj merkur (vladar 7.) u polusextilu! Eto, mislim da nije loše i da će ovi aspekti ipak nadjačati Uran :)

vixen27
03.07.2009., 15:11
Draga Vixen puno hvala na pomoći! Stvarno bude tih nekih (bespotrebnih, glupih) situacija koje unose nemir u odnos al do sada smo ih fino riješavali. Samo da navedem ove lijepe aspekte :) Imamo konjukciju njegovog mjeseca i MC-a u raku sa mojom konjukcijom venere i mjeseca, ta konjukcija je u trigonu sa njegovim suncem iz 5. kuće i u sextilu sa njegovim marsom i jupiterom (mars i jupiter padaju na moj DC)! Saturn mu je u trigonu sa mojim suncem i marsom. Sunce mu pada na moj AC, venera u moju prvu kuću a mjesec u moju 5. Merkuri su nam u sextilu a njegova venera i moj merkur (vladar 7.) u polusextilu! Eto, mislim da nije loše i da će ovi aspekti ipak nadjačati Uran :)

O moj Boze...to si napisala je stvarno dobro:mig:! Tu stvarno sumnjam da ce vas uran razdvojiti...imate fenomenalne aspekte:cerek:!
Sretno!:mig:

Nyar
03.07.2009., 15:53
pozdravi :W
ne razumijem se bas (tj. uopce) u astrologiju, bi li mi netko mogao pogledati moju i kartu jednog lika, koji me onako zbunjuje:cerek: svojim ponasanjem?:)
vidi li se ista znacajno krajem 8. mjeseca? :romeo::ziba:
moja: http://i44.tinypic.com/2uf6445.jpg
njegova: http://i39.tinypic.com/2jf1002.jpg

hvala :)

girl from vener
06.07.2009., 12:00
O moj Boze...to si napisala je stvarno dobro:mig:! Tu stvarno sumnjam da ce vas uran razdvojiti...imate fenomenalne aspekte:cerek:!
Sretno!:mig:

Hvala draga, bit će valjda sve dobro :)

165
08.07.2009., 14:13
kako se u natalnoj karti gledaju veze? što trebam gledati?
npr, ako želim saznati kada ću stupiti u vezu ili brak?

janna
08.07.2009., 23:00
kako se u natalnoj karti gledaju veze? što trebam gledati?
npr, ako želim saznati kada ću stupiti u vezu ili brak?

evo da dopunim pitanje iznad postavljeno tj koje aspekte definitivno nije dobro imati u braku tj u vezi ??

Drakulj
15.07.2009., 14:31
Zanima me jedan aspekt u sinastriji. Ja i dečko smo prema aspektima prilično kompatibilni (sunca u trigonu, konj. njegovog mjeseca i mog sunca, trigon njegovog plutona i moje venere, doduše venere su nam u opoziciji, no imamo dupli trigon venere i jupitera - sve pet).

No, pored sve kompatibilnosti, ima sposobnost da me prilično brzo izbaci iz takta (btw. i inače imam kratak fitilj). :D

To tumačim svojim uranom koji je ravno na njegovom ascendentu (u škorpionu), s orbisom 0,0°! :eek: Oboma nam je mars u biku (nije konjunkcija), no taj moj mars iz 5.kuće radi i opoziciju na uran te njegov asc. Bi li ovo moglo objasniti našu pojačanu sklonost 'raspravama'? :rolleyes:

btw. već sam imala dvojicu bivših sa asc-om u škorpionu, i upravo s njima sam se najviše svađala. Nisu mi doticali uran iz takve blizine, no svejedno. Ostale veze su, ajmo reći, bile dosta mirnije. To bi moralo biti to s uranom. Koje je vaše mišljenje? :)

* Kali *
16.07.2009., 12:42
zamolila bih nekog kompetentnog da mi ovo rastumači malko :)
čvorovi osobe A u konjukciji sa marsom i neptunom osobe B (relacija rak-jarac) + čvorovi osobe B u konjukciji sa suncem i mjesecom osobe A (ovan-vaga)
sve to tvori kardinalni križ :(
pliiiiiiiz :s

diki
21.07.2009., 09:56
Da li bi mi netko htio reći kako da protumačim njegov Saturn u konjunkciji s mojim DC-em? I njegova je Venera u mojoj 7. kući, no Saturn je baš baš baš na vrhu moje 7. kuće.
Malo smo zajedno pokušali to protumačiti i došli smo da zaključka da pod broj 1. označava stariju osobu (njega :zubo:), neku vrstu učitelja (životnog?), ali nismo baš skroz načisto s tim, pa ako bi netko htio... :moli:

Nevjerna
21.07.2009., 17:58
Mene zanimaju iskustva sa Ve90Ur, šta će mi uvijek donositi iznenadne prekide?
Trenutno u jednoj sinastriji pored naravno tog aspekta, s druge strane njegova Ve pravi sekstil sa mojim Uranom, da li bi to pomoglo?

I da, u drugim smo gradovima i može li se ta simbolika Urana gledati kroz razdvajanje na fizičkoj razini?

InventurA
05.08.2009., 21:30
nigdje ne mogu pronaći objašnjenje nekih situacija, pa molim kratku pomoć, ako ima volje :)

zanima me njegov saturn u mojoj 7. kući? čini vezu teškom ili joj daje stabilnost i trajnost, ili...?

također, što bi donosila općenito opozicija naša dva marsa? ne znam da li sam trebala dati više detalja.

Bolji od tebe
07.08.2009., 22:08
Conjunction Venus - Mars

Bit ćete snažno privučeni od osobe suprotnog spola. Ona će biti baš onakav tip kakav volite, sa snažnom osobnošću.

janna
11.08.2009., 14:01
zanimljivo pitanje:kava:
koji aspekti u sinastriji donose fizičke obračune u vezi tj da partner fizički "lupne" drugog partnera......txs:s:confused:

Fish 1968
11.08.2009., 14:09
zanimljivo pitanje:kava:
koji aspekti u sinastriji donose fizičke obračune u vezi tj da partner fizički "lupne" drugog partnera......txs:s:confused:
Vatra je zaslužna za to, a vatreni Marsevi to znaju često raditi. Čak i ako su dva vatrena u sinastriji (pa skladna) vole se fizički obračunavati - ono da pršti sve okolo. :D

Dakle, gledano samo kroz aspekte Mars je "fizički napadač". :)

P.S. Primjer:

Djelovanje vatrenog Mjeseca u napetom aspektu s Marsom - Mars se trudi dominirati, a vatreni Mjesec je osjetljiv i razdražljiv.

janna
11.08.2009., 14:19
uf...ovo je bilo brz odgovor:mig::s
jeli mars u lavu kvadrat mars u biku isto fizički agresivan aspekt:s ili se može odraditi npr. kroz sex

txs :top:

Fish 1968
11.08.2009., 14:29
uf...ovo je bilo brz odgovor:mig::s
Baš. :)
jeli mars u lavu kvadrat mars u biku isto fizički agresivan aspekt:s ili se može odraditi npr. kroz sex

txs :top:
Jest, to je agresivan i iscrpljujući aspekt jer kvadrat uvijek stvara napetost, a savladava se kroz napor. Kvadrat Marseva govori o burnom odnosu jer obojica imaju potrebu zadovoljiti svoje strasti, ali u različitim pravcima. Pri tome je kod fiksne kvalitete naglašena tvrdoglavost jer se Marsevi u kvadratu uvijek teže nadmašiti, a ona im garantira ustrajnost. A uz to vatra svoje odradi.

Sex i sport su neki od boljih načina da se odradi Marsova agresivnost...no i tu se treba paziti povreda u slučaju kvadrata.

