PDA

View Full Version : Sistemski lupus

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

kjonjic
09.06.2009., 16:26
Kad sam ja imala problema sa mucninama meni su dali ranisan (neznam ko proizvodi i kao se gde zove ali mu je sastav ranitidin). Eventualno probaj da pijes lek posle jela ako moze, to bi trebalo da pise u uputstvu za lek, jer onda manje iritira zeludac. Ja imam problem sa osipom. Uopste nemogu da provalim od cega zavisi nekad mi se pojaca, nekad oslabi ali skoro uvek ga imam po ledjima. Ne svrbi me uopste ali ga se nemogu otarasiti. Probala sam da promenim i deterdzent i sapun i nosim iskljucivo prirodne materijale. Nema veze sa suncem jer mi se javljao i zimi. Sumnjam na delagil. Ima li neko ideju?

shana
09.06.2009., 16:28
draga moja elly5, zivot je dar od Boga i treba ga voljeti i cijeniti. ovdje smo svi da te slusamo i utjesimo, da te podrzimo, tugujemo s tobom i radujemo se.. sve imamo lupus, svih nas muci, neke vise neke manje, ali ne treba ocajavati, treba ga nekako prihvatiti i ici dalje. uvijek postoji netko kome je teze nego tebi, kad ti ja najteze samo si zamisli kako bi ti bilo da imas neku puno tezu bolest, npr. tumor i da ti kazu da ces zivjeti jos tjedan- mjesec, tako svejedno, zamisli samo sto bi jos sve htjela uciniti i vidjeti, koga bi sve ostavila iza sebe, odmah ce ti biti lakse sto si ziva i sto sa lupusom mozes zivjeti, nekad ljepse a nekad ruznije, ali zato sve sto postignes u zivotu ce ti duplo vrijediti jer si to i duplim trudom stekla... sada ti je tesko, ali bit ce bolje, vjeruj meni... a ako mislis da ti je stvarno tako jako tesko, otidi kod psihijatra, malo porazgovaraj, ja sam bila prije 2 mjeseca, poslala me doktorica jer mi je isto bilo jako tesko. i uvijek se sjeti da bar imas svoju obitelj koja je uz tebe, mnoge od nas to nemaju, meni moji nisu nikakva podrska, bas suprotno, otezavaju mi svaki dan i stavljaju me pod vise stresa. ali ide nekako, svi se mi borimo. i nemoj nikada zaboraviti da smo mi tu uvijek za tebe, i u dobru i u zlu ;) pusaaaaa

lamy111
09.06.2009., 16:47
Draga LAMY111 moj lupus u stvari sada miruje, ja se osjećam jako dobro,dr mi je povećala medrol zbog tih mojih trmbocita i L al sam se pomirila da su takvi, glavno da mi je dobar crp i anti dna...a i na more ću sljedeći utorak:) pa i zbog toga...
U obitelji mi nije nitko imao niti ima lupus, koliko ja znam...idi na kontrolu, ovo zna biti jako opasno ako se zapusti, iz iskustva znam jer sam prije olako shvatila...sta možemo,moramo ga obuzdati i biti jače od vuka
:top:

ma zašto bih išla na kontrolu stvarno neznam imam 5% šanse da dobijem sistemski lupus a 95% da ne dobijem a kolike su mi šanse da me pregazi auto ili tako nešto. prije pola sata jedan motorista je nastradao u blizini moje zgrade da li je imao lupus ili nešto drugo zar je to sad važno zašto sad živjeti u strahu i trčkarati od doktora do doktora ako se dobro osjećam . a za onog travara Antu K. niko kod nas uTrebinju nije čuo ...molim te ostavi mi tačnu adresu ...unaprijed hvala veliki pozdrav

angel777
09.06.2009., 18:12
[QUOTE=lamy111;21026914]ma zašto bih išla na kontrolu stvarno neznam imam 5% šanse da dobijem sistemski lupus a 95% da ne dobijem a kolike su mi šanse da me pregazi auto ili tako nešto. prije pola sata jedan motorista je nastradao u blizini moje zgrade da li je imao lupus ili nešto drugo zar je to sad važno zašto sad živjeti u strahu i trčkarati od doktora do doktora ako se dobro osjećam . a za onog travara Antu K. niko kod nas uTrebinju nije čuo ...molim te ostavi mi tačnu adresu ...unaprijed hvala veliki pozdrav[/QU

Sorry ja sam skužila da imaš lupus...imam broj mob pa možeš zvati 063 353 997, baj:mig:

AnaG2
09.06.2009., 20:23
Kad sam ja imala problema sa mucninama meni su dali ranisan (neznam ko proizvodi i kao se gde zove ali mu je sastav ranitidin). Eventualno probaj da pijes lek posle jela ako moze, to bi trebalo da pise u uputstvu za lek, jer onda manje iritira zeludac. Ja imam problem sa osipom. Uopste nemogu da provalim od cega zavisi nekad mi se pojaca, nekad oslabi ali skoro uvek ga imam po ledjima. Ne svrbi me uopste ali ga se nemogu otarasiti. Probala sam da promenim i deterdzent i sapun i nosim iskljucivo prirodne materijale. Nema veze sa suncem jer mi se javljao i zimi. Sumnjam na delagil. Ima li neko ideju?

Hvala puno,probati cu.

elly5
09.06.2009., 20:58
hvala vam svima...:cerek:

renchi01
09.06.2009., 21:13
draga moja elly5, zivot je dar od Boga i treba ga voljeti i cijeniti. ovdje smo svi da te slusamo i utjesimo, da te podrzimo, tugujemo s tobom i radujemo se.. sve imamo lupus, svih nas muci, neke vise neke manje, ali ne treba ocajavati, treba ga nekako prihvatiti i ici dalje. uvijek postoji netko kome je teze nego tebi, kad ti ja najteze samo si zamisli kako bi ti bilo da imas neku puno tezu bolest, npr. tumor i da ti kazu da ces zivjeti jos tjedan- mjesec, tako svejedno, zamisli samo sto bi jos sve htjela uciniti i vidjeti, koga bi sve ostavila iza sebe, odmah ce ti biti lakse sto si ziva i sto sa lupusom mozes zivjeti, nekad ljepse a nekad ruznije, ali zato sve sto postignes u zivotu ce ti duplo vrijediti jer si to i duplim trudom stekla... sada ti je tesko, ali bit ce bolje, vjeruj meni... a ako mislis da ti je stvarno tako jako tesko, otidi kod psihijatra, malo porazgovaraj, ja sam bila prije 2 mjeseca, poslala me doktorica jer mi je isto bilo jako tesko. i uvijek se sjeti da bar imas svoju obitelj koja je uz tebe, mnoge od nas to nemaju, meni moji nisu nikakva podrska, bas suprotno, otezavaju mi svaki dan i stavljaju me pod vise stresa. ali ide nekako, svi se mi borimo. i nemoj nikada zaboraviti da smo mi tu uvijek za tebe, i u dobru i u zlu ;) pusaaaaa

draga shana,kad sam pročitala tvoj članak natjerale su mi tvoje riječi suze....:(vidim da si hrabra cura,želim ti da taka i ostaneš.....jako mi je žao što nemaš podršku obitelji znam da to puno znači....želm ti puno sreće,budi hrabra mora se ići dalje.......velika pusa.....:)

kjonjic
10.06.2009., 01:07
Sad sam ja pala u potpuni bedak. Da li vam se desilo da potpuno izgubite samopouzdanje? Upala sam u situaciju iz koje nemogu da se iskobeljam. Problem je u mom braku. Znam da ovo nije tema vezana za brak ali ima veze i sa mojom bolescu. Od muza imam podrsku, vodi racuna o meni, brine se vrlo cesto vise od mene kad se ne osecam dobro. Sve je to lepo i krasno. Medjutim u poslednje vreme je on u gadnoj depresiji ali nece nista da preduzme da izadje iz nje. Sve mu je besmisleno, cak ga po malo nervira sto sam stalno kuci od kad sam ostala bez posla. Pokusavam da smislim nacin kako da pokrenem neki svoj posao jer ovako nemamo dovoljno para za zivot. Kad bi krenula u neki posao naravno da bi prvih godinu, dve trebala non stop da radim a to znaci da ne bi bila kuci po ceo dan. Nisam sigurna da to mogu fizicki da izdrzim jer od kad imam lupus mnogo se brze zamaram i onda dobijem temperaturu. On nece da mi se pridruzi u tom nekom novom poslu jer on nikad nije radio (osim nesto sitno), muzicar je (izabrao je rok muziku od koje ovde nema leba pa od toga nemozemo ziveti), a nema nameru ni u buduce da radi. Ja sam opet budala pa se sve nesto snebivam da se upustim u avanturu novog posla jer se plasim da li ce on trpeti da me nebude kuci po ceo dan, da li ce se ljutiti ako ulozim neku lovu u posao pa mi ne uspe i izgubim pare i sl. Kad ga pitam u vezi toga nikad mi ne odgovara vec samo ponavlja da je sve glupo, dosadno i besmisleno. Imam neku ustedjevinu koju smo ostavili za neke krizne situacije (a mislim da ovo sada jeste krizna situacija) ali on vise voli da imamo para u slamarici nego da malo reskiramo u neko ulaganje. Ja udavih ali neznam kako da objasnim ukratko sta me muci. U nacelu sam ceo zivot vise vodila racuna o tome kako se drugi osecaju a ja sam bila uvek na kraju. Sad se jos gore osecam, stalno imam utisak da sam za sve lose stvari ja kriva i nikako da lupim sakom u sto pa da kazem sta ja na kraju zelim. Plasim se da ga ne izgubim jer ga jako volim ali opet ovako sedeti kuci po ceo dan sa malo para je jos gore jer polako idemo na zivce jedno drugom. OK volimo se ali nemozemo samo buljiti po ceo dan jedan u drugog zatvoreni u jednom stanu. I naravno cela ova situacija me cini izuzetno napetom i nervoznom i taman mi se lupus malo stabilizovao a sad opet pocinje da se budi. Nisam bila kod doktora ali osecam to, vec sam naucila da ga nanjusim kad nesto sprema. Udavih :( ? Sorry

lamy111
10.06.2009., 07:44
[QUOTE=lamy111;21026914]ma zašto bih išla na kontrolu stvarno neznam imam 5% šanse da dobijem sistemski lupus a 95% da ne dobijem a kolike su mi šanse da me pregazi auto ili tako nešto. prije pola sata jedan motorista je nastradao u blizini moje zgrade da li je imao lupus ili nešto drugo zar je to sad važno zašto sad živjeti u strahu i trčkarati od doktora do doktora ako se dobro osjećam . a za onog travara Antu K. niko kod nas uTrebinju nije čuo ...molim te ostavi mi tačnu adresu ...unaprijed hvala veliki pozdrav[/QU

Sorry ja sam skužila da imaš lupus...imam broj mob pa možeš zvati 063 353 997, baj:mig:

ćao :)hvala ti nabroju ali ovaj broj je valjda isključen ali nije ni važno ionako mu ne bih išla:lol: ja sam se ovih dana malo previše raspisala pa ću prepustiti drugima da malo više pišu a ja ću se posvetiti malo više sebi mislim da sam to i zaslužila odoh i ja na zasluženi odmor a odmoriću se i od kompjutera:mig: puno pozdrava svima:top:

renchi01
10.06.2009., 09:31
Sad sam ja pala u potpuni bedak. Da li vam se desilo da potpuno izgubite samopouzdanje? Upala sam u situaciju iz koje nemogu da se iskobeljam. Problem je u mom braku. Znam da ovo nije tema vezana za brak ali ima veze i sa mojom bolescu. Od muza imam podrsku, vodi racuna o meni, brine se vrlo cesto vise od mene kad se ne osecam dobro. Sve je to lepo i krasno. Medjutim u poslednje vreme je on u gadnoj depresiji ali nece nista da preduzme da izadje iz nje. Sve mu je besmisleno, cak ga po malo nervira sto sam stalno kuci od kad sam ostala bez posla. Pokusavam da smislim nacin kako da pokrenem neki svoj posao jer ovako nemamo dovoljno para za zivot. Kad bi krenula u neki posao naravno da bi prvih godinu, dve trebala non stop da radim a to znaci da ne bi bila kuci po ceo dan. Nisam sigurna da to mogu fizicki da izdrzim jer od kad imam lupus mnogo se brze zamaram i onda dobijem temperaturu. On nece da mi se pridruzi u tom nekom novom poslu jer on nikad nije radio (osim nesto sitno), muzicar je (izabrao je rok muziku od koje ovde nema leba pa od toga nemozemo ziveti), a nema nameru ni u buduce da radi. Ja sam opet budala pa se sve nesto snebivam da se upustim u avanturu novog posla jer se plasim da li ce on trpeti da me nebude kuci po ceo dan, da li ce se ljutiti ako ulozim neku lovu u posao pa mi ne uspe i izgubim pare i sl. Kad ga pitam u vezi toga nikad mi ne odgovara vec samo ponavlja da je sve glupo, dosadno i besmisleno. Imam neku ustedjevinu koju smo ostavili za neke krizne situacije (a mislim da ovo sada jeste krizna situacija) ali on vise voli da imamo para u slamarici nego da malo reskiramo u neko ulaganje. Ja udavih ali neznam kako da objasnim ukratko sta me muci. U nacelu sam ceo zivot vise vodila racuna o tome kako se drugi osecaju a ja sam bila uvek na kraju. Sad se jos gore osecam, stalno imam utisak da sam za sve lose stvari ja kriva i nikako da lupim sakom u sto pa da kazem sta ja na kraju zelim. Plasim se da ga ne izgubim jer ga jako volim ali opet ovako sedeti kuci po ceo dan sa malo para je jos gore jer polako idemo na zivce jedno drugom. OK volimo se ali nemozemo samo buljiti po ceo dan jedan u drugog zatvoreni u jednom stanu. I naravno cela ova situacija me cini izuzetno napetom i nervoznom i taman mi se lupus malo stabilizovao a sad opet pocinje da se budi. Nisam bila kod doktora ali osecam to, vec sam naucila da ga nanjusim kad nesto sprema. Udavih :( ? Sorry
draga konjic,žao mi je što ti je takva situacija,mi s lupusom smo poznate po tome da se samo brinemo za druge, sebe ostavljamo na zadnjem mjestu.ja ti isto savjetujem da nešto radiš,tako ćeš manje misliti na bolest i probleme.....u braku se može nešto postići samo dogovorom.....ja ti želim da se uspiješ dogovoriti sa suprugom da krenete dalje jer u životu se mora raditi......puno sreće ....velika pusa.....

Samir Muminovic
10.06.2009., 11:35
veliki pozdrav svima:)slažem se s tobom posebno s ovim zadnjim dijelom a ti travari su prevaranti...pričitajte još jednom ono što je napisao onaj gospodin što mu se kćerka navodno izliječila eeeeeee koje ulagivanje i ulizivanje mislim da je prilično providan ali kad si bolestan i trebaš pomoć ništa više nevidiš osim sebe kao zdrave osobe u budućnosti...trebamo dobro razmisliti ljudi su na svašta spremni...ja sam iz BiH (mislim da nas ima nekoliko na ovom forumu)

hehe ima nas ima..ja sam iz maglaja :)

angel777
10.06.2009., 14:59
Hej glavu gore,svi ponekad padnemo u crnjak. I ja mislim da je bolje da radiš, i ja radim i to me ispunjava...bitno je samo da pokušaš naći neki posao u skladu sa svojim mogućnostima jer i sama znaš da nam veliki pritisak i stres škode. Sorry sto pitam al gdje ti suprug radi? Ne misliš valjda sama raditi za vas oboje? OK je to što je roker i svira al od toga se ne da živjeti danas...draga moja lijepo razgovarajte pa se dogovorite...znaš ja mislim da bi svi mi željeli puno više i možda drugačije, tvoj suprug svirke s grupom, ti život bez lupusa-kao i svi mi na ovom forumu-pa da radiš baš svaki posao koji poželiš punom snagom..al tako je kako je i od toga moramo napraviti što se da:)......uglavnom razgovarajtei puuuuuno sreće:mig:

elly5
10.06.2009., 22:13
draga kjonjic...prema mome zadnjem postu mogla si vidjeti da sam u groznom psihičkom stanju...danas mi je još gore jer sam već po 2 puta pala na vozačkom ispitu..morala sam popiti normabel da se smirim...uhvati muža i sjedite za stol i popričajte...reci mu da tako više ne može i da oboje morate naći posao...život je skup,a sada vlada recesija...nemoj još da ti dođu problemi sa novcima,onda ćeš se tek briniti i lupus će uhvatit priliku da podivlja.

renchi01
11.06.2009., 20:38
gdje ste danas,nigje nikoga?

kjonjic
12.06.2009., 08:54
Ja sam danas pocela da se suncam. Znam da to kao ne bi smeli da radimo ali me je moj doca ubedjivao da se slobodno suncam naravno samo po malo u jutarnjim satima. Kod mene u dvoristu je sunce oko 9 sati pa sam izasla na 20 minuta. Danas se nisam namazala kremom sa jakim faktorom pa cu videti popodne da li cu biti crvena ko majmunsko dupe :o. Od kad imam lupus, od 2002 se nisam suncala i izgledam ko les. Tesim se da imam gospodski ten :D . Nadam se da cu bar malo dobiti neku bojicu bez posledica. Neko je cini mi se napisao da se mazao uljem od hajducke trave i da je bilo sva OK pa mislim mozda sa tim da probam.

angel777
12.06.2009., 10:31
Ja sam danas pocela da se suncam. Znam da to kao ne bi smeli da radimo ali me je moj doca ubedjivao da se slobodno suncam naravno samo po malo u jutarnjim satima. Kod mene u dvoristu je sunce oko 9 sati pa sam izasla na 20 minuta. Danas se nisam namazala kremom sa jakim faktorom pa cu videti popodne da li cu biti crvena ko majmunsko dupe :o. Od kad imam lupus, od 2002 se nisam suncala i izgledam ko les. Tesim se da imam gospodski ten :D . Nadam se da cu bar malo dobiti neku bojicu bez posledica. Neko je cini mi se napisao da se mazao uljem od hajducke trave i da je bilo sva OK pa mislim mozda sa tim da probam.
Ajme zar se ne smijemo sunčati??? Ja jesam ove zadnje 3 god pomalo,ujutro i predveče, tako mi je i dr rekla da mogu:ne zna:...namažem se faktorom 50 i šešir na glavu I NE MOGU NITI VOLIM DUGO BITI NA SUNCU,BAS MI JE TO GROZNO...
A vi ostali sunčate li se i kada?kako?

elly5
16.06.2009., 19:14
ja ne izlazim na sunce i izbjegavam ga maksimalno...kada sam slučajno na suncu,počnem se znojit strašno i bude mi slabo,pa i zato ne želim još navući nešto...vidim da mi ne odgovara i to je to...istina,bijela sam kao sir,ali bolje i to nego da mi pozli,ne? Odlučila sam da neću ići na more sve dook mi lupus ne ode u remisiju,pa to makar i godinama potrajalo,jednostavno ne želim.....

