PDA

View Full Version : Sinastrija - priroda odnosa

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

gemini1206
02.09.2012., 22:25
bok ljudi. treba mi pomoc, na pitanjima za sinastrijske sumnjam da bi mi itko pogledao sinastrijsku :(
sto znaci u sinastriji kada je MARS u opoziciji sa MJESECOM i JUPITEROM?
btw, mars mi je u kvadratu sa njegovim marsom...a mjesec je u opoziciji s mjesecom :( što bi to bilo? ne izgledaju mi aspekti baš bajno.
HVALA UNAPRIJED NA ODGOVORU :)

cinober
03.09.2012., 17:19
jel zna neko kako bi se ispoljila ženina lilith na muškarčevu ascendentu?
ne mogu odvagnuti jel mu napeta ili baš kontra?
i lilith u konjunkciji sa točkom fortune?

lilith_zg
03.09.2012., 19:07
hm...

Zanima me da li veza našeg osobnog planeta i Sj-čvora znaci da cemo kad tad završiti sa tom osobom?nesto kao da nam je to suđeno,...čljubav našeg zivota.

Ili ipak se to moze "odraditi"?

Recimo, frend je bio u vezi oko 12 godina i nekoliko godina u braku.
Njegova bivsa je imala veneru na njegovom NN-u.
On ju je ostavio..nakon toliko godina...

po ovome bi ispalo da se te stvari ipak "odrađuju"...?ili?

12.kuća
03.09.2012., 23:32
... znam da je ovo pitanje dosta općenito no baš me zanima može li se i kao takvo odgovoriti. Naime, ako osobe imaju zemljane Marseve u egzaktnom trigonu, a Fortuna svake od njih radi konjukciju sa Marsom druge osobe, imaju li takve osobe izgleda za skladan fizički odnos? Što taj trigon ojačan konjunkcijama Fortune zapravo znači za njih?

( Ma0Fortuna 120 Ma0Fortuna - ovaj aspekt, sve je egzaktno:))

zvjezdoznanac
05.09.2012., 12:35
... znam da je ovo pitanje dosta općenito no baš me zanima može li se i kao takvo odgovoriti. Naime, ako osobe imaju zemljane Marseve u egzaktnom trigonu, a Fortuna svake od njih radi konjukciju sa Marsom druge osobe, imaju li takve osobe izgleda za skladan fizički odnos? Što taj trigon ojačan konjunkcijama Fortune zapravo znači za njih?

( Ma0Fortuna 120 Ma0Fortuna - ovaj aspekt, sve je egzaktno:))

fortuna je nebitna..dobro aspektirani marsevi znači da osobe mogu zajedno provoditi akcije.. u zemljanim znacima te su akcije orijentirane na materiju (zarađivanje novca, gradnja, fizički rad, sport)

12.kuća
05.09.2012., 12:56
fortuna je nebitna..dobro aspektirani marsevi znači da osobe mogu zajedno provoditi akcije.. u zemljanim znacima te su akcije orijentirane na materiju (zarađivanje novca, gradnja, fizički rad, sport)

... dobro, hvala:), a ako je riječ o ljubavnom odnosu, jel to pojačava značaj Fortune ili ...?

zvjezdoznanac
05.09.2012., 18:01
... dobro, hvala:), a ako je riječ o ljubavnom odnosu, jel to pojačava značaj Fortune ili ...?

fortuna je nebitna u sinastriji, opet govorim..
u ljubavnom odnosu kompatibilni marsevi pridonose boljem seksu:mig:

magic potion
15.09.2012., 20:25
Imamo taj anđeoski aspekt Sunce 120 Mjesec...:rofl:

Što ako su najbolje aspektirani Pluton i Saturn? Kakva je to situacija s obzirom da nisu osobni planeti?:ne zna:
Mislim, aspektirani su i osobni, ali nekako mi upada u oči istaknutost ova dva planeta.

opal7
16.09.2012., 15:50
Sta sam za sebe aspekt u sinastriji Ve konjukcija Pl govori,kad su dvije prijateljice u pitanju?

Subspace
16.09.2012., 16:22
Može li mi netko dati link za konjukciju mjeseca i saturna, znam da se pisalo o tome al nemogu nać. A ako je netko voljan napisat još koju o tome :) Jedina astrologinja u koje sam bila kaže da je to 99% aspekt izdaje, saturna prema mjesecu. Dali je to istina?

opal7
16.09.2012., 16:38
Može li mi netko dati link za konjukciju mjeseca i saturna, znam da se pisalo o tome al nemogu nać. A ako je netko voljan napisat još koju o tome :) Jedina astrologinja u koje sam bila kaže da je to 99% aspekt izdaje, saturna prema mjesecu. Dali je to istina?

Ja ti mogu rec iz mog iskustva.Ja sa bila Sa on Mo i on je mene izdao i odbacio kao staru krpu,,,naravno treba uzet u obzir i ostale aspekte

angelsrain
16.09.2012., 17:09
fortuna je nebitna u sinastriji, opet govorim..
u ljubavnom odnosu kompatibilni marsevi pridonose boljem seksu:mig:
sto mislis o moja ve je u blizancima a mars u biku dok njegova ve u ribama a mars u jarcu?

Fish 1968
16.09.2012., 17:12
Može li mi netko dati link za konjukciju mjeseca i saturna, znam da se pisalo o tome al nemogu nać.

Ponešto o vezi Mjesec/Saturn u sinastriji imamo:

Ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=38439134&postcount=1825), ovdi (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23556050&postcount=1217) i tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=7900791&postcount=237) o kvadratu.

jelovnici
17.09.2012., 01:16
Ponešto o vezi Mjesec/Saturn u sinastriji imamo:

Ovdje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=38439134&postcount=1825), ovdi (http://www.forum.hr/showpost.php?p=23556050&postcount=1217) i tu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=7900791&postcount=237) o kvadratu.

kakva je razlika kad je trigon u pitanju,to baš nisam mogla nigdje naći.

12.kuća
26.09.2012., 01:50
... koje su opozicije u sinastriji poticajne, a koje donose nepremostive razlike?

Mislim na primjerice So180So, So180Ma, Ma180Ve, Ve180Ve te one sa neosobnim planetama (So180Sa, Mo180Pl ...)?

marioo19
28.09.2012., 11:15
Sta bi znacilo u sinastriji SMC na asc a JMC na DSC (na tom DSC se nalaze jos i Venera,Sunce,Merkur ) :D :D

angelsrain
06.10.2012., 19:08
mene jos nesto zanima fish :) recimo dali je moguce da ako su osobe u vezi i sad jedna osoba ima sunce u 12 dok druga u 6 kuci. Dali je moguce da se te dvije osobe nadopunjavaju, mogu pomoc jedno drugom da zive bolje neg razdvojeno? Dali se moze to nekako povezat??
Jos me zanima ja imam saturn u 12 kuci , iako moje sunce je u 7, ali dali zbog saturna il te planete moguca zelja dolazi do zatvaranja kao sto je recimo sunce u 12?

Idem_doma
01.11.2012., 18:24
Ako ne mogu dobiti sinastrijsku kartu (ako je to točan naziv) jer se ne zna točno vrijeme rođenja obje osobe, može li se nešto o odnosu reći na temelju dana i vremena upoznavanja (cca 2 sata plus-minus, npr. između 10 i 11 ujutro). Što se može saznati iz tog podatka. Od ostalih podataka postoji točan datum, sat i mjesto rođenja jedne osobe, te datum i mjesto rođenja druge.
hvala :)

absinth
02.11.2012., 01:18
Ako ne mogu dobiti sinastrijsku kartu (ako je to točan naziv) jer se ne zna točno vrijeme rođenja obje osobe, može li se nešto o odnosu reći na temelju dana i vremena upoznavanja (cca 2 sata plus-minus, npr. između 10 i 11 ujutro). Što se može saznati iz tog podatka. Od ostalih podataka postoji točan datum, sat i mjesto rođenja jedne osobe, te datum i mjesto rođenja druge.

pa ne baš. treba ti usporedba dviju karata. možeš gledat i sa navedenim podacima ali opet nedostaje sat druge osobe(bilo bi poželjno).

karta izrađena za trenutak upoznavanja je zanimljiva astrolozima da uspoređuju sa sinastrijskom ili zasebno sa svakom kartom.

Saradonija
02.11.2012., 11:46
kad u sinastriji nema sata rođenja jedne od osoba, mogu se posmatrati aspekti i uticaj na onu kartu koja ima sat. U tom slučaju nedostaju kuće horoskopa osobe bez sata rođenja, pa je analiza nepotpuna. Osim naravno aspekata, vidi se slaganje planeta po elementima, i gdje planete jedne osobe padaju u kuće horoskopa druge osobe.

Bubica30
26.11.2012., 14:48
Dragi moji, zanima me da li usporedni horoskop moze reci da li smo jedno za drugo?
Znam, glupo pitanje...ali...

angelsrain
04.12.2012., 04:41
Dali se smije pitati, sto bi znacilo ako od vaseg partnera recimo So, Me i Ma su u 6 kuci u sinastriji.

zvjezdoznanac
04.12.2012., 10:40
Dragi moji, zanima me da li usporedni horoskop moze reci da li smo jedno za drugo?
Znam, glupo pitanje...ali...

to ti ne može nitko reći, ali usporedni horoskop pokazuje koliko potencijala imate da ostvarite vezu (ili brak), šta je dobro a šta nije, u čemu treba uživati a na čemu raditi :mig:

zvjezdoznanac
04.12.2012., 10:42
Dali se smije pitati, sto bi znacilo ako od vaseg partnera recimo So, Me i Ma su u 6 kuci u sinastriji.

značilo bi da uvijek možete nešto raditi u svakodnevnici, a možda i zajedno raditi (imati isti posao)

Dorée
04.12.2012., 12:41
Što bi značilo ako moje planete (me,mo,ve,ju) upadaju u partenerovu 12.kuću?

zvjezdoznanac
04.12.2012., 12:53
Što bi značilo ako moje planete (me,mo,ve,ju) upadaju u partenerovu 12.kuću?

da možeš na njega dosta psihički utjecati, a to može biti pozitivno ili negativno (zavisno od aspekata koje tvoje planete u njegovoj 12.k. rade sa njegovim planetama:mig:)

angelsrain
04.12.2012., 12:57
značilo bi da uvijek možete nešto raditi u svakodnevnici, a možda i zajedno raditi (imati isti posao) Ja sam mislila da pozicija tih planeta nije dobra ako se nalazi u 6 kuci posto je ta kuca sluzenja.

magic potion
04.12.2012., 13:03
Što kad se moj neaspektirani Saturn iz 3. zakači konjunkcijom na njegovo Sunce, Veneru, Jupiter u 12, na AC, Merkur i Neptun u 1.?
Baš se prikačio za taj stelij.:rofl:

zvjezdoznanac
04.12.2012., 13:12
Ja sam mislila da pozicija tih planeta nije dobra ako se nalazi u 6 kuci posto je ta kuca sluzenja.

pa tebi je dobro jer će on tebi služiti :D

šalim se, ali 6.k. nije loša u usporednom horoskopu :)
u osobnom može biti ako su neki nezgodni planeti ili aspekti, onda može patiti zdravlje..ali to nije tema u usporednom horoskopu :mig:

srcelence
04.12.2012., 21:28
Sad sam skužila da je u sinastriji moj Lilith na njegovom Mjesecu (sve u ribama). To je dobro, zar ne?
sve ostalo je banana :(

BellaVita
05.12.2012., 11:30
zanima me kako bi se protumačila obostrana egzaktna konjukcija SMČ i SA pošto oba predstavljaju neki karmički dug...

natalys
06.12.2012., 16:40
po so u 6. kući, znači da će on tebe jačati ukoliko imaš sklonosti ka nekoj bolesti, sunce je svugdje dobro gdje god se nađe, neznam da li sam u pravu kada kažem da na sunce niti jedna planeta ne djeluje već sunce dominira,mars u 6. kući to znači da će partner biti uniformirana osoba ali više mislim na vojno ili će biti npr. frizer, nešto će raditi s oštrim predmetima...a za merkur neznam...

Šlus
08.12.2012., 04:53
Nejasna mi je malo situacija sa konjukcijom ve/pl. Dakle ve biva zavedena od strane pl, a tko tu koga vise crpi? Ok recimo da su svi tu medusobno zavedeni, jeli istina da vlasnik Ve ipak pati vise? uz ocekivanu prirodu takvog odnosa
I dali se uzima u obzir konjukcija uz orbis od 8°? I sto znaci kad je vladar 8.k. obaju partnera u trigonu sa - saturnom? :confused: sve drugo mogu zamislit ali bas saturn, dakle So/Sa i Ju/Sa. Kako je trigon valjda nije nesto lose, ovo sve se odnosi na sinastriju naravno.

lilith 79
14.01.2013., 20:27
možete li mi nešto reći o konjukciji muškog mjeseca i ženskog sunca u ovnu ? Što znači za odnos ? Hvala !

Maurelle
19.01.2013., 18:19
Ako je osoba bik, a partnerov Neptun i Uran čine opoziciju na njezinu Veneru, interesira me što bismo mogli reći za te aspekte u pogledu zaljubljivanja i ljubavi?

Meni osobno je na spomen Venere i Neptuna, prva asocijacija opijenost i idealiziranje Neptuna od strane Venere, a u slučaju Urana signalizacija kako je riječ o momentalnom zaljubljivanju Venere i osjećaju pulsirajućih iskrica koja se naglo rasplamse. Maltene ljubav na prvi pogled.

Saradonija
19.01.2013., 18:43
Ako je osoba bik, a partnerov Neptun i Uran čine opoziciju na njezinu Veneru, interesira me što bismo mogli reći za te aspekte u pogledu zaljubljivanja i ljubavi?

Meni osobno je na spomen Venere i Neptuna, prva asocijacija opijenost i idealiziranje Neptuna od strane Venere, a u slučaju Urana signalizacija kako je riječ o momentalnom zaljubljivanju Venere i osjećaju pulsirajućih iskrica koja se naglo rasplamse. Maltene ljubav na prvi pogled.

Neptun je poput ljepila, a Uran kao vjetar (dođe i prođe). Radi opozicije veći je naglasak na negativne osobine NE i UR, partner je u ovoj kombinaciji 'bad guy', a Venera zavedena. U zavisnosti od položaja u znaku i stanja dispozitora, aspekt može prolaziti i kroz neke opipljive prepreke.

Ice_scorpio
26.01.2013., 22:08
Pozz, imam nekoliko pitanja..
Što predstavlja konjukcija mog i partnerovog Mjeseca u Lavu? (njemu u 1.kući meni u 2.kući)
Također, konjukcija mog i partnerovog Saturna u Vodenjaku? (njegov je retro i u 7 kući, moj nije retro, a u 8. kući je)
Njegov Pluton u konjukciji s mojim Suncem i Plutonom u Sco? ( njegov u 4.kući, a moji u 5. kući)
I još jedno, njegov stelij (So, Ve, i Me) u mojoj 12. kući?

Eto, ako netko nađe vremena pa makar na jedno od pitanja ponudi odgovor. :) Hvala.

Dorée
26.01.2013., 23:57
Što kad ima dosta kvadrata između osobnih planeta? Npr. mjesec 90 venera, venera 90venera? Je li bolje da postoji povezanost između takvih planeta, pa makar i kvadrat ili ne?

Raven 99
27.01.2013., 21:53
Što kad ima dosta kvadrata između osobnih planeta? Npr. mjesec 90 venera, venera 90venera? Je li bolje da postoji povezanost između takvih planeta, pa makar i kvadrat ili ne?

Evo, da ti ja pokušam dati odgovor. Kvadrati su po meni kratkoročno pokazatelji strastvene i burne veze. Veze koja je puna intenzivnih emocija, svađanja, seksa, izljeva ljubavi... Puno nabijene energije.

No, mislim da za neku stabilnu vezu koja dugo traje i ima tendenciju postati ozbiljnom, puno kvadrata i napetih aspekata nije baš poželjno.
Naravno, nije ni dobro da prevladavaju isključivo sekstili i trigoni, ali previše kvadrata dovodi do svakakvih ružnih stvari i destruktivnosti. Pogotovo ako Pluton jednog aspektira osobne planete drugoga. Ili Lilith. :E

Znači, sve ovisi o tome kakvu vezu želiš, ali i naravno, bitan je i trud koji ulažu obe strane. :)

Saradonija
28.01.2013., 21:11

bitno je slaganje po elementu (a još bolje kad je i aspekt), žensko SO i MA, sa muškim MO i VE. Tako se slažu vatra i zrak, te zemlja i voda. Venera i Venera je aspekt 'prijateljica'...nebitna za muško/ženske odnose. Marsovi kvadrati unose napetost i svađe.

Ice_scorpio
29.01.2013., 12:18
Koji aspekti kojih planeta međusobno daju mogućnost dobrog prijateljskog slaganja? Nebitno je su li muško-ženski, ili žensko-ženski ili muško-muški. Dakle koje planete u sinastriji se trebaju podržavati za kvalitetan prijateljski odnos?

Saradonija
29.01.2013., 12:37
Koji aspekti kojih planeta međusobno daju mogućnost dobrog prijateljskog slaganja? Nebitno je su li muško-ženski, ili žensko-ženski ili muško-muški. Dakle koje planete u sinastriji se trebaju podržavati za kvalitetan prijateljski odnos?

opet slaganje po elementima jer ono ukazuje na temeljnu kompatibilnost, zatim 3p komunikacije i ME, te 11p i UR koji govore o zajedničkim interesima.

Ice_scorpio
29.01.2013., 12:46
opet slaganje po elementima jer ono ukazuje na temeljnu kompatibilnost, zatim 3p komunikacije i ME, te 11p i UR koji govore o zajedničkim interesima.

Hvala. :)

nerealizirana_cura
05.02.2013., 02:04
da li bi se ovi silni kvadrati mogli kanalizirati nekako, i ima li nade za ozbiljniju vezu, ne nuzno i papirnati brak ako se uzme da je decko pomorac i da bi se fizicki vidjali svega par mjeseci godisnje (6)?

http://i50.tinypic.com/24o6o47.png

Ice_scorpio
09.02.2013., 16:24
Pozdrav :), evo zanima me kako vidjeti iz sinastrije, da postoji seksualna napetost/privlačnost među osobama? Da li se mora gledati odnos Sunce/Mjesec, Mars/Venera, ili se gledaju i njegov Mars/moj Mars, njegova Ve/moja Ve, njegov Mjesec/moj Mjesec i sl. ?

I da li npr. kvadrat između Marsa i Venere, Sunca i Mjeseca,(i ako se gledaju Sunca i Sunca, Marsa i Marsa itd.) daje tu napetost ili je bolji trigon/sekstil?

marioo19
11.02.2013., 21:18
Pozz svima,imam jedno pitanje u vezi sinastrije.

Zanima me dali je moguce ako npr. u sinastriji imamo lose aspekte Venere i Urana sto bi govorilo o nekoj nestalnosti veze sa stalnim prekidima,rastancima i slicno.
Dali se to moze izbijeci ako je osoba ciji je uran trosi tu energiju tj. osoba je uranovski tip. npr astrolog ili nesto slicno. Dali to igra ikakvu ulogu?

Hvala unaprijed vec duze me vrijeme ovo zanima i nemogu da nadem odgovor.

noliđ
11.02.2013., 21:35
bitno je slaganje po elementu (a još bolje kad je i aspekt), žensko SO i MA, sa muškim MO i VE. Tako se slažu vatra i zrak, te zemlja i voda. Venera i Venera je aspekt 'prijateljica'...nebitna za muško/ženske odnose. Marsovi kvadrati unose napetost i svađe.

zašto se gleda slaganje ženskih planeta kod muškog s muškim planetama kod ženske? ali nije obrnuto, tj. da se ponašate u vezi na isti način, iako su to planeti suprotnog ponašanja (pogotovo Venera i Mars)? dakle da muško ispoljava svoju marsovsku i sunčevu energiju, a žena onu ženstvenu (Venerinu) i emotivnu (Mjesec)...

mirnabr
15.02.2013., 20:55
Kada nečiji PL (osobe A) pada na vladara ascendenta (osobe B) do kakvog odnosa dolazi, mislim do odbijanja ili privlačenja? Ja sam primjetila da ne mogu nikako uspostaviti dobar kontakt sa osobama čiji PL pada na vladara mog ascendenta odn. da me te osobe na neki način odbijaju,ne žele me u svojoj blizini, burno reaguju kada im se približim, to je ono što me zapravo i buni jer zar ne bi trebalo da je suprotno?

magic potion
15.02.2013., 21:42
Kada nečiji PL (osobe A) pada na vladara ascendenta (osobe B) do kakvog odnosa dolazi, mislim do odbijanja ili privlačenja? Ja sam primjetila da ne mogu nikako uspostaviti dobar kontakt sa osobama čiji PL pada na vladara mog ascendenta odn. da me te osobe na neki način odbijaju,ne žele me u svojoj blizini, burno reaguju kada im se približim, to je ono što me zapravo i buni jer zar ne bi trebalo da je suprotno?

Zanimljivo...Pluton mog partnera pada na moj ascendent.:zubo:

mirnabr
15.02.2013., 23:43
Zanimljivo...Pluton mog partnera pada na moj ascendent.:zubo:

Nisi čitala pažljivo... Na vladara ascendenta, ne na ascendent:kava:

lilith_zg
17.02.2013., 14:44
:503:

sinastrija sa mojim deckom je zivuci pakao, a ne mozemo se maknuti jedno od drugoga.mučimo se u zadnje vrijeme vise nego ikada.

no,da doprinesem topicu.

Dakle,ono sto je dosta naglašeno kod nas je PLUTON.
Konjuknkcija mog mjeseca i plutona je na njegovom mjesecu ( sve u škorpionu). Zatim taj moj isti mjesec i pluton rade opoziciju na njegovo sunce.

Ono što sam primjetila da je privlačsnot magnetična. A ujedno i vrlo bolno iskustvo. Nikada nisam bila ljubomornija i sumnjičavija ( premda jesam i inace sklona tome,ali u ovom odnosu je to pojačano na n-tu potenciju). Kao da su u meni pobuđeni svi plutonvski osjećaji. S druge strane na njega znam vrsiti pritisla vezan za bliskost, kao da zelim da se spojimo emocionalno u jedno.
Tu je negdje u puno širem orbisu i moj saturn u škorpiji,koji bi mozda isto mogao vrsiti pritisak na njegov mjesec.
Tesko mi je dok ovo uopće pišem...
Vaša iskustva?

Njegov saturn u lavu ( njegova 1.kuca) radi kavdrat na moj mars u škorpionu ( 2.kuca)...tu je isto onako dosta nekog pritiska na mene po pitanju reda, optuživanja da sam djetinjasta,nedisciplinirana. što dosta pridnosi mom osjećaju manje vriejdnosti, kao da mi svojim kritikama narušava samopoudzanje ( vjerojatno to ima veze sa 2.kucom - vrijednosti).
Ono jedino pozitivno sto vidim je sto zaista uz njega počinjem više ostavrivati ono sto zelim.
Kakva su vaša iskustva s ovim aspektom?

Od lijepih aspekata imamo trigon njegovog mjeseca ( škorpion) na moju veneru ( riba), zatim njegov jupiter u raku radi trigon na moju veneru.

I imamo onako lijepa preklapanja kuca...njegovo sunce u mojoj 7.-oj kuci, venere su nam obostrano u 8.-oj kuci, ja punim planetama njegovu 4.-kucu...

Molim vaša isksutva u navedenim aspektima.
Dosta je tesko...evo recimo jucer se posvađamo,on govori kako ce ujutro otici..i dođe jutro on ne ode, nego počne spremati po stanu, ode u nabavku,skuha ručak...onak' gledam i ne kuzimm vise nnista:503:

pms
18.03.2013., 03:15
Koje bi bilo tumacenje konjukcije AC 0 AC (doslovno egzaktna) u sinastriji?

Kakav to ima utjecaj na prijateljstvo/ljubav/vezu/flert?

Hvala.