Libra 25
12.08.2009., 06:42
A da li je Mars konjukcija Pluton u Vagi isto fizički agresivan aspekt? (muški natal u pitanju)

Trenutno, tranzite gledano, ta konjunkcija je u kvadratu sa Plutonom u Jarcu. Skoro pa egzaktno.
A dotični muški natal je pun "škorpionske energije" jer se radi o puno planeta u 8 kući, dakle, i tranzit Plutona ima utjecaj.

Ne znam da li sam sad skrenula sa teme?:p

Žulaj
12.08.2009., 08:55
A da li je Mars konjukcija Pluton u Vagi isto fizički agresivan aspekt? (muški natal u pitanju)

Trenutno, tranzite gledano, ta konjunkcija je u kvadratu sa Plutonom u Jarcu. Skoro pa egzaktno.
A dotični muški natal je pun "škorpionske energije" jer se radi o puno planeta u 8 kući, dakle, i tranzit Plutona ima utjecaj.

Ne znam da li sam sad skrenula sa teme?:p

pa općenito, Mars u Vagi nije agresivan Mars :ne zna:

Bolji od tebe
13.08.2009., 12:57
kod konjukcije Mars-Venera,Mars snažno želi Veneru,kako se osjeća Venera?

Libra 25
14.08.2009., 05:19

U sinastriji aspekt konjukcije muškog Marsa i ženske venere jedan je od najljepših i od onih snažnijeg intenziteta. Mars snažno voli i želi Veneru, a i Venera njega isto tako. Oni su tu jedno.
Kao kada lonac nađe svoj poklopac.:)

Venera se osjeća kao da je našla ono što je i tražila. Ovo je i ljubav i snažna seksualna privlačnost i sreća zbog nalaženja onoga "baš što mi treba".

Naravno treba gledati i druge aspekte.

Saradonija
14.08.2009., 10:21

venera se osjeća željeno. Ali zavisi od ostalih faktora, jer konjukcija može biti i harmonična i disharmonična. Recimo, ako je Mars loše postavljen, npr. osoba A ima natalno Mars u Vagi 90 Pluton, i pravi konjukciju na Veneru osobe B - ovo je neharmonična konjukcija jer je Mars u izgonu, oštećen od strane Plutona i ta Venera koja je u sjedištu u Vagi i prima konjukciju od strane Marsa ne osjeća se dobro, jer je istovremeno i 90 Pl. Dugoročno ovo vodi u sukobe i agresiju Marsa na Veneru, iako na početku odnosa može biti snažna privlačnost.

Ljelja
14.08.2009., 15:23
a kako se tumači kada ženski mars pravi trigon s muškom venerom?

janna
14.08.2009., 22:09
aspekt u sinastriji saturn trigon neptun jel se to može tumačiti kao vjera u bolju budućnost ili kao "mazanje" stvar stvarnosti

dersette
02.09.2009., 13:40
Saturn mom dragom će uskoro ući u Vagu, već tranzitira sedmom kućom...Bojim se kako će se to odraziti na našu vezu i kako se postaviti prema tome....Merkur(tranzitni) mu je trenutno ukonjukciji s Marsom(natalnim), asvađamo se nenormalno....:(
No to nije sve, Merkur je brz planet....Uskoro će mu Saturn tranzitni biti u konjukciji s Marsom, Saturnom i Plutonom(natalnim) i to sve u sedmoj kući redom.... :eek: :eek: :eek:
I to nije sve, natalni Mjesec mu je u opoziciji s Jupiterom, Neptunom i Chironom, koji tranzitiraju dvanaestom kućom.
Najviše me brine ovaj Saturn u sedmoj..... :flop:
Može li mi ga itko rastumačiti...???

black panthere
02.09.2009., 13:52
Ne znam što da ti kažem, sve zvuči kao da je toj vezi odzvonilo. Sve će se događati sporo i mučno, bit će teško. U svakom slučaju je pred vama teško iskušenje s kojim ćete se teško nositi u smislu opstanka. Bar jedan period odvajanja će mu biti potreban. A kako tebi stoje tranziti?

ray ban
02.09.2009., 14:55
desertte,Saturn prekida samo one veze koje su odavno već trebale biti prekinute,ali ni jedan od partnera to nije imao snage učiniti.
ako vam je veza izgrađena na čvrstim temeljima,ne mora značiti da ćete prekinuti.
znam parove kojima je tranzit 7.poljem donio samo svađe,ali su ostali i dalje zajedno.
Saturn te u biti rješava svega onoga u životu što nije dobro za tebe.

dersette
02.09.2009., 16:23
Ne znam što da ti kažem, sve zvuči kao da je toj vezi odzvonilo. Sve će se događati sporo i mučno, bit će teško. U svakom slučaju je pred vama teško iskušenje s kojim ćete se teško nositi u smislu opstanka. Bar jedan period odvajanja će mu biti potreban. A kako tebi stoje tranziti?
Ah, moji tranziti...uskoro će tranzitni uran(još je retro) biti u konjukciji s mojom natalnom venerom :rolleyes: Saturn mi kvadrira natalni mars, neptun pravi opoziciju s natalnim mjesecom, i kvadrira nat. pluton. Jupiter mi je u kvadratu s plutonom(natalnim), mars kvadrira natalnu veneru, i pravi opoziciju na natalni uran, tranzitna venera je u opoziciji sa saturnom(natalnim),merkur u opoziciji s natalnom venerom, mjesec je u opoziciji s natalnim jupiterom... i to bi bilo to od gadnih aspekata.... :eek: :( Odvojeni jesmo, i baš to nam stvara probleme, živi u drugom gradu i nemamo svoj prostor....a oboje smo emocioonalno i verbalno impulzivni.....u biti imamo problema oboje sa podsvjesnim obrascima koji se ispoljavaju na krivi način zbog nekih neriješenih stvari iz prošlosti, ali koje se ne tiču izravno veze, nego naše osobne prošlosti zasebno. Dobri aspekti neznam koji bi bili, a koji bi mogli očuvati vezu...možeš li pogledati?
Moji aspekti
http://i28.tinypic.com/10sahat.jpg
Njegovi aspekti

http://i32.tinypic.com/rvg9p0.jpg

desertte,Saturn prekida samo one veze koje su odavno već trebale biti prekinute,ali ni jedan od partnera to nije imao snage učiniti.
ako vam je veza izgrađena na čvrstim temeljima,ne mora značiti da ćete prekinuti.
znam parove kojima je tranzit 7.poljem donio samo svađe,ali su ostali i dalje zajedno.
Saturn te u biti rješava svega onoga u životu što nije dobro za tebe.
Imamo dobre temelje, i pašemo si karakterno 99% no taj jedan posto stvara probleme gadne, jer smo sami psihički rastreseni u zadnjih par godina.

dersette
06.10.2009., 19:39
1. Što donosi aspekt u sinastriji, venera-konjukcija-saturn(u vodenjaku)?
2. Primjetila sam da nitko za aspekte između planeta u sinastriji ne gleda gdje su te planete smještene i u kojem su znaku. Nije valjda isto kada je saturn u petoj u vagi u opoziciji s mjesecom u ovnu u 11. kao i općenito mjesec opozicija saturn? Zašto se ne gleda odnos te dvije kuće u kojoj su smještene planete koje su u aspektu.....ovaj primjer sam bubala, može biti bilo koji.....

