PDA

View Full Version : Dječja imena

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

MarinkaD
21.09.2006., 08:17
U zadnje vrijeme sve me češće ljudi ispituju kak će se zvati bebač!
Suzila sam (recimo u dogovoru s mm :zubo:) izbor na dva imena:
Borna i Mislav, ali sam u nedoumici.
Tražila sam inspiraciju na nekim linkovima, ali ništa mi se ne sviđa.
Jeste vi već odabrale imena za svoje bebulince i koja su?

mandy
21.09.2006., 09:11
AKo bude cura bit će Laura (MM se to ime sviđa a i meni pa sa tim nemamo problema).
Ako bude dečko imamo 2 Luka i Mihael ali još ne znamo koje nam je draže :cerek:

Meni se još sviđaju : Maja, Nika, Margareta, a od muških samo ova dva (zasad)

MarinkaD
21.09.2006., 11:06
AKo bude cura bit će Laura (MM se to ime sviđa a i meni pa sa tim nemamo problema).

Mihael mi je prekrasno ime,ali mi se bratić tako zove,pa nije fora da razmišljam o tome.
super su mi Karlo,Bruno....To su imena nećaka od moje šogorice,dakle i to otpadda jer nije fora da ima dva nećaka Karla.:rofl:

Od ženskih su mi jako lijepa Laura,Lara,Mia,Ema.....Ali o njima ne razmišljam da se moj pišulinac ne pobuni.:cerek:

Zmijica
21.09.2006., 11:38
Od ženskih su mi jako lijepa Laura,Lara,Mia,Ema.....Ali o njima ne razmišljam da se moj pišulinac ne pobuni.:cerek:
:cerek: UZV kaze sto kaze, al iznenadjenja na porodu su uvijek moguca :mig:
U tom slucaju cemo mrvu pricekat na ime, jer zensko jos nemamo ziher.
Ja sam bila za Una, muz za Eva, inace su u najuzem izboru bile Lea i Natalija (bozicna beba, ne? :).

Inace, mi imamo ime :cerek:, samo si jos ponekad razmisljamo koja varijanta...
Viktor ili Vito.
Htjeli smo nesto internacionalno, da nema nasa slova (tako je Zarko otpao, a bas mi je bilo super ime) a da se na HR normalno pise i izgovara (uzasavam se od malih Iana i Nicole, ili jos gore Deniz i Natali), normalno (a opet ne da se svako drugo dijete tak zove)
Leon, Marko, Filip... mi je bilo prekrasno, al jebga prepopularno je.
Damjan je bilo u najuzem izboru. Isto kao i Aleksandar (al aj se ti usudi ovdje i sada dat ditetu ime A.)
O Lucijan smo isto malo razmisljali.
Kao i o Nikola, Danko (al te imamo u familiji pa nije fora).

koalica
21.09.2006., 15:18
Moja cura će biti Nika :cerek: - počelo je kao zajebancija, a onda kad smo počeli zaozbać razmišljati o imenima ja sam skužila da sam se već previše navikla na Niku i ništa drugo mi više ne paše (probali smo još Nina, Tamara). Ima još lijepih imena kao Jelena, Ema - ali to imamo već u familiji pa je otpalo. Leona mi je isto bilo fora. I Antea.
A ako nas iznenadi uzv i ipak na kraju bude dečko biti će Ante (obiteljska tradicija), a drugi sin (:zubo:) bi mogao biti Bartol ili Tino.

Jel se i vama događa da određena imena vežete uz određene osobe pa vam se na osnovu toga ime sviđa ili ne sviđa?????

MarinkaD
21.09.2006., 15:28
Moja cura će biti Nika :cerek: - počelo je kao zajebancija, a onda kad smo počeli zaozbać razmišljati o imenima ja sam skužila da sam se već previše navikla na Niku i ništa drugo mi više ne paše (probali smo još Nina, Tamara). Ima još lijepih imena kao Jelena, Ema - ali to imamo već u familiji pa je otpalo. Leona mi je isto bilo fora. I Antea.
A ako nas iznenadi uzv i ipak na kraju bude dečko biti će Ante (obiteljska tradicija), a drugi sin (:zubo:) bi mogao biti Bartol ili Tino.

Jel se i vama događa da određena imena vežete uz određene osobe pa vam se na osnovu toga ime sviđa ili ne sviđa?????

Nika je divno ime.
Ja sam se nekako naviknula na Mislav,ali mm nije nešta oduševljen.Valjda će ga proći.
Tino mi se sviđa,ali s mojim prezimenom-nikako:mad:
I ja neko ime odmah povežem s osobom i odmah vidim tu osobu pred sobom i pokvari mi ime.Npr.Nives mi nije loše,ali.....Nives Celzijus:rolleyes: Nju baš ne volim..

mandy
21.09.2006., 16:22

Baš smo raspravljali o tome. MM-u se sviđa Marko, ali ja sam na poslu imala koleg koji se tako zove i nevolim to za nekog reći ali stvarno je bio priglup.
I tako imam još imena koje povezujem sa ljudima, znam nije lijepo ali nemrem si pomoć.

alexxx
21.09.2006., 16:40
Jeste vi već odabrale imena za svoje bebulince i koja su?
tamara. ako bude dečko, rodit ću drugo. peto. osmo. :D

(ja inače nisam trudna, al ime imam već jako dugo :D)

MarinkaD
21.09.2006., 17:39
tamara. ako bude dečko, rodit ću drugo. peto. osmo. :D

:rofl:
Pa,sretno!

koalica
21.09.2006., 21:21
Tonka mi je isto fora. I Ita.
alexxx što čekaš??? :D

MarinkaD
21.09.2006., 21:27
Btw,alexx,dok ne dođe Tamarica,pazi da ne bi dobila cijelu nogometnu mamčad:zubo:

moja volja
22.09.2006., 08:36
Suzili izbor na:
muška-Theo, Karlo,Sven,Erik
ženska-Sara,Tara,Dorotea,Laura,Larissa,Luna,Lana.

MarinkaD
22.09.2006., 10:10
Suzili izbor na:
muška-Theo, Karlo,Sven,Erik
ženska-Sara,Tara,Dorotea,Laura,Larissa,Luna,Lana.

Joooj,Luna mi je jako lijepo!:cerek:
A jebga,sad su mi za oko zapela ženska imena.
Moja volja,jako dobar izbor,i muških i ženskih,al de još amlo suzite.:rofl:

alexxx
22.09.2006., 11:28
muška-Theo,
kako će se to čitat? :D

misiz S
22.09.2006., 11:52
Tonka mi je fenomenalno ime, al se MM ne svidja. Seronja :flop:
Nismo jos u sretnom iscekivanju ali svako malo prodiskutiramo kako kome padne neko ime na pamet.

Trenutno smo na Dora i Fabijan :)

Bili smo na Laura, Lovro, Filip... I ko zna koja jos imena sve ne.
a kad dodje trenutak za odluciti valjda bumo smislili idogovorili se za sigurno.

Lijepo mi je ime Jana. Moja je frendica sad rodila curicu i tako se zove. Bas mi je krasno. Onako mirno, a opet durgacije. A sta ja znam... svidja mi se :)

mandy
22.09.2006., 11:55
Moja susjeda ima Janu i preslatko mi je ime, ali MM-u se ne sviđa

koalica
22.09.2006., 12:05
Nama je Jana neko vrijeme bila u igri. A Dora mi je isto super, ali mm se zgraža :D

Dora K
22.09.2006., 12:12
Nama je Jana neko vrijeme bila u igri. A Dora mi je isto super, ali mm se zgraža :D

Khm! :azdaja: :D

koalica
23.09.2006., 23:16
Dora prenjet ću mm-u tvoje srdačne pozdrave :zubo:

ogledalo
24.09.2006., 06:28
hmhm..MOJA VOLJA..baš mi je drago što te konačno i takvi problemi muče--slatki problemi
muškić NOA - to mi je super-elegantno, ozbiljno, i lijepo
curica KLARA

SaveAss
24.09.2006., 22:10
Nama su u igri bili Klara i Borna. Namjerno govorim u prošlom vremenu jer smo prošlog tjedna doznali da je dečko, tako da je Klara za sada otpala, odnosno, malo će pričekati:cerek:

I meni dosta znači da ne poznajem nikoga tko se tako zove, jer ime vežem za karakter, a danas stvarno nije lako naći "normalno" ime, a da pri tom ne poznajem nikog tko se tako zove.

Inače Borna je u igri odavno, tj. davno prije nego što smo uopće i planirali bebača, no sada mi je jedino malo žao što nema neke veze s Dalmacijom (mislim dakako na onog povijesnog Bornu, iako sam se ja trudila pronaći bilo što samo da ga povežem s Dalmacijom....al nije išlo:zubo: )

MarinkaD
24.09.2006., 22:18
Borna.

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Tija
24.09.2006., 22:20
I Antea.

Antea mi je bio prvi izbor dok nisam saznala da je muško:cerek:
A tata me molio da beba ne bude Antea jer on neće izdržat pa će ju zvat antena:zubo:

MarinkaD
24.09.2006., 22:27
Antea mi je bio prvi izbor dok nisam saznala da je muško:cerek:
A tata me molio da beba ne bude Antea jer on neće izdržat pa će ju zvat antena:zubo:

Teško je s tim imenima.
Prvo smo htjeli Petar,ali onda bi jadno djete u školi bilo zezano Petar-jebivjetar i tak...:p
treba naći ime koje ide uz prezime,a da djeca(i neki odrasli:zubo: )ne mogu izokrenuti to.

roberta carlos
25.09.2006., 08:34
za curu - ema, karin
za dečka - martin, patrik

magic blue
25.09.2006., 10:01
mi smo htjeli prvu curicu pa smo gruntali izmedu Katarina (moj izbor) i Lea (mm-ov izbor), napokon se odlucili za Leu i saznali da je pisulinac, a sva muska imena su mi tako, ne znam, nikakva....
jucer smo razmisljali izmedu Karlo, Bruno, Danijel, Filip, Renato, Lukas. Htjeli smo nekakvo hrvatsko, normalno ime. I tako mi je jutros na pamet palo ime Bernard, hrvatsko je, staro je i nema ga puno u zadnje vrijeme. Izvrsno ide s prezimenom i s obzirom da se bebac i ja hrvamo s ovim glupim komplikacijama tjako mi se svida jer mu je znacenje "jak kao medvjed"
cekamo mm-a da dode s posla, pa vam javim update