Saradonija
18.03.2013., 12:22
zašto se gleda slaganje ženskih planeta kod muškog s muškim planetama kod ženske? ali nije obrnuto, tj. da se ponašate u vezi na isti način, iako su to planeti suprotnog ponašanja (pogotovo Venera i Mars)? dakle da muško ispoljava svoju marsovsku i sunčevu energiju, a žena onu ženstvenu (Venerinu) i emotivnu (Mjesec)...

iz razloga što u muškoj karti MO i VE opisuju tip žene koji ga privlači i koji mu paše, a u ženskoj karti to važi za SO i MA, govori o tipu muškarca. Zato je bitno da se spoje muški MO/VE (njegova ideal/predodžba žene) sa ženskim SO/MA (njezin ideal/predodžba muškarca). Drugim riječima, potrebno je da te dve predodžbe budu usklađene, kompatibilne, da MO/VE bude zajedno sa SO/MA. Evo neki primjer. Muškarac nek ima MO Aq, a žena SO Aq. Znači on treba ženu koja će biti MO Aq - društvena, humana, inteligentna itd....a njoj treba SO Aq - znači isti takav muškarac. Naravno da onda idu zajedno kad traže isto/slično . Ovo se može primjeniti onda i na VE i MA.
Drugi primjer nek bude nekompatibilnost. Recimo muškarac ima Mjesec u Raku, a žena ima Sunce u Lavu. To su voda i vatra elementi koji se prirodno ne podržavaju. On traži ženu rakovskih osobina: brižna, osjećajna, koja voli i brine se o domu i porodici. Kod nje SO Leo znači da njoj treba čovjek koji voli eksponiranje, zabave, koji je popularan, i sl. U odnosu takve dve osobe, njihova su očekivanja različita. Njemu paše porodični tip žene, dok ona sa Suncem u Lavu teži izlascima, pokazivanju, nije baš za domaćicu. To dugoročno ne funkcionira u zajednici. Shvaćaš, ovo je jedno uopćavanje, al u osnovi tako ide.
Ili na primjeru Venere i Marsa. Muškarac sa Venerom u Vodenjaku teži partnerici/ljubavi slobodnijeg tipa, društvena, mentalna, bez nekih većih obaveza, dok žena ako je npr nekompatibilna sa svojim Marsom ukoliko je on zemljan: treba joj ozbiljnost, stabilnost i tradicija. Traže različito. Odnos gdje teško funkcioniraju.
Zato je bitno da se poklope na taj način. Ako traže slične stvari i teže sličnom obliku veze tada i skladno funkcioniraju zajedno.
Muškarac će uvijek tražiti u ženi ono što govore njegov Mjesec i Venera, a žena u muškarcu onako kako to kazuje njeno Sunce i Mars. To je važno za njihov dugoročni opstanak.

Etna 911
18.03.2013., 12:48
Imam pitanje , da li je neko od vas pratio Lilith i Kiron u sinastriji i da li zna kako bi trebalo da reaguje Lilith konjukcija neciji Kiron?
Ja sam primetila da u tri meni bitne sinastrije sam imala ovaj aspekt i ok u svakoj sam osecala jaku privlacnost i svaki je boleo , ali opet ne znam kako bi teorijski ovaj aspekt mogao da se opise u sinastriji?

Saradonija
18.03.2013., 19:21
Imam pitanje , da li je neko od vas pratio Lilith i Kiron u sinastriji i da li zna kako bi trebalo da reaguje Lilith konjukcija neciji Kiron?
Ja sam primetila da u tri meni bitne sinastrije sam imala ovaj aspekt i ok u svakoj sam osecala jaku privlacnost i svaki je boleo , ali opet ne znam kako bi teorijski ovaj aspekt mogao da se opise u sinastriji?

Lilit često radi u paralelnim vezama, te kod prevara....žena nekome može biti Mjesec, Venera ili Lilit, što je prikazano stanjem tranzita/progresija na natal u momentu početka odnosa....bitno je čija je Lilit, a čiji Kiron. Lilit može biti i treća osoba koja se miješa i kvari odnos.

Facies
18.03.2013., 19:31
Lilit često radi u paralelnim vezama, te kod prevara....žena nekome može biti Mjesec, Venera ili Lilit, što je prikazano stanjem tranzita/progresija na natal u momentu početka odnosa....bitno je čija je Lilit, a čiji Kiron. Lilit može biti i treća osoba koja se miješa i kvari odnos.

Znam slucaj gdje pored niza katastrofalnih i losih aspekata samo jedan muski Lilith na zenskom Suncu odrzava brak skoro pa 30 godina.Ali bas katastrofalna sinastrija.

Etna 911
18.03.2013., 19:37

E hvala ti Saradonija :)

U dve sinastrije ja sam bila Lilith a tip Kiron , a jedanput (i ta prica mi je najteze pala tj najduze trajala i prilicno bolela ) ja Kiron on Lilith...
To uopste nisam primetila do pre par dana dok nisam uzela da gledam sve sinastrije i nasla to. Ono sto mogu da kazem je to da sa moje strane prevara nije bilo ni kad sam ja bila Kiron ni kada sam bila Lilith :)

Saradonija
18.03.2013., 19:52
Znam slucaj gdje pored niza katastrofalnih i losih aspekata samo jedan muski Lilith na zenskom Suncu odrzava brak skoro pa 30 godina.Ali bas katastrofalna sinastrija.

ne vjerujem.

Facies
18.03.2013., 19:55
ne vjerujem.

Poslacu ti na Pp podatke.

stamera
18.03.2013., 19:57
sto znaci kad je njegov saturn u konjukciji s mojim marsom

Facies
18.03.2013., 20:03

Znaci da je njegova "zadnja":D
Znaci da te malo kao "koci" da se razmases u onom smislu u kojem bi zeljela.Ali je tu "realnost" na njegovoj strani sto ti mozda ne mozes odmah da uocis pa moze da ti zasmeta.

magic potion
18.03.2013., 20:26
Njegov Mjesec pada u moju 7., ali vrlo je blizu vrha 8. (stupanj samo ga dijeli od 8.)
E sad, ako pretpostavimo da je vrijeme mog rođenja skroz točno, i ako Mjesec i je u 7., bi li imao utjecaj i na 8.?

Facies
18.03.2013., 20:31
Njegov Mjesec pada u moju 7., ali vrlo je blizu vrha 8. (stupanj samo ga dijeli od 8.)
E sad, ako pretpostavimo da je vrijeme mog rođenja skroz točno, i ako Mjesec i je u 7., bi li imao utjecaj i na 8.?

Ma to slobodno mozes da racunas kao da je u 8 kuci(Mjesec je brz jako).Cak jace djeluju(na neku kucu) one planete koje se nalaze 2,3 stepena u prethodnoj.Mora da vam je sex vanserijski:D

Etna 911
18.03.2013., 21:28
Ono sto je Facies spomenuo losu sinastriju koja traje , ja sam primetila a verovatno i vi da lose sinastrije u vecini slucajeva mnogo duze opstaju nego one koje su sjajne . Nekako sam shvatila da je ipak potreban balans tj i dobri i losi aspekti koji bi terali osobe da se trude .
Ja sam imala sinastriju gde je Sa i moj i njegov udarao prilican br planeta (a u igri je bio i Pl/Ve aspekt u sinastriji - koji nazalost samo ja imam natalno on ne) i to je trajalo prilicno dugo a vise je bilo loseg nego dobrog ...

magic potion
18.03.2013., 23:57
Ma to slobodno mozes da racunas kao da je u 8 kuci(Mjesec je brz jako).Cak jace djeluju(na neku kucu) one planete koje se nalaze 2,3 stepena u prethodnoj.Mora da vam je sex vanserijski:D

:rofl::rofl:
Pa meni je on :cerek::Slin::zvrko:, a sad kako on mene doživljava, to bi trebalo njega pitati.:D

Ali i moj Mjesec pada u njegovu 8. kuću.:zubo:

Saradonija
19.03.2013., 00:08

to znači da pokušava (svjesno ili nesvjesno) kontrolirati (SA) tvoje akcije (MA). Ovaj aspekt nosi potrebu usmjeravanja, oblikovanja (SA) načina na koji ispoljavaš svoj Mars. Jedan od najtežih i najfrustrirajućih sinastrijskih aspekata (0,90,180) posebno za onoga o čijem se Marsu radi. Kad je harmoničan aspekt u pitanju, tada je Saturnovo djelovanje korisno za Marsa, usmjerava ga na produktivan i konstruktivan način, kod neharmoničnog odnosa se radi o tiranizaciji i potrebi da se nad Marsom vrši dominacija i kontrola. Konjukcija je osjetljiva i zavisi od ostalih faktora radi li pozitivno ili negativno.

noliđ
19.03.2013., 12:02
iz razloga što u muškoj karti MO i VE opisuju tip žene koji ga privlači i koji mu paše, a u ženskoj karti to važi za SO i MA, govori o tipu muškarca.
...

razumim ja šta govore te planete, ali ne razumim zašto bi veza bila dugoročna samo zato šta oni traže istu stvar? to mi je više spoj između dvoje ljudi koji će reć da žele isto, al jedno u drugome uopće ne moraju pronalazit to šta traže...

a i da ne govorim o primjera oko mene, svi parovi koje znam da su u dužim vezama uopće nemaju skladne aspekte ženskog sunca ili marsa s muškom venerom ili misecom...

pr. 1. (u braku)
ONA - So Djevica, Ma Vaga
ON - Mo Ovan, Ve Rak

pr. 2. (u braku)
ONA - So Bik, Ma Bik
ON - Mo Ovan, Ve Ribe

pr. 3. (u vezi)
ONA - So Djevica, Ma Blizanci
ON - Mo Blizanci, Ve Škorpion

pr. 4. (u vezi)
ONA - So Škorpion, Ma Blizanci
ON - Mo Vaga, Ve Škorpion

pr. 5. (u vezi)
ONA - So Vodenjak, Ma Lav
ON - Mo Rak, Ve Bik

itd.
al ono šta primjećujem, je slaganje ženske venere i muškog marsa, ženskog miseca i muškog sunca kod istih ovih parova... ;)

Saradonija
19.03.2013., 14:25
razumim ja šta govore te planete, ali ne razumim zašto bi veza bila dugoročna samo zato šta oni traže istu stvar? to mi je više spoj između dvoje ljudi koji će reć da žele isto, al jedno u drugome uopće ne moraju pronalazit to šta traže...

a i da ne govorim o primjera oko mene, svi parovi koje znam da su u dužim vezama uopće nemaju skladne aspekte ženskog sunca ili marsa s muškom venerom ili misecom...

pr. 1. (u braku)
ONA - So Djevica, Ma Vaga
ON - Mo Ovan, Ve Rak

pr. 2. (u braku)
ONA - So Bik, Ma Bik
ON - Mo Ovan, Ve Ribe

pr. 3. (u vezi)
ONA - So Djevica, Ma Blizanci
ON - Mo Blizanci, Ve Škorpion

pr. 4. (u vezi)
ONA - So Škorpion, Ma Blizanci
ON - Mo Vaga, Ve Škorpion

pr. 5. (u vezi)
ONA - So Vodenjak, Ma Lav
ON - Mo Rak, Ve Bik

itd.
al ono šta primjećujem, je slaganje ženske venere i muškog marsa, ženskog miseca i muškog sunca kod istih ovih parova... ;)

Gleda se slaganje po elementima. Rijetko je baš da se poklopi SO sa MO i VE sa MA, ali radi i princip muške planete sa ženskima, dakle SO - VE i MO - MA.
Napisala sam da je ovo uopćavanje, i da zavisi od kompletne analize natalnih i svih sinastrijskih odnosa, kakav će biti odnos.
Dugoročnost odnosa ne znači nužno i dobar odnos. Postoje dugoročni brakovi, ali im je kvaliteta upitna. Najbolji primjer za to je npr brak koji traje po 20, 30 godina, gdje žena je nesretna jer muž pije ili je mlati.....Dugoročno ne znači i zadovoljavajuće. Slaganje po elementima govori o osnovnoj usklađenosti. Osobe su slične u smislu da su im očekivanja u odnosu podudarna što smanjuje mogućnost jačih sukoba i napetosti.

To što su ovi primjeri u braku/vezi baš ništa ne znači. Ostvarenje odnosa između dvoje ljudi i njihovo trajanje ne govori i o kvaliteti odnosa. Svakako oni nisu u braku radi svojih SO i MO, već je do istog doveo čitav niz njihovih natalnih elemenata.

pr.1
- njezino zemljano SO se slaže sa njegovom vodenom VE. Djevica i Rak su u prirodnom sekstilu. Njen MA je zračan, a njegov MO vatren. Vatra i zrak su kompatibilni, iako opozitni znakovi mogu iskazivati napetost.

pr.2
Ona je sva zemljana, a on ima vodenu Veneru. Bik i Ribe su u prirodnom sekstilu.Njemu s MO Ar vjerojatno treba više strasti i dinamike od pasive Bika.

pr.3
Slažu se preko Blizanca. A slaže se Djevica sa Škorpijom

pr4
slažu im se Škorpije, te zračni Blizanci sa Vagom.

pr5
ovo je skroz nekompatibilno. Kakav im je ostatak sinastrije zavisi. Šta će bit od njih ko zna....

Odnos ženskog SO sa muškim MO označava sklad na nivou suprug-supruga dok odnos na nivou žensko SO sa muškom VE ili ženski MA sa muškim MO govori više o vezama i dobri ljubavnici. Odnos MA i VE opisuje seksualni aspekt njihovoe veze. Tipičniji je za jako mlade parove.
Naprimjer kada u sinastriji radi žensko SO i muška VE, ona njemu paše za vezu, ali ne i za brak jer bračna partnerica je opisana MO. Ponekad u dugim brakovima ukoliko žena ne aspektuje dobro njegov MO taj MO označava majku ili njegov odnos s majkom. Obratno, ako dobro aspektuje MO, ali ne i VE, on tu Veneru traži u drugim ženama, jer u supruzi MO to nije našao.

Komplicirano je, ovo je jedan opći opis odnosa SO i MO, te MA i VE.

Ženska VE i muški MA ne daju ništa posebno. Oni bolje funkcioniraju na poslovno-prijateljskom planu. Ženu uvijek privlači onakakv kakav joj je natalni MA, a muškarca uvijek privlači njegova tip žene Venera.
Naprimjer žena ima Veneru u Raku i ona se kao žena ponaša u skladu s rakovskim osobinama: romantična, nježna, brižna, voli dom i porodicu. Ali nju privlači tip osobe kakav joj je već Mars. Ona kao VE teži svom MA kojeg traži dalje vani. Nek joj naprimjer partner ima Marsa u Raku, to govori da je on osjećajan, romantičan, brižan, voli dom i porodicu. Oni mogu biti kao brat(MA) i sestra (VE) i to funkcionira za one kojima je seksualnost jako slabo do nikako izražena. To su bratsko sestrinski odnosi, a posebno se kao takvi ispolje s vremenom kad prođe ona početna zaljubljenost. Ona kao VE u Raku će tražiti muškarca ne u Raku, nego muškarca koji ima osobine njenog Marsa. I sad nek je npr njen Mars u Škorpiji. Desit će se to da će s vremenom u onom odnosu s muškarcem MA Rak postat nezadovoljna i frustrirana jer će ga doživljavati mlakim. Ona teži škorpijskom tipu. Ali s druge strane VE u raku i MA u raku mogu biti jako dobri prijatelji i poslovni suradnici. Dugoročno jel....

magic potion
19.03.2013., 18:43
Koja je razlika između ova dva slučaja?

a) njeno Sunce 120 njegov Mjesec
b) njegovo Sunce 120 njen Mjesec

Saradonija
19.03.2013., 20:03
Koja je razlika između ova dva slučaja?

a) njeno Sunce 120 njegov Mjesec
b) njegovo Sunce 120 njen Mjesec

U bračnim odnosima? Čim je trigon, postoji skladan protok energije.
a) On je emocionalno zadovoljan načinom na koji ona ispoljava svoj karakter. Ona svojim osobinama ličnosti u njemu izaziva pozitivnu emociju. S obzirom da Mjesec označava emociju, ovaj Mjesec voli Sunce takvo kakvo jest. Pojednostavljeno, on voli nju, ali aspekt ne govori nužno i o njenim emocijama. S obzirom da Sunce opisuje njen idealni tip supruga, muškarac koji ga trigonira Mjesecom označava da se on ugodno osjeća u toj ulozi, u ulozi njenog supruga.
b) Ovdje žena sa svojim Mjesecom izražava pozitivnu (120) emociju prema muškarčevom Suncu, odnosno izražavanju njegovih osobina. On dakle sa svojim izražavanjem ličnih osobina Sunca izaziva skladne emocionalne reakcije. Muškarčevo Sunce opisuje njega u vidljivom pogledu, kakav je on vani, kao i Mjesec u njenom slučaju, tako ova kombinacija djeluje vrlo pozitivno i ugodno u vanjskom svijetu. Ostavljaju dojam sretnog para. Muškarac se ponaša uvijek kao Sunce, a žena kao Mjesec i to je ono što drugi vide, vide njihovo ponašanje. U trigonu je to skladno i kompatibilno ponašanje.

Razlika je dakle u tome, što u kombinaciji A vidi se njihovo stvarno unutrašnje stanje, kompatibilnost je na unutrašnjem nivou, dok u kombinaciji B oni na van djeluju sretno i usklađeno, ali iznutra ko zna, tome kazuju muškarčev MO i žensko SO.
Ova teorija ide po principu da je muškarac predstavljen Suncem, a iznutra je on Mjesec, dok žena je predstavljena Mjesecom, ali je njena unutražnja priroda Sunčeva. U sinastriji je od važnosti da se oni poklope na unutrašnjem nivou: muški Mjesec i žensko Sunce. Nije bitno kako oni djeluju izvana.

Primjer: znaš one parove koji su dugo zajedno i svi misle da imaju idealan brak, pa se odjednom razvedu i svi se čude i ne mogu shvatiti zašto...to su odnosi tipa muško SO i ženski MO.

Etna 911
19.03.2013., 20:17
A zanima me vase misljenje , gledam sinastriju svojih roditelja koji su u braku vec 28 godina i izmedju njihovih So i Mo nema aspekata , ni njihovi dispoziteri nemaju aspekte pa kako se to posmatra? Inace ono sto mi upada u oko je da stelijum moje majke iz 3 kuce ( tu su Ve, So, Mo,Me -Vaga ) upada u ocevu 12 kucu...

Facies
19.03.2013., 20:26
, a muškarca uvijek privlači njegova tip žene Venera.

Dali to znaci da meni sa Venerom u Ribama prirodno odgovara zena koja ima MArs ne samo u Ribama nego moguce i u 12 kuci?(mislim na seriju 12)
Ili jos preciznije dali takvoj muskoj veneri u Ribama odgovara zena koja ima stelijum(i MArs je tu) u 12 kuci u Skorpiji,iako taj njen stelijum nije u aspektima sa njegovom Venerom?

Saradonija
19.03.2013., 20:43
Dali to znaci da meni sa Venerom u Ribama prirodno odgovara zena koja ima MArs ne samo u Ribama nego moguce i u 12 kuci?(mislim na seriju 12)
Ili jos preciznije dali takvoj muskoj veneri u Ribama odgovara zena koja ima stelijum(i MArs je tu) u 12 kuci u Skorpiji,iako taj njen stelijum nije u aspektima sa njegovom Venerom?

tvojoj VE Pi odgovaraju žene sa MA kompatiblnim Ribama, to su dakle MA Pi, Can, Sco, te zemljani Marsevi....eventualno ne Vi radi 180. Aspekt nužno ne mora postojati, ali je poteban da se nešto izrealizira.

Saradonija
19.03.2013., 20:45
A zanima me vase misljenje , gledam sinastriju svojih roditelja koji su u braku vec 28 godina i izmedju njihovih So i Mo nema aspekata , ni njihovi dispoziteri nemaju aspekte pa kako se to posmatra? Inace ono sto mi upada u oko je da stelijum moje majke iz 3 kuce ( tu su Ve, So, Mo,Me -Vaga ) upada u ocevu 12 kucu...

kolike orbise si gledala za SO i MO. Svjetla djeluju i do 10°.

Etna 911
19.03.2013., 20:49
kolike orbise si gledala za SO i MO. Svjetla djeluju i do 10°.

Gledala sam na astro.com i nema aspekta prikazanog a znam da oni izbacuju prilicno velike orbise . Mogu da postavim sinastriju , ne treba mi analiza ali me bas interesuje sta i kako je jer svuda citam kako je kontakt svetala potreban a ovde nema :)

magic potion
19.03.2013., 20:54
U bračnim odnosima? Čim je trigon, postoji skladan protok energije.

Hvala. :)

Moji imaju semisekstil orbisa 2 između Sunca i Mjeseca. Normalno funkcioniraju već 30 g.

Saradonija
19.03.2013., 20:56
Gledala sam na astro.com i nema aspekta prikazanog a znam da oni izbacuju prilicno velike orbise . Mogu da postavim sinastriju , ne treba mi analiza ali me bas interesuje sta i kako je jer svuda citam kako je kontakt svetala potreban a ovde nema :)

pa može, baš bih voljela vidjeti odnos svjetala....

Dorée
19.03.2013., 20:56
Što znači kvadrat mjeseca na veneru i venere na mjesec?

Etna 911
19.03.2013., 21:29
pa može, baš bih voljela vidjeti odnos svjetala....

Evo je sinastrija , ne znam bas sam gledala ali nisam videla nista ali opet ja sam prilicni laik :)

http://www.astro.com/tmpd/c5gkfilePhbyNy-u1283281215/astro_61gw_33_34_mama_tata.77237.23947.gif?24053

tifani
19.03.2013., 21:42
Moze kratak opis, njeno sunce 90 njegov mjesec?

Saradonija
19.03.2013., 21:46
Evo je sinastrija , ne znam bas sam gledala ali nisam videla nista ali opet ja sam prilicni laik :)

http://www.astro.com/tmpd/c5gkfilePhbyNy-u1283281215/astro_61gw_33_34_mama_tata.77237.23947.gif?24053

dakle, kod mame SO 19 Li, MO 21 Li, a kod tate SO 1 Can, MO 28 Pi. Točno, njihova svjetla nisu u aspektu. Ali su povezani preko svojih dispozitora.
Kako su SO i MO tvoje mame u Vagi, kod nje je jako važna Venera, a kod tvog tate su bitni Mjesečevi vladari JU i NE, s obzirom da se SO nalazi u Raku. Njezina Venera i njegov Jupiter imaju kvadrat.
Znači svjetla nisu u aspektima, ali dispozitori jesu, u kvadratu. Još jači uticaj radi i njegov Neptun (vl MO) koji je u konjukciji sa njenim SO i MO.

Možeš pojednostaviti pa posmatrati sve to skupa kao da je njeno SO/MO u konjukciji na njegov MO, jer on svoj MO Pi izražava i preko NE....i to je jako dobro.

Ice_scorpio
19.03.2013., 22:02
Pozdrav.. Evo mene zanima kako se gleda aspekt prijateljstva/druženja u sinastriji odnosno koji su planeti najbitniji da se međusobno slažu iz obe karte? Dakle koji su planeti bitni da se skladno prožimaju? Sunce, Mjesec? Ili se radi o Veneri i Marsu?
Npr. Osoba 1 ima Mars u Škorpiji i Veneru u Lavu, a osoba 2 ima Mars u Raku i Veneru u Ribama
Sad da su ove osobe ženske, da li bi se kod njih gledali položaji Venere, tj. značilo bi da ne bi bilo toliko slične i složne?
A da su u pitanju muške osobe da li se opet gleda njihovo slaganje Ve, ili se gleda slaganje Marsa? :)

Nadam se da sam bila jasna.. :D

Etna 911
19.03.2013., 22:09
dakle, kod mame SO 19 Li, MO 21 Li, a kod tate SO 1 Can, MO 28 Pi. Točno, njihova svjetla nisu u aspektu. Ali su povezani preko svojih dispozitora.
Kako su SO i MO tvoje mame u Vagi, kod nje je jako važna Venera, a kod tvog tate su bitni Mjesečevi vladari JU i NE, s obzirom da se SO nalazi u Raku. Njezina Venera i njegov Jupiter imaju kvadrat.
Znači svjetla nisu u aspektima, ali dispozitori jesu, u kvadratu. Još jači uticaj radi i njegov Neptun (vl MO) koji je u konjukciji sa njenim SO i MO.

Možeš pojednostaviti pa posmatrati sve to skupa kao da je njeno SO/MO u konjukciji na njegov MO, jer on svoj MO Pi izražava i preko NE....i to je jako dobro.

Aha, nisam tako posmatrala . Hvala ti :)

Uopste nisam obratila paznju na dispozitera tatinog Mo ...