12.kuća
10.10.2009., 14:50
... kako bi se moglo tumačiti kada Sunce partnera ulazi u moju 05. kuću, a Venera u moju 07. kuću u sinastriji? Kako općenito smisleno povezati ta dva položaja na relaciji 05. - 07. kuća odnosno Sunce - Venera?
Namjerno nisam stavlila kartu jer bih htjela općenito tumačenje takvog položaja tako da ga mogu sama pokušati nadopuniti i interpretirati. Bi li netko malo pripomogao:)?

dersette
10.10.2009., 15:26
On u tebi pobuđuje kreativnost("osvjetljava" tvoju petu kuću). Može značiti i da oboje imate snažnu potrebu da imate dječicu, iako ako njegovo sunce pravi teške aspekte na tvoje planete, u tom slučaju djeca mogu biti uzrok konfliktima u vezi. Ili, ako nisu djeca u pitanju, ti možeš imati osjećaj da te guše njegove presnažne potrebe da on bude taj i jedini koji će ti pružati užitak. Ljubomora i posesivnost može biti rezultat ovoga, možda i u oba smjera, ali on je taj koji bi u tom slučaju više ih ispoljavao od tebe. Ti njega vidiš kao osobu kroz koju se možeš dobro zabaviti u životu, ili kao osobu koja ti diže samopouzdanje-ego.Ovisno o tome kako se vas dvoje postavite prema tome, to može biti kočnica ili ako konstruktivno usmjerite te energije -nešto kvalitetno. Ovaj položaj vam daje sloj dinamike i kreativnosti, pregršt romantične privlačnosti kao i to da istinski uživate u društvu jedno drugog.
A njegova Venera u tvojoj sedmoj kući pretpostavljam da znači da ga ti jako privlačiš i želju za brakom s njegove strane? :ne zna:

Anida
18.10.2009., 09:04
2. Primjetila sam da nitko za aspekte između planeta u sinastriji ne gleda gdje su te planete smještene i u kojem su znaku. Nije valjda isto kada je saturn u petoj u vagi u opoziciji s mjesecom u ovnu u 11. kao i općenito mjesec opozicija saturn? Zašto se ne gleda odnos te dvije kuće u kojoj su smještene planete koje su u aspektu.....ovaj primjer sam bubala, može biti bilo koji.....
Saturn traži od Venere više nego što ona može dati i stalno je razočaran. Venera pod tim pritiskom ili pokušava "popraviti" to što od nje Saturn traži, ili ako je pritisak prevelik i kritika previše, bježi... Venera konjunkcija Saturn u Vodenjaku - Saturn želi "ugušiti" Venerinu slobodu i nekonvencionalnost, pozvati je na odgovornije ponašanje; Venera u Vodenjaku ne želi nametnuta pravila i konvencije, da joj se govori što bi "trebala" raditi, kako bi se "trebala" ponašati a Saturn upravo voli pravila i odgovornost. To je jedan od aspekata zbog kojeg "treba raditi na vezi" (:rolleyes: - neodgovorni Vodenjaci ne vole previše ovaj izraz - :D).

Saradonija
18.10.2009., 09:22

uvijek se mora posmatrati položaj u znaku i kući, a treba se obratit pažnja i na kuće kojima vladaju. Anida je lijepo objasnila odnos te dve planete, a na koja životna područja će se isto odnositi reći će njihov položaj u kući i kuće kojima vladaju.

Bosanka_88
19.10.2009., 13:26
Koliki orbis se uzima za sinastrije..citala sam za konj.opoz.,kvadrate itd.moze do 5..a na engleskih stranicama i jos nekim gdje sam citala uzimaju max do 3????

i jos jedno pitanje

ako imam npr. s osobom konjukciju mjeseca i venere..a isto tako npr.ve90sa i ostale lose aspekte..ne vrijedi ovaj prvi sto je harmonican kad ostali sve kvare??

hvala

12.kuća
19.10.2009., 21:28
... htjela bih povezati položaj So, Ve i Mo u sinastriji, ali mi ne ide. Naime, kako mogu smisleno protumačiti kada njegovo So ulazi u moju 05. kuću ( So0Lilith ), njegova Venera je u mojoj 07. kući ( Ve0DSC ), a njegov Mjesec moja 10. kuća ( Mo0MC )?

charlie pax
24.10.2009., 00:15
Imam pitanje vezano uz kontakt Plutona s Venerom i Marsom.
Naime, partnerov Pluton radi trigon s mojom Venerom i kvadrat s mojim Marsom, a
istovremeno moj Pluton radi konjunkciju egzaktnu s njegovim Suncem i Merkurom, pri
tom je bitno napomenuti da on ima stelij u Škorpionu.
Zanima me, pri kontaktu Plutona s mojom Venerom i Marsom jel fizička privlačnost, kao što nerijetko povezuju kontakte Plutona s Venerom i Marsom,
obostrana ili sam samo ja fizički privučena?

Zahvaljujem na odgovoru:)

charlie pax
24.10.2009., 21:37
Može li se uzeti u obzir konjunkcija Mjeseca i Marsa, ako je orbis 4º30' ?

zvonkaaa
25.10.2009., 20:14
što bi značilo kada nečija venera, uran i pluton padaju u moju 5. kuću?

Hermione Granger
26.10.2009., 12:47
Može li se uzeti u obzir konjunkcija Mjeseca i Marsa, ako je orbis 4º30' ?

Ma može, ali je bitno je li aspekt aplikacioni ili separcioni.
U prvom slučaju utjecaj aspekta će se više osjećati u odnosu. :mig:

charlie pax
26.10.2009., 14:56
separacijski:(; hvala Hermione:kiss:

bubamara 45
29.10.2009., 16:15
Molim vas pomoć.

Ako su u sinastriji vladari moje i njegove osme kuće u konjukciji (aplikacija, orbis 1 stupanj), da li to znači da bi seks mogao biti jako dobar?

..mistika..
01.11.2009., 18:35
hm...njegova konjukcija na početku vage marsa i plutona u 4 kući je ta njegova konjukcija na mom asc 29 djevice....hm jel to bolje da zaobiđem tog tipa...

Scarlett_O_Hara
01.11.2009., 20:36
Što znači kad u usporednom horoskopu Venera nema nikakve aspekte s drugim planetima? Potpuno nepostojanje emocija ili što? Nalazi se u 10.-oj kući.

hypatia
02.11.2009., 07:39
Što znači kad u usporednom horoskopu Venera nema nikakve aspekte s drugim planetima? Potpuno nepostojanje emocija ili što? Nalazi se u 10.-oj kući.

Sve zavisi o polu vlasnika karte.
Ako se radi o muskom natusu,Venera oznacava u najopstem smislu kakve ga zene privlace,pa bi neaspektovana Venera ukazivala da partner ne ispunjava bas sva ocekivanja,posebice u fizickom smislu.
Ako je u pitanju zenski natus,Venera je 'tjelo' zene,pa bi znacilo da nije 'dotaknuta' na jednoj veoma vaznoj razini.
Ako je ostatak sinastrije veoma skladan,privlacnost ce postojati,ali stalno ce se provlaciti osjecaj da nesto fali u ovom odnosu,jer je Venera veoma primarna u svakom ljubavnom odnosu.
Naravno,treba uzeti sve uplive u obzir..kojom kucom vlada Venera,dispozitur i sl.

Scarlett_O_Hara
02.11.2009., 09:55
Što znači natus? Mislim, kako odrediti to s obzirom da se radi o usporednom,a ne o pojedinačnom.
Da,čini mi se da bi to bila prava riječ,da nešto fali.. Ali sam mislila da možda sama Venera onda ima veći utjecaj.

hypatia
03.11.2009., 09:06
Što znači natus? Mislim, kako odrediti to s obzirom da se radi o usporednom,a ne o pojedinačnom.
Da,čini mi se da bi to bila prava riječ,da nešto fali.. Ali sam mislila da možda sama Venera onda ima veći utjecaj.

Natus je ustvari vlasnik natalne karte.U tvojoj sinastriji nisam znala kome pripada neaspektovana Venera,muskom ili zenskom natusu.