AnaG2
16.06.2009., 20:06
Kod SLE je izlaganje suncu jako opasno jer potice razvoj bolesti.Meni dr.svaki put napise:izbjegavati direktno izlaganje suncu,faktor 50 i sto zatvorenija odjeca.Inace se meni bolest uvijek pogorsa kada izade sunce.Ne mogu vjerovati da vas doktori nisu upozorili.

renchi01
16.06.2009., 20:45
drage moje,ovih dana ste mi nedostajale nismo mogle biti na forumu,kako ste mi vidim da pišete o sunčanju,izbjegavajte ga maksimalno što možete.mene je moja doktorica napala kad sam došla na kontrolu kad je vidjela dekolte i lice crveno rekla je obavezno 60 faktor što i sama znam i šešir.ja se svako jutro namažem sa tom kremomsad koristim seba med50 super mi je ta nemam crvenila na licu.veliki pozdrav svima!!!!!

elly5
16.06.2009., 20:54
ma naravno da me doktor UVIJEK upozorava na sunce...prošle sam godine bila na moru i išla sam na kupanje oko pet-šest popodne i koristila faktor 50. Kao što sam napisala ove,a i narednih godina ja i more smo AMEN. Ne želim si naštetiti,a i tijelo mi je totalno išarano sa strijama tako da me malo i sramota zbog toga,nije da me to brine,ali prošle godine kad sam došla na plažu i skinila ručnik koji sam imala svezan oko sebe,cijela plaža me pogledala....imam jako puno strija,pogotovo na trbuhu...i to one velike i debele ko prst...neke cure su sjedile na ručnicima do mene,bile su mršave...ono,savršeno tijelo...i onda kad su mene vidjele..jednostavno su se zgrozile...čula sam kako se nešt došaptavaju na temu moga izgleda,ali se više ni ne sjećam točno što je to bilo...pa i jednim djelom i zato ne želim ići na more.....

shana
16.06.2009., 22:15
ja strije imam jedino na sisama :S i to zato sto su mi od medrola i one narasle :) meni sunce ne smeta iako me doktorica i svi zivi stalno spotaju sto ne nosim kape,sesire, ne mazem se kremama, nosim otvorenu odjecu, ali sta ja mogu, volim oskudnu odjecu, mrzim kreme, i nemam naviku nosit nesto na glavi.... dok mi ne smeta dobro je :)
pokusala sam vam pisati zadnjih dana ali nam je forum strajkao... bas me zanima da li je mala vjeverica rodila :D

mala vjeverica
17.06.2009., 12:53
još sam u komadu....:cerek:....čekamo svaki dan da se mladi gospodin odluči izaći....a zašto bi ovako ja jedem i dišem za njega pa kaj bi se mučio on....

shana
18.06.2009., 22:50
cure gdje ste? nista ne pisete :(

kjonjic
19.06.2009., 13:22
Primetila sam jednu stvar kod sebe pa me zanima da li se jos nekome to ili nesto slicno desava. Naime rec je o tome da kad kucam tekst na racunaru kucam s vremena na vreme pogresna slova, ili otkucam slovo pored onoga koje zelim da otkucam ili preskocim jedno pa kucam sledece slovo iz te reci. Nisam sigurna da li sam dobro objasnila problem, da li kapirate o cemu pricam. Ovo mi se desava unazad par meseci ali nisam obracala paznju na to, ali mi se imam utisak sve cesce desava. Odmah moram da kazem da sam pismena :D , ne kucam brzo jer neumem tako da nije ni brzina problem, dobro vidim (imam naocare i za comp i za citanje i sa obe mi se desava isto) tako da nije ni to. Jednostavno mi prst povremeno mahinalno ode na pogresnu tipku na tastaturi. Uopste nemam pojma sta bi mogao biti problem. Doduse to mi se jedno vreme desavalo i kad govorim da lupim rec koja nema veze sa onim o cemu pricam ali u poslednje vreme obracam paznju na to pa mi se ne desava vise. Znam da vuk hoce da napadne i glavu ali se ipak nadam da ovo nije neki veci problem. Mozda je posledica nekog leka ili ma nemam pojma cega ali mi se sve to ne dopada.

shana
19.06.2009., 15:45
hehe, i ja imam taj problem, isto u zadnje vrijeme sve krivo pisem. pogotovo kodnekih odredenih rijeci kao sto su kao sto obicno napisem koa umjesto sa psom napisem sa spom i takve. najcesce mijenjam tako o sa a i takve neke rijeci. a zna mi se desiti i da sasvim kriva slova napisem pa ponekad i smijesno ispadne nova rijec :D al ne zabrinjavam se previse oko toga, sto vidim ispravim a ostatak ljudi obicno desifriraju :)

elly5
19.06.2009., 16:03
hm...? iskreno i ja sam s time imala problema i razumijem...samo ne znam jer ti se događa isto kao i meni...ja sam primjer,znala pisati i na sekund-dvije izgubim kontrolu i ruka mi se trzne i udaari negdje na stoto mjesto...onda sam brisala parket i taman sam ruku stavljala u kantu i opet taj trzaj i porušim kantu punu vode...meni se to događalo barem jednom dnevno...odgovorala sam povijest i sjedila ispred profesora i postavio mi pitanje i ja sam imala ajmo reći taj trzaj samo sam se sada bila izgubila na dvije sekunde i uopće nisam znala šta me je pitao...kada sam to sve rekla doktoru poslao me je na EEG-e glave i bio je i u redu,da bih na kraju nakon 2 tjedna od snimanja dobila najgori epileptički napad...tada su mislili da je lupus otišao na mozak,ali hvala Bogu nije. Ali nakon tjedan dana opet isto,opet najgori napad...i tada su mi uveli terapijuza epilepsiju. i Od tada je sve u redu,hvala Bogu...prošlo je već 2,6 god. Ti trzaji koje sam ja imala su zapravo bili kao neki mali napadaji....to mi je doktorica rekla. Nemojte se zezati s time,ako vam je imalo slično kao moje,provjerite...i,da to je najvjerovatnije nastalo od kortikosteroida...doktor ne želi priznati,ali jednom je rekao. Pa vi razmislite...

kjonjic
19.06.2009., 17:04
Pa ja nisam primetila da imam neke trzajeve osim kad legnem da spavam i u kad dodjem do one faze da polako padam u san imam jak trzaj celog tela i to me trgne iz polusna. Doduse u poslednje vreme mi se to retko desava ali je otprilike godinu ako ne i vise trajalo svaki dan. Nisam to doktoru spominjala, naznam ni ja zasto. Mada mislim da su ipak tu u pitanju zivci. Dok sam pila valerijanu svaki dan nisam to imala a sad uzimam pomalo bromazepam (valerijana mi je sad skupa) pa ni sad nemam. Realno nemam neki razlog da budem zivac a opet napeta sam ko struna, cesto osecam kao da cu da puknem. Nije da nemam problema ali opet kad vidim koje bede, jada i tuge ima na svetu i svuda oko nas ja mislim da sam srecnica i da nemam pravo da budem nezadovoljna.

shana
21.06.2009., 14:50
slabo ste mi aktivne u zadnje vrijeme :(

awia kako ispiti?

mala vjeverica
22.06.2009., 15:15
bokić ljudi...mali zmaj se rodio...3820g 53cm u svakom pogledu zdrav i savršen....malo me namučio ali isplatilo se....:cerek:

renchi01
22.06.2009., 20:38
bokić ljudi...mali zmaj se rodio...3820g 53cm u svakom pogledu zdrav i savršen....malo me namučio ali isplatilo se....:cerek:

čestitke velike tebi i bebaču,može u školu koliki je.super što si nam se javila.sretno!!!!:lol:veselim se stobom što je sve dobro završilo....

kjonjic
23.06.2009., 09:31
Pridruzujem se cestitkama od sveg srca :lux:

shana
23.06.2009., 11:12
pa cestitam!!!!!!! svi smo sretni sto je mali luka dosao :D :D :D

reci mi, koliko je trajao porod? ako stignes do kompa, znam da sad uzivas u malome ;)

elly5
23.06.2009., 13:22
iskrene čestitke na uspješnom porodu i najvažnije što je mali bebač u redu...:cerek::D:top:
jooooooj...a,ja sutra po četvrti puta izlazim na ispit polaganja za dozvolu... sva tri puta sam imala toliku tremu da sam bila totalno dekoncentrirana i skoro sam se rasplakala pred ispitivačem...nadam se da će sutra sve biti u redu...držte mi palčeve...:top::mig:

kjonjic
23.06.2009., 18:54
elly5 :top: :driver:

shana
23.06.2009., 20:20
elly5 ma mozes ti to! :D samo se opusti i zaboravi na ispitivaca ;) i ja sam tek iz trece polozila ;)

elly5
23.06.2009., 22:02
hvala cure na podršci.....nadam se da će biti sve sutra u moju korist i da ću položiti...:driver::zvrko:

awia
23.06.2009., 23:51
slabo ste mi aktivne u zadnje vrijeme :(

awia kako ispiti?

ja ti nemam net (vjerojatno sam to već napisala) pa me zato nema... ispiti mi još nisu počeli... prvi je tek 1.7. uf

znam da nas sve muči taj naš vuk al meni trenutno nešto drugo muti misli. baš u najgore vrijeme meni se nakon 2 i po godine pokrene nešto na ljubavnom planu... a valjda to mora tako biti...
joj joj

vjeverice čestitaaaam na veelikom dečku :jumping:
a kad ćemo vidjeti neku slikicu malenog? da vidimo sliči li na mamu :D

vidim da spominjete sunčanje- to izbjegavam maximalno i uvijek imam kapu na glavi... jedino ne mogu baš u dugim rukavima hodati pa su mi ruke pocrnile. kako to smiješno izgleda. cijela sam ko sir, samo ruke crne :rofl:

što se tiče promašaja u tipkanju to se i meni često događa, a ponekad čak i u običnom pisanju. neznam, možda bi trebale pitati nekog ko nije lupusast, možda se to svima događa...

3mj nisam imala vremena čitati sve postove ovdje pa će bit zanimljivo kad krenem... a možda i nema smisla budući da je većina tema sad već zastarila... odlučit ću o tome kad nađem vremena.

:kiss: svima

mala vjeverica
24.06.2009., 12:23
pa cestitam!!!!!!! svi smo sretni sto je mali luka dosao :D :D :D

reci mi, koliko je trajao porod? ako stignes do kompa, znam da sad uzivas u malome ;)

svi su bili super od doktora do babica i sestara na porodu skoro su transparente imali koliko su navijali da izguram malog van...dva puta sam bila taj dan tamo prvi put kad sam došla stali su mi trudovi i nakon sat vremana me poslali kući da ne ležim tamo bezveze...nakon dva sata (u 17:00)evo mene natrag 5 cm otvorena mali se predomislio ipak bi on van... i u predrađaonu...bez epiduralne sam nekak izdržala jer nije imalo smisla mi ju više davati...bolilo je jako ali sam izdržala...u 10 u box u 23:03 mali je bio vani...

mala vjeverica
24.06.2009., 12:25
lukina slika (http://images50.fotki.com/v1522/photos/1/1514831/7559161/2ludpio-vi.jpg)

awia
24.06.2009., 13:18
jao vjeverice maleni je predivan :cerek:

elly5
24.06.2009., 14:28
evo da vam javim da sam danas NAPOKON uspijela položiti!!!:trio::jumping::driver::tulum::klap: u petak idem praviti dozvolu i napokon smijem u auto sama.....weeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....
mala vjeverice...malac je presladak,svaka čast i iskrene čestitke! Awia sretno na ispitima...:top:

mala vjeverica
24.06.2009., 17:34
evo da vam javim da sam danas NAPOKON uspijela položiti!!!:trio::jumping::driver::tulum::klap: u petak idem praviti dozvolu i napokon smijem u auto sama.....weeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....
mala vjeverice...malac je presladak,svaka čast i iskrene čestitke! Awia sretno na ispitima...:top:

:top: bravo eto vidiš da možeš

renchi01
24.06.2009., 18:18

draga elly drago mi je da si položila....čestitam!!!!!!:top:sad samo moraš voziti jer praksa ti je sve ...sretno....mala vjeverice bebač je super.pozdrav svima!:)

shana
24.06.2009., 19:11
joj mala vjeverice, medeni jeeee!! covjeku dode da ga gricne koliko je slatki.. :cerek:

elly 5 cestitam, vidis da se sve moze :):mig:

awia drago mi je da si nasla vremena i interneta da nam se javis :) zelim ti srecu u ispitima ;)

kjonjic
27.06.2009., 17:01
Bila sam juce na kontroli (bez vadjenja krvi samo onako da se vidim sa docom), smanjio mi je Delagil na pola a pronizon i dalje 7,5. Mora postepeno jer mi se posle poslednjeg smanjenja doza pogorsalo stanje. Medjutim imam drugi problem. Mislim da sam spominjala osip po ledjima i ramenima koji me nekad vise nekad manje muci vec mesecima. Pre neki dan sam primetila da mi se koza na gornjem delu ledja peruta. Pokazala sam doci i on kaze da je osip alergija (doduse zaista nemam pojma na sta jer sam sve izmenjala sto moze da izazove alergiju) a perutanje gljivice (ya koje opet nemam pojma odakle mi). Da li je neko imao problema sa tim i sta mislite da li lekovi koje uzimamo mogu to da izazovu. Pise da pospesuju razvoj ali da li izazivaju gljivice?

shana
27.06.2009., 23:00
a cuj, gljivice se normalno nalaze na nasoj kozi. ako ti padne imunitet ili se nesto promijeni moze se dogoditi da one buknu i predu u patogene... jedini je problem sto se one dosta dugo lijece :S tako da sto prije kod dermatologa. meni se kod oka pojavilo neko crvenilo, ima vec mjesec dana, isto se s vremena an vrijeme oljusti, tada me svrbi, a akd se pocesem onda me pece. trebala bi kod dermatologa,ali nemogu naci prosli nalaz pa da se mogu naruciti :S

shana
29.06.2009., 22:24
nadam se da ste sve dobro kad nista ne pisete... :)

renchi01
30.06.2009., 16:50
nadam se da ste sve dobro kad nista ne pisete... :)
draga shana,ja sam ti malo ovih dana imala problema sa zglobovima.mene kad počnu bolit šake ili drugi zglobovi neće mi pomoć ništa osim medrola,uzmem brufen ali nikakve koristi od njega.probam par dana samo gore napravim pa onda ne mogu doći u normalu za tjedan dana.doktorica mi uporno govori da smanjim na 8 mg ja pijem 12mg nalazi su mi dobri da mogu, kad joj ja reknem da me počnu bolit zglobovi čim smanjim medrol ona meni kaže da to nije od lupusa i da se ne igram doktora,to mi se dešava zadnjih par kontrola.:confused:ima li od vas itko sa tim iskustva?mislim da svoj organizam dovoljno poznajem ,ja bi bila presretna da ga smanjim ali vidim da ne ide izdržim 7,8 do 10 dana na 8 mg pa ga moram opet povećat:( veliki pozdrav svima....

kjonjic
30.06.2009., 18:54
Mene u poslednje vreme ponekad boli levi kuk. Malo bolucka pa prestane pa i zaboravim na to medjutim danas me bas dosta jako boli kad hodam. Mislim da nema veze sa dozom lekova jer sam pila jace doze do petka a onda mi je delagil smanjen na pola. Neverujem da bi mi se nesto pogorsalo za tri dana. Posto je medrol kortikosteroid a oni deluju izmedju ostalog protivupalno pretpostavljam da ima veze doza ali mozda postoji neki drugi lek da ti pomogne kod zglobova. Ako ti tvoja doktorica neveruje a ti pitaj nekog drugog lekara za savet pa ces videti sta ce ti reci. U svakom slucaju ni siroti lekari nemaju pojma sta je najbolje za nas pa mislim da kao oni prate reakcije organizma, mi ih pratimo pa se tu valjda nadje neka optimalna doza ali bi trebalo kako mi njih i oni nas malo ozbiljnije da shvataju. Najvise mrzim kad mi lekar kaze da se ne mesam jer je on ucio skole a ne ja. Slazem se sa tim ali ipak ja najbolje osecam i pratim svoj organizam pa se u tom slucaju valjda i ja nesto pitam. Zar ne?

shana
30.06.2009., 19:42
eh drage moje, ja na svu srecu nemam s tim problema. ja sam si znala i smaa smanjit dozu kad sam osjetila da mogu i rekla sam doktorici i ona nista, kaze ak je meni dobro da nema problema :) oni su ucili skole i znaju,ali mi osjecamo i trpimo bol tako da mi bolje znamo dal nam odgovara niza ili visa terapija... mene danas evo malo koljeno boli, neka promjena vremena je,ali se ne zabrinjavam. od sutra prelazim na 6 mg medrola pa sam sretna :D

elly5
30.06.2009., 21:00
pozdrav moje curke....nisam se javljala jer sam bila kod tete u osijeku od nedjelje...kod mene sve po starom...osim što napokon imam dozvolu i mogu voziti:cerek: ugl...i kod mene pada kiša i vrijeme je non-stop usrano,da prostite na izrazu,ali šta je tu je...danas me baš jako boljelo...a,ovo što se tiče lijekova,što si same povećavate i smanjujete,to je kod mene sasvim normalno...inače mi je doktor rekao da pijem 12mg medrola svaki drugi dan. Ja pijem 16mg skoro svaki dan,a kada mi je kritično i kada me jako boli povećam na 36mg da me popusti jer inače ne mogu funkcionirati...iako to nije možda pametno ja znam svoje tijelo i znam koja mu doza treba da počne funkcionirati i onda si i povećam i popijem tu dozu.I rekla sam to doktoru i nije mi ništa rekao. A,sad što se tiče voltarena i brufena...hm,iskreno,na to sam postala imuna....trebala bih brufena piti na dan 1200mg,ali ja ne pijem jer mi je tijelo postalo otporno i uopće mi ne pomaže taj lijek,kao da ništa ne popijem...nekada si znam staviti voltaren čepić...on mi zna pomoći isto kada jako boli,ali to samo nekada.....što se gljivica tiče..imam ih među grudima i tu mi pogotovo preko ljeta se povećaju jer se tu znojim dosta,a njima to odgovara...bila sam na Šalati na kožnom i kažu da su neke čudne,kad ih se gleda pod ultraljubičastim svijetlom...onda su čak i neke narančaste...znam da su se doc čudili kada su ih vidjeli...uglavnom,zato koristim neke sprejeve,ali nema baš koristi...gljjivice vole vlagu,a meni je tamo od znoja uvijek mokro i zato ih i nemogu ubiti...koliko se ja god trudila...ugl...moram vam se pohvalit...jučer sam otrčala 2500metara...:D na onoj traci za trčanje....znoj se lijevo sa mene...sa čela mi je toliko curilo da mi je sve u oči išlo...super sam se osjećala:D:lux: eto,toliko od mene,za sada...pusa svima i pišite...:W:cerek:

renchi01
30.06.2009., 21:04
ja isto mislim da smo mi same sebi najbolji doktori ,i da najbolje znamo što nam odgovara i kako se osjećamo.naravno da ćemo se savjetovat uvjek sa lječnikom kakvu terapiju uzimat po svojim nalazima kakvi su ali mislim dabarem ja u ovih 15 god.koliko sam s lupusom mogu prepoznat u svome organizmu promjene.ha ništa idemo dalje boriti se sa vukom,i pokušati bit jače od njega .cure moje pozdrav i pišite........

renchi01
30.06.2009., 21:16
elly tako ti i ja ne mogu s brufenom bez medrola ne mogu funkcionirat.grozno se osjećam kad me uhvate zglobovi bolit.pokušam par dana probat na 8 pa samo pogoršam stanje i grozno se osjećam i psihički i fizički .ali to je zanimljivo kod lupusa kad ti je organizmu dovoljno medrola ti se osjećaš ko ptica na grani ko da ti nije ništa barem je meni tako.moramo ići dalje

elly5
01.07.2009., 00:43
da,sve bi bilo savršeno da medrol,dekortin ili bilo koji kortikosteroid nemaju takve nuspojave...onda,mislim da bi nam svima bilo 100 puta lakše...ali šta ćemo,moramo ići dalje ovako i trpiti dok ide,a kad ne ide povećat dozu i debljat se...NAŽALOST!

shana
01.07.2009., 05:49
ja brufen uopce ne pijem... pila sam ga prosle godine dok nisu znali sto mi je i pomogao je onda,ali samo trenutacno i ne za dugo... mi znamo sto nam treba,ali opet elly skakat sa 16 na 36 tako naglo bas i nije pametno, ipak su to hormoni, znam da mi je moja doktorica rekla da moram s time narocito paziti i da nesmijem imati nagle promjene, zato i skidamo pomalo, sad sam pila naizmjenicno jedan dan 8 drugi 6, tako da mogu sada polako na 6 preci da u organizmu nebude sou.
a ja se moram pohvaliti da odkad sam smanjila terapiju ne samo da su mi glavobolje prestale nego sam i skinula 2 kile :D

Nandi
01.07.2009., 07:36
Cure trebam vas savjet! Isla sam na pregled kod dr.Anić na Rebro i tamo su mi izvadili krv za daljnje pretrage. Dakle to je bilo prije nepuna tri mjeseca, a nalazi na kucnu adresu jos nisu stigli, a na onaj telefon 01/2388-195 se nitko nikada ne javlja. Sto da radim?

AnaG2
01.07.2009., 19:01
Cure trebam vas savjet! Isla sam na pregled kod dr.Anić na Rebro i tamo su mi izvadili krv za daljnje pretrage. Dakle to je bilo prije nepuna tri mjeseca, a nalazi na kucnu adresu jos nisu stigli, a na onaj telefon 01/2388-195 se nitko nikada ne javlja. Sto da radim?

Draga moja,nista cudno, to se i meni dogodilo.Probaj na ovaj broj 01/2388-330.To je lijecnicka soba i Anic je tamo samo neznam kojim danom.Ako ga slucajno ne dobijes zamoli da mu prenesu poruku.Inace i ja sam kod Anica,pozdrav.

vanili
01.07.2009., 20:30

Draga,to ti je broj od sesrinske sobe i moraš sjest na telefon kad imaš namjeru dobit nekog. Nema ti druge,one se šeću tamo vamo pa kad nalete na zvonjavu.

fermina-daza
01.07.2009., 22:52

Ovi na Rebru su toliko handrasti s tim slanjem nalaza. :flop: Već godinama je to za njih nerješiv problem. I ja sam ih prvi puta čekala više od dva mjeseca, pa sam onda odlučila ubuduće ići sama po njih. A svako toliko čujem nekoga da čeka nalaze dva ili više mjeseci. Nisu bile u pitanju nikakve posebne procedure pa da se moralo toliko dugo čekati. Vidjelo se to iz razlike u datumima između zadnje pretrage i dospiješa pošiljke.