Hvala jos jednom :)

Saradonija
20.03.2013., 09:29
Pozdrav.. Evo mene zanima kako se gleda aspekt prijateljstva/druženja u sinastriji odnosno koji su planeti najbitniji da se međusobno slažu iz obe karte? Dakle koji su planeti bitni da se skladno prožimaju? Sunce, Mjesec? Ili se radi o Veneri i Marsu?
Npr. Osoba 1 ima Mars u Škorpiji i Veneru u Lavu, a osoba 2 ima Mars u Raku i Veneru u Ribama
Sad da su ove osobe ženske, da li bi se kod njih gledali položaji Venere, tj. značilo bi da ne bi bilo toliko slične i složne?
A da su u pitanju muške osobe da li se opet gleda njihovo slaganje Ve, ili se gleda slaganje Marsa? :)

Nadam se da sam bila jasna.. :D

Pa ima nekoliko faktora. Važan je Merkur koji se odnosi na komunikaciju, a s time i 3k i njen vladar. Kao što je u ljubavnim i bračnim odnosima važna 5k ljubavi i 7k veza, tako u prijateljstvu tu ulogu ima 11k kao označitelj za prijatelje i društvene grupe. Ta kuća pokazuje kakav vid ljudi nam je interesantan za interakciju. Od planeta je uz ME bitna i Venera koja opisuje način na koji socijaliziramo, te međusobno izražavanje simpatičnosti.
Primjer koji si postavila, dve Venere, prva u Lavu druga u Ribama, općenito dva elementa koja nisu kompatibilna, jer Lav voli izlaske, biti u centru pažnje, pokazivati se, ići na mjesta koja su 'in', a Ribe s druge strane su mirnije, to su više neka privatna i tiha okupljanja. U sinastriji je bitno da se odredit kakav tip druženja osoba preferira, tako se naravno spajaju češće oni koji su za veće grupe i oni koji su za manja okupljanja, što ovisi, između ostalog od stanje Venere, 11.k, ali i od cijele natalne karte. Od same ličnosti (SO/MO/Asc) zavisi odgovaraju li više površna druženja i poznanstva, od bliskih i čvrstih veza.
Što se tiče ostalih osobnih tijela, naravno i ovdje važe osnovna kompatibilnost po elementima, jer to daje razumijevanje i dvije osobe lakše funkcioniraju zajedno. Dakle, prednost bih dala ME, VE i stanju 11k.

Zatim, u prijateljstvima gdje su osobe jako bliske i povezane, poput braće ili poput sestara, jaka bude 3.k, te kod ženskih prijateljstava Venere, kod muških Marsevi. Uz prijateljstva, postoje i odnosi tipa kolega što ide preko 6k. Kod onih koje spoje neke sportske aktivnosti i/ili hobiji bude uključena 5.k. Ali uvijek se kao primarna kuća posmatra 11.k u kojoj se vidi kakvom obliku prijateljstva težimo, kakvi su prijatelji itd.
Mjesec je važan za emocionalnu kompatibilnost, iako nije nužan za trajnost odnosa.

magic potion
20.03.2013., 10:20
Sad kad je već riječ o prijateljstvima, išla sam pogledati sinastriju jednog mog prijatelja i mene, i upade mi u oči, da je njegov Mjesec točno, 0 stupnjeva, na mom Suncu.:rofl:
Mjesec je vl. njegove 11., a Sunce vl. moje 11.

Vl. njegove 3. Merkur u konjunkciji na moj asc u Djevici.
Venera njegova egzaktni trigon na moj Mjesec...Venere međusobno u sekstilu.

Moj vl. 5. u sekstilu na njegov Mjesec, a njegov vl. 5. u sekstilu na moj Mjesec.:D

Inače je on kombinacija Vaga/Rak/Vaga.

Saradonija
20.03.2013., 10:24
Sad kad je već riječ o prijateljstvima, išla sam pogledati sinastriju jednog mog prijatelja i mene, i upade mi u oči, da je njegov Mjesec točno, 0 stupnjeva, na mom Suncu.:rofl:

Moj vl. 5. u sekstilu na njegov Mjesec, a njegov vl. 5. u sekstilu na moj Mjesec.:D

eto, to je to. Odličan primjer :)

magic potion
20.03.2013., 10:49
Malo sam pogriješila.:D Mjesec je vl. njegovog ascendenta, a ne 11.
Vl. 11 je Venera, ali i ona ima skladan aspekt s vladarem moje 11...

Još jedno pitanje...Kad su Mjesec i Sunce u opoziciji orbisa 7, separacija, uzima li se to uopće u obzir? Ili da gledam dispozitore. U mom primjeru je dispozitor Mjeseca u konjunkciji 0°01:rofl: sa Suncem.
Što je tu bitnije, opozicija ili ova konjunkcija?

Saradonija
20.03.2013., 11:23
Malo sam pogriješila.:D Mjesec je vl. njegovog ascendenta, a ne 11.
Vl. 11 je Venera, ali i ona ima skladan aspekt s vladarem moje 11...

Još jedno pitanje...Kad su Mjesec i Sunce u opoziciji orbisa 7, separacija, uzima li se to uopće u obzir? Ili da gledam dispozitore. U mom primjeru je dispozitor Mjeseca u konjunkciji 0°01:rofl: sa Suncem.
Što je tu bitnije, opozicija ili ova konjunkcija?

isto dobro :)
Da, ta opozicija radi. Inače su konjukcije uvijek jače od opozicije, a kod odnosa SO i MO, stanje njihovih dispozitora opisuje šta se na kraju dešava. Tako naprimjer ukoliko su u opoziciji - napetost, ako su njihovi dispozitori u skladnom aspektu, napetost se na kraju razriješi u pozitivan odnos, a neharmoničan aspekt pogoršava stanje. Konjukcije nisu jednostavne, jer zavisi od ostalih faktora djeluju li harmonično ili ne. One opisuju spajanje, ali mogu postojati trvenja ukoliko ih kvari kvadrat/opozicija malefika ili loše dostojanstvo.

Ice_scorpio
20.03.2013., 11:24
Pa ima nekoliko faktora. Važan je Merkur koji se odnosi na komunikaciju, a s time i 3k i njen vladar. Kao što je u ljubavnim i bračnim odnosima važna 5k ljubavi i 7k veza, tako u prijateljstvu tu ulogu ima 11k kao označitelj za prijatelje i društvene grupe. Ta kuća pokazuje kakav vid ljudi nam je interesantan za interakciju. Od planeta je uz ME bitna i Venera koja opisuje način na koji socijaliziramo, te međusobno izražavanje simpatičnosti.
Primjer koji si postavila, dve Venere, prva u Lavu druga u Ribama, općenito dva elementa koja nisu kompatibilna, jer Lav voli izlaske, biti u centru pažnje, pokazivati se, ići na mjesta koja su 'in', a Ribe s druge strane su mirnije, to su više neka privatna i tiha okupljanja. U sinastriji je bitno da se odredit kakav tip druženja osoba preferira, tako se naravno spajaju češće oni koji su za veće grupe i oni koji su za manja okupljanja, što ovisi, između ostalog od stanje Venere, 11.k, ali i od cijele natalne karte. Od same ličnosti (SO/MO/Asc) zavisi odgovaraju li više površna druženja i poznanstva, od bliskih i čvrstih veza.
Što se tiče ostalih osobnih tijela, naravno i ovdje važe osnovna kompatibilnost po elementima, jer to daje razumijevanje i dvije osobe lakše funkcioniraju zajedno. Dakle, prednost bih dala ME, VE i stanju 11k.

Zatim, u prijateljstvima gdje su osobe jako bliske i povezane, poput braće ili poput sestara, jaka bude 3.k, te kod ženskih prijateljstava Venere, kod muških Marsevi. Uz prijateljstva, postoje i odnosi tipa kolega što ide preko 6k. Kod onih koje spoje neke sportske aktivnosti i/ili hobiji bude uključena 5.k. Ali uvijek se kao primarna kuća posmatra 11.k u kojoj se vidi kakvom obliku prijateljstva težimo, kakvi su prijatelji itd.
Mjesec je važan za emocionalnu kompatibilnost, iako nije nužan za trajnost odnosa.

Aha razumijem, hvala na odgvoru.:)
A za ovo podebljano, znači kod ženskih Ve, kod muških Ma, a kod muško-ženskih? I jedno i drugo ili?

Saradonija
20.03.2013., 11:26
Aha razumijem, hvala na odgvoru.:)
A za ovo podebljano, znači kod ženskih Ve, kod muških Ma, a kod muško-ženskih? I jedno i drugo ili?

kod muško ženskih prijateljstava se gleda muški MA i ženska VE, u ljubavnim vezama obratno.

Ice_scorpio
20.03.2013., 11:34
kod muško ženskih prijateljstava se gleda muški MA i ženska VE, u ljubavnim vezama obratno.

Ahaa. :D
E sad mi nije jasno zašto se u ljubavnim vezama gleda obratno.. čitala sam postove prije i piše da se iz karte žene vidi iz Marsa kakvom muškarcu teži, kakvog želi, a iz karte muškarca iz Venere kakvoj ženi teži, kakvu želi, e sad ako žena ima Mars u Jarcu, a muškarac Veneru u Biku, to bi značilo da su oni kompatibilni bez obzira što on ima Mars u Raku, a ona Veneru u Ovnu ?

Zar se ne bi trebali slagati i po Suncu i Mjesecu i jedne i druge osobe, i Marsu i Veneri i jedne i druge osobe?

I samo da te još upitam, kad se radi o seksualnoj privlačnosti pa i kad se veza temelji samo na seksu, nema emocija, nit' neke velike priče, doslovno osobe se nalaze samo radi seksa, koje planete s aspektima su otprilike za to zaslužne? :D

magic potion
20.03.2013., 11:44
isto dobro :)
Da, ta opozicija radi. Inače su konjukcije uvijek jače od opozicije, a kod odnosa SO i MO, stanje njihovih dispozitora opisuje šta se na kraju dešava. Tako naprimjer ukoliko su u opoziciji - napetost, ako su njihovi dispozitori u skladnom aspektu, napetost se na kraju razriješi u pozitivan odnos, a neharmoničan aspekt pogoršava stanje. Konjukcije nisu jednostavne, jer zavisi od ostalih faktora djeluju li harmonično ili ne. One opisuju spajanje, ali mogu postojati trvenja ukoliko ih kvari kvadrat/opozicija malefika ili loše dostojanstvo.

Hvala ti puno.:)

Sad nađoh drugog prijatelja kod kojeg je osim uobičajenih skladnih aspekata, još i moj Sjeverni čvor pola stupnja od njegovog Mjeseca i Jupitera, njegov Pluton je 1° udaljen od mog Južnog čvora, njegov Sjeverni čvor je točno na mom vertexu...

Bolje da više ne gledam...:rofl:

sasa62
20.03.2013., 16:20

Badava ti sve to, da nemas So u vagi i Mo u raku

Saradonija
20.03.2013., 17:18
Ahaa. :D
E sad mi nije jasno zašto se u ljubavnim vezama gleda obratno.. čitala sam postove prije i piše da se iz karte žene vidi iz Marsa kakvom muškarcu teži, kakvog želi, a iz karte muškarca iz Venere kakvoj ženi teži, kakvu želi, e sad ako žena ima Mars u Jarcu, a muškarac Veneru u Biku, to bi značilo da su oni kompatibilni bez obzira što on ima Mars u Raku, a ona Veneru u Ovnu ?

Zar se ne bi trebali slagati i po Suncu i Mjesecu i jedne i druge osobe, i Marsu i Veneri i jedne i druge osobe?

I samo da te još upitam, kad se radi o seksualnoj privlačnosti pa i kad se veza temelji samo na seksu, nema emocija, nit' neke velike priče, doslovno osobe se nalaze samo radi seksa, koje planete s aspektima su otprilike za to zaslužne? :D

znači,
- ona: Venera u Ovnu, Mars u Jarcu
- on: Venera u Biku, Mars u Raku

Dakle, ako ih posmatramo kao prijatelje/suradnike ne štima jer njena je Venera u vatrenom Ovnu, i kvadrira njegov Mars u Raku. Ona je otvorena, aktivna i dinamična, on je osjećajan, povučen i miran. Kvadrat stvara uznemirnost i on je svojim Marsom ima potrebu napadati. Tome doprinose i njihovi Marsevi koji su opozitni, svađanje, suprostavljene akcije. Djeluju različito. Nju vodi ambicija, njega emocija. Njene reakcije su burne, dok je on sklon povlačenju i zatvaranju.
U ljubavi nju privlači Mars u Jarcu, a njemu paše tip žene Venera u Biku. Znači oni se privlače u intimnom pogledu. Ova kombinacija koju si navela je dobra seksualna veza, ali kao par im može biti teško ukoliko to nije kompezirano svjetlima ili razriješeno preko dispozitora - dakle njen vladar Venere, a to je Mars, i njegov vladar Marsa, a to je Mjesec, ukoliko su harmmonični onda se ove različitosti s vremenom mogu savladati. Oni su puno bolji ljubavnici, nego što su prijatelji, iako za takav zaključak je naravno potrebno napraviti još neke analize.
Za seksualne veze se gledaju Venera i Mars, za ljubavne veze to i svjetla, a za brak sve to i još gomila drugih stvari.....
Venera i Mars opisuju intimu dvoje ljudi, dok svjetla usklađenost njihovih karaktera i emocija.
U ljubavnim vezama se kod žene gleda Mars jer on opisuje tip muškarca kakav je privlači, dok se kod muškarca gleda Venera koja opisuje tip žene koji mu je privlačan. Tako uvijek gledaj kakav je spoj ženskog Marsa sa muškom Venerom, to treba biti kompatibilno.

Saradonija
20.03.2013., 17:23
Hvala ti puno.:)

Sad nađoh drugog prijatelja kod kojeg je osim uobičajenih skladnih aspekata, još i moj Sjeverni čvor pola stupnja od njegovog Mjeseca i Jupitera, njegov Pluton je 1° udaljen od mog Južnog čvora, njegov Sjeverni čvor je točno na mom vertexu...

Bolje da više ne gledam...:rofl:

to je manje bitno....čvorovi, kironi, liliti, verteksi....planete su na prvom mjestu....

Etna 911
20.03.2013., 17:34
Saradonija imam i ja pitanje ako ti nije problem, sta bi rekla o emotivnom odnosu muskarca sa Venerom u Lavu i Marsom u Blizancima i zenske osobe sa Marsom u Vagi i Venerom u Vagi ?

Ice_scorpio
21.03.2013., 00:31
znači,
- ona: Venera u Ovnu, Mars u Jarcu
- on: Venera u Biku, Mars u Raku

Dakle, ako ih posmatramo kao prijatelje/suradnike ne štima jer njena je Venera u vatrenom Ovnu, i kvadrira njegov Mars u Raku. Ona je otvorena, aktivna i dinamična, on je osjećajan, povučen i miran. Kvadrat stvara uznemirnost i on je svojim Marsom ima potrebu napadati. Tome doprinose i njihovi Marsevi koji su opozitni, svađanje, suprostavljene akcije. Djeluju različito. Nju vodi ambicija, njega emocija. Njene reakcije su burne, dok je on sklon povlačenju i zatvaranju.
U ljubavi nju privlači Mars u Jarcu, a njemu paše tip žene Venera u Biku. Znači oni se privlače u intimnom pogledu. Ova kombinacija koju si navela je dobra seksualna veza, ali kao par im može biti teško ukoliko to nije kompezirano svjetlima ili razriješeno preko dispozitora - dakle njen vladar Venere, a to je Mars, i njegov vladar Marsa, a to je Mjesec, ukoliko su harmmonični onda se ove različitosti s vremenom mogu savladati. Oni su puno bolji ljubavnici, nego što su prijatelji, iako za takav zaključak je naravno potrebno napraviti još neke analize.
Za seksualne veze se gledaju Venera i Mars, za ljubavne veze to i svjetla, a za brak sve to i još gomila drugih stvari.....
Venera i Mars opisuju intimu dvoje ljudi, dok svjetla usklađenost njihovih karaktera i emocija.
U ljubavnim vezama se kod žene gleda Mars jer on opisuje tip muškarca kakav je privlači, dok se kod muškarca gleda Venera koja opisuje tip žene koji mu je privlačan. Tako uvijek gledaj kakav je spoj ženskog Marsa sa muškom Venerom, to treba biti kompatibilno.

Aha, jasno mi je što govoriš ali nije mi jasno zašto se tako gleda..:confused:

Jer ako je u natalnoj karti žene Mars u Jarcu, znači da ona teži takvome muškarcu, a npr. Mars u Raku bez obzira na njegovu Veneru u Biku, nema osobine ovoga u Jarcu nego suprotne.. to me nekako kopka. :rofl:

A ovo gore boldano, mogu li ovako posmatrati pri tumačenju sinastrije: Npr. Za ljubavne veze se gleda slaganje muškog Mjeseca i Venere sa ženskim Suncem i Marsom, ali i pored toga da se opet gleda obrnuto; muško SO i MA sa ženskim MO i VE (kako bi se u toj ljubavnoj vezi popunio i onaj prijateljski dio).. itd. ?
A za samo seksualne veze je zadužen odnos između muške Venere i ženskog Marsa ?

magic potion
21.03.2013., 10:36
Gleda li se položaj po kućama? Npr. ženski Mars i muška Venera su u kompatibilnim elementima (zemlja/voda) a u istoj kući.
Jel to dobro ili ne?

Saradonija
21.03.2013., 11:11
Aha, jasno mi je što govoriš ali nije mi jasno zašto se tako gleda..:confused:

Jer ako je u natalnoj karti žene Mars u Jarcu, znači da ona teži takvome muškarcu, a npr. Mars u Raku bez obzira na njegovu Veneru u Biku, nema osobine ovoga u Jarcu nego suprotne.. to me nekako kopka. :rofl:

zato se ženski Mars i muška Venera posmatraju za intimne veze, dok njihova svjetla govore o karakternoj kompatibilnosti. Žena sa Marsom u Jarcu i muškarac sa Venerom u Biku daje dobru usklađenu intimnu vezu, a kako se oni slažu kao osobe se gledaju svjetla.

A ovo gore boldano, mogu li ovako posmatrati pri tumačenju sinastrije: Npr. Za ljubavne veze se gleda slaganje muškog Mjeseca i Venere sa ženskim Suncem i Marsom, ali i pored toga da se opet gleda obrnuto; muško SO i MA sa ženskim MO i VE (kako bi se u toj ljubavnoj vezi popunio i onaj prijateljski dio).. itd. ?
A za samo seksualne veze je zadužen odnos između muške Venere i ženskog Marsa ?

naravno da svaki odnos između dvije osobe ima više nivoa, kakvi su karakterno i da li funkcioniraju kao osobe zajedno (SO - MO), zatim njihova intima (MA - VE), komunikacija (ME - ME), prijateljstvo (VE - MA).

Primjer: Tom Cruise (http://www.astrotheme.com/astrology/Tom_Cruise)i Katie Holmes (http://www.astrotheme.com/astrology/Katie_Holmes)

- Tom: Mjesec i Venera u Lavu, Sunce u Raku, Mars u Biku, Merkur Blizanci
- Katie: Sunce u Strijelcu, Mars u Jarcu, MJesec u Lavu, Venera u Škorpiji, Merkur u Strijelcu

Dakle, njihovi Merkuri su u kvadratu, Blizanci i Strijelac što stvara napetosti u komunikciji i otežava verbalni aspekt odnosa. Njihov intimni spoj ne valja jer se njegova Venera u Lavu ne slaže s njenim Marsom u Jarcu, njemu treba lavovski tip intime, a njoj jarčevski, njemu treba dinamika vatrenog lava, a njoj strpljenje jarčevsko. Trebaju im različite stvari. To stvara napetost i vodi u sukob.
S druge strane, Tom sa Mjesecom u Lavu traži takvu za brak, a ona traži strijelca. Kao supružnici idu zajedno, jer se vatre slažu i nadopunjuju, ali im je intimni dio katastrofa.Znači tip bračnog partnera koji traže je podudaran, ali ne idu zajedno kao ljubavnici. Između njih nema kemije i dugoročno se hlade. E sad, postoje brakovi koji kao takvi funkcioniraju kada se intima stavi u sporedan i nebitan plan. Zašto njih dvoje nisu mogli tako, iz razloga što je Tom radi MA Tau hedonist, a Katie sa VE Sco seksualna. Znači oboma im je bitna ta intima, čak više Katie nego Tomu. Ona je njega ostavila.

Saradonija
21.03.2013., 11:18
Gleda li se položaj po kućama? Npr. ženski Mars i muška Venera su u kompatibilnim elementima (zemlja/voda) a u istoj kući.
Jel to dobro ili ne?

kuće govore o mjestu djelovanja. Tamo gdje je planeta u kući na tom mjestu ispoljava svoje osobine. Naprimjer, ženski Mars u 11k kompatibilan sa muškom Venerom u 11k - oni imaju povremene intimne susrete, dobar intiman spoj na prijateljskoj bazi....ili ženski Mars i muška Venera preko 5.k - dobra ljubavna veza, ili kad je 12k oni se vole tajno....itd....

noliđ
21.03.2013., 11:20
Gleda se slaganje po elementima.
...

aha, iako odnos muška Ve i Mo sa ženskim So i Ma nije najbitniji, vidim da je ipak bitniji od suprotnog odnosa... iako sam ja uvik smatra da je ženska Ve i muški Ma odnos ključa i brave, kako u vezi tako i u seksualnom smislu... :D
al to su vjerojatno oni odnosi šta vidimo po LJES-u: "volim ga/ju, al me ne privlači seksualno", jer valjda seksualni porivi ne trpe ugodne aspekte... :misli:

al jel to isto onda znači da napet odnos muška Ve i ženski Ma daje svemirsku kemiju, ali se pretvara u destruktivnost nakon nekog vrimena? dakle, jesu tu bolji ugodni aspekti za dobru i kvalitetnu vezu, ili napeti?

kuće govore o mjestu djelovanja. Tamo gdje je planeta u kući na tom mjestu ispoljava svoje osobine. Naprimjer, ženski Mars u 11k kompatibilan sa muškom Venerom u 11k - oni imaju povremene intimne susrete, dobar intiman spoj na prijateljskoj bazi....ili ženski Mars i muška Venera preko 5.k - dobra ljubavna veza, ili kad je 12k oni se vole tajno....itd....

al priko čijih kuća se gleda?

Saradonija
21.03.2013., 11:58
aha, iako odnos muška Ve i Mo sa ženskim So i Ma nije najbitniji, vidim da je ipak bitniji od suprotnog odnosa... iako sam ja uvik smatra da je ženska Ve i muški Ma odnos ključa i brave, kako u vezi tako i u seksualnom smislu... :D
al to su vjerojatno oni odnosi šta vidimo po LJES-u: "volim ga/ju, al me ne privlači seksualno", jer valjda seksualni porivi ne trpe ugodne aspekte... :misli:

al jel to isto onda znači da napet odnos muška Ve i ženski Ma daje svemirsku kemiju, ali se pretvara u destruktivnost nakon nekog vrimena? dakle, jesu tu bolji ugodni aspekti za dobru i kvalitetnu vezu, ili napeti?

al priko čijih kuća se gleda?

najbitniji su muški MO i VE sa ženskim SO i MA.
Nije istina da seksualni porivi ne trpe ugodne aspekte, dapače. Ovo što kažeš pod 'volim ga/ju' ali me ne privlači seksualno' znači da nešto ne štima na nivou odnosa Venere i Marsa, dakle muške Venere i ženskog Marsa, ali štimaju svjetla.

Kemiju daju muška Venera i ženski Mars u kompatibilnim elementima:

- muška vatrena Venera sa ženskim vatrenim Marsom
- muška vatrena Venera sa ženskim zračnim Marsom
- muška zemljana Venera sa ženskiim zemljanim Marsom
- muška zemljana Venera sa ženskim vodenim Marsom
- muška zračna Venera sa ženskim zračnim Marsom
- muška zračna Venera sa ženskim vatrenim Marsom
- muška vodena Venera sa ženskim vodenim Marsom
- muška vodena Venera sa ženskim zemljanim Marsom

Dakle, kompatibilni su vatra/vatra, vatra/zrak, voda/voda, voda/zemlja, zemlja/zemlja, zrak/zrak. Međusobno su kompatibilni aktivni elementi, kao i pasivni elementi, dok spoj aktivnog i pasivnog elementa stvara tenziju i sukob.

Ona izreka da se suprotnosti privlače stoji u spoju opozitnih znakova koji su kompatibilni po elementu: Ovan-Vaga, Bik-Škorpija, Blizanci-Strijelac, Rak-Jarac, Lav-Vodenjak, Djevica-Riba. Ovo su jako dinamični odnosi koji dugoročno mogu odvesti u sukob. Obično opisuju ili jaku privlačnost ili jaku averziju, već u zavisnosti od ostalih postavki u horoskpu.