MarinkaD
25.09.2006., 10:07
mi smo htjeli prvu curicu pa smo gruntali izmedu Katarina (moj izbor) i Lea (mm-ov izbor), napokon se odlucili za Leu i saznali da je pisulinac, a sva muska imena su mi tako, ne znam, nikakva....
jucer smo razmisljali izmedu Karlo, Bruno, Danijel, Filip, Renato, Lukas. Htjeli smo nekakvo hrvatsko, normalno ime. I tako mi je jutros na pamet palo ime Bernard, hrvatsko je, staro je i nema ga puno u zadnje vrijeme. Izvrsno ide s prezimenom i s obzirom da se bebac i ja hrvamo s ovim glupim komplikacijama tjako mi se svida jer mu je znacenje "jak kao medvjed"
cekamo mm-a da dode s posla, pa vam javim update

:D :hekla: Čekamo rezultate glasovanja!

magic blue
25.09.2006., 12:42
a mozda se s ovim mojim mm-om i nacekate, a mozda brzo odlucimo, pa se bebac rodi i kad ga vidim dam mu sasvim neko drugo (nespomenuto) ime koje ce mu puno vise pasat
upravo mi javio da poslije posla ide kupit kolica dok graco ima akciju autosjedalica, pa ce doc umoran i onda cu mu morat pazljivo i u pravom trenutku izlozit ideju novog imena

MarinkaD
25.09.2006., 13:02
Samo hrabro,magic,i zapamti:malo umiljkavanja nije nikom naškodilo!:raspa:

helior
25.09.2006., 13:15
Imam Chiaru,a ako ikad rodim dečka bit će Eridon ili Laurel

MarinkaD
25.09.2006., 13:21

Jako neobična imena.
Eridon stavrno nisam nigdje čula,ali barem će uvjek biti jedan jedini!:zubo:

manc
25.09.2006., 13:24
Jako mi se svidaj Blaž :cerek: , ali mozda u nekom drugom zivotu...

Benjamin i Lana su mi čist dost :zubo:

helior
25.09.2006., 13:28
Jako neobična imena.
Eridon stavrno nisam nigdje čula,ali barem će uvjek biti jedan jedini!:zubo:
Bojim se da ne,Chiara je jedina u gradu,a sad susjeda treba rodit i ćula sam da će se tako zvati i njena curica,tak da bi i Eridon dobio nasljednika vrlo brzo..

koalica
27.09.2006., 08:59
Meni je Chiara super ime, ali mi se ne sviđa što se ne može na hrvatskom lijepo napisati (po vuku - čitaj kako piše :D ) jer Kjara izgleda očajno

MarinkaD
27.09.2006., 10:18
Chiara je super ime,ali kak će ti se djete kad dođe u vrtić npr.predstavljati djeci?
Ja sam priej udaje bila Marinka Zaharov,pa sam morala pisati svoje ime na papirić da me zapamte-i djeca i učitelji.Nije ništa neobično,ali opet,stalno sam morala slovkati da ljudi skuže kak se zovem i prezivam.Fuuuuj:zubo:

magic blue
27.09.2006., 10:26
a zamisli da ti neuobicajeno ime imaju i mama i tata, pa di god kod birokracije dodes nesto rjesavat i kad te pitaju ime oca i majke, misle da ih zahebavas, pa moras 100 ponavljat i na kraju se derat dok te cijeli red od 20ak ljudi gleda ko da si s marsa pala

misiz S
27.09.2006., 11:08
I meni je Chiara jedno od ljepsih imena, ali bas tako, necu djetetu komplicirat zivot vise nego treba.
Ah... Ostajemo pri Dori i Fabijanu.

Pazite li kod odabira imena kako se zovu djeca vasih prijatelja ili vam je svejedno???

Ja npr. ne bi mogla dijete nazvati Jana, nema sanse kad se tako zove dijete moje vjencane kume, niti Sara, jer se tako zove dijete druge moje frendice itd... :)

helior
27.09.2006., 11:19
[QUOTE=MarinkaD]Chiara je super ime,ali kak će ti se djete kad dođe u vrtić npr.predstavljati djeci?

Pa ide u jaslice i daleko je još od pisanja,ionak nezna reč K pa je Tjara,stvarno imate pravo nisam prije o tom mislila al sad kad joj pišem Chiara a izgovaram Kjara zbunjujem samu sebe.Mene više brine prezime stvarno ga ponavljam 50 puta a i onda mi ga krivo napišu.jadno moje djete stvarno sam ga zakomplicirala...:)

Zmijica
27.09.2006., 11:22
Pazim. Ne samo na djecu od frendova, neg i na imena frendova i bilokakve asocijacije uz stvarne ljude.
Jednostavno, kad izgovorim Helena ili Natasa, u glavi mi je slika djeteta il osobe koju znam, a ne mog djeteta. Ne moze to tako :zubo:

magic blue
27.09.2006., 11:34
mali update! mm je rekao da je ime ok, ali jos mora zgruntat, pa sad kopa jos po netu. Ali meni je tako super, zato jer od trenutka kad sam pocela razmisljat o njemu nekako mi je "sjelo" i bebac se nekako bio "slozio", kucko me i bocko i nekako si mislim da je to to, ali ipak to mora biti zajednicka odluka s mm-om

Zmijica
27.09.2006., 11:55
Magic, prva faza odlicno prosla :top:
Meni je Bernard bas lijepo :cerek:
Trenutno me malo asocira na muza od Nine Badric, al kako mi je zgodan, to je oke :D

Kad sam gledala znacenja imena, skuzila sam da skoro svako musko ime znaci - snazan, pobjednik, ratnik, branitelj, jak, mocan, plemenit...
A skoro svako zensko - lijepa, cista, blaga, svjetlokosa, tamnokosa, milosrdna, plaha, kao zvijezda...
Koji seksizam :rofl:

Evo vam link za odlican softver sa svim zivim imenima (tamo sam gledala znacenja). Cak i ruskim i ponesto hrvatskih (pod slavenska ih vode).
http://musecreations.ca/software.html

dannielle
27.09.2006., 12:12
Ja bih jako htjela da ako je curica bude Tamara, a mm da ako je dečko bude Mario. Tako da će ziher biti mario ako bude dečko, a za tamaru se on još nećka jer mu baš nije sjelo. Ali prilagodit će se on već.

magic blue
27.09.2006., 15:28
Trenutno me malo asocira na muza od Nine Badric, al kako mi je zgodan, to je oke :D
ovo nisam znala, nisam znala ni da muza ima, pa di ja zivim :eek:
idem malo guglat i obrazovat se :D

magic blue
27.09.2006., 15:36
zguglala ga! pa meni i nije nekaj, ko da se neko dijete pokusava sakrit faci muskarca, ali mu bas ne ide. a i nema pretjerano slika, nasla jednu jedinu s tajnog vjencanja! cekaj dok ga negdje na tv-u ulovim pa cu se onda za definitivno izjasnit

pa jel ima itko na ovom forumu ko je za ziher kak ce mu se dijete zvati?

mandy
27.09.2006., 19:15
Naše će biti ili Laura ili Mihael (Luka ćemo ostavit za drugo muško :zubo: )
I to je već odlučeno na sjednici :rofl: :rofl: :rofl:

magic blue
27.09.2006., 19:23
sjednica :eek: mi do tog jos nismo dosli, ja jos uvijek pokusavam ulizivanjem :mig:

SaveAss
27.09.2006., 21:10
Ma koliko god neka egzotična imena bila ljepa, meni su ipak, da prostite, lagano preseravanje. Na stranu čak i s tim da će dijete kasnije trebat slovkat svoje ime pri svakom predstavljanju, pa i to da mu/joj ime i prezime nikako ne idu jedno uz drugo...

Nevezano za "čudnovata" imena, sjećam se kad sam još davno tražila fiksni broj frendice i kad sam ženi na informacijama rekla da trebam broj Vladimira Nazora (otac joj se tako zove). Naravno, žena je mislila da je sprdam pa me prvi put okantala s veze (drugi put sam je već uvjerila kako postoji živa osoba s tim imenom i prezimenom)...

Isto mislim da je pri davanju imena jako bitno voditi računa o mogućim zajebima s tim imenom tijekom života, a ne se samo povoditi za tim da nama to precool zvuči.

Katie
27.09.2006., 22:19
saveass, potpuno se slazem!

MarinkaD
27.09.2006., 22:30
sjednica :eek: mi do tog jos nismo dosli, ja jos uvijek pokusavam ulizivanjem :mig:

Također!:zubo:
Ni Borna ni Mislav mu se ne sviđa,a nema nijedno ime da mu je OK.
Još sam u fazi pregovaranja,ali uskoro sjedamo i ne dižemo se dok ne odlučimo(ili dok me ne potjera piškiti ili jesti:zubo: )

MarinkaD
27.09.2006., 22:32
Ma koliko god neka egzotična imena bila ljepa, meni su ipak, da prostite, lagano preseravanje. Na stranu čak i s tim da će dijete kasnije trebat slovkat svoje ime pri svakom predstavljanju, pa i to da mu/joj ime i prezime nikako ne idu jedno uz drugo...

Nevezano za "čudnovata" imena, sjećam se kad sam još davno tražila fiksni broj frendice i kad sam ženi na informacijama rekla da trebam broj Vladimira Nazora (otac joj se tako zove). Naravno, žena je mislila da je sprdam pa me prvi put okantala s veze (drugi put sam je već uvjerila kako postoji živa osoba s tim imenom i prezimenom)...

Isto mislim da je pri davanju imena jako bitno voditi računa o mogućim zajebima s tim imenom tijekom života, a ne se samo povoditi za tim da nama to precool zvuči.

U pravu si.Moj mm ima bratića koji je mlađi od njega,a isto se zove i preziva!:eek:
Tako da mu je dva puta čestitan odlazak u vojsku,vjenčanje,a po nekima neupućenima,ja sam rodila prije godinu dana.
Još danas se pitam šta su ti pripametni ljudi mislili kad su sina nazvali tako?:mad:

magic blue
28.09.2006., 07:30
Ni Borna ni Mislav mu se ne sviđa,a nema nijedno ime da mu je OK.
ista prica, sam nema prijedlog, ali sve koje ja predlazem mu ne "sjedaju". ima da mu s ovom kilazom sjednem na glavu i dok ne prstane ne dizem se, pa maker mi se i pripiskilo, pa da vidis onda prijetnje :zubo:

misiz S
28.09.2006., 07:44
Naše će biti ili Laura ili Mihael (Luka ćemo ostavit za drugo muško :zubo: )
I to je već odlučeno na sjednici :rofl: :rofl: :rofl:

I mi smo mislili Laura a onda nam se odjednom pojavilo nekoliko Laura i onda smo odustali..
Bojim se da sto duze cekamo to ce nam se jako jako suziti izbor..

E da imam ja jos jednu pricu s imenima. Naime MM se zove isto kao i njegov tata. Sto kazete na to. I nije ni neko lijepo ime ( ni njemu se ne svidja).
Naime mama je zatrudnila kao mlada cura (citaj ispod 20) i onda su se zenili i onda je on morao u vojsku a ona nije znala kako da nazove sina pa ga je nazvala po tati (njenom muzu).