Dakle, najbolje ti je da sama odeš po nalaze ili, ako nisi iz Zagreba, zamoliš nekoga da ode po njih i pošalje ti ih poštom. Stoje ti oni negdje na nekom stolu ili u ladici, samo što nema dovoljno ažurnih administratora da ih promptno stave u kovertu i pošalju.

blue_individual
03.07.2009., 14:15
bok, odnedavno sam se poceo raspitivati o lupusu pa sam naletio na ovaj forum. naime, mojoj curi je sve pocelo prije neka 2 mjeseca, simptomi kao i kod svih, bolovi u zglobovima, temperature, pad imuniteta...pa sve na gore.. naglo se stanje pogorsalo do vrlo kriticne situacije po zivot. hvala bogu , odreagirali smo u zadnji cas i sada je dobro i stanje joj se vidljivo popravilo.jucer je dobila diagnozu da ima sistemski lupus. mislim da je to s obzirom na vase price super rano otkriveno, a ni organi joj po sadasnjim nalazima nisu osteceni. pa me zanima buduci da je na vrijeme otkriveno sto je najpametnije raditi, kome se obratiti za pomoc, da li odma poceti sa dijetama i sl.. ? nisam stigao procitati cijeli ovaj forum jer me jako zanimalo sto je to pa sorry ako sam postavio pitanje koje vec ima negdje , budem procitao sve..ima puno :)

blue_individual
03.07.2009., 14:15
zaboravih napomenuti, ako je bitno, ima 24 godine

Nandi
03.07.2009., 14:20
Evo upravo su stigli. Olaksanje kad sam vidila da pise Lupus antikoagulant-negativan. Dr.Anic kaze da imam kolagenozu, najvjerojatnije primarni Sjorgenov sindrom i terapija mi je Resochin 1 tabl. uvečer. Ali meni usta ni oči nisu suha, samo sto su mi malo glasnice suhe pa sam kao promukla, a cesto mi i prsti oteknu.. ANF točkasto? ADNA, CCP, CRP negativno, RF su mi 67, C3 0.77 (snizeno). Sto ovo sve znaci? Trebam li biti sretna s takvim nalazima? Kakav je ovo lijek, ima li nuspojave? Oprostite sto vas gnjavim s ovom kolicinom pitanja, ali valjda shvacate kako mi je.

AnaG2
03.07.2009., 17:21
Evo upravo su stigli. Olaksanje kad sam vidila da pise Lupus antikoagulant-negativan. Dr.Anic kaze da imam kolagenozu, najvjerojatnije primarni Sjorgenov sindrom i terapija mi je Resochin 1 tabl. uvečer. Ali meni usta ni oči nisu suha, samo sto su mi malo glasnice suhe pa sam kao promukla, a cesto mi i prsti oteknu.. ANF točkasto? ADNA, CCP, CRP negativno, RF su mi 67, C3 0.77 (snizeno). Sto ovo sve znaci? Trebam li biti sretna s takvim nalazima? Kakav je ovo lijek, ima li nuspojave? Oprostite sto vas gnjavim s ovom kolicinom pitanja, ali valjda shvacate kako mi je.

Ako pijes Rezochin moras se kontrolirati kod oftamologa jer on moze stvoriti nekakve tragove na roznici i moze dovesti do pogorsanja vida i slijepoce sto je rijetko ali mislim da je jedna cura napisala da zbog Rezochina jako slabo vidi na jedno oko.Ne moras se nista bojati jer ga ja pijem vec pet godina s prekidom od 6 mj. zbog gore navedenoga.

AnaG2
03.07.2009., 17:23
bok, odnedavno sam se poceo raspitivati o lupusu pa sam naletio na ovaj forum. naime, mojoj curi je sve pocelo prije neka 2 mjeseca, simptomi kao i kod svih, bolovi u zglobovima, temperature, pad imuniteta...pa sve na gore.. naglo se stanje pogorsalo do vrlo kriticne situacije po zivot. hvala bogu , odreagirali smo u zadnji cas i sada je dobro i stanje joj se vidljivo popravilo.jucer je dobila diagnozu da ima sistemski lupus. mislim da je to s obzirom na vase price super rano otkriveno, a ni organi joj po sadasnjim nalazima nisu osteceni. pa me zanima buduci da je na vrijeme otkriveno sto je najpametnije raditi, kome se obratiti za pomoc, da li odma poceti sa dijetama i sl.. ? nisam stigao procitati cijeli ovaj forum jer me jako zanimalo sto je to pa sorry ako sam postavio pitanje koje vec ima negdje , budem procitao sve..ima puno :)

Pretpostavljam da joj je lupus diagnosticirao imunolog pa joj on mora odrediti terapiju i kontrolirati ju.

kjonjic
03.07.2009., 20:26
Kao sto je AnaG2 napisala lekar koji joj je i pogledao rezultate i dao dijagnozu ce odrediti i terapiju. Te terapije se mora drzati jer lupus nije za zezanje. Za pocetak nemojte padati u paniku ali ga shvatite ozbiljno. Ovom bolescu se bave imunolozi ali meni se cini vise reumatolozi. Sto se dijeta tice nije u tome poenta, glavno je bolest drzati pod kontrolom, ne dopustiti da upalni procesi koje lupus izaziva uzmu maha. To se radi lekovima. Ishrana je vazna naravno ali nije dovoljna. Moj savet je da pazljivo procitate o cemu se ovde pricalo (znam da ima mnogo ali vredi) a ako se neko pitanje i ponovi nema veze, verujem da ce sve prisutne cure vrlo rado dogovoriti na njega pa makar bilo i stoti put. I jedan mali savet tebi: jako je vazno da budes uz devojku, da joj das podrsku i pomognes, lupus se jako pogorsava u stresnim situacijama a to joj sad ne treba. Sa vukom se moze lepo i kvalitetno ziveti samo kad se malo upoznas sa njim ali je pocetak tezak. Nemoj se ljutiti ako je nervozna, umorna, uplasena ... samo budi uz nju.

HOPE HOPE
03.07.2009., 20:40
Postovani!Evo napokon sam skupila hrabrost da Vam se pridružim .Čitam Vas skoro svaki dan i pratim Vase odgovore.Zivim u Rijeci i lječim se u KBC Rijeka..Prva dijagnoza mi je bila nedefinirana kolagenoza i to jos prije 10 g.(sada imam 42). Tada mi je ustanovljen S.sindrom,a lječili su me decortinom i resohinom.Bolest se je pokazala u vidu gnojnih krasta i čireva na koži i u kosi tako da mi se je cijelo lice ljuštilo par puta na mjesec.Normalno prvo su me poslali na dermu gdje nisu mogli utvrditi nista,nema gljivica,nema bakterija,nije šećerna bolest.To mi je počelo poslije prve trudnoće.Jedan doktor mi je tvrdio da sam drugi put dobila vodene kozice.Na nogama i rukama sam dobila gnojne zanoktice,a na jednom noznom palcu mi je doslovno preko noći naraslo divlje meso.Tada sam bila u drugom stanju s drugom bebom.Sama trudnoća mi je prošla super,ali bebu nisam mogla dojiti zbog gnojnih čireva po grudima.Iza toga mi je bolest prešla u stanje mirovanja i ja sam skoro zaboravila na nju.U 12.mj.prosle godine poceli su mi gotovo preko noći nesnosni bolovi (u vidu jakog žarenja) u rukama i nogama praćeni visokom temperaturom.Na Hitnoj nisu imali pojma sto mi se desava ,jedino su mi rekli da nije gripa.Uspjela sam doći do dok. imunologa i on mi je tada dao decortin od 30 mg i ibuprofen po potrebi.Međutim nakon mjesec dana bolovi su se vratili u još jačem obliku,pa sam hitno poslana na dva tjedna u bolnicu.Nista mi nisu mogli naci ,svi organi ok,jedino mi je crp.bio 37,9ds dna 153,se 26. Tada su me vodili pod nedifiniranom bolesti vezivnog tkiva (UCTD. Kasnije mi je doktor dao dijagnoza lupus- sle.Napominjem da mene nikada nisu boljeli zglobovi,nemam osip na licu, nisam ukočena,samo imam jake bolove u mišićima nogu i ruku.Sada pijem 15 mg decortina ,100 mg imurana i plaquenil 200 x 2 mg.I sada me bole noge i ruke na dodir kao da su mi u jednoj velikoj masnici.Nemogu drzati dugo stvari u rukama niti prekrižiti noge.Cijelo vrijeme radim u trgovini.Ah da još su mi prsti na rukama žutili,pa plavili na hladnoću (Raynaud sindrom) a to mi se i sad povremeno dešava.Molim da mi se javi netko tko ima slične simptome.Veliki pozdrav svima na forumu

shana
03.07.2009., 22:16
lijepo je kad se raspisete. nandi dobro je sto ti je CRP negativan, to znaci da nemas upalnih procesa u tijelu, a C3 ti je normalno snizen od lupusa, ali to je ok, nije jako snizen, za ovo ostalo neznam.

blue_individual- za tebe imam puuuuuuuno pohvala sto se toliko brines za svoju curu :D i moj decko je takav i znam koliko mi znaci kad se brine oko mene,a vjerujem da je tako i tvojoj curi. kao sto su cure vec napisale, treba kod imunologa-reumatologa na pregled da joj postavi terapiju i vjerojatno ce se onda u pocetku svakih mjesec do dva kontrolirati. nisi napisao od kud ste i kod koga se lijeci? lupus je ozbiljna bolest ali danas uz lijekove se moze, mada ni ti lijekovi nisu bezazleni tako da ne mislite da ce se ona ankljukat lijekovima i sve ce biti super. i ti lijekovi imaju dosta nuspojava od kojih su neke dosta gadne (sto ne znaci da ce se sve nuspojave pojaviti). lupus je bolest koja izrazito reagira na stres,tako da ona treba sto smirenija biti, puno se odmarati jer lupus jako umara. i sto dalje os sunca, kupit kremu faktro 50+ i mazat se, sesirici i odjeca jer sunce potice lupus. dijeta za sada jos ne postoji bas, ali neka smanji ugljikohidrate, ako nista drugo manje ce se debljati od lijekova :) godine nisu bitne, ima nas od 15 do 40+... ako imas jos kakvo pitanje slobodno pitaj :)

hope- kod koga se lijecis? meni ovo lici na dermatomiozitis, to mi baka ima, i isto nemoze nista,uzasni bolovi u misicima, crvenilo po kozi i tako... :S

drage moje cure, evo ja sam ok, u ponedjeljak idem na kontrolu, nalaz krvi je dobro :) C3,C4 i CRP cu tek u pon podici. ucim sve u sesnaest. imam 4 ispita ovaj tjedan i jos onaj iza jedan i to najtezi na godini. nadam se da cu sve uspijet poloziti i imat mirno ljeto :) kako mi vi podnosite ove promjene vremena i uzasne sparine? pusa svima

elly5
04.07.2009., 14:01
pozdrav svima,i novima i starima...ja sam jučer vadila krv i koma je nalaz...sve je povišeno,a sed je 65,znala je biti i više,al ni ovo nije dobro...te promjene vremena me ubijaju...jučer sam spavala do pola sedam navečer i ponovno legla u 11 navečer i odmah zaspala...jako sam bila jučer umorna...u utorak idem u Zagreb na kontrolu,pa ćemo vidjeti šta će biti...za nove,da sada ne pišem hrpu stvari,vratite se na prve stranice i pročitajte sve jer ima mnogo podataka i iskustva koja mogu dobro doći...blue_individual reci curi za ovaj forum pa neka ga ona pročita jer će joj dobro doći i neka nam se pridruži i svakako joj reci da na sunce ni slučajno ne ide,sunce hrani lupus i samo nam otežava život...ja nisam na sunce izašla već 4 godine...istina, ko sir sam,ali ako to pomaže,radije ću biti ko sir nego da mi bude lošije nego što je...pusa

renchi01
04.07.2009., 20:44
draga elly žao mi je što ti nalazi nisu dobri .samo da te pitam kod koga ideš u zagreb na kontrolu?javi kako ti je bilo ? pusa drži se!!!

renchi01
04.07.2009., 20:47
shana ,želim ti sve naj naj na ispitima ,vjerujem u tebe da ćeš uspjet...po tvojim postovima vidim da si hrabra cura veliki pozdrav!!!!

vanili
04.07.2009., 21:13

A reci ti meni da slučajno ona ne koristi kakve antibebi pilule?

vanili
04.07.2009., 21:21
pa me zanima buduci da je na vrijeme otkriveno sto je najpametnije raditi, kome se obratiti za pomoc, da li odma poceti sa dijetama i sl.. ?

Prvo te lijepo pozdravljam.
Znam da u našoj bolesti ima uspona i padova,i da se znaju javiti i depresije (sigurno kao nuspojave lijekova) i da se treba držati nekih uputstva a to su: što manje stresa i živciranja,zdrav način života sa umjerenom tjelovježbom,odmaranjem, zdravom prehranom(pono voća i povrća te prirodnih sokova), ne izlaganje suncu i redovite kontrole). To je otprilike ono čega se mogu u ovom trenu sjetiti. Ako se ovoga bude pridržavala onda zna da je za sebe učinila što je mogla najbolje,a ostalo ovisi o drugim faktorima (u kojem će smjeru otići bolest). Ah,da još sam se nečeg sjetila-što manje izlaganja virusima i bakterijama i što manje tableta,antibiotika...a iz vlastitog iskustva nadodajem i bez antibebi pilula i spirala(mirena)

Najvažnije je da ima oko sebe ljude koji je razumiju(a vidim da ima) i koji će joj biti podrška i oslonac u trenucima kada padne na dno da se opet može dići na svoje noge.
Za sada toliko,lijep pozdrav!

blue_individual
05.07.2009., 09:10
Prvo te lijepo pozdravljam.
Znam da u našoj bolesti ima uspona i padova,i da se znaju javiti i depresije (sigurno kao nuspojave lijekova) i da se treba držati nekih uputstva a to su: što manje stresa i živciranja,zdrav način života sa umjerenom tjelovježbom,odmaranjem, zdravom prehranom(pono voća i povrća te prirodnih sokova), ne izlaganje suncu i redovite kontrole). To je otprilike ono čega se mogu u ovom trenu sjetiti. Ako se ovoga bude pridržavala onda zna da je za sebe učinila što je mogla najbolje,a ostalo ovisi o drugim faktorima (u kojem će smjeru otići bolest). Ah,da još sam se nečeg sjetila-što manje izlaganja virusima i bakterijama i što manje tableta,antibiotika...a iz vlastitog iskustva nadodajem i bez antibebi pilula i spirala(mirena)

Najvažnije je da ima oko sebe ljude koji je razumiju(a vidim da ima) i koji će joj biti podrška i oslonac u trenucima kada padne na dno da se opet može dići na svoje noge.
Za sada toliko,lijep pozdrav!

_Ne pije antibebi pilule, nije ni prije. zar ono da ne smije na sunce ne vrijedi za one koji imaju onaj vanjski lupus, ona ima unutarnji sistemski ... ??

elly5
05.07.2009., 14:05
draga renchi01 ja se na rebru liječim kod doktora Malčića,on je inače kardiolog i reumatolog...ali pedijatar. Iako imam 20 godina ostala sam kod njega i nadalje ću biti jer mi on vodi bolest već 9 godina i htjela bih stalno biti kod njega. Osjećam se sigurno uz njega. blue_individual sunce škodi bilo kojem obliku lupusa i što manje izlaganja to bolje...ako planirate na more onda na plažu tek oko pola 6,faktor iznad 40+, šešir i hladovina....bolje spriječiti nego liječiti...ne?

AnaG2
05.07.2009., 16:15
_Ne pije antibebi pilule, nije ni prije. zar ono da ne smije na sunce ne vrijedi za one koji imaju onaj vanjski lupus, ona ima unutarnji sistemski ... ??

Vrijedi,sunce je za SLE jako opasno!S obzirom da ga je nemoguce u potpunosti izbjegavati treba koristiti kremu sa faktorom 50,nositi prozracnu odjecu dugih rukava i sesir.

shana
05.07.2009., 17:19
elly zao mi je zbog nalaza, al bit ce bolje kad produ ove nagle promjene vremena. ja idem u sutra na kontrolu. nego,da vas pitam. da li se vama javljaju sveobuhvatne upale misica? mene vec par puta u zadnje vrijeme uhvati upala misica u cijelom tijelu, sve me boli, ruke,noge,leda, cak i dupe.. popim lupocet ali nista ne pomogne. i nije da radim nes naporno, evo danas sjedim u fotelji (udobno), ucim i odjednom me sve pocne bolit da nemogu ustat iz fotelje. bolovi kao pred gripu kad vas uhvati bolit cijelo tijelo. :(

renchi01
05.07.2009., 20:35
draga renchi01 ja se na rebru liječim kod doktora Malčića,on je inače kardiolog i reumatolog...ali pedijatar. Iako imam 20 godina ostala sam kod njega i nadalje ću biti jer mi on vodi bolest već 9 godina i htjela bih stalno biti kod njega. Osjećam se sigurno uz njega. blue_individual sunce škodi bilo kojem obliku lupusa i što manje izlaganja to bolje...ako planirate na more onda na plažu tek oko pola 6,faktor iznad 40+, šešir i hladovina....bolje spriječiti nego liječiti...ne?

nisam ti čula za tog doktora,super ti je to kad imaš doktora kojem možeš vjerovat,drago mi je zbog tebe.draga elly pa ti si dobila lupus sa 11 godina ako ti je sad 20.nisam ni ja puno starija bila ja sam sa 14 i ja se lječim na rebru kod dr bosnić.sa njom sam se sprijateljila tolike godine zajedno ali bi volila da mi malo više objasni neke stvari na kontroli što se tiče nalaza,ona to sve skraćeno, na kraju ti ništa nije jasno.veliki ti pozdrav i pusa.:)

renchi01
06.07.2009., 12:15
mala vjeverice,gdje si ti nema te odavno jeli bebač dobro,kako si ti ,jesi se snašla u ulozi majke?velika pusa!!!!

mala vjeverica
06.07.2009., 14:09
mala vjeverice,gdje si ti nema te odavno jeli bebač dobro,kako si ti ,jesi se snašla u ulozi majke?velika pusa!!!!

tu sam :W malenom je vruće pa cijeli dan provodim s njim da ga utješim...pomičem po krevetu da se ne zagrije jako....siroče moje malo...ima i osip od vrućine...a i ne smijem baš dugo sjediti na tvrdome dok mi šav ne zaraste skroz....a veša za prati :eek:....njegovih ručnika krpica svega i svačeg...držim ga golog pa mi popiški sve :rofl::cerek: ahahah više posla nego kad sam radila...uglavnom sve je onako kako sam očekivala...malo naporno ali kad njega pogledam i 10 puta više bi podnjela...držte mi se vučice da svi preživimo ovu vrućinu...jedva čekam da dupence i ciconjke u more umočim

renchi01
06.07.2009., 14:58
tu sam :W malenom je vruće pa cijeli dan provodim s njim da ga utješim...pomičem po krevetu da se ne zagrije jako....siroče moje malo...ima i osip od vrućine...a i ne smijem baš dugo sjediti na tvrdome dok mi šav ne zaraste skroz....a veša za prati :eek:....njegovih ručnika krpica svega i svačeg...držim ga golog pa mi popiški sve :rofl::cerek: ahahah više posla nego kad sam radila...uglavnom sve je onako kako sam očekivala...malo naporno ali kad njega pogledam i 10 puta više bi podnjela...držte mi se vučice da svi preživimo ovu vrućinu...jedva čekam da dupence i ciconjke u more umočim

jao koma si ,a što ćeš tako ti je to s malom djecom.:Dsad ti je obaveza na pretek nikad odmora,a što se tiče mora mene moji klinci uduše kad ćemo ići ja nisam baš za more kako nesmim na sunce pa mi se baš i ne ide .pozdrav i pusa bebaču:lol:

shana
06.07.2009., 22:04
mala vjeverice ma glavno da je amli zdrav :) a vrucine ce proc... samo ti polako i odmaraj sto vise mozes da se vuk nebi probudio ;) ja sam evo jutros polozila 2 ispita,a onda bila na kontroli. narucila me opet 22.7. zbog ovih upala misica, trnjenja nogu i ruku i peckanja u rukama. moram kontrolirat kalij i piti tablete magnezija pa cemo vidjet kako ce biti. bar sam sada na 6mg medrola :D

elly5
07.07.2009., 19:26
pozdrav svima....evo upravo došla iz zagreba pa da vam se javim...kontrola prošla ok,ponovno na jesen...neke lijekove mi uveo,neke isključio,neke promijenio...uglavnom,zadovoljna sam...mala vjeverice sam uživaj uz bebača i nemoj se sekirat za ništa da si ne bi pogoršala nešto...draga shana,svaka čast na položenim ispitima,pa ti si neka štreberica,a? (inače je to kod mene pohvala,nemoj se naljutit!):cerek::jumping::klap:

HOPE HOPE
07.07.2009., 23:16
Pozdrav svima!Liječim se kod doc.Novaka i sutra idem na dogovorenu kontrolu.Kod njega će mi biti nalazi pa će mi valjada reći šta se samnom dešava.
Inače mi se događa isto kao nekima od Vas da miješam redosljed slova u riječima i što je najgore kada pričam nemogu se sjetiti nekih imena,pojmova-prava katastrofa.Kao što vidim većinom ste mlade osobe ,što me jako žalosti,ali osjećam veliku snagu i hrabrost u Vama da se uhvatite u koštac sa ovom boleštinom.Ja sam rodila dvije zdrave curice iako sam već tada po doktorima bila bolesna.One su moja ljubav i sreća i zbog njih moram se i ja boriti.Do sljedećeg puta pozdrav iz Rijeke1

ANILI
08.07.2009., 10:56
bok svima, meni je prije 14 godina dijagnosticiran lupus, sada imam 35. pijem medrol 4 mg i arawa 20mg.nemam nekih većih smetnji osim što ponekad imam povišenu temperaturu, ali nalazi krvi su u banani tako da su na temelju toga zaključili da je lupus.inače sam iz rijeke i pacijentica sam dr.budiselić,pa ako je još tko iz rijeke možda zna za još kojeg doktora. zanima me da li je netko probao kakav alternativni način lječenja?
lp

renchi01
08.07.2009., 12:34
bok svima, meni je prije 14 godina dijagnosticiran lupus, sada imam 35. pijem medrol 4 mg i arawa 20mg.nemam nekih većih smetnji osim što ponekad imam povišenu temperaturu, ali nalazi krvi su u banani tako da su na temelju toga zaključili da je lupus.inače sam iz rijeke i pacijentica sam dr.budiselić,pa ako je još tko iz rijeke možda zna za još kojeg doktora. zanima me da li je netko probao kakav alternativni način lječenja?
lp

Bog anili samo da te pitamkakav je lijek arawa i zašto ti služi jer nisam čula za njega.i jesi li u tih 14 god.cijelo vrijeme pila medrol?pozdrav!:)

shana
08.07.2009., 17:01
hehe, draga elly nisi me uvrijedila nego lijepo nasmijala :D nisam streberica ali se trudim polozit sve u roku, sto prije polozim vise vremena cu imat za uzivat ;) a na mom faksu ti je takva situacija da se treba stalno uciti... a vjeruj mi da mi je knjige vec na vrh glave.
draga anili dobro nam dosla :)

ANILI
09.07.2009., 05:42
Bog anili samo da te pitamkakav je lijek arawa i zašto ti služi jer nisam čula za njega.i jesi li u tih 14 god.cijelo vrijeme pila medrol?pozdrav!:)

hy, kao prvo krivo sam napisala nije arawa nego arava , a lijek služi kod lječenja aktivnog oblika reumatoidnog artritisa. koliko pomaže neznam budući da ja nemam nikakve bolove, samo znam da mi krv drži pod kontrolom koliko toliko. a što se tiće medrola pijem ga jedno 5 godina, ali nisam baš poslušan pacijent pa tu i tamo prekinem terapiju. prije medrola sam pila clorochina ali mi se pogoršalo vidno polje pa sam prešla na medrol.
pozdrav

HOPE HOPE
10.07.2009., 07:52
pozdrav svima.anili , u riječkom kbc-u imunolozi -reumatolozi su još osim budiselićke,doc.dr.sc.novak koji je glavni na odjelu i dr.defranceski.ja sam prvo bila kod dr.budiselić i nisam bila zadovoljna s njom jer nije samnom uopće komunicirala.potom sam bila kod dr defranceski.On je sušta suprotnost,veoma komunikativan i spreman slušati pacijenta.sada sam igrom slučaja kod doc.novaka koji je isto dobar,blag i možeš ga pitati o svemu što te zanima.moji su nalazi sada u redu ,ali moram nastaviti istu dozu terapije do idućeg pregleda.upala je bila veoma jaka i treba vremena da se organizam oporavi.ja sam isla kod kristaloterapeuta,ali iskreno osim manjka novaca nisam osjetila ništa drugo.

trantićica1
10.07.2009., 21:39
Drage moje raspisane vućice,malo ceprkam po mojim starim nalazima pa sam uocila nesto jaaaako veliko i nepoznato.Naime ANF mi je bio pozitivan,a ANF titar mi je bio 1: 10000,a trenutni nalazi koje moja dr.jos nije vidila su slijedeci: LD-261,CK-208;a CRP-2.20.Zna li slucajno koja koliko su mi losi nalaz?Ne mogu docekati srijedu da mi ih ona ocita,hvala vam puno :W:W:W

shana
10.07.2009., 22:47
ja znam samo za CRP, to ti je poviseno i onacava da se trenutno nesto dogada u tvom organizmu, neka upala, znaci da vuk ne miruje.. a ovo ostalo neznam, probaj na netu nac neki biokemijski laboratorij, njihovu stranicu pa pogledaj medu pretragama koje nude... tako sam ja ansla vecinu svojih nalaza..

a ja evo ovaj tjedan rjesila 4 ispita :D jos jedan u utorak i gotova godina :D :D

mala vjeverica
11.07.2009., 10:25
ja znam samo za CRP, to ti je poviseno i onacava da se trenutno nesto dogada u tvom organizmu, neka upala, znaci da vuk ne miruje.. a ovo ostalo neznam, probaj na netu nac neki biokemijski laboratorij, njihovu stranicu pa pogledaj medu pretragama koje nude... tako sam ja ansla vecinu svojih nalaza..

a ja evo ovaj tjedan rjesila 4 ispita :D jos jedan u utorak i gotova godina :D :D

:top::top:svaka čast..samo tako nastavi

shana
11.07.2009., 22:25
hvala :D

shana
14.07.2009., 13:10
evo, uspjela sam poloziti i zadnji ispit, ocistila sam cijelu godinu i sad imam mirno ljeto :D :D :D :jumping:

awia kak si ti sa ispitima?
mala vjeverice kad ce neke nove slike luke? ;)

mala vjeverica
14.07.2009., 14:18
luka album (http://www.facebook.com/photo.php?pid=2014739&id=638887627&ref=mf)

trantićica1
14.07.2009., 14:22
[QUOTE=shana;21551170]evo, uspjela sam poloziti i zadnji ispit, ocistila sam cijelu godinu i sad imam mirno ljeto :D :D :D :jumping:

Svaka ti cast bravo,cestitam:lux::lux::lux::lux:

shana
14.07.2009., 22:44
joj mala vjeverice, pa ko mala struca je, tako je mali i debeljuskasti, predivan jeeee :cerek:
ona slika sa nogicom je tako slatka :) a moram priznat da si i ti lijepa :) bit ce zgodan deckic :D

mala vjeverica
15.07.2009., 09:10
[QUOTE=shana;21551170]evo, uspjela sam poloziti i zadnji ispit, ocistila sam cijelu godinu i sad imam mirno ljeto :D :D :D :jumping:

Svaka ti cast bravo,cestitam:lux:

čestitam i ja :trio:

joj mala vjeverice, pa ko mala struca je, tako je mali i debeljuskasti, predivan jeeee :cerek:
ona slika sa nogicom je tako slatka :) a moram priznat da si i ti lijepa :) bit ce zgodan deckic :D

o hvala hvala

renchi01
16.07.2009., 12:38
cure moje kako vi na ovoj vrućini?grozno je ova nekolika dana katastrofa.....pozdrav!!

shana
16.07.2009., 14:42
joj, ja sam danas morala kod doktrice i kod dermatologinje, sve pjeske i to od pola 12 do negdje 13 sam bila vani... umrla sam od sparine :S

blue_individual
16.07.2009., 21:01
pozdrav ! ako imate pametan savjet, cura mi je u bolnici i sutra izlazi, nijedan organ nije zahvacen i zasada je sve u redu.u bolnici je jer su joj tek dijagnosticirali sistemski lupus,pa je radila pretrage. dokorica je rekla da razmislja izmedu metatreksata, resohina i medrola kao terapije. sto vi mislite, ja sam citao i nesvida mi se nijedan od njih jer svi imaju poprilicnu listu nuspojava. resohin je navodno jako opasan za plodnost, vid... ali ni ostali nisu nista privlacniji... ?

blue_individual
16.07.2009., 21:46
i jos jedno pitanje, dosada koliko sam citao forum vecinom pisete o bolnici rebro. kakva su vam iskustva sa doktorima u dubravi ? ima puno puno pitanja,ovo mi je potpuno novo pa me malo i strah, znam da sve treba polako ali htio bi sto vise znati upravo dok se malo privikne na sve to, pa se ispricavam ako ponavljate stalno isto, a kad izide bude se i ona sama za sebe raspitivala

trantićica1
17.07.2009., 07:49
pozdrav ! ako imate pametan savjet, cura mi je u bolnici i sutra izlazi, nijedan organ nije zahvacen i zasada je sve u redu.u bolnici je jer su joj tek dijagnosticirali sistemski lupus,pa je radila pretrage. dokorica je rekla da razmislja izmedu metatreksata, resohina i medrola kao terapije. sto vi mislite, ja sam citao i nesvida mi se nijedan od njih jer svi imaju poprilicnu listu nuspojava. resohin je navodno jako opasan za plodnost, vid... ali ni ostali nisu nista privlacniji... ?

Ja kad sam lezala u bolnici (u Os),i sestre i moja doktorica su mi dale savjet da ne citam nuspojave ni na jednim tabletama,a pogotovo ne na kortikosteroidima jer nikad nije tako crno kao sto pise na papiricu uz tablete.Svaka osoba pogotovo koja boluje od SLE je drugacija od drugih.Upozorile su me na ono najosnovnije da se ne uplasim (dlakavost,debljinu,opadanje kose...).Ali ja pijem decortine (i s ponosom javljam da mi je doza smanjena s 25mg na 20mg :lux:).Mislim da za sve sto vas zanima pa tako i za nuspojave lijeka bi bilo najbola se raspitati kod dr koji vodi njenu bolest ili kod sestara sa odjela (ako su nomalne,i ako zele pomoci).Pozdrav i neka izbjegava sunce sto je vise moguce :)

elly5
17.07.2009., 10:52
dokorica je rekla da razmislja izmedu metatreksata, resohina i medrola kao terapije. sto vi mislite, ja sam citao i nesvida mi se nijedan od njih jer svi imaju poprilicnu listu nuspojava. resohin je navodno jako opasan za plodnost, vid... ali ni ostali nisu nista privlacniji... ?

e,ovako...prije svega mogu ti reći da mi je drago što je sa organima sve ok,samo da tako i ostane...:top: što se nuspojava tiče...e,tu će ih biti...:( nažalost ti kortikosteroidi (decortin,medrol) imaju jako puno nuspojava...naglo će se udebljat (dobro,tu ovisi i količina lijeka!) ja sam se od tog i još jednog lijeka za epilepsiju udebljala 30kg,dobit će puno strija,dlakavost, u početku jako kosa opada,razdražljivost i stalna glad. Neka odmah na početku uvede neku djetu ili nešto da si ne naslaže puno kilograma...udebljat će se svakako jer su to takve tablete,tu nažalost nema pomoći,ali bolje manje,tako će joj biti jednostavnije skinit...ali napominjem da sve ovisi o količini,ako je na manjim dozama to sve neće biti tako izraženo...što se resohina tiče,on je opasan za vid,ja sam ga pila oko godinu dana,ali je sve ok...jedino neka traži od doktorice da redovito ide na preglede kod očnog baš zbog tog lijeka i sve će biti ok. i SVAKAKO što dalje od sunca!!! Samo budi uz nju,jer to joj je najveća pomoć...vjeruj mi...pozdrav!:):)

elly5
17.07.2009., 10:55
evo, uspjela sam poloziti i zadnji ispit, ocistila sam cijelu godinu i sad imam mirno ljeto :D :D :D :jumping:

SVAKA TI ČAST! Sad uživaj na zasluženom odmoru i znaš već i sama: ŠTO DALJE OD SUNCA...:D:mig::top:

kjonjic
17.07.2009., 14:57
Ja se nisam ugojila od kortikosteroida uopste. Sad pijem 7,5 mg Pronisona sto je mala doza ali sam u pocetku pila vece doze i nisam nabacila ni pola kg, nisam dlakavija a kosa mi opada ali nista alarmantno. Hocu da kazem da nije obavezno gojenje ili bilo koja druga nuspojava. Sve zavisi sto kaze elly5 od kolicine leka a naravno i od organizma. Sto se tice antimalarika oni takodje imaju milion nuspojava, treba kontrolisati vid ali to opet zavisi od slucaja do slucaja. Upoznala sam zenu koja pije delagil (isto je sto i rezohin samo drugi proizvodjac) vec 13 godina i oci su joj ok. elly5 znam da pises sve iz najbolje namere ali ces prepasti coveka a verujem da je svakako prepadnut. Nikako se nesme zavaravati da su ovi lekovi bezazleni ali nemora sve bas da bude tako crno. Vreme ce pokazati. Zdrava ishrana, puno voca i povrca, bez konzervansa (koliko je moguce), kretanje, moja licna preporuka neki caj (znam da sam dosadna) kopriva, hajducka trava recimo. A za efikasnu dijetu preporucujem crni hleb, po mogucnosti domaci jer su kupovni uglavnom farbani i imaju kojekakve aditive i sta ja znam sta u sebi, i to ne svez nego od juce ili prekjuce. Po mom muzu vidim da je veoma efikasno, isto jede kao pre ali je podosta smrsao. Nije bio debeo ni pre ali mu sada svi kazu da se vidi velika razlika.
blue_individual nemoj unapred citati nispojave i razmisljati o leku, to je posao lekara a procice jedno odredjeno vreme dok i oni ne utvrde pravu dozu i najefikasniji lek. To se malo ispipava, prati organizam ... Ti budi pored nje, nemoj je sekirati, daj joj podrsku, radi sa njom vezbe (ko mu kaze ja guzicu ne mrdam iz fotelje :( ) ...

trantićica1
17.07.2009., 16:23
i jos jedno pitanje, dosada koliko sam citao forum vecinom pisete o bolnici rebro. kakva su vam iskustva sa doktorima u dubravi ? ima puno puno pitanja,ovo mi je potpuno novo pa me malo i strah, znam da sve treba polako ali htio bi sto vise znati upravo dok se malo privikne na sve to, pa se ispricavam ako ponavljate stalno isto, a kad izide bude se i ona sama za sebe raspitivala

Svi mi ovdje ucimo jedni od drugih,jer nitko nas u potpunosti ne razumije doli osobe koje i same to prozvljavaju.Ni ti ni moj suprug koji ste hvala Bogu zdrave osobe ne mozete u potpunosti razmujeti,shvatiti i znati kako nas boli nasa bol kad nas to uhvati,ali ste zato tu pokraj nas da nam budete moralna,a ponekad i fizicka potpora.Pa zato smo i mi na forumu ovdje da pomazemo jedni drugima.A s pitanjima nikad necete biti dosadni,samo pitajte ako mozemo rado cemo pomoci.Pozdravi je puno,i cuvaj je :W

shana
17.07.2009., 22:30
evo i mene malo, nisam imala internet par dana. blue ja se lijecim u dubravi. kod kojeg je ona doktora? ja sam kod prof Morović.
sto se lijekova tice doktor ce propisat sto on misli da je najbolje, a ako nece biti dobro onda cete promijenit lijek. vazno je pratiti stanje. nus pojava ima,ali su kod svake osobe individualne. moze imati sve,a nemora imati nijednu... vrijeme ce pokazat, zasad se ne zamarajte time ;) samo redovito pit lijekove i ic na kontrole :)

tonka 32
18.07.2009., 08:34
evo i mene malo, nisam imala internet par dana. blue ja se lijecim u dubravi. kod kojeg je ona doktora? ja sam kod prof Morović.
sto se lijekova tice doktor ce propisat sto on misli da je najbolje, a ako nece biti dobro onda cete promijenit lijek. vazno je pratiti stanje. nus pojava ima,ali su kod svake osobe individualne. moze imati sve,a nemora imati nijednu... vrijeme ce pokazat, zasad se ne zamarajte time ;) samo redovito pit lijekove i ic na kontrole :)

Slažem se da treba uzeti ono što dr.odredi, naravno pripaziti i na ishranu , kretati se kako bi umanjila eventualne nuspojave , ali na neke stvari se neda utjecati pa ih se mora prihvatiti, terapija jest nezgodna , ali ako je neizbježna , treba prihvatiti situaciju. Ja sam na terapiji decortinom 7 godina od 5 mg pa do 20 mg ,zavisno o situaciji , nemam značajnih nuspojava, tu i tamo malo natečem u licu dobijem koju kilu pa opet izgubim i tako u krug. Resochin nisam mogla podnit , uzlupalo bi mi se srce, gušilo me , bolio želudac pa mi je moja dr. ukinula nakon samo 3 mjeseca primjene. Eto najteže je prihvatit novo stanje , a kasnije korak po korak , treba s lupusom živit , a kad upozna svoje tijelo može se i o terapiji pregovarat samo strpljenja-:top:

blue_individual
19.07.2009., 16:54
hvala vam svima, trudimo se razmisljati pozitivno, dobila je zasada medrol pa ce polako smanjivati dozu. mjenjamo zivot, zivimo zdravo i jedemo zdravo :) zasada je dobro i vjerujemo da ce i ostati dobro ako budemo puno pazili. doktori koji ju sada lijece su dr. josko mitrovic i prof. jadranka morovic verlgles. cestitam na ispitima :))

shana
20.07.2009., 10:20
blue, tvoja cura se lijeci kod mojih doktora. ne brini, u najboljim rukama je. vjeruj mi :D

Junije
20.07.2009., 18:16
Evo izvrsnih vjesti na području lijekova za sistemski lupus =D

Lijek se zove BENLYSTA (http://www.hgsi.com/BENLYSTA.html)

http://www.reuters.com/article/rbssHealthcareNews/idUSN1934193020090720

angel777
20.07.2009., 19:11
Evo izvrsnih vjesti na području lijekova za sistemski lupus =D

Lijek se zove BENLYSTA (http://www.hgsi.com/BENLYSTA.html)

http://www.reuters.com/article/rbssHealthcareNews/idUSN1934193020090720

Dragi moji ne bih ništa komentirala niti pametovala samobih svima savjetovala da pročitaju knjigu od Kevina Trudeaua PRIRODNI LIJEKOVI ZA KOJE ONI NE ŽELE DA VI ZNATE. Ja ju tenutno čitam i bez riječi sam! Znala sam koliko su lijekovi opasni ali ovo...
...ne znam, mislim da je pametno ali zaista to mislim i vidim i znam da mi pomažu prirodni lijekovi. Ja vidim velike promjene kad povećam medrol pila sam 4 mg pa mi ga dr povećala na 8 i odmah problemi sa menstruacijom, depresija, nervoza pa ta užasna napuhanost...
Mi sami najbolje poznajemo sebe i što nam odgovara, trebamo liječnike al ih ne trebamo u svemu slušati, na kraju krajeva mi smo im kao pokusni kunići, nećeoni patiti od posljedica lijekova...
CURE OPREZNO S LIJEKOVIMA...samo toliko:mig:
MALA VJEVERICE cestitam:cerek: bebica ti je predivna!!!:top:

angel777
20.07.2009., 19:20

Ej ako ti je cura kod Morovićke onda je zbilja u najboljim rukama, predivna je dr! I ja sam kod dr matijević u dubravi i zaista su ok...mladi smo i stvarno gledaju da nam pomognu što minimalnijim dozama. I razgovarajte s dr može li koristiti aloju, noni i sl...meni je moja preporučila ali ništa u isto vrijeme...ali to vidite s dr...
Sretno i znam da ste preplašeni al s lupusom se zaista da normalno živjeti al eto treba promijeniti neke navike i prilagoditi se i bit će sve ok:top:

elly5
20.07.2009., 21:11
a,taj lijek BENLYSTA jel to ima i kod nas za kupiti? jel se to uopće prodaje?

awia
20.07.2009., 22:27

awia kak si ti sa ispitima?
mala vjeverice kad ce neke nove slike luke? ;)

ooo čestitam :D

ma joj ne pitaj za moje ispite... položim pismeni i onda me ruše na usmenom :mad:
kako meni ti usmeni ne idu... sva se uvijek spetljam...
evo danas sam baš imala zadnji, rekao da se vidimo opet na usmenom u 9.mj :(
a dobro, valjda ću tad uspjet...