Od kuća se gledaju kuće oba partnera. Prevagu preuzima planeta koja snažnije djeluje, dakle osnažena dostojanstvom u znaku, jak dispozitor, jaki aspekti i sl. Naprimjer konjukcija Venere i Marsa u Jarcu. Ovdje je snažniji Mars od Venere, jer je egzaltiran, pa i njegovo djelovanje ide više preko kuće u kojoj se natalno nalazi i nad kojom vlada.
Nek žena ima Mars u Jarcu u 11.k, a muškarac Veneru u Jarcu u 5.k. Znači oni su dobar intiman spoj, ali muškarac će ovdje težiti vezi dok žena prijateljstvu. Kako je njen Mars jači njoj može odgovarati seksualna veza na neobaveznom nivou, a on će željeti ljubavnu vezu. Njihov odnos će biti onakakv kakav njoj odgovara, jer je njen Mars jači po položaju od njegove Venere. Ovo će sjajno funkcionirati ukoliko se muškarac prilagodi, a to opet zavisi od ostalih aspekata i njihovih temeljnih karaktera.

nastasja2
21.03.2013., 13:28
Pozdrav.. Evo mene zanima kako se gleda aspekt prijateljstva/druženja u sinastriji
kako se slažeš s prijateljima, gledaš gdje se čiji merkur nalazi, da imate sličnu priču ili razmjenjivati mišljenje o nečemu, pošto sam strijelac s merkurom u strijelcu meni najbolje odgovaraju osobe s merkurom u strijelcu, tako da to može biti osoba sa suncem u jaraci ali s merkurom u strijelcu, oni što govore znam da stoje iza toga, onda mi se sviđa merkur u ovnu, pozitivni su, a sa merkurom u ribi mogu pričati do sutra, jer strijelci i ribe su slični, oni imaju iste vladare sunčevog znaka jupiter i neptun pa se razumije, merkur u lavu on mije malo prenaglašen i bučan i nema filozofsku notu, nije mi loš merkurr u blizancima samo što je malo lažljiv, dodaje izmišljene situacije,

Dorée
21.03.2013., 14:13
Dakle, kompatibilni su vatra/vatra, vatra/zrak, voda/voda, voda/zemlja, zemlja/zemlja, zrak/zrak. Međusobno su kompatibilni aktivni elementi, kao i pasivni elementi, dok spoj aktivnog i pasivnog elementa stvara tenziju i sukob.

Kako se slažu voda/zrak?
I kako se gleda ako su partneri istospolni je li onda kod muškaraca sunce-mars kod oboje, a kod žena mjesec -venera kod obje?:)

Ice_scorpio
21.03.2013., 15:14
zato se ženski Mars i muška Venera posmatraju za intimne veze, dok njihova svjetla govore o karakternoj kompatibilnosti. Žena sa Marsom u Jarcu i muškarac sa Venerom u Biku daje dobru usklađenu intimnu vezu, a kako se oni slažu kao osobe se gledaju svjetla.

naravno da svaki odnos između dvije osobe ima više nivoa, kakvi su karakterno i da li funkcioniraju kao osobe zajedno (SO - MO), zatim njihova intima (MA - VE), komunikacija (ME - ME), prijateljstvo (VE - MA).........

Mislim da sam razumijela.. Hvala puno na odgovoru. :D

Saradonija
21.03.2013., 19:56
Kako se slažu voda/zrak?
I kako se gleda ako su partneri istospolni je li onda kod muškaraca sunce-mars kod oboje, a kod žena mjesec -venera kod obje?:)

Nisu kompatibilni, zrak uznemirava vodu. Voda je elementarno emocija, a zrak je mentalan. Zrak se slaže sa vatrom i zrakom, a ne slaže se sa vodom i zemljom. Zamisli more i vjetar. Vjetar uzburkava more, ali more nema uticaj na vjetar. Voda je opipljiv element, a zrak neopipljiv, njih dvoje zajedno dolaze u sukob jer voda drži zrak hladnim/bezosjećajnim, dok zraku može smetati vodina emocija.
Od svih vodeno-zračnih kombinacija, najteže su Ge-Pi, Li-Can i Aq-Sco jer su međusobno u kvadratu. Kvadrat je borba.

Kako misliš partneri su istospolni? Homoseksualne veze? Ne bih taj dio analizirala.

Dorée
21.03.2013., 20:37
Nisu kompatibilni, zrak uznemirava vodu. Voda je elementarno emocija, a zrak je mentalan. Zrak se slaže sa vatrom i zrakom, a ne slaže se sa vodom i zemljom. Zamisli more i vjetar. Vjetar uzburkava more, ali more nema uticaj na vjetar. Voda je opipljiv element, a zrak neopipljiv, njih dvoje zajedno dolaze u sukob jer voda drži zrak hladnim/bezosjećajnim, dok zraku može smetati vodina emocija.
Od svih vodeno-zračnih kombinacija, najteže su Ge-Pi, Li-Can i Aq-Sco jer su međusobno u kvadratu. Kvadrat je borba.

Kako misliš partneri su istospolni? Homoseksualne veze? Ne bih taj dio analizirala.

aha, tako:). Nisam uopće razmišljala da bi zrak utjecao na vodu.
Da to sam mislila, aha u redu. Hvala ti.

spejs peznt
21.03.2013., 21:53

Naletio sam nedavno na neki tekst o aspektima u kojem je spomenuta inkonjukcija za koju piše da je malo pozitivnija od kvadrata i tu je bio naveden primjer voda/zrak. Jel to točno?

Saradonija
21.03.2013., 22:10
Naletio sam nedavno na neki tekst o aspektima u kojem je spomenuta inkonjukcija za koju piše da je malo pozitivnija od kvadrata i tu je bio naveden primjer voda/zrak. Jel to točno?

da, inkonjukcija je lakša od kvadrata. Po jačini ide opozicija, kvadrat, pa inkonjukcija, s tim da ona ne spada u glavne aspekte. Primjer zrak/voda inkonjukcija su Ge-Sco, Li-Pi, Aq-Can. To jesu nekompatibilni elementi, ali u manjoj mjeri za usporedbu s drugima. Inkonjukcija je napeta i zahtjeva prilagodbu.

spejs peznt
21.03.2013., 22:30
da, inkonjukcija je lakša od kvadrata. Po jačini ide opozicija, kvadrat, pa inkonjukcija, s tim da ona ne spada u glavne aspekte. Primjer zrak/voda inkonjukcija su Ge-Sco, Li-Pi, Aq-Can. To jesu nekompatibilni elementi, ali u manjoj mjeri za usporedbu s drugima. Inkonjukcija je napeta i zahtjeva prilagodbu.

oke, hvala :)
a prema tome je onda npr. tau-sco teži od aq-sco?
jer prema onom što sam uspio do sada pohvatat, više se favoriziraju opozicijski odnosi nego kvadrati.

kockastonatufne
22.03.2013., 08:40
Kvadrati, naročito Venere i Marsa, itekako hoće da daju jaku "hemiju", oni mogu da označavaju fizičku privlačnost koja je toliko jaka upravo jer se meša sa svojevrsnom odbojnošću i željom da se druga strana potčini (Ma90Ve). No, odnos između Ma i Ve u sinastriji govore samo bazičnoj, fizičkoj muško-ženskoj privlačnosti, ali ne čini "supstanciju" kvalitetnog odnosa, jer trajnost i kvalitet odnosa zavisi od mnogo drugih aspekata (komunikacija, prijateljstvo, funkcionisanje na svakodnevnom nivou itd).

No, najvažnije je ono što je Saša na prošloj strani rekao: već će se u našoj natalnoj karti, i bez ikakve sinastrije, videti kakve ljude biramo i dobijamo, te kakvi nam trebaju za prijatelje, partnere...

sasa62
22.03.2013., 13:05
No, najvažnije je ono što je Saša na prošloj strani rekao: već će se u našoj natalnoj karti, i bez ikakve sinastrije, videti kakve ljude biramo i dobijamo, te kakvi nam trebaju za prijatelje, partnere...

U biti htio sam istaknuti, da se prečesto gledaju / traže neki minorni, ili manje važni pokazatelji, a zanemaruju toliko očiti bitni pokazatelji...

U primjeru na koji sam se nadovezao pominje se sve i svašta, a sama suština jest da obje osobe u osnovnoj strukturi sadrže znak raka i znak vage, što je prvi pokazatelj međusobnog karakternog razumijevanja...

To je dakle prvenstveno, bez obzira što se sve dosad pisalo ovdje o tome, jer ako je osnovna struktura najbitnija za osobu i nepromjenjljivog je karaktera, onda tu nemaju što tražiti bilo kakve Ve ili Ma ( naročito ukoliko nisu dio osnovne strukture ) u onom značaju kakav je za osnovnu strukturu, dakle mogu imati samo manji značaj...

i isto tako promatranjem samo određenih planeta bez sagledavanja znaka u kojem se nalazi isto tako je promašen slučaj s obzirom da im upravo ti znaci tim planetama daju dodatni opis, ili dodatnu opremu...

Saradonija
22.03.2013., 17:10
oke, hvala :)
a prema tome je onda npr. tau-sco teži od aq-sco?
jer prema onom što sam uspio do sada pohvatat, više se favoriziraju opozicijski odnosi nego kvadrati.

ne mogu odgovoriti sa 'da' ili 'ne' jer samu težinu aspekta (180,90) ne određuje samo znak, već i priroda planeta koje su uključene u sam aspekt, te još mnoge druge stvari.

Saradonija
22.03.2013., 17:16
Kvadrati, naročito Venere i Marsa, itekako hoće da daju jaku "hemiju", oni mogu da označavaju fizičku privlačnost koja je toliko jaka upravo jer se meša sa svojevrsnom odbojnošću i željom da se druga strana potčini (Ma90Ve). No, odnos između Ma i Ve u sinastriji govore samo bazičnoj, fizičkoj muško-ženskoj privlačnosti, ali ne čini "supstanciju" kvalitetnog odnosa, jer trajnost i kvalitet odnosa zavisi od mnogo drugih aspekata (komunikacija, prijateljstvo, funkcionisanje na svakodnevnom nivou itd).

ma kakva kemija. Mars je planet borbe i on se u kvadratu osjeća frustrirano pa ima potrebu da napada Veneru. U težim situacijama su to nasilni odnosi. Zavisi naravno od natalne karte.

Saradonija
22.03.2013., 17:26
U biti htio sam istaknuti, da se prečesto gledaju / traže neki minorni, ili manje važni pokazatelji, a zanemaruju toliko očiti bitni pokazatelji......

potpuno se slažem. Ako ne rade osobna tijela, neće ni ovo drugo. Minorni pokazatelji tek s vremenom daju neku nijansu samom odnosu.....

U primjeru na koji sam se nadovezao pominje se sve i svašta, a sama suština jest da obje osobe u osnovnoj strukturi sadrže znak raka i znak vage, što je prvi pokazatelj međusobnog karakternog razumijevanja...

To je dakle prvenstveno, bez obzira što se sve dosad pisalo ovdje o tome, jer ako je osnovna struktura najbitnija za osobu i nepromjenjljivog je karaktera, onda tu nemaju što tražiti bilo kakve Ve ili Ma ( naročito ukoliko nisu dio osnovne strukture ) u onom značaju kakav je za osnovnu strukturu, dakle mogu imati samo manji značaj......
ovo se ne slažem. Odnos dvoje ljudi je kompleksan i ne može se svesti samo na 'slaganje karaktera', tj slaganje po SO/MO/Asc, bila bi sinastrijska astrologija jako jednostavna da je tako. Slaganje karaktera nije nikakva garancija uspjeha odnosa, jer ukoliko im ne štima ostatak sinastrije, to jako brzo pada vodu. MA i VE su jako bitni za ljubavne veze, kao i ME za komunikaciju, itd. Neki bračni odnosi koji funkcioniraju na principu 'sporazuma' i imaju slab do nikakav intimni spoj eventualno i prolazi bez dobrog odnosa MA i VE, al to opet zavisi individualno kakve su natalne karte i što osobe od braka žele.

i isto tako promatranjem samo određenih planeta bez sagledavanja znaka u kojem se nalazi isto tako je promašen slučaj s obzirom da im upravo ti znaci tim planetama daju dodatni opis, ili dodatnu opremu...

naravno. Ovdje smo raspravljali onako generalno o prirodi planeta i znakova, što je potrebno znati kasnije za ozbiljniju analizu.

Fish 1968
22.03.2013., 18:30
Generalno da jer su opozicije komplementarnih elemenata dok kvadrati nisu. :)

gargamišamel
24.03.2013., 09:51
pozdrav svima!
imam neke nedoumice u vezi jednog aspekta u sinastriji. radi se o njegovom marsu u konjunkciji sa njezinim AC-om. taj mars pada u njegovu 5. natalnu kuću i vlada njegovim AC-om, a sve se odigrava u znaku lava. ono što znam je to da on nju jako fizički i seksualno privlači. zanima me kako taj njegov mars osjeća njezin AC? da li je tu obostrana privlačnost? tu se još našao i njezin sjeverni čvor. inače u sinastriji ima i drugih jako dobrih aspekata, a njih dvoje nisu u vezi.

venera_veritas
25.03.2013., 07:24
zanima me kako gledate na obostranu konjukciju sunca i kirona u emotivnim odnosima.
isto tako, zanima me kako tumačiti čvorove položene na os asc-desc (smč na desc)

Saradonija
25.03.2013., 23:59
Saradonija imam i ja pitanje ako ti nije problem, sta bi rekla o emotivnom odnosu muskarca sa Venerom u Lavu i Marsom u Blizancima i zenske osobe sa Marsom u Vagi i Venerom u Vagi ?

jako dobro, njegova VE Le podržava njen MA Li, to je vatra/zrak, znaci su prirodno u sekstilu, vatra grije zrak, a zrak potpiruje vatru. I za prijateljstvo jako dobro s obzirom na njegov MA Ge i njena VE Li, oboje su zračni/mentalni pa imaju o čemu da pričaju i vole da se druže zajedno. Naravno ovo je samo djelić sinastrije i zavisi od ostalog.....

Etna 911
26.03.2013., 09:36
jako dobro, njegova VE Le podržava njen MA Li, to je vatra/zrak, znaci su prirodno u sekstilu, vatra grije zrak, a zrak potpiruje vatru. I za prijateljstvo jako dobro s obzirom na njegov MA Ge i njena VE Li, oboje su zračni/mentalni pa imaju o čemu da pričaju i vole da se druže zajedno. Naravno ovo je samo djelić sinastrije i zavisi od ostalog.....

E hvala ti puno , citajuci posle sto su postovali skapirala sam kako sta i sa cim ide :)

Naravno da je ovo samo delic , nego me je interesovalo generalno kako bi se slagali .Sto se price tice to mogu da potvrdim , stvarno je osoba (muskarac sa Ma Ge) osoba sa kojom o svemu moze da se prica :)

mike1623
26.03.2013., 09:56
Može mi netko odgovoriti slaganje ženske mars u lavu u 1. venera u blizancima u 11. a muškarac mars u lavu u 8. te venera u biku u 4.tnx

Ice_scorpio
26.03.2013., 11:48
Može mi netko odgovoriti slaganje ženske mars u lavu u 1. venera u blizancima u 11. a muškarac mars u lavu u 8. te venera u biku u 4.tnx

Gledajući samo po tome, više su podobni za prijateljsku vezu nego ljubavnu. Njezin Mars je u kvadratu s njegovom Venerom.
A njegov Mars je u skladnom aspektu s njenom Venerom što pokazuje više prijateljsku vezu, imaju o čemu pričati, razumiju se..

Ali to je samo dijelić cijele sinastrije pa se ne može sve na osnovu toga zaključiti. :)

mike1623
26.03.2013., 12:06
Gledajući samo po tome, više su podobni za prijateljsku vezu nego ljubavnu. Njezin Mars je u kvadratu s njegovom Venerom.
A njegov Mars je u skladnom aspektu s njenom Venerom što pokazuje više prijateljsku vezu, imaju o čemu pričati, razumiju se..

Ali to je samo dijelić cijele sinastrije pa se ne može sve na osnovu toga zaključiti. :)

Da ne bi se baš složila jer smo to muž i ja pa izgleda da kod nas određuje odnos nešto drugo...inače pisano je da nejviše određuje Mars i Venera pa otuda pitanje...:D

Ice_scorpio
26.03.2013., 12:33
Da ne bi se baš složila jer smo to muž i ja pa izgleda da kod nas određuje odnos nešto drugo...inače pisano je da nejviše određuje Mars i Venera pa otuda pitanje...:D

Treba pogledati i slaganje Sunce/Mjesec, pa osnovni karakter jedne i druge osobe SO/MO/ASC, a za prijateljsku vezu još i Merkur itd. :D

mike1623
26.03.2013., 13:02
Treba pogledati i slaganje Sunce/Mjesec, pa osnovni karakter jedne i druge osobe SO/MO/ASC, a za prijateljsku vezu još i Merkur itd. :D

Neznam baš, ja sam BIK/RAK/OVAN a muž je BLIZANAC/STRIJELAC/VODENJAK, moj merkur u ovnu u 10-oj a njegov merkur u raku u 7-oj...po svoj logici priče mi se ne slažemo baš...ali eto...:o

srcelence
26.03.2013., 13:47
Eh, Mike, je**no.
zipa kod mene i mog muža
moja Ve u ovnu na 180 od njegovo Me u škorpiji
moj Mo u djevi na 180 od njegovog Mo u ribi
kao, sunca su nam zračna pa se slažemo :DDD moš mislit.
Kada on priča kak "..jadni ljudi, nemaju para...spusti cijenu..."
onda moja Ve doslovce dobi rogove, osim ako on baš puno puno priča, onda ja uzmem Ventolin.
A moj Me u blizancima, reklo bi se nadpriča svakog, da, osim ovdje :(

mike1623
26.03.2013., 13:57
Eh, Mike, je**no.
zipa kod mene i mog muža
moja Ve u ovnu na 180 od njegovo Me u škorpiji
moj Mo u djevi na 180 od njegovog Mo u ribi
kao, sunca su nam zračna pa se slažemo :DDD moš mislit.
Kada on priča kak "..jadni ljudi, nemaju para...spusti cijenu..."
onda moja Ve doslovce dobi rogove, osim ako on baš puno puno priča, onda ja uzmem Ventolin.
A moj Me u blizancima, reklo bi se nadpriča svakog, da, osim ovdje :(

E pa to ti kažem...možeš misliti kako djeluje tvoja Venera u ovnu na njegov mjesec u ribi...po astrologiji muž i ja nemamo ništa od kompatibilnosti jedino recimo on ima Veneru u biku ja bik, a ja veneru u blizancima a on blizanac..ajde pa to mogu nekako još..ali ovo drugo ništa...Meni je Venera u blizancima ja doslovno ne prestajem pričati stalno bi o nečemu razgovarala...moj muž merkur u raku u 7.-oj kući ništa osim kada ga pitaš odgovori možeš zamisliti kako je to meni??a jooooj...zašto moram postavljati sto pitanja za jedan odgovor??:o:o

Ice_scorpio
26.03.2013., 14:11
Neznam baš, ja sam BIK/RAK/OVAN a muž je BLIZANAC/STRIJELAC/VODENJAK, moj merkur u ovnu u 10-oj a njegov merkur u raku u 7-oj...po svoj logici priče mi se ne slažemo baš...ali eto...:o

Pa eto vidiš. Po osnovnom karakteru SO/MO/ASC vi sebi međusobno ne odgovarate. Tvoj Merkur u Ovnu, a njegov u Raku što opet nije dobro.

A na početku si dala primjer samo Venere i Marsa, tvoj Mars kvadrira njegovu Veneru (nesklad), dok njegov Mars i tvoja Venera se slažu, a to je jedino od ovog navedenog što se slaže, pa bi se dalo iz ovog navedenog reći da si baš niste podobni :D, ali opet mora biti neka poveznica gdje se nalazite, pa ipak ste završili u braku jel.. :ne zna:

Možda ti odgovori netko ko se bolje razumije u sinastriju. :)

mike1623
26.03.2013., 14:17
Pa eto vidiš. Po osnovnom karakteru SO/MO/ASC vi sebi međusobno ne odgovarate. Tvoj Merkur u Ovnu, a njegov u Raku što opet nije dobro.

A na početku si dala primjer samo Venere i Marsa, tvoj Mars kvadrira njegovu Veneru (nesklad), dok njegov Mars i tvoja Venera se slažu, a to je jedino od ovog navedenog što se slaže, pa bi se dalo iz ovog navedenog reći da si baš niste podobni :D, ali opet mora biti neka poveznica gdje se nalazite, pa ipak ste završili u braku jel.. :ne zna:

Možda ti odgovori netko ko se bolje razumije u sinastriju. :)

Zato mi je i neobično trebala bi staviti karte pa da se vidi...u braku smo sada će 7 godina i po atrologiji ne mogu skužiti što nas povezuje a s druge strane se volimo i imamo dječicu koju obožavamo tako da neznam što je kod nas presudilo :D...moram navesti, veze koje sam imala kao djevojka 90% su bili blizanci, odgovara mi taj znak...a sada što je točno kod nas ne znam, zaista...to se zove ljubav...:cerek:

Raven 99
26.03.2013., 14:56

Mars i Venera su, naravno, vrlo bitni u sinastriji.

Ali za brak, i duge, ozbiljne veze, to nije dovoljno. Treba gledati osnovnu kombinaciju, kakav odnos prave svjetla. Npr. primijetila sam da su veze u kojima je žensko SO na muškarčevom MO vrlo intenzivne.

Pa onda pogledaj u koje polje upadaju tvoje osobne planete njemu i obrnuto. Npr. ako je možda tvoj Mo u njegovoj 7. - znači da te doživljava kao bračnu partnericu.

Iako nekad ne postoje baš najskladniji aspekti između osnovnih kombinacija, ukoliko postoje jake karmičke veze koje uključuju čvorove, također se osobe osjećaju kao da su "stvoreni jedno za drugo". Ne treba ništa zanemariti.

Evo ti, čisto primjera radi. Pogledaj sinastriju Brangeline. (http://www.astrotheme.com/celestar/)

Obiluje napornim i teškim tj. prilično izazovnim aspektima, ali opet postoji nešto što ih drži skupa. Ne bi sigurno imali 20 djece da ne pronalaze jedno u drugome životne partnere. :)

mike1623
26.03.2013., 18:57
Mars i Venera su, naravno, vrlo bitni u sinastriji.

Ali za brak, i duge, ozbiljne veze, to nije dovoljno. Treba gledati osnovnu kombinaciju, kakav odnos prave svjetla. Npr. primijetila sam da su veze u kojima je žensko SO na muškarčevom MO vrlo intenzivne.

Pa onda pogledaj u koje polje upadaju tvoje osobne planete njemu i obrnuto. Npr. ako je možda tvoj Mo u njegovoj 7. - znači da te doživljava kao bračnu partnericu.

Iako nekad ne postoje baš najskladniji aspekti između osnovnih kombinacija, ukoliko postoje jake karmičke veze koje uključuju čvorove, također se osobe osjećaju kao da su "stvoreni jedno za drugo". Ne treba ništa zanemariti.

Evo ti, čisto primjera radi. Pogledaj sinastriju Brangeline. (http://www.astrotheme.com/celestar/)

Obiluje napornim i teškim tj. prilično izazovnim aspektima, ali opet postoji nešto što ih drži skupa. Ne bi sigurno imali 20 djece da ne pronalaze jedno u drugome životne partnere. :)

Da slažem se...