A davidite te komplikacije. Kao prvo dok se mi medjusobno sporazumijemo tko je zapravo trazen, tata ili sin, pa preko poziva, pinova..... Je sve dolazi na Ime i Prezime, a ne na JMBG. Uf....

STRAHOTA :eek:

koalica
28.09.2006., 08:49
Ja sam već rekla mi smo 100% ziher da je nika. (u slučaju da nas iznenadi na porodu i ipak ispadne muško bit će ante)

magic blue
28.09.2006., 09:49
sorry, previdila sam to :mig: i svida mi se, prije oar godina je bilo ful popularno to ime, a sad u zadnje vrijeme ga nisam bas cula da tako cesto daju novim bebacima

malosrce
28.09.2006., 10:38
Hej, bokić!!!

Moja curica zove se Leona, makar se trebala zvati Ana-Tena.
A ako će iduće biti dečko zvat će se Filip. Bilo bi baš zgodno;)

magic blue
28.09.2006., 10:47
a koliko je leona stara?

koalica
28.09.2006., 11:05
sorry, previdila sam to :mig: i svida mi se, prije oar godina je bilo ful popularno to ime, a sad u zadnje vrijeme ga nisam bas cula da tako cesto daju novim bebacima
Istina više ih nema puno, iako je meni zasmetalo i to što ih ima malo starijih dosta, ali već sam se bila navikla na ime i to u trbuhu nije bio nitko drugi nego nika, pa nismo mogli ni promijeniti ima :cerek:

Zmijica
28.09.2006., 11:24
U pravu si.Moj mm ima bratića koji je mlađi od njega,a isto se zove i preziva!:eek:
A bratic mog MM ima dva bratica (mog mm i jos jednog) i oca koji se isto zovu :rofl: Ime samo po sebi nije bas cesto, al tako je ispalo.
Ja se zovem u zenskoj varijanti imena svog oca, koji se zove kao moj djed.
Sestra od MM se zove skoro isto kao ja (malo drugacija varijanta imena).
Za popizdit :zubo:

Kao sto rekoh, nas ce bit Viktor. Nema nijednog u familiji 3 koljena daleko :cerek:

magic blue
28.09.2006., 11:39
ma i kod mog mm-a u familiji isto ime muski nose od kad se pamte generacije :rigo:
a kod mojih su toliko univerzalna imena da sam ponekad imala i problema s birokracijom kad treba izdiktirat "ime majke i oca"

koalica
28.09.2006., 11:40
Moj mm kad dobije sina imat će sina, tatu, i nekoliko bratića koji se isto zovu i prezivaju :bljak: - eto što ti je obiteljska tradicija - mali će morat dobit neki nadimak da se zna o kome se priča.

magic blue
28.09.2006., 11:42
da tak je i kod mm-a, ali vec im je i nadimaka ponestalo :rolleyes:

MarinkaD
28.09.2006., 13:46
Ne znam zašto,ali ja ne volim to davanje imena djetetu po didi,tati ili nekom desetom u familiji.
On je osoba za sebe i zaslužuje ime koje mu odaberu roditelji.
Pogotovo ako je osoba po kojoj se hoće dati ime pokojna.To me uvijek odbijalo.:rolleyes:

mandy
28.09.2006., 13:53
I ja tako razmišljam, a pogotovo djetetu de ni dala ime po ocu (osim da smo neki milijunaši pa da dobije nastavak II ili III :rofl: )

misiz S
28.09.2006., 14:37
Ma sto je najgore, u njegovom slucaju nije to bilo radi dinastije... nego nisu razgovarali o tome a ona s 19 nije znala kako da ga nazove, pa po ocu.

Inace ja sam dobila ime po didi (on ima talijansko ima, a ja sam zenska varijanta prijevoda). To mi je drago. U principu je po nekome (tko mi je jako drag), a opet je ime moje i rijetko. Bila sam jedina uvrticu,osnovnoj, srednjoj, na faxu...na poslu
To zelim i svojem djetetu. Da ime bude jednostavno i rijetko (ili barem ne precesto).

A sto se nadimaka tice djeca ce ih sloziti na bilo koje ime. Sve ce smisliti.

Toto
28.09.2006., 15:02
Moje divljak se zove Luka, a curica koju planiramo će se zvati Karla.

mandy
29.09.2006., 08:39
Jedno rijetko i jednostavno ime......:confused: IVAN / IVANA :rofl: :rofl: :rofl:

Moja sestična se zove Ivana i malom rođenom u 7-om mjesecu su dali ime Ivan.
A familija nam je stvarno pretrpana tim imenima, svaka obitelj ima bar jednog Ivana ili Ivanu.
I onda moj MM pita "šta se baš niste mogli sjetit nijednog drugog imena"

Meni je Ivan lijepo ime ali kod mene ih stvarno ima previše (i moj se brat zove Ivan :zubo: . Zadnji klinci u familiji zovu se:
Tin, Borna, Paola, Val, Ian, Lorena, Ema, Jana.........tak da su naša Laura, Mihael i Luka zasad jedina takva u obitelji.

magic blue
29.09.2006., 08:44
a meni je tek sinoc sinulo kako nas je sogor molio da klincu ne damo ime s R jer naime ima problema s tim slovom pa da se ne mora cijeli zivot mucit oko toga, a ja bi bas BeRnaRd :zubo:

Dora K
29.09.2006., 08:55
Bit će BeLnaLd, pa kaj!?! :zubo: :jumping:

magic blue
29.09.2006., 08:57
vis' nije mi to palo napamet! a i u vrticu ce ga ziher svi tako zvat :zubo: ustvari bas simpaticno! ma smislit cemo neki nadimak :mig:

Dora K
29.09.2006., 08:58
Mi se nikak oko imena nemremo dogovorit. Ja šumom, MM drumom. Katastrofa!
A ne želim da mi prepusti izbor imena princeze, jer će onda on drugom djetetu davat ime, a sviđaju mu se sve neka "teška, tvrda" slavenska imena, pa da mi se mali ne zove, recimo, Jaroslav ili Vatromir... :zubo:
:zvrko:

Dora K
29.09.2006., 09:04
vis' nije mi to palo napamet! a i u vrticu ce ga ziher svi tako zvat :zubo: ustvari bas simpaticno! ma smislit cemo neki nadimak :mig:

Phi....:bicedobro: :D

Ja preživila svoje ime, a ime je da ti pamet stane :bonk:, a i prezime je malo :zubo: , jel, neuobičajeno, izborila se za nedobivanje idijotskih nadimaka u školovanju i mogu samo jedno reć: "Dajte djeci što jedostavnija i što normalnija imena. Znam ja da sam ja mojim starcima nekaj posebno, ali znala bi to i da se zovem Ivana Horvat, recimo :D Djeca znaju biti okrutna. A i natezanje po institucijama jer ti svaki put krivo upišu ime (kod mene i prezime) zna bit vrlo iritantno!" :D :amen:

Ajde, kad sam se udala, barem sam riješila problem prezimena :zubo:

MarinkaD
29.09.2006., 09:16
a meni je tek sinoc sinulo kako nas je sogor molio da klincu ne damo ime s R jer naime ima problema s tim slovom pa da se ne mora cijeli zivot mucit oko toga, a ja bi bas BeRnaRd :zubo:

A je razloga da djetetu ne daš ime koje ti se sviđa.Jel ga šogor napravio?:zubo:

magic blue
29.09.2006., 09:27
Ja preživila svoje ime, a ime je da ti pamet stane :bonk:
daj se ti ne pjeni, meni je tvoje ime bilo na spisku za curice dok nismo saznali spol, tako da ne drvi bezveze ;)

magic blue
29.09.2006., 09:29
A je razloga da djetetu ne daš ime koje ti se sviđa.Jel ga šogor napravio?:zubo:
ma nije, ali je lijepo zamolio jer se fakat trga s tim R :zubo:

Dora K
29.09.2006., 09:41
daj se ti ne pjeni, meni je tvoje ime bilo na spisku za curice dok nismo saznali spol, tako da ne drvi bezveze ;)

Koliko god mi to laska :cerek: , reći ću ti kao iskusna nositeljica tog imena, da bi i s imenom Bernard bolje prošla :rofl:

magic blue
29.09.2006., 10:19
ne znam, mm je kao pristo, pa se sad opet nesto pjeni, pa nas SAD TU SPIJUNIRA :mad:

Dora K
29.09.2006., 10:29
Pozdrav magicinom mužiću :cerek: :kiss: :zubo:

PalmaSutra
29.09.2006., 10:39
Pozdrav i tebi teta Dora od NM (njenog muza)!
:s

magic blue
29.09.2006., 10:44
vis dora kak pristojnog muzica imam, e jos da si tak i Belnalda odgojim :zubo:

Dora K
29.09.2006., 10:46
:jumping:

Sam ti odmah dijete registriraj na forum i uvali mu laptop :rofl:

magic blue
29.09.2006., 10:50
pa da me i on pocne spijunirat za par godina kad se budemo jadale kako su ovo ili ono zbrljali u vrticu i kak su nas obrukali u ducanu

PalmaSutra
29.09.2006., 11:51
vis dora kak pristojnog muzica imam, e jos da si tak i Belnalda odgojim :zubo:

Belnald? Jel to nesto za na kruh? Neka trudnička fora?

magic blue
29.09.2006., 11:55
jel ti mislis danas doc kuci :rospija: ne zajebaji se po forumu nego zaraduj pare i dolaz doma :kiss:
ili dodi na skype, a ne da tu svekoliko pucanstvo mora trpit nase objasnjavanje :rolleyes:

MarinkaD
29.09.2006., 11:57
jel ti mislis danas doc kuci :rospija: ne zajebaji se po forumu nego zaraduj pare i dolaz doma :kiss:
ili dodi na skype, a ne da tu svekoliko pucanstvo mora trpit nase objasnjavanje :rolleyes:

Vas dvoje,mir!!!:Placebo:

:zubo:

magic blue
29.09.2006., 11:59
jel moramo i u kut dok si ne kazemo da se volimo i obecamo da se necemo vise tuci :zubo:

PalmaSutra
29.09.2006., 12:03
jel ti mislis danas doc kuci :rospija:

Pa... budem sutra...danas mi se nekako neda, jelte...:rofl: :kiss:

Zmijica
29.09.2006., 12:04
Jos, jos :kokice: :zubo:

Palma, pozdrav! Mada ne mislim da ces dugo ostat. Izludit ce te trudnjace :)

magic blue
29.09.2006., 12:06
Pa... budem sutra...danas mi se nekako neda, jelte...:rofl: :kiss:
jel se sjecas da si sinoc peko muffine, e pa pazi da ti ne bi ni jedan za popodnevnu kavu ostao :zubo:

magic blue
29.09.2006., 12:08
Jos, jos :kokice: :zubo:

Palma, pozdrav! Mada ne mislim da ces dugo ostat. Izludit ce te trudnjace :)
naviko je vec doma s jednom, koja je po cijele dane u krevetu, a sta moze bit gore od toga :eek:

Zmijica
29.09.2006., 12:14
naviko je vec doma s jednom, koja je po cijele dane u krevetu, a sta moze bit gore od toga :eek:
Jos 5-6 klonova? :E

PalmaSutra
29.09.2006., 12:14
jel se sjecas da si sinoc peko muffine, e pa pazi da ti ne bi ni jedan za popodnevnu kavu ostao :zubo:

Da, a jesi vidjela da sam par maknuo s protfana???:zubo:

PalmaSutra
29.09.2006., 12:17

Zmijica me pretekla, ali draga, dvije trudnjače je odgovor na tvoje pitanje!
:kiss:

Dora K
29.09.2006., 12:29
Pazi, sad bu se navuk'o na forum k'o mi i morali bute nekom platit da vam kuha! :rofl:

magic blue
29.09.2006., 12:36
fakat :horor:
ljubavi, ajd iš, iš, odi se ti bavit onim modernim muskim stvarima: kuhanje, pranje podova i tak to. znas kak to svi veliki decki u 21. stoljecu rade :zubo:

PalmaSutra
29.09.2006., 12:42
fakat :horor:
ljubavi, ajd iš, iš, odi se ti bavit onim modernim muskim stvarima: kuhanje, pranje podova i tak to. znas kak to svi veliki decki u 21. stoljecu rade :zubo:

Ajde odi gledati CSI na OBN-u i ne vici ovdje. Uplasiti ces bebace ( a ima ih...)

magic blue
29.09.2006., 12:46
necu sad ce ER na hrt-u, samo da opet ne bude nekih trudnjaca s groznim iskustvima
i brisi vise jer smo totalno offtopic

MarinkaD
29.09.2006., 13:14
A baš vas je zanimljivo čitati!:rofl:
Morat ću i ja mog mm nagovoriti da se rega na forum pa važnije teme mu načeti tu.Ipak,kad sve navalite na njega,nema toga što ne bi napravio,a ovako kod kuće..:kava: ...teška ladovina.
Zamislite,sinoć oko pola dvanaest sam JA morala ići utjerati auto i fektati kod svekrve čokoladu jer se siroče zaželio slatkog a ja sve pojela!:rofl:

Kahlua
29.09.2006., 13:24
ja sam fascinirana starnim imenima, pa kad i dodje do djece i odabira imena, muskoga bi nazvala Nathaniel, Adriano ili Anteo, a za curu Kiara, Lora ili Nika

Zmijica
29.09.2006., 14:14
ja sam fascinirana starnim imenima, pa kad i dodje do djece i odabira imena, muskoga bi nazvala Nathaniel, Adriano ili Anteo, a za curu Kiara, Lora ili Nika
Nadam se da ces se udati za nekog razumnijeg :cool:
Strana imena hrvatskim klincima su mi roditeljski kompleksi, nis drugo.
A Lora me asocira na ratne zlocine u Splitu... :(

Nika je jedino lijepo od ovog sto si nabrojala (a Koalice, mala pobjednica :cerek: ), samo ne kuzim sto je tu strano?

magic blue
29.09.2006., 14:15
ak nam se previse mm-ova nakupi, vec sam rekla da cemo im otvorit njihov podforum za cakulu

Zmijica
29.09.2006., 14:35
E, to bi bilo veselo. Pogled na trudnjace iz muskog kuta :zubo:
Kad malo bolje razmislim, ne bih to voljela citat :trk: :D

magic blue
29.09.2006., 14:39
kad malo bolje razmislim ni je :eek:
cega bi tu svasta bilo, pa smoljile bi po cijele dane kakonas ne vole i kako nas ne razumiju i sl

mecava
29.09.2006., 14:44

mihael me asocira na sve ove svabe koji se zovu manje vise ili michael ili christian ili stefan...ufffff

koalica
29.09.2006., 16:05
Nika je jedino lijepo od ovog sto si nabrojala (a Koalice, mala pobjednica :cerek: ), samo ne kuzim sto je tu strano?
Evo da te naučim - nika iliti nike na grčkom znači pobjeda - označava i božicu pobjede tj. božicu Atenu kada pobjeđuje. (A s obzirom da sam grk po struci i ja sam malo patila na neko ime koje ima veze sa grčkom :D )

magic blue
29.09.2006., 18:09
i kaj je na kraju odluceno?
e ljudi ja sam fakat totalno oglupavila zadnji tjedan? niceg se ne sjecam, pomjesam ljude, pogledajte mi samo pravopis i gramatiku, a nekad sam dobijala osip na to.....
ma grozno!
jeste vi ziher da to s porodom prode i da se ti "glupavi" hormoni izciste jer ja ne znam kako cu dalj u zivotu funkcionirat :tuzni:

SaveAss
30.09.2006., 11:54
jeste vi ziher da to s porodom prode i da se ti "glupavi" hormoni izciste jer ja ne znam kako cu dalj u zivotu funkcionirat :tuzni:

:rofl: :rofl: :rofl:
Pa, Magic ja uvijek kažem da nije svako zlo za zlo, pa možda sada saznamo kako ima nešto u onome "gluplji - sretniji"...dakle, opustimo se i uživajmo, a onim jadnicima pametnim prepustimo filozofske rasprave:zubo: Gramatika, pravopis što je to? :zubo: (U povjerenju: ja se nekih riječi jedva sjetim i na momente imam osjećaj kao da mi se riječnik osiromašio...sva sreća na rukama i nogama, jer nisam sigurna kako bih inače sve što mislim objasnila:rofl: )

Kvragu...šalu na stranu, jeli ovo stvarno prolazno?

koalica
01.10.2006., 08:54
Ja baš uživam u toj svojoj gluposti, baš mi nekak paše :D I uopće me ne dira kad pred nekim ispadnem glupa - samo se nacerim :zubo:
Al ko što kaže saveass - kvragu šalu na stranu :eek:

Katie
01.10.2006., 17:51
i kaj je na kraju odluceno?
e ljudi ja sam fakat totalno oglupavila zadnji tjedan? niceg se ne sjecam, pomjesam ljude, pogledajte mi samo pravopis i gramatiku, a nekad sam dobijala osip na to.....
ma grozno!

Magic, ja sam u svom svjetu vec punih 8 mjeseci. Moze neko do mene da prica i ja nista necu cuti. Neki dan sam imala punu kucu prijateljica i nisam sa njima ni pricala, ne mogu da se koncentrisem. Sve zaboravljam, svam sa ljena, druga sam osoba skroz!

magic blue
01.10.2006., 18:46
:rofl: :rofl: :rofl:
ja u ozbiljnim problemima, ona se meni smije :eek: i to ti je trudnjacka kolegijalnost :rolleyes: Kad osvojim milion kila sladoleda necu te se sjetit :zubo:

p.s. ne brigaj, kak sam zaboravljiva za 10min se necu tog vise sjecat :kiss:

SaveAss
01.10.2006., 19:01
Ma najbitnije da se sjetiš da si osvojila milion kila sladoleda. Ipak...to je sladoled, to se ne zaboravlja :zubo:

Padrone
01.10.2006., 19:02

kako citas ti to ime? kiara ili ćiara?

inace, ja i moja zarucnica mislimo jednog dana nasu curicu nazvat tako , samo se ne mozemo dogovoriti kako cemo pisati :zubo:
kiarra ili chiara

btw. sta znaci to ima?

broken
01.10.2006., 19:15
Una. Musko Arian.

isto. :D

koalica
01.10.2006., 19:42
chiara znači isto što i klara odnosno jasna - svjetla, jasna, sjajna - kako god hoćeš :)

infra red
01.10.2006., 19:50
Nisam trudna. Ali kada budem :) Sin Angus, kći Stana.

magic blue
01.10.2006., 21:12
Ma najbitnije da se sjetiš da si osvojila milion kila sladoleda. Ipak...to je sladoled, to se ne zaboravlja :zubo:
opet me zezas :rolleyes: pa sta ce si trudnjaca pozelit nego milion kila sladoleda :rofl:

magic blue
01.10.2006., 21:15
Nisam trudna. Ali kada budem :) Sin Angus, kći Stana.
stana :p To ime tko dugo nisam cula! jel to s nekim posebnim razlogom, obiteljska tradicija ili kaj?

Dora K
02.10.2006., 00:23
kako citas ti to ime? kiara ili ćiara?

inace, ja i moja zarucnica mislimo jednog dana nasu curicu nazvat tako , samo se ne mozemo dogovoriti kako cemo pisati :zubo:
kiarra ili chiara

btw. sta znaci to ima?

Chiara je Svjetlana

Čita se / kjara/

Prekrasno nježno mekano ime, na žalost, MM stavio veto na sva talijanska imena i imena talijanskog prizvuka :tuzni:

Skattemus
02.10.2006., 00:27
iako jos nismo u iscekivanju takodjeer smo imali razgovore,a posto smo internacionalna obitelj mi smo odlucili Tia (spanjolski - princeza) ili Ian
makar se mom dragom ne svidja Ian i to mu je gay pa predlaze Pablo....ja sam na to umrla od smijeha...

infra red
02.10.2006., 08:22
stana :p To ime tko dugo nisam cula! jel to s nekim posebnim razlogom, obiteljska tradicija ili kaj?

sve je s razlogom :)
tako mi se baka zvala, a i sviđa mi se

Zmijica
02.10.2006., 09:25
chiara znači isto što i klara odnosno jasna - svjetla, jasna, sjajna - kako god hoćeš :)
Onda navijam za Klaru :) (ne ide tebe Koalice, neg one koji se pale na Chiaru. Mene bi bilo strah da ce je djeca prekrstit u Čikaru :rofl: )
Klara me podsjeca na pricu o Heidi :cerek:
Stana je lijepo, starinsko, istovremeno neobicno i obicno. Svidja mi se.
Eh da, nama je u izboru za curicu bila Sofija.
Palili smo se lagano na grcka i rimska imena, domace varijante :)

A sto se tice trudnicke skleroze... Bas sam jucer mislila o tome, kad sam shvatila da sam zaboravila skinut plasticne gumbice s popluna, pa su se napol rastopili u vesmasini :eek:
Al zapravo je logicno. Nasi maleni podstanari papaju samo najfiniji kisik i glukozu. Isto kao i nas mozak. Pa ondak iskljuce sve napredne misaone funkcije, e da bi bilo vise njima :cerek:
Bez brige, veli moja Klinika Mayo da se cca 3 mj. poslije poroda sve vrati na svoje. Al je zato najgore zadnji mj. prije i 3 mj poslije poroda. Mama vidi i osjeca samo bebu, za nju ima sesto culo i nis je drugo ne interesira :)

Znate sto se meni dogodilo? Ima ona reklama za Domestos ili kako se vec zove, superkiller za otcepljivanje odvoda. Blablatruc, i na kraju pise na ekranu - ODVODI DISU!
I ja to procitam ne kao "Odvodne cijevi disu", nego kao "Odvede direktora" - ono, Odvodi disu :rofl: I mislim, jebote kako ga odvede, jel ga napije pa ga hitna pobere, ma nek kosta kol'ko kosta nabavit cu cim se vratim na pos'o... i onda skuzim i krepam :rofl:

manc
02.10.2006., 09:54
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol:

bu te proslo....