Venera moze imati kontakt sa osama ili drugim vaznim tackama,Vertex,Juno i sl.
Zato se ima najbolji uvid kada se postavi karta sinastrijskog odnosa.

Scarlett_O_Hara
03.11.2009., 12:04
Aha, mislila si kao jel moja Venera neaspektirana ili njegova?

Ne pripada nikome, zajednička je,ako to tako mogu reći:ne zna:

Uglavnom, hvala!

hypatia
03.11.2009., 13:11
Aha, mislila si kao jel moja Venera neaspektirana ili njegova?

Ne pripada nikome, zajednička je,ako to tako mogu reći:ne zna:

Uglavnom, hvala!

Onda ti mislis na kompozitni horoskop:Composite midpoint method,Davison rel.chart i sl.

..I valja to naglasiti da ne bi doslo do zabune.

Uspordba dvaju natala se dobija sinastrijom(usporedbom). :)

Scarlett_O_Hara
03.11.2009., 17:34
A valjda, tako su mi izračunali na www.astro.com Tamo nemamo nikakav aspekt Venere. A na nekoj drugoj stranici je izračunato nekako drugačije i postoje.

Znači, postoji razlika između kompozitnog horoskopa i sinastrije? Ja sam mislila da je to isto.:brukica: Što je bolje i u čemu je točno razlika, ako znaš?

hypatia
04.11.2009., 07:13
A valjda, tako su mi izračunali na www.astro.com Tamo nemamo nikakav aspekt Venere. A na nekoj drugoj stranici je izračunato nekako drugačije i postoje.

Znači, postoji razlika između kompozitnog horoskopa i sinastrije? Ja sam mislila da je to isto.:brukica: Što je bolje i u čemu je točno razlika, ako znaš?
Sinastrija je usporedba dvaju natala u smislu kako se slazu dvije osobe u jednom odnosu,ne mora biti ljubavnom.
Compozit je na neki nacin natalna karta same veze,kao treci 'natus' koji daje objasnjenje kako se te dvije osobe osecaju u pomenutoj vezi i kakve je prirode sama veza.
Na primer neki ne moraju imati neku jaku sinastriju,pa ako je u pitanju veza iz odredjenog interesa i ako oni pronadju satisfakciju u toj vezi,kompozit ce biti sasvim solidan,mozda ljubavni aspekti nece biti naglaseni,ali ce sama svrha veze biti ispunjena.
I obrnuto,neki mogu imati odlicnu sinastriju/slaganje ali u trenutku kada stupe u vezu,nekako sve krene niz brdo.To je zbog 'loseg' kompozita.

U tvom slucaju je veoma vazno znati kojom kucom vlada Venera,u kojem je znaku u sl.

Scarlett_O_Hara
04.11.2009., 21:22
U kompozitnom je u Jarcu u 10.-oj kući i nema nikakvih aspekata s drugim planetima.
Za usporedni, moja je u Vagi u 6. kući(koja mi je inače jako naglašena),a njegova u Ovnu u 2. kući. No to vjerojatno ne pomaže puno bez ostalih planeta:)

Čini mi se da ni jedan ni drugi nisu osobito dobri,a opet se mogu naći neke naznake stabilnosti tj. značajnosti veze - ne nužno ljubavne.

Sunce01
08.11.2009., 09:31
imam jedno pitanjce, sto znači u sinastriji kad merkur jedne osobe pada u 12 kucu (znak djevica) druge osobe? jel to moze značit da osoba koja ima merkur nesto taji toj osobi cija je kuca ili?

zvonkaaa
08.11.2009., 11:13
Sinastrija je usporedba dvaju natala u smislu kako se slazu dvije osobe u jednom odnosu,ne mora biti ljubavnom.
Compozit je na neki nacin natalna karta same veze,kao treci 'natus' koji daje objasnjenje kako se te dvije osobe osecaju u pomenutoj vezi i kakve je prirode sama veza.
Na primer neki ne moraju imati neku jaku sinastriju,pa ako je u pitanju veza iz odredjenog interesa i ako oni pronadju satisfakciju u toj vezi,kompozit ce biti sasvim solidan,mozda ljubavni aspekti nece biti naglaseni,ali ce sama svrha veze biti ispunjena.
I obrnuto,neki mogu imati odlicnu sinastriju/slaganje ali u trenutku kada stupe u vezu,nekako sve krene niz brdo.To je zbog 'loseg' kompozita

do sada sam uvijek provjeravala sinastrije
kao neki primarni filter
ukucam datum rođena druge osobe na svoj natal, pa čisto da vidim, gdje mi netko pada
ako radim complete sinastriju znači da mi je ipak malo više stalo, ili s tom osobom 'moram' suradjivati na neki nacin (kolege, posao, frendovi...)
dakle, kako netko utjece na tebe, jel te netko usporava ili potice na akciju, jel se kraj nekoga osjecas bolje ili losije....sve se to moze vidjeti iz sinastrije i to mi je jasno

a igrom slucaja, na astro comu otkrila ja kompozit... :D

e sad, kompozit mozes dobiti za odnos bilo koje dvije osobre cije tocne podatke imas, ali nema previse smisla ako nisu u nekom odnosu, ako se ne vidjaju...ne provode vrijeme skupa, nisu u vezi (ljubavna ili poslovna)
moje pitanje bi bilo:
moze li kompozit biti pokazatelj u kojem ce se smjeru razvijati taj odnos...?
npr, izrazena 8. kuca, s marsom plutonom unutra...
konjukcija sunca i venere itd...
jesu li to ipak pokazatelji da bi se taj odnos mogao razviti u ljubavni?!
odnosno da medju tim ljudima postoje takve energije, koje ako ne krenu u tom smjeru, mogu cak i narusiti odnos izmedju te 2 individue

jesam li ja to dobro pokopcala?

Scarlett_O_Hara
08.11.2009., 19:17
do sada sam uvijek provjeravala sinastrije
kao neki primarni filter
ukucam datum rođena druge osobe na svoj natal, pa čisto da vidim, gdje mi netko pada

Gdje si to ukucala? Jel ima neka stranica za to?:)

cici mici
08.11.2009., 22:15
imam jedno pitanjce, sto znači u sinastriji kad merkur jedne osobe pada u 12 kucu (znak djevica) druge osobe? jel to moze značit da osoba koja ima merkur nesto taji toj osobi cija je kuca ili?
po meni bi to više značilo da osoba s merkurom mentalno ili komunikacijski (merkurovski) razumije ono čega ta osoba nije svjesna.
i to osobu vlasnicu te 12. kuće pomalo plaši (12. kuća je inače i kuća skrivenih neprijatelja), ili je posebno bliska (mentalno) s osobom vlasnikom merkura - jer on kao da poznaje ili otkriva njezine tajne. tajne u smislu zapostavljenih a bitnih, neprerađenih sadrzaja. kao da veoma dobro zna njene slabe točke.

ali to je sve samo zato što se u 12. kući nalaze sadrzaji koji su možda neugodni za osobu kad netko, tko joj se nalazi u 12. kući, pokrene kontakt s tim sadrzajima. sve ovisi koliko sama ima ... tajni koje recimo ni sebi nije priznala ili radila na tome.

ray ban
09.11.2009., 22:23
Gdje si to ukucala? Jel ima neka stranica za to?:)

ima dosta stranica za to, evo nekih meni najdražih:

http://www.astrotheme.com/offres_indice_rapide.php?i=1

http://www.astrozmaj.com/system/izborposla/ezoterija/astrologija/horoskopi/sinastrija.html

http://www.0800-horoscope.com/compatibility.php

http://www.adze.com/VenusFiles/

http://www.astrologysoftware.com/new_oracles/f&l/index.asp?orig=

http://www.configurationhunter.com/astrology-online/free-synastry.php

Scarlett_O_Hara
10.11.2009., 23:44
Hvala!:D:)