blue_individual
21.07.2009., 05:59
DOBAR DAN!! OVDJE CURA!! heeheh
već sam 4 dana na kućnoj njezi, nakon mjesec dana bolenice!!
Wwwweeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....!!!
što se tiče lječnika u Dubravi od intenizvne dr.Špoljarić (koji mi je spasio život, jer mi vučina napala sve unutarnje organe, a pogotovo pluća) do reumatologije i imunologije dr. morović i dr. mitrović (i oni su tu sudjelovali i dalje ce sudjelovati,nadam se da špoljarića necu vise vidjeti!! hheeh) imam samo riječi hvale i iskreno mislim da sam negdje drugdje zavrsila, pa makar to bilo i rebro (inače 2 dana prije nego sto sam završila na respiratoru u Dubravi bila sam na hitnoj na rebru i imala sam 40 temp. i sve simptome, pregledao me reumatolog i sve nalaze koje sam obavljala već 3 mjeseca i nije me hospitalizirao,jer ko 23godine i pokretna) nebi ja tu pisala!! HVALA BOGU NA DUBRAVI!!hehehe

uglavnom da ne duljim imam milijun pitanja, a sad se nemrem sjetiti ni jednog osim DALI NETKO ZNA NEKAKAV DOBAR ČAJ ILI PRIRODNI LJEK ZA BUBREGE ILI TAKO NESTO!!

a što se lupusa tiče, bar unutarnjeg nemojte se igrati sa ljekovima i idite redovito na kontrole, ja sam čisti primjer da to može i kobno završiti!! Ja za sad vjerujem svojim doktorima i pijem još uvijek medrol 40mg (bila sam na 125, 80, 60) i nadam se da će dći bar do 4mg!! a za prirodne ljekove ima vremena, pa ipak ću se sa vučinom cijeli život fatat!!hehehh

trantićica1
21.07.2009., 07:36
probaj s cajem od koprive,on je dobar za cijeli organizam...Brusnica ti je isto jako dobra za bubrege,kupi suhu pa si je kuhaj tad je intenzitet jaci...SRETNO

VIKI_40
23.07.2009., 18:36
probaj s cajem od koprive,on je dobar za cijeli organizam...Brusnica ti je isto jako dobra za bubrege,kupi suhu pa si je kuhaj tad je intenzitet jaci...SRETNO

Zdravo!
Pises o brusnici da je dobra, ali da je intenzitet jaci kad se kuha. Ja je jedem svako ujutro tako suhu po 20 kom. i nije li tako bolje.

trantićica1
24.07.2009., 00:05
Super,tko moze pojesti tako suho voce.Ja ne mogu pa ju kuham,alida je bolje jesti tako...vjerujem da jest

renchi01
24.07.2009., 09:38
Super,tko moze pojesti tako suho voce.Ja ne mogu pa ju kuham,alida je bolje jesti tako...vjerujem da jest

drage moje curke kako mi vi na ovoj vrućini?stvarno je za nas ovo kritično,najbolje ko može da ne izlazi nikako vani osim jutra i večeri.samo sam vam htjela reći da je čaj od koprve jako dobar ja ga skuham i pijem umjesto vode hladan bez šećera.pozdrav svima :cerek:

renchi01
24.07.2009., 09:45
samo da vam još kažem čitala sam na nekom portalu da znanstveno nije dokazano da brusnica pomaže za bubrege i mokračne kanale.

shana
24.07.2009., 17:06
pozdrav cure, kako ste mi? mene evo uhvatila neka viroza, cijeli tjedan me zeludac grci, imala sam temp 39,7 i tako. :(sad nemam temp ali me jos zeludac muci. mala vjeverice kako mali luka napreduje? :)

VIKI_40
24.07.2009., 18:12
samo da vam još kažem čitala sam na nekom portalu da znanstveno nije dokazano da brusnica pomaže za bubrege i mokračne kanale.

Neznam dali razumete makedonski, ali evo kratko o brusnici sta pise, ako nesto vam nije jasno ja cu da vam objasnim.
BRUSNICA!Проантоцијанидот кој се наоѓа во бобестите плодови на брусницата е многу важен лек против зачестени уринарни инфекции, а не киселината од сокот од брусница како што досега се мислеше, стои во најновата студија на американските научници.Многу честите и непријатни инфекции на уринарните патишта со текот на годините го привлекуваат вниманието на лекарите и научниците, кои се трудат да најдат природен и ефикасен лек за овој проблем.
Брусницата е едно од само трите вида на овошје кои потекнуваат од Северна Америка и има долга историја на употреба за болести на бубрезите и уринарните патишта, а за истата цел ја користеле и Индијанците. Брусницата сега се одгледува и во Европа и два пати годишни дава лековите плодови.
Долго време се сметаше дека ацидитетот на овошниот сок од брусницата ја „брка“ бактеријата E. coli од уринарните патишта, но научниците сега тврдат нешто друго. Имено, хемиското соединение од брусницата проантоцијанид (PAC) делува така што влијае на гликопротеините околу вирусот или на страничната мембрана и го оневозможува прицврстувањето на вирусот, па така ја спречува бактријата E. coli да се размножува во уринарниот трак.
Бактеријата E. coli (Escherichia coli) е причина за 80 % уринарни инфекции и 90% воспаленија на бубрезите.
Брусницата, покрај лековитото делување на уринарните патишта, делува и на уништување на бактеријата Helicobacter pylori, која е причина за појава на чир на желудникот, а го намалува и ризикот од болести на забите. Исто така состојките во брусницата го намалуваат ризикот од карцином, како што е ракот на дојката и дебелото црево, го спречува растот на карциномните клетки и неговото ширење по телото. Брусницата помага и во обнова на видот, го намалува шеќерот во крвта, превенира од кардиоваскуларни заболувања, а посебно е корисна за луѓе кои постојано се изложени на стрес.

elly5
24.07.2009., 21:23
VIKI 40,ja ti ništa ne razumijem...:D inače kod mene sve po starom...jedva preživam ove dane...vrućina i sparina me ubijaju...sva sreća pa imamo klimu u kući,da nema,ja bih poludjela...ipak idem na more,sa svojima...morala sam jel me mama nije htjela ostavit samu zbog bolesti i svega,pa ajd idem se žrtvovat zbog njih...i to 2 tjedna...morat ću nakupovat krema 50+ faktor i non-stop mazanje...uf..al ajd,šta je tu je...sutra krečimo pola kuće,nadam se da me neće boljeti i da ću moći pomoći u čišćenju...počela sam si kuhati koprivu i još sto trava pa pijem taj čaj hladan...mal je gorko,al može se popiti...e,htjela sam vas pitati jel vi imate mokraćne kiseline u zglobovima? ja imam dosta više,pa me zanima ako je netko imao ili ima na koji način izbacuje?! pozdrav i pusa svima:cerek:

trantićica1
25.07.2009., 12:23
viki 40 ni ja te nista ne razumijem ako nije problem da prevedes (ako ne trazim previse),rado bi saznala nesto o brusnici,jer je svi hvale.A dr toliko preporucuju caj od brusnice.

Ja sam danas pocela piti sok od svjeze cikle,mrkve,jabuka,limuna i meda,navodno je dobro za krv i imunitet,pije se samo 1 dl dnevno,20 dana u godini (zena sto ga je pila kaze da prejak da bi se pio duze),ja cu probati pa cu vidjeti razultate:ne zna:

VIKI_40
25.07.2009., 18:22
Vazi pokasacu da vam prevedem, ako negdje neznam da prevedem izviniteme, jer sam ucila sprsko-hrvatski pre mnogo godina.
BRUSNICA! Проантоцијанидот ko se nalazi u brusnici je mnogo bitan lek protiv mokracne infekcije. Dosad rasla je samo u Americi ali sad je ima i u Evropi i daje dva puta godisno lekovite plodove. Ona je isto i antibiotik. Ona leci bakterija E. coli mocnih patista i sprecuje da se i dalje siri. Ova bakterija e razlog za 80% mocnih infekcija i upalja bubrega. Unistuje i bakterija Helicobacter pylori, koja stvara cir na zeludac, a smanjuje i bolesti zuba. Brusnica smaluje rizik od carcinom na dojka i debelo crevo, sprecuje rast na karcinomni kletki i njihovo sirenje niz teloto. Брусницата pomaze u obnova vida, smanjuje secer u krv, rizik od infract na srce, a posebno je korisna ljudima sto su izlozeni pod stresom. Isto tako je vrlo korisna za krvnu sliku.
Mislim da sam dolovila sve bitno i prevela da se razume. Inace ja je jedem ujutro oko 20 kom. onako suva i super mi je za sada, jer imam velike probleme sa krvonom slikom, ali iako nisam ispitala krv mislim da mi je jako pomogla oko imuniteta.
Pusa svima i pazi se od sunce Elly5, a tranticica1 u vezi cajem o brusnici ja posto imam vrlo malo vremena da ga kuham i sve to zato ga praktikujem samo ujutro na gladno srce (kako se kaze narodnjacki).

shana
25.07.2009., 18:35
viki hvala sto si nam prevela. ja je isto volim jesti suhu. morat cu ic kupit sad jedan dan pa da imam :)

vanili
25.07.2009., 21:31
[B]...e,htjela sam vas pitati jel vi imate mokraćne kiseline u zglobovima? ja imam dosta više,pa me zanima ako je netko imao ili ima na koji način izbacuje?! pozdrav i pusa svima:cerek:

Jesi li se priupitala otkud se stvorila mokraćna kiselina ? Možda jedeš previše mesa?

elly5
25.07.2009., 23:40
što je najgore meso jedem najslabije i jako sam izbirljiva kad je meso u pitanju...jedem samo piletinu i puretinu,ništa drugo...i ribu...jednom ili dva puta tjedno jedem meso...:klopa:ne znam stvarno koji je razlog...za meso me baš i doktor bio pitao kad je vidio nalaz,pa sam mu rekla isto što i vama sada...i još pogotovo po ovoj vrućini,meso mi nikako ne ide...:ne zna::confused:

trantićica1
26.07.2009., 07:28
Viki 40 hvala ti puno,nisam znala da je brusnica bas toliko dobra za sve....
A za krv probaj ovo moje sto sam napisala da pijem ako mozes podnjeti svjeze voce na taste.Ide ti 2kg svjeze cikle, 2kg mrkve, 1kg jabuka, 0,5kg limuna i 1 kg meda to sve u sokovniku sameljes i pijes po 1dl kroz 20 dana,i pije se samo jednom godisnje.Mogu ti reci da okus cak i nije tako los...
ELLY5 sretno na moru,zavidim ti jako

tonka 32
26.07.2009., 07:49
Viki 40 hvala ti puno,nisam znala da je brusnica bas toliko dobra za sve....
A za krv probaj ovo moje sto sam napisala da pijem ako mozes podnjeti svjeze voce na taste.Ide ti 2kg svjeze cikle, 2kg mrkve, 1kg jabuka, 0,5kg limuna i 1 kg meda to sve u sokovniku sameljes i pijes po 1dl kroz 20 dana,i pije se samo jednom godisnje.Mogu ti reci da okus cak i nije tako los...
ELLY5 sretno na moru,zavidim ti jako

Pila sam taj pripravak godinama, pa te moram upozorit da limun ne stavljaš zajedno s ostalim dijelovima, jer učinak vitamina c traje samo 30 minuta, pa je potrebno ostale sastojke izmješat u sokovniku , a limun iscijediti u čašu neposredno prije uzimanja pripravka kakop bi imao svoju funkciju. Eto , ni ja to nisam znala pa su me iskusniji upozorili, pročitala neke stvari i zaista je tako.

tonka 32
26.07.2009., 07:52
VIKI 40,ja ti ništa ne razumijem...:D inače kod mene sve po starom...jedva preživam ove dane...vrućina i sparina me ubijaju...sva sreća pa imamo klimu u kući,da nema,ja bih poludjela...ipak idem na more,sa svojima...morala sam jel me mama nije htjela ostavit samu zbog bolesti i svega,pa ajd idem se žrtvovat zbog njih...i to 2 tjedna...morat ću nakupovat krema 50+ faktor i non-stop mazanje...uf..al ajd,šta je tu je...sutra krečimo pola kuće,nadam se da me neće boljeti i da ću moći pomoći u čišćenju...počela sam si kuhati koprivu i još sto trava pa pijem taj čaj hladan...mal je gorko,al može se popiti...e,htjela sam vas pitati jel vi imate mokraćne kiseline u zglobovima? ja imam dosta više,pa me zanima ako je netko imao ili ima na koji način izbacuje?! pozdrav i pusa svima:cerek:

Moj tata ima godinama problema s viškom mokračne kiseline i znam da treba pripaziti na konzumiranje poma( rajčica ) zbog viška slobodnih radikala, također i grahorastih plodova- orah, lješnjak, grašak......:ne zna:

trantićica1
26.07.2009., 10:46
Pila sam taj pripravak godinama, pa te moram upozorit da limun ne stavljaš zajedno s ostalim dijelovima, jer učinak vitamina c traje samo 30 minuta, pa je potrebno ostale sastojke izmješat u sokovniku , a limun iscijediti u čašu neposredno prije uzimanja pripravka kakop bi imao svoju funkciju. Eto , ni ja to nisam znala pa su me iskusniji upozorili, pročitala neke stvari i zaista je tako.

Hvala puno na savjetu,ova tura mi je vec napravljena tako kako je,ali nema veze.....Na godinu cu znati kako pripremati.A jeli bi bilo previse da bez obzira na iscjeđeni limun u tom soku jos dodam limuna neposredno prije konzumiranja?Ako kazes da ucinak c vitamina traje samo 30 min,onda je znaci limun izgubio svoje svojstvo i ostao je samo okus limuna....

elly5
26.07.2009., 13:33
tonka 32,ja ti ni to ne konzumiram...ne znam stvarno više od čega bi mogla biti tako visoka kiselina...:(:ne zna:

tonka 32
26.07.2009., 20:29
Hvala puno na savjetu,ova tura mi je vec napravljena tako kako je,ali nema veze.....Na godinu cu znati kako pripremati.A jeli bi bilo previse da bez obzira na iscjeđeni limun u tom soku jos dodam limuna neposredno prije konzumiranja?Ako kazes da ucinak c vitamina traje samo 30 min,onda je znaci limun izgubio svoje svojstvo i ostao je samo okus limuna....

Mislim da možeš jer ovaj je već izgubio svojstvo , ti dodaj ja sam to pila kroz zadnjih 7 godina dovoljno tako da mislim da se ne moraš bojat i dodat malo kad piješ.

trantićica1
26.07.2009., 22:14
Pametnice moje jedno pitanje,dr mi je smanjila terapiju prije 2 tjedna decortin sa25 mg na 20 mg.Od tada se po kuci vucaram ko crknuta macka do nekih 14h popodne,svaki dan isto ne funkcioniram,a kasnije imam snage za troje...Sva "sreca" pa sam na bolovanju.Sta mislite da li je to zato sto mi se organizam jos nije navikao na manju dozu terapije ili je podivljali lupus u pitanju?Pozdrav i drzite mi se i bjezite od sunca...

vanili
26.07.2009., 22:23
Pametnice moje jedno pitanje,dr mi je smanjila terapiju prije 2 tjedna decortin sa25 mg na 20 mg.Od tada se po kuci vucaram ko crknuta macka do nekih 14h popodne,svaki dan isto ne funkcioniram,a kasnije imam snage za troje...Sva "sreca" pa sam na bolovanju.Sta mislite da li je to zato sto mi se organizam jos nije navikao na manju dozu terapije ili je podivljali lupus u pitanju?Pozdrav i drzite mi se i bjezite od sunca...

Ne znam točno,ali znam da kad sam bila na većoj dozi decortina bila sam sva u nekoj žurbi,puna energije,a kad je doza manja samo mi se spava,sve me nešto bolucka i razvlačim se po kući. Sigurno da treba organizmu da se prilagodi na manju dozu.

VIKI_40
29.07.2009., 15:50
Bok svima!
Znam i ja taj lek sa mrkve, meda i.t.d. ali imam jedan problem sta ne smem nista da pijem hladno jer odmah dobijem zapaljenje grla i onda odma temperaturu. Tako guram vec pet godina, jer grlo mi je hronicno i ne smem ama bas nista hladno.
Ima li neko isti takvi problem jer non stop kasljucam, pogotovo uvece kad legnem.
Inace to sto osecate tranticica1 i vanili zamor nije samo do lekova ja i kad ih pijem i kad ih ne pijem ima dana kad ne mogu nista da radim, samo vidim gde ima krevet i da legnem, a nekad mogu da radim u besvest. Ipak slusajte svoe telo ako imate takav umor radite samo neophodnije i odmarajte se.
Pozdrav svima.

tonka 32
29.07.2009., 20:57
Bok svima!
Znam i ja taj lek sa mrkve, meda i.t.d. ali imam jedan problem sta ne smem nista da pijem hladno jer odmah dobijem zapaljenje grla i onda odma temperaturu. Tako guram vec pet godina, jer grlo mi je hronicno i ne smem ama bas nista hladno.
Ima li neko isti takvi problem jer non stop kasljucam, pogotovo uvece kad legnem.
Inace to sto osecate tranticica1 i vanili zamor nije samo do lekova ja i kad ih pijem i kad ih ne pijem ima dana kad ne mogu nista da radim, samo vidim gde ima krevet i da legnem, a nekad mogu da radim u besvest. Ipak slusajte svoe telo ako imate takav umor radite samo neophodnije i odmarajte se.
Pozdrav svima.

Ovaj sok ne moraš pit hladan , ni ja ga ne pijem izvadim ga pola sata prije konzumiranja u malu čašicu i ostavim da se stopli pa popijem , tako sam barem pila sve te pripravke i noni i aloa veru itd...

trantićica1
30.07.2009., 09:56
meni se događa nesto jako cudno....Otkako pijem decortine grlo me ne boli,a sopam hladno u sebe i gazirano sto je fora,a to inace nisam smila ni u snu piti....Ja taj sok pijem hladan,sto mi cak i godi po ovoj vrucini.Pozdrav

shana
30.07.2009., 14:57
drage moje kako ste, jel prezivljavate ovo vrijeme? ja imam srecu sto nemoram nikamo sada ici pa sam u kuci dok su vrucine. al danas su me nesto leda uhvatila pa se tesko krecem :(

ora
01.08.2009., 14:48
grozno se osijećam, najradije bi zaspala zauvijek...

shana
01.08.2009., 16:21
zasto ora, sto je bilo?

ora
01.08.2009., 16:46
ma, svako novo buđenje uz svijest o neizlječivoj bolesti čije ime mogu samo ponekad izreći i to ne u cijelosti... gubitak kontrole nad zdravljem jer sve što činim ne donosi poboljšanje, naprotiv... sve se promijenilo i ja sa svim... gubim tlo pod nogama prečesto... nikome ne pričam o tome... ne želim sažaljenje... izolacija... i suze...

shana
01.08.2009., 18:24
pa nisi jedina, tjesi se da ima i puno gorih bolesti... al treba je prihvatiti i zivjeti sto bolje mozes, isprobavati sto ti olaksava a rjesavat se onoga sto ti otezava stanje. svi mi ovdje imamo neizljecivu bolest i budimo se svaki dan s njom, ali zivot ide dalje, treba se boriti ;) nema odustajanja :)

trantićica1
01.08.2009., 21:30
Draga Ora,ne znamni koliko ti je godina, ni odalke si...ali sve je to manje bitno od toga da ti prihvatiš sad svoj život i svoj organizam takav kakav je,bolestan pa šta onda....Ako smo bolesni ne znaci da manje vrijedimo,dapace svaki nas trud vrijedi duplo vise nego sto je do sada vrijedio.Nemoj se zatvarati u sebe,razgovaraj s nekim kad te uhvati faza deprsije i pazi u takvim fazama vuk napada opasno,jer tad smo psihicki najslabije.Meni su u bolnici rekli da od tog dana ako zelim zivjeti moram zivjeti 3 nacela:JA HOCU,MOGU I MORAM ZIVJETI,i to ne radi drugih nego radi sebe.Probaj tako i ti,sama sebi moras biti najvaznija,zanam da nije lako ali probaj.I naravno javi se kad god hoces uvjek je netko tu :grli::grli::grli:

renchi01
02.08.2009., 09:09
draga ora,sviju nas ponekad uhvati depresija ,evo ja se jutros grozno osjećam i svašta mi prolazi kroz glavu pa kako dalje,kako,kako što da radim.jutros sam plakala ko malo dijete ali to je sve za ljude i zdrave a ne za nas koje smo tako osjetljive.ali moramo biti jače od te bolešćurine što nas napada i ne dopustiti joj da vlada sa nama već mi sa njom.ne znam koje ste vjere ali ja vam moram priznat da mene vjera u BOGA drži na životu kad god mi je teško znam da je on uvjek tu da mi pomogne.i sretna sam zbog toga .zato drage moje samo molite,molite i ne bojte se.veliki pozdrav svima!

renchi01
04.08.2009., 20:12
gdje ste svi ,što se ne javljate?jeste li dobro?