Dora K
02.10.2006., 10:07
Šuti. Ja već par godinica živim u Njemačkoj. I negdje u prvom trimestru vozim se i pročitam reklamu pokraj ceste, naravno na njemačkom. I onda se pol vure čudom čudim ko pura dreku kak su se zaboravili i nisu preveli reklamu na hrvatski....:rofl:

koalica
04.10.2006., 09:59
Znate sto se meni dogodilo? Ima ona reklama za Domestos ili kako se vec zove, superkiller za otcepljivanje odvoda. Blablatruc, i na kraju pise na ekranu - ODVODI DISU!
I ja to procitam ne kao "Odvodne cijevi disu", nego kao "Odvede direktora" - ono, Odvodi disu :rofl: I mislim, jebote kako ga odvede, jel ga napije pa ga hitna pobere, ma nek kosta kol'ko kosta nabavit cu cim se vratim na pos'o... i onda skuzim i krepam :rofl:
:lol: :lol: :lol: :lol: E to je to, potpuno te kužim. G-hormon

MarinkaD
04.10.2006., 12:53
:G-hormon

Imamo usvojeni novi izraz!:D
Treba liječnicima javiti ovo otkriće!:rofl:

ivaa
05.10.2006., 08:01
MM i ja smo se dogovorili da curica bude Erin, ali su nas svi popljuvali u obitelji!
a za muško- ja bi Ivor, a on bi Jure! i nikako na zelenu granu!
Meni je lijepo i Greta- to ću mu danas predložiti!

Doria22
05.10.2006., 08:15
Pozzz trudnicama,nespadam jos pod ovaj forum ali imam prijedloge za imena pa eto...Za curicu Tara,Marea,Anja, Za decke Leon,Ivano

ivaa
05.10.2006., 08:37
Tara nije loša ideja!:eek:

mandy
05.10.2006., 09:23
Erin je baš lijepo ime a i Ivor i Jure su ok

ivaa
05.10.2006., 09:50
je, Mandy znam i ja !
al ajd uvjer MM:p (mislim na Ivora)

MarinkaD
05.10.2006., 09:55
ivaa,jel imaš neki osjećaj šta bi mogla roditi?
Ja sam si oduvijek željela curicu,ali otkad sam trudna,razmišljam samo o muškim imenima i gledam stvari za dečkiće.:cerek:
Valjda mi je podsvijest rekla da će biti pišuljinac puno prije doktora!:zubo:

ivaa
05.10.2006., 09:59
ja bi curu, jer svi oko mene imaju cure: brat ima dvije, sestra od MM ima jednu, kumovi imaju curu, prijatelji isto....
i mm bi curu, ali kaže ako bude dečko utješiti će ga činjenica da će se rugati gore navedenim očevima!!!:rofl:
a meni svi govore da će biti dečko!
tek mi je 5+1....
kd se najranije može vidjeti spol na uzv?

mandy
05.10.2006., 10:03
poslje 16 tjedna bi se mogli vidjeti ali nekad ne mogu biti 100 % sigurni dok beba još ne naraste.

mandy
05.10.2006., 10:06
Ja sam 3 puta prije trudnoće i 1 u trudnoći (nisam još znala) sanjala da imam dečka.

Moja je mama sanjala da je rodila curicu i dala joj moje ime (prije nego je bila trudna) i kad sam se rodila tako je i ostalo.

Vidjet ćemo ima li što u snovima. Ja isto imam feeling da će biti dečko ali još bebu zovem srednjim rodom ako bude curica da se ne uvrijedi :cerek:

Zmijica
05.10.2006., 11:08
Otpocetka sam imala feeling da je decko.
Al imala je i moja frendica, pa je izasla curicica :raspa:
I to kako lijepa!

Doc ti moze nagadjati najranije od 14. tj, a sa 20. se ziher vidi - ako se beba "umilostivi" okrenuti. Neke nece :)

MarinkaD
05.10.2006., 11:48
Da,ovisi ti jel će beba biti tako dobra da čika doktoru pokaže spol ili je sramežljiva.:cerek:
Meni je dok s 16 tjedana rekao,ali nije bio siguran(stari doktor na zamjeni koji voli bubnuti),ali u 20.mi je moj rekao da vidi kesicu i pišu..:rofl:
MM ne zna da je kesica čest izraz u medicinskoj praksi,pa je poludio na doka.Ono,on će za mog sina reći da ima kesicu!!Ti muški...:azdaja:

mandy
05.10.2006., 12:43
Moja beba je stalno kretala guzu a mi ne želimo znat spol. a ona ko namjerno. Sljedeći UZV je sa 17 tjedana pa ćemo vidjet hoćemo li vidjet ličeko ili guzu :cerek:

koalica
05.10.2006., 15:22
tek mi je 5+1....
kd se najranije može vidjeti spol na uzv?
Ne želim te razočarati ali meni se dama nije htjela otkriti do 8.mj. Kao, činilo se doktoru da je cura ali rekao mi je da to ne uzimam 100% jer se ona stalno vrtila i nikako nije mogao dobro uhvatiti:D

Katie
06.10.2006., 05:48
ja sam saznala sa 12 tjedana!!!!! Bio i moj muz sa mnom i kaze nam doktorica izgleda da je poceo mali piso da raste i vidjelo se je na slici!

valerius_cordus
06.10.2006., 08:57
muško ime: JAN

MarinkaD
09.10.2006., 09:34
Sinoć sam bila kod nećakinje na rođendanu i brat nas pita za ime....
Rasprava je trajala čitavi sat.Ja i mm smo bilo na sto muka,a brat i šogica se non-stop zezaju jer već znaju da će imati curicu(treću!)i da će se zvati Lana.:cerek: ¸
Uglavnom,mm se zagrijao za temu.Bilo je svakakvih prijedloga,a njemu se sviđa Romeo.....To je ime našeg prijatelja koji je umro prije mjesec dana...
Bio nam je jako drag,ali ne želim djete nazvati po nekome pokojniku.
Meni je,osim Mislav,sinoć sinulo da bi mogao biti Kristian...
Znači,još dogovor ije postignut,ali na pravom smo putu.:D

Zmijica
09.10.2006., 16:55
Kristijan je jako lijepo :)
Pliz, Kristijan s j - u duhu je hrvatskog jezika.

Potpuno te kuzim, ne bih ni ja Romea na vasem mjestu.

MarinkaD
09.10.2006., 17:55
Ne bi ni ja nekako Romeo.Iako nam je to bio drag prijatelj,ali uvijek ću se sjetiti da je djete dobilo ime po nekomu tko se predozirao i umro mlad.To me previše bedira.:tuzni:
A ja baš mislila bez "j",ionako je već dugačko ime.
Ma imaaaaaa vremena još...:kiss:

Katie
09.10.2006., 19:48
Kristijan je mnogo ljepo ime! Nagovori muza! :cerek: Reci mu samo da su trudnice uvjek u pravu! Moj zapao za Marka i gotovo! Jos kad smo bili u vezi dugo godina samo je pricao kako cemo imati sina Marka! Tako da vec nasi prijatelji kad su culi da je musko vec znaju ime. A muz od pocetka moje trudnoce je uvjek pricao kako ce biti musko. :rofl:

Oni i njihovo "Nek je zivo i zdravo, samo nek pisa stojeci"

valerius_cordus
09.10.2006., 22:08
ARPAD

Zmijica
09.10.2006., 22:13
A ja baš mislila bez "j",ionako je već dugačko ime.
Ma imaaaaaa vremena još...:kiss:
Ajd, jedno slovo visemanje :mig:
Ak vam je prezime kratko, Kristijan je :top:
Ak je dugacko, onda... hmm... imate jos vremena :)

Katie, hoce li bit bas Marko ili Mark (kao USA varijanta), ili mozda Marco?
Marko je bas pravo ime za frajera :)

MarinkaD
09.10.2006., 22:15
Ma prezime je kratko....
Sad ću uhvatit mm-a u rotor,ako nije već zaspao.

Zmijica
09.10.2006., 22:18
Drzimo fige :top:
Al ne budi ga nikako. Bolje ujutro uz finu kavu i dorucak :D

MarinkaD
09.10.2006., 22:19
Ujutro u 9 idem na kontrolu,tako da će fige dobro doći.:top:
I,da,već spava.:zubo:
Probat ću sutra...:)

PaleBlueEyes
10.10.2006., 10:16
MM je htio Zoe za curicu (Rita ne imitiramo te :D ) a ja sam htjela Soren za decka.... UZ kaze da ce biti Soren :cerek: a Zoe ce jos pricekati :)

Stormica
10.10.2006., 13:03
ženska imena - Helena, Sarah, a muška imena- Borna i Bruno

magic blue
10.10.2006., 14:04
a cemu ovo H u Sari, pobogu :misli:

Zmijica
10.10.2006., 14:28
Fakat. Potpuno nepotrebno H.
Magic, ste se usuglasili, oce li bit Bernard? :)

Katie
10.10.2006., 22:37
a cemu ovo H u Sari, pobogu :misli:

I meni je malo :flop: , pogotovo ako prezime zavsava sa ic....

Dragana
10.10.2006., 23:21
Moj mali će se zvati Boris, po omiljenom piscu mog muža Borislavu Pekiću. Pošto je Borislav malo staromodno i dugačko ime, a i prezime nam je baš dugo, odlučili smo da ga skratimo. Nadam se samo da će predsedniku Borisu Tadiću uskoro isteći mandat, da ne pomisli neko da smo klincu dali ime po njemu. Meni se mnogo sviđa što ću mališu zvati nadimkom Bocko, kao što zovem i muža, pa kad podviknem ne moram da trošim reč dva puta, ukipiće se obojica i pitati šta su zgrešili. A i kad zatražim kaficu, dobiću dve. Baš sam se spremila na uživanje sa dva muška u kući, jao što ću biti razmažena.:cerek:
Da nosim devojčicu, imali bismo mnogo muke oko imena, sviđala su nam se potpuno različita. Ja volim imena koja nešto znače (Emilija, Nada, Danica, Vera), a muž ona koja su univerzalna i mogu se lepo izgovoriti na svim jezicima (Katarina, Irena, Lana). Nekako smo se, jedva, složili oko imena Tara, ali je to postalo najpopularnije ime u gradu u poslednje vreme, samo se male Tare rađaju. Ovako imamo još koju godinu za razmišljanje, jer planiram da kad-tad dobijem svoju curicu.