Evo ovo je naša kombinacija
moja
http://i46.tinypic.com/2w6gdxl.jpg i
njegova
http://i49.tinypic.com/hueuk3.jpg

Jedino što se može reći da je možda dobra Venera kod nas...al neznam...:cerek:

nastasja2
27.03.2013., 13:30
moj merkur u ovnu u 10-oj a njegov merkur u raku u 7-oj...po svoj logici priče mi se ne slažemo baš...ali eto...:o

pa ne bi baš rekla da se ne slažete, bitne su i iste težnje kako bi ste pričali i razumjeli se, ne morate uvijek pričati, izgovoriti riječ, važno je i da se razumijete ono što se kaže između redova...da li ti je muž ljubazan i blagog nastupa, kada mu netko dođe u goste, u kućnu posjetu ili kad nekog sretnete, pitam jer mu je merkur u raku, domicilna kuća doma i obitelji, da li djeci čita pričice iz bajki umjesto da im sam prepričava...a i ti si vižljasta sa merkurom u blizancima, voliš zezanciju, igru jer me u blizanac je jedno veselo, vječito znatiželjno djete...tako da tu ima sličnosti

mike1623
27.03.2013., 13:43
pa ne bi baš rekla da se ne slažete, bitne su i iste težnje kako bi ste pričali i razumjeli se, ne morate uvijek pričati, izgovoriti riječ, važno je i da se razumijete ono što se kaže između redova...da li ti je muž ljubazan i blagog nastupa, kada mu netko dođe u goste, u kućnu posjetu ili kad nekog sretnete, pitam jer mu je merkur u raku, domicilna kuća doma i obitelji, da li djeci čita pričice iz bajki umjesto da im sam prepričava...a i ti si vižljasta sa merkurom u blizancima, voliš zezanciju, igru jer me u blizanac je jedno veselo, vječito znatiželjno djete...tako da tu ima sličnosti

Je, je baš tako...moj je suprug izuzetno dobar domaćin i vrlo je stabilan i vrlo rječit a sa djecom je jako pažljiv, on im sam izmišlja priče i čita im, igra se, oblači ih za vrtić, hrani ih, prekrasan je snjima...također i samnom ali prema njima je zaista krasan...ja sam jaaako znatiželjna i stalno bi pričala dok on ne priča kada nema o čemu i tako funcioniramo...
Postavila sam pitanje jer nam je onda samo nekako merkur sklon...:D

nastasja2
27.03.2013., 13:55
Je, je baš tako...moj je suprug izuzetno dobar domaćin i vrlo je stabilan i vrlo rječit a sa djecom je jako pažljiv, on im sam izmišlja priče i čita im, igra se, oblači ih za vrtić, hrani ih, prekrasan je snjima...također i samnom ali prema njima je zaista krasan...ja sam jaaako znatiželjna i stalno bi pričala dok on ne priča kada nema o čemu i tako funcioniramo...
Postavila sam pitanje jer nam je onda samo nekako merkur sklon...:D

sa merkurom u blizancima, ti si za njega malo vižljasto znatiželjno "dijete" koje on strpljivo sluša ali neki puta bi te htio i savjetovati i kadkad brenzati, al' vrlo često prešuti neko svoje upozorenje da ti ne pokvari raspoloženje,... da on priča samo kada treba jer mu je me 0 saturn ali nije jaka konjukcija, zato je jako i stabilan ali i temeljit, bez obzira na konjukciju me s sa, merkur u raku je općenito šutljiv...
vjerovatno on voli i sve što se tiče i kuhinje, jer merkur u raku on se zanima i za recepte u pripremanju jela i općenito se zanima za prehranu

mike1623
27.03.2013., 14:14
sa merkurom u blizancima, ti si za njega malo vižljasto znatiželjno "dijete" koje on strpljivo sluša ali neki puta bi te htio i savjetovati i kadkad brenzati, al' vrlo često prešuti neko svoje upozorenje da ti ne pokvari raspoloženje,... da on priča samo kada treba jer mu je me 0 saturn ali nije jaka konjukcija, zato je jako i stabilan ali i temeljit, bez obzira na konjukciju me s sa, merkur u raku je općenito šutljiv...
vjerovatno on voli i sve što se tiče i kuhinje, jer merkur u raku on se zanima i za recepte u pripremanju jela i općenito se zanima za prehranu

Da vidiš kako sve znaš...jako pazi na prehranu, ujutro si pravi doručak da može kuhao bi svaki dan i jako voli kuhati...on je doslovno sve što ja nisam on temeljit, šutljiv, obazriv, pažljiv, strpljiv....ja sam površna, brzopleta, nestrpljiva, pričljiva itd...nemogu sad sve navoditi..inače ja jako obazriv prema čovjeku kao takvom, zna slušati i točno zna što čovjeku treba, bez obzira na to dali mu je čovjek prijatelj, poznanik ili tek netko u prolazu...ja sve to nisam...moram priznati da sam uz njega puno naučila tijekom godina kao da dobro utječe na mene na dobar način..i ja se uz njega trudim biti bolja...jedino što mu u životu ide teško to je posao...on za odraditi posao nikako...puno se muči za ništa koristi i nikako da nađe ono što bi mu odgovaralo...
Moglo bi se reći da se naše suprotnosti spajaju?:D

nastasja2
27.03.2013., 14:39
.inače ja jako obazriv prema čovjeku kao takvom, zna slušati i točno zna što čovjeku treba, bez obzira na to dali mu je čovjek prijatelj, poznanik ili tek netko u prolazu...ja sve to nisam...moram priznati da sam uz njega puno naučila tijekom godina kao da dobro utječe na mene na dobar način.D
točno sam i tako mislila, on kad s nekim razgovara pristupa ozbiljno, obazrivo i dovoljno oprezno u smislu da nešto ne prepušta lakomislenosti ili nekoj nevažnosti u priči, da bi čovjeku pomogao u smislu savjeta i zaštite...da, da sviđa mi se merkur u raku...

mike1623
27.03.2013., 14:52
točno sam i tako mislila, on kad s nekim razgovara pristupa ozbiljno, obazrivo i dovoljno oprezno u smislu da nešto ne prepušta lakomislenosti ili nekoj nevažnosti u priči, da bi čovjeku pomogao u smislu savjeta i zaštite...da, da sviđa mi se merkur u raku...

Slažem se s tobom u potpunosti...hvala ti..btw.moj merkur je u ovnu, napisala si ranije u blizancima pa nekak...venera u blizancima a merkur u ovnu...:mig:

nastasja2
27.03.2013., 15:05
Slažem se s tobom u potpunosti...hvala ti..btw.moj merkur je u ovnu, napisala si ranije u blizancima pa nekak...venera u blizancima a merkur u ovnu...:mig:

aha venera u blizancima vesela i radoznala, s dispozicijom merkura u ovnu, inicijatorica, uvijek u pokretu, s novim idejama i uvjek nešto novo želi početi

noliđ
01.04.2013., 13:41
šta bi značili muški dominantni (kad kažem dominantni mislim da su najizraženiji, ne nužno u sjedištu) planeti (sunce, venera, pluton) koji upadaju u prvu kuću ženske?

smashedbirds
27.04.2013., 16:28
Zna li netko što znači obostran egzaktni (i fiksan) kvadrat između Plutona i Jupitera ( te Plutona i Saturna) u sinastriji?

Znam da je važan položaj u znaku i kućama, ali to bi bilo puno pitanja onda, dakle zanima me samo značenje konkretna dva aspekta, ako netko ima vremena.
Ne mogu naći nigdje.

P.S. Ne znam je li potrebno naglasiti da su Saturn, Jupiter i Pluton snažno postavljeni u obje natalne karte, vladari istih te u kutnim poljima

venera_veritas
27.04.2013., 20:24
Zna li netko što znači obostran egzaktni (i fiksan) kvadrat između Plutona i Jupitera ( te Plutona i Saturna) u sinastriji?

Znam da je važan položaj u znaku i kućama, ali to bi bilo puno pitanja onda, dakle zanima me samo značenje konkretna dva aspekta, ako netko ima vremena.
Ne mogu naći nigdje.

P.S. Ne znam je li potrebno naglasiti da su Saturn, Jupiter i Pluton snažno postavljeni u obje natalne karte, vladari istih te u kutnim poljima

to je aspekt koji djeluje generacijski (svi koji su rođeni npr. tih 6 mj, imaju taj aspekt). ja bi ga prevela kao loše okolnosti koje se mogu prebroditi.
samo budi uporan/na.

smashedbirds
28.04.2013., 21:29
to je aspekt koji djeluje generacijski (svi koji su rođeni npr. tih 6 mj, imaju taj aspekt). ja bi ga prevela kao loše okolnosti koje se mogu prebroditi.
samo budi uporan/na.

Hvala na odgovoru :)

Jasno, ne možemo sa cijelom generacijom koja ima taj aspekt biti u vezi ili braku, ali ako smo s nekim u osobnom odnosu iz te generacije, taj aspekt se aktivira na osobnom nivou i utječe na privatan život obje osobe, ne cjelokupni društveni.

Kakve loše okolnosti?

Etna 911
02.05.2013., 23:00
Hej drustvo , gledam sada moje tri sinastrije i primetila sam u njima sledece :

Ja natalno imam kontakt Ve0Pl i taj aspekt mi je u tri poslednje sinastirje bio aktiviran. Primetila sam da u 1 i 3 sinastriji , ja sam bila Ve a oni Pl i tu se desavalo da mi se osobe na ciji Pl udaram nisu svidele odmah , vec mi je trebalo vremena ne da ih primetim vec da shvatim da mi se svidjaju i da zelim da budem sa njima ali zato kada bih shvaotila vrlo brzo bih se zaljubila .
U sinastriji br 2 ja sam bila Pl a on Ve i ta osoba me je na keca privukla i izuzetno me dugo drzala- 3 godine iako nam je odnos bio kao disfunkcionalna veza (mada osecam da me jos uvek drzi iako sam sada svesna da vezu kao normalnu sa njim ne zelim ali utice), osecaj privlacnosti je najjaci koji sam osetila do sada .

Pretpostavljam da za ovo ima sigurno jos faktora koji uticu na to , ali ono sad ih gledala i primetila to pa rekoh da podelim mozda ima necega u tome :)

angelsrain
09.05.2013., 16:02
Kako bi objasnili u sinastriji ve kvadrat uran?

Subspace
10.05.2013., 19:41
amOvako kao jedan trenutni Neptunov objekt pažnje već neko vrijeme... Još sam zbunjena :zubo:
Od kada mi je napravio opoziciju na Veneru zaljubila sam se u jednog malog... Ali do njega povucenog je trebalo nekako doći, znala sam da mu se sviđam ali je bilo puno otezavajucih okolnosti zbog kojih mi nismo mogli biti skupa...

I tako se potrefilo da sam pomislila da samga nasla ovdje... Naime zbog.želje da budemo skupa a nemogućnosti razvili smo telepatiju... I naša dopisivanja ovdje su odgovarali onome što smo već "primili kao telepatsku poruku"

I nakon nekog vremena ja sam skupila hrabrosti i prišla mu, od tada smo nešto počeli kemijati, sad smo "sretno skupa" ali on tvrdi da nije taj s kojim sam.se dopisivala ovdje. A meni je to bilo teško povjerovati. Nastavila sam se dopisivati s tim nekim, rješavala probleme sa njim što sam imala s ovim...

Glupo to zvuči ovako nabacano ali jedan dio mene još misli da on ima prste u tome iako samuoupoznala momka s kojim sam se zapravo dopisivala. Onda sam si umislila/ili možda nisam :zubo: da su frendovi...

Bilo kako bilo ja imam neaspektirani Neptun u njegovoj osmoj kući.
A njegov Neptun pravi opoziciju na moj ascident i kvadrate na moj Mjesec i Jupiter.

Inače oboje imamo Neptun u sedmoj kući.
Moj je dio minor grand trinea, pravi trigon s Venerom i sekstil sa žarišnim Plutonom.

Njegov je u opoziciji na Mars, trigon Merkur i Jupiter, i naravno sekstil Pluton.

Tranzitni Neptun mi još uvijek šeta Veneru, kad odšteta možda se pomirim da to nije bio on... Znam da nebi nikad priznao da jest pa se više ne zamaram, ali evo čim sam naletila na temu morala sam podijeliti....

Da malo pojasnim ovo gore, dakle ja sam se mjesecima dopisivala uvjerena da je to on!!!
I nisam mogla prihvatiti da nije jer telepatija nije bila obična telepatija cak sam ga mogla i fizički osjetiti. Mislim da necu moći dočarati pa odustajem :zubo:
Uglavnom što bi moj neaspektirani Neptun u njegovoj osmoj kuci trebo znaciti? Sori ako je off, ne znam jeli :lol:

I moram napomenuti kako sam se bila zacopala ko kreten, i čini mi se da je on "taj" a to nikad prije nisam osjećala :cerek:

Fish 1968
10.05.2013., 22:57
Kako bi objasnili u sinastriji ve kvadrat uran?

Venera 90º Uran su veze (Venera) koje ne trpe obaveze (Uran). Odnos pun elektriciteta u kojem uslijed "intenziteta struje" postoji velika mogućnost da vodič "pregori". Ljubav, veza (Venera) ovdje nema kontinuitet i dosljednost u ritmu, prije se radi o onome što bi mogli nazvati nesposobnost za održavanje dugoročnog opredjeljenja i posvećenosti. Drugim riječima ovo je veza koja se zasniva na volonterskom odnosu, dakle mora podržavati slobodan izbor i liberalnost, u protivnom danas jesi sutra nisi.

Venera 90º Uran opisuje nepredvidljiv i uzbudljiv ljubavni odnos, ljubav koja se događa kada i gdje ju najmanje očekujemo. On nas iznenadi, "dobro drmne" i zateče nespremne jer bit ovog aspekta je ta da donese nešto novo u naš život, onak osjećaj da ne biraju partneri kada će se i u koga zaljubiti već da je svemir odabrao njih. :D Ovaj aspekt može u potpunosti uzdrmati emocionalni sklop no odnos teško opstaje i nikada ga ne treba uzimati zdravo za gotovo. Obično je Uran taj koji gubi interes kada dovoljno upozna Veneru jer mu sve poznato vrlo brzo postaje dosadno ili ako se ona kojim slučajem što bi rekli - zapusti. :rofl:

Venera ovdje da bi održala interes Urana mora uvijek biti nova, drugačija, zanimljivija, uzbudljivija, mora naći načine kako bi Uran ostao što se veli nabrijan. :rofl: Ovo može biti i internetska veza koja je vrlo uzbudljiva baš zato jer tako spejsi no kada se upoznaju i stvari krenu uobičajenim tokom onda sve splasne. :Pop:

Ovaj aspekt zapravo stimulira vezu u kojoj partneri trebaju biti odlučni u naumu da sačuvaju svoju slobodu razvoja, onog trenutka kada "popuste" u tome veza puca. :)

srcelence
11.05.2013., 10:06
...
Inače oboje imamo Neptun u sedmoj kući.
...
Da malo pojasnim ovo gore, dakle ja sam se mjesecima dopisivala uvjerena da je to on!!!
I nisam mogla prihvatiti da nije jer telepatija nije bila obična telepatija cak sam ga mogla i fizički osjetiti. Mislim da necu moći dočarati pa odustajem :zubo:
...

I moram napomenuti kako sam se bila zacopala ko kreten, i čini mi se da je on "taj" a to nikad prije nisam osjećala :cerek:

Nisam neki stučnjak, ali moj sin ima Ne u 7 kući.
prestrašno kaj si on sve zabrije oko neke cure s kojom bude naznaka nekog odnosa. toliko zamućen i nerealan uvid tj "nevid" a i opsesija.
Nekad se pitam, neće li on završiti u nekoj crnoj kronici :(

Htjela sam reći da mi ovaj tvoj post liči na njegove brije.

kockastonatufne
11.05.2013., 10:13
Da se nadovežem na gornji post o Ve-Ur u sinastriji. Imam natalno Ve60Ur, pa mi je ta energija bliska. I nekako često dolazim u kontakt s muškarcima starijim par god. od mene, čiji (generacijski) Uran kvadrira moju Ve. Užasno iritantni i frustrirajući (Ur) "odnosi" (Ve), idealan smajlić je ovo :503:.

Bez da imam ikakav odnos sa njima (osim navodno prijateljskog odnosa, koji uopšte nije ni odnos, a još manje drugarski, ali Uran voli da se smatra prijateljem :zubo:), vidim kod njih prisutnu iluziju da je to svemirska (Ur) ljubav (Ve) :rofl:. I tačno vidim onu bolesnu dinamiku kojom Ur hoće da privuče moju Ve, zanimljiva mu je dok (on veruje da) mu izmiče, pa se onda zasiti mog prisustva, pa onda pravi pauzu pa bi opet da pojuri tu Veneru :o. I tačno na samom početku mogu da vidim kako bi odnos izgledao: kad Venera pusti Urana da joj priđe, ovaj beži. Sad, naša reakcija zavisi od ostatka natala. Meni je taj vid nekog privremenog ludila za drugom osobom jako površan i detinjast (adolescentski-Uran). Ono, posmatram kako se kao deca lože na sve što je novo i što šljašti :rolleyes:. Jednostavno ne reagujem na takav pristup, pa je moja Ve ta koja prekine taj lanac. U tim odnosima nema ljubavi, već neke opšte odbojnosti, gađenja, tako da upravo ta odbojnost (kao naličje privlačnosti) omogućava igru "idi mi, dođi mi" :crta: (Ve90Ur).

Ne verujem da ovakav aspekt iziskuje puno slobode u odnosu (tj. da sloboda može da održi odnos), jer je on upravo pokazatelj da težnje za slobodom i za pripadanjem/bliskošću nikad između ovih osoba ne mogu da se izmire. Jer tačno osetim kako u meri u kojoj ja mogu da balansiram između te dve potrebe (natalno Mo/Ve u Aq60Ur u Sag :ziba:), druga osoba u toj istoj meri ne može (Ve90Ur). I naglašavam da su moja iskustva (3 od 4) dobrim delom sa osobama koje imaju Ve u konj. sa mojom Ve, i koji natalno imaju Ve90Ur :brukica:.

Uglavnom, odnos jednostavno puca bez obzira na stepen slobode (osim ukoliko se ne umeša neki jak aspekt Saturna, ali i onda postoji velika mogućnost da je u pitanju odnos koji traje, ali u kom se trpi-Sa).

Al' ono, kontam da nekom ovakvi odnosi odgovaraju :ne zna:

Subspace
11.05.2013., 11:51
Nisam neki stučnjak, ali moj sin ima Ne u 7 kući.
prestrašno kaj si on sve zabrije oko neke cure s kojom bude naznaka nekog odnosa. toliko zamućen i nerealan uvid tj "nevid" a i opsesija.
Nekad se pitam, neće li on završiti u nekoj crnoj kronici :(

Htjela sam reći da mi ovaj tvoj post liči na gnjegove brije.

Ne pričaj gluposti kakva crna kronika ;) prvo da nešto razjasnimo, opsesija ti nema nikakve veze s Nepotpunom u 7 kući, to je domena Plutona, a razlog zbog kojeg prepoznaješ Plutona u gore navedenom postu je jer mi je natalno u 5 kući, a u dato vrijeme je imao konjukciju sa mojim natalnim Neptunom i pravio trigon na Veneru, malo šireg orbisa ali eto.

Ono što je Neptun u 7 kući iz osobnog iskustva, uzmi u obzir da je lijepo položen, osim generacijskog sekstila na pluton pravi trigon na Veneru.
Dakle Neptun je meni osobno donio iskrivljenu percepciju braka... Ono jedva sam cekala kao mlada naci svog princa na bijelom konju i živjeti sa njim sretno i zaljubljeno do kraja života..

Čak i sad kada sam odrasla još uvijek se nadam da će to tako biti, a buduci da znam da nemoze jos se nisam udala... Jer znam kako to ide, kuhanje, pranje, još ti digne tlak nečim pa ti se ne vodi ljubav, bla bla... Za Neptuna u sedmoj kući usreciti.mislim da bi rebala biti princeza ili imati brdo love da se nemoramo zamarati sitnim svakodnevnim pizdarijama, nego da imamo nekoga da rješava praktične stvari dok mi uzivamo na izlozbama, premijerama, jahti, vođenju ljubavi u suton moja ljubav (koja isto ima Neptuna u sedmoj kući :cerek: pa je možda princ koji bi se uklopio u moju Neptunovsku bajku and they lived happly ever after :rofl:

Subspace
11.05.2013., 13:11
Moj Neptunovac i ja imamo poprilično njega, i znam da sam mu život okrenula naopacke a i ja sam se dosta promijenila, tranformirala.. I prije nego zaključite da ćemo se poubijati molila bi da razmotrite bili se bdsm veza mogla roditi.iz tih aspekata.... Eksperimentiramo ali mic po mic... Mjenjamo uloge, ali smo još sramežljivi :lol: A onda me slobodno prepadnite :lol:

Njegov Pluton u mojoj petoj kući: kvadrat moje Sunce i Mars, sekstil Uran, trigon ascident.

Moj Pluton u njegovoj šestoj kući: kvadrat njegovo Sunce i Mjesec, sesquisquare Mars, semisextile Neptun.

Budući da oboje imamo Sunce kvadrat Pluton možemo se njemu posvetiti, njega imamo i u kompozitu pa da vidim koje je to čudo od koje nemozemo pobjeći :rofl: ali svi odgovori za bilo koji aspekt su naravno dobro došli.

srcelence
11.05.2013., 21:52
Ne pričaj gluposti kakva crna kronika ;) prvo da nešto razjasnimo, opsesija ti nema nikakve veze s Nepotpunom u 7 kući, to je domena Plutona, a razlog zbog kojeg prepoznaješ Plutona u gore navedenom postu je jer mi je natalno u 5 kući, a u dato vrijeme je imao konjukciju sa mojim natalnim Neptunom i pravio trigon na Veneru, malo šireg orbisa ali eto.

Ono što je Neptun u 7 kući iz osobnog iskustva, uzmi u obzir da je lijepo položen, osim generacijskog sekstila na pluton pravi trigon na Veneru.
Dakle Neptun je meni osobno donio iskrivljenu percepciju braka... Ono jedva sam cekala kao mlada naci svog princa na bijelom konju i živjeti sa njim sretno i zaljubljeno do kraja života..

Čak i sad kada sam odrasla još uvijek se nadam da će to tako biti, a buduci da znam da nemoze jos se nisam udala... Jer znam kako to ide, kuhanje, pranje, još ti digne tlak nečim pa ti se ne vodi ljubav, bla bla... Za Neptuna u sedmoj kući usreciti.mislim da bi rebala biti princeza ili imati brdo love da se nemoramo zamarati sitnim svakodnevnim pizdarijama, nego da imamo nekoga da rješava praktične stvari dok mi uzivamo na izlozbama, premijerama, jahti, vođenju ljubavi u suton moja ljubav (koja isto ima Neptuna u sedmoj kući :cerek: pa je možda princ koji bi se uklopio u moju Neptunovsku bajku and they lived happly ever after :rofl:

da, jasno mi je da Ne nije opsesija, ali iskrivljena slika moguće partnerice je mogući okidač za opsesivnu radnju.
ok, malo sam pretjerala ovo o crnoj kronici...Ma mu je u Vagi :mig:

angelsrain
14.05.2013., 13:45
Venera 90º Uran su veze (Venera) koje ne trpe obaveze (Uran). Odnos pun elektriciteta u kojem uslijed "intenziteta struje" postoji velika mogućnost da vodič "pregori". Ljubav, veza (Venera) ovdje nema kontinuitet i dosljednost u ritmu, prije se radi o onome što bi mogli nazvati nesposobnost za održavanje dugoročnog opredjeljenja i posvećenosti. Drugim riječima ovo je veza koja se zasniva na volonterskom odnosu, dakle mora podržavati slobodan izbor i liberalnost, u protivnom danas jesi sutra nisi.

Venera 90º Uran opisuje nepredvidljiv i uzbudljiv ljubavni odnos, ljubav koja se događa kada i gdje ju najmanje očekujemo. On nas iznenadi, "dobro drmne" i zateče nespremne jer bit ovog aspekta je ta da donese nešto novo u naš život, onak osjećaj da ne biraju partneri kada će se i u koga zaljubiti već da je svemir odabrao njih. :D Ovaj aspekt može u potpunosti uzdrmati emocionalni sklop no odnos teško opstaje i nikada ga ne treba uzimati zdravo za gotovo. Obično je Uran taj koji gubi interes kada dovoljno upozna Veneru jer mu sve poznato vrlo brzo postaje dosadno ili ako se ona kojim slučajem što bi rekli - zapusti. :rofl:

Venera ovdje da bi održala interes Urana mora uvijek biti nova, drugačija, zanimljivija, uzbudljivija, mora naći načine kako bi Uran ostao što se veli nabrijan. :rofl: Ovo može biti i internetska veza koja je vrlo uzbudljiva baš zato jer tako spejsi no kada se upoznaju i stvari krenu uobičajenim tokom onda sve splasne. :Pop:

Ovaj aspekt zapravo stimulira vezu u kojoj partneri trebaju biti odlučni u naumu da sačuvaju svoju slobodu razvoja, onog trenutka kada "popuste" u tome veza puca. :)

Hvala Fish. Mislim jer smo oboje zemlja da mozda aspetk ne djeluje tako strasno, ali mislim da nam daje puno puta da iznenadno budemo razdvojeni, sto je jako lose. :(

Subspace
16.05.2013., 09:54
Moj Neptunovac i ja imamo poprilično njega, i znam da sam mu život okrenula naopacke a i ja sam se dosta promijenila, tranformirala.. I prije nego zaključite da ćemo se poubijati molila bi da razmotrite bili se bdsm veza mogla roditi.iz tih aspekata.... Eksperimentiramo ali mic po mic... Mjenjamo uloge, ali smo još sramežljivi :lol: A onda me slobodno prepadnite :lol:

Njegov Pluton u mojoj petoj kući: kvadrat moje Sunce i Mars, sekstil Uran, trigon ascident.

Moj Pluton u njegovoj šestoj kući: kvadrat njegovo Sunce i Mjesec, sesquisquare Mars, semisextile Neptun.

Budući da oboje imamo Sunce kvadrat Pluton možemo se njemu posvetiti, njega imamo i u kompozitu pa da vidim koje je to čudo od koje nemozemo pobjeći :rofl: ali svi odgovori za bilo koji aspekt su naravno dobro došli.

E, zaboravila sam njegov Pluton semisquare moju Veneru.