anita 32
05.08.2009., 16:19
hej ljudi nisam do sada ni znala da ovo postoji. da i ja sam mislila da sam saaaama na svijetu i da samo ja imam ovo cudo. vidim da svi vi znate svasta o lupusu i mozda se varam ali sretna sam kad vas cujem jer niste bas puno ratovali sa njim. ja sam prosla vec i bubrege i zglobove ,limfe crijeva i sad vec imam umjetni kuk od medrola . znam groznoo ali i nije bas strasno idemo dalje pa nije to kraj svjeta. i dragooooo mi je da sam vas nasla.:top::mig:

elly5
05.08.2009., 16:38
ajme,draga anita,stvarno ti se već svašta dogodilo...jel bi ti se dalo malo dublje o tome pričati,da nam ukratko kažeš kako si dobila lupus i kako je sve počelo...?! bila bi ti jako zahvalna...:) jer na taj način upoznajemo sve bolest i način na koji napada i kako se tko bori i s kojim sredstvima osim sa lijekovima...i jako me zanima kako ti je to sa kukom bilo...?! Ja sam naprimjer od medrola dobila 2 najgora epileptička napada...inače kod mene je sve po starom...boli,u kući sam non-stop i tako...13.08.na more...=)

renchi01
05.08.2009., 20:02
draga anita,drago mi je što si nas našla i ja bi te zamolila da nam ispričaš malo više o sebi.vidim da ima svašta ali super je to što si optimistična.moje cure odoh sutra na more pusa svima.

anita 32
05.08.2009., 21:37
ma cure moje sad sam malo citala sta vi kazete o lupusicu,a cini mi se da nisam jedina koja nema pojma o tome. ma ja ga imam od svoje 21 g tj. od tada znam za njega ,a tko zna od kada ga imam jer sam bila uvjek bolezljiva ,a tada sam bila izlozena ludackom stresu i mislim da ga je to samo aktiviralo. ja sam do sada imala dosta napada i stvarno sam se nasla u teskim situacijama ,ali znate sta sam zakljucila: da je stvarno sve u glavi. moj je kucni ljubimac -lupus u remisiji vec 7g i znam da se zafrkavam ,ali ja ne pijem medrol vec 2,5g i sve mi je ok.na kontroli sam svakih 4mj. nakon sta mi je pojeo kuk ja sam si totalno preslozila glavu i postavila neke druge prioritete u zivotu. pa ok lupus odreduje pravila igre i ponasanja ,ali ne i nacin mog razmisljanja i zivota.:mig:

anita 32
05.08.2009., 21:45
ma, svako novo buđenje uz svijest o neizlječivoj bolesti čije ime mogu samo ponekad izreći i to ne u cijelosti... gubitak kontrole nad zdravljem jer sve što činim ne donosi poboljšanje, naprotiv... sve se promijenilo i ja sa svim... gubim tlo pod nogama prečesto... nikome ne pričam o tome... ne želim sažaljenje... izolacija... i suze...

hej neznam koliko imas god. ali cini mi se da si mlada i mislim da si se malo poljuljala. hej neeee! slusaj ja imam sada 32 g i imam ga vec 11g . neznam imas li ti u zivotu nesto do cega ti je jako stalo ,a ako nemas nadi nesto ,budi si to ti. ja imam kcer koja sad ima 13g i ona mi je motiv koji me stalno gura dalje. prosla sam cudo sa lupusom skoro sam 2 x umrla od njega ,ali neee nedam se . probaj se sazivjet sa rjeci bolesna ,ali nemoj se zalit to je najgora opcija . nije on bas tako strasan ,je gadan je i ruzan je ,ali daj daj . znas ja sam se jednog dana probudila i rekla sam si da sam ja jaca od njega i da on sad ide u drugi plan i da cu ja zivjet zivot ,a on ce ga samnom zivjet ,a ne ja sa njim. tek tada sam ozdravila ,nisam ali ga nema vec 7g je u remisiji i nedam mu nazad . vjeruj mi najbolji ti je ljek protiv njega smjeh ,onaj pravi iskreni smjeh ,probaj vjeruj mi moze se:rofl:

elly5
06.08.2009., 13:20
pozz...renchi01 uživaj na moru...i ja ću uskoro..:D anita32 svaka ti čast na tvojoj borbi i svemu što si prošla...ja ti se divim..i ja sam stvarno hrpu toga prošla i nije bilo lako,ali odlučila sam mu stati na nogu za početak,a potom ga polako uništavati i potajno kao što je on mene...
(mislim naravno na lupus! :D)
pijem već 2 tjedna hrpu trava što si sama smiksam i polako si izbacujem što čajem,a što i sama tablete iz sebe...smanjujem si doze i uzimam stvarno ono najpotrebnije...dosta je trovanja,ne mogu više...već 4.godine uzimam po 13 tableta svaki dan,bilo je u kriznim situacijama i po 20,ali sada ću pokušati makar na 7 spustiti...nadam se da ću izdržati...mala vjeverice kako si nam ti po ovoj vrućini?! kako je bebač? jel napreduje? :D pusa i veliki pozdrav svima...držite mi se!:cerek::cerek::cerek:

angel777
06.08.2009., 15:05
:top:Slažem se s ANITOM, mismo jače od lupusa i trebamo biti hrabre i osmjehom se boriti protiv njega. Draga Elly drago mi je da si odlučila oprezno s tabletama i pokušavaš prirodnm putem, i ja sam:)
i ja sam zamalo umrla od lupusa, oštetio mi je crijeva i sad imam i ulcerozni kolitis,i jetru mi je napao i tadasam umalo umrla...i stalno neki stres...prošle god sam izgubila mamu i ni sama ne znam kako sam preživjela:confused:
al eto očito sam jaka...i sve smo mi jake i moramo se boriti protiv njega...
i samo hrabro, osmjeh na lice i glavu gore...

anita 32
06.08.2009., 18:34
hej cure sad sam se sjetila kad vidim da se borite i sa raznim travama . ja sam bila u totalnoj imunosupresiji i tada sa imala hemoglobin 40 zeljezo 1,5 i takve neke bisere ,a onda su mi rekli da probam sa nonijem i mogu vam rec da mi se cini da mi je pomogao ,bar malo mi je podigao imunitet tj.ja ni gripu ne poberem zimi i tako god .neznam mozda i on ima nesto sa tim ,uglavnom vrijedi probat.

mateja___
07.08.2009., 13:48
bok svima...meni je dijagnosticiran lupus 2005.god, sad mi je 19.god i hvala dragom Bogu nemam nikakvih probelama za sada, imala sam kad je tek dijagnosticiran, provela u bolnici nekoliko mjeseci, radila svakakve pretrage, imala nekih problema s bubrezima, ali sve je u redu...bolest je u remisiji i neosjećam nikakve posljedice..ili ih ja neželim osjetiti,..vidim da svi imate dosta velikih problema i moram priznat da sam se dobro uplašila čitajući ove postove...bila sam se čak i ohrabrila da odem na sunce ili možda jednom na solarij tek tako da dobijem malo boje..ali izgleda da neću...zar taj lupus stvara tolike probleme????? još pijem medrol (4mg), svi su mi rekli da nesmijem za sunce, ali mi niko ne kaže što bi se moglo dogoditi ako odem, jel mi možete vi ponuditi taj odgovor??? dali su posljedice samo crvenilo po licu ili sama izazivam bolest da se vrati, a to ne želim :( ??

trantićica1
07.08.2009., 16:32
Anita 32 dobro dosla,hvala ti na ovom veselom ohrabrenju i podršci koja nam je itekako potrebna..
Mateja zao mi je sto tako mlada a vec imas problema s nasom domacom zivotinjom,dobro dosla i ti..Sto se tice sunca meni su u bolnici (a i svi dr kad vide dijagnozu) rekli da od sunca obavezno moram se sklanjati,a na spomen solarija moja dr mi je rekla da je 10 min solarija stetnije nego pola sata po najvecem suncu...Ja na sunce ne idem bez faktora 50,poslje 19h faktor 30...Bojim se da sunce pospjesuje povratak bolesti,ali posto je i sama imam jako kratko nisam sigurna.Uglavnom od sunca moramo bjezati to je sigurno....Pusa vam svima

anita 32
07.08.2009., 17:26
dakle ,drage moje vampirice vidim ja da vi neznate bas puno ,pa da vam ukazem na par sitnica. pokusajte same primjetit i osjetit koje vam se promjene dogadaju na kozi ukoliko ste bile na jacem suncu,naime ja pocinjem osjecati kao da mi nasto trci po kozi i nesto kao da trnem. jooooj blago vama vi ste jos takosve friske u tome ,a meni je 8 g bez sunca vec postalo strasno ,a jos i na moru zivim i imam barku i joooooj kud bas sunce.:(

mateja___
07.08.2009., 18:12
vampirice..hihihi... ajde bar to fora zvuči... :mig: hvala na odgovoru..ahh..ja se još uvijek nadam da oni to krivo misle i da ja mogu na sunce..znam da zavaravam samu sebe, ali nikako da se pomirim s tim da cijeli svoj zivot moram bježat od sunca... :ne zna: još jednom hvala...drago mi je da postoji ovaj forum, tako da kad zaboravim s čim imam posla da me ima ko opametit...:s
anita na barku poslje 8 navečer...a sto se tiče kupanja, pa možemo uvijek na noćno...nećemo dat lupusu da nam pokvari ljetnu zabavu.. :D :top:

anita 32
07.08.2009., 18:19
malena moja vidim da si optimist i to ti je najvaznije u borbi sa lupusom ,ja sam ti vec i zaboravila sta je to barka ,a sad ionako nemogu ni zbog kuka da se jos i ne izvrnem negdje ali nije ni to kraj svijeta. znam da je tesko sa 19g pomirit se takvim stvarima ,ali i ja sam pocela sa 21g . vidim da si na samo 4mg .medrola i to ti je super sad samo polako i nemoj se opterecivat sa nicim u zivotu sta nije bitno za tebe i samo za tebe . i ja sam na 4mg. vec 5g tako da mi je ok . ali zapamti sve ti je u glavici.ej a reci mi molim te sta su ti rekli od cega si ga dobilasa 19g pretpostavljam da nisi rodila

angel777
07.08.2009., 18:47
malena moja vidim da si optimist i to ti je najvaznije u borbi sa lupusom ,ja sam ti vec i zaboravila sta je to barka ,a sad ionako nemogu ni zbog kuka da se jos i ne izvrnem negdje ali nije ni to kraj svijeta. znam da je tesko sa 19g pomirit se takvim stvarima ,ali i ja sam pocela sa 21g . vidim da si na samo 4mg .medrola i to ti je super sad samo polako i nemoj se opterecivat sa nicim u zivotu sta nije bitno za tebe i samo za tebe . i ja sam na 4mg. vec 5g tako da mi je ok . ali zapamti sve ti je u glavici.ej a reci mi molim te sta su ti rekli od cega si ga dobilasa 19g pretpostavljam da nisi rodila

Anita jesi pila i piješ li kalcij uz medrol???? ja ga uzimam pa se nadam da neću imati više problema s kostima:ne zna:prije 2 god su me toliko leđa bolila da sam jedva hodala. I onda je odjednom sve to prestalo:)
I moja bolest je u remisiji, kad sam prije 1 god dana bila na kontroli dr je bila oduševljena:)
Cure moje samo pijite aloju, noni i kalcij tj šta vam paše, probala sam propolis jer sam čula da je dobar al meni strasno smeta pa ne smijem...ja trenutno pijem zeleni med i med od koprive te gomilu čajeva,prirodnih sokića:) a tableturine nastojim držati na minimalcu, naravno u dogovoru s dr...
Ja sam bila na moru 7 dana početkom 6 mj. il idem krajem 8, na suncu do 9 ujutro i poslije 18.30 il 19 i to mi je super...šešir, kremice...
i ja osjetim kad je jako sunce trnce po koži, ma baš me od njega nervoza uzme... al ovo sunce je opasno za najzdravije a tek za nas lupusicke:D

mateja___
07.08.2009., 19:30
meni je u 16-og godini dijagnosticiran lupus...sve se otkrilo sasvim slučajno..užasno su me bolile noge, odnosno stopala..i ja da ne moram igrat tjelesni dok me boli, otišla sam kod doktorice po ispričnicu...i ona mene pošalje vadit krv, kad su stigli nalazi, SE je bila visoka i dr me poslala na šalatu, jer mi sestra ima atritis i odma su mislili da je nešto takvo čim me noge bole...kad sam došla u bolnicu napravili su mi punkciju i dva tjedna po dolasku stavili me na 100 mg medrola i evo od 2005. mi ga smanjuju i sad sam na 4 mg svaka dva dana...nikad kao djete bolnicu nisam vidila, bolest je došla iznenada, ali hvala Bogu na vrijeme otkrivena...jedini problemi koje sam imala bili su kada je sve tek otkriveno...četri mjeseca sam bila u bilnici, jer su morali kontrolirat visoku dozu kortikosterioda ..a i bolest je krenula po bubrezima,doktorica me čak pripremala i na to da bi mogla na dijalizu, ali hvala Bogu nije došlo do toga, nisam ja dala da me lupus zeza i sada jedino sto me podsjeća na sve to je ožiljak od biopsije,... sada pijem fosavance, jer imam početne stadije osteoporoze..ali neosjećam nikakve bolove, naravno moram pit kalcij..iako moram priznat i njega sve češće i češće preskačem jer mi se neda trpat ljekove u sebe...sad prijem samo medrol i fosavance..i eto kalcij bi trebala..sve ostale ljekove mi je skinula... :top:
a jesam se i ja razvezala... :lol: sve u svemu ništa posebno nije potaknulo na bolest, jednostavno se pojavila...i sad živim s njom ili mogu reć ona živi samnom...ja sam glavna za sada, nadam se da će tako i ostat.... :klap:

angel777
07.08.2009., 21:24
meni je u 16-og godini dijagnosticiran lupus...sve se otkrilo sasvim slučajno..užasno su me bolile noge, odnosno stopala..i ja da ne moram igrat tjelesni dok me boli, otišla sam kod doktorice po ispričnicu...i ona mene pošalje vadit krv, kad su stigli nalazi, SE je bila visoka i dr me poslala na šalatu, jer mi sestra ima atritis i odma su mislili da je nešto takvo čim me noge bole...kad sam došla u bolnicu napravili su mi punkciju i dva tjedna po dolasku stavili me na 100 mg medrola i evo od 2005. mi ga smanjuju i sad sam na 4 mg svaka dva dana...nikad kao djete bolnicu nisam vidila, bolest je došla iznenada, ali hvala Bogu na vrijeme otkrivena...jedini problemi koje sam imala bili su kada je sve tek otkriveno...četri mjeseca sam bila u bilnici, jer su morali kontrolirat visoku dozu kortikosterioda ..a i bolest je krenula po bubrezima,doktorica me čak pripremala i na to da bi mogla na dijalizu, ali hvala Bogu nije došlo do toga, nisam ja dala da me lupus zeza i sada jedino sto me podsjeća na sve to je ožiljak od biopsije,... sada pijem fosavance, jer imam početne stadije osteoporoze..ali neosjećam nikakve bolove, naravno moram pit kalcij..iako moram priznat i njega sve češće i češće preskačem jer mi se neda trpat ljekove u sebe...sad prijem samo medrol i fosavance..i eto kalcij bi trebala..sve ostale ljekove mi je skinula... :top:
a jesam se i ja razvezala... :lol: sve u svemu ništa posebno nije potaknulo na bolest, jednostavno se pojavila...i sad živim s njom ili mogu reć ona živi samnom...ja sam glavna za sada, nadam se da će tako i ostat.... :klap:

E u pravu si ONA ŽIVI SA MNOM:top: svaka čast...tako treba

elly5
07.08.2009., 22:06
pozz svima,i novima i starima....:D vidim da tu pišete o kalciju...ugl...htjela sam vam reći da,ako pijete kalcij uz njega svakako morate uzimati i vitamin d,jel inače se kalcij ne veže i sve pada u vodu...to sam i čitala i čula na tv-u...tako,da drage moje bez d vitamina ništa...

shana
08.08.2009., 18:39
pozdrav moje najdraze, nove i stare ;) evo ja sam se vratila sa mora :D vrijeme me bas nije previse sluzilo, al bar sam zato bila prisiljena biti daleko od sunca :D vuk me je 2 dana zezao, ali tu je moj dragi koji ga je otjerao odmah :D vidim da ste svasta pisale, da ima novih kojima zelim dobrodoslicu u nas utjesni klub vucica ;) elly5 je u pravu, bez vitamina D nema nista ;) drago mi je da ste mi optimisticne, da veselo razmisljate i da s enedate vuku, to je najvaznije i odmah smo zdravije :) pusa svima

trantićica1
10.08.2009., 06:39
Hej drage moje,kako ste mi?Blago vama koji ste se uspjeli okupati u moru i ja bi ,ali ne mogu :mad:
Nego da vas pitam jedno pitanjce....Vec duze vremena me dolje stalno pecka i svrbi (ko da imam sugu,a i žarač),jeli moguce da je to od kortikosteroida?Bila sam kod gin i ona mi je dala canesten vaginalete i mast,ali sam taman taj dan procurija i sad cekam da mi to prode pa da mogu pocet koristiti....
I jos nesto,jeli koja od vas ikad bila na punkciji linfnog čvora,boli li to jako?

renchi01
10.08.2009., 21:23
Hej drage moje,kako ste mi?Blago vama koji ste se uspjeli okupati u moru i ja bi ,ali ne mogu :mad:
Nego da vas pitam jedno pitanjce....Vec duze vremena me dolje stalno pecka i svrbi (ko da imam sugu,a i žarač),jeli moguce da je to od kortikosteroida?Bila sam kod gin i ona mi je dala canesten vaginalete i mast,ali sam taman taj dan procurija i sad cekam da mi to prode pa da mogu pocet koristiti....
I jos nesto,jeli koja od vas ikad bila na punkciji linfnog čvora,boli li to jako?

pozdrav moje curke,kako ste mi?tratinčice to ti je sigurno od steroida i meni je tako svako malo.grozan osjećaj možeš kupiti plimycol kremu ona ti je dobra.vidim da vas ima i novi dobro nam došle:)

renchi01
10.08.2009., 21:26
pozdrav moje curke,kako ste mi?tratinčice to ti je sigurno od steroida i meni je tako svako malo.grozan osjećaj možeš kupiti plimycol kremu ona ti je dobra.vidim da vas ima i novi dobro nam došle:)

samo da vam kažem što se tiče kalcija meni je moja doktorica rekla da je od twin laba najbolji kalcij uz njega dođe vitamin d ja ga koristim već 5 god i super mi je .

trantićica1
10.08.2009., 22:00
Ma ne znam vise sta mi je.Ponekad imam osjecaj da si pocinem umisljati da me boli,a boli me.Koma se osjecam vec danima,organizam nikako da mi se navikne na manju dozu lijekova i svaki dan mi je sve tezi i gori...Zbilja sam u glavi prihvatila tu bolest,cak je gore mojoj okolini (bake i djedovi se ne mogu pomirit s tim da ja necu ozdraviti nikada) nego meni.Pa onda sva ta silna pitanja u vezi trudnoce,a kad cu,a zasto nisam,a sta cekam,a...Ma zlo mi je vise od svega,ponekad se osjecam ko fikus, i od njega vece koristi nego od mene.Nemoj ovo,ne smijes ono,moras ovako..
U 5 mj,mi je je umrlo sogor,100% zdrav covjek.I od tada sam primjetila da su se bolovi vratili.Milijun puta mi je vec palo na pamet "o Boze zasto mene nisi primio,a ne njega.Pa od njega bar neke koristi,a od mene nikakve".
Znam da ne smijem tako razmisljati,ali ponekad mi je tako tesko zivjeti s ovom bolesti (koja i nije tako strasna),da je to ne vjerovatno.Osjecam se koma:flop::flop::flop::flop:

vanili
10.08.2009., 22:42
Ma ne znam vise sta mi je.Ponekad imam osjecaj da si pocinem umisljati da me boli,a boli me.Koma se osjecam vec danima,organizam nikako da mi se navikne na manju dozu lijekova i svaki dan mi je sve tezi i gori...Zbilja sam u glavi prihvatila tu bolest,cak je gore mojoj okolini (bake i djedovi se ne mogu pomirit s tim da ja necu ozdraviti nikada) nego meni.Pa onda sva ta silna pitanja u vezi trudnoce,a kad cu,a zasto nisam,a sta cekam,a...Ma zlo mi je vise od svega,ponekad se osjecam ko fikus, i od njega vece koristi nego od mene.Nemoj ovo,ne smijes ono,moras ovako..
U 5 mj,mi je je umrlo sogor,100% zdrav covjek.I od tada sam primjetila da su se bolovi vratili.Milijun puta mi je vec palo na pamet "o Boze zasto mene nisi primio,a ne njega.Pa od njega bar neke koristi,a od mene nikakve".
Znam da ne smijem tako razmisljati,ali ponekad mi je tako tesko zivjeti s ovom bolesti (koja i nije tako strasna),da je to ne vjerovatno.Osjecam se koma:flop::flop::flop::flop:
Ja sam došla do jednog zaključka nakon dugo razmišljanja: sve se dogodi upravo onako kako treba i kad treba i najpovoljnije za tebe. U tom trenu kad ti se nešto događa onda nisi svjesna zašto ali... treba čekati da prođe neko vrijeme pa će ti se razbistriti i uvidjet ćeš zašto je baš nešto što se dogodilo bilo baš dobro i u pravom trenu za tebe. Probaj se sjetiti nekih starih događaja pa razmisli malo... Nije te Bog za bezveze tu stavio. Sve se desi jer se mora desiti.

trantićica1
11.08.2009., 08:25
Znas vanili,ima istine u tome sto si rekla..Ja sam cijeli zivot voljela i htjela raditi kako kucne poslove tako i opcenito,voljela sam se osjecati korisno i vrijedno.Život sam zamišljla potpuno drugacije,sa djecom definitivno.I onda je dosao ON i cijeli moj zivotni ritual i zavotne planove poremetio.Ponekad se pitam "o Boze zasto?",a isto tako cesto sama sebe znam tjesiti "valjda je to tako moralo biti".Bolje da sam se ja razbolila nego neko djete,iako sam i ja necije djete...

shana
13.08.2009., 12:26
drage moje, kako usklađujete posao preko ovih vrućina kad ne smijemo na sunce? :S
ja sam evo kod dragog u slavoniji i uzivam, jedino me to sunce muci :(

Tuga
13.08.2009., 12:36
Prije nešto više od mjesec dana, doktori su posumnjali da imam lupus. Dobila sam prve rezultate pretraga, pa idem veceras da mi kažu da li ga imam ili ne. Tako sam nervozna, možda je lakše živjeti u neizvjesnosti, nego znati sigurno. A vi mi svi djelujete tako zadivljujuće hrabro. Svaka vam čast.

trantićica1
13.08.2009., 20:27
Prije nešto više od mjesec dana, doktori su posumnjali da imam lupus. Dobila sam prve rezultate pretraga, pa idem veceras da mi kažu da li ga imam ili ne. Tako sam nervozna, možda je lakše živjeti u neizvjesnosti, nego znati sigurno. A vi mi svi djelujete tako zadivljujuće hrabro. Svaka vam čast.