Katie
10.10.2006., 23:28
naravno da ces dobiti i curicu!

SaveAss
10.10.2006., 23:55
ženska imena - Helena, Sarah, a muška imena- Borna i Bruno

Baš...čemu "h" u Sarah? (Dodaj još "s" Helena:rofl: )
A Borna - to mi je ime favorit od davnih dana, a sada se jedan mali Borna razvija u meni i upravo se javlja (desnim krošeom) - voli kad ga se spominje:cerek::cerek:

Magic, će bit onda Bernard? like it :top:

Rita
11.10.2006., 03:21
MI da smo htjeli nazvat Sara bilo bi sa H i Hana isto sa H, tak se uglavnom svugdje u svijetu pise a bome i nisu bas neka tipicno hrvatska imena tipa Ruzica,MArica, Ancica.
Sad se dvoumimo oko Anna ili Ana. JA cu je svakako zvat po naski sa A a muz ce sa E sad jos samo da se dogovorimo oko speliranja.

Katie
11.10.2006., 03:25
Bas ljepa imena! Zoe i Ana!

magic blue
11.10.2006., 03:29
Magic, će bit onda Bernard? like it :top:
pa ne znam, morat cu izrsit nekakav desant ili se barem mmu priprijetit svim trudnjacama s foruma i sire :zubo:
a nije da nas ne spijunira i ne zna kakve smo :mig:

MarinkaD
11.10.2006., 09:02
pa ne znam, morat cu izrsit nekakav desant ili se barem mmu priprijetit svim trudnjacama s foruma i sire :zubo:
a nije da nas ne spijunira i ne zna kakve smo :mig:

Još nije pristao na Bernard?!:tuctuc:
Pošalji ga `vamo da ga malo izrešetamo.:zubo:
Ni ja s mojim na zelenu granu...:tuzni:

manc
11.10.2006., 09:14
Ni ja s mojim na zelenu granu...:tuzni:

Posalji i ti svog:zubo:

Zmijica
11.10.2006., 10:10
Moj mali će se zvati Boris, po omiljenom piscu mog muža Borislavu Pekiću.
Boris je lijepo :)

Baš sam se spremila na uživanje sa dva muška u kući, jao što ću biti razmažena.:cerek:
Isto :five:
Bas cu imat posla, dva hahara dovest u red :cerek:

Rita, ti si u USA pa je to malo drugacije, nekako mi je normalnije da ces uzimat americku varijantu imena (Hannah, a ne Hana recimo). Pogotovo ako ti prezime nije na -ic :)
Meni je prva asocijacija da su to zidovska imena, a kako ni ja ni mm nemamo nikakve veze s zidovstvom, malo mi je bedasto davati takva imena svojoj djeci.
Znam curu koja je svoje klince nazvala David i Sara, a popizdi kad je pitaju "aha, jeste vi Zidovi?" :rolleyes:

Ber-nard, Ber-nard :lux: Kristi-jan :lux:
(za muzeve koji su se sklonili u zavjetrinu :zubo: )

magic blue
11.10.2006., 10:29
evo uputila sam muzica da ste ga pozvale vamo na raport :D
mislim da ce doci samo da obuce pancirku, pokupi stit i koplje i tak :D

PalmaSutra
11.10.2006., 10:32

Moje dame, pa tu sam ja!

I ne, ne bu Bernard ak se mene pita.
Da vam nekaj ne bi izletilo: MENE SE I PITA!

Ma koliko se moja Blue derala, meni to ime idalje nije leglo! :amen:

magic blue
11.10.2006., 10:34
Moje dame, pa tu sam ja!

I ne, ne bu Bernard ak se mene pita.
Da vam nekaj ne bi izletilo: MENE SE I PITA!

mili moj, lijepo je moja mama mom tati rekla kad je mene radala "kad bu s tvoje pizde ispalo, bus ti ime dao" :kiss:

PalmaSutra
11.10.2006., 10:36
mili moj, lijepo je moja mama mom tati rekla kad je mene radala "kad bu s tvoje pizde ispalo, bus ti ime dao" :kiss:

Jos ce mi biti drago ak na carskom zavrsis, a nije mi to drago!

Zmijica
11.10.2006., 10:38
Au, ne odmah djonom, imat ces jecmenca po cijelom tijelu :zubo:

Dobro, a koji je tvoj prijedlog? :)

magic blue
11.10.2006., 10:41
Jos ce mi biti drago ak na carskom zavrsis, a nije mi to drago!
jezik pregrizo :mad:

PalmaSutra
11.10.2006., 10:43
Nije ODMAH djonom. Vec se natezemo dosta vremena.

Meni Bernard ne pase. Cak mi je puno lijepse njen prvotni prijedlog Karlo, koji mi se btw isto bas ne svidje.

Da sada mozete drvlje i kamenje po meni kak ja nemam neki konkretan prijedlog, ali eto nemam.
Rekao sam Luka, pa je samo bilo : NE! :zubo:

PalmaSutra
11.10.2006., 10:45
jezik pregrizo :mad:

You`ve started!

magic blue
11.10.2006., 10:45
rekla sam ti da ne zelim ime za koje ce mis e iz parka okrenut 20oro djece kad viknem s balkona :rolleyes:

magic blue
11.10.2006., 10:46
You`ve started!
e drugo ces ti rodit, pa da vidis koji su to strahovi :mad:

PalmaSutra
11.10.2006., 10:48
Ovo vec izgleda ko obiteljska svadja, pa cu se ja za sada povuci!

Zmijica
11.10.2006., 11:01
Da sada mozete drvlje i kamenje po meni kak ja nemam neki konkretan prijedlog, ali eto nemam.
Luka je lijepo. Al ima ti zena pravo, stvarno je malo precesto ime.

Sto se prijedloga tice, pravo na http://musecreations.ca/software.html , u bazi je 40.000 imena, i ne vracaj se bez barem 5 konkretnih :E :)

MarinkaD
11.10.2006., 12:05

:rofl: :rofl:
Mudra mama!
Ja i moja (ne)sreća smo se dogovorili da on daje ime ako je dečko,a ja ako je cura.
Taj dogovor je otpao.:zubo:
rekla sam mu:Šta god kažeš,nije bitno,jer će se mene pitati kak` se zove!:E
Probat ću se dogovorit s njim još,ali imam feeling da će popustiti.:zubo:
Luka je jako lijepo ime,ali je jako ćesto..:cool:
BERNARD!:mljacko: :B

Zmijica
11.10.2006., 13:12
(Ne)sreca, bas dobro velis :zubo:
Nemos s njima, nemos bez njih.
Ja sam svaki dan isla s 3-4 prijedloga, dok nismo nasli ime koje je zvucalo :cerek: i meni i njemu.
Da sam to mm prepustila, zvao bi se "junacina" :rofl:
59 dan nakon rodjenja bi ga uvatila panika da istice rok i da ga moramo prijavit, pa bi ga nazvao... bogznakako.

MarinkaD
11.10.2006., 19:41
Ma ti muški!!!
Moj bebača od milja zove MINI ME!!!:rofl:
Dobro da nije rekao Dr.Zlo!
A preostaje nam da ih i dalje obrađujemo!!:zubo:

Katie
11.10.2006., 19:47
I moj je takav. Sretan do neba sta ce biti musko. Ali ponekad kaze da ce ovo biti "mamin sin" i da njemu treba djevojcica"......Kaze pa mogli bi odmah jos jedno.

Nema sanse! Treba meni 3-4 godine da se vratim u formu. Ne bih opet mogla kroz sve ovo. Mozda se sve i zaboravi poslje rodenja bebe ali sad nema sanse.

Ma recite vi njima da ste vi trudne 9 mjeseci i da samo vi mozete da odlucite ime vase bebe! Ja kazem mome da sam ja uvjek u pravu i gotovo!

colbert
15.10.2006., 14:56
iako jos nismo u iscekivanju takodjeer smo imali razgovore,a posto smo internacionalna obitelj mi smo odlucili Tia (spanjolski - princeza) ili Ian
makar se mom dragom ne svidja Ian i to mu je gay pa predlaze Pablo....ja sam na to umrla od smijeha...

hm, kolko ja znam tia na spanjolskom znaci teta, a u govoru se koristi najcesce kao postapalica tipa 'stara' (oye, tia, no te preocupes - Cuj, stara, nemoj se brinuti), a znaci jos i 'treba', 'komad'... (una tia muy buena - dobra treba)
Al' ako nece imati veze sa hispanofonim svijetom, zasto ne...

PalmaSutra
16.10.2006., 06:07
BERNARD!:mljacko: :B

Jel vam je netko rekao da se meni ne svidja Belnald? E pa ak nije sada vam ja kazem! NECU BELNALDA!:nono: :zvrko: i ne bu vam pomoglo niti :mljacko:

Have nice day!:cool: Osao ja!:driver:

Dora K
16.10.2006., 07:09
Ne se nervirat :D Bute se vas dvoje već dogovorili... ima vremena... ;)

Ja bum dala glas za Luku, meni je Luka najljepše ime za dječake (, a i paše vam uz prezime) i da nosim dječaka bormeć bi se Luka zvao (a zna magic kak se prezivam i da to u našem slučaju baš i nije najsretnija kombinacija jel? :zubo: )
Drugi izbor bio je Borna :D

A Bernard? Hebeš. :zubo: Povezujem imena s određenim osobama i kad god čujem ime Bernard odma' mi pred očima onaj bebeji muž Nine Badrić :bonk: :zubo:

mandy
16.10.2006., 07:13
A Bernard? Hebeš. :zubo: Povezujem imena s određenim osobama i kad god čujem ime Bernard odma' mi pred očima onaj bebeji muž Nine Badrić :bonk: :zubo:

Da taj je Belnald skroz bebeji a ja znam još jednog Belnalda koji je skroz sličan Nininom :)

Dora K
16.10.2006., 07:25
Khm! :D Sad mi je sinulo... G- hormon, malo sam spora :zubo:
Jesu trudnice imune na ječmenac? :zubo:
:trk:

magic blue
16.10.2006., 09:56
vi se tu zahebajete dok ja nadoknadujem nocasnje bdijenje :nono:
cure vi bi trebale biti na mojoj strani :mama:

magic blue
16.10.2006., 09:57
Khm! :D Sad mi je sinulo... G- hormon, malo sam spora :zubo:
Jesu trudnice imune na ječmenac? :zubo:
:trk:
os' da probam :kiss:

MarinkaD
16.10.2006., 10:05
vi se tu zahebajete dok ja nadoknadujem nocasnje bdijenje :nono:
cure vi bi trebale biti na mojoj strani :mama:

Ja sam još uvijek uz tebe!:kiss:
Budi jaka,curo!:zubo:

Afrika paprika
18.10.2006., 20:09
bernard :cheer:

Satya
18.10.2006., 20:19
bernard :cheer:

Bernard mi nekak zvuči putrasto...stvarno :eek: ko onaj ninabadrićbernard :zubo:

I ne treba pretjerivat sa slovom "r", jedno po imenu uvrh glave

Daj za muško malo muževnije ime! :cool:

MarinkaD
18.10.2006., 21:12
A meni je taj Bernard od Nine Badrić baš slatkiš.:zubo:
magic,:top:

magic blue
19.10.2006., 08:02
ja sam za tog lika saznala tu na forumu i isla guglat, pa nije da sam bas nekih slika nasla i zato si ni ne povezujem to ime s nekim putrom, pekmezom ili cime vec :D
ali muzic jos nije prozvako :tuzni:
on je jos uvijek na Luki i Filipu, sto nisu losa imena, ali ima ih toliko
btw. odustali smo od Karla jer ih u parku pred zgradom imamo 3 (mm otkrio neki dan kad je pase seto), a i staroj u firmi radi jedan debeli i masni karlo, koji uvijek smrdi po znoju, a ima malo viska para, pa taj smrad prekriva preskupim parfemima :D tak da kad staroj spomenem karlo, odma joj na muku dode :zubo:

Dora K
19.10.2006., 09:16
ja sam za tog lika saznala tu na forumu i isla guglat, pa nije da sam bas nekih slika nasla i zato si ni ne povezujem to ime s nekim putrom, pekmezom ili cime vec :D
ali muzic jos nije prozvako :tuzni:
on je jos uvijek na Luki i Filipu, sto nisu losa imena, ali ima ih toliko
btw. odustali smo od Karla jer ih u parku pred zgradom imamo 3 (mm otkrio neki dan kad je pase seto), a i staroj u firmi radi jedan debeli i masni karlo, koji uvijek smrdi po znoju, a ima malo viska para, pa taj smrad prekriva preskupim parfemima :D tak da kad staroj spomenem karlo, odma joj na muku dode :zubo:

Khm. I Filip je kod nas bio u igri :D

Zmijica
19.10.2006., 09:45
Filip je lijepo, imam jednog u daljnjoj familiji...
Al cesto jednako kao i Luka, ako ne i cesce :rolleyes:

Ma mogu ja jos skuzit da mu se ne svidja Bernard.
Meni je muz stavio veto na Dan - jos mi je malo zao.
Divno, jednostavno, neobicno, a vrlo izgovorljivo ime koje bi nam islo super uz prezime.
Ja sam stavila veto na Zmaj Ognjen :kava:

MarinkaD
19.10.2006., 09:53
Ja sam stavila veto na Zmaj Ognjen :kava:

Yameisy bi rekla: KE??????:zubo:
To je stvarno bilo u igri?:rofl:

magic blue
19.10.2006., 10:01
zmijice, ti vise nemoj stavljat prijedloge jer evo ovaj moj preso na Junacinu od kad si spomenula :rolleyes: :D

Dora K
19.10.2006., 10:21
Filip je lijepo, imam jednog u daljnjoj familiji...
Al cesto jednako kao i Luka, ako ne i cesce :rolleyes:

Mi oboje imamo čudna imena. On dugačko i rijetko, ja ... uh, reći ću samo da ne znam nikog više tko se tak zove... o tome da mi nikada ne zapamte ime pravilno, da mi obavezno u dokumente upisuju krivo ime i da se od mog imena mogu raditi prekrasni nadimci.... :rolleyes: A i djevojačko prezime mi je bilo malo too much, jel... (dobro, spasila sam se uzevši muževo, sada više zabune nema)....

Imena poput Ivana, Luka, Filip, Katarina, Ana i sl. zvuče mi savršeno :D

Što kraće i jednostavnije to bolje :amen:

Zmijica
19.10.2006., 11:49
zmijice, ti vise nemoj stavljat prijedloge jer evo ovaj moj preso na Junacinu od kad si spomenula :rolleyes: :D
:E :D

A Andrija? (Kraljevic Marko i brat mu Andrijas...)
Sibinjanin Janko?
Hajduk Veljko?
:) :trk:

Dora K
19.10.2006., 11:51
Ilija gromovnik :zubo:

Ali meni se ime Ilija sviđa :)

Zmijica
19.10.2006., 11:54
Ej, Ilija je super :)
Udomaceno, jednostavno, a opet ne precesto...
Volim i ja jednostavna imena, al malo je bed kad viknes npr. Ivanaaa... a pet klinki digne glavu.

magic blue
19.10.2006., 13:17
:E :D

A Andrija? (Kraljevic Marko i brat mu Andrijas...)
Sibinjanin Janko?
Hajduk Veljko?
:) :trk:
:zmaj: :azdaja: :tuctuc:
hebate, ko bu sad tu listu srezo :mad:

:D

Afrika paprika
19.10.2006., 14:58
Sibinjanin Janko?jel taj iz sibinja :D

Afrika paprika
19.10.2006., 15:00
Ej, Ilija je super :)
Udomaceno, jednostavno, a opet ne precesto...
Volim i ja jednostavna imena, al malo je bed kad viknes npr. Ivanaaa... a pet klinki digne glavu.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Magg
20.10.2006., 18:02
Ja obozavam kratka imena za curice Ana, Mia, Lara, Laura, Stella, Emily, Ema a za muske Luka, Marko, Josip, Filip, Noah, Lenny.

tina981
21.10.2006., 15:13
Meni i MM se najvise svidja jedno musko ime. Necu rec koje, ali dat cu vam jedan hint... vjerojatno cete pogodit na prvom pokusaju. Ja se malo nadam da cu rodit musko dijete, ali samo zato sto sam ja najstarija a zensko, a voljela bi da sam imala starijeg brata.
A za zensko ime se ne mozemo odlucit. Zivjet cemo u SAD-u nekoliko godina (5-6), ali se onda planiramo vratit u hrvatsku... tako da zelimo univerzalno ime, da se moze bez problema izgovorit u oba dvije zemlje. Meni se svidja ime Victoria/Viktorija, ali kako cu to pisat? Vjerojatno Viktoria, a to je onda njemacki - ni hrvatski ni engleski. Zelim imat malu curicu i zvat je Viki :)
ili Vicky... problemi, problemi...
Svidja nam se i Katarina (ali meni se ne svidja kako to izgovore u Dubrovniku...), Josip (Joe?), Tomislav (???), ima li tko prijedlog za univerzalno hrvatsko ime?

P.S. Rita je rekla da razmislja o imenu Anna. Rodica mi se tako zove i sad zivi u Zagrebu, i nekad je zezaju An-na, ali veci je problem kad mora svaki put rec, Anna, s dva N, i ne znaju ljudi gdje stavit to drugo N slovo...

Katie
21.10.2006., 17:40
Zivjet cemo u SAD-u nekoliko godina (5-6), ali se onda planiramo vratit u hrvatsku... tako da zelimo univerzalno ime, da se moze bez problema izgovorit u oba dvije zemlje. Meni se svidja ime Victoria/Viktorija, ali kako cu to pisat? Vjerojatno Viktoria, a to je onda njemacki - ni hrvatski ni engleski. Zelim imat malu curicu i zvat je Viki :)

draga moja, svi tako kazu kad krenu u USA. Ali kad dodes ovdje naviknes skroz na zivot, kupis kucu, aute, nades dobar posao i nema povratka. I ja sam isto pricala kako cu se vratit ali to je mnogo rijetko.

Svidja nam se i Katarina (ali meni se ne svidja kako to izgovore u Dubrovniku...)

:D

[/QUOTE]P.S. Rita je rekla da razmislja o imenu Anna. Rodica mi se tako zove i sad zivi u Zagrebu, i nekad je zezaju An-na, ali veci je problem kad mora svaki put rec, Anna, s dva N, i ne znaju ljudi gdje stavit to drugo N slovo[/QUOTE]

Anna je preslatko ime za curicu bilo sa dva slova N ili sa jednim.

Katie
21.10.2006., 17:41
Ja obozavam kratka imena za curice Ana, Mia, Lara, Laura, Stella, Emily, Ema a za muske Luka, Marko, Josip, Filip, Noah, Lenny.

Svidaju mi se sva imena sa tvoje liste.
Nasa bebica ce se zvati Marko!

magic blue
21.10.2006., 17:58
ocete uzet s "k" ili sa "c"?

Katie
21.10.2006., 18:04
Marko sa K! Trazili smo ime sta je internacionalno i sta se moze da izgovori na svaki jezik. Samo da mi ne upisu ovdje negdje u knjige Marco, onda bi bas bila ljuta.

magic blue
21.10.2006., 18:10
mislim da ces to morati specificno naglasiti i 2x provjerit

magic blue
21.10.2006., 18:13
to me podjestilo, jedan moj prijatelj je zivio u dojclandiji i frend iz hr mu je dobio curicu i htio ju je nazvat Vanessa, ali da bude pohrvaceno pa nek se mala pise i izgovara Vanesa. Nesto je tamo morao ici zicat kao na ambasadu da mu dokazu da to ime postoji u hr i pribavio je nekakve papire i ostvario svoj cilj.
Ali sto se dogodilo, Njemci su ovo Vanesa, poceli citat Vaneza :lol: i tako je mala medu nasim pukom iz zabave postala "majoneza" :rofl:

Zmijica
21.10.2006., 18:20
Ali sto se dogodilo, Njemci su ovo Vanesa, poceli citat Vaneza :lol: i tako je mala medu nasim pukom iz zabave postala "majoneza" :rofl:
Joooooj :eek: :rofl:

Kak ide tebi i muzu ti? Oce se dite na kraju zvat Luka Bernard? :zubo:

Katie
21.10.2006., 18:26
reci ti njemu da moze Luka za sljedece dijete.

Zmijica
21.10.2006., 18:33
To me podsjetilo... mislim da je tu na forumu pisalo, al davno.
Cura je htjela nazvat dijete Luka, a muz je rekao moze, al samo pod uvjetom da curicu nazovu Speka.
Pa da se on moze derat dozivajuc ih u parku: Lukaaaa i Speeeekaaaa!
:lol:

magic blue
21.10.2006., 18:40
e ovo je stvarno dobro!

tina981
21.10.2006., 20:22
draga moja, svi tako kazu kad krenu u USA. Ali kad dodes ovdje naviknes skroz na zivot, kupis kucu, aute, nades dobar posao i nema povratka. I ja sam isto pricala kako cu se vratit ali to je mnogo rijetko.