Ajmo, di ste vlasnici plutonksih vez, bilo kakva iskustva su dobro došla, koliko sam vidjela Plutonovi aspekti u sinastriji nisu nimalo razrađeni na ovom forumu.

angelsrain
17.05.2013., 03:43
Dali su konjukcije u sinastriji najvaznije ? Cula sam negdje ako imamo konjukcije u sinastriji da ni kvadrati, ni trigoni ni drugi aspekti se ne racunaju, pa me zanima dali je doista to tako?

gg sitna
17.05.2013., 08:19
On škorpion,dupli,mjesec u ovnu,venera u jarcu,mars u ovnu.
Ja riba,podznak škorpion,mjesec lav,venera u ovnu,mars u biku.
Podznak nam je na istom stupnju škorpiona,tako da kada gledam sinastrijsku kartu,kuće su nam komplet iste,preklopljene. Znači li to išta?
I venere i marsevi su nam dvostruko dobro aspektirani,i koliko sam uspila skužit imamo puno dobrih aspekata,po nekoj bodovnoj listi,gdje Paul Newman i njegova dugogodišnja supruga imaju 86,mi imamo 98....ne mogu sad naći taj link....
A mi smo u kao neobaveznoj vezi......i dosta različiti po nekim parametrima,on štedljiv,ja rastrošna,on organiziran,ja neorganizirana,on ne pokazuje osjećaje,ja ih podastirem...on uvijek reagira razumom,ja srcem,on je strpljiv,ja nestrpljiva,on sebičan,ja velikodušna......a ipak kad smo skupa,sve se te razlike nekako poravnaju.......jaka neka kemija....
Ali kad razmislim realno......baš smo prerazličiti......poštujemo te razlike,ali dugoročno.......mislim da nema budućnosti,mada nas zvijezde vole :)

magic potion
19.05.2013., 10:05
Ovo će možda biti glupo pitanje.:rofl: Ne znam ni kako ću ga formulirati...

Ali je li moguće da, kad su dvije osobe u nekom odnosu, jedna svojim povoljnim utjecajem umanjuje/poništava neki loši tranzit kod ove druge?
Znači, da prva osoba podržava ovu drugu na području na kojem bi se odrazio neki tranzit, pa ga ona osjeti slabije ili ne osjeti?
Ako treba, dat ću i konkretan primjer.

mike1623
19.05.2013., 11:11
Molim ako bi mi netko mogao objasniti sinastrijski odnos partnerovog Saturna i mog Jupitera...dakle primjetila sam da je parterov saturn u raku u konjukciji s mojim Jupiterom u raku...
Čini mi se da je situacija delikatna obzirom da suprug ima saturna u 7.polju a ja Jupitera ( neaspektiranog ) u 12.polju...
kakava bi bila tumačenja po tom pitanju, dali saturn i Jupiter mogu funkcionirati "partnerski"?

nastasja2
19.05.2013., 11:40
Molim ako bi mi netko mogao objasniti sinastrijski odnos partnerovog Saturna i mog Jupitera...dakle primjetila sam da je parterov saturn u raku u konjukciji s mojim Jupiterom u raku...
Čini mi se da je situacija delikatna obzirom da suprug ima saturna u 7.polju a ja Jupitera ( neaspektiranog ) u 12.polju...
kakava bi bila tumačenja po tom pitanju, dali saturn i Jupiter mogu funkcionirati "partnerski"?

klasično objašnjenje jupitera i saturna u istom znaku, i u određenoj kući u sinastrijskom odnosu je ta da je to nagrada (JU) za zasluge (SA), koje su došle vremenom, trudom i zalaganjem za određeni cilj (SA), jer saturn je u svom prirodnom znaku i kući (10) najviši cilj, a s obzirom da je tvom partneru SA u 7. kući, brak mu je i bio veoma važan cilj u životu

Subspace
19.05.2013., 13:34
Ovo će možda biti glupo pitanje.:rofl: Ne znam ni kako ću ga formulirati...

Ali je li moguće da, kad su dvije osobe u nekom odnosu, jedna svojim povoljnim utjecajem umanjuje/poništava neki loši tranzit kod ove druge?
Znači, da prva osoba podržava ovu drugu na području na kojem bi se odrazio neki tranzit, pa ga ona osjeti slabije ili ne osjeti?
Ako treba, dat ću i konkretan primjer.

Pa s obzirom da sinastrijski aspekti djeluju kao da imamo taj tranzit kada se družimo s tom osobom to ima smisla. Npr. tranzitni Saturn ti pravi konjukciju na natalni mjesec dok u isto vrijeme ti tranzitni Jupiter prolazi četvrtom kućom. Jedan aspekt nemože poništiti drugoga ali recimo da bi u gore navedenoj situaciji puno više osjetila Saturnovu "težinu" da nije Jupiter prolazio kroz 4 kuću i malo to izbalansirao. Ajde daj ti nama taj konkretan primjer :D

mike1623
19.05.2013., 14:37
klasično objašnjenje jupitera i saturna u istom znaku, i u određenoj kući u sinastrijskom odnosu je ta da je to nagrada (JU) za zasluge (SA), koje su došle vremenom, trudom i zalaganjem za određeni cilj (SA), jer saturn je u svom prirodnom znaku i kući (10) najviši cilj, a s obzirom da je tvom partneru SA u 7. kući, brak mu je i bio veoma važan cilj u životu

hvala ti no mislim da bi to bilo nekako povoljnije za njega ja nekako osjetim tog Saturna na mom Jupiteru...

Od dobrih aspekata imamo njegova VE0moje Sunce..njegov mjesec dobro aspektiran sa mojim Neptunom i Plutonom, njegovo Sunce dobro s mojim Suncem i Uranom moj Mars isto tako dobro s njegovim Neptunom i Uranom...
e sad oni loši njegov mjesec kvadrat moje Sunce, moj Ju njegov Pluton, njegova merkur moj pluton itd...muči me samo taj Saturn koji mi sjedi na Ju da li je to jako loše i ako još netko ima neki komentar dobro došao..

Sinastrija

http://i40.tinypic.com/34ep2ll.jpg

Ice_scorpio
25.05.2013., 10:34
Pozz..

Kad nam nečije Sunce pada u 12. kuću, što bi to onako općenito značilo? Kako ta osoba utječe na nas i mi na nju? :D

angelsrain
30.05.2013., 17:41
Dali se ovde moze postavit pitanje? Zanima me dali se u sinastriji racunaju osim konjukcija i kvadrati, trigoni itd ili sama sinastrija zavisi od konjukcija?

Saradonija
30.05.2013., 17:53
Dali se ovde moze postavit pitanje? Zanima me dali se u sinastriji racunaju osim konjukcija i kvadrati, trigoni itd ili sama sinastrija zavisi od konjukcija?

sve se gleda od aspekata, a konjukcije imaju najvažniji uticaj...uz egzaktne aspekte...

12.kuća
30.05.2013., 21:11
Pozz..

Kad nam nečije Sunce pada u 12. kuću, što bi to onako općenito značilo? Kako ta osoba utječe na nas i mi na nju? :D

... znači da ta osoba samim svojim bićem (Sunce) osvjetljava dijelove nas koji su skriveni i od nas samih, da rasvijetljava naše podsvjesne sadržaje, težnje, potrebe ... to se često događa kada smo u teškim okolnostima, kada nam se čini da smo iscrpili sve izvore, sva rješenja "izvana" pa krenemo tražiti "iznutra" ... u takvim nam okolnostima ta osoba može biti inspiracija, odgovor "niotkud" i sl:).

dobroćudna1
04.06.2013., 10:29
Što je sve potrebno za dobru komunikaciju između dvije osobe? Oboje imamo merkur u zemljanom znaku iako ne u istom. Ali to sigurno nije jedini preduvjet. :)

Saradonija
04.06.2013., 11:26
Što je sve potrebno za dobru komunikaciju između dvije osobe? Oboje imamo merkur u zemljanom znaku iako ne u istom. Ali to sigurno nije jedini preduvjet. :)

dakle kako si i rekla sklad na nivou elementa Merkura, skladni Merkurovi aspekti, iako i neki neskladni mogu biti izazovni pa je komunikacija na koncu konstruktivna pod uvjetom da se ne radi o maleficima. Ako je aspekt napet, dispozitor uvijek popravi ili pogorša stvar.
Stanje 3k, planete iz 3k i vladari u harmoničnom odnosu.
Uvijek je glavno da se gleda ta 3k i vladar 3k te koje aspekte prima jer ta kuća predstavlja naš osobni Merkur. Teško je za komunikaciju kada prema 3k i vl.3k ide 90/180 od malefika, a naravno da je pojedinačno natalna karta prva u analizi. Prirodno svadljiva/agresivna osoba i uz dobru sinastriju je sklona verbalnoj agresiji iako u manjoj mjeri, i obratno, netko čije je izražavanje blago i srdačno će se prije povući iz verbalnih napetosti nego se uvući u svađu.

Ice_scorpio
04.06.2013., 17:40
... znači da ta osoba samim svojim bićem (Sunce) osvjetljava dijelove nas koji su skriveni i od nas samih, da rasvijetljava naše podsvjesne sadržaje, težnje, potrebe ... to se često događa kada smo u teškim okolnostima, kada nam se čini da smo iscrpili sve izvore, sva rješenja "izvana" pa krenemo tražiti "iznutra" ... u takvim nam okolnostima ta osoba može biti inspiracija, odgovor "niotkud" i sl:).

Ja sam nekako pomislila da to može značiti da pošto je 12. kuća pored ostalog i kuća skrivenih/tajnih neprijatelja, da osobe čije SO (ili ostale bitnije planete) pada u našu 12. kuću mogu možda predstavljati te "prijatelje" :ne zna:

Ali ovo tvoje tumačenje možda ipak ima više smisla :mig:

kockastonatufne
05.06.2013., 08:15
Ja sam nekako pomislila da to može značiti da pošto je 12. kuća pored ostalog i kuća skrivenih/tajnih neprijatelja, da osobe čije SO (ili ostale bitnije planete) pada u našu 12. kuću mogu možda predstavljati te "prijatelje" :ne zna:

Ali ovo tvoje tumačenje možda ipak ima više smisla :mig:Evo iz ličnog iskustva. Kako je meni cela 12. u Cap, gde mi je i So, onda mi dobar deo ljudi sa So u Cap upada u 12. Nema znaka od kog se više ježim :503:. Sve je to u teoriji super, rasvetljavanje skrivenog bla-bla. A u praksi: uglavnom ljudi koji se predstavljaju kao prijatelji, a imaju neodoljivu potrebu da čačkaju po mojoj intimi iako njima konkretno uopšte ne verujem i istu intimu ne želim da delim s njima. Da ne pominjem pokušaje napastvovanja s njihove strane :eek: . Sa ženama je potpuno ista situacija, samo što one nemaju ove skrivene poremećeno-seksualne (opet simbolika 12.) pretenzije koje muški pripadnici Capa imaju prema meni. Upoznala sam samo jednu osobu čiji So pada na moj Ju u 12. i sa kojom se jako lepo razumem, pomaže mi da bolje shvatim sebe, kao i ja njemu. Ali me od njega ne podilazi jeza kao što je slučaj sa ostalima koji mi upadnu Suncem u 12. Ali s druge strane, imamo i egzaktno Mo0Mo, pa prosto intuitivno osećamo šta ovom drugom prija i jako smo pažljivi jedno prema drugom. Tako da je priroda 12. kuće dvojna u smislu da odnos ide ili u pravcu potpunog poverenja ili potpunog (ali ne i otvorenog) neprijateljstva, odbojnosti, opšteg nepoverenja.

Svaka kuća i znak imaju dvojnu prirodu, viši ili niži tip. Šta će se ispoljiti u konkretnom odnosu verovatno zavisi od sinastrije u celini, ali po meni najviše od toga kom tipu pripadaju obe jedinke ("višem" ili "nižem"). Tako je 12. kuća psihe, boga, božanske ljubavi, ali i tajnih neprijatelja, spletki, laži, prevara, narkomanije i sl.

Ice_scorpio
05.06.2013., 13:19
Evo iz ličnog iskustva. Kako je meni cela 12. u Cap, gde mi je i So, onda mi dobar deo ljudi sa So u Cap upada u 12. Nema znaka od kog se više ježim :503:. Sve je to u teoriji super, rasvetljavanje skrivenog bla-bla. A u praksi: uglavnom ljudi koji se predstavljaju kao prijatelji, a imaju neodoljivu potrebu da čačkaju po mojoj intimi iako njima konkretno uopšte ne verujem i istu intimu ne želim da delim s njima. Da ne pominjem pokušaje napastvovanja s njihove strane :eek: . Sa ženama je potpuno ista situacija, samo što one nemaju ove skrivene poremećeno-seksualne (opet simbolika 12.) pretenzije koje muški pripadnici Capa imaju prema meni. Upoznala sam samo jednu osobu čiji So pada na moj Ju u 12. i sa kojom se jako lepo razumem, pomaže mi da bolje shvatim sebe, kao i ja njemu. Ali me od njega ne podilazi jeza kao što je slučaj sa ostalima koji mi upadnu Suncem u 12. Ali s druge strane, imamo i egzaktno Mo0Mo, pa prosto intuitivno osećamo šta ovom drugom prija i jako smo pažljivi jedno prema drugom. Tako da je priroda 12. kuće dvojna u smislu da odnos ide ili u pravcu potpunog poverenja ili potpunog (ali ne i otvorenog) neprijateljstva, odbojnosti, opšteg nepoverenja.

Svaka kuća i znak imaju dvojnu prirodu, viši ili niži tip. Šta će se ispoljiti u konkretnom odnosu verovatno zavisi od sinastrije u celini, ali po meni najviše od toga kom tipu pripadaju obe jedinke ("višem" ili "nižem"). Tako je 12. kuća psihe, boga, božanske ljubavi, ali i tajnih neprijatelja, spletki, laži, prevara, narkomanije i sl.

Da, slažem se, svaka kuća ima više značenja, pa sve opet zavisi od cjelokupne sinastrije.. Tako nekako sam i ja zaključila na prvu, jer osobe sa SO u Blizancima(moja 12.kuća) su me pogotovo prije iritirale jer bi tako zadirale u moju intimu, i imale bi skrivene namjere itd.. ali u zadnje vrijeme se dosta dobro snalazim s njima.. čak imaju 2 jako bliske osobe a SO im pada u moju 12. kuću... tako da opet pored toga treba još dosta toga pogledati.. :)

kodlioko
06.06.2013., 14:32
Kontakti meseca i venere u sinastriji daju ljubav, koliko sam ja primetila. I to osoba ciji je mesec voli osobu cija je venera. E sada mene zanima sta znaci kada mesec i venera imaju kontakt preko dispozitora. Konkretno, mesec osobe A se nalazi u ovnu, venera osobe B u jarcu i ne prave nikakav aspekt, ali je mars(vladar meseca) osobe A u trigonu sa tom venerom osobe B. Da li bi to moglo doneti ljubav?

magic potion
06.06.2013., 15:11
Ja i moj frend imamo apl. trigon od 1 stupanj između mog Mjeseca i njegove Venere, i ja nemam baš nikakve romantične osjećaje prema njemu. Čak i dispozitori su u skladnom aspektu malog orbisa...:ne zna:

Ali imam i ja pitanje u vezi dispozitora. Njegov Mjesec je egzaktno na mom Suncu, a moj Mjesec je u ovom gore opisanom trigonu:rofl: s dispozitorom njegovog Sunca. Kako to djeluje? Smatra li se to vezom mog Mjeseca i njegovog Sunca?

Tranzitna Vener
07.06.2013., 12:03
Što mi značila muška neaspektirana venera u sinastriji, u natalu mu je retro u znaku ovna u kvadratu sa mjesecom i trigonu sa uranom?

lilith_zg
07.06.2013., 16:50
vec sam prije ispitivala za mjesec u konjunckiji sa uranom u škorpionu.

Ali sada me zanima, da li je muškarac koji ima mo 0 ur, , i jos usto veneru u kvadrat sa saturnom - uopće sposoban za onu pravu bliskost?

Jer ovo zaista zvuci katastrofa, kao da mrzi cijeli zenski rod.
I jos mu je mars u kvadratu na mjesec.

angelsrain
07.06.2013., 16:58

Ali sada me zanima, da li je muškarac koji ima mo 0 ur, , i jos usto veneru u kvadrat sa saturnom - uopće sposoban za onu pravu bliskost?

Nije da mrzi vec je strah dok ne nadje pravu osobu koja ce mu znati prici na pravi nacin. Ja imam Mo kvadrat Ma pa mi je trebalo godine vremena da me moja osoba oslobodi straha.

lilith_zg
07.06.2013., 17:09
Nije da mrs vec je strah dok ne nadje pravu osobu koja ce mu znati prici na pravi nacin. Ja imam Mo kvadrat Ma pa mi je trebalo godine vremena da me moja osoba oslobodi straha.

Dobro ti koliko sam shatila imas samo MO kvadrat MA, a on jos i VE kavdrat Satrun i Mo konjukncija uran.
Definitivno ima ogroman strah od bliskosti.

Moram priznati da je to strasno za partnera, jer koliko god u pokazivala da mi je stalo, on ce se uhvatiti uvijek za onaj neki znakic koji pokazuje da ga ne volim.
što god da učinim, on se boji.
I naravno da onda pmislim da one mene uopce ni ne voli, nego samo izmišlja razloge da me odgurne od sebe.

Mogu razumjeti da entko boji, ali bas toliko....da me totalno odgura od sebe???

angelsrain
07.06.2013., 17:16
Dobro ti koliko sam shatila imas samo MO kvadrat MA, a on jos i VE kavdrat Satrun i Mo konjukncija uran.
Definitivno ima ogroman strah od bliskosti.

Moram priznati da je to strasno za partnera, jer koliko god u pokazivala da mi je stalo, on ce se uhvatiti uvijek za onaj neki znakic koji pokazuje da ga ne volim.
što god da učinim, on se boji.
I naravno da onda pmislim da one mene uopce ni ne voli, nego samo izmišlja razloge da me odgurne od sebe.

Mogu razumjeti da entko boji, ali bas toliko....da me totalno odgura od sebe???

Pa moj Mo pravi kvadrat sa So/Me
A sam Mo je jedan jako vazan dio nas. Zavisi isto i u kojoj kuci mu je Mo.

magic potion
07.06.2013., 17:25

Moj muškarac:rofl: ima Mo 180 Ur, Veneru 180 Saturn i Mars 180 Mo...pa valjda je to slično tvom primjeru.
Složila bih se s ovim što angel kaže, s tim da ovaj moj nije imao takav problem sa mnom. Baš suprotno. Ali inače je emotivno distanciran.

angelsrain
07.06.2013., 17:33
Moj muškarac:rofl: ima Mo 180 Ur, Veneru 180 Saturn i Mars 180 Mo...pa valjda je to slično tvom primjeru.
Složila bih se s ovim što angel kaže, s tim da ovaj moj nije imao takav problem sa mnom. Baš suprotno. Ali inače je emotivno distanciran.

Ja uvijek mislim da nas izaberu muskarci zbog onog sto mu je Mo/Ve. Moja dva decka su imali Mo u raku i Ve u jarcu dok ovaj sadasnji ima MO u jarcu a Ve u ribama. A i pronalazim se u tom. Tako da mislim da mozda ako tvoj decko lilith ima tako teske aspekte od Mo, pogledaj dali doista imas te kvalitete koje njegov Mo/ Ve predstavljaju pa usporedi sa svojima. Mislim da tu mozes uvidjet kako mu se priblizit.

lilith_zg
07.06.2013., 17:44
Ja uvijek mislim da nas izaberu muskarci zbog onog sto mu je Mo/Ve. Moja dva decka su imali Mo u raku i Ve u jarcu dok ovaj sadasnji ima MO u jarcu a Ve u ribama. A i pronalazim se u tom. Tako da mislim da mozda ako tvoj decko lilith ima tako teske aspekte od Mo, pogledaj dali doista imas te kvalitete koje njegov Mo/ Ve predstavljaju pa usporedi sa svojima. Mislim da tu mozes uvidjet kako mu se priblizit.

hm,pa mislim da i nemam bas upotpunosti,tako da...

NJegov MO je u Škorpionu (konj Uran) - moj je također u škorpionu,ali u konjunkciji sa PLutonom :D Dvije oprečnosti.

Venerica mi je u ribama u kvadratu sa uranom, trigonu sa saturnom,jupiterom,mjesecom,neptunom.
A njegova venera je u kvadratu sa satrunom.

Teško da ćemo se ikada složiti :S

angelsrain
07.06.2013., 17:59
Kad god vidim Mo konj. Ur uvijek se osjeca kao da osoba bjezi, a zapravo sve sto radi je trazi prostora za disanje. Sad isto tako taj Ur pravi u ljubavi prijateljstva koja nisu stabilna. Izgleda da kaze da pusti da bude, pa kad osjeti potrebu on ce doci nazad.Mo je dubinska planeta i ona ne voli da se krije, dok sam Mo u sco je u padu i ne voli da pokaze svoje osjecaje.

Saradonija
07.06.2013., 19:06
hm,pa mislim da i nemam bas upotpunosti,tako da...

NJegov MO je u Škorpionu (konj Uran) - moj je također u škorpionu,ali u konjunkciji sa PLutonom :D Dvije oprečnosti.

Venerica mi je u ribama u kvadratu sa uranom, trigonu sa saturnom,jupiterom,mjesecom,neptunom.
A njegova venera je u kvadratu sa satrunom.

Teško da ćemo se ikada složiti :S

MO0UR Sco i MO0PL Sco je vrlo sličan spoj energija tako da tu nema govora o oprečnosti. Uran i Škorpija se vole, jer mu je to mjesto egzaltacije. Problem stvara ukoliko na tu konjukciju ide neki kvadrat iz Lava ili Vodenjaka, ili opozicija iz Bika.....

lilith_zg
07.06.2013., 19:12
MO0UR Sco i MO0PL Sco je vrlo sličan spoj energija tako da tu nema govora o oprečnosti. Uran i Škorpija se vole, jer mu je to mjesto egzaltacije. Problem stvara ukoliko na tu konjukciju ide neki kvadrat iz Lava ili Vodenjaka, ili opozicija iz Bika.....

Hm, Saradonija, zanimljivo,nisam nikada o tome razmišljala kao sličnoj energiji,dapače.
Kako je to slična energija?

ne čini li uran mjesecu to da se boji prevelike bliskosti...u jednom momentu se da do kraja,pa onda ustukne.
A pluton je taj koji želi prodrijeti u drugu osobu, spojiti se, gaji duboke i postojane emocije.
Dok je uran taj koji mjesecu stvara promijenjive emocije.
Barem ja to tako vidim.

Zanima me ovo tvoje glediše;)

A usput da, njemu ide kvadrat marsa(lav) na mjesec0uran, kao i sunce(bik) opozicija na mjesec :D veselje,ha?

Saradonija
07.06.2013., 20:46
Hm, Saradonija, zanimljivo,nisam nikada o tome razmišljala kao sličnoj energiji,dapače.
Kako je to slična energija?

ne čini li uran mjesecu to da se boji prevelike bliskosti...u jednom momentu se da do kraja,pa onda ustukne.
A pluton je taj koji želi prodrijeti u drugu osobu, spojiti se, gaji duboke i postojane emocije.
Dok je uran taj koji mjesecu stvara promijenjive emocije.
Barem ja to tako vidim.

Zanima me ovo tvoje glediše;)

A usput da, njemu ide kvadrat marsa(lav) na mjesec0uran, kao i sunce(bik) opozicija na mjesec :D veselje,ha?

kako niste slični, oboje vam je Mjesec u Škorpiji s tim da je kod tebe to na kvadrat radi Plutonove konjukcije. Uran ovdje, kako je netko gore napisao, treba malo više prostora, emotivne slobode. Posesivna osoba će tu potrebu često doživjeti kao partnerov strah ili ne znam šta....to što njemu treba da se povremeno posveti sebi da bi imao svoj unutrašnji emotivni mir, ne znači da bježi od tvoje emocije.
E kod njega je problem taj Mars iz Lava, jer ga čini nervoznim, napetim, MA90UR preko fiksnih znakova daje provale bijesa, s Mjesecom emotivne provale bijesa i tu je jako naglašena individualnost. S jedne strane je posesivan kad se emotivno uplete, a s druge strane ga guši tuđa posesivnost. On je u svim područjima života osobenjak/ekcentrik kojem treba mnogo slobode.

lilith_zg
07.06.2013., 20:55
kako niste slični, oboje vam je Mjesec u Škorpiji s tim da je kod tebe to na kvadrat radi Plutonove konjukcije. Uran ovdje, kako je netko gore napisao, treba malo više prostora, emotivne slobode. Posesivna osoba će tu potrebu često doživjeti kao partnerov strah ili ne znam šta....to što njemu treba da se povremeno posveti sebi da bi imao svoj unutrašnji emotivni mir, ne znači da bježi od tvoje emocije.
E kod njega je problem taj Mars iz Lava, jer ga čini nervoznim, napetim, MA90UR preko fiksnih znakova daje provale bijesa, s Mjesecom emotivne provale bijesa i tu je jako naglašena individualnost. S jedne strane je posesivan kad se emotivno uplete, a s druge strane ga guši tuđa posesivnost. On je u svim područjima života osobenjak/ekcentrik kojem treba mnogo slobode.