Da,ove neke nemaju datum rođenja za ukucati,a druge nemaju objašnjenja. jel ima neka i sa satom rođenja za ukucati,a da daje objašnjenje? Moguće da sam fulala,ali čini mi se da nema nijedna od ovih. Ah da, i samo jedna, čini mi se, ima mjesto rođenja.
P.s.usporedni horoskop nam je užasan!:(

Sunce01
11.11.2009., 08:58
Hvala!:D:)

Da,ove neke nemaju datum rođenja za ukucati,a druge nemaju objašnjenja. jel ima neka i sa satom rođenja za ukucati,a da daje objašnjenje? Moguće da sam fulala,ali čini mi se da nema nijedna od ovih. Ah da, i samo jedna, čini mi se, ima mjesto rođenja.
P.s.usporedni horoskop nam je užasan!:(

imas na ovoj stranici

sat rođenja, ali kad otvoris stranicu, prvo popunis osnovne podatke, stisnes ok, i onda popunjavas... sat, prvo za sebe, partnera.. znači moras ici do kraja :kava:

Scarlett_O_Hara
11.11.2009., 23:03
imas na ovoj stranici

sat rođenja, ali kad otvoris stranicu, prvo popunis osnovne podatke, stisnes ok, i onda popunjavas... sat, prvo za sebe, partnera.. znači moras ici do kraja :kava:

Je, skontala sam poslije, treba posebno označiti da želiš napredno. Koliko je uopće precizno ovo gdje se ne upisuje ni mjesto ni sat rođenja?

Hvala!:)

Sunce01
12.11.2009., 08:14
Je, skontala sam poslije, treba posebno označiti da želiš napredno. Koliko je uopće precizno ovo gdje se ne upisuje ni mjesto ni sat rođenja?

Hvala!:)

pa da, moras postupno ici i tako popunjavas podatke. Najpreciznije ti je ako imas sve podatke, znači mjesto, dan i točno vrijeme rođenja.

diki
12.11.2009., 08:35

Fish, da li bi mi, molim te, htjela pojasniti kako bi ovakva, ali egzaktna, konjunkcija mjeseca i saturna, funkcionirala u poslovnom odnosu?
Saturn je stariji muškarac, a mjesec je, eto, mlada djevojka. :zubo:.

zvonkaaa
12.11.2009., 15:26
Fish, da li bi mi, molim te, htjela pojasniti kako bi ovakva, ali egzaktna, konjunkcija mjeseca i saturna, funkcionirala u poslovnom odnosu?

zanima i mene, ali u mom slučaju je mjesec stariji muškarac, a satrun mlado djevojče :D :zubo:

dersette
15.11.2009., 13:20
Astrološki gledano, kako saznati koji nam tip osobe najviše paše za ljubavnu vezu? Ne samo ono što želimo, nego ono što na je potrebno kod druge osobe da bi odnos s njom bio harmoničan?
Da, gledamo mars, veneru i mjesec....Ali kako ih interpretiramo?
Primjerice, ja imam mars u blizancima,što znači da sam jaka i brza na riječima, teško se koncentriram na jednu temu i da sam sklona mijenjanju partnera. E sad, na netu kažu da me privlače bistre osobe jake na riječima i vjetropiri. A malo mi je besmisleno, jer to znači da me privlače osobe iste kao ja :confused: ...Hoću reći, često susrećem da poistovjećuju našu karakternu osobinu s onim što nam treba i privlači kod drugog. :ne zna:
Isto vrijedi i za veneru i mjesec...a meni se čini da po takvim interpretacijama bi idealna osoba za nas bila mi sami-što nije istina.:kava:

skorpija_strela
15.11.2009., 14:26
pa ne znam ja sam primetila da mene definitivno privlace i okruzuju ljudi koji su mi slicni negde
ja nemam opozicije u karti i ta energija mi "ne prija"
ne znam kako da se izrazim
ljudi koji su "na drugoj polovini zodijaka"nikada nisu moji prijatelji
kod mene svi imaju uplive
strelca-vodolija i skorpije-
bez toga nista
ja ne znam sa ljudima koji su recimo kombinacija od ovna do lava-citava ta linija mi je potpuno strana i nezanimljiva
kod mene ne rade privlacenja po opoziciji
mene kad zakaci neko sa puno konjunkcija sa mojim planetama
znam da je to to

dersette
15.11.2009., 14:38
Zašto si mi prebacila na sinastriju pitanje? Malkice mi onako djetinjasto žao...pitanje sam htjela baš postaviti tamo, zato što me ne zanima analiza odnosa, nego psihoanaliza pojedinca...ako on ima planetu u nekom znaku, kako saznati kakve osobe njemu odgovaraju s obzirom na njegov karakter....

Fish 1968
15.11.2009., 15:27
Zašto si mi prebacila na sinastriju pitanje? Malkice mi onako djetinjasto žao...pitanje sam htjela baš postaviti tamo, zato što me ne zanima analiza odnosa, nego psihoanaliza pojedinca...ako on ima planetu u nekom znaku, kako saznati kakve osobe njemu odgovaraju s obzirom na njegov karakter....
Evo ovako - prije svega zato jer ovo jest topic "Sinastrija - priroda odnosa", a tvoje pitanje je upravo takvo (post br. 1208).

Inače, Astro Help na kojem si ostavila pitanje je topic na kojem se stavljaju po mogućnosti kratka jasna pitanja za koja ne postoji topica (piše ti u uvodnom topicu).

dersette
15.11.2009., 15:40
ah dobro onda...:)
znaš li odgovor?

Fish 1968
15.11.2009., 15:48
Astrološki gledano, kako saznati koji nam tip osobe najviše paše za ljubavnu vezu?
Pa ovo tvoje pitanje je ujedno i cilj cijele sinastrije - odrediti stupanj sklada između dvije individue. Ovaj cijeli topic i služi tomu ne bi li tu "problematiku" obuhvatili što šire.

Evo ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=6773070&postcount=120) imaš i glavne smjernice. :)

dersette
15.11.2009., 18:28
Ispričavam se na mom konfuznom merkuru u ribama, ali nisam mislila na to....:bonk:

uopće me ne zanima odnos između dvije individue, nego samo jedna jedina individua.
znači neću uzeti sada moju i nečiju natalnu i secirati razne vrste kompatibilnosti, nego bih uzela svoju(ILI nečiju) i pokušala izvući iz nje koji je tip osobe, okvirno gledano "za mene"....znači mislim na TIP OSOBE(neke osobine),a ne na konkretnu osobu...
http://i37.tinypic.com/2u9ookw.gif

Fish 1968
15.11.2009., 18:35
Ispričavam se na mom konfuznom merkuru u ribama, ali nisam mislila na to....:bonk:

uopće me ne zanima odnos između dvije individue, nego samo jedna jedina individua.
znači neću uzeti sada moju i nečiju natalnu i secirati razne vrste kompatibilnosti, nego bih uzela svoju(ILI nečiju) i pokušala izvući iz nje koji je tip osobe, okvirno gledano "za mene"....znači mislim na TIP OSOBE(neke osobine),a ne na konkretnu osobu...
http://i37.tinypic.com/2u9ookw.gif
Aha, ti misliš nešto kao u kućnoj radinosti napraviti savršenog astro Frankeštajna. :D

Shalim se malo no uopće ne kužim čemu to. :) Jer odnos između dvije osobe je jedna vrsta zajedničke sinergije, uzajamnog komplementarnog djelovanja - odnosa, a ne dva "izolirana" sustava.