Ponekad je bolje neke stvari nikad ne saznati,ali to s bolesti nije slucaj.
Meni osobno je najgore bilo prvih par dana kad sam tek saznala da sam bolesna,ali nalazila sam se u rukama divne doktorice i na odjelu gdje sve sestre zasluzuju nobelovu nagradu za pazljivost i njeznost,tako da zahvaljujuci njima sam to prihvatila i bolje nego sto sam ocekivala da cu prihvatiti..Mogu ti reci da je teze bilo mojoj okolini to prihvatiti.Imati lupus nije nista strasno samo je dosta bolno,jer kako su meni rekli "od toga se ne umire,ali zapustis li se pozelis od bolova da umres"....bit ce sve u redu samo vjeruj :):):):):)

anita 32
13.08.2009., 21:54
hej cure ja sam malo citala ove vase price ,pa mi nije jasno vidim da se sve zalite na bol. a recite vi meni otprilike sta vas tako boli ,jer mene u principu ne boli nista ,a ustvari me boli sve,ali ne tako jako. a i imam novosti bila ja na kupanju i na suncuhttp://www.forum.hr/images/smilies/cool2.gif ,pa kud puklo da puklo ,ja se okupala i suncala pa sad sta bude. ali sad sam ja svoju dusu i srce napunila za cijelu dugu zimu .

Tuga
14.08.2009., 06:05
Još uvijek bez sigurne dijagnoze! Doktor je naručio još pretraga. Kaže da smo isključili ostale bolesti, ali lupus ne. Ne može reći niti da ga imam, niti da ga nemam. Najgore je sto su rezultati različitih laboratiorija unutar mjesec dana ispali različiti- po jednima su neka antitijela pozitivna, a po drugima druga! Totalna zbrka.

trantićica1
14.08.2009., 08:04
hej cure ja sam malo citala ove vase price ,pa mi nije jasno vidim da se sve zalite na bol. a recite vi meni otprilike sta vas tako boli ,jer mene u principu ne boli nista ,a ustvari me boli sve,ali ne tako jako. a i imam novosti bila ja na kupanju i na suncuhttp://www.forum.hr/images/smilies/cool2.gif ,pa kud puklo da puklo ,ja se okupala i suncala pa sad sta bude. ali sad sam ja svoju dusu i srce napunila za cijelu dugu zimu .

Mene ti ponekad sve boli,a ponekad nista.Kad me boli imam osjecaj da imam rak cijelog tijela,jer se od bolova ne mogu kretati.Bude trenutaka kad na wc ne mogu sjesti koliko me koljena bole,a po noci u ramenima vrti....Ma uzasna bol..
Drago mi je da si malo uzivala u kupanju,samo se nadam da ti suncanje nece ostaviti posljedice.I ja sam si priustila kupanje ovog ljeta,ali suncanje ni pod razno.Ja sam ipak kukavica i to veika...
Tuga to ti je normalno kod otkrivanja imunoloskih bolesti,nekad se odmah otkriju,a nekad treba pretraga i pretraga...Samo polako,i ne bediraj se previse zbog toga,ima i gorih stvari u zivotu koje te mogu strefiti,a mozda te zbog lupusa zaobiđu :cerek::cerek::cerek:

fermina-daza
14.08.2009., 08:05
Prije nešto više od mjesec dana, doktori su posumnjali da imam lupus. Dobila sam prve rezultate pretraga, pa idem veceras da mi kažu da li ga imam ili ne.

Još uvijek bez sigurne dijagnoze! Doktor je naručio još pretraga. Kaže da smo isključili ostale bolesti, ali lupus ne. Ne može reći niti da ga imam, niti da ga nemam. Najgore je sto su rezultati različitih laboratiorija unutar mjesec dana ispali različiti- po jednima su neka antitijela pozitivna, a po drugima druga! Totalna zbrka.

Dijagnoza SLE se u načelu ne postavlja brzo. Kao prvo, ne uzimaju se u obzir samo laboratorijski nalazi, već i fizički pregled, sve ono što pacijent navodi kao subjektivne i objektivne tegobe... Prije godinu dana (ili tako nekako) smo ovdje pisale o tome što se sve uzima u obzir za dijagnosticiranje SLE (više od deset parametara), s tim da četiri ili pet mora biti zadovoljeno.

Primjerice, ja sam dijagnozu SLE 'čekala' preko dvije godine. Do tada sam vođena pod DLE. Slično iskustvo s dijagnosticiranjem je prošlo dosta nas ovdje. Rijetki su imali tako izražene simptome i tako 'loše' nalaze da su dijagnozu dobili odmah po prvoj evaluaciji nalaza.

Što se tiče različitih nalaza... neki aparati daju finija mjerenja, pa se i rezultati mogu donekle razlikovati (ali ne toliko da bi to utjecalo na postavljanje dijagnoze). No, isto tako, i naša se krvna slika mijenja iz dana u dan (primjerice, moji trombociti jedan dan mogu biti 138, nakon nekoliko dana 109, pa onda opet 129. Tako je i s ostalim.

Liječnici vole imati nekoliko nalaza u nizu (u dužem vremenskom razdoblju) kako bi postavili dijagnozu SLE, budući da se dosta autoimunih bolesti 'preklapa' u nalazima.

Zato budi strpljiva i bez panike :grli: (lako je to meni sada reći, a kada sam prvi puta čula za mogućnost da imam lupus, bila sam se raspametila).

mala vjeverica
14.08.2009., 11:01
pozdrav vučice....ponosno obajvlujem da sam i dalje bez terapije iako namazana s kermama protiv sunca ali uspjela sam do sada skoro bez ijedne flekice, imam jednu malu al već odlazi....bili smo na moru ali na plažu smo što zbog klinca što zbog mene išli tek oko 17:30....Luka raste i počeo se smijati...jako je sladak...evo da vas malo oraspoloži

luka (http://www.facebook.com/photo.php?pid=2228903&id=638887627)

trantićica1
14.08.2009., 15:00
Mala vjeverice presladak ti je sincic :cerek::cerek::cerek:...Bas mi je drago sto si na moru prosla bez fleka,ja sam se ovo ljeto dobrano pridrzavala neizlazenja na sunce...Strah me je....Pozdrav svima,pusa tvom malom Luki :kiss::kiss:

mala vjeverica
14.08.2009., 22:32
hvala tratinćice1 :cerek:

shana
16.08.2009., 12:58
pozdrav drage moje :)
vjeverice stvarno je presladak :D
vidim da nam je sve vise i vise pridoslica a oni stari se sve slabije javljaju, ja sam evo jos u slavoniji, sutra idem natrag :(
i ja sam bila na moru i sve je proslo super. tuga ne brini dobit ces dijagnozu, samo polako. ja sam svoju dobila za 3 mjeseca, tj. 2 i po tjedna kako sam dosla kod svoje doktorice, ali prije toga sam bila po doktorima i bolnicama i dobila sam razno razne dijagnoze.
ima li koja od vas mozda uz lupus kakav miozitis??

anita 32
17.08.2009., 21:09
pozdrav vučice....ponosno obajvlujem da sam i dalje bez terapije iako namazana s kermama protiv sunca ali uspjela sam do sada skoro bez ijedne flekice, imam jednu malu al već odlazi....bili smo na moru ali na plažu smo što zbog klinca što zbog mene išli tek oko 17:30....Luka raste i počeo se smijati...jako je sladak...evo da vas malo oraspoloži

luka (http://www.facebook.com/photo.php?pid=2228903&id=638887627)

HEJ ,TEBE JOS NISAM VIDJELA, SADA SI ME UUUUUGODNO IZNENADILA. DA LI TO STA SE TVOJ MALI LUKA POCEO SMIJATI KAO PRVO ,JE LI LUKA TVOJ I ZNACI LI TO DA SI GA RODILA SA LUPUSOM . AJME KAKO DIVNO ,A JA SE NIKAKO NEMOGU ODLUCITI BI LI POKUSALA PONOVO ,A SAD IMAM JEDNO DIVNO STVORENJE OD 13G I CISTO ME STRAH PONOVO SE UPUSTITI NAKON SVIH AVANTURA SA KUCNIM LJUBIMCEM -LUPUSOM .- NEZNAM KAKVE SU POSLJEDICE MEDROLA ,CITOSTATIKA I SVEGA STA SU TRPALI U MENE DO SADA ,AAAAA TAKO BI VOLJELA JOS JEDNOG BEBACA PA DA MOJA MATEA IMA NEKOGA.AJDE MI MOLIM TE RECI KAKO JE TO PROSLO.

anita 32
17.08.2009., 21:15

E MENI TI JE POZNATA TA TVOJA SITUACIJA ,A KOSTALA ME JAKO . PRIJE 12G KAD SAM PRVI PUT ZAVRSILA U BOLNICI RADI ZGLOBOVA MENI SU TI NAPISALI DA SE SUMNJA NA SLE I COLAGENOSIS, A NITKO NIJE REKAO DA TI TO IMAS. KAD SAM NAKON 3MJ PRESTALA PIT MEDROL MENI JE BILO SUPER I NISTA ME NIJE BOLILO ,I TAKO 7G . SVE DOK NIJE PONOVO POCEO HARAT I USAO MI U LIMFNE CVOROVE PA OD TAMO U BUBREGE ,TAKO DA NITI JEDAN DOKTOR TI NECE ZNAT NAZALOST SVE DO NJEGOVOG PRAVOG NAPADA KOJI SE NADAAAAAM NIKAD NECES PROBAT. ALI AKO SU TI DALI KAKVU TERAPIJU IPAK TI TO UZIMAJ IAKO TI BILO I BOLJE NEMOJ DOZVOLIT DA TE PREVARI I DA TI SE DOGODI STA I MENI RADI NESIGURNE DIJAGNOZE.

Tuga
18.08.2009., 07:57
Ovaj tjedan idem pregledati bubrege. Vi kojima je lupus napao bubrege, jeste li nešto osjetili, imali bilo kakve smetnje?

Tuga
18.08.2009., 08:07
Mala vjeverice, Luka je prekrasan. Hvala ti što nam daješ nade da je tako nešto moguće i oboljelima od lupusa. Sigurno si bila jako hrabra. Napiši nam kako si uspjela. Čuvajte se.

trantićica1
18.08.2009., 14:00
Ovaj tjedan idem pregledati bubrege. Vi kojima je lupus napao bubrege, jeste li nešto osjetili, imali bilo kakve smetnje?

Meni je lupus na bubregu,samo me jednom jako zabolio bubreg i to jako,ali sam popila ketonal smirila se i bol je prosla i nikad vise me nije zabolio.A vodenu cistu na bubregu su mi otkrili na rtg-u.I to su mi rekli da je to lupus i a je to potpuno bezopasno i da se ne brinem nista.Samo ako pijes medrol ili decortine moras jaaaako puno tekucine piti preko dana,upravo zbog bubrega.Da ti se lijekovi ne zadrzavaju u bubregu nego da ih istjeras van (bar su meni na odjelu tako rekli da tako radim),pridrzavam se toga i sto se tice bubrega mi je dobro.

anita 32
18.08.2009., 19:40

meni ti je lupua bio u bubrezima i nista me nije bolilo doslo mi je do protein urie i nefrotskog sindroma tj izbacivanja proteina ,a to ti je otprilike izgledalo tako da sam ti ja dobivala 5-6kg tjedno i tako 4 mj . dok nisam skoro na dijalizi zavrsila kad su otkrili sta je ,a tada sam dobila diruetike da se iscjedim i do tada sam skupila 35kg tj dosla sam na 100kg ,kad su me dobro iscjedili onda je tek poceo sou sa 3x 800mg medrola u boci ,pa citostatici 5x 1g ,ljutska plazma i svasta jos nesto sve do umjetnog kuka od medrola, ALI nista od toga nije bolilo tako da ustvari nemas pojma kad napadne. ma nije ni bitno jer tebi se to sigurno nece dogodit . zato draga glavu gore i samo ti njega drzi negdje da on spava

Tuga
19.08.2009., 06:23
Hvala na info. Doktor koji me prati je rekao da želi, kada sakupimo sve nalaze, da odemo zajedno i jednom njegovom starijem kolegi koji ima više iskustva s lupusom, da me i on pregleda. Da li je itko od vas radio HLA test? Živim vani, osiguranje ne priznaje taj test, pa laboratoriji traže između 400-800 eura, a doktor nije siguran da li mu je baš prijeko potreban ili ne.

trantićica1
19.08.2009., 06:40
Hvala na info. Doktor koji me prati je rekao da želi, kada sakupimo sve nalaze, da odemo zajedno i jednom njegovom starijem kolegi koji ima više iskustva s lupusom, da me i on pregleda. Da li je itko od vas radio HLA test? Živim vani, osiguranje ne priznaje taj test, pa laboratoriji traže između 400-800 eura, a doktor nije siguran da li mu je baš prijeko potreban ili ne.

Prvo sam sad procitala sta je to HLA test, i ne vidim pvezanosti sa SLE zaista :ne zna:
Jeli ti mozda tvoj dr rekao zasto bi pravio taj HLA test?
Jer koliko sam skuzila on se pravi kad je potrebna transfuzija (ili sam sve krivo pokopcala)...
A sto se tice toga da ti je lupus mozda na bubregu...Ako je zahvali Bogu dragom (znam da odvratno zvuci,ali uvijek od loseg postoji gore),jer ti se mogao pojaviti i na jetri ili ne daj Boze na mozgu....
Cula sam za lucaj u Americi di se pojavio na mozgu (od strine prijateljici),i kortikosteroidima joj ga nisu mogli smiriti jer je uza sve to jos jadnica imala i epilepsiju pa je morala ici na kemoterapije....
Ma uzas jedan :(:(:(
Zato ti i kazem zahvali Bogu dragom ako je i sto je na bubregu...

Tuga
20.08.2009., 05:58
Ja sam shvatila da je do neki genetski test, da je moguće da ljudi s određenim genom imaju predispoziciju za neke bolesti. Malo sam tražila po internetu, pa mislim da neću na taj test, jer mislim da se radi samo o statističkim podacima.

mala vjeverica
20.08.2009., 15:12
Ja sam shvatila da je do neki genetski test, da je moguće da ljudi s određenim genom imaju predispoziciju za neke bolesti. Malo sam tražila po internetu, pa mislim da neću na taj test, jer mislim da se radi samo o statističkim podacima.

odi odi i mene su testirali, naime za lupus mi bilo negativno, dakle nisam ga naslijedila što tije odmah mirna duša da ti dijete neće imati lupus...osim toga pokazalo mi se da imam 83% šanse da obolim od hipotireoze što i jesam i da taj papir nisam imala pripisali bi mi simptome lupusu (jer su i htjeli) a meni štitnjača uopće nije radila.....dakle možeš imati samo koristi od toga

mala vjeverica
20.08.2009., 15:14

koliko se ja sjećam s gnetike: postoje određena mjesta na DNA tj na genima (lokusi) koji su odgovorni za pojedine bolesti, na taj se način može vidjeti postoje li geni za određenu bolest i kolika je mogućnost da se oni aktiviraju....da to se radi i kod transplatacije organa ili koštane srži ali u ovom se slučaju traži genetska podudarnost donora i primaoca, tako da je mogućnost odbacivanja transplntata što manja....isčitavanje genskog koda i traženje podataka koji su potrebni za pojedini slučaj u medicini...meni su ga radili pod obavezno...ali to ovdje pokriva zdravstveno...zapravo onda je pokrivalo a kak je sad ne znam....nije prijeko potreban ali je jako koristan

trantićica1
20.08.2009., 15:38
Nisam znala da je lupus nasljedna bolest,bar su meni rekli da nije nasljedna....
A izgleda da je....E pa mala vjeverice sad si me zbilja stavila u težak položaj..
Naime moji roditelji su jos uvijek relativno mladi ljudi (svojih 50 god),znaci li to da bi se i oni trebali ići testirati na lupus?

mala vjeverica
20.08.2009., 15:47
pa ovako...od lupusa uglavnom obolijevaju žene u tzv plodnom periodu od 15 do 25/30 godina 20-25 najčešće, manje slučajeva je iza tih godina iako i ima, kod muškaraca je iznimno rijedak, češći u crnačkoj nego u bjelačkoj populaciji. koliko ja znam nema potrebe da se tvji roditelji testiraju, posebno ako nemaju nikakvih tegoba vezanih uz lupus. to nije bolest koja nastaje preko noći. nije nužno nasljedna koliko ja znam, može se pojaviti sama od sebe ali postoji sklonost prema nekim bolestima. pa ako ti je u genima zapisano da ćeš vjerojatno oboljeti od neke bolesti onda će se možda to prenjeti na tvoju djecu, ali isto tako moguće je da se bolest nikada i ne razvije, ni kod tebe ni kod njih, slično kao srčani udar nije nasljeda bolest ali obično se sklonost prenese na potomke. evo sve žene u mojoj obitelji boluju od poremećaja štitnjače, to se nažalost prenoslio iz generacije u generaciju.
nadam se da nisam previše zakomplicirala, puno je prošlo od kad sam učila na faksu :)

shana
20.08.2009., 22:31
da lupus je nazalost nasljedna bolest i prenosi se 25% na zensku i 5% na musku djecu. ima 3 vrste lupusa, nas sistemski, diskoidni i neonatalni koji nastaje kod beba odmah nakon poroda, al inajcesce prode za par mjeseci, problem je samo ako zahvati srce. i veca je vjerojatnost da ce ti ga imati unuci nego tvoja djeca. svakako se odi testirat, nemoze biti nista lose od toga. danas sam saznala info da mi nikako nesmijemo primiti transfuziju... zna li netko nesto o tome? meni moja dr nije nista rekla, ali imam u zgradi jednu curu koja isto boluje od lupusa i njoj su rekli da nikako nesmije primiti transfuziju tude krvi :S

trantićica1
21.08.2009., 07:01
Cure ja ne vidim da ste vi ijedna morale piti tbl i primati injekciju marivarina ili martefarina...
Ona je za razrijeđivanje krvi,ja sam se s tim na zalost patila prvih mjesec i pol dana.Prvo sam u bolnici 6 dana primala injekcije i pila tbl,a po izlasku sam nastavila piti samo tbl,uz redovite kontrole...Ali nakon mjesec i pol je dr s transfuzologije digla ruke od mene jer je meni navodno krv 80% gušća nego sto bi trebala biti s obzirom na SLE i upoce mi nije islo na bolje..

mala vjeverica
21.08.2009., 12:51
Cure ja ne vidim da ste vi ijedna morale piti tbl i primati injekciju marivarina ili martefarina...
Ona je za razrijeđivanje krvi,ja sam se s tim na zalost patila prvih mjesec i pol dana.Prvo sam u bolnici 6 dana primala injekcije i pila tbl,a po izlasku sam nastavila piti samo tbl,uz redovite kontrole...Ali nakon mjesec i pol je dr s transfuzologije digla ruke od mene jer je meni navodno krv 80% gušća nego sto bi trebala biti s obzirom na SLE i upoce mi nije islo na bolje..

ja nisam, ja sam jedna od rijetkih sretnica koje su jaaaaako dobro prošle sa svim tim. ali ovo je dosta individualna bolest isto kao i dijebetes nema dva jednaka slučaja, a ja vjerujem da to puno ovisi općem stanju organizma i psihe osobe. neke ljude pokopa saznanje o bolesti. ja sam u početku bila jadna i depresivna, a onda sam rekla sama sebi a ne neću biti takve i uz pomoć obitelji i prijatelja vratila vedrinu i pozitivno razmišljanje i tada mi je krenulo na bolje, da li slučajno ili stvarno pozitivne misli pomažu :D ne znam.

renchi01
21.08.2009., 14:21
Bog cure moje,mala vjeverice naravno da pomažu pozitivne misli to nemože biti od viška nikako.a što se tiče primanja krvi,naravno da možemo primiti krv samo ste krivo informirane .mi nemožemo primiti običnu krv ,za nas se krv posebno mora preradit zbog antitjela da nebi podivljali u organizmu.ja sam je primila dosta ,dosta.jer ja uz lupus imam i hemolitičku anemiju.pozdrav.mala vjeverice pusa malom luki.

mala vjeverica
21.08.2009., 16:23
:) thanx

shana
21.08.2009., 16:26
to sam si i mislila za transfuziju. a moja baka pije marivarin za trombozu i uz to nesmije nikako voltaren.

trantićica1
21.08.2009., 21:19
Hej drage moje,cijela ova bolest bi mi daleko teze padala da mi nema vas s kojima mogu podijeliti sve svoje dileme,osjecaje i nervoze jer me razumijete i skoro sve odgovore mogu dobiti ovdje od vas....HVALA VAM PUNO NA TOME:love::love::love:
Ali opet imam pitanje! Danas sam bila na punkciji linfnog cvora u aksili,pa sam pitala dr da li taj pojacani linfni cvor ima veze s pojacanim znojenjem (ja se oduvijek strasno znojim,uvijek mi je majica pod pazuhom mokra ko da me netko zalio vodom),pa mi je dr rekla da to nema veze s tim,ali da ima veze s mojom bolesti.
Pa me zanima ima li koja od vas uz lupus problema i sa linfnim cvorovima?
Nalaz dobivam u srijedu,a do tada treba izdrzati neizvjesnost....

shana
22.08.2009., 10:53
ja sa limfnim cvorovima za sad nemam nikakvih problema, ali od kad sam se razbolila se dosta znojim... inace se prije nisam bas znojila i nikad nisam s tim imala problema, a od kad sam bolesna teze podnosim ove vrucine i dosta se znojim :S

AnaG2
22.08.2009., 16:59

Ja pijem Martefarin vec 5 godina.Mjesec dana nakon sto mi je dijagnosticiran Lupus imala sam duboku vensku trombozu lijeve potkoljenice,odtada pijem tablete i vadim krv svaka dva tjedna.