Da, to je tako, na moju žalost ;S

Zato i kazem da nismo kompatibilni po pitanju pogleda na ljubavnu vezu.
Ja nas po tom pitanju dozivljavam kao 2 ekstrema po pitanju bliskosti.

Ja znam da imam tu dozu da zelim da se prožmemo,a on opet to ne treba u tako velikoj mjeri.

Premda je i on jako ljubomoran i posesivan.

Ali,ja ne vidim zapravo nacin da nas dvoje profunkcioniramo.Jer necu biti sretna s nekim tko nema tu stalnost emocija. Meni treba netko tko treba vise bliskosti.mozda ne tko ja,ali barem da je približno tako.

I da nije se on udaljio sada jer kao treba malo mira za sebe,nego izmišlja neke budalaštine,kao voli me,ali ne moze on biti sa mnom jer je ljubomoran:Dmislim stvarno...

To je čovjek na koga se ne može računati...njemu i paše neka koja ce biti ista kao on,trebati slobode i onda se sretnu kada im zafali bliskosti. Ja nazalost ne mogu tako funkcionirati.

Po ovome mi se cini kao da Mo 0 Ur u škorpiji...bi mu savsršeno odgovrao neki mjesec u vodenjaku.da ga pusti na miru i to je to.:D

Saradonija
07.06.2013., 21:31
Da, to je tako, na moju žalost ;S

Zato i kazem da nismo kompatibilni po pitanju pogleda na ljubavnu vezu.
Ja nas po tom pitanju dozivljavam kao 2 ekstrema po pitanju bliskosti.

Ja znam da imam tu dozu da zelim da se prožmemo,a on opet to ne treba u tako velikoj mjeri.

Premda je i on jako ljubomoran i posesivan.

Ali,ja ne vidim zapravo nacin da nas dvoje profunkcioniramo.Jer necu biti sretna s nekim tko nema tu stalnost emocija. Meni treba netko tko treba vise bliskosti.mozda ne tko ja,ali barem da je približno tako.

I da nije se on udaljio sada jer kao treba malo mira za sebe,nego izmišlja neke budalaštine,kao voli me,ali ne moze on biti sa mnom jer je ljubomoran:Dmislim stvarno...

To je čovjek na koga se ne može računati...njemu i paše neka koja ce biti ista kao on,trebati slobode i onda se sretnu kada im zafali bliskosti. Ja nazalost ne mogu tako funkcionirati.

Po ovome mi se cini kao da Mo 0 Ur u škorpiji...bi mu savsršeno odgovrao neki mjesec u vodenjaku.da ga pusti na miru i to je to.:D

ne bi loše da analiziraš tvoje Sunce i Mars, sa njegovom Mjesecom i Venerom, te za komunikaciju Merkur i 3k.....nije sva suština vašeg odnosa u Mjesecu....
Za kompatibilnost je sve to skupa bitno....

Allatus
08.06.2013., 09:25
Kako se gledaju neaspektirane planete u sinastriji? Vidim da mi kroz odnose često dođu neaspektirane u moju 8 kuću. Dečkov Mars mi pada u 8. neaspektiran u vodenjaka, a moj Mars radi 120 na njegovu Ve 0 Pl, moja Venera radi samo 120 na njegovo Sunce. Što to znači kad ženski Mars radi trigon na mušku Veneru?

angelsrain
08.06.2013., 15:42
Ja mislim da bi ti bila dominantnija osoba u vasoj vezi :D

Allatus
08.06.2013., 16:27
Ja mislim da bi ti bila dominantnija osoba u vasoj vezi :D

Nije tako, ne možeš izdominirat škorpiona sa 5 planeta tamo, to ti je nemoguća misija :D. Čudno mi je da moja Ve samo radi 120 na njegovo So i niti jedan drugi aspekt, on kaže da sam ja njemu najljepša žena koju je vidio u životu. Nije valjda da me laže :rofl: . Šalu na stranu :D, nekako imam dojam da se te neaspektirane planete još više izražavaju kroz sinastriju i da dominiraju, a na netu nema baš o tom napisano.

angelsrain
08.06.2013., 17:03
Pa mislim da je to dovoljan aspekt koji bi mogao pokrenut sve. Nekad je bolje ako nema previse aspekata, ili kad su 'tihi' aspekti, manje nesporazuma ima. Tvoja Ve je njezna, pa mislim da u tebi vidi sto nikad prije nije vidio. Opet zavisi gdje mu se nalaze Mo/Ve.

Allatus
08.06.2013., 17:34
Pa mislim da je to dovoljan aspekt koji bi mogao pokrenut sve. Nekad je bolje ako nema previse aspekata, ili kad su 'tihi' aspekti, manje nesporazuma ima. Tvoja Ve je njezna, pa mislim da u tebi vidi sto nikad prije nije vidio. Opet zavisi gdje mu se nalaze Mo/Ve.
Mjesec mu je u biku, moje Sunce pada na njegov Mjesec. A Venera mu je u škorpionu i sve te planete mu rade trigone na moj ASC u raku. A kako je naglašeni škorpion onda je fanatičan, on je uvjeren da nema ljepše žene od mene i da to svi muškarci misle :rofl:, a kad mu netko kaže da ima zgodnu curu digne mu se kosa na glavi. Možda zbog tog mog Sunca na njegovom Mjesecu i Venere 120 Sunce i to s ASC pa me idealizira. Ne samo po izgledu, nego i po svemu ostalom.

angelsrain
09.06.2013., 03:45
Interesantna kombinacija ti je taj tvoj sco ;) Zanima me dali na njeg djeluje trenutni Sa?
A tvoj asc je doista njezan, mada meni daje dojam da si vise asc u raku , valjda zbog tvog Mo?MOglo bi se reci da ste idealan par? A dali tvoj PL radi kakav aspekt kod njeg? Ima nesto u tim vodenim znakovima. Zanimljivo je da zbog tvoj Ma pa me zanima sto ti mislis dali tvoj Ma moze smirit njegovu Ve?

natalys
09.06.2013., 07:21
Kako se gledaju neaspektirane planete u sinastriji?
ja mislim da neaspektirane planete općenito nisu dobre, jer one nemaju "suradnju" s drugima, one ostavljaju čovjeka na "cijedilu" tako nekako, tako da sam misli što će napraviti u datoj situaciji, nema pomagače, on se sam izbavlja iz npr. loše situacije, sam se brine da dođe do nečega ...i tako ...

e sad, u sinastriji ako su u sinastriji u konjukciji neaspektirana planeta s partnerovom u mislim da pomažu jedno drugom, time što se nadopunjavaju, a ako u sinastriji se pogodi da je ta planeta u 60 ili 120 s određeno partner. planetom, onda je to jako dobro, to znači da je našla svog pomagača i da se nadopunjavaju, i to je upravo pravi pogodak kada se neaspektirana planeta nađe u dobri aspektima s partnerovim planetama, onda je ona aktivnija, cjelovitija tj. ima svog pomagača, znači to znatno ispravlja neaspektiranu planetu...

Allatus
09.06.2013., 08:33
Interesantna kombinacija ti je taj tvoj sco ;) Zanima me dali na njeg djeluje trenutni Sa?
A tvoj asc je doista njezan, mada meni daje dojam da si vise asc u raku , valjda zbog tvog Mo?MOglo bi se reci da ste idealan par? A dali tvoj PL radi kakav aspekt kod njeg? Ima nesto u tim vodenim znakovima. Zanimljivo je da zbog tvoj Ma pa me zanima sto ti mislis dali tvoj Ma moze smirit njegovu Ve?Je, njemu i sve ostalo ide u škorpiona, ASC bik i Mo u biku, dispozitor Ve 0 Pluton. Jedino mu je Jupiter u ribama i Mars u Vodenjaku što mu nije u škorpionu pored generacijskih planeta. :D

Na njega Saturn djeluje pozitivno :rofl:, kupio si je nedavno i auto i stan, a također smo ja i on započeli zajednički život, međutim ja još nisam preselila nego smo stalno skupa tipa ili kod mene spavamo ili kod njega. Ne znam da li ga moj Mars smiruje, on ti je po karakteru vrlo smiren i racionalan, prije ću ja dobiti neki ispad nego on. On glas nikada nije dignuo na mene u 2 i pol godine, kad mu ja nešto prigovaram on sve smireno objasni, sasluša me, smiri me i tako. Ljudi ga općenito obožavaju je jako mlad, a tako uspješan, vrijedan i želi svima pomoći, njemu ništa nije teško napraviti za druge. :)

U sinastriji moj Mars radi 0 njegov Jupiter, ja i on privatno radimo zajedno, a on me na to potaknuo. Mars još radi 120 na njegov Pluton 0 Venera, a ja i natalno imam Mars 120 Pluton, čula sam da je to dobar aspekt za biznis i novce. Jedino su nam Merkuri u opozicijama pa se stalno verbalno raspravljamo, u svim temama nam se razilaze mišljenja, pa onda komentiramo, argumentiramo, a na kraju se i skužimo što je tko htjeo reći, pa se i složimo :D

Allatus
09.06.2013., 08:37
ja mislim da neaspektirane planete općenito nisu dobre, jer one nemaju "suradnju" s drugima, one ostavljaju čovjeka na "cijedilu" tako nekako, tako da sam misli što će napraviti u datoj situaciji, nema pomagače, on se sam izbavlja iz npr. loše situacije, sam se brine da dođe do nečega ...i tako ...

Da, moguće. Samo ovisi i o cijeloj sinastriji. :)

angelsrain
09.06.2013., 15:26
Allatus hvala ti sto djelis svoj dio sa svojim deckom, pokusavam u zadnje vrijeme proucavat sinastrije. Imam jos jedno pitanje: posto ja gledam Mo/Ve kod decka da si to ti, a tvoj So/Ma je on kod tebe, dali doista se ti mozes poistovecivat sa njegovim Mo/Ve znaci da si bik/skorpion?

Allatus
09.06.2013., 16:35
Allatus hvala ti sto djelis svoj dio sa svojim deckom, pokusavam u zadnje vrijeme proucavat sinastrije. Imam jos jedno pitanje: posto ja gledam Mo/Ve kod decka da si to ti, a tvoj So/Ma je on kod tebe, dali doista se ti mozes poistovecivat sa njegovim Mo/Ve znaci da si bik/skorpion?
Mislim da se to ne gleda tako doslovno. Recimo meni je 5. polje u škorpionu, na vrhu su mi Pluton i Lilith u škorpionu, te mi je Mars u 8 polju vodeni (prirodno polje škorpiona), pa je logično da mi partneri nose tu Plutonovsku energiju, zato sam i "dobila" partnera s naglašenim škorpionom. Uklapa mi se i po aspektima Marsa u moj natal, a i po Suncu definitivno.

Ja se njemu uklapam jer ima Mjesec u biku u 12 polju, što odgovara mojem znaku i po dispozitoru u ribama :), onda Venera mu još radi 120 Jupiter i 60 Neptun (moja Ve u 9 u ribama), tako da se dosta tog uklapa. A što se tiče Ve u škorpionu, ja stvarno nisam ljubomorna osoba niti ga kontroliram, ali ima Ve u 6 polju, kao vladar 6. u 6. pa je dio svojih poslova prebacio na mene da možemo više vremena provodit skupa, da on manje radi, a da zaradimo isto.

angelsrain
09.06.2013., 16:46
Ne mislim na doslovnost, vec ja sam usporedjivala ovo sto si ti pisala sa onim sto je kod mene i mog decka, pa me zanimalo utjecaj Mo/Ve, mada znam da i druge planete utjecu. Recimo Ve u sco je po mom misljenju jako teska Ve, jer jednostavno ona ne vjeruje nikome. No ako je on tebi rekao da si najljepsa zena koju je ikad vidio, ja bi mu vjerovala, jer ta Ve ne laze. Ve u sco ne znaci kontroliranje literalno, vec ono sto je tvoje , tvoje je. No po ovom sto si pisala doista ste idealan par. Po tvojoj karti sto sam vidila, ti si neizmjerno 'jaka' osoba, i mislim da mozda i zbog tog tvoj sco je bio privucen. Iako osobno mislim da Ma u ribama je slab kao sam Ma, ali u tvom slucaju daje veliku bliskost sa njim ja bi rekla, jer po ovom sto pises on jeste kao tvoj Ma, razumljiv, smiren, voli bliskost, cak i zrtvovanje da budete skupa nije mu tesko, i velika idealizacija. Sto bi se reklo bas kao da nosi dio ribe u sebi. Gledajuci tvoje So u 10 , po onom sto bi se reklo da je poslovna osoba, koja drzi do svog statusa, tj vole ga svi. Zna sto hoce. Evo malo razmisljanje ;)

Allatus
09.06.2013., 18:17
Recimo Ve u sco je po mom misljenju jako teska Ve, jer jednostavno ona ne vjeruje nikome. No ako je on tebi rekao da si najljepsa zena koju je ikad vidio, ja bi mu vjerovala, jer ta Ve ne laze. Ve u sco ne znaci kontroliranje literalno, vec ono sto je tvoje , tvoje je.Da, samo što ja to vidim kod njega, ne kod sebe. Kad on dođe s posla mi smo stalno skupa, on uopće ne želi ići na pivo s prijateljima više, ja ga potičem da ide van bez mene, a on to više ne želi. Ode jedino iza posla jako rijetko na sat vremena. Kaže da mu je draže biti stalno sa mnom i da on zna koji su mu prioriteti. Isto tako od mene traži da nikud ne idem kad je on kući, al ja se družim s ljudima dok on radi tako da mi nije problem, a i zaželim ga se kad se ne vidimo prije 17h. :) Tako da on meni uopće ne daje povoda da budem ljubomorna, pa i nisam, da nije takav ne znam kakva bih bila :)

No po ovom sto si pisala doista ste idealan par. Po tvojoj karti sto sam vidila, ti si neizmjerno 'jaka' osoba, i mislim da mozda i zbog tog tvoj sco je bio privucen. Iako osobno mislim da Ma u ribama je slab kao sam Ma, ali u tvom slucaju daje veliku bliskost sa njim ja bi rekla, jer po ovom sto pises on jeste kao tvoj Ma, razumljiv, smiren, voli bliskost, cak i zrtvovanje da budete skupa nije mu tesko, i velika idealizacija. Jest, on je bio očaran mojim karakterom, svima je pričao o tome mjesecima prije nego me osvojio :D. Mi smo još mladi, ali za sad se dobro slažemo i dobro nam ide, sad što će biti dalje vidjet ćemo :)

angelsrain
10.06.2013., 03:16
Naravno nitko ne zna sto ce biti, zanima me kako djeluje njegov Ma na tebe?

Allatus
10.06.2013., 12:51
Naravno nitko ne zna sto ce biti, zanima me kako djeluje njegov Ma na tebe?

Pa ne znam tako izdvojeno, ne primjećujem ništa čudno.

fortun
10.06.2013., 14:56
Pa ne znam tako izdvojeno, ne primjećujem ništa čudno.

jel mi moze netko reci nesto o sinastriji koja ima stopostotno poklapanje kuca? naime, poslala bih fotografiju natalne ali ne znam kako - moje podaci su 21.5.1981 u 18:50 vinkovci, a njegovi su 13.4.1983 u 23h, vinkovci

pokusala sam izguglati nesto o "ovoj pojavi"...ali nisam nasla nista... nikad ovo nisam ni vidjela...niti mislila da je moguce?????
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

što to znaci?

Ice_scorpio
11.06.2013., 17:04
Kako utječe nečija So0Ve u Raku u našem 12. polju?

Ili, kada su nečije Venere u egzaktnoj opoziciji na što to može upućivati?

angelsrain
11.06.2013., 17:26
Ja mislim da se onda osoba mogu medjusobno nadopunjivat.

Allatus
11.06.2013., 21:46
Kako utječe nečija So0Ve u Raku u našem 12. polju?

Ili, kada su nečije Venere u egzaktnoj opoziciji na što to može upućivati?
To ti je razlika u pogledu svega u Venerinoj simbolici. Ja i sestra imamo Venere u opozicijama i Sunca u opozicijama, imamo skroz drugačije ukuse od zabave, umjetnosti, glazbe, odjeće, parfema...ma svega u Venerinoj simbolici. Ali se dobro slažemo i nadopunjujemo. Ne znam kako je kad je u pitanju muškarac jer mi smo žene pa nam Venere jače djeluju.

Ice_scorpio
12.06.2013., 10:38
To ti je razlika u pogledu svega u Venerinoj simbolici. Ja i sestra imamo Venere u opozicijama i Sunca u opozicijama, imamo skroz drugačije ukuse od zabave, umjetnosti, glazbe, odjeće, parfema...ma svega u Venerinoj simbolici. Ali se dobro slažemo i nadopunjujemo. Ne znam kako je kad je u pitanju muškarac jer mi smo žene pa nam Venere jače djeluju.

Da, da to je to :D Različitost u ukusima što se tiče zabave, ugode, glazbe itd svega u Ve simbolici.. može biti lijepo nadopunjavanje ili baš ono suprotnost koja ti ne odgovara.. istina.
Kod mene djeluje i sa ženskim i sa muškim osobama, hvala ti na odg. :)

kodlioko
17.06.2013., 19:49
Sta znaci kada mesec i venera imaju kontakt preko dispozitora..u uporednim horoskopima? Konkretno, mesec osobe A se nalazi u ovnu, venera osobe B u jarcu i ne prave nikakav aspekt, ali je mars(vladar meseca) osobe A u trigonu sa tom venerom osobe B. Da li bi to moglo doneti ljubav?
I jos nesto me zanima, koliko su bitni aspekti MCa sa licnim planetama u sinastriji?

Fata_Morgana
18.06.2013., 10:43
Sta znaci kada mesec i venera imaju kontakt preko dispozitora..u uporednim horoskopima? Konkretno, mesec osobe A se nalazi u ovnu, venera osobe B u jarcu i ne prave nikakav aspekt, ali je mars(vladar meseca) osobe A u trigonu sa tom venerom osobe B. Da li bi to moglo doneti ljubav?
I jos nesto me zanima, koliko su bitni aspekti MCa sa licnim planetama u sinastriji?

Zavisi u kom znaku je MA, ali generalno kontakt između MA i VE govori o hemiji i fizičkoj privlačnosti. S obzirom da je MA vladar MO, to uključuje i emocije, osoba se emocionalno izražava kroz strast i dokle ima strasti ima i ljubavi, jer se MO na taj način približava VE, i treba raditi na tome da se strast ne ugasi...VE u jarcu je u znaku egzaltacije MA i zna da mu ugodi, on kroz kontakt s njom nosi svoj MO i vidi znak svoje egzaltacije, što svakako može dati ispunjenje...

Međutim, za procjenu jednog odnosa treba prvenstveno pogledati uglove i svjetla, njihove međusobne aspekte, jer dobra povezanost preko svjetala (SO i MO) i uglova je garancija stabilnosti, dok svi ostali aspekti mogu ali ne moraju biti od značaja...

kodlioko
18.06.2013., 18:39
Zavisi u kom znaku je MA, ali generalno kontakt između MA i VE govori o hemiji i fizičkoj privlačnosti. S obzirom da je MA vladar MO, to uključuje i emocije, osoba se emocionalno izražava kroz strast i dokle ima strasti ima i ljubavi, jer se MO na taj način približava VE, i treba raditi na tome da se strast ne ugasi...VE u jarcu je u znaku egzaltacije MA i zna da mu ugodi, on kroz kontakt s njom nosi svoj MO i vidi znak svoje egzaltacije, što svakako može dati ispunjenje...

Međutim, za procjenu jednog odnosa treba prvenstveno pogledati uglove i svjetla, njihove međusobne aspekte, jer dobra povezanost preko svjetala (SO i MO) i uglova je garancija stabilnosti, dok svi ostali aspekti mogu ali ne moraju biti od značaja...

Mars mu je u devici. Svetla nam ne prave aspekte izmedju sebe, ali njegov mesec je u sextilu sa mojim MCom i njegovo sunce je u trigonu sa mojim Mc-om. E da, moje SO je u konj sa njegovim DC-om. I moj ASC upada u njegovo peto polje.
To je neko koga poznajem odavno..i nikada izmedju nas nije bilo bas nicega. I evo, u poslednjih par meseci nesto cesto nalecemo jedno na drugo..i krenule su neke simpatije..i fluid:rolleyes:. Mozda su to oni aspekti sa mojim MC-om..postala sam mu interesantna tek kad sam promenila status..postala mama:)

Fata_Morgana
19.06.2013., 07:37
Mars mu je u devici. Svetla nam ne prave aspekte izmedju sebe, ali njegov mesec je u sextilu sa mojim MCom i njegovo sunce je u trigonu sa mojim Mc-om. E da, moje SO je u konj sa njegovim DC-om. I moj ASC upada u njegovo peto polje.
To je neko koga poznajem odavno..i nikada izmedju nas nije bilo bas nicega. I evo, u poslednjih par meseci nesto cesto nalecemo jedno na drugo..i krenule su neke simpatije..i fluid:rolleyes:. Mozda su to oni aspekti sa mojim MC-om..postala sam mu interesantna tek kad sam promenila status..postala mama:)

Konjukcije sa uglovima su bitne, zbog tvog SO na njegovom DC on tebe može vidjeti kao prirodnog (duhovnog) partnera jer mu donosiš svjetlo u polje odnosa. Takođe, kako mu sa asc aktiviraš osu 5./11. polja, može se tu razviti zaljubljenost, seksualna privlačnost, prijateljstvo i sl.

kodlioko
20.06.2013., 15:07
Konjukcije sa uglovima su bitne, zbog tvog SO na njegovom DC on tebe može vidjeti kao prirodnog (duhovnog) partnera jer mu donosiš svjetlo u polje odnosa. Takođe, kako mu sa asc aktiviraš osu 5./11. polja, može se tu razviti zaljubljenost, seksualna privlačnost, prijateljstvo i sl.

Znaci moze postojati ljubav iako nema kontakta izmedju venere i meseca, i sunca i meseca? Ne moras ga kapirati kao duhovnog partnera ali ga opet volis.
I jos nesto mi pade na pamet, recimo da se osobi vladar ASC nalazi u 8 polju. To znaci da mu je to 8 polje jako bitno. I sada tvoje sunce ili ASC upadne njemu u to 8 polje.. Da li si mu bitnija ako mu upadnes sa suncem ili ASC u njemu bitno polje? Ne znam da li sam dobro objasnila.:504:

I jos nesto :), sta znaci kad necija planeta stane tacno na pocetak neke kuce, bas na liniju? I odatle pravi aspekte. Imam utisak da je to vaznije nego kad padne u sredinu ili kraj kuce.

Fish 1968
20.06.2013., 18:45
I jos nesto :), sta znaci kad necija planeta stane tacno na pocetak neke kuce, bas na liniju? I odatle pravi aspekte. Imam utisak da je to vaznije nego kad padne u sredinu ili kraj kuce.
Ovo pitanje je zapravo pitanje vrhova polja (http://www.forum.hr/showpost.php?p=25671658&postcount=55), vrijedi i u sinastriji isto kao i natalno. :)

kodlioko
20.06.2013., 22:30
Ovo pitanje je zapravo pitanje vrhova polja (http://www.forum.hr/showpost.php?p=25671658&postcount=55), vrijedi i u sinastriji isto kao i natalno. :)

Procitala. I dobro sam mislila:D. Hvala Fish. Sta bi znacilo to sto njegov JU pada tacno na pocetak moje 11 kuce?..i odatle pravi sve dobre aspekte..sextil sa mojim ASC, trigon sa SO i trigon sa DC.

p.s. 3 stepen lava

Fata_Morgana
21.06.2013., 13:31
Znaci moze postojati ljubav iako nema kontakta izmedju venere i meseca, i sunca i meseca? Ne moras ga kapirati kao duhovnog partnera ali ga opet volis.
I jos nesto mi pade na pamet, recimo da se osobi vladar ASC nalazi u 8 polju. To znaci da mu je to 8 polje jako bitno. I sada tvoje sunce ili ASC upadne njemu u to 8 polje.. Da li si mu bitnija ako mu upadnes sa suncem ili ASC u njemu bitno polje? Ne znam da li sam dobro objasnila.:504:

8. kuća je polje kriza, opasnosti, strahova, stradanja, strasti, unutrašnjeg previranja, mentalnog i emocionalnog pakla i sl. Zapravo, sama riječ strast vodi porijeklo od latinske riječi "passio" što znači stradanje, trpljenje. Ako neko ima vladara asc u 8. kući, to može biti nesvjestan izbor da se transformiše i preporodi kroz krize i stradanja, međutim, sve zavisi od prirode same planete koja je u pitanju. Imati asc u 8. kući partnera ili je aktivirati na bilo koju drugi način, mnogi smatraju kao nešto poželjno jer nosi fatalnost, strast i sl., ali pitanje je koliko fatalna veza može funkcionisati u dugoročnom smislu, jer se stvari odvijaju između ljubavi i mržnje, tu nema sredine, samo crno ili bijelo, sve ili ništa, uvijek smo jednom nogom na ivici provalije i kada naša fizička pojava (asc) njemu aktivira 8. polje, za očekivati je da se tu može javiti fizička strast kroz koja će ga gurnuti u krizu i patnju...znači, suviše privlačno ali opasno...tako nekako...

kodlioko
21.06.2013., 17:30
8. kuća je polje kriza, opasnosti, strahova, stradanja, strasti, unutrašnjeg previranja, mentalnog i emocionalnog pakla i sl. Zapravo, sama riječ strast vodi porijeklo od latinske riječi "passio" što znači stradanje, trpljenje. Ako neko ima vladara asc u 8. kući, to može biti nesvjestan izbor da se transformiše i preporodi kroz krize i stradanja, međutim, sve zavisi od prirode same planete koja je u pitanju. Imati asc u 8. kući partnera ili je aktivirati na bilo koju drugi način, mnogi smatraju kao nešto poželjno jer nosi fatalnost, strast i sl., ali pitanje je koliko fatalna veza može funkcionisati u dugoročnom smislu, jer se stvari odvijaju između ljubavi i mržnje, tu nema sredine, samo crno ili bijelo, sve ili ništa, uvijek smo jednom nogom na ivici provalije i kada naša fizička pojava (asc) njemu aktivira 8. polje, za očekivati je da se tu može javiti fizička strast kroz koja će ga gurnuti u krizu i patnju...znači, suviše privlačno ali opasno...tako nekako...