Odnosno na taj način bi onda ljudi mogli napraviti matricu u nju staviti ulazne podatke (natalnu kartu) a onda komp lijepo izbaci tkz. Mr. Idealnog.

dersette
15.11.2009., 18:47
:rofl: :rofl: :rofl: :cerek:
Ma neee.... htjedoh samo znati kako to funkcionira ...
Na stranu astrologiju, psihološki gledano me zanima zašto nas privlače osobe koje nas privlače? Da, neka međusobna energija...ali ja moram sve rastaviti na komadiće, pa tako i tu "energiju"...Evo recimo, moju seku su određeni period privlačile izričito samopouzdane osobe...tada to nije znala, ali kada se vrati natrag u to razdoblje, postaje svjesna da je kroz takve osobe pokušavala nadoknaditi vlastiti nedostatak samopouzdanja...to je jedan nezdrav oblik privlačnosti...ima i zdravih, ovaj sam slučajno odabrala kao primjer...
uglavnom eto, kako u natalnoj karti zaključiti zašto nas baš "takva" osoba privlači...?

Fish 1968
15.11.2009., 20:56
Ovo može biti i trajan poslovni odnos ukoliko ostatak karti podržava ovu konjunkciju u smislu poslovne kompatibilnosti. Ovdje osobe veže ista temeljna potreba - ona za sigurnošću. No naravno da jako znači i sama priroda posla koji ih spaja.

U biti ovdje vlasnica Mjeseca u vlasniku Saturna vidi neku vrstu autoriteta i poštovanja u smislu očinske figure - figure koja joj "čuva leđa". A bila ona toga svjesna ili ne ona osobina koja je drži u tom odnosu najčešće je preslika onog što joj roditelj je/ni/je pružao (posebno ako je imala težak odnos li teško djetinjstvo općenito). Makar će se u ovom odnosu vlasnik Mjeseca uvijek osjećati "deprimirano" jer će uvijek osjećati nedostatak "tananijeg obzira" s Saturnove strane.

S druge strane vlasnica Mjeseca u stanju je kod vlasnika Saturna pobuditi osjećaje tipa da je on zadužen da se brine za nju i "njenu sigurnost" bez obzira u kojoj poslovnoj poziciji/hijerarhiji njihov poslovni odnos bio. Ono...osjećaje tipa onih koje pokazuje Costner u tjelohranitelju - jako je profesionalan i ozbiljan u namjeri da je zaštiti ali on ima svoje duhove iz prošlosti i paranoje da će mu se ponovno desiti neuspjeh - jer zadnjeg klijenta nije uspio spasiti. :D

Vlasnik Saturna često i biva u poziciji da joj učini neku dugotrajniju uslugu ili tako nešt’. :)

Dakle, ovo nije bliskost ali može biti trajnost, posebno ukoliko je posao vezan uz simboliku Saturna.

diki
16.11.2009., 06:34
Ovo može biti i trajan poslovni odnos ukoliko ostatak karti podržava ovu konjunkciju u smislu poslovne kompatibilnosti. Ovdje osobe veže ista temeljna potreba - ona za sigurnošću. No naravno da jako znači i sama priroda posla koji ih spaja.U biti ovdje vlasnica Mjeseca u vlasniku Saturna vidi neku vrstu autoriteta i poštovanja u smislu očinske figure - figure koja joj "čuva leđa". A bila ona toga svjesna ili ne ona osobina koja je drži u tom odnosu najčešće je preslika onog što joj roditelj je/ni/je pružao (posebno ako je imala težak odnos li teško djetinjstvo općenito).
Makar će se u ovom odnosu vlasnik Mjeseca uvijek osjećati "deprimirano" jer će uvijek osjećati nedostatak "tananijeg obzira" s Saturnove strane.
S druge strane vlasnica Mjeseca u stanju je kod vlasnika Saturna pobuditi osjećaje tipa da je on zadužen da se brine za nju i "njenu sigurnost" bez obzira u kojoj poslovnoj poziciji/hijerarhiji njihov poslovni odnos bio. Ono...osjećaje tipa onih koje pokazuje Costner u tjelohranitelju - jako je profesionalan i ozbiljan u namjeri da je zaštiti ali on ima svoje duhove iz prošlosti i paranoje da će mu se ponovno desiti neuspjeh - jer zadnjeg klijenta nije uspio spasiti. :D
Vlasnik Saturna često i biva u poziciji da joj učini neku dugotrajniju uslugu ili tako nešt’. :)

Opet čitam i ne vjerujem. Fish, koja si ti faca. :s
Hvala, sad mi je puno toga jasnije. :top: :)

zvonkaaa
16.11.2009., 17:39
Da...makar može biti i kod makroa jer ovdje muškarac "prima poklone od žena"...a ovo su i "prihodi od žena" a ovo je i potreba da se novac potroši na zadovoljstvo i pleasure. :) Uglavnom u slučaju makroa mora biti i aspekt na Plutona...

No samu Veneru u 2. polju dobro opisuju i tkz. modni stilisti, muške osobe koje idu s ženama po trgovinama i biraju im garderobu i razne sitnice...i stajl...ovo je u muškoj karti i nešto tipa - modni mačak:

http://i31.tinypic.com/23w0jr4.jpg

a što bi značilo kada u sinastriji ženina venera pada u muškarčevu 2. kuću?
da će on imati financijske koristi od nje?
jel to kao - ona će ga obogatiti, ili on će ju iskoristiti?

Asin
18.11.2009., 12:47
Ja imam kvadrat Neptuna u 3. kuci u Strijelcu sa Saturnom u 12. u Djevici.... dolazi stalno do te muke za ostvarivanjem ideja i planova kojih imam puno a jako cesto se izgubim u fantazijama u kojima se sve cini moguce pa onda neugodan povratak u stvarnost, depresija jer nista ne uspijeva :(

sto se tice veze, njegov Neptun takodjer u Strijelcu radi kvadrat s mojim Saturnom i konjukciju s mojim Neptunom... ne znam tocno kako to djeluje na nas...razliciti smo u tome sto ja volim fantazirati a on se uvijek uozbilji i kaze daleko je to, koja korist od snova, uzivajmo u danas i sutra... onda se ja razocaram i stoput pitam jel to znaci da me ne volis??? i objasnjavam mu da ne mogu obuzdat svoje misli zeljne dalekih planova i snova

Sapientia
18.11.2009., 16:02
Ovo može biti i trajan poslovni odnos ukoliko ostatak karti podržava ovu konjunkciju u smislu poslovne kompatibilnosti. Ovdje osobe veže ista temeljna potreba - ona za sigurnošću. No naravno da jako znači i sama priroda posla koji ih spaja.

U biti ovdje vlasnica Mjeseca u vlasniku Saturna vidi neku vrstu autoriteta i poštovanja u smislu očinske figure - figure koja joj "čuva leđa". A bila ona toga svjesna ili ne ona osobina koja je drži u tom odnosu najčešće je preslika onog što joj roditelj je/ni/je pružao (posebno ako je imala težak odnos li teško djetinjstvo općenito). Makar će se u ovom odnosu vlasnik Mjeseca uvijek osjećati "deprimirano" jer će uvijek osjećati nedostatak "tananijeg obzira" s Saturnove strane.

Dakle, ovo nije bliskost ali može biti trajnost, posebno ukoliko je posao vezan uz simboliku Saturna.