Zao mi je sto tebi nije uspjelo, ali mi bas ne namjeravamo kupit kucu i auto ovdje. Ja sam tu rodjena, pa se jos nisam navikla na zivot ovdje. Kod mene ta prica nije bas tako rijetka, a u vecini slucajeva je vrlo uspjesna (kao npr. Anni). A planiramo se vratit kad budemo mogli imati lijepu kucu, auto, i dobar posao u hrvatsku. :)

magic blue
21.10.2006., 20:23
A planiramo se vratit kad budemo mogli imati lijepu kucu, auto, i dobar posao u hrvatsku. :)
ajd kucu i auto, ali DOBAR posao u hr :lol:

Katie
21.10.2006., 20:41
ne krivim te sta tako mislis jer svi mi smo tako mislili. Vidjet ces za 2-3 godine promjenit ces misljenje.

tina981
21.10.2006., 21:06
ajd kucu i auto, ali DOBAR posao u hr :lol:

Oprosti, dobar BIZNIS, ne namjeravam se vratit trazit posao, vec radit svoj.

A Katie, zao mi sto ti nisi uspjela izvrsit svoje planove, ali to ne znaci da moras drugima govorit da ce se i oni predosmisliti. To sto ti govoris je ono sto ovi koji nisu se nisu uspjeli vratit govore. A oni koji jesu... su sretni u domovini :)

Katie
21.10.2006., 21:58
Oprosti, dobar BIZNIS, ne namjeravam se vratit trazit posao, vec radit svoj.

A Katie, zao mi sto ti nisi uspjela izvrsit svoje planove, ali to ne znaci da moras drugima govorit da ce se i oni predosmisliti. To sto ti govoris je ono sto ovi koji nisu se nisu uspjeli vratit govore. A oni koji jesu... su sretni u domovini :)

Izvini ako sam te povrijedila jer to nije bio moj cilj! Ja ti govorim u ljepim rijecima da je zivot ovdje preljep. Ljudi iz Hr ne mogu da razumiju jer nisu ovdje. Ja imam 26 godina i ispunila sam svoje planove. Imam 3 zavrsena smjera na fakultetu, imam privatni biznis sa muzom sta nam ide super. Imamo preljepu novu kucu, stan, aute..... a najljepse je da cu jos malo postati mama!!!! Nama je za sad super!;) Otidemo u Hrvatsku na odmor na ljeto i dodemo kuci. Covjek se uklopi i navikne ovdje.......

Vecima ljudi sta su ispunili svoje planove ne zele da se vrate!

Zelim ti sve najbolje i da uspijete u svemu sta pozelite.

moja volja
22.10.2006., 08:27
Efo ovak meni rekli da je 80% curičak..hihihihih...(moja tajna želja je i da bude) ali za svaki slučaj ako bude muško bit ce Sven ili Theo...a ako bude curica bit ce Dorotea ili Tara...etogaaac...to smo izmuzli nakon nekolikomjesečnih seansi mozganja i prepucavanja...užaaaas...:s

magic blue
22.10.2006., 09:13
Efo ovak meni rekli da je 80% curičak..hihihihih...(moja tajna želja je i da bude) ali za svaki slučaj ako bude muško bit ce Sven ili Theo...a ako bude curica bit ce Dorotea ili Tara...etogaaac...to smo izmuzli nakon nekolikomjesečnih seansi mozganja i prepucavanja...užaaaas...:s
ajd fala bogu, jos jedan plasljivi cvijetak medu ovom masom pisonja :kiss:

MarinkaD
22.10.2006., 10:51

Ma bar ste se dogovorili.Kad me netko pita kako će se zvati,dođe mi da se rsaplačem od muke jer s ovim mojim.....Uffffff.....:mad:
Za sad su nam(čitaj:meni)fejvorits:Mislav,Borna i Kristijan.:cerek:

Afrika paprika
22.10.2006., 11:26
antonio :cheer:

Ultra*
22.10.2006., 11:31
antonio :cheer:

Kao moj bajo :top:
Moji ce se (nekada) zvati Ivan i Jelena :cerek:
Ponavljam po svekru i svekrvi, ali zato sto mi se ta imena i svidjaju :D

magic blue
22.10.2006., 14:47
Mislav,Borna i Kristijan.:cerek:
moja mama jako navija za mislava ;)

MarinkaD
22.10.2006., 21:46
moja mama jako navija za mislava ;)

I meni favorit od ova tri!
Tvoja mama mi se jako sviđa,još od onoga: Kad bu iz tvoje pice ispal,ti mu buš dal ime!
Ili kak je već to glasilo!:rofl:
Ma žena je zakon.:s

magic blue
22.10.2006., 22:07
je mama je oduvijek bisere imala :rolleyes: ali se barem uvijek uspijevala izborit za svoje zelje, pa i po pitanju imena mene i buraza :D

MarinkaD
22.10.2006., 23:27
:kiss: tvojoj mami!
Jako me podsjeća na moju.....

moja volja
23.10.2006., 11:17
Grrrrr...muž mi se predomislio oko imena Sven jer se sjetio one debilne igrice gdje ovan Sven prcka ovce po livadi...neka luđačka igra i sad ga stalno na to podsjeća i neče to imeeeeee.....:rolleyes: :mad:

magic blue
23.10.2006., 11:26
nikad cula za tu igricu :misli: daj ti njega makni ispred kompa jer vam ne bu ostalo puno mogucnosti zbog glupih igrica :D

Afrika paprika
23.10.2006., 12:16
Grrrrr...muž mi se predomislio oko imena Sven jer se sjetio one debilne igrice gdje ovan Sven prcka ovce po livadi...neka luđačka igra i sad ga stalno na to podsjeća i neče to imeeeeee.....:rolleyes: :mad:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ajmeeee

a simpa je taj sven u igrici :zubo:

Zmijica
23.10.2006., 13:18
Nikad cula za Svena.
A ak i je sto velis, pa to je dobro - mali ce bit frajer :kava:

Jucer sam slucajno cula ime jedno starinsko, koje dugo nisam. I bas mi je zvucalo lijepo.
Bogdan.
Al mi ime vec odavno imamo :uzdah:

magic blue
23.10.2006., 14:16
frajer ce bit ziher ak' ce ovce prasit :zubo:

Afrika paprika
23.10.2006., 18:06
Nikad cula za Svena.

Jucer sam slucajno cula ime jedno starinsko, koje dugo nisam. I bas mi je zvucalo lijepo.
Bogdan.
Al mi ime vec odavno imamo :uzdah:
:rofl: toe prezime.;)

Zmijica
24.10.2006., 14:07
I ime :kava:
Bogdan Diklic.

Afrika paprika
24.10.2006., 19:10
sori :zubo:
zazvučalo mi smiješno jer se md preziva bogdanović pa sam pomislila šta da se naše dijete zove tako :rofl:

flying_Ivy
25.10.2006., 13:06
imam dečka - SIMON,

a da je slučajno bio cura - VIDA.

Ja sam još htjela BRUNO, BORNA, VIKTOR
ili JANA, HANA, MAŠA,

Spica
25.10.2006., 15:06
Luciana , Lukrecija , Loris

Berto , Borna , Pablo

ksenija_2
31.10.2006., 15:51
Neki dan se dogovorili da nam se svidja ima Sasa, a moze i za curicu i za decka.

Znam da mi se svi smiju, ali nam se svidja i Bosko :cerek: :zubo:

mandy
31.10.2006., 19:12
MAŠA,

Prekrasno ime :D

Lesovik
01.11.2006., 18:43
Sto se tice davanja djeci imena pogledajte stranicu www.svarica.com pod kulturom u imenaru. Kad narod izgubi svoj jezik i imena on vise ne postoji. Ako imate dilemu oko imena za dijete ovaj popis naših izvornih imena možda vam pomogne u odabiru. Pozdravhttp://www.svarica.com

MarinkaD
01.11.2006., 23:19
USPJEH!!!!!:lux: :Pivo:
Danas opet otvorena rasprava o imenima i napokon odlučili(a):zubo: da bude Mislav!:cerek:

mandy
02.11.2006., 07:11
Bravo MarinkaD, beba neće biti bezimena.

magic blue
02.11.2006., 07:56
:lux: mislav :kiss:

Pahuljica79
02.11.2006., 08:34
Meni je to bas lijepo ime - Mislav!

Rosa
02.11.2006., 09:05
U jednom prvom razredu osnovne nasli su se:
Magdalena 2x
Ivan 2x
Lovro 2x
Matea 2x
Jan 2x

pa ako vam smeta - uzmite u obzir.

Mislav - tako sam ja navijala da bude - al' dosle su dvije cure....

I nisam bas cula da ih ima po vrticu i skoli

MarinkaD
02.11.2006., 17:14
Bravo MarinkaD, beba neće biti bezimena.

Ma na kraju bi u rodilištu ja sama odlučila,ali mi je drago da smo to obavili.
A sad slijedi nabavka....:driver: :crta:

Lesovik
04.11.2006., 15:33
USPJEH!!!!!:lux: :Pivo:
Danas opet otvorena rasprava o imenima i napokon odlučili(a):zubo: da bude Mislav!:cerek:

Živio Mislav!!!! Rasti nam zdrav i snažan Mislave na radost roditelja i slavu svoga naroda :top:

Lesovik
04.11.2006., 15:38
U jednom prvom razredu osnovne nasli su se:
Magdalena 2x
Ivan 2x
Lovro 2x
Matea 2x
Jan 2x

pa ako vam smeta - uzmite u obzir.

Mislav - tako sam ja navijala da bude - al' dosle su dvije cure....

I nisam bas cula da ih ima po vrticu i skoli

Ovo je spis naših izvornih imena za cure: http://svarica.com/kultura/imena%20z.htm :)

Afrika paprika
05.11.2006., 13:53
ja sam sanjala da bu mi se kćer zvala lucija........ :cerek:

Scarllet O'Hara
07.11.2006., 22:01
ja sam sanjala da bu mi se kćer zvala lucija........ :cerek:

:top:

Nisam jos trudna ali dragi i ja pomalo vec raspravljamo..

Prvo smo se za curicu slozili oko Lucije, ali sad se meni svida Eva- kratko je i slatko. Biblijsko je a nije tako cesto kao Ema i Ena u posljednje vrijeme,
Ali mislim da cu se morat pomuciti jednog dana da mi Eva prode.

Za muska imena... ma ne znam niti jedno mi jos nije leglo.. valjda hoce kad bude trebalo.
:)