A ako je covek hirurg, i to osmo polje odradjuje tako?

Saradonija
21.06.2013., 18:34
A ako je covek hirurg, i to osmo polje odradjuje tako?

U ljubavnim sinastrijama kada Asc ili vl. Asc ide u partnerovo 8p znači da mi njemu kao osobi težimo kroz seksualni tip veze. On nam paše za intimu, ali pod uvjetom da nema nekih težih aspekata preko te planete (mislim da je primjer za to sinastrija Marylin Monroe i Kennedy).
Tamo gdje nekome idemo sa svojim Suncem, bitno je pogledati šta to Sunce radi natalno, tj iz koje kuće dolazi, pa se povezuje značenje kuće Sunca i partnerove kuće, naprimjer Sunce u 2k u sinastriji u partnerovu 8k može ukazati na njegovu potrebu da investiraš ili mu posudiš novac, i to onda utječe na osobnost (SO) na određen način (aspekt)....

natalys
22.06.2013., 09:12
asc u nečijoj 8. kući to je svakako fatalnost u nečijim očima, ali ta fatalnost je stavrno granični nalaz između ljubavi i mržnje, hod na ivici ponora, kako je ovdje gore ljepo opisano, pitanje je i koja se planeta nađe u tom polju, tako npr. ako je vl. asc mars i ako ta planeta pada u partnerovo 8. polje ta osoba će zlostavljati osobu u 8. polju ili obrnuto, u svakom slučaju veza tih dvoje ljudi neće biti mirna nego više traumatična, ili će se događati neki negativni događaji...općenito ako se vl. asc nalazi u 8. kući nikako mi se ne sviđa, osoba je sama po sebi taumatična i ne prate je sretne okolnosti, mars u 8. polju, to su ozljede, podložna je operacijama, infarktu, ako je vl. asc mjesec u 8. polju, djeca su u opasnosti, nezgodama...u svakom slučaju taumatična osoba koje prate nezgode i loše okolnosti, treba vidjeti koje osobne planete se nalaze tamo, ako se tamo nalaze osobne planete onda se to odnosi osobno na nas, a ako se nalaze transcendent.planete onda se to ne mora odnositi baš na nas nego u vezi ljudi koji se nalaze u bližoj obitelji (suprugov otac, majka) koja je u vezi nas ili nešto slično

Allatus
22.06.2013., 12:11
Evo gledam svoju i sestrinu sinastriju. Nas dvije imamo jedno 4-5 zmajeva u sinastriji, sa njezinim Suncem u žarištu, a moje Sunce je rep zmaja. I velikih trigona. Također se moj ASC preklapa s njezinim MC. Njezino Sunce pada u moju 4., a moje u njenu 7. Što zmajevi nose u sinastrijama i koliko su uopće česti, pogotovo tako brojni ?

kodlioko
22.06.2013., 16:34
Pokusavam da protumacim sinastrije sa bivsim ljubavima, zasto nisu funkcionisale. Jedna jos uvek traje na neki nacin. On sa svojim suncem upada u moju 7 kucu, tacno na SA, i stvarno sam jedino njega do sada dozivljavala kao idealnog partnera. Ali moje SO je njemu u 3oj kuci i valjda zbog toga on mene nije tako video. I pored toga sto je njegov MO u trigonu sa mojom VE, moj MO u sextilu sa njegovim SO, moja VE u konj sa njegovim SA u 5oj kuci...stvarno smo odlepili jedno za drugim i onda je on u sred te najvece zaljubljenosti jednostavno pobegao. Znaci dzaba svi dobri aspekti, presudilo je moje sunce u njegovoj 3.
Drugom sam sa ASC upala u 8 a suncem u 10, 4stepena od MCa.. Njegov MO i VE u opoziciji sa mojom VE, moj MO njemu u 1 u konj sa njegovim MA..
Poslednjem, sa kojim jos nemam nista, moje SO njemu na DC i ASC u 5...bez kontakta izmedju moje VE i njegovog MO, i bez kontakta izmedju SO i MO. Sad me bas zanima sta ce biti.

Etna 911
25.06.2013., 09:51
Ja ne znam da li ovo pitanje mogu ovde da postavim (ako nije za ovu temu izvinjavam se i molim da se premesti ), ali primetila sam da ako postoji neki znak na koji se jezim i koji mi nimalo ne lezi to je znak Lava (imala sam par prijatelja koji su taj znak i jednostavno njihova energija mi nije legla). E sada pokusala sam da provalim zasto je to tako , ali mi jedino pada na pamet to da mi oni svojim Suncem upadaju u 8 kucu (koja je u Lavu ) i samim tim rade 90 na moje Sunce u Sco . Da li moze tako da se gleda ili se trazi nesto drugo ?

Fata_Morgana
25.06.2013., 10:07
Ja ne znam da li ovo pitanje mogu ovde da postavim (ako nije za ovu temu izvinjavam se i molim da se premesti ), ali primetila sam da ako postoji neki znak na koji se jezim i koji mi nimalo ne lezi to je znak Lava (imala sam par prijatelja koji su taj znak i jednostavno njihova energija mi nije legla). E sada pokusala sam da provalim zasto je to tako , ali mi jedino pada na pamet to da mi oni svojim Suncem upadaju u 8 kucu (koja je u Lavu ) i samim tim rade 90 na moje Sunce u Sco . Da li moze tako da se gleda ili se trazi nesto drugo ?

Kvadratni znaci predstavljaju senzibilitet koji nam ne odgovara i zato dolazi do sukobljavanja, posebno ako se sukob odvija kroz malefične kuće, čija energija nam ne prija...

Etna 911
25.06.2013., 12:31
Kvadratni znaci predstavljaju senzibilitet koji nam ne odgovara i zato dolazi do sukobljavanja, posebno ako se sukob odvija kroz malefične kuće, čija energija nam ne prija...

Hvala ti puno Fata Morgana na odgovoru :)

sunidhi
02.07.2013., 22:43
s partnerom imam tranzite potpuno istih planeta kroz kuce :confused:

npr. sunce i merkur su mi trenutno u 3.kuci, venera u 4. , mars, jupiter, lilith u 2. a mjesec u 11. kuci, dok su kod njega sunce + merkur u 2., venera u 3., mars, jupiter, lilith u 1. a mjesec u 12. kuci i tako redom...sve je isto

je li ovo uobicajena pojava u vezama i koja je poruka ?nista slicno nisam imala do sada ni sa kim , prvi put vidim ovako nesto

ako neko ima strpljenja :moli:

zahvaljujem :)

zvjezdoznanac
03.07.2013., 08:03

npr. sunce i merkur su mi trenutno u 3.kuci, venera u 4. , mars, jupiter, lilith u 2. a mjesec u 11. kuci, dok su kod njega sunce + merkur u 2., venera u 3., mars, jupiter, lilith u 1. a mjesec u 12. kuci i tako redom...sve je isto

je li ovo uobicajena pojava u vezama i koja je poruka ?nista slicno nisam imala do sada ni sa kim , prvi put vidim ovako nesto

to je normalna pojava kada su kod dvoje ljudi podznaci jedan blizu drugog, npr. kad jedan ima podznak u blizancima a drugi u raku, ili npr. jedan u vagi a drugi u škorpionu, onda i imaju tranzite u bliskim kućama..

ali to i nije jako bitno za njih, bitnija je sinastrija :mig:

nastasja2
13.07.2013., 06:51

pa to je dobro, sigurno ste se našli, baš zato što vam kroz ista polja tranzitiraju iste planete, baš zato ste se i sreli, valjda se jedno drugom namjenjeni, "pogledaji" malo da li se jedno drugom sviđate, ako da, onda je to to ....:love:

dobroćudna1
13.07.2013., 13:29
Što kad moje Sunce nekom upada u 5. kuću, Venera u 4., a Mjesec u 10.? Je to pozitivno, vrlo pozitivno, "srednje pozitivno"? :) Ako bi se nekom dalo interpretirati? Hvala.

sunidhi
15.07.2013., 22:14
to je normalna pojava kada su kod dvoje ljudi podznaci jedan blizu drugog, npr. kad jedan ima podznak u blizancima a drugi u raku, ili npr. jedan u vagi a drugi u škorpionu, onda i imaju tranzite u bliskim kućama..

ali to i nije jako bitno za njih, bitnija je sinastrija :mig:

naravno, pogodio si :top:....podznaci su nam bik i blizanac

hvala, sad mi je jasnije o cemu se radi,jer jezivo je gledati identicne tranzite u natalnim kartama :eek: ....nasmrt sam se prepala :trk:

stamera
16.07.2013., 07:42
Sta znaci konjukcija mog marsa s partnerovim saturnom i JMC u njegovoj petoj kuci?

zhigoleo
30.07.2013., 19:53
Što kada su u sinastriji dvije planete u istom znaku, ali nisu u orbisu, jel djeluju? Jel ima to ikakvu težinu?

Primjerice mjesec u škorpionu na početku i mars u škorpionu na kraju?
Isti element, priroda, samo nisu u orbisu. Oduvijek me to bunilo, a logika mi nalaže da bi trebalo imat makar nekakav učinak. Naravno uz sve ostalo.

I što ako su im dispozitori, plutoni u konjunkciji? To ih dodatno spaja, zar ne?

Ice_scorpio
31.07.2013., 16:47
Što kada stelij planeta osobe A, upada u 1. polje osobe B ? Kako se to odražava na jednu i drugu ?

jelovnici
06.08.2013., 13:27
Jel se može u sinastriji vidjeti zašto nam netko ide na živce i zašto nam je odbojan? I koji bi aspekti ukazali na to?

Mariqa
11.08.2013., 13:07
Moj mjesec je u trigonu s njegovim suncem,a njegov mjesec je u kvadratu s mojim suncem.Kako se to tumaci?

Allatus
11.08.2013., 15:42
Jel se može u sinastriji vidjeti zašto nam netko ide na živce i zašto nam je odbojan? I koji bi aspekti ukazali na to? Jedina osoba koja mi je istinski odbojna je jedna cura koja je rođena dan nakon mene, pa imamo preklapanje svih planeta. Odbojnost je obostrana :D Ne znam ima li to kakve veze. Općenito sam primjetila da mi ne odgovaraju ljudi koji imaju aspekt njihov Uran moj Mjesec (napeti i konjukcija pogotovo), ti me znaju nervirati. Nadam se da sam bar malo pomogla :)

lisa1964
17.08.2013., 20:17
ko ima volje da objasni Vertex ? Cula sam da je samo vazna konjukcija od aspekata.

Winnie'sOwl
22.08.2013., 16:20
Ja ga nisam sistematicki posmatrala, ali sam primijetila da u mojim vlastitim sinastrijama sa osobama koje su me duboko obiljezile, moj Vertex ima neku vrlo jaku konjukciju ili opoziciju na neku njihovu tacku.

Jedna od posljedjnjih sinastrija - odnos ambivalentan i vrlo nestabilan, uspostvljen preko posla:

Moj Vertex na njegovom Ascendentu - njegov Vertex na mom Ascendentu.

Kad Vertex nije upleten ni na kakav nacin, potrebna je jaka podrska ostatka sinastrijske karte da bi jedan odnos postao doista bitan.

Gošća
30.08.2013., 17:49
Čula sam da su za sinastriju bitni mjesečevi čvorovi, je li to točno? Ako je, što bi značilo sekstil venere na sj.mj. čvor i vladar njegovog sj. mj. čvora sunce u konjunkciji s mojim mjesecom? Hvala.

magic potion
31.08.2013., 13:32
Ja ga nisam sistematicki posmatrala, ali sam primijetila da u mojim vlastitim sinastrijama sa osobama koje su me duboko obiljezile, moj Vertex ima neku vrlo jaku konjukciju ili opoziciju na neku njihovu tacku.

Jedna od posljedjnjih sinastrija - odnos ambivalentan i vrlo nestabilan, uspostvljen preko posla:

Moj Vertex na njegovom Ascendentu - njegov Vertex na mom Ascendentu.

Kad Vertex nije upleten ni na kakav nacin, potrebna je jaka podrska ostatka sinastrijske karte da bi jedan odnos postao doista bitan.

I meni se tako čini...
Vjerojatno najbliskiji odnos imam s osobom čiji Sjeverni čvor pada na moj Vertex, a na mom Sjevernom čvoru je njegova konjunkcija Mjeseca i Jupitera. Sve manje od stupnja.

Zatim, s ocem imam neku čudnu vezu.:rofl: Moje Sunce je na njegovom Vertexu, a na mom Vertexu je njegov Merkur.

Jedan od najvažnijih muškaraca u mom životu imao je Veneru točno na mom Vertexu...

kodlioko
01.09.2013., 13:10
I meni se tako čini...
Vjerojatno najbliskiji odnos imam s osobom čiji Sjeverni čvor pada na moj Vertex, a na mom Sjevernom čvoru je njegova konjunkcija Mjeseca i Jupitera. Sve manje od stupnja.

Zatim, s ocem imam neku čudnu vezu.:rofl: Moje Sunce je na njegovom Vertexu, a na mom Vertexu je njegov Merkur.

Jedan od najvažnijih muškaraca u mom životu imao je Veneru točno na mom Vertexu...

Interesantno ali i najvazniji muskarac u mom zivotu isto ima Veneru na mom verteksu. Izgleda ima smisla:)

Winnie'sOwl
08.09.2013., 17:04
Moj mjesec je u trigonu s njegovim suncem,a njegov mjesec je u kvadratu s mojim suncem.Kako se to tumaci?

U ljubavnim a i u drugim sinastrijama, trigon Mjeseca i Sunca mi se cine najharmonicnijim aspektom.

Kad sam pokusala napraviti sinastrije parova oko mene koji su (naizgled) uskladjeni i vec godinama skupa, obicno sam nasla upravo ovaj aspekt. Pri tome je naizmjenicno zenski Mjesec trigon musko Sunce ali isto tako muski Mjesec trigon zensko Sunce.

Mogu se naci i sekstili ali oni nemaju tu istu snagu trigona i takvi parovi moraju uloziti ipak napora da se usklade.

Naravno da nikada i opet nikada jedan aspekt ne moze da se tumaci drugacije nego opcenito i rijetko kad doista oslikava istinski odnos dviju zivih osoba.

Pa tako kad pitas za kvadrat tvoje Sunce njegov Mjesec, treba vidjeti u kojim su oni aspektima u vasim natalnim kartama i kakav kvalitet tu imaju, e da bi se bar i najprimitivnija analiza mogla zaceti.

U svakom slucaju, jedan kvadrat oznacava ono mjesto u vezi koje priziva na neki nacin paznju jednog ili oboje sudionika odnosa. Kao da vice: ej, evo ovdje gledaj! Pazi se ovoga! Ucini nesto sa ovim! itd.

Dok trigon "klizi" gotovo nevidljiv i rijetko kad smo doista svjesni tog mjesta u odnosu koji trigon oznacava. U smislu da to nekako samo od sebe ide.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla. Jasno da bi bilo iscrpnije ako bih imala natalne i sinastriju.

Pozdrav

lorny
22.09.2013., 16:57
Zanima me šta u sinastriji znači njegov saturn na njenom IC i to u konjukciji s njenom venerom. Hvala.

marinella_
26.09.2013., 17:00
Zanima koji aspekti u sinastriji se smatraju sudbinskima, karmičkima, meant to be aspekti ?
Sa jednim muškarcem sa kojim osjećam duboku povezanost ali nismo još u vezi, imam konjukciju vertexa i ascendanta, obostrano, za koju sam čula da znači sudbinski susret i da dosta bračnih parova ima taj aspekt....pa me zanima ima li još nekih aspekata koji to naznačuju?

nastasja2
29.09.2013., 13:29
Što kada su u sinastriji dvije planete u istom znaku, ali nisu u orbisu, jel djeluju? Jel ima to ikakvu težinu?

kada se nađu dvije plnete u istom znaku to znači da su te osobe dobro prožimaju, da imaju isti stav, kriterij, ljubav prema nečemu, način djelovanja sve zavisno od planeta koje su u istom znaku, da li je to u pitanju npr. sunce, merkur, mars, venera

Primjerice mjesec u škorpionu na početku i mars u škorpionu na kraju?
Isti element, priroda, samo nisu u orbisu. Oduvijek me to bunilo, a logika mi nalaže da bi trebalo imat makar nekakav učinak. Naravno uz sve ostalo.
to znači da osoba ono što osjeća (mo), da će to i uraditi (ma)

I što ako su im dispozitori, plutoni u konjunkciji? To ih dodatno spaja, zar ne?

to znači da djeluju u okvirima svojih da tako kažem "kapaciteta", da jednako ulažu i traže, ni više ni manje, da jednaku energiju uspostavljaju, dispozicija govori i kako ta zamisao ili djelovanje završava...

Lourette
29.09.2013., 15:56
Što znači kada se moje Sunce u MC i njegov Mars u 9.kući (u konjunkciji) nalaze u Biku i točno se dodiruju? Orbis je 0.36

nastasja2
30.09.2013., 06:47
jel mi moze netko reci nesto o sinastriji koja ima stopostotno poklapanje kuca? naime, poslala bih fotografiju natalne ali ne znam kako - moje podaci su 21.5.1981 u 18:50 vinkovci, a njegovi su 13.4.1983 u 23h, vinkovci

pokusala sam izguglati nesto o "ovoj pojavi"...ali nisam nasla nista... nikad ovo nisam ni vidjela...niti mislila da je moguce?????
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

što to znaci?

to znači da će te se dobro slagati, da ste jedno za drugo, da ste se baš našli, da jednako tražite od života, da imate iste želje i ciljeve... da će te tražiti jedan od drugoga ni više ni manje, nego baš onoliko koliko vam treba

sasa62
30.09.2013., 07:56
to znači da će te se dobro slagati, da ste jedno za drugo, da ste se baš našli, da jednako tražite od života, da imate iste želje i ciljeve... da će te tražiti jedan od drugoga ni više ni manje, nego baš onoliko koliko vam treba

Što da?
A na osnovu čega si to zaključila?
Da li si prvo pogledala karte pa izvela zaključak ili na osnovu navedenog od strane fortun da su položaji kuća jednaki, ( što, uzgred rečeno, uopće nije točno ) si izvela rečene zaključke?
Znači po tebi svakom tko ima slično ili jednako postavljene kuće se dobro slaže, bez obzira na položaj So, bez obzira na položaj Mo, bez obzira na eventualni stelij... bez obzira na puno toga...???

nastasja2
30.09.2013., 12:41
Što da?
A na osnovu čega si to zaključila?
Da li si prvo pogledala karte pa izvela zaključak ili na osnovu navedenog od strane fortun da su položaji kuća jednaki, ( što, uzgred rečeno, uopće nije točno ) si izvela rečene zaključke?
Znači po tebi svakom tko ima slično ili jednako postavljene kuće se dobro slaže, bez obzira na položaj So, bez obzira na položaj Mo, bez obzira na eventualni stelij... bez obzira na puno toga...???

Uglavnom gledajući da, to sam vidjela u više primjera, da kada im se poklope asc i ostale kuće da su ti ljudi jedno za drugo, da su se našli, jer je to i moj primjer, moj partner ima isti asc a također i ic, dsc, mc, u istim znakovima, iako je mojem partneru u različitom znaku mjesec, meni je u lavu njemu u biku, mars u različitim znakovima, sunce također u različitom znaku, ali se izvanredno slažemo, skromni smo, nismo megalomani, sviđa nam se naš cilj, cijenimo iste vrijednosti, dajemo jedno drugom baš onoliko koliko tražimo, jer netko može svom partneru postavljati nenormalne zahtjeve koje mu on ne može udovoljiti ...

sasa62
30.09.2013., 13:27
Uglavnom gledajući da, to sam vidjela u više primjera, da kada im se poklope asc i ostale kuće da su ti ljudi jedno za drugo, da su se našli, jer je to i moj primjer, moj partner ima isti asc a također i ic, dsc, mc, u istim znakovima, iako je mojem partneru u različitom znaku mjesec, meni je u lavu njemu u biku, mars u različitim znakovima, sunce također u različitom znaku, ali se izvanredno slažemo, skromni smo, nismo megalomani, sviđa nam se naš cilj, cijenimo iste vrijednosti, dajemo jedno drugom baš onoliko koliko tražimo, jer netko može svom partneru postavljati nenormalne zahtjeve koje mu on ne može udovoljiti ...

Da si pogledala ove dvije karte vidjela bi da je jednoj asc sco a drugoj strijelac i nema govora o preklapanju...

Trekkie89
03.10.2013., 11:07
Može mi netko interpretirati inkonjukciju/quincunx između mjeseca i saturna? Nigdje ne mogu pronaći informaciju o tom aspektu. Je li to slično kao i konjukcija između Sunca i Saturna? Za ovaj drugi aspekt sam pronašla informacije i zaista je točno da se u društvu saturna osjećam ponekad nesigurno, ali ne možemo jedan bez drugoga...bas sam znatizeljna sto bi onaj prvi aspekt trebao znacit

Winnie'sOwl
03.10.2013., 15:33
Ja nisam razumjela da li ti govoris o tvojoj natalnoj karti ili o sinastriji... I kakav je taj tvoj Mjesec? Gdje se nalazi, kakve druge aspekte ima?

Ako pak govoris o drugim osobama koje bi imale njihov Saturn u inkonjukciji sa tvojim Mjesecom, onda bi ti mogla cesto da se osjecas neugodno, buduci da Saturn nije brza planeta i da citave generacije imaju Saturn na priblizno istom mjestu. Za tebe bi moglo da bude znakovito samo ako je tvoj Mjesec "osjetiljiv" na Saturn i ako se radi o egzaktnom aspektu (ili pak aplikacijskom).

Trekkie89
03.10.2013., 18:21
Ja nisam razumjela da li ti govoris o tvojoj natalnoj karti ili o sinastriji... I kakav je taj tvoj Mjesec? Gdje se nalazi, kakve druge aspekte ima?

Ako pak govoris o drugim osobama koje bi imale njihov Saturn u inkonjukciji sa tvojim Mjesecom, onda bi ti mogla cesto da se osjecas neugodno, buduci da Saturn nije brza planeta i da citave generacije imaju Saturn na priblizno istom mjestu. Za tebe bi moglo da bude znakovito samo ako je tvoj Mjesec "osjetiljiv" na Saturn i ako se radi o egzaktnom aspektu (ili pak aplikacijskom).

Sorry, nisam bila dovoljno jasna. :) Mislim na sinastriju. Moj mjesec je u 5 kući ako se ne varam, i imam jedan mislim loš aspekt mjeseca i drugog planeta kojeg se sad ne mogu sjetiti. Možda je problem u mojoj natalnoj karti, a ne u drugima. Da nisam osjetljiva, Saturn drugih osoba me ne bi toliko sputavao...

Winnie'sOwl
04.10.2013., 13:37
Sorry, nisam bila dovoljno jasna. :) Mislim na sinastriju. Moj mjesec je u 5 kući ako se ne varam, i imam jedan mislim loš aspekt mjeseca i drugog planeta kojeg se sad ne mogu sjetiti. Možda je problem u mojoj natalnoj karti, a ne u drugima. Da nisam osjetljiva, Saturn drugih osoba me ne bi toliko sputavao...

Hmm, dakle ako je u tebi problem, kamo karta? Bez karte sam slijepa...

Pozz