Da li je slicno i kod trigona izmedju saturna(muska osoba) i venere(zenska osoba)? Neke stvari koje si ovde navela,vidim kod sebe-napr.-da sam u njemu pronasla ocinsku figuru,nekoga da me stiti i cuva,sigurnost u emotivnom i fizickom smislu. Ali mi se cini i neka vrsta kontrole,sad ne znam ima li to veze s ovim aspektom ili nekim drugim.:ne zna:

Fish 1968
20.11.2009., 10:49
a što bi značilo kada u sinastriji ženina venera pada u muškarčevu 2. kuću?
da će on imati financijske koristi od nje?
jel to kao - ona će ga obogatiti, ili on će ju iskoristiti?
Ne bih išla tako daleko (ovo s obogaćivanjem i iskorištavanjem, a posebno ona njega, on nju). ;)

U osnovi ovakav položaj govori o blagotvornom efektu žene na onim nivoima njegova života koji su vezani uz primarne osjećaje stabilnosti i vrijednosti. Ne mora to biti materijalno ovisno o njihovim općenitim karakterima, o znaku kuće i ostalim aspektima. No 2. polje je primarno zemljano i u osnovi predstavlja fokus na materijalne (vidljive) sfere sigurnosti, pa ovdje se i Venera (žena) može usrećiti poklončićima, ona-Venera-ljubav postaje na neki način stabilnija ako ima od njega "štogod posjeda".

Fish 1968
20.11.2009., 11:16
Da li je slicno i kod trigona izmedju saturna(muska osoba) i venere(zenska osoba)? Neke stvari koje si ovde navela,vidim kod sebe-napr.-da sam u njemu pronasla ocinsku figuru,nekoga da me stiti i cuva,sigurnost u emotivnom i fizickom smislu. Ali mi se cini i neka vrsta kontrole,sad ne znam ima li to veze s ovim aspektom ili nekim drugim.:ne zna:
Konjunkcija Mjesec/Saturn u slučaju sinastrije je najjači aspekt, posebno ako je egzaktna. Tada partneri doslovno imaju mogućnost da uče jedan od drugoga....doduše uvijek je prisutan osjećaj težine i osjećaj da su "osuđeni jedno na drugo", ali to je to...oni uče i to bitne stvari. :)

Trigon spaja iste tipove energija, pa je u tom smislu slično...no kod trigona nema te fokusiranosti, radi se o "većoj protočnosti" energija i lakšoj sintezi.

Žulaj
20.11.2009., 12:02
imas na ovoj stranici

ne znam baš koliko je ova str. točna u izračunima...meni je sve krivo (u odnosu na astrodienst) što se moje natalke tiče :confused: :ne zna:

skorpija_strela
20.11.2009., 17:18
sta mislite o konjunkciji Meseca i Marsa u sinastriji
posto kazu da Mars ranjava Mesec
e sad ja sve kontam da postoje razlike po znakovima
drugacije je kada je ta konjunkcija u skorpiji-verujem da tu bude gusto i lose po Mesec:zubo: kao i u jarcu

ali u biku?vagi?tu je Mesec jaci

mene konkretno interesuje ova konjunkcija gde moj Mo u vodoliji pravi konjunkciju sa njegovim Marsom u vodoliji u 7

zvonkaaa
21.11.2009., 10:07
Ne bih išla tako daleko (ovo s obogaćivanjem i iskorištavanjem, a posebno ona njega, on nju). ;)

U osnovi ovakav položaj govori o blagotvornom efektu žene na onim nivoima njegova života koji su vezani uz primarne osjećaje stabilnosti i vrijednosti. Ne mora to biti materijalno ovisno o njihovim općenitim karakterima, o znaku kuće i ostalim aspektima. No 2. polje je primarno zemljano i u osnovi predstavlja fokus na materijalne (vidljive) sfere sigurnosti, pa ovdje se i Venera (žena) može usrećiti poklončićima, ona-Venera-ljubav postaje na neki način stabilnija ako ima od njega "štogod posjeda".

tnx :)

makes sense i u biti to i jeste tako, malo sam se pobojala kad sam vidjela Grubija, pa reko neću valjda TO napraviti od nekoga :zubo:
a da te još nešto pitam, pričala si o značenju 5 i 8 kuće u odnosu između muškarca i žene
i kako ako ti nečiji marsonja pada u te 2 kuće je iznimno točan i u pravilu zaista egzaktan pokazatelj da ti je netko (sexualno) privlačan...vjeruj mi statistika je 100% točna, barem meni
obratila sam pozornost i u posljednjih godinu dana teorija je dokazana

ne znam jel se to odnosi i na frajere ili njima u tim kućama mora biti ženina venera?
ili recimo mjesec :D
pošto meni Ve i Mo rade prirodnu opozicijicu...ako moja Ve pada u njegovu 2. kuću, odna Mo pada u 8. jelte :D

šalu na stranu, mislim da koji god planet pogodi te kuće ne može biti loše (po sexualnost i privlačnost...jer te kuće opisuju što volimo, što nas privlači, povezivanje na nekij dubljoj razini, potpuno predavanje...pa ako nekog diramo u tu kuću makar s plutonom :E ili neptunom :zivili: nemre biti loše...osim što i cijela tvoja generacija 'dira' tu osobu kroz te kuće....)

dakle pitam se pitam, je li to znak neke dublje povezanosti, kako bi utjecao ženin Mo u muškarčevoj 8. kući?

Sunce01
21.11.2009., 10:17
što mislite o ovom u sinastriji moje planete (vise njih) padaju u partnerovu 7 kucu, jel on mene dozivljava kao bračnog druga s obzirom da je njegova kuca a ja sam vlasnik planete ili obratno?

također ako moj saturn kvadrira njegova svjetla (sunce i mjesec) za koga je lose, pretpostavljam za vlasnika sunca i mjeseca, da je on u necem uskraćen?
thanx

12.kuća
21.11.2009., 10:19
... jedno pitanjce: ako njegova Venera u sinastriji pada u njezinu 07. kuću, kao to interpretirati?

zvjezdoznanac
23.11.2009., 13:21
što mislite o ovom u sinastriji moje planete (vise njih) padaju u partnerovu 7 kucu, jel on mene dozivljava kao bračnog druga s obzirom da je njegova kuca a ja sam vlasnik planete ili obratno?

također ako moj saturn kvadrira njegova svjetla (sunce i mjesec) za koga je lose, pretpostavljam za vlasnika sunca i mjeseca, da je on u necem uskraćen?
thanx

U pravu si i jedno i drugo. Kad nam netko naglašava polje braka(7.kuća) to znači da tu osobu doživljavamo kao odličnog partnera, pa on tebe doživljava tako. Također mu sa Saturnom napadaš njegova svjetla pa koliko mu god bila idealna(7.kuća) usput mora i trpiti tvoj pritisak u nekim poljima života:ne zna:

zvjezdoznanac
23.11.2009., 13:22
... jedno pitanjce: ako njegova Venera u sinastriji pada u njezinu 07. kuću, kao to interpretirati?

To znači da je on njoj fizički privlačan, ali ne toliko na seksualnom koliko na tjelesnom nivou(lijep joj je:D)

12.kuća
23.11.2009., 13:40
To znači da je on njoj fizički privlačan, ali ne toliko na seksualnom koliko na tjelesnom nivou(lijep joj je:D)

... hvala ti na odgovoru:).
Ako pored toga njegovo Sunce ulazi u njezinu 05., spomenuta Venera u 07., a Mjesec u 10. kuću, kako da to smisleno interpretiram?

zvonkaaa
23.11.2009., 14:15
... hvala ti na odgovoru:).
Ako pored toga njegovo Sunce ulazi u njezinu 05., spomenuta Venera u 07., a Mjesec u 10. kuću, kako da to smisleno interpretiram?

da joj se on jako sviđa

ako želiš vidjeti kako ona djeluje na njega, pogledaj kako njezine planete padaju u njegove kuće

12.kuća
23.11.2009., 14:30
da joj se on jako sviđa

ako želiš vidjeti kako ona djeluje na njega, pogledaj kako njezine planete padaju u njegove kuće

... pogledala sam: njezino So i Ve u njegovu 01., a njezin Mo u njegovu 04. kuću? Kako da ovo povežem?