AnaG2
22.08.2009., 17:03
ja sa limfnim cvorovima za sad nemam nikakvih problema, ali od kad sam se razbolila se dosta znojim... inace se prije nisam bas znojila i nikad nisam s tim imala problema, a od kad sam bolesna teze podnosim ove vrucine i dosta se znojim :S

Odkada pijem Medrol i ja se uzasno znojim a prije nisam.

anchiii
23.08.2009., 18:58
Draga Tranticica1 i ja odkad imam SLE a to je vek nekih 8god.imam limfne cvorove na vratu,ispod pazuha,ingvinalno i bila sam kod hematologa ali on kaze da je to u sklop nase bolesti i da netreba punkcija.Inace kad sam imala malo veki cvorik ispod pazuha na levoj dojci doktor mi je predlozio da stavljam obloge listova svezeg kupusa i to mi je pomoglo.

anchiii
23.08.2009., 19:03
Evo vek neko vreme imam problem sa desnom nogom,ispod kolenice sa zadnje strane osekam bol pa cak i na dodir,otok nemam ali se bojim da nije neka tromboza inace imam pokacene trombocite.Dali je neko od vas imao ovakav problem?

trantićica1
23.08.2009., 22:14
Ma ja sam isla na ultrazvul linfnih cvorova, o andaje moja dr imunologinja trazila punkciju cvora u lijevom pazuhu....Moram priznati da me je strah nalaza....A sto se tice tromboze,jesi ti ikad kontrolirala gustocu krvi? Ja sam jedno vrijeme pila martefarin on sprijecava trombozu,koja navodno je jako cest slucaj za sle...
Trazi uputnicu za transfuziologa da kontoliras gustocu krvi!
Moja je krv 80% gusca nego sto bi trebala biti,ali trenutno ne pijem nista

renchi01
26.08.2009., 19:55
gdje ste svi jeste živi?

elly5
27.08.2009., 00:24
hej curke....evo i mene nakon 13 dana...napokon došla s mora...bilo dobro,ali kod kuće je ipak najbolje...=) ja sam se mazala faktorom 50 i nigdje nisam izgorila,niti dobila bilo kakve fleke...sve je prošlo ok,osim bolova koje sam imala svaki drugi dan pa nisam mogla na plažu,ali nema veze...zato kada sam god išla,kupala sam se 3 sata bez prestanka...obožavam roniti tako da sam se dobro razgibala u vodi kad bih išla...po ovim vrućinama se znojim ko nikada prije...dovoljno je da izađem van,kapljice znoja,doslovno cure sa mene....i to po cijelom tijelu...i na kraju izgledam kao da sam upravo ušla u kuću s kiše...grozno..tako me bude sramota,da najviše ni ne izlazim nikuda...malo sam čak uspijela i pocrniti,tako da sada izgledam kao normalan čovjek...dobro,gotovo,kao normalan čovjek,jer sam još bljeda...a,šta ću...

shana
27.08.2009., 10:33
elly drago mi je da ti je bilo lijepo :) a ja sljedeci tjedan opet vadit krv i sve nalaze radit i u srijedu kod dr na kontrolu.

renchi01
30.08.2009., 10:09
drage moje ,ja bi vas pitala nešto:znadete li dali medrol ima od 12mg?ja pijem 12 ali od16 prepolovim i od druge pole uzmem pola.pa sad ne znam dali je to točno.:ne zna:pozdrav...

shana
30.08.2009., 17:54
ja kad sam pila 12 onda sam ti kombinirala od 16 i od 4, uzmem pola od 16 i jednu od 4 :D

renchi01
30.08.2009., 19:34
ja kad sam pila 12 onda sam ti kombinirala od 16 i od 4, uzmem pola od 16 i jednu od 4 :D

hvala shana na odgovoru!poz..:)

elly5
30.08.2009., 23:08
pozz curke...=) draga renchi01...medrola imaš od 16mg i 4mg...jedino...kao i decortina od 5mg i 10mg ( mislim!) eto....pusa =) :*

angel777
31.08.2009., 13:56
Hi cure! jel netko od vas radio 5 vježbi tibetanaca? čula sam da su dobre za nas vučice pa eto da probam:) pokušala sam danas, nisu loše al ima nekih zapetljanih. :eek:

renchi01
31.08.2009., 14:04
draga elly5 hvala!pusa i tebi.

tonka 32
31.08.2009., 17:37
Hi cure! jel netko od vas radio 5 vježbi tibetanaca? čula sam da su dobre za nas vučice pa eto da probam:) pokušala sam danas, nisu loše al ima nekih zapetljanih. :eek:

Odlićna stvar, samo bez forsiranja , radila sam 6 mjeseci bez prestanka ujutro odmah nakon buđenja, sada sam malo posustala ali planiram nastavak . Samo naprijed ako te što zanima imaš na internetu prikaz vježbi.

elly5
31.08.2009., 21:43
a te vježbe o kojima pričate....? jel se od toga i mršavi?!

trantićica1
01.09.2009., 11:15

Saznala sam preko interneta da su to vjezbe joge,sto vjerovatno ukljucuje i cakre....
Smatrajte me zatucanom ali ja se s ovim nebi previse petljala,savtko zna svoje,nikoga ne osuđujem i ako ikome to pomaze sretno mu bilo...
Meni je moja dr rekla isto tako da rolanje i plivanje jako pomazu lupusicarima.Navodno se pri rolanju pomicu svi misici na tijelu pa cak i misici na licu (kako nemam pojma),a za plivanje ne moramo previse pametovati koliko je zdravo..
Ali bitno je da svatko nade sebi vrstu vjezbi koja mu odgovara i da se ne zapusti (sto sam si ja dozvolila)...
Sretno u svakom slucaju :mig:

angel777
01.09.2009., 12:50
Cure hvala na odgovorima. Ja svaki dan šetam i brzo hodam oko 40 min već god dana i moram se pohvaliti da sam u super formi. Al ovi tibetanci mi se čine naporni...plivanje mi je suuuuper, a rolanje...eh nisam za toga...ne trebaju mi još lomovi ionako sam zbrčkana još da stanem na role...al tjelovježba nam svakako treba, bilo kakva. Pa samo naprijed...:mig:

mala vjeverica
02.09.2009., 11:53
ja ipak dobila par flekica po rukama....kmeeee...od vrućine i sparine...malo mažem s belodermom valjda bude prošlo...ahahaha naručila sam si dr.House majicu na kojoj piše THIS IS LUPUS.....hahaahah malo da se našalim na svoj račun....

elly5
03.09.2009., 14:58
ej....mala vjeverice gdje si kupila tu majicu i koliko si je platila...?! ja sam mal na netu gledala pa baš nije jeftino,a i u dolarima je ili eurima...=(

shana
03.09.2009., 23:16
drage moje najbolja tjelovjezba vam je seks :Sex: :D ne smijte se, tokom seksa se vjezbaju apsolutno svi misici u tijelu a jos i nakon kvalitetnog seksa se otpusta hormon srece sto opusta, lijeci glavobolje, upale misica i cini vas lijepima i sretnima. i puuuno se ljubite, ljubljenje izaziva jako lucenje sline sto sprjecava karijes :) :K
dakle, za zdravlje treba redovito voditi ljubav :love: :grli:

elly5
04.09.2009., 14:35
vidiš,shana...možda si upravo NAPOKON otkrila misteriozni lijek protiv lupusa.... :rofl::rofl::jumping::jumping: VODIMO LJUBAV-UBIJMO VUKA!!! hehehehehe:D

shana
04.09.2009., 15:30
hehehe :D
pa vrijedi probat, mislim da se nitko nece zaliti :cheer:

ninica 1
04.09.2009., 15:46
drage moje najbolja tjelovjezba vam je seks :Sex: :D ne smijte se, tokom seksa se vjezbaju apsolutno svi misici u tijelu a jos i nakon kvalitetnog seksa se otpusta hormon srece sto opusta, lijeci glavobolje, upale misica i cini vas lijepima i sretnima. i puuuno se ljubite, ljubljenje izaziva jako lucenje sline sto sprjecava karijes :) :K
dakle, za zdravlje treba redovito voditi ljubav

shana lijepo rečeno :s samo da to napišeš baš ti :lol::lol::lol: Ali svakako kada je zdravlje u pitanju zašte ne probati i ovu alternativnu metodu liječenja koju preporuča naša shana:cerek:

shana
04.09.2009., 20:39
ninica pozdrav, ne sjecam se bas da si nam se prije javljala, reci nam nesto o sebi. :) a zasto to nebi ja pisala, ipak sam ja u medicinskim vodama :D

Pacificgirl
04.09.2009., 20:40
ninica pozdrav, ne sjecam se bas da si nam se prije javljala, reci nam nesto o sebi. :) a zasto to nebi ja pisala, ipak sam ja u medicinskim vodama :D

ninica je budabudimir :mig: (slucajno udjoh na ovu temu, vidim spominjao se na stitnjaci lupus )

ninica 1
04.09.2009., 20:51

A draga sve o meni znaš samo sam nick promjenila nekada budabudimir.

Što se tiče tvog pisanja ma sve super pa znaš da se malo šalim zar ne:) i znam u kojim si vodama.
Kako ti i tvoja ljubav kao i svi vi novi i stari a jednostavno se nisam dugo javila ali sam znala tu i tamo pročitati. Imamo najbolju doktoricu na svijetu mislim da se slažeš!
Šaljem ti veliku :kiss::kiss:

shana
05.09.2009., 09:59
jooooj, pa tako mi je drago da si nam se napokon javila, mislila sam opet na tebe neki dan, pa sam se sve brinula da sta je akd se dugo ne javljas :) a ja sam kod svoje bila u srijedu, moram jos an neke pretrage pa me narucila opet 28.9 za kontrolu. kako tvoje zdravlje? kako bubrezi?

ninica 1
05.09.2009., 10:25
jooooj, pa tako mi je drago da si nam se napokon javila, mislila sam opet na tebe neki dan, pa sam se sve brinula da sta je akd se dugo ne javljas :) a ja sam kod svoje bila u srijedu, moram jos an neke pretrage pa me narucila opet 28.9 za kontrolu. kako tvoje zdravlje? kako bubrezi?

A ti si mislila na mene super, pa kažem ja da si ti jedna prekrasna draga shana.

A evo da ti kažem sa zdravljem tako ,tako na dane dobro a na dane ne baš, ali ide to sve po malo.
A bubrezi nisu baš najbolje , kod te vrste nefritisa koja je nepredvidivog tijeka teško i doktoru mogu previše ali se nadam da je proces bar malo zaustavljen sada ću na kontroli to vidjeti kako izgleda.I ja ću ubrzo kod naše doktorice na kontrolu pa eto javim što kaže.

Pretpostavljam da si ti dobro pogotovo što upražnjavaš jaaaaaaaaaaaako puno ljubavi i da su nalazi super:) Kako faks a za ljubav to ne treba niti pitati nego si bila skoro u Slavoniji?

Imam jednu prijateljicu iz Amerike koja boluje od lupusa i ljetos je bila u Rogoznici , ona je sada na dijalizi i sa sobom je donijela aparat za dijalizu .Taj aparat oni dobiju u Americi, i svaku večer si je uključivala, a pored svega uvijek vesela i na pitanje kako si uvijek odgovor da je dobro.Ima 35 godina i malu kčerku od 10 i mama njena je bolovala od lupusa i umrla sa 39 godina.
Kada vidim njeno stanje sa bubrezima ja sam SUPER i mogu biti još i zadovoljna jer se nadam da nikada neću doći na taj nivo.
Ja sam prestala pisati već odavno jer jednostavno mi je trebalo vremena da se oporavim da ne bi tu stalno kukala da nisam dobro, sada je stanje bolje i pod kontrolom pa evo i mene:)
A sada sam već prekardašila sa ovim postom tako dugim a nisam imala namjeru.
svima :kiss:

mala vjeverica
05.09.2009., 18:24
ej....mala vjeverice gdje si kupila tu majicu i koliko si je platila...?! ja sam mal na netu gledala pa baš nije jeftino,a i u dolarima je ili eurima...=(

ma preko ebaya a sestra će mi ju donjeti (ona živi u njemačkoj) 10 eura je bila, i nije tak puno

shana
06.09.2009., 10:23
pa drago mi je da ti je bolje :D
faks je odlicno, ispite sam sve polozila u 7. mj pa imam predivno ljeto :)
a ljubav je odlicno, cvjeta sve u sesnaest, evo planirano je da idem u srijedu u Slavoniju ako mi kakva pretraga ne iskrsne :cerek:

shana
06.09.2009., 10:24
ma preko ebaya a sestra će mi ju donjeti (ona živi u njemačkoj) 10 eura je bila, i nije tak puno

mala vjevrice nista, mi se dogovorimo, damo ti pare a ti nam doneses majce :D

shana
06.09.2009., 12:13
drage moje jeste li znale da je 10.5. svjetski dan lupusa? i da je zastitni znak leptir :)

evo jedan link, ima dobrih slika pa si pogledajte ako hocete :)
http://media.photobucket.com/image/lupus/dragon_rider08/Characters/Lupus.jpg?o=1822

shana
07.09.2009., 19:05
evo jedna utjesna slicica,ako ces e vidjeti :)

shana
07.09.2009., 22:58
cure gdje ste mi? javite se malo ;)

evo nasla sam neki link sa hrpom knjiga o lupusu, samo je problem kako do njih doci :S

http://www.lupusrecoverydiet.com/book.html

p.s. kliknete dole na order printed version pa cete doci i do ostalih knjiga ;)

AnaG2
08.09.2009., 15:25
Ovo super zvuci ali da ta dijeta djeluje zar nam je netko vec nebi preporucio?

elly5
08.09.2009., 17:00
pozz...čini se ok knjiga....a,i mal sam čitala šta su drugi pisali...zanima me jel to ima gdje kupiti kod nas?!

shana
08.09.2009., 18:23
a neznam, mozdla bi vrijedilo otic u neku knjizaru pa pitat dal se moze naruciti...

mene cudi da ima toliko knjiga tamo o lupusu a kod nas nijedne, da se nitko nije sjetio pa da prevede il nabavi...

renchi01
08.09.2009., 19:36
drage moje ,ja sam vam ovi dana bila u totalnoj depri.koljeno me zabolilo kao prvi put kad sam dobila lupus to su grozni bolovi,neznam dali vas tako uhvati ali je neizdržljivo.sad mi je malo bolje.što se tiče knjige kod nas vam ima kupit knjiga o lupusu.piše je dr.Branimir Anić sa rebra ,iskreno nisam je ni ja kupila ali hoću.to ima odavno.pozdrav svima.....

trantićica1
09.09.2009., 21:34
drage moje ,ja sam vam ovi dana bila u totalnoj depri.koljeno me zabolilo kao prvi put kad sam dobila lupus to su grozni bolovi,neznam dali vas tako uhvati ali je neizdržljivo.sad mi je malo bolje.što se tiče knjige kod nas vam ima kupit knjiga o lupusu.piše je dr.Branimir Anić sa rebra ,iskreno nisam je ni ja kupila ali hoću.to ima odavno.pozdrav svima.....

Draga Renchi01
Meni ti je tako uglavnom svaki dan.Po danu me bole koljena,a po noci ne mogu spavati od bolova u ramenima.I tako svaki dan i svaku noc,a tako sam se osjecala i prije nego sto su znali sta mi je (samo su bolovi tada trajali od 0-24,a sada samo traju do nekih 14h,i onda po noci opet).
Ja sam to vec shvatila kao neku vrstu normale...
Ne znam ni sama vise sta je normalno za tu moju bolest,a sta nije...
Relativno se prekratko druzim s vukom...Ali iz vasih postova mogu zakljuciti da ti bolovi svakidasnji i nisu tako normalni kao sto ih ja smatram ili se varam???:ne zna::ne zna:

Leptir mi se sviđa kao nas zastitni znak..
Ajd da je bar nesto njezno i lijepo u tome :top::top:

blue_individual
10.09.2009., 11:13
pozdrav lupusici :) da li su se vama povukle dlacice sa lica i da li vam se kosa vratila u normalu nakon smanjenja doze medrola na 4? kako vas muce te dlacice, imate puno problema sa time?

7Štrumfeta
10.09.2009., 15:24
Pozdrav svima

Želim vam reći HVALA jer sam isčitavanjem vaših postova neke stvari puno bolje razumjela. Od srca vam želim puno zdravlja i da vas vuk što manje gnjavi

renchi01
10.09.2009., 19:31
draga moja tratinčice ne znam kako tebe to boli ali ovo kad mene uhvati ja imam osjećaj da mi lupus sve malo po malo u tijelu jede,jer mi je svaki dan gore,da ne povisim medrol crkla bi.dok mi se tijelo ne stabilizira i vrati u normalu moram ga povisit.jer svoj organizam dovoljno poznam i znam kad je vuk prevlado,sve mislim neću ostanem na dozi kojoj sam bila i kad par dana tako se patim tada mi organizam nema snage nikako .i tako ti je to moja tratinčice moramo se borit s vukom i štaćemo.moramo prepoznat kad nam je tijelo ugroženo i kad je vuk jači ,mislim kad onn zavlada teško ga je stabilizirat veliki ti pozdrav.....

elly5
11.09.2009., 17:40
pozz svima...blue_individual...iskreno ja imam dosta problema s dlačicama....pogotovo na rukama...čak i brkovi...potamnile su tamo...a kosa mi se normalizirala....na početku je gadno otpadala....

renchi01
15.09.2009., 16:34
gdje ste vi svi jeste živi?

shana
18.09.2009., 18:23
pozdrav drage moje,kako ste mi? ja sam se evo sinoc vratila iz slavonije, bila sam tamo 8 dana i bilo mi je predobro :D danas me nazalost ova promjena vremena prikovala za krevet, sve zivo me boli :(
draga renchi meni su ti rijetki dani kada me nista ne boli cijeli dan, uglavnom me kad tad nes pocne boliti ili otekne..
blue individual ja sam sad na 6mg medrola i kosa mi i dalje opada, sa dlacicama nemam bas problema osim sto su mi na rukama dosta potamnjele,al se ne brinem oko toga.