Facies
24.11.2009., 12:54
Ako moze neko da mi odgovori dali Mars na 5 stepenu Jarca radi trigon sa Venerom i Jupiterom na 29 stepenu Ovna.Postavljam pitanje jer Jarac i Ovan cine kvadrat ali u nekim analizama ove sinastrije je tu oznacen trigon,dali je to tacno?

zvjezdoznanac
24.11.2009., 13:06
Ako moze neko da mi odgovori dali Mars na 5 stepenu Jarca radi trigon sa Venerom i Jupiterom na 29 stepenu Ovna.Postavljam pitanje jer Jarac i Ovan cine kvadrat ali u nekim analizama ove sinastrije je tu oznacen trigon,dali je to tacno?

Normalno da ti radi. Ovan i jarac kao znaci jesu u kvadratu, ali kada se neki planeti nađu na početku jednih a na kraju drugih znakova mogu obrazovati trigon bez obzira koji su znakovi u igri. Tako da imaš 2 trigona, Mars trigon Venera i Mars trigon Jupiter:)

Sapientia
24.11.2009., 13:25
Moze li mi netko reci,kako me on vidi- ako moje sunce pada u njegovu 1 kucu,mjesec u 5 kucu,a venera u 2 kucu.Hvala!:)
Koliku vaznost igra neptun,tj. u koju partnerovu kucu pada?

Facies
24.11.2009., 14:57
Normalno da ti radi. Ovan i jarac kao znaci jesu u kvadratu, ali kada se neki planeti nađu na početku jednih a na kraju drugih znakova mogu obrazovati trigon bez obzira koji su znakovi u igri. Tako da imaš 2 trigona, Mars trigon Venera i Mars trigon Jupiter:)

Hvala mnogo:)Cudno mi je da na astrodienstu nije oznacen ni sextil izmedju Venere na 4 stepenu Riba i Marsa na 8 stepenu Jarca,mislim da se radi o cistom sextilu!

marker
24.11.2009., 16:44
ne znam baš koliko je ova str. točna u izračunima...meni je sve krivo (u odnosu na astrodienst) što se moje natalke tiče :confused: :ne zna:

Ni meni ne daje dobre izračune :flop:

Facies
24.11.2009., 17:55
Ni meni ne daje dobre izračune :flop:

A Astrodienst ne uvazava pola aspekata,uzima premale orbise tako da orbis od 4 i 5 stepeni po Astrodienstu nije sextil.

skorpija_strela
25.11.2009., 15:37
primetila sam nesto
natalno imam onako slupanu Veneru
u skorpiji, na juznom cvoru, pa jos ju konjunkciji sa Plutonom u 10
pravi kvadrat sa Mesecom i Jupiterom
dakle "nista lepo"
kad pogledam karte muskaraca kojima se svidjam i koji secaju nesto prema meni
nijedan nema lepo postavljenu Veneru takodje
svaki ima neku napadnutu Veneru i od malefika ili je u ovnu i skorpiji
nikada se nisam svidela nekom sa Ve u biku, ribama, :D u sve nekim trigonima

moje pitanje je da li ste vidjali sinastrije gde je kod jednog partnera recimo Venera/Mars super postavljena a kod drugog obrnuto?

ja se uvek petljam sa slicnima:D

dersette
27.11.2009., 13:53
Po ovome što čitam ispada da je najbolje ne imati aspekte s Neptunom u sinastriji, osim ako se ne radi o dvije umjetničke duše koje surađuju....

12.kuća
28.11.2009., 08:19
... ako u sinastriji njezin Saturn iz Vage kvadrira njegovu Veneru u Jarcu, je li snaga tog kvadrata podnošljivija s obzirom da je Saturnu dispozitor Venera, a Veneri Saturn? Ili to nema puno utjecaja na snagu kvadrata?

marker
29.11.2009., 19:17
Njegova Venera na mom JMČ :cerek:
Njegova Venera, Mars i Mjesec na mom Merkuru.
Njegov Jupiter i Merkur na mojoj Veneri :cerek:
Imamo još hrpu super aspekata :p
No, da ne ispadne da se samo hvalim, najgore mi je kad proradi moj Uran, tj. njegovo Sunce u opoziciji s mojim Uranom :p

Btw. Zaista se ispričavam, tema ima 32 stranice, pa nisam sigurna da li je pitanje bilo i prije postavljeno.

Da li uzimate u obzir samo sinastriju? Ili paralelno gledate i Davison i kompozit? :)

tifani
03.12.2009., 11:36
da li je bitno kad se u sinastriji poklope osi kuce(egzaktno)? u mom slucaju moj vrh 3 i 9 kuce sa vrhom njegove 2 i 8 kuce...

maslačak25
07.12.2009., 18:51
šta bi značilo kada je partnerov mc u kontaktu sa mojom venerom¨?

Facies
18.12.2009., 00:13
Koliko sam ja mogao da shvatim citajuci razne astro stranice da svaki aspekat u sinastriji izmedju Venere i Urana bez obzira dali je pozitivan ili negativan na kraju dovodi do prekida veze.
Dali je to bas tako ako moze ko da mi odgovori?

ray ban
18.12.2009., 06:37
Koliko sam ja mogao da shvatim citajuci razne astro stranice da svaki aspekat u sinastriji izmedju Venere i Urana bez obzira dali je pozitivan ili negativan na kraju dovodi do prekida veze.
Dali je to bas tako ako moze ko da mi odgovori?

nije uvijek tako, znam parove koji imaju Ve-Ur a oženili se i žive više od 20 god zajedno.
treba gledati i ostale pokazatelje. :mig:

sosava
18.12.2009., 11:06
plizzzzzzz, jako mi je bitno tumačenje

1. konjukcija meseca i plutona ( moja IV)
2. konjukcija saturna i neptuna ( moja V)
3. SMČ i merkur ( moja IX )
4. jupiter sa suncem ( moja X)

Facies
18.12.2009., 14:56
nije uvijek tako, znam parove koji imaju Ve-Ur a oženili se i žive više od 20 god zajedno.
treba gledati i ostale pokazatelje. :mig:

A ne znam,jako me nervira kod astrologa sto izjednacavaju aspekat Venera120 Uran i Venera 90 Uran.Eto ovaj prvi aspekat po njima daje nesto duzu vezu ali opet na kraju prekid.Pa valjda bi trebalo da trigon daje srecu i kontinuitet ako je kvadrat vec los:ne zna:

Libra 25
18.12.2009., 21:15
A ne znam,jako me nervira kod astrologa sto izjednacavaju aspekat Venera120 Uran i Venera 90 Uran.Eto ovaj prvi aspekat po njima daje nesto duzu vezu ali opet na kraju prekid.Pa valjda bi trebalo da trigon daje srecu i kontinuitet ako je kvadrat vec los:ne zna:

Kontinuitet i trajanje daje Saturn. Uran daje nagle, nepredviđene događaje koji se dešavaju iznenada.

Postoje veze koje prežive mnoge nagle i nepredviđene događaje, kao što postoje veze koje su stabilne, dugotrajne, čvrstih temelja...pa se prekinu.
Dakle na osnovu jednog aspekta apsolutno je nemoguće reći da li će veza potrajati.

Trgon ne daje sreću! Trigon predstavlja olakšan, "protočan" put energije između dvije planete u aspektu bez prepreka, zastoja, poteškoća, upotrebe truda (za razliku od kvadrata).